Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

>>Vysvetlete, proč tam museli použít rozpouštedlo jako je MEK.
>>Za objektivní nepovažuji ani porovnávání reakčních energii...
>>Tam prece o žádný výbuch nešlo...
>>jak píšou na str.9 magnetem mohli sbírat akorát prach z okují

>Tyto Vaše citace dokazují, že Vám není jasné ani samotné >nastavení experimentů a potřebujete vysvětlit co, jak a proč tito
>vědci dělali.

Ptám se na to práve proto, že mi to jasné je, vaše tady citovaná dedukce je logicky nesprávná, nesouvislá. Vám to jasné není, protože neumíte vecne odpovedet. Pokud museli látku rozpouštet, tak už nemuselo jít o žádný termit, a odstranením pojiva získali zároveň vzorku s mnohem vyšší mernou energii na porovnání, než by mela nerozpuštená vzorka.

Stejne pruhledné, jako s volbama, jednoduchá matematika pomerných veličin. Co potrebuju vysvetlit není nastavení experimentu, ale proč ho nastavili tak, aby museli rozpustit a tím i vyloučit pojivo. Na vedeckou práci jasný a hrubý koncepční kiks.

Dále jak mohli sbírat smes s obsahem Fe2O3, když ta vetšinou magnetická není bez jiných sloučenin železa. Pritom to tam napsali. Na vedeckou práci další pravdepodobný kiks.

Porád mi tam chybí nepančovaná termitická smes ať ve forme prášku, nebo slisována do kompaktního tvaru. Laskave neodbočujte, nevyhýbejte se vecné odpovedi a nerešte tady místo ní mou osobu, obíráte me tím o príspevek.

Mne počet "idiotu" na zakázku zajímá stejne, jako otázka, kdo vyreší domácí úkol, zda 100 namyšlených, nebo 1, co neudelal stejnou chybu. Dnes se za peníze vždy najde dost "takyvedcu", co se ohnou, a pak zatloukají. Ostatne ve vám vyhovující situaci používáte nejspíš stejný argument.

Když tak dobre umíte anglicky, tak najít na toto odpovedi musí být prece brnkačka.

285359

27.02.2013 08:58

České dráhy ničí lokálky i sebe s pomocí České televize

efektívny je aj dobytčák

ppppp 95.?.?.?

Obsahom dobrý článok, pomenúvajúci veci správnym menom.

Keď si odmyslím vandalov, čo je iná otázka, tak dnešný kindermanažment (vôbec nemyslím mladých, ktorým je zmysel hospodárstva jasný) nám naordinoval ich predstavu o efektívnosti železníc. Väčšina z nich sa asi vlakom nevozí. Tento postup je skvele vystihnutý tuto:
http://www.youtube.com/watch?v=clVpKVlCPDw
Kdybych byl ředitel české železnice
vytrhám v republice všecky kolejnice
a pak to železo vyvezu do sběru
a vytáhnu dráhy z finančních průserů

Kde sa verejnosť dozvie, koľko zbytočných zastavení a spomalení ktoré vlaky absolvujú? Tam je tiež ešte slušná rezerva. Prečo sa pozeráme na hospodárske výsledky viac cez ekonomiku, než cez fyziku, alebo hoci sociológiu? Však aj tie majú v konečnom dôsledku na ekonomiku zásadný vplyv. Pod pláštikom super spoločnosti fušeráctvo a diletantstvo, kryté množstvom nezmyselných noriem a predpisov, ktoré nakoniec aj tak málo chránia tých, čo kedysi dodržiavali pravidlá hry.
Predražené vlaky sú iba jedným z prvých dôsledkov predraženej a neefektívne fungujúcej spoločnosti, kde peniaze nejtú tam, kam najviac treba. Stačí, že byty a domy sú húfne na dlh, od toho sa odvíja dosť veľa vecí. By chcelo niekde zreteľne uviesť, koľko tá "neefektívna" lokálka stojí a prečo tak veľa oproti autobusu.
Cestovanie železnicou z pohľadu prírodných vied predsa musí byť efektívne aj ekologické, už aj oproti autobusu. Tak ako je možné, že tie prírodné vedy "nefungujú", kto tomu prekáža? Ktorá žaba na koľajnici? (nemyslený živočích)

285491

03.03.2013 12:07

Božská fraška

RE: Mýtus altruismu, matka Thereza mohla být cokoli, jen ne svatá

ppppp 95.?.?.?

Nejdu obhajovat nečí svatost, jsem k matce Tereze neutrální, a dusledne neco overovat je vždy problém. Váš príspevek podle mne používá neúplné až nelogické dedukce. Není jasné, zda by tem lidem, kterým bylo pomáháno, nekdo pomohl lépe, než ona. Je možné, že by se stát na ne vybodl, stejne jako se vybodne i u nás, však lidí je dost. Pak reči o sadizmu ve jménu utrpení nejsou na míste, protože to, že nemocný človek trpí je proste fakt, i bez toho, že se toho účastní nekdo další.

K tomu článku - málo zamerený na konkrétní vec, nebo prípad. Pokud se chci dovedet skutečne neco o tech penezích, a jakáže byla souvislost s JPMorgan, proč takový postup tak najdu jen pár nekonkrétních vet, zbytek jen posbíraná omáčka a hromada z mého pohledu nepodstatných vecí odpoutávající pozornost jinam.

Nevím, kdy si konečne dají lidé pokoj s tou vizí svobody. Svoboda reálne neexistuje. Je to jenom limitní abstrakce. Míru vždy určuje nevyhnutnost. Pokud neznáme nevyhnutnost, nemá smysl hlásat a rozebírat svobodu. Emoce se dají budit i rozumnejším a méne nebezpečným zpusobem.

285675

05.03.2013 09:01

Potravinářská lobby chce prosadit mléko slazené aspartamem

článek nemá sice správný tón

ppppp 95.?.?.?

ale upozorňuje na duležitou vec.

Že je nečí zájem snížit počet kalorií/Džaulu v potravinách.

Proč snižovat obsahy cukru? Prý abychom nebyli tlustí - lež. Cukr společne s tuky a bílkovinami je hlavní zdroj energie, metabolizuje nejrychleji. Lžíce medu, čokoláda, dodá vyčerpanému človeku rychle chybející energii. Hlavním spotrebitelem cukru je taky mozek.

Je samotný cukr na príčine nadváhy? Od doby, kdy se začaly vyrábet energetické koncentráty, jako cukr, začaly ubývat ostatní živiny, které človek potrebuje, vitaminy, kyseliny, minerály. Dnešní moderní potravina, je často smes cukru, tuku, občas nejaká bílkovina, oproštené od uvedeného výše. Predávkovaná energie bez dalších látek potrebných pro metabolismus. Zelenina redená vodou, protože cena se odvíjí od hmotnosti, málokdy od procentuálního zastoupení živin, a paradoxne také bez cukru, kde by mohl být, tak není.

Organismus na snížené množství ostatních živin reaguje tak, že se snaží je dohnat zvýšeným apetitem na zvýšenou konzumaci dalšího množství potravin, co se mu samozrejme opet nepovede, protože další strava prijde opet se špatným pomerem živin. Stoupá prirozená "žravost". Ač nemám nadváhu, všiml jsem si, že po konzumaci energeticky nevyvážené a nekvalitní potravy "žravost" opravdu stoupá. Zpusob, co dokáže bloknout tento druh falešného pocitu hladu je treba hlodání surového česneku, prípadne mrkev a další zelenina. Nejsem vegetarián.

Když jsme pri zelenine, také dnešní buráky nejsou co bývaly, pamatuji si, že mely jinou chuť, dnes pretučnelé, i když jsem zkoušel více druhu, často nekvalitní, bez chute, proste modifikované, sója kukurice asi stejne. Odmítá se priznat, že šlechtení pretučnelých plodin s výnosy na kilogram vedou k pretučnelosti lidí s nutností transportu vlastních kg. To co jsme do tech potravin vložili, to se nám vrací i s úroky. Človek čeká na další živiny, pokouší se filtrovat zbytky potravy jako vráskavec plankton, a tloustne. Stačí dorazit nedostatkem vhodného pohybu.

Je riziko dávat umelá sladidla také do pití. Nač tato zbytečná chemie jenom kvuli falešnému pocitu. Není dobré ani módne pít kvanta tekutin, snižuje to prirozenou kyslost prostredí v žaludku a klesá prirozená bariéra vuči infekci, také to pretežuje ledviny se stejným problémem, plus množstvím. Optimum je prý kolem 1.5 litru tekutin denne pro chlapa. Když chci pít, není v tom cukr a potrebuju rychlou energii pro fyzickou práci, tak musím vybírat nápoje s cukrem a číst drobné písmenka. Toto není vuči lidem korektní.

Ne v cukru je problém, i když jde o umelý koncentrát, nemáme zabehnuté nic lepší. Hlavní problém je ve složení a skladbe potravin, a také nenažranost jejich prodejcu.
Další závery si udelá asi každý už sám.

285838

05.03.2013 09:42

Velezradil Klaus?

začínám mít zkušenost

ppppp 95.?.?.?

že ideologové mají potíže s logikou, a jen podvedome tuší, že by nebyla na jejich strane. Vždycky, když si prečtu nejak ideologicky podbarvený text, ( teď vubec nemyslím editoruv článek, ale spíše príspevky v diskusi a duvod na napsání článku), tak my chybí výčet možností, které kdyby byly uvedeny, tak je celá situace v jiném svetle.

Šlo by ríct, že kdyby ideolologové delali softver, tak by nebyl funkční, a lehl by drív, než by nastartoval. Nechají si své díry v úvahách plátat jinými lidmi a ješte se jim to nelíbí.

Nebudu se tady nikoho zastávat, ale objektivne:
Byl Klaus figura schopna nejak významne ovlivnit chod vlaku, když nekdo jiný prehodil výhybku? Mel se postavit pred vlak, že ho zastaví? Udelal co umel, to ješte není vlastizrada. Kde má prospech porovnatelný s ostatními českými tunelári? Nesahá jim ani po kotníky. Možná nekteré jen amnestoval, když videl, co mu hrozí, aby byla nejaká protiváha. Kdo umí ríct, nakolik byl s nima spolčený? Je to podobný jev jako s Mečiarem. Posunul správné informace svým kamarádum, bačum, kterí to kolikrát zneužili, a delali si pak své, to se nedá predem až tak dobre uhlídat. Naštvalo to protistranu a souboj byl na svete. Ani Mečiar nezbohatl tolik, jako jeho "kolegové". Tolik naše společná kultura. Hledáme si jakési zástupní obeti, plyšáka psum, a nejsme schopni odhalit príčiny.
Bylo prece jasné drív, že puvodní režim po uvolnení retezu z východu není dost sobestačný a jde do kopru, kolem V.Nemecko, Polsko, Maďarsko už byly vepredu. Odtrženou retez nekdo chytil a snažil se ukotvit zase na západním dvorku, protože i studená válka musí mít nejaký dej.
Jak to, že Klaus podporil Zemana? Vedel, co mu od ČSSD hrozí? Zemana v seznamu nevidím, na čí je strane? Čí jsou ty lidi v ČSSD? Kdo z nich na strane Zemanova protikandidáta? To by velezrada nebyla? Jaké souvislosti, a komu obvinení má prospet? Príliš mnoho nejasných otázek na nejaký "soud", hodnocení. Proste cirkus pokračuje.

285841

10.03.2013 19:20

Česká televize připravila neseriozní diskuzi o přímé demokracii

RE: co je to přímá demokracie

ppppp 95.?.?.?

Je známo, že patrím mezi odpurce prímé demokracie, i když se me do ní nekterí diskutující snaží zasvetit. Problém je, že jsem projel dále, než se čekalo, a zjistil, že ta ulička je slepá. Ulice v principu nikdy nemuže kvalifikovane rozhodnout, dokonce ani v zájmu té samé ulice. Proto se podobné rozhodování časem vždy svrhne na ješte komplikovanejší a méne efektivní mechanismus, než máme k dispozici aktuálne. Jen ho neumíme nebo nechceme ho využít, nebo si s ním nevíme rady, protože nekde sedí žába na prameni, s kterou podle zákona nesmíme pryč.

Zase jen další agenti s teplou vodou, kterí znají rešení na všechno, a naučí ostatní nečemu, o čem sami nemají ani páru.

286152

11.03.2013 00:37

Česká televize připravila neseriozní diskuzi o přímé demokracii

RE: co je to přímá demokracie

ppppp 95.?.?.?

Zkuste si místo domýšlení lépe prečíst, co jsem napsal.
Mou odvahu radši nerešte, možná mám s tím rozhodováním slušné zkušenosti a nepotrebuji se tolik domnívat. Vaše závery jsou stejne povrchní. Žádná prímá demokracie stejne po svete nikde nefunguje, protože proste nemuže. Jenom je jinak zabaleno totéž, a možná mají neco lépe očištené od bordelu, cose tady nosí. Anonymní občan XY obecne proste kvalifikovane nemuže rozhodnout, protože zatím nemá povinnost s dodanýma informacemi umet nakládat.

286169

Dekuji vám za muj prispevek. Smula, že ty patenty o kterých mluvíte jsou jen hromadne opsaná chyba v písemce. Monopolum by bylo levnejší nekterý z patentu použít, mají k tomu nejlepší pozice.

Podstatné je, že pokud bychom nalezli podobné zroje, tak ten rust začne být opet NEUDRžitelný a upečeme se tady jako v mikrovlnce, protože odpadní teplo po premene této energie se neztratí (energie nevzniká, ani nezaniká +++) a atmosféra ho vysálá do vesmíru až potom, co se ohreje [smích]
Takže je dobre, že zdroje "volné" energie nakonec nemáme, protože bychom s nima opet neumeli odpovedne nakládat, stačí jak s ní nakládáme dnes a není zdarma.

+++hromada lidí úplne špatne chápe pojem energie. Energii lze získat pouze ze zmeny. Ptám sa, na co se má zmenit vakuum, když mám z nej získat "volnou" energii? Na treba černou díru? Protože verejnosti se podsouvá, že klidne i z vakua. Pokud jde o neco jako studenou fúzi, tak není škoda, zda se pár gramu niklu zmení na meď, jenže proces té zmeny je prirozene tak prudký, že generuje bežnou radiaci. Když talír spadne z balkonu na beton, tak lítají bežné strepiny a je slyšet rinčení porcelánu. On proste ríká, že pri jeho procesu to rinčení ani nevzniká, protože ho na prirozené úrovni vzniku nepotrebuje tlumit. Na atomové a elektronové úrovni zatím není známo, jak proces adekvátne zpomalit, aby šlo prevést tuto energii bez radiačního odpadu, neumíme prehazovat elektrony bez "rinčení", i když je to v principu možné, jenomže z čeho udelat košík na 1 elektron, když už atom je jako regál?

Jiná vetev otázky je, že zákon zachování energie není nekým vymyšlený, ale odpozorovaný z prírody. Týká se výlučne množství, ne kvality energie, takže po degradaci kvality energie je nám stejné její množství nanic, když energii lze využít pouze pri(a kvuli) zmene její kvality.

Napsat, že e-cat je rešení je jen cirkus, když ani na univerzite v bologni neumí dostatečne verohodne prokázat výslednou bilanci, a s predpotopním zarízení s prvkama z instalmontu spíše naznačují, že jen jednorázove čerpají energii z oxidace hliníku, ať ve forme elektrod, nebo skrytého zásobníku v zarízení, místa na den funkce je tam po nej všude dost.

Ať se k energiím vyjádrují ti, kterí zvládnou základní pojmy, a kterí neberou proces horení jako flogiston ve stredoveku. Odpoutávat pozornost šuplíky monopolu je motaní se do zelí zaríkávačum a šamanum.

Obnovitelná energie nerovnáse volná energie.
Co se týče kvality spotrebního zboží, zastávám názor, že je treba vyrábet dráž, ale kvalitneji, protože recyklace je také energetická zátež a nebývá optimální, vrší se zbytečné hory odpadu. Že to neuživí současný prebytek obchodníku a úredníku? Samozrejme, ale máme vlastne všichni plýtvat proto, abychom je živili? Živit dinosaura, co má porád hlad? Nebo radši kobylky? Co tak se zamyslet nad smysluplností konkrétní práce?

286446

- nemusím nutne meniť všetko na teplo, aby som niečím pohol, takmer 100% recipročne (reverzibilne) môže za určitých podmienok fungovať premena mechanickej energie na elektrickú(a späť) alebo chemickú na elektrickú...tepelná energia sa na mechanickú recipročne nemení, pretože teplo je naopak odpadový produkt po premene mechanickej. Teplo je menej organizovaná energia, než mechanická, a je logické, že poriadok sa nerobí sám od seba, opačne je to pravdepodobnejšie. Mechanická energia je pohyb častíc jedným smerom, teplo je pohyb náhodným smerom.

- prakticky energia každého pohybu sa mení nakoniec na teplo (končí ako teplo), takmer nič z toho sa nevyžiari do vesmíru inak, než teplo, takže áno, človek generuje 100W tepla ako samotné jeho kúrenie, plus pri práci priemerne 100W mechanickej energie, ktorá sa tiež premení na teplo. Čo to je proti bežnej Fabii, ktorá odovzdá do atmosféry 30kW pri jazde po ROVINE po diaľnici s mechanickým výkonom 10kW na kolesách (čiže pri pätinovom výkone motora).
približne 10kW cez chladič, 10kW cez výfuk, a 10kW na kolesách, ktoré sa premenia na teplo valivým trením pneumatík a trením o vzduch. Ty si asi skutočného učiteľa fyziky ešte nepočul. Tiež ti ďakujem za príspevok, iba nabudúce skús niečo vecné, lebo sú tu aj takí, čo sa im fyzika páči.

286470

pane, nedelejte z lidí voly ... buď chcete neco sdelit, nebo nechcete. Pokud chcete, podejte tu informaci tak, aby šlo overit nebo vyhodnotit aspoň neco, co by naklonilo duveryhodnost ve váš prospech. Tech, co videli nejaké "ufo" je plná amerika, a prece mají problém presvedčit o tom ostatní, co mají taky oči a uši.
Jenom jim chybí ten 6. smysl, kterým vy "samozrejme" disponujete.

To co jste videl se totiž popisem nijak neliší od mžiku pred očima.
Nepíšete místo, cozmizelo, okolnosti, proste vubec nic, coby melo nejakou informační hodnotu. Pokud se neco bojíte napsat, tak nechoďte do lesa a nestrašte tím lesem lidi.

286477

18.03.2013 17:52

Puštěné z řetězů: Vlády, banky a energetické společnosti „podporují klimatické změny“

RE: Článek stojí na nesmyslech - přání otcem myšlenky

ppppp 178.?.?.?

"Takže do 12 či 20 letého veterána by svého blízkého nutil sedat sedat jen sadista, když okolní auta akcelerují a jsou schopná reagovat na dopravní situaci bezprostředněji a tudíž bezpečněji."


S tímhle jste ponekud prestrelil, rozdíly asi nejsou tak významné, jak to z vašeho popisu muže vypadat. Také je treba srovnávat "nového" veterána s novým autem, ne starý šrot jedno na které strane s nečím novým.

Také nejde do toho automaticky míchat schopnosti ridiče, protože ridič muže oba prípady posunout jak do plusu, tak do mínusu.

Veterány, nebo starší auta jdou díky absenci ruzných posilovaču a vylepšovaču lépe cítit, protože se účinek ovládaných prvku prenáší zpetne víc na toho, kdo je ovládá.

Dnešní auta jsou více blbuvzdornejší, avšak je tato blbuvzdornost silne zneužívána, a hledá si cestu jinde už jen tím, že se ridič spolehne na to, že má/zaplatísi neco víc, a prestane mít úctu k prírodním jevum/zákonum.

Dejme tomu se zlepšil dezén, ale brzdná dráha je jenom funkcí materiálu použité gumy a použitého asfaltu, nezávisí na ničem jiném, pokud se dodrží správné zatížení. Protože gumu nejde donekonečna zlepšovat, a koeficient trení se blíží 1, podobne asfalt máme nejaký, tak nezbývá, než se spokojit s fyzikou, která treba ješte nezakazuje odpálit raketové motory buď pro zpetný chod, nebo pro prítlak pneumatik. To všechno jenom proto, že furt se najde nekdo, kdo nejede dost pomalu, aby mohl včas zastavit. Je zajímavé, že v tomto psychologickém smeru pokrok ne a ne nastat. Pritom je nejjednodušší a nejlevnejší.

286586

18.03.2013 20:21

Puštěné z řetězů: Vlády, banky a energetické společnosti „podporují klimatické změny“

RE: Článek stojí na nesmyslech - přání otcem myšlenky

ppppp 95.?.?.?

[pláč] srovnáváte nesrovnatelné [smích] že jste nechytl defekt až tolik nesouvisí jenom se schopností delat kola kvalitne, ale i se schopností je propíchnout. Roli hraje i "volba" hloubky dezénu. Pokud jezdíte tudy, kudy jezdí hodne aut, tak proste ježky posbírá dostatek lovcu pred váma. Co píchá kola? Šroubky z desek, nebo plastu ledabyle namontované výbavy ostatních aut.

Klínový remen? Dobre nadimenzovaný na správných remenicích vydrží 10-20 let. Po celou dobu životnosti stroje. To s pokrokem nic nemá, pouze s úrovní konstruktéru v dotyčné kancelári. Možná vetšina stroju má životnost určenou kreditem a motivy konstruktéru, a ne až tolik dobou.
Prasklá žárovka je slabý argument, reknu díte šťasteny, a počítače? Neznáte druhou stranu mince, delám opravy všeho možného, vidím dobre co a proč se kazí, a co se týče počítaču, tak jejich spolehlivost neroste, beží mi nekterá 486 nonstop, kdežto mnohé nové mainboardy s 3V napájením procesoru jsou dávno po smrti. To je stále hodne individuální. Opet spíše vliv konstrukce a použitých prvku, než pokroku doby. Sklon ke flákání nekde možná klesá rustem specializace a profesionalizace, jinde stoupá, protože mladí lidé potrebují hned výsledky, a nemají odkud načerpat dost zkušeností. Vemte si treba kolik procent čínských, nebo i nečínských LED baterií vydrží dejme tomu 3 roky, pritom pokud je to dobre udeláno, nemá se tam co pokazit, a muže to vydržet klidne 20let. Vím možná o jediné z dvaceti ruznych typu. Reknete mi, že je to spotrební zboží, a já nebudu souhlasit [velký smích] Vezmime si bežnou 3pólovou vidlici na 230V, dnes jsou všechny odevšud prumerne nebezpečnejší, než oba druhy, co se delaly tady za sociku. [překvapení] Jenom to nikdo nechce videt, vždyť stačí mít na sobe vylisovaných aspoň 10 zaplacených certifikačních známek pár státu kolem. Stejne pak otázka proč se kolíky vidlic niklují, když je to spíše nebezpečné, a prináší samé potíže? Snad proto, že stríbritý lesk na pohled je víc, než dobrý, ale vzhledove matný, nestejnobarevný, dobre oklouzaný kontakt? Jakým pokrokem je treba, když se prední smerovky dávají z vnitrní strany svetlometu? To si mám pripadat jako na výslechu, když se chci podívat, kam to auto mírí? Kde je tady zdravá tradice? [mrknutí jedním okem]

286596

19.03.2013 00:12

Puštěné z řetězů: Vlády, banky a energetické společnosti „podporují klimatické změny“

RE: Článek stojí na nesmyslech - přání otcem myšlenky

ppppp 95.?.?.?

Není nic venku [smích] teda krome vánice v breznu po mdž. Morální zastarání je velmi relativní pojem. Nepotrebuji každé 2 roky nový mobil, když s ním jenom telefonuju, protože internet reším radeji jindy a jinak. Dovedl bych používat mobil 10 let starý, stejne jako 10let staré PC.
Pokud by si ti, co delají softy nenárokovali automaticky každým rokem nové PC, a nenutili ho uživatelum, s tím, že musí mít stejne výkonné, aby jim neco beželo. Prece uživatel nepotrebuje bežne kompilovat jejich zdrojáky a spouštet megaaplikace. Zbytek je spíše dusledkem neefektivní práce programátoru, nebo z x duvodu príliš šílená konkurence.
Krome oprav delám i nové veci, i když na porádnou konkurenci zatím nikdy nedošlo, takže nejsem vyložene patolog, znám pohled z více stran. Asi jsem už i pomalejší, nejde být celý život stejne rychlý, já vím, co mi chcete naznačit, že mládí, ať technické, nebo vekové má své tempo. Jenom není dobrá premíra zbrklosti, málo tech zkušeností, obcházení tradice, a zríkání se nekterých rekneme etických kriterií, které nemají poločas rozpadu nejakých pouhých 10 let.
K tomu žigulíku...náhodou jsem v týdnu jednoho videl zespodu a obdivoval sem, jak má promyšlene a účelne udelaný podvozek i proti generačne novejším autum, krome fušersky dodelaného záchytu bowdenu ruční brzdy snad dokonalé. Mužu zvažovat - nové auto 10000E, starší auto rekneme 2000, a zeptám se, když obrátím to své na krovky, rozeberu, venuju tomu 2-3 týdny, rekneme že za stejné peníze, nebudu na tom nakonec lépe? Vždyť na tech 10000 potrebuju intenzivne odkládat rekneme 2 roky s rizikem otázné inflace. Začínám fakt zvažovat, zda "veterán" není celkove levnejší, a komu vlastne zustane více času na diskusi [smích] Se starým mobilem to už vypadá jinak... Ale napadá mi, že ješte stavba domu je na tom (autu)podobne, a s tím také, co v naší společnosti je nejvíce "podchyceno" [smích] Takže dekuji za reakci, a zase budu muset jít neco delat, jinak me ta konkurence sežere, dneska normálne nestačí mít lokální dosah, preválcují človeka klidne i poruzní kočovníci [smích] preju pohodové pozorování

286615

23.03.2013 17:38

Houžvičky

RE: Nejnádhernější článek pana Editora

ppppp 178.?.?.?

Odpovídáte si sám "odtud potud". Ty projekty jsou hloupé, když je chápete po svém a nerozumíte souvislostem. Jsou obvykle hloupé proto, že na nich parazitují hlupáci. Ve svém jádru hloupé nejsou a predstavují reálný, skutečný pokrok. Ekonomickou výhodnost do toho netahejte, protože tak nebo tak jste dotován ropou, bez které by jste si dnes ani neškrtl.

O mracích kazícího se fotovoltického šmejdu jste vedle jako jedle. Mám fotovoltiku pár let doma, a ne všechno se kazí podle vašich predstav. Bežte si popovídat do West Germany, kde ten kazící se fotovoltický šmejd má každý 10. dum na vesnici.

Podle mne injekce dodatečného CO2 do atmosféry a tepelná injekce jako konečná fáze promeny vší neobnovitelné energie včetne jádra prinejmenším destabilizuje klimatickou rovnováhu. Plus samozrejme drancování prírody a nerozumné zásahy institucí s názvem "životní prostredí". Málo lidí si uvedomuje, že všechna jednou použitá energie včetne té mechanické se nevyparí, ale zustává v atmosfére jako odpadní teplo. Je taky možné, že i páry H2O po spálení uhlovodíku zpusobují lokální problém, stejne tak jako vetrné farmy. Dokonce i vodní elektrárny mužou být problematické. Ty solární jsou myslím zatím ekologické nejvíce ze všech. Je treba pracovat na tom, jak nejakou tu energii efektivne akumulovat na zimu.
Vynález fotovoltiky podle mne presahuje společenský význam vynálezu parního stroje a spalovacích motoru. Pokud bychom jezdili na koních, nemeli ropu, nebo jádro, tak by k pokroku vedla klidne ta fotovoltika.

Jinak k té pravde, článek pana editora se mi líbí jako výstižne napsaný. Jsem toho názoru, že nejaké místo pro ruznost, biodiverzitu, včetne té duševní ješte zbylo. Jinak je tady zpet monokultura typu močuvkové trávy. Na druhé strane máme stále principy, jejichž relativizace vede také neblahým smerem, k monokulture. Tolerance nemelabyserovnat relativizace. Ať není treba prikývnout na humanitární bombardovačky. Zdravý rozum nekde musí být. Také na svete precejenom vládne reálná konkurence, vuči které se je treba nekdy vymezit, nebo si dohodnout nejaké písečky.

286967

24.03.2013 12:59

Houžvičky

RE: Nejnádhernější článek pana Editora

ppppp 178.?.?.?

Pane nakládejde s čísly odpovedne.

Vy jste muj text pochopil výlučne po svém. Nikde jsem nepsal o tom, že se na Zemi prijatá energie Slunce akumuluje, nepodsouvejte mi nesmysl. Je snad jasné, že Zeme se nachází v nejaké energeticky časem ustálené bilanci.

Takže ta energie se vyzárí až PO TOM, co se atmosféra o nekolik C ohreje, ne pred tím. Jinak chybí na to zvyšené vyzárení duvod, tolik logika príčinnosti. Jinak by se ani nemelo co navíc vyzárit. Neco v tomto smyslu jste mel napsat, pokud jste chtel být objektivní.

Stejne tak, pokud máme puvodne vyváženou miskovou váhu, tak po pridání malého závaží na jednu stranu rameno pak zustane vychýlené.

Vaše data jsou nejspíš nejakým zpusobem príliš deformována, už se tady jednou ty čísla rozebíraly. Blíže k realite by melo být kolem 2 promile, včetne započítání oceánu, lokálne nekdy i 4promile a na kontinentech i desetinásobky. Počítalo se to ze známé spotreby a toho, co jde dobre overit bez ohledu na zdroj informací.

Tedy spíš 0.2%, než 0.01%.
To na vychýlení bežné váhy z rovnováhy spolehlive postačí.
Je si také treba uvedomit, že teplota na zemi by mohla být pár desítek C jinde podle bilance atmosféry, a že 0.2% zvýšeného príjmu energie klidne stačí na 2C rozdíl.

287021

24.03.2013 14:04

Houžvičky

RE: i tací

ppppp 178.?.?.?

Nechápeš to, protože si nevšímáš patrične verohodná data, a rešíš pohled na vec pomocí intuice... pokud človek sám nesesbírá dost argumentu, které jsou težko zpochybnitelné, ani si neumí najít nekoho, komu po této stránce verí, tak ani nic jiného nezbývá. Jenomže intuice je nekdy príliš ovlivnena společenskými náladami, a jde tak trochu o loterii. Také prebujelý individualizmus uprednostňuje intuici pred duverou nebo hledáním nekoho, kdo si s celým problémem dal více práce.

To, co se spíše zamlčuje, nebo bagatelizuje je spotreba a vliv dopravy. Nikdo ji nesmí nahlas omezovat. Tolik letadel na nebi muže být problém, když parama zamlží oblohu. Skleníkové veci se pripisují spíše prumyslu, který je dohledatelnejší, než rozlehlá dopravní verejnost. "Jádro" je také kotel, který pomalu ale jiste topí svým odpadním teplem.

Kvasinky ve vínu se také neptají, kdy jich bude dost, a kdy se jim už ani jejich vlastní produkt nebude v tak velké koncentraci líbit.

Vliv by se mel objektivne merit a ne relativizovat, nebo predkládat jako predmet politických diskusí. Klaus apod. by se k tomu nemel vyjádrovat, nebo když, tak mel citovat svého rádce, jak se to po správnosti a vedecky má delat. Jinak to jsou pouze akce na šimrání verejnosti a bujení stádových nálad.

No a ten asi nejvetší kotel je hromadení zbytečného kapitálu, a "ukládání" hromady energie do nečeho, co nemá rozumné využití.

Jsem tady už pár desítek let, a klima vykazuje zretelne vetší výkyvy, než za času, co jsem chodil na základku. Muže to mít vliv na kvalitu naší potravinové základny, a životní prostredí celkove. My proste tu dostupnou energii neumíme a kolikrát nechcem rozumne využívat, furt čekáme, kdo to udelá za nás.

287027

24.03.2013 21:16

Houžvičky

RE: Nejnádhernější článek pana Editora

ppppp 178.?.?.?

Matematika základní školy není považována za víru. Na zbytek nepotrebuji ani kalkulačku, netož odpisovat od nekoho nejaká čísla. Zverejnené celosvetové spotrebe paliv a energie vycházející z težby se verit dá, a slunce se dá zmerit i doma na dvorku, Plocha zemekoule je známa. Opet základní škola. Kde je jaké náboženství? Výchozí čísla jsou v porádku. nanejvýš jde pochybovat o tom, o kolik se ta teplota zvedne, a ne zda se zvedne.
Presne jako v tom vtipu "kdyby všichni topili venku, nemuselo by se vevnitr"...pritápením venku ta teplota nemá jak klesnout

287051

24.03.2013 23:21

Houžvičky

RE: Nejnádhernější článek pana Editora

ppppp 178.?.?.?

Vezmi do ruky fyziku a dozvieš sa, že infražiarenie sa šíri aj vákuom. Termoska rieši iba masívny prestup tepla konvekciou, vyžarovanie obmedzuje striebrením, a zostanú iba straty spojom pri hrdle a infražiarením.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Stefanov-Boltzmannov_...
Tiež poštuduj a nezjednodušuj pod úroveň wikipédie. Nemiešaj priveľa abstrakcií do vecí, ktoré sú dobre známe a overené.
"ako stále" to si trošku s tým sebavedomím prehnal.

287059

24.03.2013 23:31

Houžvičky

RE: Nejnádhernější článek pana Editora

ppppp 178.?.?.?

>On totiž existuje tepelný skok kdy teplo se tak nepředává jako při teplotní vyrovnanosti.

toto patrí do sbírky oxymoronu...
...chápu vaši obavu z čísel a snad i technického textu, vubec nejde tady o presnost, ale o približný vliv, nepodsouvejte mi nelogické postupy, a opak toho, co jsem napsal, zadání presností dostačuje na to, aby šlo odhadovat vliv. Jsou také známé lokální merení.

287060

25.03.2013 12:06

Houžvičky

RE: Nejnádhernější článek pana Editora

ppppp 178.?.?.?

To je ale odbočka do jiné oblasti a míchání hrušek s jablky.
Prostup tepla se liší typicky napríklad pri varu kapaliny, kde pri vyšším rozdílu teplot je prostup horší. Stejne tak konvekce závisí na vlhkosti. To je tak ale proto, že se mení velikost a materiál oblastí, o které jde, a spíše o neschopnost v dané situaci model zmerit, a spíše než dílčí merení zajímá výsledek jako celek. Ne že by nekdy reálne teplo prostoupilo lépe pri nižším rozdílu teplot, to se v principu nedeje nikdy, aspoň ne v bežných materiálech a médiích kolem nás.

Stejne tak dobre když auto ujede za hodinu 100km, tak je rozdíl, zda merím jen dobu príchodu do cíle, nebo se dívám na tachometr, jakou jedu rychlostí umím ríct jen v 2. prípade, kdežto jiného bude jenom zajímat, kdy tam budu. Rychlost(stejne tak teplotu) nejde určit z "doby príchodu" a výsledného pohledu na vec. Že prostup tepla je vyšší s menším rozdílem teplot je ekvivalentní tvrzení, že auto se rozjede do kopce samo.

Vaše námitky není možné zobecnit na bežné vyzarování tepelné energie infrazárením, o co puvodne v mé poznámce šlo. Stejne jako žádné zlato není 100% čisté, ale vždy je tam nejaká molekula jiná, a prece nikdo nerekne, že to zlato není.

Vy jste mou poznámku nejprve poprel, pak prekvalifikoval na zásadne jinou, a pak se snažíte, abych potvrdil, že to muže být po vašem. Vaše poznámky jsou jasnou odbočkou a s infravyzarováním a bilančními tepelnými ztrátami povrchu Zeme prestaly souviset. Zamlžil jste podstatu veci a odvedl pozornost bokem, to není korektní.
Rozdíl teplot pri GO o kterém jsme se bavili je nekde mezi 2 až 5C, a v této oblasti se absorpce spektra vodními parami ani plyny nijak znatelne nemení. Nemužete mou poznámku naházet do pytle se svými vecmi a pak tvrdit, že správné v pytli je hlavne to vaše. Já vám tady také necituji celou encyklopedii.

Mpembuv jev s infrazárením Zeme také prakticky nesouvisí, není známo.

Začínám mít dojem, že nemáte zájem o jakž-takž objektivní informace, ale že si veci prizpusobujete tak, aby vám vyšlo, co se vám líbí. Vaše argumenty jsou málo vecné, a nejde na ne reagovat domýšlením.

287092

Ve jménu svobody, lidských práv, soukromí, hrdosti a uvedomení...

To jsou hesla nabízející človeku hlavne pýchu, pokud není stanoveno odkud pokud. Svoboda jen potud, pokud neomezuji druhého, lidská práva potud, pokud mám jediný metr, soukromí potud, pokud to neomezuje mezilidské komunikace, hrdost potud, pokud jménem své vlastní intuice nenadelám iniciativní škodu, uvedomení potud, pokud se beru jako součást celku a respektuju závislost na jiných a životním prostredí...

- Teorie prepozitivizovaného myšlení bývá riziková, x-krát jsem se setkal s pozitivním myšlením toho typu, že vykáže pozitivitu až po tom, co označí náprotivky jako negativne myslící. Vetšinou tím znemožní pojmenování vecí objektivním jménem, vzniká možnost falešné tolerance, vyčlenení vyvažujících a pro nekoho nežádoucích názoru. Proste jen další manipulace, brání dnes už beztak omezené možnosti priznat barvu a svou chybu bez rizika lynčování, automatické prevzetí odpovednosti za všechny kolem, kdo "žádné chyby nedelají" .

- Stále je otázka, komu a jak internet slouží, nekdy predstavuje jen další nástroj na masivní manipulaci, stejne tak myčku nádobí, viz nedávné volby, kde jsem se také zhrozil, co všechno jde pomocí internetu predstavit jako normální.
Vznik takového množství konspirací, že ani odborník nemá šanci neco trídit, a pretože odborníky se nestává vetšina populace, tak tam odborníci kolikrát jen topí svou snahu v mori vetšiny. Sám autor dobre vystihnutého článku vyzdvihuje potrebu kvality osobností, a škodlivost delat si alibi vymlouváním se na kterýkoliv systém. Ne systém vetšinou muže za jeho zneužití, to jsou jen pravidla, které také tvorí lidé, nic víc. Klidne se muže nazývat treba "československý diktát", když tam budou lidé, kterí budou umet ostatním zvýšit životní kvality, nejen ty materiální a konzumní.
Primnoho lidí bere internet jako Indiáni alkohol.

- Hromada vecí stojí na prachsprosté duvere, a hodne problému stojí za jejím zneužitím. Spolu s absencí odpovednosti, pozice, dostatečné osobní ochrany a nezávislosti soudcu a úredníku verejné správy toto podkopává celý smysl státu, který si pak delá bez vedomí jeho občanu, co chce. Nejde mít složitý systém pravidel (zákonu), které se mení tak rychle, že je nemožné je znát, použít, mnohé nejsou natolik stabilní, aby se jim človek reálne mel možnost prizpusobit. Další pusobí skryte retroaktivne, nebo proste jen zavádejí další úrovne postihu prakticky za nic. Technické normy postavené na kšeftu místo rozumné míry ochrany uživatele.
Zmínené "neznalost neomlouvá" nemuže platit do nekonečna, ne každý muže být právníkem, ne každý si tu služby z x duvodu muže dovolit, když je dnes už problém si dovolit doktora. No a udržitelný rozvoj, efektivní hospodárství a ekologie by byla další kapitola.

287152

26.03.2013 17:45

Transformace společnosti prostřednictvím minisystémů sestávajících z transformačně naladěných lidí

RE: Bohužel internet nebude to správné médium na spojování.

ppppp 178.?.?.?

>kopanie za sionacistickych grazlov a ich bezducha obhajoba

Isto nie si zodpovedný za tvoje slová, inak by ti na ich pravdivosti viac záležalo. Mýliš si tento server s jasnovideckým. Podľa toho, čo od teba čítam, neskrývaš schopnosť intuitívne onálepkovať každého, kto ti nie je podriadený ako pes.
Nikto z ozaj dospelých nebude zvedavý na tvoje "ach" emócie. Načo vykrikuješ ako zbabelec spoza sukne.

Tak nech sa páči, priznaj aj ty svoju identitu, ja som to urobil niekoľkokrát. Povedz približný vek, adresu, čím sa živíš a podobne. Či práve ty nepatríš medzi parazitov, alebo hlupákov.

Potom môžeš hovoriť o mne, aké "karty" som odkryl. Podľa mňa by seriózni oponenti mali vedieť tých vyššiemenovaných spomedzi seba vylúčiť.

287194

26.03.2013 22:39

Transformace společnosti prostřednictvím minisystémů sestávajících z transformačně naladěných lidí

RE: Bohužel internet nebude to správné médium na spojování.

ppppp 178.?.?.?

Vaše snaha vyveštit moji ne/národnostní orientaci je dojemná. Co když svuj puvod ani sám neznám? Troufnete si mne hodnotit lépe, než se znám sám? Není jednodušší a také jistejší predpokládat, že nekonspiruju, ale píšu opravdu, co si myslím?
Vždyť vy po mne práve neprímo požadujete(z hlediska souhlasu), aby obsah a myšlenka toho, co napíšu byla závislá na nejakém národu. Národne nezávisle abych se tady bez pindu pomalu nemohl vyjádrit. Jsem vyzýván, abych svuj rozum identifikoval s nejakým ne/národem. Nevidím na to duvod, krome toho, že týpky najdu všude. Vaši kritiku mám brát teď jako poctu, nebo ne?
Ani ne z prumeru se počítají hodnoty, ale z hodnot prumer. Vždyť tu separaci na ne/národy svým prumerováním deláte spíše vy, než by bylo reálne kritické, snažíte sa najít kdejaký laciný duvod, proč se nekteré skupiny chovají podobne. Já bych se teda nespoléhal, že je to práve tím ne/národem. Jsou vlastnosti, které lidi sdružují na zcela jiných principech, než ne/národních. Jsou treba ti Rekové opravdu tak líní, jak se nám nabízí? Kdo není líný, ten co pak vyhodí více vecí na smetište?

Proč bych mel také dovést do absurdity "koľko rečí poznáš, toľkokrát si človekom" ? Možná se s tím nestotožňuju. Pripomínáte mi známého co si troufal identifikovat pod podložkou 10korunovou minci podle virgule. Nasadil jsem na nej za pochodu vymyšlený korektne matematicky postavený statistický test, kde mel z 10 pokusu šanci práve 50%. Udelal 40%. Veril si víc, než toho byl schopný. Možná jen hledáte tam, kde opravdu nic není. Doufám jsem jen nezahodil další príspevek a že tato téma je popsána dostatečne.
preju pohodový večer

287204

27.03.2013 17:48

Transformace společnosti prostřednictvím minisystémů sestávajících z transformačně naladěných lidí

RE: Bohužel internet nebude to správné médium na spojování.

ppppp 178.?.?.?

Nech laskave na mne, jak píšu. Mám pro to možná své duvody, které mohou být tobe zcela cizí. Kdybych i nemel, je te do toho houby.
Tvé provokační poznámky od veci jsou jen dokládají neúspešnost tvého loterijního odhadu. Zamysli se nad zvráceností tvého pokusu me "odhalit" namísto respektování nekým napsaného názoru.
Presne tvým stylem treba nekdo na své pracovní pozici odsoudí nevinného, protože zastírá svou neschopnost rozlišovat fakta od bludu. Vždyť práve ty vubec nevíš, za koho kopeš, hlavne, že mne to prisuzuješ.

Podám ti svou berličku - nesouhlasím se zákonem o popírání holocaustu a nesouhlasím s výskytem pojmu rasizmus v zákonech.
Klidne pridám i fašizmus, extremismus, terorismus. Jsou to vetšinou stejne kategorie na oblbování a pytlování lidí. Tyhle pojmy bychom nemeli krást z biologie nebo historie. Pokud zákon má být zákonem, tak potrebuje být založen na principech, a ne na intuici veštcu. V tomto se tedy od stredoveku moc nelišíme.
Buď v zákone rešme, CO KDO delá/udelal/potrebuje delat, nebo má stejný smysl hrát piškvorky a rvát pres sebe jako na stadionu.
Zákon má být o vražde a zabití, verejném ohrožení, a ne o terorismu, nebo komunismu, nebo o demokracii a lidských právech, které ve svém pokrytectví nakonec úspešne ignoruje. "Lidská práva" jsou spíše podsunutím, nejde ríct "mít právo na lékarskou péči" - bezplatné lékarství, školství je spíš společenská vymoženost a znak pokroku, známka sociálne výkonné společnosti, společenské bohatství, kulturní fond, ze kterého je možno čerpat, a žádné "právo". "Lidská práva" se proste napíchla jako falešná prípojka do oblasti, kde nemají co hledat. Osobují a presmerovávají výsledky společenské kultury do nejakých umelých "práv", které nakonec slouží v kdovíkoho rukách.
Melo by být jasné, kolik na tyto vymoženosti dáváme, a kam ty prostredky smerují.

O nečem z toho jsem už psal. Vyjádruju se myslím dost konkrétne a souvisle. Doufám i ty.

287249

27.03.2013 21:58

Transformace společnosti prostřednictvím minisystémů sestávajících z transformačně naladěných lidí

RE: Bohužel internet nebude to správné médium na spojování.

ppppp 178.?.?.?

Ďakujem za radu ohľadom charmap. Slušnejšie by ale bolo predpokladať, že mám na to opäť nejaký dôvod.
V prvom rade bežím na Linuxe a nie na Windowse, takže sú mi tvoje rady nanič. Ďalšia vec je, že nie ja som zodpovedný za idiotov, ktorí sa ani po 5. kódovaní slovenčiny a češtiny nevedeli dohodnúť, ktoré sa bude nakoniec používať. K tomuto zmätku výrazne prispel Microsoft svojou neschopnosťou, nekoncepčnosťou, a neochotou rešpektovať zákazníka. Povedal by som takmer, že to urobili naschvál. Ďalšia vec je, že nepíšem ako ďateľ, a nehľadám písmenká po klávesnici, pozície klávesov sa na obidvoch klávesniciach trochu líšia. Keď si k tomu pridám US programátorskú, tak je zmätok dokonalý, nie každý obstojí bez diakritiky ako ty, a potom sa buď vyhovára, alebo machruje. Je dosť pravdepodobné, že mám klávesnicou namačkané oveľa viac, než ty, takže sa so svojimi smiešnymi pripomienkami ukľudni.
Linux mal s prepínaním klávesníc a znakovými sadami tiež problémy, začal som Redhatom, idem na Mandrive, vyskúšal som aj iné. Zaplatil som si CD spolu s knihou. Máš ty svoj Windows zaplatený?
Takže si pochopil, že všetko píšem so slovenskou klávesnicou. Mám svoju skúsenosť, že je lepšie písať takto, než bez žiadnej diakritiky. Ako som už vravel, môj pohľad je, že ty si toho doteraz veľa nenapísal, tak to ani nechápeš, a domýšľaš si blbosti, ako by to malo byť, si proti mne preto púhy teoretik. Podobné poznámky adresuj výlučne tým, ktorí toto komplikujú. V gramatike by som ti v oboch jazykoch najskôr nabil držku, tak mi je tvoje poskakovanie ozaj smiešne. Ja som z tvojho textu pochopil asi toľko, že niečo, čomu si myslíš, že rozumieš, nazývaš pchaním sa do zadku. Podľa mňa máš medzery aj vo "výkladovom slovníku", keď nerozlišuješ také jednoduché veci.

...a ak sa pozriem gramaticky na tvoj text, tak si viaceré svoje chyby nezamaskoval ani neprítomnosťou diakritiky.

...iná vec je, že takmer celý tvoj príspevok je mimo téma, neviem o tom, že by sem patrilo rozoberanie osobností zúčastnených.

287258

Monarchia sa búra nespokojnosťou zdola, lebo všetko stojí odspodu.
Tá nespokojnosť môže byť objektívna, ak je tlak zhora privysoký, alebo neobjektívna, ak sa spodok z x príčin nafukuje alebo rozťahuje.

Z týchto dôvodov už nejedna monarchia padla. Ide o nájdenie optima veľkosti monarchie a sily väzieb.

Predávkovaný individualizmus, falošné slobody, práva a súkromie vedú k neschopnostiam tvoriť silnejšie väzby. Preto keď ich niekto hlása "galejníkom", tak sa len snaží rozlievať možnú štruktúru do priemeru a zbavuje sa možnej konkurencie. Iba silno organizovaná spoločnosť dokáže čeliť dnešným ťahom organizovanej zlodejiny.
Rovnako ako neorganizovaní policajti nemôžu čeliť mafii.
Psychológia a použitie neorganizovaného davu je dávno známa vec.

Dnešná "demokracia" je fikcia na zastretie už existujúcej megamonarchie, ktorá nemá ako byť optimálna, a časom sa zrúti, tlak na spodné vrstvy je značný. Otázka je, či treba na to čakať, a či sú poruke schopnejší ľudia. V priemere asi nie, pretože sa stále príliš veľa ľudí živí tú pyramídu, ktorá naoko funguje a predstavuje perpetum mobile. Toto robia aj baktérie vo víne. Ak sa namnoží iná kultúra, tak bude ocot.
Klasická odpoveď na otázku, prečo berieš hypotéku, lízing... pretože musím, to mám byť celý život s rodičmi? Každý chce byť radšej sám, a netvoriť dynastie, štáty, ale "radšej" nejaký megakolos, o ktorom vie ešte menej, až ani nevie, komu slúži. No komu asi. Je to vôbec človek?

287363

05.04.2013 08:05

Konfiskace úspor v Kanadě?

perpetum mobile

ppppp 178.?.?.?

odporuje nielen fyzike, ale aj zdravému rozumu, pretože tvrdí, že niečo nie je z ničoho, inými slovami, kde nič nie je ani smrť neberie.

Presne tak isto tomuto perpetu mobile zodpovedá vysávanie peňazí. Dokonca by chcelo aj matematike. Veľa zázračných strojov po ich diagnóze nefungovalo, ako bolo ich zástancami popisované. Tuto niekto vysáva "banky" a nevie sa kto? Odporuje to naoko základným matematicko-fyzikálnym princípom, ako sú kontinuita divergencia, vetvenie... predsa koľko pritečie toľko musí odtiecť. Ako je možné, že sa neskúma, kam tie peniaze odtekajú, a kto je ten skutočný dlžník? Ten niekto sa "teší", lebo tým, že vytvoril pyramídu tvorí naoko peniaze z ničoho a pripisuje dlh ľuďom. Ako toto môžu vlády akceptovať? Nevedia, komu ten dlh platia? Ako môže byť ten "veriteľ" anonymný?
Dlžníkmi predsa nemôžu byť občania, dlžník je ten, komu práve tie peniaze pritekajú, a kto ich skryto kradne.

Kto teda vydiera tie vlády a občanov skrytým dlhom? Prečo si vlády požičiavajú a nestačí im žiť z výberu daní? Prečo nie sú potom za dlh zodpovední výlučne tí, ktorí si berú pôžičky, a výška dlhu je daná ich úrokom? Tí predsa anonymní nie sú, o každom sa vie.
Preto musí platiť - nemám pôžičku, nemám ani dlh. Pripísanie mi podielu štátneho dlhu bez toho, že by som "vlastnil" úrok na pôžičke sa rovná krádeži a vydieraniu "zmluvou o budúcej zmluve".
Prečo sa teda vnucujú služby štátu, ktoré sú zaťažené dlhom? Prečo na taký štát neuvaliť exekúciu tými, ktorí nič nedĺžia a "nevlastnia" ten úrok? Je takáto exekúcia možná iba vojensky tými, ktorým tie peniaze prúdia a majú primerané zbrane? Alebo im prúdia tie peniaze, aby to tak mohlo byť? Prečo nie aj tými, ktorí ten dlh nemajú? Neplatíme náhodou výrobu zbraní proti sebe?

287652

05.04.2013 18:23

Konfiskace úspor v Kanadě?

RE: Měna v 50. letech

ppppp 178.?.?.?

Máš pravdu, to jsem ani nevedel, že to tak bylo. Je to obrácená pyramida, protože absolutní suma pri stejné procentuální srážce je vyšší. Celkove více ztratí ti, co mají víc.

Jenomže se je treba ptát i na to vyšší zvíre. Dluh se prece splácí nekomu, ten nejde do "nikam". Z toho dluhu také žije hromada lidí. Část dluhu se stále proto prevádí i na ty nejméne bohaté, a pyramida porád má z čeho cucat.

287676

06.04.2013 11:34

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Bohatí na dluh, ale ne bohabojní

ppppp 178.?.?.?

Pekne si popísal presne to, čo sa nemá robiť. Tvoja dcéra podporuje finančnú pyramídu tvorby peňazí z ničoho a parazituje na ostatných. Jej činnosť je neproduktívna. Si uvedom, že takto môže žiť iba menšina, a nie priemer, ak by takto žil priemer tvoja dcéra aj s tebou neprežijete. Že je to legálne neznamená, že je to životaschopné. Môžeš poznť hŕbu ľudí, ale to, čo tu predkladáš je večný blahobyt a perpetum mobile. Kto bude pracovať, ak by všetci prenajímali? Koľko otrokov treba, aby uživili otrokára? To, čo si tu predstavil je typický model otrokárskej spoločnosti.

287725

06.04.2013 11:49

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Bohatí na dluh, ale ne bohabojní

ppppp 178.?.?.?

Vy pane si dost pletete pojmy. Lenost není odmítnutí povinnosti delat parazitickou činnost.

To, o čem píšete je spíš naopak. Pár nenažraných se tvárí, jak tento svet udržují v chodu, a pritom vnucují ostatním své iluze a NEúspešnost svého postupu ve snaze udržet svou kulturu. Jejich model není udržitelný, všechno stojí jenom na drine mnohdy skutečne hloupých tam dole. Pyramidami nejde reagovat na premnožení. Jediná správná reakce je snaha o optimální organizaci, a to se deje málokdy, spíš pribývají nesmyslné, živelné a nesystémové represe, až války.
Viz text písničky "Na kameni kámen".

Je velký rozdíl mezi pánem, který prijde k majetku pomocí své schopnosti organizovat lid, a mezi pánem "šmelinárem", co parazituje na pyramide. Ti druzí nejsou pravými pány zasluhující obdiv, ale zlodeji patrící za mríže. Nechápu, proč je nerozlišujete. Tady je reč o pyramidách z ničeho, a ne o reálném hospodárství a delbe práce, které objemem pri transferu penez ubývá na úkor finančních spekulací. Není dlouhodobe myslitelné, aby objem penez pri spekulaci presahoval objem penez pri reálné tvorbe životních potreb.

287726

06.04.2013 19:08

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Bohatí na dluh, ale ne bohabojní

ppppp 178.?.?.?

Nic neroste do nebe. Nutno se ptát na optimální výšku rebríku, než podlehne vlastní vahou. Možná uzákonit nejvýše jednu vrstvu pujček, a ne je vrstvit.
Stejne tak by byla absurdní "smlouva o budoucí smlove o budoucí smlouve o budoucí smlouve..." Rekneme, že by mohl pujčovat jen státem kontrolovaný ústav. Stejne tak omezit pravidla pro nájem typu "nájemní smlouva o nájemní smlouve o nájemní smlouve..." aby mohl pronajímat výlučne vlastník. Jinak to zvedá ceny bytu, co se promítne jinde, a zaplatí to zbytek společnosti, peníze se rozlijí mezi ostatní témer nekontrolovane.

Takže postavit dum, abych prodal není špatné. Postavit dum, abych pronajal také nemusí být špatné, pokud nevzniká riziko, že se časem zmení pravidla retroaktivne v neprospech nájemce. Vzít ale pujčku na koupi domu, který chci pronajmout už špatné je, protože na jednoho "správce" už vydelává neznámojak velkou částku nekdo jiný. Vznikají silne nerovné podmínky, protože banka rozhoduje o loterii, komu dá úver. Klidne jednomu človeku dá úver na koupi celého sídlište, a jiný utre hubu. Jednomu zarídí blahobyt na úkor dalších 100, ptám se z jakého duvodu? Pak se najde další, co si od pronajimatele sídlište pronajme panelák, a vybírá nájem od nájemníku. Kolik je v ceste matriošek, než dojde na platbu nájemníka? Mela by být ujasnena pravidla nájmu bytu a bytových bloku. Pro jednoho človeka max. jeden byt, jinak spekulanti jen skupují byty, a navyšují cenu.
Nebo aspoň omezit pujčky na další podobné akce, data by se jiste našla. Jinak "vyvolených" muže být jen pár a není možné je dávat za vzor. Nezbytnou součástí státní regulace výšky nájmu. Prece společnost nemuže být rízena výherci loterií.

Nemužete srovnávat "pestování brambor" a jejich prodej na trhu s pronájmem bez udání srovnatelných podmínek. Pokud chcete porovnávat, tak by musel být na pestování brambor použitý podobný úver, jako na stavbu činže, a odečíst všechny náklady. Pak mužeme zkoumat, kdo se více dívá s rukama v kapsách, zda reditel agropodniku, nebo pronajímatel činže, a kolik takových lidí muže být ve společnosti obsaženo, když toto chcete nabízet jako model. Nemužete argumentovat "jménem reditelu", ti by prece bez tech ostatních vykapali. Stejne špatná je otázka "chutná jinak" brambor zatížený dluhem?

Takže odpoveď na vaši otázku je - je to špatné proto, že úver zdaleka není/nemuže být reálne dostupný každému stejne, už jen kvuli počtu ne. V tom je základní nespravedlnost odobrená zákonem. Další je, že se mení podmínky a ceny v prubehu úveru.
Tvorba zisku na dluh je jinými slovy predbíhání ve fronte, každý v ní proste predbíhat nemuže.

287747

07.04.2013 20:05

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Bohatí na dluh, ale ne bohabojní

ppppp 178.?.?.?

Vaše logika je vskutku zajímavá Vojto49.

My nakonec hovoríme o tomtéž. Napsal jste, že úver je dostupný každému, co to umí. Zároveň jste napsal, že dirigenta, učitele, nebo doktora nemuže delat každý. To jiste ne, je treba také studovat, získávat zkušenosti. Než se pro to rozhodnu, tak stát slíbí, jak se budu mít dobre, když splním kvalifikační a další podmínky. Pak ale prijde probuzení, a stát nedodrží, co slíbil. Dá uver jenom tem, kdo nejsou dirigenti, učitelé, doktori... Copak učitelé štrajkují za to, aby dostali úver?

Uvedomujete si, kolik povolání jste vypsal na papír, které jste odsoudil k bíde? Pritom je společnost potrebuje? Vám se to nejeví jako podvod? Reknete toto v základce a všichni pujdou studovat výlučne "profesi", ve které pujde získat "levný" úver. Kdo koho a dokdy pak bude cucat?

Chcete ríct, že tyhle profese jsou zbytečné, a budeme se príšte bavit jen, kdo koho ošulí? Pri dnešním počtu lidí je nutná nejaká minimální režie a organizace, jinak jsme na tom za chvilku hure, než ti neandertálci. Nebo jako sofistikovaná redukce v džungli, kde se nejdríve udelají "úverove úspešní", pak dojde k redukci, a nakonec se ti "bývalí" úspešní naučí profesím, jako je tomu dnes? Myslíte si, že se na to časem neprijde, kdo koho živí, a že nedojde ke konfrontaci delby práce dríve? Vy si deláte srandu ješte i z delby práce, pane...

Ce s tema, kterí težko najdou práci? Musíte být opravdu mimo reál, když tohle zastíráte. Opravdu si nedovedu predstavit, naž by šlo využít tolik nezamestnaných. No na válku treba, ať tam pojdou, podle vaší teorie džungle. Stejne tak množící se jiné komunity.

Váš záver "úver je dostupný reálne všem" ja matematicky neplatný výrok, nevím proč tady zpochybňujete obyčejnou matematiku. Možná, kdyby jeho krytí bylo 100%, a z nejakého duvodu by byly naakumulovány prostredky rekneme pro jednu generaci, jinak NE.
Se zaffarem mohu jen souhlasit, dokonce bych to navýšil, že se delá zisk pro zisk pro zisk... tedy komu vlastne sloužíme?

287797

08.04.2013 23:49

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Bohatí na dluh, ale ne bohabojní

ppppp 178.?.?.?

Tak pane Vojto - lišíme se v tom, že objem úverových zdrojú podle mne není nekonečný, už jen z toho duvodu, že dnes opravdu úver není dostupný všem. Jsem tomu zrovna i rád, protože bych kdysi byl náchylný verit, že se podmínky počas jeho splácení nebudou výrazneji menit. Banky úver totiž jiným stylem, než pyramidovým krýt neumím a opakuji, každá pyramida roste jenom do dosažení pevnosti své základny, to už jedeme na základní fyzice a matematice. Dobre vím, že i kdybych se chtel na tom podílet, tak nedostanu úver na to, na co chci, dostanu ho jenom na to, co je pro nekoho zaručene splatitelné, nebo ziskové. Nikdo nechce muj zisk, chtejí jenom to, co jsem už jednou vytvoril, nebo vytvorím (krome mého nekdy spíš predem určeného bídného zisku).

Ponekud špatne jste si vysvetlil, že muj názor je totožný s názorem "posláním človeka je pečovat o blaho všech". Už úplne zvrácene a povrchne nabízíte interpretaci se životní partnerkou. Je to sice detail, ale možná trochu duležitý, tak začnu od konce. Nepujčím, protože pujčování príliš zvyšuje všechny rizika. Nejvýznamnejší jsou asi zdravotní a psychické, pak sociální a další dusledky. Vám všechno toto pokryje vaše plytké slovo "pujčování". Slušná analogie se společností. Pak jste se neptal partnerky, je to také na ní, když by chtela, tak treba odejde a nebude se ptát, zda ji pujčím. Další vec je, že blaho mé nerovnáse blaho cizí. Tohle rozlišení by mel zvládnout každý. Pak tady jsou společenské a sociální dohody, kde stát garantuje jistou sociální ochranu mého vztahu, a bere za to ode mne určitou daň, ne zrovna nejmenší. Ten stát je po výmene generace zvykne nedodržet. Nemužete ani vedet, zda by vámi jmenovaný prežil, pokud by nebyl dotovaný, jeho schopnost vypestovat brambory a chytat ryby by nemusela prevážit, a je otázka, nakolik by byly jeho nájezdy na hotové produkty efektivní. Pak by o takové sdílení blaha mel sotva zájem a musel by se uskromnit.
Samozrejme, že tak dalece rovná práva nesahají. Kdo je určí? Nebojte se, vždy se nekdo najde. I teď jsou ty "rovná" práva určovány, a je jen otázka zda k horšímu, nebo lepšímu.

287851

09.04.2013 23:38

Komu patří voda?

zlaté vodné vajce

ppppp 178.?.?.?

V obci, kde bývam sa udialo asi toľko, že keď vodárne nemali na opravu a investície, tak si obec zainvetovala takmer polovicu vodovodu zo svojich prostriedkov. Inkasovala ale vodárenská spoločnosť ďalej, nevyriešilo sa to ani dohodou, ani súdom. Chcel to za babku odkúpiť. Ale odvádzať nejakú časť dohodnutých peňazí, to nie. Vedelo sa o podobných prípadoch medzi akcionármi vodárenskej spoločnosti, kde logicky malý akcionár bol vždy prevalcovaný. Vládli čudné pravidlá, a uvažovalo sa aj o predaji spoločnosti. Teraz vôbec neviem, čo sa deje, ale peniaze isto vyberajú čím ďalej, tým viac. Podľa mňa sa štát vody zbaviť nemal, aj keby bol neefektívny vlastník, stále by mohol byť efektívnejší, než sprostredkovatelia výpredaja. Ten prípad bol pre mňa ukážkou, ako právo nefunguje.

287906

12.04.2013 17:18

Indie: Geneticky upravené osivo, zemědělská produktivita a politický podvod

souhlasím s predmetem článku

ppppp 178.?.?.?

Také mám silné podezrení, že pri GMO jde o částečné šarlatánství ve jménu vedy, a nekdy spíše o vysávání penez z naivních lidí.

Zkoušel jsem sadit párkrát kukurici, málokdy se povedla, bývalo sucho. Semeno bylo odkud bylo. Ale nešlo mi to moc do hlavy, když jsem videl, že kolem občas je i lepší kukurice, a také nezalévají.

Obstaral jsem si semeno od tradičního sedláka, co nekupoval odjinud, ale nechával si své. Pak byl prumerný rok, a nestačil jsem se divit. Na stejném míste, kde toho nikdy moc nevyrostlo najednou normální kukurice. Jezdím do značné dálky kolem po vesnicích, a vídám lány označené odrodou a cedulkou Pioneer... co sice není GMO, ale šlechtení a biznis už ano.
V tomtéž roce minimálne polovina techto šlechtených odrod byla zjevne horší, a u další poloviny jsem to buď neumel ríct, nebo byla srovnatelná. Takže já sem si pak toho sedláka také srovnal s profesionálními šlechtiteli.

Problém Indie a sebevraždy farmáru jsem kdysi četl, po nezdareném výnosu následovalo alibi, že plodinám nezabezpečili adekvátní podmínky. Podmínky na odliv penez však byly zabezpečeny náležite. Takže pravidlo - spolehni se na sebe, a nic od jiného jen tak nečekej. Není jistota, že GMO predstavuje ty pravé hodnoty, jednak je otázka, zda nepusobí alergicky, nebo človeka nepretučňuje, a zda nejde více méne o odbyt osiva, když se povedlo zabránit množení. Podvodníku je dnes moc, a všichni chtejí dobre žít.

288052

15.04.2013 19:48

CIA – cílené vraždy prostřednictvím vyvolaného infarktu a rakoviny

poslyšte vy odborníci na všechno

ppppp 178.?.?.?

"Nasměrováním mikrovlnného paprsku, obsahujícího ELF signály vydávané srdcem"

...meli by jste se konečne uklidnit.
s ledovými projektily zpusobující infarkt a podobne, nebo s rakovino-mikroorganismy žádnou pochybnost nemám, ale nedelejte z mikrovln strašáka, kterému prisuzujete, co neumí, a nemá ani šanci umet. To jsou proste jasnovidecké dedukce, žádné srdce nejde takhle mikrovlnami ve hlave, nebo jinde lokalizovat. Lze ho jenom poškodit stejne, jako když se postaví človek pred radar, nebo ním projde silný proud, proste se upeče.
Zeptejte se jiných odborníku, kterí si s EM vlnami rozumí, pokud máte pochybnost o tom, co píšu, ale nedelejte z toho jasnovidectví schopno zastoupit všechny profese.

Doporučuji opet príbehy mesta Kocourkova, tam bylo jasnovidcu plné vážené mestské zastupitelství.

288103

15.04.2013 23:18

CIA – cílené vraždy prostřednictvím vyvolaného infarktu a rakoviny

RE: poslyšte vy odborníci na všechno

ppppp 178.?.?.?

proč do toho tahat mikrovlny, do kruhu se šírí i houby, nebo ruzné infekce. Na mikrovlny podobné kruhy vubec, ale opravdu vubec nesedí, to muže napadnout jen nekoho, kdo vubec netuší, co jsou mikrovlny, nechápe, jak se vyzárí, jak prijmou, jak se šírí... ale už o tom nekde slyšel.

jsou proste lidi, když neco chtejí, tak si pozvou veštce, jiní zase reší veci jiným stylem

288110

16.04.2013 18:01

CIA – cílené vraždy prostřednictvím vyvolaného infarktu a rakoviny

RE: to se takhle již dávno nedělá

ppppp 95.?.?.?

To jsou zase nesmysly. Bílý šum si klidne poslechnu. Nemá zcela jiste schopnost "odklonit" ostatní složky zvuku. To vymyslel nekdo, kdo si ze slovníka delá pasiáns. Maskování je úplne jiný proces. Ničím se neliší od snížené srozumitelnost ve zvýšeném hluku. Poslouchat šum vodopádu by bylo také životu nebezpečné.

288171

17.04.2013 06:54

CIA – cílené vraždy prostřednictvím vyvolaného infarktu a rakoviny

RE: poslyšte vy odborníci na všechno

ppppp 95.?.?.?

Zcela se mýlíte. Studoval jste nejaký predmet jako treba "signály a soustavy", nebo aspoň neco podobné, kde se probírají Fourierovy transformace a modulace? Vypadá, že ne, protože jste použil pojem "presné složení mnoha frekvencí", co vede spíše na populární a príliš volné interpretace, z kterých lze opravdu ledacos veštit. To o čem píšete jsou nepresné fiktivní myšlenkové kombinace, a jako celek prakticky nereálná vec.
Vaše dedukce je založená nejspíš na tom, že nerozumíte modulačnímu spektru. Spektrum jednotlivých druhu modulací není až tak jednoduché chápat, a kto do toho nešel poctive, nebo to nestudoval bych nedoporučoval delat unáhlené závery, jinak čistá loterie.

Co je podle vás potom radar? Není to náhodou také "mikrovlnný signál s namodulovanou nf frekvencí" ? Zcela jiste je. Má radar "nepríliš stabilní frekvenci" ? Zcela jiste ne, má ji naopak slušne stabilní, moc se to hodí. Máme také radary na dopplerove principu, nejenom jako modulační echo.
Takže srovnání radar - mikrovlnka vubec neobstojí, a modulaci pripisovat lokalizační účinek je nesmysl, to delají lidi, kterí nerozumí do dusledku modulaci. Ta modulační obálka ani nestojí, jako stojatá vlna na vedení. Udelat neskutečne náročný radiový hologram, je bez povšimnutí monster okolo prakticky nereálná vec.
Je treba více dávat do pozornosti reálná fakta, a ne strašáky.

288217

17.04.2013 07:11

Světový boj o moc a zbraně hromadného ničení

šírení poplašné zprávy

ppppp 95.?.?.?

Copak se v Česku nenajde nikdo, kdo na toto zareaguje jak by se podle zákona patrilo? Copak nejde o šírení poplašné zprávy? Podle mne jednoznačne. Zverejnete to na Slovensku a budu reálne uvažovat o trestním oznámení na vás. Jiste by melo vetší smysl, než honit editora po soudech za neco, co do zákonu vubec nepatrí.
Podle mne zcela jednoznačne šíríte poplašní zprávu, chtelo by to na vás aspoň vyjádrení nejakého znalce, aspoň hypoteticky, cvične.
Cituji z vašeho textu (jen začátek a konec):
V usnesení bezpečnostního výboru ruské Státní dumy z 30. listopadu 2000 o doplnění ruského zákona o zbraních se píše: „Působením mikrovlnného záření dochází k narušení vnímání skutečnosti… může být poškozeno srdce, mozek, centrální nervový systém. Jako vysílací antény takových vln mohou být použity telefonní rozvody, rozvody kanalizace a tepla, televize, protipožární signalizace“. K zasažení velkých částí populace tedy stačí namodulovat příslušný signál do těchto a dalších instalací nebo vysílání.
.....
....
Už v 80. letech byl v USA nalezen ruský signál, vysílaný v extra dlouhých vlnách, které odpovídají vlnám vznikajícím v lidském mozku. V mozkových frekvencích je schopen rozvibrovat ionosféru, jako obří anténu, i americký systém HAARP a zasáhnout těmito frekvencemi velké oblasti zeměkoule. V roce1998, když začal být budován systém HAARP


Abych to zkrátil, první i druhý odstavec jsou jasná LEŽ. První odstavec proto, že jako vysílací anténu lze opravdu použít všechny kovové predmety a objekty. K lokalizačnímu účinku zcela jiste nestačí namodulovat signál na nosnou. Druhý odstavec proto, že dlouhé vlny se nešírí tak, jak si pan autor predstavuje. Na tak dlouhé vlny treba antény ve stovkách metru až kilometru, a žádná modulace na tom nic nezmení. Autor toho zdroje si proste vymýšlí konspirace, zeptejte se kteréhokoliv odborníka, nebo radioamatéra, jiste mu doprejete údiv a zábavu. Kouzelníci patrí na jinou parketu.

288222

17.04.2013 17:36

Světový boj o moc a zbraně hromadného ničení

RE: Bilderberg - vládci světa...

ppppp 95.?.?.?

>Pan Babáček na rozdíl od "odborníka" (ppppp?) se o nové principy zajímá - a přirozeně sklízí od zatuhlé skupiny odborníků pohrdání. Je to přirozená reakce nalezení "nepřítele" = soubor nových poznatků.

Je tomu presne naopak. Spíše já jsem ten, kdo se o nové principy zajímal, a pan Babáček pouze papouškuje po jiných, aniž by odvedl skutečnou odbornou práci. Odvádí pouze zájmovou činnost v rovine "scifi" beletrie s nežádoucím účinkem v podobe šírení poplašné zprávy a chaosu. Rozdává nanejvýš plagiáty, kde mnohé z nich slouží jen na vysávání penez z fondu.

Já jsem ten, co duveroval společnosti, která mi nabídla to nejlepší, co mela ve forme studia, a já to na oplátku nabízím verejnosti. Ctím proste tradici. Všechno ostatní je obyčejné diletantství a jasnovidectví. Problém je, že to co se predstavuje jako nové je pouze pozmenené staré, v takovém smyslu, že výsledkem je lež. Není žádný duvod, aby se vlne prezentované nejakým jasnovidcem šírili najednou jinak, než ostatní. To by pak nefungovaly ani samotné haarp antény, vždyť jsou koncipovány podle stejných teorií, jaké se snaží nekdo popírat. Ani jeden z prezentovaných popisu a vlastností haarpu nenasvedčuje nejakým novým principum v oblasti šírení EM vln, a už vubec ne v jejich lokalizaci. Míchat vlastnosti dlouhých vln haarpu s opravdu jen částečne lokalizačním účinkem mikrovln (ne v každém smeru stejne) dovede jen zahradník, co si plete mrkev s meruňkou.

Vy janko jednoznačne nejste schopen podle vnejších znakú stanovit odborný obsah, a veštíte také, čiste z toho duvodu, že vám mé výroky nejsou "povinny být" dost sympatické. Kdyby vám ctená verejnost položila jakoukoliv odbornou otázku z oblasti EM pole, nebo šírení vln, tak jste schopen pouze hádat. To práve vy jste ten, co se vydává za odborníka, pritom jím nejste. Pokud jím nejste, tak nemáte reálný duvod kritizovat muj názor, a stejným zpusobem pak nemužete mít úctu k žádné profesi, pokud by se vám neco na ní nelíbilo. Zcela jiste nejste oprávnený posuzovat, kdo z odborníku je zatuhlý, a kdo ne, na to by jste potreboval být také odborník, jasnovidectví opakuju nestačí.

Takže spíš pane ne já jsem zatuhlý odborník, ale vy jste zatuhlý neodborník. Tolik základní logika.

288262

17.04.2013 18:07

Světový boj o moc a zbraně hromadného ničení

RE: Dobytí světa Anglosasy

ppppp 95.?.?.?

uvažuju dost podobne... vždycky jsem si kladl otázku, čím to je, že anglosaská populace umela naklonovat dostatek uniformovaných otroku schopných spolknout jakoukoli pitomost, a udelat armádu poslušnou k invazi a dobývání, nechat kdesi treba svuj krk "pro čest a hrdost", které však byly už dríve nejak geneticky pozmeneny.
Možná se podepsala relativne krutá a suchá anglická výchova... nebo neschopnost si priznat, že ani na latine nenechali nitku suchou, a mluví, jakoby nikdy nic nečetli... a ješte to vytrubují do sveta.... fakt se jim povedlo to zestručnit, že to obstálo nejprve v docela suchých počítačích. Nechápu na jedné strane tu suchost, na druhé schopnost se semknout. Na základe čeho pak?
Nebo je to národ spíše jen suše spekulativní?

288265

17.04.2013 22:38

Světový boj o moc a zbraně hromadného ničení

RE: Bilderberg - vládci světa...

ppppp 95.?.?.?

Vaše pozice je stejná, jako kdyby jste matematikovi práve rešícímu nejakou rovnici vysvetloval malou násobilku. Pak se vmíchal do diskuse mezi účetní, pridal trochu kecu o Feynmannovi nebo Bohrovi a hned je z vás odborník vetší, než já.

Rešíme tady filosofický problém, ne vecný, nebo technický.
Jeho podstatou je, kdo je vlastne ten odborník. Zda ten, kdo to vezme poctive pres školu a praxi, nebo ten, kdo zajde astrologovi, prečte si neco o manipulaci, o psychologii a začne proste lidem tlačit kaleráby do hlavy ve jménu pokroku. Vaše pozice není ničím jiným, než popíráním odbornosti, kterou osvedčili jiní lidé, které nejde také naházet do pytle kostlivcu a zatuhlivcu. Podle vás jsou všichni tihle lidé nanic, a pochodeň pokroku nesete zrovna vy dík svým prevážne psychologickým efektum agentu prodávajících teplou vodu. Stejne tak mátohy, které umí EM vlny rozdelit na ty "pravé" a na ty "levé".
Vy si z lhaní o EM nic nedeláte. Stejne tak jako nedávno jeden agent na titanové nádobí, co lidem ríkal, že titan je 2. nejtvrdší látka hned po diamantu, pak mi vyjmenoval stupnici drahokamu místo mohsovy, a že má vš a 30 let se tím už zabývá. Ostatní lidi jen koukali a nevedeli, komu mají verit, zda mne, nebo jemu.

Také patríte mezi lidi, co pomáhají šírit poplašné zprávy. Není to v dnešní dobe velké zlo, ale lhát se pane nemá, to se učí již ve školce. Dneska bude do EM brblat klidne i uklízečka, když si vezme megafon.

Kdyby jste se choval slušneji, byla by treba šance se bavit neformálne. "Kouli" k elektronu vodíku jste si vymyslel vy a zase cosi podsouváte všem ostatním. Nač si to vysvetlení takhle vynucujete, predveďte klidne svou teorii, co má hlavu a patu, a na nečem stojí, ne skostnatelé výroky opsané nekde z fyziky, nebo wiki. V EM zatím porádne neznáte ani slovník souvisejících pojmu, a že neumíte reagovat k veci, je jasný šamanizmus. Žasnu, kolik lajdáku by si jako šéfové a manažeri klidne nechali tu fyziku nebo EM laskave dopodrobna vysvetlit, aby pak tem fyzikum mohli nakonec taky šéfovat.

Tomu tam nahore prosím nekdo reknete, ať necpe do diskuse o EM telenovely.

288295

18.04.2013 06:53

Světový boj o moc a zbraně hromadného ničení

RE: Bilderberg - vládci světa...

ppppp 95.?.?.?

...samozrejme výše kedluben a ne kaleráb

Hlavne, že zrovna vy víte, které poznatky jsou ty nové a které ty staré. Jak víte, že já mám ty staré, a vy a spol. ty staré. Uvažujete podle smešného vzorce "vždyť všude jinde je tak masivní pokrok, ten trotl nemá proti nim žádnou šanci". To je jenom jinak vyjádrená zbabelost sledovať aspoň rámcove (fyzikální) situaci. Mluvíte "jménem všech", jménem "neexistujícího mostra" bez toho, že by jste si dal záležet na tom, aby ten váš názor mel šanci na objektivitu.

Pokud chci zustat slušný, tak proč do toho mícháte príklad se svetlem, který jste vubec nevysvetlil, a jeho zadání je nejednoznačné a rozporuplné? Místo planých rečí o suverenite vysvetlete porádne alespoň tu jedinou vetu nesoucí vecný (pravdepodobne opet podsunutý) obsah...
Jak víte, jaký mám názor na svetlo, a jak o tom diskutuji s ostatníma odborníkama, nebo "odborníkama"? Rozumíte vubec mému technicky psanému textu? Nebo do nej jen vnášíte nejaké prenegativizované dojmy?
Máte snad strach z toho, jak jsou teorie jako kvantovka, strunovka silneslabé interakce až po bozony složité a proto ten strach musím mít i já? Mám se stydet za to, že jako fotbalista proste ten gól občas dám, a zbytek se zlobí? Mne stačí bordel v tom, jaký je dnes pohled na foton, jasnovidcu jsou dnes plné ústavy. Stačilo by prejmenovat. Snažím se jen rozlišovat, kdo ten odborník opravdu je, a neházím lidi do pytle na základe svých dojmu.

288314

18.04.2013 17:30

Světový boj o moc a zbraně hromadného ničení

RE: Bilderberg - vládci světa...

ppppp 178.?.?.?

Je to logické, reaguji na prílišné míchání popele do mouky, porád neumíte respektovat fakta, jakousi odbornost, a furt odbočujete buď do pavučin plagiátu, nebo do filosofie, spléhajíc na to, že každý se v tak velkém svete musí utopit a rovnou pos...rat, pred "týmy vysoceplacených odborníku", kterí na tom svete nekde být musí. Vnášíte do diskusi divergenci. Nemužete mi také klást za povinnost zabývat se vznikem, když s tím mají potíže všichni. Mne zatím stačí, že se venuji príčinnosti. Mne je jedno, co jste profesí, všímám si jen, jak to deláte. Zatím to vidím tak, že na EM nahlížíte dosti omezene, takže pokud neumíte dát do placu výrok co by stál za diskusi, tak opravdová diskuse proste není. Nejsmeovce považuju za server, kde se sbíhá pomerne dost ovcí, to také nebude to pravé, vetšinou tak zakomplexované, že si potrebují v první rade dokazovat, že jimi nejsou. Tuto rovinu mám myslím za sebou.
Uvedl jste 3 kategorie, "pohyb, tlak, rychlost"... a já na to reknu jen tolik, že "trouba" je spíše ten, kdo si myslí, že o tom ví dost, aniž by dále rozvedl možnosti. Príroda dokonce možná nezná ani sílu, podle mne pro ruzné fyzikální modely, kde se bežne používá není bezpodmínečne nutná. Pojem energie je zbytečný již na první pohled, pritom ten pojem všichni používáme a prahneme po energii jako po fluidu, pritom žádné neexistuje. Proto se tomu i smeju, protože mi je jasné, že lidi ani porádne nevedí, co vlastne chtejí.
Príroda dokonce možná nezná ani pojem hmotnost, tak k popisu sveta také možná není nutná, pritom se o ni všichni rvou. Aby jste nerekl, že podle mne je fikce úplne všechno, nabídnu kategorie, které považuju za více duležité, než výšeuvedené. Jsou to treba prostor, metrika, setrvačnost, vakuum jako prostredí, rozumne interpretovaný foton...pak dlouho dlouho nic a nejaké interakce, síly a hmotnosti.
Pokud me vážne chcete konfrontovat s EM, najdete si na to nejakého zástupce, který zná toho trochu historii (studoval to) a nedelá ze sebe predem jasnovidce.

288356

18.04.2013 17:36

Trh s papírovým zlatem kolabuje

RE: ...pěníze...

ppppp 178.?.?.?

> Pohyby uvnitř samotných prvků podléhají lidské inteligenci také, to už věděl i Mendělejev, Heisenberg to potvrdil.

To je nejspíš holý nesmysl. Uveďte alespoň část cesty k puvodnímu zdroji. Prípadné Heisenbergovy vztahy neurčitosti s tímto nemají nic společné, také statistika nebo termodynamika není závislá na lidské inteligenci.

288357

19.04.2013 08:24

Světový boj o moc a zbraně hromadného ničení

RE: Bilderberg - vládci světa... a k nim fyzikální poznámky...

ppppp 178.?.?.?

Takže "pripravenost odevzdat energii" rovnáse potenciální energie, potud ok.

Pokud objekt rozebereme na částice, nebo vezmeme do dusledku (projevy)promeny energie, tak nezustane nic, než výmena hybností. Síla být nikde povinne nemusí.
Pokud svou úvahu zabrzdíme na takovém míste, že dočasne, modelove pripustíme existenci hmotných částic, tak sílu nutne nepotrebujeme ani pri pohledu na 2.Newtonuv zákon(2.NZ) F=m*a. Částice si mohou vymenit kinetickou energii pres deformaci svého okolního pole. Na to stačí zmena metriky (deformace) prostoru kolem nich. Stále není jisté, co je ve své podstate síla, interakce na dálku, je treba zmenu metriky odpovednou za účinek nazvat sílou? Potrebuju veličinu navíc s názvem síla? Jinými slovy (asi zde nepíšu poprvé) planeta se nepohybuje kolem Slunce proto, že na ni pusobí gravitační síla od Slunce, v rovnováze s odstredivou, ale treba proto, že "planeta ctí setrvačnost" a "myslí si", že jede po prímce. Logickou dedukcí pak je, že prostor kolem Slunce je zakrivený do kruhu, je zmenená jeho metrika, není Euklidovská, s Kartézskou soustavou. Obecná teorie relativity (OTR) vypovídá nakonec totéž, i když nechce priznat, že tím vlastne do značné míry popírá svuj vývoj, zpochybňuje experimenty, na kterých stojí, protože jak metrika, tak fyzikální veličiny jsou vždy zavedeny ve vztahu k (zatím chybejícímu) objektu, a nemusí platit ve všem relativne.
Zbavit se gravitačních sil je docela jednoduché, a všechno díl funguje jak má. Se zrychlující sílou 2.NZ je to o neco složitejší, ale udelat se to dá.
Souvisí to i s tím, že zatím neumíme pomocí hmotných objektu registrovat nadsvetelnou rychlost, a tím zavést jednoduše nerelativistické veličiny, proto si to nekterí zjednodušují používáním teorie relativity.

Za pozorování síly mohou být odpovedné (nerelativistické) vlastnosti vakua, které neumíme zatím nejak konfrontovat s hmotným svetem, protože i tuhá látka jako ocel má stále mezi atomy značné mezery, které tvorí v okolním vakuu jen drobné anomálie. Kinetická energie objektu je uložená ne v pohybu nejakého objektu, ale v relativne hustém vakuu kolem nej, které ho obklopuje, kdežto hmotný objekt je spíše jako ta rídká špongie na vzduchu. Vlastnosti šírení EM vlny ve vakuu napovídají, že tomu tak je, a že vakuum se chová jako velmi husté, mnohem hustejší, než hmota, co známe. Toto netají ani současná fyzika (Feynmann). Náš svet je proto možná inverzní, a všechno to, co vykazuje hmotnost/setrvačnost mohou být jen bubliny (a jejich struktury) ve vakuu. Pokud inverzní není, tak to moc na veci nemení, jenom predstava o tom bude asi složitejší.

Asi by neškodilo zustat u toho, že pojem síla (který také používám i sám) je jen prozatimní dohoda o nejakém "dalším projevu", kterou asi nejvíce zužitkovávají statici. Ten "další projev" je zmena organizace částic a zákon zachování hybnosti.

288393

19.04.2013 21:07

Světový boj o moc a zbraně hromadného ničení

RE: Bilderberg - vládci světa... a k nim fyzikální poznámky...

ppppp 95.?.?.?

tak jsem zabil pres 2 hodiny, abych se podíval, co k MR rekli fyzici pod lampou, a musím teda ríct, že šlo jen o jakousi populárne stredoškolskou seansi bez vážnejších argumentu. Myslím si, že v téhle rovine jsem tam "verejného" partnera k diskusi nenašel, klidne ať jsou celkove fundovanejší ve fyzice, než já, možná kdybychom diskutovali osobne mimo TV populární rovinu, abychom se nezdržovali pitomostmi. Proste klasika, nic pro mne nové.

288428

26.04.2013 17:42

Tři diagnozy

RE: Súčasné spoločenské zriadenie sa volá marazmus...

ppppp 95.?.?.?

Nie je to skôr preto, že niekto všímavý prečítal našu priemernú povahu? Keď niekomu ponúknem sane a kopec, povezie sa z kopca, alebo do kopca? Najskôr sa zvezie dole, a až potom bude rozmýšľať, ako sa dostať späť hore. Málokto si to odsimuluje v hlave, a nenasadne.
Ak by sme sa väčšina nechceli viezť z kopca, tak sa nepovezieme. Len na tom to neexistujúce monštrum stojí. Reči o svetovom poriadku sú iba výhovorky.
Berieš hypotéku? Beriem, lebo musím. Prečo by si musel? Lebo chcem bývať. Nevyrástol si pod strechou? Nepomestíme sa ak nás bude viac. Ale veď taká doba ešte neprišla. Ale pravdepodobne príde. Nešlo by dovtedy urobiť novú strechu? Nie tak rýchlo. Ako rýchlo, to je taký problém zbúchať jednoduchý domček? Ale úrady, normy a ďalší pýtajú drahší štandard, a chcem tam mať to, a to a to. Kto stvoril tie úrady a normy? No predsa takí ako ty, čo im týmto štýlom dajú zarobiť.

288884

27.04.2013 02:11

Stovky tisíc kachňat jsou v Číně předhazovány hadům nebo vybíjeny

RE: akce a reakce

ppppp 95.?.?.?

...zasa nejaká tupá spravodlivosť, ani védy nie sú patent na rozum.
...také zajace sa premnožia, ak nebudú mať predátorov, aj ostatné zvieratá sa jednoducho premnožia, sú tak nastavené. Iba srnky a diviaky by v pohode zožrali celú úrodu pre ľudí, ak by sa namnožili.
Hovoriť, že predátor je zlý tvor, a že ho stihne akási karma je jednoducho hlúposť. Však predátor je nielen lev, ale aj pavúk, či ryba, vrabec... Každý z nich by mal "karmu" úplne v prdeli. Takto môžu teoretizovať iba ľudia úplne odtrhnutí od reality. V bežnej prírode by zvieratá čakal často horší osud, než pri rozumnej symbióze s človekom. Vy čo takto tárate skúste radšej nejaké zvieratá chovať, a sponzorovať napríklad cez zimu. Bude ich potom viac, a pomaly zistíte, o čom to je. Jednoducho je niekedy lepšie to zviera skonzumovať, než nakoniec po pôžitku z pohľadu na ich stádo zakopať, alebo odviezť do kafilérky, ako sa ponúka. Pletiete do veci mäsový priemysel a potrebu kohosi mať mäso na stole každý deň. Podľa čoho by sa podľa vás regulovali ich počty? Podľa sympatií k ich farbe kožucha? Alebo by nejaký úradník určoval, kto smie byť predátor? Prečo potom tí, čo si tak ctia živé zvieratá radšej nevystupujú dôrazne proti používaniu jedov na hubenie zvierat? To je už v poriadku?

288901

27.04.2013 09:13

Stovky tisíc kachňat jsou v Číně předhazovány hadům nebo vybíjeny

RE: akce a reakce

ppppp 95.?.?.?

Mne "zákon karmy" prijde jako príliš nedomyšlený až fiktivní. V prírode nejspíš neexistují nadbytečné zákony. Zrejme pro človeka má platit karma proto, že má oproti zvíratum nejaké vedomí navíc, jinými slovy se predpokládá odpovednost za to, co delá.
Podání filosofie karmy však nabízí pouze tu "tupou" spravedlnost, která nejspíš také neexistuje. Aby nejaký "Buh" dodatečne po smrti, nebo ješte za života kohosi trestal. Trest se nemusí lišit od blokování dalších schopností. Pokud mám uvažovat jakousi "karmu", tak jenom jako prirozený a společenský (vetšinou dlouhodobý, dlouhodobého charakteru) následek svých skutku.
Jinak se mužu ptát na nesmyslnost karmy tímto zpusobem - potrestala nekoho karma? No a co ? Co se tím vyrešilo? Všimneme si, jak se chováme k sobe natvrdle práve proto, že očekáváme podvedome odplatu, karmu, nebo boží trest, postižení, a ješte do toho nedbáme míchat ruzná odpuštení, ať boží, nebo lidské. To je ale už jednání stejne po funusu, opetovne se ptám, co se tím vyreší? Nic. Na nespratníka je treba společensky reagovat a dát mu najevo, že takhle to nejde, že to ostatním škodí, to je smysl trestu, a ne odplata. Proč by to jakási karma mela zarídit jinak?
"Odplatou", nebo lépe dusledkem bývá už to, pokud si človek uvedomí, že neco pos..al, a že to už jen tak nepujde zmenit. Jenže nekterí společnost, ani společenskou odpovednost "nepotrebují" a tvárí se, že mohou, chtejí klidne existovat bez ní. Težit z ní výhody, cucat to ano, ale dát neco do placu ne, spíše tam je jádro bilance, ne karma.
Príroda se chová spíše statisticky, neutrálne a zákonem v ní je to, že kdo neco prežene, príliš riskuje, nebo má ješte navíc smulu, tak se mu to vrátí jako obyčejný dusledek, který dríve nepochopil, a ne jako trest. Predpotopní iluze smešných trestu jsou jen další pštrosí hlava v písku. A to klidne nejaký Buh ať existuje, nevidím na tom nic kontra, nebo anti, tyto výroky podle mne predstavují spíše respekt k podobné instanci, než ignorace. Buh se nejspíš nemstí, není všemohoucí v našem pojetí, a "nekarmuje" zvenčí, jsme asi nejakou jeho součástí, a podílíme se na jeho existenci. Sdílí s náma jak pokrok, tak škody, asi jako v jedné velké "firme" nebo organismu.
To my sme ti, co si často k tomu domýšlíme víc, než je zdravé.

288920

04.05.2013 23:01

Zlato: Zpět do světa peněz (II)

RE: Zlato jakožto peněžní jednotka je nevhodné

ppppp 95.?.?.?

Nedivte se, oni ješte k tomu používají takovou tu "volnou energii", kterou každý proste zatím mít nemuže. Ta se pomocí ruznych certifikátu prideluje jenom nekterým lidem.
Ale když nekdo bude mluvit tak, jak se mluvit má, tak mu otevrou kohoutek a dovolí mu z ní trochu načepovat. Kdyby jste nevedel.. Transmutace ...to dnes už nic není... oni prý mají k tomu i nejaké volné protony a neutrony, ať s tema elektronama nejsou takové potíže pri pokusu o zmenu jejich orbitalu... [velký smích]

289172

06.05.2013 08:38

Zlato: Zpět do světa peněz (II)

RE: Zlato jakožto peněžní jednotka je nevhodné

ppppp 178.?.?.?

Souhlas, zlato celý problém nereší.

Jinými slovy inflace = dusledek parasitizmu.

Nesouhlas s tou transmutací. Tam jsou zatím jiné bariéry. Tam nestačí dolepit elektrony lepící páskou. Ani mít nekde v šuplíku neutronový a protonový prášek, a nejakou injekcí ho dopravit na místo. Navíc bez pruvodních jevu jako gama, nestabilních isotopu... takové "zlato", co ješte pár let svítí je dost nanic. Horší než stromy, na které je nutno čekat 100 let... dnes je treba všechno rychle, už dnes je pozde.

Jenže kdo to vlastne ten parasitizmus živí? Jsme to my. Naše požadavky premrštené do chamtivosti, a predbíhání se v rade na mandarinky. Nebo na nejnovejší model auta. To je všechno. Na takovou povahu není problém napojit hadičku a cucat, a pozdeji to zavést jako povinnost. Že by bez toho nebylo pokroku? Tomu neverím. Človek, když až tolik nemusí, tak toho udelá rekneme méne, ale kolikrát i ve vyšší kvalite. Normální človek vyprodukuje za celý život dejmetomu ekvivalent 5-10 bytu, pritom dostane možná 1, a ješte k tomu na pujčku. Pro nekoho zlaté vejce. Ty byty a jejich režie jsou umele prodražené o ruzné blbosti a souvislosti, a část hodnoty práce toho človeka se prelije jinde do jímky. Stejne tak je tomu s ostatním tovarem.
Platíme za pozlátko, doplňkovou výbavu, která se kolikrát míjí účelu, jenom zajišťuje predražený a umele navozený komfort.

289201

06.05.2013 17:18

Nadměrné používání herbicidu Roundup je spojeno s poškozením zdraví, prokázala americká studie

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

ppppp 178.?.?.?

Tak pootevreme okénko zmanipulované chemie...není jed jako jed.

Co je vlastne toxické(otravné), je ocet méne toxický, než modrá skalice? Jak a kdy. Začnu tím, že jak ocet, tak i oba typy skalic jsou s ohledem na normální použití prakticky netoxické. Otrávit se jde témer stejne s jedlou kuchynskou solí, tak i s obema typy skalic, pritom ty druhé jsou navíc dostatečne horké, štiplavé, a nepoživatelné aby je nekdo snedl. Pri porovnání s jinými dnešními jedy jsou to jen banány a pomeranče. Páry octu pri varu jsou treba silne toxické také.

Jak pusobí modrá skalice? Kyselinotvorne, odštepuje anion kyseliny sírové SO4, který je s medí vázaný slabe. Proto taky kdysi moudrí lidé udelali mix s hašeným vápnem, aby kyselost skalice neutralisovali, a vysrážený produkt, hydroxid nazvali "bordeauxská smíšenina" Není problém spočítat množství, kolik čeho, to jsou opravdu počty z chemie základní školy. Tímto se pak stríká hrozno, aby to nespálilo listy, ale už melo protiplísňový účinek. Samotná meď také až tak toxická není, tím, že jde o ušlechtilý kov, tak snadno odštepuje své pruvodce ve sloučenine a rád predává jiným, coby jeden ze základních mechanismu účinku, takto podporuje ruzné zmeny.
Plevel hubí i treba chlorid železitý a další veci schopné hydrolýzy a uvolňování zvyšku kyselin, podobne jako ocet. Stejne tak čurání na totéž místo, také smrdí. Treba i borax je protiplísňový a podobne prakticky netoxický, Zkoušel jsem na drevo, kde je sklon k plísni. Nebo posun pH na zásaditou stranu, podle toho, co je na co více citlivé. Já si teda ekologii ctím porádne, modrou a zelenou skalici, i ten borax vnímám spolu s octem jako relativne netoxické sloučeniny nepoškozující životní prostredí a už vubec ne jako jed. Jejich použitím se mení koncentrace iontu, a o nejaké zásadní toxicite a "chemii" nemuže být reč. Nikdo zdravý to nenaleje do potoka, a než to tam prijde prirozene, tak to stihne v pohode zreagovat s uhličitany za vzniku minerálu bežne se vyskytujících v prírode (ruzné uhličitany medi, nekdy i polodrahokamy). Za toxické bych spíše považoval psychotické reakce zaplacených propagátoru jiných prostredku za účelem omezení tech levnejších a všem dostupnejších.

Hromadení výše popsaných jednoduchých typu sloučenin je v človeku prakticky vyloučeno, nevznikají neodbouratelné látky, ani degenerace, kdežto o ostatních prípravcích se to ríct nedá, počínaje DDT, herbicidy, pesticidy, organofosfáty... kde je smrtící dávka 100x vetší i víc, a odbouratelnost plus nevratné účinky podobne.
Tyto poslední považuju za skutečnou "chemii", která by se mela omezit.

Mravenci bývají pachem kyseliny podobné své vlastní nekdy zmateni, pach octu preválcuje i cukry, jiná možnost je zrejme neutralizace jejich kyselin a pachu práškem do pečiva.

289215

zajímavé, zase pomerne netoxické veci, obe sloučeniny jen silne uvolňují kyslík, který ty mikroorganismy ničí... možná kyslíka ve vzduchu ubývá a pokles koncentrace nechává následky...

...ty mikrokbelíčky na prídel v lékárnách, alternativne koupit pulkilovku v prodejne chemikálií za 500 a je na furt, čistota není parametr, pokud se to nepije...

Kbelík sava vylitý do kanalizace zase klidne na pár dnu vyradí místní čističku.

289222

07.05.2013 08:13

Pokrytectví Ban Ki-moona ohledně izraelských útoků na Sýrii

RE: Jak je možné, že to Sýrie dva (!!!) roky ustála

ppppp 178.?.?.?

Zase to, co napsala straka nenapsal nikdo jiný.

Já bych treba rád vedel, komu se bude platit státní dluh, jaké instituci, nebo jakému subjektu KONKRÉTNE. To prece musí být dohledetelné. Není možné mít dluh a nevedet, komu dlužím. Krome toho, že když jsem se nijak nepodílel na pujčkách tak ten dluh odmítám, protože není možné, aby za mne udelal dluh nekdo jiný, to pak není dluh, ale krivé obvinení.

Tuto informaci je podle zákona o informacích státní správa poskytnout, kdo vlastne dluží komu. Já jsem nikomu souhlas na udelání dluhu nedal, a nejsem za nej odpovedný. Dluh delají ti, co se sproneverili svému poslání, tak ať si ho zaplatí. Kdo dal souhlas na udelání dluhu. Státní správa jsou volení zastupitelé, ne výberčí, ani pánové kraju. Nebo najednou demokracie není demokracie? Ohánejí se naši ministri zastupováním verejnosti, ale udelají dluh, který značná část verejnosti témer jiste nebude chtít? Ptal se jí na to nekdo? Vždyť se jakýsi dluh dokonce i splácí, ptám se proč, a komu. Jaký argument by prišel, když páni reknou, že bez pujček to nešlo a nejde? Stejne se utahují opasky, a mám silné podezrení, že s utáhnutými opasky, ale bez dluhu bychom byli na tom lépe, protože dluh nakonec nutí utáhnout opasek ješte víc.
Od koho se pujčuje, komu se platí a kolik?

289242

07.05.2013 19:45

Nadměrné používání herbicidu Roundup je spojeno s poškozením zdraví, prokázala americká studie

RE: Ocet: levný a ekologický prostředek na čistění chodníku

ppppp 178.?.?.?

mne jedna náletová škumpa naštestí sama uschla (pozdeji mi na míste prekážela),
a malé stromky se vyškubávaly
http://abecedazahrady.dama.cz/default.aspx?article=2540
(cílenejší zpusob, než plošný postrik, nebo ke korenum)
http://www.veronica.cz/?id=12&i=109
link k predešlému príspevku

jednou jsem se zbavil pár mladých akátu tím zpusobem, že jsem si všiml, že jeden po urezání spodku zničila plíseň, tak jsem ji roznesl na nekolik dalších parezu, ... ale pak jsem stejne musel všechno dost hluboko prokopat a koreny vytahat, hromadu drobných kousku

289290

08.05.2013 09:37

EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny

k tomu asi 2 veci

ppppp 178.?.?.?

-První, že nekdy nekterá pravidla se delají proto, aby je mohla strana, která je zadala, dríve/výhodneji porušit, obejít. To se pripeklo Indiánum. To se deje i u nás napríklad v podobe certifikátu. Potkal jsem výrobce, který delal PP ponožky, a chteli tu po nem 40000 SK na certifikaci každé jediné barvy, pritom dodavatel barev má barvy samozrejme také certifikované, a pochybuji, že každý odstín zvlášť, dost, že ne velikost. Protože nechtel do toho vrážet tolik penez, udelal si jenom certifikát na černé a bílé, a tváril se ješte, jakoby ho to až tak neštvalo, chudák byl rád, že muže neco prodávat. Kdo tohle udelal, tak to je na vetev. Pritom stačí podívat na tržište, co se certifikuje tam. Mluvil jsem s jiným prodejcem elektro, který dávneji certifikoval obyčejnou blbou LED zkoušečku a chteli po nem 60000 SK s upozornením, že pokud neprobehne jejich rízení, tak ji nesmí prodávat, samozrejme ho nechali pár mesícu čekat. Co se dnes prodává všude po obchoďácích, kolik je tam toho tovaru? Co tam ty certifikáty delají hromadne, každý šroubek? Kolik se toho prodává pres internet, e-bay, tam jsou kde ty certifikáty? Elektronické pokladny pritom certifikovali i nejšmejdovejší, co už nešlo prodat v americe, prodávali tady.

-Druhou jsem jednou naznačil. Kukurice z tradičních semen od sedláka mi vyrostla lepší než buhvíkde a jak šlechtená. Ovocí, hrozno je nejlepší takové, které není tak náchylné na výkyvy klimy, prostredí a odolává dobre škudcum, používám jen takové, kterým se darí i bez postriku, s prirozenou odolností.
Východisko je jenom takové, že i pod pohružkou trestu si je treba své odrody uchovávat, a nespoléhat na zázraky poskytované "témer zdarma" a "v zájmu naší vlastní bezpečnosti". Zároveň se lépe dožadovat svých vlastnických práv pod upozornením, že pokud to preženou, tak jim jejich evidence nemusí stačit. Nekde končí sranda a opet začínají nájezdy Tataru, Vikingu, jenom v jiném plášti a v jiné podobe. Nám "Indiánum" nabízí levný alkohol prostrednictvím politické a mediální distribuce. Na našich pastvách pasou krávy cizinci místo našich. Naše životní prostredí prece potrebuje "zamestnávací" zóny pro hromady lidí.
Nepomuže nic, než primerená ale účinná obrana, tradice. Je treba vypátrat každého, kdo by neco takové chtel predložit, schválit, i s vazbami, závislostmi na jiných, a znemožnit ho prinejmenším politicky, treba i polovinu parlamentu. Ani gumu nejde šponovat donekonečna. Tyhle pokusy bych nepodceňoval, EU už narizovala včelarum rozmery rámečku a podobné pitomosti, spekuluje s bylinkama...muže najít dostatek pitomých úredníku, co to pos.rou od stola za almužnu a ješte se budou tvárit jako dobrodinci. Co tak hlídat kvalitu toaleťáku.
Jsme v prumeru dost hloupí, spoléháme, že nás bacily nesežerou, nám stačí golfová trávička [cool]

289325

08.05.2013 12:37

EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny

RE: Do pekla s nimi

ppppp 178.?.?.?

Kde je to peklo? Skús dnes mladým vysvetliť, aby nechceli predražený byt, dom, čo nanovšie auto, a aby nechodili nakupovať do supermarketov, kde sú aspoň ako tak stabilné ceny, ako za sociku. Tam nikomu nevadí že nemôžu ísť s maržou do neba. Zaujímavé, že títo supermarketobchodníci to chápu, nedovolia si to, pritom ostatných nabádajú "k voľnej tvorbe" a tržnému hospodárstvu. A ešte tlačia producentov k dampingu ako nikto iný. Nech si chodia po múku miestnemu mlynárovi a po chlieb miestnemu pekárovi, či aspoň k tomu distribútorovi, čo berie od neho. Sranda je, že v záujme množstva producenti nakoniec supermarketom dávajú radi. Keď už, prečo sme nevydržali a nepostavili si tie supermarkety sami? Ako to, že ich je tu toľko, a všetky žijú? Veď my sme pri tom zmätku "normálne" produktívny národ, a ešte nedbajú z nás vytrieskať umelé dlhy a povinnosti.
Prečo má hocikto nový mobil s veľa možnosťami? Fakt je to to, čo k životu najviac treba? To, ako si pomáhame v prácach, ktoré nedáme robiť firmám je stále zdroj možných príjmov pre iného.

Niekto nám chce ukázať, že naše životné potreby sú stále menšie, než naša existencia.

Zvyšok je len dôsledok logiky na jednej strane to podporujeme, na druhej protestujeme.

289339

http://www.bezpecnostpotravin.cz/kategorie/codex-a...
http://www.sppk.sk/index.php?start&pl=64
jeden extrém výkladu je napr. tu:
http://afinabul.blog.cz/0909/codex-alimentarius-co...
na druhej strane správanie sa úradníkov od stola je veľmi nebezpečné a ozaj navodzuje situácie v linku vyššie
iný výklad
http://www.netsocan.cz/socan/num0211/vitalim.html
...výsledkom je, že modrá skalica je jed, a že keď niekto vysype do kanalizácie múku, cukor, prací prášok, tak ho zatvoria na psychiatriu, ako sa to stalo nedávno.
Tomu, čo spreneverí a rozkradne firmu, čo živila pársto ľudí, alebo podpíše spoluprácu s mimovládkami sa nestane nič, nevadí, že vlastizradca. Keď je taký frajer, nech skúsi použiť pravidlá, ktorých dodržanie očakáva od iných. Posun verejnej mienky zblbnutých ovcí, ktoré sa samé a v rámci pozitívneho myslenia vedú na porážku.

289405

09.05.2013 20:14

EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny

RE: Řešení je prosté!

ppppp 178.?.?.?

>No, je to smutný pohľad keď chlap má hysterický záchvat.

Ja v tvojich príspevkoch vidím skôr záchvat maďarského pravopisu.
Buď taký láskavý a odpusti si debilné osobné poznámky na adresu iných.

289433

10.05.2013 05:40

Bankéř a narkoman – symptomy choroby Západu

závislosti...

ppppp 178.?.?.?

Veľmi výstižný celý článok. Konflikt s realitou, to je dnešná masová choroba. Myslieť si, že úspešne prežijeme štýlom, ktorý nám je ponúkaný, až vnútený.
Ešte by som pridal takú vec, že umelo aktivované "super" pocity úniku z reality akoby boli na úkor času, na spôsob toho, že keď je človek opitý, všetko beží rýchlejším spádom, ale väčšinou z kopca, alebo rýchlo z kopca, a o to ťažšie do kopca. Drogy a "peniaze" sú šmýkľavkou v reálnom čase.

...Podobná skúsenosť hľadania prvotných zážitkov je v rôznych pesničkách, ktoré napovedajú, že niektoré city a zážitky za mlada sa už v tej podobe nezopakujú.

Takže príčinou ozaj nie sú len bankári. My ten štýl do značnej miery podporujeme tým, že si umožňujeme zaviesť pyramídové dlhy. Nejde čerpať a požičiavať z toho, čo ešte nebolo vytvorené, bez tichého poklesu hodnoty meny, ani tu perpetuum mobile neexistuje.

Človek je vždy duševne závislý tvor. Jeho závislosti bývajú aj jeho motorom. Zo závislostí sa nejde vymaniť, ale dajú sa vcelku úspešne presmerovať na rôzne iné, človek si sám môže vybrať, ktoré.

289440

10.05.2013 11:59

Bankéř a narkoman – symptomy choroby Západu

RE: My sentiments exactly, hehe

ppppp 178.?.?.?

ale houby [smích]
Lucifer jen delá, že nosí svetlo, nebýt svetla, které existuje i bez nej, nemá co nosit... prodává jen teplou vodu... levičák, nebo pravičák Lucifer mohl vzniknout až potom, co vznikly zelené rostliny a jejich konzumenti, do té doby to šlo i bez nej [smích])

289461

10.05.2013 12:22

EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny

RE: Řešení je prosté!

ppppp 178.?.?.?

Ver, že bránia, tvoja ne/dôslednosť sa prejavuje aj v tomto smere.

Celá nadnárodná politika toho "prenosu tepla" smeruje k jednému, či dvom ľuďom, po ktorých to im podobne múdri opakujú. Jedným je pomýlený hasič, ktorý nerozpoznal tekutý hliník prípadne nejakú strusku od tekutej ocele, a ktorý v živote tekutú oceľ nevidel, druhým je samozvaný zástupca NIST, ktorý je na tom podobne, a triafa naslepo, pričom nikto z nich odtiaľ poriadnu taveninu ocele nikde ani len nevyfotil. Naši mnohí šroťáci by si určite počínali lepšie. Klamali, že roztavený hliník je strieborný (vždy svieti na červeno) a nezohriali ho viac, aby nebolo vidno, že dokáže svietiť aj nažlto, kým roztavená oceľ svieti intenzívne, iskrivo nabielo. To si veru pomýlili so struskou zo zvárania, diletanti.
Keďže si študoval chémiu, tak ma minule dosť zaskočilo, že si mal problém s odhadom teploty podľa vyžarovanej farby. Kým zase začneš šíriť súkromnú osvetu spoza sukne youtube, tak sa porozprávaj napríklad s nejakým metalurgom, alebo navštív zlievareň na nejakom bývalom družstve.

Fyzika dominoefektu poschodí je tiež zjavne nad tvoje sily.

289466

10.05.2013 17:06

Bankéř a narkoman – symptomy choroby Západu

RE: My sentiments exactly, hehe

ppppp 178.?.?.?

Mícháte dohromady duševní lenost s fyzickou... skuteční lenoši málokdy neco vymyslí, protože všechno nové se umí setkat s nepochopením tech ostatních "lenochu", a vetšinou naráží na obtíže.
Dále duševni aktivita má málokdy kredit navíc bez adekvátní predchozí fyzické, na zajištení stejných potreb jako jiní, pokud ješte nedošlo k delbe úloh.
Podobne je ladená jiná zažitá deformace, že nejekologičteji se chovají líní lidé. Podle vaší teorie by byli nejlepší líní, nebo vychcaní poslanci, protože ti mají nejvetší šanci neco vymyslet. Vypadá, že je to práve tak, a na zlepšení to nevypadá. Co takhle seriozní cílevedomá práce, na bázi nejaké prijatelné filosofie, to se už nenosí? Tradice nic? Jenom upoutávky?

289486

10.05.2013 21:40

Bankéř a narkoman – symptomy choroby Západu

RE: My sentiments exactly, hehe

ppppp 178.?.?.?

> pohnutka k přemýšlení byla lenost

to je ale dost oxymoron, protimluv, premýšlení nelze charakterizovat jako lenost, už jsem o tom jednou psal, kromwe toho
premýšlení vetšinou ani nestačí, to jsou docela naivní predstavy
"dejte mi lidi a já vám to udelám"

to je pak pletení dojmu a nečtení reakcí, asi nemá moc smysl reagovat, když reakce prestávají navazovat a predstavují spíše marketing, "mele si svou"

vhodnejší slovo než lenost je optimalizace, lidí jsou líní už i hledat slova a čekají, že to nekdo udelá za ne... no a kdo, opet ten líný? prichází logický spor...

289506

11.05.2013 16:09

Henry Makow – Nemilosrdná lež

RE: Pár poznámek

ppppp 178.?.?.?

Si myslím, že sexualita samotná není jediným duvodem, proč je existence rodiny optimální. Jde o to, že muž je po více stránkách trochu jinačí, než žena, a jde o buňku v konfiguraci jakéhosi minimálního vzájemného doplňku.
Nedávno me k této myšlence inspiroval prítel, když se rozebíraly sousedské vztahy. Každý chce dnes co nejvíc pro sebe, nerado se pujčuje. Proč? Protože pri více lidech se težko kontrolují zásluhy, spotreba, prístup, odpovednost, hlavne, když jsou na nestejné duševní pozici. Je to jako ve firme, pokud je vec firemní, tak se s ní nakládá často jinak, než s vlastní. Firemní se pujčuje, vlastní pokud možno ne. Život v širší komunite, než je rodina se proste historicky s ohledem také na vlastnické vztahy neukázal jako optimální, protože každý muže mít rozdílný pohled na tempo práce, nároky na odmeny, schopnost prispet k celku, vlastnické vztahy. Pak jsou vztahy, kolik se venovat komu, kolik si dovolit nekoho podporit, nebo od nekoho vzít. Rodinu lze i z techto hledisek považovat za historicky a možná hospodársky optimální konfiguraci schopnou jaké také synergie, symbiózy i bez toho, že by potrebovali mezi sebou účetní, další profese a firmy navíc.

289545

12.05.2013 09:50

Bankéř a narkoman – symptomy choroby Západu

RE: ad Kultura Bileho muze

ppppp 178.?.?.?

navázanost, vazbu? podle mne se u autora taková myšlenka vyčíst dá

289589

12.05.2013 10:03

EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny

RE: Řešení je prosté!

ppppp 178.?.?.?

To jste teda také značne odbočil od vecné témy. Pokud bychom meli být tak prísní, tak by z diskuse nezustala čtvrtina... Já treba tak rychle nedelám závery, kdo je pitomec víc, a kdo míň, a inspirace z ruzných textu vetšinou nesouvisí s autorem samým.
To je nekdy jako s písničkama, ne každému sednou stejné veci.

289590

14.05.2013 19:08

Bankéř a narkoman – symptomy choroby Západu

RE: My sentiments exactly, hehe

ppppp 178.?.?.?

ale já jsem zrejme pochopil i toto... to by pak bylo možno považovat za lenost i tvorivost, inspiraci, invenci... hledání cest asi není totéž, jako zlehčení si existence ... pokud by za vším byla pouze lenost, nebylo by treba hledet do budoucna, podobne ani snahu o jakési prežití nepujde charakterizovat jako lenost

289706

16.05.2013 06:12

Začnou si ženy preventivně řezat prsa a vaginy?

RE: titulek me nenapada, clanek je absurdni

ppppp 178.?.?.?

Copak jí závidíte? Nemáte si nechat co uríznout?
Obracíte všechno naruby. Když je medicína tak vyspelá, a tolik toho o sobe ví, tak ať léčí. A pokud možno ne symptomy, jako šarlatáni, ale príčiny.
Jaksi kroutíte i míru citlivosti a predispozic v odhadech DNA testu. Ta teda podobne jako další veci rozhodne černobílá není.
Co když zcela logický "načipovaný procesor" zpracovává proste nesprávná data?
To co ta husa predvedla je v podstate jen neúcta k životu, který proste na ty procenta rozkouskovat nejde, to je jen tupost. Vážit si je treba i 10% šance, mnozí také jinou možnost nemají i mladší. Vy tyhle frankeistein/mengele machinace jen podporujete.

Co jste vy udelal pro zlepšení treba životního prostredí, ať je tech rizikových faktoru míň. Ozval jste se proti umelým sladidlum, pesticidum, nejistým prísadám do potravin, stríkání komáru, nebo proti použití dalších škodlivin? Proti težbe lesu a importu nejenom čínských plastu, proti barvám? Jezdíte autem, a mezi vaše pracovní činnosti patrí čekání v zácpe? Kde se vlastne v soustave delby práce necházíte? Kolik toho vlastne človeče spotrebujete kolem sebe, aby jste mohl ve vašem komfortu žít? To si kvuli alibistum mají ostatní urezávat čumáky?

289765

16.05.2013 08:39

Španělsko dávno za hranicí smrti

RE: Jo živnostník, ten tvrdej chleba má

ppppp 178.?.?.?

podepisuju... také jsem živnostník už dost let. Drobné podnikání je zlaté vejce, které naplácají načerno smolou, aby vypadalo nezajímave.

"invence" brasola je použitelná možná tak pro 2 lidi ze sta, a ty ostatní by klidne hodil pres palubu, protože smula, loterie nevyšla. Co by tak podle nej lidi delali. Jinými slovy jen šírí korporativismus, ať o tom ví, nebo ne. Ty současné služby by musel zastrešit zase jenom supermarket, zase jenom s koncentrací zisku buhvíkde.

Jiná cesta je delat práci, která donese užitnou hodnotu, a nejenom peníze, protože "získ-ávat" peníze a "vy-delá-vat" peníze není totéž.

Naše krize spočívá predevším v tom, že tyto 2 činnosti považujeme za stejne hodnotné.

Stejne tak není možné zavést rovnítko mezi delníky, kolikrát pseudo-manažmentem, a skutečnými organizátory a zakladateli firem. Stává se často, že takový co si slušne vydelá ve firme by si sám na sebe komplet vydelat neumel, a muže být rád, že mu nekdo takovou práci nabídl. Mela by se zrušit takhle domnenka "práva na práci". Máš právo pracovat, klidne ze dne na den, ale ne mít nabídnutou práci. Toto dnes nekterí rozežraní lidé neumí pochopit, a klidne ve své mimorealitní aroganci, jak psal osa-x, když není po jejich radši šáhnou po válce s kýmkoliv.

289777

17.05.2013 17:55

Ještě jednou k preventivní mastektomii

opet symptomatická léčba?

ppppp 78.?.?.?

Nejenom doktori, ale i ruzní málo zkušení a falešne sebevedomí opravári rádi zamotají zákazníka v pojmech, kterým rozumí o cosi lépe, než druzí, a když vedí, že k vysvetlení souvislostí se zákazník tak lehce nedostane. V zájmu získání jakéhosi výsledku. Skutečný odborník nemá problém nahlas ríct "nevím", a tím ho je nekdy težké odlišit od toho, co to opravdu neví. Na výsledku nelpí za každou cenu. Verejné mínení proto kolikrát určují ti, co dávají najevo, že to ví, ale zase je težko kontrolovat, jak.

Od vás by pane doktore také mohlo být užitečnejší, kdyby jste napsal, cože to vlastne nevíte, správná otázka = polovina odpovedi. V technice se vyskytují stejné postupy, když neco prekáží, no tak to odrízneme karbobruskou, protože pochopit souvislosti proste není čas.

Váš text je formálne rekneme korektní, ale psychologie vašeho pokusu o vysvetlení je podána jako pro ovce. Doporučení, a názory s minimem vlastního vkladu. Podáváte informaci o víre ve svou profesi, své kolegy, nic víc, a nic blíž. Filosoficky by jste mohl na sobe klidne popracovat. Když si "netroufnete hodnotit" to rozhodnutí, tak proč se vubec k tomu vyjádrujete? Není vám snad jasné, že práve vy by jste to mohl hodnotit, a snad dopsat hledisko? Hodne lidí si plete hodnocení se soudem/verdiktem.

Proč se treba nevyjádríte, co by mohlo být príčinou techhle rakovin, proste neverím, že je to jenom genetika a reči o tom, že kdysi byly rakoviny také, jenom se to nerozlišovalo. Ve stejné míre jiste ne.

Dále v podstate nabízíte názor, že mamografie je jen drobná berlička, která sice odhalí, ale možná už príliš pozde. Navíc, když je to radiační zátež, kde je záruka, že když by problém bez testu nebyl, tak ho mamograf neprivodí? Tady není možné dokázat príčinnou souvislost, protože nejde test vícekrát opakovat za podobných podmínek. Neodobril by to matematik, fyzik, nebo exaktní vedec. Hlavní duvod je ten, že človek není stroj, který se chová opakovatelne. Když je zátež prokázána, tak je to opravdu zátež s možností privodit problém, a ne neco jiného.

Exaktnost vyšetrení DNA? Žertujete. Tam je tak mnoho dalších možných príčinných souvislostí, že vaše poznámka se bez uvedení dalších souvislostí v ničem neliší od opíjení verejnosti technikou, nebo také šarlatánství.
Snad si myslíte, že za všechno muže DNA? Nebo šlechtíte lidi odolné podle výsledku DNA, a ostatní necháte kvasit v tom nevyhovujícím prostredí, které jste nepopsal? "Vy" proste pomocí DNA hledáte lidi odolné nekterým chemikáliím, a ne chemikálie, které tem lidem škodí.

Doufám, že muj text se vám líbí také, mužete si být jistý, že není neprátelský. Nechcete popsat, nač vám slouží ten titul PhD ? Mel jsem debatu s inženýrem, co ho mel, a porád me presvedčoval o jednom perpetu mobile, kterému veril, a zatím byl jen problém, že nechápal, oč vlastne šlo.

289910

18.05.2013 13:23

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Mne zajímá i to, zda neměl R.R.Rife již před asi 80 lety přístroj

ppppp 78.?.?.?

zdravím, zvyknu s váma souhlasit, ale tentokrát zkuste podrobit prosím vaší logiku prísnejšímu dohledu, napsal jste:

>I pobyt pod rezonátorem přináší úlevu od stresu a následně zlepšuje spánek. Proč to funguje jak to funguje nevím.

Neberte to jako chytání za slovo, ale podle mne je to formulováno príliš nejednoznačne, a nabízí nelogickou interpretaci.
Vy nazýváte neco rezonátorem, aniž víte, že znáte príčinnou souvislost mezi rezonancí a výsledkem. Používáte standardní zaklínací slovo "rezonance" aniž respektujete jeho smysl. Aby jste ho mohl korektne použít, tak musíte napsat, co rezonuje, jinak totiž nejde mluvit o rezonanci. Až jde o rezonátor, tak potrebujete vedet, která veličina rezonuje.

Do té doby mužete mluvit jen o napríklad uzavreném prostoru, pokličkou z nejakého materiálu, deštníku a nevím ješte jakém podobném objektu. Nejde používat jasne vymezený technický pojem na označení nejasností, to je nekorektní. Práve to je príčina, proč se nedá tímto smerem pokračovat v seriozní argumentaci.
To že vám neco funguje ješte neznamená, že za tím musela být rezonance, klidne mohlo nastat srážení vlhkosti, cirkulace nekterých duležitých sloučenin, plynu a podobne.

Slovo "rezonance" se začíná používat ve smyslu univerzálního slova vysvetlující všechny "správné" jevy, a k tomu bychom se asi dostat nemeli [smích]

289952

18.05.2013 21:07

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Mne zajímá i to, zda neměl R.R.Rife již před asi 80 lety přístroj

ppppp 78.?.?.?

Nápad je to v pohode, ale myslíte si, že jsem takové už nezkoušel, a treba ješte nekdy nezkusím? Problém vidím spíše v tom, že dnes se knížky píšou príliš lehce, není dost rychle videt, zda tím ten autor opravdu projel, nebo jenom opisuje, a lidé jsou docela líní číst, čtou hlavne to, co se jim líbí, a co koresponduje s jejich intuicí. U mnohých beda, když je tomu naopak, to ja pak ta knížka špatná [smích]) Proste nadrete se a nevydeláte ani na tisk. Jsou krome toho i dobré knížky, které také zanikají v balastu jako jehly v kupe sena. Dnes se opisuje a opisuje, výzkumu je docela dost, a míra jejich reality a použitelnosti nejistá. Prodali jme si kus pole, tak budeme další jen za ovce.

Co když je to jinak, a skutečná cesta pokroku je mnohem pomalejší, než bychom si predstavovali... ne každý vydrží trpelive zkoušet, testovat, čekat, a treba se i nedočkat, radši vyhlásíme, že "neco" už máme, protože se najde jiný, kdo udelá totéž, i když také má houby... hlavne, když se pritom neco profinancuje [smích]

289980

19.05.2013 08:58

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Mne zajímá i to, zda neměl R.R.Rife již před asi 80 lety přístroj

ppppp 78.?.?.?

zdravím, Rife píše mouku s popelem, tak trídit.

Rezonance máme zhruba 2, elektrickou a mechanickou, občas propojené pres piezo a další jevy. Píšete, že ELEKTRICKÝ generátor navozuje MECHANICKOU rezonanci ("praskne"). Myslíte si, že bakterie, nebo i jiné buňky a organismy se chovají jako meniče, prevodníky mezi elektrickou a mechanickou energií? Pokud toto neumíte vysvetlit, tak popisujete fyzikální nesmysl. Další je, že jednotlivá buňka nemá jak prijmout ani tu elektrickou energii z vnejšku bezdrátove, protože ani celá část tela na to nemá odpovídající rozmer. Pokud dielektrické ztráty, muselo by se jít na frekvence mikrovlnek, a tam opet ztrácí smysl rezonance, aniž by teplo nezasáhlo sousedy. Celé vysvetlení je zatím smes pojmu, ve kterém nejde číst strukturu, a dopátrat se vecného smyslu.

Veda se od šarlatánství liší hlavne tím, že dbá na príčinnost. To dává objektivní predpovedi. Píšu o tom proto, že nejde mluvit o rezonanci a podobne, aniž vím, že práve ta rezonance (alespoň ČEHO?) je za to odpovedná. Nemusím hned vedet, PROČ. Potud je to veda.

Laserem rozkmitat(rezonančne) buňku, aby pukla? Kde je duvod na rezonanci? Pukne teplem od svetla. Proč má být príčina nečeho rezonance? Chybí základní vysvetlení príčinnosti pro rezonanci, opet nemusím vedet ostatní proč. Pokud ale napíšu rezonance, tak už musím vedet, co rezonuje, jinak si vymýšlím.

Na psychiku mají smysly vliv. Míchá se vjem ušní s vjemem mechanickým. Akustická vlna kmitá mechanicky a vyvolává mechanické rezonance. Až rozkmitá žaludek, tak je z toho vjem s vlivem, stejne jako má vliv nekoho obrátit vzhuru nohama. Není zrejmá souvislost s výšeuvedeným. Typická rezonance hrudníku a brišní dutiny je v prípade basu varhan, nebo na diskotéce. Tam je však na rozdíl výšeuvedeného podmínka predání mechanické energie splnena.

Magnetické pole modulované, nebo statické... prípad od prípadu, popsat a neslepovat slova z ruzných článku, jako to už delají mnohé články. Co jsou jen pokusy je treba ríct nahlas.

Typický príklad "placebo" jsou magnetické odstraňovače vodního kamene. Vymyslela se "vedecká" básnička, živí se tím hromada firem radu let, plné výstavy, jde to lehce udelat. Zákaznické testy ale prokazují, že není rozdíl mezi magneticky upravenou a neupravenou vodou. Celý biznis postavený na tom, že nikdo nebude mít čas se piplat s overením, postačí vytvorit záhadu a dojem, že "to nejak funguje". Príkladu by bylo víc, meli bychom si zvykat na existenci podvrhu a plagiátu.
Metody jako elektroléčba, rádioterapie jsou jen omezene vedecké, spíše jde o lokální zpusob predání napríklad tepla, nebo druh poškození/ovlivnení rovnováhy části tkáne, než léčbu ve smyslu úpravy príčin. Úrední medicína také používá zabalenou pseudovedu, není ostrá hranice.

Rozlišení mikroskopu není je dáno vlastností svetla, ne vynálezcem, ví se o tom století.

289993

20.05.2013 07:48

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Ale nehovorte

ppppp 95.?.?.?

Poznáte pôvodný zdroj, ktorý preukazuje škodlivosť prekyselenia, alebo to iba po niekom opakujete? Vždy keď sa objaví nejaká (pre mňa zatiaľ) fáma, tak sa nájdu aj jej šíritelia, ktorí spolu s okolím majú problém odlíšiť vedu od pseudovedy.
Nevedie to zase iba k jednému prameňu, ktorý si s tým nedal primeranú prácu? Sú výsledky príčinné, opakovateľné, alebo ide iba o náboženstvo opakovačov?
Nie ste isto prvý, čo to propagujete. Potom býva sranda, ako tí istí propagujú kyslé šťavičky, ktoré sú väčšinou pravdaže v pohode.

Kyseliny bránia prenosu infekcie cez žalúdok, zúčastňujú sa na metabolizme, a imunite, obmedzujú žravosť podobne ako cesnak, mrkva, ovocie...

Nikdy som na sebe nepostrehol, že by som bol nejako prekyselený, skôr naopak, kyseliny bývajú pri dnešnom type stravy žiadané. Preto si myslím, že ide len o farma/potravinásky lobing na ďalší konzum nekvalitných potravín.

Načo sú nám zvýšené výnosy arašidov, sóje, kukurice, keď úmerne s ich nekvalitou a rozvážením energetických zložiek (povedzme tukov) v "kg/ha" na úkor iných živín zároveň stúpa žravosť?

Ktoré kyseliny mal autor zdroja na mysli? Je mu to jedno? Nie je kyselín veľa? Všetky majú rovnaký vplyv? Je jasné, že existuje všade nejaká "pH" rovnováha v organizme, ale nazývať to acidóza považujem za prehnané zjednodušenie dobré tak pre ovce.
Acidóza môže vzniknúť pravdepodobne z niektorých nevhodných, organizmom nevhodne spracovávaných kyselín, vrátane tukov, iné kyseliny môžu byť naopak žiadané.

290031

25.05.2013 19:54

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Lidé co si neváží odkazu Sametové Revoluce, jsou u mne suita

ppppp 178.?.?.?

Presne takhle to vypadá, když dostane každý internet. Etika sem, nebo tam. Já než jsem začal o nečem psát, tak jsem nejprve dost četl. Nekterí to ale považují za zbytečné.
Protože jsem technik, tak budu reagovat prednostne na zjevné nepravdy. Již za socialismu si dobre pamatuju, že jsem už umel opravit BAREVNOU televizi, jak naši, tak zahraniční. Součástky se bežne delaly po vzoru zahraničních, často jako černé kopie, jako Číňani, dokonce nesly podobné označení. Dokonce mely srovnatelnou cenu a kvalitu. Mnohá elektronika 30 let stará funguje dodnes. Vy si jako myslíte, že kdyby nedošel nejaký blázen typu Gorbačov nebo Havel, tak by se zastavil vývoj? Ne, pokračoval by až do doby, kdyby to opet nekdo podelal a rozprodal hospodárskou základnu jako závislák.
Havla jsem slyšel osobne. Motal jenom omáčky, normální lidi jen zdržoval, yntelygent posazený mimo realitu lidí co chtejí žít z nejaké primerené práce.
Již za sociku se vyrábely PC, vyrábely, ne prodávaly. Existovali dokonce konstruktéri schopni je navrhovat. Netvrdím, že by se to muselo udržet, dneska si už i takový Philips nechává delat části u Samsungu, ale stále delá i své. Neplácejte ale ptákoviny, že by nebyly tablety, nebo mobily. To jakoby jste rekla, že nejsou ani v komunistické číne. Proste se nevyjádrujte k tomu, o čem dohromady nic nevíte a jenom to čtete z koule. Vždyť jste se jenom priznala k tomu, že práve takoví jako vy tvorili voličskou základnu tech bláznu. Podruhé mi zustal rozum stát, kdože volil nedávno černohorníka. Lidé co se nepodíleli na rešení problému doby by meli být úplne mimo hru, jinak je to kasíno. Opravdu by mne moc zajímalo, kdo za tohle muže. Na čem stojí naše životní filosofie, a co ti naivní mládeže očekávají.

290229

28.05.2013 08:17

Proč desinformace fungují

ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Mel jsem dlouhou technickou debatu o 9/11, shlédl videa, tak jen výsledek ze své pozice technika, co má své zkušenosti s ruznýma materiálama, deformacemi a souvisící fyzikou, nebo chemii.

Dukazy, že WTC7 spadla volným pádem nejsou dost poctivé. "Dominoefekt" práce podlaží je vuči potenciální energii podlaží tak malá, že se nepromítle do grafu, jak nabízejí, nebo očekávají. Chybí zásadní informace o tom, jaká energie stačí na zborcení podlaží v pomeru k potenciální energii výšky podlaží. Spočítal jsem si, že príliš malá, než aby se to promítlo do jejich grafu. Proto je dominoefekt tak úspešný. Nechtejí verejnosti napsat, že pri podobném impulsu lehne více budov. Výsledek by pritom mohl být stejný jak v prípade, že by povolily pilíre teplem, nebo odstrelem, dukaz k ničemu.

Odstrel pripouštím, budova padala podezrele rovne, než by šlo uvažovat na celou její délku nejaké retezové oslabení pilíru, ale nejde vyloučit ani to druhé, více svetla by asi prinesl podrobnejší záznam spodních podlaží. Reči o nanotermitu neberu, protože se neumí dohodnout, co tam vlastne bylo. Žádný termit není termitem, pokud se musí z neho oddelit rozpouštedlem "organické pojivo", jejich porovnání, že to není barva jsou jednostranné, ač ve zbytku jde o odbornou práci. Zbytky kompaktního nebo práškového termitu nalezeny nebyly. Vyhli se také prímému zapálení puvodní vzorky, po separaci pojiva pokus nemá smysl. Alternativne i "výbušný" termit nemuže horet tak rychle jako bežné výbušniny, nač další riziko. Je zjevné, že argumenty do sebe nezapadají, náhodné serie výbuchu nesvedčí jak pro termit, tak pro konvenční nálože. Zcela chybí dusičnany jako pruvodní produkt vedlejší reakce, všechen dusík by neunikl. Rezy na nosnících, až nebyly dodatečné, svedčí spíš pro konvenční nálože, i výbušný termit predevším taví, než trhá a proto je pomalý. Mají v tom argumentační zmatek.

Ješte jedna duležitá vec, reči o tekuté oceli, co je prakticky jiste nesmysl, se vetšinou odvíjí od výpovedi jediného údržbáre, který roztavenou ocel v živote nemohl videt, a spletl si ji nejspíš s roztaveným hliníkem, prípadne struskou, čeho mohlo být v budove docela dost. Ten má teplotu tavení 660C, dost na oslabení oceli na úroveň "plastelíny", a dále obrovské merné teplo, a jak dobrou tepelnou vodivost, tak tekutost, aby predal dost tepla ocelovým nosníkum, do čeho pasuje i informace o jezírcích kovu vespod budovy, které mely dlouhou životnost. Všechny komentáre se této verzi podezrele vyhýbají, a mlží skutečnosti, napríklad nesmyslem, že hliník je pri 660C stríbrne bílý, pri téhle teplote svítí každý kov podle teploty a ne podle své puvodní barvy. Pri 660C jakkoli puvodne barevný objekt svítí červene jako koleno na troube, kde se také ztrácí informace o tom, zda bylo koleno predtím i potom natrené stríbrnou barvou, nebo černou.

290349

28.05.2013 13:28

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Čtete prosím pozorneji. Z mého textu nikde nevyplývá, že zpusob pádu wtc7 a wtc1,2 považuju nutne za stejný. Pokud by jste se díval na jiné mé príspevky na tuto tému, tak je to zrejmé, zopakuju krátce, že z mého pohledu je více pravdepodobný odstrel wtc7, než 1,2.

Českou univerzitní simulaci pádu budovy jsem videl, a z mého pohledu jde spíše o ukázku jednoduchého použití softveru, než o solidní simulaci, výchozí podmínky jsou docela smešné a nereálné, bez ohledu na funkčnost softveru. Dnešní softy umí obsloužit i cvičená uklízečka, čemu napovídaly i ty okrajové podmínky, to byla spíše simulace na posezení, formální, nic seriozní. Nemíchejte do toho tradice fakult, ty já respektuju zrejme více, než vy, pane.

Argument, že budovy padaly "bez odporu" je fascinující jen pro toho, kdo si nedal práci s tím, jak jsem napsal výše, kolik MJ stačí na destrukci 1 podlaží, a kolik MJ se získá "presunem" hmoty výšepoloženého zbytku o 1 patro níže. Dokážete si tuto vetu uvedomit? Proč jste totéž nepochopil z textu výše a nenapsal adekvátní argument proti? Pokud byl ten docent opravdu docentem, tak se mel napsat zmínená čísla namísto "ohurování puritánské verejnosti neslušnýma obrázkama". Pak bych s tím ani já tady nemel žádnou práci. Najdete si pane docenty, co to opravdu umí, a ne ty, co se tím jen predvádí. Je fakt smešné, že neco takové tvrdí docent, když tam soubežne nedal graf, jak málo deformace podobné budovy ovlivní volný pád. Tím pádem jednali účelove. Já jsem si zkusil odhadnout palačinkový-domino efekt na 10 patrovém objektu, kde bylo na sobe 10 betonových sloupu s prurezem 1m2 vysokých 2.5m mezi každým ocelová plotna 10x10m tlustá 20cm, a také by to spadlo témer volným pádem, drtící energie jen zlomek zmeny potenciální. Už takovéto zjednodušení dá mnohem fyzikálnejší predstavu, než kreslení složitých obrázku za "pomoci" nereálných vstupních dat. Místo ohánení se suknema docentu si zkuste radši neco spočítat sám. Jinak má vaše vyjádrení cenu mluvčího, který nerozumí tomu, o čem je reč.

Vopice: Zjevne jste nečetl text, na který reagujete, protože píšu o taveném hliníku, ne oceli, to je váš výmysl, co dokola podsouváte. Je srandovní, jak si logicky protirečíte, jedni tvrdí, že tam tekla ocel, pritom je to nesmysl, druzí tvrdí, že se nosníky nemohly roztavit.
Vybočení ocelového nosníku na videu je patrné, všechno, jak má být. Že vám neco "zmizelo" je váš problém, hledejte, kde to je, a ne kde to není. Vám proste chybí fyzikální odhad, a když vám neco intuitivne nesedí, tak je príroda "povinna se podrídit" bez uvedení argumentu, stačí nálepky.

290363

28.05.2013 13:54

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

kdyby 20000 stavbaru bych mel za stavbare až potom, co by udelali buď treba model 100:1 a nalili štamprli tekutého hliníku, nebo opravdu adekvátní PC simulaci. Do té doby jsou to furt jenom kecy a dojmy. Dalších 20000 stavbaru si klidne muže myslet opak, jen se nezgrupují do stejného spolku. Pak nedeformujte otázku. Je rozdíl, když 20000 nesouhlasí s úredním vysvetlením jako celek, nebo nesouhlasí úplne se vším, co v úredním dokumentu bylo uvedeno. Klidne v nem mohou ležet i pravdivé veci. Podobné pytlování bývá jen predmetem manipulace.

Konečne diskuse není o tom, že začnete vyjmenovávat, co si každý z tech 20000 myslí, nebo dokola opakovat jejich zprávu. Nedeláte pane agitaci k volbám. Jak by jste si pripadal pane vy, kdybych vás nechal jednat samotného s účastníky jakési 20000 petice... a to se jiste nepodepsali všichni. Já zde jednám za sebe a vy jménem tech 20000? Myslíte si, že podobné veci lze vyrešit peticí a nejakým počtem? Když i jediný človek muže podat rozhodující argument pro, nebo proti?

290364

28.05.2013 17:43

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Pri troše snahy se možná dostaneme k rozumnému kompromisu...
na denním svetle, venku je opravdu hliník spíše stále stríbrný, než červený, podobne, jako nejsou dobre videt ani ostatní dočervena rozžhavené predmety. Venku se ale hliník taví málokdy, proto ani podobné srovnání "se sklepem" ve wtc není na míste. V místnostech také málokdy intenzita svetla dosahuje vnejšku, dá se zjistit luxmetrem. Jde o to naznačit mantinely. Teplota hliníku mohla být klidne i 700-800C, nikdo nedal príkaz k omezení, a barva se tím presouvá do oranžové, intezita svetla roste.

Bežná ocel má pri 600C jen 50% své pevnosti, pri 800C jen 10%. Plastelína byla v uvozovkách. Každý kovár ví, že už červená barva mu citelne pomuže.

Že melo letadlo oproti budove hybnost zanedbatelnou vyplývá z toho, že 2. budova se po nárazu nerozkmitala. Vy pane proto uvažujete "fascinující" a pro mne také nereálné scenáre, že nemáte zažité šírení mechanických vln v konstrukci. Ty totiž podobné scenáre umožňují. Existuje hromada príkladu, kde utrhnutí jednoho spoje lavinovite spustí domino utržení všech dalších spoju, typické prípady jsou mosty, nemusíte vubec fantazírovat. Podobne jste asi v praxi nevidel hroucení betonových konstrukcí, podobné hmotnosti jen tak neustrelují do boku, i když selže jedna celá stena, spíše se válí na sebe.
Správné místo na rozlití paliva bylo určite nekde dole v šachte.

290369

28.05.2013 18:39

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Napište v čem matu bez zbytečných prívlastku. Já jsem ne-souhlasil, jen jsem to nevyloučil, pripustil i tuto možnost. To je rozdíl. Souhlas znamená, že tomu rekneme verím více, než 50%.
Nepodsouvejte sem žhavé hrebíky a závaží 1kg aniž jste do toho zamontoval pevnost. Myslíte si, že hrebík unese jen 1kg a ne víc?
Dám lepší test. Vzal jsem hned teď 90mm hrebík, témer celou délku, a hádejte kolik unese na ohyb? Zhruba 6kg, plastická deformace nastává mezi 7-8kg. Takže pokud budu chtít využit pevnost oceli, a mít určitou bezpečnost, tak klidne zavesím i 3kg. Pak jsem vzal PB horák a na denním svetle bez slunce se hrebík ohl práve pod zatížením 3kg, aniž bylo ješte videt červenou barvu. Vše, jak má být.

290373

28.05.2013 19:03

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Vlastne jsem neodpovedel na námitku... šlo o jinou vec, a tím byl posuv do strany. Tam, kde je v betonu ocel, tak ta slouží jenom na zachycení tahového napetí. To by platilo pouze pro čiste ocelové konstrukce. Proto vaše prirovnání k ohybu hrebíku postrádá smysl. Vše se normálne dimenzuje tak, aby ocel zachytila tah, protože beton umí efektivne zachytit spíše jen tlak.
Nevím, jaké procento pevnosti budovy tvoril železobeton, a kolik z toho nesla výlučne ocelová konstrukce, proto ruzná zjednodušení nemají smysl. Stejne je na tom otázka, zda se mohly nosníky jenom ohýbat, nebo prímo trhat v místech spoju nebo svaru. Ruzné fotografie "podobných ocelových konstrukcí" nejsou adekvátní, když ta podobnost není konstrukční, jen materiálová. Úplne jednoduchá odpoveď je, že čiste ocelová konstrukce by se nikdy takhle nesesypala, zrejme ani po odstrelu ve spodní části. Zbývá ješte otázka, zda podobné druhy budov nemají již integrované nejaké demoliční pojistky, typu "airbag" které byly aktivovány. To by bylo docela na drzovku, ale ať si zkusí nekdo predstavit sundat ocelový mrakodrap pri vážnejší poruše. Jenomže tam blbosti typu nanotermit, a "slyšeli jsme výbuchy" neobstojí.
Prehnané, nedostatečne podložené konspirace na všech úrovních proste škodí, a spíše brání objasnení. Vy jste také povedený. Copak já potrebuju nekomu lhát? Napsal jsem, co si o tom myslím, nechápu, proč to tolik lidí dráždí, jakobych jim bral čtení jejich oblíbené pohádky, kde vedí, kdo je kdo.

290374

28.05.2013 20:23

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

No určite nie žiarupevná, alebo austenitická, s cenou nie ďaleko od nerezu, je nepravdepodobné, že by také používali do betónu, alebo aj na nosníky, to by sa im neskutočne predražilo, ani američania nie sú tak rozhadzovační, taký argument je tiež na vode aj bez chemickej analýzy nosníkov ... preto sa aj nedarilo robiť oceľové parné kotly pre vyššie teploty, stále je s tým problém, a aj tých 450 stupňov je len tak 150C navyše oproti normálu, pri 800 je z toho zase len blato. Ja tu z toho nejdem robiť diplomovku, čudujem sa len, koľkí si na tom budovali kariéru alebo alibi a koľko nezmyslov je všade pokope.

290382

28.05.2013 20:37

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Když je tech srandiček moc, tak to místo srandy jen zdržuje.
Problém je, že podobne jiným nenapíšete jednu, dve duležité veci, o které jde, ale porád všechno dohromady a dokola, až jsme po obehnutí na začátku. Stoupá tím i počet príspevku, a diskuse je neefektivní, pokud jste mel výhrady, tak jste mohl konkrétne a najednou.

Pojištovací podvod - je pravdepodobný.
Petrolejové letadlo - možné bez problému, stačí uvést část petroleje do varu, pak to jde samo i s dmychadly.
Televize - už se udely i horší zpusoby, jak zbabrat, nebo "zarídit" časovou synchronizaci, nebo posun scény. Nenašel jsem presvedčivý dúkaz, že vše jelo opravdu žive.

290383

28.05.2013 20:58

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Ak by si si prečítal, čo píšem, tak by si sa nemusel toľko pýtať a ja toľkokrát písať to isté. Môžeš sa zastaviť na návštevu a zistiť, kým a za čo som platený. Zbor tamojších šašov nepovažujem za vládu, neviem, prečo by mala nejaká pre mňa anonymná administratíva ovplyvňovať môj technický úsudok, je mi úplne jedno, čo hovoria, či im protirečím, alebo nie. Ja tu hovorím o svojej verzii.

Myslím si, že nejde zatiaľ spoľahlivo vylúčiť, že veže 1,2, prípadne aj 7 spadli kvôli lietadlám. Som pomerne dobre informovaný, videl som veľa správ a videí z netu, ktoré si navzájom často odporujú. Termit, pády, simulácie, výpovede, analýzy, stále to isté dokola, tých ozaj originál informácií nie je až tak veľa, a vyzerá, že to šíri účelovo len pár trollov, čo sa v niečom vezú spolu.

Môžem sa akurát smiať, že kto si, že sa odvažuješ mi dodávať rozumy [smích] Veď iba trieskaš abstrakcie, mohol si tento príspevok využiť radšej na konkrétnu otázku. Už tu musím končiť, lebo som napísal už asi všetko, čo bolo treba, a zvyšok by bol iba motanie sa dokola. Aj ma to stojí priveľa času, aj tu editorovi zaberám veľa miesta.

Článok bol o dezinformácii, a tá na prípade 9/11 funguje ukážkovo. Nakoniec som ja ten, čo dezinformuje, však? Tak to má byť, to je ten účel tej dezinformácie. Zneužíva fakt, že sme rozdrobení, a nekomunikujeme medzi sebou reálne ako by sa patrilo. Upratovačka tu môže byť ministrom a minister upratovačkou. Lebo sa nepoznáme, a nič bližšie okrem nicka o sebe nevieme.

ur@stonline.sk

290387

28.05.2013 21:24

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Tak jsem si teď spočítal, že tuna paliva idealizovane roztaví asi 40 tun hliníku, takže pomer 1:40, reálne dejme tomu nejvíc 1:20. Jezera spolu jsou opravdu nepravdepodobné, ale možností je víc. Že bylo palivo ve varu je ale pravdepodobné, jinak by to nefrčelo jako horák.

Až vež po nárazu viditelne nekmitala, tak bych rekl, že proto, že impuls byl príliš krátký, a mohlo se to šírit jako rychlá vlna, která mohla narušit nekde vespod statiku. Jsou o tom svedectví ze spodních pater, kde je zrejmé, že ta mechanická vlna prišla dríve, než akustická. Všichni to popisovali jako výbuch vespod, ale je nad slunce jasné, že po kovové/betonové konstrukci se zvuk šírí 5x až 10x rychleji, než ve vzduchu. Zverejnený zvukový záznam i svedectví lidí ten interval potvrzují. Kdo se vyzná ve vetknutí nosníku, tak ví, že tam pusobí nejvetší síly i pri vlnení, nastává tam odraz mechanické vlny zpet.

S jinými typy mrakáču nejde srovnávat. Uvedl jsem tady v diskusi príklad, na kterém jsem si potvrdil, že domino je stále dost pravdepodobné.

290389

28.05.2013 22:22

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

souhlasím, že hustota energie je nanejvýš duležitá, jen infravyzarování stoupá se 4. mocninou, takže treba kolem 700C není tak markantní, jako pri 1000C. Čmudivý plamen viditelný zvenku nemusel být puvodcem nejvetšího zla. Wtc petrolejový horák mohl fungovat jenom tak, že palivo šlo do varu, a ne že jenom jaksi horelo. Tak se i vetšina horáku na kapaliny delá.

Samozrejme hliník pokud by odtekl hned po roztavení, tak by to asi nesvedl. Že se nekde hezky nahromadil, aby se mohl lépe ohrát není moc pravdepodobné, ale ani nejde prímo vyloučit.
Je to stále všechno rozporné. Pokud termit, tak by sotva byly jezírka, prskající bílou ocel by snad nekdo z normálních identifikoval. Červená nebo oranžová ocel neteče. Po termitu také není duvod na hliník, to by sotva tak neefektivne zreagovalo, hliník z termitu nevytéká. Jedine že by nejaký amatérsky namíchaný... ale zase by byl zbytečný cirkus s letadly.
Jak to že jsem nikde nenašel analýzu toho kovu v tech jezírcích, nemuseli bychom to luštit. Asi bude treba vyčkat, než nekdo donese informaci, která lépe zapadá do souvislostí.

290393

29.05.2013 07:33

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Lidé co si neváží odkazu Sametové Revoluce, jsou u mne suita

ppppp 178.?.?.?

Koho máme volit? No prece pozitivisty, jako ty, co zduvodnují nové "vynálezy", a výdobytky, jako Gatling níže.
Povšimnete si treba slova výdobytek, to je zároveň trošku tak pravdivá slovní hračka, a platí nejenom pro "dobýt", ale i pro ten "dobytek".
Neplácejte hlouposti, že bez naší demokracie bychom tady nemeli velkoplošné, ale i zbytečnoplošné, nebo zbytečnoobsažné televize, nebo každý rok nový mobil, nebo počítač, pro který už 20 let hledají ten správný softver, co není nikdy hotový tak, aby vydržel aspoň 5 let sloužit, než se zaplatí. Príkladem buď zlá ČervenoRudá Čína, která nám všechny tyhle novodobé trable delá, vuči které už jsme za vodou i za opicemi, nejnoveji nám dokonce jdou bránit od ní koupit levné DEMOnopolní a DEMIlitarizované solární panely. Prý antidumping clo 45%, už kvuli tomu prý skrachoval i Suntech, jehož výrobky jsem si otestoval, byli solidní a levné. Trh najednou platí jak pro koho.
Vždyť by skrachovali naše monopoly coby nanásytné pijavice. Mohlo by se ukázat, že chtejí víc, než zaslouží, a jsou také neefektivní. Škoda se zríct docela propracované struktury na zvyšování konzumní spotreby. Mohlo by se dokonce ukázat, že část našeho HDP tvorí práce typu "jenom jako". Že se tím zlikviduje podhoubí drobných a drobnejších? Nevadí, zretezíme v retezcích, a prípadné schopnosti zakonzervujeme v konzervách. čus

290414

29.05.2013 08:54

Proč desinformace fungují

RE: Iluzionisti, ńamtaři a mlaskoni

ppppp 178.?.?.?

Nevnesl to sem pépépéčko. Vnesl to sem autor článku "proč dezinformace fungují, paul craig roberts", o kterém je diskuze. Reaguji na text v článku, prečtete si jej celý.

290418

30.05.2013 07:20

Lež na vašich stránkách

nejenom poslanec Vlasák

ppppp 95.?.?.?

ale i další ponekud zapomínají, že nejsou vládci, ale zástupci, a podle toho by se meli chovat. Bez zbytečné povýšenosti a arogance. Stačí když si prečtu dvousmyslnost žádosti o kontakt. Mužu hádat, zda je to kvuli tomu, že pan poslanec chce vecne uvést informace do porádku na strane autora, nebo chce žalovat pro pomluvu. Tolik rozumu pán poslanec mel mít, aby podobné nejistoty mezi lidi nevnášel. Neberu mu obe možnosti, mel to ale čitelne napsat. Jinak se nemá co divit, že lidé nemají čas pitvat, a nerozumí tomu, když to pánové poslanci tak zkomplikují, že se nemá kdo v jejich úmyslech vyznat. Mají prece v hierarchii delby jinou práci. To je jen pak kruček od toho, aby si ve verejném zmatku takoví páni poSSlanci delali, co chtejí. Meli by sami pochopit, že nejsou čitelní. Filosoficky je text pána poslance tak na propadák. Napsal snad k tomu nejakou rozumnou myšlenku navíc? Nejaké vysvetlení i pro lidi pár vetama, z jeho pozice, když už začal klovat do klávesnice?
To se máme bavit stylem výjimka o výjimce z výjimky? Nebo hlasování proti návrhu za návrh proti návrhu proti návrhu pana poslance "zajíce" ? Proč se nehlasuje výlučne o veci, nejdou na to napsat pravidla hry?
Omlouvám se, že jsem se omluvil o omluve.

290463

02.06.2013 12:54

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

> Mícháte pravdu s vyloženou lží. Ano v místě vetknutí je nosník nejvíce namáhán ale na co? V případě mrakodrapů na tah a tlak.

Až nosník, tak stále na ohyb. http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=zakladni%20t...

> letadlo rozkmitalo mrakodrap do cyklických zatížení
Podsunutí nebo špatná dedukce, nikde nepíšu o únave z cyklického namáhání, nebo o počtu oscilačních kmitu.

193. a usama : troufáte si ríct, že nevím co jsou kmitny? Vždyť práve vy o nich mluvíte povrchne, laicky. Proč mi podsouváte smešné "rovnomerné rozložení kmiten" v místech destrukce. V takovém prípade stejne muzete mluvit jen v prípade pružné deformace, a o tu zrovna pri utržení nečeho vubec nejde. Vy vubec nechápete co a proč jsem napsal jenom a reagujete, aby se zdálo, že k tomu. Bezduvodne predpokládáte mou neznalost pomeru na jakémkoliv, i mechanickém vedení.

193. Jak víte, jaký je útlum mrakodrapu, aby jste mohl napsat, že energie výkmitu pri základu byla "už" malá? Železo, nebo železobeton nebude mít takové tlumení, aby se absorbovala rekneme polovina energie výkmitu na vetknutém nosníku pojatého jako vedení. Navíc bývá útlum frekvenčne závislý. Predtím uvažujete správne "pokud naopak vydržely první zákmit (náraz), už se s nimi nemohlo nic stát" a pritom vám není jasné, že mluvím o tomtéž. Nikde jsem nepsal, kolik kmitu udelala budova, ani že "trvale" kmitala až do spadnutí.

Pamatujete si, proč došla reč na výkmit budovy? Protože se nekterým NElíbilo, že se budova NEvychýlila a PROTO to nemohlo být letadlo. Protože hybnost letadla by nebyla zanedbatelná, tak se podle nich vež MELA vychýlit. Já napsal, že nemusela (kdyby tomu bylo jinak, tak by to výkmit byl videt), a že se tahle energie spíš uložila uložit do zákmitu nosníku, který se šíril mechanicky tam a zpet rychlostí zvuku v konstrukci, a byl slyšet jako výbuch v podzemí.

Ať se odhadem vetšina deformační energie letadla uplatnila na dráze 10-50m. Budící impuls mel spektrum s periodami vln nekde kolem 0.05 - 0.25s. Za podobnou dobu i prišel k podlaží s ohledem na rychlosti zvuku v konstrukci, možná mel echo. Spektrum kolem 20Hz, protože buzení jiste nebyl sinus. Klidne ať zverejní tlumení, vlastní frekvence budovy a spektrum nárazu i s odezvou ti statici.

Tato výmena názoru mi už prijde jako debata, kdo má lepší kladivo, aniž by s ním kdykoliv delal. Spíše skrývají reálnou pevnost spoju nosníku, samozrejme i hliníková kulka prostrelí ocelový plech. Že povolily spoje videt na díre po letadlu.

Rozumnou protikonspiraci jsem objevil zde:
http://www.debunking911.com/moltensteel.htm

290626

02.06.2013 13:04

Proč desinformace fungují

jednou vetou odpoveď

ppppp 178.?.?.?

desinformace fungují proto, protože lidé nemají čas, nebo schopnosti trídit smes mouky s popelem... odjakživa se to ví a používá v ruzných strategiích,

také proto, že se fantazie šírí rychleji a náklaďák s realitou dorazí pozdeji

290627

03.06.2013 17:15

Lež na vašich stránkách

RE: Zvědavec se stává nenávistnou, zatemněnou žumpou

ppppp 178.?.?.?

To je asi tím, že i voda je chemikálie. Pokud ten váš barometr funguje zhruba správne, tak si zkuste vzpomenout, kdy se zkapalňují plyny a páry. Buď poklesem teploty, nebo nárustem tlaku. Príroda používa oba prípady, nebo i jejich na první pohled nečitelné kombinace. To, že prší jen pri nízkém tlaku je mýtus z nedorozumení. Často se rozprší, když tlak po jeho poklesu začne rust. Pokud je tomu naopak, tak je to provázeno poklesem teploty.

Takže samotný tlak není spolehlivé vodítko, oblast nízkých tlaku zvyšuje pravdepodobnost, že se rozprší pri ochlazení, které nastává i vysáláním tepla. Kdy začne pršet je dáno nerozlučnou trojicí tlak, teplota, a koncentrace vodních par nebo vlhkost. Muže v pohode pršet i pri vysokém tlaku, když adekvátne tomu nestoupne teplota, a ve vzduchu je dost vodních par odparených vetšinou z more.

Lokální pokles tlaku je pouze signál, že nekde v blízkosti již prší, voda kondensuje, a vítr to ješte nedokompenzoval prísunem dalšího vzduchu z oblastí s vyšším tlakem. Tedy ne nízkým tlakem vzniká déšť, ale déšť zpusobuje v oblasti snížení tlaku. Je to logické, protože kondenzací klesá objem.

Podobne není nutná podmínka, a další mýtus, že mraky musí donést vítr od more. Nemusí, mohou se vytvorit na míste z čirých vodních par poklesem teploty, nebo nárustem tlaku.

290705

03.06.2013 17:40

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

ppppp 178.?.?.?

Zkuste si v rámci vašeho textu výše odpovedet na otázku, proč se účinky DDT ukázaly až po 50 letech. Dovedu si predstavit, že se té dobe tvrdilo totéž, co píšete vy.

Vemte si jen vaše vyjádrení "ozarováním se zrychlují mutace". Ptám se jakým smerem ty mutace? Jak víte, zda k lepšímu, nebo k horšímu? Kdo to posoudí, na základe jakých kritérií, a kdo posoudí posuzovatele? Vy tímhle zpusobem možná spíše "vyšlechtíte" lidi odolné jedum, než by jste hledal potraviny, které nasytí i jiné specialisty. Biodiverzita je mírou kvality života, a vubec není jisté, zda ji tímto zpusobem rozšíríte, spíše založíte zase jen nejakou monomultikulturu.

Ta "mechanika" je asi snáze predvídatelná, než biologie. Človek zas tak jednoduchý není, nekdy dobre, jindy špatne.

290707

03.06.2013 21:56

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Mne nevadí nezeditované verze. Ale vadí mi, když se k veci vyjádrují lidé, kterí s pevností a deformací materiálu mají nedostatečné zkušenosti. Delal jsem chvíli i pri lisech, nebo s hydraulikou, takže naivní rečičky o tom, že hliník neprokopne ocel jsou čitelná lež. Samozrejme plastovou lyžarkou lze prokopnout auto, nebo i ocelový plech, pokud letí dost rychle. Pro mne je úplne evidentní, že ty nosníky letadlo utrhlo, zrejme ve spojích, a možná to mlží ti, kdo ty spoje delali, nebo i další, muže za tím být hromada firem, kdyby to prasklo. Vyvstávají z toho další otázky, nechci rozebírat.

Piloti, kterí mluvili o tom, že se tím letadlem nešlo trefit do wtc meli spíš na mysli ožralé parašutisty. To dokáže asi každý pilot, co se trefí na runway, žádný extra náročný manévr tam nebyl, je treba se zeptat jiné, normálnejší skupiny pilotu.

Videl jsem více videí pomerne podrobných, kde žádné krídlo nemizelo predem. Prípadné montáže mohla provést jakákoliv strana.
V této podobe jako dekorace technicky neproveditelné, ty TV americké filmy nesou své ovoce.

290716

04.06.2013 06:24

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Dost lidí se v diskusi nechává unášet svou vlastní ironií na úkor obsahu. Napsal jste nejprve nosníky a pak mi nabízíte podhledy a dekorace. Nosník je nosník, a podhled je podhled. Pokud jste mel problém to odlišit, patrilo to napsat hned, takhle potrebuju opakovat príspevek. Takže ješte jednou, mel jsem na mysli nosníky a ne želví článkovanou dekoraci a obklady. Mel jsem na mysli presne ten predmet sporu o který šlo, když se argumentovalo, že letadlo nemohlo prolítnout ocelí. Ty konce nosníku jsou proste dobre videt, nechápu, proč to odmítáte. Zase asi ty prolhané americké filmy.

O tom manévru píšete jen omáčku. Nepatril možná mezi ty nejjednodušší, ale ani mezi složité a už vubec ne nereálné. Letadlo bylo celkem dobre videt a slyšet. Náklon se zatáčkou deje vetšinou automaticky, takže o žádných "promenných" nemusí být reč, fakt nevím, co z toho standardního manévru chcete vydolovat. Kupte si snad letadélko, a zkoušejte.

290731

04.06.2013 17:27

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 178.?.?.?

Vedle v diskusi napsal myslím nick "fohat", jak neumíme táhnout za jeden provaz, protože preverujeme vlastní ego. Neumíme se chovat primerene vstrícne, trpíme premrštenou rivalitou, nezrídka smerující k utvárení tech správných táboru a fašismu.

Do jisté míry se chováte podobne, protože me naváháte válcovat tím desettisícovým davem. Uvedomujete si, že to není korektní, zvlášte v situaci, kdy ten dav je prakticky anonymní?

Co jste tím chtel ríct, že ten dav váží více kilogramu? Nebo, že je pravdepodobnejší, že ten dav je k pravde blíž, nebo ví toho víc? Nekdy ano. Proč se ale také delají stáda, které mají často jen jediného vudce, hlavního vola?

Jak by vypadal tenis, kdyby proti jednomu naklusalo aspoň takových 5 hráču, nebo fotbalová 11 proti samotnému brankári? Takhle chcete testovat kvalitu?

Já se na to dívám obrácene. Když tomu 10000-covému davu "odborníku" uniklo tolik hloupostí, pod které se podepsali, a kde by i prumerný žák strední školy vycítil, že neco nesedí, tak celý ten dav stojí za hovno. Jenom to ukazuje na nízkou míru obecné vzdelanosti toho davu.

290798

04.06.2013 22:02

Proč desinformace fungují

RE: ani sám autor komentáre nemusí mít jasno

ppppp 91.?.?.?

No tak nečím se živit, za neco dostávat peníze a nečemu rozumet jsou docela rozdílné veci. Zjevne odmítáte pochopit klíčovou predposlední vetu z predešlého príspevku. Copak mám verit matematikovi, který neumí spočítat jednoduchou derivaci? Co sice bežní lidé také neumí, ale ti se nepasují do "davu odborníku" podpisující petice.

Proste vám neverím. Ty lidi, co to podepsali jsou vetšinou diletanti a jen dokládají své diletantství, pokud se opravdu podepsali pod to, co se jim pripisuje. Jsou diletanti, protože nedodržují vedecké konvence, postupy a logiku.
Pochopil jsem, že diletanti mají často více fanoušku, než opravdoví poctivci, nebo vedci. Pak vzniká otázka, má-li smysl, aby treba vedec tem lidem sloužil, když ti lidi na nej serou. Zase ty písečky. Jen občas se najde i nekdo, kdo se opravdu na veci ptá a nepodbízí nesmysly. Papa pane.

290814

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 8

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
29,26 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,42 Kč
100 japonských jenů
20,94 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,39 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 053,57 Kč
1 unce stříbra
523,40 Kč
Bitcoin
420 094,44 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 087 051