Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.06.2013 08:15

Již brzy v práci zastaráte, nebo už jste

respekt k človeku

ppppp 91.?.?.?

chybí už zde v diskusi, tak proč ho očekávat jinde.
S automatizací delám. Samozrejme je nesmysl, aby pulka republiky programovala, nebylo by co. Už 1 programátor na 100 lidí je moc, protože program má zastoupit tech 100 lidí. Další vec je, že na to, aby šlo neco ušetrit, tak potrebují ti lidé stejne vydelat peníze, co je nasytí a zajistí režii. Stroj nedelá jídlo, nebo energii ze vzduchu. Príznivcum volné energie odkazuji, že použitá energie se nevyparuje, takže pri pokusu udelat spotrebu stejnou pri 10násobku populace se tady upečeme. Pak si mezi sebou pestujeme ruzne dotované príslušníky buď zespodu, nebo shora. Je sranda si prečíst, že JEDEN kamarád delá s CNC, já znám JEDNOHO Roma, sympaťák co delá s CNC. Byl prý i jeden EINstein. Co s tema 99% populace?

Verit strojum donekonečna je krátkozraké, chybí míra, jako ve všem. Argumenty o tom, že laserový robot dokáže svarovat lépe a presneji jsou infantilní, detinské, protože jsou bokem, nikdo normální nebude znehodnocovat zajímavé veci, stejne tak, jako nikdo normální včetne historie netvrdí, že hus a brouci nemužou létat, to je dezinformace, jako tech 25km/h výše v diskusi vytržených z kontextu. Problém je i v interpretaci toho pokroku. Zatím ji vidím jako hromady smetí s nízkou životností, čím je jen zatížená recyklace. Argument, že SE musí vyrábet, aby byly, nebo točili se peníze je SCESTNÝ, slouží jen na odvedení pozornosti. Je to jen jako stroj bežící naprázdno, čím stoupá jeho opotrebení a ztráty. Tento názor protlačují firmy, které chtejí, aby jim priteklo víc NA ÚKOR ostatních. Jinak by každý človek musel vlastnit takovou firmu, co neco zajímavé produkuje, a to nejde. Dále to protlačují subjekty, které nechtejí, aby bylo videt, kam ty peníze tečou, a kam se akumulují výsledky společnosti. Často v rukou tech, kterí ji pak využijí na její destrukci a další zotročení. Pak se moderní technologie často objeví ve fázi, kdy v nesprávných rukou s mozkem mimo realitu prestanou sloužit, ale vytvárejí závislosti, módy. Tím se veci dále komplikují a prodražují, není čas je optimalizovat a testovat, preferuje se megalomanie. Stačí se podívat do šrotu, co se vyhazuje. Megarecyklace je prínos, ale ne rešení, po stránce entropie nic moc. Smes mouky s popelem, jakou tvorí napríklad dnešní auto si jen naiva myslí, jak to zrecyklují na 99%, opet čísla vytržená ze souvislosti. Treba revizi zákonu, rešících hospodárství, ne je nabalovat a tím znefunkčnit ve smyslu - článek 20. LLPaS zakontrujeme článkem 21.
Že ridiči tohoto vlaku nejsou odpovední soudím z toho, že provozují parazitické prvky hospodarení.

Adam: "sporáky mora mají minimální výhřevnost" je nesmyslný. Chyba bude možná i na strane provozovatele. výrobne nesprávná instalace termostatu atd. Pokud sporák nejakou energii spotrebuje, nemá ji jak nevydat.

FANUC 290775, Oracle 290748, bonzuju osobní napadání učastníku editorovi.

290835

05.06.2013 09:33

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 91.?.?.?

Skáčete z predmetu na predmet jako blecha, pane. Reč nebyla o davu, co v den D neprišel do práce. Takový dav, pokud existuje mají možnost ostatní identifikovat, pak muže být o nem reč. Zatím však byla o letadlu, a o možnosti prolomení nosníku. Dav odborníku byl nejspíš jiný dav, a plácal zrejmé blbosti. Pokud by šlo o zhruba stejný dav, tak bych se také nedivil. Nevyjádroval jsem se vubec k davu, co neprišel do práce, ale k technickým a fyzikálním blbostem, které jsou podbízeny a tlačeny verejnosti nejspíš v nečím zájmu.

Pro mne je nahovno každý dav, co plácá blbosti bez ohledu na jeho zamerení. O co vetší dav, o to vetší také problém, zda se v nem nenajde trotl, který poplete ostatní. Zjistit, kto a proč v ten den neprišel do práce bylo zdá se vetší problém, než vymýšlet nesmyslné konspirace pomalu o UFO.

290839

06.06.2013 07:37

Virtuální peníze a virtuální finanční systém

vzorec agresivní konkurence

ppppp 91.?.?.?

Virtuální peníze = virtuální dluhy = virtuální pohledávky tvárící se jako skutečné => vydírání a záminka na válku

Stejne se chovají se špatní lidé a paraziti. Hrozí pak válka mezi hostitely a parazity. Parazit si pritom myslí, že muže hostitele klidne i zabít, protože když prijde k nejhoršímu, tak dokáže totéž, zo hostitel. Je to pravda? Lidská společnost se dopracovala od delby práce k superparazitické strukture, kde na ty, co klasicky pracují jsou navešeni množící se paraziti z horní i spodní vrstvy.
No ale cobychom delali, zpátky na pole? To asi nepujde pri tomto počtu, vež by se zrítila. Nezbývá, než opatrne začít všechno optimalizovat. A hlavne si ujasnit, nakolik jsou naše dluhy virtuální, a povinnost jich platit. Každý mafián se zlobí, když mu vyschne zrídlo, tím se ale omezuje jeho mafiánský dosah.
Nerozumím tomu, proč Hitler šel dobývat, a delal pitomosti v koncentrácích. Copak nešlo jinak omezit nežádoucí vlivy? Copak si myslel, že když nepujde první, tak proti nemu poštvou ten zbytek? Jejich kultura precenila svou kvalitu a nadelala obecné škody, vždyť pro nekteré je jen dobre, když beží války.

Je asi pravda, že zvýšené, nebo dokonce 100% zdanení nutí firmu bežet jako neziskovka, a více rozdelovat peníze mezi lidi, ale asi to i bude vytrženo z kontextu, protože co by bránilo majitelúm si naservírovat stejnou odmenu, jako mají i bez zdanení? Normální zdravá firma také vytvárí pracovní místa a dá svým lidem tolik, aby to dále fungovalo.
Nejaká forma znárodnení je zase o nečem jiném.

Proste príživníkum praská zlaté vejce, a oni jsou s tím nespokojeni. Nelíbí se jim, že jimi težko vymyšlené perpetuum nechce bežet večne.

Je fakt, že zmenšením objemu penez (1953) se zmenšil i podíl virtuálních penez na trhu.

290889

07.06.2013 09:08

Virtuální peníze a virtuální finanční systém

RE: vzorec agresivní konkurence

ppppp 78.?.?.?

Vždy se odmeňuje za výsledek, pokud nekoho platí za čas, tak je to stále jen paušální platba za výsledek, kde se predpokládá, že dotyčný za ten čas neco udelá.

Peníze nejsou nikdy ekvivalentem "pracovního času", ať do toho stroje mícháme, nebo ne.

Další vecí je, že stroje neodmeňujeme, a tím ani nezdaňujeme. Fungují jen jako pomucka pro ty, kdo je zainvestoval. Stroj pracuje nezávisle na odmene, a proto není duvod na jeho odmeňování. Pokud bych se porovnal se strojem, tak naši odmenu tvorí všechno to, co potrebujeme navíc, než by stačilo na práci, kterou vykonáváme. To je samozrejme hlavní duvod k šmelení. Nekdo chce, nárokuje si víc, než druhý. Konkurence v zájmu o zdroje.

Státní dluh vzniká proto, že naši státní zastupitelé nejsou primerene odpovedni za své hospodarení, nedelají, co mají. Problém je, že vznik dluhu byl umožnený, a vetšinou není v síle jednotlivcu splatit dluhy predchozí, aniž by neriskovali nejakou formu války, zespodu, nebo shora.

Problém nekrytých peňez je, že jde jen o príslib o kterém se ví, že nemá být jak splnený, a jde jen o napojení na globální penezovod, systém obratu. Príslib, že uhradím jinému fakturu z faktury dlužníku, kterí budou muset zaplatit drív. Pritom si akumuluji sumu rovnou inflaci, na které se podílejí i dane a státní pujčky použité na neproduktivní a společnost nezajišťující služby. Zdražování tovaru, služeb a režie je zhruba úmerné sume, kterou odčerpali paraziti. Nadhodnocení nehnutelností intervencí bank patrí mezi hlavní jejich tahouny. Mezi skupinu parazitu musím nerad radit i lidi, závisláky "na sobe" mezi náma, kterí svým druhem práce tahají společnost kus mimo optimální hospodarení, mají vliv na deformaci vzorcu chování a odpovednost za deformace a komplikace zákonu. Duševne-sociální záležitost. Jsme proste odmeňováni za svou chamtivost, falešnou empatii, obecne duševní neschopnost.
Libujeme si v principu negativní reklamy. Nakoupíme neco špatne, ale protože nemužeme priznat chybu, tak zduvodnujeme, jak jsme to udelali dobre. Také víme, že není radno priznat chybu, všude číhá predátor, co si na tom zgustne, nebo samorealizační hloupý dav.

Janko: Já o určitých omezeních Maxwellových rovnic vím, stejne jako každý normální, co ví, nač je to dobré, a oč tam reálne jde. Ale to neznamená, že pokud má neco své limity, tak do toho budou mluvit všichni agenti typu Karaodyn, kterí nerozumí jak rovnicím, tak tem limitum. Značkujete me zbytečne.

290939

07.06.2013 14:18

Virtuální peníze a virtuální finanční systém

RE: vzorec agresivní konkurence

ppppp 78.?.?.?

Ale no, pane, nebuďte tak namyšlený. Ne všichni jsou volové a ovce, jen proto, že se vám jich dosud povedlo napočítat 100, lidí je trochu víc, než po plot svého humna, v respektu jiných máte co dohánet. Je docela smešné, jak mi zrovna vy "vidíte" do duše a historie. Neumíte se slušne zeptat ani na to jméno, vnucujete mi porád, co a jak mám delat, a považujete se v našem dialogu za výhradního vlastníka schopnosti videt veci v souvislostech. Já na sebe kontakt nikdy v žádné diskusi neskrýval, i google mne zná, včetne mailu. Váš text je spíše vhodný jako príklad do učebnice psychologie. Copak já si tady delám skrytou reklamu, jako vy? Ani to vám nestačí?

Príšte o Maxwellkách, nebo fyzice proste neplácejte ptákoviny, maskujete jen svou lenost se podívat na veci poctive, a jen klonujete verejnosti své jasnovidecké veštby. Chcete být podobne jako hromada dalších také nečím zajímavý, i když na to zatím nestačily vaše schopnosti v rámci společenské etiky a nepsaných norem. Ve sportu by vám tohle sotva prošlo. Když neuznáváte fyziku základní školy, no tak napište konkrétne v čem a proč, ne omáčky, kecy a nálepky kolem. Nemužete házet všechy veci do stejného pytle, jinak nadeláte jen neporádek vetší, než byl predtím. Vyčuranost proste nepatrí automaticky mezi nejúspešnejší metody.... jakou vy máte odpovednost za své názory?
Nikde nevidím. Zesmešňujete naopak ostatní, co mohou delat poctive aniž o tom neco opravdu víte. Kdyby jste se vyhnul zbytečným osobním námitkám, tak by se vám muj text možná četl rychleji a lépe. Umíte vubec ocenit, že odpovídám i na toto? Normálne bych vás mel ignorovat, ztrácím tím nejspíš jen čas a "berete" mi príspevek. Opravdu častý jev tady, dojdou argumenty k veci, začnou etikety.

Peter Rzyman

290947

08.06.2013 14:23

Virtuální peníze a virtuální finanční systém

RE: Morálka, čo to je?

ppppp 78.?.?.?

> Riešenie dnes spočíva v priamych voľbách a referende na všetky zákony a vládne obchody /Švajčiarsko/.

To naopak vôbec nie je riešenie, ani žiadne revolúcie. Presviedčame sa o tom každé 4 roky. Nie je zásadný rozdiel medzi demokraciou priamou, alebo zastupiteľskou, lebo ľudia na spodnej úrovni nie sú nikdy schopní kvalifikovane, usporiadane rozhodovať. Idete tým už aj proti prírode. Vždy im tie informácie musí niekto predžuvať, inak je to stále lotéria, a ten, kto by predžúval sa ničím nebude líšiť od dnešných zástupcov.

Takisto švajčiarske referendá stavajú na tom, že tam žijú Švajčiari, a nie Slováci. Smerom von, konkurenčne sa Švajčiari nesprávajú menej konkurenčne. Ich firmy nemajú žiadny problém vyžrať u nás smotanu, a láskavo nechať pár odrobiniek za to, že sme im to tu takmer celé postavili, vyskúšal som v praxi. Takisto nemajú problém si myslieť, že sú niečo viac.

Riešenie spočíva v optimalizácii hosodárskych vzťahov a dôslednom oddeľovaní zrna od pliev v systéme, aký práve je, a nie vyhováraním sa naň. "Priama demokracia" je iba odpútanie pozornosti. Zákony treba zjednodušiť, ale stále zostáva problém, ako a či je možné zaistiť podmienky pre rozhodovanie sa súdov v rámci nejakej etiky spoločnosti. Nie je napríklad podľa mňa možné stavať na roveň výrobu a šmelinu. Urobiť poriadky v možnostiach prenájmov a vplyvov na ceny nehnuteľností, kvôli ktorým presúvame priveľa peňazí v obehu mimo produktívnu sféru, a umožňujeme ich akumuláciu neznámo kde. Kľudne si hocikto z našich peňazí financuje vojny, zhoršuje kvalitu potravín pokusmi typu mengele, frankenstein, namiesto toho, aby dával peniaze aj na serióznejšie práce.

Nemožnosť prejsť na efektívnejšie hospodárske vzťahy je blokovaná možnosťou vojenskej intervencie, naše hospodárstvo s nejakou demokraciou prakticky nesúvisí, normálni ľudia chápu, prečo treba pracovať, ale prestávajú chápať, ak sú niektorí zaťažení neprimerane. Snažil som sa pochopiť, čo chcel povedať MoudroStrak, dosť bol problém asi v tom, že väčšina ľudí opití filmami chceli zažiť "výhody" Západu, a začali veriť na perpetum, ktoré prišlo iba pre pár vyvolených, aby sa nepovedalo, napriek tomu, že "blahobyt" mal byť "pridelený" všetkým. Neschopní stiahli pod vodu aj schopných, iba som pozoroval, ako celá Bratislava každých 5 rokov robí na nové autá, a šmelia ako na trhu. Je to to jediné, čím sa môžu predviesť, tak čo by iné robili? Všetko ostatné nech sa im prispôsobí. Rovnako sa ale chovajú aj iné štáty, prečo? Lebo je to móda, a ľudia napodobujú niekoho, pretože sami nie sú nikým.
Včera som bol v BA v krčme na stretávke, stále sú plné, tak čo, "ide to". Šupka má prednosť pred úžitkom.

290970

08.06.2013 19:53

Virtuální peníze a virtuální finanční systém

RE: Od razeni falesnych penez penezokazci az po verejnou loupez z kapes obcanu.

ppppp 78.?.?.?

Souhlas, mužu jen doložit, že pred nekdy pred válkou, dá se dohledat, kdy presne byla práve "společenská prospešnost" a funkčnost základní podmínkou udelení patentu.

Ten link mi nejak nechtel fungovat.

Od jisté doby to povinnost není, a plagiáty se množí jako špatné houby po "špatném" dešti.

Jak čtu i kolem v diskusi, porád se mluví o jakémsi "výdelku", ale společenský prospech dané práce nikdo nereší, bodejť by rešil, když by se mohlo ukázat, kam vlastne tečou peníze.
Nestačí "vydelávat" a není práce jako práce. Není ani jedno, pro kterou stranu pomáhám vyrábet zbrane. Dneska se za práci považuje všechno, pri čem se vydelává. Melo by to být naopak, vydelek by mel být pridelený za práci, na kterou existuje společensky overitelná objednávka. Jinak si tu bačuje kdekdo za zády tech, kterí opravdu pracují.

290977

09.06.2013 10:40

Virtuální peníze a virtuální finanční systém

RE: Morálka, čo to je?

ppppp 78.?.?.?

Korene sú hlbšie, nechcel som písať o tom, či sú Slováci horší ľudia, než Švajčiari, a že by sa nevedeli rozhodovať. Všimnite si, že ste túto negatívnu nálepku na Slovákov/Čechov vo vzťahu k Švajčiarom použili dosť automaticky, takže je možno aj reálna. Ja som napísal, že TAM nežijú Slováci, a normálne nepodsunuté vysvetlenie je, že je tam iná krajina s inými vzťahmi, tradíciou a podmienkami. Čo myslíte, ako nás vnímajú Švajčiari, ak im ponúkneme smotanu, okolo ktorej my len mudrujeme, ako nevyzerá podľa našich predstáv, neprídu ju zlízať? Ak by ste dostali zakázku v susednom Kocúrkove, báli by ste sa im vystaviť mastnú faktúru za vyriešenie? "Neponúkli" by ste im spoluúčasť na ich bohatých a slabo využitých náleziskách? Našli ste serióznu odpoveď na otázku, prečo voziť naše drevo do Rakúska? Chápete, že to speje k Rakúsko-Uhorsko-Bruselsku? Pozrite, ako mnohí skryto veria, že Bruselský úradník je lepší, než naši mafiáni, alebo príkazy z priďalekej Prahy. Je správne si zaplatiť na robenie poriadku doma zahraničné firmy? Ak áno, tak potvrdzujeme, že nie sme poriadkuschopní.

Referendum je dobré na veci, kde existuje približne rovnako hodnotná skutočná alternatíva. Nie je dobré na veci, kde sa dá zistiť, ktorá možnosť je pre obyvateľstvo zjavne nevýhodná. Tam je potom jasné, že niečo iné nie je v poriadku, a odkiaľ sa vzal návrh, ktorý obyvateľstvu škodí.

Ste si istý, že viete, kto zastáva myšlienky referenda typu, či je lepšie čurať na sever, alebo na juh? Len siahate po zázračných riešeniach, kde SA to urobí samo. Nikdy sa žiaden poriadok v prírode neurobí sám, o tom vypovedá celá príroda. Skúšali ste robiť napríklad poslanca, máte predstavu, k akej štruktúre sa to vyjadrujete? Každý človek je náchylný prijať zázračný nápad, ktorý ho odľahčí, a tým je čokoľvek, "čo tu ešte nebolo". Skončí to zase len na tom, že miere spoločenskej užitočnosti nebude zodpovedať odmena. Nemôžete ani každé 4 roky zbúrať dom a stavať nový, je to priveľká záťaž aj s dôsledkami. Je naivné si myslieť, že ulica rozhodne správne, to iba vzniknú ďalšie zbytočné firmy v propagande. Položne si otázku, prečo je toľkým ľuďom jedno, akú prácu robia, ak je dobre platená.

Problém je, že slabo vyhodnocujeme úspešnosť našich zástupcov, ktorí nemajú zodpovednosť, určité právo robiť omyly, a tým aj dobré veci. Tak sa naši zástupcovia stávajú šaškami, ťahanými za vlákna pevnej veľkej rozťahanej pavučiny. Toto nevyrieši demokracia, ale naopak kvalifikácia začínajúca sa funkčným školstvom. Návrat k tradíciám v zmysle hospodársky kľúčových činností, a nie iba remesiel.
Ku dnu nás ťahajú 2 balvany, ten menší sú nevyvážené sociálne dávky, a ten väčší je, že väčšina obyvateľstva v aktívnom veku žije mimo realitu a nechce vedieť, o čom je reálne hospodárstvo. Stačia Barbie a angličáky.

290999

09.06.2013 11:06

Konspirace není žádná teorie – Insider Světové banky

RE: Figurky Zido-iluminatu

ppppp 78.?.?.?

Hloupí Rudí Rusové ale volnou energii nemají, mají jen tu privázanou, a radši staví potrubí. Americká armáda prý první tahoun pokroku na svete najednou zaspala dobu, a vymýšlí radši jiné, levnejší typy zbraní. Číňanum se nedarí ani díky počtu, tak radši udelali totálne neefektivní a velkou vodní prehradu. Jen my jsme ti verní, kterí pro jistotu bombardovali humanitárne, jen aby nemuseli použít ty volné energie. To bychom pak nebyli spravedliví a vyhrávali války hlava-nehlava. Nezapomeňte, že kde nic není, ani smrt nebere. Kocourkovské myšlení na večné časy a nikdy jinak.

Pojem "volná energie" má dávno svou seriozní definici ve fyzice a chemii. Respektujte to, a nezneužívejte. Deláte z toho pak jen Babylon, nebo zakládáte flogiston. Nežebych byl na tom založený, ale nic zrejme nové pod Sluncem http://www.youtube.com/watch?v=Lkh8rvxaGZo

291002

10.06.2013 08:54

Konspirace není žádná teorie – Insider Světové banky

RE: domýšlivost

ppppp 78.?.?.?

Tak trochu nejprve premýšlejte, co ta veta chtela ríct, protože jste jí podsunul svoje vysvetlení. Nešlo v ní o to, dát vám na výber, co máte delat, zda jít k volbám, nebo ne, ale o to, že odpovednost za společenské výsledky nesete jak v prípade, že k volbám pujdete, tak v prípade, že je budete ignorovat.

291040

10.06.2013 09:39

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

práce jako predmet je pomalu na burze

ppppp 78.?.?.?

S prací se nakládá tak, jakoby šlo o komoditu, o kterou se hrají hazardní hry, mezi které počítám i burzy i s jejich ziskama. Hazardní hry by mely být zakázány. Debilní poznámky "ekonomvedcu" ať si snedí, kdo je navarili, víme, že zduvodnit lze cokoliv, jen jestli je to i pravda. Práce není loterie, nebo dostihy.
Takže argument o neziskovosti "hazardu" je na míste, zvlášte pokud pan editor zjistil jeho výši a usoudil, že by nasytila hromadu lidí.

Jenže dneska se množí lidé i mezi tema, co dostávají sociální dávky, tak kdo se má vlastne dobre? Kdo konkrétne živí tento trend, kdo se pod nej podepsal, anonym? To nejde vypátrat pár príšer? Co naše bezpečnostní informační služby nefungují?
Ze podobného duvodu není možné zamestnat lidi, kterí pro danou práci nemají potrebné kvality, mezi které patrí i nekradení.
Nemužu prece zamestnat človeka, který me svým prístupem zatíží víc, než kdybych vec udelal sám, to se mi už stalo dostikrát. I když samozrejme pak nestihnu udelat, kolik by šlo, ale ani topit se nemužu nechat.

Problém je, že nedeláme práce, které jsou opravdu produktivní, že zemedelství smerujeme pres dotace, a vytváríme netrhové závislosti, stejne jako za netrhový považuji dovoz mnohých výrobku z mnohých krajin. Dovážet by se melo jen to, co se nedelá/dost dobre nejde delat i doma. Rekneme si na rovinu, že tyto dovozy delají lidé, kterí chtejí rychle prijít k penezum, a nemají dost schopností a zkušeností neco vyrábet, protože nabýt ty zkušenosti dost stojí.

Je to všechno jen o stylu práce našich politiku, o jejich hodnotách, které bychom meli lépe testovat, a o jejich odolnosti vuči kvičení pseudopravice a mimovládek, vlku v rouchu berana.

p.s. chelemendik vypadá jakože levicove, nebo sociálneji, ale jsou tam i články propagující šarlatány, takže pokud nemá aspoň nejak vymezenou cenzuru a filtry s odpovídající diskusí, muže tam psát kdekdo úplné nesmysly, podvrhy, není proto pro mne dost duveryhodný. BL jsou jasná otravná propaganda.

Paušální plat považuju za nefunkční hurá systém, stačilo by vyrešit dostupnost práce.
Vždyť nezamestnaný potrebuje platit aspoň ZP, tak kde vzít už na to, šlo by se podívat, kam tečou príspevky pro všechny pojišťovny až po PZP.

291048

10.06.2013 16:56

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Zakladny prijem

ppppp 78.?.?.?

>Dalsim faktom, ze ludska praca je zdanena, pricom praca strojov
>zdanena nie je. Clovek je tym padom diskriminovany voci stroju.
>Bud sa bude danit praca ludska a strojova, alebo ziadna.

DPH sa týka aj práce strojov. Ak máte na mysli daň z príjmu, tak tá sa týka len fyzických a právnických osôb

Ak máte na mysli iné dane (spotrebná...), alebo poistenia, tak treba vziať do úvahy, že ťažko naučíte stroj piť, fajčiť, ... alebo ho nútiť sa liečiť, či odísť na dôchodok.

Daň z príjmu je pokus o kontrolu zisku aj s akousi motiváciou k tomu, aby sa získané peniaze radšej rozptýlili medzi zamestnancov a investície, aby tieto boli dokladované, čo samozrejme zvyšuje administratívnu záťaž.

Posledná vec, načo odvádzate pozornosť ku strojom. Čo nie je dosť peňazí v neproduktívnej sfére, ako sú prenájmy, sprostredkovania, pseudodistribútori, burza, poradenstvo? Tam aké stroje chcete daniť? Tam ako odlíšite človeka od stroja na špekulácie?

Nakoniec sa dozviem, že to preto, lebo museli, keď im stroje vzali prácu. Čapek by sa na toto asi už nechytal.

291080

12.06.2013 06:16

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Totalni nesmysl !

ppppp 95.?.?.?

Podepisuji. Autor se motá do nečeho, čemu vubec nerozumí a místo snahy se zorientovat radši zavádí tu "ohavní" konspiraci. Tím se u mne diskreditoval. Ale aspoň o tom muže být diskuse. Je úplne jedno, jakým číslem je nejaká frekvence delitelná, když človek nevnímá ten delitel, ale kmity vyhodnocuje podle plynutí času, který je každému vlastní, a hlavne ne diskrétní jako ten vymyšlený delitel.
Komorní "a" tipuju že je známé už od času Bacha, který vytáhl na svetlo temperované ladení, jinak rečeno mírné umelé rozladení za účelem možnosti transpozice, která prináší mnohem širší možnosti v zážitcích a interpretaci.

Arabové mají treba nekteré intervaly jiné, a to bychom teď mohli zase vymýšlet, s kým vším jsou spiknuti. Ať si hrají, co se jim dobre slyší.

44kHz je nepríjemne nízko volený standard vzorkování, jehož dusledkem je, že zavádí slyšitelné interference, zázneje v okolí podílu 44kHz celým číslem. Šlo o nadsazení teorie nad praxí, nebo zanedbání/nepochopení dalších teoretických dusledku, možná príliš velký ohled na pameť záznamových médií, výsledkem jsou spektrálne (pri reprodukci hudby, superpozici více signálu, ne harmonicky) zkreslené plechové vyšší stredy a výšky, zvlášte u prístroju s méne propracovanými filtry.

Jinak souhlasím i s tím, že mnohá dnešní hudba je aranžované pseudoumení, a spíše podporuje sociální destrukce . NEtýká se jenom nekterých druhu treba heavymetalu, preafektované, nebo preefektované hudby, ale i nekterých současných skupin, co hrají v rádii, a kterí jsou umele nekým a nečím dotováni, a mají podivne hnusné texty, nebo muziku.

291200

12.06.2013 06:23

Pripravuje sa najväčšia krádež na Slovensku

tiež mám chlp z lesného urbára

ppppp 95.?.?.?

>Vo vašom lesnom spoločenstve začne skupovať podiely Špekulant

Rozumie autor tomu, o čom píše? Zistil si, či "špekulant" pozemok získa, aj keď ja mu ho nepredám? Od koho si myslí, že to "špekulant" kúpi, keď nie odo mňa? Ja som zákon nevidel, ale keďže autor túto základnú informáciu obišiel, tak je jeho článok iba propagačné bububu, a to nie som akýsi ficovec, ani ficobijec.

291201

12.06.2013 12:11

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Pre všetkých rádoby-kritikov, ide o zadefinovanie hudobného

ppppp 95.?.?.?

>440 je dosť disharmonické, lebo po rozložení

To je oxymoron.

Jediný tón nemôže byť disharmonický. Harmónia sa týka výlučne súzvuku viacerých tónov. Oktávové násobky jediného tónu alias "harmonické signálu" sú stále harmonické, dávajú tónu farbu/spektrum, a nemožno ich v konkrétnom čase považovať za separovateľné, vo zvuku sa v danom čase nemôže nachádzať viac tlakových hladín, alebo rýchlostí. Ľudia bez absolútneho sluchu identifikujú bez porovnania "a" niekde medzi 400-500Hz, a to už musia byť skúsení muzikanti. O nejakých jednotkách Hz nemôže byť ani reči. Toľko kolíše už aj netemperované čistoladené husľové kvarteto.

291247

12.06.2013 19:37

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Pre všetkých rádoby-kritikov, ide o zadefinovanie hudobného

ppppp 95.?.?.?

Ty používaš pojem červený na veci, ktoré sú dohodnuté ako modré.

Pochop už konečne, že pojem "disharmonický" sa týka súzvuku najmenej 2 tónov, ktoré nie sú oktávovými ani násobkami (ani násobkami hudobne čistých intervalov vzniknutých podielom niektorých čísel).

Ak sa ti čisto náhodou nepáči zvolená výška alebo farba tónu, tak stále nemáš dôvod hovoriť o neharmonickom tóne. Sínusový (muzikantsky guľatý, flautový) tón s akoukoľvek frekvenciou je vždy považovaný za harmonický, si v spore s definíciou harmonického signálu, tónu. Nemôžeš na čierne hovoriť biele. Tebe nepomôže ani na prstoch 2+2, stále si hovoríš svoje, a neberieš iných aargumenty.

Mozog nevlastní presný generátor času, a preto to nefunguje tak, ako si napísal. Ani človek s absolútnym sluchom nevyhodnotí tón s presnosťou, akú požaduješ. Dokáže to tak s presnosťou na štvrťtón, čiže zhruba 440+-20Hz. Alebo dolož, ktorý človek urobí koľko centov.

Mimochodom ten link čo si dal predtým je škoda hovoriť o nejakom porovnaní, hlas mu lieta mimo bežne v poltónoch, čiže v desiatkach Hz, oveľa viac, než dokladajú posun v ladení, v podstate spievajú dosť falošne, a nemajú nárok sa miešať do ladenia. Navyše tam má pustený efekt, čo mu gitaru rozlaďuje aj o viac, než odchýlka v ladení, takže nemôže byť vôbec nič počuť.
Kto aj na niečom niekedy ladil veľkú terciu, tak mi najskôr dá za pravdu.

291276

13.06.2013 07:01

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Pre všetkých rádoby-kritikov, ide o zadefinovanie hudobného

ppppp 95.?.?.?

Čumí do počítače, tak jim to dám binárne nebo šestnáctové hexadecimálne, ať bádají

432: 110111000 1B8
440: 110111100 1BC

nebo když se jim líbí trojka, tak v trojkové, klidne i v fotbalove jedenáctkové, nebo hokejové 5 nebo 6tkové

432: 121000
440: 121022

budu je treba dráždit tím, že reknu, že ty 3 nuly znamenají prázdnou hudbu, oni mne na to zase, že naopak čistou a diskuse jede. Nebýt této témy si ale zase nepopovídáme nikdo [velký smích]

291304

13.06.2013 07:42

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

len pokračovanie

ppppp 95.?.?.?

Je treba dosiahnuť, aby zo zákona zmizol pojem rasizmus. Až potom môže zákon na základnej úrovni platiť pre všetkých a rovnakým metrom. Nestavať rôzne vyhlášky na roveň základných zákonov.

Je treba revidovat listinu ZĽPaS, rešpektovať jej článok 20, a nedovoliť ho negovať článkom 21, ktorý svojím obsahom zavádza do článku 20 rôzny meter, a tým aj pozitívnu diskrimináciu. Základné zákony nemôžu platiť, ako sa kedy komu hodí.

291307

13.06.2013 08:01

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Neomarxismus a frankfurtská škola.

ppppp 95.?.?.?

Pane vy jste zcela mimo realitu. Duchcov nebyl nevinná hádka o prasečí nožičky, z toho mohl být klidne smrťák.
Podobne když si vypestujete brambory s celoročním úsilím, a prijde magor, který ji "v prítopmném okamžiku" vykope, tak bych se zeptal, zda jste méne závislý na jídle, než on.
Vy proste neumíte rozlišovat mezi mírou úsilí a mírou devastace. Megakrádeže bílých jako príklad do toho nemužete tahat, jinak by to znamenalo, že všichni bílí krademe, a když ne, tak "sponzorovaná menšina" krást muže, protože to delá pár bílých. Zapomínáte ale na to, že bílí zlodeji okrádají i bílé nezlodeje.
Pohnout s tím není vubec jednoduché, a všichni to vedí. Když jsou ta "sponzorovaná menšina" takoví frajeri, tak proč chodí krást nebo škodit bílým nezlodejum, proč si nepodají ty skutečné zlodeje? Protože jsou také zbabelí. Nezaslouží nic navíc.
Je také zcestné srovnávat loupežné útoky s následkama na zdraví s "drobnýma krádežemi v sámošce", vše je otázka míry a závažnosti, je to obvyklá lenost zabývat se mírou a rozlišováním.

291308

13.06.2013 15:29

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Dokud budeme dělit lidi na my a oni

ppppp 95.?.?.?

Jenomže pri rešení reálné situace často dospejete do bodu, kde máte rozhodnout, zda "král je nahý". Pak se počítají ruzná vodítka. Samozrejme je vše o pravdepodobnosti. Ta funguje ale nejenom ve smyslu, ve kterém jste to popsal, je to hezké, nic proti, ale funguje i v opačném garde.

Treba si posadím nekde na návsi brambory a budu verit, že je nikdo nevykope. Príslušník jaké skupiny si to "všimne" nejdrív? Ne náhodou takové, co mají ty nejvyšší dávky na prežití? Proč ty dávky nejsou zastoupené stejne, když není nutné nahlížet na rasu? Rekneme si rovnou, že tu skupinu dotujeme hlavne proto, že o ní víme, že je taková, a chceme mít od ní ponekud klid. V okamžiku, kdy to zrušíte, tak budete označený za rasistu. Očekává se, že se tem ostatním prinejmenším nebudou plést pod nohy, protože se proste v prumeru nesnaží nabízet pracovní kvality, na které jsou ostatní zvyklí. Podobne nakládá elita se strední trídou, a které v podstate vyhovuje, že máme všichni co delat (samozrejme na svou škodu). Vadí, že hned píšu o skupine? Vždyť skupiny jsou prirozené, i strany podle nich hodnotíme. Znáte vubec neco v dnešním globálsvete, co na skupiny není? Když Romové nepatrí do skupiny, tak proč je jako skupinu nakonec všichni klasifikují? Proč se o nich všude mluví jako o Romech? Plemena psu, koček, slepic, králíku, ovcí, až hrušek nemají také ruzné vlastnosti? Čivava nebude bežne strážit objekt? Proč popíráte neco, co existuje objektivne?

Proste respektujte, že tu nálepku si ta menšina jako prumer objektivne vysloužila sama. Co si hrajete na jakého humanistu, když já prijdu nekam jako nový, tak kolikrát nezačínám jako gastarbaiter? To mám jako začít ..."víte co, já nejsem jako jiní"? Není slušnejší trpelive vyčkat na své hodnocení? Když ke mne prijde chlápek v montérkách, mám se ptát "nejste náhodou ministr"? Nebo na úrade hezké uklízečky, zda není starostkou? Mám se na ulici nejprve ptát každého, zda je slušný, nebo ne? To je zhruba to, co jste mi svým (pseudo)humanisticky podaným textem nabídl. Laskave nechte i na ostatní, aby se mohli projevit jako humanisté po svém. Rom pokud nesouhlasí s prumerem musí proste také vydržet, až na nej prijde rada. Rom se mne také nebude ptát zvlášť na muj názor, pokud on si na bílé už nejaký vytvoril. Já také nesouhlasím se všemi metodami svých vrstevníku a nemám prostor to vysvetlovat každému. Bez skupin a jejich dlouhodobých výsledku to proste ve všem nejde. To by bylo jako prevýchova kresťanu na islamisty a naopak.

291345

13.06.2013 15:46

Nebezpečná frekvence 440 Hz – totální nesmysl!

RE: No zase tak rychle bych tu teorii nezatracoval

ppppp 95.?.?.?

Píšete úplne od veci. (nielen)Gitara sa dá urobiť tak, aby rezonovala, alebo nerezonovala pri akejkoľvek frekvencii. Iba to treba vedieť. A vždy sa smejem, ako vedia od veci básniť aj predavači či až manažéri výrobcov gitár. Iba čo vidno, že nikto z nich si sám tú gitaru netrúfol urobiť podľa seba.

291348

14.06.2013 05:41

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Dokud budeme dělit lidi na my a oni

ppppp 95.?.?.?

>Dlužím nadosmrti projev lidství zikánům - i za mého tehdy v nemocnici ležícího příbuzného...

Tak to jste tedy fest ujel od podstaty problému. Sotva se nekdo najde, kdo tady rekne, že všichni jsou špatní. Vy se ale tímto výrokem však snažíte ríct, že všichni jsou skvelí. Nechápu, proč je všechny házíte do jednoho, tentokrát dobrého pytle.
Nejde nevidet, že asi i vetšina parazituje, že udelala málo pro to, aby se pripojila k ostatním, i když s nima nemusí souhlasit. Já také nesouhlasím se všema trendy ve společnosti, a furt to neznamená, že pujdu na dávky, nebo krást. Stejne tak si nejdu brát príklad z bílých podvodníku a činností, jež se vymykají určité etice. Dá se podobne ríct, že parazituje bílá vetšina? Pokud ano, zkoušel jste treba nekoho osvítit, jak z toho ven? Umíte lépe popsat, co parazitické je, a co není? Tak prípadne ven s tím. Zatím to máme, jak je, a každý pokus o "nápravu" spíše hrozí sesypáním.

291379

14.06.2013 07:39

Moderní hudba = emocionální inženýrství

RE: Názorný příklad

ppppp 95.?.?.?

Pokud nejde o rozdíl mezi temperovaným a čistým ladením, tak je možno použít oba zpusoby, rozdíly jsou v této oktáve na desetinných místech. Komu se nechce nahazovat do kalkulačky odmocninu, tak stačí použít intervaly čistého ladení, kde interval velké sekundy je frekvenčne 9/8 vztažného tónu, obdobne pro m.tercii 6/5, v.tercii 5/4, kvartu 4/3, kvintu 3/2, oktáva samozrejme 2násobek základu. Zbytek lze složit nebo odvodit.
Nebo vzít temperované ladení, a poskládat z malých sekund, jako součin násobku frekvence vztažného tónu s dvanáctou odmocninou z 2 (nebo ze 4 co je velká sekunda apod.) Buď vždy malou sekundu od predešlého, nebo jako interval s odpovídající mocninou 2 pod dvanáctou odmocninou.

Čísla stejne pokračují za desetinnou tečkou, nezávisle zda 440/432. Odpovídající rada "kočka leze dírou" pro 432 je:
256,288,324,341,384,432
temperované ladení má odchylku asi 3Hz, nejvíce kvarta a v.tercie

Video níže je pusobivé, až na to, že jde o jasnou manipulaci.

Poprvé použité tóny jsou s tak hlubokým vibrátem, že frekvenční spektrum daleko prekrývá onech 8Hz rozdíl. Všude, kde je použito vibráto, nebo podobný efekt nelze mluvit o korektne provedeném testu.

Podruhé obrazce jsou určeny rozmery desky a její modulem pružnosti. Vubec nesouvisí s ladením. Stejné obrazce lze udelat pri témer jakékoli frekvenci, včetne oblasti mimo slyšitelnost, s ohledem na proveditelnost a rozmery desky. Ptal bych se spíše, proč docela hezké prírodní úkazy zneužívají na ruzná podsunutí nepravd.

Navíc ladička reaguje jen na základní harmonickou, a na barvu tónu, kterou ukazuje deska vubec nereaguje. Deska funguje jako spektrální analyzátor pri své rezonanční frekvenci se specifickým zobrazením. Obrázky jsou výlučne o barve tónu (obsahu harmonických složek), a nesouvisí s frekvenci, jak se podbízí. Vibráto zjednodušuje hledání rezonance. Všechny ty obrázky jdou udelat pri jakékoliv frekvenci, včetne 666Hz, nebo 777Hz a podobne.

Zas nekdo potrebuje prodat piána a klávesy, co umí i teplou vodu a oba standardy. Musí být lepší, protože proste musí a protože medved. Protože co kdyby neco. Nebo aby nešlo hrát spolu s písničkama, zase to nekdo pretransponuje, a začne tvrdit, že to jeho je lepší. Proste čím víc zmatku, tím pro nekoho líp.

p.s. V predešlém príspevku jsem zpusobil chybu v binárním/hex rozkladu, místo 432 jsem rozložil nejprve 440, pak se zapomel, a pričetl další 8, takže mé čísla platí ne pro 432/440, ale pro 440/448.

291387

21.06.2013 06:08

Vyspělé ruské zbraně pro Sýrii

RE: Ne tak rychle...

ppppp 78.?.?.?

všetko ok, ale prečo by bola pasívne fázovaná anténna rada imúnnejšia voči odstrelu než parabola, alebo napríklad nefázovaná rada s reflektorovým prvkom miesto paraboly? Má fázovaná rada plošný reflektor, alebo prvkový?

291866

26.06.2013 19:01

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

RE: je to v pořádku

ppppp 78.?.?.?

Niektoré názory máš zaujímavé, ale v tomto si na kilometre mimo, si príliš zahľadený do seba aj s tými, čo majú podobný názor.

Na verejnosti sa NIKTO nemá čo maskovať. Inak sa ničím nelíši od lúpežníka, vraha či záškodníka.

Maskovanie sa na verejnosti mimo maškarák je prejav dekadencie. Ak to nevidíš, je mi ťa ľúto. Pod rúškom generovania chudáčikov pred policajtami neváhaš kryť možných zločincov. Ja som bol na zopár zhromaždeniach a tam som pochopil podstatu masiek typu "anonymous" ako pokus o legitímne maskovanie možných záškodníkov.

To isté sa týka anonymných zdrojov. Neanonym by pred anonymom mal mať vždy prednosť. Máloktoré situácie v živote si vyžadujú skutočnú anonymitu. Verejné zhromaždenia medzi ne isto nepatria.
Verejné zhromaždenie má iba vtedy váhu, ak sú za ním konkrétni ľudia a nie anonymovia.

292203

01.07.2013 08:27

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

RE: je to v pořádku

ppppp 78.?.?.?

Odbočuješ reč na šiltovku, trenírky, pričom je jasné, že človek sa neidentifikuje podľa toho, či má plešinu, alebo podľa farby riti. Hovorím o maskovaní tváre a znemožnení osobného identifikačného minima. Nie o kamerách, ale o férovom prístupe jedinca voči jedincovi. Kamery si do toho ako popol zamiešal ty, a je to úplne iná otázka smerujúca k tomu, kvôli čomu a kto ich tam chce, a kam sa z nich podejú dáta. Pri správnom využití v dnešných pomeroch tam nemusia byť na škodu, aj keď sa ich príliš nezastávam. Chápem ich ako nie celkom optimálnu reakciu na neschopnosť čeliť vandalstvu a iným spoločenským rozvratom. Ako typický druh Slováka zakrývaš, neuznávaš mieru a navodzuješ extrémy.

Až tu bude reč o zákaze nosenia šiltoviek, potom sa môžeš vyjadrovať k šiltovkám, zatiaľ nič také nehrozí, to si si vymyslel a prekonšpiroval. Nerešpektuješ bežnú logiku. Šiltovka ešte áno, šilt má praktický dôvod, kukla už nie. Skôr sa môže stať to, že kvôli pár debilným a nezvládnutým maskám budú chcieť skrátiť šilty na šiltovkách. Klasický prípad pozitívnej diskriminácie, keď kvôli pár nespratníkom trpí celá ulica.

Sloboda je slobodou potiaľ, kým neobmedzuješ, neznevýhodňuješ druhého. Niečo ako bezbrehá sloboda je mýtus a droga, ktorou opíjaš ľudí. Sloboda je aj schopnosť vidieť obmedzenia. Nepleť si slobodu so svojvôľou.

Pred maskovaným človekom sa cítim ohrozený, alebo znevýhodnený, lebo on má minimálne identifikačné možnosti, a ja nie, smerom ku mne je prakticky anonymizovaný. Ak by si položil otázku, koho možno považovať na ulici za maskovaného, a koho ešte nie v 5. triede základnej školy, tak sa dočkáš správnych a len málo deformovaných odpovedí.

Podsunutý oxymoron "prečo sa mnohí slušní ľudia maskujú?" v závere hovorí sám za seba, slušný človek nemá dôvod sa maskovať. Nie sme vo vojnovom stave na bojisku.

sory, s pozdravom

292470

01.07.2013 08:57

My vám ten respekt k cikánům do hlav natlučeme i za pomoci obušků a vodních děl

Verejnosť má právo na informácie

ppppp 78.?.?.?

Policajný zásah NIEKTO nariadil a aspoň rámcovo inštruoval postup. Lenže sa budú vyhovárať, že mená nesmú byť vyzradené, aby nedošlo k ohrozeniu dotyčných osôb. Tak sa dá potom donekonečna dopytovať, kto je zodpovedný za túto prácu policajtov. Nakoniec k nejakým známym menám prídeme, lebo tie už utajiť nejde. Je to policajný prezident, minister vnútra? Tak pripísať zodpovednosť za zásah im, hoci sa budú vyhovárať, že postup riešili v rámci svojich kompetencií tí pod nimi. Aký problém? Nech tí, čo sú už známi vysvetlia verejnosti ich postup, a verejnosť nech primerane reaguje.

Lebo inak to nariadil NIKTO a skutok sa NESTAL. Každý by chcel dnes iba rozhodovať, ale zodpovednosti za svoje rozhodnutia sa zbaviť. Tak rozhoduje tu vôbec niekto, alebo sa každý len na niekoho zavesí a odvoláva. Na koho? Je toto demokracia, alebo demokraticky maskovaná plutokracia? Povedzme si rovno, že niektorí naši politici záhadne vedia, ktorej línie sa majú držať aby sa im darilo. To im ale musel niekto povedať, nie?

Kto a prečo podpísoval zákony, ktoré definujú "rasistický dôvod" ako priťažujúcu okolnosť? Podľa mňa je to fikcia. Ako môže pojem, ktorý rozlišuje genotyp ovplyvňovať podstatu trestného činu a jeho dôsledky? Úplne nijako. Nanajvýš môže rozdúchavať etnické vášne. To bude ale aj tak, ak sa o tom dozvie verejnosť.
Ak sa teda v médiách nemá objavovať prípadný etnický pôvod, súhlasím, tak potom v zákonoch by tiež nemal byť rozlíšený motív rasovo. Inak to budú vždy menšinové rasy zneužívať, presne o tom je pozitívna diskriminácia.

292472

04.07.2013 09:50

Svět je pro Snowdena malý

Je Snowden volavka, a Obama hovorca?

ppppp 78.?.?.?

nesedelo mi, ako Snowden opisoval postoj Ekvádora, akoby malo ísť o zámienku na vojnu,"ďakoval", že ho podporil, a neviem, čo mal Ekvádor spoločné s jeho odletom do Moskvy, Ekvádorský prezident reagoval skôr zdržanlivo. Tímy amerických psychológov, ktorí nemajú inšie na prácu, len vymýšľať finty predsa vedia, čo urobí ovca, dovtedy relativizujú, až je žaba varená.

Súhlas k svojmu špehovaniu sme dali schválením monopolu Microsoftu, obetovaním iných aj vlastných firiem. Ak nie je možné do systému vidieť, tak si môžu robiť, čo chcú. Nafúknutý je tcp/ip protokol, usb štandard... Keby dakto aj odhalil nejakú dieru, na súde by kvôli zložitosti systému skončil v pavučine. Je naša chyba, že skočíme po každom "vylepšení". Podobne softy telefónov.

Nevylučujem ani, že Snowden je človek hodný nobelovky, stáva sa, hoci kúpenie je častejšie. Rozhádanie EU a USA je smiešne, keď rakúsky prezident robí prehliadku lietadla. Čo sa aj iránci čudujú stuxnetu, veď windows mal bez neho pomaly absťák.

Ako decká sme v škole závideli ci..nom ci..nsky jazyk ako tajnú reč, raz budeme ako ci..ni vo veľkom anglicku. Len ďalších ľudí zotročia, zrezignujú vytváraním umelej paranoje, mnohí sa už boja anglických nápisov na strašiakoch v maku. Ten strach je len ich premietacie plátno, ak si uvedomili, čo všetko technologicky "za nás" odklepli a komu tým prispeli. Mnohý sa chce mať dobre tým, že si to dobro vynucuje bez toho, že by sa pričinil.

Putinovu ponuku hodnotím ako skvelú. Snowden nie je lastovička, ktorá môže na celom svete zo zimy urobiť leto, a nejde mu hneď všetko veriť, či aj chápe, ako je svet veľký. Optimálne neultimatívne riešenie, aj test Snowdena, a čudujem sa, že to nevyužil, akoby počítal s tým, že jeho podmienky nemôže splniť nikto, čiže divadlo. Sotva mu je schopný niekto reálne ponúknuť niečo lepšie, ak ho ozaj hľadajú.

Tak či onak obidve možnosti psychologicky nahrávajú tým, ktorí nám VNUCUJÚ technologickú prevahu, a škodia tým, čo ju konzumujú. Zdá sa, že ozaj po ňom pasú, demo/nedemo, hoci aj decko už vidí, že OSN a ďalšie giganty nie sú nestranné. Však to mnohým predstaviteľom tak vyhovuje, preto tam aj sú, kým to nepovie niekto nahlas, že omylom. Načo ale chodiť do usa, keď usa/eu prídu sem a strkajú svojich úradníkov, "firmy" a mimovládky kam môžu.

292687

05.07.2013 17:44

Řecká daňová past

kolikže mají mít k tomu Rekové DPH?

ppppp 78.?.?.?

Nechápu, proč tyhlety obstrukce, když by stačilo zvednout DPH.
Prinejmenším by se odbouralo šikanování a ponižování občanu. Ledaže by hromada úredníku nemelo nic lepší na práci.

Jiná alternativa je, že lidé státní správy jsou natolik odtrženi od reality, že to berou jako použitelný postup. To se ale pak radí ke spolupachatelum.

Já nevím, proč se lidé radši nechají sežrat, než aby pochopili, že se nemohou mít o moc lépe na účet okolní ulice. Je za tím asi pocit sebestrednosti a individualismu, že zrovna já budu ten, co bude mít to "štestí". Pujčky by se meli proste radit k hazardu, nebo je podrobit státní, ale opravdu seriozní státní správe a státní bance s plným krytím. To už je dnes asi jen iluze, když je technologie staveb pyramid otestována. Jediná cesta, jak z toho ven je podle mne spustit rozsáhlou deanonymizaci. Kdo co vlastní, jakou má zónu vlivu, kdo čemu šéfuje, a určuje podmínky, a kdo a nakolik je jen úredník, nebo šašek. Ti, co skutečne vládnou se anonymizují, protože se nechovají jako lidé, a ty ostatní mají za podradnou rasu. Plnou hubu fašismu a rasizmu, pritom jsou nejvetší fašisti a rasisti sami. Jejich parazitismus dávno prevýšil jejich organizační schopnosti, proto to s náma prumerne jde dolu vodou.

292765

06.07.2013 10:21

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 78.?.?.?

Ak by som použil pojem psychopat podľa podobnej predstavy , tak mi vyjde, že za feudalizmu bol psychopat každý vládca. Títo psychopati potom zvádzali boje o dane/zisky, a životný priestor/zdroje. Je teda otázka, nakoľko môže byť hierarchická štruktúra psychopatická, keď je jasné, že má akumulačné schopnosti.

Ako čítam diskusiu, tak vždy keď niekto významný/vplyvný urobí nečitateľný ťah, vyroja sa veštby a tipy ako v lotérii. Prečo to kúpil a čo s tým chce vie zatiaľ najlepšie Babiš sám, ale ak sa dostal tam, kam je, tak s bubnom na zajace nechodí.

Bolo poznamenané, že sa pohybuje v "reálnej ekonomike", a čo je na MAFRE tak veľmi to reálne je otázka. Čo mi nesedí, a prečo toto píšem je otázka, prečo kvôli Babišovi toľko kriku, že "zarába". Tak sa to predsa v kapitalizme a demokracii robiť má, či nie? Prečo popri Babišovi pre porovnanie neuvádzame, koľko miliárd utečie von cez Tesco, Kaufland, Lídl, Baumax, Hornbach a hromada ďalších? Či nie je legálne prenajímať, lízingovať, poskytovať hypotéky? Tam nedochádza k akumulácii kapitálu? A ešte akého. Spolu s navyšovaním cien nehnuteľností a infláciou. Nestaneme sa pomaly kočovníci, ako naši súputníci? Či nám mnohí nedoporučujú, "cestuj za prácou" (najnovšie mladým Merkelová). To je povedzme tiež možnosť, ale kde je miera? Kam až a ako často? Čo sa teda kto čuduje, že firma sa kupuje. "Nemusíš" v nej pracovať a môžu tam robiť iní, ak za niečo stojí. Zváž si pre a proti, a vyskúšaj založiť svoju firmu. Zistíš, že bude fungovať iba vtedy, ak ju nebudú vysávať vlastní. To platí aj pre celý štát. Babiš aspoň nie je anonym. Skúsme ho porovnávať nie s redaktormi, ale s jemu podobnými vlastníkmi, ktorí zamestnávajú veľa ľudí, a napíšme si, kam, ktoré, a ako veľké zisky prúdia. Tak sme to predsa chceli, či nie?

292799

07.07.2013 11:27

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Individualizmus a nároky si síce pestujeme, ale na našu škodu.
Nemôžem si hocikde nájsť toľko malín v lese, aby to stačilo na prežitie, alebo založiť farmu. Som dávno odkázaný na deľbu práce, ktorá je už deformovaná, pretože osvedčuje aj parazitické činnosti. Z dôvodov nerovnakých schopností rôznych ľudí máme písané, či nepísané hierarchie. Demokracie to len mútia, štát je stále vertikálna hierarchická štruktúra. Jedna rodina sa neubráni vpádu Tatárov, inej organizovanej hierarchii. Problém začne, keď naša hierarchia začne zneužívať svoj účel, a začne na spoločnosť pôsobiť paraziticky a degeneratívne.
Nepríde Babiš, tak príde iný, "lepší". To je práve otázka, či to dnes dokáže niekto aj lepšie. My tu chválime občas Baťu, ale je možné, že Baťa by sa v dnešných podmienkach správal podobne, aj keď si myslím, že natoľko sociálne Babiš naladený nie je. Je však aj celkom iná doba, iné ceny a aj tá amerika zmenila svoju tvár.
Pracoval som dávno v cementárni, kde Švajčiari potom, ako ju ovládli logicky predraženou investíciou(aj pomocou nevýhodného kurzu, pritom ju domáci stavali za hrsť ryže) vyhádzali 3/4 ľudí, týmto nemôžeš argumentovať, keď tak robia prakticky všetci. Sú tak nastavené pomery, nebudeš platiť drahú mzdu a odvody človeku, ktorého v skutočnosti nepotrebuješ. Nájsť v dnešnej dobe niekomu produktívnu prácu je problém, ak zistí niekto, že je produktívny, tak pracuje sám, alebo pre koho chce, ak práve nepotrebuje byť súčasťou väčšieho celku. Problém je si zarobiť už len na odvody, ktoré pripomínajú skôr výpalné, než skutočné poistenie a záruky.
Býva teda pravda, čo píše Sprigg vyššie, že ak by sa "robotník" dostal vyššie, tak bude ešte horší, takisto nebude skúmať svoje zásluhy a bude si chcieť si svoju námahu viac oceniť a preferovať. Poturčenec horší Turka. Asi si sa nikdy nikoho nepokúšal zamestnať, píšeš príliš hypoteticky, to sa ozaj podobá na šírenie triedneho boja. Je totiž ľahšie "bojovať", než organizovať, ľudia nechápu, že nie je boj ako boj, a radi ho premenia na dekadentnú činnosť. Mne Babišov chlieb nechutí, ale viem si predstaviť aj horší. Ľudia už dávno majú priemerne neprimerané nároky a sú mimo realitu, priveľa ich pracuje vo sférach, ktoré sú produktívne iba naoko, vrátane slušných a veľkých firiem. Americký sen "každý sa môže mať dobre", je oxymoron, ak sa má dobre jedna skupina na úkor druhej. Čo možno ale očakávať od ľudí, čo nakupujú v supermarketoch. Chodia tam kvôli "socialisticky" stabilným cenám a potichu využívajú to, že reťazce tlačia výrobcov na dno bez ďalších prostredníkov. Sú spoluzodpovední. Od takých nejde čakať, že sa budú chovať nadštandardne, v pohode utopia aj vlastného. Problém je skôr v tom, že chceme od prírody viac, než je toho schopná, a pokúšame sa tvoriť "priemysel", čo živí neužitočných ľudí.

292864

07.07.2013 12:10

Řecká daňová past

RE: kolikže mají mít k tomu Rekové DPH?

ppppp 95.?.?.?

>pokial su davky vyssie, ako cena nekvalifikovanej prace.

sa veľmi nelíši od toho, čo napísala BabaBlažková:

> že manuální práce již není tolik zapotřebí a navíc za ni nikdo není ochoten platit

hlavne, že s ňou nesúhlasíš [smích]
Manuálnej práce ozaj treba menej, lebo máme viac strojov. Že majú Ukrajinci menšie nároky na mzdy súvisí s ich ochotou kočovať, zmenšia si tým náklady na réžiu. Čo ich rodiny je na toho úkor otázka. To nie je argument doporučiť kočovanie aj ostatným, keď vieme, že rezervy sú inde. Ani kočovanie firiem nie je zadarmo a nemusí sa vyplatiť.

Lenže čo s toľkými ľuďmi, ktorí potrebujú "zarábať", ale nie sú reálne užitoční? Každý nahlas povedaný otras hrozí zrútením a nastolením ešte horšieho "poriadku".

K sockám sa netreba vyjadrovať, keď si pod tým hocikto predstaví hocičo, a z Grékov by som lenivcov nerobil, iba opakuješ, čo ti bolo vštepené ako jednoduchá pravda. Gréci mali medzi sebou podobných parazitov a predavačov, ako máme aj my, iba tam skôr a lepšie vyliezli z kukly. To len dolievame chýbajúcu istinu banksterom do ich pyramídových hier. Inými slovami platíme za ich pokračujúcu "schopnosť" poskytovať pôžičky, na ktorých zarobia. Inak by sa muselo ukázať, koľko vlastne a komu dlžia, ukázalo by sa, ako štát garantuje vklady, a muselo by prísť k stíhaniu zo sprenevery majetku. My ako správne ovce to osvedčujeme tým, že akceptujeme tieto novodobé "produkty", a nechávame sa vypaľovať do zamatova.

292866

08.07.2013 10:02

Výchova žumpalistů Babišem

RE: Zavreli Vám Aviu pravda?

ppppp 95.?.?.?

Súhlas. Vrátim sa k tomu, že Babiš využíva to, čo mnohí zneužívajú, teda relatívne negangsterskú verejnosť, ktorá si síce navzájom závidí, a chráni svoje pohodlie, ale nie je mafiánsky riziková.

Čítal som vyššie link na Kysučana o Babišovi, ako diskutoval s Moudrostrakom. Kysučan síce môže písať pravdu, ale podáva ju jednostranne s cieľom vytvoriť skôr negatívny obraz, viaceré dedukcie sú príliš hypotetické. Každý (aj ja) by chcel každého "vodcu" čo najrýchlejšie identifikovať, aby vedel, či s ním, alebo proti nemu. Tá snaha môže ale zároveň byť uznaním svojej úlohy ovce. Ak treba hľadať vysvetlenia, tak treba dávať pozor, aby popri zložitejších vysvetleniach neunikli tie jednoduché.

Každý človek má nejakú filozofiu, a mnohý si uvedomuje, že tu nebude večne. Tak prečo by klamal samého seba? Aj medzi pánmi môže byť taký, a môže sa držať jednoduchého povedzme aj etického rámca, ktorý uplatňuje v danom prostredí. Vedel by to niekto v dnešných podmienkach lepšie? Ak sa Babiš "svojich" firiem nezbavuje, tak je to silný signál, že nie je tunelár. Neznamená to, že súhlasím s jeho nič moc chlebom, ale ak by sme ho taký nechceli, tak by isto neváhal to zistiť. Najjednoduchšie vysvetlenie z doterajších informácií o ňom je, že si svoju prácu robí dobre, a že je to pomerne správny človek na správnom mieste. V opačnom prípade si rád prečítam príklad, kto to robí lepšie v oblasti, ktorú ide považovať za hospodársku základňu. Že sa vyškriabal po Petrimexe? Máme záruky, že tam boli aj lepší, než on?

Dobre všetci vieme, že ak by jeho firmy aj s kapitálom nemali potrebnú veľkosť, tak by ho ostatní utopili v lyžičke vody. Aj domáci by sa naňho vykašľali. Aj ja chodím do "Baumaxu", ak nemám pohodlnú alternatívu, a zaplatím možno dvojnásobok než by sa patrilo, minule som žasol, že drevený kolík k paradajkám stál 1.5E.

Podľa mňa je Babiš taký "bača", ktorý dobre chápe prínos a hranice svojho salaša. Nie je problém uživiť pár pánov, ktorí sa starajú, problém je živiť takých, čo len cicajú a nič neprinesú. Ak nebudeme mať žiadnych svojich pánov (nie len ich hovorcov), prídeme o ako tak fungujúce štruktúry, a dieru v plote okamžite využije hromada nenásytných a anonymných predátorov zvonka, čo nebudú brať ohľad ani na to, na čo berie Babiš.
Sám často pracujem pre firmu zamestnávajúcu asi 100 ľudí, a dobre vidím, v akom úzkom rámci funguje reálna ekonomika bez záhadných dotácií zvonka.

292917

08.07.2013 23:25

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Vysoká mzda a odmeny sa od zisku prakticky nelíšia. Dajú sa vysoká mzda/odmeny považovať za krádež? Má upratovačka zarobiť toľko, čo skutočný riaditeľ? Majú rovnakú zodpovednosť za zverené úlohy? Sú rovnako nahraditeľní, prípadne zameniteľní? Sotva. Dokáže upratovačka spotrebovať 2x toľko peňazí, čo riaditeľ?

Trochu si uprac aj u seba, kým začneš hovoriť o kradnutí.

Babiš si asi povedal, keď sa snaží za prezidenta taký Okamura s cestovkou, prečo by nemohol on s Agrofertom? Však mať čo do huby je viac, než cestovať ako žobrák. Češi majú veľa schopných ľudí, ale v tom parlamente to nejako nevyšlo. U nás zase chcú z mladého zajaca urobiť prezidenta. Samá pohroma [zmaten]
Ešte si na billboard napísali otázku, že "prečo nie" a že "vidí veci inak". Jedna otázka, žiadna odpoveď, vysvetlí sa až potom, dodatočne. "Dejte mi lidi a kancelár, a já vám to udelám" [velký smích]

292951

09.07.2013 09:47

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

To je pomerne nelogická fikce. Práveže proto, že lidé jsou ruzní, logicky musí mít ruzné výsledky, ignorovat v prírode jistou konkurenci je nesmysl. Vždy se nekdo najde, kdo neodepre, aby na neho neko jiný delal. Vždy bude nekdo delat spíše škodu a jiný spíše užitek. Je jiná otázka, zda je nekdo schopný, nebo neschopný prežít "sám". Rekneme si na rovinu, že bez nekterých druhu lidí v roli nenasytných parazitu bychom se v pohode obešli, a bylo by celkove lépe. To je také ten pravý duvod, proč se o to rovnostárství pokoušíte. Takže pokus o úplné rovnostárství vede nakonec k logickému sporu. Rovnostárství je nesmysl, a má s tím potíže i bible. Rovnost v nekterých otázkách ano, v jiných ne. Kdyby taková bunka oka zažala čichat, tak by se sotva udržel človek pohromade, vznikla by dezorganizace. Nebo kdyby se mozek začal hýbat a svaly premýšlet...každá pro svou činnost potrebuje neco jiného, a dává jiné výsledky.

To, co je duležité je spíše stabilizace a rízení míry potreb v rámci možností celku, sebenalezení. Absence míry, klidu a zbabelý strach o své "já" je to, co nás žene k chamtivosti.

292964

09.07.2013 17:15

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Podobné vyjadrenia sú vo svojej podstate arogantné, aj keď sú podané naoko slušne. Vyjadruješ len to, koľko ja toho nechápem, bez toho, že by si bol schopný pochopiť, koľko toho nechápeš ty. Tipuješ môj vek a skúsenosti, ak sa takto vyjadruješ. Dedukujem to z toho, že si odbočil od veci do osobnej roviny. Predstavuješ sa tu len ako ideológ na míle vzdialený od praxe a reality. Takých sebavedomých už hocikde bolo. Väčšinou nechápu rozdiel medzi slobodou a svojvôľou.

292991

09.07.2013 17:30

Výchova žumpalistů Babišem

RE: Zavreli Vám Aviu pravda?

ppppp 95.?.?.?

chápe sa to ťažko, ale potom normálni nie sú ani tí, čo chodia nakupovať do Tesco/Baumax...nie je ani samozrejmosť vylúčiť normálneho pána "a-priori". Prečo sa potom radšej priznávame anonymným, štruktúram, než štruktúram, ktoré vyrástli v okolitom prostredí?
To či je niekto taký normálny závisí od toho, čo v skutočnosti svojou filozofiou sleduje.
Nie je správna otázka, či nás niekto zotročí, ak sa tak chováme, ale kto. Ak nezotročí zopár ľudí on, prídu horší, čo zotročia ešte aj jeho. My sa totiž zotročovať priamo pýtame, tak mu to nemáme prečo vyčítať. Som si istý, že mnohí otroci by sa chovali horšie, než on, kultúra spektra pováh je zrejmá už z tejto diskusie.

292993

09.07.2013 17:36

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

nejjednodušší vysvetlení je dost pravdepodobne správné

ppppp 95.?.?.?

začíná být problém, že mladí si odvyknou jakékoliv užitečné práci a tím je zadeláno na další prúsery a sociální kolize. Dost na tom, že je už príliš mnoho lidí odtrženo od reality, a žijí jakýsi filmový život.
My se také té užitečné práce rádi zbavujeme, protože neumí vydelávat ryhlé a hlavne fiktivní peníze.

292994

11.07.2013 11:22

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

RE: pracovní doba

ppppp 95.?.?.?

No ale co se studentama a žákama... tem bys pak také musela snížit jejich 8 hodin na 6... jinak by nechápali ješte víc, než toho nechápou dneska [smích] Co s touhle "úschovnou"...

Ale ta filosofie snížení počtu hodin není vubec špatná, protože se kolikrát tech 8 stejne nedodržuje, a když, tak bývá ten čas často nadsazený. Otázka je, zda by se pak ze zvyku stejne nedodržoval i ten 6, nebo kompromisne 7hodinový den, stejne jako se "dodržují" rychlosti bez ohledu na zbytky zdravého rozumu, který není dovoleno používat.
8, nebo i víc hodin makat na nekoho, plus k tomu silné daňové zatížení začíná být moc, a míra je ujetá. Být na to mít vliv, tak to snížím na když povinných, tak 7 hodin i pro ty studenty. Klidne i 6, ale tak velkou zmenu naráz pri současných "zvyklostech" bych neriskoval. To by pak zase nebyly dost vytížené v práci WC a bufety. Je vždy dilema, kde je lepší plýtvat časem, zda v práci, nebo doma... asi nikde [smích]

Na druhé strane bych se zameril na jeden nepríjemný problém, kterým je chození nachcípaných lidí za každou cenu do práce. Snad tam nechodí proto, aby nenakazili svou rodinu a zbytek je šumafuk. Podobne je panika, když onemocní syn, dcera, tady není normální mechanismus, jak zarídit, aby proste človek, který má zdravotní potíže mel svuj klid na regeneraci. Stejne ta práce bude odpovídat možnostem a stavu človeka, co ji vykonává, proč se tolik pasujeme do pozice stroje, vždyť i stroje mají kolikrát své mouchy. Sme na sebe proste nekdy príliš zlí, a na toho, co krade klidne i dobrí, aby náhodou neukradl nás [smích]

293083

12.07.2013 17:25

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

rozdiel je hlavne v bezohľadnosti, v bezhraničnosti
http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=svoj...
sloboda na úkor druhých prestáva byť slobodou, a začína byť príživníctovm, útlakom, parazitizmom...

dnes ma napríklad "slobodne" ohrozil na ceste nejaký pako, čo chcel byť dôležitejší

Sloboda je v presna takom istom vsťahu k ostatným kategóriám, ako človek vo vzťahu k okoliu. Ničím neohraničená sloboda je fikcia, prelud, podfuk.

Prečo sa ma pýtaš, kto to určuje? Jasné, že my sami voči sebe podľa svojich schopností. Slobodný človek väčšinou dopraje primeranú slobodu aj druhému. Sloboda je druh spoločenského zrkadla. Sotva o nej môže hovoriť ten, koho "slobodu" dotujú tí, čo na neho pracujú, alebo, kto je nejako zvýhodnený v systéme deľby práce.

293180

13.07.2013 10:33

Jak funguje dnešní svět

alfa samec, nebo dolu z kopce

ppppp 95.?.?.?

S vetšinou myšlenek souhlasím. Nepríliš se liší od podobného úhlu pohledu a tím je jízda z (predtím vytvoreného) kopce. Jinými slovy "není duležité", kdo co vypestuje, uvarí, ale kdo to sežere. Za vším tkví globální tupost myšlení lidí, absence stravitelné filosofie a principu, honení se za lesklými plíšky a jejich sbíráním jako to delá straka.
To samozrejme "alfasamci" ví a zneužívají toho nijak odlišne, než chytání rybiček na ruzné návnady. Pokud si vezmeme jakýkoliv lidský produkt, auto, dum, jídlo, a očistíme ho od všeho nepotrebného, co mu pouze zvyšuje cenu a "konkurenceschopnost" bez toho, aby zvýšilo skutečnou užitkovost, tak zjistíme, čím vším plýtváme, a co všechno jde do kapes jiných. My totiž máme neprimerené nároky a hodnotíme pozlátko.
Globální tupost lze úspešne podporit degradací společenských vztahu a zavedením ruzných nenápadných fyzických, nebo duševních deviací, buď pod rouškou pseudohumanismu, nebo pseudolidských práv, nebo diskriminací, které ve skutečnosti lidské výdobytky popírají, a predstavují pouze oslabení konkurenční společnosti. Nacházíme se spíše prumerne ve stavu společenské duševní nemoci, kráva nenadojí tolik, co sežereme.

Jen k tomu oteplování vyjádruju nesouhlas. Neexistují reálné data, že se neotepluje, mužeme se prít nanejvýš o kolik. Duvodem oteplení je premena vší energie (ropa, uhlí, jádro, elektrina) na teplo a posun energetické bilance príjmu do plusu, kterou samozrejme následuje i výdej/vyzárení do plusu, ALE pouze za cenu zvýšení prumerné teploty povrchu/atmosféry. Jasným príznakem jsou zvýšené nestability klimy a snaha prírody takhle vyrovnávat více rozvážené bilance. Pokud nekdo namítá, že ta spotreba je proti príjmu ze Slunce bezvýznamná, tak cucá z prstu, protože neumí spočítat, o kolik stoupne teplota, když se bilance poruší dejme tomu o 0.5 procenta vztaženo na plochu kontinentu, co bývá lokálne mnohem víc, jak lze doložit spotrebou energií. Na svete je dost prumyslových oblastí/zón s plochou vlivu o velikosti našich kraju v tisíckách km2, kde výdej energie do atmosféry na celé ploše toho kraje je vyšší, než 100% príjmu ze Slunce. Patrí mezi ne i huste osídlené části mest. Nápadne to pripomíná pokus části populace "kdyby všichni topili venku, nemuselo by se vevnitr".

293211

19.07.2013 06:59

Kdo zabíjí mužství v Česku

rozklad, rozklad, jízda z kopce

ppppp 95.?.?.?

Dobre napsáno. Tak kdo je tech barbaru rídícím duchem?
Nekdo, kdo ví, jací jsme. Kdybychom takovými nebyly, tak by ti barbari byli okamžite identifikováni jako cizí DNA, a nastal by otevrený konflikt, pak podle úspešnosti by byli vyčleneni, nebo by byla cílová skupina nimi degenerována na ménecennou úroveň jako jsou otroci a podobne.

Takže jací opravdu jsme? Podle mého pohledu verí drtivá vetšina na perpetumy, veštby a zázraky, a to paradoxne i vzdelaní lidé pracující v oblasti státní správy, nebo vedy, v oblestech, které určují chod společnosti. Jinak by se nestalo, že prodají fabriku, co živí hromadu lidí do cizí správy s oduvodnením, že stát, nebo stejne tak soukromník je špatný vlastník. Ve druhém prípade jde predešlý na burzu, nebo do konkurzu. Navozuji tím už pokus o vytvárení penez z ničeho. Fiktivní "pridané hodnoty" jsou tímtéž, nemusíme se vymlouvat na FED. Prebujelé nájmy a "sprostredkování", "výberová rízení" tamže.

My proste chceme porád z hovna bič a zlato z ničeho. Prípadne ješte i tu "energii z vakua", a neuvažujeme nad tím, že to nejde proto, že ji po použití(rozumej degradaci) není kam odvést.

Porád verím, že kráva príroda muže natojit tolik, kolik jí poručíme, nezávisle na tom, jak ji osedláme.

Takže dál vesele vytvárejme perpetomobilní dluhy a pomáhejme nekomu pestovat zázračné pyramidy. Pak se divme, co to s námi udelali. Nebo se ptejme, však co jsme meli delat, jenom si užime, dokud to jde a co. Potopa drív nebo pozdeji, nač nejaká odpovednost za budoucnost. To je ale ponekud dekadentní prístup, nebo plavba mrtvé ryby po proudu.

Tak jakou práci vlastne vymyslet, abychom nemuseli nahlas ríct, že císar je nahý, a že jakou-takou ješte produkci společnosti rozdelujeme silne nespravedlive a blbe? Proč nenapíšeme, že tržní ekonomika je treba blbost, když ani základ-zemedelství nebeží tržne? Proč pravidla mest navážíme na venkov, a venkov hledá tolik ve meste? Kdo jsou naši skuteční pánové? Kolik státu je ješte ve státe?

293495

19.07.2013 21:29

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: rozklad, rozklad, jízda z kopce

ppppp 78.?.?.?

chyba bude nejspíš v českém technickém slovníku, jelikož se tam slovo skill patrične nevysvetluje.
Ani orgon tam nebude, jenom v potravinárském slovníku je Corgoň, to by možná šlo s puvodem dohromady.
Ani aura, jenom aula, a ta je asi príliš levá.
Ale pozoruju, že pojmu energie rozumíte alespoň v tom smyslu, že jej dovedete napsat.

293555

20.07.2013 13:39

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: rozklad, rozklad, jízda z kopce

ppppp 78.?.?.?

díky za reakci, možná jde článek pochopit spíše ve svetle kompenzace ješte vetšího blábolu a že nepitvá další souvislosti.
Pokud bychom se odrazili od chování zvírat, tak najdeme jiste více zpusobu, jak se postarat o príští generaci a linii. Napadá me kukačka, husi, kočky, lvi, ryby, žáby, je zajímavé, kdo a kdy prebírá roli výchovy potomku, nebo jejich podporu, než jsou relativne samostatní... Je asi nesporný fakt, že biologicky má k decku matka blíže, stejne tak, jako konkurence je vlastní spíše mužum. No a k čemu to všechno vlastne je to mužeme asi pátrat hodne dlouho [smích]

Nebo co vlastne vadilo na tom, pokud predpokládaná role muže versus ženy nebyla optimálne popsána? Chápu, že odfiltrovat své prání od predpokladu bývá problém.

Článek mohl být treba o tom, že když si nárokujeme své postavení o čemsi rozhodovat, tak co s tím, a jak si dát více bacha na další možné degenerace. Snažit se o skončení na smetišti mi také prijde zbytečné, stejne tak jako mi prijde problémové dotlačit tam nejakou vrstvu lidí, i když si o to sami koledují.

293607

20.07.2013 21:13

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Už není co zabíjet

ppppp 78.?.?.?

Váš príspevek predtím jsem si se zájmem prečetl, neco na tom bude, ale s tímto vaším posledním zásadne nesouhlasím (nač čechy čechum). Být slušný dneska v globalizované dobe být nestačí, protože slušní zpravidla tahají za kratší konec, na efektivní použití slušnosti nemáme funkční mantinely. Bez ohledu na další vlivy jako náboženství.
Vám z nejakého duvodu není jasné, kam se napríklad promítne, když hospodárství funguje prehnane globálne. Toto zadotovala ropa, a tím se stírají príznaky, kdo se vlastne na produkci skutečne podílí. Protože nejen láska jde dost pres žaludek. Pracuju v oblasti, kde jsem to pocítil silne, a stále se s tým potýkám. Pred 30 lety stály baterie v Kčs prakticky tolik, co teď v Eurech. Pokud predpokládám, že se naše životní úroveň výrazne nezhoršila, tak nekdo na takové inflaci porádne vydelal, a tím ukousl ze zásob a podhoubí jiných.
Nakonec si protirečíte. Pokud by se bylo za co stydet, tak je to práve ztráta tradice, schopnosti se v daném prostredí o sebe postarat. Ne použitím dalších pujček a vydeláváním na ne, to je cesta zpet do nevolnictví, jen v ružovém. Ne vydeláváním pomocí zbytečných virtuálních prací, které človeka sice zatíží jako práce, ale skutečný užitek neprinesou. My sklouzáváme do pozice otroku, když nejsme schopni delat už ani ty mizerní baterie. Meli bychom zkoumat i prostredí kolem, proč nám to nedovoluje. Vubec není pravda, že je to proto, že číňani drou za hrst rýže, spíše je pravda, že v našem systému mizí peníze jako voda v deravém hrnci. Nejeden domácí výrobce je pozitivne diskriminován, protože ho nutí podstupovat smyšlené neefektivní procedury, které jinde nemají místo. Tady se obchodníci pasovali do pozice rozhodčích, který tovar je pro lidi ten správný a za jakou cenu. Instituce udelující certifikáty a vystavující normy jen zatežují domácí producenty dalším výpalným, a na tovar zvenčí významne neumí reagovat. Začalo to výprodejem výynamných podniku pod rouškou jejich neefektivnosti. Zázrakem nebyl skoro nikdo za nic odpovedný, a nepotreboval se ani stydet. Teď volají po drobných remeslech, co jsme byli treba 10-20 let pozadu za USA. S tema remeslama jsme ten náskok opravdu zmenšili.
Zkuste se podívat lépe na to, že národní tradice není jen ten folklór. Není se čeho jiného chytit. Tradice je zároveň i schopností nežít jako otrok v zemi, kde se nacházím. Až vám vadí národní označení, klidne si ji predstavte jako čtverec s xy severní šírkou a xy východní délkou. Ať tady príšte za vás nesadí trešne nekdo, kdo vám bude vysvetlovat, jak to máte a za kolik delat.

293618

21.07.2013 09:02

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: rozklad, rozklad, jízda z kopce

ppppp 78.?.?.?

Nešlo ani tak o ne/souhlas, jako o nastavení možného úhlu pohledu.

Duch zda je, či není vázán hmotou je myslím tak trochu otázka. Podle mne oddelení ducha od hmoty muže vést ke ztráte príčinnosti, a je problém. Duch bez hmoty a opačne možná ani nemuže existovat. Čistý duch je možná jenom lidská myšlenková konstrukce až abstrakce. Pokud existuje, tak na úrovni, která nám nemusí být již dostupná v rámci našich predstav a myšlení. Je otázka, zda naše predstava o duchu není spíše naší výmluvou vuči okolí. Duch je možná i dusledkem naší dedukce, že neco nemohlo vzniknout z ničeho, tedy otázka jak vznikl buh co stvoril hmotu. Odpovedet, že proste byl, je rešení, na kterém končí logika, to pak klidne mohl být i buh-vesmír i se svou ne/hmotou a pravidly, jak jsme je schopni do určité míry pozorovat, nač by se stvoril sám sebe.

V historii se také myslím objevili matriarcháty, i ve faune se objevují. Více-méne náhodné pokusy ale nejde také považovat automaticky za principy. Stejne jako je nekdy problém najít kritérium na to, co je lepší/horší, tak stejný problém je i s pa/matriarchátem. Treba i takové včely jsou typické feministky [smích] Jakkoli jsou usilovné, a dobre organizované pokus trubce, který by objektivne dospel ke schopnostem navíc, a začal nosit med jako ony, nebo i cosi navíc, by mohl mít kolapsní následky, pohled z opačné strany.

Spíše mi nekteré kresťanské principy maskují ty prírodní, vždyť mnohá zvírata stejného druhu se navzájem nežerou a dokonce nejak ne/zištne spolupracují, synergie.
Humanismus mi v dnešním pojetí prijde už jen jako pseudoverze na odklonení pozornosti, maskovací manévr až skrytá konkurence, načež získávání výhod a postavení. Vetšinou se jedná o prázdné pytlovačky podobne jako zdegenerované pojmy rasizmus, lidská práva, svoboda.

Jo tak to sem se zase pustil na špacír, však nedele...

293638

21.07.2013 11:17

Minimální mzda nebo almužna

RE: A co Evropská sociální charta?

ppppp 78.?.?.?

"A že podnikatel nezvládne zaplatit svým otrokům 20 000 měsíčně? No tak ať to zavře, nebo ať si urve od huby. Dnešní podnikatelská (ale i jiná, např. úřední, lékařská, programátorská, bankovní, policejní, vojenská a obecně všechny vyšší funkce) nenažranost přesáhla únosnou mez.
8 hodin života v práci si nemůže někdo cenit na 10ti či 100 násobek ceny života jiného."


Tak to jste hodne uťal. Práce a odbytu je všude "dost", stačí, když podnikatel zorganizuje, a dodá práci robotníkum na podnose. Skoro žádné komplikace a nekolikanásobné zdanení, fiktivní pridaná hodnota.

Je zamestnanec snad u takového podnikatele povinen pracovat? Ať si najde lepšího, kterí to ješte tímhle zpusobem nezavreli. Vy vubec ani nevíte, že u mnoha podnikatelu se dnes lidé chovají pracovne nekdy hure než za sociku. Lidi v roli pracovníku nebývají povinne tak schopní, jak by se očekávalo, mnohdy by sami sebe meli problém uživit.

Je snad jasné, že rozdíly v odmeňování v težkých desítkách až stovkách násobku nejsou správné, ale to pak oddelte nadbytek neproduktivní práce od produktivní, a zaridte lokální trhový prostor po tom, co nám ho s naší aktivní pomocí prakticky uloupili. Reálný normální podnikatel v hospodárské sfére nemá a nemuže si dovolit takový nadbytek, jaký jste ho nastínil. Pokud ho má, tak ho proinvestuje a svezou se s ním další lidé. Mzdy mu omezí v první rade cena jeho produktu, a ne posedlost nechutí odmeňovat lidi. To spíš jsou skoupí a parazitičtí ti co jedou v prímých a neprímých pyramidách a vydelávají perpetomobilne z ničeho.

293647

21.07.2013 11:27

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Kresťanstvo a unisex 2.

ppppp 78.?.?.?

Vedecká formulace je obecne taková, kterou lze vyvrátit (tedy ne nutne potvrdit). Konvenčne vedecky se tedy nedokazuje to, co je možné, ale vyvrací možnosti. Je to považováno za normální a logicky v porádku, aby zustávaly otevrené dvírka pro neznámé cesty.

293648

22.07.2013 11:37

Minimální mzda nebo almužna

RE: A co Evropská sociální charta?

ppppp 95.?.?.?

Nejde o to, že by se zhroutila, nejspíš by pribylo brigádníku z rad bývalých zamestnancu, pár vecí by asi šlo více do stínu.

Skutečným problémem je, že to navýšení nebude kryté reálnou hodnotou práce. Moc se to neliší od vytisknutí penez nekrytých ničím. Jednodušší by bylo omezit parazitické zpusoby získávání príjmu. Obecne je problém tolika lidem dát smysluplnou práci, proto se vytvárí hodne fiktivní práce a fiktivní pocit duležitosti.
Pokud by z podobného duvodu prišlo ke kolapsu, mnozí by si uvedomili, jak je reálne ocenená zvyškem společnosti práce, kterou aktuálne delají. Takový Detroit se práve projevil, a co z toho se projeví u nás se uvidí. Lidé si v prumeru príliš moc o sobe myslí a mají neprimerené nároky "na krávu, co dojí". Kráva však má své limity a nemusí to delat večne. Je otázka, co udelá její tele.

Sociální cítení souhlasím je na moc nízké úrovni, a náš humanismus je v prumeru spíše formálního charakteru.

293726

23.07.2013 06:08

Minimální mzda nebo almužna

minimální mzda je jen formalita

ppppp 78.?.?.?

Podstatné je rešit omezení pronájmu, pujček a sprostredkovacích schránek. Pak by se naplno ukázalo, o kolik by pribylo nezamestnaných, a kdo čerpal peníze skoro za nic z jedné velké a stále rozširované díry v hrnci. Intervenční vojska by nevedely, kam drív. Mnozí ale zatím verí tomu, že tohle ekonomické perpetum už brzo bude fungovat lépe, nebo aspoň tak, jak dosud.
Pár piv, a jdem tlouct do stolu dál. Co by se stalo, kdyby se prišlo na to, že treba polovina mesta delá zbytečnou práci? Nebo dokonce delá ješte takovou činnost, která brání v produktivite tem ostatním?
Kdo rekl, že ten a ten podnik je neefektivní, a je ho treba podrídit zahraničnímu vlastníkovi? Vetšinou parta zamestnancu. Ti se chteli mít rychle lépe, nebo alespoň neztratit nabylé nadstandardy, hlavne to lego a angličáky navíc.

293772

23.07.2013 19:58

Minimální mzda nebo almužna

RE: Neomarxisitická mytologie

ppppp 95.?.?.?

Existence konkurence stojí totiž civilizaci mnohem více než kdyby vynaložili prostředky na výzkum nových technologií, které dokázali dát člověku dokonalé a trvalé zboží, které by bylo možné v podstatě dědit a minimálně servisovat.

Taky si myslím, príliš celkove plýtváme a vršíme víc odpadu, než je nutné. To je jenom v ružovém vyšší a rychlejší devastace prostredí. Prehnaná konkurence nadelá více škodu, než osohu. Mnohdy to videt i v rodine.

293790

23.07.2013 20:05

Minimální mzda nebo almužna

RE: A co Evropská sociální charta?

ppppp 95.?.?.?

Jednoduché rešení neexistuje, protože by ohrozilo ty, co z toho dosavadního profitují.

Stačilo by úplne, aby jste zamezili zahraniční intervenci na podnet hromady našich vlastních zpohodlnených a vyžraných vlastizrádcu po širokém odmítnutí obecne trpené inflace a vydelávání penez prakticky z ničeho. Nebo znárodnení toho, co bylo za babku prakticky bez náhrady ukradeno. O tom je skutečná restituce, a ne o honení si zámečku.

293791

27.07.2013 09:31

Genetické inženýrství: Globální potravinová a zemědělská krize

copak zase nikde není odpovedný?

ppppp 78.?.?.?

To je problém zjistit ty jména, kterí našim jménem "zabezpečili" ostatním potravu, které vubec nerozumí? Stejne tak bylo s DDT práškem, byl super, dokud se po 50 letech nezjistilo, co je vlastne zač. Po 2 generacích.
To tady zase treba čekat 2 generace, než se objeví dusledky nezodpovedných alchymistických, šarlatánských pokusu našich predstavitelu? Kdo jsou ti alchymisti šarlatáni? Proč nedelajíá ty testy na sobe? Precejenom šlechtení je více opreno o prírodu, než nejaké transkripce nevímčeho nevímkam. Toto je už zjevná pseudoveda pod rouškou vedy. Svévole. Je treba více dbát na míru, která oddeluje svobodu od svévole, nebo dokonce chamtivosti. My v prumeru nejsme na podobné veci filosoficky vybaveni. Sežereme návnadu i s navijákem. Podobne se chovali Indiáni, stačilo pár kmenu nadopovat "alkoholem" a vytvorit patologické závislosti.

Takže prosím pátrat po jménech a proste jim alespoň morálne "uťat hlavu", ať se takový človek dále nehrabe do rozhodování o druhých.

293920

28.07.2013 03:13

Genetické inženýrství: Globální potravinová a zemědělská krize

RE: copak zase nikde není odpovedný?

ppppp 91.?.?.?

1. Vy jste si neprečetl dost dusledne, na co reaguji, protože jste bokem. Podbízíte mi jinak názor, že príroda muže za to, že máme mezi sebou čím dále víc a nenažranejších zlodeju. Také príroda "muže" za to, že do kriminálu nezavíráme ty správné. Pak se nedivím, že skoro každý má na všechno alibi.

2. Príroda nemá definovanou odpovednost, tak nemíchejte pojmy s dojmama.

3. Srovnání s DDT je nesmyslné podle vás, protože nemáte dostatek použitelných informací z chemie, aby jste neco takové mohl hodnotit. Vy jen jinými slovy propagujete prozatím náboženství, že cizí geny v potravinách nemohou škodit. Možná ne po primerené tepelné úprave, ale jinak je to nedorešená otázka, a argumenty zatím nekvalitní na obou stranách. (zastávám názor, že napr. mikrovlnka vubec neškodí)

293931

28.07.2013 22:52

Genetické inženýrství: Globální potravinová a zemědělská krize

RE: copak zase nikde není odpovedný?

ppppp 78.?.?.?

V jistých smyslech s váma souhlasím. Napsal jsem hlavne, s čím jsem nesouhlasil, nesouhlas je dejmetomu více motivační na výmenu názoru.

Takže zpet... ne príroda je odpovedná, protože tu vlastnost nepoužívá, jak jste sám potvrdil její snahou o konkurenci. Zvládnutá odpovednost je neco, co je človeku duševne navíc, a ješte mužeme polemizovat o tom, zda to tak opravdu je.

No a bod 1. mého predešlého príspevku je v souladu s tím o čem práve píšete, že sice príroda produkuje "podlaťkovce", nebo ruzné parazity, ale "já" tu jsu také od toho, abych se tema parazity nenechal zničit a získal trochu prostor i pro sobe vlastní cestu se šancí na úspech i pro jiné, kdo sdílí podobné pochody. Takže neprijímám až odmítám nabídky čím dál více parazitu je živit, proč by mel hostitel nutne chcípnout. Mužu se akorát ptát, proč je stejne intenzivne neodmítají další. Je to buď o tom, že velí princip "po proudu se snáze svezem" nebo o principu, kdo neumí proti proudu je už mrtvý. Je dále jasné, že ani zdechlina na silnici nebude večne, a že si s ní poradí nižší organismy paradoxne se pasující nad zdechlinou za vyšší. [velký smích]

293960

30.07.2013 08:54

Zákulisní hrátky se zlatem: V očekávání velkého zlomu (část 1)

jiným slovem tunelování, kradení, privatizace

ppppp 78.?.?.?

státního zlata, cucání verejného majetku "anonymními" subjekty.
Jak zajímavé, že se neprišlo na to, kdo to byl, "kdo me dneska políbil", a kdo, kdy, proč nastrkal do cihel wolfram. Tam ať hledají ty teroristy. Do koho kapsy smeruje zisk z inflace.
Asi no další koment, proč ne jména a čísla, Mankári, sproneverci, až vlastizrádci.

293993

03.08.2013 09:37

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

RE: Clovek-obcan ma obrovskou sanci si vybrat,jakou smrti chce vlastne zahynout.

ppppp 78.?.?.?

Zamyslite sa nad kvalitou vášho psychologického "postreku". Vidím to takto. Čo ste urobili pre to, aby ste sa zorientovali v oblasti, o ktorej šírite bludy? Vaše výroky sú nezodpovedné a stoja čisto na dojmoch, nie na realite. Práve toto je príčina, že na svete fungujú takmer všetky monštrá, od náboženských cez technické, až po finančné a politické. Monštrum "funguje" čisto preto, že človek uveril. Správate sa ako dezorientovaný volič, informácie čítate z "billboardov". Lenže skutočný život s billboardom nemusí súvisieť, a billboardy tu máme na to, aby istá skupina ľudí mala tých ostatných v správnej ohrade. Ako viete, či sa na ohradu pozeráte zvonka, alebo znútra, keď je predsa len dlhá a zložitá? Nechcete brať vážnejšie výroky tých, čo s vecami roky žijú, a ktorých výroky nie sú závislé na billboardových agentúrach? Na to, aby človek úspešne spochybnil chemtrails stačia vedomosti zo základnej školy, podopreté vlastnými overenými skúsenosťami. Na posúdenie haarpu stačí byť chvíľu rádioamatér, netreba ani vysokú. Vám garantujem, že ak by sa EM vlny chovali inak, než je takej obrovskej skupine záujemcov známe, a ktorí využívajú rôzne pikantnosti a fajnovaosti, že by sa o tom vedelo. Nepripisujte im nadprirodzené schopnosti. Vy totiž nepriamo tvrdíte, že vydialenosť do susedného mesta je raz 50km, inokedy menej ako 5mm, ak akceptujete konšpirácie okolo haarpu. Vyjadrujete sa k niečomu čisto na základe duchariny a "jasnovidectva". Vyjednoducho nechápete, prečo nemôžu tak hrubé a dlhé prvky, ako sú na fotke haarpov vyslať lokalizovanú vlnu, a že haarp slúži na niečo iné, než na čo sa domnievate. Okrem porúch v ionosfére môže mať za účel lokálnu poruchu lokalizácie pomocou GPS. Tomu však tiež ide do značnej miery čeliť, v prípade, že sa s tým počíta. Iná možnosť je čiastočné blokovanie/vyradenie komunikácie, opäť lokálne obmedzené. Ďalšia možnosť je vyvolávanie porúch v rozvodnej sieti, ktoré ale nevie byť dosť lokalizované. Ak by haarp fungoval, ako popisujú, dávno to hociktorý rádioamatér zistí doma na stole, a isto by sa písalo o hromade svietidiel, ktoré svietia aj bez zastrženia do zásuvky, mali by ste toho plný youtube. Zatiaľ je možné si to vychutnať iba v blízkosti napr. TV vysielačov.

294055

03.08.2013 18:49

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

RE: Clovek-obcan ma obrovskou sanci si vybrat,jakou smrti chce vlastne zahynout.

ppppp 95.?.?.?

Ja si to môžem dovoliť. Netreba sa mi kolenačkovať pred krčmovými laikmi, alebo intelektuálmi finančníkmi. Síce nevediem banku, ale možno by som mohol výskumák a jazdiť kľudne aj v trabante, ktorého smrad by ma inšpiroval vytvoriť niečo nové. Každý sme predsa iný.

TV a internet nie je dnes zaručene seriózny a objektívny zdroj informácií. Tak ma tým nebalamuťte. To práve vy aj s vašou TV neviete povedať nič k veci, iba populárno-reklamné kecy.

Poznám ešte nedospelých, čo by vás aj s vašou TV uzemnili ako v technike, tak aj vo filozofii. Tak sa buď lepšie zorientujte, alebo sa nemiešajte do niečoho, v čom ste mimo rámček [velký smích]
Urobili ste zosilňovač, naprogramujete jednočip? Tak to ste od antén ešte tak ďaleko ako afrika od ameriky. Ak nie ani to, tak radšej počúvajte, čo hovoria druhí.

294065

03.08.2013 19:12

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

RE: Clovek-obcan ma obrovskou sanci si vybrat,jakou smrti chce vlastne zahynout.

ppppp 95.?.?.?

Zase vám janko musím poradit. Problém jako výše, je ten, že tu zkamenelinu reprezentujete vy z jednoduchého duvodu. Snažíte se dostat k jevum pres zkratky, abstrakce, nadhled. Dobre vidím, že jste se dostal daleko. Vy ale pod tou šupkou máte jen minimum konkrétních situací a zkušeností. Vy si myslíte, že jste ten, který si nezavírá dík svému nadhledu ruzná dvírka, ale smula, že já jsem ten, co volil cestu spíše opačnou. Ke svému nadhledu jsem se propracoval zdola, pres hromadu konkrétních situací, a ne jenom myšlenkove. Na rozdíl od vás proto lépe vidím, které možnosti jsou spíše virtuální, a proč tomu tak je. Na tohle nemáte šanci prijít, pokud blízko uvedené problematiky nepracujete do té míry, že jste na tech výsledcích kolikrát existenčne závislý. Umím lépe oddelit virtualitu, než vy. Vím to proto, že jsme ve sporu. Je moc nepravdepodobné, že jste s anténama delal tolik, co já, protože kdyby ano, tak jdete k veci, a naše debata má vecný, úplne jiný tón. Takhle si jenom dovolujete vuči mne, co bych vás pri jakékoliv aplikaci roznesl levou zadní. Takže príšte buď argumenty vašimi slovy opravdu k veci, ne nejaké hloupé videa za nejakou sukní, nebo té plané filosofie nechte.
Klidne se bavme o dielektrikách, materiálech, tvarech, strukturách, ať je videt, kdo jenom žvatlá. Zda se pak ukáže kteroužepak vlnu lze vyzárit a kterou ne. To by už bylo "cívek" co vyzarují a všeho možného. Opravdu toho nechte, když neumíte postavit vysílač, jaký chcete, já to dovedu, mel jsem dávno i licenci. Prestalo me to pozdeji bavit.

Zákon akce a reakce totéž. Nač vymýšlíte dimenze, když v podstate papouškujete po jiných definice sil. Laskave neveštite mým jménem, co si myslím o kruhovém pohybu a podobne. Nedá se všechno rozebírat najednou 5/9. Myslím, že jste na zkostnatelé fyzice mnohem závislejší, než já. Nechápu proč ty ostatní tajuplnosti. Videl jste ty dipóly haarpu? Víte, co umí vyzárit dipól? Víte jak dlouhá vlna interaguje s jak velkým objektem? Proč to mícháte dohromady? Nejde dlouhou vlnu nechat pusobit na malý objekt a obrácene. Víte jaký je pomer magnetické složky k elektrické v každé vlne a proč tomu tak je? Proč potom spolu s ostatními "žerete" argumenty o pusobení mag.pole na mozek? Napsal jsem k veci už dost, jen se vám chtít číst, takže nechte umelých abstrakcí.

294066

ešte som zbadal od vás nahrávku... pozerám, že program nsdap v podstate nie je zlý a s vraždením a vojnou teoreticky nemusí mať nič spoločné. Súhlasil by som s ním asi hneď, a myslím si niečo podobné, čo ste vyjadrili v tejto reakcii.

Problém nastane ako to urobiť. To závisí od charakteru ľudí. Vedľa ste mi dal najavo o haarpe, že vašu schopnosť dívať sa na veci zhora si ceníte, a navyšujete ju nad schopnosti ostatných. To vám zadáva dôvod si myslieť, že ste viac, než ktokoľvek, čím sa dostávate opäť na úroveň potenciálne nezvládnutého predátorstva. Nedokážete si predstaviť, že sú iní, čo tiež fungujú, nedokážete ich dobre počuť.

Problém teda je, že keď sa niekto dostane ku kormidlu, tak zabudne, že je na lodi, ktorú niekto postavil.
Viem si dobre predstaviť situáciu, že vy ako úspešný šéf nsdap, ktorej body sa zdajú byť spoločensky prospešné, budete postupovať ako haarpista, šíriť konšpirácie a ničiť ľudí, ktorí tvrdia niečo iné, a ktorých máte problém počuť, keď to protirečí vášmu dojmu, až egu, ktoré nedokáže efektívne rozlišovať. Jednému "Egovi" sa ťažko hľadá pravda. Ten fašizmus je nakoniec hlavne o filtrácii svojich dojmov. Ak by ste sa vy sám práci nevyhýbal, ako je to v programe nsdap, tak by ste mali začať študovať EM pole, aby ste sa ako "šéf nsdap" nedostali sám do pozície, ktorú vlastne nsdap kritizuje. Toľko teória versus prax. Jedno bez druhého dobre nefunguje. Nie ani taký komunista bol problém, čo vedel pracovať.

294067

05.08.2013 07:30

„Je to legální“: Americký kongres dal „zelenou“ domácímu šmírování

RE: Lidstvo neni stavene k tomu,aby bylo svobodne,otroctvi vyhovuje elite.

ppppp 91.?.?.?

Napsáno výstižne. Samotné pestování energie, a merení kvality/výnosu kilogramama z hektaru je nanic. Výsledkem toho je opet "perpetuum", kdy z mnoha vypestovaných kg vyrostou prumerne težší lidé, kterí pak (jen)spotrebují ješte více kg.

Pokud človek má čas sebe trochu pozorovat, tak zjistí, že príjmem energetické potravy bez vyvážení ostatníma složkama vede k pocitu nenasytnosti, žravosti, co v kombinaci s nevhodnou dávkou pohybu vede k pokusu o akumulaci energie. Jenže jak pak ten akumulátor vybíjet, když na to mohou chybet další podmínky.

Zkrátka, nekdo "vyrešil" problém takhle. Prý to funguje. Prý se dovíme, jak dlouho ješte (a komu) bude. Jen si predstavme, jak okolní slepice rozcupují farmu, která nedosahuje predepsanou "dojivost" z hektaru. Proste ji nevykoupí a pudu rozšlapou stádem krav, aby se prokázalo, jak je to správne, a kdo má pravdu. Ješte za sociku mi jeden vedoucí z agrochemického podniku rekl - kdybychom takhle nehnojili, nevyžijeme. Dobrá. Teď roste na uvedených plochách tráva a abstraktní a anonymní evropská unie (ne, my s tím nic nemáme...) dotuje zatravnení predmetných polí, likvidaci sadu a vinohradu, pritom jejich výsadbu už ne. Nikdo, ani místní kresťané po vesnicích i se svými stádovudci neprotestují, hlavne že po nedelích mluví o chlebu, asi jsou duševne v jiném století. Chovají se jako slepice, které nechají policajtama uklovat každého, kdo si myslí neco jiného, aby náhodou nebyl ten... jaksetomuríká... no fašista, prece prevence [velký smích]

294085

zjistit jména? Kdo delal reportáž, a kdo tomu šéfoval, kdo je odpovedný? Proč se schovávají za bučky a máminy sukne, když jsou dospelí? Mají snad drahé auto, co by jim mohl nekdo poškábat korunou, jak o tom kdysi uvažoval Ivan Mládek?

Stačí vzít tužku, papír, který nezahodím a chvíli čekat, než se objeví stejné, nebo podobné jméno. Pak zjistit, kdo tohle platí, z čí hlavy je co, kdo musí, nebo nemusí sloužit za peníze.

Za všechno muže naše pštrosí hlava, že nechceme znát nebo uznat své pány. Tak nám jsou podbízeni ruzní cizí anonymové, kterí jsou mnohem horší a vubec netušíme, kam nás kormidlují. Stejne jako na korupci je asi jediný lék DEANONYMIZACE, uznání práva na rozhodnutí a práva na omyl.

Je snad nad slunce jasné, že slovní základ hanlivých slov jako buz..., tepl..., má nejen hanlivý, ale i racionální základ vyjádrující objektivní posun vuči obvyklému chování. Tato dávka racionality by se nemela míchat s na(n)dávkou, že jeden nadává zároveň neznamená, že tomu druhému má být zamítnuto vyjádrit racionální negativní postoj. Jinak jen podporujeme pozitivní diskriminace, nebo na druhé strane ruzné fašizmy.
Je snad jasné, že človek, zejména mladý delá to, co se naučí, všechno v první rade prirozene napodobuje od okolí, pritom kolikrát vubec nerozhoduje, co. I když si myslí, že rozum má a rozhoduje se samostatne, tak mu chybí zkušenosti a názvy stanic, je v první rade vlečený okolím a proudem. To se ví a džunglová konkurence toho zneužívá.

294101

06.08.2013 20:33

Kanada si osvojuje právo peskovat Rusko kvůli zákonu omezujícímu propagaci homosexuality

RE: Príčiny homosexuality... 2

ppppp 91.?.?.?

Všetko je to pekné, ale to len vymýšľate ďalší fašizmus. Klaďte si otázky inak, prečo to tak je. Prečo ochotne chceme slúžiť, tým, ktorí si nás za niečo kupujú, spravidla za naše nežiadúce vlastnosti. Tí ostatní len zneužívajú naše neduhy podobne, ako ožierali američania indiánov.
Inak ste ako lekár, čo popisuje, ako má vyzerať zdravá koža, ale ešte nevie, prečo ochorela, pozeráte skôr na príznaky, než na prapríčiny. Pokúste sa vysvetliť verejnosti súvislosti, a "nadrogovaná" verejnosť vás s jasotom a zadosťučinením ušlape.

294138

07.08.2013 06:50

Současná situace z více úhlů pohledu

prijde mi to zbytečne složité

ppppp 91.?.?.?

Není to o tom, že MY za nic nemužeme. Potíže z krize zažíváme proto, že ti kterí krizi umí ovlivňovat zjistili, že mají své príjemce mezi námi. Pokud by se vetšine nechtelo vézt z kopce, tak sotva ji nekdo k tomu prinutí.
Jde spíše o celkovou mravní krizi, nejenom nemravnost tech, kto jsou v rebríčku jejího ovlivňování výše. Na druhé strane nejde vyloučit konkurenci, ta je v prírode bežná, je jen otázka, jak únosnou má pro všechny formu. Nemá smysl si namlovat, že lidé budou nejak mravne ideální, a prestanou si konkurovat.
Je pravda, že dnes se za lhaní stydí pomerne málo lidí, ale skutečná príčina bude spíše ve snaze rychle, hodne a s minimem práce zbohatnout, tedy chamtivost. Nejlépe na účet jiných skupin, však když nezbohatnu já, zbohatne jiný a te mi to pak nandá. Pod krizí tedy vidím spíše prebujelou konkurenci a deformaci trhu pomocí dusledku težby ropy, dotaci století ropou. Normálne by bylo neefektivní, ekologicky neoptimální vozit tovary na takovou dálku. Tolik by se neplýtvalo, nevršilo odpadem, méne aut s vyšší životností, protože i to je z hlediska prírody jako celku lepší. Úspornejší technologie, méne počítaču, vyšší životnost, lepší využití, stejne tak s mobily...lepší prístup k pude, a méne zbrklá rešení, méne deformací a diskriminací... protože to, co deláme dnes je spíše hýrení, než reálný pokrok.

294146

10.08.2013 12:20

Kanada si osvojuje právo peskovat Rusko kvůli zákonu omezujícímu propagaci homosexuality

RE: Príčiny homosexuality... 2

ppppp 78.?.?.?

Ďakujem Oslovi za pomoc v protiargumentoch.

Teraz ešte k Vám. Slušný človek, ak chce niečo vedieť, tak sa opýta a neveští. Ja viem, že píšem za seba, a nie za MY, a že miesto toho, aby som bol platený, tak investujem zo svojho, aby moje okolie neovplyvňovali iba samí podvodníci, jasnovidci a hlupáci, a nezískavali bezplatné výhody a sponzoringy.

Nie som nikým účelovo školený, ani neberiem od nikoho nič za to, čo píšem. Ak tvrdíte opak, tak tu len ohovárate a veštíte. Vôbec nič ste neurobili pre to, aby ste sa presvedčili o tom ako to je.
Nie som ani anonym ako vy. Vaše MY monštrum je smiešne a má výpovednú hodnotu strašiaka v maku.

294225

10.08.2013 19:28

Kanada si osvojuje právo peskovat Rusko kvůli zákonu omezujícímu propagaci homosexuality

RE: Príčiny homosexuality... 2

ppppp 78.?.?.?

1. Je vaše vec, že nesledujete diskusi primerene podrobne. Z pozice jiného bych se na tuto tému nejspíš vyjádril korektneji. Nekolikrát jsem ve svém príspevku nechal mailovou adresu a také jsem se podepsal. Vy místo toho upozorňujete na originalitu mé prezdívky, aniž znáte její možné interpretace. Pri názvu jako PzH, je šance na nalezení správného rešení vyšší [smích]

2. Sotva mužete vedet, co považuju za moralizování já. Zbytek vety je opet spíše jasnovidectví rozeseté príznačne po celém regionu, kde skoro každý umí pochopit mnohem víc, než toho ten jiný chce ríct. Docela by me zajímalo, zda jsou ostatní zvedaví na vaše informace o mé osobe.
To spíš vy jste tím profesionálním osvežováním tak dopletený, že už házíte do nákupního, nebo odpadkového vozíku všechno, co dostanete do ruky a neumíte identifikovat. Nebo práve jedete v aute, a chcete me radši predbehnout, že vám kazím výhled.

príšte radši k veci, než k osobe

294229

12.08.2013 22:30

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Nebyly zajímavé jen seismogramy,

ppppp 91.?.?.?

Janko prosím neveštite a nedopouštejte se technického jasnovidectví. Já vám klidne udelám Haarp i z králíkového pletiva, pokud vám tak strašne chybí. Haarp je jen maškara, které se bojí lidé, jako vy. Je to fikce. Slouží primárne na generaci poruch v rádiovém spojení a na pokusy o vnesení poruch lokalizace pomocí gps a podobne. Stačí o kousek.
Zbytek je vaše fantasie a sny. Popremýšlejte nad tím pletivem, delají ho tady docela levne. Umí vyzárit témer každou vlnu, stačí vhodne stočit, nebo ani ne. Víte kolik toho umí vyzárit zvodidlo dálnice nebo ploty kolem ní? Chcete proplýtvat tak skvelé možnosti?

Kdyby jakýkoliv náznak haarpu existoval ve smyslu, v jakém píšete, tak mi delají všechny meráky na stole breakdance plus hiphop jako bonus. Podobne nekterým mým kolegum. Úspešne by to zahltilo jejich skenery. Chytali by to i zesilovače na koncertech. Rozsvítili bychom si LED diodama jen tak ze vzduchu... prosím vás už tech pohádek o vlnení nechte, a venujte se varečce, sexu, nebo i dalšímu, čemu aspoň trochu rozumíte, nebo co se vám líbí, opravdu nic ve zlém. Nebo si to nejprve pár let zkoušejte, aby jste nebyla takhle mimo realitu. Já si teda tu LED diodu na dálku v pohode rozsvítím, nebo i kolegovi na pár km, kdyby na to prišlo, ale po Haarpu zde není ani informační smrad, netož signál. Vlny se proste nešírí tak, jak si prejete, nebo jak si prečtete od nejakého ňoumu, co se neumí podepsat. Pokud dovedete sformulovat otázku ke generaci a šírení techhle vln, tak se vám mohu pokusit odpovedet, až teda nejste závislá na nejakém náboženství. Seriozní by také bylo si prečíst, co jsem o tom už napsal, a pokusit se jít blíže k veci, ne furt jen opakovat v podstate sektárské ideology.

preju hezký večer

294303

13.08.2013 11:04

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Nebyly zajímavé jen seismogramy,

ppppp 91.?.?.?

Proč potom za haarp nepovažujete celou VVN rozvodní soustavu? Umí príjmout a vyzárit. Prijmout akorát sluneční magnetické boure, a vyzárit neco málo z 50/60Hz do vesmíru.

Že haarp umí spustit tornádo, nebo zemetresení je zhruba o tom, že to umí "spustit" stejne i jeden motýl nad evropou. Prece když je jakákoliv soustava v nestabilním stavu, tak jejím spouštečem muže být cokoli, stejne jako hluk turistu pred spadnutím laviny.

Vy proste budete tvrdit, že strašák je od toho, abychom se ho báli. Ty kterí vidí toho strašáka i zboku a zezadu mají podle vás hlavu v písku.

K dalším argumentum ostatních. Na to, aby se energie té vlny mohla projevit i jinak, než teplo, tak potrebujete provést buď její demodulaci, nebo je treba menič reagující prímo její frekvenci. V obou prípadech vám na to chybí mnohakilometrová a primerene vodivá anténa, jinak objekt plave s polem, a pole se nemá jak projevit, stejne, jako vlaštovka na dráte. Žádné tornádo, nebo kus pobreží se vám jako anténa chovat nebude, pouze jako absorbér, co zmení energii na teplo. Na ten objem je pár megawattu míň, než psovi moucha. Naopak tornádem se EM vlna šírí prakticky beze zmeny, co dokládá i príjem televize, rádia, mobilu počas neho. Jen malé ducharení k tomu v dusledku lokálních zmen indexu lomu v dusledku rozdílné hustoty vzduchu, nebo tlaku. To je dokladem toho, že vzduch a em vlna mají na sebe bezvýznamný vliv, a v tom vzduchu nedochází ani k významné absorpci, na úseku 100km ať se pri téhle vlnové délce absorbuje 1% vyzáreného výkonu v obrovském objemu. Co s tímhle chcete lokalizovat? Proste jen deláte predpotopní alchymisty, kterí jsou navíc líní si overit základní veci. Vubec neumíte ani reagovat, že možnost vyzárení každých vlnových délek má svá principiální omezení, které nejde slučovat, kráva nemuže být v týmž okamžiku současne blechou.
Chvilku jsem jako součást systému pracoval i na radaru, tam jsou výkony v MW bežné, a lidi co bydlí pár km odtud se tak nanejvýš stežují na rušení v televizi. Jejich výkon je pritom neporovnatelne více lokalizovaný. Poškodit mohlo tak postavit se pred nej tak 100m daleko pri testování vlivu na milovací pudy.
Haarp je celkove na evropském území bezvýznamný, tam daleko více zaváží radary, TV, mobily... copak neco více ruší rádia v aute, než mobily a semtam nejaké prumyslové rušení nebo komunikace? Rádio i s anténou je objekt velikosti dejmetomu človeka, pokud by se objevila nejaká energie navíc, tak by se "potilo" o dost víc než človek, zjistilo by se to.

294325

13.08.2013 19:53

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Nebyly zajímavé jen seismogramy,

ppppp 91.?.?.?

>Pani Hanzlíková, prosím Vás nevysmievajte sa mrzákom, je totiž evidentné, že Vami vysmievaného pána školský systém, ktorý bol navrhnutý na mentálne zmrzačenie zdravých ľudí, zmrzačil a voči tomu, je málokto imúnny. Toľko o osobných veciach.

Skús prítomným pripomenúť, že aj ty si fungoval (neviemčiešte funguješ) v tomto systéme ako učiteľ. Robíš pritom hrúbky ako v pravopise, tak aj v chémii, čo si študoval, najradšej asi vo fyzike a v etike. Ale inak si asi v poriadku.

>sa rozoberá vplyv pozitívne nabitých nosičov náboja (konkrétne hovorí o polovodičových dierach) na horniny a označuje ich za pôvodcov mnohých hlavne elektromagnetických anomálií pred zemetraseniami, ktoré sa prejavujú aj v ionosfére.

Lenže ty si tomu dal práve opačný význam. To by nedokázal popliesť ani google prekladač. Píše sa o EM emisii a nie o absorpcii. Oblasť pred zemetrasením VLF vysiela v dôsledku vodivostných prúdov pri presune nábojov, neznamená to, že prijíma signál VLF napr. z Haarpu.

Už vidím, ako z haarpu niekto vyšle úzky smerovaný lúč niekam do zeme. Koprfíld je v kopri. Toto ak by išlo, diali by sa iné veci.
Bež prosímťa radšej na nejakú umeleckú školu, tam býva pre úlety väčšia rezerva, niekde si si zmýlil turistickú značku.

294351

14.08.2013 06:01

Dvě podvodné falešné demokracie ohrožují život na Zemi

RE: Clovek-obcan ma obrovskou sanci si vybrat,jakou smrti chce vlastne zahynout.

ppppp 91.?.?.?

Na fotce haarpu je zjevne soustava (nejspíš fázovaných) dipólu. Možnosti dipólu jsou opravdu dusledne prezkoumané, a druhá vec je, že jsou to objekty, u kterých není duvod ani pravdepodobnost predpokládat nezvyklé chování. Platí, že objekt s prevažujícím délkovým rozmerem jeví vlastnosti indukčnosti, prevažující plošný rozmer má vlastnosti kapacity. Nesčetnekrát overená vec z VF techniky. Tím je daný nadhled i mantinely. Prut, co vypadá jako dipól nemá jak vyzarovat jinak, ať je z čehokoliv a jakkoliv poskládaný, mení to jen nekteré parametry, nic v principu. Velmi hrube zjednodušene pomer indukčnosti objektu k jejich kapacite dává impedanci, která prenáší výkon do vázané impedance prostredí. Prenos je efektivní, když jsou ty impedance v nejakém souladu, a nejsou moc mimo od sebe. Treba cívka vyzaruje špatne, protože je její impedance príliš induktivní, také kond vyzaruje špatne zase naopak.

Z délek a tlouštek prutu lze odhadnout, v jakém pásmu muže soustava efektivne vyzarovat. Pak závisí na praxi, jakou kdo zvolí metodu, zda empirii, merení, nebo výpočty, vetšinou na zpusob konečných prvku, nebo podobné iterace, dríve se počítalo proudové rozložení 2 analytickými metodami(hallénova a pocklingtonova). Pri tom se také ukáže, že Maxwellovy rovnice platí presne spíše v diferenciálním tvaru, než v integrálním, protože se nekde navíc promítne rychlost šírení, co je zdrojem potíží. Kdo neverí výpočtum muže merit, sedí to dobre.

Fázované soustavy antén (bez nutnosti natáčení paraboly) jsou známé dejmetomu 50let a objevují se v literature., nebo dnes na netu, typické steny prvku, takové ploché billboardy, co se natáčí spíše jen na svetovou stranu, a ne za provozu. Výhoda vyšší rychlosti skenování, než dovolí mechanika kolosu.

Když vidím na fotce zjevné napájení soustavy dipólu, nemám duvod prepokládat skrítka všemohoucího, který z toho najednou udelá neco jiného. To by pak ta soustava byla zbytečná. Druhá vec je, že krátkým objektem nejde vyzárit tak dlouhou vlnu, co se šírí daleko, stejne tak není možné ji lokalizovat, protože je velká jako kráva. Velkou krávou není možné učesat blechu. Mikrovlny se zase šírí prímočare, a o lokalizaci lze mluvit jen omezene, spíš v rovine merení, než cílevedomé absorpce výkonu. Zasáhnout cílevedome mozkové centrum nejakého človeka je kombinace neslučitelného, konspirace jako hrom, udelat uragán, nebo zemetresení, ta to chybí anténa na strane príjmu, takže podobne blud. Absorbér není anténa, v nem se delá jen teplo. Pár MW uvolňuje do prostredí počas chodu i obyčejná lokomotiva a nic takového se nedeje. I ona muže spustit zemetresení. Bylo by se zahodno radši ptát, co treba s kavernama ovlivnenými težbou ropy a plynu.

294365

14.08.2013 06:19

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Nebyly zajímavé jen seismogramy,

ppppp 91.?.?.?

Stejne tak "determinuje", tedy podmiňuje človeka nevzdelání. Výsledek je nejméne stejný. Logickým výsledkem celé úvahy/dedukce je pak to, že od vzdelání nemusí záviset, co si človek pripustí, a jaká je jeho schopnost prijímat informace. Proste dukaz svobody v tomto ohledu. Myslí si, že jeho intuice mu na správnou orientaci stačí, a že nemusí pro to nic víc udelat. To muže vést k duševní lenosti, nebo premíry abstrakce, odpoutání se od reality. Se vzdeláním je treba umet nakládat, s nevzdeláním není co.

Slak: Není správné pseudovedu nebo nepovedenou vedu dávat za príklad, nebo tím popírat výsledky vedy, které dobre fungují.
Stejne tak nejde vydávat za zlodejskou ulici, na které nekdo krade. Nebo by kohokoliv uklouznutí mohlo být považováno za neschopnost chodit.

294366

14.08.2013 15:41

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Nebyly zajímavé jen seismogramy,

ppppp 91.?.?.?

Vedci se nekdy chovají stejne debilne, jako policajti, tedy vyšlápnou si na normální lidi, kterí delají neco jiného, nebo jsou stejne jako jiní prílišní sobci a hledí si urvat.

Fyziku mám vcelku rád, je to skvelá pomucka, ale podle mne teorie relativity zajela moc daleko na svuj mandát. Je to model, který formálne funguje, výsledek spíše myšlenkového experimentu objektivne bez prímých dukazu, interpretace toho modelu mohou však být zcela zcestné jako ty cesty v čase, ruzná doba stárnutí, míchání projevu merení s realitou, relativizace deju, relativizace hmotnosti. Zejména poslední je prímo blbost z definice, která se jaksi potichu toleruje. Argumenty o gps nejsou dukazy, MM experiment také není podpurným dukazem. Že si to takhle nekdo vynucuje v osnovách beru jako formu diskriminace ve fyzice, neboli zásterku toho, o čem se zase tolik neví. Kvantovka mi prijde logická jen v nečem, rekneme v popise pravdepodobnosti lokalizace, ale vlnove-částicový dualismus fotonu mám za abstraktní a nelogickou ptákovinu. Vydírání známkama na maturite považuji za smešné a je spíše ukázkou dovednosti pedagogu v propagaci jejich duležitosti.

Slak níže: v podstate souhlas

Oracle níže: EM polia ako dôsledok pohybov a prúdov pred zemetrasením ionosféru prakticky nijako neovplyvňujú. Sú tak nízke, že sotva idú merať, nieto že by mali nejaký vplyv.
Slnečný cyklus môže vplývať na rozťažnosť kôry skoro podobne ako hluk kobyliek na vlnenie morskej hladiny.
- Pravdepodobnosť Haarpu na vyvolanie zemetrasenia je rádovo menšia než prejazd ľahkého osobného vlaku nejakou stanicou.
- Cielené zemetrasenie preukázateľne ani jedno, nejde doložiť štatisticky a principiálne príčinnú súvislosť, keďže zemetrasenia vznikajú aj tak, a jav nemožno opakovať za rovnakých podmienok
- Haarp môže ovplyvniť počasie sotva viac, než prevádzka neveľkej veternej farmy s výkonom v MW, alebo vodnej turbíny s výkonom v desiatkach MW. Jadrové elektrárne s porovnateľne malým výkonom asi neexistujú.

...do modulácie sa radšej nepúšťaj, kým nemáš jasno v demodulátoroch. Napríklad ondulácia je jednoduchšia záležitosť [velký smích] Chudák Popov alebo Marconi čo by za to dali, keby to fungovalo tak, ako si to predstavuješ, netrápili by sa s akýmsi kohererom. Modulácia ti na to, čo si predstavuješ ozaj nestačí, na pochopenie potrebuješ prejsť ďalšie levely.

294383

15.08.2013 18:44

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Pokračovanie

ppppp 91.?.?.?

Seriózny dialóg by mal konvergovať a nie divergovať, kľučkovať, preskakovať. Veľký farebný obrázok je od veci, nehovorí poriadne o ničom. Korelácie medzi zemetrasením a "svetielkovaním" pred ním sú málo vierohodné, lebo pokus nejde opakovať za rovnakých podmienok, a stráca sa príčinnosť. Novodobé šarlatánstvo. Už som to dal zreteľne najavo skôr, že zemetrasenie nemožno opakovať. Tak ma neťahaj medzi jasnovidcov, mne podobné "dôkazy nestačia". Kto kedy z korelácií aj vylúčil obyčajnú tepelnú rozťažnosť. Elektrické pole vo vzduchu prestáva mať vplyv už pár cm pod povrchom zeme, pretože zem je oproti vzduchu veľmi vodivá. Kto tvrdí niečo iné tak klame, je veľa metód, ktoré so zemským povrchom pracujú ako so zrkadlom. Absorpcia zase má za následok teplo, a žiadne šírenie sa poľa.

Ty tu robíš jediné, chceš aby ľudia predovšetkým ocenili tvoje otŕčané a zaujímavo servírované elementárne neznalosti a stavil si len na to, že američania boli poctivejší, je ich veľa, a všetko čo robia musí byť skvelé. Manipuluješ, filozofuješ, mňa zavaľuješ senom, ale dokopy ničomu nerozumieš. Trošku zabúdaš, že do rôznych súťaží nechodia iba američania.

Kozmické žiarenie a oblaky je téma od veci. "HAARP pracuje vo frekvenciách cyklotrónovej radiácie " Je len logické, že pracujú po slovensky s krátkymi vlnami, keďže tie už začína ionosféra odrážať, alebo aj pohlcovať. Nejde o spor s tým, čo som o haarpe hovoril. Nepozeral som to podrobne, takže ani nevylučujem, že ide celkovo o účelovú "vedu" zameranú na vytiahnutie peňazí pre výskumák, dnes bežná vec.

Nič to nemení na tom, že dedukcie typu "pár MW krátkych vĺn spôsobia zemetrasenie" sú totálna sprostosť, lebo nikto nevie pritom vylúčiť práve prechádzajúci vlak...ty "američane" s americkými trenkami [smích] Vidí sa mi, že niektorým už úspešne funguje samozastrašovanie. Fakt sa do tej modulácie už nepúšťaj, požičaj si radšej od antenárov spektrálny analyzátor a s tým sa pár rokov hraj, než budeš učiť vranu lietať.
Nečítaj už ani toľko google, ale sprav si vysielačku, kľudne aj mystifikované teslovo trafo, a rozsvieť si tým v ruke hoci žiarivku, či aspoň tlejivku, uvidíš, aký budeš šťastný, deficit ťa prejde. Načo takto len rozprávaš o ničom a topíš ľudí v technike [smích]

294423

15.08.2013 18:55

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Nebyly zajímavé jen seismogramy,

ppppp 91.?.?.?

A který čas?

Nejde o protiotázku, ale o reakci na nedostatečne formulovanou otázku. Pokud ji umíte dost dobre naformulovat, muže v sobe obsáhnout i odpoveď. Možnosti jsou fyzikální čas, plynutí času...
Neví se, zda čas existuje objektivne. Možná je to aktuálne jen jinak nazvaná momentální rychlost degradace porádku, nebo jde o nejakou veličinu v procesu nejenom objemové expanze "objemu" sveta dále do vesmíru. Zda se to cyklí nevíme.
Čas je podle mého názoru jako fyzikální veličina definovaný dosti špatne a koliduje s definicí délky. Neumíme ho zatím definovat jinak, než pres periodu. Není možnost ho merit prímo. Zvykli jsme si na nej, a vnímáme podle nej svou existenci.

294424

16.08.2013 06:49

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Nebyly zajímavé jen seismogramy,

ppppp 91.?.?.?

Primnoho neporádku... zákon zachování hmotnosti platí odtud potud (po úroveň atomové hmotnosti, mimo zárení), zákon zachování námi nejčasteji používané "makro" energie je pomocná abstrakce, které lidi obvykle nerozumí, a je jen statistickým dusledkem zákona zachování hybnosti. Kinetická/potenciální energie kompaktních mikroobjektu funguje dobre(není potrebné pracovat s teplotou), a omezení ZZH zatím neznám. Po zmene hmotnosti se odpovídající část presune do energie vlnení, která také funguje dobre.

Pripomínám, že jistou opatrnost/úroveň je treba zvolit pri diskusi o hmotnosti, kde hmotnost není primárne definována jako neco težké, nebo setrvačné, ale jako neco, co pozustává z konkrétního počtu atomu nejaké struktury(prvku). Jde o asi nejčastejší omyl pri možném handrkování v diskusi pocházející z nepochopení definice hmotnosti. Pokud se tedy atomy neničí, nebo z nich neubude treba pres rozpad a gama zárení, tak se jejich počet zachovává, a tím i hmotnost. S tímhle má potíže i teorie relativity, musela by vysvetlit, proč by se mel "relativisticky" tento počet menit, navíc diskrétne a ne plynule, dokonce zvyšovat, co by odpovídalo záhadnému príjmu nejakého zárení, co prijde dost jako nesmysl, plus další logické potíže včetne occam britvy.

Výraz "tento sáček cukru váží 1kg" je stejne správný jako "tento sáček cukru má hmotnost 1kg". Vetšina školních pedagogu v panice z nepochopení definice hmotnosti nakázala používat frázi "má hmotnost", místo "váží" aniž pochopila, oč jde. Vážení je porovnávání hmotností (v historii tíží, podobne dnešní "vážící" snímače reagující na tíži v zemském poli, a které v bezváhovém stavu hmotnost nenamerí, ač tam je... akcelerometry hmotnost i tam). Kilo cukru váží stejné kilo i na Mesíci, a kilo cukru má stejnou hmotnost i na Mesíci, nebo i v beztížném stavu. Hmotnost nesouvisí s tíží a ani se setrvačností, pouze popisuje vlastnost objektu, jak se objekt/struktura bude chovat v gravitačním poli, nebo v setrvační=inerciální soustave, tedy zpravidla jaká síla na nej pusobí v gravitačním poli, nebo pri zrychlení.

Pokud by tedy nekdo chtel chytat za slovo, ať má trochu respekt k tomu, že jde o veci popisné, a není zpravidla nálepkou "červená" možné popsat kolobežku.

Výše jsem vám napsal neco k tomu času.

294446

16.08.2013 22:54

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Pokračovanie

ppppp 78.?.?.?

>Evidentne myslenie v súvislostiach Vám nejde

Áno všetko so všetkým súvisí. Prechod elektrického osobného či nákladného vlaku môže tiež vyvolať Eliášov oheň, pretože vygeneruje dosť veľkú zmenu poľa. Dokonca aj nabité lietadlo vygeneruje slušnú zmenu poľa, aj nabitý sveter. Že slnečný cyklus koreluje so zemetraseniami je z hľadiska početnosti ešte dosť málo vierohodné, a nie sú vylúčené ďalšie príčinné vplyvy. Myslieť si, že sa to deje cez em pole je skôr jasnovidectvo.

Čo sa týka intenzity poľa buniek a podobne, narábaš s číslami ako žonglér s paradajkami, ale im nerozumieš okrem toho pohadzovania, vytrhávaš veci zo súvislosti, stihneš ich miešať rýchlejšie, než by ti ktokoľvek stihol niečo vysvetliť. Je to preto, lebo triediť múku od popola stojí viac času, než ich miešať, toto by si mohol rešpektovať pri svojom dožadovaní sa odpovedí, nemáš kultúru dokončiť jeden, dva problémy bez toho aby si nenaváľaľ ďalšie, čím viac, tým lepšie. Váľaš seno, chápeš?
Rieš najprv, aké E vyvolá na povrchu tela TV signál, alebo mobil a nemiešaj dokopy povytrhávané stránky. Haarp očividne nie je spúšťačom katastrof typu uragán, zemetrasenie apod. preto, lebo sú tu tisíce spúšťačov čo sú tak tisíckrát silnejšie. Tými sú obyčajná piesočná púšť, hromada lietadiel vo vzduchu, elektrárne, diaľnice, narábanie s vodou, priemysel, ťažba, radary, rakety, bomby, vlaky, mrazničky, práčky a mikrovlnky, "hifi" aparatúry, komíny, bicykle, komáre a dupanie od zlosti.

S tými iónmi to je tiež pritiahnuté za vlasy.

294513

17.08.2013 16:13

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Pokračovanie

ppppp 78.?.?.?

> takže zmena v Slnečnej aktivity teda elektrickom poli okolia Zeme

NEBUDE mať väčší vplyv na zemetrasenia a uragány, než gravitačné pole Mesiaca. Energie prílivov poznáme. Dosť zabudli uviesť koreláciu s gravitačnou silou Slnka a najbližích planét. Mohlo by sa ukázať, že príčiny sú byť inde. Elektrické pole najskôr na zemetrasenia nevplýva prakticky nijako. Obyčajný vietor nesie o niekoľko rádov vyššie energie. Keď zafúka a ohne všetky stromy na úbočí, vyvolá pnutie v koreňoch, tak už aj sysle začínajú chápať význam globálnych zmien.

Samozrejme dezinformácie vznikajú ľahšie, než informácie, preto asi aj Marx s Leninom napísali toľko zväzkov.

Problém je, že narábaš s technickými informáciami príliš voľne. To sa prejavuje dobre napríklad na tom, že napíšeš, že EM interakcie sú 1000x silnejšie, než gravitačné, ale "úplnou náhodou?" zabudneš uviesť, že zdroje tých EM interakcií sú zase 1000000x slabšie.
Troška si si asi aj pomýlil prácu tlaku EM vlnenia (tlak svetla, žiarenia, slnečného vetra) s prácou gravitačnej sily, to nejde prehadzovať vidlami. Nestačí ani porovnať len konštanty, z hľadiska možného účinku treba porovnať v prvom rade výkony zdrojov, typy a účinnosti jednotlivých premien energie.

294539

17.08.2013 20:49

Radioaktivní voda zdolala bariéru ve Fukušimě – TEPCO

RE: Pokračovanie

ppppp 78.?.?.?

Korene stromov pri vetre a zemetrasenie? Prečo sa ti to nepáči? Viem približne spočítať vibračný výkon, ktorý sa prenesie do podložia, určite bude väčší, než signál z Haarpu. Ty sa tlačíš do tej elektriky ako ekonóm do muziky, pritom pojmy miešaš a vykladáš ako pasiáns. X krát som ťa slušne upozornil, aby si to nerobil, že si mimo realitu. Samozrejme to nepriznáš, lebo by sa ukázalo, že predávaš teplú vodu. Vravel som ti, aby si sa do modulácií nepúšťal, a následne ideš vysvetľovať, že EM nepôsobí mechanicky cez žiarenie tlakom. A čím teda, kde máš ten demodulátor a menič energie? Pôda, voda takú vlastnosť nemá, tam sa EM mení len na teplo a nie mechanickú energiu. Tá pôda nekmitá v MHz alebo v kHz, na to je príliš hmotná, tiež priveľká tepelná kapacita na sledovanie tak rýchlych zmien, a ani neobsahuje detektory, aby šlo využiť moduláciu v Hz. Nechápeš, že toto žiadna modulácia nezariadi, chýba ti na to spoločensky predpokladané vzdelanie a prax. Za užitočnú ale považujem možnosť sa vyjadriť až k "zákerne" položeným námietkám, a otázkam na telo, čo môže výrazne pomôcť tým, ktorí vedia čítať. Súperom v technike mi zrejme nie si, skúšam si vďaka tebe možno tak precvičiť argumenty, ale je to otročina.

Načo riešiš magnet, keď gravitácii odolá aj ťažká a nemagnetická hus alebo aj chodiaci človek. Tvoje argumenty sú úplne neobjektívne. Výkon aj energiu gravitačného aj magnetického poľa meriame v tých istých jednotkách, načo do toho pletieš svoje ďalšie pojmy slabý/silný, keď práve tie jednotky vypovedajú o sile, a keď som jasne napísal, že EM výkon 1 haarpu vo vzdialenosti desiatky km od neho je miliónykrát menší, než celkový gravitačný výkon Mesiaca (príliv) a miliónykrát menší, než polia bežných trvalých magnetov, alebo energie obyčajných pružín. Nech Haarp nafokusuje 10MW na vzdialenosť 10km štvorec 10x10km. Vyjde 0.1W/m2. Človek generuje pritom teplo nech 100W/m2. Výkon prílivu nech je na rovnakej ploche 10x10km 50kW/m2. Navyše pre haarp ide o premenu na teplo, ostatné prebieha z výrazne menšou účinnosťou, a ani nemá veľmi ako.

Tak ešte raz, nevyjadruj sa k vplyvu Haarpu na zemetrasenie, kým nevieš povedať, koľko Joulov prijme od haarpu povedzme 1km3 podložia, v akej forme a prečo v takej, a koľko Joulov je to od prechádzajúceho vlaku, alebo vetra, čo ohýba stromy po úbočí. Strašiak patrí do maku. Dovoľ, aby o tom, čo je "pseudo" rozhodovali čitatelia [cool]

294550

18.08.2013 09:35

Rómové v péči humanistů, aneb blížící se národní pohroma?

rasisty z nás delá zákon

ppppp 78.?.?.?

Zhruba totéž, co autor tvrdím dost dlouho, viz hledej a historie príspevku. Problém je v první rade v našich zlo vnucujících zákonech, které mají v sobe zakotvený spor, a proto je nejde dodržovat. Tím pak vzniká duvod na uplatnení nekoho svévole, existují takoví, co z toho teží. Bordel v národe/společenství znamená slabou konkurenci jiným národum/společenstvím.

Lidsky tedy rasisty povetšinou nejsme, ale rasizmus pochází úredne ze zákona. Je ním napríklad článek 21 Listiny lidských práv a svobod, který neprímo popírá článek 20, který občanum zadává stejná práva. Článek 21 už ale mluví o rasizmu, který ty práva diferencuje podle rasy. V matematice se taková nelogická podmínka nazývá spor. Podobné postupy se využívají napríklad pro logické dukazy sporem. Protože vetšina lidí chápou matematiku dost povrchne, tak tenhle logický faul zbaští, sežerou. Článek 21 proste popírá matematiku. Pak se nedivme, že neco nefunguje.
Na článek 21, který pojednává o "nediskriminaci podle rasy" nemá co o tom pojednávat, protože zavádí naopak diferenciaci diskriminace podle rasy. Je zároveň duvodem, proč se v zákone objevuje nadbytečný pojem "rasizmus". Pokud máme mít stejná základní práva pro všechny, tak je pojem rasizmus všude v zákone nadbytečný, a nedovoluje uplatnení logiky ve výkladech zákona. Pojem rasizmus nemá v zákonech co delat, když zákony nemají být rasistické. Je treba ze všech zákonu a z politiky vyhodit pojem rasizmus a pristupovat ke všem lidem stejne. Pojem rasizmus patrí spíše do biologie, fyziologie. Stejne tak je treba naložit s pojmama jako národnost, nebo etnikum... ty nechme treba historii. Proste jsme naleteli na neco, co si politikové berou do huby, čeho zneužívají a pritom tomu buď nerozumí, nebo delají schválne a zaprodane. Stejne tak nám podbízejí podvratné a nelogické úsudky mimovládky na billboardech.

Vyškrtnout pojem rasizmus ze zákona a z politické komunikace. Jak prosté Watsone. Málokdy se hlavní problém dá vyrešit jeho formálním vyškrtnutím takhle snadno. Pak zustane reálná stránka veci, kdo vlastne koho sponzoruje, a nakolik je nutné štedre dotovat nejakou vrstvu, aby byl určitý klid. Dobrá dejme podporu tem kdo má potíže, ale ne takovým zpusobem, aby ji mohl zneužívat a na ostatních parazitovat.

294563

18.08.2013 18:37

Bezpečný email v čase po Snowdenovi? Zapomeňte

RE: Ďábelské pavučiny

ppppp 78.?.?.?

Mužete trochu upresnit? Slunce nemá jak be EM fungovat, ani planety kolem. Ujet jako do jiný galaxie, nebo verit ve svou v podstate témer virtualizaci? Duše bez hmoty? Takových pokusu jiste bylo, ale mají také své riziko, že mohou být trochu predčasné [velký smích]

výše:
Konečne jsem si se zájmem prečetl hezkou drobnou výmenu o možnostech win/lin. Bežím na linuxu, svýho času me rozčililo, proč Firefox tak strašne zpomaluje posíláním dat na google analytics. Operu mám na stejném kompu nekolikrát rychlejší, a možná to nedelá, nevím, nepíše o tom. Vadí mi, že operáci nedorešili kompatibilitu mailu, jednou použitý soubor s mailama v nové verzi je pak ve staré už nepoužitelný. Ani hledání v mailech podle hesel není nic moc, slabý filtr. Pri více mailech problém neco najít.

294581

semtam ješte nejaký "dim", aby se nereklo... bylo by asi správnejší srovnávat objektivnej.... často ódují cikánskou hudbu lidé, kterí neslyšeli jinou porádnou muziku, mne to prijde spíše jako typická lidová muzika nejakého abstraktního státu, který kdyby soutežil s nejakými jinými státy, tak by se všude našel nejaký umelec. Svetabornost bych v tom nevidel, každý umelec je nečím svuj, treba i Mrenica je jiný, než Bína. Romských umelcu, kterí se nevnucují ale príjemne poslouchají zas tak mnoho asi nebude. V populární hudbe se objevil stejný problém.

294657

Potud by to bylo v porádku, pokud by se neobjevil další faktor.

Tím je práve zneužití techto výsledku, a "povinnost" všech dalších očkování se jevit jako prospešné. Jde o ničím nepodloženou a nevedeckou extrapolaci. V dobách dnešních formalit a úspešného tažení ruzných forem neobjektivních reklam až plagiátu témer ve všech oblastech chcete tomu zabránit jak?

Proč se upustilo od dvojite slepých testu? Jsou snad drahé? Nejsou lidi? Proč se nezkoumá poctive príčinnost? Vždyť jiné postupy se objektivne neliší od šarlatánství a pavedy.

Dokáže snad dnešní stát efektivne odolávat tlaku nadnárodních monopolu a úspešne chránit domácí trh a spotrebitele?

294670

Vy reagujete na muj príspevek, ne já na váš. Takže reč "byla" nejprve o tom, co jsem napsal já a ne vy. Proto vám také neprísluší mi podsouvat neco v duchu na kolik akordu je cikánská muzika. Dovolte abych sám rozlišil, co jsou akordy a co treba kráčející basová linka. Já jsem napsal jen to, že cikány vynášejí do neba často lidi, kterí muziku nemusí náležite rozlišovat a vnímat. Je to má zkušenost, tečka. Typicky mlácení do žochu není nutno trvale považovat za muziku, ale nekterým to stačí. Vám se tento názor akorát nemusí líbit, všechny další dedukce jsou nejspíš mimo mou poznámku. Jsme každý trochu jiný, a asi je nejlepší predpokládat, že slyšících je víc.

Co čech to muzikant je sice tak trochu krávovina, ale o nečem vypovídá, prumerne treba na kytaru hraje v určitém smeru a v určité nepsané kvalite více Čechu, než Slováku. Moje vlastní statistika tak ríká. Jiného muže být jiná.

Já jsem chtel napsat, že je možno nalézt príklady, kdy romská muzika stíní té ostatní, a nemusí jít práve o rádio. Vlezlost totiž nelze uprít asi žádné muzice, to je možná vlastnost na samotné muzice nezávislá. Podléhá vlezlé komerci jako každá jiná, když začne být více o komerci, a taky že to tak je. Neupírejte človeku právo se vyjádrit k tomu, co se mu nelíbí. Mne z toho vašeho textu vyplývá, že proste cikány nedovolíte kritizovat a tím jste neobjektivní. Stejne jak je nekdo citlivý na kritiku svého modelu auta a podobne.

cmi G7 Es7 As B7 ... C7 fmi hdim ?
To zdatnejší muzikant vygeneruje bežne za pochodu. Jsou to v podstate bežné opakující se šablony pro každého, kdo se umí pridat i více než se 4 akordama. Takový I.Mládek banjoband má i složitejší sekvence. Ale zbytečne moc abstrakcí. Je treba si nekde zahrát pro lidi/mezi lidmi a míň o tom mluvit.

294793

24.08.2013 11:37

Olejování válečné mašinérie – od Osla přes letiště Heathrow až po Washington

čo taký Džejár? aj Baťa musel niečo vedieť

ppppp 91.?.?.?

>Ľudia odchovaní boľševickými školami, ktorí 40 rokov boli vyučovaní myslieť na kolektívne blaho nemali skúsenosti a častokrát zlyhali v podnikaní, áno, aj vytunelovali. Aj štátny podnik môže prosperovať, ale za akú cenu, mení sa vláda, menia sa dosadení poskokovia, straty sanujú občania, zodpovedný nie je nikto.

Toto nebude dosť presné. "zodpovedný nie je nikto" totiž nie je automaticky vlastnosť štátu. V Číne si zodpovednosť štátnych úradníkov občas pestujú. Že štát je zlý vlastník šíria tí, čo to zištne tak potrebujú a chystajú sa priživovať. Štát sa príliš nelíši od veľkej firmy, nadnárodného koncernu. Dnes asi iba tým, že ťahá za kratší koniec a je v polohe vazala. Dlhodobé vazalstvo tlmí schopnosť niečo efektívne vlastniť. Nie som za znárodnenie, zoštátnenie, ale potom ani za nadnárodné koncerny a reťazce. Ak je to nevyhnutnosť, tak potom nech sa štát chová ako partner alebo ako účinný kontrolór mantinelov, a nie vazal, čo mu občas niekto omaže lacným medom hubu.

>nezapomínejte na Einsteina. Žid, genius, podle všeho slušný člověk, odmítl presidentskou funkci Izraele.

Nemusel chodiť až tak ďaleko. Úplne by stačilo, keby povedal/uniesol celú pravdu aj o svojej relativite. Že sa tak trochu snažil predbiehať dobu a na bežeckej trati semtam nejaká skratka. Jeho logika nie je úplná. Teória mu síce formálne funguje, ale interpretácie jeho teórií sú stále v spore s definíciou hmotnosti, alebo s mechanizmom vyžiarenia EM vlny (MM experiment nemá príčinne postavenú logiku, a očakáva niečo, čo je v spore s predpokladom, negatívny výsledok experimentu nie je potom príčinnou reakciou na testovanú udalosť, ale len logickým dôsledkom sporného predpokladu). Ďalší problém je v určitej previazanosti definícií dĺžky a času, ktorá na bežné účely postačuje, ale na účely TR už nie. Nová teórie si žiada aj nové definície, nemusí dávať na tých starých správne výsledky.

žid/nežid? Priamo v tom to nebude. Nezastávam sa žiadnej strany a nepoznám náznaky, že ja by som mohol byť žid. Ako čítam diskusiu, tak podľa popisovaných vlastností by som hocktorého šéfa dnešnej slovenskej súkromnej firmy s x zamestnancami mohol považovať za žida, koľkokrát sa chová podobne.
http://www.novinky.cz/kultura/285747-dzejar-zemrel...
Niektoré náboženské nápady bývajú zvrátené, iné sú úspešné. Problém sú skôr invazívno/okupačné vlastnosti niektorých kultúr. Ako baktérie na miske s potravou, či kvasinky vo víne. "Sionskí mudrci" objavili len prírodou objavené, fyziku entropie a úspešnosť jazdy z kopca, je zbytočné to propagovať ako posolstvo, čo súkromne vlastní ktorási strana. Prachsprostá konkurencia, od čistej až po špinavú. Náboženské knihy? Trochu tak alchýmia, v niečom dobrá, v inom nie. O čom by inak bola reč.

294819

> Tam kde si Slovák vystačí se třemi fackami, cikán jich tam "nacpe" jednou tolik. Cikánský způsob harmonizování poměrně dost výrazně ovlivnil harmonické myšlení slovenských lidových muzikantů, zejména ve středním Slovensku.

Toto si nemyslím. Kapel, co umí v bohatejším smyslu slovenské lidovky a nekopíruje cikány zas tak moc nebude, ani se nedostanou tak často na verejnost, jako ti cikáni.
Slyšel jsem aranžmány, kde by i cikáni s tím meli práci. Další vec je, zda to furt jenom plnit listím jako sedmičky pres celý kvintový kruh končící di/ymem. Nejde ani celá písnička plnit treba jakýmsi sólem, je to pak až únavné. Proste nejde furt jenom zrychlovat, nekde jsou optima, jako i v tanci.

Nemyslím si, že by cikáni zásadne ovlivnili harmonizaci. To by museli i tvorbu melodií, protože ty dávají pro to značný prostor. Je hodne dost starých písniček, co si o to koledují už stavbou melodie. Muzika z Moravy a zpet mohla mít stejný vliv. Nevím, co z čeho bylo drív.

Nejde ani brát za vzor seskupení, co nahrají jakési možná až 6fackové cd, pak to všude pouští, ale lidovky v podstate jen przní, protože jim nerozumí. Aby nebylo málo, vymýšlejí jako na pásu nové "lidovky" s nedopečeným textem a nedovarenou muzikou, mávám z toho kalení vody pak halucinace.

Nechtejte po mne, abych zde pitval, který tón aktuálne určuje typ akordu. Chtel jsem tím napsat, že není presná hranice, co už jsou pevné akordy, a co ruzné meziprodukty včetne extrému jako kráčející bas, který v podstate také dokáže zvukove menit typ akordu, ale už to nejde považovat za akord. Vetšinu typu akordu slyším za pochodu.

Slováci a píšťalky... myslím, že ne, píšťalky nevedou, možná jsou o chlup častejší než jinde. Nebral jsem vzorky, soudím podle všech lidí, co jsem doteď slyšel, a znám jejich puvod, a to jsem Slovák na Slovensku, tedy pomer by statisticky mel vyznít opačne. Kytaru jsem vybral proto, že nabyla v poslední dobe na oblíbenosti proti ostatním vercajchum, a má i slušnou tradici. S mým dojmem není nikdo povinen se stotožnit [smích]

294829

25.08.2013 10:27

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

agresívna homoagenda

ppppp 91.?.?.?

http://slovak.ruvr.ru/2013_08_12/Lekarka-v-USA-pos...

Matthewovi Moore postavili pri obyčajnej prehliadke v jednej z
kalifornských kliník diagnózu „homosexuálne správanie“.
Lekárka, meno ktorej sa nenazýva, uviedla diagnózu v zdravotnom zázname Moore a spresnila, že jeho stav je chronický. Zápis bola urobená pod kódom 302.0.Matthew Moore, ktorý je otvorený homosexuál porozprával, že bol šokovaný, keď sa dozvedel, že tento kód znamená „sexuálna úchylka alebo psychická porucha“. Kód sa neodporúča používať od roka 1973


http://www.sme.sk/diskusie/2179604/1/Dvojica-nemec...

Jednoducho cisár je nahý, a za agendou homosexualizmu je konkurenčná skupina, čo kalí vodu, a ženie verejnosť z kopca, aby mohla lepšie loviť. Tupé sliepky zožerú aj polystyrén. Pýtať mená šíriteľov a ich závislosti. Požadovať ich stiahnutie z verejných funkcií, pretože zjavne propagujú menšinový smer pod strechou väčšiny. To ako keby si niekto mal sám sponzorovať svojho bytového zlodeja. Som za zákaz propagácie homosexualizmu, a kľudne aj porna. Na internete sú obe veci, keď niekto bez toho nevie žiť, nech s tým nejde na ulicu kaziť deti, o ktorých sa vie, že všetko najprv opakujú, ako dobré, tak aj zlé. Robia to možno aj do 30 rokov, bez toho, že by si to uvedomovali. Na svojom predošlom štýle sú neskôr závislí. Tak funguje príroda aj psychológia.

294869

26.08.2013 13:32

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

RE: létají i pravidelně

ppppp 91.?.?.?

>The melting point of Aluminum is 660 deg C. while the combustion chamber in a 747 engine is over 1,800 deg C. This combination would cause any aluminum in the fuel supply to vaporize on cumbustion and for a while longer as it exits the engine exhaust as thrust. The vaporized aluminum remains transparent and is not immediately visible as a telltale white streak due to the unavailability of oxygen to allow the aluminum vapor to transform into it’s final stage as “aluminum oxide”.

http://www.kipnews.org/2011/08/10/chemtrails-produ...

Ptákovina je, že hliník se vyparí a není hned po vypuštení z motoru videt. S ohledem na jeho teplotu varu 2519 °C to proste není možné. Není logicky videt ani jeho oxid, když tam proste není.

Možná se TMA jako additivum používá ve vojenských palivech, ale zkuste najít nejakou informaci o tom, že ho používají dopravní letadla, aniž by šlo o link zatížený chemtrailsem.

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&sour...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Benzín

Zkuste proto najít verohodnejší informace o použití TMA v dopravních letounech.

294940

26.08.2013 23:13

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

RE: létají i pravidelně

ppppp 91.?.?.?

To pak máte jednoduché. Když TMA není videt, podobne jako PbO z tetraetylolova, tak proč mluvíme o chemtrails, které videt jsou? Zkuste si lépe prečíst modrý text, na který jsem reagoval, ne já jsem vymyslel pruhledný hliník. Uvedl jsem i zdroj té informace.

Krome toho sám píšete, že produktem rozkladu TMA je i H2O, co myslíte, pre jaké teplote si Al proste vezme z par H2O ten kyslík, když je v tak jemne rozptýleném stavu? Nekdo proste servíruje bludy.

294986

27.08.2013 07:33

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

RE: létají i pravidelně

ppppp 91.?.?.?

Vysvetlujete mi, že já o koze, a jde o trimetylhliník, pritom jsem to psal od začátku jako zkratku, kterou jste vy zjevne v rychlosti nepochopil, a v tom linku je to uvedeno i prímo v nadpisu. V predmetné modré citaci si vymysleli pruzračný hliník, co byl duvod mé kritické reakce, že takové zduvodnení neobstojí. Do toho vpadnete vy a zamotáte do toho málokoncentrované tetraetylolovo, jakobych já nevedel, oč jde. Trochu se uklidnete a tolik nepredjímejte, když se vám nechce pomaleji číst.

Pak jsem nepsal o vás, že servírujete bludy, co je snad zrejmé, kdybych to chtel na vás, tak umím prímo. Zato vy se vyjádrujete s nedostatečným respektem k názoru jiného, posmešne. Taháte ze mne tím príspevek navíc, možná dobre.

Má otázka byla zcela jasná, aby jste uvedl konkrétní informaci o tom, že nekde pridávají do paliva dopravních letadel trimetylhliník.
Mé "bludy" jste mohl konkretizovat, nemusíte ani vy mne učit o samodymivosti a samozápalnosti mnohých látek. Tím spíš, když jste je mel v ruce, proste zapomeňte, že všichni ostatní jsou volové, a venujte se vecné části odpovedi. Nechápete, proč mluvím o reakci hliníka s vodou? To snad zvládá vetšina chemiku už na strední. Vaše jasnovidectví o mém zaplacení si strčte za klobouk. Protože podle této logiky by nemohl existovat dusledný človek bez toho, že by ho nekdo za jeho duslednost platil. Když má nekdo názor odlišný od vašeho, tak je to propaganda. Podobne krátké myšlení bylo i základem pro ne/úspech fašizmu. Zrcadlo pane, a zpet k vybarvené otázce, bez odboček.

Abych byl presnejší. I málo viditelné pevné částice mohou poskytovat kondenzační jádra pro zvýšenou kondenzaci H2O. To však neznamená, že je podstatná vetšina z nich z oxidu hliníku, jinak by H2O kondenzovala obtížne i bez letadel. Možná jsem už jednou nejakou fyzikální chemii četl. Uveďte aspoň 1 nekonspirační zdroj, kde je zrejmé, že do paliv dopravních letadel pridávají TMA, nebo analýzu takového paliva. Pro vás chemika, co si hrál s TMA by to nemel být velký problém. S tím "chlapče" jste úsmevný. Pokud se cítíte starší, tak proč ne méne zbrkle a více k veci.

Z čeho jste vyveštil, že delám antichemtrailspropagandu, když jsem se normálne a opravdu ptal, kde to do paliva pridávají? Paranoja? Nejste schopen slyšet jiného otázku bez svého podtónu človeče?

294997

27.08.2013 10:48

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

RE: létají i pravidelně

ppppp 95.?.?.?

Nečtu nikde souvislost, ani spor s tím, co jsem napsal, nerešte prosím v
mých pripomínkách jinou vlastní tému. Založte si na tenhle účel jiné
vlákno. Jinak to dost vypadá, jakobych vám názorove v nečem prekážel, nebo
se sám nemohl stejne "koukat na oblohu".

hestroy: trollujete práve vy, jste zjevne offtopic. Zrejme vám došly
možnosti, jak se normálne pridat k diskusi. Nepredkládejte mým jménem své netechnické nesmysly. Tady máte jednu palačinku, je zrejmé, že takový dum toho moc nepotrebuje, jen to nikdo nahlas nerekne.
http://zpravy.idnes.cz/vedci-v-kalifornii-odpalili...
Mejte trochu ohled, že váš styl spíše zdržuje a bere druhému príspevky. Stejne jako výše, nedelejte z mého vlákna nesouvisící, nebo osobní odbočky. Založte si vlastní.

295012

27.08.2013 23:04

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

RE: létají i pravidelně

ppppp 95.?.?.?

Mnozí dnešní lidé asi už neumejí číst. Od začátku mluvím o dopravním letectví, nekolikrát to zopakuju, a stejne sem nekdo tluče us army s ramštajnem. Proste kde není armáda ani mozek nenaskočí.

295049

30.08.2013 08:39

Budeme nuceni ukončit činnost

trvalý príkaz jak pro koho

ppppp 95.?.?.?

Bystričan napsal:
>a není problém pro nikoho zadat trvalé příkazy

Toto zrejme je problém pro lidi jako já, ze Slovenska.
Pokud nedám vetší sumu, kde to nezaváží, tak se mi provedení príkazu do zahraničí, který mne i s režií stojí nekde mezi 200-300Kč promítne tak, že banka sežere víc, než se dostane na místo určení. Prímý, nebo trvalý príkaz do zahraničí je vždy drobná komplikace, a duvod na otravování ze strany banky, skoro v každé se najde nekdo "aktivní". Také pár tisícovek navíc není trvale k dispozici. Jedine, že bych byl "placený" a prispíval ze svého "pletu", jak tady o mne tvrdí nekterí mí kamoši [smích]


Mne by nejméne zatížila platba pres mobil, pokud by šlo o podobne menší sumy. Sežere to procentuálne možná i víc, než ta banka, ale je to bez další režie. Jinou možnost prakticky nemám, nebo je s tím jiný druh otravy. Možná je problém v tom, že za takovou službu je treba platit, a není jistota, kolik se vysbírá, procenta a marže mobilních společností neznám.

295248

02.09.2013 13:39

Kapitalizmus- pásomnica ktorá umiera zároveň so svojim hostiteľom?

ovocie lži a finančné perpetum

ppppp 78.?.?.?

Klame väčšinou jedinec inak neúspešný alebo chamtivý.
Boli časy, keď sa výrobkom udávali objektívne parametre a vlastnosti. Stádo ľudí začalo toto "písmo" čítať, a zároveň vznikala neobjektivita na obidvoch stranách, zákazník nemal šancu pochopiť celú pravdu. Námatkovo snahy o zavedenie rôznych výkonov v priemysle hudby a reproduktorov. Stačilo pritom len rešpektovať a nekaziť pôvodné definície.
Náš štát aspoň nepriamo živí rôzne certifikačné inštitúcie, ktoré si nerobia svoju prácu poriadne. Asi každý dnes používa 3pólové (podobne ako počítačové) vidlice(zástržky) na 230V. Bolo dávno normované, že na plošnom spoji s elektronikou musí byť izolačná vzdialenosť po povrchu aspoň 5mm. Aj zástrčky majú asi 5mm, ale iba naoko. Sú z 2 častí, a okolo každej plôšky medzi kolíkom a dutinkou PEN je špára od zloženia predlisku a zalisovania. Od špáry po špáru je už len 1-2mm. Stačí trocha kondenzovanej vlhkosti, zvyšky slaných či kyslých roztokov, alebo pracieho prášku, a vznikne oblúk, od ktorého môže vzniknúť pomerne ľahko požiar, lebo tento skratový prúd nie vždy prekročí vypínací prúd ističa, aj keď rozvod norme zodpovedá. Rozdvojky bývali z polypropylénu, a je otázka či bol primerane zhášavý. Stalo sa mi to aspoň 3x, teória nie vždy zodpovedá praxi. Pritom na niektorej zástrčke ide napočítať aj viac, než 10 certifikačných značiek z rôznych štátov. Odpisujú jeden od druhého a berú iba peniaze za nič. Pritom za socializmu sa vyrábali zástrčky, ktoré týmto netrpeli. Ďalší problém je v tom, že kolíky niklujú kvôli vzhľadu, ale funkčne nikel v dôsledku svojej oxidácie spôsobuje oveľa prudšie prehrievanie, než bežne zájdená mosadz.
Podobne si už každý zvykol na posilňovač riadenia. Výrobcovia však nevedia zaručiť ich bezporuchovosť, ak jeho funkcia nečakane vypadne, tak silno stuhne volant, a vodič môže skončiť v poli, alebo protismere. Zažil som to bez ujmy. Kto o tom bude hovoriť? Ak sa prizná, tak to hodia naňho, že mal mať auto v poriadku. Toto stk nevyrieši.

Kým sa budeme klamať, žiadne zlepšenie nenastane. Kto si to ale trúfne bez toho, že by nezostal v nevýhode, keď klamú toľkí?

Viacerí si povšimli, že dôsledne vystupujem proti konšpiráciám v technike. Viem prečo to robím, nikto ma za to neplatí. Podobne fungujú konšpirácie finančné, čert je v detailoch. Žiadna kríza, ale finančné perpetum a pyramídy, umožňujúce maskovanie sa parazitov. Skladáme sa na ne, lebo využívame, čo nám ponúkajú.
Medzi nami sú ako tvorcovia konšpirácií, tak aj ich konzumenti. Je to o miere používanej lži. Tento stav umožnila hlúposť oviec schopných naletieť vlkom za cenu sľubu, že zožraná ovca nebudem ja, a získam výhodu voči susedovi. Nízka miera spolupatričnosti. O schopnosti viacerých volov sa ubrániť vlkom, jednému to sotva vyjde, toho si vždy podajú.

295392

03.09.2013 08:10

Progresivní daň je zločin

usilovní blbečkové v honbe za ziskem

ppppp 78.?.?.?

Celá vec je komplexnejší. Na progresivní daň lze nahlížet i z pohledu ekologie. Tam by se jevilo, že je lépe nepracovat tak intenzivne, protože nadprumerné zisky vedou tak, nebo tak k drancování zdroju. Z druhé strany platí "neurvu já", urve jiný, a já jsem prece ten lepší.

Opravdu ale, pokud je nekdo lepší, a se ziskem hospodarí rozumne, tak nemá smysl mu "progresivne" krátit dane. Ten, kdo jen hýrí a plýtvá naopak progresivní zdanení "potrebuje". Kdo tedy rozliší rozumnost hospodarení a míru plýtvání? Nemáme na tohle kritéria. Nemáme dokonce ani primerene v dnešní dobe funkční filosofii, o kterou by se šlo oprít. Sme proste jako hadr ve vetru, indikující počasí jak na kocourkovském dvore.

Problém tedy není ani tak ve zpusobu danení, jako v tom, kdo vlastne a co delá ve prospech ostatních. Na toto stát prakticky nedohlíží, a nerozlišuje dokonce ani usilovní blbečky, kterí nakonec zisky stejne kdesi proplýtvají od typicky parazitických činností.

Základní problém je, že zisky nadnárodních firem opouští tuto zemi, a jejich peníze dále nesytí zdejší trh práce. Nemám tím na mysli investice do 10% istiny za účelem tvorby dalších fiktivních penez, jinými slovy budování pyramidových her.
Co tak muže človek čekat od dvorku, který už porádne ani není jeho. V první rade si udelat porádek ve hlave.

295439

03.09.2013 10:15

Progresivní daň je zločin

RE: Souhlasím se vším,

ppppp 78.?.?.?

Čulík mi není názorove sympatický, ale toto jsem si prečetl, googlil jsem, co to vlastne znamená ta "hokynárova dcera" [smích]

http://blisty.cz/art/68115.html
http://brtpichlavec.sweb.cz/ves/remesla/remesla2.h...

295454

03.09.2013 16:00

Progresivní daň je zločin

RE: Nezlobte se na mně,

ppppp 78.?.?.?

Ta písnička me také zaujala. Werich v podstate antikomunista zpívá neco témer komunistické. Neznám její historii, a neodhadnu, zda neco takové mohlo být na zakázku.

Pokud písnička mluví o potrebe (prirozené) delby práce ve společnosti, tak dejme tomu. Otázka je, jak interpretovat "když všichni všechno všechněm dáme,
tak budou všechni lidi všechno mít dohromady". Pokud jako pohled na správnou společnost, tak není problém, že jsou činnosti a prostredky nejak rozumne obsaženy ve společnosti.
Pokud si to ale nekdo vyloží tak, že "co je tvoje, to je i moje, a co je moje, do toho te nic", tak už je vztah nerovnovážný, a ke stejným vecem mohou mít ruzní lidé kvalitativne silne odlišný prístup. Samozrejme si automaticky brát neco ze společného, protože to prý patrí všem je nesmysl. Za nesmysl považuju i stejné hlasovací právo pro všechny. Že nekdo jde k volbám, a nesleduje predtím kandidáty, nebo nic neudelá pro to, aby byl schopný hodnotit kandidáty i jinak, než podle mediálních sympatií, je zhruba stejné, jako jít k maturite a nic se predtím nenaučit. Tomu pak odpovídá i kvalita hlasování, kde hlavní vliv mají mediální agentury. Volby pak nejsou o volbách, ale o prezentaci a reklame, volit ve skutečnosti není co. Demokratický plebs v podstate slouží jen na to, aby sprumeroval možné objektivní výsledky ve prospech reklamních agentur a tím potlačil vliv osobností, které by mohli pusobit opravdu reprezentačne.
Stejné je to v hospodárství. Nemuže nekdo rozhodovat/brát z nečeho, na čem nemá primerenou zásluhu, takže žádné "dohromady"... jak se ríká úspech je všech, neúspech jenom jednoho [smích]

295479

03.09.2013 21:29

Progresivní daň je zločin

RE: usilovní blbečkové v honbe za ziskem

ppppp 95.?.?.?

>Súkromník zo zahraničia došiel a zamestnal, hoci nemusel, zdanili mu ešte aj dividendy, ty by si chcel ešte navyše, aby míňal tam kde ty určíš. Ale tie výrobky, na ktorých predaji zarobil si nakupovali ľudia z celého sveta, prečo by mal mať osoh niekto na území, kde obďaleč jeho bydliska stojí jeho továreň, ak jeho spoluobčania k jeho zisku prispeli pomerne málo.

Nikomu tu ten "súkromník" chýbať až tak nemusel. Je chybou si namýšľať, ako nenahraditeľní boli cudzí investori. Boli výhodní predovšetkým pre tých, ktorí nevedeli alebo nechceli poriadne pracovať. Cudzí súkromníci akurát potlačili tých domácich. Ani ten cudzí súkromník zamestnať nemusel, nikto ho nenútil, chcel to, a vedel prečo. Len veľmi málo výrobkov sa vyrába na jednom mieste, ktoré kupuje celý svet, tak nezveličuj. Z tvojej nálepky o šovinizme sa nikto časom lepšie nenaje, rovnováha ponuky a dopytu je neúprosná, a nakoniec si zamestnanec nedovolí kúpiť ani výrobok, ktorý vyrába firma, kde pracuje. Nechápem, prečo aj miešaš dokopy prisťahovalcov(ktorí svoje zisky míňajú regionálne) a cudzincov, ktorí vyvážajú zisk tak ďaleko, že to spätne už nemá prakticky žiadny vplyv. Mne títo cudzinci prekážajú, pretože obvykle dostanú také výhody, ku ktorým sa ja na podobnej pozícii nemám ako ani len priblížiť, je to tu okolo väčšinou buď samý rozpredávač, alebo sluha, málokedy produktívnejšia, vhodnejšia spoločnosť.

295508

04.09.2013 08:22

Progresivní daň je zločin

progresívna daň je dobrá na to

ppppp 78.?.?.?

že subjekt, ktorý niečo vyrába sa môže snažiť viac reinvestovať, ak nechce platiť toľko daní. Samozrejme to zároveň navyšuje administratívnu agendu, aby to šlo podchytiť ako náklady/odpisy/investície. Na tomto mieste je otázka, či sú investície odpočítateľná položka aj pre nevýrobné subjekty. Ak áno, tak zlepšenie nie je výrazné, ak nie, tak zlepšenie ekonomiky môže byť zásadné, lebo viac peňazí sa točí okolo výroby a menej zostane na špekulácie.
Progresívna daň je "zločinom" hlavne pre tých, čo získavajú peniaze bezprácne. Nevýhodou pre výrobné subjekty je potreba podrobne evidovať investície, čo by išlo nazvať ako daňo z prítomnosti špekulantov na trhu.

Je to to isté, ako keď na ulici roky ľudia nepotrebujú kupovať zámky, naraz sa objavý vychytralý zlodej, a všetci idú kupovať zámky a alarmy. Skoro ako keď Chaplin po nociach okná rozbíjal a vo dne v sklenárstve mal zaručený yisk. Dnes už sa takým nechce ani tie okná rozbíjať a gitovať, a vyhľadávajú ešte menej namáhavú prácu. Toleranciou podobných nespratníkov si ťaháme veľa vecí z vlastného vrecka, a pozeráme sa navzájom na seba ako na zlodejov, v lepšom prípade si ohradíme súkromie a nechceme s nikým nič. Takéto "hydrofóbne" ľudské elementy logicky nedržia príliš pokope, a rozsypú sa aj pri pokuse organizovať dobrú vec.

295533

04.09.2013 08:38

Progresivní daň je zločin

RE: Tahle republika není zaopatřovací ústav

ppppp 78.?.?.?

Tohle jste myslel jako srandu?
Pokud ne, tak je to další aranžmá typu perpetum mobile.
Duležité snad predevším je CO ti všichni plátci delají, a ne jen KOLIK. Pokud neznáte jejich (príští) spotrebu a míru plýtvání, tak je aktivita tech plátcu zcela samoúčelná. Dusledkem je jen vyšší spotreba zdroju a riziko potenciálního drancování životního prostredí.

Totéž se týká pristehovaleckých rekneme multikulti kolonií. Není podstatné, že delají "nejméne zajímavou" práci, duležité je spíš, co za to pozdeji chtejí. Často jde jen o kolonie "bakterií", které osídlí zdroj, až do jeho vyčerpání, bez pochopení možností jeho regenerace.

Takže ješte jednou, KOLIK čEHO, a z čEHO toho zvýšený počet tech plátcu pak spotrebuje? Navýšením počtu spotrebitelu automaticky nestoupne navýšení zdroju pro spotrebu. Je v tomto smeru úplne jedno, kolik toho "do systému" zaplatí, peníze se prece nekonzumují, nejezdí na nich, nestojí z nich domy.

Znáte písničku "mám malý stan?" Každý potomek bude chtít nekde bydlet, jíst, vozit se kamsi pracovat. Stoupnou nejenom príspevky, ale i spotreba.

295534

06.09.2013 07:02

Grázlové v Bruselu

rakouský poslanec práve dostal rychlokurz

ppppp 95.?.?.?

jak to ve skutečnosti chodí.

Delal jsem kdysi místního poslance, a jako nejvetší škodnou jsem pochopil práve to delání hloučku. Tím vznikají nejvetší deformace.

Poslanec, když neumí vystupovat za sebe a za lidi, které zastupuje, tak tam NEMÁ co delat. Všechny další hloučky jsou jen čertovy spolky. Hloučky jsou kartárské hazardní spolky, kde se mísí nebo prumerují reálné zájmy drív, než se dostanou do parlamentu, a politici prestávají sloužit jako zastupitelé.
Politika hloučku je struktura "stát ve státe", "bota v bote" a podobne. Všechny hloučky označit jako chorobu, poruchu svébytnosti a zrušit. Poslanec je placený a delegovaný pro zastupování, a nikoliv pro hloučky.

Podobné hloučky jsou príčina problému i v místních zastupitelstvích, podobné kamarádíčkování tam pri tomhle typu práce nemá co delat. Prudce snižují nestrannost pri podávání "i" užitečných návrhu.

295655

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 0

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 732 846