Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané M.P.

Nalezeno 199 příspěveků, 1 IP adresa

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

14.09.2014 11:50

Bankovnictví pravdy a lží

RE: .

M.P. 194.?.?.?

Je to zkopírovaný starý článek, který jsem před několika měsíci četl na dfensovi:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014072103

Miloslav Ponkrác

317403

30.07.2014 17:38

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: stačil by jeden zákon....a schválit ho

M.P. 194.?.?.?

„Ovšem pozor! To, co si přeje "demokratická většina" bývá obvykle považováno za správné. S touto premisou přece stojí a padá demokracie … Nyní důležitá otázka, pane Ponkráci. Je-li špatné to, co si přeje většina, KDO MÁ PRÁVO URČIT, CO JE SPRÁVNÉ?“

Slova, slova, slova. Bez významu.

Pokud jste si určil definici: Správné = většinové, pak jste si sám odpověděl.

Podle VAŠÍ DEFINICE správnosti má zcela bez diskuse právo většina určit co je správné ve významu správné jak jí definuje VojtaIL. (I když slovo „právo“ zde nemá co dělat, protože většina to určit musí, jinou možnost definice „správné“ podle VojtyIL není přípustná.)

Podobné manipulace, kdy se význam nahradí slovem, a pak kejkly se slovy se nepozorným lidem tvrdí hlouposti, takových jsou miliardy.

---

Stačí si dávat pozor a odlišit „slovo“ a „význam slova“ a začnete mít v diskusi se mnou, nebo s jinýmn pozorným člověkem, obrovský problém.

1) Jste si jist, že slovo „správné“ má význam, který jste napsal, Já o tom přesvědčen nejsem.

2) Co je správné je určeno vyššími silami, než je člověk. Člověk ve své nabubřelosti se považuje za pána světa, jako kdyby snad on všechno určoval. Člověk neurčuje téměř nic, jeho moc je vlemi malá, ačkoli se ve svém egu domnívá, že je mocný.

Určuje snad člověk, jak budou fungovat fyzikální zákony? Ptá se gravitace člověka, jak má fungovat? Ptala se někdy hvězda Alfa Centauri člověka, jak má svítit?

Stejně tak se příroda a vesmír neptá člověka, národů ani států, co je správné. Buď bude jednat „správně“, nebo je nahradí v historicky krátké době jiné státy, jiné národy.

Jednoduše je vyšší princip, a pokud půjde člověk, národ, stát proti nim, má smůlu. Nikdo se nikoho nebude ptát, co on – člověk – považuje za správné.

Národ, stát, lidstvo, které se budu protivit a zapomene na spojení s vyššími principy světa, ty prostě vesmír a příroda vyhladí. Hotovo, dvacet.

Můžete si filozofovat do alelujá na téma správnost jak chcete.

---

Miloslav Ponkrác

314429

30.07.2014 15:29

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: blbost

M.P. 194.?.?.?

Zřejmě reagujete na něco jiného, než jsem psal.

314421

30.07.2014 15:25

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: řadové zaměstnance nepeskovat!

M.P. 194.?.?.?

Až příště budu kupovat rohlík, nejdřív si udělám třicet doktorátů z atomové fyziky. Předtím si nastuduji seznam zaměstnanců obchodu a jejich postavení a odpovědnosti. Určitě si přečtu výroční zprávy celé firmy. Ale obávám se, že to stále nebude stačit.

Já mám jasno, kdokoli pracující pro firmu, a určený firmou pro práci se zákazníky je pro mě zástupce firmy. Každý z nich. Seřvu toho, kdo mi udělá problém. Je mi jedno, jestli to má nebo nemá nařízeno.

Ten čičmunda je placen firmou a ustaven firmou. Jak to mají ve firmě organizované, je mi egál. Penízky od firmy mu nesmrdí, ale nespokojený zákazník ano. Chceme plusy, nechceme mínusy.

To, co podporoujete je přesně stav, který vedl k tomuto chaosu, kde jsme. Totiž ke stavu, kdy nikdo nemá odpovědnost, všichni jsou chudinky („bé bé fňuk fňuk“) a každý podvedený, ošizený, okradený si může tak akorát nic. A Ti co ho osobně okradli a podvedli, jsou chudinky, na které se nic nesmí („fňuk fňuk, fňuky fňuk“).

Ten pojišťovák, co mě jde okrást, to velmi dobře ví, a není to žádný chudák. Prodavačka, co mi markuje špatnou cenu, a po mém upozornění, že by to měla napravit dostala přesně akorát možnost to bez řvaní a nepříjemných důsledků napravit. Ale ona namísto toho brečí, jaká je chudinka a posílá mě na informace.

Ano, nikdo nemá zodpovědnost. Všichni ze sebe podle vzoru jednoho etnika dělají utlačované chudáky. Všichni mají totiž jedině práva. Nic více.

Takže to tedy ne.

314420

30.07.2014 15:13

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Špionáž v CPU

M.P. 194.?.?.?

1) Myslím, že je škodlivý kód nejlepší nacpat tam, kde bude nejhůře k nalezení a nejefektivněji udělá co je třeba.

2) Ačkoli to mezi řádky vyplynulo už vícekrát, píši to explicitně: Není to pouze škodlivý kód, který může být problém a pomůckou při špionáži či škodění. Je řada věcí, které jsou problémem, i když se nespustí žádný kód.

3) Je otázkou max. několika let, kdy v x86 AMD/Intel procesoru tu síťovou kartu budete mít. Mimochodem, v řadě nex86 procesorů už integrovaná je řadu let.

4) Kód v cpu nemusí být specializovaný na operační systém. Při vhodném napsání bude působit univerzálně.

---

P.S.: Máte příliš malou fantazii. Právě lidé, kteří si myslí, že toto už je nelze použít ke škodění či špionáži, jsou nejlepším přítelem těch škůdců. Věřte, že zneužít se dá naprosto všechno, naprosto myslitelnými i nemyslitelnými způsoby, a to nejen těmi, které zavrhujete, ale dokonce takové, které vás ani nenapadnou a mnohonásobně překračují vaší nejbujnější fantazii. Jakmile kdokoli řekne „toto a toto nemůže škodit“, pak je naprostá jistota, že se mýlí.

Představa, že něco je bezpečné a nevyužitelné k destrukci – je představa naivní.

314418

29.07.2014 23:04

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: Moje slova se naplnila !

M.P. 194.?.?.?

Přesně tak to bohužel je.

Mám poslední příspěvek, který mi pan Stwora vyměřil, a tak už nic více nenapíši a na nic nezareaguji.

Před několika lety jsem přestal litovat tyhle plačky. Došlo k tomu na základě šoku. Zachránil jsem v Brně přepadenou ženu a ubránil jí před útočníkem.

Následné reakce žen mě ovšem hluboce zklamaly. Kdykoli jsme nějaké řekl, že jsem zasáhl (a žádnou další informaci), okamžitě se začaly zajímat, zda jsem útočníkovi neublížil, nebyl na něho příliš agresivní. Osud přepadené ženy žádnou jinou ženu ani v nejmenším nezajímal. Zkusil jsem přes stovku žen, nenašla se žádná normální se selským rozumem. (Zdůrazňuji že nevěděly, že k boji ani nedošlo, protože jsem útočníka vystrašil natolik, že se zdekoval.)

Pochopil jsem, co se stane každému, kdo zachrání nějakou ženu. Bude na to sám. Bude riskovat zranění útočníkem. Ženy jako jeden šik budou stát za útočníkem, a proti obránci. Soudci budou obránce tahat po soudem a výsleších. A nikdo se takového chlapa nezastane.

Dnes už chápu, jak je možné, že někdo znásilní ženu 100 metrů od zastávky se 14 lidmi. Nedivím se tomu. Samy ženy si tak muže vychovaly a podporovaly. Komu nebylo přepadávání žen lhostejné, byl odstraněn za podpory žen i soudů.

Toto je bpohužel česká povaha. I když někdo pomůže, Češi ho dokopou.

Od té doby plačky viz článek mě nechávají chladným. Prostě Češi a zejména Češky jsou proti změně statusu quo, a pokud někdo něco pro ně udělá, oni ho zradí. Bez uzardění a jako správné.

Není vcelku divu, že psychopati v Česku a ponižování má pré.

314353

29.07.2014 22:52

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: stačil by jeden zákon....a schválit ho

M.P. 194.?.?.?

V Česku byly elity vyhlazovány. Už vlastně za Bílé hory 1620. Ale pak je začali vyhlazovat nacisti, pak komunisti, a dnes je vyhání pryč stav v tomto státě.

Ve druhé světové válce došlo k vyhlazování zdaleka nejen Židů, mimo jiné měli být vyhlazeni i třeba Slované. Došlo také k vyhlazování Romů třeba. Japonci zase za druhé světové války genocidovaly Korejce (důsledkem je vznik fanatického válečného státu KLDR), nebo Číňany.

Ve své podstatě Hitler i 2. světová válka vznikla nenažraností vítězí 1. světové války, kteří dovedli Německo do stavu, kdy nemělo vůbec co ztratit. A navíc Anglie a Francie přímo podporovala Hitlera na počítku války – tu jim darovali Mnichovskou zradou Česko, tu další, protože pokrytecky se radovali, že Hitler zničí Rusko a bude to fajn.

Ale přesto, jaký smysl má k tomuto otázka: „Bylo to správné?“. Zejména západní smět se evidentně otázkami dobra/zla neřídí. Jen tak pro své kratochvíle Západ tu vybombarduje Lybie, tu Afghánistán, tu nasadí a podporuje psychopatické fašisty na Ukrajině, atd.

Momentálně Česko uznává jedinou definice dobra: Zisk velkých žraloků. Cokoli jim zvětší zisk, je největší dobro. Cokoli jim ho zkrátí nebo ohrozí je zlo. Takto s tím notuje většina Čechů. A události se dějí v souladu s tím. Kdo není miliardář, je podčlověk a tak je vydíraný. Odbory jsou špatné, jsou to paraziti, jsou to zlo, protože snižují zisky miliardářů. Tak jsme je jako Česi efektivně vykastrovali. A najednou pokrytecký článek, plačka největší. Dokud se nebude rýt držkou pořádně v Zemi, Češi nic nezmění. Zatím je to evidetně hodně málo.

314351

29.07.2014 15:18

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: stačil by jeden zákon....a schválit ho

M.P. 194.?.?.?

Já jsem nepsal nic o zařazení do kategorií správné/špatné. Protože to nemá smysl.

Většina Čechů signalizuje a svými myšlenkami, slovy a činy dává najevo všem kolem, že si přeje prožít, to co právě prožívá. A že to chtějí prožít ještě v drsnější verzi.

Právě proto nechápu články jako je tento, stejně tak už jsme imunní vůči podobným plačkům. Protože kdykoli mohou, tak to – často velmi vědomě – podporují.

Vždyť by stačila spolupráce lidí, a všechno toto by do měsíce zmizelo. I bez zásahu vlády či policie. Stačilo by vědět, že jedinec není sám, a že pachatelé nebudou tlačit ke zdi jednoho. A najednou v těch ponižováních nejde pokračovat.

Jinak řečeno, já jsem jenom psal, co si Češi přejí, a tvoří to svými činy a postoji.

Jestli je to dobré či špatné, je jiná kategorie a jiné téma. Z dlouhodobého hlediska je vše dobro, protože si člověk vymáchá důkladně v tom, co si přál. A zjistí, zda si to přeje dále a zda to chce nechat či změnit. Bude bohatší o životní zkušenost.

314311

29.07.2014 15:00

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: stačil by jeden zákon....a schválit ho

M.P. 194.?.?.?

Klacky nic nezměníte.

Ti vlastizrádci ve vládě jsou, protože je velká část lidí volí. Podívejte se kolem sebe, kolik procent lidí volí největší vlastizrádce – a ještě řvou, že ten konečně nás vyzvedne výše.

Podívejte se, kolik lidí volila Kalouska – nejlepšího ministra financí (TOP09, předtím KDU-ČSL). Kolik procent lidí chtělo volit Schwarzenberka, ze kterého zrádcovství a vlastenectví kouká na sto honů. Kolik procent lidí volí vlastizrádce Babiše, který si do vlády přišel jenom zatunelovat a ohnout věci pro sebe. A tak by se dalo pokračovat dál a dál.

To není chyba politiků. Když je vymlátíte klacky, neodstraníte tu základní chybu, totiž obdiv Čechů k vlastizrádcům a kriminálníkům. Takže po revoluci tam bude mít stejnou vládu s vlastizrádci, jen jiným obsazením.

Chyba jen v těch prostých lidech. Kteří pláčou, ale zároveň to podporují nejmohutněji co jde.

314306

29.07.2014 14:54

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: blbost

M.P. 194.?.?.?

A to podepisuji.

Článek, stejně jako mnoho dalších jsou jenom plačky. Ale hnout zadkem a něco udělat, tak to ne.

A když někdo něco dělá, tak mu ostatní pokud možno nepomůžou nebo dokonce blokují. Jestliže si zaměstnanci vzájemně nedosvědčí co se tam děje, pak si plně a zcela zaslouží, aby je dusili. CO jiného chcete očekávat?

Kdyby Češi za sebou stáli, a ať by nabrali, koho by nabrali, většina by nemlčela, ono by se to zlepšilo automaticky.

---

Když mi nějaký zaměstnanec říká: „Já za to nemůžu, mám to nařízeno“, odpovídám: „Pro mě jste firma a zástupce firmy, takže za to můžete.“

Nikdo za nic nemůže a všichni očekávají, že někdo druhý to zlepší. A ono ne. Čím to asi bude?

---

Ve kterých státech by bylo možné, aby oběť napadení byla vláčena po soudech, zda příliš neublížila útočníkovi? Ve kterých státech by bylo možné takové řádění exekutorů? A tak bych mohl pokračovat tisícovkou dalšího.

Naopak, tito lidé, kteří pláčou, se na tom spolupodílejí, a ve svém důsledku si své neštěstí a postavení plně zaslouží. Po letech mi to už dávno došlo.

314304

29.07.2014 13:23

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Špionáž v CPU

M.P. 194.?.?.?

Jen taková otázka: Víte o tom, že procesory AMD/Intel rok od roku obsahují v čipu čím dál více věcí?

Například dnes už obsahují paměťový řadič, často regulátor napětí, často grafickou kartu a blíží se doba, kdy bude standardem mít v procesoru i čipset.

Tedy jinak řečeno, bude to procesor, který bude komunikovat se všemi zařízeními včetně té klávesnice a dalšími a má ji prímo pod palcem.

To, že se procesor nazývá procesorem, neznamená, že neobsahuje mnohem více, než jenom to výpočetní jádro.

Za pár let budete mít v procesoru celou základní desku! Už teď je polovina dřívější základní desky součástí procesorů x86.

Stále ještě trváte na tom, že procesor neví … ? On už ví, nebo začíná vědět, pane!!!

314288

29.07.2014 13:16

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: zaostalost

M.P. 194.?.?.?

„Běžně napsaný kód jako třeba kernel Linuxu a pomocné programy s tou možností nepočítá a dekódování pro více instrukcí současně už přináší jen složitost navíc.“

Běžně napsanému kódu je jedno, kolik instrukcí se dekóduje naráz, protože je většinou napsaný ve vyšší programovacím jazyce, a tyto detaily řeší kompilátor.

---

„Více registrů zase znamená horší přepínání tasků - ukládá se více dat a co získáte na jedné straně na druhé zase ztratíte.“

Já už nemám sílu na tyhle lži reagovat.

To se řeší velice jednoduše, a tak to má i x86 procesor. Procesor nabídne dvojice strojových instrukcí, která uloží všechny registry a pak obnoví. Hotovo – přepínání tasků je pak efektivní i s tisícovkou registrů.

---

„Věřil bych, že plné paralalizace dosáhne jen ručně optimalizovaný kód v asembleru se znalostí architektury.“

Je to ovšem jenom víra, a ještě nepravdivá.

---

„Mimochodem kdysi jsem viděl zoufalý pokus psaní kódu na Pentium přímo v Asembleru s optimalizací na více instrukcí současně v jednom hodinovém taktu.“

Ano, já jsem takových pokusů udělal hodně. Dnes vím, že je klidně možné i na x86 dosáhnout několika desítek operací v jednom taktu. Když to ručně zoptimalizujete.

---

„Čtěte si mezi řádky co je libo. U AMD/Intel x86 architektury většinou frekvence výkonu odpovídá. Některé CPU jsou při stejné frekkvenci +- 10 až 20%, ale třeba dnešní Intel core na 3,5GHz budou rychlejší než něco třetinovém taktu.“

Milý pane, Elbrus není AMD/Intel x86 architektura, víme? Srovnávat jablka a hrušky znamená „nerozumím tomu a neorientuji se“.

---

„A velké množství aplikací je v této x86 architektuře napsáno a zdrojáky k rekompilaci nejsou dostupné. Pokud na Elbrusu pustíte Win8 tak bohužel slabší bude - a to by bylo v našich krajích asi nejčastější použití.“

Viz má odpověď o odstavec výše.

---

„Mimochodem často se mi stává, že počítač nestíhá, ale nemůže za to CPU. Třeba snímáte data z A/D karty a generujete trvale 100kByte/s a s tím mají i dnešní disky co dělat. Než se to protlačí přes NTFS, tak to vyžere skoro všechny prostředky CPU.“

Také se dá zapisovat naráz větší blok dat, není třeba to psát po bajtu. Nedostatečný výkon počítače je v první řadě synonymum pro „neschopný programátor“, zvláště pokud si to programujete sám.

---

Miloslav Ponkrác

314287

29.07.2014 13:08

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: stačil by jeden zákon....a schválit ho

M.P. 194.?.?.?

Proboha! Média i 90 % lidí mají v zásobě nálož argumentů: „Každý může být bohatý“, „Chcete trestat úspěšné? To je jen u nás malá čecháčkovská závist“, „Zaměstnanci mají u nás příliš vysoká práva.“, „Vy chcete socialismus, soudruhu?“, „Stát by neměl omezovat firmy“, „Každý zaměstnanec přeci nastupuje a podepisuje pracovní smlouvu dobrovolně, nemusí ji podepisovat“, „Češi dávájí přednost lacinému zboží před kvalitou“ – a spousta dalších pitomostí.

314285

29.07.2014 13:01

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: Hypermarkety nikdy nezkrachují

M.P. 194.?.?.?

„Obchody jsou jediným místem, kde je si člověk se sebemenším obnosem připadá, že má v tomto státě nějaká práva.“

Já si tam tedy připadám jako podčlověk. Do obchodů chodím nerad.

Každý druhý nákup se mě pokusí Tesco, Kaufland, dříve OBI ošidit namarkováním vyšší ceny, než byla na cenovkách. Už jen to by měly být důvodem k likvidačním pokutám těchto firem, tedy v civilizované zemi, kde platí nějaké právo.

V poslední době už začínám být tvrdě proti, a když jsem před několika dny v Kauflandě řekl prodavačce, že opravdu na kartu nezadám PIN na o 40 % vyšší cenu proti cenovce, ale počkám, dokud tam nebude správná cena. A ne, nepůjdu na informace, trvám na správné ceně hned na pokladně – jinak volám policii, tak to najednou šlo. Pám za mnou na mě začal řvát, že má manželku prodavačku a nemají to lehké, abych toho nechal – hrdinů, co dělají machry za cizí peníze, když to platí někdo jiný je v Česku evidentně dvanáct do tuctu.

V OBI Prostějov mě zase okradla ochranka. Chtěla ukázat zboží, já jí ho ukázal, a tím mi ho zabavili. Bylo v pořádku, řádně zaplacené, ale potřebují vykazovat zloděje. Tak jsem na ně zavolal policii. OBI nemělo jediný důkaz proti mně, ale zboží mi nevrátilo a přestupková úřad Prostějov mi doporučil obrátit se na občanskoprávní soud. (A platit si právníka.) Takže OBI Prostějov mi zabavilo řádně zaplacené zboží, což jsem v přestupkovém řízení prokázal pokladní stvrzenkou a výpisem z banky, kde platba kartou OBI došla. Nicméně OBI Prostějov mé zboží opět uvedlo znovu do prodeje. To je nový druh kapitalismu.

Chodím do obchodů hrozně nerad, protože si připadám jako podčlověk, se kterým chtějí vymetat. Snažím se, pokud možno, nakupovat na internetu, nebo někde, kde pokud možno nepotkám tyhle ksindly.

Miloslav Ponkrác

314284

28.07.2014 21:49

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: zaostalost

M.P. 194.?.?.?

Rasperry Pi jede na ARM 11, což je technologie v nejlepším případě 45 nm, ale třeba také 90nm. V těchto hodnotách snížení nm sníží spotřebu.

Ale my se tu bavíme o x86 procesorech, a Elbrus má 32 nm, a v x86 obecně už mluvíme o blízkosti 10 nm. V těchto hodnotách už nižší nm neznamenají nižší spotřebu.

Kromě toho jste špatně použil slovo „proto“ ve vaší druhé větě. Slovo „proto“ označuje vztah příčiny a důsledky a ten mezi první a druhou větou není, ačkoli se myslně domníváte, že je.

Spotřeba PC klesá. Moje 5 let staré PC, který obsahuje AMD Phenom II X4 955, 3,2 GHz, 35 nm, mi v běžném režimu komplet (tedy komplet PC včetně procesory, základní desky, grafické karty, hard disků, atd.) bere 45 W. Nebyl by problém ho uchladit pasivně bez jediného větráku. A výkonu je tam šílený nadbytek.

Dnes bych klidně postavil výkonnější PC s daleko nižší spotřebou, kdybych stavěl PC dnes. A uchladil by ho i pasivně daleko snáze.

Spotřeba PC klesá, a to dost značně.

Ovšem pokud si stavíte herní kombajn, tak samozřejmě ne. Pokud si z Raspberry Pi uděláte herní kombajn stejného grafického a procesorového výkonu, nbude žrát několikanásobek oproti PC.

314228

27.07.2014 23:59

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Špionáž v CPU

M.P. 194.?.?.?

1) Cokoli, co se dá udělat programem, se dá realizovat také přímo elektronickým obvodem. Není v tom rozdíl. Jediný rozdíl je v tom, že pokud program překlopíte do formy čipu, je mnohonásobně rychlejší a se zlomkem spotřeby elektřiny.

2) Víte o tom, že poslední x86 procesory obsahují přímé strojové instrukce třeba pro kryptování (http://en.wikipedia.org/wiki/AES_instruction_set), a mnoho dalších strojových instrukcí poměrně velmi vysoké úrovně? I když jim nebude procesor přesně rozumět, vidíte ty možnosti?

3) Procesor může dovolit pro nějaký škodlivý kód, začínající tajnou instrukcí, jej vykonávat bez omezení práv. Jak jistě víte, procesor je základní jednotka, která hlídá, co který kód smí a co nesmí. Procesor realizuje ochranu paměti, stejně jako ochranu kódů (v procesoru x86 ring 0–3, stejně jak ochranu stránek). A mnohé další. Už jen možnost poskytnout škodlivému kódu vypnutí ochran je devastující.

4) Procesor sám může obsahovat nějaký kód k vykonání.

5) Procesor může předat identifikaci programu, třeba jeho id.

A mnohé, mnohé další.

314183

27.07.2014 23:47

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: zaostalost

M.P. 194.?.?.?

Mýtus potřebného výkonu

Já mám v počítači čtyřjádrový procesor AMD Phenom II X4 3,2 GHz, který je podtaktovaný (pomocí Cool'n'Quiet) na 800 MHz a podvoltovaný.

Jeho vytížení je 3 %, tedy stále má procesor 33 × větší výkon, než je třeba.

Pro zajímavost jsem pustil všechny programy co používat a nechal přehrávat náročnější film ve video – zátěž 14 %, tedy stále má procesor více, jak 7 × větší výkon, než je třeba.

Mýtus, že frekvence znamená výkon

Pokud jste znalý člověk, měl byste vědět, že frekvence 1,3 GHz neříká ještě nic o výkonu. Procesor s frekvencí 1,3 GHz může mít klidně výkone stejný jako 100 MHz Intel, nebo také jako 300 GHz Intel.

To znamená věta „1,3 GHz je málo“ je rozpoznávací věta, kde mezi řádky čteme „já tomu nerozumím a neorinetuji se“.

Mýtus, že více jak 3 instrukce/takt nepřináší zlepšení

U jakékoli firmy zjistí, že co nedokáží oni, nemá smysl. Myslím, že prohlédat marketinkové lži by mělo být ve výbavě dnešního člověka.

O tom, kolik instrukcí paralelně má smysl, rozhoduje chytrost obvodu zpracovávajího obvodu a chytrost zvolení strojových instrukcí procesoru.

U x86 procesorů a jejich strojového kódu, kde instrukční sada vynucuje neustálé instrukce skoku, protože podmíněné strojové instrukce jsou chabé, je možnost paralelního zpracování slabá, protože dochází ke ztrátách ze skoků.

U procesorů, třeba ARM nebo Elbrus lze vytvářet velmi dlouhé sekvence strojových instrukcí bez skoků a procesory pak mohou velmi profitovat z velkého množství paralelních instrukcí naráz.

Pokud procesor dokáže dostatečně dobře žonglovat s registry a závislostmi, pak není problém mít 100 instrukcí za takt a profitovat z toho. Jen je to velmi těžké navrhnout, a potřebujete k tomu ortogonální sadu strojových instrukcí, což má většina rozumných procesorů, ale x86 strojová sada je všecno možné, jenom ne ortogonální.

Právě proto se výkonné procesory vydávají cestou vlastních strojových architektur, jako Elbrus, a x86 procesory jsou jen ve druhé řadě jako emulace.

314182

27.07.2014 20:59

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: zaostalost

M.P. 194.?.?.?

1) Broadwell procesory jsou úspornější, kterou dosahují vylepšení elektrickoého zapojení, nikoli proto, že jedou na nižších nm. To už jsem tu psal, ale Vy máte v hlavě jen emoce a soudruhy, takže je zbytečné s Vámi diskutovat.

2) Jděte už do háje, pane soudruhu (píšu takto urážlivě, protože jste tu už napsal mnoho „soudružských“ a emocionálních příspěvků bez jediné argumentace).

314169

27.07.2014 20:47

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: BMW a komunisticti soudruzi

M.P. 194.?.?.?

Čína nedovolí žádnou výrobu aut ve své zemi, pokud 60 % nevlastní Číňan. A má to už i své důsledky.

Soudruzi z USA, Německa, apod. (abych použil Vaše oslovení) poté, co se rozhodli ušetřit za každou cenu zjišťují, že předali Číňanům veškeré know how. Kromě samozřejmého kopírování, které se dalo v Číně čekat, už začínají vznikat i docela dobré čínské značky aut. Samozřejmě inspirované tím, co jim soudruzi z USA a Neměcka předali, aby ušetřili nějaký ten pětník na mzdách.

Ony technologie, znalosti, postupy a další mají jednu tu vlastnost, že je může převzít jakákoli země. V každém zemi nejdete dostatek chytrých a talentovaných lidí, protože jsou statisticky rozloženi tak nějak stále stejně v populaci.

Také mi neušlo, že automobilový západní průmysl má problémy, a musel být mohutně dotován ze stran státních dotací, a byly tu i mnohé krachy. Tedy automobilový průmysl jako takový musí podle zákona nabídky a poptávky zlevnit. A stejně tak vím, že Západ silou mocí nastavuje překážky, aby zde Číňané nemohli prodávat auta, ale kdo ví, jak dlouho to půjde. Protože ekvivalentní cena nového čínského auta je právě těch 30000 Kč. A je jasné, kdo pro ty překážky lobuje.

A znovu, dále na Vás nereaguji.

314167

27.07.2014 20:41

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: BMW a komunisticti soudruzi

M.P. 194.?.?.?

„Libi se mi blaboly soudruhu …“

J8 jsem už dávno pochopil, že jste jako provokatér. Být na mém diskusním fóru, tak Vaše příspěvku smažu, protože kromě urážek a vybíjení emocí, že jiní nemají stejné názory jako Vy, jste nic jiného nedokázal.

Znám mnoho velmi bohatých lidí. Většina se vyznačuje tím, že své bohatství nepotřebuje dávat na odiv, a často byste je za bohaté ani netipoval. Ze začátku mě to mátlo, později jsem pochopil, že jenom zakomplexovaní jedinci si nevědí rady, a potřebují mít vše podle módy a značkové.

Pokud se někdo chvástá, že má BMW, jedno je jasné, není opravdu bohatý, a potřebuje si něco dokazovat. Bohatý prostě ví, že má nějaké auto, co mu vyhovuje a dobře jezdí.

A dovolte, abych na žádný Váš „příspěvek“ už dále nereagoval, protože není na co.

314166

27.07.2014 20:34

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: ruska technologie

M.P. 194.?.?.?

Nechcete, prosím Vás, si nalézt někoho na stejně nízké duševní úrovni a stejně nulové argumentační úrovně, jako jste Vy, a s ním zapřádat diskuse? Bude to přínos jak pro Vás, tak pro jiné.

Studená válka bohužel stále trvá.

Pokud jde o kulturní úroveň, pak jsem viděl a poznal kulturu mnoha zemí, a ruská kultura je rozhodně o několik tříd výše, než americká. To vidím zcela jednoznačně. Stejně jako je výše třeba japonská kultura.

Pokud jde o materiální úroveň, pak je USA i Západ zatím stále výše, než Rusko, a Čína. Nicméně zatímco Západ (všetně Česka) materiálně stále klesá, Východ roste.

Barrack Obama jim z USA dělá kůlničku na dříví. V Evropě dělá zase kůlničku na dříví Brusel. Ohledně budoucnosti Západu bych toho moc nesázel, a ne že bych z toho měl radost. Protože důsledky v Evropě, i v Česku budou strašné.

314165

27.07.2014 20:24

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: 32nm zoufala ruska bida

M.P. 194.?.?.?

Kde jsme u nás, prosím, se sw, na špici?

V sw jsme přesně v pozici těch montoven, a to ještě jenom možná. Mohutně se tu instaluje a udržuje cizí, tedy zahraniční sw. Kde se, pěkně prosím, tady vyvíjí český originální sw, který zná celý svět?

Ohledně biotechnologií, biomedicíny, nanotechnologií nemám znalosti a informace, navíc jsou to široké názvy. Ale v sw vím, jak to jde. A předpokládám, že v těch bio- a nano- to bude podobné.

314164

27.07.2014 16:04

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: zaostalost

M.P. 194.?.?.?

V tom případě jako normální uživatel v roce 2014 si kupte Intel či AMD.

Jestli se procesor vyplatí, záleží na ceně a podpoře. Na abclinuxu.cz zmiňovali cenu procesoru 630 rublů (asi 350 Kč), čemuž já osobně nevěřím, a myslím že bude dražší.

Elbrus-8C vyjde v říjnu 2014, nějaký měsíc si počkáme na základní desky, pokud je neudělají v předstihu. A pak by to za pokus možná stálo.

Již existující Elbrus-4C je slabý kousek proti Intelu či AMD.

314155

27.07.2014 14:42

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: 32nm zoufala ruska bida

M.P. 194.?.?.?

Ano, v čem je Česko na velice dobré úrovni prosím?

A pak to porovnejte s dobou před 1989, kde jsme byli na velice dobré úrovni v mnoha oborech.

Navíc lidi hloupnou. Mládež už na rozdíl od starší generace umí kulové (v průměru). Česko ještě jakž takž zachraňuje ta starší generace, ale jakmile ta vymře, budeme rádi, když Češi budou schopni alespoň číst a psát. Protože tímto tempem budou lidi za chvíli považovat za odborníka už jen toho, kdo přečte větu Emá má maso.

314151

27.07.2014 14:38

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: dotaz

M.P. 194.?.?.?

Elbrus už samozřejmě existuje a mnoho let. Tento článek o novém modelu Elbrusu, x-tém v řadě.

Já čekám na čínské auto za 30 000 Kč, je to jen otázkou krátkého času. Vzhledem k životnosti i ceně servisu běžného západního auta je jakákoli větší cena dost předražená.

Třeba zrovna to BMW už je tak šizeného auto, že jakýkoli čínský šrot vzniklý tím, co uklízečka zamete z podlahy bude lepší. Viz od odborníka:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014051802

314150

27.07.2014 14:31

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: ruska technologie

M.P. 194.?.?.?

„Standarty nebyly minene metricke miry, ale ruzne standarty komunikacni, elektronicke, softwarove (napr. bezpecnostni). Rusove meli zbrane, ktere spolu nebyly schopne komunikovat.“

Jenže základním standardem jsou právě standardní fyzikální veličiny, to je ten metr, kilogram, a další.

Ve skutečnosti vlastně fyzici a technici, kteří počítačí chtě nechtě v SI jednotkách, protože celá fyzika a fyzikální zákony jsou na tom postavené. A předávají to firmám, kteří do toho pletou inče, stopy, libry, Fahrenheity, míle, atd. Už je tady je základní komunikační problém, a mnoho tehcniky už jim kvůli tomu selhalo, včetně jedné velmi drahé kosmické družice za miliardy.

Jediný důvod, proč Američané neumírají je, že žádná jiná země naní tak agresivní, jako je USA. Protože Rusové či Číňané a řada dalších států by klidně ty drony do USA posílat mohli a klidně jim tam vystřílet Brooklyn, nebo Pasadenu, tu to, tu ono. Ale protože žádný stát není tak psychopaticky agresivní jako USA, tak nikoho ještě toto zvěrstvo nenapadlo opakovat.

Ale pokud by USA opravdu dohnalo větší stát do války a začalo se válčit přímo na území USA, tak toto ještě USA ani NATO odzkoušené nemá. Jako jediný stát na světě. A myslím, že by to byl konec USA velmi rychle. Poté, co by nebyl benzín, ani obchoďáky, ani hamburgry a nedalo se to napsat na facebook, kdo ví, jak by to se silou USA a občanů dopadlo.

314149

27.07.2014 14:17

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: ruska technologie

M.P. 194.?.?.?

To právě nejsou. Ano, když kolona nejmodernějších letadel to nasype na křováky v chatrčích žijící středověkým životem, tak to asi ano.

Ale v rovnějších soubojích, tedy vůči Číně a Rusku bychom minimální počet obětí na straně Američanů asi hledali těžko.

Je otázkou, jestli to co říkáte o minimum amerických obětí při válce je pravda, nebo je to jenom zdání, protože si Američané troufali pouze na velmi slabé oběti.

Zatímco Rusko válčilo i se silnějšími nepříteli, než je samo, a války vyhrálo. Od dob Napoleaona nepočítaně.

Jsem přesvědčen, že kdyby Američani a USA měli vydržet to, co muselo vydržet Rusko, že by USA už bylo vyhlazeno a neexistovalo.

USA zatím mělo klídeček, nikdo na USA neútočil, v USA se nikdy obranná válka ze strany Američanů nevedla, a USA útočilo pouze na velmi slabé oběti.

Jsem přesvědčen, že USA vůči stejně silnému nepříteli by si vedlo velmi velmi špatně. Proto se tomu vyhýbá, co to jde.

314148

27.07.2014 14:04

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Ono to s

M.P. 194.?.?.?

Je to přesně tak, jak říkáte. V hw i sw komunitě před 10 lety byly nadprůměrné znalosti. Ovšem kdeže loňské sněhy jsou.

A to platí téměř pro všechny obory a koníčkuy lidské činnosti. Zdaleka nejen pro hw.

Dne ty znalosti není ani odkud načerpat. Odborné knihy o hw i asw píší neznalci. Webové odborné servery píší neznalci, kteří v Česku fakticky nedělají nic jiného, než kradou anglické články a přepisují je i s chlupama (v tomto je mistrem diit.cz). A logicky mají lepší znalosti angličtiny a reklamních materiálů výrobců, ale odborné znalosti nemají.

Sám jsem si to zkusil a napsal pár odborných článků. Dnes není problém napsal knihu, která převyšuje ostatní o 10 řádů, protože mezi slepými jednooký králem. Napsal jsem třeba knihu „PHP a MySQL bez předchozích znalostí“, kde jsem jen pěkně ve starém stylu a úplně popsal webového programování a databází pro lidi, kteří to nikdy nedělali. Kniha trhá prodejní rekordy doslova.

Prostě jsem pochopil, že i když někdo chce něco vědět, nemá odkud. A pokud máte znlosti, pište, nebo se uplatňujte. V té bandě ostatní masy hochštaplerů dnes není snadné někoho převýšit.

314147

27.07.2014 13:55

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Ono to s

M.P. 194.?.?.?

To bohužel není realita, to je ideologie s klapkami na očích od lidí, kteří si myslí, že PC si všichni dělají na výkonné hry. Neschopní jiného pohledu, bohužel.

314146

27.07.2014 13:54

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Ono to s

M.P. 194.?.?.?

Dal jste dohromady několik nesouvisejících věcí.

1) Grafické čipy používané pro vědeckotechnické výpočty a superpočítače jsou jiná věc, ačkoli je podle stylu „hodinky jako holínky“ dáváte do jedné lajny. Určitě to není běžné PC.

2) Minulý rok se hodně dávaly grafické čipy, a hodně se prodávaly grafické karty jako těžební nástroj pro Bitecoiny, Litecoiny, atd. To způsobí obrovský nárost jejich prodejů, ale toto není opět běžné PC. A toto je labutí píseň i v této nice, protože dále už můžete konkurovat jen ASIO obvody, grafiky na to začínají být slabé.

3) To, kolik složíte herních počítačů konkrétně Vy, nehraje v milónech vyrobených PC žádnou podstatnou roli. Třeba jste známý v komunitě hráčů, a jste anomálie. A hráči si o Vás řeknou a chodí za Vámi. A nebo je to jinak.

Já třeba osobně neznám nikoho, kdo hraje výkonné hry, a staví si k tomu herně výkonný počítač – a to se pěkně prosím počítači živím a mám ve svémm okolí tisíce, možná desetitisíce PC.

Pokud ovšem statisticky vyrobíte třeba 30 % roční celosvětové produkce PC, pak se omlouvám, a Vaše statistika je plně relevantní z toho co píšete.

---

Takže shrnuto – ad 1) a ad 2) jsou labutí písně grafik. Tak jak jsem psal. Tedy letos vydané akcelerátory/čipy. A to ještě jde o směr, který marketinkově prokopla nvidia, protože bez ní by tato nika grafik nebyla. Ačkoli ji nemám chválit.

Znovu „letos prodané grafické čipy“ jsou přesně ta labutí píseň, o které píši, a letošní a loňský zvýšený nárůst prodejů jde plně za merketinkem nvidie, která ho reklamně propagovala kde mohla.

Navíc trh počítačových her už 2 roky stagnuje, nemá moc co nabídnout a tvůrci her hledají cestu, co a jak dál. Zatím moc nevědí.

---

Grafický výkon čipů je pro většinu aplikací nepodstatný. Výkonných hráčů zase není tolik, jak se zdá. Na internetu sice řvou jako o závod, ale jejich zastoupení v populaci je velmi malé.

A znovu, dnešní cpu a gpu má pro většinu věcí katastrofální nadbytek výkonu. Není třeba více.

---

Jasně jsem se vyjádřil, o jakém trhu versus grafiky mluvím. A stojím si za tím, že integrovaná grafika by stačila do 99,999 % vyrobených PC zcela s přehledem. Protože převážná většina PC není pro hraní výkonných her, ani pro vědeckotechnické výpočty, ani pro těžení coinů. Howgh.

Miloslav Ponkrác

314145

26.07.2014 22:55

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: ruska technologie

M.P. 194.?.?.?

Stejně jako většina světa nevyrábí na svých vlastních linkách, tak ani Elbrus se nebude vyrábět na vlastních linkách. Elbrus-8C se bude vyrábět v TSMC.

---

Na Západě má lidský život cenu nula, stejně jako v Česku. Zrovna ti Američani si s milióny mrtvol při „zavádení demokracie“ do cizích států moc hlavu nedělají.

Kromě toho americké Monsanto riskuje svými produkty životy většiny lidí světa. Česko zase natvrdo zavedlo pro miminka devět povinných vakcín, což není nikde na světě – a následky nikoho netrápí.

Ostatně experiment typu zničíme zdraví Čechů odpadky prodávanými jako potraviny, a ještě budou dražší, než v západních zemích – koho to štve?

Existuje mnoho dogmat o tom, jaký je západ a jaký východ, a dogma o tom, že na západě má člověk a jeho život nějakou cenu na rozdíl od východu je jedno z nich.

---

Co existuje v Rusku za standardy, o tom nemám ponětí. Zato perfektně vím, že USA nedokázalo ani ten základní standard, že by přijali jednotky SI, jako je metr a kilogram. Dokonce si tím jednou zničili i družici, když to pomotali.

Zato to zpátečnické Rusko dokázalo opustit versty a najet na moderní jednotky SI, to skvělé, standardní USA se nedokázalo za staletí oprostit z palců, stop, liber a Fahrenheitů.

Ale jinak máte pravdu. [smích] (konec ironie)

Miloslav Ponkrác

314102

26.07.2014 21:09

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: 32nm zoufala ruska bida

M.P. 194.?.?.?

Ano, a právě proto sakrasticky píši předřečníkovi, že se mýlí. Tón vět snad nenechává nikoho na pochybách, že první odstavec je sarkasmus a ironie vůči předřečníkovi. Stačí si přečíst, na koho reaguji.

314096

26.07.2014 17:24

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: 32nm zoufala ruska bida

M.P. 194.?.?.?

Pokud sovětské továrny dokázaly vyrábět 32 nm, pak byli naopak daleko vepředu. Protože Sovětský svaz skončil jako stát v roce 1991, a pokud již tehdy zvládli 32 nm, kde byl tehdy Intel? To bych jako sovětské zoufalství nepopisoval. [smích]

Spíše bych popisoval jako zoufalství situaci většinu států Evropy, včetně Česka. Protože z hlediska technologií, vývoje, a vůbec toho, co se v Česku vyrábí se můžeme srovnávat tak s Ugandou či Somálskem. Srovnání s mnohem výše stojím Ruskem či USA nepřipadá v úvahu, to, co se u nás vyrábí nestojí za řeč.

Zato tu v Česku pravicujeme, privatizujeme, tunelujeme – a výsledky se dostavují.

Nejvyššími metami v Česku je, zda přesvědčíme nějakého zahraničného investora, aby montovnu nepostavil v Bulharsku nebo na Tajwanu, ale v Česku. Větších ambicí nemáme.

Docela bych si odhadl, že pokud to půjde v Česku takto dále, budeme do 10–20 let závidět Rusům jejich úroveň. A možná nejen Rusům, ale třeba i Bulharům, Maďarům, a mnoha dalším státům. Protože v cestě do bahna jsme si našli zkratku.

314086

26.07.2014 13:57

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Ono to s

M.P. 194.?.?.?

Souhlasím.

Snad jen, že už nejsem přesvědčen o tom, že hráčská komunita není hloupá, a to samé o těch, co dělají benchmarky.

Osobně si myslím, že obě komunity povětšinou o hw ani o počítačích prakticky nic nevědí. Dokáží sice zastrkat komponenty do vytvoření fungujícího celku.

Přečtěte si libovolný hw web. Můžete začít ddworld.cz, pokračovat diit.cz, pctuning.cz, zive.cz, atd. – pokud máte trochu znalosti omlátíte si zoufalstvím hlavu o zeď z toho, co tam budete číst.

314079

26.07.2014 00:04

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Ono to s

M.P. 194.?.?.?

Já neříkám, že externí grafika je úplně k ničemu. Ale pro drtivou většinu lidí je to zbytečný kousek hw. Koupi externí grafiky pak platí ve své, počítači 2 ×. Jednou když zaplatí za její koupi. Podruhé po celou dobu životnosti počítače na zvýšených cenách elektřiny, protože externí grafická karta zařídí vyšší spotřebu.

Kvůli externí grafice si pak musí koupit výkonnější (= dražší) zdroj, výkonnější (= dražší a hlučnější) chlazení, často větší počítačovou skřín, a přináší to sebou mnoho kolaterálních škod, pokud je externí grafickou kartu bez příčiny.

U některých činností je externí grafika nutná, ale těch lidí je tak desetina promile, co ji musí mít.

---

Nvidia zachraňuje celý trh grafických karet. Pro sebe i pro další firmy. Bez agitky nvidie by celý trh už dávno zkrachoval.

I nvidia to cítí, a proto se tam vehementně snaží uchytit se se svými čipy na poli superpočítačů a vědeckotechnických výpočtů.

Prostě ví, že externí grafické karty hrají svou poslední labutí píseň. Donekonečně nejse realitu ohýbat a všem lhát.

Miloslav Ponkrác

314051

25.07.2014 21:30

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Ono to s

M.P. 194.?.?.?

Nvidia má vynikající PR. A velmi účinné. V podstatě zachraňuje vůbec marketinkově celou výrobu externích grafik.

A ano, jsem předsvědčen, že milióny lidí jsou vymlety propagandou. Co se potřebnosti externí grafické karty týká zcela určitě. Kupuje ji asi 1000 × více lidí, než ji skutečně potřebují.

Dokonce jsem mnoha lidem, co navrhovali vlastní počítač radil, aby ušetřili za externí grafiku. Je vlastně až směšné, že leckdo se snaží ušetřit při pořizování počítače, ale externí grafiku za několik tisíc Kč tam má. A vždycky mu jí tam nějaký „odborník“ navrhne. A vždycky se směji, když mu říkám, tak jí vyhoď, a máš několik tisíc Kč v kapse, nepotřebuješ jí. Nejdřív se cuká, protože ze všech stran slyší propagandu o potřebnosti externí grafiky – zejména ze stran odborníků. A pak po několika dnech, kdy to psychicky stráví vlastně zjistí, že jí fakt nepotřebuje. A že ušetří několik tisíc Kč – má počítač na vše co chtěl a ještě jako bonus mnohem nižší spotřebu elektřiny.

Jenže takových kazisvětů jako jsem já je minimum. A nvidia v marketinku odvádí špičkovou práci. Takže lidé na celém světě koupí zbytečných externích grafik za miliardy. Proto říkám, že bez nvidia je trh grafických karet do roka v krachu. Tedy bez jejich manipulace, ehm reklamy.

Těch lidí, co skutečně využijí externí grafickou kartu je minimum. Těch hráčů, co hrají skutečně náročné hry není mnoho. Já například znám takové jen z vyprávění na internetu.

Pak pro náročné grafiky, třeba na 3D. Nebo pokud chcete 3 velké monitory najednou, atd.

Je zvláštní, že (zvláště v Čechách, kde média oblbují lidi velmi kvalitně tak, že věří mnoha ptákovinám) se divíte, že někdy zvládá kvalitní manipulační práci na obchodním trhu. Nvidia ji zvládá, je špička a virtuóz. Namísto pochybností byste se s ní měl seznámit, rychle byste zjistil, že nepřeháním, ba dokonce ji ještě podceňuji. Nvidiácká PR je – z hlediska účinnosti – tak na ohodnocení 20 body na desetibodové stupnici.

Miloslav Ponkrác

314045

25.07.2014 21:19

Ruský procesor Elbrus-8C

Kniha o Elbrusu

M.P. 194.?.?.?

Knížka v ruštině o architektuře Elbrus:

http://www.mcst.ru/doc/book_121130.pdf

314043

24.07.2014 21:19

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: x86-32 vs x86-64

M.P. 194.?.?.?

Jiným 32bitovým jazykem „mluví“ ARM, jiným 32bitovým jazykem mluví x86, jiným třeba MIPS, jiným …

Proto je jazyk x86/x32.

Není žádný 32bitový jazyk, 32bitů znamená obrovskou rodinu různých jazyků.

Apod. pro 64 bitů.

313998

24.07.2014 19:02

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Ono to s

M.P. 194.?.?.?

„Podobnych nahod pritom uz bylo vic.. napr. zazracne preziti ATI pote co nVidia vydala prvni GeForce, apod.“

Celý trh grafických karet přežívá už mnoho let v podstatě jen kvůli nvidia. Je to jednoduše proto, že nvidia má vynikající marketink a jeho PR grafickým kartám dokázalo nemožné.

Dnes je v podstatě zbytečné kupovat do PC grafickou kartu. Pokud nepotřebujete velmi extrémní grafický výkon, a to 99,999 % nepotřebuje, pak řešením je ušetřit při nákupu počítače několik tíci Kč, a jet na integrované grafické kartě, která 99,999 % stačí. Dnes už navíc nevycházejí ani hry, které by top výkon grafiky smysluplně využily (a těch pár výjimek nestojí za tu investici).

Velkohubý marketink nvidie, za který by se nestyděl ani baron Prášil, dokázal většinu lidí přesvědčit, že koupě grafické karty má ještě nějaký smysl. A nebo dokonce to, že výpočty nad grafickou kartou mají budoucnost. Obojí jsou slepé uličky.

Já sám jedu na integrované grafické kartě už přes 10 let, a stejně tak jsem to postavil všem, kteří mě požádali.

Tedy aktivity nvidia zachraňují celý segment trhu grafických karet. Nebýt jejich PR, tak už před mnoha lety bude samostatná grafická karta považována za zbytečnost, kterou také je.

Proto zázračné přežití se vzestupem nvidie není žádný zázrak a není v tom třeba hledat konspiraci. Bez neustálé snahy přesvědčovat trh, že grafika není zbytečnost (což je) by upadla nejen ATI.

---

Ostatně ATI upadla tak, jako tak. v roce 2006 ji pohltila firma AMD.

---

A aby dokončil ještě tu informaci z rádia Jerevan, kterou jste uvedl, není ani pravdou, že by nevznikl monopol na grafiku. Ona se totiž ATI a nvidia měla sloučit do jedné firmy, a také by se sloučila, tvrdě se na tom pracovalo. Ale ješitnost obou šéfů z toho, kdo by to řídil, zejména ze strany nvidie – způsobila, že se nedohodli, protože jejich ego.

---

A kdybychom měli pokračovat v rozkrývání mýtů, výrobců grafik existuje více, než 2. Kromě toho grafické čipy vyrábí řada firem, kromě ATI/AMD a nvidia je velmi významným výrobcem Intel.

---

Miloslav Ponkrác

313989

24.07.2014 18:46

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: x86-32 vs x86-64

M.P. 194.?.?.?

Perfektně chápu. Ale na druhé straně také chápejte věc, termín "procesor“ a „architektura procesu“ jsou různé věci. Z hlediska materiálního, je x86 jeden procesor, který umí 32bitů (a většinou, i když ne vždy) 64bitů.

Z hlediska sw architektury existuje x86-32 a x86-64, dvě poměrně značně odlišné sw architektury, jejichž názvy se často zkracují na x86 nebo x32 a x64. Protože z hlediska slučitelnosti programů a kódu je zajímavá sw architektura. Na čem to běží je druhotné.

Pro Elbrus i další konkurenci je důležité, jaká sw architektura na nich běží, pokud se jedná o využití stávajíchc programů.

---

Stejné to máte s lidskými jazyky. Pokud se chci domluvit, nezajímá mě primárně, jestli je někdo Čech, ale jestli mluví česky. Ale on česky může mluvit i Tatar.

Proto procesor x86 „mluví“ jazyky x84 a x64 – a v tomto významu je to velice často myšleno. Jen málokdo si vyrábí vlastní procesory, zato miliardy lidí programují nebo používají nějaké programy. Tudíž zajímají se o sw, nikoli o vlastní hw – procesor.

313986

24.07.2014 15:18

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: zaostalost

M.P. 194.?.?.?

Přesně tak. Vždycky mě fascinují lidé, kteří po někom chtějí odkaz, ale mají ve webovém prohlížeči stejný Bing, Google, Seznam, jako já. Jsou schopní napsat příspěvek, ale nejsou schopní text zadat do vyhledávače. Zřejmě mají i vlastní ošetřovatelku.

Moderní procesory nepřežijí nejenom pro kosmické záření, ale také proto, že toto záření vyvolává chyby v provádění programů. A moderní procesory jsou dělány zcela „čínsky“ – kvalita je jedno, hlavně když to je reklamní „top“.

Tam, kde o něco jde, tam je třeba detekovat chyby. Nemůžete do palubního počítače v letadle, autě, raketě, elektrárně, atd. pustit nic, co nedetekuje chyby ve výpočtech a provádění programů procesory – protože tyto chyby tam jsou vždy. A musíte mít program a technologii, která dokáže chyby rozpoznat a zotavit se z nich, tedy obnovit bezchybné pokračování, kde nedojde k ovlivnění provozu chybou.

Dnešní hráčsky zaměřená power komunita v PC považuje za ok, pokud jim PC spadne 2 × za den. Kdyby se totéž dělo v letadlech, polovina populace lidstva by zahynula na leteckou havárii. Kdyby se totéž dělo v autech, máme v Česku desetinu obyvatel.

Moderní nízké nanometry jsou dobré tak pro lidi, kde jim nespolehlivost moc nevadí. Ovšem tam, kde nejde o hru, tak jsou obrovským problémem a nefunkční technologií.

Proto v kosmickém prostředí se začíná od desítek mikrometrů (desítek tisíc nm) v čipech, cokoli menšího je v kosmu stejně užitečné jako automat na kondomy ve Vatikánu.

Stejně tak je to s vojenským využitím, kde jsou podmínky daleko méně extrémní. Elbrus vznikl a používá se ve vojenské technice. Tam není žádoucí mít 20 nm čip, nepřítel by měl obrovskou radost z takové ptákoviny.

Miloslav Ponkrác

313973

24.07.2014 15:06

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Ono to s

M.P. 194.?.?.?

AMD přežívá proto, že ho Intel potřebuje.

Když IBM hledalo výrobce komponent do svého počítače „Personal computer“, zkratka PC, která je dnes známá každému, jedna z podmínek byla, že procesor musejí vyrábět alespoň dva nezávislí výrobci, aby nemohli IBM vydírat monopolem. Intel tehdy potřebovalo AMD jako druhého výrobce. Jinak by zakázku na výrobu procesorů od IBM nedostalo a přišlo by o obrovský kšeft.

Mimochodem, jak AMD, tak Intel založili nespokojení lidé opustivší Fairchild Semiconductor.

Podruhé Intel potřeboval AMD, když po pokusu zlikvidovat AMD pomocí procesoru Itanium AMD udělalo protiakci a vymyslelo 64bitovou architekturu procesorů AMD64, kterou dnes máte všichni ve svých PC. Intel potřeboval od AMD licence a svolení, aby mohl dále vyrábět procesory do PC.

Potřetí Intel potřeboval AMD, když po něm šel antimonopolní soud. Před nedávným časem Intel AMD v podstatě daroval 1,2 miliardy dolarů, ze kterých dodnes AMD žije, jinak by už AMD nebyl. Tím je Intel z obliga, protože není monopolem.

---

Podle zákona Occamovy břitvy bych hledal jednoduchá vysvětlení.

Pro zákazníky není vhodné být pod monopolem, a existuje-li cesta, najde se obvykle někdo, kdo udělá konkurenci. Už jen proto, že monopol nastaví obvykle pohádkové zisky, a někdo jiný po nich také zatouží.

313971

24.07.2014 14:53

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: x86-32 vs x86-64

M.P. 194.?.?.?

Na druhé straně 64bitový režim udělal v podstatě revoluci v x86. 32 a 64 bitové světy x86 procesoru jsou dosti vzdálené.

Zavedení 64bitového režimu je polovina věcí jinak. Mnohé z 32bitového režimu bylo škrtnuto a nefunguje.

Pod slovem „x86 procesor“ se vlastně vyměnil obsah a význam tohoto pojmu, jakmile se přešlo do 64bitového režimu.

V 64bitovém režimu bylo fakticky škrtnuto segmentování, mechanismus přepínání úloh, V86 režim, řada strojových instrukcí. Na druhé straně se objevilo více registrů, atd. Zoufalá snaha v 64bitovém registru upozadit x87 jednotku a preferovat SIMD. A mnohé další.

Ve skutečnosti na procesoru x86 existují dvě, čím dál vzdalující se světy – 64bitový režim a to ostatní. Není proto divu, že se označují fakticky za 2 architektury.

---

Například pod názvem Coca-Cola se prodává v Česku a Německu zcela jiný obsah. Ano, je to pokaždé Coca-Cola, ale de facto jsou to dva zcela různé produkty. Česká je na zvracení, německá je docela dobrá.

313970

23.07.2014 23:50

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: x86-32 vs x86-64

M.P. 194.?.?.?

Máte úplnou pravdu ve všem.

Ale procesor x86 není možné najednou provozovat ve všech režimech. V zásadě byste si měl vybrat, jestli budete procesor provozovat v 64bitovém režimu, nebo ve starším 16/32 bitovém. A podle toho používat 64bitový, nebo 32bitový, případně 16bitový systém.

Nativní programy každého z těchto režimů vypadají jinak a mají jiné možnosti. Proto se mluví o architektuře x86-32 a x86-64 (nejčastěji). Samozřejmě do jisté míry jde spouštět i kódy jiných režimů (ale například 64bitový režim procesoru nemá přímé spouštění 16bitového MS-DOS kódu; 32bitový režim zase nespustí 64bitový kód, atd.).

Z praktických důvodů se to rozlišuje, protože jsou to téměř 2 rozdílné světy, ač to všehcno běží na stejném x86 procesoru. Takže často se zkracuje na x86 a x64. Není to správné, ale je to používané.

313908

23.07.2014 23:38

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: zaostalost

M.P. 194.?.?.?

Odkaz si jistě snadno najdete. Informace, které mám v paměti si neukládám zároveň s internetovými odkazy, abych někoho přesvědčoval. Nehledě na to, že na internetu je pravdou tak možná promile toho, co se na něm píše.

Stejně tak se jmenuji Miloslav Ponkrác, ale nemohu to doložit žádným internetovým odkazem, aby mi to někdo věřil.

---

U malých nanometrů především už nemůžete anonáhodou předpokládat, že vodič je vodič a izolant je izolant (to striktně vzato nemůžete ani u velkých nm). Parazitní jevy, jak normální, tak kvantové už dosahují intenzit, že už neklesá ani spotřeba, ani nestoupá frekvence u posledních nanometrových technologií.

Intel dosahuje úspory u posledních modelů procesorů nikoli menšími nm, ale lepším řízením spotřeby a rozsáhlejším vypínáním všeho možného uvnitř procesoru, pokud to momentální není potřeba. Ty nm už spotřebu nesnižují, stejně tak jako přechod na 20, 16, 14, 10 nm spotřebu nesníží a frekvenci nezvýší. Všechny posuny budou otázkou pouze lepšího návrhu obvodů procesoru (pokud to vůbec Intelu bude stát za to se s tím patlat).

Hlavním ziskem nižších nm je možnosti na stejnou velikost čipu namlátit toho více.

313907

23.07.2014 20:52

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: zaostalost

M.P. 194.?.?.?

Brzděte s tím slovem zaostalost. Ono je něco za něco.

Víte, jakou technologií jsou vyráběny kosmické procesory pro NASA? 65000 nm!!! NASA je v tom případě superzaostalá.

Tímto jsem Vám napověděl, že nízké nanometry nejsou jen výhoda, protože fyzika funguje neúprosně. Až někdo dodá řídící mikroprocesory NASA na 28 nm, NASA ho s nimi vyhodí oknem, stejně jako vojenský průmysl.

Proč? Protože nízké nanometry mají své nevýhody, kvůli kterým se používají tam, kde o nic nejde.

1) Fyzikální zákony jsou neúprosné. S nižšími nanometry klesá spolehlivost i odolnost čipů a procesorů. Třeba ve vojenské raketě či kosmické družici je odolnost čipů s procesoru vůči radioaktivitě či silným polím prakticky žádná.

2) Menší nanometry jsou jednoduše levnější.

3) U příliš nízkých nanometrů už neklesá ani spotřeba, a kvantové efekty už případný zisk z niší techologie zabíjejí ve všech směrech.

Mimochodem, stačí se podívat jak rychle klesá životnost flash a SSD bloků s nanometry rychle směrem dolů, stejně jako klesá jejich rychlost.

To jen na zamyšlení, že nízké nanometry nejsou jen výhoda, ale taky velká nevýhoda v mnoha směrech.

Miloslav Ponkrác

313897

23.07.2014 20:30

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Ono to s

M.P. 194.?.?.?

„Itania stejně jako VLIW Elbrus vyžadovala pro efektivní využití specifický kompilátor programů.“

Každá procesorová architektura potřebuje své vlastní kompilátory. To je očekávatelné, a běžné. Neexistuje výjimka.

Itanium na to šlo specificky. Itanium byl stavěn jako hloupý procesor, který rezignoval na kontrolu správnosti zdrojového kódu, stejně jako jejich závilostí. Stejně tak neprováděl optimalizace v pořadí instrukcí a dalších. Intel uvažoval, že vše zařídí kompilátor. A pokud kompilátor vyflusne špatný kód, tak také bude dělat chyby i při vykonávání a Itanium to nebude kontrolovat. Tím nebylo možné Itanium udělat výkonné, protože kompilátor musí být přesně šit nakonkrétní model, jinak je pro Itanium neoptimální. Tuto ptákovinu u rozšířenějších procesorů zatím nikdo kromě Itania pokud vím neudělal.

Navíc Itanium strojový kód nebral strojové instrukce po jednom, ale trojici paralelní instrukcí, které prováděl paralelně. Nekontroloval, jestli se vzájemně ovlivňují a nehroutí program, prostě je slepě vykonal.

---

„Ten zjevně tvůrci Elbrusu taky potřebují a poskytují (není uvedeno za jakých podmínek).“

Byli by proto sobě, kdyby dělali obstrukce. Pravděpodobně se jedná o upravené gcc.

---

„Itania nepohřbilo to, že by byla špatná nebo nevýkonná - jsou to skvělé procesory a pokračovatelé PA-RISCů. Itania nejsou populární kvůli cenové politice Intelu, která neumožnila nárůst jejich výroby na dostatečnou masovost aby poklesla jejich cena (Intel na poklesu ceny neměl valný zájem, aby neztratil tvář a zdání exkluzivity).“

To je jedna strana mince. Mezi námi, jediným důvodem a žádným jiným, proč se rozšiřují ARMy jsou opět a pouze drahota x86 procesorů. Kdyby x86 zlevnily na úroveň ARMu, zítra je ARM v krachu. A pokud Intelu poteče do bot, může na ten scénář časem dojít.

Itanium neuspělo nejen kvůli ceně, ale kvůli tomu, že jeho výsledkem měl být také krach AMD a VIA. A AMD ve smrtelném nebezpečí zabojovalo pomocí AMD64 architektury a zabilo tím Itanium naprosto spolehlivě.

---

„Protože Intel neustoupil a fakticky dokázal dělat srovnatelně dobré procesory i jednodušeji, na platformě AMD64/EMT64, vývoje v podstatě zanechal sám.“

Intel nezanechal vývoje sám. Intel chtěl Itania nacpat i do desktopů a PC. Ale Microsoft Intelu vzkázal, že klidně může, ale 64bitové Windows už je hotovo pro AMD64, a nikdy Microsoft nevydá Windows pro Itanium. Tehdy Intel pochopil, že buď bude vyrábět procesory s architekturou AMD64, nebo skončil. A Itania tak pro Intel ztratila smysl, protože jeho cílem bylo vyšachovat konkurenci, a to se tímto stalo nemožným.

Později MS udělal Windows pro Itanium desktop (2005) a už nikdy více. A pak dělal serverové edice. Ale už bylo rozhodnuto.

Miloslav Ponkrác

313894

23.07.2014 20:12

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Ono to s

M.P. 194.?.?.?

Pozor! Neexistují jen servery a dekstopy.

VLIW nebo analogie je velmi běžná u signálových procesorů (DSP). A tam má také největší smysl.

VLIW má své výhody i nevýhody.

VLIW se dost proslavila Transmeta s procesorem Efficeon, na kterém spolupracoval i autor Linuxu Linus Torvalds. Mimo jiné měla emulovat x86 (softwarově), ale po velké slávě se nakonec neujala. Ačkoli se vyráběla, stejně jako třeba notebooky s ním.

Procesorů s VLIW je relativně dost.

Ovšem VLIW má výhody i nevýhody. A to druhé značně převažuje, pokud návrh procesoru a jeho sady není špičkově navrhnut. Pak se stává obrovskou koulí na noze.

Miloslav Ponkrác

313891

23.07.2014 20:02

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Itanium

M.P. 194.?.?.?

Mně ne.

Proto Intel chtěl všechny serverové procesorové konkurenty zničit. Itaniem, pokud by ho prosadil, by zničil a zkrachoval konkurenta AMD. A stejně tak nemohl potřeboval jiného nového 64bitového konkurenta. AMD chtěl odstavit od žlabu, Elbrus odstavil soudně.

Podobné věci se v USA dějí dnes a denně, proč se divíte?

---

Miloslav POnkrác

313887

23.07.2014 20:00

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: nobook by som kúpil

M.P. 194.?.?.?

Existuje i notebook s Elbrusem. Tady ho dokonce otestovali i s Intelem. Má zhruba pětinový výkon proti i7, ale testován je starý Elbrus-4C. Elbrus-8C má mít pětinásobný výpočetní výkon oproti Elbrusu-4C:

http://zoom.cnews.ru/publication/item/51820/1

Elbrus používá linux kernel, stejně jako glibc, má KDE i GTK, atd. Protože existuje nativní kompilátor C, C++, tak myslím stačí kompilace.

---

Ohledně ARMu si můžu tipnout. Ruská firma vyvíjejí Elbrus vydává a hlavně ohlašuje výkonnější model procesoru právě teď, aby ukázala vládě, že není třeba nasazovat ARMy (a platit do Velké Británie), když má výkonné čipy doma a může tak platit ruským firmám.

Elbrus je vyvíjen jako serverový a jako military procesor. Pokud Elbrus přesvědčí ruskou vládu, tak se pojede na Elbrusech. Ohlášení Elbrusu s výkonem srovnatelným s Intel i7 (pokud se nepletu, kdyžtak mě opravte), je mimo jiné signál vládě, že ARMy jsou zbytečný krok.

---

Miloslav Ponkrác
autor článku

313886

23.07.2014 19:53

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Známý špicl verzus strach z neznámého?

M.P. 194.?.?.?

Protože Elbrus je jméno jednak pro vlasntí procesory, ale dříve také pro ruské počítače postavené na platformě SPARC, které se také jmenují Elbrus.

Tudíž jméno Elbrus se používá pro různé věci.

Miloslav Ponkrác
autor článku

313885

23.07.2014 11:54

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: nobook by som kúpil

M.P. 194.?.?.?

Však se to prodává jako celek i se základní deskou. Jeden příklad máte na konci článku v odkaze, další jako první příspěvek v diskusi.

Bohužel se často prodává jenom Elbrus-2C, což je mnohem slabší procesor.

MOžná je k dispozici i silnější Elbrus-4C, ale nenašel jsem. Ale pravdou je, že jsem ani moc nehledal. A příští rok pravdědpobně bude k dispozici i nějaký podvozek s Elbrus-8C, pochybuji, že by si to Rusové nechali ujít.

Miloslav Ponkrác

313858

23.07.2014 11:50

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Známý špicl verzus strach z neznámého?

M.P. 194.?.?.?

S tou L2 máte pravdu, šotek tam dostal M namísto K. S 512 MB L2 by skoro byla pro ménbě náročné účely i RAM zbytečná. [smích]

313856

23.07.2014 11:26

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: Itanium

M.P. 194.?.?.?

Itanium také není mainstream procesor. Mimochodem Itanium se stejně neprosadilo a fakticky končí pro jeho slabý výkon a nenaplněná očekávání.

Itanium měl být procesor, který měl zajistit celosvětovou dominanci a monopol Intelu v 64bitových procesorech. Intel do něho vkládal obrovské naděje a měl být nástrojem jeho totální dominance a kontroly světa v 64bitových procesorech a v mnohem větších zicích než má dnes. Proto byl velmi žárlivý proti možnosti toto zhatit.

První ránu Itanium dostal od firmy AMD, která udělala z klasického x86 procesoru, který je v PC, 64bitový procesor a vytvořila pro něho architekturu AMD64, kterou dnes mají prakticky všichni ve svém PC. Tím význam Itania srazila skoro do prachu.

Na druhé straně Intel nedokázal dát Itaniu rozumný výkon a byl vždy šíleně drahý. Elbrus by byl, zejména na jeho počátcích velmi devastující konkurencí.

Itanium je dnes prakticky mrtvé. Intel už jen doprodává a příliš nevyvíjí. Jedna firma za druhou ukončuje podporu pro Itania, nejznámější je asi kauza Oracle, který se dočkal dokonce soudu, když ohlásil, že Itanium podporovat nebude.

Itanium by zničil jak Elbrus, ale fakticky ho zničila firma AMD, která dostala šanci prodeje i v USA: Itanium je mrtvý projekt, který skončil.

Nicméně je to jedno. Není to první pokus USA zničit konkurenci v procesorech přímo z vládní úrovně. Nedávno například USA zablokovalo prodej krachujícího MIPS procesoru Číně.

Miloslav Ponkrác,
autor článku

313848

21.07.2014 23:56

Rozpad rodiny a školství oznamuje rozpad příslušné civilizace

RE: žádný rozpad rodiny není

M.P. 194.?.?.?

Zatímco kovaný/erudovaný humanitní vědec, kdyby ho pustili ke kormidlu by zachránil svět a zavedl všude mír, květinovou a sluníčkovou náladu, a všechno by začalo rozkvétat … (konec ironie)

Mezi námi, vědci už jsou populističtí dávno. Dávno už věda vyměnila kvalitu za kvantitu. Dnešní kritéria pro vědce jsou taková, že čím větší žvanil, tím lepší vědec. Co by ksakru vědci zachránili? Vždyť „dobrý vědec“ je dnes synonym „napsal hodně písmenek do vědeckých časopisů“. Seriózně, rozhoduje jen počet publikací/článků a citační index.

Když píší „Univerzita Karlova dělá nejlepší vědu ze všech českých univerzit“, často dodají „protože mají největší počet odborných článků“. Jinak řečeno, sami mezi vědci „kvalitu“ si bulvárně definovali jako schopnost slovní emise bez ohledu na kvalitu. Tedy čím větší žvanil, tím větší vědec.

Vědci tomu populismu podlehli už hodně dávno. A za peníze z grantu klidně přiohnou pravdu i vědecké experimenty, aby to vyšlo podle přání toho, kdo platí.

Právě na těch článcích profesora Bělohradského je nádherně vidět, jak desetiletí trénování grafomanie (aby byl dobrý vědec) způsobilo, že ten člověk už není schopen stručně se vyjádřit, ani rozpoznat nekonzistentnost a neúplnost svých myšlenek. Hlavně, že si vytváří vlastní nová slova, mluví „odborně“ a je kovaný, ale jeho výstupy jsou zaměřeny na hlavně co nejvíce písmenek. To je dnešní věda, bohužel, zvláště humanitní.

---

Jinak abyste neměl pocit, že je mi něco líto a proto jsme nepřátelský tímto způsobem. Vystudoval jsem dvě vysoké školy, jednu matematicko-fyzikální a druhou humanitní.

Neschopnost koherentních a logicky si neodporujících myšlenek bez nesouvislostí a nedomyšleností jsem si u většiny (zdůrazňuji u většiny, ne u všech) humanitních vědců stačil všimnout. A u profesora Bělohradského je tato nekoherence a nesouvislost jasně patrná.

313710

21.07.2014 18:25

Rozpad rodiny a školství oznamuje rozpad příslušné civilizace

RE: žádný rozpad rodiny není

M.P. 194.?.?.?

„rodina“ a „manželství“ nejsou nutně synonyma

Co se mi hrubě nelíbí ve Vašem příspěvku ta poznámka o nekovanosti v humanitních vědách. Vzdělání ani kovanost v humanitních vědách nikdy z nikoho ještě neudělal moudrého člověka, nebo člověka vidícího realitu, spíše naopak.

Co se týká příčin krize ve školství, souhlasím daleko více s panem Staňkem, než s Vámi nebo panem Bělohradským. Ono umět kovaně psát a psát vzhledná sebevědomá slova, neznamená mít pravdu. Naopak, když si čtu Bělohradského v odkazech, je to zmatené, motá páté přes deváté, a v zásadě více se soutředí na formu, než na obsah, který mu IMHO značně uniká.

Příčinou všech těchto věcí není vnější příčina, ale příčiny vnitřní. Stejně jako odcizení práce a další jsou jen důsledky.

313690

08.07.2014 15:40

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

RE: Kdyby Putin zaútočit dopadl by jako Hitler 4

M.P. 194.?.?.?

Škoda, že se jedná o snahu posuzovat vládce států jak přes kopírák. Jenže každý člověk je jiný, smýšlení států je jiná, i každá doba je jiná.

Ty 4 příspěvky jsou plné konfirmačního zkreslení, tedy psychologického jevu, kdy se neobjektivně člověk snaží vybírat pouze události, důkazy a historické věci, které potvrzují jeho tezi, v tomto případě stejnou cestu dvou vůdců. A záměrně jsou přehlíženy indicie a důkazy, které tuto teorii nepotvrzují.

Můžete zkusit jako cvičení srovnat třeba Karla IV. a Adolfa Hitlera, nebo třeba Abrahama Lincolna a Adolfa Hitlera, když máte dojem, že všichni vůdcové jdou na to zcela stejně.

Stejně tak třeba není pravda, že Polsko neexistovalo před válkami, a mnoho dalších nepravd.

Miloslav Ponkrác

312922

08.07.2014 13:19

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

RE: Nejpravděpodobnější scénář

M.P. 194.?.?.?

Ano, toho je třeba se obávat.

Stejně tak, jako je nejreálnější, že mocným šedým eminencím, které vyvolávají destrukce, války a zmar, nebude vadit ani pár dolaru. Jednoduše přejdou u sebe na jinou měnu, a co se stane zbytku světa jim je u zadnice.

Těmto strůjcům nebude vadit vůbec nic, vždy se přizpůsobí. Jediné čeho se mohou obávat je božích mlýnů. Ničeho jiného.

Miloslav Ponkrác

312911

08.07.2014 13:14

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

RE: no já nevím ..

M.P. 194.?.?.?

Cílem Putina není ani Ukrajina, ani Evropa.

Se zbytkem souhlasím.

Jestliže si Evropa a Ukrajina a další včetně Česka dobrovolně zvolili nějaký směr vývoje a přiknutí se k nějaké ideologii – od západní ekonomiky, finančního systému, neoliberalismu, a nadvlády nadnárodních korporací, stejně jako na straně morálky k doktríně, že největší etalon morálky je ziskovost, – pak není úlohou nikoho jiného, ani Ruska, ani jiného státu, násilím měnit zvolené společenské společenské zřízení. Evropa si své společenské zřízení zvolila dobrovolně a evidetně v něm stále chce pokračovat. Jen agresivní diktátor by násilím zavíděl v cizí zemi něco jiného, než si země zvolila.

Pokud by Putin zasáhl vojensky na Ukrajině či jinde, pak by to byl důkaz že nerespektuje volbu daného státu na své společenské zřízení. „Zavádění demokracie“ násilně proti vůli občanů státu je podpisem jiného diktátora.

Evropa i státy musí dospěle dojít k tomu, co chtějí a nechtějí. Proti jejich vůli nikdo zasahovat nesmí, protože pak by ten někdo byl obviněn ze všeho zlého a Evropa (i USA i NATO) by veškeré své chyby svrhli na Rusko.

Miloslav Ponkrác

312909

08.07.2014 12:37

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

RE: Jen aby se ta zdrženlivost nevymstila

M.P. 194.?.?.?

„Naprostý souhlas.Putin projel Lybii i Ukrajinu.Rozpad Ruska se dá očekávat velmi brzy.Supi se slétávají.“

Putin nic neprojel.

Stejně tak nerozumím, z čeho odvozujete brzký rozpad Ruska.

Jestli někdo něco projel, tak je to Evropa, která je a velmi brzy v háji. Je to Evropa, která bude mít zle z rozpadu Lybie a Ukrajiny a dalších.

Jestli se někde supi brzy dočkají, budou mít bohaté žně po celé Evropě. A všichni uvidíme Evropu na kolenou. Protože Evropa se chová jak totální idiot a jedná proti svým vlastním zájmůj tak urputně a okatě, že se toho do 10 let dočká. Hned v době rozpadu EU kolem 2022-23.

Rusko je silnější jako už dlouho ne. A bude to Rusko, které bude v budoucnu tahat ze štychu většinu Západu, ačkoli si lidé představují, že je to nemožné.

Miloslav Ponkrác

312906

08.07.2014 12:29

Proč Rusko nespěchá s uznáním Novoruska

RE: Jen aby se ta zdrženlivost nevymstila

M.P. 194.?.?.?

„Přesně tak, druhá strana ví to samé a postará se o to, aby Kyjevský režim jen tak brzy nevyhnil. Bestie nakrmená Ukrajinou přežije déle a základny 12 minut letu od Moskvy určitě postaví.“

To ovšem dost mylně předpokládá, že druhá strana to dokáže postarat se, aby režim nevyhnil.

Možná vás to překvapí, ale ne všechny věci na světě jdou dokázat, a každý člověk, stát, spolek má limity a omezení.

Napsat jednoduše „druhá strana se postará“ předpokládá všemocnost druhé strany, což si myslím, že je chybná úvaha.

---

„Tohle jsou stále krkolomnější způsoby jak okecat, že Rusko nemá na to něco udělat, ať už je důvod jakýkoli, ale vydávat to za důmyslné, chytré a hlavně morální, je podvod a oblbování.“

Ačkoli v hospodě u piva věci vypadají jednoduše a snadno, včetně hodnocení toho, kdo co by měl udělat, v reále je to složitější.

Každá akce vyvolává důsledky, a ty zase další důsledky.

Rusko, i kdyby stokrát chtělo pomoci východní části Ukrajiny, tak to udělat samozřejmě může. Nicméně vzniklé důsledky by nemopomohly ani Rusku, ani Ukrajině, ani mnoha dalších částem světa.

Ať se to zdá jakkoli, nejlepší pro Ukrajinu i pro Rusko je momentálně nezasahovat. Zásah Ruska na východní Ukrajině by rozjel takovou mašinérii na straně USA a NATO a takovou změnu západní světové politiky, že by světově vzniklo krve daleko daleko více a nejenom v Ukrajině. Nehledě na to, že USA a NATO se snaží vyprovokovat Rusko, aby na Ukrajině vojensky zasáhlo, a použít to jako oprávnění k dalším akcím a krvi. K ničemu dobrému by to nevedlo.

USA a NATO nemá na to momentálně napadnout Rusko.

Ale nejrozumnější momentální jednání Ruska je nezasahovat vojensky na Ukrajině. Vznikne tak nejméně ztrát na životech neruských a neamerických lidí, jakkoli to vypadá hrozně.

USA a NATO si nic nepřeje více, než zásah Ruska, aby mělo záminku k rouzpoutání velké krvavé řeži nejen na Ukrajině. USA a NATO je psychopatický organismus, který potřebuje nepřítele a krev. Nic se mu nehodí více jako ospravedlnění rozsáhlých masových vražd ve světě i v budoucnu, než jakýkoli vojenský zásah Ruska. Tolik krveprolidí a mrtvých lidí, co by to jako důsledek v budoucnu a budoucích letech a desetiletích vyvolalo si neumíte představit. Přičemž Rusku by to uškodilo nejméně.

Buďte velmi rádi, že Putin nezasahuje, dělá tím pro mír i pro svět mnohem více.

Ukrajina svůj boj prohrála na dlouhou dobu. To je bohužel její volba a vývoj. Byla rozprášena západem vyprovokovanou barevnou revolucí a vlastním fanatismem.

Miloslav Ponkrác

312904

21.06.2014 13:57

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: V Kanadě tedy mají nefunkční systém tzv. výkonu rozhodnutí

M.P. 194.?.?.?

Nikoli jsou to věřitelé, kteří existenčně ruinují dlužníky. Kdybychom v tento okamžik zavedli civilizované právo civilizované země, tak by zaniklo okamžitě 99 % věřitelů a 99 % dluhů. Například věřitel, který poptává 100 Kč by se nejspíše v civilizované zemi přestal dovolávat exekutora.

Systém „já nic, já muzikant“, je přesně ten systém, který dělá zrůdy a bestie. Je to věřitel, který ví, jak dlužník dopadne, a proto je zcela vinen, pokud existuje jiná cesta ke splacení a pokud dluh byl získán pocitvě (což u 99,99 % dluhů v Česku není). Protože přesně ví, jakou mašinérii rozjede, nežije v nevědomosti.

A to nemluvím o tom, že řada „věřitelů“ záměrně se snaží někoho zadlužit. Vzniká tu podnikání, kdy nejde o splacení půjčených peněz, ale právě o ty náklady přenesené na dlužníka.

Věřitel nemá žádné právo. Věřitel, jako každý jiný, musí zvažovat rizika půjčky, stejně jako pekař musí zvažovat riziko investice do pekárenského stroje či výroby x rohlíků, které nemusí prodat. Pokroucené české právo ovšem rizika věřitelů velmi efektivně odbouralo, čímž to celé pokřivilo. Věřitel má nést riziko a náklady na vymožení. A to takové, že pokud se rozhodně soudně vymáhat 50 Kč, veškeré náklady na vymožení si platí sám.

Právě „právo“ na vrácení půjčky udělalo ze světa strašnou díru. Banka nemůže krachnout, i když je ztrátové, má právo na sanaci. Věřitel nemůže přijít ke ztrátě, a veškeré náklady jsou přeneseny na dlužníka, takže věřitelé řádí jak smečka Alibabů a 40 loupežníků.

Navíc s fikcí doručení.

To, co je v českém právu je extrém, a se spravedlnsotí nemá pranic společného.

Miloslav Ponkrác

312075

09.04.2014 00:26

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Vy musíte brát ale hustý matroš. Tím se poroučím, a budu Vás příště důsledně ignorovat.

308178

08.04.2014 22:38

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Diskuse byla o významech slov spojený a spojitý.

Vy z toho uděláte světový problém a přežití lidstva.

Vaší averzi k matematice Vám neberu a matematiku – ač jí považuji za jeden z nejznamenitějších vynálezů lidstva – jsem Vám nenutil a ve svých diskusích s Vámi jsem se bez ní obešel, jak můžete nahlédnout.

Matematika i logika nejsou ničím jiným, než dětmi filozofie. Jazyk logický není, protože mozek nepřemýšlí striktně logicky, ale na základě zkušeností, abstrakce a analogie, což je zaneseno i do jazyka.

Již jsem si své názory vysvětlili, tudíž není třeba pokračovat v debatě.

308175

08.04.2014 15:53

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Opravdu si nedokážete představit nádoby s trhlinou. Nebo nádobu přerušenou v polovině?

Já myslím, že jsem to více než dostatečně popsal v předchozích příspěvcích dostatečně a bez použití matematiky, ze které máte fóbii.

Stačí když si to znovu přečtete.

308153

08.04.2014 15:48

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Samozřejmě, já píši blbosti. Blbost je, že český jazyk slouží ke komunikaci, že? Blbost je, že komunikační jazyk je v podstatě domluva, jak majorita chápe slova a významy, že?

Jazyk, logika, filozofie a matematika nevznikaly jedno z druhého, ale vzájemně se ovlivňovaly a posilovaly. Jazyk nevznikl z logiky, ale z potřeby vyjadřování a myšlení ve složitějším a abstraktnějším módu, než je neverbální komunikace.

Zkuste nabídnout Vaše teorie Ústavu pro jazyk český. I Vaše novátorské významy slov. A pak se pochlubte.

Ve skutečnosti je matematika odnoží filozofie, stejně jako logika. Základy matematiky položili filozofové jako výsledek jedné ze snah zkoumat a pochopit svět – tedy toho, čím se skutečná filozofie zabývá.

Miloslav Ponkrác

308152

07.04.2014 23:15

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Já jsem absolutně přesvědčen, že to chápu naprosto správně.

Navíc jazyk není logický, každý jazyk (lidský, počítačový, zvířecí, …) je primárně o tom, že ho komunikující strany chápou přibližně stejně, jinak neslouží svému účelu.

Tedy pokud si tvoříte svou teorii jazyka a slov, proti které Vám tu několikanásobně více lidí protestuje, pak popíráte základní funkci jazyka – schopnost dorozumění se.

Jazyk může fungovat svému účelu pouze tehdy, pokud jej většina účastníků chápe stejně. A slova mají takový význam, jak ho chápe většina.

Pokud si vytvoříte odlišné varianty slov, které majorita chápe jinak než Vy, pak vytváříte tajný jazyk, který nikdo kromě Vás nerozluští. Je to ideální jazyk pro psaní tajného deníčku, který nesmí nikdo přečíst.

Vše ostatní je podružné. Podstatné u českého jazyka je, aby ho (téměř) všichni zúčastnění pochopili (teyd stejná slova a věty) pokud možno (přibližně) stejně podle svých mentálních možností. Nějaké další teorie jsou podružné, včetně archetypů, algoritmů přípon, atd.

Miloslav Ponkrác

308116

07.04.2014 21:08

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Nádoba s trhlivou je stále nádoba, ale nikoli spojitá nádoba. Má nespojitost v trhlině.

I já jsem byl s matkou spojený kdysi (to jest vyvracím, že spojený znamená stálé spojení) pupeční šňůrou v jedno dvojtělo, ale už nejsem.

Spojený = vzájemně se ovlivňující (jedno čím a v jaké kvalitě/kvantitě) něco s něčím.

Spojitý = vlastnost něčeho. Spojitý (nepřerušený) buď v prostoru, čase, abstraktní matematické funkci či jiném vzoru chování. To je fuk a vyplývá to z kontextu, o co se jedná.

---

Kdyby byl jazyk tak jednoduše algoritmizovatelný, jak se tu snažíte předvést, pak už by jej dávno zpracovávaly počítačové programy bez chybičky. Knihy by se překládaly za zlomek sekundy počítačovými programy a nikdo by nepřišel na to,ž e to nepřeložil člověk.

Bohužel, jazyk nefunguje tak primitivně a předvídatelně, jak se snažíte dokázat.

Navíc jazyk je dílo rozumu, tedy dílo abstraktního myšlení. Slova abstraktně popisují to, o čem mluví – tedy nedrží se striktně žádného pojetí ani času, ani ničeho jiného. Fungují abstraktně a jsou schopna slova analogicky přenášet významy i na jiné vlasnosti, než je čas. Protože tak jazyk funguje.

Miloslav Ponkrác

308106

07.04.2014 19:45

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Pro lepší pochopení: I pro dvě spojené nespojité nádoby platí, že se hladiny vyrovnávají.

308102

07.04.2014 18:57

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Jistěže může existovat nespojitá nádoba. To je jakákoli přerušovaná nádoba, například s trhlinou či prasklinou.

A ano i jedna jediná nádoba(singulár) může být spojitá.

Miloslav Ponkrác

308097

07.04.2014 17:37

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Proč sám sebe urážíte?

308095

07.04.2014 17:36

Do světa se vrací válečný stav

RE: blábol

M.P. 194.?.?.?

Spojený = propojený = vzájemně se ovlivňující.

Spojitý = plynulý bez přerušení = nepřerušovaný.

Chápu snahu o ostrakizaci toho, kdo správně upozornil, že nádoby jsou spojené, nikoli spojité.

A ano, může existovat jedna spojitá nádoba, stejně jako nespojitá.

Prosím, abyste dále nebili člověka, který má pravdu a upozornil na správné používání českého jazyka.

Miloslav Ponkrác

308094

07.04.2014 02:38

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

RE: Je to jednoduché - co v článku chybí

M.P. 194.?.?.?

Čekal jsem, kdy se objeví někdo, kdo to z důvodu nedostatku vlastních faktických argumentů převede na osobní rovinu nesnášenlivosti.

Co kdybychom ještě přidali barvu kravaty toho kterého prezidenta? Nebylo by to také u vás k mání?

A protože nemám zájem o emocionální diskusi, a nehodlám se nechat zavádět do diskusí na téma koho miluji/snáším/nesnáším, dovoluji si Vás ignorovat zcela po právu. Na takové debaty nejsem zvědavý.

Howgh.

Miloslav Ponkrác

308060

06.04.2014 01:18

Do světa se vrací válečný stav

Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?

M.P. 194.?.?.?

Proč by válka nešla vést pouze ekonomickými prostředky?

Já jen reaguji na to přenechání místa ekonomickým subjektům.

Miloslav Ponkrác

307985

06.04.2014 01:13

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

RE: Je to jednoduché - co v článku chybí

M.P. 194.?.?.?

Pro Rusko je lepší, když kolem Ruska budou nezávislé malé státy, které nejsou pod vlivem jiných velmocí.

Ví to Rusko, ví to USA, ví to NATO, ví to EU. Proto se seč mohou snaží, aby státy kolem Ruska měly pod svými vlivy.

Bohužel to ne vždy ví ony státy, že často slouží pouze za užitečné idioty (tak jako Česko slouží za užitečného idiota Evropě i USA a možná i dalším pánům) a budou pouze koloniemi, pokud se nechají uvrtat (tak jako Česko).

Rozbitím Ukrajiny se nárazníkovými státy s vyšším statusem nárazníků stávají nově Polsko a Slovensko.

307984

06.04.2014 01:04

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

RE: Nejde jen o Ukrajinu

M.P. 194.?.?.?

jednu věc. Na Asii podceňuje její kulturu, její zvyky a duchovní zázemí. To je věc, na které si západ mnohdy vylámal zuby.

Když budete posuzovat Čínu či Rusko, nelze tyto aspekty nepočítat, jinak Vaše předpovědi budou hausnumera.

Rusko ani Putin, ani veškeré události na Ukrajině by se nestaly, kdyby v rusku nebylo silné pravoslaví. I proto se média pod vlivem šedých eminencí v pozadí snaží zničit a zesměšnit pravoslavnou církev (Pussy Riot počínaje, přes další mediální útoku pokračuje a konče). Protože síla Ruska je do jisté míry v tomto.

Stejně tak Čína má svou filozofii taiosmu a konfucionalismu.

Vliv kultury, společnosti a duchovna je navíc v Asii vyšší, protože lidé se tam chovají daleko kolektivněji, než v prosazovaném individualismu Západu.

Já bych naopak kulturně odhadoval, že Rusko a Čína, později nejspíše i Indie namísto soupeření začnou spolupracovat a podporovat se. Což je naprosto nepochopitelné pro západní mysl, ale přirozenější pro východní mysl.

Redukovat Čínu na výrobce, obchodníky a konzumenty může opravdu jen západní materialistické uvažování, kde se století vtlouká do hlavy: materiální zisk je bůh, materiální zisk je morálka, materiální zisk je tvořitel světa, materiální zisk je právo, materiální zisk je vše.

A právě to nemateriální, vyšší, bude určovat (a vlastně určovalo a určuje) dějiny Ruska i Asie mnohem více, než ekonomické úvahy.

Miloslav Ponkrác

307983

06.04.2014 00:54

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

RE: Nejde jen o Ukrajinu

M.P. 194.?.?.?

Myslím, že jste špatně definoval problém.

Problém Západu je, že jeho parazité odsávají příliš velké procento zisků pro nejvyšší a nejbohatší zlomek promile lidí. Tito parazité už přenastavili nejen státní, soudní, finanční, výrobní i jiné systémy, ale už i mysl lidí (ekonomické, humanitní, a jiné univerzity, stejně jako média) natolik, že zafixovali to, že 95 % veškeré produktivity jde nahoru a jen 5 % jde do rozvoje země, lidí, továren, atd.

Západ je vnitřně nesouladný a rozmlácený na kusy. Nejbohatší elita rabuje jak západ samotný, tak i jiné světadíly. Uvnitř západu je pak jádro kavárenských žvanilů (politici, neziskovky, gender univerzity, feministické, homosexuální, umělecké, bankovní, a tisíce jiných organizací), kde každá kavárenská organizace se snaží loupit a krást a ždímat peníze, moc, vliv i majetky všem ostatním organizacím. Každá z těchto organizací je schopna klidně přivést do neštěstí milióny lidí pro jidášovy stříbrnáky, a ani jí to u pití kávy nedojde.

Ve výsledku tak má Západ vysokou produktivitu, ale jen maličkou část použije pro prosperitu a blaho lidí a zemí. Zbytek je vytřískán bez efektu a odteče do WC. Bohužel to, co odteče do WC se procentuálně zvyšuje rok od roku.

Západ se zkrátka vyčerpává ideově, morálně, a duchovně, chcete-li i kulturně. Vrací se svým ideovým základem do džungle silnější vyhrává a namísto tvoření jde o kořist.

Rusko je jen další kořist, nic víc a nic méně. Není třeba tomu dávat víc, než tam je.

Miloslav Ponkrác

307982

05.04.2014 20:56

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

RE: Je to jednoduché - co v článku chybí

M.P. 194.?.?.?

Rozpad impéria Británie byl důsledkem anglické krutosti. Jejich móresy byly takové, že v řadě zemí vznikla touha po nezávislosti na Anglii.

Ostatně totéž činí Británie i se svými spojenci dodnes. Ne nadarmo se říká, že Británie nemá spojence, má jen své záměry.

Ve skutečnosti Británii posledních několik století neřídil nikdo jiný, než několik elitních rodů jako Rotschild, který ji postupně jednak rozložil, jednak naplnil nesmírnou krutostí. Dá se řící, že historicky Anglie vyhrála nad Napoleonem, ale prakticky bylo do Anglie bitvou u Waterloo zaseto destrukční semeno, které předalo Anglii do závislosti elitám.

Británie se dodnes snaží oslabit jak celou kontinentální Evropu, tak leckteré další oblasti, a to podle hesla čím hůře pro Evropu, tím lépe pro Velkou Británii. To je politika, kterou se řídí dodnes.

Mimo jiné mnohé dnešní neřešené konflikty, které vyvolávají války, hrůzy, genocifdy, někdo na počátku mají velmi často zásah Anglie v historické minulosti. Kam vstoupili, tak tisíc let tráva neroste.

Miloslav Ponkrác

307967

05.04.2014 20:42

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

RE: Je to jednoduché - co v článku chybí

M.P. 194.?.?.?

Anšlus Rakouska stejný jako Krymské referendum? To znamená, že stejně jako Rakousku bylo vyhrožováno vůdcem Německa Hitlerem a dáno ultimátum k předání moci? Stejně tak jako v anšlusu Rakouska bylo před ním 70 tisíc lidí zavřeno do vězení včetně a 400 tisíci lidem odepřeno volební právo, aby neohrozili výsledek referenda pro anšlus? A mnohé další? Jako třeba padělaný telegram se žádostí o pomoc.

Co to tady povídáte?

307964

03.04.2014 00:23

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: No, ano.

M.P. 194.?.?.?

Milý pane,

Vy jste žádná fakta nepředložil. Pouze se zaplaveluje tato diskuse snahou o relativitu, aby Babiš z toho vyšel čistý za každou cenu.

Kdybyste uvedl nějaká fakta, reagoval bych na ně.

A tím diskusi s Vámi končím. Nejen pro zbytečnost reagovat na příspěvek bez argumentů, ale také pro to, že pan Stwora si nezaslouží vytapetovat diskusi slovními emisemi bez jediného bitu informace, kromě strachu přispívajících, aby Babiš vyšel bílý jako anděl, ačkoli morálně je špinavý jako lucifer.

Howgh.

Miloslav Ponkrác

307801

02.04.2014 21:54

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: No, ano.

M.P. 194.?.?.?

Víte, co je problém. Problém jsou ta fakta. Domněnky jsou hezká věc, ale jsou to jen domněnky. To je podstata těch 4 dohod, na které se odkazujete. Já Vám je shrnu do jedné věty: „Nevydávejte domněnky za fakta.“

Domněnky se poznají tak, že používají termíny jako „může být zkreslený“, atd.

Zvláštní je, že nabádáte ke klidu a vypichujete slova jako „ta svině“, ale že sám používáte nadávky jako „presstitut“ – to Vám nevadí.

Zřejmě používáte dvojí metr. Vy můžete cokoli, druhým totéž zazlíváte.

Používání dvojího metru je jednoznačný znak, že někdo manipuluje – vědomě či nevědomě, nebo je fanatik – vědomý či nevědomý.

Myslím, že čtenáři neuchází to, že Vaše zpochybňování názorů vedete pouze jednostranně – tedy nevyplývá to ze snahy o objektivitu.

Jinak se poroučím a dále nebudu reagovat.

307796

02.04.2014 21:45

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: No, ano.

M.P. 194.?.?.?

Rozumím Vaší potřebě zpochybnit cokoli, pokud to svědčilo, že Babiš není dokonale čistý anděl. A chápu, že když to někdo říká, že se Vám hroutí svět. Že raději obviníte všechny ostatní, jen aby Babiš zůstal čistý.

Není třeba dávat příliš okatě najevo, že pracujete pro Babiše.

Miloslav Ponkrác

307795

02.04.2014 17:18

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: Divadlo

M.P. 194.?.?.?

Ukrajina dělá už 10 století chybu, že si neuvědomuje, že je nárazníkové pásmo mezi velkými mocnostmi. Jeho politika by tomu měla odpovídat.

Nechá-li se Ukrajina libovolnou ze světových velmocí zneužít pro jejich cíle, pak to Ukrajina neustojí. Cílem Ukrajiny měla být striktní a puntičkářsky přesné a naprosto stejně vyvážené chování k naprosto všem velmocem.

Zároveň měla Ukrajina omezit vnitřní pnutí a nesoulad uvnitř země. Jsem přesvědčen, že federace je k tomu jedna z nejlepších cest. Historicky federativní státy se ukazují jako nejstabilnější (USA, Švýcarsko) a nejdemokratičtější.

Nicméně toto je minulost. Kyjev se nechal zneužít USA a NATO k jejím cílům, už Ukrajina dobrou šanci budoucích 100 let.

Ukrajinci se dobře mít nebudou. Projeli to. Je třeba mít strategické uvažování, ne jenom pušky a samopaly.

307781

02.04.2014 17:03

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: No, ano.

M.P. 194.?.?.?

To záleží na definici termínu „korektní zastupitel“.

Podle mých kritérií dobrý zastupitel musí mít vnitřní motivaci sloužit zájmům země, mít morální profil a pak k tomu musí mít dar od boha: 1) mít možnost něco změnit, 2) umět a chtít to změnit k lepšímu, 3) mít koule na to to změnit k lepšímu.

Slovo korektní se v mém hodnotícím žebříčku poličku nijak nevyskytuje.

Babiš nemá morální profil, jednak své jmění získal podvodem, jednak není shcopen se ani postavit k lustračnímu zákonu. Nemá koule na to říct, ANO je politická strana, namísto toho to zbaběle nazývá politickým hnutím. A takto bych mohl napsat stovky stránek o tom, proč považuji za smůlu, že Babiše máme v politice této země. A nejspíše by média napsala stohy nelichotivých faktů o Babišovi, kdyby je Babiš preventivně nekoupil a tím jim nezavřel hubu.

---

Podívejte se třeba na některé USA prezidenty v minulosti, kteří bojovali, nebo se pokusili bojovat, s bankovní mafií. Někteří z nich zaplatili i životem.

307779

02.04.2014 14:38

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: No, ano.

M.P. 194.?.?.?

Vy byste ty 4 dohody měl nastudovat pořádně. A hlavně je konečně pochopit.

Protože v tomto vlákně jste přednesl nepodložených domněnek spousty.

Nepravdivé dogma janasmitha: Stačí očernit kritika/y a tím zajistit, že jeho myšlenky jsou potlačeny. Nezabývá se podstatou kritiku, ani polemikou s řečeným, namísto toho jansmith zaútočí na lidi. Jestli toto není vytváření předsudků a nepodložených domněnek, tak už nic.

---

Jinak Babiš skutečně nic nevytvořil. Své majetky získal podvodem a zločinem.

Miloslav Ponkrác

307765

02.04.2014 13:16

Úvaha: Společný jmenovatel reakcí Evropy a USA na Rusko a Putina

RE: Jsem rád, že jste tohle napsal

M.P. 194.?.?.?

A to je důvodem, proč brzy bude zakázáno mnoho názorů.

Protože euroatlantická civilizace se domnívá, že realita se řídí názory lidí.

Je problém s nepřizpůsobivým etnikem? Vyřešíme ho zakázáním rasistických názorům na ně. Problém vyřešen.

Je problém se zdravím poškozených dětí po koňských dávkách vakcín dávaných dnešním sotva narozeným dětem? Budeme kriminalizovat rodiče, kteří odmítnou vakcinaci. Problém vyřešen.

Nelíbí se nám, když někdo poukazuje na problém v realitě? Ostrakizujeme takového člověka. Problém vyřešen.

---

Právě akademický přístup vede k tomu, že k obrovské ostrakizaci nehodících se názorů. Už nyní je v českých zákonech řada paragrafů, které trestají názory.

A bude se to rozšiřovat. Protože ve společnosti, která se domnívá, že cokoli se vyřeší ostrakizací nesouhlasícího člověka, pak se to promítá a ještě teprve brutálně bude promítat v trestním právu. Vznikne velmi zvrácená společnost.

---

Má to i jiný důsledek. Lidé se domnívají, že problémy vyřeší dosazením správného člověka do vlády. Ono jim to jaksi nefunguje, ale víra lidí je neutuchající. Osud se jim tak trochu směje do obličeje, a do vlády se dostávají čím dál větší škoditelé, jak třeba Babiš, Sobotka, Zaorálek, atd.

---

Řekl bych, že euroatlantická společnost si hraje na Boha. A myslí si, že realita se tvoří postupem: „A Bůh (USA, Evropa, NATO, Německo, Francie, Izrael) řekl slovo a řečené se stalo.“

Řekl bych, že ateismus nevedl k vládě a používání rozumu, ale pouze ke zbožštění sama sebe a k domněnce, že lidé jsou bozi a jejich slovo přebije realitu. A když Obama řekne, tak i fyzikální zákony se změní. Ke štěstí fyziků zatím ani Obama, ani Izrael, ani Merkelová, ani bankéři v pozadí nepocítili potřebu měnit fyzikální zákony natolik, že by fyzici museli začít odznovu. (Konec ironie)

---

Tragédie celé společnosti je, že neuznává realitu. Stejně jako komunisté neuznávali realitu, protože „poručíme větru dešti“, tak neokapitalismus neuznává realitu rovněž. A tím zabraňuje sebereflexi a možnosti zlepšení. Tedy míří do katastrofy.

Miloslav Ponkrác

307757

23.03.2014 15:26

Juvenilní justice v Norsku

RE: Neuvěřitelné

M.P. 194.?.?.?

Dnes jse velice moderní pod líbivými hesly dávat lidem povinnosti, ale bez práv umožňující povinnostem dostát.

Děje se to v zaměstnání, děje se to při výchově dětí.

Nastavená pravidla pro výchovu dětí jsou všude. I tam, kde není juvenilní justice jako v Norsku, Finsku, Velké Británii.

Jamile chce někdo dobře vychovávat děti, pomatení jedinci mu to znemožní, protože „díte není majetkem rodičů“.

Já bych jenom nechtěl být na místě těch, kdo odebírají neoprávněně (myšleno z hlediska vyššího principu, nikoli pokřivené pravodoláskové demokracie) děti, protože jejich karma jim to dá dost sežrat. Oni bidou v dalším životě rodiči, kterým ukradnou děti a dětmi, které půjdou od milujících rodičů do děcáku. A spolu s nimi se to stane všem, kteří to umožňují.

307250

23.03.2014 02:08

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: No máme několik možných vývojů

M.P. 194.?.?.?

Tyto „pracovní skupiny“ a měnění názoru lidí na nějakou jinou, v tom je velká konkurence. Takových skupin i jednotlivců je plno, někteří chtějí měnit neznalost ve znalost, jiní naopak rozšiřovat ideologie a ismy.

Dalo by se říci, že kdybych věřil jenom v materii a hmotu, tak nějak své svědomí přesvědčím a začnu toho zneužívat. Je to velmi lákavé a navíc najdete partičky spřízněných, takže na to nejste sám.

Víra v Boha mi zabraňuje jednat takto. Takže všichni co tvrdí, že víra v Boha je do jisté míry slabost, mají plnou pravdu. Rád bych se někdy podíval Bohu do očí.

Miloslav Ponkrác

307219

22.03.2014 19:48

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: No máme několik možných vývojů

M.P. 194.?.?.?

A nebo si Vy děláte iluze.

Lidé do cca 30 let jsou zmasírováni propagandou téměř všichni. Stali se snadným cílem, navíc jim často chybějí znalosti, vědomosti, a k rozvoji životní moudrosti dochází kolem 40.

Lidé ze starší generace pak zhruba polovina z nich je vedena nenávistí proti komunistům a druhá tak nějak neví co si má myslet, případně začíná připouštět, že tato doba není jen jásavá a zářivá.

Nicméně v názoru, že většina lidí užívá logiku, rozum a funkce vzhledem k hodnocení doby a politiky budu po zkušenostech jasně zastávat názor že nikoli.

Stejně tak jasně ze svých zkušeností zastávám názor, že čeští lidé jsou naprosto většinově zblblí propagandou, kterou přijali za svůj názor a jsou jí šáleni a dokonce jí zastávají jako „svůj“ názor.

A myslím, že časem na to také přijdete. Dlouho jsem se utěšoval, že někde jinde to je jinak. Cestoval jsem po celém státě, setkával jsem se všude možně, poslouchal i náhodné lidi na ulicích i jinde. Nakonec mi došlo, že ten hnůj, co čtu třeba v diskusích na novinky.cz je opravdu většinový názor Čechů.

Miloslav Ponkrác

307199

22.03.2014 19:39

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: Nedavno

M.P. 194.?.?.?

V zásadě nedošlo.

Demokracie a rozum může fungovat jen v relativně malých skupinách.

Demokracie v rámci většího celku nefunguje a je v zásadě rovna diktatuře. Protože u větších celků jednak lidé nedostávají rychle zpětnou vazbu o svých rozhodnutích a tak volí ptákoviny (viz Česko). A také v malých celcích tak nějak lidé vědí, kdo je kdo a mají i jiné informace, než případnou fotku na volebním plakátu.

Všechny velké změny ve světě jsou v zásadě dílem jedinců, kteří byli schopni na svou stranu dostat další. Přičemž změny myslím změny kladné i záporné.

Čím více se svět týmuje a globalizuje a průměruje, tím větší lejno z toho je. Protože bez geniálních jedinců se svět moc nemění. A lidé a národy nejsou sto reagovat na změny akcemi k lepšími a většinou je projedou a po každé změně jsou na tom hůže a hůře.

Problém je, že i dnes geniální jedinci mění svět, jen jsou to jedinci s poněkud horším morálním profilem. A navíc už přišli na to, že je lépe, když zůstanou v pozadí. Lépe se operuje, lépe se kořistí, lépe se dělají změny.

„Inteligence davu je nižší než inteligence krokodýla.“ (citát od člověka, který byl mistr a znalec chování davu a jeho ovlivňování – Adolfa Hitlera)

Miloslav Ponkrác

307198

22.03.2014 19:09

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: No máme několik možných vývojů

M.P. 194.?.?.?

Češi nejsou nenávistný národ.

Ale je do nich nenávist zasévána a velmi úspěšně. Mladí versus staří, podnikatelé × zaměstnanci, levice × pravice, chudí × bohatí, …

A už to úspěšně nese kořeny. Například Češi nikdy nevolili ve volbách podle toho, co je pro ně dobré, ale většinou podle nenávisti („hlavně aby to nevyhráli komunisti“, „aby to nevyhráli socani“). Pak se vcelku není co divit, že politici zvlčeli, protože jim stačí před volbami vyhodit pár nenávistných hesel, a voliči najednou mají místo rozumu vlčí mlhu.

25 let po sametové bylo zničeno nenávistí ke komunistům a ke všemu tzv. levicovému. Musí se všechno zprivatizovat, protože jen soukromé vlastnictví je správně kapitalistické a antilevicové. Musí se zrušit jakékoli regulace (třeba normy na zdravé potraviny), protože ty jsou levicové. Právo nemůže chránit proti podvodníkům, protože to je omezení kapitalistického podnikání. Vše cenné, co je v Česku, je třeba prodat do zahraničí do soukromých rukou, protože to jediné není komunistické (kdopak asi rozšiřuje a podporuje tyto myšlenky a komu složuí je zřejmé, nicméně u Čechů díky nenávisti padají na úrodnou půdu).

Kdykoli se bavím s lidmi, jsou všichni na 99 % infikovaní myšlenkami z televize a tisku. Plné inherentní nenávisti všeho vůči všem.

Původně jsem si myslel, že ty názory pod českými články jsou opravdu dílem extrémních jedinců, ale poměrně rychle jsem zjistil, že jsou to většinové názory spodní a střední vrstvy, tedy minimálně 90 % Čechů.

A podle toho bohužel Česko dopadne. A asi se s tím nedá už nic dělat. Pokud nenastane zázrak, tak jedině se tato doba a situace stane natolik nesnesitelnou a špatnou, že až v tomto důsledku Češi začnou myslet a přestanou nenávidět. A to potrvá minimálně několik generací. Dnešní mládež je a bude nezvána jednou ztracená generace. Ale až z nadhledu historie.

307194

22.03.2014 15:03

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: No máme několik možných vývojů

M.P. 194.?.?.?

Většina lidí uvažuje tak, jak se naučí v dětství.

To, co likviduje Ukrajina není ve skutečnosti USA, NATO, EU. Ale jejich vlastní ukrajinská nenávist, díky které se spojí i s čertem a ďáblem.

Stejně jako se Ukrajina kdysi spojila klidně s fašisty, a kdyby Hitler toho využil a prohlásil se za spojence proti Rusům, tak by získal Ukrajinu skoro bez boje. Ostatně partyzáni na Ukrajině v roce 1941 často bojovali proti Rusům a pomáhali Hitlerovi.

Nyní se Ukrajina díky své nenávisti spojuje s EU, USA a NATO.

Podle mého hlavní problém Ukrajiny je nenávist. Protože oni se spojí s kýmkoli, když nemluví rusky. Klidně i se samotným satanem.

---

Stejný probléím je v Česku. Vůči východu i vůči komunistům. Tahle nenávist Čechy nutí dělat vše do opaku, i když si škodí.

Jenže co se naučíte jako dítě, to nezměníte.

A nyní je tedy třeba mládež a studenty naučit, že komunisté a minulá doba byla tak špatná – a že tato doba je bezchybná, nejlepší a dokonalá. Tím se tak o 2–3 generace posune možnost sebereflexe a správného náhledu. („Chceš-li vyhrát nad nepřítelem, vychovávej jeho děti.“)

Stejný problém bude v Rómech, gádžové (Kocáb, Uhl, Samková, pravdoláskařství naivové) přesvědčují Rómy už od dětství, že za jejich problémy může hnusný bílý rasismus. A to dítě si to zapamatuje velmi pevně, takže jakmile mu bude smutno, půjde emocionálně zmlátit či zabít bílého, protože logická asociace mu velí, že on je na vině. Tak ho to v dětství naučili.

---

Ukrajina je v háji. Oni si Ukrajinci ještě neuvědomují, do jaké šlamastiky se dostali. Ale minimálně století se z toho nedostanou.

EU to jenom zakonzervuje a znemožní Ukrjaině s tím hnout.

Nicméně Ukrajinci potřebují přestat nenávidět, do té doby se nic nezmění. Stejně jako Češi.

Miloslav Ponkrác

307184

22.03.2014 14:53

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: Nedavno

M.P. 194.?.?.?

Vy ale nechápete, co to znamená.

Pro USA to znamená jediné, bude muset zařadit do plánu zničení EU a potažmo Evropy jako takové, aby zničila euro.

Zatím to není na pořadu dne, ale až dolar nebude moci ubránit zavádením „demokracie“ do vzpurných zemích, co nechtějí vše obchodovat za dolar, USA přistoupí ke zničení EU kvůli euru.

Tak někdy koplem roku 2022–23 se EU rozpadne a skončí.

Pro Evropu to bude znamenat katastrofu, protože se rozpadne na řadu státečků v podstatě v občanských válkách, neboť EU již stačila Evropu zničit.

Miloslav Ponkrác

307183

20.03.2014 01:32

Prioritní opatření v souvislosti s vojenskou agresí Ruské federace – návrh usnesení ze dne 17. 3. 2014

RE: Ukrajina sa musí rozdeliť ako Česko-Slovensko

M.P. 194.?.?.?

Ukrajina má stejný problém jako Česko. Žila desetiletí bojem proti nepříteli. A najednou nepřítel není.

Česko žilo bojem proti komunismu. A jakmile není, tak je Česko ve schizofrenii. Není schopno vytvořit konstruktivní plán, když není nepřítel. Takže dílem se stále bojuje proti neexisutjícímu komunismu, dílem se hledá nový nepřítel. Česko je tím pádem v zadnici, protože neumí konstruktivně vytvářet, umí pouze svádět problémy na nepřítele.

Ukrajina ještě déle žila bojem proti nepříteli. Stalin a hladomor 1932-33. Banderovci a ukrajinský nacionalismus. A teď znovu.

Není-li vnější nepřítel, musí se vyrobit vnitřní, tj. hledat nepřátele. V Česku se to dělá bojem podnikatelé × zaměstnanci, mladí × staří, politici × občané, levice × pravice, atd.

Jinak řečeno, všechno státy zvyklé desetiletí na vnějšího nepřítele jsou v háji, jakmile dosáhnout zmizení nepřítele. Několik generací lidí žije jenom bojem. Už nedokáží žít jinak.

Do jisté míry je to problém celé Evropy, protože 20. století a 2 světové války a ještě boj proti komunismu, studená válka, atd.

Přešlapování na místě je neschopnost přepnout z motivace „nenávist vůči vnějšímu nepříteli“ do motivace „konstruktivní cíle a rozvoj státu“.

Všimněte si, kolik českých politiků nedokáže žít v jiném, než nenávistném režimu. Bojem proti někomu/něčemu.

A Ukrajina – je daleko drsnější.

Miloslav Ponkrác

Miloslav Ponkrác

307053

19.03.2014 02:15

Prioritní opatření v souvislosti s vojenskou agresí Ruské federace – návrh usnesení ze dne 17. 3. 2014

Toto je reakce USA na ruské úspěchy na Krymu

M.P. 194.?.?.?

Ale vždyť je to naprosto jasné a je to vidět na sto honů, kdo je autor. USA koumalo a koumalo, dávalo hlavy dohromady, jak zavařit Rusku. A vymyslelo toto, což je z USA dílny, nikoli z Ukrajinské.

Vzhledme k tomu, že to byl Západ, kdo zaplatil a dal plán neonacistům, co provedli puč v Kyjevě a na Ukrajině. Tak jim dal i tento příkaz.

Čekali jsme otevřeně, co udělá USA jako odpověď na Rusko. A USA využilo toho, že má bílé koně v Ukrajině. USA samozřejmě nemůže dát přímý příkaz či akci, protože to by bylo okamžité vyhlášení války Rusku. Ale může do války či konfliktu vehnat Ukrjainu a USA dále tvrdit „Já nic, jáí muzikant.“

Z toho seznamu je vidět, že i Evropa je díky EU vazalem a otrokem USA. Protože USA před své ukrajinské neonacisty klidně Evropu poškodí díky zavření plynu, USA je to u zadnice a trefí tak dvě, spíše tři mouchy jednou ranou. Jednak útočí proti Ruku, jednak oslabuje Ukrajine, a jednak oslabuje Evropu, svého velkého konkurenta.

USA si tedy našlo cestu. Diktuje a radí Ukrajinským neonacistům, a tváří se, že v tom nejede.

Myslím, že hlavním cílem je vyprovokovat Rusko k nějaké nepředložené reakci. Třeba k vojenskému zásahu. Testuje se, co Rusko bude dělat a zda neudělá koninu. Střelba ruských vojáků proti byť několika provokatérům z Kyjeva by se následně roznesla po mediálním tisku v palcových titulkách a tak 8 měsíců by se neustále mlela dokola ve všech západních médiích. Případně se dá taková situace i nasimulovat a vylhat.

Myslím, že Putin toto předvídal a jasně dal instrukce, že ruští vojáci nemsí střílet za žádnou cenu.

Kromě toho seznam požadavků nijak neřeší, že Ukrajinci dluží za plyn a nehlásí se k tomu. I zde je Rusko státem USA testováno, zda si nechá kálet na hlavu a jak toto vyřeší.

Každopádně cílem je vehnat Rusko do několika problematických situací a otestovat, zda má Putin a Rusko koule. A třeba doufat, že Rusko udělá chybu, což by bylo okmažitě zneužito:

1) Rusko je provokováno ke konfliktu a k zásahu vojenskou či policejní silou. Zřejmě Rusko bude muset nasadit elitní jednotky pracující diskrétně a velmi posílit zpravodajství a rozvědku.

2) Rusko je provokováno, jak se postaví k dluhu za plyn nezaplacený Ukrajinou.

3) EU je tažena do problému se zásobováním plynem, čehož mohou evropská i americká média vuyužít k dalšímu obvinění Ruska a špatnému PR, kdy v médiích bude obviňováno Rusko.

4) Rusko je provokováno k tomu, jak se postaví ke genocidě Rusů na zbytku ukrajinského území, kde nejspíše dojde k mnoha politickým obviněním Rusů za vlastizradu.

Toto není ukrajinský autor, toto je pero USA.

Miloslav Ponkrác

306963

10.03.2014 12:14

Rabování Ukrajiny začalo

RE: Zchudnou ještě víc hlupáci...

M.P. 194.?.?.?

Také nemám čas ověřovat, ale podívám-li se na produkci bauxitu, hliníkové rudy, tak Černá hora je z Evropy až na 3. místě. Na 1. místě je Řecko.

Nicméně chápu, že dnešní mladí mají nulové znalosti zeměpisu, ale Černá hora byla dříve součástí státu zvaného Jugoslávie. Samostatně jako stát existuje Černá hora až od roku 2006, tedy jedná se o stát, který v léte bude slavit 7. narozeniny.

306328

05.02.2014 02:50

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Polovodice.

M.P. 194.?.?.?

slak: „Protože ta jedna fabrika která vyhoří je třeba pojištěná, těch příčin může být mnoho a důvodem může být právě zájem rozkolísat ceny či tomu restaurovat - výrobě zmíněného hodnotu.“

Pane slaku, Vy jste nepochopil princip. Baronové Prášilové výše mluvící o světové elektronice mluví o tom, že každá země s vyspělou elektronikou je schopná si vyrábět všechno. A s tímto staven srovnávají socialistické Československo – a jasně jim vychází, že jsme byli v době pazourků.

Realita je taková, že takový stát, který by vyráběl všechno z celé elektroniky nikdy neexistoval a nikdy toho nebyl schopen. Baronové Prášilové výše zřjemě kouří velmi kvalitní drogový materiál, který jim zatemnil úsudek.

Realita je taková, že většinu věcí vyrábí tak 2 továrny, sem o několik více. Právě proto se zavřením JAKÉKOLI JEDINÉ továrny – lhostejno, zda z důvodů spekulace či neštěstí – prudce změní cena směrem výše. A nejenom to, často nastává i kritický nedostatek dané součástky.

Kolik si myslíte, že je továren na hard disky? Na LCD panely? Na ramky, na …?

Uveld jsem to jako důkaz, jak málo (přesněji žádný stát) nikdy za celou historii, zdůrazňuji nikdy, nedosáhl kompletní soběstačnosti v celém rozsahu elektronických produktů. Srovnávat proto Československo s tímto stavem, a dokazovat na tom zastaralost, to chce hodně velkou zaujatost, nebo nedostatek kognitivních schopností, řečeno psychiatricky. Rozhodně to nesvědčí o reálném vidění.

Miloslav Ponkrác

304062

05.02.2014 02:41

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Polovodice.

M.P. 194.?.?.?

Já jsem to napsal hlavně proto, abych upozornil na blábolení většiny (ne-li všech) příspěvků o brutální zastaralosti české elektroniky.

Tyto příspěvky jsou tak ustřelené a mimo realitu, že srovnávají českou elektroniku s vysoce progresivním stavem, kde údajně jsou ve světě. Akorát, že tam zatím, kde předpokládají světovou elektroniku, svět zatím NIKDY nedošel a možná ještě 200 let nedojde. Pak se jim snadno dokazuje, že jsme byli sto let za opicemi.

A předpokládám, že stejné blábolení a ozastaralosti bude ve většině dalších oborů.

Dnes neexistuje mnoho států či firem, kteří by si byli schopní vyrábět všechno z elektroniky. Nezvládá to (a nikdy nezvládala) ani mamutí firma Intel či IBM. Ale to vůbec nebrání kritikům, aby myšlenku, že to, že Česko(slovensko) nebylo schopno vyrábět vše od a do z, je důkaz zastaralosti.

Prostě mě už sýří příspěvky o elektronice, kde vidí světovou trávu zelenější o 200 let napřed, než ve skutečnosti je. Takové příspěvky jsou pouze výmyslem fantazie, a kromě zaslepenosti jejich autůr nedokazují nic jiného.

Miloslav Ponkrác

304061

04.02.2014 06:48

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Polovodice.

M.P. 194.?.?.?

I já se přidávám. MH7400 jsem neměl problém absolutně sehnat a kupoval jsme jich docela hodně a často. A také mluvím někde o roku 1984.

Kolik zemí dnes dokáže udělat komplet techbnologii? A pokud máte pocit, že jsme pozadu za někým, tak mi ksakru vysvětlete – a to by mě velmi zajímalo – jaktože když vyhoří jedna továrna na hard disky nebo na ramky, tak se celosvětově zdražuje. Jen takový malý šťouchanec do vašich nesrovnalostí. Kdyby každá vyspělejší země vše komplet vyráběla, tak jednak vyhořelá továrna ceny nezmění.

Vyrobit SSD je směšně jednoduché.

Procesorů se vyrábí všude hafo. Možná vás to překvapí, ale není jen Intel procesor. Jsou i takové drobnější, třeba do mobilů, nebo do palubních počítačů aut a letadel, nebo do routerů, atd. A vyrobí se jim mnohonásobně více kusů, než do PC.

Mám dojem, že debata o „zaostalosti“ elektroniky najela směr do oblasti sci-fi, pravdivost –10.

Miloslav Ponkrác

303963

10.01.2014 15:28

Politika roku 2014 a v následných letech

RE: stevie

M.P. 194.?.?.?

Má s tím společného to, že zatímco jsem chodil denně do obchodu a viděl volně prodávat stévii, dostával jsem do mailu katastrofické latáky na boj proti zákazu stévie.

Zatímco třeba nikdo neprotestuje třeba proti čím dál drsnějšímu omezování prodeje bylin.

Ve skutečnosti jsem dostával z alternativní scény (často se prohlašující za duchovní) mnoho letáků, které lhaly až by se i baron Prášil styděl. U letáku za škodlivost aspartamu jsem se neudržel, když jsem viděl, že životně důležité látky, bez kterých člověk nepřežije, je schopna alternativní scéna prohlásit za prudké jedy, jenom aby měla svou pravdu. A napsal jsem článek:

http://ponkrac.net/aspartam-je-skutecne-tak-jedovaty

To vše ukazuje, že česká scéna prakticky bez přemýšlení i s chlapama přebírá americké věci, aniž by se přesvědčila o tom, zda nepíší bláboly.

Základní problém je, že existuje skutečná věda, skutečné duchovno, skutečná alternativa, skutečná víra a skutečných x dalších věcí, ale to co se za tyto věci VEŘEJNĚ vydává je dnes jen z poloviny prázdná slupka.

Miloslav Ponkrác

302330

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkuji za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 5

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,34 Kč
Euro
27,42 Kč
Libra
30,29 Kč
Kanadský dolar
17,53 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
25,65 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 893,59 Kč
1 unce stříbra
545,61 Kč
Bitcoin
306 757,04 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 501 049