Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.11.2012 12:05

Rallye po českých vesnicích

RE: Děs mne jímá

ppppp 178.?.?.?

Za asi slušnou otázku obetuju príspevek, když editor pustí.
V reakci byly jen otázky opravdu na telo a odpovídající hodnocení se zrejmou snahou se vyhnout osobnímu útoku.

Asi nejlepší cesta, jak to rozseknout (protože váš príspevek to odstartoval) je se k nemu vrátit, a snažit se ho videt jménem náprotivku. Jak kdesi tady poznamenal i N.Z. je nekdy težké diskutovat, když nekdo zná cíl, kam se chce v diskusi dostat. Vy jste to vyjádril už v nadpisu, že prakticky opovrhujete náprotivkem. Pokud chci s nekým diskutovat, nebo vyjádrit názor, a reknu mu, že me z neho jímá des, tak se nedivte výsledkum takové diskuse. Nekteré argumenty podobné mým, jak jsem opravdu kontroloval se tu dríve, nebo pozdeji objevily, tak to nebudu opakovat, když to nic zásadne nové neríká. Mimo jiné tam bylo napsáno, že ten váš soucit muže být s uvážením na to, jak reagujete zcela prázdný, plus otázka, jestli ty Vaše emoce jsou výhradne ty správné. V podstate jste zopakoval stejnou otázku, tak navazuju:

- Neverím tomu, že byla ty pravidla pro soužití rely s vesnicí "stanovena", byly spíš protlačeny násilím. Kterékoliv hlasování každé predmetné ulice by rely s vysokou pravdepodobností neodobrilo. To se muže stát jen když jiné ulice, nebo starosta s konšely obetují jinou pod tlakem vetšiny. Zbytek o pravidlech jsou jen formality, nemocná byrokracie a móda.

- Mé koníčky nesou mnohem menší riziko, než arogance organizace rely, má jízda autem odpovídá relativne bezpečné dohodnuté konvenci. (Nesrovnávat s piráty, tam je chyba prinejmenším policie, kde by stačilo platit - objektivní arogance - mesíc nejezdíš. Dalekohledy sice mají, ale profesní výchova a právníci z nich delají pajáce.)

Pokud chtejí relysti závodit po vesnici, nebo verejném prostranství, mela by tam být policie, a kontrolovat prekročení rychlosti tak jako ostatním, po závodu nejlépe trestné body s posunem umístnení. Když to nejde, tak jejich problém, neschválit, necertifikovat. Nezvládnuté rozpeckované auto neztratí svou energii jen tak, je to nabitá zbraň, ruská ruleta, kulový blesk, který občas bouchne.
Pokud se nesnažíte o objektivitu, težko nadrazovat módu, adrenaliny, jakoukoliv elitu nad verejný zájmem. Kam vlastne spejeme dobre naznačuje i zpusob jízdy v oblastech, kde se vyskytuje lesní zver. Retezovky na dálnici. Stoupá bezohlednost, a klesá hladina respektu vuči všemu.

Jsou treba zvírata, které nežijí tak dlouho, jako človek, a "nestežují si", nechybí jim čas.

279286

18.11.2012 11:57

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

Pane, když Vy oceníte nekoho výstižnost, tak já to nebudu nazývat hýknutím. Myslím, že co se týče ohrevu nosníku, tak je to v porádku, nač me kritizujete, že píšu mimo téma, když sám porád odbíháte od vecné podstaty do hodnocení osobní roviny.

Váš úsudek o kotlíku a masivní traverze svedčí o tom, že vám fyzikální deje jako tepelná vodivost nic moc neríká, možná nadpis. Vaše podmínka o nutnosti stlačeného vzduchu není potrebná, základem pro ohrev jsou samozrejme spaliny.
Píše se "optimální", "nejoptimálnejší" je zacyklená definice.


Oracle: Tvoj príklad má chybný predpoklad už pri jeho formulácii. Načo si počítal s "hromadou" číslami, hromadou ton ocele, a celým nosníkom, keď stačí prehriať jeho nepatrnú časť, povedzme meter dĺžky. Ten nosník nemá tak veľkú tepelnú vodivosť, aby sa to teplo pri primeranom výkone požiara odviedlo pozdĺž nosníka preč. Pri konkrétnej vodivosti ocele a priereze nosníka existuje konkrétny výkon, ktorý dokáže nosník odviesť pri konkrétnom rozdieli teplôt na zvolenej dĺžke v okolí ohrevu.

Názory typu "oheň sa šíri hore" sú mimo technickú diskusiu, ani to neplatí v uzavretom vedení spalín, teplo dodáva prietok spalín určitým miestom, a spaliny majú konkrétnu tepelnú kapacitu. Vyrábajú sa, a na Agrokomplexe v Nitre boli dávnejšie vystavené aj kotly na tuhé palivo pre domácnosť, kde sa pomocou núteného obehu "oheň šíri smerom dole".

Anténa: Či a prečo padá anténa skôr sú veľmi slabo overené hypotézy. Na videu nebolo nič, čo by ma prekvapilo.

Skôr ma zaujalo, že v minúte 1:55 je jasne vidno, že pri padaní budovy v stredných poschodiach vyfúklo oheň zvnútra, čo mohlo znamenať, že v tej oblasti mohlo existovať silné prehriatie konštrukcie. Horieť mohlo ale palivo aj nižšie, predpokladám, že v budove mohli existovať šachty, v ktorých sa spaliny šírili ako v horáku.

279301

18.11.2012 12:37

Rallye po českých vesnicích

RE: Tisíc lidí

ppppp 178.?.?.?

Co jsem si všiml, tak tyhle lidi spíš, než by se stydeli, se nechají presvedčit, jak za to nemohli. Nerozlišují mezi virtualitou a skutečností. Takových prinejmenším bezohledných je mezi námi dost. Pripomelo mi to Krylovu písničku "Hrob neznámého vojína", a tak trochu ty dívky v roli toho vojína:

"kytky v dlaních a pásky smuteční civí tu před branou,
ulpěl na nich pach síně taneční s bolestí sehranou."

"pak se zvednou a hraje muzika písničku mizernou,
ještě jednou se trapně polyká nad hrobem s lucernou.
Co tady čumíte? Zkoušíte vzdechnout,
copak si myslíte, že jsem chtěl zdechnout?"

279303

18.11.2012 20:25

Rallye po českých vesnicích

RE: Děs mne jímá

ppppp 178.?.?.?

krátce - postup, který používáte se nazývá relativizace pravdy. Nepredpokládám, že jde o úmysl, ale ten váš postup je stejný. Nejaká událost se relativizuje, aby se jiná mohla podle ní popsat, a prenášet stejný úsudek dál. Výsledkem nebývá konvergence k společensky uznané pravde, ale divergence, rozptyl té pravdy, zamlžení. Podobne je na tom pomalé varení žáby.
Také mi nepodsouvejte nejaké lynčování, to do toho vnášíte sám, zákaz životunebezpečných akcí včetne treba nekterých životunebezpečných kolotoču není lynčování, ale ochrana základní lidských práv. Tyto práva mají také svou hierarchii.

Nepíšu tady ani o tom, co mám rád a co ne, ve společnosti existují v mnoha oborech mnohem prísnejší bezpečnostní normy, kolikrát neskutečne prehnané, a alibizující, pro mnohem menší riziko, posílající lidi do basy, kterí se na tom jen vezli a "jen" meli smulu. Na druhé strane unikají hrubé nedostatky typu rely, kde je predem jasné, že nezvládnutí jízdy je pro neevakuovanou verejnost mimorádne životunebezpečné. Reknete mi, čím se liší náraz auta do objektu v rychlosti treba 120km/h od vybagrovaného granátu z 2.WW.

Vy pane také chcete sejmout ty ostatní, když se vám jejich argumenty nelíbí. Venoval jsem k tomu citát z Krylovy písničky níže.

279310

21.11.2012 12:50

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

"Ďakujem za dnešnú dávku demagógie"
"využívajú ťah komína (viete, je to tá zvislá rúra otvorom na hornom konci- keby ste to nevedeli)"

Odpusti si omáčku.

Demagógia je toto:

"spoločná hmotnosť 1 m tých 48 nosníkov bolo cez 37 ton (veľa šťastia s ohrievaním tejto hmotnosti ocele na "táboráku" z leteckého benzínu..."

Čosi konečne k veci, o tom sa ale vie:

"mali na sebe protipožiarny náter z azbestu i keď na niektorých miestach nebol na 100%
-tepelná kapacita oceľa je väčšia ako spalín/vzduchu"

Protipožiarny náter je odtiaľ potiať, v prvom rade predlžuje čas neželaného vplyvu, ak je horúca celá zóna a teplo sa slabo odvádza, tak iba čas, s teplotou neurobí nič.
Tepelná kapacita ocele je necelých 500J/kg, výhrevnosť benzínu/petroleja okolo 40000kJ/kg, čiže 10litrový kanister benzínu zohreje do červeného žiaru (600C) viac ako 1000kg ocele, teda tonu. Predpokladám, že to spalné teplo nemá ako odísť, iba cez "tepelnú kapacitu spalín".

Zvyšok nejde dobre komentovať, je to príliš jedno cez druhé.

279422

22.11.2012 08:01

Rukojmí glorioly holokaustu

úspech a neúspech

ppppp 178.?.?.?

sory, nechci být první, ale nejak to fičet potrebuje:

Nejsem príznivec Tokia Okamury, protože o sobe tvrdí neco, co není úplne pravda, ale zaujal me jeho výrok "komunismus je nejlepší demokracie". Sice také nebude pravdivý, ale dobre vystihuje nemoc současné demokracie. Zvrácený trh a respektování vyvolenosti tech, o kterých se neví, co vlastne chtejí.

Mohu se ptát, která skupina chce být ta vyvolená. ta sio, nebo ta nesio, ortodoxní. Podle míry kriku by ze zdálo, že ta sio. Podle toho, že ta nesio sotva má co lidem ríct, co by lidé nevedeli také. Prípadná jejich duševní síla a kymácející projev budiž, ale podobné projevy mají i jiné náboženství.

Nevychází pocit jejich vyvolenosti spíše z toho, že se v té dobe ješte neumeli podívat za humna, a trošku obejít zem? Chodili jen 40 let sebestredne v kruhu, a je otázka, zda vlastní neschopností, nebo umanutím, až pak by prišlo na radu neco jako iterace, približování k cíli. Mojžíšuv prístup je mnohdy alibistický a zduvodňovací, všechny jevy chce za každou cenu promenit ve strategickou výhodu. Tam nekde je počátek boje. Nekde je míra, kde nekoho strategická výhoda muže zpusobovat ostatním lidem značné škody, protože nás je na planete opravdu dost.

Dále se ptám, jak je možné, že politikové žerou nekoho vnucenou filosofii? Buď jsou vydíráni, a je to podmínka jejich úspešné kariéry, nebo jsou o tom presvedčeni, ale nevidím, že by to dávali navenek najevo v jiných souvislostech, a nedávají si práci nic vysvetlit. Takhle se obvykle presvedčený človek nechová. Pri tom velkém počtu politiku by se snad nekdo trpelivý našel, co to trochu osvetlí.
Nejblíže se mi zdá alibismus a vyhýbání se odpovednosti. Nekomu stačí, aby se maličko ohnul pro velkou výhodu. A nekomu jinému stačí, aby pres maličké ohnutí všech získal výhodu ješte vetší. Dost pochybuji, že s nečím takovým by "Buh" souhlasil, to je seshora vzato dekadentní postup, okupace. Je snad ta okupace pozitivní? Ptám se, jaká je vize? Proč bych mel na nekoho povel šlapat mimo zatím nalezený smysl své existence? Proč nekdo chce být kormidelník, kdo mu dal ridičák? Na boží vyvolenost by se prece mohl vymlouvat každý. Kresťanství vytýkám, že v sobe nemá dostatečne propracovaný institut primerené obrany, a nereší dusledne ekologii. Pak se nedivme, že na radu pricházejí peníze a lidi, co si myslí, že k nim patrí.

279448

22.11.2012 21:36

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

1. Nie je treba ohrievať všetky nosníky. Stačí pár, a o zvyšok sa postará nerovnomerné zaťaženie. Na priehradovom nosníku stačí ohriať pár priečok okolo uzla a je to.

2. Výhrevnosť (aj kvapalných) palív sa meria so vzduchom, nie v kyslíku. Nemiešaj so zlučovacou entalpiou. Tých spalín je dosť na to, aby vytlačili väčšinu vzduchu, menšina to veľmi nezhorší. Stačí sa pokúsiť zapáliť iný horák ďalej za plameňom horáka.

3. Argumenty typu nedokonalé horenie neberiem, je x prípadov, kde je možné preukázať, že sprievodný dym nie je určujúci.

4. Kotly na štiepku a pelety majú účinnosti vysoko nad 80%, niekedy aj 90%. Je ale pravda, že so stúpajúcou teplotou ohrevu účinnosť klesá aj k 50%, v závislosti od podmienok. Pri teplote 600C a leteckom palive by som odhadol účinnosť niekde medzi.

5. Poliať železo benzínom - podsúvaš mi nezmysel. Vidno, že nepočítaš s tým, že benzín je už pri 100C vyparený, poriadny oheň z kvapalného paliva začína vznikať, keď sa kvapalné palivo dostane do varu. Potom je z toho slušný horák aj s umelým ťahom na bránku.
Nie je ani od teba slušné, keď ma popredu chytáš za slovo. Ja som uviedol, koľko je to teoreticky, a jasne z toho vyplýva, že je to možné aj prakticky, aj pri tej 50% kotlovej účinnosti. Ten pomer 1:100 bol teoretický, lebo si vôbec nechcel pochopiť, koľko kg benzínu stačí na koľko kg ocele. 1000kg paliva ohreje dajme tomu po obvyklom uvedení do varu 50 ton ocele, to na prehriatie kritických miest úplne stačí.

279487

23.11.2012 08:25

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Dvojitý agent Obama

ppppp 178.?.?.?

Janko, delat po vojne generále, nebo jasnovidce z toho, co už probehlo, tak na to se najde dost lidí. V dobe saní "protokolu" byla trojice jazyku a matematika rekl bych verejne známa, vždyť už i stará bible píše o jazycích, a používá dosti pravdepodobne i desítkovou soustavu, i když s divnými čísly (nejsem takový znalec, abych vedel jiste, zda se prípadná konverze uskutečnila pri prekladu).

Tak laskave nekonspiruj s "černým králem" protože premíra konspirace vede jen k tomu, že človek si nahradí snahu o hledání pravdy svým vlastním dojmem, nebo loterií.

Alternativne konspirace vedou k falešnému "programování", podobne, jako pocit "nevyhnutnosti osudu", nebo "Buh to tak chtel", co považuju za nesmysly, a neuvážené uplatnení príčinnosti. Logicky se napríklad vylučuje "Buh to chtel" a "máme svobodu myšlení". "Buh" mohl chtít/dát nanejvýš tu svobodu myšlení. Nebo ješte méne, a zarídit pro to jen "podmínky".
Podobne obvykle nechápeme, jak se postavit k boží všemohoucnosti. Ta by mohla mít spíše univerzální charakter, než lokální, nejsme nikdo na provázku. Buh sotva rídí, kudy mají lézt mravenci, nebo jak se množit bakterie.

...jinými slovy, bežte všichni s tema falešnýma jasnovidci do prdele, "jasnovidectví" na rozdíl od pokusu o rozumnou prognózu pokládám za základní neúctu k životu a pokusu o manipulaci, obírání o duševní svobodu.

...nejsmeovce, abychom jimi byli

279496

25.11.2012 04:04

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Dvojitý agent Obama

ppppp 178.?.?.?

"na mých stránkách si můžeš třeba i doplnit vzdělání"
"Výtok emocí ve tvém posledním odstavci nevypovídá o rozumném člověku"

Tyto výroky snad mluví za všechno. Zbytek by byl podezrelý už detem v materské školce.

279537

25.11.2012 04:16

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

"Čítať tie Vaše nezmysli nie je žiadna výhra."

Takže na nič som nezabudol, a končím diskusiu, keď vieš, že píšem nezmysly. Všímaj si aspoň pravopis, máš ho sústavne mizerný. Po technickej stránke už nechápem, ako si mohol vyštudovať chémiu. Podľa mňa sa nevieš ani primerane technicky vyjadrovať.

279538

25.11.2012 14:42

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: ale to se dělá jinak - nikoliv vládám , ale lidem

ppppp 178.?.?.?

Souhlas. Keshe je inteligentní trotl a podvodník, jako hromada jemu podobných včetne jeho zástancu, zneužívají svou inteligenci více na oblafnutí nepripravených, než na hledání cest, stavejí se do role spasitelu.
"Čekají" jen proto, protože hovno mají, a koukají, kdo by ho koupil v obrousku.

279548

28.11.2012 12:02

Je Zvědavec v ČR a na Slovensku blokován?

k výpadkom

ppppp 178.?.?.?

mám T-com.sk pevnú DSL, Linux Mandriva, Opera, a mal som občasné výpadky po prvej výmene hostiteľa, aj po tejto druhej, prípísal som to sťahovaniu, od tuším predvčerajška to ale ide bez výpadkov

279685

02.12.2012 11:54

Americký GULAG jako nejnovější forma kapitalismu (II)

RE: Osel

ppppp 95.?.?.?

Vidím, že máš práve dosť práce, ale na túto konkrétnu vec by som asi vedel reagovať.

Reálna štatistika je podľa mňa taká, že základná príčina nie je ten opitý cyklista, ale neprispôsobenie jazdy viditeľnosti. Povedzme si na rovinu, že vodiči si vynucujú neplatnosť tohoto zákona, a som si istý, že veľká väčšina vodičov už dávno nejazdí tak, aby po zbadaní prekážky pred sebou vedela zastaviť.
Pokúšajú sa uplatniť také riešenie, keď "cesta má byť voľná" pre maximálnu povolenú rýchlosť za akýchkoľvek podmienok.
Takže miesto vyriešenia príčin reťazových zrážok zatvárať cyklistov a vyrábať bezdomovcov. Vyhovárame sa na cyklistov, pritom takmer isto stúpol počet obetí cyklistov vo dne od zavedenia povinného svietenia vo dne. Celé je to o tom, ako aroganciu alibizovať a nie ju riešiť.
Tu vôbec nejde o pár ožratých cyklistov, ktorí na to doplatia a účastníkom nehody poriadne skomplikujú život. Tu nie je len ten nepodarený cyklista, ktorý to komplikuje.
Arogancia za volantom predsa alkoholom podmienená nie je, a robí ďaleko väčšie škody, než desatina promile možno z práce unaveného človeka na bicykli. Aj nie je opitý ako opitý, mali by existovať reálne hranice. Videl som, čo robili policajti s cyklistami na ceste z Komárna do BA, kde je krajnica. Prečo cyklista vo dne potrebuje vestu a prilbu, ale motorový vodič ho ako účastíka cestnej premávky "nemusí" rešpektovať, ani vidieť povedzme 100m dopredu? Koľko áut cyklistov neobchádza, ako sa patrí, a koľko ich predbieha, keď cyklista ide v protismere?
Nevyrábaj povrchné teórie.

279854

02.12.2012 16:38

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

Treba si povedať, že na hromadu vecí dnes sedliacky rozum nestačí. Teda ani na pochopenie mojich argumentov, uviedol som detailov viac, než dosť, vôbec sa nečudujem, že niektorým nerozumieš, inak by si sa sústredil na jednu, dve veci poriadne, a nevaril guláš ako psíček s mačičkou. Konšpirátori radi miešajú nemiešateľné, čudujem sa, že ťa fascinujú, ani na to ten sedliacky rozum nemusí stačiť, s tým sa skôr počíta, to sa ale zase dostávame do oblasti beletrie.

279866

04.12.2012 19:39

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

strašáky patrí do máku

ppppp 178.?.?.?

Článek považuju za dokonalou sumarizaci informací z oblasti "teorie pochybností". Pan Babáček zde opakuje informace po jiných, kterí také opakují. Takže zde máme "papouškovací" strukturu, která se snaží dosáhnout svého vlivu na ostatní.

S panem Babáčkem (zdravím Vás) jsem si vymenil nekolik mailu, poskytl mi nekteré reference, které jsem neznal, a protože jsem profesne radioelektronik, tak jsem se k nim vyjádril. Technicky mi pan Babáček neoponoval, zrejme má vzdelání v jiné oblasti.
Co už ale vnímám jako problém, tak je zde dost lidí, kterí technicky oponovat neumí, ale berou své dojmy jako fakty, tím pomáhají šírit dezinformace. Mezi ty základní patrí míchání nemíchatelných pojmu dohromady a varení guláše, který není konzistentní, je nefunkční.

Jde o pojmy, které nelze jeden z nich vytrhnout a pozadit mezi jiné, nejčasteji svatou trojici výkon/frekvence/lokalizace(smerovost). Pokud zadám dve veličiny z trojice, tak s tím souvisí ta tretí, a nejde ji použít pro jiný prípad, jako to delají rádi konspirátori, když matou lidi s číslama.
Modulace do toho nepatrí, modulační frekvence nemá žádné z vlastností nosné frekvence, modulační frekvence je z pohledu šírení vlny pouze fikce, modulace nijak šírení a účinek samotné vlny neovlivňuje.

Další prípad svaté trojice je magnetické pole/výkon vlny/frekvence vlny. Až v tom prípade, když mám pohromade všechny 3 tyto údaje mohu zkoumat její škodlivost. Ne vzít si z jednoho pokusu 2 tyhle veličiny, z jiného 3. veličinu, a dedukovat pro ohurované, nebo jinak psychicky vyhecované čtenáre záver.

Další problémový aspekt je víra a náboženství nekterých čtenáru, kterí do svých komentáru projektují svoje Já. Tito lidi nejsou schopni akceptovat argumenty.

Vezmeme už jenom nadpis petice "http://www.petice24.com/petice_za_zakaz_dalkoveho_ovladani_innosti_lidskeho_mozku."

Temhle lidem bych doporučil nejprve výkladový slovník, kde je komentovaný pojem "ovládání". Doporučil bych, aby ho nezameňovali už v petici za pojem "ovlivňování", nebo narušování". Tihle lidé proste neumí česky. Smysl tech slov je totiž zásadne odlišný, proto celou petici lze vnímat pouze jako podsunutí. "Ovládání" mozku, tedy cílevedomá činnost na dálku, nebyla dosud prokázána žádnými experimenty, nejsou známy ani žádné zdroje elektromagnetických vln, které by toto provedli. Ohrívat mozek na dálku dovede i mikrovlnka bez dvírek, takže není nutné z porouchané mikrovlnky, nebo radioelektronického dela, haarpu a podobných nesmyslu delat významnejšího strašáka, než vetší, nebo menší mikrovlnka. Je to "zvíre" jako každé jiné, nemá nadprirozené schopnosti.

279993

04.12.2012 19:48

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: Informační vrstvy a nová fyzika

ppppp 178.?.?.?

Keshe a jeho nadace objevili některé vlastnosti magnetické síly, která do nás vstupuje jak zvukem tak i bez něj - skrze magnetický obal těla = auru. Navázáním odpovídající vibrace lze řídit tok informací do sluchovýchm zrakových a dalších orgánů - včetně možnosti spálit celé tělo (efekt samovznícení - patrně testy těchto zbraní).
Vedle magnetizmu (směrové síly) ale používáme ji její druhou formu - elektřinu (dopadem magnetismu do mitochondrií v buňce). A elektřina, její frekvenční škála


Tento citát je jedna velká MEGAptákovina, která jen dokládá, že Keshe je fyzikálne úplný diletant. Pokud by nebyl, tak nebude podsouvat století zavedeným pojmum jako "magnetismus" úplne jiný obsah. Žádný magnetismus sám o sobe neexistuje, a magnetická síla také ne. To je výmysl skupiny lidí, co porádne neznají základní fyziku. A že neznalých fyziky je více, než znalých je snad logické. Pojmy jsou v citátu po technické stránce spreházeny 5 pres 9, naloženy jenom pres sebe jako okurky, nenesou vecný obsah, sotva se dají technicky, nebo fyzikálne komentovat, výsledkem by musel být úplne jiný citát.

279995

05.12.2012 08:21

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: Informační vrstvy a nová fyzika

ppppp 178.?.?.?

Nedelejte si posmešky. Není až tak duležite, zda se to nazve obežná dráha, nebo orbital, když stejne dodnes nikdo porádne neví, jestli je elektron kulička, nebo obláček, a jestli vubec obíhá, nebo se jen tak nafukuje, nebo jen poskytuje pri merení takový projev. O elektronu se ví tak málo, že nejaké koule na gymplu to vubec nereší, spíše pri podobném pokusu jde o hru na mladšího a staršího, nebo i vetšího psa.
S magnetismem je to podobné. Ani kvantová teorie nemusí sedet s realitou, jde vždy o nejaký popis, který pro nekoho poskytuje nejaké použitelné výsledky. No a samotný magnetismus opravdu neexistuje, jde jenom o meritelný, zjistitelný projev pohybu elektrického náboje. Kde neexistuje pohyb náboje, nebo struktury náboju, tak není nikdy ani magnetismus. Reči o "pritahování železa" jenom dokládají neschopnost diskutovat na jiné úrovni, než s kríglem píva pri videu. Kdo se podívá na puvodní Ampéruv zákon o síle mezi 2 proudovodiči, a pripustí atomární proudy, tak mu na určité úrovni dojde podstata magnetismu.
Nevím kolik vám je let, ale podle vaší sebejistoty bych tipoval dost málo, než aby šlo neco hodnotit koulí na gymplu. Kolikrát byla situace, že učitel dal kouli za to, o čem sám nevedel, a za 50 let tomu bylo naopak. Treba vodič v magnetickém poli je i dnes ve fyzice podáván dost zcestne, chvíli pak trvá, než to dojde na porádek, pro vetšinu lidí to ale takhle stačí.

280026

05.12.2012 09:11

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: strašáky patrí do máku

ppppp 178.?.?.?

"Dobrý den, na Vašich reakcich mě nejvíc zaujala Vase neochota respektovat jakékoli vědecké pokusy, které vyvrací Váš názor. "

Tak to se tedy mýlíte. Velkou vetšinu z vašich linku jsem si prohlédl a podrobne vecne komentoval. Stálo me to hromadu času, a vy jím dál plýtváte. Klidne své komentáre mohu zverejnit. Vetšinou šlo o plagiáty, a nekolik vedeckých článku, ze kterých se zkombinovaly závery, aby čtenár nabyl dojmu, že všechno je ok.
Ve více plagiátech je použita stejná metoda kombinace výsledku z vedeckých článku zpusobem, který reálne není možný a vede k logickým sporum.

Vy jste se nikdy nevyjádril k mým argumentum vecne, vždy jenom obecne, takže mluvit o MÉ neochote není na míste, mluvte o vaší. Vy jste krome sesbírání a posílání množstva textu a linku neumel vecne reagovat ani na jednu mou výhradu. Já Vám akorát dekuju za ty linky, protože aspoň vím, kde hledat príklady. Není mi to ale témer k ničemu, nanejvýš muj názor na ne poslouží jiným, kterí by tomu také museli venovat více času bez reálného užitku.

Z tech dokumentu, co jsem považoval za seriozní (treba
http://www.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/a5...
) zase naopak nekdo jiný vytrhl veci z kontextu a poskládal do podoby jaké mu vyhovovalo v dalších studiích. To opet není vedecká práce, ale pseudoveda, šarlatánství. Proč se nevyjádríte výše k veci? Pokaždé jste v diskusi propletl po svém výkon/frekvenci/smerovost, tohle není lego, pane, nemaťte verejnost, když neumíte technicky posoudit veci o kterých píšete. Já také nechodím stavarum mudrovat, jak mají stavet.
Jasne jsem se Vás pane ptám, proč to deláte, když o tom profesne skoro nic nevíte? Bežte tu profesi vystudovat, jako já, nebo stovky jiných, a pak tohle pište.

Tady se nekdo ohánel 5kou z orbitalu, k diskutujícímu, ale proč nedávají 5ku tomu kdo píše nesmysly o Haarpu, nebo chemtrailsech, e-catech, nebo Keshe a další podvodníky.

Napsal jsem vám v mailech hromadu mých názoru a informací na vaše konkrétní podnety. Dal jste si snad práci a zahrnul nekterý z nich do tohoto vašeho článku, jako možnou oponenturu? Nevidím nic takové. Z toho plyne, že vás pravda nezajímá a vedete si jenom svuj možná i nekde zaplacený monolog, s tím, že nemáte být čím jiným zajímavým krome tvorby konspirací.

280031

05.12.2012 21:43

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: jo vážení,přirozenější je nečekat podloudnosti,určité postoje jsou pohodlné

ppppp 178.?.?.?

díval jsem se, z toho indikátoru bych se smál už na strední škole... absolutní nesmysl s ohledem na účel, ... prý patent, obyčejný podvod, to si mužu vzít klidne nekteré druhy hledaču vedení, a budu machr

280068

05.12.2012 22:05

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: strašáky patrí do máku

ppppp 178.?.?.?

Já vás za jakého exponenta pane mám považovat, takhle nejde vést diskusi, když do ní mícháte NATO, a nenecháte mne normálne odpovedet aniž jste jednu alternativu predem nezesmešnil.
Za odkaz Vám dekuju, a trapné poznámky z textu príšte vynechte.

K veci:
dokument nevypadá jako plagiát, alespoň jsem zatím v nem nenarazil na nejaký zjevný nesmysl, nebo fantasmagorii. Nesmysl z neho delají jiní pomocí nesmyslných kombinací s dalšími informacemi vytrženými z kontextu.
Nikde jsem zatím nepoprel, že človek nemuže slyšet EM vlny, i nekteré zubní plomby umožňují detekci včetne pripojení nervama.

Typická argumentovaná hustota je asi 1/4 Wattu na cm2, nebo i o dost více, to jsou značne silná pole, silnejší, než z mobilu, tohle haarp lokalizovane neudelá, a také sotva nejaká podobná anténa z neviditelné dálky

Nejsilnejší pole v bežném živote človeka je pole z mobilu.

Opet musím podotknout dusledné používání výkladového slovníku, "pusobení" není zdaleka totéž, co "ovládání"

Článek nezakládá nic zásadne prekvapivého. Je se treba ptát, zda je možné takovou požadovanou hustotu nasmerovat a poslat na vetší dálku. Jednou jsem tu provedl orientační výpočet, ze kterého bylo zrejmé, že na takové pusobení z dálky 10, nebo 100km by nestačila elektrárna, kterou by také museli utajit, i s anténou. To by si snad v republice nekdo za čas všiml.

Podobne nejde namíchat libovolný typ modulace na libovolnou nosnou za pomeru, které si zvolíme. Nejde vzít anténu pro mikrovlny a prohlásit zároveň, že jsou to dlouhé vlny, a kdyby nestačilo, tak zamodulujeme neznalé modulací a ješte jednou nejakou neznámou frekvencí. Pejsek, kočička a guláš.

280074

06.12.2012 10:47

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: Informační vrstvy a nová fyzika

ppppp 95.?.?.?

Za (zbytečný) posmešek jsem považoval formu vyjádrení, že jste tady nabídnul 5 za to, že nekdo nepoužil pojem orbital místo obežné dráhy. O magnetismu viz o nekolik príspevku níže.

280110

06.12.2012 10:55

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: Informační vrstvy a nová fyzika

ppppp 95.?.?.?

Vaše otázka je zatím špatne položená, príliš neurčitá, není vubec jasné, na co se ptáte, a kam tím míríte. Rozsah príspevku je omezený a disutující sotva zde chtejí psát kapitoly knih, ze kterých si vy pak vyberete.
Jednou jsem to zde již napsal. to rovnítko plyne z toho, že zatím samostatný magnetismus nikdy nebyl pozorovaný, bez toho, že by jeho zdrojem byl pohyb náboju, nebo soustavy/struktury náboju.

To, co vy nazýváte "magnetickými vlastnostmi" není nic jiného, než tok buď vodivostných(volných), nebo spražených elektronu. Pro supravodiče mají název Cooperovy páry, pro materiály trvalých magnetu pri pokojové teplote nevím o tom, že by byla dosažena konvence, zatím nejsou dorešeny mechanismy.

Je to neco podobné, jako kdybych historicky nazýval plazmu/plamen flogistonem.

280112

06.12.2012 11:11

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: strašáky patrí do máku

ppppp 95.?.?.?

To se mi vidí napsáno velmi výstižne, osoby v tom nehrají roli, chová se jich tak hromada. Také si myslím, že pokud nekdo chce cosi vysvetlit, tak by se mel naučit, respektovat základní konvenční jazyk, obecne používané pojmy a nedelat v tom další zmatek. Jinak se jen logicky pasuje do role podezrelého šarlatána, diletanta.
Predbíhání myšlenek, domýšlení co si kdo myslí, toho je škodlivý nadbytek leckde v reálném živote.

280115

06.12.2012 11:28

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: strašáky patrí do máku

ppppp 95.?.?.?

Len stručne, myslím si, že príliš odbočujete, a spájate otázky, ktoré spájať nemá zmysel. Ak napíšem technické argumenty, čo s tým má svetonázor? Načo si potrebujete vecné argumenty korigovať svetonázorom?
Takže
1: odmietam šuflíkovanie, delenie na červených a modrých
2: nejasná a nejednoznačná otázka, pri takej by ste mali napísať, čo považujete za energiu a nedožadovať sa zmeny konvencie v pojmoch materiálna energia je hádam jasné, kam sa podeje, a tá prípadná iná nie je dosť jasne popísaná, aby malo zmysel ku nej zaujať konkrétny názor. Takisto zákon zachovania energie sa týka iba jej množstva, a nie kvality, ak máme hovoriť o objektivizovanom prírodnom princípe(zákone)
3: Neboli, to tvrdíte vy, pretože zo spôsobu položenia otázky zjavne nerozumiete tomu, o čo vlastne ide. V materiálnom svete neboli.
4: Moje "myslenie" z toho vynechajte, vedie to k urážke. Viem toho (opäť podľa otázky) o motoroch isto viac, než vy, preto mi nerobí rozumná interpretácia chemtrailsov žiadny problém. Celé je to o účinnosti dnešných moderných leteckých motorov, podobným smerom ako sa zlepšovali kondenzačné kotly na plyn. V lietadle samozrejme ku kondenzácii ešte nedochádza. K frekvencii výskytu letov http://www.flightradar24.com/
5: Haarp narušuje ionosféru a rádiovú komunikáciu prostredníctvom nej, alebo s ohľadom na ňu.

So zvyškom ma prosím nezaťažujte, beztak je tých otázok príliš naraz. Ak je niečo pre vás dôležité, položte to na stôl konkrétne.

280116

06.12.2012 15:48

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

RE: Probuďte se Meg, to je fakt.

ppppp 95.?.?.?

"Dává zklamaným naději"
Myslel jsem, že si deláte srandu. Zneužití duvery je jako dávat nekomu nadeji?

280135

07.12.2012 00:19

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: strašáky patrí do máku

ppppp 95.?.?.?

Pan janko píše na muj vkus príliš/zbytečne komplikovane. Stačí ale porovnat tyhle jeho 2 vety v tomto diskusním vláknu:

"...nick pppppp je právě dokladem vzdělaného omezence, vnímajícího kontext jen skrze jazyk, pro který byl vycvičen."

".hledat chybu v protějšku znamená vždy "vidět své zrcadlo". "

Proste to chápu tak, že janko je ten, kdo má právo jasnovidčit, protože se dopracoval ke kvalitním abstraktním úvahám a predpokládá, že vše se z tech abstrakcí musí odvíjet, když se ty abstrakce dokázali složit. Z dlouhodobejšího hlediska považuji jeho výroky za loterijní a nekonzistentní. Predpokládám, že na všechny jakž takž vzdelané si najednou netroufne, a bude se je snažit nálepkovat po jednom. Za méne pravdepodobné pokládám, že by prešel do jiného levelu, to by se ale musel povznést na d svoji hromadu zbytečné práce v službách šarlatánu.

280169

07.12.2012 05:58

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: Já bych zakázal neoblíbené kantory,ky,potom čím hrneček načichne...

ppppp 95.?.?.?

"Už jsem psal že využívají tak dokonalého směrování zvuku prostřednictvím mikrovln že je to slyšet v obchoďácích v uličkách a v každé něco jiného asi podle sortimentu"

Plácáte úplné nesmysly. To by se okamžite zjistilo, mnohá elektronika na takovou na podobný efekt potrebnou intenzitu mikrovln (W/cm2) silne reaguje mnohem "lépe", než človek. Meráky, rádia, domácí elektronika, jednočipy by se nechaly slyšet. Takový pruser by nikdo neriskl, sebemenší podezrení a verejné ohrožení jako hrom.

To vaše smerování neznamená, že ta vlna prijde na místo a zaparkuje, tam skončí. Dá se sice udelat i témer toto, ale nechci videt ty plošné a fázove rízené antény. Nejde proste kombinovat všechno se vším.

Zavádíte tady postrach, jako v Kocourkove ze zajíce. Namísto konspirací studovat reálné šírení vln,nebo se spolehnout na ty, kterí si tu práci dali. Tady vubec nejde o jakousi abstraktní a skostnatelou fyziku, coby výmluvu, ale reálne a milionkrát vždy stejne pozorované šírení vln s nepreberným množstvím jejich parametru.

280176

07.12.2012 11:43

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: strašáky patrí do máku

ppppp 95.?.?.?

"Anebo jste tu filosofii (a v podstatě ani původní princip Maxwelových rovnic) nepochopil - a tváříte se jakože ano. Bé je správně"

"Nekdo" zase ví, co jiný ví. To je znak jasnovidectví, nebo prinejmenším chorobného domýšlení, a facka konstruktivní diskusi.

Takže když víte, jak to je s Maxwellkami, tak o tom napište k veci, treba tím nekomu udeláte radost. Když nevíte, tak napište, že nevíte, a nezatahujte ostatní do logických bažin a svévole. Nic (vecná 0) napsáno na celou stranu.

280192

07.12.2012 19:44

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: strašáky patrí do máku

ppppp 95.?.?.?

1. svetonázor je základom viery, nie prírodných procesov, miešate nemiešateľné

2. EM pole nie je hmotné, pod hmotou je konvenčne myslená štruktúra priestoru, ktorá za vyznačuje prejavom zotrvačnej hmotnosti, EM pole taký prejav zotrvačnosti nevykazuje

3. biopole som neskúmal, nebudem sa vyjadrovať, ak by som, tak uprednostním prirodzenejšie vysvetlenia, je to odbočka, nie argument k preberanej veci

4. O motoroch isto neviete to, čo ja, ak vás to privádza k tomu, že neviete chemtrails odôvodniť jednoduchšie, slovo "motor" aj s jeho technológiou je veľmi široký pojem

5. patenty na ovplyvňovanie počasia s nami preberanou témou nijako nesúvisia, bavíme sa o haarpe, a chemtrailse, sám fázový diagram vody toho veľa nepovie, kondenzácia je zložitejšia záležitosť.

6. mňa vaše manipulačné videa, ktoré považujete za dôveryhodný zdroj informácií v zásade nezaujímajú. O šírení EM vĺn mám spoľahlivé informácie, a dosť svojich skúseností, vyštudoval som to, pracoval v oblasti, nepotrebujem ich konfrontovať s JPPvideo. Vy môžete nazvať významného koho uznáte za vhodné, to nie je pre mňa argument, chýbajú vám zjavne patričné dáta, aby ste mohli predpokladať správny výsledok. Menej odbočujte od vecných otázok.

280218

07.12.2012 19:53

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: strašáky patrí do máku

ppppp 95.?.?.?

zvuk je zmena tlaku meritelná (rychlým)manometrem, EM vlna nedelá zmenu tlaku a žádný manometr ji nezaregistruje.
Takže zvuk se do mikrovln neprevádí, je to nesmysl. Stejne tak není vhodné v tom prípade použít slovo "slyšet", protože to se týká pouze zmen tlaku. EM pole muže zpusobit spíš halucinace, poruchy, ale ne slyšení. Vyvolaný vjem se muže od poruchy jakkoliv lišit, proto nejde mluvit o slyšení. Slyšení ani není pouze vjem v mozku, ale celý proces, to nejde vytrhnout z kontextu a mýlit čtenáre, zavádet takhle paranoju.

280219

08.12.2012 13:16

Byl jsem na drogách jménem peníze

trefa

ppppp 95.?.?.?

pridám niečo k hypotékam:

Určuje trh cenu na trhu?

Keď som bol "malý chlapec", ešte študent, veril som, že práca prináša
peniaze, ako ekvivalent inej práce, takže ide len o lepšie organizovanie
deľby práce prostredníctvom peňazí, aby pestovateľ zemiakov mohol kúpiť
pluh, aj keď kováč chce na tanier iba ryžu.
Ešte ako študent som premýšľal, ako vyhrať v športke, aká je na to reálna
šanca, a či pomôže urobiť si rozpis. Štatistika len tak nepustí. Neboli
sme zvyknutí na pyramídové hry, ktoré predstavovali ešte vyššiu úroveň než
obyčajná športka/lotéria, ktorá je z matematicko-štatistického hľadiska
iba hodom kockou pri "človeče nezlob sa". Nemám sa teda "zlo-biť", ale
pozerať, kto/čo vlastne
určuje cenu "práce" a hodnotu výrobku na trhu.

Hovoríme o voľnej tvorbe cien, že cenu môže určiť dopyt. Pozrime sa, kam
to vedie, a či niekde pre to existuje miera, ako pre všetko. Medzi
premrštenou cenou a podvodom totiž nie je ostrá hranica, ide iba o to, či
si ten, kto pýta peniaze tie peniaze aj zaslúži. Čím sa líšia nezaslúžené
peniaze od podvodu?

Pozerám ako všetci stárneme, a očakávame aj nejakú odmenu za našu
prejavenú dobrú vôľu a námahu, tá však koľkokrát nie a nie prísť. Prečo?
Nie je skôr zákonité, ak nepríde? Nie je toto najjednoduchšie vysvetlenie
s ohľadom povedzme na Occamovu britvu, aj keď aj to je iba štatistika a
nezohľadňuje každý prípad?

Vezmime predmety záujmu, do ktorých priemerne investujeme asi najviac,
okrem jedla.

Byt a auto. Začnime jednoduchším. Kto určuje cenu auta?
"Diabol" ako obvykle v detailoch. Pýtal sa ma niekto, aké má mať auto
vlastnosti,
aké materiály majú v ňom byť použité?
Pýtajú sa konštruktéri priamo zákazníkov, alebo si iba myslia, čo tí
zákazníci či aj obchodníci potrebujú. Je potreba zákazníkov objektívna,
alebo čisto
svojvoľná a nezvládnutá? Prečo materiál v aute nevydrží toľko, čo má, aby
sa ním neplýtvalo?

Valiť objem materiálu cez "ekologické" spracovanie
znamená určitý druh šetrenia, ale od skutočného šetrenia má stále ďaleko,
lebo aj keď napíšu, že auto zrecyklujú na 90%, tak do toho nie je
započítaná celá energia potrebná na spracovanie. K tomu sa pridá aj fakt,
že recyklačné produkty majú často iba symbolickú hodnotu a použiteľnosť v
porovnaní s novo vyrobeným materiálom. Výsledkom je, že točíme dookola
veľa objemu materiálu, a spotrebúvame pritom značnú časť energie.
Príkladom buď nárazníky na "džípoch", akoby malo ísť o vlak, lesný stroj,
či buldozér, jasne sa tým naznačuje, že sme nevyriešili bezpečnosť
prepravy, a spoliehame na takéto riešenia. Žiadny nárazník ešte nezvýšil
bezpečnosť prepravy, namiesto lepšieho odchytenia hromady ľudí s poruchami
osobnosti, čo za volantom nemajú čo hľadať vyrobíme nárazník, x-druhov
"vylepšení" počnúc ABS končiac autopilotom, rozkážeme svietiť ...

Automaticky kráceno

280257

08.12.2012 13:17

Byl jsem na drogách jménem peníze

pokrač.

ppppp 95.?.?.?

vo dne.
Povedzme ale, že aj keď s takým nemusím súhlasiť, že toto všetko sa dá
spočítať a výsledkom bude cena auta. Ak nebudem mať dosť peňazí na toto
všetko, tak pôžička, či lízať lízing.

Skúsme takto isto postupovať pri tvorbe ceny bytu. Spočítame všetky
materiály, náklady, spracovanie, zarátajme aj réžiu firiem, ktoré sa vozia
v autách vyrobených na vyššieuvedenom základe. Výsledkom je konkrétne
číslo. Nemám naraz dosť peňazí, tak opäť pôžička, hypotéka...
Je ale toto číslo ozaj v súlade s cenou bytu na trhu? Môže už raz kúpený a
vyrobený byt obnoviť či dokonca navýšiť svoju pôvodnú cenu, keď ten byt už
raz niekto zaplatil?

Veď ten byt sa zďaleka tak rýchlo neopotrebúva, ako to auto, ani náklady
na jeho údržbu priemerne nie sú vysoké.
Prečo sa teda ceny aj starých bytov držia tak vysoko, kto tú cenu určuje?
Je hlavným faktorom nedostatok bytov, či snaha o bezprácny zisk?
Ak by to tak nebolo, tak nikto nebude žiadať nejakú hypotéku, a každý si
ho kúpi z výplaty. Komu vyhovuje vysoká cena bytov? V prvom rade
poskytovateľom hypoték. Stačí využiť nedostatok, a namiesto investícií do
stavby nových sa čaká, kto by bol ochotný zaplatiť neprimeranú cenu čisto
na základe akýchsi pochybných, aj pre vzdelaného človeka matematicky
nezvládnuteľných pyramídových dohôd a sľubov. Teda stačí, ak niekto podrží
nedostatok na vyššej úrovni, než by sa trhovo prejavil sám, a reagovali by
naň stavbárske firmy, stačí, keď pozdrží peniaze. Prečo teda prednostne nereagujú firmy? No pretože im peniaze požičiava banka, ktorá má v ruke kľuče od miešačky. Stačí takto? Spočítal niekto reálne náklady na reálnu stavbu? Ten materiál a práca
reálne nestojí toľko, aby výsledkom bola súčasná cena bytov, nehovoriac o
bytoch už raz kúpených, pri ktorých ich pôvodní majitelia chcú vrátiť
svoje vložené peniaze, aby ich mohli opäť vložiť do ďalších rovnako umelo
nadhodnotených prostriedkov. Je tú pyramídu už cítiť lepšie? A mnohí sú
akože spokojní. Bráni to populačnej explózii, ale nie v prípadoch, kde sa do bytu, či už raz kýmsi zaplateného objektu nasťahuje 10+. Nie trh teda reálne určuje cenu.

280258

08.12.2012 15:46

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: strašáky patrí do máku

ppppp 95.?.?.?

Dovoľte, aby som vás upozornil na niečo, čo na vás lepšie vidí iný, pretože pozerá zvonka.

Deformujete pojmy, ako v Babylone a oberáte ma tým o počet vecne ladených príspevkov.
- na začiatku napíšete "dakujem", ale na konci "hurikán 5p"
- vyštudoval som antény, a venoval som sa im primerane dlhý čas, moje výroky sú aj výsledkom slušného počtu osobných skúseností. Vy toto odmietate rešpektovať a nazývate to pavedou.
- prispôsobili ste si môj výrok o fázovom diagrame vody, fyzikálnu chémiu mám preštudovanú a o diagramoch viem dosť, aby som napísal predošlé. Podieľam sa na vývoji jedného typu tepelného motora(nie parného). Skúste si radšej vy niečo poštudovať, napríklad o kondenzácii vody v parných strojoch.
- frekvencia je niečo iné, než okamžitá hodnota veličiny, daná často superpozíciou, nehovorte o frekvencii, keď nie je jasná súvislosť

zvyšok ste prekonšpirovali a stranícky onálepkovali, vaše mnohé abstrakcie sú jednoducho neplatné

280265

08.12.2012 18:28

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: Informační vrstvy a nová fyzika

ppppp 95.?.?.?

Za reálnou, ale neurčitou otázku jsem považoval vaši 2. vetu s výkričníkem("kde získal magnetit své magnetické vlastnosti).

Ta první s otazníkem je z pohledu dnešní fyziky nekonzistentní, nelogická.

Neznám opakuju žádnou obecne uznanou učebnici, nebo práci ze současné doby, kde by se magnetismus považoval za samostatnou vec, kde by jeho zdrojem nebyl pohyb náboju.

Tím, že mne motivujete odpovídat na vaše málo vecné poznámky me obíráte o počet príspevku. Zkuste se chovat k náprotivku lépe.

280275

08.12.2012 19:03

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: strašáky patrí do máku

ppppp 95.?.?.?

Možná jste se doslechli jako já i o "fuzzy logice", možnosti či nutnosti reagovat pouze s dostupným objemem poznatků

Fuzzy logika je ve své podstate jen logika pracující s více stavy, jde o vícestavovou logiku, váš popis neodpovídá skutečnosti. Definováni stupne vágnosti(neurčitosti) ve fuzzy logice neznamená, že fuzzy logika má neurčitý počet stavu. Také to neznamená neplatnost konvenční logiky, naopak fuzzy na ni staví, a využívá statistiku.

280277

09.12.2012 13:30

Byl jsem na drogách jménem peníze

RE: hahaha

ppppp 95.?.?.?

Kto živí server www.dolezite.sk ? Z čoho, z akého druhu práce? To je dôležitejšie, než to, čo server poskytuje. Informácie filtrujú po svojom, a podľa mňa nie sú nezávislí, pretože podľa mňa nedodržujú etický rámec.
Zverejnili napríklad film "nemoc 3. moci", ktorý sa neskutočne vymyká základnej etike, nech by bola pravda na ktorejkoľvek strane, zavádzajú tam prvky lynčovania. Také čosi ten server diskredituje viac, než keby tam ponúkali nejaké porno.

280306

11.12.2012 12:19

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: Lidstvo už dávno kontrolováno je,

ppppp 95.?.?.?

Paní Jano, prosím, když studujete, tak dusledne až k detailum, jinak to není studium, ale astrologie.

Ptám se jaký je rozdíl mezi vydymením osádky a vyhnáním horkem z mikrovln ? Dá se treba vydymení kourem, spalinami síry, chlorem považovat za "ovládání"? Jisteže ne. To je prímé donucení z ohrožení, proti vuli. Ovládání znamená činnost bez účasti své vule. Je mučení také ovládání? Vyhrožování/vydírání zbraní, nebo jánevím taser je "ovládání"? Proč se tady pletou bežné pojmy ze slovníku? No asi nekdo vede psychologickou manipulaci.

EM zvukové štíty jsou dezinformace neuznávající logiku ve svete techniky.

Proč si domýšlíte, že Haarp vleze do vody, když si neumíte spočítat intenzitu pole ve konkrétní vzdálenosti od vysílače? Já jsem to v jednom príspevku zde udelal. Když chcete argumentovat, tak prosím argumentujte v číslech, a nepleťte do toho "vliv mravence na rezavení zemské osy" Haarp na vzdálenosti v km podél zemského obvodu nedisponuje ani potrebnou intenzitou pole, ani smerováním na zásadní ovlivnení čehokoliv, netož na "ovládání".

Kytovce bych tipoval buď sonary, nebo nejaká chemie a podobne, patrične intenzivní EM pole ve slané vode není šance, to by elektrické ryby musely zabíjet na kilometr daleko.

280387

11.12.2012 17:34

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: Lidstvo už dávno kontrolováno je,

ppppp 95.?.?.?

Ješte jednou prosím. Zkuste si prečíst, pokud jste nečetla "Kronika mesta Kocourkova" a podívejte se, jak lze udelat konspiraci z obyčejného zajíce v noci. Zkuste si udelat analogii. Podrobte vaše dojmy, které mylne považujete za fakty prísnejší kritice, aspoň v takovém rozsahu, jak pochybujete o náprotivku.

Vždyť Vy jenom opakujete po jiných tutéž blbost, aniž by jste se pokusila najít protiargument. Napsal jsem neco níže i jiné dáme, venoval jsem tomu hromadu príspevku. Nemužete každého považovat za konspirátora, jinak se jím stanete sama. Má mailová adresa : ur@stonline.sk pro konkrétní dotazy zamerené na techniku, kde si mohu dát práci, pokud by se nekdo nemohl pohnout z místa. Problematiku šírení vln jsem konvenčne vystudoval, mám praxi i na radarech, a umím odhadnout možnosti podobných zarízení.
Chemtrails je ješte jednodušší problém, neuvedla jste jediný konkrétní duvod, proč tomu veríte. Nebudu delat zde diplomku na téma "youtube", zeptejte se, čemu nerozumíte. Jinak si budu myslet, že konspirujete proto, že se vám to proste líbí.

280395

16.12.2012 10:41

Trh s finančními deriváty, časovaná bomba

článek osvetlovač

ppppp 178.?.?.?

napsané bez servítku. I kdyby nejaký detail nebyl objektivní, nic to nemení na tom, že banky pracují s fiktivními penezi, aby vydelaly reálné. Hrají krome své normální činnosti masivne pyramidové hry, a pred prípadným odhalením pyramidy ji vysají a zničí na účet obyvatelu krize nekrize, válka neválka. Umele navyšují ceny bytu, aut, pozdržují toky na trhu, aby vydelaly co nejvíce.

280655

16.12.2012 16:26

Trh s finančními deriváty, časovaná bomba

RE: článek osvetlovač

ppppp 178.?.?.?

je to v první rade proto, že z tvého textu jasne vyplývá, že jsi to pochopil jen po svém, a že se vyjádruješ k nečemu jinému, než já, neco jsem nastínil v predešlém príspevku o hypotékách. Mne ty tvé 2 druhy penez vubec nezajímají, ani jiné složité konstrukce, když je narušena ta základní a jednoduchá, mít peníze za práci v rámci její delby a ne za parazitismus. Vubec jsem nepsal o fiktivních, elektronických nebo pohledávkových, nebo jiných papírových penezích.
Stabilizační funkci ano, plní, ale delají si popri svém "zamestnání" své pyramidy, ale to jsem prece už jednou napsal, jen ti to nejak uniklo.

280665

17.12.2012 02:12

Trh s finančními deriváty, časovaná bomba

RE: článek osvetlovač

ppppp 178.?.?.?

Nepotrebuju vedet "jak" "to" funguje, psal jsem o výsledku. Pro mne je podstatné, kdo nastavuje cenu napríklad bytu, a proč neodpovídá materiálovým a stavebním nákladum. Nastavování "tržne" tím, že je velká poptávka a nízká nabídka je z určitého pohledu pouze výmluva. Když na trhu bude málo vajec, a jejich cena vyletí na 100násobek, tak to proste stále znamená, že na trhu nejsou vejce, a trh je špatne zásobený, nebo je nekdo po ceste likviduje, žere, a ne že vejce musí tolik stát.
O tom jsem psal, ale sotva jsi to tak pochopil.

280695

19.12.2012 11:12

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Plně souhlasím s feministkama

ppppp 178.?.?.?

buď radíš, co sám nedeláš, nebo si své teorie klidne dál zkoušej na sobe a nevystavuj je fakticky(tvrzením, co nemáš jak doložit) jako správné rešení, pro mne za mne se dej i k feministkám, když se ti tak líbí

feministická posedlost... ne ocas vrtí psem a kdejaká pošahaná menšina nebude delat pravidla tradiční společnosti, to co delají (nejen) feministky je obyčejné vydírání, znásilňování, nebo pozitivní diskriminace.
Proč by vetšinová populace nemela mít "vetšinové" knížky, ale musela se rídit pravidly menšin. Ať si zrídí osobitní školu, a pak se uvidí, zda nepotrebovali náhodou jen slíznout smetanu vetšine. Další paraziti.

280808

20.12.2012 08:17

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Plně souhlasím s feministkama

ppppp 95.?.?.?

bylo to napsané tak, že jsem si nebyl jistý, tak jsem se priklonil k nesrandovní verzi, nekdy orientace v srandičkách dosti zdržuje a nejenom mne, na to jsou uvozovky a smajlíci, je normální, že psanému textu chybí neverbální projev, a že ne každý čte, má čas číst mezi rádky stejne... míru verohodnosti srandy nejde natahovat donekonečna, jako to nekterí zkouší

280869

20.12.2012 19:27

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Vize

ppppp 95.?.?.?

Tak na tohle se príšte hlásím sám. Zainvestuju i bez "odmeny". Bez investic je to stejne nuda. Vaše príspevky jsou tady opravdu docela temperamentní a inspirativní, oceňuju [velký smích]

280907

21.12.2012 09:21

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Vize

ppppp 95.?.?.?

fajn zrcadlo...o jednom jediném jsem tuším slyšel, z hlediska činnosti to radím jakoby k modlení [chechtot]

280940

23.12.2012 22:30

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Nejde jen o deriváty - určující jsou energie + konec uhlovodíkového mejdanu

ppppp 178.?.?.?

Nechcete se pane o tom konečne pobavit jako človek, bez toho, že by jste do diskuse vnášel tvrzení, kterému fyzikálne nerozumíte?
Vubec tady nejde o název, ale o to, že žádná vámi popisovaná kletba v tomto smeru neexistuje.

Problém tvorí oba termodynamické zákony, protože lidé jsou líní si je poctive podrobit svému pochopení, a radši preberou nečí sice tupý, ale atraktivní výklad.

Vubec také nejde o sluvka NEJDE/NEUMÍME, ale o to, co uznáte/me.
Termodynamika má svuj koren v matematické statistice a ne v nejakém fyzikálním principu. 2.TDV (termodynamická veta)je v principu totéž, jako když nekdo tvrdí, že pravdepodobnost získání 6tky pri hodu kostkou je pri velkém počtu hodu 1/6. Pokud chcete zpochybnit 2.TDV, tak zpochybnete nejdrív statistiku hodu čísla hrací kostkou. Pak už je to pro fyziky a matematiky jenom drobná formalita, a 2.TDV platit nebude.

Takže zatím nechte na pokoji komplikovanou fyziku, a presvedčte mne/nekoho, že pravdepodobnost hodu nekterého čísla na kostce není 1/6. Pak máte vyhráno, a s váma i propagátori kleteb.

Solární stezka je pri rozumné aplikaci skvelý zpusob, jak ven z brindy.

281013

24.12.2012 08:41

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Skončí FED?

ppppp 178.?.?.?

pozitivní je dneska už i diskriminace, nebo výsledek na HIV...

"positivní myšlení" se také už úspešne používá tema, kterí jsou "positivnejší" nebo proste fašističtejší, než ty ostatní, a pomáhá nálepkovat tu druhou, "ménecennou" skupinu. Často úplne znemožňuje konstruktivní kritiku. Mám s tím už docela dobrou zkušenost. "Pozitivní myšlení" proste nejde nabídnout blbcum. Takže je docela možné, že se vyplatí pestovat myšlení normální, klasické, bez cestovního lístku.

preju všem fajn svátky

281024

25.12.2012 00:00

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Nejde jen o deriváty - určující jsou energie + konec uhlovodíkového mejdanu

ppppp 178.?.?.?

Ta spousta je presne ta spousta, co nepochopila, že 2.TDV není o fyzice, ale spíše o matematice. Že tomu spousta lidí nerozumí a rozumet nebude, a budou hledat alternativní vysvetlení je jen logické.

Také jde o to, že na 1 skutečného matematika, nebo fyzika pripadne 100 papírových kolegu, kterí sice umí "moudre" psát a mluvit, ale ti nic nevidí, neslyší, a nikam to nevede, vedou si monolog. Je jen logické, že tato spousta, vetšina musí preválcovat menšinu. Takže ta spousta článku je jen spousta blábolu.

Jak jsem uvedl, o platnosti 2.TDV nemá smysl se bavit, pokud nekdo nechápe, že je to čiste o matematické pravdepodobnosti stejne jako pri hodu kostkou.

Úvaha o NEJDE/NEUMÍME se práve týká spíše toho solárního prumyslu. Tam to totiž v prumyslu v principu nasadit úplne v pohode jde, ale zatím to moc dobre neumíme a takhle neorganizujeme. Je to jen o akumulaci a distribuci, nejaké komplikující poznámky omezených a skostnatelých distribučních inženýru jsou jen hloupé a setrvačné výmluvy.

281042

25.12.2012 12:50

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Nejde jen o deriváty - určující jsou energie + konec uhlovodíkového mejdanu

ppppp 178.?.?.?

Roční bilance je samozrejme problém, je treba sáhnout po jiném levelu, jak rešit akumulaci v rámci roku. Prečerpávací elektrárny mají mizivý merný výkon, tedy pojmou do obrovské masy vody pomerne nízkou energii. (elektrárny na orbite bych nechal zatím radši na pokoji)

281054

25.12.2012 16:29

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Nejde jen o deriváty - určující jsou energie + konec uhlovodíkového mejdanu

ppppp 178.?.?.?

Zkuste neco najít i o "bateriích" z tohoto století, už dávno není pravda, co bývalo, možností je dnes mnohem více, je to o prístupu, a o tom, která se osvedčí. Je toho hodne, nechci o tom teď zakládat kapitolu.
Je treba počítat i s tím, že v techto technologiích jsme jako krajina dosti pozadu, nekde na úrovni rozvojovek. Domnelou úroveň zde navozují snad jen poskytovatelé hypoték.

281056

26.12.2012 21:04

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Skončí FED?

ppppp 95.?.?.?

nejenom Vy paní podle mne príliš neodpovedne nakládáte s pojmem neprátel. NEPRÁTEL je od slova prát/neprát. Když nekdo nepreje prímé demokracii, tak to není totéž, jako kdyby neprál i lidem okolo. Toto stotožnení je logicky chybné, a podsouvá závislost. Takže treba já NEPREJU prímé demokracii, a PREJU lidem kolem, aby se meli lépe.

Prímá demokracie (jsem se vícekrát vyjádril) je jenom placebo na odpoutání pozornosti. Kdo by v prípade prímé demokracie vládl by nebyli zase opet lidé, ale poskytovatelé "zaručene správných" informací, které by ti lidé "správne" identifikovali. Je na to dost teorií o psychologii davu, nebo matematické statistice.
Poskytovači informací by byle ješte anonymnejší a méne odpovedné instituce, než dosud nastrčení kolikrát panáci, kterým lze dosáhnout alespoň na uši. Cok tomu dodat, je jasné, že ulice svým prumerem nemuže činit optimální a kvalifikovaná rozhodnutí. Podobný systém speje k chaosu, jako se o nem vyjádrili už i dávní filozofové pred pár stoletími. Ale zase to nekdo oprášil a chce balamutit lidi. Ať se to vrátí zpátky nastudovat a delá, čemu rozumí.

281089

28.12.2012 16:14

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Skončí FED?

ppppp 95.?.?.?

Neberte to nikdo osobne, reaguji na tomto míste spíše náhodou, ale ješte k té prímé demokracii:

Prímá demokracie je podvrh. Funkční demokracii lze uskutečnit pouze pres funkční školství, postupným a cílevedomým výberem profesí, a delbou práce, ať každý delá, čemu je nejblíže a čemu rozumí.

Prímá demokracie funkční a použitelné školství, kde je na tento proces dostatek času nenahradí, a jednom dále zhorší zhoršené.

Samozvanci a rychlokvašky bez společenského certifikátu, který vzniká práve ve školství jsou k ničemu.

Výber lidí použitelných k rozhodování se deje v první rade odjakživa ve školách. To ostatní je manipulace a podlézání kritérií. Zase jen snaha se dostat ke korytu a užívat jízdu jiných z kopce.

281126

29.12.2012 14:43

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Skončí FED?

ppppp 95.?.?.?

Paní Jarmilo, když prevezmete od nekoho líbivou pointu, tak to neznamená, že ta pointa je správná. O nejenom prímé demokracii vím toho z praxe možná víc, než si umíte predstavit. Vaše deklarace co má prímá demokracie být je smešná, pokud nemáte v rukou funkční mechanismus. A ten nemáte, protože ho delají konkrétní lidi, na které nemáte primerený vliv.

Číst od kohokoliv líbivé blbosti umím také, horší je to použít a mít z toho zkušenost. Nemám potrebu zde citovat ruzné teoretické výklady prímé demokracie. Vaše deklarace prímé demokracie je jenom další prázdná fráze a propaganda nekoho, kdo se snažil o nejakou poutavou abstrakci a popis myšlenky ve jménu nejakého dalšího ideologa. Ideologové však málokdy svou ideu mají predem vyzkoušenou na nejakém treba menším vzorku lidí, jenom velkohube plácají nesmysly o tom, jak by to podle jejich predstav mohlo, nebo melo fungovat.

281161

01.01.2013 14:34

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Nejen emoce

ppppp 95.?.?.?

souhlasím, mnohé tyhle poruchy mají fyziologický charakter, jak jsemse dočetl, je ale základní problém odlišit reálnou diagnózu od napasované. Metody zjištení jsou nekdy jen subjektivní, postačí názor doktora. Dnes si nekdo nedá práci se psaním ve škole, a počká si na diagnózu dysgrafie. Ale blíže se v tom nevyznám.
Co je horší, tak nekdo udelá kriminální čin, a nejde sedet, napasujou mu subjektivní diagnózu, jako jeden z pokusu o zmírnení následku, pokud prijde vhod.

281293

02.01.2013 12:32

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Nejen emoce

ppppp 95.?.?.?

To jsem se zase udivil, kam to až muže dojít. Ani já nemám moc dobré zkušenosti, co se týče diagnostiky. Kdybych podobne postupoval v technice, nevydelám ani na slanou vodu.
Je fakt, že človek je hodne složitý tvor, ale neumet diagnostikovat treba dceri týden salmonelu, nebo me poslat s akutním zánetem domu, prijde jako šarlatánství.
Pak nechápu "zkoušení léku", který asi tak zabere. Pak "zkoušení" ruzných technických chemikálií, a prostredku, nebo potravinových "prísad", které se projeví až po 50 letech jako DDT...
Existuje prý nejaká novejší kniha "doba jedová".

281375

03.01.2013 11:26

Nákup na internetu se může stát noční můrou

RE: Slušnost

ppppp 95.?.?.?

Bych rekl, že výsledek arogance celnice, černý petr byl presmerován na mall. Leckterý tupý softver je dneska opatrený chybovou hláškou po neprobehnutí predpokládané hlavní operace.
Pokud by za tím nebyli tupí lidé, tak by nevznikali tyhle časové a finanční ztráty. Ta pošta na tom stejne nevydelá, protože príšte se na ni tímhle zpusobem mnozí vyprdnou, aniž absolvují na svuj účen zjišťovací proceduru. Pan editor se nezabýval celnicí, tak ta mu to nechala "vyžrat".

281455

04.01.2013 19:12

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

RE: Proc amnestie?

ppppp 95.?.?.?

Nejvíce klíču asi logicky bývá v detailech. Ani človek není chodící abstrakce. K tem plastum. Každý produkt, než se vyrobí, by melo být jasné, co pak s tím, když se upotrebí. Jinak je na nás, že jednáme stylem, "po nás potopa". Bych začal omezováním PVC plastu (ale co pak s nabízeným chlorem), a tech plastu, které se špatne recyklují, prípadne špatne horí. Se spalováním PE, nebo PP, jako jsou igelitky nebo potravinové obaly je minimální problém, pokud to príliš nedoutná, ale horí spolu s nejakým palivem. Naproti tomu PES, PAM, PUR, ABS, PET... horí už méne ochotne, vetšinou za produkce rizikových látek. I když je jich druhem více, tak na množství možná ani ne. Kdo by ale treba do aut používal PE, nebo PP, když ty ostatní jsou hezčí, i když ne pevnost a ostatní vlastnosti nekdy nehrají roli. Kvuli exietenci nekdy málo duležitých požadavku, a neschopnosti lidí rozlišovat a trídit plasty se s nima nakládá paušálne. Pokud by se premýšlelo, tak problém s plastama je o polovinu menší, ať by šlo o recyklaci, nebo spalování. Osobne PE a PP spaluju v kotli, pokud nejsou neprimerene tlusté. Dneska ale namísto osvety, proč a kdy kotel čmudí se radši zakáže topit i uhlím. To je ten debilní prístup, kterým se preferují hloupá rešení od úrednického stolu, a nejlépe z čím vetší dálky, aby úredník nebo nekoho poskok nevidel, oč vlastne jde.

281605

17.01.2013 08:56

Miloš a Karel, profíci doby

RE: Schwarzenberg

ppppp 78.?.?.?

Nepište janko o magnetismu, když o tom dohromady nic nevíte a nečerpáte ze zkušeností. Fungujete zde jenom jako megafon, který zreprodukuje jakoukoli pitomost.
Mám dost zkušeností na to, abych vaše výroky takto označil, ale nemám zde prostor psát knížky, nebo dokola opakovat totéž.

Magnetismus a magnetická síla samy osobe neexistují, jsou jenom projevem toku elektricky nabitých částic. To práve vy tady propagujete skostnatelou nebo šarlatánskou fyziku a mluvíte o jakémsi vyváženém silovém poli mezi planetami. To tak být vubec nemusí, nemusí existovat žádná odstredivá síla v rovnováze s gravitační, postačí vhodne krivý prostor, a každé planete se bude zdát, že cestuje setrvačností po prímce. Je to vecí modelu a popisu, mel by jste si v tom udelat občas porádek a míň o tom jen mluvit.

Keshe JE podvodník, nemužu za to, že nemáte dost souvisejících zkušeností aby jste to mohl odhalit. Stejne jako se zatím jeví jako podvod i E-cat. Jednou pochopte, že kde jde o peníze, tam se nekterí lidé nezastaví pred ničím, a pomáhají jim práve takoví jako vy. Dekuju ale za inspiraci.

282571

17.01.2013 13:15

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

ppppp 78.?.?.?

Podsúvaš mi, čo som nepovedal a oberáš ma tým o príspevok, viac slušnosti by nezaškodilo.

282587

17.01.2013 13:23

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

ppppp 78.?.?.?

Myslíte si, že by tech 140000 čísel nekdo prepsal reálne z obrazovky? Do toho se nikdo zdravý nepustí. Tomu bych uveril, kdyby ty data poskytli elektronicky. Mužete upresnit?

282588

17.01.2013 13:41

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Píseň k danému tématu:

ppppp 78.?.?.?

Pane, máte v nick "aristokrat" a sotva ho ctíte. Než "prímá demokracie", tak mluvme radši o monarchii. Ubyde korupce, zlevní provoz státu.

Prímá demokracie je jedna z hovadin nejvetších, vhodná pro balamucení lidí ve stylu "svoboda, rovnost, bratrství...".
Jak chcete donutit "ulici" aby umela prímodemokraticky rozhodnout o čemkoliv? Vždycky bude závislá na dodaných informacích, co dodá NEKDO. Nebude ty informace mít v kombinaci s vlastními zkušenostmi, a budou opet jenom rozhodovat nečím nakrmení šašci, kterí nemají odkud vedet, co pomáhá společnosti jako celku. Vetšine také na podobné úkoly chybí vzdelání, takže výsledek prímé demokracie je težký prumer, kde je vliv veškeré inteligence zcela potlačený. Vládnout bude ten NEKDO, kdo celé šaškárne dodává informace. Prímá demokracie je tedy jenom další spolehlivý zpusob, jak zabezpečit ANONYMIZACI vládnutí, kde opet nebude videt, kdo je za to vládnutí vlastne ODPOVEDNY.
Je se treba vrátit k funkčnímu školství, tam je dost času formovat struktury a profese, tam je nejvetší prostor pro nejakou demokracii. Ať nerozhodují diletanti z ulice. Nač si zvát do rozhodování balast a komplikovat rozhodovací procesy. Už teď se nekterí za svá rozhodnutí bojí a potrebují je skrýt, v tom to je. Prímá demokracie je jenom o další anonymizaci, verejnosti lze nakukat prakticky cokoliv, a ješte by bylo treba kontrolovat další manipulace.

282591

17.01.2013 13:51

Miloš a Karel, profíci doby

RE: Schwarzenberg

ppppp 78.?.?.?

Pokud na nejaký text reagujete, ujistete se, že jste ho aspoň zhruba pochopil, a nepište pak od veci jako o tech magnetech, žárovkách, a težkých predmetech, co lítají. Podsouváte mi úplné blbosti už i v rámci té selské logiky .

Pro vás je magnet asi takovou záhadou, jako v kterémsi století flogiston. Si povšimnete, že príroda váš pojem "magnet" nezná. Nezná ani pojem "supravodivá cívka". Delá to totiž stejne, pomocí proudu, jen vy stále tvrdíte neco jiného a pripisujete jí nejaký magnetismus.

282594

17.01.2013 17:45

Miloš a Karel, profíci doby

RE: Schwarzenberg

ppppp 78.?.?.?

podobný jako bezeztrátový tok párovaných elektronu v supravodiči, nejde o klasické vodivostní proudy, furt je to jen proud, stejne odpovídám níže, ale opakuju se, pokud by se mohla prehlédnout jasná odpoveď na jasnou otázku... je dobre si zvyknout na to, že v uzavreném objemu materiálu magnetu proste teče proud jako v supravodiči, nic zatím tomuto výkladu neprotirečí, všechno se projevuje tak, jakoby tomu tak opravdu bylo.
Úbytek energie v magnetu po pritažení a nárust po odtažení predmetu od magnetu hradí mechanická práce, stejne, jako je tomu v generátorech. Stejný princip konverze elektrické práce na mechanickou. Magnet lze v tomto smyslu také považovat za pružinový akumulátor.

282608

18.01.2013 10:42

Žalobníček s cejchem práskače

RE: Nohavica x Hutka

ppppp 78.?.?.?

podepisuju, neumí porádne hrát, ani zpívat, text je také natvrdlý, a hudbe chybí motiv... hruza, našprtal "3" akordy, hraje jako s hrábema, proste v porovnání s co jen trochu umelci jeden des, výmena rezervy ješte z nikoho neudelá automechanika

282686

18.01.2013 22:41

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Píseň k danému tématu:

ppppp 78.?.?.?

Paní Jarmilo, dovolte mi ríct, že mám o Švýcarské demokracii lepší informace, než vy. Po ukončení fakulty jsem pracoval 3 roky v závodu o více než 1000 zamestnancích, který prevzali Švýcari, vetšina z tech, co mela vliv v mém obzoru žila ve Švýcarsku. Tu fabriku postavili tady predtím lidé, kterí dávno nežijí, a videl jsem jaký jim zustal duchod. Švýcari koupili 40%, doinvestovali na naše peníze predraženou linku, která nebyla nutne potrebná, protože se pak na cene produktu stejne podepsali jiné veci. Tím se lehce prehoupli nad 50% a fabrika byla jejich, pojistili na 60%. Mel jsem z ní akcie, dividendy nevidel. Prišel stredoškolák, co neumel ani polovinu z toho, co já, jsem žil praxí a nebyl vubec papírový inženýr, a chtel školit, co mám delat a jak. Nad sebou mel další manažery, kdyby neco, jejich inženýri zústávali u nich doma, všichni bránili úspešné aplikaci dostupných domácích, nebo zahraničních produktu, a vnutili své vlastní, asi 3x predražené, v dobe nasazení ješte zčásti nefunkční, se dodelávalo za pochodu. Když opice, tak opice, tupé obsazení pozic seshora, žádný dusledek kvality. Pokud nedošlo k logickému vyústení a zásadnímu stretu, tak jsme spolu i mluvili.

To, o čem tu nejen paní Jarmilo mluvíte, není prímou demokracií, ale v první rade mentalitou a kulturou národa, a lokálními zvyky. Vy mi dáváte kurz zatím nepoužité demokracie, zkusila jste si na vlastní kuži tu známou, co máme doma, zastupitelskou? Máte o tom vedomosti a zkušenosti, aby jste mohla srovnávat? Já ano, sedel jsem jako poslanec 4 roky, ne v base. Chcete ríct, že v zastupitelské dnes není možné to, co v prímé demokracii možné je? Aby šlo odvolat poslance, nebo garantovat na postech odborníky? Reknete cizí slovo a všichni najednou pustí do gatí? Ne, budou si je držet o to pevneji. Tyhle laciné názory beru jen jako další náboženství v poradí.

Zkuste nekdo naznačit, jak výšeuvedený mechanismus byl možný jen proto, že my jsme zde meli cojávím anarchii, a oni tam prímou demokracii. Bavili by se vubec s náma o tom podniku, kdybychom tady tu prímou demokracii už meli? Je to o tom, jak reagují vlastní lidé, o porádku, a ne o systému, o jakési alibistické demokracii. Je to o respektování tradice, pracovních pozic a kvalifikace a ne o jakési šedé a anonymní demokracii. Je to o tom, že kdo na pozici být nemá, ať tam není. Ať zkusí nekdo napsat, že když se zavede prímá demokracie, "hydu" v česku významne ubude. Pak jsem se mýlil.
Ruzné linky a teorie jsou v nedefinovaném prostredí k ničemu, rozhoduje mentalita, kultura, prax, zkušenosti. Pokusy delali alchymisté vždy rádi, pokud nenesli odpovednost. Celé to slouží jenom na zasvinení vody, protože nekterým se v takové lépe loví.

282749

19.01.2013 02:06

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Píseň k danému tématu:

ppppp 78.?.?.?

dekuju... jsem vul, mel jsem výše radši reagovat jednou vetou, že za všechno muže náš málo výkonný počítač... copak u nás shazujeme lidi ze židle pomocí počítače a Švýcari ne? Ti radši prímo?
...ne já, to auto dostalo smyk...copak nám nekdo v naší neprímé demokracii brání informovat lidi? Kdo to je? Nebylo by levnejší opravit defekt, než kupovat nový auto? Nebo hledet po veteránovi jako rollroysnegger [velký smích]

282761

20.01.2013 17:50

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: Je otázka s kým?

ppppp 78.?.?.?

"chceme se vrátit k eleganci francouzkého baretu nabo buraské ruské ušance ???"

diskusi o estetice a odevním prumyslu zakládejte, až pár čepic ušijete, zpusobem "jako" by to umel každý

fakt nevím koho emoce si tímhle prejete šponovat, šlo by klidne ríct, že i mole by si umely správne vybrat, stejne jako v jiných oblastech prumyslu

pro vás tak tranzistorák na jedno sešlápnutí, co bych ješte mel k tomu dnešnímu prumyslu [velký smích]

282875

20.01.2013 23:34

O Zemanovi, Schwarzenbergovi a mafiánech

RE: Zbytečné starosti

ppppp 78.?.?.?

Jak docílit, aby lidi jako Vy o nečem rozhodovali.
Nezalekla by jste se pak vlastních slov? Dalo by se to vlastne "ríct" i verejne?

282904

21.01.2013 14:53

O Zemanovi, Schwarzenbergovi a mafiánech

RE: Zbytečné starosti

ppppp 78.?.?.?

na omezení chamtivého konzumu opravdu nejsou treba vudci...
ale hospodarení na zajištení jisté perspektivy v konkurenci o zdroje si vyžaduje schopnost rozhodovat...
správné rozhodování je v udržitelném hospodárství prímo nutností, stejne tak v prípade kolektivní obrany vuči nájezdum.
Nekdo proste rozhodovat musí, lidi nežijou jako zcela rovnocenní, na jedné úrovni, nejaké struktury a odpovednosti jsou nutné i vertikálne... ne struktury mohou za náš stav, spíše to obsazení a práce s nimi... tady nejde o verejné sebehlásání, ale zapojení se do společenství, Indiáni meli také své struktury, neznám bezstrukturní kmeny, které by mely šanci existovat, struktury si budují i psy, nebo slepice, i když neríkám, že optimální. Asi je to prirozené, pomáhá to nejako prežít celku. No a vté prírode existují také docela tvrdá pravidla... jde nekdo po ulici, a pokud se mi nelíbí, tak ho proste skonzumuju... takže nerekl bych, že kultura je totéž, co príroda

282980

22.01.2013 00:22

O Zemanovi, Schwarzenbergovi a mafiánech

RE: Zbytečné starosti

ppppp 78.?.?.?

v tom se shodujeme od začátku, že ignorovaný kus nikoho nepovede, jenomže problém spíše je, proč máme tech neignorovaných kusu ve společnosti vždy tolik, rollsrojsnegger je jenom ...bobule uprostred

s tema rodinnýma klany nesouhlasím, tam se také nedá dobre zarídit, aby si nekterý z členu klanu nezačal o sobe myslet neco mnohem více, než ostatní, tam není proti manipulaci také žádná pojistka... melo by se jít možná na ty profese (prapuvodní delba práce), na co máme ty školy, stejne vychovávají prevážne profese a ne rodiny, i když by možná hodilo i toho

283044

23.01.2013 10:39

O Zemanovi, Schwarzenbergovi a mafiánech

RE: Zbytečné starosti

ppppp 78.?.?.?

komunikuje? dekuju, když jen to [velký smích] , no a nedelám to sám

Neco jako omezit dárky ano. Pak prijde na radu sortiment na trhu. Místo vyšší kvality, spolehlivosti, opravitelnosti, dostupnosti šíre sortimentu, "ať se v tom déle hrabou, jako na smetišti, určite neco najdou". Potraviny hromada značek, a druhu, kdy se spotrebitel dlouho rozhoduje, a v tom počtu se statisticky často rozhodne nesprávne. Nároky na bytové vybavení, normy, je toho moc, a opet filosofie plýtvání, odbočení od úspor. Materiály se používají kolikrát více podle penez, než podle účelu. Pak prumysl, opet normy dožadující se prvku a souvislostí, které prispívají spíše komfortu, než účelu a bezpečnosti. Kanceláre stále používají hromady papíru...je toho docela dost, co s tím souvisí. No a nakonec bychom tady meli společnost, kde by vetšina cosi užitečné delala [velký smích]

283218

to je neuveritelné, co se u nás deje, nekdo si s náma pekne zahrává... pane v první rade s váma, a začnete od chemtrailsu a haarpu. Nalítli jste na tutéž propagandu, jako tady podáváte i v politice. Píšete ptákoviny, žádné mikročástice hliníku, na to by se prišlo dávno, a žádné gigawatty tady na náš mozek, to bych si tady svítil LED diodama

tyto konspirace slouží jenom na matení lidí, ten váš link ze švédska nemá vypovídací hodnotu, kráva jako ta politička si muže myslet cokoli, pokud za své výroky nemuže nést profesní odpovednost

283456

06.02.2013 12:48

Jakýkoliv útok na Sýrii je útokem na Írán

RE: Hra o čas

ppppp 95.?.?.?

Beletrie taky potrebuje neco vytežit, a Tesla jako kontroverzní osobnost se na to docela hodí. Frankenštajn taky mohl mít nejaké patenty, o kterých se nemluví, a ti lidé tu teď chodí mezi námi, že ano. [velký smích] Verne taky mohl vyčmuchat neco, o čem radši ani nestihl napsat, mimovládních agentur JPP co perou peníze je docela dost, potrebují občas vykazovat i nejakou činnost.

Zhabaný patent = neplatný patent. Patent buď je, nebo není, neexistuje neco jako napul patent, napul tehotná. Zhabali mu poznámky? No a co? Kde je záruka, že to nekdo po nem správne prečetl, a neudelal z toho kocourkovského zajíce? Teslovo náboženství? Treba pro Tesluv elektromobil neexistuje dostatečne verohodný technický záznam, jen samé pitomosti. Stejne tak pro smerovaný prenos energie.
Když nekomu zhabou počítač, tak jiste i proto, že tam mel záznam o ufo.

284370

06.02.2013 12:53

Jakýkoliv útok na Sýrii je útokem na Írán

RE: Hra o čas

ppppp 95.?.?.?

Nadace Keshe...

bežte si o tom Keshe nejprve neco zjistit, a dejte na stul vecné a overitelné fakty a nepropagujte, nepapouškujte, nelinkujte tady podvodníka

jinak budu nucený se domnívat, že táhnete s tou bandou spolu a deláte jim propagandu

284371

06.02.2013 13:20

Spletl se Stwora?

Zeman je podle mne v pohode

ppppp 95.?.?.?

poznámky pana editora mi sedí.. spíš mi nesedí, podle čeho vlastne byl Zeman dosud hodnocený. Jeho komentáre si všímám snad i 10 let, a prijde mi jako dobove docela konzistentní, vyjma treba nedávného ohybu smerem k požadavkum zvenčí, co možná muselo být účelové, a "menším zlem". Nejde mu pripsat jenom tak ruzné rozkrádačky. Rozjetý vlak nezastaví jeden človek, pokud nemá v ruce všechno, co k tomu treba.

Nesouhlasím s filosofií typu zlo je vždy jen zlo, jsou jiné filosofie, které tvrdí, že skutek nejde oddelit od okolností.

První formulace je také zneužitelná a zakládá nespravedlnost.

284373

10.02.2013 15:55

Demokracie, terorismus a tajný stát - 6.díl

RE: Nesmysl

ppppp 95.?.?.?

Zajímá me to, rád si prečtu vaši treba i stručnou odpoveď. Neco z toho, co píšete považuji za realistické, neco za možná jednostranné, ale nabídl jste jednoduchou otázku a možná jednoduchou odpoveď, kterou by možná neškodilo napsat.

284584

11.02.2013 18:35

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

Janko, Evropan to napsal velmi dobre, a zcela s ním souhlasím.

Nejde o žádné psychotronické zbrane, které v té podobe, v jaké se prezentují neexistují, jejich prípadné projevy by byly lehce technicky zjistitelné. Kdyby byla pravda, co se o tom píše, tak to zjistím prímo na stole, delám elektrotechniku dost poctive od mládí, a nejaký zelenáč a kecal me nesloží. Takže to nejsou psychotronické zbrane, ale prosím opravte si,

jsou to psychologické zbrane.

To je zhruba všechno. Zbytek klidne mužeme rozebírat technické detaily, s tema, co uznávají a vyhodnocují argumenty, a nepapouškují. Pan autor článku tady ne/vedome rozsévá bludy. Nemá primerené technické vzdelání a neumí kriticky reagovat na oblast, kterou propaguje, proto je jeho text jenom propagandou čehosi cizího. Kdyby si koupil aspoň skener em-pole prodávaný za pár tisícovek bežne na trhu, a naučil se s ním trochu delat. Nebo ať si nejprve popovídá s radioamatéry, když chce mluvit o em poli - buď ho budou mít trpelivost nečemu priučit, nebo ho rovnou odeženou. Totéž doporučuji se slušne zeptat ostatním.

Náš negativismus spíše souvisí s rozšírenou infekcí individualismu.

284654

11.02.2013 18:43

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: forum bláznů

ppppp 95.?.?.?

souhlas, dekuju, že na to nemusím reagovat sám, viz také píšu neco níže... navíc ani mm vlnami není jednoduché pusobit na pohybujícího se človeka, který není napojený pres jehlové elektrody, udelat takový hologram je už pro nehybného človeka na hranici technických dovedností, s monstrama 2 parabol, a není možné, aby nebyl detekovatelný i stupidní elektronikou,,,
km vlny nejsou lokalizovatelné, človek nemá rozmery v km, tam si autorí pletou magnetickou indukci pro em pole s indukcí rozptylového, nebo pracovního magnetického pole, toto nejde vubec srovnávat bez ohledu na další podmínky

284655

11.02.2013 18:49

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

já si také myslím, po více časem ustálených dedukcích, že umelé fluoridy do tela nepatrí, a že je to principiálne a reálne mnohem vetší škodlivina, než domnelé "chemtrails" sloužící spíše na pomatení a odvedení pozornosti.

284656

11.02.2013 20:10

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: utopie pohádková, ne

ppppp 95.?.?.?

neházejme ruzne veci na jednu kopu...

"čmeláci používají antigravitační platformu, jinak by se do vzduchu prostě nedostali"

nesmysl, jejich krídla delají práve to, aby tam žádné antigravitace nebylo potreba,

prupovídky o težké huse, nebo čmelákovi vymýšlejí pivní intelektuáli, nikdo normální nikdy nerekl, že tihle živočichové nemohou kvuli své hmotnosti lítat, žádnou seriozní práci z oblasti aerodynamiky včetne historických jsem o tom nečetl. Žukov taky nemel s husou žádný problém, spíše ho inspirovala. Propašovat nesmysl jde všude.

284666

12.02.2013 10:58

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

"ďábel" opet v detailech. Hliník, nebo jeho oxid pouštet pres palivo je volne rečeno neskutečná komplikace, a ve verejné doprave neututlatelná.
Disperze a dýmy jsou ruzné, ale na prachových částicích okamžite a prednostne kondenzuje voda a sníh, a snáší je dolu.
Vztlaková síla je fyzikálne definovaný a konkrétne vymezený pojem. Nehodí se na účely, které jsou mimo toto vymezení.
Radarové vlnení, nebo em tyto dýmy prakticky neutlumí.
Základní problém je, že konspirace míchají nemíchatelné, vezmou data z projektu A, naroubují do situace B, a čekají, co se ujme. Nereálné dedukce. To, že nekde vznikne dým z namletých částic ješte neznamená, že to cílene pouštejí dopravní letouny.

284700

12.02.2013 18:18

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

To ano, možná jde o vážnou kategorii, od které má být odpoutána pozornost fiktivním chemtrailsem. Zvlášte vojenská letadla si se splodinama nedelají potíže, černý dým pripomíná aerosol nekvalitních dieselu. Nevylučuje jak príspevek o ozonové díre, tak významný podíl na globálním znečištení.
Ale lidi chtejí létat, tak platí dane, stejne jako chtejí jezdit, vetšinou chybí prostor se zamyslet, proč, kdy a kvuli čemu.

284733

12.02.2013 18:42

Co s cikány?

RE: Není článek zavádějící a urážející?

ppppp 95.?.?.?

jak souvisí bod 1/ s Cikány?
Cikánka proste jen delala to, co by delala necikánka. Nechápu proč problém negativních pracovních podmínek spojujete výlučne s cikány.
Proč si myslíte, že dobrou vuli na vykonávání nebezpečných prác mají jenom Cikáni. Vždyť tím zavádíte rasizmus.

284736

13.02.2013 16:23

Co s cikány?

RE: Není článek zavádějící a urážející?

ppppp 95.?.?.?

píšete, že podrobneji, ale nejdete k jádru veci:

"U bílého by si to nedovolil, protože bílí mají mnohem větší právní vědomí a skončil by v ťurmě."

Tahle klíčová veta je pouze váš dojem, který uvádíte mylne jako fakt. Právní vedomí totiž nezávisí na barve kuže. To je ten rasismus, o kterém mluvím. Černí mají stejnou možnost ne/dostat se k informacím, jako i bílí. Právní vedomí není nejaká dotace, kterou dostávají výhradne bílí.

284789

13.02.2013 16:36

Reakce na článek "Co s cikány"

RE: pokračování

ppppp 95.?.?.?

Vaše úvaha je príliš fiktivní a proto spíše chybná. Cikáni nekradou víc jen proto, že proste víc nemohou, ne proto, že by neumeli víc, než teď. Príkladem buď Majský na Slovensku. Proste i Cikán se umí učit, prece tu nebudeme pestovat rasismus. Delá to, co bílý. Otázka správnosti je snad dána filosoficky, barvou mozku a ne barvou kuže.

Prý "Tito lidé naopak na rozdíl od nás umí žít! " ... rekl bych, že to by šlo ríct až po zavedení rovných podmínek, a uríznutí dotací.

284793

13.02.2013 22:13

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

To je práve to, že nejde vubec srovnávat olovo v palivu s hliníkem v palivu. Oxid hliníku je na rozdíl od olovnatých sloučenin abrasivum. Samozrejme jsem i já myslel tekutý prídavek organohliníkové sloučeniny do paliva, nic to ale nemení na tom, že produktem je vždy dým oxidu hliníku.

Podobne výrok o tom, jak dým odstíní radarové vlnení postrádá kvantitativní informaci, bez které nemá cenu. Bežné viditelné dýmy ho odstíní jen velmi málo, i když by šlo o ferity. Zmení spíše jen mírne lokalizační vzdálenost. Podobný efekt, dokonce odhaduju, že vetší má studená fronta, linie mraku, tlaková rozhraní, vítr, takže bez čísel se nepohneme dále a neumíme srovnávat.

Podobne bez čísel nemá smysl mluvit o dýmy baria, kolik odstraní rtg, jako dým témer nic, nejde vytáhnout informaci z encyklopedie pro tuhou látku a aplikovat ji pro tak jemnou disperzi jako dým. Výsledkem je úplne jiné chování, nebo nesmysl.

Vztlaková síla je konkrétne vymezený pojem, terminus technicus pro složku kolmou na smer pohybu.

284804

13.02.2013 23:21

Reakce na článek "Co s cikány"

RE: pokračování

ppppp 95.?.?.?

Samozrejme, dejme také konkrétní príklad. Vypestujete brambory a jednoho dne je nemáte. Nebo najednou nejezdíte na kole. Pak zjistíte, že není podstatné, zda nekdo pozde vstává a pozde chodí spát, nebo reči o jakémsi abstraktním rytmu. Deformujete reálnou situaci. Také nikdo černo/bílý neponese do sberny veci označené čárovým kódem malitele. Bílý šroťák také nemuže delat policistu a vyšetrovat všechno na svete, proč to poničili, když ješte včera to bylo ješte nekde na míste. Jak má šroťák zjistit datum zničení medeného plechu ze strechy. To jsou prece pseudoargumenty. Neco jiného je poklop, neco jiného kabely. Bílý šroťák také nakupuje od feťáku. Muže je poslat pryč? Je to také diskriminační. Také chcete rešiť, že šroťák je vlastne odpovedný, za to, že ten feťák krade? Proč omlouváte zlodeje za jejich zlodejiny, snad to má rozlišovat majitel bazaru? To jste dost mimo právo a prezumpci. Když to chcete rešit, tak proč si netroufnete na ty velké zlodeje, a mluvíte tady o tom, že nekterí kradou, protože v podstate musí? To prece nakonec s Cikány vubec nic nemá, lidi na okraji společnosti nejsou jenom cikáni, ty kdo bude omlouvat?

284806

14.02.2013 10:52

Reakce na článek "Co s cikány"

RE: pokračování

ppppp 95.?.?.?

Samozrejme nereším piškvorky, snažil jsem se vyvážit problematický argument, nakolik jsou za chování černých zodpovedni bílí. Vaše argumenty vedly do kruhu, protože bílí by se také mohli odvolávat na černé, že tak delat potrebují. Také nejde všechno zobecnit.

Nebýt zavedeno pojmu "rasismus" v zákone, tak tany nemáme žádné zneužívání podle rasy. Nebýt zavedeno pojmu holokaust v zákone, tak také ne. Pristupovalo by se ke všem lidem po právní stránce stejne.

To, že tyto pojmy, nebo spíše nálepky jsou vpašovány do zákona umele napovídá i skutečnost, že fráze "základní lidská práva" a "rasismus" tvorí maskovaný oxymoron, teda logický protimluv. Nemají co delat spolu jako smysl, myšlenka dokumentu.

Jinak jsem nucený se domnívat, že všichni lidé jsou si zákonem rovni, ale treba Cikáni jsou rovnejší, protože pro ne existuje speciální deklarace. Je prece treba se soustredit na rovnost podmínek, a ne preference.

Vezmime západní svet, moslimy, černochy, hispánce... když jich je pohromade hodne druhu, tak je prestávají logicky rozlišovat, a rasismus v zákone je tak jako tak zbytečný, stačí dodržet princip rovnosti, bez zavádejících a zcestných duplicit, které se stávají predmetem politického vydírání.

284836

14.02.2013 11:21

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

Jo, tenhle "patent" je tak k smíchu. Pridejte ješte nejakou ryze takyamerickou muziku. Jdu si zapatentovat, sníh, mraky, nebo husí perí, to má stejný vliv, neli lepší.
Více husí=více chemtrails.
V známé české písničce Jožin z bažin od Mládka se praví "ríkám dej mi precedo létadlo a prášek..."

Tak vážne. Ten patent je s vysokou pravdepodobností účelový plagiát, nikde není v "claimech" reč o koncentracích, ale o kilometrech už ano. Ty grafy jsou stále o ničem.

Pak bezduvodne mícháte IR do ostatního em, tady se nejde bavit na úrovni encyklopedie a delat z toho dalekosáhlé fyzikální závery. Schopnost jakkoli odstínit IR nijak nesouvisí s negativními dusledky pripisovanými chemtrails, ani nijak nesouvisí s obecne nereálným pridáváním organohliníkových sloučenin do paliv. V tom palivu by to dnes docela lehce identifikoval leckdo, koho trochu baví chemie.

284839

14.02.2013 11:52

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

Ja tu stále hovorím o jednom, že dopravné lietadlá normálne nechemtrailsujú, je to jednoducho úplne nelogické. Pekné obrázky od microsoftu ukazujte deťom, ktorých prvotne nebude zaujímať obsah. Svoje dojmy tu predstavujete ako fakty. Vaše kvalitné myšlienky bez platných dát sú jednoducho k ničomu, skôr ešte ku škode. Akoby ste prestal pod krásou dojmov kontrolovať ich logiku. Ešte k tomu máte chuť hovoriť menom zvedavca v množnom čísle, je hádam jasné, že aj ja píšem preto, lebo niekto iný šíri škodlivé bludy. takže buď pádne, nemanipulované argumenty, alebo ma neoberajte o príspevok.

Raz hovoríte zástancovia chemtrailsov, že hliník a spol. ide cez palivo, keď sa vám to vyvráti, tak poviete, že cez dýzy, a naopak stále dokola. Mali by ste sa už vzájomne dohodnúť.

Nie je mysliteľné, aby dopravné lietadlá mali nejaké prídavné dýzy, ktorých by si technici nevšimli, rovnako aj hliníkové additíva v palive.

Naučte sa používať aj slovenský a český slovník.
Ovládnutie/zmena/modification počasia je niečo úplne iné, než ovplyvňovanie počasia. Inak to smrdí veľkohubosťou.

Nehovorím tu o tom, keď si to niekto nechá urobiť na zakázku v jednom lietadle, aby tým účelovo postrašil vás aj celý svet. Aj vojenské lietadlá mávajú farebné trysky, tak s týmto nevidím žiadny problém.

284841

14.02.2013 21:43

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

Jo, tak já nakonec nevím, že IR patrí do EM. Ponekud jste mou vetu pochopil po svém, stejne jako jiné vety, co čtete chápete po svém, a ne autorovu myšlenku.
Vaší logikou by v mikrovlnce místo magnetronu stačila infražárovka.
RTV vysílači na kopci by místo antén také stačila žárovka. Místo radaru žárovka. Na všechno EM by proste stačila jen ta správná žárovka. Rentgen taky žárovka. Telegrafie taký žárovka, "jako za mlada". To se pak nedivím, kolik by se na to našlo odborníku.

Proste respektujte, že účinky, projevy, zpracování IR a EM obecne nese sebou značné rozdíly, a nedá se to míchat dohromady.

Mezi podobnými patenty je hromada nefunkčních a číhajících na podobnost rešené úlohy. Povinnost prokázat společenskou užitečnost nebo funkčnost patentu byla zrušena nekdy kolem 1.WW, od té doby se mezi patenty objevují i absolutní krávoviny.

284884

16.02.2013 10:46

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

Co jiného krome nálepky od vás asi mohu čekat, vaše vyjádrení me celkem pobavilo.
Jakou olovenou oblohu? Olovenou oblohu mám zde i já 400km od Prahy. Je tomu tak už dost desítek let, co pozoruju. Príčina je zimní období, kdy je prevážne zataženo. Popátrejte ve statistikách, zeptejte se starých lidí, kterým funguje pameť.
Kdyby taky ta "olovená obloha" nebyla, tak tady máme sibirské mrazy. [velký smích]
Globálne se zrejme neco oteplilo, a máme proto neco více "olovených" vodních par v ovzduší. To je asi tak všechno.
Pak bežná a letecká doprava, hromada vodních par navíc ze spalování uhlovodíku. Dejte autum stopku a získáte možná pár slunečních dní navíc, ostatní vám to ale neschválí, protože chtejí radši jezdit.
Ale ne nesmysly jako chemtrails, haarp, vždyť jen odvádíte pozornost bokem stejne jako monopolníci.

284966

16.02.2013 16:48

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

Zkoušíte uspet "filosoficky", když se vám nedarí technicky, jenomže nestojíte pevne ani logicky. Znám podstatná fyzikální a chemická fakta, spolu s hromadou informací ze kterých nedelám pravidelne guláš, protože jsem si s tím v porovnání s váma dal podstatne vetší práci, a mainstream nebo minorstream me v tomto vubec nezajímá, nerídím se papouškama. Vaše vize a predstavy o technických vecech, ke kterým se vyjádrujete zvyknou utíkat mimo realitu, vyjádrujete se vetšinou k obalu, místo k jádru veci, protože práve vám chybí další reálné informace. Podstatné není, zda me čtete vy, jsou další čtenári, kterým se to naopak muže hodit. Vy me podobne jako jiní konfrontujete s pseudoinformacemi a plagiáty JPP, to je skutečný duvod, proč na to reaguji.

Si prosím uvedomte, že v republice existuje hromada opravdu nezávislých lidí s patričným duševním a prístrojovým vybavením, kterí nepotrebují číst blbosti, ale si to jednoduše overí. Meli by okamžite problémy pri ruzných analýzách, neco takové není možné ututlat.

Radeji se ptejte na jiném míste, kolik tun prachu ročne vznikne opotrebováním pneumatik a brzdových obložení...možností je dost...a prestaňte s nesmyslnými konspiracemi, jinak nabudu dojmu, že tohle náboženství je buď perpetum, nebo placené.

284983

17.02.2013 03:41

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

Nač zveličujete. Pokud nekdo umí dát duležitý gól ve fotbale, nebudete mu vyčítat, proč byl tak sebevedomý, ani nejdou z neho delat mistra sveta. Nebo bežte do první ligy, ať si s váma trochu zahrajou, když vám nevyhoví, tak jsou príliš sebevedomí? Když si chcete s nekým kdo tam je jenom tak zakopat, žádáte, aby se z té ligy odhlásil? Jste preglobalizován a místo za humna vidíte jen kamsi do ameriky. Chcete zakázat inženýrovi být inženýrem? Copak jsem se pasoval sám? Zastávám svou profesi. Pokud to nerespektujete, tak zakažte profese i ostatním, kterí se v nich vyznají. Proč bych mel nechat treba architekta mluvit do teorie EM pole, když vidím, že neumí zapojit ani anténu. Jsou snad podle vás školy nanic, když má do všeho kecat každý? Snad každý co studoval "zastaralou" fyziku nemá už vlastní rozum? Kde je jistota, že ti co kolem toho nestudovali, netrénovali to zvládnou lépe? Rozezná ten architekt plot od antény? Težko.
Pokud chcete být lepší, nikdo vám nebrání, dejte se do práce a nepište okecávačky typu "co by bylo, kdyby", "jiste neco mají, protože si platí super tímy"... Proč nenavrhnete na nobelovku ty, kterí hlásají ty nesmysly, podle vás pravdu, vždyť si to zaslouží víc, než já. Tolik napovídá logika. Rešeno v knížce "Kronika mesta Kocourkov" aktuálne stať o zajíci. Nálepkováním maskujete své potíže v technické argumentaci.

285001

17.02.2013 12:08

Zákaz psychotronických zbraní teď závisí na Rusku a Číně

RE: co čeká obsluhu

ppppp 95.?.?.?

Jiste. Akorát na aute z písku se neodvezete, a počítač z písku bude zastávat svuj účel pouze na písku. No a samozrejme 1kg mouky na Zemi bude mít stále 1kg i na Mesíci, a "vážit" bude stejne 1kg i na Mesíci, protože vážení je jen porovnávání hmotností, a hmotnost/hmota se premístením neztrácí.

Pouze tíha 1kg mouky bude na Mesíci menší, než na Zemi. Tedy síla, kterou tu mouku musíte udržet, a kterou pusobí na podložku.

Zjevne ani ober-učitelé coby pisatelé knih nepochopili, oč šlo, tak napsali ty nekteré učebnice pro základku špatne. Po nich pak normál-učitelé společne s vetšinou žáku.

Takže pojem váha, vážení a hmotnost nejsou ve sporu, jak bylo naší pedagogikou nabídnuto. Pojem vážení je po správném pochopení definovaný dobre, a není problém používat i pojem váha, pokud si pod tím správne predstavíme hmotnost, a umíme ho odlišit od tíže.
Zapomenutím, nepoužíváním ignorováním pojmu váha se nic nevyreší, protože váha neznamená automaticky tíži. Nikde co vím to tak není napsáno. Problém se reší jen dusledným oddelením pojmu tíže od pojmu hmotnost a váha (protože je napsáno, že vážení je porovnávání hmotností, tak váha je výsledek toho porovnávání, výsledný ekvivalent).
Pak je nutno rozlišovat váhy(prístroje), které fungují správne jenom na Zemi (silomery, mincíre, tenzometry, prakticky všechny s pružinou) a váhy porovnávací, které fungují stejne dobre i na Mesíci (klasické kuchyňské, nebo laboratorní miskové, dvouramenné).
Tolik zatím logika.

Jen pripomenu, že muj nick neznamená 5p, ale docela jinou ríkanku, a když to nekoho provokuje, tak jen dobre [smích] v podstate také uvažujete jen s jednou jedinou správnou bábovičkou [smích])

preju hezkou nedeli

285022

považujem ju za serióznu, ale jej výsledky sú už prezentované ako sa komu hodí, väčšinou konšpiračne, vytrhnuté zo súvislostí. Dávno som písal, že termit mohol byť súčasťou nosníkov už pri jeho výrobe, aby v prípade nutnosti bolo možné budovu zložiť. To by ale sotva uniklo pozornosti. Dodatočné termitové nálože umiestniť na hotovú budovu by tiež sotva uniklo pozornosti, termit nie je ako magnetická bomba pripevnéná kamsi na loď, treba tepelný kontakt, prenos tepla na nosník, akýsi výbuch nestačí. O tom vedecká práca nepojednáva. Takisto vedecká práca negarantuje pôvodnosť vzoriek, a ich dostatočnú koncentráciu na správnych miestach. Že vzorka "horela" v kalorimetri je ešte na míle ďaleko od toho, že niekde slúžila ako termitová nálož. Antikorózne nátery bežne obsahujú práškový hliník a vykážu "horenie" v kalorimetri. Nebolo dostatočne preukázané, že čiastočky termitu boli koncentrované v primeranom množstve popri nosníkoch. Hoci úplne nevylučujem ani verziu o náložiach, tak mi skôr nesedí, ako sa s ňou všetci ponáhľajú, bez toho, aby o veci napísali vyvážene, teda vrátane všetkých pochybností a možností ich potvrdenia, alebo vyváženia. Jednostranné a účelové informovanie z obidvoch strán je práve to, čo mi na tom vadí, a čo činí tie informácie málo dôveryhodnými.

285247

Vynechte laskave své polovtipné dojmy o mne a venujte se vecné stránce.

Četl jsem na webu "The Open Chemical Physics Journal, 2009, 2, 7-31" napr.zde:
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=7tocpj.pdf&s...
Pochopitelne oficiálne nemohla budova spadnout žádným zpusobem, včetne "tepelne predepjatých" nosníku.

Ukažte mi nejprve, kde je v textu napsáno, že taková barva s podobným energetickým obsahem neexistuje, a kde se autori s podobnou námitkou vyporádali. Nikde v tom textu porovnání s jakoukoli barvou nevidím. V tak rozsáhlém textu jsem také mohl neco prehlédnout, tak laskave nabídnete, kde je tam o tom pojednáno v rovine energetické bilance.

Nevím nač do toho mícháte TNT, když je obecne známo, že prakticky všechny hliníkové oxidační reakce jsou mimorádne energeticky vydatné, a ani forma nano/nenano o tom nerozhoduje, jenom stechiometrický pomer a výtežnost reakce. To zase vím z toho já, že pokud by jste reakce hliníku znal, tak do toho výbušniny netaháte, ani v dokumentu se nerozpakovali nad tím, proč je na tom termit lépe, a termit žádná výbušnina není, jenom obyčejná reakce hliníku používaná hojne v metalurgii, tak nedelejte ze mne predem pitomce.

Pro výbušninu není typická vysoká slučovací entalpie, ale rychlost reakce a objem splodin - reaktantu.
Pak možná pujdu do prodejny barvy-laky a koupím barvu, která podobný energetický obsah vykáže.

Já mám být zaplacený? Nepripouštím tech možností ve svém textu více, než vy tu jedinou? Máte snad kouli? [velký smích]

285313

Fajn, prozatím je podstatné, že se bavíme o tomtéž dokumentu, dekuju za upresnení.
Dále jsem hned v úvodu napsal, že práci považuji obsahem za verohodnou, ale nereší problém jako celek.

Takže jsem si uvedené a související strany prečetl ješte jednou, a nikde žádné porovnání s jinou komerční barvou není. Prípadne si také prečtete, co jsem predtím napsal, mám dojem, že si to vysvetlujete jinak.

Vysvetlete, proč tam museli použít rozpouštedlo jako je MEK. Termit by v látce, kterou by bylo treba ješte predem rozpustit nefungoval. Tímpádem nejde o termit.
Jenom o vzájemnou reakci všech prísad, které byly do barvy dodány. Že šlo pred rozpuštením v MEK o kontaminaci sádrou a kremičitany prachem po spadnutí, tomu nemusím verit. Mohlo jít o součást nečím odolné barvy.

Za objektivní nepovažuji ani porovnávání reakčních energii termitu s výbušinami. Tam prece o žádný výbuch nešlo, ale o tavení/meknutí oceli. Považuji to za podsunutí záveru.

Dále ne každá forma Fe2O3 je magnetická, bežne bývá magnetická jenom jedna modifikace, bežne pripravený Fe2O3 je nemagnetický, takže težko vzorky 3 a 4 sbírali magnetem, jak píšou na str.9 magnetem mohli sbírat akorát prach z okují Fe3O4.

Z dokumentu jednoznačne neplyne, že Al byl v prímém kontaktu s Fe2O3, aby termitická reakce vznikla. Tloušťka takové vrstvy by musela být rádu centimetru, aby železu nejak ublížila. Z dokumentu neplyne, že neco takové nastalo. Nepovedlo se najít kompaktnejší kousek, nejaké pouzdro, jenom prášek, prece všechno se nemuselo zpráškovat.
Prípadný termit by musel být v pouzdru, nebo v podobe kompaktní hmoty, žádný nález tímto smerem.

285337

Oracle, dohodneme sa aspoň na zhodných významoch pojmov v slovenčine? Lebo 5x si napísal, že som niečo ignoroval, v 3 prípadoch iba ako opľúvaciu nálepku, a v 2 prípadoch zámenou za sloveso "vyjadriť sa". Takže v tých posledných 2 prípadoch som neignoroval, ale vyjadril sa najprv k štúdii, ktorá bola postavená na počítačovom modeli, ktorý nedostatočne rešpektoval reálne podmienky, takže išlo o účelovú pseudovedu. Je k tomu v podobnom zmysle dosť iných tiež vedeckých vyjadrení na nete. Vyjadril som sa po fyzikálnej stránke aj k rýchlosti pádu, takže najprv rešpektuj význam slovies a nepodsúvaj mi tu nezmysly, píše sa s "y", podobne aj rozliat"y".

Potom som nikde nenapísal, že sa oceľ láme, ale že poklesne jej pevnosť, a že zmäkne, čiže presný opak toho, čo si napísal. Ak si nepamätáš, o čom píšem, tak to nekomentuj, môžem sa tu citovať.

takže ešte raz - vyjadriť sa negatívne neznamená ignorovať, každý, kto chce si to tu nájde, že som sa k tomu vyjadril.

285343

"Každý má sice nárok na svoje názory,ale ne na svoje fakta"
To ano.

Co je jednodušší, než když vyšší konspirátor zabije nižšího konspirátora. Získává tím nezvratný dukaz potvrzení své konspirace.

False flag na základním levelu.

Proto jsou lidi, co lžou, nebo prostredníci bílé kone nejohroženejší druh, stávají se pro obe strany nepohodlnými.

Krome toho papír snese, viz pan student Šmíd. Dále se o tech lidech tady nic neví, v čem byli zapleteni, zda neco nedostali na objednávku, aby prežili, a nakonec je po splnení domácího úkolu stejne odpráskli. Nevíme, zda nebyli vydíráni. To jako je treba počkat, zda, autori vedecké práce také pujdou, aby jejich práce byla hodnoverná? Je toho moc najednou, opet je se treba ptát, komu tyhle informace slouží.

285346

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 545 145