Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané lubosmat

Nalezeno 445 příspěveků, 67 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.02.2015 20:20

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: Duvod chovani a jednani nemeckych politiku ...

lubosmat 95.?.?.?

Nie sú to vždy len peniaze, spektrum osobností a spektrum ich názorov je veľmi široký.

Na našu smolu to nastavené sito výberu tých správne zmýšľajúcich, lojálnych, prípadne nejakým spôsobom vydierateľných politikov, ktorým sa umožnilo dostať do vysokej politiky funguje geniálne a už dlhú dobu.

Takíto adepti sú bez toho aby to len tušili „pozitívne“ lustrovaní, a posúvaní vo svojom snažení stále vyššie, až sa dostanú na tú správnu pozíciu, kde urobia presne to, čo sa od nich očakáva.

Použil by som prirovnanie: ak chceš v lese tigra od seba odplašiť zoberieš si so sebou psa, no a ak ho chceš k sebe prilákať, tak si so sebou zoberieš do lesa kozu.

Veľakrát v živote ste sa určite mnohí ocitli pred voľbami: „kto nekradne – okráda vlastnú rodinu, alebo kto zaváha nežerie“, ak ste sa zachovali čestne: ponuky sa postupne zmenšovali, až ste na tú svoju poctivosť postupne došli do nemanic.

Iní ľudia nezaváhajú a zoberú tú lákavú možnosť si pomôcť, však ja si zaslúžim a čo tam po tom, aj tak na to nikto nikdy nepríde, a keby sa aj na to prišlo „kamaráti“ pomôžu, aké krásne je „byť za vodou“ a nech si hovorí kto chce, čo chce.

Lenže potom keď ti priložia "kamaráti" nôž na krk, zabudni čo si mal včera na večeru a poslúchaj.

Na UA je krásne vidieť čoho sú takí poslušní účeloví panáci schopní.

326879

12.02.2015 08:56

Saúdská Arábie slíbila drahou ropu Rusku, když svrhne Assada

Black Jack s ropnými a plynovými kartami

lubosmat 195.?.?.?

Osobne si myslím, že previs lacnej ponuky je len dočasný a viac súvisí s tým, že sa výrazne otvoril čierny trh s ropou. Cez čierny trh s ropou sa rozbehlo rozsiahle financovanie projektov, ktoré v arabskom svete spustili „demokrati“ zo západu, jedná sa hlavne o nákup konvenčných zbraní a výplaty žoldnierov na bojiskách Afriky, Malej Ázie a Európy.

Postupne práskajú bubliny o obrovských zásobách bridlicových plynov, predovšetkým z dôvodu veľkých environmentálnych rizík, a rovnako popráskajú aj bubliny o dostatku nových zdrojov lacnej ropy, hlavne z dôvodu rizika zastavenia rastu, na produkcii ropy závislých ekonomík /s výnimkou Ruska/.

V neposlednom rade svoju úlohu zohrá aj pokračujúca inflácia svetových mien.

326903

12.02.2015 15:44

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: Duvod chovani a jednani nemeckych politiku ...

lubosmat 195.?.?.?

Dnešná politická kultúra je ako chlpaté sito, všetko kvalitné, okrúhle a dobré vypadne a len kostrbaté, hranaté a lepkavé zostane.

Nič iné sa robiť nedá, len zmeniť to sito na kvalitnejšiu triedičku, kde sa to, čo je dnes elitou stane odpadom a diamanty sa dostanú tam kam majú.

Keď je diamant primoc veľký v site zostane, ale to je veľmi zriedkavé.

326931

13.02.2015 12:35

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

Malý, zákerný, uvzatý, stupídny, lakomý a špekulujúci škriatok v nás?

lubosmat 195.?.?.?

Kto mal možnosť niekedy rozhodovať v prostredí, kde jedna strana má určené mantinely a druhá strana vie, že hoci hranice týchto mantinelov sú mimo rámec logiky jednej strany, musí nájsť kompromis mimo rámec svojej logiky, lebo očakáva, že ak to neurobí, tak nebudú bubáky (pôžitky, bakšiše, dovolenky ...), ktoré druhá strana zabezpečila od tretej strany, aby z toho profitovala štvrtá strana, ktorá má vybaviť bubáky pre druhú stranu a jediné čo prvú stranu s touto „alogickou“ vzťahovou skupinou spája je, že s druhou stranou chce obchodovať, každý vie dobre, prečo napríklad daňový poplatník na takéto obchody vynakladá neadekvátne prostriedky a prečo na ne v konečnom dôsledku dopláca.

Ináč keď som určitú dobu pracoval pri obstarávaní tovarov, služieb a prác podľa európskej legislatívy, bolo to dookola to isté, ako som popísal vyššie.

327001

15.02.2015 20:00

Zbytečná dohoda, kterou všichni chtěli

RE: Proč se vedou války?

lubosmat 95.?.?.?

Prvoplánový názor, že znižovanie počtu obyvateľstva vojnou môže byť dobrý nápad je scestný. Keby to malo logiku, krajiny, kde sa permanentne vedie vojna by dávno vymreli.

Paradoxne vo vojnou zmietaných krajinách sa populácia obnovuje na počudovanie veľmi rýchlo, keďže sa tam na práva žien zvysoka kašle a kým majú chlapi o ženy záujem, tak tieto pravidelne rodia.

Naproti tomu vo vyspelých krajinách, kde je dlhodobo mier dochádza k opačným tendenciám, ženy sa rozhodujú s kým, koľko a či vôbec chcú mať deti, svoju úlohu tu zohráva aj do značnej miery poznačená psychika mužov, ktorí sa prestávajú cítiť v babských mierových podmienkach ako chlapi, sterilita už nie je výnimkou.

Ešte doplním, keďže sa chlapi aj vďaka spoločensky a hierarchicky rozdaným kartám čoraz ťažšie presadzujú v kariére, boja sa či dokážu vôbec uživiť, už bez tak náročné ženy, nieto ešte nejaké deti.

327177

16.02.2015 11:47

Washington se sabotováním minské dohody nelení

RE: Podminovaná Evropa

lubosmat 195.?.?.?

Na záver rozhovoru Fico uvádza, že od istého času slovensko-ruské diplomatické vzťahy ochladli.

Ja si osobne myslím, že to má veľa spoločného s nástupom takmer menovca Pussy Riot do vrcholovej slovenskej politiky. Kиска [ки́ска] ж.р. (также: сережка на вербе) preklad do angličtiny Pussy имя существительное, vo vulgárnom zmysle slova.

Ktorý normálny ruský politik by riskoval, aby sa s niečím takým prezentoval na verejnosti.

327211

17.02.2015 12:41

Washington se sabotováním minské dohody nelení

RE: Co to je za lidstvo,ktere zije na zemi?

lubosmat 195.?.?.?

"Takovy masakr jako zabiti lidi za 1 -2 dny v poctu desetisicu
jak se stalo v Drazdanech"

To mali nemci odplatu za letecky prepadl spojeneckej letky niekde na zemi, keď zničil gentlemansky vermacht len leitadlá na odstavnej ploche a stanový tábor so spojeneckými pilotmi nechali bez povšimnutia. Zahynuli tuším vtedy len dvaja členovia pozemného personálu, ktorí sa medzi tími odstavenými lietadlami motali.

Hold každý si predstavuje férovú hru podľa seba.

327277

17.02.2015 14:21

Únor 48

Prekrúcanie udalostí, alebo rozdielne uhly pohľadu?

lubosmat 195.?.?.?

Rudé právo napísalo: „Ľud nadšene víta súdruha Gottwalda!“

SME dnes: „Sfanatizované masy sa podriadili komunistickému diktátu!“

Rudé právo by napísalo: „Spojenecké sily oslobodeneckej armády LNR a DNR vytvorili zelený koridor aby sa oddiely UK armády mohli bez zbraní presunúť z obkľúčenia v Debaľceve do vnútrozemia UK, UK armáda sa porušujúc mierové dohovory pokúša za každú cenu preraziť z obkľúčenia!“

SME dnes: „Separatistické oddiely pod ruským velením ostreľujú pozície UK armády v Debaľceve, toto vierolomné porušenie mierových dohovorov dáva UK armáde legitímne právo na prechod do rozhodujúceho protiútoku!“

Článok mi pripomenul vyhlásenia politikov 5. Kolóny po roku 1989 typu, k udalostiam 1945÷1948: „Sfanatizované masy hulákali na námestiach, zatiaľ čo v postrannej uličke stovka liberálne zmýšľajúcich demonštrantov vyjadrila pokojným protestom svoj názor na pripravovaný komunistický prevrat.“

Rovnako pokojne vyjadrili skupiny liberálne zmýšľajúcich demonštrantov v Kyjeve svoje názory na vládu Janukoviča dlažobnými kockami a koktejlami Molotova.

Záver z toho je, že ak sa niečo globálnemu prediktorovi nehodí, tak sú masy sfanatizované a v opačnom prípade sa jedná o slobodné rozhodnutie kvalifikovanej väčšiny alebo správne mysliacej menšiny.

327282

17.02.2015 14:46

Novinářka CNN: „Vlády nás platí za falšování událostí“

RE: Jsou USA fašistickou zemí?

lubosmat 195.?.?.?

Zoberme napríklad obyčajnú wikipédiu:
1) nadraďuje záujmy štátu nad záujmami jednotlivca – uplatňuje sa myšlienka politického národa (vychádza z patriotizmu)
2) usiluje sa vybudovať totalitný štát
3) na čele štátu požaduje silného vodcu (vodcovský princíp)
4) stojí v opozícii voči demokracii a liberalizmu
5) odsudzuje prisťahovalectvo vrátane novousadlých cudzincov
6) odmieta kapitalizmus (voľný trh) aj socializmus a miesto neho zavádza korporativizmus, t. j. organizovanie hospodárstva v korporáciách podobným cechom; členstvo v korporatívnych organizáciach je založené na stavovskom princípe; korporácie okrem ekonomiky majú vplyv aj na politický život – pôsobia na pôde parlamentu a sú kontrolované a riadené štátom, čo vytvára korporatívny štát.
7) často zneužíva náboženskú náuku (katolicizmus) k svojej propagande
8) spoločnosť je militarizovaná – vojenská služba sa považuje za povinnosť všetkých mužov
9) k potlačeniu opozície využíva násilie a moderné metódy propagandy a cenzúry
10) utláča alebo dokonca likviduje slabých a telesne postihnutých ľudí

K bodu 4) – demokraciu a liberalizmus USA len hlásajú, hlavne v zahraničnej politike,
K bodu 7) – aj v prísahe majú "a vo všetkých zverstvách, ktoré si vymyslí veliteľ mi boh pomáhaj!"
K bodu 9) – opozícia v Amerike dávno neexistuje všetka moc je v rukách korporácií
K bodu 10) - len to, že veľké %uväznených v amerických väzniciach by u nás skončilo na psychiatrii a nie v base o niečom svedčí.

Mne vychádza na 100% Áno: USA je fašistickou krajinou!

327286

17.02.2015 17:15

Únor 48

RE: Článek plný výmyslů a demagogie

lubosmat 195.?.?.?

Ja už 54,17% svojej pozemskej cesty žijem v „neokapitalizme“, ináč sa tento systém nedá nazvať.

Keďže nepatrím k ľuďom, ktorí sa chytili po 89 „svojej šance“ a uspeli, ale normálne každodenne pracujem, občas aj nepracujem, ako napríklad teraz a na 95% mám pocit, že sa oproti socializmu nezmenilo nič.

Hrozné na tomto konštatovaní je to, že medzitým ubehlo 25 rokov a len nejaký 5% rozdiel. Či k lepšiemu alebo horšiemu je ťažko povedať, som si však na 100% istý, že pokojný vývoj bez zásahov zvonka by dal ľuďom ako som ja viac ako +5%.

Ak Vám niečo chýbalo, bol to možno pocit dobrodruha, ktorý sa môže voľne rozbehnúť na všetky svetové strany a nemusí sa trápiť s tým, či sa bude môcť beztrestne vrátiť domov.

Ale to nebol interný problém zriadenia ako takého, bol to problém rozdeleného sveta v ktorom sme museli žiť, a opäť si nie som úplne istý, či to bola len chyba systému v ktorom sme žili my.

Ak viem podľa skúsenosti, že nikoho zo západu od roku 1989 nezaujímajú podmienky života ľudí v bývalých, a teraz už ekonomicky podriadených post komunistických krajinách, pričom stále majú akési reči o ťažkom živote ľudí za oponou, ktorú okamžite v novej sile budujú, keď sa im zdá, že protistrana naberá na sile, potom viem že je to hľadanie nesprostredkovanej pravdy, čo vám chýbalo.

Ako človeku zvedavému Vám vadila tá hmlistá opona, ktorá halila ten druhý svet do rúcha hmiel a neurčitosti.

Systém, v ktorom sme žili my, časť tejto opony strhol a nechal sa pohltiť, problém však je, že časť opony z tej druhej strany visí medzi nami ďalej, lebo oni sa zmeniť nechcú.

327309

19.02.2015 12:18

Evropa supů

Keď nadeľovali Grékom stáli sme za oponou, keď sme sa postavili do radu My nebol už dôvod a ani z čoho!

lubosmat 195.?.?.?

Kedy už konečne pochopíme, že tam za tou ošarpanou oponou to bolo naozaj len obyčajné kapitalistické „pozlátko“.

Žiadne „prpétum-mobile“ nikto zatiaľ nevymyslel, aby sa za málo muziky všetci dobre mali, o tom sme pre boha živého kde chyrovali?

Ani ten slávny americký dolárový „o j € b“ nie je zadarmo, a zopár amerických vlastencov po celom svete za to zaplatilo, pekne naležato a rovno do dreva ozdobeného americkou štandardou.

Ten model ekonomiky, ktorý zvysoka kašle na nejaké hranice a ešte viac na ľudí, ktorí medzi tými hranicami žijú, sme odkukali a implementovali s nám príznačnou lokajskou podriadenosťou, tak čo sa čudujeme?

Gréci prišli už dávnejšie o doláre rozhadzujúcich príslušníkov americkej armády, o bohatých nemeckých turistov, o bohatých gréckych miliardárov, o štedré dotácie amerických fondov, a čo ja viem o aké ešte iné zdroje príjmov, ktoré utešene ešte pred
pár rokmi roztáčali grécku ekonomiku.

Reálne nebude úplne vporiadku, ak my začneme zarábať toľko čo Gréci, skôr naopak, keď začnú oni zarábať toľko, čo my. Možno že si aj zaslúžime viac, ale to by sme od práce museli zapojiť viacej svalov, než len sedacie.

327423

19.02.2015 13:54

Touha po nezávadných potravinách je duševní nemoc, tvrdí psychiatři

RE: Zmyslové vnímanie.

lubosmat 195.?.?.?

Áno, väčšinový volebný systém, referendá a podobné zdvíhanie rúk a vhadzovanie kadejakých počmáraných papierikov do klobúkov kúzelníka Pokustona slúžia na manipuláciu oviec a kadejakých Š.C. ako si spomenul v reakcii.

Jeden človek naozaj nemôže vedieť a kvalifikovane rozhodovať o všetkom, jedna skupina špecifického spoločenského odpadu si však takúto božskosť privilegovala, zároveň si dala na svoje rozhodnutia poistku vo forme politickej imunity.

Spoločnosť riadená politickou garnitúrou, je ako človek požieraný rakovinou, nádor sa má dobre, a pritom trpí celé telo.

327431

22.02.2015 11:08

Strategické dopady bitvy o Debalcevo

RE: Nerozumím tomu

lubosmat 78.?.?.?

"postřílím půl generálního štábu a budu doufat že druhá půlka se rozhejbe"

Myslím že rozumieš tomu dobre - zabudol si však dopísať "a půjde domů a vyřídí si to s těmi hajzly, kteří je do těch sraček dostali!"

Kto si nedokáže upratať vo svojej vlastnej hlave, nedočká sa poriadku ani pred vlastným prahom.
S "ATO" by rázom skončil "separatizmus", a pravdaže "separatizmus" by vôbec nezačal, keby sa nevytiahla za vlasy pritiahnutá "Ruská karta"!

Dosť už bolo: "Keby žila krava v nebi!" veľa špekulujeme, bohužiaľ sme v rovnakých sračkách ako UKROVIA, le n s tým rozdielom, že my po pás a oni až po krk, v podstate sa v nich nevieme ani my a ani oni slobdne hýbať.

327636

22.02.2015 11:45

Strategické dopady bitvy o Debalcevo

Je tu ešte niekoľko faktorov vojenských úspechov OPOLČENIA

lubosmat 78.?.?.?

Niekto vyššie spomenul, že UKR armáda používa pri vedení boja stereotypy zákopovej vojny spred 30 rokov, naproti tomu
OPOLČENIE je rozptýlené a veľmi pohyblivé.

Taktika OPOLČENIA proti „Regulárnej Armáde“ bola a je používaná všade vo svete v tzv. GERILOVÝCH vojnách, bohato sa používala v lokálnych konfliktch (Kubánska revolúcia, Vietkong, Taliban, Al-Qaeda, UČK, ISIL ...).

Putin, alebo niektorý z jeho generálov jasne povedal, že spôsob vedenia boja „Made in USA“, pričom majme na vedomí, kto vlastne riadi bojové operácie UKROV, je bez totálneho nasadenia pozemných vojsk neúčinný, prípadne jeho výsledky môžu byť diskutabilné.

Strieľanie na diaľku, zo zálohy, alebo pomaly zo stratosféry dokáže napáchať veľa škôd predovšetkým na infraštruktúre a civilných objektoch, pričom dôsledkom je množstvo civilných obetí,avšak bez následnej pozemnej operácie je to všetko úplne zbytočné, takýmto spôsobom sa odpor povstalcov zlomiť nedá a vymlátiť z hlavy MIESTNEHO obyvateľstva podporu povstalcov sa bombami taktiež veľmi nedá.

Vojaci Ukrajinskej armády a rôznych súkromných polovojenských štruktúr na strane Kyjeva si dobre uvedomujú, že tam, kde bojujú nie sú tak úplne doma, a aj preto sú vo vedení boja veľmi statickí, ak nie úplne zalezení.

327637

25.02.2015 08:26

Ukrajinu jsme nezradili

RE: pozde bycha honit

lubosmat 195.?.?.?

Z kontextu vyplynulo, že skôr ako „zámienku“ myslel rozkaz!

Jednotky Berkutu boli organizované a riedené z centra a nie je mysliteľné, aby sa pár z nich prípadne jedna jednotka rozhodla na vlastnú päsť konať pomstu, spravodlivosť, alebo ako takýto počin nazvať.

Rozkaz je istota, že nie si v boji sám, sú to tvoje zadné dvierka. Vojak aj, keď je zo zvláštnych jednotiek nie je predsa žiadne „KAMIKADZE“, každý jeho krok dopredu musí byť istený a cesta naspäť možná.

Ak niekto zlyhal, tak to naozaj neboli príslušníci Berkutu, ale centrálne velenie a moc, ktorí dodnes nechápu proti čomu stáli a stále, mnohí z nich stoja.

327801

25.02.2015 09:07

Hra bez pravidel

Skôr hra o precedens – „kompenzácie za okupácie“

lubosmat 195.?.?.?

Po vojnách sa snažili víťazi na medzinárodnej úrovni právne donútiť porazené štáty, uznané za vinníkov vojny k takzvaným reparáciám.

Po páde železnej opony sa vymyslel, ako náprava škôd spôsobená pôvodným vlastníkom „neprávom znárodneného majetku“, inštitút reštitúcií.

Máme tu nový fenomén „kompenzácie za okupácie“, ešte potrebujeme dve malé črepinky do mozaiky, aby nám to pekne do západnej predstavy o spravodlivosti zapadlo, a to vyhlásiť Ruskú federáciu právne zodpovednú (teda vinnú) za všetky „zločiny“ minulosti a vyhlásiť tento subjekt medzinárodného práva za porazený.

Ak však chce západ niekoho poraziť musí voči nemu viesť vojnu diplomatickú „Mníchovská zrada“ alebo dobyvačnú „I. a II. Svetová vojna ...“. Ten prvý prípad je, čo sa týka RF len obyčajnou utópiou.

327805

25.02.2015 10:05

Obamova „podvodná válka“ proti ISIS

Malá odbočka - Aféra Lockerbie

lubosmat 195.?.?.?

Let lietadla Pan Am 103 Boeing 747-121, 21. decembra 1988, podľa expertíz bolo použité k detonácii niečo medzi 340 až 450 gramov Semtexu „československej“ výroby.

Treba si spojiť rok a fakt, že dôkazom použitia semtexu „československej“ výroby bolo nezistenie pôvodu trhaviny, a keďže o neoznačovaní plastických trhavín v Československu sa vedelo.

Výrobcovia v socialistickom bloku neboli viazaní povinnosťou chemicky označovať svoje trhaviny, tak aby sa zo stôp po výbuchu dal jednoznačne identifikovať pôvod výbušniny.

Označenie krajiny bývalého socialistického bloku ako pôvodcu trhaviny, bolo zároveň aj nepriamym obvinením z terorizmu.

Komunistom veľmi nedochádzalo, že je dôležité plastické trhaviny takto označovať, keďže všetko čo búcha sa dá použiť na zabíjanie, a tiež mak a konope sa dá použiť na prípravu drog pre masovú spotrebu, na to je treba chytrácku demokraciu.

V medzinárodných vzťahoch neplatí „Čo na srdci to na jazyku!“. Obamba bol za svoje reči ocenený Nobelovou cenou za mier, a za svoju podporu vojen,môže byť ešte stále prezidentom spojených štátov.

Ruská federácia si za humanitárnu pomoc vojnou zmietaným regiónom na Ukrajine vyslúžila medzinárodné sankcie.

Prečo asi pri leteckých náletoch na ISIL nedošlo ani raz k odvetnému použitiu pokročilých protilietadlových zbraní, ktoré US lietadlá pre ISIL zhadzovali? Možno sa o to niektorý z tých fanatikov platených západom aj pokúsil, ale zdá sa, že pokročilá technológia identifikácie cieľa „svoj-čužoj“ funguje zatiaľ na 100%, to sa ale netýka lietadiel Sýrskej armády.

USA majú rozvinutý Imperializmus, uplatňujú Sankcie, živia sa Výpalníctvom, rozsievajú po svete Terorizmus a otvorene sympatizujú s myšlienkami Fašizmu.

327808

26.02.2015 16:26

Obamova (staro)nová válka v Iráku

RE: VE ZKRATCE

lubosmat 195.?.?.?

Vôľa predať, nemusí byť úplne slobodná. Šíriaca sa panika ohľadne protiruských sankcií zohráva svoju úlohu. Zatiaľ má dolár stále svoju hodnotu a schopnosť preplatiť natlačeným papierom (resp. vyprať doláre) akýkoľvek cieľový biznis pohltí, alebo zabije.

My sme tiež mali množstvo priemyselu ... a ESET, a aj keď neboli sankcie, predsa len už nie je slovenský (ináč povedané zisky sa presťahovali do americkej žopy).

Chceš byť stále v hre, a mať sa v podstate dobre, alebo chceš byť patriot a mať problémy?

327860

01.03.2015 17:32

Copak se stalo s ekonomy a americkou ekonomikou?

Návrat a víťazstvo Korzárov

lubosmat 91.?.?.?

Finančné obojživelné koráby prinášajú svoju korisť k nohám svojich kráľov a ulúpené poklady sú vysvätené aby upevnili moc vládnucej šľachty.

Králi však v minulosti tvrdo zasiahli, proti všetkým korzárom, ktorí si chceli hrabať na vlastnom piesočku.

Dnešní finanční Korzári slúžili tak dobre, až ich bohatstvo niekoľkonásobne prevýšilo bohatstvo kráľov, ktorým mali slúžiť, preto sa nevyhnutné stalo neodvratným a centrum západnej moci sa presunulo do chrámov súkromných bankových inštitúcií.

K liberalizmu a snahe použiť liberalizmom ladené myšlienky na ovládnutie vplyvu stavov v spoločenskom vývoji obhajcovia zabúdajú na to, že otrokárstvo bolo nahradené liberalizáciou trhu práce predovšetkým z finančných dôvodov, rovnako súperenie stavov a ich boj o spoločenské postavenie bol nahradený liberalizáciou finančných produktov, ktoré sa stali najvyššou métou medzi spoločenskými produktmi, opätovne z finančných dôvodov.

Nežijeme vo svete, kde sa potreby ľudí a ich uspokojovanie prirodzene generujú podľa úrovne spoločnosti, ale vo svete, kde sú potreby limitované veľmi individuálne finančnými možnosťami.

Dnešná západná kultúra je schopná odsúdiť humanitárnu pomoc len preto, že sa realizuje pre ľudí na tej „nesprávnej strane“, a zároveň tolerovať medzi sebou bohatých „legalizovaných“ zločincov, na ktorých je vydaný, v krajinách na „nesprávnej strane“, právoplatný zatykač.

Narážam na starú zaužívanú prax prania a legalizácie špinavých peňazí, ktorá prerástla do súčasnej formy, keď sa cez komodity a medzinárodné finančné inštitúcie prepierajú ničím nekryté doláre, a tak sa menia na konkrétne tovary, energiu a moc.

Tento podvod sme sa naučili brať ako úplne legálny, aj legislatíva krajín, ktoré sa k akceptácii podvodu zaviazali, je nastavená tak, aby nikto o legálnosti tohto postupu nemohol nikdy pochybovať, a pred svetskými súdmi sa nemohol nápravy škôd dožadovať.

328030

02.03.2015 17:34

Kdo šíří pro-ruskou propagandu?

RE: A chýba tam zásadný veb

lubosmat 195.?.?.?

Áno "Ľudia sa zlí nerodia..." Čo však možno ponímať ako zlo?

Často som ako malý chlapec chodieval s kanvičkou po pivo pre otca, do miestneho pohostinstva. Moja mama tam robila dlhé roky vedúcu. Mal som vždy tak trocha strach, či sa opäť nestrhne nejaká bitka. Opojení chlapi sa občas pochytili a potom sa pod pádmi ich ťažkých tiel lámali stoly a stoličky. Niektorí opilci dokonca ani nepotrebovali súperov, a len tak začali prevracať stoly a stoličky, pokiaľ ich tí triezvejší nevyhodili z krčmy.

Až neskôr som pochopil, že to nebolo zlo, čo ich nútilo robiť „výtržnosti“ ale frustrácia a vlastná neschopnosť niečo vo svojom živote zmeniť. Niekde som počul, že problémy v alkohole neutopíš, lebo tie potvory vedia veľmi dobre plávať!
Všetci to boli tak povediac bohabojní a v podstate dobrí chlapi, pravidelne nosili svojim ženám domov peniaze, starali sa o spoločné deti a dreli druhú šichtu na svojich večne nedokončených domoch.

Z frajeriny kamarát, čo sa učil pár dní pred tým korčuľovať s mojou sestrou na klzisku vedľa nášho domu, vypil v krčme na ex sedem deci rumu, zapotácal sa a spadol, udrel si hlavu o roh stolu. Odviedli ho malátneho domov nech sa z toho vyspí, skryté krvácanie do hlavy však neprežil.

Chlap, ktorého vyhodila žena opitého z domu, sa odpotácal k domu svojej matky a dožadoval sa lôžka, matka ho vyhnala za dvere a nepresvedčila sa, či sa vrátil k žene. Ráno ho našli čupieť schúleného na priedomí, bol vtedy mrazivý február. Museli ho najskôr rozmraziť, aby sa dal narovnať do truhly.

Často som sa stával súčasťou pouličných bánd, skôr by som povedal tlúp detí rôzneho veku, ktoré z dlhej chvíle občas niečo vyviedli, úroveň a dopad vykonaného záviseli na kumšte vodcov.
Pre decká to bol adrenalín, veľká zábava a často aj viac, alebo menej zaslúžená bitka, ak sa na pôvodcov prišlo a mali to šťastie, že ich medzi šarvancami postihnutí zazreli.
Robili sme to z dlhej chvíle a nedoceňovali sme dostatočne možné dopady svojho konania.

Natlačila sa skupinka rozjarených detí k maloletému vodičovi do traktora, čo odvážal z kameňolomu nalámané kamene, vlečka sa skrížila a traktor sa začal prevracať, dvaja chlapci sa pokúsili vyliezť cez poklop na streche kabíny a potom už len plač a dva malé hroby pribudli na miestnom cintoríne.

Hrubosť, hlúposť, nevšímavosť, neskúsenosť – to všetko sa môže odzrkadliť v živote spoločenstva, ako to najhoršie a nefalšované zlo.

To najhoršie zlo, je zlo šírené s krištáľovo čistým vedomím a so zámerom chladnokrvného a vypočítavého hada.

328108

05.03.2015 15:40

Tvrdé slová na adresu vlády, parlamentu , EU, USA a NATO od slovenskej poslankyne Márie Ritomskej

Ľudia ktorí nepočujú ozveny minulosti a nevidia deje prítomnosti, strácajú vlastnú budúcnosť!

lubosmat 195.?.?.?

Stále hľadáme „Európske hodnoty“, ale správame sa ako také kozy s do krvi odratými krkmi od obojku, ktoré si z nejakého neznámeho dôvodu myslia, že nedosiahnuteľná tráva chutí najlepšie.

Básnik napísal tento už skoro dve storočia platný verš:

"Aj, zde leží zem ta před okem mým slzy ronícím,
někdy kolébka, nyní národu mého rakev.
Stůj noho! posvátná místa jsou kamkoli kráčíš,
k obloze, Tatry synu, vznes se, vyvýše pohled,
neb raději k velikému přichyl tomu tam se dubisku,
jenž vzdoruje zhoubným až dosaváde časům.
Však času ten horší je člověk, jenž berlu železnou
v těchto krajích na tvou, Slávie, šíji chopil.
Horší nežli divé války, hromů, ohně divější,
zaslepenec na své když zlobu plémě kydá."

Minulosť sa nedá zmeniť, z minulosti sa nemôžeme poučiť, môžeme ju len lepšie poznať.

Národy strednej Európy stáročia valcované a obmývané vlnami civilizácií sa stali dedičmi tohto historického priestoru a ako bonus dostali do svojich génov to najlepšie z nich, čo nám boli schopné zanechať. Je smutné, keď vidím toľko ľudí postihnutých syndrómom koza na obojku.

Politici ako také vredy s vypočítavosťou hodnou starého, poloslepého, hluchého, parkinsonom a sklerózou postihnutého žida kupčia so svojim svedomím, za judášsky groš sú schopní zapredať aj posledné ostatky svedomia a rozumu, čo im zostali.

Tí, čo sú nezmieriteľní nám kážu pokoru, napojení a sýti diétu, bohatí skromnosť, neveriaci bohabojnosť a modrý archanjel vojnu.

Ako dosiahnuť pozitívne výsledky na poli, kde máš zakázané trhať burinu, ktorej plody sú nejedlé a jedovaté? Ako bojovať bez zbraní so žoldniermi skazy?

Zlý je ten, kto zlo činí, ale horší je ten z koho pohoršenie pochádza.

Bez ohľadu z ktorej strany sa šíri strach a panika, ktokoľvek zobúdza draka vojny zaslúži si opovrhnutie.

Sedíme si ako také žaby v európskom kotle, Amerika prikladá polienka, a ak to takto pôjde ďalej ani si to nevšimneme a budeme všetci pekne plávať nafúkknutí hore bruchom.

328361

06.03.2015 14:32

Budoucnost Středního východu

Aj toto si o sebe myslíte?

lubosmat 91.?.?.?

V jednej rozhlasovej relácii s BF rozprával o nejakom svojom známom z Vietnamu a o tom, ako rozoberali osobitosti národného charakteru kultúr Vietnamu a Slovenska.

BF povedal: „No my Slováci sme tolerantní, veselý, troška závistlivý, bohabojní ...a pohostinný národ.“

Vietnamec sa pousmial a možno z nedostatočnej znalosti dikcie slovenského jazyka odpovedal rečníckou otázkou: „Aj toto si o sebe myslíte?“

Existuje bohužiaľ veľa ľudí, čo odsudzujú skupiny iných ľudí len na základe nejakých vonkajších alebo iných znakov trebárs len pre farbu pleti, jazyk alebo príslušnosť k nejakej náboženskej skupine.

Najhorší z nich sú tí, čo si o sebe namýšľajú, že sú naj: -ľudskejší, -demokratickejší, -liberálnejší, -najbelší, -najzbožnejší ... jednoducho extrémisti.

Strčiť nos do úľa z veľkou pravdepodobnosťou skončí opuchom očí a vyrojením včiel, kresťanskí liberálni demokrati zo západu bohužiaľ strkajú nos do moslimského sveta tak, ako keby už pred tým mali opuch mozgu.

Vyvíjať na niekoho nátlak len preto, že sa odlišuje, alebo pod falošnými zámienkami, je obraz imperiálneho sveta, ktorý ostro vymedzil hranice medzi etnikami a náboženstvami, preto aby vniesol do sŕdc ľudí svár, ktorý má iný charakter ako je závisť, túžba po majetku a moci.

Ak niečo charakterizuje západnú civilizáciu, tak to je určite závisť, túžba po majetku a moci.

Spomenuté hodnoty potláčajú u svojich nositeľov charakter do takej miery, že sa stávajú chladnokrvnými kalkulačkami odmietajúcimi akékoľvek princípy a tradície.

328481

10.03.2015 15:04

Chceme neutralitu!

RE: mneutralita. - S Poliakmi je to zložité!

lubosmat 195.?.?.?

Keď sa knieža Rastislav snažil udržať západných Slovanov pokope, pridali sa Poliaci na stranu „Bavorov, Sasov, Frankov... a dovolili maďarským kmeňom usídliť sa priamo v srdci bývalej veľkej Moravy.

Poľské perute sa valili ako rieka cez ruskú step, no ich pýcha bola nakoniec zlomená a pretavená v dedičnú krivdu neúspechu.

Že práve v Poľsku boli najkrutejšie nacistické tábory, kde väčšina obetí boli občania sovietskeho zväzu tiež nie je náhoda.

V ukrajinskej kríze hrá Poľsko opäť úlohu nezmieriteľného warmongera usilujúceho nazbierať si body na podnecovaní nepokojov a opäť proti Slovanom.

328850

"Podněcování útočné války"

Na všetkých politických warmongerov požívajúcich imunitu, od radovýcjh poslancov až po prezidenta, a všetky verejne vystupujúce osby by sa mal paragraf aplikovať.

Zločin proti republike ako vyšitý!

Prečo pre boha už nekopú ručne rudu na palivo do JE pre Westinghouse niekde, terbárs v Jáchimově?

329134

21.03.2015 13:32

Oblbuj mě mamko, dokud jsem já Janko

Sú tu dve polohy vnímania sugescie nepriateľstva v našich zemepisných šírkach:

lubosmat 91.?.?.?

1) bagatelizovanie "Já bych to tak tragicky neviděl.",
2) strach pred manipuláciou malých detí...

V prospech prvého hovorí skúsenosť, my všetci stredná generácia sme vyrastali na rozpore „Zlý nemecký vojak a dobrý ruský partizán!“ , západná propaganda nás naopak kŕmila rozporom „Slobodný západ a východný gulag“. Elita našich národov si nakoniec vybrala a strčila svoj nenažraný rypák do západného análu.

V druhom prípade je to síce strašné, ale manipulovaní sme najmä my dospelí , v jednej českej pesničke, nespomínam si už ako to presne bolo, ani kto toto dielko vytvoril, ale frázuje sa tam asi toto:

„ To jste nemněli dědečku dát mi napínáček pod dečku!
Jako si mne vychováte tak mne máte, tak mne máte, wa wa wa wa wa!
To jste neměli, babičko praštit mne vařečkou přes líčko!
Jako si mne vychováte tak mne máte, tak mne máte, wa wa wa wa wa!
Když sem vyrost z dětské podoby, zmlátil sem dědka až do mdloby!
Potěšila mne skutečnost, že má dost, že má dost, wa wa wa wa wa!“
Pak sem si načal shánět hned kulomet, kulomet, wa wa wa wa wa!“

Nedávno som sedel večer v hotelovej izbe a pripravoval som si v počítači nejaké veci do práce, mal som zároveň zapnutý televízor a nejakú ekonomickú reláciu televízie „JOJ“:

Zaujal ma, alebo skôr dorazil výrok nejakého KINDER ekonóma, svojho času produkoval podobné výplody Ivan Mikloš, ale k veci:

„Negatívny vývoj ruskej meny je výsledkom správne smerovaných západných sankcií proti Rusku a vzápätí vyhlásil, že vyrovnanie kurzu eura voči doláru je akýsi výhodný paritný pomer 1:1, z čoho sa máme tešiť!“

Nám dospelým, ktorým zrejme nedochádza koľko je 2+2, malo byť z uvedeného jasné, že pád kurzu rubľa je pre nás dobrá správa, lebo sa z toho budú mať Rusi zle, a tak sme to chceli!, naproti tomu, pád kurzu eura voči doláru je pre nás tiež dobrá správa, lebo sa bude Američanom s nami lepšie obchodovať.

Už nám nezostáva nič iné, len sa tešiť, kedy začneme dostávať na výplatu doláre a na americkú zástavu pribudne slovenská hviezdička.

329562

23.03.2015 10:15

Oblbuj mě mamko, dokud jsem já Janko

Príprava na atómovú vojnu

lubosmat 195.?.?.?

Spomína si niekto z vás, ako sme sa pripravovali na atómovú vojnu?

Na základnej škole som si plynovú masku nasadil na skúšku 1x a potom 1x počas tréningu na záverečnom sústredení u vojsk ako vojak absolvent, no a počas 9 mesačnej základnej vojenskej služby ani raz.

Nejaký jednorazový protiradiačný odev som nikdy nefasoval a ani poriadne nevidel.

V období , keď som robil referenta CO na jednej školskej správe , som dal naproti tomu okolo 15 000 plynových masiek, niekoľko desiatok detských vakov a niekoľko ton preexspirovaných balíčkov IPCHO spáliť vo vysokých peciach, pravdaže bez akejkoľvek náhrady.

Videl niekto z vás aspoň jeden funkčný protiatómový kryt, alebo si ho nedajbože niekto vybudoval v poli, alebo na záhrade?

V USA to bola a stále je úplne iná pesnička, krajina ktorá ako jediná v histórii zhodila atómové bomby vo vojne na civilné ciele, sa pripravuje na atómovú vojnu plánovane a hystericky, alebo lepšie povedané historicky.

329666

01.04.2015 21:59

Výpověď mládí: Seru na vás

Poriadok je pre slabých, silní ovládnu aj chaos!

lubosmat 95.?.?.?

Niekomu sa ten výrok možno bude páčiť, niekomu zas nie, ale keď sa pozriete zvonka na dvere od chrámu / nory vášho potomka, v duchu možno na nich vidíte črtať sa kontúry onoho výroku.

Chcem však o inom, keďže sa téma diskusie krúti prevažne okolo výchovy, príčina je že v onom „koncentráte“ sme spoznali občas seba ako „Pitomcov“ a občas naše deti ako „Seru na Vás“.

Mal som takú príhodu, keď moja dcéra „odmietala dokončiť“ strednú priemyselnú školu a po pohovore u riaditeľa školy vyhlásila „Vy si myslíte, že sa mám za niečo hanbiť? Ja sa nemám čím hanbiť!“

V zúfalstve sme ju poslali do psychologickej poradne, kde dobrovoľne absolvovala prvé a posledné sedenie. Lakonicky skonštatovala: „Psychologička mi nepovedala nič, čo by som nevedela, myslím, že je v poriadku!“

Dnes ako študentku magisterského štúdia práva na VŠ ju občas zaujímajú naše názory na „chaos okolo nás“ a je to pre nás veľká pocta, dúfam len, že jej to aspoň troška pomôže zorientovať sa v našich postojoch, a nebude sa musieť v živote sama seba pýtať „Čo to boli vlastne za ľudia tí moji rodičia?“.

Keď som bol malý chlapec závidel som tak trocha svojmu o pár rokov staršiemu bratrancovi, akého má liberálneho otca. Nad každou lotrovinou, čo sme pod jeho vedením zrealizovali mávol strýko rukou, alebo sa zasmial, naproti tomu môj otec, keď sa o tom dozvedel ma za každý takýto prehrešok náležite odmenil bitkou.

Keď som sa bratrancovi sťažoval, aký je ku mne otec nespravodlivý, zasmial sa a povedal: „Vieš ty si sa asi nepočul, čo si svojmu ocovi hovoril, keď ťa káral, veď ty si nedostal bitku za to, čo sme vyparatili, ale za to, ako si mu pri tom odvrkoval!“

Naše nepochopenie sa s otcom spočívalo v neschopnosti naslúchať jeden druhému, on z dôvodu predstavy potreby akejsi totálnej otcovskej autority a predstavy, že všetko musí mať pod kontrolou a ja z túžby po obyčajnej bezstarostnosti dieťaťa, a po možnosti slobode sa občas túlať len tak, kde ma oči zavedú.

Bratranec dnes žije a podniká v USA a ja som doma, pracujem v nemeckej firme. Obaja si myslíme o sebe, že sme patrioti, dúfam však, že naše deti nám možno niekedy dokážu povedať, čo si o nás skutočne myslia.

330334

01.04.2015 23:08

Otevřený dopis veliteli (velitelům) amerického konvoje

Kto rozdával americké zástavy, keď už nemáme súdruhov, zväzákov, pionierov a iskričky?

lubosmat 95.?.?.?

Dôchodcovia si na ne ušetrili z dôchodku a zakúpili v Office-one, rozdali svojim deťom a vnukom a pravnukom.

Silno mávaj hľa naša hrdosť a spása
nech počúva národ čo trávu spása

Rukami nad hlavou a zľava doprava,
nech nemešká slávna oceľová doprava.

Prudkým pohybom sa vyhýbajte
granátom podobné vajcia nevrhajte

Klaňajte sa pekne NATO bratom
incident sa skončí paragrafom.

Pretieraj si svoje vlažné oči
na slobodu tvoju sa tu močí.

330342

02.04.2015 10:29

Konec války v Plzni

Technológia neokolonializmu

lubosmat 195.?.?.?

Pri „anexii“ Krymu RF sa vyrojilo v mienkotvorných denníkoch množstvo príspevkov o tom, že akože kde to sme, že okupácia – anektovanie – zabratie – násilné obsadenie - ... územia cudzieho štátu je postup, ktorý už nie je moderný a západ takto už dávno nekoná.

Ak chcete niekoho ovládať nemusíte ho úplne spútať, stačí keď mu strelíte do nohy a praštíte ho do hlavy, aby stratil orientáciu a môžete ho podopierať a viesť kam sa vám len zapáči.

Vlastníkmi akcií podnikov, poisťovní a bánk sa nikdy nemali stať zahraničné súkromné finančné spoločnosti, fungujú v krajinách ako obrovské vysávače kapitálu a vedú bez dotácií odniekiaľ zvonka k postupnej degradácii potenciálu cieľovej krajiny.

Takto sú nastavené všetky západné ekonomiky, pokiaľ priteká dolár alebo euro, je čo rozdávať a škatule sa hýbu, keď dolár netečie je po zábave.

Nevyhnutnou podmienkou vybudovania finančne podriadenej ekonomiky je rozvrátenie hospodárstva cieľovej krajiny nejakou farebnou revolúciou a následne násilnou privatizáciou prípadne priamou vojenskou agresiou.

Po „zamate“ sa stále utešujeme, že sa máme v našom myšacom raji v podstate dobre. Potravy je nadbytok, hranice sú vymedzené a tlak na rozvoj egoizmu „úspešných“ jedincov funguje v prospech znižovania prístupu k možnostiam rozvoja "ostatných" jedincov v širšom meradle a k postupnému úpadku kooperácie.

Priemerný populačný cyklus myší je 3 mesiace a človeka 25 rokov, ak myší raj zanikne bez uvedomenia si príčin za 600 dní, ľudský raj zanikne s uvedomením za 333 rokov. Japonsko má za sebou 70 rokov myšieho raja a my len 25.

330365

02.04.2015 16:42

Otevřený dopis veliteli (velitelům) amerického konvoje

RE: fajn

lubosmat 195.?.?.?

Je to úžasné ako môže mentálna elita spoločnosti neustále vkladať znamienko rovná sa medzi jedného komu vyvrela vo vlastnom hrnci voda a druhého komu prihorel v susedovom kotlíku guláš.

Škoda, že mnohým ľuďom stačí na vyvodenie si záverov trebárs to, že to stojí to na dvoch nohách, tak to bude určite rebrík.

Ono je myslím obrovský rozdiel medzi tým, či si podpálite stodolu sami a sami sa ju snažíte uhasiť, alebo vám stodolu podpálil sused a ešte vás navyše krivo obvinil z podpaľačstva.

Výsledok je síce ten istý - prišli ste o stodolu a aj o peniaze z poisťovne, ale napriek tomu sa jedná o úplne rozdielne deje.

330411

08.04.2015 16:59

Multipolární světový řád – nová etapa globalizace

Legalizácia podvodu = ekonomické „STATUS QUO“

lubosmat 195.?.?.?

Boli sme podvedení, to je neodvrátiteľný fakt.

Vraj sme boli podvedení dobrovoľne, s vedomím Judáša, nie však s jeho svedomím, svojimi "demokraticky" zvolenými zástupcami.

Majetkové pomery sa zmenili cez finančné nástroje, ktoré spôsobili hromadenie zdrojov mimo pôvod svojho vzniku – nadnárodný kapitál.

Na reštart systému je potrebný konsenzus alebo defragmentácia.

Konsenzus znamená vzdanie sa výhod a podobne, ako sa o to pokúša EÚ, alebo RF prerozdeľovať zdroje, prerozdeľovať bez náhrady a to nielen dane, ale aj zisky, tak aby sa nes_alo len na jednu kopu, tak ako doteraz.

Defragmentácia je dôsledok vojny, a tú si neželá okrem určitých mocenských kruhov hádam žiadny rozumne uvažujúci človek na tejto planéte.

Vytvoriť svet relatívne samostatných ekonomických subjektov spolupracujúcich na základe všeobecnej dohody, navyše so zásadne vyváženou obchodnou bilanciou, je v dnešnej dobe globalizácie absolútne protichodná cesta, než si zvolila západná „liberálno-demokratická“ elita štvaná nenažranou veľkoburžoáziou do zničujúcich lokálnych nepokojov, prevratov a vojen vždy, keď sa niekto o nejakú podobu samostatnej a vyváženej hospodárskej politiky bez ich požehnania, čo i len pokúsi.

Nahrabali si neprávom, ale získané bohatstvo chcú mať zachované podľa zákonov a práva, na to použijú všetky im dostupné zdroje a prostriedky, o tom nech nikto nepochybuje.

330719

10.04.2015 16:09

Jsem hrdý na svého prezidenta

Videli ste niekedy nejakého ministra zahraničných vecí postzamatu orientovaného na východ?

lubosmat 195.?.?.?

Bez ohľadu na obraz vlády „čihí alebo hota“ orientácia zahraničnej politiky a predstavitelia najvyšších funkcií museli mať akési požehnanie od veľkého brata, keďže každý z nich omieľal len euroatlantickú pesničku v predklone na západ pätami na východ.

Fico, ako predseda vlády sa mohol snažiť byť neutrálny, ale kľúčové osoby na ministerstve zahraničných vecí a v europarlamente preklápajú strelku orientácie Slovenska jednoznačne na západ, a to bez ohľadu na vôľu voličov, nálady v spoločnosti a konečné dôsledky.

Po presadení scientológa, lichvára a warmongera v jednej osobe do čela slovenského štátu, o politickej orientácii Slovenska už nepochybujú koniec koncom ani v Rusku, kde musia vždy pred prečítaním jeho priezviska oznámiť, že sa tá kreatúra tak volá, aby si náhodou niekto nemyslel, že sa ho pokúšajú znevažovať za jeho neokrôchanosť (viď návšteva MZV RF v SR).

330879

16.04.2015 17:51

Pochopení strachu Západu z arabských a muslimských teroristů

Vo svete nikdy „morálka“ nepreváži „právo a spravodlivosť“!

lubosmat 213.?.?.?

Nedávno som použil výrok „Morálka je pre slabých, silní zvládnu aj chaos!“.
Žiadalo by sa napísať „Morálka je pre slabých, silní zvládnu aj právo a spravodlivosť!“

Priali by sme si zo všetkého najviac rozprávkové zobudenie moci, ktorá sa kajá za svoje hriechy a tyraniu, a priehrštím sa delí o svoje nadobudnuté bohatstvo s tými ktorých o toto bohatstvo obrala.

Systém ale takto bohužiaľ nebude fungovať, mocné stromy úspechu sa s obrovským rachotom musia zrútiť pod vlastnou váhou k zemi a zadláviť pod svojimi troskami mnohých, ktorým sa v ich tieni nedostávalo svetla, aby tí čo prežili mohli opäť rásť.

Ľudia tajne túžia po harmónii kultúrneho lesa, neskryte však obdivujú prales.

331283

22.04.2015 16:47

Americké bezpilotní letouny Global Hawk létají nad Černým mořem a Ukrajinou

RE: Věří,že Rusko lehne...

lubosmat 195.?.?.?

Keby verili, toľko by nerýpali. Úmerne s klesajúcou vierou v úpadok Ruska ako konsolidovanej veľmoci sa stupňujú útoky z celého západu dostupného verbálneho arzenálu.

Amerikou vedená svorka warmongerov a všakovakých parazitických análnych červov už nedokáže efektívne využiť gigantický balík výdavkov na zbrojenie, tak aby získali rozhodujúcu prevahu. Len samotná obnova zastaraného kolosu vojenských štruktúr a paktov západu predstavuje enormnú ekonomickú záťaž, a to aj bez nevyhnutného rozvoja vojenských technológií.

Pri pokračujúcom odklone veľkých svetových ekonomík od dolára, nevyhnutne dôjde k nedostatku obeživa slúžiaceho na presadzovanie západnej formy „demokracie“ vo svete.

Ak niečo ľahne samo, verím, že to nebude Rusko.

331682

23.04.2015 15:00

Globální politika – válka smýšlení

Vládcovia chaosu potrebujú priestor na legalizáciu podvodov a ten im bezpochyby poskytuje vojna!

lubosmat 195.?.?.?

Vládcovia chaosu potrebujú priestor na legalizáciu podvodov a ten im bezpochyby poskytuje vojna, prípadne rozpútané rozpory a vášne v akejkoľvek forme, a havne nie na vlastnom hnojisku.

Taliban, Al káida, Boko Haram, IGIL ... ako by ich jedna mater mala.

Ideológia preventívnych vojen je postavená na skúsenostiach s hasením požiarov v sekvojových pralesoch na americkom kontinente, malé riadené požiare majú predísť ničivému požiaru, ktorý by mohol poškodiť, alebo úplne zničiť kolosy.

Kto potrebuje chaos, priestor pre legalizáciu podvodov a ospravedlňovanie vojen?
Posledná svetová vojna je Ďaleko, chátrajú pamätníky hrdinov, náhrobné kamene obetí teroru sa prepadli pod čiernu zem a do hmiel zabudnutia. Tie pamätníky ktoré odolali zubu času sú terčom vandalizmu zmanipulovaných fanatikov novodobej éry, daj o sebe vedieť a radšej rozbi a nič, než poslušne sedieť a nerobiť nič.

Sústavná snaha o zavedenie používania precedensu v medzinárodných vzťahoch, keď napríklad na základe „JPP“ sa skupina idiotov dohodne, že slnko sa točí okolo zeme, môže sa naďalej toto rozhodnutie používať ako vzor pre ďalšie rozhodnutia iných tlúp nesvojprávnych indivíduí a rozhodovať tak v súlade s „právom a poriadkom“ najdemokratickejších krajín na planéte zem.

Fenomén pouličnej demokracie, schopnosť roznecovania nepokojov a revolúcií bude v budúcnosti úzko spojená s váhou dolára, prípadne mien na dolár napojených, ak oslabne, oslabnú aj možnosti tejto mašinérie podporujúcej rozklad.

331722

24.04.2015 09:58

Pravda je nepřítelem Washingtonu

Svetová oligarchia má peniaze, riadi politikov, vlastní médiá a ovláda masy.

lubosmat 195.?.?.?

Schválne nepíšem o nejakej oligarchii v USA, keďže administratíva USA sa skôr javí len „tupým“ nástrojom hier oligarchie na svetovládu.

Anglická viktoriánska spoločnosť vyvážala dlhé roky trestancov do nového sveta – svojich kolónií, na galeje, alebo ako slobodných občanov, aby ich tam použili na likvidáciu odporu domorodého obyvateľstva, nejakú tú genocídu alebo zotročenie.

Keď sa podmienky v kolóniách „sformátovali“ dohrmeli do zemí zasľúbených aj sudcovia a kati s veľkými mešcami peňazí.
Spoločnosť je sformátovaná, a opäť je problém s trestancami – odsúdenými, možnosti koloniálnej správy prostredníctvom „novousadlíkov“ sa vyčerpali. V basách, len v USA sa v súčasnosti nachádza viac ako dva milióny potenciálnych vojakov – žoldnierov. Napríklad vo Francúzskej cudzineckej légii sa vyhýba civilným trestom zo svojich domovských krajín značné percento osadenstva.

Trestanci sa úspešne využívali v rôznych koncentračných táboroch, buď priamo nasadení „svoji“ z civilných väzníc, alebo ako privilegovaná časť osadenstva koncentrákov.

Všetky zmeny, ktoré sa diali v politických systémoch krajín boli vždy riadené oligarchami a v prvoradom záujme kapitálu a ziskov.

S vyššou úrovňou technológií a výrobných vzťahov, prišla automaticky všeobecná vzdelanosť , hlad po informáciách a hľadanie „pravdy“ v širšom rozsahu. Vzrástol dopyt po informáciách a rozvoj médií. Informácie sa stali okamžite kšeftom, a od samého začiatku sa zákonite na tomto novom biznise podieľa opäť stará známa oligarchia.

Ovládať armádu alebo nevzdelanú masu je jedna vec, avšak ovládať a riadiť masu, ktorá už čosi o fungovaní spoločenských systémov tuší, to je už o niečom inom.

Oligarchovia mali odjakživa peniaze, riadili politikov, vlastnili médiá, zostalo už len vyriešiť otázku, ako presvedčiť ľudí, aby zostali lojálni voči stávajúcemu spoločenskému poriadku.

Dali ľuďom právo zúčastňovať sa na politike.

Stalo sa vlastne niečo podobné, ako keď vymeníte v motore karburátor za priame vstrekovanie. Voliči sú obyčajným palivom do politického motora, ktorí riadi oligarchia, a médiá sú obyčajným antidetonátorom, aby sa motor nerozsypal. Čím disciplinovanejší volič, tým vyššie oktánové číslo a tým aj vyššia potreba demagógie na zachovanie lojálnosti voči vláde oligarchov.

„Komunizmus – socializmus“ s predstavou celospoločenského vlastníctva bol útok na existenciu oligarchie, a hoci sa v zväzkoch hovorí tiež o akomsi celospoločenskom vlastníctve, príslušníci elity sú prísne selektovaní. Herschela Mordechaja syn bol možno onou čiernou ovcou, ktorá vybočila z radu, keďže chcela tento elitársky model ponúknuť aj Gojímom. Širšiu účasť vybraného národa na vláde to nemohlo vylúčiť, keďže modelu zasvätení vedeli čo a ako majú v novej situácii robiť.

331762

26.04.2015 15:47

Pravda je nepřítelem Washingtonu

RE: Svetová oligarchia má peniaze, riadi politikov, vlastní médiá a ovláda masy.

lubosmat 95.?.?.?

Diskusia nie je vhodné miesto na osočovanie, na to si radšej zájdite do nejakého ringu a rozdajte si to s niekým vo voľnom štýle.

„DESATERO“ nie je všeliek, každé náboženstvo má akýsi kódex a dávať do popredia niektorý z nich mier určite neprinesie.

Názory na komunizmus a socializmus sa rôznia.

Je pravdou, že ľudia sa v období reálneho socializmu sťažovali na oficiálne odmetanie náboženskej ideológie, čo mnohým fakticky zabraňovalo vstúpiť do komunistickej strany a zúčastňovať sa tak na riadení, respektíve na výhodách, ktoré im to mohlo priniesť.

Stále ma irituje ten fakt, že tzv „liberálno demokratická“ elita nie je v ideovom rozpore so žiadnou z foriem tyranie: od obyčajného emirátu, archaického kráľovstva, cez rôzne zlátaniny formátu IGIL, špinavé diktatúry, vlády fašistov a rôzne ultrapraviciové nacionalisticky orientované štáty ovládané kadejakou sfetovanou polovojenskou chuntou.

Na druhej strane tá istá „liberálno demokratická“ elita smrteľne nenávidí komunizmus a socializmus. Dnes už vieme, že tieto projekty boli tiež len pekná pesnička na nakŕmenie más, niečo v nich však bolo, čo vyvolalo tú smrteľnú nenávisť ku komunizmu predovšetkým zo strany západnej elity.

Dnes je hádam každému jasné, že to neboli nejaké mravné pohnútky a solidarita západu s obyvateľstvom krajín, kde sa formy socilistických vlád ujali.

Entropia /zjednodušene stupeň neusporiadanosti systému/ je jediná veličina, ktorá vo vesmíre neustále rastie, možno s výnimkou šiernych dier, a ak sa identiikujeme s teóriou o tzv energetickej - tepelnej smrti vesmíru, vyparíme sa všetci nakoniec v gigantických čiernych dierach, a vtedy dosiahne vesmír vytúženú rovnováhu a entropia bude rovná nule.

331846

27.04.2015 16:59

Co Putin chce?

RE: Nastaruje to pad dolara

lubosmat 195.?.?.?

V podstate ste si na to odpovedali v príspevku sami.

Ja tiež pátram po tejto záhade, hlavne v dnešnej dobe, keď sú schopní za určitých okolností predstavitelia „CHÁTRY“ pardon „CHARTY“ a kadejakých iných „MAJDANOV“ rehabilitovať Hitlera alebo Banderu a vyvolávať im na slávu, len preto, lebo škodili „BOLŠEVIKOM“, a že pri tom pozabíjali všetkých ktorí im stáli v tomto snažení v ceste, tak na to sa dnes akosi veľkoryso zabúda.

Dôvod pádu „KOMUNIZMU“ netkvel vo vzbure más, ale v tom, že sa kapitalisti zo západu dohodli s elitou z východu, na komédii, ktorá mala z tej skorumpovanej komunistickej „ČVARGY“ vyprodukovať cez reprivatizáciu nových kapitalistov, ktorí sa už nebudú musieť prácne schovávať a hľadať výhovorky, kto z nich a ako prišiel k tomu, čo si za socializmu nakradol.

Podotýkam, že sa to týka len malého percenta komunistov, ale boli to ľudia na rozhodujúcich postoch, presne ako aj dnes „Vodu kážu a víno pijú“.

Veď kto by už chcel uzákoniť nejaké normy rovnosti v spotrebe, keď sme všetci takí „schopní“!? Bohatstvo je univerzálnym meradlom schopnosti, o tom je kapitalizmus, a preto sa každá schopnosť odmeriava v peniazoch a zásadne nerovnomerne.

Ťažko môžeme urobiť hneď a teraz nejaké nové a revolučné hodnotenie výkonu človeka na akejsi spoločenskej prospešnosti jeho činnosti, lebo nikdy nevieme na čo sa jeho snaha nakoniec obráti.

Nová spoločnosť by sa mala skôr zamerať na to, aby piliere na ktorých stojí neboli súčasťou biznisu, a teda ovplyvňované úzkymi súkromnými záujmami, ktoré vždy spôsobovali a spôsobujú v spoločnosti rôzne otrasy a deformácie.

Vylúčil by som, alebo prinajmenšom obmedzil podnikanie vo finančnom sektore, v školstve, vo vede, v zdravotníctve, kultúre a športe, možno aj v poľnohospodárstve. Ak budete namietať, rozoberte si každé odvetvie, k čomu extrémne zárobky vedú.

Trebárs v športe sa môžeme rovno vrátiť, do doby gladiátorov a zápasov na život a na smrť, alebo v zdravotníctve vás niekto úplne náhodou prejde na prechode pre chodcov, lebo ste sa ani nie pred štrnástimi dňami zapísali do zoznamu darcov orgánov a nechali ste si odobrať vzorky krvi, pričom presne tá vaša pravá oblička chýbala nejakému vyvolenému.Je hrozné si čo i len predstaviť, keď si Vašu šľachetnosť niekto kúpi za pár špinavých dolárov.

331893

27.04.2015 23:04

Transatlantická dohoda a pohřeb evropské demokracie

V skratke - Tri pohľady na dôsledky ktoré môže priniesť TTIP.

lubosmat 95.?.?.?

1) Odstránenie legislatívnych bariér /pripustiť na trh EÚ tovary nižšieho štandardu a tak zneváhodniť domácich výrobcov/

2) Odstránenie colných bariér /pripustenie na trh EÚ tovary s nižšou mierou réžie a vyššou mierou dotácií než dovoľujú štandardy EÚ a tak znevýhodniť domácich výrobcov/

3) Priamo z amerických logistických centier, sprístupnenie lacného tovaru neznámeho pôvodu na trhoch EÚ , a tak vyradiť z konkurencie domácich výrobcov.

Vzhľadom k cene práce v EÚ to oslobodí od práce mnohých nielen výrobcov, ale aj značnú časť logistiky, jednoducho samé výhody a skvelá budúcnosť bez práce. Roboty nás začnú sprevádzať na každom kroku, možno sa dokonca dočkáme, a každý z nás bude mať aj vlastného osobného drona.

Nezúfajme si, však budeme mať sociálne dávky vysoko prevyšujúce príjmy kadejakých „rákosníkov“ kdesi v Laose, za ktoré sa dobre nažerieme a ešte nám zostane dosť na to, aby sme sa mohli "slobodne ponevierať" s holým zadkom na nejakom tom vraku po celej EÚ.

331922

28.04.2015 13:16

Co Putin chce?

RE: Nastaruje to pad dolara

lubosmat 195.?.?.?

Boli ste za socializmu na vojne? Predpokladám, že áno. Pre absolventov VŠ tam bolo niekoľko možností ako sa realizovať:

A) Skĺznuť do pasivity a nejako to pretrpieť,
B) Postaviť sa na stranu „mazákov“ a čerpať všetky výhody privilegovanej vrstvy,
C) Postaviť sa na stranu „lampasákov“ a riskovať na vychádzke nejakú tú vyrazenú stoličku,
D) Zostať sám sebou a robiť všetko podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

Ešte na vojenskej príprave na VŠ nám jeden z podplukovníkov prízvukoval: „Na vojne, ako budúci velitelia, resp. zástupcovia veliteľov máte jedinečnú možnosť overiť si svoje schopnosti pri práci s ľuďmi, bez toho, aby ste mali možnosť ich finančne, prípadne iným spôsobom motivovať!“

Bol som na vojne v čase oných spoločenských zmien 1989 a videl som u mladých ľudí, ktorým skracovali o niekoľko mesiacov vojenskú službu obrovské nadšenie, všetko vyzeralo spoza brán kasární akosi nekriticky ružovo.

Čo sa s nami za 25 rokov stalo, dosiahli sme čo sme chceli, ako sami seba hodnotíme?

Väčšina ľudí znechutených politikov a v predstavách, že noví „lepší“ páni zhora za nich všetko vyriešia si zvolili možnosť A).

B) si vybrala novodobá elita a politici, „mazáci“ so západu sa im za to štedro odmenili a odmieňajú.

C) neprichádzala do úvahy, staré poriadky ani v novom šate už nikto nechcel akceptovať.

D) je správne.

V živote som sa v skupine, kde som sa nachádzal nestretol so šikanovaním, raz alebo 2x v mladosti som sa stal terčom šikanovania v akejsi miernej forme a netrvalo to dlhšie ako jeden deň.

Šikanovanie a rôzne skupinové formy násilia sú prejavom symbiózy absolútnej moci s absolútnou pasivitou, hraničiacou až s apatiou.

Jediné, čo môže rozumný človek v tejto konštelácii urobiť je zachovať si charakter, keby neexistovali schopní ľudia, ktorí nechcú kričať na tribúnach, či opájať sa svojou „bohorovnosťou“, svet by dávno pohltil armagedon. Svet sa odjakživa kníše na hrane priepasti, a je na každom z nás aby sme sa v tom správnom okamžiku vedeli postaviť na tú správnu stranu.

Prajem si aby sme robili minimálne vo svojom voľnom čase to, čo nás baví, a nie aby nás to bez nášho osobného pričinenia len tak bavilo samo.

Ľahko je vytrhnúť ľudí z letargie a hodiť do víru vykonštruovaných udalostí, oveľa ťažšie je naučiť človeka vlastnoručne upliesť sieť a uloviť v mori rybu.

331971

28.04.2015 16:50

Prokletí plukovníka Kaddáfího

„Ľudia ktorí žijú v sklenených domoch nehádžu kamene!“

lubosmat 195.?.?.?

Kto len toto príslovie vymyslel?

Ak by sa držali politici EÚ obyčajného sedliackeho rozumu, bola by Európa úplne inde. Teraz sa všetci trasú, keď vidia ako sa im tie dobre mienené humanitárne bomby vracajú vo forme humanitárnej katastrofy priamo na pekne upravený dvorček honosnej európskej vily.

Súčasná západná civilizácia je veľmi krehká, vybudovaná je na neúspechu porobených a hladných tretieho sveta. Každý väčší otras môže zo západu urobiť dokonalé rumovisko, ale to si nadutí mocipáni absolútne neuvedomujú, tam hore je zrejme primálo kyslíka, aby im to dochádzalo, navyše aj nervové zakončenia sú priďaleko, na to aby tie hlúpe hlavy čokoľvek pociťovali.

331992

04.05.2015 16:16

Zápalná oběť

A kde boli záchranné jednotky?

lubosmat 195.?.?.?

„Державна служба України з надзвичайних ситуацій.“

Podľa vzoru RF sa jedná len o štátne požiarne a záchranné jednotky, ktoré spadajú organizačne pod Štátnu službu Ukrajiny pre mimoriadne situácie / ŠSUPMS / resp. jej nadriadené MO.

Na jednej strane došlo k podpáleniu domu odborov v Odese organizovanou krvilačnou bandou, avšak na druhej strane, bolo ešte strašnejšie to, že všetky zložky ŠSUPMS boli mimoriadne pasívne a nijakým spôsobom nezasiahli do prebiehajúcich udalostí.

Takýto stupeň akceptácie násilia, ako nástroja na dosiahnutie politických cieľov je bezprecedentnou ukážkou kam až sa dá zájsť v boji za „euroatlantické cennosti“.

Udalosť v Odese je studená sprcha pre všetkých, ktorí ešte stále dúfali že život je pre západnú spoločnosť tou najcennejšou hodnotou, opäť zvíťazila moc peňazí a vykúpala ľudské nádeje na lepší život v nezmyselných potokoch krvi.

Záchranné zložky na Ukrajine bojujú s materiálnym nedostatkom a veľkou korupciou. Miliardy dolárov zo západu však roky tiekli do rozoštvávania a nepokojov, a nie do záchranných zložiek a techniky.

Na Ukrajine prebieha nefalšovaná vojna oligarchov, ale tá je zrejme svojimi princípmi oveľa bližšie „západným cennostiam“ než tým východným.

332297

05.05.2015 16:13

Epizoda 1. Bank of England

Mne z toho vychádza odpoveď na otázku pôvodu nenávisti oligarchie voči komunizmu a socializmu!

lubosmat 195.?.?.?

Ak som hľadal nejakú rozumnú odpoveď na to kde sú pramene nenávisti voči všeľudovým formám spoločenského vlastníctva, tak tento čriepok poznania do mozaiky pekne zapadá.

Naša konštrukcia vývoja spoločnosti veľmi zjednodušene, čo sa týka spoločensko-výrobných vzťahov bola postavená na takejto rade:
1) Matriarchát / patriarchát (boj o oheň a potravu, ochrana a rozvoj rodiny),
2) Kmeňové zriadenie (okrem iného ochrana a rozvoj kmeňa ),
3) Staroveké štáty (okrem iného ochrana a rozvoj štátu/impéria, narastá konflikt s otrokmi)
4) Feudálne zriadenie (okrem iného narastá problém s rodiacou sa buržoáziou a vznikom veľkokapitálu, rieši sa otázka voľného pohybu pracovných síl),
5) Kapitalistické zriadenie (okrem iného mocnie vplyv veľkokapitálu a korporácií na politiku, rieši sa otázka voľného pohybu kapitálu)
6) Moc oligarchie – politická a správna moc je v rukách veľkých finančných skupín (rieši sa otázka nevyhnutného počtu druhu homo sapiens na zabezpečenie trvalého rozvoja a blaha vyvolených).

Komunizmus a socializmus, celkovo utópia rovnostárskeho zriadenia do tohto konceptu nezapadá. Zmysel presadenia týchto projektov dáva len to, že je to dobrý spôsob na oslabenie, resp. rozloženie konkrétneho nepriateľa.

Úspech tejto koncepcie, ktorá dokázala desiatky rokov dokonca konkurovať koordinovanej moci najvyspelejších kapitalistických krajín bol po skúsenostiach francúzskych utopistov neočakávaný a dokonca príkladom cesty pre mnohých zotročených.

Článok dáva odpoveď na to, od kedy vlastne oligarchia začína v západnom svete svoju spanilú jazdu (4). Jediný, kto sa tomuto diktátu na dlhšiu dobu postavil do cesty boli práve socialistické štáty, svojim znárodnením bankových inštitúcií.

Ak dnešné Rusko, ako štát, chce získať úplnú kontrolu nad bankovým systémom v krajine (vylúčiť z rozhodovania súkromný zahraničný kapitál), dostáva sa do rovnakej pozície nenávideného subjektu, ako tomu bolo za čias socializmu.

332348

06.05.2015 11:05

Měnové války a Čína

Komu slúži ekonomika?

lubosmat 195.?.?.?

Čína momentálne obchoduje s celým svetom a výrazným spôsobom dotuje svojou vlastnou prácou darmožráčov vo „vyspelom“ svete.

Ak sa sústredíme len na obchodný profit spoločností a podnikajúcich subjektov, prípadne získavanie zdrojov pre mocenský aparát v Číne, tak im tento systém môže na prvý pohľad vyhovovať.

Čína nedávno dala na diplomatickej úrovni najavo, že sústredí v ďalšom období svoju pozornosť viac na zvýšenie úrovne domácej spotreby, na čo okamžite reagovali z USA, že to akože si predstavujú, a že môžu takýmto postupom stratiť svoje výhodné postavenie na zahraničných trhoch.

Bolo to ako plač rozmaznaného dieťaťa „A ktože bude na nás ďalej robiť?“.

Osobne si myslím, že ak aj dôjde k uduseniu ekonomiky, tak len v prípade, že Čína podľahne lákavej ceste ziskov a vykašle sa na čínsku spoločnosť ako celok.

Väčšina ľudí v post socialistických štátoch sa na vlastnej koži presvedčila ako funguje otrokárska ekonomika, „iluzórny blahobyt západu“ pred nimi uteká ako dôchodkový vek, čo ale mohli očakávať, keď sa nechali rozpredať a zároveň zadlžiť, ako závislí alkoholici u žida v drevenej slovenskej krčme.

Pár ľuďom sa neskutočne polepšilo, a týmto sa vyplatí vynakladať nemalé úsilie a prostriedky na to, aby to tak aj zostalo.

332410

13.05.2015 10:52

Slepota Evropské unie tváří v tvář americké vojenské strategii

RE: K tomu článku není co dodat...Prosím charakterizujte pojem konzumná spoločnosť?

lubosmat 195.?.?.?

-Dennodenne vstávať o šiestej,
-Umyť sa, obliecť a niečo do seba vraziť na raňajky,
-Dve hodiny stráviť v zápchach na cestách,
-Odpracovať si 7,5 hodiny v zamestnaní,
-Naobedovať sa za 30 minút ako nejaký väzeň,
-V zostatku času sa naháňať po obchodoch aby sme si stihli kúpiť nejaký ten podradný tovar,
-Zožrať niečo na večeru nech máme aspoň cholesterol vysoký, keď už to nejde s platom,
-Zapnúť televízor a nechať sa hypnotizovať stroboskopickými výbojmi plazmovej obrazovky.
-Potom nevyhnutná potreba, očista a pár hodín nedostatočného spánku.
-Niektorí „Šťastlivci“ s druhým zamestnaním, alebo živnosťou môžu hromadu „zle využitého“ voľného času použiť na nejaké to prilepšenie do rodinného rozpočtu.

Ak si k tomu prihodíte, že zdravý spánok by mal trvať minimálne 6 hodín, a aj keď dúfate, že si to vynahradíte cez víkend, máte čo robiť aby ste to všetko za 24 hodín stihli.

Takto na Slovensku funguje po odpočítaní detí, študentov, dôchodcov a nezamestnaných 2,3 milióna ľudí z celkom 5,43 miliónovej populácie, aj s 342 tisícmi živnostníkov to predstavuje skoro 49% funkčných otrokov, na ktorých sú deti, študenti(44,7%) ekonomicky naviazaní.

Okrem toho je na Slovensku cca. 227 tisíc iných podnikajúcich subjektov, predpokladám, že v tejto skupine by sme mohli hľadať tzv. konzumentov, ktorí zasvätili svoj život tomu aby si urvali, z koláča celospoločenskej spotreby čo najväčší kus. Dám koeficient 3 a vyjde mi cca. 681 000 potenciálnych konzumentov, dajme tomu, že polovica z nich sa správa naozaj konzumne, dostaneme počet 340 500 jedincov, čo predstavuje 6,3% populácie Slovenska.

Nie sme dokonca ani parazitujúca ekonomika, a teda nie sme schopní vyplácať na základe tvorby HDP z podnikania v zahraničí vysoké dôchodky svojim nezamestnaným a podporovať tak domácu „neprimeranú“ spotrebu.

Ak sa u nás n Slovensku môže správať len cca. 6,3 % populácie konzumne, nemôžeme to vzťahovať na celé spektrum spoločnosti a teda ju v žiadnom prípade nemôžeme považovať za konzumnú.

Konzumentom môže daný stav vyhovovať, lebo z neho profitujú, ale nie je to trocha málo, aby otroci a ich rodinní príslušníci za nich strkali krk pod gilotínu?

332716

13.05.2015 11:27

Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici

Partizáni verzus Gándhíovci . Ako vystaviť zradným politikom účet!

lubosmat 195.?.?.?

Znie to ako z rozprávky o hľadaní pravdy v mori lží.

Sme dvadsaťpäť rokov systematicky odzbrojovaní a demilitarizovaní, aby sme sa nezmohli ani k teoretickému odporu podľa vzoru p. Miloševiča.

Sme dvadsaťpäť rokov morálne rozkladaní a dezorientovaní, aby sme sa nezmohli zhmotnenou silou bezbranných más k odporu podľa vzoru p. Gándhí.

Už vieme kadiaľ vedú migračné trasy vojnových jastrabov a ich krvilačných vší živiacich sa a mocnejúcich na ich kožnom odpade. Stačí si pozrieť zoznam letov k veľkému bratovi, rôznych zahraničných aktivít pod záštitou pravoverných, a súpis adeptov na aleje k hradu podľa návrhu grófa Vlada Ţepeşa sa narysuje doslova sám.

332720

15.05.2015 09:58

Byl jsem v opeře

Moja 75 ročná mama sa vozí taxíkom, v Afrike zatiaľ nebola.

lubosmat 195.?.?.?

Nedávno mi zavolala mama, že akože sa mám a že či som poznal toho a onoho, čo mu bola nedávno na pohrebe v Krivej. Do Dolného Kubína na autobusovú stanicu sa dostala autobusom a na sídlisko Nemocničná si vyhľadala Taxi – vozia tam k nemocnici a späť pacientov. Mala presne 1,50 € na taxík, niektorí už vozia za 1,70€, preto hľadala ten s nižšou cenou, taxikár jej povedal, že by ju za tú cenu určite odviezol aj drahší kolega, mala mu len povedať, že má to euro päťdesiat.

V Bratislave je vstupné do taxíka na úrovni 5€, a tu sa už dôchodcovia viac spoliehajú na MHD.

Na jar sa začína kolotoč kadejakých jarmočných slávností a vždy ma zaráža, aká vysoká cena je za jednotlivé atrakcie, točia sa poloprázdne húsenice, kolotoče, centrifúgy a hojdačky. Pri týchto strojoch, keď ich váha bez osadenstva niekoľkonásobne prevyšuje živú váhu, predsa nie je veľký rozdiel v spotrebe energií či sú obsadené, alebo nie. Uvedomujem si, že rozdiel v ziskoch by bol minimálny, ale určite by boli návštevníci spokojnejší.

Prečo napríklad miestne zastupiteľstvá trvajú na neprimeraných poplatkoch za akciu na verejnom priestranstve, mali by im ich odpustiť a dohodnúť na oplátku maximálne ceny za atrakcie, ktoré sa nesmú prekročiť.

Pripadá mi to ako nejaká hlúpa kartelová dohoda o neposkytovaní cenovo prijateľných služieb.

Dnes ráno sme na pravidelnej hodine angličtiny opäť zosmolili vetu „In Bratislava is very low standard of life“. Čo znamená pre nás výrok „V hlavnom meste SR je veľmi nízky životný štandard!“? Určite to čiastočne súvisí s bývaním, dopravou a hlavne s poskytovaním cenovo prijateľných služieb.

Čo sa deje s našou spoločnosťou, že nie sme schopní vo väčšej miere si navzájom poskytovať a využívať služby ktoré ponúkame?

Je to Serengeti syndróm, kde boli domorodci vyhlásení za pytliakov a vyhnaní zo svojho teritória do smradľavých osád plných špiny, odpadu a biedy, vstup do divočiny majú prísne zakázaný a vozia sa tam len zahraničné návštevy na terénnych autách!

332877

16.05.2015 16:11

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

Stratégia vývozu nekvalifikovanej práce do zahraničia a ponechania si ekonomických čerešničiek zlyhala!

lubosmat 95.?.?.?

Tento model si do určitej miery osvojili aj niektoré štáty EÚ, a „druhoradým“ alebo novým členom tohto združenia bol doknca násilne implantovaný model „Ty budeš delat to a Ty zas ono, a všichni dohromady uděláme moc!“, prevdaže bez už spomenutých ekonomických čerešničiek, o ktoré sa vládcovia EÚ /skôr poskokovia NATO/ štedro delia s USA.

Vazalské ekonomiky USA a EÚ sú navyše efaktívne vysávané so zbytkov obeživa nadnárodnými obchodnými reťazcami, ktoré nás masívne zásobujú „lacným“ tovarom z celého sveta a efektívne odpisujú domácich výrobcov spotrebného tovaru do otroctva, strát a postupnej nezamestnanosti.

Len na okraj napríklad Agrofert alebo Penta priamo vyrástli na ruinách bývalých podnikov zhraničného obchodu, tvária sa ako spasitelia, sú to však len supy dobre vykŕmené na komunistickej zdochline. Rozpad obchodných väzieb domácich producentov so zahraničím po roku 1989, na ktorom sa súčasní majitelia spomenutých spoločností v nemalej miere podieľali, položil základ vzniku podvyživenej ekonomiky, ktorá sa stala ľahku obeťou všakovakých ekonomických pokusov, ktoré nás dostali tam kde sa teraz nachádzame, všade samé skaldy, manufaktúry, na poliach GMO a paradajkami nás zásobuje „vyspelá“ západná Európa.

332963

17.05.2015 03:07

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

RE: Erudovaný ekonom? VS Ekonomicky negramotný!

lubosmat 95.?.?.?

Kde bolo tam bolo, boli dvaja gazdovia a tretí „podnikateľ“.

Gazdovia mali všetko, čo potrebovali k životu. Podnikateľ ponúkol obidvom gazdom nové výkonnejšie kone, obaja síce mali vedľa svojich overených ťahúňov už odchované, ale zatiaľ do záprahu prislabé žriebätá. Obidvom gazdom podnikateľ prihral myšlienku zvýšenia konkurencieschopnosti získaním nového výkonnejšieho koňa, dokonca na kúpu nového výkonnejšieho koňa nemuseli mať ani žiadne peniaze v hotovosti, nového výkonnejšieho koňa si kúpia za výhodný úver od podnikateľovej súkromnej banky.

Jeden z gazdov podľahol reklame výkonnosti , vyššej produktivity práce a ponuke expandovať na zahraničné trhy, súhlasil a nového výkonnejšieho koňa si na úver obstaral. Okamžite tento gazda ušetril tretinu nákladov na zamestnancov, keďže sa znížil čas na obrobenie pôdy a nepotrebných paholkov prepustil, mal síce zvýšené náklady na nových psov, ktoré strážili jeho utešene sa rozvíjajúci „business“ pred prepustenými paholkami, ktorí sa stále ponevierali okolo farmy a navyše musel zriadiť vývarovňu pre chudobných, keďže mu to nariadila nejaká “nezávislá mimovládna“ organizácia.

Podnikateľ zriadil u obidvoch gazdov s ich súhlasom na zelenej lúke novučičké obchody, určil výkupné ceny produktov, ktoré boli pre nich nižšie ako ekonomicky únosné, keďže sa v týchto obchodoch objavila aj produkcia iných gazdov a za výrazne nižšie ceny .

Gazda, ktorý ešte nevyužil ponuku podnikateľa na nového výkonnejšieho koňa začal mať čoskoro problémy s konkurencieschopnosťou svojej produkcie a rozhodol sa nasledovať príklad prvého. Prvý gazda musel zatiaľ predať polovicu polí, aby mu podnikateľova banka neskonfiškovala nového výkonnejšieho koňa, keďže nestačil splácať „výhodný“ úver.

Ako táto rozprávka končí ? Gazdovia už nie sú gazdovia, ale paholci, preháňajú sa od svitu do mrku po od podnikateľovej banky prenajatých poliach na nových a výkonných koňoch patriacich podnikateľovi, v podnikateľových obchodoch si kupujú produkciu, ktorú nevyrobili, keďže ich vlastná produkcia sa hodí nanajvýš tak na výrobu biologického paliva.

332991

17.05.2015 18:08

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

RE: Erudovaný ekonom? VS Ekonomicky negramotný!

lubosmat 95.?.?.?

Objavila sa tu otázka čo to vlastne je efektivita – alebo produktivita práce.

Na to je celkom dobrý starý socialistický vtip: Anička jeden kopáč vykope jamu za jednu hodinu. Za koľko vykopú tú istú jamu dvaja kopáči? Pýta sa v škole učiteľka. Anička logicky odpovedá: Dvaja kopáči vykopú jamu za pol hodiny. Správne, hovorí pani učiteľka, a za koľko vykopú jamu štyria kopáči? Pýta sa učiteľka pre zmenu Janíčka. No štyria kopáči vykopú jamu za dve hodiny! No a na tento výsledok si ako prišiel? Janíčko odpovedá: No prvú hodinu hrajú traja kopáči karty a jeden zostávajúci dáva pozor, keby sa náhodou objavil majster. Druhú hodinu sa dvaja kopáči striedajú na kopaní tej jamy, keďže sa naraz do tej jamy nevojdú, tretí stále stráži príchod toho majstra a štvrtý zháňa niečo na svačinu v neďalekom bufete.

To bola socialistická produktivita práce, kde bol problém havne v kontrolných mechanizmoch, ktoré zlyhávali na nedostatočnom hodnotení práce manžérov.

V kapitalizme všemocný trh, za bližšie nedefinovaných podmienok došiel k inému paradoxu. Keďže ručná práca je jednou z najrizikovejšich činností, najskôr je potrebné kopáčov dve hodiny školiť o rizikách, potom sa hodinu čaká na zodpovedného vedúceho, ktorý odovzdá kopáčom pracovisko, medzitým sa už priblížil čas obeda a kopanie sa odloží na poobedie, po obede príde skontrolovať kopáčom bezpečnostný technik výstroj a prípadné požitie alkoholických nápojov, čo im opäť predĺži čas potrebný na vykopanie jamy. Konečne je zhruba po šiestich hodinách jama vykopaná, bez ohľadu na počet kopáčov.

Ešte stále nemáme odpoveď na to, čo to vlastne efektivita - produktivita práce je. Mala by to byť nejaká efektívne vynaložená suma prostriedkov materiálnych a ľudských na jednotku produkcie, ktorá je realizovaná na trhu so ziskom.

Paradoxom je, že o tom či jama bude vykopaná, alebo nie nerozhoduje zámer, ale či to bude efektívne a teda bude vytvorený zisk.

Každá produkcia je svojím spôsobom lotéria a preto sa snažia producenti presadiť určitú mieru istoty do realizácie produktu zvýhodňovaním svojej produkcie cez priame, alebo nepriame subvencie, takto ovládnuť trh, a efektivitu dosiahnuť neskôr.

Objavuje sa takto obrovské množstvo prostriedkov, spôsobov a metód, ktoré deformujú trhy, niekomu spôsobujú straty, a niekomu generujú zisky, tento chaos nie je nakoniec ani produktívny a ani efektívny.

V priamej rade honby za ziskami: 4. Jednoduchá produkcia tovarov a služieb, 3. Obchod s narkotikami a prostitúcia, 2. Poskytovanie finančných služieb a bankovníctvo, je číslo 1. Vojensko priemyselný komplex, obchod so zbraňami a vedenie vojen.

333039

19.05.2015 14:29

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

Vymyslieť vyvážený fungujúci systém pravidiel v ekonomike, je ako vytvoriť perpetuum mobile vo fyzike!

lubosmat 195.?.?.?

1) Cieľ je ideovo rovnaký : „Vyrobiť peniaze alebo energiu prakticky z ničoho!“.

2) Výsledok je prakticky totožný: „Vytvoria sa uzatvorené systémy, ktoré môžu po roztočení bez ďalšieho príjmu energie zdanlivo celkom samostatne fungovať!“.

3) Aj kameň úrazu majú rovnaký: “Po zaťažení alebo nevhodnom zásahu zvonka sa tieto systémy takmer okamžite zastavia!“.

Mojím zámerom je uvedomiť si pôvod požiadavky. V prvom prípade požadujú, aby ekonomický systém fungoval jeho jednotlivé a často zdanlivo nezávislé subsystémy, ktoré sa stratám do okolia snažia zabrániť. V druhom prípade požaduje aby perpetuum mobile fungovalo jeho tvorca, tento nie je jeho súčasťou, a primárne sa snaží zo systému energiu vyťažiť .

Prístup ekonómov k ekonomickým systémom je podobný, snažia sa z nich energiu vyťažiť aj za cenu ich degradácie a postupného zastavenia.

Základná ekonomická jednotka každého ekonomického systému je človek, ktorého motivácia netkvie primárne v tvorbe zisku, ale v uspokojovaní vlastných potrieb.

Výkonnosť ekonomiky je okamžitou hodnotou funkcie motivácie, ekonomických potenciálov a pozitívnych prepojení s reálnou ekonomikou /zjednodušene schopnosti vytvárať zisk, profit, efekt .../ všetkých ľudí v systéme. Výkonnostné limity ekonomiky sú viac závislé na okamžitom nastavení alebo štruktúre systému v danom okamžiku, než na množstve peňazí nahromadených v bankách, alebo prisúvaných do ekonomiky zvonka.

Ak je ekonomika riadená zvonka /náš prípad/ fungujú jej súčiastky ako v nejakom hlúpom perpetuum mobile, až do úplného zodratia, naproti tomu ekonomika riadená zvnútra relatívne autonómne, má šancu svoju štruktúru rozvinúť a tak zvýšiť svoju výkonnosť alebo skôr povedané energetickú hladinu na novú, vyššiu úroveň.

Ekonomika oproti perpetuum mobile bude mať vždy výhodu v tom, že jej súčiastky majú vnútorný energetický potenciál motivácie a tento je predpokladom fungovania akokoľvek nezmyselne nastaveného ekonomického systému.

333160

20.05.2015 21:51

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

Pasca lacnej energie

lubosmat 95.?.?.?

Lacné energie a logistika na lokálnej úrovni odrovnali drobných a neskôr stredných producentov, ktorí jednoducho nemôžu dlhodobo ekonomicky bez dotácií ustáť boj s veľkoprodukciou.

Prístup k zdrojom lacnej energie mal ľuďom otvoriť cestu k tzv. oslobodeniu človeka od namáhavej manuálnej práce.

Japonsko bolo veľmi blízko k relatívne úspešnej plnoautomatickej produkcii automobilov, no zistilo sa, vzhľadom k neustále sa meniacim požiadavkám, že údržba a neustále preprogramovávanie priemyselných robotov a liniek je drahšia, než preškolenie ľudskej obsluhy.

Hoci sme už na prahu kozmického veku, a počítačové technológie sú využívané naozaj v širokom meradle, nie sú ľudia zatiaľ schopní využiť nahromadenú energiu ináč, než na škodenie si sebe navzájom.

Dosiahnuť stav, keď sa konečne začnú nahromadené zdroje a ľudský potenciál začnú zmysluplne je stále v nedohľadne, hlavne z dôvodu, že finančný kapitál sa sám stal zdrojom zisku, a neslúži svojej primárnej funkcii sprostredkovania výmeny tovarov a služieb.

Peniaze sú smerované chaoticky, ako na základe generátora náhodných čísel, bez ladu a skladu, objednávateľ si pritom myslí, že to bude k jeho blahu.

333217

21.05.2015 16:59

Ozbrojenci ISIS jsou „pašováni do Evropy v lodích přistěhovalců“

RE: Válka proti terorismu vypukne i v Evropě /Lepšie pvedané Terorizmus sa opäť vracia do Európy/

lubosmat 195.?.?.?

Momentálne ide o roztrhnutie snahy viesť južný potok teritóriom macedónska. Región je v súčasnosti bez zjavných príčin destabilizovaný.

Turecko sa začalo po tom, ako sa mu EÚ v rámci integrácie už niekoľko desaťročí otáča chrbtom, správať autonómne a dohody s RF o južnom potoku sa nemieni vzdať.

Trasa má ďalej viesť územím Grécka, kde sa delegácie EÚ a USA priamo vyhrážali vláde ohľadne pripojenia sa k Tureckej iniciatíve. Grécko zdá sa hrozby ignorovalo, smerom k EÚ otrčilo prázdny klobúk a Rusku popod okrúhly stôl podalo ruku.

Ďalšie na spanilej jazde južného potoka okolo Európy je Macedónsko a jeho regióny, ktoré tradične nevedia kam patria, či do Grécka alebo do Srbska, bezprostredná blízkosť nepokojného regiónu Kosovo naznačuje možný vývoj udalostí. Krvavá Madla a jej komando UČK, vybudované pod patronátom Usámu bin Ladina sa už nevedia dočkať nových posíl.

Ďalej už je len tradičný spojenec Ruska Srbsko. Maďari a Slováci sa zachovajú v otázke Ďalšieho pokračovania južného potoka pragmaticky, pričom Maďari samotní nebudú váhať a použijú na dostavbu potrebných rúr trebárs aj prostriedky z eurofondov, podobne ako to bolo pri ovládnutí Slovnaftu skupinou Mol.

333293

24.05.2015 10:14

Fenomén Jan Stern

RE: Žádnej namazanej chleba nepadá právě a schválně na pomádu....

lubosmat 95.?.?.?

Vtip je v inom. Namazaný krajec hleba má po páde tendenciu sa od zeme odraziť, no a keď náhodou padne na zem mamazanou stranou prilepí sa, keď tomu tak nie je, prilepí sa o zem až po odraze, túto skutočnosť si väčšinou neuvedomíme, lebo sa začneme zaoberať svojou nešikovnosťou, znehodnoteným chlebom, alebo zababraným koberecom.

333454

25.05.2015 12:00

Proč USA konečně mluví s Ruskem?

RE: Západ neslíbil Gorbačovovi, že se NATO nebude rozšiřovat na východ

lubosmat 195.?.?.?

No Gorbačov najskôr zdupkal pred ublíženými občanmi rozpadnutej CCCR do USA a dnes sa snaží schovať pred neukojenými chlebodarcami v USA pre zmenu v RF.

Jeho nové názory preorané neviem koľkou PERESTROJKOU si môžete vypočuť najskôr na nejakom letisku v medzinárodnej zóne, kde sa môže celkom dobre zaseknúť.

Ak ho pri tom pendlovaní medzi USA a RF nakoniec na nejakom letisku trafí šľak /klepne pepka/ , navrhujem toto letisko premenovať na „PEREGORBAČOVKA“.

333516

25.05.2015 15:29

Proč USA konečně mluví s Ruskem?

Reči sa hovoria a chlieb sa je!

lubosmat 195.?.?.?

V tomto odkaze:
http://www.euractiv.sk/rozsirovanie/analyza/stastny-koniec-alebo-historicka-nevyhnutnost
je pohľad na udalosti od roku 1989 do roku 1999.

Je to oficiálny „proamerický“ pohľad na vývoj udalostí, ktorý nepovažuje organizovanie a podporu piatej kolóny v Európe za zasahovanie do vnútornej politiky štátov.

Všetky kroky, ktoré podnikli poprední predstavitelia USA a NATO takto majú vyznieť ako nevyhnutné a s cieľom uspokojiť ambície východoeurópskych štátov pripojiť sa k NATO a zároveň úprimnú snahu o zachovanie stability a bezpečnosti v Európe.

Niekoľko úryvkov ak by si to niekto chcel prečítať:

„Tento región pre nás symbolizoval romantický boj za slobodu a demokraciu. A takmer 30 miliónov Američanov má stredoeurópske alebo východoeurópske korene - prvou úlohou bolo dostať ich z komunizmu a druhou dostať ich do NATO.“

„Ak by sme tieto štáty nepriviedli na Západ akýmkoľvek spôsobom, dostali by sa do psychologického a politického stavu, ktorý by skomplikoval budovanie a posilňovanie demokratických inštitúcií...

„Chceli sme sa uistiť, že stredná Európa sa už nikdy nestane predmetom imperialistických záujmov.“ ...

„ Ďalším dôvodom bola skutočnosť, že Aliancia sa po roku 1989 ocitla bez konkrétnej misie a mnohí analytici i politici predpovedali jej skorý zánik. Pre Bushovu a neskôr aj Clintonovu administratívu však NATO predstavovalo dôležitý nástroj angažovanosti v európskych záležitostiach, a preto bolo jeho zachovanie otázkou ich prvoradého záujmu. „Rozširovanie sa stalo novou misiou, spôsobom, ako udržať NATO pokope...“

Momentálne vidíme podobný scenár na inej šachovnici a s inými figúrkami. USA prešlo opäť od politiky konfrontácie k sladkým rečiam o úprimnosti v snahe o nastolenie stability a mieru vo východnej Európe.

Pozrite sa na vznik IGIL, súčasné nálety spojencov na Sýrske ciele, ktoré nijako radikálom neubližujú, ale naopak komplikujú alebo priamo znemožňujú vedenie operácií Sýrskej armády proti „tzv. opozícii“, ktorá už oficiálne neexistuje.

Nezostáva nám než veriť zo strany USA v úprimnosť o znovunastolenie dobrých vzťahov s RF.

333528

28.05.2015 14:48

Banky vládnou světu. Kdo vládne bankám? (II)

Kto na to prišiel prvý?

lubosmat 195.?.?.?

V honbe za ziskom, sa podnikateľ snaží vyrobiť čo najproduktívnejšie a predať čo najefektívnejšie. Zjednodušene to znamená na výrobu použiť čo najmenej ľudí s čo najnižšími platmi a minimálnymi vstupmi, a predať produkciu čo najväčšiemu počtu ľudí za čo najvyššiu cenu s maximálnym ziskom.

Vzniká hromadenie peňazí, ktoré je potrebné zmysluplne využiť v prospech majiteľov. Niečo zožerú investície a prerozdelenie medzi manažment, niečo na potápanie konkurencie, niečo na korupciu a niečo sa uloží do bánk.

Zrýchlenou globalizáciou s jednou rezervnou menou sa kruh veľmi rýchlo uzavrel. Prílev nových peňazí na trh „bez hraníc“ bez vytvorenia investičnej protihodnoty je cestou k rýchlej inflácii, čo môže spôsobiť krach dolárového sveta.

Zachovaniu rovnováhy pomáhajú investície, ak sa kupuje za uvoľnené peniaze majetok alebo tovar, potom zostane finančný systém relatívne vyvážený.

Bankári pochopili, že požičanie peňazí umožní absorbovať spoločenský produkt „z nadvýroby“, ktorý je síce vyrobený, ale nemá ho kto a za čo kúpiť. Narastanie verejného dlhu je dôkazom tohto predpokladu. Schopnosť splácať dlh sa s jeho narastaním znižuje, až do úrovne kedy dlh už nemožno splatiť.

Konzorciá západných bánk vymysleli patent na emitovanie peňazí, tak , ako to robili v uzavretých spoločnostiach králi. Stali sa tak samozvanými vládcami sveta. Ten kto kontroluje rozhodujúci balík peňazí, ten vládne.

333669

28.05.2015 15:30

USA zahájily nový útok na Rusko

Sama varím sama periem, že sa na to nevy-eriem! / Ilúzia moci.

lubosmat 195.?.?.?

Na počudovanie sa stále ozývajú hlasy, ako majú páni z „wall streetu“ navrch, pritom sa stále očividne snažia o získanie akýchsi výhod v ringu a vystrašenie nenávideného nepriateľa.

Nie som zástanca konšpiračných teórií, lebo neverím v dostatočnú kompetentnosť babrákov, ktorí sa o prediktívne zásahy do usporiadania sveta pokúšajú.

Ak moc mám, nepotrebujem to predsa dokazovať pred nejakou ulicou, jedine v prípade ak sa jedná o ilúziu moci.

Svetový teror „made in“ USA je taký tanec amerického šakala preoblečeného za leva pred hyenami, ktorý preventívne občas jednu vystraší, aby mu ostatné dali pokoj, pri okusovaní uštvanej zdochliny.

333672

30.05.2015 10:45

Banky vládnou světu. Kdo vládne bankám? (II)

Ekonómia nie je matematika!

lubosmat 95.?.?.?

Matematikou sa ľudia zaoberali od dávnoveku a správnosť ich výsledkov nás udivuje dodnes.

Ekonómia má spoločnú s matematikou len záverečnú účtovnú uzávierku, dohodnutú k danému obdobiu na vykázanie akýchsi výsledkov, ktoré sa dajú použiť na vyhodnotenie výsledkov činnosti ekonomických subjektov.

Akonáhle začnete v ekonómii počítať, robíte to len z dvoch dôvodov:
1) za účelom presadenia určitého zámeru, aby ste získali finančné prostriedky na svoje výmysly,
2) a potom aby ste vysvetlili, prečo vám to vyšlo, alebo nevyšlo podľa predpokladov.

Všetci ekonómovia rátajú s tým, že každý vie počítať zhruba na úrovni študenta druhého ročníka strednej školy, a takmer nikto si správne nepamätá rovnice vhodné na riešenie požadovanej matematickej úlohy.

Ak sa chcete dopracovať v ekonómii ku korektným výsledkom, nestačí vám vedieť dobre počítať, musíte poznať všetky premenné ktoré môžu výsledok nejako ovplyvniť, a keďže časť týchto premenných nedokážete vôbec determinovať a často ani predvídať, je počítanie v ekonómii porovnateľné s činnosťou alchymistu náhodnými chemickými pokusmi získať kameň mudrcov.

Na záver chcem povedať to, že spoločenstvo ľudí sa potrebuje rozvíjať všestrane a svoj produkt vyjadrený v peniazoch by malo primárne využívať bezo zvyšku k svojmu prospechu, ako celku. Dnešné nastavenie ekonomík podľa priorít západnej kultúry koncentruje zdroje k prospechu majetných a privilegovaných, v danom prípade hovoriť o nejakom všestrannom rozvoji spoločnosti vôbec nemá zmysel. Tvrdím to hlavne preto, že hromadenie peňazí nie je pre majetných a privilegovaných prostriedkom, ale cieľom.

333741

30.05.2015 19:33

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

RE: Režim si v první řadě musí ujasnit, kdo je terorista. Pak může někoho soudit.

lubosmat 95.?.?.?

"We came, we saw He Died" Slávny to výrok Hillary počas na diaľku riadenej popravy plukovníka Kaddáfího.

A nikto ju neodsúdil, lebo on bol "Zlý diktátor!", dokonca sa čo nevidieť stane najmocnejšou ženou sveta.

Boli pokusy súdiť komunistov, ale nikto nedokázal preukázať, ktože konkrétne to tie všade ospevované zločiny komunizmu vyparatil.

Teraz odsudzujú ľudí za výroky schvaľujúce terorizmus, aj napriek tomu, že nikto nevie, čo to ten terorizmus vlastne je.

Obžaloba je v rovine tvrdenia, že schvaľovanie "terorizmu" bolo dokonané, prokurátora presvedčili o napnení skutkovej podstaty trestného činu, preto sa tým vyšetrovateľ a nakoniec súd zaoberá.

Právo sa v tomto prípade uberá smerom prezumpcie viny. Nepotrebujeme aby si sa vyvinil, na tom že si terorista sme sa už dohodli, ide len o preukázanie miery tvojej viny!

333775

03.06.2015 15:47

Začne šílený Míša další válku?

Návrat bratrů domů! Tak to je to, čo by potrestalo USA zo všetkého najviac!

lubosmat 195.?.?.?

V histórii je jeden príklad, ktorý sa na takúto alternatívu celkom hodí, a to rozpad Rakúsko-uhorskej monarchie a vznik „horthyovského maďarska“.

Predstavte si návrat všetkých tých špecialistov, na rozvraty, vraždy a teror každého druhu, späť domov do USA. Priam sa mi chce veriť, ako sa z nich stanú mierumilovní a bohabojní kresťania, podľa vzoru najsvätejšej ústavy spojených štátov.

Súhlasím, že udržanie EÚ v jej koloniálnych hraniciach je prvoradým cieľom bábkarov z USA. Masívna americká vojenská prítomnosť v ÉÚ a okolí, neslúži na zabezpečenie „demokratických hodnôt“ ale na udržanie nadobudnutej koloniálnej dŕžavy na obojku a pekne na kolenách. Aj napustenie vší a bĺch do kožucha európskeho prašivého psa má svoj význam, ochotnejšie behá a zabúda pri tom, ako ho hnusne hryzú.

333957

04.06.2015 13:07

Sebevražda v přímém přenosu

Na západe nič nového – nezamestnanosť, LGBT, náboženské rozpory a xenofóbia!

lubosmat 195.?.?.?

Nezamestnaní – 10% (štatistika),
LGBT – 4% (sociologické prieskumy),
Náboženskí fanatici – viac ako 10%,
Prisťahovalci: - cca. 3 milióny ročne, tzn. 0,006 % Za 25 rokov to môže byť okolo 15% populácie EÚ.

Najviac sa to dotýka tzv. nárazníkovej zóny: Grécko, Taliansko, Španielsko, Portugalsko, a Anglicko, kde je percentuálny podiel prisťahovalcov výrazne vyšší.

V súčte 39 % populácie náchylnej na nahnanie do kadejakých protestov, nepokojov, demonštrácií... hotová katastrofa!

Za pár pekných fasád a kopec planých sľubov sme si natiahli do systému kapitalizmus 2.0., okolo už síce zúri imperializmus 5.2.0, ale to nám musí stačiť, na posielanie rozkazov z nadradeného systému je to tak akurát.

Opäť sa musím dívať na plagáty (opäť sa zvolebnieva) plné nových mesiášov, čo vedia všetko lepšie, všetky neprávosti narovnajú, ľuďom vzdelanie a prácu dajú, ušetria nám milióny, s ktorými už teraz vedia, ako naložia.

V minulosti boli kritizované papierové hlavy, ktoré sa dlho nemenili a boli rozvešiavané za akési zásluhy v budovaní niečoho, čomu už ľudia prestávali veriť, ale sa na to mohli v niektorých smeroch spoľahnúť.

Dnes ich zamenili papierové hlavy, ktoré sa menia stále, sú tam za rozvracanie, voliči im majú na základe sľubov veriť a na nič sa nemožno spoľahnúť.

334020

05.06.2015 14:12

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

Najviac sa mi páči ten ručný atómový granát.

lubosmat 195.?.?.?

Ako z toho vtipu: Ako rozdeľujeme granáty?

1) Útočný F1 (tenký oceľový plášť – prakticky delobuch) – smrtiaci účinok do 10 m,
2) Obranný F1(delený - zosilnený oceľový plášť ) - smrtiaci účinok do 100 m,
3) Ručný atómový granát - smrtiaci účinok 10 km.

Na to aby došlo k spontánnej atómovej reakcii potrebujeme dostať dokopy nadkritické množstvo jadrového materiálu, aby sme dosiahli náraz dvoch jadier hélia do seba a donútili ich tak k jadrovej reakcii, treba k tomu gigantické zariadenie – atómový urýchľovač častíc.

Napriek pomerne veľkému pokroku vo vede a technike pochybujem, že má dnes niekto k dispozícii technológiu umožňujúcu viesť údery taktickými jadrovými strelami malého dosahu, ktoré by boli menšie ako 500 kg, nehovoriac o nejakých ručných aplikáciách.

Čo je to ? Je to oranžové a je to za rohom? Šupka z pomaranča.
Čo je to ? Je to oranžové a nedá sa to prehodiť cez plot? Oranžový bager.
Čo je to ? Je to modré a nedá sa to prehodiť cez plot?

334105

06.06.2015 00:44

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

RE: Najviac sa mi páči ten ručný atómový granát.

lubosmat 95.?.?.?

Ani by som nepovedal. Podľa tých "vedeckých" článkov sa teoreticky, alebo v laboratórnych podmienkach dá vyrobiť naozaj hocičo, pričom zmenšovaním projektilu sa natoľko znižuje efektívny výkon a zvyšujú nároky na uchovávanie a distribúciu takýchto zbraní, až sa z toho stali nepraktické hračky, vhodné tak na pobavenie do žánru sci-fi.

Uvádzal som ťažkú strelu, lebo od atómovej zbrane sa očakáva nejaký efektívny výsledok použitia, keďže tieto zbrane boli a budú primárne používané, ako zbrane hromadného ničenia.

Zbraň, ktorá pri použití zabije používateľa bude vždy totálny nezmysel. Rovnako bude nezmyslom aj výroba zbraní a streliva, ktorých hodnota bude vyššia ako hodnota predpokladných cieľov.

334140

07.06.2015 23:40

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

RE: Najviac sa mi páči ten ručný atómový granát.

lubosmat 95.?.?.?

Keďže Japonci vojnu prehrali a Džihádisti zatiaľ žiadnu nevyhrali - neviem neviem. Ľudia nie sú mravce,osi, termiti a alebo iný spoločenský hmyz, sebaobetovanie bolo síce veľmi ušľachtilé ale podľa súčasnej vlny neofašizmu na zaplakanie.

Ak sa bavíme o taktike, tak súhlasím, výnimočne sa môže použiť drahšia strela na zostrelenie lacnejšej, pravidlo to však nie je.

334218

08.06.2015 13:34

Michal Kesudis potřebuje pomoc

RE: selektivní spravedlnost

lubosmat 195.?.?.?

Nebuďte selektívne nespravodlivý.

Keď už, tak v obchode klamú takmer všetci, v politike všetci a prvenstvo rozhodne nedržia Rusi.

Rusko zbohatlo hlavne na tom, že si nenapustilo doma do podnikania 100%-ných zahraničných vlastníkov, a nedovolilo tak preprať cez svoju ekonomiku úplne zadarmo (tak ako napríklad my v slovenskom bánanistane) špinavý dolárový papier.

Úspešných zahraničných projektov bolo a je v Rusku aj tak nerátane, a doplácajú na to úplne rovnako, ako my.

Ozaj povedzte popravde, ako zbohatlo Česko zapojením sa do globálnej ekonomiky?

334257

09.06.2015 11:02

O pěti chlebích

Keď chceš s vlkmi žiť musíš s nimi vyť. Ak si sadáš medzi vrany musíš krákať ako oni.

lubosmat 195.?.?.?

Ľudové príslovia vám radia čo robiť, aby ste sa vyhli diskriminácii.

Ja patrím k zarytým nefajčiarom, a v mladšom veku som bol dokonca schopný verbálne, dokonca niekoľkokrát aj fyzicky napadnúť fajčiara, ktorí si zapálil cigaretu medzi sediacimi ľuďmi v amfiteátri, alebo dokonca v kinosále, alebo pred nastúpením do autobusu, keď „závislák“ posledný dúšok z cigarety vyfúkne do davu v preplnenom autobuse, a cez zatvárajúce sa dvere vyhadzuje nezahasený „vajgel“ na zastávku autobusu rovno do kočíka mamičke čakajúcej na ďalší spoj.

Na margo škodlivosti fajčenia a pasívneho fajčenia len toľko, moja mama pracovala 12 rokov ako vedúca pohostinstva, vo výčape pracovala len sporadicky, keď bolo treba zastúpiť niekoho z personálu na maródke alebo na dovolenke, a nestíhalo sa. Čo nevidieť bude oslavovať sedemdesiatpäťku, je bohužiaľ jediná, ktorá z bývalého osadenstva pohostinstva ešte žije (nebola pritom vôbec najmladšia), cigaretu si dala len sporadicky, aby jej nevadilo to zafajčené prostredie v ktorom musela pracovať.

Môj otec sa nedožil vďaka svojej silnej závislosti na cigaretách a káve šesťdesiatky, málokto z tej prefajčenej a uschôdzovanej generácie sa dožil vyššieho veku.

Priznám sa, že som bol pasívnym fajčiarom minimálne do dvanástich rokov, keďže otec fajčil aj doma v izbe pri peci, kde sme spávali. Po presťahovaní sa fajčil už len v kuchyni , kotolni a pravdaže pri práci. Pri svojom prvom a poslednom pokuse začať fajčiť som mal za úlohu vyťahať na niekoľko dúškov celú cigaretu, nezakašľal som, netočila sa mi z toho hlava a ani som sa nepovracal (pasívny fajčiar ako hrom), pripadal som si len veľmi hlúpo s cigaretou v ruke, tak som toho hneď na začiatku aj nechal.

V minulosti som vošiel do reštaurácie, a ak sa tam fajčilo či bolo cítiť dym z cigariet, otočil som sa na päte a išiel radšej inam, tak je to dodnes.

V dnešných horúčavách otvoríte okno a prvé, čo vám v byte, či kancelárii vrazí do nosa je zápach popola z horiaceho papiera, nejakej „lightky“ .

V parku šliapnete do psieho výkalu navrchu ozdobeného „vajglom“ , ktorý tam zanechal pán, keď čakal až si jeho miláčik urobí dobre, to je asi vrchol symbiózy prírody a človeka. Osobne mi fajčiaci psí ľudia vadia asi najmenej, mám návrh, čo keby si so sebou na prechádzky nosili rýľ, zabodnú ho k pozdravom svojich miláčikov do zeme, pohnú zboka na bok a do vytvorenej jamky psiu potrebu a ten „vajgel“ presunú a ďalším zásekom vedľa zalisujú do pôdy.

334312

10.06.2015 14:49

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

Budúcnosť sa k nám blíži!

lubosmat 195.?.?.?

Pesimistický scenár: O všetkých fyzických osobách budú vedieť, kto ich platí, čo si za to kupujú a kde sa v čase kúpy nachádzajú.

Ak nie:

1) Váš kredit presiahol hranicu -200 bodov, nehýbte sa prosím budete termicky eliminovaný.
2) Systém nepozná vaše identifikačné číslo, nehýbte sa prosím budete termicky eliminovaný.

Optimistický scenár:

1) Zrušenie súkromných finančných inštitúcií, štátom garantovaná hodnota získaných kreditov a anonymita prevodov.
2) Možnosť previesť bez poplatkov a nezdanene limitovaný objem kreditov jednej FO na účet inej FO (dar, almužna, prepitné ...) , pokiaľ sa nejedná o kúpu tovarov, služieb a prác.

334413

10.06.2015 16:24

O pěti chlebích

Späť k téme – „O pěti chlebích“ alebo boji doma vydretého a zhora daného.

lubosmat 195.?.?.?

Téma sa dobre hodí ako metafora vstupu nadnárodných reťazcov na vnútorné trhy.

Všetko pod jednou strechou, takmer zadarmo - za optimálne ceny, bohvie z akého banánistanu dovezené!

Domáca „predražená“ produkcia je pravdaže v sr-čkách.

Okrem zahraničných súkromných bánk sú zahraničné reťazce ďalšie gigantické vysávače peňazí z obehu vnútorného trhu.

V zásadnom rozpore je tu schopnosť „menších“ domácich výrobcov expandovať so svojou produkciou na zahraničné trhy a schopnosť veľkých zahraničných reťazcov a producentov držať ceny dostatočne nízko na to, aby tí malí v konkurenčnom boji nemali ani teoretickú šancu sa presadiť.

Existujúca nerovnováha vnútornej spotreby jednotlivých ekonomík na spoločnom trhu tvrdo znevýhodňuje „slabšie“ ekonomiky, kde každá „pomoc zvonka“ skôr slabšiu ekonomiku zabíja, než by jej pomáhala.

V Indii vznikla veľmi dávno kasta tzv. „Nedotknuteľných“ , ktorých nebolo možné za žobranie a potulovanie sa trestať, žili z milodarov a kočovali : Áno sú to Cigáni, Gypsy alebo Rómovia . Potulka a celkovo svojrázny postoj k zabezpečovaniu živobytia je im vlastný.

Prístup západných „neokonov“ k populácii tzv. tretích krajín bol po tom, čo tieto krajiny ekonomicky rozvrátili je podobný. Urobili z domorodcov ľudí závislých na kdejakých milodaroch a dávkach zahraničnej pomoci, ktorí majú silno vyvinutú predstavu, že to čo im západ prináša je z ničoho a stačí len zbožne si niečo priať a natiahnuť ruku, pričom si vôbec neuvedomujú, že ide často o odpad.

Troška sa toho dotkol film: „Bohovia musia byť šialení“.

334422

15.06.2015 12:38

12 důvodů, proč USA nechtějí vyhrát války, které na celém světě zahájí

Sedím na konári a podpiľujem ho na bližšej strane k stromu!

lubosmat 195.?.?.?

USA si vybudovalo po II. svetovej vojne veľmi dobré mocenské postavenie vo svete.

Rozporuplné obhajovanie víťazstva nad Japonskom v II. SV zhodením dvoch atómových bômb na relatívne bezvýznamné mestá Hirošímu a Nagasaky je začiatkom úbohej reklamy tejto ríše teroru na strach obyvateľstva zeme pred rozpútaním atómového šialenstva, a hlavne aby nebolo ľudstvo na pochybách kto je takejto zhovädilosti schopný.

Ekonomické podrobenie si toho najlepšieho v priemysle a poľnohospodárstve vo svete cez dolárové machinácie by nebolo až tak okato kritizované, keby sa to štedro vyvážané dolárové obeživo ešte navyše nepoisťovalo prevratmi a vyprovokovanými preventívnymi vojnami v cieľových krajinách.

Ukrajina je čítankový príklad:
- Nespokojnosť s kapitalizmom jedných oligarchov,
- Vojna rozpútaná kapitalizmom druhých oligarchov,
- Rozvrat ekonomiky na vytvorenie výhodných kurzových pomerov,
- naoko neochota požičiavať peniaze zo západu /aj keď dobre vieme, že s peniazmi, ktoré sa požičiavajú dnes nemusíte nevyhnutne disponovať, je to len záväzok a potrebné objemy papiera sa podľa potreby vytlačia a prevezú kam treba/ ,
- obrovský tlak na privatizáciu „výpredaj“ toho čo bolo v rukách štátu smerom do zahraničia.

Tou rozpútanou vojnou celý ten výkup kazia, lebo ľudia pri takomto násilnom presadzovaní sa strácajú posledné štipky viery v korektný obchod.

Pozrite sa na bývalé krajiny V4, kde sa prakticky nebojovalo.
Ekonomicky sme sa podriadili západným korporáciám úplne dokonale, je tu dokonca veľa obhajcov tohto nového systému, však si žijeme skoro tak isto, ako pred tým, nové teoretické možnosti mnohých dokonale uspokojujú.

Vojna je znakom netrpezlivosti, dosiahnuté výsledky nemusia byť nevyhnutne pozitívne, všetci ktorí utrpeli ujmu sa budú stavať k dosiahnutému negatívne, má to však výhodu, nebudú môcť reptať, čo sa týka vnútornej ekonomiky, logicky je po vojne predsa vždy zle .

My vo V4 sme mali šancu predísť výpredaju ekonomiky, keďže tu vojna nebola, chcelo to len jedno opatrenie, nedovoliť pumpovať do ekonomiky cudzie meny, bez toho, aby bola povinnosť nakúpiť zvonka v národnej banke zodpovedajúce objemy národných mien.
V zahraničí by si s tým mohli akurát tak ... investovať by sa museli všetky objemy tu.

S čím trpíme neustále je podhodnotenie ekonomiky ako celku, ak sme aj mali určitú sumu obeživa na zabezpečenie obratu tovarov, služieb a prác, vstupom zahraničných mien na náš trh sme si spôsobili degradáciu vlastného obeživa, preto najskôr ten menový kolaps 1:30,126 a teraz je nielen psychologicky, ale aj prakticky hodnota jedného eura ekvivalent jednej KČS pred 25 rokmi.

K prudkej degradácii meny došlo aj v ČR, prečo, tak a tomu dosť dobre nerozumiem. Objektívne majú v ČR na hlavu v obehu viac obeživa a aj si dokážu poskytovať navzájom širšiu paletu služieb, najokatejšie je to v kultúre.

334720

15.06.2015 12:58

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: 20,6,2015 ‎

lubosmat 195.?.?.?

Celá akcia je ako domotanie zle položených referendových otázok.

Buď som náboženský fanatik a riešim islamskú otázku, alebo som občan SR a riešim otázku postavenia Slovenska voči správnemu a mocenskému aparátu EÚ.

Celá akcia má za cieľ vyvolať nálady a hľadať vinníka tam, kde nie je.

Kedy konečne prestaneme riešiť náboženské a rasové otázky a začneme sa baviť o skutočných pôvodcoch toho marasu, v ktorom sa topíme.

334722

16.06.2015 10:50

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: 20,6,2015 ‎

lubosmat 195.?.?.?

Poukazujem len na obyčajnú kauzalitu.

Pri podobných postojoch už chápem prečo sa nedarí hasiť ohne podpaľačom.

Jeden príklad za všetky. Vyhlásenie predstaviteľov G7 o tom, ako budú bojovať proti svetovému terorizmu: Obstavia majetok najbohatším teroristom a tým sa zastaví akože financovanie teroru.

Už to vidím ako budú obstavovať majetok členom Bilderbergu...

334776

22.06.2015 17:06

Řecku vnucená humanitární tragedie

Nezabúdajme, že veľký brat rozložil v prvom rade „Západ“.

lubosmat 195.?.?.?

„Toussaintův závěr: řecký dluh je ilegální, nelegitimní a ohavný!“ 100% Súhlas!

Všetky zahraničné dlhy, všetkých krajín /s výnimkou USA/, ktoré boli tvorené požičiavaním peňazí zo zahraničia sú ilegálne a nelegitímne.

Toto požičiavanie cudzích, väčšinou len okupačnými armádami krytých peňazí, tvrdo postihlo podriadené ekonomiky.

Predstavte si, keby SSSR podnikalo rovnakým spôsobom v krajinách svojho vplyvu, tak ako to po 89 robili podnikavci zo západu štedro používajúci peniaze MMF a im podobných inštitúcií.
Najväčšia ekonomika SSSR, by trebárs vytvorila fond, do ktorého by naliala fiktívnu menu, ktorú by priehrštím požičiavala na trebárs 4 % úrok kadekomu v svojej sfére vplyvu. Oproti USA by boli Sovieti v obrovskej výhode, keďže potrebné peniaze na investovanie by si nemuseli požičiavať od súkromných spoločností. Tí boľševici sa však snažili poctivo obchodovať, a keďže ich produktivita práce stála ešte za väčšie ho – no, než tá naša, nakoniec sa zadlžili voči „šikovnejším“.

Jediný oprávnený zahraničný dlh majú USA, tie ho ale nikdy nikomu nesplatia, naproti tomu fiktívne dlhy, vytvorené koloniálnou správou v západných a rovnako aj postsocialistických štátoch sa splácať musia – prečo? No lebo kanón!

No a ak si niekto do svojej krajiny nechá implementovať vojnu, dlhy rastú ako huby po daždi.

335249

22.06.2015 18:50

Může Sýrie přežít?

RE: A co, my, ženy, matky synů, jež

lubosmat 95.?.?.?

sa sami rozhodli a v strachu pred "materiálnym nedostatkom" prestali rodiť. Pud sebazáchovy rodu nahradil pud sebauspokojovania materiálnym dostatkom a pôžitkami, do tohto sveta deti nepatria.

Ľutujte dalej ženy mužov ortodoxných vyznaní, naučte sa už dnes ich jazyky, aby ste sa v obchodoch dohovorili, keď si budete chcieť v starobe vo vlastnej krajine kúpiť chleba.

Naučte sa ich milovať teraz, bude Vás to stáť menej studu a stresu, keď vám títo nenávidení budú umývať v starobe, chorobe a nemohúcnosti Vaše vlastné ...

335259

23.06.2015 15:44

Může Sýrie přežít?

RE: A co, my, ženy, matky synů, jež

lubosmat 195.?.?.?

Čerpám z okolia, a súhlasím s Vami, stali sme sa individualistickou nevyzretou a sobeckou spoločnosťou.

Ľutujeme ľudí, ktorých vôbec nepoznáme, naša ľútosť je falošná, je to skôr závisť z našej demografickej prehry.

Asi ste ma nepochopili, hovorím že sa máme naučiť milovať - akceptovať etniká, ktoré nás nahradia, ak sa nespamätáme.

335344

24.06.2015 16:32

Od Bilderbergu ke GULAGbergu: globální elita buduje elektronický koncentrák

RE: globální elita buduje

lubosmat 195.?.?.?

A keď ich na Olympe či v prítmí pyramíd začali nahrádzať potichu ich vlastní potomkovia, nadobudli bohabojní pocit, že sú dozaista nesmrteľní.

Ešteže máme internet a informácie sa nešíria systémom JPP, novodobých bohov čakateľov sú aj dnes celé zástupy.

335382

29.06.2015 10:51

Drama kolem Řecka? Jen mediální divadlo

Každý doping je nebezpečný, hlavne, keď sa aplikuje dlhodobo.

lubosmat 195.?.?.?

Doping bez ohľadu, či ide o drogy alebo peniaze, ak sa preženie škodí predovšetkým užívateľovi. Na začiatku rast a potom závislosť, atrofia a degradácia.

Kedysi som pracoval v zdravotníctve a veľa zamestnancov vyčítalo vtedajšiemu vedeniu nemocnice, snahu o vyrovnaný rozpočet (škrtenie výdavkov), argumentujúc , že tým čo sa o svoje výdavky nestarali refunduje štát tiež všetky dlhy, len s tým rozdielom, že čím väčšia sekera, tým viacej muziky si darebáci užili.

Aj v EÚ, tak ako v našom zdravotníctve, je nerovnovážne rozdeľovanie peňazí fungujúce na princípe najviac vreštiacej kukučky v hniezde. Výsledkom je, že prežraté kukučky likvidujú tučné porcie, a slabší sú postupne vytláčaní na okraj hniezda.

Pasca závislosti má aj ďalší rozmer, závislý prestane reálne vnímať beh a zákonitosti okolitého sveta.

Neustály tok cudzích peňazí úplne potlačil snahu o vytváranie kooperujúceho systému a tvorbu investícií zvnútra, prídelový systém umožňuje nielen platiť peniazmi zvonka, ale aj kupovať tovary dovezené zvonka. Táto pasca sa týka všetkých ekonomík pod globálnym diktátom. Cudzie banky požičiavajú ľuďom peniaze na tovary, ktoré produkujú cudzie spoločnosti!

Akým spôsobom chceme vlastne konkurovať „ vyváženým“ ekonomikám?

Ak sa prijal princíp jednotného európskeho hospodárskeho spoločenstva, riadeného z jedného centra, nie je jednoducho možné, zrazu sa zbaviť zodpovednosti a prehodiť pasažiera, ktorý všetko prehral, cez palubu v strede oceána.

Nehovoriac o tom, že projekt EÚ je len zásterkou NATO, podhodiť túto strategickú krajinu napospas druhej strane by bolo nanajvýš nezodpovedné, grécke vedenie to veľmi dobre vie.

335726

29.06.2015 12:20

Nadvláda pokrytectví na Západě

Spochybňovanie pravdy, ako absolútnej veličiny.

lubosmat 195.?.?.?

Plácame sa v kalných stojatých vodách, a nahovárame si, že sme pstruhy.

Technológia je jednoduchá, každý sa môže mýliť! Zjavné rozpory v rétorike manipulátorov sú nám predkladané ako taktika a šikovnosť.

Nedávno bola rozoberaná na ruských médiách otázka používania klamstva na úrovni tak povediac ruskej národnej povahy.

Zo západu sa ozýva, že s rusmi sa jednať nedá, lebo Rusi neustále klamú. Z toho vyplýva, že na západe sa neklame, len sa nehovorí pravda.

Každý Vám bude hovoriť čo je lož a kto nehovorí pravdu, ale čo je skutočne pravda to sa asi nikdy nedozviete.

S pokrytectvom je to podobné, ak Ťa usvedčíme z pokrytectva čo i len raz, vezieš sa v tom spolu s nami a basta.

Pokrytectvom možno nazvať aj snahu zamieňať dôsledok s príčinnými súvislosťami a popieranie kauzality ako takej. V rétorike ukrajinských novinárov a politikov sa objavuje dosť často na tejto rošáde postavená argumentácia, zrejme majú spoločného „politruka“.

Všetci pokrytci sú zároveň aj farizeji schovávajúci svoju motiváciu za ušľachtilé fasády, pričom ide len o týchto päť vecí, a sú to tieto tri: peniaze alebo moc.

335730

03.07.2015 11:27

Kobercové bombardování historie

Ak sa rozvoj ľudstva sa pohybuje po špirále, od roku 1972 sme v depresii

lubosmat 195.?.?.?

Ukončil sa projekt APOLO a komunisti si mysleli, že dosiahli rozvinutý socializmus - ďalší stupienok v budovaní komunizmu.

Pokiaľ človek znova nepristane na mesiaci, alebo na inej planéte slnečnej sústavy, možno rozvoj ľudstva považovať minimálne za prešľapovanie na mieste.

Kapitalistický projekt voľného obchodu dosiahol globalizáciou svoje prirodzené obmedzenia, a myšlienky na revitalizáciu komunizmu sú elitami všeobecne odmietané ako neprijateľné.

Elity sa snažia udržať svetový poriadok v starom usporiadaní, čo sa nemalou mierou podieľa na terajšom úpadku. Vojnou rozvrátené krajiny sú bezpečnostnou hrozbou pre celé ľudstvo.

Terčom útoku krajín „dolárovej prosperity“ boli a sú všetky krajiny, ktoré koketovali s myšlienkou budovania socializmu. Grécko je typickým príkladom, kde bol pokus o socializmus aj s jeho prívržencami z krajiny doslova vybombardovaný.

Taliban, Al-káida, Islamské bratstvo, Boko-haram, ISIS ... bojovníci s nálepkou „radikálne islamské zoskupenia“ z jednej strany hanené a z tej istej strany podporované. Je nepísaným pravidlo, že tieto zoskupenia priamo bojujú proti legitímnym „tzv. darebáckym vládam“ , čiže majú s USA takmer identické ciele.

Je paradoxom, že radikáli bojujúci za „Islam“ sa nechávajú vyzbrojovať a riadiť „nevercami“ ničia Islamský svet, staroveké islamské pamiatky a vraždia predovšetkým vyznávačov Islamu.

Niekto sa snaží posunúť náboženskú atmosféru v Európe na úroveň obdobia križiackych výprav pred 900 rokmi, osmanských výbojov pred cca. 700 rokmi.

Roznecovanie známejších náboženských nepokojov patrí v Európe do obdobia 30 ročnej vojny pred 400 rokmi. Doba temna je opäť tu.

335946

03.07.2015 13:29

Kobercové bombardování historie

RE: Ak sa rozvoj ľudstva sa pohybuje po špirále, od roku 1972 sme v depresii

lubosmat 195.?.?.?

Je pravda, že islam je jedno z najmladších náboženstiev, a tie pamiatky sú často staršie, neznamená to však že nie sú súčasťou kultúrneho dedičstva ľudí, ktorí tam žijú, vrátane moslimov, zároveň sú to pamiatky do ktorých nikto tak devastačne v modernej histórii, okrem USA a nimi platených „moslimských“ radikálov nezasahoval.

Štatistika je neúprosná – plakať nad ostatnými a nadávať na islam je čisté farizejstvo.

Je to ako obhajovať množstvo obetí počas spojeneckej invázie tým, že zahynul jeden spojenecký vojak, po tom, ako ho podrezala moslimka, ktorú chcel znásilniť.

335950

06.07.2015 14:59

Řecko může opět zachránit Západ

„Všechny peníze jsou reálné, dokud obíhají v ekonomice“.

lubosmat 195.?.?.?

Na úvod vtip: Dohaduje sa Francúz, Angličan a Slovák, akej národnosti bol „ADAM“?
Francúz: Páni figový list, koho iného by napadlo použiť ho ako odev. Adam bol Francúz.
Angličan: Mýlite sa, dať si vyrezať kvôli žene rebro, to mohol urobiť jedine džentlmen. Adam bol Angličan.
Slovák: Ale, ale páni. Žrať kyslé jablká, behať s holým zadkom a myslieť si pritom že žije v raji, tak to musel byť určite Slovák.

Pri tom obehu peňazí v ekonomike sa treba zastaviť.

Počas rokovania v Petrohrade na otázku čínskeho lídra ohľadne nepripravenosti ruských obchodných partnerov na spoluprácu, pričom poukázal na naozaj početnú skupinu čínskych podnikateľov, ktorá bola na rokovaní prítomná, odpovedal Putin trocha okľukou, pričom poukázal na zástupcu finančnej skupiny z Bahrajnu či odkiaľ, ktorí participujú 10% na mnohých projektoch v RF.

V podstate poukázal na obmedzenie akceptácie výšky zahraničných investícií do ruskej ekonomiky.

Ak si Putin uvedomuje, že existuje určitá hranica od ktorej už zahraničné investície do ekonomiky nepôsobia ako stimul ale ju začínajú potápať, prečo si tento mechanizmus neuvedomujú menšie ekonomiky?

Každá ekonomika je ako stroj, ktorý má obmedzené výkonové rozmedzie v ktorom môže fungovať. Ak budeme privádzať na vstup priveľa energie, paliva alebo peňazí zahltí sa a prestane fungovať optimálne.

Problém Grécka a aj ostaných podobných európskych ekonomík je v tom, že dlhodobo nemajú vlastnú finančnú politiku, prílev peňazí zvonka dovolil bežať takýmto motorom s veľkými stratami a neefektívne.

No a teraz sa opäť vráťme k výroku z druhej strany: „Všechny peníze jsou reálné, dokud obíhají v ekonomice“. O akú ekonomiku autorovi citátu ide? Faktom je, že Grécko nie je samostatná ekonomika, je to len jedno z krívajúcich chápadiel európskej 28.

Ak si EÚ namýšľa že je nejaká sprostá chobotnica, môže sa chápadla jednoducho zbaviť a nechať narásť nové.

My však dobre vieme, že Grécko je jedným z pilierov na ktorých stojí európska ekonomika, a ak sa správca rozhodne tento pilier odstrániť, nech je akokoľvek nahlodaný, naruší to statiku celého európskeho domu.

336098

07.07.2015 15:05

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Máte chybně stanovený časový horizont události !

lubosmat 195.?.?.?

"silent-weapons" - naozaj dobré, hotové zväzky SM II - alebo príručka vojnového štváča.

Dovoľujem si vybrať len pár úryvkov.
Například dva výroky: Mayer Amschel Rothschilda:

1) "Dejte mi kontrolu nad měnou státu, a nebudu se muset starat o to, kdo tvoří jeho zákony."

2) „Lidi jsou ochotni vzdát se svého skutečného bohatství výměnou za příslib ještě většího bohatství (místo skutečné náhrady). Jsou schopni svoji jistotu vyměnit za pouhý cár papíru.“

Závěr:

Když je podrobené obyvatelstvo učiněno neschopným řídit své finanční záležitosti, pak ovšem se stane totálně zotročeným a zdrojem laciné pracovní síly.

Technologie manipulace:

Odvádět pozornost dospělé veřejnosti od skutečných společenských problémů a upoutat ji záležitostmi, které jsou ve skutečnosti bezvýznamné.

Neúprosným emocionálním napadáním a útoky (duševní a citové znásilňování) permanentní clonou sexu, násilí a války v médiích - zvláště v televizi a v novinách.

Udržovat mladé lidi v nevědomosti o skutečné matematice, skutečné ekonomii, skutečném právu a skutečné historii.

Pojednání o odvodu:

Prvotním účelem odvodu, nebo jiné podobné instituce, je pomocí zastrašování mladým mužům společnosti vštípit nekritické přesvědčení, že vláda je všemocná.

Proces, pomocí něhož rodiče mladého muže, kteří jej bezmezně milují, mohou být přiměti poslat ho do války na smrt.

Odvod (výběrová služba atd.) je povinné kolektivní obětování se a otroctví, navržené lidmi středního a staršího věku za účelem nátlaku na mladé lidi, aby dělali pro veřejnost špinavou práci.

To je veřejnosti prezentováno a prodáváno pod značkou "služba vlasti" nebo "služba národu".

Úloha politiků:

Lidský bůh, politik, slibuje všechno na světě a nesplní nic.

Lidé si najímají politiky, dávají politikům moc vytvořit a řídit válečný stroj.

Politici provádějí mnoho polovojenských činností.

Závěr:

Ti, kdo nepoužívají své mozky nejsou lepší než ti, kteří mozky nemají, a tak absolventi této bezduché školy pro medúzy, otec, matka, syn a dcera, se stanou užitečnými soumary nebo sami sobě cvičiteli.

PS - Odporúčam prečítať si to celé.

336157

09.07.2015 09:34

Důvod, proč má euro na kahánku

Zabudlo sa na to, že Európa môže mať svoje "hladové doliny“?

lubosmat 195.?.?.?

Otvorený trh bez hraníc a spoločná európska mena musí zákonite prinášať regionálnu nerovnováhu. Načo sa potom robila európska integrácia a projekt spoločnej európskej meny, keď sa spoločná matka k svojim deťom začína správať macošsky?

Nám sa môže ľahko stať to isté. Kým sa na nás zarába je všetko OK, ale keď sa tento „pozitívny“ trend zvráti?

Ako sme sa vlastne „demokratizovali“?
1) Zamatová revolúcia, možno, keby sa jednalo o iniciatívu más! Bola to len zvonka cez nastrčené figúrky financovaná maškaráda, tak ako nakoniec takmer všetky „revolúcie“.
2) Inštalácia „demokratických“ inštitúcií ...
3) Rozpad tradičných obchodných vzťahov a väzieb.
4) Odrezanie podnikov zahraničného obchodu od podnikovej sféry.
5) Násilná privatizácia, pod heslami typu: „Lepší zahraničný pán, než domáci kmán!“.
6) Odštátnenie bankových inštitúcií.
7) Privatizácia sieťových odvetví.
8) Reformovanie zdravotníctva a školstva.
9) Otvorenie trhu.
10) Sprístupnenie trhu nadnárodným reťazcom.
11) Likvidácia vedy a výskumu od podnikov až po národnú úroveň. /Zákaz článku 7.3. Výskum a vývoj v takmer všetkých podnikoch, hlavne so zahraničnou účasťou, riadiacich sa normou ISO 9001/.
12) Preberanie a implementácia európskeho práva a predpisov ...

- a to všetko pod hrozbou demaršov a kritiky za to, ako zle plníme kritériá a ako zle žijú naši milovaní neprispôsobiví.

Stali sme sa ekonomikou zvonka vysávanou kapitálovými ejektormi, a keď už nebude čo vysávať, staneme sa ďalším Gréckom, studňou bez vody, čiernou dierou, ktorú treba niečím zasypať, oplotiť, alebo zakryť, aby tam niekto nedajbože nespadol.

Grécko bolo rovnako hnané ako zdutá koza čo prestala dojiť, od trnky k bodliakom, vina sa hádže na to úbohé zotročené zviera, miesto toho aby niekto vyfliaskal hlúpeho pasáka.

336247

09.07.2015 10:15

Kolaps finančního systému: Tragédie nebo vykoupení?

RE: Krach je blízko

lubosmat 195.?.?.?

„Tým riešením bude jedna vláda a jedna mena“.

Ak to nie je schopná zvládnuť Európa, nepodarí sa to ani NWO či GP.

Stále je tu faktor politických systémov – ľudský faktor.
Títo nenažranci ešte vo svojich krajinách nedosiahli svoje vlastné eldorádo.

Predstavme si tú kopu ekonomicky nesvojprávnych štátikov, ktoré majú jednu menu a jednu vládu – veď je to čítankový príklad krajín EÚ, ktoré prijali Euro. Čo chýba EÚ aby si s Gréckym problémom poradila?

Sú tu ešte ďalšie príklady jednej vlády a jednej meny – áno je to USA, RF a možno aj Čína. Čo tieto krajiny majú a EÚ nemá?

Jasnú koncepciu svojej vnútornej a vonkajšej bezpečnosti!

Poslušnosť a akceptáciu represívnych pravidiel si treba vynútiť, a kto represívne zložky nemá môže si akurát tak vybrať, či je lepšie, ak ho niekto s prepáčením obrobí spredu alebo zozadu.

336251

12.07.2015 15:11

Proč Tsipras zradil

Tak na čo sú nám politici?

lubosmat 95.?.?.?

Zas a znova sa presviedčame, že politici sú obyčajné „biele kone“ banksterov.

U nás v slovakistane sa už teraz, rok pred voľbami spúšťa plagátová podpora „podpindosníkov“ formátu SIEŤ, SaS, SKOK, SDKÚ, NOVA a GIZKU, ešte že je taký geniálny, že ho netreba v médiách moc zosmiešňovať, vie to dobre aj sám.

Ľudia zvykajte si na nové tváre so starými mrcinami v pozadí. Keď pobudnete v tej našej politickej latríne dostatočne dlho, zvyknete si a ten smrad nebudete vôbec vnímať.

Pošleme lipšicnú sulíkatú hlinu na majdan na Ukrajinu, alebo budeme čakať až nám ho usporiadajú doma pred kolibou, a pekne s vatričkami?

336378

14.07.2015 12:54

Kolaps finančního systému: Tragédie nebo vykoupení?

Najhoršie je keď si niekto požičia za teba a ty to budeš musieť splácať!

lubosmat 195.?.?.?

Zvolíš si niekoho zo zástupcov „ľudu“, ktorých si si nevybral.
Títo volení zástupcovia:
1) Zrušia štátne banky.
2) Zliberalizujú pohyb kapitálu.
3) Zliberalizujú pohyb služieb, tovarov a prác.
4) Centrálnu banku nastavia na ochranu a zachovanie hodnoty USD.
5) Súkromným bankám dovolia podnikať.

Nastáva prepad vlastnej výroby a štát nedokáže tvoriť kapitál na obsluhu vlastnej štruktúry.

Títo volení zástupcovia, teda ty sám prostredníctvom nich:
a) Otvoríš Pandorinu skrinku s verejným dlhom,
b) Miesto toho aby si prepustil zbytočných politikov zamestnáš celé armády svojich príbuzných v štátnych štruktúrach.
c) Miesto toho aby si obmedzil vyčíňanie lovcov dlhov vo svojom rybníku, podieľaš sa na ich oddlžení - ozdravení.
d) Prijmeš bez reptania všetky podmienky správcovských spoločností verejného dlhu a podpisuješ nereálne dlhopisy, ktoré majú tento dlh umoriť a prenášaš svoju vlastnú neschopnosť na budúce generácie.

Je to len zopár vynútených opatrení, ktoré postupne vedú každú lokajskú ekonomiku do pekla nevyplatiteľných dlhov.

Komunisti ustanovením spoločného vlastníctva výrobných prostriedkov a kapitálu, sa javia v tomto svetle strojcami spretŕhania ekonomických väzieb dedičného dlhu, ktorý predstavuje základ ekonomického zotročenia človeka a celých štátov.

336532

17.07.2015 16:27

Americký dolar a Bretton-Woods jsou vyřízené

RE: Príliš naivný článok !

lubosmat 78.?.?.?

A čo je inovatívne na tom, ako sa sústavne snažia západné oligarchokracie vysoko technologicky niekoho rozložiť alebo rozbombardovať?

Ak sa v tomto svete niekto snaží o prostú mierovú spoluprácu, tak má byť okamžite považovaný za prosťáčka a naivu?

Je nás určite viac, čo by radi zdieľali autorovo nadšenie, bojíme sa však pod ťarchou negatívnych skúseností čo i len dúfať, že by to mohlo byť tak jednoduché.

336722

21.07.2015 16:16

Zápas o lepší svět a hnutí Zeitgeist

Všetko by bolo krásne, keby ľudia boli naozaj ľuďmi a nesprávali sa k sebe navzájom ako divé psy!

lubosmat 195.?.?.?

Niekoľko utopických pokusov vytvoriť slnečné štáty, keď tvorcovia obetovali všetky svoje prostriedky a mentálnu energiu, sa skončilo absolútnym fiaskom.

Jeden príklad: Farma sa krásne rozrástla, cukrová trstina dala prvú úrodu a v ústraní bol vyrobený prvý destilát. Skupinka farmárskych robotníkov sa ožrala a vyrazila k najbližšej indiánskej dedine, kde znásilnili pár domorodých žien, a tie ktoré sa bránili zabili. Odvetnú reakciu nebolo treba dlho čakať, farma sa vykúpe v ohni a krvi, a skrachovaný vodca bez budúcnosti sa na záver vešia na vstupnej bráne do nového raja.

Kto si dá len tak vziať moc, moc mafiánskej podenky, ktorá si uvedomuje že život bude krátky, ale všetko vyváži tá slasť užívať si a vládnuť v hierarchii teroru nad životom a smrťou svojich pochlebovačov.

336914

23.07.2015 13:00

První důsledky dohody 5+1

Pripomeňme si 5D americkej zahraničnej politiky

lubosmat 195.?.?.?

Deceive, Deny, Degrade, Disrupt, Destroy/, hovorí za všetko.

V preklade by to mohlo byť:

1)5P: Podviesť, Poprieť, Pokoriť, Porušiť, Poškodiť
2)5Z: Zradiť, Zaprieť, Znížiť, Zlomiť, Zrúcať

Dostal som sa na internete k porovnaniu dvoch systémov riadenia:
1) Západný - tzv konglomerát,
2) Východný alebo ázijský - tzv blok.

http://coollib.net/b/60762/read

Základný rozdiel je v tom, že konglomerát je riadený z centra a podriaďuje si frakcie silovými metódami s predikciou akéhosi patentu na absolútnu pravdu centra, kde unifikácia je viac cieľom ako nástrojom, všetkých 5D sa silnými bohato využíva na pokorenie slabších.

Blok je združením charakterovo rôznych častí, ktoré hľadajú spoločné ciele, unifikácia nie je podstatná, dôležité sú spoločné ciele, centrum riadenia nie je presne definované a môže mať putovný charakter.

337039

27.07.2015 15:56

Čína se zbavila půl bilionu dolarů

A čo My, čo sa nevyznáme v ekonomike?

lubosmat 195.?.?.?

Investuj správnu sumu a v správnom čase a tam, kde sa Ti zaručia, že Tvoja investícia sa zúročí. Nemusí sa Ti nevyhnutne vrátiť "domov", stačí že porastie celkový objem Tvojho majetku!

My nemáme na ekonomické machinácie cez kadejaké ekonomické nástroje dostatok voľných zdrojov, vlastne ani nevieme či sa dajú "nejako" získať.

Niekto voľné zdroje má a navyše aj v prípade prehry má zaručené, že ten druhý úspešnejší hráč vlastne tiež kope za neho.

Vo svete je more peňazí, niekto sa v nich topí, niekto kúpe, niekto smädný pozerá na to more z vyprahnutého pobrežia, ale niekto v tom mori iniciuje prúdy, ktoré topiacich sa pohltia, kúpajúcich sa uspia a smädných vženú do šarvátok a bratovražedných vojen.

Toho toaletného papiera s podobizňou zakladateľa je tak strašne veľa, že už to nejde spláchnuť!

Bohužiaľ My všetci v doláro-eurovom pásme sa musíme v tom bazéne čvachtať a spolu s inými hnedými kamarátmi tam plávať, lebo každé remeslo má zlaté dno, a na tom našom dne je guča lákavého papiera s podobizňou zakladateľa!

Pripravte sa na dlhú a voňavú plavbu pekne dookola.

337176

28.07.2015 11:01

Čína se zbavila půl bilionu dolarů

Hľadanie riešení

lubosmat 195.?.?.?

Momentálne sme tu všetci, ako v jednej televíznej reklame: „Plávajú tam ryby v akváriu a pozorujú gazdinú čistiacu WC mysu prípravkom so sviežou vôňou mora, nato sa jedna z nich cítiac šancu na slobodu vrhá na podlahu a odráža sa do čistej vody vo WC!“, čo tú rybu čaká za sifónom všetci dobre vieme!
Všetci sa tu pretekáte v tom, kto a ako dobre nepochopil čo sa v dnešnej ekonomike, na čo a ako efektívne využíva. Ak ste tu niekto skutočný ekonóm tak si tu zrejme vylievate frustráciu z reality.
1) Neokolonializmus funguje na plné obrátky a sme jeho obeťami.
2) Vo svet sú všetky banky, burzy ... zahltené dolárovým obeživom.
3) Banky mali primárne slúžiť na ochranu vkladov, tým, že sa ich úloha zmenila a začali fungovať rovnako, ako predchodcovia bánk „lichvári“, narušila sa idea bezpečného podnikania.
4) Banky nikdy neprodukovali žiadny reálny zisk, ich zisk je vždy špekulatívny a predpokladá, že niekto za banku tento zisk vytvorí.
5) Ako môže banka prijať riziko, a investovať neexistujúce peniaze do nereálneho obchodu, keď od malého žiadateľa o pôžičku požaduje ručenie prevyšujúce požičiavanú sumu a pri hypotéke celý jeho majetok a príbuzenstva?
6) Kde by boli dneska kapitáloví magnáti, keby museli podnikať len s reálnym kapitálom, ktorý vyprodukovali ich spoločnosti bez kapitalizácie v súkromných bankách, bez priberaní bankových záruk a vzniku finančných konzorcií?
7) Banky (hlavne súkromné) sa dostali experimentovaním tak ďaleko, že sa mnohé priblížili k bankrotom a obyčajný žiadateľ o hypotéku to má všetko zaplatiť zo svojho biedneho platu.
S každým bodom sa dá polemizovať, ale o to tu nejde.
Pokiaľ fungovali globalizačné tendencie a stále bolo odkiaľ odčerpávať výhodnejšie, dalo sa predpokladať dlhodobé fungovanie takto nastaveného stroja.
Dnes je globalizácia na konci svojej cesty a odčerpať s obrovským ziskom posledné svetové zdroje v Rusku a Arktíde nie je až také jednoduché.
Dá sa realizovať oddlženie ekonomík bez konfliktu?
Je vôbec potrebné, aby sa takéto oddlženie realizovalo?
Dobre, do USA sa dodá viac tovarov, služieb a prác, ako sú schopné reálne zaplatiť, ľudia v USA si to všetko napriek tomu môžu dovoliť kúpiť. Vláda USA si požičala chýbajúce peniaze od FEDU, môže však FED žiadať urýchlené vrátenie týchto peňazí od vlády USA?
Čo keď USA zdevalvuje dolár v krátkom čase 2x po 50% nominálny dlh zostane rovnaký, ale jeho hodnota bude zrazu len ¼ pôvodnej hodnoty a s Amerikou to ani nepohne, len jej veritelia prídu o svoju kúpyschopnosť!
Nebude to všetko nakoniec ako v tom otrepanom vtipe: „Keď si požičiaš od banky 50 tisíc € tak máš problém ty. Ak sa ti však podarí požičať si od banky 50 miliónov € tak má problém banka!“.

337220

29.07.2015 12:51

Je to o integraci Eurasie vs. Říše chaosu

Vývoj je harmonický proces vyrovnávajúci kostrbaté tvary do ladných línií

lubosmat 195.?.?.?

Ľudská spoločnosť sa tiež vyvíja a vylaďuje, jediným problémom sú ľudia, ktorí sú presvedčení o tom, že predbehli dobu a zaručene exaktne vedia ako vo vývoji spoločnosti urobiť skratku.

Hovorím o politikoch a o „warmongersky“ naladených idiotoch zvlášť. Vojnoví štváči, ktorí Vám budú za chrbtom brechať o Vašej potrebe boja za Vašu slobodu, prosperitu, pohlavie, náboženstvo, rasu a čo ja viem čo ešte si títo debili vedia vymyslieť, za pár judášskych grošov, ktorými sú zväčša platení.

Niekto povedal 10% nákladov na svetovú reklamu potravín, hygieny a odevov by nasýtilo, umylo a oblieklo všetkých ľudí na našej planéte. Je ťažké tomuto uveriť, ale aj keby to bolo 100% nákladov, hovorí to o zle vynaloženej energii ľudstva, keď 1/3 populácie na zemi trpí nedostatkom jedla, hygieny a odevov.

Možno 10% nákladov na zbrojenie by zabezpečilo svetovej populácii strechu nad hlavou, primerané vzdelanie a zdravotnícku starostlivosť.

Hromadenie kapitálu bolo primárnym motorom tzv. „kapitalistickej“ spoločnosti, dnes je tento nahromadený kapitál hlavnou prekážkou jej harmonického rozvoja.

Ten nápad zabezpečiť dôchodok každému jedincovi už od narodenia nie je zlý, ešte prísť na to, ako motivovať /donútiť/ takéhoto darmožráča zo zákona k tomu, aby niečo rozumné a prospešné vo svojom živote aj robil.

Prekážkou v opätovnej distribúcii peňazí a v udržaní ich hodnoty, tak aby slúžili potrebám všetkých jedincov spoločnosti, je nadmerná koncentrácia kapitálu v súkromných rukách.

Jediná cesta ako to dosiahnuť je skoncovať v prvom rade s finančnou oligarchiou, dostať finančné toky pod kontrolu štátu a navždy tak skoncovať s lichvou v monetárnej podobe.

337278

31.07.2015 20:30

Balkanizace Sýrie

Chyťte zlodeja!

lubosmat 78.?.?.?

Hoci rozvrat a smrť prináša veľký brat spoza mláky spolu so svojimi kamarátmi, sankcie sú namierené proti Rusku. 5D politika západu sa nemení a prináša svoje krvavé plody miestnemu obyvateľstvu a tučné zisky obchodníkom so zbraňami a palivami.

Je to chronicky rovnaké vyzbrojíme Gerily, Taliban, Alkaidu, UČK, Boko Haram, Isil, Pravý sektor ... a huckáme to proti „nedemohratickým“ vládam. Naoko, keď už sa všetok ten náš boj proti „terorizmu“ prevalil, začneme kampaň proti nami vyzbrojeným a logisticky podporovaným „teroristom“.

Už je to smiešne vidieť v médiách prezentované zábery, ako zasahujú spojenci veľkého brata pri leteckých úderoch rôzne infraštruktúrne pozemné ciele , na územiach „pod kontrolou teroristov“.

Nenapadá Vás niekedy otázky, kedy vlastne to tam tí teroristi postavili, kedy si stihli vytvoriť veľké administratratívno-logistické centrá a vybaviť sklady munície?

Len samotný fakt, že sa jedná o jednotky pracujúce výsadkársko-partizánskym spôsobom /zasaď úder a zmizni/, pričom sú rozptýlené kadetade v teréne, hovorí o tom, že žiadnu infraštruktúru k svojim útokom nepotrebujú, navyše ak sú obšas zásobovaní letecky, „protiteroristickými“ skvadrami veľkého brata.

Hovoriť, že si za to môžu rozvrátené krajiny sami je scestné, rozvratu mnohých na suroviny bohatých štátov dochádzalo po relatívne dlhých obdobiach mieru, ľudia čičíkaní „tyraniou“ svojich dedičných vládcov už ani bojovať nevedeli, keď kde sa vzal, tu sa vzal vnútorný odpor proti „tyranii a bezpráviu“ štedro podporovaný „demokratickým západom“.

V Európe bol boj za slobodu nadnárodného kapitálu vydláždený miliónmi obetí v dvoch svetových vojnách. Dnes si tento kapitál razí rovnakú krvavú cestičku naprieč arabským svetom a opäť sa krvilačne díva smerom na severo-východ euroázie.

337347

06.08.2015 09:36

Případ pana Lofa

Kde sa podela solidarita?

lubosmat 195.?.?.?

Bez ohľadu na to, či sa dostal pán Lof do popisovanej situácie svojou vinou, súhrou náhod, pričinením systému ..., vyvstáva tu otázka, kde sa podela solidarita?
Nie solidarita ľudí trestajúcich svoje účty samaritánstvom, ale tá solidarita na ktorú každý pracujúci človek vsádza, keď pracuje a dobrovoľne nasilu odovzdáva časť svojej ťažko vydretej mzdy na sociálne a zdravotné zabezpečenie.

Opäť narážame na limity, ktoré nám určujú kto a kam po "zásluhách" patrí.

Spolky solidarity, alebo akési finančné poistenie si zakladali za účelom prežitia predovšetkým slabší. Dnes musia byť slabší solidárni s tým, aby z ich úspor boli asanované dlhy tých najsilnejších (bankových inštitúcií). Niet sa čo čudovať, že na „slušnú solidaritu“ (úroveň zdravotnej starostlivosti a sociálneho zabezpečenia v núdzi, chorobe a starobe) už nie je dosť peňazí.

Uvediem jeden príklad súčasnej solidarity „bohatých“: všetci ste svedkami toho ako na relatívne neprístupných častiach prímestských scenérií vyrastajú sťa huby po daždi vilové štvrte, často aj bez stavebného povolenia a bez poriadnej podpornej infraštruktúry.

Naši milí boháči namiesto toho, aby sa poskladali na dopravnú a sieťovú infraštruktúru, kúpia si SUV ako buldozér, aby sa do svojho luxusného hniezda nejako dostali, pričom všetci svorne nadávajú na miestne zastupiteľstvo ohľadom rozbitých prístupov k svojom vilám, od fekálií zapáchajúcich jarkov a nevzhľadných skládok v neupravenom a verejnosti prakticky neprístupnom okolí.

Táto forma neporiadku sa rozšírila od nositeľov dnešného úspechu až na najvyššie miesta. Základy chrámov bohov sa asi vždy borili v bahne vlastných výkalov .

337630

06.08.2015 12:23

Případ pana Lofa

RE: Kde sa podela solidarita?

lubosmat 195.?.?.?

Áno to je ono, presne takto máme uvažovať.

Systém mu dovolil aby neplatil to svoje sociálne a zdravotné zabezpečenie, vyrátal mu dlh, neuvádza koľko je istina a koľko sú penále, a nakoniec vyhlásil tu naša zodpovednosť končí , plať si za svoje liečenie sám.

Paradoxom je, že to isté sa môže stať hocikomu, ak systém zistí, že ste najmenej raz nezaplatili a dlh riadne neuhradili, povie Vám: Tu naša zodpovednosť končí a plať si za svoje liečenie sám!. Dokonca ak systém zistí, že ste platili "málo", odkáže Vám to isté.

Systém nie je banka, existuje na takej úrovni ako sa doň liali peniaze doteraz a budú sa liať kontinuálne ďalej. Môžete platiť a poisťovať sa ako pominutí, a nakoniec aj tak nemusíte dostať to, čo ste očakávali.

337638

07.08.2015 11:34

70 let od svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki

Zvrhnutie atómových bômb AMERIČANMI na japonské mestá bol jednoznačne zločinný precedens!

lubosmat 195.?.?.?

Už nikdy potom nebola americká armáda a ani jej jednotliví členovia braní na zodpovednosť za spáchané vojnové zločiny, však čo už to je oproti tomu neospravedlniteľnému a nikdy nepotrestanému zločinu proti ľudskosti, vykonanému v rozpore so všetkými vojenskými konvenciami.

Tento akt nemal s japonskom a jeho konečnou kapituláciou nič spoločné, však ani poriadne nevedeli o čo šlo, internet a ani posielanie SMS správ vtedy akosi nefungovalo a tých pár vysielačiek veľa osvety tiež nenarobilo.

Zato pochvastanie sa účinnosťou svojej vojenskej technológie pred svojimi spojencami, tak to rozhodne zastrašovací účinok malo.

Dnes je to prakticky to samé v bledočervenom, Američania so svojimi spojencami strašia svojich váhavých spojencov a nepriateľov svojou schopnosťou, takto pekne precedentne vraždiť civilné obyvateľstvo kdekoľvek vo svete, pričom dobre vedia, že ich nikto pred ich vlastný vojnový tribunál nepoženie.

337695

08.08.2015 23:16

Psychologický profil multikulturalistů

Chce to urobiť si poriadok v termínoch! Aneb kdo je kdo pane Biedermanne?

lubosmat 78.?.?.?

Nebudem komentovať vhodnosť podsúvaných prirovnaní, a miešania hrušiek s jablkami, ale príbeh pána Biedermanna nám poskytne viacej svetla, ak si dosadíme do rovnice tie správne premenné.

1) Požiar (nepokoje, chaos, rozvrat ...),
2) Benzín (nelegálni prisťahovalci, náboženskí fanatici, žoldnieri ...),
3) Kanister (mimovládne organizácie, piata kolóna, multikulti ...),
4) Zápalná šnúra (politický systém, masmédiá, propaganda ...),
5) Zápalky (nevzdelanosť , nezamestnanosť, chudoba...),
6) Podpaľači (USA, NATO, EÚ...),
7) Pán Biedermann (Ja, Ty, On, Ona, Ono, My, Vy, Oni, Ony).

Tento príbeh je dnes aktuálnejší, než v dobe svojho vzniku.

337765

11.08.2015 11:25

USA ničí Evropu

Kúpili si Európu od zapredaných politikov za toaletný papier, prečo teraz zasievajú rozvrat a chaos?

lubosmat 195.?.?.?

Nemá to na prvý pohľad žiadnu logiku. Čo im vlastne ešte chýba aby boli spokojní?

Doterajšia taktika v Európe vsádzala na rozdiel životnej úrovne, ľahké bolo presviedčať masy zmätených „komunistov“ o úspechu a výhre západu, keď výkladné skrine kapitalizmu na západe od východného bloku sa tak leskli. Rozvrat a destabilizácia v EÚ narušuje túto ťažko vybudovanú AURU.

Európa je do značnej miery demilitarizovaná zóna, posledné „bojaschopné“ jednotky sú modernizované okupačné vojská USA ne jej území. Úlohy okupačných vojsk, okrem občasných demonštrácií sily, sú namierené na zvyšovanie tlaku predovšetkým navonok, proti Rusku a jeho partnerom, vnútorné problémy okupovaných krajín riešiť nevedia a ani nebudú.

Hrozba migrantov z nepokojných regiónov mimo hraníc EÚ vyvíja určitý tlak na návrat k modelom domobrany, kde sa množstvo poloprofesionálov bude starať o hranice vnútri únie, aby nemohlo dôjsť k voľnému pohybu cudzích elementov naprieč úniou, tak ako sa to deje dnes. Spoločnej európskej bezpečnosti bez USA všajk už dávno odzvonilo, takže aj tieto snahy budú len predvolebnou pesničkou niektorých politikov.

Dnes už vieme, že korporáciám vyhovuje chaos, ľudia sú ochotní pracovať za menej peňazí , čierny obchod prináša väčšie zisky a každá lotrovina, ktorú vyvedú sa im vo všeobecnom chaose prepečie.

Zrejme im už chýba čas potrebný na postupné presviedčanie. Pred pár rokmi sa všetkým snahám o vybudovanie BRIKS a euroázijských štruktúr smiali, teraz im asi začína tuhnúť krv v žilách.

Bez ohľadu na možný rozpad EÚ skáče USA bezohľadne po hlavách svojich „spojencov“ a využíva pomalosť európskych štruktúr na prepravenie radikálne naladenej masy do spoločnej Európy bez hraníc, kde ich môže použiť na ľubovoľný druh provokácií.

Európa po krk ponorená do vnútorných problémov ani nezbadá, ako sa ocitne opäť na geopolitickom bojisku o nadvládu nad zdrojmi, medzi západom a východom.

337940

13.08.2015 10:14

Iluze svobody v Americe

Ako z kola von?

lubosmat 195.?.?.?

Malé peniaze sa zarábajú ťažko, veľké sa zarábajú tak ako sa zarábajú, ale na to aby si zarábal veľké peniaze ich najskôr musíš mať!

Žiadna banka, ani burza Vám nepovie, že na naozajstné zarábanie potrebujete skutočne veľký kapitál a také vzťahy, aby ste o svoje „investície“ prinajmenšom neprišli. Drobní „Mum-and-dad investors“ sú v tejto hre na to, aby znášali všetky riziká.

Budú Vám tvrdiť, že „geniálni“ investori sa vypracovali z „0“ a tak ako maximálnou výhrou v športke Vás budú lákať na vloženie dopredu stratených peňazí, do nimi riadenej veľkej hry.

Politické hry sú o tom istom, pokiaľ sa aj niekto svojou „genialitou“ v tomto boji presadil, dostal potľapkanie po pleciach a opäť zabralo staré známe „Sú ľudia ktorých nepodplatíš, ani keď im dáš milión, ale skúsil si im dať dva?“.

Akékoľvek systémy – štátne zriadenia, ktoré nedokážu riadiť veľké peniaze oddelene od súkromného vplyvu a v prospech spoločnosti ako celku, vyprodukujú predajné tlupy pajácov, pasujúcich sa za tribúnov a spasiteľov pospolitého ľudu. Tieto politické figúrky s napchatými kapsami peňazí od korporácií a so záštitou represívnej a súdnej moci štátu budú vždy obhajovať práva toho, kto im dal viac, alebo toho, kto im politickú cestičku plagátmi a masmediálnou propagandou vystlal.

My „ostatní“ sa nechávame pravidelne vťahovať do hier, kde všetky karty sú falošné a povestný Čierny Peter sa na nás škerí zo zrkadla každé ráno pred odchodom do práce.

338022

15.08.2015 21:59

Iluze svobody v Americe

RE: Casto diskutovane tema

lubosmat 78.?.?.?

Tvorba zisku má vypovedať o tom, či ľudská činnosť je efektívna a teda v danom prostredí životaschopná.

Výsledkom každej činnosti je produkt realizovateľný na trhu, ak sa produkt stáva pre trh nezaujímavý, zisk sa nevytvorí a činnosť zaniká.

Primárnym cieľom činnosti je uspokojovanie potrieb. Na uspokojovanie svojich potrieb ľudia vynakladajú energiu a prácu potrebnú na ich zabezpečenie.

Patová situácia nastáva, keď potrebou sú len peniaze a moc, a prostrriedky na ich získanie sú jemne povedané: "Keď to nejde silou, tak to pôjde ešte väčšou!".

Zisk je na riadenie spoločenských procesov falošná barlička, mnohé potreby sú komplikovanou spätnou väzbou každého jedinca na vlastné schopnosti a úroveň spoločnosti v ktorej žije.

Veľa procesov beží nie preto, že vytvárajú zisk, ale preto, lebo niekto jednoducho chce aby bežali.

338169

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 68 čtenářů částkou 9 439 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Německo šílí: Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od AfD06.02.20 15:51 Německo 5

Vylodění okupantů v Pozzallo - Itálie 2.2. 202005.02.20 10:30 Itálie 4

K čemu cvičí černoši střelbu na střelnici v Praze Michli?04.02.20 21:23 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
23,09 Kč
Euro
24,98 Kč
Libra
30,07 Kč
Kanadský dolar
17,42 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,53 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 049,80 Kč
1 unce stříbra
419,61 Kč
Bitcoin
229 340,41 Kč

Poslední aktualizace: 18.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 191 919