Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané brasol

Nalezeno 88 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.08.2012 16:54

Hysterie Pussy Riot nabírá v Rusku nebezpečné formy

situace pokračuje podle plánu

brasol 88.?.?.?

Dění okolo Pussy Riot se podle mě dá označit i za "učebnicové" využití tajných služeb pro destabilizaci vlády/regionu.

Myslím, že tajné služby byly zapojeny dávno před tím, než šly holky na kuřata do supermarketu. Řešit jestli za vraždami a řezáním křížů stojí tajné služby přímo nebo nepřímo je irelevantní.

274212

mám k vám prosbu - mohl by někdo dát odkaz(-y) někam, kde je podrobně popsáno co vlastně Island všechno udělal?

Všechny informace, které doposud o Islandu mám jsou "nesouvislé kusy" z kterých prostě nejde složit kompletní obrázek, protože toho tam hromada chybí.

274288

06.09.2012 13:16

Sauronovo oko

RE: Odposlechy

brasol 88.?.?.?

Už celkem dlouhou dobu je šmírování využíváno i komerčně a to nejenom megakorporacemi, ale i firmami s třeba 30 zaměstnanci.
Umělá inteligence již dokáže vyhodnotit vzorce Vašeho chování, co Vás zajímá a na co budete pravděpodobně reagovat. A děje se to globálně - třeba bannery na internetu jsou dnes mnohem méně náhodné než před 5 lety. A to i když zakážete uchovávat jakékoliv informace na svém počítačí (cookies, ...) - oni si je uchovají sami.

Snad není potřeba dodávat, že to, co už je běžně dostupné pro komerční sféru bylo dostupně pro vládu/policii/vojenství už před pár lety.

Lidská práce je samozřejmě pořád třeba, ale už nehledáte jehlu v kupce sena, jen vyhodnocujete jestli je ta jehla nebezpečná.

A co se týče financování tak by mě velmi překvapilo, kdyby vlády nenašly dostatek peněz na šmírování, když "vyhazují" za takové "blbosti" jako třeba školství, veřejné zdravotnictví anebo důchody.

274477

11.09.2012 20:28

O platnosti ucenia Adama Smitha a obmedzeniach vylucneho ekonomickeho myslenia

Vývoj za posledních pár stoleltí

brasol 88.?.?.?

Od Adama Smithe a knihy bohatství národů (mimochodem výborná - doporučuji k přečtení) došlo k několika změnám (následující je vždy důsledek předchozího)

Byla "dokončena" průmyslová revoluce - výrazně se zvedly možnosti produkce čehokoliv.

Globální nabídka převýšila globální poptávku - k tomu došlo velmi pozvolna a důsledek byl ten, že již bylo třeba zboží i prodávat.

obchodní značky + reklama - reklama samozřejmě existovala i dříve, ale tady se masově rozšířila.

přesun orientace od zboží k zákazníkovi - už se nevyrábí zboží a následně hledá kde ho prodat, ale hledá se zákazník a následně co mu prodat. Díky tomu vlastně vznikl "informační věk"

Všechny tyto kroky stále více a více rozevírají nůžky mezi superbohatými a zbytkem (do zbytku můžete v klidu zařadit třeba kvalitního doktora s platem čtyřnásobku průměru)

Toto rozevírání nůžek má v podstatě jediné východisko - válku (v nějaké formě)
Mezitím může a nemusí přijít otroctví (v nějaké formě), ale válku může pouze oddálit, zastavit ji nelze jelikož už nebude komu prodávat.
Z pohledu ekonomie je to jistota.

274680

13.09.2012 12:26

V první řadě jde o prachy

Zase další hon na ty o něco málo bohatší?

brasol 88.?.?.?

S článkem zásadně nesouhlasím.

zaprvé pro většinu poslanců je plat pouze doplněk k "vedlejším příjmům", pro některé znamená poslanecký plat pouze "drobné na zmrzlinu"

zadruhé bohatí (teď nemám na mysli "bohatého" ajťáka s platem 50k, ale ty opravdu bohaté) platí daně pouze dobrovolně v dobrovolné výši. Rozdíl mezi českou pravicovou a levicovou politikou je v tom zda se okráda nižší nebo vyšší střední třída (chudým není co ukrást a na bohaté si žádný politik netroufne, protože se na rozdíl od střední třídy umí bránit)

zatřetí "politici mají vysoké platy" je podle mě pouze blábol, který odvádí pozornost od skutečných problému.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby poslanců bylo třeba jen 100 a měli klidně trojnásobný plat než teď (+odpovědnost a dohled nad sebou!) - za dobrou práci ať klidně dostanou zaplaceno oficiálně, za špatnou ať mají jistou basu.

Aby poslanec pracoval a poslancování měl jako "vedlejšák" je blbost. Pokud chce svojí práci dělat dobře tak je to na 14 hodin denně, 7 dní v týdnu. A pokud nechce, tak tam nemá co dělat.

274748

14.09.2012 20:00

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

Qui bono

brasol 88.?.?.?

Nedovedu si představit, že by někdo úmyslně použil methanol místo normálního ethanolu z důvodu aby více vydělal - zisk by mu to možná krátkodobě zvedlo o 5-10%, ALE ztratil by zákazníky a je to pro něj velmi, velmi riskantní. Člověk který je dostatěčně inteligentní na to aby mohl mít byznys s nelegálním alkoholem je určitě dostatečně inteligentní aby mu toto došlo.

Stejně tak je podle mě nesmysl "komerční" pančování nelegálního alkoholu - kdo by šel po sotva 1% navýšení zisků za cenu toho, že lidem bude po jejich alkoholu blbě a tím pádem trochu klesne poptávka, může to způsobit komplikace s těmi co to pro ně distribuují a o něco málo to zvedne riziko jejich byznysu, kde drtivá většina zisku plyne z daňového úniku. To mě vede k myšlence, že za pančováním alkoholu může být stát z důvodu aby lid méně kupoval nelegální nezdaněný alkohol. Samozřejmě by pančoval jen na úrověň která lidi nebude ohrožovat, ale zároveň zaručí, že jim bude blbě a vypěstuje u nich návyk "kupte si kvalitní zdaněný alkohol"

Co se týče současné situace u otrav methanolem opět bych se ptal Qui bono? napadají mě tyto možnosti:

Omyl - někdo, kdo nelegálně vyrábí/distribuuje alkohol neúmyslně udělal chybu. V tom případě by teď na pár měsíců přestal a pak dle svědomí buď obnovil nebo skončil byznys. Solidní šance.

Idiot - někdo, kdo se dostal k byznysu s nelegálním alkoholem, ale moc mu to nemyslí a absolutně si nedokáže představit důsledky. Málo pravděpodobné.

ČR - brutální verze odstrašování před nekvalitním alkoholem, pár desítek lidí je přijatelná cena za snížení daňových úniků. Na druhou stranu výsledek akce by nebyl moc dobře předvídatelný. Pokud by to tak bylo stát to hodí na Omyl/Idiota. Střední šance.

jiný stát - tady by šlo v podstatě o teroristický útok, možno defacto od kohokoliv. Vyvíjíme radar schopný detekovat nejnovější americká letadla, zastupujeme USA v Sýrii, máme vojáky mimo svě území, atd... Málo pravděpodobné.

Masový vrah - taky možnost, ale není to moc "sexy" způsob. Velmi málo pravděpodobné.

Osobně si myslím, že asi jde o omyl, ale je téžké, velmi těžké to dokázat. A jsem si docela jist, že se z médií dozvíme, že šlo o něco, co jsem nazval omylem.

274837

14.09.2012 22:51

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

RE: Qui bono

brasol 88.?.?.?

ty "průmyslové jedovaté sračky" jsou většinou čistý líh + voda + případně aroma a barvivo.

Pohádkám typu že někdo smíchá savo s jarem a vydává to za zelenou fakt nevěřím [chechtot]

Nelegální alkohol je pouze mírně méně kvalitní než ten oficiální, pokud tam vůbec nějaký rozdíl je. (platí pro tu levnější třídu)

274852

15.09.2012 09:09

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

RE: Qui bono

brasol 88.?.?.?

V ČR bězně prodejné technické lihy methanol v současné době neobsahují.
Pokud by obsahovaly tak není problém ho oddestilovat. Vzhledem k celkem dost rozdílným bodům varu si trofnu říci, že bych to zvládl i já, přestože jsem chemii viděl naposledy na střední škole.

Každopádně díky za informaci, že likérky samy nechávají vyrábět chlast i "garážovou cestou"

274867

15.09.2012 09:37

V první řadě jde o prachy

RE: Zase další hon na ty o něco málo bohatší?

brasol 88.?.?.?

Budu teď počítat s čistě hypotetickou situací - všichni poslanci jsou poctiví, chctějí svoji práci dělat konstruktivně, dobře a odpověďně. (nebude to lehké, ale zkuste si to představit [smích] )

řekněme, že je třeba změnit či vytvořit jen 10 zákonů ročně. U každého by měla proběhnout určitá konstruktivní diskuse a řekněme, že v průměru by to chtělo 3 zasedání na jeden zákon. Při pěti zákonech na jednom zasedání to znamená sice jen 6 zasedání směmovny do roka, ALE zároveň taky obrovskou hromadu času mimo sněmovnu, která je mnohem, mnohem větší než čas strávený ve sněmovně. (např. když jsem se jednou soudil, tak i přestože jsem byl zcela jasně v právu a soudní stání bylo jen jedno a trvalo okolo hodiny, celkem jsem strávil cca 20 hodin přípravou)

O tom, co se ve sněmovně děje v dnešní době se nebudu vyjadřovat - to by byla jen sprostá slova [bliji]

274869

16.09.2012 10:26

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

RE: Mruvky

brasol 88.?.?.?

Jak jste se dostal k číslu 73-76%? Měl jsem za to, že celková daňová zátěž je v ČR okolo 50% +- něco málo.

274921

16.09.2012 12:30

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

RE: názorná ukázka

brasol 88.?.?.?

odhadl bych, že procento lidí, co chlastají by bylo velmi podobné.

Na jednu stranu by se o něco zvýšila dostupnost (nicméně poptávka po alkoholu, podobně jako jiných drogách, je velmi neelastická - tzn. na objem prodaného zboží má cena malý vliv)

Na druhou stranu by se výrazně snížila reklama na veškeré alko - od piva až po tvrdej.

Nezapomínejte, že pokud je někdo (závislý) alkoholik, tak si na chlast vždy najde, i kdyby měl jíst suchej chleba.

274928

16.09.2012 12:56

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

RE: Mruvky

brasol 88.?.?.?

DPH jsem počítal jako 14.5% (bral jsem v úvahu, že průměr sazeb dph bude u zakoupeného zboží 17%, takže zdanění je 17/117 = cca 14.5%)

Inflace nemá se zdaněním žádnou souvislost. Ta pouze likviduje vaši hotovost, když ji dlouhodobě držíte.

274929

16.09.2012 12:58

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

RE: Mruvky

brasol 88.?.?.?

a DPH samozřejmě platíte pouze z toho, co zbyde po přímém zdanění.

274930

18.09.2012 22:58

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

RE: Qui bono

brasol 88.?.?.?

To není zas tak jednoduché. Prohibice by sice mohla přinést alkoholové mafii 1-2 miliardy ročně, ale na druhou stranu vypadne státu 7-10 miliard příjmů ze spotřební daně. Když vezmu v úvahu, že tak 15-20% toho co vybere stát se rozkrade dostávám se na podobné číslo jako zisk alkoholové mafie.
To by znamenalo, že penězovody maximálně začnou téct k jiné mafii a to se pochopitelně té původní nebude líbit. Kdyby tam byly peníze navíc tak se samozřejmě můžou dohodnout, ale moc jich tam nevidím.

275064

19.09.2012 23:29

Nevinnost muslimů: Rouhání jako politická taktika

RE: Navzdory tomu, že film je nechutný

brasol 88.?.?.?

A je třeba Bible pravda? Kam se Muhammad hrabe na Boha s jeho potopou [smích]

Vše je otázkou toho skrz jaké brýle se na to díváte. Islám dle západních médií nemá s Islámem moc společného.

Je úplně jedno jestli někdo věří v Boha, Alláha nebo třeba Aštara Šerana - to je jeho osobní věc a pokud neobtěžuje ostatní ať si dělá co chce.
Svobodu náboženského vyznání považuji (jako ateista) za jedno z nejdůležitějších základních práv člověka.

275102

20.09.2012 13:49

Nevinnost muslimů: Rouhání jako politická taktika

RE: Navzdory tomu, že film je nechutný

brasol 88.?.?.?

O tom to vůbec není. Chtěl jsem říci, že podobně jako se třeba křesťanům nelíbí tresty za cizoložnictví dle Koránu, by se muslimům nelíbila brutální masová vražda potopou popsaná v Bibli.

Ježiš nezištne pomáhal, kázal odpustiť 77-krát, zachránil ženu pred kameňovaním.
To je pouhá spekulace, fakt je pouze, že v Bilbi se píše, že...

A opět záleží na tom skrz jaké brýle se díváte a ono bude mít důvod proč jsou ty nebo ony brýle lidem nasazovány...

275143

24.09.2012 16:34

Dagestán: Sýrie přichází do Ruska

RE: Presne

brasol 88.?.?.?

Zrovna ten Egypt je jedním z hlavních exportérů brambor.
Nevěřím tomu, že by v zemi, kde pracuje dostatek lidí v zemědělství mohl (krom šíleného režimu) někdy nastat hladomor. Chyběly by jim maximálně tak iPady a Cola [velký smích]

275410

25.09.2012 11:13

Dagestán: Sýrie přichází do Ruska

RE: Presne

brasol 88.?.?.?

Neexistuje přesné číslo, kolik procent je potřeba. Faktem nicméně je, že 31% u Egypta má výrazně lepší vyhlídky než třeba 4% u ČR.

Skladbu obyvatelstva bych vzhledem k tomu, že mají relativně vysokou míru zaměstnanosti neviděl jako problém - prostor pro růst populace tu pořád je.

Neříkám, že by pro ně izolace byla příjemná, ale určitě by neumřeli hlady.

275450

29.09.2012 06:09

Propadáková energetická partie Evropské unie

Plánovaný globální nedostetek elektřiny?

brasol 88.?.?.?

Když se dívám ne energetické plánování po celém světě napadá mě jedna celkem děsivá možnost - co když je to celé plán NWO?

Globální nedostatek elektřiny by pro ně měl velký přínos - počínaje možností zdanění konče zhoršením přístupu k informacím.

275783

01.10.2012 09:32

Co stojí za globálním zotavením akciového trhu?

RE: system

brasol 88.?.?.?

ekonomika sice jde do prdele, ale trhy se opravdu (dočasně) zotavují!

Je to dáno tím, že v "krizi" byly z burzy vytaženy peníze. Další věcí je, že klesá důvěra v dluhopisy (Island, Řecko, ...), takže mizí peníze i z dluhopisů.

Vzhledem k tomu, že peníze nemůžou jen tak "nikde" ležet se musí někam přelít a nezbývá nic jiného než akcie a komodity - zejména zlato.

Základní princip burzy není "kdy bude dobrá ekonomika půjde nahoru", je to "když tam potečou peníze půjde to nahoru"

Osobně mám investováno hlavně do měďi, zlatu a ropě bych se obloukem vyhnul. Velmi rozumná možnost je taky nějaký komoditní koš (třeba TRAKRS)

275950

01.10.2012 17:05

Co stojí za globálním zotavením akciového trhu?

RE: system

brasol 88.?.?.?

Víceméně souhlasím s tím, co jste napsal. Má to ovšem dva háčky:

Drahé kovy, podobně jako třeba diamanty anebo plastová "céčka", nemají téměř žádnou reálnou hodnotu. Průmyslové využití zlata (a bude to platit i o Ag a Pt) je dost malé a nikdo nemůže zaručit, že lidstvo vymění "bezcenné papírky" za "bezcenné kusy žlutého kovu". Teď jsem samozřejmě trošku nadsadil, ale princip to vystihuje.

Druhý problém je, že u zlata (a ropy) je hromada okrádaček typu, že burza "věděla" že bude sestřeleno letadlo na blízkém východě 2 hodiny před tím, než se to stalo.

Proto nechci zlato ani jako investici, ani jako spekulaci a raději místo něj zvolím něco užitečnějšího a bezpečnějšího.

275978

01.10.2012 17:19

Co stojí za globálním zotavením akciového trhu?

RE: nějak vám nerozumím , můj dojem je, že si lehce protiřečíte

brasol 88.?.?.?

Měl jsem na mysli prostředky zejména všemožných fondů, které nemohou dlouhodobě ležet ladem a je třeba (dokonce to má většina fondů povinné) je někam umístit. Krize vyhnala fondy z akciových trhů a přihřála cenu dluhopisů a komodit.

Dluhopisy poté ztratily důvěru takže peníze se opět přelévají, tentokrát do akcií a komodit.

Výsledkem je to co se nazývá "zotavením trhu" plus zdražení benzínu a chleba.

275980

01.10.2012 17:35

Přímý útok na prezidenta

RE: Nejde o žádnou konspiraci

brasol 88.?.?.?

Obávám se, že už policie prohlásila, že se dostala na vrchol metanolové pyramidy.

Přeloženo do čestiny: Dále už se to vyšetřovat nebude.

275982

02.10.2012 12:25

Co stojí za globálním zotavením akciového trhu?

RE: system

brasol 88.?.?.?

začnu také zezadu [smích]

Céčka byla kdysi "nedostatkové zboží" a to je v podstatě jediné kritérium, které musí platidlo splňovat. Podobnost s papírovými bankovkami je na místě. Zlato a stříbro mají některá průmyslová využití, ale nijak zcela zásadní - kdyby zlata a stříbra byla desetina pro průmysl by to neznamenalo žádnou zásadní změnu.
To, že je Au a Ag konečné a velmi omezené množství platí také třeba o Telluru (Te), který se i přes značné průmyslové využití platidlem pravděpodobně nestane, protože většina populace ani neví co to je.
Rýže je špatný směný prostředek nejenom kvůli kazivosti, ale taktéž kvůli tomu, že různá zrníčka rýže mají různou kvalitu.

Tím se dostáváme k jádru problému - Vaše tvrzení že bude NUTNĚ vždy existovat nějaký ekvivalent, který si "udrží hodnotu" je IMHO chybné. Hodnota je vždy určena nabídkou a poptávkou. Lidstvo se samozřejmě stále snaží něco takového najít protože je to pohodlné, ale je to pouze dohoda mezi lidmi, podobně jako papírové peníze - tedy nic neměnného.

Jediné na co můžeme spoléhat je, že daná věc má "velkou šanci na to, že v budoucnu bude potřeba a lidé si jí budou cenit"
Proto jsem jako jednu z hlavních částí svých investic zvolil měď. Nějaká rozumná úrověň diverzifikace je samozřejmě vhodná, proto bych pro lidi, kteří se nechtějí rozsáhle věnovat sledování všeho možného doporučil nějaký komoditní koš. (a rozhodně ne pouze zlato/stříbro)

@dub: zabezpečení sebe a rodiny mi zrovna jako hovno moc nepříjde...

276097

02.10.2012 18:08

Co stojí za globálním zotavením akciového trhu?

RE: system

brasol 88.?.?.?

Předpokládám, že jste mladý, ještě studujete, živí Vás rodiče a zatím jste nepracoval.

S první prací pro společnost (a tím pádem platem, případně jiným příjmem peněz) totiž vzniká zásadní otázka - Jak uchovat vytvořené hodnoty do budoucna? To je investování a nikdo se tomu nevyhne.

Peníze (resp. cizí práci) pro život potřebujete - někdo musel vypěstovat obilí, jiný upekl chleba, další Vás naučil číst, někdo vymyslel a další vyrobil počítač ze kterého jste napsal svůj příspěvěk a ani elektřina se nevyrobila sama. Všech těchto věcí je méně než "prakticky neomezeně", takže mají hodnotu větší než nula.
Alternativou je snad jedině to, že byste pil vodu z řeky a jedl trávu, houby a kamenem ulovená zvířata.

Peníze mohou přestat být důležité až ve chvíli, kdy nějaké máte. V době, kdy jsem třikrát obracel každou korunu byly pro mě peníze sakra důležité. Sobecky jsem totiž chtěl jídlo (a bydlení, oblečení, informace, ...) pro sebe a své blízké.

Spoléhat se na to, že se o mě systém dobře postará až budu starý? trošku naivní.
Bezplatné zdravotnictví? děkuji ne, ještě nechci umřít.
Informace zdarma? ty nejdráže zaplacené.

K čemu je měď nebo co je to komoditní koš si vygooglete, optimálně poté co se vrátíte z brigády - to abyste věděl i co je to práce.

276171

02.10.2012 18:25

Co stojí za globálním zotavením akciového trhu?

RE: system

brasol 88.?.?.?

Nesnažil jsem se tu nic řešit systémově. Pouze jsem chtěl poukázat na to jak burza funguje a že investice do zlata/stříbra zdaleka nejsou tak bezpečné jak se říká.

Pokud bysme brali peníze jen jako prostředek směny "práce-za-práci" pak na nich nevidím nic špatného.

Současný systém toho jak fungují, vznikají a zanikají peníze je prohnilý až do morku a zajistí, že opravdové problémy teprve přijdou. Jak to systémově řešit/zachránit nevím. (resp. ono by to šlo, ale systém na to nikdy nepřistoupí, to by raději rozpoutal světovou válku)

276174

02.10.2012 19:01

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: ČSAV před a po Listopadu

brasol 88.?.?.?

jedna paní povídala, že jedna paní povídala [bliji]


S článkem víceméně souhlasím s výjimkou toho, že si ještě nenakradl - možná nebude v top10, ale málo to také nebude. Plus to lépe schovává. Ale díkybohu má koule na to stát si za svým.
Před pěti lety bych Klause hodnotil negativně, dnes je to dost smíšené a celkově spíše pozitivní.

276183

02.10.2012 21:52

Co stojí za globálním zotavením akciového trhu?

RE: system

brasol 88.?.?.?

V minulosti jsem přemýšlel velmi podobně jako Vy. vtipné, že?

V "ekonomice služeb" můžete třeba roznášet dopisy nebo rovnat krabice ve skladu. Samozřejmě to není moc "sexy", ale pokud jste doposud nic nedělal pravděpodobně nic neumíte. (jen školou se žádnou práci nenaučíte) Pokud se Vám nelíbí pracovat "pro někoho" můžete podnikat jako OSVČ nebo máte-li na to koule zaměstnejte další lidi (což bych ovšem zatím nedoporučil, protože dokud neohlídáte sám sebe neohlídáte ani nikoho jiného) Mám zkušenosti se vším uvedeným a teď jsem opět zaměstnanec a jsem spokojen.

Nejlepší co můžete udělat je práce, jakákoliv práce která není v rozporu s hodnotami, které uznáváte. Dá Vám to opravdu hodně. Pokud možno se vyhněte mladým nadřízeným, protže tam opravdu je riziko, že Vás nebudou chtít pustit dál, k zajímavější práci.

O štěstí platí, že čím víc něco děláte, tím víc štěstí v tom máte, takže hodně štěstí [mrknutí jedním okem]

276223

10.10.2012 17:54

Začínají se objevovat rozpory mezi USA a Velkou Británií?

RE: Článok má nesprávne predpoklady aj závery

brasol 88.?.?.?

článek by byl zcestný za předpokladu, že by existovala pouze jedna skupina lidí, která potichu ovládá celý svět a nebyly v ní žádné vnitřní konflikty.

To si ovšem nemyslím. Podle mě je těch skupin více a mezi sebou soupeří o vládu nad světem a dost se mezi sebou řežou. (samozřejmě bude ještě více skupin, kteří si myslí, že soupeří o vládu nad světem, ale ve skutečnosti jsou to vazalové těch, kteří opravdu soupeří)

Článek je samozřejmě potřeba brát s rezevou, ale zcestný není. Dá se z něj něco extrahovat.

276873

12.10.2012 21:40

Začínají se objevovat rozpory mezi USA a Velkou Británií?

RE: Článok má nesprávne predpoklady aj závery

brasol 88.?.?.?

Samozřejmě, že nikdo, kdo má moc nechce být viděn. Tím, že se mezi sebou řežou jsem nemyslel kalašnikovy [smích]

A právě proto si myslím, že třeba ta "židomafie" nemusí být vrchol potravního řetězce, ale může to být pouze něčí figurka. Čí? nemám tušení.

277023

13.10.2012 08:43

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

nesmysl

brasol 88.?.?.?

cílené přidávání aby byly účinější elektromagnetické zbraně a tasery? To je blbost. Aby to mělo nějaký znatelný efekt bylo by třeba dost velké množství.

Zůstal bych jen u "chemického" efektu - Podle mě je to prostě "jen" další sračka na kontrolu růstu populace, poškození zdraví (plus také vytvoření závislostí na např. lécích na astma) a zabíjení již nepotřebných populačních skupin.

277047

Pokud by Írán měl jaderné zbraně (je celkem jedno jestli jednu nebo pět) tak USA přímo zasáhnout nemůže. Jak raketa tak propašování jsou velmi nejisté cesty jak dostat atomovku na půdu USA a šance, že by se podařilo ji úspěšně odpálit, třeba v New Yorku je dost malá.

Co by ovšem Írán v případě útoku USA mohl udělat je to, že by ji odpálil na nějaké americké základně v třetím státu. A nejlépe jiného než Izraele. To by sice USA nezpůsobilo žádné přímé škody, ale zcela jistě by to brutálně poškodilo zahraniční politiku USA a dovedu si představit, že by většina zemí chtěla vystěhovat US základny ze svého území a to by pro USA mělo závažné důsledky. Takže jedna stačí.

277299

Mě se to nezdá. Pár tisíc lidí by mohla pro USA být přijatelná cena, ale obětovat většinu vojenských lodí? To je přitažené za vlasy, protože by to znamenalo reálné riziko, že se válka přesune na půdu USA, možná i riziko, že USA prohrajou. Japonsko mělo trošku lepší výzbroj než kalašnikov a velblouda.

277761

díky za upozornění, můj příspěvek beru zpátky, měl jsem špatné informace.

277772

30.10.2012 00:42

Rychle pryč z Evropské unie. Bruselská bestie se utrhla z řetězu, říká kandidát na místopředsedu ODS

RE: Češi koušou do viditelné ruky Evropské Unie

brasol 88.?.?.?

Dle výzkumu Světové banky OSN, vyhlazení chudoby brání vzrůst nerovnosti příjmů.

vzhledm k tomu, že pojmem "chudoba" je myšleno "příjem pod 60% národního průměru" si dovedu představit, že to byl extrémně náročný výzkum... [chechtot]
... který ovšem určitě stál mnoho milionů, spíše o pár řádů více [bliji]

Samozřejmě souhlasím s tím, že bychom se měli od Číny poučit. Zejména v tom, že se tam moc nedaří parazitům, multikulti a podobným.

278102

Tu dobu informační bych nepřeceňoval. Lidé si můžou najít informace, ale pouze za předpokladu, že je budou hledat.

Pravdu není třeba skrývat lží, hromada balastu v informační době stačí. Dnes bohužel více lidí ví jaké kozy má Agáta Hanychová než kolik lidí ví, že ČR má nějakou ústavu. (o tom co v ústavě je ani nemluvě)

278103

03.11.2012 23:28

Likvidace íránské ekonomiky. Boj s dolarizací

Je to pravda?

brasol 88.?.?.?

Může někdo potvrdit to, že v Íránu hyperinflace skutečně je?

Inflací tady myslím růst cen nějakého spotřebního koše. Nedává mi smysl jak by to mohly sankce dokázat. A už vůbec mi nedává smysl to, že by to mohly dokázat dlouhodobě.

278294

05.11.2012 09:27

Americké volby: Budou mrtvé duše a hacknuté volební stroje?

Amíci zlepšují technologii :)

brasol 88.?.?.?

To, že použití hlasovacích automatů činí volby zmanipulovatelnějšími je vcelku jasné.

Co bych ovšem rád zdůraznil je to, že volby tím také přestávají být anonymní - bude mnohem snadnější dohledat kdo jak hlasoval a tím pádem vzniká možnost si to s ním vyřídit.
Samozřejmě to nebude hned, ale během pár (desítek?) let se můžou objevit sankce za to, že někdo hlasoval jinak než měl, zejména bude-li zautomatizováno více věcí než jen (imo relativně nepodstatné) prezidentské volby - např. hlasování senátorů nebo poroty u soudů a podobně.

278376

06.11.2012 01:19

Je Zvědavec na odpis?

RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?

brasol 88.?.?.?

FIO nebrat!
Několik let zpátky jsem si tam chtěl udělat účet, ale když jsem viděl smluvní podmínky velmi rychle jsem si to rozmyslel. Měli celkem tuším 14 stránek a rozhodně nebyly jednoduše srozumitelné.

Možná jim křivdím a zlepšilo se to, ale mě tahle zkušenost stačila.

278477

06.11.2012 01:58

Je Zvědavec na odpis?

virtuální něco

brasol 88.?.?.?

Napadlo mě alternativní řešení problému s anonymitou.

Co prodávat virtuální cosi - ať už to budou "poradenské služby", kde si naúčtujete $1 za vteřinu nebo to, že zpoplatníte hru "námořní bitva" 50Kč za hru anebo 100 korunami zpoplatněné e-mailové upozornění na to, že začal nový kalendářní měsíc.

Nejde o to, že by někdo tyto věci potřeboval, ale o to, že by tak mohl přispět a přitom by se to pro Big Brothera tvářilo jako úplně normální výdaj.

Bylo by to potřeba samozřejmě dořešit tak, aby kanadský finančák nechtěl desátek.

278481

06.11.2012 10:43

Je Zvědavec na odpis?

RE: smrdí nacionalismem si hlídat, komu patří banky?

brasol 88.?.?.?

anonym46: pracujete pro Fio?

Je to vůči článku offtopic, ale považuji to za důležité doplnění:

Na internetu jsem si podmínky tehdy přečetl, nicméně na pobočce jsem dostal něco jiného! Údajně asi na internetu byla stará verze.

Náročné čtení to bylo dostatečně na to, aby člověk bez právního vzdělání neměl šanci porozumnět důsledkům. (tipl bych, že více než 95% lidí to vůbec nečte a pak se může divit)

Buď v tom měli bordel nebo připravují nějakou sviňárnu.

278500

10.11.2012 20:54

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

brasol 88.?.?.?

K těm větším výdělkům na východě je ale potřeba i západ!
Větší konkurence kupujících = vyšší ceny.
Gazprom ví, proč co dělá.

278858

19.11.2012 12:53

Bude se Zvědavec stěhovat podruhé? Bohužel ano

RE: Ekonomika provozu ??

brasol 88.?.?.?

Vůbec mě nenapadlo, že byste si podrobně nepřečetl smlouvu. [překvapení] [bliji]

Každopádně vlastní server je dobrá zpráva, doporučil bych nehonit se příliš za nejnižší cenou, protože ta většinou nebýva nejlevnější.

Je lepší za $60/m a vše ok než $44.95/m, ale...

279338

26.11.2012 11:02

Používáte cloud?

RE: TrueCrypt

brasol 88.?.?.?

Na TrueCryptu se mi líbí, že dokáže vytvořit velmi silné širfy (prakticky nemožno sejmout beute force metodou) a navíc umožnuje "vrstvené šifrování" - tj. potřebujete heslo abyste se dostali k obsahu, který může obsahovat další "kapsu" ke které potřebujete další heslo a hlavně vědět, že tam něco takového je [smích]

V praxi pokud potřebuji zašifrovat něco důležitého dám do první vrstvy nějaký balast, který se tváří jako zašifrovaný obsah (třeba nějaké SM porno) a heslo naschvál zvolím slabé, tak aby šlo sejmout slovníkovou metodou či brute forcem. Poté co by se případný útočník dostal k tomuto obsahu je velmi pravděpodobné, že dál už zkoumat nebude. Druhá vrstva, která obsahuje už reálné informace je samozřejmě již dobře zašifrována, tak aby i kdyby útočník druhou vrstvu tušil bylo prakticky nemožné se k ní dostat.

Krom velmi dobrého zabezpečení má i tu výhodu, že kdybyste byli z nějakého důvodu donuceni heslo sdělit (ať už zákon nebo pistole u hlavy) tak prostě dáte heslo do první vrsty, kde se nachází pouze balast, který se tváří jako to, co je opravdu zašifrováno.

279584

25.12.2012 10:42

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Nejde jen o deriváty - určující jsou energie + konec uhlovodíkového mejdanu

brasol 88.?.?.?

Kolísání výkonu a spotřeby během dne lze celkem úspěšně řešit bateriemi. Horší je to s kolísáním výkonu během roku. Solární panely mají vždy vyšší výkon v létě. Proto se hodí spíše pro oblasti, kde mají vyšší spotřebu v letních měsících (klimatizace apod.)

Co se týče domu u moře tak tam to může mít smysl. Výhodou je, že budete mít elektřinu i při kolapsu distribuční sítě. Stejně bych tam dal ale i záložní naftový generátor.

Průmyslový výroba elektřiny pomocí solárních panelů je samozřejmě kravina. Ekologické to rozhodně není a je to víceméně jen další rozkrádačka. Co se týče skladování energie tak u nás například fungují přečerpávací elektrárny, které vyrábějí když je třeba a při přebytku elektřiny pumpují vodu zpět do horní nádrže. ČEZ je provozuje čistě komerčně (prodávají drahou energii ve špičce a spotřebovávají více levné energie mimo špičku) takže ta efektivita bude někde úplně jinde než u 1/1000.

281051

26.12.2012 04:25

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Nejde jen o deriváty - určující jsou energie + konec uhlovodíkového mejdanu

brasol 88.?.?.?

Máte pravdu, že porozumnět je vhodné, trošku Vám pomůžu.

Kolísání v rámci 24 hodin a kolísání v rámci očních období jsou dva naprosto odlišné problémy. Přečerpávačku jsem uvedl jako příklad průmyslové "baterie". Nepočítám, že podnikání s elektřinou je součástí běžného domku [mrknutí jedním okem]

Problémy s elektrickou sítí budou většinou buď technicko-přírodního charakteru (zpřetrhané dráty při vichřici, porucha na rozvodné stanici) nebo čistě nedostatek elektřiny (což je vzhledem k energetické politice velmi reálné) a v obou případech Vám vlastní zdroje energie pomůžou. Pokud Vás něco vyžene z domu, tak je Vám jedno jestli tam zůstane funkční elektřina.

281064

16.01.2013 03:29

Amnestován!

RE: Vladimire, kdy pretisknete

brasol 88.?.?.?

Nové přetisknutí už je z právního hlediska nový čin. Je to celé šaškárna. Ústava zaručuje právo na to mít a vyjádřit svůj názor... tedy pokud není takový či onaký. [bliji]

Přijde mi, že účelem nikdy nebylo dostat pana Stworu do vězení (to už by seděl), ale to na něj prostě něco naházet, aby musel tuhle šaškárnu řešit, sebrat mu energii a případně ho odradit. Systém to má dobře vymyšlené [pláč]

282490

21.01.2013 03:04

Názor na volby

RE: Opět paranoidní ohraná písnička

brasol 88.?.?.?

manipulace s obsahem urny je vcelku jednoduchá - odpečetíte, vyjmete obálky, vložíte stejný (předem připravený) počet obálek, zapečetíte a hotovo... celkem cca 5 minut. Je to imo dobrá připomínka v tomto mini-článku.

Dále je dobrá připomínka to, že tyto volby není třeba manipulovat.

Jediné, co se článku dá vytknout je označení jako rozhovor s "insiderem" o volbách - tento rozhovor imo nebyl primárně o volbách, ty byly jen "první vrstvou".

282917

21.01.2013 03:25

TOP 09 – hlavní zemský škůdce?

Další alternativa? NE!

brasol 88.?.?.?

Nechápu proč by měla být TOP09 horší. Ti, kdo kontrolují Kalouska, kontrolují i další strany, minimálně ODS a ČSSD. Kdyby něco neudělal Kalousek, tak to udělal Něčas, Sobotka anebo třeba nějaký Novák, kterého zatím nikdo nezná. A lidi zase nadávají na figurky...

282920

21.01.2013 13:44

Názor na volby

RE: Opět paranoidní ohraná písnička

brasol 88.?.?.?

Manipulace voleb je samozřejmě až nouzové řešení, pokud to půjde normálně je to samozřejmě jednodušší.

K otevření dveří oficiální klíč nepotřebujete a ZŠ či hospody zrovna nejsou objekty s dobrým zabezpečením. Kdyby někdo něco viděl, tak stačí aby nebyl slyšen, případně ho lze svěřit do péče psychiatrům...

282976

21.01.2013 17:00

Názor na volby

RE: Opět paranoidní ohraná písnička

brasol 88.?.?.?

Nikdy jsem netvrdil, že tyto volby byly zmanipulovány! Tvrdím "pouze", že tu ta možnost pro určité skupiny vždy bude. Mluvím o dobře organizované akci v celostátním měřítku. Samozřejmě pokud to jde "normálně" nebude toto zapotřebí.

Že školník ve škole často bydlí? No a co? Pokud nastene problém stačí dát pistoli k hlavě a vysvětlit mu, že nic neviděl. Na 99% nic neřekne.

Pokud někdo něco natočí, tak uvidí třeba jak někdo do hospody nese sud s pivem nebo balíky papírů do školy... Nevím kolik lidí zůstane z pátku na sobotu o volbách přes noc ve škole s cílem něco tajně natočit...

I kdyby se něco opravdu podařilo natočit, tak je ještě potřeba aby to rychle vidělo hodně lidí a to bez podpory médií moc dobře nejde, takže by byl čas na zdiskreditování.

283000

23.01.2013 19:35

Skutečná zvěrstva bombardování německých Drážďan

RE: Jsem hodně v rozpacích

brasol 88.?.?.?

Bombardování Londýna či Berlína mělo strategický význam. Bombardování Drážďan ne. To je sakra velký rozdíl.

283282

29.01.2013 19:38

¡No pasarán!

Přehnaný optimismus

brasol 88.?.?.?

v článku stojí:
Pokus měl odpovědět na otázku, zda je kolektivní inteligence odolná vůči masivnímu tlaku propagandy a zda se dokáže rozhodnout ve svůj prospěch, má-li možnost znát argumenty pro a proti. A ukázalo se, že ano. A z toho se raduji.

Což imo není přesné. Jde o to do jaké míry je "kolektivní inteligence" (tenhle výraz se mi tu moc nelíbí, ale nevím čím lepším ho nahradit) odolná vůči propagandě. Rozhodně nejde o vyhranou válku, maximálně bitvu a možná ani to ne.

45% pro Scwarzenberga je kurva hodně a jak efektivní zbraně budou v "dalším kole" je těžké předvídat.

Vítězství? Ano, ale...

283948

03.03.2013 12:30

Diskriminují muži ženy nebo ženy muže?

RE: Samoživitelky si nevydělávají na šminky

brasol 88.?.?.?

Pracovní smlouvu jste podepsala dobrovolně, takže jste si dobrovolně vybrala. Jedna z mála věcí, co v naší "demokracii" funguje je to, že si můžete vybrat co budete dělat. Můžete si vždy najít jinou práci (něco se naučit a najít si jinou práci pokud nic neumíte) nebo začít podnikat či být bez příjmů. Muž by měl ve vaši situaci naprosto stejné možnosti.

Nikdo Vás neunesl ani vám nedal pistoli k hlavě, takže žádné "donucení okolnostmi", ale Vaše svobodná volba, za jejíž správnost/špatnost jste zodpovědna pouze Vy.

285677

04.03.2013 00:43

Diskriminují muži ženy nebo ženy muže?

RE: Je to este uplne inak a este ovela horsie

brasol 88.?.?.?

aneb u opačného pohlaví je určitě tráva zelenější [velký smích]
Asi jste ještě nezažil vedoucího-muže, který také umí hovno, ale věc přesto vyřeší... ovšem způsobem, nad kterým všem zůstává hlava stát.

Manager přeci není od toho aby vše uměl lépe než jeho podřízení.
Blbci existují u obou pohlaví a to v hojném počtu. Pokud mám s někým pracovat ať už je to kolega, podřízený či nadřízený tak mě fakt nezajímá pohlaví, ale spíše to co umí.

285722

04.03.2013 21:50

Jste připraveni?

RE: Nic zasadne noveho

brasol 88.?.?.?

Myslíte, že až bude "fakt velká krize" (vraždění kvůli jídlu na dením pořádku, WW3 nebo něco takového) zlato udrží hodnotu?
K čemu by lidem bylo? nenajedí se ho a průmyslové využití je mizivé.

Zlato je dobré pokud "trochu prší", ale v opravdové bouři je na hovno. -> klidně si ho trochu nakupte, ale rozhodně by to neměla být jediná investice.

285800

07.05.2013 23:19

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: reseni

brasol 88.?.?.?

Problém je, že ten, kdo buduje podnikání riskuje mnohem více než zaměstnanec daného podniku. Nejenže pracuje často i 14 hodin denně, 7 dní v týdnu, ale riskuje i své peníze, jistoty a "zabezpečení" - a často nejen své. Prvních 5 let přežije jen cca 10% firem!

Proto je fér aby za větší risk dostal i větší odměnu. V tom žádný problém nevidím, ten je podle mě spíše v tom, že mnoho lidí ty firmy třeba zdědí a mají prostředky bez práce, což rezevírá nůžky mezi chudými a bohatými (což neprospívá ani těm bohatým)

Nejlepším řešením je podle mě snížit všechny přímé daně, snížit příspěvky v nezaměsatnanosti apod. a razantně zvýšit dědické daně všeho druhu. Pokud chcete můžete podnikat a prosperovat, dokonce můžete zabezpečit svoji rodinu... jen to nebude na 5-10 generací ale jen na 2-3. A majetek se opět vrátí mezi lidi, což bude držet zmíněné nůžky pěkně na uzdě.

289294

07.05.2013 23:45

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Španělsko dávno za hranicí smrti

brasol 88.?.?.?

Kde můžete vydělat "jistých 10 a více procent"?
Pokud něco takového objevíte okamžitě budete mít několik miliard zájemců...

289296

08.05.2013 05:24

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Španělsko dávno za hranicí smrti

brasol 88.?.?.?

hony mluvil o firmách a finančních produktech, což je něco úplně jiného. Když jsme ale u té šlechty, tak ani ta nemá šanci na jistých (to by museli být všichni mezi sebou kamarádi...) 10%. (...kteří přelstili fyzikální zákony a vymysleli nafukovací zeměkouli) Krátkodobě to jde, dlouhodobě ne.

289306

08.05.2013 05:34

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Moderny zapadny system znemoznuje ludom pracovat

brasol 88.?.?.?

Nevěřím tomu, že by o tom nevěděli. Buď to udělali cíleně anebo se, v lepším případě, jen báli toho, že strukturální změny by je stály politické body a proto se na to vykašlali.

289307

08.05.2013 14:44

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: reseni

brasol 88.?.?.?

K zahájení podnikání potřebujete hlavně začít něco dělat, peníze většinou nejsou třeba a pokud ano můžete si je vydělat.
Pokud nic nemáte, nic neumíte a ze zaměstnání na vesnici živíte rodinu můžete na několik víkendů jít dělat výkopy, pak si koupit vybavení + suroviny a odjet do blízkého většího města prodávat párky v rohlíku (tedy poté co si vyřídíte živnosťák a pronájem místa) a za pár měsíců, max několik let máte prostředky na rozjezd v podstatě jakéhokoliv menšího podnikání.

S tím, že pokud by podnik vlastnili dělníci tak by pracovali úplně jinak souhlasím, bohužel by to nebylo více. Buď by nepracovali vůbec nebo jen tak trošku na oko - jejich odměna by totiž byla defacto nezávislá na tom co oni sami udělají. Nehledě na to, že by si všichni mysleli, že pracují na ty ostatní [chechtot] (dělník nemá ani tušení jestli třeba nákupčí nebo účetní pracujou dobře...)

Dědické daně by byly více než vykompenzovány nižší přímou daní -> lidi by prostě dostali více peněz a je na nich co s nimi udělají

V tom, že je potřeba odbourat hromadu byrokracie a zeštíhlit stát se shodnem.

289344

08.05.2013 20:14

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: reseni

brasol 88.?.?.?

Družstva považuji za výrazně pomalejší a malinko odolnější alternativu běžných společností. Pokud ovšem nastane pád je mnohem tvrdší - mosty už jsou spáleny, tak se všichni snažte.

Zaměstnanec samozřejmě musí být férově odměněn za přínos firmě, ale rozhodně bych ho nehnal do toho, aby rozhodoval o věcech, kterým nerozumí a ani nechce věnovat čas tomu aby jim rozumněl.
Přístup "tak seš jedno kolečko, koukej makat, za to tě platíme" je samozřejmě ještě horší.

Na Mondragon jsem velmi zvědavý - čas ukáže jak bude fungovat až bude ještě hůř. Z jejich finančních výkazů jsem měl pocit, že se něco snaží tajit. (což může být i jen to, že hospodaří trošku jiným způsobem než běžné firmy, ale ty čísla se mi nelíbily)

289373

08.05.2013 23:41

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Španělsko dávno za hranicí smrti

brasol 88.?.?.?

A máte nějaký příklad nebo jsou to jen prázdné neurčité kecy?

289389

08.05.2013 23:48

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: reseni

brasol 88.?.?.?

Nezapomněl jste náhodou ještě na Porshe? Musíte přeci firmu důstojně reprezentovat [chechtot]

289390

09.05.2013 23:06

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Svatá prostoto

brasol 88.?.?.?

Moje první podnikání bylo že jsem "přeprodával" zájemce o hypotéku od realiťáků k hypotečním makléřům. Pro klienta, realiťáka i makléře to bylo výhodné a já z toho také zlomeček dostal. Náklady na rozjezd byla nějaké čtyřciferná částka.

Kamarád provozuje eshop, opět zanedbatelné pořizovací náklady (žádný sklad ani zásoby zboží nemá)

A jako nádherný příklad jak rozjet střední byznys s minimem kapitálu bych uvedl www.damejidlo.cz (podle OR bych tipnul, že začal sám a když chtěl rozšiřovat sehnal si venture kapitál)

Ten příklad s hot-dogama jsem uvedl proto abych ukázal, že když se chce tak to jde i když člověk nic neumí a nemá. Samozřejmě netvrdím, že je to nějaký super byznys. Nechtějte ale hned megakorporaci s 10.000 zaměstnanci.

Nemáte peníze a náhodou je do začátku podnikání potřebujete? Tak si je sežeňte! (a doporučuju nezačínat u banky, to je jen nouzovka)

A když už začínáte podnikat tak první, co potřebujete je KOMU budete prodávat a jaký to pro něj bude mít PŘÍNOS nikoli produkt či služba. (to abyste nezaspali v době před průmyslovou revolucí)

Závěrem už řeknu jen to, že ať už si myslíte, že něco můžete udělat nebo že to nemůžete udělat, tak máte pravdu. [cool]

289437

10.05.2013 08:05

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Svatá prostoto

brasol 88.?.?.?

škoda toho tónu, nicméně ve vašem příspěvku jsou rozumné argumenty!

Podnikatelé krachovali, krachují a budou krachovat. Dnes trošku více, to je pravda, ale ono v pohodě stačí by se objevil někdo rychlejší/levnější/kvalitnější/flexibilnější a když na něj nezareagujete můžete mít problém. Na to ostatně dojel i můj zmíněný první byznys - nezareagoval jsem včas na vzniklou konkurenci, která měla výhodu v tom, že si zas až tak nelámala hlavu s tím, zda se to vyplatí klientovi (+mě srala nespolehlivost realiťáků)

Advokáty do začátku nepotřebujete - stačí mozek a ochota si přečíst zákony. Časem si je samozřejmě pořídit můžete.

Doporučit začít podnikat rozhodně můžu! Klidně začněte něčím menším při zaměstnání (jen ne MLM[smích]) a časem se to může rozjet ve větším. Nejhorší, co se vám může stát je, že se to nepodaří. Pokud nemáte dluhy není to žádná katastrofa. Zkušenosti vám zůstanou a můžete začít znova.

A u zmíněného eshopu jste si pouze vy vycucal z prstu, že "malý a čerstvý"

289448

10.05.2013 22:57

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Svatá prostoto

brasol 88.?.?.?

A "opravdu velký byznys o kterém se normálnímu člověku ani nesní" jistě roste na stromech [chechtot]

Co se týče mého prvního byznysu tam byl největší rozdíl oproti úředníkovi či pojišťovákovi v tom, že by to fungovalo i bez mé aktivní účasti (po určitou dobu) + také zisk jsem měl o řád větší než co si oni vydělávají. (ale hlavně jde o to, že nepracujete pro peníze, ale pro aktiva, která vytvářejí peníze)

Začněte prostě od mála, časem se to může rozrůst, nic horšího než krach vám nehrozí. (Což je důvod proč si myslím, že není rozumné si na rozjetí podnikání půjčovat)

289513

10.05.2013 23:40

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Svatá prostoto

brasol 88.?.?.?

O eshopech toho tolik nevím, protože jsem ho nikdy neměl. Domnívám se ale, že když tomu věnujete dostatek úsilí, tak by Vás uživit měl.

Co se týče poradců a mentrorů máte pravdu. Pokud bych jako číslo 1 toho, co je třeba dal CHTÍT/ÚSILÍ, číslo 2 budou INFORMACE a číslo 3 KONTAKTY. Jde mi hlavně o to, že peníze nejsou to hlavní - na čemž se shodneme. (Mimochodem pár dílů Dne D jsem viděl a musím také souhlasit)

Osobně jsem znal lidi, co úspěšně podnikali a dalo by se říci mentory ještě před tím, než jsem sám začal. Pamatuji si, že když jsem žádal o radu co se naučit donesl mi šest knih a na otázku kterou mám začít jsem dostal odpověď "všema" a upřímně lepší radu si nedokážu představit.

Samozřejmě nelze garantovat, že když budete podnikat budete úspěšní (třeba můj 2. byznys byl totální propadák), ale lze garantovat, že když nezačnete tak v podnikání neuspějete. Plavat se táké můžete naučit jen ve vodě.

ta "centralizace a akumulace" mě nehorázně sere, i kvůli mě i kvůli společnosti, či lidstvu jako takovému, ale bohužel s ní nic nedokážu udělat [pláč]
Proč myslíte, že je to jinde, třeba v USA, výrazně jiné?

289516

16.05.2013 22:51

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Jo živnostník, ten tvrdej chleba má

brasol 88.?.?.?

Prvně Vám chci poděkovat, za to, že jste živnostník/drobně podnikáte.

Zajímalo by mě proč si myslíte, že šířím korporativismus? Moje vize jsou podniky všech velikostí, které si ale efektivně konkurují a to zabraňuje vznikům monopolů/oligopolů a vytváří to něco, co by se dalo dle ekonomické definice nazvat "efektivním trhem" (resp. něco co se tomu bude blížit mnohem více než současný stav)

Ano, uvědomuji si, že většina lidí, co začne podnikat neušpěje a přesto doporučuji začít (v malém, bez dluhů) - jednoduše proto, že to stojí za to a můžete opravdu něco pro společnost/zemi/lidstvo/whatever udělat.

Co se týče třeba zmíněného "přeprodání" k hypotečákům tak tam jsem opravdu poskytl službu - lidi dostali MNOHEM lepší podmínky úvěrů než co by si 99% z nich dokázalo samo vyjednat - ušetřili v drtivé většině řádově statisíce na budoucích úrocích. Pokud někdo ostrouhal pak banky díky tomu, že jsem jim znemožnil nabídnout tak nevýhodné podmínky jak by chtěly (a to tím, že jsem poskytl a dal dohromady informace a kontakty - tedy službu)
Realizovat to mě stálo sice minimum peněz, ale investoval jsem tam několik tisíc hodin času. Sám si určete, zda jsou to získ-ané nebo vy-děla-né peníze [smích]

Druhé podnikání mi krachlo dříve než se rozjelo. mínus 1,2 milionu, hotovo, balim, prozkoumat co bylo špatně a poučit se. Nevyšlo to, ale život jde dál! Lituju toho? Ne.

Ať už děláte cokoli tak jde hlavně o to aby to bylo prospěšné (a tím pádem jste dostali zaplaceno) a aby vás to bavilo (a tím pádem jste to dělali dobře)

Pokud se rozhodnete někoho zaměstnat tak najednou zjistíte, že sehnat dobrého zaměstnance není žádná sranda. To, že by se peníze sypaly "zadarmo" je stejná blbost jako to, že vláda tvoří pracovní místa.

289851

18.05.2013 09:42

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Uff, tak toto je nazor cloveka , ktory nas

brasol 88.?.?.?

Většina kéků je užitečná. Jen je třeba si uvědomit, že je to pro tělo "zbraň hromadného ničení" a tudíž je nelze užívat každý den na léčení chronického stavu. Na vážný akutní stav ano.

289942

18.05.2013 09:48

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Uff, tak toto je nazor cloveka , ktory nas

brasol 88.?.?.?

To je obecně problé zdravotnictví - nikdo neučí doktory o problému přemýšlet. Jakmile dostanete něco závažnějšího než chřipku jsou spíše kontraproduktivní.

Velmi si vážím vzácných vyjímek - těch doktorů, kteří vědí co a hlavně PROČ dělají.

289944

18.05.2013 18:34

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Uff, tak toto je nazor cloveka , ktory nas

brasol 88.?.?.?

vždyť to jsem v podstatě psal [mrknutí jedním okem] Pokud někdo požírá pilulky každý den je pitomec. S lékama fakt opatrně a používat jen když jsou fakt nezbytné. (třeba vážný úraz, kde opravdu můžou zachránit život, rozhodně ne na každodení bolest hlavy hádejte z čeho)

289972

21.05.2013 00:49

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Žasnu

brasol 88.?.?.?

ad 1) budou se snažit udělat pro své blízké to, co si MYSLÍ, že je nejlepší, což bude ve většině případů chemotereapie a spol.

V ostatním imo máte pravdu, dodal bych jen, že každý máme v těle rakoviné buňky, se kterýma si ovšem za normálních okolností imunitní systém poradí.

290066

18.06.2013 20:44

Vzkaz policistovi číslo 317241

Standart? asi ne

brasol 88.?.?.?

Za celý život mě policajt samovolně kontroloval jen jednou, když chtěl vidět občanku tak jsem mu jí, poté co jsem si nechal ukázat jeho průkaz, ukázal, zeptal se co se stalo, dostal jsem normální odpoveď, řekl, že s tím bohužel nemůžu pomoci a hotovo. První a poslední kontrola za celý život.

Možná jsem měl "štěstí", ale nelíbí se mi, že článek to předhazuje jako něco naprosto běžného. Samozřejmě u policie také budou idioti, ale rozhodně si nemyslím, že v článku popsaná kontrola je standart.

291723

20.06.2013 21:20

Musíme platit daně? Já říkám ne!

Reálná výše daní

brasol 88.?.?.?

Krom toho, že článek nemá hlavu a patu nesmyslě uvádí, že lidé pracují "na sebe" vlastně jen 2 měsíce. Rád bych to uvedl na pravou míru:

Zaměstnanec s hrubou mzdou 25.000 Kč v ČR, nemá děti, nestuduje, je zdravý, nemá žádně stravenky apod. + daně mu dělá účtárna zaměstnavetele.

Superhrubá mzda 33.500 (=mzdový náklad zaměstnavatele)
Čistá mzda 19.295 (=co dorazí na účet) (57.6%)
dále je třeba započítat DPH, budu předpokládat, že bude cca 19% (=cca 16% zdanění z čisté mzdy) (zavisí na tom co kupuje), takže mu zbyde 19.295/1,19 = 16.214
dále něco zaplatí na spotřebních daních, zbude mu cca 15.500 (46.3%)

Z toho soudím, že většina pracující populace v ČR je celkově zdaněna cca 50-55%
(nejsou započteny všemozné poplatky typu rozhlasu, doktorů, ...)

291851

21.06.2013 06:25

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Reálná výše daní

brasol 88.?.?.?

ten můj vzoreček je správně - jedná se o 19 dílů z 119 (cca 16%) ne o 19%. DPH se počítá jako přídavek k celkové ceně - tzn. při DPH 50% by bylo zdanění 33,33% (50/150), při DPH 100% by výše daně byla přesně 50% (100/200)

291867

21.06.2013 06:52

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Opět Vít

brasol 88.?.?.?

s.r.o. a jiné formy jsou pro rozjeté podnikání mnohem výhodnější než být OSVČ.

Pokud budete třeba drobný truhlář - OSVČ a nezaplatíte daně dočkáte se velmi rychlého vysvětlení od exekutora. Jako truhlář - s.r.o. máte o něco víc možností.

Obecně daně se nejvíce vybírají od těch, kteří se nejméně brání...
zaměstnanci > OSVČ > malé SRO > velké firmy > nadnárodní zmrdi

miluju lidi, co vidí jen, že OSVČ si můžou něco odepsat -> neplatí daně [bliji]

291870

28.06.2013 19:31

Čína se má co ohánět

Politika jednoho dítěte v Číně

brasol 88.?.?.?

Politika jednoho dítěte nebude mít v Číně tak velký negativní efekt, protože bohatší rodiny si mohou v pohodě dovolit zaplatit pokutu za další dítě, což znamená přinejmenším plus pro průměrnou vzdělanost. Druhá věc je, že Čína nemá žádný extra štědrý důchodový systém, což opět snižuje devastační efekt politiky jednoho dítěte.

Ano negativní efekt to mít bude, ale imo zdaleka ne takový jako většina lidí předpokládá.

292385

Takže když si firma najme dva mladé obchodníky, kteří si navzájem prodají hodinky made in china za 5.000/kus a jinak nic neudělají - za což ovšem dostanou plat třeba 15.000 čistého budou všichni spokojení... Firma +10.000, mladí obchodníci oba +10.000 a stát se postaral o to, aby mladí získali tolik potřebnou praxi a snížil nezaměstnanost [chechtot]

293053

27.07.2013 11:02

České zdravotnictví

soukromé zdravotnictví

brasol 46.?.?.?

Zdravotnictví by mělo být čistě soukromé.

Pokud máte nějakou banalitu typu chřipky tak funguje dobře jak státní tak i soukromé, kde díky vysoké konkurenci budou normální ceny.
Pokud ovšem onemocníte nějak závažněji státní zdravotnictví se na vás vysere, protože to je zbytečně komplikované a je třeba šetřit náklady, naopak soukromé se na vás vysere jen pokud nemáte prachy.

Suma sumárum jste na tom líp - pokud nemáte ani kontakty ani prachy chcípnete tak jako tak. Pokud máte kontakty jste na tom dobře v obou případech a jediný rozdíl je v tom, když nemáte kontakty, ale máte alespoň prachy - ve státním zdravotnictví vám reálně hrozí, že chcípnete dřív, než stihnete vytáhnout peněženku.
To silně převažuje fakt, že soukromé zdravotnictví by mohlo u složitější případů fungovat čistě komerčně. (tj radši vemou desetinu pacientů za stonásobek ceny, protože se to vyplatí - za zdraví jsou lidé ochotni zaplatit hodně, takže se vyplatí pořádně osolit ceny tam, kde to jde)

Co se týče rozkrádání, tak tam jasně bude vést státní zdravotnictví, kde z cizího krev neteče. Takzvané "zdravotní pojištění" má s pojištěním málo společného - je to daň.

Jediné případy, kdy se vám vyplatí státní zdravotnictví mě napadají pouze "politicky sexy nemoci" typu fetování nebo situace, kdy nemáte žádné příjmy a zatáhnou to za vás ostatní.

293922

30.12.2013 11:07

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

Co je na tom divného nebo špatného?

brasol 46.?.?.?

Podle mě úplně normální - zkuste si představit ženu která by si v pravěku začala něco s lovcem s nevratně zničenou nohou anebo ve středověku ženu která by měla poměr s otrokem - obojí je skoro sebevražda. Tedy pokud by se o tom veřejnost dozvěděla... samozřejmě může spát a mít děti s jedním, které bude živit druhý.

Dále si uvědomte, že to, s kým chcete nebo nechcete chodit není přiliš racionální rozhodnutí, tady rozhodují vaše emoce, které mají biologický základ. A z biologického hlediska ani od toho pravěku neuplynulo mnoho, vůbec nemluvě o středověku.

Výsledek studie není nic nového, říká v podstatě jen, že ženy prostě nechtějí být oficiálně spojeny s nikým, kdo není dost dobrý "zabezpečovatel rodiny" - myšleno ve všech ohledech.

301575

30.12.2013 11:53

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: já ten postoj žen považuji za přirozený a správný

brasol 46.?.?.?

Sociální status je pro holky dost zásadní - přeci jen pomáhá zajistit přežití této i dalších generací. Podle toho co píšete má holka větší šanci, že se děti jejích dětí úspěšně zapojí do společnosti s bankéřem. Sorry ale ten bankéř dává větší šanci na to, že její vnuci budou mít vejšku nebo že budou společností uznáváni.

Vemte to prosím jako konstruktivní kritiku - vyměňte negativní předsudky vůči holkám za otevřenou mysl a vše půjde lépe.

301580

30.12.2013 13:49

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: já ten postoj žen považuji za přirozený a správný

brasol 46.?.?.?

Psal jsem o tom, co je pro ženy přitažlivé - to není jejich logická volba - to, že vás někdo přitahuje není vaše vědomé rozhodnutí.

Pochopte situaci a zařiďte se jak uznáte za vhodné. O tom zapojit se jako kolečko píšete pouze Vy [mrknutí jedním okem]

301591

30.12.2013 18:05

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Co je na tom divného nebo špatného?

brasol 46.?.?.?

Paní Jarmilo občas mám pocit, že prostě vidíte věci do určité hloubky (někdy v něčem i více než já), ale zásadně odmítáte, že by mohlo existovat ještě něco hlubšího, nějaká další vrstva.

Máte pravdu v tom, že muži a ženy se řídí teorií her, jejich způsoby jak dosahují cíle (pro jednoduchost úspěch dalších generací) jsou ovšem odlišné.

To, že by dívky pásly po ošklivých chromých starých boháčích jste si vycucala z prstu - to je v přímém rozporu s tím, co jsem napsal.
Holky pasou po mužích s obrovským potenciálem. (v praxi to znamená vlastnosti jako je odvaha, rozhodnost, optimismus, efektivita, sebejistota, intelekt a ambicióznost)

Existují univerzální principy - u ženy je významnější mládí/vzhled a u muže dovednosti/status či již zmíněný potenciál - není to tím, že by lidi byli povrchní, ale tím, že to jednoduše dává větší šanci na "úspěšné přežití" potomků. K tomu jsou pak ještě nějaké osobní preference, ale to je třeba 10-20% -> bez toho aniž byste měli vyřešeny ty univerzální věci nemáte šanci na kvalitního partnera.

K tomu aby se něco masově změnilo na biologicko-evoluční rovině potřebujete minimálně tisíc generací, proto si v klidu troufám tvrdit, že co platilo ve středověku platí v oblasti přitažlivosti dodnes. (samozřejmě s obměnamy typu, že když bylo málo jídla byly plné tvary u žen sexy, ale pricipy zůstávají)

301604

31.12.2013 10:08

Evropa bez budoucnosti

Definice pojmů

brasol 46.?.?.?

Pro lepší pochopení přidávám několik definic použitých výrazů s komentářem.

GDP (gross domestic product, HDP) = celková PENEŽNÍ hodnota statků A SLUŽEB vytvořená za období na území.
Tohleto pořád omílané číslo může díky zvýrazněným aspektům lítat lusknutím prstu o desítky procent!
Třeba se za pár let, až bude třeba další růst HDP dočkáme toho, že se tam budou započítávat i finanční deriváty [chechtot]

chudoba = tady máme hned desítky oficiálních definic, asi aby jsme se jí více báli. [chechtot] Stanovuje se nicméně zvláštním způsobem a to, že když máte méně než 60% mediánu příjmu. To znamená že když bude polovina lidí totálně v prdeli nikdo nebude chudý!
Takže třeba světová banka nekecá v tom, že bojuje proti chudobě [bliji]

produkce zboží = PENĚŽNÍ [chechtot] hodnota vytvořeného zboží. Možná se vyprodukuje o něco víc zboží ale víme jak se změnila životnost vyprodukovaného zboží za posledních pár let. V praxi si myslím, že "objem produkce krát životnost" se ve všech západních zemích snižuje a snižuje.

301628

31.12.2013 14:32

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Co je na tom divného nebo špatného?

brasol 46.?.?.?

Pokud žena již svého partnera milovala a on poté přišel o nohu máte pravdu, já jsem nicméně psal o tom, co způsobí, že se zamiluje - to je naprosto odlišná věc, která podobně jako dýchání, není ovlivněna vůlí či rozumem.

Mimochodem schopnost a ochota postarat se o blízké je přitažlivá také proto, že to zvyšuje šanci na přežití dalších generací, což je důvodem proč to lidé u partnera budou preferovat. Stejně tak mnoho dalších vlastností které se obyčejně nazývají morálkou.

To, že se ostatní postarali o zraněného už je samozřejmě také vlivem určité výchovy nebo "kulturních pravidel", ale to už se dostáváme daleko od tématu přitažlivosti.

S tím "alfa samcem" u lidí to není úplně jinak, co se týče připitomnělých manažerů tak ti se dostali do své funkce protože byli nejvhodnějšími kandidáty. Nejvhodnějšími nikoli nejschopnějšími! Ty lidi, co řídí "elitu" a nechtějí být vidět lze v pohodě označit za psychopaty, ale rozhodně je nemůžeme označit za hlupáky. Myslíte, že v pravěku se vůbec neintrikařilo?

301640

31.12.2013 14:38

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Co je na tom divného nebo špatného?

brasol 46.?.?.?

Singl otrok je výhodnější protože nemá oporu a pak už mu stačí nakukat, že potřebuje jen peníze a máte spokojeného otroka, což je idální stav.
Když se kouknete jen na současné časopisy, tak tam máte všude reklamy na auta, mobily, kosmetiku, liposukce a podobné, které přeci podle reklam potřebujete k tomu abyste byli úspěšní u opačného pohlaví [chechtot]
A vše samozřejmě stojí peníze ...

301641

17.02.2014 07:57

Rizika 2014

Banky nepotřebují krátkodobé financování

brasol 46.?.?.?

Pokud by bankám vyschly zdroje krátkodobého financování za méně než 1% tak je jednoduše nahradí tím, že si půjčí od centrální banky o něco větší částku za méně než 1%. Tohle banky moc řešit nemusí.

304876

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
412 730,77 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 109 691