Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané simonx

Nalezeno 41 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.09.2013 00:49

Kapitalizmus- pásomnica ktorá umiera zároveň so svojim hostiteľom?

RE: Co odstavec, to blábol

simonx 81.?.?.?

Možná, a plyne to z diskuse výše, je stále zřejmější, že kapitalismus, a jedno zda v jeho smithovské betaverzi, či tento neoliberální paskvil, je zřejmá utopie. Neudržitelný systém, který vede ke vzniku zoufalých nerovnováh a sociálnímu pnutí, které naivní Hayekův spontánní řád nedokázal pojmout. Ono totiž - v člověku, ať už se narodil v opravdové chudobě v Nepálu nebo Rwandě, či přepychu v Luzernu, lze vystopovat identické sociální vzorce. Sučasná klinická psychiatrie je dokáže exaktně identifikovat ve struktuře neurálních sítí mozku. Nespravedlnost je identifikována extrémní neuralgický bod lidského myšlení s nejvyšší prioritou. S takovou výbavou se těžko může kapitalismus, kde je člověk člověku vlkem, uplatnit. Systém, kde je vychcanost/podvod/zlodějina prostředkem/principem zajištění existence, systém, kde je společenský význam jedince upozaděn významu kapitálu, takový systém je anticivilizační, neboť nepřináší integraci jednotlivců ve funkční celek sebemenší přidanou hodnotu. Je to tedy faktický krok zpět. Můj názor je ten, že kapitalismus se tu 150 drží a rozvíjí pouze proto, že se mu stále daří valit balvan sociálního (ekologického) dluhu před sebou a to proto, že využívá několika nedobrých vlastností člověka, které kultivuje a rozvíjí k dokonalosti. Vedle již diskutované chamtivosti a bezohlednosti, je dle mého názoru NAPROSTO KARDINÁLNÍ velice efektivní živení představy v masách, že jednoho dne to budu já, kdo bude tím, kdo nebude muset makat a bude žít na úkor společnosti. Stanu se tzv. elitou, tzn. samozvaným vlastníkem, který tu a tam hodí do společnsoti nějaký ten drobt... Tenhle mýtus vychází z toho, co je na kapitalismu nejzvácenější a to skutečnosti, že vlastně mohu žít z práce (= na úkor) druhých a je to naprosto v pořádku. Typickým představitel zhmotnění této představy jsou veškeré finanční/bankovní/právní profese. Společenky významnou hodnotu netvoří vůbec žádnou a naopak hodnoty ze systému dryjáčnickým způsobem odčerpávají. Jak zde někdo výše poznamenal - zaplatí to ten, kdo ty hodnoty tvoří.

A k Číně - je to samozřejmě daleko daleko složitější - ale čínský zázrak je mj. umožněn pouze tím, že západní vlastníci přesunuli do číny tvorbu hodnot a importují již pouze zisk (= sobě). A za druhé tím, že západní kapitalisté číně předali příliš levně bohatství vzniklé tvořivostí skutečných tvůrců hodnot (výzkum/vývoj) a čínská ekonomika alespoň ve výrobní sféře tak překročila desetiletí za řádově roky. A za třetí tím, že zápak ztlačený neoliberálními modely, kupuje z číny zboží.

295427

12.10.2014 16:50

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

hmm

simonx 93.?.?.?

Honí se mi toho hodně hlavou, co k tomu dodat. Snad nedosáhnu parametrů "nasíracího příspěvku" dle regulí. Tedy:

1. (méně významné) pan Stwora provedl nesmysl. A nesmysl, jak ze sémantiky slova plyne, těžko vede k cíli. Můžete se tu strhat poklonky a verbálním poplácáváním po jeho zádech, ale je to jen ubohá náplast (= sebeoblbování) uzavřené komunity, kde se nikdo neodváží nahlas říci "jsme v...", protože máme strach nazývat problém pravými jmény a hledat adekvátní řešení. Tím se dostávám k:

2. (více významné) V jeho "proč kandiduji" naleznete všechno možné, jen ne to "proč kandiduji". Vadná analýza se rovná vadná syntéza. Co byste tam jako dělal? Nutkání být bezvýznamným kolečkem soukolí je silnější, než Vy? Nebo se chcete dívat do soukolí z větší blízkosti? Jediným ospravedlnitelným motivem, proč se hnát do veřejné služby je vnitřní potřeba pomoci druhým. Nabídek máte snad málo? Není nic snažšího, než Vás jimi zavalit... Pomáhat druhým je ta nejnevděčnější činnost, co v životě můžeme dělat. Jedinec, který toto neví, musí mít další motivaci, obvykle skrytou. Čímž přecházím k tomu:

3. (nejpodstatnější) Opakovat Fukuyamu by na Vašem serveru byla stupidita. Zlikvidovat tenhle zku...ý systém vyžaduje bohužel více, než jen kandidatury všeho druhu. Na systém, který vychází z podpory nejhorších vlastností a pudů, které jsou v člověku, se musí jinak. Jenže - vytvářejte dokonalou společnost s nedokonalými lidmi. Pro začátek by ale stačilo učit/vychovávat děti (i dospělé) k větší pokoře a mýtit lživé pseudopravdy o svobodě. Nic nemáme ve svých rukách, nikdo. A žijeme na jedné malé planetě a dýcháme jeden vzduch. V tom nic svobodného není.

318949

26.11.2014 00:36

Něžný sametový brutální masakr

No, co dodat...

simonx 93.?.?.?

Přiznejme si, moji milí, že jsme v hajzlu. Lidská společnost je v totálním hodnotovém rozkladu, takříkajíc v neřádu. Přiznejme si též, že společnost stále znovu a znovu generuje jedince s defektními hodnotovými schématy, kteří mají tendenci si vzájemně (pokud cítí profit) vyhovovat. Psát právě zde, že v určité skupině osob je takové procento nezdravě vysoké, že jsou všude, rozlezli se za těch 25 let úplně všude, jako rakovina. A protože jejich vitalita vychozí z dokonalé znalosti slabostí jedince a společnosti, dokáží rozleptávat, elementarizovat veškerá společenská pouta, vše co drží solečnost pohromadě. K tomu využívají vskutku ďábelských prostředků a kupují si nás. A jak vidno, daří se jim. Kecy nebo tlakem se jich již není možné zbavit. Na tom je nosná idea jejich tisíciletých plánů postavena. Vytvořili systém sami pro sebe a my už jsme v něm jen trpění. Dokod toto nedojde většinové společnosti, není šance jak z toho ven. A pokud jí to nedojde všas, věřte, že s námi počítáno již není. Zajistili jsme jim dostatečnou technologickou základnu, dokud o tu nepřijdou, jsou naše šance jako myš proti gorile...

321974

26.11.2014 01:09

Otevírání bran do třetí světové války

strategický postoj ruska...

simonx 93.?.?.?

Na ytb je záznam z nedávného (tuším první týden listopadu) vystoupení V.V.Žirinovského z Moskevské univerzity ke studentům. Překvapilo mě, jak ruští mladí lidé nesmírně spontánně na přednášku, která se nesla vysloveně ve stranicko-politickém duchu, reagují. A mj. i to, že to takto vedené vedení univerzity povolilo. Stranická agitka jako řemen, ale zábavně vedená a se značným historicko-politickým přesahem. Ale k věci - nepřekvapil mě racionální postoj řečníka, který se proti velmi zdrženlivému postoji Kremlu dosti vymezil. Samozřejmě - něco jiného je akademická žvanírna, něco jiného reálná politická odpovědnost s možnými fatálními dopady. Jen doufám, že ona mobilizace "jdou po nás" jim opravdu vydrží, protože po nich skutečně jdou a nejen ti z venčí. Ale závidím jim minimálně to, že oni ještě mají naději, až vykopou kreatůry jako jsou Kudrin, Čubajs, Uljukajev a spol. My jsme se té naděje vzdali příliš snadno. A teď (jako vždy) čekáme, až k nám vír události doleze z venčí...

321975

07.12.2014 13:28

Prezident disident

RE: Ten Milošem zjevně nadšený Onan Franta zapomněl

simonx 93.?.?.?

Ano, kdo má dobrou paměť a nebo rád hledá v archivech televize, jistě si vzpomene na onen záběr od budovy jeho volební kanceláře v Lorentánské, kde netrpělivě po skončení přímé volby přešlapovali novináři. Seshora po dlážděném chodníku funěl rozjařený izraelský velvyslanec jako první gratulující (pokud opomenu škromacha s lahvemi slivovice). To poměrně dokonale vystihuje vše. Rozuměj - jeho staré postoje za doby premiérování, i stávající. Velvyslanec to dokonale vystihnul do kamer při příchodu: "prezident Zeman je velký přítel izraele".

Zeman je, byl a bude poslušný lokaj. Je si zatraceně dobře vědom mantinelů a zbytek je pouze divadlo pro plebs. On prostě pouze dobře pochopil možnosti, které mu tento zkurvený systém nabízí, využívá je a tak se v něm dobře realizuje.

Z výše uvedených důvodů jsem ho nemohl volit. Byť jedním dechem dodávám, že srovnání s tou pokryteckou havloidní stvůrou je jako srovnávat světici s čarodejnicí Albright.

322889

07.12.2014 20:36

Prezident disident

RE: Ten Milošem zjevně nadšený Onan Franta zapomněl

simonx 93.?.?.?

Přesně tak! Posuzujme podle skutků, nikoliv podle keců. A skutky podle toho, komu posloužily. Zde coby premiér stihl opravdu hodně a to se tu bavíme pouze o tom, co známe z médií. Zkrátka a dobře - Zeman plní svoji roli bezezbytku, plnil ji jako premiér, plní ji teď jako prezident. Zbytek je virtuální realita pro ty, co milují sebeoblbování a věří tomu, že svět chce být klamán. Včetně jich samotných. Jenže - tonoucí se... brzy ale přijdete na to, že na tomhle stéble se skutečně udržet nedá.

322914

09.12.2014 12:00

Rezoluce umožňuje Obamovi vyhlásit válku Rusku

Válka nebude, BL to odpískaly

simonx 93.?.?.?

aneb jak to vidí Dolejší:

http://blisty.cz/art/75755.html

323021

Dovolím si vás opravit - trichlorfenoxyoctovou kyselinu alias agent orange vyráběla Spolana v Neratovicích. Dodnes tam mají uzavřený, nezasanovaný část areálu, kde je o řády vyšší koncentrace jednoho z nejsilnějších chronických jedů, který kdy člověk vytvořil, TCDD. O tom, jak to tenkrát bylo, se už napsalo dost. Lze věřit tomu, že soudruzi kvůli vidině deviz opravdu nezkoumali tolik, co obvykle. Koneckonců, kupovali to Nizozemci, nikoliv USA... bohužel, skončilo to v říčních kalech a ekosystému třetiny Viet-namu. Jak říkal Henry v jiné věci: vše co létá, na vše co se hýbe. Alias onen neuvěřitelný vynesený rozhovor Kissinger - Nixon, kdy Nixon chtěl shodit pár atomových bomb a Kissinger mu oponoval. Nixon na to: "ale Henry, nebuď tak úzkoprsý..." K tomu již není třeba další komentář.

329774

23.02.2016 16:30

Říše zla má svět ve smrtelném sevření

RE: Chýba kúsok pravdy

simonx 89.?.?.?

To je ovšem naivňoučký popis. Takhle to vážený liberále nefunguje. Dokonce ani v banánových republikách. Celý problém, který se znovu a znovu opakuje, spočívá v tom, že většina populace touží být u lizu, přeloženo: žít na úkor druhých, nemít žádnou zodpovědnost a neomezené (ekonomické) jistoty. Je potom lhostné, kolik a jakých domorodců nacpete na kapitánský můstek, většina populace sní svůj malý sen o tom, jaké by to bylo, kdyby byla jedním z nich. Tím pádem, výměna můstku nic neřeší. V podpalubí by se o místo nahoře třeba porvali. Problém je v tom, jak je nastavený systém a můžeme se do nekonečna dohodovat, kde je konec systému a kde začátek lidské přirozenosti. Tak či tak je ale pravdou, že tento hrůzný systém ždíme z jedince jen to nejhorší v naivní představě vlastní neomezeně dlouhé recyklace. Proto masírka liberálního individualismu, desintegrace společnosti, masírka konzumu, všechny ty bezmezné každodenní fetiše (ono úděsné pokrytectví), modla úspěchu vždy na úkor mnoha (anonymních) druhých, kteří mě ovšem nezajímají atd. atd. Kořenem je ale pořád totéž - ta zvrácená touha popsaná výše. A systém ji živí, odmala. Co je potom důsledkem -

EHM si vytipuje skupinu těch opravdu ale opravdu snaživých domorodců, kteří opravdu chtějí na můstek. Části se nakecá prostřednictvím NGO jak něco pomohou změnit (idealisté) a části se naslibuje to, co jim onen můstek přinese. Když váhají, potom systém pozitivních a negativních motivací zařídí zbytek. Nyní už jen zbývá jak zařídit, aby vzniknul další fetiš, ona nesnesitelnýá pravda, která se nesmí vyslovit. To, proč reaguje průměrný jedinec tak podrážděně na důkazy o tom, že je to všechno jinak, než si myslel (ty debaty zná většina z nás, myslím). Bude se hrát divadlo liberální demokracie. Máte to všechno ve svých rukách. Konzumujte, žerte a sněte svůj se o úspěchu. Když budete mít štěstí, jednoho dne se taky třeba na můstek dostanete. Ten idealista, ten má situaci lehčí - začne dělat kompromisy, aby... jenže záhy přijde desiluze. Chtěl udělat jedno malé zlo, aby mohl konat velké dobro, jenže dopadlo to opačně. Osobnosti s menší integritou, s rodinami, obvykle vědí, co dělat. Ti druzí jsou vymazáni. Včetně rodin. Pragmatikům je třeba něco najít. Kost pro voliče. Všimněme si ale, že je lhostejné, koho zvolíte. Všichni již dávno pracují pro někoho jiného. Něco pustí, samozřejmě. Za humny se krade nejlépe v klidu. Tedy má-li být dlouhodobá zlodějina úspěšná. Takže idealista slibuje levné zdravotniství pro masy nebo potraviny pro všechny. Pragmatik svobodu a demokracii, tj. příležitosti pro dravce, co chtějí na můstek. Volič ale neví, že to je jenom zástěrka. Ať tam bude ten nebo ten, někdo vydělá vždycky. V tom je ten problém.

345813

23.02.2016 16:31

Říše zla má svět ve smrtelném sevření

RE: Chýba kúsok pravdy

simonx 89.?.?.?

A kdyby náhodou - začalo být masově jasnější, že to je celé podvod. Přitvrdí se - nejlépe demokratickými svobodnými volbami, které mohou změnit. Těmi zásadními, nejdůležitěšími volbami, jaké tu kdy byly. O divadlo je postaráno, voliči zase řeší týž algoritmus.

Je zavrženíhodné či nemorální být naivní? Nebo snad hloupý a nechápat? Není! Je to pouze nepraktické. Klíč je v tom, že ti, co chápou, musí přijmout fakt, že tu na světě nejsou pro to, aby žili na úkor těch, co nechápou. Ale proto, aby pomáhali otevřít těm druhým oči. Bez přijetí této teze si nikdy nic nezmění. Jenže - vysvětlujte to liberálovi...

345814

18.07.2017 00:45

Nevýslovný zločin Viktora Orbána

Co v článku nezaznělo...

simonx 89.?.?.?

Soros se objednal v kauze CEU k Junckerovi. Slyšení se mu dostalo okamžitě (fotografie ze setkání v srdečné a přátelské pracovní atmosféře jsou k dispozici na netu). Druhý den měl xxxx Timmermans tiskovku, kde se tento nebezpečný xxxxx vyjádřil takto:

EC nepřipustí zrušení nebo jiné omezení CEU (a teď to přijde), protože CEU vychovává celou generaci nových evropských vůdců.

359058

06.10.2017 16:46

Babišovo ANO je napojené na zločince Sorose víc, než jsme mysleli

RE: Soros, rok narození 1930

simonx 89.?.?.?

Lze dohledat rozhovor, který Soros poskytnul. Tam, pokud si dobře pamatuji uvádí, že prchal před nacisty se svým starším bratrancem a aby mohl prchnout, ukradl identitu jakéhosi maďara Sorose (jinak je vlastním jménem Goergy Schwarz; co se stalo se skutečným Sorosem, neuvedl) a majetkově si před útěkem pomáhal, ač velmi mlád, tím, že si tu a tam sáhnul na majetek jiných židů, kteří šli do transportu. Když se ho tam novinář ptal, zda takový postup byl v pořádku, Soros odvětil cynicky: byl jsem mladý a bezprizorní, zkrátka oběť zlé doby.

360350

06.10.2017 16:49

Babišovo ANO je napojené na zločince Sorose víc, než jsme mysleli

RE: Sorošova činnost za války

simonx 89.?.?.?

viz výše - lze dohledat rozhovor, který Soros poskytnul. Tam, pokud si dobře pamatuji uvádí, že prchal před nacisty se svým starším bratrancem a aby mohl prchnout, ukradl identitu jakéhosi maďara Sorose (jinak je vlastním jménem Goergy Schwarz; co se stalo se skutečným Sorosem, neuvedl) a majetkově si před útěkem pomáhal, ač velmi mlád, tím, že si tu a tam sáhnul na majetek jiných židů, kteří šli do transportu. Když se ho tam novinář ptal, zda takový postup byl v pořádku, Soros odvětil cynicky: byl jsem mladý a bezprizorní, zkrátka oběť zlé doby. Kdo hledá, najde...

360351

25.10.2017 01:43

Strana, která chce uspět ve volbách, potřebuje jediné: kouzelníka s lidskou duší

gratuluji, že jste na to přišel :)

simonx 89.?.?.?

ale to opravdu není žádná novinka. Lidé se sociálně seskupují podle sympatií, protože jsou podvědomě přesvědčeni, že pokud naváží mimoverbální kontakt podmíněný vzájemnou sympatií, vytěží z tohoto kontaktu (rozuměj: sociální skupiny) více. Je to přeci logické. Pokud budete mít nějaký problém, řešíte ho nejprve s osobami blízkými a až teprve když vyčerpáte okruh osob blízkých, zabrouzdáte se do nejistých vod zbytku společnosti.

Podobně v politice. Zastupitelská demokracie nám byla podsunuta proto, aby vyvolala ve společnosti iluzi, že zastupitelé zastupují zájmy společnosti. Což udržuje systém při životě. Jednak vede k degeneraci zájmu společnosti o rozhodování z přirozených lidských důvodů. A jednak zastupitelé jsou geniální nepropustná zeď mezi centrem skutečné moci a společností.

Aby výše uvedené iluze fungovala, musí zastupitel navázat mimoverbání kontakt. Zkrátka, musí být schopen ve vás vyvolat iluzi, že ho můžete zařadit do okruhu blízkých, uvěřit mu. A aby toto bylo možné, musí použít veškeré dostupné prostředky, kterými byl lidský druh obdařen pro budování sociálních vazeb. Vítězí tedy ti, kteří jich jsou schopni použít více a lépe. Charisma lze tak vyložit jako schopnost prvoplánově zaujmout. Zkrátka nemůžete z něj nebo z ní spustit oči. Všimněte si, že vůbec není podstatná ona verbální část komunikace. S tou se mozek popírá až o jednotky i desítky sekund později.

Tyto principy fungují u seznamování všeho druhu, v teamové práci, i zde v politice mezi lidmi, kteří se fyzicky třeba nikdy nepotkají. Jak ostatně přesně vystihnul Plesl v noční novinářské debatě na CT24 v den po volbách: kdybych si sednul u kafe se Sobotkou, neměl bych si s ním vůbec co říci. Ale i když s většinou toho, co Okamura hlásá, nesouhlasím, vydržel bych s ním sedět klidně dvě hodiny, protože vím, že by to bylo pořád zajímavé.

Problém je ale úplně jinde. Zastupitelská demokracie je protimluv. Podvod. Lidé od nepaměti vědí, že svěřená moc jednotlivci korumpuje a obrací se proti nim. Přesto znovu a znovu tuto moc svěřují jednotlivcům.

Je zajímavé, že společnosti, kde míra mentálního nebo jednodušeji inteligenčního dumpingu dosahuje velmi nízkých hodnot, spějí k přímé demokracii, protože zastupitelská demokracie se tam již zcela vyčerpává (typicky: Singapur, Thaj-wan). Teoretici hovoří o pomyslném levelu "3" (tedy jeden nadprůměrně nadaný jedinec "živí" 3 méně obdařené), který jasně koreluje s výsledky dlouhodobých inteligenčních a vzdělanostních studií ve školství (PISA). A naopak - zastupitelská demokracie selhává u systémů, kde je level vyšší než zhruba 7. V těchto systémech je již tak veliká odloučenost, anonymita mezi těmito svěma částmi společnosti, že ani jedna nemá zájem o udržení dlouhodobé rovnováhy. Spíše uvažují - po mě potopa.

360660

25.10.2017 01:43

Strana, která chce uspět ve volbách, potřebuje jediné: kouzelníka s lidskou duší

RE: gratuluji, že jste na to přišel :)

simonx 89.?.?.?

V těchto systémech se proto nedaří zastupitelskou demokracii prosadit, ani udržet. ČR má po 27 letech budování kapitalismu level asi 6, dokonce jsem zaznamenal i 6,5. Proto nadaní mizí za hranice. Nemíní být solidární svým intelektem.

360661

27.10.2017 02:22

Strach z Babiše

Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

simonx 89.?.?.?

Aneb Quod licet Iovi, non licet bovi. A není nad to vědět, kdo je kdo. Resp. kam patřím.

Povím vám příběh ze života. Měl jsem zvláštního společníka. Inteligentní člověk. Seděli jsme jednou u oběda a on mi vyprávěl o jeho kamarádovi pracujícím u kriminálnky. Tomu se dostal na stůl případ starší dámy, emigrantky, či přesněji bývalým režimem vyexpedované osoby. Ta zde získala možnost se ucházet o nemovitost v Praze po rodičích. A neznalá českého novodobého prostředí si najala realiťáka z Prahy, aby jí s celou záležitostí pomohl. Realiťák byl obdařen obdivuhodu sociální inteligencí a tak netrvalo dlouho a měl od ní podepsaný bianco list, budoucí plnou moc. Další děj lze odhadnout snadno. Dáma nezískala nic, realiťák udělal kšeft roku a věc skončila u kriminálky. Kamarád kriminalista provedl počáteční úkony v přípravném řízení - vyslechl všechny zúčastněné. A když zjistil, že dáma opravdu podepsala bílý list papíru, věc hodil do stoupy s tím, že když je ta ženská tak blbá, tak si za to může sama. Zda se smál, nevím, ale zato vím, že když mi to vyprávěl můj společník, měl úsměv od ucha k uchu.

Všimněme si, jak snadno zdegenerovaná společnost usadila naivitu či důvěřivost na roveň zločinu. Lze se tak zlobit na voliče Andeje Babiše? Samozřejmě, ne.

Babiš je vzpoura průměru. Jedinců, kterým společnost ujíždí pod nohama. Pro ně ztělesňuje sen o bezpracném životě v luxusu, který sní celý život a sen o společenství (s miliardářem), ke kterému mohou patřit (či mu sloužit). Takové představy jsou samozřejmě idealizované, ale takovému jedinci to stačí. Když mu to tam hází, dotýká se svého snu. Aspoň pro jednou, když mu jinak nebylo dopřáno. Smiřme se s tím.

Babišova historická malá zla tak vlastně vůbec nejsou důležitá. Babiše totiž nevolí pro to, kým byl a je, ale pro to, kým by volič chtěl být. A Babiš k tomu má nekonečně blíže než třeba Fiala (ODS) nebo Kalousek. Důvěřují tak ve vykonání velkého dobra, protože dávno ospravedlnili všechna malá (i velká) zla z minulosti. Že to takto v životě nechodí, vím já, víte vy, ale bojujte s postavou vytvořenou ze snů a tužeb. Předem prohraná bitva. Proto ani racionální argumenty nestačí (vyzkoušeno).

360737

02.11.2017 11:10

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

Na stránkách CNB jsou každoročně zveřejňovány tzv. peněžní agregátní ukazatele M2. Ty vyjadřují, kolik bankovek a mincí je v daném roce z emisí CNB v oběhu (měnová zásoba) a kolik měny "vyemitovaly" (vygenerovaly) komerční banky. Lehce dohledatelný údaj.

No a jak je to tedy?

k 30.9.2017
CNB má v oběhu cca 535 mld. CZK (M1)
komerční banky a další peněžní instituce "vyemitovaly" v poskytnutých úvěrech cca 4128 mld. CZK
viz: cnb.cz -> oddíl 4. "peněžní agregáty"

Můžete mi tento rozdíl vysvětlit?

360853

02.11.2017 11:35

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: nechápu...

simonx 89.?.?.?

Vaše dotazy plynou z neznalosti podvojného účetnictví. Pohledávka na straně aktiv a cizí zdroje na straně pasiv jsou položky rozvahové, nikoliv výsledovkové. Ty tudíž nemají žádný vliv na hospodářský výsledek banky a banka z poskynutého úvěru proto neplatí nic. Navíc jsou peněžní služby osvobozené od DPH, tudíž ani zde si stát nepřijde na své. Hospodářský výsledek je daný úroky, které opravdu banka nakonec zdaní DPPO.

360854

02.11.2017 11:39

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: nechápu...

simonx 89.?.?.?

zdaní... tedy po odečtení nákladových položek, že...

360855

02.11.2017 17:30

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: nechápu...

simonx 89.?.?.?

beru to jako řečnické otázky, odpověď znáte sám

360859

03.11.2017 10:41

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

Vy jste skutečně nepochopil vůbec nic.

Banky, včetně těch českých, pracují v uzavřeném systému tzv. částečných rezerv. To v praxi znamená, že poměr půjčka/(bilanční cash) je asi 10:1, po krizi Lehman Brothers a zátěžových testech, které provedla ECB, se dokonce ukázalo, že některé banky v USA a EU mají tento poměr i 40:1! Pro vás: 1 USD "vkladu" půjčili 40x.

Výše jsem Vám popsal agregátní ukazatele, které absorbují veškerý disponibilní bilanční cash - tj. vklady, vlastní kapitál, cizí zdroje (půjčky) atd. Z nich je patrné, kolikráte se 1 CZK "vkladu" otočí ve vygenerovaných úvěrech = kolikráte komerční banky účetně re-emitují 1 CZK. A to prosím - nikde není uvedeno, kolik reálné cash z M1 skutečně v bankách leží. Máme cca 7 mil. osob, které cash mají a využívají, dále maloobchod. Takže je otázkou, kolik mld reálné měny vůči těm 4 bil. CZK vlastně stojí.

A hlouposti typu: banka musí mít na vkladech o 10 % více, než půjčí - to snad nelze ani seriózně komentovat. Až taková je to blbost. Kdyby totiž nebyla, banky by se v případě "run on bank" nezavíraly už po několika hodinách.

360870

04.11.2017 11:22

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

Svatá prostoto! To už ani nestojí za komentář...

Můžete nám, žijícím s nohama na zemi, pouze vysvětlit, jak vznikne nový vklad tím, že 1 CZK, které někdo vložil na svůj účet, banka půjčí 10x nebo 20x? Abychom to pochopili, popište prosím, jak to proběhne.

Mohu vám s tím pomoci?

osoba A vloží na účet 1 CZK. Existuje tedy vklad A = 1 CZK. Účetně je to jednoduché - v aktivech je cash na účtu 1 CZK a v pasivech cizí zdroje 1 CZK.

Popiště, prosím, co se děje dále. A nebo vám mám pomoci i zde?

Dobře. Banka použije 1 CZK z aktiv. Tím pádem vklad A = 0 CZK. Celková cash aktiva A + B jsou 1 CZK. Banka půjčí 1 CZK z aktiv po druhé. Tím pádem vklad A + B = 0 CZK a celková cash aktiva A + B + C = 1 CZK. Mám pokračovat dále? Suma vkladů je pořád 1 CZK. Žádný další vklad nevzniknul, protože cash na účtu banky ukazuje pořád 1 CZK. V cizích zdrojích jsou 3 CZK a v aktivech přibyla položka pohledávky 2 CZK (půjčky). Aktuální výše rezerv je 1/3 (cash/cizí zdroje).

Dále rezervy. Jediné povinné (mandatorní) rezervy jsou banky povinny držet u ČNB a to ve výši 2 % z vkladů nebankovních subjektů (viz třeba wiki: povinné rezervy). Interní rezervy, to o čem si tu píšeme, nic a nikdo neomezuje. Tam existují pouze bankovní účetní standardy a doporučení centrální banky, druhé nikdo nerespektuje (viz eurozóna a nedávný bail--in italských bank financovaný ECB).

360886

05.11.2017 16:28

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

škoda slov...

mezi žádnými dvěma půjčkami nemusí být a ani není žádný vklad

těch 98 CZK se nedostane do oběhu, jsou buď vedeny jako cash na účtu (nikomu je nepůjčili) a nebo pohledávka (půjčili je). V obou případech je bilance cash (= vkladů) na účtu banky stále 98 CZK, nikoliv 198 CZK. To neumíte počítat?

98 - 98 + 98 = 98

Ta cash je stále pouze jedna. Vše ostatní je trik s pohledávkami a cizími zdroji, jak ostatně popisuje autor v článku. Banka drží cash původního jediného vkladu a šachuje se "seznamem" účetních záznamů. Nic více za tím nehledejte. Jinými slovy: pan A vloží 100 CZK, 2 CZK připíše banka na vrub povinných rezerv vkladů a zbylých 98 CZK má tolik vlastníků, kolik úvěrů banka dokáže uzavřít. Aby to účetně sedělo, je proti každému úvěru (pohledávce) vytvořen záznam o cizích zdrojích (které byly virtuálně použity pro poskytnutí úvěru). Bilance (rozvaha) proto sedne, ačkoliv celek je megapodvod, za který by šel kdokoliv jiný, než bankéř, dávno bručet. Aby banka vydělala, první splácíte úroky a pokud by došlo na věc, že by pánové A až XXXX se rozhodli si vybrat, co si vložili nebo půjčili, banku zavřou a všichni mají smůlu. V lepším případě do ní nalejou daňoví poplatníci cash, aby se uspokojili pánové A ... XXXX a nevznikla panika.

Vklad znamená, že se mění bilance položky cash na účtu = někdo přinesl hotovost a vložil ji do banky. Vše ostatní, včetně převodu z jiné banky, je pouze vznik závazku banky = ty peníze tam nejsou!!! Proto NELZE jeden vklad poskytnutím úvěru rozmnožit, ačkoliv vaše srdce po této možnosti evidentně touží.

Rezervy se vedou povinně u ČNB, nikoliv na konto separato v bance. To by to vypadalo.

360909

06.11.2017 16:39

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

pořád to nechápete...

Ten váš "bezhotovostní vklad" učiněný bankou je součástí problému, o kterém píši výše a který je popsán v článku. Podstatou je, že byly bankou vygenerovány prostředky směny, které nemají oporu v reálné ekonomice (banka si je vymyslela) a tyto prostředky, či jejich část může být směněna za reálné hodnoty. Banka si však za tento podvod nechává vyplácet úroky, které ovšem dále směňuje za reálné hodnoty. Z ničeho tak vytváří něco, čímž "peníze" ztrácejí podstatu existence - přestávají být prostředkem směny. A protože bilance funguje v každé ekonomice, ty reálné hodnoty pak někde chybí. Říká se tomuto problému složený úrok systému frakčních rezerv, hledejte na internetu.

Čili ještě jednou - vklad může být učiněn pouze hotovostně, pokud se zde nebavíme o vkladu elektronickou měnou, jejíž objem je regulován společenskou potřebou zevnitř společnosti. Což jistě není náš případ, o kterém se tu bavíme. Jiný typ "vkladu" je podvod a tento podvod vám popisuji výše já a taktéž autor článku.

Divím se vám, že za systém bojujete takovou zarputilostí a obhajujete neobhajitelné, navíc s argumenty zcela mimo.

A k tomu poslednímu - co by potvrzoval? Vždyť jsem vám poslal odkaz na agregátní ukazatele, přímo z ČNB!!! To je vám málo?? Nebo tomu nechcete za žádnou cenu rozumět, tak tento odkaz ignorujete. ČNB tam má i slovníček pojmů, kde máte každý termín polopaticky vysvětlený. Napsal jsem vám, že v bankách je cca 400 mld z 540 mld, které jsou v oběhu. Přesto banky rozpůjčovaly 4 biliony CZK. Čili polopatičtěji - někdo vložil do bank 400 mld. - myslím tím skutečně vložil z prostředků emise ČNB (které se jinak ani omylem nezastávám). A banky rozpůjčovaly 4000 mld. Je tedy zřejmé, že těch 400 mld bude mít asi vícero "vlastníků", čistě aritmeticky desetinásobek. Ze závěrek bank i výročních zpráv ČNB si můžete snadno dovodit, kolik reálných prostředků uteklo mimo ekonomiku na úrocích z neexistujících 4 bilionů a to nechtějme domýšlet, co by se stalo, kdyby si i jen část majitelů účtů chtěla svoje vklady vybrat. Upozorňuji, že tyto ukazatele operují s veškerými aktivy bank, abyste zase nepsal pohádky o tom, že to asi zahraniční vlastník nebo ČNB poskytli bankám biliony CZK (klidně i elektronicky). Ne, tyto prostředky vznikly tak, že banka jednoduše vzala reálný vklad a rozmnožila ho k obrazu svému čistě účetně kdesi uvnitř hardware.

A mimochodem - protože to sem pořád pletete - převod z banky do banky, či uvnitř banky, to je úplně jedno, vytváří pouze záznam typu závazek/pohledávka. Nic v cash banky se nemění. Jestli opravdu věříte, že účetní záznam o pohledávce je "vklad", no potěš pánbůh...

360924

06.11.2017 16:39

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

A doporučuji vám se seznámit s pojmem run na banky. Z něho plyne, jak je to s počtem vlastníků jednoho reálného vkladu. Je to nejlepší důkaz, který vám realita je schopna poskytnout. Navíc i mnohokráte verifikovaný praxí, včetně ČR - IPB či Živnobanka, pokud se nemýlím (píši z hlavy).

360925

07.11.2017 21:39

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

- statistikami ČNB nelze docílit "váš systém"
- nedělají to dle zákonů, nic je nereguluje (proto bail-in & bail-out) - viz tzv. stress testy a jejich legalita a výsledky
- banka nenese žádné riziko, nejedná se o rozložení rizika

Vše, co jsem psal výše, jsem dokládal odkazy, statistikami. Vy od začátku, projděte si to, šermujete nesmysly ("o 10 % více vkladů, něž kolik půjčuje", "rezervy v bance", "peníze zase mizí" atd. atd.)

A jako obvykle - zapomněl jsem nám tu vysvětlit, jak je tedy možné, že existují run na banky a banky rychle zavírají i padají - včetně těch v ČR - a majitelé vkladů (tedy dnes majitelé pohledávky vůči bance, dle loňské direktivy EC už vám vklad nepatří - viz bail-out) se nemají šanci ke své hotovosti dostat. Tvrdíte přeci, že prostředky vygenerované bankou zanikají, a vklady se množí, jak je to tedy možné? Vysvětlíte nám to?

Ať se vám daří.

360941

30.01.2019 11:52

Venezuela - Trumpův plán na převrat má velké nedostatky

Obávám se, že dny Venezuely, jak ji známe poslední dvě dekády, jsou sečteny...

simonx 89.?.?.?

Maduro je technokrat. Nedokáže ani strhnout "little people" na svoji stranu, ani nabídnout části městských, po majetku a bezpracném životě bažnících obyvatel handl, který by mu dal to jediné, o co ještě může hrát - čas. Chávez si v jeho osobě chtěl vytvořit pomník, ale z moderních dějin víme, že pomníky se s pompou odhalují a (v lepším případě) v tichosti boří.
Likvidace Madura (fyzická) by byl aktuálně majstrštyk pro militantní paznehty v US, protože je nyní příliš na očích i v otevřeném střetu s washingtonskou administrativou. Takže by Trumpovi nikdo nevěřil, že v tom nemá prsty a všechny ty upřímné rozhovory o tom, co je a není v US zahr. politice špatně, která dával dávno před zvolením, následované proklamací "America first", by se smrskly do "Killing first". Možná se skloněnou hlavou, ale najednou by stál v dlouhé řadě prezidentů US, svůj mezi svými. Současně by byl vyřešen problém s Venezuelou a nakročeno k vyřešení významnějšího problému pro US pakáž - tím je Kuba. Zřejmě proto operují ve Venezuele jak Ruské, tak Kubánské síly.
Opírat se o "little people" je naivní. Jsou zbabělí, prodejní, mají své sny, které nejsou daleko od pakáže z velkoměst, rozdíl je mezi nimi pouze v příležitostech a vzdělání. Vše další je stejné. Budou prodáni a zobchodováni, jako to bylo v dějinách vždy a všude. Domnívat se proto, že to je část společnosti, o kterou se může Maduro opřít, je hluboce naivní a totální nepochopení fungování lidské společnosti. Ekonomicky zvítězí ti, co si vítězství vyřvou, vymanipulují, vykradou a vylžou. To je kvintesence veškerých společenských změn lidstva, takto to bylo, je a bude, dokud člověk jako druh neopustí ideje konzumu a bezpracného života na úkor druhých jako posvátného dogmatu (jediné) cesty vpřed. A žádná jiná, než ekonomická vítězství už téměř nikoho nezajímají. Bohužel.

369325

12.02.2019 00:58

Skrytá vlastnosť 5G siete

RE: elita sa schová 5 km pod povrch, ale na jak dlouho?

simonx 148.?.?.?

ověřuji a to co cítíte při aplikaci sava skutečně není kyslík, ale chlor. Diskutující výše to popsala přesně, vy se naopak mýlíte. Chlor se při skladování nebo použití chlornanu uvolňuje proto, protože do roztoku difunduje vzdušný oxid uhličitý, v případě aplikace reaguje celé spektrum látek (z desinfikovaného povrchu), což postupně vede k rozkladu chlornanu. Proto je komerční chlornan vždy stabilizovaný hydroxidem sodným (dnes více, než v minulosti kvůli skladovacím podmínkám a povinné expiraci). Pokud jste si všimli odporného zápachu při aplikaci chlornanu do nemytých toalet, na vině jsou derivátu N-chloraminů, vznikajících rozkladem močoviny a purinových bází.

369575

13.03.2019 09:35

Nakupovat základní potraviny je čím dál těžší

desítky druhů rohlíků a chlebů, jeden lepší než druhý...

simonx 89.?.?.?

Doporučuji si přečíst etikety. Za prvé se jedná o pečivo ze zmrazeného polotovaru. A za druhé doporučuji prostudovat složení. NENAJDETE položku bez chemického konzervantu (nejčastěji sorban nebo kyselina sorbová). Tradiční pekařské suroviny jsou v totální minoritě. Majoritou je tvrdá potravinářská chemie. Ňam ňam...

370231

20.06.2019 16:52

Na přednášce Ludmily Hamplové

RE: a co zodpovědnost vůči ostatním...?

simonx 89.?.?.?

"Já chci hájit svoje právo nebýt nakažen někým, kdo uhájil svoje právo nebýt naočkován, ale pak onemocněl právě chorobou, od níž ho mělo očkování ochránit, a posléze nakazil mě nebo někoho mně blízkého."

Proboha, a jak vás jako neočkovaný mohu ohrozit, když jste se nechal (s přesvědčením dobrovolně) očkovat právě proto, abyste nemohl onemocnět = abych vás nemohl nakazit?

372141

22.06.2019 18:20

Demonstrace proti Babišovi

RE: Michal Semin to pochopil nejlepe

simonx 89.?.?.?

Kdo neví, kdo je Ledeen (tedy Ledin):

zde

372173

15.08.2019 10:05

Prague Pride? Demagogie, lži a pokrytectví Sorosovy mafie

Argumentace autora o normálnosti nesměřuje správným směrem...

simonx 89.?.?.?

Homosexuální minorita není uzavřená množina lidí. Nelze ji tudíž ze společnosti vytěsnit, přemístit na jinou planetu a usuzovat na jejich schopnost přežití danou minimální schopností reprodukce. V této minoritě umírají lidé, ale noví se ve stejnou dobu se svojí orientací sžívají, takže by autor článku de facto na tu planetu musel dodávat nové a nové homosexuály vydělené ze společnosti a tím by zajistil - aspoň populačně - přežití této planety. To je základní omyl celého článku. S dalším lze dobře souhlasit. Dotknu se ale ještě dvou podstatnějších aspektů.

V 90. letech se narodila zvláštní generace lidí. Jsou produktem tohoto otřesného světa, který je vytesal do podoby kromobyčejně sobeckých, sebestředných, líných zrůd (čest výjimkám). Stýkám se s nimi, zkušenosti jsou více než bohaté. Mají naprosto nulovou empatii k čemukoliv druhému než jen svým bolístkám, druhé paušálně posuzují podle jediného kriteria - do jaké míry slouží jejich potřebám. Ty jsou neomezené (jsou první generací hyperkonzumu). Mají v sobě zakódován pocit výjimečnosti a s tím jak roky běží, hořknou, neboť zjišťují, že jsou sami, okolí na ně... Nechápou to. A tak viní svět z toho, že neobjevil a nedocenil, co v nich vše dřímá. Jsou odrazem dysfunkční společnosti - touží po bezpracné existenci, která jim současně zajistí pozornost (přeloženo - slávu), proto přispěli k tak masovému rozšíření tzv. nových médií, narcistické vlně selfies atd. atd. Dalo by se napsat více, ale toto není podstatné.

V homosexuální komunitě je obzvláště velký podíl jedinců, kteří skutečně nemají čím společnosti v tvořivé oblasti přispět. Těžko říci, jak to koreluje s heterosexuální populací, ale je možné, že to je synergismus obojího. Zkrátka a dobře, nikde nenajdeme větší zastoupení "moderních profesí" jako zpěvák, stylista, vizážista, asistent, youtuber, zkrátka všech, kde se lze kroutit, tlachat hubou a nemít zodpovědnost (opět: čest výjimkám) než v této minoritě. Mají to v sobě a tento zvrácený opulentní průvod je pouze ukázkou, že si mohou dovolit takoví být naprosto veřejně a společnost to takřka vřele akceptuje.

373051

06.09.2019 17:35

Imploze brexitu, vytvořená v Británii... Johnson však obviňuje ostatní

RE: přeformátování evropy

simonx 89.?.?.?

... ale má. Podívejte, psal jsem zde o tom pro pana Stworu asi před rokem. Ve společnosti je jen málo jedinců, kteří jsou schopni a ochotni nosit kůži na trh. Pro většinu populace je tento svět složitej, vyčerpávající, cizí, zlej, mimo jejich mozkovou kapacitu a dlužno dodat, že systém dělá vše pro to, aby to tak zůstalo co nejdéle. Pokud jste takto vybaven, jediným prostředkem (historicky osvědčeným), který funguje, zbaví vás strachu, stresu, a naopak - dodá vám jakoustakous jistotu, je přilepení se na svojí modlu, ideálně z masa a kostí. Mozek je skutečně energeticky nejnáročnější orgán v lidském těle, takže není divu, že rád využije tuto lokajskou zkratku ("on pracuje pro nás" = tedy i pro mě) a vrátí se k nečinnosti. Co na tom, že jak je lidský druh starý, kdykoliv byla moc delegována na jednotlivce, vždy ji zneužil v neprospěch celku. Nemůže to být jinak a přesto to lidstvo zkouší znovu a znovu.

Ona touha a vlhký sen "být jako on" je pro tyto jedince nekonečným afrodisiakem, zcela paralyzující. Ne psychopatičtí dravci jsou důvodem, proč je svět zesranej od A do Z. Tato ve výsledku lhostejná šedá masa je toho příčinou. Z ní psychopati berou moc, legitimitu i ekonomickou sílu.

Jednoho dne bude lidstvo muset pro svoje přežití zničit sociální modely, které budovalo přes mrtvoly. Zničit majetkovou mezigenerační vazbu (dědictví), tím se automaticky odstraní většina problémů spojená s materiálním egoismem, ale zachová motivace tvořit. Jen bude jinak zaměřena, bude mít jiný cíl. Více vázaný na to, co tu bude po mně. Nikoliv - po mně potopa, jako nyní: žít a užít. Bude muset vzniknout generace nula, která se obětuje pro svoje děti a jejich děti, aby tento bolestivý přerod provedla. Jenže co naplat - šedá masa má jiné sny, nikoliv o tom být generací nula pro svoje děti [smích]

373502

14.09.2019 18:02

Alan Kurdi jako symbol

Milosrdné lži, které se stávají fetišem doby

simonx 89.?.?.?

Každá doba je měla. Informační společnost jim ale dala nový rozměr. Jsou to fetiše doby, tedy milosrdné lži, které hledají příjemce po milionech kusů a umožňují jim vyhnout se přijetí jinak neúnosné pravdy. Jen další zrnko mozaiky obrazu defektní doby, defektní společnosti a defektních jedinců v ní. Ano, svět chce být klamán.

Dobrý kamarád mi vyprávěl příhodu. Dcera jeho letitého kamaráda jela raději na dovolenou do Španělska, než by zůstala s tátou v jeho posledních dnech života zde. Tatáž dcera ovšem na FB komentovala naaranžovaný srdceryvný obraz dítěte vyplaveného na pláži ve smyslu "Proboha, co už víc chcete vidět, aby to s vámi pohnulo?!".

Medián populace je bohužel takový. Slabý, příchylný, ale nestálý v přízni, zbabělý, sobecký. Touží se k něčemu nebo někomu přilepit, mít svoji modlu, kterou je ale schopen promptně vyhandlovat za partikulární výhodu při první příležitosti, kdy se to hodí. Tajně sní, ano ony vlhké sny, o tom, být jedním těch horních 10 tisíc, proto miluje bulvár a sebepitomější příběhy ze života mocných, především ve formě dramatické odpolední tvorby. A když nemůže být, aspoň chce sloužit nebo se zcela poddat (kupř. volič Babiše).

Jeden z nejtěžších momentů lidského života je moment, kdy přicházíme o víru, o modlu a uvědomíme si, že jsme byli oblbováni. Zejména ženy jsou k tomu v tomto primitivním mužském světě náchylné. Ne každý na to má odvahu a velká část tohoto mediánu se tak raději spokojí s milosrdnou lží. Zůstávají tak pasivně lhostejní. Právě tito lidé, tento medián je proto příčinou bídy této zkurvené společnosti a brzy i světa, nikoliv to procento či několik procent dravých psychopatů. Zdravá společnost by se jim ubránila, jako kterýkoliv zdravý organismus. Naše společnost je ale těžce nemocná. Je pouze udržována v kognitivním stavu tvrdou symptomatickou léčbou. Dávky ale nelze zvyšovat do nekonečna.

373632

20.09.2019 16:50

Vzdělávání je problém?

RE: Závažné problémy

simonx 89.?.?.?

Jenže tvrzení diskutujícího, vůči kterému jste se ohradil, má skutečně oprávněný základ. Domnívat se, že medián inteligence populace je historicky konstantní je zcestné, stejně jako tvrdit, že ke změně žádoucím směrem postačí změna ve kvalitě vzdělávání. Kéž by to bylo tak jednoduché. Navíc je zde tato mapa, kterou "humanisté" a sociální inženýři tolik nenávidí:

https://ourworldindata.org/uploads/2015/07/ourworldindata_average-iq-by-country-v2.png

o žádném vrcholu křivky na hodnotě 100 nemůže být řeč. Čísla, pokud uvěříme těmto datům, hovoří jasně. Bohužel.

373713

27.09.2019 17:34

Kdo zahájil ten záhadný útok?

Fotografie, které dokládají, že útok přišel z jihozápadního Iráku (a nebo Izraele)

simonx 89.?.?.?

Nakousnul to výše ROMAN1... fotografie, které to dokládají:

Zorientovaná Abqaiq na google maps ve formě fotografie orientované vůči světovým stranám, zde zvětšené a zde zvětšené na celý arabský poloostrov.

Nyní jsou potřeba publikované fotografie s detaily poškození zásobníků ropných produktů. Ty jsou k dispozici zde a zde jako exkluzivní detail.

Pokud zorientujete fotografie s poškozením do originální mapy google, deformací odstraníte 3D efekt, vyjde vám tento snímek. A ten již nepotřebuje zvláštní komentář. Směr je jasný: Jihozápadní Irák a nebo Izrael.

373807

14.10.2019 00:07

Proč chlapi netančí?

RE: Skúsim napísať vlastné skúsenosti a vlastné pozorovania.

simonx 89.?.?.?

Ano, tento sterilní život bez vnějších rizik, ale nesnesitelný uvnitř, to je Huxleyův teorém v praxi. Všeobecné blaho ruku v ruce s lacinými chtíči pro každého v jakémkoliv množství umoří nakonec všechny jednotlivce, do posledního. Nebudou mít již pro co žít. Hrůzná vize [pláč]

Přidal bych ještě jeden pohled. Nevím kdo z vás má tu čest s lidmi narozenými v 90. letech setkávat, ale řeknu vám: neznám bezcitnější, sobečtější a narcističtější stvůry, než tuto generaci. Čest výjimkám. Oni se v sociálních sítích našli, stvořili tyto sítě k obrazu svému a ty sítě stvořily je.

374063

28.10.2019 15:54

Julian možná nepřežije do konce extradičního procesu

RE: A štátna moc mu okázalo ukazuje - KTO JE SILNEJŠÍ

simonx 89.?.?.?

ano, historie je plná dočasně marných obětí. K jedné se dodnes modlí dvě mld lidí. Nic to ale nemění na skutečnosti, že Assange je skutečný hrdina doby a ať už si uvědomoval, jaké to bude mít pro něj následky (s kým si hraje), či neuvědomoval, jednou lidstvo docení, jak historicky prospěšná ta oběť byla. Pokud ji ovšem nestačí jistá část společnosti zobchodovat. Jako to historicky bylo vždy. Jak jste ostatně správně popsal: společnost nechce pravdu. A stát je pouze institucionalizovaná společnost. Takže se můžeme vsázet, kdy pojde ta. Huxley byl blíže, než si myslel. Udusí se, zalkne se v panické hrůze svojí vlastní nenažraností po veškerém chtíči. Tím skape řád, jak jej známe dnes. To bude další restart. A jediné, co tomu může zabránit, je, že nás do té doby vyhubí většinu příroda a nebo minorita majoritu. Kdo věří v cestu ven ve skutečnosti přikládá pod kotel. Stejně jako všichni ti, o kterých píšete, kteří doufají, že ospravedlní tím, že vlastně přikládáním pod kotel se snažili dovést řád do rychlejšího konce. Běda jim. Běda nám...

374318

31.10.2019 11:34

Reklama a válka proti bělochům

je to složitější problém...

simonx 89.?.?.?

To, co autor popisuje je nesporně fakt. Odvedl obdivuhodnou práci a výsledek jeho studie je třeba šířit, ALE:

Všechno to, co v závěru dedukuje, tedy správně dedukuje, by bylo k ničemu, pokud by neexistovaly hlubší pohnutky jít mezirasovému seznamování naproti. Dalo by se napsat mnohé o tom, jak dekadencí a sebepožírajícím chtíčem otrávená západní společnost plná tupých a indoktrinovaných náctek ani jinak skončit nemůže. To však není podstatné. Chci se dotknout něčeho jiného.

Před několika lety publikoval server cupid.com, který provozuje na třicítku lokalizovaných seznamovacích webů, detailní analýzu mezirasové atraktivity. Průzkum je jedna věc, ale analýza data z prokliků profilu uživatelů, kteří mají fotku, sami napráší svoji rasu a jsou jich ročně stovky tisíc, to je podstatně věrohodnější materiál. Snadno tak server vidí, jak se rasově k sobě rasy mají. A závěry to byly mimořádně zajímavé - aspoň pro mne, kterého to zajímá.

Z celého průzkumu vyplynul top pár. Hledají se navzájem. On, jakmile na baneru její obraz visí, klikne a naopak. Je to bílý muž a asiatka. O víkendových letech Lufthasy do Bangkoku, kde byste nenašli ženu, se již napsalo mnohé. Důvody, proč je to tak, jsou mnohé. Fyzická atraktivita, předsudky, zkušenost. Asijské ženy si o bílých mužích vždy myslí, že jsou bohatí, gentlemani, respektují ženy, jsou inteligentní a stabilní v páru. Bílí muži, že jsou (mladé i starší) asiatky křehce půvabné, poddajné, respektující autoritu muže, stabilní v rodině, pracovité a nejsou tupé. Tak vzniká kompatibilita. Ačkoliv reálné zkušenosti ze sezdaných párů již tak růžové nejsou - problémem bývá zejména vazba manželky na rodinu, která se tak stává, chtě něchtě, dalším členem domácnosti, o kterého se bílý muž musí postarat.

Atraktivita bílé ženy pro černocha nebyla zdaleka tak značná. Opačně již vůbec ne - naopak: bílé ženy majoritně klikají po běloších, na druhém místě mají v preferenci hispánce. Nejhůře dopadly černošky. Dokonce ani černoši nevyjadřují četností klikání svůj extrémní zájem.

Nyní lze namítnout - ano, kdo proboha hledá partnera na internetu. To je defektní jedinec, který si nedokáže najít nikoho v okolí. A tak stále nespokojený si myslí, že najde něco extra mimo. Co konečně vyhoví. Ano, to je pravda. Ale nic to nemění a tom, koho tedy v takovém případě hledá. A zde je faktor primární atraktivity - i rasové atraktivity - klíčový.

Pokud tedy bílá náctka skončí v náruči černocha, reklama se mohla jistě podepsat na tom, že jí tato možnost napadla a nevytěsnila ji jako nesmysl. Ale bez elementární atraktivity by to možné nebylo. Píši to s plným vědomím faktu, že ženská sexualita je nesmírně složitý mechanismus, kterému nikdo nerozumí, nejméně ovšem ženy samy.

374352

13.11.2019 16:27

Čemu máme věřit

Ohrožený Tomáš Sedláček, který ovlivnil autora

simonx 89.?.?.?

Je to třeba ještě rozvádět? [smích]

374618

10.12.2019 08:47

Pozdní pláč nad nevratnou katastrofou

Manipulátoři, cenzoři a status quo

simonx 91.?.?.?

Podle autora byl příspěvek “Bäume werden weinen” z 8.8.2019 dne 14.8.2019 na 30 dnů smazán Facebookem v rámci duchovní očisty německého (životního) prostoru sociálních médií. Aneb - o dveře vedle to budou mazat a my budeme tvrdit, že nelze prokázat autorství. Další nemá smysl komentovat.

Co ovšem má smysl komentovat je, co z textu plyne. Totiž, že nám dorůstá generace, která odmítá naše status quo. A blížíme se kvapně k momentu, kdy už příčiny stavu nebudou podstatné. Půjde o vlastní krk.

Pokud je v domácnosti otec, matka, prarodiče, několik dětí a jedno dospělé si přivede domů osobu, se kterou nemíní ostatní členové domácnosti koexistovat, právě pro tyto případy byl respektován od pradávna status quo. I kdyby jen jediný člen domácnosti měl problém, zůstává vše při starém. V opačném případě si pár hledá místo jinde. Je to bolestivé, ale v rámci přirozeného řádu lidské společnosti.

Část společnosti ovšem přestala tento status quo respektovat. Motivů je možné identifikovat mnoho, opakuji, nejsou podstatné, protože pokud v rodině přestane ono dospělé dítě status quo respektovat, přijde na řadu konflikt a katarze. Konflikt musí logicky nastat, nastane a jde jen o to, kdo bude lépe připraven uhájit svoje status quo. Zda stávající a nebo dojde na chmurný Karimův scénář a bude nastolen nový.

Připravujme se. Hosta už máme zde. Pokud se budeme utěšovat, že je pořád ve vedlejším pokoji, přijdeme o domácnost i o milované, kteří ji s námi sdílí.

375241

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 3

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 6

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,74 Kč
Euro
27,80 Kč
Libra
31,47 Kč
Kanadský dolar
18,21 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,33 Kč
100 japonských jenů
23,72 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,56 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 582,60 Kč
1 unce stříbra
369,43 Kč
Bitcoin
173 305,56 Kč

Poslední aktualizace: 3.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 688 495