Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Pane, nedal jste si vubec práci všechny energie vyhodnotit a srovnat. Na pivní univerzitu patríte vy. Vy vubec neznáte čísla a jste líný s nima nakládat. Kurs vám zde zdarma dávat nebudu, navíc zpusobem, kde je zjevné, že jen pliváte do vetru.
Napsal jsem zde more príspevku o tom k veci a nebudu se opakovat. Čtu na rozdíl od vás texty a používám matematiku, fyziku. O muj titul nemejte obavy. S papírovými inženýry si pohodlne vytru zadek.

353611

25.11.2016 20:57

Jak Trump ví, že kvůli neustávajícímu globálnímu oteplování bude Země za 100 let neobyvatelná?

RE: To známkování (momentálně 3.1(21)) byste měli slovně rozvést

ppppp 178.?.?.?

>jestli před 25 lety něco takového bylo na obloze?!

Klid pánové. Pred 25 lety jste mohl videt Trabant, a žádné emisní nálepky.
Vodní pára z motoru letadel byla kdysi mnohem teplejší, co vedlo k lepšímu rozptylu, než došlo k nejaké kondenzaci. Motor s teplejšími spalinami je ale méne účinný. I proto treba máme dnes kondenzační kotly na plyn.

Stejne je tomu s výfukovými plyny z obyčejných aut hlavne v zime. Kdo má moc horké, ten chemtrailsy nedelá.

353613

28.11.2016 01:35

Jak Trump ví, že kvůli neustávajícímu globálnímu oteplování bude Země za 100 let neobyvatelná?

RE: To známkování (momentálně 3.1(21)) byste měli slovně rozvést

ppppp 178.?.?.?

>když "vědci" dokazovali, že letadlo těžší než vzduch nemůže vzlétnout.

Napište alespoň 1 jméno takového "vedce". Já o žádném nevím. Treba Žukovskému takové husy težší, než vzduch nevadily, a jeho teorie se skvele uplatnily. Nemluvte zde jménem šarlatánu a nedelejte z nich vedce.

>jestli se nepletu, tak jste zpochybnil i použití zvukových vln jako zbraně, což už je trochu směšné

To se opravdu pletete. Pokud jste mel na mysli ony "jerichovy trouby", tak si text prečtete radeji ješte jednou, a pokuste se správne pochopit jeho obsah.
Už vidím jak kožený mech ukradený z organu bourá obydlí... Dnešní energie koncertu jsou tak 2 rády výše a nic.

>mám na mysli nebezpečnost elektromagnetického ovládání přírodních procesů,

Tenhle výraz, co máte na mysli nemá dost konkrétní fyzikální smysl. Pokud tím myslíte treba odpálení bomby mobilem, tak dejme tomu. Ostatní procesy sotva.
Haarp neumí ovládat nic. Umí jen nasmerovat energii do ionosféry, zkreslit šírení vln, a tím zavést poruchy do gps, nebo prenosu informačních signálu.

>Elektromagnetické dělo, kterým se veřejně chlubí Američané a i Rusové, Vás asi nerozhodí

Opravdu ne. Výpočet nejakého motoru včetne toho lineárního predstavuje pro mne již nekolikrát zvládnutý problém, podeprený merením výsledku. Pokud zaplatíte, tak vám to delo v pohode spočítají a zkonstruují i v Česku asi všude, kde se profesionálne zabývají vývojem motoru. Není to o tom, že by to nešlo.

Nevím, proč máte potrebu se vyjádrovat k veci bez patričného vzdelání a praxe, navíc dost divným zpusobem.

353684

08.12.2016 08:22

EET je ekonomická katastrofa, bude znamenat pád Babiše?

Blbé je na tom, že to nie je o Babišovi

ppppp 178.?.?.?

Sám podnikám, som živnostník už nejaké to desaťročie.
Pravda je skôr taká, že na Slovensku žiaden Babiš nefiguruje, a za pokladňami vôbec nestál. Stojí za nimi nadnárodná elita a dnešní vyberači daní- mýtnici-politici, ktorí žijú mimo reálny svet a podľa toho aj tie zákony vyzerajú.
Do určitej miery je smutne dobre, že toľko ľudí v Česku položilo živnosť. Na Slovensku sa o tom toľko nehovorilo, a mnohí ľudia tu majú sklon sa tváriť, že im to funguje, aj keď to bolo pre nich rovnako ekonomicky nevýhodné. Pochopili, že nedržia toľko spolu aby sa malo zmysel k tomu vyjadrovať.
Hlavná príčina nie je v samotných pokladniach a softveri, to by sa zvládnuť dalo aj s minimálnymi nákladmi a dôsledkami. Halvný problém je v tom, že politici, úrady a aj samotní predajcovia pokladní tieto požiadavky neskutočne navyšujú, a na podnikateľoch sa príšerne priživujú, alebo ich neskutočne oberajú o čas. Videl som to veľmi dobre, istý čas som sa v tom prostredí aj pohyboval, napísal som nejaké drivery pre komunikáciu PC s pokladňami, a zarobil som na tom akurát že som neumrel od hladu.
Pokladne boli vytvorené na zjednodušenie práce a evidencie, a nie na jej skomplikovanie. Obsahujú tzv.uzávierky, z ktorých sa dá dohľadať príjem a ďalšie veci. Podľa našich zákonov bolo ale treba zaviesť pokladničnú knihu, kam bolo treba čísla odpisovať. Pracné, dvojitá evidencia. Pásky, ktorých sa obchodníkom nahromadili fakt stohy bolo treba odkladať a malým potravinám po pár rokoch bolo treba špajzu navyše aj tak strácali čitateľnosť, hlavne tie termo. Žiaden normálny zákon, ktorý by povedzme po nejakom čase toto obmedzil, a pásky dovolil vyhodiť, ktoré mali zmysel možno tak kvôli nejakej kriminalite. Odpisovať medzisúčty/grandtotály stačilo po roku. Žiadna tolerancia na bežný omyl, úradníci len striehli na to, akí sú oni sami proti druhým dokonalí. Tým že sa nevedeli dohodnúť na začiatku, tak niektorí museli viesť databázu presných názvov, iným stačilo predávať na skupiny, cez ceny, vznikol problém "rovný a rovnejší", na ktorí doplácali podnikatelia. Podobne je hlúposť za každé pivo dávať povinne bloček, akoby nestačila kasa. Predsa elektronická kasa normálne čas šetrí, tak kto je príčinou, že nie? Poskytuje dokonca aj info o spotrebe tovaru. Normálny podnikateľ by si ju kúpil aj sám. Ale legislatíva je tá, čo tomu bráni. Väčšina časom príde na to, že ten prehľad a medzisúčty potrebuje. Celé je to len o žmýkaní dani z príjmu, ktorá nie je posadená medzi najepšie mantinely a postihuje skupinu, ktorá sa k nej nevie tak ľahko dopracovať, akoby sa úradníkom žiadalo. Ten, kto plýtva je predovšetkým štát, akoby mu nestačilo DPH a spotrebné dane. Beztak ich platíme niekedy viackrát, plus ďalšie viacnásobné výdavky za tú istú vec (lekári, polícia, úrady).
Podobne ako aj daňové priznania. Ja ako normálny podnikateľ, čo nerobí vexláka nepotrebuj...

Automaticky kráceno

353947

08.12.2016 08:23

EET je ekonomická katastrofa, bude znamenat pád Babiše?

...

ppppp 178.?.?.?

nepotrebuje tak zložité priznanie, vrátane majetkových a ďalších, je to trauma, náklady a strata času. Pre koho toto potom robia? Prečo podnikateľov zaťažujú špekuláciami iných? S pokladňami je to podobne. Je to obraz, projekcia tých, čo nám vládnu, ani oni si už nevedia predstaviť, že taký krčmár by aj nejakú daň zaplatil ak by to bolo jednoduché a mal by od zložitostí pokoj. Že to jednoduché nie je je dôsledok toho, že naši úradníci sú neschopní, a experimentujú na ľuďoch štýlom Frankenštajn.
K tým softverom... v Česku nebude povinnosť viesť pokladničnú knihu a odpisovať do nej ako český žandár?
Potom by nejaký štátom diktovaný softver mal zmysel. Ako ale býva zvykom, tak zase tam do toho vpašuje niekto závislosť na Microsofte a jeho WindowsVirus, alebo najnovšie na ChromeVirus, a softver bude prehnane zložitý, lebo "počitač dokáže všetko". Opäť to riadi niekto, kto nevie pochopiť, že okrem vexláckeho prostredia potrebuje existovať aj to normálne. Okrem vezlákov aj normálni ľudia.

353948

08.12.2016 08:27

EET je ekonomická katastrofa, bude znamenat pád Babiše?

....

ppppp 178.?.?.?

Podobne dnes asi neexistuje jednoduchá pokladňa pre normálnych ľudí. Nesnažte sa ma presvedčiť niekto, že neviem, o čom hovorím, opakujem, písal som dávnejšie pre zopár pokladní drivery, tak som to musel vedieť veľmi presne. V podstate ľudí, čo majú dnes s pokladňami niečo spoločné dosť ľudujem s výnimkou tých, čo na nich prehnane ryžujú a vytvárajú na nich závislosti.

353949

10.12.2016 19:14

EET je ekonomická katastrofa, bude znamenat pád Babiše?

RE: ....

ppppp 95.?.?.?

Daleko vetší problém je ztrácet čas s takovými jako ty [smích] Ano, porád jsem živnostníkem. Tvá logika nestojí za nic.

354051

09.01.2017 00:22

Rasismus? Hm...

Pojem "rasizmus" je klin, ktorý mieri proti ľudským právam

ppppp 78.?.?.?

Zákon ak nechce posudzovať ľudí podľa rasy, tak logicky nemôže obsahovať nikde vo svojom texte hodnotenie a triedenie podľa rasy. Inak môže vytvárať pozitívnu diskrimináciu, dvojitý meter, čo sa aj deje.
Podobne je to s ostatnými nadbytočnými pojmami v zákonoch, ktoré slúžia len a len na uplatnenie dvojitého metra, ako napríklad xenofóbia.
Všimnime si napríklad pojem "xenofóbia".
Niekde na wiki sa uvádza ako chorobný strach k cudziemu, inde ako nedôvera, odpor, nepriateľstvo alebo nenávisť voči cudziemu.
Má človek dovolené prejavovať chorobný strach k niečomu, čo cudzie nie je? Alebo odpor, nepriateľstvo, nedôveru, nenávisť voči inému človeku? Jednoznačne má. Pokiaľ sa také chovanie nepovažuje za priestupok, trestný čin.
Tak prečo mu to akýmsi záhadným pojmom zakazujeme? Dokonca selektívne, raz to robiť môže, inokedy nie. Raz je obvinený zo xenofóbie, inokedy (ak sa tak chová voči vlastným) tak nie. Dvojitý meter je zrejmý.

Xenofóbia a rasizmus teda nemôžu stáť ako skutková podstata trestného činu. Toto akoby niektorí chceli dosiahnuť, a tým získať politické a ideologické páky.
Takže hrozí, že naše zákony v tomto budú krívať. Všímajme si skutkových podstát, a ideologicky nenálepkujme ako podaktorí komunisti v minulosti. Inak hrozí, že si to zopakujeme v nejakom reparáte.

Xenofóbia a rasizmus sú predovšetkým nálepky, ktoré majú od objektívneho hodnotenia jednotlivca veľmi ďaleko a navodzujú inkvizíciu.
Máme predsa v ústave zakotvené rovnaké práva pre každého. A naraz sa to niekomu nepáči a nevie to použiť.

354794

09.01.2017 00:38

Manželství s Tunisanem

nič iné, len v preklade kradnutie žien

ppppp 78.?.?.?

vidina "koktejly, kytičky dárečky". To aj preto, lebo málokoho dnes zaujíma, ži jeho práca je pre niekoho užitočná, a verejne prospešná. Stačí, ak platia.
Inak aby bolo jasné, že perpetum mobile neexistuje.

Že sú v Lídli Černoši? Vplyv ideologickej agendy. Násilné naočkovanie niečoho, čo tu nebolo. Dajmetomu vo Francúzku je ich takých viac a Lídl je nadnárodný. Ale nie až toľko, aby sa v takom počte musel pchať niekomu do riti.

Tak sa pýtajme, koľko toho pre civilizáciu urobili Černoši, Arabi v porovnaní s Európanmi? Že by som bol rasista, keď ma zaujímajú fakty? Je zjavné, že sa množia často príliš nekontrolovane, a berú nám priestor. Strieľajú sa zbraňami, ktoré vymysleli Európania. Áno, tak toto máme za "odmenu". Ale je aj dosť vecí, ktoré by iné etniká mohli oceniť, a skultúrniť sa podľa toho. Ak to nevedia, tak nech si to najprv vyskúšajú na nejakom pieskovisku. Na priveľa pokusov len tak do vetra nie je na planéte príliš čas. Nepotrebujeme sa storočia namáhať, aby sme si v dôsledku nabehli na vidly, pre potešenie a ukojenie dajakých zaostalcov. Ak chcú práva, tak nech dodržiavajú povinnosti.

354795

14.01.2017 17:42

Plošné vybíjení nevinných, neškodných ptáků pokračuje

Plošné a paušálne nie je na toto dobrý recept

ppppp 78.?.?.?

Plošne musíme vo dne svietiť, nezávisle na tom, koľko svieti slnko. Plošne ochoreli a kapali králiky na myxomatózu po tom, čo v austrálii akýsi vedec plošne rozšíril jej vírus, aby plošne zamedzil množeniu králikov. Plošne sa potom prestali množiť aj v Európe, a teda prestali často žiť úplne.

Je úplný nezmysel zabíjať v klietkach papagáje, sliepky, ktoré sú často vonku na pár m2, keď vtáky aj tak môžu lietať hore dole. Rozumnejšia vec by bolo zabezpečiť zatváracie igelitové vrecká na zdochliny, a domyslieť seriózny zber takých "kadáverov". Ani ja neverím, že už ide o ľudí, predsalen aj obyčajná chrípka je zabijak, a vôbec nemáme doriešené, čo s chorým človekom v produktívnom veku, ktorý potrebuje pracovať, alebo že s ochoreným deckom nemá byť kto doma. Ľudská chrípka je prenosná a čo majú robiť takí doktori, sestry, či pracovníci a návštevníci pošty, kam sa drzo nasáčkujú chorí, ktorí na inokedy nemajú čas.
V rámci ochrany dravcov sa premnožujú dravce (napríklad myšiaky), potom sa nasadzujú sysle, namnožené sú aj jelene, lane, pred pár dňami ma na ceste zastavilo stádo jeleňov a laní asi 50ks, aj diviakov je často niekde celkom dosť.
Namnožené vlky potom budú loviť ovce a podobne.
Asi si pamätáme, ako sa objavil vírus vtáčej chrípky vo vakcíne pre Česko, očkovacie aféry zamerané na zvýšenie odbytu vakcín.

Poslušné výkonné zložky robia to, čo im kážu. Aj naši odborníci sa nechajú oblbovať a podliehajú pseudovedcom, šarlatánom, ktorých skutočná odbornosť sa preukazuje len veľmi ťažko. Viem dobre, ako to je, keď skape napríklad ovca, na niečo záhadné. Doktorovi človek zaplatí, ale ju aj tak nevylieči, lebo ani ten nepríde na to, čo jej je. Tak keď ani doktor, tak kto potom? Tiež by išlo z toho urobiť poplach. Tiež by kadečo mohlo zmutovať. Ako sa brániť nezmyselným nariadeniam? Ťažko, lebo sa riadenia štátu vzdávame v prospech "ešte väčších imbecilov". Im nevadí, že sú hlúpejší, keď preberú riadenie, potom je to jedno. Ide im o výhody z riadenia. Treba byť čo najadresnejší. Ak niekto nariadi nejaké plošné vybitie, treba vedieť, kto to je a čo ten človek vlastne robí. Či sa iba tak robí, alebo aj dačo vie. Keď sem môže prísť hocijaký reklamný agent a presvedčiť polovicu osady o nejakej hlúposti, tak prečo mu dovolíme potopiť aj vlastných, ktorí v tomto prostredí žijeme? Keby sme sa lepšie poznali a viac si dôverovali, tak sa toto nedeje. Nemlátili by to tu ako malé nerozumné deti palicou burinu.

355043

19.01.2017 17:26

Polské velvyslanectví mě žádá, aby stáhl „nepravdivý článek“

dost zajímavé, proč práve Zvedavec

ppppp 78.?.?.?

jakoby už v Polsku meli porádek. Co takový leva-net, kde se to konspiracemi jen hemží, nebo treba i bellingcat.com, kde delají investigaci z voleje a hlavne bez pracného overování.

Tenhle dvojí metr zase šarapatí. Tolik rečí o svobode, demokracii a (prestože je zrejmé, že jde o pojmy typu volavka) tak najednou zase jen nekdo chce tomu šéfovat, protože jinak to stejne nejde. Pak to ale nazývejme prevratem, a ne demokracií. Pripomíná mi to vtip o tom jak kolemjdoucí videl v parku dvojici v sobe, a nazval jejich činnost príliš prostorece, načež byl vyzván, aby od žargonu upustil.... ale nakonec se stejne vrátil k puvodnímu pojmu.
Tak si už priznejme, že to byl ofuk. Jde jen o to, jak a co se bude hodnotit.
Zase nekdo otravuje za námi odvedené peníze.

Nejde jmenovat jméno? To prece žádnému tajemství nepodléhá, když je to takováhle instituce.
Pan tajemník by mel spíše navštívit psychologa, aby mu vylíčil, co je to paranoja, aby se neobracel na "centra hrozeb a teroristu" tam, kde žádní nejsou. To jakoby hledal ve vode oheň. A když se obrátí, tak opet jméno, jméno, jméno. Musíme se lépe znát, kdo a z čeho žije. Jména hloupých ať jsou na všech sloupích.

355218

25.01.2017 14:55

Trumpovo vyhlášení války

RE: Válka.

ppppp 78.?.?.?

Biblia je do väčšej miery seba/projekcia, než proroctvo/prognóza, plus pozorovanie, že neživá hmota padá iba po ceste z kopca (termodynamika).
Takže moja pravdepodobnostná odpoveď je B).

Boh, ak existuje nerieši jednotlivcov a nepopoťahuje nikoho ani za nitky, ani za čosi iné. Ani nevstupuje do už prejavenej vôle, ktorá býva často podobou ega.

Prišiel som tiež k istým medzivýsledkom, ktoré sú založené na tom, že peklo a satan neexistujú, nepredstavujú osobitné entity, iba masku a alibi predátorov, ktorí len nerešpektujú biodiverzitu a iné osobnosti. Obvykle peklom a satanom straší človek, ktorý priamo, či nepriamo, vedome, alebo prenesene chce získať lacnú konkurenčnú výhodu. Často vo veľmi zločinnej podobe. Bibliu považujem za knihu, ktorá mapuje historické súvislosti, a sa tiež snaží svojmu druhu priniesť konkurenčnú výhodu. O jej objektivite mám svoje pochybnosti.

355374

30.01.2017 14:41

Trumpovo vyhlášení války

RE: Válka.

ppppp 78.?.?.?

>Nebo věříte na pseudo-teorii o velkém třesku?
Ne bezmezne, protože i té chybí začátek a konec. Planckova délka muže znamenat lecos. Stejne tak nemám potíže s fousatými starci na mraku, Buh muže mít opravdu formu, jakou sám uzná za vodné, pokud se neco v tom smyslu existuje jako osobitní, oddelitelná existence, pokud tedy Buh existuje nezávisle i mimo námi pozorovatelného sveta. Nebo i když je nejakou nepríliš viditelnou/hmatatelnou součástí námi pozorovaného vesmíru.
Proste to nevím, a když neco nevím, tak to nemohu vyloučit. Uznávám logiku. [smích]

355479

31.01.2017 22:53

Trumpovo vyhlášení války

RE: Válka.

ppppp 78.?.?.?

Neco jako "sám ze sebe" je logický problém. Je dost možné, že stačí jeden nebo nekolik základních procesu, a zbytek je dusledek. Vidím zatím 2-3 elementární podmínky, báze, aby byl tenhle vesmír hmatatelný. První je existence prostredí, neco jako pra-ether, druhý jsou jeho elementární vlastnosti a mechanismy, napríklad setrvačnost a prenos účinku na dálku. Toho dusledkem je existence struktur jako hmota, pak pusobení učinku pomocí námi navozených sil a energií, stejne tak času, kde je podobne možné, že ho príroda sama nezná ani nepotrebuje.
Tretí je možnost rozptylu energie/etheru do prázného, nebo neprázdného objemu (nebo rozpínajícího se vesmíru), kterého dusledkem je premena všech známých energií na jiné.
Za neoduvodnené, podobne jako "zaručený" prubeh BB, považuji rečičky o vlastnostech temné hmoty, nebo černých der, ty jsou spíše dusledkem merení, a tvorí spíše zápletku na varení ruzných omáček.
Zbytek je pro mne zjednodušene rečeno TABU, jako kdysi pro novozélandské domorodce a kanibaly [smích]
Takže se nemusím zvlášť trápit, jaký mají tyhle procesy cíl, když si to celé nechci jen namlouvat. Tím nemyslím že mám chtít žít jen tak pro nic za nic, stejne tak ostatní. Človeku negarantuje prežití asi vubec nic. Je zde na to, aby se o to pokoušel sám, podobne, jako jiní tvorové, a samozrejme jako součást nejaké rovnováhy.

355498

02.02.2017 22:17

Ve Spojených státech probíhá „barevná revoluce“

RE: dotaz k poznámce

ppppp 78.?.?.?

Ne, Zeman a Trump nejsou izraelské loutky. Z nasazení čepičky to úplne dedukovat nejde.
Prece i Porošenko mel teď dostat Nobelovu cenu. Je to o tom, že institut udelování ceny už není to, co bývalo, a že je prolezlý.
Celé je to psycholgická válka a moc dezinformace. Jako Jerichovy trouby. Není nutné jim podléhat. Recké Sirény prece používaly stejnou zbraň, nebo i české bludičky. Nač vyvolávat duchy, když je to spíše sebeprojekce.

355520

10.02.2017 09:37

Jak dva oligarchové přivedli národ na mizinu

Nechápem, prečo naraz kapitalistické MMF

ppppp 78.?.?.?

požaduje socialistické znárodnenie. Však štát je podľa nich vždy ZLÝ vlastník.

pozrime toto, za 60 miliónov EUR predali Východoslovenské železiarne.
Takú sumu mal aj má dnes na Slovensku kdekto.
http://www.hlavnespravy.sk/roman-michelko-zbal-pra...
Podobným spôsobom (zainvestovaním malého zlomku celkovej ceny v nejakej doplnkovej technológii) získavali aj iné fabriky, napríklad cementárne.
Toto za dialo hlavne za vlády Dzurindu a Mikloša, ekonomických "expertov" na tunely.

355607

12.02.2017 11:00

Ve Spojených státech probíhá „barevná revoluce“

RE: Jasně že ne.

ppppp 78.?.?.?

Vy se ale možná stáváte obetí konspirace. Není vubec pravdepodobné, že by Hitler plnil svuj natolik dlouhodobý plán. Tihleti loupežníci, Porošenka a Timošenkové nevyjímaje jsou schopni vždy myslet jen v pomerne krátkodobém horizontu. Tím nevylučuji všechno, co jste napsal. Buďte prosím v logice duslednejší.
Samozrejme, jsou i loupežníci, kterí chtejí rídit horizont dlouhodobe, a kterým tyhle krátkozraké príšery vhodne slouží.
Momentálne se vede válka spíše o krátkodobý horizont. Jasnovidčit není vždy príliš účinné, spoléhá se zdánlivé navozené pohodlí. Stejne tak "Hitler" byl spíše dusledek chování populace, než jeho príčinou. Pak se ale nelze vymlouvat na jakési svetovládce a delat si tím alibi.

355648

25.02.2017 14:54

Obludná mystifikace dějin: Mongolské impérium a tatarské jho na Rusi

portál Levašov je prokazatelne konspirační

ppppp 78.?.?.?

Prevažují v nem bludy o "volné energii", ruzné samoléčitelství, konspirace na svetové události. Nebudu rozebírat smysl toho, proč to kdo takhle delá.
Poplést, znejistet, zamotat.
Tady nejde o to, že nelze pochybovat. Ale i pochybovat je treba umet. Pochybovat prece dokáže i originál vul se 4 nohama.
Na článku mi nesedí styl typu "co se bábe chtelo, to se jí snilo". Napríklad, že jacísi Mongolové "nebyli schopni...". V mém okolí se mi doneslo z resumé místních kronik, kde se pravilo, jak Mongolové vraždili. Proč by si takhle krute v té dobe nekdo smýšlel podobné ptákoviny, to se proste v té míre nedelo, lidé více ctili záznamový materiál a kronikáre.
Konfrontoval tohle pan Lhoták a další s jakoukoliv místní dobovou kronikou? To prece kolikrát nepsali "zaplacení historikové", ale místní pomerne pravdomluvní lidé.
Takovéhle veci nejde vymýšlet za pochodu. Verím, že pan Lhoták to myslel dobre, ale nejde vždy stavet na čemkoliv, co nekdo vypotí.
Také ctím tradici Slovanské ríše, stejne jako vidím i negativa vlivu kresťanství. Ale rozebírat historii loterijním stylem jako v sázkové kancelári mi nesedí. Pritom je pravda, že kdo nezná historii, tak ji musí zkoušet kolikrát odznovu.

356044

07.03.2017 08:56

Co dělat?

Správne pripomienky.

ppppp 78.?.?.?

Neviem síce, čo presne robil taký Flynn, ale celé je to strategická hra, do ktorej málokto dobre vidí. P.C.Roberts nemá príliš moje sympatie, ale toto sa mi zdá, že trafil. V záujme ziskov z medzinárodných a ťažko kontrolovateľných obchodov ožobračujú domáci priemysel a jeho tradície.
Keby výroba, ale už aj obchod nie je skutočným trhom. Minule som mal problém s dcérskou spoločnosťou nemeckej dovoznej firky, ktorá sídli na Slovensku. Čuduj sa svete, SOI (štátna, dnes slovenská obchodná inšpekcia) takúto spoločnosť nemôže kontrolovať a nemá na ňu páky. Komunikovať s ňom čiastočne môže európsky úrad pre ochranu spotrebiteľa (tak nejako podobne), ktorý sídli v budove ministerstva hospodárstva. Ale aj ten nemá ktovieakú pôsobnosť.
Takže SOI griluje často bezdôvodne domáce firmy, a tieto nadnárodné pobočky tu budú bačovať. Škoda rozoberať, čo presnejšie bolo dôvodom, išlo o neodôvodnené abnormálne poplatky pri dovoze tovaru zo zahraničia.
Toto sme fakt dopadli. Hlavne, že si platíme poslancov.

356326

11.03.2017 20:03

Teplická Arabie

Dôsledok vždy nasleduje príčinu

ppppp 91.?.?.?

Toto prináša život na dlh. Čím ďalej tým viac našich zástupcov sa stávajú závislí na svojom majetku, ktorý získali predbiehaním druhých. Úver je prvý prostriedok na nič iné, než - predbiehanie svojich rovesníkov a získavanie konkurenčných výhod. Upletenie si na seba bič, aby som dosiahol lepší výkon, lebo umožním, aby mi banka dala nôž na krk, a stiahla z osoby aspoň časť kože.
Naši závislí zástupcovia plnia agendu, ktorá im prináša podobné výhody. Stačí preťať túto sieť pseudovýhod a nechať sa zastupovať ľudmi, ktorí majú zmysel pre realitu. Ibaže v dnešnom svete by už museli čeliť vydieraniu, pretože banky a fiunančná oligarchia vnucujú ľuďom názor, že potrebujeme žiť úroveň, na ktorú si reálne nevieme zarobiť, a čo sa potom kamufluje veľmi nespravodlivým rozdelením daní na potreby koľkokrát len symbolických záväzkov štátu.
Ak by sa našli relatívne nezávislí a nevydierateľní volení zástupcovia (ktorých pseudodemokratická ulica voliť väčšinou ani nedokáže) tak by stále čelili hrozbe invázie podobnej východu Ukrajiny. Je to jeden z dôvodov, prečo držia hubu a krok, aj tí, čo by nemuseli. Ďalším dôvodom je zbabelosť, aj keď verím, že zďaleka nie všetci možní kandidáti sú zbabelci.
Aký je problém prizrieť sa na zuby a na mená ľuďom, ktorí stoja za rozhodnutiami, ktoré umožňujú tieto multikulti agendy?
Zákon je zákonom iba vtedy, ak ľuďom slúži. To ostatné sú vydieracie dekréty a nie zákon, ako nám navrávajú. Na čo potom slúži národná ústava, keď nie je možné merať jej obsah rovnakým metrom aj privandrovalcom.
Nie som za kruté zákony, ale za rovnaký meter. Ak niektoré zákone "nemôžu" pre imigrantov fungovať rovnako, ako pre domácich, tak sa pýtam, z akého dôvodu sú potom tieto vnútené domácim? Nie sú náhodou nefunkčné a nepredstavujú diktát? Nemáme tu skôr my diktatúru, na ktorú sme ukazovali prstom ešte v Iraku? Nechcem tu zaostalé pravidlá hry, z dôb temného stredoveku a dostať sa do jaskyne za cenu nového mobilu.

356415

29.03.2017 21:49

Manipulují naše děti a když se na to přijde, hrozí žalobami

klin pomocou pojmu rasizmus

ppppp 178.?.?.?

znova skúšam pripomenúť, že pojmy ako rasizmus, xenofóbia, nenávisť, fašizmus sú spočiatku prázdne nálepky, ktoré sa snažia na seba nabaliť obsah, teda ide o psychologickú zbraň v rukách nepriateľa.
Nejde niekoho označiť ako rasistu, kým sa nedopustí konkrétneho skutku. Prečo naraz rozhoduje rasová motivácia, keď by skôr mala rozhodovať skutková podstata, čo kto urobil, a práve nezávisle na rase?
Nechápem, prečo si tento logicky chybný kruh ľudia dobre neuvedomujú.
V ústave predsa máme definovanú rovnosť pred zákonom. Všetky ostatné "rasové" doplnky sú nadbytočné, a znevýhodňujú každého, kto nepatrí do "správnej" skupiny.
Buď rovnosť pred zákonom, alebo rasizmus, nemôžu logicky platiť oba pojmy naraz.
Tak je to aj s ostatnými pojmami, ktoré sa používajú ako nálepky na označovanie jednotlivca, alebo skupín. Zároveň tými istými nálepkami nie je možné označovať skupinu, ktorá nálepkuje najradšej. To je predsa tiež kradnutie pojmov a symbolov.
Ďalší babylon. Bolo by treba lepšie rozlišovať nálepku a skutok, a každého, kto bezdôvodne nálepkuje považovať za ohovárača až páchateľa trestného činu poškodenia dobrého mena.
Samozrejme nikým nevolené mimovládky nemôžu vnucovať voličskej verejnosti svoju agendu. Nech idú najprv kandidovať, ako to doporučujú iným, a nech dopredu predstavia svoj program. A nie poza bučky sa cez voľby schovať, a potom všetko deformovať. Dosť na tom, že dnešné voľby sú skôr reklamná kampaň.

Zajtra 30.3. je v Bratislave na Hviezdoslav.námestí akcia proti Nato, ktorá niekedy komentuje aj otázky vyslovené v tomto článku, činnosť mimovládiek sa im podobne prieči.

...p.s. k tým Mečiarovým amnestiám poznámka - naše médiá akosi nechceli povedať, že nešlo o vraždu R.R. ale s vysokou pravdepodobnosťou o nehodu, zapríčinenú nesprávnou inštaláciou plynu v aute, a zrejme sú podľa vyšetrovania svedkovia, ktorí to videli, ako sa to stalo. Požiar bol tak rýchly, že nikto nestihol reagovať. Médiá si to ale interpretujú, ako sa im hodí. Potom bola aj ďalšia vražda Albánca, a Mečiar sa tým zároveň údajne snažil tlmiť reťaz ďalších rizík a obetí. To už je asi domnienka, ale vyšetrovanie prvej vraždy bolo podľa správ z blízkych kruhov dôsledné, odhalené stopy chrómu v plechu asi po gola sade, ale žiaden materiál výbušnín.

VP médiá si odvykli sa snažiť o pravdu.

356740

02.04.2017 12:10

Karle Kryle, promiň

RE: Karel Kryl

ppppp 178.?.?.?

Také jsem si myslel, že Kryl mohl být i zavražden, ale dnes si pridávám i jinou možnost, a sice duševní kolaps s paní, která se vydává za "Krylovu" vdovu včetne jejího právníka.

Co má propánakrále jakýsi bezvýznamný právník společné s odkazem textu Kryla?
Mužou se vubec Krylovy písničky hrát ve verejné produkci? Dokdy se dají za myšlenku rýžovat peníze? Nemeli bychom platit treba autorum českého výkladového slovníka za to, že používáme pojmy, jako "pitomý" a podobne?
Kolik lidí že to vlastne stvorilo a tvorí tu naši kulturu, na kterou si semtam nejaký moták činí patentový nárok?
Mohli vubec zlidovet lidové písničky?
V téhle diskusi se objevilo, že editor nemuže vedet, zda by se Kryl cítil na jedné lodi s ním. Dodávám, že to samé nemuže vedet ani ta jeho vdova i s jejím právníkem, se kterým kdovíco ješte peče.

356832

02.04.2017 12:18

Karle Kryle, promiň

RE: Oblbování a pohrdání

ppppp 178.?.?.?

Samozrejme je to strategie predátora. Ostatne v historii nebyli sami. Pokud nejste teda provokatér, váš nick u mne vyvolává ruzné otázky. Možná, že si jen deláte z toho Mojžišova psaní srandu, to bych ješte chápal, pokud jste to studoval, a dočetl jste se nečeho, co ti druzí nemeli/nechteli príležitost.
Beru dnes Starý zákon spíše jako historický dokument, a ukázku prvních dobre dokumentovaných vlaštovek davové psychózy a manipulace.

356833

02.04.2017 12:25

Karle Kryle, promiň

RE: .....

ppppp 178.?.?.?

Kryla jste vídal v nemecké hospode tradične nadranc? To by opet menilo situaci a pohled na jeho dílo, a pohnutky.

356834

10.04.2017 19:27

Usiluje washingtonská elita o válku s Ruskem?

RE: Odpoveďou je

ppppp 178.?.?.?

"Nedá" možná není to správné slovo. Jedno z rešení je nebrat žádné úvery a počkat. Samozrejme mít pod alespoň částečnou kontrolou inflaci tím, že pokud bude neprijatelná, a vezme dejmetomu více, jako 2% částky ročne vuči kontrolnímu balíku, tak nakoupit komodity, kterými lze menu zastoupit.
Dále omezit transfery tovaru, globální společnost bez produktovodu a penezovodu je mrtvá.
Problém je jinde a nazývá se davová psychóza. Soused postavil dum dríve, a prý lépe, protože si vzal úver. Soused koupil auto drív, a prý lepší, protože úver. To už pak nereknou, kdo vlastne určuje normy, co znamená to lepší, a co je to ta životní úroveň.

357096

16.04.2017 17:42

Otevřený dopis paní Krylové

RE: Jste mimo misu!

ppppp 178.?.?.?

>Migrant z Afriky nemá právo na naději v lepší život?

Na to nemá právo nikdo, ani zdejší človek, ani migrant z Afriky. Žádné takové právo neexistuje. Nedávno čerstve vystudovanou geodetku primáčkl bagr, a nešlo vubec o její zavinení. Ani ona nezískala žádné "právo na nadeji v lepší život".
Každý normální človek se potrebuje prizpusobit sociálnímu systému, ve kterém vyrostl, a pokusit se v nem také existovat.
Migranti jen dále komplikují už beztak komplikované prežití. Když zde každý nadelá 10 potomku, dokdy tohle právo a "nadeje" bude existovat? Nemají stejne kulturu, která by regulovala jejich pre-množení. Dovedou spíše jen sežrat a potom mohou presýpat tak písek. Tomu se nedá ríct snaha o prežití, spíše jde o parasitizmus.

Nepodsouvejte zde lidem manipulační blbosti svým vysokozdvižním vozíkem.
Prestaňte zde vytváret bludy s vaším fiktivním a nefunkčním právem.

357204

16.04.2017 17:50

Otevřený dopis paní Krylové

podepisuju

ppppp 178.?.?.?

Pod reakci pana editora bych se podepsal. Dekuju za vynaloženou námahu, tím víc, že sám občas pár Krylovek hraju. Ať se do toho nemontují lidé, kterí mají do toho nejméne co kecat. Kryl byl v textech spíše idealista, ne jakýsi propagátor neokoloniálních hnutí, co se na nej teď lepí.

357206

18.04.2017 10:41

Otevřený dopis paní Krylové

RE: Jste mimo misu!

ppppp 178.?.?.?

>jaksi jste přeskočil kolonialismus, boj o africké přírodní bohatství, nadnárodní korporace platící si žoldáky a dosazující vlády do afrických zemí

Mícháte mouku s popelem. Kolonialismus není automaticky kultura nejaké společnosti. Naše kultura nikomu nenarizuje kolonizovat afriku ani zakládat nekde "mimozemské" civilizace.
Mícháte také vychytralost nekterých skupin s tradicí společnosti.
Další vecí je otázka, zda by na svých surovinách netančili kolem ohne dalších 100let, a zda jim nevyhovuje, že se jim z toho ujde nejaká práce. Toi je dejmetomu na otázku, na kterou ale stejne nejde diskutovat s predstaviteli tančícími kolem ohne. Ale to bych prenechal jinému tématu. Podstatné je, proč se strkají do naši kultury, ke které neprispeli, a kterou využívají za účelem její degradace rozvratu.

Co jste vy udelal pro tuhle společnost, že si činíte tohle právo se vyjádrovat takhle její jménem? Kolik do ní vkládáte, a kolik z ní berete? Veríte lidem, že za neco stojí, nebo je máte už spíše za debily, se kterými není nutno ztrácet reč?
Co je vaší profesí, tradicí, co si myslíte, že bude/muže v budoucnosti uživit vaše deti? Jak jim zajistíte alespoň částečnou schopnost odolávat konkurenci, když už dnes na "vyspelém Západe" čekají deti na fleky svých rodiču? Vnímáte vubec, kolik je lidí, a kolik z nich potrebuje nejakou práci, kterou by nemeli dotovat ostatní?

357260

18.04.2017 11:00

Otevřený dopis paní Krylové

RE: iluze volby-dokončení

ppppp 178.?.?.?

>alternativy mají jako první zadání destabilizovat situaci a teprve potom jde o nějaké informace

Tento výrok spíše beru jako domnenku. Není ani alternativa, jako alternativa, nelze je házet do 1 pytle. Treba Zvedavec zcela jiste na muj vkus žádnou situaci nedestabilizuje. Treba Levanet často destabilizuje, protože tam hází informace kdekdo. Portál Palba treba nedestabilizuje, protože tam funguje jakýsi typ cenzury, která obecne škodlivá není. Aeronet, Nwoo podle mne až tak detailní filtr nemají, ale težko ríct, zda míra jejich destabilizace a úroveň polopravd a nejaké formy lhaní je vetší, než destabilizace společnosti mainstreamovými médii, podle mne není.

K tomu odmítání opozice na "alternativách". Divíte se? Jaký pujčuj, taký vrať. Na mainstramu se také úporne likvidují príspevky, které jsou slušné, ale nesou nekomu z redakce "nepohodlný" obsah, vyzkoušel jsem vícekrát. Proste se to oplácí. Stejne tak proto, že na alternativy opravdu chodí placení trollové nebo užiteční idioti. Čelit tomuhle není jednoduché, a nelze to popsat jednou vetou.
Dokonce se hádají mezi sebou i vlastní, když jeden z nich delá medvedí služby.
Není v silách jednotlivcu obsluhovat dokola hromady jiných jednotlivcu, když jde často o prekrikování jakoby na ulici. Tato stránka je organizačne nedorešena, o to víc, že se dnes lidé dohadují pres neco jako FB, apod. Nemáme odpovedné vertikální struktury, a neví se, kdo do čeho vlastne mluví.

357262

20.04.2017 16:04

Otevřený dopis paní Krylové

RE: iluze volby-dokončení

ppppp 78.?.?.?

>To přirovnání, jak půjčím tak vrať mi přijde neadekvátní. Jestliže opozičně vadí, že mainstream neumožňuje debatu, tak přeci nemohu dělat to samé!

Nerekl jsem, že je to v porádku. Ale je to realita. Ztráta chuti neco zkoumat, když hrozí sebemenší riziko nepochopení. Každý si narokuje garance, že všechno, co napíše bude správne pochopeno, a že se vším budou souhlasit. Pak ale moc nemelo smysl, aby to psal, když si to ostatní nakonec myslí také. Ztráta schopnosti brát nečí text jako informaci, jak se na to ten druhý (treba i zatím) dívá. Ztráta schopnosti se nestydet zmenit svuj pohled po tom, co se objeví informace, které staví veci do jiného svetla.

Ano, tohle sektárství je všude. V zastupitelství na zapadnute vesnici, i v parlamentu, nebo našich "super" médiích. Protože kdo ne s námi, jde proti nám. Jsme zpátky tam, odkud jsme prišli. Vedomi si toho, že jednotlivec bývá osamocený se často za každou cenu spolčujeme s nekým, kdo na to sice nemá, ale kdesi náhodne získal vliv.

Nelze také podcenit, že v jistém smyslu pravidlo "oko za oko" také vyjádruje primerenou neboli vynucenou obranu i když tím nemyslím doslova, jen prenesene. Jsou veci, na které lze efektivne reagovat pouze protitlakem, zejména jsou-li společná pravidla hry, jako napr. soudní proces a 2 právníci proti sobe. Co s tím. Snad uklízet v právu a vyhazovat nadbytečnosti zamezující efektivnímu rádu.
Nebo také banky, EUfondy. Nelze doporučit státu, aby nemanipuloval s dluhem, nebo dluhopisy, a nenakupoval, co je sicece škodlivé, ale obvyklé, a je na tom závislá hromada lidí. Aby se reklo nahlas, které firmy fungují jako pračka EUfondu.

357327

23.04.2017 17:10

Divergentní dialog

RE: Divergentní dialog, evropské hodnoty a křesťanské kořeny

ppppp 178.?.?.?

Nejprve prekladový slovník. Divergence=rozptyl(vedoucí k nesouladu), konvergence=priblížení.
Ne možná jiste jsem pochopil váš záver, koho hnát svinským krokem, imigranty? Pokud bych to preložil do právne prijatelné roviny, stačilo by, pokud by nekdo uznal/neuznal, zda jsou naše zákony, jak jsou napsány použitelné, funkční, a zda jsou použité v souladu s ústavním principem rovnosti pred zákonem.
Buď tedy opravdu humanismus, a tím stejne i na vlastní lidi (by prišlo takhle stejne na zbrane), nebo nejak definovaný rád, ale opet jedním metrem. "Stát" nemuže hodnotit hmotní nouzi, jak se mu kdy a kým zlíbí. Stejne jako náš bezdomovec nemuže jen tak pro nic zanic migrovat do Nemecka. Je zjevné, že nastavená pravidla se nedodržují nekým schválne.
I pro imigranty neplatí nekonečná tolerance, nekdo bude muset ríct jednou dost, jinak je tu válka tak, nebo tak. Z toho vyplývá také, že nekdo zde tady tu válku chce, a jen se smeje, jak jsme organizačne impotentní. Podobná protekce nejaké skupiny vždy vyvolává konflikt, protože protekční skupina si zvykne na dotace na účet ostatních. Meli bychom to správne číst a ríct včas ne. Verejné činitele co tomu nerozumí odstavit od verejných funkcí.
Jakési "kresťanské", "národní" a další koreny bych do toho aktuálne netahal. Jsme součástí celku, který jakžtakž fungoval. Primární je zabránit jeho rozbití, degradaci, až pak dejmetomu rešme etnické vlivy nebo detaily. Pri takovéhle invazi je opravdu ztráta času poslouchat argumenty pseudohumanistu a sluníčkáru, kterých životní praxe stejne vetšinou vyvolá hromadu otazníku. Jsou to teoretici, kterí kolikrát sami cítí, že jsou príteží, a očekávají, že když budou dost servilní, tak ve své praxi mohou pokračovat.

357396

23.04.2017 23:15

Divergentní dialog

RE: Divergentní dialog, evropské hodnoty a křesťanské kořeny

ppppp 178.?.?.?

> Nevím, co jste chtěl svým příspěvkem říci
Tak to je dost blbé. Myslel jsem, že když si dá nekdo práci prečíst a pochopit váš text, tak jste schopen udelat zhruba totéž.

357408

24.04.2017 09:14

Uděláme al-Kajdu znovu velkou

dobré ráno babičko

ppppp 178.?.?.?

Již dejmetomu od dob útoku na WTC podstrčená vláda USA (nikoliv obyvatelé, i když také nejsou zcela bez vlivu) zurive hledala záminku na vtržení do Afghánistánu, "dotažení" Iráku, a pro pokračování poziční války proti Rusku.
Stále pokračující snaha o kolonizaci až do dna. Tohle mají na svedomí lidé, kterí blokují šance ostatních pro prežití. Tvárí se jako predátori a ne souputníci, nebo dokonce humanisti. Jim vyhovuje, když se najdou skupiny, které pujdou proti sobe, ochotne je zasponzorují.
Máme tak 2 demokracie, jedna na papíre, druhá v reálu. Stejne tak 2 lidská práva, na papíre i v reálu, vždy platí jen ty, které momentálne vyhovují, nikdy ne najednou.
Stejne tak jsou koncipované zákony, tak složité, aby nešly efektivne použít, nebo když se použijí a skryté skupine nevyhovují, tak aby je šlo účelove pitvat.
V podobném smeru to včera dorazil i papež, který prý rekl:
“Je pravda, že sme civilizácia, ktorá prestala plodiť deti, ale zároveň
zatvárame dvere pred migrantmi. Toto sa nazýva samovražda,” povedal po
odslúžení omše v centre Ríma.
http://www.hlavnespravy.sk/papez-kritizoval-migrac...
Ten človek zjevne není v porádku. Evropané by se podle jeho vyjádrení meli množit, až zde vznikne Sahara, a nebude vubec co "žrát". On vubec nechápe, nebo nechce chápat, co je to sociální společnost, ve které existuje právo, meze, aspoň nekdy a nejaká rovnováha.

357417

26.04.2017 19:43

Uděláme al-Kajdu znovu velkou

RE: dobré ráno babičko

ppppp 178.?.?.?

Nechci predbíhat dobu a lidi ve všem. Nekdo si osobuje výklad toho, co je to Buh, zda je, nebo není. Proste tohle zrovna nemusí být v naší kompetenci.
Nekterí ideologové, včetne tech kresťanských se jakoby predbíhají v rade, nebo cestou autem. Už jen kolikrát ze zvyku. A k ničemu dobrému to moc není. Proste už neverím, že jakýsi Buh delá jakési zázraky. Nebo, že je všemohoucí, pokud neco jako Buh existuje. Mám to za arogantní lidské konstrukce vnucující za každou cenu tomu "bohu" jakousi naši predstavu. Prijde mi to nemístné, nenáležité. Sme v tomhle prakticky na stejné úrovni s novozélandskými lidožrouty, kterí už pár století dríve alespoň respektovali princip Tabu. Stejne tak jsem prakticky jen v souladu s termodynamikou pozorovanou všude v prírode vyjádril názor, že když je zima nedostatek tepla, a tma nedostatek svetla, tak je zlo nedostatek dobra. Z toho plyne, že neco jako satan je neexistující fikce, která slouží jen jako alibi zlých lidí, co odmítají nést za sebe elementární odpovednost.
A tady jsme u jádra veci. Lidé vytvárejí určité fikce zjevne účelove.

357462

26.04.2017 20:21

Chytrý plán Putina a devět tun Trumpa

odeský masaker začína presvitať

ppppp 178.?.?.?

http://www.hlavnespravy.sk/mamontov-spalenie-odesa...
Tvrdé obvinenie. Pre výstrahu.

357463

31.05.2017 09:59

Bombový útok v Manchesteru: Co nevíme

RE: Jen poznámka

ppppp 178.?.?.?

Poznámka, že volbama se vyhrát nedá, je zásadní. Myslím ale ne dost úplná. Na Donbasu jsme byly svedky toho, že by šlo vyhrát dokonce i volbama, presneji hlasováním, KDYBY byly dodrženy pravidla hry. To nemusela být ani válka. Všechno se posralo nejvíce tím, že i v hloupé, šedé a prumerné demokracii nakonec nebyly dodrženy nastavené pravidla. Tedy použití dvojího metru ve "správném" čase. Pokud dá výsledek z domnelé demokracie "správné" rešení, tak se použije. Pokud ne, tak nastoupí fáze prekrucování a deformace, znásilňování pravidel.

Také se divím, kolik let se všude ríká, že demokracie je "vláda lidu" a všichni verí, že je to gramaticky s 2. pádem (koho, čeho), pritom docela stejne jde ríct, že je to "vláda lidu" s 3. pádem (komu, čemu). Fakt se divím, že tohle nikomu zvlášť nevadí.
Gramatika obe možnosti vyhodnotí jako stejne pravdepodobné.

Obecne se prikláním k tomu, že dnešní demokratické volby jsou neoptimální, dekadentní, a jde spíše o reklamní kampaň, co s kvalitou nemusí mít nic společné.

358017

01.06.2017 08:21

Střelba v Chomutově ukázala na policejní super-mindrák

monopol policie na efektivní sebeoobranu

ppppp 178.?.?.?

...je pravda, co píše autor v záveru. Opravdu jde o monopol policie a její mindrák, strach z konkurence od bežných lidí. Proč? Prece výsluhový duchod na ne čeká. A k tomu se je treba propracovat pokud možno s minimem práce a komplikací.
Jenže.
Já když neco udelám špatne, nebo pracující udelá neco špatne, tak nasleduje ztráta. Kde je ztráta policie, když neco zpacká? Jak to, že dostává odmeny i za špatnou, nebo žádnou práci? Kdo je schopen policii hodnotit?

Už jsem jednou psal, že existuje zákon podle nehož trestní čin není považován za trestní, pokud se tím zabrání vetší škode, ujme. Neplatí to, pokud pri tom dojde k usmrcení, pak to patrí do kompetence soudu. Tím je ale pouze rečeno, že o tom rozhoduje soud, a ne že je takový čin automaticky trestním činem. Proste se požaduje presnejší objektiv, a ne vyhodnocení na míste. Jak je videt, nekdo tohle parádne zneužívá. Co na to právníci? Nepriživují sa na tom také?

358037

01.06.2017 21:34

Střelba v Chomutově ukázala na policejní super-mindrák

RE: monopol policie na efektivní sebeoobranu

ppppp 178.?.?.?

Tak to jsem si tedy pokecat zkusil a nekolikrát. Nejméne 2x jsem si zkusil, že se policisté v zájmu rychlého a pro ne efektivního rešení snažili z mého oznámení udelat vandala ze mne. Sám jsem si preložil auto v noci, nebo ve vandaly napadeném objektu nemel co delat a podobne. Když jsem to za 5 minut dotyčnému vytkl, že tímhle zpusobem se nejde dál bavit, a že mohu tak podat na ne stížnost, tak mi odpovedel, že mu to nemám jak dokázat, pritom to slyšel jeho kolega. Takhle pohodlní, vychcaní a líní jsou nekterí naši policajti. Jména znám. Líní si overit kamerový záznam na správní budove. Zase takový stres, co jsem videl nemají. Také je to jejich práce, a jdou brzy do duchodu a moooc hezky placeného.
Dále já když nemám napríklad vrtačku, nebo cokoliv, tak se na mne každý vybodne a nic nezaplatí. Proč by me melo zajímat, že v policii nemají co mít mají, když jsou navíc dotováni nemalými penezi. Mne se pojišťovna, zákazník, nebo kdokoliv na nic neptá, bere, nebo nebere. Mohu já neplatit za takovouhle neefektivní policii? Proč mi nabízí až vnucuje své neefektivní služby, když by je mohla témer jakákoliv firma zajistit efektivneji? Jakou ztrátu utrpí policista, když neco neprovede, nebo zpacká? V porovnání s podnikáním jsou jeho rizika absolutní nepomer. Exekutor vezme majetek, a človek jde i pod most. Co se stane policistovi?
Ve zbytku se dá kolikrát souhlasit, ale ne vždy je zrejmé, že se mafie mele s mafií. Kolikrát to vypadá tak, že jde o útok na bežného človeka, nemafiána. Tam se dá mluvit podle situace i o zbabelosti.
Neziskovky jen zpívají podle placených not.

358056

01.06.2017 21:53

Střelba v Chomutově ukázala na policejní super-mindrák

RE: Pár poznámok

ppppp 178.?.?.?

Je tu jeden problém. Ten, kto sa bráni nepozná úmysel útočníka. Nie je jasnovidec a nemá reálne šancu koľkokrát behom sekundy posúdiť, či je obrana primeraná. Nie vždy je to možné. Pri akejkoľvek obrane ani nie je čas požadovať akúkoľvek presnosť zásahu, obranca nemôže mať v tomto smere žiadnu povinnosť, je nereálna. Nie je na to vždy čas, a nemusel by to lepšie zvládnuť ani sudca, ktorý to posudzuje. Tento faktor je príliš gumový a zneužívaný.
Naopak ak niekto preukázateľné spácha čin, ktorým sa obranca cítil ohrozený na živote, alebo významnej časti majetku, tak musí počítať s tým, že obrana bude absolútna, a nie primeraná. Primeranosť obrany nie je možné v kritických situáciách požadovať. Rovnako ako neexistuje záruka na primeraný útok.

358057

sa podpisujem aj ja. Dosť bolo intríg. Aj mňa zaujíma, aká cena bola zaplatená. Príliš sa nespolieham, že išlo o záväzok prijať 100-200 utečencov navyše.

358384

16.06.2017 08:51

Pfui Teufel! Německem otřásá skandál!

RE: Zbytečné psát titulek

ppppp 95.?.?.?

To není jen o plození detí, ale o kulture a jednorázovém vyžrání zdroju.
Evropa plodí deti umírnene, i když byl s tím útlum, který není žádný zásadní problém dohnat (Ruská, Maďarská podpora rodin... místo agend lgbti).
Zde je válka, se kterou evropské právo jednak nepočítá, a jednak jsou úredníci škrceni touto válkou, nebo infikovaným falešným nefunkčním systémem, a lidmi v pozadí.
To, že nikdo válku nevyhlásil neznamená, že neprobíhá. Celé je to také o kulturní a společenské imunite, která nepracuje, jak má. Když patogeny prevládnou, tak napadený subjekt hyne. Je proto treba patogeny identifikovat a odstavit na vedlejší kolej. Brání nám v tom pohodlí a obavy o fiktivne navozenou skvelou budoucnost, prípadne lenost, neschopnost. Také nesoudržnost. Neverím, že pokud bychom drželi za jeden provaz, tak by bylo až tak jednoduché nás vybombardovat, nebo žebychom se najednou pos.rali pri odstavení od bankove-dluhového systému swift apod. Ať si tyhle loterie a fondy nechají, beztak nemají seriozní krytí krome zbraní, které sotva lze označit za seriozní. My v podstate nechceme válku do té míry, až prevládá zbabelost se všemi dusledky.
Prece deti se nedelají proto, aby se pak prali ve válkách a nemeli co do huby, když vyžerou zdroje. Nejde se množit geometricky donekonečna, papežova zmínka o tom, že migranti plození "napraví" je úderem pres hubu celé evropské kulture.

358394

17.06.2017 11:26

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

perpetum je fikcia vrátane finančného

ppppp 78.?.?.?

Fakt netuším, dokedy chcú ľudia veriť na ekonomické zázraky.
Aký účel má naozaj imigrantská kampaň? Sotva je za tým nejaký humanizmus, riešenie demografických, alebo ekonomických otázok.
My sme sa tu vrhli na automobilový priemysel, ako na rýchle krátkodobé riešenie, nažranie sa. Ibaže dôsledky si počkajú. Strata suverenity, významnej časti hospodárskej sebestačnosti.
Prečo si myslíme, že keď ustúpime, tak sa vyhneme vojne, keď tá vojna príde z tých istých dôvodov, a ešte vo väčšej intenzite, než keby sme zasiahli skôr?
Lebo ak imunitný systém nezlikviduje parazitov, či dokonca aj cudzie bunky, tak subjekt zaniká. Prečo teda náš imunitný systém rozoznáva a likviduje pri transplantácii bunky orgánov iného darcu? Prečo mu tak vadí? V čom sa nemôže dohodnúť so susedom?

Aj v tomto mikrosvete je jasné, že nie všetko je tak jednoduché. Bunky nášho tela nechcú iné bunky, hoci na prvý pohľad robia to isté. Prečo? Aký to má význam?

Imigranti, ktorí sem idú sú iná kultúra, nie sme všetci rovnakí. Pretože nie sme rovnakí, tak sa logicky môže vyskytnúť obvinenie z nesúhlasu s inou skupinou, či rasou, nemusíme to maskovať za akúsi iracionálnu nenávisť. Máme predsa aj právo nebyť rovnakí.
Rýchlejšie a dosť nekontrolovane sa množia a nestarajú sa o nasledovníkov, príkladom buď hladomor v Somálsku. Majú iné stratégie prežitia. Menej investujú do reálneho vzdelania a zaistenia si svojej existencie. Tým môžu byť na obtiaž skupinám, ktoré toto robia inak. Aký má význam nechať si kobylkami vyžrať všetky zdroje a nechať tu ďalším generáciám naordinovať teror a hladomor? Načo potom celá tá naša životná snaha?

Čo teda sleduje svetová elita? Nebolo by lepšie pribrzdiť jej postup? Veď nás drží "len" v závislosti na bankách a médiách. Dokedy chceme vyrábať protivníkovi zbraň, ktorou nás chce zničiť? Kto je na kom viac závislý?

358404

17.06.2017 11:31

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

čo povedal Sartori

ppppp 78.?.?.?

92letý Giovanni Sartori, jeden z největších politologů a sociologů přítomnosti zemřel. Profesor nejprestižnějších amerických universit Stanford, Yale, Harvard aj. Byl Kissingerovým přítelem, Obama byl jeho žákem, respektoval ho i Ronald Reagan o němž řekl: Měl úžasný politický talent a výjimečný praktický rozum". V nedávném hovoru s il Giornale o islámu:
Profesore, čelíme islámské invazi?
Invazní vlna z islámských zemí se musí zarazit, islám nelze integrovat do evropské tradice. Říkám to řadu desetiletí.
Jste pravičák..
Levice, pravice, nezajímá mě to. Důležitý je smysl pro realitu. Studuji ty věci celý život. Snažím se pochopit politické, ekonomické a etické mechanismy, které řídí vztahy islámu a Evropy, abych mohl navrhnout řešení té katastrofy, které čelíme.
Jaká katastrofa?
Tvrzení, že lze mírovým způsobem integrovat obrovskou komunitu muslimů, věrnou teokratickému monoteismu, která odmítá akceptovat separaci politické a náboženské moci – katastrofální iluze. Tato nesmyslná fantazie povede k válkám čím dál t&i acute;m otevřenějším a současnějším.
Proč?
Islám po třicetileté přítomnosti v západní Evropě odhalil pravou tvář. Jeho adepti jsou ochotni se vyhodit do povětří, a to pomocí nejmodernějších technologií. Islám se nevyvíjí, jde o teokratický monoteismus formovaný v 7. století, zcela nekompatibilní se západním monoteismem. Po vítězství u Vídně v roce 1683 se t ato realita ignorovala a čelíme jí s novou silou dnes.
Nelze kohabitovat?
Ne, západní společnosti jsou založeny na suverenitě lidu, islám na suverenitě Alláha.
Integrace muslimů do naší společnosti není možná?
Od roku 630 nezná historie jeden případ muslimské integrace do nemuslimské společnosti. Podívejte se na Indii nebo Indonézii.
Ve svých zemích muslimové žijí pod suverenitou Alláha bez problému, zatímco na západě..
Muslimský imigrant na západě se stále ztotožňuje s tímto principem a odmítá západní etické a politické principy, nemůže se integrovat. V Anglii nebo Francii je třetí generace muslimů ještě fanatičtější a víc násilná než ty předchozí.
A multikulturalismus?
Co je to vůbec multikulturalismus? Nesmysl, nic takového neexistuje. Levice, která s tím termínem operuje o islámu nic neví. Jejím diskursem je ignorantství. Číňané jsou Číňany několik tisíc let a perfektně v našich městech kohabitují i se svými zvyky a tradicemi. Podobně Evropané židovského původu. Nikdy ne muslimové. V soukromém životě ať si věří čemu chtějí, ale politicky musí akceptovat naše zákony a lidovou suverenitu, jinak nemají na západě co pohledávat.
Jestli někdo z levičáků uslyší vaše úvahy, prohlásí vás za xenofoba.
Celá levice je skandál. Jsou zbabělí a ztratili původní ideologii, aby zůstali „progresívními“

358405

17.06.2017 11:37

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

čo povedal Sartori 2

ppppp 78.?.?.?

...zaštítili se hanebností typu „hranice všem otevřené“.
Co dělat?
Respektovat zákony a pravidla. Imigrace do Evropy již dál není únosnou. Každý migrant musí mít vízum, dokumenty, jasnou identitu. Ilegálové musí být odsunuti zpátky do svých zemí. Ti kteří zůstanou nemohou dostat volební právo, jinak muslimové vytvoří nebo ovládnou politické strany a v důsledku jejich vysoké porodnosti budeme ztraceni, během pár desetiletí to tu všechno ovl&a acute;dnou. Staneme se menšinou ve státě ovládnutého šarií. Žil jsem třicet let v USA, měl jsem všechna práva kromě volebního a nevadilo mi to.
A co masívní transfer imigrantů po lodích?
Každá urgentní situace má své etapy. Jsme v poslední etapě: válečné. Jsme napadáni a aby bylo jasno musíme se bránit všemi zbraněmi, které máme k dispozici – letadly, torpédovat je atd.
Co to říkáte?
Říkám, že jsme ve válce kdy druhá strany nerespektuje teritoriální vody. Pošleme letadla k libyjským břehům, potopme lodi v přístavech. Je to jediná reálná možnost jak je odradit od invaze do Evropy. Po dvou, třech útocích přestanou.
Pro některé intelektuály je západ vždy viníkem.
Jsou stupidní, sebedestruktivní. Inkvizice byla tragedií, ale toto fanatické období západ před staletími překonal. Ne tak islám. Není schopen evoluce. Je to svět bez pohybu, nikdy nevstoupil do industriálního věku, ani ty nebohatší muslimské země. Mají obrovské bohatství v ropě, ale nic nejsou schopni vyrobit, všechno musí dovážet. Symbolem jejich civilizace je bazar.
Podle některých teoretiků mezi civilizační kontakt obohacuje?
Pokud existuje vzájemný respekt a vůle k soužití. Jinak nemůže jít o obohacení, ale o válku, kde nejmocnější zbraní je demografie, totálně v jejich prospěch.
A Evropa?
Už neexistuje. Nikdy jsem neviděl stupidnější instituci než je Evropská unie. Favorizuje masovou imigraci, devastuje evropské ekonomie a celou Evropu to dovede do nezaměstnanosti a chudoby.
Evropa podle vašich představ?
Konfederační, složená jen z původních sedmi zemí. Aktuální EU složená z 28 zemí a 28 jazyků je nesmyslem, nic neví o islámu a je totálně neschopná obrany, je směšná a nezodpovědná.
Jak to s islámem v Evropě skončí?
Máme lidské bomby, islámské mučedníky – svědčí to o tom, že se blíží vyvrcholení.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S. Prečo sa nepýtame politikov, prečo podporujú imigrantskú vlnu a deštrukciu európskeho práva? Čestné je len odstúpiť, ak nevedia čeliť tlaku nikým nevolených. Inak sa dopúšťajú vlastizrady... aj sa pýtam, máme vôbec ešte vlasť? Čo potom? Európozrada, kontinentozrada, alebo skutok sa nestal?

358406

17.06.2017 21:46

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Hromada tvrzení bez hlubšího smyslu. Treba 3:10 "hdyž se budova zhroutila, došlo k výbuchu". Jako ve filmu pozpátku. Pak tvrdí neco o bumbumbum, a nechtejí uznat, že startuje hroucení podlaží, popis svedka pridom sedí dokonale i se zrychlením. Hluk se také sírí po konstrukci mnohem rychleji, než okolním vzduchem. Stejne pak pri podobném požáru, kde se nachází palivo nejsou lokální výbuchy neobvyklé ani ve vetším počtu. Chlap si neumel predstavit, co je to za komprese bortící podlaží, kterou on pokládal za výbuchy.
Co čekali? Pri takovém zatížení a expozici materiálu borcení proste dopadne takhle. Že to nikdo tak nečekal je spíše logické. Stejne tak není tlaková vlna jako tlaková vlna. Kdyby byla od výbuchu výbušniny, tak to na tech videích je proste slyšet pred pádem, nešlo by to vymazat, spektrum takové vlny je zásadne jiné, nešlo by maskovat. Když se pulka ameriky rídí intuicí, nebo papouškováním klíčových slov, tak podle toho vypadají volby i názor na wtc. K "sekundární explozi". Pri takovém sesuvu se smíchá hromada horkých částí s palivem, uvolní hromada par, a výbuch je dusledkem. Nebo mohly bouchnout lahve s technickými plyny.
100x emotivne opakované slovo explosion je jako 100x opakovaná podsunutá lež.
Pro mne je to spíše zkušenost, jaké hlouposti dovede vypestovat dezorientovaný dav.
Opravdu nikde na videích jsem žádnou reálnou explozi neslyšel. Nikdo ji nezaznamenal. A to jsem skouknul toho dost desítek hodin. Napr.10:10, nebo lépe 10:40, prípadne 10:55. Snad si nekdo nemyslí, že takový pád se dá odstartovat potichu. 12:58 se mluví o presne stejné "sérii detonací". Proč by stejná budova nemohla spadnout stejne, i když je zajímavé, že účinek nárazu byl hodne podobný. Už se neríká o tom, že v obou budovech nebyly stejné "servisní práce".
Následky vymytí hlav hollywoodskými filmy. Prý synchronizovaný pád, všechno rízené, ovládané, jako ovladačem. Fyzika pádu pro ty lidi není podstatná. 15:15 "nemuže být náhoda, že se 2. budova zhroutí stejne." Jisteže ne.
Ti lidé reálne o demolicích neví skoro nic. Nevedí, že je duležitá iniciace a zbytek provádí gravitace. Žádný strílející herní automat.

S 1. vetou príspevku, na který reaguju souhlasím. Putinovi fandím, protože nezastírá, co nemusí. To je také duvod, proč vystupuju proti konspiracím a "elite". Táhnou stejne, maskují podvodníky a zločince.

358415

18.06.2017 11:25

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: pravidelné vymývání mozků otroků až do silných emocí...pokračování

ppppp 78.?.?.?

...človek je tvor od prírody závislák rízený emocemi, logika a rozum, rácio nastupují (u nekterých) až pak, jako zpetná vazba. Jakoukoliv činnost se dlouhodobe naučí, práce, zábava, to bude delat, a na tom bude závislý, to se mu bude líbit. Zmena k lepšímu nastává nekdy težko, obvykle jenom prehozením výhybky na jinou, bezpečnejší kolej.
Každému je vštepováno, že je "človek rozumný", to se ale deje až po tom, co je človek schopný sebe videt v zrcadle a v širším horizontu. Hromada lidí si bude myslet, jakcí jsou duležití, a jak zrovna oni musí predbíhat ostatní, aby se nezpozdili ve vývoji a prístupu ke zdrojum.
Pak to dopadne nejak takhle, viz Ficuv výrok "jinak zustaneme nekde v depe":
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/431853-slov...
Takhle nejak se projevují komplexy a neskutečná škoda, kterou dokáže nadelat jedinec treba v zájmu na první pohled správné veci. Relativne výkonný jedinec ztratil kontakt z okolím a realitou. Jak nekdo muže takhle lehce nevidet, zahodit úsilí a schopnosti nekolik milionu lidí.
Jakokdyby si každý musel pujčovat, aby prý "predbehl ty ostatní". Jsme obetí pujček z ničeho. Nekdo jiný pak z tohodle dostává reálné hodnoty a peníze, které namíril proti nám. Proč má objekt čekat, až ho parazit zničí?

358421

18.06.2017 17:45

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Nač se zdržovat zbytečnými sarkazmy a nač zobecňujete nezobecnitelné.
Myslím si, že na takhle položenou otázku každý z tech profesionálu odpoví "žádný", protože když nelže, tak dobre ví, že mrakodrap nestaví jeden človek, dokonce ani do detailu neprojektuje. Každý asi, kdo stavel kdy barák v ČR, SR, bude vedet, že jenom za jakousi část je odpovedný hlavní projektant, za jinou statik, za další elektrikár, instalatér apod. Pritom každá z tech vecí a institucí muže selhat už pri jediném baráku. Takže neadresujte príšte poznámky tímhle nesmyslným zpusobem.
Jdeme od celku k detailu, ne naopak.
Stavil bych se, že hromada projektantu sice muže znát zvyky, tabulky, výpočty, pokud se ho ale zeptáte na to, jakou má ocel pevnost pri 800C, tak to vedet nebude, protože jeho barák se pri téhle teplote nepoužívá. Stejne tak se nevyšetruje co s tím, když se nekde roztaví nejaký hliník, protože provozní rozsah teplot baráku není do 800C, a už vubec se nestaví s tím, že do nej napikuje nádrž s palivem, které má energetický obsah dostatečný na sesuv "vezuvu".
Ty zprávy jsem četl a poslouchal. Udelal jste to také, a máte primerené vzdelání a prax v oblasti vlastností materiálu? Sotva, jinak by jste mi nejspíš dal za pravdu. Vám nebylo podezrelé, že nekdo mluví o tekoucí oceli, nebo o výbuších, které nebylo na nahrávkách slyšet? Kdo neví, proč se autogenem režou nosníky šikmo? O termitu, který ve skutečnosti nehorel? Do jakého sveta potom patríte? Kdo z vás si propočítal energie podlaží a sesuvu? Ani doc. Nemec z Brna to neudelal, zanedbal rázy, a modeloval neprípustne viskozitním koeficientem. Budova však nebyla ani ze skla po dobu pár sto let, ani ze zcukernatelého medu. Nemce by meli naopak vyhodit z fakulty za plagiát, se kterým vyjel na verejnost. Ať zkusí stejným viskozitním koeficientem modelovat talír, který decko zhodí na zem. Zdapak ten pán nestudoval v Plzni, co mel za diplomovku, a kdo mu dal docenta a s jakou kariérou.
Stejnepak jsem žasl, kdo všechno se podepsal pod 1500 dalmatincu. Lidé, kterí možná perfektne zvládali svou aktuální práci, ale absolutne neschopni hodnotit souvislosti vymykající se z jejich pracovního rámce.

358428

19.06.2017 11:57

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Dobrá. Víte o tom, že fotka té zmínené díry není z vnejšího plášte budovy Pentagonu, ale ze zóny zevnitr? Pentagon je složený z nekolika soustredných prstencu. Dohledejte si to.
Z vnejšku nikdy taková díra nafocená nebyla. Existuje pár nejasných fotek, kde dír mohlo být víc, kvuli dymu nejsou zretelné, a krátce nato se zvnejšku stena zhroutila a ztratily stopy po otvorech.

358439

19.06.2017 12:12

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Budovy obvykle nepadají nikdy jako komíny, nebo stromy. Vetšinou na svou základnu padají. Jen nekdy nemusí, proto se žádá kvalifikovaný odpal.

Je tomu tak proto, že strom, komín pri počátečním naklonení, nesymetrii, nahnutí je obvykle dost pevný v bode otáčení (pata) a nedojde k destrukci kolem toho bodu otáčení u paty. Toto u budov neplatí. Prakticky žádná budova se neumí pootočit kolem hrany základu bez jeho poškození. Proto pád a borcení nastává dríve, než je možné naklonení. V prípade WTC mohl vzniknout tenhle bod otočení na hrane podlaží kolem místa nárazu. Opet prevážilo borcení pri pokusu o naklonení zbytku veže. Proto i pád do základny. Navíc s dočasným, predbežným vedením pomocí stredního pilíre, který byl současne stržený.

Kanystr byl poruce i ve 3. budove, tedy ve WTC7. Na 2 nadzemních podlažích WTC7 byly velké zásoby paliva pro záložní dieselagregáty pro celý komplex WTC. Je to sice povážlivé, ale dočetl jsem se to. Je též zajímavé, že se to spíše tutlá, a že tohle by asi u nás na projektech neprešlo.

358442

19.06.2017 13:32

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Ne. Overoval jsem to, kolik to šlo. Mám to fakt hledat, je to pro vás duležité? Fotka díry je opravdu zvnitrku pavilonu. Obrázek sedí zjevne na vnitrek, ne na vnejšek.
Naopak všechny texty kolem díry, kterou nemohl projít Boeing vypadají jako chazarská lež.
Pritom já sám jsem pripouštel i útok raketou, nebo letadlem s centrálním motorem, dokud jsem nezjistil tohle.
Ta díra je otvorem zvnitrku, kam se prorazil pouze trup, motory uvízly v zóne prstencu dríve. Z vnitrku (ze dvora budovy) existuje i fotka se zbytkem turbiny motoru, ale tu tam dejmetomu mohl nekdo prinést... je ale nepravdepodobné, že by to v takovém chaosu nekdo zámerne delal.

358445

21.06.2017 06:46

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Premíra sarkazmu komplikuje debatu. Nemyslím si, že se neco muselo vyparit, nebo odtéct do kanálu. O materiálech a fyzice bych neco vedel. Videl jsem též veci z mechaniky, kde bežne zustává rozum stát. Jen málo lidí si poradí se složitejšíma otázkama.

358479

21.06.2017 07:13

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 178.?.?.?

K 3. odstavci. Podobná "kvadratická závislost" tam numusí vystupovat. Jednak ruzne težká telesa padají k zemi nachlup stejne (pokud nerozhoduje odpor vzduchu), a jednak stále části veže držely pohromade. Drtila se rovina hroucení, tedy rázová zóna, co je v souladu s palacinka efekt. (To je také to, co Nemec nechtel pochopit. Kdyby to šlo modelovat viskozitou, tak to buď teče, nebo drží. Pevnost podlaží není prece na celé jeho výšce približne stejná, dochází o obrovské pulzaci, kterou nejde prumerovat. Žádné by potom taky svedectví o bumbumbum rachotu. Videl jsem nekolik plagiátu zamerených na granty a fondy, ale tento me opravdu udivil, čeho jsou jinak odborníci schopni.)
Nejaký drobný náklon mohl být, ve výsledku prešel do smyku. Neco jako pohyb dislokací, vakancí.
Pohyb veže bych bral spíše jako indikátor toho, že rovina strechy získala dynamicky moment práve v dusledku mírného naklonení zbytku pri borcení "prvního" podlaží, a tento moment zanikl, když se vež rozbehla.
Jinými slovy pri startu borcení nemusely být prvne zborcené podlaží v zóne borcení nutne rovnobežné. Nejaká část povolila dríve. Stačil rozdíl v desítkách cm.

358480

21.06.2017 19:24

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 95.?.?.?

Nerozumím. Ruzne težká telesa padají prece stejne, mají stejné zrychlení i stejnou dobu pádu.

Termitu bylo v úvodu rozpouštedlem extrahováno pojivo. Takže vedecká práce nelhala, pouze provedla nekorektní operaci hned v úvodu, čím byla poškozena logika dukazu. Protože se pak nedá vyloučit, že pojiva bylo tolik, že by smes nehorela za jakýchkoliv podmínek, tudíž nešlo o termit, schopný významne neco ohrát. Podobne, jako i uran je bez koncentrace témer k ničemu.

Proti rízené demolici svedčí více faktu. V zásade není problém udelat odpal práve v podlaží, kam letadlo narazilo, i když je to technicky už dost náročné, a špatne utajitelné. To by ale současne vypadl argument o tom, že v jedné budove se delaly servisní práce. V té druhé ne, když spadla stejne?

Dále argumentují "rízenou demolicí" práve lidé, kterí neví, že i pri rízené demolici se udelá odpal zóny, podlaží a zbytek udelá gravitace. Avšak vetšina lidí si pod rízenou demolicí predstavuje práve tu část, kterou delá gravitace, a to i pri opravdové rízené demolici. Ani pri rízené demolici se neprovádí odpal každého podlaží a navíc presne ve sledu, který sedí na prirozenou gravitaci.

Bylo by dost paranoidní napodobovat gravitaci rízenou demolicí.
Navích zcela chybí opravdové príznaky rízené demolice, které by se pri takovém rozsahu nemely kam stratit, bylo by to dobre slyšet, i videt. Video ale spíše odpovídá dominovému borcení budovy.

358492

22.06.2017 10:09

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: čo povedal Sartori 2

ppppp 95.?.?.?

To sotva. Merkelová je šašek, úredník, prosazuje jenom kohosi agendu. Nemá vliv jako nekým volená osoba a není to státník.
Nejedná za sebe.

358501

22.06.2017 10:43

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 95.?.?.?

S tím co píšete v podstate o pádu 2 volných teles, kde jedno je opoždené souhlasím, to je fyzikálne v porádku.
Je však otázka, nakolik byly části veže volné, a nakolik ješte vázané. V dobe startu borcení byly vázané, a pak se nekteré mohly utrhnout. Ale volný prostor zase kolem ve svislé rovine nebyl, takže vetšina vazeb zustala. Mimo borení pres vzduch patra, a v jednom patre to težko šlo nejak blíže zkoumat.

Zbortila se ta část patra, kam palivo odevzdalo nejvíce tepla. Jako teplonosič se mohl účastnit i roztavený hliník, kterého bylo v budove dost jako materiálu pomocných částí a konstrukcí. Takže v podstate také souhlasím. Patro borcení nemuselo být zcela totožné s +-patrem nárazu.

Zastánci termitu a demolicí argumentovali, že na jednom z WTC se delaly "záhadné" servisní práce na celém podlaží.

3. letadlo samozrejme nebylo, a k zapálení WTC7 - nevím. Psalo se, že požár zásob paliv ve WTC7 zpusobily žhavé trosky ze sousední WTC. To se mi zdá divné. Také se ale psalo, že ve WTC7 byly jezírka tekutého kovu, pro mne jako technika co zná materiály prichází do úvahy prakticky jen hliník, natečený z wtc1,2 do suterénu wtc7. Požár se mohl rozšírit šachtami, a palivo z nadzemních podlaží pretéct do suterénu wtc7. Protože pád wtc7 vypadá jako od základu, a ne od nekterého nadzemního podlaží. Palivo ve varu je vždy zásadní problém.

Mám celkove dojem, že se zatlouká, kde všude a proč byl v konstrukci použitý hliník. Nejsem jeho odpurcem, problém vzniká spíše tam, že se deklaruje jakási požární odolnost na papíre, a jiná je ve skutečnosti.
Pak v tom, že je nesmysl dopredu počítat s tím, že v nejaké budove Boeing nechá svou nádrž. Nebo není?
Asi nejvetší problém je, že nekdo nechce, nebo nemuže ríkat pravdu, a další chtejí vydelat na "atrakci".

Nemyslím si, že v budove byl termit. Tu práci jak píšete jsem četl, a hned v úvodu nekorektne odstranili pojivo, takže o termit jít nemuselo. Kdybych termit pripustil, treba jako speciální součást nosníku vybavených "preddemolicí" již pri konstrukci wtc, kterou neco mohlo spustit, tak je problém, nač by to delali v tolika patrech, kde by se rovnou strefili. Stejne jako jakési dodatečné obalování termitem se mi technicky nezdá.

358502

22.06.2017 19:05

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 95.?.?.?

Pokud se dobre pamatuju, tak ten termitový pomer z extrahované smesi nebyl dostatečne prokázaný. Byly tam hmotnostní spektrogramy, a nejaké úvahy, ze kterých ale nikdy nevyplývalo, že šlo o oxid nejakého prvku, který poskytuje kyslík hliníku v termitu. Pokud by šlo o supertermit, tak bych tam také nečekal (pouze)oxid železa.
Z celého mi vychází spíše, že této "analýze" byla podrobena antikorozní hliníková barva, nic jiného. V jiné substanci by se težko dal predpokládat jemne práškovaný volný hliník. O žádný pomer tam prímo nešlo, navíc ho lze pomerne dobre namíchat, protože ruzných oxidu tam bylo dost. Spektrogramem není prokazována sloučenina, nebo kyslíkový aniont vázaný na kov jako železo, nebo ušlechtilejší. Je prokázaný jakýkoliv kyslík, včetne hlinitých, kremičitých, horečnatých oxidu, které ale termit nikdy netvorí.
Pak je divný i opak, mohu se ptát, proč se zbytky "termitu" zachovaly pouze v prachu, a kde jsou vyhorelé zbytky. Také se prý našly mikrokuličky železa, pak se ale mohu ptát, proč pri nich současne není prokázaný napečený oxid hliníku. To dnes v dobe dnešních mikroskopu není problém. Protože mikrokuličky železa šlo vytvorit jakýmkoliv typem redukce, za prítomnosti dostatku CO, nebo i redukujících pevných látek. Chybí duslednost, zatím jsem nečetl žádnou práci, která by dusledne držela logickou souvislost, nit.
Začnou s termitem, chybí vazby, začnou s mikrokuličkami železa, opet chybí podklady, kterými lze hypotézu dostatečne podložit, nebo vyvrátit.
Klidne bych se priklonil k jakékoliv verzi, která by neobsahovala logické chyby.

358518

22.06.2017 19:35

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 95.?.?.?

Dekuju, tyhlety videa vypadají schopne. V tom prvním ten človek drží strep z letadla s nejakým nápisem, pro odborníky na Boeingy je tím asi jasné, zda letadlo bylo Boeing, nebo ne. Takže o pravde se možná ví, podstrčení by mohlo být težké, pokud tam byl nekdo kvalifikovaný, otázka, kolik mohl mluvit.

Zde napríklad je také dobre videt, že hluk odpovídá domino-borcení, a ne výbuchu:
https://www.youtube.com/watch?v=EJtLoDTg5kQ
Je tam také dobre videt, že ne všechno padá borcením svisle, část se odštepuje i jako stena, klát, pak strženo zbytkem.

Dávneji jsem také videl jeden audiozáznam, ze kterého časove (zpoždením) pasoval hluk nárazu letadla zvenčí pres okolní vzduch, s hlukem šíreným rychleji po konstrukci se shora dolu.

Myslím, že kdyby se videa lépe prefiltrovaly, s ohledem na informační kvalitu, tak by tech konspirací nebylo tolik. To chce hromadu času. V Americe jsou také kvalitní lidé, tak se možná nekdo objeví, komu budou puzzle zapadat lépe.

358519

23.06.2017 07:37

Spojené státy signalizují záměr okupovat a rozdělit Sýrii

to si museli dost pospíšit

ppppp 91.?.?.?

>poté, co kontaktovaly ruské protějšky prostřednictvím zřízené bezkonfliktní zóny
...letadla nejsou jako šneky

358535

23.06.2017 08:09

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 91.?.?.?

Ale ano, šlo zrejme o stejný článek. Asi bych ho i našel nekde v downloadu. Všechno o čem píšete jsem četl také.

ALE. Absolutne chybela kalkulace o pomerech extrahovaného pojiva, nebo o tom, kolik toho pojiva vlastne pred extrakci bylo. Proste napsali, jen, že extrahovali pojivo. To je dost smešné, jakoby predpokládali, že "manuál" nikdo tak podrobne, rádku po rádce číst nebude, hlavne, ať vypadá vedecky. Dneska lidi nemají čas a proto je všechno nakonec stojí mnohem více času.

Dále jsem tam nikde nevidel seriozní CHEMICKOU analýzu, která by prokázala, na který prvek byl kyslík navázaný. To bych si pamatoval, protože tyhle analýzy znám. Byla tam jenom hmotnostní spektrometrie, grafy a dedukce. To je hodne málo, i když to bylo psáno vedecky. Bez chemické analýzy (kterou nebylo žádný velký problém v seriozní laboratori provést) si s výstupy mohli delat, co chteli. Navíc hmotnostní spektrometr nebo podobné prístroje, mikroskopy a softver k nim muže mít dneska kdekdo.
Na oxidu železa je ionem pouze kyslík (ne komplex, nebo složitejší anion), stejne jako na jiných oxidech (napr.SiO2), takže si nemyslím, že spektrometr umí ríct, komu ten kyslík patril, to by chtelo současne porovnání více metod.

Také moc neverím prezentaci o vysoké energii supertermitu, protože tím, že je neco "nano" se energetická bilance reakce nezmení, entalpie (slučovací teplo) reakce na tom nezávisí. Mení se pouze rychlost reakce. Energie slučování hliníka a železa je vždy stejná. Musel by tam být účastný jiný prvek, který zase nebyl prokázaný. Takkže rychlost, prudkost ano (proč ne i z barvy, v barve pigmenty jemné být musí), pomer spíš ne a bilance ne.

Zásadní také je, že materiál NEBYL zapálen PRED extrakcí. Težko to také prokázat, co jim horelo. Ta extrakce, kterou priznali tam nemela co delat, pokud šlo o jakoukoliv nevyhorelou smes (že nevyhorela svedčil volný hliník). Jinak provedli pouze koncentraci nalezených zbytku hliníka. Oxidy železa jsou prece prítomny ve stejné vrstve jako barva na každé konstrukční oceli. Provedu extrakci pojiva a získám termit na každé oceli stríknuté hliníkovou barvou.

358539

23.06.2017 08:35

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 91.?.?.?

Tak jsem to radši našel. Ani chemická analýza by sama nestačila, když šlo o barvu na oxidu železa. Chtelo by to nejaké seriozní mikroskopické srovnání smesi, ani v citované práci nejsou mírky zvoleny tak, aby bylo zrejmé, že šlo o nejakou namíchanou smes:
https://benthamopen.com/contents/pdf/TOCPJ/TOCPJ-2...
Zde je napríklad podobne zajímavá oponentura:
https://www.foreignpolicyjournal.com/2013/12/09/ho...
http://www1.ae911truth.org/faqs/653-debunking-the-...

358542

23.06.2017 09:02

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Omlouvám se, ten poslední link je tam omylem, pochází od konspirátoru. Alespoň je videt, jak argumentují. Dali tam také barevnou stupnici teplot kovu, ale už zamlčeli, že tekutý hliník na obrázku červene nesvítí hlavne proto, že je teplota jenom neco nad bodem tání, čím je ale teplejší, tím je i barevnejší, a jeví vetší sklon k horení a jiskrení. Teplejší hliník svítí i více červene. Naopak jsou deformovány barvy tekoucího železa, litiny, které nikdy nejsou červené, oranžové, ale jiskrive bílé, prípadne mírný žlutý nádech. Podle výronu kovu z patra mohl mít hliník tak kolem 800C.

358547

23.06.2017 19:41

Zbytečné diplomové práce

vplyv mravca na hrdzavenie zemskej osi

ppppp 78.?.?.?

bolo zhruba maximum, čo dal socializmus, a aj to sa pravdaže bralo ako vtip. Aj vtedy boli práce formálne. Ale neplánovalo sa toľko "bulshit jobs", teda spoločensky zbytočných prác, ktoré slúžili iba na to, aby ľudia nevystrájali, niečomu nekonkurovali, a aby vyzeralo, že systém funguje a nemá nezamestnaných.
Bulshit jobs sú v podstate aj dávky pre skupiny, ktoré sa buď nevedia, nechcú, alebo sa z rôznych dôvodov nemôžu zaradiť.
Kvalifikovanej práce je nedostatok, a vytvárajú sa fiktívne, zbytočné miesta, ide o dôsledok kormidlovania spoločnosti večne nenažranými, ako pripomína pán/i v príspevku tu v diskusii https://zvedavec.org/nazory_7326.htm#ptr358552
Samozrejme aj ľudia večnej a prehnanej spotreby sa dokážu premnožiť a zamoriť okolie, tak čo je lepšie.
Podobné diplomovky a program však predstavuje antikultúru, patologický scenár, ktorý prináša svoje reálne obete na životoch. Pomaly a isto. Nastaviť zrkadlo väčšinou už nestačí, pretože títo "bulshiti" si svoju agendu vynucujú postupne silou, aj keď to na prvý pohľad tak nevyzerá. Na tlak je možné reagovať iba protitlakom, potápači a astronauti vedia.

358571

23.06.2017 20:24

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Okuje na konstrukční oceli jsou do značné míry spíše Fe3O4, tedy blízké magnetitu. Je v nich méne kyslíku na jednotku hmotnosti železa, než v prípade Fe2O3. Fe3O4 je ale spíše sestava Fe2O3.FeO, kde část FeO je reaktivnejší a méne stabilní. S vodní párou za žáru by mela pokytnout vodík, s dodáním energie. Graf vypovídá o opaku. Iniciační teplota by snad mohla být za nejakých okolností nižší, ale energie ne.

Na druhé strane ale neexistuje žádná reakce oxidu železa a hliníka, která energeticky prevyšuje konvenční termit namíchaný stechiometricky (ve správném pomeru). Už jsem o tom psal. Slučovací teplo(energie) prece na velikosti částic nezávisí (pokud vše zreaguje jak má, prakticky kvantitativne). Proč toto autor nijak nezduvodnil, když jde o základní zákon v chemii (Hessuv).
Pak je jen možnost, že oxid nebyl oxid železa, co autor však vylučuje také.
Nebo autor použil jako referenci nekvalitní termit, kde nedošlo ke kvantitativní reakci.

358575

25.06.2017 10:51

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Máte pravdu, na grafu obr.29 je jednotka svislé osi W/g, graf tedy popisuje rychlost uvolňování energie, ne samotnou energii. To, co jsem popisoval je ale níže na obr.30. Tam je i energie 2 vzorku zhruba 2x vyšší, než klasický termit. 2 jiné vzorky mají naopak energii nižší. (modrý sloupec). To zakládá vážnou pochybnost o zpusobu nakládání se vzorkama a o interpretaci výsledku merení.

Podobne i já diskutuju spíše z principu, nesnáším manipulátory verejného mínení a ideology, kterí své myšlenky nemají podložené žádnou související zkušeností, nebo nečím, co by mohlo mít i společenskou hodnotu. Tím v podstate poškozují práci jiných. Nežebych sám nemel co rozumné na práci [smích]
Oceňuji váš zpusob diskuse i všechny, kterí se nesesypou, když se rekne neco, nač treba mohli mít jiný nebo ješte ne dost ucelený názor, a není to úplne v souladu s lidmi v nejak se pohybujícím davu .

358623

25.06.2017 12:02

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Znám i osobne situaci, co znamená vzdát se 5 minut pred cílem. Jsou treba scény, kde človek zahyne v poušti 100metru pred studnou, ostatne i písničky jsou takové: https://www.youtube.com/watch?v=j3bgZD8aL04
...už jen 100 yardu mi zbývá k Mary Ann. Takže nekdy se vyplatí vydržet, co to jde, i když nekdy "Zenonova želva".
Výše jsme se dostali k linku a argumentu, že nekdo do téhle napohled vedecké práce o termitu vpašoval materiál, který poskytuje zhruba až vyšší uvolnenou energii než presne namíchaná a zreagovaná smes seriozního termitu. Aniž to zduvodnil, nebo se tomu blíže venoval, vyjma vedlejší barevné omáčky.

Takže se klidne i mohlo stát, že toho človeka vyhodili z práce oprávnene, na základe nejakého posudku, který se na verejnost nedostal. Z ničeho nevyplývá, že se tak stalo z politických, nebo ideologických duvodu.
Treba já bych tu práci také neuznal, a dožadoval se vysvetlení, zduvodnení toho, co v práci zjevne chybelo.
Stejne tak se mohu ptát, jakto, že se stejná vec neprihodila doc.Nemcovi, a proč mu prošlo, že "rozbití talíre" modeloval pres viskozitu. Ješte o tom prý napsal i knížku.

K tomu linku.
Hned bod 1 tvrdí, požáry nebyly dost horké...aby 660C jakási hodnota. Byly dost horké i pro 800C, dá se spočítat z energie paliva, jaký objem oceli dovedou lokálne ohrát. Toho se každý asi bojí, protože orientační výpočty mohou být laciným duvodem pro diskreditaci. Mne vyšlo, že s velkou rezervou.
Obr.3. Jak odborníci chtejí vysvetlit, proč je jejich budova WTC7 výrazne deformována vlevo v horních patrech? Není na to duvod, když kolaps nastával vespodu.
Obr.5 Prinejmenším vylučuje použití termitu. Meli by se dohodnout. Termit nemá "ráži". Obrázek je typický pro kompresi vnitrku pres porušení mezipodlažní části.
Obr.6 Jsou opatrní. Píšou tekutý kov, protože vedí, že tekoucí ocel takovou barvu nikdy mít nemuže.
K rychlosti pádu. Jednu fyzikálne "odbornou práci" jsem dávno četl, pak ji stáhli z netu. Rychlost ve výpočtu sedela s videem, ale slovní záver byl byl opačný, prepracovaný, než odpovídalo číselným výsledkum, takže manipulace. V prostredí, kde je normální lhát se opravdu hledá pravda težko. Link a práce je dobrá spíše v tom, že obsahuje citace na své protivníky.
Velmi seriozní práci s obrovským dosahem odvedl pan Bažant, lidé jako on jsou skuteční odborníci:
http://www.civil.northwestern.edu/people/bazant/PD...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zdeněk_Bažant
https://www.semanticscholar.org/paper/Why-Did-the-...
tohle je jen placené
http://archiv.ihned.cz/c1-10270150-anatomie-zaniku...

358625

25.06.2017 23:13

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Reagoval jsem na situaci, kde hromada lidí posoudilo zmínenou díru jako vstupní, aniž vedela, že vstupní nebyla, a tím není podstatné, zda tu výstupní nekdo nejak navodil, nebo ne.
Fotka byla z výstupní díry, a následkem toho vetšina bežných lidí uverila, že šlo témer jiste o neco jiného, než boeing, neco dokonce malého, nebo s centrálním motorem.
Nakládaní s touto informací bylo dlouho a z ruzných pramenu natolik nezodpovedné, že ho považuji za úmysl zavést čtenáre na boční kolej. Pokud nekdo tímhle zpusobem selže jednou, nejspíš nemá problém selhat i často.
Tahle díra se používala jako "vstupní" v roli argumentu, a tím se všichni tihle autori diskvalifikovali, nevidel jsem žádné omluvy po prípadném zjištení. Proste je v celé veci príliš mnoho lháru, kterí si delají, co chtejí. Obávám se, že je to spíš celé úmysl zamlžit, jednak z vládní strany, a jednak ze strany (pravdepodobne) placených konspirátoru klidne i provládních stran. Možná mají co mlžit. Stačí vypustit pár dezinformací, a statistika vetšinového počtu udelá své. Je to jistejší, než neco tajit.
Stejné to muže být s ostatními argumenty, ať se lidé prou o verze, ze kterých 4 z 5 jsou konspirace, jak by to melo být. Inženýr neinženýr, málokdo se tím prokouše. Níže jsem dal linky na podle mne opravdového odborníka, pana Bažanta z US univerzity. Tento človek nemá problémy ani s fyzikou pádu, ani s kompresí, energiemi, doc.Nemce by strčil do ponožky i s tou jeho asistentkou a vydavatelem.

358633

26.06.2017 22:17

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Bažant a Nemec jsou protivníci. Co jsem se díval na Nemcovou práci, tak šlo o naprostý plagiát. Ty numerické vysledky byly zcela k ničemu, vubec nepracovali s dynamickými jevy a neodpovídaly pádu jakékoliv podobné budovy s dostatečným svetlým objemem podlaží. Nelze pád budovy ani rozbíjení talíre aproximovat tečením medu, co ostatne predkládá Bažant také. Podle Nemce by se nerozbil ani talír spadlý z kredence.
Bažant naopak dynamiku pádu podlaží uvažoval a jeho výpočty zahrnují vysvetlení dynamiky kolapsu, včetne energií, a seizmického záznamu.

Mám dojem, že jste se na ten první Bažantuv link moc ani nepodíval.
Seizmický záznam dost ten odstrel vylučuje. Ani si nemyslím, že by Bažant hájil jakousi oficiální verzi, protože ta obsahovala také pitomosti. Prece není povinen za každou cenu se vším oficiálním nesouhlasit. I lhári musí ríkat semtam pravdu, jinak by byli pruhlední.

358654

27.06.2017 11:52

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

ppppp 78.?.?.?

Dekuju za link. Netušil jsem, kam pan Nemec až dosáhl [smích]
Mel bych na to asi v tomže časopise reagovat, protože ta jeho práce je opravdu hrozný plagiát. Plyne to z hromady vecí, napríklad:

"K rovnakému výsledku prišiel napríklad aj profesor matematiky Kenneth Kuttler je z Brigham Young University, ktorý problém riešil diskrétne, po poschodiach, a nie spojite ako my. Záver je teda prekvapivý. Budova nepadala tak ako mala, ak prijmeme oficiálne vysvetlenie pádu. Padala totiž len o cca. 10% pomalšie oproti voľnému pádu a pokiaľ by padajúca hmota narážala na nehybnú hmotu, ako predpokladá oficiálna teória pádu, bola by limitná rýchlosť pádu o cca. 50% pomalšia, než voľný pád."

Zcela k tomu chybí postup a data na rozdíl od Bažanta, který tam má i grafy a zduvodnení, proč tomu tak je. Tímhle jasne napsal, že ani náhodou nepoužili vhodný model. Ten chlap buď neví, nebo nechce vedet, že pokud chtel rešit opravdu rychlost pádu, tak se mohl obejít i zcela bez viskozity. Stejne je to makroveličina, která v mikrosvete neexistuje, a nesouvisí ani s jeho vysvetlením hybnosti koulí pri srážce. Budova netekla jako med, rozbíjela se. Jeho model je zcela zcestný. Kuttlera jsem nerešil, pokud je matematik, dost pochybuju, že mu vyšlo stejné, jako Nemcovi.

Celá ta jeho práce je jen žalostný výkrik po popularite. Stejné vyplývá i z jeho základní rovnice, kde nepracuje s energiemi. Se tam ohání metodami numerické simulace, ty se ale používají všude už desítky let. Sám jsem je použil ve více prípadech a nebudu ostatní opíjet rohlíkem. Simulace se odvíjí od toho, co do ní kdo naloží. Proč Nemec nikdy nenasimuloval opravdové domino? Data budovy to prece umožňují. Nejspíš to ani neví.

Sám jsem si dávneji spočítal podmínky na rychlost pádu budovy, a odhadl z verejne dostupných hmotností a energií části budovy minimální svetlost podlaží na 30cm (krome dalších 30cm tloušťky príkladne železobetonové podlahy) k tomu, aby odstartoval domino pád, tedy pri rychlosti výrazne nižší, než volnopádové. Skutečná svetlost podlaží je ale témer 3 metry, takže alespoň mne je jasné, proč byla skutečná rychlost pádu blízká volnému pádu. Delal jsem to v dobe, kdy jsem o Bažantovi nic nevedel. Bažant to delal poctive, dusledne, profesionálne, a já jen trochu tužkou na papíre, ale aspoň lépe chápu rozdíl mezi Bažantem a Nemcem, a označuju Nemcovou práci jako primitivní plagiát zamerený na oblbování laické verejnosti. Jsem se opravdu díval na Nemcovy rovnice, ta jeho práce nemela se simulací WTC krome vnejšího vzhledu prakticky nic společné.
...tak teď nevím. Kdybych to byl vedel, kdo všechno do toho a jak vleze, dávno udelám simulaci svou a jsem možná slavný [smích] ...o tohle mi ale nešlo. Chtel jsem se podívat spíše pravde do očí, protože toho oblbování co lidem škodí je víc, než dost. Máme zde tradice, nejsme odkázání pouze na manuály.

358668

28.06.2017 22:50

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: Bez Boha nemůže být řádu

ppppp 78.?.?.?

Podle mého dosavaďživotního zjištení ďábel neexistuje, je to fikce, a není nic nutne bipolární, jako není bipolární zima s teplem co je jen jeho nedostatkem. Existuje jen zbabelý človek, co se snaží prežít za cenu toho, že pošlape po jiných, lepších, než je sám.
"Helen" Allbrightová to jiste ví, jinak by nestrašila peklem své konkurentky.

358699

29.06.2017 08:31

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: Bez Boha nemůže být řádu

ppppp 78.?.?.?

Dekuju za pohádku na dobrou noc [smích]
Pokud by jste ale o cosi lépe vyhodnotila text a jeho obsah, nebo dokonce nad tím uvažovala, tak by jste si možná stihla všimnout, o čem mluvíme podobne a pritom docela nezávisle.
Už delší dobu semtam napíšu, že Buh, pokud existuje, proste trpí, když se deje neco špatné, a není všemohoucí v tom smyslu, jak si to o nem lidé predstavují. Človek by proste do tohodle nemel mluvit, není na takové pozici, neprísluší mu to. Buh nedelá ani války, ani za človeka práci.

Nedávno jsem četl zajímavou slovní skoro hračku, která velmi dobre nakládá s logikou. Praví se tam.
"Buh nedokáže stvorit tak velký kámen, který by sám neunesl".
Z toho plyne, že Buh buď stvorí pouze takový kámen, který zároveň unese, nebo pokud ne, tak je treba rozlišit, zda se ona všemohoucnost týká pouze stvorení, nebo unesení. Obe možnosti takhle platit nemohou.

358705

29.06.2017 08:48

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: Bez Boha nemůže být řádu

ppppp 78.?.?.?

>Lidé bez Boha jako loď bez kotvy...

To je kus složitejší. Co udeláte s lidmi, kterí si oblékají boží plášť a celou společnost tahají do záhuby? Jak víte, že Buh pokud existuje si myslí totéž, co nekterí lidé, kterí se tvárí jako vrící? Tím nemám na mysli pouze "marnotratné syny", ale i ty, co se tvárí jako praktizující verící. Jak víte, že ta jejich víra nejde jiným, nesprávným smerem?

Pak na druhé strane. Jak víte, že lidé, kterí navenek žádnou víru nepraktizují a nazývají se "ateistami" nežijí podle principu, se kterými Buh jako forma nejakého rádu souhlasí?

Po pár desítkách let pozorování kresťanství zevnitr i zvenčí bych rekl, že i na kresťany platí "strom poznáš po ovoci". Jak je tedy možné, že zde máme Nato, že sme se dívali v TV na humanitární bombardování a ruzné Kožené doutníky, proč ty lži kolem UA, Sýrie? Pašeráctví lidí vnímáme jako pomoc uprchlíkum. Co naše zákony, které jdou zcela bokem, presto, že i u sousedu vládne "kresťanská" strana. Kde jsou teďkom ti kresťané? Nebo v nečem je ta filozofie nedorešená v základu? Obávám se, že ano. Zaspala dobu, protože príliš spoléhala na zázraky. Neumí se postavit té pravde čelem.
Pak je docela jedno, komu se pravda nelíbí, a kdo ji nechce hledat.

358707

03.07.2017 22:14

Jak se stal pro bandu zločinců sen o migraci skutečností

RE: Jak to bude pokračovat? Tip krajně příznivé varianty.

ppppp 78.?.?.?

To je nesmysl. Africké státy mají počty obyvatel ve stamilionech. Kam se tam chcete vecpat.

358811

03.07.2017 22:18

Jak se stal pro bandu zločinců sen o migraci skutečností

RE: Dobre si zapamätajte!!!

ppppp 78.?.?.?

Další nesmysl. To s tím nemá nic společné. Ješte ať si V4 pestuje škodolibost a žabomyší ukrivdenosti. Tohle je útok na celou evropskou kulturu.

Prece ty stamiliony namnožených kobylek v Africe jsou Afričané a ne jejich kolonizátori. Spíše by se kolonizátorum dalo vytknout, že navodili dobré podmínky pro namnožení kobylek.

358812

05.07.2017 21:27

Jak se stal pro bandu zločinců sen o migraci skutečností

RE: Dobre si zapamätajte!!!

ppppp 178.?.?.?

Kam na toto chodíš? Nie si ty tak trochu už prerobený?
>Populácia sa za normálnych podmienok vždy stabilizuje.
>Iba ak je ohrozená a v neprirodzených podmienkach, exponenciálne sa množí.
To je úplná kravina.

Myši sa tiež stabilizujú? Množia iba ak sú ohrozené a v neprirodzených podmienkach?

Prečo sa tie národy tak premnožili, keď na nich toľko parazitovali?

358850

07.07.2017 12:49

Jak se stal pro bandu zločinců sen o migraci skutečností

RE: Dobre si zapamätajte!!!

ppppp 78.?.?.?

Ale ja v tejto úvahe môžem byť ďalej, než vy. Ten príklad s myšami ste nedomysleli.
Človek predsa nemá predátora, ktorý ho žerie, ako mačky. Ak by nebolo mačiek, čo spôsobia myši, kedy a ako príde k stabilizácii? Možno stabilizáciou nazvať stav, kedy polovica namnožených myší vykape, pretože dôjde potrava, alebo infekcia? Toto považujete aj u ľudí za stabilizáciu? Ja nie, toto nazývam kolaps.

Mravce žijú viac sociálne, viac v rovnováhe s okolím, ale ak vezmete kobylky, chrústy, húsenice, tak čo sa stane? Parazity zabijú hostiteľa. Toto vy nazývate rovnováhou? Ja nie, nazývam to degradáciou, genocídou, implantáciou monokultúry, invazívneho druhu. Biodiverzita a kultúra na ústupe.

Apokalypsa sa dnes používa vo význame kolapsu. So slovníkom treba narábať niekedy opatrne.
Islam nikto nediskredituje, hodnotí sa po čase sám, ako aj ktoríkoľvek iní ľudia a skupiny. Podobne nebolo odvodené slovo cigán od cigániť, ale naopak cigániť od cigán, teda od priemernej skúsenosti s chovaním určitého etnika.
Cigániť teda neznamená v princípe klamať, ale primárne označuje priemerné chovanie sa určitého etnika, zakotvenie skúsenosti s ním.

358891

07.07.2017 12:55

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: ==RE: Bez Boha nemůže být řádu

ppppp 78.?.?.?

>Seberte se posměvači a vizte. Ve vašich dnech konám dílo, kterému byste neuvěřili, i kdyby vám o něm někdo dopodrobna vyprávěl

O nadčasové díla na spoustu generací dopredu se pokoušelo hodne matematiku, fyziku, filozofu, astronomu, stavitelu, umelcu, remeslníku... a mnohým se to docela povedlo. To je snad v porádku.

358892

Asi tak. Co se týče duality, nejak se mi nezdá, že bych ji nutne potreboval. Protipól je stejne vetšinou lidská fikce. Dokonce i elektrický náboj nemusí mít modelove protipól, stejne jako další veci. Neco jiného predstavuje treba symetrie, která se popisuje námi zavedenými modely.
Když déle uvažuju, tak zatím každý protipól bych asi dovedl popsat modelem s monopóly, stejne, jako i treba vnitrní energie (z termodynamiky) nemá protipól.
Když jdete do dusledku a detailu, hloubeji, než je obvyklé, tak se jaksi ty duality jakoby po jednom vytrácejí.
Dualita mi prijde spíše jako lidská pomucka na jednodušší uchopení jevu.

358938

10.07.2017 23:40

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: Bez Boha nemůže být řádu

ppppp 78.?.?.?

To beru jako otázku, zda existuje informace sama osobe, stejne tak je možné, že informace bez existence nečeho nemá smysl. Informace by mela být vždy vázána na nejaký objekt, nosič, médium. Pak je otázka, zda ten nosič dovede existovat i nezávisle na nejaké informaci.
Co je tedy duležitejší, nezávislejší, prednejší, zda informace, nebo existence.
Je otázka, zda je informace informací i bez jejího nosiče. Podle mne težko, nejdou od sebe oddelit. Neznám prípad informace bez média, nosiče.

358939

20.07.2017 06:53

Agent CIA doznává na smrtelné posteli: „Vyhodili jsme do vzduchu WTC 7 při 9/11“

Zda nekdo opravdu ví, proč se k tomu vyjádruju

ppppp 178.?.?.?

Jak čtu ten komentár, rekl bych asi tolik. CIA je zjevne agenturou s vysokým výskytem sociopatu, možná až psychopatu. Tito lidé se odráží od toho, že verí tomu, že ďábel je pouze zastrašující nástroj na druhé, a sami tohoto "institutu" zneužívají. Takže dovedou lhát od rána do večera. Nečiní jim problém ani mezigenerační lhaní, kdy si pro své rovesníky uchovávají v tomto lhaní vedoucí pozici i pres svou smrt. Stejne jako vojáci, kterí verí své misi, a padnou v boji, aniž ve skutečnosti opravdu ví, zač a pro koho bojují.

K technické stránce veci. Mne na komentári nesedí, že iniciace byla provedena ve správném míste, tedy v podlažích, kam letadla bouchly. To sice není až takový problém zarídit, spíše jde o fakt, že v takovém prípade by musely být výbušniny rozmísteny na každém 2.-3. patru, a to opravdu neverím, že by tohle utajili.
Jezírka roztaveného hliníku tomu moc nenasvedčují, ani barva výronu tekutého kovu z rohu budovy. Proč by ji kdo kamufloval, oranžovou barvu muže mít z materiálu tam se vyskytujících pouze hliník.
Duležitý argument pak zustává, kam se podely ostatní nálože, protože prakticky žádné rízené demolice se neodpalují po patrech, je to zbytečné. Vždycky hlavní práci provede gravitace. Hezká ukázka "drcení na prach" byla provedena tento týden pri odstranení brala nad cestou pod Strečnem, toho prachu je tam opravdu dost:
https://www.youtube.com/watch?v=rB_TQ_dFbkM
Takže milý pán si jen delá další srandu na účet obetí v letadle. Vedecká práce o "nalezeném" termitu je ve svém jádru a podstate zrejmý plagiát, protože se účelove vyhýbá reálné iniciaci nalezené vzorky, a jediné, co delá je, že koncentruje hliník po extrakci pojiva rozpouštedlem, pričemž nijak nespecifikuje, kolik pojiva hmotnostne bylo odstraneno. Zbytek vypadá sice vedecky, ale s ohledem na nedodržení logiky v základu je výsledek mimo realitu.
Stejne tak pripomínám, že prof. Bažant z usa univerzity na rozdíl od doc. Nemce z Brna podává seriozní výklad pádu. Podle modelu doc. Nemce by se nemohl rozbít ani talír padající z kredence, seriozne.

359088

21.07.2017 09:53

Agent CIA doznává na smrtelné posteli: „Vyhodili jsme do vzduchu WTC 7 při 9/11“

odpoviem vám aj za ostatných

ppppp 178.?.?.?

Žasnem, koľko ľudí tu verí konšpiračnej propagande, pravdepodobne z dielne tých, proti komu by chceli vystupovať.

Skutočnosť je taká, že práve ja som ten nezávislý, a úspešnosť tej propagandy dokazuje, že mi tu verí len málo ľudí, resp. píše hromada tých, čo neveria a podľahli.

Nie som závislý na tom, čo píše mainstream, alebo konšpirátori, alebo zvedavac, apod. Najviac tu ľudí zrejme dráždi fakt, že píšem za seba z polohy odborníka v technike. Aj keď aj toto viacerí spochybňujú, pretože to majú dovolené, a nedbajú na to, že im to nezakazuje špeciálny zákon.

Na mňa nie je problém získať kontakt a adresu na rozdiel od tupých anonymov a papagájov. Dá sa o tom seriózne pobaviť.
Na tomto sa môžu dobre zabávať sociálni inžinieri, ktorí dobre chápu, že anonymita podobných konverzácií speje k "demokratickému" priemerovaniu aj kvalitných názorov.

359120

21.07.2017 10:01

Agent CIA doznává na smrtelné posteli: „Vyhodili jsme do vzduchu WTC 7 při 9/11“

RE: Zda nekdo opravdu ví, proč se k tomu vyjádruju

ppppp 178.?.?.?

Proč to sem furt pastujete, když tomu nerozumíte ??? Videl jste nekdy v živote rez nosníku autogenem? Vypadá presne stejne.

Proč sem pastujete ten nanotermit? Žádný nebyl opravdu prokázán. Proč si nejprve tu zprávu dusledne neprečtete a nepodrobíte kritickému myšlení? Proč nejprve nekritizujete onu zprávu, ale muj príspevek? Já se prece vyjádruju ke zpráve na základe toho, co jsem z ní vyčetl.

Proč jste v predešlé diskusi nedodelal porádne svou práci a opet začínáte od začátku?

Proč je Bažant placený podvodník? Jeho práce má hlavu a patu na rozdíl práce doc. Nemce. Proč stejne poctive nepostupoval doc.Nemec, bránilo mu v tom neco?
Vy jste obe práce asi opet nečetl. Tak proč opakujete po jiných. Delal jste nekdy nejakou simulaci z rovnic? Já nekolik. Copak nechápete, proč ríkám, že tomu Nemcovi by se pomocí jeho simulace nerozbil ani talír padající z kredence? To nebyl vtip, pomocí Nemcovy simulace je porcelánový talír nerozbitný. O čem se pak chceme bavit?

359121

Ako vedela? Volá sa to akustická alebo rázová vlna (v materiálli, nie vo vzduchu).
Rýchlosť šírenia sa zvuku, tlaku... v oceli a materiáloch.

Budova padala normálne, nie perfektne. Spôsob pádu bol daný typom konštrukcie.
Celé je to o tom, že ľudia podobní vám nemajú dosť fyzikálnych a materiálových skúseností, a pripadá im to tak nepravdepodobné. Tiež preto, že si nevedia výpočtom odhadnúť základné veci, energie. Tak potom opakujú intuitívne po tých, ktorí pôsobia presvedčivo. Intuícia ale nefunguje vždy a všade.

Ja som tomu tiež neveril do doby, kým som si nespočítal energie pádu pri posune o podlažie a neporovnal namátkovo s pevnosťou železobetónu. Vyšlo mi, že budova mohla spoľahlivo spadnúť dominoefektom, s rýchlosťou aká bola na videu (takmer voľný pád). Je to preto, lebo stačil na deštrukciu posun zvršku o 30cm, kým podlažie malo až 300cm. Hlavný objem budovy bol vzduch, stačila iniciácia, a zvyšok dokončila potenciálna energia. Hádam ju nechceme ignorovať.
Polohovej/potenciálnej energie mohlo byť na pád a deštrukciu budovy dosť, s veľkou rezervou. Nechápem, prečo to odmietate. Zrátajte si a uvidíte.

359122

21.07.2017 10:26

Agent CIA doznává na smrtelné posteli: „Vyhodili jsme do vzduchu WTC 7 při 9/11“

RE: Zda nekdo opravdu ví, proč se k tomu vyjádruju

ppppp 178.?.?.?

Napísal si to dobre. Ale asi nerátaš s opačnou alternatívou. Tí ľudia by skôr riskovali, keď by sa vyčlenili zo stáda, a nenapísali tie bludy. Podľa toho, pod čo sa podpísali to všetko boli bezvýznamní pseudoodborníci. Fascinuje ťa ich počet?

Neriskovali by viac, keby sa nepodpísali? Čo ak to celé organizoval nejaký guru, na ktorom boli všetci tí závislí? Vypočul si si niektoré zjavné neprofesionálne kydy toho zoskupenia?

Vypočul si si presne, čí tí hasiči tvrdili? Veď sú videá s audiozáznamom, a žiadne skutočné výbuchy nepočuť, iba dunenie poschodí a iniciácie pádu, zosunutie tých prvých. Tým výbuchom nešlo zakázať šírenie sa okolitým vzduchom, ak by išlo o výbuchy, bolo by ich na videu počuť. Periodické bumbum bolo už zosúvanie podlaží a tie náhodné mohlo ísť o zvyšky paliva, rozkladných plynov z požiaru, apod. Predsa tekutý hliník a palivo tiež tiekli dole.

Videá dokladajú, že žiadne výbuchy neboli. Iba fantáziou prilepšený hluk.

359123

21.07.2017 10:59

Agent CIA doznává na smrtelné posteli: „Vyhodili jsme do vzduchu WTC 7 při 9/11“

RE: Pane 5-Palačinko...

ppppp 178.?.?.?

Tak schválne, kdo z nás 2 umí lépe číst?
Jsem nekdy nekde napsal, že uznávám oficiální verzi? To ani náhodou. Tak proč mi to podsouváte? Nejste to vy, co špatne radí veci k sobe do šuplíku?
Není lepší se nejprve zeptat, než špatne odhadovat, co si ten druhý myslí?

Mne je šumafuk, co tvrdí oficiální verze, nebo konspirátori. Je mi úplne jedno, kdo to je, kdo napíše nejakou pitomost. Vyjádruju se k obsahu tech pitomostí, ne k tomu, kdo je napíše. Stejne tak omezuju vyjádrení se k osobám v diskusi, ale reším predmet diskuse.

Co pozoruji je, že lidé jeví spíše sympatizující príslušnost ke skupine, než k názoru na vec. Jinak by se neoháneli furt 1500 dalmatinci. A kdo není s nima je proti nim, a je to príslušník oficiální zvrácené agendy apod.

Je to stejné, jako když se rekne, že príslušník chráneného etnika krade, nebo lže. Copak ale oni lhát a krást nemohou? Stejne tak mohou nekdy mluvit i pravdu. Dosaďte si za chránené etnikum jednou konspirátory, a jindy oficialisty.
Proto má smysl prednostne rozebírat, CO nekdo tvrdí, a až pak, zda k nejaké skupine patrí. Opačne vzato je to jen stádoefekt, papoušci.

359125

21.07.2017 11:09

Agent CIA doznává na smrtelné posteli: „Vyhodili jsme do vzduchu WTC 7 při 9/11“

RE: Zda nekdo opravdu ví, proč se k tomu vyjádruju

ppppp 178.?.?.?

Když nekdo neco v tomto smeru nemuže prímo napsat, tak to ani nelze považovat za argument. Je to pak spíše výmluva. Stejne jako to "by".
Jsem se na ty mnohé vzorky díval. Je zcela zjevné, že se nekdo pokouší podsunout svuj výklad lidem, kterí nemají dostatečné zkušenosti z oblasti.
Na vzorkách je patrné, že nešlo o žádné spontánní tavení oceli v dusledku žáru, nebo termitu, a také je patrné, že jde o klasický rez svislého nosníku autogenem, charakteristické lívance.
Kdyby šlo o termit, nebo výbušninu, tak tam bude strih, roztržení v dusledku tlaku na prilehlé plochy, ne jakési "úplne pomalé" lívance.

Protože ale z 10 lidí prumerne 1 delal neco autogenem, tak tech 9 ostatních sežere jakoukoli jinou dobre a sympaticky podanou verzi. 9 lidí pak bude válcovat v diskusi nebo v parlamentu toho jednoho.
Stejne tak je to s termitem, a dalšími vecmi. Nekdo zde používá jen techniky manipulace davu. Statistiku a "demokracii".
Jak prosté Watsone.

359126

22.07.2017 12:46

Agent CIA doznává na smrtelné posteli: „Vyhodili jsme do vzduchu WTC 7 při 9/11“

proč rešíme mou osobu, když neznáme ani protejšky

ppppp 178.?.?.?

Nečekám, že všichni musí s mým pohledem na události WTC souhlasit. Ale dojímá me jiná vec. Namísto toho, abychom si rekli, jak to vidíme (opet bez nutného souhlasu) tak se zde spíše odvíjí sociologický pruzkum chování se davu.
Co čtu, tak samá zarputilost a odmítání mé odbornosti stylem "ten farár je dobrý, který nerekne, co nechceme slyšet". Odborník má být spíše ten, kdo se tak prezentuje jménem domnelé vetšiny, nebo významné hromady, až nekdy stáda. Pritom z principu odborník nemuže tvorit nikdy vetšinu.
Asi nejvíce je mi vytýkáno, že 1500 inženýru, architektu má jakýsi uniformní názor odlišný od oficiálního podání, tuhle skupinu zkrácene označuji dalmatinci (abych zvýraznil jejich chování).
Dal jsem si práci a poslechl, prečetl nekteré jejich zjevné bludy, které neobstojí pred vesnickým kovárem, ale podepsala to hromada inženýru z kanceláre. Jak zde nekdo rekl, že neumím zatlouct hrebík, tak to spíše neumí tech 1500 amerických dalmatincu. Nikdy bych nerekl, že americký inženýr, architekt se dovede podepsat pod tolik zjevných pitomostí. Servilita nekterých Čechu a Slováku pak zpusobuje, že nic neoverují, ale sežerou i s navijákem.

Posledne jste pane Pitralon nabídnul další video, kde tvrdíte, že to nebyl autogen (odpovídám sumárne, nevím kolik príspevku mi pustí). I v tomto videu jsou snímky, které autogenu odpovídají, pritom vy i ta prezentace tvrdíte opak. Spolkl jste správne servírovanou lež, a ješte dáváte najevo, jak vám chutnala.
Jen nechápete, jak dovede nekdo udelat video na objednávku.

O inženýrech se predpokládá, že "neumí autogen" a o zámečnících, že neumí počítat. Pak je to dokola. Já ale zvládám obojí, teorii i praxi, protože profesí léta žiju, nesedím ani furt za stolem, ani furt v dílne. Delba práce má výhody i úskalí, ne nadarmo se ríka "levá ruka neví, co delá pravá", alternativne meziprofesní vztahy, kde strojar nerozumí elektrikári, a ti zase technologovi chemikovi. Polyhistorie typu daVinci je ve dnešní dobe težká, protože odborných informací je hromada.
Na osobne-konspirační výhrady nemá smysl reagovat, a opravdové profesne ladené otázky myslím další neodznely, spíše jen provokace. Pokud ano, je možné, že jsem na ne odpovedel dríve, nejde se tolikrát opakovat.
Pro mne je tato diskuse další zkušenost, že dostatečné množství falešných informací brání nalezení tech objektivních, a jak lidi z toho celého pitomejí. Je tohle opravdu nutné?

359174

pro všechny líné a domýšlivé levandule:
http://www.debunking911.com/index.html

Dobré uvedenie do reality, kde diera v Pentagone bola zvnútra, a lietadlo/zvyšky prerazilo niekoľko prstencov:
http://www.waarheid911.nl/pentagon.html

Smiešna argumentácia s nájdenou sírou, autor má neskutočne primitívne znalosti z chémie, že mieša síran železa so sírou, a nevie, čo urobí síra na vzduchu pri 300C:
http://www.waarheid911.nl/wtc_explosieven.html#exp...

Argumenty proti hliníku s troskou sú zjavne smiešne a len bezdôvodne popierajú základné skúsenosti s farbou materiálu podľa teploty, rovnako aj meranie teploty bezdotykovými teplomermi, kde emisivita vplýva na výsledok len mierne s ohľadom na použité konkrétne čísla, nezavádza chybu v stovkách stupňov Celzia.
Vy všetci leniví použiť hoci aj google translator, konečne pochopte, že sa roztavil hliník. Prečítajte si poriadne aspoň tento link, kým začnete zase produkovať nezmysly:
http://www.debunking911.com/moltensteel.htm

Info o palivách na podlažiach 7-9 a 11-13 vo WTC7, 7 – 20 kg/m2 aj viac :
http://www.waarheid911.nl/wtc_merkwaardigheden.htm...
Radšej budete veštiť, ako som zbabelo neodpovedal, pritom mi došli príspevky a editor ďalšie nepustil. Hlavne, že si poniektorí vytvoria v takom prípade ďalší nick.

Tu máte ďalšie k WTC7 vy levandule lenivé:
http://www.debunking911.com/pull.htm
https://www.youtube.com/watch?v=Afb7eUHr64U
Vraj riadená demolácia v 2 podlažiach a v pár oknách. Na viac termitu asi nemali.
Tu je vidno, ako zbabrali "riadenú demoláciu" čas 2:42
https://www.youtube.com/watch?v=_kSq663m0G8
https://www.youtube.com/watch?v=uFJa9WUy5QI
Pritom som doteraz nikde nenapísal, že WTC7 si nemohli odpáliť. Toľko podsunutí, posmeškov a arogancie by som v tejto našej kultúre nečakal.

Hlavne, že iniciativní bojovníci za zdejší lidská práva sežrali návnadu i s navijákem, že pane Pitralon. Stejne jako zverejnil bludy pana Nemce slovenský časopis Zem a vek, jak stálo ve vašem linku. Hanba nám, facka vede.

Šarlatán je vedcom a skutočný vedec v polohe šarlatána. Rozhoduje o tom opäť ulica. Podvodníci sa len na vás smejú.

359318

Ty odkazy se opravdu oplatí projet, protože se vetšinou lidé baví o senzacích, a ne o realite, ve výsledku vzniká stádo zcela závislé na senzacích, a politické reklame, které odmítá brát realitu, jaká je.
Množství konspirace a rychlost šírení bludu na úrovni kolikrát literatury základky (napr. tabulky) je ohromující. Jenže dneska už ani literatura základky není, co bývala. V zájmu vycházení vstríc tem, co nemají zájem se upouští i od zdravého stredu. Mel jsem možnost porovnat to v delší dobe. Nejhorší asi je, že si lidé odvykají dohledat elementární veci, a prebírají nekriticky nejsympatičtejší senzace.

Nevím jak to opravdu bylo. Má aktivita má svuj puvod v tom, že se dlouhodobe venuji fyzice, technice, a nemám rád, když to nekdo zneužívá, navíc v situaci, kde dotčení lidé ve wtc byli na tom výrazne hur, než my zde. Je opravdu nevhodné aby treba údržbár ve WTC, který jakživ roztavenou ocel nevidel, jak vyplývá z jeho popisu, vytruboval do sveta, jak ji vlastne videl.
Stejne tak je nevhodné, aby nekdo psal o volném pádu, když si zjevne neumí spočítat energie, a neví, jaká bude výsledná rychlost, pouze to tipuje. Nebo jak nekdo objeví termit, použije moderní prístroje, nechá udelat pohádku, i když ten termit vlastne ani nehorel. Stejne jako s tím krmením kobyly.

Všiml jsem si, jak nekdo psal i dríve o Khalezovovi, ale pokládám tu hypotézu za natolik ujetou, že jsem to ani nekomentoval. Radiaci z takového scenáre by opravdu utajili jen steží v dobe, kdy si kekdo muže koupit detektor za pár babek. Stejne tak seizmograf. Neco jako studená fuze bez gama prakticky neexistuje, protože gama zárení je odpadní produkt. Kdyby jej nebylo, tak také zaniká duvod na puvodní promenu energie. Toto má svuj základ v termodynamice, statistice částic. Po setrvačnosti asi 2. nejsilnejší prírodní princip. Neco jako gravitace je až za tím.

Zatím vidím 2 možnosti, buďto opravdu teroristi, nebo 3 Boeingy rízené jako dron. Za nejpravdepodobnejší pokládám, že všechny WTC spadly v dusledku požáru dominoefektem za prispení paliva a tekutého hliníku. Celá hysterie spíše pochází z toho, že to nekdo nechce ríct, a jsou tam boční úmysly.

359336

Pitralone, prznit nekomu jméno, nebo nick je pod úroveň, hlavne, když se to opakuje. Nemejte obavy, že bych to nedovedl recipročne, ale to bychom jen zase odbočili.
Na chazarské strane se neacházíte práve vy, protože vaše technicko-materiálvé znalosti a zkušenosti jsou na príliš nízké úrovni, aby jste dovedl odhadnout, která s tech 2 stran mluví opravdu odborne.
Vy jste mi poskytl linky kde mluví lidé se vzdeláním na mizerné úrovni. Jsem človek z praxe, který učil chvíli i na strední škole, vyzná se v automatizaci a technologických procesech, umí elektrotechniku a fyziku od podlahy, hydrauliku, pneumatiku, projektoval všechno možné, umí si udelat simulace na PC pomocí vlastnoručne napsaného kódu, hromadu vecí spočítat prinejmenším rámcove. Spolehnete, že dovedu odlišit lépe než vy, kdo konspiruje. Teď mužete odbočovat, že se chlubím. Ale já prece nepeču treba dorty.
Nabídnul jsem zde odkaz na prof.Bažanta. Jak to tedy, že nevíme, kdo z debunkingu je autorem? Proč pro vás Nemec autor je a Bažant není? Vždyť tomu vubec nerozumíte.
Stejne tak jsem výše konkretizoval argument "síra". Dostudujte si prosím chemii základní školy, pak pochopíte, jak ti na vaší strane až príšerne lžou. Co ta síra udelá pri asi 300C a porovnejte, jak velké bludy píšou. Stejne tak s tím hliníkem.
Nedávno zde editor zmínil, že jméno pro nej není prioritní. Pro vás najednou ano?
Vám v pozici nejakého docenta by bylo príjemné, kdyby se na nej slétli lidi, jako vy? Kterí by za normálních okolností pohoreli jak v praxi, tak v teorii? Copak myslíte, že všechny tituly v tomhle státe jsou papírové? Nebo Nemec je výjimka? Tu jeho hruzu jsem četl. Veliké chválozpevy o jejich dosavadní práci, katedre, ale simulace primitivní a pod úroveň, toho docenta si nezaslouží.
Pak ten autogen. Vždyť to prece JSOU rezy po autogenu. Je to videt. Nelze zameňovat za mechanicky utržené nosníky, bez známek o pusobení výbušnin.
To, co predkládáte je jen hluboká manipulace se jmény a daty.
Mne je šumafuk, co na to ríká vláda, nezávisle na tom, kdo to ríká bych stejné bludy pojmenoval stejne. Proto deláte chybu, když me prirazujete ke skupine. Mluvím na rozdíl od mnohých ostatních za sebe, nezávisle na 1500 opravdu tupých dalmatincích, soude podle toho, pod co se podepsali.

359345

Pokud vás mých 5 p v nicku podráždilo, tak je to tak správne. Pri volbe nicku jsem si rekl, že je to dobrá udice, na kterou se chytají takoví, kterí rádi domýšlí.
Ač jsem již dávneji vysvetlil, že zkratka nicku ve skutečnosti znamená opravdu neco jiného.
Takhle odhaluju nedostatek fantazie na úkor domýšlivosti.
Vetšinou se chytí každý, kdo toho moc neumí. Protože ten, kdo cosi umí, tak tím netrpí a nesere ho to.
Marne se též pokouším najít ve vašem príspevku vecný obsah, tak zrejme i já vyplýtvám své príspevky do luftu [smích] Vždyť to zde tak vypadá, jakoby opravdu o nic nešlo, a poučení z krizového vývoje 68 nikde. Co pak ríct detem. Že jim také stačí fyzika za 4? Že mohou pak jít za redaktora, který bude predepisovat budovám, jak mají padat? A že když si koupí nebo za cizí peníze objednají simulační program, tak mohou mít treba i docenta? [velký smích]

359352

Vubec vám nevadí, že mi podsouváte nesprávný výklad toho, co jsem napsal, pričemž se stavíte do polohy nekoho, co to pochopil bezchybne? To se ponekud preceňujete.
>Vy už při volbě nicku se chystáte dráždit, očekáváte diskusní protějšky s fantazií, kteří si představují něco jiného, než běžná asociace navozuje.

Tohle je vaše domýšlení, ne moje. Já jsem napsal neco jiného, co vám vaše prozatimní logika nedovede pochopit. Ostatne ste i priznal, že to vidíte jako guláš.

Ješte jednou. Zkratka nicku znamená neco jiného, než zde nekterí dovedou predpokládat. Nevnucujte mi vetšinovou asociaci, já nejsem stádo.
Nejméne jednou jsem to konkretizoval, nebudu se opakovat. Protože mi došlo, jak to muže chápat ona vetšina, tak jsem také s tím zaváhal, ale jen trochu, a rekl jsem si, že se takhle alespoň nekterí dríve identifikují. To pane neznamená, že jsem to udelal pro vás schválne. Mužu treba teď použít symbol duhy, aniž by jste nepredpokládal o mne, že jsem buzerant?

Naopak smysl nemá, aby jste zde rozebíral mou osobu, rozebírejte si tu svou. Diskusi jste nepredvedl, takže ani nejde končit s nečím, s čím nebylo započato.

S prof. Bažantem se neznáme, hodnotil jsem jeho práci, ne osobu. Myslím, že by se potešil, že alespoň nekdo ocenil jeho práci. Za mne by se nejspíš stydet nemusel.

Opravdu hromada lidí neumí psát k veci, a když jim neco nesedí, okamžite odbočují na osobu. Chtejí aby jim i farár hlásal pouze to, co chtejí slyšet. Netrávím čas zde proto, aby se na mém textu nekdo ukájel, nedelám zde nekomu na prání službu, až se rozumíme.

359358

03.08.2017 10:26

Agent CIA doznává na smrtelné posteli: „Vyhodili jsme do vzduchu WTC 7 při 9/11“

RE: Totalne FAKE NEWS ...

ppppp 178.?.?.?

Zde máte neco k té "viditelné" demolici WTC7. Vždyť vubec nehledáte objektivní data.
Už jsem to sem níže dal, kdyby vám šlo o pravdu, tak to na tolikátý pokus dáte, ne?

https://www.youtube.com/watch?v=Afb7eUHr64U

odštepený roh v čase 2:42
https://www.youtube.com/watch?v=_kSq663m0G8
https://www.youtube.com/watch?v=uFJa9WUy5QI

Je dost zjevné, že takovouhle "rízenou demolici" by nesvedli ani pitomci.
Spadl nejprve ten levý roh, a po jeho dopadu za asi 8 sekund byl stržen zbytek.
To by konspirátori meli urychlene začít psát o nepovedené demolici.
Navíc je dobre videt, jak ten požár v patrech byl ničivý, tohle sotva byl nábytek, to vypadalo na nejaké palivo, z oken je videt hodne jasný žár.

Vždyť si konečne prohlídnete ty linky, co jsem dal níže. Máte to tam jako od číšníka na tácičce.

359364

Doložte svá ujetá tvrzení o tom, jak komu sloužím, a jak jsem zač placený, pane, jinak riskujete, že vyjdete za pitomce [velký smích]
Ale jinak dekuju za reklamu.

Mužete si mou osobu lépe prohlédnout zde:
https://www.youtube.com/watch?v=RE2Xn-sRWjI&index=...

359371

04.08.2017 09:47

Sankce a kouřová clona mateřské školky na LSD

nazývám je šarlatány

ppppp 178.?.?.?

Tohle mají na konte lidi, kterí si uzurpují svetové kormidlo, za účelem svého predátorství, parazitického životního stylu, který jim zabezpečuje konkurenční výhody. Strategie oblbování, kradení vyprodukované smetany.
Vedí, že lidí je hromada, že se chovají v prumeru jako hloupý dav, že jsou sobečtí, a zkouší na nich své frankenšteinovské pokusy, sociální inženýring.
Zčásti rozebráno v textu zde:
https://www.youtube.com/watch?v=i8ILrW0Do6Y&list=U...
To je též jeden z duvodu, proč se snažím podrobit argumenty o pádu WTC silné kritice. Dávno jsem prišel na to, že existuje hromada "Jerichových trub", které "úspešne" lžou. Dávné stavby se nebortili zvukem, ale tenhle zvuk stejne jako dnešní média a banky vyvedl bežné lidi natolik z rovnováhy, že ztratili smysl pro realitu a boj prohráli. Duvodu pro lhaní v tomto smeru je nekolik. Treba doc. Nemec o pádu WTC neríká pravdu z mého pohledu proto, že je prospechár a vydelává na pomerne laciné popularite. Delá tím též užitečného idiota temhle "jerichovcum". Je možné, že mu tahle skupina poskytuje neprímou podporu buď pro knížku, nebo další granty. Farmafirmy lžou pres mrtvoly za účelem výdelku. Šarlatáni se kryjí oblbnutou predžvýkanou vetšinou.
Pred více lety jsem zažil situaci typu "generátor plagiátu", kde se za dobre napsané plagiáty v projektu pomoci africkým zemím (vývoj variče na olej, stavební hmoty, zdroje energií) získávali težké peníze z fondu pro vývoj a výzkum jako na pásu. Dodnes to tak je, a težko tomu čelit, protože vše vypadá naoko koretne, vedecky. V takové kvalite, že prakticky neexistuje soudní znalec, který by to smetl, i proto, že dneska právo spíše kličkuje, než funguje.
Do téhle skupiny radím i generátory na volnou energii, studenou fuzii. Naše ministerka jednou ocenila práci vezne, který v base poskládal perpetomobilní zarízení na úsporu energie. Na výstave ve Frankfurtu se objevila turbina, která natolik oblbla prítomné docenty, že nikdo nebyl schopen za pochodu odhalit podvod, prípadne nebyl zajímavý v médiích. I mne trvalo pul hodiny, než jsem se ujistil, v čem to vezí. Tyhle lidi pak berou práci tem seriozním, pri provalení jim zase berou duveru.

Naletí poslanci, naletí i editor zvedavce, naletí ulice. Kdo má pak tomu čelit, když o výsledku hlasuje vetšina? Kdo objeví realitu?
Zneužívají toho, že se neznáme, a že komunikujeme pres obecne anonymní sociální síte. Že se nechováme k sobe dostatečne kulturne, že si necháme okupovat vlastní trh, kulturu, "krást dobytek", vozit šmejdy a podvrhy, bez šance na seriozní reklamaci. Pritom oni mají spíše jen Jerichovy trouby, na které reagujeme jako obyvatelé Kocourkova... chovají se k nám jako ke kolonii, pritom naše kultura má použitelný základ, který ne a ne porádne využít.

359387

05.08.2017 12:01

Agent CIA doznává na smrtelné posteli: „Vyhodili jsme do vzduchu WTC 7 při 9/11“

RE: Totalne FAKE NEWS ...

ppppp 178.?.?.?

Dal jsem si chvíli práci a prečetl pár vašich posledních príspevku. Slovo dumbo jste nepoužil poprvé, a pojem apokalypsa odmítáte uznat v souladu s wiki a výkladovým slovníkem, napsal jste, že si slovo prizpusobili pozdeji. Zameňujete ale príčinu s následkem, protože použití toho slova se práve odvíjí od negativního proroctví. Pojem apokalypsa se neprestal používat kvuli nekomu, kdo ty zjevení četl, ale spíše kvuli nekomu, kdo je napsal. Ona zjevení byla vesmes negativní. Proto je vaše výtka neoduvodnená.
Je též více momentu, ze kterých vyplývá, že máte psychologické potíže respektovat názor druhého, pokud se od vašeho liší. Je až smešné, jak lpíte na tom, co považujete za správné, na jedné strane se za Bibli zasazujete, na strane druhé jednáte jako inkvizitor. Rekl bych, že se chováte jako ovoce oné Bible. Do techniky s tímhle myšlením radeji nechoďte. Stredoveká alchymie to momentálne nespraví. Nejste mi zde vaší prorockou oponenturou opravdový partner na debatu. Vypadá to spíše, jakoby na Lidické ulici v Brne meli sanitární den [velký smích]
Jinak dekuji za argumentačne obsažný text a reklamu. Dost by me též mrzelo, kdyby se mnou souhlasili všichni pitomci.

Protože momentálne asi plýtvám príspevky, tak se pak nekterí zase nedivme, když dále neodpovím, když dojdou.

359408

05.08.2017 14:59

My 2

Náskok v myšlení

ppppp 95.?.?.?

Co se divit, propagátori techhle devastujících a dekadentních konstrukcí mají jistý náskok v degenerativním myšlení.
Oni proste ví, že mnozí lidé ješte neví, že za šťastné a dobré se považuje to, co se človek s takovouhle asociací naučí. Pak stačí jen zneužít.
Proto ty údajné 4%, proto pseudoargumenty, že zvírata se také chovají k sobe homosexuálne, a okamžite se popírá, když nekdo prijde na to, že sexuální pritažlivost se buduje, profiluje kolikrát kolem puberty, a když si nekdo na neco špatne psychofyziologicky zvykne, tak predelat je to pak težké.
Člevek je ve své podstate závislý tvor, co se naučí, na tom je pozdeji závislý. Je dobré, pokud tohle ovlivnení pusobí z hlediska prežití pozitivne.
Ale není nic vždy ztracené, často lze negativní závislost vytesnit nejakou méne škodlivou, nebo dokonce pozitivní.
Takže implementace agendy LGBTI není nic jiného, než konkurenční psychologická válka. V žádné válce se človek nechce nechat zastrelit, prinejmenším ne lacino. Proto je tyhle agendy legálne blokovat na všech frontách, nenechat se zválcovat pseudoargumenty.
Stejné je to v rovine jiných konspirací. Zpravidla jde jen o testy, jak velkou blbost si umíme nechat nakukat. Pokud v techhle testech selžeme, tak neudeláme autoškolu.
Treba jsem mel chvíli ovce. Nekdo by rekl, že berany jsou homo. Ale nejsou. Jen zkouší, trénují, a jsou primerene blbí. Když mají príležitost, tak si proste samce cílene nevyberou. Pritom argumenty o homo zvírat neprichází z reálného prostredí, kde by šlo jejich chování objektivne pozorovat.
Takhle je to se vším. Kolik lidí verí na chemtrails, pritom je to stejná pitomost, jako agenda LGBTI.
Nekdo si z nás delá dobrý den. Proč se divíme, když si necháme treba nabídnout pujčku, kde je jenom 10% jistina. Proč to bereme a pak se divíme? Zde je to o síle odolávat molochu, který se tvárí jako žralok, který po jedném sežere každého. Po jedném, ne najednou.
Proč trpíme tyhle režiséry a ješte jim platíme za jejich experimenty na naší kuži?
Je možné se této války nezúčastnit, když protivník po nás už strílí?

359413

15.08.2017 18:47

Narušení navigace lodí ukazuje na použití ruské kybernetické zbraně

rád by som vedel

ppppp 78.?.?.?

ako autor zistil, že údajná umelo zavedená chyba GPS bola "ruského" pôvodu.
Hlavne, keď sám píše, ako sa dá soft stiahnuť z internetu, a vysielač s nejakou moduláciou zvládne čo len trocha skúsenejší amatér.
V signáli sotva nájde nejakú "ruskú farbu".
Dôvod urobiť niečo takéto mohol mať ozaj hocikto.

359579

22.08.2017 22:48

Chraňme si náš Seznam.cz – je totiž na světě jedinečný

RE: To je sice hezké

ppppp 78.?.?.?

Proč do toho taháte prípad Kramný? Dejmetomu mužete mít pravdu, ale proč to spojujete s prípadem, kde to spíš vypadá v Kramného neprospech, je dost nepresvedčivý, neumí veci reálne vysvetlit, a nelze ríct, že by na to nemel prostor. Prinejmenším ten prostor využil kriticky špatne.
Lepší by asi bylo, kdyby jste byl presnejší, co se týče vás, a nespojoval to s tolika vecmi najednou.

359680

04.09.2017 08:16

Euro: Bude se nás někdo vůbec ptát?

RE: POUČTE SA Z CUDZÍCH CHÝB A MYSLITE DOPREDU

ppppp 91.?.?.?

Potvrdzujem, výsledkom prijatia Eura bolo výrazné zdražovanie, ktoré stále pokračuje. Vidno to aj na grafe o zadĺžení štátu. Takže na čo to Euro slúži, nezvyšuje produktivitu, ale dlh.
Napriek tomu by som možno aj bol za, keby sa agenda EU nestala PODVODOM. O rozširovaní NATO vrátane súvislostí, a o imigrantoch ani reči. V záväznej charte práv občanov EU je napísané, že EU bude dbať na národnú identitu. Dnes už Fico trúbi celkom niečo iné. Takže je to podvod.

359828

04.09.2017 08:20

Euro: Bude se nás někdo vůbec ptát?

RE: Samozřejmě, že to mají obšlápnuté.

ppppp 91.?.?.?

Co vás pane nutí takhle nevhodne nálepkovat diskutujícího? Ješte k tomu 2x. Pomáhá to snad vašemu sebevedomí? Dle mne tím kazíte charakter diskuse.

359829

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 545 670