Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Alena Vrbová

Nalezeno 31 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.03.2012 15:27

Cesta k transformaci společnosti

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

>Stačí důkaz že žádný systém nikdy nefungoval bez utrpení
>a nespravedlnosti k poznání že chyba není v systému ale v
>lidech.

Toto tvrzení, se může zpočátku jevit jako " logické ", a proto si myslím, že tato myšlenka je " obecně " ve společnosti " přijímána.

Proč si to myslím?

Ten " systém ", o kterém píšete, bez lidí( společenství ) by totiž nemohl existovat. Člověk a systém, od jejich samotného počátku jdou ruku v ruce s jeho vznikem a neodmyslitelně k sobě patří. Pokud je chyba v lidech, podle logiky věci je a musí být chyba i v " systému ". " Chybu v systému " o chybě( mimo jiného ) může hovořit zase a jen pouze člověk, protože člověk slovo chyba - omyl vymyslel ( velmi zjednodušeně napsáno ). To dá přeci rozum, viďte pane Antiseptiku.

To " utrpení " a " nespravedlivost " vycházejí především ze subjektivity člověka. I to má svou logiku od počátku prehistorie, historie po dnešek. Je dnes " všeobecně " přijímáno odbornou a vědeckou obcí fakt, že funkce " lidského mozku " známe z 10% a o zbylých 90% vlastně " nic " nevíme.

Je to samozřejmě všechno mnohem více složitější.[smích]

Jsem velmi zvědavá na tuto diskusi, protože myšlenky pana Zelenky, jsou, přinejmenším, velmi zajímavé.

Vše dobré, pane Antiseptiku.

Alena Vrbová

265773

24.03.2012 19:01

Cesta k transformaci společnosti

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

>Zbytečně to komplikujete Paní Aleno. V podstatě jde o jediné
>a je to dokonce i v přikázáních. Nezabiješ, nepokradeš a
>chovej se k jiným tak jak bys chtěl aby se oni chovali k tobě.
>Zbytek si někdo vymyslel aby to zkomplikoval. Přesto
>zabíjíme, pokrademe a chováme se k sobě jak bychom nechtěli
>aby se oni chovali k nám. Není divu že to nefunguje, jak by
>také mohlo? [chechtot]


[smích]
To jste si to, pane Antiseptiku, na můj vkus, velmi hezky zjednodušil. Pravdou je, že k obrazu svému. Ano, ve své podstatě nejsme spolu ve při a myslím, že Vám, nyní, lépe rozumím.
Jen mi ve vaší větě nesedělo a nedával smysl to vaše větné spojení - " .....chyba není v systému, ale v lidech ( možná nepřesná citace ).

Jenom My (lidé), můžeme vytvářet a vytváříme různá " lidská společenství " tzv. " systémová společenství " . Jinými slovy; Je-li " chyba" v nás lidech, pak je " chyba " i v " systému ", to ovšem neznamená omluvu pro mé porušování těchto " chyb "

[smích]
Jinými slovy, zda-li je tzv " chyba " vytvořena člověkem, tedy námi lidmi, pak ji může a měl by " opravit, napravit " zase jen člověk, tedy my lidé. A spoléhání se na to, že někdo jiný, tu " chybu ", za nás opraví, je přesouvání své vlastní odpovědnosti na bedra( na úkor druhého).

Alena Vrbová

265778

24.03.2012 19:18

Cesta k transformaci společnosti

RE: Normálnost nenormálního

Alena Vrbová 90.?.?.?

>Nejvíc mě na tom všem trápí to, že lidé tento stav (
>silná korupce) už berou jako normální až nezbytný.

Proč to trápí Vás? Mělo by to trápit ty, kteří tento stav už berou jako " normální " a " nezbytný " . Pokud je tento stav netrápí, nemělo by to trápit Vás, ale je.

Děkuji Vám, za vámi vložený odkaz - ano, vidím to velmi podobně.

Alena Vrbová

265779

26.03.2012 18:04

Cesta k transformaci společnosti

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

>Mimoto když se řeší rovnice tak se také zjednodušuje aby
>bylo jádro problému vidět.

Jistě. Naštěstí lidská bytost( my, lidé ) není( nejsme ) číslem či číselnou soustavou, která by se vsazovala a rozdělovala do polynomiálních a transcendentních rovnic. Připouštím, že je to, možná, jednodušší.

" Já vidím problém přesně tam kde Vy vidíte řešení a to je právě v lidech. "

Nyní si dovolím být, vůči Vám, velmi osobní. Předesílám, že to není " útok " vůči Vám, nicméně se Vám to tak může jevit.

Já nevidím problém v lidech. V této chvíli ten problém, o kterém sám píšete, vidím u Vás.

" Pochybuji totiž o schopnosti lidí tento problém řešit, neb jsou to právě oni kteří ten problém tvoří. "

Pane Antiseptiku, Vy nejste člověk? Víte, osobně nemám v lásce to dělení na " já " versus " oni ", nebo to " všeobecně oblíbené " " my " versus " oni ". Problém s tím však u Vás nemám. Myslím, že Vám rozumím, co jste tím chtěl říci.
Proč Vám to píšu. Víte, když sama začnu pochybovat o schopnosti lidí, velmi dobře si uvědomuji, že vlastně pochybuji především sama o sobě, jestli jsem schopna vůbec takový problém řešit já, nikoliv ti druzí. Znáte to moudré úsloví; " Je to ale fuška měnit sám sebe a tím pádem i celý svět. [smích])

" Ovšem je to jako chtít po lišce aby bránila slepice proti liškám. "

Nemám potřebu to chtít po lišce, nevím, zda by mi to bylo k něčemu dobré. Tu potřebu, mám-li ji, žádám především od sebe samé, protože mi to je a může být k něčemu dobré.

" Prostě já vidím jedinou cestu v nastavení společnosti na tak jednoduchých principech že se jinak vysvětlovat nedají než tak jak byli myšleny. Teoreticky maximum by bylo tak jednoduché a logické zákony že soudcem by mohl být i pitomec, neb věc by byla každému jasná. "

Rozumím Vám. Já si naopak myslím, že tak jednoduché to asi není. Vezměte si, jak dlouho tu už máme " boží přikázání " . Kdyby to bylo tak jednoduché, jak sám tvrdíte, již dávno by tu byl tzv. " ráj na zemi. " Víte, ono mít se " dobře na zemi " znamená především celoživotní dřinu. Celoživotní dřinu vyžadovanou především od sebe samého, a nejen požadovanou pouze od " některých ". Každý máme tu potřebu se mít relativně " dobře " a navíc, neděláme to přeci jen pro sebe, děláme to především pro své děti, v našich dětech je přece naše budoucnost.

" Pravda má být jasná a neprůstřelná, bez oxymóronů typu humanitární bombardování a půjčování peněz ke sníženi dluhů. Komplikovanost má jeden účel a tím je skrýt pravdu a tím umožnit podvod na slušnosti."

Mám dojem, že nikdo z nás( lidí ) nedržíme patent na " pravdu ". Vlastně ani pořádně nevím co to ta " pravda " je. Znáte to jistě sám _ " Co pro Tebe je pravda, pro mne to může znamenat lež. "

Ovšem naprosto s Vámi...

Automaticky kráceno

265909

26.03.2012 18:17

Cesta k transformaci společnosti

RE: Normálnost nenormálního

Alena Vrbová 90.?.?.?

Ano, člověk se, bohužel, trápí a může se také jevit, že (u)trápený člověk může mít, bohužel, i sto jedna takových " dalmatinských trápení "


Alena Vrbová [smích]

265910

27.03.2012 16:25

Cesta k transformaci společnosti

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Zdravím, pane Antiseptiku,

ráda Vás tu opět čtu.

[smích]

>Abych to upřesnil tak za prvé se mezi lidi počítám, termín
>lidi zahrnuje samozřejmě i mne.

Nepochybně máte pravdu.

>Desatero jsme ovšem nikdy nedodržovali, proto nám stačit
>nemohlo.

Přiznávám, že v těchto " obecných jednostranných soudech " -( názorech, výrocích, tvrzeních) jsem osobně velmi opatrná - nemám je ráda a " boží přikázání " držím, osobně, v hluboké vážnosti. Nicméně respektuji váš názor a také si myslím, že chápu jak to myslíte. Ano, obecně vzato si myslím, že můžete mít, svým způsobem, částečně pravdu. Už i v evangeliu sv. Matouše se píše o údajném rozhovoru mezi Ježíšem, farizeici a saduceici, když se ptali mistra, které kázání je největším a nejdůležitějším v zákoně. Ježíš jim odpovídá, že nejdůležitějším je milovat svého( to slovo " svého " tam je podstatné) pánaboha z celého svého srdce, z celé své duše a z celé své mysli. A druhé stejně tak důležité a prvnímu podobné je, že milovat budeš bližního svého jako sebe samého. A právě na těchto dvou při - kázání(ch) údajně celý zákon leží - i proroci.

Mimo to jsou v něm podle mne zcela umělé a
>nepodstatné věci, přidané právě proto abychom jej
>nedodržovali.

Podle mne to není pouze o dodržování, důležité je tam to poselství o jeho naplňování a naplnění.

>Pravda je jen jedna, patent na ní nemá nikdo, i když si to
>někteří myslí, třeba nejvyšší soud. Pokud je něco pravda
>jenom pro mne a nikoliv už pro Vás není to pravda ale názor.
>
Co je podle Vás ta jedna pravda a k čemu nám je dobrá?

>I když jsou věci složité tak se dají vyjádřit jejich
>principy jednoduše.

To bezesporu ano.

>Pokud není princip a zákon lidského soužití, a to nejen
>mezilidsky ale i v souladu z přírodou, vyjádřen natolik
>jednoduše že je každému pochopitelný a jeho překročení
>každému jasné a viditelné nebudou se zákony dodržovat,
>budou se zpochybňovat a obcházet. A budeme tam kde jsme, v
>pr.eli zcela zákonitě.

Já si to dovolím vidět krapet jinak. Jsem osobně přesvědčena, že principy lidského soužití ve vztahu k druhému i v souladu s přírodou, nejen že nejde vyjádřit natolik jednoduše a jasně, aby byl každému pochopitelný proto, že se nejen každým okamžikem všichni měníme( byť vědomě či nevědomě), také proto, že se i s každým okamžikem mění čas a místo ( velmi zjednodušeně napsáno ). A další věcí je také fakt, že uzákonit takové věci je směr k totalitě a nesvobodě, mimo jiného. Krom toho " zákony " sami o sobě nic neřeší a nevyřeší, spíše se tím " vše " paradoxně, zhorší.
Na rozdíl od Vás si myslím, že každý z nás " ví " co je - má(mělo) být správné a co nesprávné. Vždyť se to " všichni " celý život učíme, proto máme tu možnost se svobodně rozhodovat. Za to ...

Automaticky kráceno

265981

27.03.2012 16:26

Cesta k transformaci společnosti

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

>Pokud není princip a zákon lidského soužití, a to nejen
>mezilidsky ale i v souladu z přírodou, vyjádřen natolik
>jednoduše že je každému pochopitelný a jeho překročení
>každému jasné a viditelné nebudou se zákony dodržovat,
>budou se zpochybňovat a obcházet. A budeme tam kde jsme, v
>pr.eli zcela zákonitě.

Já si to dovolím vidět krapet jinak. Jsem osobně přesvědčena, že principy lidského soužití ve vztahu k druhému i v souladu s přírodou, nejen že nejde vyjádřit natolik jednoduše a jasně, aby byl každému pochopitelný proto, že se nejen každým okamžikem všichni měníme( byť vědomě či nevědomě), také proto, že se i s každým okamžikem mění čas a místo ( velmi zjednodušeně napsáno ). A další věcí je také fakt, že uzákonit takové věci je směr k totalitě a nesvobodě, mimo jiného. Krom toho " zákony " sami o sobě nic neřeší a nevyřeší, spíše se tím " vše " paradoxně, zhorší.
Na rozdíl od Vás si myslím, že každý z nás " ví " co je - má(mělo) být správné a co nesprávné. Vždyť se to " všichni " celý život učíme, proto máme tu možnost se svobodně rozhodovat. Za to " všechno " co už " víme " vděčíme především našim předkům a nejenom jim.

Alena Vrbová
[smích]

265982

28.03.2012 06:42

Cesta k transformaci společnosti

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

>Z mého pohledu je Desatero konzervativní, pripomíná návod na
>použití.

Ta " etika božích přikázání " je pouze označením postavené na jakési skutečnosti pro celkovou představu správného chovaní. Sama o sobe není ničím skutečným. Například ve smyslu - " Etika sama o sobě nic neříká, říkají jen lidé. "
Jinými slovy; " Spolu s morálkou (etikou ) vstupuje do života potřeba svobody a potřeba morálky( etiky ) vstupuje do života spolu se svobodou. S tím související pro lidské soužití potřeba výslovných pravidel zakládaná na naší představivosti( představách). Například si umět dokázat představit i jinou možnost, jednat tak, než bylo zvykem.


Hezký čas. Alena Vrbová

266016

28.03.2012 17:24

Cesta k transformaci společnosti

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Zdravím, pane 5Pé,

Vy tak trochu podle mne
>potlačujete statistiku, nestejnost lidí, a jejich možnosti
>blbnout prakticky ve všem. Dedukuju to.......

[smích]) Ta poznámka o algebraických a nealgebraických rovnicích směřovala a navazovala na - k příměru ( v souvislosti s textem, pana Antiseptika, cituji; " Mimoto když se řeší rovnice tak se také zjednodušuje aby bylo jádro problému vidět" - ohledně " obecného " zjednodušování si lidského jednání ) a svým poukázáním na své zmíněné složitosti v lidském jednání, na tu, vaši, zmíněnou nestejnost lidí, kterou je nereálné, dle mého, poměřovat matematicky. Pokusím se opřít svou myšlenku o důvody, které mě k tomuto přesvědčení vedou. S čísly je to poměrně, relativně jednoduché. Vezmu si k tomu jednoduchý početní příklad
2 + 2 = ? Zkuste tento příklad obrazně vsadit do jakékoli doby ( v představivosti se meze nekladou ) a s největší pravděpodobností dostanete vždy stejný výsledek. A nyní si můžete zkusit dosadit místo čísel lidská jednání a též vsadit do jakékoliv doby a s největší pravděpodobností se nedoberete ke stejnému výsledku.
>
>Prikláním se k podání názoru o potrebe lepší čitelnosti a
>jednoduchosti pravdy, namísto tvorby hory nereálných a spíše
>mlžících pravidel.


Tady je otázkou, která konkrétní pravidla v souvislosti k čemu máte na mysli?


Je treba jenom odlišovat prípady, kde
>nejde být všechno úplne jednoduché, jako treba "konstrukce
>PC", i když i podobné veci mají značné rezervy.
>Nepredpokládám také, že melo jít o patent na pravdu, jako
>

Mám osobně dojem, že je spíše dobré a potřeba nehledat to co nás rozděluje, ale spíše hledat to, co nás spojuje a mohlo spojovat.

>
>Také je otázka, zda umí/potrebuje každý človek sám sobe
>neco verit, nebo zda ne/existuje u všech nejaké to svedomí.
>Nejde proto ani ríct, zda je človek lepší, nebo i horší,
>než "soustava rovnic". Jsou mezi náma proste porád nejaké
>tvory, které koušou, když nemají nejaký náhubek. Temto
>nepomuže nic, než to, aby bylo videt, že koušou, a ten
>náhubek potrebují.

>
>Napsat, "deláme to pro svý deti" muže být nekdy výmluva,
>zvlášte, když jim má být umožneno být dospelýma. Také to
>nejde napsat tak jednoduše, čím se skoro dostávám ke sporu
>se svýma predpokladama [smích] ...je asi treba konat na míste, a
>když to jde.

Nepíši a nehledám výmluvy, píši a myslím to zcela vážně. Sama v sobě to takto mám " nastavené " a " zakódované ". V čem například spočívá vaše budoucnost?

>Výsledkem je zatím, jak lidi sežrali kuponku a posunuli detem,
>jak píše níže baki.

To není výsledek, to jsou, bohužel, smutné a hořké důsledky kuponové privatizace.

A.V.
[smích]

266028

03.05.2012 19:10

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

Alena Vrbová 90.?.?.?

zdravím, pane Larouxi,

pokusím se shrnout vaše vstupy a naváži naň svým.

Začnu vizí PD (přím.demokr.), která je, dle mého, prvotním a výchozím bodem, od které se vše ostatní odvíjí a jde společně ruku v ruce, lidově řečeno - napsáno. [smích]

Píšete, že tato vize ( zatím - nejasná, nekonkrétní ) má být plně jasná a konkrétní relevantní většině ve společnosti( pokud jsem pochopila správně vaše věty) - souhlasím. Na druhou stranu tvrdíte, že různá hnutí a akademický spolek nejsou a nemohou býti tou " hybnou silou " - " strojem " pro " spuštění ". Ve své podstatě tvrdíte, že ani oni sami nevědí, co chtít(chtějí) - byť, dle mého, jsou právě tato hnutí tím spouštěčem, který rozvířil, konečně, " bouřlivou " diskusi směrem k PD.

Vrátím se k jádru věci.
Dále píšete, že tato vize PD má být " presentována " o " obhajována " skrze pol. stranu. Zde s vámi nesouhlasím a napíši proč.

Osobně jsem totiž toho názoru, že ta vize - idea PD, je směr. Jinými slovy, je to odpověď na otázku kam směřujeme - cíl.
Tato vize by měla jít, dle mého, napříč pol. spektrem společně s relevantní, souhlasnou většinou společnosti.

V jiném případě si myslím, že se může, reálně přihodit i taková věc - viz. na odkaz pana Vojty ( u kterého si, osobně, nemyslím, že je nereálný, nebo klišé. Myslím, že, panu Vojtovi, rozumím) kdy proti politické straně s vizí PD se postaví protistrana s požadavky a programem - " nulové daně a maximální příjmy " ( absurdní, že ?) . Ač sama jsem v určitých věcech, možná, naivní - v tomto případě, s ohledem na současnost, pozorující dění ve společnosti , tipovala bych větší volební preference, bohužel, protistraně bez vize s nulovými daněmi a max. příjmy.

Na druhou stranu mi je jasné, že víte, že je to vše " běh na dlouhou trať ". [smích]

Alena Vrbová

268241

03.05.2012 20:58

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

Alena Vrbová 90.?.?.?

Zdravím,

>boha lidi dokud nepochopíte.....

klid, pane Dube - " My jsme jen jedna " [smích]

Máte pravdu, že nechápu, dle čeho usuzujete, že nechápu, nechápeme rozdíl mezi demokracií a republikou?

A.V.

[smích]

268250

04.05.2012 15:16

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

Alena Vrbová 90.?.?.?

Zdravím, pane Dube,

děkuji za vaše reakce.

Zajisté pochopíte, že nejsem schopna a neumím vést dialog, rozumně a poctivě navázat na vaše odpovědi, bez hlubšího a širšího vhledu, faktických znalostí a informací, ze kterých vycházejí vaše myšlenkové konstrukce a představy, pro své, možné, utvoření si, celkové představy. Nejsem kouzelnice a neumím kouzlit s takto uvedenými výklady pojmů a dojmů.

Mám osobně dojem, že se nejen hrubě mýlíte v označení a významu samotné demokracie ( zprostředkovatelkou ) , v určitých zásadách, principech a hodnotách, na jejichž základech je postavena jakási skutečnost, pro její celkovou představu. Mýlíte se i v pojmu o postavení člověka ve vztahu k demokracii a jeho skutečné úloze o činnostech v ní vykonávané, ve které žije a chce žít s plným vědomím, že v ní žijí a chtějí žít i ostatní uvědomělí lidé. [smích]

Hezký čas přeji.

Alena Vrbová

268311

04.05.2012 16:19

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

Alena Vrbová 90.?.?.?

Zdravím,

o kterém Římě, jeho principech a zásadách píšete?

Myslíte ten Řím, který de facto, ve své podstatě, nikdy nepřišel a nepřispěl sám sobě a světu s žádnými převratnými díly a myšlenkami, která převzal a vy-dobil převážně hrubou silou a násilím? Jako např. etruští experti technikou umělého zavodňování a odvodňování, které bylo již dlouho předtím uplatňováno ve Starém Orientu - v Mezopotámii a v údolí Nilu? Nebo ve stavbě měst, domů a chrámů? Myslíte ten Řím a Římané, Spartánsky založení a netvůrčí lidé, kteří po celou tu dobu, architektonicky, nic nevytvořili?
Nebo myslíte ten Řím, kdy se stalo jejich velkým příkladem Řecko a do jejich životů a myšlenek, které se doposud točilo výhradně kolem válek a výbojů, vstoupilo helénistické umění? Ten Řím, kdy teprve a konečně, za Císaře Augusta, dosáhla rozkvětu vlastní poezie?

Vždy platí v každé době pravidlo - " Kdo s čím schází, tím také zachází. " [smích]

Alena Vrbová

268313

04.05.2012 20:40

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

Alena Vrbová 90.?.?.?

Dobrý den, pane Janko,

s dovolením ( bez vašeho souhlasu [smích]) si půjčím, pro tuto chvíli, tento váš příspěvek.

Vám, pane Janko a pane Larouxi, srdečné díky a smekám.

Je vidět, že jste si, oba dva, dali tu práci s koncepcí, která, v reálu, může fungovat. Oba dva, dle mého soudu, jdete podobným a dobrým směrem. Osobně mám dojem, že oba dva koncepty mohou společně kooperovat a vzájemně se doplňovat.

Nejsem moc stavěná na slova chvály a nerada pěji pochvalné ódy. [smích]


S pozdravem Alena Vrbová

268332

05.05.2012 16:25

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

Alena Vrbová 90.?.?.?

>O co se to tady proboha snažíte? Vždyť když přiznáváte,
>že nejste schopna a neumíte vést dialog, tak proč se
>ztrapňujete? [zmaten]

Ano, mám ráda diskuse, proto ráda diskutuji. Diskuse mne učí umění dialogu - učí mne možnostem umění i vést, popřípadě, dialog. Možná proto se, ve vašich očích, ztrapňuji.

Ano, neumím a nejsem schopna vést dialog v podobném " duchu " či " rovině " jako pan dub, který má již, dle mého soudu, ve "všem" jasno. I vám je to přece jasné. Podle vás tu jsou pouze dvě kategorie lidí - vládnoucí a ovládání - tečka. Nic jiného mezi tím. Tak na mě působí vaše slova. Svět není tak jednoduchý, jak se nám může na prví pohled jevit, není o 1 - 0, není černo - bílý. Ve skutečnosti je svět velmi složitý a rozmanitý, dá se i napsat, že pro člověka může být " bláznivý " a " chaotický " a přeci jsou v něm zakódovány určité zákonitosti, sebe-organizace, samo-řídící mechanismy, určitý systém. Pro mne je svět ve své skutečnosti Géniem. Jsem šťastná, že jsem jedna z mnoha jeho nepatrných součástí. Život je příliš krátký a vzácný na to, abychom na vše kolem nás " nadávali " a " smutnili ", místo toho, abychom se jej naučili milovat takovým, jakým ve skutečnosti je - se vším všudy. To je mým jediným cílem a všeho mého snažení. Neumím a nemám potřebu(nechci) (z)měnit svět. Jediné co mohu (z)měnit, také se to učím a snažím se, je můj zcela osobní přístup ve vztahu ke světu, ke všemu co se nachází vně i uvnitř světa. Jinými slovy; " Učím se svět více milovat ". Osobně skláním obdiv před opravdovými vědci, díky kterým se dozvídáme o nových objevech a poznání o světě. Slovy básníka;" Tito lidé jsou velmi skromní, protože si jsou neustále vědomi, jak je to těžké se k vědě jen dostat. Co to dá práce a trvajícího úsilí po mnoho let, než se byť jen v jediném oboru dostaneme tam, kde se teprve začíná vědecky pracovat. A to nemůžete vzít celý ten obor. V tomto oboru si musíte zvolit velmi malé políčko a v něm se specializovat. A teprve poté, toto políčko pilně obděláváte."

Tož asi tak, pane 90ko.

Napíši vám, co pro mne znamená a je demokracie a proč jsem osobně pro demokracii.

Demokracie je zřízením - organizací (politická) společností(společenství) postavená na etických základech lidskosti, které spočívají na lidské práci. Není tu lidí a různých skupin, kategorií a tříd vykořisťujících práci druhých, ani tu není žádná skrytá a tajná diplomacie. Ani zde nestojí žádná hrubá síla a násilí( vojsko a jeho armáda). Je postavena na politice vnitřní a vnější, která podléhá posudku správě věcí veřejných.
Demokracie(bylo již mnohokráte řečeno a napsáno) je především diskusí a dialogem (i zde, na Zvědavci, jsou přítomni diskutéři(demokraté), kteří umějí vést takové diskuse a dialogy)- lidé, kteří se již řídí ar...

Automaticky kráceno

268390

29.05.2012 18:04

Je řecká dluhová krize fintou, jak ukrást řecké ropné pole?

RE: proč asi?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Zdravím Vás, Kysučane,

neodolala jsem " pokušení " ne-za-reagovat na váš obsah.
Vidíme svět asi hodně podobně a jsem ráda, že sem chodí psát a diskutovat i lidé jako Vy, které zde, na a díky Zvědavci, mám možnost číst. Obecně s kontextovými atributy, které popisujete, mohu, bezesporu, jen souhlasit. Souhlasím proto, že mi tohle přijde, opravdu, hodně důležité. Pravděpodobně jeden z nejdůležitějších možných procesů přibližování Člověka směrem k Člověku - Lidství.

A číst tento text ve slovenštině, je pro mě velmi podobné, jako vzpomínka na babiččiny duchny, na které nejde zapomenout. Měkké a tak hebké, vonící čistotou čerstvého vzduchu domova, krásné usínání i probouzení.

Díky za Vaše přátelské objetí vašich slov i za vzpomínku.

S přátelským pozdravem přeji hezký čas [smích]


Alena Vrbová

269943

25.09.2012 16:40

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

Alena Vrbová 90.?.?.?

>Keďźe človek je ako pozorovateľ(subjekt) VŽDY závislý na svojom okolí, na jemu nadradených dominantných systémoch,
Naopak, okolí je závislé na pozorovateli. Je přesně takové, jaké si pozorovatel myslí a věří, že je
------------------

Zdravím, příteli.
Připomínáte mi tím vašim tvrzení " antropocentrický " princip.

Jen něco málo k vašemu-
pokud je okolí "závislé na pozorovateli", bez pozorovatele se okolí "ne-(z)-mění". Stále je tím okolím, kterým je - v té dané chvíli. Co pozorovatel může měnit je jeho adjektivum. Ze " závislého okolí" se může stát a stává " ne - závislé okolí " na pozorovateli.
Jinými slovy; není-li okolí, není co pozorovat, tudíž není pozorovatel. Okolí vzniklo dříve, než pozorovatel. Tudíž díky vzniku a vývoji okolí, mohl vzniknout i jeho pozorovatel a ne naopak, jak tu tvrdíte.

Takže stále platí a bude platit princip, že člověk jako pozorovatel, je VŽDY závislý na svém okolí, na jemu nadřazených dominantních systémech.


Mějte se příteli.

A.V.

275458

25.09.2012 20:16

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

Alena Vrbová 90.?.?.?

>Okolí vzniklo dříve, než pozorovatel. Tudíž díky vzniku a vývoji okolí, mohl vzniknout i jeho pozorovatel a ne naopak, jak tu tvrdíte.

Prosím o nějaký důkaz, případně důvěryhodný zdroj. Jinak považuji váš výrok za vaši osobní domněnku. A jinak, co bylo dříve? Vejce nebo slepice? Myslím, že když mi zodpovíte tuto otázku, dostaneme se i k té první.

-------------------

Dobře. [smích]

Postavím popis na konkrétním příkladu. Použiji k tomu např. tento článek a naši, vzájemnou, diskusi.

Tento napsaný a vložený článek zde, na Zvědavci, je jednou z alternací " okolí ". My, Vy i já jsme těmi pozorovateli. Proč jsme se tu my dva, coby píšící pozorovatelé, dnes a tady sešli je díky vzniku Zvědavci a díky vzniku tohoto článku zde - okolí. Okolí muselo zcela zákonitě vzniknou mnohem dříve, než-li my dva, píšící, nyní a v této chvíli, pozorovatelé. Oba dva víme, že opačně to není a býti nemohlo. A náhoda to také není, že jsme se tu sešli, příteli.[smích]

Na druhou otázku již netřeba odpovídat.[smích] Nerada se opakuji a vracím zpět, když to není nezbytně nutné. Akce - reakce.

Zdraví A.V.

275470

25.09.2012 20:36

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

Alena Vrbová 90.?.?.?

Zdravím, dube.

Musím otevřeně uznat, že jste mě příjemně překvapil.[smích] Ano. Souhlasím. Ráda jsem četla váš popis přítomného, vedoucí k tvořivosti i k inspiraci.

A.V

275474

25.09.2012 21:37

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

Alena Vrbová 90.?.?.?

Přesné a konkrétní informace, pravé důvody pro vznik Zvědavce, co tomu vše předcházelo, vám může zdělit autor těchto webových stránek, V. Stwora. Já je neznám.

Zvědavce, článek jsem použila a postavila pro možný popis určitého celku - okolí - do přijatelné formy konkrétnějšího obrazu pro možnou jeho představu. Asi jsem se spletla. Měla jsem dojem, že vám jde o celek, nejen o Vás a o vaše vytrhávání detailů z kontextu.

A.V.

275481

26.09.2012 16:31

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

Alena Vrbová 90.?.?.?

Už vám začínám asi trochu rozumět.

Pro psa vzniklo okolí přesně v ten moment, kdy si ho svými smysly uvědomil. Je to "psostředný princip"?
----------

Z principu to je nemožné. Člověk (pozorovatel) není pes. Spojujete k sobě nespojitelné.

Mýlíte se, když píšete, že okolí vzniká jako součást pozorovatele. Není pozorovatel - není okolí. To je nonsens.
Celek(okolí) není součást(př.pozorovatel) Celku. Celek je celek. Pozorovatel celku být nemusí, tedy platí i - celek je - pozorovatel není.
Proměna celku probíhá neustále, bez ohledu na pozorovatele. Proto také nemusí být závislá na pozorovateli. Pokud o ni pozorovatel neví, neznamená, že není, tedy neprobíhá proměna. Proměna probíhá, jen i ni pozorovatel nemusí vědět, či o ni neví( vašimi slovy ).

Proto nemusí platit, že okolí je přesně takové, jak je o něm pozorovatel přesvědčen a bez svého pozorovatele ztrácí smyl a již není, dle vás, okolím. Tu " ztrátu smyslu ", o které sám píšete, neztrácí okolí, nýbrž pozorovatel.
-------------

Dík za jasně formulovanou reakci.

Rádo se stalo. A.V. [smích]

275548

26.10.2012 16:15

Kočičí vrah

RE: Druhá strana mince

Alena Vrbová 90.?.?.?

Zdravím, Udo,

je radost Vás číst a nejenom to. O to větší a skutečnější radost mám, když bez sebemenšího úsilí, celodenního hledání a bez lampy, Konečně můžu a musím zcela otevřeně a veřejně napsat s jasným vědomím; Ecce, Homo

Učit lidi vidět víc umí skutečně pouze nemnozí.
Díky.

S přátelským pozdravem Alena Vrbová

277892

14.11.2014 18:16

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

RE: Přerozdělování je čistá zlodějina

Alena Vrbová 90.?.?.?

>korporace je spolčení - svazek - fascis (odtud fašismus)

Jen drobné upřesnění (odkud fašismus), které je obecně málo známé.

Tzv. latinsky zvaný "Fasces" byl svazek železných prutů, mezi nimiž byla uprostřed vsazena dvojsekyra - prastarý symbol Etrusků.

Staří Římané jej od Etrusků převzali a tento zmíněný svazek se stal jejich symbolem pro politickou i náboženskou moc - " Imperium".

Mussolini se snažil dát tomuto prastarému etruskému symbolu nový, pochybně politický význam. Proto si zvolil tento svazek za výsostný znak pro své oddíly černých košil. ( odtud fašisté odvodili své jméno )

Alena Vrbová

321051

02.12.2014 15:50

Jsou hikikomori obětí systému?

RE: I tzv. hikikomori jdou, celkem logicky, ruku v ruce se systémem

Alena Vrbová 90.?.?.?

Dobré odpoledne,

tady se chci, pana Antiseptika, veřejně zastat. S pochopením jeho textu(obsahu), osobně, rozhodně " problém " nemám.
Přinejmenším se více přiblížil k pravdivějšímu vyjádření..:".. Nebo snad nám vládnou nějací marťani? Ne lidi
>jako my.." Pravděpodobně vás vyvedla z míra asi jen tato věta°" Ne lidi jako my."
Proto si dovolím znění, pana Antiseptika, více upřesnit proto, že měl na mysli především asi toto: " Ne, jsou to lidé, jako my jsme lidé. " Nebo Vy se, osobně, za člověka nepovažujete? Myslel tím svým výrokem lidsto jako celek, nikoliv konkrétní charakterové rysy, které jste podprahově, pravděpodobně myslel/a/ Vy.

než-li Vy tím svým:. >Jak můžete tvrdit, že to nejsou marťani, dokonce že to jsou
>lidi jako my ? Vy jste je snad viděl, vy je znáte? Já ne.

Také Ty lidi, osobně, neznám. A přesto nepochybně vím, že to nejsou žádní " marťani ".

PS: A jak už tu léta píše diskutér pan Udo1 - " Člověk(lidé) se nerodí zlí. "

S pozdravem
Alena Vrbová

322496

05.12.2014 15:35

Jsou hikikomori obětí systému?

RE: I tzv. hikikomori jdou, celkem logicky, ruku v ruce se systémem

Alena Vrbová 90.?.?.?

[smích]

Když si to myslíte.

A nyní mě omluvte. Tento styl " diskuse ", jaký jste nastínil/a/, nepovažuji, osobně, za smysluplný. Nechci tím ztrácet svůj čas.

S pozdravem
Alena Vrbová

322772

14.03.2015 12:55

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Zdravím, VojtoIL,

souhlasím s Vámi v tom, že dávat jakousi " vinu " pouze evropským podnikatelům, je mírně řečeno, přitažené za vlasy. A vybráním poze jedné z mnoha částí tvořící celek(proces), je jako nevidět přes stromy les.

Ano, i ti evropští podnikatelé jsou také závislí na systému (finančním trhu).

S čím už s Vámi souhlasím méně, je, jak nazíráte na lidskou práci. Podle Vás je lidská práce zbožím na trhu práce. Zboží je hmotný statek, který je určen k prodeji. To znamená, že má i svého majitele- vlastníka.

Lidská práce je především proces, činnost. Jde o proces vytváření materiálních statků potřebných pro život společnosti. Jde o jakousi veličinu(činitele), která něco ovlivňuje nebo podmiňuje. Proces, který je definován jednoduchým ekonomickým vzorcem: práce + půda = kapitál.

A.V.

329128

14.03.2015 19:23

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Vaše, výše uvedená, reakce sice neptřila mě, dovolím si na ní přesto za-reagovat.

Dovolím si pár poznámek.

Myslím, že reakce pana Antiseptika není zas až tak od věci.

Takový popis má totiž i stinnou stránku, na kterou, pan Antiseptik, asi naráží (myslím [smích])A to takovou, že to zavání spíše otrokářským systémem. Co myslíte?

Budu-li totiž předpokládat, že lidská práce(proces) je zbožím /hmotný statek, který má svého vlastníka - majitele(sama sebe)/ na trhu práce(trh výrobních faktorů)za účelem zakoupení a využití k další výrobě, kupuji si tím zboží i jeho vlastníka-majitele.

Ano, to vše nás i my, lidé to vše do jisté míry ovlivňuje-ovlivňujeme. Něco méně, něco více a ns něco nemáme žádný vliv. Myšleno globálně.

Dáv vám malý příklad ze zemědělství.

Celková sklizeň veškeré úrody byla v roce 2014 v ČR hodnocena jako velmi dobrá. Předpokládalo se, že ceny krmných směsí klesnou, nejenom po žních. I spekulace byly tomuto předpokladu nakloňeny. A? Opak byl a je pravdou a ceny stále rostou. Tak např. se objevila spekulace ( ne náhodou ), prognoza na rok 2015 ohledně konkrétní komodity-soji(určitý podíl soji se přidává do krmných směsí), že Brazílii v tomto roce 2015 pravděpodobně postihnou velká sucha. Během chvíle ceny na burze této komodity rapidně klesly, i když ve skutečnosti to může být jinak.[smích]
Dalším faktorem je kupříkladu pšenice (jedna z hlavních součástí této směsy), té je mezi vlastníky dostatek. " Jen " ji neprodávají- nemusí(cena se stále drží). Takto se uměle vytváří na trhu nedostatek.
V konečném důsledku se cena odraží nejen na chovatele, užitkovou a spotřební výrobu,ale i na koncového uživatele.

Jak může koncový uživatel kupříkladu ovlivnit cenu masa, mouky, pečiva, téměř všech základních potravin? Pokud ano, jakým způsobem? Třeba tím, že je přestane kupovat?[smích]

A.V.

329161

15.04.2015 17:56

Pod falešnou vlajkou

RE: holocaust

Alena Vrbová 90.?.?.?

Zdravím, nicku Slaine,

ano, odsun lidí na jiné místo( uchránit jejich životy v případě nebezpečí ) není genocida. Otázkami vždy jsou; Proč a z jakých příčin k odsunu lidí dochází? Jaké jsou vytvořeny podmínky pro odsun lidí na jiné místo? A kardinální otázkou je; Za jakým účelem je odsun lidí na jiné místo prováďen? Především jde o rozlišení.

V tomto případě tedy lze, zcela oprávněně, hovořit o tzv. genocidě.

K tomu jen pár poznámek:

- Norimberské zákony 15.9.1935
1. Zákon na ochranu německé krve a němecé cti.
2. Říšský občanský zákon.

- Kříšťálová noc - říjen 38´.
- Konference ve Wannsee - Konečné řešení židovské otázky

http://www2.holocaust.cz/cz/resources/documents/final_solution/himmler_posen

A.V.

331228

15.04.2015 23:41

Pod falešnou vlajkou

RE: holocaust

Alena Vrbová 90.?.?.?

[smích]

již jsem se vyjádřila viz výše, ke kterému jsem uvedla i konkrétní zdroj.
Upřímně, polemizovat tímto stylem, který jste nastínil, jednoduše nehodlám proto, že jej pro sebe nepovažuji za smysluplným - lapidárně řečeno.

Zatím jediným, kdo staví na roveň odsun a genocidu, jste jen Vy sám. Nikdo jiný.

A.V.

331249

16.04.2015 00:05

Pod falešnou vlajkou

RE: holocaust

Alena Vrbová 90.?.?.?

PS: Dodatek pro uzavření.

Zatím, veškeré, dostupné informace dokládají i potvrzují, že k dlouhodobě připravovanému odsunu směřujícímu ke genocidě, následně poté, masově, reálně probíhal.

A.V.

331252

16.04.2015 18:24

Oklamané Polsko (IV)

RE: Starik se snaží o objektivní popis

Alena Vrbová 90.?.?.?

Víte, ono to jde historicky ještě dál. Tomu všemu ješte předcházela jiná velmocenská výměna, tzv. Sykesova-Picotova dohoda podepsaná 16.5.1916. Zjednodušeně řečeno šlo o to, že Francie a Británie si přes Osmanskou říši rýsovali nové hranice, kde Rusku bylo přislíbeno, že po válce budou mít kontrolu nad Bosporem a Dardanelami, o což vždycky stálo a stojí dodnes. I když vše tenkrát dopadlo jinak, přišla 2ww a s ní dohoda Molotov-Ribbentrop.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sykesova-Picotova_dohoda

Základním kamenem byl Mnichov. Kdyby tenkrát Francie splnila slíbené závazky o vzájemné obraně mezi Československem, SSSR a Francií a stejně i Británie, kdyby splnila závyzky vůči Francii, tak by asi k žádné smlouvě - Molotov-Ribbentrop, nedošlo.

Důsledky Mnichova známe - 15.3.1939 Protektorát.
18.3.39´ položila sovětská vláda návrh britskému velvyslanci v Moskvě o svolání konferenci s představiteli SSSR, VB, Francie, Polska, Turecka a Rumunska. Britové to považovali za předčasné hledat spojence ve válce s Německem.
6.4.1939 Britové mimořádně uzavřeli bezpečnostní smlouvu s Polskem

Uzavřu to.
- Polsko nebylo vůbec svou orientací protihitlerovské. Naopak - 26. ledna 1934 Polsko, jako PRVNÍ z evropských států podepsalo smlouvu o neútočení s Hitlerem. Jmenovala se - "Pakt Pilsudsky - Hitler".
-Polsko bylo připraveno spolupracovat s Německem na agresi proti SSSR. To je důvod, proč všechna opevnění byla postavena v Polsku na hranici se Sovětským svazem. Na hranici s Hitlerem nebylo postaveno nic jiného, než týlové sklady, což opravdu pomohlo Němcům v porážce polské armády na podzim 1939.
- Po mnichovské dohodě Polsko, jako spojenec Třetí říše, získalo solidní kus Československa. Hitler - Sudety, Polsko - okres Cieszyn. (Český Těšín).
- Pakt o neútočení s Polskem, Hitler oficiálně ukončil 28. dubna 1939
- Proto, zničení Polska pro Sovětský svaz vypadalo takto: jeden rusofobní režim zničil druhý rusofobní režim. Stalin neměl žádný důvod pomáhat Polsku. Navíc - SSSR měl oficiálně zakázáno poskytnout jakoukoli pomoc, Rudá armáda měla zákaz vstoupit na území Polska (což bylo dojednáno během návštěvy anglo-francouzské delegace v Moskvě v srpnu 1939).
Všechna obvinění proti Sovětskému svazu a Stalinu jsou založeny na stejném postulátu - smlouva byla podepsána, což znamená, že SSSR pomohl Německu, a dokonce prý byl jeho spojenec.
Jenže - Polsko bylo 100% spojencem Hitlera. Pakt o neútočení byl? Byl. Navíc během anšlusu Rakouska a obsazení části Československa a Litvy (Klaipeda Memel) spolupracovalo. Polsko obsadilo části Československa.

A.V.

331284

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nikulin dostal v USA 7 let. Nabourání do pošty Clintonové se neprokázalo01.10.20 10:55 Česká republika 0

Připomeňme si chřipku před 25 lety na kterou zemřelo 12000 lidí30.09.20 21:35 Česká republika 8

Prymula zakázal zpívat. Dobrá zpráva: dýchat zatím ještě můžeme30.09.20 10:58 Česká republika 9

Rouška neposkytuje žádnou ochranu proti virům a tedy ani COVID-1929.09.20 07:27 Neurčeno 13

Přidusit, povolit. Přidusit, povolit. Prymula si to užívá28.09.20 19:12 Česká republika 4

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 8

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 2

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,04 Kč
Euro
27,06 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
25,06 Kč
100 japonských jenů
21,85 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,98 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 613,32 Kč
1 unce stříbra
542,55 Kč
Bitcoin
248 855,46 Kč

Poslední aktualizace: 1.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 54 705 024