Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Erwin

Nalezeno 410 příspěveků, 17 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

20.05.2020 11:03

Kissingerova oslavná řeč

RE: Kissinger? Šmejd®

Erwin 194.?.?.?

Ano, líbí se mi, co jste napsal. Je to nepochybně rozsáhlé a zajímavé téma. Abych ovšem nezaplavoval terabajty prostoru tlacháním, pokusím se být stručný.
Pokud bych si měl doplnit nějaký název, napadá mě trošku středověký obrat dílo ďáblovo.
Síly dobra/zla dle mého názoru nedokáží spoutat a zotročit člověka. Ani ke konání dobra, ani zla. Tyto síly mohou působit pouze coby „nápověda“. Tu silnější, tam slabší. Lidská svobodná vůle k rozhodování tak byla dána člověku do vínku coby útvar nadřazený.
Nápověda může působit kolektivně, ale přesto podle mě nemá moc ani sílu, aby hrála významnou či klíčovou roli v mocenském řízení lidské společnosti. Navíc, síly dobra/zla nepůsobí odděleně coby síla jediná, ale společně. Člověk to může vnímat docela silně, přesto je jen na něm, do jaké míry odolá/ nechá se vést nápovědou. Vše koná ze své vlastní vůle (mimo jev zvaný manželství). Dovoluji si tuto nápovědu vyloučit ze struktury řízení.

379519

19.05.2020 14:40

Kissingerova oslavná řeč

RE: Kissinger? Šmejd®

Erwin 194.?.?.?

Možná je má představivost značně omezena, ale zkoušel jsem si představit, jak může vypadat řídící struktura (řídící bych chtěl podtrhnout), pokud je tato struktura, řekněme pyramidová, přerušena mezerou. Nepodařilo se mi to. Vychází mi, že povely se dostávají na nižší struktury, ale pak se zaseknou na mezeře. No nic, guru Pjakin má ovšem dozajista pravdu a nepochybně nějaké jednoduché vysvětlení. A když neznám celou strukturu, v rámci tajemna mohu prohlásit, že určitá řídící vrstva neexistuje. Vypadá to pak zajímavěji.

Asi se někoho dotknu, ovšem vůbec mě nepřekvapuje, že ten pomatený Pjakin může klidně mluvit o tom, že proces řízení může být bez struktury a někdo tomu uvěří. Stačí zvolit vhodná slova a být přesvědčivý. Příkladem je Aeronet a ten poblouzněný šéfredaktor, který se v Pjakinovi shlédl. Žvaní furt o jakýchsi prioritách, vektorech a hovadinách úplně mimo realitu. Nelze se pak divit, že mu z toho vycházejí úplné nesmysly a aby se mu ty jeho teorie o židech a Židech nezhroutily, musí těžce přibrušovat informace a skutečnost. Ale hlavně o nich neustále přesvědčovat své ovečky.
Opět se tak pojem bezstrukturní řízení dostává zcela mimo mou představivost a chápání. Podle mě je to zcela prázný pojem, ovšem je tak jaksi cítit tajemnem. Vždy jsem se totiž domníval, že řídící struktura (řídící bych chtěl opět podtrhnout) musí být naprosto jasná a konkrétní. S jasnými pravomocemi a patřičnou autoritou. Buď velí jeden nebo několik osob s přísně definovanými a rozdělenými pravomocemi. Jiný způsob řízení si představit nedokážu.

379508

15.05.2020 08:47

Reklama a válka proti bělochům – pokračování

Abych neztratil kontakt s děním v kinematografii,

Erwin 194.?.?.?

požádám jednou za rok, za dva, přátele, aby mi napsali tituly filmů, které bych měl shlédnout a které považují za díla s jistou kulturní hodnotou.
První otázkou k takovým titulům, kterou jim pokládám, je, zda se ve filmu filmové postavy bratříčkují s různými negry, mohamedány či asiaty. Pokud ano, film škrtám. Nepatří to do mého světa a do naší kultury. Dokážu přirozeně a pravdivě vnímat pouze takový film, kde hrají jen herci mé kultury.
Nejsem samozřejmě sám a naivně jsem se domníval, že klesající návštěvnost takových propagandistických sraček se podepíše na ziskovosti filmů a tvůrci se budou muset přizpůsobit požadavkům publika.
Tento článek a mnohé další naznačují, že tvůrcům filmů je to docela jedno a logicky se tak vkrádá myšlenka, jakoby jim „někdo“ tyto ztráty ochotně kompenzoval.

379413

14.05.2020 11:28

Technofašismus: Spalování digitálních knih v totalitní době

Naštěstí jsem si některá videa od Davida Icke

Erwin 194.?.?.?

předem (a preventivně) stáhnul. Možná Icke někde naříká (stejně jako Aeronet, ten napláká pořád, jak je mu ubližováno), možná už dal svá videa někam jinam. Pokud mě neobslouží v této špeluňce, jdu do jiné.
Třeba se objeví odkazy. Netřeba naříkat, je třeba jít jinam. Nijak to nesleduji, je možno vůbec ještě jít jinam?

379379

12.05.2020 13:07

Zločinecká Big Pharma dostala na starost „vakcínu“ na covid-19

Obsah tohoto článku

Erwin 194.?.?.?

je dalším v nekonečné řadě důvodů pro to, aby zdravotnictví a farmaceutický průmysl byly přísně státní. Netřeba cokoliv falšovat a podplácet. Státní zdravotnictví a farmaceutický průmysl tak může oprávněně považovat každého vyléčeného pacienta za úspěch. Pro soukromý sektor, jak je všeobecně známo, je vyléčený pacient ztráta.

379332

11.05.2020 12:31

Mršit demokracii u nás bude též Evropská komise

Autor pláče, chudáček, nad zjištěním,

Erwin 194.?.?.?

že zanedbatelná menšina ovládá sdělovací prostředky. Jakoby nevěřil v tu obrovskou sílu naší bojující demokracie. Jakoby pozapomněl heslo všech demokratů, které je jim denně vštěpováno od roku 1989, že jsou to oni, lid prostý, demokratičtí voliči s vzácným a hrdým demokratickým smýšlením, kteří jsou nositeli veškeré moci v zemi.
Ono to totiž nefunguje, viď Lubomíre?
Jak to, že demokracie neumí použít metody, na nichž je postavena a na něž je hrda?
Opět jsem protivný, vím, ale opět je třeba sdělit, že je naprostá hloupost, aby každý měl volební právo. Zpočátku postačí si to přiznat.

379315

09.05.2020 20:42

Operace Orwell

RE: Crimestop?

Erwin 194.?.?.?

Je všeobecně známo, že Čechy a Morava pracovaly po celou válku usilovně pro vítězství III. Říše. Odboj, po atentátu na Heydricha, prakticky přestal existovat. Na rozdíl od například Francie. Proto se mnozí historici domnívají, že bylo třeba provést něco, aby nebyla naše území připočtena po válce k zemím poraženým.
Možná proto dne 4.5.1945 ministr protektorátní dopravy Kamenický vyhlásil, nechť ajznboňáci odstraní německé nápisy.
Lid pražský to spatřil a nepochybně to mělo dopad na náladu v Praze. Možná to byl jeden z impulzů k povstání.
Nepochybně se opakuju, ale musím dodat, že povstání začalo v době, kdy Hitler byl mrtev a Berlín dobyt.
Přátelé z Polska s oblibou a škodolibostí jim vlastní, neopomínají dodat, že jakmile se Poláci dozvěděli, že v Praze vypuklo po dobytí Berlína a Hitlerově smrti povstání, že je po válce.

379294

03.05.2020 20:26

Ruskem nařízená likvidace O. Koláře nebo jeho politická sebevražda?

RE: Ať žije profesor Sergej Čerňachovskij!

Erwin 194.?.?.?

Možná, že už se nějací stateční sebevrahové, nevyléčitelně nemocní a duševně narušení jedinci přeplavili opět do Anglie k výcviku. Pak seskočí a provedou atentát.
Sebevrahům a nevyléčitelně nemocným je jasné, že budou okamžitě naprášeni bodrým lidem Gestapu a mají to tak spočítané. Může jim to být za těchto okolností docela šumák.
Duševně narušení budou ve výhodě i ve sladké nevědomosti. Výhoda je v tom, že nebudou muset mít na hubě roušku a jejich živé, duševní nemocí deformované sny jim namlouvají, že za tento čin budou národem milováni a nošeni na rukou.

379136

03.05.2020 19:59

Co americké zpravodajské služby skutečně věděly o „čínském“ viru?

RE: Stale iba reci, nic viac

Erwin 194.?.?.?

S tématem to souvisí pouze okrajově, omlouvám se za odbočení. Pokud má někdo chybné vstupní, prvořadé premisy, vývody z nich budou většinou též chaotické. Vaše vývody v této sérii příspěvků mi připadají jaksi zmatené.

... hierarchia je prirodzenou vlastnostou vesmiru a jej atributom je
>veci spajat a tym tvorit.

A vy někde pozorujete v neživé hmotě, že by se sama organizovala a něco tvořila? Mám dojem, že lze denně a úspěšně spíše pozorovat účinky 2. termodynamického zákona. Vím, možná budete operovat dodávanou energií. Jenže taková energie musí být užitečná. Slovo užitečná bych chtěl podtrhnout. K čemu bude např. kusu šutru, když na něj bude 12 hodin denně svítit sluneční energie? Jak tu energii využije? Nijak. Časem se rozpadne na prach.
Já si naopak dovoluji tvrdit, že přirozenou vlastností vesmíru je nárůst entropie. Dokonce se mi zdá, že celá flóra, fauna i člověk, ačkoliv se zuby nehty brání, pomalu spěje k degeneraci.

379134

03.05.2020 19:31

Co americké zpravodajské služby skutečně věděly o „čínském“ viru?

RE: Stale iba reci, nic viac

Erwin 194.?.?.?

Myslím, že to chápete nesprávně a pan Vladimír již zřejmě nemá sílu to tu každému opakovat po stopadesáté.
Platící čtenáři mají "nárok" na 50 příspěvků měsíčně. Ostatní 10. Pokud pan Vladimír sám uzná za vhodné, pustí vám i jedenáctý či dvacátý. S cenzurou to nemá nic společného.

379133

29.04.2020 11:09

Heja, heja, Sverige!

RE: počty úmrtí na milion obyvatel

Erwin 194.?.?.?

Ale to je přece úplně jedno. Nezáleží, jaká čísla si kdo do nějaké tabulky nasází. Všechna jsou pravdivá. Vždycky se najde nějaký trouba na nějakém oficiálním místě, který bude podobné nesmysly obhajovat bez jakýchkoliv důkazů. A debilové jim stejně uvěří, poněvadž věřit chtějí.
Co mi vadí je to, že to autor s tou tabulkou skutečně přehnal. Na to mu (doufám) neskočí ani volič Babiše. Tabulka má název Umrtí v milionech. V Belgii dle této tabulky zemřelo 621.08 milionu lidí. A poněvadž nejsem Babišův volič, hned mi to zapálilo ( s malou, ale opravdu drobnou nápovědou od osoby, co mi čumí přes rameno), že tolik obyvatel snad ani Belgie nemá, i když je fakt, že tam hodně „lidí“ přibylo. Ale snad ne zase tolik.
Švédsko, jakkoliv nám může být odporné (jak píše JanN), je důkazem, že to tajtrlíkování okolo viru u nás je úplně k hovnu. Zcela jednoznačně obviňuje naše představitele z toho, že jsou to idioti. Opatření či neopatření – výsledek totožný: nula mrtvých jako PŘÍČINA zabití koronavirem.
To, že ve Švédsku za určité období zemřelo 10 více lidí s virem než u nás, je zajisté přímým důkazem hrdého nošení roušek našimi občany.
Autor nepíše, na co ti Švédové a mohamedáni ve Švédsku zemřeli. Už musím bohužel psát Švédové a mohamedáni, abych vyjádřil souhrnně obyvatele Švédska. K příčině úmrtí je stanovena jedna metoda – pitva. Pitval je někdo? Pitval o nás někdo mrtvé s virem?
V Německu a Švýcarsku provedli pitvu na 85 mrtvých, u kterých byl zjištěn tento vir. Příčinou úmrtí nebyl ani v jednom případě vir.
Zajímavé.
A tak si pište tabulky, veďte si statistiky, dělejte blbiny co hrdlo ráčí. Doporučil bych ovšem nejen autorovi, aby občas nezapomínali používat i mozek.

378999

27.04.2020 22:56

Hodnotová analýza a národní obrození?

RE: Lži a jenom lži. Pokolikáté už?

Erwin 194.?.?.?

Mohl byste zde popsat aspoň heslovitě, z jakého důvodu podle vás zdebilněli? Pokud budete uvádět pohodlnost, lenost používat mozek, nechtít vyčnívat, odmítat jiné informace, než z TV, které bezmezně důvěřují, strach ze zjištění, že by informace mohly vážně narušit zaběhnuté představy a šablony, bezmezná důvěra k politikům, kteří je mnohokrát podvedli, nebudou to důvody neznámé.
Bylo pro vás těžké přestat být ovcí? Vyžadovalo to snad mimořádné úsilí a vypětí, abyste pochopil některé důležité souvislosti a poodhalil fungování našeho světa, vztahů, příčin a následků?
Není to naopak lidská důvěra, která chce věřit více v dobro než ve zlé úmysly?
V čem se tak liší konzument TV a občan, který hledá a nalézá? Myslím ovocem, které nese, ne kecy.
Kam například řadíte sebe a čtenáře Zvědavce? Čtenáři Zvědavce nemají výmluvu, že by nebyli informováni, přesto je jejich konání/nekonání ve výsledku shodné s těmi, které nazýváte ovčany.
Je nás a bude nás vždy menšina. Majitelé světa to moc dobře vědí. Proto je jimi ustavena demokracie, vláda zlodějů a zrádců národa, jak nepřestávám opakovat, která nikdy nedopustí, aby jakákoliv vláda vládla ku prospěch národa a JEHO zájmům. Zloději a zrádci nemají ve svém slovníku slovo národ. Maximálně stát jako firmu.
Mnoho lidí si stále dělá falešné naděje, že zrovna nás mine invaze všelijakých negrů, mohamedánů a další svoloče, která to tu spolu s cigány převezme. Ta naděje je stejně falešná, jako adidasky z rákosníkova krámu. Nikdo nic proti tomu nezmůže. Tedy metodami, které nabízí demokracie. A demokracie je pro všechny posvátná. I pro ty, kteří už chápou. Bohužel.

378959

27.04.2020 11:19

Hodnotová analýza a národní obrození?

Lži a jenom lži. Pokolikáté už?

Erwin 194.?.?.?

Člověka něco zaujme. V této touze po vědění se oprošťuje od přirozené lenosti a vstřebává vše dostupné. I hůře dostupné. Rád by i nedostupné.
Postupně si utváří názor a jak říká Peter Staněk, dává si informace do souvislostí. A porovnává s běžně prezentovaným a veřejností vnímaným.
Často pak člověk s hrůzou zjistí, že se v hlavním informačním proudu o této záležitosti lže. A mnoho lží do veřejnosti takto vsakuje.
Nejprve porovnává, zda se nejedná o vlastní omyly, ale těch lží neustále přibývá, čím hlouběji do tématu člověk zabředá.
Pak nastává fáze, kdy pátrá, proč se lže. Není vždy jednoduché najít pravé či jednoznačné příčiny.
Porovnejme s hysterií okolo koronaviru. TV, alespoň z toho, co jsem zachytil, lže. Celý tento cirkus má za úkol vzbudit v lidech pocit, že je lidstvo téměř na pokraji vyhynutí. Je to lež. Lže se o příčinách jednotlivých úmrtí. Každý, kdo zemřel a zjistili u něho vir, je zapsán, že příčinou jeho úmrtí byl vir. To přece není pravda a dává to člověku jednoznačný argument, že jim věřit nelze. Lékaři a další odborníci, kteří se nebojí a nazývají věci tak, jak je z hlediska své odbornosti vnímají, v hlavním informačním proudu prostor nedostanou.
V záplavě informací těžko v této fázi nalézt pravou příčinu těchto lží. Nastávající hospodářská krize a utažení šroubů osobních svobod se jeví jako nejpravděpodobnější.
Tvrzení, že vir má za úkol zlikvidovat zbytečné jedlíky, se mi jeví nereálné. Vir, který má slabší účinky než chřipka (ověřeno z bezprostředního okolí u blízkých), nemůže tento úkol splnit.
Na depopulaci bude teprve vytvořena Gatesovými kámoši patřičná vakcína.
Všechny ty zákazy a vládní nařízení se tak v tomto světle jeví jako skutečná a nefalšovaná taškařice. Pokud by to ovšem mnozí nebrali smrtelně vážně. Podařilo se jim naprosto dokonale národ vyděsit a ztumpachovatět.
Buď jsou vláda a její pohůnci debilové nebo adepti na pásku přes oči a ke zdi. V případě, že utahují kohoutky ekonomiky proto, že si myslí, že tím někomu pomáhají před hrozným virem, jsou debilové.
Pokud vědomě pomáhají startovat krizi, přihlásili se k řešení č.2.

378946

25.04.2020 15:11

Stanfordská studie dokazuje, že covid-19 je nadměrně medializován

RE: nebezpečná je politická a mainstreamová demagogia

Erwin 194.?.?.?

Mohl byste ukázat nebo alespoň naznačit, kde pan libertarian píše, že by nějací politici hysterčili? Pokud správně rozumím psanému slovu, obviňuje politiky z pohrdání národem a zaprodanectví.
Pěkně jste na příkladu ukázal, jak asi funguje ta vaše regionální politika coby předstupínek té velké, největší. Co všechno se musí člověk naučit, aby obstál v té politice nejvyšší :
Uchopit citát, větu či slovo, které nikdo ani nevyslovil a následně to slovo i autora podrobit drtivému, spravedlivému a rozhodnému úderu.
A tak to ma byť, tak je to spravne a tak se to žada.

378914

21.04.2020 14:43

Ani chřipka, ani španělská

Chřipka španělská?

Erwin 194.?.?.?

Ještě bych chtěl doplnit úvahu z diskuze u minulého článku, ke které vybízí tento článek.
Když před dávnými věky vědci uvažovali o posílení imunitního systému tím, že vpraví do jedince oslabené viry (nebo co já vím jaké brebery), posílí se tím imunita a vybudují protilátky. Dávka taková, aby pochopitelně jedince neskolila. Myšlenka geniální a zdá se, že to několik generací fungovalo.
Vir je vstříknut, tělo začíná boj a na konci máme už protilátky.
V určité fázi je ale lidský organismus oslaben bojem a náchylný k kdečemu. Proto se nesmí očkovat osoby (ani psi) s virózou či jinou bakteriální nemocí. Má to logiku.
Velcí přátelé lidstva Rockefeller, Gates a celý ten chazarský ksindl má problém, protože je na Zemi moc pojídačů chlebíčka, který samozřejmě patří jen jim. A tak přicházejí s chytrými plány :
´Nemůžeme člověka zabít injekcí, to je jasné. Na to nám nikdo neskočí. Nemůžeme mu ale ani spolu s protilátkou vpíchnout nějakou chorobu, na to by se přišlo. Píchneme jim něco (jakoby očkovací látku) tak, aby byl imunitní systém poškozen a v okamžiku, kdy je organismus navíc oslaben ještě očkováním, bude třeba, zrovna jak na potvoru a čistě náhodou, chřipková nebo jiná epidemie.´ Každý nakažený je tak s oslabenou imunitou přímo továrna na viry.
Možná tímto způsobem uvažuje ten počítačový „génius“ a už na tento rok chystá pro všechny injekce.
Samozřejmě že většina mrtvých z roku 1918-1920 nebyla očkována. Vidím zde ovšem jednu analogii s dnešní Itálií. Ital dostane cov. Špitály jsou plné a tak je na chodbě, ve skladu léčiv nebo ve sklepě. Špitál je tak doslova prošpikován viry. No a milý Ital, pokud by zůstal doma, za tři dny by vyskočil z postele. Takto ho ovšem ze špitálu za tři dny vynášejí nohama napřed.
Možná se něco podobného stalo v roce 1918. Mnoho oslabených lidí (vojáků - továren na viry) očkováním, velké množství rozmnoženého viru, mnoho mrtvých.
Možná se hluboce mýlím, jen mě to tak napadlo.

378826

20.04.2020 22:13

Pravda o koronaviru vychází na světlo

Přestože či právě proto, že nesleduji

Erwin 194.?.?.?

TV a neposlouchám rozhlas, mám na tuto hysterii, na základě informací, které jsou mi známé, následující názor :
Cov, stejně jako chřipka, (u nás ?) nezabíjí.
Vážně nemocní a silně oslabení lidé, kteří k tomu všemu navíc dostanou chřipku nebo v letošním roce cov, umírají. Pokud je hodně oslabena imunita, imunitní systém se chová chybně (přehnaně) a vznikají i trvalé následky.
Statistiky úmrtí jsou zavádějící a podle mého jsou vedeny zkresleně. Každého zemřelého, který měl cov, tak spousta lidí vnímá jako oběť cov. Tato úmrtí jsou denně veřejně vytrubována a působí to na lidi tak, že jsou přesvědčeni, že zemřeli na cov.
Nedávno přejel spěšninový vlak, zvaný raketa, jistého člověka, u kterého se prokázalo, že měl cov. Předpokládám, že bude bez jakýchkoliv pochybností zařazen do statistik jako oběť, která podlehla tomuto zákeřnému nikoliv vlaku, ale viru (samozřejmě přeháním a vymýšlím si - spěšninové vlaky už řadu let nejezdí).

Přihodilo se to bezpochyby mnohým, že například silně prochladli či za hodně chladného počasí skončili ve vodě, jako se stalo kdysi mě. Dostal jsem chřipku, aniž by se na mě přenesla od někoho z okolí, kdo už ji měl.
Taktéž zápal plic jsem si před mnoha lety přivezl z mládežnického pobytu. Byl jsem jediný ze zájezdu. Též silné prochladnutí.
Dočetl jsem se, že chřipka, angína i zápal plic je virového resp. bakteriálního původu.
Kde se ve mně ten virus vzal, když jsem nepřišel do styku s nemocným? Pro mne otázka naprosto zásadní.
Vysvětluji si to tak, že viry a bakterie poletují v ovzduší, oslabený organismus dovolí silné množení a takový člověk onemocní.
Pokud se mýlím, zůstává pro mě otázka, jak to, že oslabený jedinec dostane chřipku/angínu/zápal plic, aniž by se setkal s viro/bacilonosičem, stále nezodpovězena.
Vidím kolem sebe následující události :
5 lidí, které znám, dostali cov. Další čtyři zřejmě též, ale nebyli testováni a po pár dnech drobných potíží šupajdili do práce. Kromě těch, kterým to prokázali. Ti jsou v karanténě, ačkoliv už nemají žádné obtíže a průběh byl stejný či mírnější než u chřipky.
Až tento uměle vytvořený blázinec skončí, budu zvědav, zda v příštím roce, až bude nějaká chřipková "epidemie", bude vládou opět prováděna tato taškařice, budou denně vybubnovávány počty mrtvých, u kterých byl zjištěn chřipkový virus, budou roušky a zbržděn chod společnosti.
Nepochybuji o tom, že mrtvých s chřipkovým virem bude příští rok více než letos s virem cov.

378799

09.04.2020 11:46

Koronavirus a nezávislost

Zaspal jsi, Vlastimile.

Erwin 194.?.?.?

Takový článek jsi měl napsat už před 30 lety. Namísto povelu "Zhasnout" měla nastat státní pomoc při budování kapitálu a průmyslu. Možná bychom se dočkali i toho, že by dnes naše podniky měly filiálky a pobočky například ve Francii či Německu.

378489

08.04.2020 20:53

Lidický památník – symbol zrůdnosti nacismu nebo dějepis obce

RE: Lidice

Erwin 194.?.?.?

Když jsem tuto informaci zaslechl poprvé, měl jsem radost. Mám dojem, že i televize vysílala kdysi dokument, kde byly záběry právě z Krče a mluvili o sirotcích z Lidic.

Ty dokumenty jsou k nalezeni kde, pod jakym oznacenim ?

Myslíte dokumety z Chelmna, že tam byly děti zavražděny? Neměl bych radost.
Myslíte dokumenty o tom, že přežily? Měl bych radost.
Váš příspěvek odhaluje vaše zvrácené myšlení.
Místo toho, abyste vyjádřil radost z naděje, že děti válku přežily, považujete tuto informaci za rafinovaný a skrytý hitlerismus. Na mě dost nechutné.

378482

08.04.2020 05:31

Bitva o prezidentské křeslo ve Washingtonu přešla v boj o budoucnost Ameriky

A co ty chalupy č.1 a č.2 ?

Erwin 194.?.?.?

Jedna inženýrská kancelář obdržela úkol : postavte věž. Zadání – rozměry jedna ku libovolné, ovšem zachovat poměr ke věžím v New Yorku. Materiál – libovolný.
A tak se inženýři pustili do práce. Vyrobili věže ze dřeva, odléli z oceli, olova i hliníku. Z polystyrenu i špilek. Z papíru i žuly. V mnoha měřítkách, jaká si jen lze představit. Sestrojili například i ohromné množství miniaturních nosníků a smontovali věže stejně, jak byly ve skutečnosti. Některé věze z těchto nosníků spolu svařovali, jiné nýtovali. Podlaží zalévali betonem a okolo sestrojili vnější ocelový skelet.
Jakmile bylo vše hotovo, zazněl příkaz : odříznout horní čtvrtinu. A tak se i stalo. Najednou se vám, milé děti, začaly dít věci. Všechny věže, ať byly celé z betonu či polystyrenu, olova nebo ze dřeva, z nosníků či plastu, se zhroutily do svého půdorysu a ihned se rozpadly na prach. Horní čtvrtina po odříznutí drtila zbylé tři čtvrtiny pod sebou a vše se řítilo dolů volným pádem. Nakonec i samotná horní čtvrtina se rozpadla na prach.
Tento úkaz, děti, zdánlivě neobvyklý, ovšem potvrzen nejen na modelech, ale jak víme i ve skutečnosti, se dostal do všech učebnic po celém světě a právem se stal novým fyzikálním zákonem, za který obdrželi tito inženýři Nobelovu cenu. Zazvonil zvonec...

378456

06.04.2020 14:07

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem Varšavy

RE: Kolář zradil odkaz Václava Havla

Erwin 194.?.?.?

Dopustil jste se, pane MChM, neodpustitelného zločinu. Dovolil jste si naznačit, že ne všechny oběti z řad civilního obyvatelstva ČSR mají na svědomí Němci. To se u nás neodpouští.
Schytal jste to taky po zásluze. Informace sice pravdivá, nicméně mnohé rozzuřila doběla. Okamžitě jste tak demokraty zcela správně a zaslouženě označen za fašouna, kterýžto zmíněných chléb pojídá a vyzván, abyste si šel někam zahajlovat v triku SS.

Máte po žížalkách. Od této chvíle vás bude provázet Kainovo znamení a na Zvědavci jste de facto skončil.
Jinak, co se týče příspěvku pana mouchy, na který reagujete, myslím, že jste nepochopil, kam s ironií jemu vlastní naráží. Alespoň u mě to vyvolalo úsměv. Vzpomněl jsem si tak na nedávný výrok slovenského soudu. Slovenští cigáni vyhrožovali (tuším, že osobně i na sociálních sítích) jednomu z Kotlebovců, že ho podříznou jako slepici. Slovenský soud konstatoval, že to nebyly výhrůžky ani pokus o trestný čin ve fázi přípravy. Pan moucha tak možná dává tímto svérázným způsobem najevo, že i když taková slova zní výhrůžně a zdánlivě zavánějí trestným činem, vůbec o nic nejde a je to jen taková legrace.

378403

30.03.2020 10:57

David Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit

Obrana hranic

Erwin 194.?.?.?

Ti, kteří považují případ koronavirus za skvělý způsob k omezení práv lidí a zlikvidování celé ekonomiky a společnosti, možná opomíjejí ještě jednu drobnost, která do této teorie zapadá.
Vláda ČR, která měla bezpochyby množství informací o průběhu případu koronavirus v Číně, tak měla s rozhodností přistoupit k radikálním a účinným opatřením v okamžiku, kdy první případ koronavirus dorazil do Evropy. Mohli klidně i dříve.
Okamžitě zatarasit hranice, všechny vstoupivší na naše území uložit do karantény a propustit, až po prokázání, že osoba není nakažena. Desinfikovat všechny vlaky, letadla a vozidla. Okuřovat rozsáhlé prostory, stejně jako to dělali ti kluci tam v Číně. Má to jednu velkou výhodu. Buzerace by byla jen na hranicích a ne na celém území.
Asi se ti naši kluci báli mobilizovat zálohy a provést skutečně účinná opatření. Nebo je to vše naplánováno, jak se mnozí oprávněně domnívají. Možná bude někdo souhlasit, že s nepřítelem se lépe bojuje na linii dotyku než v hloubi na rozsáhlém území. Babišova opatření se tak podobají honbě blechy po strništi.
Myslím, že většina osob povinnosti branné by bez problémů uposlechla. My, starší ročníky, bychom mohli, pokud by nám dali například do ruky pilníky, ostřit hroty na ostnatém drátě.
Nedokážu samozřejmě domyslet všechny důsledky a způsob provedení takového opatření, přesto jsem do této chvíle přesvědčen, že za pokus to stálo.
Zabily by se tím dvě mouchy jednou ranou, spíše viry. Koronavirus a mnohem nebezpečnější koránovirus.

378095

28.03.2020 21:35

Albrightovej otec si odnášal do Ameriky vojnovú korisť

Nelze při této příležitosti

Erwin 194.?.?.?

nevzpomenout na historku, jak za války s oblibou chazarští překupníci, šizuňkové a šejdíři prodávali hloupému Göringovi umělecká díla i za trojnásobek běžných cen. Po válce to navíc dostali zpět. Stačilo, když zahořekovali, že jim to bylo ukradeno.
V tomto případě bych si tipl, že se přihodilo něco podobného.

378051

28.03.2020 21:26

Albrightovej otec si odnášal do Ameriky vojnovú korisť

RE: Byty po Němcích

Erwin 194.?.?.?

Takže já vám ukradnu auto a přidělím ho například svému bratrovi se slovy : "Bratře, zde máš vozidlo. Právoplatně."
Není se o co soudit, můj bratr má přidělené auto právoplatně.

378050

27.03.2020 22:36

Kde jsou teď?

RE: Lekari v Honkongu...

Erwin 194.?.?.?

Myslím, že byste to ucítil po chvíli i bez odjezdu vozu a bez použití stěračů. Nejsem fyzik, vůbec těmto věcem nerozumím, ale ve škole jsme se učili o Brownově pohybu a možná něco takového funguje i ve vzduchu.
Proto je také běžné, že když někdo někde pořádně prochladl, dostal obvykle chřipku. A to se nemusel s žádným bacilonosičem vůbec potkat a cokoliv od něj pochytit.
V souvislosti s našim novým koronavirem mě to poněkud zneklidňuje.

378034

26.03.2020 14:58

30 let od velké zrady F. W. de Klerka

RE: Ilana Mercer je chazarská racistka

Erwin 194.?.?.?

Podle jistých pravidel slušnosti se má na přímé dotazy odpovídat. Omlouvám se za neslušnost, odpovídat vám nebudu. Ono se totiž většinou na vaše otázky a styl psaní ani moc odpovídat nedá.
Tímto porušuji (možná už poněkolikáté) svou zásadu nepsat nic k osobě autora příspěvku, ale jen k tématu debaty. Píšu to pouze proto, abyste mi neměl za zlé, pokud bych v budoucnu třeba opět na přímé otázky neodpovídal.

377984

26.03.2020 05:35

30 let od velké zrady F. W. de Klerka

RE: Ilana Mercer je chazarská racistka

Erwin 194.?.?.?

Docela mě zaráží, že zde, na Zvědavci, se nacházejí lidé, kteří stále věří pohádce o bílých nájezdnících a ubohých utlačovaných původních obyvatelích.
Co se týče původních obyvatel dnešní JAR – tedy Křováků a Hotentotů, jsou v současné době zastoupeni v populaci JAR asi jednou desetinou procenta. Což je zhruba něco kolem 50.000 duší.
Jako docela pravděpodobná se mi jeví úvaha, že se jejich početní stav, vzhledem k lékařské péči, dostupnější potravě a vymizení vzájemných válek, nesnižuje. Spíše by se dalo říci, že se zvyšuje.
Je to ovšem pouze úvaha, dosud se mi nepodařilo nikde nalézt osídlení a početní stav těchto kmenů na území dnešní JAR řekněme v 16. století, kdy začalo osídlování Evropany.
Lze však s téměř jistotou tvrdit, že toto území bylo téměř neobydlené (čistě statisticky – JAR má více než 1 milion a 200.000 km čtverečních a při počtu 50.000 obyvatel z původních kmenů je to 0,04 obyvatele na jeden čtvereční kilometr. Ještě jinak – jedna duše na 25 km čtverečních, osídlení však jistě nebylo rovnoměrné). Tato „hustota“ osídlení je z tohoto statistického, chcete-li matematického hlediska, liduprázdným prostorem.
Tvrdit tedy, že bílí osadníci byli kolonizátoři, nájezdníci, či zabrali jih Afriky na něčí úkor, je hodně odvážné. Sem tam byla zřejmě nějaká vesnička z proutí a bláta, pak 300 km nic a zase někde další.
Dnes tvoří přes 80% populace JAR úplně cizí negři, kteří sem postupně přišli za prací, před hladomory a válkami. Přišli do rozvinuté, vybudované a funkční společnosti. Asi 9% obyvatel jsou původní bílí osadníci, 8% tvoří tzv. barevní - jak sami sebe nazývají (míšenci) a asi 3% Indové a Asiaté. No a jak jsem uvedl, „původních“ Hotentotů a Křováků asi 0,1%
Bílých stále ubývá, od roku 1994 jich utekly přes 2 miliony, kolem 80.000 jich povraždili negři (tento údaj lze nalézt i na vikipedii). Porodnost mají celkově nižší než jaká je u negrů či míšenců.

377965

22.03.2020 22:27

Koronavirus a krize: Co nechápou čeští „ekonomové“ porevoluční epochy

RE: Co to znamená?

Erwin 194.?.?.?

Neví. Je to totiž ekonom. Prognostik. Vykladač karet. Věštec z koule. Politruk. Ekonomika totiž není věda, ale ideologie. Přeháním, přiznávám.
Jako ekonom by alespoň měl vědět, jaké má ekonomika ochranné mechanismy. Sám píše, že neví jaké a kolik jich je. Ale dále již sebevědomě střílí čísla a termíny pádu kapitalismu.
Na to člověk ovšem nemusí být ekonomem-odborníkem, aby pochopil, že jde do tuhého. Také chápe, že nejde jen o nějaký kapitalismus, ale o společnost jako celek.
Myslím, že na vaše otázky neumí dát nikdo spolehlivou odpověď. Ekonom už vůbec ne.

377825

22.03.2020 14:49

Dvě zprávy - která je pravdivá?

RE: Panika? Asi jak kde a u koho...

Erwin 194.?.?.?

Napadla mě taková hloupost. Tito mladí vědí, že jsou, dle statistik, téměř imunní. Možná cítí svůj úkol zbavit se starších ročníků - tedy nepotřebných, chlebíček ujídajících. Zděšených, jak odpornou sluníčkářskou doktrínu tito mládežníci roznášejí. Nedivil bych se, kdyby roznášeli i něco jiného, jako svůj stranický a ideologický úkol.

377811

10.03.2020 20:46

Putinova odplata

Umím si představit

Erwin 194.?.?.?

situaci, jak sedí Putin s kámošama z vlády a baví se nekončícím úsilím Američanů dokázat vliv Ruska na prezidentské volby. Různá soudní přelíčení, vyšetřování, obviňování a nekonečné tahanice musí v Kremlu působit jako groteska.
Putin by tak mohl, ať je legrace ještě větší, prohlásit něco v tom smyslu, že když už tedy Američané nedokáží žít bez ovlivňování voleb z Ruska, tak že by rád podpořil jednoho kandidáta. Například : "Trumpe, ty kluku ušatá, držím ti palce." To by úplně stačilo. To by byl teprve pohyb, to by byl mumraj. A ubylo by i sluníčkářů. Tak by se zavzdušnili, že by z toho měli mnozí smrt.

377408

04.03.2020 15:33

Nástup nové levice

RE: Jádro problému je jinde, než jsou autorem diskutované body

Erwin 194.?.?.?

Máte podle mě pravdu, že máme korupci zakódovanou v genech. Drtivá většina lidí dokáže udělat pro svou výhodu velmi nepěkné věci, bez ohledu na ztráty všech ostatních ve společenství.
Tvrdé tresty jsou jedna věc k eliminaci korupce. Druhá, neméně významná, je podle mě zařídit chod společnosti tak, aby ke korupci nedocházelo.
V soukromém sektoru korupce také kvete, ale v omezené míře. Například nákupčí pro firmu upřednostňuje ty dodavatele, kteří mu něco strčí. Má to ale svá úskalí a majitelé mají proti těmto filutům řadu opatření.
Z pohledu státu, pokud to vyjádřím takto hrubě, je lhostejno, zda se podnikatelé mezi sebou okrádají a podvádí.
Nejvyšší míra korupce je tedy samozřejmě namířena především vůči státu. Stát nemá tolik kontrolních mechanismů, z cizího, jak známo, krev neteče a při stavu soudnictví (samozřejmě zkorumpovaného) není třeba mít zásadní obavy z potrestání. Navíc má korupce jedno neoddiskutovatelné kouzlo - přináší výhodu jak korupčníkovi, tak i korumpovanému. Jak se dnes moderně říká win-win. Ztráta je pouze na straně státu.
A poněvadž korupce je obrovská, lze z toho bez zaváhání vyvodit, že stát (zkorumpovaní lidé na vysokých a nejvyšších místech) nemá na likvidaci korupce pražádný zájem.
Jinak by musel přistoupit k opatřením, která korupci velmi ztěžují či přímo znemožňují. Je jich celá řada, vzpomenu jen jedno - na státních zakázkách pracují pouze státní firmy atd atd.
V prevenci, která by byla míněna vážně, vidím daleko větší účinnost, než v trestech.

377298

02.03.2020 20:51

ČT se v podpoře slovenské opozice div nepřetrhne

RE: Presstitutky...

Erwin 194.?.?.?

...ovčania si tú dôveru odserú, odtrpia...
To mě asi nejvíce děsí. Někdo s podobným stylem psaní nedávno napsal na PP, že volby nemohou dopadnout dobře, ale že jsou spravedlivé. Debilové prostě volí zloděje a zrádce národa a ti se jim pěkně odvděčí a voliči se takto odvěčí i sami sobě. Po zásluze.

377238

26.02.2020 20:01

Náměstí Pod kaštany v roli protiruské provokace

Malá,

Erwin 194.?.?.?

usoplená, zakomplexovaná veš se snaží dochcat ze země co nejvýše medvědovi na nohu. Pokud si toho medvěd vůbec všimne, vyloudí se mu jen úsměv s povytaženým obočím, značící účast s choromyslným.

377126

22.02.2020 14:35

Bombardování Drážďan a Hirošimy bylo šíleným varováním pro Moskvu

Myslím, že je třeba

Erwin 194.?.?.?

uvést na pravou míru jednu větu z článku : "O britském válečném vůdci Winstonu Churchillovi se dokonce říká, že sám vyjádřil pochybnosti nejen o morálce tohoto bombardování, ale i bezhlavého bombardování dalších německých civilních center", ze které lze navodit pocit, že snad měl být Churchill odpůrcem plošného bombardování. Ta věta je záměrně manipulativní.
Naopak, byl to právě Churchill, který po nástupu do své funkce ministerského předsedy si tuto strategii bombardování civilního obyvatelstva Německa zvolil coby určující. Vůbec se tím netajil.
To až dnes, kdy se mnoha lidem nelíbí vojenská strategie vyvražďování civilního obyvatelstva z výšky plošným bombardováním, se to někteří historici snaží zamlčovat či úplně popírat.
The Telegraph, na který článek odkazuje, sám uvádí, že to řekl Churchill později. Bez udání data. Pokud něco takového kdy řekl, bylo to zřejmě na sklonku života, kdy prohlašoval, že porážkou Německa zařízli nesprávné prase. Jinak to nedává smysl.

377021

17.02.2020 21:56

Manipulace s pamětí národa

RE: Jeden z mnoha paktů

Erwin 194.?.?.?

Při vyslovení slov Smlouva Ribbentrop-Molotov mne napadají stejné myšlenky.

376957

v první větě článku slovo fašismus. V poslední větě totalita. V diskusi se to též těmito slovy jen hemží. Vidím to trochu jinak. To, co se událo v Thüringenu, je projevem demokracie. Jejím ryzím projevem. Zcela typickým, jak můžeme dnes a denně vidět kolem sebe.
Takže ne pryč s fašismem a totalitou, ale s demokracií. Má dnes někdo odvahu si to konečně přiznat?

376881

13.02.2020 13:30

Sociální experiment Žít Brno

RE: Každá kurváreň má vinníka

Erwin 194.?.?.?

Ještě mě dostalo spojení zkratky IQ a slova Roma. Doufám, že to IQ neznamená to, co si myslím, že znamená. To by byl stejný protimluv jako například spojení slov demokratické volby.

376880

13.02.2020 13:26

Sociální experiment Žít Brno

RE: Každá kurváreň má vinníka

Erwin 194.?.?.?

Správně píšete, že to, že cigáni dostanou nové byty, je vůle brněnských občanů. Nestručněji řečeno - debilové volí debily.
Abych mohl získat řidičák či např. zbrojní průkaz, musím prokázat nějaké znalosti. Stejně jako nelze rozdat zbrojní průkazy všem, se domnívám, že nelze všem rozdat průkazy voličské.

376879

25.01.2020 13:15

Eisenhower měl pravdu

Pokud by Eisenhower

Erwin 194.?.?.?

toto prohlásil na počátku svého funkčního období a jednal podle toho, nepochybně by zasluhovat obdiv. Taková slova jsou však pouhým žvaněním, když vím, že odcházím do penze a už se mi nemůže nic stát.
Není to ovšem nic neobvyklého. Máme i doma takové příklady. Pamatuji si, když odcházel Zaorálek z vlády, chvilku psal a mluvil docela normálně, samozřejmě pouze do doby, než dostal novou funkci.

376385

24.01.2020 13:55

Kdo je dnes víc? Vláda a stát nebo ČT?

Koba

Erwin 194.?.?.?

Číst příspěvky má význam, pokud jsou k věci. Je dobře, že je tato debata vedena víceméně v oblasti argumentů a ne napadání a nálepkování autorů myšlenek. Nechť jsou zpochybňovány myšlenky a závěry opět pouze na základě argumentů a důkazů.
Období, těsně před podpisem smlouvy Ribbentrop-Molotov, je vskutku zajímavé. Lze na ně pohlížet různými úhly pohledu. Snad se debatující shodnou alespoň v základních bodech :
1. Před příletem Ribbentropa do Moskvy probíhala jednání mezi zástupci Anglie a Francie (ne na příliš vysoké úrovni) a nejvyššími představiteli SSSR
2. Jednání skončila neúspěšně. Neúspěšně z pohledu získání podpory SSSR pro britskou tzv. „obkličovací politiku Německa“
3. Úkoly a cíle britsko-francouzské delegace nebyly příliš vysoké, šlo jim o to získat v případě konfliktu neutralitu SSSR a možnost prodeje nějakých zbraní
4. SSSR nabídl více, než bylo požadováno – zapojení se do bojů na straně spojenců přes území Polska příp. Rumunska
5. Poláci samozřejmě odmítli
6. Sovětská Svaz prohlašuje, že tím pádem nemohou nic dělat a jednání jsou ukončena
Hitler by zřejmě nezahájil útok na Polsko, pokud by bylo oznámeno, že v případě konfliktu se SSSR přidá ke spojencům a bez ohledu na to, zda si to Poláci přejí či nikoliv, se bude Sovětský Svaz napadením Polska cítit ohrožen a bránit je jako vlastní území. Stalin tak mohl zabránit válce.
Naopak byl Hitler povzbuzen pro útok, poněvadž SSSR nejen že zůstal neutrální, ale slíbil, že budou kámoši a že mu pomůže s dobytím Polska.
A co získal Stalin a čeho skutečně dosáhl? No přece války v Evropě bez účasti SSSR, po jejímž rozpoutání toužil (J.V.Stalin – Sebrané spisy, svazek 6, strana 158) : „ Je třeba zatáhnout Evropu do války a sami setrvat v neutralitě. Poté, co se nepřátelé navzájem vyčerpají, vhodit na misku vah veškerou moc Rudé armády”
Pro tuto pozici získal podpisem smlouvy R-M velmi důležitý strategický cíl – společnou hranici s Německem.

376355

v dnešní moderní a pokrokové demokracii moc dobře vědí, co vše si mohou beztrestně dovolit a tak padají jedna obvinění za druhým. Je to dáno velmi spravedlivým a pro demokracii naprosto typickým zákonem, že důkazy o své nevině musí shánět obviněný (muž).
V normální společnosti by postačilo, aby obviněný prohlásil, že odmítá cokoliv vypovídat a žalující nechť předloží důkazy.
To by si to ty maškary setsakra rozmyslely.

376247

13.01.2020 13:52

Omluva Milana Kundery Kohouta

Mnohokrát jsem si všiml

Erwin 194.?.?.?

u různých článků a diskusí (Kunderu tímto též nevyjímaje), že příznivci toho či onoho režimu zastávají s jistou dávkou zuřivosti postoje, které připomínají zákopy na jedné nebo druhé straně. Výjimečně (jako Kundera) přecházejí do zákopů protilehlých.
Ode zdi ke zdi. Kundera by rád socialismus a povolit nějaké to drobné podnikání. Demokraté všechno státní rozkradli a o výrobních prostředcích ve vlastnictví státu hovoří s pohrdáním jako o něčem absolutně nefunkčním.
Proč takové extrémy? Copak by nešlo zvolit jiná kritéria? Například využívat a používat ty metody a postupy, které budou zemi a národu ku prospěchu.
Proč by třeba ve státě nemohly vedle sebe žít soukromé, státní a družstevní firmy? Demokraté se budou pohrdavě ušklíbat nad termínem státní podnik, socialistům se zase nebude líbit to, že by suroviny a lidská práce měly být v rukou soukromých. Je to nekončící debata, ale myslím, že by bylo možno v mnoha oblastech najít společnou řeč a prospěšnost různých řešení.
Proč by nemohly státní podniky konkurovat soukromým? Copak státní podnik potřebuje děvky, každý rok nová auta a jachty?
Na téměř nulu lze omezit korupci tím, že na státních zakázkách budou pracovat pouze státní firmy atd atd.

375974

06.01.2020 15:02

Sulejmání a různé úhly pohledu

RE: N+1 tedy přebytečný kohout na smetišti.

Erwin 194.?.?.?

Pokud bych si mohl osobně tipnout v % jako vy, dávám míru něco málo přes 0%. I kdyby to Íránci spolkli a v zájmu míru nepodnikli žádnou odvetu, odvetu si způsobí sami Američané (spíš "Američané" ). Něco v duchu 11. září.

375802

05.01.2020 18:47

Není omluvy pro tento akt vraždy

U této vraždy

Erwin 194.?.?.?

se krásně odhalily skutečnosti, které byly sice široce chápány, ale pro běžné diváky ČT09 jsou servírovány na podnose až nyní.
1.Mnozí se mohli domnívat, že Trump není tak hluboce vnořen do řitě těch, které nesmíme jmenovat, jako Clintonová. Je možné, že Clintonová by zahájila válku dříve, ale nic to nemění na výsledku. Po ovoci poznáte je. Trump se jenom více (možná naoko) kroutí.
2. Absurdní a též i komickou představou může být jistá analogie, pokud by kupříkladu náš Jezevec z Vysočiny nařídil zlikvidovat řekněme velitele indonéského letectva. Důvod pro diváky ČT09 se vždycky najde. Například by se dozvěděl od svých poradců, že tento velitel močil na lavičku Václava Havla. Ta absurdita a pohrdání právem by mohla být i pro běžného diváka do očí bijící.
3. Ty důvody jsou tak hloupě a primitivně vymyšleny, že by to mohlo trknout i čumily na televizi. Doslova se píše : hrozí možnost tajného spiknutí Iránců s cílem sabotovat americké zájmy na Středním východě. Slova jak z mramoru. Není tak těžké si představit, čeho se dopouští řekněme vláda ČR tím, že uplatňuje svou politiku na území ČR. Co když tím provádí spiknutí za účelem ohrožení amerických zájmů?
I dutým hlavám by se takto mohly začít vkrádat do hlav nějaké myšlenky.

375786

03.01.2020 14:30

Žebříček největších agresorů

RE: Erwine, myslete!

Erwin 194.?.?.?

Velmi dobře popisujete fakta a statistiky, které se těžko hledají. S vaší první větou ale moc nesouhlasím. Domnívám se totiž, že právě nacistické Německo se té moci vzepřelo.

375743

02.01.2020 20:41

Žebříček největších agresorů

RE: Můžou ti pitomci,

Erwin 194.?.?.?

Dovoluji si, coby pitomec, který tvrdí, že se Stalin chystal napadnout Evropu, vysvětlit toto Stalinovo „zaváhání“ ještě jedním argumentem. Vy, Emile, který jste zde za léta psaní ukázal skutečně značné znalosti (bez ironie), si jistě najdete u příslušných autorů informace o početních stavech armád řekněme v květnu 1940, kdy se Hitler otočil ke Stalinovi zády. Pak si vzpomeňte na základy útočných strategií a spočítejte si v procentech šance na úspěch při různých poměrech početní (a nejen početní, co do stavu vojsk) převahy. Vyjdou vám různé pravděpodobnosti.
Klidně pak napište, k čemu jste dospěl. Zajímalo by mě, zda se zde shodneme.
SSSR nařídil všeobecnou brannou povinnost až po zmíněném zasedání politbyra a Nejvyšší Sovět ji schválil 1.9.1939 a do května 1940 tak nemohl mít dost vycvičených vojáků. Tato věta ale nepatří vám, spíše těm, kteří si nejsou jisti početním nárůstem stavu Rudé armády.
Navíc, a to považuji též za důležité - útok na Francii byl překvapivý, rychlý a s brzkým koncem, takže generální štáb Rudé armády neměl dost času reagovat na vzniklou situaci a vypracovat jakékoliv plány, které by zaručily úspěch a aby tak Rudá armáda dokázala využít tohoto výhodného momentu.
Někoho pochopitelně napadne : čisté spekulace. Souhlasím. Ovšem i Emilova otázka je jen spekulace.

375729

01.01.2020 18:06

Žebříček největších agresorů

RE: Autor

Erwin 194.?.?.?

Ale to přece není vůbec důležité, jaké postoje kdo zastává. Pokud se pouštíme do debaty, řekněme na nějaké historické téma, měly by to být především argumenty a důkazy, které budou rozhodovat. A samozřejmě jsou prvořadé pravdivé informace. Nikoliv to, za koho člověk kope. Víme, že se velmi často stává, že člověk, řekněme Slávista, je schopen vnímat, přijímat a prezentovat pouze to, co je pro jeho klub pozitivní. Opačné informace prostě nepřijímá.
Mám strach, že se mi to někdy také přihodí a byl bych rád, aby mě (a nejen mě pochopitelně) Zvědavci upozornili či obvinili z neznalosti, lži a podobně. Nebudu s tím mít problém a pokusím se znalosti doplnit.
Jinak, co se týče mé víry, tuším, že jsem to tu už kdysi psal - mé srdce bije pro naši starou vlast Rakousko. To bylo naposledy, co měl můj národ vlastní sněm a relativní samostatnost.

375684

01.01.2020 09:58

Žebříček největších agresorů

RE: Autor

Erwin 194.?.?.?

Místo toho, abyste se nějakým způsobem podílel příspěvkem na diskusi ohledně tohoto projevu, je pro vás nejdůležitější ze všeho dát autorovi uzivatelIII nálepku. Dělá to tak bohužel mnoho lidí, aniž by je zajímal diskutovaný problém.
Čím mocnější nálepka, tím budete asi větší hrdina. Na Zvědavci ovšem za vola.
To, zda je tento Stalinův projev autentický či nikoliv, není naprosto důležité. Komunistická doktrína je všeobecně známá a velela komunistům zmocnit se celého světa. Vůbec se tím netajili.
Každý komunista, který uměl nějakou náhodou psát, psal o tom, jak dobudou svět. Noviny a knihy jsou toho plné. Básníci a skladatelé básnili o způsobu a času, kdy se tak stane. Samozřejmě na komunistických bodácích měli přinést svobodu všem národům. Jak jinak. Říkali to naprosto otevřeně a industrializace a obrovský nárůst zbrojní výroby období prvních dvou pětiletek je toho nesporným důkazem.
To, že existuje záznam projevu, kde se mluví již konkrétně kdy, kde a jak, neznamená, že ten, kdo jej zde předložil, musí zákonitě obhajovat třetí říši, jak píšete. To jsou vaše úchylné úvahy a možná byste se měl zamyslet nad vlastním způsobem argumentace.
Jestliže tohoto dne bylo zasedání, mohlo dojít i k nějakému projevu. Proto komunisté zuřivě popírali byť i jen samotné konání zasedání politbyra 19. srpna. Až tuším v roce 1994 byly důkazy o konání zasedání vyneseny na světlo včetně textu projevu Stalina.

375670

31.12.2019 07:43

Musíme skoncovat s bankovním socialismem

RE: Autor neříká nic nového,

Erwin 194.?.?.?

Teď máte pravdu, bilion má 12 nul. Znovu opakuji - přečtěte si svůj článek pořádně. Já netvrdím, že bilion jich má devět, ale vy. Jen vas na tu chybu upozorňuji.
(...deset bilionů je astronomické číslo, které má devět nul)

375646

30.12.2019 09:56

Musíme skoncovat s bankovním socialismem

Autor neříká nic nového,

Erwin 194.?.?.?

nicméně je třeba stále tyto věci připomínat. Nemám k tématu žádný komentář, chtěl bych jen vytknout autorovi, aby si, než odešle článek, po sobě přečetl své výtvory. Na mě (i na běžný standard na Zvědavci) je tam příliš mnoho chyb. Gramatických i věcných (dest biliónů má devět nul). Nebuď líný, Jane. Těch pět minut na zpětnou kontrolu se vyplatí. Vypadá to pak, jako bys byl absolventem nějaké demokratické rychloškoly.

375611

29.12.2019 21:01

Žebříček největších agresorů

RE: Možná, Davide,

Erwin 194.?.?.?

Samozřejmě, každé přirovnání kulhá. Nic chytřejšího mě nenapadlo, abych vyjádřil myšlenku, že Rusové nemají s bolševickým řáděním prakticky nic společného a jsou jen obrovskou obětí nenávisti neruských bolševiků.
To autorovi článku zcela uniklo a proto se snaží vytvořit jakýsi nesmyslný žebříček a Rusy uvádí "až" na třetím místě, aniž by tušil či vzal na vědomí, že ruský národ nemá podíl na těch hrůzách, které jim přisuzuje.

375602

28.12.2019 21:46

Žebříček největších agresorů

Možná, Davide,

Erwin 194.?.?.?

až ti někdy dojde, že Rusové mají s bolševiky (komunisty) asi tolik společného jako Čechoslováci s popravou M.Horákové a někde narazíš na informaci, že komunisté mají podle nejstřízlivějších a nejnižších odhadů na svědomí 40 miliónů vyvražděných Rusů a jakmile se ti podaří dostat takové informace do svých úvah, může být ten tvůj nový blog docela zajímavý. Jinak budeš blábolit jednu hovadinu za druhou, stejně jako mnozí podobní "autoři".

375580

17.12.2019 17:24

Hongkong: Čiré západní šílenství

Článek i příspěvky

Erwin 194.?.?.?

mají společnou zajímavost : jednou se nám líbí výsledek demokratického hlasování (Anglie) a podruhé moc ne (Hongkong) a tak hledáme viníka, který ty volby ovlivnil. Je to přirozené, takto pracuje mozek. Jenže demokrat by měl postupovat jako demokrat (já prosím pěkně nejsem demokrat, aby mě někdo nechytal za slovo). Buď vnitřně uznat výsledky v Hongkongu nebo se stejným zápalem hledat toho, kdo ovlivnil volby v Anglii.

375434

16.12.2019 13:58

Co je „předsudečná nenávist“ a jak se bránit proti cenzuře

Autor píše, cituji :

Erwin 194.?.?.?

Pokud by měl být vyslechnut jiný svědek, který s Vámi není nijak příbuzný, ten má podle zákona povinnost svědčit.
Jen by mě zajímalo, jakými nástroji vládne PČR, aby někoho donutila svědčit. Je to sice svědkova povinnost, ale pokud se rozhodne mlčet, co mu hrozí? Pokuta? A když tedy jako zaplatí, pak už svědčit nemusí?
Může policie nasadit palečnice či španělskou botu? Dělám si srandu. Ví někdo?

375405

15.12.2019 17:16

Že na srazy milionu chvilek chodí jen padlí na hlavu, se potvrdilo

RE: zatracený sultán Erdogan

Erwin 194.?.?.?

Občas též uvažuju nad tím, jakým způsobem asi chtějí potomci Chazarů nastolit svou světovládu, po které tak krvelačně touží a která jim „byla přislíbena“.
Brutální a krvežíznivý komunismus (nejvíce obětí v řadách Rusů) se nepodařilo realizovat. Jakmile byla v SSSR jejich (potomků Chazarů) moc jen trochu oslabena, nastoupila měkounká varianta – tzv. socialismus a západní státy si mezitím vytvořily obranné mechanismy, bylo jasné, že tudy cesta nepovede a komunismus se nerozšíří.
Touha po veškeré moci a nenávist k nám ovšem nepovolily. A tak byla podle mě zvolena cesta závislosti. Pomalé a plíživé. Další velkou válku vylučuji z mnoha důvodů, které nepovažuji za důležité rozvádět.
Už dnes je vše potřebné k životu velmi zranitelné. Distribuce vody, včasné a časově přesné dodávky potravin do obchodů, zásobování palivy a všechno je více a více závislejší na elektřině.
Dříve, řekněme před sto lety, pokud by někdo vypnul proud, celé oblasti osídlení by to ani nezaregistrovaly. Pokud by byly odstaveny centrální zdroje vody, většina vesnic a mnoho městských čtvrtí by o tom neměly ani potuchy.
Dnes je tomu jinak. V některých velkých světových městských aglomeracích, pokud by nastal tzv. blackout, bude většina lidí do pár dní mrtvá.
Pokud se jim podaří úspěšně pokračovat tímto směrem, je úspěch zaručen. Postačí jen upevňovat v nemyslících lidech jejich touhu po závislosti. Dělají to bohužel velmi chytrými a nesmírně účinnými nástroji. Za pár generací, skutečně pár, při takovém tempu, postačí zmáčknout jedno, ale nejlépe všechna tři tlačítka současně (přerušit distribuci vody, zatlačit na aortu dodávek potravin a vypnout proud) a je bleskurychle o pár miliard jedlíků méně.
Než k tomu dojde, můžeme si ukrátit čas například hraním na burzách a těšit se z nejnovějších Ajfónů.
Ještě je čas. Zatím podle mě netřeba nakupovat ve velkém potraviny. Je třeba začít dělat něco jiného.

375381

14.12.2019 14:11

V Británii volby nedopadly. Co fčil?

RE: Brexit nebude

Erwin 194.?.?.?

Navíc tváří v tvář masivní islamizaci Británie je nějaké vystoupení z EU zcela nepodstatné.
Také se nemohu zbavit této dotírající myšlenky.
Ovšem jako samostatná země se Angličané možná časem vzchopí a naučí všechny mohamedány veslovat.

375351

08.12.2019 19:31

Pavel Novotný: Když si Žid přeje smrt Čechů, je to zcela v pořádku

Každému myslícímu člověku je jasné,

Erwin 194.?.?.?

že své otrokáře nelze veřejně beztrestně kritizovat. Každý gój tak musí pouze držet mordu. Toť osud řadového góje. Tuto otázku pomiňme.
Nicméně tento článek pěkně ukazuje, jak je nutná svoboda slova a že autor článku, který si myslí, že popisuje nejspravedlivěji a nejobjektivněji své myšlenky, je vedle a ukazuje, jak by si přál všem co možná nejvíce omezit možnost svobodně se projevit.
Měl jsem pouze jednou možnost kdysi vidět tohoto Novotného. V Debatním klubu. Jednou opravdu stačilo. Už nevím s kým tam debatil. Ze způsobu vyjadřování, vulgarit a řeči těla nebylo složité uhodnout, co je to za člověka. Velmi dutý a primitivní člověk. U nás se jim říká prvoci.
Neupírej ani těmto nižším živočichům, Valentine, jejich pomatené myšlenky a nápady. Nechť si přeje vystavět pomník Vlasovcům nebo komukoliv jinému. Možná k takovému nápadu někoho demokraticky získá. Pokud mu lidé pomohou jej postavit či mu dají přes držku, ponechej na jejich demokratickém rozhodnutí.
Nechť si tento člověk hlásá nenávist k Čechům, ať zatíná pěstičky. Lidé se mu budou smát, ignorovat jej nebo opět může dostat přes držku.
Denně ve stovkách sdělovacích prostředků si lze přečíst nenávistné výroky vůči národům – nejčastěji Rusům, Němcům, Američanům. Denně stovky trestních oznámení Valentine?
Snaž se trošku povznést se nad svůj národ. Nechci říct, že neexistuje možnost spáchání trestného činu slovem, ale rozhodně bych se osobně snažil posunout tuto hranici co nejdále a nesnažil se kohokoliv omezovat jen proto, že se mi to zrovna nelíbí.
A nediv se. Žijeme v demokratické společnosti. Pokud si lid demokraticky odhlasuje např. pomník Sorošovi, berme to jako vůli lidu. Lidu, který je nositelem moci ve státě, jak píše Ústava.

375204

08.12.2019 18:00

Chvála české rozvážnosti

Když už tedy autor článku nahrál na smeč,

Erwin 194.?.?.?

nedá mi to, abych toho nevyužil. Lze si představit, že v nějakém hotelu v nějaké zemi (ať zůstanu u stejného přirovnání) oznámí majitel nějaké skupince Čechů, že je ubytuje pouze za podmínky, že podepíší nesouhlas s nějakým historickým škraloupem, kterého se Češi dopustili. A soud potvrdí, že takový souhlas si může majitel hotelu vynutit.
To by bylo křiku. Domnívám se, že by bylo ihned po rozvážnosti a dospělosti, abych citoval autora. Všichni by byli bezesporu nadmíru rozhořčeni a pobouřeni.
Češi přece nemají žádný škraloup, žádného kostlivce ve skříni. Jsou to přece, dle Palackého, holubičí povahy, mírný, bodrý a mírumilovný národ. Za vše špatné mohou cizáci. Od dob obrozenců si to dodnes myslí drtivá většina Čechů. Nebudu to dále rozvíjet a uvádět nějaké příklady. V tom moři běd, které postihují lidstvo, nejsou Češi žádnou výjimkou. Ovšem z dějepisu ani od českých historiků se nikdy nedozvíme nic negativního o vlastním národě. Pak pochopitelně panuje shoda u příslušníků národa a málokdo by dokázal formulovat či přiznat nějakou vlastní špatnost v průběhu toku historie.
Ještě jedna poznámka k autorovi článku, kde píše o genocidě Polabských Slovanů a Lužických Srbů. Zkus si Davide najít něco o těchto národech, o jejich historii a pak si vezmi do ruky slovník cizích slov a vyhledej si význam slova genocida. Bude tě čekat překvapení.

375200

Vladimír ve své poznámce pod článkem píše o Chazarech a jejich rozlezení do Evropy v období řekněme 1000 let zpět. Vy jste to nepochopil a asi máte na mysli jiný národ a jinou dobu před 3000 lety.

375122

05.12.2019 12:40

Dotaz z České televize: Jak se cítíte, vy, topící se?

Pro ty prvoky,

Erwin 194.?.?.?

jak zde již někdo napsal, je taková odpověď opravdu příliš složitá. Odepsal bych jim, pokud je to opravdu nutné, pouze jedno slovo řečí společnou a srozumitelnou všem národům : FUCK.

375092

29.11.2019 17:34

Kdo v EU přepisuje dějiny?

RE: pravda

Erwin 194.?.?.?

Dle dostupných informací si Chamberlain stěžoval Kennedymu, který byl také proti válce, že to byli židé, jak píšete, kteří vehnali Anglii do války proti Německu. K této problematice je zoufale málo informací (alespoň mě se nedaří) a není mi jasné, zda tlačili na vládu GB přes např. Bullitta a diplomacii USA nebo přes Chamberlainovu opozici - tzv. válečnou kliku (Churchill, Halifax a další.). Byl bych vám vděčný za nějaké informace či odkazy na knihu nebo www.

374976

19.11.2019 23:04

Feminismus a násilničtí imigranti zničili Evropu

RE: Dobrý deň

Erwin 194.?.?.?

Vysvětlete, prosím, k čemu bude dobrý tento průkaz a proti komu budete v případě nouze střílet.
Můžete zastřelit jednoho či deset negrů, kteří se vám lámou do domu, ale příjdou další a další za velkého vítání od našich občanů.
Můžete zastřelit nejvyššího politika, který je sem zve, ale tady zase narážíme na problém, že je to člověk, který dostal nejvíc hlasů ve volbách.
Nezachráníte krk ani sobě, ani neposloužíte národu.

374785

14.11.2019 18:35

Global restart button - aneb fiktivní otevřený dopis Gretě Thunbergové

RE: Máme právo

Erwin 194.?.?.?

Nezbývá, než souhlasit. Činím tak ovšem velmi nerad. Lidstvo ale nemá právo vzít do hrobu i svého rukojmího - tuto planetu.

374652

11.11.2019 07:27

Operace „Nemyslitelné"

RE: Clanek je uplny nesmysl

Erwin 194.?.?.?

A též byl Ilja velkým přítelem všech Evropanů:
https://1.bp.blogspot.com/-aQ6SXt-aAPo/UK8fay5PdtI...
Kousíček přeložen :
Němci nejsou lidské bytosti. Odteď pro nás znamená slovo Němec najstrašnejší prokletí. Odteď bude slovo Němec spouštět vaši pušku. Už nebudeme více mluvit. Nebudeme se vzrušovat. Budeme zabíjet. Pokud jste během dne nezabili alespoň jednoho Němce, promarnili jste den… Jestliže nemůžete zabít Němce kulkou, zabijte ho bodákem. Pokud je na tvém úseku fronty klid, pokud čekáš na útok, zabij Němce ješte předtím. Pokud necháte Němce naživu, Němec oběsí Rusa a znásilní ruskou ženu. Když zabijete jednoho Němce, zabijte i dalšího – není pro nás (koho asi myslel tím NÁS) nic radostnějšího, než hromady německých mrtvol. Nepočítejte dny, nepočítejte kilometry. Počítejte jen Nemce, které jste zabili. Zabíjejte Němce – to je modlitba vaší staré matky. Zabíjejte Němce – to je to, co od vás chtějí vaše děti. Zabíjejte Němce – to je křik vaší (nepíše naší - samozřejmě) ruské země. Nepochybujte. Neváhejte. Zabíjejte.

374543

10.11.2019 18:55

Operace „Nemyslitelné"

RE: Clanek je uplny nesmysl

Erwin 194.?.?.?

Ale vždyť to píše sám autor. Churchill něco navrhl, ovšem Američané i Britové to odmítli. Nemám to odnikud, než z článku.
Píšu o Rudé armádě obecně. Zkuste si přečíst nějakou knížku či stať od některého z ruských autorů, která se týká Rudé armády za 2. světové války a kteří jsou zaměstnanci vlády Ruské federace. Nemyslím Solonina, Suvorova a další, kteří jsou na černé listině. Najdete jen chválu a pění ód.
Zde v článku je třeba velmi stručně, ale krásně popsáno, jak se vojáci RKKA chovali na dobytých územích.
Sovětskému velení však byly dány přísné pokyny k zastavení jakéhokoli hanění - průvodce všech válek - ve vztahu k civilnímu obyvatelstvu, zejména k ženám a dětem. Násilníci spadali pod vojenské tribunály. Tak tomu bylo.
Ke mě se ovšem dostaly i jiné informace. Miliony znásilněných Němek na přímé povely komisařů a propagandistů. Asi nejznámější je v tomto ohledu Erenburgův plakát k vojákům s textem : ...Silou zlomte rasovou aroganci německých žen. Vemte si je jako svou právoplatnou kořist....
Také panují poměrně kontroverzní názory na celou Berlínskou operaci. Nechci zacházet do podrobností, nejčastěji se sovětskému velení vyčítá, že Žukov nechal v ulicích Berlína vykrvácet dvě úderné gardové tankové armády. Hnát tanky do měst, kde z každého sklepního okna míři panzerfaust nebo panzerschreck, které mohli ovládat i civilisté, považují mnozí za hloupost. A spojenci samozřejmě věděli, že to byla spackaná operace se zbytečným krveprolitím. Jen autor článku to vidí s nejjasnějším nadhledem a považuje tuto operaci za vojevůdcovské mistrovství.
Je toho více, podle mě stačí.

374536

10.11.2019 18:19

“2000 slov dnes” od obyčejné ženy

RE: Pěkně jsi to napsala, Jano,

Erwin 194.?.?.?

Ve všech příspěvcích od Lovce až po vás souhlasím s tím, co píšete. Provokuju, vím. Nicméně je to poprvé od dob krále Klacka, kdy mají lidé možnost rozhodovat sami o sobě. Čistě teoretickou, samozřejmě.
Ti, kteří jim dali tu moc do rukou, byli docela klidní a dobře věděli, že ji nikdy nevyužijí. Že podlehnou líbeznému mámení a mazání medu kolem huby.
Proto nejsem zastáncem demokracie. Přál bych si, aby se moci chopil panovník, který by byl schopen a měl moc zajistit a dosáhnout toho, co popisuje článek. S výjimečnými pravomocemi a obrovskou zodpovědností. Velet musí vždy pouze jeden. Prostě není možné, aby ku prospěchu země a lidu vládla zlodějská vláda spolu s 200 tupci a stejnými zloději a zrádci národa v parlamentu. Demokraticky se ovšem nikdy k moci nedostane.
Dle mého skromného názoru je třeba jej dosadit jinak.

374534

10.11.2019 09:58

“2000 slov dnes” od obyčejné ženy

Pěkně jsi to napsala, Jano,

Erwin 194.?.?.?

ovšem má to drodnou vadu na kráse. Nic z toho, co popisuješ, si u nás lidé nepřejí. Důkazem toho jsou výsledky voleb.
Pokud by si přáli moc a vládu rozumu a normální lidskou přirozenost, jistě by to dali ve volbách najevo.

374518

09.11.2019 17:32

Operace „Nemyslitelné"

RE: Clanek je uplny nesmysl

Erwin 194.?.?.?

Nevím o tom prakticky nic, to je pravda a do žádných fundovaných vyjádření se proto nepouštím. Příliš mě nezajímá poválečné období. Kritizuji toho Rusa, co to napsal. Žádný z politiků a vojáků nechtěl jít do toho konfliktu. Šlo o výmysl jedné opilecké makovice a autor článku z toho dělá téměř ústřední událost lidských dějin.
Naprosto chápu, že Západ měl (a má) zálusk na Rusko, ale ne všichni tak strašlivě chlastali, aby spřádali pomatené plány.
Vadí mi též na ruských autorech, jak vykreslují Rudou armádu a sovětské vedení jako nejkřišťálověji nejčistější, vše co činili, byla ctnost sama a příklad té nejryzejší férovosti.

374501

09.11.2019 07:54

Operace „Nemyslitelné"

RE: Clanek je uplny nesmysl

Erwin 194.?.?.?

Souhlasím. I pokud by nebyl uveden autor tohoto článku, je jasné, že to psal Rus. Za poslední zhruba desetiletí se začalo v Rusku s docela zvláštím výkladem 2. světové války. Tento článek je toho příkladem. Typickým.
Autor v podstatě říká : Churchill chtěl hned z chodu dobýt SSSR. Proti byl pouze americký generální štáb. Proti byl pouze britský generální štáb.
Naprosto zbytečný článek. Ale kolik k tomu připsal hloupé a často lživé omáčky. Člověk se až diví.
A to opakuji a musím zdůraznit. Od roku 1989 jsou mi Rusové čím dál milejší.

374479

31.10.2019 19:23

Reklama a válka proti bělochům

RE: je to složitější problém...

Erwin 194.?.?.?

O tom není pochyb. Sice bylo Regnum Bohemiae 1000 let součástí Svaté říše římské, ale to neznamená, že bychom se nemohli či spíše neměli poohlížet po dubisku na východě.

374359

31.10.2019 14:02

Reklama a válka proti bělochům

RE: je to složitější problém...

Erwin 194.?.?.?

Moc dobře jste to napsal, zajímavé. Příliš bych se neobával nějaké masovosti tohoto křížení. Chápu, že žid už už touží po světovládě a urychluje kroky ke zničení především bílé Evropy, která jako jediná je mu překážkou. Zrychluje k nám dovoz všelijakých špinavců a výplach dutých mozkovnic nabral na intenzitě během řekněme posledního desetiletí. Jak studentstva, tak i ostatní veřejnosti jím ovládanými médii.
Pokud brzdné mechanismy, které nám přirozeně brání vstupovat do mezirasových vztahů, mají tak značnou intenzitu, jak uvádí článek a jak také vidíme kolem sebe, tudy přece cesta vést nemůže. Jsem přesvědčen o tom, že u nás na vsi by si žádné děvče o žádného negra neopřelo ani kolo. Možná se v další generaci najde jedno a za sto let možná dvě děvčata, která by podlehla těmto nechutným reklamám. Tímto způsobem podle mě ale nikdy v dohledné době nedosáhnou zředění naší krve a snížení IQ na potřebných 80. Bez krveprolití (výměny obyvatelstva) se jim to nepodaří, ty vazby jsou příliš pevné. Těmito hloupými, odpornými a primitivními reklamami náš svébytný lid pouze urážejí a upevňují a posilují naše přirozené obranné mechnismy.

374357

25.10.2019 15:39

Vazalizace Polska: bezpečnost po americku za peníze Varšavy

RE: Polákům nelze pomoci

Erwin 194.?.?.?

Nelze se nezeptat, poněvadž je to pro mě naprostá novinka. KDO prosím vyvraždil 6 milionů POLÁKŮ? A kdy?

374288

08.10.2019 18:31

Technológie ovládania mysle

RE: Ovládání mysli? Cha, cha,...

Erwin 194.?.?.?

To máte jistojistě pravdu, ale stádu stačí 100x denně sdělit, že náš výrobek je ze všech nejlepší. Nebo jej různými triky ubezpečit, že pouze naše víra je ta jediná pravá. Na to přece netřeba utrácet miliardy na projekty Moonstruck, MK-Ultra a MKULTRA, Project Orion, MKDELTA, PANDORA, PHOENIX II, TRIDENT, TOWER, GRILL-FLAME a ostatní "vědecké" obory. Šikovní kluci to zvládli i bez mikro či makrovln, zaříkávání či vpichů.

373986

08.10.2019 14:52

Technológie ovládania mysle

RE: Ovládání mysli? Cha, cha,...

Erwin 194.?.?.?

Ačkoliv v mnohém s panem Vojtou po řadu let nesouhlasím, zde bych si dovolil se jej zastat. Pokud tím ovšem neporušuji nějaká pravidla Zvědavce.
V samotném článku píší autoři, že se jim moc nedaří, že si lidé po hypnóze pamatují, ačkoliv by neměli, výmaz paměti také není bůh ví jaký a tak se přirozeně našel někdo, kdo si pokládá ptázku, zda to celé není jen humbuk a vysavač prachů. Také by mě osobně zajímalo, zda byl např. při nějaké historické události či při nějakém chování lidí prokázán vliv těchto ovladačů mysli. Nehodlám se do studia těchto jevů vrhat, ovšem nějaký odkaz na jasně prokázaný vliv bych si přečetl.

373981

04.10.2019 08:05

Předsudečná nenávist

Jeden můj příbuzný

Erwin 194.?.?.?

(nemá nic společného se slovním základem buzna) měl shodou okolností k tomuto tématu poznámku, že jako věřící křesťan v srdci nechová žádnou nenávist k nikomu. Naopak. Víra jej učí lidi milovat (je to hodně silné slovo, tak řekněme vidět v lidech dobro a spravedlivě a hezky se k nim chovat). Jedním dechem ovšem tvrdí, že by tato země měla být pro nás. Asiati ať si žijí v Asii, negři v Africe, cigáni kdekoliv, jen ne u nás a mohamedáni aby se netlačili do Evropy. Mluví z něj vlastenectví a zdravý rozum. Za to mu hrozí trest za nenávist. Zrovna jemu.

373930

04.10.2019 07:46

Předsudečná nenávist

Zbytečně dlouhý

Erwin 194.?.?.?

a díky velkému množství slov mi připadá téměř bezobsažný. Autor nedokáže zdůraznit to klíčové. Má potřebu posat vše, co ho napadne. Ono by v podstatě stačilo, kdyby napsal jen např. : "Tak co, tetka, kdy vyjde pro občany směrnice o té předsudečné nenávisti? Nevíme, co to je a jako občané dbalí zákonů bychom se neradi dopustili něčeho nezákonného." Fertig,

373928

04.10.2019 07:33

Reakce na pokus demokratů obvinit Trumpa

V USA vychází v novinách

Erwin 194.?.?.?

článek o tom, jak kdesi v Evropě, v Česku spolu politicky válčí např. Babišovci a Ódeesáci. Znuděný američan zívne a hodí noviny do koše. Mám po přečtení článku stejné pocity.

373927

25.09.2019 07:08

Do konce roku Ukrajina na „Nord Streamu“ vydělá více než 100 milionů dolarů

110 miliónů nebo 110 miliard

Erwin 194.?.?.?

je přece jen malinký rozdíl. Autor či překladatel ovšem uvádí jednou to, podruhé ono. Rozdíl pouhé tři nuly. Asi podle matematického zákona, že 3x0=0. Jo synku, kdybys měl na výplatě o tři nuly méně, možná bys ztratil trochu klidu.

373769

19.09.2019 12:23

Vzdělávání je problém?

RE: Velmi dobře napsaný článek.

Erwin 194.?.?.?

Nemusí se vytvořit nutně, alespoň dle mého názoru. Všiml jsem si v části příbuzenstva i v okolí, že tito lemplové, jakmile začnou pracovat, se začínají chovat normálně. Okolnosti způsobují, že jsou nuceni zvládat úkoly v zaměstnání a dovzdělávávat se. Je to jistě náročnější, než po dobré průpravě ze školy, ale nejsou úplně ztraceni. Takže jestli tu maturitu nezvládli, ale jsou schopni se zapojit a přispět zaměstnavateli k prospěchu či coby plátci daní, ten sociální problém nemusí být výrazný.

373683

19.09.2019 12:09

Vzdělávání je problém?

RE: Velmi dobře napsaný článek.

Erwin 194.?.?.?

Souhlasím, že otrok má zůstat tupý. Nejsem si ovšem jist, že viníkem je vzdělávací systém. Ono se to píše i v článku. I když Ministerstvo školství a osvěty snižuje náročnost výuky a odstraňuje z metodiky složitější učivo, procento těch, co to nezvládají, zůstává stejně závratně vysoké. Čokl je asi zakopán někde jinde.

373682

19.09.2019 07:00

Vzdělávání je problém?

Velmi dobře napsaný článek.

Erwin 194.?.?.?

Pokud čtvrtina studentů neudělá maturitu, člověk tak nějak, aniž by se příliš o problematiku zajímal, získává vědomí o úrovni dalších generací.
Tušil jsem, že za katastrofálními výsledky je lenost studentů a nezájem rodičů, ale překvapilo mě, že "...studenti ignorují i editorem vyznačené chyby v textu.."
To už je smutné.
Chybí mi ovšem v článku nějaký nástin řešení. Jen bych se přimlouval za to nepolevovat, nesnižovat náročnost. To, že neudělá čtvrtina maturantů maturitu není chyba školství. Vždyť co se stane, že bude vystudovaných středoškoláků o čtvrtinu méně? Jen bude méně středoškoláků. Prostě svou leností a nezájmem na střední vzdělání nedosáhli. Chuj s nima.

373673

10.09.2019 15:09

Overtonovo okno: Když příklad dojde naplnění

RE: Okno Overtona se posouvá a bude posouvat dále...

Erwin 194.?.?.?

Zdá se, že také žijete v zajetí myšlenky, že je buď demokracie nebo totalita (tyranie). Že demokracie je boj dobra ze zlem a podobné žvásty. Za 30 let života v tomto režimu lze nepochybně vypozorovat, že žití se zde postupně zhoršuje. Demokracie se tak odhaluje a ukazuje svou pravou tvář.
Jak chcete zavést morálku v režimu, který je ze své podstaty proti přirozené lidské morálce. Odpovídáte si sama - nelze.
Proto je nezbytné nahradit demokracii něčím lepším. Ovšem pokud je člověk neochvějně přesvědčen, že existuje buď demokracie nebo totalita, sám se vylučuje z možnosti posunout se dále. Kritický člověk zcela přirozeně mluví o reformách a navrhuje rozumná řešení pro tu či onu oblast společnosti. Nemá však v tomto zamotaném světe možnost je prosadit. Ten, který se odváží kritizovat nemorální a zločineckou podstatu režimu, dostává logické a předvídatelné nálepky. Volat po morálce - to už ovšem není demokracie, ale touha po normální lidské společnosti.

373575

06.09.2019 10:47

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Docela rád čtu Brandovy články, ale...

Erwin 194.?.?.?

Pan Brand dále píše, že SSSR chtěl, podpisem smlouvy R-M, především vysunout své hranice co nejvíce na západ, aby to měl Hitler, v případě útoku, do Moskvy co nejdál. To je ale nesmysl. Kdyby se SSSR takto nerozšiřoval na západ a ponechal východní část Polska neokupovanou a neobsadil pobaltské státy, měl by mezi sebou a Německem cizí státy, které by Německo muselo nejprve zdolat a mohl by se, v případě útoku, připravit. Navíc by pobaltské národy nevítaly Němce jako osvoboditele, ale bojovaly by o svou nezávislost, čímž by na nějaký čas Němce brzdily a zcela jistě by se nechovaly k SSSR nepřátelsky. Naopak.Dále píše, že GB a F neudělaly nic pro pomoc bojujícímu Polsku. Nepomohly sice přímo nějakým expedičním sborem do Polska, ale hned 4.9. podnikla GB první nálety na německé přístavy (Štětín, Cáchy, Wilhelmshaven atd.), čímž zahájila válečné operace. Rozpoutala se námořní válka, Francie nasazuje dle dohody s Polskem 40 divizí a 17 z nich proniká do Sárska. Útok je sice slabý a zastaví se na Siegfriedově linii, ale nelze přece napsat, že spojenci neudělali vůbec nic. Nic. Nula, žádná pomoc, jak píše. Do června 1941 Němci potopili Britům přes 2000 obchodních lodí a letecká válka drtila města. Desítky tisíc mrtvých. Tam, kde se střetly armády, se krutě válčilo (Řecko, Kréta, severní Afrika). Británie bojuje na život a na smrt. A pan Brand tvrdí, že se spojili a chtěli podpořit útok na SSSR.
Nelíbí se mi, jakým způsobem popisuje útok Rudé armády do zad bojujícího a statečně se bránícího Polska. Polsko mlelo z posledního, vrchní velitel polské armády Rydz-Šmigly hned tuším 5.9 prchl do Rumunska a pan Brand tento útok nazývá „pojistkou pro krajní nouzi“. Na mě osobně dost silné kafe.
Závěr – Brand zde opět píše o pomoci Británie Německu při útoku na SSSR. Asi netuší, že 13. června 1941, 9 dní před útokem, se schází v Londýně velvyslanec Majskij s ministrem zahraničí Edenem, který mu přislíbil a schvaluje veškerou pomoc, pokud SSSR odlehčí Anglii, která podle slov velvyslance v SSSR Crippse mele z posledního a bude nucena podepsat s Německem příměří. To odlehčení myslel útok SSSR na Německo, po kterém volaly všechny noviny v GB coby jediné možnosti záchrany Británie. Eden slib splnil a ještě před 22. červnem dostává SSSR od GB první konvoje s materiální pomocí. Pan Brand dále píše : Pakt Molotov Ribbentrop významně napomohl zastavit nacistickou agresi. Naopak. Vytvořil ideální podmínky pro Stalinovy záměry. Žádným jiným způsobem nemohl Stalin docílit toho, aby se v červnu 1941 neobjevily na společné Německo-Sovětské hranici ohromné formace Rudé armády, které se tak bez překážek měly, dle rozpracovaných plánů útoku, vrhnout na Evropu. Celý článek pana Branda je co do stavby logický, nicméně je, dle mého skromného názoru, velmi účelový a lživý. Podle mě to tak prostě nebylo.

373495

05.09.2019 11:29

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Docela rád čtu Brandovy články, ale...

Erwin 194.?.?.?

.... v knize Mein Kampf totiž nic takového nestojí.
Se sebezapřením jsem kdysi celou knihu přečetl. Je totiž neskutečně nezáživná. Hitler zde píše, že novým osídlením pro Němce je východ, ale má se to stát v řádech stovek let a to hospodářsky (píše doslova pluhem), společnými podniky, farmami, vznikem nejprve malých osídlení atd. Nikde nepíše o vojenském dobytí. Jak tedy mohli tehdejší politici jasně chápat, že cílem politiky Německa je útok na SSSR, jak píše Brand?
Nechci zde tvrdit, že toto vše, co píšu, je jediné a správné vysvětlení. Nicméně píše se o tom a je třeba to zahrnout do úvah.

373468

05.09.2019 11:28

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Docela rád čtu Brandovy články, ale...

Erwin 194.?.?.?

po předložení dost nehorázných sovětských požadavků. Jak mohly státy Francie a Velké Británie znát tyto plány léta dopředu? V roce 1938 či 1939 o nich nevěděl ani sám Hitler. Spojenci ovšem ano. Nechápu.
Pan Brand píše, kolik materiálu a surovin dali spojenci Hitlerovi. Možná mohl svůj článek malinko rozšířit o skromný odstaveček, kde by se zmínil, kolik miliónů tun obilí, bavlny, rudy, wolframu, niklu, ropy a dalších surovin dodával Hitlerovi Sovětský Svaz. Nepochybně proto, že se ho Stalin obával. Má to jasnou logiku. Tomu, koho se bojíme, dáme přece do ruky pistoli i kulomet. Do kapsy mu i granát podstrčíme a do holínky nožíček. Pan Brand je vedle jak ta knedle.
Těsně před podpisem paktu R-M jednaly delegace GB a F v Moskvě o společném postupu proti Německu. Stalin uslyšel jednu důležitou informaci a bylo vymalováno. Zástupci GB a F mu sdělili, že v případě napadení Polska vyhlásí Německu válku. To bylo to nejdůležitější. Ptali se, zda by byl Stalin ochoten prodat nějaké zbraně. Stalin řekl, že nejen zbraně, ale nabídl i vojenskou pomoc. Nemyslel to ovšem vážně. Musel by přes Polsko a Poláci nedovolili vstup na své území.
Jednání tedy zkrachovala. Za tři dny je spojencem Hitlera. To jsou veletoče, člověku se z toho točí hlava. Musí to mít ovšem nějaké vysvětlení. V tomto okamžiku je třeba mít na zřeteli, že SSSR chtěl rozdrtit Evropu, dle Stalinových slov „počkat, až se servou a pak vhodit na misku vah veškerou sílu Rudé armády.“
Věděl tedy, že GB a F bude bojovat. Nejlepší způsob, jak rozdmýchat válku, je podpořit Hitlera. Sdělit mu, že v případě napadení Polska zůstane neutrální nebo mu i pomůže. A tak se i stalo. To asi rozhodlo a evropský konflikt započal. Navíc tak docílil i důležité společné hranice s Německem pro přímý útok.
Láká mě představa, co by se asi stalo, kdyby Stalin sdělil po úspěšných rozhovorech s GB a F například v novinách, že ať se situace vyvrbí jakkoliv, v každém případě, aniž si to Polsko přeje, bude Polsko v případě napadení bránit tak, jakoby bránil vlastní území. Že se cítí napadením Polska ohrožen a vyšle do boje 10.000 tanků a příslušný počet vojska, letectva a dělostřelectva. Toto skutečně navrhl zástupcům Británie a Francie. Ale on přece nechtěl rozdrtit Německo (zatím), chtěl, aby se prozatím válčilo bez účasti Rudé armády.
Ještě poznámku, než se pokusím napsat něco k závěrečné části článku. Všichni prý chápali, že politikou Německa je Drang nach Osten a Hitler jasně v knize Mein Kampf označil východ za německý Lebensraum a bude dobyt pro Němce. Podle mého to ovšem takto nechápal v Evropě nikdo. Z jednoho prostého důvodu : v knize Mein Kampf totiž nic takového nestojí.

373467

05.09.2019 11:26

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Docela rád čtu Brandovy články, ale...

Erwin 194.?.?.?

Německo se rozšířilo východním směrem, jak píše Brand. Ten, kdo se na východě obává, musí zákonitě rozšířit své území na západ. To dá rozum – viz okupace části Polska, pobaltské státy a části Rumunska Sovětským Svazem.
K mnichovské dohodě jsem psal. Kdo zaznamenal odstoupení Sudet čs. vládou 21.9., si musí zákonitě položit otázku : k čemu vlastně byla tato konference, když Čechoslováci již postoupili pohraniční? Ne samozřejmě dobrovolně, tlak Francie a zvláště Británie byl enormní.
Ten, kdo by nechtěl číst celý text mnichovské dohody, nechť si přečte jen úvodní odstavec. Píše se v něm, že mocnosti se sešly, aby daly časový rámec tomu, co již bylo dohodnuto. O jakápak zradě v Mnichově se to neustále mluví?
Pan Brand se šel při psaní této kapitoly vyzvracet. Kdyby se ovšem alespoň trochu zajímal o dějiny, mohl to udržet. K žádné zradě skutečně nedošlo a to zanechání nepoškozené techniky, kterou Němci rekvírovali po 15.3.1939 a následně použili, nebyl moc dobrý strategický tah od čs. armády. Přitom je to poměrně jednoduché. Každý voják zničí svou pušku během několika vteřin. Ohnu lauf a závěr hodím do lesa. Do kanónu stačí nasypat kýbl štěrku, vložit náboj a vystřelit. I motor tanku lze zlikvidovat během pár minut, když jej například tůrujeme po vypuštění oleje. Stačí prý i cukr do benzínu.
Dlouho jsem si myslel, že okupace zbytku ČSR 15.3. byla provedena s úmyslem zmocnit se průmyslu, rozšířit životní prostor a z nenávisti ke všemu slovanskému. Někteří historikové zde doplňují, že Hitler měl obavy i z vojenského hlediska (čs. armáda měla skvělou a moderní techniku ve velkých počtech a jako spojenec Francie bylo bráno Hitlerem jako pt. vojenské nebezpečí). Čs armáda měla rozpracovány i plány útoků (stejně jako Němci – Fall Grünn) – směrem na Drážďany a Vídeň. Také píší, že když se ČSR rozpadla (všechny národnosti, i s územím, prchly z tohoto svazku, dokonce i Slováci tak milovali tento státní útvar, že při první příležitosti vyhlásili samostatnost), převzalo Německo zbytek Čech a Moravy do Říše coby původní rakouská území. Dokonce prý Hácha 14.3. v Berlíně sdělil Neurathovi, že přijíždí, aby odevzdal Čechy a Moravu pod ochranu Německa. Zřejmě se obával Polska, když shlédl mapy budoucího Velkopolska, které byly v Polsku tištěny s neuvěřitelnou drzostí. Jsou na nich zaznačena i typicky polská města – Praga, Brno, Pilzno atd.
Pakt Molotov-Ribbentrop – pan Brand píše, že jediným cílem GB a F je pomoci Německu v útoku na SSSR. K tomu mám poznámku a později připíšu i další argumenty : Hitler přistoupil k rozpracování prvních návrhů na možný konflikt se SSSR v červnu 1940 poté, co zjistil, že ho Stalin v Moskvě podpisem paktu R-M doběhl. Rozkaz k vypracování podrobného plánu invaze vydal v prosinci 1940 poté, co odjel z Berlína Molotov po předložení ...

Automaticky kráceno

373466

05.09.2019 07:12

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Docela rád čtu Brandovy články, ale...

Erwin 194.?.?.?

Komunisté ovšem během bojů město zapálili a letadla nedokázala přesně zaměřit cíle. Byla tak poškozena bombami psychiatrická klinika a jeden obytný dům. Dost odlišné od termínu vybombardování Guerniky.

373459

04.09.2019 00:28

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Docela rád čtu Brandovy články, ale...

Erwin 194.?.?.?

Na vaše otázky není vůbec jednoduchá odpověď. Myslím tím, že zcela jistě nedokážu tak průzračně a s takovou jistotou napsat něco podobného, jako autor článku. Proto jej kritizuji - s jakou bohorovnou odvahou či drzostí píše věty, aniž by si svá „zjištění“ ověřoval či šel hlouběji.
Osobně mám tu zkušenost, že čím více čtu o dějinách ww2, mám stále více a více otázek než odpovědí. Jak kdysi napsal Grygar : Čím větší je ostrov poznání, tím delší je pobřeží neznámého.
Nicméně pokusím se otázky rozebrat z více úhlů a být přitom co nejstručnější.
Načrtl jsem si odpovědi na otázky, které kladete, ale jsou toho 4 stránky textu. Tudy ne. Jinak. Pokusím se tedy alespoň, co mi nejvíce vadí na článku :
kapitola Historický exkurs – Bolševici po revoluci podepsali Brest-Litevský mír za podmínek, jakoby válku prohráli. Ztratili tak část území. To připadlo jiným zemím – Polákům, Lotyšům, Litevcům, Finům, Ukrajincům atd.. Stejně, jako bylo Rakousko-Uhersko trháno na kusy. Dnes si Rakousko nestěžuje.
Polsko-sovětskou „preventivní“ válku nezahájilo podle mých informací Polsko v roce 1920, jak píše autor, ale Sovětské Rusko v březnu 1919 právě napadením Polska (bývalých Ruských území). Tyto dvě informace se nijak nedoplňují, jdou proti sobě, jedna z nich není pravdivá. Já nevím která. Jen autorovi je vše jasné.
O polských táborech bych nejraději mlčel. Informací je zoufale málo a protiřečí si. Podle informací z jednoho zdroje řádila úplavice a tyfus. A údajně při péči o vlastní (ruské lazarety pro ruské vojáky) bylo více mrtvých než u těch, kteří byli zajati. Kde bere autor odvahu k počtu 20.000 a navíc píše o nelidských podmínkách. Závěr – může to tak být, ale nemusí - nelze dnes ověřit.
O jakémsi vraždění židů v nacistických táborech psát nic nebudu – zde je pod přísnými tresty přípustná pouze jedna pravda.
Jen bych doporučil přečíst si protokol z Wannsee. Nepochybuji ani vteřinu o tom, že se ve Wannsee projednávala likvidace židů, v protokolu však o tom není ani slovo. Autor zjevně nečetl.
Tolik zatím k první kapitole.

373438

03.09.2019 15:55

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Chytrému napověz, hloupého kopni a s tím nejhloupějším DDRX se raději nebav

Erwin 194.?.?.?

Přesně tohle jsem čekal. Typická a naprosto zbytečná odpověď na téma Rezun. Jakmile toto jméno kdekoliv zazní, působí jako červený hadr. Oči podlité krví, hlava zatemněná.
Předmětem repliky není odpověď či nějaké rozumné vysvětlení na prostou otázku, nýbrž napadání toho, kdo otázku pokládá. Připadá mi to jako debata někde na laciných serverech typu - ty jsi vůl, - ne já, ale ty jsi vůl. Na Zvědavci bohužel, a což mě mrzí, poslední léta ne až tak řídký jev.

373427

02.09.2019 20:36

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Docela rád čtu Brandovy články, ale...

Erwin 194.?.?.?

A ty dějiny tedy potvrzují, že SSSR se chystal napadnout Evropu... No jistě... to všechno sedí...
Čím více se zajímám o toto období historie, tím nabývám silnější pocit, že tomu tak skutečně bylo. Komunistická doktrína přece zněla, že vítězství komunismu musí být dosaženo na celém světě. Prohlašovali to sami komunisté nesčíslněkrát.
Spory byly pouze v metodě a způsobu. Trockij byl pro permanentní revoluci, Stalin byl však chytřejší a snažil se přesvědčit svět, že o světovou revoluci nestojí. (Tuto metodu mj. později před svou smrtí zastával i Lenin).
Několikrát ovšem sdělil svou metodu, kdy prohlásil, že je třeba vyvolat válku v Evropě a počkat, až se vysílí. Pak udeřit.
Během dvou pětiletek (tuším 1927-37) pak vybudoval vskutku mohutný průmysl s největšími továrnami na zbraně, jaké kdy byly na světě postaveny.
Počty vyrobených tanků, děl, letadel a munice v předválečném období, které několikanásobně převyšovaly počty vojenské techniky (kromě loďstva) celého zbytku světa, hovoří samy za sebe.
K tomu další spousta indícií, kroků, které SSSR prováděl v mezinárodní i domácí politice a toto vše, dle mého názoru, ukazuje stále k témuž – vyvolání světové revoluce.

Rusko je podle mě úplně něco jiného. Komunismus je pryč a z dnešního Ruska již Evropě nehrozí žádné nebezpečí. Putin měl během posledních let několik významných projevů a rozhovorů s novináři, kde jasně objasnil, o co dnešnímu Rusku jde. Pozornému čtenáři a tomu, kdo byl ochoten naslouchat, jistě neunikly důležité informace, jaká je politika a úmysly této země.

373408

02.09.2019 19:45

Komu dnes vadí maršál Koněv?

RE: Mě jo

Erwin 194.?.?.?

Pro někoho nesmysly, pro jiného třeba důvod k diskusi či přemýšlení.
U nás bylo poměrně dost fašistů, ale nejvíce jich bylo v Itálii. V Německu možná pár, ale dosud jsem nenarazil na žádné spolehlivé informace. V Německu ale bylo hodně nacistů, tedy národních socialistů. Komunisté to neradi slyšeli, oni sami byli přesvědčeni, že jen oni jsou ti správní socialisté. Proto nazývali nacisty fašisty. Je v tom ovšem značný rozdíl, který vám nepochybně unikl.
Nepochybuji ovšem o vašich slovech, že u nás vyrážejí čerstvé nacistické výhonky. Vždyť i Jezevec z Vysočiny, když se ujímal prezidentského úřadu, prohlásil, že "naše města jsou plná nacistických bojůvek." Když to tvrdíte vy dva, musí to být pravda.

373407

02.09.2019 13:22

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Docela rád čtu Brandovy články, ale...

Erwin 194.?.?.?

Bohužel mám, stejně jako většina lidí, ovlivněný výklad historie. Nepopírám. Alespoň historici, na rozdíl od nás, mají předpoklad znát a šířit historii se všemi důležitými detaily.
Neznámým faktem, jak píšete, je pro Branda odstoupení pohraničních okresů Německu, vyhlášené československou vládou Milana Hodžu dne 21.9. 1938 - celých 9 dní před konáním Mnichovské konference. Kdyby toto Brand věděl, nebude dělat závěry, které učinil u jednoho odstavce svého článku.

373392

02.09.2019 13:11

Komu dnes vadí maršál Koněv?

Mě jo

Erwin 194.?.?.?

Nemám žádný tablet a mám rád Rusy. Čím dál více. Nebudu vysvětlovat proč, je to na dlouho. Nepočítám se ani mezi nihilisty.
Neměl jsem komunisty rád, dnes jsou mi u zadele a nepovažuji se za antikomunistu.
Přesto bych byl raději, kdyby byla Koněvova socha odstraněna.
Koněv se totiž (stejně jako všichni maršálové a generálové Rudé armády) chystal v čele své 19. armády na vpád do Evropy a i jeho úkolem bylo přinést štěstí a svobodu všem pracujícím a Evropu včlenit do nerozborné jednoty Svazu SVĚTOVÝCH socialistických republik.
Nevyšlo to a v roce 1945 se nechal plácat po ramenou a nazývat se osvoboditelem, aniž by se, spolu s ostatními, začervenal.
Autor se zde zmiňuje ještě o osvobození Prahy. Také se o tom nyní vedou polemiky, stejně jako o „Pražském povstání“.
Opět budu v opozici – do Prahy přijela Rudá armáda několik hodin před bezpodmínečnou kapitulací Německa. Od koho asi Prahu osvobodila? Představuji si tu absurdní a směšnou situaci – Berlín je dobyt, Hitler mrtev a Pražáci za týden hurá do boje.

373389

02.09.2019 12:13

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

Docela rád čtu Brandovy články, ale...

Erwin 194.?.?.?

Vždy jsem fascinován a nevycházím z údivu, když čtu podobné články, čeho jsou lidé při výkladu historie schopni.
Jakých manipulací, lží, zkreslování a zatajování informací - a to jen a pouze z důvodu, že si něco přečetli a snaží se následně mermomocí historické události nemilosrdně ohnout tak, aby této vlastní představě odpovídaly (autor přečetl zřejmě nějaký článek o tom, jak Fr. a GB vlastně Hitlera podporovaly a jak byl SSSR nevinný a mírumilovný – článek nemohl napsat nikdo jiný, než nějaký Rus nebo Gorodetsky).
Člověk by si řekl, že je to nepochybně samotný sled historických událostí, který ony dějiny tvoří. Ovšem je to velký omyl.
Historie, coby jedna z důležitých mocenských pák, je plně v rukou politruků – prodejných děvek – tedy historiků. Předkládají, co je třeba nevzdělanému plebsu předložit a patřičně vše vysvětlit. A zamotat jim hlavinky.
Historie si pak žije vlastním životem, mnohdy na hony vzdálena tomu, jak to bylo ve skutečnosti.
Proto se spokojuji s obecnou kritikou pokusů o výklad tak širokého historického období na tak malém prostoru (hustota lží musí být zákonitě koncentrovanější).

373385

02.09.2019 11:57

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Chytrému napověz, hloupého kopni a s tím nejhloupějším DDRX se raději nebav

Erwin 194.?.?.?

Souhlasím s tím, že Suvorov (Rezun) občas mlží a zavádí. Nicméně očekávám (doufám, že i mnozí), že se bude debatovat ne o tom, kdo jej naboural či jak se vůbec jmenuje, ale o tom, co popisuje a jak argumentuje. Myslím, že stěžejní body jeho knih se dosud nedaří vyvracet.
Na Rezunovi mě zajímá, kdo dokáže odpovědět např. na jeho ústřední otázku, co dělala sov. vojska v červnu 1941 v takovém počtu na hranicích Německa a Rumunska, když k obraně se nechystala. Kolik měl Rezun milenek mě skutečně nezajímá.

373384

02.09.2019 11:47

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

RE: Zajímavý článek, ale...

Erwin 194.?.?.?

Příliš argumentů proti vašemu tvrzení, mimo osočování, jsem nezaznamenal. Ani pořádně, co vám vytýkají. Mě osobně se zdá v pořádku vaše tvrzení, že z Finska se měla stát Finská sovětská socialistická republika. Byla dopředu již vyškoleno i nové vedení této republiky (Kuusinen a jeho kámoši) a NKVD již vyzvářela seznamy nepřátel, určených k likvidaci. Stejně jako před pár měsíci v Polsku.

373383

20.08.2019 21:58

Srpen 1969 – konec nadějí

Podobných článků

Erwin 194.?.?.?

a statí vycházely hned v roce 1990 celé tuny. Nechápu důvod k sepsání podobného elaborátu v roce 2019. Co tím chctěl asi básník sdělit?

373147

15.08.2019 21:25

Prague Pride? Demagogie, lži a pokrytectví Sorosovy mafie

RE: nesmysly o

Erwin 194.?.?.?

A co těch zbylých 90% zneužití? To mají na svědomí převážně rodiče, příbuzní a především kovaní sadisté.
Tím jako chcete tady někomu nakukat, že pokud zneužívá dítě rodič, je tím vyloučen ze skupiny pedofilů? Nebo jakýkoliv příbuzný? Chcete snad naznačit, že pokud je někdo sadistou a dopouští se násilí a zneužívá děti, automaticky nemůže být pokládán za pedofila?
Připadá mi, jako byste chtěl pedofily z nějakého důvodu obhajovat. To jistě, ale nevybral jste si vhodný prostor. To musíte někam mezi voly.

373060

08.08.2019 14:19

Opatření Evropské komise proti maďarskému balíčku „STOP SOROS“

Jsem hotov se domnívat,

Erwin 194.?.?.?

že v Budapešti i v Bruseli je všem jasné, jak takový soud dopadne. Verdikt je znám předem. Jsme dnes a denně svědky toho, že žádná zákonnost, zvláště co se týče lidských svobod a práv evropana, v EU neplatí. Na nějakou spravedlnost pak samozřejmě neexistuje ani pomyšlení. Maďaři se tak, dle mého, budou snažit pouze o průtahy.
Spíše by mě zajímalo, jak bude Brusel postupovat poté, co bude verdikt hromově vytrouben.
To jako příjdou za Orbánem a řeknou mu : "Tak synku, přepsat ústavu a honem pustit všechny do země, alou."
Orbán ovšem odvětí : "Ale dušinky, to není moje rozhodnutí, tak si to žádá náš lid a zvolil si mě k tomu, abych to, co si přeje on, prosazoval a uskutečňoval."
Asi bude verdikt napsán tak, že se tomuto rozsudku bude muset podvolit každý Maďar a napříště volit jen sorošovy hochy. To je ovšem nesmyslné a absurdní. Nechápu, jak chtějí následně verdikt prosadit.

372954

06.08.2019 11:59

Vražedný útok v El Pasu: Přímý důsledek liberální demokracie

Pokud bys, Valentine,

Erwin 194.?.?.?

odstranil z věty : Zvrácenost, prolhanost, demagogie a pokrytectví současného "demokratického" Západu je velkou chybou ty úvozovky, dala by se pokládat za pravdivou, odpovídající realitě.
Nechápu rozdíl mezi liberální demokrací a demokracií. Jde o totožné zřízení, kterému jsi dal (z neznámého důvodu) jakýsi přívlastek. Popisuješ tak dle vlastních slov dva naprosto diametrálně odlišné systémy, které dáváš do protikladu. To ale nemá žádnou logiku a navíc to není pravdivé.
Útok v El Pasu nemůže být důsledkem liberální demokracie, i když se snažíš to jaksi kostrbatě dokázat. Je důsledkem samotného systému - tedy demokracie.

372923

03.08.2019 19:00

Předsudečná nenávist a nepředvídatelné násilí

Přátelé mě kdysi nabádali,

Erwin 194.?.?.?

abych si také pořídil ten fejsbůk. Nějak mě to nelákalo. Možná mě to trochu mrzí, prý se tam dějí zajímavé věci.
https://paragraphos.pecina.cz/all/uvahy-a-komentar...
Jeden můj známý to zkusil podobně. Popsal mi to asi těmito slovy, která tam napsal :
"Dodnes jsem netušil, kdo je Tommy Robinson. Jen vím, že zmínku o jeho jménu fejsbůk maže. Tak jsem se, díky fejsbůku, o tohoto chlapíka začal zajímat. Docela mi to vše okolo něj vyrazilo dech. Naše sračkomety ani slovo. Jak dlouho asi bude trvat, než mě smažou ?"
Trvalo to prý několik (desítek) minut.
Zeptal jsem se známého, zda neexistuje nějaká jiná síť bez cenzury a šmírování. A proč tam teda furt lozí a nadává na něj. A že by jako přešel někam jinam. Čuměl na mě, jako bych spadl z kremelské věže.
To fakt neexistuje nějaká alternativa? Ještě nikdo nezaložil? Napadá mě něco o tupých ovcích, ale nebudu to rozebírat.

372890

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

49

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 115 čtenářů částkou 17 255 korun, což je 49 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

stalo se už smutným koloritem Zvědavce, že na konci měsíce musím žádat o finanční příspěvek na provoz serveru. Každý měsíc něco chybí, ale ještě nikdy se nevybralo tak málo, jako tento měsíc. Snažím se dělat tuto práci poctivě, ale nemohu do nekonečna dotovat provoz z vlastní kapsy. Ty peníze potřebuji, abych mohl udržet nezávislost tohoto serveru a být bez reklam. Vím, že teď hodně z vás má hluboko do kapsy, ale prosím uvažte, zda byste mohli podpořit tento server. Děkuji

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 6

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,66 Kč
Euro
27,03 Kč
Libra
30,38 Kč
Kanadský dolar
17,90 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
25,52 Kč
100 japonských jenů
22,94 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
6,09 Kč
100 maď. forintů
7,77 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
34,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
42 137,98 Kč
1 unce stříbra
421,21 Kč
Bitcoin
218 040,10 Kč

Poslední aktualizace: 27.5.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 280 035