Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.12.2013 21:54

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Rekl bych, že to, co korumpuje je spíše pocit vlastní neschopnosti spolu s pocitem nedostatku moci, než samotná moc. Nač by korumpoval nekdo, kdo cítí, nebo je zvyklý hledat nejaké reálné rešení treba i v obtížné situaci. Ani (absolutní) moc není automaticky výlučne výhoda, má svou daň. Je pravda, že korupce je jistý druh ďábelství na tenkém/kluzkém ledu. Bych rekl, že absolutne černobíle nekorupční je sotva nekdo, ale je to víc o tom, udržet si korupci co nejdále od tela. Ta hranice nikdy není pevná a nečím daná. Ze stejného duvodu ji pak mnozí "rádi" podlehnou nezávisle na etniku.

300855

16.12.2013 22:00

Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?

RE: Země je Velký Izrael

ppppp 95.?.?.?

>většina finančnictví je hnus. Jenže to není o židech. Je to o nás.

Takhle mi to dost sedí. Systém je také spíš o lidech, i když ho používají rádi jako schovávátko a alibi na všechno.

Každý relativne ne/úspešný je drív/pozdeji sebekonfrontován, jak se svým ne/úspechem naloží a cesty jsou opravdu ruzné. Nebo sebou nežije, a jen neco/nekoho napodobuje.

300856

17.12.2013 08:24

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Človek je jakýsi stroj emoční. Takže často i vetšina jeho každodenních činností jsou jen závislosti na svých emocích. Závislost na pocitu své moci se z toho nevymyká.

Znám pár lidí, co byli i za bolševika na svých místech vcelku oprávnene. Není možné kvuli treba stovce lumpu vypálit celou vesnici a ríct, že to byla lumpárna. Vždy se lump bude skrývat za jakousi vetšinu a parazitovat na ní. To však logicky nevypovídá o tom, že lumpové musí být všichni, co neco proste JEN umí.

Rekl bych, že je treba si dát pozor na paušalizování, sklon házet všechny zkratkou do jednoho pytle. Je to príznak lenosti v myšlení. Nemám tím ale zase na mysli relativizaci skutku a nedostatek objektivity.
Za bolševika bylo treba oblíbené "kdo nekrade okrádá svou rodinu". Dnes vidíme v hospodársky chudých oblastech opuštené velké domy. Rekl bych, že všechny tyhle veci nepochází ze systému, ale ze základní místní kultury lidí.

Stále si myslím, že mohou existovat i takoví, co v zásade nekradou(nebo alespoň ne tolik, že by to škodilo jiným), a nejde jim o korupci, jsou si vedomi svých kvalit, jinak je výsledkem má rezignace. Treba za Stalina mel ministr asi 3x tolik, než predák v prumyslu. Za sociku si pamatuji skoro totéž predák versus reditel, dvou-trínásobek. Dnes odkud tisknou ty peníze pro domnelé pracovní výkony? Smešné argumenty, kolik firma ušetrí, když má super manažera? Od toho tam prece ten manažer je, také hovno prodá, když mu delník nic nevyrobí. Pak se zapomíná i na ruzné technology, jako by nekdy stačilo jen kladívko delníka. Samozrejme i jako "vedec je však potvora a genetiku nechce" je často potvora i delník který bude spekulovat a bažit po moci ze stejných duvodu. Je to všechno spíš jen v povaze a kulture.
V konečném dusledku z mezilidské degradace nevydelá nikdo.

300878

17.12.2013 13:37

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Myslím, že pana editora v tomto silne podceňujete, možná stejný problém máme mnozí ve vztahu k dalším osobám. Zkuste také respektovat, že když si nekdo neco myslí, tak má pro to nejspíš i nejaký konkrétnejší duvod, zkušenost a nejenom tu intuici, nebo sympatie. Píše prímo, co si o tom myslí, pokud napíšete jakési nálepkovací hodnocení výsledku a neptáte se, jak k tomu došlo, tak co jste zjistil? Proč hodnotíte v podstate mimotématicky celého človeka na základe toho, že vám napíše/rekne, jak neco vidí? Prece mu nemužete hned pod podmínkou vámi napsaného verejného uznání nutit váš pohled na vec, to by pak nebyl on. Nebýt tu jeho, nepíšete tady ani vy, ani já. Pokud nekdo umí napsat kulturne opak tak to považuju za prínos k opravdové diskusi, na rozdíl od propagandy.

Jinými slovy jsem rekl, že to zatím s Babišem nevidím tak špatne, a editor vuči tomu zajímá skeptický postoj, který je také nejpravdepodobnejší i z pohledu statistiky. Ta je ale statistikou i proto, že nutne obsahuje i pozitivní čísla, jinak by všechno šlo jen k ledu. Jen nejsme nikdo jasnovidec a nevíme, kdo je kdo. Hodnotit na základe toho smýšlení človeka je neúmerné. Všiml jsem si dávneji, že pan editor klidne zmení názor, pokud se posunou okolnosti do jiného svetla. Já také, i když setrvačnost delá své. Snad nebudeme ale zase lpít na myším lepu a chytat se za slovo. Držet slovo/názor a držet slovo/názor muže být rozdíl.

Odpoveď výše pro "dub":
Delá "sračky" proto, že to delají všichni kolem, proč neco predem komplikoval, úspech vubec, že má trh a vrabce v hrsti. Ze stejného duvodu začala delat pred pár lety "sračky" mnou dríve zmínená Senická a pritom nebabišova mlíkárna, protože ji donutily k tomu nadnárodní retezce. Veci jsou proste kolikrát reálne jinak, než ríkají "osvetové" teorie. Fašismus v rízení? Záleží, co s tím ziskem delá. Zatím nevidím, že by to nekde umrtvoval, jako to delají jiní. Príliš moc lidí si už zvyklo na infekci perpetum mobile a dotace, realita je spíš jinde.

300900

18.12.2013 13:07

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Jen další hodný tatíček

ppppp 95.?.?.?

>Minimálně musel jednat mnohokrát velice tvrdě a bezohledně, jinak by si nevydělal ani na slanou vodu a majetek si neudržel, tak proboha proč...

Tohle vidím jako deformaci. Chcete tím naznačit, že prekročil nejakou optimální rychlost, kterou kdyby dodržel, tak si na tu slanou vodu vydelá a majetek udrží? Je to vaše teorie, která ale jak vidím v okolním hodne dynamickém svete nefunguje. Platí rád i opak. Kdo nevyroste dostatečne rychle, toho udusí.

Snad neveríte, že okolní západní svet jedná ohleduplne, a lze tomu ohleduplne a s láskou čelit. Proč by to delali? Popírá to i tu vaši teorii.
Vezmete to z opačné strany. Pokud vám nekdo tlačí na vrata, tak se musíte do nich oprít aspoň podobnou sílou zevnitr, jinak vám je vyvalí, a nebudou se ani nikoho ptát, proč to tak delají.

Vždy nekdo ten hospodár potrebuje být a Babiš je spíš praktik, než ideolog. Proč nerešíte ideology a prodavače, kterí vyvezli nastrádaný majetek a trh za hranice.
Babiše si neidealizuju, ale neznám duvod, proč by byl na svém míste špatný. Copak nejaký úredník bez odpovednosti a vztahu k veci TO udelá lépe? Nebo budeme predpokládat, že treba Nemci jsou lepší? Švýcari, kterým platíme za švýcarský prímodemokratický cement?

Zkuste si povšimnout, že strategický podnik Duslo Šaľa na kterém Babiš vyrostl byl podnik podobného významu jako Slovnaft, který patrí už spíš Maďarum. Vyrábel prumyslová hnojiva pro celý stát.
Ten nešlo rozkouskovat a decentralizovat. Šlo jen o to, kdo to vezme. Časem by to prodali nekomu zvenčí, nebo rozprodali a tady by utreli hubu včetne daňových úradu. Nebo chcete firmy v podstate znárodnit a udelat je neziskové? Nebo ty, co fungovaly prenechat jakému správci? Čím se chcete za takového zaručit? Proč si myslíte, že ostatní by v tom jeli líp? Byl pritom a povedlo se. Pokud to prodá, na hospodárství se vykašle, a peníze nejak znehodnotí, tak se dívám na veci jinak.

On má dostatečný prospech z toho, když neco funguje, asi nikdo tu nemluví o tom, že to musí nutne delat z pravdolásky. Copak nejsme na tom podobne? Láska pres žaludek?

Není také otrok, jako otrok. Bez funkční společenské struktury společnost zaniká, protože struktura je to, co společnost společností delá. Máte alternativu na lepší strukturu?

300952

19.12.2013 19:45

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

ppppp 95.?.?.?

>Ví tady někdo, co zajišťuje tvrdost (a tedy i odolnost vůči zubním kazům) zubní skloviny?

Pri vší úcte, "babo" [smích]
Snažíte se k veci, ale jsou úskalí. Tvrdost, odolnost a tak dále jsou pojmy, které vubec nemusí souviset se zubním kazem. To jsou materiálové konstanty. Proto ta otázka je tak nepresná, že pomalu postrádá smysl, a technik musí zkoušet netechnickou intuici, co tím asi autor myslel.

http://en.wikipedia.org/wiki/Apatite

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&sour...

Takže prirozená sklovina je bez fluoru. Zvírata také nikde nelížou "fluor". Reči o tom, že fluoroapatit je tvrdší jsou sice ok, ale podle mne totálne vytržené z kontextu. Kdo nekdy delal se složitejšíma materiálama ví, že to nemusí dopadnou tak jednoduše, jako treba cementace, nitridace, boridace oceli. Materiály mohou mít rozdílné fyzikální vlastnosti a výsledný efekt muže být i horší.

Fluoridy obecne vetšinou naleptávají povrch a zpusobují tekavost. To je z materiálového hlediska nežádoucí. Takže čiste teoreticky mohou i zacelovat spáry, ale co když jen v úzkém rozmezí jakýchsi laboratorních podmínek. Dost pravdepodobnejší je, že vnesená nehomogenita škodí, protože jde o obecnejší jev.

Za primární príčinu vzniku prasklin na sklovine, do které se pak usadí a premnoží bakterie pokládám strídání vzájemne príliš studené a teplé stravy a nápoju. Zbytek jsou spíš dusledky. Kompaktní plochu skloviny jen tak nejaká "bakterie" nenaleptá, prímo síla jejich kyselin myslím nestačí. Pro bežný pocit naleptání stačí pár jablek, kde si kyseliny také najdou mikrospáry. Je možné, že normálne probíhá nejaká prirozená rovnováha i s ovocnýma kyselinama místo umelého a spíše škodlivého fluoru.
Nebo s kyselinami po rozkladu mléka, jak zde nekdo psal. Solné prostredí rovnež muže konzervovat nekteré bakterie. Bakterie spíš rozežerou méne odolný vápenatý podklad, a sklovina, protože je tenká jde mechanicky s ním. Takže mi prijde smešné, zbytečné tlačit F do apatitu skloviny místo OH skupiny kvuli zvýšení tvrdosti a chemické odolnosti, když o ni prakticky vubec nejde, stoupá jen riziko, že se zkazí víc, než opraví.

Samotná tvrdost, nebo chemická odolnost nečeho nebývá to nejduležitejší. Je známo, že tytéž materiály mají ruznou odolnost v závislosti na své strukture a kompaktnosti.
Fluor je toxický hlavne proto, že má nejsilnejší elektronegativitu, a bunkám zrejme chybí dosti odolné "klešte" na uchopení a manipulaci.

301060

19.12.2013 19:58

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

To podle mne souvisí s Babišem málo, delá, co by delali i jiní, nekdo se tu tázal, proč prodává "sračky" a snažil jsem se odpovedet nezávisle, není to muj chlebodárce, a dost možné že by me klidne utopil navzdory tomu, že mu delám trochu nezaplacenou reklamu. Beru to spíš obecne a také trochu hypoteticky.

Problém včel je mnohem širší a není namíste válet to na jednoho agropodnikatele. Delají to všichni, svuj podíl má na tom i GMO. Delají to proto, že pro svou činnost mají odbyt hlavne mezi náma. Stále je totiž dost tech, kterí podobné produkty a vymoženosti "žerou". Nebo kterí potrebují zaplatit spíš auto, než "žrádlo" a podobne.

301062

20.12.2013 08:00

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

ppppp 95.?.?.?

Samozrejme šlo o prirovnání použití vrchní tvrzené vrstvy z mechanického hlediska, nevyplývá z toho myslím až tolik, že bych chtel zuby cementovat, nitridovat, boridovat, ani by to nešlo, je to jiný materiál.

Není treba se ani ptát na HF, když je zrejmé, že soli F bývají tekavé, hygroskopické (krome napr.CaF). Leptavé a rozkladné účinky pak mohou mít prímo soli. Fluor spíše cestuje, a napadá vše, co je slabší, než udrží protiváha jako Na, K (silnejší, než H v HF, nepotrebuje mezipristání v kyseline).

Je tragikomická sranda, že se o vedlejších účincích fluoridu ví, a prece to cpou do populace.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Fluorid_sodný

301109

20.12.2013 08:23

A není úniku

RE: H2O2

ppppp 95.?.?.?

Sila oxidantu a jeho koncentrácia sú rozdielne veci. Prípustné sú všetky kombinácie.
Nepopieram tým, že sa H2O2 v organizme nachádza v pozitívnej úlohe.
Vitamín C sa však podľa mňa na tvorbe H2O2 nezúčastňuje, skôr by som očakával popri ňom katalytický rozklad už hotového H2O2, podobne ako v reakcii s kovmi, čo je aj dôvod, že H2O2 nie je doporučené piť, tvorí sa potom priveľa agresívneho kyslíka(radikály apod). Všetko je ale vec rovnováhy s patogénmi, a nejde vžy povedať, čo je kedy lepšie.
Okrem toho vitamín C je v princípe skôr antioxidant, teda sa skôr sám oxiduje, než by oxidoval (a produkoval H2O2, oxidačné činidlo).
Ak by mal C vitamín sám produkovať H2O2 a pôsobiť stále oxidačne (iba menej) musel by sa nechať oxidovať ešte od silnejších oxidantov, než H2O2, a to je otázka, či sa také niečo môže reálne diať. To by ale potom H2O2 bol odpadový produkt, a nie oxidačný prostriedok na ďalšie využitie. Potom by H2O2 nemalo zmysel dodávať, ale skôr odbúravať. Takáto dedukcia teda vedie k logickému sporu s predpokladom.

301111

20.12.2013 19:10

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Jen další hodný tatíček

ppppp 95.?.?.?

S podobným mi už lezete mnozí na nervy.

ZEPTEJ se nejprve ty, a toho, koho znáš. Pak o tom piš neco do diskuse. Jinak je to tu jen samá veštba a trollování. Chodím pracovat do firmy, kde na jejího šéfa mluví totéž, co tady zde na Babiše, a to je také zásadní duvod, proč to kompenzuji. Úplne nejvíc ty, které vyhodil za nejaký druh zásadní a težko napravitelné neschopnosti, nebo alkohol. Pritom tam lidi mají socik, a vydelají bajočko od 500 do 1000E podle hodin a pozice. Dane platí. Kolikrát ti lidi i neco poserou a nedá jim to k náhrade.

Klidne napište o Babišovi nekdo, kdo tam pracoval, nebo pracuje. V pohode zmením názor na základe duveryhodných faktu. Jen už furt všichni neveštite, a jdete ukázat, jak se co má. Jinak je to o ničem.
Posledne jsem slyšel treba o podmínkách na reklamačním oddelení v hypermarketu, strídají prý po pár mesících. Prumyslové zóny mnohé pozice podobne. Proč asi. Kdo dokáže v bordelistánu udelat zisk? Že peníze šly do billboardu? Copak by ti chudáci delali, kdyby nemeli aspoň ty zbytečné billboardy? Pásli prasata? To nejde ze dne na den udelat revoluci zmizení billboardu. Navrhnete omezení a peníze pujdou jinam. Já ty billboardy ani LED televize na križovatce neprosazuji jako správné, a klidne bych prispel na jejich kácení. Bych byl zvedavý, kdo by se pridal.

301143

22.12.2013 10:45

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Zahrádka

ppppp 95.?.?.?

Spíš se pustil do takové ryby, na kterou nestačili ani jeho vrstevníci. Také si myslím, že v té dobe, nebo i hodne dríve byli i relativne vetší machri počínaje snad už Pascalem(kolem 1650).
Je opravdu podezrelé, proč je jeho vliv tak silne preferován, jakoby šlo o doktrínu. Asi ta filosofie s tím spojená lépe vyhovuje pro prípad, že se "ovce" neptají a nebečí. Jinak by chudáčkové museli priznat barvu, že neumí/nemají jak merit éter, kterým se šírí EM vlna. Proto také Einsteinuv model sedí, i když MM experiment o který se opírá je nelogický, a ve výsledku spíš popírá své predpoklady. Argumenty jako korekce GPS jsou jednostranné, ke stejnému výsledku existuje cest více.
Z hlediska výsledku není natolik podstatné, zda se Einstein priživil, nebo nepriživil na jeho manželce. Spíš mi vadí, že chtel(i) predbehnout dobu a fyzických experimentu na podporu svých tvrzení mají málo, nebo jsou umele zamotané (síla na proudovodič). Nejde všechno zase veštit od stolu. Chápu také proč to není jednoduché, když jde o interakci hmoty s nehmotným prostredím (vakuum).
Kvantová fyzika má príliš mnoho postulátu, nekteré výsledky rekneme fajn, nakonec je to i matematika (statistika, pravdepodobnost), ale jako celek nevím, není to vždy ono.
Na Maxwellkách mi vadí, že jsou preferované (uvádené) v diferenciální forme, kde platí exaktne, jinak by se mohlo ukázat, že je občas problém. Je samozrejme logický nesmysl tvrdit, že vektor E plodí jiný vektor B, když zároveň platí, že magnetické pole generuje tentýž subjekt(elektron v pohybu) a jde pouze o 2 projevy stejné veci. Maxwell to pritom tvrdit nemusel, delají to spíš jeho interpreti. Stejne jako podle mne špatne interpretovali Ampéruv zákon o síle mezi proudovodiči jeho následníci (Biot-Savart, Lorentz, kterí spíš rekli, co chteli slyšet).
Výsledkem toho všeho je muj názor, že relativistický vztah pro hmotnost odporuje definici hmotnosti, vztah E=mcc odporuje termodynamice(matematické statistice), logicky není ekvivalencí, pouze snad implikací, nerespektuje dusledne zavedení jednotek energie a hmotnosti. Také paradoxy dvojčat, dilatace/kontrakce jsou pouze dusledky objektivních projevu merení. Více jsem se o tom bavil zde:
http://tech.sme.sk/diskusie/2223132/2/21149709/Ved...
TR je v dusledku docela objemná teorie, která v nečem posunula kupredu, jinde pribrzdila. Vadí mi, že ji v podstate upravují za pochodu a nejnovejší pokrokové interpretace opet pripsávají Einsteinovi, i když pomalu tvrdí opak. Einsteinova spíš filosofie, než fyzika navozovala dojem relativity témer všeho. Podle mne ale stále relativní jsou jen toho projevy a ne objektivní skutečnost. Jde o významnou ukázku fikce versus realita.

301248

22.12.2013 23:19

A není úniku

RE: zbytečná paranoia

ppppp 95.?.?.?

>povinne absolvujúceho pravidelnú fluoridáciu zubov,(mimochodom pekne hnusný proces)

Čo si pamätám ako decko, tak po tej fluorizácii sa začali objavovať diery častejšie. Fluorizáciu považujem za šarlatánstvo. Za to, že vrstva bola tvrdšia, neznamená yároveň, že aj lepšia a kompaktnejšia, lepšie odolávajúca tepelným zmenám. Toto nemali ako poctivo vyskúmať, bolo to od stola.

301278

22.12.2013 23:33

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Zahrádka

ppppp 95.?.?.?

Pro jistotu napíšu, že základ toho, co jsem napsal nepochází ani trochu od Teslu. Nepochybuji ale o tom, že byl Tesla z x duvodu éterista, jako já. Tesla udelal hezký 3F asynchr. motor, a 3F trafo pro energosoustavy, v teorii EM mel hodne pokusu, ale o nejaké jeho ucelené teorii nevím, nezjistil sem neco takové. Teslovo auto a nekteré další veci byly historicky špatne doložená pitomost, na které se priživují mystikové. Podle toho, co se o Teslovi psalo byl Tesla také dost kontroverzní a možná zbytečne nebo nucene tajnustkár. V rovine aplikace prenosu radiosignálu byl úspešnejší Marconi. Tesla zkoušel prenosy energie, ale nevím o jeho jediném co jen trochu efektivním nápadu. Fokusovat neco takové pri užitých vlnových délkách byla dost utopie. Šel do príliš mega vecí se špatne zvládnutým rizikem.

301280

>Je klidně možné že Havlovi těsně předtím než odešel na věčnost tenhle fakt došel

To sotva. Dost dlouho po zverejnení jeho "díla" totiž dále zastával teorii humanitárního bombardování. Mnohem souvislejší vysvetlení je rozpolcená osobnost a patologické využití svého nejistého intelektu. Nelibost a slabá úcta k lidem kolem. Snaha se po nich štverat, protože když néé já, tak jiní.

To také s nenávistí má sotva co společné. Nenávist se automaticky nevylučuje ani neslučuje se subjektivním hodnocením. Je nelogické a zbytečné označit subjektivní hodnocení jako nenávist, pokud se blíží objektivnímu.

301296

23.12.2013 14:06

Vánoce Smolíka McFiggina

RE: Vánoce by měly být především v duchovní oblasti

ppppp 95.?.?.?

Klus je prece jenom rychlokvaška a spíš napojen sám na sny, nekdy príliš mimo realitu. Stačí jenom jako. Na to aby mohl takhle filosofovat a muzicírovat by prece jenom mohl být zdrženlivejší, ale co s mládím, to si hledí své. Co jsem byl na jednom jeho živém vystoupení, tak nic moc, jen takové cosi príliš mega a super, ale spíš hluk, balast, nebo jednohubka. Muzika totál nuda, takové spíš otravné žvanení bez smyslu, to, za co si on nechává dobre platit udelá lepší muzikant za pochodu. Langerka hned za ním mela vetší respekt k okolí. Proste v takovém výčtu už existujících a mnohdy povedených písniček je bývá nuda delat další pásovou výrobu. Tak to dopadne vždy, když se delají písničky spíš pro peníze... tyhle a jim podobné plytké nebo sváteční rady do života. Je docela sranda, když delá nejaká písnička výzvy, které sama nerespektuje [smích]

301307

24.12.2013 14:16

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Tabu v sociálnych vedách.

ppppp 95.?.?.?

Ja ti rozumiem, a s mnohým súhlasím. ALE sa v niektorých veciach zásadne mýliš, popisuješ protirečenie. Že pojem rasizmus je ideológia zabezpečujúca rasizmus iných aj o množení sa rás a prevalcovaní kultúry množstvom, potiaľ ok.

Ale už teraz je problém nevoliť, lebo "hlúpa" väčšina má hlasov dosť a odvolí sa sama. Tak je to práve nastavené. Súhlasím, že demokracia je systém preferujúci horizontálne otrocké vzťahy na úkor vertikálnej stromovej štruktúry. Zodpovedá to aj tomu, že demokraciu nám podsúvajú práve tí, ktorí nechcú byť demokratickí!!! Takže riešením NIE sú ani priame voľby, ani referendum, ani "kolektívne vedenie". Demokracia v skutočnosti "funguje" iba pod vedením antidemokracie, diktátu. Sám od seba sa poriadok nikdy neurobí, to dokáže len perpetum mobile. Akýmikoľvek voľbami z ulice (cez noviny, médiá...) nejde zaručiť, že sa na dôležité miesto dostane správny človek.

Riešením je vybudovanie štruktúry kvalifikovaného vedenia. Obmedzenie hlasovacích práv. Rekonštrukcia školstva a jeho napojenie na prax. Výroba systému dirigentov a subdirigentov, kľudne aj podnikateľov schopných zodpovedne narábať so zdrojmi a prostriedkami. Delegovanie osobností schopných riadiť vyššie celky. Rešpekt k tradíciám, doktrína a vízia do budúcnosti s tým, aby sa potomkovia nemali horšie.

301339

25.12.2013 22:15

Vánoce Smolíka McFiggina

RE: Vánoce by měly být především v duchovní oblasti

ppppp 95.?.?.?

>Stačí z hlediska vesmíru prd, malý ťuk asteroidem, průlet bludné planety a papá lidstvo

Musel by být vetší, jinak jen katastrofy dob dinosauru.

> Vesmír funguje pro nás zatím stále příznivě a ten zbytek, jako jsou hladomory, světový mír apod., bychom měli být schopni zařídit

Souhlas. Čekám na lepšího zubare [smích]

301392

25.12.2013 22:19

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Romům chybí alfabetizační VÚ Poprad.

ppppp 95.?.?.?

Také souhlas. Ale pred tím by bylo potreba vymýtit lidskoprávní mimovládky, od kterých čeká, že jednou zavedou normu, jak správne čurat.

301393

27.12.2013 13:10

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Zahrádka

ppppp 95.?.?.?

Zkusme vynechat cirkusy. Všiml jste si, co jsem i zde v této diskusi napsal na tému TR, zejména v souvislosti s definicí hmotnosti?

301442

29.12.2013 12:26

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Mýlíte se pane Sašo

ppppp 95.?.?.?

Jenže vy také máte možná i více štestí než nekterí, protože mužu, co jsou pohlední a chytrí zároveň není až tolik, a není až tak obtížné si predstavit, že když je nekdo hezký, tak se na chvilku zapomene, "co bude zítra", když chybí kapitál, a zejména funguje chuť pracovat. Krome toho zpusob získání postavení a majetku také má svuj vliv.

Myslím, že to není treba komplikovat. Ženy si opravdu vybírají chlapa, který jim nejak imponuje, a kolikrát nikdo krome ní neví, co to je. Muži to nekdy delají dost podobne.
Feminismus, nebo treba i mužský diktátorský "šéfizmus", a další "ismy" považuji spíše za škodlivou "léčebnou" náhražku pro léčbu nejakého vlastního komplexu, nedostatek rozumnejší činnosti. Je to skoro stejné, jako s rasizmem, kdyby ho umele negenerovali, tak by v té umelé podobe ani neexistoval.

Chemodeku tady jiste nejakou máme, ale já vám preju, aby jste v príštím roce mela otevrenejší oči a uši k tem, co ríkají, že chemtrailsy tak jak čteme rádoby info po netu jsou nesmysl, a nemusím to být zrovna já. Jste obetí bludu z jednoduchého duvodu, nezvládáte mít nadhled nad složitostí problému. Základní problém není spíš politicky zastírací a pozornost odvádející chemtrails, ale opravdová masa letecké dopravy v lufte, a bežné škodliviny s tím spojené.

Preju všem príjemné tik-tak, a co nejméne silvestrovského chemtrails. Docela utopie [smích]

301524

29.12.2013 21:16

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Otázka času

ppppp 95.?.?.?

>Můžeme je zakrátko zničit bez jediného výstřelu pouhou svojí sjednocenou vůlí.

To sotva. Produkce blbu s nesjednocenou vulí totiž napreduje. V supermarketech začínají nakupovat okamžite všichni ti, co práve prijdou k penezum. Všechny zaostalé etnika. Rasove osvobozené s právem svobodne nakupovat, dokud je za co.

Pak jsou tady naši vlastní, kterým rozum také nedovolí nenakupovat v supermarketech. Hordy tech, co splácejí lízingy a hypotéky, kterými získali nad ostatníma dočasné konkurenční výhody a okolí kolem sebe uvrhli do závislostí.

Musela by jste vetšinu presvedčit, že neco deláme špatne. To si ale vetšina, pokud nic porádne nepocítí neprizná. A ti, co tomu šéfují to ví. Že se vetšina prizpusobila, a s tím v podstate souhlasí, ba dokonce to podporuje. Také tím ztrácíme celkove na cene a po nás potopa. Kolem sebe vidím samé spokojené lidi, už jen kterí se mají o chlup lépe, než nekdo pod mostem. Vždyť i na ukrajine meli ti protestující skoro každý mobil, tak co jim vlastne chybí?

301548

30.12.2013 02:57

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Mýlíte se pane Sašo

ppppp 95.?.?.?

Je mi líto, ale tohle, co mi predesíláte je určeno spíš pro lidi jako vy, kterí v podstate zaostávají ve vývoji, a baští každou báchorku popsanou nanejvýš slovy z encyklopedie. Spolknete proste jakýkoliv nesmysl jako rybička návnadu. Normální človek, když neco neví, tak to prizná a jde se poradit s nekým, kdo má vetší šance uspet v pohledu na vec. Tohle nejde rešit demokraticky hlasováním z ulice.

301559

30.12.2013 14:55

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: já ten postoj žen považuji za přirozený a správný

ppppp 95.?.?.?

>Lidi s penězi si obyčejně dobrý vždělání koupí...

Záleží, co si pod "vžděláním" predstavujete. Já si pod tím nepredstavuju neco, co si lze koupit. Takový download zatím neznám [smích]

301597

30.12.2013 21:32

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Stworoidi útočí všude. Nevím, co autor chtěl svým článkem říci, ale fakt, že Ukrajina,

ppppp 95.?.?.?

Já zase nevím, proč jste vytvorila pytel s cedulkou Stworoid.
Je to silne nekulturní delat cedulku z nekoho príjmení. Co si všímám autora, tak tradične neobdivuje lokální tvrdé vudce, takže ta vaše póza je docela fikce. Když nekdo neco delá dobre, tak to snad muže delat i bez pózování a obdivování jiných. To aby se nesmelo psát o nikom, co se jim neco povede bez tohoo, že by to lidé jako vy neoznačili jako obdivovačství. Nerespektujete tím dostatečne prostor určený pro druhého.

Vy asi také nechodíte mimo salóny, to aby si google translátor začal pomalu namlouvat, kolikrát je človekem. Nechápete reálný život a hospodárství, jinak by jste nenapsala takové blbosti. EU jde dole vodou, protože jí propagovanou životní úroveň nemá reálne kdo zaplatit. Všichni se proste mít dobre nemužeme. Tolik smysluplné práce se nikde nenabízí. Radím vás mezi perpetisty.

301611

02.01.2014 12:35

Ukrajina: Východní kořist NATO

jak kone odučit žrát

ppppp 95.?.?.?

Donekonečna nejde se pokoušet odučit kone žrát a maximalizovat zisk ve vecech jako kultura, zdraví, škola. TV nebaví, protože jde príliš o peníze. Kanálu je moc, každý chce vydelávat, ale pak je to stejné, jako 10 hospod na ulici se 100 domy.

Také donekonečna nejde globalizovat/centralizovat kulturu do jednoho centra, stejne tak jako to nejde bez následku udelat s jinými zdroji čehokoliv. Monstrfestivaly a megazábavnéakce dnes spíše pripomínají továrnu i s elektrárnou, ve které tlučou kladiva do rytmu a srší jiskry z laseru jako z pekla, coby kultura ohlušování a oslepování. Provozováno jedinci, kterí se potrebují vyštverat nad masy normálních lidí, a nutí ostatní používat jimi navržený styl, když zaprasí, zahluší obsadí volný prostor. Nedávno jsem obcházel pár hospod, kde by se dalo treba sednout a brnknout na kytaru. Podarí se spíše výjimečne, protože všude bouchají jako z pásu ruzné sice rytmické, ale jinak tupé motivy ruzných pseudopísniček coby pokriky a tlučení na historických galejích. Primnoho černošských bubnu škodí, je to pak návrat k opičím trendum. Úder bubnu jako delová rána vystrihne z vjemu hromadu milisekund, než úder dozní, podobne jako fotoblesk, mžik laseru také oslepí a vystrihuje milisekundy. Videt účet z pokladny, pochopeno, jak se drobné naskládají ve velkou sumu.
Stejne tak doma nutí zapnutá televize s debilporadem být zticha i ostatní, kterí by se jinak zapojili aktivne. Vertikální TV klín média brání lidem v normální komunikaci mezi sebou. Zákládá konflikt, když se chce nekdo dívat a jiný ne.
Zpet - nejsem odporce rytmiky. Na druhé strane máme hromadu nezralých umelcu, kterí udelají písničky, za které se na koncertech berou peníze, které narychlo vygenerují u otupelé masy nejaké emoce, ale které schopnejší muzikant vytvorí za pochodu, jenom po krátké reflexi takový produkt ani nedá ven, a hledá lepší nápad, nebo vylepšuje dál.
V čase kdy se nepočítá umelecká myšlenka, ale hledí na zisk tohle ale nejde, a je prece nutné hned vydelávat. Pak je to ale kultura za peníze, a je jasné, proč nemá čím oslovit. Nemá tu správnou duši, je to jenom jako, pro človeka jenom jako.
Otupelí lidé často nejsou schopni pochopit, že treba kytara není rádio, a nemá ovladač, aby šlo pridat, když jsou príliš hluční, a mají porouchané prijímače. Prumerne málokde tohle už chápou, a umí treba strídat reč s písničkou. Nejsou schopni pochopit, že vršením všeho pres sebe vzniká jen smetište. Je to jeden z duvodu, proč se lidi neumí bavit. Chybí ohleduplnost, vnímání toho druhého, pasivita a nasmerování na centrální placenou drogovou dávku.

301768

02.01.2014 13:23

Rozdělení Československa

jsem ovlivnený výrokem o 3 prutech

ppppp 95.?.?.?

V dobe socialismu jsem chodil do ČR, byl jsem tam i na vojne. Bydleli jsme pospolu z ČR a SR, a drobné spory se týkali osob, nepamatuju, kde by šlo o národnost. To, co zvítezilo byla hloupost, nezkušenost, historická nevzdelanost a propaganda. Reálne trochu škodil pragocentrizmus, který na oplátku vyklíčil v Bratislave, nebo všude, kde muže.
Další pritežující faktor bylo nezdravé sebevedomí demokraticky
hlasujících jedincu, kterí se obávali možné konkurence vlivu v dusledku své neschopnosti. Na oplátku tihle zcela jiste získali ješte horší konkurenci z EU, pokud už nemají komu prodávat nejaký nastrádaný majetek.
Pak si ríkáme, že do našeho kulturního dedictví se promítá kresťanství. Tam, kde krestané meli dohlédnout na to, aby se nekradlo a nesproneverovalo, najednou ticho, kamarádšafty, tolerance podvodníku, však co, kdyby neco. Nebo kresťanství na dnešní hospodárství proste nestačí? Je tam primnoho fikcí na úkor tech nekolik kulturních rad do života? Možná nic lepší nikdo nevymyslel, ale v 90. letech nebylo kresťany dost slyšet, nikdo nekričel, že ne "neefektivní podnik nemá odbyt" za vše muže, ale ti lidé, co to s ním neumí nebo lžou. Kresťané z nejakých duvodu v tomto procesu selhali. Ani dnes jim "nevadí" lichva, mnohovrstvé nájmy a prostredníci, nebo mekčí lízing/hypotéky, kde se ale nerekne, kdo pred tím nejprve zvedl ceny bytu. To neudelal trh sám. Poslušne hlásím začali nakupovat u cizincu, zrejme takykresťanu, nebo aby i ti zase jiní cizinci meli za co jíst. Odklepnou hromadu nesmyslných zákonu, principy najednou nikde, jen reklamy, nebo záslepky, stále hromada omezení bránících normální práci, s človekem, který prispívá do rozpočtu se nakládá jako s tím, co z nej spíš bere.

Intelektuální vrstva selhala. To se promítlo v podobe nahromadení nekompetentních idiotu ve vládních funkcích CR i SR, zásadní zlepšení bych nečekal, mnozí si zvykli. Nebyl jsem nikdy príznivcem rozdelení, ale co teď mnohem více vadí je zdevastované hospodárství. Mnohé výrobní firmy za nastavených podmínek pouze živorí a jsou nuceni obcházet pravidla hry. Doteď není jasné, kteráže to činnost nejakou pridanou hodnotu spíše tvorí, a která spíše netvorí, i když obe jsou číselne stejne ziskové, je to i otázka rozmístnení a počtu subjektu. Slučovat výši DPH ve výrobní sfére se sprostredkovatelskou, nájemní nebo finanční sférou je nesmysl nebo podfuk. Bežne dnes výrobce nebo obchodník funguje spíše jako výberčí daní pro stát. Jak je možné, že stát vydelá na DPH, když obchodník zvedne výš cenu? Pokud se totiž pridaná hodnota nevytvorí reálne, jenom vykáže papírove, tak zákazník klidne místo reálných 20% DPH zaplatí 40% aniž by to zjistil, závisí to jen od toho, jak má obchodník nastavené marže.

Príčinou je pošahaná základní etika a morálka
lidí v hospodárství, kterí nedbají žít z ničeho a fungovat jako perpetum mobile.

301776

02.01.2014 14:04

Rozdělení Československa

RE: Článek je souhrn faktů

ppppp 95.?.?.?

FAkt je hlavne, že mohly vzniknout nepokoje oblbnutím mas podobne, jako se to teď deje na Ukrajine.

pár poznámek k príspevku nad tím...
Je asi fakt, že Češi vozili na Slovensko svuj prumysl, ale také to byl jejich odbyt. Stejne tak sem privezli napríklad učitele, ale je otázka, zda dosud pretrvávající problémové školství není vetší problém, a nemá základ ješte v dávné dobe. Obecne je školství v první rade úschovna mládeže, a až potom výuka.
Napsat, že Slovensko je vyspelý prumyslový stát je asi prehnané, to by pak šlo pak napsat i o Ukrajine. Prebytek montoven neznamená prumyslovou zemi.

Napsat hodný Klaus a Mečiar... "každý si chcel bačovať sám". Každý si myslel, že to urobí lepšie, než ten druhý. Podľa mňa išlo skôr o rivalitu, ktorá Havlovi pomohla, inak by frustrovaní/popletení Slováci obracali svoju nespokojnosť neskôr na neho. Slováci ešte nemuseli chodiť na poslanecké schôdze tak ďaleko po hrboľatej diaľnici. Menej neznámych ľudí čo sa dívajú sebe na prsty. Ukázalo sa ale, že špekulanti sú doteraz ako v ČR, tak aj v SR.

Tak máme za odmenu navyše Bruselcentrizmus. Je hlúposť, že prišlo k rozdeleniu, ale s toľkými hlupákmi v čele na oboch stranách je to možno načas aj dobre. Ak by vznikol nejaký rozumný pokus o zlúčenie a zároveň tým zníženiu závislosti na Bruseli, tak som za. Bližšia košeľa, než kabát.

301780

02.01.2014 18:17

Rozdělení Československa

RE: jsem ovlivnený výrokem o 3 prutech

ppppp 95.?.?.?

Tak to se už potom človek sotva má o co oprít, pokud to bylo zhruba tak, jak jste napsal [zmaten]
Mel jsem za to, že Maďari si vytvorili strukturu panství sami podle okolních vzoru.
Ale s tema pruty má nejspíš pravdu, i když to treba myslel i jinak.

301804

03.01.2014 10:32

Rozdělení Československa

RE: Článek je souhrn faktů

ppppp 95.?.?.?

Ty si tu zaprasil celú diskusiu, a nenapísal si k veci v celom tomto vlákne prakticky nič okrem hádam jedného príspevku s jediným slovom, že Havel nedostal nobelovku.

Píšeš príliš v inotajoch a samé zbytočné otázky. Ak dačo ozaj vieš, tak to napíš, nato tu tá diskusia je. Nezavádzaj tu debilné, zakomplexované štýly a manipulácie.

Okrem toho, že dejiny píšu víťazi, a že to, že si dačo prečítaš ťa automaticky neoprávňuje sa navážať do druhých. Sú tu ľudia, ktorí tu vyložili ozaj veľa svojich poznatkov, a nesprávajú sa ako ty. Asi ti robí problém stáť v rade.

301890

na ruvr píšou toto

http://slovak.ruvr.ru/2014_01_03/Velvyslanec-Pales...

pokud je to pravda, tak jsme doma informováni dost balastem

301902

03.01.2014 19:34

Rozdělení Československa

RE: Zaplať pán Bůh za Klause, ač nesnáším ODS.

ppppp 95.?.?.?

Na tom neco být muže. Podobne neospevuju, ani nehaním Mečiara, je možné, že by supy očekávané rozprodání probehlo rychleji a do vetší dálky. Prílišná čitelnost se v dnešní dobe nemusí vyplácet.
Je možné že se tito lidé chovali relativne patriotsky. Další vecí je, na koho se v té dobe šlo opravdu spolehnout, prece jenom jeden človek jednou rozbehnutý vlak težko ovlivní.
Proto také nechápu nekteré stížnosti na hospodársky vetší subjekty. Nesouhlasím s mnohým, ale nebudou oni, prijde nekdo ješte více cizí a silnejší. Stále z toho není predem jasné, kdo bude lepší. Snad ten, kdo pustí více perí zpátky do regionu, který vysává. Mel by to být takový, co tam žije, neutíká od toho a má možnost lépe videt, co se opravdu deje.

301944

03.01.2014 19:48

Rozdělení Československa

RE: Souhlas s panem Editorem!

ppppp 95.?.?.?

Tak to sotva, spíš zavádíte touhle nepresností oxymoron. Nekteré maďarské rysy se objevují furt, takže možná genetika neumí s nimi správne nakládat. Mohli bychom uvažovat o nejaké asimilaci a podobne, ale jednou byli Maďari úplne jiný národ, než Slováci, takže to odjakživa není na míste. Úplná asimilace to také nebude, když bitvu o Bratislavský hrad z období Turku vyhrála skupina pravdepodobne málo asimilovaných docela bojovných Maďaru, kterí se vymezovali vuči ostatním(okamžite si nevzpomínám na její jméno). Zrejme je to dnes namíchané ješte víc, než kdysi, ale to sotva bude duvod napsat, že Maďari prakticky neexistují, a že to jsou spíše Slováci, to bych takhle neuspíšil. Možná by to nekdo formuloval lépe, a také lépe oddelil maďarské zvyky od slovanských včetne povah.

Mnozí Slováci mají v sobe geny určité úslužnosti, umí se chovat jako sluhové, a po té stránce jim jiste nečinilo potíže si osvojit i zcela jiný jazyk. Klidne se naučí i čínsky.

301951

04.01.2014 10:32

Strašlivě nízká úroveň českých televizí

jak odučit kone žrát

ppppp 95.?.?.?

(pardon, povedlo se mi odeslat tento príspevek do jiného vlákna)

Donekonečna nejde se pokoušet odučit kone žrát a maximalizovat zisk ve vecech jako kultura, zdraví, škola. TV nebaví, protože jde príliš o peníze. Kanálu je moc, každý chce vydelávat, ale pak je to stejné, jako 10 hospod na ulici se 100 domy.

Také donekonečna nejde globalizovat/centralizovat kulturu do jednoho centra, stejne tak jako to nejde bez následku udelat s jinými zdroji čehokoliv. Monstrfestivaly a megazábavnéakce dnes spíše pripomínají továrnu i s elektrárnou, ve které tlučou kladiva do rytmu a srší jiskry z laseru jako z pekla, coby kultura ohlušování a oslepování. Provozováno jedinci, kterí se potrebují vyštverat nad masy normálních lidí, a nutí ostatní používat jimi navržený styl, když zaprasí, zahluší obsadí volný prostor. Nedávno jsem obcházel pár hospod, kde by se dalo treba sednout a brnknout na kytaru. Podarí se spíše výjimečne, protože všude bouchají jako z pásu ruzné sice rytmické, ale jinak tupé motivy ruzných pseudopísniček coby pokriky a tlučení na historických galejích. Primnoho černošských bubnu škodí, je to pak návrat k opičím trendum. Úder bubnu jako delová rána vystrihne z vjemu hromadu milisekund, než úder dozní, podobne jako fotoblesk, mžik laseru také oslepí a vystrihuje milisekundy. Videt účet z pokladny, pochopeno, jak se drobné naskládají ve velkou sumu.
Stejne tak doma nutí zapnutá televize s debilporadem být zticha i ostatní, kterí by se jinak zapojili aktivne. Vertikální TV klín média brání lidem v normální komunikaci mezi sebou. Zákládá konflikt, když se chce nekdo dívat a jiný ne.
Zpet - nejsem odporce rytmiky. Na druhé strane máme hromadu nezralých umelcu, kterí udelají písničky, za které se na koncertech berou peníze, které narychlo vygenerují u otupelé masy nejaké emoce, ale které schopnejší muzikant vytvorí za pochodu, jenom po krátké reflexi takový produkt ani nedá ven, a hledá lepší nápad, nebo vylepšuje dál.
V čase kdy se nepočítá umelecká myšlenka, ale hledí na zisk tohle ale nejde, a je prece nutné hned vydelávat. Pak je to ale kultura za peníze, a je jasné, proč nemá čím oslovit. Nemá tu správnou duši, je to jenom jako, pro človeka jenom jako.
Otupelí lidé často nejsou schopni pochopit, že treba kytara není rádio, a nemá ovladač, aby šlo pridat, když jsou príliš hluční, a mají porouchané prijímače. Prumerne málokde tohle už chápou, a umí treba strídat reč s písničkou. Nejsou schopni pochopit, že vršením všeho pres sebe vzniká jen smetište. Je to jeden z duvodu, proč se lidi neumí bavit. Chybí ohleduplnost, vnímání toho druhého, pasivita a nasmerování na centrální placenou drogovou dávku.

302001

05.01.2014 02:08

Rozdělení Československa

RE: Železná guľa

ppppp 78.?.?.?

Na vec sa treba dívať inak.

Sú ľudia, čo možnosti objavujú, a sú ľudia, čo ich likvidujú.

302038

05.01.2014 02:10

Rozdělení Československa

RE: Česko-Slovensko

ppppp 78.?.?.?

>v pořadu Dolejte řediteli

nejdrív, že preklep, ale pak me to dostalo [velký smích] [velký smích]

302039

10.01.2014 23:45

Otrávení Pacifiku

RE: Nic není náhodou

ppppp 78.?.?.?

Možná jak kde.
Tady se zdál být chvíli indikátorem treba čáp/bocian černý, a moc se mu zde bydlet opet nechce, asi neplatil sociálku a na hnízdo má exekuci. Ostatní druhy fauna/flóra, nezdá se mi, že by pribývalo, asi spíše ubývá. Les, težba, infrastrukturní zátež, neskutečne vysoký a hlavne dlouhodobe neudržitelný odber vody.

302344

11.01.2014 10:32

Otrávení Pacifiku

RE: Nic není náhodou

ppppp 78.?.?.?

Dík za reakci, dovolte v nečem pokus o vyvážení.
Čáp černý chce ticho a relativne čisté potoky, kde jsou žáby, a dá se nad nema lítat. Težba to stežuje, nezrídka nahrnou vetve k potoku rychleji shnít, a delají kravál.

Doufám, že s tou vodou to myslíte ironicky. Prumyslové zóny, sídlište, a výroba zde v okolí navrtaly takové odbery, že poklesla spodní voda pres desítku km od nich, a zóny nejsou ani na jednom míste. Dále klesá. To pocítí zemedelské plodiny.

Nemužete srovnávat wifi prípadne mobil v jejich blízkosti s elektrosmogem. Wifi je relativne silné, a dovedu si predstavit jistý účinek na nervovou soustavu, prenesene i rostlin, protože nervy/cévy mohou fungovat částečne jako anténa.
S vysílači jsem pracoval už jako decko, delal jsem i dost s anténama, VF, a mám opravdu dobre zažité v ruzných souvislostech, jak se EM pole chová. Mezi náma je v tomhle opravdu težko diskutovatelný rozdíl, tak mi snad jen verte, že v tomto problém není. Co muže mít jistý vliv nad rámec slušnosti je blízké pole zmínených a dalších zdroju(tv vysílače, bts).
Kreatury GMO považuji za neco jako farmalobbing, kde výsledky a požadavky na odmenu neodpovídají falšované pridané hodnote. S tou vodou (prípadne počasím) budou mít GMO stejný problém, jako neGMO, navíc je riziko škodlivý závislostí na prípadné zvuli jejich tvorcu. Šlechtení se mi jeví vhodnejší, když už neco.
Samozrejme hurásystém monokultur, které pak propálit ve 100kW a víc aute je k ničemu. Ptá se nekdo, proč musíme takhle jezdit? Nemusíme. Na blbnutí stačí i 50kW, nebo i méne. Oni jenom na predbíhaní. Jenomže 1000x "jenom" je velký účet.

302368

11.01.2014 10:52

Politika roku 2014 a v následných letech

RE: Starý svět se hroutí

ppppp 78.?.?.?

Zkuste si povšimnout, proč je prímá demokracie nastrčená fikce.

Protože obchází kvalifikaci a zkušenosti včetne historických.

Po tom, co Švýcari obsadili kvuli pár našim (vlasti)zrádcum naši blízkou cementárnu zde nakupujeme predražený prímodemokratický švýcarský cement vyrobený u nás z našich surovin. Povedlo se jim to na více místech včetne treba Moravy. Prišli jsme s nima do kontaktu, cože to tam mají. Nic zvláštní, jenom vetší porádek.
Prímodemokraticky ani nemeli referendum, jestli mohou jít lovit do vod SR, ČR a jinde.

Naše bývalá socialistická technologie navršená drobnými bežnými evolučními zmenami najednou produkuje prímodemokraticky Švýcarum peníze jako skrytý kuň v "elektrickém" mlýnu.

Vliv produkce cementu na hospodárství je značný.
Tak prosím už neveštite z koule.

Náš problém je jenom v tom, že furt chceme slyšet nejakou pohádku, co to za nás vyreší. Neušpinit si ruce. Chtít mít garance na to, že jednou nebudu muset nic delat a mít se pritom dobre, jen si hrát. Nebereme práci a život jako taky hru, nerešíme principy a extrémy.

302371

12.01.2014 22:15

Jak americké NGO rozvrací Francii

k samotné informaci z oblasti historie nemám bližší poznatky

ppppp 78.?.?.?

je pripomínám, že jsem shledal Levašov portál na poli techniky za konspirační, netrídí informace s ohledem na overitelnost

302427

13.01.2014 12:34

Demokracie, podvod a šalba – jedno a totéž

Dnešní Demokracie je jen zkrácený název pro

ppppp 78.?.?.?

Degenerace Struktury Nečí Kultury.

V té dnešní podobe rozhodne nejde o "boží dílo", jak se píše výše. Je spíš namíreno proti Bohu, pokud bychom neco takové zbrkle nevyloučili.

Pak je treba rozlišovat mezi ROVNOSTÍ v základních životních/lidských právech (nedeformovaných kupeckou institucí) a DEMOkracií schopností se na nečem zúčastnit a do nečeho mluvit.

Demokracie mi spíše prije jako demonstrační verze aristokracie, která stejne nefunguje, jak by se patrilo.

Současné nezdravé sebevedomí demokracie teží ze subjektivního pocitu duležitosti jedince, která ale reálne neexistuje, stejne jako není možné oddelit svobody a práva jedince od práv okolních jedincu.

Dnešní demokracie včetné té prímé znamená z hlediska hlasování nic, než totální prumerování a házení do 1 pytle. Stejnou váhu hlasu má inženýr jako feťák. Ptám se, nač se pak ve škole známkuje, když v reálném živote má hlas feťáka stejnou cenu, jako hlas inženýra. Prece se v tom hlasování nevyjádrujeme porád dokola k základním lidským právum. Takhle jen šíríme nemocné ROVNOstárství v horší verzi, než tomu bylo za sociku.
Reálná spravedlnost nikde, máme zde anonymní a nečitelné kasty v jednom pytli s demokracií.

302445

13.01.2014 20:47

Politika roku 2014 a v následných letech

RE: Starý svět se hroutí

ppppp 78.?.?.?

Prímá demokracie zcela jiste kvalifikaci v rámci své statistiky obchází, ješte víc, než v zastupitelské, kde je časem možné dosadit správné lidi, pokud se na to dohlédne. Mám vyzkoušené modelove v praxi.

V prímé demokracii v referendu má hlas povaleče stejnou cenu, jako hlas kvalifikovaný. Účast se delá reklamou, a nekoresponduje s duležitostí, nelze namítat, že se referenda účastní jen kvalifikovaní lidé, nebo ti, kterí k tomu opravdu mají co ríct. Tací jsou naopak prumerováni reklamním balastem.
I v současném zastupitelském systému demokracie nefunguje proto, že treba feťák, nebo jiný závislák pokud pujde z nejakých jalových duvodu hlasovat má stejnou váhu hlasu, jako já, co jsem se na pár vecech nadrel a získával zkušenosti.
Vždyť volíme prevážne z billboardu, novin, a informace máme mnohokrát predžvýkané a manipulované.
Stejné volebné právo pro všechny do všech vrstev je NESMYSL v obou systémech. Zastupitelství má k organizované strukture rozhodne blíž, existuje tam proces slekce, výberu, i když za dnešní situace neúčinný. Filosoficky, ani statisticky neprináší smysl, pokud každý mluví do všeho. V tomto smyslu jde o podfuk.

Delal jste nekdy poslance v obvodu, nebo ve vsi? Já ano, tak neco málo o tom vím. Sbíral jste nekdy hlasy osobne? Sotva, jinak by jste nepsal co jste napsal. Já jsem to delal, a jednotlivé možnosti jsou mi známé. Málokdo s tema lidma opravdu komunikuje. Všechno beží stylem fanklub. Každý chce získat co nejvíc hlasu pokud možno bez velkého úsilí. Výsledek s tím koresponduje.
Ponekolikáté opakuju prestaňte to trápit s tou prímou demokracií, když jste nepochopil, ani, proč si vlastní cement kupujeme ze prímodemokratického Švýcarska. Vy nevíte vubec, o čem mluvíte. Budu si asi muset vymyslet nejaký slogan, aby to bylo na tomhle už smetišti lépe videt.

302473

14.01.2014 10:41

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

že dvojičky zlikvidovaly jaderné zbrane, ješte tak pentagon raketa mohla, ale dvojičky težko. Radioaktivita dnes není meritelná jako ve stredoveku.

302499

14.01.2014 10:56

Popálená Natálka a téměř ubitý Patrik. Jak pokračují jejich příběhy?

souhlasím s teorií 5.kolony

ppppp 78.?.?.?

která se používá k vydírání a zastrašování majoritní populace vytvárející gro HDP.

Ta teorie zatím úspešne počítá také s tím, že se budeme mydlit mezi sebou. Protože kdybychom drželi pospolu, a nenechali se vydírat pohodlím, netolerovali anonymne jednající poslance, tak by jsme byli na tom lépe.

Opet jenom musím pripomenout to nejduležitejší, a tím je NADBYTEčNOST a tím škodlivost pojmu RASISMUS v zákone. Jak zákon, tak listina lidských práv a svobod v čl.20 deklaruje rovnost pred zákonem z hlediska práv a sankcí. Tato rovnost je vzápetí zpochybnena čl.21, který jednostranne privileguje "nerasizmus", stejne jako v zákonech obsažený pojem rasizmus. Pojem rasizmus je nic než klín, zavádející dvojí metr, sloužící potenciálnímu veliteli 5.kolony. Prenechme pojem RASA biologii, historii a nemíchejme ho do zákonu, když mají platit stejne pro všechny.

Podobný klín a dvojí metr zanechávají po sobe i jiné kategorie, jako práva homosexuálu, práva národnostních a náboženských skupin, a také témer jakýchkoliv skupin, které se chtejí viditelne vymezit, a pak z toho težit na účet zbytku. Dokonce i megaspolečnosti, retezce, koncerny, kartely.

Je treba opravdu domyslet, co to znamená stejná práva v nečem.
A že nemuže být stejný a stejnejší, nebo rovný a rovnejší.

302501

14.01.2014 11:23

Politika roku 2014 a v následných letech

RE: Starý svět se hroutí

ppppp 78.?.?.?

Jen hrube zjednodušene.
Ke konci socialismu dostaveli nedaleko pomerne moderní cementárnu, podílely se na tom hodne i české firmy.
Po prevratu 89 nekdo prišel s tím, že cementárna je neproduktivní, má dluhy, a dohodli se s nadnárodním koncernem cementáren Holderbank, že "odkoupí dluhy", nebo doplatí za insolvenci.
Získali tím na oplátku asi 40% podíl v akciích. Cementárna jela na plyn a mazut. Rekli, že uhlí je levnejší, tak dodelali jednu linku na mletí uhlí investične sotva 10% z puvodních investic v areálu. Dík pro ne výhodnému kurzu a slibem na modernejší automatizaci (ve skutečnosti jen 2-3x predražené vuči treba americkým zabehnutým a overeným produktum, oproti jejich nabízenému systému v dobe smlouvy ješte nefunkčnímu, co v podstate získali spíš zakázku na vývoj).Tím navýšili základní jmení na 60%, zmenili mezitím ješte i jméno holdingu, a cementárnu považují za svou. Cement se vyrábí s drobnými zmenami stejne, jako kdysi, ale zisky už tečou ze státu pryč.

...Proto že jsem pochopil, že jeden človek je málo, a spíše je to velká ztráta energie tlačit pred sebou válec s porouchaným volantem. Víc užitku možná delám v technice. Zustala akorát zkušenost, co popisuju, kde jsem si naplno uvedomoval, co znamená, když spolu nakonec hlasují umele vytvorené fankluby podle sympatií, a na komunikaci s voliči není čas, nebo to voliči ve skutečnosti ani nechtejí a neumí rešit, a mám tam být za ne kryt jejich duverou a predešlými referencemi. To je prirozene i logické, jen dost nečitelné. Výsledkem celého je napríklad, že odmítám princip tvorby koalic. Koalice je antistrukturní prvek, komplikující funkci zastupitelského stromu.
Pokud uznáme, že hlasy všech v jednom sezení ať mají stejnou váhu.
Dále poznatek, že ti nejméne schopní pociťují nejvetší potrebu se horizontálne grupovat a tvorit "čertovy spolky" bez odpovednosti konkrétního jedince.

302502

14.01.2014 21:32

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Vraťte se na základku a prolistujte matematicko-fyzikální tabulky.

To mel také udelat ten idiot, co začal šírit fámy o tekutém železe.

Žádné roztavené železo, nebo ocel není nikde reálne dokumentováno.

Pozdeji to nekterí upravili na tekutý kov. Podle popisovaných vlastností hliník/jeho slitina.

Nádrž zmíneného letadla má dostatečnou výhrevnost na oslabení významného objemu nosníku, ztrátu pevnosti a následného pádu mrakodrapu. Kdo tvrdí opak, ať čte radeji beletrii a ne techniku.

Nebo se pokuste nejprve sám sobe vysvetlit, proč drevorubec pokácí strom s krátkodobým výkonem lidských svalu 200-300W, nebo motorkou s výkonem nekolik kW, pričem strom sám nese v sobe velkou energii, jak deformační, tak spalnou.

Skelná lahev se také rozbije nepatrnou energií v pomeru k obsažené. Stejne tak jednou kostičkou domina je možné jich pokácet klidne tunu. Také stačí preseknout lano/retez v jednom maličkém míste, aby všechno lehlo. Vám proste podobné souvislosti zcela zjevne unikají. VVN stožár jak jen povalí obyčejný vítr, stačí, když na nem nevhod prdne jedna príčka, a pak se zkroutí celý.

302555

15.01.2014 09:27

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Pokud by vám sloužila excelentne aspoň logika, tak by jste musel pripustit, že jsem se na tu práci mohl dívat, a dokonce pochopit, než neco napíšu.

Pokud by vám sloužila excelentne duslednost, tak by jste si umel dohledat, kde jsem napsal o tom, proč si myslím, že simulace z Brna je sice napohled vedecká, ale nezohlednuje správne reálná data. Mít na stole počítač se softem, co delali jiní a provádet na stole nereálné simulace, na to není treba titul docenta. Delali reklamu softu, to je asi vše, co svedli. Videl jsem i lepší simulace bez zbytečné a hlavne nekvalitní omáčky.

Pokud by jste dokonce nahlížel na vec opravdu z pohledu fyziky, tak by jste o mých argumentech takhle sotva polemizoval, ale psal neco k veci.

Nejsem žádný bubeník, ale mám za sebou i nejaké výsledky na poli techniky a klidne i fyziky. Vače logika napovídá, že jste studoval lépe než já, pracujete v oboru lépe než já, no a já to otáčím.

Já jsem si naopak spočítal, že energie deformace tríštení podlaží muže být výrazne menší, než potenciální energie podlaží pri pádu o výšku podlaží. Takže domino-palačinkový efekt je nanejvýš pravdepodobný. Podle toho, co píšete jste nezvládl ani toto. Cizí perí, pane.

302588

15.01.2014 09:36

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Ocel zdaleka není excelentní vodič tepla. Proto je tak efektivní rezání laserem, plazmou, svárení. Pokud takto argumentujete, musíte uvést hledisko a okolnosti.

Roztavená OCEL není nikde zdokumentována, shlédl jsem desítky videí, obrázku a zpráv. Je dokumentován tekutý KOV/METAL. To jsou dost ruzné pojmy.

Vetšina paliva docela jiste neshorela pri nárazu. Chybel pro to patričný objem vzduchu a promíchání paliva s ním. Vetšina paliva se naopak hydraulicky vtlačila do objektu. Buchla jen ta část, která byla dostatečne roztríštena.

302589

15.01.2014 11:19

Demokracie, podvod a šalba – jedno a totéž

RE: Demokracie sama o sobě zákonitě zdegeneruje ve svou parodii,

ppppp 78.?.?.?

Ani to by nestačilo.
Bolo by treba sa pozrieť, kde vzniká reálna pridaná hodnota, a kde fiktívna. Pretože nie je jedno, či dotyčný plátca daní vyrába chlieb, alebo žije plusmínus viacmenej z toho, že si naň nahodí 200% maržu a tvrdí o sebe, že je distribútor/predajca.
Podobne ak niekto prenajíma objekty, ku ktorým ktovieako prišiel, ale postavi na ziskoch z toho aj nové mesto.
Poriadok od podlahy.

Zadefinovať približné výšky a váhy reálnej pridanej hodnoty.
Alebo aspoň vyradiť činnosti, ktorých pridaná hodnota je zjavne blízka nule napríklad z hľadiska kvalifikácie alebo spoločenských noriem.
Prisúdiť priemerný vplyv vzdelania, ktoré tiež predstavuje určitý spoločenský certifikát. (Blbý vysokoškolák je blbý skôr preto, že ho pustili ak nesplnil kritériá, inak je zbytočné to hodnotiť, že takí existujú nie je dôvod na zrušenie škôl, ani na paušálne označenie väčšiny takých blbých). Vzdelanie je predpoklad, že človek niečím prešiel, a chápe aj zložitejšie úrovne, než je populizmus a reklama. Je to aj spoločenská investícia, aj toho jednotlivca, nejedná sa o konzum.

Hlasovanie by malo vychádzať z nejakého počtu bodov odvodeného od rámcovo tabuľkovej pridanej hodnoty, vzdelania a dosiahnutého spoločenského postavenia a výsledkov. Priklonil by som sa k stupnici povedzme 1:100, pretože s podobnou pravdepodobnosťou sa v spoločnosti vyskytujú aj vysoko pokrokoví, aj vysoko neúspešní/rizikoví jedinci. Pokrokovosť tu chápem ako schopnosť civilizačne pokročiť v danej situácii bez zhoršenia.

Aby jeden človek, ktorý niečo vie a dokáže prehlasoval 100 takých, čo by sa neváhali priživovať, keby mohli. Podobným spôsobom to funguje aj v spoločenstvách zvierat v prírode, tak nechápem, prečo by ľudia mali na tom byť horšie a priemerovať sa dekadenciou. Funguje to tak aj v armádach, tak prečo to naraz v hospodárstve máme úplne popierať. Je nám to vnútené často nadnárodne tými, čo to zneužívajú a vládnu potichu naozaj štýlom vodu kážu, víno pijú. Dnešná demokracia je vnútený systém zosadenia všetkých na jedinú horizontálnu úroveň, semtam akože kopček, parlament, protest, petícia nič neznamená, keď zavedené "priame, rovné a rovnocenné" hlasovanie bráni kvalite.

302602

15.01.2014 18:01

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

>že bych tam viděl pokroucené zohýbané nosníky ne. Jako ustřelené, upálené šikmým řezem ano. I svědectví hasiče že v troskách je požár a louže roztaveného kovu.

Máte problém si v mori balastu najít objektivní informace.
Co jsem si našel fotky sám, tak tam byla hromada vzorku supertlustých nosníku presne tak pokroucených, jak lze očekávat.

Co jste videl šikme seríznuté, tak to opravdu byly upálené, ale až po akci.

Nebyl to hasič, ale vetšinou jeden udržbár, který tohle vyplivnul do sveta. Roztavený mohl tam být tak hliník, co ovšem zásadne mení situaci. Také umí prenést hromadu tepla.

302634

15.01.2014 18:11

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

>Neexistuje žiadna priama ani nepriama úmera medzi tvrdosťou materiálu a deformačnými silami, ktoré na objekt pôsobia a už vôbec ale vôbec neexistuje vzťah medzi tvrdosťou materiálu a jeho výhrevnosťou....

...niekde som písal o tvrdosti materiálu? Nikde nevidím.
Písal som o deformačnej energii. V Jouloch. Potom o potenciálnej energii, v Jouloch. A nakoniec o výhrevnosti, tiež v Jouloch. Všetky tie energie možno porovnávať, nie nadarmo majú spoločnú jednotku.
Ale prezradím ešte, že sa dá vypočítať deformačná práca/energia napríklad z pevnosti(nie tvrdosti) a modulu pružnosti, napr.wiki.

302635

15.01.2014 21:15

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Stavet mužete. Staví je i další lidé, co si neumí veci spočítat, dohlédnou tak po konec svého humna a stačí jim to.

Stavím stroje také. Dokážu si navíc veci početne overovat. Vy tady veštíte, protože kdyby jste mluvil v číslech, tak by vám došlo, jaký nesmysl tvrdíte. Ta "rychlost"(zrychlení) je dána pomerem destrukční energie podlaží k úbytku polohové energie podlaží na dráze podlaží. Opakuju toto ponekolikáté ve stejném smyslu, a podle toho poznám, kdo vubec ví o čem mluví, a co po nekom jen opakuje. Vy jste na tohle nereagoval, protože se nejspíš nemáte čeho chytit.

Statisticky spíš velká vetšina budov se hroutí rychlostí "témer volného pádu". Že o tom nevíte vypovídá o tom, že nevíte, z čeho se ta rychlost odvíjí. Postavil jsem ruzných stroju dost, a nereálné predstavy o oceli a železobetonu máte spíš vy.
Neco jako ocel zásadne pád budovy nezpomalí a sklo nezrychlí. Rychlost pádu nesouvisí s použitím oceli, jen s deformační energií. Pokud je blízká úbytku potenciální, tak až v takovém prípade rychlost pádu významne klesá. To by také ta budova byla o hodne dražší.

...No a z Nemcovy diferenciální rovnice pádu budovy si nehodlám cvrknout. Proste do ní odmítl dosadit neco, co by melo jiný výsledek, než potreboval. Rešil jsem i složitejší veci, než ta jeho populistická simulace pro laiky. To jakobych šel teď na základku a začal se delat pred detmi moudrý do doby, než by prišel nekdo, kdo by rozumel, o čem točím.
Podobnou rovnici má hromada prírodních jevu, a úroveň prednášky ve videu bych hodnotil spíš jako zjednodušený príklad pro začátečníky, než neco blízké realite. Tvrzení 1:30 o tom, že blíže nespecifikovaná část hmoty padá "vedle" je odborne smešné, zavádející, a jen dokazuje, že použitý model v reálu nestačí.
Pochybné je také nazývat sílu odporem (Odpor sloupu), každé má jinou jednotku. Často jen mluví od veci. S jeho viskozním útlumem si muže udelat výsledek, jaký chce. Pokus zamontovat do viskózního útlumu pevnost by se projevilo jako blbost.

Vubec nikde nejsou zohledneny rázy pri hroucení podlaží, pan rešil budovu ze zcukernatelého medu, nebo tajícího vosku. Povážlivé až fatální zjednodušení.
Metoda je off topic. Prý jim to nikdo nezpochybnil... spíše se nikdo s takovým podradným modelem nechtel zabývat. Nelíbilo se to i čtenári v komentári.

302642

15.01.2014 22:00

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Není tomu tak dávno, když mi jeden čerstvý PhD. vysvetloval perpetum mobile z magnetu na excentru, protože nebyl schopen pochopit rozklad sil ve složitejší soustave, než jedna kružnice a bod. Podobných expertu je samozrejme na tisícky hlavne v americe, postačí jen, aby se občas sjednotili jako proletári.

Navíc jsem a-priori nepoprel, že by se ve všech prípadech o demolici jednat nemohlo, čtete prosím pozorneji, odstraňuji pouze zjevne nesmyslné logické bahno, které vrší hromada lidí a zasírá tím okolí. Proste nechci, aby meli prednost diletanti, kterým nekdo jiný má utírat zadek.

Nač ale napríklad nákladná obsáhlá vedecká práce o termitu, když nejsou schopni svuj nasbíraný prach bez "extrakce" zapálit. K čemu je tohle dobré?

Budova se v pohode mohla zhroutit do svého pudorysu i bez rízené demolice. Kolejnic vevnitr proto mela dost, a nebyl ani dost velký "vítr" aby to nejako ovlivnil. Nejaké obvyklé tornádo typu Katrina by sotva stačilo. Pudr vás trápit nemusí. Prenechte maskérum. Nebo zkusit demoverzi v merítku, a mužem dumat pak nad videem. Do té doby by bylo užitečnejší se zbytečne nezlobit.

302644

16.01.2014 08:51

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Mýliš sa. Od tvrdosti závisí iba to, ktorý materiál sa reže, deformuje, a nie to, aká energia bude pri delení spotrebovaná. Tú v prvom rade určuje pevnosť, potom aj húževnatosť/prieťažnosť, zásoba plasticity, a trecie koeficienty. Pevnosť hlavne preto, že po jej prekročení nastáva tečenie a nevratné, neželané zmeny.

Pri pílení dreva je potrebný výkon daný hlavne vratnou a deformačnou prácou v strihu s potrebou hradiť navyše parazitnú treciu prácu. Výhrevnosť nemá vplyv na deformačnú prácu, ani som to netvrdil, uviedol som ju ako analógiu k mernému teplu celej hmoty oceľových nosníkov, ktoré podobne nesúvisí s lokálnym prehriatím a lokálnou stratou pevnosti. Malo ísť o priblíženie, ako malá energia dokáže manipulovať s veľkou, a že treba rozlišovať, čo je čo. Niektorí totiž argumentujú, že "tak veľké teplo" sa nemohlo nikde nabrať. Ani sa nemuselo, ak by pochopili súvislosti.

Delenie dreva vo väčšine prípadov predstavuje strih (cirkulár, motorová aj ručná píla, nožnice). Sekera kombinovane strih/ťah, či už po vláknach, alebo naprieč.

Ako je možné porovnávat kilogramy, tak aj Jouly, tvoj príklad zbytočne chytá za slovo, nikde netvrdím, že oceľ=hliník=betón.

302655

16.01.2014 14:52

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: Já

ppppp 78.?.?.?

ale notak....olympic má snad k tomu 2 písničky...

Základem je neanonymita. Ponekolikáté se pod své výroky podepisuju, takže žádný Zimmerman. Pokud má jít o vecnou konfrontaci argumentu a seriozní dialog, tak pro mne každý anonym znamená zhruba totéž, co kocourkovské strašidlo, pokud jen plácá, že píšu blbosti.
Nebráním se ani vecnému osobnímu dialogu na rozdíl od pivních inženýru, pokud nekomu na nečem seriozne záleží.

Mám zde mail, má práce, reference, oblast zájmu jsou známé. 1000 anonymních inženýru znamená hruba tolik, co žádný inženýr, pokud neznám konkrétní jméno a oblast jeho reálné práce. Teoretik ve všem muže být po ukončení Vš každý, a jsou to spíš miliony. Vata.

Nejvíce se mi líbilo jedno ruské technické forum, kde byl prístup podmínený absolvováním testu. Mel jsem co delat, abych jej svedl. Jsem si jistý, že z tech 1000 inženýru by jej svedlo rekneme snad 10.

Vše co tím chci ríct, že korektní diskuse je pouze, když mluví každý za sebe, a netahá do toho anonymní stranické vetšiny, krome snad pár výjimek s rezervou. Naopak tech 1000 inženýru se profilovalo jako neschopní, když neumí logicky odpovedet na jednoduché otázky. Váhu má jen konkrétní jméno, konkrétní osobnost i s výsledkama, a ne stranické protokoly a monstra ve vinohradu.

Nemám patent na rozum, ale prosím nechte ty zjevné blbosti, pri kterých nepapírovému inženýrovi zustává rozum stát. Zkuste nekdo občas respektovat, že ne všechno je jen ten papír, a že jsou i lidé, co s vecma trvale žijí a nedelají výprodeje. Omlouvám se, opravdu za své vzdelání a praxi nemužu [chechtot]
Naštestí je tenhle server dobrý v tom, že se zde mísí relativne slušní lidé, s velmi pozoruhodnýma názorama a pripomínkama.

Peter Rzyman

302672

16.01.2014 15:02

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: 1

ppppp 78.?.?.?

>hliník prochází ocelí, dopravní letadla létají ve 350 metrech stejnou rychlostí jako v deseti kilometrech, a petrolej mění ocel na prach v okamžení, doklady teroristů jsou nehořlavé atd.

Pane nepodsouvejte mi zjevné nesmysly, nemanipulujte a nepište jsem offtopic "svuj životopis", rozmelňujete a balastíte pokus o vecnou diskusi.

- jak hliník, tak i "sprostá" voda utrhne ocel kdykoli obyčejným tlakem

- letet horizontálne 800km/h ve 350m není žádný problém, dukazem jsou nárazy do kopcu.

- doklad teroristu tam mohl být odkudkoliv, nemusí mít nic společné s pravou príčinou zhroucení

- dedukce s petrolejem je opravdu moc slabá

302673

17.01.2014 10:12

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: 1

ppppp 78.?.?.?

>dokládá především to, že sovětská rozvědka již v osmdesátých letech věděla, že ve wtc je nouzový demoliční systém na principu podzemní jaderné nálože, která způsobí její následné rozrušení a kolaps

Kdyby vám neunikly nekteré mé príspevky, tak by jste vedel, že možnost nouzové demolice jsem zde dávneji navrhl i sám, asi i první. Akorát ne jaderné. To považuju za blbost i teď, takové neco není vubec nezbytné. Predpokládal jsem nosníky naplnené termitem, nebo nejaké jiné tajné části, které by zajistily sesun budovy. S takovým nečím nechteli na verejnost, mohou to mít i jiné budovy. Nebo se "1000 inženýru" brání dukazum poddimenzování tím, že mlží.

Zapálitelný termit se zatím nenašel, tak proč ty vedecké práce kolem pseudotermitu? Hliníková barva má podobne vysokou bilanci v kalorimetru. Pokud najdou skutečný termit, který horí, tak to vezmu jako fakt, jinak ne. Stejne tak žvásty kolem roztavené oceli. Nikde taková není a svedectví o ní jsou nelogické.
Neodmítl jsem ani možnou demolici wtc7, nikde to netvrdím.
Že ale hliník dokáže pretrhnout ocel o tom není pochyb. Že paliva bylo dost na oslabení ocelových nosníku také ne.
Pseudoveda simulací jako z Brna, nebo Nemec je úplne zjevná, to je pro deti, když to nejste schopni nekterí pochopit(šetrím si reakce) tak se do toho nemontujte. Simulace opravdu pro deti. Takoví docenti jsou jen papíroví úredníci.

Opakuji, že já spíš konspiraci čelím, a vadí mi, že jak do oficiálních, tak do konspiračních informací jsou zavádeny zrejmé nesmysly. Dukazem jejich úspešnosti je i zmatek v téhle diskusi. Klidne bych "konspiraci" uznal, kdyby byla kvalitní a neobsahovala zmínené nesmysly, které jsou pro mne jen indikátorem toho, že nemluví pravdu.
Kdo zalže jednou, težko mu pak dále verit.

>vypovídající o totální ignoranci, jde tu především o poměry sil, takže voda obvykle okolo oceli teče
To není pravda. Pri takové rychlosti se nejprve uplatní tlak z obrovské zmeny hybnosti, který utrhne klidne i ocel. Na stejném principu fungují i turbiny. Tam také voda než proteče nejprve odevzdá skoro celou energii, a to pri mnohem nižších rychlostech.

Link na domino/palačinkový efekt.
http://www.youtube.com/watch?v=5C_1IuZY8-I
Stačila dostatečná iniciace, zbytek šel sám a správnou rychlostí.

Jinak dost odbíháte pánové od veci, a nutíte me opakovat co jsem napsal z toho duvodu, že nedáte adekvátní protiargument, jenom odbočky, pak se pozdeji ptáte na totéž.

302710

17.01.2014 10:25

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

> jak zarputile trváte na svém

Mýlíte se. Já na svém netrvám. Neumíte prinést vecný argument, který by mel primerenou váhu alespoň pro človeka, který zvládá strední školu. Príliš domýšlíte.

Rezy pod úhlem mají zcela racionální duvody. Zeptejte se tech, co rozebírají konstrukce a neveštite.

Vertikální nosníky jsou naopak duvodem proč palačinky dobre fungují. Nepomohlo, ani když jsem napovedel o pomeru energií podlaží, tak buď studujte, nebo se vyjádrujte s vetším respektem.

Povšimnete si laskave, že jsem nikde nevyloučil, že si to nemohli sundat sami, napríklad nouzove. Snažím se jen z procesu vyloučit úplné blbosti, kterými se diskreditují obe strany, a vadí mi, je mi podezrelé, proč tam ty blbosti vnášejí. Vyjádruju se k tomu presneji i nove níže. Taktéž jsem nevyloučil, že za pády mohou být odpovedné skutečná letadla.

302711

17.01.2014 10:40

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

>A teď zkus vysvětlit, jak spadla WT7, ty palačinkový efekte. Tam tu ocelovou konstrukci (jak do zblbnutí opakuješ) rozpustilo palivo přečerpané z WT1 nebo WT2?

Pokud pominu tvuj "humor", tak ve wtc7 byly dokumentovány jezírka tekutého kovu.

Tekutý kov(nejspíš hliník) tam odnekud nejspíš pritekl, nebo neco zajímavé roztálo.

Taky si wtc7 mohli sundat. O to se nikde nepru. Doba pádu by ale byla prakticky stejná, a ptám se, za jakým účelem tím matou lidi, když tvrdí, že budova spadla proto rychle, že jí pomohli.

Doba/rychlost pádu prakticky nezávisí od zpusobu iniciace, pokud iniciace stačí na pád budovy. Závisí pouze od pomeru destrukční energie podlaží k potenciální energii posunu o podlaží. Ptám se proč argumentovali jednostranne. Nesouhlasil jsem s tímto pseudoargumentem.

Kapišto?

302712

17.01.2014 10:52

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Jste mimo realitu. Nosník klade ten odpor, o kterém píšete jen pokud drží. Po vybočení nebo ztráte pevnosti, která je témer 100% už pri stlačení o nekolik málo jednotek procent nemá útlum témer žádný. V podobném pomeru nastává i spomalení oproti volnému pádu, rozdíl je opravdu nepatrný. Je to o konkrétních číslech a energiích. Kdyby jste si to alespoň orientačne spočítal, jako já, tak by vám vyšlo, že je to v pohode možné.

Ani nikde na svete ješte nezkolaboval most kvuli vetru. Najdete si to video, kde železobeton pripomíná kus hadru.

302713

17.01.2014 18:35

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: 1

ppppp 78.?.?.?

"Nouzove" jsem nemyslel i s popravou lidi, podsunutí nechápu.

>Takže ti říkám, že jsem si to spočítal také, vyšlo mi, že to není možné a tím pádej jsi totální analfabet.

Napsal jsem aspoň, co jsem počítal, a porovnával. Dejme test. Napiš mi energii a potrebnou výšku pádu, která je potrebná na rozdrcení betonové kostky z betonu trídy napr. B20, se stranou 1m pri pádu na ideálne tvrdou a pevnou podlahu. Klidne 50% chyba. To bylo to první, co jsem si spočítal.

Ty jsi dosud neuvedl vubec nic. Kdyby aspoň neco, tak by šlo porovnat energie, nebo ne/souhlasit s metodou. Proto tvuj hlas zatím nemá cenu, a ani muj RESPEKT.

>Ale samozřejmě, zejména pokud se jedná o hliníkový plech, který je 50 x tenčí, než železný profil, které má přetrhnout, o tom není už vůbec žádných pochyb.

V momente nárazu a komprese nikde nebyl už žádný "alobal", jenom zlisovaná docela plastická hmota, která nestratila ani chlup své hmotnosti, a jen málo kinetické energie. Možná nevíte, že hliníkové profily i s tloušťkou nekolik cm se pres matrici protlačují z ingotu tuhého hliníku a ne roztaveného.

>páč dle pětipéčka je hliník rozený kráječ oceli. Stačí jen dodat potřebnou hybnost.

Hliníková strela pri dostatečné rychlosti prerazí ocel v pohode, nepoužívá se, že má malou zásobu kinetické energie na prekonání ztrát odporem Vzduchu.
Jednorázove za vysoké rychlosti i hliníkový "meč" rozsekne ocelový profil, zbytečné mu jen být ostrý, stačí prut kruhového prurezu. Ve zbytku doporučuji se zdokonalit ve čtení technického textu. Zde ve vláknu jsem psal neco o tvrdosti.


Pisateli 46. a fanklubum:
Ocel se nikde nerozpadla na prach. Nikde dukazy o práškovém Fe. Zustala v deformovaném stavu. Zarazená do zeme, odvezená atd. Nevyparila se. Nikde dukazy o kondenzaci par a ocelových zrcadlech. Neanihilovala. Nic takové neznáme. Buh se také neprihlásil. Na neco jsem zapomel?

Ani termit po reakci, ani neshorený. Po reakci je struska, popel s jasným složením, žádné pojivo ani prášek, pred reakcí je kompaktní, nebo prášek, ale hlavne umí po zapálení prímo horet. Nic z toho, jen zmatek.

>>Na stejném principu fungují i turbiny.
>a proto jsou celé roztrhané už toho raději nech

Píšu o principu. Voda neprojde dírama, a neobteče ji bez účinku stejne, jako voda, nebo plastický hliník utrhne ocel, když je mu v ceste. Dostatečne silný proud roztrhá i turbinu. Účelem turbiny není samozničení. Kdyby wtc bylo dimenzováno na náraz boeingu, tak se nic moc nestane stejne jako turbine. Letadlo zjevne utrhlo nosníky na plášti skeletu. Kdyby bylo z bláta, nebo vosku, tak je výsledek z mechanického hlediska dost podobný.... ale teda sory, hydraulice rozumí už dnes každý debil... a monstrumstrašidlo si nahání mezi prostým lidem svou sílu.

302730

17.01.2014 21:36

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: 1

ppppp 78.?.?.?

Ne pane, v budovách všichni uznáváme, bylo oceli mnoho.
Nikde nezbyl žádný odpovídající ocelový prach, ani nic podobné typu oxid, apod. Ani transmutace, nebo anihilace tomu nesvedčí. Biblické zázraky, nebo šamany a dýmy ponechme stranou.
Nezdá se vám, že jste si tím dal logický mat?

302735

18.01.2014 12:09

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: zde cely clanek

ppppp 78.?.?.?

>Hořící letecký petrolej nemá teplotu na to, aby roztavil ocel ( jeden z architektů WTC svého času prohlásil, že „ ocelové nosníky WTC odolají teplu až 2.000 stupňů Celsia) , roztavené nosníky by byly zprohýbané (nikoliv přelomené)

Nikdo normální, kdo jednou videl roztavenou ocel nebude tvrdit, že šlo o ocel. Navíc údaj o teplotní odolnosti je relativní až nesmyslný. Ocel pri 800C má jen 10% své puvodní pevnosti:

>Svědci tvrdí, že kaluže roztavené ocele byly nalezené od úrovně několika nižších podlaží až do nejnižšího suterénu, a ve výtahových šachtách jak obou věží, tak v přízemí budovy číslo 7 ( NASA zde měřila teplotu 16.9.01) Kaluže roztavené ocele po několik týdnů potvrzovali ti, kteří se podíleli na odstraňování trosek, např. Ken Holden, jenž organizoval odvoz sutin, před Komisí 1.4.03 uvedl, že „ v suterénu bylo takové horko, že roztavený kov kapal po stěnách jako voda „ …

Opet nekdo, kto neumí rozlišit hliník od oceli. Často jde o chybnou iniciativu v prekladu steel/metal, nebo o prostou zámenu pojmu s dojmama na americké strane. Dnešní novinár nebo podobný informátor je pramálo odpovedný za podobnou chybu.

>Novinář William Langewiesche, jenž měl jako jediný novinář během odklizovacích prací povolení k neomezenému vstupu na Ground Zero, před Komisí uvedl, že :“ Proudy roztaveného kovu vytékaly z rozžhavených jader po rozlomených zdech ještě několik týdnů “ … Alison Geih, která vedla vědecký tým, který zjišt´oval dopady kouře a požárů na lidské zdraví v časopise Johns Hopkins Public Health Magazine z konce září 01 uvedla : “ Ohně stále intenzívně hoří, stále v nich nacházejí kaluže roztavené ocele“ …Ron Burger, další lékařský specialista, dorazil na Ground Zero 12.9., pro National Environmental Health Association ze 9/03 uvedl : “ Bylo tam nesnesitelné horko, když jsem uviděl potoky roztavené ocele, vzpomněl jsem si na sopečnou lávu „ …

Láva se podobá mnohem spíš na tekutý hliník než ocel. Tekutá ocel je oslnive bílá a jiskrí. Je to spíš opet svedectví o velkém množství roztaveného hliníku, který prenese dostatek tepla k nosníkum, aby je mohl oslabit. Tekutá ocel je hysterie šírící se jen mnoha hlavami.

302759

18.01.2014 12:20

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: zde cely clanek

ppppp 78.?.?.?

Jo a nevidel jsem ze stovek snímek na netu ani jedinou, která by potvrdila, že nejaký nosník byl opravdu natavený/roztavený (krome umelého odstraňování zbytku do šrotu). Nikde žádné zbytky zjevne roztavené oceli, jenom spečence, kde muže být hliník a struska z okolního bordelu. Proč nikde není seriozní analýza techhle zbytku? I v muzeu mají odložené podobné hroudy, ale v každé jsou zretelne videt zbytky nosníku v nepretaveném stavu, pouze deformované, nebo nečím napečené.

302760

18.01.2014 20:02

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

souhrnná reakce

ppppp 78.?.?.?

hestroy 302718:
>že železo ztratí 100% své pevnosti při stlačení o pár procent, to může napsat opravdu už jen úplný ...

To ano. Já jsem napsal neco úplne jiného, je treba občas pochopit i smysl textu. Chování se nosníku není zdaleka totéž, co chování se materiálu nosníku.
Dekuji za korekci "kdybyste", opravdu nevím všechno.

nick 77...302510:
>Ano, 10 vteřin kdy tam byla teplota od lepšího petroleje při nedokonalém spalování na zlomek minuty maximálně 800C° Jistě železo měkne a ztrácí vlastnosti právě od těchto teplot, ale na tu masu by se musely sjet cisterny ze všech letišť

Chybí vám predstava o tom, že paliva v nádrži bylo z hlediska výhrevnosti s velkou rezervou dostatek na zmeknutí požadovaného kritického objemu oceli nosníku. Transport mohl obstarat tekutý hliník. Má dostatečné merné teplo.

asi jirka_bezejména 87...302754
>jsi už celý popletený, ty laboratoře, které výzkum prachu z wtc zveřejnily, samozřejmě uvádí i železný prach... podívej, působíš už hystericky, já přeci nechci, abys vyměnil palačinkové náboženství za jiné

NE, nikde jsem takovou zmínku o adekvátní koncentraci ocelového prachu nevidel. Výzkumnou práci o vzorkách prachu smerovanou k existenci termitu jsem četl. Domino/palačinky nemusím za nic vymenit, platí prakticky pro jakýkoliv scenár. Potenciální a destrukční energie podlaží nejsou žádné náboženství.


Opakovane pripomínám, že jsem nikde nevyloučil, že nic z toho, nebo všechno nemohli sundat. Nežeru jen primitivní pseudovedecké výzkumy typu "takhle rovne a takhle rychle to nemohlo spadnout", "takhle to nemohlo horet", "hliníkové letadlo nemohlo projít ocelí", "musel tam být termit, protože se našel volný hliník". Mohlo a nemusel. Vylučuju pseudodukazy a očekávám tvrdší a serioznejší informaci. Dávneji kdo si pamatuje, tak jsem pripustil i verzi odpálení servisovaného podlaží. Ale patrične silné dukazy ve více smerech buď chybí, nebo jsou mlženy balastem.

302769

19.01.2014 21:28

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: 1

ppppp 78.?.?.?

>když s nimi obrovskou rychlostí flákneme proti sobě, skončí tak, že hliníková přesekne ocelovou? No dobře.
...Ale ne, ty dokonce tvrdíš, že ta hliníková tyč by přesekla ocelovou, i kdyby měla ocelová desetkrát větší průměr!!!

Buď tak laskavý a s mými výroky nemanipuluj.

Preseknou, nebo spíše utrhnou se pri dost vysoké rychlosti obe.
Pri rychlém pokusu obtéct materiál prudce vzrostou tlaky.

Já zde psal furt jen o tom, že hliníkové letadlo prorazilo plášť budovy, jako reakci na nesmysly nekterých, podle nichž letadlo "nemohlo vniknout dovnitr". Mohlo. Utrhlo, nebo zdeformovalo pár nosníku plášte hlavne v oblasti spoju, a než vyčerpalo zásobu kinetické energie, tak tam vlítlo. Nikde jsem netvrdil, že letadlo useklo komplet centrální nosníky. Zpusob utržení nosníku je dobre patrný z fotky díry po letadle. Zjevne se trhaly poblíž spoju, skupiny jsou zrejmé. Tvrdím to, co je i dobre videt, nač do toho cpeš furt nejaké náboženství.

Proste odmítáš spolu s kolegy chápat dusledky obyčejného tlaku a kinetické energie. Letadlo by utrhlo nejaké nosníky a prolítlo dovnitr, i kdyby bylo ze dreva, nebo vosku. Stačí aby melo patričnou hmotnost a rychlost. Stačí vzít do dusledku nekteré bouračky. Proč treba ocelové auto i s motorem neprosekne/nenastrihne tlustší strom z obyčejného dreva, i pri vysoké rychlosti kolikrát seškrábe jen kuru. Ani se do nej nezakousne, ale zplacatí, nebo se samo roztrhne. Šlo by podobne zlomit/roztrhnout i meč.

302809

20.01.2014 01:20

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: souhrnná reakce

ppppp 78.?.?.?

Výsmech obetem jste naopak všichni, co príliš konspirujete a nesnažíte se být objektivní. Posledne ten ničema a cynik Chalezov. Vymyslel jaderní výbuch, a že mu to pak nesedí témer v ničem ho nesere. Už jsem dríve napsal, proč.

Mne úplne stačí, že "ocelový prášek", co tam mel zustat proste "zmizel".

Docela žasnu, kolik lidem nefungují smysly/oči ani rozum, a kolik jich bylo schopno sežrat, že letadlo do budovy nevlítlo.

Naposled ti pripomínám, zjisti si, kolik tun vážilo to letadlo a prípadne kolik "ekologické" energie predstavuje palivo.
Za docela nepravdepodobné považuju, že bys zvládl i kinetickou energii letadla a strižnou práci nekterého nosníku. Tloušťka tvého Al plášte je úplne bezpredmetná. Kinetickou energii nese hmotnost, a ne tloušťka. Ta muže nést akorát hlavu na krku.

Skutečný konstruktér budu spíš já, než ti, co papouškují. Mám pro to i pár dukazu. Pod své výroky jsem se zde podepsal, a dá se dopátrat referencí. Mužeš udelat totéž, jinak te mám za papouška z džungle.

302816

20.01.2014 21:50

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: souhrnná reakce

ppppp 78.?.?.?

Nechte ty kecy odveci. Šlo by o hromadu tun superkvalitní a velkou vetšinou magnetické rudy, a ne o jakémsi neurčitém "vysokém obsahu železa" v jakýchsi vzorkách. Sbírali by to lidi magnetama do kýblu....Nic takové, jenom fake.

Pokud by tam bylo "železo na prach" jak se tvrdí, tak by to okamžite brali do hutí, a dost lidí by o tom vedelo.

Nekde jsem psal o hliníkové pilce na železo? Nemáte trošku problém s logikou pochopení textu? ...Citované prvky, je možné najít i na lepší zahrade.

302843

21.01.2014 10:08

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: souhrnná reakce

ppppp 78.?.?.?

Jednoznačne lze predmetem s menší hmotností a pevností rozdrtit neco s vetší hmotností a pevností/tvrdostí. Vždy jde jen o konkrétní čísla. Pri barierové zkoušce se blok železobetonu na zátež dimenzuje na kinetickou energii auta. Wtc zjevne nebyly dimenzovány na náraz letadla kolem 800km/h, podsouváte mi nesmysl:
http://www.youtube.com/watch?v=gH02Eh44yUg

Lokální deformace práve zpusobí, že se uplatní originální hybnost m*v(nepružná srážka), a ne její dvounásobek, jako v prípade pružného odrazu/srážky. Dostudujte si fyziku, srážku pružných a nepružných koulí. Doufám nebudete argumentovat, že to nebyly "koule", ale "kostky".

Rekl bych, že jsem jako konstruktér docela žádaný, tak vlastne nemám komu tu výpoveď dát. Váš problém je, že tu "hospodu" berete príliš vážne, a nedbal byste me posadit do skupiny, o kterou nemám zájem. Jinak skutečne zadní vrtule muže být jedním z prvku, který se podílí na tom, zda vrtulník poletí vpred, nebo vzad, pokud ovšem její osa je vertikální, a ne častejší horizontální. Tím druhým je cyklika hlavní vrtule.

Ješte k argumentum nicku "stefan":
Težište na svislost pádu vliv nemá, protože gravitační zrychlení lehkých i težkých částí je stejné, obe dopadnou na zem pri volném pádu ve stejném čase. Má vliv pouze časová nesymetrie pevnosti v horizontální rovine. Nebo nesymetrické prekážky.

>10 vteřin před zřícením všech tří věží se ozval zvuk podobný odpalování náloží) (uvadi idnes blog)

Chybí verohodný dukaz, že nešlo o rázy pri iniciace borcení prvních podlaží, tečení materiálu, bortící vlnu šírenou po konstrukci.

S profesním kolegou jsme se shodli, že buď teroristi, nebo boeing typu dron.
Pak buď roztavený hliník oslabil ocel, nebo aktivace nouzove/sanačních objektu prítomných v konstrukci od začátku, nebo jejich dodatečná instalace. K použití termitu chybí prímý dukaz, demolice pomocí nej by byla dost nejistá z hlediska časového. Proti hliníku vystupuje rovnež časová nejistota(možný náklon veže).

Proti výbušninám svedčí videozáznam, kde je videt, že destrukce kolem podlaží pod místem zásahu letadla. Prakticky žádná BUDOVA SE NEBOURÁ SESHORA. Pri wtc1,2 byla destrukce započata v obou prípadech nahore, tesne pod místem zásahu. Nainstalovat výbušniny takhle "na prání" je vysoce nepravdepodobné. Wtc7 povolila vespodu, pokud byla predtím evakuována, tak je morálne jedno, zda kvuli prenosu tepla hliníkem, nebo umele.

Je rozdíl neco nevyloučit, a neco spolehlive zjistit/zajistit.

Podezrelé mi je spíš hromadné ignorování jednoduchého faktu, proč by budovu odstrelovali umele seshora, když pro takový postup docela chybí jistota. Takže nekdo ty monstr konspirace účelove živí.

302860

01.02.2014 09:18

Usnesení sněmu signatářů Manifestu D.O.S.T. k dnešnímu jmenování vlády

RE: D.O.S.T. kvičí, když je jejich sponsoři, Predátoři, Shabes/GOJ/im a kmotři k tomu pokopnou

ppppp 78.?.?.?

Reakce pres ulici je vizitkou demokracie. Ulice mluví do všeho, čemu nerozumí, na ulici jako na kolene se reší veci. Je to diletantský systém, který vyhovuje tem, kterí mají rádi bordel, a z neho teží. Vetšinou každá zmena pres "ulici" nebo pres manipulované média ten bordel jen dále zvetšuje z prostého duvodu - není klid na porádnou práci.

My na Slovensku napríklad máme zase Bútoru, puvodne "občansko konzervativní strana", ve které se rádi objevovali lidé podle mimonárodní príslušnosti, a ti ostatní tímpádem pro ne mohli být nacionalisti, trebaže pojem "nacionalista" v prekladu "národovec", prípadne patriot není nic primárne špatného.
Nedbal by být i prezidentem.

Chápu treba nekteré dámy a pány v téhle diskusi, co mají perpetomobilní sklony, ale chtel bych jen pripomenout, že nemá z čeho být lépe, a ani nejmodernejší barva demonstrací jen tak lehce nezabrání rezivení oceli tam, kde to nejvíce vadí.
Nejaké horizontální vztahy demonstrací s tím nic nesvedou, když materiál nemá pevnost a strukturu vertikálne počínaje školstvím a výmerem kádru. Souhlas, podle ovoce. Na dané místo podle zásluh a výsledku, a ne podle anonymne ječivých hlasu z ulice.
Zbytečná anonymní volba podle jednovetných hesel a billboardu, nebo emotivní nafrázované články a vystoupení v TV. To si človek stejne nemá jak overit, co je za tím.
Jak je treba možné, že prostredky z EU fondu projdou jen tomu, kdo vyčlení 10-20% provizi? Takový stav tu teď reálne existuje.

Jak je možné, že treba prumyslovým areálum zakázali dodávat z fotovoltiky výkon do síte? Dríve šlo delat 100kW, postupne to sedalo na 30, dnes s obtížemi 10kW, ale jsou zase dotace pro rodinné domy do 10kW. Jenomže prumysl je vetší a významnejší žrout, a jeho vliv na hospodárství je klíčový. Podotýkám, že nedovolí pripojení ani za normální cenu, já jsem se za politické dotace fotovoltiky nezasazoval, nadelaly velkou škodu.
Toto jsou skutečné stranické brzdy, a brzdy monopolu, místo toho vymýšlejí jak dokafrat lidská práva tím, že do nich zavádejí rasizmy, multikulturismy, genderizmy a jiné komunismy, pričemž majoritní "komunu" najednou ignorují a pytlují jako nacionalismus. Akce DOST navenek vystupuje proti, ale s ohledem na použité metody a reference také dost pochybuji, oč jim vlastne jde.

303741

01.02.2014 10:01

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: Co se stalo s jádrem?

ppppp 78.?.?.?

Tu otázku jsem si párkrát položil. Rozložení hmotnosti budovy je takové, že na stranový pád nemusí být duvod a svislý pád nejde vyloučit. Namáhání na vzper zpusobí vybočení obvykle jen nosníku a ne zároveň zbytku konstrukce. Nosníky se zrejme zkroutily, i když me to prekvapuje také, čekal jsem, že zustanou, jen očesané. Jejich pomer pevnost/nosnost nemusel být závratný.

------suhrnná reakce na drívejší popudy

mtk 302941:
Poslední výsmechem si u mne snižujete kredit. Duvody:

1. Já jsem se predstavil, vy ani ostatní ne, anonymum a papouškum neodpovídám proto, aby otočili toho smysl. Čtu z toho primitivnost konverzace.

2. Vyjádrujete se k ANIMACI, ale video je pritom spíš SIMULACE a její vizualizace. Je to i v nadpisu. Unikají Vám rozdíly mezi výpočtama a filmama. Asi jste to ani neposlouchal, prestože o tom mluví dokola. Pokud to byla opravdu simulace, tak byla na úrovni. Nerekl bych, že se toho tenkého plechu chytnete zrovna vy, i když jsem si byl témer jistý, že se najde nekdo, komu to nesedne, protože bude chtít spíš hezké obrázky. Ríká vám neco náhodná distribuce hmotnosti? Že Nemcova "animace" byla o
X tríd horší a že nesouvisela s realitou nevadilo?

3. Nekteré reference jsem dal, neco se dá poctive dohledat. Vy jste nedal nic.

Antiseptik 302833:
Tloušťka je v metrech a hmotnost je v kilogramech.
Spolu fyzikálne nesouvisí, protože chybí objem. Objem a hmotnost spolu souvisí pres hustotu podle m=ró*V. Fyzika základky, jeden z prvních vzorcu.

Tvou poznámku o tom, že me platí považuju za zbytečnou drzost. Stejne tak tvou dedukci o tom, co mé veci pomáhá, presahuješ své kompetence. Hmotnost letadla je nezávislá na tom, co všechno je v nem duté, zbytečne a demagogicky kličkuješ.
50 tun je stále 50 tun i když je letadlo "kompletne duté".

Kinetická energie pri 800km/h je 1.2GJ slovy gigajoule.
Specifická energie tohoto projektilu 24000J/kg odpovídá profesionální vzduchovce s 50tunovým projektilem. Absolutne odpovídá 600000 projektilum vystreleným ze samopalu.
Strižná síla pro ocelový plech 400MPa tloušťky 1m a šírky 10m je asi 4GN, strižní práce kolem 2GJ, takže redukujme šírku plechu zhruba na 6m. Letadlo muže utrhnout zhruba 6m2 prurezu oceli. Nejslabším článkem jsou spojovací prvky, protože hlavní síla na skeletu je ve svislém smeru, ne v bočním. Spojovací prvky vymezující horizontální síly proto mohou mít značne menší prurez, a utrhnou se první. Jeden nosník jádra wtc má prurez
asi 0.1m2 (tloušťka profilu 6cm). Energie letadla proto stačí limitne na 60 protržených nosníku, a pokud jsou poblíž obsaženy spojovací prvky i mnohem více. Takže je značná rezerva i pro "tupé nužky", které jsou zase naopak "ostreny" trhem/rázem a setrvačností.

Oracle...E-cat už mal už dávno fungovať. Ozaj inžinier nepotrebuje byť suverén ako ty, a hovorí k veci.

303744

01.02.2014 10:48

Šukají ještě vůbec lidi v Čechii?

RE: Lietadlá

ppppp 78.?.?.?

>byvali kolegovia letecki mechanici si to vedia kludne predstavit, ze zrovna takto nejak by to urobili, ak by potrebovali docielit pridavanie aerosolu do kondenzacnych par. Navyse vsimajte si jeden zavazny fakt. Bezna - uplne obycajna vodna para sa pri nasvieteni slnecnym svetlom sprava uplne inak, ako para nasytena kovovovymi ciastockami. Ta nasytena kovovymi ciastockami pri nasvieteni pod spravnym uhlom ukazuje cele farebne spektrum, ako ked sa pozerate na rub CD/DVD nosica a pritom Vam zvrchu nan svieti slnko. Obycajna para v ktorej absentuju tieto kovove ciastocky toto nerobia.

Celé strašný blud a nepravda. Totálne nedostatky vo fyzike/chémii materiálov. Nehovor o kovových čiastočnách, keď nikde neexistujú. Aj dúhu robia kovové čiastočky nafúkané ešte Divišovým haarpom, že. Para dokáže lámať svetlo a nie že nie.

Aj tým "kolegom" mechanikom sa to muselo snívať. Museli by sa rozhodnúť, či pre také množstvo "pridrôtovať" ďalšie nádrže, alebo pridávať do paliva organohliník. Obe cesty odhaliteľné.

303747

01.02.2014 11:07

Šukají ještě vůbec lidi v Čechii?

RE: Šukají!

ppppp 78.?.?.?

Pane, nájde sa dost vecí, čo s vami súhlasím, ale s tým scifi sa skúste krotiť, zjavne nie ste schopný rozlišovať bludy od reality.

Namerali ste nejakú vlnu haarpu doma? Keď má účinok na hmloviny, každé rádio by blblo. Ja som doma raz tiež chytil pred 20 rokmi na obyčajnú anténu švédsku televíziu, a nebolo to Haarpom.
Poraďte sa s rádioamatérmi, isto niekoho nájdete, a požiadajte o názor.

Klímu nemenia ani tak contrails (chemtrails je blud na odpútanie pozornosti od skutočných škôd) ako skôr produkcia energie a CO2 z neobnoviteľných palív. Neviditeľné CO2 z lietadiel možno škodí ešte viac, než vodná para z contrails.
Plus klčovanie lesov, flóry, monokultúry, erózia. Pri už nepatrnom náraste teploty sa v prvom rade prejavia nestability.

303748

02.02.2014 22:19

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

ppppp 178.?.?.?

>mozna myslenka prime demokracie a zakladniho prijmu... by stala za uvahu a vyzkouseni...

Prímá demokracie je podraz. Sám jste myslím psal, že je treba mít funkční strukturu vládnutí. Prímodemokratická soustava je vuči nekterým stromovým, zastupitelským a kastovním strukturám o level níže, asi jako rebríčková soustava žížaly oproti CNS človeka. Proč se nepoučit z prírody, a furt verit na jakési zázraky, co nám jsou coby zaostalým podbízeny. Meli bychom se toho sociálního perpetomobilismu co nejdríve zbavit. Efektivní práce, pak ostatní.
Žádné extra nájmy, lichvy, pujčky s predchozím navýšením ceny predmetu.

303821

03.02.2014 08:47

Práce na hovno

RE: Jo už

ppppp 178.?.?.?

On chudák nepredpokládal a nevšiml si, že vedle vy/rostou retezce, které ty neefektivní, nebo nenažrané, nebo i správné obchudky požerou. Také že obyvatelé této zeme závidí víc domácím, než dalekým cizím. Prece co oko nevidí srdce nebolí.

Možná také, že chtel puvodne firmy predelat na multihospudky, a když se nezdarilo, tak se pak prodalo. Jaképak nároky proboha po nem chtít, když on kdysi nic pracovní, než hospudky a obchudky na ulici ani neznal. Pro nej prece byl 89 také velká zmena, zničehonic prezident...


No a práce na hovno? Vždyť ta se dává i neprizpusobivým kvuli udržení jakože kondice. Priznejme si, že prací nahovno je hodne.
Lidí je moc, je mnoho hloupých a zároveň neprimerene náročných, a smysluplne je organizovat je nekdy náročnejší, než jim nabídnout pseudopráci, ať jsou zticha, a ani nemusí vedet, že na nekom parazitují, to se ve společnosti srovná. Stačí když MY máme lepší zisk a méne ostatních do toho vidí. Brambory obdelá traktor, tak co s tema, co to puvodne delali? Soustružníku je méne, jseu efektivnejší a výkonnejší CNC, tak co s tema, co to meli za rodinnou tradici? Zajímavé na tom je, že i ti všichni chtejí svá nejvíce 5 let staré nové auta s elektrickými okny, protože porádný človek má jen mrkat očima.

Jak z toho ven? Kam se takoví zaradit? Težká otázka. Rešení není ani nabízení čínských výrobku nebo podobné ozpívání cizího perí typu radar v Brdech. Skutečné práce je zoufalý nedostatek, a ta, která se skutečne delá je často málo placená. Co bychom delali, kdybychom jezdili na levnejších autech, a staveli levnejší domy? Proč vubec ty domy tolik stojí, když by bez účasti pujček na ne byli nejenom levnejší, ale spadla by i jejich základní cena, jinak by nešlo s nima reálne obchodovat?
Fiktivní práce značne deformují hodnocení ostatních prací a distribuci odmen.

303853

03.02.2014 09:01

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

ppppp 178.?.?.?

Moc by me zajímaly pochody v hlavách tech šukand na obrázku [smích]

Nejspíš to nedelaly jen pro peníze, protože indoktrinovat ženské "intuice" až tolik nestojí, pokud se človek neštítí sobe a jim zalhat.

Nedostatek sexu asi také ne, nejaký vek tam už je, a nejsou vyložene "odpudivé". I když povaha a projevy umí na odpudivosti opravdu hodne pridat.

Exhibice mezi svými možná spíš. Potreba se klidne i opičit po jiných je prirozene společenská vec, jako vzor klidne poslouží falešné zrcadlo TV. Také chtejí být slavné. Dutá hlava sedne ke další duté hlave, jako vrána ke vráne.

Pracovat asi moc nemusí a tím i zabránit utržení rozumu z retezu, práce je prece poslední zoufalý zpusob, jak prijít k penezum. Tak to zkouší takhle. Duševní prostitutky, vybílené, intuicí posedlé hlavy sloužící nevedí komu. Také bullshit jobs.

303854

03.02.2014 09:14

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Tesla ?

ppppp 178.?.?.?

Nejen Tesla.
Jak bylo už tady, nebo ve vedlejší diskusi o "bullsheet jobs" správne psáno náš slavný Titanic potopilo krome pýchy pár pasažeru také pokusy se samopasovat za kapitány prumyslu, a samoobchodovat se vším pouze na základe podlaťkové ceny. Spolupachatelé byli všichni ostatní pasažéri, kterí buď neumeli číst, nebo dríve nevideli jedinou rakouskou reklamu, nebyli schopni odlišit agenty s teplou vodou, a hlavne závideli schopným, kterých znali. Na demonstrace je nevyhnalo zvýšení daní do absurdních výšek, zvýšení ceny základních materiálu po prodeji a znadnárodnení težkého prumyslu. Ani já jsem nevzal flintu a nezastrelil dosazené loutky do fungující firmy, která byla papírove udelána platebne neschopnou, a nikdy nikdo nenesl odpovednost za to, proč tomu tak bylo. Prece predražený ANGLIčáK v merítku 1:1 je víc, než práce "blbých" kolegu. To, co mám doma "je duležitejší", než prostredí na ulici.

K tem rádium... chvíli jsem delal i v Tesle, a nebylo to až takové ružové, jak popisujete. Ale ani tak špatné, šlo s tím pracovat a hlavne dokrystalizovat na pozice lepší lidi. Takové neco nejde provést revolucí, tam na to není čas a vše se mele 5/9. Stejne tak i s jinou elektrikou a prumyslem. Klidne i s automobilkou, ať ječí, kdo ječí. Kdo nedelal auto od základu, tak proste neví, jen do toho ječí, pokud uletene kritizuje. Stejne tak, jako ten kdo neumí udelat rádio bude prípadnou kritikou jen ječet, coby, kdyby, jakby.

303855

03.02.2014 13:46

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Polovodice.

ppppp 178.?.?.?

bolo to možno ešte trochu inak...
nikto nám nekázal vyrábať špičkové GaAs fety, ani extra mikroprocesory, aby neschopnosť v tomto bol dôvod na odpísanie celého priemyslu. Ak by som to mal pripodobniť, tak zrušme komplet všetky 2 ligy, a nechajme si iba jediné mužstvo, čo na tom, že nebude mať s kým hrať. Mohli sme robiť ostatné veci, nie všetko bolo zlé, a aj ešte dnes sa vyrábajú mnohé veci horšie.
Ani nikto nekázal okamžite prejsť na satelity, keď boli aj dôležitejšie veci na starosť. Ja doteraz satelit nemám, ale v neďalekej osade ho majú skoro všetci Rómovia, pritom to pre mňa nebol najmenší technický problém mať to hoci zadarmo. Video som tiež dostal po niekom, kto si kúpil nové a išlo pár hodín.
S kvalitou TV to tiež nebolo až také zlé, nebolo všetko kópie "Grundig", a videl som hromadu západných TV po konštrukčnej stránke vo viacerých prípadoch poriadne odfušované, nezvládnuté. Kedysi som ich opravoval, stovky. Nie videá a TV robia ekonomiku. To sú tie naše herné komplexy.
Slušovice zlikvidoval Havel a spol., aby nešlo argumentovať, že hospodárstvo bez jeho predaja môže fungovať aj lepšie, a že nie v tom je problém. Slušovice sa čiastočne položili aj sami, lebo PC predávali pridraho, a s prívalom peňazí do mozgu prestávali racionálne uvažovať. Licenciu na dovoz PC získali aj iní, ale výroba zostala nezvládnutá, každý aj chcel zbohatnúť rýchlo a hneď, kontrola a ochrana trhu namierená skôr proti dočiahnuteľným vlastným, než anonymným ktoviekde poschovávaným cudzím. Mentálna lenivosť a zaostalosť.

303887

07.02.2014 16:29

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

ppppp 91.?.?.?

>zeptám, zda-li, pokud k tomu dojde, odmitné příjmout od nastupující vlády (kterou přeci hrdě nevolila) případnou valorizaci důchodu???

Mám za to, že valorizace kopíruje inflaci, a na tu vláda má v nastavených mantinelech pramalý vliv. Spíš má inflaci vliv regulace bank, bilance deficitu. Neríkám tím, že alespoň centrální banku by nemel rídit stát.
Z tohoto pohledu se mi zdá tahle výtka o duchodu bezpredmetná.

Jinak naprostý souhlas s metodou postupných kroku, zmen, "kaisen", mám podobnou zkušenost z jiné oblasti. Dokonce to koresponduje i s lepší účinností vratných zmen ve fyzice. Malé kroky, pokud se ukážou jako chybné lze do značné míry "vrátit" mnohem lépe, než velké nevratné škody zpusobené jakousi revolucí. Také souhlasím s tím, že volit i když "menší zlo" je potrebné čiste proto, že nic jiného delat zatím nejde. I když nesouhlasím s tím, aby váha hlasu treba "závisláka" a "inženýra" byla stejná. Prumerování je nanic, ale je treba nejprve použít prumer, aby šlo neco delat dál.

304266

08.02.2014 12:55

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Tak jako OSVČ se pokusím odpovědět...

ppppp 91.?.?.?

S Teslou jsem byl docela zžitý, kvuli profesi, jinak jsem tam pracoval jenom jako brigádník, ale s otevrenýma očima (nemyslím na predmety, nebo osoby s nohama).

Nejprve k té elektroakustice. Byla opravdu na vysoké úrovni, pro zájemce napr. kniha Ctirada Smetanu a spol. Elektroakustika. Že to neumeli dotáhnout na aplikační úrovni je širší problém. Není pravda, že jen "Shure". Mikrofony rady AMD410 vypadaly pitome, ale v určitém smeru predčí i dnešní bežné "Shure". Dederóni také meli akustiku možná i výše a šlo si v rámci RVHP vymeňovat zkušenosti, beze srandy, i když to zní dnes opravdu pitome.
Kazetové magneťáky miniveže z Tesly, za konkurencí nebyly tolik pozadu. Obstáli by v porovnání s mnohými dodnes, pokud by se neprešlo na jiná média. Co je mi také naplat, když mnohá dnešní CD nemají trvanlivost ani tolik, co MGF páska, když se prešlo z plastového krytí kovové vrstvy na krytí nástrikem, aniž je o tom zákazník informován. Difuze obvyklých nečistot z prostredí udelá své, a vynil opet v trvanlivosti pri stejne slušném zacházení vyhraje. Naopak vetšina dnešních MGF je z duvodu seriovosti a ceny tak profláknutá, že pri nejbližší príležitosti sežere historickou relikvii, proto "archivuju" médium včetne kvalitního prehrávače.
Nebo všechno rovnou zahodit a nedelat záznamy. Mají tyhle záznamová média takovou cenu, abychom podle nich soudili kvalitu života?

Výrobu polovodiču v TESLA Piešťany sešrotovali. Drahé a vzácné stroje, které za správných okolností mohli dále fungovat. Že procesory byly chybové bylo tím, že se nedarilo dosáhnout disciplínu ani na úrovni dnešních prodavaček v Hornbachu. Kourilo se na pracovišti, a kvuli pár debilum dým prudce zvýšil chybovost. Byla skvelá infrastuktura vedcu, co navrhovali procesory, a delali i aplikace. Neríkám, že museli udržet krok s procesory pro PC, ale velmi rozšírené mikročipy jako Atmel, PIC, by určite zvládli, jakože jejich klon 8051 i delali. Mikročipy beží dodnes skoro všeude v nečem. Byli jsme pozadu v high tech, ale ne bežne aplikační rovine. Jeden litografický stroj s elektronovým mikroskopem lze najít v technickém muzeu Brno.

Rozmazlení synečkové zproneverili grunt.
Pavt výše nepíše, že ztrátu nekterých trhu šlo kompenzovat sníženými nároky a snížením plýtvání. Níže ale už priznává více možností.

304303

08.02.2014 19:59

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

ppppp 91.?.?.?

>Zbavovat se dluhového otroctví jde když se třeba bezdůvodně navýší důchody

Musím priznat, že číst po vás je nekdy dost náročné, nekolik minut mi trvá, když predelám prvotní pochopení vašeho príspevku na úplne obrácené [smích]

Myslím ale, že stejne nikdo duchody jen tak "bezduvodne" navyšovat nebude, státní charita neexistuje. I bez ohledu na chteloby stejný pomer valorizace a inflace. Spíš by duchody takhle "bezduvodne" chteli zvýšit proto, aby zadlužili stát ješte více, a lépe se pak z neho cucalo. Vytvorením "bullsheet jobs" se získá stejný efekt, a drív nebo pozdeji státní zadlužení stoupne. Už jsem si zvykl na pozdrav typu "perpetum nefunguje" (ani v hospodárství, nebo politice).

Kolem Vánoc jsem se bavil v centru a kolem šel chlápek "takyslovák", zvedl ruku a prý "smrt židum". Snažil jsem se pochopit jeho zjev, co asi mel v té dutine na krku, že mu nabídla takové "jednoduché" rešení, a že mezi takovýmahle týpky já mám tady existovat. Takový chlap dal jen najevo, že neumí rešit žádný problém presahující malou násobilku, ale huba mu jde už prasknout. Nerad hodnotím pouze na základe etnika, i když nejaký prumer vždy existuje, a jeho pozdrav bych pozmenil na "smrt perpetu", jinými slovy, "bez práce nejsou koláče, ani klobásy" ať si vybere, kdo co rád.

304317

09.02.2014 11:39

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Za Zlého Bolševíííka funguvalo vše - kromě Konssumu, toho Konssumíčka

ppppp 91.?.?.?

>Že WTC kromě 3. byli odbouchnuté taktickými jadernými pumami 4. generace a ropáci s plynaři s nimi na ložiscích pracují patrně léta létoucí ovšem kvůli spotřebitelům se neví.

Hlavne první část považuji za nesmysl, druhou nevím. Vy pane nechápete termodynamiku, jinak by jste pochopil, že její prímý dusledek, radioaktivitu po takové náloži (jedno jaké) nejde jen tak skrýt.

Neexistuje neco jako "studený jaderný výbuch" zjednodušene proto, že existuje matematika. No a v NewYorku snad pár lidí dozimetr má, a nemusel by s ním ani na Manhattan.

304330

10.02.2014 08:22

O čo ide v Kyjeve

prečo sa autor nepodpísal ?

ppppp 91.?.?.?

Prečo sa autor komentára nepodpísal? To čo je za úroveň, kto ponesie zodpovednosť za bludy v ňom? Už aj pseudonym by bol určitý pokrok. Pod jeho odkazom "ako je známe diverzie CIA" sa skrýva pseudoveda o Haarpe:
http://www.vedy.in/hadanie-pravdy/hadanie/preo-a-n...

Pripomeniem Prokopa Diviša
"Keď bol farárom vo farnosti Přímětice, zostrojil prvý bleskozvod v Čechách, ktorý v roku 1754 postavil na streche farskej budovy. Miestni sedliaci ho zničili v presvedčení, že bleskozvod je príčinou sucha a neúrody. Neskôr, keď si tí istí sedliaci uvedomili význam bleskozvodu, postavil ho Diviš priamo na veži kostola."
Tak trochu tých sedliakov chápem, postavili sa proti inému, o niečo vzdelanejšiemu sedliakovi. Pretože vyhotovenie toho bleskozvodu bolo mystifikačné, aj keď funkčné, nešlo prirodzene zdôvodniť, prečo práve tie tvary by mali priťahovať blesky.

Autor komentára môže mať v hocičom kus pravdy, ale zároveň podsúva priveľa konšpirácií, brojí proti anglosasom, a zároveň kúsok ďalej doporučuje od nich literatúru. Vidí do všetkého od biblie cez demokraciu až po olympiádu.

Autor v citovanom linku nie je na elektromagnetizmus odborník, a mieša múku so štrkom. Že Haarp vidí za horizont nie je vlastnosť haarpu, ale každých dlhých vĺn, vie sa to od počiatkov rádiového prenosu. Taký Haarp nemôže byť radarom, pretože reálne nedokáže lokalizovať objekty s veľkosťou menšou ako niekoľko KILOMETROV. Tam aj pojem fázové riadenie anténnej sústavy (fázovaný radar) stráca zmysel. Taký radar by čisto teoreticky mohol zachytiť za horizontom nanajvýš niekoľko sto metrov dlhú loď s obrovskou nepresnosťou, ale nie lietadlo, či raketu.

Dlhé vlny ale s ionosférou reagujú málo, takže aj podľa dĺžok prvkov na foto ide o radar/sústavu antén v pásme krátkych vĺn, to zase protirečí videniu za horizont. Viacnásobný odraz od ionosféry nie je "videnie za horizont", ale prostredníctvom neho sa uskutočňovali prvé spojenia a telegrafické správy medzi Európou a Amerikou, a v celom KV pásme sa využíva dodnes.

Tiež je nezmysel, že haarp dokáže lokalizovať bunkre v podzemí. Predmetné vlny takú vlastnosť jednoducho nemajú.

Gravitačné vlny nie sú skalárne vlny a už vôbec nie je možné rozptýliť atómové energie bez vzniku rádioaktivity.

Článok v linku v podstate klame ľudí, hovorí akože technickou rečou, ale je to len slovná kaša.

304373

12.02.2014 20:59

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

Článek není žádná pitomost

ppppp 91.?.?.?

už jen proto, že tvorí určitý prehled a seznam elektrotechnické tradice.

Názory, který tvrdí, že Tesla nebyla životaschopná tak, jako tak, a je témer jedno, jaký postup byl zvolen k devastaci samozrejme stojí za "houby". Za životaschopnost kteréhokoliv podniku jsou zodpovedni hlavne lidé, ne jen sám podnik nebo stroj.
Bylo by možná efektivnejší vymenit neživotaschopnéí lidi za životaschopné, a ne furt se jenom na neco vymlouvat.
Je mnohem méne námahy a více škody nastrádanou tradici bourat, než vybudovat novou. Zbourat, zneefektivnit podnik o desítkách lidí dokáže i jediný debil. Je docela zbytečné házet všechno na hlavu Klausovi. Kdopak se na tom nabalil? Klaus sám? Copak mu kolikrát ochotne neasistovali radoví do rytmu cinkající zamestnanci? Klaus jen vyslovil neco, co nekdo druhý chtel rád slyšet. Kdo se tu chtel mít zničehonic "lépe" a za jakou cenu?
Prece my ne, to ti druzí perpetomobilisti.

304528

13.02.2014 08:07

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Takže len tak namatkovo

ppppp 91.?.?.?

>Vyguglim ti kolko chces grundigov,philipsov,sony,panasonic...alebo coho chces z lepsimi parametrami z r.70 az r.80.

Vygugli si radšej, koľko zahranično-čínskych šmejdov a mechaník sa predáva/lo dodnes, a ktoré sú OMNOHO horšie, než tie, na fotke hore. JEDNOHUBKY. Konštruktéri Grundig, Philips, Panasonic dosť vymreli, a výrobky sa väčšinou melú v Číne, alebo aspoň čínskym spôsobom. Na nič nie je dosť času, treba kvantá, tisíc verzií a funkcií na hrabanie sa v popole, okamžitá a masívna spotreba.

>zeby zle skopirovane obvody z west bloku(inak aj originaly staly za prd sumovo)

Najprv treba testovať, či za prd nestál konštruktér, čo ich použil. Tie obvody neboli až tak zlé, a podobná regulácia nebola jednoduchá, išlo aj o daň za komfort.
Stavím sa, že z diskrétnych prvkov by si nedopadol lepšie, a mal by si tam aspoň takých 10 tranzistorov.

Kopírovali a kopírujú dodnes všetci, nielen TESLA, hlavne z dôvodov zameniteľnosti súčiastok. Priemysel isto nepadol kvôli kopírovaniu. Robili sa aj vlastné veci. Dôkazom bolo napríklad veľa hybridných obvodov, ktoré sa nerozšírili práve preto, že neboli s ničím zameniteľné/zlučiteľné/kompatibilné. Vrátane slabej dostupnosti, alebo malosériovo vysokej cene v obchodoch.
Je ich plný katalóg "hybridné integrované obvody".

Priemysel padol kvôli krachmanažmentom, ktorí chceli ryžovať pod laťkou ako Indiáni za korálky a pálenku.

304567

13.02.2014 21:38

Rozpolcení Ukrajiny je důsledkem rozpolcení Evropy

RE: To je ale

ppppp 91.?.?.?

Kolik let má ten Oleg, a kolik toho ví o živote?

Lídr, nebo vedoucí kapely je ponekud málo. Takových je dost i tady, a každý nejakou myšlenku rozhodne vlastní.

>Mladá srdce potřebují spravedlnost, pořádek a právo. Právo ukrajinské, sociální a národní.

Tohle je jako opsáno z marx-leninské príručky pionýra.

Pokud jste si nevšiml, o tohle se snaží skoro každá krajina včetne tech demokratických, možná snad i každá vesnice na okolí, jenom stále ne a ne prijít na správný recept. Jako kdyby alchymisti porád nemohli objevit ten kámen mudrcu. Nepomohlo dokonce ani nové století páry, ani století ropy, ani století atomu, nebo století kompjuteru... furt ne a ne trefit ten správný model. Není vám podezrelé, proč asi?

To si fakt myslíte, že všichni jsou tak hloupí, jenom aspoň na té Ukrajine by už konečne mohli prijít na to, jak se to delá?

304621

13.02.2014 22:49

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Takže len tak namatkovo

ppppp 91.?.?.?

Ja som to napísal práve preto, aby som naznačil, že robiť vlastné veci môže byť problém z hľadiska rozšírenosti, návyku konštruktérov ich použiť, dostupnosti náhrad po prípadnom ukončení produkcie. Lebo tebe predtým vadilo, že Tesla všetko kopírovala.

Láskavo nemysli za mňa, čo som zabudol, "trafil" a čo nie.
Príliš ironizuješ, a nemáš ako vedieť, z koho si robíš srandu. Nie si asi jediný, čo teslácke súčiastky dobre pozná, tak dopraj trochu pokusu o objektivitu aj iným.

304626

13.02.2014 23:11

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Takže len tak namatkovo

ppppp 91.?.?.?

S tým zle vyčisteným kremíkom a šumom je to hovadina. To sa týkalo skôr chybovosti procesorov a podobne zložitých obvodov.
Že v sterilnom prostredí fajčili, čo bol asi najväčší problém by sa dnes riešilo obyčajným vyhadzovom.

Tranzistory KC509, KF517 boli na tom podobne, ako o 10 rokov neskôr predávané v našom kapitalistickom GM ako nízkošumové BC550.
OZ rady MAC156/MAB356 šumeli rovnako málo, ako ich zahraničné pôvody LF356, menej ako predošlé už pomerne kvalitné MAA748/LM748, a rozhodne predstavovali akceptovateľný pokrok, aj keď NE5532 šumeli ešte menej, a rada SSM ešte menej. Často vlastnosti zbabral len konštruktér nevhodnou voľbou podmienok.

Napríklad rada KD711/712, alebo menšie KD139/140 v ničom nezaostávali za ich zahraničnými kamarátmi BD.
Na parametre KD503 sa išlo tiež spoľahnúť, a to sú fakt seriózne vykopávky.

Argument na potrebnosť celého radu treba prenechať bývalým ekonómom. Ak bolo treba, bolo RVHP, obvody z bývalej DDR boli bežne dostupnejšie, než ruské, kto vedel robiť, mohol, výber nebol až taký zlý na tú dobu. Postsocialistickí obchodníci a manažéri napr. v GM robili aj väčšie seky, keď vyradili zo sortimentu kľúčové optočleny a statické pamäte.

304627

14.02.2014 19:49

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

Bulsheet jobs & money

ppppp 91.?.?.?

Proč není jedno, kolik Židu zahynulo? Protože se očekává z toho nejaký profit, odškodnení, i když nejvíce budou "odškodneni" ti, co na tom neco vydelají. Podle mne dnes už nikomu opravdu nezáleží na tom, kdo jednou zemrel, možná ješte tak rodinné okolí. Lze to videt na tom, že lidem prumerne málo záleží na pravde, nebo na bezpráví tech, co žijí kolem. Je lepší se do vecí nemíchat, protože faktoru a vlivu je dnes na normálního človeka príliš. Na druhé strane získala zakázku administrace placená námi všemi proti nám.

Proč se do toho motá Liga proti pomluvám, a zároveň jí je jedno, jaké se dejí pomluvy všude kolem? Chová se rasisticky, vybírá si jako objekt své ochrany pouze jednu stranu. Proč se stejne nepostavila proti zpochybňování počtu padlých sovetských vojáku, nebo civilních obyvatel? Protože normální človek by pak pochopil, že jde o práci historiku, a stranické vmešování tady škodí. Nač takhle historikum kradou práci. Jsou to v podstate "lidi", kterí místo seriozní práce obviňují jiné z neserioznosti. To jako by nebylo dovoleno zpochybnit počet obetí Bratislavy, ale o Praze by mohl napsat každý, co chtel.

Psalo se tady, že svobodu projevu až po článek 3 popírá článek 4, kde je napsáno, že ji lze v zájmu demokracie omezit. Na tohle "dojel" i mnou ctený pan Stwora, protože se mu nikdo ani nenamáhal doložit, jakým negativním vlivem se vlastne vuči společnosti provinil. Žádným, proste nebylo co napsat. Ani nemohlo být, když článek 4 logicky popírá predešlé. Kauzální by bylo nejdrív/nebo dodatečne vymezit pojmy, a dodelat to po článek 3. Ne napsat články tak, aby jej šlo dalším článkem ovlivňovat podle potreby.

Presne takhle se to deje v Listine základních práv a svobod. Nejprve se v článku 20 napíše, že pred zákonem jsou si VŠICHNI rovni. Pak se vymyslí článek, který zavede institut "rovnejšího", a který nemuže už využít každý. Napíšou článek 21, kde reálne tvrdí, že jeho smyslem je nediskriminace na základe rasy, náboženství a podobne. Jenomže to je logicky neúplné, protože také menšina muže diskriminovat vetšinu i bez podpory, netož takhle s výhodou. Jeden zlodej na ulici dokáže zpusobit, že si celá ulice musí koupit zámek.

Pojem rasismus je v zákone nadbytečný, protože náš ústavní zákon zjevne nechce být rasistický. Kdyby byl, tak dezadefinuje rovnost pred zákonem. Nadbytečné pojmy tuto rovnost naopak narušují. Nač jsou články, které se logicky popírají.

Nepomuže nahnilá Evropa, pomohlo by spíš verejne udržovat seznam a strom všech tech, co se na hnilobe podílejí, soudci, zákonodarci, a pri nejbližší príležitosti dohlédnout na jejich Watsone prosté odstavení od koryta. Nač vraždy, extrémizmy, revoluce, ty jen udržují zmatek. Proč nerešit veci s prehledem a v klidu.

304728

15.02.2014 16:03

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

RE: Zajimalo by mne...

ppppp 178.?.?.?

Správný argument.

Mohu se zeptat podobne:

JE SOUDCE POVINEN DOKONALE ROZUMET ČESKY/SLOVENSKY?
Je povinen slova interpretovat ve smyslu výkladovécho slovníku?

V mnohých smerech není, a hodne často dochází ke svévolnému výkladu pojmu.

Je poslanec povinen rozumet svému jazyku? Kontroluje ho nekdo pritom? Treba jazykovedec, sociolog tomu jednoznačne rozumí, co je tam napsáno? Myslím, že ne. Proto se v zákonech nacházejí často bludy, které lze interpretovat jakkoli.

Je právník povinen respektovat jazyk? Do jaké míry a jak dusledne?

Co tedy znamená zpochybňovat? Ptát a zpochybňovat je rozdíl. Neverit a zpochybňovat je také rozdíl. Popírat a zpochybňovat také.

Je vubec možné pojem "zpochybňovat" použít jako právne kvalifikovaný pojem? Jaký je jeho právní výklad? Jaká míra jeho uplatnení ne nutná pro sankci? Proč si do zákona dávají tyhle vágní formulace? Zpochybňuju už tím, že myslím. Proč není nekomu možné svou myšlenku napsat a jinému to možné je? Kde je tady rovnost pred zákonem? Na základe čeho bylo usouzeno, že nekteré názory škodí vetšine? Proč treba Rom pochybuje o serioznosti Neroma a obrácene? Proč tohle není zakázáno? Vždyť to muže také škodit.

Skutek by nemel být popsán pochybností, to je prece oxymoron navíc namírený proti prezumpci neviny. Skutek/prestupek/trestní čin by mel být popsán vymezeným významem. Pokud nekdo pochybuje, tak není prokazatelne vinen popíráním.
Pochybovat znamená také pripustit možnost své vlastní chyby, jak vyplývá ze stavby slova. Proč naši významní lidé prekrucují pojmy ze slovníka ve svuj prospech?

Je treba možné za zpochybnení považovat treba pousmání? Jaká je skutková podstata pojmu/činu zpochybňovat? Prece nešlo o organizovanou skupinu zamerující se na podnikání se zpochybňováním, ani jednostranná propaganda. Prostor meli všichni, i ti, kterí si mohli vymyslet i vetší, nedoložené hruzy. Šlo o verejnou DISKUSI, zjevne ne propagandu. Propagandu delal naopak soud a poslanci prijetím takového zákona. Zúčastnit se mohl klidne i jistorik, stejne jako se téhle diskuse zúčastňují odborníci z jiných oblastí. Mohl napsat, jak to vidí. Rozsudek predstavuje obyčejnou zbabelou a primitivní sabotáž verejné diskuse.

304777

16.02.2014 09:21

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Takže len tak namatkovo

ppppp 178.?.?.?

Si jednostranne prísny. Zbytočne zhoršuješ výsledky Tesly, myslíš si, že iní nerobili kiksy a vo väčších sériách?
Ak robili výber pri BC550V, tak ten robili aj pri KC509.
S KF517 išlo pracovať, ale skoro nikto nevedel, pri akom prúde, tam išlo o neznalosť konštruktérov a nedostatok katalógov.
Mal som možnosť porovnávať MAC157/MAB357 s LF357 v dosť náročnom obvode na vstupe osciloskopu a nezistil som rozdiel. Preto si myslím, že lovíš skôr akademicky.
Na SOAR zabúdal ten, kto sa nenamáhal alebo mu bol z iných dôvodov nedostupný konštrukčný katalóg. Bolo to tam uvedené aj pre KD503. Podobný problém vystupoval ale aj pre prípad zahraničných tranzistorov. KD503 v priemysle fungovali a niektoré ešte fungujú doteraz, kým ich nevyhodia z iných dôvodov. Ako 30 rokov žiadny vek pre psa.
Ak by som rovnaké kritérium použil na dnešné FET od IRF, ktoré sú inak skvelé, tak tiež by som sa musel pýtať, prečo ich nemôžem staticky zaťažiť na nominálny prúd, ale reálne iba na 50-70%.
Na Tesle mi vadila technologická nespoľahlivosť mini zelených odporov, používal som iné.

Presvedčenie vo VF technike? Testoval si niekedy šum vo VF zosilňovačoch? KF907/910 boli v tomto špičkové dokonca aj v porovnaní so sortimentom po r.2000, a kto s nimi vedel pracovať, a vlastnosti aj využiť, tak jeho výrobky nezaostávali za zahraničnými. Lepšie boli iba BF966, ale tie nemali ochanu, možno aj preto. Čo ti také chýbalo vo VF? Možno výkonové tranzistory. Mnohí výrobcovia nerobili všetko, aj dnes taký Philips kupuje od Toshiby a vlastnú má z TV iba polovicu skrine. Pritom napríklad sortiment A/D prevodníkov mal taký obrovský, že až neprehľadný. Buď mal naň konkrétne objednávky, alebo sa mu nezaplatil. Pritom dostupnosť v predajnej sieti na nule, iba po stovkách/tisícoch na ústredí vo Viedni.

Námatkovo vezmime si napríklad široko rozšírený v PC zdrojoch TL494, megaséria, a v čipe kiks, ktorý znefunkčňoval prúdovú ochranu. Nepredstaviteľne široký rozptyl parametrov optronov PC817 od rôznych výrobcov (rýchlosť versus zisk). Poriadne široký rozptyl vstupných parametrov obvodov rady LS/HC/HCT od rôznych výrobcov. Všeobecne takmer všade poddimenzované životnosti a prúdy elytov.

Tesla bol/a regionálne silný a významný hráč. Je zbytočné ju z toho rámca vykoreniť, a nevyvážene hodnotiť jej výsledky, nech boli aké boli, vždy sa našla aj kvalita, ktorú keby chcel niekto opäť dosiahnuť, tak má čo robiť. Vždy bola Tesla lepšia v porovnaní s tým, čo tu je dnes. Ešte aj po páde socializmu som viaceré súčiastky kupoval od Tesly, a podobne by sa zrejme chovali aj iní nezaujatí.

304810

17.02.2014 08:16

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

RE: Osobně si myslím,

ppppp 178.?.?.?

Nesprávné je na tom to,

že se zákon vyjádruje také k OBSAHU toho, co se už STALO.
Zákon se nemá co vyjádrovat k zjišteným faktum. V historických souvislostech sahá tím jen do kompetence historiku.

Naopak fakty jsou základem pro další postup určený zákonem.

Zákon se proste nemá jak vyjádrit k tomu, zda je jablko více červené/zralé, nebo zelené. Zákon se muže vyjádrit akorát k tomu, že určí míru, na základe jaké barvy je možno jablko odtrhnout. Sám zákon ale tu barvu nemá jak určit. Barva a její míra je použitým faktem.

Zákon, který se zpetne vyjádruje k faktum je principiálne špatný.
Zákon mající za úkol ochranu celku je príčinná souvislost, která nemuže být zauzlována. Pri uplatnení zákona je nutné fakta zkoumat, a ne je určovat, nebo je ovlivňovat.

Další vecí je nesprávná znalost jazyka použitého v zákone a svévolné uplatnení pojmu. Pojem "zpochybňovat" určuje míru zavinení velmi nejasne. Bez konkretizace vubec není jasné, nakolik je jablko červené/zelené, a náznak červeného neznamená, že je jablko zralé, nebo že jeho kustky jsou černé.

Práve na podobné prípady existuje rozhodování, osobní odpovednost a společenský kredit soudce. Soudcové se toho ale zríkají, protože jsou tak levnejší, nepotrebují takový stupeň ochrany a výsad. Odvolají se na "zákon" a nenesou takovou odpovednost i s kuží na trh. Poslanci se také zichrují tím, že jich to podepíše víc, i když jsou to hodne opet jenom loutky. Paradoxne tam, kde existuje trestní činnost jsou soudci mnohem ohroženejší druh, než v prípade politické činnosti. Nebo v politickém prípade je tím více ohroženo jejich místo a uplatnení?

Jak soudce vedel, že ten, koho obviňuje tím neco v dostatečné míre zpochybňuje? Chybí fakty. Narídit zákonem neco "nezpochybňovat" se neliší od určení faktu, a predstavuje čistý diktát. Takový zákon prezentuje diktaturu.
Spochybňování je základním predpokladem pro vzdelávání a (nejenom vedecké) zkoumání. Samo osobe nemá jak predstavovat trestný čin. Jedná se o príklad zákonodárné pozitivní diskriminace, kde jedno slovo v minizákonu úspešne neguje kus listiny lidských práv a svobod. Odpovednost je treba hledat v tech, co takový zákon podepsali.

304877

17.02.2014 08:40

V Austrálii farmář poprvé žaluje kvůli kontaminaci GMO plodinami

kontaminace koho kým

ppppp 178.?.?.?

>případ velmi jasný a Steve Marsh se pokouší vnutit svému sousedu nadbytečné podmínky a pokouší se mu zabránit v pěstování GMO řepky,“ řekl.

Proč ne opačne:

Baxter cílene nebo z nedbalosti poškozuje Marshovi pěstování organické repky.

Nešlo by stanovit ochranná pásma pro oba/všechny? Aby kontaminace klesla na nevýznamnou mez? Stejne prece mohou degenerovat i šlechtené ne-gmo plodiny, i když to ntní úplne srovnatelné.

304878

17.02.2014 19:45

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Takže len tak namatkovo

ppppp 178.?.?.?

Vplyv millerovej kapacity ide znížiť znížením v/v impedancií, alebo prikompenzovať kladnou s.väzbou.
357 ofsetom nezaostával voči iným JFET OZ. Nebol nepoužiteľne vysoký, v bežnom rozptyle 20C dajme tomu 1mV.

KD503 nenáročné výkonové spínače, regulátory, zosilňovače - na to aj bol. Dali sa s ním robiť aj kvalitné zosilňovače, nielen ústredne. Iba to bolo treba aspoň trochu vedieť, a nechcieť od kravy, aby robila aj žirafu.

Výkonové VF neboli, niečo bolo v Rusku. Nad 1GHz tiež nie, ale ani dosť dlho v postsocialistickej predajnej sieti.

494 od všetkých. Išlo o topologickú chybu.
Nepovedal som, že neboli lepšie od 817. Iné od nich lepšie ale neboli dobre dostupné alebo stáli 20x toľko. Vadil mi ich obrovský rozptyl, že jeden nešlo nahradiť druhým. Najlepšie boli od QTC, potom niektoré COSMO. Až po nich SHARP a ostatní.

Niektoré keramiky a plastelyty boli fajn. Tantaly tiež. Bolo treba si vedieť vybrať, a šmejdom sa vyhnúť. Tak ako aj teraz.

Nie celá Tesla vyrábala nepodarené pulzné zdroje, ale niektorí jej konštruktéri, na ktorých to bolo priveľa, alebo nemali aj trochu šťastie. Začalo to B260, ale neskoro vyšli s FETmi. Takže nič moc. Oravákom tiež chvíľu trvalo, kým sa čosi naučili. Nedá sa ale povedať, že západ mal iba kvalitné pulzné zdroje. Divočín v TV som videl ozaj dosť, nedá sa povedať, že aj iní nič neposrali. Aj iné svetoznáme zahraničné firmy posielali ku svojim TV niekoľkostranové servisné listy, čo treba vymeniť/prekopať, ak TV príde na záručnú opravu.
Kurvítkam nepripisujem veľkú váhu, väčšinu porúch majú na svedomí menej zvládnuté konštrukcie.

>Vždy bola Tesla lepšia v porovnaní s tým, čo tu je dnes
To bolo myslené inak, v porovnaní s ničím dnes, žiadnym podobným podnikom, nemal som na mysli komplet kvalitu súčiastok v jednom mechu. Tých chýb na strane Tesly nebolo toľko, že by nešli mnohé opraviť, a fungovať v nejakej podobe ďalej. Chápem iba jednu vec, že hlavne režimom rozmaznaní ľudia by sa prispôsobovali ťažko, nevedeli by si predstaviť, čo to znamená krach, kým by nekrachli.

304904

19.02.2014 08:26

V Austrálii farmář poprvé žaluje kvůli kontaminaci GMO plodinami

RE: Týýý jooo!

ppppp 178.?.?.?

>Pokud o problematice víte tolik, kolik naznačuje Váš příspěvek, neměl byste raději diskutovat na nějakém vědeckém fóru? Zde je to poněkud neužilé.

Podobný text je zde spíše na obtíž. Pozdeji se sice snažíte konkretizovat váš dojem, ale vecné argumenty prakticky chybí.
Vbehl jste sem nový, ani se nerozhlédl, a hned to preválcoval.
Je zbytečné nabízet sebeuspokojující ironii, té je dost všude, a moc toho nereší. Zkuste být rozvážnejší, tady nevedou zájmy parlamentu.

Stavil bych se, že ani vy jste nepochopil, co jsem výše napsal o kontaminaci 2 ne-gmo plodin.

304977

22.02.2014 17:49

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: ....

ppppp 178.?.?.?

Presne kvôli takýmto vznikajú vojny. Na ich začiatku sú podobné nedozreté názory. Dôsledok demokracie, kde sa každý, kto má v zadku dierku môže vyjadrovať aj k tomu, čomu nerozumie.

EÚ ako kotná prasnica by ako mala zvládnuť všetkých. Svojich multikulti na západe aj tatárov na východe.

Čo tam po nejakom prevrate a nerešpektovaní volieb. To sa na chvíľu stratí. Zopár mŕtvych a rozpredaná Ukrajina, je tam toho. Pozveme si zo západu ombudsmanov a všetko vyriešime. Na ulici, za pochodu. Skrátka demokracia nemusí fungovať vždy. Keď budeme chcieť, MY ju dokážeme na chvíľu aj vypnúť.
Účel svätí prostriedky. Fašizmus ako sa patrí. Ale však nič nie je ideálne. Hlavne, že je po našom. Vyhrali sme. MY SME TÍ DOBRÍ. Možno už ani nebudeme musieť strieľať.

305147

23.02.2014 11:30

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: od května 2012 stonala Timošenková s plotýnečkou a náhle zázrak

ppppp 178.?.?.?

Možná je to složitejší.
Zachytil jsem v diskusi na pravda.sk, a dnes i na sme.sk, že prý židovský rabín odporučil svým odjet z Ukrajiny. Možná je to fáma, protože Jaceňjuk buď k nim nepatrí, nebo mu to až tolik nevadí [smích]

Je otázka, kdo tam jaký porádek delá, i když molotovy a bordel na ulici neschvaluju, to meli udelat pres volby.

Dnes prý omezili i Timošenkovou s Jaceňjukem v jejich džípu, co kamsi chteli. Ani bych se nedivil. Temhle "starým známým" se moc verit nedá. Rádi prezentují ruzné zázraky.

305202

25.02.2014 08:20

Posunuje se Ukrajina k občanské válce a velké konfrontaci velmocí?

RE: Einsteinova rovnice č.2

ppppp 178.?.?.?

E=m.c.c je spíš jednosmerná rovnice, neplatí v obou smerech stejne, jinak je to ve sporu s termodynamikou, která je nic jiného, než prostá matematická statistika. Statistika platí zatím všude v prírode, není duvod predpokládat, že by "buh" udelil Einsteinovi výjimku.
Tohle nám Einsteinpropagátori zapomeli ríct. Vetšina to ani neví, nebo nepredpokládá. Proč by také, když vetšina je prumer. Einstainpropagátori (bez svého podílu na vysvetlení) jsou prumer také.
Dále je ve sporu s definicí hmotnosti, protože do definice hmotnosti primícháváme energii(teplé má jinou hmotnost, než studené). Z definice napríklad délky ale pritom teplotu vylučujeme.
Na mnohé rovnice je pak treba si dát obdobný pozor.
Šarlatánství v ruzných oborech kvete občas stále, stredovek neskončil, stredovek trvá [smích]

305319

03.03.2014 08:50

Moskva obrací role v Kyjevě

psychopati sa derú k moci

ppppp 178.?.?.?

Kto chce byť pri kormidle. Špekulanti a predavači nič moc. Ale tohoto a ďalších psychopatov (tjagnibok, jacenjuk a spol) netreba ani komentovať, lebo asi každý komentár by to len zjemnil.
Tupí hulákači z tribún schopní zahulákať a prehulákať takmer všetko, bez toho, že by museli niečo vedieť okrem hulákania, strieľania zo samopalu a vyťahovania vreckového nožíka. Pre mňa má taký človek oveľa menšiu cenu, než prasa na bitúnku.

https://www.youtube.com/watch?v=d2QU0iaqkCU

305846

03.03.2014 08:58

Moskva obrací role v Kyjevě

RE: psychopati sa derú k moci

ppppp 178.?.?.?

ešte nezaškodí pridať aj pani jasnovidkyňu

http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_03/Tymosenkova-p...

ona všetko vie dopredu. Vyslovila, ako uvažuje sama spolu "s nimi".
Dokonalá sebareflexia.

305847

03.03.2014 22:02

Světový boj o moc a pláč demokracie

západ opravdu nemerí stejným metrem a nectí dohody

ppppp 178.?.?.?

V technických otázkách s panem autorem Babáčkem vetšinou nesouhlasím, protože nebývá schopen vyhodnotit detaily a vždy z toho vyjde guláš podle žádaného receptu.

S uvedeným článkem ale prakticky plne souhlasím, a doufám nejde také o konspiraci, protože v uvedené oblasti tolik zkušeností s detaily nemám. Pamatuju si ale už dobre, co se delo v 80. letech, a co nám ríkala propaganda. Už tehdá bylo ale dost lidí naladeno kospiračne, neschopno si pripsat vlastní neschopnost, a proto byla i mnohá pravda od komunistu považována za lež. Ne kvuli tomu, že by šlo o komunisty, ale proste proto, že mnozí meli určité životní zkušenosti a mluvili pravdu. Ani tehdy, ani teď samozrejme není garance, že se nemuže objevit lump, který nadelá škody za deset, nebo víc lidí. To se deje i v demokracii, i na "vzorovém" Západe, který stejne nemá z čeho reálne udržet pro nekteré nastavený blahobyt, aby fungoval obecne. Duvod je prostý, platí pro celou prírodu. Bourá se lépe, než staví. Postupne nahromadenou, nastrádanou energii lze využít až spenežit. Pracne narostlý strom lze skácet a ním zatopit.

Obecným výsledkem je, že stav ve společnosti více jak na systému závisí na konkrétních lidech. Je zbytečné fandit jedné, nebo druhé strane, jako na hrišti, když si v podstate nevšímáme, oč skutečne jde. Rusko zjevne není merené stejným metrem a dalo to najevo. Politika Ruska není tak pokrytecká, jako je politika Západu, klidne rekneme, že i proto, že ani nemuže být. Tobychom videli až potom, co by Rusko bylo v pozici USA, a to asi nehrozí už i proto, že se více potýká s multipolaritou, že s ní pracuje, a je dost pravdepodobné, že si na ni zvyklo. Je nuceno uznat, nebo uznává i prínos jiných národu k celku, a je asi méne rozmazleno nicnedeláním a fiktivní životní úrovní. Lidnatí Čína, Indie, je zbytečné se vymlouvat na Rusko, když skutečné problémy mohou prijít spíše odjinud. Pri velkém počtu lidí se mohou ukázat "západní" intriky jako čitelné a kontraproduktivní.

V situaci na Ukrajine podle mne Rusko pristupuje rozvážne a primerene. Ukrajina sama se nedokázala vyporádat s prevratem podporovaným Západem po odmítnutí nevýhodné smlouvy. Demokratických možností a ústupku puvodní vládní strany byl opravdu dostatek, mohli je využít ve prospech lidí a nerešit místo toho své ego. Takhle mi vychází, že o lidi jim vubec nešlo a jen zatím vymeňují jedny pány/oligarchy za ješte horší, navíc zatížené budoucíma smlouvama o dluhu.

305903

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,16 Kč
Libra
29,33 Kč
Kanadský dolar
16,88 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 724,77 Kč
1 unce stříbra
512,42 Kč
Bitcoin
366 363,51 Kč

Poslední aktualizace: 26.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 782 447