Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

"oplývate" asi nebude iba bežná chyba, stáva sa to aj takým, čo málo čítajú a hneď všetko vedia

275254

23.09.2012 16:52

Rockefellerova globální chapadla odhalena v roce 1959 Sovětským svazem

RE: Nový vymívači mozků

ppppp 178.?.?.?

Ak vaše programy majú takú logiku, aká je vo vašom texte, tak vás určite štedro sponzorujú, a od reálneho zárobku môžete byť ďaleko. Dúfam aj, že tam nie sú slovenské komentáre. Usilovný vie byť aj blbeček, to nič neznamená. Skuste pomyslieť len na to, že by aspoň 10% populácie robilo to isté, čo vy. Čo by sme s toľkými programami robili. Vy vo svojich rokoch ešte zďaleka nemôžete chápať spoločenskú deľbu práce, a to, ako môže spoločnosť fungovať, na čom vlastne stojí, vidíte iba úzky výsek, ako koník s klapkami na očiach. Na vás ešte neprišli problémy, ktoré prídu, keď pochopíte, že aj tie vaše programy raz nebudú treba, a že nejde donekonečna udržať neprirodzené tempo rozvoja. Rovnako tak nemá zmysel si utvárať názor čisto sám, lebo zistíte, že nie všetko dokážete v jednotlivých oblastiach rozobrať tak poctivo, než tí, čo sa viac venujú jednej oblasti a v druhých sa spoľahnú na iných. Čo aj dokladáte svojou profesiou a ďalšími výrokmi, čím si sám sebe protirečíte.
O tom chlaste a pive je to takisto len sčasti pravda, nie všetci pracujú duševne, a prácu tých ostatných vrátane ich dopingu nechápete. To by ste najskôr museli vysvetliť, prečo dopujú aj športovci. Nie iba športovci totiž dnes podávajú maximálne výkony.
Vy aj s vašimi spoločnosťami si neuvedomujete, že vaše výhody vám umožňuje skôr táto spoločnosť, než vaša usilovnosť. Vy ste tu totiž nedeklarovali spoločenskú prospešnosť vašej práce, ani ste nespomenuli, ako je možné, že iba vy ste ten jediný usilovný, a že váš možno aj usilovnejší spolužiak nedosiahol to isté. Vo vašich rokoch byť vlastník niekoľkých spoločností smrdí buď špekulantstvom, alebo štedrou rodinnou, či politickou dotáciou. Nerobte z ostatných idiotov, sama usilovnosť zďaleka nestačí. Podľa vašej teórie by ste museli mnohým čistiť topánky.

...toto vlákno je asi celé extragramaticky nákazlivé [smích]

275362

24.09.2012 22:47

Rockefellerova globální chapadla odhalena v roce 1959 Sovětským svazem

RE: Nový vymívači mozků

ppppp 95.?.?.?

ako píšu aj ďalší, chovaj sa slušne. Zatiaľ sa iba predbiehaš v rade, však vyvolený v šikovnosti, neschopný pripustiť, že ostatní v tvojom období mohli mať reálnejší pohľad na svet. Táraš tu 2 na 3 a svoje dojmy predkladáš ako dogmy. Vieš aj figu, ako bolo za sociku, ale už máš na to vymyslený názor - robíš iba hromadu hluku, ak by si vedel aj počúvať, tak by si sa viac dozvedel, ako to naozaj bolo. Logicky si protirečíš, keďže si v minulom príspevku popísal, že ťa zaujíma iba vlastná skúsenosť. Ak by tu každého zaujímala vlastná skúsenosť, nestrácal by čas čítaním zvedavca a filtrovaním buriny. Iba čo sa tu nafukuješ a robíš z ostatných volov, si nemysli, že ty jediný máš rozum, a ostatní sú povinní ho hltať. Nauč sa najskôr po slovensky, to chce tiež isté úsilie a úctu. Na ironizovanie máš ešte čas, hlavne, že ty nežiješ v dobách pankchartov, najskôr si ani nečítaš po sebe, čo napíšeš. Oprav si brzdu, ty návod na použitie.

275422

26.09.2012 08:24

Poburujúce predpovede počasia

môžem len potvrdiť

ppppp 78.?.?.?

Všimol som si, že pri kosení trávy na seno jej bolo tento rok len asi 1/3 oproti priemeru. Čo asi tak budú žrať kravy cez zimu? Koľkokrát stúpnu náklady pri zbere sena, ako vyletí cena sena?

Je ťažko sa pozerať, ako celé mestá veria, že mlieko dáva umelá fialová krava - stroj, a dokonca ako sa počúva, že mlieko je fuj. Hlavne, že malé decko prežije iba na ňom, a aj taká mačka ako mäsožravec tým pokryje kus svojej energetickej bilancie. Syr, jogurt, čokoláda akoby už z mliekom nemali nič spoločné.

Veľké veterné elektrárne? Mám obavu, či negatívne neovplyvňujú mikroklímu. Som zástancom obnoviteľných zdrojov, ale toto nie. V škole nás učili, ako jednotlivé pohoria ovplyvňujú klímu regiónov. Veterný park so stožiarmi s výškou 100m, a priemerom vrtule 100m, čo je dnes obvyklá veľkosť predstavuje umelú horu, stenu s výškou cez 200m(nie 150), aj keď je cez ňu vidieť, a vyvoláva to dojem, že vietor prejde, nie je to tak. Pred parkom je pretlak, a malo by byť pred ním registrovateľné zvýšenie množstva zrážok na úkor zníženia za ním. To chce ale presné miestne štatistiky. Veterný priemysel nie, solárny narobí oveľa menej prípadnej škody, a išlo by jej aj prípadne lepšie čeliť. Nepoviem malé vrtule hocikde po krajine, tie bilanciu neovplyvnia. Postaviť ale megavrtuľu, a potom to vyplýtvať v nejakom ohrievači je z hľadiska prírody nezmysel. Sme energeticky príliš "nenažraní", vadí mi tiež presne to, čo aj pri tom počasí. Naše "poručili vetru dešti" sa prejavuje aj pri "regulácii" potokov a kanalizácii na vidieku. Voda sa vezme pri prameni, a prejde prejde kus potrubím prakticky úplne mimo krajinu. Nejakých 10-20km od nás, čo vznikla priemyselná zóna navŕtali niekoľko studní s výdatnosťou 100l/s, to je viac, ako veľkosť prietoku bežného dedinského potoka. Postupne padá spodná voda na poliach. Predsa ak by tej vody bolo toľko aj predtým, bolo by aj tých potokov viac, voda sa nemá ako hromadiť, či vysušiť v takom množstve. Tá voda do tých studní nepríde z ničoho a neodchádzala predtým nikam. To ako môžu robiť naši projektanti, kto im dal na toto mandát? Naše úrady životného prostredia riešia "životné prostredie" len formálne a za peniaze, ale na reálne prostredie nechcú mať primeraný vplyv, sedia tam rovnakí plastic-people, ako tí, čo sa rozpakujú nad tým počasím.

275514

26.09.2012 17:29

Poburujúce predpovede počasia

RE: môžem len potvrdiť

ppppp 178.?.?.?

To je možná podstatná souvislost. Témer nikdo neví, nebo nechce vedet, kolik tepla uvolňují auta. Je to mimo našich predstav, protože to není videt jako dým. Osobák jedoucí na 1/5 výkon motoru (tedy na 10kW z obvyklých 50kW naistalovaných) uvolní do okolní atmosféry teplo asi 40kW, pokud jede na plný výkon 50kW, tak uvolní 200kW tepla. Kamiony úmerne tolik, není problém, aby dobre naložený kamion odevzdal okolí 1MW tepla. To muže zvednout teplotu okolního vzduchu o nekolik C, a pokud prší jen tak že podmínky akorát stačí, tak se muže stát, že tam, kde je tepleji, nebo je o neco nižší tlak vzduchu (závetrná strana), tak tam neprší. To by ukazovalo na vliv dopravy a spalování "ropy". Podle této kalkulace sluneční elektrárna na rekneme 5ha plochy o výkonu 5MW zatíží prostredí počas svitu prímého slunce stejne, jako 5-10 jedoucích kamionu. V porovnání s odpadovým teplem jiných elektráren včetne souvislostí to není tak špatné a nepredstavuje zdaleka takovou zátež, jako ty kamiony, nebo zbytek energeticky náročného prumyslu.

Haarp (stejne tak prášky) jiste ne, to je naprostá pitomost, které verí ti, co nemají odkud vedet, jak se chovají antény, nebo záriče em pole, ať jsou napájené čímkoliv. Jde zrejme o poruchu stability, často se i stává, že když je na jedné puli zemekoule sucho, tak na druhé je mokro. Všímám si to nekolik let, a nerekl bych, že je to jen získáním možnosti sdílet zprávy ze sveta pres internet.

275561

26.09.2012 18:47

Poburujúce predpovede počasia

RE: extremy

ppppp 178.?.?.?

To, že niekto urobil z mliečneho priemyslu biznis neznamená, že mlieko a jeho produkty sú naprd, to si dosť odbočil z cesty sucho-seno-krava-mlieko.

Je treba k tomu doplniť, že ak by kravy mali poskytovať mlieko v tom objeme ako dnes prirodzenejšie a neintenzifikovane, tak by ich muselo byť 2x toľko. Takže stále sme pri tom, že ak by spotreba mliečnych produktov klesla na polovicu a kravy by sa mali zdravšie pásť, potrebujeme toľko isto kráv, a tým by chýbalo to seno presne tak, ako chýba aj teraz, keď je sucho.
Veľa mäsa? Musíme toľko dovážať? Však taký dovoz tiež iba podporuje nezdravú intenzifikáciu, však tie transfery hore dole nie sú zadarmo.

O zvieratách píšeš, ako keby si ich choval v zoo. Niektoré typy zvierat sa jednoducho v prírode množia tak, že nutne počítajú so svojím prebytkom pre predátory, ako myši, zajace, sliepky, kozy...a ak predátora stratia, tak sa premnožia, a vôbec sa nebudú priebežne pýtať, či okolo seba vytvoria polopúšť ako človek. Určité množstvo skonzumovaného mäsa môže byť v rovnováhe s prírodou. Mohol by som sa podobne pýtať, načo behá po svete hromada namnožených ľudí, ktorí sú ľuďmi iba preto, že požierajú arašidy a sóju, inak ostatnou činnosťou skôr parazitujú na ostatných. Samozrejme, že problém je širší, ale ani vegetariánstvo nerieši nič komplet. Treba sa pýtať inak - čím si zaslúžim svoje jedlo?

275567

26.09.2012 19:03

Poburujúce predpovede počasia

RE: môžem len potvrdiť

ppppp 178.?.?.?

Čtete prosím pozorneji. Já nepsal o kinetické energii, ale o podmínkách kondenzace. Kinetická energie, která k tomu pristupuje je další vec, a podle mne také není bezvýznamná, protože pokud by jí neubylo, tak se vlhký vzduch od more dostane dál.

Vaše srovnání s "objemem vzduchu nad ní" je príliš povrchní, ptejte se, jaké ploše ve vnitrozemí bude ta kinetická energie pozdeji počas foukání a cestování vetru chybet. To bych mohl klidne napsat, že plocha ČR, nebo SR je ve srovnání s plochou Nemecka a Francie bezvýznamná, a žádné srážky nám není treba, stačí, když zaprší Nemcum. S každým merákem je nutno umet i adekvátne zacházet.

Je nutno uvážit, že vetrná farma bere kinetickou energii v prurezu daného zhruba dvounásobku výšky sloupu krát šírka farmy (nebo poloviční hodnota, pokud se za rychlost bere pouze rychlost dost daleko pred farmou). Toto se už jako vliv pahorkatiny, prípadne místní vrchoviny projevit muže.

275570

26.09.2012 21:57

Poburujúce predpovede počasia

RE: môžem len potvrdiť

ppppp 178.?.?.?

To abychom si zvykli. Treba tolik rozšírená a mnoha firmama živená propagace o magnetické eliminaci vodního kamene se dost ukazuje že není pravdivá. Seriozní porovnávací výzkumy jak vedecké, tak laické, dohledatelné i na netu ukazují, že magnet na tvorbu vodního kamene nemá vliv, a kecy kolem toho jsou jenom reklamní báchorky. Nekdo začal, a infekční myšlenka žije svým životem. Pritom to zkuste ríct nekomu v hromade výstavních stánku po výstavách, nebo prodejnách toho zboží. Oni chtejí prodat predražené armatury a magnety, a to, co k tomu reknou a napíšou není podstatné.

275585

27.09.2012 08:07

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

Kedysi klamstvami bola typická celá jedna etnická skupina, a štatisticky obvyklý podiel klamárov a intrigánov, o ktorých sa väčšinou vedelo, že nie sú uplne ok.

V dobách dnešného moderného obchodu sa prekrúcanie objektívnych informácií stalo priemyslom, a vznikli pojmy ako "prodavač dešte", "agent s teplou vodou", "predať nos medzi očami", ...však pridejte další. Reklama väčšinou tiež klame, lebo aj polopravda sa dá často považovať za lož.

Sám človek má koľkokrát málo času a informácií, aby si vo veci mohol urobiť jasno.

K 9/11 - podľa jednej napohľad dôveryhodnej odbornej štúdie (čítal som ju na nete, a mala vecne-odborný charakter) sa v prachu WTC objavil nezreagovaný hliník, ktorý normálne nemá v takom prachu čo hľadať. V takej podobe, v akej bol zistený bol schopný reakcie. Buď tam bol ako súčasť budúcej demolácie stavby, alebo ako plán na aktuálnu demoláciu. Nemám jasno v tom, ako súčasne našli takých arabov, čo nabúrajú do veží, kto taký plán mienil ukontrolovať. Málokto urobí niečo také na "zakázku", keď je jasné, že pritom zgegne. Na nejakú masívnu holografiu neverím, hádam sa našli aj nejaké zvyšky skutočného lietadla. Pentagonom by som to nekomplikoval, mohlo ísť o iný súbežný manéver. Bolo by treba najprv poriadne ujasniť kto a prečo nabúral. Podľa mňa sa na to nejakí šialenci podujať mohli, oceľ teplom stratila pevnosť, a poschodia veží spadli domino efektom. Prípadný termit s tým nemusel súvisieť. Ak to bol termit, tak načo lietadlá. Nemohli predsa čakať, kedy sa nájde blbec, čo zaútočí lietadlom na podmínované budovy". Mohol byť termit nejaká "poistka" proti požiaru, aby veže spadli kontrolovane, keď už ich niečo ohrozilo? V dnešnej dobe by som nepovedal, že nie. Iba by sa muselo zistiť, kto to tak zariadil. Je možné, že prebytok falošných informácií stále maskuje nejakú skutočnú stopu, ktorej odhalenie by mohlo byť nepríjemné.

Kým toto nie je jasné, tak nemá zmysel predbiehať, kto všetko za tým mohol stáť a prečo, lebo kým chýbajú presvedčivé fakty, tak ide iba o dohady. Zbytočné je to komplikovať beztak komplikovanou situáciou na "blízkom východe", kde je jasné, že vojnoví štváči vždy majú niečo za ušami. V článku predložené vysvetlenie sa mi vidí príliš komplikované, príliš naďaleko, nepravdepodobné aj z hľadiska očakávanej "úspešnosti".

275616

27.09.2012 12:59

Poburujúce predpovede počasia

RE: Tablet z bazaru

ppppp 178.?.?.?

No a chcete vy nekdy nejakou odpoveď slyšet? Je vám nekdy nejaká odpoveď dost dobrá? Jinak také spadáte do kategorie lidí, kterým nikdy nikdo neodpoví. Pak nemá smysl se ani ptát, ani odpovídat, ani diskutovat.

Normálne když človek neco neví, tak se zeptá toho, kdo s tím často delá, kde je predpoklad, že nejaké zkušenosti má, a kde je jeho odpoveď s dostatečnou pravdepodobností správná.
Nebo začne problematiku studovat sám, a porovnávat informace z jedné, nebo druhé strany. Oplatí se pritom rozlišovat, zda je autor anonym, jaký je konkrétní druh jeho činnosti.
Vy nedeláte ani jedno, ani druhé, neptáte se druhé strany, tím smerem, kterému zjevne nerozumíte, ani jste neuvedl nejakou zásadní informaci, jinak by jste nestál na míste a neopakoval stále jen po nekom záhadologicko-tmárské báchorky. Spíše pak relativizujete, namísto aby jste se pokusil rozlišoval. Pomáháte jenom šírit fiktivní stresující strašáky, jakoby nebylo dost jiných reálných problému. Když jsem chtel o čemsi vedet víc, tak jsem to šel studovat. Buď to udelejte také, nebo se prosím k vecem vyjádrujte s vetší rezervou. Težko vám neco vysvetlím, když jste nedal najevo ani znalost zaužívaných pojmu v príslušné oblasti, netož nejakých deju. Nedelejte z techniky vetší záhadu, než odpovídá realite jen proto, že se vám nechce podstoupit adekvátní námahu pro odlišení reality od bludu. Když se k Haarpu vyjádrí radiotechnici, tak by jste to mel respektovat na jiné úrovni, než vyjádrení jinak milé prodavačky z bufetu. Ta prodavačka težko bude v problematice více doma, než lidi, co s tím delají, a jsou v obraze. Jinak jsou podle vás ty odbornosti, nebo delba práce k ničemu.

275636

27.09.2012 13:12

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

Pozrel som si to dávnejšie podrobne a viackrát. Nejde poprieť, že to "domino efekt nedokáže". Potom si všimnite aj vy lepšie, čo som napísal. Pripustil som za určitých okolností napríklad termit. To mám pridať ešte aj výbušniny? To je čo za guláš? Dáme zo všetkého, aby sa aspoň jedno trafilo? Ste hádam "čerstvý doktor", čo robí diagnózu? Takto nejde argumentovať. Treba zvažovať skôr pravdepodobnosti.
Zo vzdialenost a prevýšenia trosky ide spočítať sila, ktorá ju vymrštila. Vy si myslíte, že keď vznikne troska, tak sa odlepí sama od seba? Podľa vás by pri domine nemohli vzniknúť ani trosky. Pri napätiach na konštrukcii, kde sa materiál praská, trhá predmety bežne strieľajú. Pred mesiacom mi na zavesenej reťazi únavou praskol článok, a vybil v 5m vzdialenej stene dieru, ktorá bola takmer v rovnakej výške, ako ten článok. Žiadna "výbušnina" nebola použitá. Stačilo mechanické napätie a pružnosť. Kde máte presvedčivý argument, že trosky nevyletovali praskaním vnútorných konštrukcií?

275637

27.09.2012 19:46

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

termit se dá aplikovat ve formě nátěru

to se sice dá, jako každý prášek, ale mel jste napsat k A i B, a sice, že když natru kolejnici termitem, tak mi ji nanejvýš "očmudí", a vubec nejde mluvit o nejakém zahrátí. To by šlo, až by vrstva termitu byla tlustá v cm, a ne mm, tak tlustý náter by byl docela podezrelý. Chybí vám základní informace o energii reakce pri konkrétní hmotnosti reagujících látek. Základní chemické principy zatím neošidili ani američané, platí pro každého kupodivu spravedlive stejne.

Tohle je typický prípad šírení se manipulace, kde ke kvalitativní infrmaci chybí kvantitatvní. Takže termit lze natírat, ale aby se uplatnil účinek, tak snad na tenký plech, a ne na nosný profil.

Nejaké em zárení, co bylo uvedeno je k pobavení, to z principu nejde tak lehce lokalizovat absorpci, to by nešlo provést bez dalších následku a odrazu. Lidi tu verí na duchy jako pred tisíciletím.

275680

27.09.2012 20:24

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

trosky budovy byly rozházeny ven = exploze a ne dovnitř = imploze, jak by se slušelo při nárazu zvenku

To je fyzikální nesmysl. Vlítnutí jiného objektu do uzavreného objektu není imploze, je to taky exploze.
Implozi vykazují pouze vakuované duté objekty, nebo ve kterých se vyskytne, nebo uskuteční podtlak, napríklad vhodne aranžovanou akustickou vlnou, často po predchozím pretlaku jako zákmit. Vlitnutí letadla zpusobí celkove pretlak, na podtlak není nejmenší duvod, jedine až pak, kdyby z objektu i vylítlo. Zase chybí pruvodní kvantitativní informace, protože lze ríct, že i obyčejný hluk je chvíli pretlak a chvíli podtlak, nebo chvíli "exploze" a chvíli "imploze". Takhle si technici delají voly z netechniku, když se jim chce. Kvuli vadné brzde umí vymenit celý motor, a samozrejme si ho nechají i zaplatit.

275687

28.09.2012 10:03

Poburujúce predpovede počasia

Zase mouka s popelem

ppppp 178.?.?.?

reaguji na více príspevku:

Sluneční svetlo a teplo není zárení, co z vodní hladiny ve významném množství vyráží molekuly. Zase tady chybí kvantitativní informace. Skutečnost je taková, že je dobre zmerený parciální tlak vodních par pri jakékoliv teplote, a toto se nemení na nekoho prání, to by dávno vyšlo najevo. Takže jen od teploty vody a okolní vlhkosti závisí, kolik další vody se vyparí, jinak rečeno, pokud vodu jednou ohreju, tak me dále z hlediska odparu nemusí zajímat, jak jsem to udelal.

Veta cituji "Proto při rostoucí teplotě nenásleduje přirozená zpětná vazba, tedy rostoucí odpar." proto není pravdivá.
Nikdo asi nepoprel, že vojenské letouny nejsou ekologické svinstvo, s chemtrails však s ohledem na počet souvisí prevážne dopravní letouny, viz http://www.flightradar24.com/

Mikročástice prachu opravdu predstavují kondenzační jádra (myslím Fyzika, Feynmann, lze dohledat), takže voda, pokud se ve vzduchu nachází na nich kondenzuje lépe.

"Jak jinak se dá vysvětlit některá z kondenzačních stop s časem mohutnějící, zatím co souběžně s tím je jiná s časem mizící. "
Nekolikrát jsem to zde uvedl. Je to dáno ruzným režimem, typem a účinností motoru, teplotou výfukových spalin a prubehem jejich rozptylu. Tvorba také závisí na aktuálním stavu vodních par a teplote v letové výšce, muže se lišit už o pár stovek metru výšky.

Jarmila - ke cti slouží popis v úvodu, že sleduješ konspirace. Prece jenom ale reaguju na výroky, které jsou témer jiste opakovane nepravdivé, zavádející, nesprávné:

"HAARP, o kterém najdete informace na blogu. Ve stručnosti, jedná se o vysoce výkonné zařízení na ohřev ionosféry pomocí radiace, umístěné na Aljašce, které je schopno ohřívat ionosféru na kterémkoli místě zeměkoule a tím působit na počasí. Může rovněž způsobovat zemětřesení." Ohrev, nebo ovlivnení by bylo v porádku, podle mne hlavný účel je blokace radiového prenosu a jeho stínení. Nejde o radiaci, jinak bychom radiací museli nazvat všechny radiové a TV vysílače. Nevím o tom, že by ionosféra mela takový vliv na počasí, že by za jeho zmenama nebyl duvod hledat x dalších mnohem významnejších príčin. Vyvolání zemetresení je úplná fikce, leda tak na Marsu. Stejne tak udelám zemetresení já, když ráno skočím z postele.

"Dále existují zařízení na výrobu oblačnosti, která elektromagnetickou či mikrovlnnou radiací nebo skalárním vlněním (jsou zřejmě různé systémy) působí na atmosféru a "šlehají" mraky." Velice lokálne možná v nepatrné míre, potrebné výkony by se tezko skryly. Skalární vlnení je prozatím pitomost, tobychom tady meli jiný poprask v podobe prekročení rychlosti svetla, to by se také okamžite zjistilo. Mikrovlnná a elektromagnetická radiace je tatáž vec, laser je pak také radiace. Lidi by meli rozlišit, co chtejí radiací nazvat, zda vyzarování em vln, nebo jen část...

Automaticky kráceno

275735

28.09.2012 10:05

Poburujúce predpovede počasia

zase mouka s popelem 2

ppppp 178.?.?.?

...spektra od rentgenu nahoru.

"a nad ni se našlehá bílá chemická oblačnost." To by se nijak neutajilo, v sektoru meteorologie, letectví a radioelektroniky pracuje hromada lidí. Neuvážené lokální pokusy jsou jiná záležitost, ale globální rízení takhle je blbost.

Celé je to tím, že nevíte, co delají EM vlny, a tak podle vás mužou delat všechno, jako Buh.

Virová onemocnení jsou jiná otázka, je nás moc a blbe se chováme, žádné blesky jsem nikdy nevidel v radách, to je naprostá pitomost, žádné "gelové" oblaky, spíš pokašlaná urbanizace a kanalizace formou vodních zkratu spolu s erozí a težbou lesu.

Minule jste na argumenty dále nereagovala, počkala, a teď jste napsala znovu totéž, a bez posunu v diskusi, jako z nekonečné pásky. Nechápu, proč nehledáte jádro sporu a nepokoušíte se upresnit argumenty. Opet dojmy vystaveny jako dogmy. Nechápu, proč se mícháte do radiotechniky, nebo techniky, když si nedáváte práci jí porozumet.

275737

28.09.2012 19:33

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 78.?.?.?

Podle mne nevyvrací. Nevidím žádný fyzikální duvod. Vy ano? Jaký? Umíte ho aspoň technicky formulovat?
Ty 2 sekundy rozdíl je naopak v porádku, jinak by se neuvolnila energie pro deformace a destrukce.

275755

28.09.2012 20:06

Poburujúce predpovede počasia

RE: zase mouka s popelem 2

ppppp 78.?.?.?

Někteří lidé, i kdyby jim padaly průjmové sračky přímo na hlavu, tak budou pořád tvrdošíjně tvrdit, že se nic neděje, že je vše naprosto přirozené a v pořádku, neboť je jistě vše pod veřejnou kontrolou a žádné globální monsanto, zločinné globální farmakorporace či globální klimateroisti neexistují- tohle je i Váš případ.

Vám vubec nevadí, že píšete mým jménem nesmysly, které jsem nevyslovil, nic jsem zde k veci o monsanto, farmakorporacích a o tom, "že se nic nedeje" nepsal. Vy zde negujete objektivizovanou fyziku a chemii kolikrát na úrovni základky, a deláte si srandu z poctivých lidí pracujících v tomto smeru, které nálepkujete podle smeru vetru.

...už jen ta kyselina citronová, nebo octová není žádné seriozní merení, jak zde výše nekdo uvedl, ani indikátor, nebo blokovač chemtrailsu. Ať se nekdo podívá do chemie strední školy, s čím vším by mohly uvedené kyseliny reagovat. Proč tady nikdo neuvedl ani základní reakci aspoň vlastníma slovama? Co je na tom, když s x látkama v ovzduší vznikají citranové, nebo octanové povlaky solí?
Vaše neochota pracovat s objektivizovanými informacemi hraničí se lží.

275758

29.09.2012 16:04

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

Počuj Oracle, tvoj text obsahuje zaťažujúce posmešky typu "pán expert" či "bohorovne" alebo "vrátenie diplomu". Doštuduj si to Al+Ni (podsunul si mi celkom inú reakciu, než o ktorej som písal ja) a porozmýšľaj radšej o svojom diplome. Zrejme nepovažuješ za potrebné šetriť inému čas správne položenou otázkou, a slušne napísaným textom.

Zhruba ide odpovedať iba na 1. a 3. otázku = áno. Tepelné kapacity viem aj spamäti, a termodynamika ma vcelku baví. Podľa tvojej teórie by zváranie plameňom vôbec nefungovalo, a plyny by mali iba takú tepelnú kapacitu, akú by si im dovolil. Ani autá by nejazdili, však expanzia spalín v motore by nespotrebovala takmer žiadne teplo. Teoretizuješ, nemáš o tom teple zodpovedajúcu konkrétnu predstavu, videl si možno tak čísla na papieri. Už z položenia 1. otázky vyplýva, že fyzikálne ani poriadne nevieš, na čo sa pýtaš. Keby si k veciam pristupoval poctivo, tak by si aj ty mohol robiť "experta" a potom pozorovať, ako ťa ktorí hodnotia, nezáviď, pracuj na sebe.

2. otázka je nefyzikálna a zmätočná, 4. a 5. otázka je mimo téma, irelevantná k tomu, k čomu som sa predtým vyjadroval.

275847

29.09.2012 16:19

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

Tohle je jedna z tragedií naší doby. Rád bych vedel, zda to ti lidé delali z presvedčení, nebo za peníze. Z mého pohledu jde o obrázky a teorii ze slabikáre pro začínající statiky. Čiste teoretický prípad, bez jakéhokoliv zadání konstant konkrétní budovy. Konstanty a model naopak prizpusobené tomu, aby vyšlo to, co "má".

Jen sofistikovaná desktop verze maturitního plagiátu, kde se konstanty napasujou podle výrazu "bulharská konstanta".

Podobne formální prístup vede k vnitrnímu vedomí své neschopnosti, ztráte konkurenceschopnosti, podlézání latek a posléze prodávání majetku predešlých generací.

Podobné obrázky fakt "nemusím" více práce by udelala obyčejná tužka v rukou nekoho, kdo to opravdu umí, a neco si o budovách predem zjistil.

275850

30.09.2012 14:10

Přímý útok na prezidenta

RE: Ještě jednou

ppppp 178.?.?.?

Nic ve zlém, a s nadhledem - jenom a práve vaše tučná odpoveď je sama sebou základem, aby nakonec platilo "nebyla".

Moje odpoveď je, že BYLA. Víra, či spíše poddání se v to, že "NEBYLA" dovedla lidi do současného stavu z bláta do louže. Každá společenská totalita počítá s tím, že dovede, dotlačí dostatek lidí do stavu odpovedi typu "NEBYLA". Kdyby si dostatek lidí naopak reklo, že "BYLA", tak by se z totality najednou stalo fiktivní monstrum.

Když se chováme jako poddaní, tak si vlastne nemáme na co stežovat. Zajímavé na tom je, jak se z nekterých poddaných, co si rekli, že "NEBYLA" stali najednou souputníci banksteru, co si vlastne spíš ríkají, že "BYLA". Chamtivost to BYLA. Vede k prohloubení nerovnosti, a další nespravedlnosti, a ne k lepší svobode.

Jasne, že v Juhoslávii, Libyi si také rekli, že "byla". Problém ale byl, že s tím príliš váhali, takže jakoby "nebyla". Byl pak čas nakupovat zrádce, co nectí práva a svobody jiných. Váhali s tím jako prezidentova ochranka, nebo jako my, když vidíme, co se deje kolem. Je to mezi náma. Nakonec nám stačí naše "pohodlí", bez jasnejšího výhledu na zitrek.

275904

30.09.2012 14:50

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

Ad1 si mal doložiť ty, ty si prvý označil môj názor ako blbosť a nič nedoložil. Nedodržuješ logiku a príčinnosť.
Ad2 netvorí súvislú a logickú otázku. Je snáď jasné, že kým sa nepreukázalo, ktorý nosník a kde povolil, tak ani nie je možné popierať úvahu o zosunutí sa do pôdorysu. Nepodsúvaj mi blbosti z pevnosti materiálov.
Ad3 to, či, a za akých podmienok sa budova zosype do pôdorysu závisí v prvom rade od jej konštrukcie, riadený odstrel nie je podmienka, ani som ho nikdy úplne nevylúčil, nie som nikomu poplatný. Čo sa snažím vylúčiť sú v prvom rade hlúpe konšpirácie.

Ad4,5 samozrejme dnes sa klame toľko, že s tým treba počítať. Nejaký "nepoškodený" preukaz nemá v prípade, o aký ide dostatočnú vypovedaciu hodnotu, je x spôsobov, ako to zariadiť, ak by bolo treba čosi maskovať.

Ad ďalšie ...pekný názov "šlabikárska práca", takže je jasné, že išlo skôr o reklamu na ich produkt. Však si si to mal pozrieť lepšie, že ide skôr o demoverziu, než o zadanie budovy. Takže tie konštanty sú opakujem bulharské, a príživníkov na fakultách je tiež dosť, o ich životne dôležitom kredite nemôže byť v dnešnej dobe reč. Nie je to prvý plagiát/reklama od ľudí s podobným kreditom.

Al+Ni podmienky som zadal celkom presne, len si si k tomu stále niečo svoje zbytočne domýšľal, veta o reakcii Al+Ni bola naopak niekoľkokrát vždy tak jednoduchá, že si nepovažoval za potrebné si ju prečítať poriadne, a v tom si urobil chybu, na ktorej staviaš.

Ad PS - no tak si ju neučil najlepšie, príliš ťa berú dohady a dojmy, lebo niekedy slabo ctíš logiku a argumentáciu. Termodynamiku si zvládol možno teoreticky, ale aspoň že vieš, čo to je, takže kľud.
Ad PS2 - je to tým, že sám si bol drzý, a na to u ľudí v pokročilejšom veku nie som zvyknutý, takže si zvykni. Na väčšine diskusií a fórach je tykanie normálne, a musíš počítať s tým, že titul má aj upratovačka a naopak.

Čakám, kedy sa mi konečne za to Al+Ni poďakuješ...alebo niekto iný. Keď tlčiete do vlastných, a milší vám sú plagiátori. Úkaz dneška, mám to vcelku v pohode [smích]

275905

30.09.2012 19:20

Přímý útok na prezidenta

RE: Poněkud divný

ppppp 178.?.?.?

Lenže existuje aj niečo ako falošný humanizmus. Teda prípad, že keby došlo na lámanie chleba, alebo opačné garde, tak náprotivok ťa bez zábran odrovná. Prečo si nevystrelil aspoň do vzduchu, alebo ich nevaroval niečím ako "practe sa, lebo strelím" ? Mal by si opletačky? Pred streľbou býva výstraha, veď nebola vojna, to je normálny postup. Prečo si ho nepoužil? Z akého dôvodu to mohlo byť riziko?
Mimo toto si ich podľa mňa trochu rozmaznal, lebo v týchto prípadoch väčšinou s jedlom rastie chuť, a dobre viem, koľko škody vedia napáchať napríklad pri kradnutí nafty z náklaďákov.

275918

30.09.2012 22:21

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: AD - 5xp (ppppp)

ppppp 178.?.?.?

5p nerovnáse automaticky ppppp, puvod nicku je jiný, než sis domyslel, jednou jsem už vysvetlil, jaký. Funguje ale vcelku dobre jako past na myši, chytají se hlavne jasnovidci. [chechtot]
Potrebuješ pomoct se svým nickem?

Nejak nenacházím, co vecného tvuj príspevek nabízí.
"Pište jen máte-li co říct" je napsáno i zde nad titulkem.

275927

30.09.2012 23:20

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

x "ton ocele nemôže..."
Môže. 1000 litrov paliva má dostatočnú energiu na to, aby lokálne prehrialo ktorýkoľvek z použitých veľkých nosníkov. Voči výhrevnosti paliva je tepelná kapacita oceľových nosníkov nepatrná.

"budova nemôže padať voľným pádom cestou najväčšieho odporu"
V čom spočíva práca karatistu, ktorý presekne X tehál ? Ak by tie tehly boli pevne zlepené mikrovrstvou lepu, tak by to nepresekol. Zanedbávaš dynamické účinky.

"WTC 3 až 6 zostali stáť aj napriek tomu, že spadla na nich suť z WTC"
"Pád budovy WTC 7 je jasným dôkazom, že budova bola odstrelená proste"
Zatiaľ mimo rámec mojej debaty.

"po kancelárskych požiaroch oceľové budovy nepadajú"
To závisí od konštrukcie a hromady podmienok.

"Vy jednoducho obhajujete LOŽ."
Používam svoj rozum a nie cudzí.

"na verejných demonštráciách mnoho šancí nemáte aby ste zakryli ohrievajúcu aparatúru pre zmes Ni-Al počas 18 hodín verejnej demonštrácie"
Nemal by som najmenší problém toto zariadiť. Ni+Al (pripomeniem, že tieto prvky spolu exotermicky reagujú aj vo vákuu, podobne ako termit, teda žiadnu atmosféru netreba, ale na rozdiel od termitu nepotrebujú ani v zlúčenine viazaný kyslík, zlučovacia entalpia je nulová iba pre prvky, nie pre zliatiny) je jedna z možností, nevravel som, že viem isto, že použili práve toto. Podľa toho, čo som videl na obrázkoch by som nevylúčil ani reakciu špeciálnej Al zliatiny s vodou.

"pochybujem že Boloňská univerzita...aj švédsky skeptici potvrdili funkčnosť E-CATu minulí rok"
Potvrdiť funkčnosť je príliš široký pojem. Skôr by som povedal, že väčšina univerzít sa od toho dištancuje, kredit osôb, čo sa pod to podpísali nemusí stačiť. V ČR alebo SR mi nie je známe jediné pozitívne hodnotenie od niektorého verejne známeho fyzika. Kým sa neobjektivizuje energetická bilancia, vstupy a výstupy, tak ťažko hovoriť o funkčnosti.

275932

02.10.2012 00:23

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 78.?.?.?

Nick 5p je nejspíš volný, laskave nekomolte, když nerozumíte. Na vašem príspevku zatím nevidím nic inženýrské, jenom tady žebráte o verejnou podporu.

Musím počkat, co Oracle na tu chemickou reakci, protože je chemik, a já nejsem. Jsem proste zvedavý, zda je chemik opravdu, nebo jen na papíre, stejne tak jako me zajímá, jak jste na tom vy. Jaké procento papíráku se na verejnosti proste pohybuje, a zda to není plýtvání verejnými penezi.

Napsal jsem sem zatím hodne více konkrétních vecí, než vy, takže príšte zkuste buď lépe číst, nebo reagovat vecne. Jinak také zdržujete. Vidím to zatím skepticky, když to, co zde odznelo jste jako inženýr označil za fakta.

276012

02.10.2012 01:22

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 78.?.?.?

Ve vede, technice a fyzice se nic nevyvratitelne nedokazuje, podsouváš mi pakonstrukci, základní podmínkou vedeckého prístupu je formulovat teorii tak, aby šla logicky vyvrátit. Tedy nic jiného, než ji v podstate dusledne popsat pro príští použití.
Navíc jsem zde nikde netvrdil, jak se co stalo. Rozebíral jsem bezduvodne zabarikádované možnosti. Nevím, proč po mne chceš dukazy, když zde také sotva nekdo neco nevyvratitelné nabídl, a co mi vadilo, tak četné formulace byly predem nevyvratitelné, v podstate nelogické, psané jako dogmy. Dostatek verohodných faktu stále chybí. Reklamní linky jsou k ničemu. Obsah a duvod mých príspevku bylo vesmes vyloučení neverohodných informací nebo "zaručene správných" konspirací. Pokud si pamatuješ, sám jsem linkoval jednu napohled seriozní analýzu termitu. Také by me zajímalo, jak všechno bylo. Proč bych mel automaticky konzumovat všechna nesmyslná "senzační" odhalení. Když už, tak mám podezrení, zda do tech extra výškových staveb nedávají nejaké neverejné "samosundávající" prvky pro prípad nejaké kolize. Taky trochu konspiruju, ale ne jako analfabet, který predem rekne, že tam teplota "musela" být pres 1000C, když zjevne nemusela. Pokud napríklad nekdo dá primerene tvrdý argument, že samosundávající prvky jsou blbost, tak akceptuju a jedu jinudy. Pripouštím i verzi zcela bez termitu, nebo výbušnin. Další vecí je, že se zde píše, že budova se sundala svisle, ale na reálném videu to tak nebylo, a část byla podetnuta, spadla vedle ale jenom kousek s ohledem na volný pád. Také se dotyční mohli podívat predem na obrázek, i když porád je všechno príliš "na dálku".

276016

02.10.2012 10:36

Ještě jednou můj názor na Klause

proč se nezeptat Klause

ppppp 178.?.?.?

pokud nekoho opravdu neco zajímá, i když už má pomalu "vyhranený" názor. Prece ješte žije. Zformulovat otázky a zeptat se, treba nejakým otevreným dopisem. Až pak se dá argumentovat líp v negativním duchu, když se na kvalitne položené konkrétní otázky vybodne. Stále ale lze respektovat právo neodpovedet. Otázkama se dá dopracovat dál, než velkohubou kritikou.

Sám s článkem editora nemám nejmenší problém, i když obecne s jeho obsahem nemusím souhlasit. Podle mne to napsal dobre, a mám i zde dobrou zkušenost, jak to vypadá, když diskutuji s nekým, kdo si jen mele "po jiném papouškovi" své. Stejne tak s Klausem nemám extra problém, i když s ním ne vždy souhlasím. Nepotrebuju stále nekoho topit, čím si spíše sám bráním dopídit se k objektivnejší odpovedi. Nevadilo by mi ani, kdyby editor názor zmenil, názory prece nekdy nemení ani fanatici, nebo skostnatenci bránící se novým poznatkum. Za významné "+" Klause považuju, že ač by mohl být teoreticky taky zlodej a být spíše v nekterých otázkách zticha jako "veš pod chrastvou", tak si otvírá pusu ve vecech, které by mu v tomto mohli pritížit, podle mne se tolik necpe do prdele velkým státum. Mohu se zeptat takhle. Dalo se odhadnout v 90 letech, kam to povede? Byl korporátní kapitalismus čitelný jako dnes v dobách samých umelých revolucí a konfliktu? Byl z principu, ale pro mnoho lidí není ani dnes, když využívají ješte své pohodlí značnou setrvačností. Nejak se to udelat muselo. Limituje snad nekdo v západních státech prohlubující se sociální a občanské nerovnosti? Muže tohle ovlivnit 1 človek? Treba jako Hugo? Jenom málokdy, je to jako "železniční vlečka povalila krečka".

Že Klaus ukradl pero? Udelal totéž, co by vetšina z nás. Nadržuje zbohatlíkum? Je spíše úredník, a dnes to kolikrát není vláda, co vládne. Nechci se ho zastávat, ale chtel by opravdu nekdo delat presidenta? Mám dojem že radši bankstere. Vždyť práce je málo a neco je treba vzít.

Celá diskuse jinak dává obraz spíše o diskutujících, než o editorovi a Klausovi.
Nesouhlasím do puntíku ani s Voltairem, ale pripomenu od nej:
"Nesouhlasím s tím co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat."

276073

02.10.2012 11:17

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

takže pokus o technickou diskusi... jenom pripomenu, že to co delám je vyloučení dogem typu "nemuže", ať debata nezklouzne mimo téma.
Protože nemám konkrétní data budovy, tak se vyjádruju jenom k modelu situace a k základním rozporum v textu:

Zrejme uznáte, že počas pádu budovy musela být budova v pohybu. To je spor s tím, že se prubežne spotrebovává vetšina kinetické energie. Ta vetšina byla spotrebovaná (premenená na teplo) až nekde pri zemi, nebo i pod zemí. Vy sice píšete "podstatnou část", co je príliš neurčité, není jasné zda jste myslel vetšinu, nebo menšinu.
Kolik sekud budova padá je zrejmé i z videa, a predstava o konkrétní kinetické energii masy je v každém okamžiku dost určitá.

Vaše úvahy o čase nejsou na míste, o neco delší čas pádu, než odpovídá volnému je také v souladu s tím, co píšu, tedy že kinetická energie se počas pádu spotrebovává málo, menšinove. Z rozdílu času to jde také spočítat, nebo početne odhadnout.
Je treba brát vážne i toho "karatistu", že proces borcení krehkých materiálu bere relativne málo energie, jejich destrukční práce je malá, protože praskají pri nepatrném zkrácení/prodloužení, nevykazují mechanický odpor, treba jako kovy pri plastické deformaci.

Budova podle mne spadla nejak tak, že propadnutím pater v míste nárazu po ztráte pevnosti nosníku se vytvorila akustická vlna (ne ve vzduchu, ale v oceli), která prolomila nosníky v prízemních patrech a zpusobila propad nejnižších pater. Tím se všechno dalo do pohybu s relativne nízkou energetickou ztrátou.
Logiku to má, protože vetknuté nosníky jsou v míste vetknutí silne namáhány, a nebývají vetšinou dostatečne zesílené, jsou dimenzovány spíše staticky, nebo na nízké frekvence pri zemetresení. Propad podlaží predstavuje spíše krátký impuls s vysokou energií.

Co se týče vletu letadla do budovy se necháváte príliš unášet nejakým kocourem. Je videt, že budova mela dost oken na nešťastné vyskakování. Nebyl nejmenší problém letadlo vpreparovat dovnitr. Palivo bouchá, až když je rozprášeno, a je ve smesi dostatek vzduchu, jinak ne. Bouchnout mohla jen malá část, zbytek se proste vylil jako z nabouraného kanistru, a musel počkat na další kyslík ze vzduchu.

276082

02.10.2012 11:32

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

ješte dodatek k tomu "nemohlo být bežné dopravní letadlo"

Samozrejme mohlo. Klidne i velká hračka z plastelíny, nebo z drevotrísky. Tlak na plochu steny by se premítl hydraulicky a roztrhl by ji, ocel, neocel. Jde také o tlak, nejenom tvrdost. Z stejného duvodu se do dutých špiček náboju dává vazelina, nebo rtuť...
Jakýkoliv materiál s určitou hmotností v pohybu svou energii jen tak neztratí. Na to, aby šlo ríct, zda objekt prorazí nosníky/stenu, nebo ne, stačí znát hmotnost, rychlost a styčnou plochu.
Navíc pusobení již nepatrné síly uprostred nosníku zpusobující pruhyb síla ve vetknutí nosníku, stejne jako tahová síla neuveritelne roste. Proto se také trhaly lana provazolezcu.
Dost dlouhým ocelovým lankem, pokud je o co uvázat jde takhle nekdy vytáhnout treba auto ze snehu i bez navijáku, když není nikdo poruce.

276086

02.10.2012 18:57

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 95.?.?.?

další otázkou, kterou jsem zatím nevidel rozpracovanou je možnost, zda zbylé palivo nepreteklo nejakými šachtami do spodních podlaží a tam neprohorelo a neodstartovalo pád budovy. Zajímalo by mne, zda to umí nekdo vyvrátit.

Co me na celém prípadu 11/9 nejvíc prekvapuje, že obe budovy spadly jaksezdá stejne, zhodne. Murphyho zákony jakoby selhaly.
To je pro mne asi nejvetší záhada, jakoby za vším byl jediný konkrétní mechanismus, a patrilo by se vedet, ve skutečnosti jaký.

276182

02.10.2012 21:38

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev,enyky beniky kliky bé ee

ppppp 95.?.?.?

Videl jste nekdy tekutinu pod tlakem vyšším, než z vodovodu?
Z hadice teče voda nekolik m/s a o ocelové nosníky se tríští. Pokud ale jednorázove vrhnete plastovou nádrž s nekolikatisíci litrama s rychlostí pres 200m/s tak se tríští ocelové nosníky.

Orientačne jsem si spočítal, že na plochu nosníku 1m2 pri rychlosti kapaliny 200m/s pusobí síla odpovídající kolem 2000 tun, rekneme 10 težkých lokomotiv. To by na patričnou deformaci, nebo utržení mohlo stačit.

276219

03.10.2012 09:11

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 95.?.?.?

pane, vy argumenty buď jenom shazujete, nebo si je prizpusobujete.

- ty 2 sekundy rozdílu znamená, že není pravda, že NIC nekladlo pádu odpor. To jste si vymyslel za pochodu, i když je o tom výše psáno.

- palivo se NEvznítí v zlomcích sekundy, protože pokud není promíchané s dostatkem vzduchu, tak vubec nehorí. To co horí a vznítí se v zlomku sekundy je jenom jeho povrch, nebo rozprášená část, vetšina si musí na dohorení počkat, klidne i minuty. Ani výbuch části paliva nerozmetá zbytek, zvlášte v prípade, že nemuže expandovat ve volném prostoru. Výbuch jen dále zvýší tlak na část neshorelého paliva, které se muže hydraulicky zatlačit kamkoliv.

- to o plastelíne si také prizpusobujete, protože WTC není plášť tanku. Není principiální problém plastelínu vymrštit takovou rychlostí, aby prorazila tank, jen je takové zarízení neefektivní.

- nikde jsem nenapsal o "spalování na prach", crash test náklaďáku je také vedle, zapomel jste na kostku betonu za traverzou, takové kostky v oknech WTC nebyly. Bez té kostky by náklaďák projel nosníkem jako nic.

276256

03.10.2012 14:35

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

rekl bych, že nevíš, co ty moje "p" znamenají, nejspíš ne to, co ty tvoje. Je bežná prax cosi vylepšovat, dríve, než človek pochopí puvodní zámer.

Takže 1. veta o 2 sekundách je proste fyzikální úlet, 9, nebo 11 sekund pri pádu je zásadní rozdíl, a dává konkrétní informaci o míre spotrebované energie počas pádu. Když toto ignoruješ, tak je nejspíš fyzikálne a technicky pojatá debata nemožná.

Také plechovku s petrolejem si pochopil po svém, z mého pohledu nepochopil vubec. Vubec nebereš v úvahu pomer hmotností nosníku a plechovky, ani pomer pevnosti nosníku a tlaku.
Plechovka o nosník je úplne jiná situace, než barel do (mrížové) konstrukce.

Padající ocel evidentne nebyla prach. Po oceli zbyly deformované kusy, žádný prach. Témer všechna ocel zustala v kovovém a kompaktním stavu, ne jako oxid.

No a o co se opre ta vyjetá bariéra? ne náhodou o betonovou kostku v podzemí? Vždyť jde o totéž, jenom pozične jinde. Jaksi nechceš brát do úvahy hmotnost, kterou není videt. Ocelová mríž skeletu a oken tuhle kostku za sebou nemela, a její pevnosti se zdaleka nepribližují bariére pri crash testu.

...souhlas, ale to, co se tam opravdu stalo by také nemelo podléhat výkladu typu "jak je libo", konkrétních reálne použitelných informací je málo, tak nezbývá, jen rozebírat pravdepodobnost ruzných možností

276310

03.10.2012 23:27

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

Nemáš dojem, že se svýma otázkama dávno neptáš? Padalo to dolu, dost husté to bude v suterénu. Část staviv skončila jako bordel po okolí. Ocel ne, tu mi furt podsouváš a deláš tím prinejmenším ze mne blbce. Poslední vetu beru jako aroganci.

276376

04.10.2012 00:19

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

Palivo: Namiesto toho, aby si dal do pomeru výhrevnosť a merné teplo, tak odbočuješ na kotlovú účinnosť, akoby som nemal vedieť, čo to je. Aj tá 1/3 je maximálne dosť.

Karatista: Pletieš oceľ so stavivami. Tvoj posmech naznačuje úmysel.

Oceľ: Písal som o 600C, načo mi podsúvaš 200C, podobne nízke teploty som nikdy neuviedol. Len zdržuješ.

Evidentne nepoužívam rozum...telka: Urážka...veštenie

Vršok: Ohol sa, minimálne jeden. Je to vidieť pri páde na videu. Ale keby aj nie. Cesta "najväčšieho odporu" je tebou opakovane podsunutý fyzikálny nezmysel.

Na 18 hodín pri teste netreba "značné" množstvo reaktantov. Si chemik, uveď koľko, už beztak dosť fauluješ.
Sú zliatiny, kde dodatočný kyslík netreba. Ani gálium.
Keď si Al+Ga vedel aj predtým, mal si to uviesť na začiatku, inak to bol diskusný faul. Ak to máš z wiki, tak si sa nemal tváriť ako superman, s tým môžeš tak na 18ročných.
(okrem toho som spomínal Al+Ni, ale keď som videl fotky tých elektród, tak tam bola skôr zliatina Al)

Nielen na vysokých školách sa občas nájde pár lumpov, čo vo vidine zisku alebo osobného prospechu poškodia prácu ostatných. Každú osobnosť nielen na vysokej škole možno spochybniť. Teda aj teba, nie iba mňa, ako naznačuješ. To, že mi doporučuješ, aby som si "to" vyhľadal svedčí iba o tom, že hovoríš skôr so sebou. Nechápem, prečo stále predpokladáš opak, že neviem, o čom hovorím. Nie je ti to už podozrivé?

To ty by si mal prvý dávať tieto veci do poriadku, nie iba ja. Radšej ohlupuješ národ, len aby ti bolo super.

276379

04.10.2012 01:34

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

ano, prý krysy

276387

04.10.2012 14:26

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 95.?.?.?

Dnes se všude lže. Taková fotka má témer nulovou vypovídací hodnotu. Když tam byl bunkr, tak prosim, ať nekdo napíše, kolik podlaží suterénu a kolik bunkru. Spíš akceptuju, že tam žádný prostor nezustal, než, že by se hmota WTC vyparila, anihilovala, ztratila. Šlo puvodne o to, kam se podela hmota. Já napsal konkrétne, že se složila na míste, a vy deláte z toho scifi, nebo hu.

276474

04.10.2012 19:23

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 78.?.?.?

Palivo: Úplne motáš. Nikde som nikdy nepísal o lámaní oceli. Všetko, čo s toho vyplýva je podsunutý nezmysel. Podobne aj "Vopice" mi podsúva akýsi oceľový prach. Taký sa v džungli nevyskytuje, neviem odkiaľ ste to vzali. Rozosmievate tým aj mojich kolegov strojárov.

Ty ako chemik inžinier tvrdíš, že "plamene kancelárskych ohní bežne dosahujú 200 až 500 stupňov C" ? Tak sa spýtaj nejakej kuchárky, čo má dobrý teplomer. To by aj pečené kura pri 200C horelo plameňom. S tak nízkou teplotou plameňa horí len pár výnimiek z chémie. Veď pri 400C sotva začína oxidácia uhlíka na vzduchu. Každý aj najsmiešnejší plameň drvivej väčšiny organických zlúčenín je aspoň 800C, bez problémov 1000C. Však 600C je ešte iba tmavočervený žiar.

K pojmu cesta "najväčšieho odporu" sa nevyjadrujem, predstavuje buď zosmiešnenie, alebo neznalosť základných fyzikálnych princípov, formulovaných v súlade s prírodou (variačný princíp, Lagrangián). Otázku máš formulovanú tak, že sa k nej nejde technicky vyjadriť.

Existujú zliatiny hliníka neobsahujúce Ga, které s vodou reagujú pri izbovej teplote. Celý krám bol dosť veľký na to, aby sa tam zmestilo dostatok reaktantov. Keď som videl tie bloky s elektródami, tak je to hádam jasné. Rusi na hliníkovú zliatinu jazdili v roku 1960, je o tom kniha.
Nevylúčil som ani to AL+Ni, lebo motajú naraz viac vecí dokopy, možno zámerne.

276499

05.10.2012 09:13

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

Je dosť smutné, že si učil na strednej a vysokej škole. Fakt neviem, čo si koho chcel naučiť. Viaceré základné nedostatky z chémie, fyziky, slovenčiny, logiky, argumentácie, slušnosti.
To aby sa dnes bál človek poslať decko niekam do školy.
...píše sa "demolácia", nie "demolícia" ako polícia..., nejde zďaleka o jedinú chybu, mal by si si posúťažiť s nejakým gymnazistom, kde by si skončil.

Neuznal si ani jedinú zo svojich hrubých chýb, vrátane tej poslednej okatej, v príspevku nižšie, o teplote plameňa "200-500C" . Miesto toho len invektívy. Nie všetkých čitateľov treba vodiť za ručičku. Ani pravidlo 100x opakovanej lži nefunguje donekonečna, príde decko a povie, čo si myslí.

Škoda, že sa zatiaľ nepridal niekto ozaj chemik, alebo s podobným vzdelaním... mám zatiaľ dojem, že som vo veštiarni. Obraz dnešnej reality.

276538

05.10.2012 14:52

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

ppppp 178.?.?.?

Už len logika tu viazne. Si bol lenivý poriadne po mne čítať, a teraz si mojím menom vymýšľaš, ako aj s tou krehkosťou ocele. Šermuješ s teplotami hore dole. X krát som písal o 600C, neviem, čo do toho pletieš krehkosť a mrazy. Reagujem aspoň na tieto pozoruhodnosti:

1. "Mimochodom koľko organických látok sa nachádza v kancelárií s veľmi vysokou teplotou horenia vo veľkom množstve?"
Hádam si niekto nemyslí, že teplota horenia papiera, dreva a väčšiny organických látok leží pod 600C. O petroleji asi hovoriť netreba. Takže 600C je dosť na to, aby bola oceľ plastická, ale málo na to, aby niekto mohol povedať "véééľmi vysoká teplota".

2. "Siedma vec je: veľká čast tepla sa spotrebuje na propagáciu horenia (ohrev reaktantov) či na ohrev spalín."
Ako veľká? Pri uhlíkatých palivách je to len zlomok, isto menej, než 1/4, vrátane nezúčastneného dusíka zo vzduchu (lebo iba ten berie teplo zo skutočných spalín).

veď pozri aspoň wikipédie, kým niečo napíšeš... a nezaškodí si prečítať aj po sebe, nech nedochádza k zámene adresáta, tým, čo si napísal skôr spochybňuješ svoje texty, než moje

276561

05.10.2012 19:21

Přímý útok na prezidenta

RE: Poněkud divný

ppppp 178.?.?.?

Jasné, inak som to pochopil, "bez lupu" bolo nejednoznačné. V podstate si im prepáčil zadržanie pri pokuse o krádež, bolo to dosť na tebe. Škoda, že sapiky na podobné účely nemajú niečo ako "offline" poplašňáky na cvrknutie pre počujúcich...

276588

06.10.2012 12:41

Statistiky: Ženy často zneužívají domácí násilí v boji o děti

RE: Hmm, tak to je, ale jak to změnit?

ppppp 178.?.?.?

Celé je to o strkaní hlavy do piesku.

"Zvieratá sú moji priatelia a ja svojich priateľov nejem."

Podľa takejto teórie by v prírode neexistovali predátori. Väčšina zvierat od diviakov po ovce, od myší po mačky, sliepky... sú nastavené tak, že majú populačné prebytky. Len psov a mačiek by bolo po balkónoch. Je snáď sterilizácia prirodzený proces?

Sú sliepky mojimi priateľmi? Čo je to za podsunutie? Sú sliepky priateľmi, keď ich so zažmúrenými očami chováme na priestore, z ktorého musia vystrčiť krk, lebo by sa tam nezmestili? To povedz tým, ktorí nakupujú v Tescu. Ak chceš produkovať takéto teórie, tak si vykolíkuj pozemok, a skús predviesť, koľko čoho potrebuješ. Ja chovám pár ovcí, sliepok, iba tak, ako pokus, je to stratové, skúšal som aj dačo dopestovať, to je tiež stratové, takže nehovor od veci. Najprirodzenejší spôsob je dopriať zvieratám väčší čas, než 3 týždne života od vyliahnutia po pult, v mojom prípade aj viac, než 3 roky. Inak by ich v prírode zahubil iný predátor, a tak či tak by bolo po "kamošoch".

Žiadna koza sa ani nebude pýtať, koľko môže mať mladých, ako biela, tak čierna... hoci v poslednom čase sa na to pýtajú skôr tie biele, bez urážky prosím.

Rovnováha sa dostaví. Voľakedy bolo mäso raz za týždeň. Tam hľadajme problém, že niekto vymyslel destabilizáciu a chcel to každý deň. Ak majú existovať aj voľne žijúce kravy kravy, tak je normálne ich občas skonzumovať, inak by iba zhnili, alebo by ich roztrhali iní predátori, nakvasili hromady patogénov, nikto si nevie predstaviť, čo je to za hromadu mäsa, mal som dosť, keď skapal baran a bolo treba zakopať. S diviakmi je to podobne, zorú celé pole ak sa premnožia. Srnky tiež fungujú ako kosačka. Oni tú úrodu pre ľudí nebudú zbierať, oni ju znivočia. riešiť to plotmi a "škodcov" postrekmi je ešte väčší nezmysel. Podobné teórie koľkokrát len naháňajú ďalší odbyt v reťazcoch. Opakujem, nikde som nenaznačil napchávať sa mäsom každý deň.

276635

06.10.2012 19:38

Statistiky: Ženy často zneužívají domácí násilí v boji o děti

RE: Osobní zkušenost

ppppp 178.?.?.?

jenže dnes se pod láskou myslí sexuální sympatie, nebo jde o obyčejnou blíže nekonkretizovanou výmluvu, nebo svou "omluvu"

Príspevek pana s nickem Haban považuji za velmi prínosný, až spisovatelský, popsal velmi podrobne, jakou realitu zažil. Vubec nejde o to, kdo má jaké chyby, nikdo bez nich není, spíše jak se reší.

276650

08.10.2012 15:51

Řecký premiér: Společnost se bez naléhavé finanční pomoci rozpadne

RE: Hroutící se kapitalismus v přímém přenosu

ppppp 178.?.?.?

Do "hajzlu" se posílají spíš lidi. Ti procházejí vývojem jak v kapitalismu, tak v socialismu. Nejde porovnávat kterýkoliv současný systém se systémem 60let starým. To je jako porovnávat šindel s taškama. Čávesuv, nebo čínský socik jiste nejde porovnávat s naším, co skončil pred 20 lety.
Žijete stále v dobe minulé, když za príčinu zla označujete jakési komunisty. Príčina zla se nezmenila, a máme jí zde porád, jenom v jiném kostýmu. Rekl bych, že dnešní paraziti zatežují společnost ješte více, než paraziti za sociku.

276760

08.10.2012 17:15

Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

RE: ach ty vědomosti... a ubohá úroveň...

ppppp 178.?.?.?

Bych do toho prasečáku počítal VŠECHNY príspevky nesoucí výhradne "osobní" informace. Na "verejnou" diskusi tohoto typu není treba chodit práve na zvedavce.
"Vopice" jsi takhle vyskočila i na mne, v nedávném 9/11, aniž podala nejakou vecnou informaci. Divím se, že ti tohle editor pustil, zda jen nechce všem ukázat, co vlastne deláš.

276770

08.10.2012 21:58

Řecký premiér: Společnost se bez naléhavé finanční pomoci rozpadne

RE: Hroutící se kapitalismus v přímém přenosu

ppppp 178.?.?.?

zajímavé, není o tom nejaký odkaz?

276798

11.10.2012 08:59

Dluhy

Život na dlh

ppppp 78.?.?.?

S článkom súhlasím, sedí mi prakticky vo všetkom.

Sme v područí zlých ľudí, ktorí založili nebankový úžernícky subjekt s názvom "Svetová pyramída". Parazitujú na ostatných, a čo je horšie nútia parazitovať všetkých. To je to, čo vlečie všetko do záhuby. Nemáš z čoho zaplatiť? Tak parazituj ako my. Nepracuj, lebo parazitizmus je výnosnejší, práca ti to nepokryje.

Rozhoduje o niečom starosta, poslanec? Väčšinou nie, prvé, čo musí brať do úvahy je začlenenie sa do parazitického spoločenstva. Má niekto osobnú zodpovednosť? Áno, vždy, ak sa vyčlení z parazitickej štruktúry, inak sotva.

Sme v područí ducha dávneho kolonializmu, ktorí sídli v nás niektorých. My v rámci nášho pohodlia toto akceptujeme. Znamená to, že ešte máme poniektorí strechu nad hlavou, drahé domy získané za pomoci parazitizmu, kto by sa toho chcel vzdať, čo ak by bolo ešte horšie? Je to presne ako s varenou žabou. Akceptujeme pomalé zvyšovanie teploty, nepomôže ani prepych a pohodlie. My nepotrebujeme myslieť na budúcnosť. Paradoxne často extrémne "zabezpečujeme" nás a našu rodinu za cenu toho, že "niekto iný" to zaplatí. Kupujeme drahé autá, rýpeme sa v otázke, či majú klímu, alebo elektrické okná. Pritom sa na nás robia štatistické pokusy s vakcínami ako na králikoch. Naše činnosti sú priemerne nezmyselné, kto všetko tú formu dotuje? Kde je skutočné hospodárstvo? Sme príliš závislí na pyramíde. Ak tá závislosť jedného dňa praskne, potom príde skutočný bankrot. Dotujú to tí, čo určujú stavbu pyramídy, a prenášajú čím väčšie bremeno na tých, čo sú najnižšie. Môžeme si za to sami. Začali sme ich živiť tým, že sme im umožnili špekulácie, lízingy, pôžičky, hypotéky, neprimerané marže, nekontrolovateľné a neregulovateľné zisky, rozpredaj hospodárstva, netrhová demokracia, samá lož. To je tá naša falošná dobroprajnosť a pokrytectvo, chamtivosť. Každý chce mať viac, než sused, a chce parazitovať. To bol hlavný dôvod a aj podhubie zamatového podvodu. Jednoducho nie je v prírode možné, aby sa mal každý tak dobre, ako zodpovedá blahobytu "podľa niekoho", a reči o "trvalom raste" sú nezmyslom. Ľudí je veľa, a raz sa pyramída zosype, lebo bude priťažká. Hľadá sa, akú pevnosť majú základné kamene. Život na dlh je život podľa niekoho iného, a nie podľa nás samých.

276915

11.10.2012 16:28

Dluhy

RE: Život na dlh

ppppp 178.?.?.?

Na toto sa už pozerám trochu inak. Za dnešných okolností by bol problém s dlhom aj bez existencie úroku. Nebol by iba vtedy, ak by občan mal pred získaním pôžičky dostatok informácií do budúcnosti, a ak by sa počas jej splácania nemenili podmienky, to je dosť ilúzia. Nič z tohoto nie je v praxi dostatočne splnené, preto je zbytočné rozoberať odborné detaily, prípadne upriamiť pozornosť len na niektoré, ako inflácia, emisia peňazí, krytie zlatom... čím sa koľkokrát vec len ďalej zamotá a odvedie od podstaty.

Cenou za dlh nie sú iba splátky. Je ňou strata manévrovateľnosti, voľba druhu práce, nemožnosť uznať svoje chybné rozhodnutia v akoľkomvek súvisiacom projekte, v podstate ma dlh núti zabetónovať aj chyby. Ak nemám dlh, a prídem na nejakú chybu, tak môžem odbočiť inam, vrátiť sa, kým dlh núti často v chybe pokračovať, kým nie je aj tá "dokončená". Inak by sa mohli zmeniť podmienky pri získaní pôžičky, a to sa nedovoľuje. Dlh v podstate umožňuje veriteľovi fixovať, prilepiť zasádrovať, uviazať na reťaz dlžníka, a tým získavať pre seba možnosti pri často umelých vonkajších zmenách. Garantuje napríklad, že keď sa začnú chrliť neefektívne autá, a niekto príde s efektívnejším riešením, tak použiť ho väčšinou nie je možné. Keď sa zaplatí neefektívny projekt z eurofondov, tak počas neho nejde zmeniť proces, a cestu vedúcu do miesta B nejde nahradiť cestou C, hoci by tade za nových okolností išli ľudia radšej. Pôžička je na jednej strane bič na seba a nôž na krk, čo je tiež hlavný motivačný faktor, na druhej ide o "nervovoparalytický" jed, paralyzujúci slobodu človeka, zakladajúci nerovnosť, a prinášajúci úplne inú podobu zákonov, než by bolo človeku na osoh.

276939

11.10.2012 22:51

Dluhy

RE: Život na dlh

ppppp 178.?.?.?

Jak jste použil ten pojem "reverzibilní", tak se nabízí i fyzikální podobnost - ve fyzice/prírode všechny deje, které nejsou dostatečne reverzibilní jsou (energeticky) ztrátové. Zbývá určit, kde ty ztráty chceme, a kde ne [smích]

276964

13.10.2012 15:14

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

Chemickotechnologická pitomost.

ppppp 95.?.?.?

TiO2 se používá hlavne jako barvivo, má slušnou krycí schopnost, jednu z nejvyšších, a pritom žádnou zjištenou toxicitu.

Je pritom docela drahé, a zbytečné ho dávat do potravy, je ale na rozdíl od čínského melaminu v mlíku netoxický.

Není pravda, že jeho vodní roztok tvorí nejakou ohrevnou bázi pro moderní zbrane, také proto, že se ve vode prakticky vubec nerozpouští. Nereaguje pri normální teplote se žádnou z kyselin (možná nanejvýš s fluorovodíkovou), ani s koncentrovanými, a trávícím traktem projde beze zmen.
Autor se nejspíš nekde dočetl o polovodivé vrstve "TiO2" na skle, která se chová jako pruhledný vodič, podobne jako SnO2 a dedukuje, že jde o totéž, co bežný TiO2. Mezi tím je "katastrofální" rozdíl, bežné TiO2 nemá s "vodivou TiO2" vrstvou NIC společné. Vrstva je vodivá pouze po hodne speciální príprave na pripravené povrchy(napríklad na povrchu skla, srovnatelné s prípravou polovodiču), jakýkoliv tuhý, nebo práškový TiO2 VUBEC nejde použít. TiO2 je naopak spolehlivý výborný izolant, keramika na jakékoliv napetí, materiál má velmi nízké dielektrické ztráty, takže prakticky neexistují možnosti jeho ohrevu z vnejšku krome "upečení v troube". Človeka ani jakýkoliv materiál proste nejde pomocí prášku TiO2 "nachromovat".

Že jde o "skelnou drť", nebo karcinogenní materiál je silne relativní, to by se dávno zjistilo, lidí, co pracují s titanovou belobou je opravdu dost. Chemicky je nereaktivní, takže jediný mechanismus pusobení by zbylo mechanické dráždení na zpusob azbestu. I tam si však myslím, že mechanické dráždení je spíše faktorem, který usnadňuje vstup skutečným škodlivinám, a jde jen o výmluvu. To by mysel být pruser pri každém poškození tkáne, a to se zase tolik nedeje.

Je docela nepríjemné podsouvat čtenári vodivost vrstvy TiO2 dosažitelné pouze speciální prípravou kompaktní vrstvy na speciálním povrchu, když leckterá podkožní vrstva je mnohem vodivejší, než sníst 1kg drahé titanové beloby denne... Pri reakcích, jako v trávícím traktu se neví ani, že by mohl vystupovat jako katalyzátor, jde o hodne stabilní sloučeninu, kterou je naopak proti jiným prípadum dost težké rozbít/redukovat a získat treba titan.
TiO2 má prakticky stejné účinky jako SiO2, tedy obyčejný písek, jinak napsáno, písek nepojídáme, a kdyby trochu, tak se nic nestane, pokud ním nenahradíme bežnou stravu...

Článek jeví rysy propagandy. Jsou v nem uvedeny faktické nesmysly. Zanášením popele jsou mlženy reálné informace.

277064

14.10.2012 11:03

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: Chemickotechnologická pitomost.

ppppp 78.?.?.?

Jisteže není. http://sk.wikipedia.org/wiki/Azbest
Jak jsem psal samotný azbest nemusí být prapríčinou, je možné, že se na výsledku podílí jiné látky, a azbest je jenom to správné dráždidlo.

277104

14.10.2012 11:17

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: Je tam pár dobrých blábolů

ppppp 78.?.?.?

...suspenze, samozrejme mohlo dojít k technické chybičce pri prekladu, protože sám autor pozdeji o odstavec dále píše, že je TiO2 nerozpustný

jsem zase jiný Slovák, co se ozval z opačného brehu, také čtu, jak je titan težký kov ... jedine když ho mám tunu nad hlavou, podobne jak s hliníkem, dneska v dobách internetu je vubec problém se šírením nesmyslu, šírit je stojí zrejme méne energie, než psát seriozní zprávy

277105

14.10.2012 11:28

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: fluorizace vody

ppppp 78.?.?.?

Souhlasím s tím, že fluor je v tomto prípade spíše škodlivina. Studie o mechanismu pusobení fluoru me nepresvedčily, spíše naopak. Použití fluoru jako prostredku proti zubnímu kazu považuji za moderní druh šarlatánství a pokusnickou alchymii.

Zrejme se pokusili využít schopnost sloučenin fluoru rozpouštet hydroxyapatit nebo kremičitan vápenatý ve sklovine, a tím zacelovat, nebo spíše naleptávat, rozleptávat pukliny. Jenomže místní prebytek fluoru se ani nevyparí, ani materiál nemá úmernou mechanickou pevnost, a dále praská treba pri pri tepelné roztažnosti, takže výsledkom je spíše jen další destrukce puklin.

Daleko účinnejší by mela být prevence vzniku puklin, která si myslím že je v prevážné míre zpusobena príliš rozdílnou, nebo nevhodnou teplotou jednotlivých složek stravy pri jídle. Prece jenom je to keramika, které se to nemusí líbit. "Prumyslové" jídelny, nedostatek času, který pak investujeme zubari. Takový zubar by bylo lepší, kdyby na toto dohlížel v kuchyni. Horká polévka, studené brambory, nebo salát, horký/studený nápoj na zbytek s jinou teplotou... to ostatní je jen otázka času.

277106

14.10.2012 16:56

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: Chemickotechnologická pitomost.

ppppp 91.?.?.?

Tímhle relativizujícím zpusobem bychom se mohli bavit i o jedovatosti vody, nebo chleba. Jak voda, tak chléb obsahují hromadu prvku včetne i čehosi jako arsén, nebo podobne. Mohli bychom treba dolovat z chleba zlato, a tvrdit, že umíráme na to, že jíme chléb a pijeme vodu.

277114

15.10.2012 18:40

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: Je tam pár dobrých blábolů

ppppp 95.?.?.?

co je docela pruser, že po takovémto informačním výplachu a zavedení chaosu človeku neverí ani ve vlastní rodine, odborník, neodborník, a pri získávání zakázek kolikrát i v blízkém okolí se na mne pohlíží automaticky jako na zlodeje a podvodníka... protože je jich plná ulice a nikdo nemuže vedet, zda mezi ne nepatrím. Musím se proste slušne zaradit mezi papíráky.

277212

15.10.2012 22:03

Volby

nač objevovat ameriku

ppppp 95.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=T4DwwaLjB1A
...je dost škoda, že ve videu nejsou rovnomerne zastoupeny všechny strany, takže neberte to prosím, že bych se nekteré zastával, chce to jen více fantasie

277222

16.10.2012 08:56

Volby

korekce

ppppp 95.?.?.?

pardon, nezkontroloval jsem výsledek, na co nešlo kliknout
http://www.youtube.com/watch?v=T4DwwaLjB1A

277258

Haarpové zemetresení existuje tak v hlavách ducharu, takový mobil je haarp jako prase proti tomu aljašskému.

Haarp je obyčejný vysílač s výkonem zhruba 3MW. Podobným výkonem haarpují všechny TV a radiové vysílače v naší republice dohromady. Ani na tom výkonu se neumejí dohodnout, není ale až tak podstatný, i kdyby šlo o 3GW. Neco sežere ionosféra, dost velká část uteče do vesmíru, "kde se mohou divit, co to deláme".
http://www.chelemendik.sk/Co_presne_je_HAARP_SK_d...
http://dolezite.sk/HAARP_a_Slovensko_125.html
http://www.aktuality.sk/clanok/183981/video-sposo...
http://tvnoviny.sk/spravy/svet/zahada-moze-za-pek...

Účinkum Haarp je pripisována hromada nesmyslných schopností. Je to hlavne zarízení na svedení pozornosti na falešnou kolej. S Teslem ani Afghánistanem, nebo Japonskem nemá prakticky nic společné. Počasí si kazíme jiným zpusobem.

Rekl bych, že počasí nám kazí Buh. Proč bych Haarpu mel verit více. Ale pardon, Haarp umí témer všechno, skoro jako Buh, už chybí jen kousek. Stejne jako nám ten "Buh" servíruje vojny, však si je zasloužíme. Jenom my neviňáčkové nejsme za nic odpovední.

Príšte kdo se chce k tomu vyjádrovat, ať nepapouškuje po ostatních, ale postaví a vyzkouší experimenty s nejakým vysílačem s výkonem aspoň 10W. Pak mu muže svítit v ruce malá doutnavka, nebo úsporka, a nemusí otvírat hubu pri čtení o Teslovi, nebo akceptovat každou pitomost. Neznám radioamatéra, který by se nad Haarpem "soucitne" nepousmál.

Spíše mi ty linky a pisatelé podávají obraz o kvalite jejich informací, jak dobre a ochotne umí psát o tom, o čem prdlajz ví.

277281

Oracle, ty si iba napísal, že všetko so všetkým súvisí, ale sa vyhýbaš stanoviť aspoň približnú mieru typu málo/veľa, týmpádom sú tvoje výroky prakticky nepoužiteľné.

"Haarp vysiela na frekvenciách, na ktoré sú citlivé elektróny" - to je vyjadrenie ako z beletrie, opäť bez kvantitatívnej miery.
Elektrón nie je "citlivý" na žiadnu frekvenciu, ale na veľkosť elektrického, alebo magnetického poľa od nulovej frekvencie, až po ťažké GHz. Výrok je preto nelogický - nie Haarp využíva nejakú citlivosť.

Ak sa niečo používa na komunikáciu pri frekvencii povedzme do 100Hz, tak ide o protiklad lokalizácie, pre prípad takto nízkych frekvencií, vrátane indukčných účinkov. Vlnová dĺžka je v desiatkach tisíc km, takže o lokalizácii ani reči. A výkon 3MW, či 3GW na štvorci so stranou 10000km(vlnová dĺžka 30Hz) nič nespôsobí, keby tam just práve celý vliezol. To je fakt diskusia o beletrii.

Anténna sústava neumožňuje efektívne vyžiarenie EM výkonu v Hz pásme, najnižšie frekvencie sú s ohľadom na rozmer celého poľa minimálne v desiatkach kHz, aj pri špeciálnych materiáloch nanajvýš v jednotkách kHz.
Aby ionosféra svietila, tak taký výkon musí byť rozptýlený na ploche štvorca povedzme 10km x 10km. Na tento účel sa hodia najskôr stredné, alebo krátke vlny.
Na svete je hromada tisícov ručných scannerov/prijímačov pre servisné účely, pokrývajúcich celé pásmo od dlhých vĺn, až po UHF, ak by niekde robil Haarp výkonovú paseku, už by sa o tom dávno vedelo. Tie scannery majú neuveriteľné možnosti, sú voľne predajné, stoja okolo 1000E, mal som taký aj v ruke. Jednoducho výkon Haarpu sa v pohode schová medzi výkony hromady vysielačov, ktoré používame. Z obyčajného vojenského radaru ide oveľa väčší strach, ako z haarpu, pri haarpe by som nemal problém bývať, pri takom radare v zábere isto.

PantheraLeo - vy jste asi nestudoval žádnou specializaci, kde se rádio bere alespoň okrajove, ani to nezkoušel. Takže nepište, že svetelné zdroje rozsvecují jenom nekteré frekvence. Od určité minimální je rozsvítí prakticky všechny. Nechápu, co podceňuju na mobilu, z ničeho, co jsem psal to nevyplývá.
Z videa jenom vyplývá, že Fulford se vyžívá v konspiracích 5/9.

Také slovo "frekvence" se s oblibou používá jako moderní zaklínadlo.

277292

možná nakoupit pár tun feritu [velký smích]
...to je ale zase ve sporu s fotkama haarp, dneska se to trotluje s tím internetem, lépe je asi konfrontovat "umelce" s umelci [velký smích]
http://www.youtube.com/watch?v=xLuqXVhGWdA

277314

Nejedlé omáčky je všude dost i v našich zákonech. Možností enviromentálních útoku je dost, jaderné, chemické biologické vlivy. Haarp tam rozhodne chybet nebude. Jsou ale EM zbrane s jasne funkčne vymezeným účinkem, které tam patrit také mohou. Na tom nic není. Co odmítám je všemohoucnost Haarpu srovnatelného s božím zázrakem. To snad ne.

Tektonické/geofyzikální zbrane jsou hlavne nekteré druhy jaderných a jim podobných výbuchu. Jsem nekde tvrdil, že jsou nesmyslem? Kde? Jenom tvrdím, že Haarp není taková zbraň, krome jistého "rozesrání" ionosféry, tvorby EM smogu, a psychologického monsterstrašení nic svetoborné neumí.

Skalární šírení vln se zatím nepotvrdilo, není vubec podstatné, kdo co a od koho koupil. Pokud by neco takové existovalo, tak by se to leckde hned projevilo, nejenom v nejakém tajném výzkumáku.

277337

Ke mne pane na rozdíl od placených anonymu má každý slušný človek prístup. Vubec se vašemu zmatku nedivím, je to logický následek dezinformací a zaseté neduvery. Pár podvodníku je schopno paralyzovat celé mesto.

Mít trochu filipa v hlave, tak počkám na nejaké zemetresení, a v dobe, kdy nastartujou seizmografy sepnu nejaké to svetélkování atmosféry. Stojí me to skoro nic energie, a mohu prohlásit, že to zemetresení jsem zpusobil já. Minimálne polovina na to skočí, a druhá polovina pak ať se s prvou hádá. A voo vo tom to je.

Máte nejisto, protože mou "bohorovnost" zameňujete za "boží všemohoucnost" ruzných maškar.

277358

Oracle, mal som k tým tonám feritu radšej dopísať nejakú predponu ako "kilo", čiže kiloton, keďže na jednotku gigagram Gg nie sme zvyknutí.
Ale ťažká je s tebou reč, keďže si mýliš modulačnú frekvenciu s nosnou. Keď to nemáš zažité, tak je ti ťažko vysvetľovať, prečo taká sústava nefunguje v pásme Hz. Ak si myslíš, že tým, že nosnú namoduluješ, a získaš efekt v modulačnom rytme, tak by si ju musel najskôr detekovať, čiže efektívne prijať na frekvencii nosnej a usmerniť. Potreboval by si neďaleko podobnú sústavu prijímacích antén, aby šlo vôbec hovoriť o prenose výkonu.

277369

Pokud by Haarp mel podstatne vyšší výkon, jak se uvádí, tak tím topím doma v baráku pane, nebo tím krmím domácí elektrickou síť. Jinak je to neškodné. Já se mám zaručovat, ale vy mužete pritom vesele plácat.

277370

Je mi jasné, že je zde hromada lidí, která nechápe o čem píšu, tak si to vykládá jako karty.

Takže na absorpci energie z mikrovlnky nejsou potrebné žádné elementární diody, nebo cívky. Strídavé pole taky ohrívá. Jde o ztrátovou rezonanci, nebo rozptyl energie, viz nejaká fyzika, nebo wiki.

Pokud ale nekdo chce použít modulační frekvenci pomocí nosné, tak tam ty diody, nebo neco usmerňovací potrebuje. Jinak tam má opet jenom modulovanou nosnou, a ne usmernený účinek modulační frekvence. Modulovanou nosnou lze použít akorát k modulované produkci tepla, pri kterém na frekvenci vetšinou nezáleží.
Nelokalizované (príliš dlouhé vlny) injekce tepla v rádu MW, nebo GW se neprojeví jako cílené zemetresení, nebo podobne. Časová konstanta takových objemu nedovolí primerene rychlé zmeny pri pokusu o rezonance takových hmot.

Neberu vám žádnou víru na "duchy", pro mne je to jen strašák. Já zde na nejakých výsledcích závislý nejsem. Spíš me prekvapilo, jak krátká doba nekterým lidem stačí, když není po jejich, tak pustí do kalhot invektivy, nepíšu o vás. Vecná stránka jakoby je nezajímala.

277395

krátce
- mikrovlnka ohrívá tím, že voda se chová jako ztrátové dielektrikum. V potravinové praxiprakticky nenastává prípad, že by ohrívala ztrátové dielektrikum, ztrátový vodič, nebo ztrátové magnetikum, jako treba ferit. S tou frekvencí je to ruzné, voda má nekde své optimum, ale nejde o ostrou rezonanci.
Taktéž mikrovlny svým účinkem nejsou totéž co dlouhé, nebo krátké vlny. Haarp nemá s mikrovlnama vubec nic, antény jsem studoval, a pokud nekdo namítne, že to nemohu vedet, tak mohu namítnout, že vyzarovat muže i koňská hlava. Jenom nereknu jak efektivne, a nejde o rozdíly v procentech, ale o pomery v rádech odlišných o koňskou hromadu nul.

Jedno z dvojčat, co jsem videl na videu nespadlo do pudorysu, část šla vedle, ty mystifikace jsou zbytečné. Pokud jste dusledne četl mé príspevky, nemohlo vám uniknout, že nic a-priori netvrdím, pouze vyrazuju "návody", které selhávají v prvním kole na základe zjevných neobjektivit. "Normální" sesuv prehrátím nosné konstrukce nikdo primerene nevyvrátil, namísto toho jen čtu nesmysly o teplotách. Když teda verí, že to spadlo jinak, proč zároveň jako protiargument uvádejí nesmyslné teploty, když je jasné, že ocel má pri 600C problém? Pak se nedivte, že tyhle nelogické konstrukce vyrazuju.

277423

neuvádejte mým jménem vaše fikce, které jsem nenapsal, pište si za sebe.

Pokud máte problém s tím, že jsem "placený", tak to napište editorovi, ať mne vyradí.

Normální človek než vpadne do diskuse se svými 11 príspevky se aspoň trochu zorientuje, než začne ukazovat prstem.

277443

Nemiešaj sa do rádiotechniky, kým jej aspoň trochu nerozumieš. Krátko som polopate vysvetlil, prečo modulácia nerozšíri spektrum výkonu do pásma Hz, nepochopil si to ani trochu, nestačilo. Tu nie je základná škola, kde ide žiakom nakukať hocijakú blbosť z encyklopédie. Aby plazma vysielala v Hz pásme a ešte aj mala lokalizovaný účinok ... to je fakt ukážkový blud na n-tú.

Okrem toho si veľmi nevšímaš, o čom píšem. Napísal som, že v uvedenom pásme by sa to dávno všade zistilo, scannerov je more, a keby také niečo bolo, tak by som si to v pohode uložil do batérií.

277444

Co tak uvažovat, že ten čas také nemusím mít zaplacený.

- značnou část vlnení potraviny propustí, energie se pohltí vetšinou až po více odrazech.

- horák - palivo mohlo natéct kdekoliv i do šachet. Interiérové tepelné izolace to nejakých 15 minut jen zpozdí.

- vaši "symetrii" jsem neignoroval, ale uvedl, že nejméne 1 barák spadl na videu nepríliš symetricky, vrch se zklátil. Možností je tam stejne víc.

- nedemodulovanou energii (modulovanou nosnou) težko prevedete v mechanickou, spíše jen v tepelnou, a ta už bude dále zárit jen teplo rozptylem, žádná další koncentrace nejakého účinku. Tepelná kapacita v pidimnožství.
Nedemodulovaná namodulovaná nosná prechází mechanicky v praxi tak v pidi piezokeramických filtrech, prípadne pres ultrazvukové budiče, jiste víte, pokud jste delal do rádií. Takže jenom pidivýkony, žádné keramické Montblanky a co hur s maxianténami nenavršili.

Trouby v Jerichu fungovaly spíše lidem na nervy, než by jejich akusticko-mechanická rezonance nadelala príliš škody.

277445

to výše jsem byl já, ppppp nerovnáse 5p
zapomel jsem se podepsat

277467

Krome toho vás mám o nečem presvedčovat, když se neptáte, ale jasnovidecky vysmíváte?
Žádné teorie nevytahuju a nekonspiruju, delám praxi v oboru, a nemohu se dívat na to, jaké koniny a konspirace se vytrubují na verejnost. Nechci kolem sebe tuhle špínu.
Nevystupuju nikde jako anonym, mé práce a má práce je prístupná verejne. To by snad mohlo na rozdíl od jiných stačit.

277469

Souhlas. Rozumný človek pokud uklízí, tak kvalitní veci odloží a ne všechno vyhodí na smetište. Nebo si ponechá nejakou vzorku pro prípad. Meli jsme určit nejakou rezervaci, aspoň o velikosti kraje, a nechat je socialisticky žít, ať se tam vyvíjejí jak chtejí soubežne s naší vetšinovou demokracií. Pak by šlo porovnávat, ne jako teď kdy porovnáváme společnost o 50 let zpravidla jen technicky pokročilejší, s dobou, kdy ani západní technologie nebyly tak vyspelé, jako dnes, a ani Čína tolik neexportovala. To mlží celou situaci.

Pokud by nám teda opravdu záleželo na tom, co je lepší. Ať by se tam nastehoval, nebo odtud vystehoval, kdo by chtel.

Tady ale diriguje nekdo jiný, a osobuje si právo na rozum sveta. Proto jsme jako vetšina v srabu a občas se nekterí derou pres mrtvoly do té menšiny.

277487

zrejme jste nick "hell" podle referenčního čísla
Napsal jsem mail do textu, a nekdy odklikl pod príspevkem. Krome toho se mohl každý zeptat jako vy. Občas to nekdo i udelal.
ur@stonline.sk
jmenuju se Peter Rzyman

Česky udelám nejakou chybu navíc, jinak mám český pravopis odkoukaný jenom ze čtení. Umím relativne dobre i česky mluvit, rodinná vazba. Českou klávesnici nepoužívám, protože jde v mém prípade o softverovou, nebo vizuálne/pozične/klávesnicovou komplikaci.

ppppp puvodne neznamenalo "mít všech 5p pohromade". Myslel jsem si, že by to nekoho mohlo popudit, ale ať se vidí, koho, prece popudlivých jmen nicku je zde až až.

"Čas" nemám, nejsem placený, je za tím jen duslednost a další kolemjdoucí duvody, zmínil jsem zhruba v textech.

Psal jsem spíše o své praxi, na netu prakticky žádná má práce není krome hromady príspevku na 2-3 fóra v oblasti fyziky, elektrotechniky, prípadne zdroju energie a jejich promen.
Nechci to rozpitvávat všechno, je toho príliš moc, aby šlo jednoduše vytežit komplexní informaci o človeku. Optimální je reagovat jen na konkrétní otázku.

Politicky se navenek neangažuju. Nejaký pitomec se občas musí najít, co posune nejaké informace dál i v odbornejší rovine. Skuteční odborníci málokdy pujdou na podobné fórum, protože vedí, že budou rozcupováni "názory z ulice" vycucanými velmi často z prstu.

277537

Pane s tema horáky nenoste dríví do lesa. S ohrevem oceli mám dostatečnou praxi.

Akustická rezonance samozrejme divy umí, ale také není všemohoucí jako haarp. Pojem "subakustický" je trochu otázný, je treba rozlišovat, zda jde pod slyšitelným pásmem vubec o akustiku. Jde o tentýž zvuk, jenom už neslyšitelný.

277556

Keď ja trepem nezmysly, tak ty sa nauč čítať technický text, prípadne aj gramatiku, ak učíš v škole. Nevieš sa ani poriadne rádiotechnicky vyjadrovať, citujem "že sa nedá vysielať modulovane v Hz pásme". Takže tak ako si to napísal znie odpoveď, že prakticky nedá, lebo píšeš o Hz pásme. To by si takto aj rozhlasové vysielače dostal do Hz pásma, lebo tam je modulačná frekvencia zvuk. Shannon-Kotelnikov teorém na mňa neskúšaj, lebo by si najprv musel naštudovať súvislosti.

Nikde som nenapísal, že nemožno nosnú s frekvenciou viac kHz modulovať signálom v HZ, aj som to vysvetlil, ale ty si nepochopil. Napísal si niekoľko príspevkov o svojom, bez toho, že by si pochopil ten prvý. Tá nosná v kHz opakujem nezdedí vlastnosti modulačného signálu v Hz, ako to miešaš dokopy.

O morzeovke mi tiež nič nehovor, mal som rádioamatérsku licenciu aj so skúškami z teórie, vrátane tej modulácie.

Takže haarp podľa foto vysiela najmenej na desiatkach kHz, podľa rozmerov antén však najskôr v MHz. To o tom pásme v Hz a lokalizácii je absolútna báchorka, ionosféra sa nevie chovať ako anténa, iba ako odrazná prípadne absorpčná plocha, a aj to až pre vlny s frekvenciami v MHz prípadne vyššie kHz, a nie v Hz.

Ako môžeš šíriť na verejnosť fámy, ktoré nie si schopný ani encyklopedicky posúdiť.

Koľkokrát ti mám ešte vysvetliť, že žiadni civilisti nie sú umlčaní, na Slovensku má scanner odhadujem niekoľko sto ľudí, aj ja som ho používal, dá sa kúpiť, a ničím nebol zahltený. Dlhé vlny by okamžite namerali na drôtoch k osciloskopom. To by nikto neutajil, okamžite by si to technici medzi sebou rozniesli. Tak už s tými fantáziami skonči. Vraj cyklotrónová rezonancia a ešte k tomu v Hz, EM vlna v Hz, "zožerieš" každú blbosť. Nemusíš chodiť ani na Jupiter, ionosférou sa šíria hvizdy a impulzy z pozemských búrok.

...hrozné, ako to oberá o čas iba preto, že namiesto poctivého prístupu "žerieš" reklamné letáky

277557

Vážne? A kde, pri nebezpečí vzniku lavin? Co zakázat diskotéky, hlučná auta, letadla, lode, nejlépe celou dopravu, prumysl, protože všechno toto je akustická rezonance s opravdu velmi širokým spektrem včetne infrazvuku. No a samozrejme príboj na pobreží, který je tomu spektrem hodne blízko, a kde nejaké MW výkonu nejsou vubec problém. Nemluve o sopkách.

Pak si "spočítejme", že EM rezonance je neco úplne jiného, než akustická rezonance, a že EM jako vlna v pásmu Hz s hmotou prakticky vubec neinteraguje. Když si nekdo zameňuje vlnu (jako ve vakuu) s proudem v materiálu, tak buď nech se nevyjádruje, nebo nech si otevre encyklopedii, nebo "dokonce" nejakou jednoduchou fyziku na kolene pro laiky.

Nakonec dojdeme k tomu, že ty spoušteče existují v prírode nezávisle na haarpu, a haarp delá jenom jako.

Podobná diskuse bývá ve velké vetšine jenom dusledek ne ani tak neznalosti fyziky, jako schopnosti logicky uvažovat a porovnávat.
Pokud se chcete dopátrat konkrétní informace, tak je treba konkretizovat, informace trídit, a ne míchat.

277562

Pane, pokud by jste se šel podívat, kde pracuju, a reknete "Možná jste
řídil tu ocelárnu v níž jsem pracoval", tak by jsem se nejspíš smál reakci
lidí kolem na vás. Nedáte si ríct. Proste "praxi" máte jen ti, "co
pracujete", doufám tím nemyslíte jen "mechanicky".
S tím hrebíkem jste absolutne mimo, mel jsem v ruce ruzné horáky, nebo
kovárskou vyhni, do červeného žáru 600C lze dostat ocel i horkým vzduchem
a "kotlíkem na guláš".

Interpretace Italského soudu mi nedelá potíže a s témou vubec nesouvisí.
Mobil má EM výkon 1 až 2W, s tímhle výkonem lze uživit mikrovrtačku, nebo
pretížit nervová vlákna a cévy, zpusobit lokální ohrev. Pokud si sáhnete
na odpor o tomto výkonu, tak to popálím, a lokálne muže na pár mm uškvarit
kuži. Že se popáleniny a podobné pretežovačky občas zvrhnou na rakovinu je
známo.

Vám je ale neznámo, že EM výkon se šírí plošne podobne jako po povrchu
koule (intenzita pole ubývá zatím na každém vysílači na svete kvadraticky,
protože jde o geometrii koule a ne o technické rešení), a pokud bych mel
mít u hlavy výkon 1W, jako z mobilu, tak by ten zdroj ve vzdálenosti 1km s
rozmerem antény treba 10m musel mít zhruba 10kW, pri 100km, a rozmerech
antény treba 100x100m tedy haarp jakobychom meli v nedalekém meste by
potreboval výkon 1MW.
Zároveň by lidé rekneme v 10km vzdálenosti od vysílače pekli na prádelní
šnure kurata na anténe s výkonem 10kW, a každý by hledel elektrinu získat
z antény zdarma.

To by se snad neututlalo. Tolik matematika geometrie plochy koule, pro
ostatní plochy teles to vyjde nastejno, pokud se neuvažuje s odbytem EM
vln do vesmíru, co by výkon jen snížilo.

277605

Pane, když se ptáte, tak si predem neodpovídejte. Je v tom pak zmatek. Nač se me ptáte, kolik tepla je treba na rozžhavení, když jste si položil nesmyslný predpoklad o rozžhavení celé konstrukce. Nebudu prece počítat vámi naservírovanou pitomost.
Kdyby jste vedel, jak se chová ocel, a že ji stačí ohrát treba jen na jednom míste aby toho hromada spadla, tak by jste se ptal jinak. Vaše otázka by treba znela, kolik tepla, nebo výkonu lokálne potrebuju, aby mi ho dotyčný nosník neodvedl po své délce nekam ven z ohrívané zóny.
Takhle me jenom utvrzujete, že tímhle stylem nemá smysl vám delat kurs nečeho, co jste treba nestudoval, nebo zanedbal na strední škole.
Deláte obecné závery, a posmešky, ale kdyby jsem se vás zeptal, jaká je zhruba tepelná vodivost oceli, tak mi je jasné, že bez googlu nezvládnete ani její jednotku. Jinak by vaše reč byla k veci.

277620

Pro porádek. Když už, tak by se spíše hodilo :

"Děkuji" za odpověď.

Další podsunutí a nekorektne položená otázka:

"ocel, která nebyla zahřátá (počítám, že tak o 3 patra níže byla zcela studená) má tendenci mizet působením tlaku? Nemá tendenci se ohýbat"

To, že ocel mizí psali snad "všichni" krome mne. Takže má tendenci se ohýbat. Rozprášení nosníku je nepodložené, a podle mne nanejvýš nepravdepodobné. Je treba spíše hledat, kam se poskládaly. Pokud jste to z mého textu predtím nepochopil, je to vaše chyba, príliš jste odbočil. Nepište v jinotajích, zdržuje to a už mi s tím "lezete na nervy", práve to je to zmínené chytráctví.

277696

31.10.2012 12:00

Ropa, uran, apokalypsa

RE: Začal oficiální prodej 1MW E-CAT

ppppp 95.?.?.?

Bych si overil, zda "auto" má brzdy, zda Rossi nezmení identitu po akumulaci investic. Certifikovat a patentovat lze i nefukční vec, v mnohých krajinách je už lež brána jako svoboda názoru. Krome hromady kecu o ničem (www.prometeon.it) jenom pár úseku s jistou výpovednou hodnotou, 5.video 11. minuta, 13.25 nebo kolem 21. min. Ve 20. prý, že všechny 3 podmínky pro uznání fuze jsou splnené, ale nebyl dost konkrétní. Šlo poslouchat tak 3 pány, Leviho(25.minuta), mladíka (26.minuta) a toho co meril (21.minuta). Pokud v reaktoru vzniká gama zárení, jak zúčastnení tvrdí, tak jeho intenzita neodpovídá výkonu.

Není mi zatím známo, jak se tam ta nejaká radiace po nastartování reakce objevuje(pokud by nepocházela z reakce, ale by šlo o podfuk, i když tepelnému výkonu neodpovídá, toto mi vadí, že tam nikomu nevadilo) nevyloučili ani pro ani proti. Nevyloučili možný prívod (včetne odvodu) radioaktivní suspenze nejakou tenkou hadičkou leckde v kabelu, nebo zapravené v nekteré hadici. Na jednom z následujících linku je také popsáno, že produkt reakce Cu neodpovídá izotopum jaderné reakce, ale jde o výskyt Cu v prirozené forme.

http://scienceblogs.com/startswithabang/2011/12/05...
http://www.forbes.com/sites/markgibbs/2011/10/30/b...
http://www.lifeslittlemysteries.com/2143-cat-cold-...
na posledním linku je fotka absolutne neprukazného merení, kde mezi žlutozeleným a modrým vodičem šlo poslat x-násobný výkon navíc. Také šlo využít jako nulák kovovou konstrukci, potrubí, vnitrní kovové opletení hadic, nebylo prukazne vyloučeno.
Viz video 3. 00:55, nebo 5:41, 9:41 (kde si plete mW s mA) Meli by ale potíže prenést odpovídající výkon, pri 1kV ano, kabel snese.
Na 3. videu ve 14:00 minute párají reaktor, pri takové velikosti tam mohlo být cokoliv, podle mne to ani chemickou reakci pri tom objemu a výkonu nevylučuje, jak tvrdí v 5. videu odborníci. Chybí mi pro to konkrétní čísla. Na videu 2. 10:24 váží část celku, ale ne tu krabici za tím. Žádná čísla, jenom kecy a PR kontejner.

Stále nikde ve své propagaci neuvádejí nejaké normální, navzájem propojené data, pochybnosti jsou na míste. Mechanické konstrukce poskládané za pár babek z instalmontu. Spíš bych dal na jeden porádný a dobre meritelný kus. Rossi má z minulosti za ušima s nedorešeným zpracováním odpadu na ropu, je ho treba brát s rezervou. http://www.popsci.com/science/article/2012-10/andr...

Za výsmech si v každém prípade mohou sami, nezverejnením dostatku bežných dat. Nikdo se jich neptá na konstrukční detaily (myšlenku, nápad stejne nejde patentovat). Meli sami vyloučit logické pochybnosti.

Prosím neargumentovat a neodbočovat autoritami, hlavne ti, kterí si delají jinde z autorit srandu. Pokud neco opravdu k veci a nepapouškovane, budu rád, sem s tím.

278199

02.11.2012 17:38

Jak demokracie umírají

hrebík do rakve

ppppp 95.?.?.?

jedním z takových je projekt Streetview od Google. Neverím, že jde o projekt, který si na sebe vydelá poskytováním informací turistum. Divím se, jak si ho všichni nechají líbit. Užitečnejší by bylo namontovat "streetview" kamery pri ceduli "obec" (na začátku a konci obce". Pak ohlídaly, kdo prekročil rychlost, ale s citem, ne trvat na nejaké umelé, nebo špatne naaranžované značce dobré akorát na pokuty. Proč nedelají tohle, ubylo by nehod. Oni ale radši delat špióny, vzít to od konce, pomalu a nenápadne, jako varící se žábu. Mohlo by se ukázat, že starostové a papaláši by "speedview" nechteli povolit, protože sami jezdí jak by nemeli.
Proč si "speedview" nezkouší v americe mezi vyspelejší civilizací, ale delají demokratické instalační pokusy tady. Mám opravdu "velký strach" že nekomu tady jde o turistiku. Ovce, ovce, a zase jen ovce. Občas nejaký bača, co by dojil, sem tam kopec, potok, prumyslová zóna na pastvine, a najednou ovce v Tescu. To má být ta kultura.

278251

03.11.2012 16:54

Ropa, uran, apokalypsa

RE: Můj názor

ppppp 95.?.?.?

na tohle bych asi ješte mohl stručne reagovat - Nostradama a podobné blázny nerešte. Snesu určité prognózy do budoucnosti (treba jako Sybilla) vyplývající z obrovského nadhledu, ale ne cosi jako Nostradamuv železniční "grafikon". Pokud by jste rešil matematickou statistiku, tak pri Nostradamove stylu psaní má docela slušnou šanci, že nekolik čísel ve "sportce" proste uhodne. Dospel jsem k tomu, že podobná forma veštení je spíše jistým druhem neúcty k životu.

Demokracie je jenom pohozená "kost" lidem. O tom, jak se máme rozhodují v první rade vztahy mezi námi, a nejaká zbytková iniciační, možná i dedičná kultura, tradice, a až pak nálepka použitého systému. Duležité je hlavne, jakému pánovi se slouží, v podstate má dnes skrytou tvár a úmysly.

278285

04.11.2012 23:39

Je Zvědavec na odpis?

i my jsme časem na odpis :)

ppppp 95.?.?.?

Nejenom Zvedavec je na odpis. Na odpis jsou všechny profese, kde má být cenena normální práce coby konvence pocházející z její delby. Dneska vydelávají víc pseudoprofese, protože nekdo umí presmerovávat aktivity neproduktivním smerem. Pak je jen logické, že se nedostanou peníze, kam mají. Zdanení a spol je nastaveno tak, aby byla reálná práce komplikována. Spekulace daňovému systému pritom nevadí. S tímto mel problém i Hitler, a pokoušel se to rešit svým priblblým zpusobem, vyrešil nakonec houby, jen zkomplikoval. Na myšlenku nejde jít kladivem.

Zvedavec je výhodný tím, že zprávy sumarizuje, co každý čas nemá. Bylo by dobré, kdyby se čtenári umeli shodnout na tom, aby jich umelo prispet více menší částkou. Je dosti drastické, když na provoz servera nestačí pár desítek eur od nekolik desítek čtenáru.
Treba 20E od 40 čtenáru dá 800E ... takže se sotva sejde 800E mesíčne. Každý chce dnes všechno zadarmo, i když to nakonec nemá cenu. Takhle se ale pracovat nedá.
Pokud si chce každý sumarizovat info sám, tak nakonec stejne dojde k tomu, že vybírat ty zaručene správné info bude ten(server), kdo je za to placený, a nejakému portálu bude opet treba verit. Jenomže muže opet jít jen o prípravu na monopolní príjem informací. Meli bychom proto vedet, komu se vlastne za ten výber platí, a to v prípade Zvedavce asi problém není. Jinak zase jen budeme krmeni jako ovce.

Zvedavec není šedý a nudný. Má svuj imidž seriozní textové informace, to s nejakou nudou nemá nic společné. Kdo chce obrázky, ať si koupí slabikár. Pri prípadné zmene designu jsou tradiční potíže typu, co dobre fungovalo dosud, už tak dobre fungovat nebude, tam se nekomu pošahá rozmer rozlišovačkou monitoru, tam reakce staršího prohlížeče na skript, a každý se nemuže tak rychle nechat unášet dobou jenom v podstate kvuli podstatnému textu. Text by melo jít prohlížet vždy a nevnášet do toho více komplikací.
Také ty současné barvy jsou podle mne zvoleny velmi dobre a šetrne pro oči, dobre se to čte bez optické únavy, na rozdíl od jiných agresivních produktu.

Osobne jsem mel potíže s platbou menších částek, protože PayPal nechci, prece jenom nekdy otravují, a úhrada na účet je pri menší sume zatížena poplatkem kolem 10E (z SK), takže se nevyplatí poslat treba 20E. Myslím že podobný problém mají i ostatní. S tou anonymitou je asi takový problém, že když už nekdo na Zvedavec prispeje, tak sotva zustane anonymní, pokud neplatí hotove do ruky. Určitá ztráta anonymity je daň za tento druh informací. Podobné dane platíme ale stejne na více místech.

278336

06.11.2012 23:37

Je Zvědavec na odpis?

RE: Proč jsou jiné placené weby úspěšné?

ppppp 178.?.?.?

Keď sa niečo zdá nezvykle super, tak často býva problém hneď v úvode, kedy ešte človek nedáva dosť pozor.

Pojem "free energy" je definovaný v klasickej fyzike a chémii viac ako storočie. Nie je preto správne ho používať v úplne inej súvislosti. Ak by niekto hovoril, že tráva je fialová, ale myslel by zelenú, tak je namieste sa pýtať, prečo to robí.

Senzácie po nete by sa mali nazvať "energia z ničoho", čiže z hovna bič. Pred pár storočiami naháňali kamene mudrcov, elixír mládí, perpetuum... až toľko sme nepokročili, stále v tom bráni nejaká zlá príroda.

Nikto tu nezavrhuje rozumné nové zdroje energie. Iba treba pamätať, že všetko je súčasť nejakej rovnováhy, nič zadarmo. Objav 100x výkonnejšieho zdroja energie, než používame, by nás mohlo uvariť v atmosfére ako žabu, pretože energia sa po premene nikdy nestráca, iba otepľuje okolie, až o toľko, o koľko to nechceme. V prírode sú hlavne úspešné tvory, ktoré vystačia s minimom energie, ktoré s ňou vedia hospodáriť.
Často sa zabúda, že energia má 2 atribúty, množstvo a kvalitu(použiteľnosť), pritom zákon zachovania sa týka iba toho množstva a o použiteľnosti energie nehovorí vôbec nič. Ide o všetkými pozorovaný prírodný štatistický princíp, a nie o výrok/zákon skupiny zanietených jednotlivcov. Pre ľudí má význam hlavne tá použiteľnosť(kvalita) energie, pretože podobne ako aj v ostatnom živote množstvo bez kvality nič neznamená. Prakticky každý, kto čosi hovorí o "free energy" nechápe ani to základné, vyššieuvedené, pretože nevie naviazať argumenty, a začne sa odkazovať na kohosi ilúzie. Aj dezinformácia sa vie šíriť.

Veľká energetická zásoba je skrytá napríklad v rozbíjaní atómov, ale daňou sú aj lietajúce črepy z tej rádioaktivity. Tie energie pri tom rozbíjaní z princípu nejde tak dobre usmerniť, aby sa proces obišiel bez sprievodnej rádioaktivity, črepy nebudú lietať "presne vľavo". Cielené výhybky na také procesy zatiaľ nemáme, a je otázka, či sú reálne.
Dá sa dosť dobre vysvetliť, prečo nemáme energiu z gravitácie, magnetov, a ďalších tak trochu záhad (ako posledne e-cat), stačí sa tým trochu zaoberať a nečítať iba bulvár.

Okrem nič extra jadrovej energie sa hrozím aj megalománie v veterných a vodných elektrárňach, veľa ľudí si myslí, že je to eko, ale niže vodnej elektrárne je studenšia voda, než by bola, veterné farmy predstavujú horu a nezriedka vytvoria umelú kotlinu. Asi naj eko je solárna, tmavé plochy ide kompenzovať svetlými, a riešiť ako architektonický celok, aby lokálne prehriatie išlo akceptovať. Verím, že bude mať zmysel doriešiť ukladanie premenlivej energie.

278566

Jak vás čtu, tak se v diskusi snažíte "obracet" (nemyšleno kabát).

Zkusil bych k tomu ríct asi tolik - diskuse, která nekonverguje, nesbližuje aspoň nepatrne názory je problematická svým účelem, ale stále funguje jako ukázka čehosi (nemyslím automaticky negativní). Je treba proto uvádet výhody rukavruce s nevýhodama, a nedelat jenom reklamu na Vizir.

Na pozice v EU se stejne dostane spousta lidí, co profesem nerozumí, a jejich zkušenosti neodpovídají pozici. To totiž sotva jde objektivne zmerit a porovnat, dá se na to spíš jen spolehnout, a hodnotit pomocí vnejších ne vždy objektivních znaku. Je tam logická tlačenice, lidí je moc. Dovedu si predstavit, že když nekdo rozumí nemeckému porádku, chtel by mít jeho výhody tady. Jenže Nemci zase budou závidet jistou volnost. Mezitím je hromada kompromisu. Pak je si treba povšimnout, že byrokracie je jedna vec a vandalismus a základní životní podmínky jiná. Z hlediska tech životních podmínek je v Nemecku mužu octnout na ulici stejne jako v Česku, jak uvedl zde jeden diskutující príklad, jak vdova "zdedila" hypotéku. Naše úrady a náš stát proste človeka dostatečne nechrání. Popírá tím svuj smysl a stává se otroctvím, bere omnoho víc, než dává. V tom byl bývalý socialismus objektivne lepší, nabízel místo ulice treba basu [smích], ale nestrašila exekutorská mafie, která by mela být rešena státem jako jiné mafie (nemám nic proti zhabání části majetku po hranici jakéhosi životního minima).
Co mi na EU teda vadí je, že cpe svuj nos do vecí, do kterých by nemusela, a neríká prímo to, co chce, míchá mouku s popelem jako záhadologové, je to proste manipulace. Jinak by se napríklad humanitárne nebombardovalo, ale rešila krize. Mým jménem neváhá treba Cameron nebo Šarko hlásat veci, které jsou v protikladu s myšlenkou EU. Zavádejí nesmyslné požadavky k potravinám, pričemž kvalita jde stejne dolu. Začíná se proste objevovat problém velikosti a toho, že nikdo nemá jednoduchý patent na rozum. Nemohou si dovolit určovat včelarum velikosti rámečku, jinak... a další privazování k retezu, to je proste šikana a prínos na nule.

Každá správa, organizace celku má svou objektivní velikost. Že ta velikost muže jít až do velikosti EU, tak je to jen proto, že zatím teče ropa, a mužeme si "dovolit" jinak neproduktivní transfery krížem krážem s cílem Tesco, Lídl. Vyspelé elektronické komunikace platíme z činnosti, která reálne nevydelává, ale která je dotována opet zejména ropou. My proste plýtváme, a vrcholem toho plýtvání je stavba megacelku v podobe EU. USA totéž. Tyto megacelky zároveň umožňují napojení megaparazitu, které je témer nemožné vyloučit z hry. Je to výsledek naší megalomanie, odmena za náš vztah k prírode, jenom málokteré megastruktury v oblasti lidských činností mají svuj smysl (treba medicína, výskum v nekterých smerech, rozumný druh obrany vuči záškodnickým invazím).

278585

07.11.2012 23:56

Je Zvědavec na odpis?

RE: Este jedna vec mi napadla - pamatate? V Jednote je Sila!

ppppp 178.?.?.?

Pane, vy jste po netu pobláznil "pulku republiky" se svým dezinterpretovaným vztahem pro energii indukčnosti =L.I.I/2 a svými rezonančními motory, o kterých ani neznáte historii, protože by jste nevynalézal ameriku. Proste si jednou uvedomte, že ten vztah pro vámi zverejnený prípad neplatí (požaduje opravdu v čase konstantní indukčnost a proud, co v testované oblasti není ani jedno splneno), a umelé matematické čachry typu "aby to tak vyšlo" nejsou k ničemu. Vy ten vztah buď zcela nechápete, nebo opakujete po jiném, co tomu také nerozumí, pritom i šikovnejší stredoškolák si to dokáže overit, pokud umí poctive číst, neco zapojit a zmerit. Nemusí se na to ptát žádných zlých monopolu. Takže nejprve si dorešte tento problém, a reagujte na totální blbost, co jste na svém webu zverejnil. Pri podobné duslednosti by došlo i na další projekty. Pak mužem spolu na pivo a oslavit úspešné overení vynálezu koleček. Šíre zájmu ale sotva pustí.

Pokud vás ty chemtrails, nebo haarp opravdu zajímají, tak si prečtete, co jsem na zvedavci na tuto tému napsal, zabijete tím s lepším výsledkem mnohem méne času, než studiem papouškovaných plagiátu. Jak napsal zde o Číňanech nick kerob, nepokládej otázku, když nechceš slyšet odpoveď. Umelecké smery nejsou na nelogické postupy tak citlivé jako technika. Nebo zkuste být jednou za čas uprimný a opravdu reknete, proč nabízíte čtenárum tyhle neobjektivní informace.

278615

08.11.2012 19:08

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: a to ještě pozornosti veřejnosti unikla poměrně závažná věc

ppppp 178.?.?.?

Mne se tu novelu nepovedlo na netu najít ani po pulhodine. Pokud nekdo zvládne lépe, tak si rád prečtu.
Všiml jsem si pri tomto ale podstatnou vec. Pri stovkách nových zákonu ročne občan nemá šanci, aby mohlo být uplatneno "neznalost zákona neomlouvá". To je proste pitomé alibisticko-arogantní násilí. Je zbytečné naložit na človeka 100kg, a čekat, že to každý unese. Proste neunese. Jsou porušeny základní lidská práva. Tyhle stovky zákonu jsou proste zbytečné a škodlivé, slouží jen na to, aby kdokoliv mocný mel alibi a "zaručenou" beztrestnost. Odpovednost by meli nést ti, kterí to píšou a schvalují. K tomu 4006/2000 bych rád znal také jména. Tito lidé jsou prostredníky mezi bankstery, kolaboranty, jalové konzumenty a temi, co na ne pracují. Podobné zákony je treba silne brzdit. Jinak nemá smysl ani znát své jméno.

278704

09.11.2012 22:39

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem

ppppp 95.?.?.?

2-3 poznámky k tomuto.

- V té dobe delat nejaké vážné "operace" na "nejvýkonnejších" počítačích stejne nemelo smysl, to se ješte jenom začínalo s textovými editory, a nejjednoduššími databázemi, lidé na tohle nemeli uzpusobené myšlení ani na vysokých postech. O nejaké statistice, která by práve prostrednictvím "výkonného a moderního" počítače mohla mýt smysl sotva muže být reč. Statistika a odhady mohly být vedeny, teorie byly o tom známé aspoň pul století, ale nejaký výkon počítače sotva ovlivnil výsledek, proto tu informaci považuji za umele vloženou.

- Pokud by Gorbačov byl součástí plánu i s jeho Perestrojkou, kterou jsem si tehdá koupil a prečetl, tak by se sotva teď myslím v Západním nemecku musel vyjádrovat k "Iráku" a hodným Američanum. Jedine, že by ho tam týrali a dali mu najíst jen pod podmínkou. Nebo že by neco v Rusku fatálne podelal. Do té doby, než se začal vyjádrovat k Blízkému východu (nebo i k Srbsku, si nevzpomínám) jsem si ješte myslel, že by tu svou knihu mohl kdysi myslet vážne, po jeho vyjádreních však spíše zastávám dojem, že je spojenec Západu. Pokud by hrál pro Rusko, tak možná i nemusel z Ruska pryč, neprátelé stejne mohou být všude, stejne jako prátelé. To že nežije v Rusku se mi jeví jako problematické. Také mi nesedí jeho podpora stran v Rusku, které jsou spíše prozápadní. Príliš dlouhý retez false/false/false//flag také pomalu ztrácí pravdepodobnost. Trochu mi uniká, proč by takový Gorbačov mel mít stále vliv na více odpuzující charakter západu.

-pak vyvstává otázka, kdo prípadne a proč tvorí konspirace, a co je blíže skutečnosti

278830

09.11.2012 22:46

Jak na ně

RE: Autor nemá pravdu

ppppp 95.?.?.?

proto se kamarádíčkují s NATO, serou na vlastní lid a pro tyhle prípady hledají humanitární svobodné bombardéry. Vlastní lid je ale také potvora.

278831

10.11.2012 12:20

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Máme, co si zasloužíme

ppppp 95.?.?.?

Zdravím, vy jste tady posledne obhajovala EU a nabídla teď komentár k úloze státu, následující muj príspevek minule neprošel, asi se zdál/mohl být nekvalitní, ale podle mne obsahuje nekolik opravdu klíčových vet, které se možná ztrácejí v šedi, rozhodne není myšlený konfrontačne, prikládám:

dekuju za komentár .. zrušení daňových ráju, nebo vývoz daní do ciziny ...
už včera bylo pozde, paradoxne z našeho pohledu za to muže práve ta
cizina, která se to snaží jakoby dát do porádku. Jakobych zákazníkovi
nejprve v obecném zmatku neco zkazil, a pak se nabídnul na opravu.
Co se týče tech dotací, tak tam jsem ješte pesimističtejší, asi je nutné
oddelovat mouku od popela. Vím treba o tom, že dotaze z EU dostávají v mém
okolí za zatravňování polí, za rušení vinohradu, ale už ne za jejich
založení. Mám to z blízkosti lidí, co ty peníze dostávají. Jim se více
vyplatí pole zatravnit, než obdelat. Pritom se dá ríct, že to pole je
docela úrodné. Považuju to za velký problém.
Dotace deformují trh, a umožňují s ním manipulovat, i prostrednictvím
nežádoucí konkurence. Tok penez pres EU se neobejde beze ztrát, a
predstavuje to dotatečnou "daň". Zemedelci jsou drženi za koule treba
kvuli 20% normálne chybejícím do 100% nutných na kompletaci jejich
produktu. Jako když nekdo ujde 5km k autobusu, ale nakonec ho nepustí do
dverí.

Jiná vec - EU není garance kvality, když se podívám, na co a komu jdou
peníze z eurofondu, tak tam krome bežných vecí jsou naprosté ptákoviny
neprímo zatežující rozpočet, proste peníze se tak zatočí, že nakonec
nedojdou, kam je treba. Tak se objevují námestí vesnic vyložené zámkovou
dlažbou, a treba škola má deravou strechu. Toto ti EU úredníci nemají
reálne šanci posoudit, protože nežijí mezi tema lidma, jsou zcela mimo
reál odkázáni i pri své nejlepší vuli povetšine na sprostredkované
informace. Není možné nemít funkční lokální vztahy a odpovednost, a
spoléhat se jenom na globální vertikální hierarchii, v podstate jde o
antidemokracii ve jménu demokracie. Sám pritom treba prímou demokracii
srovnávám s nikamnevedoucí šedou, konzumní ulicí, které kdosi dodává
zaručene čerstvé informace pres regál "supermarketu".

278846

11.11.2012 14:26

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

Dobyvatelia

ppppp 95.?.?.?

Vždy som si kládol otázku, čím to je, kde sa rodia armády dobyvateľov. Kde je to ukryté v povahe, prečo vojak ide za niekoho bojovať. Lebo ak by anglickí vojaci nebojovali za dobyvateľov, tak by takí dobyvatelia neexistovali. Je to čisto za peniaze, nehľadiac na svoju identitu? Je to tak stiesnenými podmienkami, že tí vojaci volia toto riziko a tento druh "práce" ? Alebo nejaké ideologické presvedčenie, či náboženstvo?
Môže na to mať vplyv výchova, že sa ako decká nemali s čím hrať, majú málo svojich plánov a záujmov, a tak je im jedno, čo robia?
Alebo ide o vrodenú chamtivosť nejakej ľahko nákazlivej skupiny, a vidinu jednej z mála možností, ako sa dostať na úroveň šlapania sa po druhých?
Je to vedomie svojej neschopnosti prežiť za pomoci tradičnej práce v regióne? Je to falošná tolerancia vyformovania za takejto skupiny medzi tradičným obyvateľstvom?
Veď koľko vojakov padlo v amerických vojnách proti Indiánom. Sotva niekto z nich chcel zomrieť, zomreli, až "keď sa inak nedalo". Rovnako je to aj teraz v arabských vojnách, aj v tých plánovaných okolo Ruska, ktorého územie je dnes rovnako atraktívne, ako bývalá Amerika. Občas sa ale stáva, že do jamy padne ten, kto ju nastražil. Iba to niekedy trvá poriadne dlho.

278887

12.11.2012 19:56

Německé zlato a USA

RE: Nemecko

ppppp 95.?.?.?

"Firma Bundesrepublik Deutschland Finanzagentur GmbH, skupuje zlato od svojho vlastníka USA, za papieriky vydávané USA (resp FED), resp od "Západných spojencov"

Nemecko sa ale tvári, že chce zlato fyzicky späť a nie ho kúpiť. Prípadný transfer peňazí z Nemecka do USA za vrátenie zlata by asi bolo treba vysvetliť podrobnejšie.

278949

12.11.2012 20:01

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 95.?.?.?

Pane, když jinému radíte o stylu diskuse, tak si všímejte také svuj. Kousek vedle jste se ohradil vuči innformacím nicka "petersv", ale nic jste nevysvetlil. Príliš nadlouho odbočujete od vecných informací a špatne se to filtruje. Mohl by jste také brát ohled na to, že zrejme vetšina čtenáru nejsou ideologové, a píšou ty názory jako vlastní.

278951

12.11.2012 20:20

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Energia 3

ppppp 95.?.?.?

Najťažšie sa ale mení vlastná hlúposť a pohodlnosť. Už len zo štatistických príčin. Takže "pánom" vôbec neprekáža, keď sa ku korytu dostane zlodej. Urobí len špinavú prácu pre ešte väčšieho zlodeja nad ním. Často sa stáva, že ten väčší zlodej potom toho menšieho odstaví, respektíve predstaví verejnosti. Ak napríklad neplní normy, alebo iba preventívne. O to ide. Vyššia hra. Vládne tu štruktúra lúpežníkov, ktorej sotva ide o ľudí, chce iba svoj profit. Džungľa v ružovom zabezpečená "ľudskými právami" a možnosťou "demokratických zmien".

278952

13.11.2012 21:04

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

Vy jste výše trefne poznamenal, neco ve stylu "který odborník odliší odborníka od diletanta", je to podobný problém, jak kontrolovat toho, který neco kontroluje.

Takže být vámi, tak respektuju, že si ocelový nosník ohreju jak chci, a nepotrebuju podržet toaletní papír. Jinak se proste dopouštíte omylu. Znám související vzorce a tepelnou vodivost mnohých kovu a látek i zpameti, takže pokud mi chcete neco poradit, tak by jste se mel adekvátne vyjádrovat.

Aniž bych byl na Dubovi závislý, tak se mi od neho toto moc líbilo, chtelo by vytesat do skály:

"a navíc pro řízení státu je třeba dlouhodobý horizont, ne 4 roky, z čehož 2 roky prasata stráví hledáním skulin jak krást, a zbývající 2 roky kutím piklů, jak se u koryta udržet "

279020

14.11.2012 18:56

Rallye po českých vesnicích

RE: Je to naša vlastná chyba!

ppppp 95.?.?.?

Všetci sa nejako bavíme, a veľa činností ide označiť ako neschopnosť hospodáriť so svojim časom.

Nech sa ľudia bavia ako chcú, POKIAĽ neohrozujú iných. Táto miera v zákone chýba, alebo je gumová, nikto nemôže použiť zdravý rozum, ak by ho aj mal. Kto sa odvoláva na zákon, že to nezakazuje by asi zaslúžil rovnaký zákon uplatniť na ňom.

Považujem za 100% jasné, že po obci sa nemá čo závodiť, a ide o VEREJNÝ priestor. Ak je tento dovolené použiť na "športové účely", tak iba na tie, ktoré nikoho verejne neohrozujú, povedzme taký štafetový beh, ale už nie hod oštepom, pokiaľ existuje riziko, že padne niekomu do dvora. Podobne je to aj s tými autami.

Ten, ktorý si to nevie dať vysvetliť slovami zrejme čaká iné vysvetlenie. Tieto rallye cez obývané ulice sú ničím iným, než tupá arogancia a nájazdy vandalov.

Zahraničie na tom nie je lepšie, jazdí sa cez mŕtvoly, ako nasvedčuje aj link nižšie, kedy vodičov zjavne nezaujímalo, koľko osôb by mohli odpraviť.
http://sport.sme.sk/c/6559204/pozrite-sa-ako-auto-...

279098

14.11.2012 23:41

Rallye po českých vesnicích

RE: Autor o rally neví zhola nic

ppppp 95.?.?.?

"To Heriot: Proč se vyjadřujete k něčemu čemu nerozumíte ? ( Rally ) Pilot jel na uzavřené komunikaci.... a všichni diváci byli řádnými prostředky srozuměni pořadatelem, že zde jsou na vlastní nebezpečí a mají dbát pokynů pořadatelů. Jezdili zde předjezdci, byly zde pásky vymezující povolené zóny a cedule v místě tragédie s nápisem Zakázaný prostor. Oběti nehody nedbali pokynů. Bohužel , život jim to nevrátí.Tohle není počítačová hra a vaše řeči o tom, že nějaké panstvo si může zazávodit, smrdí komplexem.Pilot závodu NIKDY není odpovědný za smrt kohokoli"

Tak tedy já ríkám, že za smrt tech holek jsou zodpovedni: STAROSTA, protože se o své obyvatelstvo nestará, jako o vlastní, mel by odstoupit, pak PORADATEL, pro výber nevhodné trate s vysokým rizikem, a pak aktivní účastníci závodu včetne lidí jako jste VY, kterí tyhle zvrácené názory konzumují a šírí.

Je X prípadu v živote, kde není a sotva muže být zadána/napsána míra nebezpečí, takže vaše argumenty jsou zcela ploché. Podle vaší teorie by nemusely být ani fotobunky na strojích, protože stačí cedulka a školení. Stejne tak nač závory na železničním prejezdu.

Je X prípadu, kde proste závodník jede na hrane, a 100% zvládnutí podle vás rádne zabezpečené trate je také na hrane, a je jen otázkou času, a statistiky, kdy se co stane. Míra rizika pri podobných závodech vždy stoupá, protože se nejede s klidem, a na bezpečnost, ale na doraz za cenu zvýšeného rizika. Neomlouvám tím ani cestní piráty, kterí také komplikují život jiným a pretlačují se na doraz.

Srovnávat nehodu na silnici s nehodou pri rallye není na míste, rallye není každodenní nutná práce, na základe které společnost funguje, ale zbytečne riskantní zábava, až ruská ruleta, která jde na konto společnosti.

Tak se radeji nevyjádrujte k nečemu, čemu nerozumíte, tento váš výrok sedí lépe vám. To, že se to tak všude v Evrope delá, a co všechno jste videl ješte neznamená, že tomu rozumíte. Opakujete jen egoistické nesmysly po ostatních. Zdravý rozum opravdu nezafungoval, ale vinit z toho naivní i když neukáznené obeti je morbidní. Kdo se jednou neožral, nebo jinak nepochybil, a nemel tu smulu, že hned zemrel, protože společnost jim umele zvýšené riziko neprinesla na podnosu jako ruskou ruletu.
Vy pane vidíte jen své auto a sport, a život človeka vám sotva neco ríká, ne z každého musí vyrust zbytečná plevel. Je snad to auto víc, než človek?

279131

15.11.2012 19:24

Rallye po českých vesnicích

RE: Děs mne jímá

ppppp 178.?.?.?

Pane, napsal jsem na vás tak ostrou reakci, že ji možná i z toho duvodu editor radši nepustil, trebaže (si myslím, že) neobsahovala osobní urážku, jen dost tvrdé otázky.
Obecne tento váš príspevek považuji ideove za jeden z nejzávadnejších, podle mne nenápadne podbízí úplné bludy a zameňuje pachatele s poškozenými. Proč sebe dáváte bezpodmínečne na tu dobrou stranu, kde laskave nabízíte tem nehodným možnost "na této zemi chtít spolu žít". Na pravidlech soužití je fér se nejprve predem dohodnout, a já teda všechny druhy závodení na verejném prostranství neakceptuju. Nic by pozdeji nebránilo zastrílet si sportovne na námestí treba z brokovnice, Mexiko máš konkurenci.

279202

16.11.2012 08:15

Rallye po českých vesnicích

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam

ppppp 178.?.?.?

Fakticky zjevne nemáte pravdu, vaše logika je úplne chybná. Všude jsou patričná omezení udelat životunebezpečný skutek,

hlavne, pokud by k nemu melo dojít nedbalostí, neopatrností. co je prípad tech devčat. Zásadne jiná klasifikace je spíš morbidním cynismem.

Úmyslné sebevraždy do toho nepatrí. Devčata se zcela jiste nechtely zabít, nešlo o jejich úmysl se zabít.

Sahání na dráty jakkoli vysokého napetí je výrazne omezeno desítkama predpisu, a podmínek, polohou, zábranou, izolací, používají se ruzne druhy ochran, nulování, proudové chrániče, odpojovače po pretržení drátu. Ja také pritom jasné, že elektrina si nemuže vybočit kam chce z pole, nekomu až do dvora stylem, jako to udelal ten ridič. Elektrina se chová mnohem predvídatelneji, než ten ridič, nebezpečné jsou tak materiálové vady a prírodní podmínky, a tak jsou rizika omezené na minimum http://zpravy.idnes.cz/obeti-sandy-cxz-/zahranicni...

Dále koleje jsou videt, dá se dobre predpokládat, videt, slyšet, reagovat, kudy vlak pojede, to by jste mohl srovnávat jen s tím, kdyby se vlak vykolejil. Vykolejení dále nebývá až tak časté v dusledku závodení a nezvládnutí rízení strojvedoucích lokomotiv.

Takže vaše srovnání jsou povrchní, účelové a zcela mimo reál.

Nebezpečí v dusledku vlastní neopatrnosti, nedbalosti jsou na verejnosti značne snížená, a co bilanci zhoršuje jsou práve závody typu "rallye po vesnici", to jen pokouší další spratky k napodobení ohrozování jiných, jako k frajerine a upoutání své jinak bezvýznamnosti.

Práve veci typu rallye po vesnici by se mely nahlas ríkám ZAKÁZAT, pod tohle se podepíšu i sám. Ne ruzné blbosti, ale to, co je opravdu nebezpečné, a kde reálne hrozí únik nezvládnuté energie. Jen na vývoz smetí kolik je zákazu. Človek zvlášte mladý, by mel dostat šanci vuči dnešním vynálezum. Dokonce i zvíre.

Srovnejme jen statisticky s ohledem na počet prípadu únik/výbuch plynu, zabití elektrinou, s nabouráním auta s následkem zabití. I v bežném provozu se na ceste zabije v našem státe tolik lidí, jako má malá vesnice, ročne pres 1000. Za chvíli rallye bez smrťáku nebude rallye, však duležitý adrenalin, že ano. Jen pro své ego.

279222

16.11.2012 15:44

Rallye po českých vesnicích

RE: To jsou blaboly, byl jsem tam - no ty ale blábolíš na entou

ppppp 178.?.?.?

Ne každá škoda jde "vrátit zpet", pojem "odškodnení" je často zavádející. Vetšinou jde o poskytnutí nejaké výhody za událost, kterou ve skutečnosti nejde vrátit zpet, a "odškodnit".

279254

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 545 084