Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané lubosmat

Nalezeno 444 příspěveků, 67 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

28.10.2019 22:08

Místo aby bažinu ČT vysušili, tak ji zakonzervovali

Vysielanie STV (ČT) nesledujem a koncesionárske príspevky neplatím

lubosmat 178.?.?.?

Uchádzač o post prezidenta SR p. Harbín sa niekedy vyjadril v tom zmysle, že žiadať od ľudí palatiť koncesionárske poplatky je protiprávne, keďže je to vysielanie plné komercie, reklám a produkcie bohvie odkiaľ.

To samé sa týka rozhlasového vysielania.

Za prístup na internet bohužiaľ platím čoraz viac, a komercia sa tu na mňa tiež valí zo všetkých strán, utešujem sa tým, že nie som viazaný na nejakú programovú ponuku.

374323

19.09.2019 13:47

Vzdělávání je problém?

Šetrenie na vzdelávaní - chodobný učiteľ v chudobnej škole

lubosmat 212.?.?.?

Hlavný faktor ktorý narušuje základný motivačný pilier vzdelávania je všadeprítomná očividná bieda v našom školstve, ktorá dodnes ešte frčí materiálne a technicky na vymoženostiach "80 až 90-tych" rokov.

30 rokov budovania kapitalizmu dosiahlo návrat železo-betónovej loby do centier miest, ale neprinieslo komplexnú modernizáciu školských budov a ich vybavenia.

Učitelia (štátni zamestnanci častokrát z dvoma vysokými školami) majú mzdy na úrovni absolventov stredných odborných učilíšť v koloniálnom kapitalistickom priemysle.

Mnohí stredoškoláci hneď potom, ako získajú vodičské oprávnenie sa dovalia do školy na mašine, ktorú im môžu závidieť hociktorí učiteľa.

Čo si asi v tých svojich makoviciach takíto frajeri môžu myslieť o vzdelávaní. A tí ostatní tú nepochopiteľnú disharmóniu predsa tiež vnímajú.

Kam ste to dopracovali Vy "morálne" autority, čo nám chcete hovoriť o živote, keď si na seba neviete ani poriadne zarobiť?

373684

30.07.2019 14:46

Tyranie nejistoty

Európske a anglosaské právo

lubosmat 212.?.?.?

Novou – západnou kolonizáciou východoeurópskych štátov po roku 1989 dochádza k fenoménu presadzovania princípov anglosaského práva, založeného z väčšej časti na výnimkách, a nie na presnej kodifikácii právneho stavu, ako je to v klasickom európskom práve, kde sa vlastne trestá odchýlka od normy.

V anglosaskom práve rozhoduje porota vybraná z Ľudu, na základe podsúvaných (rôzne interpretovaných) informácií o skutku žalobcom a obhajcom. Rozhodnutia jednotlivých porôt sú následne v dohodnutom priestore (štát, federácia, únia) akceptované, ako akési status-quo, a právny podklad, pre iné podobné rozhodnutia.

Nešťastím je, že podobne, ako v „demokratických“ voľbách, rozhodujú v dôležitých otázkach totálni amatéri, ovplyvňovaní propagandou žalobcu, obhajcu, verejnej mienky.

Tekéto rozhodnutia sú emotívne a nevyspytateľné.

Výsledky Slovenských prezidentských volieb a volieb zástupcov do europarlamentu majú príchuť Gogoľovského elektronického volebného podvodu, a širokého ovplyvňovania verejnej mienky „Sorošovským“ kapitálom.

Pellegrini sa síce vyjadril pred voľbami, aby sa voliči „zúčastnili vo väčšom počte“, každý volič sa však mohol volieb zúčastniť iba raz. Vylepšiť prognózy nízkej účasti a „správnej voľby“ mohli len a len „mŕtve duše“.

372815

09.07.2019 09:15

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech min. století a jeho následky

RE: 2 kg pravdy a 1 kg lží = 3 kg demagogie

lubosmat 212.?.?.?

Na margo tej Vašej Demagogie - môžeme byť radi, že ten sociálny experiment ktorí tu na nás spáchala komunistická "elita" spolčená s "disidentskou" chátrou neskončil sociálnymi nepokojmi s krvavými dôsledkami.

Dnes nám vládne finančná madia zo západu spolčená s víťazmi mafiánskych vojen z východu, a to akože sa máme rozplývať blahom?

372421

08.07.2019 13:05

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech min. století a jeho následky

Konšpirujme trocha: 1+1=2

lubosmat 212.?.?.?

Myslím že takáto konšpirácia je zrozumiteľná

1) V jednom z príspevkov je popisovaný útok Izraela na Sýriu
2) V tomto príspevku je popisovaný rozvrat ekonomiky pod taktovkou Washingtonu, riadeného opäť tým samým Izraelom
3) Množstvo článkov popisujúcich imigračnú vlnu z vojnou postihnutých oblastí Stredomoria, malej Ázie a Afriky, kde hlavnými aktérmi vyvolávania napätia sú opäť naši „spojenci“ v NATO.
4) Krkolomne budované „betónované“ administratívno-obchodné centrá našich hlavných miest podľa návrhov židovky iránskeho pôvodu, pre vyvolených, ktorí sú opäť ochotní, nechať napospas v novom „holokauste“ svojich chudobnejších bratov.

2+ 1 + 4 - 3 = totálna vláda obrezaných nad moslimskou populáciou v západnej Európe a Anglicku, vrátane totálnej kontroly nad všetkými výrobnými kapacitami (presunutými zväčša zo západu) v rozšírenej V4 o Rakúsko a Rumunsko.

Otázkou zostáva či sa podarí Izraelu dostať do otvoreného konfliktu USA a RF?

Rusi aj Američania sa správajú v tomto lokálnom konflikte medzi Iránom a Izraelom maximálne zdržanlivo. Čas hrá proti záujmom Izraela, preto tie provokácie.

372405

04.06.2019 10:56

Monsanto, vědecký podvod a rakovina

Soudruzi někde udělali chybu, aneb kdo šetří má za tři.

lubosmat 212.?.?.?

Geneticky modifikované potraviny svojimi vlastnosťami predbehli dobu. Zásahy do genómu hospodárskych plodín mali priniesť niekoľko efektov, v podstate veľmi podobných ako pri obyčajnom šľachtení. Šľachtenie však spôsobuje u plodín, zvierat a pravdaže aj ľudí ochudobňovanie genómu, čo spôsobuje výskyt nežiadúcich mutácií, degeneráciu a zvýšenú chorobnosť, resp. nízku odolnosť.

Vedci preto išli cestou inou, relatívne zdravé jedince, resp. ich zárodočné bunky začali cielene obohacovať o niečo, čo by sa tam „Darvinovským“ vývojom možno nikdy nedostalo. Zjednodušene povedané podarilo sa im vyvinúť (nesedí mi tam „vypestovať“) také potvory, ktoré po GMO:

1) Majú väčší objem plodu voči materskej rastline,
2) Nepotrebujú na zvýšenie výnosov toľko hnojiva,
3) Nepotrebujú na prežitie toľko vlahy,
4) Sú odolnejšie voči klimatickým podmienkam,
5) Sú odolnejšie voči chorobám,
6) Sú pre mnohých škodcov, ktorí sa týmito plodinami pôvodne kŕmili nejedlé.

Všetko je perfektné, až na body č. 5) a 6), ktoré sú zaujímavé z toho pohľadu, že my sme vlastne pre tieto rastliny tiež parazitmi alebo chorobou, keďže sa nimi živíme rovnako ako tie huby, plesne, roztoče, vošky, húsenice, kobylky ...

Na to aby sme tie potvory vyvinuté v laboratóriách mohli bez problémov po GMO mohli stráviť, by sme potrebovali viac „evolučného“ času, alebo tiež nejakú cielenú GMO.

Používanie toxických látok „AGENT ORANGE, ROUNDUP“ výrobky od spoločnosti MONSANTO na hubenie Džungle vo Vietname a burín v našom poľnohospodárstve, je len lacnejší prostriedok ako sa zabaviť nepohodlných ľudí alebo hmyzu, než bombardovaním alebo oraním.

Toxicita a karcinogenita týchto veľmi podobných látok bola preukázaná na úbohých Vietnamcoch už dávno, neviem o čom sa ešte treba baviť?

371893

16.05.2019 13:12

Jak dál s Evropskou unií?

Celá konštrukcia článku je postavená na troch mýtoch.

lubosmat 212.?.?.?

1) Mýtus o americkej demokracii,
2) Mýtus o spoločnej európskej bezpečnosti,
3) Mýtus o slobode a jednote

Spojené štáty vznikli rovnako násilne ako každý iný zväzok nesúrodých štátov. Dodnes sú najdôležitejšou zárukou pevného zväzku amerických štátov národná garda a strategické rozmiestnenie vojenských základní po území USA. Tu je aj odpoveď prečo sa snažia USA strkať svoje základne kade tade po svete, lebo u nich doma princíp nadradenosti vojenskej sily nad občianskou pospolitosťou funguje, navyše fašistický prístup kŕmenia ľudí lacným žrádlom a propagandou v centre moci, a ťaženia zdrojov z kolónií, dokonale skopírovali z vízií ovládnutia sveta nacistami.

Pokiaľ budú americké základne čo i len v jednej krajine EÚ, zabudnite na akúkoľvek spoločnú európsku bezpečnosť. Navyše americkí „DÉMONKRATI“ nikdy nie sú ochotní jednať, resp. o niečom sa aj dohodnúť na najvyššej úrovni s kolektívnymi orgánmi EÚ alebo trebárs OSN. Vždy jednajú parciálne, pokiaľ možno s najdôležitejšími hráčmi kŕdľa, tak aby vniesli do kurína čo najviac rozporov a nezhôd.

Sloboda pre mocných a poroba pre nemocných. Lepšie je keď budeme zdraví a bohatí, než chorí a chudobní. V spoločnosti kde preferujú číhajúcich dravcov môžete hľadať len jednotu a identitu stáda.

Každý z nás už tým, že sa narodil v Európe je dokonalým Európanom a platí to až po Ural. Ak si chcete predstaviť pod pojmom „Dokonalý Európan“ nejakú anglicky hovoriacu politicky korektnú LGDP kreatúru bez národného povedomia, tak potom hurá do EÚ v jej súčasnom ideovom rozpoložení.

371536

30.04.2019 10:55

Zelenskyj vyhrál nad Porošenkem – co se bude dít dál?

RE: V České republice jako na Ukrajině

lubosmat 195.?.?.?

Medzi nimi je Slovensko, a viete čo si tu piata kolóna vymyslela naposledy?

Kde sa vzala tu sa vzala, vznikla "Asociácia učiteľov Slovenska" a vyhlásila čierny deň učiteľov.

Učitelia mali prísť do škôl a učiť v čiernom. Tento Ďzihádistan im moc nevyšiel a len asi 10 % adeptov na "Sailonov" prišlo podľa povelu učiť do školy v čiernom.

Vzápätí sa spustila iniciatíva: Čierne nástenky a Čierna výzdoba tried. Osobne som bol s manželkou, ktorá učí na strednej škole nakúpiť farebné "krepáky" z jej vlastného vreckového (cca. 20€), aby si deti na protest proti tejto šialenej iniciatíve mohli polepiť po nástenkách farebné ovečky.

Škola má pripravovať deti na svetlé zajtrajšky, nie navykať na čierne vdovy a deprimovať ich.

Nehovoriac o tom, že škola má byť absolútne apolitická.

371296

29.04.2019 10:04

Zelenskyj vyhrál nad Porošenkem – co se bude dít dál?

Dal som si tú námahu a pozrel som si niekoľko dielov "Слуга Народа."

lubosmat 212.?.?.?

Môj záver z tých prvých 9-tich/ dielov je:

1) Snaha o situačnú komiku,
2) Ukázať Rusko-jazyčné obyvateľstvo v nelichotivom svetle,
4) Je to stredoveká parafráza na to, keď šašo miesto jedného dňa, vládne a riadi veci verejné určité neprerušené obdobie a dôsledky takéhoto vládnutia vedú k absurdným situáciám.

Realita bude mať od tejto parafrázy "Слуга Народа." ďaleko. Už prvý krok a to výber poradcov a novej vládnej garnitúry, nebude zodpovedať filmovej predlohe, tu si jednoducho kandidátku p. Zelenskij z prstu nevycucia, a podpíše to, čo mu sponzori predložia.

Prezidenti, premiéri, ministri a ich poradcovia sa menia, ale väčšina administratívneho aparátu sa nemení, a ani oligarchia a nevzdala svojho vplyvu. Jediná zmena je, že sa presunulo ťažisko zahraničnej politiky z východu na západ o nejaké tie uhlové stupne, stále nerobí z Ukrajiny demokraciu západného typu.

Východiská pre neutralitu sú síce dobré, ale na to je potrebné ukončiť ATO a uznať, že rozhodnutie Krymu pripojiť sa k RF bolo nezávislé, alebo požiadať oficiálne RF o rozumné reparácie za stratu územia. Takto by sa mohla stať UA mostom medzi východom a západom, RUSKO by nemohlo nič než UA v neutralite podporovať, západ nemá čo by Ukrajincom vzal a tiež by sa s danou situáciou musel zmieriť.

Neutrálne postavenie UA je vzhľadom k moci, ktorú tam získali sily snažiace sa odovzdať suverenitu štátu do rúk USA, NATO a EU nemysliteľné.

371279

28.04.2019 22:26

Možnost jaderné války je nejvyšší za poslední desítky let, přesto to média ignorují

Nikto si nekladie otázku aký bol cieľ jadrového zbrojenia?

lubosmat 178.?.?.?

Získať niečo, čo dokáže protivníka (inú veľmoc) v krátkodobom horizonte:

1) technologicky prekonať,
2) s relatívne malou námahou a nízkymi vlastnými stratami vyradiť z boja,
3) dokonale zničiť infraštruktúru a výrobné kapacity,
4) oslobodiť od neželanej populácie na veľkom území.

V bode 1) došlo medzi veľmocami veľmi skoro k vyrovnaniu, a nefunkčnosť bodov 2),3),4) preukázali pokusy v Japonsku, keďže to funguje len obmedzene a len na civilnom obyvateľstve.

Tak prečo potom to jadrové zastrašovanie?

Odpoveď je v neokolonializme, alebo vo vláde dolára vo svete. Bez tohto faktora zastrašovania by sa dolárová schéma veľmi rýchlo zrútila, pričom nemožno vylúčiť určiý rozvoj v súčasnosti už prebiehajúcich lokálnych konfliktov.

Jadrové zastrašovanie potrebuje v prvom rade Štátna elita USA, následne Izrael, Británia a v neposlednom rade staré jadro EÚ, hoci jadrovým arzenálom disponujú len obmedzene.

K masívnemu ničeniu konvenčnými zbraňami by bolo potrebné prejsť na autonómne vojnové ekonomiky, čo je pri dnešnej úrovni globalizácie málo pravdepodobné, keďže vzájomná previazanosť ekonomík mocností je veľmi silná.

371271

23.04.2019 11:42

Kdo chce vyvolat barevnou revoluci?

Kto z koho, Štátna elita USA, Globálny prediktor alebo Nacionalisti?

lubosmat 212.?.?.?

Dnes sa treba opäť pozrieť smerom na „Východ“.

„Nepredstavujte si pod pojmom „Nacionalisti“ Kotlebovcov, ale akýchkoľvek pronárodne zmýšľajúcich ľudí, ktorí si vedia predstaviť nezávislé fungovanie štátu, bez spoliehania sa na nejaké „Nadnárodné Silové Bloky“.

Podriadiť sa „NSB“ znamená stratiť suverenitu a platiť „Výpalné“.

"Slováci opäť uverili plagátom, faktory, ktoré rozhodovali pravdepodobne pramenili:

1) Z nezrelosti mladých voličov,
2) Zo stareckej demencie starších,
3) Zo strachu tých, ktorí sa mohli rozhodnúť vzoprieť systému,
4) Z apatie mlčiacej väčšiny, ktorá sa prvého kola volieb nezúčastnila,
5) Alebo tie, takmer virtuálne "celoplošne podobné" výsledky spískal ESET?"

Systémové sily (poplatné štátnej elite USA alebo GP) vyhrali a antisystém („nacionalisti“) sú porazení.

„Východom“ som však nemal na mysli Slovensko, oveľa zaujímavejšia je z tohto pohľadu Ukrajina a súčasné prezidentské voľby, kde na rozdiel od Slovenska neexistovala v prvom kole žiadna antisystémová voľba.

Základná otázka je, Kto, alebo Čo vlastne umožnilo, že sa lídrom v týchto voľbách stal p. Volodymyr Zelenskyj (Stendaper, komik, herec), majúci právnické vzdelanie s dvojtýždňovou praxou.

Čoho budeme svedkami?

Pozrite si UK seriál z roku 2015 «Слуга народа» „https://liveam.tv/sluga-naroda.html“

Ukrajina, na rozdiel od Slovenska vysoko prevyšuje, čo do počtu obyvateľstva, tú povestnú hranicu „desiatich miliónov“, kedy sa môže pokúšať o nejaký medzinárodný status.

Aké bude hodnotenie tohto výsledku od pána Piakina?

Prvá vec, ktorá bola Ukrajinskými voľbami dosiahnutá je tzv. „nezvratný bod“, doterajšia línia „Kyjevskej Bandy“ bola voličmi potvrdená, mimochodom to isté, čo sa dosiahlo aj Slovenskými voľbami.

A teraz odpoveď na to, kto alebo čo vlastne stojí za víťazstvom p. Volodymyra?
V seriáli je to akási reality-šou, kde oligarchia hľadajúc nového lídra dostáva na podnose akýsi hlas ľudu snažiaci sa povedať pravdu zo svojho vlastného pohľadu, navyše s určitou znalosťou histórie.

V realite je to reálny oligarcha p. Ihor Kolomoisky a to, že p. Volodymyra pozná takmer každý Ukrajinec, navyše v polohe, ktorá dáva akési pochybné nádeje na zmenu.

Skutoční radikáli živení štátnou elitou USA rozpútali na UA Majdan so známymi výsledkami. P. Kolomojsky finančne podporoval týchto radikálov v spanilej jazde smerom na „východ“. P. Kolomojsky bol jedným z hlavných sponzorov seriálu «Слуга народа».

P. Porošenko bol jednoznačný zástanca silového riešenia a podporovaný štátnou elitou USA.

P. Zelenskyj je zrejme podporovaný typicky chaotickým riadením GP, kde ani srnky v lese netušia čo sa deje „na samom dele“, hoci presvedčivý výsledok hovorí aj o vlne odporu voči súčasnej politike.

371156

16.04.2019 12:40

Slovenské voľby – zlo medzi nami – vražda a akceptované lži „Zvíťazili sme!“

RE: Zmätení propagandou

lubosmat 212.?.?.?

Jednu vec ale potreboval AH určite, a to súhlas západného spoločenstva na vojnové ťaženie smerom na východ. Tento súhlas (Anšlus Rakúska, Mníchovská dohoda, Otáľanie v otvorení západného frontu ... by bez podpory "Večného žida" nikdy nedostal, odúhlasili sa tým aj deportácie, pre tích, čo nestačili, resp.nechceli zutejkať, ale to už bola len malá obeta položená na oltár mamonu.

371025

30.03.2019 14:46

Slovenské voľby

RE: Ďakujem za Vaše reakcie, na niektoré podnety budem reagovať:

lubosmat 178.?.?.?

Pozerám sa na možnosti reálne, rozum a cit prehral v týchto voľbách už v prvom kole. Čaputovci získali rozhodujúci náskok a aj neplatný hlas je odsúhlasením toho čo p. Čaputová predstavuje.

Teraz sa od Ukrajiny svojou voľbou v ničom neodlišujeme, hlavne pri pohľade zvonka. Symbolicky sa konajú v jednom termíne voľby v obidvoch zblbnutých krajinách.

Voliči boli na Slovensku hnaní k dvom ohradám, jednej s rozdupanou a vyschnutou pôdou a druhej so sviežou zelenou trávou. Brána na strane nádeje bola propagandou uzatvorená a teraz sa má volič bezhlavo vovaliť do druhej ohrady, len preto že stádo v pohybe sa zastaviť nedá a cúvať ho tiež ešte nikto nevidel. To že sa niekto zastaví a snaží sa nevyberať z dvoch zlých volieb tú horšiu, len potvrdzuje jeho odlišnosť od rozbehnutého dobytka.

Ak bude výsledok 3:2 v prospech p. Čaputovej bude to pre p. Šefčoviča úspech, šancu ale bohužiaľ nemá.

Môžeme sa pokúsiť túto prehru korigovať v nadchádzajúcich eurovoľbách alebo parlamentných voľbách. Okamžité vykľučkovanie zo zločineckého systému v ktorom sa nachádzame je nemožné, ale sily sa môžu postupne preskupiť a vyvolať pozitívne zmeny.

370693

17.03.2019 11:56

Vyzvání na cestu – trnitou a úzkou

RE: Německá okupace nesmí být už nikdy zdůrazňována

lubosmat 95.?.?.?

Ono Československo nestálo nacistickému nemecku až tak v ceste, Hitler potreboval v prvom rade Československé výrobné kapacity na ďalšie zbrojenie (vojna by ich poškodila, vyradila z prevádzky).

Neokoni to mali veľmi dobre spočítané, ich spoločná dohoda s Hitlerom o odovzdaní pohraničných oblastí "Mníchovský diktát" k tomuto zisku nakoniec aj viedla.

Tento politický úspech podporil Hitlerove ambície ľahkehó víťazného ťaženia smerom na východ, kde čakali lákavé zdroje energetických surovín a prírodného bohatstva.

Len si predtavte, že by sa celá tá nacistická vojnová mašinéria vrhla na Britské ostrovy a nie na východ?

Hovorí sa, že dvakrát nestúpiš do tej istej rieky, ale do toho istého exkrementu dvakrát šliapnuť môžeš.

Tentoraz sa ale Český protektoát rozšíril takmer na celý bývalý socialistický blok, však aby mali z čoho Nemci vyplácať vojnové reparácie. Aká to irónia, My makáme a Oni platia reparácie našími mozoľmi.

Čo je ale horšie, stávame sa novou platformou pre ťaženie Neokonov na energiami a prírodným bohattstvom obdarený východ.

370353

15.03.2019 18:27

Vědomí a svědomí

RE: Pozor. Slovensko právě těsně uteklo US hrobníkovi z lopaty

lubosmat 95.?.?.?

Neutieklo.

Lajčák sa kandidatúry na prezidenta vzdal, lebo začali presakovať na povrch informácie o jeho pôsobení v bývalej Juhoslávii.

Slovenskí naverbovaní SK vojaci, ktorí zahynuli s výnimkou jedného, počas návratu do vlasti, nemali nikdy pristáť, keďže sa vraj na palube nachádzalo množstvo dôkazov o úlohe USA a ich verného psa Lajčáka v konflikte na Balkáne.

Terajšie voľby budú lakmusovým papierikom toho, do akej miery sú SK voliči „naprogramovaní“ atlantizmom (Čaputová) a eurohujerstvom (Ševčovič).

Súčasný obyvateľ prezidentského paláca „neprezident“ občanov Slovenska v snahe vyhovieť svojím sponzorom, od samého počiatku vo funkcii sľubuje, kde môže aj nemôže, a to bez akéhokoľvek mandátu, navyšovanie percent HDP na zbrojenie, vytváranie podmienok pre pobyt okupačných vojsk USA na Slovensku.

V sobotu sa uvidí, či systém už dozrel a Slovensko má ambície byť dobrovoľne pošliapané ďalšou cudzou vojenskou topánkou.

Slovensko má šancu zvoliť do funkcie Úradníka a zároveň nepripustiť do druhého kola zapredancov, karieristov a politické prostitútky.

Sám som veľmi zvedavý.

370313

26.02.2019 12:33

Kde jsou „prázdné regály“?

Vyvraždiť milóny za krutosť ich diktátorov je "démonkratické"!

lubosmat 178.?.?.?

Opakujúca sa propaganda poukazujúca na niečiu nespravodlivosť a následne ospravedlňujúca v mene "dobra" nespravodlivosť tisícnásobne väčšiu.

Toto sa deje na dennom poriadku, už v malých dávkach sme tým očkovaní, jeden zločinec vyprovokuje druhého k odvetnému úderu, a ak sa to tomu provokatérovi podarí, vyrukuje s tým, že odporca je predsa tiež zločinec.

Podvodníci, zlodeji a farizeji v politike používajú rovnakú taktiku, a ľudia im to žerú. Podvodník ktorý iného načapal pri podvode je lepší, lebo ten načapaný to predsa ešte aj tají.

To čo nás oslabuje je politika hádzania polien pod nohy, a vrážanie dýk do chrbtov namiesto argumentov. Politické zmeny zlepšenie neprinášajú, menia sa len zlodeji.

Británia a Amerika si to dobre uvedomujú, preto sú tam zlodeji stále tí istí a demokracia aj s tými ich voľbami je divadlo pre masy.

U nás je to rovnaké, len s tým rozdielom, že nie sme Británia ani Amerika.

Kto sa bráni príchodu zlodejov z Británie a Ameriky má problém s budovaním "démonkracie".

369932

20.02.2019 07:44

Příroda je ohrožená hmyzí apokalypsou

O čom sa moc nehovorí je pokles kyslíka v atmosfére

lubosmat 212.?.?.?

Celosvetový priemer je pokles okolo 0,7% od priemernej hodnoty 21%, teda na úroveň 20,3%.

Za normálne hodnoty možno považovať koncentráciu kyslíka vo vzduchu od 20,4% do 21,4%.

Paleontológovia tvrdia, že v čase najväčšieho rozvoja lesov na súši stúpla koncentrácia kyslíka v ovzduší až na 44%. V tomto období vysoko prekysličenej atmosféry sa vyskytovalo aj najväčšie množstvo hmyzu, dokonca sa vyskytovali aj exempláre gigantických rozmerov (metrová vážka alebo dvojmetrová stonožka).

Poklesom koncentrácie kyslíka najskôr vymizli hmyzí giganti a neskôr sa zmenšila aj celková biomasa hmyzu.

Dnes na jednej strane klesá množstvo väčšieho lietajúceho hmyzu, alebo hmyzu ktorý na efektívne presuny potrebuje kyslík a na druhej strane, pribúda hmyz drobnejší, skôr sa jedná o parazity nezávisiace až tak na prekysličenej atmosfére.

Hoci pokles koncentrácie kyslíka v atmosfére je len o 0,1 desatinu % pod normál, v celosvetovom meradle to môže mať na hmyziu populáciu katastrofálne dôsledky, úplne rovnako ako dlhotrvajúce suchá a odlesnenie.

369749

18.02.2019 17:00

Je dluh Achillovou patou Číny?

Bohatstvo a výrobné kapacity

lubosmat 212.?.?.?

Predstavte si že žijete ako Robinson na pustom ostrove pokladov. Ako sa zmení postavenie Robinsona v spoločenskom rebríčku, keď nájde jedného dňa pri kopaní jamy na dažďovú vodu poklad? Jediným výrobným prostriedkom pre tohto „novo-zbohatlíka“ je stádo kôz, pričom jediného plemenného capa, pri ovládnutí ostrova Robinson zabil, lebo v ňom nevidel praktický úžitok.

Kapitál, dlh, cenné papiere, obligácie ... sú pre svet ľudí bez prístupu k nemu rovnakým zakopaným pokladom, a aby sa k nemu dostali, tiež by museli zabiť pomyselného capa, ktorý bez zjavného úžitku obrába stádo kôz (výrobné prostriedky).

Problém je v tom, že to stádo nedokáže okamžite zvýšiť výkon, keď mu miesto trávy podhodíte farebné sklíčka a zrkadielka, stádo dostane najskôr koliku.

Základný vzťah medzi lúkou, kozami a pastierom zostáva nezmenený, takže krachu systému sa obávať nemusíme. Riziko je len v tom, že noví pastieri obrazne povedané strelia capa a systém zlyhá na vydochnutie stáda (rozpad výrobných prostriedkov).

Samotné „nahromadené bohatstvo“ nemá v tomto systéme vzťahov takmer žiadny význam. Možnosti použitia nahromadeného bohatstva sú a budú obmedzené výkonom stáda.

369715

15.02.2019 19:08

Vládne Washington světu?

Nevieme, ale určite so svetom poriadne vydrbal

lubosmat 178.?.?.?

Je to úplne presne tak, ako v tom odrbanom vtipe:

Keď si požičiaš od banky, čo ja viem 150 000 €, tak Máš problém.

Ak si však dokážeš požičať 150 000 000 € , tak má problém BANKA!

Svet má s americkým dlhom problém, dlh neustále narastá, milardy pribúdajú a všetci sa boja, že o svoje "zisky" prídu.

Hodnota dolára - eura reálne klesá, a to násobkami. Takže kým počítadlo amerického dlhu robí prievan, reálna hodnota celého dlhu astronomicky klesá.

Amerika veselo míňa a svet za to dostáva bezcenný pocit vlastnenia US nominálu.

Z uvedeného pohľadu Amerika na nejakú serióznu udržateľnú vojnu nemá, jedine tak na celoplošné radiačné zamorenie, a to hravo zvládne aj Westinghouse.

369668

13.02.2019 12:40

Otevřený dopis občanům USA od prezidenta Nicoláse Madura

Šiesta úroveň riadenia

lubosmat 212.?.?.?

V USA bol nedávno pri moci "hmanista" a "BOMBARDOVAL",
Teraz je pri moci "obchodník" a "BOMBARDUJE".

Prečo sa to deje stále, no lebo je to pre tú mašinériu výhodné a ak by aj nejaký "Demokrat, Republikán, Humanista alebo Obchodník" na najvyššom poste v Bielej búde chcel trend zvrátiť , tých pár rokov funkčného obdbia mu na to určite stačiť nebude, o znovuzvolení ani nehovorím.

Ináč občania USA sú schopní zaregistrovať bezprávie na cudzom dvorčeku, len vo forme neprerušeného prúdu truhiel na mechy s prázdnymi hlavami, ktoré sa po "demokratizačných" avantúrach vracajú na lodiach a v lietadlách do USA.

369602

09.02.2019 13:13

Trump vs. šéfové tajných služeb: Kdo má pravdu?

RE: má pravdu, nemá pravdu .....

lubosmat 178.?.?.?

1.) Ľudia rozmýšľali úplne rovnako ako teraz:
- mladí revoltovali,
- starí hľadali istoty,
- elitári (teraz + tí úspešnejší) hľadali cesty ako byť mocnejší + ešte "úspešnejší".

2.) Socializmus "Komunizmus" nekrachol ekonomicky:
- bol ekonomickým pokračovaním toho čo bolo predtým,
- my žijeme v súčastnosti z toho čo bolo predtým + z toho čo vytvorili "komunisti",
- teraz udržiavame to staré a vytvárame to, z čoho budú žiť naše deti (akí sme v tom úspešní je otázne, osobne si myslím že si vedieme horšie ako "naši komunisti").

3) A čo asi tak mali "naši komunisti" robiť?
- ich ideový vzor (ak chcete zdroj strachu) sa rozpadol,
- zdvihli moc z ulice a odovzdali ju novej "elite", a po prehodení kabátov sa začali klaňať novým ideovým vzorom (ak chcete zdrojom strachu).

369505

07.02.2019 21:52

Trump vs. šéfové tajných služeb: Kdo má pravdu?

Nebo tam jsou teroristé z toho důvodu, že tam jsme my?

lubosmat 178.?.?.?

Jediná pravda skrytá v rečníckej otázke, topiaca sa v mori klamstiev.

Odkiaľ sa berú peniaze na všetky tie piate kolóny?

Bez ľudí s peniazmi v kapsách na ulicu ani žobráka nedostaneš!

369484

02.02.2019 15:39

Venezuelské spiknutí houstne...

Demokracie plná huba, ale len pre "vyvolených"

lubosmat 178.?.?.?

Vo svete globalizácie nie je možné aby akákoľvek ekonomika fungovala samostatne a rozvojovo bez akceptácie vonkajších zainteresovaných strán.

Čínsky múr, Železná opona alebo vydieračská Sankčná politika "kolektívneho západu" v neprehľadnej pavučine medzinárodných vzťahov, dokážu technologicky zruinovať a v konečnom dôsledku vyhladovať akúkoľvek ekonomiku.

Všetko je len o tom, ako niekoho prinútiť k nevýhodným zmluvám.

Aj u nás sú takí, čo najlepšie vedia, ako nakladať so zásobami nevyťaženého zlata, uránu, lítia.., tak , že sa toho ujmú zahraniční "ťažkoodenci" a my na tom "len zarobíme" (resp. pár z nás čo to podpíšu),

Smolu má ten, koho sa nemá kto zastať.

Niežeby bolo Rusom nejko Venezuelského ľudu ľúto, ale hrozia sa anglosaského "precedenčného" myslenia, oni jednoducho nevedia prestať, a kto vlastní najväčšie prírodné zdroje na svete je jesné každému v tejto diskusii.

369384

20.01.2019 23:16

Má česká armáda smysl?

RE: Kostarika tiež rezignovala na svoju štátnosť ?

lubosmat 178.?.?.?

Len posledný námet na zamyslenie.

"Jedna ruka netlieska."

Pri presadzovaní určitých "ideí" (ideológií) silou sa vždy narúbe veľa "dreva" (obetí).

Len máličko sa nám odkrýva zákulisie vzniku občianskej vojny v Rusku, vo svetle tých udalostí, ktoré predchádzali ideologickým zmenám v riadení ruskej spoločnosti bol projekt "budovania komunizmu" implementovaný zvonka za účelom podlomenia cárskej moci a vyvolania rozpadu cárskeho impéria.

V pozadí týchto zmien bolo anglosaské impérium, dosiahli rozpad Rakúsko-Uhorska a Rusko bolo druhé v poradí.

Aké bolo zákulisie rozvratu Číny a čo vlastne vyvolalo mechanizmy ktoré viedli k "budovaniu komunizmu" v tejto krajine o tom nemáme takmer žiadne informácie.

Jedno je však isté, že v Indočíne sa rozťahovalo britské koloniálne impérium, ktoré zavádzajúc tam svoje poriadky spúšťalo miestne konflikty, prípadne priamo viedlo koloniálne vojny za udržanie si svojej obchodnej dominancie.

Dovolil by si niekto spočítať všetky obete, ktoré má na svedomí kolonializmus britskej koruny a neskôr americký tzv. neokolonializmus?

„Nie horší ten, kto zlo činí, ale ten z koho zlo pochádza.“ Vražda I. a II. stupňa.

Objednávatelia, vykonávatelia a obete.

Jednoducho hodiť obete na nejakú „Ideológiu“ a protagonistov tejto ideológie po už dopredu naplánovanej deštrukcii verejne popraviť, a ak to nejde, tak sa na nich vyhovoriť povestným „Chyťte zlodeja!“.

Všetky pokusy vytvoriť menej chaotický a spravodlivejší systém riadenia, ktoré zotrvali funkčné po nejakú dobu, boli obranou proti vyčíňaniu „objektívneho zla“ a obete boli, a dodnes sú dôsledkom vnútorného boja prívržencov nových myšlienok a ich odporcov (prisluhovačov objektívneho zla) stojacich na strane rozvratu.

Chaos je to objektívne zlo, ktoré vyhovuje vládcom impérií. Posledné impérium, ktoré pod taktovkou západnej finančnej mafie rozosieva po svete chaos je USA. Existujú aj iné finančné mafie, ktorým do určitej miery môže podobný chaos vyhovovať tiež. Stret týchto mafií na bojovom poli môže skončiť pre civilizáciu 21. storočia veľmi tragicky.

Plač nad obeťami ideológií, ktoré sú vo svojej podstate obeťami finančného chaosu a stretov záujmov impérií je falošný a len úbohou obhajobou chaosu klamstiev v ktorých žijeme.

Pravidlá ideológie liberálnej demokracie zlyhávajú, lebo na základnej idei chaosu sú postavené. Skôr alebo neskôr sa bude musieť svet ľudí dohodnúť na pravidlách, ktoré nedovolia finančným mafiám hazardovať so svetovým mierom a prežitím ľudstva na tejto planéte.

369179

18.01.2019 13:56

Má česká armáda smysl?

RE: Kostarika tiež rezignovala na svoju štátnosť ?

lubosmat 212.?.?.?

Ideológovia a teoretici hľadajú stále meno toho istého boha. Tým, že pomenujete nejakého nositeľa myšlienky, vymedzíte myšlienkový prúd, nazvete spoločenský pohyb ideológiou?
Kresťanstvo - Kristus,
Judaizmus - Jahve,
Islam - Alah,
Fašizmus - Hitler
Marxizmus - Marx,
Leninizmus - Lenin,
Komunizmus - ???? od komunardov počas francúzskej buržoáznej revolúcie

Kapitalizmus je potom tiež ideológia, hoci nemá konkrétneho menovateľa, stačí sa pohrabať v minulosti a nazvať tento myšlienkový prúd podľa nejakého veksláka, čo začal obchodovať s kapitálom ?

Ideológia sa vyznačuje tým, že má svojich nositeľov – nasledovateľov, ktorí axiomaticky veria určitým princípom a za každú cenu bránia spoločenskému vývoju. Ideológovia kapitalizmu bojujú proti iným myšlienkam názorom na spoločenské usporiadanie "trebárs komunizmu" nevyberanými spôsobmi.

Militarizmus je v súčasnosti markantným znakom všetkých krajín, ktoré vyznávajú ideológiu kapitalizmu, hoci sa hrdo skrývajú pod liberálno-demokratickou maskou.

369149

18.01.2019 13:20

Má česká armáda smysl?

RE: Opätovné vybudovanie štátnosti - chybí kvalitní školství

lubosmat 212.?.?.?

Pôvodne som chcel príspevok nazvať :

"Opätovné vybudovanie štátnosti a boj proti alkoholizmu!"

V ranných dobách budovania štátnosti na hornom Uhorsku (Slovensku) sa vytvárali rôzne spolky a aktivity, ktoré mali naučiť ľudí ako správne žiť. Spolok skrášľovací, čistoty tela, čistoty ducha...

Štúrovci, ako protagonisti národného obrodenia Slovákov v hornom Uhorsku, sa po nejakej alkoholickej šnúre, pod zrúcaninami hradu na Devíne rozhodli ísť cestou osvety čistoty mysli a tela, v skratke striedmo piť a menej súložiť.

Pri pokuse o praktickú realizáciu šírenia takýchto myšlienok medzi pospolitým ľudom slovenským moc neuspeli, keďže tá úroveň vzdelanosti, ktorá sa dostávala im na maďarských lýceách, sa k bežným ľuďom po takmer 1000 ročnom maďarizačnom útlaku moc nedostávala.

Z toho vyplýva, že to národné školstvo pôjde ku dnu do tej doby, pokiaľ budeme prílepkom kolektívneho západu.

Hoci aj mnohí dosiahnu nadštandardné vzdelanie na cudzích školách, pochybujem, že títo ľudia budú chcieť opäť sedlať tátoše a mávať nad hlavami šabľami so slovami na perách „za národ slovenský“.

Už sme niekde inde, štúrovci sú preč a realita „Anglosaského útlaku“ je na stole. Naše deti zabúdajú rodnú reč a často počúvam, že sa im lepšie vyjadruje v angličtine než v slovenčine či inej rodnej reči.

Doby strachu z toho, že po zdvihnutí platov štátnych zamestnancov sa roztočí inflačná špirála sú dávno preč. Bez dobrej pláce kvalitných učiteľov do školstva nedostanete, a hoci sa tam aj nejakí kvalitní zúfalci dodnes nachádzajú, bez kvalitného vybavenia sa ďaleko nedostanú.

Lenže miesto zvyšovania nákladov na vybavenie škôl a platy učiteľov, nakupujeme americké stíhačky, radary, rakety a drahý US personál na ich obsluhu.

369148

14.01.2019 10:03

Má česká armáda smysl?

Opätovné vybudovanie štátnosti - je to vôbec ešte možné?

lubosmat 212.?.?.?

Základné znaky štátnosti:

1) Jazyk (môže ich byť aj niekoľko),
2) Vlastné bankovníctvo,
3) Vlastné súdnictvo,
4) Vlastná politická moc,
5) Vlastná armáda...

Čo možno povedať k:
1) Pustite si rádio a na 99% budete počuť pesničku v angličtine, dôležité obchodné zmluvy týkajúce sa podnikania na Slovensku sú v angličtine a slovenčina je len druhým jazykom, navyše aj vymožiteľnosť práva na základe neplnenia týchto zmlúv je mimo územia Slovenska,

2) Národná banka je v područí dolára (FEDU a MMF), ostatné banky sú len dcérami zahraničných finančných subjektov,

3) Európske právo je priamo nadradené tomu nášmu, za neplnenie preberania európskych smerníc a nariadení do nášho právneho systému nasleduje trest a tvrdé sankcie,

4) Akékoľvek iné politické názory, ako pro-NATO, pro-EU, pro-vedúcu úlohu USA vo svete a na večné časy, sú cez médiá kritizované a verejne pôsobiaci nositelia iných, tzv. pro-národných riešení sú rôznymi formami perzekvovaní a prenasledovaní,

5) Na vybudovanie funkčnej a bojaschopnej armády treba predovšetkým kopec peňazí, nie sme v stave nasmerovať do tohto sektoru zdroje tak, aby boli využité efektívne. Napríklad aj posledná zmluva na nákup lietadiel F16 americkej výroby pre SK armádu, je len bohapusté pchanie peňazí do rovnakého bezodného krátera, iné varianty by boli pre nás oveľa výhodnejšie a aj lacnejšie.
Vybudovanie ČS a SK štátnosti nebolo zadarmo, zadarmo sme bohužiaľ veľa z atribútov štátnosti „dobrovoľne“ odovzdali pod správu cudzej moci. Pokiaľ za nás budú v zahraničí rozhodovať a naše „záujmy obhajovať“ takí ako Kiska, Lajčák a im podobní zapredanci, o obnovení niekdajšej štátnosti už nemôže byť ani reči, a žiadnu bojaschopnú armádu sa nám už nikdy „bez krvavých obetí“ vybudovať nepodarí.

PS: Čo vlastne má vlastne národná armáda u nás doma ochraňovať, keď už si nemôžeme rozhodnúť ani o tom, čo budeme sledovať v rádiu a televízii?

Obete I. svetovej vojny boli vymazané obeťami tej II., a obete II. Svetovej vojny sú na I. úrovni riadenia priamo v školách a kultúre z našej historickej pamäte postupne vymazávané.

369064

04.01.2019 12:34

Požehnaní jsou váleční štváči

RE: rusko dotovalo svazové republiky

lubosmat 212.?.?.?

"Rusové dotovali okrajové republiky tak jako my Slovensko":

Vzhľadom k tomu, že po rozpade ČSR ste sa od nás už bez ďalšieho "dotovania" nevzdialili raketovou rýchlosťou ani na piaď, zrejme to nebolo až také štedré, skôr "chudobnou rúčkou dal a bohatou bral".

Rovnakým spôsobom, nás bohužiaľ v súčasnosti "dotujú" cez eurofondy (ČR, SR a ďalšie krajiny v okupačnej zóne USA ... NATO) aj z EÚ. Z centra moci sa poskytujú dotácie podriadenému politickému systému, aby si mali čo medzi sebou a svojimi blízkymi rozdávať, títo potom svojou lojalitou a cez legislatívou vytvorenými politicko-ekonomickými nástrojmi dovoľujú aby nás "západ" postupne "nestydato" vysával.

Za všetko sa musí platiť, bez Slovenska by s „anšlusom“ Rakúska nacisti obsadili rovnako aj Čechy, nikdy by nemohlo dôjsť k deportácii sudetských Nemcov, tvorili by ste vo Veľko-nemeckej ríši úbohú menšinu, úplne rovnako, ako by to dopadlo vo Veľko-maďarskej ríši so Slovákmi.

Zväzok Čechov so Slovákmi bol obojstranne výhodný. Rozpad ČSR na základe demagogických klamstiev a doplácaní ČR na SR prípadne naopak bol viac alebo menej riadený „západom“ defragmentácia bývalého socialistického bloku po rozpade ZSSR nabrala najväčšie obrátky na Balkáne, kde sa použi na rozbitie viac, či menej výhodných zväzkov západných Slovanov zbrane väčšieho kalibru, než „dlh“ Slovenska za postavenie pražského metra.

Momentálne „Sorošov besný pes Lajčák“ cez predsedníctvo Slovenska v OBSE útočí na Ukrajinsko-Ukrajinské „urovnanie“, ak bude rovnako úspešný, ako v bývalej Juhoslávii, tak nám boh pomáhaj.

368876

25.12.2018 13:41

Dědeček den před svou smrtí vybral z banky milion

Úverový "darček" SVB od správcu bytového fondu k vianociam

lubosmat 178.?.?.?

Čiastočne sa pripájam k 368671

Hoci najskôr dva príbehy k článku:

Príbeh I.
Búral som raz rodičovský dom, dôvod bol prozaický, keďže ešte ani nestihol "vychladnúť" hrob môjho nebohého otca, už sa prihnala (1992) jeho "podnikajúca" rodinka a žiadala výplatu z dedičstva, keďže môj dedo zomrel bez závetu (1945) a my sme mali tú smolu, že sme vyrastali v jeho dome, ako keby s tichým súhlasom širšej rodiny z otcovej strany.

To búranie bol taktický ťah, ako predísť prípadnej veľkej výplate za "majetok - dom", ak by sa spor ocitol na súde. Čo sa nakoniec aj stalo, a tých súdom uznaných 30 tisíc namiesto očakávaných 260 im moja mama (vdova) aj vyplatila.

Pri búraní komína som objavil krabičku so zabalenými mincami prvej sloveskej republiky z emisií 1942 - 1944 v nominálnej hodnote 2700 korún slovenských. Dedo bol v dedine richtárom a tesne po vojne (1945) ho za bližšie nevyjasnených okolností otrávili, a tak peniaze, ktoré si zrejme ukryl v tom komíne, tam trčali takmer 50 rokov. Vtedy to bola celkom pekná čiatka peňazí, ale pri nájdení už mali peniaze len malú zberateľskú, skôr symbolickú hodnotu.

Teta, ktorá bola hlavnou iniciátorkou súdneho konania o výplatu z dedičstva po dedovi, nedávno (11/2018) zomrela. Moja mama ma poprosila, aby som na pohreb zašiel, keďže to mám z rodiny najbližšie. Zobral som manželku, prehodil po príchode do domu smútku s pozostalými pár slov a po pochovaní tetušky odišiel, na kar nás nepozvali, starý "dlh" nedovolil.

Príbeh II.
Otec bol funkcionárom KSČ a mal občas tú česť odniesť členské príspevky dedinskej organizácie v sume 20 000 korún československých na centrálu do mesta, predpokladám okolo roku 1983.

Občas nás v tej dobe navštevovala teta, mamina najmladšia sestra a prespávala v spálni vedľa hosťovskej izby, kde sa nachádzala ťažká trojdielna šatníková skriňa. Otec si tých 20 000 korún ČS odložil v obálke na túto skriňu a odtiaľ zmizli. Strata týchto peňazí vrazila ešte väčší klin do vzťahov medzi naše rodiny.

Niekoľko rokov po smrti otca mama vyhadzovala (1996) otcove staré kabáty, ktoré boli naskladané v tej veľkej skrini a skriňu, keď už bola prázdna, odtiahli, aby povysávali prach. Našli za ňou tú obálku aj s prepadnutými 20 000 korunami ČS.

Príbeh III:
K tomu úverovému darčeku od správcu SVB - moce sa to všetko okolo obsluhy dlhu SVB za opravy cez fond rozvoja bývania. Je to už taký folklór, že správcovia všetky väčšie náklady spoločenstiev preháňajú cez úvery, čo vedie k predraženiu všetkých prác o minimálne 70%. Konateľka správcovskej spoločnosti mi na moju otázku, či to nie je primoc nákladné a či by tí, ktorí chcú, nemohli zaplatiť sumu podielu nákladov hneď, argumentovala, že by to bolo pre tých ostatných drahé. V súvislosti s jej odpoveďou ma napadlo jediné: "bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku".

368691

20.12.2018 11:44

Mýtus západní demokracie

RE: Západní korporátně-fašistický model zavádí lidstvo přímo do pekel

lubosmat 212.?.?.?

"S kapitalismem je to neslučitelné, protože tam funguje ovčan jen jako generátor imaginárního numerického zisku pro oligarchii". - Vytesať do kameňa!

Sme vtiahnutí do systémov, kde náš výber ovplyvňuje našu sebarealizáciu, čím v neprehľadnejšom systéme, resp. väčšej mašinérii alebo korporácii fungujeme ako nejaká súčiastka na zarábanie peňazí alebo na vyrábanie problémov všetkého druhu, pričom nemôžeme ani tušiť do čoho naše snaženie nakoniec vyústi.

Predstavte si komplikovaný automobil, kde za volantom sedí „IDIOT“, každá súčiastka stroja pracuje na to, aby vôľa „IDIOTA“ bola nasmerovaná čo najefektívnejšie a najrýchlejšie k cieľu , buď za účelom jednoduchej prepravy z A do B, alebo sebazničenia na nejakom stĺpe elektrického osvetlenia.

Ľudia sú rovnako, ako také súčiastky uzatvorení v sociálnych super- systémoch, a na to aký bude výsledok ich snaženia majú len veľmi malý vplyv, spravidla len retardačný, keďže „IDIOT“ má tú moc kohokoľvek vymeniť za súčiastku „spoľahlivejšiu“.

Kapitalizmus glorifikujúci súkromné vlastníctvo ako funkčný atribút rozvoja spoločnosti zabúda na to, že zúžením možností jednoduchej reprodukcie dochádza k degenerácii majetných jedincov na genetickej úrovni, výsledkom je vysoký výskyt „IDIOTOV“ za volantom ekonomiky západných štátov.

V minulosti sme mali veľký problém s tzv. prerozdeľovaním peňazí ktoré sa hromadili v rukách štátu. Dnes je tento problém vďaka súkromnému vlastníctvu eliminovaný. Štát má k dispozícii nejaký rozpočet, ktorý prerozdeľuje tak isto zle, ako to bolo aj pred tým.

Väčšia časť peňazí však končí na účtoch neznámo kde, tieto sú následne smerované ich vlastníkmi „IDOTMI“ bez akejkoľvek možnosti spoločenskej kontroly, a to má byť akože úplne v poriadku teda DEMOKRATICKÉ.

368601

14.12.2018 13:45

Veľvyslanec USA Adam Sterling na branno-bezpečnostnom výbore NR SR rozdával príkazy slovenským poslancom

Prečo kupujeme (musíme nakúpiť) F16?

lubosmat 212.?.?.?

1) Lebo naši piloti vedia lietať na ruských strojoch !
2) Lebo naši piloti boli školení aby vedeli lietať na Gripenoch!
3) Lebo naši piloti nevedia lietať na F16!
4) Lebo je to najlepšia cesta ako tu dotrepať cez tie F16 aj amerických inštruktorov na dobu neurčitú, teda pokiaľ impérium nezdochne!

No a prečo "budeme musieť" nakupovať palivové články od Westinghouse?

1) Lebo sa tie ich palivové články do ruských reaktorov nehodia!
2) Lebo vyhorené články už nebudeme môcť odlifrovať takmer zadarmo späť do krajiny pôvodu, teda do Ruska!
3) Lebo je to najlepšia cesta ako tie atómové elektrárne poslať do hrobu!
4) Lebo vyhorené jadrové palivo budeme musieť strkať do podzemných úložísk a obohatiť tak väčšinu našich minerálnych vôd a nejaké rádioizotopy!

No a hlavne preto, lebo na tom Amerika zarobí - teda majitelia akcií Amerického vojensko-priemyselného komplexu a Wstnghouse v jednom!

368480

04.12.2018 10:10

Porošenko a Západ: Potíže v Azovském moři

Kto ovláda Porošenka ? Ten testuje Rusko.

lubosmat 212.?.?.?

Provokácia alebo normálna plavba v "ukrajinsko-ruských" teritoriálnych vodách?

Vzhľadom k tomu, že sa tieto lodičky dostali pri svojej spanilej jazde až do vyložene ruských teritoriálnych vôd a podplávali "ohrozili" strategickú stavbu Kerčenský most, nemali ruské pobrežné sily veľa na výber.

Doba ako dlho sa Ukrajincom dovolilo špacírovať v sporných vodách, zrejme znamená, že došlo pred samotným zásahom ku komunikácii na vyššej úrovni, nie však na najvyššej.

Podľa VVP test preukázal, že Rusi váhať nebudú a akékoľvek nepokoje, trebárs aj pouličné "Bolotná ..." sú ochotní a aj schopní efektívne riešiť aj použitím sily, tak ako sa na svojprávnu a sebavedomú krajinu patrí.

Úroveň pochopenia ľudí rozhoduje o tom, či sa situácia po zvolaní do davu vymkne spod kontroly (Majdan - UA), alebo prebehne bez väčších následkov (Bolotná – RF).

368185

04.12.2018 03:16

Od roku 1945 až do dneška: USA zabily 20 - 30 milionů lidí

RE: re:

lubosmat 178.?.?.?

Pravda je troška inde.

Vďaka tomu, že sa USA nepodarilo rozpútať na planéte zem globálny konflikt, vo svojej podstate podľa ich zvrátenej ideológie na toto aj majú lokálne konflikty slúžiť, väčšina sveta mohla žiť v mieri.

Mierové súžitie medzi národmi je impulzom k zvyšovaniu životnej úrovne, zvyšovanie vzdelanosti a emancipácie žien a následne k poklesu, resp. spoaleniu rastu populácie.

Dôkazom je, že v krajinách postihnutých vojnou, resp. trvalou biedou dochádza k intenzívnejšiemu populačnému rastu, než v krajinách, ktoré "šťastie" thto druhu nezažívajú.

Aktuálne je položiť si otázku, či tento spôsob udržiavania "svetového mieru" má ešte opodstatnenie?

Hranice dvoch svetov sa ostro priblížili, a ďalšie bezohľadné podpaľačstvo môže ľahko vyvolať požiar globálny , bohužiaľ pre ľudstvo v dnešnej podobe aj posledný.

PS: Ako prestať živiť choboznicu?
1) Prestal som nakupovať v zahraničných reťazcoch,
2) Presunul som účet do lokálnej banky (tajne dúfam že nie je napojená na USA).

368181

04.12.2018 02:43

Od roku 1945 až do dneška: USA zabily 20 - 30 milionů lidí

RE: Vieme to o nich a čo ďalej?

lubosmat 178.?.?.?

Nepouživaj na preklad google prekladač, ale sa spýtaj lingvistu "vole" [smích].

368180

01.12.2018 22:34

Od roku 1945 až do dneška: USA zabily 20 - 30 milionů lidí

Vieme to o nich a čo ďalej?

lubosmat 178.?.?.?

Vieme o jednom "prezidentovi" akože SK ktorého priezvisko znamená v ruštine to isté, ako priezvisko bývalého prezidenta USA nedávno zomretého v angličtine, čo je to zač.

Vieme o jednom ministrovi ZV SR čo podáva demisiu, lebo nejaká krajinka v srdci európy nepočúva jeho povely, ktoré nám neznalým tlmočí priamo z centra moci, čo je to zač.

Vieme o mnohých, tak povediac na dosah, čo sú to zač.

Ako proti nim bojovať, keď nám predurčujú pravidlá, ktorými sa sami neriadia?

Nevieme rozoznať podstatu a tváre zla vo svojom najbližšom okolí, a už vôbec nevieme proti nim účinne bojoať.

Čo mpotom zmôžeme proti tomu zlu, čo ovláda USA a ostatný kolektívny západ.

368141

Súhlasím.

Niekto tu v príspevkoch už napísal, že bol veľký rozdiel v tom, čo fašisti o sebe hlásali, ako sa hodnotili a čo v skutočnsti robili.

Západné štáty na čele s GB a USA tiež o sebe hlásajú úplne niečo iné, než v skutočnosti robia, najmarkantnejšie sa to prejavuje v ich zahraničnej politike.

Pokrytectvo západu je aj v tom, že kritizujú otvorené a verejné priznanie tvorby sociálneho experimentu, tak ako je to v prípade Číny. Sám západ má však veľké skúsenosti v realizácii sociálnych experimentov všetkého druhu, hlavné je len aby o tom nikto nevedel, a ak sa to prevalí tak "zatloukat, zatloukat a zatloukat".

Priestor v ktorom žijeme je prešpikovaný elektronickými prostriedkami, cez ktoré Vás môže, a aj občas niekto sleduje, pritom sa o údržbu a aktualizáciu SW vybavenia týchto hračiek každý stará sám a úplne dobrovoľne.

To, že sa Vám niekto zvonka rýpe v domácom počítači cez prebiehajúcu sw aktualizáciu je už tak bežné, že si to ani neuvedomujeme, hlavné je, že sa o tom otvorene nehovorí a stále dookola sa trepe o nadradení práv občana nad práva štátu - bla bla bla.

368076

28.11.2018 15:43

O nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu

RE: Štvanice na Rusko

lubosmat 212.?.?.?

Ste úplne mimo,

Prestaňte pliesť znamienko = medzi autoritársko-elitárske systémy sociálneho typu a Fašistické Nemecko. Fašizmus nerovná sa komunizmus a už vôbec nie socializmus.

Fašizmus sa viac podobá a aj má prvky obyčajného militantného systému a teda sa jedná o sprostú vojenskú diktatúru s prvkami rasizmu a šovinizmu, a je to od základu pravicové a nie ľavicové zriadenie.

To čo sa deje na Ukrajine je v mnohom podobné na to, čo sa dialo v „Horthyovskom“ Maďarsku po rozpade Rakúsko – Uhorska. Štátna moc stála na represáliách voči väčšinovému obyvateľstvu, polovojenské skupiny terorizovali obyvateľstvo tých častí krajiny, kde by mohlo dôjsť k separatistickým tendenciám.
Západ privieral na vyčíňanie (rabovanie a vraždy) týchto beštií oči a Maďarsko sa pomaly čistilo od „boľševických - ruských“ prívržencov.

Naozaj nemožno nazývať Ukrajincov fašistami, len na základe toho, že niektorí z nich sympatizujú s bývalými spojencami fašistického Nemecka, to by sme museli byť fašisti aj my, keďže pre mnohých z nás je Dr. Jozef Tiso prvým Slovenským prezidentom.

Aj vzhľadom k tomu, že Ukrajinu politicky ovláda a vojensky riadi americká ambasáda, nemožno všetok hnoj hádzať na hlavu „úbohých“ Ukrajincov.

Nakoniec by sme sa aj my chceli nazývať „vyspelou demokraciou“, pritom sme len prílepkom kolektívneho západu, ktorého lídrom je USA, Británia a v Európe Amerikou okupované Nemecko.

Zamyslite sa nad týmto výrokom z anglosaského sveta: „dialekt sa stáva jazykom vtedy, keď jeho používatelia nadobudnú armádu a letectvo“, čo sa stane potom, keď to stratia?

368058

27.11.2018 13:21

O nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu

Výskyt a transformácia nomenklatúrnych kategórií „elít“ v politike

lubosmat 212.?.?.?

Ukrajina a celovo postkomunistické štáty majú v politike k dispozícii dokonalý výber „elít“ schopných všetkého, len nie riadnej služby v prospech krajiny z ktorej pochádzajú.

Zo skúseností vieme, že v politike sú asi štyri kategórie ľudí:

I. Zapredanci „vyššej moci“ – disidenti a vojnoví štváči (Dzurinda, Kiska, Lajčák),
II. Zapredanci „válova“ – karieristi (Mikloš, Černák),
III. Exhibicionisti a šoumeni (Kolár, Sulík, Matovič),
IV. a nakoniec aj Idealisti (Čarnogurský, Mikloško).

Na obranu II. a IV kategórie treba povedať, že keby ich nebolo, dávno by sme tiahli s revom na „RUSKO“, úplne rovnako ako to dnes robí politická reprezentácia Ukrajiny, kde v súčasnosti tvrdí muziku I. a III. kategória politikov.

Nie som toho názoru, že „tupé stádo“, ktoré chodí na voľby je až natoľko tupé, aby súhlasilo s tým, čo sa deje na UA, EÚ alebo dokonca v USA.

Väčšina obyvateľstva niečo robiť vie, a aj to robí.

Časť populácie ktorá nevie nič alebo robiť nechce je nezamestnaná alebo na sociálnych dávkach, pričom maličká časť z nej, špecializujúca sa na lezenie do análov, intrigy, udávanie, kradnutie a predvádzanie, sa nastrkala do politiky. V politike sú aj idealisti, ktorí len potvrdzujú všeobecné pravidlo.

Idealisti sa dostávajú do vedenia až vtedy, keď všetok ten výkvet spoločenskej elity nevie, čo by, kde by.

Kategórie sa môžu transformovať, bohužiaľ len zdola nahor IV. na III., III. na II. a II. na I. Následne sa zakuklia a po záverečnej transformácii sa z nich vykľuje europoslanec.

368024

19.11.2018 10:21

Mýtus převažuje před historií

Len dva postrehy z príspevkov VVP ktoré ma zaujali

lubosmat 212.?.?.?

1) Úloha židov ako biorobotov GP,

2) Čo a prečo môže byť americkou verejnosťou ponímané ako prejav slabosti prezidentov (teraz Trumpa) vo vnútornej a zahraničnej politike USA,

V prvom prípade VVP poukazuje na to, že kto sa nepodriadi a neplní si svoju naprogramovanú povinnosť biorobota, ten sa stáva obeťou pogromu. V pozadí všetkých veľkých pogromov proti „vyvoleným“ stáli vždy silnejší a viac kóšer bioroboti.

Čo znamenal cielený pogrom na „vyvolený národ“ počas druhej svetovej vojny ? Bol to jednoducho výber daní od všetkých nepotrebných, ktorý vykonával Adolf Hitler (biorobot) ako poslušný úradníček pre potreby vojny vedenej GP.

V druhom prípade je naznačené že po rozpade ZSSR došlo k realizácii imperiálnych ambícií USA. V tomto monopolárnom videní sveta sa vytvorila v americkej populácii predstava o výnimočnosti a neomylnosti zahraničnej politiky USA s odrazom dovnútra. Amerika sa vždy rozhoduje správne, bez diskusie presadzuje svoje zámery a nutnosť dodržiavať dohovory sa vzťahuje vždy len k druhej strane. Akékoľvek pokusy o dohodu alebo dokonca o kompromisy sú automaticky vnímané ako slabosť.

Trump je viac obchodník ako politik, už len na základe tohto faktu ho od samého počiatku po nástupe do funkcie označujú za najslabšieho prezidenta všetkých čias. Vonká sa akože na niečom dohodne a doma to všetko dementuje.
Pokiaľ nedôjde vo vnútornom informačnom poli k zmene ponímania, od akceptácie jednoduchého imperiálneho diktátu k možnosti vnútornej akceptácie politických dohôd aj zo strany americkej populácie, nemôže dôjsť k žiadnemu významnému posunu v zahraničnej politike USA.

Nedávno sa stretli na nejakom ekonomickom fóre prezidenti a ministri zahraničných vecí, kde sa z mnohých strán otvorene hovorilo o zbytočnosti sankcií a hlúpej obchodnej vojne vedenej zo strany USA proti Číne, a diplomat z USA na záver jasne povedal, že sú pripravení zvýšiť clá pre dovozy z Číny na dvojnásobok súčasného stavu.

Poznámka: Ako keby hovoril: „Vieme že sme hlúpi, no môžeme byť ešte hlúpejší.“

367860

15.11.2018 09:34

Mýtus převažuje před historií

Kinematografia a hľadanie pravdy – mýty a skutočnosť

lubosmat 212.?.?.?

Abrahám Lincoln (12. Február 1809 – 15 Apríl 1865)

Rád sledujem tzv. Béčkové americké filmy a seriály. Je to platforma, kde sa tvorcovia nemusia veľmi zamýšľať nad tým, či sedí historické pozadie, alebo sa jedná o čistú fikciu. Jedno mám ale na pamäti stále, že každé dielo – film – socha - obraz, bez ohľadu na úroveň fikcie, je odrazom reálneho života, a že autor nám chce svojím dielom niečo povedať, prípadne odovzdať nejaké na prvý pohľad skryté posolstvo.

Zhodou okolností som si včera ešte pred prečítaním príspevku pozrel film „Lincoln lovec vampírov“. Od začiatku je AL vykresľovaný ako vnútorne citlivý hrdina, bojujúci na strane druhej so silami temna a hlavne s neskrývanými sympatiami k černochom. Južania sú vykreslení ako ľudia, ktorí sú schopní sa spojiť aj so silami temna, len aby dosiahli úspech.

Keďže sa dal náš hrdina AL na politickú kariéru, a odložil postriebrenú bojovú sekeru, temno ho dostihlo v podobe úmrtia malého syna.

Čo je však do očí bijúce, je to s akou ľahkosťou napriek určitému odporu okolia dokázal obetovať množstvo živej sily pre vidinu víťazstva. Deštrukcia a rozpad sprevádza celý jeho život. Vo vidine šírenia „Dobra“ je schopný zničiť oveľa viac životov, než je toho schopné zlo samotné.

Záverečný obraz filmu, keď sa vykresľuje mapa USA s hranicami jednotlivých štátov tečúcimi kvapkami krvi po bielom podklade, nádherne vykresľuje spôsob ako sa stala Amerika veľkou.

Aj súčasní hrdinovia „MARWELL“ používajú svoje „FANTASTICKÉ“ sily a schopnosti na porazenie svojho „ZLÉHO“ nepriateľa, dôležitá je len nezlomná viera v to, že ja som ten kto stojí na strane pravdy a preto všetko negatívne, deštrukcia a vedľajšie straty na životoch, ktoré prináša môj boj, mi budú nakoniec odpustené.
Niekde som už čítal, že americkí filmoví hrdinovia sú v konečnom dôsledku oveľa škodlivejší, než oplani, s ktorými bojujú. Oplani budujú tie svoje impériá zla, aby nakoniec prišiel nejaký SUPERMAN „partizán“ a vyhodil im všetku tú nádheru do povetria.

Možno som sa odchýlil od témy, ale jedno mi z toho vychádza úplne jasne, americká populácia je pripravovaná a aj schopná v presvedčení o vlastnej výnimočnosti a pravde, takej úrovne deštrukcie, ktorá môže zmiesť všetko živé na tejto planéte, pokiaľ jej bude táto možnosť daná.

PS: Pre editora predchádzajúci príspevok som tu zaradil omylom, prosím nezverejňovať, alebo presunúť k "USA podporují nejzpátečnější národ na Středním východě", Ďakujem.

367793

15.11.2018 07:55

USA podporují nejzpátečnější národ na Středním východě

Nechajte kamarátov SUDOV zo západu na pokoji "nech žje Novičok"

lubosmat 212.?.?.?

Vo svetle tejto udalosti sa naplno prejavili takpovediac fundamentálne západné cennosti:

1) dvojtvárnosť
2) pokrytectvo
3) pätolizačstvo
4) predajnosť
5) ...

Všetci nad tým ohŕňajú nos, ale z hľadiska spustenia nejakej cielenej masmediálnej kampane, prípadne sankčného mechanizmu od politickej až po hospodársku úroveň je to len pľuvanec, oproti napríklad vykonštruovanej kauze „NOVIČOK“.

Veď nakoniec aj „Ruským“ NOVIČOKOM zasiahnutá Británia je monarchiou, kde z hľadiska historických reálií je britská kráľovská rodina jednou z najkrvavejších dynastií všetkých čias.

Spojené štáty, vzhľadom k súčasnému rozloženiu síl, už nemôžu narobiť vo svete
toľko škody, ako napáchali Briti.

To čo páchajú SAUDI na svojom obyvateľstve a na obyvateľstve JEMENU, je nič oproti tomu, čo napáchali a ešte aj určíte napáchajú ich veľkí spojenci z „DEMOKRATICKÉHO“ západu.

No a naša politická scéna tíško zadržuje vetry, a čaká čo vypadne z análov západu, aby sa potom mohla nadšene pripojiť.

367790

08.07.2018 18:49

Alza překročila hranici

Drží sa hesla: "Negativní reklama taky reklama!"

lubosmat 178.?.?.?

Ja som to v Alze, ktorá si to veselo, škrekľavo a nevkusne "vyřvává" aj na Slovensku, niekoľkokrát skúsil tiež, v ich starom obchode to ešte ako tak šlo, ale po presťahovaní sa bližšie do centra mesta, keďže chlapci "Jdou s dobou" to bola onakvejšia "pakárna", Skonštatoval som, že nie som asi "IN", nepostavil som sa do radu niekde na "ŠTART" a opustil som túto zrobotizovanú predajňu bez "pořizené". ..

Tovar čo som potreboval, som si nechal cez inú internetovú predajňu poslať priamo na adresu a bol som v "POHO".

Občas prechádzam okolo ALZÁCKEJ predajne, keď idem z obeda popri výdaji tovaru pre motorizovaných zákazníkov, majú to na západnej strane objektu. V lete cca. od 12 až do večera tam praži slnko ako v pekle, kolóna aut ako pred MC Donaldom (kam mimochodom už tieź roky nechodím), hotový horor.

Chlapci svojov nevkusnou reklamou vliezli kadekomu pod kožu ako vši, pre mnohých ľudí je asi ťažké sa ich jednoducho zbaviť.

365136

24.06.2018 00:23

Kérka

Kérka - tetovanie - závislosť

lubosmat 95.?.?.?

Osobne nie som zástanca žiadneho sebezdokonaľovania tetovaním, prepichovaním častí tela ostrými predmetmi a ovešiavaním sa ušľachtilými kovmi.

Kerky a tetovanie pokladám za, z väčšej časti módnu záležitosť, a pokiaľ sa jedná o nejaké drobné nápisy, odkazy alebo obrázky, móže to byť aj sympatické.

Motorkári na čoproch môžu svoje charakteristické tetovania pokladať za prejav spolupatričnosti k špecifickej kultúre.

No keď vidím, ako sa nádherné telá mladých kočiek postupne premieňaju na rôznymi maľbami zohyzdené tapisérie, mám z toho vcelku čudný pocit.

Človek tetovaním podstupuje nielen fyzickú ale aj mentálnu premenu trvalého charakteru, čo po niekoľkých opakovaniach môže ľahko vyústiť do závislosti.

Pokrytie veľkých plôch povrchu tela kakofóniou obrazov, už potom nie je otátkou vkusu ale diagnózy.

364880

28.05.2018 03:02

To, co vidíme v západní Evropě, není prosbou potřebných o pomoc, to je prostě okupace

RE: Kalergiho plán, žádná náhoda

lubosmat 178.?.?.?

Možno stačí maličká korekcia, aby to dávalo zmysel: > najmout do vrcholových funkcí států (ne)schopné "všeho za jidášský groš"...

Zoberte si napríklad činnosť sorošovského agenta Kisku (SAK), "rádoby" najvyšieho predstaviteľa "štátu" SR...

Myslíte, že by táto nesympatická Kiska bola zvoliteľná bez masívnej volebnej kampane podporovanej sorošovskou klikou?

Dnes sa vedie proti tejto "všeho schopné kreatuře" niekoľko súdnych sporov. zatrúbila síce akože na ústup, a ževraj už kandidovať na post v ďaľších voľbách nechce, ale to je len úhybný manéver, osobne si myslím že osvedčená taktika z predchádzajucej volebnej frašky bude použitá opäť?
1) všetok "mainstream" sa vrhne na očierňovanie vážnejších konkurentov,
2) očistený SAK od "kauzičiek" podáva na poslednú chvýľu prihlášku,
3) "mainstream" ho vykreslí ako nevinnú obeť a "filantropa",
4) zmanipulovaní a úplne zmätení voliči najatého SAK opäť zvolia...

364377

15.05.2018 22:17

Je Izrael psychopatický stát?

V čom vlastne žijeme my

lubosmat 178.?.?.?

Za socializmu fungovalo množstvo folklórnych súborov, ľudových rozprávačov a humoristov, a títo udržiavali aj cez verejnoprívne médiá akú takú atmosféru národného povedomia.

Za súčsneho "korporátneho fašizmu" sa dozvieme o nejakom folklórnom vystúpení len náhodou, a z "verejnoprávnych" médií sa len náhodou v prestávkach medzi "anglo-americkou" produkciou dozvedám, že som na Slovensku.

Mne to tak vychádza, že to je presne ten sionisticko-komunistický neomarxizmus, keďže sa účastníme s tichým súhlasom v rámci NATO dokonca aj agresívnych výbojov a nevyhlásených okupačných vojen.

364193

10.05.2018 15:57

Nápoj zapomnění

Hlavne aby sme rýchlo zbudli, kto podporoval Hitlera pri nástupe k moci

lubosmat 178.?.?.?

Kto podporoval Hitlera pri anšluse Rakéska?
Kto podporoval Hitlera pri rozbití Československa?
Kto silno držal palčeky pri útoku Hitlera na Rusko?

No predsa náš "milovaný západ" ....

Kto podporoval Porošenka pri nástupe k moci?
Kto podporuje vládnúcu neonacistickú kliku vo vojne proti vlastnému národu?
Kto silno drží palčeky Porošenkovi aby čo najviac naškodil Rusku?

No predsa náš "milovaný západ" ...

Kto podporoval radikálnych ilamistov pri nástupe k moci?
Kto poporoval a podporuje radikálnych ilamistov pri nivočení Afganistanu, Egypta, Líbye, Iraku a Sýrie? Kto silno drží palčeky islamistom aby čo najviac naškodili Rusku?

No predsa náš "milovaný západ" so všetkymi tími svojomi "naklamanými cennosťami" a tou ich prosperitou, za ktorú otrčilo a otŕča paprče nemálo "neárijcov, neanglánov a neizraelitov".

364088

05.04.2018 02:15

Válka s Ruskem?

Ak pochopíte pohnútky "zločinca", nebudete ho chcieť súdiť

lubosmat 178.?.?.?

A už vôbec to nedokážete vtedy, ak vykonával "zločin" riadený cudzou vôľou.

Boľševici rozvrátili pod jarmom "cudzej vôle" a pod opojením "nadobudnutej moci" Cárske Rusko. Na dlhé roky ho ovládli Komunisti, a nikto ich nechce obhajovať, teda určite ani Putin.

len figúrka zbavená vlastnej vôle nedokáže akceptovať vôľu "parlamentotvornej" skupiny občanov.

Štátnik si ich váži a stavia sa k ich názorom, ktoré sa nepriečia elementárnym pravidlám spolunažívania človeka s človekom v spoločnosti, s úctou a rešpektom.

Rovnaký princýp nazerania si musíme zachovať aj vo vzťahu k minulosti, ktorú nemožno revidovať, ale sa dá po určitej miere jej poznania pochopiť.

Kapitalizmus vo svojej evolúcii ešte nedospel, a ani nemóže dospieť ku kvalite, ktorá by ospravedlňovala nasilie voči iným spoločenským systémom, jednoducho z dôvodu nerevidovateľnosti minulých činov a ich súčasných dôsledkov.

Systém nemajúci rešpekt k životu vo svojom okolí, skôr či neskôr zahubí sám seba v toxickom odpade, ktorý sám vyprodukoval.

363465

04.04.2018 02:36

Válka s Ruskem?

Alebo nová vojna ideológií ? Demokracia proti Tradicionalizmu?

lubosmat 178.?.?.?

Putin, ktorý niekde povedal čosi v zmysle: "Ak Francúzi zakladajú svoje národné povedomie na Napoleonovi, nosiacemu smrť a nešťastie kdekoľvek šliapol, prečo by sme my mali zatracovať osobnosti, ktoré sú neodeliteľnou súčasťou našej histórie, aká by ona nebola", sa snaži viesť Rusko cestou Tradicionalizmu.

Za "Demokraciou" sa vždy ťahá súrodenec "Liberalizmus" so všetkými negatívami.

Model miešania kultúr "Kotol národov" spôsobuje stratu kultúrnej identity a akúsi sterilnú odovzdanosť, snívaj svoj americký sen, no a ak sa nepodarí, sám si na vine.

To čo by západ najradšej vykorenil z rusov je ich "Ruská Duša", bez rešpektovania tradícií s dôrazom na pochopenie vlastnej histórie sa im to môže ľahko podariť, tak ako sa to darí u nás.

363451

01.04.2018 01:53

Vydali ho! A nedostali ani těch 30 stříbrných

Ale dostali, dostávajú a budú dostávať

lubosmat 178.?.?.?

Eurofondy sú v EU kultúre tími povestnými "30-timi striebornými". Sú to peniaze, o ktoré sa môžu politické špičky "podeliť" s kým sa im len zapáči.

Z podrobených ekonomík tečú sovky miliárd EUR prevedených na doláre k zahraničným matkám, a za to sa spáť vracajú desiatky miliárd EUR z anonymného balíka tzv. štrukturálneho rozvoja, na ktorý sa skladajú svojimi daňami predovšekým zamestnanci a drobní živnostníci celej eurozóny.

Politická pakáž za tých "pár" strieborných pánovi "tzv. demokratického západu" veľmi rada vyhovie akoukoľvek oplzlosťou.

Z ruska sa do Čiech (ČS) nejaké pádne argumenty dostali naposledy v náklade s vracajúcimi sa ČS légiami, tie ale, Putin asi poslať nemohol, a sú už dávno v "pánu", teda poctivo rozdelené.

Naviac netreba zabúdať na možnosť prednáškovej činnosti v prestížnych zahraničných inštitúciách za "análoleznú" činnosť, po ukončení "úspešnej politickej" kariéry v tuzemsku.

363392

25.03.2018 19:02

Neoburžoazie, aneb strůjci kapitalistické apokalypsy
Druhá část

Nepotrebnosť legalizácie špinavých peňazí v nadnárodnom obchode

lubosmat 178.?.?.?

Veľa úspešných podnikov a dokonca aj serioznych bezpečnostných agentúr má svoje korene v zločine. Naštartujú svoj "Biznis" a potom akože "Panna Orleánska".

Korporácie a vo všeobecnosti nadnárodné organizácie nemajú okovy legislatívneho rámca nejakého štátu (únie, federácie), sú úplne mimo akéhoľvek práva, keďže to nadnárodné je len ako nejaké náboženstvo, všetci tomu veria ale takmer nikto sa tým neriadi.

Článok poukazuje na zločinné korene fungovania nadnárodnej (NVT), to vlastne odkrýva pravú príčinu, prečo ten organizovaný zločin na nadnárodnej úrovni tak dobre funguje, keďže sa deje v prakticky bezprávnom prostredí.

Poznámka: , troška sa v članku miešajú pojmy (trieda / vrstva), neviem či ide o marxistické vnímanie spoločenstiev, alebo o to kapitalistické?

Povyk, čo sa týka kryptomien pramení z toho, že jedna už globálne celom dobre funguje, a tou je dolár.

Problém je len ten, že zločinné praktiky nadobúdania obrovských ziskov tejtonadnarodných (NVT) sa krvavo odrážajú v sférach ich záujmov.

Niekto mi kedysi dávno povedal, aby si bol finančne úspešný nepotrebuješ nič vyrábať, stačí keď sa postavíš so správnou sieťou do správneho toku peňazí, a niečo sa tam už na teba nalepí.

Celá globalizácia je o vytváraní tokov virtuálnych peňazí, kde korysťou sú tí "šikovní", ktorí svojou činnosťou úplne zničia vnútorné trhy s akýmikoľvek komoditami, od pukancovej kukurice až po umenie.

363236

22.03.2018 10:07

Útok Sorose: Co čeká východní Evropu po odstoupeních na Slovensku a ve Slovinsku?

Na výplatnej listine tohto zmrda sú už "takmer všetci"

lubosmat 212.?.?.?

V živote sa asi každý z Vás stretol s "Judášskym pokušením", niekto podľahne a iní nie.

Tí čo nepodľahnú zostanú zväčša prešľapovať na mieste (v politickej, mediálnej, alebo dokonca podnikateľskej kariére) a s tými ostatnými sa akosi počíta a napredujú.

Schopnosť odlíšiť či sa môj úspech zakladá na poctivej práci alebo na pchaní sa "niekam" má v snahe o kariérny rast asi len málo ľudí.

363190

09.02.2018 12:20

Kdy se Spojené státy budou zodpovídat za své války a agrese?

Pkiaľ bude existovať štátny terorizmus, dolár a vojnová doktrína USA!

lubosmat 212.?.?.?

Dolár je nadnárodná mena a pritom jej životaschopnosť je existenčne závislá od vojenskej doktríny USA. Pokiaľ by bola moc okupačných vojsk a vedúca úloha USA podlomená, alebo nejako významne spochybnená, mohlo by to spôsobiť kolaps svetového monetárneho systému založeného na dolároch.

Financovanie štátneho dlhu USA požičiavaním dolárov od súkromnej spoločnosti umožňuje neustále zvyšovať vojenské výdavky, ktoré sú nevyhnutné na chod „Fašingtonskej“ vojnovej mašinérie pôsobiacej po celom svete, navršovanie výdavkov je odôvodňované nárastom napätia "terorizmu" vo svete.

Zástancovia tzv. „Tvrdej ruky Fašingtonu“ odôvodňujú nelichotivé výsledky v boji s terorizmom "Diktatúrami", ktoré sú za bordel vo svete podľa "Fašingtonu" zodpovedné„Mäkkým prístupom“ , skrátene, že nejednali dostatočne rázne a tvrdo, ináč by sa očakávaný účinok „určite“ dostavil.

Je len paradoxom, že najlepšie sa darí teroristickým skupinám, všade tam, kde pôsobí okupačná armáda USA, tento fenomén bije do očí, každému nezávisle zmýšľajúcemu človeku.

Vymýšľajú sa sankcie a hospodárske obmedzenia všetkého možného druhu za kadejakú volovinu, najnovšie sú vedené sankcie aj proti "dopingu" športovcov "jednej darebáckej krajiny", ale aby sa konečne vnieslo svetlo a zatočilo s čiernym obchodom s ľuďmi, drogami a zbraňami, toho sa asi nikdy nedočkáme.

362384

25.01.2018 11:44

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

Problém je, že o vzdelávaní sa v našich končinách už len "Žavní"

lubosmat 212.?.?.?

Každá Vláda v SR mala v programe niečo o vzdelávaní, len zabudli na to, že ak niekto chce aby si žiaci vážili učiteľa, musí byť tá hodnota vedomostí zhmotnená do učiteľa alebo vysokoškolského profesora aj hmotne ocenená.

Vzdelanie nie je samo o sebe zárukou úspechu, ale domnievať sa, že možno zvyšovať na trhovom základe úroveň školstva je rovnaký nezmysel .

Pravdou je, že generácie dozrievajú mentálne neskôr, než to bolo v minulosti, a preto majú niektorí pedagógovia pocit, že učia tú nesprávnu vekovú kategóriu operencov.

Úroveň žiakov a študentov sa odvíja od ich sociálno-ekonomického pozadia a motivácie učiť sa. Nakoniec to dopadá na školách, zvlášť na vysokých tak, ako v našom športe, kde športujú prevažne tí čo na to nemajú fyzicky a vzdelávajú sa tí, čo na to nemajú mentálne a psychicky, o tom kde a za akých podmienok cvičia prípadne sa učia rozhodujú peniaze ich rodičov.

Takíto protežanti sú v športe a na školách ako mor, narušujú tréningy a výučbu a ťahajú schopných smerom dole.

PS: Na pedagógov sa pozerajú ako na otravný hmyz, veď kto ich to tu chce poučovať? Nímand, čo sa nezmôže ani na poriadnu Škodovku?

362108

14.01.2018 11:13

USA a Izrael zintenzivňují hybridní válku v Sýrii

Ako prelomiť protivzdušnú obranu protivníka

lubosmat 178.?.?.?

Len nedývno sa objavili úvahy vojenských analitikov z Fašingtonu o tom, ako prelomiť ruské systémy PVO S300, S400, S500 ..., s použitím masívneho útoku dronov.

Uvažovali o tom, že protivník vyplytvá drahú nebezpečnú PVO na nevýznamné a lacné ciele, čím sa otvorí cesta pre skutočne účinnú útočnú techniku, ktorú už nebude mať čo ohroziť.

A hľa, prvá perlička je na svete.

Po potopení atómovej ponorky Kursk, podobne zareagovali Rusi a upustili od stavby "Odstrašovacích gigantov", začali vytvárať projekty (bojové člny a ponorky) takmer neviditeľné pre PVO protivníka a vo veľkom počte, schopné nosiť veľmi účinné zbrane, ktoré móžu napríklad potopiť lietadlovú lóď.

Aby boli takéto korytá schopné komukoľvek veľkému ublížiť, musia byť napojené na dokonalý komunikačný systém, ktorý im potrebné koordináty na presný zásah dá.

Preto je aj jasné prečo sú z útoku obviňovaní USA a Izrael, lebo nikto iný v tomto priestore potrebnými prostriedkami spojenia na podporu takýchto dronov nedisponuje.

361919

23.11.2017 14:42

Velký rozklad Západu: K čemu vedou špatná rozhodnutí?

RE: Ruská propaganda nič viac

lubosmat 212.?.?.?

Skúste do svojich prepočtov započítať negatívny demografický vývoj, starnutie populácie a zvýšenie nákladov na vzdelanie.

Štatistiky sú ovplyvnené aj vysokým prisťahovalectvom, pričom pochybujem, že všetci imigranti do RF sa hrnuli na vysoké školy.

Západ riešil (deformoval) tieto štatistiky napríklad univerzitami tretieho veku.

Podobný pokles v porovnaní s obdobím okolo roku 2000 sme myslím zaznamenali aj my (vyšehradská štvorka), a to tu žiadny Putin „nevyčíňal“.

361158

13.11.2017 09:16

Kdo by se měl zodpovídat za zdevastovanou Sýrii?

RE: Ono to mělo dopadnout úplně jinak

lubosmat 212.?.?.?

U nás to tiež dopadlo po roku 1945 "inak" a nakoniec sme po "Ideologickej porážke 1989" všetko západu pekne zacvakali, a to nielen v naturáliách.

Všetko je to o tom, kto tomu bordelu v Sýrii vládne, a či je schopný udržať kontinuitu moci bez "hlúpej revolúcie".

Prečo si myslíte, že dodnes existujú kráľovstvá, alebo napríklad taká ústava USA, ktorá je prakticky bezo zmien až do súčasnosti?

Je to preto, že zachovaním kontinuity moci sa nemusí žiadna hegemóna pred vlastným obyvateľstvom a svetom kajať, a teda ani zodpovedať za zločiny, ktoré napáchali minulé vlády doma a v zahraničí.

Ak sa nedajbože v Sýrii vyskytne vláda, ktorá sa ospravedlní za "zločiny minulosti", tak to bude tá prehra, za ktorú obyvateľstvo a celá krajina poriadne zacvaká.

361021

10.11.2017 13:19

Kdo by se měl zodpovídat za zdevastovanou Sýrii?

Devastácia alebo investície?

lubosmat 212.?.?.?

Dôležité je v prvom rade určiť vinníka.

Zo strany "Západu" je to jednoznačne Baššár Asad.
- v Iraku bol vinný - Saddám Husain,
- v Líbii bol vinný - Muammar Kaddáfí
- v Srbsku bo vinný - Slobodan Milošević ...
Najlepší vinník je mŕtvy vinník, aby sa už nemohol brániť.

Rusi im to riadne skomplikovali, keďže nielenže Baššár Asad neprehral, žije a stále je pri moci, no hotová katastrofa.

"Marshallov plán" bombami zinvestovanej ekonomiky sa asi konať nebude, žiadnu výkladnú skriňu skvelého kapitalizmu v predpolí Iránu nikto budovať nemieni.

360980

10.10.2017 05:04

Velká americká lež o ISIS a SDF –„Kurdistán“ a nové války o naleziště plynu

Sankcie vedie západ len proti regulárnym vládam, teroristov podporuje

lubosmat 78.?.?.?

Ako to, že nelegálnemu obchodu so surovinami sa zabraňuje až fyzickým obsadením ropných a plynových nálezísk, naviac ak všade dookola sú samí "spojenci".

Zmysel to dáva, len ak doplníme "spojenci" proti komu - spojenci proti regulárnej vláde v Damašku.

Všetci si prajeme slobodný a prosperujúci Kurdistan, ale nie ďalšie Kosovo alebo skôr Afganistan.

Americkí projektanti sociálnych systémov majú bohaté skúsenosti s výberom správnych ľudí, tak aby strojček bežal, alebo sa skôr zadrhával, tým správnym spôsobom a smerom.

360443

09.10.2017 11:49

Proč zůstáváme chudými příbuznými?

Zabudnite na znárodnenie 2.0

lubosmat 212.?.?.?

"Vzpomínám si, jak v Moravii vyráběli sporáky pro Francii, ale neprodávali je tam. Sporáky se vyvezly do Francie za nízkou cenu a tam dostaly značku francouzské firmy, pod kterou se prodávaly."

Takto my dnes vyrábame pre zahraničných "Chlebodarcov" skoro všetko, budujú tie svoje filiálky kadetade "Na zelenej lúke", a "Chudobný" štát zabezpečuje infraštruktúru, ochranu investícií a vzdelanú pracovnú silu (tá postupne dochádza).

Po roku 1989 sa dostala k moci skutočná mafia, ktorú postupne vytlačila zo svojich pozícií zahraničná finančná oligarchia, mimochodom z 99% pôvodom podvodníci a gauneri očistení od podhubia minulosti.

Čo znamenalo znárodnenie?
Presun kapitálu, majetku, výrobných kapacít a ľudských zdrojov pod kontrolu štátu. Štát tak mohol smerovať spoločenský produkt v prospech celku.

Nevýhodou bolo, že malý trh nebol schopný absorbovať nadvýrobu, a v podmienkych vonkajších sankcií, ak aj Vás pustia k nejakému obchodu, tak len s minimálnym ziskom.

"Odnárodnené" je takmer všetko:

1) Banky,
2) Podniky,
3) Obchodné siete,
4) Služby,
5) Armáda,
7) Politika

Kto si myslí, že takto sa buduje národný štát, a na základe takýchto pradpokladov je možné budovať svetlý zajtrajšok, je prinajmenšom kolom bachnutý.

Donútiť "pekný slovom" cudzie subjekty, aby svióje zisky realizovali tam kde peniaze zarobili je čistá fantastika.

360422

08.10.2017 19:54

Biopaliva a bioblázni

Biopalivá naša budúcnosť

lubosmat 78.?.?.?

Ocitáme sa v post-apokaliptickom svete, bez fosílnych zdrojov energie.

Stádo otrokov, pardón poľnohospodárskych robotníkov, využívajúc svoje vlastné extrementy na hnojenie repkových polí dosiahlo výnos 1500 l repkovej bionafty z hektára.

Rastlinné zvyšky po žatve dajú otroci skŕmiť obmedzeným stádom dobytka, obmedzeným čo do počtu, aby svojím meteorizmom nezvyšovalo množstvo skleníkových plynov v atmosfére.

Dorobené biopalivo odovzdajú otroci vyvoleným, ktorí žijú v "zakázanom mieste", kde poriadajú bláznivé preteky na bio-automobiloch.

Premnoženie ľudstva nie je problém, čím väčší počet exkrementujúcich otrokov, tým väčšia bio-zábava.

360406

03.10.2017 10:23

Co ti říká vlast?

RE: Finančné otroctvo a národné povedomie

lubosmat 212.?.?.?

Milióny dolárov vložených do disidentov a politickej elity priamo z amerického rozpočtu, sociálne inžinierstvo podľa Soros, Kissinger, Albright, Nuland .... To sú dôvody prečo sme to nemohli ustáť. ň

Konštatovanie nie je plač, len ma mrzí, že to nechápete – keď si totiž nakoniec povieme že rodina je to najcennejšie, čo nám v tomto prehnitom a „prolhaném“ svete zostalo, tak Vám začnú strpčovať život asociálnymi odchýlkami, a v prípade, že začnete vnímať niečo ako národ, vnucujú Vám svetoobčianstvo a globalizačné idei.

Celý tento „business“ stojí nemalé finančné prostriedky, ale vypláca sa, keď produkuje indivíduá, ktoré si myslia že všetko je OK a obviňujú sami seba, že sa narodili v hlúpom národe a že jednoducho aj oni sami sú hlúpučký a musia sa od manipulátorov ešte veľa a veľa učiť, aby sa nakoniec stali nimi a v konečnom dôsledku škodili svojmu národu ako stredovekí Janičiari.

360267

02.10.2017 11:22

Co ti říká vlast?

Finančné otroctvo a národné povedomie

lubosmat 212.?.?.?

,alebo prečo sú v Rakúsku priemerné platy niekoľkonásobne vyššie ako v ČR alebo SR?
Druhá časť vety bola otázka, ktorú mala zodpovedať deťom na strednej škole moja manželka, toho času stredoškolská učiteľka.
Dotkla sa pri vysvetľovaní schopnosti rakúska udržiavať si akýsi národný kapitál a určitej spoločenskej dohody v systéme, ktorý je pre ľudí nákladnejší, než u nás.
Môžem potvrdiť, že pri poslednej návšteve v rakúsku dosiahla priemerná útrata pri večernej návšteve reštaurácie cca. 25-30.- € na osobu, u nás by z toho vyšli dve osoby, tam však tieto zariadenia praskajú vo švíkoch a u nás, aj napriek polovičným cenám max. do 50% obsadenosti.
Rakúsko, bolo akceptované medzinárodným spoločenstvom ako neutrálna krajina s vlastným obranným a ekonomickým systémom (dtto. dokonca dlhšiu dobu sa týka Švajčiarska).

Čo sa stalo nám?

Od konca II. Svetovej vojny do roku 1999 akési zadržiavanie, aby sme moc netrčali v tom socialistickom bloku, no a po „kapitalistickej revolúcii 2.0“ sme sa dočkali nového povojnového usporiadania, o ktorom sme ani netušili, že sa na nás chystá.

Porevolučné vlády bez rozdielu rozpredávali štátny majetok do rúk kadekomu bez chrbtovej kosti, uisťovali nás o dobrých kapitalistoch z „Marsu“ a čo ja viem čo ešte nám naklamali, aby sme v očakávaní na úspech prežili 28 rokov a nič, diletantstvo a hlúposť trestné nie sú, zlý úmysel dokázať tiež nemôžeme, a kapitalizmus je tu ako vyšitý, však pár ľudí sa predsa má dobre, a tak sa stále máme o čo usilovať.

To, že nás pomaličky vtiahli do finančného otroctva, keď investície sú tu len na to, aby sa maximalizoval niečí zisk v krajine, kde je „lacná pracovná sila“, lacné vstupy do výroby jednotky produkcie a slabá právna ochrana zamestnancov, o tom sa nehovorí.

Príklad: Cudzie banky si celoročné zisky z „východu“ delia doma v svojich centrálach na sviatočné odmeny svojich zamestnancov.

Položili ste si otázku koľko zisku z predaja jedného automobilu hociktorej značky vyrobeného na Slovensku nám zostane?
Je to podobné ako pri výrobe alkoholu – výrobné náklady sú na jednotku produkcie nízke, ale predaj sa realizuje niekde inde, niekým iným, s úplne iným ziskom a úplne iným rozdelením peňazí.

Peniaze pre nás z toho bohvieaké nie sú, ale zato máme mozole a kopec odpadu z výroby, môžeme sa v ňom prácou zocelenými rukami prehrabávať.

360259

08.07.2017 10:48

Světové „fake-impérium“ a boj s ním

Strojcovia "farebných revolúcií" ???

lubosmat 95.?.?.?

Možno efektívny nástroj pre nábor krovia "farebných revolúcií". Veľa ľudí ktorí sa účastnia "protestných pochodov" sú len akousi ozvenou, odrazom nasadených síl a prostriedkov mašinérie v pozadí (disent, mimovládne organizácie, extrémistické zoskupenia, obchodníci s prostitúciou, drogami a zbraňami, a predovšetkým tajné služby).

Táto mašinéria sama tvorí podmienky na rozkladný proces "farebnú revolóciu" (Ukrajinský majdan), a niekedy využíva zlú spoločensko-ekonomickú situáciu, ako sú napríklad katastrofálne dôsledky sucha na hodpodárstvo v Sýrii, ktoré sužuje krajinu prakticky od roku 2009 až po dnes.

Aký zahraničný liek je najlepší na krajinu v problémoch, navyše s "neposlušnou vládou"?

- sankcie,
- farebné revolúcie
- podpora terorizmu (pardon ozbrojenej opozície),
- jednostranná kritika vlády zo strany OSN,
- priame ozbrojené vmiešavanie sa do vyvolaného konfliktu bez mandátu OSN,
- humanitárna pomoc v prestávkach medzi bojovými akciami...

358909

03.07.2017 13:54

Něco pro pedagogický sbor

RE: Sme naj..horší v príprave na riešenie polodebilných testov. .

lubosmat 195.?.?.?

Na Slovensku je ešte stále veľa konzervatívnych učiteľov a snažia sa deti čomusi naučiť, čomusi, na čo sa dávno prestali tlačiť poriadne knihy a neexistuje na to ani poriadna metodika.

Za akých platových podmienok sú ochotní títo pedotropi ešte učiť sa ani nepýtajte. Firemná upratovačka, má v našich kapitalistických podmienkach vyšší mesačný príjem než štátom „živená“ učiteľka, pričom k tomu navyše dostane pracovný odev, obuv, poriadnu metlu, gumené rukavice s kýbľom a handrou.

Keď vymrie generácia snaživých „skutočných“ učiteľov a nastúpi generácia učiteľov pracujúcich s intuitívnymi programami plnými tabuliek a polodebilných testov, vtedy konečne naučia slovenské deti robiť tieto prihlúple testy, pochybujem však, že budú aj „skutočne“ niečo vedieť.

358796

26.06.2017 11:22

Evropská unie: podaří se potlačit vzpouru na lodi?

Zabúdate na "humanitárny" vkald Francúzska v Kongu a v Mali

lubosmat 212.?.?.?

Aj Francúzsko po vzore najväčších kolonizátorov novoveku GB a USA strká pravidelne svoj rypák do záležitostí bývalých kolónií a musím povedať že s rovnakým „úspechom“.

Západný prístup ku kolóniám a „neokolóniám“ sa nezmenil.

Memorandum kolonialistu môže znieť:

My kolonialisti vyhlasujeme že v mene blaha a dobra nášho ľudu:
- robíme svoje „Manažérske“ rozhodnutia,
- nám vydali do rúk Vaše skorumpované vlády Vaše bohatstvo,
- budeme užívať Vaše bohatstvo a prácu Vašich lacných rúk,
- ...
- budete akceptovať našu vôľu bez výhrad a so slepou dôverou,
- budete akceptovať našu obchodnú politiku,
- budete sa nám klaňať v našich chrámoch (bankách a obchodných reťazcoch),
- budete nakupovať vojnové technológie do našich základní na Vašom území na Vaše vlastné porobenie,
- budete niesť následky Našich delami presadzovaných obchodných zámerov kdekoľvek na svete(smrť, nezamestnanosť, migrácia a imigrácia)
a vtom nám boh pomáhaj.

358643

21.06.2017 14:02

Názor experta: USA chtějí i nadále hrát geopolitickou hru, aby „brzdily“ Rusko

Stále ten istý scenár

lubosmat 195.?.?.?

Vznik albánskeho Kosova po bombardovaní legitímnej vlády a za podpory CIA vycvičenej a vyzbrojenej UČK.

Teraz vzniká pod taktovkou USA kurdská enkláva v Sýrii, a má byť použitá na obsadenie Rakky a nahradenie miestneho obyvateľstva Kurdmi.

Nepáči sa to ani legitímnej vláde v Sýrii a ani Turecku, ktoré sa bojí vzniku Iracko- sýrskeho Kurdistanu a tým k nárastu emancipačného tlaku Kurdov v samotnom Turecku.

Cieľ USA je jasný „žiadne rýchle urovnanie konfliktu!“ , ale vysoké stávky na rozpad Sýrie založený na etnickom princípe.

358487

10.06.2017 11:02

Komentář k závěrečnému komuniké vůdců skupiny G7

RE: Souhlas s výhradou ..

lubosmat 95.?.?.?

Problém je že "Rýdze zlato" sa na nič moc nehodí, je primoc mäkké. Tak isto je to so železom ... Zliatiny kovov sú kvalitnejjšie a prímesami dosahujeme želateľné vlastnosti.

Napríklad, keď sa Štúrovci pokúsili vytvoriť modernú spisovnú slovenčinu zmiešali kostru latinčiny s niektorými slovenskými nárečiami a inšpirovali sa tiež češtinou. Týmto síce vytvorili jeden z najťažších jazykov sveta, na druhej strane ale ochudobnili slovenčinu o množstvo výrazov a jazykových inotajov,rýdzo slovenského pôvodu, ktoré postupne zanikli.

Čeština sa myslím vyvýjala viac evolučne, čo ju prevrátilo do podoby veľmi modálnej a prispôsobivej mluvy.

Globálna bastardizácia svetových jazykov a kultúr vzorcami pôvodne agresívnych a nie veľmi prispôsobylých národov nás tlačí k zjednodušovaniu a postupnej retardácii vlastných schopností a intelektu.

358317

04.06.2017 21:02

Přední američtí vědci potvrzují, že současným cílem USA je dobýt Rusko

To, čo letí rýchlo a mení dráhu letu, alebo nezanecháva za sebou tepelnú stopu sa zostreliť len tak jednoducho nedá

lubosmat 95.?.?.?

Otázka prelomenia protivzdušnej obrany je dávno vyriešená. Rusko dávno upozornilo USA, že nič /vrálane ich vlastnej PVO/ nie je schopé účinne zachytiť súčasné nosiče balistických rakiet.

Aj keď sa snažia USÁCI a NATOVCI dostať so svojimi PVO čo najbližšie k ruským hraniciam, a akože budú zostreľovať nosiče balistických rakiet už v prvej fáze letu, moc neverím, že je to technicky vôbec možné.

Navyše, keď rusaci čoraz častejšie demonštrujú svoju schopnosť vystreliť hoocičo z akejkoľvek mobilnej platformy alebo z hocičoho, čo je len trocha väčšie ako dreveně plávajúce koryto.

358185

04.06.2017 20:42

Jako štvaná zvěř...

Otec fajčil 40-tku od zhruba 20-tky až do svojej smrti v 58-čke

lubosmat 95.?.?.?

Ja som v živote vyfajčil jeden a pol cigarety, prvú z frajeriny a druhú polovicu som zahodil v okamžiku, keď som zistil že sa cítim s cigaretou v hube ako idiot.

Ľudia prepadnú tomuto zlozvyku z nespočetných dôvodov a taktiež s tým z rovnakého množstva dvovodov nemôžu prestať.

Otec mal dve prepoviedky: "Udené mäso dlhšie vydrží." a "Čo cigareta, to klinec do truhly." V jeho prípade bola bližsie k pravde druhá verzia.

Zo skúsenosti viem, že ako dlhoročnému pasívnemu fajčiarovi /Otec fajčil aj doma v kuchyni a dokonca aj v izbe, kde sme všetci spali/, ten dym a popolček z cigariet zo subjektívmneho hľadiska až tak nevadí.

Horšie je to však, keď vo vašej rodine nikto nefajčí a Vás ráno prebudí odporný zápach zaflusanej tlejúcej lajtky od suseda žijúceho niekde v blízkosti Vášho dokorán otvoreného okna, keby myseľ zabíjala, už by bol dávno tento priateľ ranného dúšku nikotínu na kolomaž.

Je veľa obťažujúcich vôní, ktoré sú neúmyselným dôsledkom ľudskej činnosti a musíme sa s nimi zmieriť, to je často egoistický argument neohľaduplného správania sa fajčiarov.

Som ochotný rešpektovať fajčiarov s ich zlozvykom na vyhradených miestach, ale fajčenie na miestach verejných (Autobusové zastávky, štadióny, kiná, pred hlavnymi vchodmi do obchodov a verejných inštitúcí, a v neposlednom rade aj z okien alebo balkónov panelákov, internátov a hotelov) odsudzujem.

358180

24.05.2017 09:02

Těsně před „latinským jarem“?

"Križovatka ideológií"

lubosmat 212.?.?.?

Dostala sa mi do uší nedávno vysoko ocenená práca jedného nášho stredoškoláka, o slovenskom štáte v období pred a cez druhú svetovú vojnu.

Vyjadril sa k situácii ktorá vznikla po vtrhnutí Fašistickej armády a ich "spojencov" na územie SSSR, ako ku križovatke, kde sa stretli tri ideológie:

1) Fašistická,
2) Komunistická
3) Moderná západná demokracia

Manželka, ktorá mi časti tej práce čítala povedala že sú tu veci pomenované pravými menami.

Kladiem si však otázku ak mladý človek hovorí o ideológii "Modernej západnej demokracie" má na mysli tú ideológiu ktorá:

a) Podporovala, a to nielen zovretými palčekmi, od samého počiatku nástup Hitlera k moci?
b) Zradila myšlienky spoločnej bezpečnosti v európe v Mníchove 1937 tzv. "Mníchovská Zrada"?
c) Vyčkávala prakticky až do 6.júna 1944 s otvorením západného frontu, a až "podľa vývoja situácie na bojiskách v Rusku a Európe otvorila spotené pästičky a prestala skandovať za Hitlera?
d) Úplne zbytočne (vo vzťahu ku kapitulácii Japonska) zhodila na bezbranné civilné obyvateľstvo v Hirošíme a Nagasaky 6. augusta 1945 atómové bomby?
e) Bezohľadným bombardovaním ničila za demarkačnou líniou smerom na severo východ civilnú a priemyselnú infraštruktúru a zachraňovala pred spravodlivým trestom väčšinu fašistrických pohlavárov (niektorým v latinskej amerike dokonca donedávna z USA vyplácali štedré dôchodky)?
b) Vytvorila agresívny vojenský pakt, ktorý slúžil a slúži viac na presadzovanie hegemonistických záujmov západnej oligarchie než na obranu proti vonkajším hrozbám zúčastnených?

Bohužiaľ ak máme nazvať veci pravými menami išlo len o stret dvoch ideológií :
Komunistickej a Fašistickej, a ak máme hodnotiť na čo sa podobá štátna mašinéria USA a celkovo západných neokolónií, tak v mnohých ohľadoch sa to viac podobá na fašizmus, než na nejakú formu liberálno - demokrtického konsenzu.

357938

17.05.2017 00:16

Profesor Rainer Mausfeld, přednáška na téma: Strach mocenských elit z národa

Mýty o ideológiách a revolúciách más

lubosmat 95.?.?.?

Môj nebohý otec nám večne vtĺkal doma do hlavy "robotnícka trieda, strana a vláda a čo my sa rozumieme do politiky, naša mať že je dedinčanka a jeho svokor (môj dedo) kulak.

Vtedy sa mi tomu naozaj chcelo veriť, veď všetko bolo ideoógmi "komunizmu" tak dobre vymyslené, len prečo mala pradu mama, keď občas otca "zarytého komunistu" upozornila na to, že kde sa so svojou čestnosťou hrabe, keď kadejaká podšívka sa má v tom "komunistickom blahobyte" ako prasa v žite, a u nás doma je stále život akosi o chlebe, vode, nejakej tej streche nad hlavov a obnosených veciach po príbuzenstve z mesta.

Po 89 som pochopil, že:
1) vznešený názov "robotnícka trieda" možno kľudne nahradiť pojmom "dav alebo tupé stádo".
2) sebevznešenejjšia ideológia neslúži k rozvoju ale utláčaniu,
3) tzv. "revolúcie" nie sú prejavom vzbury más, ale dôsledkom nezodpovednosti vládnucích elít

Jedno ale socialistom nemožno uprieť, obmedzením bohatstva elít sa snažili celkom účinne budovať, resp. brániť mier.

Kapitalizmus prináša opäť prostredníctvom elít nie slobodu a demokraciu, ale strach a vojnu.

357845

08.05.2017 23:05

Absurdita vystřídala jinou

Keby bolo na amíkoch tí by ako deň víťazstva najradšej oslavovali deň humanitárneho bombardovania Hirošimy a Nagasaky

lubosmat 95.?.?.?

USA na konci vojny masívne bombové investície umiestňovali kde mohli, keďže už mali dobre spočítané, komu vystavia po konci vojny mastný účet.

Smola pre nás bola v tom, že sme časť toho účtu po 89 museli zaplatiť aj my sami. Hoci sa náš Mashallov plán priamo nedotýkal, sanovali sme ho po "ideologickej" prehre v studenej vojne spoločne s EÚ.

Nie každý zasran hompáľajúci sa na Heydrichových kolenách mal to šťastie predať majetok Nemcom a potom ho ešte dostať zveľadený komunistami v reštitúciách.

357698

07.05.2017 16:21

Rothschildové a Macron aneb diskutabilní vzorec RF=RF

Nerobte si ilúzie volebný systém je kreovaný tak aby vyhrávali peniaze

lubosmat 95.?.?.?

Tí čo ich nemajú musia stavať na populizme. U nás v posledných prezidentských voľbách bolo 18 kandidátov a plagáty a propganda zmanipulovali volebné stádo tak, že vyhral človek, ktorý po tom, ako ho pred voľbami médiá a proamerická propaganda pasovali za akéhosi modrého "filantropa" nevie nič iné ako všade vytrubovať o nutnosti zvýšiť výdaje na zbrojenie /rozumej na nákup amerických vojenských technológií/ na 2% HDP.

357672

02.05.2017 00:51

Politik, který chce, aby Francie zmizela, se může stát jejím prezidentem

Ani pravé ani ľavé, sú len strany korytové!

lubosmat 95.?.?.?

Naučili sme sa deliť strany na ľavé a pravé ... dokonca delené podľa sexuálnej orientácie.

Podsúvanie kolektívnych orgánov a v konečnom dôsledku ich volených zástupcov do rozhodovania je skutočne snaha o zbavenie sa zodpovednosti za rozhodovanie.

Nie však politci alebo volení zástupcovia sa vyhýbajú schovávaním sa za voličov zodpovednosti za svoje konanie, ale tí ktorí stoja v pozadí týchto profesionálnych "kecalov po česky žvanilov".

Politici, volení zástupcovia sú na vyšsích stupňoch riadenia platení zamestnanci, a ako takí veľmi náchylní, keďže ich posty sú spravidla obmedzované volebným obdobím, na korupciu všetkého druhu, a bohužiaľ aj schopní všetkého možného svinstva.

Tí ktorí ovládajú peniaze a majú ambície ich prostredníctvom ovplyvňovať dianie v spoločenských systémoch, zneuživajú dôverčivosť vličov a predajosť politikov pre svoje egoistické a megalomanské ciele.

Disidenti, profesionálni revolucionári, ozbrojená opozícia, žoldnieri, nájomní zabijaci ... boli a vždy budú platení rovnakými pánmi peňazí.

Prejavom zlyhania schopnosti riadenia, alebo určitej netrpezlivosti týchto pánov peňazí, na ceste k dosiahnutiu svojich cieľov, je bohužiaľ veľmi často vojna.

Idea jediného boha alebo jediného vládcu peňazí nám vnucuje predstavu konečného riešenia sveta bez vojen, kde už nebude žiaden ďaľší vládca peňazí proti ktorému treba štvať nejaké zmanipulované stádo otrokov.

Je tu však problém so smrteľnosťou a následným delením majetku.

Nakoniec sa musíte sami rozhodnúť či chcete aby peniaze pôsobili živelne s rizikom konfliktov, alebo či sa dá vymyslieť niečo, ako peniaze vo vzťahu k jednotlivcom nejakým spôsobom spútať /obmedziť/, aby nás v konečnom dôsledku nezničili?

357596

26.04.2017 14:52

Je euroland na pokraji rozpadu?

Nie národ, ale bankový systém určuje, akú menu štát vlastne bude mať

lubosmat 212.?.?.?

Keď sme sa dostali z tzv. „sovietskej okupácie“ pod „usácky neokoloniálny vplyv“, tak medzi prvé diktáty čo po nás chceli bola liberalizácia bankovníctva.

Veľmi rýchlo naše banky prestali byť naše, peniaze z ich privatizácie sa po niekoľkých kolách násilnej devalvácie pôvodnej meny rýchlo vyčerpali a novovzniknuté pobočky cudzích bánk s miestnymi názvami mohli začať ťažiť na dobitých teritóriách pre svoje „nadnárodné matky“ čo to dá.

Potom už len stačilo presvedčiť „politických ekonómov“, že prijatím cudzej meny za svoju vlastnú vlastne nič nestrácame, dokonca získavame výhodu voľnejšieho pohybu tokov peňazí. Tieto rozvírené toky peňazí však v niektorých ekonomikách spôsobujú prievan v peňaženkách a niekde sa akože dobre majú.

Krajiny, ktoré odolali tomuto tlaku sú stále vo fáze devalvácie meny voči štandardom (£,$ možno €), a nech robia čo robia vždy podľahnú tlaku vládcov týchto peňazí, a v konečnom dôsledku len lacno vyvážajú prácu mimo vlastné hranice.

To že banky štatisticky nedokážu zarobiť ani zlámaný groš sa vie už dávno, hrajú veselo „Black – Jack“ s vašimi peniazmi a politici im k tomu hlasno skandujú.

357457

23.04.2017 23:27

Divergentní dialog

Stále liečime symptómy a nie chorobu

lubosmat 95.?.?.?

1) Len časť Európskej civilizácie sa hlási ku "kresťanstvu",
2) Európske hodnoty sú len prázdny pojem (to čomu sa dnes opäť na "západe" klaniame rozpútalo dve svetové vojny),
3) To čo marginálne charkterizuje európsku kultúru dneška je "Sterilita",
4) Európsky mediálny priestor je infikovaný americkou "pseudokultúrou",
5) Koľko NATO a amerických základní vo "Vašej krajine" ešte treba, aby ste boli ochotní, bez disidentských peňazí, tajne napísať na roh susedovho domu "YAENKEE GO HOME"?
6) Koľko ešte treba za tie "slávne americko-európsko-západné" hodnoty nakúpiť zbraní pre bojovníkov na križiackych výpravách a v rôznych zástupných vojnách?

Áno strach je tu oprávnený: Sterilnú európsku kultúru možno ľahko infikovať amerikanizmom, ale taktiež je tu za určitých okolností možnosť postupnej islamizácie európskej spološnosti.

Určite to bude krok späť, ale čo už: "Vivat Spartaá".

357410

07.04.2017 08:23

Terorismus je nástroj politického nátlaku tam, kde chybí argumenty

Centrum svetového zla opäť priamo útočí na ďalšiu suverénnu krajinu

lubosmat 78.?.?.?

Znova na základe:
- vykonštruovaného použitia chemických zbraní ,
- bez mandátu OSN

Ako chce zatočiť USA s Asadom, keď si nevie poradiť s povstalcami v Mosule?

Vlastne áno organizovanú a štrukturovanú výkonný moc možno zničiť likvidáciu malej politickej špičky.

Boj proti chaosu je vec úplne iná, hlavne keď proti nemu vlastne ani bojovať nechce.

Ovce veselo bľačia v ohrade a čakajú na svoj súdny deň, nájomní vlci sa preháňajú po cudzích salašoch, pozrite na nový obraz NWO "S USA na večné časy a nikdy inak", lebo vlk je divý a krvilačný teror, občas sa môže pomýliť a navštíviť aj "spriatelený" salaš.

356991

30.03.2017 14:38

Manipulují naše děti a když se na to přijde, hrozí žalobami

Skúste vložiť do prehliadača odkaz na príspevok Nikitu Michalkova

lubosmat 212.?.?.?

http://www.besogon.tv/mikhalkov/128-daleko-li-ot-t...

V príspevku je zakomponované video, kde je krásne doložené o akú "tolerantnosť" (v náboženských otázkach toleranciu) slniečkárom, genderom a podobným vymetencom ide.

Pôvodná podstata slova tolerantnosť /tolerancia/ je schopnosť niečo zniesť, vydržať, či niečomu odolať. Už v samotnej podstate tohto termínu sú akési limity, lebo niečo vydržať, odolávať tomu a znášať to nejde do nekonečna, musí nastať nejaký spoločenský kompromis, alebo konsenzus.

Nový zmysel tomuto termínu podsúvajú novodobí zástancovia "multi-kulti"
požadovaním prijímať všetko cudzorodé bez reptania, nereagovať na odlišnosti a pasívne všetko cudzie prijímať.

Naučte sa byť ľahostajní k svojmu okoliu a navyše sa nijako voči okoliu neprejavujte, aby Vás niekto neobvinil z "netolerantnosti" alebo "netolerancie".

Výsledok takéhoto vedenia má svoje dôsledky – v spomenutom príspevku sa takýmto spôsobom spomedzi nás generujú naozaj výnimočné osobnosti, ktoré o nás na medzinárodných fórach vytvárajú skutočne tak, ako sú len toho schopní, ten najlepší obraz.

356758

17.12.2016 06:57

Skutečný příběh skutečné nemocnice a masakru v Aleppu

Položte si otázku č.1: Existovali vôbec niekedy reálne „opozičné politicke sily“, ktoré by mohli niečo zmeniť bez PEŇAZÍ

lubosmat 91.?.?.?

Nezmyselné predstavy o tom ako „ľudia z ulice“ menia svet svojimi „politickými požiadavkami“ sú z ríše fantázie, alebo minimálne vykonštruované silami v pozadí „revolúcií“, ktoré sami masové protesty alebo nepokoje vyvolali.

Tieto „sily v pozadí“ si veľmi dobre uvedomujú, že sociálne, spoločenské ... REVOLÚCIE... žiaden pokrok, alebo okamžité zlepšenie pomerov neprinesú, skôr naopak, prinášajú: CHAOS, ÚPADOK a SMRŤ.

Otázka č. 2: Prečo „Kolíska DEMOKRACIE“ nestrpí na svojom území žiadnu formu protestov, odporu, alebo revolty proti vládnej moci?

Pričom, naproti tmu všade vo svete, kde sa im to hodí za účelom oslabenia politickej moci „OPONENTOV DEMOKRACIE“, takéto trenice podporuje, alebo dokonca organizuje a vyvoláva?

Amerika sa postupne menila od Koloniálnej dŕžavy GB, cez otrokárstvo, mafiánsky raj, rôzne formy kapitalizmu, až po dnešnú formu Kryptofašizmu, ktorý tak veľmi obdivujú p. Merkel a dobre platené kreatúry v európskom parlamente.

Všetko sa to dialo postupne, a bez nejakých pompéznych REVOLÚCIÍ, a ľudia z ulice s týmito zenami nič moc nemali, alebo len to aby ich niekto vyhnal na ulicu a zahádzal papierikami „VOĽTE BÍNA“.

354160

13.12.2016 01:06

Itálie – zinscenované referendum, rodí se další parlamentní puč

RE: Jeden bod bych přidal

lubosmat 178.?.?.?

V ekonómii nie je jednoduchá logika.
Štát je motor, ktorý dokáže vytvárať energiu zhmotnenú do spotreby, v závislosti na stupni industrializácie.
Náš problém je v tom, že náš industriálny motor je navrhnutý na to, aby ťahal dopredu iných.

354098

03.12.2016 12:05

Odkaz Fidela Castra: Síla idejí. Život v solidaritě

RE: Furt nevim

lubosmat 78.?.?.?

Dobrý tip,
len k tomu dodám, že keď sa v roku 1986 vrátil môj otec z troj-týždňového pobytu na Kube, okrem iného spominal na stretnutie s kanadskými turistami - farmármi.

Ukazoval mi dlane rúk a hovoril, pozri sa mi na ruky, mám ich ako slečinka /hoci sme v tej dobe svojpomocne stavali rodinný dom, moc to na jeho rukách vidno nebolo/, tak si predstav rozprával mi, ruky manželky toho farmára boli plné mozoľov a mocné ako u vzpierača.

Na dovolenke boli dvaja, na dva týždne v čase, keď na ich farme moc práce nebolo a mohli tam nechať ich jediného syna, aby sa o tých 20 koní a 120 kráv postaral, a aby sa pri tom nenudil mal naviac opraviť nejakú zberovú mašinu a traktor, to všeto sám, lebo sezónni robotníci v zime na farme neboli.

U nás v tom čase zúril "rozvinutý socializmus" a družstevníci sa mali ako prasce v Žite, o niečom takom, ako "drina na Vlastnom" v podmienkach rozvinutého "kapitalistického voľného trhu" ani len netušili.

353818

02.12.2016 22:16

Odkaz Fidela Castra: Síla idejí. Život v solidaritě

Solidarita chudých k bohatým je IN, solidarita k ľuďom bez rozdielu je OUT!

lubosmat 78.?.?.?

Mal som to šťastie, počas štúdií na vysokej škole, mať za spolužiakov štyroch kubáncov. Mali rôznych predkov /číňanskych priekupníkov, talianských mafiánov, mexických indiánov, španielskych konquistadorov/, ale jedno mali spoločné, na hrudi s hrdosťou nosili tričká s podobizňou Ernesta Che Guevaru a hrdo sa hlásili ku kubánskej revolúcii.

Pamätám si na jeden rozhovor. Pozerali sme sa v jeden októbrový večer roku 1988 z okna internátu a vychutnávyli posledné teplé lúče pomaly zapadajúceho slnka. Stáli sme tam v chodbe pri okne na dvanástom poschodí Ja, jeden čech a dvaj kubánci.

Čech nadával na nejaké problémy s uhorkami a pravdaže vinil za to „Komunistov“, Husáka a celkovo celý systém, ktorý nám umožňoval prakticky zadarmo študovať, ale hľadiac cez optiku častého návštevníka tuzexu a dovezených rádií SONY, SANYO, SHARP ... na tom našom ulopotenom „SOCÍKU“ nevidel nič dobré. Predával spolužiakom pravidelne pár litrov domáceho vína, aby mal na benzín do svojej Škodovky.

On nevidel, keďže s kubáncami netrávil víkendy na internáte, jazvy od cukrovej trstiny na rukách niektorých z nich, mali s tým skusenosti, keďže sa táto práca dobre platila. Aj to bol dôkaz, že mechanizovaný zber bol na Kube v plienkach, a to ja vďaka „Demokratickým“ sankciám.

Napriek tomu krútili hlavou a nenchali na zriadenie na Kube a na svojho vodcu nič dopustiť. Svorne tvrdili, My nie sme ako Vy, u nás takéto názory nie sú medzi ľuďmi zdieľané. Čech povedal, však počkajte onedlho to bude aj na Kube tak, ako u nás.

Mýlil sa, Kubánska revolúcia nebola danajským darom proletárov z Ruska, vychádzala z potrieb kubáncov samotných. Ani 28 rokov od toho rozhovoru sa na Kube k žiadnej pomarančovej revolúcii neschyľuje.

Kuba nekopíruje žiadne podstrčené modely zriadení, ide vlastnou cestou. To len my sme boli viac komunistický, než boľševici a dnes sme viac demokratický, než demokrati, lan sami sebou už byť nevieme.

353801

11.11.2016 13:21

Málo známá fakta o zbraních

US strieľajúci psychopati sú dislokovaní na svetových bojiskách

lubosmat 212.?.?.?

, a okrem toho aj naša "totalita" pred rokom 1989 sa mohla popýšiť veľmi malou násilnou trestnou činnosťou a nízkou kriminalitou.

Ameriku začína ovládať štátny teror „človek môže byť zastrelený“ pri pokuse vytiahnuť si pred príslušníkom z nákupnej kapsy peňaženku, nieto ešte nejakú vec, čo sa na zbraň podobá.

353304

20.10.2016 12:02

Jak polští poradci dojí rozpadající se Ukrajinu

RE: Nejak zde nevidím napsáno

lubosmat 212.?.?.?

Aj tak by som rád niečo k tomuto tandemu Mikuláš-Miklóš pridal:

Predaj 51% podielu slovenských telekomunikácií Deutsche Telecomu za polročný zisk ST ...

A hlavne, čo vie málokto:

V čase keď sa rokovalo na najvyššej úrovni o európskom železničnom prepojení Belehrad – Berlín, tak na trase tejto magistrály medzi Budapešťou a Viedňou bola aj Bratislava.

Z neznámych dôvodov sa vtedajšia vláda pod vedením Mikuláša tohto rokovania nezúčastnila a „Zbytočná stanica v SR“ sa jednoducho vyškrtla.

Myslím, že vtedy boli obidvaja vo Fašingtone, kde im asi udeľovali ríšske kríže za chrabrosť a dobré služby, alebo niečo také.

Súčasťou tejto stanice situovanej v Petržalke malo byť aj podzemné (popod Dunaj) tunelové prepojenie s hlavnou stanicou, čo mohol byť pekný základ pre budúce Metro.

Vždy si s “láskou“ spomeniem na týchto obetavých ľudí (ktorí sú schopní pre blaho svojich chlebodarcov (USA) urobiť čokoľvek, trebárs aj radiť Banderovcom na Ukrajine ako prešustrovať posledné gate), keď sa plazím v kolóne každé ráno do práce, vediac, že aj vďaka týmto dvom vizionárom sa situácia na bratislavských cestách nezlepší minimálne ďalšie dve dekády.

Keď má niekto tak mocného ochrancu, ako je samotný Fašington, tak nám naozaj nezostáva nič iné než čumieť. Aj Prasidenta máme takého "dolárového", keby si strýčko SAM na tej pumpe kdesi v USA nevšimol, čo je to za PAKO, dodnes by tam leštil hamburgerom výhľad z SUW.

352745

04.10.2016 10:54

Nevládní organizace a mechanismus hybridních válek

Príležitosť robí zlodeja.

lubosmat 212.?.?.?

Socializmus priniesol slobodné povolania a disidentov.
Kapitalizmus priniesol nezamestnaných a teroristov.

Dôsledky ich činnosti sú ďalekosiahle ale jedno majú spoločné disidenti a teroristi sú riadení a platení z rovnakých zdrojov.

V krajinách ako je tá naša už chronicky v priemysle chýba niekoľko 100 000 vysokokvalifikovaných pracovníkov a naproti tomu sa na uliciach potuluje niekoľko 100 000 nevzdelávateľných darmožráčov.

Toto pouličné žrádlo pre kanóny je ako stvorené na vytváranie protištátnych štruktúr, veď kto z nich by už mal rád krajinu, kde sa treba živiť poctivou prácou, alebo nedajbože slušne podnikať.

Pre príklady takto fungujúcich štruktúr netreba chodiť ďaleko. Najskôr miliardy dolárov na výcvik správne mysliacich „Demokratov“ , potom Nulandovej koláčiky, podpaľačstvo, streľba, pád vlády jedného skorumpovaného idiota, nahradenie idiotom ešte horším a skorumpovanejším, vedúcim vojnu proti vlastnému národu.

Výsledok je smrť niekoľkých tisícov ľudí a upadnutie krajiny do ekonomickej recesie, „liečenej“ pod dohľadom užitočných idiotov (Mikuláš, Ivan ...) svetovou obchodnou bankou a MMF (s nami na večné časy a nikdy inak).

Rozdiel medzi okupantami je len v tom, že keď u Vás sú rakety len preto, aby vás donútili poslúchať, s tým sa ešte niečo robiť dá, ale keď sa k Vám rakety dostanú preto, aby si niekto ochraňoval svoje úroky Vašich dlhov v bankách, tak to je už definitíva.

352363

21.09.2016 08:45

Rusko nemá na Západě spojence

Dôvod udržiavania chaosu - tvoje problémy sú moja výhoda.

lubosmat 212.?.?.?

„Amerika je nebezpečný nepriateľ, no spojenectvo s ňou je smrteľné.“ H. Kissinger.

Podobný kľúč na udržiavanie chaosu použili páni chaosu nedávno aj v Afganistane, keď dostával Taliban na frak a „hrozilo“ ukončenie konfliktu jeho totálnou porážkou, Američania sami bez zjavného dôvodu najskôr zbombardovali vlastnú misiu, ukončili boje a začali s Talibanom mierové rozhovory.

O čo ľahšie je narobiť škody druhej strane a nútiť ju v tejto patovej situácii k mierovým rozhovorom s teroristami.

Provokácia USA bola načasovaná presne na čas ruských volieb. Nikto by si nedovolil na takúto provokáciu reagovať, nejakými odvetnými opatreniami a už tobôž nie údermi.

Putin chce byť za každú cenu poslom mieru, lebo len mier môže zasadiť tvrdý úder pozícii dolára.

Chaos a vojna je výhodná len korporáciám a ich plánovaným ziskom, navyše pre udržanie dolára v hre je to kľúčový faktor.

Páni chaosu už nedovolia žiadnu vietnamskú krízu. Na svetových bojiskách nechávajú zdochýnať svojich vojakov už len sporadicky, v nejakých štatisticky nevyhnutných prípadoch.

Americká verejnosť je s týmto stavom zmierená, aj vzhľadom k neustále rastúcemu počtu imigrantov a žiadateľov o občianstvo USA. Narastajúci počet obyvateľov USA hravo eliminuje tieto „vojnové straty“.

352026

16.09.2016 16:49

Transatlantická dohoda TTIP je možná mrtvá, ale přichází něco ještě horšího

RE: Straším zprava, straším zleva

lubosmat 213.?.?.?

Ste ochotní podpísať 1600 strán anglicky písaného textu, ktorému nerozumejú ani samotní Angličania?

Tak toto by nemal podpísať zo zásady nikto, kto má zdravý rozum, už len preto, že to predkladajú kanadské spoločnosti naviazané na americké korporácie.
Prečo tak strašne potrebujú kanadské (americké) korporácie nejakú ochranu svojich investícií, a nestačí im férová dohoda postavená na základe práva platného v krajinách podnikania?

Zrejme preto, že sú to dohody pre indiánov, na základe ktorých profituje len jedna strana a indiáni to určite nie sú.

Venovali sme priveľa času na obdivovanie tej vašej hory rudy, čo tam máte „zbytočne nevyužitú“, podľa článku 12345 zmluvy BLABLABLA, ktorú ratifikovala EÚ ste povinní nám okamžite umožniť ťažiť, alebo nám zaplatíte pokutu vo výške hodnoty 10 ročného zisku predpokladanej ťažby, arbitrážny súd v tejto veci zasadá v Montreale...

351892

14.09.2016 08:38

Patnáct let po 9/11, nikdy nekončící válka

Americká vláda utráca na vojny proti všetkým a všetkému v podstate virtuálne peniaze.

lubosmat 212.?.?.?

Darmo budeme počítať aké sú priame alebo nepriame vojnové výdavky USA, tieto čísla nič nehovoria o tom koľko skutočnej práce bolo vynaložené samotnými Američanmi na tento kšeft.

Cez USA si udržuje svoju hegemóniu svetová oligarchia, ktorá frčí predovšetkým na dolároch a na menách ktoré sú kryté dolármi.
Stručne povedané hodnota amerického dolára je krytá americkou vojenskou hrozbou a množstvom krvi ktorú je americká vojnová mašinéria schopná každoročne preliať vo svete.

Je v tom až priama úmera: čím väčšia hrozba a viac obetí , tým väčšia hodnota amerického dolára.

Aby to však mohlo fungovať musí sa dolár niekde hromadiť, a on sa hromadí na účtoch svetovej finančnej oligarchie, navyše dopyt po dolároch vzniká v deficitoch vládnych výdavkov – alebo v zadlžovaní štátov napojených na tento jednosmerný dolárový oligarchický systém (hromadenie bohatstva malej skupinky ľudí ako základ fungovania súčasného svetového poriadku).

Virtuálne doláre sa vo vojensko-priemyselných komplexoch premieňajú na reálne zbrane, použitím ktorých vznikajú skutočné obete vojnového násilia.

Výrok:
„Prečo nemôžu veľké banky skrachovať? Lebo sú priveľmi „virtuálne“ bohaté na to, aby si mohli dovoliť padnúť!“

Možno aplikovať aj nasledovným spôsobom:

„Prečo niektoré svetové mocnosti nemôžu prestať zbrojiť? Lebo sú priveľmi „virtuálne“ závislé na obchode so zbraňami, aby si mohli dovoliť prestať bojovať!“

351818

25.08.2016 14:15

Rusko-íránská strategická spolupráce zcela mění situaci

Vtrhnutie Turecka do Sýrie a súčasná vzdušná podpora USA tejto invázie to naozaj mení všetko!

lubosmat 195.?.?.?

V článku bola predpokladaná hysterická reakcia USA na „Incident“ popísaná.

Turecko zostrelí ruský bombardér z dôvodu pár sekundového preletu nad územím Turecka počas nalietavania na pozemný cieľ v Sýrii.

1) Erdogan zostrelenie obhajuje a rozíde sa z RF.
2) Erdogan po nevydarenom puči dementuje svoju účasť na zostrelení bombardéru , a obviní nepriamo za tento incident USA, resp. ľudí, ktorí sú zodpovední za pripravovaný puč a boli riadení osobami, ktoré sú pod ochranou v USA.
3) Erdogan sa opäť prikláňa na stranu RF.
4) Turecko z podporou USA vtrháva do Sýrie proti IGIL a pravdaže aj Kurdom, pretože na kurdskej svadbe atentátnik zobral zo sebou 52 životov KURDOV.
5) Ruská odpoveď nikde, keďže nechceme III. svetovú.
6) Turecko a USA vytvárajú podmienky pre vznik „domáceho odboja“ za vytvárajúcou sa demarkačnou líniou, a alternatívy západnej marionetovej vlády proti Bassár eli Aszadovi, s ktorou jedinou bude "demokratický západ" ochotný jednať.

351502

25.08.2016 13:51

Český stát v tichosti a bleskurychle vyhostil tři mladíky po rvačce v Benešově, aniž by sdělil jejich národnost

Nový svetový poriadok alebo definovanie centra moci?

lubosmat 195.?.?.?

Označenie „NWO“ som prijal asi ak ako „IGIL“ – nedefinuje to žiadnu konkrétnu inštitúciu ale je to dosť dobré ako pracovný názov na popísanie akéhosi problému.

Som stotožnený s tým, že NWO je pre niektorých z nás niečo ako vyjadrenie pôsobenia moci svetovej finančnej oligarchie.

Smerovanie tokov peňazí ovplyvňuje politiku hospodárskych subjektov produkujúcich všetko od špendlíkovej hlavičky až po medzikontinentálne nosiče atómových bômb, nepriamo sa tak ovplyvňuje politika a zahranično-politické smerovanie dotknutých štátov, kde tieto hospodárske subjekty operujú.

Pád socializmu bol akceptovaný verejnosťou z mnohých dôvodov, jedným z nich bolo centrálne prerozdeľovanie peňazí, často na nezmyselné a neefektívne projekty, prípadne nezmyselné dotácie.

Európska únia svojou koncepciou, hoci postavená na princípoch „voľného trhu“, rovnako koncentruje peniaze „daňových poplatníkov“ na jednom mieste a následne prerozdeľuje podľa akéhosi imaginárneho kľúča na rovnako nezmyselné a neefektívne projekty.

Veľmi dobre vieme, že nám „Frau Merkel“ cez podporu integrácie „Imigrantov“ nevráti ani desiatok toho, čo z nás svetový finančný systém od „Šaškárne 1989“ vytrieskal, ale naopak po roku integrácie opäť o čosi viac zaťaží tento finančne vyciciavaný „Pindostan“.

Neviem kedy nastal ten moment, keď štáty prestali byť pánmi vlastných mien, ale súvisí to nejako s fungovaním svetovej obchodnej banky, medzinárodného menového fondu a amerického FEDU. Cez tieto inštitúcie sú kontrolované spojené štáty americké, a následne všetky marionetové vlády, ktoré boli postavené na šírení americkej demokracie do sveta, vrátane celej slávnej EÚ.

PS: Jedným z nádherných príkladov tohto ekonomického „pindostanu“ je to, ako vehementne sa všetci na "Demokratickom západe" stavajú do jedného šíku na podporu sankcií proti Rusku z dôvodu „Anexie“ Krymu, a na druhej strane som nepočul o jedinom opatrení alebo sankcii smerujúcej proti vládam, ktoré priamo, alebo nepriamo podporovali a niektoré naďalej podporujú „IGIL“.

351501

04.08.2016 19:31

V prázdných slovech z Říše vlají falešné vlajky

Omyly „Globálneho prediktora“ alebo „Někde udělali soudruzi chybu!“

lubosmat 78.?.?.?

Svetová oligarchická elita funguje od samého počiatku systémom „pokus – omyl“.

Keď čítam aké demagogické nezmysly dokáže zo seba vyplodiť Heinz Alfréd Kissinger, ktorý bude v jednom kuse tárať o akomsi islamskom imperializme a zároveň popierať ten americký. Vychvaľovať americký postup vmiešavania sa do záležitostí krajín počas celej arabskej jari, a nadávať na to ako im Rusi svojím zásahom v Sýrii všetku tú demokratizáciu islamského sveta dobabrali, veď sa mohli mať už všetci minimálne tak dobre ako na Haiti (mimochodom najchudobnejšej krajine sveta), kam tento karibský ostrovný štát dostalo dobre mienené riadenie z Fašingtonu, Somálsko sa už tiež priblížilo tomuto ideálu "importovanej demokracie".

Je mi na zvracanie ako americká štátna elita, ktorá je šľachtená GP riadeným starostlivým výberom, pokračuje v zahraničnej politike presne v tomto Kissingerovskom duchu.

Len sa pozrite na diktátorov, ktorí skutočne vyorali krvavé brázdy do svojich národov, a pritom sa dožili pokojného dôchodku, rovnako ako slávny Torkemáda (Kladivo na čarodejnice).

Vendeta v ponímaní mafiánskych vojen na Sicílii a Neapole nie je vlastná žiadnemu národu na svete. Vražedné vyčíňanie jedincov môže nastať náhodou, nikdy sa však nestáva pravidlom.

Ak je niečo choré v činoch tzv „Fundamentálnych teroristických vrahov“ tak to je tá pravidelnosť, s ktorou sa tieto skutky dejú.

Islamský svet je v „riadenom“ chaose hádam stovky rokov, nikdy sa však neprejavoval exportom tohto chaosu za svoje hranice, tu museli priložiť svoju ruku k dielu skutoční páni chaosu – americká štátna elita pod taktovkou GP.

351094

16.07.2016 10:11

NATO rozšiřuje vojenskou přítomnost podél ruských hranic, lže jak o závod v rámci příprav na Barbarossa II

A čo bude s rezervnou armádou v EU krytou USÁCKYM dolárom?

lubosmat 95.?.?.?

Tak o tom nepadlo ani slovo.

Aj tak by to bolo nakoniec ako v naších centrálnych bankách.

Chcete navýšiť objem vašej meny, nakúpte dolárový toaleťák v rovnakom objeme.

Chcete svoje vlastné hračičkové ozbrojené sily v EU, navýšte rezervnú okupačnú armádu krytú USÁCKYM dolárom!

Stavy US vojenskych okupačnych vojsk v EU neustále rastú a o spoločnej európskej armáde a bezpečnosti sa stále len a len "ŽVANÍ"!!!

350496

03.07.2016 07:29

Inkluze nebo exkluze?

Amerika kotol národov, alebo ľuďom sa páči Monroeizmus a Trumanizmus!

lubosmat 95.?.?.?

Monroeova doktrína bola prakticky rozšírená na celý svet a Trumanova na celý postsovietsky priestor.

Zvyšovanie životnej úrovne domáceho obyvateľstva ziskami založenými na intervenčnej politike a vytváraní vojensky a finančne závislých kolónií je viac fašistická ideológia, než liberálno-demokratická.

Krajina „neobmedzených možností“ sa stala lákadlom ľahkého života pre ľudí z celého sveta a populácia v USA narástla do úctyhodných cca. 323 miliónov. Mechanizmus –izmov zabezpečuje dostatočný prísun energie z kolónií, aby tento parazit pekne profitoval, a migrácia mu nerobila závažné problémy.

V Európe existuje tiež zopár štátov, či starších „amerických“ kolónií, ktoré majú schopnosť na základe modifikovaným –izmom vytvýrať dojem blhobytu a absorbovať zvýšený počet imigrantov. Pre nás a väšinu EU štátov to bude znamenať jedine zvýšenie tlaku, na tak alebo onak napätý sociálny systém.

Niekedy mám pocit, že Anglicko odstúpilo svoje kolónie do sféry vplyvu USA, ako platbu za otvorenie západného frontu dňom D 6.6.1944 , keď už bolo nad Slnko jasné, že ich „hnedý kôň Fricko“ závody nedokončí.

350135

22.06.2016 13:19

Červená čára překročena

AK sa naučíte ich jazyk, budete rozumieť o čom hovoria, ale ja tak nič nepochopíte o ich zámeroch.

lubosmat 212.?.?.?

Mentalita a logika niektorých národov pre nás zostane navždy záhadou. Angličania si vymysleli nový jazyk, ktorý sa ani za mak nepodobá tomu Shakespearovskému, sprehádzali logiku gramatiky a vytvorili „modernú“ angličtinu, táto forma jazyka sa ujala vďaka koloniálnej politike GB a neskôr USA takmer po celom svete ako univerzálna forma dorozumievania.

Je na čase zopakovať príklad potomkov Robina Hooda, odmietnuť jazyk kolonizátorov a urobiť to čo v dávnych časoch urobili Briti Francúzom. Máme dokonca určitú výhodu, nemusíme si jazyk ktorému kolonizátori nerozumejú vymýšľať.

Ani si neviete predstaviť, koľko škody narobili znalci jazyka kolonizátorov z našich radov, keď podpisovali a nechali podpisovať podvodné zmluvy so západom v období Neokolonizácie našich krajín po roku 1989.

Aké škody páchajú na sebavedomí našich národov zapredané a cudzie médiá pôsobiace v našom mediálnom priestore sa dá len ťažko popísať. Aký vplyv majú médiá na osprostievaní národa sa posledný krát výrazne prejavilo počas posledných prezidentských volieb.

Len oni sú schopní s podaním ruky vraziť Vám nôž do chrbta a zároveň žiadať ospravedlnenie že kladiete priveľký odpor ich ostrému presvedčeniu.

349841

16.06.2016 08:38

NATO odhaleno jako odrazový můstek ISIS do Sýrie

Nie neutralita a mierový rozvoj ale vojnová zóna a život v strachu!

lubosmat 212.?.?.?

Ak sme sa niekedy dívali na možnosť ponovembrového vývoja 1989 z hľadiska orientácie stredoeurópskeho priestoru, tak to bola jednoznačne neutralita. V otázke zahranično-politickej orientácie západom platení disidenti a postkomunistickí zapredanci obišli mienku verejnosti a položili náš osud do rúk jastrabom.

Koho by napadlo, že dlhodobé plány jastrabov nás poženú za 25 rokov od novej okupácie k militarizácii a opätovnej konfrontácii s východom po vzoru Fűhrera.

Ukrajina s oneskorením prežíva kolaps neutrality, keď vnútropolitické zmeny riadené zo západu odstrihli štedrú ruskú podporu za tento status. USA im ako náhradu ponúka život na chvoste EÚ a možnosť nahonobiť si astronomické dlhy. Nový priestor kde p. Mikloš môže snívať svoje vlhké sny o dobrom západnom súkromnom kapitále.

Západ /teraz NATO/, presne ako pred očakávaným pádom tretej ríše /teraz ISIL/ otvára tentoraz nie západný, ale „Turecký front“ a využívajúc Kurdov na vytvorenie demarkačnej línie vo vnútrozemí Sýrie.

Dočkáme sa nového Berlína, ktorého novodobým obrazom bude Aleppo?

Priznám sa, že veľ mi ťažko som sa zmieroval s tým, že projekty Komunizmu, Fašizmu, Talibanu, Al-Qaedy, revolúcií Zamatových, Revolúcií Oranžových, Arabskej jari, Majdanov, ISIL ... sú z jednej a tej istej dielne.

Plán je jednoduchý nepriatelia sú všetci a prostriedky na ich zničenie nevyberané. Rozložiť, ovládnuť a zotročiť.

Stále všetci riešia akúsi korupciu, to jest neoprávnené obohacovanie sa, ale nie je náhodou korupciou aj financovanie, kupovanie a zvýhodňovanie určitých názorových skupín v spoločnosti?

Zahraničné záujmy investujú neustále nemalé prostriedky do rôznych subjektov cieľových krajín od Greenpeace až po ISIL, a nenarobíme s tým nič, lebo všemocná neviditeľná ruka trhu nás riadi zisk je naším Molochom.

349569

13.06.2016 10:57

Nácvik na třetí světovou válku

Psychologická nákaza – máte zlého jedinca v národe – národ je potom zákonite zlý

lubosmat 212.?.?.?

Démonizovanie Hitlera – Nemecko je zlé,
Démonizovanie Stalina – Rusko je zlé,
Démonizovanie Saddama - Kaddafiho – Assada – Putina ...
Tieto implantované stigmy zostanú veľmi dlho na tvári národov a predajné masmédiá tomu nasadzujú korunu.

Milujeme zlodejov a vrahov, lebo je tu síce smrad ale tak teplo.

Nenávidíme celé národy, lebo sú onálepkované stigmou implementovanej nenávisti .

Sú schopní a vždy pripravení priniesť „svoju slobodu“ cudzím národom aj za cenu ich fyzického vyhladenia.

Prečo pre nich existuje dobrý a zlý tyran, terorista, vojna ...? Zrejme vždy podľa toho na ktorej strane sú ich výhody, tam je aj zákonite strana dobra.

Keď sa pozriete do zákerného oka chiméry západného sveta nájdete tam len podriadenie alebo smrť, iná alternatíva neprichádza do úvahy. Podpisujú len pre nich výhodné dohody a s ich kreovanými podmienkami.

To čo nám teraz vládne v celoeurópskom priestore „česť výnimkám“ je vychovávané podobným spôsobom, ako keď sa šľachtia mačky a psy, zameriaš sa na určité znaky a postupne selektuješ želanú formu kreatúry (mloka).

František Ringo Čech v nejakej televíznej relácii odpovedal na otázku /na 110% percent s ním súhlasím/: „Podľa Vás sú pri svojich zlých rozhodnutiach politici niekým riadení, alebo sú tak sprostí?“ Ringo odpovedal niečo v zmysle /Ospravedlňujem sa za nepresnosť/: „Podľa toho čoho sme svedkami v európskej politike jednoznačne vychádza, že sú riadení, ale tá sprostosť tiež musí byť ich neoddeliteľnou súčasťou!“

349502

10.06.2016 10:30

Švýcarsko se zřeklo životního komunismu

RE: Jaký komunismus? Jen narovnání trhu práce a debyrokratizace.

lubosmat 212.?.?.?

"systém mohl běžet jen na základě důkladnějšího vykořisťování vnějších provincií"

A múže nadále!

Aj na príklade Švajčiarska možno poukázať na dôležitý fakt: Kapitalizmus funguje na legalizácii podvodu a princýpe víťaz berie všetko.

Víťazom moderných vojen 20-teho storočia neboli mocnosti, vždy to bola v prvom rade nadnárodná finančná oligarchia, ktorá zabezpečila tomuto ostrovu pokoja pod Alpami prosperitu a možnosť tvoriť vysoké HDP.

Reálny socializmus ukázal aké sú limity výkonu spoločnosti, ktorá dlhodobo žije pod jarmom sankcií a nemôže zúročiť svoj kapitál výkupom lacnej produkcie z "Tretieho sveta".

Udržať súčasnú nerovnováhu produkcie vo svete je v záujme všetkých "sociálne-kapitalistických" štátov, lebo len chudák poškodený vojnou alebo dôsledkami revolucií zamatových alebo pomenovaných podľa ročných období je nútený podpisovať nevýhodné zotročujúce zmluvy s "libertariánmi!".

349433

08.06.2016 09:27

Konec M. A. D. – začátek šílenství

„Demokratickému“ svetu vládne armáda Führerov a posledným nepriateľom novodobej elity sa stal „Človek“.

lubosmat 212.?.?.?

Človek pochádza z opice, no niektorí ľudia sa pod ťarchou svojho „úspechu“ transformovali na svine.

Globalizácia neprináša globálny trh, ale globálny Fašizmus, neprináša šance pre všetkých, ale pre nikoho.
Tisíce Američanov ročne zomiera v konfliktoch, ktoré majú udržať pri moci zopár extrémne bohatých „Amerických“ rodín.

Výrok slovenskej Kisky: „Ľudské práva nemôžu byť nadradené nad obchodné záujmy!“ dáva jasnú správu o konci sveta.

Pán Beckova nadradil život psa nad život človeka, a len preto že sa jednalo o povesť nakoniec sa dočkal spravodlivej odplaty.

„ právo jedince na „svobodu projevu“ by mělo proporcionálně odpovídat tomu, kolik peněz utrácí na její nákup a přesvědčení ostatních, aby hlasovali tak, jak po nich požadují, nebo aby jim koupili to, co chtějí“

LUCIE: „Středověk nekončí, středověk trvá!“

PS: V Rusku niektoré kruhy stále špekulujú o možnosti krátkodobého splavnenia tzv. „Mexického prielivu“ od Floridy až po Toronto, cca na 24 hodín. K tomuto odvetnému kroku nie je potrebné sa k americkým brehom ani priblížiť, stačí odpáliť reťaz podmorských vodíkových náloží v tichomorí na hranici kontinentálneho šelfu, čím by došlo k obrovskému podmorskému zosuvu a následná vlna Tsunami by zaplavila takmer celý severoamerický kontinent na celých 24 hodín, než by všetok ten nahromadený odpad spláchla do atlantického oceánu.

349338

26.05.2016 03:33

CIA spojuje George Sorose s teroristickými bombovými útoky

Prečo sa „Teroristi“ netransformujú na „Anarchistov“?

lubosmat 91.?.?.?

Odpoviem si sám, lebo: „Teroristi“ sa dajú odpaľovať na diaľku, a ich cieľom sú takmer vždy nič netušiace masy. Naproti tomu „Anarchisti“ sa odpaľujú sami, a ich cieľom sú za všetko zodpovedni mocipáni, hlavne „Wormongeri“.

PS: „Teroristov dodnes štedro financujú „Wormongeri“, a paradoxne „Anarchisti“ prednedávnom napríklkad na UA dostali k moci „Wormongerov“, ale keďže nemuzicírovali za vlastné, asi to tiež boli "Teroristi", alebo žeby "Spravodlivým hnevom Rozhorčený dav"?.

Ciieľom „Anarchistov“ je vyvolanie chaosu podkopaním výkonnej moci, a výsledkom je nakoniec teror.
Cieľom „Teroristov“ je vyvolanie strachu a paniky, a výsledkom je: že by TIGER?

Európa sa začína na vlastnej koži presviedčať, že "Terorizmus" je dobrý sluha, ale zlý pán.

348856

19.05.2016 13:51

Hillary Clinton: „Pokud budu prezidentkou, zaútočíme na Írán… Budeme schopni je zcela vyhladit.“

Trump svoju úlohu splnil, ešte nám zahrá svoju labutiu pieseň a poblahoželá Killery k víťazstvu!

lubosmat 212.?.?.?

Od samého počiatku mám pocit, že Trump hrá v amerických voľbách úlohu akéhosi neoSoroša, ktorý nakoniec vždy v tej hre „na americké voľby“ rozhodoval odovzdaním svojich hlasov, kto z dvoch „vážnych“ kandidátov na prezidenta nakoniec vyhrá.

Trump dokonca prekročil svoj tieň a napriek svojmu veku nielenže sťažil protivníkom Killery pozície, ale ich dokonca zo sedla zhodil.

Neokoni sa pripravujú na vojnu a nikto iný než Killery na mieste amerického prezidenta, sa im do krámu lepšie nehodí.

348655

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

39

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 81 čtenářů částkou 11 672 korun, což je 39 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Pravda a láska se vrhla na Klause jr. s dcerkou17.11.19 20:19 Česká republika 1

Co ČT1 neuvádí: Alternativa pro Švédsko nabízí imigrantům cestu domů17.11.19 18:44 Švédsko 0

Obří ikona Grety shlíží z fasády a přísně rentgenuje duše kolemjdoucích17.11.19 10:59 USA 6

Akademie věd ignorovala Němci zavražděné studenty17.11.19 00:30 Česká republika 2

Zajímavá analýza honu na čarodějnice v USA16.11.19 19:28 USA 1

Ve věci nápisu "Památník věnovaný historicky posledním pracujícím Romům na území ČR" se může Policie ČR přetrhnout...15.11.19 23:54 Česká republika 8

Další vítězství Big Pharma: V Německu schválili zákon o povinném očkování proti spalničkám15.11.19 02:51 Německo 15

17. listopad 198915.11.19 00:34 Česká republika 3

Oni se fakt zbláznili. Po nákupu vrtulníků budeme prodávat státní hmotné rezervy12.11.19 20:21 Česká republika 4

Islamizácia v priamom prenose: Moslim prvýkrát na čele veľkého nemeckého mesta12.11.19 16:16 Německo 2

Nač potřebujeme 12 vrtulníků za 14,6 miliardy?12.11.19 16:10 Česká republika 1

Skoro polovina obyvatel Bruselu nosí venku prostředek na sebeobranu. Multikulturní výkladní skříň EU v plné nahotě12.11.19 00:25 Nizozemsko 1

Na Slovensku končí Natural 95. Bude jen E10 s vyšším podílem biopaliv11.11.19 01:50 Slovensko 0

Muslimský imigrant prořízl ve Znojmě Markovi Petružálkovi hrdlo. Rodina potřebuje peníze10.11.19 01:33 Česká republika 2

V Libyi straší ruští žoldáci09.11.19 21:24 Libye 4

Geoinžinierstvo na webe ČT2409.11.19 20:47 Česká republika 1

Ženy se omlouvají mužům08.11.19 19:48 Česká republika 5

Slepice Zemanová06.11.19 16:01 Česká republika 5

Sudeťačka Válková: Neziskovky jsou potřeba, Istanbulskou úmluvu ratifikujeme06.11.19 01:55 Česká republika 0

Demonstrace proti fašismu u sochy maršála Koněva 06.11.19 01:27 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,09 Kč
Euro
25,57 Kč
Libra
29,91 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
15,69 Kč
Švýcarský frank
23,32 Kč
100 japonských jenů
21,26 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,62 Kč
Ukrajinská hřivna
0,96 Kč
100 rublů
36,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
33 947,42 Kč
1 unce stříbra
393,48 Kč
Bitcoin
188 070,46 Kč

Poslední aktualizace: 19.11.2019 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 48 978 434