Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.09.2013 13:31

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

ppppp 91.?.?.?

dovolte upozornení - pojem "optimální" je již superlativem, proto je slovo "nejoptimálnejší" nesmyslné. Podobne jako pokus napsat "hezčí od nejhezčího", "vyšší nejvyššího", nejminimálnejší, nejmaximálnejší, nejvyváženejší, nejrovnovážnejší, nejekvivalentnejší, nejzaostrenejší, nejzamírenejší, nejtehotnejší...problémové by mohlo být dokonce i nejsprávnejší [smích]

295766

08.09.2013 14:25

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

ppppp 91.?.?.?

S vaší kritikou konzumne zamereného vystehovalectví, nebo manipulační provokace mládeže k "cestám do sveta za lepší prací" s váma souhlasím, ale co se týče tohoto:

>Každý má v půdorysu stavby svůj mohutný bod vývěru zemské energie nebo oblast působení kosmické energie v prostoru chrámové lodi.

tak jdu do konfrontace. Hlavním duvodem pozice kostela je vetšinou "být na kopci".
Kvituju vám, že upozorňujete ostatní, aby si nenechali vymývat makovici, ale vaše imunita proti vymývání neumela identifikovat šírení "energetických" filosofií, kde se ruzné príčinné souvislosti prezentují prostrednictvím energií.

Ducharina, astrologie, jasnovidectví je rovnež technologie vymývání mozku. Tím spíš, že používá pojem "energie" který neumí definovat. Je to pojem používaný predevším ve fyzice, kde je známo, že jde pouze o myšlenkovou abstrakci vycházející z principu setrvačnosti a zachování hybnosti. Alternativne pro popis projevu zmeny hybnosti částice. Proto by filozofové nemeli krást fyzikum zavedené pojmy, a ty své, pokud používají stejné slovo patrične vymezit, když se s fyzikálním protejškem neshodují. Jinak kradení a míchání vlastností objektu navázaných na tyto pojmy nadelá zmatek.
Stejne tak virgule pri hledání vody nedetekuje žádnou energii, lze se o tom presvedčit treba dvojite slepým testem, který ve dnešní dobe začal chybet pred nasazením vakcín obyvatelstvu.
Práve "energetické" nebo i "volnoenergetické" teorie udelají medvedí službu v tom, že je človek (v tomto ohledu právem) postupne označený jako šarlatán, a je tím odstavený od ostatní rozumné argumentace v jiných vecech, které jsou opravdu duležité. Proste radši nemluvte o energii, když o ní málo víte, nebo slovníky z nepríbuzných oboru nemíchejte dohromady.
preju fajn den

295767

09.09.2013 07:58

AIPAC nasadí stovky lobbistů

štát v štáte

ppppp 91.?.?.?

Kto tých 250 ľudí platí? Akú PRÁCU vykonávajú v prospech ostatných? 250 "aktivistov" drží za gule najmenej toľko isto "zákonodarcov". 250 parazitov neuznávajúcich pravidlá a tvoriacich v princípe nelegálnu štruktúru v štáte.
Prečo svoj "lobizmus" neuplatňujú v tej istej štruktúre, demokracii, ktorú hlásajú?
Ako je možné, že im dovolia pchať sa tam, kde nemajú čo hľadať? Na čom sú závislí tí dosadení? Či hádam nevystupujú za tých, kto ich volili?

http://sprievodcadejinami.meu.zoznam.sk/news/dobyj...

Dobýjanie kontinentov je asi stále aktuálne.
Stredovek neskončil, stredovek trvá...

295803

09.09.2013 08:43

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

ppppp 91.?.?.?

Mne také težko odhadnete, protože o mne málo víte. Píšete, jakobych málokdy udelal, co mi doporučujete. Mé chování a názory se vetšinou odvíjí od nejaké činnosti, a nesnaží se být virtuálním promítnutím umele pestovaného ega.
Možná jsem v tom, co mi doporučujete i dál, než vy, a proto me težko chápete.Treba jsem udelal i víc, než jsou výsledky "projíždek na kole" a jakési pocitovky.

Bežme smerem k racionálnejšímu pohledu. Dobrý pocit z ruzných míst muže být promítnutím zmeny i jiné rovnováhy, než popisujete. Stále zastávám (pomerne dobre podložený) názor, že príroda nezná jak pojem energie, tak ani energii samotnou. Energie je naše označení pro určitý dej, který lze vysvetlit zcela bez použití pojmu energie. Je to abstrakce, podobne jako je abstrakcí matematika. Bez uplatnení na objekty nemá smysl. Stejne tak ani pojem energie nemá smysl použít, aniž je konkrétne známé, k jakému objektu se vztahuje. Pokud ale ten objekt známe, tak mužeme zavést i konkrétní opis a zcela se pojmu energie vyhnout. Pojem energie je jenom zjednodušující abstrakce, jinak je nadbytečný.
Takže lepší pocit a jinou emoční rovnováhu dosáhneme buď zmenou koncentrace kyslíka, druhem prosvetlení, hlukem/tichem... to všechno aktivuje naše senzory. Dále pak naší momentální schopnosti aktivovat procítení - je známo, že človek se dokáže vyhecovat i bez alkoholu, stejne tak, jako se posune rovnováha s ním. Nebo pocit hladu a únavy, náhle vystrídaný nalezením vody, nebo malin, švestek... ze kterých by normálne vyžilo sotva promile z lidí vesnice. Vlivu na emoce je tolik, že je asi zbytečné hledat nekterý další, který by to všechno nejradši zastrešil. Vune hribu po námaze? Dejte pokoj s drakama, je a bylo jich tady dost prímo mezi náma [smích] Ti vubec pritom nechtejí plýtvat energií, a jdou po penezích jako osa na sladké, že zpusobují inflaci je netrápí...

Určite bychom našli nekteré kostely i v jáme, pokud se lidi dohodli, ať nechodí v nedeli na pole na kopec [smích]

295805

10.09.2013 08:27

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

ppppp 91.?.?.?

Vždy si nechávám určitý prostor pro možnou správnost, kvalitu názoru toho druhého, pokud nejde o nejaký nepríčetný extrém, nebo zjevnou poruchu logiky, o které predpokládám, že funguje(nejde jednostranné tvrzení postavit na protikladu). Bez toho se zrejme ani nejde normálne, "právoplatne" bavit [smích]

Zkusil bych jen doplnit, že mám pojem energie zažitý po nejakých létech zkušeností s ní ve velmi ruzných sférách trochu jinak, než by se zdálo, a než se celkem jiste zdá vetšine lidí. Nekolikrát jsem upozornil (to asi vždy ve hromade informací muže zapadnout), že ENERGIE není tok jakéhosi fluida, ale pouze/výlučne abstraktní statistický popis čiste pohybového chování se souboru částic/objektu zpravidla soustavy atomu, nebo druh popisu vlastností jediné částice (kinetická energie). Pojem tepelná energie je témer oxymoron/protimluv, jde opet jen o projev/popis pohybové aktivity souboru. Proto i jednotka tepla je stejná jako jednotka práce (Joule). "Premeny energie" je také spíš oxymoron, hodilo by se spíše "presuny energie" do jiné formy. Rozlišitelnost energií na mechanickou, tepelnou, chemickou, jaderní, elektrickou je dána jen pohledem z vnejšku, z vnitrku jde u všeho o stejný proces, kde na popis všech stačí pojmy "množství" a "kvalita"(entropie).

Z tohoto je jasné, že mám na mysli použití pojmu energie v rámci hmotného sveta, a šlo by pridat energii jako druh popisu hybnosti EM vlnení, co patrí už do nehmotných sfér, avšak (dosud známo) vyslaných a prijatých hmotnými objekty.

Já NEVÍM, co vede atomy až bunky živé hmoty ke spolupráci. Pokud nejaká další "energie", tak bych ji odlišil od pojmu pro dnešní energie, protože se to míchá, špatne se to rozlišuje, a špatne se s tím pracuje. Dosud zažitou energii bych nechal být, jak je, zahrnuje již stejne dost vecí. Abychom se pak nedostali k tomu, že všechno "neco" budeme nazývat "oné", jako je tady zvykem v našem kraji, kde človek neumí rychle prijít vecem na jméno [smích]

Teoreticky se nekdy nabízí, že živá hmota snižuje entropii(zvyšuje usporádanost) bla bla..., ale z pohledu celé sluneční soustavy tomu tak není. Slunce je relativne k okolí supersilný a tím predpokladem ušlechtilý zdroj(nerovnováha/zrídlo) ale možná tupý, samo osobe težko pokládat za živý. Možnost neco z neho usporádat, jinými slovy spíš pozdržet jeho rozptyl ve vývoji vzniká spíše jeho (jaderní) sílou na jiné úrovni, než jsme bežne zvyklí. Živé organismy v podstate konzervují rozptyl slunečního zárení, pozdržují jeho rozptyl. Pusobí do určité míry proti setrvačnosti. Energie slunce je tak velká, že se vesmír jakoby bránil ji rozptýlit ješte rychleji. Proč tomu tak je nemám šanci uhodnout [smích]

295852

19.09.2013 12:06

Maďarsko schválilo ústavní změny, EU se zlobí

odkiaľ prišiel antrax do centra maďarska?

ppppp 91.?.?.?

http://www.sme.sk/c/6937474/na-ovcej-farme-v-madar...
spóry antraxu prežívajú v pôde desiatky rokov... neviem sa ubrániť dojmu že za priposratosťou vlád štátov je vydieranie mafiánskych štruktúr, iba v darčekovom balení. Bol už tam niekedy v okolí antrax? Prečo o tom nikde žiadna analýza? Ako často sa vyskytuje povedzme na území maďarska, Slovenska, Česka? Pre novinárov ťažká a zle platená úloha?

296428

22.09.2013 09:55

Studie zjistila, že bohatství dává vzniknout pocitu oprávněnosti a narcistickému chování

RE: Nechci prudit autora studie

ppppp 91.?.?.?

>Autor se zameril na bohate. Jiz to je chyba.

Souhlas, po prečtení článku jsem uvažoval podobne. Za vedecké se považují predevším logické príčinné souvislosti. Článek nemá logiku kompletní. Narcisem se muže stát jak jednooký mezi slepými, tak prodavač vody z pračky. Šidítek potlačujících ohleduplnost lze najít dost. Tahle choroba má název individualismus, a je živena pocity premršteného uplatnení soukromí, lidských práv, svobody, hrdosti, až nakonec z toho zustane spíš pýcha rukavruce s bezohledností/cynismem.

296615

24.09.2013 20:19

Studie zjistila, že bohatství dává vzniknout pocitu oprávněnosti a narcistickému chování

RE: Nechci prudit autora studie

ppppp 91.?.?.?

>Nejvetsi individualiste jsou ideovi levicaci
Dejme tomu (já jsem mel na mysli i. spíše ve smyslu viz xx, navíc jde o resumé vlastních úvah, nevím, že bych to po nekom opakoval). Ale když jsme meli za socialismu vládu levice, tak levice pokračuje i v téhle naší demokracii, protože na současnou garnituru opet platí:

>ľavica tých schopných núti pod hrozbou sankcií dotovať neschopných a pravica to necháva na slobodnom rozhodnutí(nick Viny)

Je zjevné, že nekde je to kriterium pravice/levice postavené špatne. Obsahuje logickou chybu, nebo je nadbytečné, a jde o neco jiného.

>Demokracia musí tiež VŽDY v zásade skončiť v socializme, keďže sa ľudia snažia hľadať bezpečie a istoty a idú za prvým idiotom, ktorý im to prisľúbi mimo reálne dostupné zdroje a financie. Nakoniec množstvo neprispôsobivých a neschopných dosiahne bodu, v ktorom už viac tí schopní niesu schopní pokrývať potreby takejto spoločnosti a táto spoločnosť skolabuje pod váhou vlastných umelých, neudržateľných, sociálnych konštrukcií. Potom sa vráti diktát práva silnejšieho avšak v čase kolapsu, boja o zdroje a premnoženia spôsobeného hore uvedeným....až do stabilizácie a ďalšej apatie voličov...(nick Viny)

Náhodou jsem to našel jako potvrzení mé první poznámky.

>Každé štátne zriadenie (jedno aké) sa zvrhne vo fašizmus vždy, keď to svojou apatiou jeho voliči dovolia. (opet Viny, používám ty jeho citáty, protože pomáhají vystihnout, co jsem chtel napsat)
Nerekl bych, že je to apatie. Je za tím práve ten individualizmus(xx) a celkove prumerná společenská hloupost. Absence spolupatričnosti a tím ponechání prostoru nejvetším kriklounum simulujícím schopnosti. Prebujelé vlastní práva a soukromí, pričemž často jde spíše o fikce, než realitu. (válení odpovednosti neschopných nebo parazitních na společnost je neco úplne jiného)

296760

25.09.2013 08:34

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

ppppp 91.?.?.?

Vaše myšlenky nekdy oceňuji. Ale vaše dedukce má jinou príčinnou souvislost. Ne kapitalista tam prinesl Číne prosperitu, jinak svrab a neštovice, ale protože svrab a neštovice, tak tam mohl nejaký kapitalista prinést prosperitu včetne užití svého zisku. Kapitalista využil svrab a neštovici ve svuj prospech. Nízkou provozní režii tamních lidí, která bude pozdeji stoupat. Pak pujde možná čínský kapitalista hledat svrab a neštovice jinde.

DPH a spotrební daň "nestačí" dobíjet deravou státní kasu, tak to pokračuje jako dluh, nebo spíše predbíhání se v dluhu.
Ješte ani toto nestačí a zdejší podnikatel má prumerne furt vyšší režii a často horší podmínky na výrobu a odbyt, než ten čínský. Tak co bychom chteli. Nejlepší čekat na svrab a neštovice, aby sem pak prišel z povzdálí nejaký spasitel podnikatel, co by to zde opet "vytáhl" z pruseru.

Pochopil bych, že stát nedovede najít práci pro nekteré skupiny lidí, to je vždy problém. Ale proč je pak zvýhodňuje nebo neprímo dotuje, nechává si v sobe pusobit mechanismy namírené proti hospodárství. Buď musí a nekdo mu vyhrožuje, nebo chce a v jeho rízení jsou lidé, kterých smyslem je parasitizmus, pak treba "potopa", a pseudovíra, že to takhle muže pro ty "lepší" fungovat dál. Je to taková válka v duševní rovine. Kdysi se parazitovalo treba na dobytku, dneska je lidí více, než dobytku a nutno se prizpusobit.

296786

27.09.2013 18:46

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: lenže

ppppp 78.?.?.?

Problém je spíše nezvládnutá dávka dosti zažité paranoje a veštení. Opravdu se nedá odhadnout, jak to ten-který človek doopravdy myslí? Já vím, stačí jeden, dva podvodníci, co spolehlive zasejí neduveru pro dalších deset. Jenomže bez duvery pak nejde verit nikomu. Na jakém základe pak lze objektivne odhadnout, co ten-který človek chce? Co když je treba patriot a jedná proto tak tesne, protože mu okolní prostredí nedovolí jinak? Nebo jaký je známý duvod nejaké principiální možnosti diskreditace? Tady nejde jen o Babiše, tohle je problém u všech, jak na české, tak slovenské scéne. Mohu se klidne ptát, proč bych nekomu XY mel verit více, než Babišovi, nebo naopak?
Jak výše správne píšou, kdo konkrétne, jaká osoba, a jaká strana nabízí "antidiskriminační" zákony, které naopak vytvérejí poyitivní diskriminace? Vždyť to sem práší v podobe ruzných článku a pseudopráv už z EU, nebo i tech mimovládek. Tak kdo se schovává za koho? Protože kopání už není tak v móde, je to príliš manuální práce...
mohu tak parafrázovat... "dejte mi informace a já to pochopím" [smích]

296936

28.09.2013 10:24

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: lenže

ppppp 78.?.?.?

Behám taky po více firmách, a v jedné o pár desítkách lidí strávím hromadu času, mám docela slušnou predstavu, jak se chovají lidé v práci, pracoval jsem i jako zamestnanec na více místech.
Zamestnanec muže mít skvelý odhad, ale nemusí videt dost daleko do vedení, to je dost náhodné. Vím, jak náhodne se vyjádrují o zmínené firme ti, co tam pracují, nebo ti, co odešli. Proto info od nekolik lidí z nejaké firmy není dostatečne prukazné... muže být, ale nemusí.
Vaše zkušenost s etnikem je podmíneno jejich počtem, opet pri tak malém počtu pokusu vašeho zhodnocení nejde ríct, jaký má vliv druh etnika. Pomer počtu napadení etnikem by mel být ve stejném pomeru jako je pomerné zastoupení etnika. To zatím sedí, protože zastoupení etnika ve vetšinové populaci je menší, než 1/3. Mohl vy jste neco vyvozovat až v prípade že se oba pomery budou zjevne lišit. Cejl znám, na Bratislavské bydlela nejakou dobu má sestra, takže vím, že co nebylo aspoň zjevne na retezu, tak občas dostalo nohy, občasne se stávalo, že i zamčené dvere nebyl velký problém, ale o krk vetšinou nešlo, snad pokud nekdo nezpanikaril. Prumerne je asi jistejší určitá defenziva.

Ale šlo hlavne o Babiše a spol. Treba Fico se také jeví dost kontroverzne. Formálne se mu dá verit, ale odkud se bere tolik lidí, co se ho snaží onálepkovat, že krade? Je na tom neco, nebo je to nálepka? Zrejmé mi to až tak není. Prece platí také, že nejvíce "zlodej kričí chyťte zlodeje".
Mám za to, že pokud nekdo nekoho narkne, že krade, tak by mel podrobne popsat, v čem, aby šlo tomu verit. Ne jenom opakovat neco podle barvy kabátu. Další vec je, zda je nekdo onu krádež schopen objektivne posoudit, do toho vetšinou verejnost nevidí. Do čeho ale vidí, a co nejde skrýt je komunikace s mimovládkama (proč by se poslanci a spol meli bavit s predstavitely mimovládek, když zastupují výlučne občany a na občanské úrovni), a dále účast činitelu státní správy na jiných než místních, nebo evropských úrovních. Účast v Bilderbergu, nebo Sorosove OSF je jasným signálem stretu zájmu. Lobování za cíle mimovládek také. Když jsou mimo vládu, tak ať tam i zustanou.
Postoje poslancu na podobné otázky by mely být čitelne známy pred volbama. Jakákoli odchylka by mela být brána jako spronevera svému programu a duvod na odvolání. Aby nebylo treba v polovine volebního období zjišťovat poslancum sexuální, nebo multikulturní orientaci, nebo schopnosti šmeliny.

296975

28.09.2013 20:53

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: lenže

ppppp 78.?.?.?

Vážne? S jakým výkonem se dnes prodávají auta? 100kW málo? Musí být, protože proto a proto? Posilovače brzd? Musí být, protože je treba brzdit furt a často? Spotreba nic? Vesele sám v skoroprázdné dodávce nejlépe 130 po dálnici? Jen biopaliva jsou na dotace? VŠECHNO pestované je na dotace, tak kdopak nám to pradvoláskove zarídil? Nebude to delat Babiš, budou jiní a možná i dráž a na vetší ploše. Copak poslanci neumí určit z kolika ha a kterých se najíme? Poslanci určují jen zákony, krome zákonu o trhu?

Nezlobte se, váš alibismus je smešný, tady je úplne jedno zda Babiš, nebo jiný kapitalista. Jsme rozežraní témer všichni a nechceme to priznat. Príroda zkrátka nadojit musí, i kdyby kvuli tomu mel být konec sveta.

Proč vám nevadí, že EU poskytuje dotace za zrušení sadu a vinohradu, ale už NEposkytuje na jejich otevrení a výsadbu? Snad Babiš nedodává už i jabka... V mém okolí dotují dokonce zatravňování polí. Kdo zasírá pole GMO slunečnicí a kukuricí? To ho udelejte rovnou prezidentem, ať není treba se zdržovat vypsáváním hromady dalších jmen.

297003

04.10.2013 08:39

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

ppppp 78.?.?.?

>Konajte čo aj oni a aj vám sa podarí.

To si ako myslel?
Trh dnes fakticky voľný NIE JE, a ani nemal a nemá byť.
Dokladom toho je životnezávislujúca dotácia poľnohospodársta čoby základu na prežitie a priviazanie populácie k reťazi. Strata sebestačnosti a zvýšený daňový výcuc. Krava ľud má dojiť viac, jedno či pritom chcípne, alebo nejako inak degraduje.
Ďalším je úbytok tradícií postupov v priemysle, rozpredaj a devastácia strategických výrob nasledujúcich potraviny, alebo ich koncentrácia do rúk plýtvačom. Ďalší faktor je namnoženie, alebo import ľudí, ktorým nejde o budúcnosť, ale iba o stádoefekt kobyliek, ktoré len žerú, kým je čo. Potom možno poskytnú potravu nejakým baktériám, a celá štruktúra zdegraduje.

Viny... načo to vyššie od uda posúvaš do úbohosti, podľa mňa to udo trochu premystifikoval, inak nič. Komu vadí priveľa teórií, nič mu nebráni zobrať do ruky nejakú prax, lopatu, je to občas relax a dobre sa pritom teoretizuje... [smích]

297324

04.10.2013 16:03

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

ppppp 78.?.?.?

Sú veci, ktoré nejde riešiť ani niekoľko generácií. Takže kým niekto nemačká gombíky, tak nemusíme byť až v takom strese. Väčšina ako zlých tak aj dobrých vecí sa deje kľudne aj pomaly, napríklad to varenie žaby.
Mám dojem, že niekedy príliš tlačíš na pílu.
Jasné, že diktarúra, osvietenci a podobne nie. Určitá štruktúra však áno. Nemala by to byť zbrklá štruktúra vybudovaná za týždeň. V tomto smere podceňujeme dĺžku a kvalitu základného a ďalšieho vzdelania, kde je na kryštalizáciu určitej deľby práce a profilovanie určitých aj morálnych/medziľudských kvalít relatívne dosť času a priestoru. Ak sme priemerne hlúpi a nevieme sa k sebe a okoliu chovať, tak je to predovšetkým chyba/formalizmus vzdelania a chybná/formálna výchova, pokrútené princípy.
"kúpte si pôdu.... a žite na nej" Toto je skôr moment od ktorého to prestalo fungovať, a nie od ktorého by tu každý mohol začať. Tu práve vzniká závislosť a deformácie, kde sa ukáže, že to, čo sa pri tomto robí nikto nekúpi, a bez prostriedkov výmeny práce s ostatnými to nikto na pokoji nenechá. Človek tu predsa priemerne nemá dovolené žiť tak, ako to navrhuješ. Aj možnosti podobného prežitia sú tiež dosť obmedzené. Ide predsa o jadro problému. Pri počte ľudí, aký máme teraz začína byť nemysliteľné, že by si obrábal pôdu každý po svojom. O žiadnych záchrancov ostatných podľa mňa nikde nešlo, a skôr vyzerá, že v tomto smere išlo o nedorozumenie. Ozajstným problémom je navýšenie počtu parazitov a samoúčelných činností.

297360

04.10.2013 18:37

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

ppppp 91.?.?.?

Dosť vybočuješ do iného extrému a tým je maximálna deregulácia. Nič na svete nie je bezbrehé. Najskôr neexistuje ani čistá duša, ani čisté telo, čistá hmota bez nehmotných interakcií a naopak. Príroda pravdepodobne nepotrebuje sily ani energie, všetko sú to naše filozofie, absurdity, abstrakcie, popisy neznámeho.
Takže regulácie najskôr nie sú príčinou. Regulácia je pokus o posun rovnováhy, ale podobné posuny sa dejú v prírode bežne. Nejde ani reguláciu oddeliť od ďalších súvislosti, a medzi reguláciou a vplyvom spätnej väzby nie je ostrá hranica.
Bunky v tele tiež podliehajú akejsi regulácii, ktorá keď funguje, tak asi vzniká nejaká harmónia, inak je problém. Ťažko paušálne povedať, že regulácia je niečo zlé. To je zase iba akýsi patent na rozum.

Povšimni si, že môj citát "Ak sme priemerne hlúpi a nevieme sa k sebe a okoliu chovať.." si interpretoval inak, než ako som to chcel vysvetliť. Pre mňa to znamená, že som sa buď zle vyjadril, alebo ty si čítal prirýchlo a nedával pozor, o čom hovorím. Ja som totiž na tú tvoju ďalšiu otázku hneď v ďalších vetách odpovedal, a ty si to z nejakých dôvodov len vrátil späť na začiatok.

Aj o tej pôde hovoríš niečo iné, než som smeroval ja. Vysvetľoval som, prečo je to dnes problém, a ty si to zase vrátil, kam si chcel ty. Hovoríš "ak sa nájde dostatok ľudí", a ja "väčšine ľudí sa to dnes nemá ako podariť, preto a preto.

297365

05.10.2013 09:03

Netanyahuův projev v OSN: Zní jako sociopat?

RE: Izrael

ppppp 91.?.?.?

Keď sa nespýta, musíme si opatrne domýšľať. No prečo asi.

1. Má prostriedky na vydieranie
2. Má prostriedky na vydieranie
3. Vie držať niekoho za určitú časť tela
4. Tieto metódy nazýva inteligenciou
5. Odbočenie od nainfikovaného životného štýlu vie "korigovať"
6. Šíri nefunkčné, alebo pozmenené náboženstvá
7. Účelovo dezinformuje

Aké prostriedky?

1. Energie, hlavne ropa a plyn
2. Toky peňazí smerované cez seba
3. Vyspelé zbrane
4. Psychologické postupy na oblbovanie ľudí ešte od čias Jerichových trúb, dobrá znalosť a zneužívanie pováh ľudí... aj zvieratá sa často nafukujú, ak potrebujú presvedčiť konkurenciu o svojej veľkosti
[chechtot]

Nie je vôbec podstatné, na ktorom území a pod akým názvom sa (nielen) uvedený štát rozkladá. Miesto, kde sa vyrába vietor obvykle nevidno.

297381

05.10.2013 09:29

Proč za mnou Snowden přišel

RE: Nechci byt nutne povinym skeptikem ale lecos nesedi

ppppp 91.?.?.?

>Dle mého soudu např. nadnárodní koncern VW do značné míry "živí a šatí" naši zem.

Tento výstižný pohled me zaujal z jiného hlediska, často se obecne objevuje jako duležitý argument ve více rovinách.

Tak se ptám.

1. Potrebuju tak vyšpičkované auto, když jsou stejne cesty k ničemu a lidi jezdí jako prasata?

2. Potrebuju auto, které neskutečne rychle (proč asi) ztrácí na hodnote?

3. Potrebuju živit prodej náhradních dílu, který je vším možným, jen ne prodejem normálních výrobku? Potrebuju zamestnávat ve skutečnosti predražené a neefektivní firmy, které svuj biznis postavili na neefektivních konstrukcích?
Výmena žárovky ve vtipu o policajtech dosáhla svou uskutečnitelnost.

4. Potrebuju vlastnosti auta, když se po pár letech ztrácí garance na abs, posilovače, tyto začínají menit své funkce... není v silách STK a spol toto bezchybne udržet, a končí to zpravidla jen dalším vycucáváním penez.

5. Kdo nahodil tenhle falešnicko-konzumní styl? Proč je nutné kvuli špatným konstruktérum, jejich podporovatelum, odbočkám od primárního účelu recyklovat celé auto a zatížit životní prostredí? Reči o dokonalosti recyklace jsou spíše maskovaná teorie.
Co znamená tahle dnešní technologická divergence/rozptyl, k čemu je dobré tolik typu, místo toho aby se udelalo nekolik porádných?

6. Proč je problém si na auto ušetrit a nutí me si pujčit a tak zaplatit víc, živit tím další sektu? Já prece všechny ty zbytečné cingrlátka v aute nepotrebuju, mne stačí dopravit se v primereném pohodlí a bezpečnosti z místa A do B. Nekdo namítne, že prece od toho jsou v autu všechny ty prvky... ne nejsou. Stačí jediný "skomný" prvek, blbost za volantem, a všechno je v háji.

7. Toto nekdo chce nazývat živením a ošatením, když je jasné, že vetšina činnosti v tomto smeru ve skutečnosti produkuje mnohem menší užitnou hodnotu, než se zdá? Ale všichni chtejí dobre vydelat.

8. Zmínený koncern delá hromady typu aut. Proč, když se pak prodávají proto, aby majitel presunul opravy na toho, kdo to koupí a pozdeji sešrotuje. Proč nedelá pár typu porádne. Živil by pak možná i méne lidí, ti zbylí by se ukázalo, jak jsou zbyteční..

297382

05.10.2013 14:11

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

ppppp 91.?.?.?

Asi len obyčajná netrpezlivosť, chcieť mať všetko čo najskôr vyriešené [smích] Možno ešte rozdielna citlivosť na pošteklenie hlavne, keď to človek nečaká. Nie je ani tak dôležité, kto má v diskusii momentálne pravdu, keďže v tomto zopár dní nehrá rolu. Niekedy treba aj legitímneho protivníka, a počkať, ako sa veci vyvinú. Tiež vychádzam z nejakej skúsenosti, ale občas aj uvažujem, či zmeniť názor, keď prídu nové súvislosti.

Je asi jasné, že regulácia začína tam, kde končí sloboda jednotlivca. Keďže neboli uvedené konkrétne príklady, tak to skončilo na abstrakciách, ktoré si každý môže interpretovať po svojom, a môže trvať, kým príde k nejakej zhode. V dnešnom svete je dosť nemysliteľné, aby každý jednal individuálne, a že by skupinové záujmy tiež boli hladko riešiteľné. Ide asi skôr o tú kvalitu regulácie, čo má regulovať, a ako majú byť nastavené regulačné konštanty, aby to, čo sa z nejakého dôvodu reguluje nezdivergovalo.

297401

06.10.2013 18:15

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: nicol

ppppp 91.?.?.?

> Deopulace probiha uz dost dlouho a to chemikalijemi v tovarnich jidlech, ruznych potravin, lahvove vode, Monsanto a to v zelenine, ovoce a vyrobky z nich, Chemtrails, Fluorite, ockpovani, mnoha lekach, Haarp, Merkury, Led svetla, chemikaliji v potrebach, kosmetice, detske bizuteriji z Ciny, obleceni, i v mleku pro kojence a dalo by se pokracovat.

Zapomnel jsi na Jerichové trouby, kterých jsi se stal součástí dík své prehnané domýšlivosti, co troubí lidem nesmysly a znervózňuje je. Ty totiž násobíš jejich schopnosti tím, že vydáváš za reálné, co reálné není. Totéž delá strašák v máku pro ptáky. Príšte to nemíchej dohromady. Monsanto je degenerát, a je se mu treba bránit. To ostatní, co jsi nabídl je však spíše fikce, strašák na zajištení úspešnosti toho ostatního, a priposratosti nás, kterí to žereme.

297431

07.10.2013 07:24

Nikdy neříkej nikdy. "Nikdy" je tady

dost tendenční

ppppp 91.?.?.?

jako ptákovina se mi jeví spojitost FEDu s kamionisty apod.
Že se automatizace rozvíjí, a rozvíjet bude není pochyb, souvisí to spíše s cenama, dostupností technologií, spolehlivostí. Že nekdo nainstaluje do auta nespolehlivý a krátkoživotní systém, a oddálí tu spolehlivost na 10 let neznamená, že nemohou prijít jiní a udelat to lépe. Je ale fakt, že technickou vyspelost je treba vychovat a nejde narídit. U nás tahle tradice na vzestupu asiu nebude, príliš se spoléháme na čínskou obsluhu a žereme se místo toho radši mezi sebou.

Úplne nejlepší by proto bylo tuhle trans-dopravu omezit a zlevit ze svých často úplne zbytečných "práv a nároku".
To by se ale mohl ukázat problém, jak to, že stále funguje moloch, pokud mu vypadne nejaký treba dopravní segment a lidé jsou bez práce. No asi má rezervy, kterými plýtváme. Tady si asi každý myslí, že stačí vydelat, a málokdo se porádne ptá, kde se vlastne ta práce bere.

297440

07.10.2013 18:36

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

ppppp 91.?.?.?

>Ak TY SÁM máš za to, že sa ti " to dnes nemá ako podariť, preto a preto" tak kľudne funguj v diktatúre a nadšene tlieskaj. Nenúť však ľudí, ktorí si to predstaviť vedia, aby sa na tom podieľali. Je to zrozumiteľné?

Ja som teda na také zvyknutý, ale uvedomuješ si že citovaná časť je prekrútenie pôvodnej myšlienky, podsunutie a prejav prinajmenšom povýšenosti? Dávaš si viac práce s robením subjektívnych záverov, než s pochopením mnou napísanej myšlienky. Je ešte opäť možnosť, že sa neviem vyjadrovať, a nie je to prvýkrát, tak čo je bližšie pravde?

Riadne si protirečíš, a pokúšaš sa skôr opisovať perpetum mobile. V celej hmotnej oblasti prírody totiž platí odpozorovaný princíp/zákon, že nič na svete sa neusporiada samo, a akýkoľvek mechanizmus ponechaný "svojmu osudu" sám od seba výlučne degeneruje, a zhoršuje svoje usporiadanie. Aj progres živých organizmov sa zakladá len na degradácii energie zo Slnka. Ak sa začnú zhoršovať podmienky pre biodiverzitu, tak to znamená len zhoršenie kvality života. Použime ako indikátor počet rastlinných a živočíšnych druhov. Stúpa, alebo klesá? Ak nebudeme nič regulovať, čo sa udeje? Rozšíria sa viac monokultúry? To isté nastane v sociálnej rovine.

Ty tiež nanucuješ ľuďom dereguláciu, podobne ako frajeri po 89, ktorí na tom založili svoje rýchle predaje stoličiek iných, a nechce sa mi veriť, že si to neuvedomuješ. Podsúvaš ostatným presne takú istú hlúposť, ktorú kritizuješ. Vyplýva z toho, že pravda je v nejakom kompromise, a jedno bez druhého nevie optimálne existovať, principiálne pri absolútnej deregulácii nejde hľadať optimum, ide o popretie optima.

Ty si v podstate ešte horší diktátor, než ja, len si to ešte raz po sebe prečítaj, tlačíš iného dosť do kúta, a chceš byť zaujímavý. Prečo? [smích]
Si vážne myslíš, koľko si toho ty vieš "predstaviť" a iní nie? Kde máš záruky na výsledok? Prečo ty vnucuješ ostatným svoje recepty, a ja ich vnucovať nemám?
To tvoje zaradenie mňa do diktatúry bolo už dosť nechutné, odkiaľ berieš istotu, kto na ktorý breh patrí? Nesedí tá venovaná košeľa viac tebe?

297467

08.10.2013 07:46

Prezident Zeman vyhandloval osobní výhody za bezpečnost naší země

nemám rád prehnané domýšlení

ppppp 91.?.?.?

Jak znela presná citace tech Zemanových výroku ?

Četl jsem i ten predtím zde linkovaný haaretz, a další odkazy, ale všechno bylo jen kýmsi interpretované. Kde je záznam, nebo presná citace?

Nemám nekteré pokusy o takyinterpretaci rád, protože to zapadá do schémy
1. Vyložím neco účelove po svém, mám pro to nejaký duvod
2. Pak získám fanoušky, protože nekterí prece mají rozum
3. Ne všichni fanoušci umí zkoumat svuj prípadný omyl, a tak jich v nem dost zustane
4. Náprotivek muže vuči takhle vzniklé vetšine jednající na základe víry argumentovat na roztrhání

Nejdu si o Zemanovi delat iluze, ale je mi podezrelé, že jsem nenašel presné citace. V tak vážných výrocích by se NIKDE nemeli objevit interpretace a pochybné kopie.

K tomu Wilsonovi ješte - ano, nejvíce se bojí podvodníci tech vyšších podvodníku, nebo tech, co se hrají na spravodlivé, a vlákali jiné do podvodu a machinací. Tím se všichni upsali a "upevnili" svou duševní úroveň, spoléhajíc na to, že jsou víc, než nejaký docela neznámý princip, kvuli kterému tady existují. Je tedy otázka, zda posílení role predátoru vede zpet k dinosaurum. Tahle lobby proste má čím vydírat, a její úspech je založený na šírení devastace. Jenže takhle "vydíral" i strašák všechny občany mesta Kocourkov. Vždyť potenciál zničit zem-kouli má více skupin, utéct není kam [cool]
stredovek neskončil...

297487

08.10.2013 12:29

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

ppppp 91.?.?.?

>Pôvodná myšlienka diskusie je tá, že regulácia je ľavicovou mantrou a jej dôsledkom je ľavicová diktatúra

To považujem za hlúposť, extrémizmus, regulácia ani diktatúra nesúvisia s ľavicou/pravicou.

>V prírode platí naopak zákon, že všetko sa usporiada samo. Funguje to tu tak milióny rokov a slony, kvasinky a brečtan sa vyvinuli v bez toho, aby mali EU úrad ktorý im bude umelo regulovať život...

To nie je pravda, "samo" veci skôr degenerujú, máš základný problém s pojmami.
Podobne aj kobylky, lykožrút, boľševník.... trošku zabúdaš, že nás tu je veľa, a keď necháš kobylky všetko zožrať, môžeš si pískať. Môžeš "začať od seba" a nechať sa zožrať nejakými baktériami, však načo napríklad lieky, keď sa to všetko vyreguluje samo. Načo jazdíš autom, keď môžeš chodiť aj pešo? Načo plyn, elektrinu, keď to ide aj bez?... Tieto energie sú tiež reguláciou. Traktory s "hlbokou orbou", keď stačí naplytko motyka? Fakt tu pokúšaš perpetum mobile.

Samozrejme ma tlačíš do kúta, keď okolo mňa seješ v podstate anarchiu. Inými slovami podmienky, ktoré tu dlhodobejšie neboli dohodnuté. Nútiš ma meniť stratégiu.
Aký Stalin, Hitler, čo to omieľaš. Vôbec nie je jasné, koľko by si pre ľudí urobil ty, a či by to niekomu prospelo, prípadne či si si niečo také skúsil.

>Mám pocit že veríte tomu, že štáty vznikli a zmutovali do súčasného stavu preto, aby akosi zabezpečovali ochranu (vojenskú, ekonomickú, sociálnu...) svojich občanov, pred mocenskými skupinami. Je to tak? Ak je to tak, mýlite sa. Štáty vznikli naopak ako NÁSTROJ týchto mocenských skupín, aby mohli jednoducho uplatňovať plošne svoj vplyv nad občanmi, prostredníctvom zákonov, nariadení a obmedzení vyhovujúcich práve tej ktorej skupine.

"Nemýlime", platí totiž jedno aj druhé. Nemôžeš ani vyveštiť, či tá "mocenská skupina" chce okolo seba dobro, alebo zlo, ani jedno nejde spoľahlivo vylúčiť. Tí "zlí" sú totiž aj medzi "otrokmi". Spoločenský stav nerozhoduje o tom, či niekto niečo chce zadarmo, na úkor zvyšku.

Dosť slabo uznávaš efekt spoločnosti, synergiu, patríš hypoteticky medzi obete individualizmu neschopné chápať celok. Čím ale organizovanejšia spoločnosť, tým vyššia šanca na prežitie. Sloboda bez miery nemá zmysel.

297506

08.10.2013 18:09

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

ppppp 91.?.?.?

> Súdruhu, no vidíš že to ide aj pokojnejšie,

> Ach Bože, potom nás ochraňuj....lebo ak toto je logika, ktorú považujete za tú správnu, tak potom amen tma....

> Súdružka tvrdí že:...

> kvetinkovo-slniečkový? A sme znova naspäť u rozprávkových bytostí.... Kde prosím tieto bytosti rastú a kde sú teraz a niesu na tých pozíciách a kam sa podeli tí predátori - tí sa príchodom tejto rozprávkovej bytosti vyparili a už nebudú usilovať o moc? ...

> Ak toto je logika, tak koniec. Kriste na nebi...

> Pane, predpokladám že tú nelogičnosť toho príspevku zrazu vidíte aj Vy, keď už reagujete bez argumentov....

> Inak, zvážil ste nezmyselnosť svojej vety v kontexte k debate, ktorá tu prebieha? Som to totiž ja, kto chce to, čo tu nieje (slobodu)....súdruzi okolo

> Je tá indoktrinácia naozaj tak enormne silná, že to nieste schopní vidieť??

>to ty a tvoji súdruhovia sa stála snažíte hádzať tou skazenou rybou.

Svedčí o aspoň dočasnej strate sebareflexie a ťahaním príspevkov od iných. Kritizuješ nedostatok argumentov, pritom tvoje neskoršie reakcie na nesúhlas iných sú už len prevažne "odporno-emotívne nálepky a citoslovcia".
To, že ma nazývaš akýmsi súdruhom, pričom je pravdepodobnejšia posmešná verzia ja nazývam drzosťou. Slovo súdruh sa dnes väčšinou uvádza v pejoratívnom zmysle. Tak bež najprv doštudovať slovenčinu a netrep nezmysly. Potom choď zbierať aj nejaké skúsenosti, lebo tie tvoje nápady sú celkom bez záruky. Melieš si len svoju zdegenerovanú ideológiu a neunúvaš sa pochopiť, čo ti kto napíše.

>Sloboda je buď úplná alebo žiadna. Žena nemôže byť trocha tehotná - buď je alebo nieje, súdruhu

To porovnanie je konina na n-tú. Než sa začneš zase vyjadrovať, nebuď lenivý si prečítať, ako ju zadefinovali iní, pretože to, čo tu stváraš je úplné diletantstvo, a recepty ako zo šlabikára či kalendára hore nohami. Nechaj si tú definíciu najskôr patentovať, aby ti ju niekto neukradol.
http://www.youtube.com/watch?v=-8hKurwLIfI

297524

09.10.2013 07:29

Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů

šel bych dál

ppppp 91.?.?.?

a citoval predtím pana Nohejla

>od toho mame dost uzitecnych idiotu a nebo zkorumplovanych krestanu,jez prodaji za baksis i sami sebe.

Amerika v prumeru jako stádo užitečných idiotu, zajišteno primitivní, duševne v určitém smeru zaostalou a dobyvačnou povahou anglosasu podporovanou jemne zvrácenou výchovou. Jinak by se nestalo, že by tyhle kultury vyprodukovaly takové hordy fanatiku schopných umírat za své vudce možná ani ne tak z presvedčení, jako ze správne zavedeného šikanování, ze kterého pozdeji nejde ven.
Podobné "potíže" melo asi více národu, stejne tak germáni, tatari, turci, maďari...
Proč by to nebylo nekým použito, když se to takhle nabízí na podnosu. Proč nezneužít nesoudržnost a expanzní chouťky jinak rečeno nenažranost. Nekdy pravda ta nenažranost muže být opravdová, je snad jasné, že evropa by současnou ameriku nepotáhla, kdyby se titam namnožení vrátili zpet a umožnili indiánskou rekolonizaci. Stejne tak v současné americe prý začínají prevládat hispánci. Takže berme expanze jako realitu, duležitá spíš bude forma, jaká se uzná. Expanzi chce asi každý, pokud má možnost. Mužeme se ptát, které kultury jsou více invazivní, zda zaostalé, nebo pokrokové, jednoznačná odpoveď na to asi nebude. Expanzí zaostalejších kultur nejspíš stoupá pravdepodobnost rychlejší degradace celého prostredí. Vyspelejší kultury to tlačí smerem k otrokárství. No a teď si vybrat.

297547

09.10.2013 15:20

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

ppppp 91.?.?.?

Vaše vyjádrení jsou nesouvislé, nebo nelogické, a postrádají primerené vzdelání nebo zkušenost. Nemám čas to zde suplovat a témer jiste pak skončit pri vás jako vul. Namátkove jedna z nejvetších ptákovin vycucaná z prstu:
>Sloboda je buď úplná alebo žiadna.
Šlo by matematicky, nebo filosoficky dokázat, že takhle postavený výrok je logicky neplatný. Soudím, že je to váš rychlokvasný produkt, nebo nejakého diletanta, zkratomana, protože by se v této podobe dlouho neudržel. Logicky jsou pak neplatné i další dedukce postavené na tomhle "objevu". Také z toho soudím, že deláte zbrklé závery, aniž jste si predtím neco prečetl o výsledcích jiných poctivejších badatelu. Tenhle váš výrok není nic jiného, než vnucování nesmyslu, a omezování svobody jiných, obstojí pouze jako propaganda.

297572

10.10.2013 07:28

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

ppppp 91.?.?.?

Kto stále od otázok odbočuje si ty. Keď sa ti niektorá nepáči, tak namiesto toho, aby si odpovedal si vymyslíš ďalších 5. Vynucuješ si tým odpovede na svoje odbočky, si obyčajný povahou diktátor a robíš sa frajer. Úplne stačilo, keby si vysvetlil to modré, čo som ťa citoval. Toľko bezohľadnosti pokope by človek nečakal, ty ostatných môžeš titulovať, ostatní teba naraz nie. Najprv nevesta, potom svadba.

Vymyslel si najmenej 2 zásadné bludy a keď ti tu aj viacerí oponovali, tak stále len odvádzaš pozornosť bokom. Ty si ten, čo jasnovidecky tvrdí, a na ostatných argumenty nereaguje.

Tie 2 bludy boli:

1. ponechanie všetkého samo na seba (maximálna deregulácia)
2. sloboda je buď plná, alebo žiadna.

Ty si to doteraz prakticky nijako nevysvetlil, iba sa oháňaš výrokami, ktoré manipulačne vnucuješ ako fakty. Pourážal si len ostatných, a snažíš sa z toho vymanévrovať ako frajer. Iba dokazuješ svoju bezbrehosť, a potrebu regulácií dostať do mantinelov takých ako ty. Láskavo nabudúce nestrečkuj a neodbočuj, zdržuješ tým ostatných, prípadne oberáš o príspevky.
Mám skôr skúsenosť, že napísať niečo také dospelému človeku je ako písať čiernou kriedou do komína. Ty sa len derieš dopredu na úkor ostatných, ako inak hlúpejších. Mravec čo vylezie na slona a cíti sa väčší, než tamtí dole.

297609

10.10.2013 18:51

Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů

RE: Co, muzem ocekavat od statu,kde ,tak zvani zide maji hlavni slovo.

ppppp 91.?.?.?

>Podívejte, uvědomujete si vůbec, kolik autorit, včetně samotného Hospodina, jste tímto urazil?

Tenhle klíčový výrok si vezmu do hledáčku. Jak tohle mužete s bohorovnou jistotou tvrdit? Jak si mušete být jistý, že práve vy nedeláte falešného proroka?

V Bibli je zajímavé kriterium. "strom poznáte podle ovoce" Pokud tohle opravdu univerzálne platí, tak to platí i pro Bibli samotnou. Výsledek kresťanské civilizace však nic moc, tak je chyba v tom množství lidí, nebo ve výkladu bible, v cirkvi, nebo bibli samotné? Je zjevné, že dnešní vetšinové kresťanství je zjevne mimo mísu a spíše zavádí nebo podporuje pseudohodnoty.

Celkove ve vašem textu je premíra sarkazmu k ostatním účastníkum, aby ho šlo brát vážne. Vede to akorát ke babylonskému zmatení, kde prestává jeden človek rozumet puvodní smysl toho, co mu nekdo ríká, a nastupuje paranoja, domýšlení.

Takže vubec nemám strach, že bych nekoho urážel, když pochybuju o tom, co čtu v Bibli. Pokud by to vedlo k nečemu užitečnému, tak by ty vyvolené bylo slyšet úplne v jiném duchu, drželi by se principu, a ne penez, mamonu a vlády nad ostatníma. Neco takkhle samoúčelné se dá prirovnat akorát k invazi monokultury. Princip vyvolenosti je jednoduché nastolit, pokud se správne naaranžuje jízda z kopce, ze všeho, co nekdo jiný dríve pomohl vytvorit pro ty další. Neprimerený a urychlený konzum všeho se nejakému Bohu, pokud existuje vubec nemusí líbit, stejne jako nekým napsaná Bible. Nikde totiž není záruka, že ti, co se Bohem ohánejí jako vyvolení ho i opravdu poslouchají, lépe, než ostatní. Boha nejspíš nejde chytat za slovo, a smlouvat s ním smlouvy podle sebe, jak by se to nekomu líbilo. Víra nejspíš nebude nejaký úrední formalismus. Krome toho v novém zákone nejaká vyvolenost hraje spíše 2. nebo 3. housle.

297647

10.10.2013 19:03

Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů

RE: šel bych dál

ppppp 91.?.?.?

Mel jsem spíše napsat "co se dnes považují za vyspelejší". Šlo by možná upresnit jako "technologicky vyspelejší". Je tím i jasné, že technologická, materiální vyspelost nerovnáse duševní vyspelost a schopnost (prinejmenším) s hmotou nakládat.

297649

11.10.2013 09:37

Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů

RE: Co, muzem ocekavat od statu,kde ,tak zvani zide maji hlavni slovo.

ppppp 95.?.?.?

Od zvírat se asi lišíme tím, že vnímáme svou existenci a svuj vliv na prizpusobení si okolí. Snaha všem vládnout až na obranu pusobí devastačne. Zabezpečuje to vlastní expanzi, nebo využívá expanze slabších proti konkurenci, pričemž ty slabší si troufá pozdeji pohltit.

Bible má spíše historickou hodnotu, než božskou. Všechno už jednou historické lze prohlásit za božské. Zvlášte starý zákon, o kterého zpátečnickou kontroverzi jde, popisuje zpusob, jak se pár lidí určité skupiny vyrovnává s vlastním egem, pokud mají k tomu príležitost.

Sdelení "Bibli seslal Hospodin" je humorné. To bychom mohli víru každého, co neco delá mimo penez, nejak se chová označit jako "seslání". Máme dukazy, že národy úspešne prežili i takové, co Bibli nevlastnily, a nijak zásadne se od jiných neliší. Bibli nelze jednoznačne pričíst príčinný vliv na celou kulturu, která tady je, a existovala i pred Biblí.
Že nekdo napsal Bibli, aby se mohl tím pasovat za vyvoleného, se neliší od diktátora, co napsal knihu a prohlásil za vyvoleného sebe. V té dobe byla kniha mocný nástroj na predávání mezigeneračních informací. Dlouhé bloudení po poušti, strádání a svévolné popírání objektivních pravd nekým ve vedení vyšlechtilo populaci, která je duševne naopak surová, neschopná, a nehledí na následky své činnosti. Proč si tahle skupina lidí neváží práci a považuje ji za neco podradné? To není prímý dusledek toho, že oni jsou predurčeni na premýšlení, čili vyvolení. Jen pohleďme, kam tu naši civilizaci tahají, když se nekterí dostali ke kormidlu. Opet do bloudení, nebo zkázy. Jsou neúspešní, protože práci nectí, nevedí, kam jdou, ale chtejí kormidlovat a mít se dobre. Zameňují pyramidové spekulace a hry za dovednost/úspešnost. Dnes je mnozí napodobují, protože by se jim líbilo být jako oni. Dost špatný vzor. Poznáme je podle ovoce. Ovoce Bible nic moc, primnoho konzumu, nároku a pokrytectví. Potreboval nutne Kristus Bibli, aby prišel v tom tehdejším marazmu na tohle prirovnání? Odrovnali ho nejspíš proto, že na určité úrovni nelhal tolik, jako jiní, v tom vidím určité jeho božství. Lidský Buh a uvedomení se tvoril/o soubežne s duševní vyspelostí národu. Vyvolenost není nic jiného, než forma rasizmu. Je čas na rozumnejší principy. Napríklad takový, že pokud nekdo verí na Boha, nemel by se nad neho zároveň povyšovat (co se práve bežne deje). Pokud chce svobodu, má umet určit svá omezení (svoboda jako dusledek omezení). Jinak na tomhle svete neplatí už ani logika [smích]
Je nás tu proste moc, a Bible si v té dobe nedelala težkou hlavu jak s obranou proti neukáznené invazi sešlých kmenu, tak s ekologií. Klidne Buh ať na ni "sešle" záplaty, nebo jinou, globální verzi [smích]

297684

11.10.2013 19:49

Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů

RE: Co, muzem ocekavat od statu,kde ,tak zvani zide maji hlavni slovo.

ppppp 95.?.?.?

Je asi zbytečná komplikace se o tom bavit, protože mé vety zbytečne rozmazáváte. Ješte ani nevíte, o čem mluvím, a už znáte svou reakci.

Bibli seslal Hospodin, ale jiné knihy už ne. Ty jsou proste z pekla. Pokusy historicky zajistit svou ríši mely i jiné národy.

>za chvíli budete objektivně rozebírat i "hořící keře"

Po tech Jerichových troubách by to neškodilo. Ať je tech záhad méne, a nebereme práci šamanum.

Proste nemuže platit všechno najednou, pravda i lež. Všemohoucí dopuštenost je povedený oxymoron typu humanitárního bombardení.
Vyvolené rízení človeka svobodného. Neexistuje zároveň vyvolený a svobodný (vulí). Možná velký bratr také trpí, že má ve stádu i členy jako vy [smích] Nebo vyvolené, co si delají svou práci hur, než nevyvolené. Tak to už na svete chodí [smích]

297710

13.10.2013 09:10

Homosexualita

Nepríčinná homosexuální agenda

ppppp 95.?.?.?

Ví snad nekdo na základe čeho se mu neco postaví a tak podobne? No tak na základe toho stejného se určuje, zda je, nebo není nekdo homo nebo hetero.
Jiste jde o nejakou emoci, pocit, který aktivuje nejaké fyziologické akční centra.
Jenže se to občas udeje i samo, když je človek sám a nemá žádné predstavy o svém druhu, nebo se tak proste vzbudí. Na základe čeho? Umí snad nekdo určit presnou príčinu, která funguje na základe x faktoru? Jak muže nekdo tvrdit, že je neco vrozené, naprogramované, když to nemá jak doložit, a když se podobné veci pred pubertou proste nedejí?
Dohromady NIKDO to porádne neví, protože je to velmi subjektivní. Proto je celá homosexuální agenda zrejmá a související "odborné" práce samá nevedecká lež, manipulace.
Prakticky všechny proargumenty, co jsem dosud četl jsou logicky nepríčinné.

Je asi zrejmé že ve výsledku jde o nejakou souhru v dospívání, podmínenou společenským chováním. Souhra se dá vždy narušit, ale z bordelu sama nikdy souhra nevznikne. Tolik asi k tomu zda je, nebo není možné narušit další poškozením mechanismu souhry na základe zjištení, že pár individuí došlo k tomu poškození náhodne. Mladí lidé vetšinou prebírají všemožné vzorce chování nezrídka až desítky let po tom, co jsou dospelí, nebývají úplne samostatní a nezávislí.

Implantovat psychickou poruchu sexuality je levnejší, než zbraň, nebo medikamenty, a co je podstatné, šírí se to samo jako virus. Vzorce chování se šírí samy, protože človek je proste společenský tvor, na tom vyrostla jeho úspešnost.
Téhle sexuální agresi se lze bránit nekolika zpusoby.

1. Osvetou, identifikováním falešné tolerance a podsunutí
2. Zákonnou regulací vlivu patologických jedincu ve verejných funkcích
(to, že je politik v nečem nemorální se kritizuje s vyjimkou sexuální orientace, které ale je také nemorální)
3. Identifikováním tech, co se skrývají za ostatní, ale mají velký vliv na formulace zákonu
4. Vytažením podobných lidí z jejich funkcí definováním jejich trestného počínání
5. Dusledným vymýtením zákonu, které umožňují propagaci homosexuality a falešných nároku stavených jako pozitivní diskriminace
6. Blokováním tendenčních sexuálních výchov v základních školách stavejících predčasné sexuální hrátky za životní prioritu za účelem dekadence a zjevné narušení rovnováhy zdravého rustu osobnosti. O tom, co je zdravé nebude rozhodovat nekdo, kdo nikdy nenesl za svá rozhodnutí primerenou odpovednost, zabírá jen nekomu místo a nechá si za svou neúspešnost ješte platit.
Je treba si strukturu zastoupení smerem nahoru a jejich strety zájmu lépe ohlídat. Jinak zustane jen nevýhodná možnost to udelat ručne nebo skončit v pasti.

297754

13.10.2013 10:39

Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů

RE: Co, muzem ocekavat od statu,kde ,tak zvani zide maji hlavni slovo.

ppppp 95.?.?.?

Povšimnete si, že nadpis pana Nohejla, ve kterém je uvedeno "TAK ZVANI zide" se zde nachází více, než 50x.

Zkuste klidne jiný nápad, jak by bylo podle vás jinak možné, že se ve vládním aparátu nachází "stát ve státe", tedy jakási matrioška, které nevadí stret zájmu a toleruje současné členství v mimovládních, nebo nadnárodních organizací pochybného vlivu.

Každého normálního človeka by zajímalo, a dožadoval se diagnózy, proč nám naše zastupitelská, (prímá tohle také nevyreší) nefunguje podle očekávaných predstav, a proč slouží spíše cizím zájmum.

Proč v kreslech vlády sedí lidé, kterí chodí na ruzne bilderbergy, proč se v médiích príliš často prezentuje vrstva lidí, kterí sledují všechno možné, jen ne schopnost organizovat své hospodárství.

Typická ukázka anarchie a neschopnosti se regulovat, organizovat.

297757

13.10.2013 21:13

Homosexualita

RE: Nepríčinná homosexuální agenda

ppppp 95.?.?.?

To, co tvrdíte nemáte čím patrične doložit. Na tak závažnou vec nejaká stranická nebo i odborná práce nestačí, ve vede se požaduje spolehlivá opakovatelnost a príčinnost.

Mozek nemusí být tak pevne zadrátovaný, jak by si to nekdo prál, vlivu je docela dost.

Čím zhrešily zvírata, že jsou také smrtelná, nesmrtelná snad nejaká meduza. Bible je v tomto dobrá akorát pro inspiraci o tom premýšlet. Nebo je to jen obrazní pokus narychlo "vysvetlit" rozdelení pohlaví a spíš nejde o žádný "hrích", ale o nejakou ne zcela na první pohled zrejmou strategickou výhodu prežití, nebo nejakou další kvalitu.

297770

13.10.2013 21:24

Proč jsou zubní implantáty tak drahé?

tuto otázku si kladu nekolik let

ppppp 95.?.?.?

co k zubari radši vubec nechodím. Počítám se mezi ty Maye.

Biznis na tom postavený je docela jiste umelý. Vliv tržního hospodárství regulovaného klidne i legislativou. Z materiálove-technického hlediska pro to není duvod. Naopak skvelý duvod pro vydírání a tiché šábnutí se pojišťoven s výrobními firmami. Není normální, aby nekolik zubu stálo tolik, co auto. Že neslyším reklamy na zubní lízingy bez účasti jazyka.

297771

14.10.2013 08:11

Proč jsou zubní implantáty tak drahé?

RE: Proč něco stojí víc a něco jiného míň?

ppppp 95.?.?.?

Jdete dál, a zeptejte se čím ja dána "vzácnost" Jágra a potreba mít oukej zuby. Čím je dána výška zmluvného pojištení pro auta, a dostanete se k výši zmluvního zdravotního pojištení.
Pak jen kruček k otázce - jak to, že pojišťovna nechce, nebo neumí zaplatit pri dnešních technologiích pár zubu? Copak chirurgové operující bedrový kloub a další také nejsou vzácní odborníci? Jsou snad horší, než zubari? Tam váš argument sotva obstojí. Nikdo tady nemusí ríkat, že za to mužou ONI, ríkejme si klidne MY.
Tak zpet k té pojišťovne. Víte, kolik jsem do ní za tech "pár" let nacpal, a kolik mi z toho bylo proplaceno? Proč není nejaká garance čerpání výšky pojistného? Proč musím vždy doplácet, trebaže jsem jim léta platil a nic nevzal zpet? Odpoveď je jednoduchá. V prípade léku je bežné, že si pacient zaplatí výrobní cenu, a pojišťovny se hrají s vypratými penezi. Zeptejme se pak, zda je to opravdu pojišťování, a zda uvedená činnost nenaplňuje znaky trestního činu podvodu. Nejspíš také nejsou za tím ONI, ale konkrétní kartely, které si drží ceny svých výrobku nahoru, podobne jako je to u hromady dalších vecí v prumyslu, kde je určují nadnárodní kartely, nebo koncerny, které si svou pozici na trhu vynucují a za ni lobují.
Prece mi tu pane Vojto nechcete vykládat pohádku, že zde máme volný trh. Pokud by byl, tak vám klidne dám za pravdu. Neznám kolem sebe opravdu odvetví krome prodávání zeleniny a textilu na trhu, kde by opravdu fungoval volný trh bez výrazných deformací, nebo omezení. Nejste puvodem ze Slušovic? [velký smích]

No a možná jste si také povšiml, že na našich školách se dosti často učí neco, co se pak reálne nepoužívá ani na hony vzdálene.

297799

15.10.2013 06:54

Sociální demokraté v Senátu odstřelili klíčový návrh zákona pro boj proti korupci

RE: Senátoši mají rozum - správné rozhodnutí

ppppp 95.?.?.?

>jaký je rozdíl mezi Němcem a Čechem? Němec je v principu od mala přesvědčen, že pravidla jsou správná věc, aby byl pořádek a proto je třeba je dodržovat.

Není problém tyhle "hriby" najít pešky i za Bílou horou. Nebo i treba na západ za oceánem. Proste existuje vrstva lidí, kterí se snaží zavést hezky vypadající pravidla proto, aby meli náskok pri jejich porušení. Moutení vody je podobne osvedčená maskovací taktika.

297875

15.10.2013 20:18

Homosexualita

RE: Nepríčinná homosexuální agenda

ppppp 95.?.?.?

Jo tak Googlu se zcela jiste nemusíme bát. Na Google je totiž prakticky všechno a Google sám neumí posoudit pravdepodobnost pravdivosti informace, kterou nabízí.
Dovolím si také ríct, že prakticky stejný problém existoval i v dobe, kdy se nevedelo, že nejaký Google vznikne.

Vy zvíratum zjevne nerozumíte, a když, tak z rychlíku. I zvíre totiž vetšinou zjistí svuj omyl a aktivne nevyhledává stejné pohlaví, když mu není nejak umele lidma vnuceno. Klidne v rámci svých hormonu a nahodilého testu, nebo rozcvičky občas "milostne" skočí i na človeka, aniž predem ví, zda jde o dámu, nebo chlapa. Neco takové nejde považovat za homosexualitu, ani za človekozoofílii.

Stejne tak, ta hromada vedcu, co píšou o zvírecí homosexualite zvíratum rozumet proste nechtejí a docela si vymýšlí z kontextu vytržené pitomosti, neváhají za to ješte brát peníze. Píšou to účelove a rychlokvašene od stolu. Dnes není žádný problém najít tisícovku blbých vedcu, v dobe, kdy "není co delat" a titul má skoro každý pelikán. Sleduju ruzná zvírata dost dlouho, aby jsem si za pár desetiletí všiml, zda ze mezi nimi nenacházejí nejaké podezrelé 4%.

297933

15.10.2013 20:57

Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů

RE: Co, muzem ocekavat od statu,kde ,tak zvani zide maji hlavni slovo.

ppppp 95.?.?.?

Vypadá, že jste nejprve reagoval na to, co jste si v rychlosti intuitivne domyslel, a ne na to, co jsem fakticky napsal. Vždyť jsem napsal, aby jste si lépe prečetl mnou citovaný nadpis, ze kterého vybec nevyplývá, že pan Nohejl vystupuje protižidovsky, spíše naopak (tedy nejedná protižidovsky, nerovnáse jedná prožidovsky), a stejne tak je to se mnou. To abych za sebe upresnil. V dalším vašem príspevku se zdá, že určité porozumení toho, co jsem načal bylo nalezeno, i když samozrejme najít odpoveď proč naši volení zástupci nabývají podobu šašku až škodících skrítku, pričemž kormidluje nekdo úplne jiný muže být složitejší. Proč proste akceptujeme formální úrednickou strukturu navíc, a jakoby nechceme vedet, kdo vládne skutečne.
Myslíte fakt, že za to muže víceméne kresťanství? Vždyť ke stejnému chování inklinují i príslušníci jiných náboženství, nebo i bez.

297935

15.10.2013 21:07

Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů

RE: Co, muzem ocekavat od statu,kde ,tak zvani zide maji hlavni slovo.

ppppp 95.?.?.?

>Pletete si anarchii s vlastni blbosti,mel byste vic studovat,nez napadat,odsuzovat, bezpredmetne nazory pisatelu.Jew are not a race but jewish identity is racist-Center for Jewisj Genetics...Zde je ukazka ,ze i padesakrat vyrcena znalost veci se Vas nedotkla,pro Vas je Zeme stale plocha a lide litaji v dabelske masine.

Zdravím, jste si jistý, že jste si muj text prečetl a pochopil správne? Podle mne spíš naopak, omlouvám se, pokud jsem k tomu nejak dopomohl. My jsme v nečem ve sporu, a já neco napadám?

Ale neco zároveň reknu, co me pritom napadlo. Už nemohu porád jen studovat, občas musím i neco uplatňovat. Tak uplatňuju [smích]

297937

16.10.2013 07:06

Jablka

bylo se treba ohnout, nebo natáhnout

ppppp 91.?.?.?

Ne vložit je v supermarketu do košíku spolu s ostatním. Dokonce by v nekterých mohly hryzat červy a zabíjet je, nebo dokonce spolknout by bylo nehumánní... totéž mi vykládal pred pár lety otec, jak jednomu zbohatlíkovi brigádoval na zahrade kdesi poblíž v Ostravy, nebo Havírova. Vyvezl 4 kolečka napadaných jablek do kompostu, protože nebyl zájem je zpracovat.

Jinak na fotce hezká jabka, jasneže stromy nemají nohy, tak nabízejí své produkty na odnesení a vyplivnutí kustky. Je to jako mzda kamionistovi.

Jen pripomenu, že EU zde poskytuje dotace za likvidaci sadu a vinohradu, ale už ne na jejich výsadbu, nebo obnovu.

297960

18.10.2013 08:15

Máme krátkou paměť

nejvetší škody delá naše "jasnovidectví"

ppppp 91.?.?.?

a nedostatečne oduvodnená domýšlivost, v podstate neduslednost.

Kdo dnes opravdu ví, kdo umí být skutečným hospodárem? Jak tohle mužeme vedet, když nám pro to chybí základní informace o tom, kudy a jaké tečou peníze? Jejich srovnání se státy, které jsou hodnoceny jako ekonomicky úspešnejší?
V čem se lišíme od Indiánu, kterí se dali koupit produktem destilace, a my se dáváme koupit elektronickými hrátkami?
Kdo sem instaluje podniky, které zisk vyváží daleko mimo region?
V čem se to liší od "vysávání spodní vody", které se neprojeví hned, ale až po desetiletí?
Jsme proste vetšina asi závisláci, ubožáci, a zbabele se díváme na ty, co se tvárí, že to umí, jen aby se meli lépe, než ostatní.
Chovají se jako hazardní hráči, kterým když dojdou peníze, tak si pujčí, nebo neco prodají. Legálne, protože prodej toho, co bylo státní je dovolené. Jenže státní bylo neco, co bylo všech. Ptám se, co jsem dostal JÁ z prodeje toho státního? Copak já mám dluh? Nemám, já nepotrebuju prodávat státní. Prož za dluh nejsou odpovedni ti, co ho udelali? Pokud zpusobím dluh já, také se mi na nej neposkládá ulice. Všichni ti, co se proti tomuto v parlamentu neozývají a nesnaží to zmenit jsou za tohle odpovedni, a pri signálu o nečem takovém je je treba vymenit.
Jenže je to zberba, která se tak chová pro to, že cítí za sebou "démonkracii", které jsou poplatní, a všem to tak vyhovuje. Celé je to na otázce, jak vymenit pár strašáku, aniž by to nespustilo vojenskou intervenci. Jak a na základe čeho určit odpovednost tem, co tam prijdou, když dnes je všude takový chaos, že už ani "buh nic nevidí".

298078

19.10.2013 09:10

Putinův valdajský projev

RE: V rusku zaostává instalace absurdních židovských divadel.

ppppp 91.?.?.?

>Celý socializmus je len záplava hrubosti a podliactva, niet v ňom ničoho dobrého, a ak sa niečo také predsa len nájde, tak napriek hrôzovláde socializmu.

typická paušalizácia, nálepkovanie a hrubý alibizmus - nie socializmus je zodpovedný za skutky, ale konkrétni ľudia, predstavitelia, ktorých by bolo treba hodnotiť ako úspešný/neúspešný babrák.

>Slovanská genocída v Rusku prebieha za prispenia židoboľševikov, aj putinistov, dovoľujú potraty, nemravnosti, drogy a pijanstvo. Popieranie 6 melónové je trestné, ale vraždenie dovolené. Namiesto bruselského boľševizmu by si si prial iný štátny socializmus.

Opäť podobná chyba. Nie štát robí ľudí, ale ľudia štát. Vo Švédsku bol celkom úspešný socializmus, ktorý sa zásadne nelíšil od nami ospevovaného kapitalizmu. Skôr sme si želali takúto formu socializmu, než korporátny imperializmus ako ten dnešný bruselský.

Žasnem, ako si nižšie robia srandu zo všetkého ruského. Skostnatelé posmešky väčšinou končia v slepej uličke.

Tak ako naša vláda často neodráža vlastnosti a hodnoty nášho národa, tak nemusela ani ruská, preto na rusofóbiu nie je dôvod.

V čom sú tu na západe Slovenska napríklad Ukrajinci horší, než Východniari? Líšia sa nejako zásadne mentalitou? Hrnú sa za lepšie platenou prácou na západ. Je to pochopiteľné. Mohli by sme sa tak spýtať, či by sme sa my hrnuli za lepšie platenou prácou na východ. Nemám na mysli už to, či tá práca je aj spoločensky prospešná, a či nevysáva to, čo inde chýba, to je skôr o dohľade hospodárskych tokov.
...hlavne, že tu včera po okolí po polhodinkách behala poslankyňa Beňová, čo sa zúčastnila na dúhovom pochode. Ani som sa jej nestihol spýtať na dôvod tejto preferencie. To je džob, jazdiť, mať zaplatenú réžiu, ochranku, sem-tam dačo bezvýznamné potárať a omotať, a kráľovsky dostať zaplatené z daní. Takýto predstaviteľ kedy čo prospešné urobí? Je to dôsledok "v podstate priamych demokratických volieb z ulice". Hlas čumáka čumejúceho na TV a čerpajúceho odtiaľ rozumy má rovnakú váhu ako toho, ktorý denne kormidluje a vezie ostatných. Je veľká chyba, že poslancov v NR volíme PRIAMO. Mali by sme voliť len po úroveň, na ktorú dovidíme, a ktorú si odkontrolujeme. Nie je preto pravda, že tieto naše demokracie sú zastupiteľské, naopak, ulica volí, čomu nerozumie, a niektorým to práve tak vyhovuje. Systém je druhoradý, to by sociológovia a filozofi boli úplne zbytoční.

298142

19.10.2013 09:34

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: usama

ppppp 91.?.?.?

Jste podobne jako mnozí ostatní úspešne pod silným vlivem médií. Prímo jde demokratovat pouze po úroveň, na kterou dovidím. Zbytek je hazard, sportka, loterie, jinak rečeno hlasová manipulace.

To co vy i s ostatníma nazýváte PRÍMÁ prímá není. Naopak dnes volíme poslance a prezidenta prímo, pričemž je nám podsouváno, že demokracii máme zastupitelskou, to je práve ta blbost. Na reálné skutky poslance verejnost nemá jak dohlédnout, dohlédne akorát na AFÉRY, které si vyberou a po svém omalují MÉDIA. Proto je to divadlo. Pár lidí z verejnosti, kterí se zorientují spolehlive zprumeruje masove a účelove informovaný dav.

Pokud predpokládáte, že referendem se budou rozhodovat všechny klíčové otázky, myslíte, že referenda nejdou manipulovat? Docela dobre. Z jakého duvodu si myslíte, že výsledek "referenda ulice" bude lepší, než výsledek normálne fungující zastupitelské demokracie? Principiálne by mel být prece horší, protože struktura nemá organizační vazby, čitelnou usporádanost. Organizovanejší struktury (i proto se organiyují) by mely mít prece lepší výsledky, než ty méne, nebo primitivneji organizované. Človek také nemá rebríčkovou nervovou soustavu.
Výber na funkce by se mel ustavit v procesu vzdelání a rekneme profesního rustu. Ne prevážne herci, reklamní agenti a podobne. To je krok existenčne zpátky, snad jen s elektronicky zalepenou hubou.

298144

20.10.2013 02:30

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: usama

ppppp 91.?.?.?

To je myslím naivní. Toho nejakého zástupce vystrídají média, coby poskytovatel tech zaručene správných informací. Vy možná potrebujete hlasovat sám za sebe, ale nedoceňujete, že vás snadno preválcujou hordy jiných, co také hlasují sami za sebe, pouze mají pritom vyložené nohy. V historii máme opravdu hodne pokusu o osvetu a uvedomení mas. Bez solidní struktury vládnou ti horší. Pokud si predstavujete, že treba referendem budete rídit napríklad policii, tak to sotva, tady jde hlavne o zajímavé odbytište, prípadne nalezište. Vy v podstate deláte to samé, co se delo dosud, pomáháte udržovat v chodu bezvýznamné drevené hlasovací panáky. Podle mne nechápete, že rozhodovat nemuže vetšina, je to oxymoron. Muže preválcovat, ale ne kvalifikovane rozhodnout. Zkuste tohle ve firme a rozsype se. Podobný problém by asi mela i rodina. Vetšina kobylek se neptá, co muže sežrat.

298203

20.10.2013 02:38

Právo nevolit

RE: Boha jeho!!

ppppp 91.?.?.?

>VŠICHNI občané budou žádat referenda a přímou demokracii švýcarského typu.

Zkuste si uvedomit jednu vec, a sice, že "Švýcarsko" muže být jen proto švýcarskem, protože ostatní státy švýcarskem nejsou.

Dále vám docela chybí zkušenosti s jednáním švýcaru. Jsou to docela pragmatici a jejich demokracie je jen zásterka. Když sem prijdou, neváhají slízat všechnu treba i ješte socialistickou smetanu, co tady jednou nekdo vyrobil. Bežte s nima do prdele, mám s nima v tomto docela "dobrou" zkušenost. Nepropagujte zde furt neco, o čem pouze sníte, a realita jede dost mimo.

298205

20.10.2013 14:17

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: Ať chcete nebo ne,...

ppppp 91.?.?.?

>Trh sa nikdy nestabilizuje, keď k tomu nieje dôvod, pretože existujú regulácie...
nelogická veta
>Dajte ľuďom 1000€ mesačne a nikto nebude pracovať.
Nereálny výrok, ľudia v skutočnosti nepracujú pre peniaze, niekto tie výrobky prácou vyrobiť musí
>Dajte vláde moc regulovať a žiadna spoločnosť (občania) nebude mať dôvod sledovať svoje záujmy
Nereálna paušalizácia
>Ľud trpí vrcholom neprezieravosti a preto trpí
nepríčinný, nelogický, rekurzívny výrok, trpieť vrcholom čohosi je jazykový nezmysel, nerobte zo slovenčiny hotentotštinu. To znie ako "krava trpela vrcholom dojivosti".

Poznám demokratického starostu v dosť veľkej obci, čo mal iba základné vzdelanie. Bol kedysi straník, naučil sa pekne rozprávať, a takto uspel. Ekonómovia sa niekedy chovajú podobne. Vidia do každého hospodárstva, ale nevedia, o čom to je tá práca. Samozrejme problém nastal, keď bola v niektorej oblasti príliš prázdna databáza. Toto koľkokrát nevyrieši ani vysoká škola.

Dúfam bude táto diskusia pre vás prínosom aspoň v tom, že sa naučíte písať v množnom čísle prídavných mien mäkké "i", a v slove dlhodobý a fialový v jednotnom čísle tvrdé "y". Často takto píšu maďarsky ladení spoluobčania. To nie je ani tak o gramatike, ako o miere dôslednosti, všeobecne platí, že kto nie je dôsledný v jednom často nie je aj v druhom. Znamená to aj, že nie ste dosť sčítaný a v písaní tiež príliš prax nemáte. Patrilo by sa aj viac hovoriť za seba a menej menom ostatných. Píše sa aj "skorumpovaná". Nuž pokúsili ste sa nahradiť niekoho skorumpovaného? Skúsili ste za poslanca? Nech si každý skúsi najprv tam, než pôjde rozumy rozdávať.

Verím viac babe blažkovej, už aj preto, že má lepšiu logiku a gramatiku.

298249

20.10.2013 14:25

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: Volim Usvit a Piraty

ppppp 91.?.?.?

S anonymy vždy opatrne. Mohou být vždy 2 zásadne odlišné duvody, proč se skrývat. Ochránit se a také škodit. Pri srovnání podobných dávám prednost neanonymovi. Navíc ve verejných otázkách neexistuje skrývat se za nejakou masku, to delají i kukláči, stejne tak loupežníci prevlečení za policajty.

298250

20.10.2013 18:52

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: Ať chcete nebo ne,...

ppppp 91.?.?.?

No a s takýmito samorastami okolo, ako vyššie tu ja žijem. Takíto majú rovnaký "hlas", ako ja, ešte aj sebavedomejší. Ja som braný ako oni a oni ako ja. Už neplatí ani to "socialistické" - úspech je všetkých, neúspech iba jedného... chcú to asi upgradnnúť na "úspech je jedného, neúspech všetkých" [smích]

http://www.youtube.com/watch?v=P6jTVLtMQPM
http://www.youtube.com/watch?v=vBpJ0kggEJs
http://www.velkyzpevnik.cz/zpevnik/hop-trop/dvojce

298262

22.10.2013 09:53

Opravdu chceme kmotra Babiše?

myslím pane editore, že se mýlíte

ppppp 91.?.?.?

Pracuji pro firmu, kde její šéf má skoro stovku zamestnancu a chová se podobne jako Babiš. Celou firmu vybudoval od nuly za pomoci predevším vlastní práce a organizace. Vezme si své, neprehání a dá i svým zamestnancu, na muj vkus oproti ostatním nechá lidi pri práci vcelku dýchat. Je duležité si uvedomit, že pokud jde o firmu, která i neco delá/vyrábí na rozdíl od šmeliny a sprostredkování, tak to v podobne nastaveném systému jako máme dnes ani jinak nejde. To by jste si musel nejprve zkusit, aby jste to mel jako karty na stole.

Mne se tahle Babišofobie nelíbí, a myslím si, že spíše šakali vyjí, protože je nekdo chce obrat o korist. Podívejme se na to reálne. Vždy nekdo pánem bude, je dost naivní se domnívat, že ne, dospeli bychom ke protikladum. Ptám se je lepší cizí pán, nebo ten, co žije s náma a jí zhruba totéž, co my. Vždyť on také riskuje, ten zmínený šéf, kterého znám, mi nezrídka rekl, že nese vetší osobní rizika, než leckdo zamestnaný v jeho firme.

Babiš se nechová tak, že by s ním nešlo mluvit. Nechápu proč by mel být horší, než ti, kterí vubec nejsou videt, a nenesou svou kuži na trh jako on, pritom si své majetky schovávají. Vždy je lepší jednat s konkrétním človekem, než s anonymy jako Tesco a spol., které státu krome daní a semtam investicí nevrátí zpet vubec nic. Jim nezáleží na hospodárství, kdežto takový Babiš je motivovaný možná práve rozvojem hospodárství. Proč nepostavit Babiše proti treba Monsantu, chtelo by porádne zjistit, zda chce monsantovsky devastačním smerem, nebo jinak. Je treba mít na pameti, že celé to tady kymácejí velké korporace, a bez neco jako babišu tomu nejde čelit vubec. Divím se, že stejne intenzivne, jako proti babišovi nikdo stejný nevystupuje proti jiným korporacím. Babiš se od ostatních zjevne liší tím, že si všímá reálné hospodárství a nestaví pouze na finančních pyramidách. Proč treba není takových hospodársky ladených Babišu u nás víc? Co krome kydu takové špatné udelal? Proč treba zde nikdo nekritizuje, že takový Slovnaft koupili Maďari? Známe vubec jméno majitele? Proč cementárny skoupil puvodne švýcarský holding teď Holcim, známe jméno majitele? Švýcarská demokracie si snad na Slovensku potrebuje zajistit suroviny?

Proč nehodnotit vecne, a nálepkujeme se jako deti v rozzurené školce? [smích]

298354

22.10.2013 21:07

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: myslím pane editore, že se mýlíte

ppppp 91.?.?.?

Priznajme si, že pozerať na objektívnu reláciu ľudí väčšinou nebaví, tí čakajú senzácie a nechávajú sa obsluhovať. V podobnom duchu postupuje aj Jílková, v prvom rade potrebuje byť zaujímavá, a až potom objektívna. Ak také niečo robia všetci, tak prečo by sa babiš znevýhodňoval? Veď tento princíp nám pováľal kvality vo viacerých rezortoch. Skúsil som na vlastnej koži. Čína urobila čosi lacné a odflákané, a ja som sa naraz ocitol na pozícii Číňana, ktorý robí to isté a zaslúži si to isté. Presvedčil som možno niektorých, čo ma trochu poznali.
Mne by v zásade neprekážalo, ak by to bol aj žid, ak niečo robí v rámci možností dobre, hoci tie skúsenosti s nimi môžu byť kontroverzné a priemerne negatívne. Tie fotomontáže v tejto diskusii sú skôr pre malé deti. Keď protiargumenty, tak niečo poriadne, očistené od nánosov subjektivity. Napríklad čo s tým Monsantom a prípadne prečo, pre a proti. V každej firme ide nájsť ľudí, čo nadávajú na šéfa, podobne, ako tu nešetria editora. Prečo nenadávame viac na tých, ktorí skryto stoja za lobingom a korporáciami? Oveľa väčšiu hrôzu mám z tých, čo stvárajú diletantstvá, podliezajú nimi sami ovplyvňované pravidlá, ale požierajú obrovské spoločenské výhody. Babiš predovšetkým nie je hospodársky anonym, a vie určitým spôsobom dosiahnuť konkrétne výsledky, tým sa od ostatných líši, páči sa mi, že práve to si všimli viacerí. Zmysel kritizovať ho by skôr malo, ak by ho bolo možné s niekým porovnať. Porovnávajme ho s ostatnými, načo to nálepkovanie.

298396

25.10.2013 09:12

Komodifikací ztrácíme lidská práva

ko co?

ppppp 78.?.?.?

komodifikace? diferenciace?

není už slovo "modifikace dost komplikované místo jednoduššího "zmena" ? Proč používáme tolik cizí krkolomné pojmy, i když jsou složitejší, krkolomnejší, neohrabanejší? Fungují nám jako nálepka? No dobre, ale premíra nálepek, co s nima, končí v koši. Znejasňují výklad a podstatu pojmu mezi lidmi, a stávají se šermovacím nástrojem, kde vítezí ten, co s nima umí lépe žonglovat a soupere zamotat.

Diferenciace? Nestačí "rozdelování" (i když spíše rozdílování, hledání rozdílu), nebo "trídení"? Je jen málo pojmu, které mají nevhodný ekvivalent, prípadne jsou tady jazykovedci, ať neco najdou.

Komodifikace, tedy "spolumodifikace", "spoluzmena", "současná zmena" je krkolomný výraz, pod kterým si kdekdo muže stejne vyložit kdeco.

Globalizace? Copak s nečím tak velkým náš jazyk nepočítal? Treba svetovost? Nezní to nic moc. Centralizace také cizí (stredování, stredení) a významem trochu jinde.
Neco treba nechme, ale nač papouškovat každou pitomost, končící "lámanou" angličtinou.

Konečne se dostávám k veci:
>Globalizace ukrajuje lidská práva všude tam, kde působí

To považuji spíš za pozornost odpoutávající abstraktní pitomost, krome toho, že samotné jevy nemají ruce a je treba hledet, kdo je za čím.

Podstatou toho ukrajování není ani tak globalizace, jako spíše korporativizmus(tvorba zbytečne nadnárodních společností stežujících domácí produkci a sebestačnost a odvádejících peníze podstatne víc mimo oblastní (regionální) ekonomiku), mamonizace, finanční mafiánizmus coby pyramidový systém tvorby dluhu a penez a skutečné, ne formální daňové zatížení spolu s nevhodnou, neužitečnou až parazitickou strukturou práce, na účet tech, co ní plýtvají. Toto fyzické i duševní plýtvání ja príčina.

298564

25.10.2013 11:23

Komodifikací ztrácíme lidská práva

RE: ko co?

ppppp 78.?.?.?

já ale problém s pochopením obsahu toho textu nemám, prečetl jsem a pochopil, co tím míní. Psal jsem o tom, že pojem nevystihuje dej, ale zavádí spíše divokou frázi.

"sou-modifikace", "sou-zmena", "spoluzmena" totiž automaticky nic takového jako zezbožení, promenu na zboží nevystihuje.
Komodifikace by šlo preložit také jako pruvodní jev, a neinfikovat umele zpusob tvorby anglických výrazu do českých jen proto, že se nekomu nechce prekládat, nebo to neumí.

Jinak ok, když po myšlení požadujeme strojovou logiku typu "tamto, protože toto a kvuli tomu, trebaže duvody pro ono dávno pominuly, nebo byly vymyšleny formálne za pochodu", tak proč ne obchodovat s lidskými právy. Stejne je to jen spíš dojem, protože nejsou stejne právní, a právo pravého se liší od práva levého.

298572

27.10.2013 00:38

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Teď, když máme, co jsme chtěli...

ppppp 91.?.?.?

nedelejte si iluze, mezenská moc rozumu nemá, produkuje naučené fráze, podle mne je to namyšlená teoretička žijící mimo realitu

298656

28.10.2013 10:14

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Babiš a Monsanto

ppppp 91.?.?.?

Hezký leták. Za sebe reknu, že Monsantu príliš neverím, protože má podle dostupných zpráv hodne špatný imidž a prinejmenším divné výpalnické metody(vydírání, vedoucí ke krachu, nebo sebevraždám farmáru, podezrení na nekalou vedu). Tak jak je to doopravdy? Na poslední strane letáku se usmívají zástupci. Vedí, že lžou a delají pro peníze, nebo nevedí, že lžou, nebo lhát nemusí, a vec má racionální základ? Jsou tady, tak se jich nejprve slušne a opravdu ptejme. Pokud to neustojí, mají smulu.
Má plevel právo na život? Podle mne ano. Proč mám "milovat neprítele", když nemám "milovat plevel"? Všechno je často k nečemu dobré a ne všem souvislostem človek rozumí. Jde o to stanovit míru, kolik toho plevele tolerovat a jak. Je jejich herbicid Roundup snad levnejší alternativou za orbu včetne nákladu? Je opravdu GM plodina toxická? Vždyť mnohé vedce máme stále na úrovni, je pravda, že jejich produkty nemohou zkoumat, protože je to mafie? Nebo vysává takhle intenzivní hospodarení pudu? Je také možné, že pestovat potraviny na polích, a pak pálit v kotlech, nebo autech je neetické, nemorální a muže se vymstít. Kde je míra toho?
Jsou lidé pokukující po GM plodinách bezohlední pankcharti, nebo ne? Jaké podmínky mají od techto dodavetelu osiv? Čtu že i u nás delají pokusy (Piešťany), aspoň mi došlo, proč vídám tolik cedulek na polích. Jdou na to pragmaticky, zatím bez sebevražd, nebo krachu. Proč? Co je vede k temto osivum? Jak to, že já mel jednou za sucha hezčí kukurici, než byly mnohé GM, a pritom bez zalévání? Výskumní ústavy zemedelské co na to? Není zde pár nezávislých opravdu odborníku, kterí se nebojí ríct, co o tom doopravdy ví? Zrejme jde o trend. Proč tolik agrese kolem, zejména na strane výrobce? Co americký kontinent? Jak to tam doopravdy funguje? Kterí jsou spokojeni, a kterí ne? Chtelo by konkrétní lidi a konkrétní otázky na rozpletení podobného monstra, oddémonizovat a postavit aspoň trochu do racionální roviny.

298785

30.10.2013 23:05

Teď, když máme, co jsme chtěli...

žádné povolební koalice by nemeli být

ppppp 91.?.?.?

Mám to 4 roky odpozorováno. Když koalice, tak oznámit voličum včas predem, a ne až po tom, jako v loterii. Poslanci jinak místo toho, aby více komunikovali smerem k voličum radeji komunikují mezi sebou. Nejak se zapomelo, že poslanci tam jsou primárne od toho, aby komunikovali s voliči, a až PAK mezi sebou.
Dohodnout, nebo nedohodnout se mohou prakticky stejne. Nebudou mít "vetšinu", no tak nebudou, a odpovednost zustane na každém. Takhle ve stádu není na nikom a mohou se vymlouvat na druhého, nebo na stádo. Žádný poslanec neskládá odpovednost kolegum, ale k voličum. Od toho je také puvodne meziposlanecká imunita.
Všiml jsem si také, že koalice nejvíc vyhovuje méne schopným a tem méne odpovedným k voličum. Pak se mužeme divit, proč se vymýšlejí referenda a jiné pitomosti, když nefungujou lepší nástroje, které by fungovat mely. Nebo se kvuli tomu mezi sebou hádáme o ruzné Jánošíky, Husy, Dubčeky, Havly a další podivnosti.

298952

01.11.2013 06:13

Island: Revoluce pod vedením bankéřů

RE: Sedliacky zdravý rozum.

ppppp 91.?.?.?

Je isté, že za socializmu fungovala škodlivá propaganda. Boli ale veci, v ktorých boli bližšie pravde, než sme viacerí dnes.
Asi fakt najviac záleží na ľuďoch, a nie je správne priemerovať kvality do "demokracie" hlasovaním. Je to to isté, čo ľuďom vadilo aj za sociku.

299000

04.11.2013 17:51

O „evropské volbě“ Ukrajiny

RE: zatemnenie mysle

ppppp 91.?.?.?

V podstate za trochu lesklej bižutérie a alkoholu Indiánom. Kladiem si otázku, či vtedy tomu Indiáni prevažne verili, a boli viacmenej závisláci neváhajúci akokoľvek potopiť konkurenčné kmene, naproti tomu u nás tá vrstva, čo nakupuje sa tvári, že úspešne nakupuje, ale peniaze ťahá od vlastných.

V obidvoch prípadoch ale asi tá zrada pochádza najviac od vlastných. Niekto sa chce mať dobre na úkor vlastných, ktorých považuje za konkurenciu, a považuje dočasne za výhodnejšie sa spriahnuť s konkurenciou zvonka. Naivne sa domnievajú, že oni budú tí, ktorí za konkurenciu považovaní nebudú. Smerom k džungli je to tak.

299179

06.11.2013 19:18

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

dozrávající pyramida

ppppp 95.?.?.?

článek na sme.sk o bitcoinu
http://tech.sme.sk/c/6996015/dolovanie-bitcoinov-n...

Bitcoin má znaky pyramidy pro težare, kterí s tím začínají.
Za odmenu pyramida pak muže chvíli stát a pozdeji "chátrat". Rozumej tím možnost ostatních stavet další a "lepší".
Neverím ani na stoprocentní absenci zadních dvírek, o které možná jde i v linku a nemusí jít pouze o chybu. Být programátor, je dost na mne, zda tam dvírka udelám. Zdroják není problém udelat tak složite, aby mel druhý s tím problém.

Vždy bude hlavní problém pri smenitelnosti na jiné peníze.
Težba bitcoinu stejne není ničím kryta, to je taky problém. Krytí je dost virtuální, výpočetní výkon je zpracování matematické abstrakce, které užitek nemusí dost univerzálne odpovídat tomu, co mohou chtít jiní. Emise meny není kryta primereným užitkem pro druhé, povstala témer z ničeho, a já na perpeta moc neverím. Všechno se samo kutálí jen a pouze z kopce.

Jednodušší "bitcoin" je hromadná a dusledná ignorace bank, které ocenení svých služeb prehánejí, jinak i bitcoinu hrozí časem totéž.

299275

07.11.2013 07:22

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: kontrola mysli

ppppp 95.?.?.?

>Hlavním úkolem tohoto šmírování je kontrola myšlení lidí. Vyhodnocením dat se získávají informace o náladách, postojích ve všech zájmových oblastech, které se poté modifikují pomocí vytvořených událostí a též pomocí vysílačů wifi, mobilních vysílačů a radarů. Uvědomte si, že vaše tělo je biologický počítač, který reaguje na vnější elektromagnetické signály, podněty.

Ty si radši uvedom, že není reagovat jako reagovat. Mobilní telefon není príčina toho, zda se nekdo zadluží a stane závislým.
Stejne jako vysílače nejsou odpovedné za to, čím vším se necháme otupit. Spíš pýcha, príživnictví, chamtivost a touha po moci za účelem večného zajištení a získání konkurenčních výhod.

299289

07.11.2013 15:37

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: USA rakovina sveta!

ppppp 95.?.?.?

Úrok je málo. Nezamezí inflaci/parazitizmu.

http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A101...

Dalšínickvpekle RÁJ , SOCIALISTICKÝ RÁJ

Spekulace § 117

Kdo si opatří nebo přechovává předměty potřeby ve větším rozsahu nebo předmět větší hodnoty s ÚMYSLEM JEJ SE ZISKEM PRODAT nebo směnit nebo získat jinou výhodu , nebo kdo takovou výhodu zprostředkuje bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta .

Na tři léta až deset let bude pachatel potrestán pokud
a) spáchá-li čin jako člen organizované skupiny
b) spáchá-li takový čin výdělečně
c) získá-li takovým činem značný prospěch

299320

08.11.2013 14:21

Komu USA dluží? (I)

komu a kolik dluží

ppppp 95.?.?.?

Česko a Slovensko? prípadne EU?

Kdo je majitelem, nebo králem této zeme?
Po dobu co si zde hrajeme na demokracii?
Proč se ty osoby schovávají?
Nezískaly snad ten majetek po sametovce čestne, pomocí práce a vlastní šikovnosti?

http://zvedavec.org/nazory_5755.htm#ptr299320

299361

09.11.2013 08:53

To snad Evropská komise nemyslí vážně

RE: Článek není přesný ani pravdivý

ppppp 95.?.?.?

Byl/delal jste nekdy v Nemecku? Treba i východním? Smysl pro porádek se jim nedá uprít. Práve ve fungujícím "porádku" se nejlépe odhalí spekulace a paraziti. Spíše se prikláním k tomu, co ríká Moiry. Hodne Nemcu tam ctí společenské kulturní hodnoty, i když nevím, zda to i s jejich mládeží nejde pomalu z kopce, protože chuť "mít se dobre a nemuset smysluplne pracovat" je vysoce nakažlivá.
Samozrejme za plotem má robotárny a ceny svých produktu premršťuje. Pokud se nekomu povede obejít silný lobbing jejich konkurence, tak získá. Proč se ale tak nedeje? Proč získávají nemecké firmy jako siemens a dále tady tak velkou podporu? Jsou opravdu tak kvalitní, nebo jen nahánejí pokladnu hrabáním na periferii. Dávneji mely hi-tech ve více oblastech, opravdu na tom seriozne popracovali. Teď chtejí z toho ovoce, a aby jim za to platili. Nedelal by to tak dnes stejne i nekdo jiný? To, co delají není úplne ok, ale je jich moc a snaží se prodat jejich stejne jednou neoptimální produkty. Možná jsou stále na tom lépe, než my. Je jejich riziko sem nacpat jejich firmy. Treba na jejich autách nemám chuť moc jezdit, výsledek jejich "kvality" dát navíc do ruk blbcum u nás delá spíše boční škody. My jsme ti, kterí odklepli jejich trh, nikdo ty naše do toho nenutil, vedle vidiny bezpracného zisku.

299390

09.11.2013 13:32

To snad Evropská komise nemyslí vážně

RE: Článek není přesný ani pravdivý

ppppp 78.?.?.?

V mnohém s Váma souhlasím. Krome pár detailu jako že Slovensko je na tom lépe, žiju tady a nezdá se mi, rozdíly +- nejsou natolik zásadní, aby šlo neco takové ríct.

>Nemecko je prave JEN tak silne, jak silne je jeho nejblizsi okoli (a cela EU)

Tahle veta by mela platit pro kteréhokoliv podnikatele.

>diky prerozdelovani vni i vne ma "klíííd na prácu" na technologiich, ktere svet nema sanci dohnat

Klid na práci ve vyšších organizačních levelech je duležitý.

Co vnímám jako problém od 1990 je preference obchodu pred výrobou. Zákony jsou nastavené ve prospech obchodu na úkor výroby. Kdo to tak nasmeroval a proč?
Trh má dvojí, trojí metr a nezohledňují se pritom spotreby neobnovitelných zdroju a zpetný vliv na lokální prostredí.

Kdo tedy cílene narušuje organizační strukturu zpusobem mající za následek formální prípravu, nebo vyrazení z procesu kvalifikovaných lidí? Vetšinou naši vlastní, méne kvalifikovaní, podlézající nejakým zpusobem laťku a prisvojováním si kompetencí na základe nečitelných vztahu. Chtejí často rychlý výsledek s minimem duševního úsilí zkoumat souvislosti, a nekde pro to mají vlastní míru. Proč tomu tak je?

Jak této prirozené dekadenci čelí Nemci, že jim ta jejich struktura drží lépe?

Proč jsme se začali vymlouvat na nízké (treba i mzdové) náklady Číňanu, a začíná být jasné, že ty naše jsou už pomalu i nižší, nebo alternativne si na ne pujčujeme?

Nebo šlo o revoluci kamionistu mající za cíl zvýšit jejich počty a odmeny?

Není to tím, že neumíme držet pohromade a tolerujeme vlastní, co nám to kazí?
Dneska máme regionální volby. Opravdovou ukázku prímé demokracie, která si ríká zastupitelská. Z plakátu se šklebí europoslankyne Beňová, kde ríká "zruším poplatky v malacké nemocnici". Za 4 roky muže totéž i v sousedním meste, a než se dostane k hranicím je v zabezpečeném duchodu. Výrok hodný europoslance co posledne navštívil pride. Jsem si jistý, že ji a je volilo dost duchodcu s volebním právem o váze hlasu stejném jako v prímé demokracii. Její a jejich zásluhy posuzujeme také takhle prímo z ulice. Pak tam jsou další, kšeftár sukničkár, nebo narcisové exhibicionisti mající pocit, že jak to "jde" jednomu muže i dalším. Co s temahle, odkud tam prišli? Proč je osvedčuje prímo ulice na základe reklamy?

Asi mezi sebou neumíme komunikovat, nebo chybí chuť se to učit, brání čerstvé zdi.

299399

10.11.2013 12:01

Dopis pohlavárům ohledně neobjektivity ČT

RE: Bratia Češi, Slovania!

ppppp 78.?.?.?

>Zaveďte priamu demokraciu ako vo Švajčiarsku.

Len pomaly s tou priamou demokraciou. Musím stále pripomínať, že je to len ďalšia nainštalovaná PASCA, aby nebola rovnaká, ako tie, na ktoré si už "myši" zvykli.

Je to pasca preto, lebo priamu demokraciu máme skôr teraz, formálne síce nie, ale prakticky vykazuje jej podstatné znaky. Jedným kľúčovým je, že volí ulica, rozhoduje ulica, ktorá nemá ako si o volených obstarať skutočné, vierohodné a objektívne informácie, volí na základe propagácie až reklamy v médiách, a ani nemá PRIEMERNE vedomosti, poznatky a skúsenosti kvalifikovane o tom rozhodnúť.
PRIEMEROVANIE nikdy nevedie k navýšeniu kvality a nárastu organizačných schopností. V princípe sa nelíši od ROVNOSTÁRSTVA, s ktorým je tiež dosť negatívnych skúseností.

Ešte poznámka k prívlastku "švajčiarska". Je to falošná nádej, že všetko, čo je švajčiarske funguje ako ich hodinky. Je treba si vec uvedomiť aj z druhej strany. "Švajčiarska" demokracia je ozaj až tak hodinársky dôsledná, že nedovolí susedným demokraciám uplatniť si lepšiu ochranu svojho trhu. Bol som svedkom, ako sme takto po "švajčiarsky" prišli o naše nedemokratické cementárne, čo tu naši vlastní ľudia stavali 20 rokov. Nedemokratické peniaze a nedemokratické výrobné prostriedky naraz nesmrdeli ani Švajčiarom.
Skúsme si predstaviť, či by sme si takto "pošvajčiarsky" vedeli privlastniť časť ich priemyslu. Švajčiarsko je formálne vzorom len preto, že ostatní z x dôvodov krívajú, pričom žiadne lieky na krívanie, ktoré by museli byť výlučne švajčiarske neexistujú. Ak by sa ostatní vedeli/chceli z krívania vyliečiť, tak švajčiarsko nemá ani dôvod byť vzorom. Nikdy tiež z princípu nemôžu byť rovnako úspešní všetci, preto niektoré postupy nie je logicky rozumné po druhom opakovať.

299451

13.11.2013 05:05

Frakování může vyvolat zemětřesení, potvrzuje další studie

doufám existuje ješte nekde i skutečná veda

ppppp 78.?.?.?

která je souvislá, pokroková a navazuje na tradici. Že to není jenom jinak naaranžovaná šou mající za cíl tahat peníze z grantu.
"Príčinná" veda to je ono, ne veštci a jasnovidci.
Doufám, že nekdo rekl nahlas a za pomoci opravdové soudobé techniky, co už vedí i sýkorky.
Tato zemetresení jsou daní za uspechané nápady, a hlavne co nejvíce projezdit ve výkonove doblba premrštených a krátkoživotních motorech zamerených spíše na momentální zisky z paliv, angličáku, a pohrebních služeb. I malé deti vedí, že když je díra v písku moc velká, tak se zbortí. Dospelí sa navíc dovedou lépe vymlouvat, že to nemuže mít výrazný vliv, hlavne, pokud jde o kapsu. Nedarmo se čerti spojovali s kolomaží a smolou. Chybí více rozumu, když už. Žijeme v panice.

299535

13.11.2013 21:30

České zlato ukradené nacisty? To nic...

RE: moc dobre

ppppp 78.?.?.?

>Jinak řečeno, vládci očekávají dary, což je uznání jejich postavení.

Také nerad verím na monstra, ale s tímto výše bych nesouhlasil. Doba je trochu jiná. Svet expanduje informatizuje, a probíhá určitá válka o zdroje, korist stylem "účel svetí prostredky", "urvi co mužeš, když ne ty, tak urvou tobe", a následne "po nás potopa". Není dost klidu, a mnozí kašlou na to, co budoucnost.
Zajišťování majetkem nezná míru, s jídlem roste chuť. Tuhle pažravost volný trh nemá jak vyrešit, protože žádný není už dost velký, aby si na nej nedelal ambice treba jeden individualistický človek. Samý polobuh.

299555

15.11.2013 08:29

Komu USA dluží? (II)

logická otázka, ale "stát" jsou stále konkrétní lidé

ppppp 95.?.?.?

Není náhodou treba zkoumat, zda počet veritelu neprevyšuje počet dlužníku? Jak to myslím?

Predstavme si takovouhle schému. USA dluží čínské bance, které aktiva jsou ze značné zčásti opet v USA, a ty opet dluží čínské bance...
Že to není možné? Nač je to dobré? No na parazitování na dluhu. Krytí inflace a zamezení nalezení zlodeje, nebo skupiny, která je pricucnuta na penezovody.

Pokud není nalezený konkrétní majitel na konci dluhového vlákna, potud nelze ríc, co kdo komu a proč. Pokud se tihle majitelé odkazují na dluhopisy, cenné papíry a všechno, co nemá prímý tovarový, nebo službový ekvivalent, tak tím odekrývají pyramidovou hru, kterou založili.
Zcela legitimní by bylo neuznání pyramidove založeného dluhu. Co tomu brání jsou "hloupé" armády, jejich lokajství a závislost na navozeném systému dluhu. Ti, co takhle "vlastní" armády nejsou dobre videt, a armády samy jsou príliš hloupé, nevedí, komu slouží, predpokládají, že je to tak správne. Armády včetne policie jsou slepé, a neumí, nebo nechtejí umet rozlišovat. Nenaučily se to již ve škole.

Mel by se odstranit víceúrovňový dluh, tedy pripustit jen takový dluh, na kterého konci je výlučne smenný prostredek typu meny. Jasne vyčíslený. Žádné další cenné papíry, dluhopisy a podobná zástupná aktiva, a kterých hodnota je závislá na dluhu predchozím. Tato rekurzivita to celé zneprehledňuje a maskuje pyramidovou strukturu toho dluhu.

Chci vedet komu kolik dlužím a za co. Je to duležitejší, než všechna "lidská práva" kolem. EU místo kecu od veci a byrokratickému pritežování by mela udelat porádek práve v tomhle.

299580

15.11.2013 21:25

Komu USA dluží? (II)

RE: logická otázka, ale

ppppp 95.?.?.?

Nemusia ani to. Stačí im naštartovať nejakú pyramídu. Najjednoduchšie je peniaze splácané jedným dlžníkom obratom poskytovať ako pôžičku druhému. Ak chcem požičať niekomu milión postupne počas 10 mesiacov, tak stačí aby mi splácal predošlú (nech rovnakú) pôžičku iný dlžník a nemusím mať skoro žiadny kapitál. Povedzme len 10% istinu na krytie mesačného rozdielu. Predošlý dlžník mohol byť takto krytý predpredošlým. Kedy som potom musel mať ten milión, ktorý som sa zaviazal požičať? Nikdy. Mohol som ten prvý tiež získať postupne zárobkom počas prvých 10 mesiacov.
Potom som už nikdy nemusel pracovať, ak som takto zreťazil povedzme 10 ľudí, ktorí v súčte za úroky prevýšili môj zárobok a povedzme 10% istinu na budúci zoznam dlžníkov. Po naštartovaní to beží samo. Dlžníci platia ako bankára, tak prvotnú mesačnú istinu novým budúcim dlžníkom budúceho zoznamu.

Pomohlo by už aj pravidlo, že subjekt, ktorý niekomu dlží nesmie požičiavať vôbec, ani časť vo veľkosti istiny, alebo jednej splátky. Už tým by sa niečo vyčistilo. Ešte aj toho sa boja, nestačí im čistá pyramída.

O serióznu pôžičku na ktorú by sa viazalo právo úrokov by išlo až vtedy, ak by sa na začiatku poskytla celá suma, nie iba časť.
Takto berú úroky za celú sumu, ale požičiavajú/riskujú v skutočnosti iba zlomok. Preto je to podvod, a nepatrí im celý úrok, iba úrok zodpovedajúci výške istiny. Je aj chyba tých druhých, keď na to pristúpia. Zdá sa im, že nevadí, že o niečo preplatia. Ak to ale urobí veľa ľudí, vzniká nekontrolovateľné monštrum obludných rozmerov, ktoré sa nakoniec premietne do kvality života všetkých. Takto sa kvôli vlastnej chamtivosti okrádame nakoniec sami seba, a vytvárame medzi sebou škodlivé nerovnosti. Chceme sa mať lepšie za každú cenu, výsledkom je opak.

299601

17.11.2013 12:38

Komu USA dluží? (II)

irsko a euroval

ppppp 95.?.?.?

!!! pane editor, poslal jsem vám tuhle zprávu mailem z obvyklé adresy a ješte ze záložní, a obe se mi vrátili jako spam. Predpokládám, že me nefiltrujete, a jsou za tím nejaké technické obtíže.


---------------------------------------------

ani debata pod tím o krytí meny není zlá

http://ekonomika.sme.sk/diskusie/2215205/1/Iri-opustaju-euroval-prvi-Pozicku-splatia-v-roku-2042.html

299631

17.11.2013 16:58

Komu USA dluží? (II)

RE: irsko a euroval

ppppp 95.?.?.?

Včera mi prišel takovýhle mail/pishing, a snažil jsem se ho nahlásit mému poskytovateli, zmátlo mne, že jakási korea mi narizuje co mám a co ne, a práve testuju, že mi dnes prestal chodit mail i jinde, takže jsem se dostal do blacklistu. Kolegovi jsem psal včera e-mail také, a ten ješte prošel. Takže jsem se práve ptal mého poskytovatele, opetovne nahlásil, co bylo, a rekli, že to dozítrka vyreší, dekuju za trpelivost [smích]

šlo o toto, klidne to smažte, až je to offtopic:


Dňa Sat, 16 Nov 2013 12:56:00 +0100 T-com napísal:

> Váš e-mailové konto predplatné vypršalo a váš e-mail má byť pozastavená,
> potvrďte informácie o účte, aby vaša e-mailová active.Click zabezpečené
> odkaz nižšie predĺžiť svoj ​​účet.
> bezpečný/stonline.sk
> Ďakujem
> Copyright 2013 Slovak Telekom


Original-recipient: rfc822;editor@zvedavec.org
Final-recipient: rfc822;editor@zvedavec.org
Action: failed
Status: 5.7.1 (Remote SMTP server has rejected address)
Remote-MTA: dns;mail.zvedavec.org (TCP|192.168.173.34|61447|173.233.86.167|25)
(zvedavec.org ESMTP Postfix)
Diagnostic-code: smtp;554 5.7.1 Service unavailable; Client host
[213.81.152.92] blocked using bl.spamcop.net; Blocked - see
http://www.spamcop.net/bl.shtml?213.81.152.92

299639

18.11.2013 08:34

Proč Izrael zavraždil Arafata

RE: Už som to napísal,

ppppp 95.?.?.?

Tiež sa prikláňam k tomu, že keď už chceli dať na verejnosť tak vážnu vec, tak by to mali niečím podoprieť, napríklad niečím, čo by mohlo vyvrátiť v prvom rade vašu teóriu, či vôbec sú schopní tak malé rádioaktívne množstvá detekovať. Chemicky sotva.

Nie je v poriadku, keď niekto navarí plný hrniec gulášu, ale nie sú v ňom ani zemiaky, ani mäso. Nepotrebujem sa tiež hrať na červených a modrých a niekoho paušálne označovať za vinníka podľa politickej príslušnosti, alebo farby ponožiek. Málo predmetných faktov, dnes sa okrem iného za odborníka a vynálezcu dokáže menovať už ozaj "hocikto", stačí mu byť profi v jednom, vedieť spracovávať, a omotávať nepripravených alebo naivných:
http://www.youtube.com/watch?v=zQ2TxOGqlDs&list=WL...

299651

18.11.2013 08:41

Ve stínu americké geopolitiky, čili ještě jednou o „Velkém Izraeli“ (I)

RE: aj žid je len človek

ppppp 95.?.?.?

Vy jste také mistr cejchu. Když nálepkovací jsou pomalu celá století, chcete najednou ríkat, že nejsou? Nálepkování je jedna z nejstarších a "nejprastarejších" metod na uplatnení konkurence. Doufám nechcete proto tvrdit, že nálepkování je zastaralé. Používá se hojne i zde v diskusi, dokonce ani já jsem se mu nevyhnul.

Bylo by velkou záhadou, kdyby nejaký národ, nebo etnikum bylo tak pokrokové, že by se ho zčista zrekli.

Stačí si vyslechnout kteréhokoliv politika, kolik nálepek za minutu vyprodukuje.

299652

18.11.2013 10:33

Proč Izrael zavraždil Arafata

RE: Už som to napísal,

ppppp 95.?.?.?

>lenže Po210 sa rozpadá na Pb206 čo je stabilné a detekovateľné chemicky

súhlas, píšete k veci, aj oni mali k tomu dať vecne čísla, koľko je obvyklý obsah Pb v tele, koľko zvýšený a neboli by toľké dohady

299657

Spolehlivé rešení je i dusledne celokovová krabička, s nasouvacím uzáverem, nebo i z hustého sítka, nebo derovaného plechu. Delší nepropojená šterbina neco vyzarovat muže. Je to alternativa k vybrání baterie.

Stačí pak odzkoušet pokus o kontakt nekde, kde je silný signál.
Počítám, že se neco takové i prodává.

299685

Vy jste to napsal opravdu tak blbe, že si každý najde v tom svoje, jeden vtip, jiný pravdu.

Pro porádek "celý rozvod domu" docela jiste nefunguje jako citlivá anténa, to je naprostá ptákovina. V "upraveném" elektromeru, nebo jiném spotrebiči, objektu, muže být tak nanejvýš kamera, nebo mikrofon velikosti treba zrnka korení.

GSM, nebo wifi je úplne jiný level, spíše pro profíky, a s rozvodem síte to nic nemá, pokud je to na síti, nemusí to mít baterie, a živit to nonstop není problém.

Zbytečných vecí je v domácnosti tolik, že prípadná návšteva nemá velký problém nejde umístit štenici. Ostatní je drahé, složité, delat nekomu v dome, když jsou poruce operátori.

Upravené chování máme všichni docela odjinud. Stačí, když se díváme na TV a podobne.

299686

19.11.2013 19:48

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

vysavač značky Bernanke Bitcoin

ppppp 95.?.?.?

http://slovak.ruvr.ru/2013_11_19/Vyhlasenia-Bernan...
EU mu zatím výkon neomezila.

299687

25.11.2013 14:28

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

Kto menovite zaviedol pojem rasizmus do zákona?

ppppp 78.?.?.?

Toho sa treba pýtať, nech to vysvetlí.

Prečo na jednej strane má byť zákon rovný pre všetkých, ale potrebujú aj zákony navyše o rasizme. Prečo? Hádam ten prvý reálne nefunguje? Tak prečo sa nezasadia, aby fungoval? Takto príde k tomu, že menšina má poruke aspoň 2 zákony a tradičná väčšina iba 1.

Podobne Listina ľudských práv a slobôd. Prečo článok 20. zakladá rovnosť práv, a nasledujúci článok 21. doplňuje ešte "rovnejšiu" rovnosť pre rasové skupiny?

V zákone nemá tento biologicko-etnický pojem čo hľadať. Ak sa rasa nemá rozlišovať v novinách, tak prečo sa rozlišuje v zákonoch? Veď je to manipulácia.

mená, ešte raz mená a zodpovednosť, bez anonymity a schovávania sa za väčšinu

299861

26.11.2013 06:54

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

mnoho lidí si myslí

ppppp 78.?.?.?

že tak, jak jsou nastavené mantinely, že to muže nejak fungovat, stačí "porádne" pracovat a neflákat se.
Druhá vec je, že asi už vetšina lidí žije zcela mimo realitu a očekává nemožné, chce perpetum, jsou to perpetisti. Indikátorem je to, za co lidi utrácejí predevším peníze.
Druhá taková perpetistická vetev je nákup na dluh, a neprímá podpora tech, co nejvíce parazitují. Čím je vlastne nákup na dluh zajímavý? Tím, že umožní nekomu být na tom dríve lépe, než tem ostatním. Prináší zdánlivou konkurenční výhodu. Konkurence je v prírode prirozená, ale jsou její mantinely v porádku?
Podobné podmínky se nastavují smrkum a borovicím, aby rostly rovne za svetlem. Košaté jsou pokud nemají nic kolem. Paradoxne je vetry nejak zásadne víc nevyvrací.
Takže pomáháme veritelum v jejich rustu tím, že se chceme vzájemne predbíhat, dokonce si nedbáme šlapat po vlastních hlavách a nastavujeme si tím neprímo sami otrocké podmínky práce.
Tady nekdo nastavil, které práce jsou jak duležité, a jak mají být oceňovány. Odpovídá to však realite?
Pak další otázka. Čím je dána naše sociální a kulturní úroveň? Ne náhodou co nejlesklejšími korálkami, za které se necháme kupovat jako Indiáni? Proč tahle nezdravá rivalita? No asi proto, že žijeme naslepo, a za každou cenu. Asi nedeláme to, co bychom meli, a tohle máme reálnou odmenu. Nedeláme v té prírode jakéhosi správce, ale cucáme víz, než je zdravé. Pak cucají nás. Jsme príliš závislí, a do státu vkládáme príliš mnoho víc, než se pak rozdelí zpátky.
Pak neucta k pude, výdelky a pseudovýdelky, budeme delat cokoliv, jen abychom "vydelali", pritom zapomínáme na prírodu, které jsme stále součástí. Všechno chceme na dálkové ovládání a nedochází nám souvislosti.

...podobná téme je v sousedním článku "oligarchie versus planeta", je asi jasné, že jakási pseudodemokracie není cesta, a že je to jenom nabídka od už dríve neúspešných

299881

28.11.2013 09:06

Západní ochrana dětí slouží k ničení jejich životů

janičiari a detskí rukojemníci

ppppp 78.?.?.?

Janičiari boli Turkami unesené slovenské deti prevychované na vojakov.

Zdá sa že janičiarstvo pretrváva, "stredovek neskončil, stredovek trvá".

Ktosi tu namieta, že nemá poruke objektívny popis matky.

Tento by ale automaticky mala prikladať strana otca, alebo toho, kto si dieťa do opatery prisvojil. A žiadne intuitívne žvásty, ale fakty. Inak je logické, že strana v tomto prípade otca pôsobí nedôveryhodne.

Ďalšia vec je, že sociálky jednajú svojvoľne, často len za účelom vykazovať svoju činnosť a dôležitosť, za ktorú sú platení. Ak uvážim, že sa chovajú ako policajti, ktorí si prednostne nebudú špiniť ruky s pirátmi, alebo dokonca riskovať, a radšej budú otravovať a šikanovať ľudí, ktorí sa dopustili banálnych priestupkov, často dokonca z dôvodov mimooptimálneho dopravného značenia, tak je v dnešnom vysokoúrovňovom a pohodlnom svete silno pravdepodobné, že týmto spôsobom naše vlastné inštitúcie napomáhajú novodobému janičiarstvu.
Vychovávajú ľudí na štátne použitie, odrezaných od rodín a lokálnych vzťahov.

299993

29.11.2013 09:25

Jedna káva pro Zvědavce

pane editore

ppppp 78.?.?.?

nechcete si nechat vysvetlit, kde je komplikace...

trvalý príkaz je možná únosné rešení (ale sotva bez poplatku, kdo nemá z x duvodu tu správnou banku), ale ne každý se k tomu z x duvodu odhodlá. Vše ostatní je pro lidi mimo dosah inkasní banky zbytečná prítež, nebo poplatky. Jakoby jste v živote nevyplňoval zahraniční platební príkaz.

Z tohoto hlediska je nejefektivnejší platba pres mobil, sms. I když jsou tam poplatky, také dobre vedí, za co je chtejí. Nechápu, proč to neberete, když treba využíváte i více sim karet.

Neco jako bitcoin považuju za ptákovinu.
Optimální často bývá jednoduché rešení, viz Occamov britva, která reálne samozrejme z x duvodu také selže [smích]

300031

29.11.2013 12:08

Jedna káva pro Zvědavce

RE: pane editore

ppppp 78.?.?.?

>Nejde o zahraniční platbu

pro mne a další Slováky jde o platbu do zahraničí a príkaz je jiný, složitejší, jedine, že by se neco od loni zmenilo

300042

29.11.2013 19:00

Jedna káva pro Zvědavce

RE: pane editore

ppppp 78.?.?.?

Dekuju, ale mne primárne o anonymitu nejde. Nezašívám se jako nekterí.

Minule jsem to rešil tak, že jsem poslal takovou částku, aby se poplatek cca 7E moc nepromítl. Asi to možná zopakuju stejne, když zbude vetší rezerva.

Teď si nenechám disk zaprasit nejakým softem od bitcoinu, navíc jedu pod linuxem, a nemám chuť rešit nekompatibility, ze stejného duvodu jsem nemel dríve ani internet banking.

Tím spíš, že se tomu teď chechtá i Bernanke. To je fakt kumšt začít s obrovským kapitálem pod zadkem zasponzorovaný "úpadkem bank" novou pyramidu. Ti lidé žijí pouze ze zmeny a následné reakce ovcí, nic jiné je nezajímá, žádné kvality. Divím se vám, že jim to papáte. Oba umíme pritom programovat a víme, že napsat podobný algoritmus není velký problém, a pak ješte ohurovat lidi jeho kvalitama a nepostižitelností.

Bitcoinu neverím práve proto, že je anonymní, a není krytý skutečnou težbou/prací, pouze virtuální. Vytežený bitcoin je na rozdíl od použitelné vytežené/vypestované hmoty čehokoliv pouze fikce, príslib. Stejne jako dnešní peníze, a tím, že se ten príslib nedrží, máme inflaci doprovázenou spekulací a ožebračovaním tech, co ješte neco delají. Nejprve se lidi bojí kreditek, že ztratí hotovost, a teď spolknou najednou bitcoin. Jo fakt super oblbovák, jen do toho, investujme do obehu a nárustu bitcoinu. Číňané to ješte porádne nadzvednou, než to praskne. Je úžasné pozorovat, jak se človek nechá porád zas a zas oblbovat "chytrejšími". Nic není zadarmo. Mena je potud seriozní/duveryhodnou menou, pokud mám prehled o jejím toku.

300064

30.11.2013 17:55

Jedna káva pro Zvědavce

RE: Prispievam 1 kávu mesačne už dávno

ppppp 78.?.?.?

Vyznáte sa, správny nápad. Ďakujem za dobrú radu. Vyskúšam.

300109

03.12.2013 09:11

Pro Ukrajinu se otvírají brány pekel

Ukrajina - obilnica tuposti

ppppp 78.?.?.?

Tuposť je najväčší nepriateľ všade, jedno, kde vykvitne. Pri predávkovaní tuposti vzniká chaos.

Pozrime, ako bolo u nás. Najprv herci. Teraz učitelia. Na Ukrajine tuším športovci, keď na vrchu trčí boxer Kličko, ktorý sa dostal do politiky prečo?

Ako je možné, že sa do politiky dostávajú neprofesionáli? No preto, že ich volí (štatisticky prevalcuje) neprofesionálna hromada z ulice. Sú volení na základe spoločenských a politických sympatií. Sotva sa niekto namáha s tým, čo naozaj vedia, a s tým, aké majú doteraz výsledky. Sami sa pridávame k tomu, že si osobujeme právo do všetkého kecať bez toho, že by sme predtým niečo pre iných urobili. Vo výhode sú pritom tí, čo efektívne kecajú, pretože práca a získavanie skúseností zdržuje.

Volí priamodemokraticky ulica, a kandidáti nie sú spoločensky testovaní, kým prídu na flek. Preto to aj tak všade vyzerá.

Havel zneuznaný herec, Mikloš účastník Bilderberg párty, Radičová/Mesežnikov členovia OSF sponzorovaného Sorošom... samé alibi, Dzurinda cyklista v železničiarskej čapici, Kňažko, Budaj herci, Kotleba učiteľ

Poznám pár Ukrajincov, čo tu pracujú. Často jednoduchí ľudia, občas neobjektívni. Dať im rovnaké hlasovacie právo je čistá lotéria, ruleta. Dajú sa ľahko opiť do čohokoľvek namočeným rožkom.

Speje k ozajstnej kríze z jednoduchého dôvodu. Už málo ľudí pracuje a veľa ich sa priživuje, žijú nadštandard. Priveľa nárokov, hlinené nohy, veľa konzumu a odpadu, ekológia nula bodov. Väčšina aj tu si nie je schopná uvedomiť, kde sa tvorí práca a kde sa vymieňajú skutočné peniaze, väčšine stačí, že pracuje a zarába, iba si neuvedomuje, či naozaj. Žije fiktívny život. Plod neschopnosti, ktorý preferovali dávni dediči, po ktorých len opakujeme.

300221

03.12.2013 17:08

Jedna káva pro Zvědavce

RE: pane editore

ppppp 78.?.?.?

To jste tedy dokonale obrátil naruby. Ve skutečnosti je pak bitcoin krytý takhle spotrebou, a ne težbou. Má záporné krytí a ne kladné, protože tu spotrebovanou energii nemáte komu prodat. A už vubec ne z ní vyrobit zpátky uhlí.

Krytí chlebem máte také naruby. Hodnotu má ne práce odvedená počas výroby výrobku, nebo spotreba energie, ale až nabídnutý produkt, výrobek. Jakoby jste vubec necenil duševní práci, tradici, zkušenosti a akumulaci kvalit technologie pred její schopností být funkční. Ta linka proste nevyroste sama od sebe, a samotný prísun energie nestačí. Nekdo musí ríct, co tá energie má delat, a ten nekdo chce také jíst. Proto také nedelá chleba, kdo si zlíbí, a má doma proud.

Jste v obou prípadech logicky proti príčinnosti.

300238

04.12.2013 07:54

Kapitulace Íránu

chtelo by znát argumenty rozhodnutí

ppppp 78.?.?.?

1. Írán má dost slunce. Pokud najde rešení na akumulaci, má slušnou alternativu ve fotovoltice, neli i lepší. (naprotiargumentujte prosím ti, co o fotovoltice víte málo, ale radši ten čas venujte rozšírení obzoru)

2. Nemyslím si, že svetová pozice se dá získat a.bombou svrženou na Izrael. Nejak se mi to izraelsko-kvičení nezdá, dejme tomu, že tam žijí treba nejvetší spekulanti, copak ale jich není po celém svete naklonováno tolik, že je nejaký Izrael celkove zcela bezvýznamný? Jeho význam je udržován snad nevyspytatelností použití JEHO jaderného arzenálu, čím obviňuje ostatní, aby zakryl svou tvár. To by ale také dost riskoval sebevraždu.

300275

04.12.2013 12:48

Kapitulace Íránu

RE: chtelo by znát argumenty rozhodnutí

ppppp 78.?.?.?

>Na výrobu solárneho článku sa pri dnešnej ubohej účinnosti spotrebuje viac energie, než je ten článok schopný vyrobiť za svoju životnosť. Všetky ostatné kecy naokolo sú nepodstatné....

Tú info máš spred 10 rokov? Tak si ju aktualizuj, ale poctivo, nie propagandisticky. Objektívne to nie je pravda.

Dokonca aj KEBY bola pravdivá, tak ešte stále zostáva pravda, čo som napísal.

...perovskit... z môjho pohľadu a pohľadu systémom nedeformovaných projektantov v pohode stačia už tie dnešné, iba treba pár vecí rešpektovať a nečurať proti vetru.

300291

05.12.2013 18:49

Evropská „bezpečnost potravin“ ve prospěch potravinářských konglomerátů

nadpis skrýva protirečenie

ppppp 91.?.?.?

Niečo si zasadiť na obživu je prirodzené právo. Dnes je obmedzené vlastníctvom. Potiaľ dajmetomu ok. Pokiaľ to chce byrokracia "upraviť", tak tvrdý, rýchly a hlavne organizovaný odpor a bojkot. Sú veci, ktoré bez určitej formy boja vyriešiť nejde. Sú veci, kde treba ísť do konfliktu.

Priama demokracia naproti tomu je systém, ktorý nás dostal práve tam, kde sme. My sme totiž priamodemokraticky volili doteraz. Volíme na základe sprostredkovaných informácií priamo, aj najvyšších šéfov. To je nezmysel. Mali by sme voliť iba tých, ktorých osobne poznáme. Voliť by mal iba ten, kto je spoločensky preukázateľne užitočný, alebo aspoň bol užitočný.
Voliť od stola pri pive alebo podľa TV aranžmá prakticky nemá zmysel. Vždy je to len o hromade rečí, a sotva kedy niekto zisťuje pravé súvislosti.

Ale pozor. Dovolím si povedať, že dnes väčšina kašle na právo sadiť "potraviny", keď ich nakupujú priamodemokraticky v Tescu. To je pravé ohrozenie tohoto princípu. Naši vlastní a mäkkí ľudia, ktorí kvôli svojmu pohodliu neváhajú utopiť okolitých. Navrhovatelia podobných "mantinelov" to vedia. Vedia, že je tu samý závislák na pohodlí, kým majú čo ako-tak "žrať". Potom stačí len nahnať do ohrady a fiktívna "sloboda" je zaručená.
Priamodemokraticky nemá výynam sa stavať, pretože sotva za týmto stojí väčšina, a ak, tak len mäkko, neschopná pre to niečo urobiť.
Mená, mená, mená, a hnať na zodpovednosť toho, kto to podpíše, a donútiť ho, aby to sám roztrhal. Aby taký zažil odmenu na vlastnej koži.

300339

06.12.2013 12:16

Je svoboda zasadit si vlastní semínko základním lidským právem?

nadpis skrýva protirečenie

ppppp 91.?.?.?

Niečo si zasadiť na obživu je prirodzené právo. Dnes je obmedzené vlastníctvom. Potiaľ dajmetomu ok. Pokiaľ to chce byrokracia "upraviť", tak tvrdý, rýchly a hlavne organizovaný odpor a bojkot. Sú veci, ktoré bez určitej formy boja vyriešiť nejde. Sú veci, kde treba ísť do konfliktu.

Priama demokracia naproti tomu je systém, ktorý nás dostal práve tam, kde sme. My sme totiž priamodemokraticky volili doteraz. Volíme na základe sprostredkovaných informácií priamo, aj najvyšších šéfov. To je nezmysel. Mali by sme voliť iba tých, ktorých osobne poznáme. Voliť by mal iba ten, kto je spoločensky preukázateľne užitočný, alebo aspoň bol užitočný.
Voliť od stola pri pive alebo podľa TV aranžmá prakticky nemá zmysel. Vždy je to len o hromade rečí, a sotva kedy niekto zisťuje pravé súvislosti.

Ale pozor. Dovolím si povedať, že dnes väčšina kašle na právo sadiť "potraviny", keď ich nakupujú priamodemokraticky v Tescu. To je pravé ohrozenie tohoto princípu. Naši vlastní a mäkkí ľudia, ktorí kvôli svojmu pohodliu neváhajú utopiť okolitých. Navrhovatelia podobných "mantinelov" to vedia. Vedia, že je tu samý závislák na pohodlí, kým majú čo ako-tak "žrať". Potom stačí len nahnať do ohrady a fiktívna "sloboda" je zaručená.
Priamodemokraticky nemá výynam sa stavať, pretože sotva za týmto stojí väčšina, a ak, tak len mäkko, neschopná pre to niečo urobiť.
Mená, mená, mená, a hnať na zodpovednosť toho, kto to podpíše, a donútiť ho, aby to sám roztrhal. Aby taký zažil odmenu na vlastnej koži.

(príspevok som predtým zverejnil omylom pod iným článkom, ak ho niekto tam zmaže tak dík)

300367

07.12.2013 09:48

Satanův plán

RE: Pekně zhulený článek:-(

ppppp 91.?.?.?

myslím si, že článek je prece jenom o nečem jiném, a je zbytečné to míchat s tím, nakolik jsme závislí na civilizované společnosti.

Do určité míry v podstate nabízí pravdivou informaci.
Treba ta likvidace ticha. Všude, kde je ticho se pustí nejaká muzika. Skoro jedno jaká, a nikdo se neptá, proč má být vnucena všem. Treba do zpráv v TV, jakoby ani nešlo o ty zprávy, ale o to, že človek má cosi nesmyslné poslouchat. Dokonce do nekterých poradu jako treba "pošta pro tebe" (slovenský okruh) pouštejí v pozadí zcela nesmyslný monotonní zvuk, hluk, konkrétní tón jako z ponorky a podobne. Ruzné i zábavné porady, kde je furt v pozadí nejaký bordel. Na TV se témer nedívám, ale nechápu, proč to delají, začali s tím snad u počasí.

V dopravních prostredcích se vnucují s tímhle "inteligentním zvukem" rovnež. Vždyť to kolikrát otravuje, nekomu zcela chybí cit pro míru. Stejne otravné je jet verejným dopravním prostredkem, kde nekomu ze sluchátek uniká desná "muzika".

Nebo, kde je normální vzduch, tam se naaranžuje nejaká vune, spíše pach. Nikdo se neptá, zda ta vune nemá ješte škodlivejší vlivy, než ten pach.

S tema billboardama je to také pravda, navíc pribyly LED, co kolikrát nechutne pohybem odpoutávají pozornost od reální dopravní situace a likvidují periferní vnímání. Ne daleko od klapek na oči pro kone.

Furt nekdo dokáže nečím zasvinit volný prostor, chybí tady pro tohle kultura.

300398

09.12.2013 19:35

Postřehy očitého svědka demonstrací v Kyjevě

demokracia sa stala nástrojom

ppppp 95.?.?.?

na ovládanie vlád.

Jednotka frašky by sa mohla nazývať 1 "Nelson", alebo aspoň "Mandela".

Maskovanie mimo maškarák a policajné sily by sa malo zákonom označiť ako lúpežníctvo a zakázať. Podobné zombie nemajú po uliciach čo hľadať.

300493

10.12.2013 15:28

Postřehy očitého svědka demonstrací v Kyjevě

RE: Pitomy clanek.

ppppp 95.?.?.?

souhlasím, palec nahoru

300538

10.12.2013 19:55

Postřehy očitého svědka demonstrací v Kyjevě

RE: Pitomy clanek.

ppppp 95.?.?.?

Tady obetuju príspevek.
Myslím, že se na Moudrostrakovy metafory díváte už príliš negativne a jednostranne.

Je rozhodne lepší napsat Lídlující, protože to prípomíná spíš jódlující, nebo zpívající, než baumaxující, hornbachující, obijící, tescující, kauflandující, hypernovující, carrefourující, coopující, albertující... snad jsem nekteré neprávem vynechal?

Musím uznat, že si vybral dobre. Krome toho do toho Lídlu opravdu chodí dost lidí, tak to také vyjádruje vetšinu, nikdo asi netvrdí, že Lídl není v nečem úspešný.

Je to sice trochu pamfletizační, i s naivnepravicovými pepíky copak se ale vetšina tak nechová? Není práve ta vetšina odpovedná za to, že peníze nasmeruje pryč za hranice? Na druhé strane kdo kázal našim navalit marže do nebe, že ano. Jakobychom neumeli držet pospolu, tak co s tím. Také občas chodím do retezcu, má to i své výhody. Možná bych mel méne, ale kdo to reší a se za tím ohlíží? Ušili jsme si to takhle sami.

Máme zde dlouho očekávanou demokracii vetšiny coby nástroj na ovládání vlád. Proste jen každá metla jinak mete.

300559

12.12.2013 16:04

Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?

predbiehať sa za každú cenu je bežná snaha nedočkavých, aj neschopných

ppppp 95.?.?.?

Nielen židovstvo "trestá" odpadlíkov, ale aj kresťanstvo.
"lepšie by mu bolo podstúpiť to a to, než zatratenie..."
Dozaista aj iné náboženstvá budú mať zastrašovacie poistky proti len tak odídeniu. To len potvrdzuje vnesenú neslobodu rozhodovania, pričom ale Boh vraj dáva slobodu, tak by to nemal nikto ďalej hlúpo komentovať.

Je to fakt strašné strašidlo, ktoré ale môže fungovať nanajvýš na tých, čo majú objektívne problém so svedomím, ak teda uznávajú niečo také. Načo sa aj hlásiť k spoločenstvu, z ktorého je ako celku koľkokrát viac škody, než osohu.

Našťastie existuje aj niečo také, že Boha, alebo nejaký vyšší poriadok ak existuje, by sme sa nemali snažiť predbiehať, lebo si sami poškodíme, ak je tá príroda tak nejako nastavená. Nie vyvolenosť o tom rozhoduje, to by v pohode išlo prekvalifikovať na predávkované sebavedomie.

Ak sa teda pozrieme na to, čo dokážu poniektorí náboženskí fanatici, a keď ich náboženstvo spočíva skôr v tom, ako si sami protirečia (robia v skutočnosti opak toho, čo hlásajú, akoby to náboženstvo bolo skôr zastierací manéver), tak nemusí mať koľkokrát žiadne obavy ani ateista.

Takisto sa dnes náboženstvo používa na "usmernenie" más "správnym" smerom, pričom sa koľkokrát ani nevie, ktorý to je.

Podobne aj je zbytočné automaticky nadávať na židov, sú akí sú, každý sme nejakí, ak aj sú invazívni, nie sú takí sami, ak by aj boli naozaj takí fakt najhorší, tak robme ostatní veci ako treba, a časom sa to ukáže v inom svetle. Aj oni sú len ľudia, a parazitické sklony má dnes kdekto, zvlášť ak je príležitosť. Nech nenastane zrkadlo a nestaneme sa horším, než ten, na ktorého nadávame. Načo tu aj nadávame na špekulantov, keď im vlastne sami zobeme z dlane.

300636

13.12.2013 07:44

Dvojí metr EU na Ukrajině je naprosto ostudný

RE: Statistika?

ppppp 95.?.?.?

Doufám nepredpokládáte, že 55% je podporují, když neznáte výčet možností a príslušných otázek. Málokterý pruzkum bývá typu buď/anebo a povinne se zúčastnit všichni voliči.

Fakt je, že ta informace je podaná blbe, neurčite.

300659

16.12.2013 12:02

Havloidé útočí i na Ukrajině

Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Spontánní fajn článek. Neco bych doplnil. Babiš podle mne havloid není, ale vždy existuje možnost mého omylu. Koho by jste chtel ale proti havloidum postavit? Demokratickou ulici? Demokracie je nefunkční podvrh, stejne jako jím je komunismus. Tolik lidí dokáže organizačne zvládat jenom struktura, co obsahuje vertikální výstuže (zastoupení, profesní vztahy nadrízený/podrízený). Rovni si mužeme být jen na jakési základní úrovni, ale zdaleka ne ve všech oblastech společenského a hlavne hospodárského života. Z tohoto hlediska ja Babiš dobrá volba, protože reší i výrobu a nejenom "čisté" perpetomobilistické prachy jako spekulanti. Je to človek, který na rozdíl od mnohých neuhýbá od práce. Nechápu, proč toto lidem vadí. Ostatním na neco podobné chybí pozice, všechno ošulit nejde. Prodává snad Babiš neco do zahraničí, jako to taky odklepli lidumilové od Mečiara po Dzurindu? Copak nebyly v ty dny v ourade? Proč mám já zde kupovat predražený švýcarský cement, když tu cementárnu zde komplet postavili naši lidé za spolupráce s moravskými a českými subjekty?

5. kolona typu kličko, jacenjuk, švarcenberk, ashtonová, velvyslanci... na leva-net se objevil názor, že ashtonová jenom žehlí ješte vetší možné zlo vlivu usa, ale poprvé Levašov je konspirační podvodník, a podruhé politici pred lidmi by nemeli hrát až takové zákulisí. Když je tech negativních prípadu víc, tak proč bych mel predpokládat, že to ten politik delá naopak jenom-jako? To pak muže delat klidne co chce, a vždycky to zduvodní. Boxer v parlamentu nemá co delat, neví co chce. Nedelá v ekonomice, tak nač se tam ten teoretik hrabe. Velkou hubu není problém udelat konkurz "československo má talent" po hospodách.
Chybí funkční a seriozní vertikální karierní postupy. Místo toho se opíjíme demo-ideologií, v čem všem ješte ta hloupost vezí?

300818

16.12.2013 19:05

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Patrne podle nečeho soudíte. Hypoteticky bych se vsadil, že budu také uvažovat o tom, že je lump, když (Babiš) potopí nejakou strategickou výrobní fabriku, nebo ji prodá cizincum. Je také dost dobre možné, že to, co delá v jeho brandži ani jinak nejde.
Neco jsem se snažil si o nem prečíst, ale zatím jsem nenašel na nej nic, co bych z principu odmítl. STB neberu vážne, tam mohl "spolupracovat" opravdu kdokoliv, bez konkrétních souvislostí ke konkrétnímu prípadu reči o tom nemají smysl. Poslal snad on nekoho do Jáchymova, nebo k tomu prispel? Tito by se meli ukázat verejnosti a ne hromada zastíracích jmen ve zdravotní kartotéce.

300840

16.12.2013 21:19

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Jenže čiste technicky existuje logická možnost, že to delá proto, aby dal veci do lepšího porádku, než jsou. A to se v podobném objemu také nedá udelat šetrením do prasátka. Demokracie nemá šanci čelit infekci, rozmelní a sprumeruje se v ní skoro všechno.
Ty body 1,2,3 by musel udelat také človek, co chce dát vecem kvalifikovane lepší rád. Jenom dlouhodobé plány jsou dostatečne strategické. Copak velké korporace kolikrát nedotují nekteré produkty, aby v konkurenci utopili menší subjekty, které nemají tak velkou akumulační schopnost? Takhle presne položily naše retezce typu Lídl, Tesco nedalekou Senickou mlíkárnu, co delala opravdu kvalitní a nepančované jogurty. Teď mám na stole místo jogurtu ruzne dezerty, často zahraniční, hezký obal obsah umelý a o ničem. Ten tlak na nákupní ceny mlíkárna nevydržela. Spíše podprumerní zákazníci opet určili, co má být ten prumer. Tomu jsou schopni čelit jenom "Babišové", i když si nejsem natolik jistý, o co mu skutečne jde. Mnozí po nem jdou, ale je i dost takových, co to chápou jinak. Kdybych se mýlil, opravdu by me to netešilo a cítil bych se jako debílek.

300852

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 0

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 732 952