Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané lubosmat

Nalezeno 444 příspěveků, 67 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.09.2015 12:26

Americké zprávy jsou tvrdě cenzurovány

Treba rozlišovať klamstvá a dezinformácie, a pochopiť v čom sa cenzúra médií prejavuje

lubosmat 212.?.?.?

Príklad titulky: „Irán sa pripravuje na výrobu atómových zbraní, máme potvrdené správy o jadrovom programe súvisiaceho s obohacovaním uránu a poskytnutím vyhoretých článkov s plutóniom na regeneráciu ruskej strane!“.
Na základe podobného nezmyslu, ako som zosmolil si môže vymyslieť žurnalista hocičo. Nie je tam žiadny fakt, a bez problémov možno vykonštruovať nekonečné kombinácie hypotetických hrozieb.

Nikto nám neklame, len nám nehovoria žiadnu overiteľnú pravdu, pod článkami sa objavujú heslá „Jedná sa o názor autora“, prípadne „Čerpané z dostupných zdrojov“.
Médiá už dávno nie sú zamerané na šírenie informácií, ale cielené pôsobenie na naše vedomie. Obsah správy nemá informovať, ale evokovať pocity a vyvolávať emócie. Nositeľ správy neočakáva Naše pochopenie informácie, ale jej prijatie a adekvátnu odozvu.

Akú má pre dnešného človeka informácia vlastne hodnotu, je schopný ju vôbec spracovať? Ako zareagujete na heslo na plagáte, ktoré určite vymyslel nejaký politik: „Peňazí je dosť, to len politici musia prestať kradnúť!“
Politici sa už dnes nemusia skrývať za lacné sľuby, už môžu otvorene vyhlasovať : Kradneme, klameme, zahmlievame, kopulujeme nad rámec zákona... a aj tak ich budú ľudia voliť.

Ako sa prejavuje novodobá cenzúra? Zoberme si napríklad rádiom šírené informácie v populárnej hudbe: Aký podiel domácej produkcie sa dostáva na náš mediálny trh? Ráno, ak si chcem vypočuť slovenskú, maďarskú, rómsku, českú alebo nemeckú pesničku, musím si ju prehrať z CD alebo USB.
Čo my vlastne chce týmto „slovenský“ mediálny priestor naznačiť? Angličtina je „IN“, tvorba národa ku ktorému patríš, prípadne ku ktorému sa koreňmi hlásiš je „OUT“!
Je to, ako keby na Slovensku CNN hlásilo 100x aké je počasie na Floride a 1x aké je v Hurbanove.

Cenzúra je ako kukučie vajce, vyliahne sa z neho prerastená potvora, ktorá vytlačí z hniezda všetko čo je tvoje, a ty potom lietaš sťa strhaný a ďalej ju živíš ako vlastné milované dieťa.

339951

28.09.2015 15:26

Dopis čtenářky

RE: Dopis čtenářky

lubosmat 212.?.?.?

Pripájam sa k názoru!

Otázka pre autorku: Báli ste sa, či by pán Stwora Váš príspevok uverejnil, bez upútania pozornosti na svoju orientáciu? Článok je dobrý a je produktom Vašej inteligencie a určite nie frustrácie z negatívneho prístupu okolia.

V dnešnej dobe je agenda LGBT jedno z „Overtonových vrát“ a dá sa dobre politikmi zneužiť na vnášane rôznych nesúvisiacich nášľapných mín do právneho systému.

Chápem určitý sklon ľudí so zmenenou sexuálnou orientáciou k exhibicionizmu, keďže ich možnosť výberu je zúžená na malé percento populácie /s výnimkou bisexuálov/, takto si zrejme môžu zlepšiť vyhliadky na nájdenie si vhodného partnera.

Spoločnosť postupne presadzuje zákonné úpravy všetkých možných pravidiel, nemali by však byť presadzované na ujmu väčšinových záujmov, hlavne keď na to nie je, trebárs v školských osnovách prakticky žiadny priestor.

Vo svete hádam ani nie je alternatíva Gay-parád, takpovediac z druhej strany. Prívlastok ospevovania nahoty a náležitosti k heterosexualite nemožno dať ani festivalom v latinskej Amerike. Gay - pochody patria do obdobia šírenia dekadencie, čo malo byť ukážkou toho, ako ďaleko sa sloboda na západe dostala oproti škrobenému a drezúrovanému socializmu.

Zdravo mysliaci človek nemá problém vyrovnať sa s vrodenou inakosťou, a s taktom rešpektovať takýchto ľudí, ale s rizikom, že sa z jeho dieťaťa môže pôsobením vonkajších vplyvov stať „dekadentné prasa“ sa vyrovná asi len ťažko.

340063

03.10.2015 20:10

Abeho Japonsko – fašistické a upadající

Kde sa podel náš bojový duch? Asi to bude tým, že starneme!

lubosmat 78.?.?.?

Nemyslím osobne, ale celkovo poulácia vo všetkých spomínaných krajinách rapídne zostarla. Stávame sa národmi odporných a životom znechutených starcov, ktorí nemôžu nájsť svoju útechu v záchveve štedrosti k svojim najbližším a známym, podobne ako mr. Ebenezer Scrooge vo Vianočnom príbehu, po noci plnej desivých snov.

My bohuziaľ prežívame dni plné desivých snov, s ktorými sa nemá kto vysporiadať, a z ktorých sa bohužiaľ nemožno prebudiť. Chýba nám motivácia, pomaly začíname vymierať a náš svet sa topí v nostalgickej atmosfére filmu Melancholia.

Na druhej strane generačnej priepasti, ktorá bola postupne budovaná falošnými predstavami o úspechu a budovaní kariéry sa pretavuje nenávisť „našej mladej generácie“ voči starobe do absurdity zakríknutej psedokanadskej spoločnosti.

340247

07.10.2015 14:01

500 milionů rukojmích

Zamieňate si pojmy rebélia a revolúcia

lubosmat 212.?.?.?

Rebélia ako násilná odpoveď na útlak a bezprávie regulárnej moci, kde sú nakoniec protagonisti exemplárne potrestaní.

Rebéliu možno vnímať ako spontánny akt odporu slabších voči silnejším. Rebélie sú tvrdo potláčané a moc sa nebojí použiť na jej potlačenie ľubovoľné prostriedky.

Revolúcia je snaha o dosiahnutie nejakej kvalitatívnej zmeny, kde sú výsledky vnímané zúčastnenými subjektmi buď pozitívne alebo negatívne.

Revolúcia nemá žiadne znaky spontánnosti. Pozadie revolúcie je spletitou zmesou záujmov, kde sa postupne vyhrocujú nálady najslabších prvkov do kotla vtiahnutých, ktoré majú mať dokonca pocit akejsi ulicou danej moci. Ľudská masa usmernená žiadaným smerom zúrivo máva pripravenými vlajkami a reve dopredu vymyslené slogany.

Vrcholom spontánnosti súčasných „revolúcií“ sú sofistikované rečnícke tribúny, stanové tábory, štedré materiálne zabezpečenie a pravdaže dobre organizované „revolučné“ komandá, schopné vyvolať násilné strety s krvavými dôsledkami.

Rebeli a revolucionári neuznávajú samostatný rozvoj a reformy, svojím konaním veci komplikujú a zbytočne vyhrocujú, po pogromoch treba na konsolidáciu pomerov vždy veľa času, počas ktorého dochádza k úpadku a až následne k opätovne obnovenému pomalému rastu.

340347

13.10.2015 17:08

První týden ruského vojenského zásahu v Sýrii

Prebieha vojna za zachovanie nerovnosti?

lubosmat 212.?.?.?

Pseudomonopolárny svet nahradí pseudounipolárny svet, ako to však bude so zachovaním nerovnosti?

Západ nás podviedol, za lacné sľuby od nás vykúpil za koráliky, presne tak ako korzári od vyplašených indiánov naše cennosti a neskôr aj našu zem.

Diktát okupačných mocností usadených v západnej Európe bol pretavený do potupných predvstupových požiadaviek do klubu „rovných“, aby sme konečne pochopili o čom bol pán Orwell.

Smutné je zistenie, že zastavené „nespravodlivé“ prerozdeľovanie peňazí praktikované komunistickým aparátom bolo obratom nahradené „nespravodlivým“ prerozdeľovaním neookupantmi.

Je už načase inovovať slogan „Cudzie nechceme a svoje si nedáme!“ na: „Cudzie nechceme a svoje nemáme!“

Vojna prebieha aby nerovnosť bola zachovaná, bez súdu niet trestu a tak si užívaj svet, kde sa platí judášskou menou, ale kde podvod, lesť a zrada nie sú morálnymi pokleskami, a žiadny z Judášov nebude z vlastnej vôle obesený.

340632

19.10.2015 13:08

Epizoda 9. Jak Britové „osvobodili“ Řecko

A koľko grékov v tomto období vlastne z krajiny utieklo?

lubosmat 95.?.?.?

Ak zahynulo v Sýrii za 4 roky 250 000 ľudí a 2,5 000 000 sýrčanov je na úteku, musel z grécka utiecť tiež asi 10 násobok obyvateľstva, ako bolo zabitých, teda asi 500 000 ľudí, predpokladám.

340869

21.10.2015 15:27

Obama odmítá v Sýrii „spolupráci“ s Putinem

Poprední predstavitelia Iraku, Afganistanu a Južného Osetska jednajú s Ruskom.

lubosmat 212.?.?.?

Irak motivovaný úspechmi leteckých úderov RF a otvorenou spoluprácou s pozemnými vojskami Sýrie a Iránu.

Afganistan motivovaný silnejúcou hrozbou odnože ISIS a zároveň predpokladom uzmierenia pozícií s Talibanom prostredníctvom spolupráce s RF na platforme spoločného boja proti ISIS.

Južné Osetsko s inovovanou snahou splniť si svoj sen a pričleniť sa k RF iniciuje už druhé referendum na túto tému.

Všetko sa to deje v atmosfére tvrdohlavého odporu USA voči akejkoľvek spolupráci s RF. Hoci sa začínajú objavovať perličky vzájomných dohôd, hrozí tu zásadná strata pozícií USA na geopolitickej mape sveta.

340936

23.10.2015 11:36

Podrobnosti Transpacifického partnerství o autorských právech unikly

K obchodným medzištátnym megadohodám odporúčam prečítať si Fabryho

lubosmat 212.?.?.?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-peti...

Už dávnejšie som pokladal podriadenie sa mechanizmu arbitráží za slabosť štátu. Aby zahraniční investori, ktorí prišli ťažiť z nášho pre seba neniesli takmer žiadne podnikateľské riziko, tak to je úplná katastrofa, nech tu radšej nepodnikajú.

Každá dohhoda s anglosasmi "šitá na mieru" zapácha, a ak nie teraz, tak určite bude.

340975

26.10.2015 10:06

Princip společenské vlády a její úpadek

Koľko času dal ateistom na prebudenie ľudstva Darwin?

lubosmat 212.?.?.?

Naša pramatka „Eva“ predpoklad cca 9 500 000 rokov do našej éry.

Za túto dobu prebehli na zemi geologické procesy, ktoré mohli bez akejkoľvek stopy niekoľkonásobne vymazať podobné civilizácie („slepé uličky vývoja“) tej našej, poznanej a zabúdanej v rozmedzí cca. 30000 rokov.

Pán Lhoták nám ponúka 427 000 rokov na zásadnú zmenu, než sa ľudstvo vydá po ďalšej slepej uličke v labyrinte vývoja. Kde sa nachádzame na tejto pomyselnej časovej línii +- 30000 rokov, je otázka typu: „Kde sa v starobinci nachádza toaleta?“ položená človeku s pokročilou alzheimerovou chorobou.

341042

11.11.2015 13:18

Je Charlie Hebdo mašinou nenávisti Západu?

Môže si vôbec nejaká „slobodná“ tlač alebo literatúra na seba v dnešnom svete zarobiť?

lubosmat 212.?.?.?

Priame tržby za predaj intelektuálnej práce žurnalistov a spisovateľov zhmotnenej v novinách, časopisoch, knihách a elektronických médiách nemôžu ani v najoptimistickejšom sne uživiť celú masmediálnu mašinériu.

Je to úplne presne, ako keď nechcem, aby niekto vyrábal chleba: „Ponúknem chlieb iný, ale za podstatne nižšiu cenu.“ Väčšinu spotrebiteľov nezaujíma jeho zloženie, ale cena.

Naučili sme sa prijímať lacné informácie a vlastné nevieme v umelom konkurenčnom prostredí realizovať, tak aby sme sa na tom dokázali uživiť, lebo: „Reči sa hovoria a chlieb sa je!“.

Rovnaký podfuk sa deje aj na poli rozhlasu a televízie, zahraničím skúpené rozhlasové a televízne stanice kŕmia úbohých konzumentov svojou „otrávenou ponukou“. Smutné je, že ľudia, ktorí donedávna sami piekli pre nás na poli kultúry chleba dokážu tento stav obhajovať.

Moc pozitívnej diskriminácie má svoje čaro, lebo obete sa „zväčša“ nesťažujú. Vnímate ten rozdiel, keď ste „v Klube“ vyvolených, alebo sa naopak stanete „vyvrheľom, bielou vranou“ bez možností a podpory?

Vybraný národ sa pozitívne pretláča do rozhodujúcich pozícií. Vybraní „pozitívne mysliaci intelektuáli“ v masmédiách dostávajú šance a ovce to aj tak všetko zožerú, keď inej potravy „zadarmo“ sa nedostáva.

341707

11.11.2015 16:09

Zastavování hasiče - žháře

Teória preventívnych požiarov, alebo kedy sa z hospodára stáva podpaľač.

lubosmat 212.?.?.?

Sekvojový les, kde sa ukladá spadom množstvo horľavého materiálu vytvárajúceho za niekoľko rokov súvislý koberec schopný prenášať nekontrolovane požiar na obrovské plochy. Pri takýchto požiaroch dochádza okrem poškodzovania mladých porastov aj k stratám stáročných obrov.

Američania sa rozhodli vypaľovať rodiace sa spoločenské systémy, ktoré by ich mohli v budúcnosti ohroziť, malými lokálnymi vojnovými konfliktami, lebo sa cítia takýmito velikánmi medzi ekonomickými trpaslíkmi.

Amerika vypaľuje od konca II. svetovej vojny, po strednej ázii, miernom podnebnom pásme aj subtropické lesy, našťastie tam bolo málo materiálu na horenie. Na Americkú predstavu o svetovom poriadku teraz doplatilo stredomorie a priblížujú sa k hraniciam Ázie a Ruska, kde už má čo horieť, a navyše tie lesy im vôbec nepatria.

Čoraz viac hlasov sa ozýva, aby sme konečne otvorene hovorili o tom, že tzv. „Americké záujmy“ sú hlavnou príčinou vzniku terorizmu vo svete tak, ako terorizmus a jeho prejavy v súčasnej podobe poznáme.

Aj posledné vyhlásenie USA po počiatočnom šoku z ruskej leteckej kampane v Sýrii, bolo vyslovené v podobnom duchu: „Nemáme záujem o nejaké vzájomné nedorozumenia medzi leteckými silami USA (spojencov) a RF, s dôrazom na možné obhajovanie „Amerických záujmov“ v tomto regióne, a to bez ohľadu, či na to či existuje pre USA nejaký mandát OSN, a o nejakom súhlase legitímnej vlády dotknutej krajiny ani nehovoriac.

„Americký záujem“ je najškodlivejším faktorom, ktorý dlhodobo bráni zlepšeniu medzinárodných vzťahov a vytvoreniu reálnej základne na vytvorenie inštitúcií a reálne presadzovanie medzinárodného práva v záujme mieru a trvale udržateľného rozvoja, a nie v záujme korporácií a silnejšieho.

341715

16.11.2015 12:52

Útok ve Francii = státní terorismus, ale jakého státu?

Vychoval som krvilačnú obludu

lubosmat 95.?.?.?

1) Vychoval som krvilačnú obludu na roztrhanie nepohodlného suseda, ktorá teraz chce roztrhať na franforce moje sliepky v mojom vlastnom kurníku, lebo ju už nevládzem kŕmiť .

2) Krvilačná obluda sa mi po krvilačných výpadoch kade tade za humnami motá vďačne popod nohy a všetkým začína byť jasné ku komu patrí.

3) Pustím krvilačnú obludu do svojho kurníka a zaútočím na nepohodlného suseda, ktorého predtým obviním, že moje sliepky sa stali obeťami obludy, lebo si s ňou sused doma neporadil.

4) Chystám u suseda pasce na krvilačnú obludu do ktorej padá všetko možné, len nie tá obluda a pre istotu si doma nechám kurník otvorený, aby sliepky v strachu a panike nezabudli kotkodákať do kroku.

5) Všetky pokusy suseda prenasledovať krvilačnú obludu do môjho dvora , kde sa po výpadoch schováva okamžite odsúdim, ako narušovanie svojho súkromia a suverenity.

6) Dám susedovi na vedomie, že ak s tým prenasledovaním krvilačnej obludy k môjmu pozemku neprestane, zbúram mu jeho beztak polorozpadnutý plot, aby sa mohla obluda ľahšie pohybovať.

7) Nemôžem krvilačnú obludu prestať kŕmiť, lebo zatiaľ kým je obluda spokojná s prídelom sliepok a nepohodlný sused ešte nie je na franforce, obluda má stále dosť sily na to, aby sa natrvalo usídlila v mojom kurníku, kým ja potrebujem aby vliezla a zostala v susedovom, potom už nech sa kŕmi čím chce.

341922

01.12.2015 11:13

Pakt Merkelové a jejích kompliců: Temná hodina pro Německo

Nikto sa nepýta

lubosmat 212.?.?.?

- kam až môže siahať servilnosť "elít" národných štátov k diktátu EÚ?

- nedeje sa niečo podobné ako v "Merkelistane" pred viac ako 80 rokmi?

- neplánuje znova niečia zvrátená myseľ novodobí „ANŠLUS“ tentoraz irackých a sýrskych Kurdov?

- nie je už troška obohraná očividná "vierolomnosť" našich západných spojencov?

342596

15.12.2015 12:15

MMF vstoupil do studené války; odpustil Ukrajině dluh vůči Rusku

Len dve poznámky

lubosmat 212.?.?.?

1) Rozdiel medzi kapitalizmom ruským (čínskym) a kapitalizmom americkým (západným)
- V Rusku a Číne štátna moc priamo zasahuje do fungovania kapitálotvornej vrstvy.
- V Amerike a na „západe“ kapitálotvorná vrstva (tzv. globálny prediktor) priamo ovplyvňuje fungovanie štátov.

2) Nie Amerika zarába na vojne, ale korporácie ktoré ju ovládajú. Americký štát vedením vojny len prehlbuje verejný dlh.
- Politici platení v prvom rade korporáciami sa riadia nie záujmami svojich „voličov“, ale "chlebodarcov".
- Voľby slúžia len na legalizovanie zámerov „chlebodarcov“.

343113

27.12.2015 10:40

Exspiro… conspiratio

Nezamieňajte si pojem „Globálny prediktor“ s elitou USA, Či so zbohatlíkmi, čo na politike USA zbohatli!

lubosmat 95.?.?.?

GP je zjednodušene tupá resp. živelná nadnárodná entita, ktorá momentálne funguje na základe tzv.:
1) neriadeného riadenia (nadradenosť obchodu a neviditeľná ruka trhu),
2) západných cenností (demokracia peňazí a liberalizmus moci),
3) precedens ako vzor pre výklad medzinárodného práva

Obyvatelia USA a tiež obyvatelia krajín, ktorí sa približujú k modelu amerického spôsobu života sú úplne rovnako zotročovaní pyramídami „projektov úpechu“, ako osoli ženúci sa za mrkvou a ťahajúci za sebou celý náklad aj so svojím pánom.

Globálny prediktor, to sú nepísané princípy, ktorými sa riadi súčasný západný svet, a kategórie, ako patriotizmus, solidarita, humanizmus ... v skratke to, čo si v kladnom slova zmysle väčšina z nás predstavuje pod pojmom „ĽUDSKOSŤ“ medzi ne rozhodne nepatria.

343508

12.01.2016 08:51

Sýrie 2015 – rok zlomu, 2016 – rok zúčtování

RE: Důležitý je adresát zúčtování

lubosmat 212.?.?.?

Ak chceš hlavu vrahovi sťať, musíš ho najskôr zraziť na kolená!

Bohužiaľ v dnešnom svete je to úplne naopak, slušný ľudia kľačia v prachu na kolenách a vrahovia sa nad nimi mačetami oháňajú.

Preto v ľudskej histórii boli len tí vrahovia spravodlivo potrestaní, ktorých iní vrahovia sami zrazili na kolená.

Celé národy budú navždy kľačať a čakať na popravu ako prvé v poradí, a vždy budú pokladať za svoje „ Slávne Pyrrhovo“ víťazstvo keď vedľa nich na kolená zrazia cudzí vrahovia ich vlastných pestovaných vrahov.

Sme zotročení a zdanlivo bez viny, no posadnutie „Démon súhlasu“ je naším najhorším previnením.

V politickom spektre sa vždy nájdu „Modrí Anjeli“ schopní oblápať sa s ukrajinským prezidentom, ľudia skackajúci a bažiaci po „Majdanoch“ krvavých revolúcií a ľudia radiaci podriadiť sa nevyhnutnému: „ však všetci kradnú, všetci mlčia, všetci zabíjajú a počúvajú BBC, CNN ....“.

Naším najväčším previnením vôbec je nedôvera vo vlastné sily a ochota vopchať hlavu do obojka vždy novým a novým pánom , povedzme si dosť bolo zmeny, najväčšie reformy sa rodia v mieri, revolúcie namojveru prinášajú rozklad a smrť všetkým, bez rozdielu.

344280

14.01.2016 01:04

„Smrtící dary“ od Spojených států hrozbou pro lidstvo

RE: Je nebezpečné být nepřítelem

lubosmat 91.?.?.?

Len pripomeniem výrok Henryho Kissingera:

"Byť nepriateľom Ameriky je nebezpečné, ale byť priateľom Ameriky je smrteľné".

Pozorujúc naše pomalé vymieranie, mi pripoenulo, že by som si mal znova prečítať román od EMR: "Na západe nič nového, alebo Komu zvonia do Hrobu (Komu zvoní Hrana)."

344380

03.02.2016 22:47

Západ na cestě k ekonomickému kolapsu

V ekonomike štátov fungujú rovnice len v učtovných uzávierkách a vo výkazoch ziskov a strát

lubosmat 91.?.?.?

Položte si otázku, prečo sa prakticky žiadny ekonomický systém, len tak, sám od seba nerozpadne?

Odpoveď je jednoduchá, lebo motorom ekonomiky v skutočnosti nie sú peniaze, ale ľudia, ich potreby a ambicie.

Pokiaľ je ekonomický systém štátu uzavretý – alebo, lepšie povedané vyvážený, môže fungovať ako perpetum mobile prakticky do nekonečna. Ľahko môžeme tvrdiť, že ten či onen ekonomický systém zlyhal, alebo sa neosvedčil, keď nebudeme brať ohľad na príčiny, ktoré ku krachu viedli. Prakticky vždy sa jednalo o vonkajšie faktory, ktoré uvrhli ekonomický systém toho ktorého štátu, či zoskupenia do nerovnováhy a tento, po „vyhladovaní“ jednoducho skolaboval.

Kapitalistický koristnícky systém, ktorý okrem vykrádania ekonomík spôsobuje kumuláciu kapitálu v rukách malej hŕstky psychopatov, a to len preto, aby nedochádzalo k znehodnocovaniu - inflácii papierových peňazí, dokáže vyvolaním všeobecného nedostatku peňazí „vyhladovať“ ekonomiku dokonca aj z vnútra, čím ju prakticky paralyzuje.

Stávame sa svedkami tejto postupnej paralýzy kapitalizmu, a to aj napriek narastajúcej globalizácii.

Hrozím sa toho, že tento systém je prakticky nereformovateľný? Opäť nás bude čakať len obyčajný návrat na šiestu prioritu riadenia.

345171

04.02.2016 14:21

Západ na cestě k ekonomickému kolapsu

RE: V ekonomike štátov fungujú rovnice len v učtovných uzávierkách a vo výkazoch ziskov a strát

lubosmat 212.?.?.?

Nemyslím si, že ľudia sú chamtivý. Ľudia vo všeobecnosti celkom radi utrácajú zarobené peniaze. Problém je len v tom, že peniaze, ktoré mali byť prostriedkom, sa stali v trhovej ekonomike cieľom. Vynález „Peniaze robia peniaze“ je veľmi dobrý nápad pre špekulantov, nie je to však dobrý nápad pre globálnu ekonomiku.

Amerika sa stala vývozcom papierových peňazí do celého sveta, vládcovia tokov dolárového obeživa skúpili a prakticky paralyzovali výskum a vývoj v celosvetovom meradle, tento prístup výrazne spomalil, a niekde úplne zastavil tzv. vedecko-technickú revolúciu a zmaril tak šancu v dohľadnej dobe oslobodiť ľudstvo od ťažkej manuálnej práce, opustiť ekosystém planéty a získať prístup k prakticky neobmedzeným zdrojom energie.

Ako takí učmudení čertíci sa tu na začiatku tretieho tisícročia mlátime o fosílne palivá, aby sme to mohli natrepať do nádrží plechovíc a preháňať sa na nich po bitúmenovom kuse asfaltu.

345205

05.02.2016 02:43

Západ na cestě k ekonomickému kolapsu

RE: tak nevím ....

lubosmat 91.?.?.?

Ak chcete porovnávať úrok s poplatkom za požičanie peňazí, alebo za vedenie účtu, zoberte si hypotéku, najlepšie tú americkú.

Boli časy, keď si brali banky aj jedno aj druhé. Hádajte čo si dneská už banky neberú?

No predsa to "výhodnejšie"!

345241

12.02.2016 00:53

Privatizace je strategií atlanticistů pro útok na Rusko

Zabúdate, že okrem cudzích bánk a zahraničných pôžičiek sú tu aj iné vysávače kapitálu

lubosmat 91.?.?.?

Privatizácia nebol posledný klinec do truhly so štátnou ekonomikou post-socialistických krajín.

Vzájomná previazanosť kapitálových tokov, ktoré boli vytvárané globálnym kapitálom nás prevŕtala ako rešeto. Ľubovoľné množstvo kapitálu cez nás preteká, pritom len minimum sa zachytí.

Nie sme schopní vykúpiť ani časť vlastnej produkcie, pritom sme zavalení cudzou, a na služby nám uź zostáva len minimum prostriedkov.

Minimálne 60% kapitálovej účasti štátu alebo domáceho kapitálu v akomkoľvek podniku musí byť zákon, ináč "IM KONEC"! Tak ako nám.

345488

15.02.2016 09:16

Zákony geopolitiky: Rusko a Evropa se navzájem potřebují

V kontexte autorovho vykreslenia geopolitických ťahov západu v Európe dáva „EU Kalifát“ svoj skrytý význam

lubosmat 212.?.?.?

Prestarnutá európska civilizácia a ani jej modernistická omladina nechce bojovať, sme nakazený skôr pacifizmom než euro-atlantizmom, ktorý sa nám cez všemožné politické a mediálne štruktúry vnucuje.

Naštartovanie migračnej vlny prevažne islamských bojovníkov do Európy so snahou vytvoriť náboženské enklávy založené na prvotnom Islame a práve Šaría („tzv. Európsky kalifát“), súčasné vtiahnutie Ruska do vojny proti „Islamu v zvrátenej podobe IGIL“, vytvára nebezpečné podmienky, ktoré môžu v budúcnosti vyústiť k ďalšej dobrodružnej výprave proti Rusku, s využitím tejto novej potenciálnej armády, ktorá sa dá ľahko naverbovať a aj motivovať nepriateľstvom voči „pôvodcovi“ ich nešťastia „strata domoviny a spretrhanie rodinných väzieb“.

Dobre vieme, že zmes, ktorá k nám prichádza z Afriky a malej Ázie je veľmi nesúrodá, ľahko ich však môže spojiť zakorenená európska xenofóbia voči „nekresťanom“ a iným „kultúram“, tiež nesmieme zabudnúť, že vyfabrikovaných vodcov novodobého „Islamu“ nám vedia naši „priateľa“ spoza mláky ponúknuť nerátane.

345592

03.03.2016 18:54

Izrael poskytl první těžební licenci na ropu na Golanských výšinách společnosti napojené na Dicka Cheneyho

Čo asi tam ten zlodej "náhodných darcov srŕdc" bude ťažiť?

lubosmat 78.?.?.?

Jedine tak Saudskú a Katarskú ropu z nefunkčného Transarabského ropovodu. Chlapci zistili, že cez Damašek to asi tak skoro nepôjde a vracajú sa k starému projektu, vedenému cez izraelom okupované Golanské výšiny.
Problém je, že tých rúr by tam potrbovali niekoľko, aby to malo vôbec nejaký význam.

346272

05.03.2016 13:40

Je možný soustavný růst bohatství?

Uťahujte opasky, ozdravíte ekonomiku!

lubosmat 78.?.?.?

Otrasný nezmysel v našej dobe neokoloniálnej.

Zahraničné „investície“ do dopredu podhodnotených ekonomík vytvárajú podmienky pre kumuláciu – resp. „vysávanie“ kapitálu z trhového prostredia ohraničených národných štátov, smerom mimo ich historické hranice.

Prečo bolo a je toľko jačania o nutnosti privatizácie, o znovuobnovení trhových mechanizmov, o nutnosti sprístupniť domáce trhy zahraničným investorom, o ideách bohatých podnikateľov a chudobných štátoch, o tom ako bohatí zo zvyškov svojej prosperity uživia všetkých, ktorí budú akceptovať tieto princípy „liberálnej demokracie“?

Pozrime sa dookola a pochopíme!

Aby sme nemohli, vlastným rozhodovaním „trebárs v politickom volebnom cirkuse“, kde ide naozaj mnohým politikom, hlavne „zapredancom“ o veľa a o všetko, reálne niečo zmeniť.

Zahraniční „investori“ priam z hnusom pozerali na tzv. „Zamatovú revolúciu“ a následné rozdelenie bývalej ČSSR na dva nesamostatné štáty. Ako sa Vám to podarilo? Bez krvi a zbytočných obetí? Veď nám to tak krásne naplánovali a my nič, len pivo a borovičku sme si pili pár rôčikov sami.

Ešteže si napravili svoje renomé v bývalej Juhoslávii a teraz na Ukrajine, a vlastne aj investície do arabského sveta im celkom vychádzali, pokiaľ sa im do toho podniku opäť nezamiešalo „všetkými“ nenávidené Rusko.

Na telách hostiteľských "štátnych" ekonomík sedia tučné pijavice nadnárodných korporácií (finančných, vojenských, potravinárskych, nábytkárskych, odevných, automobilových, filmových ...) a my chceme liečiť hostiteľa ako v stredoveku, púšťaním „zlej prebytočnej krvi“ žilou.

Šíria medzi nami nenávisť a xenofóbiu, jedni nenávidia západ, druhí východ. Peniaze nás ovládajú a v rukách falošných čarodejov podporujú chaos a rozvrat súčasnej civilizácie.

Ľudia všetkých štátov vrátane USA sú vtiahnutí do rovnakej pasce, rozhodovanie o svojom osude si zamieňajú s podsúvaným politickým cirkusom, kde nezáleží na tom, kto má argumenty alebo nedajbože pravdu, ale na tom, z ktorej kopy peňazí je ten ktorý kandidát podporovaný.

346396

08.03.2016 13:08

Je možný soustavný růst bohatství?

Dotácie sú často nesprávne zamieňané s pojmom investície.

lubosmat 212.?.?.?

Podľa mňa najzákernejší dopad „Dotácií“ na ekonomiku je v tom, že zvonka dotovaná ekonomická jednotka si neuvedomuje, že je zavádzaná a motivovaná k nesprávnemu pohľadu na to, ako má fungovať trhová, alebo lepšie povedané zdravá ekonomika.

Predstavme si deravý hrniec, z ktorého vyteká voda ako z riečice. Dolievanie vody vytvára udržiavaním určitej hladiny v hrnci dojem, že je vlastne všetko v poriadku a nič netreba opravovať.

Takýto stav sa dá udržiavať až dovtedy, kým sa neutrhne prehrdzavené dno hrnca, každému je jasné, že takýto hrniec treba zahodiť, ale čo so zruinovanou ekonomikou?

346539

19.03.2016 14:13

Parazitismus na třetí

Dosť bolo pokusov globálne alebo z nejakého centra riadiť - ovládať ľudstvo

lubosmat 95.?.?.?

1) Každé riadenie vyžaduje hierarchiu,
2) Hierarchia vyžaduje loajalitu.
3) Doteraz zámery svetovlády každému imperátorovi skrachovali.
4) Choré predstavy o vnútení ekonomických alebo akýchkoľvek iných princípov bezohľadne zvonka a podľa rovnakej šabóny sú prežité.
5) Predstava že k dohode je moźné hocikoho prinútiť silou stojí na hlinených nohách, a funguje len proti inej sile.
6) Na centrálne riadenie vychádzajúce z ľudskej hrabivosti a mocibažnosti nie sú našťastie k dispozícii dostatočné technické prostriedky.

Dúfam, že sa ľudstvo vyčerpá energeticky skôr než sa dokáže na globálnej úrovni zničiť, alebo dokáže získať prístup k neobemedzeným zdrojom všade dostupnej energie, čo zneguje úsilie energetické zdroje za každú cenu ovládať.

Energia sa vyskytuje v rôznych formách všade okolo nás, len ju zatiaľ ľudstvo nedokáže spracovať a zmysluplne využiť. Ak budeme mať dostatok energie, aj k zdrojom sa dostaneme, a pritom nemusíme nevyhnutne zničiť ekosystém našej planéty.

Čas do vyčerpania primitívnych zdrojov energie a surovín sa kráti. Politický demagógovia, samozvaní svetovládci a rôzne sekty rozhodne napredovaniu vedeckotechnického pokroku neprispievajú.

346991

22.03.2016 22:17

Parazitismus na třetí

RE: Dosť bolo pokusov globálne alebo z nejakého centra riadiť - ovládať ľudstvo

lubosmat 91.?.?.?

Ak máte na mysli ten tzv. "Islamský štát", mimochodom pracovný názov z dielne CIA?

IS bol stvorený len preto, aby sa dal tento mýtus v prípade potreby inštitucionalizovať a postaviť proti "nepohodlným vládam".

Samotní fanatici majú spoločné jediné, a to výplatnú listinu.

347066

23.03.2016 09:08

Parazitismus na třetí

RE: Dosť bolo pokusov globálne alebo z nejakého centra riadiť - ovládať ľudstvo

lubosmat 212.?.?.?

Pozrite si príspevok : Hybridní války 1. Zákon hybridního válčení
Časť: "Sociálně-politická a strukturální zranitelná místa:"

Náboženská karta je využívaná ako druhá v poradí za kartou národnostnou pri roznecovaní občianskych nepokojov.

S náboženskými fanatikmi som sa stretol len v "civilizovanejšej podobe" u predstaviteľov "Svedkov". Viem že existuje niekoľko hlavných prúdov náboženstiev a dosť odnoží, z ktorých niektoré hraničia s fanatizmom /prípady obetovania, sebaobetovania, rituálneho násilia a vrážd/, takéto správanie nemôže zjednotiť nejakú rozhodujúcu skupinu veriacich a ide skôr o výnimky než pravidlo.

Platí tu rovnaké rozdelenie ako v ostatnej spoločnosti, kde počet tzv. "warmongerov" je podstatne nižší než počet mierne zmýšľajúcich jedincov.

Fanatici náboženstva a vojny rozsievajú strach, dúfajúc že násilím presvedčia tých ktorí ešte pochybujú, a zastrašia tých, ktorí stoja na druhej strane. Myšlienky fanatizmu sa šíria rýchlo, ale nemajú a nikdy nebudú mať dlhé trvanie.

347073

23.03.2016 09:23

Tváří v tvář Turecku volí Evropa sebevraždu

RE: Poděkujme Říši dobra.

lubosmat 212.?.?.?

Čo sa týka amerických produktov treba spomenúť okrem Turecka:
1) IZRAEL,
2) NATO,
3) EU,
4) UČK - a kopec ďalších poslušných detičiek až po IS,
5) KOSOVO,
6) ARABSKÁ JAR,
7) UKRAJINA ...

347076

23.03.2016 23:13

Parazitismus na třetí

RE: Dosť bolo pokusov globálne alebo z nejakého centra riadiť - ovládať ľudstvo

lubosmat 91.?.?.?

V tomto etniku sa prelínajú dva prúdy náboženstva Judaismus (Praví Židia) a Sionizmus (Chazari). Protokoly ich akýmsi spôsobom spájajú.

Judaisti majú sklony skôr k sektárstvu než k fanatizmu, zato Sionisti, ako praví nositelia "Warmongerstva", tak u nich sa o fanatizme už hovoriť dá.

Ich fanatizmus tkvie v hlbokom presvedčení, že sú predurčení ovládať a riadiť svet, nikdy však nepochopia , že na riadenie sveta im nestačí intelekt na úrovni konského handliara spolu s podvodnou dohodou s obalamutenou alebo kúpenou protistranou.

No a na to, aby sa nejakým spôsobom demograficky presadili v rámci planéty im nestačí genetika.

347091

26.03.2016 10:15

„Terorismus“ v Bruselu – Gladio ve své nejvypulírovanější podobě?

Len tak na okraj: Aký je rozdiel medzi Diktatúrou a Demokraciou?

lubosmat 95.?.?.?

V diktatúre drží hajzlov pod krkom diktátor.
V demokracii držia hajzli pod krkom demokratov.

347142

30.03.2016 18:52

Pláč nad ukradenou Evropou

Ako zo zlého vtipu:

lubosmat 95.?.?.?

Dedko kedy bolo najlepšie? Za Hitlera! ??? No vtedy mi ešte stál!

Toto ospevovanie mladých rokov, keď sa mohli mnohí húkať po západnej Európe, neuvedomujúc si, že tento “Blahobyt“ raz bude treba na drevo zaplatiť sa odráža na reakciách.

Nechcem byť „Európanom“, lebo nechcem platiť za prejedený „Úspech“ „Západoeurópanov“.

Stredoeurópske krajiny a všetci „noví“ členovia EÚ sa právom cítia byť podvedení!

Keď ste sa mali tak dobre, tak si aj zlížte horkú smotanu a nechcite, aby sme sa ňou dlávili spolu s Vami.

To čo sa stalo nám v strede a na východe sa deje, to možno nazvať ako skutočné ukradnutie Európy. Vykúpili za judášske peniaze sťa v nútenom výseku nenávratne všetko, čo malo akú takú hodnotu, a o čo nemali záujem jednoducho zničili.

Západná životná úroveň bola len súčasťou plánu na rozloženie východu, a dnes už nie je manipulátorom marionetiek vonkoncom potrebná.

347279

31.03.2016 21:23

Pro Evropskou unii již visí nápis na zdi

Múdrym ľuďom sa zrazu začína podsúvať myšlienka nemožnosti reformovať štruktúry EÚ

lubosmat 95.?.?.?

Je to pasca na upevnenie pozícií súčasnej maškarády, úplne rovnako ako stará propaganda o nemožnosti reformovať socialistický elitársky systém. Vodu kázali a víno pili, mali však k dispozícii všetky zdroje a málilo sa im, alebo len hlúpo naleteli na plané sľuby?

Stará socialistická elita sa nikam nepodela, upevnila si svoje pozície a tvári sa „demokraticky“, stratili však vládu nad svojím okolím, noví páni ich už nenechajú vyhrávať vlastnú melódiu podľa cudzích osnov.

Vychádza mi, že tvrdo naleteli.

Rovnako sa deje aj teraz, hoc majú "EU-lity" k dispozícii všetky zdroje nedokážu sa spoľahnúť na vlastný úsudok. Servilný prístup jeden za všetkých a všetci proti RUSKU, to nie je o mušketieroch, to je o svorke popletených šakalov.

Európa pomaličky precitá zo sna o prospešnej pomoci „Veľkého brata“, preto treba revoltu, aby sa to nerozkríklo do odhalenia falošnosti tejto muziky.

Poznáte ten trik z MEGA - koncertov , keď sa zvýšia decibely nad určitú úroveň naša schopnosť vnímať falošné tóny je natoľko potlačená, že atmosféra je bohovská hoc by na pódiu vyrevúvali čokoľvek.

Zrejme treba opäť zvýšiť decibely, aby bola falošná muzika „COOL“.

347324

01.04.2016 13:01

Epidémia neplodnosti. Čo nám média nepovedia

Impotencia je priamo úmerná podielu výšky príjmu a hodín strávených vysedávaním v práci

lubosmat 212.?.?.?

22000/220=100% (mesačne)
Myslím že to celkom sedí.

Dosiahnuť takýto príjem v € je pre našinca problematické a nie každý je Boris Dolár, aby sa do háremu adeptky na oplodnenie hrnuli dobrovoľne.

Nielen mladí moslimovia majú problém založiť si rodinu z ekonomických dôvodov.

Verte že neplodnosť má s pohyblivosťou spermií len málo spoločné. Nádejné matky tento problém dokázali vždy parohato vyriešiť, a nezriedka k spokojnosti všetkých zúčastnených strán.

347346

02.04.2016 12:43

Pro Evropskou unii již visí nápis na zdi

RE: Múdrym ľuďom sa zrazu začína podsúvať myšlienka nemožnosti reformovať štruktúry EÚ

lubosmat 95.?.?.?

Je na zachovanie trvalého rozvoja potrebná revolúcia alebo na to postačuje evolúcia?

Boli časy, keď som fandil revolúcii, ako prostriedku na dosiahnutie pokroku v sociálnych štruktúrach, a dokonca aj vo vede, výskume a technológiách.

Vyhádzal som však z poznatkov, ktoré mi boli predkladané ideológmi komunizmu, a tí aby vniesli do svojho učenia o potrebnosti revolúcie logiku, predostreli nám obraz kapitalizmu, resp. obraz cárskeho Ruska, ako niečo vo svojej podstate úpadkové a s princípu nereformovateľné.

Viem, že EÚ predtým EHS bol projekt, ktorý bol vytvorený za určitým účelom. NATO a koniec koncov aj väčšina ostatných vojenských paktov vo svete boli vytvorené z dvoch dôvodov :
1) zabezpečenia nadvlády USA nad svojimi „partnermi“
2) zadržiavania RUSKA ako „neovládateľného alebo nevyspytateľného
partnera“ pre GP

Projekt EHS - EÚ mal zakryť podstatu spojenectva západných štátov na platforme NATO, a vytvoriť zdanie spolupráce ako jednotného trhového priestoru postaveného na liberálno-demokratických princípoch.

EÚ svojou podstatou začína kopírovať akési Rakúsko-uhorské usporiadanie v rozšírenom formáte, so snahami začať budovať vlastné bezpečnostné štruktúry.

Ak by tento evolučný proces vnútri EÚ nebol zvonka neustále narúšaný, už dávno by bola EÚ subjektom medzinárodného práva nielen ako poskok NATO a USA.

Tri základné destabilizačné faktory EÚ:
1) Partnerstvo s USA,
2) Spojené kráľovstvo
3) NATO

V súčasnej kríze by si tieto subjekty veľmi priali rozpad EÚ, lebo NATO by sa to nijako závažne nedotklo, len by to posilnilo ambície lídra USA.

Rozpad EÚ by posilnil všetky tri subjekty a výrazne zhoršil východiská Ruska pre budúcu spoluprácu s marionetkami pod absolútnym vplyvom USA.

347386

04.04.2016 16:44

Epidémia neplodnosti II. Hormonálna antikoncepcia, očkovanie a iné

RE: neplodnost v Evropě

lubosmat 212.?.?.?

Hovorí vám niečo teória starých svišťov?

Kolónia Horských svišťov bude demograficky stagnovať presne ako u nás vo Vysokých Tatrách, pretože staré svište je ú nás loviť zakázané a tieto nedovolia jednoducho mladým sa množiť.
V Rakúsku je dovolené staré svište strieľať a mladé sa množia jedna radosť, reguláciu robia potom poľovníci odstrelom.

V krajinách kde dominuje "Demokracia" pod taktovkou kolonizátorov sa "staré svište" kynožia viac ako je zdravé a preto sa tam mladí množia jedna radosť.

Ak by sme im chceli konkurovať musel by sa začať aj tu odstrel starých svišťov, alebo by sa radšej mala v krajinách tretieho sveta konečne ukončiť streľba.

347427

13.04.2016 07:53

Proč elity nenávidí Donalda Trumpa?

Hodnostári v roli gladiátorov?

lubosmat 212.?.?.?

Gladiátor zrazil rozhodujúcim úderom k zemi svojho protivníka, studený pot mu steká potôčikom medzi lopatkami, srdce mu ide vyskočiť z hrude, cez oči steká závoj potu v ústach cíti príchuť krvi. Rozjarená luza nadchnutá silou víťaza a odvahou porazeného žiada milosť, obracia svoj zrak na panovníka a ten v svojej nadutosti a bohorovnosti otáča palec smerom k zemi. Gladiátor ledva stojac na vlastných nohách pozerá na svojho protivníka váľajúceho sa v prachu zmieseného so špinou predošlých bojov a zbiera posledné zvyšky síl na osudové rozhodnutie.

Čo sa stane ďalej?

1) Urobí gladiátor to čo žiada chlebodarca, pán nad životom a smrťou? Zdvihne na zemi ležiacu kopiju a priloží hrot na solár porazeného, sčasti vlastnou silou a sčasti tiažou vlastného tela ukončí dnešné krvavé divadlo?

2) Vzbúri sa otrok a obráti kopiju proti svojmu vládcovi pokúšajúc sa o nemožné, hoc sa zdá tá desať siahová vzdialenosť prekonateľná, bude mať dostatok síl a razancie aby zasiahol onemeného panovníka?

3) Lukostrelec chladným nezúčastneným pohľadom sleduje gladiátora, niečo sa deje mimo pravidiel obohraného scenára, prikladá k tetive svojho luku šíp naťahuje tetivu, zamieri a vystrelí? Šíp zasiahne gladiátora v záklone do pleca, adrenalín nedovolí bolesti úplne zastaviť zamýšľaný útok, tento sa však mení len na chabý pokus a kopija padne neškodne k hľadisku arény.

4) Lukostrelec je prekvapený náhlou zmenou situácie a reaguje neskoro. Gladiátor hodí kopiju, onemený dav zamrzne a v šoku pozoruje záver fantastického divadla. Centurioni stojaci po stranách panovníka s ťažkými štítmi vybehnú dopredu a zabránia spravodlivosti zavŕšiť svoju misiu.

5) Budeme svedkami hollywoodskeho klišé a ako zázrakom bude zlý panovník zasiahnutý? Rebélia sa zapáli, luza prevalcuje poriadkové sily arény a prevalcuje prítomných hodnostárov.

Nič sa nezmenilo, len vzbura proti nespravodlivému elitárskemu systému je čoraz nemožnejšia. Pokiaľ sa na elity zaútočí, tak to len na oko, alebo preto aby sa iné elity dostali k moci.

347667

14.04.2016 20:42

Proč elity nenávidí Donalda Trumpa?

RE: Hodnostári v roli gladiátorov?

lubosmat 78.?.?.?

Udo2 ja som len narážal na to, že sa nič takého nedeje a ani diať nebude.

Zakaždým si to odskáču len nevinní ľudia. Anarchia bola potláčaná vládcami ešte radikálnejšie ako komunizmus.

Vieme že svetový terorizmus nie je nejaká hlúpa „vendeta“ chudákov postihnutých vojnou, to by sme sa tu brodili po kolená v krvavých ostatkoch západnej civilizácie.

Terorizmus je zločinná aktivita spravodajských služieb niekoľkých západných grázlokracií, pravdaže oficiálne popieraná a grázlami pri moci neuvedomovaná.

Na terorizmus a „revolúcie“ treba peniaze, a to veľa peňazí, a tak mi vychádza, že jediná mena mimo akúkoľvek kontrolu je zložená zo zdrapov papiera s americkými štátnikmi na palube.

347724

18.04.2016 11:33

Islandská spravedlnost a zločinní bankéři

Kde asi sú korene výroku: „Nemôžeme ich zavrieť, dlžia priveľa a kto to potom za nich splatí?“

lubosmat 212.?.?.?

Ekonomický megazlodeji sú zatváraní len kozmeticky, odsedia pár rôčkov a potom hybaj užívať si uliate miliardy.

Ja by som tejto zberbe vymeral každému výnimočný trest za prekročenie škody v € nad spoločenskú hodnotu života človeka.

Predpoklad, že takíto „podnikatelia defraudanti“ niečo splatia, ak budú ponechaní na slobode je scestný, jediné čo vedia je narobiť ešte väčšie dlhy.

347811

03.05.2016 09:08

Apokalypsa v Mosulu pod rouškou bombardování ISIS

A vyrábame ďalej zúfalstvo a nenávisť, ži v terore a teroristom aj zomrieš!

lubosmat 212.?.?.?

Jednoduchá a priehľadná konštrukcia: na jednej strane páchaný teror „demokratickej“ vojnovej mašinérie a z druhej strany z rovnakých zdrojov platené „teroristické“ zoskupenia. V strede chaosu sa nachádza obyčajný človek, má na výber: "Uteč a možno prežiješ, alebo zober do ruky zbraň a máš to isté!".

Páni peňazí sa hrajú na pieskovisku vyprahnutého subkontinentu. Sen naivných ekonómov sa splnil, peniaze robia peniaze a neviditeľná ruka trhu nastoľuje svoju predstavu o svete ľudí.

Plačeme nad dopravnými zápchami a lejeme do šrotu lacnú ropu zmiešanú s krvou nepohodlných. Varíme sa v hrncoch spolu s ostatnými žabami, rozprávame o skákaní, len nám niekto asi zabudol povedať, že varené mäso neskáče.

348198

03.05.2016 13:22

Vládne nám spolek homosexuálů, fašistů a „užitečných“ proamerických poskoků!

Keď zomierajú deti práva žien sú posunuté na úroveň inkubátorov.

lubosmat 212.?.?.?

Páni peňazí nie sú schopní pochopiť fungovanie demografických mechanizmov. Žiadna novodobá vojna, či genocídne vraždenie nemali negatívny vplyv na demografický vývoj.

Dlhodobé obdobie mieru a relatívny "Blahobyt" /Jedlo, byt a zábava/, má naproti tomu na populáciu priam devastačný účinok.

Izrael a Amerika sú možno jediné krajiny (s nadštandardnou úrovňou "blahobytu") na svete, kde výrazný nárast populácie zabezpečuje pravidelná imigrácia.

Páni peňazí potrebujú nielen poslušných Izraelitov a Američanov, do krámu sa im hodí aj Európa plná dynamickej populácie bez konzervatívnych tradícií, ktorá je vhodná na okamžité nasadenie v ľubovoľnej časti sveta.

348207

08.05.2016 09:46

NATO vytvoří spojeneckou flotilu v Černém moři

Opäť bilióny falošných papierikov krytých vojnovou mašinériou a terorom na vojnové harašenie!

lubosmat 91.?.?.?

A ani deravý cent na podporu a rozvoj školstva a vedy, kultúry a športu.

Dnes vieme, že dolár je krytý bankovým systémom, ktorý hromadí disponibilné prostriedky vo vreckách 0,00všetkéhoschopného% bohatých tohto sveta a terorom vojnovej mašinérie „spojencov“.

Niekto navršuje devízové rezervy, niekto zlaté a niekomu zrejme nezostáva nič iné, než navršovať rezervy raketové, ináč by bolo veľmi pravdepodobné, že sa mu ten domček z vojnového šrotu rozsype.

Jediné ma teší, a to fakt, že všetko z ocele hrdzavie a bez nákladnej a pravidelnej údržby rýchlo chátra a zhrdzavená mína z dávnych dôb má rovnako nebezpečný obsah pre majiteľa aj náhodného okoloidúceho.

348320

12.05.2016 14:29

Kontra propaganda, v ruském stylu

„Když sú blbé, tak sú aspoň hodné!“

lubosmat 212.?.?.?

Výrok ktorý som použil ako názov príspevku často používal môj dobrý kamarát zo štúdií v Česku, ešte za bývalej ČSFSR.

Aj ja už som oprášil svoje chabé znalosti ruštiny a odhodlane sa očkujem ruskou mediálnou propagandou. Sledujem spomenuté diskusné relácie a aj reklama sa mi v ruštine akosi viac páči, presne ako v čase, keď sme si kúpili prvý farebný televízor z oravskej televíznej fabriky (cca. 40 kg elektroniky), a po cca. deviatich rokoch sme sa ho s nostalgickými spomienkami na žlté potrubie SPP z prvej videnej reklamy zbavili (niekto si tú opachu odviezol na chatu pri priehrade).

Späť k lživej propagande a pravde obalenej do propagandy , hlúpe je to, že aj pravda stráca svoju poctivú tvár, keď sa nám akosi podozrivo „vnucuje“, a to len preto že si ľudia nedokážu postaviť zrkadlo k svojim vlastným postojom, konštruktívna sebakritika sa stáva v súčasnej spoločnosti veľmi zriedkavým javom.

„Pravdu má ten kto je finančne úspešný!“
„Pravdu má ten za kým stoja masy!“
„Pravdu má ten kto je vyvolený!“

a niekto si dokonca myslí, že:

„Pravdu má ten, koho je viac počuť!“
„Pravdu majú tí arogantní, drzí, silní a zlí!“
A keď si prichytený pri lži, neostáva ti nič iné než „Zatloukat, zatloukat a ještě raz zatloukat!“

Na propagande toho, čo dnes označujeme ako „Západ“ je najhoršie to, že napriek odhaleniam, nie sú ochotní priznať si porážku a už vôbec sa nenamáhajú stať sa dobrými chlapcami.

348468

17.05.2016 08:53

Sýrie – válku lze omezit

Celý „Demokratický“ svet je traumatizovaný „ANEXIOU“ Krymu a odvetnými „Sankciami“ proti Rusku!

lubosmat 212.?.?.?

Aké sankcie vedie „západ“ proti podporovateľom ISIS?

Viac ako 250 000 mŕtvych v Sýrii „západný“ svet netraumatizuje? Vlastne áno, vždy keď ISIL dostáva na frak začnú „prozápadné“ médiá kvičať o civilných obetiach a o prímerí.

Americká logika hovorí , že ak „zlí“ chlapci majú zbrane, dobrí chlapci sú smutní, preto treba dať zbrane aj „dobrým“ chlapcom, aby si tí „zlí“ chlapci tak nevyskakovali. Ideálne je, ak sa do konfliktu „dobrých“ a „zlých“ dodávajú zbrane od jedného výnimočného dodávateľa.

A propó, ak hodnotíte situáciu v Sýrii ináč ako boj za ľudské práva stávate sa v očiach „liberálnych demokratov“ automaticky NEOMARXISTOM.

348575

19.05.2016 13:51

Hillary Clinton: „Pokud budu prezidentkou, zaútočíme na Írán… Budeme schopni je zcela vyhladit.“

Trump svoju úlohu splnil, ešte nám zahrá svoju labutiu pieseň a poblahoželá Killery k víťazstvu!

lubosmat 212.?.?.?

Od samého počiatku mám pocit, že Trump hrá v amerických voľbách úlohu akéhosi neoSoroša, ktorý nakoniec vždy v tej hre „na americké voľby“ rozhodoval odovzdaním svojich hlasov, kto z dvoch „vážnych“ kandidátov na prezidenta nakoniec vyhrá.

Trump dokonca prekročil svoj tieň a napriek svojmu veku nielenže sťažil protivníkom Killery pozície, ale ich dokonca zo sedla zhodil.

Neokoni sa pripravujú na vojnu a nikto iný než Killery na mieste amerického prezidenta, sa im do krámu lepšie nehodí.

348655

26.05.2016 03:33

CIA spojuje George Sorose s teroristickými bombovými útoky

Prečo sa „Teroristi“ netransformujú na „Anarchistov“?

lubosmat 91.?.?.?

Odpoviem si sám, lebo: „Teroristi“ sa dajú odpaľovať na diaľku, a ich cieľom sú takmer vždy nič netušiace masy. Naproti tomu „Anarchisti“ sa odpaľujú sami, a ich cieľom sú za všetko zodpovedni mocipáni, hlavne „Wormongeri“.

PS: „Teroristov dodnes štedro financujú „Wormongeri“, a paradoxne „Anarchisti“ prednedávnom napríklkad na UA dostali k moci „Wormongerov“, ale keďže nemuzicírovali za vlastné, asi to tiež boli "Teroristi", alebo žeby "Spravodlivým hnevom Rozhorčený dav"?.

Ciieľom „Anarchistov“ je vyvolanie chaosu podkopaním výkonnej moci, a výsledkom je nakoniec teror.
Cieľom „Teroristov“ je vyvolanie strachu a paniky, a výsledkom je: že by TIGER?

Európa sa začína na vlastnej koži presviedčať, že "Terorizmus" je dobrý sluha, ale zlý pán.

348856

08.06.2016 09:27

Konec M. A. D. – začátek šílenství

„Demokratickému“ svetu vládne armáda Führerov a posledným nepriateľom novodobej elity sa stal „Človek“.

lubosmat 212.?.?.?

Človek pochádza z opice, no niektorí ľudia sa pod ťarchou svojho „úspechu“ transformovali na svine.

Globalizácia neprináša globálny trh, ale globálny Fašizmus, neprináša šance pre všetkých, ale pre nikoho.
Tisíce Američanov ročne zomiera v konfliktoch, ktoré majú udržať pri moci zopár extrémne bohatých „Amerických“ rodín.

Výrok slovenskej Kisky: „Ľudské práva nemôžu byť nadradené nad obchodné záujmy!“ dáva jasnú správu o konci sveta.

Pán Beckova nadradil život psa nad život človeka, a len preto že sa jednalo o povesť nakoniec sa dočkal spravodlivej odplaty.

„ právo jedince na „svobodu projevu“ by mělo proporcionálně odpovídat tomu, kolik peněz utrácí na její nákup a přesvědčení ostatních, aby hlasovali tak, jak po nich požadují, nebo aby jim koupili to, co chtějí“

LUCIE: „Středověk nekončí, středověk trvá!“

PS: V Rusku niektoré kruhy stále špekulujú o možnosti krátkodobého splavnenia tzv. „Mexického prielivu“ od Floridy až po Toronto, cca na 24 hodín. K tomuto odvetnému kroku nie je potrebné sa k americkým brehom ani priblížiť, stačí odpáliť reťaz podmorských vodíkových náloží v tichomorí na hranici kontinentálneho šelfu, čím by došlo k obrovskému podmorskému zosuvu a následná vlna Tsunami by zaplavila takmer celý severoamerický kontinent na celých 24 hodín, než by všetok ten nahromadený odpad spláchla do atlantického oceánu.

349338

10.06.2016 10:30

Švýcarsko se zřeklo životního komunismu

RE: Jaký komunismus? Jen narovnání trhu práce a debyrokratizace.

lubosmat 212.?.?.?

"systém mohl běžet jen na základě důkladnějšího vykořisťování vnějších provincií"

A múže nadále!

Aj na príklade Švajčiarska možno poukázať na dôležitý fakt: Kapitalizmus funguje na legalizácii podvodu a princýpe víťaz berie všetko.

Víťazom moderných vojen 20-teho storočia neboli mocnosti, vždy to bola v prvom rade nadnárodná finančná oligarchia, ktorá zabezpečila tomuto ostrovu pokoja pod Alpami prosperitu a možnosť tvoriť vysoké HDP.

Reálny socializmus ukázal aké sú limity výkonu spoločnosti, ktorá dlhodobo žije pod jarmom sankcií a nemôže zúročiť svoj kapitál výkupom lacnej produkcie z "Tretieho sveta".

Udržať súčasnú nerovnováhu produkcie vo svete je v záujme všetkých "sociálne-kapitalistických" štátov, lebo len chudák poškodený vojnou alebo dôsledkami revolucií zamatových alebo pomenovaných podľa ročných období je nútený podpisovať nevýhodné zotročujúce zmluvy s "libertariánmi!".

349433

13.06.2016 10:57

Nácvik na třetí světovou válku

Psychologická nákaza – máte zlého jedinca v národe – národ je potom zákonite zlý

lubosmat 212.?.?.?

Démonizovanie Hitlera – Nemecko je zlé,
Démonizovanie Stalina – Rusko je zlé,
Démonizovanie Saddama - Kaddafiho – Assada – Putina ...
Tieto implantované stigmy zostanú veľmi dlho na tvári národov a predajné masmédiá tomu nasadzujú korunu.

Milujeme zlodejov a vrahov, lebo je tu síce smrad ale tak teplo.

Nenávidíme celé národy, lebo sú onálepkované stigmou implementovanej nenávisti .

Sú schopní a vždy pripravení priniesť „svoju slobodu“ cudzím národom aj za cenu ich fyzického vyhladenia.

Prečo pre nich existuje dobrý a zlý tyran, terorista, vojna ...? Zrejme vždy podľa toho na ktorej strane sú ich výhody, tam je aj zákonite strana dobra.

Keď sa pozriete do zákerného oka chiméry západného sveta nájdete tam len podriadenie alebo smrť, iná alternatíva neprichádza do úvahy. Podpisujú len pre nich výhodné dohody a s ich kreovanými podmienkami.

To čo nám teraz vládne v celoeurópskom priestore „česť výnimkám“ je vychovávané podobným spôsobom, ako keď sa šľachtia mačky a psy, zameriaš sa na určité znaky a postupne selektuješ želanú formu kreatúry (mloka).

František Ringo Čech v nejakej televíznej relácii odpovedal na otázku /na 110% percent s ním súhlasím/: „Podľa Vás sú pri svojich zlých rozhodnutiach politici niekým riadení, alebo sú tak sprostí?“ Ringo odpovedal niečo v zmysle /Ospravedlňujem sa za nepresnosť/: „Podľa toho čoho sme svedkami v európskej politike jednoznačne vychádza, že sú riadení, ale tá sprostosť tiež musí byť ich neoddeliteľnou súčasťou!“

349502

16.06.2016 08:38

NATO odhaleno jako odrazový můstek ISIS do Sýrie

Nie neutralita a mierový rozvoj ale vojnová zóna a život v strachu!

lubosmat 212.?.?.?

Ak sme sa niekedy dívali na možnosť ponovembrového vývoja 1989 z hľadiska orientácie stredoeurópskeho priestoru, tak to bola jednoznačne neutralita. V otázke zahranično-politickej orientácie západom platení disidenti a postkomunistickí zapredanci obišli mienku verejnosti a položili náš osud do rúk jastrabom.

Koho by napadlo, že dlhodobé plány jastrabov nás poženú za 25 rokov od novej okupácie k militarizácii a opätovnej konfrontácii s východom po vzoru Fűhrera.

Ukrajina s oneskorením prežíva kolaps neutrality, keď vnútropolitické zmeny riadené zo západu odstrihli štedrú ruskú podporu za tento status. USA im ako náhradu ponúka život na chvoste EÚ a možnosť nahonobiť si astronomické dlhy. Nový priestor kde p. Mikloš môže snívať svoje vlhké sny o dobrom západnom súkromnom kapitále.

Západ /teraz NATO/, presne ako pred očakávaným pádom tretej ríše /teraz ISIL/ otvára tentoraz nie západný, ale „Turecký front“ a využívajúc Kurdov na vytvorenie demarkačnej línie vo vnútrozemí Sýrie.

Dočkáme sa nového Berlína, ktorého novodobým obrazom bude Aleppo?

Priznám sa, že veľ mi ťažko som sa zmieroval s tým, že projekty Komunizmu, Fašizmu, Talibanu, Al-Qaedy, revolúcií Zamatových, Revolúcií Oranžových, Arabskej jari, Majdanov, ISIL ... sú z jednej a tej istej dielne.

Plán je jednoduchý nepriatelia sú všetci a prostriedky na ich zničenie nevyberané. Rozložiť, ovládnuť a zotročiť.

Stále všetci riešia akúsi korupciu, to jest neoprávnené obohacovanie sa, ale nie je náhodou korupciou aj financovanie, kupovanie a zvýhodňovanie určitých názorových skupín v spoločnosti?

Zahraničné záujmy investujú neustále nemalé prostriedky do rôznych subjektov cieľových krajín od Greenpeace až po ISIL, a nenarobíme s tým nič, lebo všemocná neviditeľná ruka trhu nás riadi zisk je naším Molochom.

349569

22.06.2016 13:19

Červená čára překročena

AK sa naučíte ich jazyk, budete rozumieť o čom hovoria, ale ja tak nič nepochopíte o ich zámeroch.

lubosmat 212.?.?.?

Mentalita a logika niektorých národov pre nás zostane navždy záhadou. Angličania si vymysleli nový jazyk, ktorý sa ani za mak nepodobá tomu Shakespearovskému, sprehádzali logiku gramatiky a vytvorili „modernú“ angličtinu, táto forma jazyka sa ujala vďaka koloniálnej politike GB a neskôr USA takmer po celom svete ako univerzálna forma dorozumievania.

Je na čase zopakovať príklad potomkov Robina Hooda, odmietnuť jazyk kolonizátorov a urobiť to čo v dávnych časoch urobili Briti Francúzom. Máme dokonca určitú výhodu, nemusíme si jazyk ktorému kolonizátori nerozumejú vymýšľať.

Ani si neviete predstaviť, koľko škody narobili znalci jazyka kolonizátorov z našich radov, keď podpisovali a nechali podpisovať podvodné zmluvy so západom v období Neokolonizácie našich krajín po roku 1989.

Aké škody páchajú na sebavedomí našich národov zapredané a cudzie médiá pôsobiace v našom mediálnom priestore sa dá len ťažko popísať. Aký vplyv majú médiá na osprostievaní národa sa posledný krát výrazne prejavilo počas posledných prezidentských volieb.

Len oni sú schopní s podaním ruky vraziť Vám nôž do chrbta a zároveň žiadať ospravedlnenie že kladiete priveľký odpor ich ostrému presvedčeniu.

349841

03.07.2016 07:29

Inkluze nebo exkluze?

Amerika kotol národov, alebo ľuďom sa páči Monroeizmus a Trumanizmus!

lubosmat 95.?.?.?

Monroeova doktrína bola prakticky rozšírená na celý svet a Trumanova na celý postsovietsky priestor.

Zvyšovanie životnej úrovne domáceho obyvateľstva ziskami založenými na intervenčnej politike a vytváraní vojensky a finančne závislých kolónií je viac fašistická ideológia, než liberálno-demokratická.

Krajina „neobmedzených možností“ sa stala lákadlom ľahkého života pre ľudí z celého sveta a populácia v USA narástla do úctyhodných cca. 323 miliónov. Mechanizmus –izmov zabezpečuje dostatočný prísun energie z kolónií, aby tento parazit pekne profitoval, a migrácia mu nerobila závažné problémy.

V Európe existuje tiež zopár štátov, či starších „amerických“ kolónií, ktoré majú schopnosť na základe modifikovaným –izmom vytvýrať dojem blhobytu a absorbovať zvýšený počet imigrantov. Pre nás a väšinu EU štátov to bude znamenať jedine zvýšenie tlaku, na tak alebo onak napätý sociálny systém.

Niekedy mám pocit, že Anglicko odstúpilo svoje kolónie do sféry vplyvu USA, ako platbu za otvorenie západného frontu dňom D 6.6.1944 , keď už bolo nad Slnko jasné, že ich „hnedý kôň Fricko“ závody nedokončí.

350135

16.07.2016 10:11

NATO rozšiřuje vojenskou přítomnost podél ruských hranic, lže jak o závod v rámci příprav na Barbarossa II

A čo bude s rezervnou armádou v EU krytou USÁCKYM dolárom?

lubosmat 95.?.?.?

Tak o tom nepadlo ani slovo.

Aj tak by to bolo nakoniec ako v naších centrálnych bankách.

Chcete navýšiť objem vašej meny, nakúpte dolárový toaleťák v rovnakom objeme.

Chcete svoje vlastné hračičkové ozbrojené sily v EU, navýšte rezervnú okupačnú armádu krytú USÁCKYM dolárom!

Stavy US vojenskych okupačnych vojsk v EU neustále rastú a o spoločnej európskej armáde a bezpečnosti sa stále len a len "ŽVANÍ"!!!

350496

04.08.2016 19:31

V prázdných slovech z Říše vlají falešné vlajky

Omyly „Globálneho prediktora“ alebo „Někde udělali soudruzi chybu!“

lubosmat 78.?.?.?

Svetová oligarchická elita funguje od samého počiatku systémom „pokus – omyl“.

Keď čítam aké demagogické nezmysly dokáže zo seba vyplodiť Heinz Alfréd Kissinger, ktorý bude v jednom kuse tárať o akomsi islamskom imperializme a zároveň popierať ten americký. Vychvaľovať americký postup vmiešavania sa do záležitostí krajín počas celej arabskej jari, a nadávať na to ako im Rusi svojím zásahom v Sýrii všetku tú demokratizáciu islamského sveta dobabrali, veď sa mohli mať už všetci minimálne tak dobre ako na Haiti (mimochodom najchudobnejšej krajine sveta), kam tento karibský ostrovný štát dostalo dobre mienené riadenie z Fašingtonu, Somálsko sa už tiež priblížilo tomuto ideálu "importovanej demokracie".

Je mi na zvracanie ako americká štátna elita, ktorá je šľachtená GP riadeným starostlivým výberom, pokračuje v zahraničnej politike presne v tomto Kissingerovskom duchu.

Len sa pozrite na diktátorov, ktorí skutočne vyorali krvavé brázdy do svojich národov, a pritom sa dožili pokojného dôchodku, rovnako ako slávny Torkemáda (Kladivo na čarodejnice).

Vendeta v ponímaní mafiánskych vojen na Sicílii a Neapole nie je vlastná žiadnemu národu na svete. Vražedné vyčíňanie jedincov môže nastať náhodou, nikdy sa však nestáva pravidlom.

Ak je niečo choré v činoch tzv „Fundamentálnych teroristických vrahov“ tak to je tá pravidelnosť, s ktorou sa tieto skutky dejú.

Islamský svet je v „riadenom“ chaose hádam stovky rokov, nikdy sa však neprejavoval exportom tohto chaosu za svoje hranice, tu museli priložiť svoju ruku k dielu skutoční páni chaosu – americká štátna elita pod taktovkou GP.

351094

25.08.2016 13:51

Český stát v tichosti a bleskurychle vyhostil tři mladíky po rvačce v Benešově, aniž by sdělil jejich národnost

Nový svetový poriadok alebo definovanie centra moci?

lubosmat 195.?.?.?

Označenie „NWO“ som prijal asi ak ako „IGIL“ – nedefinuje to žiadnu konkrétnu inštitúciu ale je to dosť dobré ako pracovný názov na popísanie akéhosi problému.

Som stotožnený s tým, že NWO je pre niektorých z nás niečo ako vyjadrenie pôsobenia moci svetovej finančnej oligarchie.

Smerovanie tokov peňazí ovplyvňuje politiku hospodárskych subjektov produkujúcich všetko od špendlíkovej hlavičky až po medzikontinentálne nosiče atómových bômb, nepriamo sa tak ovplyvňuje politika a zahranično-politické smerovanie dotknutých štátov, kde tieto hospodárske subjekty operujú.

Pád socializmu bol akceptovaný verejnosťou z mnohých dôvodov, jedným z nich bolo centrálne prerozdeľovanie peňazí, často na nezmyselné a neefektívne projekty, prípadne nezmyselné dotácie.

Európska únia svojou koncepciou, hoci postavená na princípoch „voľného trhu“, rovnako koncentruje peniaze „daňových poplatníkov“ na jednom mieste a následne prerozdeľuje podľa akéhosi imaginárneho kľúča na rovnako nezmyselné a neefektívne projekty.

Veľmi dobre vieme, že nám „Frau Merkel“ cez podporu integrácie „Imigrantov“ nevráti ani desiatok toho, čo z nás svetový finančný systém od „Šaškárne 1989“ vytrieskal, ale naopak po roku integrácie opäť o čosi viac zaťaží tento finančne vyciciavaný „Pindostan“.

Neviem kedy nastal ten moment, keď štáty prestali byť pánmi vlastných mien, ale súvisí to nejako s fungovaním svetovej obchodnej banky, medzinárodného menového fondu a amerického FEDU. Cez tieto inštitúcie sú kontrolované spojené štáty americké, a následne všetky marionetové vlády, ktoré boli postavené na šírení americkej demokracie do sveta, vrátane celej slávnej EÚ.

PS: Jedným z nádherných príkladov tohto ekonomického „pindostanu“ je to, ako vehementne sa všetci na "Demokratickom západe" stavajú do jedného šíku na podporu sankcií proti Rusku z dôvodu „Anexie“ Krymu, a na druhej strane som nepočul o jedinom opatrení alebo sankcii smerujúcej proti vládam, ktoré priamo, alebo nepriamo podporovali a niektoré naďalej podporujú „IGIL“.

351501

25.08.2016 14:15

Rusko-íránská strategická spolupráce zcela mění situaci

Vtrhnutie Turecka do Sýrie a súčasná vzdušná podpora USA tejto invázie to naozaj mení všetko!

lubosmat 195.?.?.?

V článku bola predpokladaná hysterická reakcia USA na „Incident“ popísaná.

Turecko zostrelí ruský bombardér z dôvodu pár sekundového preletu nad územím Turecka počas nalietavania na pozemný cieľ v Sýrii.

1) Erdogan zostrelenie obhajuje a rozíde sa z RF.
2) Erdogan po nevydarenom puči dementuje svoju účasť na zostrelení bombardéru , a obviní nepriamo za tento incident USA, resp. ľudí, ktorí sú zodpovední za pripravovaný puč a boli riadení osobami, ktoré sú pod ochranou v USA.
3) Erdogan sa opäť prikláňa na stranu RF.
4) Turecko z podporou USA vtrháva do Sýrie proti IGIL a pravdaže aj Kurdom, pretože na kurdskej svadbe atentátnik zobral zo sebou 52 životov KURDOV.
5) Ruská odpoveď nikde, keďže nechceme III. svetovú.
6) Turecko a USA vytvárajú podmienky pre vznik „domáceho odboja“ za vytvárajúcou sa demarkačnou líniou, a alternatívy západnej marionetovej vlády proti Bassár eli Aszadovi, s ktorou jedinou bude "demokratický západ" ochotný jednať.

351502

14.09.2016 08:38

Patnáct let po 9/11, nikdy nekončící válka

Americká vláda utráca na vojny proti všetkým a všetkému v podstate virtuálne peniaze.

lubosmat 212.?.?.?

Darmo budeme počítať aké sú priame alebo nepriame vojnové výdavky USA, tieto čísla nič nehovoria o tom koľko skutočnej práce bolo vynaložené samotnými Američanmi na tento kšeft.

Cez USA si udržuje svoju hegemóniu svetová oligarchia, ktorá frčí predovšetkým na dolároch a na menách ktoré sú kryté dolármi.
Stručne povedané hodnota amerického dolára je krytá americkou vojenskou hrozbou a množstvom krvi ktorú je americká vojnová mašinéria schopná každoročne preliať vo svete.

Je v tom až priama úmera: čím väčšia hrozba a viac obetí , tým väčšia hodnota amerického dolára.

Aby to však mohlo fungovať musí sa dolár niekde hromadiť, a on sa hromadí na účtoch svetovej finančnej oligarchie, navyše dopyt po dolároch vzniká v deficitoch vládnych výdavkov – alebo v zadlžovaní štátov napojených na tento jednosmerný dolárový oligarchický systém (hromadenie bohatstva malej skupinky ľudí ako základ fungovania súčasného svetového poriadku).

Virtuálne doláre sa vo vojensko-priemyselných komplexoch premieňajú na reálne zbrane, použitím ktorých vznikajú skutočné obete vojnového násilia.

Výrok:
„Prečo nemôžu veľké banky skrachovať? Lebo sú priveľmi „virtuálne“ bohaté na to, aby si mohli dovoliť padnúť!“

Možno aplikovať aj nasledovným spôsobom:

„Prečo niektoré svetové mocnosti nemôžu prestať zbrojiť? Lebo sú priveľmi „virtuálne“ závislé na obchode so zbraňami, aby si mohli dovoliť prestať bojovať!“

351818

16.09.2016 16:49

Transatlantická dohoda TTIP je možná mrtvá, ale přichází něco ještě horšího

RE: Straším zprava, straším zleva

lubosmat 213.?.?.?

Ste ochotní podpísať 1600 strán anglicky písaného textu, ktorému nerozumejú ani samotní Angličania?

Tak toto by nemal podpísať zo zásady nikto, kto má zdravý rozum, už len preto, že to predkladajú kanadské spoločnosti naviazané na americké korporácie.
Prečo tak strašne potrebujú kanadské (americké) korporácie nejakú ochranu svojich investícií, a nestačí im férová dohoda postavená na základe práva platného v krajinách podnikania?

Zrejme preto, že sú to dohody pre indiánov, na základe ktorých profituje len jedna strana a indiáni to určite nie sú.

Venovali sme priveľa času na obdivovanie tej vašej hory rudy, čo tam máte „zbytočne nevyužitú“, podľa článku 12345 zmluvy BLABLABLA, ktorú ratifikovala EÚ ste povinní nám okamžite umožniť ťažiť, alebo nám zaplatíte pokutu vo výške hodnoty 10 ročného zisku predpokladanej ťažby, arbitrážny súd v tejto veci zasadá v Montreale...

351892

21.09.2016 08:45

Rusko nemá na Západě spojence

Dôvod udržiavania chaosu - tvoje problémy sú moja výhoda.

lubosmat 212.?.?.?

„Amerika je nebezpečný nepriateľ, no spojenectvo s ňou je smrteľné.“ H. Kissinger.

Podobný kľúč na udržiavanie chaosu použili páni chaosu nedávno aj v Afganistane, keď dostával Taliban na frak a „hrozilo“ ukončenie konfliktu jeho totálnou porážkou, Američania sami bez zjavného dôvodu najskôr zbombardovali vlastnú misiu, ukončili boje a začali s Talibanom mierové rozhovory.

O čo ľahšie je narobiť škody druhej strane a nútiť ju v tejto patovej situácii k mierovým rozhovorom s teroristami.

Provokácia USA bola načasovaná presne na čas ruských volieb. Nikto by si nedovolil na takúto provokáciu reagovať, nejakými odvetnými opatreniami a už tobôž nie údermi.

Putin chce byť za každú cenu poslom mieru, lebo len mier môže zasadiť tvrdý úder pozícii dolára.

Chaos a vojna je výhodná len korporáciám a ich plánovaným ziskom, navyše pre udržanie dolára v hre je to kľúčový faktor.

Páni chaosu už nedovolia žiadnu vietnamskú krízu. Na svetových bojiskách nechávajú zdochýnať svojich vojakov už len sporadicky, v nejakých štatisticky nevyhnutných prípadoch.

Americká verejnosť je s týmto stavom zmierená, aj vzhľadom k neustále rastúcemu počtu imigrantov a žiadateľov o občianstvo USA. Narastajúci počet obyvateľov USA hravo eliminuje tieto „vojnové straty“.

352026

04.10.2016 10:54

Nevládní organizace a mechanismus hybridních válek

Príležitosť robí zlodeja.

lubosmat 212.?.?.?

Socializmus priniesol slobodné povolania a disidentov.
Kapitalizmus priniesol nezamestnaných a teroristov.

Dôsledky ich činnosti sú ďalekosiahle ale jedno majú spoločné disidenti a teroristi sú riadení a platení z rovnakých zdrojov.

V krajinách ako je tá naša už chronicky v priemysle chýba niekoľko 100 000 vysokokvalifikovaných pracovníkov a naproti tomu sa na uliciach potuluje niekoľko 100 000 nevzdelávateľných darmožráčov.

Toto pouličné žrádlo pre kanóny je ako stvorené na vytváranie protištátnych štruktúr, veď kto z nich by už mal rád krajinu, kde sa treba živiť poctivou prácou, alebo nedajbože slušne podnikať.

Pre príklady takto fungujúcich štruktúr netreba chodiť ďaleko. Najskôr miliardy dolárov na výcvik správne mysliacich „Demokratov“ , potom Nulandovej koláčiky, podpaľačstvo, streľba, pád vlády jedného skorumpovaného idiota, nahradenie idiotom ešte horším a skorumpovanejším, vedúcim vojnu proti vlastnému národu.

Výsledok je smrť niekoľkých tisícov ľudí a upadnutie krajiny do ekonomickej recesie, „liečenej“ pod dohľadom užitočných idiotov (Mikuláš, Ivan ...) svetovou obchodnou bankou a MMF (s nami na večné časy a nikdy inak).

Rozdiel medzi okupantami je len v tom, že keď u Vás sú rakety len preto, aby vás donútili poslúchať, s tým sa ešte niečo robiť dá, ale keď sa k Vám rakety dostanú preto, aby si niekto ochraňoval svoje úroky Vašich dlhov v bankách, tak to je už definitíva.

352363

20.10.2016 12:02

Jak polští poradci dojí rozpadající se Ukrajinu

RE: Nejak zde nevidím napsáno

lubosmat 212.?.?.?

Aj tak by som rád niečo k tomuto tandemu Mikuláš-Miklóš pridal:

Predaj 51% podielu slovenských telekomunikácií Deutsche Telecomu za polročný zisk ST ...

A hlavne, čo vie málokto:

V čase keď sa rokovalo na najvyššej úrovni o európskom železničnom prepojení Belehrad – Berlín, tak na trase tejto magistrály medzi Budapešťou a Viedňou bola aj Bratislava.

Z neznámych dôvodov sa vtedajšia vláda pod vedením Mikuláša tohto rokovania nezúčastnila a „Zbytočná stanica v SR“ sa jednoducho vyškrtla.

Myslím, že vtedy boli obidvaja vo Fašingtone, kde im asi udeľovali ríšske kríže za chrabrosť a dobré služby, alebo niečo také.

Súčasťou tejto stanice situovanej v Petržalke malo byť aj podzemné (popod Dunaj) tunelové prepojenie s hlavnou stanicou, čo mohol byť pekný základ pre budúce Metro.

Vždy si s “láskou“ spomeniem na týchto obetavých ľudí (ktorí sú schopní pre blaho svojich chlebodarcov (USA) urobiť čokoľvek, trebárs aj radiť Banderovcom na Ukrajine ako prešustrovať posledné gate), keď sa plazím v kolóne každé ráno do práce, vediac, že aj vďaka týmto dvom vizionárom sa situácia na bratislavských cestách nezlepší minimálne ďalšie dve dekády.

Keď má niekto tak mocného ochrancu, ako je samotný Fašington, tak nám naozaj nezostáva nič iné než čumieť. Aj Prasidenta máme takého "dolárového", keby si strýčko SAM na tej pumpe kdesi v USA nevšimol, čo je to za PAKO, dodnes by tam leštil hamburgerom výhľad z SUW.

352745

11.11.2016 13:21

Málo známá fakta o zbraních

US strieľajúci psychopati sú dislokovaní na svetových bojiskách

lubosmat 212.?.?.?

, a okrem toho aj naša "totalita" pred rokom 1989 sa mohla popýšiť veľmi malou násilnou trestnou činnosťou a nízkou kriminalitou.

Ameriku začína ovládať štátny teror „človek môže byť zastrelený“ pri pokuse vytiahnuť si pred príslušníkom z nákupnej kapsy peňaženku, nieto ešte nejakú vec, čo sa na zbraň podobá.

353304

02.12.2016 22:16

Odkaz Fidela Castra: Síla idejí. Život v solidaritě

Solidarita chudých k bohatým je IN, solidarita k ľuďom bez rozdielu je OUT!

lubosmat 78.?.?.?

Mal som to šťastie, počas štúdií na vysokej škole, mať za spolužiakov štyroch kubáncov. Mali rôznych predkov /číňanskych priekupníkov, talianských mafiánov, mexických indiánov, španielskych konquistadorov/, ale jedno mali spoločné, na hrudi s hrdosťou nosili tričká s podobizňou Ernesta Che Guevaru a hrdo sa hlásili ku kubánskej revolúcii.

Pamätám si na jeden rozhovor. Pozerali sme sa v jeden októbrový večer roku 1988 z okna internátu a vychutnávyli posledné teplé lúče pomaly zapadajúceho slnka. Stáli sme tam v chodbe pri okne na dvanástom poschodí Ja, jeden čech a dvaj kubánci.

Čech nadával na nejaké problémy s uhorkami a pravdaže vinil za to „Komunistov“, Husáka a celkovo celý systém, ktorý nám umožňoval prakticky zadarmo študovať, ale hľadiac cez optiku častého návštevníka tuzexu a dovezených rádií SONY, SANYO, SHARP ... na tom našom ulopotenom „SOCÍKU“ nevidel nič dobré. Predával spolužiakom pravidelne pár litrov domáceho vína, aby mal na benzín do svojej Škodovky.

On nevidel, keďže s kubáncami netrávil víkendy na internáte, jazvy od cukrovej trstiny na rukách niektorých z nich, mali s tým skusenosti, keďže sa táto práca dobre platila. Aj to bol dôkaz, že mechanizovaný zber bol na Kube v plienkach, a to ja vďaka „Demokratickým“ sankciám.

Napriek tomu krútili hlavou a nenchali na zriadenie na Kube a na svojho vodcu nič dopustiť. Svorne tvrdili, My nie sme ako Vy, u nás takéto názory nie sú medzi ľuďmi zdieľané. Čech povedal, však počkajte onedlho to bude aj na Kube tak, ako u nás.

Mýlil sa, Kubánska revolúcia nebola danajským darom proletárov z Ruska, vychádzala z potrieb kubáncov samotných. Ani 28 rokov od toho rozhovoru sa na Kube k žiadnej pomarančovej revolúcii neschyľuje.

Kuba nekopíruje žiadne podstrčené modely zriadení, ide vlastnou cestou. To len my sme boli viac komunistický, než boľševici a dnes sme viac demokratický, než demokrati, lan sami sebou už byť nevieme.

353801

03.12.2016 12:05

Odkaz Fidela Castra: Síla idejí. Život v solidaritě

RE: Furt nevim

lubosmat 78.?.?.?

Dobrý tip,
len k tomu dodám, že keď sa v roku 1986 vrátil môj otec z troj-týždňového pobytu na Kube, okrem iného spominal na stretnutie s kanadskými turistami - farmármi.

Ukazoval mi dlane rúk a hovoril, pozri sa mi na ruky, mám ich ako slečinka /hoci sme v tej dobe svojpomocne stavali rodinný dom, moc to na jeho rukách vidno nebolo/, tak si predstav rozprával mi, ruky manželky toho farmára boli plné mozoľov a mocné ako u vzpierača.

Na dovolenke boli dvaja, na dva týždne v čase, keď na ich farme moc práce nebolo a mohli tam nechať ich jediného syna, aby sa o tých 20 koní a 120 kráv postaral, a aby sa pri tom nenudil mal naviac opraviť nejakú zberovú mašinu a traktor, to všeto sám, lebo sezónni robotníci v zime na farme neboli.

U nás v tom čase zúril "rozvinutý socializmus" a družstevníci sa mali ako prasce v Žite, o niečom takom, ako "drina na Vlastnom" v podmienkach rozvinutého "kapitalistického voľného trhu" ani len netušili.

353818

13.12.2016 01:06

Itálie – zinscenované referendum, rodí se další parlamentní puč

RE: Jeden bod bych přidal

lubosmat 178.?.?.?

V ekonómii nie je jednoduchá logika.
Štát je motor, ktorý dokáže vytvárať energiu zhmotnenú do spotreby, v závislosti na stupni industrializácie.
Náš problém je v tom, že náš industriálny motor je navrhnutý na to, aby ťahal dopredu iných.

354098

17.12.2016 06:57

Skutečný příběh skutečné nemocnice a masakru v Aleppu

Položte si otázku č.1: Existovali vôbec niekedy reálne „opozičné politicke sily“, ktoré by mohli niečo zmeniť bez PEŇAZÍ

lubosmat 91.?.?.?

Nezmyselné predstavy o tom ako „ľudia z ulice“ menia svet svojimi „politickými požiadavkami“ sú z ríše fantázie, alebo minimálne vykonštruované silami v pozadí „revolúcií“, ktoré sami masové protesty alebo nepokoje vyvolali.

Tieto „sily v pozadí“ si veľmi dobre uvedomujú, že sociálne, spoločenské ... REVOLÚCIE... žiaden pokrok, alebo okamžité zlepšenie pomerov neprinesú, skôr naopak, prinášajú: CHAOS, ÚPADOK a SMRŤ.

Otázka č. 2: Prečo „Kolíska DEMOKRACIE“ nestrpí na svojom území žiadnu formu protestov, odporu, alebo revolty proti vládnej moci?

Pričom, naproti tmu všade vo svete, kde sa im to hodí za účelom oslabenia politickej moci „OPONENTOV DEMOKRACIE“, takéto trenice podporuje, alebo dokonca organizuje a vyvoláva?

Amerika sa postupne menila od Koloniálnej dŕžavy GB, cez otrokárstvo, mafiánsky raj, rôzne formy kapitalizmu, až po dnešnú formu Kryptofašizmu, ktorý tak veľmi obdivujú p. Merkel a dobre platené kreatúry v európskom parlamente.

Všetko sa to dialo postupne, a bez nejakých pompéznych REVOLÚCIÍ, a ľudia z ulice s týmito zenami nič moc nemali, alebo len to aby ich niekto vyhnal na ulicu a zahádzal papierikami „VOĽTE BÍNA“.

354160

30.03.2017 14:38

Manipulují naše děti a když se na to přijde, hrozí žalobami

Skúste vložiť do prehliadača odkaz na príspevok Nikitu Michalkova

lubosmat 212.?.?.?

http://www.besogon.tv/mikhalkov/128-daleko-li-ot-t...

V príspevku je zakomponované video, kde je krásne doložené o akú "tolerantnosť" (v náboženských otázkach toleranciu) slniečkárom, genderom a podobným vymetencom ide.

Pôvodná podstata slova tolerantnosť /tolerancia/ je schopnosť niečo zniesť, vydržať, či niečomu odolať. Už v samotnej podstate tohto termínu sú akési limity, lebo niečo vydržať, odolávať tomu a znášať to nejde do nekonečna, musí nastať nejaký spoločenský kompromis, alebo konsenzus.

Nový zmysel tomuto termínu podsúvajú novodobí zástancovia "multi-kulti"
požadovaním prijímať všetko cudzorodé bez reptania, nereagovať na odlišnosti a pasívne všetko cudzie prijímať.

Naučte sa byť ľahostajní k svojmu okoliu a navyše sa nijako voči okoliu neprejavujte, aby Vás niekto neobvinil z "netolerantnosti" alebo "netolerancie".

Výsledok takéhoto vedenia má svoje dôsledky – v spomenutom príspevku sa takýmto spôsobom spomedzi nás generujú naozaj výnimočné osobnosti, ktoré o nás na medzinárodných fórach vytvárajú skutočne tak, ako sú len toho schopní, ten najlepší obraz.

356758

07.04.2017 08:23

Terorismus je nástroj politického nátlaku tam, kde chybí argumenty

Centrum svetového zla opäť priamo útočí na ďalšiu suverénnu krajinu

lubosmat 78.?.?.?

Znova na základe:
- vykonštruovaného použitia chemických zbraní ,
- bez mandátu OSN

Ako chce zatočiť USA s Asadom, keď si nevie poradiť s povstalcami v Mosule?

Vlastne áno organizovanú a štrukturovanú výkonný moc možno zničiť likvidáciu malej politickej špičky.

Boj proti chaosu je vec úplne iná, hlavne keď proti nemu vlastne ani bojovať nechce.

Ovce veselo bľačia v ohrade a čakajú na svoj súdny deň, nájomní vlci sa preháňajú po cudzích salašoch, pozrite na nový obraz NWO "S USA na večné časy a nikdy inak", lebo vlk je divý a krvilačný teror, občas sa môže pomýliť a navštíviť aj "spriatelený" salaš.

356991

23.04.2017 23:27

Divergentní dialog

Stále liečime symptómy a nie chorobu

lubosmat 95.?.?.?

1) Len časť Európskej civilizácie sa hlási ku "kresťanstvu",
2) Európske hodnoty sú len prázdny pojem (to čomu sa dnes opäť na "západe" klaniame rozpútalo dve svetové vojny),
3) To čo marginálne charkterizuje európsku kultúru dneška je "Sterilita",
4) Európsky mediálny priestor je infikovaný americkou "pseudokultúrou",
5) Koľko NATO a amerických základní vo "Vašej krajine" ešte treba, aby ste boli ochotní, bez disidentských peňazí, tajne napísať na roh susedovho domu "YAENKEE GO HOME"?
6) Koľko ešte treba za tie "slávne americko-európsko-západné" hodnoty nakúpiť zbraní pre bojovníkov na križiackych výpravách a v rôznych zástupných vojnách?

Áno strach je tu oprávnený: Sterilnú európsku kultúru možno ľahko infikovať amerikanizmom, ale taktiež je tu za určitých okolností možnosť postupnej islamizácie európskej spološnosti.

Určite to bude krok späť, ale čo už: "Vivat Spartaá".

357410

26.04.2017 14:52

Je euroland na pokraji rozpadu?

Nie národ, ale bankový systém určuje, akú menu štát vlastne bude mať

lubosmat 212.?.?.?

Keď sme sa dostali z tzv. „sovietskej okupácie“ pod „usácky neokoloniálny vplyv“, tak medzi prvé diktáty čo po nás chceli bola liberalizácia bankovníctva.

Veľmi rýchlo naše banky prestali byť naše, peniaze z ich privatizácie sa po niekoľkých kolách násilnej devalvácie pôvodnej meny rýchlo vyčerpali a novovzniknuté pobočky cudzích bánk s miestnymi názvami mohli začať ťažiť na dobitých teritóriách pre svoje „nadnárodné matky“ čo to dá.

Potom už len stačilo presvedčiť „politických ekonómov“, že prijatím cudzej meny za svoju vlastnú vlastne nič nestrácame, dokonca získavame výhodu voľnejšieho pohybu tokov peňazí. Tieto rozvírené toky peňazí však v niektorých ekonomikách spôsobujú prievan v peňaženkách a niekde sa akože dobre majú.

Krajiny, ktoré odolali tomuto tlaku sú stále vo fáze devalvácie meny voči štandardom (£,$ možno €), a nech robia čo robia vždy podľahnú tlaku vládcov týchto peňazí, a v konečnom dôsledku len lacno vyvážajú prácu mimo vlastné hranice.

To že banky štatisticky nedokážu zarobiť ani zlámaný groš sa vie už dávno, hrajú veselo „Black – Jack“ s vašimi peniazmi a politici im k tomu hlasno skandujú.

357457

02.05.2017 00:51

Politik, který chce, aby Francie zmizela, se může stát jejím prezidentem

Ani pravé ani ľavé, sú len strany korytové!

lubosmat 95.?.?.?

Naučili sme sa deliť strany na ľavé a pravé ... dokonca delené podľa sexuálnej orientácie.

Podsúvanie kolektívnych orgánov a v konečnom dôsledku ich volených zástupcov do rozhodovania je skutočne snaha o zbavenie sa zodpovednosti za rozhodovanie.

Nie však politci alebo volení zástupcovia sa vyhýbajú schovávaním sa za voličov zodpovednosti za svoje konanie, ale tí ktorí stoja v pozadí týchto profesionálnych "kecalov po česky žvanilov".

Politici, volení zástupcovia sú na vyšsích stupňoch riadenia platení zamestnanci, a ako takí veľmi náchylní, keďže ich posty sú spravidla obmedzované volebným obdobím, na korupciu všetkého druhu, a bohužiaľ aj schopní všetkého možného svinstva.

Tí ktorí ovládajú peniaze a majú ambície ich prostredníctvom ovplyvňovať dianie v spoločenských systémoch, zneuživajú dôverčivosť vličov a predajosť politikov pre svoje egoistické a megalomanské ciele.

Disidenti, profesionálni revolucionári, ozbrojená opozícia, žoldnieri, nájomní zabijaci ... boli a vždy budú platení rovnakými pánmi peňazí.

Prejavom zlyhania schopnosti riadenia, alebo určitej netrpezlivosti týchto pánov peňazí, na ceste k dosiahnutiu svojich cieľov, je bohužiaľ veľmi často vojna.

Idea jediného boha alebo jediného vládcu peňazí nám vnucuje predstavu konečného riešenia sveta bez vojen, kde už nebude žiaden ďaľší vládca peňazí proti ktorému treba štvať nejaké zmanipulované stádo otrokov.

Je tu však problém so smrteľnosťou a následným delením majetku.

Nakoniec sa musíte sami rozhodnúť či chcete aby peniaze pôsobili živelne s rizikom konfliktov, alebo či sa dá vymyslieť niečo, ako peniaze vo vzťahu k jednotlivcom nejakým spôsobom spútať /obmedziť/, aby nás v konečnom dôsledku nezničili?

357596

07.05.2017 16:21

Rothschildové a Macron aneb diskutabilní vzorec RF=RF

Nerobte si ilúzie volebný systém je kreovaný tak aby vyhrávali peniaze

lubosmat 95.?.?.?

Tí čo ich nemajú musia stavať na populizme. U nás v posledných prezidentských voľbách bolo 18 kandidátov a plagáty a propganda zmanipulovali volebné stádo tak, že vyhral človek, ktorý po tom, ako ho pred voľbami médiá a proamerická propaganda pasovali za akéhosi modrého "filantropa" nevie nič iné ako všade vytrubovať o nutnosti zvýšiť výdaje na zbrojenie /rozumej na nákup amerických vojenských technológií/ na 2% HDP.

357672

08.05.2017 23:05

Absurdita vystřídala jinou

Keby bolo na amíkoch tí by ako deň víťazstva najradšej oslavovali deň humanitárneho bombardovania Hirošimy a Nagasaky

lubosmat 95.?.?.?

USA na konci vojny masívne bombové investície umiestňovali kde mohli, keďže už mali dobre spočítané, komu vystavia po konci vojny mastný účet.

Smola pre nás bola v tom, že sme časť toho účtu po 89 museli zaplatiť aj my sami. Hoci sa náš Mashallov plán priamo nedotýkal, sanovali sme ho po "ideologickej" prehre v studenej vojne spoločne s EÚ.

Nie každý zasran hompáľajúci sa na Heydrichových kolenách mal to šťastie predať majetok Nemcom a potom ho ešte dostať zveľadený komunistami v reštitúciách.

357698

17.05.2017 00:16

Profesor Rainer Mausfeld, přednáška na téma: Strach mocenských elit z národa

Mýty o ideológiách a revolúciách más

lubosmat 95.?.?.?

Môj nebohý otec nám večne vtĺkal doma do hlavy "robotnícka trieda, strana a vláda a čo my sa rozumieme do politiky, naša mať že je dedinčanka a jeho svokor (môj dedo) kulak.

Vtedy sa mi tomu naozaj chcelo veriť, veď všetko bolo ideoógmi "komunizmu" tak dobre vymyslené, len prečo mala pradu mama, keď občas otca "zarytého komunistu" upozornila na to, že kde sa so svojou čestnosťou hrabe, keď kadejaká podšívka sa má v tom "komunistickom blahobyte" ako prasa v žite, a u nás doma je stále život akosi o chlebe, vode, nejakej tej streche nad hlavov a obnosených veciach po príbuzenstve z mesta.

Po 89 som pochopil, že:
1) vznešený názov "robotnícka trieda" možno kľudne nahradiť pojmom "dav alebo tupé stádo".
2) sebevznešenejjšia ideológia neslúži k rozvoju ale utláčaniu,
3) tzv. "revolúcie" nie sú prejavom vzbury más, ale dôsledkom nezodpovednosti vládnucích elít

Jedno ale socialistom nemožno uprieť, obmedzením bohatstva elít sa snažili celkom účinne budovať, resp. brániť mier.

Kapitalizmus prináša opäť prostredníctvom elít nie slobodu a demokraciu, ale strach a vojnu.

357845

24.05.2017 09:02

Těsně před „latinským jarem“?

"Križovatka ideológií"

lubosmat 212.?.?.?

Dostala sa mi do uší nedávno vysoko ocenená práca jedného nášho stredoškoláka, o slovenskom štáte v období pred a cez druhú svetovú vojnu.

Vyjadril sa k situácii ktorá vznikla po vtrhnutí Fašistickej armády a ich "spojencov" na územie SSSR, ako ku križovatke, kde sa stretli tri ideológie:

1) Fašistická,
2) Komunistická
3) Moderná západná demokracia

Manželka, ktorá mi časti tej práce čítala povedala že sú tu veci pomenované pravými menami.

Kladiem si však otázku ak mladý človek hovorí o ideológii "Modernej západnej demokracie" má na mysli tú ideológiu ktorá:

a) Podporovala, a to nielen zovretými palčekmi, od samého počiatku nástup Hitlera k moci?
b) Zradila myšlienky spoločnej bezpečnosti v európe v Mníchove 1937 tzv. "Mníchovská Zrada"?
c) Vyčkávala prakticky až do 6.júna 1944 s otvorením západného frontu, a až "podľa vývoja situácie na bojiskách v Rusku a Európe otvorila spotené pästičky a prestala skandovať za Hitlera?
d) Úplne zbytočne (vo vzťahu ku kapitulácii Japonska) zhodila na bezbranné civilné obyvateľstvo v Hirošíme a Nagasaky 6. augusta 1945 atómové bomby?
e) Bezohľadným bombardovaním ničila za demarkačnou líniou smerom na severo východ civilnú a priemyselnú infraštruktúru a zachraňovala pred spravodlivým trestom väčšinu fašistrických pohlavárov (niektorým v latinskej amerike dokonca donedávna z USA vyplácali štedré dôchodky)?
b) Vytvorila agresívny vojenský pakt, ktorý slúžil a slúži viac na presadzovanie hegemonistických záujmov západnej oligarchie než na obranu proti vonkajším hrozbám zúčastnených?

Bohužiaľ ak máme nazvať veci pravými menami išlo len o stret dvoch ideológií :
Komunistickej a Fašistickej, a ak máme hodnotiť na čo sa podobá štátna mašinéria USA a celkovo západných neokolónií, tak v mnohých ohľadoch sa to viac podobá na fašizmus, než na nejakú formu liberálno - demokrtického konsenzu.

357938

04.06.2017 20:42

Jako štvaná zvěř...

Otec fajčil 40-tku od zhruba 20-tky až do svojej smrti v 58-čke

lubosmat 95.?.?.?

Ja som v živote vyfajčil jeden a pol cigarety, prvú z frajeriny a druhú polovicu som zahodil v okamžiku, keď som zistil že sa cítim s cigaretou v hube ako idiot.

Ľudia prepadnú tomuto zlozvyku z nespočetných dôvodov a taktiež s tým z rovnakého množstva dvovodov nemôžu prestať.

Otec mal dve prepoviedky: "Udené mäso dlhšie vydrží." a "Čo cigareta, to klinec do truhly." V jeho prípade bola bližsie k pravde druhá verzia.

Zo skúsenosti viem, že ako dlhoročnému pasívnemu fajčiarovi /Otec fajčil aj doma v kuchyni a dokonca aj v izbe, kde sme všetci spali/, ten dym a popolček z cigariet zo subjektívmneho hľadiska až tak nevadí.

Horšie je to však, keď vo vašej rodine nikto nefajčí a Vás ráno prebudí odporný zápach zaflusanej tlejúcej lajtky od suseda žijúceho niekde v blízkosti Vášho dokorán otvoreného okna, keby myseľ zabíjala, už by bol dávno tento priateľ ranného dúšku nikotínu na kolomaž.

Je veľa obťažujúcich vôní, ktoré sú neúmyselným dôsledkom ľudskej činnosti a musíme sa s nimi zmieriť, to je často egoistický argument neohľaduplného správania sa fajčiarov.

Som ochotný rešpektovať fajčiarov s ich zlozvykom na vyhradených miestach, ale fajčenie na miestach verejných (Autobusové zastávky, štadióny, kiná, pred hlavnymi vchodmi do obchodov a verejných inštitúcí, a v neposlednom rade aj z okien alebo balkónov panelákov, internátov a hotelov) odsudzujem.

358180

04.06.2017 21:02

Přední američtí vědci potvrzují, že současným cílem USA je dobýt Rusko

To, čo letí rýchlo a mení dráhu letu, alebo nezanecháva za sebou tepelnú stopu sa zostreliť len tak jednoducho nedá

lubosmat 95.?.?.?

Otázka prelomenia protivzdušnej obrany je dávno vyriešená. Rusko dávno upozornilo USA, že nič /vrálane ich vlastnej PVO/ nie je schopé účinne zachytiť súčasné nosiče balistických rakiet.

Aj keď sa snažia USÁCI a NATOVCI dostať so svojimi PVO čo najbližšie k ruským hraniciam, a akože budú zostreľovať nosiče balistických rakiet už v prvej fáze letu, moc neverím, že je to technicky vôbec možné.

Navyše, keď rusaci čoraz častejšie demonštrujú svoju schopnosť vystreliť hoocičo z akejkoľvek mobilnej platformy alebo z hocičoho, čo je len trocha väčšie ako dreveně plávajúce koryto.

358185

10.06.2017 11:02

Komentář k závěrečnému komuniké vůdců skupiny G7

RE: Souhlas s výhradou ..

lubosmat 95.?.?.?

Problém je že "Rýdze zlato" sa na nič moc nehodí, je primoc mäkké. Tak isto je to so železom ... Zliatiny kovov sú kvalitnejjšie a prímesami dosahujeme želateľné vlastnosti.

Napríklad, keď sa Štúrovci pokúsili vytvoriť modernú spisovnú slovenčinu zmiešali kostru latinčiny s niektorými slovenskými nárečiami a inšpirovali sa tiež češtinou. Týmto síce vytvorili jeden z najťažších jazykov sveta, na druhej strane ale ochudobnili slovenčinu o množstvo výrazov a jazykových inotajov,rýdzo slovenského pôvodu, ktoré postupne zanikli.

Čeština sa myslím vyvýjala viac evolučne, čo ju prevrátilo do podoby veľmi modálnej a prispôsobivej mluvy.

Globálna bastardizácia svetových jazykov a kultúr vzorcami pôvodne agresívnych a nie veľmi prispôsobylých národov nás tlačí k zjednodušovaniu a postupnej retardácii vlastných schopností a intelektu.

358317

21.06.2017 14:02

Názor experta: USA chtějí i nadále hrát geopolitickou hru, aby „brzdily“ Rusko

Stále ten istý scenár

lubosmat 195.?.?.?

Vznik albánskeho Kosova po bombardovaní legitímnej vlády a za podpory CIA vycvičenej a vyzbrojenej UČK.

Teraz vzniká pod taktovkou USA kurdská enkláva v Sýrii, a má byť použitá na obsadenie Rakky a nahradenie miestneho obyvateľstva Kurdmi.

Nepáči sa to ani legitímnej vláde v Sýrii a ani Turecku, ktoré sa bojí vzniku Iracko- sýrskeho Kurdistanu a tým k nárastu emancipačného tlaku Kurdov v samotnom Turecku.

Cieľ USA je jasný „žiadne rýchle urovnanie konfliktu!“ , ale vysoké stávky na rozpad Sýrie založený na etnickom princípe.

358487

26.06.2017 11:22

Evropská unie: podaří se potlačit vzpouru na lodi?

Zabúdate na "humanitárny" vkald Francúzska v Kongu a v Mali

lubosmat 212.?.?.?

Aj Francúzsko po vzore najväčších kolonizátorov novoveku GB a USA strká pravidelne svoj rypák do záležitostí bývalých kolónií a musím povedať že s rovnakým „úspechom“.

Západný prístup ku kolóniám a „neokolóniám“ sa nezmenil.

Memorandum kolonialistu môže znieť:

My kolonialisti vyhlasujeme že v mene blaha a dobra nášho ľudu:
- robíme svoje „Manažérske“ rozhodnutia,
- nám vydali do rúk Vaše skorumpované vlády Vaše bohatstvo,
- budeme užívať Vaše bohatstvo a prácu Vašich lacných rúk,
- ...
- budete akceptovať našu vôľu bez výhrad a so slepou dôverou,
- budete akceptovať našu obchodnú politiku,
- budete sa nám klaňať v našich chrámoch (bankách a obchodných reťazcoch),
- budete nakupovať vojnové technológie do našich základní na Vašom území na Vaše vlastné porobenie,
- budete niesť následky Našich delami presadzovaných obchodných zámerov kdekoľvek na svete(smrť, nezamestnanosť, migrácia a imigrácia)
a vtom nám boh pomáhaj.

358643

03.07.2017 13:54

Něco pro pedagogický sbor

RE: Sme naj..horší v príprave na riešenie polodebilných testov. .

lubosmat 195.?.?.?

Na Slovensku je ešte stále veľa konzervatívnych učiteľov a snažia sa deti čomusi naučiť, čomusi, na čo sa dávno prestali tlačiť poriadne knihy a neexistuje na to ani poriadna metodika.

Za akých platových podmienok sú ochotní títo pedotropi ešte učiť sa ani nepýtajte. Firemná upratovačka, má v našich kapitalistických podmienkach vyšší mesačný príjem než štátom „živená“ učiteľka, pričom k tomu navyše dostane pracovný odev, obuv, poriadnu metlu, gumené rukavice s kýbľom a handrou.

Keď vymrie generácia snaživých „skutočných“ učiteľov a nastúpi generácia učiteľov pracujúcich s intuitívnymi programami plnými tabuliek a polodebilných testov, vtedy konečne naučia slovenské deti robiť tieto prihlúple testy, pochybujem však, že budú aj „skutočne“ niečo vedieť.

358796

08.07.2017 10:48

Světové „fake-impérium“ a boj s ním

Strojcovia "farebných revolúcií" ???

lubosmat 95.?.?.?

Možno efektívny nástroj pre nábor krovia "farebných revolúcií". Veľa ľudí ktorí sa účastnia "protestných pochodov" sú len akousi ozvenou, odrazom nasadených síl a prostriedkov mašinérie v pozadí (disent, mimovládne organizácie, extrémistické zoskupenia, obchodníci s prostitúciou, drogami a zbraňami, a predovšetkým tajné služby).

Táto mašinéria sama tvorí podmienky na rozkladný proces "farebnú revolóciu" (Ukrajinský majdan), a niekedy využíva zlú spoločensko-ekonomickú situáciu, ako sú napríklad katastrofálne dôsledky sucha na hodpodárstvo v Sýrii, ktoré sužuje krajinu prakticky od roku 2009 až po dnes.

Aký zahraničný liek je najlepší na krajinu v problémoch, navyše s "neposlušnou vládou"?

- sankcie,
- farebné revolúcie
- podpora terorizmu (pardon ozbrojenej opozície),
- jednostranná kritika vlády zo strany OSN,
- priame ozbrojené vmiešavanie sa do vyvolaného konfliktu bez mandátu OSN,
- humanitárna pomoc v prestávkach medzi bojovými akciami...

358909

02.10.2017 11:22

Co ti říká vlast?

Finančné otroctvo a národné povedomie

lubosmat 212.?.?.?

,alebo prečo sú v Rakúsku priemerné platy niekoľkonásobne vyššie ako v ČR alebo SR?
Druhá časť vety bola otázka, ktorú mala zodpovedať deťom na strednej škole moja manželka, toho času stredoškolská učiteľka.
Dotkla sa pri vysvetľovaní schopnosti rakúska udržiavať si akýsi národný kapitál a určitej spoločenskej dohody v systéme, ktorý je pre ľudí nákladnejší, než u nás.
Môžem potvrdiť, že pri poslednej návšteve v rakúsku dosiahla priemerná útrata pri večernej návšteve reštaurácie cca. 25-30.- € na osobu, u nás by z toho vyšli dve osoby, tam však tieto zariadenia praskajú vo švíkoch a u nás, aj napriek polovičným cenám max. do 50% obsadenosti.
Rakúsko, bolo akceptované medzinárodným spoločenstvom ako neutrálna krajina s vlastným obranným a ekonomickým systémom (dtto. dokonca dlhšiu dobu sa týka Švajčiarska).

Čo sa stalo nám?

Od konca II. Svetovej vojny do roku 1999 akési zadržiavanie, aby sme moc netrčali v tom socialistickom bloku, no a po „kapitalistickej revolúcii 2.0“ sme sa dočkali nového povojnového usporiadania, o ktorom sme ani netušili, že sa na nás chystá.

Porevolučné vlády bez rozdielu rozpredávali štátny majetok do rúk kadekomu bez chrbtovej kosti, uisťovali nás o dobrých kapitalistoch z „Marsu“ a čo ja viem čo ešte nám naklamali, aby sme v očakávaní na úspech prežili 28 rokov a nič, diletantstvo a hlúposť trestné nie sú, zlý úmysel dokázať tiež nemôžeme, a kapitalizmus je tu ako vyšitý, však pár ľudí sa predsa má dobre, a tak sa stále máme o čo usilovať.

To, že nás pomaličky vtiahli do finančného otroctva, keď investície sú tu len na to, aby sa maximalizoval niečí zisk v krajine, kde je „lacná pracovná sila“, lacné vstupy do výroby jednotky produkcie a slabá právna ochrana zamestnancov, o tom sa nehovorí.

Príklad: Cudzie banky si celoročné zisky z „východu“ delia doma v svojich centrálach na sviatočné odmeny svojich zamestnancov.

Položili ste si otázku koľko zisku z predaja jedného automobilu hociktorej značky vyrobeného na Slovensku nám zostane?
Je to podobné ako pri výrobe alkoholu – výrobné náklady sú na jednotku produkcie nízke, ale predaj sa realizuje niekde inde, niekým iným, s úplne iným ziskom a úplne iným rozdelením peňazí.

Peniaze pre nás z toho bohvieaké nie sú, ale zato máme mozole a kopec odpadu z výroby, môžeme sa v ňom prácou zocelenými rukami prehrabávať.

360259

03.10.2017 10:23

Co ti říká vlast?

RE: Finančné otroctvo a národné povedomie

lubosmat 212.?.?.?

Milióny dolárov vložených do disidentov a politickej elity priamo z amerického rozpočtu, sociálne inžinierstvo podľa Soros, Kissinger, Albright, Nuland .... To sú dôvody prečo sme to nemohli ustáť. ň

Konštatovanie nie je plač, len ma mrzí, že to nechápete – keď si totiž nakoniec povieme že rodina je to najcennejšie, čo nám v tomto prehnitom a „prolhaném“ svete zostalo, tak Vám začnú strpčovať život asociálnymi odchýlkami, a v prípade, že začnete vnímať niečo ako národ, vnucujú Vám svetoobčianstvo a globalizačné idei.

Celý tento „business“ stojí nemalé finančné prostriedky, ale vypláca sa, keď produkuje indivíduá, ktoré si myslia že všetko je OK a obviňujú sami seba, že sa narodili v hlúpom národe a že jednoducho aj oni sami sú hlúpučký a musia sa od manipulátorov ešte veľa a veľa učiť, aby sa nakoniec stali nimi a v konečnom dôsledku škodili svojmu národu ako stredovekí Janičiari.

360267

08.10.2017 19:54

Biopaliva a bioblázni

Biopalivá naša budúcnosť

lubosmat 78.?.?.?

Ocitáme sa v post-apokaliptickom svete, bez fosílnych zdrojov energie.

Stádo otrokov, pardón poľnohospodárskych robotníkov, využívajúc svoje vlastné extrementy na hnojenie repkových polí dosiahlo výnos 1500 l repkovej bionafty z hektára.

Rastlinné zvyšky po žatve dajú otroci skŕmiť obmedzeným stádom dobytka, obmedzeným čo do počtu, aby svojím meteorizmom nezvyšovalo množstvo skleníkových plynov v atmosfére.

Dorobené biopalivo odovzdajú otroci vyvoleným, ktorí žijú v "zakázanom mieste", kde poriadajú bláznivé preteky na bio-automobiloch.

Premnoženie ľudstva nie je problém, čím väčší počet exkrementujúcich otrokov, tým väčšia bio-zábava.

360406

09.10.2017 11:49

Proč zůstáváme chudými příbuznými?

Zabudnite na znárodnenie 2.0

lubosmat 212.?.?.?

"Vzpomínám si, jak v Moravii vyráběli sporáky pro Francii, ale neprodávali je tam. Sporáky se vyvezly do Francie za nízkou cenu a tam dostaly značku francouzské firmy, pod kterou se prodávaly."

Takto my dnes vyrábame pre zahraničných "Chlebodarcov" skoro všetko, budujú tie svoje filiálky kadetade "Na zelenej lúke", a "Chudobný" štát zabezpečuje infraštruktúru, ochranu investícií a vzdelanú pracovnú silu (tá postupne dochádza).

Po roku 1989 sa dostala k moci skutočná mafia, ktorú postupne vytlačila zo svojich pozícií zahraničná finančná oligarchia, mimochodom z 99% pôvodom podvodníci a gauneri očistení od podhubia minulosti.

Čo znamenalo znárodnenie?
Presun kapitálu, majetku, výrobných kapacít a ľudských zdrojov pod kontrolu štátu. Štát tak mohol smerovať spoločenský produkt v prospech celku.

Nevýhodou bolo, že malý trh nebol schopný absorbovať nadvýrobu, a v podmienkych vonkajších sankcií, ak aj Vás pustia k nejakému obchodu, tak len s minimálnym ziskom.

"Odnárodnené" je takmer všetko:

1) Banky,
2) Podniky,
3) Obchodné siete,
4) Služby,
5) Armáda,
7) Politika

Kto si myslí, že takto sa buduje národný štát, a na základe takýchto pradpokladov je možné budovať svetlý zajtrajšok, je prinajmenšom kolom bachnutý.

Donútiť "pekný slovom" cudzie subjekty, aby svióje zisky realizovali tam kde peniaze zarobili je čistá fantastika.

360422

10.10.2017 05:04

Velká americká lež o ISIS a SDF –„Kurdistán“ a nové války o naleziště plynu

Sankcie vedie západ len proti regulárnym vládam, teroristov podporuje

lubosmat 78.?.?.?

Ako to, že nelegálnemu obchodu so surovinami sa zabraňuje až fyzickým obsadením ropných a plynových nálezísk, naviac ak všade dookola sú samí "spojenci".

Zmysel to dáva, len ak doplníme "spojenci" proti komu - spojenci proti regulárnej vláde v Damašku.

Všetci si prajeme slobodný a prosperujúci Kurdistan, ale nie ďalšie Kosovo alebo skôr Afganistan.

Americkí projektanti sociálnych systémov majú bohaté skúsenosti s výberom správnych ľudí, tak aby strojček bežal, alebo sa skôr zadrhával, tým správnym spôsobom a smerom.

360443

10.11.2017 13:19

Kdo by se měl zodpovídat za zdevastovanou Sýrii?

Devastácia alebo investície?

lubosmat 212.?.?.?

Dôležité je v prvom rade určiť vinníka.

Zo strany "Západu" je to jednoznačne Baššár Asad.
- v Iraku bol vinný - Saddám Husain,
- v Líbii bol vinný - Muammar Kaddáfí
- v Srbsku bo vinný - Slobodan Milošević ...
Najlepší vinník je mŕtvy vinník, aby sa už nemohol brániť.

Rusi im to riadne skomplikovali, keďže nielenže Baššár Asad neprehral, žije a stále je pri moci, no hotová katastrofa.

"Marshallov plán" bombami zinvestovanej ekonomiky sa asi konať nebude, žiadnu výkladnú skriňu skvelého kapitalizmu v predpolí Iránu nikto budovať nemieni.

360980

13.11.2017 09:16

Kdo by se měl zodpovídat za zdevastovanou Sýrii?

RE: Ono to mělo dopadnout úplně jinak

lubosmat 212.?.?.?

U nás to tiež dopadlo po roku 1945 "inak" a nakoniec sme po "Ideologickej porážke 1989" všetko západu pekne zacvakali, a to nielen v naturáliách.

Všetko je to o tom, kto tomu bordelu v Sýrii vládne, a či je schopný udržať kontinuitu moci bez "hlúpej revolúcie".

Prečo si myslíte, že dodnes existujú kráľovstvá, alebo napríklad taká ústava USA, ktorá je prakticky bezo zmien až do súčasnosti?

Je to preto, že zachovaním kontinuity moci sa nemusí žiadna hegemóna pred vlastným obyvateľstvom a svetom kajať, a teda ani zodpovedať za zločiny, ktoré napáchali minulé vlády doma a v zahraničí.

Ak sa nedajbože v Sýrii vyskytne vláda, ktorá sa ospravedlní za "zločiny minulosti", tak to bude tá prehra, za ktorú obyvateľstvo a celá krajina poriadne zacvaká.

361021

23.11.2017 14:42

Velký rozklad Západu: K čemu vedou špatná rozhodnutí?

RE: Ruská propaganda nič viac

lubosmat 212.?.?.?

Skúste do svojich prepočtov započítať negatívny demografický vývoj, starnutie populácie a zvýšenie nákladov na vzdelanie.

Štatistiky sú ovplyvnené aj vysokým prisťahovalectvom, pričom pochybujem, že všetci imigranti do RF sa hrnuli na vysoké školy.

Západ riešil (deformoval) tieto štatistiky napríklad univerzitami tretieho veku.

Podobný pokles v porovnaní s obdobím okolo roku 2000 sme myslím zaznamenali aj my (vyšehradská štvorka), a to tu žiadny Putin „nevyčíňal“.

361158

14.01.2018 11:13

USA a Izrael zintenzivňují hybridní válku v Sýrii

Ako prelomiť protivzdušnú obranu protivníka

lubosmat 178.?.?.?

Len nedývno sa objavili úvahy vojenských analitikov z Fašingtonu o tom, ako prelomiť ruské systémy PVO S300, S400, S500 ..., s použitím masívneho útoku dronov.

Uvažovali o tom, že protivník vyplytvá drahú nebezpečnú PVO na nevýznamné a lacné ciele, čím sa otvorí cesta pre skutočne účinnú útočnú techniku, ktorú už nebude mať čo ohroziť.

A hľa, prvá perlička je na svete.

Po potopení atómovej ponorky Kursk, podobne zareagovali Rusi a upustili od stavby "Odstrašovacích gigantov", začali vytvárať projekty (bojové člny a ponorky) takmer neviditeľné pre PVO protivníka a vo veľkom počte, schopné nosiť veľmi účinné zbrane, ktoré móžu napríklad potopiť lietadlovú lóď.

Aby boli takéto korytá schopné komukoľvek veľkému ublížiť, musia byť napojené na dokonalý komunikačný systém, ktorý im potrebné koordináty na presný zásah dá.

Preto je aj jasné prečo sú z útoku obviňovaní USA a Izrael, lebo nikto iný v tomto priestore potrebnými prostriedkami spojenia na podporu takýchto dronov nedisponuje.

361919

25.01.2018 11:44

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

Problém je, že o vzdelávaní sa v našich končinách už len "Žavní"

lubosmat 212.?.?.?

Každá Vláda v SR mala v programe niečo o vzdelávaní, len zabudli na to, že ak niekto chce aby si žiaci vážili učiteľa, musí byť tá hodnota vedomostí zhmotnená do učiteľa alebo vysokoškolského profesora aj hmotne ocenená.

Vzdelanie nie je samo o sebe zárukou úspechu, ale domnievať sa, že možno zvyšovať na trhovom základe úroveň školstva je rovnaký nezmysel .

Pravdou je, že generácie dozrievajú mentálne neskôr, než to bolo v minulosti, a preto majú niektorí pedagógovia pocit, že učia tú nesprávnu vekovú kategóriu operencov.

Úroveň žiakov a študentov sa odvíja od ich sociálno-ekonomického pozadia a motivácie učiť sa. Nakoniec to dopadá na školách, zvlášť na vysokých tak, ako v našom športe, kde športujú prevažne tí čo na to nemajú fyzicky a vzdelávajú sa tí, čo na to nemajú mentálne a psychicky, o tom kde a za akých podmienok cvičia prípadne sa učia rozhodujú peniaze ich rodičov.

Takíto protežanti sú v športe a na školách ako mor, narušujú tréningy a výučbu a ťahajú schopných smerom dole.

PS: Na pedagógov sa pozerajú ako na otravný hmyz, veď kto ich to tu chce poučovať? Nímand, čo sa nezmôže ani na poriadnu Škodovku?

362108

09.02.2018 12:20

Kdy se Spojené státy budou zodpovídat za své války a agrese?

Pkiaľ bude existovať štátny terorizmus, dolár a vojnová doktrína USA!

lubosmat 212.?.?.?

Dolár je nadnárodná mena a pritom jej životaschopnosť je existenčne závislá od vojenskej doktríny USA. Pokiaľ by bola moc okupačných vojsk a vedúca úloha USA podlomená, alebo nejako významne spochybnená, mohlo by to spôsobiť kolaps svetového monetárneho systému založeného na dolároch.

Financovanie štátneho dlhu USA požičiavaním dolárov od súkromnej spoločnosti umožňuje neustále zvyšovať vojenské výdavky, ktoré sú nevyhnutné na chod „Fašingtonskej“ vojnovej mašinérie pôsobiacej po celom svete, navršovanie výdavkov je odôvodňované nárastom napätia "terorizmu" vo svete.

Zástancovia tzv. „Tvrdej ruky Fašingtonu“ odôvodňujú nelichotivé výsledky v boji s terorizmom "Diktatúrami", ktoré sú za bordel vo svete podľa "Fašingtonu" zodpovedné„Mäkkým prístupom“ , skrátene, že nejednali dostatočne rázne a tvrdo, ináč by sa očakávaný účinok „určite“ dostavil.

Je len paradoxom, že najlepšie sa darí teroristickým skupinám, všade tam, kde pôsobí okupačná armáda USA, tento fenomén bije do očí, každému nezávisle zmýšľajúcemu človeku.

Vymýšľajú sa sankcie a hospodárske obmedzenia všetkého možného druhu za kadejakú volovinu, najnovšie sú vedené sankcie aj proti "dopingu" športovcov "jednej darebáckej krajiny", ale aby sa konečne vnieslo svetlo a zatočilo s čiernym obchodom s ľuďmi, drogami a zbraňami, toho sa asi nikdy nedočkáme.

362384

22.03.2018 10:07

Útok Sorose: Co čeká východní Evropu po odstoupeních na Slovensku a ve Slovinsku?

Na výplatnej listine tohto zmrda sú už "takmer všetci"

lubosmat 212.?.?.?

V živote sa asi každý z Vás stretol s "Judášskym pokušením", niekto podľahne a iní nie.

Tí čo nepodľahnú zostanú zväčša prešľapovať na mieste (v politickej, mediálnej, alebo dokonca podnikateľskej kariére) a s tými ostatnými sa akosi počíta a napredujú.

Schopnosť odlíšiť či sa môj úspech zakladá na poctivej práci alebo na pchaní sa "niekam" má v snahe o kariérny rast asi len málo ľudí.

363190

25.03.2018 19:02

Neoburžoazie, aneb strůjci kapitalistické apokalypsy
Druhá část

Nepotrebnosť legalizácie špinavých peňazí v nadnárodnom obchode

lubosmat 178.?.?.?

Veľa úspešných podnikov a dokonca aj serioznych bezpečnostných agentúr má svoje korene v zločine. Naštartujú svoj "Biznis" a potom akože "Panna Orleánska".

Korporácie a vo všeobecnosti nadnárodné organizácie nemajú okovy legislatívneho rámca nejakého štátu (únie, federácie), sú úplne mimo akéhoľvek práva, keďže to nadnárodné je len ako nejaké náboženstvo, všetci tomu veria ale takmer nikto sa tým neriadi.

Článok poukazuje na zločinné korene fungovania nadnárodnej (NVT), to vlastne odkrýva pravú príčinu, prečo ten organizovaný zločin na nadnárodnej úrovni tak dobre funguje, keďže sa deje v prakticky bezprávnom prostredí.

Poznámka: , troška sa v članku miešajú pojmy (trieda / vrstva), neviem či ide o marxistické vnímanie spoločenstiev, alebo o to kapitalistické?

Povyk, čo sa týka kryptomien pramení z toho, že jedna už globálne celom dobre funguje, a tou je dolár.

Problém je len ten, že zločinné praktiky nadobúdania obrovských ziskov tejtonadnarodných (NVT) sa krvavo odrážajú v sférach ich záujmov.

Niekto mi kedysi dávno povedal, aby si bol finančne úspešný nepotrebuješ nič vyrábať, stačí keď sa postavíš so správnou sieťou do správneho toku peňazí, a niečo sa tam už na teba nalepí.

Celá globalizácia je o vytváraní tokov virtuálnych peňazí, kde korysťou sú tí "šikovní", ktorí svojou činnosťou úplne zničia vnútorné trhy s akýmikoľvek komoditami, od pukancovej kukurice až po umenie.

363236

01.04.2018 01:53

Vydali ho! A nedostali ani těch 30 stříbrných

Ale dostali, dostávajú a budú dostávať

lubosmat 178.?.?.?

Eurofondy sú v EU kultúre tími povestnými "30-timi striebornými". Sú to peniaze, o ktoré sa môžu politické špičky "podeliť" s kým sa im len zapáči.

Z podrobených ekonomík tečú sovky miliárd EUR prevedených na doláre k zahraničným matkám, a za to sa spáť vracajú desiatky miliárd EUR z anonymného balíka tzv. štrukturálneho rozvoja, na ktorý sa skladajú svojimi daňami predovšekým zamestnanci a drobní živnostníci celej eurozóny.

Politická pakáž za tých "pár" strieborných pánovi "tzv. demokratického západu" veľmi rada vyhovie akoukoľvek oplzlosťou.

Z ruska sa do Čiech (ČS) nejaké pádne argumenty dostali naposledy v náklade s vracajúcimi sa ČS légiami, tie ale, Putin asi poslať nemohol, a sú už dávno v "pánu", teda poctivo rozdelené.

Naviac netreba zabúdať na možnosť prednáškovej činnosti v prestížnych zahraničných inštitúciách za "análoleznú" činnosť, po ukončení "úspešnej politickej" kariéry v tuzemsku.

363392

04.04.2018 02:36

Válka s Ruskem?

Alebo nová vojna ideológií ? Demokracia proti Tradicionalizmu?

lubosmat 178.?.?.?

Putin, ktorý niekde povedal čosi v zmysle: "Ak Francúzi zakladajú svoje národné povedomie na Napoleonovi, nosiacemu smrť a nešťastie kdekoľvek šliapol, prečo by sme my mali zatracovať osobnosti, ktoré sú neodeliteľnou súčasťou našej histórie, aká by ona nebola", sa snaži viesť Rusko cestou Tradicionalizmu.

Za "Demokraciou" sa vždy ťahá súrodenec "Liberalizmus" so všetkými negatívami.

Model miešania kultúr "Kotol národov" spôsobuje stratu kultúrnej identity a akúsi sterilnú odovzdanosť, snívaj svoj americký sen, no a ak sa nepodarí, sám si na vine.

To čo by západ najradšej vykorenil z rusov je ich "Ruská Duša", bez rešpektovania tradícií s dôrazom na pochopenie vlastnej histórie sa im to môže ľahko podariť, tak ako sa to darí u nás.

363451

05.04.2018 02:15

Válka s Ruskem?

Ak pochopíte pohnútky "zločinca", nebudete ho chcieť súdiť

lubosmat 178.?.?.?

A už vôbec to nedokážete vtedy, ak vykonával "zločin" riadený cudzou vôľou.

Boľševici rozvrátili pod jarmom "cudzej vôle" a pod opojením "nadobudnutej moci" Cárske Rusko. Na dlhé roky ho ovládli Komunisti, a nikto ich nechce obhajovať, teda určite ani Putin.

len figúrka zbavená vlastnej vôle nedokáže akceptovať vôľu "parlamentotvornej" skupiny občanov.

Štátnik si ich váži a stavia sa k ich názorom, ktoré sa nepriečia elementárnym pravidlám spolunažívania človeka s človekom v spoločnosti, s úctou a rešpektom.

Rovnaký princýp nazerania si musíme zachovať aj vo vzťahu k minulosti, ktorú nemožno revidovať, ale sa dá po určitej miere jej poznania pochopiť.

Kapitalizmus vo svojej evolúcii ešte nedospel, a ani nemóže dospieť ku kvalite, ktorá by ospravedlňovala nasilie voči iným spoločenským systémom, jednoducho z dôvodu nerevidovateľnosti minulých činov a ich súčasných dôsledkov.

Systém nemajúci rešpekt k životu vo svojom okolí, skôr či neskôr zahubí sám seba v toxickom odpade, ktorý sám vyprodukoval.

363465

10.05.2018 15:57

Nápoj zapomnění

Hlavne aby sme rýchlo zbudli, kto podporoval Hitlera pri nástupe k moci

lubosmat 178.?.?.?

Kto podporoval Hitlera pri anšluse Rakéska?
Kto podporoval Hitlera pri rozbití Československa?
Kto silno držal palčeky pri útoku Hitlera na Rusko?

No predsa náš "milovaný západ" ....

Kto podporoval Porošenka pri nástupe k moci?
Kto podporuje vládnúcu neonacistickú kliku vo vojne proti vlastnému národu?
Kto silno drží palčeky Porošenkovi aby čo najviac naškodil Rusku?

No predsa náš "milovaný západ" ...

Kto podporoval radikálnych ilamistov pri nástupe k moci?
Kto poporoval a podporuje radikálnych ilamistov pri nivočení Afganistanu, Egypta, Líbye, Iraku a Sýrie? Kto silno drží palčeky islamistom aby čo najviac naškodili Rusku?

No predsa náš "milovaný západ" so všetkymi tími svojomi "naklamanými cennosťami" a tou ich prosperitou, za ktorú otrčilo a otŕča paprče nemálo "neárijcov, neanglánov a neizraelitov".

364088

15.05.2018 22:17

Je Izrael psychopatický stát?

V čom vlastne žijeme my

lubosmat 178.?.?.?

Za socializmu fungovalo množstvo folklórnych súborov, ľudových rozprávačov a humoristov, a títo udržiavali aj cez verejnoprívne médiá akú takú atmosféru národného povedomia.

Za súčsneho "korporátneho fašizmu" sa dozvieme o nejakom folklórnom vystúpení len náhodou, a z "verejnoprávnych" médií sa len náhodou v prestávkach medzi "anglo-americkou" produkciou dozvedám, že som na Slovensku.

Mne to tak vychádza, že to je presne ten sionisticko-komunistický neomarxizmus, keďže sa účastníme s tichým súhlasom v rámci NATO dokonca aj agresívnych výbojov a nevyhlásených okupačných vojen.

364193

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 122 čtenářů částkou 19 312 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři, nedisponujeme popularitou, jakou má Milion chvilek, ale o to důležitější je zachovat náš slabý hlas rozumu v tomto světě pokřivených hodnot. Do konce měsíce zbývají 4 dny a v pokladně je něco přes polovinu potřebných prostředků. Prosím, uvažte případnou finanční pomoc. Děkujeme.

Ve zkratce

60 českých žoldnéřů do Afriky. Proč? Ohrožuje nás Mali, Niger či Čad?27.01.20 16:05 Česká republika 6

Muži nebudou mít žádný hlas v rozhodování soutěže Miss Germany26.01.20 10:44 Německo 2

Hymna Evropské unie25.01.20 20:10 Evropská unie 2

Česká firma umí zpracovat plasty na palivo25.01.20 08:11 Česká republika 6

Lauren Southern v australské no-go zóně23.01.20 20:13 Austrálie 5

Varuješ před mamografem? Na policii s tebou!23.01.20 17:41 Česká republika 1

Vánoční nákupy migrantů v Bruselu23.01.20 17:31 Belgie 2

Politruk Kartous bude kádrovat ředitele škol22.01.20 22:58 Česká republika 4

Glyfosat v medu22.01.20 20:27 Německo 1

Raketový úder Íránu přerušil ovládání amerických dronů v Iráku21.01.20 21:50 Írán 5

Co nabízí Tesco v Británii21.01.20 21:15 Británie 10

Po brexitu je třeba mít větší obavy o osud EU než Velké Británie 21.01.20 14:56 Evropská unie 3

Vladimír Putin odtajnil archivy SSSR o Mnichovské zradě21.01.20 09:52 Rusko 9

Večer rebelů v Řeporyjích20.01.20 21:58 Česká republika 1

Zemřel Jaroslav Kubera, politik, který nikomu nevadil20.01.20 16:36 Česká republika 2

Události v Říši18.01.20 23:17 Evropská unie 3

Praha 3 má nové logo. "Umělec" se chechtá a poplatníci pláčou18.01.20 11:13 Česká republika 13

Jakl dostal pokutu 1000 Kč za to, že byl napaden, znát trest druhého útočníka nesmí18.01.20 10:59 Česká republika 3

Cena dobíjení elektromobilů letí závratně vzhůru17.01.20 22:54 Evropská unie 4

Brexit prý bude Brity stát tolik, co jejich členství za 47 let, tvrdí eurohujeři v iDěs16.01.20 21:50 Británie 6

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
25,25 Kč
Libra
29,91 Kč
Kanadský dolar
17,38 Kč
Australský dolar
15,49 Kč
Švýcarský frank
23,61 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,49 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
36,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
36 195,38 Kč
1 unce stříbra
413,80 Kč
Bitcoin
207 617,82 Kč

Poslední aktualizace: 28.1.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 49 950 143