Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Vašek z Moravy

Nalezeno 13 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.05.2015 21:05

USA zahájily nový útok na Rusko

RUSKÝ DAŇOVÝ SYSTÉM ODPOVÍDÁ AFRICKÝM ZEMÍM

Vašek z Moravy 78.?.?.?

Pane Sirea3, dobrý večer.

S Vaší odpovědí jsem v zásadě spokojen, respektuji ji. Nicméně, madam Nabiullinová, když už to vezmeme česky, rozhodně sociálním cítěním, jak píšete, nikterak neoplývá, jinak by přece již dávno v Rusku měli zavedenu progresivní daň, a ne rovnou ve výši 13 %, tedy stejně pro dolarové miliardáře, jakož i lůzu někde za Uralem. Madam Nabiullinová, aby do státní kasy naškrábala alespoň něco, tak to řeší mimořádně vysokými úrokovými sazbami (až 100 x vyšší, než ve vyspělých státech) ruské Centrobanky (nyní 14 %) pro ostatní banky. Co by neučinila pro dolarové boháče a pana ožralu Depardieu, že ano? Výsledek toho všeho pro ruské obyvatelstvo? Více než katastrofální. Pokud s průměrným platem chce Moskvan našetřit na jednopokojový byt, musí střádat 52 roky, jinak je ztracen.

Vašek z Moravy

333690

28.05.2015 23:02

USA zahájily nový útok na Rusko

BLÍŽÍCÍ SE GLOB. OCHLAZOVÁNÍ KLIMATU ZMĚNÍ EKON. PODMÍNKY

Vašek z Moravy 78.?.?.?

Pane Anellus, klidný pozdní večer.

Váš příspěvek rozhodně má cosi do sebe. Myslím si, že Turci podlehnou tlaku USA, asi jako Francouzi v kauze plavidla Mistrál. Putin patrně nechápe, že Turecko je vysoce významný člen NATO, takže se Rusku přizpůsobovat sotva bude. Jinak řečeno, v zásadě s Vámi souhlasím.

K EU, co se ruského plynu týče. Podívejte, jako rusista na volné noze Vás mohu potěšit informací nejen z ruských zdrojů. Chtěl jsem Vám totiž tímto sdělit, že Rusko se nemusí ve smyslu Vámi řečeném ani za mák angažovat, ono to přijde tak nějak samo. Proč? Narážím na tu „zmrzlou“ Evropu v zimním období. Tato Vaše myšlenka je v zásadě trefná, poněvadž nic tak nedonutí národy změnit své chování, jako hlad a zima. No, chtěl jsem Vám jen sdělit, že glob. oteplování, o kterém se píše od začátku 21. století více než často, je ve své vrcholové fázi. Jinak řečeno, již se neotepluje. Stojíme na prahu opačného jevu, tedy glob. ochlazování pozemského klimatu. Důsledky? Budou více než závažné, mám na zřeteli to, co každé ochlazování doprovází ─ hlad a zimu. Ruku v ruce s tím se začne měnit světová politika. Nynější politická schizofrenie pak vezme za své. Tím si buďte jist, že současná, až křečovitá rusofóbie zapadne do sněhových závějí nadcházejících dlouhých a krutých zim...

333696

29.05.2015 12:32

USA zahájily nový útok na Rusko

V ZÁSADĚ SOUHLASÍM, ALE MYSLÍM SI, ŽE...

Vašek z Moravy 78.?.?.?

... v Rusku nazrává situace k návratu zpět k socialismu, protože v Rusku kapitalismus typu USA či EU nikdy fungovat nebude. To, co pozorujeme v Rusku od rozpadu Svazu, není totiž kapitalismus, ale otrokářský řád ve stylu starověkého Říma. Proto také musela přijít VŘSR, protože carský útlak v Rusku byl vždy na hraně fašismu. Jinak řečeno, nedalo se to již vydržet. A dnes to v Rusku není jiné, panuje tam strašlivý útlak desítek miliónů ruských otroků v podmínkách, které by Češi nevydrželi déle, než sotva týden, max. však měsíc. Resumé? Buď si Rusko rozeberou mezi sebou Američané s Číňany, anebo tam vznikne opět socialistická revoluce. Jiné cesty není.

POSTSKRIPTUM:
Pokud Sibiř padne do rukou USA ve stylu Aljašky z r. 1867, ve srovnání s dnešním stavem to bude pro obyčejné Rusy menší zlo, tím jsem si jist. Konec konců, na Aljašce se lidem až tak špatně nežije. Stačí to srovnat se sousední ruskou Čukotkou, kde ještě loni vládlo rozežrané dolarové miliardářské oligarchické prase Roman Abramovič. Jeho chování raději komentovat nebudu, jinak bych zde musel použít neslušné výrazivo.

333712

29.05.2015 21:32

USA zahájily nový útok na Rusko

SLOVO K „ÚCHYLNÝM PŘEDSTAVÁM“ VAŠKA Z MORAVY

Vašek z Moravy 78.?.?.?

Pane Anonyme, příjemný páteční večer.

Zbytečně se vzrušujete, poněvadž nejsem až tak hloupý, jak si myslíte, chápete. Byť si nemyslím, že jsem snad nějak chytrý, to rozhodně nikoli. ) Napsal jste, že když Sibiř padne do rukou USA atd. Abyste věděl, nejste jediný, kdo o tom všem ví. To zaprvé. Nyní zadruhé. Chcete snad říci, že v Rusku pod vládou Putinovy despotické kliky neprobíhá ta samá genocida, o které píšete ve spojení s paní Thatcherovou? Každým rokem Putinova hluboce protisociální a protiruská politika doslova likviduje více než půl miliónu etnických Rusů. Za vlády Putina, tedy za posledních 15 let (pár let se střídal s tandemistou Medvěděvem-Mendelem), se počet etnických Rusů snížil až o 10 miliónů. Je to snad málo, abych psal jinak, pane Anonyme? Paní Thatcherová by byla jistě spokojena s takovou demografickou politikou vládnoucí kliky RF. Umíte rusky? Asi ano. Tak si poslechněte, jak to v tom Rusku za Putina vypadá s porodnicemi, natalitou, mortalitou atd. Hůře, než v kterékoli zaostalé evr. zemi:

https://www.youtube.com/watch?v=L6atThUDjyI

Pane Anonyme, ještě slovo mi dovolte. Prezident, který lže vlastnímu národu do očí o kauze Katyň, tedy, že nikoli hitlerovci pod taktovkou propagandy ministra Goebbelse v listopadu 1941, ale sami Sověti již na jaře v r. 1940 povraždili polské důstojníky, promiňte, ten nemá morální právo se nazývat ruskou hlavou státu. Na závěr mi dovolte zcela drobnou poznámku. Když Jelcin předával žezlo vládnutí Putinovi, bylo v Rusku 7 dolar. miliardářů. Vývoz surovin se na struktuře vývozu podílel 44 %. Dnes je v Rusku dolar. miliardářů bezmála 100, z nichž 73 žijí v Moskvě, kterou proto oprávněně nejeden Rus nazývá prostitutkou Ruska. No, pane Anonyme, jak je to s tím podílem surovin na struktuře vývozu RF dnes? Jsou to dle ruských statistiků z prosince 2014 již 72 %. To odpovídá státům jako je Senegal či Nigérie. Takže, tak se věci s Ruskem a panem Putinem mají ve skutečnosti. Bez nánosu propagandy.

333728

30.05.2015 00:20

USA zahájily nový útok na Rusko

SOUČASNÝ RUSKÝ PREZIDENT JE HROBAŘEM RUSKÉHO GÉNIA

Vašek z Moravy 78.?.?.?

Pane Anonyme, vítejte.

Ano, v Putinově Rusku skutečně žije nikoli několik miliónů otroků a hladovějících žebráků, ale mnoho miliónů. A netřeba se o tom přesvědčit osobně, poněvadž je to drahé a nebezpečné. Máme však internet, a ten nám vše vyjeví v pravém světle a v bezpečnosti našeho domova s šálkem voňavé kávy či dobrého čaje. Píšete, že se chystáte do Ruska na dovolenou, posléze do USA. Mohu-li doporučit, do Ruska raději nejezděte, jelikož ve smyslu narkomanie, prostituce a kriminality obecně, jest Rusko zemí, která si v ničem nezadá s takovými zeměmi, jako je kupříkladu jihoamer. Kolumbie. O USA si iluze nečiním, vím, kdo tam vládne, jakož i ve jménu čeho tam vládne. Vím, že Státy tyjí z koloniální podstaty rozdělení rozvojového světa, a proto mají Státy mimořádně vysokou spotřebu a veměs také životní úroveň. Nicméně, pokud přece jen pojedete do toho Ruska, lze předpokládat, že rusky rozumíte. A to je dobře, neboť požadujete po mně fotky těch ruských otroků. Poskytnu Vám cokoli o Rusku, jakož i o bývalém Sovětském svazu, nejen ty fotky, pokud mé zdroje toho budou schopny.

Následující dokument Vám předkládám jako předkrm. V něm se dozvíte, ale také uvidíte na záznamu kamery, již na samotném počátku, jak babička, veteránka Velké vlastenecké války, která přežila peklo 900 dní fašistické blokády Leningradu, při nákupu v petrohradském marketu, zapomněla z nákupního vozíku vyložit tři kostky másla asi za 200 Kč na stůl před prodavačku u kasy. Byla za to doslova gangstersky uvržena neprodleně do vězení jako nějaká bestie. Výsledek? Ve vězení tato veteránka Velké vlastenecké války zemřela, aniž by se dočkala jakéhokoli rozuzlení. Ve filmu se dozvíte, pane Anonyme, že obdobný případ se stal v USA, kde nezaměstnaný otec sebral v marketu nějaké sušenky pro svého synka, aniž by je předložil k zaplacení. Ochranka tam ale postupovala zcela jinak než ve výše uvedeném případu. Otci sice vyčinila, ale bez zbytečných excesů ho i se synem nechala jít. Nicméně, v následujícím dokumentu si dobře prohlédněte záběry kamer v ruských marketech, je to doslova jako v gangsterském Texasu z dob prohibice ve 20. letech:

https://www.youtube.com/watch?v=-z3csQMtOhk

Jo, málem bych byl zapomněl, ještě ty fotky ruské žebrácké bídy doslova na každém kroku, chtěl jste je přece, anebo snad nikoli? Je to bez komentářů. Lesk Putinova klanu vs ruská realita prostého lidu:

https://www.youtube.com/watch?v=YA3kYrNZXnw

Jo, ještě k tomu Putinovi. Poslechněte si, dobře si to poslechněte, co o Putinovi praví jeden z veteránů Velké vlastenecké války. Je to sice stručné, avšak zároveň natolik působivé, že komentáře jsou absolutně zbytečné:

https://www.youtube.com/watch?v=2SZypcNznM8

333733

30.05.2015 12:35

USA zahájily nový útok na Rusko

PAN VAŠEK Z MORAVY PRÝ SPROSTĚ LŽE. OPRAVDU? (1)

Vašek z Moravy 78.?.?.?

Vážený pane Anonyme, srdečně Vás zdravím!

Je navýsost dobře, že mě obviňujete ze lhaní, poněvadž kdybyste mě chválil, pomyslil bych si, že jste můj bratr. ) Ale vážně. Mám dobrý zvyk ještě ze školních dob, a sice, že bez zdrojů nejdu na plac. Ostatně, když jsem kdysi v 80. letech psal svou diplomku, tak uvádění pramenů patřilo k dobrým mravům. A dnes to na VŠ není jiné, že ano. Já jen k tomu, že ty prameny se snažím předkládat i zde, na fóru ZVĚDAVCe, jehož přínos pro šíření PRAVDy je jednoznačný. Kdyby tomu tak nebylo, jistě byste na mě tady nenarazil.

Víte, milý pane Anonyme, jsem opravdu z Moravy, z té východní, takže na Slovensko to až tak daleko nemám. A mé skutečné jméno je Václav, ale můžete mi pravit třeba Vendo, pokud by Vám ten Vašek nevyhovoval. Je mi 55 let, takže jsem leccos přece jen prožil. Pravím Vám toto o sobě proto, abyste měl trochu představu, co jsem zač. Nemám nic proti anonymitě, ale pokud se nepředstavím ani svým jménem, pak mě to, mírně řečeno, štve. Mým předmětem zájmu bylo vždy Rusko, dříve Sovětský svaz. Proč, to zde rozebírat nyní nebudu. Pro Vaši informaci jsem doposud členem KSČM, byť si o této straně začínám myslet, že s věkovým průměrem 76 let toho již moc nevykoná. O to více si to myslím, že přístup vedení KSČM k tomu bordelu vůkol je natolik vlažný, zejména mám na zřeteli smířlivý vztah KSČM k EU, že začínám o smyslu existence KSČM vážně pochybovat. Takže se nedivím, že mě nemáte rád, ale to se utřepe, nebojte. )

Víte, pane kolego, k něčemu se Vám přiznám. Pokud píšete, že lžu, aniž víte, co máte na mysli, mimoděk si pomyslím, že jste na tom s Vaší ideologií asi tak dobře, jako zpitomělý plebs. Prosím o prominutí za mou upřímnost. Nemám rád střílení od pasu jako nějaký kovboj z Texasu. Podtrhuji ještě jednou, nikdy jsem v diskusi nevystupoval bez argumentů na základě zdroje informací. A nikdy jsem tak nečinil ani na ruských webech, kde jsem působil docela často v letech 2002 až 2013. Na webu KSRF jsem vedl rubriku „Novinky z Česka a Slovenska“ v letech 2004 až 2009. Nepatřím tedy k lidem, kteří lžou a vymýšlejí si, jinak bych na ruském webu publikovat nemohl. Tím si buďte jist. A pokud mě usvědčíte ze lži, prosím, pak se Vám a všem čtenářům ze srdce rád omluvím. Nejsem ani svatý, nejsem ani Bůh. Ale také nejsem vědomý lhář.

Pokračování...

333747

30.05.2015 12:38

USA zahájily nový útok na Rusko

PAN VAŠEK Z MORAVY PRÝ SPROSTĚ LŽE. OPRAVDU? (2)

Vašek z Moravy 78.?.?.?

Pane kolego, pokud si myslíte, že pan Putin zachraňuje Rusko, že bojuje proti oligarchům, pak Vám pravím naprosto otevřeně a nedvojsmyslně, že jste vedle jako ta jedle. Nelze samozřejmě v jednom rozhovoru Vám vyložit všechny karty tak, abyste prozřel. Avšak můžeme se pobavit na téma Ruska a Putina, co hrdlo ráčí, poněvadž si myslím, že Vám mám co nabídnout k zamyšlení. Předpokládám, že alespoň pasivně rusky umíte, protože česky namluvené či titulkované filmy na téma Ruska v podstatě neexistují. Snad akorát tak pana Pjakina si lze pravidelně vyposlechnout. Bez ruštiny či angličtiny se o Rusku nedozvíte ani slovo pravdy, tím si buďte jist! Pokud tedy rusky umíte, následující materiál je určen pro Vás, abyste sňal klapky z očí. Večer se můžeme pobavit i podrobněji, budete-li mít zájem. Nyní běžím do kuchyně vařit oběd a oprat nějaké prádlo. Zatím nashledanou.

S úctou Vašek

НАСТОЯЩИЙ ПУТИН ─ ЗАПРЕЩЁННОЕ ВИДЕО OT 2012-ГО ГОДА
OPRAVDOVÝ PUTIN ─ ZAKÁZANÉ VIDEO Z R. 2012 (více než 4 milióny shlédnutí)
https://www.youtube.com/watch?v=SYzgcSfwoL4


POSTSKRIPTUM:
Pane kolego, ještě mi dovolte pár mých komentářů Vašich slov vůči mně. Tak tedy.

Právě za Putina se životní úroveň v Rusku zvýšila několikanásobně. ►Souhlasím. Ale mějte na paměti, že když se Putin po Jelcinovi dostal k moci, tedy po defoltu v r. 1998, nebylo již co zhoršovat, takže to zlepšování se dělo skoro od nuly, a to je vždy snadnější, než-li v době sankcí ze strany Západu. )

Rusko se postupně osvobozuje-stává se suverénním státem a velmocí. ►Jste naprosto mimo, je mi to líto. O to více tak píšu, poněvadž sám jsem rusofil, takže bych byl tím posledním, kdo by z Vašich slov neměl radost. Realita je však, bohužel, zcela jiná. Takže? Když existoval SSSR, Američané byli v opozici tomuto společenskému systému. Se vším všudy. Ale museli s ním počítat, protože SSSR reprezentoval bezmála celou pětinu světové ekonomiky. Byla to síla druhé nejsilnější ekonomiky planety. Dnes, kdy Putinovo Rusko je bezzásadové, založené na amer. dolarovém systému skrze Centr. banku RF, s nenávistí vůči komunistům a SSSR, s podílem na světové ekonomice sotva 4 % (osmá nejsilnější ekonomika světa, za Sovětů druhá), tedy 5x méně než za SSSR, si Američané dělají z Rusů doslova a do písmene srandu, a proto rubl se propadá vůči US $. A s ním i životní úroveň drtivé většiny Rusů. Chcete mě pochopit do hloubky? Prosím, rád tak činím. Toto video je právě pro Vás:

USSR И RUSSIA - ЗАПРЕЩЁННЫЙ КЛИП НА ВСЕХ ТЕЛЕКАНАЛАХ
SSSR A RUSKO - ZAKÁZANÝ KLIP NA VŠECH TV KANÁLECH (více než 10 miliónů shlédnutí)
https://www.youtube.com/watch?v=IuHHpeNrtiQ

Pokračování...

333748

30.05.2015 12:40

USA zahájily nový útok na Rusko

PAN VAŠEK Z MORAVY PRÝ SPROSTĚ LŽE. OPRAVDU? (3)

Vašek z Moravy 78.?.?.?

To vše si prostí Rusové uvědomují. ►Pane kolego, prostí Rusové jsou pod tlakem teledebilizačního aparátu, jako i Češi, Slováci či Američané v USA. Vše ve jménu zisku, vše ve jménu NWO. Takže si toho až tak moc neuvědomují, je mi to opravdu líto. To si tak uvědomujeme leda tak my zde, v této diskusi. (

Proto má Putin tak obrovskou podporu obyčejných Rusů i převážné části inteligence a armády. ►No ovšem, a proto na voj. přehlídce v Moskvě k 70. výročí nezavadil ani slovem o ty, bez nichž by pana Putina nebylo. Zvláštní, ale on, jakožto vrchní velitel ozbrojených sil RF, nevzpomněl ani jednoho vojevůdce Velké vlastenecké války. Ani jednoho! Záznam o tom, že nelžu, samozřejmě existuje. Chcete jej?

Píšete, že Putin lže vlastnímu národu do očí v kauze Katyň. ►Ano, to píšu, protože se před celým světem pan Putin opakovaně omluvil za „zvěrstva“ SSSR, který, prý, nechal postřílet polské důstojníky na jaře 1940 u Smolensku. Ale Vy, pane kolego, stejně jako i já, víme, že Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl loni naprosto klíčový nález, a sice, že RUSKO NENESE ODPOVĚDNOST ZA VRAŽDU TISÍCŮ POLSKÝCH DŮSTOJNÍKŮ V KATYNI! Tak proč pan Putin lže? Přelomový rozsudek přepsal lživý výklad historie, poněvadž tzv. dokumenty, předložené za Gorbačova a Jelcina, „svědčící“ o tom, že v popravě desítek tisíc polských důstojníků je vinen Stalin a SSSR, SHLEDAL SOUD VE ŠTRASBURKU PODVRHEM. Se rozumí, že ani pan prezident Putin, ani jeho premiér Medvěděv se nikterak nehodlali postavit čelem k věci, aby se jako správní chlapi veřejně omluvili za své lži, kterými poplili vlastní historii.

Zatím proběhly tři soudy, které zjistily to samé. Že jediným viníkem jsou Němci. ►No jistě, právě jsem Vám to popsal. Chcete snad více podrobností? Rád Vám je poskytnu. Uvedu jediné jméno, kdo se v této věci kauzy Katyň angažoval nejvíce ─ Viktor Ivanovič Iljuchin, který za obhajobu historické Pravdy zaplatil svým životem. Zvláštní, pan Putin odmítl vyšetření jeho smrti.

Závěr vašeho příspěvku o surovinách a propagandě, je pouhé žvanění. ►Opravdu? Tak se zkuste přesvědčit sám, kdo z nás dvou má pravdu. To abyste se hned neurážel jako malé děcko.

RUSKÁ WIKIPEDIE PODROBNĚ:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%C2%ED%E5%F8%ED%FF%FF_%F2%EE%F0%E3%EE%E2%EB%FF_%D0%EE%F1%F1%E8%E8

Rusko se nepoložilo pod tlakem sankcí, jak bylo záměrem. ►Však není všem dnům konec. Soudíte předčasně. A nezapomeňte. Kdyby Rusko nemělo od Boha to štěstí, že může drancovat vlastní suroviny ve prospěch Západu, dávno by leželo v troskách. Kdyby Rusko nezdědilo po SSSR raketo-jaderný arsenál, tím tuplem by se tak stalo.

A takovou obrovskou zemí s doposud zcela neprobádanými surovinovými zdroji je právě Rusko. ►No ano, ale ve prospěch Západu, doma v Rusku si lidé nemohou dovolit ani benzín do vlastního auta.

333749

30.05.2015 16:15

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

ŘEKL BYCH, ŽE JE TU PARALELA S JIŘÍM DIMITROVEM

Vašek z Moravy 78.?.?.?

Pane Stwora, zdravím Vás.

Váš článek mi promluvil z duše, díky. To s tím Vyšším principem je trefné. A s tím výrokem Roosevelta jakbysmet. Skvěle. Nadhodil jste otázku, zda by někdo mohl pomoci radou tomu hochovi. Myslím, že bych poradit mohl. Pravda, Michal Kesudis z Ostravy se bude muset připravit ve smyslu obhajoby nejspíše sám. Doporučuji vřele, když už můj stranický kolega nemá možnost přístupu k internetu, aby si půjčil urychleně v knihovně nebo na OV KSČM publikaci o procesu s Jiřím Dimitrovem. Tato kniha Michala může docela dobře vybavit ve smyslu jeho obhajoby před soudem. To aby neskončil na lavici obžalovaných ve smyslu nizozemského komunisty Van der Lubbeho.

Proč právě Lipský proces, tedy proces německých fašistů s bulharským komunistou J. Dimitrovem doporučuji? Protože když se dokázal Dimitrov před fašistickou sebrankou obhájit sám, musí to dokázat i Michal Kesudis, poněvadž, až příkře, přesto v podstatě správně popsal situaci s českými vojáky, coby žoldáky. Jinak vřele doporučuji, aby se Michal Kesudis pokusil spojit s pplk. MUDr. Markem Obrtelem, ten v tom Afghánistánu sloužil rovněž tak. V této souvislosti Michalu Kesudisovi v rámci přípravy vřele doporučuji ještě tento otevřený dopis pplk. M. Obrtela amer. vojákům v Afghánistánu:

http://www.chelemendik.sk/Otevreny_dopis_veliteli_velitelum_americkeho_konvoje_977904000.html

333766

31.05.2015 02:39

USA zahájily nový útok na Rusko

Vašek z Moravy 78.?.?.?

Paní Sirea3, dobrou noc.

Dovolte mi pár komentářů Vašich slov.

... centrálna banka RF podlieha FED-u. Je to tak od Jeľcina, rovnako ústava, bankové zákony, daňové, atď. Ak ste znalec Ruska, ako tvrdíte, tak viete, že tie dokumenty napísali amícki "poradcovia" pod velením istého Jeffrey Sachsa. ►Ano, máte pravdu. Ale bezmála 15 roků vládnutí V. Putina je snad dost na to, aby se věci hnuly jiným směrem, anebo je třeba se vymlouvat dalších 15 roků na Jelcina? Povím Vám to jinak. Putin je následník trůnu, proto nemůže změnit nic, jak praví přiléhavě ruská opozice ─ Putin je pikolík liberálů. Jako zpravodajec byl možná dobrý, ale jako politik či ekonom je slabý jako vyvařený sáček čaje.

Takže je dosť ťažké sa z nich vyviazať... ►Jistě, když se nechce vyvázat, je to, věru, těžká věc. K tomu je totiž potřebná ta revoluce, poněvadž evolucí se nevyváže ani po soudném dni.

... Putin, ako možno viete, chce dospieť k výsledkou evolučnou cestou - revolúcií si užili až-až. Takže ani pani Nabiulinová nemôže rozhodovať o nejakých úrokoch... ►Pokud Putin spoléhá na evoluci místo revoluce, je naivka. Pokrok bez revoluce, tím více v Rusku, totiž možný není. Ani člověk by tu nebyl, kdyby dinosauří větev vývoje nebyla násilně přerušena před 65 milióny let, tedy revolucí. Píšete, že šéfka CB RF „nemůže rozhodovat o nějakých úrocích“. A jak to víte? Vždyť je to ona, kdo podepisuje tato rozhodnutí, stačí, když faraón Putin dá pokyn, aby posléze úroky klesly, jako naposledy před pár dny.

Putin sa pohybuje na krehkom ľade - medzi "patriotmi," ktorí by najradšej vtrhli na Ukrajinu, a všetko riešili rázne, komunistami, ktorí ovládajú zbrojársky komplex (čo aj štátny), ... ►S těmi „patrioty“ pravdu máte, oni opravdu jsou natolik horkokrevní, s těmi komunisty, kteří „ovládají zbrojaře“, pravdu nemáte. Patrně Vám nedošlo, že v Rusku vládne tuhý carský despotismus, jenž láskou ke komunistům rozhodně neoplývá. Jinak řečeno, v soudobém Rusku ani jeden komunista není u kormidla. V Česku a na Slovensku jakbysmet. Pravda, bývalí členové KSČ či KSSS ano, ale ti v mých očích nebyli komunisty, ale u komunistů.

Máte naštudovanú aj Koncepciu všeobecnej bezpečnosti? Patrilo by sa na "rusofila," vyplývajú z nej mnohé odpovede...) ►Nastudovánu tu koncepci sice nemám, ale četl jsem ji. Takže rámcově vím, o čem v ní je řeč. A máte pravdu, že mnohé odpovědi z ní skutečně vyplývají. Třeba ta, se kterou Gorbačov se tasil na celý svět. Mám na mysli prioritu všelidských hodnot před národnostními hodnotami. Je to koncepce NWO ve stylu kosmopolitismu. To je slepá cesta vývoje pro ruský národ. Pokud v Rusku přestanete preferovat národnostní princip, prohrajete. A to je také případ faraóna Putina, protože ten ruský národ odsouvá do pozadí, čímž skvěle nahrává NWO.

333792

31.05.2015 14:35

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

MICHAL KESUDIS JE SCHOPEN SE HÁJIT SÁM, INTELIGENCI NA TO MÁ

Vašek z Moravy 78.?.?.?

Příjemnou neděli všem čtenářům Zvědavce.

Nad jednáním M. Kesudise se v posledních hodinách docela zamýšlím. Tak předně, ač se jedná o notně nevzdělaného člověka, rozhodně si nemyslím, že by se před pražským soudem nedokázal hájit sám. Proč si to myslím? Následující odkaz vám všem napoví. Takové články na stránkách Britských listů by hlupákovi nezveřejnili. Po jejich přečtení jsem usoudil, že M. Kesudis má přirozenou inteligenci na slušné úrovni:

http://www.blisty.cz/authors/2878-michal-kesudis

Mimochodem, padl zde dokonce názor jednoho z anonymních autorů, že by se Michal měl obrátit na právníka z řad KSČM. To bych ale vyloučil, poněvadž čeští komunisté si nad Michalem již umyli ruce tím, že jeho členství v KSČM bylo pozastaveno. Navíc, paní europoslankyně za KSČM ing. K. Konečná v Parlamentních listech 22. května t.r. čin Michala docela jednoznačně odsoudila jako netolerovatelný:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Ing-Katerina-Konecna-177/clanek/Vyjadreni-Kesudise-prekrocilo-mez-kterou-jsem-schopna-tolerovat-41083

Pokud bych měl zaujmout nějaké rozumné stanovisko k Michalově výstupu na stránkách Ksichtoknihy, tedy Facebooku, pak byl se musel především pozastavit nad tím, proč Michal se rozhodl publikovat své myšlenky právě na amer. propagandistickém hnojišti? Já osobně bych Facebook ani neotevřel, natož abych se tam ještě registroval. Tento Michalův krajně bláhový čin budiž mu ponaučením do budoucna. Jsem si takřka jist, že by Michal rád svou registraci na Facebooku zrušil, jenže, nakolik znám takové hnojařské weby, nejde to. Blokáda je nejsilnější zbraní Západu vůči pokrokovým lidem. Proto např. nemám ani účet v bance, protože až někoho, s prominutím, naseru, tak by se mohlo také stát, že si nekoupím ani chleba, byť bych byl milionářem. Pravda, on ten Facebook publikuje ještě i jiné materiály, které by se daly trestně stíhat, ale kupodivu se tak neděje. Mám na zřeteli třebas naprosto bezproblémové a pravidelné publikování měsíčníku Dialog:

https://cs-cz.facebook.com/dialog.otazky.odpovedi

No, kdybych byl na místě Michala osobně já sám, pak bych ten Dialog před soudem zmínil, již proto, že mu komunisté místo podpory kopli do zadku.

POSTSKRIPTUM:
Do budoucna bych Michalovi doporučil bojovat s tímto prohnilým režimem poněkud sofistikovaněji, poněvadž přímá cesta k cíli, bohužel, nevede.

333808

31.05.2015 17:27

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

KOMENTÁŘE NIKOMU NEPOMOHOU? ALE ANO, PROTOŽE JEN Z DISKUSE SE ZRODÍ ŘEŠENÍ

Vašek z Moravy 78.?.?.?

Pane Lapsus, vítejte.

Vzpomínáte listopad 1989. Vkládáte mi do úst „knížecí rady“. Požadujete pomoc panu Michalovi v podobě právníka či peněz nebo obého. Něco Vám povím, abyste nesakroval více, než je zdrávo.

Zaprvé, k tomu listopadu 1989. Jsem bývalý podporučík ČSLA, po převratu mě zdegradovali na četaře, poněvadž jsem odmítl sloužit dvěma pánům, poněvadž jsem mému nadřízenému řekl, že jsem přísahal jako voják věrnost ČSLA a lidu Československa. Byl jsem upozorněn, že si zahrávám se svou kariérou, jakož i se zákony popřevratové ČSFR. V r. 1991 byla totiž tehdejším Federálním shromážděním vyhlášena Vojenská doktrína ČSFR. A právě té, jež tuto zemi připravila pro následný vstup ČR do NATO v březnu 1999, takřka přesně na den 60 let po obsazení hitlerovci, jsem odmítl sloužit. Se rozumí, má služba v armádě tak byla ukončena. Netrestali mě jen proto, že jsem jistého pana majora upozornil, že jinak budu nucen zveřejnit, komu sloužil v armádě před r. 1990 on sám. Zalekl se, takže se to obešlo bez mého potrestání, pokud pominu propuštění a mou degradaci na četaře.

Nyní zadruhé, pane Lapsus. Pan Kesudis se do té kaše dostal sám, nikoli s naším přispěním. Měl si vše promyslet dříve, než kecal hloupě na americkém Facebooku. Proč budu hrát napřed ruskou ruletu, a potom žádat o pomoc, že ano. Pan Michal je dost chytrý na to, aby věděl, že dráždí svými výroky bestii. Nezlobte se na mne, ale to, co provedl, není hrdinství, nýbrž jen mladické a naprosto nerozvážné plácnutí do vody. Vy byste, pane Lapsus, něco takového vyvěsil na Facebooku také? Udělal byste to? No vidíte, neudělal, protože nejste hlupák.

Resumé, pane Lapsus? Panu Michalovi pomáhám radou, včetně historického Lipského procesu, aby si uvědomil, do čeho spadl vlastním přičiněním. On se tak rozhodl jako sólista, on se s nikým z nás neradil, tak ať si taky jako sólista nese zodpovědnost za své činy sám. Pokud někoho varuji, aby si nezahrával s revolverem v ruské ruletě, a on mně s výsměchem vmete do tváře, ať z toho nedělám kovbojku, pak mu akorát tak mohu popřát statisticky správný výběr, když stiskne osudovou spoušť...

POSTSKRIPTUM:


Jako komunista Vám, pane Lapsus, povím jedno. Nemám rád osamělé sólisty proti bestii. To je totiž v podstatě sebevražda. Velké sousto vyžaduje kolektivní boj.

333820

05.10.2018 11:13

Co se stalo s tím Západem, kde jsem se kdysi narodil?!

HORKÁ VÁLKA MEZI RF A USA JE VYLOUČENA

Vašek z Moravy 37.?.?.?

Autor článku je ruský naivka. Nechápe, že V.V. Putina si dosadil na své místo v r. 1999 fašista-komunista B.N. Jelcin. Putin pokračuje v politice Jelcina a Gorbačova, tedy v likvidaci ruského národa. Se svou partou dolar. miliardářů a milionářů, a že jich je, jako much! Předevčírem pan Putin podepsal důchod. reformu, ačkoli věk. hranice pro odchod do důchodu se 90 % ruských mužů nikdy nedožije.

Ruská Centr. banka má v čele Elvíru Nabiullinovou, největšího padoucha hned po Putinovi. Byla jmenováno, nikoli volena, V.V. Putinem - již dvakrát. Proč? Aby vše, co ruský člověk vydře, teklo do FEDu a MMF, protože jen těmto dvěma institucím je ruská Centr. banka podřízena. Ano, ano, nikoli ruskému státu, nikoli ruským zákonům, ale FEDu a MMF! Však dokonce Ústavu RF napsali za Jelcina soudruzi ze CIA. A panu Putinovi - to nevadí. Paní Nabiullinová ne nadarmo byla vyhodnocena Západem jako nejlepší ředitelka všech centr. bank na planetě Zemi. Hned dvakrát! Takže? Bude horká válka proti zemi, která je již kolonií a dalším státem USA? Odpovězte si sami...

366908

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 23 čtenářů částkou 3 324 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Řecké město Kalamata zrušilo záměr zavést 5G, občané se obávají zdravotních následků05.12.19 22:34 Řecko 1

Jsme palivem pro elitu05.12.19 14:36 Neurčeno 1

Společnost nám nějak fízlovatí už i v lese - udavači likvidují trampské osady04.12.19 03:19 Česká republika 4

Soud EU zamítl českou žalobu proti zbraňové směrnici04.12.19 02:54 Česká republika 3

Pavel Novotný v ruské televizi prosazuje zájmy Německa02.12.19 13:17 Česká republika 13

Babišův ministr Petříček: Přijetí dětí by neohrozilo odmítání kvót na migranty02.12.19 13:01 Česká republika 5

Potichu, ale jistě 02.12.19 00:48 Česká republika 2

Neziskovka z Prahy jednala tajně v Berlíně: Otevřeme migrantům české hranice dokořán01.12.19 21:46 Evropská unie 3

Tři pobodaní v Haagu, dva mrtví v Londýně: černý pátek v EU30.11.19 11:21 Evropská unie 2

Policie chce v Praze testovat sledování obličejů29.11.19 17:09 Česká republika 7

Slovensko chce po Británii své zlato. Haha, good luck29.11.19 15:51 Slovensko 2

Zjevnost předkolapsového stavu našeho civilizačního okruhu28.11.19 14:23 Francie 3

Jihem Francie zmítá islamismus a žhářství28.11.19 08:28 Francie 1

Které mobily emitují nejslabší a nejsilnější záření27.11.19 22:06 Německo 1

Rodiče, jejichž dítě po očkování umře, bude stát odškodňovat27.11.19 12:19 Česká republika 4

Orwell v praxi27.11.19 07:10 Čína 1

PCR se zbláznil, podívejte, co napsal26.11.19 20:17 USA 5

Státní moc zahájila stíhání stoletých starců Jakeše a Štrougala26.11.19 16:21 Česká republika 4

Síla Sibiře26.11.19 15:14 Rusko 3

Assange je na pokraji smrti a musí ihned do nemocnice, varují desítky lékařů25.11.19 23:33 Británie 0

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
25,55 Kč
Libra
30,26 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
15,74 Kč
Švýcarský frank
23,30 Kč
100 japonských jenů
21,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,73 Kč
Ukrajinská hřivna
0,97 Kč
100 rublů
36,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 940,30 Kč
1 unce stříbra
390,19 Kč
Bitcoin
170 392,76 Kč

Poslední aktualizace: 6.12.2019 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 49 278 516