Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jirzina

Nalezeno 44 příspěveků, 1 IP adresa

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.08.2014 11:19

Odmítněme zpěv války!

Pro pamětníky

jirzina 176.?.?.?

Jak vidím, zpěv války tady opravdu nikdo zpívat nechce. Proto si všichni sborem zazpívejme Zpěv míru.
https://www.youtube.com/watch?v=uFqoWhVUSGU
Já už jsem si ho zapěla a jako pamětnice i uronila slzu. [pláč]

[mrknutí jedním okem]

315393

14.08.2014 19:49

Odmítněme zpěv války!

RE: Pro pamětníky

jirzina 176.?.?.?

Tedy, pane Robote Emile, od vás to oslovení «stará strukturo» opravdu sedí, s tím Vaším nickem. [velký smích]
https://www.youtube.com/watch?v=aDHSSTpG5-w
Ještě papáte šé — roubečky? Moje štěňátko je taky papá a ještě k tomu je roznáší po celé zahradě, ale sekačka, potvora, je papat nechce. [mrknutí jedním okem] Potřebovala bych, aby mi je tam někdo vysbíral, ale sběrači, kteří se vyskytují v okolí, by se nespokojili jen se šroubečky. Proto tam mám psy.

Co se týče buzíků, mám jednoho v přímém sousedství. Je to tichý a příjemný chlapec, který má rád kytičky. Občas přijede do domu po dědovi, který teď zbytek rodiny využívá jako chalupu, s nějakým přítelem. Ale poslední dobou se začal kazit. Začala se k němu na víkend sjíždět spousta arogantních hnusných oplzlých [bliji] chlápků v drahých bourácích, asi nějací šéfové. Nastaví auta i kolem mojí zahrady, abych nemohla ani vejít do vrátek a na zahradě pak pořádají párty. Běhají polonazí nebo snad i nazí (přes nízký živý plot vidím zaplaťpámbu jen vrchní půlku) kolem ohně a vykřikují vulgarity; myslím, že schválně provokují. Pochopila jsem, že nejspíš hrají nějakou inteligentní hru typu «flaška». Moji psi jsou z nich úplně vyštěkaní. Beru tedy aspoň štěně do lesa, abych mu druhý den nemusela shánět veterináře kvůli zánětu hlasivek a jim abych nebránila v boji za sebeurčení (nebo za co?)

Ještě před pár lety by něco takového bylo na malé vesnici nemyslitelné.
Sousedé se mě ptají, co se tam vedle děje. Nevím, opravdu, nevím! Když přijdu z lesa, zalezu domů, zatáhnu závěsy směrem k zahradě, dám si špunty do uší a otevřu okno na druhou stranu baráku, kudy chodí «normální» opilci z hospody, na které jsem už zvyklá.

Kdepak je ten pastýř s kravami? Moc bych do té země chtěla. Ale na téhle planetě to místo už jistě nebude. Bú! [pláč]

315434

15.08.2014 09:49

Nepronesený projev Vitalije Čurkina

RE: Dva velmi závažné filmy k šíření

jirzina 176.?.?.?

Polidštit EU, to mě tedy, pane MoUdrostraku pobavilo! [velký smích] Polidšťování zvířete není práce na jeden den. Krom toho se EU chová velice zbaběle a takové zvíře se vychovává zvlášť těžko. Jestli si budete někdy vybírat štěňátko, zadupejte na něj, a jestli se pomočí a pokálí, vyberte si radši jiné. Moudrý Vladimír Vladimírovič na to také přišel a vybral si radši jiné přátele. [velký smích]

315458

15.08.2014 23:26

Nepronesený projev Vitalije Čurkina

RE: Dva velmi závažné filmy k šíření

jirzina 176.?.?.?

Pane Kytičko, děkuji za vaše velice kvalitní příspěvky. Dnes jsem je všechny přečetla a také jsem udělala titulky k tomu druhému filmu, na který jste dal odkaz. Oslovil mě tak silně, že jsem zanechala kopání brambor, které mi nejspíš shnijou, a pustila se do titulků.
Zde je film:
https://www.youtube.com/watch?v=ZwLAb5D7ZT0

Myslím, že by si ten film zasloužil, aby ho sem pan Stwora umístil jako článek. Ne proto, že jsem ho přeložila, ale proto, aby ho vidělo víc lidí. Nemohl byste k němu napsat nějaké povídání a poslat ho panu Stworovi? [smích]

315484

16.08.2014 14:36

NATO štve Rusko do války

RE: Komu se nelíbí ten pes

jirzina 176.?.?.?

Svatá prostoto!
Tak si ho stáhněte odsud, když se vám taková blbost líbí. Klikněte pravým tlačítkem myši na obrázek a v nabídce, která se vám objeví, vyberte uložit jako, no a pak vyberte místo v počítači, kam ho chcete uložit, třeba plochu, abyste se s ním mohl kochat neustále.
Jo, pes je fešák, ale ostatní karikatury Vladimira Vladimiroviče jsou hnusné! Putin není žádný zchátralý vypitý mužik! Na svých bezmála 62 let vypadá víc než dobře. Ráda bych viděla toho umělce mazala, co tohle nakreslil, jaký je sám fešák. Karikatury bývají často autobiografické; autoři v druhých lidech nacházejí svůj vlastní obraz.

A my, holky Putinky, nemáme rády, když nám někdo kálí na idola. Poňátno?! [vyplazený jazyk]

315516

16.08.2014 22:19

Povolení krást

RE: No konečně.

jirzina 176.?.?.?

Já říkám tohle: bléééé [bliji]
A nezvracím směrem k vám ani k autorovi článku, ale směrem ke článku.

[mrknutí jedním okem]

315536

17.08.2014 11:08

Povolení krást

RE: No konečně.

jirzina 176.?.?.?

Včera večer jsem vyjádřila svůj názor na článek tímto emotivním způsobem: blééé [bliji] .
Neměla jsem už chuť ani sílu to nějak rozvádět, protože už byl čas jít do hajan. [mrknutí jedním okem]
Udělám to tedy teď: Co se mi v článku konkrétně nelíbilo? Je to hlavně tato pasáž a konkrétně zvýrazněná věta.

Cituji:

Má kniha Pět fází kolapsu obsahuje rozsáhlou případovou studii věnovanou Ikům, malému kmeni lovců a sběračů na severu Ugandy, který, když byl pozorován antropologem Colinem Turnbullem v 70. letech, vykazoval takovouto úroveň kulturní degenerace. Dosáhli pátého stupně kolapsu: kulturního kolapsu. Turnbullovým receptem bylo je zničit jako lidi tím, že se rozbije jejich společnost a přenastaví se.

Autor o tom píše jako o housce na krámě, jako kdyby psychické experimenty ničení lidí (i když «jenom» těch na primitivní úrovni vývoje) byly něco zcela běžného a eticky ospravedlnitelného. Mají páni vědci oprávnění provádět takovéhle pokusy na lidech? [zmaten] Já to považuji za genocidu!!!

No, třeba se jedná jenom o špatně vytvořenou větu. Knihu Pět fází kolapsu jsem nečetla a nejspíš ani nevyšla v češtině. Ale našla jsem o tom článek ke stažení:

http://www.nwoo.org/komodorovo/pet_stupnu_kolapsu....

Jak už tady na diskuzi někdo napsal, hází autor článku všechny lidi do jednoho šuplíku. Možná je tak sám vidí z výšin svojí vědecké osvícenosti. Ve skutečnosti jsou ve všech společnostech promícháni lidé na různých úrovních vývoje jak intelektového, tak etického, což není totéž. I mezi primitivy existuje spousta eticky čistých, dobrosrdečných lidí. A lumpové jsou i mezi nejvíce vzdělanými.
Věřím, že pan Orlov dostane příležitost vyzkoušet svoje teorie v praxi na sobě. A pak buď změní nebo taky nezmění názor. [velký smích]

Ale článek na začátku pojednává o ruské humanitární pomoci jihovýchodu Ukrajiny. Na Novinkách.cz jsem se dnes dozvěděla, že už Ukrajina dostala z ruské strany příslušné «dokumenty», takže kolonu na své území vpouští. Jenže konvoj zatím nevpouští ukrajinská armáda, která má také hlad. Podle fotek z 15. srpna jsou už kamióny skoro prázdné.

http://www.novayagazeta.ru/photos/64856.html

Jestlipak něco zbyde na mírumilovné obyvatelstvo? [překvapení]

315569

17.08.2014 11:48

Povolení krást

RE: Další prostoduchý článek od dobře krmeného pseudointelektuála

jirzina 176.?.?.?

Člověk, ze kterého se po delší hladovce nestane zvíře prostě zahyne, z pohledu přežití lidstva jako druhu je to slepá ulička stejně jako homosexuálové.

To je váš materialistický názor. Ve skutečnosti jsou dvě možnosti: buď zvítězí hmota nad duchem a potom skutečně člověk degraduje na úroveň zvířete, nebo to bude opáčně; zvítězí duch nad hmotou a v tom případě se člověk stane osvíceným, Buddhou. A to je z pohledu přežití lidstva mnohem důležitější, než zanechání fyzických potomků, protože takový člověk se stává vůdcem národů a vštěpuje jim etická pravidla, a to i po své fyzické smrti. [mrknutí jedním okem]

Píše se o tom v religiózních textech všech náboženství. No, materialisté takové knihy nečtou a považují je za bláboly, protože věří, že jsou jenom tělo, hmota. Ale člověk není tělo, ale světlu podobný duch, který přežívá po smrti těla.

Ale věřte si, čemu chcete. [velký smích]

315570

17.08.2014 12:16

Povolení krást

RE: No konečně.

jirzina 176.?.?.?

To jako se ten článek neztotožňuje s autorem?
No tedy pane revidente to jsou věci. Co?...to sou věci...


Na vysvětlenou:
Podle pravidel, které tu zavedl majitel serveru, pan Stwora, a se kterými jsem souhlasila, mám právo posoudit článek jako špatný, ale nesmím totéž napsat o autorovi. Kromě toho i vynikající autor občas napíše špatný článek, neníliž pravda?

A na lidi já zásadně nezvracím, neb jsou to moji bratři a sestry.

Dokonce nezvracím ani do klávesnice, protože by se to špatně vyšťourávalo. [vyplazený jazyk]

315573

17.08.2014 13:32

NATO štve Rusko do války

RE: Do podzimu padne východ Ukrajiny

jirzina 176.?.?.?

Svět se za těch 25 let změnil. Kdo se přidržuje minulosti, zabíjí svou budoucnost. Pokud se budete stále nimrat a přehrabovat ve svých skutečných nebo domnělých křivdách, jako babička v bolavém, budete nešťastný jenom vy sám. Ostatní, kteří neprožili to, co vy, vám nemůžou rozumět. Hoďte to za hlavu a odpusťte, jinak se nepohnete z místa. [mrknutí jedním okem]

Už je mi 60 pryč, takže můžu radit, jak se říká. Ale v Rusku jsem ještě nebyla, ale třeba se tam ještě podívám a pak budu ještě mnohem chytřejší. [velký smích]

315580

I kdyby ten příběh nebyl skutečný, ale jenom smyšlená pohádka a ruská propaganda, je to propaganda správných lidských hodnot: ušlechtilých citů a činů! Ti, kteří se tomu posmívají, by se měli zamyslet sami nad sebou, co propagují oni sami, když se snaží v každé růži najít červa. Tak jako Káj z pohádky O sněhové královně, když mu v srdci uvízl střípek z jejího kouzelného zrcadla.
Ale každá pohádka dobře končí. Proto věřím, že i vás někdo vysvobodí.

[smích]

315968

24.08.2014 22:06

Ani zrno nazmar

RE: Tož nevím...

jirzina 176.?.?.?

Jo, sója...
Odhadnete, kolik procent půdy je ročně v ČR oseto sójou?


Taky mě to překvapilo. Myslím, že sója je silně zimomřivá, takže by na ní u nás nikdo nezbohatl. Jedině, že by zabral dotace za to, že mu nic nevyrostlo.
Taky bych si jí nasela na zahrádku, protože jsem vegetariánka. Už jsem zkoušela buráky ve skleníku. No, ale radši si je koupím. [velký smích]

Ale ten pán, co psal ten příspěvek asi bude emigrant, který už zapomněl v jakém klimatickém pásmu ČR leží. [velký smích]

316050

25.08.2014 22:50

Rusko včera, dnes a zítra

RE: sovetske hospodarstvi

jirzina 176.?.?.?

Sazenice brambor?! [velký smích] To mě tedy pobavilo!!! Vy tedy musíte být zemědělský odborník, když si myslíte, že se brambory pěstují ze sazenic. Mluvilo se o bramborové sadbě. Sadba je prostě brambora (hlíza), která se zahrabe do země a z té potom vyroste rostlina, která plodí další brambory. Zkuste si někdy nějakou «kartóšku» sám vypěstovat a potom už si už můžete říkat, že jste «balšój specialíst na sélskoje chozjájstvo» a můžete zkusit jít Rusům do té Kremrole poradit, jestli vás nevykopnou. [velký smích] Ale nejdřív si přečtěte třeba něco od Mičurina. Teď už se o něm u nás na zemědělských školách neučí a je to chyba.

316111

31.08.2014 09:52

Éra chimér

Bu bu bu

jirzina 176.?.?.?

Jakápak Pandořina skříňka? [mrknutí jedním okem] Vytváření nových živočišných tvarů je přece větší legrace nežli stavění domečků z lega. A když děti přestane bavit plácání báboviček na pískovišti, nacházejí si složitější hračky.
Jen budou mít páni vědci trochu problémy s duší, protože do myšího těla se lidská duše nevleze a v kravském zase bude kloktat. [velký smích]
Pro ty, co nepochopili, to byl vtip.

Vylepšit lidské tělo vůbec není špatný nápad. Někteří hinduističtí bohové mají 6 rukou nebo i víc (představte si, kolik se s nimi dá udělat práce!) Nebo Ganéša se sloním tělem a hlavně chobotem, ve kterém se dá výborně ohřívat voda na sprchování. [velký smích]

Člověk není tělo, ale světlu podobný duch (energie), který může naplňovat jakoukoliv formu.
Pandořiny skříňky jsou jenom škatulky naplněné lidským strachem. Po jejich otevření se ozve velký pšouk při kterém si zbabělci nadrobí do gatí. [vyplazený jazyk]

316465

01.09.2014 18:46

Odporná mateřská školka intelektuálně nedomrlých šašků EU

Písně otroka

jirzina 176.?.?.?

Dějiny se stále vracejí a právě teď jsou znovu velice aktuální

Písně otroka od Svatopluka Čecha.

Zde je úryvek:V bázni boží na rohoži
šedý rab si hoví syt,
za svůj hrnec ztuchlé rýže
poníženě důtky líže,
jimiž tisíckrát byl zbit.Za posměchu tretu z plechu
na hruď zavěsil mu pán,
a náš dědouš v dětské pýše
nad námi pne hlavu výše,
že je rabům za vzor dán."Dvé jen v žití hvězd mi svítí:
pána mého čest a zisk;
za to, vizte, na otroka
z přejasného Jeho oka
paprsk přízně vzácné trysk.Jak se tělo blahem chvělo,
slzou štěstí vlhnul zrak,
když mi na šíj rabstvím křivou
vlastní rukou milostivou
zavěsil Své přízně znak!Díky vroucí, přehoroucí
hrudi slastně zavlály,
když jsem pochýlit směl k zemi
čelo v Jeho šatů lemy,
zulíbat Mu sandály.Vůle boží za podnoží
určila nás Jeho pat;
pějme hymny k Jeho chvále,
a kdo neplazí se stále
v prachu před Ním, budiž klat![velký smích] [velký smích] [velký smích]

316566

02.09.2014 16:19

Konec ukrajinské armády?

RE: Poznámka

jirzina 176.?.?.?

Děkuji, napsal jste to výborně! Ale já, protože jsem šťoura, bych ještě prosila Dombas opravit na Donbas. Sice Dombas také existuje, ale v Norsku, jak mi prozradil strejda Gůgl (pro šťouraly správně englicky Google). [velký smích]

316628

03.09.2014 09:16

Putinův poradce: Přechod na novou globální ekonomiku si bude vyžadovat válku

RE: ...a pátá kolona (nejen v září) v Rusku?

jirzina 176.?.?.?

Rusové mají se státními převraty bohaté zkušenosti, takže si myslím, že si s tímhle «odborníkem» poradí. Ten převrat na Ukrajině nějak zpackal, nebo to tak mělo být? [mrknutí jedním okem]

316662

03.09.2014 17:16

Konec ukrajinské armády?

RE: Poznámka

jirzina 176.?.?.?

Pane či dámo, když se tak vyznáte v čínštině, mohl(-a) byste mi poradit, jestli čínský císař, v ruštině «Хуан-Ди», je správně česky «Huang Di» nebo «Chuang Di», v angličtině to je «Huang-Di». Problém je v tom, že Rusové nemají písmeno «h», Angličané zase «ch». Rusové všechna jména přepisují foneticky do azbuky (tedy spíš, jak si oni sami myslí, že se to čte [velký smích] ) A tak se mi v překladech pomíchali Juani s Chuany a aby se to nepletlo ještě navíc s Huangy. [velký smích]

Překladatelé rozhodně statisícové platy nemají. Spousta z nich to dělá zadarmo s touhou obdarovat bližního svého. Za odměnu jim pak občas někdo napíše, že jsou debilové a že způsobili duchovní úpadek českého národa. [vyplazený jazyk]

316685

04.09.2014 10:23

Konec ukrajinské armády?

RE: diky za podporu

jirzina 176.?.?.?

Autore, napište mi na
jirzina@centrum.cz

Ale o půlnoci už dávno spím. [velký smích] Také jsem bývala noční sůva, ale věk mě proměnil v ranní ptáče.

316723

09.09.2014 11:00

V jediném měsíci odešly za duhový most kočka Kleopatra a fenka Becky

Pane Stworo, upřímnou soustrast!

jirzina 176.?.?.?

Soucítím s Vámi! Mám už na své zahradě několik hrobečků pejsků i kočiček, na podzim jsem musela vykopat hrob pro svého německého ovčáka, kterého jsem musela nechat "uspat", protože ochrnul na zadek a byl už velice ubohý. Dlouho jsem to odkládala a modlila se, aby zemřel přirozenou smrtí, ale pak jsem se už nedokázala dívat, jak se trápí. Je teď v lepším světě; běhá po velkých prériích, kde ho žádné auto nepřejede a myslivci nezastřelí; volně bez vodítka a náhubku. Tak, jak o tom psal Karel Čapek ve svých pohádkách. Jsou tam i Vaše zvířátka, pane Stworo! [smích]
https://www.youtube.com/watch?v=SphseafaXLQ

Tenhle svět je surový a krutý a zbývá v něm málo místa pro zvířátka. Denně přemýšlím, kam jít s pejsky na procházku, aby to nikomu nevadilo; naštěstí mám velkou zahradu, a tak procházky nejsou akutní.

A vy, diskuzní kritici, čerti s kamennými srdci, [bliji] kteří v sobě nemáte ani špetku empatie k člověku, který se s vámi chce jako se svojí širší rodinou podělit o svoje city, pamatujte si, že osud bude vaše tvrdá srdce rozbíjet. A bude to hodně bolet! A pak se můžete ptát: Za co?! [pláč]

Pane Stworo, asi teď prožíváte těžké životní období. Já jsem si to prožila vloni, ale letos na jaře jsem si pořídila psí holčičku, mazlivou jako kočičku, která ale pracuje jak demoliční četa. Přesto mi dává plné náruče lásky. Pokud můžete, pořiďte si také štěňátko; nezbyde čas na truchlení. ♥ [smích]
https://www.youtube.com/watch?v=kR8GfW1WxXA

317022

09.09.2014 21:11

V jediném měsíci odešly za duhový most kočka Kleopatra a fenka Becky

RE: Pane Stworo, upřímnou soustrast!

jirzina 176.?.?.?

Tedy, pane Dušane, že vy jste byl mezi těmi lidmi, co se chechtali na břehu, když mě ten labrador tahal z vody?! [velký smích] No, já jsem se netopila, tedy původně, potom už ano.

Čubíková
[vyplazený jazyk]

317065

11.09.2014 12:00

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

RE: Gratuluji k rozhodnutí

jirzina 176.?.?.?

Ať se Vám s vlky hezky vyje i tančí, pane Stworo!

https://www.youtube.com/watch?v=4Hyv6OPR1xU

https://www.youtube.com/watch?v=tppiLBOf69g

Jsou to naši bratři (a vlčice sestry, pochopitelně [velký smích] ).

[smích]

317233

14.09.2014 10:42

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

RE: Gratuluji k rozhodnutí

jirzina 176.?.?.?

"Mam pocit ze jsem z vasich vlcich filmu chytil vlka do prdele."

To se dá snadno léčit. Postavte se proti lesu, stáhněte gatě a vystřelte. A vlk uteče do lesa. [velký smích]
Nebo ho zkuste zastřelit, jestli se trefíte. [vyplazený jazyk]

317398

14.09.2014 11:02

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

RE: REGISTR OBČANSKÝCH PODNĚTŮ + ŽÁDOSTÍ O INFORMACE

jirzina 176.?.?.?

Volit bychom měli pouze ty z kandidátů, kteří pozitivně zareagují na podnět

A to nařídil KDO?

Koukám, že ten podnět už má čtrnáctimístné číslo, jestli je tolikátý v pořadí, tak je to už na blázinec. [velký smích]

317400

14.09.2014 14:28

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

RE: REGISTR OBČANSKÝCH PODNĚTŮ + ŽÁDOSTÍ O INFORMACE

jirzina 176.?.?.?

Pane Arbede, mně se jenom nelíbílo, že jste onálepkoval pana Stworu jako nevolitelného jen proto, že pozitivně nazareagoval na tu vaši virtuální zeď nářků. Jestli vy si na tom děláte kariéru, je to vaše věc, ale jistě to není střed vesmíru, který musí každý znát. Já osobně, pokud mám nějakou stížnost nebo problém, pošlu ho adresně příslušné instituci, která je kompetentní to vyřídit. A světe: div se, ono to většinou funguje! [velký smích]
Dívala jsem se na ten váš web, a pro zajímavost, nechápu např. jaký smysl má psát tam, že se někde válí sklo na cyklostezce. Tam jsou dvě možnosti: buď mohl stěžovatel sám sklo uklidit nebo informovat dopravní policii, nebo příslušné technické služby apod. Takhle se tam to sklo bude nejspíš válet dokud se nestane nějaký malér. [chechtot]
Nevím, co vás tam šedesát dělá, na tom webu. To se modlíte ke svatému Antoníčkovi, aby se to těm lidem splnilo nebo píšete dopisy Ježíškovi? [velký smích]
Já se k vám nedám; chci se proslavit jiným způsobem!

[velký smích]

317414

19.09.2014 11:43

Dnešní literatura a film mladé generace

RE: Jedno je iste! Svet je chory.

jirzina 176.?.?.?

Souhlas! Ale největší tma bývá před rozedněním. Proto nesmutnit a dívat se optimisticky do budoucnosti. Optimismus je nakažlivý! [smích]

317717

23.09.2014 14:26

Rusko a Čína změní energetickou mapu světa

Jak se odmala zahřívají Ukrajinci

jirzina 176.?.?.?

Zpěv hymny a upalování Putina.
https://www.youtube.com/watch?v=Bfe1bnNjwq4

Dětský den na Ukrajině. [překvapení]

317886

25.09.2014 16:12

Podvod zvaný TTIP

Román «Hlava dvanáct (XII)»

jirzina 176.?.?.?

jsem nečetla a nezná ho ani strejda Gůgl, a to je co říct! [mrknutí jedním okem] Ale zná román, který je obecně známý jako «Hlava dvacet dva (XXII)». Ten jsem také nečetla, i když jsem to zkoušela. Leč nezadařilo se (bolení hlavy), takže nevím, jen tuším, že v názvu románu je překlep. [velký smích]

318025

02.10.2014 15:26

Podivný nový dodatek „2014“ ke kamenům v Georgii

Až se leckomu rozbřeskne,

jirzina 176.?.?.?

pochopí, že to, co v šeru považoval za hada, byl jen kořen stromu, a pak se přestane bát bubáků.
Přečetla jsem si v původním článku ty nápisy na kameni a nic zlověstného jsem v nich nenalezla. Považuji ty rady a doporučení za rozumné, včetně snížení populace na Zemi. O žádném vyvražďování lidstva se tam přece nemluví! Snížení populace se dá provést i jinak, viz Čína. Pokud se lidé nenaučí ovládat svoje rozplozovací funkce, přijde korekce zvenčí, tak jako v případě jiných zvířátek (třeba myší).
Myšky se také bojí o život a je v nich malá dušička, stejně jako ve strašpytlech.
Nebo, že by to bylo takhle:
«Ale když my se bojíme moooooooooooooc rádi!!!» [vyplazený jazyk]

Nepřítel není venku, ale uvnitř! [velký smích]
Bububu! [překvapení]

318394

07.10.2014 20:10

Dedolarizace

RE: Nejhorší je,

jirzina 176.?.?.?

Depa, nejhorší by bylo, kdyby tam ty šrouby nebyly. To už bychom si spolu nejspíš nedopisovali. [velký smích]

318682

Putin tam má v chaloupce na kuří nožce rande s Merkelovou. Budou domlouvat zapojení Německa do Bricsu. Tam to ještě Američani neoposlouchávají. [velký smích]

318706

12.10.2014 19:54

Novorusko: A za co jsme vlastně umírali?

RE: Pořád nechápu smysl podobných přeložených příspěvků

jirzina 176.?.?.?

«Mjuridové» jsou žáci súfijských šejchů (duchovních mistrů). Jméno (přezdívka) tedy pochází z muslimského prostředí. Ale o tom pánovi, co si tak říká, nevím nic. [mrknutí jedním okem]

318967

15.10.2014 14:46

Ještě jednou volby

RE: Definovať = obmedziť.

jirzina 176.?.?.?

To nebylo o Iljovi Muromcovi. To byl citát z knihy: Oscar Wilde, Obraz Doriana Graye.

Prečo je to v ázbuke, znájet tólko Danielle.
[velký smích] [velký smích] [velký smích]

319151

15.10.2014 20:11

Ještě jednou volby

RE: Definovať = obmedziť.

jirzina 176.?.?.?

Já azbuku miluju! A úplně nejlepší jsou ruské fonetické přepisy cizích jmen. Kdopa by například poznal, kdo je to Pifágor? No přece Pythagoras! [velký smích] Ale Oskar Uajlˇd, to je taky pošušňáníčko! (měkký znak se mi v latince nedaří, tak jsem udělala místo něj háček. Jen mi není jasné, jak přišli na to, že tam ten měkký znak patří.) [velký smích] Někdy bývá dost těžké dohledat, jak se vlastně ten dotyčný autor jmenuje v jeho rodném jazyce. Mně se Rusové taky pokoušeli zprznit jméno a vnucovali mi, že jsem Irína. Tůdle nůdle, jsem Jiržína, požálujsta, a basta fidli! [vyplazený jazyk]

319163

25.10.2014 15:57

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

RE: Totální válka by mohla vypuknout každý okamžik

jirzina 176.?.?.?

Zkoušela jsem kliknout a mně ta anketa fungovala v pořádku. A to ne, že bych fandila USA. Možná ty podvody už někdo zatrhl. Na iděsu se ale schází rusofóbní omladina, takže bych čekala výsledek ještě více protiruský. A četla jsem taky na internetu různé návody, jak se dá naklikávat z jednoho počítače. Nezkoušela jsem to, neb na takové radovánky nemám čas, ale mladí si možná rádi pohrají. [mrknutí jedním okem]

Včera večer jsem se na ten Putinův projev dívala. Byl dost naštvaný; a naštvaný člověk dělá chyby. Toho Janukoviče přiznávat nemusel. Chtít se někomu zavděčit není dobrá strategie
(vlastní zkušenost).

Opravdu to nevypadá dobře. [překvapení]

319775

26.10.2014 09:03

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

RE: Totální válka by mohla vypuknout každý okamžik

jirzina 176.?.?.?

Logika — nelogika:
Mluviti stříbro, mlčeti zlato! (Osobní zkušenost) [velký smích]

319810

29.10.2014 17:05

Vede CIA pomlouvačnou kampaň proti Putinovi?

RE: My o vlku a vlk za dveřmi

jirzina 176.?.?.?

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov dnes zprávu dementoval a pomouvačům vzkázal: Že se nedočkají" a "Ať jim jazyk upadne". Dle dřívějších zpráv z Polska a Běloruska by se ale mělo jednat o rakovinu míchy. Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/290693-at-ji...

Ale jestli se Putin drbe tam, kde mícha končí (a nejen ona), mohl by to ten vlk být. [velký smích] Nicméně věřím tomu, že pokud tomu tak je, během oslav svých narozenin prezident Putin svoji nemoc prokonzultoval se sibiřskými šamany, kteří jsou na zahánění vlků odborníci. [mrknutí jedním okem]
Doufám, že jsem nenaštvala nějakého Putinomila či Putinomilku.

319983

29.10.2014 18:31

Vede CIA pomlouvačnou kampaň proti Putinovi?

RE: My, te×askujících

jirzina 176.?.?.?

Taky jsem byla texaskující děvče, a teď je ze mě woodlandbába! [velký smích]
A vy se tady navážíte do «kolegy Maru», skrzevá Strelkova. Tenkrát přece byli texaskoví hrdinové na západě, a teď jsou zase woodlandoví na východě. Kdysi jsem měla kamarádku Marušku; říkali jsme jí «Maru». Je mi jasné, že tohle ona nebude, ale mám takový dojem, že se tuhleta «Maru» (nebo tuhleten?) také vyjadřuje požensku. Vy jste si toho nevšimli?
Muži bývají nevšímaví, a když ženě žádný ženský orgán z oblečení nevyčuhuje, nevšimnou si.
No, ale možná jsem si to vsugerovala já; hledala jsem zpátky v příspěvcích, ale žádné potvrzení jsem nenašla. [smích] Nějak si «Maru» jako golegu nedokážu představit! [oči v sloup]

Ale ten Strelkov je stejně fešák! [mrknutí jedním okem] [vyplazený jazyk]
A charakter! Prostě romantický hrdina!
A pro ty mají ženy slabost! [smích] Včetně [velký smích]

319987

18.11.2014 15:13

Havloidé s pěnou u huby

RE: Zlí a dobří - kartonošové versus zahrádkáři

jirzina 176.?.?.?

Ruská duchovní vůdkyně Anastázija předpověděla, že zahrádkáři zachrání svět. [velký smích]

321255

19.11.2014 21:26

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: já taky

jirzina 176.?.?.?

Ježkovy zvratky! [bliji]

Tedy, pane Ježek, to je síla!

321466

21.11.2014 16:39

Projev, který nikdo neslyšel

RE: HAVLOIDI. Padouch,nebo hrdina - je to jedna rodina :-(

jirzina 176.?.?.?

Nic nového. Ve středověku byla šlechta mezi sebou taky navzájem příbuzná. Nová šlechta — nová degenerace národa. Aspoň se nám tu bude rozvíjet vědní obor genetika — tihleti na sponzorování mají. [velký smích]

321669

22.11.2014 00:33

Mistr převratů z NED nespouští ČR z očí

RE: sedic na dvou zidlich jako Stwora..

jirzina 176.?.?.?

«Sedíc» sice přechodník přítomný je, ale je to tvar ženského rodu. V mužském rodě to je «sedě», takže «Sedě na dvou židlích». Nejdřív se naučte češtinu sám a pak poučujte! Tady jsem pro vás našla něco o přechodnících; nastudujte si to, když je máte tak rád: https://www.nyx.cz/?l=topic;l2=2;id=12924
Nebo zkuste překládat z ruštiny; tam si přechodníků užijete až do alelujá a přestanete mít roupy. A nenadávejte lidem do blbečků, když sám žádný velký chytrák nejste.
Čeština se vyvíjí jako každý jiný jazyk a my ostatní nebudeme kvůli vám mluvit jako v Dalimilově kronice. [vyplazený jazyk]

321703

29.11.2014 15:59

Příliš inteligentní a příliš líní

RE: Jo jo tak nak to dnes je ......

jirzina 176.?.?.?

Taky jsem se divila, že se obyčejné vyčuranosti dnes říká inteligence. [velký smích]

Jo jo, tak to dneska chodí! [mrknutí jedním okem]

322247

30.11.2014 20:49

Příliš inteligentní a příliš líní

RE: Příliš inteligentní a příliš líní

jirzina 176.?.?.?

Mluviti stříbro, mlčeti zlato! Paní Jarmilo, já sama sem občas něco napíšu v jakési rozverné náladě a euforii a myslím to jako vtip. A druhý den, když vidím reakce ostatních, si říkám: proč já, husa, jsem tu blbost psala; mohla jsem ten čas strávit užitečněji! Teď píšu o sobě, na váš příspěvek tím vůbec nenarážím! V něm jsem nic hloupého ani nepatřičného nenašla. Napsala jste pouze, a podotýkám, že velice slušně!, na rozdíl od některých zdejších přispěvatelů, svůj názor.

Také je mi záhadou, proč po vás pan Stwora tak vyjel! Ale možná má ty své dny, jak to teď muži mívají [velký smích] nebo už klimakterické obtíže [chechtot] (četla jsem, že je PRÝ muži mají také).

Ale měl by s tím něco dělat a trošku si ty hormony uklidnit, protože si vyhání lidi. [zmaten]

322344

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

stalo se už smutným pravidlem, že na konci měsíce musím uvřejňovat tenhle křiklavý rámeček s prosbou o pomoc. Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím uvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Děkuji.

Ve zkratce

Přidusit, povolit. Přidusit, povolit. Prymula si to užívá28.09.20 19:12 Česká republika 1

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 8

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 2

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
17,42 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,24 Kč
100 japonských jenů
22,10 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
29,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 898,19 Kč
1 unce stříbra
550,55 Kč
Bitcoin
249 255,51 Kč

Poslední aktualizace: 29.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 54 606 329