Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané VojtaIL

Nalezeno 154 příspěveků, 59 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.01.2014 15:01

Jak americké NGO rozvrací Francii

RE: Instalace světovlády elit jede na plné obrátky

VojtaIL 84.?.?.?

> Cyril a Metoděj ... již 1000 let před nimi existovalo slovanské, ruské písmo, v téměř stejné podobě jako nyní.

Opravdu? Poprosím tedy o odkaz na libovolný takový text v ruštině z časů před Kristem.

> na sarkofágu faraona Tutanchámona ... je nápis v prehistorickém ekvivalentu staroslovanského jazyka, ...

I toto tvrzení jistě snadno doložíte. Vždyť fotodokumentace Tutanchamonovy pohřební výbavy existuje ohromné množství, že?

Předem děkuji. Neposkytnete-li mi ovšem žádané odkazy, odsoudíte mne k tomu abych zůstal mezi těmi,

> kdo nezná minulost nemůže tvořit dokonalou a fungující budoucnost.

[smích]

302415

21.01.2014 13:35

Kdo a proč zničil československý průmysl

RE: Je to jinak.

VojtaIL 84.?.?.?

Pan Radosta má samozřejmě pravdu, pánové. Autor článku se totiž sice považuje za odborníka na průmysl. Ale o ekonomii zjevně neví nic.

ZÁKLADNÍM PROBLÉMEM veškerého průmyslu RVHP byla žalostná úroveň výrobních prostředků. Proč? No protože za socialismu podniky odváděly 99% ze svého zisku státu. A stát (tedy prakticky komunističtí diletanti) rozhodoval, kam vybrané zdroje investovat. A tak snadno mohlo dojít k tomu, že ještě v šedesátých létech úspěšné Jawy nebyly dál vyvíjeny. Na modernizaci motorky totiž fabrice nezbývaly žádné peníze. Ty byly rozhodnutím ÚV vloženy třeba do výstavby BAZu Bratislava. Fabriky, která v době svého uvedení do provozu v sedmdesátých létech měla stejný počet zaměstnanců, jako třeba letňanská AVIA. Modrých Avií jezdilo tehdy po silnicích spousta. Pamatuje si snad někdo nějaký výrobek z tehdejšího BAZu? [chechtot]

A tak kdysi úspěšné čs. fabriky postupně zastarávaly a chátraly. Až se z nich nakonec staly MUZEÁLNÍ MANUFAKTURY, NAPROSTO NESCHOPNÉ KONKUROVAT moderním japonským, německým, americkým, ... výrobcům. Nebo se snad najde někdo, kdo v 89. pracoval ve špičkové moderní čs. továrně, produkující zboží, dobře prodejné na světových trzích? [chechtot]

302890

22.01.2014 13:40

Kdo a proč zničil československý průmysl

RE: Je to jinak.

VojtaIL 84.?.?.?

> Pravda je vsak taka, ze Ceske automobilky nechceli mat na Slovensku konkurenciu ...

To je prazvláštní "pravda", pane Szabo. Opravdu chcete tvrdit, že české automobilky rozhodovaly v sedmdesátých létech o výrobě v BAZu? Tytéž české automobilky, které byly dlouhodobě ruinované odváděním celých svých zisků na výstavbu nesmyslné automobilky (za desítky miliard korun) na zelené louce u Bratislavy?

Nebo je pravda úplně jiná? Taková, že o veškerém ekonomickém dění v tehdejší ČSSR ROZHODOVALI SOUDRUZI Z ÚV KSČ. Diletanti typu Husáka, Bilaka, Lenárta a pod. A tito trumberové, puzeni svou nacionálně-šovinistickou touhou po vlastní slovenské automobilce, svými katastrofálně chybnými rozhodnutími prakticky ZLIKVIDOVALI ČESKOSLOVENSKÝ AUTOMOBILOVÝ PRŮMYSL. A nejen automobilový. Bohužel.

303000

23.01.2014 14:53

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: souhrnná reakce

VojtaIL 84.?.?.?

> Neviem z čoho má ...

Nic si z toho nedělejte, pane Oracle. Zdaleka nejste sám, kdo s oblibou píše o věcech a jevech, o nichž nic neví. [mrknutí jedním okem]

303102

27.01.2014 13:41

Morový dech „arabského jara“ na Ukrajině

RE: Proč jsou na Zvědavci pro-ruské články, které nejsou zdaleka objektivní?

VojtaIL 84.?.?.?

Příspěvek, na nějž reagujete, pane VJ66, mi připadá poměrně realistický. V čem Vy spatřujete tu jeho údajnou "ubrečenost"?

Existují-li Vámi zmíněné
> stále stejné osvědčené metody vyvolávání "revolucí"
můžete nám vysvětlit, proč tyto metody dodnes nebyly uplatněny v těch nejzatvrzelejších "baštách socialismu"? Mám na mysli země typu KLDR, Kuba, Venezuela, ... To by mě opravdu velmi zajímalo. [mrknutí jedním okem]

303347

29.01.2014 13:37

Kdo a proč zničil československý průmysl

RE: všem milovníkům postkomunizmu

VojtaIL 84.?.?.?

Moc dobře řečeno, pane MartineO. Zcela s Vámi souhlasím.

Na doplnění Vašich slov bych se snad ještě pana Radima zeptal, co tak hrozně cenného vlastnil on či jeho rodina v dobách ČSSR? Oč a jak poté přišel, že mu zbyl už jen "holý zadek"? [velký smích]

303531

30.01.2014 15:43

Usnesení sněmu signatářů Manifestu D.O.S.T. k dnešnímu jmenování vlády

RE: taky toho mám dost

VojtaIL 84.?.?.?

> Každý musel do práce a to si ještě mohl vybírat ...

Ano, ano. Na to si velmi dobře vzpomínám. Můj otec (JUDr.) s mým gymnaziálním profesorem češtiny si mohli na povrchovém dole vybírat, kterou lopatou budou nahazovat spadlé uhlí zpět na dopravník.

Máte vůbec představu, vážená dámo, kolika takovým "nepřátelům socialismu" a odpůrcům "bratrské pomoci" byly takto zajištěny nucené práce? A kolika jejich potomkům znemožněno studium? Kolik z nich riskovalo své životy, když se z tohoto socialistického "ráje" snažili emigrovat? Tušíte, kolik slušných Čechů a Slováků žije dodnes v exilu? Ač by určitě o moc raději žili a pracovali doma?

To vše a mnoho dalšího jste v těch Vašich "jistotách socialismu" malinko zapomněla zmínit, ne?

303611

31.01.2014 13:17

Usnesení sněmu signatářů Manifestu D.O.S.T. k dnešnímu jmenování vlády

RE: taky toho mám dost

VojtaIL 84.?.?.?

> neměli emigrovat, mohli se legálně vystěhovat.

Ha, ha, ha. Stačilo zdvořile požádat a STB vystavila žadateli pas, zajistila vízum a přistavila stěhovací vůz ... [chechtot] Kdyby tomu tak bylo, pane Hs, tak v této zemi zbyli po okupaci v osmašedesátém jen důchodci a cikáni.

Ve statistikách nezaměstnanosti dnes figuruje cca 3% vysokoškoláků. Jde vesměs o čerstvé absolventy. Nebo Vy snad znáte nějakého zkušeného právníka (profesora, lékaře, architekta, programátora, ...,) který marně shání práci?

Ještě dlužím odpověď panu s nickem Nedůležitý. Argumentuje počtem sebevražd v ČR. Přijímám tuto argumentaci. Nahlédněme do statistik, například do ČSU. V loňském roce si v ČR vzalo život cca 1650 lidí. Na počátku 70. let to však bylo ročně 2800 lidí. To je o 70% víc. Kdy se zde podle těchto čísel cítili lidé hůř?

Ano souhlasím s Vámi, že současný stav naší justice i celého státního aparátu je katastrofální. I přesto však trvám na tom, že v dobách tuhé socialistické normalizace nám bylo o mnoho hůř než je nám dnes. To samozřejmě neznamená, že se s tím politiky řízeným "Augiášovým chlévem" musíme smířit. [smích]

303686

12.02.2014 13:57

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

Opět jen bajky a báchorky

VojtaIL 84.?.?.?

Například v tomto sdělení:

> Do Rožnova přijeli manažeři světových polovodičových firem z USA, Japonska a západní Evropy. Měli obrovský zájem o všemožnou spolupráci s Teslou.

Cha, cha. Oni nejspíš toužili po tom, vykrást z Tesly její beznadějně zaostalé technologie. Příklad. Koncem osmdesátých let zaměstnávala Tesla Orava cca 3000 lidí. A v souladu s plánem vyráběla přibližně 30000 barevných televizorů ročně. Inu. Proč ne? Řekne si laik. 30000 televizorů je dost, ne? NENÍ!!!

Podobná japonská továrna zaměstnávala v téže době 300 lidí a produkovala 300 tisíc televizorů ročně. Tedy cca 100 krát vyšší produktivita práce. A to byl také důvod, proč byly naše "socialistické" barevné televizory nedostatkové, i když stály více, než 10 průměrných měsíčních platů.

Autor tohoto článku opět prokázal, že píše o něčem, čemu shola nerozumí. Je mi líto.

304491

13.02.2014 17:22

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky pana Vojty IL.

VojtaIL 84.?.?.?

Máte naprostou pravdu, pane Pavle Lepenko. Čs. radar Tamara byl ve své době špičkovým zařízením. Radar Věra se bohužel vyráběl až po roce 1989. Těch Tamar se celkově v Tesle vyrobilo 23 (slovy dvacet tři) kusů. A většina jich skončila v SSSR.

Možná, že Vy považujete Tamaru za úspěch celého čs. elektrotechnického průmyslu. Já ne. Já ji považuji za vynikající výsledek práce malé skupinky vývojářů z Tesly. Dotované bohatými finančními i materiálními zdroji na vývoj, neb šlo o armádní zakázku. Ve výsledku však vyráběnou opět manufakturním způsobem, typickým pro celý tehdejší čs. průmysl.

Ony mnou už jednou zmíněné BEZNADĚJNĚ ZAOSTALÉ TECHNOLOGIE neznamenají jeden konkrétní produkt, pane Pavle. Já mám na mysli projekční, vývojové, řídící, technologické, výrobní, skladovací, montážní, manipulační a další vybavení našich tehdejších továren. Toho vybavení, na jehož úrovni je obvykle závislá kvalita, kvantita a především cena výsledných výrobků. A to bylo v naprosté většině našich tehdejších továren žalostné. Nebo nám snad ukážete nějaký obrázek čs. automatické výrobní linky z té doby? [velký smích]

Asi ne. Ve většině našich socialistických továren probíhala tehdy výroba tzv. zakázkovou (čti manufakturní) formou. A to byl také důvod, proč jsme nedokázali na světových trzích konkurovat prakticky žádným spotřebním zbožím. Manufakturní výroba je totiž vždy výrazně dražší, než velkosériová. Naopak jsme uspívali v kategorii investičních celků. Ty se totiž dodnes produkují výhradně zakázkovým způsobem. Zavést velkosériovou výrobu např. cukrovarů totiž dost dobře nejde.

Takže tolik k rozlišení úrovně jednoho konkrétního výrobku a celého průmyslového odvětví, pane Pavle. [smích]

304603

16.02.2014 18:43

Americký sen je mrtev!

RE: kolektivní karma

VojtaIL 84.?.?.?

Pěkná diskuze, dámy a pánové. Jen jí tak trochu chybí definice základních pojmů. Třeba výše zmiňovaný KOMUNISMUS. Ve Vaší diskuzi je pojem "komunismus" vytrvale zaměňován za pojem "kolektivismus". Přitom tzv. "vědecký komunismus" definuje dva základní pilíře své existence:

1. ZESPOLEČENŠTĚNÍ výrobních prostředků a
2. TŘÍDNÍ BOJ.

"Zespolečenštění" je eufemismus pro LOUPENÍ soukromého majetku. Tzv. "třídní boj" je pak eufemismem pro VRAŽDĚNÍ těch, kteří si svůj majetek nechtějí nechat dobrovolně vzít. A k tomu má směřovat budoucí vývoj lidstva? K loupení a vraždění?!? No potěš přírodo.

Dokonce i ten KOLEKTIVISMUS má své nepřekročitelné mantinely. Kolektivně lze sdílet řadu věcí. S tím souhlasím. Ovšem zkuste lidem oznámit, že ve Vámi vybájené "světlé kolektivistické budoucnosti" budou povinni sdílet své sexuální partnery. Cha, cha. V otázce plození potomstva je každý pokus o levicové sdílení odsouzen k totálnímu fiasku. A oč v životě jde především? O sdílení údělu s ostatními? Nebo spíš o blaho vlastního potomstva?

Má-li být tato diskuse
> schopna něco (užitečného) vykonat,
bude nezbytné, naučit se znát PŘÍRODNÍ ZÁKONY. Ty zákony, jimiž se řídí celá neživá i živá příroda. Ač jich je dnes známo již přes tisíc, většina lidí není schopna vyjmenovat ani deset z nich! Nebo se mýlím? [smích]

304842

01.03.2014 14:29

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: To dělají dobře, škoda, že jsme na dva kusy a nemůžeme restituovat ...

VojtaIL 84.?.?.?

Vaše logika je omračující, slečno/paní Moiry. Na jednu stranu velmi realisticky konstatujete, kterak si

> generace nekompetentních politiků snaží udržet korýtka bez ohledu na názory svých voličů.

Ano, tak tomu je. Jde bohužel o charakteristický a nepřekonatelný rys demokracie.

A hned nato předvídáte:

> Až se ruský medvěd rozzuří, polezou pro změnu do medvědího zadku.

Otázka: Toho "ruského medvěda" vidíte jak? Kdo ho představuje? Parta povolžských mužiků? Nebo spíš skupinka ruských

> nekompetentních politiků? [mrknutí jedním okem]

305633

04.03.2014 16:24

Ukrajinský nacionalismus – jeho kořeny a povaha

RE: Lidé se tu ptají, proč si dělají prostí Ukrajinští Rusy na Krymu nárok k připojení k Moskvě.

VojtaIL 84.?.?.?

Podle téže logiky ovšem dodnes patří Čechům Horní a Dolní Lužice. Karel IV. ji totiž vyženil spolu s Annou Svídnickou. Co s tím uděláme? Hrrrr na ně? [chechtot]

305979

15.03.2014 15:50

Putin promlouvá

RE: Není to tohle?

VojtaIL 84.?.?.?

Soudíte, že za všechno ZLO na světě může zlý Parazit? A jak je to vůbec s těmi parazity? Je na této planetě většina "hodných" organismů? A menšina parazitů? Nebo je tomu právě naopak?

KAŽDÝ ŽIVÝ ORGANISMUS NA ZEMI MÁ SVÉHO PARAZITA. A obvykle ne jednoho. To je snadno ověřitelný FAKT. Tedy většina organismů žije paraziticky. Co z toho plyne? PARAZITISMUS JE VĚTŠINOVOU ŽIVOTNÍ STRATEGIÍ. A co je většinové, to bývá obvykle považováno ZA NORMÁLNÍ.

Co s tím? Tohle si to OPRAVDU stvořitel přál? To bylo jeho cílem? Nač si tedy stěžujete? [velký smích]

306723

16.03.2014 14:53

Ukrajina, kvantitativní uvolňování a 42,3 tuny zlata

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

VojtaIL 84.?.?.?

> JůYsEj za NIC (natož za ropu...) NEPLATÍ

Cha, cha, cha. A "velkolepé arabské projekty" typu Burdž Chalífa či umělých ostrovů byly postaveny za co? Za mušličky? [chechtot]

306783

16.03.2014 23:55

Ukrajina, kvantitativní uvolňování a 42,3 tuny zlata

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

VojtaIL 84.?.?.?

Díky za potvrzení mého názoru, pane Ignorku. Je to přesně tak, jak píšete. USA zaplatí Arabům za ropu v USD. Ti si pak za ně mohou dovolit nakoupit v celém světě cokoliv, co je napadne.
A také to s oblibou činí. Ač si někdo třeba může myslet, že ty petrodollary promrhávají za hlouposti.

Závěrečná otázka. Platí USA za dováženou ropu či ne? [mrknutí jedním okem]

306815

20.03.2014 17:12

Budoucnost českého národa

RE: ...Aristokracii nebrat

VojtaIL 84.?.?.?

Připojuji se k Vám, pane Dape. Myšlení nás lidí se vyvíjelo miliony let. Doufat, že se někomu podaří změnit je v historicky dohledné době, je zcela nereálné. Viz například komunistické blouznění o tom, kterak se lidem v komunismu stane práce základní životní potřebou. Cha, cha.

Obecně bych si dovolil k názoru pana Lhotáka připojit ještě jednu zásadní poznámku. Lidé velmi často a rádi zapomínají, že celý vesmír i naše životy řídí jakési přírodní zákony. Neměnné, nesmlouvavé a trvale platné.

Jedním ze základních přírodních zákonů je kauzalita. Současná moderní společnost tento zákon hrubě porušuje. Porušuje jej tím, že násilím odebírá rozhodování o stále větším objemu vytvořených zdrojů těm, kteří je svými správnými rozhodnutími a svou prací vytvořili. A svěřuje rozhodování o nich těm, kteří nevytvořili nic. A jejichž rozhodnutí jsou pravidelně špatná. Tedy politikům. Výsledky jsou přirozeně katastrofální. Jako vždy, když se lidé bez znalosti věci pokoušejí prolomit libovolný jiný přírodní zákon.

Pan Lhoták chce svými návrhy tento stav ještě dále zhoršit. Svěřit ještě více zdrojů do státní správy se přece už jednou pokusil tzv. "reálný socialismus". A rychle skončil na úbytě. Kolikrát to ještě máme zkoušet?

307095

21.03.2014 15:14

Budoucnost českého národa

RE: ...Aristokracii nebrat

VojtaIL 84.?.?.?

> Myšlení lidí naší rasy se tisíce let opíralo o přirozené zakotvení v rodových společenstvích, ...

Dovolil bych si Vás maličko poopravit, pane Lhotáku. Ne tisíce, ale přinejmenším sta tisíce let. Naše mozky jsou sta tisíce let adaptovány na život ve společenství cca 100-150 lidí. V něm se orientujeme dokonale. Dokážeme poznat charaktery všech jeho členů, zapamatovat si jejich základní vlastnosti, schopnosti i odhadnout jejich budoucí chování.

Naopak v současném společenství (statisíců či milionů) spoluobčanů se neorientujeme. Evoluce neměla dost času nás k tomu vybavit. A v tom tkví základní problém naší doby. My lidé nejsme schopni rozpoznat a zapamatovat si vlastnosti a schopnosti milionů lidí, s nimiž žijeme v jednom státě. Natož miliard, s kterými sdílíme tuto planetu. Naše neschopnost orientovat se ve složitých vztazích tohoto světa nás vede až ad absurdum. Například k vymýšlení různých Bubáků, Strašáků, Špagetových monster či Globálních prediktorů. [mrknutí jedním okem]

Co z toho plyne? My lidé prostě nejsme schopni (správně) volit své nejlepší zástupce z většího počtu, než právě z oněch (rodových a tedy blízce známých) sta či stopadesáti lidí. A této neblahé skutečnosti zneužívají současní politici. Všude na světě. Do vedoucích politických pozic se vždy a všude dokážou prosadit lidé, kteří nikdy nic kloudného v životě nedokázali. Důkaz? Zkuste si vybavit jména našich posledních několika premiérů. Toho stávajícího nevyjímaje. Co s tím? [smích]

307150

23.03.2014 14:56

Budoucnost českého národa

RE: ...Aristokracii nebrat

VojtaIL 84.?.?.?

Bohužel i Váš "aristokratický výběr osobností" bude fungovat podobně, jako současná demokracie, pane Lhotáku. Deprivanti i v něm zneužijí mnou výše popsanou nedostatečnost lidských mozků. A opět se dostanou k moci. Ostatně ve vztahu k demokracii tento jev správně předpověděl už Aristoteles.

Nesouhlasíte? Proč tedy dosud nikdy v lidské historii nebyl Váš systém aristokratického výběru aplikován? Tak, aby jeho prostřednictvím mohlo vzniknout dlouhodobě dokonalé a harmonické lidské společenství? Nebo snad už někdy někde vzniklo? Rozsahem větší, než je rodový klan?

K pojmu GPP. Nastudoval jsem KSB. Nevím, co podepsal Putin. Ovšem docela dobře si pamatuji, co podepsali lidé typu Marx, Lenin, Hitler, Mao, ... Většinou strašlivé bludy. Opravdu soudíte, že podpis momentálně vlivného člověka pod jakýmkoli blábolem činí z onoho blábolu vědecky podložený FAKT? [smích]

307249

27.03.2014 12:44

Dopis NE Bruselu - Národní demokracie předsedovi Státní rady Republiky Krym

RE: Placení provokatéři i na Zvědavci

VojtaIL 84.?.?.?

Vaše slova
> "Ne Bruselu" je statečná iniciativa, osamělé světlo ...
ve mně vzbudila zvědavost, pane Anonyme. A tak jsem si prostudoval základní dokumenty této "statečné iniciativy".

Co jsem našel? Jen výzvy k VYSTOUPENÍ, VYMANĚNÍ, ZRUŠENÍ, ZÁKAZŮM, ... V jejich akčním programu není jediný konstruktivní bod. Jediný racionální nápad. Jen a výhradně čirý NECHCISMUS.

Oni dokonale vědí, co nechtít. Ale co dál? Až "vystoupíme, vymaníme se, zrušíme, zakážeme, ..." tak ONO SE VŠE NĚJAK SAMO SPRAVÍ? Třeba náš státní dluh? Nebo mafie přisátá na erár? Zkorumpovaní politici? Upadající školství? Či prohnilé soudnictví? ... To by mně opravdu zajímalo JAK? Vy to snad víte? [velký smích]

307441

30.03.2014 14:10

Přelud občanské společnosti

RE: Ode zdi ke zdi.

VojtaIL 84.?.?.?

> jde jen o to, kdo zajistí jednoduchost otázek

Opravdu se domníváte, pane Dape, že svět je stále jednodušší? Jednodušší, než byl před tisícem, sty či padesáti léty? Rozhodně ne. Na tom se jistě shodneme. A myslíte, že stále komplikovanější svět lze popsat jednoduchými tézemi? Tak, aby se z těch jednoduchých popisů daly odvodit jednoduché otázky?

A co soudíte o duševních schopnostech dnešního průměrného člověka? Myslíte, že jsou vyšší, než u člověka před tisícem, ..., sty léty? Zdůrazňuji PRŮMĚRNÉHO. Myslíte, že byste dnes našel v ČR někoho, kdo by byl schopen navrhnout a postavit Staroměstský orloj? A to v situaci, kdy by neměl k dispozici jedinou tištěnou knihu, internet či předlohu? Tedy ve stejné situaci, v níž byl před 600 lety jeho autor - Mikuláš z Kadaně?

Drtivá většina lidí se pane Dape domnívá, že evoluce nějak automaticky a cílevědomě pracuje na neustálém zlepšování kvality všech živých organismů. Tedy i člověka. Bohužel MYLNĚ. Okamžikem, kdy jsme (my lidé) téměř úplně odstranili ze svých životů přírodní i pohlavní výběr (tedy základní hnací motory evoluce), náš druh upadá. A to fyzicky i duševně. Nesouhlasíte-li se mnou, pohlédněme na úroveň dnešních školních dětí (obezita, tupost, lenost, brutalita, ...). Už souhlasíte? [smích]

Tedy svět a vztahy lidí v něm jsou stále komplikovanější. A současní lidé jsou stále méně schopní tyto složité vztahy chápat. Nůžky mezi NÁROKY NA ROZHODOVÁNÍ lidí a jejich SCHOPNOSTMI SPRÁVNĚ SE ROZHODOVAT se stále více rozevírají. Tento fakt vidíme všude kolem sebe. Například právě ona RPSN či superhrubá mzda.

Závěr? Obávám se, že už dnes většina lidí nedokáže správně rozhodovat ani sama o sobě. Natož o druhých. Důkazy? Raketově rostoucí počty předlužených lidí, bezdomovců, exekučně postižených, podvedených, ... Co asi lze očekávat, porostou-li nároky dál a naše schopnosti budou přinejlepším stagnovat? Co myslíte? [smích]

307607

31.03.2014 23:54

Přelud občanské společnosti

RE: Ode zdi ke zdi.

VojtaIL 84.?.?.?

Díky za reakce, pánové. Připouštím, že se v řadě věcí mýlím. Ovšem v diskutovaném problému se mýlíte vy. Například v opěvování fiktivního faktu, že se přece rozhodujete každý sám za sebe bez jakéhokoliv omezení. Opravdu?

Zkuste se každý sám svobodně rozhodnout, že od zítřka budete jezdit po silnicích v levém pruhu. Nebo se pokuste rozhodnout, že svou práci neprodáte žádnému zaměstnavateli pod 5000 Kč na hodinu. Nebo že se Vám líbí létání a tak budete od zítřka pilotovat jedno z letadel ČSA. Že nic z toho nelze? Jak je to tedy s tím svobodným rozhodováním?

My lidé patříme mezi sociálně žijící organismy. A v každém takovém společenství nutně musí platit nějaká pravidla. Jinak by společenství nefungovalo. A krom obecných pravidel soužití má každý člověk v sociální hierarchii navíc pevně vymezené místo. A je podřízen řadě lidí. V obci, v zaměstnání, v soudní jurisdikci, ... Jen zkuste nezastavit, když Vám dopravní policista vstoupí před vůz.

> Současný systém je asi někým řízen, kamsi veden, ale nikdo neví kam a proč.

Pravíte ŘÍZEN, pane Nemam. A zkusil jste se někdy zamyslet nad pojmem řízení (vedení, vládnutí)? Co to vůbec je? Proč jsou lidé, kteří jsou schopni řídit jiné lidi zpravidla tak štědře odměňováni? Proč je plat generálního ředitele o tolik vyšší, než plat řidiče kamionu?

Také soudíte, že náš svět je NĚKÝM řízen. Kým? A proč? Řídit jiné lidi je totiž něco tak odporného, obtížného a nevděčného, že řídící pracovníci musí být k této práci silně motivováni. Jinak by ji nedělali. Proč tedy NĚKDO chce dobrovolně řídit? Co z toho má? A hlavně KDO TO JE? Umíte alespoň odhadnou jeho identitu? A neříkejte prosím, že jsou to ONI. Každá obec má jediného starostu, město primátora, loď kapitána, armáda vrchního velitele, stát premiéra, ... Nikde na světě nenajdete žádný objekt, který by současně a ve shodě řídila skupina lidí. To prostě nejde. Z jednoduchého důvodu. V kritické chvíli prostě musí rozhodovat jen jeden. Šéf. Na svou vlastní odpovědnost. Společná odpovědnost je nesmysl.

Už jste si zkusil také odpovědět, od kdy je SOUČASNÝ SYSTÉM ŘÍZEN? A co bylo před tím? Před tím počátkem ŘÍZENÍ byli lidé na této planetě spokojenější a šťastnější? Kdy a kde to bylo?

Na své otázky nečekám odpovědi. Racionální odpovědi v oblasti iracionální víry totiž obvykle neexistují. [smích]

307647

05.04.2014 13:20

Brusel chce umožnit spekulativní rozkradení penzí

RE: Jo, to projde a ještě budou ovce tleskat.

VojtaIL 84.?.?.?

> je to nejlepsi, nejrozumejsi nejednodusi navod jak tak ucinit, nikdo to zatim neprekonal

Má jen jedinou malinkou chybičku. NIKOMU SE JEJ DOSUD NEPODAŘILO PROVÉST. Čím to? [velký smích]

307947

07.04.2014 00:38

Do světa se vrací válečný stav

RE: Svět se mění

VojtaIL 84.?.?.?

> Je potřeba vědět co bylo, ale myslet musíme na budoucnost, ...

Naprosto s Vámi souhlasím, pana Na-lva. Ovšem problém je v tom, že BUDOUCNOST JE NEZNÁMÁ. A neznámých věcí se my lidé strašlivě bojíme. Důkaz? Stačí se začíst do zdejších článků a diskuzí. Samé vize zhroucení, pádů, zotročování, chudnutí, krachů všeho možného, depopulace. Probíhající údajné masové vymývání mozků, otravování lidstva prostřednictvím GMO, chemtrails, či očkování, oil peak, hrozba frakování, klimatická hrozba, ... Prostě budoucnost je Bubák vedle Bubáka.

Důsledek? My, prostí lidé jsme tak přestrašeni všemi těmito budoucími hrůzami, že si ani nestačíme všímat, jak naší generaci roste blahobyt. Kterak utěšeně tloustneme z kapitalistických "fuj-potravin" v teple, bezpečí a pohodlí svých bytů. Jak marníme spousty času sezením u počítačů, tlacháním a nadáváním v diskuzích. A vymýšlením dalších Bubáků. Zatímco poslední válka a s ní i opravdové utrpení u nás skončila před téměř 70ti roky.

Soudím, že bychom vesměs všichni potřebovali zažít pár týdnů či měsíců opravdového hladu, nepohodlí, zimy, vojenského drilu, strachu o zdraví či dokonce o život. Pak bychom si teprve uvědomili, v jak překrásném světě jsme až dosud žili. A co je pro naše životy a naši budoucnost opravdu důležité. [smích]

308055

14.04.2014 23:37

Proč média o důležitých věcech lžou

RE: Bankovnictví je ten největší a neškodlivější podvod na lidstvu.

VojtaIL 84.?.?.?

> vašim, a většiny lidí, základním problémem je, že se domníváte, že nejdřív musí existovat peníze (a v neomzeném množství) a teprve pak mohou vznikat reálné statky.

Vy opravdu umíte BEZ PENĚZ koupit pozemek, na něm postavit fabriku, vybavit ji lidmi i technologiemi, nakoupit suroviny a s tím vším pak vyrobit reálné statky? Tak to nám tedy vysvětlete jak, pane Dube. Do takového podnikání jdu s Vámi. Jen prosím vynechte svou "dubovou logiku". [mrknutí jedním okem]

308482

16.04.2014 00:42

Proč média o důležitých věcech lžou

RE: Bankovnictví je ten největší a neškodlivější podvod na lidstvu.

VojtaIL 84.?.?.?

Omlouvám se, pane Dube. Dřív jsem nemohl reagovat. Za to Vám prozradím jedno veliké tajemství. O němž Vy a Vám podobní "odborníci" nemáte ani tušení. Tím tajemstvím je odpověď na jednoduchou otázku. JAK SE DOSTÁVAJÍ DO OBĚHU NOVÉ PENÍZE? Tedy ne náhrada těch už ošoupaných. Ale peníze navíc, které jsou potřeba pro stále rostoucí počet lidí na této planetě, pro větší objem vyráběných (a tedy i směňovaných) hmotných i nehmotných statků, pro financování trvale rostoucího lidského blahobytu. Znáte odpověd?

Obávám se, že nikoliv. Neboť Vaše dětinská víra Vám velí, obhajovat svou diletantskou tezi o škodlivosti úvěru. A přitom úvěr (obecně, tedy i leasing, dluhopis, hypotéka, nákup na splátky,...) plní v lidské společnosti jednu z nejdůležitějších úloh. ÚVĚR PŘIROZENĚ A AUTOMATICKY REGULUJE OBJEM PENĚZ V OBĚHU SVĚTOVÉ EKONOMIKY. Není jiný způsob, pane Dube, jak legálně dostat do oběhu další (nové) peníze potřebné k zajištění rozvoje lidské společnosti. Překvapen?

A ještě malé upřesnění. Tato nesmírně důležitá funkce úvěru nefunguje na této planetě pouze Vámi zmíněných 300 let. Ale fungovala už před cca 5000 lety v Mezopotámii. Důkazy o tom naleznete na spoustě klínopisných tabulek z té doby.

A jen pro Vás ještě jeden poznatek. V rozsáhlých i hustě zalidněných oblastech planety, jako třeba v Austrálii, subsaharské Africe, severní Americe, ... do příchodu bílých kolonistů neexistovalo peněžnictví. A úvěr. A lidé tam ještě před několika málo sty lety žili na úrovni lovců doby kamenné. Bez kola, bez kovů, bez zemědělství, bez majetku, ... Čím to?

Závěr? Vzpomínáte na krále z pohádky Byl jednou jeden král? V podání pana Wericha? Kterak se pokoušel vařit bez soli? A jeho kuchař mu radil: BEZ SOLI TO NEJDE! Tak vězte, že v ekonomice je to podobné: BEZ ÚVĚRU TO NEJDE! Tedy za předpokladu, že nechceme hromadně zacouvat zpět do jeskyní či polozemnic. [smích]

308557

16.04.2014 15:33

Provolání k obyvatelům západní a centrální Ukrajiny

RE: Děkuji za vysvětlení.

VojtaIL 84.?.?.?

> Na hoře ŠOria na jižní Sibiři našli výzkumníci absolutně masivně postavenou zeď z žulových kamenů.

Inu tomu říkám objev. A není Vám na něm něco divného, pane/paní 176? Co třeba? Třeba to, že v okolí stovek kilometrů nebyl nalezen žádný jiný důkaz o existenci jakékoli pradávné civilizace. Například lom, z něhož byly údajné monolity vytěženy. Nebo. Jaký asi plnila účel stěna, vysoká 40 m? Jedna jediná stěna? Její stavitelé ji tam postavili jen proto, aby se o ni mohlo opřít úbočí hory Šoria? Věru dost chabý důvod ke stavbě. Nebo ne? [velký smích]

Navíc i z bídných snímků údajné stěny je patrné, že monolity jsou pravoúhlé jen se zamhouřením obou očí. Každý je zjevně jiný. Hrubou nerovnoběžnost jejich stěn vidí i slepec.

Závěr? S největší pravděpodobností jde o přírodní útvar, podobný, jakým je i tzv. Bimini road. Je mi líto.

308582

17.04.2014 14:46

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

RE: Demokracie, svoboda, lidská práva

VojtaIL 84.?.?.?

> Na tyto otázky ať si myslící a soudní lidé odpoví sami.

Dobrá, pane/paní 217. Zkusme si odpovědět na tu nejpalčivější:

> když procento nejbohatších vlastní cca 40% veškerého bohatství v zemi ...

Co by se stalo, kdybychom těch 40% bohatství s okamžitou platností zabavili a rozdali těm nejchudším? S vysokou pravděpodobností by byla většina tohoto bohatství neprodleně projedena, propita, prozážitkována. Prostě promrhána.

V čem dnes spočívá většina tohoto bohatství? Představa, že jde o pytle peněz je infantilní. To bohatství je skryto ve vlastnictví továren, bank, elektráren, farem, obchodních společností či podílů v nich. Zánik tohoto bohatství by připravil o práci a výdělky masu lidí. A státní kasu o daně. To si opravdu přejete? Tak to má být? [mrknutí jedním okem]

308647

18.04.2014 16:02

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

RE: Demokracie, svoboda, lidská práva

VojtaIL 84.?.?.?

Díky všem za reakce, dámy a pánové. I panu Michalllovi. Jeho příspěvky zde jsou většinou racionální. Bohužel v reakci na mně si jen ulevil a chrstl po mně kbelík svých emocí. Nějaké argumenty by nebyly? Tak snad příště, pane Michallle.

Pan Čěf má racionální návrh. Zestátnit výrobní prostředky a zisk z nich rovnoměrně dělit všem. Ale to tady přece už bylo. Naše skvělé světoznámé firmy jako Baťa, JAWA, Škoda, ČKD, Tatra, … začaly po socialistickém zestátnění chátrat. Do té míry, až se jejich produkce stala prakticky neprodejnou. Jejich výrobky v naprosté většině beznadějně zastarávaly. Až se nakonec daly vyvážet už jen do rozvojových či socialistických zemí (čest výjimkám). Proč asi?

Proč ani dnes pane Čěfe neumíte pojmenovat jedinou světoznámou státní firmu (s výjimkou producentů energií), jejíž produkty se všude dobře prodávají? Například v KLDR existují státních podniků spousty. JENŽE! Firmy bez konkrétních vlastníků fungují prostě pod psa. Proto žádnou neznáte. A proto také bez konkrétního vlastníka ani nikdy žádná pořádná firma nevznikla. Nebo snad umíte jmenovat nějakou naší významnou firmu, založenou v období 1948-1989? Takovou, která v této době dokázala prodávat své výrobky po celém světě? Opět čest výjimkám. Mám na mysli malé party nadšenců, které dokázaly i tehdy vyvinout mimořádný výrobek. A občas jej i PROTI VŮLI komunistických byrokratů prosadit do výroby (T603, sportovní letadla, Tamara, …).

Zůstává zásadní otázka. Proč dosud nikde a nikdy nefungovala ekonomika bez soukromých vlastníků výrobních prostředků? Proč soukromého vlastníka nikdy nedokáže nahradit státní úředník? Až dokážete dámy a pánové nalézt racionální odpověď na tuto otázku, možná Vám už mé názory nebudou připadat tak zvrhlé. [smích]

308679

19.04.2014 16:44

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

RE: Argumenty - neodpovídám Vám, ale na uvedené (nechci být osobní)

VojtaIL 84.?.?.?

Opět děkuji. A omlouvám se za stručné odpovědi. Nemohu reagovat na vše. Tedy jen k těm největším "perlám".

Pro pana "109". Jeřáby Slaný je ČKD. Jak tato firma, tak Transporta Chrudim i Porcelán Karlovy Vary prokazatelně existovaly již za 1. republiky. ROZHODNĚ NEBYLY ZALOŽENY STÁTNÍM ÚŘEDNÍKEM. Pletete si pojmy s dojmy.

Pane Ppppp. Ročně u nás vzniká přes 20 tisíc!!! nových firem typu a.s. a s.r.o. Zdroj http://zpravy.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/mezi-p.... Tak jde to nebo ne?

Pro pana Čěfa. Ano, máte pravdu. STÁT JE NEJHORŠÍ VLASTNÍK. Dodnes. Zkuste mi dnes nalézt státem řízenou firmu, která je ve svém oboru lepší, než jiná soukromá. ČD? Produkují každoroční ztrátu, ačkoli soukromí dopravci na stejných kolejích evidentně prosperují. Pošta? Je před krachem. Sazka? Už zkrachovala a musela být prodána do soukromých rukou. ŘSD? Dokáže stavět nejdražší silnice na světě. A při jaké kvalitě, což? Budvar? Přes staletou tradici dlouhodobě skoro nevydělává. Lesy ČR? Průměrný výnos z hektaru lesa 300 korun. Když jiný lesní podnik těsně za hranicemi má z téhož hektaru dlouhodobý výnos 3000 korun. Čím to?

Když stát jako dobrý hospodář (tedy dle Vás) vybudoval tak skvělou námořní flotilu. A ta byla prosperující a mohla mu vynášet dlouhodobě zisk. Proč ji tedy prodával? A toho zisku se zbavoval? To dělá DOBRÝ HOSPODÁŘ? Ts, ts.

Obecně. V ČR jsme nesrovnatelní. V rozděleném Německu bylo srovnání ekonomik daleko zřetelnější. A o tom, zda je lepší ta státní či privátní nám zde svýma nohama hlasovali východoněmečtí občané. Masově u nás odkládali své Wartburgy a Trabanty (na které mimochodem dlouhá léta šetřili a čekali). Aby pak mohli pěšky přes pražské západoněmecké velvyslanectví opustit tu svou státem řízenou ekonomiku. Proč asi? Proto, že byla lepší? Ha, ha.

Pro pana Kivise. Vaše přesvědčení, že 40 let vlády totality v ČR nezanechalo dluhy je naivní. To diletantské komunistické vládnutí nám zde zanechalo daleko strašlivější dluhy, než je nějaký dnešní deficit státního rozpočtu. Právě ztráta konkurenceschopnosti drtivé většiny kdysi dobře prodejných čs. produktů na světových trzích. Způsobená několika hlavními faktory:

- Emigrací čs. špičkových vývojářů, konstruktérů, technologů, ... do zahraničí a demotivací (nivelizací v odměňování) těch zbylých.
- V postupném zchátrání výrobních kapacit v kdysi špičkových továrnách, o něž se nesměli starat jejich původní vlastníci.
- Ve stále se prohlubujícím technologickém zaostávání. Jediný šestnáctibitový osobní počítač u nás za socializmu vyvinulo JZD. Neuvěřitelné. Kde zůstaly naše kdysi věhlasné elektrotechnické firmy?

TO JE OBROVSKÝ VNITŘNÍ DLUH, Z NĚHOŽ SE NÁM DODNES NEPODAŘILO VYMANIT.

308721

20.04.2014 16:23

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

RE: Argumenty - neodpovídám Vám, ale na uvedené (nechci být osobní)

VojtaIL 84.?.?.?

Pane Kivisi. Na mou otázku "Nebo snad umíte jmenovat nějakou naší významnou firmu, založenou v období 1948-1989?" odpovídá pan 190, že ano. Jmenuje Jeřáby Slaný, Transportu Chrudim a KV porcelán. Stačí si vygooglovat "Transporta Chrudim historie" a dozvíte se, že "Zakladatelem Transporty byl František Wiesner, ... 28. října 1945 byla Wiesnerova továrna znárodněna".  Já takovým údajům říkám FAKT. Vy jim říkáte DEMAGOGIE? Proč?

K Vašemu stěžejnímu argumentu
> Po více jak 40 letech bolševici NEměli dluhy. Demokratisti vyrobili dluhy již během prvních 6 let po převratu, a jejich kvalitu a rozsah prohloubili během dalších cca 10 let.

Podobný vnitřní dluh, který za sebou zanechali bolševici v ČSR, způsobili samozřejmě i bolševici v NDR. Ani přes nesmírné dotace z bohatého západního Německa se DODNES V BÝVALÉ NDR TENTO DLUH NEPODAŘILO VYROVNAT. To přece vidí každý. Vy ne?

A teď to nejdůležitější. Hlavním bodem sváru v této diskuzi je přece otázka. Kdo je horší hospodář? Soukromý vlastník a nebo stát. Kdo jsou ti Vaši "demokratisti"? Určitě jsou to soukromí podnikatelé? Ale kdepak. Jsou to státní byrokraté, pane Kivisi. Už konečně otevřete oči. Naši zemi přece nezadlužují podnikatelé, kapitalisté, boháči. Ani náhodou. Naši zemi zadlužují námi volené parlamenty. Bez souhlasu parlamentu nelze státní dluh zvýšit ani o korunu. Jinými slovy – zadlužuje nás Vámi milovaný stát. To je rána, co?

Pro pana Heriota. Světový pivovarnický gigant Budvar dosáhl za rok 2012 zisku 190 mil. Kč. Malý soukromý pivovárek Svijany za tentýž rok vydělal 211 milionů. Přitom jen samotný export Budvaru byl vyšší, než celoroční výstav Svijan. Himl, v tom Budvaru jsou ale pašáci, že mají tak skvělý zisk, co?

K ŘSD. Pravda. Pánové z ŘSD osobně nekopou na stavbách krumpáči. Oni jen osobně rozhodují, co se státními miliardami. A že pro nás většinou za ty státní peníze koupí od soukromníků předraženou a ještě navíc zpackanou stavbu? No co naděláme, že? Naštěstí ty vyhozené miliardy nejdou z jejich kapes. Ba právě naopak. Jejich osobní majetky vysoce převyšují sumu, kterou si jako státní zaměstnanci legálně vydělali. Čím to?

Pane Zampe1. Ve svých příspěvcích se snažím uvádět výhradně a jen FAKTA. Zdá-li se Vám některé z mých tvrzení demagogickým, není nic snazšího, než je vyvrátit. Pravdu máte v tom, že některým lidem se fakta nelíbí. A mají tendenci "protiargumentovat" klackem. Patříte k nim? [smích]

308769

23.04.2014 15:40

Čtvrtá politická teorie

Drobné opomenutí

VojtaIL 84.?.?.?

Autor eseje napsal o ideologiích 20. století hromadu slov. A v jejich záplavě ZAPOMNĚL NA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ. Zapomněl na to zásadní, co od sebe odlišuje ideologie (víry) MÍRUMILOVNÉ a MILITANTNÍ.

Ve jménu fašismu byly vyvražděny miliony nevinných lidí. Jen proto, že šiřitelé fašistické ideologie věřili v jejich tzv. MÉNĚCENNOST. Ve jménu komunistické ideologie bylo vyvražděno ještě více nevinných lidí. Neboť základním atributem komunistické ideologie je nenávist a boj. Tedy tzv. TŘÍDNÍ NENÁVIST A TŘÍDNÍ BOJ. A tak se mohlo snadno stát, že Stalin a Mao nechali (a to v dobách míru!) povraždit více lidí, než kolik jich zahynulo v důsledku obou světových válek. Jen v zájmu své milované ideologie.

A tak si dovolím autora doplnit. A varovat všechny věřící. Nabádá-li vás Vaše ideologie (víra) k nenávisti, je špatná. A je lhostejno, zda vás nutí k vymítání Satana a jeho "stoupenců", či jen k boji s nevěřícími, k nenávisti příslušníků jiného národa, či pravicujících a zinkajících ... Ve všech případech jde o MILITANTNÍ VÍRU. A jak jsem už výše ukázal, MILITANTNÍ VÍRY BYLY V LIDSKÝCH DĚJINÁCH PŘÍČINOU TOHO NEJHORŠÍHO ZLA. Bez výjimek.

308888

24.04.2014 14:43

Čtvrtá politická teorie

RE: Drobné opomenutí

VojtaIL 84.?.?.?

> hlúpstť -Stalin má na svedomí cca 5 mil. sovietskych občanov,

A proto, že povraždil "jen 5. milionů nevinných lidí" spáchal menší zlo? Tak to myslíte, pane Timure?

> Myslim, ze ideologie jsou z casti prezite,

Ideologie a víry nebudou nikdy přežité, pane/paní "185". Proč? Protože lidský mozek je tak uzpůsobený. Lidský mozek snadno a rád přijímá víru. O mnoho snáz, než skutečné poznání. Víry lze totiž nabýt téměř bez námahy. Kdežto učení bolí. A mozek má ještě jednu zajímavou vlastnost. Podlehne-li sebestupidnější víře, má obrovskou touhu šířit ji dál. Toho jste si ještě nevšiml/a?

Pane Smokin Joe, upřímně. Vy snad nevěříte, že Hitler nechal likvidovat v koncentrácích muže, ženy, starce i děti? Že Stalin osobně podepisoval rozsudky smrti a organizoval svou podobu koncentráků – gulagy? Vy nevěříte, že Mao způsobil smrt až 78 milionů civilistů v době, kterou sám pojmenoval Velký skok? Nebo čemu nevěříte?

Jinak jsem rád, že se nad mými příspěvky smějete. Je to o mnoho lepší, než kdyby ve Vás vzbuzovaly zášť a nenávist. [smích]

Pane Co na tom záleží. K Vaší poznámce mám několik drobných výhrad.

1. Neznám Vaši "víru v v prosazování tzv. demokracie ohněm a mečem". Každou víru přece charakterizuje nějaká "osobnost" a jednoduché a snadno zapamatovatelné pravdy typu Desatera, či hesel jako třeba "neárijci jsou podlidé" či "buržoa – nepřítel pracujících". Na jakých principech je založena Vámi uvedená víra? A která osobnost je jejím symbolem?

2. Země nikdy nic neprosazovaly. Například Německo. Jako země, NIKDY NIKOMU NEUBLÍŽILO. To jen lidé v něm. Lidé, postižení militantní vírou. Všimněte si, že podobně postižení ubožáci vzývají válku dokonce i zde, v těchto diskuzích. Jen jí eufemisticky nazývají R_E_S_E_T .

308921

25.04.2014 14:47

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Svět se přepóloval

VojtaIL 84.?.?.?

Zájmy světového židovstva? Ty způsobily bolševickou revoluci v Rusku? Aby ta revoluce následně připravila ruské (a samozřejmě i světové) židovstvo o veškeré majetky v Rusku? A mnoho z nich i o životy? Nebo snad židovští bankéři ovládali bankovnictví v SSSR podobně, jako je ovládají v ostatních zemích světa?

A ty "zájmy" dokonce vyhnaly většinu ruských Židů z evropské části Ruska do komáry zamořených sibiřských bažin - Birobidžanu?

Tak o těch "zájmech" nám ještě chvíli vyprávějte, slečno/paní Moiry. [chechtot]

Nezpůsobily ony "zájmy" nakonec i maoistický teror v Číně? [mrknutí jedním okem]

308966

26.04.2014 13:48

Čtvrtá politická teorie

RE: Drobné opomenutí

VojtaIL 84.?.?.?

Základní principy komunismu sepsali Marx s Engelsem v poměrně útlém spisku, nazvaném Komunistický manifest, paní Kateřino. Je plný výzev k "třídnímu boji". Zacituji Vám z něj jednu větu:

"V tomto smyslu mohou komunisté shrnout svou teorii v jedinou větu: zrušení soukromého vlastnictví".

Dovedete si představit člověka, který celý život budoval něco, co mělo za úkol především usnadnit život jeho potomkům, jak tento svůj majetek dobrovolně a bez odporu odevzdává chátře?

Na Vaši druhou otázku také rád odpovím. V žádném z mých příspěvků nenajdete slovo "eugenika". Ovšem opakovaně v nich najdete pojem "přírodní zákon". Pozor, neplést se "zákonem džungle".

Opravdu soudíte, že výzvami ke studiu přírodních zákonů a potažmo pak k jejich dodržování se dopouštím eugeniky? Jen pro zajímavost. Zkuste si sama pro sebe vyjmenovat a spočítat přírodní zákony, které znáte. Až to budete mít, čtěte dál.

Teď překvapení. Je jich známo už hodně přes tisíc. Čím to, že jich známe tak málo? Když všichni dobře víme, že NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ. [smích]

309030

28.04.2014 14:23

Čtvrtá politická teorie

RE: Drobné opomenutí

VojtaIL 84.?.?.?

Paris Hilton má paní Kateřino jen jedna ústa. Nedokáže jimi denně vypít, zkonzumovat, vykouřit, profetovat, ... miliony. Mně spíš iritují ti, kteří NIKDY VE SVÉM ŽIVOTĚ NEVIDĚLI NIKOHO ZE SVÝCH BLÍZKÝCH PRACOVAT. Natož aby pracovali sami. Takových u nás už žijí statisíce. A denně bez problému zkonzumují (na rozdíl od Paris) za miliony. A k tomu nadělají spoustu škod. Opravdu je potřeba ještě více je motivovat k plození potomků? Potomků, které nejsou schopni sami uživit? Opravdu soudíte, že odmítání takovéhoto (stupidního) konání většinové společnosti je eugenika?

Jedním z nejdůležitějších přírodních zákonů je KAUZALITA. Tedy zákon, který řadí následek vždy za příslušnou příčinu. Celá tisíciletí platilo v souladu s tímto zákonem, že o nabytém bohatství vždy nejlépe rozhodoval sám jeho nabyvatel. Nikdo jiný. Co činí současné moderní vyspělé státy? Odnímají VĚTŠINU VYTVOŘENÉHO BOHATSTVÍ (formou daní) jejich nabyvatelům. A svěřují je do správy lidem, kteří sami nikdy nic pořádného nedokázali. Tedy porušují základní přírodní zákon.

Jak tito lidé (politici) ono svěřené bohatství spravují? Tak, že SVÉ STÁTY ZADLUŽUJÍ. Nebo snad své země zadlužují kapitalisté, boháči, bankéři, ...? A tak lidé Vašeho typu nemohou pochopit, jak to, že například Japonsko je (bez židovských bankéřů [mrknutí jedním okem] ) tou nejzadluženější zemí (na jednoho obyvatele) na světě.

Konkurenční boj je evoluční vynález, paní Kateřino. Bez něj bychom zde nebyli. Jsou lidé, např. pan Lama, který si jej plete s třídním bojem. Vy také?

Zkusme si představit společnost, v níž je všechna konkurence uměle potlačena a nahrazena spoluprací a sdílením všeho všemi. Dovedete si představit, jak sdílíte svého sexuálního partnera s jinými dámami? Že ne? Chápu. Vy zas chápejte, že bez soutěže to prostě nejde. Jsme produkty evoluce a musíme se řídit stejnými zákony, jako ona. Tedy PŘÍRODNÍMI ZÁKONY. [smích]

309112

05.05.2014 23:32

CENZURA: Česká televize neodvysílá volební spot NE Bruselu - Národní demokracie

RE: Ani se České (?!) TV nedivím

VojtaIL 84.?.?.?

> Porad to ale nevysvetluje, co si od toho slibuje on.

Obvykle jsou Vaše úvahy poměrně bystré, pane Němče. Opravdu Vás nenapadá, čím může být český učitel motivován? Že by jeho kantorský příjem či výnosy z prodeje jeho knih (kolik jste si jich koupil Vy osobně?) byly srovnatelné s příjmem euro-poslance? Ha, ha.

309671

07.05.2014 13:43

CENZURA: Česká televize neodvysílá volební spot NE Bruselu - Národní demokracie

RE: Ani se České (?!) TV nedivím

VojtaIL 84.?.?.?

Díky za pěknou ilustraci mých slov, pane Čěfe. Úryvek z Kellerovy Abecedy prosperity je dokonalou ukázkou toho, jak tento demagog hlásá víru, implantující lidem do hlav nenávist.

Proč nazývám Kellerovu ideologii vírou?

Ačkoliv celá živá příroda funguje od nepaměti na základě kauzality, tedy "dostaneš jen to, co si zasloužíš - máš-li hodně štěstí, tak trochu víc", lidstvo z nějakého důvodu má dle Kellera (a jemu podobných levicových ideologů) fungovat na základě principu "máš nárok na vše, co potřebuješ".

Na základě tohoto problematického "nároku" se chudý ptá: A kdo je povinen mi to "vše" dát? No přece schopný a bohatý. Proč? No protože má víc, než ty.

Na to chudý namítá: Ale bohatý mi nedává dost! To je ovšem špatné, neboť boháč má povinnost se dělit s chudými. Proč? To už pan Keller neřeší. Co zůstává? Závist a nenávist, s jejíž pomocí lze lidi zmanipulovat až k těm nejhroznějším zločinům. Viz nacizmus, komunismus, islámský terorizmus,...

Tož jen víc takových "skvělých" ideologů, jako je Keller. S těmi dojdeme daleko. [mrknutí jedním okem]

309807

11.05.2014 15:17

MMF jde na Ukrajině do války

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

VojtaIL 84.?.?.?

Vaše víra je nezlomná, pane Guru. Před léty jste se zde vsadil, cituji:

Nejpozději do konce r. 2009 bude veřejně (ve významných médiích)

představena nová FREE ENERGY TECHNOLOGIE, bude provedena akceptovatelná veřejná demonstrace, např. hardware poběží nejméně 3 dny non-stop, bude produkovat energii a to bez detekovatelného přívodu paliva nebo jiné doposud známé energie.
Funkčnost Harware může být v rozporu s dopodud známými fyzikálními/přírodními zákony. Obecně uznávaná vědecká, technická nebo univerzitní laboratoř se vyjádří k technologii v tom smyslu, že se nejedná o podvod ani o chybu v měření.
Nejméně 10 dalších firem, které obdrží plány k technologii provede úspěšnou replikaci tj. potvrdí funkčnost technologie nebo také předvedou demo nebo zahájí prodej funkčního hardware.

Technologie nevyužívá žádné chemické palivo, vítr, sluneční energii, teplo ovzduší, vodní proudy atd.

Pokud budou splněny podmínky viz výše, vyhrávám sázku

a Vy zaplatíte částku 1.000 Kč na účet Charitativní nebo obdobné veřejně prospěšné organizace dle mého výběru.

Pokud nebudou splněny podmínky viz výše, Vy vyhráváte sázku a já zaplatím částku 1.000 Kč Vám nebo Charitativní či obdobné organizaci dle Vašeho výběru.

---------------- konec citace -----------------

Tuto sázku jste prohrál. Dokonce ani v následujících pěti létech se nikomu nepodařilo naplnit Vaši tehdejší prognózu. Co Vás vede k přesvědčení, že se to už brzo podaří? [mrknutí jedním okem]

309984

12.05.2014 13:07

MMF jde na Ukrajině do války

RE: OverUnity (alias Free Energy hardware)

VojtaIL 84.?.?.?

Též zdravím pane Guru. A rovnou se přiznám, že výhra mě nikterak netěší. Pro nás všechny by bylo daleko užitečnější, kdybyste vyhrál Vy.

Prohranou sázku 1000,- Kč poukažte prosím na účet Zvědavce. Za zásluhy o to, že jsme naši sázku vůbec mohli uzavřít.

V otázce Free Energy jsem bohužel i nadále skeptikem. Zatím žádné pokusy neprokázaly ani sebemenší skulinku v E=mc2. Jinde se dosud žádnou energii nepodařilo nalézt. Bohužel.

310028

19.05.2014 15:03

Několik faktů o Putinovi

RE: Je dobře učinit srovnání jak o Putinovi informují česká média především ta veřejnoprávní

VojtaIL 84.?.?.?

> Skladba lidí dle jejich schopnosti a morálních vlastností je ve všech generacích naprosto stejná.

Opravdu? Tak nám zkuste paní Moiry vysvětlit, proč se v současnosti nevyskytují lidé, jako byli v minulosti Mozart, Einstein, Mikuláš z Kadaně, Leonardo da Vinci, Stradivari, Goethe, Bach, Mill, Pascal, Kant, Darwin, Rembrant, ...

Proč nám dnes tolik chybí podobně geniálně tvořiví lidé? A to za stavu, kdy na této planetě žije nejvíce lidí za celou dobu její existence? Tak schválně ... [mrknutí jedním okem]

310294

20.05.2014 23:51

Gazprom: Státy EU musí v budoucnu platit v rublech

RE: Dolar a BRICS

VojtaIL 84.?.?.?

Vaše logika je opět "skvělá", pane Dube. Opravdu soudíte, že k blahobytu je nutno si všechno vyrábět doma, ve své zemi? Proč? Už jste někdy slyšel slůvko AKCIE?

Držím-li kontrolní akciové balíky ve světových firmách na většině kontinentů, nepotřebuji doma vyrábět téměř nic. Umím-li navíc tyto své zahraniční firmy držet v kondici, tak i přes to, že si materiální výrobou neničím své vlastní životní prostředí, nic mi nechybí a žiji si jako v bavlnce. Asi tak, jako většina bohatých Američanů.

A věřte mi, oni si těžkou hlavu z toho, že Vy si zrovna nepřejete tam být, nedělají. A dokonce ani z toho, že na podobných fórech už mnoho let podobní "znalci" jako Vy opakovaně předvídají pád dolaru, krach americké ekonomiky a pod. A ono stále nic. Co s tím uděláte? [velký smích]

310360

23.05.2014 01:04

Gazprom: Státy EU musí v budoucnu platit v rublech

RE: Dolar a BRICS

VojtaIL 84.?.?.?

Tak ještě jednou, pane Dube. Ve své první reakci na Vás jsem Vám naprosto srozumitelně sdělil:

> Držím-li kontrolní akciové balíky ve světových firmách 

Světové firmy nemusí být všechny americké, že? Nato jste začal blábolit o jakýchsi provozovnách. Tedy jsem Vám dal konkrétní příklad světových firem:

> majoritní akciový podíl jihoafrického diamantového dolu, lucemburské banky, taiwanské firmy na výrobu PC komponentů

Vy těmto slovům opravdu nerozumíte? Že opět argumentujete těmi svými "provozovnami"? V tom případě mě prosím omluvte. Už Vás dál nebudu trápit. [smích]

310499

30.05.2014 13:27

Irák: Největší ropná loupež v historii?

Ropná loupež?

VojtaIL 84.?.?.?

V loňském Roce bylo z Iráku vyvezeno cca 880 milionů barelů ropy. Irák získal za její vývoz kolem 89 miliard USD (asi 1,8 bilionu Kč). To je přes 100 USD za barel. Zdroj viz zde. V čem spočívá ta strašlivá ROPNÁ LOUPEŽ? [velký smích]

310854

30.05.2014 18:37

Irák: Největší ropná loupež v historii?

RE: Ropná loupež?

VojtaIL 84.?.?.?

> kam ty peníze vlastně šly a kdo měl z toho profit.

Vývoz irácké ropy realizuje Irácká státní ropná společnost SOMO, pane Stworo. Zde naleznete její vlastní oficiální údaje o iráckém exportu ropy. O tom, v čích rukách obvykle končí inkasa státních firem nemíním diskutovat. Ovšem s největší pravděpodobností to v tomto případě nebudou ruce americké. [mrknutí jedním okem]

310868

12.06.2014 17:17

Web root.cz vynucuje prohlížení reklamy

RE: zvláštní

VojtaIL 84.?.?.?

Dnes jsem s Vámi zcela zajedno, pane Dube. Podepisuji Váš názor.

Vojta

311550

15.06.2014 16:45

Politické procesy padesátých let

RE: suvislosti

VojtaIL 84.?.?.?

Gottwald ve skutečnosti zemřel na neléčenou a přísně utajovanou syfilis. V jejím důsledku trpěl výdutí na aortě. Proto mu lékaři důrazně doporučili cestovat na Stalinův pohřeb vlakem. Gottwald ovšem jejich radu neuposlechl. Cesta letadlem pak byla příčinou prasknutí výdutě, krvácení do hrudi a následné smrti.

Pověsti o otravě byly dle mého soudu šířeny jeho soudruhy i jeho ženou cíleně. Pomohly odvést pozornost veřejnosti od skutečné příčiny jeho smrti a zachovat mu dekorum "bezúhonného člověka".

311682

20.06.2014 14:06

Jak zlikvidovat živnostníka

RE: Zázrak se nekoná = zbývá flexibilita

VojtaIL 84.?.?.?

> Ti nejšpičkovější kolegové okolo mne (kromě lékařů), NIKDY nepůsobí v oboru, který vystudovali.

To se tedy pohybujete v dosti zvláštním prostředí. Chcete tvrdit, že letadla, kterými létáte, pilotují vyučení ševci? A Váš dům Vám projektoval kunsthistorik? Obleky Vám šije strojní inženýr? A Váš daňový poradce je původním povoláním cukrář?

Ano. Znám skupinu lidí, kteří dnes nepůsobí v oborech, které původně vystudovali. Patří mezi ně třeba Janoušek (číšník), Gross (strojvůdce), Bakala (dámský krejčí), Rittig (vyučený prodavač), ... To jsou ti Vaši "kolegové"? [mrknutí jedním okem]

312000

24.06.2014 13:30

Jak zlikvidovat živnostníka

RE: podnikatelské riziko

VojtaIL 84.?.?.?

Mám jiný názor. Vy přirovnáváte krach firmy k lidem, kteří byli vybombardováni. A to je holý nesmysl. Proč? Vybombardovaní lidé nemohli svým rozhodnutím ovlivnit zhola nic. Naproti nim zkrachovalý podnikatel činil řadu rozhodnutí. Počínaje tím, kde, kdy a jakou založí firmu. V jakém oboru bude podnikat, kolik zaměstná lidí, kolik a kde si půjčí, jaké zakázky přijme. A hlavně ZA JAKÝCH PODMÍNEK je bude plnit!!!

A zde je ten rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými podnikateli. Spočívá výhradně a jen v kvalitě rozhodování. Ti úspěšní se rozhodují obvykle správně. U těch neúspěšných VŽDY NALEZNEME CHYBNÉ ROZHODNUTÍ, KTERÉ JEJICH NEÚSPĚCH ZPŮSOBILO. Ano. I neúspěch může být zapříčiněn vyšší mocí (záplavy) či zlým úmyslem jiného (zapálení nepojištěné provozovny). Ovšem krachů z těchto důvodů je naprosté minimum. Prostě smůla. Ve většině případů si za krach (a to dokonce i ten nepodnikatelský – osobní) může člověk svým vlastním špatným rozhodnutím.

Otázkou už pak zůstává jen jediné. Co je příčinou tak častých chybných lidských rozhodnutí?

312225

02.07.2014 14:33

Putinovo riziko

RE: Ruská politika

VojtaIL 84.?.?.?

Rusové ctí svého prezidenta? Zřejmě proto, že netuší, že je NEJBOHATŠÍM EVROPANEM. Podle Guardianu jeho majetek činí cca 40 miliard USD. Prostřednictvím neprůhledné sítě firem ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku Putin ovládá ruské ropné společnosti. Vlastní tak například 37 procent akcií podniku Surgutněftěgaz, 4,5 procenta Gazpromu a nejméně 75 procent Gunvoru.

Panečku. Tomu říkám "skromný politik". [chechtot]

312535

03.07.2014 16:59

Náznaky, že USA plánují jaderný útok proti Rusku

RE: blbec z washingtonu

VojtaIL 84.?.?.?

Když už zmiňujete ty analogy, pane Dube. Co třeba veškeré procesory? Představte si ten poprask, kdyby Rusové a Číňani v jeden moment aktivovali destrukční algoritmy (viry), které pro případ konfliktu tajně zabudovali do všech svých procesorů či na nich běžících (ruských a čínských - cha, cha) operačních systémů. To by těm ošklivým Američanům panečku zatopili, není-liž pravda? [velký smích]

312615

06.07.2014 18:01

Skutečný Majdan je v Novorusku

RE: Je mi

VojtaIL 84.?.?.?

Jako obvykle, pane Oracle. Zdánlivě odborně filozofujete o fyzikálních jednotkách. Ale to OPRAVDU DŮLEŽITÉ Vám jako obvykle uniká. Co to je?

Peníze (příp. drahé kovy) totiž plní dvě základní funkce. Funkci směnného ekvivalentu a funkci uchovatele hodnot. Dovedete si představit, jak by elektrická energie mohla plnit funkci uchovatele hodnot? Kam si ji (ať už jako producent nebo jako střadatel) asi tak "napytlujete"? [chechtot]

To by mně opravdu zajímalo.

312811

07.07.2014 13:08

Skutečný Majdan je v Novorusku

RE: Házet tomu klacky do soukolí budou aby nepřišli o lahůdkářství

VojtaIL 84.?.?.?

Lidé se Vám, pane Oracle, na
> zavedenie účtovania v jednotkách energie
slušně řečeno vyignorují. Proč? No protože nikdo si nechce spořit do haldy koksu či skládky barelů nafty. A co neakceptují lidé, to nikdy nemůže fungovat. Nebo snad máte nějaký příklad z historie, kdy lidé přijali jako zúčtovací ekvivalent cokoliv, co současně nebylo také rozumným uchovatelem hodnot? Že ne? Ovšem Vy, špičkový NAFŠECHNOODBORNÍK, je jistě přesvědčíte. [chechtot]

312858

08.07.2014 12:52

Skutečný Majdan je v Novorusku

RE: Házet tomu klacky do soukolí budou aby nepřišli o lahůdkářství

VojtaIL 84.?.?.?

Pěkná logika, pane Oracle. Vy opravdu věříte tomu, že NESMYSL NENÍ NESMYSLEM, VYMYSLEL-LI JEJ NĚKDO DRUHÝ? Žádný jiný argument jsem ve Vašem sdělení bohužel nenašel. Lhostejno, zda svůj "argument" předkládáte v originále či v překladu. Tomu říkám argumentační nouze.

Vaší argumentaci pane Romane1 rozumím. Souhlasím, že je rozumné vytvářet si pro nejistou budoucnost rezervy. Ovšem nejen v energetických nosičích. Pokud všechen svůj majetek uložíte do nich, vzniknou Vám vbrzku značné potíže. Proč? Tak zkuste třeba zaplatit v lékárně za aspirin putnou uhlí nebo nájem domácímu barelem benzínu. [velký smích]

312907

13.07.2014 18:23

Izraelská zákonodárkyně vyzývá ke genocidě Palestinců…

RE: Vyšší spravedlnost?

VojtaIL 84.?.?.?

Dovolím si Vám pánové připomenout jednu zásadní věc. Odpůrci Izraele zde neustále hájí Palestinský národ. Může mi někdo ze stoupenců údajných Palestinců sdělit, kdy a kde vznikl Palestinský národ potažmo snad dokonce Palestinský stát?

Na Izraeli přiděleném území žilo v roce 1948 cca 600-800 tis. Arabů. Ani jediný Palestinec. Pokud tedy ty dnešní údajné Palestince (ve skutečnosti však Araby) v Gaze srovnáváte s Židy ve varšavském ghettu, zamyslete se nad zásadní otázkou. Kam mohli asi tak utéct Židé z okupované Varšavy? Měli nějakou reálnou možnost odejít? Rozhodně ne.

Co ti ubožáci z Gazy? V jejich blízkém i vzdáleném okolí se rozkládá 25,5 milionu kilometrů čtverečních arabských zemí. Tam všude se mluví jejich řečí. Tam všude se vyznává stejný Alláh. Tam všude je jejich arabští bratři jistě přijmou s otevřenou náručí. Pokud v té Gaze tak strašlivě trpí, proč odtud rychle neutečou? Proč se tísní 1,5 milionu lidí na území menším, než má Praha? Co je tam drží? Z čeho tam ti chudáčci vůbec žijí? Průměrný věk obyvatele Gazy je 15 let. Skoro, jako u našich cikánů.

Pokud se nad těmito otázkami zamyslíme, něco nám nehraje. Lidé přece vždy dělají to, co se jim vyplácí. A zuby nehty se brání tomu, co jim škodí. A tak přestože trpí údajnou genocidou ze strany Izraele, žije dnes na této planetě už přes 11 milionů údajných Palestinců? Panečku. V roce 1977 ještě ani jeden, dnes už 11 milionů. Není ono to náhodou tak, ŽE SE JEDNODUŠE VYPLÁCÍ BÝT PALESTINCEM? Co říkáte, pánové? [mrknutí jedním okem]

313210

14.07.2014 01:07

Izraelská zákonodárkyně vyzývá ke genocidě Palestinců…

RE: Vyšší spravedlnost?

VojtaIL 84.?.?.?

Vážený pane Hestroyi. Možná by pomohlo, kdybyste fakta, která píši, a která Vás tolik iritují, zkusil konečně vyvrátit. Připomenu Vám je.

Jak dlouho existuje "Palestinský národ"? Kolik Palestinců zaznamenala statistika na území nově vznikajícího Izraele v roce 1948? Z kterých syslích děr ti Vámi milovaní "Palestinci" vylezli? Jak vysvětlíte, že při tak strašlivé genocidě se ti Vaši "Palestinci" množí nejrychleji, ze všech národů světa? Kdo tu jejich populační explozi financuje? Z jakých zdrojů pocházely miliardy na švýcarských kontech bývalého palestinského vůdce Jásira Arafata? Co získávají údajní Palestinci tím, že v naprosto pravidelných intervalech zcela beznadějným způsobem napadají Izrael? [velký smích]

Fakt, že na tyto otázky neumíte odpovědět nezakryjete svým oblíbeným pokřikem o tunelování mladoboleslavské VW. Kdyby to "tunelování" bylo tak strašné, jak se nám neustále snažíte nabulíkovat, koncern by byl už dávno plajte. [velký smích]

313222

29.07.2014 15:09

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: stačil by jeden zákon....a schválit ho

VojtaIL 84.?.?.?

> Chyba jen v těch prostých lidech. Kteří pláčou, ale zároveň to podporují ...

A protože je vláda obvykle složena z těch stran, kterým dává přednost většina voličstva, musí být nutně těch "s chybou" většina. Ovšem pozor! To, co si přeje "demokratická většina" bývá obvykle považováno za správné. S touto premisou přece stojí a padá demokracie.

Nyní důležitá otázka, pane Ponkráci. Je-li špatné to, co si přeje většina, KDO MÁ PRÁVO URČIT, CO JE SPRÁVNÉ? [mrknutí jedním okem]

314309

30.07.2014 00:23

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: stačil by jeden zákon....a schválit ho

VojtaIL 84.?.?.?

Nejprve odpověď na Vaši otázku, pane Karle4u. A ještě než Vám odpovím, tak připomínám, že DOBRO a ZLO jsou relativní. Gazela s prokousnutým hrdlem je z jejího vlastního pohledu ABSOLUTNÍ ZLO. Ovšem z pohledu hladových gepardích koťat je tatáž mrtvá gazela NEVÝSLOVNÝM DOBREM.

Hitlerův nápad označit Židy v krizí zmítaném Německu za příčinu všech německých potíží byl vysloveně geniální. Strádající prostí lidé totiž potřebují znát viníky svých problémů. Tak jim je Hitler dal. Lidé si na Židech vybili svůj "spravedlivý" hněv a Hitlerovi spadlo do klína židovské bohatství. Které velmi přispělo k rozběhu vojenské výroby a tím i k překonání hospodářské krize. Z pohledu německého státu byla tedy genocida Židů dobrem. Z pohledu Židů byla samozřejmě tragédií.

K Vaší myšlence "národní páteře". Pokud by se měla skládat z páteří všech členů národa, bude nutně zle. Oba přece víme, že jakýkoliv soubor prvků (například řetěz) je jen tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. O tom, že každý národ má silnější i vysloveně slabé jedince snad není pochyb. Pokud ovšem bude "páteř národa" tvořena jen nějakým výběrem jeho členů, už musíte určit, kdo a podle jakých kritérií bude ty správné "páteřníky" vybírat. A jsme přesně tam, kde se nalézáme dnes.

Do ještě větších rozpaků, než "národní páteř" mě uvádí Vaše věta
> v cesku elity byly formovany na zaklade ...
Elity (kdekoliv na světě) jsou někým formovány? Kým? Proč? A jakým způsobem? Kdo, kdy a jak formoval Karla IV., Křižíka, Masaryka, Baťu, či MUDr. Koukolíka? [smích]

314360

01.08.2014 15:46

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

RE: Právo a spravodlivosť

VojtaIL 84.?.?.?

Velmi pěkná úvaha o rozdílu, mezi právem a spravedlností, pane Lubosmate. Tleskám.

V této souvislosti by mě zajímal Váš názor na vztah mocenské organizace-státu ke svému subjektu-občanovi. Oba víme, že stát odnímá (prostřednictvím daní) schopným a pracovitým občanům větší část jejich výdělků. Z právního hlediska je to dle názoru většiny v pořádku. Dokonce existují i názory, že by se těm schopným mělo odnímat ještě víc. Lenochům a povalečům stát neodnímá nic. Naopak. Všemožně je v jejich lenosti podporuje. Živí, šatí a ubytovává je i jejich početné potomstvo. Je to spravedlivé?

Předem díky za názor. [smích]

314565

02.08.2014 14:00

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: stačil by jeden zákon....a schválit ho

VojtaIL 84.?.?.?

Zlo je bezpochyby relativní pojem, pane/paní "94". Proč? Protože ZLO JE DEVASTACE HODNOT. Tedy alespoň dle mé definice.

A co je to ta nejvyšší HODNOTA? Pro mě i pro Vás nejspíš lidský život. Pro fanatického muslima je ovšem nejvyšší hodnotou víra v Alláha. A on je klidně ochoten za ni svůj život položit.

Jinými slovy. Pro mnohé lidi je největším zlem ztráta lidského života. Pro jiné je největším zlem urážka Alláha. Ještě soudíte, že ZLO není relativní? [smích]

314612

04.08.2014 14:39

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

RE: Právo a spravodlivosť -

VojtaIL 84.?.?.?

Děkuji za Váš názor, pane Lubosmate. Souhlasím s Vámi. A dovolím si Vás doplnit. Třeba o důležitou otázku. K jakému účelu původně vznikly státy? V dávné minulosti výhradně k tomu, aby hájily zájmy bohatých. Tedy především teritoria jejich vlivu a jejich majetky. Chudáci by si stát neměli čím financovat.

V co se státy změnily dnes? Dnes se staly lukrativní kořistí. Zdrojem snadných příjmů. A proto cílem těch největších lotrů. Naprosto neschopných lidí, kteří v reálném životě nedokázali vůbec nic. Sami si tito lidé sice říkají politici. Ovšem jejich zájmy spočívají především v drancování a plenění států (čest výjimkám). A když pak skončí jejich politické mandáty? Tak po nich klidně potopa, například v podobě nesplatitelných státních dluhů. Oni osobně jsou už většinou takříkajíc "za vodou". Příklady? Původně úplní chudáci typu Mečiar, Klaus, Gross, Putin, Řebíček, ...

Například Putin dlouhodobě vydělává přibližně 100000 dolarů ročně. A z toho si už stačil "nastřádat" něco kolem čtyřiceti miliard dolarů. Panečku. To je ale šetrný politik! [chechtot]

V čem vidím řešení? Nahradit úplatné, chamtivé a neschopné politiky jasnými srozumitelnými a spravedlivými pravidly. Která by nám vládla bez stávajícího bezuzdného drancování veřejných rozpočtů. Jakého drancování? Nevím, jak u Vás v SR. U nás například vydávají veřejné rozpočty ročně v souhrnu 200.000.000.000,- (slovy dvě stě miliard korun, tedy skoro pětinu rozpočtu) za něco, co je před veřejností ukryto pod pojmem "informační a komunikační systémy". Panečku. Tomu říkám kořist! [naštvaný]

314773

10.08.2014 14:25

Minimální mzda

RE: Domnívám se, že Vám dosud není dostatečně jasné,...

VojtaIL 84.?.?.?

> ... když člověk sleduje dění posledních pětadvaceti let, ..., jen se věci změnily k podstatně horšímu.

Opravdu? Co tedy znamená fakt, že dnes už více než 3/4 obyvatel ČR žije ve svém vlastním bytě či domě? Viz například zde.

Všichni ti vlastníci domů a bytů jsou "bolševické děti"? [velký smích]

315188

24.08.2014 15:56

USA daly Kyjevu volnou ruku k jakékoliv akci

RE: Na každou svini se vaří voda.

VojtaIL 84.?.?.?

> táto spoločnosť je chorá a treba ju radikálne zmeniť a to aj za cenu jej 99% zničenia.

Naše společnost je dle Vás chorá, pane/paní Milboy. A Vy doporučujete její zničení. Čím ji nahradíte? Můžete nám uvést příklad nějaké společnosti, která byla lepší? Kdy a kde se lidem žilo lépe, než nám tady a dnes? To by mě moc zajímalo. [velký smích]

316025

25.08.2014 14:17

USA daly Kyjevu volnou ruku k jakékoliv akci

RE: Na každou svini se vaří voda.

VojtaIL 84.?.?.?

Na mou prostou otázku
> Kdy a kde se lidem žilo lépe, než nám tady a dnes?
zjevně neumíte odpovědět, pane/paní Milboy. Přesto si i nadále přejete naši dnešní společnost i s jejím současným blahobytem zničit? Tedy znovu. Čím byste ji chtěl/a nahradit?

O tom, že množství
> majetku na celom svete vlastnia 4% zbohatlíkov
není pochyb. Ovšem dodnes existují země, kde tomu tak není. Země, kde většinu majetku ovládají politici. Velmi názorné je to zejména v rozdělených zemích. Dříve NDR-NSR, dodnes KLDR-Jižní Korea. Tam, kde o použití vytvořeného bohatství rozhodují jeho tvůrci a vlastníci, tam je dobře. V zemích kde o použití vytvořeného bohatství rozhodují diletantští politici, tam je zle. Viz KLDR, dříve též PLR, ČSSR, BLR, SSSR, ...

Na tuto jednoduchou zákonitost přišli dokonce i čínští komunisté. A na počátku devadesátých let ustoupili od doktríny zespolečenštění majetku. A umožnili lidem zbohatnout. A pohleďte na ty výsledky. Naprosto úžasné. Nedokážou-li Vám ani tato nezpochybnitelná fakta otevřít oči, je mi líto. V teorii se říká stavu, kdy lidé tvrdošíjně opakují své dřívější omyly a nedokážou se z nich poučit, stupidita.

Ještě jednu poznámku na konec. Stejný problém s ovládáním stále větší části společenského bohatství skupinou ničemů, kteří nikdy sami žádné bohatství nedokázali vytvořit, vidíme dnes ve většině vyspělých zemích. Řecko, Japonsko, USA, SRN, Francie, ... Všechny tyto a řada dalších zemí jsou naprosto nehorázně zadluženy. Proč? No protože stále více společenského bohatství vysává stát z jeho tvůrců - podnikatelů. A násilím je dává k dispozici politikům. Ti jej svou totální nekompetencí zbůhdarma promrhají. Takže nezbývá ani na to nejnutnější a stát si musí půjčovat. Říká se tomu státní socialismus. A Vy byste toto chtěl/a ještě posílit? A vzít skutečným a jediným tvůrcům společenského bohatství ještě víc? Proč? Už se to snad někdy někde osvědčilo?

316081

26.08.2014 12:08

USA daly Kyjevu volnou ruku k jakékoliv akci

RE: Na každou svini se vaří voda.

VojtaIL 84.?.?.?

> Co takhle trošku spravedlivější rozdělování, to by nešlo?

Opět jste vyslovil mantru všech prostých lidí. SPRAVEDLIVĚJŠÍ ROZDĚLOVÁNÍ. Dobrá, proč ne?

Co je potřeba pro ono "spravedlivější rozdělování" udělat? No to je přece jednoduché, že? Odstranit NESPRAVEDLIVÉHO ROZDĚLOVATELE a nahradit jej SPRAVEDLIVÝM ROZDĚLOVATELEM.

Zbývá naprostá drobnůstka. Pojmenovat toho nespravedlivého a nalézt nějakého spravedlivějšího. [chechtot]

Dost legrace. Víra v nespravedlivé rozdělování je typickým rysem ekonomické negramotnosti. Neberte to prosím nikterak osobně, pane Antiseptiku. Drtivou většinu populace tvoří ekonomicky negramotní lidé. Často i tací, kteří se honosí titulem profesora sociologie či diplomem inženýra ekonomie.

Neexistují žádní NASTAVOVAČI SYSTÉMU, v něž Vy skálopevně věříte. Ceny všech druhů zboží, služeb, lidské práce, ... a tedy i výši Vašeho příjmu, určuje TRH. Ten trh, kterému se ekonomicky negramotní lidé posmívají, bagatelizují jej, opovrhují jím.

Kdykoliv se někde lidé pokusili nahradit trh nějakým GENIÁLNÍM REGULÁTOREM, nefungovalo to. Proč? Protože SOUHRNNÁ INTELIGENCE ÚČASTNÍKŮ TRHU (tedy všech lidí na této planetě) je o tisíce řádů vyšší, než inteligence jakéhokoliv GENIÁLNÍHO REGULÁTORA. Jednoduché, že? Ovšem toto vše je v příkrém rozporu s Vaší vírou. A proto to nemůže být pravdou. Mýlím se? [mrknutí jedním okem]

316155

26.08.2014 15:59

Znát souvislosti: Bolševický převrat

RE: Malé doplnění.

VojtaIL 84.?.?.?

Máte plné právo myslet si cokoliv, pane Bílý. Co si třeba myslíte o následujících otázkách?

- kdo a z čeho financoval nákupy výzbroje, výstroje, potravin a výplaty žoldu pro několik desítek tisíc příslušníků čs. legií na Rusi od roku 1914 do roku 1920?

- kde se vzalo zlato na výrobu první série medailí (Sokol s meči), vyrobených pro legie v Japonsku? Proč se dnes tají, že tato série byla z téměř ryzího zlata pokrytého smaltem?

- proč musely legie absolvovat tu strašlivou několikaměsíční anabázi kolem celého světa, když cesta z míst jejich bojů do Prahy by vlakem trvala pár dnů?

- proč v severočínském Charbinu v době, kdy kolem projížděly po magistrále vlaky čs. legií propadla cena zlata na historické minimum?

- kdo a z čeho zaplatil "cestu kolem světa" pro 55 tisíc legionářů a 11 tisíc jejich civilních příslušníků z Vladivostoku do ČSR? A nešlo zdaleka jen o lodní lístky. Část legií přejížděla ve vlacích Kanadu ze západu na východní pobřeží (jízdenky). Jiné pluly Panamským průplavem, další přes Suez (poplatky). Lodě vezly i tisíce tun legiemi "nastřádaných" surovin a materiálů. Legionáři se i po dobu cesty museli stravovat, oblékat, brali žold, ...

- co Němci chtěli po našich legionářích cestou z Hamburku do ČSR? Proč tak úporně bránili průjezdu jejich vlaku? Proč cesta mého děda z Hamburku do Domažlic musela trvat téměř celý týden, když dle tehdejšího jízdního řádu měla trvat cca 10 hodin?

- kde se vzal obrovský kapitál, kterým po návratu legií disponovala Legiobanka?

Odhaduji, že veškeré výše uvedené náklady by v dnešní měně představovaly několik set miliard Kč. Báchorky o tom, že celou tuto částku poskytli Masarykovi laskaví sponzoři nebo že si ty peníze legie současně s úpornými boji na Transsibiřské magistrále zahospodařily svým podnikáním mezi ruskými mužiky prosím vynechte.

316176

31.08.2014 13:17

Washington vrší jednu lež na druhou

RE: Západ vždy klamal a vždy bude klamať aj ďalej

VojtaIL 84.?.?.?

> Oni totiž nemajú záujem čítať pravdu, pretože celá západná civilizácia stojí na klamstve

Máte téměř pravdu, pane Novapalo. Mýlíte se jen v jednom. Nejen "západná civilizácia". Vaše odhalení platí pro všechny lidi obecně. Jednoduchá a snadno pochopitelná lež porazí ve většině lidských hlav složitou a těžko pochopitelnou pravdu. Příklad?

Hrdinné SNP. Právě slavíme jeho výročí. Kolik mýtů a báchorek jsme o něm již za těch 70 let četli? Jaká jsou fakta? Nešlo o povstání národa, nýbrž o vojenský puč. Nejzpackanější puč v historii vůbec. Který způsobil úplně zbytečnou smrt téměř třiceti tisíců lidí. Naprosto zbytečné a neúčelné utrpení dalších desetitisíců raněných. Co pozitivního přinesl? Totální nulu. Nic. Jen propagandistické bláboly.

316477

08.09.2014 15:46

Ponkrácovy návrhy zlepšení českého jazyka vzhledem ke genderové rovnoprávnosti

RE: Nejvetsi problem vidim v nasilnem po-anglictovani cestiny....

VojtaIL 84.?.?.?

> "Karcinogenni tumory mohou byt malignantni nebo benigni."

Všechna cizí slova (krom výrazu "malignantní", správně by mělo být maligní) ve Vašem citátu, pane Kangaroo, pocházejí nikoliv z angličtiny, nýbrž z latiny. Jedná se o běžně užívané medicinské termíny. Díky medicinské latině si vzájemně rozumějí lékaři z celého světa.

Pokud byste si přečetl poutavý román autora A. Haileyho Konečná diagnóza, rozuměl byste jim také. [smích]

316967

14.09.2014 15:18

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

VojtaIL 84.?.?.?

Už opět nás pane Moudrostraku poučujete o "ošklivém pravicování"? Dobrá. Co kdybyste nám zkusil povyprávět o tom, kterak VY OSOBNĚ "skvěle levicujete".

Třeba. V čem se to Vaše "levicování" projevuje? Kolik hladem umírajících ubožáků jste svým levicováním už zachránil před smrtí?

Kterak se dělíte o zisky z Vašich obchodů s potřebnými?

Jak rád a dobrovolně odvádíte více daní, než musíte, tomu Vašemu milovanému regulujícímu státnímu molochu, aby mohl regulovat ještě více?

Jak a čím se podílíte na budování té Vaší vysněné "levicové společnosti"? Vyprávěnky o "otevírání očí" (alias o Vaší přihlouplé propagandě) laskavě vynechte. Tou se určitě nic nevybuduje.

Krom jiného se "levicování" projevuje též silným kolektivismem. Že? Tak nám laskavě povyprávějte také něco o Vašich sexuálních partnerkách. Hlavně o tom, jak se o ně nesobecky a řádně kolektivisticky dělíte s ostatními levicujícími soudruhy. Nebo snad v otázkách plození dětí "levicování" nefunguje? V nich i Vy také jen sobecky pravicujete a zinkáte? Proč? [velký smích]

317417

15.09.2014 13:54

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

VojtaIL 84.?.?.?

Oceňuji korektnost Vaší reakce, pane Moudrostraku. Zejména pak to, že jste si protentokrát odpustil své oblíbené propagandistické floskule.

Jestliže ovšem Vy
> jedete ... podle "toho hodného",
měl byste do dokázat nějakými činy. A ne jen vlahými slovy. [mrknutí jedním okem]

Tomu jste se ve své odpovědi na můj příspěvek zdaleka vyhnul. Přitom by (alespoň dle Vašich názorů) mělo být velmi snadné, zainvestovat společně s podobně smýšlejícími lidmi do kolektivisticky řízené firmy (fabriky, banky, družstva, ...) typu "Hej rup". A ukázat těm "sobeckým, individualistickým a hamounským" kapitalistům, ŽE TO JDE.

Pak jistě zaměstnanci svým pracovním nasazením a loajalitou k Vaší firmě brzy dokážou, že jen tak je to správně. A od "zlých" kapitalistů budou utíkat k Vám hodným. A zákazníci budou kupovat jen Vaše "hodné" produkty. A tak Vaše Hej-rup firma poroste, až brzy pohltí veškerou "zlou" pravicující konkurenci.

PROČ TO NEJDE? Že by tomu bránil ten Vámi vychvalovaný "hodný" sociální stát? To snad ne?

> Od té doby ... se tedy domnívám, že collec/tivismus má své opodstatnění i v sexu

K tomuto Vašemu přesvědčení raději nebudu nic dodávat. Snad jen to, že v poznávání základních motivací lidského jednání jste od naší poslední diskuze na toto téma neudělal ani nejmenší pokrok. Sexualita a kolektivismus v lidské společnosti zásadně nejdou dohromady. Proč? Protože tomu brání ZÁKLADNÍ PŘÍRODNÍ ZÁKON života. [smích]

317488

24.09.2014 14:39

Boj proti ISIS má za cíl svržení Assada, přiznává velvyslankyně

RE: Když člověk vidí to nesmyslný námořní a letecký úsilí,

VojtaIL 84.?.?.?

Krom Vašeho posledního příspěvku, na nějž reaguji, pane/paní "89", jsem si přečetl i všechny Vaše ostatní příspěvky zde. Ve všech vyjadřujete stále totéž. Naprosté znechucení nad současným světem.

Já jsem na rozdíl od Vás přesvědčen, že žijeme v tom nejlepším světě a nejlepší možné době ze všech. Na důkaz tohoto svého tvrzení předkládám fakt, že dosud nikdo v těchto diskuzích nebyl schopen určit jiné místo a čas, kdy se lidé na této planetě měli lépe, než zde a dnes.

Proto se Vás táži. Dokázal/a byste jasně a stručně říci, co by se mělo změnit, abyste byl/a se svým životem spokojen/a? Stačí mi jen cca tři NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI. Děkuji. [smích]

317957

Omlouvám se, pane "89". Za tvrzení, že nejste se svým životem spokojen. Sám se sebou jste tedy spokojen. Nespokojen jste ovšem s většinou nás ostatních.

Mohu tedy poprosit o radu, co my, většina ostatních, máme dělat jinak, abyste byl s námi spokojen? A opět stačí ty tři nejdůležitější věci. Děkuji.

317991

25.09.2014 15:24

Boj proti ISIS má za cíl svržení Assada, přiznává velvyslankyně

RE: Když člověk vidí to nesmyslný námořní a letecký úsilí,

VojtaIL 84.?.?.?

Děkuji všem za reakce, dámy a pánové. Zejména těm, kteří chápou, že i když má náš svět mnoho chyb, přesto je tím nejlepším místem pro život, jaké kdy existovalo.

Nejdiskutabilnější mi připadá názor pana Zvířáka. Tvrdí, že by se mu lépe žilo třeba v říši Olméků, než dnes. Nevím, pane Zvířáku, co umíte a jak byste mezi Olméky uspěl. Máte třeba představu, kolik práce musel vynaložit průměrný Olmék, aby pro sebe a svou rodinu opatřil denně dostatek pitné vody? Také vyhovující bydlení, něco potravin, ošacení, obuv, palivo k přípravě pokrmů? Jak dlouho mu trvalo prostinké odstraňování odpadů (kuchyňských i fekálií) ze svého okolí? Máte představu, jak dlouho musel takový Olmék (na rozdíl od Vás) pracovat, aby si za výdělek mohl po setmění pár hodin posvítit?

A když toto vše úspěšně zvládl, tak mu zemřelo další dítě na banální tetanus, záškrt, zápal plic či zanícené slepé střevo. Jeho samotného už týden k zešílení bolel zub, manželku za tmy pokousalo nějaké zvíře a do toho přišel výběrčí daní! Prostě štěstí, samé štěstí. [mrknutí jedním okem]

A to jsem se nezmínil o tom, že kdykoliv mohli jeho osadu napadnout loupeživí nájezdníci. Ukrást mu všechny zásoby potravin, znásilnit ženu, zapálit chatrč, zabít dítě a jeho samotného těžce zranit. Vidím v barvách, kterak byste byl šťasten, pane Zvířáku. Mezi Olméky, tedy v mladší době kamenné. Ještě dnes se obyvatelé Mexika (tedy z určité míry potomci Olméků) dožívají průměrného věku 26 let! Překvapen?

318020

26.09.2014 14:14

Boj proti ISIS má za cíl svržení Assada, přiznává velvyslankyně

RE: Když člověk vidí to nesmyslný námořní a letecký úsilí,

VojtaIL 84.?.?.?

Pane Ppppp. Vůbec Vás nenutím akceptovat všechny neduhy dnešní doby. Jen jsem se zdvořile zeptal, KDE a KDY už bylo na světě lidem lépe, než je nám TADY a TEĎ. Pokud mé otázce nerozumíte, tak kde a kdy byste Vy osobně žil raději, než právě tady a teď. Do žádné jeskyně Vás rozhodně netlačím.

Ubezpečuji Vás, že ostatním lidem (krom svých nejbližších) jste naprosto lhostejný. Oni nemají žádný důvod Vás někam tlačit. Oni jen dělají to, co považují za nejdůležitější věc na světě. Starají se o sebe a své blízké. Opravdu Vám tolik vadí, že někteří jsou v tom úspěšnější než Vy?

Pane Zvířáku. Nikde jsem ve své úvaze o Vašem případném postavení v Olmécké společnosti neřekl ani slůvko o primitivech. Jen jsem si Vám dovolil předestřít situace, s nimiž byste tam byl s vysokou pravděpodobností konfrontován. A které by Vás rozhodně nečinily šťastným.

Soudíte-li, že tehdejší šaman by Vás (v sepětí s přírodou) dokázal vyléčit ze zápalu slepého střeva, z nákazy vzteklinou či zbavit bakterií Clostridium tetani, obávám se, že jej silně přeceňujete. Možná také věříte pohádce pana Waltariho o tom, kterak Sinuhet již před 3500 lety dokázal léčit zkažené zuby a vyrábět svým pacientům můstky a korunky ze zlata. Jen smůla, že se nám žádná nezachovala. Ani na jediné z bezpočtu nalezených egyptských mumií. Že?

Ještě k mé údajné nadutosti a nadřazenosti. Je prokázáno, že před pouhými tisíci lety hrozila tehdy žijícím lidem 20x (slovy dvacetkrát) vyšší pravděpodobnost, že zahynou násilnou smrtí než nám dnes. I kdyby toto byl ten jediný argument, budu dál trvat na tom, že nejlépe je nám dnes a zde. Vy si klidně sněte dál své sny o dávných přírodních rájích. [smích]

318080

29.09.2014 14:06

Nedávná plynová dohoda: Další hřebík do ukrajinské rakve

Není nad "levný plyn" od Gazpromu

VojtaIL 84.?.?.?

Každý ze čtenářů si může zde ověřit, za jakou cenu se v uplynulém roce prodával zemní plyn na světových trzích. Je to v průměru 140 USD za 1000 kubíků. Zlodějských 380 USD za tisíc kubíků neplatí jen Ukrajina. Musíme je platit Gazpromu i my. To je vskutku "bratrská cena" pro slovanské bratry. Že? Proto vivat Putinovi. [mrknutí jedním okem]

318259

01.10.2014 19:25

Islámský stát je projektem tajné skupiny Obamových poradců

RE: Zlo,

VojtaIL 84.?.?.?

Největší utrpení lidí v historii (tedy skutečné ZLO) má prokazatelně na svědomí pán jménem Mao Ce-tung. V důsledku jeho "vládnutí" zahynulo více lidí, než v důsledku obou světových válek. To je neoddiskutovatelný FAKT, pane "217".

Nyní nám laskavě objasněte, co má tento bývalý "osvícený vládce" společného s Vámi proklínanými
> Světovládci z bank, korporací, fondů a médií.
To by mě opravdu velmi zajímalo. Když tak bezpečně víte,
> kdo všechny ty hrůzy v moderních dějinách vyvolával a mocně z nich profitoval. [mrknutí jedním okem]

318339

02.10.2014 14:04

Islámský stát je projektem tajné skupiny Obamových poradců

RE: Zlo,

VojtaIL 84.?.?.?

Dámy a pánové. Svým příspěvkem jsem chtěl panu "217" ukázat, že jeho tvrzení o tom, kterak příčinou všeho zla na světě jsou
> Světovládci z bank, korporací, fondů a médií
je jen jeho IRACIONÁLNÍ VÍRA. Nejen iracionální, ale ještě ke všemu militantní. Neboť svého nositele nutí nenávidět nějakou skupinu lidí.

Vaše pokusy o to, svalit Maovu krutou despocii na válečné události v Číně jsou naprosto dětinské. Kdopak asi našeptal koncem padesátých let Maovi obsah jeho "zázračné" rudé knížky? Zlí "světovládci"? Kdo mu nakukal jeho dementní sociální experimenty typu "Velká kulturní revoluce", "Bosí lékaři", "Velký skok", "Intelektuálové do polí a zemědělci na univerzity", ...? Za to všechno mohli ti "zlí z korporací, ..." [chechtot]

Opravdu soudíte, pane "37", že přírůstek obyvatelstva v Číně ospravedlňuje vraždu byť i jen jediného nevinného člověka? Nebo chcete diskutovat o tom, že obětí Maova teroru nebylo 80 milionů, ale "jen" 75? [oči v sloup]

Je dobré vědět, co je opravdové zlo. ZLO JE DEVASTACE HODNOT. A zde velmi záleží na tom, jaké kdo vyznává HODNOTY. Třeba povraždění obyvatel Sodomy. Včetně starců, žen, matek i čerstvě narozených (a tedy bezpečně nevinných) kojenců. Z pohledu všemocného Boha, který pohromu "zařídil", to bylo DOBREM. Protože vyhlazeni byli všichni hříšníci. Z pohledu obyvatel Sodomy, kde pro její obyvatele byl nejvyšší hodnotou život, to bylo bezpochyby strašlivé ZLO.

Kteří jsou pachatelé ZLA? Jsou dva. Lidé a slepé přírodní síly. Jen oni devastují hodnoty. Nikdo jiný. Pro nás jsou důležití lidé, neboť přírodní síly zřejmě v dohledné době neovládneme. Kteří lidé nejčastěji devastují hodnoty druhých? Ti lidé, kteří jsou nositeli a šiřiteli jakékoliv MILITANTNÍ VÍRY. Ať už je tou vírou libovolné náboženství, vyzývající k boji proti nevěřícím. Nacismus se svým bojem proti podlidem, komunismus s bojem proti třídnímu nepříteli, maoismus bojující proti nepřátelům revoluce či rowdies Baníku, řvoucích nenávist proti fandům ostatních fotbalových klubů.

Závěr? Každá militantní víra, která hlásá "KDO NEJDE S NÁMI, JDE PROTI NÁM" je potenciálním zdrojem ZLA. Takovým "věřícím" doporučuji už z dálky se vyhnout. [smích]

318391

14.10.2014 13:27

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

RE: Ana Líza k videu Pět a půl

VojtaIL 84.?.?.?

Pane Stworo. Záměrně jsem čekal několik dnů, zda Vy sám a nebo někdo z diskutujících pojmenuje tu skutečnou příčinu Vašeho volebního nezdaru.

Jistě. Existuje značná část elektorátu, která volí výhradně na základě svých emocí (víry, přesvědčení). A je proto snáze manipulovatelná. Připusťme však, že existují i rozumnější voliči. Alespoň statistika tak praví. A ti vědí, že volí své zastupitele. Tedy lidi, kteří za nás budou ROZHODOVAT.

Tito voliči samozřejmě hledí na to, čeho jednotliví kandidáti ve svých životech dosáhli. To je pro ně signálem, jak dobře se tito uchazeči o politické posty umějí rozhodovat. A to by mohl být důvod, proč se do senátu dostali miliardáři Hlavatý a Valenta, ač jejich jména nejsou o nic známější, než je to Vaše. Voliči prostě svými hlasy ocenili to, co tito lidé už v životě dokázali. A titíž voliči doufají, že když se jejich kandidáti dokázali správně rozhodovat ve svém vlastním zájmu, budou se správně rozhodovat i v zájmu veřejném. Mýlím se? [smích]

319080

21.10.2014 16:50

Pokus o revizi výsledků 2.světové války

RE: Deja vu

VojtaIL 84.?.?.?

Mladá děvčata se většinou o politiku moc nestarají, pane Misu. Možná trochu až ve chvíli, kdy začnou uvažovat o založení vlastní rodiny. Pokud Vaší stařence bylo v době
> před nástupem Hitlera,
tedy v letech 1934-38 cca 20 let, muselo jí být včera skoro 100! Opravdu by mě moc zajímalo, kterak stoletá stařenka jezdí sama tramvají a co asi tak myslí slovy
> je to stejné jako před nástupem Hitlera.

Nepřeslechl jste se? [mrknutí jedním okem]

319504

12.11.2014 13:08

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

RE: Přerozdělování je čistá zlodějina

VojtaIL 84.?.?.?

Je mi líto, pane Honzo999, ale nemáte pravdu. Přerozdělování je skutečně v současném vyspělém světě příčinou všech jeho problémů. Přerozdělování totiž porušuje nejvýznamnější přírodní zákon. Dokázal byste odhadnout, který?

Zkuste například nalézt příklad nějakého fungujícího přerozdělování v přírodě. Dejme tomu, že chováte v oboře jelení zvěř. V období říje si nejsilnější jelen vybojuje vůdčí postavení a shromáždí svůj harém laní. V tom do toho vstoupíte Vy, a "přerozdělíte". Tedy vyženete nejsilnějšího jelena od jeho laní a na jeho místo dosadíte neduživý kus. Jakých výsledků dosáhnete v chovu jelenů, provedete-li takovéto "přerozdělení" v několika generacích po sobě?

Podobně u včel. Silným a zdatným včelstvům odeberete na zimu všechny jejich zásoby medu. "Přerozdělíte" je mezi slabá či nemocná včelstva. Jak asi takovéto "přerozdělovací včelaření" dopadne? Samozřejmě špatně.

V lidské společnosti dokážou bohatství vytvářet jen SCHOPNÍ LIDÉ. Bajky o tom, kterak bohatství vytváří proletariát svou prací ponechme pohádkářům typu Marxe. Vždyť on byl schopen napsat tisíce stránek na téma "Kapitál", aniž sám nějaký vlastnil či spravoval.

Dohodne-li se demokraticky většina NESCHOPNÝCH na tom, že SCHOPNÝM vezme většinu bohatství, které oni vytvořili (slůvko přerozdělení je vlastně jen eufemismem pro krádež), přijde toto bohatství z velké části vniveč. Neboť neschopní nejen že nejsou schopni bohatství vytvářet, oni jsou též neschopní je spravovat. Proto vidíme zadlužené státy všude, kam pohlédneme. Bohužel.

320887

13.11.2014 12:40

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

RE: Přerozdělování je čistá zlodějina

VojtaIL 84.?.?.?

Díky všem za reakce, pánové. Pan Honza999 si plete přírodní zákony (ty, které studují přírodní vědy, jako jsou matematika, fyzika, chemie, astronomie, ...) se zákony džungle. A hned je jasno, proč nám vnucuje svůj názor na správnost přerozdělování. [velký smích]

Přerozdělování v lidské společnosti lze přirovnat také k symbióze hostitele a parazitů. Je-li parazitů (tedy přerozdělování) málo, hostiteli nevadí a on normálně prosperuje. Je-li jich hodně, hostitel má problémy a sotva přežívá. Přeroste-li počet parazitů udržitelnou mez, hostitel hyne. A k této mezi se "díky" trvale rostoucí míře přerozdělování mílovými kroky blížíme.

Cožpak to nikdo nevidí? V důsledku přerozdělování narostl za poslední tři generace počet Cikánů v ČR na patnáctinásobek!!! jejich původního počtu. V důsledku stejně stupidního přerozdělování narostl počet Arabů, žijících původně na území Palestiny, za stejné období na osmnáctinásobek!!! Čísla o nárůstu počtu Afroameričanů neznám, ale předpokládám, že budou podobná. Produktivní část lidstva (hostitel) si tímto nesmyslným přerozdělováním cíleně pěstuje vlastní parazity. Jak dlouho to ještě může vydržet?

320983

18.11.2014 15:39

Mail z Prahy

RE: Dvě technické

VojtaIL 84.?.?.?

Nevím, zda je diskutovaná fotografie fotomontáží. Ani to není důležité.

Co je tedy důležité? Důležité je, že Zeman je prvním pohusákovským prezidentem, proti němuž vyšli lidé spontánně demonstrovat. Kdyby neměli vážný důvod, tak je z tepla jejich domovů nic nevytáhne. A to je první neoddiskutovatelný fakt.

Národní třída byla Zemanovými odpůrci tak narvána, že jsem se tam ani nedostal. Uvázl jsem v davu ve Spálené ulici. A to je druhý fakt.

Takže diskutovaný obrázek z Národní bude nejspíš velmi blízko realitě. Krom toho samozřejmě existují další fotografie a videa, z nichž lze snadno zjistit, jak to včera na Národní skutečně vypadalo.

321260

20.11.2014 15:13

Mail z Prahy

RE: Vzkaz všem, kteří POHRDAJÍ

VojtaIL 84.?.?.?

Pohrdat, nesouhlasit, vyjadřovat nespokojenost, ..., to je vážení pánové to nejlacinější hnutí mysli na světě. K tomu nepotřebuje člověk nic umět a znát. Nesouhlasit dokáže naprosto každý. Řvát svou nespokojenost do světa umí dokonce už novorozeně.

Proč to připomínám? Protože by mě zajímalo, co byste doporučili našemu národu ke zlepšení jeho postavení. Zda byste byli ochotni a zejména schopni vymyslet i něco víc, než jen ten obligátní a všudypřítomný NECHCIZMUS. Například navrhnout jména lidí, kteří by měli naši zemi reprezentovat navenek. Či dokonce jména lidí, kteří by ji dokázali řídit a vést k prosperitě. Co říkáte? [smích]

321579

21.11.2014 12:32

Mail z Prahy

RE: Vzkaz všem, kteří POHRDAJÍ

VojtaIL 84.?.?.?

Té Vaší milované "kritiky" se všude válí hromady, pane/paní "193". Proč asi? No protože na NECHCISMUS se vzmůže opravdu každý. A čeho jsou všude hromady, toho si nikdo neváží, to obvykle nemá žádnou cenu.

Na něco alespoň trochu konstruktivního (viz druhý odstavec mého předchozího vstupu) se ovšem vzmůže jen málokdo. Vy očividně také ne. Hlavně, že jste sám/a se sebou spokojen/a.

321652

29.11.2014 16:47

Příliš inteligentní a příliš líní

RE: Ach jo.

VojtaIL 84.?.?.?

> Co je příčina a jak situaci změnit?

Správná otázka, pane xxxJirko. Pojďme zkusit nalézt na ni odpověď. Co je odjakživa ZÁKLADNÍ MOTIVACÍ LIDÍ? Co nutí lidi k tomu, aby vykonávali (pro ně obvykle) namáhavé a nepříjemné činnosti. Tedy časně vstávali, učili se, nabízeli se na trhu práce, rozhodovali se, těžce pracovali, vychovávali děti, ...?

Tím nejsilnějším motivem byl odjakživa STRACH. Strach z neznáma. Z neznámé budoucnosti. Tu hrozivou nejistotu z budoucnosti lze zmírnit jen tím, že se pojistíme. Vytvoříme si zásoby (úspory) na horší časy. A pořídíme si děti, které se případně o nás postarají, až dojdou úspory a my sami už nebudeme schopni se o sebe starat. Tato ZÁKLADNÍ LIDSKÁ MOTIVACE fungovala až donedávna. Po tisíce generací. Funguje i dnes? Ani náhodou. Moderní "sociální stát" v kombinaci se současným pseudohumanismem ji definitivně odstranil ze životů mladých lidí.

Výsledky? Ty vidíme všude kolem sebe. A nejde jen o skupinu mladých a vzdělaných lidí. Ale i o skupiny úplně jiných lidí. Které jsme naučili, že STARAT SE O SEBE A SVÉ DĚTI NETŘEBA. On už se někdo postará. Bohužel.

322253

04.12.2014 17:19

Kam mizí bohatství vytvořené vyšší produktivitou práce?

RE: Kam mizí bohatství?

VojtaIL 84.?.?.?

> Korporace dnes neplatí téměř žádné daně

Ve skutečnosti platí americké korporace v průměru 40% daní, viz
zde.

Kdyby tomu tak nebylo, jen těžko by se v letošním roce vybraly do amerického státního rozpočtu 3 biliony USD. Nebo snad soudíte, že lze takovou sumu vyždímat z americké chudiny na podpoře? [chechtot]

Jinak bohatství samozřejmě nikam nemizí. Alespoň ne to, které spravují bohatí lidé. Ti jej v drtivé většině proměňují v aktiva. Tedy jinými slovy ve firmy, které poskytují pracovní místa a jsou zdrojem výdělků pro masy.

Kdyby byl tentýž díl bohatství rozdán chudině, žádné firmy a podniky by rozhodně nevznikly. Kapitál by byl projeden, propit, prozážitkován, ..., prostě promrhán. Nebo snad chcete tvrdit, že v Severní Koreji existují boháči, kteří z této země vysávají její bohatství? Ani náhodou, že? Všechno bohatství země tam náleží pracujícím. Kteří skutečně tvrdě pracují. A i přesto hladovějí. Stejně by dopadli i pracující v zemích, kde by jim byla (dle Vašich představ) rozdána většina společenského bohatství.

Jinými slovy. Braní bohatství jeho tvůrcům jsme si už v praxi vyzkoušeli. A nejen v ČSSR, ale i v řadě dalších tzv. socialistických zemí. A všude to dopadlo stejně. Drtivá většina občanů se rozhodla socialistické promrhávání bohatství ukončit. Vám jeden "socialistický experiment" nestačil?

322704

06.12.2014 14:21

Kam mizí bohatství vytvořené vyšší produktivitou práce?

RE: další ukázka pomatenosti ideologiemi

VojtaIL 84.?.?.?

> přerozdělování je nutná podmínka vzniku jakéhokoli společenství

Není, pane "88". Lidé své potřeby uspokojovali odpradávna především prostřednictvím NÁSILÍ a PROTEKCE. Násilím odnímali zdroje z přírody (a také druhým lidem) a protekčně je dávali svým blízkým. Teprve se vznikem soukromého vlastnictví (tedy bohatství) nastoupila v lidském společenství KORUPCE (tedy směna něčeho za něco), kterou se konečně podařilo ze vztahů mezi lidmi odstranit většinu násilí.

Přerozdělování patří v ekonomických vztazích k násilí. Sice k legalizovanému, ale rozhodně k násilí. A zde je ten zakopaný pes. Velmi totiž záleží na MÍŘE PŘEROZDĚLOVÁNÍ. Zůstává-li totiž většina vytvořených zdrojů pod kontrolou jejich tvůrců, oni rozhodnou, kam je dál investovat. A bývá zvykem, že člověk, který dokáže vytvořit bohatství je také dokáže dobře spravovat. Odebereme-li většinu bohatství jejich tvůrcům a svěříme je do správy lidem, kteří žádné bohatství vytvořit nedokázali (říkají si politici), oni je jednoduše promrhají. Jak?

Máme v ČR na hlavu dvakrát tolik policistů, co Poláci. A údajně je jich málo. Platíme si také na hlavu více lékařů, než mají Japonci. I těch je prý nedostatek. Naše veřejné rozpočty vydávají ročně 200 miliard Kč (pětinu státního rozpočtu) na "informační a komunikační systémy". A evidence aut nefunguje. Metr (státem financované) dálnice nás stojí dvojnásobek toho, co Němce. A rok po uvedení do provozu se zvlní. A další a další. Opravdu potřebujeme na podobné výdaje ještě více přerozdělování?

S rostoucí mírou přerozdělování se lidské společenství vrací zpět do dob, kdy v lidských vztazích převládalo NÁSILÍ. A to je špatně. Násilí v lidských vztazích prostě nesmí dominovat. Společnost se dříve či později pod jeho tlakem zhroutí. Cožpak to všude kolem sebe nevidíme?

322838

10.12.2014 16:19

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: ekonomická NEGRAMOTNOST

VojtaIL 84.?.?.?

Připojuji se k Vašemu názoru, pánové. Jen bych si dovolil doplnit, že se nejedná pouze o autora tohoto článku či pana Hlávku. EKONOMICKÁ NEGRAMOTNOST v naší populaci bohužel drtivě převažuje. Absolventi vysokých škol jsou ve většině ekonomicky negramotní. Dokonce mám podezření, že mezi ekonomicky negramotné patří i někteří členové našich vlád. Bývalých i současné. Včetně premiérů.

Jak se ekonomická negramotnost pozná? Stačí testovanému položit několik prostých otázek, například:
- kdo (nebo co) určuje hodnotu věcí (rohlíku, koloběžky, auta)?
- kdo nebo co určuje hodnotu člověka? Proč se tolik liší odměna za práci soustružníka od odměny manažera?
- co je základním předpokladem pro vznik bohatství (náhoda, píle, vzdělání, lidská práce, talent, ...)?
- vyjmenujte tři základní metody, jimiž si odpradávna lidé opatřují a následně mezi sebou rozdělují bohatství?
- definujte práci,
- co jsou to peníze?
- kde se berou na světě nové peníze pro stále přibývající lidi?
(neptáme se na místo jejich emise, ale na způsob, kterým jsou novým lidem přidělovány), ...

Všem, kteří nejsou schopni na těchto pár základních otázek odpovědět bych doporučil, aby se přestali posmívat ekonomii jako vědě. A zkusili si alespoň základy ekonomie nastudovat. [smích]

323115

11.12.2014 14:13

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: ekonomická NEGRAMOTNOST

VojtaIL 84.?.?.?

Oceňuji Vaši upřímnost, pane Dube. Vím, že odpovědi na mé zdánlivě triviální otázky se jen obtížně googlují. Kdo je však chce opravdu nalézt, najde je. Ovšem bude muset vynaložit určité úsilí.

Smysluplně vynaložený čas a energie (na jakékoliv studium) se nám obvykle vrátí. Vrátí se v tom, že si osvojené znalosti zapamatujeme. Kdybych zde na své otázky odpověděl, musely by být odpovědi velmi stručné. A většina čtenářů by je bez hlubšího zamyšlení letmo přečetla a v mžiku opět zapomněla. A to by byla škoda, ne?

Vám i všem zájemcům, kteří mají chuť diskutovat na téma EKONOMICKÁ GRAMOTNOST, jsem k dispozice na apear(zavináč)atlas(tečka)cz.

323199

13.12.2014 16:32

Oddělování Evropy

RE: Jsem ...

VojtaIL 84.?.?.?

Celý text tohoto svého "diskuzního příspěvku" jste sem zkopíroval/a. Kdyby ten text alespoň za něco stál.

Jeho autor v něm zapomněl zdůraznit, že ruští okupanti ovládli po válce téměř třetinu Evropy. Vytvořili v ní tzv. socialistické státy. A ty pak přivedli prostřednictvím své zhoubné ideologie až na pokraj morálního i hospodářského krachu.

Nejmarkantněji byly jejich "okupantské zásluhy" patrné na jimi ovládané části Německa - NDR. Zatímco Západní Německo vzkvétalo, občané NDR jen závistivě pokukovali přes železnou oponu. A houfně emigrovali. Hospodářský úpadek Rusy okupované části Německa dosáhl takové hloubky, že ani čtvrtstoletí masivních dotací z bohatší části země dodnes nedokázalo dotáhnout úroveň bývalé NDR na celostátní průměr.

Co potom máme říkat my, Maďaři, Poláci, Bulhaři, ... , když žádné bohaté příbuzné nikde nemáme?

A proto - Vivat ruským okupantům! [oči v sloup]

323315

14.12.2014 13:57

Oddělování Evropy

RE: Jsem ...

VojtaIL 84.?.?.?

> ... rozlišovat ruskou okupaci od sovětské?

Však on ten hrdinný "ruský okupant" (viz úvodní příspěvek) také nerozlišuje. Nebo se snad jeho slova "Okupoval jsem Sibiř, Pobaltí, Ukrajinu, ..." vztahují k jiným, než sovětským časům? A je to opravdu důležité?

Za daleko důležitější považuji něco jiného. Většina zdejších rusofilů spílá všemu západnímu. A klaní se "velkému ruskému medvědu". Přitom nikdo z nich nenakupuje ruské potraviny, nejezdí ruským autem, nesedá u ruského počítače s ruským OS, nekouká na ruský televizor, netelefonuje ruským mobilem, nelétá na dovolenou ruskými letadly, ... V reálném životě dává rusofil zásadně přednost PRODUKTŮM ZÁPADNÍM. Ovšem miluje vše ruské. [chechtot]

K velmi úsměvným jevům patří i další fakt. Drtivá většina "zvědavců" nenávidí tzv. óbrboháče. A miluje Putina. Fakt, že Putin prokazatelně patří k nejbohatším lidem na této planetě jim nikterak nevadí. A dokonce jim ani nevadí, že si Putin údajně pořídil své miliardy úsporami ze svého několitisícového platu (to vše v USD). Prostě úžasný muž, co? [chechtot]

323372

16.12.2014 17:41

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: ekonomická NEGRAMOTNOST

VojtaIL 84.?.?.?

Blahopřeji, pane "88". Jste jediný, kdo se odvážil odpovědět. Tedy jen pro Vás mé odpovědi.

> kdo (nebo co) určuje hodnotu věcí (rohlíku, koloběžky, auta)?
O hodnotě všeho zboží i služeb hlasujeme my všichni svými peněženkami. Pokud se pekař rozhodne prodávat své rohlíky po 50,- Kč, nikdo žádný nekoupí. Pokud je druhý zkusí prodávat za cenu pod vlastními náklady, rychle prodá a také rychle zkrachuje.

> kdo nebo co určuje hodnotu člověka? Proč se tolik liší odměna za práci soustružníka od odměny manažera?
Hodnota člověka spočívá v tom, co jsme my všichni ostatní ochotni zaplatit za jeho sílu, schopnosti, odvahu, práci, znalosti, krásu, umění, moudrost, ... A protože obrovská masa lidí je ochotna zaplatit za podívanou na Jágrovu hru, vydělal on v NHL už přes 3 miliardy (ne miliony) korun. Ač to může mnohým připadat nespravedlivé, nejsou žádní ONI, kteří rozhodují o příjmech lidí. O tom, že příjem každého člověka velmi úzce koreluje s jeho hodnotou nepochybujte.
> co je základním předpokladem pro vznik bohatství (náhoda, píle, vzdělání, lidská práce, talent, ...)?
Bohatství vzniká jen spojením kapitálu se vzděláním. Půjčí-li investor vzdělaným pracujícím továrnu (farmu, kliniku, obchodní loď, flotilu dopravních letadel, ...), vzniká bohatství. Jsou-li v Severní Koreji k dispozici vzdělaní lidé a přitom není nikdo, kdo by jim půjčil kapitál (výrobní prostředky), v zemi panuje chudoba. I když v Afrických zemích žijí bohatí ropní magnáti, neexistují zde naopak vzdělaní pracující. Kterým by bylo možné kapitál půjčit. Bohatství zde rovněž nevzniká.
> vyjmenujte tři základní metody, jimiž si odpradávna lidé opatřují a následně mezi sebou rozdělují bohatství?
Bohatství si lidé odjakživa získávají NÁSILÍM. Tedy těžbou surovin a jejich přepracováním, lovem, chovem, pěstováním, ..., loupením, daněmi. Mezi své blízké je přerozdělují příbuzenskou PROTEKCÍ. Směna s nepříbuznými pak probíhá zásadně KORUPCÍ, tedy něco za něco. Všechny tři metody jsou dnes důkladně uzákoněny. Protekce v zákonu o rodině, dědickém zákonu, v zákonu o důchodovém ... Násilí v řadě daňových zákonů. Korupce pak v obchodním zákoníku.
> definujte práci,
Práce je soustavná instinktivní či cílevědomá činnost, jejímž prostřednictvím odnímá živý organismus přírodě zdroje, nezbytné k uspokojování jeho potřeb.
> co jsou to peníze?
Peníze jsou zvláštním druhem zboží. Stejně jako všechna ostatní zboží mají svou hodnotu a užitnou hodnotu. Jejich hodnota je na nich přímo vyznačena. Užitná hodnota pak spočívá v tom, že lidem slouží jako ekvivalent směny a také jako uchovatel hodnot.
> kde se berou na světě nové peníze pro stále přibývající lidi?
Ano. Nové peníze vznikají výhradně a jen úročeným PŮJČOVÁNÍM.

323511

19.12.2014 17:25

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

RE: Smlouva s Tureckem

VojtaIL 84.?.?.?

> protože ruské ženy nebaví dělat děvečky ve vlastní domácnosti

Zajímavé tvrzení, pane "88". Zbývá už jen objasnit dvě maličkosti. KDY je to přestalo bavit a PROČ? To také víte? [mrknutí jedním okem]

323690

21.12.2014 13:34

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

RE: Lidé milí, fanděme ... rozumu

VojtaIL 84.?.?.?

Dovolím si zde ocitovat malý kousek jiného názoru na socialismus:

Nebyly to zlaté časy, byl to nudný život lidí zavřených v kleci, s povolenou, předem schválenou zábavou, pravidelným krmením. Lidí často hledajících nějakou noru, nějaký temný kout, kde by se před šedí socialistického života na chvíli schovali. Byl to život vycvičených zvířátek, kterým byla cesta k jakékoliv individuálnosti a odlišnosti ztěžována. Bylo to čtyřicet let násilné deformace národa, jejíž následky si neseme nejen my, ale pravděpodobně i nějaká ta generace po nás. Socialistický občan věděl, že když bude hodný, bude mít plný talíř a nebude se muset o nic starat. Na co jsou mu nějaké svobody, když si za ně nic nekoupí. To je stigma většiny současných voličů levice, kdy alfou a omegou je plný žaludek a minimum zodpovědnosti.

Celý text je k dispozici zde.

323777

22.12.2014 17:07

Deklarace závislosti

RE: Chraňte práva bílku - kuře je nepřirozený chaos?

VojtaIL 84.?.?.?

> smyslem a účelem této planety je vypěstování inteligentní formy, která ji pak bude udržovat, ...

Tak tomu říkám objev, pane P.A.Semi. Jak jste ten "smysl a účel této planety" objevil? To by mě vskutku zajímalo. A uměl byste vyjmenovat některé organismy, jejichž životní projevy jsou důkazem Vašeho tvrzení? Takové organismy, které významně přispívají k "vypěstování inteligentní formy"?

Jsou to kupříkladu plasmodia (původci malárie)? Nebo jsou to štíři, škrkavky, písečné blechy, viry HIV? Či lidožraví žraloci, štěnice, bakterie yersinia pestis (původce moru), nilští krokodýli nebo jen obyčejní viroví původci žloutenky? Tak schválně. [mrknutí jedním okem]

323849

23.12.2014 16:02

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

RE: Lidé milí, fanděme Rusku!

VojtaIL 84.?.?.?

Nastíním jinou možnou variantu vývoje ČSR, nebýt sovětské okupace v roce 68. Mohla se z nás stát obdoba současné komunistické Číny.

Rozumní komunisté by sice zůstali u moci. Ale umožnili by soukromé podnikání. A uvolnili tak ohromné zdroje lidské iniciativy, viz JZD Slušovice.

Kdyby navíc přidali nápad přilákat zpět do vlasti vysoce kvalifikované mozky naší poúnorové emigrace, získali by ohromný intelektuální potenciál. A kdyby ještě k tomu uvolnili větší část zdrojů (lidí i financí), promrhávaných naší tehdejší nesmyslnou armádou, mohli je nasměrovat do rozvoje vzdělání a inovací. Za těchto předpokladů bychom se bezpochyby rychle stali skutečnou evropskou technologickou velmocí.

Samozřejmě to vše za předpokladu, že by naše reformní komunistické vedení dokázalo všechna tato i další případná opatření patřičně vysvětlit tupohlavému Brežněvovi. Tedy učinit to, co Dubček nedokázal. Bohužel.

323904

31.12.2014 15:04

Transevoluce: Věk lidské dekonstrukce

RE: Nějak mi ten smysl uniká

VojtaIL 84.?.?.?

Jste opět na štíru s logikou, pane Dube. Nebo snad umíte racionálně vysvětlit, proč ony Vaše domnělé "depopulační techniky" nezabírají na cikány? Ani na mnohá další podobná etnika po celém světě? Čím to, že například muslimské ženy všude (i v Evropě) rodí jako o závod? Zatímco bílé evropské etnikum vymírá?

324226

08.01.2015 13:55

Exkluzivně! Hrozny hněvu

RE: Islám sa nikdy nepodriadi kresťanstvu

VojtaIL 84.?.?.?

> zaviedlo sa nové štátne nábpoženstvo, ktoré však bude pravdivé

"Pravdivé náboženství" Takovému slovnímu spojení se říká oxymóron, pane Novapalo. Podobně, jako třeba slovním spojením "nenávistná láska", "mrazivé vedro" či "ateistické náboženství".

Všech cca 15 tisíc božstev, která kdy v historii lidé vyznávali, se ukázalo jako vymyšlenými a tedy zcela nepravdivými. Z čehož plyne, že i příslušná náboženství byla bohužel vymyšlená a tedy nepravdivá. Opravdu soudíte, že teď už konečně někdo vymyslí to skutečné, jediné, pravdivé božstvo? Mohl byste nám vysvětlit, co Vás vede k tak odvážné (přímo revoluční) domněnce? [mrknutí jedním okem]

324641

10.01.2015 14:41

Tak kdopak nám to vraždí v Paříži?

RE: Zamyslite se komu to prospeje?

VojtaIL 84.?.?.?

Opravdu soudíte, pane Stefane, že Vámi doporučované kroky umravní například hrdlořezy z Boko Haram? Já o tom silně pochybuji. Oni totiž už ve svém názvu propagují, proti čemu to vlastně bojují. Boko Haram znamená ve volném překladu něco jako "západní vzdělání je rouháním". Rouháním proti čemu? No samozřejmě, že proti Koránu.

Takže krom uznání Palestiny a ztrestání Izraele se vzdáme ještě také veškeré moderní vzdělanosti? Tedy pravda, Rusové už svou tradiční a slavnou Akademii věd zrušili. Doufám, že zbytek vyspělého světa nic podobného neudělá.

324827

17.01.2015 15:18

Problémem není islám, ale úpadek Západu

RE: Kdo nezná historii a lovce mamutů- vznik šamanů a náboženství obecně.

VojtaIL 84.?.?.?

Myslím, že se mýlíte, pane jh111. A to dvakrát.

Poprvé. V tlupě lovců mamutů peníze rozhodně nevznikly. Dokonce tam ani neexistovalo bohatství. Proč? Protože lovecko-sběračské tlupy našich prapředků musely být neustále na pochodu. Jakmile totiž vylovily, vyjedly a znečistily své nejbližší okolí, musely jinam. Jinak by lidé hladověli. Myslíte, že při cestě do nových lovišť měli sílu nést krom svých dětí, zbraní a trochy zásob ještě nějaké mamutí kly? Neměli. Důkaz? Takovéto lovecko-sběračské tlupy existovaly v Severní Americe až do příchodu bílých kolonizátorů. Byly u severoamerických indiánů nalezeny nějaké peníze? Nějaké jiné bohatství?

Podruhé. Outsideři jistě existovali ve všech časech. Tedy i v tlupách lovců mamutů. Ovšem outsiderů si nikdo nikdy nevážil. Právě proto, že byli outsideři. A proto si také od nich většinou nikdo (určitě ani Vy) nenechal nic "nakukat". Outsider je prostě člověk bez prestiže, jehož slova nikdo nebere vážně. Bohy a jiné esoterické jevy dokázali vymýšlet jen ti nejchytřejší. Nebo snad soudíte, že Siddhártha Gautama (Budddha), Mojžíš, Ježíš z Nazaretu či Mohamed byli outsideři? [smích]

325374

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 796 516