Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.12.2011 22:36

Nebe pro nás, peklo pro jiné

nebo/peklo na zemi

ppppp 95.?.?.?

Pekný článok a vianočný darček. Ako decku stavebnica na pobavenie.
Iba s tým Lazarom si to pamätám opačne, však išlo tuším o chorého, ktorého raz aj Kristus vzkriesil, prečo by nakoniec išiel do pekla, to je dajaké nedorozumenie, ale ani knižky doma nemám, kde by to šlo zistiť.
Tiež si myslím, že peklo, či nebo máme vzorky už tu na zemi. Samozrejme tie rozprávky o fyzických kotloch a smole, to tu už tiež máme taký priemysel. Pokiaľ už poslucháči neberú rozprávky (jedno či kresťanské, alebo muslimské), hovorí sa, že nebo/peklo je stav duše, teda bez nutnosti byť v "peklárni", mať kotol, palivo a kohosi na prikladanie.
Božiu všemohúcnosť považujem za nedopečenú fikciu a ľudské podsunutie. Podľa mňa "boh trpí" ak trpí človek, či podobný subjekt, ktorý si to svojím chovaním nezaslúžil. Podobne, ako keď bolí ruka, tak ju cíti celý človek.
Samozrejme, ani ja nedávam do podobnosti zavraždenie so "zahnutím", to sú úplne odlišné veci. Často niektoré formy správania a kradnutia sú horšie, než "neúplnomonogamnosť", monogamia má skôr účel vyhnút sa alternatívnym nepríjemným dôsledkom, poškodením vzťahov, či prenosom mikroflór a infekcií.
Podľa mňa to ten Mojžiš tým rozmenením na viac drobných prikázaní síce konkretizoval, ale aj príliš predhodnotil, akoby počítal s tým, že ľudia "nemôžu" mať rozum. Stačilo si všímať, kam čo vedie, a zachytiť to.

259597

28.12.2011 16:50

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

ppppp 95.?.?.?

"Problém je v úrovni uvažování současných lidí a s tím spojené destruktivní chování ve vztahu ke všemu. "
Výstižne napsáno, souhlasím. Zatím jsem si však jistý, že "volná energie" o které píšete jsou lidi na tomtéž brehu, jako ti, co jsou odpovedni za to destruktivní chování. Reči o volné energii jsou prokazatelne dezinformací, co odvádejí úsporná hospodarení a technickou tvorivost bežných lidí zcela bokem, jde o odstavení potenciální koonkurence na boční kolej. Zatím není prokazatelne a meritelne známý jediný pokus umožňující získávání nejaké "volné energie", to o zamčených projektech v šuplících monopolu jsou lži. Zatím všechny projekty, co jsem odsledoval ztroskotávají na objektivním merení, venuji se tomu primerene intenzivne a dlouho, doporučuji velkou opatrnost v jejich hodnocení, jsou to docela sofistikované hlavolamy.

259724

29.12.2011 17:25

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

ppppp 95.?.?.?

Subektivní vedomost nerovnáse objektivní existence. To je snad jasné. Je však treba rozlišovat, v jaké kvalite se umí k veci subjekt vyjádrit. Jinak reaguje na otázku "povstalec" co potrebuje dolary a jinak človek, který se tím zabývá primerene poctive a intenzivne nekolik let, to je vec referencí. Jsou lidi, kterí opakují nesmysly po jiných jako papoušci, a jsou lidi, co principy overují a nenechají se jen tak obelhat. To opakování je činnost mnohem jednodušší stejne jako bourání nebo destrukce jsou vetšinou jednodušší, než konstrukce. Je také rozdíl, zda ten, kdo práve rve, má ješte i zesilovač, nebo ne. Pokud zhruba dvacítka "zaručene fungujících" projektu na volnou energii používajících témer stejné obhajovací argumenty neprojde základním merením a dopadne jako vyrešený hlavolam, tak je velmi pravdepodobné, že i v tech dalších šuplících jsou podobné braky, a že se nekdo pokouší vydelat na smetí.

259785

29.12.2011 21:47

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

ppppp 95.?.?.?

Technologie na využití "volné" energie nejsou mýtem, nýbrž realitou, o které se ovšem v MF Heute nedočtete. A rovněž tak leží v šuplících pěkně mimo dosah běžných lidí. S jejím hromadným využitím elitáři počítají až po "velkém vyčistění".

Pane nepište mým jménem, že čtu "MF Heute", nečtu také treba WM magazín, který s ní v kvalite informací zdárne souperí. Nemám totiž rád, když se lži balí do pravdy a míchá mouka s popelem, úkoly popelky jsou vám jiste známy.
Mohl jste napsat, co čtete Vy. Já vycházím ze svých a jiných doložitelných skutečností a informací. S ničím elitári nepočítají, protože vedí, že nic nemají. Úspešne by se vybodli na Libyi, Sýrii, Írán, spokojene by si mohli počkat na vetší korist, když by meli tyhle "energie" pod zadkem. Vy je jenom podezíráte, generujete fiktivní príšeru, jako načechraný krocan perí, pod kterým je pouze vzduch, nemáte, čím by jste to doložil, jinak by to nebylo o mýtech, ale konkrétních informacích. Se stejnou vypovídací hodnotou bych mohl o vás prohlásit, že zrovna vy máte doma slepici na zlaté vejce.

259805

30.12.2011 01:08

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

ppppp 95.?.?.?

Na čo pán Oracle reagujete? Máte na mysli bilióny ničím nekrytých dlhov? Lochnesská príšera tiež nemá zakázané stať sa predmetom podnikania a biznisu. Kto uverí, že mu pomôže, tak hravo zaplatí. Aj za fikciu "konca sveta" ľudia už párkrát zaplatili. Je preukázateľné, že monopoly si zvyšujú odber energie tým, že nabádajú ľudí spotrebovať ich energiu na hľadanie novej, ktorá ale zaručene neexistuje. Marketingový ťah, ktorý zase toľko nestojí, stačí spochybniť a zdezorientovať verejnosť. Za projektami na "voľnu energiu" stoja monopoly a ich spriaznenci, čo z toho majú profit.

259812

30.12.2011 12:01

Malá záchodová úvaha

redukce a záchody

ppppp 95.?.?.?

Nekompatibilní redukce lze za sucha lepit (treba rychletvrdnoucím) epoxidem, nekdy i epoxidovou plastelínou, aby lep nevytekl, stačí doplnit vatu, nebo ovinadlo, lnený motouz, nebo koudel. Pokud není podmínka mechanická tuhost, lze použít i silikon posílený zmíneným vláknivem.

Co se týče záchodu, tak ve mestech je zrejme voda a kanalizace jediným rešením, ale na rozlehlejší, vícepodlažnou zástavbou nekoncentrované vesnici je podle mne z více duvodu optimální suchý záchod s dreveným prknem a toaleťákem, a vodu použít jenom na umytí ruk. Pokusy zavádet kanalizaci všude považuji za neekologické, a málo oduvodnené. Jedním z odstrašujících faktoru je zrejme "mobilní" hmyz, lze to ale omezit. Také neumíme efektivne bránit tomu, aby nekadily ostatní zvírata často rovnou na chodník, a neprišel to skolaudovat nejaký hmyz. Nejlépe být všichni zdraví [smích]

259843

30.12.2011 17:52

Malá záchodová úvaha

RE: Bidet je dobrá věc

ppppp 95.?.?.?

Moc hezký príspevek. Protože jsem také ve veku, o kterém jde v nem reč, tak bych namítal ješte, že každým rokem, jak se stává, mohou být toaletní papírky jemnejší a hladší, co má za následek proborení, a špatné odnesení v budoucnu nezajímavé hmoty. Stačí drobné korení, netož kaštan, a papír selže. Čekám, kdy nekdo vymyslí ješte tenčí mikroten, to by se tak podobalo. Občas ostríhám ovce. Celý rok nejdou na bidet, a pokud jde vše jak má, tak je to témer hygienické, pomerne čisté, zdravé. Samozrejme nenosí nevhodné a tesné prádlo, občas oprší, ale s tím ani nelyžují jako moderní kocouri, nebo psíci. Zralé i nezralé kaštany se pak nazývají podle svého zvírete.
Rekl bych, že jde o docela komplexní otázku, kde jedním extrémem je sterilita, a druhým treba ty kaštany, vyskytují se zrejme i po týdnu rozpustné verze. Taky ne každý vydrží být tak dusledný, používá mýdlo jenom na ruce a prípadne ho expresne opláchne. Jinak se moc nezíská. Co tak občas čundr a zkusit vhodné listí.
Arabi prý navlhčený hadrík, rád bych vedel, na kolik použití [smích]

259865

31.12.2011 16:09

Malá záchodová úvaha

RE: Frantická změkčilost, v anglosaských zemích nerozšířená -

ppppp 178.?.?.?

Pri konstrukci konkrétním záchodu (nepíše wc, protože to jsou jenom konstrukce s vodním sifonem) jde o snižování koncentrace pri prenosu nežádoucí mikroflóry. Plus nejaká dávka pohodlí k tomu. Jako ale i auto by nemel rídit každý hňup, tak by se i záchody meli používat za pomoci rozumu a nejaké kulturní vyspelosti.
Znamená to, že pokud se neco nekomu pri akci nepovede "dusledne", tak to nerozmaže všude jako Mr. Been po obraze. Je vecí uvedomelosti, že když mýdlo použiju v dusledku kritické situace, tak ho opláchnu tak, aby ten další na to nemusel predem myslet. Skrátka koncentrace možných patogenu snižovat, a ne prenášet na jiné místo.
V tomto smeru jsem se divil na tom rímském obraze z predešlého linku tem společným mycím houbám a podobne, sedí a klábosí tam jako v hospode a moc se divím, proč tam chybí pivo, že by to jenom filtrovali pres sebe [smích]
Stejne tak i nekteré bidety nepríliš povedené konstrukce za "primerené obsluhy" mohou prenášet nekteré neblahé vlivy. Nekdy a nekdo nejakým zpusobem také často musí chytit kohoutek, kliku dverí, nebo psát po cizí klávesnici, nejvíce je to asi o rozumu jako pri tom aute.
...Preju co nejméne "neplánovaných návštev" [smích]

259919

01.01.2012 14:48

PF 2012 upírů a banksterů

RE: Jak je známo, mafiánský kapitalismus , má také své konce!

ppppp 95.?.?.?

za velké krize v Chicagu!
Tam si policie pořídila automatické zbraně a většinu "případů" řešila rázně, bez soudů!


To jako "vyspelá" policie byla nečekane na strane občanu a ne korporací?

259967

02.01.2012 23:34

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: Je vubec mozek k necemu jinemu,nez vrazdit nekoho jineho.

ppppp 178.?.?.?

Nepamatuju si to presne, musel bych dohledat, ale ze spotreby neobnovitelných primárních zdroju jde pomerne dobre dopočítat, odhadnout, že teplota zemského povrchu včetne oceánu stoupla za nejakých posledních 50-100 let nekde mezi 1/4 až 1/2 Celzia, co je na more celkem dost, a nejde již o bezvýznamný vliv. Neco na zpusob výroku vynalézavé části populace "kdybychom všichni topili venku, nemuseli bychom vevnitr". Proste energie, která se mine "spálením" všeho má globálne dostatečnou velikost, aby ovlivnila rovnovážnou sluneční bilanci príjem/výdaj.

260051

02.01.2012 23:39

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: IQ čechů na úrovni houpacího koně.

ppppp 178.?.?.?

Bral bych to s určitou rezervou. Mám drobnou konkrétní zkušenost s Kopeckým, jako predevším konspirátorem, že tedy spíše preferuje senzace, težko overitelné informace, než snažení se dopídit k pravde. Zajímalo by mne, zda to prekládal z vlastních pohnutek, nebo jako práci nekomu.

260053

02.01.2012 23:50

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: IQ čechů na úrovni houpacího koně.

ppppp 178.?.?.?

...ale mašina je to velikosti dinosaura, tech odkazu, aspoň je videt, co všechno ti sociální "vedci" vlastne delají, za neco si peníze zasloužit musí, ve smyslu námi "samoživeného" monstra se prikláním k názoru first.of.heaven o neco níže

260054

03.01.2012 14:07

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: Je vubec mozek k necemu jinemu,nez vrazdit nekoho jineho.

ppppp 95.?.?.?

Nejsem tur googlovač jako nekterí. Kdybych jen googloval, tak to udelám predem, tolik času by me to nestálo a nemusel jsi me predbíhat v ocenení. Mel bys vysvetlit, zda slovo soudruh používáš v puvodním, nebo prevráceném významu, abych vedel, zda jsi mi partnerem v diskusi. Také slovo dohledat u mne znamená dohledat a ne vygooglovat.
Kdybys lépe četl myšlenku, kterou jsem se pokusil vyjádrit, tak si to spočítáš i sám pomocí obecne i doma overitelných merení, matematiky a fyziky ze základní školy, také overitelné v celém rozsahu doma. Já jsem si to jednou proveril, takže mám duvod tomu verit. Sobe lhát nebudu.

260073

03.01.2012 16:36

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: Je vubec mozek k necemu jinemu,nez vrazdit nekoho jineho.

ppppp 95.?.?.?

Pane Vojta, dekuji za reakci, vámi uvedená sluneční konstanta je reálne o nekolik desítek procent nižší, predpokládám, že jste mi vyšli vstríc jakousi maximální možnou hodnotou.

Zbytek jste pojal na muj vkus silne neobjektivne, podívejte se nejenom na príjem od slunce, ale také na výdaj vyzárením do vesmíru. Kdybychom se bavili jenom o príjmu, tak se usušíme behem jediného léta jako rajčata v Číne. Takže váš argument kolikrát je prijatá energie ze Slunce vyšší, než "naše ohníčky" je prinejmenším špatne podaný. Pokud si vezmeme rovnoramenné váhy, kte príjem je v rovnováze s výdajem, a na každé misce je 1 kg mouky, tak stačí na rozvážení této bilance jediný gram. Jsou váhy, kde stačí ješte méne, a takovou váhou je i rovnováha v prírode.
Já jsem vliv CO2 ani nezapočítal, treba jste argumentoval, jakobych CO2 mel na mysli. To me utvrzuje v tom, že vám podobne jako možná i vetšine nejsou jasné další klíčové souvislosti. Mel jsem na mysli premenu energie do její konečné podoby, ne uvolňování ruzných splodin. Bežný človek, když z elektromotora neuvidí dým, tak neví, kolik tepla neprímo elektromotor zpusobí i když by se tento sám neohríval a mel 100% účinnost. Když má ideální motor výkon 1kW, a sám neprodukuje žádné teplo, co to znamená? Že energie "končí" jako mechanická? Ne, mechanická energie není konečná fáze, protože ta se také promeňuje a nekde na konci procesu je teplo s výkonem 1kW, které se rozptýlí ve fázích ruzných souvisících premen do okolí. Kam se podeje 20kW z mechanického výkonu auta na kolech? Skončí jako 20kW dále nepoužitelného tepla v okolí, energie se prece neničí, pouze ve stejné kvantite prelévá a pritom kvalitativne degraduje na čím dál méne použitelnou formu(ztrácí schopnost další promeny). Záverečnou fází je teplo s teplotou nepatrne vyšší, než teplota okolí.

Takže mi nejde o produkci "dýmu" jako je CO2, ale predevším o aktuální produkci odpadového tepla, jako součást navozeného stylu existence dnešní civilizace, a které je možno spolehlive určit podle spotreby primárních zdroju. Je docela zajímavé, že tímto smerem se argumenty propagují relativne málo.

To by možná populárne mohlo stačit. Politika, nebo náboženství me v tomto smeru nezajímá, stejne jako účelové "odborné" práce, zpracovávám pouze vecné poznatky, nepotrebuji se po nekom opičit.

260078

03.01.2012 19:35

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

ppppp 95.?.?.?

Pozeral som na diskusiu Reného s Moudrostrakem išiel som spätne a dostal sa až na úplne začiatok, a nezdalo sa mi, že tieto postoje sú úplne nezlučiteľné, citujem:

1. Bylo nám dáno privilegium svobodné volby, takže logicky nikdo nic neřídí......
2. Vetšina lidicek by chtela privilegium svobodné volby, ale žádnou odpovednost za ni......
3. Cím silnejší intuice, inspirace tím inzenzívnejší napojení. Proste se najednou nejaká myšlenka bez jakýchkoliv souvislostí objeví v hlave

1., 2. ok.
3. Nie každú myšlienku, čo nás napadne ide považoavť za intuíciu. Intuícia býva väčšinou rýchla a nepresná, často iba dvojstavová, vhodná na rýchle rozhodnutia, ale v zložitejších prípadoch sa stáva lotériou. To je moment na jej zneužitie, keď niektorí ľudia začnú vyhlasovať, že ich intuícia je lepšia, než rozhodovania druhých na akomkoľvek základe.

Že je boh doslova vzaté všemohúci je podľa mňa hlúpa fikcia. Boh trpí, ak sa deje niečo zlé a proti nemu podobne, ako trpí celý človek, keď bolí napríklad ruka, alebo strom reaguje na poškodenú vetvu.

Citujem:
Jakoby míra stresujících a neharmonických podnětů člověka činila daleko odolnějším, namísto aby ho devastovala a život mu zkracovala.

Nesúhlasím, je to príliš nekonkrétne, neboli by ani civilizačné choroby. Škodí ako málo práce, tak aj veľa s ohľadom aj na jej štruktúru.

K tej "negativní energii". Zima je napríklad čo, negatívne teplo? To takto nejde povedať, skôr je to nedostatok tepla, ako tma nedostatok svetla, zlo väčšinou nedostatok dobra. Tiež je zaujímavé, že príroda najskôr pojem energia vôbec nepotrebuje, ide o ľuďmi vymyslený zástupný pojem pre určité predpovedateľné deje, žiadny "hýbateľ" niečeho. Hýbatelia sú večný pohyb a zotrvačnosť hmoty.
"Negatívna energia" je podľa mňa iba rozšírená nálepka podobne ako pojmy politická korektnosť. Aj ak je človek ozaj slobodná bytosť, tak by aj taká prípadná "energia" nemala mať žiaden vplyv, lebo by išlo o vnucovanie slobody. Ak nie je, sme iba d.bnutí roboti.
Myslím, že dobrí aj "neschopní vypočítavci" sú stále na oboch stranách, a takmer vo všetkom. Dobrý lekár po zistení zlého účinku ide hľadať iný liek, neschopný vypočítavec bude premýšľať, ako ho predať a poslúžiť tomu, komu to tak vyhovuje. Tak isto je to aj s politikmi.

260087

03.01.2012 21:26

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

ppppp 95.?.?.?

Jenomže pane Vy také nabízíte (šlo by napsat i podsouváte, pokud by slovo bylo použito slušne a ne obrácene) svuj zpusob myšlení, bez toho, že bych dovedl hodnotit, jaké kvality. Jsou situace, kdy nelze mít stejné nároky na náprotivek, jako na sebe, protože díky vždy určité nekompatibilite dojde často ke zbytečnému komunikačnímu erroru. Také síla slova je sporná, pokud nekoresponduje se skutky, a každá diskuse nese virtuální znaky, bez potreby doložit skutkama. Častokrát není prostor vše vyríkat. Píšete o duležitosti emotivního náboje, ale jak víte tak presne, co prijímáte, jak si mužete být jistý, nakolik ten náprotivek znáte. Ten se sám muže znát i lépe a vidí do toho snad buh. To podle mne reší ty další Vámi uvádené schopnosti nebo možnosti jen částečne, a nejspíš ne neomylne, rekl bych, že se do jakéhokoliv hodnocení vždy promítají vlastní chyby.
Také nejde posoudit, zda Vámi predložené teorie jsou k prospechu jiných nezbytné, či dokonce ne rušivé, predpokládáte neco, co jiní predpokládat jako správné v rámci své svobody nemusí, formu myšlení, inkarnaci atd...

260093

04.01.2012 01:15

Sociologie andělů

RE: šaman nebo neznalý?

ppppp 95.?.?.?

Nekdy je to dobre, jindy méne. Je ale jasné, že se Čína potkává s nejak reálne fungující praxí organizace ohromného množství lidí, kde by nekteré druhy chaosu typických pro naše zvyky mohl zpusobit kolaps. Daň z behu takového systému má ale nekdy docela drsnou povahu, http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=zahranicni&c=A1...
nechci tím ale ríct, že je všechno na stejné úrovni, a že by se nekterým čínským metodám zde nevedlo špatne. Treba jejich oblíbené pyrotechnické koberečky pro vládní činitele.
Z takové "normální" strany si pamatuju tuto reportáž : http://media.rozhlas.cz/_audio/02278930.mp3 je to trochu i reklamní ale komu by to vadilo, prosím o jistou filtraci.

Snad se propeče, že jsme již trochu mimo téma...a asi ani nikomu nejde o to, že by se nejak "nožíkem" separovala duchovní stránka od fyzické [smích]

260107

04.01.2012 19:31

Rozděl a panuj

RE: S článkem souhlasím

ppppp 178.?.?.?

Nepíšu to pro vyvolání polemiky. Jen proto, že se mi od Slováků nečte lehko to "trpěli jsme za Čehúnů

Pred 20-30 lety jsem se z času na čas objevil na Morave, predpokládám, že vuči ČR nešlo o rozdíl, jinak jsem za Slovenska, a všímal si komentáre mé slovenské rodiny na národnostní témy. Co jsem dost slyšel od dedy, tak problém nebyl ani tak s Čechy, i když imigrace české inteligence mohla být v konkrétních prípadech sporná, jako spíše s Maďary, kterí provádeli značný kulturní útisk.
Z mých času jsem se s nejakou povšimnutíhodnou diskriminací nesetkal, byl jsem jako školák v Praze i jiných mestech, jako neškolák také, a registroval pouze regionální rozdíly jako všude jinde, nic takové markantní. Ekonomické mafie být mohly i tehdá, ale dneska je to podle mne horší, jeden velkoobchod jako kdysi s konkrétní marží nestačí, to vubec nejde srovnávat.

Spíše zastávám názor, že príslušnost ke Slovensku není nutné dávat umele najevo, a že hluční reprezentanti by v prodejné situaci mohli dopadnout zcela jinak, než méne hluční a neprodejní. Zde nejde o národnostní problém, Čech/Slovák, ale o morální/kulturní, "prodavač"/šmelinár/spekulant versus hospodár/správce/vlastník.

Argument "máte svou republiku" považuju za nenáležitý s ohledem na predešlé, jako kdyby nekterá skupina skutečne nejakou republiku "mela". Máme tu republiku asi tak, jako okolní státy, nainfikovanou "demokracií".

260165

06.01.2012 14:12

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

k obrácené pyramide

ppppp 95.?.?.?

Pane Vojto, nejde si nic plést ani porovnávat. Pojem svobodný trh obecne neexistuje. Žádný vetší trh který používá dnešní peníze dnes není svobodný. Takže buď barter, nebo lokální menu v primerene velké komunite, než to nekdo z té komunity zneužije a nafoukne.

Tržní ekonomika v zemedelství neexistuje, dotace jsou formou výpalného, transfer penez pres konkrétní subjekty dává dost možnosí k tomu, aby o všem rozhodovaly subjekty, pres které jdou peníze. Proč teď platí EU za zatravňování zemedelské pudy? Proč platí za kácení vinohradu, ale ne za jejich výsadbu? Špinavá konkurence.

Jak já budu dokazovat, že moje hroška, jabloň v zahrade nepatrí mezi odrody, na které má nekdo patent? Pritom ty patenty jsou napsány univerzálne? V technice je situace ješte horší. Podle obsahu amerických patentu bych nemohl zatlouci ani kolík do zeme, ani jít na záchod. Na to pomuže jenom hromadná ignorance takto strešteného práva, aby proste i úredníci a policisté pochopili, že takhle to dál nejde, a ten, co škodí je tvurce obrácené pyramidy.

260263

07.01.2012 17:29

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

RE: k obrácené pyramide

ppppp 178.?.?.?

Dekuji za Váš podrobný popis a vecne uvedené konkrétní fakty.
Z první úlohy je váš záver takový, že Zem má príjem o 4 rády vyšší, než produkce tepla využitím primárních energetických zdroju. Není treba se ani dohadovat o presnou hodnotu.
V následující vete jste to ale chybne uzavrel tím, že tohle je zanedbatelné. Psal jsem o tom v predešlém príspevku, že to tak není a také proč, a k tomuto jste neuvedl žádná data. Copak nemáme žádné váhy, které dokáží vážit s rozlišením 4 rádu? Máme a dost. Treba tolik rozšírené tenzometry. Príroda je jedna váha a rovnováha také, jeden z její ukazatelu je teplota. Já jsem tvrdil, že tyhle vaše 4 rády zpusobí rozvážení teploty klimatu o tech necelých 0.5 C. Vy jste to jenom zanedbal apriori natvrdo, tvrdíte opak. Vy chcete tvrdit, že pokud na váhu, co váží 1kg pridám závaží 0.1g, tak tahle se nepohne. To je ponekud nesmysl, takovou váhu mám i doma. Normální otázka by byla, o kolik se pohne. To je tech mých slabých 0.5C.

Co se týče trhu, tak jste od mé myšlenky odbočil úplne. Na bežném trhu jako je lidová tržnice NIKDO NIKOMU neposkytuje dotace, a nejsou tam krome mýta žádné další transfery. Zemedelství jako prazáklad hospodarství jsem tvrdil, že tržní není, protože transfery financí proudí pres další subjekty krom výrobce a spotrebitele. Jednou z forem dotací je také težba ropy, na kterou mají monopol vybrané subjekty schopné pres toto jim ve skutečnosti nepatrící bohatství ovlivňovat beh svetového hospodárství. Za 2 století spálí nekolik generací podstatnou část svetových zásob ropy, které šlo využít často mnohem lépe, než bujarou a samoúčelnou prepravou lidí a tovaru.

260329

08.01.2012 11:16

Proč USA potřebují velkou válku

RE: Proč USA potřebují velkou válku

ppppp 95.?.?.?

Mne také byly smazány nekteré, ale šlo pouze o reakce na provokace(viz dále), byly smazány i ty souvisící provokace nejméne od 3 nicku, takže po této stránce to beru ok, bylo to off topic.

Mne predevším vadí, že se zde tvorí skupina nejméne 3 nicku/lidí, které členové nediskutují predevším za sebe, ale součástí je vzájemná podpora. Propagují veci kolem volné energie, a zavádejí ruzné falešné mystifikace. Pri pokusu dojít blíže pravde najednou odbočují od témy, co delají kolikrát i tak. Pritom své "poznatky" neumí doložit merením, nebo objektivním srovnáním, a jen se dokola ohánejí neoveritelnými výroky citacemi a cizím perím. Mužu hádat, zda je za tím slepá víra, nebo peníze.

Pokud každý, kdo jedná za sebe uvolní místo, tak dále nepujde o diskusi, ale mytologii a reklamu.

260379

09.01.2012 21:16

Diskuze upadá

RE: Vladimíre

ppppp 95.?.?.?

Mám zkušenost, že pokud diskutující píše za sebe a neopičí se po nekom, nebo sdeluje neco, na co má vetšina jiný názor, tak sám sobe si zvednutý palec nenapíše. Zvednuté palce umí dobre využívat i členové skupinek, kterých členové sledují své cíle. Takový smajlík funguje dobre až tam, kde je diskuse zhruba korektní.

Mel bych ješte jeden recept. Ráno jsem si mimo tuhle diskusi napsal reakci na tému Einstein s jeho relativitou. Možná dobrou. Byla ale off topic. Premýšlel jsem, zda ji nemám poslat radši mailem editorovi, ať je na nem, zda to pustí. Proč by se mel ale zabývat tolika mailama, když se to stane časteji. Teď večer zjišťuji, že Príspevku na toto téma dosti pribylo, treba se za offtopic nekterí omluvili. Znova jsem ho tam chtel poslat, ale nepošlu. Odložím si ho tak, abych ho našel, pokud bude príšte vhodnejší téma.

Svoboda diskuse je hlavne v tom, že každý muže po svém vyhodnotit, co je optimální. Polohu optima ovlivňuje predevším editor. Pokud více diskutujících od optima odbočí, tak to dopadne jako s motorem, co mimo toho optima špatne tahá.

260567

28.01.2012 18:09

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

ppppp 95.?.?.?

Počítač dokáže všetko. Nikdy nebude treba viac, než 640kB pamäti...povedal kedysi B.Gates.
EMP zničí všetko. Na EU nebude treba viac, než 3-4 EMP bomby.

Reálne je účinok EMP podobný silnému blízkemu úderu blesku. Niečo vydrží, iné nie, záleží, ako si dávajú záležať pri konštrukcii.

Nejakých 5600V/m a ani 56000V/m nie sú až také veľké hodnoty, že by im nešlo čeliť, predsa len je to intenzita volt na meter a nie na centimeter. Vo vlnovodoch radarov, VVN technike, alebo pri blesku sa podobné intenzity vyskytujú. Záleží dosť na konkrétnych prípadoch, či príde ku škode.

261828

29.01.2012 12:40

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

ppppp 91.?.?.?

Po zhliadnutí videí (EMP1,2, EMP útok) dochádzam k záveru, že ich obsah je zjavne skonštruovaný za účelom zastrašovania, objektívnejšie info je na
http://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_pulse
Na predošlých propagačných videách je odprezentované, že EMP zbraň odstaví elektroniku na stovky km ďaleko, čo je nezmysel. Vo vzduchu môže byť maximálna intenzita elektrického poľa asi 3MV/m, inak nastáva prieraz a energia sa rýchlo tlmí, prechádza do výroby NOx, tepla a podobne. Nech zdroj tohoto poľa (aktívna vyžarovacia plocha bomby) má rozmer 10m (čím viac, tým lepšie). Energia poľa bez koncentrácie klesá s 2. mocninou vzdialenosti, takže na hodnoty výkonov napr. dnešných mobilov klesne niekde po 100 až 1000m, skôr budú pravda tie nižšie vzdialenosti. Dobrým dôkazom je aj "pohodovosť" ich elektroniky v riadiacom centre pre demonštráciu EMP. Porucha vrtuľníka a auta na videu tesne pri anténe je smiešna. Také ide dosiahnuť aj poriadnym skratom v blízko (niekoľko metrov) umiestnenom a neoplechovanom rozvádzači. Bežne sa v elektrotechnike stáva, že pri tvrdých skratoch indukcie EMP dosiahnu také hodnoty, čo poškodia niektoré nechránené elektronické vstupy. Z bomby, ktorá je s vysokou pravdepodovnosťou schopná vyradiť elektroniku v dosahu sotva pár stoviek metrov urobili celoamerického strašiaka, vhodného na prijatie výpalného v podobe "štátnej" ochrany.
Ktovie, či sa im aj kvôli tomu nehodí do krámu práve ten Tesla, lebo ten robil veľkorozmerové antény a dosahoval logicky najväčšie intenzity poľa v konkrétnej (ďalekej) vzdialenosti od antény. Zároveň ide ale o principiálny dôvod, prečo nejde Teslovu anténu miniaturizovať, vzduch z atmosféry nemáme ako odstrániť, alebo zakázať mu, že má ionizovať a tlmiť vlnu. To už páni propagátori nepovedia.

261862

01.02.2012 23:56

Mediální mazlení s Mazelem

stará taktika dvojího metra

ppppp 95.?.?.?

je v podstate porušení predem domluvených pravidel. Pokud o námitce má rozhodovat nezávislý soudce, tak nač to toho vrtají další instituce a komentují to. Zpochybňování a manipulování soudcova rozhodnutí je prece nerespektování soudce prípadne pohrdání soudem. Copak je dovoleno soudit pouze jednu stranu?
Soudci jsou také vhodní a vhodnejší? Asi ano, nic není úplne ideální.
Co je to za vlastnost, co živí rozdílnost 2 metru? Možná neco jako vedomá neschopnost.

262181

Bylo by asi dobré se dovedet, zda ti 2 dotyční byli predvoláni, za co, a co jim bylo nabídnuto. Nebo nejaká primerená forma komunikace. To nejspíš pod marení vyšetrování nespadá. Proste ne jenom hodit pres palubu, když není stopro jasné, že si to zaslouží. Podobné prípady jsou vždy otresem pro vzájemnou duveru.
Ke konspiracím a plošnému špehování - bych neprehánel, co udelá dopravní policajt, když potrebuje naplnit kasu? Pujde hledat cestní piráty? Ne, najde si místo, kde pluje dost ryb, a kolikrát nezkoumá, která je jaká, proste se do konzervy napasuje.

262258

02.02.2012 20:46

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Prosím uveřejnit tento příspěvek, omylem jsem odeslal nehotový

ppppp 95.?.?.?

Pane Krivý, není pravda, jak píšete, že editor napsal, že byli neonacisté, nic takové jsem nikde nenašel, pouze to, že jejich príspevky byly dohneda. Popíráte sám sebe, na jedné strane žádáte vyšetrení, ale už máte svuj soud "haveť" apod.
Váš príspevek mi pripomíná filmové role faráru v nekterých vlezloprdelských filmech, kde to napsal nekdo, kdo slyšel faráre párkrát v živote a jen se ho pokoušel napodobit, improvizovat.
Dávneji jste se také vyjádril mimorádne neuctive o kolemjdoucích.
Pokud Vy jste farár, tak já jsem snad Mannitou. Faráre s podobným vyjádrováním jsem asi ješte neslyšel. Na faráre si nejspíš jenom hrajete.

262383

04.02.2012 03:09

Pentagon začlenil TeleSur na seznam cílů určených k „neutralizaci“

RE: TeleSur pocka ...

ppppp 178.?.?.?

nejako si neviem spomenúť na krstné meno toho Jánošíka ...žeby Igor, Lojzo, Tomi, Jano, Marián ...tých mien je akosi veľa, a začínam mať v nich zmätok... alebo že by práve mala službu pani Jánošíková? Je to fajn, ľudia zdá sa demokraticky papajú...Guľu si vôbec na námestie priniesli?

262557

13.02.2012 10:07

Stav veřejnoprávních médií je důvodem k odmítnutí reformy vysokých škol

inteligence je pod konkurencí

ppppp 178.?.?.?

naše inteligence nikoho nezajímá, spíše nekdo chce, abychom udelali zde pro ni trh, vždyť inteligentu schopných rozkazovat je plný západ, nebo pomalu i východ.
Dosvedčujou tomu i testy/pokusy prodávat lidem myšlenky ze všech nefunkčních patentu, asi nejvíce z ameriky, kde je tech teoretických nesmyslu asi nejvíc, bláboly o free energy, ezoterikách a podobne. Chtejí nás mít ve stredoveku, nekdo musí také delat lopatou, i když ani tam není pomalu co, protože jsou další firmy, co chtejí mechanizaci. Rozbít i duševní trh, a pak šafarit a lízat smetanu.

263087

15.02.2012 02:46

Udělal jsem chybu

babylonský dôsledok

ppppp 178.?.?.?

Vraj nie skutočné miešanie jazykov pomohlo pádu Babylonu, ale priradenie významovo podsunutých pojmov pôvodným slovám. Je to taký druh konšpirácie, kedy si človek prestáva byť istý, čo to slovo znamená, ako to ten druhý myslel. To vedie k domýšľaniu, lebo človek akosi tuší, že mu na jeho otázku aj tak nikto neodpovie, lebo opýtaný tiež bude rozmýšľať, prečo je mu kladená.
Človek potom aj tipuje a veští, a to je činnosť obvykle vedúca k zhoršeniu poriadku, alebo aspoń k spriemerovaniu. Poškodí a zrelativizuje sa zdravý úsudok. Predpoklad bol jednoducho príliš prekombinovaný, aj keď možný, že tí dvaja by mohli byť pasca. Však aj bola, ale smola, že opačná. Myslím, že takto by sme sa zachovali mnohí, ak nie rovno väčšina. Veď práve na tom tí nepríjemní profitujú. Počítal som trochu s niečím podobným, a som rád, že som sa dozvedel, ako to vlastne dopadlo. Treba však ale myslieť aj na zodpovednosť na druhej strane. Policajná inštitúcia by mala tiež ctiť prezumpciu neviny a nie priživovať sa na vyprovokovaných chybách iných, podobne ako si to zľahčujú dopraváci na cestách. Policajti tu predsa nie sú na to, aby vytvárali pasce a čakali, kto sa do nich chytí. Však bolo na druhej strane aj zverejnené, kto je za tým a že si tým svojím postupom polícia nezvýši dôveru a nesie hlavný diel zodpovednosti za také chovanie sa.

263245

15.02.2012 10:59

Udělal jsem chybu

ešte jeden faktor

ppppp 78.?.?.?

Pre koho je tu vlastne polícia? Prečo predpokladáme, že pre tú "druhú" stranu ? To my sme tí vagabundi? Však si ju platíme.

Predstavme si, že sa ozaj udeje nejaký ozaj trestný čin. To mám organizovať mafiu, lebo viem, že polícia sa na to vybodne? Naopak sa treba snažiť, aby to polícia vyšetrila. Prečo teda polícia otravuje slušných ľudí? Pretože má v ruke zákon, čo zo slušných a normálnych robí opak, a o tom nevie, alebo nechce vedieť. Ide o dôkaz, že ten zákon je namierený proti tým, ktorí políciu platia, proti väčšine. Jasná vnútená manipulačná praktika, kedy hŕstka svojvôle manipuluje väčšinou. Je to naša polícia, na našu ochranu, ale pritom nám jej prostredníctvom dokáže niekto škodiť. Kto všetko sa podpísal pod také zákony? Prečo tí ľudia sú vo verejných funkciách, kto a ako ich tam dostal? Pokiaľ budú choré myšlienky zakotvené v zákonoch, tak sa netreba čudovať ich dosahu. Nemali sme si ich nechať odklepnúť, bežné "ovce" predpokladajú, že drevený trójsky kôň je iba neživá atrapa. Iná otázka je, či by to vyvolalo zahraničnú intervenciu, podobne ako aj iné pokusy o sebestačnosť.

263286

17.02.2012 18:55

Kolaps současné civilizace

naše pyramídové hry

ppppp 178.?.?.?

Najmenej 2 odkazy som tu našiel, že ktosi vynašiel alebo ponúka studenú fúziu, bolo to pomenované ako e-cat, alebo defkalion a pod. Čo som pátral po princípoch, tak ide s veľkou pravdepodobnosťou o podvod alebo dokonalú ilúziu. Ide o parazitov, čo kazia meno ostatným, ktorí pátrajú po zdrojoch poctivo. Každý normálny najprv preukáže svoje výsledky a dovolí ich nezávisle otestovať. Nie je problém zaplatiť dajakých 7 inštitúcií, keď iba v našej republike cicajú fondy x pochybných projektov. Tuším vo Švédsku krivo svedčil celý tím profesorov univerzity. Problém je, že miera predpokladanej radiácie na nutnú premenu Ni na Cu nezodpovedá výkonu, ale je podstatne nižšia. Buď teda súčasní vedci dobre nepoznajú mechanizmus premeny Ni na Cu, alebo predkladatelia chybne merajú výkon procesu.

Zrejme sa budeme potýkať s problémom, koľko parazitov uživí hostiteľ. Iná otázka je, za akých okolností dokáže byť človek tak efektívny, aby bol sebestačný. Ropa a storočie ropy tento zdravý odhad úplne poškodili, pomocou ropnej dotácie sa zmenili hodnoty a priority medzi ľuďmi. Ropa môže začať pripomínať dávku pre drogovo závislého.

Bude problém, lebo prví, čo siahajú po zbrani sú paraziti, lebo vedia o tom, že sú paraziti. Na tomto princípe sa dlhodobo budovali aj finančné mechanizmy a pyramídy, ktoré sťahujú dane takou formou, ktorá je dlhodobo z hľadiska prežitia neudržateľná. Ruka v ruke s trhovou deformáciou poľnohospodárstva a priemyslu. Najefektívnejší obnoviteľný zdroj energie z hľadiska vstupných energií je dnes solárny, aj keď sa s tým manipuluje a tvrdí opak, treba si poriadne pozrieť vstupy a súvislosti. Chýbajú dostupné a efektívne akumulátory, a je nutná kogenerácia tepla a elektriny v zime, nie palivo meniť iba na teplo, ktoré je v podstate iba odpad pri premene energie.

Nevravím, že sa nemôžu objaviť niektoré vhodné neobnoviteľné zdroje za pomoci jadrovej syntézy, alebo štiepenia, ale treba pritom sledovať viacej faktorov, než iba bankovú investíciu.

Bola tu pripomienka o tom, že akýsi 2. termodynamický zákon neplatí, pritom autor najskôr nepochopil, že tento zákon nie je o fyzike, ale o matematike. Ak platí násobilka a sčítavanie, tak platí aj 2.TDV, z ničoho iného totiž nepochádza, je na prírode dosť nezávislý. Ako primárny zdroj vysokopotenciálnej energie sa dá považovať Slnko, a neviem o žiadnom procese v Slnečnej sústave, ktorý by nepodliehal termodynamike, vrátane živých organizmov. Baviť sa o termodynamike mimo Slnečnú sústavu nemá v blízkej dobe zmysel. Rovnako nemá zmysel rozoberať abstraktné "duševné" energie, lebo ak by sme o nich vedeli, nepotrebujeme tie "materiálne". Autor to popísal veľmi výstižne, "samé od seba sa veci neusporiadajú".

263558

17.02.2012 22:25

Kolaps současné civilizace

RE: naše pyramídové hry

ppppp 178.?.?.?

...jasné, a horel by v dreve flogiston...píše sa klacíkmi, keď už

Slušne povedané robte niečo s tými, čo nás prostredníctvom monopolov ukájajú, že bude energie dostatok, len nech ju veselo míňame a robíme nejakú tržbu tam, kde treba. Iba nám navrávajú, že Lenoni majú, alebo určite najneskôr zajtra budú mať riešenie. Neprídu predsa o zákazníkov. Preto stále generujú také sprostosti, ako statická elektrina z atmosféry.
Búrkový mrak je najstarší elektrostatický generátor poháňaný najstarším parným strojom. Časť energie bleskov potom nabíja ionosféru, ktorá nás chráni pred vysokoenergetickými časticami z kozmu. Elektrina z atmosféry nie je nič iné, než zvyškový prúd na vysoké napätie nabitého obrovského kondenzátora medzi ionosférou a Zemou.
Výkon všetkých búrok na svete je asi 700MW, teda asi toľko, čo jedna elektráreň. To je asi 1.2W/km2. Anténa s plochou 1km2 rozsvieti 1 LED žiarovku. Toto chcú nahovoriť, že je zdroj, len nech sa ľudia s tým magoria. Človek na šlapacom bicykli vyrobí oveľa viac. Tí, čo pomáhajú infikovať tieto kraviny, začínajú maskovať nedostatok, tak je to.

263573

19.02.2012 22:06

Kuba – země paradoxů

RE: Kuba bez chemtrailsu?

ppppp 95.?.?.?

Paní Jarmilo, chápu Vaši reakci. Vím, že je pro bežné lidi nemožné dokázat, zda jde o "chemtrails" z obyčejné vodní páry, nebo se jedná o skutečné chemtrails, které nekdo rozstrikuje mimo spaliny motoru. Pres žár motoru totiž velká vetšina jedovatých chemikálií buď neprojde a rozloží se, nebo vznikne vážné riziko poškození motoru. Vodní chemtrails akorát nekdy snižují produkci z fotosyntézy, nebo slunečních kolektoru.
Jediná možnost jak pridávat cizorodé látky je instalovat trysky k výstupu z motoru, i tam jsou zbytečné komplikace, nebo jinde na letadle. Prídavné trysky na "neco" be se težko udržely v tajnosti, kolem letadel se pohybuje hromada lidí, technického personálu, kterí letadlo kolikrát znají lépe, než vlastní auto. Neríkám, že to není možné, ale v podobném rozsahu, jako se to prezentuje bych to vyloučil, to be se neudrželo. Že se najde nekdo, kdo se udelá, když vidí zvláštní duhu, nebo ionosferické výkyvy, je jeho vec a zážitek, uprednostňuji jiné formy [smích]

Podle mne jde o absolutní odpoutání pozornosti, daleko vetší riziko je v bežných práškovacích/postrikovacích letadlech pro zemedelství, kde mohou namíchat prakticky cokoliv od chemie po biologii.

Co mi absolutne nesedí jsou chlapi, kterí tyhle fámy šírí. Posraný chlap nebo vyvolávač duchu asi musí vypadat dost smešne.

263679

21.02.2012 20:37

Kuba – země paradoxů

RE: Kuba bez chemtrailsu?

ppppp 91.?.?.?

Možná jsem se vyjádroval jen narychlo, a nejednoznačne, podle mne jste ale nevzal príspevek jako celek, citace, kterou jste uvedl bez predchozích a následujících vet opravdu nedává smysl. Príliš jste to vytrhl ze souvislostí. Výtok z trysek pusobí méne nápadne kolem motoru, kde ty trysky mohou mít naoko opodstatnení, na rozdíl od jiného umístení, kde to muže být podezrelé i decku.

Napsal jsem, že si nemyslím, že postriky jsou delány masove v míre, jak se pomocí záhadologu a jiných ideologu interpretují témer všechny čáry z páry za letadly. Proste je nemohou delat více-méne bežná letadla.

263803

28.02.2012 12:15

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

haló jasnovidci

ppppp 178.?.?.?

Múka pančovaná popolom. Výnimky sú iba zdôvodnením neplatnosti/nedodržania pravidla, a nie jeho potvrdením. Konkrétne pravidlo môže existovať aj bez výnimky, kým výnimka bez pravidla nie.

Slovenčina je na tom podobne, bez ohľadu na nejakých Jánošíkov, Čákov a iných vojvodcov.

Sebauvedomenie, identitu, a kultúru nazývať "zmŕtvychvstaním češtiny, magickou Prahou, silovým poľom a duchovnou energiou" nebude ok. Jazyk je základný kameň kultúry, s kvalitou jazyka a jeho vyjadrovacích prostriedkov súvisí kultúra obyvateľov, a jeho "vyjadrovacích prostriedkov", ich spolupráca, spolužitie.

Ak tu budeme mať jazyk, ktorý bude používať šarlatánske prvky, tak to znamená, že odzrkadľuje šarlatánsku spoločnosť. Šarlatáni nech nekradnú jazyk, ktorý tvorila hlavne hromada poctivcov, a ktorý sa vyvíjal tradične ako súčasť nejakej skupiny ľudí.

Fantázia nie je to isté, čo šarlatánstvo, čiže vedomé/podvedomé podsúvanie prekrútených alebo účelových informácií. Fantázia a tvorivosť nepotrebuje byť v tom zmysle magická, že by potrebovala umelo materializované, či zoskutočňujúce pojmy. Predstavivosť môže generovať kadečo, ale to neznamená, že to ide vydávať za pravdu a návod na použitie.

V článku je spomenuté, že národ prežil vďaka jazyku, inak pozícia napr.Baskicko. Je to skôr naopak, jazyk prežil vďaka živému národu. Kultúra, národ okrem biologických znakov rastie na ochote pracovať pre veci, ktorým veríme, pre ktoré nájdeme zmysel niečo urobiť. Cudzie "energie" a "sily" sú poväčšinou alibi a zdôvodnenie našej neschopnosti alebo nevedomosti.
Povedal by som, že národní vojvodcovia prispievajú k tvorbe jazyka iba málo, pretože nie vojny udržujú človeka a kultúru pri živote.

Článok beriem ako nahrávku a inšpiráciu, ale jeho obsah považujem za občas mätúci.

Stačí si pripomenúť Babylonskú cestu, nie cudzie jazyky zrúcali Babylonskú kultúru, ale ten ich vlastný, keď doňho začali vsúvať cudzorodé rozkladné prvky a slovám pripisovať 2zmyselné vyjadrenia, čo veľmi zdržuje pri komunikácii a dohodách, lebo "prijímač" je zaťažený vnorením, rekurziou, spracovaním opačných alternatív.
Keď poviem "ďakujem pekne", tak sa tým nemám vysmievať, inak ide o neúctu k jazyku. Miesto "nemusím" ide použiť nechcem, nepáči sa mi. Extrémne aj bežné, slušné "neprosím si" je otázka, či som si to vôbec prosil. Ak nutne treba, pri písanom texte idú doplniť úvodzovky, pri hovorenom slove mimika. Inak používanie nepôvodných pojmov vedie k domýšľaniu, jasnovidectvu, sťaženej orientácii, šarlatánstvu. Nie náhodou tu máme výrazy ako "politická kultúra", keď verejne nemôžeme použiť slovo podvod, klamár apod. Za to by sa nemalo vešať, ale názor rešpektovať. Niekto sa urazí a utrhne mu to zo cti? Deje sa to aj tak, a ešte k tomu na nesprávnom brehu. Aj v jazyku treba občas upratať, a nie práve vidlami.

264127

29.02.2012 20:07

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: haló jasnovidci

ppppp 95.?.?.?

Asi ano. Ale - dnešním vážným problémem je domýšlivost. Zvykli jsme si domýšlet veci spíše na náš obraz, a nezkoumáme, neptáme se, jak to myslel ten druhý. Vlastní chybející sebereflexi hledáme príliš často u toho druhého. Setkávám se s tím docela často. Kolikrát nedopovím vetu, a už je jasné, že ani nemusím, protože náprotivek o tom nemusí uvažovat. Jsem nucený si také domýšlet. Nekdo s tím ale vždy musí prestat, a z kruhu/pyramidy/rekurze vyskočit, je to docela únavné [smích]
Proč si tolik domýšlíme? Co sledujeme? Je to spíše konkurence, než spolupráce?

264273

06.03.2012 09:14

Ruské prezidentské volby a zahraniční vměšování

jeden zo záverov je asi prehnaný

ppppp 178.?.?.?

Každý sa najskôr nedá kúpiť výškou ceny. Kúpením zároveň tým nepohodlným zostáva, prípadne bielym koňom. Nie každý bude obchodovať s podvodníkom, či mafiánom. Iný problém je vydieranie, a aj tam sa občas nájdu možnosti.

264740

14.03.2012 11:05

Odstartuje Německo short sqeeze na zlatě?

RE: No v skutočnosti zlato reálne nepotrebujeme.

ppppp 95.?.?.?

Doplňujem ďalšie linky:
http://moje.hnonline.sk/node/10159
http://www.youtube.com/watch?v=cDYPeJKRoas
http://www.youtube.com/watch?v=5TYkUfrkaio
http://haku.inovativ.sk/kultura-a-spolocnost/prirodzena-ekonomia

265220

25.03.2012 13:16

Cesta k transformaci společnosti

Podhodená kosť

ppppp 95.?.?.?

V podstate súhlasím s príspevkom Sendmana, iba hádam pripomeniem jednu vec. Mám dojem, že stále po určitom období niekto niečo vymyslí a podhodí plebsu kosť, nech ju ohlodáva, prípadne sa o ňu ruve. Verejnosť nevie, že je to iba kosť, na ktorej sú iba zvyšky mäsa, ktoré objedol niekto druhý. Vegetariáni si môžu hoci predstaviť kokos, z ktorého zostane iba šupka [smích]
V poslednej dobe sa takou kosťou, placebom, zázračnou tabletkou, náplasťou na poranenia stáva "priama demokracia".
Ako bolo pripomenuté, už pri šírení klasickej "importovanej" demokracie boli odrezané pojmy ako "zodpovednosť", "schopnosť", aby nebolo treba rozlišovať medzi plnohodnotnými a neplnohosnotnými ľuďmi, a aby teda tí neplnohodnotní mohli pomocou oblbovacej kampane poslúžiť iným neplnohodnotným.
Priamu demokraciu považujem za dodatočný diletantský mechanizmus, ktorý ešte viac prevalcováva už beztak krívajúce školstvo a tradičné mechanizmy fungovania spoločnosti až po hospodárstvo. Počas štúdií a po určitej praxi je dosť času a priestoru na profilovanie človeka, a netreba potom do parlamentu dosadzovať ľudí z ulice, ktorí sa korektnej súťaži so známymi pravidlami vyhýbajú.
Priama demokracia nerieši problém "výroby" nekrytých peňazí, ani neprimerané nároky na všetky možné zdroje. Je to skôr návrat k provotnopospolnému levelu, kde opäť prevažuje ulica, a kde sa iba mení názov a pozícia inštitúcie, ktorá dodáva zaručene správne informácie na vyhodnotenie. Aj Rómovia majú svojho priamodemokratického vajdu, spýtajme sa, ako im to funguje.

Nemá ani zmysel sa naháňať za jednou sliepkou, čo vyzobla dážďovku, ale treba sa sústrediť na to, čo ide vyzobnúť, a ako profitovať na mieste. Zatiaľ tomu bráni relatívne dostupná ropa, a závislosti obchodníkov na lacných ziskoch, čím vlastne postupujeme proti sebe a strácame životaschopnosť. V podstate sa tým viac pasujeme do úlohy neplnohodnotných ľudí sami. Aby mohol byť udržaný podobný štýl, tak sa podporujú rôzne závislosti na "technologickom alkohole", teda vysokou spotrebou vecí na pár použití, nezmyselne širokým výberom predmetov na rôznodobé použitie. Samoúčelné hračky s 1000 tlačítkami dodávajúce falošný pocit komfortu a životnej úrovne. Nie nadarmo si Moudrostrak pestuje rozprávku o Lídlujících Marenkách. Keby tie Marenky a pravicující Pepíci neboli po celej Európe, tak by ťažko niekto kreslil, kadiaľ utekajú peniaze a profit z hospodárstva. Sme hlavne otrokmi našich vlastných závislostí, a vie sa o tom, priemerne málo sa snažíme o budúcnosť.

265816

26.03.2012 19:38

Další trestní oznámení na OS Zvědavec, tentokrát kvůli daním

RE: Pevné nervy

ppppp 95.?.?.?

Nad nečím podobným premýšlím pomocí fyziky. Není duležité, že se naplňuje obsah nejakých protokolu, když tento obsah po vecné stránce není nic jiného, než "jízda z kopce", "hadr ve vetru", "zdechlá ryba po proudu", dekadence, eroze...všechno neživé, nežijící podléhá bez prísunu organizační energie pouze samovolnému rozpadu, žádný porádek se nedeje sám od sebe, žádná struktura s vyšší organizací nevzniká sama sebou, bez "dotace" jen tak.
Obsahu protokolu není treba prikládat mýtický smysl, když se tak chová sama neživá, prípadne parazitická část prírody. Nejde prírodu poprít, užitečné je jí porozumet. Kritériem je treba biodiverzita, čím více druhu v prírode prežije, tím je prostredí životaschopnejší. Dokladem je treba prehnojená louka s jedním druhem hrubé trávy. Neco podobné platí i v lidské populaci. Je zbytečné tyto deje "protokolizovat" a vyhýbat se části vlastní odpovednosti. Nač budu nekoho popisovat jako zastánce jakéhosi protokolu, když on proste chce jet z kopce, a ostatní ať za nej šlapou po schodech. Protokoly slouží pouze k odvedení pozornosti od základních jevu v prírode a k zavedení nečitelnosti prírodních principu. Tím, že upíráme pozornost na ruzné bláboly, ztrácíme schopnost videt a vyhodnocovat, kdo je za co odpovedný.

265919

27.03.2012 09:23

Cesta k transformaci společnosti

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

ppppp 95.?.?.?

Paní Aleno, dekuji za inspiraci, Vy tak trochu podle mne potlačujete statistiku, nestejnost lidí, a jejich možnosti blbnout prakticky ve všem. Dedukuju to z Vaší poznámky nejprve o analytických rovnících k panu Antiseptikovi, také o "lišce co mela bránit slepici proti liškám". Nejde poprít, že človek je svým zpusobem vuči jiným subjektum predátor, co klidne "sežere cibuli", která by normálne mohla rust.

Prikláním se k podání názoru o potrebe lepší čitelnosti a jednoduchosti pravdy, namísto tvorby hory nereálných a spíše mlžících pravidel. Je treba jenom odlišovat prípady, kde nejde být všechno úplne jednoduché, jako treba "konstrukce PC", i když i podobné veci mají značné rezervy. Nepredpokládám také, že melo jít o patent na pravdu, jako spíše o pripomínku, že pravda dnes bývá nečitelná dosti umele. Pravdu nejde relativizovat, nebo komplikovat donekonečna, protože by se tím ztratila, a pozbyla na smyslu.
Máme treba problém v tom, že dnešní soudce není ve skutečnosti soudce. Nemuže totiž rozhodovat plne subjektivne na základe svých zkušeností a dostupných informací. Je tak trochu nesvobodný, protože je omezován zákony a spíše vykonává funkci kvalifikovaného úredníka s pouze formální pozicí soudce. Ani učitel ve jménu falešného humanizmu nemuže nadelit jediný fyzický trest, nejlépe virtuální, který se ošulí. Vazby mezi fungujícími a čitelnými zákony/principy a lidmi jsou také dosti zpretrhané. Nemá kdo/co prečíst/určit, co společnosti prospívá, a co škodí, treba že je to kolikrát dobre videt. To je príznak prílišné dezorganizace společnosti.

Také je otázka, zda umí/potrebuje každý človek sám sobe neco verit, nebo zda ne/existuje u všech nejaké to svedomí. Nejde proto ani ríct, zda je človek lepší, nebo i horší, než "soustava rovnic". Jsou mezi náma proste porád nejaké tvory, které koušou, když nemají nejaký náhubek. Temto nepomuže nic, než to, aby bylo videt, že koušou, a ten náhubek potrebují.

Napsat, "deláme to pro svý deti" muže být nekdy výmluva, zvlášte, když jim má být umožneno být dospelýma. Také to nejde napsat tak jednoduše, čím se skoro dostávám ke sporu se svýma predpokladama [smích] ...je asi treba konat na míste, a když to jde.
Výsledkem je zatím, jak lidi sežrali kuponku a posunuli detem, jak píše níže baki.

265962

27.03.2012 21:09

Cesta k transformaci společnosti

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

ppppp 178.?.?.?

Z mého pohledu je Desatero konzervativní, pripomíná návod na použití. Za málo domyšlené považuji napríklad vztah k prírode, životnímu prostredí, a principy jako "hlavou zeď neprerazíš" nebo "proti tanku nemá smysl se stavet holýma rukama". V nekterých situacích proste nejde nabídnout chléb proti kamenu, nebo lásku nepríteli. Už jen z toho duvodu, že "kamenovaná" společnost žádný porádný chléb neupeče, princip braný premírou je logicky nebo statisticky chybný.

265997

31.03.2012 13:36

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

ježkové oči...rasizmus zavádza náš zákon

ppppp 178.?.?.?

Veľa diskusných príspevkov považujem za nevyváženú až škodlivú abstrakciu. Pridám tiež dačo bez toho aby som predvídal hodnotenie.

Myslím si, že viaceré príspevky abstrahujú neabstrahovateľné a porovnávajú neporovnateľné. Ak má fungovať nejaká abstrakcia, porovnanie, tak treba porovnávať veci, ktoré majú aspoň nejaký ten spoločný menovateľ. Ja však výrazný spoločný menovateľ medzi etnikami a vlastnosťami skupín ľudí v preberanom prípade nevidím.

Nejde porovnávať arabskú kultúru z miest, kde funguje, kde sú ľudia priateľskí apod. s miestami, kde nefunguje, a kde akási odpadová časť "rovnomennej" kultúry okupuje nejakú oblasť a zneužíva k svojmu "prospechu". Je to to isté, ako keď Róm v princípe môže mať kultúru a môže byť fajn človek, ale na druhej strane existuje pozitívna diskriminácia, že vlastne tým, že má menšina právo na svoju kultúru, tak musí byť automaticky dobrá. Nechápem, prečo tak veľké množstvo diskutujúcich predkladá kladné črty niektorej kultúry ako povinné pre všetkých. Však aj my bieli máme zločincov, prečo porovnávame bielych zločincov s farebnými fajn ľuďmi? Prečo farebných zločincov porovnávame s bielymi fajn ľuďmi? Isto nejaké štatistiky existujú, ktoré etnikum je ako sebestačné, a kam to vedie. Je jasné, že do európskych krajín nemusela odísť najkvalitnejšia časť populácie "arabov". Jednoduchý neškodný príklad. Minulý týždeň mi hovoril priateľ, že vypasený Róm v Tescu obchytkal všetky rožky, hoci tam mal sáčky aj rukavice. Mne keď sa nechce brať sáčok, rukavicu, tak ten rožok, ktorý chytím aj zoberiem, mám predsa oči a zvyšky kultúry, čo Rómovi evidentne chýbala. Iba po ňom viacerí zazerali a nikto si nechcel komplikovať život s rasizmom kvôli pár rožkom. Pritom bol rasista ten Róm.

Keby nebol v zákone zavedený pojem rasizmus, išlo by tomu človeku povedať to, čo aj inému človeku. Paradoxne preto sám zákon je to, čo zavádza ten rasizmus, lebo sám farbu pleti rozlišuje. Ak by nerozlišoval, platili by pravidlá ROVNAKO pre každého človeka. Finta na blbých. Zahmlievanie podstaty.

Prečo ak už ten rasizmus aj máme zadefinovaný stotožňujeme automaticky s nevýhodami menšín a nie s ich výhodami? Prečo tu stotožňujete poniektorí arabskú/černošskú kultúru s prejavom arogantných arabských/černošských/iných pripasencov vo Francúzkych vybraných lokalitách? Nakoľko ste schopní sa do ich kultúry vžiť, a porovnať ju s našou? Prečo porovnávať našu kultúru s "križiackymi" či po novšom Irackými výpravami? To by sme mohli rovnako na všetkých Aziatov povedať, že sú propagátori Ďžingischána. Podľa pár vybraných a kultúrne vymetených a samozvaných skupín jedincov nejde porovnávať kultúru miest a dedín, aj keď sa dostanú do vlád, kráľovstiev a parlamentov. Rasizmus prípadne xenofóbia je naopak to, keď o niektorej rase nejde povedať nič negatívne.

266163

05.04.2012 08:24

Družstevnictví a socialismus

Slušovická kapitola

ppppp 95.?.?.?

Veľmi zaujímavý článok. Slušovice som si všímal už ako študent. Riešili veľa zaujímavých úloh, a podnikali v rôznych smeroch, vždy som sa pýtal, či sú niekým dotovaní, alebo to tak sami.

Dinosaury v zhoršených podmienkach vykapali, lebo boli veľké. Takže sa pýtajme, čo živí dnešné dinosaury. Ak budem stavať vežu alebo stenu z kociek do neba, môže sa stať, že pri určitej výške sa rozdrúzga vrstva, ktorá je pri zemi. Spadne vlastnou tiažou. Aby dačo mohlo stáť, treba vedieť, ktorým smerom a ako stavať.

266384

09.04.2012 12:31

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

chce to seznam

ppppp 178.?.?.?

Víte, když v zákonech nebudou ošetřeny věci, které svým způsobem rozkládají společnost, nikdy nebudeme šťastni, ať už si zvolíme kohokoliv. Jsem velice nespokojen s tím, že v médiích se prezentují pouze skandály, rozkrádání, lumpové všeho druhu. A přitom, když cestuji naší vlastí v rámci přesvědčování lidí, že by neměli opouštět tradice ve prospěch globálního pozlátka, nacházím neuvěřitelné množství dobrých, poctivých lidí.

Velmi dobre napsáno, stačí jen dohledat, kdo konkrétne, prípadne proč takové zákony nabízí, a patrične to ohodnotit. Kdo za to zvedl svou ruku. Snad mají ti poslanci i odpovednost, nebo ne?

266589

14.04.2012 20:32

Occupy vlastní mozek II.

my živíme ty protokoly

ppppp 178.?.?.?

protokoly jsou jenom naše prumerné zrcadlo. Kdo je napsal mel proste pozorovatelský talent a smysl pro statistiku.
Protokoly popisují pouze to, co se bude dít, až lidi pojedou z kopce. No a sranda je, že lidem se práve z nejakého duvodu chce z toho kopce vézt. Prumerne se nikdo nikam dostat nesnaží, hcce se pouze svézt po hlavách jiných, co se dá zkonzumovat, namnožit se, cosi si užít. Nemám moc rád ruzná jasnovidectví pres vodovodní trubku, nebo proroky co veští človeku cestu za svým nosem. Zhoršuje se organizace, nastupuje živelná honba za zbylými zdroji, jako prumer máme špatné svedomí, protože kdybychom si více verili, nenecháme se vézt jako zdechlá ryba po proudu.
Asi nejvetší hrebík do rakve je umele vypestované sebevedomí, ztráta reálního smýšlení a skutečná lidská práva neslučitelná se zákony, až se ta hromada prekombinovaných a účelove vykolejených papíru dá tak nazvat. Umelé, plastické pojmy jako "demokracie" na odbočení od podstaty problému.

266949

16.04.2012 09:35

Rusko shromažďuje jednotky na severní íránské hranici a očekává útok Západu

o tomto som nevedel, až je to tak

ppppp 178.?.?.?

„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándhí

267023

22.04.2012 13:14

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

naše alibi

ppppp 178.?.?.?

Naivita je v tom, že máme pocit, koľko toho môžeme. Výkladné skrine typu "švajčiarska demokracia" boli vždy nejaké. Najlepšia "demokracia" je možnosť verejnej kontroly toku peňazí, funkčné školstvo, príprava schopných štruktúr, schopných ľudí. Toto nie je čas ani priestor robiť na ulici, alebo presunúť názor z ulice do internetového hlasovania, stále je to ulica. Ozaj to chce rozumnú štruktúru, "monarchiu", stavovstvo, načo sa tomu vyhýbať, aj tak ju tu máme, a anonymnú, nečitateľnú, pre koho koľko kope.

Problém je, že schéma "výpalník" má najmenej celoeurópsky rozmer. Výpalníctvo devastuje menu, výpalníci a spol. nemusia nič robiť, ale treba ich nákladne "živiť". Urobené veľmi dokonale, aby väčšina s výpalníkmi sympatizovala. Treba vysledovať cesta toku peňazí z obchodných reťazcov, či bánk do cieľa.
Stúpajúce zadlžovanie štátov nie je toľko podstatné, keď sa zadlžujú skoro všetci, je to iba indikátor, že ide o budovanú a podporovanú celokontinentálnu finančnú pyramídovú hru.

Ak sa má čosi pohnúť, tak je potrebné riešiť otázku, ako postupovať proti megavýpalníkovi. Premyslená zvýšená hospodárska sebestačnosť, primeraná obrana a "drogová" nezávislosť ? Ako sa brániť proti raketám v rukách výpalníkov, výpadovým ozbrojeným skupinám, davovej manipulácii? Dav si vytvára závislosti na hračkách, ktoré nie sú ponúknuté iba za cenu peňazí, ale aj cenu "duše". Skutočná sloboda je v odbúraní škodlivých závislostí, nie v tom, že si môžem robiť, čo chcem. Inak protestujeme iba sami proti sebe, a tí proti ktorým sa protestuje sa iba smejú. Človek je dôležitý vo svojom pôsobisku, masovosť demonštrácií nie je kľúčová.

...divadlo demonštrácie môže upozorniť na to, že skutočná demonštrácia sa deje iba v každom nás osobným odmietnutím toho, čo nás robí spoluúčastníkmi tohoto výpalníctva. Zmena nastane až po zmene myslenia väčšiny, lebo tá veci kupuje. Reťazce vedú pred domácimi firmami. Stačí čudný zákon o povinnom svietení za slnka a väčšina sklopí uši, ešte tomu uverí. Zákonodarci zavedú pojem rasizmus, aby ho na tomto základe mohli uskutočniť. Je to skôr indikátor verejnej poslušnosti, hluk môže byť aký chce.
Skoro každý si časom vyšliape nejaké chodníčky, a nejde riskovať zmenu k horšiemu. Ak by prišlo, zase bude väčšina logicky pozerať na seba. Represia alebo osveta nevychádzajú z davu automaticky. "Dav" chce trvale svoju potravu, často jedno od koho.

267456

24.04.2012 17:42

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

cena peňazí

ppppp 178.?.?.?

ako to vidím ja, uvažujem, prečo sa pri tejto otázke toľko polarizujeme. Chcelo by to trochu schladiť hlavy, z obidvoch strán (napríklad tmo versus ostatní) tu boli napísané zaujímavé veci, a keby nebolo trochu horúco, nevyšlo by to na povrch. Taliansky temperament, hromada akademických titulov, mám trochu obavu, aby páni a dámy vydržali zostať nad vecou.

Je úrok cenou za službu požičania peňazí?
Mohol by byť za 2 podmienok.

1. Výška úroku zodpovedá cene služby
2. Bankár požičiava kryté peniaze, nie virtuálne, ktoré ešte nemá, ale iba počíta, že mu ich systém vytvorí(pyramída).

Ak požičiava virtuálne peniaze, tak by sa to malo odraziť v zníženej cene služby.
Problém je hlavne v hodnote úroku, ktorá je nastavená príliš vysoko a nezodpovedá cene služby. Chýba vhodný subjekt, ktorý by ju reguloval.

267712

01.05.2012 08:54

Pokus o poučení z minulosti

RE: bez moralky to nejde

ppppp 78.?.?.?

Jenomže stát a zákony nemají být v článku zmínená "instituce" a "bordel". Zákon má být časove stabilním, obecne prijatelným principem za účelem ochrany společenství, a ne vyhláškou, co buzeruje a je vykládána jako pasiáns kartama. Nemuže být nečím, co dohlíží na každý krok, toto se deje pouze ve snaze omezit odpovednost a subjektivitu soudcum a vykladačum zákona. Skuteční soudci mají svázané ruky, a místo nich se do techto pozic vpasovávají lépe intrikári. Je také možné, že soudce dnes nemá pozici, aby mohl čelit novodobým zbohatlíkum, nebo institucím, a proto potrebuje zákon v podobe štítu na všechny situace. Tím ale soudce není dále soudce a zákon není dále zákon.
Pokud nekdo prekombinovanou a časove nestabilní vyhlášku postaví na úroveň zákona, tak se nejde odvolávat na to, že nefunguje zákon, ale je treba dohledat a zajistit aspoň funkční odpovednost toho, kdo do toho zákona seje plevel.

Svévole vždy byla "pekelní" problém i bude, a stejne tak odpor nebo odpovednost k práci. Proste nekterí si chtejí peníze zasloužit pres užitečnou práci v rámci její témer prvotne pospolní delby, a jiní tu práci považují jen za zbytečnou prekážku pri uplatnení "práva" pristupu k penezum. [velký smích]
Zbylý lid se pak nakrmí nejakou ducharinou včetne demokracie, a je to...stejne je té práce málo, kdo by se otravoval s nekterýma lidma, to radši stroje/roboty. Radši ať i ty roboty vydelají na všechny ty zadoruké... Žlutá krajina s námi nesousedí, a ty její kamióny se také už nejak ztratí. To radši výpotky typu "stát je špatný hospodár", ale klidne !soukrome" prodáme strategickou firmu i státní firme v jiném státe, to už naše starost není, a že v tom jejich státu mají treba na rízení lepší lidi. Podobne jako v politice je podobné chování projevem neexistence reálné odpovednosti, pokud by byla definována hospodárská odpovednost aspoň v základech, tak je značne omezena korupce.

"Západní" kultura trvalého rustu s možností "každý se mít dobre" zapadá, na príliš vysoké pyramidy začíná být problém vozit kameny.

268016

01.05.2012 23:15

Českou politickou scénu může vyléčit jen šoková terapie

pomalu pánové

ppppp 78.?.?.?

Defkalion/hyperion vypadá mnohem pravdepodobneji jako megapodvod.
Stále jim chybí prokazatelné objektivní merení, to co se ohánejí posudky z NASA je silne neduveryhodné, ne každý, kdo v NASA pracuje musí mít podobne jako uklízečka pozici hodnotit projekt podobného druhu. Vyhýbají se klíčovým argumentum, a publikují nekompletní údaje, které brání objektivnímu overení. Viz google. Pane Guru, že tomu veríte ješte neznamená, že to nekomu neco reálne vyrobilo, zkuste si overit, kdo to kde nameril. Podle mých dosavadních poznatku jde o pyramidovou hru v netradičním podání.

Kanarev je podvodník prakticky jiste, rovnež se vyhýbá argumentum, znám snad deset dalších jemu podobných.
Neskutečne me štve, když podvádejí verejnost deformovaným merením.

Fórum upramene.cz je v techto "free-energy" smerech podvodné taky, pokud dojde na protiargumenty, tak zcela potírají opozici, a mažou pod vykonstruovanými záminkami jim nepohodlné príspevky, rídí to tam více méne 3-4 lidi docela sektárským zpusobem. Vyzkoušeno.

Rekl jsem to snad dost jasne, léčba šokem funguje často jenom proto, že ten človek vydrží ješte i nejaký ten šok navíc, podobne jako "léky" navíc pri nepovedené diagnóze.

268061

Článok napísaný pekne a s nadhľadom.

Ak teda je ten optimálny kapitalizmus tiež hierarchia - ako aj je, tak potom priama demokracia zakladá jeho rozklad, hoci v reálnej podobe ešte ani nezačal fungovať(deformovaný trh a služby). "Priama ulica" nemôže byť hierarchiou, keď priemeruje rozhodovania.
Štruktúra spoločnosti vtedy tvorí štruktúru, ak sú v nej prítomné horizontálne(demokratické) aj vertikálne(hierarchické) väzby. Príkladom minerálu už len z neživej prírody, kde prevažuje jeden typ väzby na úkor inej je napríklad grafit, ktorý sa "otiera o prsty", čo nie vždy vyhovuje.
Pretrváva otázka, kde všade berú, a kým sú dotované skupiny, čo nám tu zakladajú rôzne falošné spoločenské väzby. Psychológia klamstva ako kódovanej neschopnosti alebo psychológia džungle?

Z hľadiska väčšiny spoločnosti by asi nebol veľký rozdiel medzi optimálnym kapitalizmom a optimálnym socializmom. Vždy by záležalo od ľudí, aký majú vzťah k výrobným prostriedkom. Rozflákať ich dokážu obe skupiny, a ronako si ich ani nevezmu do hrobu.

269829

Problém je, jak "zdravému" stromu vysvetlit, že je prorostlý plísní.
Hydra je ve vetšine z nás, není nutno se na ni zlobit, když jí poskytujeme potravu kolikrát zdarma. Čteme noviny, koukáme TV, net, telefonujeme osto6, plné supermarkety, nechce se nám delat a delá to Čína, místo toho porádáme pruvody za všechno možné, vymýšlíme hlasování za všechno možné, volíme ty správné poslance, proste hrajeme její hru. Hypotéku nejradeji hned, nejlépe žít z lichvy a pronájmu, na zemedelské pude jsou zóny...my sami víme, že sousedum nejde verit, protože se chtejí mít lépe, než my, alternativne my chceme žít lépe, než sousedi. Hydra ví, že jsme na ni závislí. Nemá vetšina každých 5 let nové auto? Nestavíme baráky úmerné velikosti účtu? Máme snad nekde sjednocující principy, které by hydru prevychovali? Když pridám prácvesechystající zázračné zdroje energie, vize je dokonalá, virtuální život zabezpečený. Často jen opakujeme životní styly jeden po druhém s minimem principu. Nikomu se nechce na "pole s bavlnou", kde mají sídlit kati, to ale stejne není pravda, ti se spíše tahají s náma a závidí každý úspech.

269860

Vznikl zrejme zbytečný zmatek, luštil jsem to.

>>Nadhodnota není hodnotou práce.
>To taky nikdo netvrdí, nauč se číst.

Predpokládáme snad, že lze odečíst poze hrušky od hrušek, pak psala wiki(citace od drfie) o tom, že nadhodnota je hodnotou práce, co kesudis označil jako chybné, ve skutečnosti zrejme jenom málo upresnené.

Tvrdila to tedy wiki. Pri hledání v diskusi pozor na skloňování, treba dát "nadhodnot".

Pokud nekdo hodnotu práce označí jako subjektivní, tak je to také subjektivní a účelový výklad. Je to spíše o schopnosti hodnotu práce objektivizovat. Opačný extrém totiž je, že nikdo nepotrebuje mít 4 žaludky, a studnu na skladování penez. Stejne pak by bylo možné označit jako subjektivní skoro všechno. To je manipulace. Pokud nežijeme individuálne, ale ve společnosti, tak by v té hodnote práce melo být jasno už od vzniku delby práce.

269901

15.06.2012 09:35

Rusko odmítá americká obvinění ohledně dodávek zbraní do Sýrie

RE: dotaz na Stworu

ppppp 95.?.?.?

Já také "spolupracuji" s RU. Co mi jiného zbývá? Všechny zprávy jsou stejne šedé, a skoro ve stejném poradí ve všech českých, slovenských i zahraničních médiích. Jen málo zpreházené. Pokud chci videt trochu červené, nebo žluté, prípadne zelené, musím zajít na RU. Sranda je, že i tam se objevují nekdy "zaručene demokratické" zprávy, tedy protichudné. Jde o to, jak čelit propagande, tak se nekdy vezmou info z radeji opačné strany.

Podle mne bližší košile, než kabát, chápu, že Česko je taková dost nárazníková zóna, která delí anglosasy, germány, franky a kolomby od východnejších vrstev, podle toho je to tam také promíchané a interfejsovo dopované, nebo infiltrované. Ale vezmime si také otázku - proč rusové musí delat tolikakeré rakety, no není to hospodárská zátež? Proč se radeji nenechat preválcovat, nebo zapráchnout do cizího zaručene správného, svobodného a demokratického chomoutu, ješte i s nasávací trubkou pod svou židlí?

No a ty vrtulníky, to je docela prča. Však co práve rusové prodaly "do afgánska" nekdo nejak prekonfiguruje na puvodní syrské vlastnené puvodní vládou. Komparz a makety se vždy hodí, hlavne, že vrtulníky jsou ruské.

270679

19.06.2012 00:17

Slovensko má svého Breivika

kdyby pojem rasizmus

ppppp 95.?.?.?

nebyl obsažený v zákone, tak by se nemohl použít k segregaci a pozitivní, nebo negativní diskriminaci. Ten pojem v zákone nemá co hledat, pokud má být respektována každá človečí osobnost. Ty pojmy jako rasa, národ, náboženství nemají v zákone co delat. Jsou tam zaneseny umele, a patrí mezi prvky, které nedelají zákon zákonem.

Jenomže jsme v prumeru ovce, a proto tam tuto smes máme jako potravu, o kterou se ruveme.

270766

20.06.2012 10:00

Na správné straně historie

RE: lžou víc

ppppp 178.?.?.?

Kde nic není, nejde vzít.
Je treba nechat vyrust, co bylo prošustrováno. Šustrujeme sami sebe, a pak se ptáme, co s tím. Prestáváme verit ve svoje já, že i 1 človek má nejaký vliv. Málo veríme v principy a ve smysl našeho chování.
Treba tohle jsem včera slyšel zase: Koupím nové auto, a po 4-5 letech ho rychle prodám, prece nebudu platit dane pro neprizpusobivé. Koupí snad to auto ti neprizpusobiví? Na jakou životnost se to auto vlastne delá? Reknu snad nekomu, čím vším to auto nejvíc zlobí, a proč ho prodávám?
Dostanu se k informaci, že stoupne cena pozemku, mám peníze, tak nakoupím a prodám, zbohatnu ješte víc. Všichni jsme si zvykli, že tohle je ok. Jenomže sníme stejne. Já se k informaci dostal, su za vodou a ostatní me nezajímají. Biznis se povedl, du na další. Stavím vilu, je mi malá, když už stavím, tak ješte pridám. Velké náklady na topení? To se nejak spraví, nekdo pak vymyslí perpetum. Nevymyslí a sníme porád stejne. Když vymyslí, tak na peníze, nebo takové, co zase nečím jiným páchne a čmudí.
Človek se chce zazichrovat co nejvíce, protože si myslí, že je on sám nejduležitejší. Pak prijde hromada neduležitých, kterým je všechno jedno a sežerou mu "chalupu" jako kobylky. Jenom proto, že nemyslel na ty kolem sebe.
Chodíme do Tesca? Chodíme, však už není jinde kam. Ale bylo. Ti drobní ale chteli rychle zbohatnout a tím dopomohli Tescokonkurenci. Ale penízky jdou do Tescoskladu a nezustanou doma, jen zlomek. Tak kdo je vlastne ten lepší. Hloupý domácí, nebo anonymní nevyzpytatelný globalista. Kde je ta naše kultura...snad v televizi. To jen ti Arabové se vrací ke korenum?

270833

21.06.2012 16:01

Na správné straně historie

RE: Lavrov to ví, je to mezi řádky...

ppppp 178.?.?.?

"Kdybyste měl tu moc, opravdu byste chtěl vládnout cikánům? A ještě k tomu všem na světě? .... Předem upozorňuji, že VLÁDNOUT na rozdíl od MÍT MOC, obsahuje značné množství odpovědnosti. Proč touží Váš globální parazit po odpovědnosti?"

Tak to jste mne rozesmál. Na první otázku odpovídám ANO, proč ne, podává si snad ruku ministr s tím, co mu práve čistí výlevku, aby on mohl spokojene čurat? Nepristupuje ke mnohým ministr stejne, i když mu práve nečistí jeho odpad? Pritom i to je práce, tak ať si všechno méne "výhodné" delá sám a bude klid, žádná trídní nerovnost.

Jakouže má ten globální parazit dnes odpovednost? Snad mu vadí, že chodíme k nemu na nákupy, hlavne ty fiktivní? Takový starosta, nebo poslanec má k lidem odpovednost? Nežertujte, spíše ke svým nadrízeným a dále vázaným. Práve že ti nejlépe placení lidé mávají také reálne nejmenší odpovednost. Nic se jim témer v prípade pruseru nevezme, a když, tak jim to témer nechybí.

270899

28.06.2012 08:05

Svět se zbláznil. Ten, kdo bere, diktuje tomu, komu bere

je nás dosť, a nevieme čo s tým?

ppppp 178.?.?.?

Dá sa napísať, že je je to s tým požičiavaním a zmocnením zhruba tak. Ale nie za všetko môžu tie "štrngajúce kľúče".

Mne sa napríklad nepáči aké veľké, ťažké a drahé autá vyrábajú, s akou spotrebou, a odôvodňujú to nárokmi kupujúcich, ktoré sú ale vypropagované, a ak by neboli umelo motivované, tak by neexistovali.
Napríklad výkon na prekonanie 12% stúpania pre auto s hmotnosťou 1000kg je zhruba pri rýchlosti 360km/h 120kW, pri rýchlosti 72km/h iba 24kW. Tak aké výkony nám to vlastne sú treba, a na aké sa ladí optimálna spotreba motorov? Prečo tých zhruba 30-50kW nie je dosť? Kvôli akcelerácii pri nezmyselnom predbiehaní, ktorej nikdy nebude dosť, lebo vyplýva skôr z povahy vodiča? Kto o tom rozhoduje a menom koho sa vyjadruje?

Nesúhlasím s autorom v nevyváženom podaní pokusov o alternatívne zdroje energie. Autor by sa nemal vysmievať hľadaniu optimálnej cesty, a podsúvať nepodarené konštrukcie megamonopolov ostatným, čo by tak nerobili a ktorých sa tiež nikto nepýta. Inak robí presne to, čo kritizuje. Tie veľké opachy vrtule neinvestuje bežný človek, ani nemíňa polia na soláry, tie hektáre väčšinou nevlastní. Predsa kladivom nemožno operovať ani človeka, nieto chrobáka. Estetiku by som do toho vôbec neťahal, to, že VVN vedenia sú po krajine ako pavučiny, to nám nevadí, to tam byť môže? Riziko, že niečo padne je podobné. Tam nám nevadí, že platíme za distribúciu, straty a komu vlastne?
Nevadí ďalej, že automobilky, sklady a objekty priemyselných zón, firmy na zelenej lúke s partiou podarených PC architektov oveľa viac plýtvajú pôdou? Nezastávam koncept megavrtulí. Menšiu vrtuľu by mal mať iba ten, kto vie tú energiu z nej vhodne využiť, nemá zmysel vetrom poháňať klimatizácie pre nevhodne riešenú architektúru. To je ako investícia do rastu hnilého jablka. Ak by sme ale slnečné kolektory porozkladali po strechách, na ktorých inak nič nie je, tak by sme možno ani nepotrebovali ďalšie elektrárne, musel by sa ale doriešiť problém akumulácie. Problém je, ak "netreba nič robiť" a vytvorila sa vrstva, ktorej to tak vyhovuje, tí budú prví hovoriť, ako to "nejde" akumulovať.

Verejnosť je načisto zblbnutá, ale právom. Nie iba "anonym" či "zmocnenec" môže za toto všetko. Kupujeme si my tie autá? Kupujeme si my tú zlú elektrinu? Kupujeme od reťazcov, zdierajúcich výrobcov? Tak čo máme iné očakávať? Vyjadrujú sa politici pred voľbami, ku ktorému nadnárodnému alebo národnému bloku potiahnu? Samozrejme ja keď dlžím, číha exekútor. Ak ale niekto mojím menom dokáže vytvoriť dlh, ako sa to deje, tak je to iba nevoľníctvo v ružovom. Anonymizované jednomyseľné hlasovanie. Rôzne typy demokracií sú skôr podvrhom. V podstate nás rivali navádzajú opisovať a degenerujú našu schopnosť sa organizovať.

271243

16.07.2012 13:16

Nejvyšší soud: Diskuze je ze zákona zakázána

chce to mená

ppppp 95.?.?.?

a brať ich na zodpovednosť, prípadne dôsledne vylúčiť tieto mená zo spoločenského života. Celé im to funguje iba preto, že časť populácie akceptuje ich výhovorky, že to tak robiť musia, a že nie sú za to zodpovední. Odkryť, kto má z toho aký prospech. Ak by neboli časťou verejnosti akceptovaní, tak prestanú byť zaujímaví.

Prečo Amerika môže rozdávať sankcie, a my tu doma také skvelé možnosti nevyužívame? Však sme už skoro ako Američania, už chýba iba toto.

271989

17.07.2012 08:25

Skryté skenery vás prohlédnou ze vzdálenosti 50 metrů

RE: no uvidime,

ppppp 95.?.?.?

Vec môže fungovať, ale nie štýlom, ako nám kedysi ponúkali víziu "počítač dokáže všetko". Prezentované vlastnosti môžu byť silno vytrhnuté z ďalších súvislostí. Povedal by som, že ide o taký 10x lepší elektronický čuchací pes. Reálna použiteľnosť isto nebude tak extremizovaná, ako reklamné podanie.

272070

02.08.2012 11:58

O sionismu

RE: Ono sa to Izraelčanom zráta.

ppppp 95.?.?.?

Prečo v ich koži - každodenne vidím takých okolo. Napríklad aj na ceste, kto má drahšie auto, tlačí sa viac dopredu, je dôležitejší a viac sa ponáhľa, ...aby mohol mať stále drahšie auto.

Kto napríklad rozdáva sumy na výšku poplatkov, ak mi auto - môj vlastný majetok chvíľu stojí, a ja nechcem na ňom práve jazdiť a platiť poistku, ale ani zošrotovať.

„Má sionistické kecy“ bývala velmi hanlivá poznámka, když jsem byl malý. Znamenalo to, že přišel nějaký starý funkcionář, aby plýtval naším časem nudnou přednáškou skládající se převážně z prázdných frází. - to je celkom výstižné, silno to pasovalo na prednášku Havla v bratislavskej Redute 1989. Vtedy som si pomyslel "ako môžu tieto krčmové reči pohnúť našou spoločnosťou". Ako vidno, pohli, ale dole kopcom, lebo tak to ide aj samo.

272853

05.08.2012 12:38

Křížová výprava na východ

každý tú svoju

ppppp 178.?.?.?

Zaujímavé, ako každý prifarbuje A a nepovie B. Za sociku bol plat robotníka povedzme 2000 Sk a riaditeľa veľkého podniku niečo nad sotva 6000 Sk, teda nech 3násobok. Dnes je to aj 20násobok.

Na auto sa dalo našetriť bez lízingu, a byt bol často nejako sponzorovaný, ale aj na ten sa dalo našetriť. Dnes sa zo základného platu robotníka na auto našetriť "nedá", na byt v meste už vôbec nie. Z môjho pohľadu ťažšie, než vtedy, všetky réžie sú vyššie, a neproduktívnej práce viac. Pokuta od policajtov bola typicky 1/10 z platu za vec, kde je to teraz povedzme 1/4. Podobne aj iné štátne poplatky boli zhruba v tomto pomere. Lacnejší je teraz niektorý priemyselný tovar a textil, ale zase často menej vydrží. Pomerne nemajetný som si naškrabal na brigádach a kúpil prvý počítač z tuzexu, no a čo? Dnes by som na podobnú brigádu musel von.

Na lízingoch a hypotékach dnes parazitujú ďalší, čo ich treba živiť, a ktorí vtedy neboli. Absolútny nezmysel je, že z platu robotníka sa nedalo vyžiť kvôli strave. Mal som aj babku, čo dostávala poslabší dôchodok, a z hľadiska prežitia s tým tiež nebol problém, ešte ma dokázala aj trochu sponzorovať. Nejde miešať nejaké prípadné neférové sankcie režimu voči niekomu s nesankcionovanou väčšinou rovnako, ako nejde povedať, že sme tu bezdomovci všetci, lebo režim to dovolí. Kvalita potravín v porovnaní s dneškom bola najskôr priemerne lepšia.

Vyšudoval som fakultu a chodil počas nej aj do kostola, iba bolo určité riziko sa tým vystatovať. Dnes tam pre zmenu nechodím. Nemožno perzekúciu niektorých ľudí niektorými zločincami vo vtedajšom režime považovať za smerodatnú, podobne ako celá naša spoločnosť nie je hodnotená ako zločinecká, pirátska, zlodejská, aj keď ich je tu takých dosť.

Súhlasil by som aj s tým, že reakcie vtedajšieho režimu išlo lepšie predvídať, čítať. Dnes je problém zistiť, kto za koho kope. Pribudli mnohé intrigy, a korupcia narástla v pomere k niektorým "platom". Zákony prestávajú plniť základnú funkciu, lebo je z nich už skôr pavučina.

Podobne aj rozdiel medzi domom a domom, či autom a autom dnes predstavuje viac než 10násobok. Takže aj medzi životom a životom.

272986

05.08.2012 23:02

Křížová výprava na východ

RE: každý tú svoju

ppppp 178.?.?.?

To spíše ne. Dal se koupit Simson, nebo MZ, ty se i proti Jawám chovaly moc dobre. Auta také vec názoru. Preelektronizovane závislé Audiny nic moc, to už radši Zikmundhanzelkovu vzduchochlazenou Tatru. Za totáče jsem byl v Rakousu, východním Nemecku, a slyšel komentáre obyvatelú východního Berlína o západním. Co bylo blbé byl ve východBerlíne smrad z Trabantu, a Wartburgu, bylo jich po meste príliš koncentrovane. Vozili si škodovky od nás. Byla to jistá forma sankcí, co ale šlo s klidem rešit vývojem. Dneska jsme stejne pozadu už i vuči Číne takových nejmíň 10, pri jejich tempu vuči našemu i víc.

273014

06.08.2012 16:42

Křížová výprava na východ

RE: Komunisticka verze historie

ppppp 95.?.?.?

Nenutí me žít na dluh?
Zdánlive ne, ale vskutku ano, i když ne prímo pres hypotéky a pujčky. V první rade je to oznámení o tom, že i když nemám dluh a pujčku tak jako občan republiky prý nekomu neco dlužím, že proste nás stát, kterého jsem členem má nejaký dluh, který jsem já nezpusobil, ale presto stát, který zde reguluje podmínky ten dluh má, a na mne tyto podmínky účasti na tomto státe nepusobí dobre, projevují se, jakobych nekomu opravdu neco dlužil. Vybočuji tím navíc z prumeru, protože když začne být hodne lidí, co pujčky a hypotéky má, tak začnu být v nevýhode čiste posunem pravidel v muj neprospech. Nutí mne napríklad si koupit príliš často nové auto, protože opravy jsou často umele likvidační. Pritom silnice jsou často horší, než by potrebovala stará škodovka.

273065

06.08.2012 21:02

Islámští bojovníci zaplavují Sýrii

agent s teplou vodou

ppppp 95.?.?.?

klidne napíše, že prodá speciální slitinu pro hypoteční papiňáky, která má napodiv tytéž vlastnosti jako hezky čistá bílá barva.

Jenom se dopátrat, kdo je toho autorem. Jako shrnutí to celkem bylo hezké, až na ten "výdelek" auta. Nenazval bych to výdelkem, spíše zakázkou. Vydelat totiž pripomíná zasloužit a ne zasponzorovat. Je docela zajímavé delat studie zleva doprava, když je zemedelství a část prumyslu chyceno za koule nekterýma, co magorí ostatní o výhodách tržní ekonomiky a sponzorují sociologické studie o demokracii. Jasne, že rovnováhu hromad ovlivňuje malé závaží presouvající se na zakázku. Výdelek za studii mi pripomíná kecy o sobestačnosti a permakulture, kde její školitelé žijí prevážne ze školení. Hotové perpetuum mobile. Co tak poručit bramborum ať rostou radši na strome. Taková studie by také hodila na auto, pokud možno nové. Pokud by si takhle ale mela vydelat na auto 1 vesnice v demokratickém státe, tak nevím nevím, konkurence by byla značná, stejne jako mezi fialovýma krávama [chechtot] nebo, že by počet tech aut už byl tím, a já jen zaspal dobu?

273077

08.08.2012 07:25

Nejste-li na Facebooku, znamená to, že jste psychopat?

já také nemám

ppppp 95.?.?.?

profil na FB, beztak sedím u počítače dlouho, co projdu zprávy, prípadne maily a nejaké fórum. Když me chtejí na FB, ať zruší maily a fóra, i když by me naštvali, protože maily a nekterá fóra jsou fajn. Pokusy o globalizaci tohoto prostoru mi pripomínají nenažranost nekterých soft firem, když už ne centrální špehování. Dost na tom, že google archivuje odkazy, budiž, pomuže nekdy mapovat zločince. Já se ale nerad rídím pravidly pro zločince, protože zatím zločincem být nehodlám, považuju to za porušení prezumpce neviny. Vedlejší negativní účinek dnešních soft aplikací je, že nezrídka do googlu, prohlížeče, nebo podobne, nekdo začne ťukat svuj účet a heslo, a google nemá problém to po písmenkách odfiltrovat, když ty písmenka jdou do googlu interaktivne ješte pred stlačením Enter. Tahle kontextová nápoveda je potenciálne nepríjemná nebo nebezpečná.

273126

14.08.2012 10:14

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

nesouhlasím s používáním pojmu rasizmus v zákone

ppppp 91.?.?.?

Pojem "rasizmus" užívaný v současnosti je vetšinou jenom záminka na účelové pytlování, šuplíkování, účelovou manipulaci. Pojem "rasa" by mel být používaný pouze v souvislosti s biologií, prípadne s historií. Nemel by být obsažen v žádném zákone, pokud nám jde skutečne o to hodnotit lidi na základe jejich projevu a chování. Používáním pojmu "rasizmus" v zákone se zakládá deformace a logická negace s ním souvisícího obsahu v zákone.
"Rasizmus" v obvykle používané podobe v médiích je stejne neurčitý a nejednoznačný pojem jako treba "kýč". Zakládá svévolné hodnocení, nebo subjektivní hodnocení na subjektivním vkusu, vuli až zvuli. Muže jít o skrytou manipulaci na dosažení svých cílu.
Je vysoce pravdepodobné, že ten, kdo do zákonu "rasizmus" a podobne nedomyšlené pojmy tlačí buď dobre ví, co delá, nebo opakuje po jiném, který ví, proč to delá. Už dávno si myslím, že nejde o neco jako "práva černochu, cikánu", nebo klidne i drívejších nevolníku, nebo otroku. Tam také vetšinou šlo o projevy a ne o rasu, i když to prumerne sedelo, jako to sedí i dnes. Jsou to rozdílné veci, a jejich mícháním z toho nekdo vždy profituje a zviditelňuje se, delá ho to duležitým, ať ho prece mohou ostatní za to odmenit. Kolikrát jde jen o to, že místo rešení treba lidi rozeštvat, ať se neco deje a aktivitou stoupne odbyt všeho, výhodne stoupne riziko likvidace nepohodlných. Stejný účel mají jak adrenalinové sporty, tak i dovolené. Proste lidí je moc a není jich škoda. Žádný skutečný rasizmus. Nenamlouvejme si, nejsme treba rasisti ke zvíratum? Na jedné strane falešný humano/zvírecizmus, na druhé hromada autama poražených treba koček nedodržujících vyhlášku? Klec pro slepice velikosti krabice od čižem? Vše jenom novodobé pokrytectví.

273302

15.08.2012 09:50

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

merná závislosť

ppppp 178.?.?.?

...naša pokroková, prípadne "bielokresťanská" civilizácia je extrémne závislá na neobnoviteľných zdrojoch. Stačí si predstaviť, čo by sa stalo, keby jedného dňa nebolo ropy. Kolaps, všetko stojí.
Prakticky celý pokrok a naša rozožranosť vznikla z ropy. Vytvorila sa hromada "ropou dotovaných" pracovných miest, ktoré by za normálnych okolností neboli efektívne. Pokiaľ si nevieme predstaviť túto ropnú závislosť a ju rozumne vyhodnotiť, tak je ťažko sa vyjadrovať aj k spôsobu života jednotlivých kultúr. Tam by sa tiež museli rozoberať rôzne závislosti. Sú pravdaže aj iné zdroje, ropa je ale jeden z najúčinnejších koncentrátov. Ak by nebolo ropy, nemáme ani kartely a deformácie trhu, jednoducho by sa toľko neoplatilo korzovať s tovarom. Ani politika by sa neoplatila robiť tak globálne. Ropa je preto zároveň jednou z podmienok/príčin globalizácie. Nebude globálny zdroj, nemal by sa udržať globálny svet, ten je ale zatiať škrtený naakumulovanými hromadnými zbraňami. Samozrejme pri dostatočnom počte nainvestovaných krkov sa dá robiť invázia aj napoleonsky, či vikingovsky. Ľudia objavili veľa vecí, ale niektoré aj tak časom ostanú na povale, kým sa vyhodia. Niekedy sa zbúra aj celý dom a nezostane, než stavať nový. Nejde mi ale do hlavy, čo sleduje taká havelpartia, a čo vlastne má zo života, keď šíri, čo šíri. Asi chce žiť v blahobyte skôr, než ostatní, lebo verí tomu, že keď to nebude ona, tak sa nájde iný, čo by ich predbehol, veria v dekadenciu a nie v perspektívu. Aj tu ktosi naznačil, na čom vlastne stojí naša kultúra, či má nejaký základ.

273352

17.08.2012 12:35

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: K Africe máme jako

ppppp 178.?.?.?

Pane Krivý, to vypadá, jako by jste provokoval k dalším príspevkum.
Muj názor na vás je ten, že máte málo odpracované, protože vaše myšlenky jdou od stolu a jsou dost mimo realitu. Máte slušne odtrženou teorii od praxe, jak badám i ve vašich predešlých príspevcích. Vy jste neco nastudoval, ale od té praxe a odpovídajících výsledku máte ješte kus cesty. Když jste náhodou starší, tak smula. Furt tu konstatujete jakési čísi názory, zkuste radši čerpat/popisovat príšte z nejakých zkušeností.

Treba s tema Indiány bych to od vás klasifikoval jako čistý "rasizmus", tedy hodnocení na základe biologických znaku, namísto pochopení začlenení podobného společenství do prírody. Bílá civilizace nemela na nich navrch proto, že byla "kulturnejší", ale proto, že vyrobila smrtonosnejší zbrane. Jinak by je nechali více na pokoji, a usadili se tam, kde by bylo místo, treba i nehostinnejší, ale s vyšší kulturou není problém ani na Sibiri. O ožralství Indiánu plácejte nekde jinde, to jako kdyby jste celou republiku, nebo celý svuj kostel hodnotil podle pár feťáku, a podobných závisláku, co se občas povedou. Až by jste žil mezi nima, tak by váš text vypadal jinak, protože já verím, že i mezi nima se najdou správní lidé. Jejich civilizace nebyla pro prírodu tak velkou záteží, a naše "usilovná" a dnes často bezcílná práce? Umíte snad ríct, jaký má smysl, krome obvyklého žvanení? Vážne si myslíte, že struktura našich kolikrát fiktivních činností, jak je ropne závisle provozujeme je to pravé?

273438

18.08.2012 09:07

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: K Africe máme jako

ppppp 178.?.?.?

Jednou jsem to v reakci na neho napsal jako predpoklad. Vtip a satira však prestává být vtipem, pokud se náprotivky drží na omylu príliš dlouho. To se pak začne lámat na vychytralost, vychcanost, podlost. Tady není čas rozebírat príspevky, zda jsou kontra, subkontra, nebo další. Takovýto prístup zakládá neúctu vuči jiným v diskusi. Tady nejsme na hruškách a nediskutujeme o "tovaru" jako určitá část populace. Takhle nejedná mistr, ale pseudomistr bez principu, a o príjemnosti satiry bych pomlčel, šlo y spíše o únavnou pitomost. Fikce jménem "faráre" je blbost a spíše mate, podobne, jako negativní konverze a podvedomá zmena významu slov v Babylonu.
Až by to bylo tak, dekuju za upozornení, podle mého názoru takhle nejistá forma do verejné diskuse nepatrí, chodí sem i čtenári, kterí nemají čas a prostor sledovat chronologii diskutujících od začátku a špehovat, co je všechno za tím. Jsou zde i další diskutující u kterých je prirozene težší pochopit profil, co vlastne chtejí ríct normálne, tak proč ješte tyhle ptákoviny navíc. O vtipech mám jiné predstavy.
Farár je beztak dost kontroverzní osobnost, tak proč do toho vnášet další zmatek a parodii podobného druhu. Podle mne jsou zmatky podobného druhu na škodu. Negativní, opoziční názor není problém, ale zmatek ano, nejde určit hranici, kde začne jít o koho výsmech.

273457

18.08.2012 12:37

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: K Africe máme jako

ppppp 178.?.?.?

Najednou? Pamatuju si príspevky nicka Krivého od začátku. Podle mne prinejmenším takhle zesmešňuje faráre, a kresťansky smýšlející lidi. Neprijde mi vtipné jako spíš trapné. Hodnotím to neutrálne, nejsem na nekterém náboženském presvedčení nijak závislý. Podobné zesmešňování končí treba takhle, komu by chybelo: http://plucer.livejournal.com/55710.html?nojs=1&f...
(až jsou ty Pussy príliš, klidne zcenzurujte)...nevycházím z údivu, kdo všechno se k tomu hlásí

273460

18.08.2012 20:58

Bukvice pochodovaly Prahou

vadí mi ta krádež duhy

ppppp 178.?.?.?

Ta duha je tak jednostranne prišita a omílána, že kamkoliv ji teď esteticky namaluju, tam mohu vyvolat nežádoucí podtón. Krádež barev a symbolu, gestikulace, co ješte. Pak treba i anonymous kukly. Jakože nic, oni muzikanti. Však nejsou černé, nejsou loupežníci, jenom maškary. Semtam se prípadne vezme nejaká devítka.

273473

20.08.2012 09:07

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Demonstrace zvrhlosti.

ppppp 95.?.?.?

Citove otupelému, absentujícímu... bude klasický sex vždy málo. Porád si bude nárokovat nejaké úlety, "praktiky" a hledat, co mu vlastne chybí a zduvodňovat svou otupelost. Svou roli hraje i prostredí kolem a nedostatek jiné smysluplné činnosti.

273575

20.08.2012 09:22

Církevní restituce jsou nespravedlivé a nemravné

prímá demokracie

ppppp 95.?.?.?

se mi jeví jako podfuk z jednoduchého statistického duvodu. Prumer nemá jak smerovat kvalitu. Neexistuje "kvalifikovaná ulice", jenom kvalifikovaní lidé. Jejich prípadným prumerem s ulicí vznikne opet jenom ulice, kvalitní názory jsou rychle zprumerovány daleko vyšším počtem nekvalifikovaných a náhodních. Chtelo by to spíš sledovat vazby, kto pracuje pro koho, a kam smeruje prostredky.

Prímou demokracii nám podsouvají instituce v pozadí, které vedí, že rozlehlé "ulici" je nutno predložit "zaručene správné" informace, protože ví, že ulice musí pracovat, a nemá čas si je shánet sama, bude na to hledat správnou "firmu". Ulice pak splní úlohu "hlasovacích pandrláku".

273576

E-CAT zatím nefunguje ve smyslu výhodného zdroje energie. Když ano, tak máš možnost být první, co ho predvede, a s velkým ziskem bude prodávat. Prozatím zde nezkoušej namotávat lidi, co nemají tolik času a možností se šťourat v technice.
Lepší je lidem ríct pravdu, že žádné SKVĚLÉ nové zdroje energie zatím nejsou. Rossi JE podvodník, protože se vyhýbá objektivním agrumentum a objektivnímu merení, i když se mu povedlo koupit si katedru a pár pseudoodborníku, kterí v tom jedou s ním.
Argumenty, které predložil jsou jenom formální, a pri hlubším pohledu do sebe vubec nezapadají.

273650

Keby som nevedel o čom hovorím, tak to tak nenapíšem. Ľudia z tej univerzity, čo sa pod to podpísali nepatria na žiadnu univerzitu, pretože do vedy miešajú zavádzajúcu reklamu a ako celok predkladajú predbežne nepravdivú informáciu, nedodržujú základné akademické princípy vrátane logiky.

Ja som nepísal, a nepredbiehal, že systém nedodáva viac tepla, než doň vojde elektriny. Treba si ale uvedomiť, že systém energiu nevyrába z jadrovej reakcie, tak ako popisujú, ale z chemickej. O tom, akú látku tam dajú, aby im prebehla žiadané chemická reakcia "taktne" pomlčia. Nejedná sa o jadrovú reakciu nikla s vodíkom, pri ktorej vzniká meď, ale pridávajú tam napríklad hliník, ktorý sa amatérom v nikle ťažko hľadá a vykazuje s niklom exotermickú reakciu, teda so vznikom množstva tepla. Podobných možností je viacej, ale oni isto nechcú, aby im to niekto lúštil, na bežnú technickú verejnosť je to neprekonateľný rébus.

Takže skrytým palivom je najskôr hliník, častý prípad aj v iných podobných "nápadoch". Na web stránkach e-cat nie sú, ani zatiaľ neboli žiadne použiteľné údaje, s ktorými by išlo seriózne pracovať, iba propagačné, ktorých ide takých za večer stvoriť niekoľko, "papier" znesie. Vrátane súvisiacich hesiel ako "defkalion", "hyperion".

Skôr by som očakával poďakovanie za dobrý tip, viem dokonca v ktorej knihe je podobná reakcia popísaná, je renomovaná a celkom známa...predsa len som v rozpakoch, keď ma neberieš vážnejšie, stálo ma to aj nejaké úsilie [smích] Nie je predsa dôležitý počet poberačov grantov z hrantov na univerzite, hádam ma nemáš za nejakého šuplikanta, čo nerozumie prírodným vedám, skoro som sa urazil [smích]

Seriózne by bolo, keby niekto verejne, nezávisle a objektívne overil hmotnosti vstupujúcej náplne (reaktantov) a produktov reakcie. To sa zatiaľ nestalo, a keďže práve s tým okolkujú, tak najskôr ani nestane. Armáda bude trúbiť do sveta, že používa ako palivo hliník - jej je to jedno, koľko to stojí, a že je to aj plýtvanie. Tak trepú sprostosti tiež, veď oklamať je ľudské, ba v prípade boja aj potrebné.

Takú "verejnú" prezentáciu si môžu strčiť za klobúk, to bolo pre naivné ovce, a nie pre tých, čo nemajú priepasť medzi rečami a skutkami.

273684

Neuviedol som zatiaľ žiadnu chemickú ani fyzikálnu informáciu, z ktorej by ste mohli dedukovať, že ma "nepustíte do ďalšieho ročníka", ako si všimol aj čitateľ nižšie. Ja by som si najprv dôkladne prečítal, a overil, čo mi "študent" napísal, aby som miesto neho neoznámkoval seba.

Napísal som, že reakcia čistého Ni a Al vyvíja značné množstvo tepla. Ide to dohľadať v bežnej vysokoškolskej literatúre, odbor chémia alebo metalurgia. Ostatné "nečistoty" v procese ako H2 a Cu ma predbežne nezaujímajú. Pri tak malom množstve Cu nie je problém zariadiť, aby sa to dostala do výsledkov z rôznych súčiastok a skrýš v stroji. Podobné podfuky sa v podozrivo "zázračných" vynálezoch preukázateľne používajú.

Ďalej si urobte jasno v zaužívaných pojmoch http://cs.wikipedia.org/wiki/Záření_gama
neviem, o akom nízkoenergetickom gama žiarení to hovoríte, také normálne neexistuje. Buď proces vydáva energiu rádiovou vlnou, alebo svetlom, alebo retgenovým, či gama žiarením, vyberte si. Gama žiarenie nebolo namerané v takej energii, aby mohlo dodať uvedený výkon premenou na teplo. Pre taký výkon by to tienenie muselo vyzerať neporovnateľne hrubšie, aby nebola v okolí nameraná vysoká rádioaktivita. Najjednoduchšie vysvetlenie je, že pri procese žiadne gama žiarenie nevzniká, prípadne je časť obalu kontaminovaná, aby bol dôvod merať zvyškové žiarenie.
Predsa vzácny prototyp nebude a nesmie nikto rozoberať.

Na stránkach WMmagazínu bolo publikovaných na desiatky podfukov, že jeden hore dole nič neznamená. Viaceré z nich ide postupne vysledovať. Bolonská univerzita zahrňuje aj chodby, telocvičňu, WC a park okolo.

Bavíme sa o tom, či do reakcie vstupuje hliník, alebo nie (podobnú úlohu môžu dosť pravdepodobne zastávať naríklad aj titán a berýlium). O zodpovednom a objektívnom vylúčení niečoho ako hliník zo vstupného materiálu. Ostatné nesúvisiace rečičky a posmešky vynechajte.

273740

29.08.2012 08:06

Líza

predávkovaná technológia

ppppp 95.?.?.?

Nechcem byť po vojne generál, ale my sa tvárime, že na všetko máme recept. Ukázalo sa, že rozhodnutie nebolo dobré, prirodzenejšie bolo nechať donosiť, a utratiť potom. Zdá sa to možno sadistické, ale príroda je tak nastavená. Ľudia nejedia mäso iba preto, že sú zvieratožrúti, ale že príroda poskytuje určité drobné prebytky určené šelmám. Nastavuje sa tým aj pomer šeliem/nešeliem. Aj s antibiotikami je to tak, treba dať, až keď ozaj treba, no a pre to ozaj máme každý rôznu mieru. Niekto je "dôležitejší", iný citlivejší, tretí potrebuje aj zarobiť...Otázka je aj, či aj mačka vníma nejako svet a nepocítila proces odobratia mláďat ako traumu navyše. Sterilizácia tiež nie je nič moc recept, občas treba nejaké nechať, je to sociálne, a zahrnúť aj prirodzený úbytok, riziká vznikajú vždy. Tiež som mal mačky, a samozrejme mačka nemá "7" životov, ako sa niekedy vytvára taký dojem. Ľudia sú dnes takí pohodlní, že miesto mačiek na myši používajú otravy prípadne veľké pasce na potkany. Väčšina mačiek sa mi postupne v okolí otrávila a teraz nemám ani jednu, a prišli myši. Takto som nútený "opakovať" po hlúpych susedoch, podobne, ako sa opakujú aj iné nanútené hlúposti. Samozrejme, že to neurobím, ale riešenie nemám. Stále považujem mačku za lepšie riešenie, než lep/pasce na myši. Otravy by ale mali byť považované za "chemické zbrane", a podliehať rovnakým predpisom/podmienkam ako predaj jedovatých chemikálií. Skontrolovať podmienky ich hromadného použitia pri deratizácii. Tieto jedy by nemal dostať do ruky každý idiot.

274049

29.08.2012 15:36

Líza

RE: predávkovaná technológia

ppppp 95.?.?.?

Vy jste mou 3. vetu chápal v kontextu s 2., jak jste uvedl v citátu. Já jsem ale uvádel moji 3. vetu v kontextu se 4. vetou, co je dost odlišná souvislost.

Dále jste mi v podobném duchu podsunul "nechám kočce koťata, aby měli sousedi koho mi trávit", tahle dedukce není na míste.

Já jsem se pokusil podobne tech koček v prípade problému zachránit nekolik, i když možná jenom jednodušším zpusobem, než editor, tech koček a kocouru se u mne vystrídalo docela dost, nejspíš vím o čem mluvím, nepotrebuju nikomu ani sobe nic dokazovat. Vy jste si možná pane jen predstavil nejaký správný scénár, do kterého vám nezapadám, smula. Také nekterá jiná zvírata (ovce) pri mne pošly, také smula. Na všechno nejde volat doktora, zvlášte, když je orientovaný na výdelek, pričemž reálná cena zvírete je často hluboko pod ním. Toto je asi vetší problém.

274068

02.09.2012 13:42

Putin na cestě k psychotronické válce

ujeté informace

ppppp 95.?.?.?

Oběť vidí hologramy, slyší hlasy, její svaly se stahují proti její vůli, bolí jí hlava a podobně“.
Jak by byly tyto zbraně použity v příští válce? „Když použijete systém jako je americký systém HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program), který v ionosféře ztisícinásobuje vyslanou energii

-------------------------------------------------------------
Zase nekdo odporne míchá mouku s popelem. Je nutné rozlišovat, co funguje reálne a co jenom na papíre. To druhé se nazývá psychologická válka a ne psychotronická. Autor také podbízí pojem "psychotronika" místo puvodního psychofyzika, pokud je to vubec správne preloženo a citováno.
Všimneme si podsunutí v citaci kurzívou. "obeť vidí hologramy" muže jen znamenat, že jde o obyčejné halucinace v dusledku nepríznivých podmínek, bolesti, v žádném prípade ne o cílené obrazce, jak podsouvá autor pomocí pojmu "hologramy". Po prečtení odstavce by napríklad čtenár mohl také nabýt dojmu, že za bolením hlavy z X duvodu by mohl být odpovedný "nekdo jiný".

Absolutní strašák do maku (psychologická válka) jsou účinky antén HAARP, kterým pripisují univerzální účinky. Po technické stránce jde o silne maskovaný nesmysl pusobící na psychologii davu. Tyhle antény neumí vyzárit energii odpovídající propagaci. Kdyby umely, tak bychom to zaregistrovali na mnoha místech daleko citlivejšími technikami v ruzných oblastech, než predstavuje človek jako adresát téhle energie. Že bylo "použito" psychotronických generátoru" - nebylo, jinak budu príšte za "psychotronický generátor" považovat i vesnický rozhlas, nebo amplion na nádraží, prípadne jeho zpomalená verze v podobe monokulturního tisku.

Mikrovlnné zbrane, co popálí, je jiné kafe, v podstate jakýsi moderní plameňomet s odstrašujícím a méne destruktivním účinkem.

274230

02.09.2012 17:02

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: Je vela materiálov

ppppp 95.?.?.?

Hovoria len o tlaku v hlave - že musia niečo hodiť, udrieť - a o neschopnosti čeliť tomuto tlaku.
Takže psychotronické zbrane majú rusi funkčné minimálne 20 rokov.

---------------------------------------------------
To sú psychologické metódy a nie psychotronické. Alebo prejav vlastných pohnútok. Je asi v poriadku, že niekto niečo chce robiť, keď ide demonštrovať, a nevie ako na to. Demonštráciám podľahnú ale najskôr vrstvy, ktoré volia iba istý "najjednoduchší" typ riešení typu "rozbiť zlo", bez toho, že by sa namáhali identifikovať, čo tým zlom vlastne je, nezriedka oni sami. Myšlienka na diaľku nejakým podtrhnutým prístrojom ovplyvniť nejde, podobne ako ju nejde čítať iným podtrhnutým prístrojom typu "detektor lži".

Dedukovať zo psychológie davu, že niekto má akési zbrane na ovplyvnenie kolektívneho vedomia je jednoducho nelogické, čiže tmárstvo, strach z tmy [smích]

Nemiešajte do toho VF (mikrovlnné) žiariče s tepelne-fyziologickým účinkom, tie som nepoprel. To tiež je "20" rokov známe, že vojak sa nemá čo zdržovať pred parabolou radaru.

Žiadne ľudské srdce nepracuje v blízkosti 5-7Hz. Akustické vlnenie v tomto pásme môže poškodiť (možno na spôsob psychokinézy alebo neurózy prostredníctvom vnútorných orgánov), ale požadované intenzity dobre indikujú napr. okenné tabule, vždy sa vyskytujú mechanické nelinearity, na ktorých vzniknú dostatočne dobre počuteľné zložky budené aj nepočuteľným zdrojom. Ak by niečo také robili, tak by to bolo počuť, pokiaľ by to nebolo na úplne voľnom priestranstve, a aj človek by cítil masáž typu diskotéka. Nie je dobre, keď niekto načne A, a B musí riešiť iný.

Váš argument o interferencii najskôr nemá zmysel. Buď je interferencia, a zvuk sa vyruší, alebo nie je interferencia a sa nevyruší. Kedy je počuť je iná otázka. Okrem toho nejde interferenciou zrušiť všeobecne akýkoľvek hluk (ktorý nie je jednoduchý tón), lebo vlnové dĺžky jeho zložiek sú každá iná, a keď sa jedna vyruší, tak druhá sa môže aj zvýrazniť.

No a k tým posledným beta vlnám to sú zase elektrické a nie akustické. Isto nemáte predstavu, že na elektromagnetické vyžiarenie podobných vĺn s požadovanou intenzitou bez pripojenia elektród na mozog by bolo treba antény s veľkosťou tak v stovkách km, a výsledok by sotva predstavoval tepelný účinok, a nieto ešte cielené prúdy kdesi v nervovej sústave. Takže žiarenie, aké popisujete nevytvoríte jednoducho ani špeciálnou prilbou, nieto ešte "čímsi" zvonka. Pekný príklad, koľko dá práce reagovať na prevzaté výmysly či pseudoargumenty.

274236

02.09.2012 20:23

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: Nové zbraně

ppppp 95.?.?.?

Jarmilo, zkuste si prečíst také neco ze druhého brehu, napríklad z elektrotechnické historie jako Mayer, Pohledy do minulosti elektrotechniky... Tesla byl jiste výjimečne nápaditý človek, v dobove pro nej výhodném prostredí, ale také hazardní hráč z prostredí biliardu, zavedení soupere na falešnou kolej mohlo být bežnou součástí jeho strategií. Dneska se to delá bežne a nikdo se moc nerozpakuje. To o prenosu energie ve smyslu jak píšete, aby jeho účinky byly srovnatelné s nejakým meteoritem je naprostý úlet, a nepravda. Proste nezkoušíte oponovat šírené fantasmagorii a na ní založeném výdelku. Dneska je to samý mystik, co se potrebuje priživit nejenom na Teslovi, protože penízky a reklama "chybí" všude. Elektromagnetické vlny podobné vlastnosti nevykazují, ani nenaznačují už ve svém principu do značné hloubky.

274246

02.09.2012 22:36

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: ruský ministr obrany mluvil letos o vývoji psychotronických zbraní

ppppp 95.?.?.?

Asi hodinu jsem hledal, odkud presneji pochází údajný citát Serdjukova a nenašel. Všechno vede jenom na anglickou verzi en.rian.ru, a není tam jak ruská verze, tak ani žádný další odkaz. Klidne si to mohl vymyslet tlumočník, nebo breptnout i sám Serdjukov. Rekl bych, že tak duležitá správa by mela být verifikována, jinak je to nic než šírení poplašné zprávy/fámy. Pokud bude nekdo úspešnejší, tak predem dekuju.

http://www.iraq-war.ru/article/269414
http://rt.com/news/weapons-future-zombie-media-486/
http://socioecohistory.wordpress.com/2012/04/05/
http://www.militaryphotos.net/forums/archive/index.php/t-210505.html

274251

03.09.2012 18:44

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: ruský ministr obrany mluvil letos o vývoji psychotronických zbraní

ppppp 178.?.?.?

Pod pojmem "psychotronika" si predstavuju totéž...
Pokud Rusové nekde ve své doktríne opravdu operují s pojmem "psychotronika", tak si nejspíš nechávají nejaké zadní vrátka kvuli rozšírení a zahrnutí tohoto označení. Zatím lze však podle mne spolehlive vyloučit emočne selektivní účinky na dálku. Nepoprel jsem, že nejakou stimulací, nebo mikrovlnne koncipovanými zbranemi na dálku nejde napríklad mozek poškodit, dostat do halucinací, patologických stavu, silných migrén a dalších vykolejení. Vylučuju ale usporádanou činnost a smerování vedomí človeka. Takto zatím žádné elektromagnetické vlny na mozek pusobit neumí. Tím, že se tato stránka veci zamlžuje, zároveň nafukuje, a podbízí se možnost falešné interpretace, usuzuji, že je informace podvrhnuta práve tímto smerem, aby mohla psychologicky pusobit na človeka, který neví, co muže čekat, druh psychologického vydírání neexistujícím monstrem. Nerekl bych, že jsou stavy, kdyby si človek mohl svou odpovednost jednoduše vypnout, a když, tak težko bude schopen jiné uvedomelé činnosti. Neco jako hypnózu s prenosem konkrétních informací pomocí nedostatečne lokalizované elektromagnetické energie je dost nesmyslné, nenapovídají tomu dosud žádné opakovane pozorovatelné souvislosti.

...co čtu Yokera - Bartošová, Breivik.... težko pravda, v jakémkoli policejním státe nejde pri tom množství lidí vyloučit jakýkoliv úlet. Na dálku by šlo mikrovlnama vyvolat tak únavu a bolení hlavy, a sotva by to šlo udelat tak, aby se to nápadne neprojevilo na výpadku četných funkcí hromady elektroniky kolem, kterou používáme, pri výkonech, které by dokázaly škodit by težko nevzniklo podezrení. Ani "ovladatelný" býk se neprizná, až mu neco transplantovali. Když argumenty, tak rád, ale neco rukolapnejší, verohodnejší, ať se nestrašíme záhadami, jako malé deti dýnemi.

...prípadne se naučíme používat štíty, prilby z kvalitního, treba nerezového, nebo mosazného pletiva s milimetrovýma okama, nebo i méne...

274289

03.09.2012 21:54

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: Je vela materiálov

ppppp 178.?.?.?

Pro upresnení, reagoval jsem na tohle, cituji :
"Zvuk sa navzájom ruší, napriek tomu že všetky repráky hrajú naplno. Ostane ticho - interferencia." To je napsáno nejasne až nelogicky.

Mám ve vecech celkem jasno, radiové vlny nejdou tak presne smerovat, jako laserové svetlo, aby jste to mohl podobne relativizovat. Nejde nima zacílit srovnatelne presne na dálku. Dokážu zacílit tak na hlavu, ale ne propálit sítnici, nebo usledovat a zasáhnout centrum, ješte k tomu 3D. Nepsal jsem ani, že neudelají paseku, psal jsem, že nedokáží být emočne selektivní, zkuste brát lépe do úvahy smysl a adresu textu.

Mám ukončeno vš vzdelání v oboru akustika, stejne tak antény a šírení elektromagnetických vln, teorie em pole, a také primerenou praxi ve vysokofrekvenční technice. Tohle by jako minimum pro diskusi mohlo stačit. Nelíbí se mi, když se s jednou ustálenými pojmy nakládá jak s mačetou.

274297

04.09.2012 12:57

Asociální stát

RE: Docela

ppppp 178.?.?.?

Určitý smysl to má. Tihle lidé "nahoru" nechávají za sebe jednat "žoldáky". Takový žoldák ne vždy je bez viny, je spoluodpovedný, i když to tak nevypadá, když "on jen delá svou práci". To takhle muže ríct kdejaký lump, pokud má své nadrízené. Ten človek ty delníky upozornil. Být delníkem, tak to mohu odmítnout, když se deje podobný problém. Ti lumpové ve vyšším levelu totiž s oblibou spoléhají, že za pár šupek za ne nekdo udelá treba špinavou práci. Kdyby neudelal, tak by meli duvod premýšlet, co radši delat jiného. Pokud by nebyli "žoldáci" na provádení špinavostí, tak by si to riziko umazání museli snášet sami poradatelé.

"Delám jen svou práci" jsem slyšel mluvit i policistu, který dobre vedel, že si tu práci nedelá, jak má, ale jenom cucá tam, kde má pro to osobne nejlepší podmínky, namísto aby rešil to, co je nejvíce z hlediska společnosti treba.

"Delá svou práci" i instalátor herních automatu, nebo sázkové kanceláre, které nezajímá, že jenom prečurávají svou softverovou matematikou naivy schopné tak malou násobilku.

Moc lidí tady "delá jen svou práci".

274326

04.09.2012 23:45

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: více informací o systému HAARP a ovládání lidského mozku na dálku

ppppp 95.?.?.?

Četl jsem príslušnou část dokumentu z vámi uvedeného linku o HAARP a považuju to za klasický "stranický" plagiát, typu "všechno souvisí se vším". Je tam uvedena obrovská hromada kusých informací, které vzájemne málo souvisí, a jsou tak nejasne podány, že je to spíše materiál pro astrology. Konečne prestaňte lidi strašit strašákem typu Haarp apod., který podsouvá možnost ovládání lidí.

Poprvé Haarp je anténní monstrum nanejvýš pro ovlivnení ionosféry a blokaci radiového prenosu.

Podruhé elektromagnetická vlna dokáže mozek ničit, poškozovat, ruzne unavovat, ale ne selektivne OVLÁDAT, jak se snaží autori podbízet mícháním informací o jednotlivých pokusech. Vyvolávat konkrétní reakce pomocí zavedených elektrod je neco úplne jiného, než dostat na stejné místo vlnu, která by udelala totéž, to je technicky nemožné, fyzikálne nepochopené, EM vlna nebo mikrovlna se vubec nechová jako bežné elektrické proudy z baterií pres drátky, tohle šírí nejaký umelý magor, co tím straší lidi, proste to není pravda, stejne jako pokusy to dále zamlžit ruznýma "impulsama". Na část o Haarpu ani nejde vecne a technicky reagovat, dopadlo by to stejne, jako reakce Tupoleva na Leninovy spisy.

Pane Babáček, vy tu porád opakujete po nekom jakousi oblíbenou konspiraci, a ptal jste se mne mailem na mou odbornost, výšeuvedeným však dáváte najevo, že o reálné šírení EM vln se zajímáte málo, co plyne i z podobného vašeho dokumentu: http://www.blisty.cz/art/11718.html proste se k tomu stavíte jako k náboženství.

Nechápu, proč je vám názor magoru na konspirační strane cennejší, než ten muj. Zeptejte se také nich, co delají a čím se živí, když produkují tyhle ptákoviny.
Duležité je pouze JAKÉ konkrétní účinky má KTERÁ konkrétní zbraň, a ne pseudovedecké fámy, co by všechno mohlo být, protože počítač a mozek jsou elektrina, počítač namixuje vlnu, která leze, a doleze do mozku, kde udelá elektrinu. To zní jako výroba diamantu šlapáním uhlí.

274360

05.09.2012 13:31

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: více informací o systému HAARP a ovládání lidského mozku na dálku

ppppp 95.?.?.?

Tak jsem se podíval. Typická manipulace a nic dostatečne konkrétní. Rečeno bežnými slovy:
Nekdo sestrojil na Aljašce konskou anténu pro své experimenty. Témer nikdo nerozumí tomu, co ta soustava dokáže vyzarovat, krom tech, kterí se v profesi vyznají. Protože tech lidí je málo a hlavne nikdo se jich neptá, a pritom to hrozne straší, tak to EU zahrne do svého dokumentu pro jistotu, jako v Kocourkove když strašil zajíc. Nikde také není jisté, že to tam nekdo nedostal za peníze jako reklamu a neprímé zduvodnení duležitosti projektu. Já za tím vidím neprofesionalitu a tmárství úredníku EU, kterí obecne cosi deklarují, aniž by si s tím dali poctivejší práci. Tím vlastne pomáhají šírit nesmysly, protože jako instituce dávají tomu punc legitimity. Jen další císarovy šaty. Nevedomost, neznalost v tomto prípade také neomlouvá, tedy ani tvurce pravidel a zákonu, nejenom tech, co je mají dodržovat. Krome toho zákon by mel být jenom neco společensky dostatečne overené a jednoduché, co je schopen pochopit človek s konvenčním základním vzdeláním.

Pusobit na úrovni nervových synapsí dokáže leckterý jed, a možná i selektivneji, než mikrovlny. To vubec neznamená, že nekoho lze ovládat, stejne jako neznamená že nekoho ovládám, když ho jedem otrávím. Když už úredníci EU nechtejí ani dusledne rozlišovat pojmy, ptám se, k čemu vlastne jsou. Tady nekdo vyvolává dojem, že nervy jako anténa prijímají konkrétní informace. Nervy se prijetím mikrovlnné energie mohou jenom ničit, navodit částečnou, nebo úplnou dysfunkci, a ne si s ní predávat cílenou informaci. Je to stejné, jako kdybych namíril mikrovlnný svazek na počítač. Postupne vypoví funkci, neexistuje, abych tím cílene zmenil puvodní algoritmus práce počítače na nejaký jiný, určený nejakým kódováním mikrovln. Je neco jiného, když je součástí PC prijímač, který neco prijme a dekóduje, to však zase nejde zameňovat s poškozením mikrovlnama, které pritom nenastane. Také nejde o totéž, jako sundání dronu, kde je navíc i možnost se nabourat do konkrétního komunikačního protokolu. Není známo, že by mozek mel mikrovlnný prijímač včetne komunikačního protokolu pro predání informací. To by byla docela bomba, a mohli bychom být pak všichni napojeni na ufo.

Zkusme jinak. Kolik mozkových bunek obstarává naše "já" a jak se mezi sebou dohodnou? V jakém objemu se nachází? Kolik bunek mají smyslová centra, které predávají informace, a v jakém objemu sídlí? Umím si technicky predstavit mikrovlnný svazek, který na 100m zasáhne hlavu jako celek, ale ne nejaké centrum v ní a ješte s predáním informace. Vede to jen na více/méne trvalé poškození. Haarp navíc se svýma dlouhýma anténama nemá s mikrovlnama nic společné. Vlnové délky predmetných svazku mikrovln jsou v mm a méne, a ne v metrech, jak odpovídá tem anténním mostrám. Ufon by vyhodnotil jako prehistorický radar, predchudce anglického.

274390

05.09.2012 13:32

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: více informací o systému HAARP a ovládání lidského mozku na dálku

ppppp 95.?.?.?

pokračování:
Všimneme si tenhle solární "haarp" : http://3pol.cz/746/print
Podobne muže vypadat skutečná soustava antén pro mikrovlny, laik nemá šanci odlišit od "haarpu". Také tam v "návalu" reklamy rekli A, a nedošlo na B, tedy uvedené panely neumí stejne účinne prijímat energii v celém spektru, a uvedené účinnosti se týkaly jenom zlomu energie ve spektru, takže celková účinnost je zásadne nižší. To s černou barvou je také nesmysl, takový kolektor by se teoreticky mel chovat tak, že bez zatížení je kovove lesklý (zlatý, stríbrný), a pri zatížení, pripojení spotrebiče stmavne, zešedne, zčerná, nebo získá výrazne tmavejší barvu. Pak je duvod mluvit o slušné účinnosti. Takže sofistikované antény máme, používáme, ale ne s projevy "ovládání mysli", co patrí spíše do záhadologie, nebo kvuli kterým je treba letet na Aljašku.

274391

05.09.2012 23:42

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: více informací o systému HAARP a ovládání lidského mozku na dálku

ppppp 95.?.?.?

Podle popisu máte zrejme na mysli zasažení části lebky ultrazvukem a generaci slyšitelných sub-složek na nelinearitách ucha, nebo mechanickým dráždením nervu, to se už ví snad 100 let. To umí i nelineární reprák/mikrofon, nejenom ucho. Tohle ale nejsou prípady, které mohou budit "ty správné synapse", stejne, jako je neumí vybírat treba alkohol v krvi. To nemá s pulsy, nebo frekvencema nic společné, proste nerespektujete úplne prazákladní a po troše snahy dobre čitelné mechanismy šírení vln. Vlna nemá možnost pusobit v konkrétním bode, jako pripojený drát, i ve forme interferencí získaného vlnového balíka, nebo hologramu má s tím potíže, v mozku nedochází k detekci, spíše k absorpci, chybí príslušné materiály. Na vznik použitelného signálu je treba provést detekci, ne absorpci, která energii jenom pohltí a dojde místo signálu k rozptylu.
I kdyby vznikl nejaký zázrak, další potíže vzniknou s tím, že nikdo konkrétní centra nebude mít na stejné pozici se stejnou reakcí, reakce by nejspíš musely být predem projety, oskenovány, založeny v databázi jednotlivce, a stále bez slušné záruky. Takovou prakticky sotva realizovatelnou náročnost by nešlo maskovat, jak jsem psal dríve. Podobné lokalizační potíže by mela nejenom EM vlna, ale i ultrazvuk. Muže to nanejvýš projet celou hlavou, více-méne úzkým svazkem, nebo se v ní utlumit, a nadelat škody, žádné "napojení", nebo "ovládání".

Bez snahy neco rozlišit mužete za pravdivou považovat každou informaci. Bez logiky a porádku v spektrech by nešlo ani psát texty po netu.

274426

06.09.2012 00:17

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: Nové zbraně, které jsou ale už dost

ppppp 95.?.?.?

Pane nedelejte si z diskutujících posmešky typu "úplných znalcu" a respektujte jejich zátež nekomu neco sdelit. Podsouváte mi neco, co jsem nenapsal, nikde jsem nepoprel existenci mikrovlnných, nebo laserových zbraní, takže s tou rekou Usuri jste mimo muj text, ocel se bežne pri rezání laserem vyparuje. Dávám tady do porádku jejich "nadprirozené" a "všemohoucí" účinky. Že neco netušíte vám také nedává společensky prumerovat vyjádrení tech, co jsou problematice blíže. Nerozebírám zde ani psychotroniku, kterou považuju spíše za sofistikovanou lež(znal jsem charakter práce jednoho z podobných tmáru), nebo zduvodnení své odmeny, ale možnosti šírení elektromagnetického a akustického vlnení. Pokud podle vás "nic nejde vyloučit", tak ani to, že nadsazené informace jsou obyčejná lež, která je nejspíš nejlevnejší zbraň. Nemohou ani ríct, když nic nevyzkoumali, mohli by po nich chtít zpátky peníze, takových vedcu je všude dostatek.

274428

Dokument a jeho záver v odkazu http://www.benthamscience.com/open/tocpj/articles/... podle mne se slušnou rezervou splňuje základní kritéria seriozní analýzy...pokud v tomto nekoho zajímá muj názor po predešlé kritice Haarp dezinformací. Bylo by zajímavé, kdyby se dopátrali, kde se prípadný termit nacházel, zda tvoril už součást konstrukce, nebo byl umístený dodatečne. Zatím se nezdá, že by nekdo chtel využít možnou propagaci svého termitu.

274452

Stejne pravdepodobná se mi ale jeví jednoduchá možnost, že letadla do WTC narazila, a požár zvedl teplotu na kolem 600C, kde je ocel už plastická, zbytek provedla dynamika proborení treba i jednoho patra. Kdo za tím je a proč, mužu jen spekulovat. Pardon, že jsem to nenapsal najednou.

274484

06.09.2012 18:46

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: více informací o systému HAARP a ovládání lidského mozku na dálku

ppppp 95.?.?.?

K tomu mám podstatnú pripomienku. Na pochopenie omylu treba mať zodpovedajúce poznatky a skúsenosti. Tu sú okolo diskusie ale ľudia, ktorí chápu "omyly" aj bez toho. Vnucujú tu verejnosti šamanizmus čisto preto, že to pôsobí na nich samých záhadne, a nenamáhajú sa urobiť niečo preto, aby sa v tom zorientovali. Stačí im spoločenské uznanie bez odvedenej práce. Ako môže niekto rozprávať o kadejakých "frekvenciách", keď je zjavné, že si vymýšľa za pochodu, a súvislosti mu nič nehovoria. Nech rozpráva o vlastnostiach motorky ten, čo na nej aj jazdil.

274486

06.09.2012 18:59

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: Nové zbraně, které jsou ale už dost

ppppp 95.?.?.?

V súvisiacich diskutovaných článkoch a odkazoch sa nikde nenachádzali vierohodné fyzikálno-technické údaje, a aj tie, ktoré tam sú do seba nezapadajú. Celý život riešim elektrotechniku a fyziku na veľmi rôznorodej úrovni, uviedol som tu v diskusii aj svoje vzdelanie, a ty mi budeš hovoriť, že som povrchný. Daj ty svoje.

Prečo si nepoprel, alebo neoznačil ani jeden môj "povrchný" argument, ale riešiš moju osobu ? Mohol by som veľmi rýchlo zistiť, že podobne, ako hromada iných machrov nevieš ani poriadne merať striedavý výkon, alebo ak si študoval techniku, či prírodné vedy, že máš svoj titul papierový. E-cat ani Haarp neuvádzajú žiadne reálne technické detaily, sú to plagiáty. Podľa toho, aké údaje uvádzajú je mi jasné, že aj fyzika strednej školy je pre nich cudzí pojem. Týmpádom aj pre teba, ak sa toho zastávaš. Všimol by si si totiž, ktoré z tých údajov majú zmysel, ktoré nie, a o ktorých sa vedie reč.

Teplota vôbec nikoho nezaujíma, keď neuvádzajú reálne energetické bilancie reakcie. Výkon nikoho nezaujíma, keď neuvedú metódu a postup. Fyzikálno-chemická reakcia nikoho nezaujíma, keď nevedia garantovať trvalú bilanciu vstupných a výstupných látok. Plagiát sa rozoberať nedá, plagiát je úmyselné nedodržanie komunikačného rozhrania medzi akademicky vzdelanými. Rossiho výsledky nepotvrdili žiadni nezávislí technici, stojí za ním iba akási závislá banda. Nikomu nezávislému neposkytol svoje výsledky, stále sa iba vyhovára. Z konšpirácií sa nikto nenaje, keď sa presvedčím, že niekto sústavne klame, tak sa mu už nedá veriť. Hromada zverejnených smetí a výmyslov za 1 večer nie sú detaily. Odhadujem, že v detailoch mi už vôbec nevieš byť parterom v diskusii, keď vecne nereagoval ani na abstrakt.

274487

07.09.2012 01:47

Putin na cestě k psychotronické válce

RE: Nové zbraně, které jsou ale už dost

ppppp 78.?.?.?

Tak prečo sa nevrátiš späť k tým detailom a argumentom?

1. Uviedol som, že do zmesi najpravdepodobnejšie pridávajú práškový hliník. Je to najjednoduchšie vysvetlenie (nie je to ani prvý podfuk založený na jeho obrovskom zlučovacom teple, keď teda rozumieš chémii). Skús zodpovedne a objektívne toto poprieť. Kým nebude presne známe, ako stroj funguje, tak to nepoprieš. Reči o zneužití sú kecy, zneužiť v dnešnom svete ide aj tak všetko a úlohu hrajú peniaze. Jediná rozumná ochrana je naopak širšia publicita a pokus si udržať autorstvo.

2. Potom skús vysvetliť, ako môže stroj radiačne odovzdať tak veľké gama radiačné teplo do plášťa, keď vlastne takmer žiadnu gama radiáciu nevyžaruje. "Nízkoenergetické gama žiarenie" je nekorektný pojem, pretože to isté žiarenie raz vystupuje ako vysokoenergetické(odovzdáva výkon), potom ako nízkoenergetické(neškodí okoliu). Treba si pritom uvedomiť, že gama žiarenie je siruované nad vysokoenergetickým rentgenovým žiarením, o ktorého škodlivosti nemožno pochybovať. To sú neprehliadnuteľné logické nesúlady.

274513

16.09.2012 20:06

Úpadek Západu: Tragédie nebo komedie?

RE: Tragédie nebo komedie?

ppppp 95.?.?.?

Janko, nemám na Babiše zásadní + nebo -, ale v této otázce mluvíte príliš obecne. Nejde se pak dopracovat k ničemu konkrétnímu. Váš osobní dojem je fajn, ale duležité je, jak se Babiš opravdu chová. Četl jsem s ním rozsáhlé interview, je možné, že se chová jako normální hospodár a podnikatel, ale, zda by mohl být vzorem pro ostatní je težko ríct. To je otázka i na prostredí společnosti, zda nejaké vzory vubec snese.

274950

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,16 Kč
Libra
29,33 Kč
Kanadský dolar
16,88 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 724,77 Kč
1 unce stříbra
512,42 Kč
Bitcoin
366 363,51 Kč

Poslední aktualizace: 26.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 782 031