Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané lubosmat

Nalezeno 444 příspěveků, 67 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.05.2018 03:02

To, co vidíme v západní Evropě, není prosbou potřebných o pomoc, to je prostě okupace

RE: Kalergiho plán, žádná náhoda

lubosmat 178.?.?.?

Možno stačí maličká korekcia, aby to dávalo zmysel: > najmout do vrcholových funkcí států (ne)schopné "všeho za jidášský groš"...

Zoberte si napríklad činnosť sorošovského agenta Kisku (SAK), "rádoby" najvyšieho predstaviteľa "štátu" SR...

Myslíte, že by táto nesympatická Kiska bola zvoliteľná bez masívnej volebnej kampane podporovanej sorošovskou klikou?

Dnes sa vedie proti tejto "všeho schopné kreatuře" niekoľko súdnych sporov. zatrúbila síce akože na ústup, a ževraj už kandidovať na post v ďaľších voľbách nechce, ale to je len úhybný manéver, osobne si myslím že osvedčená taktika z predchádzajucej volebnej frašky bude použitá opäť?
1) všetok "mainstream" sa vrhne na očierňovanie vážnejších konkurentov,
2) očistený SAK od "kauzičiek" podáva na poslednú chvýľu prihlášku,
3) "mainstream" ho vykreslí ako nevinnú obeť a "filantropa",
4) zmanipulovaní a úplne zmätení voliči najatého SAK opäť zvolia...

364377

24.06.2018 00:23

Kérka

Kérka - tetovanie - závislosť

lubosmat 95.?.?.?

Osobne nie som zástanca žiadneho sebezdokonaľovania tetovaním, prepichovaním častí tela ostrými predmetmi a ovešiavaním sa ušľachtilými kovmi.

Kerky a tetovanie pokladám za, z väčšej časti módnu záležitosť, a pokiaľ sa jedná o nejaké drobné nápisy, odkazy alebo obrázky, móže to byť aj sympatické.

Motorkári na čoproch môžu svoje charakteristické tetovania pokladať za prejav spolupatričnosti k špecifickej kultúre.

No keď vidím, ako sa nádherné telá mladých kočiek postupne premieňaju na rôznymi maľbami zohyzdené tapisérie, mám z toho vcelku čudný pocit.

Človek tetovaním podstupuje nielen fyzickú ale aj mentálnu premenu trvalého charakteru, čo po niekoľkých opakovaniach môže ľahko vyústiť do závislosti.

Pokrytie veľkých plôch povrchu tela kakofóniou obrazov, už potom nie je otátkou vkusu ale diagnózy.

364880

08.07.2018 18:49

Alza překročila hranici

Drží sa hesla: "Negativní reklama taky reklama!"

lubosmat 178.?.?.?

Ja som to v Alze, ktorá si to veselo, škrekľavo a nevkusne "vyřvává" aj na Slovensku, niekoľkokrát skúsil tiež, v ich starom obchode to ešte ako tak šlo, ale po presťahovaní sa bližšie do centra mesta, keďže chlapci "Jdou s dobou" to bola onakvejšia "pakárna", Skonštatoval som, že nie som asi "IN", nepostavil som sa do radu niekde na "ŠTART" a opustil som túto zrobotizovanú predajňu bez "pořizené". ..

Tovar čo som potreboval, som si nechal cez inú internetovú predajňu poslať priamo na adresu a bol som v "POHO".

Občas prechádzam okolo ALZÁCKEJ predajne, keď idem z obeda popri výdaji tovaru pre motorizovaných zákazníkov, majú to na západnej strane objektu. V lete cca. od 12 až do večera tam praži slnko ako v pekle, kolóna aut ako pred MC Donaldom (kam mimochodom už tieź roky nechodím), hotový horor.

Chlapci svojov nevkusnou reklamou vliezli kadekomu pod kožu ako vši, pre mnohých ľudí je asi ťažké sa ich jednoducho zbaviť.

365136

15.11.2018 07:55

USA podporují nejzpátečnější národ na Středním východě

Nechajte kamarátov SUDOV zo západu na pokoji "nech žje Novičok"

lubosmat 212.?.?.?

Vo svetle tejto udalosti sa naplno prejavili takpovediac fundamentálne západné cennosti:

1) dvojtvárnosť
2) pokrytectvo
3) pätolizačstvo
4) predajnosť
5) ...

Všetci nad tým ohŕňajú nos, ale z hľadiska spustenia nejakej cielenej masmediálnej kampane, prípadne sankčného mechanizmu od politickej až po hospodársku úroveň je to len pľuvanec, oproti napríklad vykonštruovanej kauze „NOVIČOK“.

Veď nakoniec aj „Ruským“ NOVIČOKOM zasiahnutá Británia je monarchiou, kde z hľadiska historických reálií je britská kráľovská rodina jednou z najkrvavejších dynastií všetkých čias.

Spojené štáty, vzhľadom k súčasnému rozloženiu síl, už nemôžu narobiť vo svete
toľko škody, ako napáchali Briti.

To čo páchajú SAUDI na svojom obyvateľstve a na obyvateľstve JEMENU, je nič oproti tomu, čo napáchali a ešte aj určíte napáchajú ich veľkí spojenci z „DEMOKRATICKÉHO“ západu.

No a naša politická scéna tíško zadržuje vetry, a čaká čo vypadne z análov západu, aby sa potom mohla nadšene pripojiť.

367790

15.11.2018 09:34

Mýtus převažuje před historií

Kinematografia a hľadanie pravdy – mýty a skutočnosť

lubosmat 212.?.?.?

Abrahám Lincoln (12. Február 1809 – 15 Apríl 1865)

Rád sledujem tzv. Béčkové americké filmy a seriály. Je to platforma, kde sa tvorcovia nemusia veľmi zamýšľať nad tým, či sedí historické pozadie, alebo sa jedná o čistú fikciu. Jedno mám ale na pamäti stále, že každé dielo – film – socha - obraz, bez ohľadu na úroveň fikcie, je odrazom reálneho života, a že autor nám chce svojím dielom niečo povedať, prípadne odovzdať nejaké na prvý pohľad skryté posolstvo.

Zhodou okolností som si včera ešte pred prečítaním príspevku pozrel film „Lincoln lovec vampírov“. Od začiatku je AL vykresľovaný ako vnútorne citlivý hrdina, bojujúci na strane druhej so silami temna a hlavne s neskrývanými sympatiami k černochom. Južania sú vykreslení ako ľudia, ktorí sú schopní sa spojiť aj so silami temna, len aby dosiahli úspech.

Keďže sa dal náš hrdina AL na politickú kariéru, a odložil postriebrenú bojovú sekeru, temno ho dostihlo v podobe úmrtia malého syna.

Čo je však do očí bijúce, je to s akou ľahkosťou napriek určitému odporu okolia dokázal obetovať množstvo živej sily pre vidinu víťazstva. Deštrukcia a rozpad sprevádza celý jeho život. Vo vidine šírenia „Dobra“ je schopný zničiť oveľa viac životov, než je toho schopné zlo samotné.

Záverečný obraz filmu, keď sa vykresľuje mapa USA s hranicami jednotlivých štátov tečúcimi kvapkami krvi po bielom podklade, nádherne vykresľuje spôsob ako sa stala Amerika veľkou.

Aj súčasní hrdinovia „MARWELL“ používajú svoje „FANTASTICKÉ“ sily a schopnosti na porazenie svojho „ZLÉHO“ nepriateľa, dôležitá je len nezlomná viera v to, že ja som ten kto stojí na strane pravdy a preto všetko negatívne, deštrukcia a vedľajšie straty na životoch, ktoré prináša môj boj, mi budú nakoniec odpustené.
Niekde som už čítal, že americkí filmoví hrdinovia sú v konečnom dôsledku oveľa škodlivejší, než oplani, s ktorými bojujú. Oplani budujú tie svoje impériá zla, aby nakoniec prišiel nejaký SUPERMAN „partizán“ a vyhodil im všetku tú nádheru do povetria.

Možno som sa odchýlil od témy, ale jedno mi z toho vychádza úplne jasne, americká populácia je pripravovaná a aj schopná v presvedčení o vlastnej výnimočnosti a pravde, takej úrovne deštrukcie, ktorá môže zmiesť všetko živé na tejto planéte, pokiaľ jej bude táto možnosť daná.

PS: Pre editora predchádzajúci príspevok som tu zaradil omylom, prosím nezverejňovať, alebo presunúť k "USA podporují nejzpátečnější národ na Středním východě", Ďakujem.

367793

19.11.2018 10:21

Mýtus převažuje před historií

Len dva postrehy z príspevkov VVP ktoré ma zaujali

lubosmat 212.?.?.?

1) Úloha židov ako biorobotov GP,

2) Čo a prečo môže byť americkou verejnosťou ponímané ako prejav slabosti prezidentov (teraz Trumpa) vo vnútornej a zahraničnej politike USA,

V prvom prípade VVP poukazuje na to, že kto sa nepodriadi a neplní si svoju naprogramovanú povinnosť biorobota, ten sa stáva obeťou pogromu. V pozadí všetkých veľkých pogromov proti „vyvoleným“ stáli vždy silnejší a viac kóšer bioroboti.

Čo znamenal cielený pogrom na „vyvolený národ“ počas druhej svetovej vojny ? Bol to jednoducho výber daní od všetkých nepotrebných, ktorý vykonával Adolf Hitler (biorobot) ako poslušný úradníček pre potreby vojny vedenej GP.

V druhom prípade je naznačené že po rozpade ZSSR došlo k realizácii imperiálnych ambícií USA. V tomto monopolárnom videní sveta sa vytvorila v americkej populácii predstava o výnimočnosti a neomylnosti zahraničnej politiky USA s odrazom dovnútra. Amerika sa vždy rozhoduje správne, bez diskusie presadzuje svoje zámery a nutnosť dodržiavať dohovory sa vzťahuje vždy len k druhej strane. Akékoľvek pokusy o dohodu alebo dokonca o kompromisy sú automaticky vnímané ako slabosť.

Trump je viac obchodník ako politik, už len na základe tohto faktu ho od samého počiatku po nástupe do funkcie označujú za najslabšieho prezidenta všetkých čias. Vonká sa akože na niečom dohodne a doma to všetko dementuje.
Pokiaľ nedôjde vo vnútornom informačnom poli k zmene ponímania, od akceptácie jednoduchého imperiálneho diktátu k možnosti vnútornej akceptácie politických dohôd aj zo strany americkej populácie, nemôže dôjsť k žiadnemu významnému posunu v zahraničnej politike USA.

Nedávno sa stretli na nejakom ekonomickom fóre prezidenti a ministri zahraničných vecí, kde sa z mnohých strán otvorene hovorilo o zbytočnosti sankcií a hlúpej obchodnej vojne vedenej zo strany USA proti Číne, a diplomat z USA na záver jasne povedal, že sú pripravení zvýšiť clá pre dovozy z Číny na dvojnásobok súčasného stavu.

Poznámka: Ako keby hovoril: „Vieme že sme hlúpi, no môžeme byť ešte hlúpejší.“

367860

27.11.2018 13:21

O nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu

Výskyt a transformácia nomenklatúrnych kategórií „elít“ v politike

lubosmat 212.?.?.?

Ukrajina a celovo postkomunistické štáty majú v politike k dispozícii dokonalý výber „elít“ schopných všetkého, len nie riadnej služby v prospech krajiny z ktorej pochádzajú.

Zo skúseností vieme, že v politike sú asi štyri kategórie ľudí:

I. Zapredanci „vyššej moci“ – disidenti a vojnoví štváči (Dzurinda, Kiska, Lajčák),
II. Zapredanci „válova“ – karieristi (Mikloš, Černák),
III. Exhibicionisti a šoumeni (Kolár, Sulík, Matovič),
IV. a nakoniec aj Idealisti (Čarnogurský, Mikloško).

Na obranu II. a IV kategórie treba povedať, že keby ich nebolo, dávno by sme tiahli s revom na „RUSKO“, úplne rovnako ako to dnes robí politická reprezentácia Ukrajiny, kde v súčasnosti tvrdí muziku I. a III. kategória politikov.

Nie som toho názoru, že „tupé stádo“, ktoré chodí na voľby je až natoľko tupé, aby súhlasilo s tým, čo sa deje na UA, EÚ alebo dokonca v USA.

Väčšina obyvateľstva niečo robiť vie, a aj to robí.

Časť populácie ktorá nevie nič alebo robiť nechce je nezamestnaná alebo na sociálnych dávkach, pričom maličká časť z nej, špecializujúca sa na lezenie do análov, intrigy, udávanie, kradnutie a predvádzanie, sa nastrkala do politiky. V politike sú aj idealisti, ktorí len potvrdzujú všeobecné pravidlo.

Idealisti sa dostávajú do vedenia až vtedy, keď všetok ten výkvet spoločenskej elity nevie, čo by, kde by.

Kategórie sa môžu transformovať, bohužiaľ len zdola nahor IV. na III., III. na II. a II. na I. Následne sa zakuklia a po záverečnej transformácii sa z nich vykľuje europoslanec.

368024

28.11.2018 15:43

O nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu

RE: Štvanice na Rusko

lubosmat 212.?.?.?

Ste úplne mimo,

Prestaňte pliesť znamienko = medzi autoritársko-elitárske systémy sociálneho typu a Fašistické Nemecko. Fašizmus nerovná sa komunizmus a už vôbec nie socializmus.

Fašizmus sa viac podobá a aj má prvky obyčajného militantného systému a teda sa jedná o sprostú vojenskú diktatúru s prvkami rasizmu a šovinizmu, a je to od základu pravicové a nie ľavicové zriadenie.

To čo sa deje na Ukrajine je v mnohom podobné na to, čo sa dialo v „Horthyovskom“ Maďarsku po rozpade Rakúsko – Uhorska. Štátna moc stála na represáliách voči väčšinovému obyvateľstvu, polovojenské skupiny terorizovali obyvateľstvo tých častí krajiny, kde by mohlo dôjsť k separatistickým tendenciám.
Západ privieral na vyčíňanie (rabovanie a vraždy) týchto beštií oči a Maďarsko sa pomaly čistilo od „boľševických - ruských“ prívržencov.

Naozaj nemožno nazývať Ukrajincov fašistami, len na základe toho, že niektorí z nich sympatizujú s bývalými spojencami fašistického Nemecka, to by sme museli byť fašisti aj my, keďže pre mnohých z nás je Dr. Jozef Tiso prvým Slovenským prezidentom.

Aj vzhľadom k tomu, že Ukrajinu politicky ovláda a vojensky riadi americká ambasáda, nemožno všetok hnoj hádzať na hlavu „úbohých“ Ukrajincov.

Nakoniec by sme sa aj my chceli nazývať „vyspelou demokraciou“, pritom sme len prílepkom kolektívneho západu, ktorého lídrom je USA, Británia a v Európe Amerikou okupované Nemecko.

Zamyslite sa nad týmto výrokom z anglosaského sveta: „dialekt sa stáva jazykom vtedy, keď jeho používatelia nadobudnú armádu a letectvo“, čo sa stane potom, keď to stratia?

368058

Súhlasím.

Niekto tu v príspevkoch už napísal, že bol veľký rozdiel v tom, čo fašisti o sebe hlásali, ako sa hodnotili a čo v skutočnsti robili.

Západné štáty na čele s GB a USA tiež o sebe hlásajú úplne niečo iné, než v skutočnosti robia, najmarkantnejšie sa to prejavuje v ich zahraničnej politike.

Pokrytectvo západu je aj v tom, že kritizujú otvorené a verejné priznanie tvorby sociálneho experimentu, tak ako je to v prípade Číny. Sám západ má však veľké skúsenosti v realizácii sociálnych experimentov všetkého druhu, hlavné je len aby o tom nikto nevedel, a ak sa to prevalí tak "zatloukat, zatloukat a zatloukat".

Priestor v ktorom žijeme je prešpikovaný elektronickými prostriedkami, cez ktoré Vás môže, a aj občas niekto sleduje, pritom sa o údržbu a aktualizáciu SW vybavenia týchto hračiek každý stará sám a úplne dobrovoľne.

To, že sa Vám niekto zvonka rýpe v domácom počítači cez prebiehajúcu sw aktualizáciu je už tak bežné, že si to ani neuvedomujeme, hlavné je, že sa o tom otvorene nehovorí a stále dookola sa trepe o nadradení práv občana nad práva štátu - bla bla bla.

368076

01.12.2018 22:34

Od roku 1945 až do dneška: USA zabily 20 - 30 milionů lidí

Vieme to o nich a čo ďalej?

lubosmat 178.?.?.?

Vieme o jednom "prezidentovi" akože SK ktorého priezvisko znamená v ruštine to isté, ako priezvisko bývalého prezidenta USA nedávno zomretého v angličtine, čo je to zač.

Vieme o jednom ministrovi ZV SR čo podáva demisiu, lebo nejaká krajinka v srdci európy nepočúva jeho povely, ktoré nám neznalým tlmočí priamo z centra moci, čo je to zač.

Vieme o mnohých, tak povediac na dosah, čo sú to zač.

Ako proti nim bojovať, keď nám predurčujú pravidlá, ktorými sa sami neriadia?

Nevieme rozoznať podstatu a tváre zla vo svojom najbližšom okolí, a už vôbec nevieme proti nim účinne bojoať.

Čo mpotom zmôžeme proti tomu zlu, čo ovláda USA a ostatný kolektívny západ.

368141

04.12.2018 02:43

Od roku 1945 až do dneška: USA zabily 20 - 30 milionů lidí

RE: Vieme to o nich a čo ďalej?

lubosmat 178.?.?.?

Nepouživaj na preklad google prekladač, ale sa spýtaj lingvistu "vole" [smích].

368180

04.12.2018 03:16

Od roku 1945 až do dneška: USA zabily 20 - 30 milionů lidí

RE: re:

lubosmat 178.?.?.?

Pravda je troška inde.

Vďaka tomu, že sa USA nepodarilo rozpútať na planéte zem globálny konflikt, vo svojej podstate podľa ich zvrátenej ideológie na toto aj majú lokálne konflikty slúžiť, väčšina sveta mohla žiť v mieri.

Mierové súžitie medzi národmi je impulzom k zvyšovaniu životnej úrovne, zvyšovanie vzdelanosti a emancipácie žien a následne k poklesu, resp. spoaleniu rastu populácie.

Dôkazom je, že v krajinách postihnutých vojnou, resp. trvalou biedou dochádza k intenzívnejšiemu populačnému rastu, než v krajinách, ktoré "šťastie" thto druhu nezažívajú.

Aktuálne je položiť si otázku, či tento spôsob udržiavania "svetového mieru" má ešte opodstatnenie?

Hranice dvoch svetov sa ostro priblížili, a ďalšie bezohľadné podpaľačstvo môže ľahko vyvolať požiar globálny , bohužiaľ pre ľudstvo v dnešnej podobe aj posledný.

PS: Ako prestať živiť choboznicu?
1) Prestal som nakupovať v zahraničných reťazcoch,
2) Presunul som účet do lokálnej banky (tajne dúfam že nie je napojená na USA).

368181

04.12.2018 10:10

Porošenko a Západ: Potíže v Azovském moři

Kto ovláda Porošenka ? Ten testuje Rusko.

lubosmat 212.?.?.?

Provokácia alebo normálna plavba v "ukrajinsko-ruských" teritoriálnych vodách?

Vzhľadom k tomu, že sa tieto lodičky dostali pri svojej spanilej jazde až do vyložene ruských teritoriálnych vôd a podplávali "ohrozili" strategickú stavbu Kerčenský most, nemali ruské pobrežné sily veľa na výber.

Doba ako dlho sa Ukrajincom dovolilo špacírovať v sporných vodách, zrejme znamená, že došlo pred samotným zásahom ku komunikácii na vyššej úrovni, nie však na najvyššej.

Podľa VVP test preukázal, že Rusi váhať nebudú a akékoľvek nepokoje, trebárs aj pouličné "Bolotná ..." sú ochotní a aj schopní efektívne riešiť aj použitím sily, tak ako sa na svojprávnu a sebavedomú krajinu patrí.

Úroveň pochopenia ľudí rozhoduje o tom, či sa situácia po zvolaní do davu vymkne spod kontroly (Majdan - UA), alebo prebehne bez väčších následkov (Bolotná – RF).

368185

14.12.2018 13:45

Veľvyslanec USA Adam Sterling na branno-bezpečnostnom výbore NR SR rozdával príkazy slovenským poslancom

Prečo kupujeme (musíme nakúpiť) F16?

lubosmat 212.?.?.?

1) Lebo naši piloti vedia lietať na ruských strojoch !
2) Lebo naši piloti boli školení aby vedeli lietať na Gripenoch!
3) Lebo naši piloti nevedia lietať na F16!
4) Lebo je to najlepšia cesta ako tu dotrepať cez tie F16 aj amerických inštruktorov na dobu neurčitú, teda pokiaľ impérium nezdochne!

No a prečo "budeme musieť" nakupovať palivové články od Westinghouse?

1) Lebo sa tie ich palivové články do ruských reaktorov nehodia!
2) Lebo vyhorené články už nebudeme môcť odlifrovať takmer zadarmo späť do krajiny pôvodu, teda do Ruska!
3) Lebo je to najlepšia cesta ako tie atómové elektrárne poslať do hrobu!
4) Lebo vyhorené jadrové palivo budeme musieť strkať do podzemných úložísk a obohatiť tak väčšinu našich minerálnych vôd a nejaké rádioizotopy!

No a hlavne preto, lebo na tom Amerika zarobí - teda majitelia akcií Amerického vojensko-priemyselného komplexu a Wstnghouse v jednom!

368480

20.12.2018 11:44

Mýtus západní demokracie

RE: Západní korporátně-fašistický model zavádí lidstvo přímo do pekel

lubosmat 212.?.?.?

"S kapitalismem je to neslučitelné, protože tam funguje ovčan jen jako generátor imaginárního numerického zisku pro oligarchii". - Vytesať do kameňa!

Sme vtiahnutí do systémov, kde náš výber ovplyvňuje našu sebarealizáciu, čím v neprehľadnejšom systéme, resp. väčšej mašinérii alebo korporácii fungujeme ako nejaká súčiastka na zarábanie peňazí alebo na vyrábanie problémov všetkého druhu, pričom nemôžeme ani tušiť do čoho naše snaženie nakoniec vyústi.

Predstavte si komplikovaný automobil, kde za volantom sedí „IDIOT“, každá súčiastka stroja pracuje na to, aby vôľa „IDIOTA“ bola nasmerovaná čo najefektívnejšie a najrýchlejšie k cieľu , buď za účelom jednoduchej prepravy z A do B, alebo sebazničenia na nejakom stĺpe elektrického osvetlenia.

Ľudia sú rovnako, ako také súčiastky uzatvorení v sociálnych super- systémoch, a na to aký bude výsledok ich snaženia majú len veľmi malý vplyv, spravidla len retardačný, keďže „IDIOT“ má tú moc kohokoľvek vymeniť za súčiastku „spoľahlivejšiu“.

Kapitalizmus glorifikujúci súkromné vlastníctvo ako funkčný atribút rozvoja spoločnosti zabúda na to, že zúžením možností jednoduchej reprodukcie dochádza k degenerácii majetných jedincov na genetickej úrovni, výsledkom je vysoký výskyt „IDIOTOV“ za volantom ekonomiky západných štátov.

V minulosti sme mali veľký problém s tzv. prerozdeľovaním peňazí ktoré sa hromadili v rukách štátu. Dnes je tento problém vďaka súkromnému vlastníctvu eliminovaný. Štát má k dispozícii nejaký rozpočet, ktorý prerozdeľuje tak isto zle, ako to bolo aj pred tým.

Väčšia časť peňazí však končí na účtoch neznámo kde, tieto sú následne smerované ich vlastníkmi „IDOTMI“ bez akejkoľvek možnosti spoločenskej kontroly, a to má byť akože úplne v poriadku teda DEMOKRATICKÉ.

368601

25.12.2018 13:41

Dědeček den před svou smrtí vybral z banky milion

Úverový "darček" SVB od správcu bytového fondu k vianociam

lubosmat 178.?.?.?

Čiastočne sa pripájam k 368671

Hoci najskôr dva príbehy k článku:

Príbeh I.
Búral som raz rodičovský dom, dôvod bol prozaický, keďže ešte ani nestihol "vychladnúť" hrob môjho nebohého otca, už sa prihnala (1992) jeho "podnikajúca" rodinka a žiadala výplatu z dedičstva, keďže môj dedo zomrel bez závetu (1945) a my sme mali tú smolu, že sme vyrastali v jeho dome, ako keby s tichým súhlasom širšej rodiny z otcovej strany.

To búranie bol taktický ťah, ako predísť prípadnej veľkej výplate za "majetok - dom", ak by sa spor ocitol na súde. Čo sa nakoniec aj stalo, a tých súdom uznaných 30 tisíc namiesto očakávaných 260 im moja mama (vdova) aj vyplatila.

Pri búraní komína som objavil krabičku so zabalenými mincami prvej sloveskej republiky z emisií 1942 - 1944 v nominálnej hodnote 2700 korún slovenských. Dedo bol v dedine richtárom a tesne po vojne (1945) ho za bližšie nevyjasnených okolností otrávili, a tak peniaze, ktoré si zrejme ukryl v tom komíne, tam trčali takmer 50 rokov. Vtedy to bola celkom pekná čiatka peňazí, ale pri nájdení už mali peniaze len malú zberateľskú, skôr symbolickú hodnotu.

Teta, ktorá bola hlavnou iniciátorkou súdneho konania o výplatu z dedičstva po dedovi, nedávno (11/2018) zomrela. Moja mama ma poprosila, aby som na pohreb zašiel, keďže to mám z rodiny najbližšie. Zobral som manželku, prehodil po príchode do domu smútku s pozostalými pár slov a po pochovaní tetušky odišiel, na kar nás nepozvali, starý "dlh" nedovolil.

Príbeh II.
Otec bol funkcionárom KSČ a mal občas tú česť odniesť členské príspevky dedinskej organizácie v sume 20 000 korún československých na centrálu do mesta, predpokladám okolo roku 1983.

Občas nás v tej dobe navštevovala teta, mamina najmladšia sestra a prespávala v spálni vedľa hosťovskej izby, kde sa nachádzala ťažká trojdielna šatníková skriňa. Otec si tých 20 000 korún ČS odložil v obálke na túto skriňu a odtiaľ zmizli. Strata týchto peňazí vrazila ešte väčší klin do vzťahov medzi naše rodiny.

Niekoľko rokov po smrti otca mama vyhadzovala (1996) otcove staré kabáty, ktoré boli naskladané v tej veľkej skrini a skriňu, keď už bola prázdna, odtiahli, aby povysávali prach. Našli za ňou tú obálku aj s prepadnutými 20 000 korunami ČS.

Príbeh III:
K tomu úverovému darčeku od správcu SVB - moce sa to všetko okolo obsluhy dlhu SVB za opravy cez fond rozvoja bývania. Je to už taký folklór, že správcovia všetky väčšie náklady spoločenstiev preháňajú cez úvery, čo vedie k predraženiu všetkých prác o minimálne 70%. Konateľka správcovskej spoločnosti mi na moju otázku, či to nie je primoc nákladné a či by tí, ktorí chcú, nemohli zaplatiť sumu podielu nákladov hneď, argumentovala, že by to bolo pre tých ostatných drahé. V súvislosti s jej odpoveďou ma napadlo jediné: "bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku".

368691

04.01.2019 12:34

Požehnaní jsou váleční štváči

RE: rusko dotovalo svazové republiky

lubosmat 212.?.?.?

"Rusové dotovali okrajové republiky tak jako my Slovensko":

Vzhľadom k tomu, že po rozpade ČSR ste sa od nás už bez ďalšieho "dotovania" nevzdialili raketovou rýchlosťou ani na piaď, zrejme to nebolo až také štedré, skôr "chudobnou rúčkou dal a bohatou bral".

Rovnakým spôsobom, nás bohužiaľ v súčasnosti "dotujú" cez eurofondy (ČR, SR a ďalšie krajiny v okupačnej zóne USA ... NATO) aj z EÚ. Z centra moci sa poskytujú dotácie podriadenému politickému systému, aby si mali čo medzi sebou a svojimi blízkymi rozdávať, títo potom svojou lojalitou a cez legislatívou vytvorenými politicko-ekonomickými nástrojmi dovoľujú aby nás "západ" postupne "nestydato" vysával.

Za všetko sa musí platiť, bez Slovenska by s „anšlusom“ Rakúska nacisti obsadili rovnako aj Čechy, nikdy by nemohlo dôjsť k deportácii sudetských Nemcov, tvorili by ste vo Veľko-nemeckej ríši úbohú menšinu, úplne rovnako, ako by to dopadlo vo Veľko-maďarskej ríši so Slovákmi.

Zväzok Čechov so Slovákmi bol obojstranne výhodný. Rozpad ČSR na základe demagogických klamstiev a doplácaní ČR na SR prípadne naopak bol viac alebo menej riadený „západom“ defragmentácia bývalého socialistického bloku po rozpade ZSSR nabrala najväčšie obrátky na Balkáne, kde sa použi na rozbitie viac, či menej výhodných zväzkov západných Slovanov zbrane väčšieho kalibru, než „dlh“ Slovenska za postavenie pražského metra.

Momentálne „Sorošov besný pes Lajčák“ cez predsedníctvo Slovenska v OBSE útočí na Ukrajinsko-Ukrajinské „urovnanie“, ak bude rovnako úspešný, ako v bývalej Juhoslávii, tak nám boh pomáhaj.

368876

14.01.2019 10:03

Má česká armáda smysl?

Opätovné vybudovanie štátnosti - je to vôbec ešte možné?

lubosmat 212.?.?.?

Základné znaky štátnosti:

1) Jazyk (môže ich byť aj niekoľko),
2) Vlastné bankovníctvo,
3) Vlastné súdnictvo,
4) Vlastná politická moc,
5) Vlastná armáda...

Čo možno povedať k:
1) Pustite si rádio a na 99% budete počuť pesničku v angličtine, dôležité obchodné zmluvy týkajúce sa podnikania na Slovensku sú v angličtine a slovenčina je len druhým jazykom, navyše aj vymožiteľnosť práva na základe neplnenia týchto zmlúv je mimo územia Slovenska,

2) Národná banka je v područí dolára (FEDU a MMF), ostatné banky sú len dcérami zahraničných finančných subjektov,

3) Európske právo je priamo nadradené tomu nášmu, za neplnenie preberania európskych smerníc a nariadení do nášho právneho systému nasleduje trest a tvrdé sankcie,

4) Akékoľvek iné politické názory, ako pro-NATO, pro-EU, pro-vedúcu úlohu USA vo svete a na večné časy, sú cez médiá kritizované a verejne pôsobiaci nositelia iných, tzv. pro-národných riešení sú rôznymi formami perzekvovaní a prenasledovaní,

5) Na vybudovanie funkčnej a bojaschopnej armády treba predovšetkým kopec peňazí, nie sme v stave nasmerovať do tohto sektoru zdroje tak, aby boli využité efektívne. Napríklad aj posledná zmluva na nákup lietadiel F16 americkej výroby pre SK armádu, je len bohapusté pchanie peňazí do rovnakého bezodného krátera, iné varianty by boli pre nás oveľa výhodnejšie a aj lacnejšie.
Vybudovanie ČS a SK štátnosti nebolo zadarmo, zadarmo sme bohužiaľ veľa z atribútov štátnosti „dobrovoľne“ odovzdali pod správu cudzej moci. Pokiaľ za nás budú v zahraničí rozhodovať a naše „záujmy obhajovať“ takí ako Kiska, Lajčák a im podobní zapredanci, o obnovení niekdajšej štátnosti už nemôže byť ani reči, a žiadnu bojaschopnú armádu sa nám už nikdy „bez krvavých obetí“ vybudovať nepodarí.

PS: Čo vlastne má vlastne národná armáda u nás doma ochraňovať, keď už si nemôžeme rozhodnúť ani o tom, čo budeme sledovať v rádiu a televízii?

Obete I. svetovej vojny boli vymazané obeťami tej II., a obete II. Svetovej vojny sú na I. úrovni riadenia priamo v školách a kultúre z našej historickej pamäte postupne vymazávané.

369064

18.01.2019 13:20

Má česká armáda smysl?

RE: Opätovné vybudovanie štátnosti - chybí kvalitní školství

lubosmat 212.?.?.?

Pôvodne som chcel príspevok nazvať :

"Opätovné vybudovanie štátnosti a boj proti alkoholizmu!"

V ranných dobách budovania štátnosti na hornom Uhorsku (Slovensku) sa vytvárali rôzne spolky a aktivity, ktoré mali naučiť ľudí ako správne žiť. Spolok skrášľovací, čistoty tela, čistoty ducha...

Štúrovci, ako protagonisti národného obrodenia Slovákov v hornom Uhorsku, sa po nejakej alkoholickej šnúre, pod zrúcaninami hradu na Devíne rozhodli ísť cestou osvety čistoty mysli a tela, v skratke striedmo piť a menej súložiť.

Pri pokuse o praktickú realizáciu šírenia takýchto myšlienok medzi pospolitým ľudom slovenským moc neuspeli, keďže tá úroveň vzdelanosti, ktorá sa dostávala im na maďarských lýceách, sa k bežným ľuďom po takmer 1000 ročnom maďarizačnom útlaku moc nedostávala.

Z toho vyplýva, že to národné školstvo pôjde ku dnu do tej doby, pokiaľ budeme prílepkom kolektívneho západu.

Hoci aj mnohí dosiahnu nadštandardné vzdelanie na cudzích školách, pochybujem, že títo ľudia budú chcieť opäť sedlať tátoše a mávať nad hlavami šabľami so slovami na perách „za národ slovenský“.

Už sme niekde inde, štúrovci sú preč a realita „Anglosaského útlaku“ je na stole. Naše deti zabúdajú rodnú reč a často počúvam, že sa im lepšie vyjadruje v angličtine než v slovenčine či inej rodnej reči.

Doby strachu z toho, že po zdvihnutí platov štátnych zamestnancov sa roztočí inflačná špirála sú dávno preč. Bez dobrej pláce kvalitných učiteľov do školstva nedostanete, a hoci sa tam aj nejakí kvalitní zúfalci dodnes nachádzajú, bez kvalitného vybavenia sa ďaleko nedostanú.

Lenže miesto zvyšovania nákladov na vybavenie škôl a platy učiteľov, nakupujeme americké stíhačky, radary, rakety a drahý US personál na ich obsluhu.

369148

18.01.2019 13:56

Má česká armáda smysl?

RE: Kostarika tiež rezignovala na svoju štátnosť ?

lubosmat 212.?.?.?

Ideológovia a teoretici hľadajú stále meno toho istého boha. Tým, že pomenujete nejakého nositeľa myšlienky, vymedzíte myšlienkový prúd, nazvete spoločenský pohyb ideológiou?
Kresťanstvo - Kristus,
Judaizmus - Jahve,
Islam - Alah,
Fašizmus - Hitler
Marxizmus - Marx,
Leninizmus - Lenin,
Komunizmus - ???? od komunardov počas francúzskej buržoáznej revolúcie

Kapitalizmus je potom tiež ideológia, hoci nemá konkrétneho menovateľa, stačí sa pohrabať v minulosti a nazvať tento myšlienkový prúd podľa nejakého veksláka, čo začal obchodovať s kapitálom ?

Ideológia sa vyznačuje tým, že má svojich nositeľov – nasledovateľov, ktorí axiomaticky veria určitým princípom a za každú cenu bránia spoločenskému vývoju. Ideológovia kapitalizmu bojujú proti iným myšlienkam názorom na spoločenské usporiadanie "trebárs komunizmu" nevyberanými spôsobmi.

Militarizmus je v súčasnosti markantným znakom všetkých krajín, ktoré vyznávajú ideológiu kapitalizmu, hoci sa hrdo skrývajú pod liberálno-demokratickou maskou.

369149

20.01.2019 23:16

Má česká armáda smysl?

RE: Kostarika tiež rezignovala na svoju štátnosť ?

lubosmat 178.?.?.?

Len posledný námet na zamyslenie.

"Jedna ruka netlieska."

Pri presadzovaní určitých "ideí" (ideológií) silou sa vždy narúbe veľa "dreva" (obetí).

Len máličko sa nám odkrýva zákulisie vzniku občianskej vojny v Rusku, vo svetle tých udalostí, ktoré predchádzali ideologickým zmenám v riadení ruskej spoločnosti bol projekt "budovania komunizmu" implementovaný zvonka za účelom podlomenia cárskej moci a vyvolania rozpadu cárskeho impéria.

V pozadí týchto zmien bolo anglosaské impérium, dosiahli rozpad Rakúsko-Uhorska a Rusko bolo druhé v poradí.

Aké bolo zákulisie rozvratu Číny a čo vlastne vyvolalo mechanizmy ktoré viedli k "budovaniu komunizmu" v tejto krajine o tom nemáme takmer žiadne informácie.

Jedno je však isté, že v Indočíne sa rozťahovalo britské koloniálne impérium, ktoré zavádzajúc tam svoje poriadky spúšťalo miestne konflikty, prípadne priamo viedlo koloniálne vojny za udržanie si svojej obchodnej dominancie.

Dovolil by si niekto spočítať všetky obete, ktoré má na svedomí kolonializmus britskej koruny a neskôr americký tzv. neokolonializmus?

„Nie horší ten, kto zlo činí, ale ten z koho zlo pochádza.“ Vražda I. a II. stupňa.

Objednávatelia, vykonávatelia a obete.

Jednoducho hodiť obete na nejakú „Ideológiu“ a protagonistov tejto ideológie po už dopredu naplánovanej deštrukcii verejne popraviť, a ak to nejde, tak sa na nich vyhovoriť povestným „Chyťte zlodeja!“.

Všetky pokusy vytvoriť menej chaotický a spravodlivejší systém riadenia, ktoré zotrvali funkčné po nejakú dobu, boli obranou proti vyčíňaniu „objektívneho zla“ a obete boli, a dodnes sú dôsledkom vnútorného boja prívržencov nových myšlienok a ich odporcov (prisluhovačov objektívneho zla) stojacich na strane rozvratu.

Chaos je to objektívne zlo, ktoré vyhovuje vládcom impérií. Posledné impérium, ktoré pod taktovkou západnej finančnej mafie rozosieva po svete chaos je USA. Existujú aj iné finančné mafie, ktorým do určitej miery môže podobný chaos vyhovovať tiež. Stret týchto mafií na bojovom poli môže skončiť pre civilizáciu 21. storočia veľmi tragicky.

Plač nad obeťami ideológií, ktoré sú vo svojej podstate obeťami finančného chaosu a stretov záujmov impérií je falošný a len úbohou obhajobou chaosu klamstiev v ktorých žijeme.

Pravidlá ideológie liberálnej demokracie zlyhávajú, lebo na základnej idei chaosu sú postavené. Skôr alebo neskôr sa bude musieť svet ľudí dohodnúť na pravidlách, ktoré nedovolia finančným mafiám hazardovať so svetovým mierom a prežitím ľudstva na tejto planéte.

369179

02.02.2019 15:39

Venezuelské spiknutí houstne...

Demokracie plná huba, ale len pre "vyvolených"

lubosmat 178.?.?.?

Vo svete globalizácie nie je možné aby akákoľvek ekonomika fungovala samostatne a rozvojovo bez akceptácie vonkajších zainteresovaných strán.

Čínsky múr, Železná opona alebo vydieračská Sankčná politika "kolektívneho západu" v neprehľadnej pavučine medzinárodných vzťahov, dokážu technologicky zruinovať a v konečnom dôsledku vyhladovať akúkoľvek ekonomiku.

Všetko je len o tom, ako niekoho prinútiť k nevýhodným zmluvám.

Aj u nás sú takí, čo najlepšie vedia, ako nakladať so zásobami nevyťaženého zlata, uránu, lítia.., tak , že sa toho ujmú zahraniční "ťažkoodenci" a my na tom "len zarobíme" (resp. pár z nás čo to podpíšu),

Smolu má ten, koho sa nemá kto zastať.

Niežeby bolo Rusom nejko Venezuelského ľudu ľúto, ale hrozia sa anglosaského "precedenčného" myslenia, oni jednoducho nevedia prestať, a kto vlastní najväčšie prírodné zdroje na svete je jesné každému v tejto diskusii.

369384

07.02.2019 21:52

Trump vs. šéfové tajných služeb: Kdo má pravdu?

Nebo tam jsou teroristé z toho důvodu, že tam jsme my?

lubosmat 178.?.?.?

Jediná pravda skrytá v rečníckej otázke, topiaca sa v mori klamstiev.

Odkiaľ sa berú peniaze na všetky tie piate kolóny?

Bez ľudí s peniazmi v kapsách na ulicu ani žobráka nedostaneš!

369484

09.02.2019 13:13

Trump vs. šéfové tajných služeb: Kdo má pravdu?

RE: má pravdu, nemá pravdu .....

lubosmat 178.?.?.?

1.) Ľudia rozmýšľali úplne rovnako ako teraz:
- mladí revoltovali,
- starí hľadali istoty,
- elitári (teraz + tí úspešnejší) hľadali cesty ako byť mocnejší + ešte "úspešnejší".

2.) Socializmus "Komunizmus" nekrachol ekonomicky:
- bol ekonomickým pokračovaním toho čo bolo predtým,
- my žijeme v súčastnosti z toho čo bolo predtým + z toho čo vytvorili "komunisti",
- teraz udržiavame to staré a vytvárame to, z čoho budú žiť naše deti (akí sme v tom úspešní je otázne, osobne si myslím že si vedieme horšie ako "naši komunisti").

3) A čo asi tak mali "naši komunisti" robiť?
- ich ideový vzor (ak chcete zdroj strachu) sa rozpadol,
- zdvihli moc z ulice a odovzdali ju novej "elite", a po prehodení kabátov sa začali klaňať novým ideovým vzorom (ak chcete zdrojom strachu).

369505

13.02.2019 12:40

Otevřený dopis občanům USA od prezidenta Nicoláse Madura

Šiesta úroveň riadenia

lubosmat 212.?.?.?

V USA bol nedávno pri moci "hmanista" a "BOMBARDOVAL",
Teraz je pri moci "obchodník" a "BOMBARDUJE".

Prečo sa to deje stále, no lebo je to pre tú mašinériu výhodné a ak by aj nejaký "Demokrat, Republikán, Humanista alebo Obchodník" na najvyššom poste v Bielej búde chcel trend zvrátiť , tých pár rokov funkčného obdbia mu na to určite stačiť nebude, o znovuzvolení ani nehovorím.

Ináč občania USA sú schopní zaregistrovať bezprávie na cudzom dvorčeku, len vo forme neprerušeného prúdu truhiel na mechy s prázdnymi hlavami, ktoré sa po "demokratizačných" avantúrach vracajú na lodiach a v lietadlách do USA.

369602

15.02.2019 19:08

Vládne Washington světu?

Nevieme, ale určite so svetom poriadne vydrbal

lubosmat 178.?.?.?

Je to úplne presne tak, ako v tom odrbanom vtipe:

Keď si požičiaš od banky, čo ja viem 150 000 €, tak Máš problém.

Ak si však dokážeš požičať 150 000 000 € , tak má problém BANKA!

Svet má s americkým dlhom problém, dlh neustále narastá, milardy pribúdajú a všetci sa boja, že o svoje "zisky" prídu.

Hodnota dolára - eura reálne klesá, a to násobkami. Takže kým počítadlo amerického dlhu robí prievan, reálna hodnota celého dlhu astronomicky klesá.

Amerika veselo míňa a svet za to dostáva bezcenný pocit vlastnenia US nominálu.

Z uvedeného pohľadu Amerika na nejakú serióznu udržateľnú vojnu nemá, jedine tak na celoplošné radiačné zamorenie, a to hravo zvládne aj Westinghouse.

369668

18.02.2019 17:00

Je dluh Achillovou patou Číny?

Bohatstvo a výrobné kapacity

lubosmat 212.?.?.?

Predstavte si že žijete ako Robinson na pustom ostrove pokladov. Ako sa zmení postavenie Robinsona v spoločenskom rebríčku, keď nájde jedného dňa pri kopaní jamy na dažďovú vodu poklad? Jediným výrobným prostriedkom pre tohto „novo-zbohatlíka“ je stádo kôz, pričom jediného plemenného capa, pri ovládnutí ostrova Robinson zabil, lebo v ňom nevidel praktický úžitok.

Kapitál, dlh, cenné papiere, obligácie ... sú pre svet ľudí bez prístupu k nemu rovnakým zakopaným pokladom, a aby sa k nemu dostali, tiež by museli zabiť pomyselného capa, ktorý bez zjavného úžitku obrába stádo kôz (výrobné prostriedky).

Problém je v tom, že to stádo nedokáže okamžite zvýšiť výkon, keď mu miesto trávy podhodíte farebné sklíčka a zrkadielka, stádo dostane najskôr koliku.

Základný vzťah medzi lúkou, kozami a pastierom zostáva nezmenený, takže krachu systému sa obávať nemusíme. Riziko je len v tom, že noví pastieri obrazne povedané strelia capa a systém zlyhá na vydochnutie stáda (rozpad výrobných prostriedkov).

Samotné „nahromadené bohatstvo“ nemá v tomto systéme vzťahov takmer žiadny význam. Možnosti použitia nahromadeného bohatstva sú a budú obmedzené výkonom stáda.

369715

20.02.2019 07:44

Příroda je ohrožená hmyzí apokalypsou

O čom sa moc nehovorí je pokles kyslíka v atmosfére

lubosmat 212.?.?.?

Celosvetový priemer je pokles okolo 0,7% od priemernej hodnoty 21%, teda na úroveň 20,3%.

Za normálne hodnoty možno považovať koncentráciu kyslíka vo vzduchu od 20,4% do 21,4%.

Paleontológovia tvrdia, že v čase najväčšieho rozvoja lesov na súši stúpla koncentrácia kyslíka v ovzduší až na 44%. V tomto období vysoko prekysličenej atmosféry sa vyskytovalo aj najväčšie množstvo hmyzu, dokonca sa vyskytovali aj exempláre gigantických rozmerov (metrová vážka alebo dvojmetrová stonožka).

Poklesom koncentrácie kyslíka najskôr vymizli hmyzí giganti a neskôr sa zmenšila aj celková biomasa hmyzu.

Dnes na jednej strane klesá množstvo väčšieho lietajúceho hmyzu, alebo hmyzu ktorý na efektívne presuny potrebuje kyslík a na druhej strane, pribúda hmyz drobnejší, skôr sa jedná o parazity nezávisiace až tak na prekysličenej atmosfére.

Hoci pokles koncentrácie kyslíka v atmosfére je len o 0,1 desatinu % pod normál, v celosvetovom meradle to môže mať na hmyziu populáciu katastrofálne dôsledky, úplne rovnako ako dlhotrvajúce suchá a odlesnenie.

369749

26.02.2019 12:33

Kde jsou „prázdné regály“?

Vyvraždiť milóny za krutosť ich diktátorov je "démonkratické"!

lubosmat 178.?.?.?

Opakujúca sa propaganda poukazujúca na niečiu nespravodlivosť a následne ospravedlňujúca v mene "dobra" nespravodlivosť tisícnásobne väčšiu.

Toto sa deje na dennom poriadku, už v malých dávkach sme tým očkovaní, jeden zločinec vyprovokuje druhého k odvetnému úderu, a ak sa to tomu provokatérovi podarí, vyrukuje s tým, že odporca je predsa tiež zločinec.

Podvodníci, zlodeji a farizeji v politike používajú rovnakú taktiku, a ľudia im to žerú. Podvodník ktorý iného načapal pri podvode je lepší, lebo ten načapaný to predsa ešte aj tají.

To čo nás oslabuje je politika hádzania polien pod nohy, a vrážanie dýk do chrbtov namiesto argumentov. Politické zmeny zlepšenie neprinášajú, menia sa len zlodeji.

Británia a Amerika si to dobre uvedomujú, preto sú tam zlodeji stále tí istí a demokracia aj s tými ich voľbami je divadlo pre masy.

U nás je to rovnaké, len s tým rozdielom, že nie sme Británia ani Amerika.

Kto sa bráni príchodu zlodejov z Británie a Ameriky má problém s budovaním "démonkracie".

369932

15.03.2019 18:27

Vědomí a svědomí

RE: Pozor. Slovensko právě těsně uteklo US hrobníkovi z lopaty

lubosmat 95.?.?.?

Neutieklo.

Lajčák sa kandidatúry na prezidenta vzdal, lebo začali presakovať na povrch informácie o jeho pôsobení v bývalej Juhoslávii.

Slovenskí naverbovaní SK vojaci, ktorí zahynuli s výnimkou jedného, počas návratu do vlasti, nemali nikdy pristáť, keďže sa vraj na palube nachádzalo množstvo dôkazov o úlohe USA a ich verného psa Lajčáka v konflikte na Balkáne.

Terajšie voľby budú lakmusovým papierikom toho, do akej miery sú SK voliči „naprogramovaní“ atlantizmom (Čaputová) a eurohujerstvom (Ševčovič).

Súčasný obyvateľ prezidentského paláca „neprezident“ občanov Slovenska v snahe vyhovieť svojím sponzorom, od samého počiatku vo funkcii sľubuje, kde môže aj nemôže, a to bez akéhokoľvek mandátu, navyšovanie percent HDP na zbrojenie, vytváranie podmienok pre pobyt okupačných vojsk USA na Slovensku.

V sobotu sa uvidí, či systém už dozrel a Slovensko má ambície byť dobrovoľne pošliapané ďalšou cudzou vojenskou topánkou.

Slovensko má šancu zvoliť do funkcie Úradníka a zároveň nepripustiť do druhého kola zapredancov, karieristov a politické prostitútky.

Sám som veľmi zvedavý.

370313

17.03.2019 11:56

Vyzvání na cestu – trnitou a úzkou

RE: Německá okupace nesmí být už nikdy zdůrazňována

lubosmat 95.?.?.?

Ono Československo nestálo nacistickému nemecku až tak v ceste, Hitler potreboval v prvom rade Československé výrobné kapacity na ďalšie zbrojenie (vojna by ich poškodila, vyradila z prevádzky).

Neokoni to mali veľmi dobre spočítané, ich spoločná dohoda s Hitlerom o odovzdaní pohraničných oblastí "Mníchovský diktát" k tomuto zisku nakoniec aj viedla.

Tento politický úspech podporil Hitlerove ambície ľahkehó víťazného ťaženia smerom na východ, kde čakali lákavé zdroje energetických surovín a prírodného bohatstva.

Len si predtavte, že by sa celá tá nacistická vojnová mašinéria vrhla na Britské ostrovy a nie na východ?

Hovorí sa, že dvakrát nestúpiš do tej istej rieky, ale do toho istého exkrementu dvakrát šliapnuť môžeš.

Tentoraz sa ale Český protektoát rozšíril takmer na celý bývalý socialistický blok, však aby mali z čoho Nemci vyplácať vojnové reparácie. Aká to irónia, My makáme a Oni platia reparácie našími mozoľmi.

Čo je ale horšie, stávame sa novou platformou pre ťaženie Neokonov na energiami a prírodným bohattstvom obdarený východ.

370353

30.03.2019 14:46

Slovenské voľby

RE: Ďakujem za Vaše reakcie, na niektoré podnety budem reagovať:

lubosmat 178.?.?.?

Pozerám sa na možnosti reálne, rozum a cit prehral v týchto voľbách už v prvom kole. Čaputovci získali rozhodujúci náskok a aj neplatný hlas je odsúhlasením toho čo p. Čaputová predstavuje.

Teraz sa od Ukrajiny svojou voľbou v ničom neodlišujeme, hlavne pri pohľade zvonka. Symbolicky sa konajú v jednom termíne voľby v obidvoch zblbnutých krajinách.

Voliči boli na Slovensku hnaní k dvom ohradám, jednej s rozdupanou a vyschnutou pôdou a druhej so sviežou zelenou trávou. Brána na strane nádeje bola propagandou uzatvorená a teraz sa má volič bezhlavo vovaliť do druhej ohrady, len preto že stádo v pohybe sa zastaviť nedá a cúvať ho tiež ešte nikto nevidel. To že sa niekto zastaví a snaží sa nevyberať z dvoch zlých volieb tú horšiu, len potvrdzuje jeho odlišnosť od rozbehnutého dobytka.

Ak bude výsledok 3:2 v prospech p. Čaputovej bude to pre p. Šefčoviča úspech, šancu ale bohužiaľ nemá.

Môžeme sa pokúsiť túto prehru korigovať v nadchádzajúcich eurovoľbách alebo parlamentných voľbách. Okamžité vykľučkovanie zo zločineckého systému v ktorom sa nachádzame je nemožné, ale sily sa môžu postupne preskupiť a vyvolať pozitívne zmeny.

370693

16.04.2019 12:40

Slovenské voľby – zlo medzi nami – vražda a akceptované lži „Zvíťazili sme!“

RE: Zmätení propagandou

lubosmat 212.?.?.?

Jednu vec ale potreboval AH určite, a to súhlas západného spoločenstva na vojnové ťaženie smerom na východ. Tento súhlas (Anšlus Rakúska, Mníchovská dohoda, Otáľanie v otvorení západného frontu ... by bez podpory "Večného žida" nikdy nedostal, odúhlasili sa tým aj deportácie, pre tích, čo nestačili, resp.nechceli zutejkať, ale to už bola len malá obeta položená na oltár mamonu.

371025

23.04.2019 11:42

Kdo chce vyvolat barevnou revoluci?

Kto z koho, Štátna elita USA, Globálny prediktor alebo Nacionalisti?

lubosmat 212.?.?.?

Dnes sa treba opäť pozrieť smerom na „Východ“.

„Nepredstavujte si pod pojmom „Nacionalisti“ Kotlebovcov, ale akýchkoľvek pronárodne zmýšľajúcich ľudí, ktorí si vedia predstaviť nezávislé fungovanie štátu, bez spoliehania sa na nejaké „Nadnárodné Silové Bloky“.

Podriadiť sa „NSB“ znamená stratiť suverenitu a platiť „Výpalné“.

"Slováci opäť uverili plagátom, faktory, ktoré rozhodovali pravdepodobne pramenili:

1) Z nezrelosti mladých voličov,
2) Zo stareckej demencie starších,
3) Zo strachu tých, ktorí sa mohli rozhodnúť vzoprieť systému,
4) Z apatie mlčiacej väčšiny, ktorá sa prvého kola volieb nezúčastnila,
5) Alebo tie, takmer virtuálne "celoplošne podobné" výsledky spískal ESET?"

Systémové sily (poplatné štátnej elite USA alebo GP) vyhrali a antisystém („nacionalisti“) sú porazení.

„Východom“ som však nemal na mysli Slovensko, oveľa zaujímavejšia je z tohto pohľadu Ukrajina a súčasné prezidentské voľby, kde na rozdiel od Slovenska neexistovala v prvom kole žiadna antisystémová voľba.

Základná otázka je, Kto, alebo Čo vlastne umožnilo, že sa lídrom v týchto voľbách stal p. Volodymyr Zelenskyj (Stendaper, komik, herec), majúci právnické vzdelanie s dvojtýždňovou praxou.

Čoho budeme svedkami?

Pozrite si UK seriál z roku 2015 «Слуга народа» „https://liveam.tv/sluga-naroda.html“

Ukrajina, na rozdiel od Slovenska vysoko prevyšuje, čo do počtu obyvateľstva, tú povestnú hranicu „desiatich miliónov“, kedy sa môže pokúšať o nejaký medzinárodný status.

Aké bude hodnotenie tohto výsledku od pána Piakina?

Prvá vec, ktorá bola Ukrajinskými voľbami dosiahnutá je tzv. „nezvratný bod“, doterajšia línia „Kyjevskej Bandy“ bola voličmi potvrdená, mimochodom to isté, čo sa dosiahlo aj Slovenskými voľbami.

A teraz odpoveď na to, kto alebo čo vlastne stojí za víťazstvom p. Volodymyra?
V seriáli je to akási reality-šou, kde oligarchia hľadajúc nového lídra dostáva na podnose akýsi hlas ľudu snažiaci sa povedať pravdu zo svojho vlastného pohľadu, navyše s určitou znalosťou histórie.

V realite je to reálny oligarcha p. Ihor Kolomoisky a to, že p. Volodymyra pozná takmer každý Ukrajinec, navyše v polohe, ktorá dáva akési pochybné nádeje na zmenu.

Skutoční radikáli živení štátnou elitou USA rozpútali na UA Majdan so známymi výsledkami. P. Kolomojsky finančne podporoval týchto radikálov v spanilej jazde smerom na „východ“. P. Kolomojsky bol jedným z hlavných sponzorov seriálu «Слуга народа».

P. Porošenko bol jednoznačný zástanca silového riešenia a podporovaný štátnou elitou USA.

P. Zelenskyj je zrejme podporovaný typicky chaotickým riadením GP, kde ani srnky v lese netušia čo sa deje „na samom dele“, hoci presvedčivý výsledok hovorí aj o vlne odporu voči súčasnej politike.

371156

28.04.2019 22:26

Možnost jaderné války je nejvyšší za poslední desítky let, přesto to média ignorují

Nikto si nekladie otázku aký bol cieľ jadrového zbrojenia?

lubosmat 178.?.?.?

Získať niečo, čo dokáže protivníka (inú veľmoc) v krátkodobom horizonte:

1) technologicky prekonať,
2) s relatívne malou námahou a nízkymi vlastnými stratami vyradiť z boja,
3) dokonale zničiť infraštruktúru a výrobné kapacity,
4) oslobodiť od neželanej populácie na veľkom území.

V bode 1) došlo medzi veľmocami veľmi skoro k vyrovnaniu, a nefunkčnosť bodov 2),3),4) preukázali pokusy v Japonsku, keďže to funguje len obmedzene a len na civilnom obyvateľstve.

Tak prečo potom to jadrové zastrašovanie?

Odpoveď je v neokolonializme, alebo vo vláde dolára vo svete. Bez tohto faktora zastrašovania by sa dolárová schéma veľmi rýchlo zrútila, pričom nemožno vylúčiť určiý rozvoj v súčasnosti už prebiehajúcich lokálnych konfliktov.

Jadrové zastrašovanie potrebuje v prvom rade Štátna elita USA, následne Izrael, Británia a v neposlednom rade staré jadro EÚ, hoci jadrovým arzenálom disponujú len obmedzene.

K masívnemu ničeniu konvenčnými zbraňami by bolo potrebné prejsť na autonómne vojnové ekonomiky, čo je pri dnešnej úrovni globalizácie málo pravdepodobné, keďže vzájomná previazanosť ekonomík mocností je veľmi silná.

371271

29.04.2019 10:04

Zelenskyj vyhrál nad Porošenkem – co se bude dít dál?

Dal som si tú námahu a pozrel som si niekoľko dielov "Слуга Народа."

lubosmat 212.?.?.?

Môj záver z tých prvých 9-tich/ dielov je:

1) Snaha o situačnú komiku,
2) Ukázať Rusko-jazyčné obyvateľstvo v nelichotivom svetle,
4) Je to stredoveká parafráza na to, keď šašo miesto jedného dňa, vládne a riadi veci verejné určité neprerušené obdobie a dôsledky takéhoto vládnutia vedú k absurdným situáciám.

Realita bude mať od tejto parafrázy "Слуга Народа." ďaleko. Už prvý krok a to výber poradcov a novej vládnej garnitúry, nebude zodpovedať filmovej predlohe, tu si jednoducho kandidátku p. Zelenskij z prstu nevycucia, a podpíše to, čo mu sponzori predložia.

Prezidenti, premiéri, ministri a ich poradcovia sa menia, ale väčšina administratívneho aparátu sa nemení, a ani oligarchia a nevzdala svojho vplyvu. Jediná zmena je, že sa presunulo ťažisko zahraničnej politiky z východu na západ o nejaké tie uhlové stupne, stále nerobí z Ukrajiny demokraciu západného typu.

Východiská pre neutralitu sú síce dobré, ale na to je potrebné ukončiť ATO a uznať, že rozhodnutie Krymu pripojiť sa k RF bolo nezávislé, alebo požiadať oficiálne RF o rozumné reparácie za stratu územia. Takto by sa mohla stať UA mostom medzi východom a západom, RUSKO by nemohlo nič než UA v neutralite podporovať, západ nemá čo by Ukrajincom vzal a tiež by sa s danou situáciou musel zmieriť.

Neutrálne postavenie UA je vzhľadom k moci, ktorú tam získali sily snažiace sa odovzdať suverenitu štátu do rúk USA, NATO a EU nemysliteľné.

371279

30.04.2019 10:55

Zelenskyj vyhrál nad Porošenkem – co se bude dít dál?

RE: V České republice jako na Ukrajině

lubosmat 195.?.?.?

Medzi nimi je Slovensko, a viete čo si tu piata kolóna vymyslela naposledy?

Kde sa vzala tu sa vzala, vznikla "Asociácia učiteľov Slovenska" a vyhlásila čierny deň učiteľov.

Učitelia mali prísť do škôl a učiť v čiernom. Tento Ďzihádistan im moc nevyšiel a len asi 10 % adeptov na "Sailonov" prišlo podľa povelu učiť do školy v čiernom.

Vzápätí sa spustila iniciatíva: Čierne nástenky a Čierna výzdoba tried. Osobne som bol s manželkou, ktorá učí na strednej škole nakúpiť farebné "krepáky" z jej vlastného vreckového (cca. 20€), aby si deti na protest proti tejto šialenej iniciatíve mohli polepiť po nástenkách farebné ovečky.

Škola má pripravovať deti na svetlé zajtrajšky, nie navykať na čierne vdovy a deprimovať ich.

Nehovoriac o tom, že škola má byť absolútne apolitická.

371296

16.05.2019 13:12

Jak dál s Evropskou unií?

Celá konštrukcia článku je postavená na troch mýtoch.

lubosmat 212.?.?.?

1) Mýtus o americkej demokracii,
2) Mýtus o spoločnej európskej bezpečnosti,
3) Mýtus o slobode a jednote

Spojené štáty vznikli rovnako násilne ako každý iný zväzok nesúrodých štátov. Dodnes sú najdôležitejšou zárukou pevného zväzku amerických štátov národná garda a strategické rozmiestnenie vojenských základní po území USA. Tu je aj odpoveď prečo sa snažia USA strkať svoje základne kade tade po svete, lebo u nich doma princíp nadradenosti vojenskej sily nad občianskou pospolitosťou funguje, navyše fašistický prístup kŕmenia ľudí lacným žrádlom a propagandou v centre moci, a ťaženia zdrojov z kolónií, dokonale skopírovali z vízií ovládnutia sveta nacistami.

Pokiaľ budú americké základne čo i len v jednej krajine EÚ, zabudnite na akúkoľvek spoločnú európsku bezpečnosť. Navyše americkí „DÉMONKRATI“ nikdy nie sú ochotní jednať, resp. o niečom sa aj dohodnúť na najvyššej úrovni s kolektívnymi orgánmi EÚ alebo trebárs OSN. Vždy jednajú parciálne, pokiaľ možno s najdôležitejšími hráčmi kŕdľa, tak aby vniesli do kurína čo najviac rozporov a nezhôd.

Sloboda pre mocných a poroba pre nemocných. Lepšie je keď budeme zdraví a bohatí, než chorí a chudobní. V spoločnosti kde preferujú číhajúcich dravcov môžete hľadať len jednotu a identitu stáda.

Každý z nás už tým, že sa narodil v Európe je dokonalým Európanom a platí to až po Ural. Ak si chcete predstaviť pod pojmom „Dokonalý Európan“ nejakú anglicky hovoriacu politicky korektnú LGDP kreatúru bez národného povedomia, tak potom hurá do EÚ v jej súčasnom ideovom rozpoložení.

371536

04.06.2019 10:56

Monsanto, vědecký podvod a rakovina

Soudruzi někde udělali chybu, aneb kdo šetří má za tři.

lubosmat 212.?.?.?

Geneticky modifikované potraviny svojimi vlastnosťami predbehli dobu. Zásahy do genómu hospodárskych plodín mali priniesť niekoľko efektov, v podstate veľmi podobných ako pri obyčajnom šľachtení. Šľachtenie však spôsobuje u plodín, zvierat a pravdaže aj ľudí ochudobňovanie genómu, čo spôsobuje výskyt nežiadúcich mutácií, degeneráciu a zvýšenú chorobnosť, resp. nízku odolnosť.

Vedci preto išli cestou inou, relatívne zdravé jedince, resp. ich zárodočné bunky začali cielene obohacovať o niečo, čo by sa tam „Darvinovským“ vývojom možno nikdy nedostalo. Zjednodušene povedané podarilo sa im vyvinúť (nesedí mi tam „vypestovať“) také potvory, ktoré po GMO:

1) Majú väčší objem plodu voči materskej rastline,
2) Nepotrebujú na zvýšenie výnosov toľko hnojiva,
3) Nepotrebujú na prežitie toľko vlahy,
4) Sú odolnejšie voči klimatickým podmienkam,
5) Sú odolnejšie voči chorobám,
6) Sú pre mnohých škodcov, ktorí sa týmito plodinami pôvodne kŕmili nejedlé.

Všetko je perfektné, až na body č. 5) a 6), ktoré sú zaujímavé z toho pohľadu, že my sme vlastne pre tieto rastliny tiež parazitmi alebo chorobou, keďže sa nimi živíme rovnako ako tie huby, plesne, roztoče, vošky, húsenice, kobylky ...

Na to aby sme tie potvory vyvinuté v laboratóriách mohli bez problémov po GMO mohli stráviť, by sme potrebovali viac „evolučného“ času, alebo tiež nejakú cielenú GMO.

Používanie toxických látok „AGENT ORANGE, ROUNDUP“ výrobky od spoločnosti MONSANTO na hubenie Džungle vo Vietname a burín v našom poľnohospodárstve, je len lacnejší prostriedok ako sa zabaviť nepohodlných ľudí alebo hmyzu, než bombardovaním alebo oraním.

Toxicita a karcinogenita týchto veľmi podobných látok bola preukázaná na úbohých Vietnamcoch už dávno, neviem o čom sa ešte treba baviť?

371893

08.07.2019 13:05

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech min. století a jeho následky

Konšpirujme trocha: 1+1=2

lubosmat 212.?.?.?

Myslím že takáto konšpirácia je zrozumiteľná

1) V jednom z príspevkov je popisovaný útok Izraela na Sýriu
2) V tomto príspevku je popisovaný rozvrat ekonomiky pod taktovkou Washingtonu, riadeného opäť tým samým Izraelom
3) Množstvo článkov popisujúcich imigračnú vlnu z vojnou postihnutých oblastí Stredomoria, malej Ázie a Afriky, kde hlavnými aktérmi vyvolávania napätia sú opäť naši „spojenci“ v NATO.
4) Krkolomne budované „betónované“ administratívno-obchodné centrá našich hlavných miest podľa návrhov židovky iránskeho pôvodu, pre vyvolených, ktorí sú opäť ochotní, nechať napospas v novom „holokauste“ svojich chudobnejších bratov.

2+ 1 + 4 - 3 = totálna vláda obrezaných nad moslimskou populáciou v západnej Európe a Anglicku, vrátane totálnej kontroly nad všetkými výrobnými kapacitami (presunutými zväčša zo západu) v rozšírenej V4 o Rakúsko a Rumunsko.

Otázkou zostáva či sa podarí Izraelu dostať do otvoreného konfliktu USA a RF?

Rusi aj Američania sa správajú v tomto lokálnom konflikte medzi Iránom a Izraelom maximálne zdržanlivo. Čas hrá proti záujmom Izraela, preto tie provokácie.

372405

09.07.2019 09:15

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech min. století a jeho následky

RE: 2 kg pravdy a 1 kg lží = 3 kg demagogie

lubosmat 212.?.?.?

Na margo tej Vašej Demagogie - môžeme byť radi, že ten sociálny experiment ktorí tu na nás spáchala komunistická "elita" spolčená s "disidentskou" chátrou neskončil sociálnymi nepokojmi s krvavými dôsledkami.

Dnes nám vládne finančná madia zo západu spolčená s víťazmi mafiánskych vojen z východu, a to akože sa máme rozplývať blahom?

372421

30.07.2019 14:46

Tyranie nejistoty

Európske a anglosaské právo

lubosmat 212.?.?.?

Novou – západnou kolonizáciou východoeurópskych štátov po roku 1989 dochádza k fenoménu presadzovania princípov anglosaského práva, založeného z väčšej časti na výnimkách, a nie na presnej kodifikácii právneho stavu, ako je to v klasickom európskom práve, kde sa vlastne trestá odchýlka od normy.

V anglosaskom práve rozhoduje porota vybraná z Ľudu, na základe podsúvaných (rôzne interpretovaných) informácií o skutku žalobcom a obhajcom. Rozhodnutia jednotlivých porôt sú následne v dohodnutom priestore (štát, federácia, únia) akceptované, ako akési status-quo, a právny podklad, pre iné podobné rozhodnutia.

Nešťastím je, že podobne, ako v „demokratických“ voľbách, rozhodujú v dôležitých otázkach totálni amatéri, ovplyvňovaní propagandou žalobcu, obhajcu, verejnej mienky.

Tekéto rozhodnutia sú emotívne a nevyspytateľné.

Výsledky Slovenských prezidentských volieb a volieb zástupcov do europarlamentu majú príchuť Gogoľovského elektronického volebného podvodu, a širokého ovplyvňovania verejnej mienky „Sorošovským“ kapitálom.

Pellegrini sa síce vyjadril pred voľbami, aby sa voliči „zúčastnili vo väčšom počte“, každý volič sa však mohol volieb zúčastniť iba raz. Vylepšiť prognózy nízkej účasti a „správnej voľby“ mohli len a len „mŕtve duše“.

372815

19.09.2019 13:47

Vzdělávání je problém?

Šetrenie na vzdelávaní - chodobný učiteľ v chudobnej škole

lubosmat 212.?.?.?

Hlavný faktor ktorý narušuje základný motivačný pilier vzdelávania je všadeprítomná očividná bieda v našom školstve, ktorá dodnes ešte frčí materiálne a technicky na vymoženostiach "80 až 90-tych" rokov.

30 rokov budovania kapitalizmu dosiahlo návrat železo-betónovej loby do centier miest, ale neprinieslo komplexnú modernizáciu školských budov a ich vybavenia.

Učitelia (štátni zamestnanci častokrát z dvoma vysokými školami) majú mzdy na úrovni absolventov stredných odborných učilíšť v koloniálnom kapitalistickom priemysle.

Mnohí stredoškoláci hneď potom, ako získajú vodičské oprávnenie sa dovalia do školy na mašine, ktorú im môžu závidieť hociktorí učiteľa.

Čo si asi v tých svojich makoviciach takíto frajeri môžu myslieť o vzdelávaní. A tí ostatní tú nepochopiteľnú disharmóniu predsa tiež vnímajú.

Kam ste to dopracovali Vy "morálne" autority, čo nám chcete hovoriť o živote, keď si na seba neviete ani poriadne zarobiť?

373684

28.10.2019 22:08

Místo aby bažinu ČT vysušili, tak ji zakonzervovali

Vysielanie STV (ČT) nesledujem a koncesionárske príspevky neplatím

lubosmat 178.?.?.?

Uchádzač o post prezidenta SR p. Harbín sa niekedy vyjadril v tom zmysle, že žiadať od ľudí palatiť koncesionárske poplatky je protiprávne, keďže je to vysielanie plné komercie, reklám a produkcie bohvie odkiaľ.

To samé sa týka rozhlasového vysielania.

Za prístup na internet bohužiaľ platím čoraz viac, a komercia sa tu na mňa tiež valí zo všetkých strán, utešujem sa tým, že nie som viazaný na nejakú programovú ponuku.

374323

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

18

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 38 čtenářů částkou 5 502 korun, což je 18 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Na Slovensku končí Natural 95. Bude jen E10 s vyšším podílem biopaliv11.11.19 01:50 Slovensko 0

Muslimský imigrant prořízl ve Znojmě Markovi Petružálkovi hrdlo. Rodina potřebuje peníze10.11.19 01:33 Česká republika 0

V Libyi straší ruští žoldáci09.11.19 21:24 Libye 4

Geoinžinierstvo na webe ČT2409.11.19 20:47 Česká republika 1

Ženy se omlouvají mužům08.11.19 19:48 Česká republika 5

Slepice Zemanová06.11.19 16:01 Česká republika 5

Sudeťačka Válková: Neziskovky jsou potřeba, Istanbulskou úmluvu ratifikujeme06.11.19 01:55 Česká republika 0

Demonstrace proti fašismu u sochy maršála Koněva 06.11.19 01:27 Česká republika 1

Už se ví, kdo střílel na majdanu do lidí06.11.19 01:11 Ukrajina 5

Šok v Berlíně: „I oni jsou lidi!“ Černoch prodávající drogy má sochu v parku05.11.19 01:03 Německo 4

Norimberské jezulátko je přičmoudlé04.11.19 23:33 Německo 3

A jede se dál močálem černým kolem bílých skal: Odborná konference 5G: bezpečnost, prosperita04.11.19 16:31 Česká republika 5

E15: katolická církev spekuluje na burze a přišla již o 70 milionů korun04.11.19 13:15 Česká republika 2

Grázl Soros: Dělám to dobře03.11.19 21:07 Neurčeno 4

Švédské dívce se zachtělo se bránit. Naštěstí ji včas odhalili a po zásluze potrestali01.11.19 19:42 Švédsko 7

Reprezentant ČR získal zlato na MS v kickboxu. Hádejte, jakou vlajkou si zakryl záda...01.11.19 16:45 Česká republika 7

Čínští operátoři spustili 5G pro běžné uživatele01.11.19 15:25 Čína 3

V Berlíně strčili pod přijíždějící metro Íránce30.10.19 20:06 Německo 4

Demografická katastrofa na Slovensku.30.10.19 18:56 Slovensko 6

Trump chce, aby americká petrolejářská firma "převzala" syrskou ropu30.10.19 02:51 USA 6

Měnové kurzy

USD
23,11 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,72 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
15,83 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
21,19 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,64 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,17 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 627,39 Kč
1 unce stříbra
388,68 Kč
Bitcoin
201 717,18 Kč

Poslední aktualizace: 11.11.2019 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 48 874 717