Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Mareš

Nalezeno 125 příspěveků, 6 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.04.2010 13:04

Novodobá inkvizice?

RE: Nevhodný obsah

Mareš 84.?.?.?

Nebylo to spíš proto, že je umístěn na Zvědavci? Dolores a její Liga proti všem má dlouhé prstíky. [chechtot]

217875

22.12.2010 08:20

Pomáhat každému

Pomáhat

Mareš 67.?.?.?

Pomáhat by měl především našinec našinci. To je totiž počátek naší společnosti: že lidé stejného jazyka a stejné kultury spolupracovali za společným prospěchem. Kdo byl odjinud, mluvil jinak nebo nedejbůh i jinak vypadal, ten si musel důvěru a spolupráci nejprve zasloužit.

Naše evropská sociální síť byla založena na podporu místních potřebných. Každý někam patřil, každý měl někde domovské právo a obec měla povinnost se o něj postarat, byl-li nemohoucí. A v tomto systému bylo jen tolik prostředků, kolik do něj občané sami vložili. S podporou přistěhovalců se nikdy nepočítalo a je nutno tuto podporu co nejdříve zarazit, protože počet natažených rukou začíná převyšovat počet dostupných mincí.

Pomáhejme - ale jen těm svým, ideálně těm, které známe osobně. Ono je sice hezké poslat stovku "na Haiti" nebo "na Afriku" a odškrtnout si dobrý skutek v kolonce Modrého života... ale takový dobrý skutek je ve své podstatě prázdný, protože působí vně našich obzorů, vně našeho světa. Nedostavuje se žádný obecný kladný efekt pro naši společnost. Když koupím Angolanům kozu, dosáhnu jen toho, že Angolané budou mít kozu (a toho, že Člověk v plísni si připíše čárku za dalšího vola). Kdežto když pomůžu nějaké Martině z problémů, ona si bude moci dovolit dát své děti na školu a ty děti mi pak budou přispívat na důchod. Posílat Angolanům kozu zkrátka není racionální forma dobročinnosti, dokonce i za předpokladu, že ji skutečně budou mít na mléko a nikoliv na nedělní pečínku.

234679

06.01.2011 11:46

Zlehčování zboží

RE: Nemáme na výběr?

Mareš 217.?.?.?

Pamatuju, Vojto, pamatuju.

>Základní potraviny. Brambory ze socialistické Ovoce/Zeleniny
>se daly občas jíst. V lednu už byly obvykle namrzlé. V
>předem odvážených papírových pytlících se skrývalo dost
>shnilotin.

To se pochopitelně lišilo krám od krámu a záviselo to na solidnosti vedoucích. Já s kvalitou brambor nikdy problémy neměl. Kdo nebyl úplné pako, ten v lednu brambory nekupoval, protože už na podzim koupil pytel na uskladnění (to bylo ještě předtím, než novopečení majitelé domů ukradli nájemníkům sklepy).
Ostatně, i v dnešních předem navážených pytlících se skrývá dost shnilotin.

> Krom brambor se v lednu dala nakoupit v Zelenině snad
>jen cibule, kořenová zelenina a možná nějaká ta jablka. Nic
>víc. O tropickém ovoci jsme mohli dětem nanejvýš
>vyprávět.

Jablíčka, hrušky, to je ovoce, které naši předkové jedli v zimě. Protože to je ovoce, které se dá skladovat přes zimu a vydrží až do jara. Sezónní ovoce si moudrý hospodář celoročně zavařuje, aby ho měl v zimě k dispozici.
Ruku na srdce - kdo potřebuje banány, mandarinky a pomeranče z dovozu? Myslíte si, že babička Boženy Němcové nosila vnoučatům v kapsáři banány?

>Mléko a mléčné výrobky? Kravám se do krmiva plošně
>přidával streptomycin. Jinak trpěly mastitidou a dojily
>místo mléka krev a hnis. Před čs. mléčnými výrobky byli
>důrazně varováni západní turisté. Co udělá trvalé
>podávání streptomycinu v mléce dětem netřeba psát.

Mléko z krávy na streptomycinu se důsledně separovalo, protože mlékárny ho odmítaly převzít. Z takového mléka nebylo možno vyrobit kysané mléčné výrobky. A že ty kysané mléčné výrobky stály za to!
Rovnice "streptomycin nebo mastitida" opravdu neplatí, ani tehdy, ani dnes.

>Chléb a pečivo. Gumové rohlíky a jeden druh "pilinového"
>chleba. Ber nebo nech být. To byla většinou celá nabídka. O
>dnešní nabídce deseti druhů chleba či teplého pečiva se
>nám mohlo jen zdát.

Kdo se válel doma, měl rohlíky jen gumové, protože jiné na něj nezbyly. Standardní nabídka v naší lokální samoobsluze byla: 1) rohlík obyč nebo houska obyč, 2) houska sladká s mákem, 3) rohlík karlovarský (nebýval vždy, jen tak dvakrát do týdne), 4) chléb kmínový, 5) chléb moskevský kulatý.
Oblíbeným nešvarem prodavaček bylo vzít starý tuhý chleba a rozmačkat ho, aby působil dojmem měkkého a prodal se. Na takovou fintu jim ovšem skočil jen starý mládenec nebo děcko. [vyplazený jazyk]

Tehdejší chléb ovšem vydržel týden. Dnešní má trvanlivost do druhého dne, třetí den je obvykle plesnivý. Pekaři dnes chleba záměrně nedopékají, aby byl těžší a zdánlivě vláčnější, místo mouky přidávají strouhanku z vratků (tedy z neprodaného pečiva, které se dříve prodalo jako krmné) a s tou se do těsta dostávají zárodky plísní ještě dřív, než je chleba vůbec na pultech.

235639

06.01.2011 11:54

Zlehčování zboží

RE: Nemáme na výběr?

Mareš 217.?.?.?

>Maso uzeniny. Kvalitní jen "pod pultíkem". Proto tehdejší
>řezníci patřili k nejbohatším lidem. Kuřata s anaboliky. A
>že by byl výběr z více druhů párků? Jen v pohádce či v
>Esu. Pamatujete?

Opět totéž, jako u zeleniny: jak kdo, jak kde. Stávalo se, že člověk musel vzít s úzkoprofilovým masem (typicky hovězí svíčková) i nějaký ten potenciálně neprodejný artikl (například bůček). Nikdy se ale nestalo, že by si člověk koupil maso a ono se mu při pečení nebo vaření scvrklo na třetinu. Dokonce ani tehdejší řezníci si nedovolili injekčně napichovat do masa vodu, jako se to dělá dnes zcela systematicky!

U našeho řezníka byly párky vždy troje: klasické tenké, silné telecí (výborné!) a svlékací kuřecí. Rozhodně se nejednalo o Eso, ale o solidní zavedené řeznictví v okrajové části Prahy. Sója se do uzenin tehdy nepřidávala, protože upřímne řečeno, ona ta sója byla za devizy a vyšla na kilo pomalu dráž, než zadní hovězí.

>Co průmyslové zboží? Sehnat barevný televizor byl nadlidský
>výkon. A výběr? Ber ruský Rubín nebo nech být. Autodíly? V
>Mototechně jsme slyšeli do omrzení "nemáme". Botky z Barexu,
>košilky z Dederonu a tesilová kvádra. Prostě kvalita.

Přiznám se, že barevné televize a autodíly šly nějak mimo mne. Mívali jsme obyčejnou černobílou Teslu, na dovolenou s námi jezdila přenosná "Šileliska" s ultraplochou obrazovkou a superostrým obrazem, která uměla hrát i na autobaterii. Dosloužila loni po dlouhých třiceti letech, shořela v ní nějaká lampa.
Botky nebyly z Barexu, ale ze Svitu Zlín a z kůže. Košilky a kvádra jsem nikdy moc nenosil, ale to, co mám od poloviny sedmdesátých let doma ve skříni, je sice konfekce, ale rozhodně to není tesil... a bylo to tehdy relativně za hubičku. Dnes bych si takový oblek z jednoho platu nekoupil.

>Závěr? Samozřejmě i já nacházím v dnešním maloobchodě
>spoustu šuntů. Ovšem proti "zářné socialistické" minulosti
>mám obrovskou výhodu. Když se mě výrobce či prodejce
>pokusí napálit, jdu jednoduše jinam. Dnes už mám na výběr.

V "zářné socialistické minulosti" jsem měl ve vzdálenosti čtvrt hodiny pěší chůze od bydliště tři řezníky, dvě zelinářství, dvě samoobsluhy, jednu galanterii, dvě prodejny obuvi, dvě pošty a jednu prodejnu Včela.
Dnes si mohu vybrat mezi řetězcem, řetězcem a řetězcem - jen už nejsou čtvrt hodiny chůze, ale čtvrt hodiny jízdy autem. Že všechny šidí zboží ve výsledku úplně stejně, o tom není třeba mluvit. Raději bych měl na pultech tři kvalitní výrobky, než iluzi výběru z třiceti šuntů.

235640

18.01.2011 09:57

Malé vítězství rozumu

RE: druhá kategorie? :-) kéž by!

Mareš 217.?.?.?

Ne tak rychle, spousta velkých myslitelů a literátů byli kuřáci. Vonnegut, Einstein, Sartre, A.C.Doyle, Tolkien... Ani o jednom bych si nedovolil říct, že měli zakalenou auru. Někteří snad lehce zakalený rozum, ale auru rozhodně ne. [velký smích]

Nejradši mám ovšem kuřáky dýmek. Ta móda by se měla vrátit, protože dýmkový tabák se nedá šidit a kouření dýmky nelze uspěchat. Jak se jednou zapálí, musí se s ní sedět na zadku, dokud se nedokouří. [chechtot]

236295

22.02.2011 17:19

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

Mareš 217.?.?.?

Imigrant sem nepřišel, aby byl Čechem. Imigrant sem přišel proto, že tu z každé zdi čouhá elektrická zásuvka a vodovodní kohoutek, k nejbližšímu doktorovi to není dva dny jízdy na velbloudovi a měsíční sociální dávky odpovídají ročnímu platu u něj doma. Jinými slovy - imigrant sem přišel parazitovat na tom, co tady naši předkové vybudovali PRO NÁS. Každý ať si tento fakt přebere po svém a vyvodí z něj důsledky. [vyplazený jazyk]

238452

06.03.2011 17:44

Zvědavec má novou hlavičku

RE: Toho adjektiva je skoda...

Mareš 217.?.?.?

Naopak, zvědavost ty nahoře děsí nejvíc. Politickou nekorektnost už se jim podařilo zdiskreditovat, zesměšnit, vtisknout jí jakýsi komediální nádech: spolu s tzv. konspiračními teoriemi je terčem posměchu právě tak, jako byla ještě před deseti lety politická korektnost. Kdežto zvědavost, ta se zesměšňuje těžko. [velký smích]

238963

03.04.2011 03:24

Kupovat nejlevněji?

RE: Tak tohle

Mareš 217.?.?.?

V principu souhlas, jen prosím adresu výrobce té desetileté vrtačky. [velký smích] Poslední vrtačka, která mi vydržela desetiletí, byla z bolševického NAREXu, snad někdy ze semdesátých let.

Dnes je obvykle mezi levnou vrtačkou a drahou vrtačkou jediný rozdíl: cena na obalu. A samozřejmě ten obal...

240998

03.04.2011 23:26

Kupovat nejlevněji?

RE: Tak tohle

Mareš 217.?.?.?

Což tak prodávat sýry jako upomínkové předměty? Když dáte na krabičku varování "není určeno ke konzumaci," jste snad z obliga, ne? [smích]

241049

03.04.2011 23:32

Kupovat nejlevněji?

RE: Tak tohle

Mareš 217.?.?.?

Také mě čeká nákup vrtačky, tak také doufám, že kvalita nešla příliš dolů. O tu předchozí jsem bohužel přišel... možná znáte to rčení, "Co nechceš mít, to půjč." [chechtot]

Někteří prodejci už dnes nabízejí možnost přikoupit si prodlouženou záruku, dokonce i pojištění pro případ libovolného poškození výrobku (i vinou nesprávného zacházení). Možná by to stálo za pokus.

Tu je k vrtačkám hezká diskuse: http://www.kutime.cz/forum/montazni-prace/priklepo...

241050

15.05.2011 21:20

Recept na zdravou snídaní

RE: Co je zdravé?

Mareš 217.?.?.?

Ten bůček bych klidně vypražil nasucho, udělá škvarečky. A chce to tuplák piva, nejlépe černého. Na vejcích netrvám. [velký smích]

244139

15.05.2011 23:02

Recept na zdravou snídaní

RE: Co je zdravé?

Mareš 217.?.?.?

No tak pečený vcelku je pochopitelně nejlepší, zůstane šťavnatý. [smích] Ale když se pokrájí na kousky nebo na tenčí plátky, dá se i vypražit na pánvi. Nebo klidně i grilovat, když na to přijde.

244150

09.09.2011 00:53

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pan Neff je především Žid

Mareš 217.?.?.?

Pokud je Ondřej Neff Žid, pak jedině že by se dal ryze oportunisticky pokřtít... tedy pardon, požidit. Protože Neffové ani Stuchlíkové nikdy Židy nebyli, jsou to původní české rody. Je pravda, že Jan Neff (slavný obchodník, český vlastenec a praděd O.N.) s Židy čile obchodoval - ale konečně, s kým také jiným měl úspěšný český obchodník obchodovat, než právě s podnikavými a obchodně nadanými Židy. Nebude přece kupovat zboží od Němců. [mrknutí jedním okem]
Je zajisté možné podědit židovství po matce, ale to bych v případě O.N. rovněž vyloučil. Vlasta Petrovičová (matka O.N.) zní sice podezřele chazarsky, ale je to pouze pseudonym, vlastním jménem byla Horáková a za války pracovala jako skriptka na Barrandově.

Nebuďme zbytečně paranoidní. Na to, aby byl člověk užitečný židovským zájmům, nemusí být nutně Žid, stačí k tomu dostatečně pružná páteř a dostatečně volné morální mantinely. [velký smích] [vyplazený jazyk]

252816

09.09.2011 11:38

Za koho kope Ondřej Neff?

RE: Pan Neff je především Žid

Mareš 217.?.?.?

"Židovský původ" je široký pojem, a "mít židovský původ" neznamená totéž, co "být Žid". Já mám taky z jedné strany rodiny vzdáleně židovský původ (ve smyslu genetickém), a troufám si tvrdit, že takových je nás tu víc. Ale Židy ani židy to z nás nedělá. Doufám. I když kdo ví - já někdy mívám takovou chuť na šoulet, že bych z toho vraždil křesťanské panny. [velký smích]

252857

10.06.2012 10:58

Exekutor na steroidech

RE: Chtěli jste demokracii?

Mareš 212.?.?.?

Chtěli demokracii, ale (vy)volená (j)elita jim místo ní podstrčila kapitalismus - a už dvacet let jim lživě tvrdí, že je to jedno a totéž. [velký smích]

Jinak, rozdíl mezi "demokracií" a "reálnou demokracií" je přibližně takový, jako rozdíl mezi "masem" a "sojovým masem".

270448

18.07.2012 01:01

Obrana hrdosti normálních lidí je nutná!

RE: Semin

Mareš 212.?.?.?

Mluvíme-li o "potřebě vykřikovat do éteru", musíme konstatovat, že utkvělá potřeba deklarovat vlastní domnělou normálnost je vlastní zejména homosexuálům. Jdou dokonce tak daleko, že si na své odpůrce vymysleli nadávku skrytou za klinickou definici, "homofob".

Kdyby měli homáči rovnou páteř a uměli si za svou úchylkou stát jako každý slušný úchyl, nikdo by si jich mezi ostatními úchyly ani nevšimnul. Ale oni ne, oni musí mávat duhovými vlaječkami a vyřvávat, že jsou jediní normální. Ano, přesně v duchu hesla "všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo." [velký smích]

Já jsem homáčům odedávna fandil, čistě z úchylovské solidarity, stejně jako spousta dalších úchylů. A oni se teď od nás budou distancovat a tvářit se, že jsou něco víc, že se jich škatulka "sexuální deviace" najednou netýká? Aby vás LGV sežrala, pokrytci. [vyplazený jazyk]

272148

18.07.2012 01:29

Obrana hrdosti normálních lidí je nutná!

RE: Čím to, že odpůrci tohoto festivalu

Mareš 212.?.?.?

Historie není podstatná, protože bez ohledu na historii toho kterého "lidskoprávního" hnutí se opakuje stále týž vzorec: menšiny jsou tím drzejší, čím více se jim povoluje. Dokud byli homosexuálové vytlačováni na okraj společnosti, zavíráni či "léčeni", žádného z nich nenapadlo ani ceknout po nějakém registrovaném partnerství, pochodech hrdosti nebo adopcích - docela by se bývali spokojili s tím, kdyby je státní moc nechala na pokoji.

Srovnejme to s dneškem - stát jim podstrojuje zleva zprava, a oni? Zrovna před pár týdny jsem někde četl článek, kde se rozčilovali, že je jim upíráno PRÁVO DAROVAT KREV. Nekecám, oni opravdu prezentují nemožnost darovat krev (z důvodu vyšší míry promiskuity a rizikových sexuálních praktik v homokomunitě) jako újmu na svých právech. Na tom je nádherně vidno, že už prostě ve své rozežranosti nevědí co roupama. Mají z nás vyloženě srandu, cvičí s námi jak s opicí na gumě, a my jim to žereme i s navijákem.
Prozatím. [vyplazený jazyk]

272150

09.08.2012 10:53

Nejste-li na Facebooku, znamená to, že jste psychopat?

RE: Tak jsem asi psychopat

Mareš 212.?.?.?

Hm. Nutnost kontrolovat Facebook. Nutnost kontrolovat Google+. Nutnost kontrolovat e-mail. Nutnost mít zapnutý mobil. Iluze "svobody komunikovat" je vykoupená tím, že jsme vždy a všude na dosah a podřizujeme svůj denní režim tomu, abychom byli "online". Vám to připadá jako svoboda? Mně to připadá jako okovy, i když potažené plyšem.

Synonymem pravé svobody pro mě je nebýt k zastižení. Jak mně se stýská po dobách, kdy telefon byl jen na poště a když chtěl někdo někomu zavolat, musel mu napřed poslat telegram, že mu bude volat. [chechtot]

V intencích tohoto článku jsem zřejmě ukázkový psychopat. Na sociální sítě jsem přestal chodit už v dobách, kdy se jim ještě říkalo diskusní servery. Zhruba od té samé doby jsem přestal používat i e-mail. Díky spammerům, protože mě přestalo bavit hledat mezi stovkou reklamních zpráv nějaké smysluplné dopisy. Tak jsem začal vybírat poštu jednou za čtrnáct dní, pak jednou měsíčně, pak jednou za čtvrt roku... a pak jsem ji přestal vybírat úplně, a už zhruba devátým rokem mi vůbec nechybí. Na registrace si zakládám jednorázové schránky, nebo se raději neregistruju vůbec, protože v převážné většině případů to nestojí za úsilí. FBI čekám každým dnem (ale já jim neotevřu, protože zvonek u dveří ignoruju, pokud se návštěva neohlásí předem [velký smích])...

273190

19.08.2012 16:57

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Mareš 212.?.?.?

>...asi neumíte a tak jim vlastně dáváte záminku nějak se
>zviditelnit a ukázat, že jsou také lidé.

Chovají se jako zvířata, aby nám dokázali, že jsou také lidé? Nezlobte se, ale to mi nějak nedává smysl. Jak doufají dosáhnout vyšší míry tolerance ze strany majority, když se chovají rok od roku nepřijatelněji?

273534

20.08.2012 21:03

Nová totalita šmírovací technologie

RE: :)

Mareš 212.?.?.?

Ve filmu to překládali jako "menšinová zpráva", název filmu se v češtině (pro dnešní dobu příznačně) nepřekládal vůbec. [velký smích]

Obecně to znamená například to, když jeden z členů výboru či stranického klubu hlasuje jinak než ostatní. Stanovisko menšiny, prostě.

273610

07.10.2012 12:28

Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

RE: žaloba

Mareš 212.?.?.?

Více na toto i podobná témata: Záviš Kalandra - České pohanství, svazek II. Vřele doporučuji, je to fantastické čtení. [cool]

276685

07.10.2012 12:31

Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

RE: Oko za oko, zub za zub

Mareš 212.?.?.?

Jako že by se z kardinála Duky vyrobil termizovaný sýr Duko? [velký smích] Ale oni jsou schopní ho obratem svatořečit, to bychom si moc nepomohli... [chechtot]

276686

19.10.2012 21:01

Kup si maso u českého řezníka!

RE: Krmí

Mareš 212.?.?.?

Nemluvě o tom, že do salámu a buřtů se pochopitelně ani náhodou nemele libová kýta nebo plec za 150 Kč / kilo, nýbrž výrazně levnější nevzhledné - tedy vcelku neprodejné - kusy. Kalkulovat se stopadesáti korunami je hloupost. [smích]

277511

29.10.2012 17:46

Řecko není chudé

Tak schválně...

Mareš 212.?.?.?

...kdypak vypukne v Řecku nějaká ta "barvitá" revoluce? [chechtot] Jak tak sleduju všechno to mediální rytí do Zlatého úsvitu, skoro to vypadá, jako by si někdo připravoval záminku pro "humanitární zásah". My nic, my jdeme jen sesadit ty odporné nácky, co odmítají ve vlastní zemi poskytnout lebensraum počestné a pilně pracující africké menšině, že ano.

V Řecku by se krásně kradlo, žejo, Madlo? [velký smích]

278081

06.11.2012 13:00

Balkanizace Evropy

RE: Redakční poznámka

Mareš 212.?.?.?

Jako jazykozpytec-samouk mohu jen nadhodit: odkud myslíte, že se v češtině vzalo slovo "flám", potažmo "flamendr"? [chechtot] Ano, správně, odtamtud - podobně, jako se z irského klanu Houlihanových stali chuligáni, nebo z Johana Grasela grázl. Nejde tedy o češtinský nesmysl, pouze o těžce archaický tvar.

Že ale museli ti vlámští turisté tenkrát dělat v Praze pořádný bordel, co? [velký smích]

278513

07.12.2012 11:58

Post-imperiální Pax Americana

RE: Situace kolem Chazarského pseudostátu se ještě dále zhorší

Mareš 212.?.?.?

Oni ti Chazaři nejsou o moc bělejší než průměrný Semita (libovolného vyznání). Příčina bělosti ruských a obecně evropských Židů je daleko prozaičtější: židovství se předává po mateřské linii. Pak už jen stačí, aby si člověk přivezl z výbojů pár okatých Hebrejek a nechal jim volnou ruku při výchově dětí - a hned je zaděláno na "kukačky", nikdo ani nemusí nikam konvertovat.

Kde myslíte, že se mezi Židy vzali dvoumetroví blonďatí svalovci jako vypadlí z obálky časopisu Árijec? To by ani chazarská DNA neošéfovala. [vyplazený jazyk]

280194

19.12.2012 20:57

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Co se starýma knihama?

Mareš 212.?.?.?

No a proč myslíte, že je v posledních letech tak vydatný tlak na elektronické knihy? Ty nevhodné prostě v elektronické formě nevyjdou (pokud si je nedigitalizujeme sami, s čímž vřele doporučuju začít). A pokud vyjdou, pak budou v upravené formě (jako třeba Honzíkova cesta, odkud zmizelo tolik oblíbené, ba milované "družstevní vajíčko").

280827

19.12.2012 21:57

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Pohádka

Mareš 212.?.?.?

Co se týče přesunování výroby do chudších zemí, vidím to ryze pragmaticky: má-li být hladov Čech nebo Číňan, pak ať je hladov Číňan. Ze spokojeného nasyceného Číňana nemám pražádný prospěch, zatímco spokojený nasycený Čech zvyšuje celkovou kvalitu života v mojí zemi. A naopak, hladový Čech v krajním případě půjde a zakroutí mi krkem pro pár korun, kdežto hladový Čínan je příliš daleko, nedosáhne.

A co se týče dovozu polotovarů nebo hotových výrobků z levnějších zemí, inu, i to je poměrně prostě řešitelné, dokonce i bez cla: všechny výrobky budou ke vstupu na trh potřebovat schválení. Kdo v rámci schvalování neprokáže, že celý výrobní řetězec nebo jeho relevantní část se nachází na našem území, tomu nebudou jeho výrobky schváleny do prodeje a na trh se vůbec nedostanou. Kdo nechce vyrábět v místě, ten tam nebude ani prodávat. A kdo se toto opatření pokusí obejít pokoutnými dovozy, ten dostane na fabriku národní správu. [velký smích]

Ona svoboda je moc hezká věc, ale v žádném případě se nesmí připustit, aby v rámci uplatňování svobody jednoho docházelo k újmě někoho jiného. Což se vývozem pracovních míst pohříchu děje a je třeba tomu zatnout tipec. Dokonce i za cenu toho, že vývozci pracovních míst přijdou o svobodu vyvážet pracovní místa.

280830

19.12.2012 22:02

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Fiktivní svět pseudožen

Mareš 212.?.?.?

No ony holky ze začátku dělaly chvályhodnou činnost. Na volebním právu, na právu na práci nebo na nošení kalhot není veskrze nic špatného. Jenomže dopadly úplně stejně jako všichni ostatní aktivisté: všechno podstatné se jim už podařilo prosadit, tak se začaly nudit a vymýšlet si pííípoviny. [oči v sloup]

Zlepšení v dohledné době očekávat nemůžeme. On se nám totiž mezitím z aktivismu stal náramně výnosný kšeft. Dnes se člověk aktivismem na plný úvazek bez problémů uživí. Dokonce máme i už ryze aktivistické univerzitní obory. [bliji]

280831

20.12.2012 01:34

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Pohádka

Mareš 212.?.?.?

> Kdo chce někde zbudovat továrnu, pak na to má jistě pádné ekonomické důvody!

Jistě. A pokud mu to my (prostřednictvím státu) znemožníme, pak k tomu zajisté také máme pádné ekonomické důvody. Já si samozřejmě uvědomuju, že "vždy vydělává jeden na druhém", ale rozhodně není v našem zájmu, abychom to aplikovali i v globálním měřítku. Protože to, kam takový nesmysl vede, vidíme dnes po celém západním světě. Dokud "vydělává jeden na druhém" v rámci jedné země, mají z toho prospěch všichni obyvatelé té země. Jakmile začne vydělávat obyvatelstvo jedné země na obyvatelstvu druhé země, přestává v té druhé zemi být k žití.

> A je to hlavně jeho SVOBODA, že se tak může
> rozhodnout a může to zrealizovat

Ale ať se klidně rozhodne vyrábět v Číně, to je jeho svoboda. Ale pak bude muset v Číně taky prodávat, protože sem nedoveze ani šroubek, protože to je zase naše svoboda. Nikdo nikomu nic nezakazuje, my pouze využijeme svého práva diktovat si ve své zemi své podmínky. Naše země, naše pravidla.

> Za těchto podmínek nebude žádný koncern v ČR investovat,
> nikdo zde nevyrobí ani šroubek, s důsledkem, že Češi budou
> bez práce a stejně si nemohou ze zahraničí nic koupit.

Donedávna se prakticky všechno na západě vyrábělo v místě, a dováželo se jen to, co nebylo možné vyrobit nebo vypěstovat lokálně. Nikdo neměl auta z Indie a oblečení z Číny. Tak proč by Češi měli být bez práce? Umíme vyrobit báječné sklo, slušná auta, dobré potraviny, solidní oblečení. Dělali jsme vlastní jízdní kola, dokonce vlastní letadla. Žili jsme z vlastní výroby bezmála tisíc let, můžeme zas. A že to bude dražší než od Číňanů? Pochopitelně. Ale s tím už si poradí ten tolik opěvovaný trh, který vyřeší vše. [mrknutí jedním okem]

280858

20.12.2012 01:43

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Fiktivní svět pseudožen

Mareš 212.?.?.?

Takže všechny ty ženy, které se dnes prohlašují feministkami a nadšeně hlásají genderovou pavědu, jsou ve skutečnosti antifeministkami? Jsou to takříkajíc "sebenenávistné ženy"? Mně nepřipadá, že třeba taková Eva Hauserová to svoje přesvědčení hraje a že je ve skutečnosti něčím žoldu... tomu, co hlásá, evidentně věří. Ošklivá přitom taky není. Tak nevím.

Co se týče té absolutní moci: tu pochopitelně mají odjakživa ženy (a to nejen ženy mocných mužů). Ženy kolektivně vládnou světu a točí kolem dějin. A dělají všechno pro to, aby na to chlapi nepřišli. [velký smích]

280859

21.12.2012 11:46

Pozitivní revoluce Karla Janečka

RE: Konspirace? Konspirace!

Mareš 212.?.?.?

Tady nejde o politické postoje. Když Janeček senior dělal kariéru za komunistů, měl Janeček junior nutně lepší startovní pozici než všichni ti, jejichž tátové kariéru za komunistů nedělali.
Takový předlistopadový kariérista býval finančně velmi dobře situován a současně měl styky s "novou elitou", která se tu během Klausova Velkého zhasnutí utvořila z řad veksláků a pinglů.

Potřebujeme zákon o nepromlčitelnosti zločinů devadesátých let. Potřebujeme povinnost doložit původ majetku, s nímž dnešní multimilionáři a miliardáři tenkrát před lety začínali. Pokud si někdo těsně po roce 1989 nakoupil fabriky či pozemky za miliony, určitě to nebylo z legálních úspor. [chechtot]

280960

01.01.2013 04:18

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

Mareš 212.?.?.?

Vidíte - bavíte se tady o slovní zásobě, ale přitom tu bez jakýchkoliv zábran užíváte nesmyslnou a nečeskou vazbu "to je o tom". A zřejmě to ani nevnímáte.

Zkuste si toho schválně všímat, dělat si čárky, kdykoliv na tuhle vazbu někde narazíte. Je až strašidelné, jak se tento odporný slovní parazit v našem jazyce rozšířil. Přitom je to dutá a prázdná slovní vycpávka, která škodí srozumitelnosti textu a vnáší do něj zbytečnou nejednoznačnost. "Ono je to" o penězích, "ono je to" o inteligenci, "ono je to" o domýšlení si... jaké "ONO", jaké "TO"? Kde jste tam vzali jaké zatracené "ONO" a "TO", když o žádném "ONU" a "TU" nebyla řeč?

Příklad: když se řekne (jak zaznělo výše) "Inteligence je i o tom, domyslet si smysl při překlepech či občasných chybách", může to znamenat cokoliv z následujících možností: a) domýšlet si je projevem inteligence, b) inteligence je projevem domýšlení si, c) domýšlení si je předpokladem inteligence, d) inteligence je předpokladem domýšlení si, e) mezi inteligencí a domýšlením si existuje nějaká blíže nespecifikovaná souvislost, jejíž příčinná návaznost nám není známa. Jinými slovy, autor chtěl říct, že inteligence a domýšlení spolu souvisí, ale byl příliš líný na to, aby čtenáři tlumočil tu příčinnou vazbu (JAK spolu souvisí). Výsledkem je plk bez významu. [vyplazený jazyk]

A představte si, ono se to dostalo už i do knih. Ano, do skutečných, tištěných papírových knih, za které člověk dává peníze v krámě. Zrovna před chvílí jsem četl naprosto úžasný citát (parafrázuji): "To není o tom, že bych se toho bál. Je to o tom, že tomu zkrátka nevěřím." A tohle prosím prošlo přes odpovědného redaktora do tisku a všichni zúčastnění za to dostali zaplaceno. A já motokokot si to čtu, protože jsem to dostal pod stromeček. Jdu ven blejt... [velký smích]

281273

02.01.2013 13:07

Bude hůř než za Husáka. Proč?

"Za bolševika"

Mareš 212.?.?.?

> „Za bolševika“ se lidé naučili, že jim stát nedokáže
> poskytnout nic jiného než ránu obuškem...

"Za bolševika" stát poskytoval direktivní rámec, díky kterému se řadový občan nemusel starat o své každodenní přežití a měl spoustu času na vytváření "nestandardních vztahových sítí" k zajištění nadstandardu. Ono se člověku hned lépe žije, když se probouzí a chodí spát s jistotou, že 1) výplata bude (a dvakrát měsíčně, prosím pěkně - záloha a dobírka) a 2) že za ni bude k mání slušné jídlo za 3) plus mínus stále stejnou cenu, a 4) že v krámě na rohu, kam chodí už dvacet let pro rohlíky a mlíko, nenalezne od pondělka třeba sex shop, a že 5) nic z toho se nezmění ani za pár let, až si bude užívat "zbytek mládí" v zasloužené a garantované penzi.

Tohle všechno naší společnosti ohromně chybí. Nám už stát garantuje opravdu jen tu ránu obuškem, když si na něj moc otevřeme hubu. [velký smích]

> Znovu a znovu jsme svědky neschopnosti, korupce a toho,
> že výsledkem státních programů jsou jen ještě horší problémy.

Protože cílem státních programů není vyřešit problémy. Cílem státních programů je vygenerovat "problém", navrhnout jeho řešení (ideálně v dlouhodobém horizontu, aby se mezitím zapomnělo, co se vlastně mělo vyřešit), vyinkasovat na toto řešení peníze a tyto peníze rozkrást, aniž se cokoliv vyřešilo. Typickým příkladem je romabyznys: neskutečné peníze jsou každý rok vynakládány na to, aby Cikáni měli školu, práci a slušný život, přesto se to na vzdělanosti, zaměstnanosti, životní úrovni a míře kriminality Cikánů žádným způsobem neprojevuje, protože peníze jsou dílem rozkradeny, dílem vyhozeny na nefunkční projekty (a pak rozkradeny). Papírově sice stoupl počet Cikánů s vysokoškolským vzděláním, jedná se ale převážně o absolventy "cikánského VUMLu" neboli katedry romistiky, pro které žádný normální zaměstnavatel nemá smysluplné využití, takže dotyční se uplatní jedině v romabyznysu.

> Není nic špatného na tom, že si vydělají. Výstavné domy
> s bazény v luxusních čtvrtích k celebritám patří.

To je prosím pěkně omyl. Po uplynulá dvě tisíciletí byl "umělec" (zvaný lidově též šmíra) na nejnižších příčkách společenského žebříčku. Že by si diktoval honoráře, neřku-li stavěl výstavné domy s bazény v luxusních čtvrtích, k tomu došlo až někdy v polovině dvacátých let 20. století v Hollywoodu, když se tamnější šmíra zabejčila a začala vyžadovat větší podíl na zisku z filmů. Do té doby historie podobné nesmysly neznala a umělci žili buď 1) z dotací mecenášů, 2) z žebroty, nebo 3) z příjmů řádného zaměstnání. Není nejmenší důvod, proč bychom se k tomuto modelu nemohli vrátit. Umění jenom prospěje, když se do něj lidé budou pouštět z nadšení, nikoliv pro vyhlídku doživotních bezpracných příjmů z tan...

Automaticky kráceno

281378

03.01.2013 13:31

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

Je jak Saruman z posledního dílu Pána prstenů

Mareš 212.?.?.?

"...ještě nadělat trochu škody, takovým ubožáckým, zlomyslným způsobem."

Tak přesně tenhle citát se mi vybavil, když jsem se poprvé doslechl o amnestii. [vyplazený jazyk]

281470

10.01.2013 16:55

A vy jste náčelník Papuánců?

RE: jsme špička světa...

Mareš 212.?.?.?

Franz jako důkaz nerasismu nezabere. On se s tím (narozdíl od Babráka Obavy) nenarodil, on si to namaloval sám. [velký smích]

282007

13.01.2013 13:52

Volební divadlo – první kolo

RE: ...

Mareš 212.?.?.?

Poslechnou, Mordechaj, a maj voni opravdu stoprocentní jistotu, že tam v sobotu v jednu v noci někdo nenaběhnul a nevyměnil jim obsah urny? [vyplazený jazyk]

282185

24.01.2013 14:04

Více k pláči, nežli k smíchu

RE: Nálepkovani?

Mareš 212.?.?.?

Tím seznamem jste si odpověděl sám, Rudolfe: samí významní lidé, ani jeden druhořadý dramatik z pivovaru. [chechtot]

283357

25.01.2013 19:04

Návrat majora Zemana

RE: cikánskými a podobnými, vysokou porodností vyznačujícími se druhy

Mareš 212.?.?.?

A já si dovoluji upozornit, že tady nejde o rasu, ale o kulturu. Žije-li někdo po cikánském způsobu, je úplně jedno, jestli má krev germánskou, árijskou, židovskou nebo papuánskou. Směrodatné je, že svými "kulturními svébytnostmi" obtěžuje ostatní obyvatelstvo.

Všimněte si schválně, že lidem nejméně vadí ty kultury, které si "nevyskakují" a snadno se adaptují. Má-li dnes někdo odpor k lidem tmavé pleti, je to dáno tím, že velká část lidí tmavé pleti má kulturní sklon k hlasitým zvukovým projevům, drobné majetkové kriminalitě a neopodstatněné aroganci. Ale za to nemůže jejich kůže, za to může jejich kultura. Kůže je jenom pomocný visuální identifikátor k určení příslušníků nežádoucí kultury.

Kdyby se mezi lidmi tmavé pleti začali ve větší míře vyskytovat geniální matematici, skvělí lékaři nebo šikovní řemeslníci, přestal by tento identifikátor fungovat a lidé by jej přestali brát v úvahu (což se v ČR stalo např. u Vietnamců). Jinými slovy, pokud Cikán nechce být považován za Cikána, nezbyde mu, než aby se přestal chovat jako Cikán a začal se chovat jako... no třeba jako Vietnamec: dvanáct hodin denně v práci, šest ve škole, zbytek v posteli. [vyplazený jazyk]

283482

26.01.2013 22:53

Tak tedy Zeman

RE: Ja to vidim jinak

Mareš 212.?.?.?

No právě! KS je také korupčník, ale mládež to neví, protože v době, kdy KS korumpoval, oni ještě ani nebyli na světě, nanejvýš si ještě hráli v uhláku na havíře a říkali krávě "bů." V dějepisu jim pochopitelně o Schwarzenbergových podivných restitucích nic smysluplného neřeknou (dějiny čehokoliv po listopadu 1989 se na mnoha školách preventivně ani neučí, podobně, jako se za bolševika taktně mlčelo o dějinách po roce 1948). A tak tady máme najednou moudrého a čestného knížete z pohádky.

Á propos, pohádky: kdyby dnešní mladí vyrůstali na Rumcajsovi jako my před třiceti, čtyřiceti lety, věděli by, že kníže je cizácká svoloč a není mu co věřit. [mrknutí jedním okem]

283609

26.01.2013 23:00

Tak tedy Zeman

RE: Vyhrána bitva o Temelín (doufejme) - a o četné portraity Katky Zemanové (potvrzeno)

Mareš 212.?.?.?

Volba mezi Izraelem a islámem je v podstatě stejná, jako volba mezi Zemanem a Schwarzenbergem: nemám rád ani jedno, z obojího mám srandu (a dílem i obavy), ale pokud si musím mermomocí vybrat, pak si holt jedno vyberu, protože to druhé je o kousek víc nepřijatelné.

Pochopitelně bych nejradši, kdyby se navzájem utloukli, ale to není reálné. [chechtot]

283618

26.01.2013 23:06

Tak tedy Zeman

RE: Pražácí zůstali samy...

Mareš 212.?.?.?

Ještě Brněnsko, Plzeňsko, Liberecko a Českobudějovicko. Na tom je krásně vidět, kam se koncentrují "zbohatlíci" a kulturní fronta. Jsou to samá místa příjemná k žití, plná kultury a umění... rozhazovačných korupčníků na radnicích. [vyplazený jazyk]

283620

26.01.2013 23:14

Tak tedy Zeman

RE: Alen

Mareš 212.?.?.?

Kuk na strejdu (gůgla): http://www.zvedavec.org/zvedavec/2007/04/2009-odst... [velký smích]

Ano, pan Čulík je co do politických názorů místy opravdu zoufalec - patrně se na něm podepsalo to, že jako univerzitní profesor humanitního oboru žije (žil?) z multikulturních peněz - ale od ostatních autorů se tam dá dočíst ledasco zajímavého.

283622

27.01.2013 00:58

Tak tedy Zeman

RE: další konspirace která vám nevyšla

Mareš 212.?.?.?

Když nekoupí, tak nekoupí. Není nutné každého jen koupit, jsou i jiné přesvědčovací metody. Někomu stačí k prozření třeba pár kuliček z airsoftové pistole přímo před zraky ochranky. Jiný možná nebude potřebovat ani tu airsoftovou pistoli - stačí mu říct jedinou větu, pronesenou mezi řečí tím správným tónem hlasu. Například tuto: "Máte moc hezkou dceru, pane prezidente."

Ale z toho prosím nic nevyvozujte, to já jen tak pro formu, abychom se zbytečně netěšili na neprodejného prezidenta. [vyplazený jazyk]

283657

27.01.2013 10:12

Tak tedy Zeman

RE: další konspirace která vám nevyšla

Mareš 212.?.?.?

Ale ne, to v žádném případě netvrdím.
Já jen konstatuju, že bezprostředně po chrastavském útoku Klaus podepsal církevní restituce, přestože k tomu neměl žádný objektivní důvod. [mrknutí jedním okem]

283690

11.02.2013 01:10

Vrtěti psem 2. díl

Ještě k tomu plackování

Mareš 212.?.?.?

V jedné diskusi jsem potkal toto:
Vložený obrázek
(http://i50.tinypic.com/29394j6.png)
Potěšilo. [velký smích]

284602

12.02.2013 03:13

Co s cikány?

Osady

Mareš 212.?.?.?

Nejsou cikánské osady teoreticky také takovým kibucem? Kam to vede, o tom se mohou všichni přesvědčit na východním Slovensku. Problém není v tom, že by tito lidé neuměli spolupracovat za společným cílem a žít v uzavřené komunitě... problém je někde úplně jinde a projevuje se tím, že se v dvacetikilometrovém kruhu kolem takové komunity začnou každou noc ztrácet slepice, králíci a posléze i psi, v dalším sledu pak jízdní kola a autorádia.

Teorie je to sympatická, ale aby byla realizovatelná a přínosná, musely by takové kibucy být oplocené a hlídané. A to jsme zase tam, kde jsme byli někdy v roce 1942, akorát že tenkrát se tomu říkalo "tábory pro osoby práce se štítící". Ne že bychom tam nemířili tak jako tak, ale proč to urychlovat, že. [mrknutí jedním okem]

284679

15.02.2013 10:55

Jiná genocida

Vyřešit by se to dalo...

Mareš 212.?.?.?

...ale pravičáky by z toho asi trefil šlak: nábor zaměstnanců by probíhal výhradně přes nezávislou komisi, která by od zaměstnavatele dostala bianko podepsanou pracovní smlouvu a zpátky by mu poslala nezávisle vybraného zaměstnance odpovídajícího zaměstnavatelovým požadavkům - přičemž na věk, pohlaví a podobné potenciálně diskriminační faktory by nebyl brán zřetel. Korupce ze strany zaměstnavatelů by byla vyloučena automatizací (zaměstnanci úřadu by jen anonymně testovali a hodnotili kvalifikaci klienta, ale nevěděli by, ke komu půjde). Zneužívání výpovědí ve zkušební lhůtě by bylo ošetřeno tím, že systém by na takto uprázdněná místa přiděloval méně způsobilé (a starší) kandidáty, než byli ti dosavadní - takže každý zaměstnavatel by si raději podržel to, co by dostal napoprvé.

Jako bonus by odpadla i oblíbená taktika, kdy zaměstnavatelé pro výkon nekvalifikovaných profesí typu "uklízečka, vrátný, svačinářka, nosič vody" vyžadují minimálně vyučení s maturitou, aby nemuseli přijímat "etniky". [velký smích]

284917

18.02.2013 14:41

Přední genetik: Lidská inteligence zvolna upadá

RE: Výzkumníci opomněli další hrozby!

Mareš 212.?.?.?

S těmi černochy bych snad i souhlasil, protože tam je to dáno dědičností (zatímco naši prapředci vyrazili dobývat svět, jejich prapředci dál seděli v Africe pod stromem a čekali, co jim spadne). Ale indiáni jsou taky "žlutá rasa", což je patrné především na severoamerickém kontinentě. Třeba Navajové: http://navajo-arts.com/navajo-pictures/navajo-pict.... Ti by klidně mohli jezdit s Čingischánem. [mrknutí jedním okem]

285099

18.03.2013 16:41

Superstár

RE: Současná hudba

Mareš 212.?.?.?

Mimochodem - všimněte si, s jakou nenuceností a samozřejmostí jsme přijali do češtiny nečeský obrat "...je to (především/hlavně/zejména) o...", případně "...není to o tom, že..." [mrknutí jedním okem] Nejen kultura, ale i náš jazyk se vyprazdňuje a postupně pozbývá vyjadřovacích prostředků.

Podívejme se na tu větu: "Můj názor je ten, že je to především o zájmu lidí, kteří hudbu poslouchají." Co je to? A jaký je příčinný vztah mezi tím a zájmem lidí, kteří hudbu poslouchají? Je-li v češtině používána spojka o, pak zpravidla ve významu "něco vypovídá o něčem": Babička vyprávěla o Červené karkulce. Film byl o kovbojích a indiánech. To bylo o zájmu lidí, kteří hudbu poslouchají. Co nám tedy to říká o zájmu lidí, kteří hudbu poslouchají? Dohromady nic, že? To to i to o je tam úplně zbytečné. Celé je to floskule, tedy vyprázdněný obrat, který zkušenému mluvčímu umožňuje mnoho namluvit, ale současně nic neříci.

Přitom by se to dalo říct tak srozumitelně a prostě: "Myslím si, že na vině je především nezájem posluchačů." A s tím lze do jisté míry souhlasit, ovšem nikoliv bezvýhradně. Už jsem párkrát byl svědkem toho, jak hopper či skejťák poprvé v životě slyšel zpívat Přenosilovou, potažmo Čeřovskou, a měl z toho šok srovnatelný s druhým příchodem Ježíše. [smích]

Taky je potřeba mít na paměti, že sluchové ústrojí člověka se s věkem vyvíjí. Např. některé vyšší tóny, které dospělí "neslyší", jsou mladým uším nepříjemné. Mládež naopak lépe snáší (ba vyžaduje) dunivé basy, pro dospělé uši obtěžující. "Evoluční výhoda" popu je v tom, že si jede po střední lince a nevybočuje ani do výšek, ani do hloubek. Prostě - laika neurazí, leč labužníka nenadchne. [velký smích]

286582

20.04.2013 20:00

Kanada

RE: Jsem taky holička....

Mareš 212.?.?.?

Nevytížená provozovna? Bývaly časy, že přišel člověk do holičství, sedl si na lavici a počkal, až na něj přijde řada (pročež měl k dispozici dnešní noviny a časopisy). Křesel bylo několik a obsluha to drhla hezky paralelně. Čekalo se vždy, ale objednávat se nikdo nemusel. To už se dneska nenosí? (Já fakt nevím, já jsem odmítl mít s holiči cokoliv společného už někdy v polovině 90. let, když v nejbližším holičství zavedli "tržní ceny" a přes noc zdražili snad na šestinásobek. [velký smích])

288493

21.04.2013 17:06

Hitler vyhrál válku

RE: Hitler a USA

Mareš 212.?.?.?

Však ono se už dávno proslýchá, že titíž hoši podporovali a zafinancovali Hitlera, protože potřebovali dostat osadníky do Palestiny, ale evropským Židům se do pouště nechtělo. [velký smích]

288567

26.04.2013 13:01

Stovky tisíc kachňat jsou v Číně předhazovány hadům nebo vybíjeny

RE: Alespoň nějaký užitek

Mareš 212.?.?.?

Přesně to jsem chtěl napsat. On ten had potřebuje taky žrát, žejo. Trošku mi to připomíná rozhněvané reakce některých chovatelů, když jim někdo naznačí, že by od nich chtěl odkoupit písklata pro hady nebo rybičky pro želvy. Ta hysterie zašla už tak daleko, že chovatelé několikanásobně nadsazují ceny, aby měli jistotu, že jejich miláškové neskončí někomu v žaludku. [chechtot]

Ty kachny stejně nic jiného než sežrání nečekalo. A má je sežrat Číňan nebo had - to už je přece jedno.

288880

12.05.2013 21:50

Kalouskův závod u dna

RE: vox populi...

Mareš 212.?.?.?

Slušně? To je diskutabilní. Všimněte si, že nejtlustší jsou v moderní společnosti nízkopříjmové vrstvy... Mně připadá, že se ti lidé snaží prožrat z beznaděje.

Oni prostě na nic jiného než na ten žvanec a zábavu nemají peníze, protože všechno ostatní stojí moc peněz najednou.
Jistě, mohli by investovat, ale oni víru v jakékoliv investování ztratili zároveň s koncem kupónové privatizace (v níž si všichni svorně na radu naivního tchána - inženýra ze staré školy koupili akcie Tatry nebo Pozemních staveb Zlín). Naději na to, že se jim povede našetřit na pozemek, domek nebo aspoň krám, se svými platy jednoduše nemají. Půjčku za solidních podmínek jim nikdo nedá. Spořit pro ně nemá smysl, protože inflace jim peníze požírá rychleji, než je stačí vkládat na konto. A tak utrácejí. Utrácejí za to, co je levné, dostupné, je toho hodně a nikdo jim to nevezme. Takže žerou.. a žerou... a žerou. Protože příští nákup je to jediné, na co se ještě mohou těšit. A když budou mít jenom trochu štěstí, rakovina je dožene dřív než exekutoři.

289615

11.06.2013 12:07

Změna čísla účtu

RE: příklady táhnou, nebo raději o vodě a víně?

Mareš 212.?.?.?

Jsou lidi, co rádi podpoří dobrou věc, ale nechtějí to troubit do světa. Zvlášť někteří se specifickými a vzácně se vyskytujícími jmény, kteří by se blbě vyjímali v "seznamech neonacistů", co si vede ten spolek padlých holek v režii Nevěry Mydlimámové. [chechtot]

291147

12.06.2013 13:39

Moderní hudba = emocionální inženýrství

Nejnižší společný jmenovatel

Mareš 212.?.?.?

Tohle je tak trochu k tématu: Čtyřicet písniček na čtyři akordy [vyplazený jazyk]

Jinak mi to opravdu připadá jako spiknutí pro spiknutí. Daleko spíš za tím stojí potřeba působit na nejnižšího společného jmenovatele (tj. oslovit maximum možných posluchačů a současně urazit minimum možných posluchačů). Nejnižší společný jmenovatel je ta čevená nit, co se proplétá veškerou současnou kulturou: všechny filmy, všechny seriály, všechna hudba musí být natolik banální, aby nebyly myšlenkově mimo dosah průměrného (=amerického) diváka a posluchače. V opačném případě film / seriál / hudba málo vydělá, čímž majitelům práv (=parazitům lidstva) utíkají peníze. [velký smích]

291255

15.06.2013 01:00

Zatýkají v horních patrech. Tak už to začalo? Ale kdepak

RE: Zajímavé policejní metody

Mareš 212.?.?.?

Osobně jsem toho názoru, že by bohatě stačilo je sem nepouštět. Kde nejsou kosovští Albánci, tam není ani kosovsko-albanská mafie - nebo obecněji, kde není imigrantů, tam není ani kriminalita imigrantů.
Ale obávám se, že v dnešní době hraničí takovéto názory s trestným činem, takže to raději nebudu rozvádět. [vyplazený jazyk]

291461

15.06.2013 21:19

Vzkaz policistovi číslo 317241

Když legitimovat...

Mareš 212.?.?.?

...tak legitimovat. Příště si napřed nechte ukázat jejich průkazy, než se s nimi vůbec budete bavit. Uniforma nic nedokazuje, takové černé montérky mají v každém druhém armyshopu. [vyplazený jazyk]

291523

20.06.2013 02:29

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Už to nekuřte

Mareš 212.?.?.?

Od toho, aby takový vykutálený podnikatel neunikl daním, máme už pěkných pár tisíc takovou věc, která se nazývá clo. Takže jistě, dotyčný by mohl vyrábět třeba v Indii... ale taky by tam musel prodávat, protože sem by bez cla (vyměřeného pochopitelně tak, aby byla výroba v místě výrazně levnější než výroba v Indii) nedovezl ani prázdnou bednu. [mrknutí jedním okem]

Každopádně, myšlenka v článku nadnesená není úplně od věci: ten podnikatel beztak platí daně za nás i za sebe, akorát že nám je fiktivně natiskne na výplatní pásku a tváří se, že jsme je odvedli my. Kdyby platil celou stávající daň dohromady jako jedinou položku - jakýsi "paušál ze zaměstnance" - a nám vyplácel rovnou čistou mzdu, ušetřilo by se státu i jemu ohromné množství administrativy a výběr daní by tím pádem zlevnil a zjednodušil.
(Vůbec nejvíc administrativy by se ušetřilo, kdybychom podnikatele znárodnili - pak by opravdu nikdo žádné daně platit nemusel, jelikož by si je stát vyplatil sám v podobě zisků svého podniku. Ale obávám se, že na to po předchozích zkušenostech ještě nejsme připraveni. [chechtot] )

291783

20.06.2013 11:12

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Daně nevadí, vadí parazité

Mareš 212.?.?.?

No pochopitelně že jsou. Zbohatlík si zvolí politickou stranu, zafinancuje ji, a ta potom na oplátku čtyři roky zastupuje jeho zájmy. Demokracie v tom nejpůvodnějším slova smyslu, tj. vláda svobodných deseti tisíc. [smích]

291808

22.06.2013 01:58

Evropské národy v boji proti homosexualitě

Je třeba si uvědomit...

Mareš 212.?.?.?

...že současnou situaci jsme zavinili my (ve smyslu majorita, nikoliv ve smyslu my osobně jak tu jsme) tím, že jsme homosexualitu úplně zbytečně pronásledovali a kriminalizovali. Ještě v druhé polovině 20. století bylo téměř pravidlem, že homosexuálové byli vyhazováni z práce, potažmo vůbec nebyli přijímáni do práce, na ulicích se stávali oběťmi náhodného i systematického násilí a vůbec se s nimi zacházelo způsobem pro civilizované lidi nevhodným.
Tím vším jsme (opět myšleno majorita) dali pseudohumanistickým aktivistům do ruky obrovský bič. Skoro stejně tak velký bič, jakým dnes mávají američtí černoši či potomci evropských Židů.

Takže já říkám: nechme je být. Pronásledovat je, zakazovat je, to nemá smysl, to je jen voda na mlýn homolobby. Každému je houby po tom, co si navzájem konsensuálně provádějí svéprávní dospělí jedinci. Do hlavního proudu veřejného prostoru to pochopitelně nepatří o nic víc než heterosexuální soulož, BDSM, ponyplay nebo gumový fetiš, ale v principu na tom není nic odsouzeníhodného. Na úchylkách a odchylkách není nic špatného, každý nějakou máme, a kdo tvrdí že ne, ten jich má nejvíc. [vyplazený jazyk]

Homosexuálové za nic nemohou. Na vině jsou profesionální aktivisté, postmoderní Bobligové, inkvizice počítačového věku. Absolventi "humanitních oborů", jejichž jediným životním cílem je zakotvit v nějaké "neziskovce" a "řešit" uměle vytvořené "problémy", o kterých před padesáti lety nebylo ani slechu. To oni homosexuálům nahoukali ten nesmysl, že jejich chování je normální; to oni Cikány a jiné exotické menšiny přesvědčili, že jejich kultura patří do současné Evropy. To oni trvají na tom, že nejlepším řešením problémů s menšinami je přizpůsobení většiny menšinám.
Po takových lidech je potřeba jít, ty je potřeba odstavit od koryt a nahnat do kamenolomů, aby už byl na světě konečně klid. Homosexuálové (a Cikáni a muslimští imigranti z Afriky a feministky a další) jsou v téhle hře jenom nástroji, na které je mistrně hráno bandou gaunerů. A až většině rupnou nervy a začne menšiny vytloukat, gauneři na to budou koukat ze svých portugalských či floridských vil, chlemtat bols a volat po humanitárním bombardování.

A křesťani - ti jsou v principu úplně stejná svoloč. Stačí se podívat na jejich pantheon: Bůh Otec, krvelačný a škodolibý antisociál. Bůh Syn, prototyp hipsterského aktivisty, který by chtěl zachraňovat svět, ale nedokáže zachránit sebe sama. A Duch svatý, aneb následky konzumace špatně uvařených luštěnin. [chechtot]

(Pokud to z mé poznámky o "svéprávných dospělých jedincích" není patrné, zdůrazňuji, že pedofilii, zoofilii ani nekrofilii mezi neškodné úchylky neřadím, protože jejich vyznavači nutně konají proti vůli či zájmu protistrany. Hranice mezi neškodností a škodlivostí úchylky je právě v té dobrovolné účasti.)

291926

22.06.2013 14:06

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: nemuzu s vami souhlasit

Mareš 212.?.?.?

Pokud nikomu nebudou škodit a nikoho nebudou oběžovat, budu je obhajovat. [mrknutí jedním okem]

Já kluků z těhle kruhů pár znám (už od časů bolševika) a věřte mi, že oni nikdy nestáli ani o vlastní pořady v televizi, natož o nějaké adopce a průvody. Oni chtěli akorát to, aby je svět nechal na pokoji - s čímž lze přece veskrze souhlasit. To, že se z jejich "záležitosti" dneska dělá politikum a že se je někdo pokouší napasovat do nějaké extra škatulky mezi "normály", vnímají velice negativně. Oni totiž nejsou žádní "gayové", oni jsou docela obyčejné, exhibicionismem netrpící české buzny. [velký smích]

291962

22.06.2013 14:13

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

Mareš 212.?.?.?

Pravdu díte, je to odpadní trubka. Shodou okolností je však též hojně prokrvena a opatřena nervovými zakončeními napojenými na stejná centra jako pohlavní orgány. Ten Bůh to pěkně zfušoval, když nás tvořil. [velký smích]

Další příklady tvůrčího diletantství Boha: citlivé vnější genitálie; odhalené měkké břicho; páteř; zuby; menstruace. [vyplazený jazyk]

291963

22.06.2013 14:19

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

Mareš 212.?.?.?

Ti vykřikující trpí kromě homosexuality ještě jednou, podstatně závažnější a škodlivější úchylkou. Říká se jí exhibicionismus.

291964

22.06.2013 14:40

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

Mareš 212.?.?.?

Jak můžete dnes vědět, co by bylo nebo nebylo bez křesťanů? Máte snad pocit, že Čína nebo Japonsko vděčí za své kulturní výdobytky křesťanství? Máte pocit, že staří Indové k něčemu potřebovali křesťanství, když před pěti tisíci lety formulovali myšlenky, které přetrvaly dodnes? Domníváte se, že křesťanství má patent na morálku a že ve šprtání starověkých hebrejských matrik a letopisů lze najít nějaké mravní ponaučení, které by nebylo obsaženo i jinde?

Navážím-li se do křesťanů, je to za (a) z téhož důvodu, proč se navážím do ostatních abrahamitských náboženství: protože stojí na pochybených základech krutého a krvežíznivého "Boha", vzešlého z myslí a tužeb úpalem postižených pouštních lupičů, a za (b) proto, že křesťané se dodnes nebyli schopni distancovat od zločinů, které byly ve jménu jejich Boha a jejich věrouky za posledních patnáct set let napáchány. Nemluvím pochopitelně o těch nesčetných generacích venkovských babiček, pro které se "Ježíšek" a "panenka Maria" staly zlidovělým ritem a náhražou (či pokračováním) lidových domácích bůžků; mluvím o těch, kteří jsou schopni a ochotni mávat svým zkrvaveným Bohem jako nějakou mravní záštitou a brát ho jako záminku k tomu, proč kecat do života jiným lidem.

(Osobně si myslím, že Římská říše nezanikla, ale plynule se převtělila v římskokatolickou církev... proč ovládat svět vojenskou silou, když můžeme zblbnout místní, aby se ovládali sami? [mrknutí jedním okem])

291966

Na rvačku ovšem musí být dva. V tomto případě šlo o jednostranné napadení výraznou přesilou. Takže i kdybych odhlédl o to, že došlo k napadení původních obyvatel nepůvodními přistěhovalci (od čehož ovšem odhlédnout nemohu, protože takové věci se nesmí trpět, nechceme-li ve vlastní zemi dopadnout jako svého času Indiáni), pořád šlo o podlý a zbabělý čin, který nezasluhuje obhajobu.

Krom toho, i kdyby šlo "jen o rvačku", po takovém útoku jedné skupiny na druhou obvykle následuje revanš... a taky se do toho obvykle nepletou těžkooděnci. To jenom tehdy, když je jedna strana z nějakého důvodu hájená. [vyplazený jazyk]

292477

11.07.2013 15:26

Korupce v přímém přenosu

RE: Vlastizrádce ...

Mareš 217.?.?.?

A víte, že na tomhle názoru opravdu něco bude?

Já jsem si onehdy pro osvěžení paměti pouštěl všech třicet případů majora Zemana, a díl Štvanice mě vyloženě praštil pěstí mezi oči. Vždyť padouši téhle epizody jsou pravdoláskaři a havlisti jak vyšití; taková ta lehce oslizlá kulturně-mediální fronta, co se vyžívá v postmoderních kecech a ve jménu korýtek současných i budoucích nám vnucuje své pseudohumanistní postoje. Předstíraně "vnitřně rozervaní" básníci a jiní takyumělci, kteří by si v normálně fungující společnosti nevydělali ani na slanou vodu. Zastánci státních dotací pro své známé - a volné ruky trhu pro všechny ostatní. Voliči dálkově ovládaných knížat; zastánci církevních restitucí; milovníci kosmopolitanismu a multikultury, kterým je lidské jenom to cizí. Podivná skupina navzájem profesně i příbuzensky provázaných humanitních takyvzdělanců, v níž ruka ruku myje, aby všechno navenek působilo hezky čistě.

Bez keců jeden z klíčových okamžiků mého života: zjištění, že stojím na stejné straně s majorem Zemanem. No to mi stará podrž kšandy! [chechtot] Kdyby mi tohle někdo řekl před pětadvaceti lety, tak bych se mu prošel po úsměvu.

293101

21.07.2013 14:47

Minimální mzda nebo almužna

RE: souhlasím se vším, o čem článek píše, nicméně

Mareš 217.?.?.?

Nejlíp je to vidět při cenách pražské MHD. To takový sekáč přijede (dvacet šest korun za lístek), poseká zahradu (dostane padesát), odjede (dvacet šest korun za lístek) a má vyděláno celé mínus dvě koruny. Pokud navíc započítáme tu hodinu, kterou stráví na cestě a nedostane ji zaplacenu, zjistíme, že dotyčný právě věnoval zaměstnavateli padesát dva korun ze svého. To, co za práci dostal, nepokryje ani náklady spojené s dojížděním (tj. jízdné + čas strávený v přepravě). [velký smích]

293660

21.07.2013 20:38

Minimální mzda nebo almužna

RE: souhlasím se vším, o čem článek píše, nicméně

Mareš 217.?.?.?

Ono by bylo úplně ideální, kdyby ten sekáč bydlel na stojato ve skříni, byl živ ze sluníčka a vůně kopretin a do práce lítal obkročmo hrábích. [mrknutí jedním okem] Tady byla řeč o tom, že si dotyčný někoho jednorázově sjedná na posečení zahrady, ne že si najme zahradníka na plný úvazek (což by vyšlo podstatně dráž než padesát korun za hodinu, protože zaměstnanec a daně a další překážky, které dnešní stát klade do cesty zaměstnanosti). I kdyby se dotyční dohodli, že sekáč bude chodit opakovaně, tráva se seká většinou jednou týdně a na to se měsíční předplacenka nevyplatí. To by těch klientů muselo být víc a pravidelně, což už od sekáče vyžaduje vedení účetnictví.

Samozřejmě by se taky dalo diskutovat o tom, kolik činí spravedlivá mzda takového sekáče. Patrně by se měla v nějakém poměru odvíjet od hodnoty času zadavatele (protože nebýt sekáče, musel by si zadavatel sekat zahradu sám), jinými slovy jedna hodina práce sekáče má právě takovou hodnotu, jako jedna hodina práce zadavatele. Ale to už je asi nad rámec tématu.

293677

24.07.2013 14:39

České zdravotnictví

RE: Nesouhlasím

Mareš 217.?.?.?

A jak se říká stavu, kdy služby poskytuje soukromá firma, která se snaží vydělat, a úředníci berou obálky za to, že stát nekontroluje a regulátor nereguluje? A kdy televize a média o tom mlčí, jelikož jejich majitelé jsou na tom hmotně zainteresováni? Já jen, abych věděl, jestli tedy jako teď žijeme v kapitalismu, nebo v socialismu. [velký smích]

293829

22.08.2013 02:29

Juvenilní justice - současný fašismus

Emo, Goth a ti druzí

Mareš 212.?.?.?

Tohle psal s prominutím nějaký náboženský (ba patrně přímo křesťanský) magor. Hnutí goth existuje už někdy od konce sedmdesátých let, kdy vykrystalizovalo kolem jedné z odrůd punk rocku. Se sebevraždami a pitím krve má zhruba tolik společného, co Harry Potter s černou magií. Fascinace zlověstnem a tajemnem, romantické představy o upírech, čarodějích, středověku a západní mystice, temné krypty, opuštěné kostely, vytí vlkodlaků, to je tak veskrze všechno, nic hlubšího a hrozivějšího v tom není. Není na tom pranic škodlivého, dokonce mám gothy mezi kamarády a mohu dosvědčit, že jediná krev, kterou konzumují, je husí. Na cibulce.

No a emo je v podstatě goth pro mlíčňáky, říznutý romantismem, Byronem, prokletými básníky a podobnými výkvěty kulturna. Kupř. Karel Hynek Mácha byl emo, jenom to o sobě ještě nevěděl. [velký smích]

Vyrostou z toho. Zrovna jako my jsme vyrostli z našeho třeštění. Děsit věci neznalé rodiče představami, že jim dítě vycucají gothové, je pohříchu pitomé. Daleko větší riziko dnešním dětem hrozí např. od příslušníků cizích kultur, protože jsou ve škole učeny nekritickému přístupu k nim a následný střet s realitou může být fatální.
(upozornění: poslední odkaz je [bliji], nevhodné k prohlížení na veřejnosti. Ale dětem - zejména dcerám - to klidně ukažte, protože ve škole jim tohle určitě neřeknou, a to dokonce ani na sexuální výchově...)

294709

17.09.2013 10:45

Homosexuálna aktivistka priznáva, že účelom boja za “práva” je zničiť rodinu

RE: Manželství víc ohrožují heterosexuálové

Mareš 212.?.?.?

A víte proč? Protože nevýhody převažují nad výhodami. Novomanželské půjčky se nekonají, společné zdanění manželů se nekoná, veškeré finanční či společenské benefity pro manžele nulové... ale když jeden z manželů udělá někde dluh, druhý má kvůli tomu zkažený klidně zbytek života. [vyplazený jazyk]

296254

Jaké znárodňování, proč mluvíte o znárodňování? Co bylo ukradeno, musí být vráceno. Privatizační zločiny devadesátých let jsou nepromlčitelné a budou napraveny v plném rozsahu. [mrknutí jedním okem]

(Ale na něco takového jsou už i komunisti moc vyměklí.)

296731

02.10.2013 09:50

Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

RE: Ehm

Mareš 212.?.?.?

Možná se budete smát, ale já po výuce českou učitelkou (přesněji, narychlo přeučenou ruštinářkou) měl nezanedbatelné problémy domluvit se s rodilým britským mluvčím, kdežto s Němci a Francouzi jsme si rozuměli báječně. [vyplazený jazyk]

Ne, ovládání angličtiny s nigerijským přízvukem je v globálním smyslu věcí zcela nepodstatné. S Afričany se nikdo nikdy o ničem nebavil a bavit nebude, protože nic neumějí a umět nechtějí (za posledních sto let se zvládli akorát přeučit z oštěpů na kalašnikovy). To už by spíš mělo smysl učit se angličtinu od Inda, protože střet s indickým přízvukem je zejména v IT vysoce pravděpodobný.

Což ovšem nic nemění na tom, že když je školou inzerován rodilý mluvčí, má to být rodilý mluvčí buďto britské nebo americké angličtiny, nikoliv rodilý mluvčí pidginu (či v lepším případě nigerijské standardní).

297190

09.10.2013 10:52

Co nám přináší masová imigrace z Afriky, komisařko?

RE: Barroso bol maoista ale svoje politické zaradenie už

Mareš 212.?.?.?

Socialismus pro cizince je blbost.

Socialismus znamená, že se majetek nahrne na jednu velkou hromadu a z ní se financují společné věci. Společná infrastruktura; obrana; prospěšné věci, které se samy neuživí; obživa pro ty, kteří už nemohou pracovat; podpora pro ty, kteří nemohou najít práci.
Tento systém jednoduše nepočítá s tím, že do něj každý rok přibyde třicet milionů nadpočetných příživníků z Afriky, kteří do systému předtím nedali ani vindru. Nemůže a nebude to fungovat. Socialismus není a nebyl zamýšlen pro cizince.

297559

12.10.2013 18:08

Homosexualita

RE: mnoho povyku pro nic

Mareš 212.?.?.?

Nenutí, to je pravda. Ale v tom přece není problém, ten je někde jinde. Přečtěte si schválně ještě jednou ten citát Paula Johnsona. Tu podstatnou část jsem zvýraznil:

"V šedesátých letech nás bylo mnoho, kteří jsme cítili, že existují vážné a morální námitky proti kriminalizaci homosexuality, a kteří jsme proto podporovali to, co se pak realizovalo ve většině západních zemí, totiž změny v zákonech, které znamenaly, že jisté formy homosexuálního chování již přestaly být nezákonné. Homosexualita byla však společností, natož pak církvemi, i nadále veřejně pokládána za velké morální zlo, ale muži, kteří žili jako homosexuálové, a to v jasně vymezeném rámci, již nebyli posíláni do vězení. Věřili jsme, že tato změna bude maximem, které si homosexuálové zaslouží nebo které mohou rozumně očekávat. Ukázalo se však, že jsem se hluboce mýlil. To, že přestali být kriminalizováni, homosexuálům umožnilo veřejně se organizovat a vytvořit silnou nátlakovou skupinu, která se tak stala pouhou platformou pro další požadavky. Následoval požadavek na zrovnoprávnění homosexuálů, podle něhož by byla homosexualita oficiálně postavena z hlediska morálky naroveň standartním formám sexuality, a propouštění prokazatelných homosexuálů z takových choulostivých zaměstnání, např. ve školství, dětských domovech apod., bylo stále těžší. Pak následovaly požadavky, které již neznamenaly pouhé zrovnoprávnění, ale přímo výsady: např. stanovení kvót pro homosexuály v místní samosprávě, vyřazování pasáží nebo celých knih či autorů, proti nimž byly vzneseny námitky, ze školních knihoven a univerzitních kursů, dále pak zvláštní práva získávat své stoupence a v neposlední řadě i výsada mít zvláštní programy pro šíření svých názorů v rozhlase a v televizi včetně odbourání dosavadních zákonných omezení. Začali jsme tedy tím, že jsme se snažili napravit to, co jsme považovali za odvěkou nespravedlnost, a skončili jsme s monstrem v našem středu, mocným, hlučným a pomstychtivým, které na nás dělá ramena, hrozí a trestá každého, kdo se odváží zpochybňovat jeho neslýchané požadavky. Toto monstrum také usiluje o zásadní – a pro většinu z nás děsivé – změny civilizovaných modelů sexuálního chování."

Prostě: homosexuálům už dávno nikdo nic nedělá, mají se pomalu líp než heteráci, ale oni si přesto ne a ne dát pokoj, a už ani roupama nevědí, co by si ještě naporoučeli za "podpůrná opatření" a jaké křivdy ze strany majority by si ještě navymýšleli. Před časem se například začaly ozývat hlasy, že odmítání dárcovství krve od homosexuálů je diskriminace. Nekecám, fakt: oni se cítí diskriminováni tím, že nechceme jejich krev. To už je jen krok od toho, aby se cítili diskriminováni, že od nich někdo nepřijme nabídku na pohlavní styk (oni nám chtějí udělat dobře a my odmít

297737

13.10.2013 14:13

Homosexualita

RE: mnoho povyku pro nic

Mareš 212.?.?.?

On to nejlíp vysvětlí třeba pan doktor Řeháček ze Společnosti pro transfúzní lékařství ČR.

"V České republice nejsou z darování krve vylučovány osoby pro svou národnost, rasu, politickou příslušnost, náboženství ani sexuální orientaci. Homosexualita sama o sobě není důvodem k vyřazení dárce a pojem "homosexualita" nebo "gay" se v oficiálních dokumentech STL jako důvod k vyřazení z dárcovství nevyskytuje. Důvodem k vyřazení z dárcovství jsou, kromě ohledu na zdravotní stav dárce, výlučně faktory, které by ohrožovaly příjemce přípravku vyrobeného z odebrané krve nebo její složky, např. infekcí. Kategorizace rizik je založena na epidemiologických údajích. Tento postup je v souladu s mezinárodně uznávanými zásadami a je vyžadován českou i evropskou legislativou (DIR 2002/98/EC, DIR 2004/33/EC, vyhl. č. 143/2008 Sb.). Pohlavní styk mezi muži významně zvyšuje v ČR riziko získání infekce HIV. Proto jsou v ČR z dárcovství vyřazováni muži, kteří měli pohlavní styk s jiným mužem v posledních 12 měsících. Některé země EU vyřazují muže, kteří měli pohlavní styk s jiným mužem, trvale! Petting (líbání, mazlení) se za pohlavní styk nepovažuje.

Prostě nejde o to, že by v žádném případě nemohli darovat krev, ale o to, že by kvůli tomu museli přestat strkat své údy do končin, kam nechodí slunce, ale zato tam chodí proktolog. To nám ovšem homosexuální aktivisté - v souladu s Johnsonovým popisem "hlučného pomstychtivého monstra" - důsledně zamlčují. [mrknutí jedním okem]

297763

14.10.2013 11:34

Právo nevolit

RE: Ještě jeden příspěvek, kterým rád záměrně provokuji na jiných diskuzích.

Mareš 212.?.?.?

Máte skoro pravdu; já jsem kapánek starší a taky osobně neznám nikoho, kdo by za bolševika "trpěl". StB znám jen z legend o Havlovi, případně ze Škvoreckého; v ČSSM jsem nebyl, k volbám jsem nechodil a domovní důvěrnici jsem viděl dvakrát v životě. Pravda, nedostal jsem se na vysněnou školu, protože matka byla aktivní v rámci roku 1968; ale vydělával jsem i tak dost (možná víc, než absolventi toho mého vysněného oboru), nepředřel jsem se, měl jsem kde bydlet, měl jsem co číst a co jíst (a hlavně plus mínus jistotu, že tomu tak bude i příští měsíc, nebo příští rok, nebo za deset let - leda že by se něco opravdu hodně moc zvrtalo). Když se mi chtělo jít na výlet nebo vyjet si na kole, tak jsem šel na výlet nebo si vyjel na kole - a nikdy jsem přitom nenarazil na ceduli "soukromý pozemek", protože malé soukromé pozemky byly normálně oplocené a velké soukromé pozemky nebyly. Vlaky zajížděly do každé díry, a z Aše až do Tater se dalo dojet skoro zadarmo. Jako Pražák jsem měl v okruhu deseti minut pěší chůze od bydliště dva řezníky, dvě samoobsluhy, prodejnu Včela, zeleninu, prodejnu s polotovary, rybárnu, dvě cukrárny, obuv, dvoje oděvy, galanterii, železářství, řempo a kino. Ne, nemůžu si absolutně stěžovat, a moc rád bych to měl zpátky i za cenu toho, že na sousedním domě bude zase viset nápis "Proletáři všech zemí, spojte se!" [mrknutí jedním okem]

Jenže na druhou stranu, zeptejte se pana Stwory - a těch stovek dalších lidí, kteří odešli - co je odtud vyhnalo a za čím šli. Asi zjistíte, že každý má holt trochu jiná měřítka...

297822

16.10.2013 17:23

Rusko, Sýrie a úpadek americké hegemonie

RE: Překlad v ceně 886 Kč Zvědavec - ALE STOJÍ I ZA VÍC!!!

Mareš 212.?.?.?

To je stovák za normostranu, to ještě ujde. U slušných vydavatelů beletrie dostanete i 120/NS (kdežto u neslušných, kterých je pohříchu většina, spíš 80-90, obvykle tak s dvouročním zpožděním). Jako člověk, kterým se tím kdysi pokoušel živit, mohu říct jedno: nevyplatí se to. Ono se to nezdá, ale u textů obvyklé obtížnosti, kde je nutno brát zřetel na zachování nejen faktické správnosti, ale i stylu jazyka a výrazových prostředků, je to hodně pod padesát korun na hodinu. Před zdaněním. [mrknutí jedním okem]

(To je samozřejmě mzda překladatele. Redakce a korektury jsou pochopitelně zvlášť. [velký smích])

297992

19.10.2013 12:32

Máme krátkou paměť

RE: Proboha!

Mareš 212.?.?.?

No tak nějaké ty korupční skandály na úrovní regionů a místních samospráv by se i na KSČM našly. Ale ve srovnání s ODS je to velmi, velmi (téměř až homeopaticky) slabý čaj.

Já jsem se včera po přečtení nejnovějších volebních prognóz rozhodl, že jim to tam hodím. Někdo musí vynahradit úbytek těch vol(ič)ů, co se nechali ukecat sojovým paštikářem Babišem. [velký smích]

298153

29.10.2013 01:12

Demokratický požár

RE: Diktatura politickych stran

Mareš 212.?.?.?

Demokracie (δημοκρατία) je v přesném významu vláda "horních deseti tisíc", což je přesně to, co tady posledních pětadvacet let máme (a čeho bychom se měli stůj co stůj zbavit). Vláda lidu (tedy souhrnu všech lidí v dané zemi) se nazývá laokracie (λαοκρατία).

laos (tj. všechen lid) = ochlos (lůza, tj. my) + démos (plnoprávné obyvatelstvo, v praxi tedy to, čemu se dnes říká vyšší vrstvy)

Nazvat demokracii "vládou lidu" je ten nejbáječnější trik, který se kdy démotům podařil. [velký smích]

298825

31.10.2013 18:00

Island: Revoluce pod vedením bankéřů

RE: To si děláte prdel ?!

Mareš 212.?.?.?

Za normostranu. Článek má necelých šest normostran, cena tedy odpovídá obvyklým sazbám (které jsou v reálu dokonce ještě vydatně podstřelené, viz http://zpravy.idnes.cz/chudy-jako-cesky-prekladate... a viz http://zpravy.idnes.cz/prekladatel-bere-150-korun-...). [vyplazený jazyk]

Normostrany si vypočítáte zde: http://www.pocet-znaku.cz/

298981

01.11.2013 21:39

Island: Revoluce pod vedením bankéřů

RE: Sedliacky zdravý rozum.

Mareš 212.?.?.?

Ale houbec. Já byl v průvodu za celý život všehovšudy dvakrát... podruhé z hecu a poprvé proto, že jsem si to vydyndal na rodičích, bo jsem chtěl holubičku na tyčce. [velký smích]

Ono asi záleží na tom, jak moc angažované nadřízené nebo učitele člověk měl. Například u nás ve škole se na jakékoliv podobné aktivity svorně kašlalo, v práci taktéž. Slavilo se akorát MDŽ, a to ještě jen proto, že o MDŽ se nedělalo, chlastalo se a dlabaly se chlebíčky.
Z kolbenky od pásů se, pravda, do průvodů šlapalo masově... ale to bude tím, že v pásové výrobě se dělá masově všechno. [vyplazený jazyk]

299064

02.11.2013 16:00

Epigenetici: Člověk může změnit svoji DNA

RE: Epigenetika a homosexualita :D

Mareš 212.?.?.?

Homosexualita vzniká vinou podmínek v děloze matky během vývoje plodu. Česnek, rajčata, brokolici a sóju měla dlabat maminka. [velký smích]

To nás ovšem dovádí k zajímavé úvaze: co by se asi odehrávalo v dnešní lidskoprávismem postižené společnosti, kdyby někdo objevil jednoduchý a bezbolestný způsob, jak zajistit, že narozené dítě bude vždy heterosexuál? Pořádala by homolobby nátlakové akce za postavení takové léčby mimo zákon? Bylo by to kladeno naroveň genocidě? Nebo by se taková informace vůbec nedostala na veřejnost? Jejej, to by byl vědecký triller jak bejk... škoda, že Crichton už umřel.

299108

25.11.2013 11:58

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

Panu Kadlecovi

Mareš 212.?.?.?

"... omezený pohled na rasismus v Čechách... "

Vyskytuje-li se Čechách nějaký rasismus, pak je to výhradně rasismus příslušníků menšinových etnik vůči Čechům. Češi rasisty být z definice nemohou (protože jsou to původní obyvatelé, a případné rasistické chování původních obyvatel se nazývá "kulturním sebeurčením"). Pro jistotu ještě jednou opakuji: Původní obyvatelé ve vlastní zemi nemohou být rasisty. Tedy, Čech nemůže být rasistou vůči cikánovi nebo Vietnamci, zrovna jako Brit nemůže být rasistou vůči Pákistánci nebo Nigerijci, nebo Němec vůči Turkovi. Pokud se někdo pokouší naznačovat existenci rasismu ze strany původních obyvatel, podílí se tím na poškozování práv původního obyvatelstva a likvidaci původní kultury, jinými slovy je to stejný gauner jako ti, kdo podstrkovali Indiánům ohnivou vodu a neštovicemi nakažené houně. A pokud tak jedná přímo příslušník dané původní kultury, o to je to horší.

"...Naopak pokud je předmětem zprávy běloch, je tento fakt brán za samozřejmý a nijak se o něm neinformuje..."

A proč by o tom mělo být informováno, když výchozím obyvatelem této země je běloch? O samozřejmém stavu není třeba informovat (pokud nejste TV Nova, kde považují za nutné informovat i o tom, že voda pod nulou mrzne).
Nemluvě o tom, že česká média o "barevných" lumpárnách zcela plánovitě neinformují; dokonce i v případě, že ve zdrojové zprávě z britských novin jsou uvedena celá jména (už si je nepamatuju, ale figurovala tam nějaká Aranka a nějaký Žigo), v českém překladu na Novinkách jsou tato jména zkrácena na pouhé iniciály. [velký smích]

"...Naopak nerasisté (a to je prokázáno i vědou) se domnívají, že rasa sice má jistý vliv na celkovou osobnost člověka, ale to hlavní udělá až prostředí a výchova. Z tohoto hlediska jsou jakékoliv informace o rase v médiích irelevantní..."

Ale to je rozhodně pravda, prostředí a výchova mají rozhodující vliv. Jenomže právě to prostředí a výchova záleží na rase (respektive na kultuře, kterou si ta rasa s sebou nese a jíž se už kolikáté století odmítá vzdát; to je mimochodem stěžejní problém tzv. multikulturalismu. Naprostá většina lidí osočovaných z rasismu nemá problém s rasou, ale s kulturou!).

(pokr. vedle)

299851

25.11.2013 12:03

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

Panu Kadlecovi (2)

Mareš 212.?.?.?

Když osmdesát procent příslušníků nějaké skupiny vyrůstá v prostředí, kde je normální nechodit na záchod a kálet pod sebe, můžeme oprávněně očekávat, že i jejich děti budou podobné chování považovat za normální, čímž pádem se nám příslušnost ke skupině stává statisticky relevantním identifikátorem potenciálu ke kálení pod sebe - a tedy mimojiné též spolehlivým způsobem, jak určit, jestli je rozumné zvát dotyčného na návštěvu. Těch dvacet procent slušně vychovaných to může sice považovat za křivdu, ale to není důležité, protože jakožto menšina v menšině jsou nepodstatní a není nutné ani žádoucí brát na ně ohled. Nejsem přece nekonečně slitovný Hospodin, abych si kvůli deseti spravedlivým nechal kálet na plovoucí podlahu. [mrknutí jedním okem]

Jistě, ne každý Rom krade. Ale jestliže osmdesát procent Romů má nebo mělo záznam v trestním rejstříku (to jsou oficiální statistiky z doby, kdy ještě bylo legální vést takové statistiky), je šance čtyři ku jedné, že ten Rom, který se ke mně právě blíží, je kriminálník. To už je šance takříkajíc značná. "Rasismus" (respektive to, co s Čulíkem za rasismus označujete) mi tedy dává nemalou evoluční výhodu oproti lidem, kteří tuto statistiku neznají a jsou naučeni brát všechny lidi jako rovné, případně ctí "presumpci neviny". A jestliže mi něco dává evoluční výhodu, nemůže to být přece špatné, nemyslíte?

"...z mainstreamu ovšem dostáváte informace pouze o tom špatném, co romové udělali, nikdy ne o tom dobrém..."

Není pravda. Až na mimořádné případy (kdy cikáni udělají nějaký neututlatelný průser typu hromadného mačetového útoku před svědky) se o Romech se v mainstreamu mluví vždy v dobrém (strážník v Anglii se stal Romem, případně naopak) nebo jako o utlačovaných (zlí bílí rasisté rozehnali, odsunuli, pomluvili, spáchali atentát zápalnou lahví, v sebeobraně zavraždili...). Pokud Romové páchají nějakou lumpárnu, pak se v mainstreamu hovoří obvykle o "mladících," případně se raději nehovoří vůbec (Patrik z Krupky). Občas se člověk pravdu dozví v regionálních denících, kde pravděpodobně vzhledem k omezenému dosahu média není nasazen dostatečně výkonný politruk.

"...chybí zde vzorec běloch=zlo..."

Protože bílí pachatelé trestných činů jsou v poměru k celkovému počtu bělochů veskrze zanedbatelnou skupinou. Kdyby tu existoval ten poměr 4:1, taky by se psalo.

"...zatímco Vy jste pouze sprostě plivl bez argumentu..."

No ano, plivnul. Ovšem pan Čulík přesně takhle už kolikátý rok plive na svůj domovský národ, a zdaleka ne vždy se obtěžuje to vyargumentovat; nezřídka se spokojí s inkoherentními výkřiky ve stylu "uá uá odporný rasismus trestný čin uá uá klobobo bác". Vůbec se VS nedivím, jestli už nemá náladu ty čulíkoviny nějak vyvracet.

299852

16.12.2013 14:46

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: možno

Mareš 212.?.?.?

To je právě to, co oni nemohou připustit, to je stěžejní důvod, proč se nás permanentně snaží rozeštvávat. To je důvod, proč se muselo rozpadnout Československo a Jugoslávie a konečně i Sovětský svaz. Oni si nemůžou dovolit, aby jim za zadkem vznikla nějaká "panslovanská unie" vystavěná na kulturní a etnické spřízněnosti (a tedy už z principu příliš silná na to, aby ji bylo možno snadno postavit do latě). [velký smích]

300824

18.12.2013 14:33

Poněkud závažnější bagatela

RE: ten článek je tendenční

Mareš 212.?.?.?

Nevím, nebyl jsem tam, ale proslýchá se, že snad prý prvotním útočníkem na tom hřišti bylo rasistické a extremistické cikánské dítě. Bílá matka se svého dítěte zastala, načež byla rasisticky napadena přesilou dospělých cikánských extremistů. Takže jo, článek je možná tendenční, ale na absenci slušného vychování a základních civilizačních návyků u cikánů to nemění pranic.

Je ostatně celkem běžnou praxí, že když se člověk ohradí proti lumpárně ze strany cikánského extremisty, je ostatními členy tlupy okamžitě rasisticky napaden, byť by byl tisíckrát v právu. Jasně, z evolučního hlediska je takové chování správné, protože je výhodné stát na straně vlastní tlupy. Ovšem z hlediska pravidel a zvyklostí platných v této zemi - v naší zemi - je takové chování nepřijatelné a nepřípustné a nesmí být trpěno. Nikomu, byť by pachatelé byli třeba i tisíckrát znevýhodněni a tisíckrát diskriminováni.

Pokud se někdo odmítá podřídit pravidlům a zvyklostem této země, pak, nedá se nic dělat, není v této zemi vítán. A ti "z principu odporní pravicoví rasističtí extrémisté" (mimochodem, již od roku 1920 fskutečnosťi levicoví) nedělají nic jiného, než že těm nevítaným tu jejich nevítanost dávají otevřeně najevo. Ano, dělají to ošklivým způsobem, postupují přitom podle ne právě spolehlivého klíče a jejich jednání se mi vůbec nelíbí. Ale co mám dělat, když holt zatím nikdo jiný nenašel odvahu vystoupit a říci to slušně? Když už se našich lidí nezastane policajt placený za tím účelem z našich daní, tak se jich zastane aspoň nácek, no...

300956

19.12.2013 01:11

A není úniku

Ne že by nebylo úniku...

Mareš 212.?.?.?

...ale stojí to docela dost peněz. Třeba: http://www.biooo.cz/belici-zubni-pasta-s-propolise... má vyloženě sympatické složení, to by si člověk mohl s trochou snahy namíchat i doma.
Pro skalní alternativce myslím stojí za vyzkoušení http://www.biooo.cz/masticha-surova-papirova-krabi..., eventuelně zubní klacík http://en.wikipedia.org/wiki/Teeth_cleaning_twig

A všelijaké ústní vody prý krásně nahradí odvar (nebo roztok tinktury) hřebíčku a skořice. Sice jsem to nezkoušel, ale mám ve zvyku hřebíčky cumlat místo tiktaků a je to docela fajn. [velký smích]

300983

19.12.2013 23:20

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Poslední pokus o Změnu přichází!

Mareš 212.?.?.?

Pokud Babiš přináší změnu k lepšímu, budiž mu to přáno. Ale já mu to nějak nevěřím. Ono totiž všechno souvisí se vším, a pravá nátura člověka se pozná ve všem, do čeho se člověk pustí. Jak můžu věřit řezníkovi, který neumí udělat poctivé buřty, poctivý salám a poctivou paštiku, že bude najednou zčistajasna dělat poctivou politiku?

A i kdyby nakrásně poctivou politiku dělat chtěl, oni už se ti lidovečtí mrzáci ochotně postarají, aby k takové nerozvážnosti nedošlo. [vyplazený jazyk]

301084

21.12.2013 12:00

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

Shodou okolností...

Mareš 212.?.?.?

...jsem zrovna včera četl "návod" na domácí vzdělávání. [velký smích]

Neštěstí je, že v našich končinách plní škola zároveň úlohu hlídací, takže pokud člověk nemá za babičku inženýra na penzi nebo za souseda nezaměstnaného pedagoga, má v ohledu domácího vzdělávání smůlu.

301189

28.12.2013 21:33

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: ...

Mareš 212.?.?.?

Nejde nutně o závist, ale třeba taky o to, že ještě v sedmdesátých letech byl plat vedoucího pracovníka na západě v průměru šestinásobkem mzdy řadového dělníka, zatímco dnes je (tamtéž) třicetinásobkem. Máte opravdu vy kravaťáci pocit, že jste dnes o tolik prospěšnější, než tomu bylo před čtyřiceti lety? [velký smích]

Ale prosím, když si ty prachy umíte vyšmelit i tam, kde není dost peněz na platy pro řadové zaměstnance, tak si to užijte. Mějte si klidně i padesátinásobek, pokud máte pocit, že je to zasloužené. Jenom pak neskuhrejte, až dostanete od zaměstnanců jako dárek konopnou kravatu. Protože takových "nenahraditelných", kteří si sami sebe cenili na padesátinásobek dělnické mzdy, už na světě bylo tolik, že by se dali vidlema přehazovat. [vyplazený jazyk]

301499

02.01.2014 00:05

Strašlivě nízká úroveň českých televizí

RE: Jedna dobrá komerční TV

Mareš 212.?.?.?

Lvi, tygři a medvědi, ó jé. Žraloci. Hitlerovi válečníci. Medvědi, lvi a tygři. Krokodýli. Katastrofy. A teď pozor, to jsem já, slavný lovec Pampalini, tedy pardon, Jack Hanna, tedy pardon, Steve Irwin; stačí natáhnout ruku a už držím zvíře. Již za okamžik: Žraloci. Pouze na Prima ZOOM! [velký smích]

Ne že by se hoši nesnažili, ale je to bohužel celé tak nějak bezzubé, rádoby-senzační a pořád na jedno kopyto, čemuž nijak nepomáhají neustálé reprízy věcí, které běžely včera, předevčírem, před třemi dny. Takhle nějak by vypadal přírodovědný časopis z redakce Blesku. Takže musím bohužel konstatovat, že ZOOM mě omrzel poměrně záhy... když už ho mám puštěný, tak bez zvuku.

Skoro to vypadá, že ani dokumentární televize se dnes nedá dělat bez toho, aby byla zaměřena na nejnižšího společného jmenovatele, tj. nejblbějšího příslušníka dané cílové skupiny. U silvestrů je to jen víc vidět, protože tam je ta cílová skupina řádově širší. [mrknutí jedním okem]

301711

02.01.2014 19:22

Rozdělení Československa

RE: Česko-Slovensko

Mareš 212.?.?.?

Česko by bylo normálním názvem v případě, že bychom se nazývali Česové. Leč nazýváme se Čechové, Češi, normálním názvem je tedy - když už - Češsko. Srov. Vlachové, Vlaši - Vlašsko.

Osobně ovšem nechápu, co kdo má proti té Čechii. Francie, Belgie, Itálie, Anglie. Čechie je daleko libozvučnější, než nějaké zparchantělé Česko - a krom toho, do Čechie jsem zamlada chodíval na pivo. Odmítám být Česem. [velký smích]

301814

03.01.2014 15:33

Rozdělení Československa

RE: Česko-Slovensko

Mareš 212.?.?.?

Dobře, když Česko, tak prosím taky Francousko, Italsko, Belgisko... [mrknutí jedním okem]

Ono je to v češtině zdánlivě nesystematické, ale je potřeba podívat se na způsob vzniku jednotlivých názvů. Některé země byly pojmenovány podle svých obyvatel. Rusko je odvozeno od Rusů, a ta Rusie by to klidně bejt mohla, ostatně sami si tak říkají: Rossija. Jiné naopak daly název svým obyvatelům: Polák je odvozen od názvu Polsko, který je zase odvozen od kmene Polanů (a Polskie je blbost, protože už od římských dob existuje Polonie). Podobný případ jsou Slováci; jak snadno nahlédnete, Slovensko je země Slovenů, nikoliv Slováků.

Problém "Česka" je v tom, že je to za prvé název nesprávně vytvořený, za druhé název vcelku zbytečný (za Československa jsme byli Čechy a Slovensko, a nikdo ani nepípnul), a konečně za třetí název vzešlý nikoliv z celospolečenského konsensu, ale z hlavy a iniciativy jakéhosi "kokota železného, plechem pobitého". Ještě si pamatuju, jak ten blbec v pořadu Dolejte řediteli veršoval "Čechy Morava Slezko, to je naše Česko", ovád jeden iniciativní.
Ale jako jo, já chápu, že spoustě lidí je to po všech těch letech už převážně fuk, že si na to zvykli, že jim to žíly netrhá. Ale jak tu má být pořádek v zásadních věcech, když máme takovýhle bordel dokonce i v místopise? Když si tady někdo - kdo ví proč a kdo ví z jakého titulu - zavádí názvy podle vlastního uvážení, aniž by se s kýmkoliv poradil nebo o tom nechal hlasovat? [vyplazený jazyk]

301926

23.03.2014 16:15

Juvenilní justice v Norsku

RE: AHA!

Mareš 212.?.?.?

Jenomže ono to normální je. I ta blbá kočka dá kotěti ťafku za ucho, když se kotě cpe kam nemá. Výchovný pohlavek je postup osvědčený napříč druhy po miliony let. To jenom my s naší zhovadilou obsesí pro "rovnost" a "lidská práva" jsme si začali plést společenskou hierarchii a podřízenost s útlakem a ponižováním.

Podívejte se, co se za posledních čtyřicet let zbytečně vyplýtvalo energie na vytváření bezcenné iluze rovnosti mezi lidmi a rasami. Kdyby se to v padesátých a šedesátých letech tak blbě nezvrtlo, dneska jsme mohli kolonizovat Mars a chystat se na cestu k nejbližším hvězdám... namísto toho máme svatby gayů, ze řetězu utržené feministky s "pohnutím vemen", privilegované černochy - a bojíme se nařezat vlastnímu nevychovanému dítěti (natož cizímu!). Teda jako sorry, ale jako bílý heterosexuální muž bych stokrát radši viděl ten kolonizovaný Mars. [mrknutí jedním okem]

307253

01.04.2014 18:00

Jak (ne)přicházejí peníze

RE: Rada.

Mareš 212.?.?.?

Dobrá rada nad zlato. [velký smích]

Překlad v ceně 400 Kč bude přece pořád překladem v ceně 400 Kč. Nestane se bezcenným jen proto, že za něj nikdo nedostane zaplaceno. Proč si všichni myslí, že to, co si člověk udělá sám, je zadarmo? [chechtot]

307701

09.04.2014 14:42

Proč média o důležitých věcech lžou

RE: Dokonalá psychiatrie

Mareš 212.?.?.?

Tachecí je jasná od té doby, co pobíhala po areálu nemocnice Bulovka a vykřikovala, že ji chce unést alkájda. [velký smích]

308202

05.05.2014 07:41

CENZURA: Česká televize neodvysílá volební spot NE Bruselu - Národní demokracie

RE: Ani se České (?!) TV nedivím

Mareš 212.?.?.?

Ty weby si nemají nic moc co vyčítat. Web NB je aspoň původní práce. K webu Jobbiku se dá říct jen tolik, že na Drupal existují i podstatně lepší šablony, než je zrovna tato. [mrknutí jedním okem]

Jinak ale celé to NBND je od pohledu takové nějaké divné. Dlouho jsem nevěděl, k čemu to přirovnat, ale teď mi to došlo. Víte, jak byly za bolševika v pohraničí takové ty falešné západní vesničky na lapání emigrantů? Tak tohle na mě působí přesně tím stylem. Falešná strana na lapání a neutralizaci radikalizujících se nespokojenců. Mají na to v angličtině hezké slovíčko, honeypot. [chechtot]

309563

17.06.2014 17:33

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: jak se to stává?

Mareš 212.?.?.?

Lidé často mylně pokládají za jedinou možnou příčinu vzniku dluhu to, že si člověk někde půjčí. Jsou ale i jiné, zábavnější způsoby, jak se do takové dluhové pasti dostat.

Znám člověka, bývalého spolužáka, který už snad patnáct let nechodí "do práce", nemá příjmy, neplatí daně, nebydlí. Stará se komusi o "letní sídlo" (tedy o dům a latifundie na maloměstě), za to tam má "na černo" k dispozici jednopokojový být se sociálním zařízením a k tomu dostává cca pět stovek kapesného na týden, tedy zhruba dva tisíce na měsíc. Moc toho nesní, platby za energie a služby řešit nemusí, účet v bance a telefon nemá, obléká se po "sekáčích" a obchodech s armádními přebytky, navíc má vlastní zeleninu a drůbež. Od státu nebere ani korunu, přestože by nárok měl. Zkrátka si vystačí.

Přesněji, vystačil by si. Před časem si na něj totiž vzpomněla VZP a začala od člověka bez příjmů vymáhat téměř dvě stě tisíc. On říká, že "tolik peněz jsem nevydělal za celý život", a dodává k tomu "vždyť jsem si nic neobjednal, tak co mám platit?"

Teď nezbývá než doufat, že ho exekutoři nevystopují, protože v takovém případě je vysoká pravděpodobnost, že přijde o střechu nad hlavou a veškeré ostatní existenční zázemí. Vždyť kdo si dnes může dovolit ubytovávat exekučního štvance ve vlastním domě?

Jasně, v podstatě si za to dotyčný může sám, vždyť by jim tu tisícovku měsíčně, kterou musí jako "osoba bez zdanitelných příjmů" platit, posílat mohl. Ovšem těžko říct, z čeho by si pak kupoval jídlo. Patrně by se musel zaregistrovat na pracovním úřadě a na sociálce a požádat o podporu, kterou by přitom jinak vůbec nepotřeboval.

Mechanismus zdravotního pojištění "osob bez zdanitelných příjmů" je evidentně nastavený tak, aby sloužil k existenční likvidaci lidí, kteří si vystačí s absolutním minimem a nehodlají někde žebrat o dávky. Stát jim nepomáhá, ale nerozpakuje se, aby jim škodil.

311790

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 64 čtenářů částkou 12 096 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 15

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
21,63 Kč
Euro
25,92 Kč
Libra
29,92 Kč
Kanadský dolar
17,29 Kč
Australský dolar
16,73 Kč
Švýcarský frank
23,50 Kč
100 japonských jenů
19,88 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,70 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,60 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 437,07 Kč
1 unce stříbra
561,44 Kč
Bitcoin
1 200 493,32 Kč

Poslední aktualizace: 18.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 264 978