Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Saša

Nalezeno 1860 příspěveků, 110 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.07.2007 17:46

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Saša 207.?.?.?

Nechcete pochopit rozdíl mezi názorem a osobou. Je sice pravda, že osoba a názor si mohou a bývají podobní, ale osobnost bez ohledu na její rozum a jiné kvality může mít názor správný i nesprávný. Je celá řada dalších dobrých důvodů proč se vyhnout napadení zúčastněné osoby, oproti tomu názory však trhejte a kritizujte jak chcete.

Všimněte si prosím,"Etiketa v této diskuzi" (nad polem vkládání příspěvků):
[cool] ----vložena kopie slov editora---- [cool]
Můžete vyjádřit jakýkoliv názor. Můžete napsat, že článek je špatný nebo hloupý (bylo by jistě hezké doložit to důvody, ale není to podmínkou), ale nesmíte napsat, že autor je hloupý. Proč? To první je legitimní názor, na který máte právo. To druhé je osobní urážka - a na tu už právo nemáte. Totéž platí, reagujete-li na něčí příspěvek. Lze jej zpochybnit, lze vyjádřit i ostrý nesouhlas, ale jakmile přejdete do osobního tónu, bude váš příspěvek potlačen. Osobní výpady nebudou na tomto fóru tolerovány.

Rovněž budu omezovat špičkování a popichování a tzv. "nasírací příspěvky". To jsou takové příspěvky, jejichž jediným cílem je někoho naštvat.
[cool] --------------------------------------------- [cool]

139021

02.07.2007 19:07

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Saša 207.?.?.?

Má původní reakce byla na 138895 a byla myšlena všeobecně. Ozval jste se Vy. Zdiskreditovat někoho lze i bez sprostých urážek, trochu oklikou; ba Vaše příspěvky jsou snad na hranici slušnosti a tedy omluvy! Chci jen připomenout, že rány pod pas nejsou vhodnou argumentací! Nic proti Vaším názorům, ale více by jsme se pobavili a byla by to čestnější hra kdyby z toho byl autor vynechán. Tedy "analýza autora" není zrovna na místě, ale analýza článku určitě ano! Reakce nebyla výslovně pro Vás a zcela určitě nejste hlavním viníkem. [mrknutí jedním okem]

Články byly bezesporu provokující a je dobře, že např. Jarmila si uvědomila jak hodného má manžela, řada dalších pochopila, že je nějak proti přírodě omezovat populaci ač nás to možná zahubí aj. Nebudu opakovat s čím vším nelze souhlasit, ale zamysleli jsme se a udělali si nějaký názor, což je dobře. Diskuze mohla být jen zajímavější, je to hra a jako taková by měla být trochu čestnější. Vím, autor se nechal vyprovokovat, jinde v článku použil silný výraz lůza a diskutující mu jako lůza odpověděli - a to dobře není. [mrknutí jedním okem]

139037

03.07.2007 03:14

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Saša 207.?.?.?

[naštvaný] Pane ehm, napadnout někoho ve zbabělé anonymitě je celkem obtížné.
[velký smích] Vy se sice rád hádáte, ale pro jistotu si jen tak píchnout a dloubnout ze zadu, aby na Vás nikdo nemohl.
[velký smích] To je to moje „osobní a konstruktivní“ napadení dle Vašich slov.
[mrknutí jedním okem] To poznání by mělo být pro Vaše dobro, poťouchlíku.
3x jsem napsal, že Vaše reakce lze ještě spolknout, jsou na té hranici zla nebo slušnosti, říkejte tomu jak chcete.
Jste nevinný a dávno již nehovoříme o panu Lhotákovi.
[chechtot] Vy jste se jen ozval jak příslovečná potrefená husa.

V minulosti Vaše příspěvky byly férové a často s nimi souhlasím nebo je těžké oponovat. Zde jste se trochu přidal, ale zase oproti jiným to ještě ušlo.
[chechtot] Je to až k vzteku, my se nemáme o čem hádat, pardon diskutovat. [chechtot]

139078

03.07.2007 09:50

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Saša 207.?.?.?

O užitečnosti hádání si nejsem jist.[mrknutí jedním okem] Dále máte zcela pravdu až na to, že Saša opravdu není nick (na dokladech Alexandr). Anonymita porušením netikety není, jména se lépe pamatují než IP, trošinku to nabádá k zodpovědnosti a ták. Dnes se skrývat je skoro zbytečné, když budou chtít oni si Vás najdou. [mrknutí jedním okem] Jsme mimo mísu...

139094

03.07.2007 09:59

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Saša 207.?.?.?

Ach jo![oči v sloup] Anonymové všech zemí spojte se![oči v sloup]

Nemoralizuji Vás ani předešlého pana 89.. Kritizovat „nenormální“ či „patologické“ myšlenky je užitečné, přínosné a pro Vás „spásonosné“. Lynčovat černochy nebo autory není. Ve Zvědavci byly uvedeny názory p.Lhotáka/rubrika s varováním. Autor má stejná práva jako Vy, včetně „úchylných názorů“. Spravedlnost zřídka stíhá autory a pokud ano, nebývá to ta „justice“ s významem spravedlnosti; justice spíše trestá ty co „hází dlažební kostky“. Potažmo urážíte editora, že vám autora předhodil. Příliš to obnažuje vaši mentalitu a další desítky dobrých důvodů. Do jisté míry lze říci, že Vám p.Lhoták dal příležitost se snad zamyslet nad různými abnormálními pohledy, vyjasnit si „úchylné“ myšlenky a vyjádřit svůj názor. Což je vše dobře.
Vážím si mentálních schopností pana z I.P. 89.250.xxx.x, no a Vy o Vašich snad nepochybujete. [chechtot]

139096

08.07.2007 17:44

Nemoc českého zdravotnictví

RE: To mas stesti

Saša 207.?.?.?

Pane „68“, dle amerického filmu „Sico“ ilegální imigranti dostanou pouze zdravotní péči nezbytně nutnou, kde jde o ohrožení života a to ve státem (Spojenými Státy) dotovaném špitále, tedy z daní poplatníků (zřejmě vašich daní).
[zahanbení] Nemá to zcela nic společného s neúnosnou cenou vašeho pojištění. Pojištění je drahé především proto, že pojišťovna (stejně jako nemocnice) musí mít zisk, jinými slovy musí značně vydělat. Těch státem podporovaných nemocnic je zoufale málo a tak se tam na nezbytnou péči čeká třeba 12 hodin; je jich tak málo, že je Mexické zastupitelské úřady uvádějí na svých stránkách. Jistě státem řízené zdravotnictví má mnoho nedostatků, ale stále je neskonale výhodnější pro nemocného než zdravotnictví „volného trhu“ jako v US. Ač lékaři a zdravotní personál jsou placeni slušně není to důvod proč je americké zdravotnictví nejdražší na světě s výsledky porovnatelnými zemím třetího světa, kterými opovrhujete. [zahanbení]

[oči v sloup]Výsledky soukromých organizací jsou obvykle lepší než státních, ale zdravotnictví a pojišťovny do této kategorie zřejmě nepatří. [oči v sloup]

139367

09.07.2007 02:19

Nemoc českého zdravotnictví

RE: To mas stesti

Saša 207.?.?.?

Ač to americké zdravotnictví důvěrně znám, snažím se vyhnout Vašemu napadání a tak cituji americký film Sicko, zajděte si do nejbližšího Cineplexu, je to uváděno jako drama, ale pokud se Vás to netýká je to sranda a stojí to za to. Nechci Vám brát Vaši víru v pohotovostní služby v „každém“ špitále, ale zkuste si zajít na tu pohotovost s nějakou prkotinou a vydávejte se za toho ilegála, nebude Vás to potom přeci nic stát. Nedělal by to každý?

Zmínka o opovrhování výsledků zdravotnictví třetího světa, byla míněna všeobecně "zevšeobecnění Američané.." Žádný náznak co jste napsal nebo nenapsal.

139378

09.07.2007 08:46

Nemoc českého zdravotnictví

RE: To mas stesti

Saša 207.?.?.?

[mrknutí jedním okem]Poctivý člověče,[mrknutí jedním okem] nějak jste si zasedl na ty imigranty ze střední a jižní Ameriky. Žádná politická strana nebude zřejmě řešit tento problém, je totiž příliš ožehavý. Věřte nebo nevěřte nevyřeší to také problém zdravotnictví v USA. Nejste ochoten si otestovat Vaši teorii, že můžete přijít s prkotinou do každého špitálu a budete zdarma ošetřen. Chtěl bych vidět jak by s Vámi bylo zacházeno. Každých pár týdnů je v novinách článek jako „Public facility has been plagued by history of substandard care“ kde pacientku vyhodí a nechají zemřít, ale Vy máte částečnou pravdu, oni opravdu teoreticky nesmí pacienta z public/státní nemocnice odmítnout pokud je jeho život nebo zdraví bezprostředně ohroženo. Vím, že ve Spojených Státech není všechno špatné, ale zde je nějak ta Achillova pata nejsilnějšího státu světa. Podívejte se na film Sicko a uvidíte, že problém nejsou imigranti a vše není tak černé nebo bílé jak bychom si jistě přáli. Na víc dle nátury se zasmějete nebo uroníte slzu.

139397

12.07.2007 06:51

O ovečce a ovčácích

RE: A co na to Lucienne?

Saša 207.?.?.?

[cool] Nebylo „tam“ té svobody tehdy víc, milý Juliane? Stále méně platí „žij a nech žít“ nezdá se? [cool]

139595

13.07.2007 23:48

Pane Klvaňo, lžete!

RE: ??

Saša 207.?.?.?

Odpověď na předchozí otázku:
Tomáš Klvaňa
Born: September 12, 1967, Prague
Education: 2003, Shorenstein Fellow at Harvard’s John F. Kennedy School of Government; 1997, doctorate, speech communication, University of Minnesota; 1992, master’s, journalism, Charles University, Prague.
Work History: Since May 25, 2007, Czech government spokesman on the U.S.-sponsored anti-missile program; Feb.-July, 2003, press secretary and policy adviser to President Vaclav Klaus; 2001-03, deputy editor-in-chief, Hospodářské noviny; 2000-01, senior international affairs commentator, Mladá fronta dnes; 1997–2000, visiting professor, University of Southern Maine.
zdroj: CZECH BUSINESS Dříve podobní lidé studovali v Moskvě [oči v sloup]

139708

14.07.2007 11:16

Drůbež

RE: Hm

Saša 207.?.?.?

Je to možná pravda nebo alespoň polopravda. Donedávna ty myši a potkani byli nejpočetnějším savcem na Zemi; v minulém století se tím nejrozšířenějším/nejpočetnějším savcem stal člověk. Zdá se, že ta drůbež se hubí zcela zbytečně, možná obdobně jako lidé vzájemně.

Jistě vzroste cena KFC, což nevím jestli je dobře nebo špatně.[mrknutí jedním okem]

139724

14.07.2007 11:37

Pane Klvaňo, lžete!

RE: ??

Saša 207.?.?.?

Možná se mýlíte, ta řečnická a komunikační studia za komunistů byla dobrá a Američané se od nich učili. Mladá fronta dnes má totožné, ba lepší kádry vystudované zase dnes v jiné velmoci. Vždyť on studoval stejnou vědu, jak člověka oblbnout a s takovým člověkem se nedomluvíte a starosta dobře ví, proč se s ním nebude bavit. Je to sice studovaný, ale profesionální bezpáteřní kecal. Za dobrý peníz bude hájit cokoli a mluvit třeba i za Vás.

139726

15.07.2007 08:44

Pane Klvaňo, lžete!

RE: ??

Saša 207.?.?.?

Pane Juliane jistě jste si všiml co studoval pan Tomáš Klvaňa na několika nejlepších školách Spojených Států. Přeloženo trochu volně školu propagandy a obhájení každé lži. Klvaňa je také konsultantem British American Tobacco (dočasně konsultování prý pozastavil). Je mluvčí, opět překlad je hlásná trouba, propagandista České vlády a bezpochyby produkt nejprestižnější univerzity USA a jen oficiálně nejmenovaný mluvčí současné nepopulární vlády téhož státu. Jistě bude oběma vládami odměněn. Vy nebo já hájíme svůj názor z našeho přesvědčení na rozdíl od pana Klvaňa, on na „přesvědčování“ má školy a je za to královsky placen.

139795

16.07.2007 05:03

Live Earth

Nebezpečí lidstva: nukleární válka, oteplování, dlouho nic a nakonec terorismus

Saša 207.?.?.?

Souhlasím, že vše lze zneužít nebo nějak na tom vytřískat prospěch. Globální oteplování však považuji za skutečnost.
V angličtině na prestižním New Scientist je řada článků. http://environment.newscientist.com/channel/earth/...

V Čechách málo známý geniální genetik, autor, vědecký komentátor

dr. David Suzuki má řadu článků na stránkách jeho nadace.


Jeho pohled je shodný s řadou vidění Zvědavce. Nemohu najít přesnou citaci, ale varuje před globálním oteplováním přibližně těmito slovy: bezprostřední hrozba lidstva je globální oteplování a to hned za nebezpečím nukleární války; nebezpečí terorismu je oproti tomu pro nás zanedbatelné.

139844

16.07.2007 06:44

Pane Klvaňo, lžete!

RE: ??

Saša 207.?.?.?

Juliane Vy nerozeznáte lež od pravdy.
Mluvčí nebo profesionalní kecalista s kvalitním vzděláním je přesný popis osobnosti.
Vy jste nám včera ráno lhal s tím Vaším loučením [velký smích] (v 8:45 hod. příspěvek 139796)
a nestydíte se vykládat zcela stejné nesmysly pořad do kola. [oči v sloup]
Vás nikdo tak dobře finančně či jinak nedocení. [mrknutí jedním okem]

139846

21.07.2007 10:41

Cizí protiraketová základna v Česku?

RE: Radar jako prase. Aneb Věra Chytilová v ráži

Saša 207.?.?.?

[zmaten]„Vyvážený“ až převážený moderátor a „racionální“ muž přece nemůže připustit referendum o radaru. Vždyť jsou to „přátelé“, kteří by nám také pomohli?? [chechtot] Snad tedy kdyby to bylo výrazně v jejich zájmu jako prodej KFC, to jistě pomohli..[chechtot] Oni dobrodinci a rozsévači světového pokoje a míru by tu ČR neobětovali ve své touze po světovládě a snaze vnucení nadvlády „méněcenným“ národům. Plácání po zádech, jak patříme k té jediné civilizaci a jsme skoro součást Ameriky.. Skoro každý terorista si dnes koupí mezikontinentální zbraně již má namířeno na ČR, je to obrana. [chechtot] Ten racionální muž snad podceňuje průměrnou lidskou inteligenci. [oči v sloup]

140167

25.07.2007 10:48

Server eretz.cz si vede proskripce

Dobro pro Eretz a již budu na seznamu ;)

Saša 207.?.?.?

Pan Judr. Bublík to s námi doufám myslí dobře. Drtivá většina čtenářů a bezpochyby vydavatel to dobře myslí s židy. Nástup nacismu začal slibem vybudování nové německé společnosti na nacionálním základu, sociální demagogií o nadřazenosti německé rasy si získal všeobecnou podporu. Je v zájmu všech židů a v zájmu Izraele nikdy nedopustit něco podobného ač to je svým způsobem bolestné pro náboženský stát, kde některé výklady „svaté knihy“ podporují sionismus či nadřazenost židů. Veřejné prostředky ostře kritizují jen některé zbožně náboženské státy, shodou okolností také semitských národů. Politici veřejně vyzývají k tvrdým vojenským zásahům a oběti na životech těchto „jinak věřících“ nejsou ani počítány. Lidé si asi nejsou zcela rovni a tak to také vidí Eretz. Je to fanaticky úzké vidění a nebezpečně blízké nebo totožné s „nácky“. Nemám žádné sympatie k mohamedánským fanatikům ba židé jsou mně daleko bližší (a to i geneticky), ale nejsou si lidé a národy nějak rovny? Kdo, že šíří nenávist?

Je nesmyslem tvrdit, že jiný názor upozorňující na historické nebo současné zločiny a omyly je antisemitický. Je to provokace k překročení hranice kritiky a hledání tak důvodu jak umlčet. Vždyť většina překládaných autorů jsou židé, dokonce řada čtenářů a přispěvatelů – chceme slyšet a číst to co se běžně nedočteme, většina z nás věří, že každý národ/etnická skupina či náboženství je nejen schopna, ale historicky se již dopustila zločinů zcela podobných zločinům nacistů nebo komunismu. Kdyby domovina Eretz to doopravdy myslela s židy dobře tak bude otiskovat články ze Zvědavce. Ono když už jsme tak blízko je nesmírně svůdné být postiženým nadčlověkem a zneužívat kolektivní viny ostatních národů. Síla a neúprosnost; stíhat každou rouhavou myšlenku. Kdybych byl Němec jako Zundel asi bych také pochyboval o zločinech svých pradědečků a on je to prý přímo zločin zaslouživší si 2x po pěti letech vězení a v sedmdesáti letech zřejmě tedy doživotí. Nic jsem od Zundela nečetl, ale jde strach z trestu a pronásledování za snad scestnou myšlenku, za potlačení slova, připomíná to ten nacismus/komunismus. Snad dodat, že jsem Zundela nečetl neb nemám zájem na minimalizování nacismu a dle zákonů Kanady a USA je zcela bezúhonný až na vykonstruovaný přestupek, že ač manžel Američanky překročil US vízum.
...dějepis následuje..

140418

25.07.2007 10:53

Server eretz.cz si vede proskripce

Dobro pro Eretz a již budu na seznamu ;) ...pokračování

Saša 207.?.?.?

Zopakujme si v krátkosti pro připomenutí historii té nacistické nadřazenosti:

Ihned po nástupu Hitlera k moci rozpoutaly nacistické oddíly SA (Sturmabteilung) teror proti všem politickým protivníkům. Záminkou k tažení proti komunistům se měl stát požár říšského sněmu 27. 2. 1933. Požár založili sami nacisté a obvinili z něho své protivníky. Tento podvod v průběhu lipského procesu s domnělými žháři byl odhalen.
1933 byla zakázána komunistická strana a strana sociální demokracie. Postupně zanikaly další strany až nakonec jedinou stranou zůstala NSDAP. Současně nacisté ovládli celý státní aparát a zahájili tzv. „očistu politického a kulturního života". Protižidovské, protikomunistické a antidemokratické pogromy byly na denním pořádku, desetitisíce knih demokratických autorů byly spáleny na hranicích. Učebnicí nacistické propagandy se stal Hitlerův „Mein Kampf".
Budování diktatury
• obsazení státního aparátu nacisty, propuštění demokratů
• požár říšského sněmu: 28. 2. 1933: vyžit pro omezení občanských práv
• zmanipulované volby z března 1933 (otevřený teror): 43,9% + spojenectví s konzervativci (8%): vyloučení komunistů, zmanipulování konzervativců a katolíků – zmocňovací zákon – právní základ diktatury
• eliminace stran: v červenci NSDAP jedinou stranou - totalitarismus
• KDP: okamžitě po požáru říšského sněmu
• Soc. demokracie: zrušení odborů (Německá pracovní fronta, obvinění z vlastizrady)
• Centrum: vyjednán konkordát s Vatikán → neutralizace církve, zákaz strany
• Němečtí nacionálové: pohlceni
• teror proti oponentům: reprezentován SA i Gestapem (systematický)
• KL: vznikají bezprostředně (březen 1933: Dachau)
• Snaha po širokém konsenzu s tradičními elitami (armáda, průmyslníci) → eliminace radikálního křídla NSDAP – SA: 30. 6. 1934 – „Noc dlouhých nožů“: likvidace špiček SA, jejich mocenského vlivu ve straně
• 1934: smrt Hindenburga → Hitler absolutním vládcem

140420

25.07.2007 18:18

Rozšafný pan "Klein"

Jaký je rozdíl mezi náckem s krvavýma očima a anonymem Kleinem?

Saša 207.?.?.?

Když si otevřete článek na Eretz tak hned pod titulkem je hodnocení čtenářů od "o" Slabé až po "ooooox" Vynikající, toto již předem označeno a hlasuj. Inu ten jistý postoj jeho pohledu. Kdo není s námi je proti nám, heslo jediného názoru všech diktatur a „demokraticky“ se rodících diktatur. Napoleon, Malý nebo Klein, Hitler, Stalin nesnášeli oposici. Eretz s úzkoprsými Kleiny chce být více než zaslíbená vlast. Snad tedy jen ti „Kleini“, kteří nemají tu velikost Davida; v opravdovém Eretz Izrael jsou totiž politické strany a mnoho židů vidících podobnýma očima jak Zvědavec. Eretz.cz se snaží štvavými antisemitickými články zničit i jen zdánlivou oposici. Příklad: http://eretz.cz/content/view/2811/43/
Jaký je vlastně rozdíl mezi náckem s krvavýma očima a anonymem Kleinem.

140452

27.07.2007 05:13

Zrušení víz do USA? Pro koho a k čemu?

RE: Kral se asi spatne nevyspal

Saša 209.?.?.?

>- mnohem mene vselijakych
>zakazu, prikazu a buzerace nez kdekoliv v Evrope.

Juliáne tohle zas nemyslíte vážně Vy. Žijete ve vysněném světě. Přiletěl jste někdy kamkoli do Evropy a ptal se Vás někdo vůbec na něco?
Kdejací „turisté“ jsou zřejmě Vaši přátelé, moji jeli rádi domů. Příroda je jistě hezká jako všude na světě, ale s cenami potravin možná přeháníte obzvláště u opravdových turistů, kteří musí jíst v restauraci a ta je neuvěřitelně drahá za neskutečný blaf.

140580

30.07.2007 03:31

Protest proti perzekuci židů vyznávajících Tóru v „Izraeli“

RE: 200.000?

Saša 207.?.?.?

Překlad odpovídá původnímu zdroji a dopis/zpráva byl podepsána jménem 200 000 ortodoxních židů z Jeruzaléma a Beit Shemesh. Naturei Karta není nikde zmíněna. Sionisté budou tentokrát pro změnu počet ortodoxních židů a příslušníků Naturei Karta (není to zcela totéž) snižovat. Pan „Džamila“ se bude snažit alespoň zpochybnit. Snad jsme se poučili v diskuzi za „Jak se pod tíhou argumentů snižují počty mrtvých v Osvětimi“, že na těch číslech zas tolik přeci nezáleží, jde jen o záměrné a účelové lhaní a na tom si zase někteří záležet dají. [mrknutí jedním okem]

140770

30.07.2007 10:20

Pesimismus a demagogie

RE: Fanatismus je jen jeden

Saša 207.?.?.?

Nechci se dotknout Vašeho náboženského cítění, ale „dosud“ chápu v současnosti jsou to pouze politické systémy ovládané náboženským fanatismem. Historicky komunismus měl svojí ideologií k náboženství velmi blízko, mírnou výjimkou je nacismus, který věřil v nadčlověka. Pokud půjdete do historie dále nejčastěji byl opět zneužit právě náboženský fanatismus.

Zpět k té současnosti, dnes máte náboženské státy, kde jim to náboženství přímo ukládá nebo stát zneužívající Boha a bázně: Bůh žehnej za každým proslovem, In God We Trust na všech penězích, vůdce se lidu svěřuje jak mu sám Bůh našeptává ta hesla boje proti ose zla s nulovou tolerancí. Je mu zcela jedno jaký je to Bůh, ovšem oběti těch ostatních stejně bohabojných národů se nesmí ani počítat. Dnešní vůdci zneužijí sice od nacistů naučené nadřazenosti, od komunistů dobra a lepších zítřků, ale nejosvědčenější je stále náboženský fanatismus.

140790

30.07.2007 21:24

Pesimismus a demagogie

RE: Fanatismus je jen jeden

Saša 207.?.?.?

>Mého náboženského cítění se dotknut nemůžete [smích]

Těší mě, že se dohadujeme o ničem a nejste dotčen. [mrknutí jedním okem]

>Ve Vašem příspěvku nevidím žádný argument,

V dané souvislosti pokládám zdůraznění slova náboženský za správné. Fanatismus je v této spojitosti nejčastější neb „bohu“ nelze odporovat, „selský“ rozum selhává, je nutno prostě věřit a proto je spojitost oprávněná. Je to zneužití lidské důvěry a bázně. Principielně a teoreticky máte pravdu, fanatismus je jen jeden, ale zde to dokresluje význam, je nutno nepřemýšlet a jen věřit a slepě věřit. Můžete argumentovat, že to již přece vlastností fanatismu je, ano zde to však tuto vlastnost zdůrazňuje.

>Je vlastností lidí, ne fenoménů (idejí).

Pravda. Víra také není náboženství a naopak, někteří tvrdí, že jejich náboženské knihy „studují“ a do nekonečna můžeme takto „rozebírat“ nepodstatný subjekt. Selský rozum napovídá, že „to tam sedí“. [smích]

140818

30.07.2007 23:16

Pesimismus a demagogie

RE: Fanatismus je jen jeden

Saša 207.?.?.?

Nesnažíte se podsunout „ismy“ ?[cool] Neosvětlil jste Váš "názor", řekl bych bloudíte. Také bez urážky, Vaše analytické myšlení (nechápu proč,) dospělo k tomu, že lidé věří blábolům vědeckých materialistů a [chechtot] snad pro bůh dokonce komunistů.[chechtot] Hledáte jak rýpnout nebo kam kráčí a co sleduje Váš postoj? [překvapení] Cvičíte snad na nějaký střed myšlenek/slovní souboj? [překvapení]
Snad následující P.S. zmiňující se o okrajových fanaticích v širokém smyslu, jako kaktusáři, náruživí fotbalisté apod.. Existují jistě sklony k fanatismu, řeč však byla o demagogii politických systémů především ovládaných náboženským fanatismem. Něco v zásadě zcela jiného ač jistě nějak příbuzné.

140829

07.08.2007 10:06

Otrokářský systém vrcholí

snaha o ovládnutí lidstva

Saša 207.?.?.?

Na Darwinově evoluční „teorii“ se nezdá jen to, jak se člověk mohl vyvinout v tak hroznou svini. Na té konspirační „teorii“ 9/11 se zas pouze nezdá, jak by takovou sviní mohla být vládnoucí klika nejmocnějšího státu. Teorie té kliky v čele s G.W.Bush o Iráckých zbraních hromadného ničení se ukázala lží a nebo ji snad pan Julián stále věří? Ta lež nám byla opakovaně vtloukána do hlav jako pravda a o žádné teorii nebyla ani zmínka. To se „hodilo do krámu“ a to je právě co ty teorie dělá pravděpodobné. Některé myšlenky (teorie) jsou více nebo méně pravděpodobné a zlehčování prázdnými slovy je činí pouze pravděpodobnější. Možná pan Julián chtěl říci nemyslitelné na místě nesmyslné. V jiném „příspěvku“ nám ten pán důvěrně sděluje, že nic se mu tu nelíbí a je zde hlavně na diskuzi. Ve více než stu příspěvcích si vzal za úkol nám sdělit, že jsme pomýlení. To množství a píle se zdá prací a úkolem. Je dobře možné, že jen zdá. On však pokrucuje téma, článek není především o teoriích, ale o mediální manipulaci, o elitě a klanech vládnoucích politiků, o zisku a systému vlády za jaký by se Hitler nestyděl.

141225

16.08.2007 01:54

Nejvyšší čínský mrakodrap hořel, ale nezhroutil se

RE: Má semtex takovou sklerozu?

Saša 142.?.?.?

Pane semtex, přečtěte si článek pomalu ještě jednou. [cool]

141817

16.08.2007 04:56

Nejvyšší čínský mrakodrap hořel, ale nezhroutil se

RE: Co hořelo ve WTC 7, tam nenarazilo žádné letadlo?

Saša 142.?.?.?

Víte věřil bych, že jen ty americké mrakodrapy padají a je to z hovna skvost, ale nemáme přece pochybovat. "Zbožný" vůdce nám sice lhal, ale musíme mu věřit, sám bůh mu prý našeptal "odvetné" kroky. Bushově administrativě se to tak strašně hodilo, potřebovala to jako sůl.

141832

26.08.2007 01:45

Hledá se vůdce

RE: Chceme opravdovou generalni stavku!!

Saša 207.?.?.?

To by snad byla schizofrenie? Nemocným se není dobře smát, ale některé příspěvky zřejmě z anonymních adres jsou velmi podivné. Co s tím? [zmaten]

142588

06.09.2007 18:18

PayPal se pokouší cenzurovat Zvědavce

RE: Vas odhad je spravny

Saša 207.?.?.?

Pan anonym pod krásným pseudonymem Václav Nejezchléb uvádí: „Duvodem byla nejspis rasova nesnasenlivost a propagace nacismu ke kterym bohuzel na vasich strankach tak casto dochazi.”

Pro někoho je rasovou nenávistí, když napíšete cikán místo vznešeného Róm a podobně. Je zde výsměch politické korektnosti, najdete zde co se běžně nedočtete, ale propagace nacismu a rasové nenávisti? [oči v sloup]

Uveďte prosím jediný příklad propagace nacismu nebo rasové nesnášenlivosti!

143237

11.09.2007 03:43

Čeho se bojí Petr Adler?

Charakter lidí se nemění

Saša 207.?.?.?

Charakter lidí se nemění. Když má někdo potřebu lživě a křivě bonzovat, bude tak činit za každého režimu. Je to celkem častá deviace povahy. Pan Petr Adler sice mlží, ale přiznává, normální člověk by totiž napsal, že 18.4.1943 není jeho datum narození. Odpovídá to pokřivené povaze s představou, že je stále v tajných službách.

143547

15.09.2007 09:11

Zástupce šéfredaktora MF DNES chce být Američanem

RE: Zlobici se Mr. Toman

Saša 207.?.?.?

Kdo by četl ódy na velikého vůdce a Vy si to jistě najdete, Rocky! V jiné době by pan Buchert opěvoval Stalina a přál by si být sovětským člověkem. V dějepise se dočtete, jak jsme za protektorátu byli pod ochranou Hitlera a také někteří jásali..

Podívejte se raději na http://mparent7777-2.blogspot.com/2007/09/american...
To pro Vás bude užitečnější..

143882

15.09.2007 09:03

Zástupce šéfredaktora MF DNES chce být Američanem

RE: Velice výstižné paní Jarmilo!

Saša 207.?.?.?

Velice výstižné paní Jarmilo! Jsou to stále ti stejní lidé!
Kam vítr tam plášť.

143884

15.09.2007 10:53

Zástupce šéfredaktora MF DNES chce být Američanem

RE: Zlobici se pan "Rocky"

Saša 207.?.?.?

Přehlédl jste "V jiné době by pan Buchert opěvoval Stalina"

Rocky, Vy i já žijeme v té „Americe“ a ani jeden z nás nemáme důvodu ji opravdu nenávidět! Každý z nás jsme pouze na jiném/opačném konci politického spektra; jsme rozděleni ostatně zcela stejně jako ostatní opravdoví Američané. Dokonce Vy i já to myslíme s tou „Amerikou“ dobře, pouze víra politického přesvědčení je rozdílná. Mýlíte se, o koryto jsem nepřišel, pouze se nezaprodám. Vy chcete věřit, že to Spojené Státy dělají správně a to Vám nikdo nevezme. Nevidím důvodu k obdivu, naopak současné vedení SS/US se dopustilo zločinů obdobných Stalinovi nebo nacistům. Buchert je prodejný, za Stalina byl sice malé dítě nebo možná ani ještě nebyl, ale obdivoval by každého mocipána dne jen aby mohl hrát golf.
Jistě není sám, ale každý nespolkne vymývání mozků a v principu vlastizradu. [bliji]

143887

16.09.2007 06:35

Zástupce šéfredaktora MF DNES chce být Američanem

RE: Zlobici se pan

Saša 207.?.?.?

Článek Tajné války CIA od pana Stockwella, rozhodně stojí za přečtení. (Do původního odkazu se vloudil otazník, proto uvádím znovu - díky.)

143944

17.09.2007 09:40

Jiřina Šiklová: Restituční podvodník Schwarzenberg na Hrad!

RE: Členství v KSČ není pohana, ale dnes by takový člověk měl být zticha!

Saša 207.?.?.?

Kotrba ze strany vystoupil za komunismu, ještě když z toho prospěch zrovna nekoukal. Netají to. Necpe nikoho na hrad jako Šiklová. Nepíše pro zisk. My o voze a Vy koze. [zmaten]

144011

18.09.2007 07:43

Prezidentský kandidát Ron Paul proti vlivné plutokracii

Kde je bývalá svoboda v US?

Saša 207.?.?.?

O platformě prezidentského kandidáta bývalého lékaře dr. Rona Paula se z běžných komunikačních prostředků mnoho nedozvíte. V angličtině můžete shlédnout video

How Long Will Americans Stay Apathetic To The Reality


Samozřejmě obsáhlý a „vyvážený“ popis je také na anglické Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Ron_Paul

Jeho oficiální stránky jsou na http://www.ronpaul2008.com/ a http://www.ronpaul.org/
V jiných zemích by byl na zprávách denně a určitě by byl zvolen; v USA tomu tak není. PROČ?

Někde byla o něm zmínka na Slovenském internetu, může někdo dodat směrník?
Tím netvrdím, že je záchranou „Ameriky“.. Znáte to..

Jako kontrast se podívejte na
STUDENT TASERED FOR ASKING SEN KERRY ABOUT VOTER SUPPRESSION

Toto video musíte vidět, ať již rozumíte anglicky nebo ne! Pro nevinnou otázku policie použije elektrický šok na studentovi. http://en.wikipedia.org/wiki/Taser_gun Taser gun je zbraň, která člověka paralyzuje elektrickým proudem, postižený se pokálí a pomočí, se slabším srdcem to nepřežijete. Co je zarážející ta apatie stáda, ostatní studenti mu nepomohli. Ani žádné pobouření v US, lid chce asi aby s ním bylo zacházeno hůř než s dobytkem (tam by se zastala ochrana zvířat).

Je to zcela jiná „Amerika“ než jakou jsme znali před mnoha lety..

144048

18.09.2007 11:06

Pozadí mýtu o Anbáru

Amíci řádí

Saša 207.?.?.?


Iraq revokes security contractor license after shootout


V pondělí Americká soukromá ochranka (nevím jak to nazvat) společnosti Blackwater zastřelila v Bagdadu 11 zcela nevinných osob a postřelila dalších 13. Condoleezza Rice zavolala svému lokaji, dosazenému předsedovi Irácké vlády Nuri al-Maliki a omluvila se. Pan Nuri al-Maliki na oko říká, že se to vyšetří. Kdo tomu věří, ať tam běží

Zcela nesouvisející čerstvá zprávička Federal Prosecutor Arrested In Child Sex Sting/ Státní zástupce Amerického soudu byl zatčen neb měl sexuální zájem o pětiletou holčičku. Každý musí říci, patří mu to, ale neexistující holčičku mu nabídla tajná policistka se zájmem nachytat ho na švestkách. No, stále dobře mu tak pervertovi, je jen otázka proč mu vlastně policistka nabízí dětičky? V té „svobodné“ Americe je to běžné; píše se o tom v novinách, v některých městech na ulicích mezi prodejnými holkami šlapou také tajné policistky svlečené jak kurvy a pokud se s ní potencionální zákazník zastaví, zabaví mu auto, dají pokutu nebo trest dle zákona. Zase, je obtížné se zastávat. Nemyslíte však, že stejnou taktiku používají proti politickým zločinům? Nebude se vás ptát ta lehká tajná policistka jestli by jste nevyhodil něco do povětří? Nezapomeňte, že tajnej nebo tajná je placený a má zájem s vámi „uspět“. No v novinách to bude presentováno patřičně jinak, vždyť to není sexuální zločin.

144062

19.09.2007 02:49

Jiřina Šiklová: Restituční podvodník Schwarzenberg na Hrad!

RE: asi ano, díky pane Max von Sprcha :)

Saša 207.?.?.?

Čerpal jsem právě z toho internetového životopisu. Díky. Zřejmě obdivuji zaměření trochu doleva a v tom se Kotrba snad nezměnil. Tedy stále ho nelze srovnávat s Jiřinou Šiklovou.
Snad je mu jasné, že komunismus se zhroutil a nikdy nikde nepracoval, ideologie se neslučuje s povahou člověka.

144098

19.09.2007 05:57

Zástupce šéfredaktora MF DNES chce být Američanem

RE: Zlobici se pan

Saša 207.?.?.?

>Podle wikipedie

John Stockwell je nositelem nejméně jednoho vyznamenání Medal of Merit, dle té wikipedie

>Lide kterym se nevydari kariera

O jeho kariéře se nám může jen zdát.
(Tedy není mým přáním zrovna pracovat pro CIA..)

>jednoho zhrzeneho cloveka

[mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

144100

19.09.2007 08:24

Nový Bushův pudlík

Shah of Iran on the American Jewish Lobby 1974

Saša 207.?.?.?

Pokud rozumíte trochu anglicky podívejte se na rozhovor s Reza Pahlavi z roku 1974. Tenkrát se ještě snad smělo svobodně mluvit na Americké televizi.

Shah of Iran on the American Jewish Lobby 1974


Dnes je to jiné, nepohodlná otázka a pochopi vás vynesou, svalí, spoutají a bezmocného šokují elektrickým proudem. Dvouminutové video ze svobodné diskuse se studenty a senátorem John Kery na University of Florida

UF Student Tased by Univ of Florida Police


K pochopení té dnešní "svobody" angličtina nutná není.

144104

19.09.2007 22:08

Prezidentský kandidát Ron Paul proti vlivné plutokracii

RE: Kde je bývalá svoboda v US?

Saša 207.?.?.?

Washington Post má online anketu http://polls.washingtonpost.com/cgi-bin/multi_poll... a s Vaším názorem Jožíne souhlasí 3% Američanů. Otázky jsou formulovány opatrně a 36.4% se domnívá, že „America has become a police state and this is evidence of that.” Za kriminální zločin policie to považuje dalších 34.3%, a 12.8% by chtělo tase Johna Kerry. Jste tedy jedním z deseti, který je ochoten policii a Kerryho nějak omluvit.

Celá debata je na videozáznamu; některé televizní stanice a internet odvysílaly i několik minut před a po incidentu/zločinu policie. Neslyšel jsem jedinou urážku a na tož sprostou. Debata pokračovala, někteří odcházeli pod vlivem incidentu. Samozřejmě jako vždy existuje již konspirační teorie (o kterou se opíráte), že celá debata je produkt Hollywoodu. Bylo by to na Oskara a policisté, kteří mají „chránit“ serve and protect by si zasloužili několik let v kriminále za šokování bezbranného a spoutaného i kdyby to byla nahraná komedie, což není.

144137

20.09.2007 11:42

Akt policejní zvůle nebo něco jiného?

Nebyli tam policisté, aby chránili demokracii a svobodu projevu?

Saša 207.?.?.?

John Kerry dal slovo studentu Meyerovi a ten má určeny 2 minuty k vyřčení otázek. Asi po jedné a půl minutě, právě v okamžiku ukončení otázek, kdy se uklání a děkuje senátorovi Kerrymu za dovolení otázky vyslovit je napaden policií. Když pozorujete záběr zblízka máte dojem, že se posadí nebýt toho, že je v tom okamžiku uchopen a okamžitě chování změní na hystericky zděšené. Poslední slova před ukláněním a děkováním jsou snad není-li Kerry členem stejné „secret society“. Na jiném video je vidět jak se během té poslední minuty za Meyerem stahuje policie, páni v tmavých oblečcích a jeden gestikuluje „to cut off“. „Škoda“ byla již učiněna a nebylo by nutné ani zatýkat a na tož používat taser. Když student naříká, policisté se smějí. Video záznamů ze všech úhlů a vzdáleností jsou desítky. Přes to nevidíme typické zhroucení a záškuby svalů po taseru. Snad mu dali malou dávku?
Celé je to odporná a neuvěřitelná skutečnost, která by se neměla stát v civilizované zemi ať již sehraná komedie pouze Meyerem nebo ne – to není důležité! Zpravodajství je "vyvážené" a uvádí možné prohřešky studenta, to je však zcela vedlejší student se může třeba zbláznit, pokud není fysicky nebezpečný okolí není důvodu k drastickému zákroku – taser je zbraň o málo bezpečnější než kulka ze služební pistole a prý může být v US použit při bezprostředním nebezpečí ohrožení života či zdraví. Pokud se drastická příhoda stala dle scénáře, pak jeho součástí není pouze Meyer. Vždyť by to mělo vyvolat širokou vlnu odporu veřejnosti!
Je to prostě v demokracii nemyslitelné.

DleSTAGED - UF Police Taser JEWISH Kid ANDREW MEYER je také žid. Tedy bonbónek některým přispěvovatelům, ale věřte je zcela jedno jestli je to dobrý nebo špatný žid!

144161

21.09.2007 05:06

Akt policejní zvůle nebo něco jiného?

RE: Nemohu si pomoci

Saša 207.?.?.?

> který se hystericky utrhl od řetězu

?? Využil práva, které teoreticky má každý občan nehledě k tomu, že senátor ho k otázkám vyzýval.

Každý máme subjektivní vidění. Proč k zásahu policie vůbec došlo? Kde bylo porušení zákona? Kdo nařídil studenta odstranit? Něco nevyslovitelného řekl? Proč byl zatčen? Senátorem byl explicitně k dalším otázkám dotázán! To je ta příkladná svoboda slova Spojených Států a ještě na akademické půdě? Spoutaného je dobře trochu mučit taserem? Na všechny tyto otázky mně zřejmě odpovíte každý dle svého politického přesvědčení. Pokud si však takto představujete „svobodu“ bylo by dobré mít tu zbraň také na Zvědavci; jen koho tady necháme rozdávat elektrické šoky? [zmaten] Jsme nějak otupělí k akceptování nepráva či zlovůle.

Bush včera požádal o rozšíření odposlouchávání a kontrolování emailu jeho vlastních občanů.
http://www.usatoday.com/news/washington/2007-09-19...

144205

24.09.2007 05:12

Poučení z krizového vývoje po americku

RE: K Americke zahranicni politice...

Saša 207.?.?.?

> neni to tak zle.

?
To snad může říci jen někdo, kdo si říká Rocky nebo Rambo. V Iráku důsledkem okupace zahynul jeden milion Iráčanů. Pravníci se domnívají, že ve smyslu Norimberských principů se G.W.Bush a další členové americké administrativy dopustili válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Zmiňuji se jen o jedné té Americké válce, pro Rockyho osvobozování muslimských žen od jejich manželů.

Historický seznam Amerických válek je holá skutečnost. Dějepis můžete překrucovat, jak chcete, ale je zcela jasné, že každé impérium bojuje jen a jen za své zájmy. Plná ústa „demokracie“ jsou trochu zavádějící. Nastolení demokracie je obludná lež. Můžete opravdu nastolit demokracii?? Chcete beze studu tvrdit, že v Iráku a Afganistanu je nějaká demokracie?

144387

25.09.2007 11:23

Bílí budou v roce 2027 „menšinou“

Kuřata a rasová nesnášenlivost

Saša 207.?.?.?

Když dáte mezi jednobarevná kuřata jedno jiné barvy (jedno jestli mezi bílé jedno černé nebo naopak) tak ty ve většině to rozdílné barvy uklovají.

Pokus s kuřaty dokazuje, že diskriminace je nějak instinktivní. Přes to nebo právě proto jsme si všichni nějak myšlenkově blízcí. Viz článek na Eretz kde se dozvídáme, že Knesset se nedávno pokusil zabránit rozhodnutí nejvyššího soudu proti Židovskému Národnímu Fondu tím, že přijal zatím v prvním čtení zákon, který potvrzuje, že pozemky ŽNF mohou být pronajímány či prodávány jen Židům. ŽNF se podařilo dosáhnout dohody s Izraelskou pozemkovou správou, že fond na ni bude za kompenzace převádět pozemky, určené k prodeji také Arabům. Pozemková správa mu za pozemky prodané neŽidům bude převádět ze svého držení odpovídající výměru pozemků jiných. Fond požádal o odložení rozhodnutí soudu a nejvyšší soud rozhodnutí ve věci samé odložil.
Jinými slovy a krátce, radostná správa rozhodnutí se podařilo obejít! A to i přes to, že ŽNF kontroluje 13% veškeré půdy na území Izraele.
Jsme zde zcela stejní jak židé v Izraeli a ta kuřata. Silnější a plodnější národy nahradí dřívější úspěšnou civilizaci a bránění přirozenému vývoji povede pravděpodobně ke zničení veškerého lidstva. Impéria se rodí a zanikají, virilnější a silnější nás nahradí a snad ponesou část i našeho genetického bohatství.
Nesnášenlivost je pitomost vedoucí k rychlejší záhubě.

Zcela nesouvisející a pro obveselení přečtěte si na BL Madlenka na Hrad aneb úvaha o příštím prezidentském kandidátovi, pobavíte se!

144452

25.09.2007 17:58

Velký bratr nás všechny sleduje

RE: Kamery v ulicich

Saša 207.?.?.?

Články o taseru nám také předkládaly nesmysly o jeho dobrotě a zachránění života. Dnes je možné zcela bezdůvodně a bez povšimnutí dávat lidem jako dobytku elektrické rány a nikdo ani neštěkne.Byl zde článek o Andrew Meyer na University of Florida. I tady byl Meyer zpochybněn.

Andrew Meyer má na jeho stránkách článek kritizující Americkou válku v Iráku z 15.7. 2007.

O dva dny později někde jinde byla údajně podnapilá žena taserována zas jen proto, že prý byla podnapilá. Každý pokrčí rameny, vždyť na jatkách to s námi myslí dobře.

144478

25.09.2007 21:34

Akt policejní zvůle nebo něco jiného?

RE: Nebyli tam policisté, aby chránili demokracii a svobodu projevu?

Saša 207.?.?.?

Andrew Meyer má na jeho stránkách článek kritizující Americkou válku v Iráku z 15.7. 2007.
http://www.theandrewmeyer.com/columns/iraq_the_med...

Již je jasné proč to nikomu nevadí. Nikdo si toho ani nepovšiml.

144486

27.09.2007 21:55

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

Snůška rasistického blábolu v příspěvku A.S. Pergilla

Saša 207.?.?.?

>zachránilo životy
>desetitisíců spojeneckých vojáků a jeden každý z nich měl
>větší hodnotu než libovolný počet obyvatel agresora.

Pro normálně myslícího člověka, obyvatel je nevinný a agresorem je bombardující voják. O ospravedlňování upalování napalmem a zničení veškeré vegetace agentem orange se ani Goebbelsovi nezdálo. Pro Izrael po zuby vyzbrojený jadernými zbraněmi by jedna „jaderná bomba měla fatální následky” a pro jiné národy snad ne!? US otevřeně vyhrožuje použitím těch jaderných zbraní proti 72 milionovému Iránu. Na zasedání International Atomic Energy Agency byli Spojené Státy spolu s Izraelem jediní kdo byl a je proti zákazu jaderných zbraní na Středním východě (US oppose the plan for a Middle East free of unconventional weapons in the recent session of the International Atomic Energy Agency despite the fact the move won the support of all members other than Israel). Ne lidé v Americe, ale jejich vláda podporuje každého „potřebného“ diktátora bez ohledu jestli je muslim nebo terorista, Saudskou Arábii (UAE), v minulosti Saddáma, Hitlera aj. Vždy šlo o „prospěch“ či zisk několika málo Američanů a průměrný člověk doufal, že bude práce a „svoboda“. Dnes jde o olej a světovládu.


Vložený obrázek
Za Vietnamskou válku se samotní Američané stydí. Obrázek z cover Time magazine.

144598

28.09.2007 10:42

V Gaze trpí sta tisíce dětí

RE: ono je je to zlozitejsie

Saša 207.?.?.?

Před druhou světovou válkou panoval velmi podobný rasistický pohled na židy. Svádělo se na ně, co se jen dalo a i to co byla lež. Udávání kolektivní viny je vždy zrádné; především se podívejte na podmínky v jakých žijí, zcela na posledním místě i to, že to nikdy nejsou všichni. Budete-li žít v bídě a beznaději, bez vyhlídek na jakoukoli budoucnost, budete se chovat iracionálně a z našeho pohledu kriminálně. Uvažme teď, že v Izraeli je jen malá skupina lidí nějak s nimi cítící, opak je pravdou, jsou vybarvováni v tom nejhorším světle, obdobně a hůř než židé před druhou světovou válkou. Můžeme vybrat jakoukoli jinou skupinu/národ, včetně té naší a hodit na ni kolektivní vinu. Když nic jiného měli bychom se také zabývat příčinami. V angličtině najdete pojednání o rasizmu na http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&...

144620

28.09.2007 22:29

Holocaust, během kterého zmizely milióny lidí…

RE: Samantha Neumi Prekladat

Saša 207.?.?.?

>Charles Dickens: "I wish I were commander-in-chief in India ... I
>should proclaim to them that I considered my holding that
>appointment by the leave of God, to mean that I should do my
>utmost to exterminate the race."

>
>ve vasem ceskem prekladu naprosto ztraci smysl.

Augustine, navrhněte lepší překlad. Vládnu oběma jazyky, ale opravdu dobrý překlad se mně hned nevybaví…
[zmaten]

144646

29.09.2007 06:04

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Snůška rasistického blábolu v příspěvku A.S. Pergilla

Saša 207.?.?.?

>1. Moje reakce se týkala vztahu Německo versus Spojenci,

"Spojenci" nacistickému Německu nejdříve pomáhali

>2. Hodnocení naše civilizace versus islámská civilizace je
..
>jako měřítko určité "civilizační nadřazenosti".
..
>3. Vztah k islámu nemá s rasizmem nic společného, protože
>islám s "rasou" nijak nesouvisí. Existují i konvertité v
>civilizovaných zemích, kteří jednoznačně představují
>větší hrozbu a jednoznačně zasluhují i větší míru
>morálního odsouzení (protože konvertovali dobrovolně i přes
>znalost zločinné podstaty islámu je jejich vina neskonale
>vyšší, než v případě někoho, kdo se narodil kdesi v
>islamistánu ..

Pro ujasnění jak je tomu s konvertováním k jiné víře nebo nevíře?

Věřím, že se nepovažujete za rasistu a podobné myšlení je celkem časté. Za rasismus se však pokládá znevýhodnění nebo nenávist ke každé identifikovatelné skupině, obzvlášť pokud je založena na ideologii, kde jedna skupina je něco víc než druhá. Jistě původně odvozeno od slova rasa, ale dnes najdete v angličtině obsáhlá pojednání a víra/náboženství je uváděno na předním místě.
http://en.wikipedia.org/wiki/Racism#Legal_definiti...
Kratší pojednání a více k danému tématu je na Racism and War
Chápu Vaše myšlení, ale nějaká "civilizační nadřazenost" je ošemetné slovo. Stále existují např.: někteří Polynésané, kteří si tančí a zpívají a ke štěstí ze života jim stačí relativně málo – v daném případě podpora Francie. Ta malá touha po zemských statcích je až záviděníhodná.[mrknutí jedním okem]

Narazil jsem na směrník http://www.vdare.com/rushton/070926_indians.htm kde je mapa světa dle průměrného I.Q. obyvatelstva. Dnes nepopulární a jinde vyvracené neb na I.Q. má velký vliv prostředí, ale chtěl by jste vyhladit méně chytré? Méně úspěšné? Snad stále nejlepší pohled na každého „domorodce“ nebo národ, přinejmenším ve spojitosti s násilím, je pohled rovnocennosti.

>4. v dobách, kdy byly
>některé islámské země koloniemi evropských zemí, nebyla
>prováděna vůči muslimům politika násilné christianizace
>(pouze byly použity násilné prostředky na ochranu
>misionářů a konvertitů). ..

Zapomněl jste na Křižácké války. [mrknutí jedním okem]

144654

30.09.2007 18:55

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Snůška rasistického blábolu v příspěvku A.S. Pergilla

Saša 207.?.?.?

>Nenávidím vrahy a cítím se jim být morálně nadřazen.
Nejste rasistou, protože nenávidíte vrahy, Váš pohled je rasistický neb nenávidíte jen některé vrahy. O hřejícím pocitu nadřazenosti být Vámi, bych raději diplomaticky pomlčel [mrknutí jedním okem], nějak to zavání nacistickou ideologií.


>To, že je podstatou islámu zločinná ideologie,

Totéž lze tvrdit o "naši" ideologii. I ty „naše“ svaté knihy jsou krvelačné. Záleží především na výkladu, ono opravdu z nich lze vyložit cokoli. Také „se dá snadno zjistit z veřejně dostupných pramenů“. Mesiáš Bush dostal vnuknutí od boha napadnout Irák, teď zas vidí ďábla [mrknutí jedním okem]

>Vynechal jste v citování to podstatné,

Dle Vás „to nejdůležitější“ je, že Palestinci dostávají potravinovou hospodářskou pomoc neb Izrael jim ukradl veškerou půdu a Vám vadí, že je ostatní Islámské země nenechají chcípnout. Země "islámské civilizace", nejsou ty nejchudší, jak tvrdíte.

144742

05.10.2007 07:12

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

RE: Žádná novinka...

Saša 207.?.?.?

>Na Eretzu to bylo o den dříve...

Článek začíná „Íránské a izraelské zdroje hlásí”; obávám se, že na Eretz se nemohou dočkat, přináší nejčerstvější zprávy z Izraele.

144966

08.10.2007 07:30

Co bude s Íránem?

Článek si zaslouží 1+

Saša 207.?.?.?

jediné co se mu snad dá vytknout je, že Ahmadinežád popírá holocaust, což není zcela pravdou (podobně jako Zundel a jiní, pochybuje o rozsahu v porovnání s dalšími holocausty). V uvedené souvislosti záměrná polopravda.
Pro čtenáře, kteří ovládají
angličtinu
hebrejštinu nebo
němčinu doporučuji další články tohoto autora.
V posledním článku Two Knights and a Dragon (recenze knížky) popisuje autor pro-Israel lobby a jejho důsledky.
Stejně jako nacismus poblbnul polovinu národa, tak sionizmus zblbnul jen část národa a oba na podobném principu.

145117

08.10.2007 09:33

Co bude s Íránem?

RE: Blackwater dávno před aférou

Saša 207.?.?.?

V angličtině článek převzatý z Los Angeles Times o bezpečnostních službách firmy Blackwater. Zcela určitě to nebylo na prvé stránce, nejsou zrovna chváleni. Autorem je profesor politických věd (politolog), kterého 2 léta firma ochraňovala a měl přesvědčovat Iráčany o „dobru“ made in USA.
http://fairuse.100webcustomers.com/mayfaire/latime...

145120

12.10.2007 07:47

Školství v Iráku:

RE: No dobre ??

Saša 207.?.?.?

Rocky, Vás nikdo a nic nepřesvědčí. Teroristickou organizací snad myslíte Americkou vládu a prostředky myslíte munici.

Dnešní zprávy „9 dětí zavražděno Americkou armádou“ http://news.yahoo.com/s/ap/20071012/ap_on_re_mi_e...

Včera 2 lékařky (křesťanky) preventivně zastřeleny Australskou „ochrankou“, zcela bez důvodu.
http://news.xinhuanet.com/english/2007-10/10/cont...

Prestižní časopis Lancet odhaduje počet mrtvých Iráčanů pouze do poloviny minulého roku následkem Americké války na 654 965 (většina důsledkem zastřelení). Je to vědecký časopis a čísla jsou nějaký průměr mezi maximem a minimem se „vzorky obyvatel“ z různých oblastí – postup studie je stejný jako při pokusech na laboratorních myších. Článek dochází k závěru, že počet zavražděných stále rok od roku stoupá. www.thelancet.com/webfiles/images/journals/lancet...
Studie je vypracovaná týmem z John Hopkins University v USA.

Odhad na AntiWar.com
http://www.antiwar.com/casualties/ je přes milión obětí.

Kam se Bush na Saddáma hrabe. [zahanbení]

145346

12.10.2007 08:09

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

Saša 207.?.?.?

Prestižní časopis Lancet odhaduje počet mrtvých Iráčanů pouze do poloviny minulého roku následkem Americké války na 654 965 (většina důsledkem zastřelení). Je to vědecký časopis a čísla jsou nějaký průměr mezi maximem a minimem se „vzorky obyvatel“ z různých oblastí – postup studie je stejný jako při pokusech na laboratorních myších. Článek dochází k závěru, že počet zavražděných stále rok od roku stoupá. www.thelancet.com/webfiles/images/journals/lancet...
Studie je vypracovaná týmem z John Hopkins University v USA.
Odhad na AntiWar.com
http://www.antiwar.com/casualties/ je přes milión obětí.

145348

12.10.2007 08:31

Policejní příručka z roku 1935

RE: Dostalo se mi do ruky tohle. Je to rasismus nebo neuprosna pravda?

Saša 207.?.?.?

Rasismus to je, pokud zahrnete všechny cikány a rovněž je rasismus, pokud nebo že s nimi není nakládáno jako s každým jiným občanem. Otázka je však složitější a asi ji nevyřešíme. Při troše zevšeobecnění lze tvrdit, že jisté národy mají určitou charakteristiku. Některé národy je obtížné zotročit, raději chcípnou. Zapomeňme na chvíli na cikány, mám na mysli třeba Polynésany; ti nekradou, nemají to zapotřebí, v tropickém prostředí je dost potravy a Francouzská vláda je vydatně podporuje. Nemají však ambice, spokojí se s relativně „jednoduchým“ životem s minimem práce a hojností radovánek jako zpěvu, tanců a jsou nějak nesvázáni moderním honem za mamonem, dokonce i naší „morálkou“. Chlubí se, že žádný nevystudoval vysokou školu (nevím, jestli to je zcela pravda, je to opět generalizace!) a stačí jim relativně málo, tedy snad každý má auto na ostrůvcích s 30Km okružní silnice. Je těžké říci, jestli žijí parasitním životem, ale rozhodně šťastným a záviděníhodným. Tento příklad vadí jen v tom, že ne zcela zaslouženě mají pohodlný život na ostrůvcích, které jim kdysi dávno patřily. Pro dokreslení, Francie dovezla na práci Číňany, ti dodnes jsou hlavní pracovní silou Francouzské Polynésie. Je to obdobné jako s indiány v Severní Americe, tam však před dávnými lety dovezli černochy. Zde to dopadlo hůř, opět indiáni postrádají stejnou hnací sílu jako ostatní obyvatelé, kriminalita je tam nepatrně větší než u ostatních s výjimkou dovezených černochů. Nezapomeňme, že je to zevšeobecnění! Teď do toho zamotejme příčiny ať získané prostředím nebo nemoderně možná vrozené. Je nutné vidět jednotlivce a jsme opravdu lepší? Nevytýkáme jiným, že se považují za vyvolené? Ne, nechci dělat zcela žádné závěry..

145350

12.10.2007 10:18

Školství v Iráku:

RE: No dobre ??

Saša 207.?.?.?

Američané, včetně vlády a Bushe té Vaší „výhře“ nějak nedůvěřují. Zavraždili nebo obětovali, jestli chcete přes 3000 vlastních mladých lidí, milión Iráčanů, kteří se přeci v USA ani nepočítají a stále to dávno vyhlášené „vítězství“ Bushem vyžaduje další oběti, teror, bídu a mučení, které ten nejhorší president USA hájí. Vaše žvásty o obklopování se ženami a dětmi jsou nesmyslem, přečtěte si kterékoli americké noviny! Nechte si své iluze o demokracii made in USA!

145355

29.10.2007 07:06

A nenecháme vám ani ten čas...

nejlepší využití pracovní síly

Saša 71.?.?.?

Jediným důvodem změny letního a zimního času je a vždy bylo nejlepší využití pracovní síly zaměstnavatelem či státem. Fysiologie člověka je taková, že nejlepších výkonů dosahuje asi hodinu po rozedenění po dalších 4 až 5 hodin. Naopak, nejvíce úrazů se přihodí 2 až 3 hodiny před rozedněním kdy je homo sapiens nejslabší a je to také tedy nejvhdnější doba k zatčení, počátku války atp. Jsem závislí na denním světle více než si přiznáváme, ženy za polární noci mají potíže s menstruací atp. Tedy zcela teoreticky, být podnikatelem budu posunovat začátek pracovní doby po minutě [mrknutí jedním okem]
On není tak velký rozdíl mezi člověkem a slepicí jak si bláhově myslíme [mrknutí jedním okem]

146043

31.10.2007 05:48

Britské vrchní velení přiznalo naprostou porážku v Basře

RE: Na kazdem sprochu, pravdy trochu

Saša 71.?.?.?

Rocky tak se podívejte na Sunday Telegraph UK http://www.telegraph.co.uk/opinion/main.jhtml?xml... nebo na článek http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/n...

146178

05.11.2007 09:55

Udělejte něco pro svou dceru – dvojčátka firmy Merck: Gardasil a Silgard

RE: rafinované formy náboženských pomatenců

Saša 209.?.?.?

Článek na Oslovi je přežvýkaný překlad z NewScientist.com a nejde tedy o bludného pana Mihulku [mrknutí jedním okem] Samozřejmě, že je nesmírná pitomost, že by dívky nezačínali v pubertě sexuálně žít pouze ze strachu z rakoviny. Přes to, věřte nebo nevěřte, v té „zaslíbené Americe“ opravdu někteří konzervativci (nebo články ve sdělovacích prostředcích) jsou toho názoru, že každý strach z „nemravného“ sexu je dobrý. Amerika je totiž bláznivá a najdete tam sice každou neřest, ale také nevídaný počet pisálků a politiků bojujících za „mravnost“. Ono se to dobře prodává a pro ty blby to zní náramně, hlásat třeba: „děti nejsou sexuálně aktivní a nebudeme je k tomu navádět“. V očkování jsou jistě peníze, v USA je zdravotnictví průmysl; v Tampě ve Wallmart mě chtěli za 30 dolarů naočkovat proti chřipce, na billboardech jsou reklamy nějakého střediska na vasectomy, v televizi zase na to co si máte nechat předepsat na choroby atp. Na vakcínu proti papilomaviru Gardasil, však reklamy nejsou! Průměrný Američan nemá o tom tudíž ani zdání [mrknutí jedním okem] Nějaký fanatik je tam totiž skoro každý. Snad v té Virginii budou ve školách rodičům očkování (za slušný peníz) nabízet, v ostatních státech budete musit požádat svého lékaře a přijde to ještě dráž. V Kanadě snad 3 provincie z deseti slíbili očkování zdarma, v těch ostatních je opět nutné požádat a zaplatit. Jestli jsou spojena s Gadasil větší rizika než s jiným očkováním nevím.

146449

07.11.2007 05:04

Globální pyramidy moci

RE: Na vrcholku pyramidy

Saša 209.?.?.?

>Můžete mi dát kontakt na Vaše webové stránky o přímé
>demokracii? Dík.

Vyberte si z článků na Zvědavci http://www.zvedavec.org/autori/237-jarmila-kubatov... nebo napište autorce kubata1 na seznam.cz
(" na " nahradíte zavináčem @)

146611

11.11.2007 00:12

Občanská iniciativa D.O.S.T

RE: Signatáři neříkají a všechno a to co říkají, tak ještě skrytě.

Saša 207.?.?.?

Mám podobný pocit, je to vágní politická agitace zneužívající krásně znějících hesel. Vezměte, například heslo:

„Uznávám rodinu, založenou na manželském svazku muže a ženy” vyvolává podezření, znevýhodnění nemanželských dětí a celý výklad je daleko složitější. Proč neřeknou česky, neuznáváme homosexuální svazky?

„Uznávám nestejnost a komplementaritu muže a ženy” nebudeme s nimi snad z hlediska státu a práva zacházet stejně?

„Uznávám výsostné právo rodičů na hodnotovou výchovu potomků“ zní opravdu krásně, ale subjektivnost a šíře výkladu je nesmírná..

„Uznávám hodnotu právního státu a principu presumpce neviny” není to samozřejmost?

Atd., mohl bych pokračovat, ale pokud by signatář DOST opravdu nabyl moci bude prosazovat zcela dle své libovůle, co jeho zrovna napadne.

Daleko podstatnější by bylo, prohlásit zásady stejných práv všech občanů, odvolatelnosti a finanční /trestní zodpovědnosti politiků. Nezvýhodňovat vokální skupiny a neprohlašovat některé za nějak utiskované z čehož plynou výhody. Z hlediska státu a práva utiskováni být nemohou a být nesmí. Práva občana na sebešílenější jeho názor a výslovně zdůraznit, že myšlenka není trestný čin. Nezakládám politickou stranu a tak nemusím pokračovat..

146837

11.11.2007 05:14

Občanská iniciativa D.O.S.T

RE: Blábol několika katolických Talibanců

Saša 207.?.?.?

DOST má svoji skrytou agendu, se kterou Důvěra, Objektivita, Svoboda a Tradice nemá nic společného. Vzbuzuje naopak oprávněnou nedůvěru.

Ultrapravicové smýšlení z nich čiší. Když čtete již toto jejich „prohlášení“ o žádné objektivitě ani svobodě není řeč, ba právě naopak. „Autentické náboženství“ – je snad nějaké jiné? Bere jim někdo víru? Jediné pozitivní na tom celém je, že nesouhlasí s antidiskriminačním zákonem a s politickou korektností. Pokud zákon a stát nediskriminuje, není třeba anitidiskriminačních zákonů, které by byly namířeny proti občanům, kteří snad nemají někoho dost rádi. DOST však chce diskriminovat oproti těm, kteří nemají dostatek „tradičních mravních hodnot” nebo „anticko-křesťanské kořeny“, či „duchovních hodnot” a zcela zřejmě řadě lidí zcela nežeroucích jejich víru a doktrínu. [zmaten]

146841

12.11.2007 10:25

Občanská iniciativa D.O.S.T

RE: Většina zde diskutujících polemizuje se svými vlastními myšlenkami ,

Saša 207.?.?.?

Zní krásně, ale najděte si Christnet a články pana Semína (první zakladatel a signatář DOST) a dostanete dojem, že jde o neokonservativní nebo křesťansko-demokratickou stranu. Nic proti náboženskému cítění! On je však příliš zanícený a v principu mu nejde o nic jiného než o boj proti všemu co pokládá za nemravné. Což dle něj je nenáboženský stát.

146930

13.11.2007 19:00

iNo pasarán!

RE: Ale demonstrace byla neonacistická

Saša 207.?.?.?

Pan Sedláček to vyvrací. Špatná strana nesmí demonstrovat za dobrou věc? Omluva za ten výraz „strana“, naštěstí to není žádná politická strana, ale nějak duševně nedospělí, kteří se chtějí lišit, o nacismu nemají ani zdání.

147089

17.11.2007 02:35

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: A co jako...za vraždu?

Saša 207.?.?.?

Nechápu názory Jiřího Koubka ani Soudce Lynče. Ti pánové snad nejsou lidé. Když uvidíte někoho na ulici mluvícího cizím jazykem a rozhazuje rukama, tak vás to opravňuje k jeho „neutralizování taserem“ a následného umlácení k smrti? Každý jiný s výjimkou RCMP by za podobné chování byl okamžitě obviněn z vraždy a vzat do vyšetřovací vazby. Což se ovšem nestane v daném případě. Je to vinou převzetí pravicové americké teorie „nulové tolerance“. Policie, z které je oprávněný strach lépe totiž zvládne davy. Úlohou elitní kanadské federální policie již není ochrana občanů (včetně někoho rozhazujícího rukama) jako za dávných časů. Stydím se za Koubka, Lynče a současnou společnost. [pláč]

147343

17.11.2007 05:06

Kanadská policie zavraždila člověka

ale rozumíte

Saša 207.?.?.?

Ano pane von Krebst kanadské zdravotnictví ve srovnání s tím americkým výborné je neb je zdarma. Pokud máte to štěstí, že ho nepotřebujete nebo oplýváte penězi pak to zdravotnictví v US zas tak špatné není. Jste-li mladý zdravý janek pane von Krebst, tak buďte rád, kde jste. Bylo zde mnohokrát opakováno, že státní zdravotnictví má mnoho bolestí, jako vše co vede stát, je však dostupnější i pro finančně průměrné a podprůměrné. Je také levnější. Michael Moore je zámožný Američan, může si to „skvělé“ zdravotnictví dovolit; cítí však s těmi, kteří nemohou.

Článek byl především o vraždě, k tomu nemáte co říci? Jinde jste napsal „ze ji za to museli tak nelidsky popravit, skrtili ji na desce, a pritom poslouchali stetoskopem srdce, po desiti minutach uz to srdce vzdavalo, tak povolili opratku a pokracovali za dalsich 5 minut.” Tento člověk nebyl souzen a skončil podobným způsobem.

147351

17.11.2007 05:58

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: Debilni Kanadani...

Saša 207.?.?.?

Mobily v Kanadě a USA nejsou zcela tak nepostradatelné jako v Evropě. Oproti pevným linkám jsou podstatně dražší. Polský mobil by zde bez úpravy nepracoval. Za to ta matka měla po léta dvě zaměstnání, aby si syna mohla sponzorovat. Přijel za lepším životem jako čerstvý imigrant.

Jiná příhoda, můj známý se minulý týden vracel z USA do Kanady. Je mu 70 let a jel ještě s dalším dědou. Těsně před hranicí ten druhý si vzpomněl, že chce koupit levnější alkohol v americkém Duty Free a můj známý před hranicí vystoupil, že na něj na celnici počká. Došel pár metrů k okénku celníka, který mu naznačoval, aby se vrátil. Něco na něj volal, ovšem v 70ti bývá člověk nahluchlý a tak děda nerozuměl a postupoval vpřed, až celník vytáhl pistolku. Naštěstí to skončilo dobře, napadlo ho mávat kanadským pasem a po nějaké delší kontrole či domluvě ho vzali dovnitř a omluvili se. V řídce obydlené prérii je neslýchané přijít na hranici pěšky, nikam pěšky nedojdete a celník ho považoval za amerického kriminálníka..

147354

17.11.2007 17:52

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: vražda je pro zbabělého anonyma hloupost

Saša 207.?.?.?

Každá policie je na naši ochranu a měla by vyřešit situaci s použitím nejmenšího možného násilí. Zavražděný pan Dziekanski policii uposlechl a očividně kooperoval. Kdyby se tak nestalo, policie by měla stále bez bití a násilí člověka zatknout. Kdybyste přesně totéž co RCMP ve Vancouveru udělal potenciálnímu vrahovi, který vlezl oknem do vaší ložnice budete souzen za vraždu! Nikdo si nezaslouží být mučen elektrickým proudem, ať se již chová abnormálně nebo ne. Skákat a dopadat na svíjejícího muže kolenem, bít ho obuškem je zločin a dokonce i tehdy, kdyby byl nějak podezřelý.

147397

17.11.2007 19:09

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: A co jako...za vraždu?

Saša 207.?.?.?

Serve and protect je heslo policie. Jsou nadprůměrně placeni z daní i pomatených poplatníků, aby nastavili svůj vlastní život na naši ochranu. V psychiatrických zařízeních se také pacienti nemlátí a nemučí proudem. Trvám na tom, že pan Dziekanski se vzhledem k tomu co prožil a dané situaci choval naprosto normálně a to včetně těch neslyšitelných výrazů zapjerdolene apod. Jednání policie je nepřiměřené, bez sebemenšího pokusu o domluvu nebo dokonce zatčení někoho umlátit k smrti je kriminální vražda. Řešení situace není nešťastného člověka umlátit k smrti. Amnesty International odsuzuje taser. Spát na letištích v židli nebo pod shodami jistě můžete a ze srdce Vám to přeji. Překrucování reality je tvrdit, že použili taser nějak s rozvahou až za 2 vteřiny! Neměli právo a důvod ho vůbec použít! [zahanbení]

147403

17.11.2007 18:40

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: Proč mu nepomohli?

Saša 207.?.?.?

> proč mu neposkytli první pomoc,

> Místo toho tam prostě jen stáli
>nebo klečeli, aniž se hýbal nebo mluvil, a prostě ho nechali

Je slyšet jak se zmiňují, že je v „bezvědomí“, ale nikdo nic nedělá, žádné CPR, žádné volání záchranky! Hnus! Před dávnými léty policie dokonce vozila v Kanadě do nemocnice ty, co neměli na zaplacení záchranky, dnes ne, je to pod jejich důstojnost, neposkytnou již ani první pomoc. Život daňového poplatníka nemá cenu.

147404

18.11.2007 05:37

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: vražda je pro zbabělého anonyma hloupost

Saša 207.?.?.?

Dle popisu National Post: jednašedesátiletá matka Roberta Dziekanski noční uklízečka, šetřila po léta, aby získala celoroční příjem $20,778 potřebný k sponzorování do Kanady. Robert v zásadě nechtěl emigrovat do Kanady a učinil tak pouze po několikaletém přemlouvání svou matkou. Odlétal z Katowic a musil tedy letět do Varšavy odtamtud do Frankfurtu a posléze Vancouveru což představuje minimálně 24 hodin na letištích a v letadlech. Dvě a půl hodiny po přistání byl propuštěn „primární“ imigrační a celní kontrolou do zavazadlového prostoru, kde dle domluvy měl čekat na matku. Jeho matka čekala 100 metrů dále za uzavřenou zónou. Po dalších deseti hodinách vyšel zmaten z druhotné celní kontroly a byl promptně zavražděn slavnou kanadskou jízdní policií RCMP. Celkem 36 s možná 48 hodin. Je nutno dodat, že se hodiny nehlásil k té „druhotné“ celní prohlídce neb měl čekat u pásu na zavazadla. Druhotná celní prohlídka trvala 2 a půl hodiny!
Mezitím jeho matka se ptala na informacích celkem 6x a naposledy ve 22 hodin plných 8 hodin po jeho příletu. Známý, rodilý Kanaďan, který ji vezl na letiště se ptal na celnici (customs and immigration) a nic se nedozvěděl, poté v 21.30 telefonoval imigračním úředníkům a bylo mu řečeno „I can tell you that there's no Polish immigrant here tonight” není zde polský imigrant. Pan Dziekanski se mezitím podrobil tomu druhotnému celnímu šetření, vyšel z celního prostoru a minuli se o několik minut. Kdyby nebyl vyšetřován po 2 ½ hodiny tak se nakonec setkali. V 1.20 ráno čtyři RCMP stačí zavraždit člověka během jediné minuty. Bez varování, bez jediné otázky. Matka pana Dziekanski dorazila domů do Kamloops ve 2 ráno a našla zprávu na záznamníku, aby volala Canada Immigration, kde ji sdělili, že její syn na ni čeká. Ve skutečnosti syn byl již hodinu mrtvý. Nebohá matka jela tentokrát autobusem a dorazila na letiště ve 2 odpoledne.

>Tak to ja se zacnu podepisovat Pasha a budeme si rovni.

Hm.. Pane Pasha, koho má identita opravdu zajímá ji může snadno najít. Saša je mé skutečné jméno, jedna z mých email je sasa zavináč mts.net
Zde na Zvědavci ve Fóru mně můžete napsat, nic na mně není anonymního.

147442

18.11.2007 09:14

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: A proc ste i Vy

Saša 207.?.?.?

Pokutu za smrt nevinného, není to k pláči? Obhajobná verze policie nebude ta nejpravdivější v případě v Londýně ani ve Vancouveru!
Jak je vůbec možné, že 4 RCMP z Vancouveru jsou na svobodě a ne ve vyšetřovací vazbě kde by skončil každý jiný občan?

147445

18.11.2007 09:56

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: Debilni Kanadani...

Saša 207.?.?.?

>Polský mobil by zde bez úpravy nepracoval.

Jeho matka nemá mobil, ale on ho opravdu měl (a v Anglii by byl ok). Zde jsou mobily softwarově upravené, aby byly použitelné pouze s jednou společností, lze to složitě obejít a pokud náhodou máte Virgin Mobile, ten zde snad pracuje. Snad jen proto, že pracujete jako security v obchodním domě a přál byste si být opravdovým a hlavně beztrestným policistou tak můžete hledat „problémy“ s obětí a ne s vrahy. Nevím kde je spojitost mezi Vaší zálibou v přespáváních na letišti a obětí. V nutnosti je možné na letišti „přespat“, znám to.

147448

18.11.2007 10:49

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: vražda je pro zbabělého anonyma hloupost

Saša 207.?.?.?

Proč se mluví o vraždě? Policisté se nepokusili vůbec s obětí komunikovat! On měl radost, že policie přichází mu pomoci. Nepokusili se ho zatknout (nebylo ani za co), nebyl vyzván k ničemu. Nebyl zcela žádný důvod k použití násilí a již vůbec ne bolestivého a potenciálně smrtelného taseru.
Jediné co zřejmě bylo na mysli policajtů, probuzených z nočního spánku, co nejrychleji ho „zneškodnit“. Používají taser nejméně 2x na imobilizované oběti na zemi, mlátí ho, skáčou na něj kolenem. Přečtěte si prosím kanadské noviny a prohlédněte si znovu video! Je to smutné a neuvěřitelné. Tragické je, že to odpovídá jejich výcviku a jsou spoluvinní politici a vedení RCMP. Loby prodávající tasery a zbraně je víc než pravděpodobně nějakou formou uplácí. Bez filmu a popisu minuty po minutě má "vždy" nebo by měla pravdu policie.

147450

19.11.2007 03:50

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: vražda je pro zbabělého anonyma hloupost

Saša 207.?.?.?

Komunikační prostředky samozřejmě více důvěřují zprávě policie; zde ti policisté jsou v posici obviněného a všemožně se snaží mlžit a právně vykroutit. Snažte se na chvíli podívat na věc očima nevinné oběti, čtěte také to co pana Dziekanského hájí.
Několikrát je zmínka o tom, jak měl radost, že mu policie přišla pomoci.
Mluví o tom očitý svědek, byla zmínka na CTV a je v detailních popisech National Post a Globe and Mail.
Píšete, kdyby se mně někdo takhle choval v baráku, kdyby Vy jste se zachoval stejně jako policisté, byl byste obviněn z vraždy a zcela jistě vše ztratil za obhajobu, určitě odsouzen a pravděpodobně odseděl nejméně deset let s přihlédnutím ke slušnému chování. Spravedlnost by měla být stejná vůči policii. Je mně jasné, že policisté z vraždy obviněni nebudou, nelze dokázat úmysl, je to jejich výcvik, který neodpovídá zákonu. Zcela teoreticky, policie dle zákona nesmí podezřelého uhodit, nesmí použít zbytečného násilí a o mučení se vůbec nemluví neb je to zdánlivě absurdní. Když obdržíte ránu taserem pane Sasha nebo Pasha, tak se pokálíte a pomočíte bolestí, je reálné riziko smrti - teoreticky by mělo být použito jen v případě bezprostředního ohrožení na životě. Snad na světě nejlépe placená elitní federální policie by měla být schopna se domluvit i s hluchoněmým. „Incident“ se vyšetřuje, tedy česky vypracovává se obhajoba a k samotnému „šetření“ dojde snad v květnu příštího roku. Již jen hádám různé komise budou zasedat celý rok a pak udělají nějaká doporučení a dokonce přiznají zanedbatelnou „chybičku“ na straně policistů, ale potrestán nikdo nebude.
Problém je ve vedení a politickém vedení; nějak v náhledu. Pamatujete Community Policeman, kteří domlouvali sousedům? Policie je zde, aby pomáhala, ne aby vraždila a mlátila. Nezáleží ani na tom jestli si to někdo zaslouží nebo ne, každý je občan. Dnes bylo na zprávách, snad v Ottawě, žena podezřelá z opilosti odmítla vystoupit z vozidla. Policisté rozbili okno jejího auta, vytáhli ji ven tím otvorem a použili na ni taser. Třeba si to zasloužila, ale pak bychom měli mít soudy, které dávají rozsudky mučení proudem na veřejném prostranství atp. Namítnete a co měli dělat, možná pár minut počkat, nechat ji odtáhnout i s autem a desítky jiných řešení. Ve Vancouveru nemusili dělat zcela nic, pan Dziekanski by byl rád, kdyby mu nabídli odpočinek ve vyšetřovací cele!

147484

19.11.2007 10:32

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: vražda je pro zbabělého anonyma hloupost

Saša 207.?.?.?

Nikde nebyla zmínka, že by zavražděný něco rozbil. Jediný mluvčí RCMP krátce po činu mlžil a vysvětloval, že se pan Dzekanski potil a jiné nepodstatné detaily. Ani za Vašich dramaticky popisovaných okolností bych neměl právo na použití pepper spraye nebo taseru pokud by můj život nebyl ohrožen. Zeptejte se prosím strýce, ale nemyslím, že podobné "non-leathal weapons" můžete vůbec v Kanadě vlastnit a určitě ne k použití na lidech.

RCMP však nepoužila bear deterrent pepper spray, nebylo se čemu bránit. 4 RCMP zvolili preventivní zneškodnění, opakované elektrické šoky taserem s následným bitím a dopadáním plnou vahou na oběť kolenem. Když zjistili, že nedýchá, nezačali CPR, nevolali okamžitě záchranku. Pane Pasha, to nebyla policie, ale vypadalo to jak mafie ve špatném filmu!

Když do někoho jen strčíte a on následkem toho zemře, to není vůle boží / Act of God, ale zabití nebo vražda, což záleží na okolnostech. Vaše příbuznost s Police Commissioner vysvětluje Vaši nestrannost. Vidíte to ze strany policistů, kteří přece nebudou riskovat jednání s člověkem, který se potí a nemluví anglicky. Členové RCMP však dobrovolně, za adekvátní odměnu, předčasnou penzi atp., berou jistá rizika spojená s naší ochranou. Do té ochrany spadá i potící anglicky nemluvící člověk. Zde jen teoreticky spadal by i opravdový nebezpečný zločinec, kterým pan Dzekanski přece nebyl!
Z té poradní role RCMP mám obavy.

147494

19.11.2007 23:56

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: vražda je pro zbabělého anonyma hloupost

Saša 207.?.?.?

Naštěstí nemám zcela žádné zkušenosti s hrdlořezy od RCMP. Před dávnými léty situace byla jiná. Pletete si „násilí“ na majetku s vážným ohrožením života. Je otázkou jestli soudce v důchodu zajišťuje nestrannost, o duchovním již vůbec nemluvě – snad si z nás děláte blázny. Soudce bude vždy fandit policii, bez důkazů bych možná fandil také. Je zcela evidentní, že k CPR (resuscitaci) vůbec nepřikročili, jak je jim nařízeno a jak jsou cvičeni. Čas volání ambulance je rovněž zaznamenán.

Chtěl bych se Vás zeptat, také omlouváte sériového vraha Pictona tím, že si o to lehké holky říkaly? Zní z Vás stejná logika. Úkolem každé policie je chránit ohroženého; je jedno, kdo to je i vraha.

Napadení nevinného a bezmocného, zmítajícího se v bolesti na zemi je odporná vražda. Neexistuje omluva!
Za ublížení na zdraví policistovi nebo jeho vraždu jsou zvýšené a příkladné tresty, obdobně si zaslouží zvýšený trest policista za vraždu civilisty.

Nejlépe to vystihuje příspěvek pana Lesova: Chyběly jenom necky a lavor na chytání krve ale místo "pouštění žilou" jeden z řezníků zlomil polskému "pašíkovi" obuchem vaz.
Bylo to naprosto profesionální, žádné emoce... [bliji]
Tohle je duch doby a asi bude hůř, líp už bylo.

[bliji]

147545

20.11.2007 09:49

Práva cikánů

Je to HUMOR

Saša 207.?.?.?

Je to zařazeno v kategorii HUMORU, pochopitelně není myšleno vážně.
Nekorektní webzín si dovolí žertovat i s vážnou tematikou. Zastrčte růžky, opravdu není cikán jako cikán, jak říká pan Škaplík. Ať vás to těší nebo ne, cikáni jsou součástí společnosti a společnost se s tím nejlépe vyrovná, pokud s nimi bude zacházeno naprosto stejně jako s každým jiným. Ne lépe, ne hůř.

[mrknutí jedním okem]

147568

20.11.2007 10:59

Kanadská policie zavraždila člověka

Nebuďme optimističtí

Saša 207.?.?.?

Nebuďme předčasně optimističtí. Ryba smrdí od hlavy a zde je něco drasticky špatného ve vedení RCMP. Mluvčí té královské jízdní policie lhal.
RCMP Commissioner William Elliott hájí své podlé řezníky. Policisté jsou školeni, jak jednali. V sobotu ženě v Otawě rozbili okno, aby ji vytáhli ven z auta neb nechtěla dobrovolně a okamžitě vystoupit, měli ji v rukou, ale za trest jí dali Taser. Obdobně použili Taser v policejní cele.
Je to kopie Amerického systému.

147572

20.11.2007 21:32

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: vražda je pro zbabělého anonyma hloupost

Saša 207.?.?.?

Obviňuji RCMP z vraždy a to plným právem. O zatčení se ani nepokusili, zatčení totiž nevypadá tak jak jsme viděli, to bylo vražedné přepadení nejhoršího zrna. Několikrát jsem Vám opakoval pane Pasha, že bohužel z vraždy usvědčeni nebudou. Nechápu Vaši ztrátu lidskosti, o policii ani nemluvě. Snad neúmyslně lžete, mě jste z žádného „omylu“ nevyvedl/neusvědčil, omlouváte neomluvitelné. Jediný krok policie nebyl správný!

147608

20.11.2007 22:11

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: vražda je pro zbabělého anonyma hloupost

Saša 207.?.?.?

>Jinak podle me ma R.C.M.P. vycvik vynikajici.
>Cele se to natacelo na video a

Výsledky toho vynikajícího výcviku jsme viděli a také se to natáčelo na video, které RCMP zabavila a muselo být vymáháno právníkem. Výcvik "preventivně" zabíjet neškodného, svíjejícího se na zemi. Skvělý výcvik!

>Ti kluci (a holky) maji dobry vycvik

Vrahů, zabijáků? Presentovat se jak zločinci na TV?

147611

21.11.2007 04:10

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: vražda je pro zbabělého anonyma hloupost

Saša 207.?.?.?

Snad jedině opravdu slepá láska k RCMP Vás může vést k přání, abyste při náhodném střetnutí s jejími dobře cvičenými členy obdržel x-tisíc voltů, pomočil a pokálel se bolestí a byl umlácen k smrti. Byli čtyři a šlo to rychle, podívejte se na to znovu! Snad by bylo humánnější/lidštější očividně bezbranného a radostně se vzdávajícího rovnou preventivně odstřelit, nemyslíte? Jako kontraktoři v Iráku, ti jsou RCMP jistě pravým příkladem. Za jaký zločin si dle Vás někdo nějak zaslouží podobný trest, jaký potkal zcela nevinného Poláka?

National Post podává vyrovnané zpravodajství, bude obsahovat výpověď RCMP, respektovaného to provinilce; v tomto ne zcela výjimečném případě námezdných vrahů. Jinde vyčítáte zdravotní sestře Emily s 4 letou školou její příjem. Nástupní plat RCMP je dvojnásobný, se školením jaké jsme viděli.

Neodpověděl jste na otázku, jestli také hájíte sériového vraha neb jeho oběti prostitutky byly ve Vašich očích snad nějak spoluviny. Tento vrah na rozdíl od 4 členů RCMP to musí mít v hlavě zlověstně pocuchané. Vaši hoši od RCMP se nechali na vrahy vycvičit výtečným výcvikem. Nechali si lebku vylízat, že postrádají selský rozum, normální soucítění s živým tvorem. Jak můžete hájit lynčování k smrti muži zákona?
[zahanbení]

147632

21.11.2007 06:28

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: vražda je pro zbabělého anonyma hloupost

Saša 207.?.?.?

Oběť může být kdokoli, tedy bezdomovec, blázen, opilec, vandal, zloděj atd., to neopravňuje tlupu gangsterů k napadení a umlácení k smrti. Je jedno jestli ti gangsteři jsou zrovna RCMP nebo tlupa feťáků. Stále se jedná o vraždu. Hledáte možné chybičky (pro Vás přestupky) na nevinném Polákovi. Do odsouzení soudem je pro RCMP nevinným! Snažíte se provokovat, nejsem informační zdroj a nemohu tedy zatajovat a lhát jak tvrdíte, neopakuji jen zcela evidentní počáteční lži RCMP, že byla napadena a nehledám chyby na oběti. V kontextu času stráveném v letadlech, stresu a doby nejdříve primární a pak sekundární celní prohlídky byl zcela nevinný. Těmi zmíněnými dveřmi jsem také prošel po asi 20ti hodinách letu a ač manželku zcela zbytečně celníci zdržovali „pouhou“ hodinu, do smíchu mně nebylo. Podivná ta Vaše lítost, soudit a odsuzovat zavražděnou mrtvolu. Být Vámi šel bych na nějaký sensitivity trénink, s Vaší představou morálky a práva je něco drasticky špatného. Zpočátku jste žádnou lítost neprojevil, opakujete tu v TV vyjádřenou „lítost“ různých politiků. Jak je možné, že ani jeden ze čtyř neřekl dost! NE! Nechápete, že každou zbytečnou ranou do bezbranné oběti na zemi ji mohou zabít?

147636

22.11.2007 10:43

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: Omluva...

Saša 207.?.?.?

Po dlouhé době a zřejmě po nátlaku světového veřejného mínění konečně tisk přiznává, že je s RCMP něco špatného a 4 vrahové mohou být kriminálně stíháni.
http://www.cbc.ca/news/viewpoint/vp_burman/2007/11...
..
How different this story — and the portrayal of Robert Dziekanski’s life — would have been without that the emergence of that video.
..
We will never know the precise damage this incident has done to Canada’s image internationally.
...
http://www.ctv.ca/servlet/ArticleNews/story/CTVNew...
..
Kennedy's report for Public Safety Minister Stockwell Day is due by mid-December. He has said the four officers involved in the takedown of Robert Dziekanski could face criminal charges.

147704

22.11.2007 10:25

Americký senátor: váleční veteráni bez domova jsou hanbou Ameriky

Svědomí? asi ne..

Saša 207.?.?.?

Napadlo mě, že je k zešílení a „ztrátě domova“ vede špatné svědomí. Asi ne, US Army jim vymyje lebku. Zcela ztratí normální morální odpor k zabíjení během skvělého výcviku a indoktrinace je naučí vraždit. Když ho mohou ztratit elitní složky kanadské policie, „politické školení“ dnes udělalo pokrok.
V civilu si abnormálním myšlením rozbourají mezilidské vztahy s partnerem, rodinou a přáteli. Z toho se dostávají často neurózy..

147707

23.11.2007 02:51

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: Omluva...

Saša 207.?.?.?

Vrazi byli jednou přistiženi při činu. Dalších 18 osob bylo umučeno Taserem v Kanadě k smrti, za pouhé 3 roky. Všichni jsme viděli, jak ty vraždy vypadají, instruktážní nestranné video jak to činí RCMP. Jejich mluvčí Cpl Dale Carr nás ujišťuje, že to ještě není všechno, co víme. Video začíná dlouho před přepadením placenými zabíjáky od RCMP; bezbranný muž na zemi dostává další opakovanou dávku 50 000 Voltů, jeden mu kolenem zlomí vaz, ostatní ho dodělávají obušky a kopu koleny, když zjistí, že již nedýchá ještě po další nejméně 2 minuty videa jsou se svým „dílem“ zcela spokojeni. Video zabaví (musí být vymáháno právníkem), jsou usvědčeni ze lži, pochopitelně se snaží vykroutit, vždyť postupovali dle „výtečného“ výcviku.

Viděli jsme to na CBC, Canadian Broadcasting Corporation. Pan Pasha musí být nějak osobně zainteresován, že by jeden z nich? Kdyby napsal, že vražedné grázly musíme omlouvat tím, že vyrůstali ve špatném prostředí, maminka je nechávala utrhávat broučkům nožičky, tak to bych ještě chápal.

Chcete-li se hořce zasmát přečtěte si Advice: "How to be a better slave and avoid being Tased"

147754

23.11.2007 12:08

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: Omluva...

Saša 207.?.?.?

>Pro policii nepracuji, nikoho nebranim.

Patnácti „příspěvky“ obhajujete zločince nejhoršího zrna, zbabělé a podlé vrahy, evidentně preventivně vraždící ve jménu „spravedlnosti“. Mají k tomu výtečný výcvik. Oběť Vás nezajímá.

>Pokud ma BBC pravdu, tak
>duvod k pouziti taseru byl. Mozna ale nebyl a ti policajti se
>unahlili. Ja si pockam na vysledky vysetrovani.

BBC jako všechny veřejné prostředky uvádí „vyvážený“ pohled, česky z obou stran, počáteční lživé tvrzení RCMP a něco z toho co jsme viděli. Proč čtete, hledáte zprávy z druhé ruky, BBC pisatel možná chce dokázat, že GB není jediná v preventivním zabíjení zcela nevinných. Žijete v Kanadě, proč si nepřečtete současný pohled CBC, tedy od pramene z kanadského zdroje?

Nepřeji Vám pane Pasha, abyste skončil jak ten pašík v rukách, „unáhlených“ řezníků od RCMP bez svědomí. Proč ani jeden ze čtyř neřekl dost, ani jeden nezačal CPR, ani jeden se nepokusil zatknout, všichni čtyři mlátili a mučili zcela evidentně bezbranného, dokonce mlátili mrtvolu. Nechápu Vás. Nejste člověk.

Počkejte si na výsledky, vrazi bohužel nebudou po právu odsouzeni, počínali si dle výtečného výcviku. [bliji]

147808

24.11.2007 00:15

Kanadská policie zavraždila člověka

RE: Omluva...

Saša 207.?.?.?

Máte zcela pravdu, ale Pasha je zdánlivě gramotný a chtěl bych od zcela amorálního jedince ochránit společnost a jeho rodinu, má ženu a děti! Nějak perversně si představuje, že chrání „dobro“ a právo. Právo beztrestně vraždit.

Zločinec v uniformě je stále zločinec a podpora vrahů je spoluvinou. Pokusy o vysvětlení a důkazy jsou marné, ale nelze na něj poslat muže se svěrací kazajkou, ač je potencionálně nebezpečný sobě a svému okolí. 3 obrázky od Toma zde v diskuzi jsou dostačující.

Při hnaní dobytka na smrt se také používá ran elektrickým proudem o mnoho menšího napětí, lidské stádo chce být vedeno, a pokud se pase, ignoruje vše ostatní. Dále problém je v politickém vedení, v touze po moci a vše ostatní jsou „collateral damages“. Celá společnost je nějak prohnilá neb naši „příslušníci“ budou nakonec bohužel pouze pokáráni, ale ne po právu odsouzeni za krajní zločin. Pashovi bude dáno za pravdu a on stejně jak nevšímavá společnost bude schvalovat počínání sériového vraha Roberta "Willie" Picktona (take z BC) a zvýšení trestu na 200 lashes a 6 měsíců vězení znásilněné v Saudské Arabii neb to prozradila novinářům.

147873

25.11.2007 20:32

Obyčejný občan

RE: Život za kumunismu

Saša 207.?.?.?

Kde myslím má pan 2xs pravdu je, že lidé zvířata jsou. Rodí se snad s minimální morálkou nebo zcela žádnou, té nabudou nebo nenabudou výchovou. Nějaká forma kapitalismu je zde také od pradávna a vzhledem k těm pudům homo sapiens je úspěšná. Od přírody je amorální a sežral by jeden druhého. V rámci zákona a dle odvahy i mimo něj; bez ohledu na zámožnost, „vzdělanost“ a postavení jeden druhého instinktivně chce „obelstít“ a něco od něho získat. Ač dle pana 2xs je to normální a neměnné, nemyslím, že je to žádoucí, obhajování práva silnějšího a podlejšího. Je jich málo, ale jsou lidé, kteří chtějí být čestní. Výchovou a trochu i z praktických důvodů někteří z nás dostávají morální cítění a nechtějí druhého vedle sebe nechat jen tak chcípnout. Představa rovnosti je získaná morální vlastnost a věřím, že si rovni jsme – zde se naše myšlení s panem 2xs možná rozchází. Naprostá rovnost zisku je ovšem neuskutečnitelná, nikdo by se nesnažil, zde má pravdu. Ať je to dobře nebo špatně lidé by se uštvali pro korunu, naneštěstí také zabili za korunu, za dolar. Díky naší bezmezné chamtivosti (vznešeně ambicióznosti) i malý rozdíl je dostatečná motivace, čehož každý v pozici síly zneužívá. Jde o to, jestli a do jaké míry, dáváme přednost nějakým jistotám a „nějaké troše morálky“ kapitalismu se sociálním cítěním, směrem jak bývaly státy západní Evropy. Nebo naopak „tvrdému kapitalismu“ některých vývojových zemí, ale také té největší, „nejdobrotivější, nejdemokratičtější“ zemi světa, která ji neváhá šířit všemi prostředky, včetně mírumilovného bombardování atp. Nečetl jsem všechny ty stovky stránkových příspěvků pana 2xs, ale můj dojem (možná klamný) je, že s láskou protěžuje ty agresivní, „schopné a vychytralé“. Dále mně vadí, že sežral všechnu „moudrost“, jen on má „pravdu a práva“, uráží, běda však, když se někdo sveze po něm. Každý může vyjádřit svůj názor.

147990

26.11.2007 10:27

Logická čtvrthodinka

IQ a podobné testy

Saša 207.?.?.?

IQ test je založen na logických testech a představivosti. Upozorňuji předem, že IQ není obrazem praktického života a jistě znáte člověka s vysokým IQ a je zcela neschopný v praktickém životě a naopak. Obdobně mám za to, že hodnota člověka nesouvisí s IQ a nechci vyvozovat zcela žádné rasistické teorie. Ba naopak myslím si, že primitivní kmeny jsou nebo byly šťastnější.

Článek „Created Equal”, dle bible stvořeni rovnocenní se stejnými právy. Esej s mnoha autoritativními odkazy pojednává o rozdílnosti IQ u různých národů a kolisi našeho současného myšlení s těžko vyvratitelnými vědeckými důkazy.
Když seřadíme národy dle IQ v článku:

Jewish Americans a Hong Kong 113
Japan 110
Asians a Asian-Americans 106
white Americans 103
whites around the world 100
Latino Americans 89
African-Americans 85
sub-Sarahan Africans 70

Pokud čtete anglicky, přečtěte si nejdříve článek; není vůbec rasistický. Plně důvěřuji vědě, ale nemohu nějak uvěřit těm číslům. Jste-li trochu obeznámeni s IQ testy, tak poznáte rozdíl pěti, bez testů jak promluví a toto mají být čísla průměrná? Američtí běloši 103 a v ostatním světě 100? Tady již něco nehraje, znám je [mrknutí jedním okem]

148015

Na ten Taser jen v severní Americe zemřelo asi 300 osob, kdyby to byla chřipka tak se proti němu bude očkovat.

Ti vycvičení policisté od elitní RCMP ve Vancouveru, připomínají problém šílených krav a ptačí chřipky.. Tak to pak dejte zvídavým členům soukromé agentury v Praze.

Dle výrobce nevinné škádlení, kdybyste se u toho pokálel a pomočil, tak to také koupíte, že. [zmaten]

148090

01.12.2007 00:22

Portugalský expremiér přiznal, že byl ve věci Iráku napálen

RE: Jsem téhož názoru - neblbněte

Saša 207.?.?.?

Hoši neblbněte. V americkém tisku bylo opakováno mnohokrát, že Irán žádné zbraně hromadného ničení neměl, sám G. W. Bush to přiznal. To jeho boží vnuknutí, vzniklo prý špatnou informací od CIA. Přikládá si jedinou zásluhu a to, získání nové kolonie s nastolenou „demokracií a svobodou“.

148322

02.12.2007 19:56

Annapolis: jak z toho ven?

RE: Zide existuji i kdyz neni lehke je definovat

Saša 207.?.?.?

Orbite, víš kdo je to antisemita?
To není člověk, který nemá rád židy a nebo Izrael. To je každý, koho nemají rádi židé.


Polopaticky a jasně Vám to pan Mirda řekl. Vy nikdy nebudete chápat, nechcete totiž.

Je pravdou, že se všichni, Vás včetně, dopouštíme zevšeobecňování. Vaše příspěvky jsou výsledkem víry a důsledného přesvědčení. K tomu poslednímu lze dodat, že „novinky.cz“ a čtení evangelií není nejlepší zdroj informací. Vaše vysvětlení původu křesťanství jsou převyprávěné dávné báje a pravděpodobně pravdivé na základě Vašich náboženských „podkladů“. Nelze nic dodat a nebyla tam žádná otázka.
Více k původnímu tématu je, že někteří opravdu hází všechny „židy“ do jednoho pytle obdobně jako Vy vidíte všude antisemity. Autor článku na který reagujete je žid žijící v Izraeli! http://www.avnery-news.co.il/english/ Odkaz je na text v angličtině, ale zvolte si hebrejštinu, ruštinu jeden z volitelných jazyků, kterému rozumíte. Zdaleka není ojedinělý, jsou slušní židé! Vzhledem k nešťastné víře podporující lidskou nadřazenost a především sionizmu, nejsou slušní všichni!
V češtině je neblahou zvyklostí používat slova „žid“ pokud jste byl ošizen, obdobně jako slova „cikán“ pokud se často stěhujete. Ač myšleno hanlivě, nemá to ještě s antisemitismem nic společného. Je řada národů, o kterých se lze na základě dávných zvyklostí vyjádřit stejně, nebyly však běžně v Čechách .

148393

02.12.2007 21:34

Stařec a silnice

RE: jo

Saša 207.?.?.?

Skvělé video, bohužel v angličtině je Richard Dawkins: An atheist's call to arms. Morálka není vlastní náboženské víře, opak je pravdou. Vše amorální lze vírou zdůvodnit a omluvit. Nejen to, náboženské státy se vždy dopouštějí největšího bezpráví. Věřit, že věřící je lepší než ateista je sladké, mylné a zavádějící. Víra zjednodušuje život, kdyby zde však žádné náboženské víry nebyly, okamžitě by někdo nějakou víru vymyslel.

148395

02.12.2007 23:00

Daňový kusanec

RE: drazí kuřáci?

Saša 207.?.?.?

Každé umírání je drahé. Stáří z hlediska zdravotního ošetření je nejdražší. Nemoci spojené s kouřením jsou oběhová onemocnění a rakovina plic. Velmi levná smrt oproti jiným a to nemluvím o ušetřených nákladech sociálního zabezpečení déle žijících. Tedy pro společnost je nejdražší zemřít sešlostí věkem. Vím, že to zní nesmyslně a politicky nekorektně, ale nekuřácká společnost by měla být kuřákům vděčna. [cool]

148402

03.12.2007 10:04

Stařec a silnice

RE: jo

Saša 207.?.?.?

Komunismus má mnoho prvků společných s křesťanstvím nebo alespoň s katechismem. Musíte nejdříve věřit v dogma, které je průzračně nerealistické, ba nemožné. Usnadňuje to život/myšlení – jednoznačně ano. Prohlubuje to morální cítění – ne! Snad zdánlivě subjektivní představu „morálky“; nemá to nic společného s opodstatněnou lidskou morálkou ateisty. Etika není náboženskou vědou! Ateisté nešíří demokracii, v zásadě nešíří žádnou ideologii. Nebojte se, víru Vám také neberou, bylo by to stejně neetické (Vám pro srozumitelnost, nemorální), jako brát slepci hůl. Stát musí mít odstup, být zcela oddělen od náboženství, právě z toho důvodu, abyste mohl Vaši víru mít. Komunismus padl sám, různé náboženské víry nepadnou, zřejmě jsou potřebou většiny. Není důvodu sarkasticky psát „brilantními úvahami nevěřícího”, nikdo Vám nebere Vaše dimenze. Víra Vás nečiní lepším, nadřazeným a vůbec ne již morálnějším nebo něco podobného. Víra Vám zjednodušuje život a to je snad dobře.

148422

03.12.2007 18:26

Stařec a silnice

RE: jo

Saša 207.?.?.?

Váš text dává nějakou možná nepřesnou představu o Vašem myšlení. Jistě má osobní zkušenost nebo můj pohled předpojatý je, ale doufám méně než Váš. Vaše víra je Vaše soukromá věc a nikdo Vám ji nechce vzít. V čem Vám víra možná pomáhá je v meditaci, odtrhnete se od skutečného světa a jste ve světě jiném, tedy duševní odpočinek. Bezvýznamně krásnými slovy píšete o tápání, vyšší dimenzi bytí, šamanismu, kletbě a modlitbě, obdivně o černé magii atp. Jsou to témata mnohokrát diskutovaná a jsou opravdu lidé, kteří uvěří všemu, obzvláště pokud je to presentováno ve jménu „dobra“. Jménem víry jsou a byli spáchány největší zločiny lidstva, vždy to bylo ve jménu tak zvaného „dobra“. Snažíte se kličkovat, komunismus je dnes nadávkou a vy ho používáte jako příklad braní víry, což není do slova pravdou. Vyrůstal jsem za nejhlubšího komunismu, má matka se v tramvaji obřadně křižovala u každého kostela, kostely byly plné atp. Komunismus se snažil víru nahradit tou jejich a vzít moc církvi. Zamyslete se nad tou mocí církve, mohla by totiž ohrozit vyjádření té Vaší víry. Velice hezky Vám odpovídá pan Vojta, jdu o krok dále víra zavádí k nemravnosti. Ta etika „dle Vašich slov, prohlubující morální cítění“ je nemravná.

148449

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 0

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
25,42 Kč
100 japonských jenů
21,93 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 654,22 Kč
1 unce stříbra
559,48 Kč
Bitcoin
301 888,18 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 404 825