Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.09.2015 23:37

Privatizace je jádrem fašismu

RE: Pěkné, poučné a jednoduché

ppppp 78.?.?.?

Na muj vkus jste to pochopil príliš po svém a projektujete to do mé osoby. Stále príliš domýšlíte za mne, proč to deláte? Proč si myslíte, že zrovna já žongluju, když pouze vysvetluju? Naopak vy mi podsouváte žonglování.

Jak víte že nacismus zpetne omlouvám? To je čiste vaše ničím nepodložená dedukce. Já jsem prece zretelne napsal, že ten puvodní možná i v nečem dobre myšlený se zvrhl. Jedno s jakým pak názvem, zda nacismus, nebo fašismus.

Vy jste v mém textu našel i co v nem nebylo. Jak mužete vedet, že provádím zpetnou obhajobu a transformaci, když o tom nevím ani já sám? Nepreháníte to trochu? Potrebujete se tolik na ostatních delat jako lepší?

Proč radši nejste podezrelý sám sobe. Vy si troufnete mne označovat náckem, když prakticky vubec neznáte mou činnost? Vaše dedukce jsou mylné a matoucí.

Já vám to reknu ješte jinak, polopate. Za to, že kdesi kdysi existovali tupí nacisti, tak to ješte neznamená, že nemohou existovat reální národovci, kterí by posléze také nebyli "transformováni" lidmi jako vy do podoby nacistu.

Stejne tak nemužete zakázat napríklad bývalému komunistovi být slušným človekem, který rozumí hospodárství více, než vy sám. (Já mimochodem ve strane nebyl )

Jakoby jste nechápal, že jediný zlodej na ulici poškodí duveru mezi všemi obyvateli ulice. Než neco napíšete, tak občas opravdu domyslite, nejenom furt tu kouli číst.

338973

04.09.2015 00:00

Privatizace je jádrem fašismu

RE: terminologický podvod

ppppp 78.?.?.?

Muj citát se logicky moc neváže k vaší odpovedi. Vaše odpoveď napasovává do mého citátu jakéhosi nekorektního Hlávku. Nemužete posuzovat človeka jen z hlediska "drtivé vetšiny". To je fakt potom jen vaše drcení. Vždyť jste práve presne provedl to, co je v tom mém citátu. Nežádoucí osobu označujete jako takovou, co Bibli nerozumí nezávisle na tom, co rekne. Nepotrebujete ji naslouchat stejne jako Hlávka. Nejste Hlávka?
Vubec nejde o Hlávku, ale o nemožnost jakékoliv kritiky Bible.
Bible se dokonce zajišťuje určitou (vuči Islamu jen relativne slabou)vyhružkou k lidem, kterým se kresťanství v nečem nelíbilo a chtejí vystoupit. Obsahuje výroky které vnucují myšlenku, jak bude tem lidem po vystoupení špatne, všechna síra a tak. To se pak na svobodu človeka opravdu nepodobá. Ta vyhružka pro mne znamená, že s tím náboženstvím také není neco v porádku.

338974

10.09.2015 07:18

Vzestup nelidí

ríši nelidí vidím denne

ppppp 78.?.?.?

Stačí málo, lhát, vymýšlet a neustupovat, když jsou pochybnosti. Když se nekdo začne chovat jako invazivní druh s tím, že žádný Buh neví, a nevidí, co on delá, že ho žádná karma ani Buh nestrestá, protože na takové veci proste nezbývá čas, tak se nedivme.
Jenomže souvislosti jsou širší. Špatný človek trestá sám sebe, i když dále delá peklo i jiným. On dobre ví, že škodí, jako ten papoušek ve vtipu.
Bohužel ale, kresťanská filosofie nedomyslela, jak se podobné invazi bránit. Zcela jiste nelze obranu paušalizovat na "nastavení druhé tváre". To vede k samozničení, nejedná se o reálné rešení, pouze vzácnou loterii - neboli hazardu.

Nelze ignorovat reálné vlastnosti lidí doplatil na to jak "komunismus" nehlede na své jiné zásadní chyby, a doplatí na to i kresťané, pokud si nezačnou hovorit pravdu, a ne básničky o pseudozázracích typu "vodu na víno". Šarlatáni a agenti s teplou vodou vždy škodili a škodit budou. Jejich infiltrace do kresťanské filosofie je patrná. Jenže - je správné nasilu odpovídat na otázky, kde je težké znát jednoduchou odpoveď. Nebyli na tom lépe divoši z Nového Zélandu, kterí takovým vecem ríkali "TABU" ? Podle mne ano, nelhali, i když byli cosi pozadu. Zato my se teď topíme ve lžích.
Kresťané se svým kresťanstvím delají mnohé veci opravdu dobre. Kresťanství hlásá ve své podstate zachování druhu. To ostatní je spíše balast. Jenomže Schováváním ruzných zázraku do šuplíku a odkládáním výsledku až po "zmrtvýchvstání" se otupuje aktivita a imunita tam, kde by mela stát na míste, pripravená k akci. Kolik kresťanu protestovalo pri vpádu do Iráku, Líbye, Afgánu, Sýrie, "Ruska" ? Nekolik málo. Jak to, že kresťanské politické strany zustaly na strane NATO víc, než nekteré národní? Ano, souhlasím s kresťanským - podle stromu poznáš ovoce. Je načase ríct nahlas, že smer, kterým se kresťanství ubralo až tak dobré ovoce vždy nedává, jakoby se čekalo. Chyba není jenom v jednotlivcích. Je také v tom, že kresťanství má jak v otázce obrany, tak v ekologii bílé místo. Lze se také ptát, nakolik zámerne.
Lze se také ptát, nakolik bychom byli bez kresťanství horší s tím "zachováním druhu". Sami pracovat, a nabízet jiným možnosti bez práce v porádku také nebude.

339319

11.09.2015 12:41

Vzestup nelidí

RE: ríši nelidí vidím denne

ppppp 78.?.?.?

> studenti vysokých a středních škol jsou ve velké míře indoktrinováni
> havlovským viděním světa.V tom jsou neustále podporováni různými
> "kapelami"a " koncerty"(viz TRUTNOFF 2015) a svojí přítomností a vysokým
> vstupným podporují kulturní úderky poplatné režimu(viz podpora Majdanu
> naší kulturní frontou).

Presne tak. Kryl kdysi zpíval o "ponurém osvetlení gotického sálu".
Mezi ty ponuré kapely klidne radím od dob Kocába i takového Landu, nebo
Kabát, ktorí kolikrát jen hlukem maskují, že vlastne nemají lidem jinak co ríct, až na pár loterijních výjimek .
Všimneme si totálne vypláchnutý text od Xindl "Pane prAsidente", který je
ve své podstate zakázkove degenerační, ačkoliv má ta kapela jinak dobré a
nápadité díla. Bez podobné "zakázky" jakoby to nešlo.
Na území SK za typicky degenerační kapelu považuju treba "Rytmus", kterí
opíjejí posluchače vším možným, co neumí, a vyhlašují za císarovy nové
šaty.
Slovenský "Pohoda" festival je také ladený jako kulturní úderka, navíc
nelidsky predražený, jakoby další souvislost. Z country scény je taková
typicky zakázkove poplatná písnička "Quadalcanal", mužu se tak divit, proč
ji tolik omílají v countryrádiu, asi by nedalo moc práce zjistit kdo a
proč ji furt pouští.

Takže kulturní úderky zde máme a asi i mít budeme. Jak jinak se lze jinak
udržet v rádiu, když ne umeleckým podlezením.

339353

12.09.2015 10:45

Vyúčtování

proč právníci chtejí peníze?

ppppp 78.?.?.?

taková blbá otázka... ale opravdu a jinak, prežije v pohode dnešní právník? Je právo postaveno tak, že když právník udelá svou práci, tak tím klientovi pomuže a zaslouží odmenu?
Je počet právníku úmerný frekvenci sporu a hlavne jejich efektivite?

Životní náklady a režie máme nemalé. Když je právníku dost a chtejí žít, mnozí nadstandardne, protože proč by si podobne, jako mnozí jiní nemysleli, že jsou neco víc, tak dejmetomu potrebují svých 2000E mesíčne hrubého.
To jsou 2 vyrešené spory za mesíc podle cifry pana Kesudise. Ale vyrešené.
Proč právník bere peníze když spor nevyreší? Já když dostanu peníze, až práce má výsledek, nemužu ríct - nepovedlo se, ale delal jsem na tom, navalte prachy.
Reknete si, no jo, ale co když se obhajuje zločinec, tam je jasné, že to k výdelku asi nepovede, ...pokud nezustalo z nakradeného, nebo nekrade oligarcha.
Tady by mel plat refundovat stát. Právní seanse, které nekončí tak má na svedomí také stát, který odmítá reálne zaplatit svou státní správu v podobe právníku a garantování lidských práv.
Stát najednou bude garantovat lidská práva pouze na papíre, ale platit neco už ne, radši bude rozhazovat jinudy, aby mel treba na vojýky do Afghanistánu. Pritom ti vojáci, rekneme uprimne, doma by se našla pro ne užitečnejší práce.

Takže zákony dnes často nejsou postavené jako zákony, ale jako výdelečná činnost pro segment soudcu, advokátu. Co pak jiného od tohoto čekat.

Mne se treba stalo, že jsem se nekolikrát odvolal, ale soudce proste odmítl uznat zákon o metrologii. Proste se mu vyhnul i když byl na nej upozornený, že ríká neco jiného. Soudce a správní orgán si udelali svuj výklad. Co muže pak človek delat, když soudce neco rekne ze své pozice, aniž sám respektuje souvisící zákony a okolnosti? Jak muže být toto duvodem hnát veci cojávím do Štrasburku? Vždyť takhle by to práve být nemelo, Štrasburk je návnada a alibi neschopných doma.
Neschopnost a účelová nekompetentnost soudcu zpusobuje, že se spory vlečou. Stejne tak se soudci zákonem zakrývají, aby nebyli ohroženi od zločincu. To jako když se voják bojí vystrelit, aby ho nezabili. Na to je prece stát. Ať uvede taková pravidla, aby místo soudce tu kulku dostal zločinec, místo TV v kleci.
Složité a moutné zákony se soudci-alibisty jsou pro seriozní lidi nanic. V nich lépe loví šelmy a predátori.

339368

13.09.2015 11:33

Vyúčtování

RE: Slovenčina.

ppppp 78.?.?.?

>Absenci diakritiky bych mohl tolerovat, pokud někdo píše ze zahraničí na anglické klávesnici. I když i to se dá nastavit.

Technická poznámka.

Zásadne vetší problém, než samo "nastavení klávesnice" je rozmístení kláves a prstoklad, nebo poloprstoklad pri amatérském psaní obema rukami. Na to tvurci klávesnic jakoby nepamatovali.

Pak v prubehu pár desetiletí protáhli nekolik ruzných standardu, a kódování, doteď je v tom bordel i bordel zrejme zustane. Jako v celém PC standardu. Hodne subjektu do toho kafrá, navíc nenažraných, proto to tak i vypadá.

Pokud človek více píše, tak zmena pozic kláves neskutečne vadí. Když jsi to uvedomíte, tak je už problém psát komentáre do anglických zdrojáku na anglické klávesnici, a pak psát nejaký jiný text s diakritikou. Nedorešené. Plus tablety a mobily, ale tam se zpravidla jen datluje bez prstokladu.

339393

13.09.2015 16:41

Vyúčtování

RE: Špatný výrok nejen soudu

ppppp 78.?.?.?

Jenomže v jádru veci a hlavne u soudu bychom se nemeli chytat za slova a pouze slovíčkarit.

Jasne se zkoumá "skutková podstata trestního činu" a nejenom slova. Naopak druhá strana zachází moc daleko, když nepoužívá stejný metr.

Stejne tak druhá strana si nemuže slova prizpusobovat svým potrebám a videt v nich neco, co v nich není. Jinak je to inkvizice, šarlatánství, jasnovidectví, stranická linie...

Nabádal zde nekoho pan Stwora k nečemu nekalému? Nad vší pochyby, že ne. Čtu Zvedavce dost na to, aby toto šlo ríct. Obžaloba si proto svou obžalobu plne vymyslela. Ani jí neomlouvá, že neví, jak to ve skutečnosti je. Když chtela vedet, mela to poctive zkoumat a ne si vymýšlet, nebo mluvit jménem jiného.

Když človeka pred zákonem neomlouvá, že ty zákony nezná, tak ani zákonné predstavitele neomlouvá, když tvrdí neco, co neodpovídá skutečnosti. Na to je paragraf krivého obvinení a poškození cti a dobrého jména. Navíc také zjevne použila nekorektní metody, nepokusila se o podání vysvetlení, kontakt standardní cestou. Objektivne rečeno tam jsou zjevné známky zaujatosti. Pak jednání ne z pozice soudu, ale z pozice síly, podsouvání nečeho, co je tomu človeku cizí. Inkvizice.

339400

15.09.2015 10:27

Podvod lékařského výzkumu odhalen

nejenom medicína

ppppp 78.?.?.?

Stačí filtrovat granty a studie. Peníze dost často určují podobu výsledku.
Videl jsem X plagiátu pouze nasávající peníze z grantu EU. Nedá se s tím nic delat, když ve strukture fungují verejne neznámí a nikým neproverení lidé. Tím spíš, že i soudy nejednají často jako skutečné soudy, co mají objektivní zájem dávat veci do porádku.

Vetšina se tvárí, že "TO" funguje. Školy by treba jinak nedostaly peníze. Čiste proto, že se dopredu ví, že se bude lhát se rozpočet predem deformuje. Nejsou v politice dost zodpovední lidé, kterí určí co kolik muže opravdu stát, a jaké veci budou preferovány.

339464

17.09.2015 15:00

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 78.?.?.?

po 100x opakuji, že nanotermit nalezen nebyl, dokládá to sama vedecká studie, která se vyhýbá prímé odpovedi na otázku - "byl nalezený nevyhorelý termit"?
stejne tak jako "byl nalezený vyhorelý termit" ?

Dosud ve studii nevysvetlili, proč museli extrahovat oraganické pojivo údajne nevyhorelého temitu, které by ve skutečném termitu pusobilo jako balast.

Místo toho zde nekdo 100x propaguje a opakuje po nekom nedostatečne podložené materiály. Onanotermit verzi proto nekdo vyrobil dodatečne. Paraziti vydelávají na nonsensech v beletrii, a možná tím i zastírají neco, co má zustat zahaleno.

339616

18.09.2015 00:42

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 78.?.?.?

Pane, snad se už nejaký ten rok napohledtext známe.

Mluvíme o stejné analýze v "respektovaném" časopise, kterou já nazývám pseudovedeckou, protože ta analýza zcela mlží základní predpoklady. I já jsem ty fotky videl.

Zbytek si dusledne, pomalu prosím prečtete ješte jednou, co jsem vyjádril.
Umíte lépe než já posoudit obsah té vedecké práce? Četl jste ji celou?

No tak zkuste odpovedet na jasnou a jednoduchou otázku, co jsem položil. Proč v se v té vedecké práci vyhli zduvodnení, že jimi nalezený nevyhorelý termit sám normálne horet neumel. Neríkejte snad, že ho neumeli zapálit, brídilové, a umeli to jen jako bilanci v kalorimetru. Neríkejte, že bylo pred použitím treba extrahovat pojivo, jako to udelali v té pseudovedecké práci.

Ríct že teklo železo/ocel je metalurgický analfabetizmus nekoho, kdo nevidel nikdy tekoucí železo/ocel.
Z obrázku je jasná barva, hodne daleko od jiskrivé bílé, neco mezi oranžovou a žlutou. Tedy hliník, ne ocel. Podle barvy nekde kolem 800C.

Proč proboha píšete furt všichni o tekoucím kovu, když je zjevné, že ani ty barevné teploty vám nic neríkají. Proč se nezeptáte alespoň sváreču, co mají nejaké ty státní zkoušky.

WTC1,2 rozdrcený prach a beton prý explozí rekne jen ten, kdo neví nic o potenciální energii podlaží pri posunu o podlaží, a energii jeho destrukce.

WTC7 nepadalo mírne rychleji oproti volnému pádu, videl jsem záznam polohy v čase. Dobe pádu odpovídala jak možná demolice, tak i vlastní sesuv, ta doba se v mnohých prípadech znatelne neliší. Pomáháte zde šírit antifyziku. Pokud by jste si umel dobu pádu odhadnout početne, tak vám to tahhle divné neprijde.
Proč tolik opakujete neco, co si ani v základech nedovedete overit, a pritom si nevšímáte základní protiargumenty.

339647

18.09.2015 00:51

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Nevím, co způsobilo pád, ale nebyl to požár a zásah

ppppp 78.?.?.?

Tak asi vaše vzdelání stále nestačí k posouzení. Já tvrdím, že WTC1,2 se po požáru do své základny mohly zhroutit úplne v pohode. Fyzika to pripouští, a doc. Nemec si parametry simulace zadal opravdu nevhodne, úplne odignoroval rázové procesy, a nahradil je viskozitou, co je zcela nekorektní a fyzikálne neprípustné. Duležitý argument je, že na videu videt, že proces sesuvu začíná od místa nárazu. Opravdu težko uverím, že by budovu odstrelili v míste nárazu. To je naprostá pitomost.

WTC7 mohlo být demolováno rízene, stále však nejde vyloučil destrukci centrálního nosníku a následný pád celku. Doby pádu jsou podobné, a závisí od pomeru destrukční energie podlaží k potenciální energii posunu o podlaží.

Opakuju to tu po X té a asi nikdo neví, co to znamená.

Pentagon možná nebyl zasažen Boeingem, a Boeingy WTC1,2 nelze vyloučit v podobe dronu. Ostatní konspirace považuji za naprosté pitomosti pouze odvádející pozornost.

339648

18.09.2015 13:59

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: to ppppp

ppppp 78.?.?.?

Podobné nálepkující a nicneríkající príspevky by mely končit v koši.

Vás po tom je nic, co jsem schopen, a co ne. Vyjádrujte se laskave jako vlastní osoba k veci, a nepapouškujte. Kopií je všude dost.

Také neumíte číst. Nikdy nemelu stejné, pokaždé je to jiný, ručne napsaný text na konkrétní príspevek adresáta.

Mne vaše skupinky primitivu nezajímají. Netahejte me do nich, jinak si tam bežte sám. Chtel bych spíš videt, zda umíte alespoň spolehlive použít trojčlenku.
Z toho, co jste napsal nevyplývá ani to. Postupne bychom se za pár let dobrali i k fyzice základky. Máte státní svárecí zkoušky? Když ne, nebo nejakou podobnou kvalifikaci o studiu materiálu, tak do toho ani nepindejte. Na tohle karbobruska nestačí. Podobné závery se nereší u píva, nebo v diskusi.

339664

18.09.2015 20:01

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: to ppppp

ppppp 78.?.?.?

1. Ty "mohutné ocelové svarence" jsou hodne relativní pojem. Pokud si treba udeláte pomer pevnost/hmotnost, tak zjistíte, že drevo na tom proti oceli, nebo slitine hliníku nejsou tak špatne, Pouze jsou buď drahé, nebo neizotropní, nebo zabírají velký objem.

Rozhoduje pomer pevnost hmotnost i u ocelových, nebo kombinovaných konstrukcí.
Ten pomer se delá u budov hodne podobný, protože určuje také cenu. Jsou podobné koeficienty bezpečnosti, proto i fyzika pádu je témer stejná a bežnými prostredky nezjistitelná.

Již jsem nekolikrát nastínil, že když jsem si jednou početne odhadl destrukční energii železobetonového podlaží, tak mi vyšlo, že odpovídá potenciální energii (zbytku veže od nárazu smerem nahoru) zhruba 30cm posunu. Podlaží ale melo zhruba 300cm.
Takže stačilo použít 10% na zbourání, zbytek byl použit na zrychlení zbytku veže. Proto byl rozdíl vuči volnému pádu ve všech prípadech nepatrný.
Lidé proste neznají/nechápou energii destrukce podlaží ani energii posunu o podlaží pri domino rázovém efektu. Toto nerespektoval dusledne ani pan Nemec ve své simulaci, co bych označil jako zásadní chybu.
Pri bežné demolici podobných budov se vyskytuje zcela stejný jev, budova se bourá stejným domino jevem, nálože slouží jen na iniciaci první zmeny. Nekdo snad nechce, aby lidé vedeli, že pokud se najde dostatečná iniciace, že budova spadne vždy nejlépe sama, a vetšinou vubec ne jako strom, nebo nekterý komín.

2. Pas pilota nepovažuju za dukaz, ale spíš za manipulaci po akci, strep z keramiky nemá vetší pevnost, než beton, spíš je krehčí.

3. Do Pentagonu vletel pravdepodobne jiný objekt, než Boeing. Nejspíš letoun s centrálním motorem, raketu také neumím vyloučit. Tam nejpíš neco zatloukají. Video a verze komentáru jsou vesmes nepresvedčivé. Stejne tak počet v akci použitých boeingu. Rekl bych, že byly jen 2, pro wtc1,2, možná rízené na dálku.

339680

18.09.2015 22:58

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 78.?.?.?

Opakuji, že jsem tu práci podrobne četl, umím ji dohledat, je toho plný internet.

1. Opakuji. Pokud by vyhorelo pojivo, tak vyhorí i volný hliník, který v prášku našli. Vaše odpoveď není proto logická, overte si to.
Presto jim nalezený termit s volným hliníkem prímo nehorel, nezapálili ho reálne.

2. Protože (opet opakuji) roztavený hliník pri 800C pokud se dostane(doteče) k ocelovému nosníku, tak ho oslabí na 10% puvodní pevnosti, pri té teplote je ocel jako bláto, co dobre znají kovári, potvrdí vám.

3. Trajektorii prachu dovede zpusobit komprese podlaží. Spoje ustrelují do stran obrovskou rychlostí. Videl jsem to v reálu pri poruše jednoho stroje. Ustrelená součástka na mnoho metru udelala ve stene dírku, pritom puvodní síla byla čiste svislá.

4. Muj základní argument proti odstrelení je, že na videu je dobre videt, jak se budova dává do pohybu od místa nárazu. Že by stihli podminovat budovu kolem podlaží nárazu mi prijde nelogické, absurdní.

5. Domnelé výbuchy mohly být pouhé praskání nosníku i s efektami. Další detaily jsou príliš na vode. Budova nebyla povinna padat, jak nekdo myslel. Opakuji, dostatek energie pro vymrštení materiálu bočne pocházel z pnutí a komprese.

6. Rychlost pádu wtc7 byla manipulovaná. videl jsem (polo)seriozní analýzu, která plne odpovídala fyzice, s rychlostí mírne menší, než volný pád. Težko souperit s nekým, kdo hledá senzace. Tech analýz je ale po netu tolik, že se mi ji nepovedlo najít znovu. Ale i v té, co jsem videl, byl výpočet a záznam/tabulka správne až do konce, avšak slovní záver tomu už neodpovídal, divil jsem se opravdu dost. tam použitý pro simulaci jakýsi tríslabičný fyzikální program, ne Matlab. Pokud je to klíčové, dá se k tomu vrátit, ale je to opet hromada času, a malá záruka, že to v tomto zmatku už nekoho presvedčí, krome mne a možná nekoho dalšího jednotlive.

7. Ten audiogram jsem také videl, je úplne špatne interpretován nekým, kdo o akustice ví hodne málo. Celkem presne odpovídá akustické vlne v oceli po protržení nosníku, šírící se konstrukcí 4x rychleji, vlna okolním vzduchem prišla o správný čas pozdeji. Žádný výbuch, mechanický ráz po protržení části konstrukce. Toto lze dobre dohledat.

339686

18.09.2015 23:10

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 78.?.?.?

Rázová vlna není nutne to, co se šírí vzduchem, to je spíše "tlaková vlna". Rázová vlna se šírí i v tuhé konstrukci, a zapríčiňuje, že když se urve jeden nýt, tak se o to lépe trhají i další. Když se urve jeden svar, tak se urve o to lépe další. Kapišto?
Nemec zcela ignoroval rázovou vlnu v žb konstrukci.

Nebýt nečeho jako rázová vlna, tak ani karatista nepresekne najednou tolik cihel, i když toto už prímo rázová vlna není, ale výmena energie je podobná.

Rázová vlna treba pomáhá za vetru odtrhnout další izolátory VN vedení, když se jich utrhne puvodne jen nekolik. Kdybys premýšlel, sám najdeš další príklady.

339687

19.09.2015 12:14

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: pípšou ...

ppppp 78.?.?.?

Jen co zbytečnými sarkasmy a trapným pseudohumorem otravujete vzduch.
Hmotnost je vecí její definice, a proto je jen jedna. Ruzná další označení a prívlastky do toho slovne motáte, protože podobne, jako jako i nejaký autor wiki, nebo fyzikální brožury ani nutne a jiste neví, o čem jsou.

Proto se ani dosud nepotvrdil rozdíl mezi "gravitační a setrvačnou" hmotností, že jde o definici hmotnosti a ne její dvojí, nebo trojí povahu. Granty a hranty také musí jet. Beztak je do definice hmotnosti neprávem primíchaná i energie, a pracuje se na tom, co s tím.

Neplivejte zde po inženýrech. O dynamických jevech v konstrukcích jsou mraky literatury, a zkušeností, nemotejte to svojí "rákosnickou" nedovzdelaností.
Podle mne by jste dojel i na ten Archimeduv zákon, když ne na trojčlenku. Človek, který zná spolehlive fyziku základky nenapíše takové pitomosti, jako vy, mám dost overeno.

339704

19.09.2015 12:24

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 78.?.?.?

Proč ji potom nenačasovali stejne jako wtc1,2 kdesi uprostred v nejaké výšce prístupné pro letadla, ale rovnou na prízemí?

Zajímavé, že se letadlum wtc1,2 povedlo trefit se presne do výšky, kam načasovali ty výbušniny. To už zrovna mohlo prijet i ufo.
Na videu je úroveň sesuvu dobre patrná.

Emilu robotovi odkazuju, ať nerobotuje, a čte, co jsem napsal vícekrát, nemusel by se pak tolik ptát na totéž, co bylo nekolikrát odpovezeno. Nebo ať si opraví kameru pro čtení.

Jasne jsem napsal, wtc7 buť spadlo v dusledku porušení/oslabení duležitého nosníku tekutým hliníkem (jsou svedci, kterí popsali ve wtc7 jezírka tekutého kovu, podle teplot a barev hliník), nebo bylo odstreleno.
Pri 800C má ocel jen 10% puvodní pevnosti, tekutý hliník je skvelý teplonosič.

339705

19.09.2015 13:58

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: to ppppp

ppppp 78.?.?.?

1. Protože každá krehká konstrukce se trhá hned na začátku, budova obsahuje hodne prázdného prostoru a není z gumy, aby bylo videt, ve kterém okamžiku dojde k porušení pevnosti. Krehké konstrukce (budovy) nebývají neco jako jeráby, nebo mosty, které se nejprve "pokriví".

Prdne nejprve jeden nosník, a na zbylé nesymetricky zatížené rozvetví nebo oblítne rázovou vlnou. Stačí kolikrát jen nepatrná deformace k stržení spoju, málokdy nastává tečení a ohyby z prípadné nesymetrie jako u čiste ocelových konstrukcích.

2. Chápu, že jste se ptal, kam zmizely záchodky a umyvadla. Byly rozdrceny tlakem. Neverím co se píšou mimo toho za blbosti. Jsou to kremičitany, nebo smesné oxidy kremíka, vápníka, hliníku, (nano)termit jejich povahu nezmení, jsou vuči nemu chemicky inertní, predstavují pro nej již "vyhorený popel". S vyhorelým termitem se mohou spéct, a pri zmenách teplot/chladnutí i krehnout, rozsypat. Jinak s ním nereagují. Stejne tak i bez termitu. Termit tam prokázán nebyl. Jakoby nepočítali s tím, že nekdo normální bude tu vedeckou práci i číst a ztrácet tím čas. Práce není logicky souvislá.
Popisují že našli v prášku volný hliník, ale nikdy tu smes seriozne nezapálili, pouze strčili do kalorimetru s predešlou extrakcí pojiva. To je tak dukaz pro malé deti. Vyhorelý prášek také nemá jednoznačné složení. Hlavne že tam nafotili hezké červene barvené krystaly z mikroskopu. Facka celé vede. Mohou se smát, jak je ta vetšina opravdu a logicky blbá. Mohu se tu roztrhat, 90% ani po upozornení není schopno posoudit/dočíst/pochopit, že ta práce jako celek slouží jako plagiát, i když jednotlive obsahuje opravdu seriozní analýzy.

339708

19.09.2015 21:58

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 95.?.?.?

Ocelové kuličky mohly vzniknout i reakcí hliníkové barvy, nebo hliníkových žaluzií s červeným železitým pigmentem, nebo rzí, to je na prokázání termitu dost málo. Termit by spíš nechával po ochlazení kompaktní železné meandry, než minikuličky.

Prach do strany, nebo nahoru není podstatné, prach podléhá spíše zákonum proudení, než vrhu koule. Komprese byla krome toho nerízená.

Dekuju za upresnení. Záznam vypadá seriozne, prošel jsem si minuty, které jste popsal. Já si pamatuju jiný audiogram, zvnitrku budovy, kde bylo znát zpoždení mezi zvukem šíreným po konstukci a okolním vzduchem. Také to opisovali jako predešlý výbuch, práve bez toho, že by chápali, že po konstrukci zvuk dorazí dríve. Ve vašem videu a záznamu zvuku zdálky tento faktor nevystupuje, protože k místu záznamu nevedla žádná ocelová konstrukce, po které se zvuk mohl šírit.
Ty domnelé všechny "výbuchy" jsou práve jednotlivé rázové vlny, typické pro postupné utržení závesu nosníku, nebo sesednutí spoju. Docela náhodné a pomerne dlouhé intervaly, mezi tím doprovázeny mechanickým "tečením" oceli (viz diagram pevnosti oceli).

Byla by naprostá pitomost sundávat budovu takhle chaotickými a neorganizovanými "výbuchy" Už to považuji za dostatečne presvedčivé, že se trhaly spoje, a o žádné výbuchy nešlo. Ani ten samotný zvuk není typický pro výbuch, jde spíše o dunení konstrukce, a ne kulový zdroj tlaku.

Velikost seizmické intenzity neurčuje žádnou energii navíc. Nikde nebyl predpis, jak se energie budov musela uvolňovat v čase v jednotlivých rupnutích.

To srovnání rychlosti pádu je úplne neobjektivní. Nejdu ani ten amatérizmus rozebírat po vete. Proste se mýlí a delají srovnání fyzikálne špatne. Softver obsluhují lidé, kterí porádne neví, co vlastne delají. Simulaci jako celek považuji za pitomou. Napríklad zanedbávají energii komprese a prirazují to predem k výbuchu. Pak do toho bezduvodne zamotají vakuum, místo aby vysvetlili, proč jim je komprese cizí. Takhle se opravdu veda nedelá.

Chudáci lidi, kdyby se nekterí nenechali unášet emocemi, nebo príliš predpisy, ale jednali racionálneji, tak se jich mohlo zachránit mnohem víc.

Jisteže technická stránka je jedna vec, a další souvislosti co píšete vec druhá. Venuju se technické stránce proto, aby nebyla pozornost odvádena na príliš mnoho slepých kolejí a do labyrintu, co je asi minimum, co mohu udelat, na to ostatní dosah prakticky nemám.

339730

21.09.2015 08:20

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 95.?.?.?

Velmi správne. "Výbuchy" se podle hasiču ozvaly nejprve ZDOLA budov 1,2. Je to úplne logické, protože zvuk šírený po ocelové konstrukci má asi 4x vyšší rychlost a prdnutí spoju dorazilo takhle do prízemí jako první. Svedčí o tom audiogram z vnitrku budovy, na netu existoval jeden nekde z prízemí. Studoval jsem ho tehdá podrobne. Nejprve dorazil "výbuch" po konstrukci, pak s drobným zpoždením odpovídajícím výšce "výbuchu" dorazil i okolním vzduchem zvenčí.
Čas sedel s výškou výbuchu. Pokud by prišel zrcadlove z podzemí, tak by musel ze stejné hloubky, jako výška nárazu. To je nepravdepodobné. Kdyby jste tolik neopakoval a více overoval, tak to už dávno víte a nešíríte blbosti.

Hliník nebude po azbestu "stékat" když si muže na azbestu počkat. Nedelejte si iluze o tom, jaká vrstva "azbestu" byla na nosnících. To jsou spíše plané reči. Není ani vodotesná/tekutohliníkotesná, ani dost tlustá, až prímo na nosnících i vubec nejaká byla, to se normálne nedelá, vždyť "ocelové budovy požárem nepadají". I neporušená je schopna pozdržet proces nekolik desítek minut, podle situace. Každá izolace je nejak tepelne vodivá a nechrání proti všemu a dokonale. kolem místa nárazu mohla být úplne porušena, azbestové obložení/vrstva má opravdu jen minimální, symbolickou pevnost.

Temný kour neznamenal vubec nic krome toho, že mohly horet plasty a kdovíješte co. To se s teplotou horení jiných ohnišť do 1000C logicky vubec nevylučuje. Jsou to navzájem nezávislé události. Temný kour nekde nevylučuje seriozní horení na jiném míste. Stejne tak i horák muže mít slušne vysokou teplotu a pritom i kourit.

Váš pocit o tom, že plane žvaním je dusledkem jednak vaší chybné logiky a též klopýtáním základní slušnosti. Baví vás opakovat blbosti po jiných? Než došlo k vašemu "vyjádrení", pochopil jste vubec smysl mého textu a argumentu? Víte neco o šírení zvuku po konstrukci, a o možném procesu horení leteckého paliva, aby jste o jiném mohl napsat, že žvaní? Z vás mohou mít radost ti, kdo rozširuje všechnu tu lež [smích]
Naopak žvaní všechni ti papíroví inženýri včetne docenta z Brna.

...k památce padlých v boji

339771

21.09.2015 21:12

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 95.?.?.?

Typický prípad, jak Koucourkovští myslitelé udelali ze zajíce medveda.

Seizmografy nemely jak zachytit náraz letadla, od toho je zákon zachování hybnosti.
Skok nekolik desítek podlaží po protržení konstrukce jim nedelal potíže.

Audiogram velmi správne dokazuje, že nešlo o žádné výbuchy, ale postupné trhání a tečení konstrukce.
Náhlá komprese má podobné efekty jako exploze, človek je ne vždy dovede odlišit. Vystrelení objektu do stran pri pnutí nabude mnohem vetší zrychlení, než je budící gravitační, to je jen mechanika.
Hluboké neznalosti z akustiky a prežhavená koule.

Hliník má obrovské merné teplo tání. Jeho skupenské teplo nejde porovnávat s merným teplem oceli, ty 2 veci prakticky nesouvisí. Objemové teplo má hliník proti oceli zhruba poloviční, a hmotnostní dvounásobné.
Pokud ale porovnáme merné teplo oceli v intervalu 100C a skupenské teplo tání hliníka pri 660C, tak hliník má 8x vyšší to teplo pri stejné hmotnosti. Pokud chápete, co tím ríkám.

Paliva na roztavení "potrebného" hliníku tam bylo určite dost.

Když to čtu dále, tak komentár z orgonetu nemá cenu rozebírat. Čistá beletrie a scifi. Khalezov nevyradil všechny Geigery v okolí, ať mi nikdo nerekne, že na celém Manhattanu nebyl ani jeden.

(Laskave se nevyjádrujte v jinotajích a sarkazmech, luštení trvá 5x déle, a domýšlením stoupají chyby.)

Barva údajne roztavené oceli jasne dokazuje, že nejde o ocel, nebo termit. To napsal vul, co termit nikdy nevidel. Mel si ho najít alespoň na youtube.

Že prišla vež o "6m" výšky je neurčitý nesmysl, na videu nic mimorádné videt není, díval jsem se nekolikrát. Krome toho plášť není povinen padat spolu s jádrem, tam nemusí platit z tech umelých dedukcí témer nic. Seizmické otresy jsou namíste, nemám daleko místo, kde zemská kura zapruží i pri prujezdu stavebního stroje s pár desítkama tun.

>Křídla z ultra-lehkého hliníku nemohla prorazit 80 cm silné ocelové nosné trámy. Křídlo boeingu se přerazí o telegrafní sloup.

Kdo neco takové rekne, poprel zákon zachování hybnosti. I voda se muže chovat jako kámen. Trámy mohl pri také rychlosti utrhnout pomalu i petrolej. Pri dost vysoké rychlosti je telegrafní klidne i železobetonový sloup hliníkem preseknutý. Neznalosti z mechaniky.

Rodriques v živote ješte nevidel tekoucí ocel, hlavne, že o ní mluvil. Jako kdyby rekl, že Česko je australský stát. Prý úhel náklonu 21. Jednou jim vadí, že vež nespadla jako strom, jindy jim nevadí, že neco padá jako strom. Prý proti fyzice, ano, ale to co píšou. Tu kyselinu bych také chtel videt, možností ke korozi tam bylo až až i bez ní, a sklu vubec nevadí, chemici.
Rakovina mohla pocházet z produktu špatného horení, stejne tak k.dusičná.

Wtc jako obrí beranidlo. Plus idioti na orgonetech, co neznají míru. Zvýšenou radiaci si vycucali z prstu.

339794

21.09.2015 23:26

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 95.?.?.?

Chcete jako seriozní odpoveď na tému "Blaník v kukurici" slyšet, že bicykl se po nárazu do stromu také nepretrhne vejpul, jako nekdy auto? Umel by jste treba ríct,pri jaké rychlosti se pretrhne auto, a pri jaké usekne strom, který by puvodne auto pretrhl? Tech platných možností je docela dost.

339801

22.09.2015 16:29

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 95.?.?.?

Jste jeden z mála, co se neuráží, mluví spíše k veci, a dovede být
konkrétní. Protože nekteré argumenty v spleti balastu mohly zaniknout, tak
možná má cenu je upresnit, zopakovat, jdu ješte overit to video, rešení
opravdu bývá v detailech, ale ne tech nesprávne domyšlených.

Protože odpoveď je 3x delší, než 3000 znaku, tak odkazuju na svuj link.
http://www.neodym.sk/wtc12.txt

339826

24.09.2015 12:28

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 95.?.?.?

Jen opravdu doplnení, nebo pripomenutí co jste mohl prehlédnout. Žlutá elipsa je ok,
závery z ní mají ve videu zcela nelogické. Ocel pruhybem z roztažnosti ješte
neztrácí pevnost v tahu. Nebo by museli priznat, že tam bylo 800C.
V každém prípade ale nereší vybočení. Už to které bylo videt na pád stačí.
Kdyby tohle udelala noha zatíženého sila, tak silo rupne. Plášť byl ale
studený a zdálo se, že i pomerne samonosný.
Kdyby v téhle výšce odstrelili nosníky, bylo by to jak videt, tak slyšet,
šachta, nešachta. Výbuch co odstrelí nosník nejde jen tak ztlumit. Slyšet
byl vrtulník, tudíž nemohlo jít o výbuchy. Termitu chybí smes, výbuchum
zvuk. Je slyšet zretelne borcení konstrukce. Zbytek bouchají páry paliv
apod.

Šikmo 45 serezané nosníky jsem napsal, že delají šroťáci, aby jim
nezustaly viset. Byly videt hrany presne jako od autogenu. Zcela jiste je
neudelaly pyrotechnici, to je psychóza.

Tekoucí železo nezlobte se nikdo nikde neprokázal. Na základe čeho to
tvrdíte? Ve videu byly jen dohady, žádná prezentace faktu, nebo
kvalifikovaného názoru.
Zem je pri velké tloušťce izolant lepší než polystyren pri malé. Nedelal
jste výpočty. To je také duvod, proč je obtížné využít geotermické teplo.
Když nevedeli, že se budova složí teplem, tak by na rízenou demolici pri
tak slabých "explozích" nemeli žádnou záruku, zbytečná by práce. To nedává
smysl.
Zákon akce a reakce chápali špatne na videu a chápete ho špatne i vy. Nedá
se použít tak, jak jste to udelal. Tam je treba použít zákon zachování
hybnosti pro srážku nepružných objektu. Zákon akce a reakce tvrdí neco
úplne jiné, a porušený nebyl. Celá vaše úvaha je fyzikálne nesprávná.
Ne, traverzy neplachtily, a wtc1 padala pomaleji, než traverzy, zkuste
uvést minutu, ale tady fyzika nemá jak selhat.
Ohnivá koule je vyfouknutá smes, co práve dostala více kyslíku. Popsal
jsem to.
Symetrie pádu wtc7 není jednoznačne podmínena, ale dejme tomu ji sundali,
nemusíme se vracet, kde není spor.

Silverstein dejme tomu lhát umí, ale Shunder nezalhal nikde ani jedinou
vetu, nerekl žádnou blbost, co by nesedela. Debunkeri byli pomerne presní.
Jen na málo vecí neumeli reagovat, rozhodne nevyprodukovali totální
kraviny, jako jejich náprotejšky. Akorát, že jim treba nedošlo, že azbest
mohl i nasáknout palivem, a že možností je víc. Proč se odborníci
nezeptali jasne svedku, jaká byla prodleva mezi nárazem v suterénu a
"explozí"? Mají to všechno na vode.

Na "vedeckou" práci o termitu jsem treba položil elementární jednoduchou, logickou seriozní otázku, a pres hory textu neumel nikdo odpovedet.
Buď tomu nerozumí, nebo porádne nečtou, nemají čas, s čím se počítá.
Proč ani jedna otázka nebyla rozebrána dusledne, ale ješte pred vyrčením odpovedi rychle hup na další otázku jako šedé morálne kličkující myšky na silnici ? Takhle nejde dorešit vubec nic. To je o kvalite, ne mno...

Automaticky kráceno

339908

25.09.2015 17:59

Šest nejdivnějších věcí, které jsme zjistili od 11. září

RE: Že se staly

ppppp 95.?.?.?

>Ohledne spojnic, ktere by mohly stahnout okraje budovy dovnitr: ono se zelezo vlivem tepla zkracuje?!

Máte pravdu v této výhrade, ale dezinterpretace pochází ze špatné grafické animace, nebyla to seriozní počítačová simulace prohnutí nosníku.

Skutečnost je taková, že vlivem rozdílných teplot ve vrchní a spodní části nosníku se nosník prehne, stejne jako bimetal, a pak začne tahat steny plášte budovy k sobe jako zatížená šnúra na prádlo.

Vyplývá to z geometrie luku. Oblouk mezi 2 body má vždy vetší délku, než prímka mezi stejnými body. Z toho plyne, že pri stejné délce nosníku musí být spojnice mezi 2 body pri jeho prohnutí kratší. To platí, pokud body kotvení nejsou tak pevné, že by byla dosažena/prekročena pevnost v tahu u nosníku.

Takhle se dá velmi dobre násobit síla. To bývalo také príčinou pádu povrazolezcu, protože platí, že čím víc je lano napnuto, a čím jsou body kotvení více pevné, tím stačí menší svislá síla uprostred k jeho protržení. Ješte jednou zdurazňuju, že takhle se síla násobí, a ne jenom pričítává k napetí lana.
Dnes už nebývá problém podobnou sílu pohodlne merit.

Podobnou fintu lze použít i na popotažení auta pri zapadnutí, nebo získání velké síly v tahu. Stačí mít delší lano, retez, napnout, co to jde, a pak uprostred nej pusobit sílou kolmo, bočne.

339956

28.09.2015 07:38

Dopis čtenářky

pár detailu

ppppp 95.?.?.?

>práva naší komunity, která mimochodem vůbec žádnou komunitou není
Nejvetší problém je, že to nekdo jako komunitu predstavuje, a teží z toho body. Tímto beranidlem škodí ostatním a vnucuje, vtírá svuj/mimooptimální zpusob života.

> se jistě neudrží sdělit nám něco se svých vlhkých snů o tom, jaký způsob života vedeme
Problém výroku je, že navozuje vlhké sny obema stranám

>nebuď paranoidní, nebo se z toho zblázníš
Mezi paranojou a realitou není ostrá hranice. Úplný nedostatek domýšlivosti je totéž, co ztráta predvídavosti.

>rozdělit lidské společenství na různé frakce s navzájem neslučitelnými názory, kdyby si někdo myslel, že díky tomuto rozdělení lze lidi lépe ovládat

Toto se ale deje zhruba od doby, kdy človek mluví a píše. Viz prísloví, kde se 2 tlučou vyhrává 3. Uvedená veta je podle mne špatne napsaná a tím, že je príliš dlouhá rovnež komplikuje pochopení jejího smyslu. První "nebo" je tam podle mne použito špatne.

>Pokud bychom měli jistotu, že dostáváme jen pravdivé, nezkreslené informace, volby by pak něco změnit mohly
To nestačí. Prumer vždy delá prumerná vetšina, která se práve vyznačuje tím, že nejenom ty informace nemá, ale i kdyby mela, tak je neumí použít, neumí s nima naložit. Potrebuje na to pak stejnouu "firmu" jakou máme i dnes. Není to ani treba komplikovat 7 hríchy, stačí k tomu jediný základní zákon v podstate "zachování". Se správným výkladem. Žádné "miluj neprítele a on te za to zastrelí". Toto proste v prírode nefunguje. Neprítele lze v nejakých mantinelech respektovat (jeho existenci, tedy obejít se bez msty, nenávisti), ale ne mu podléhat jakýmsi falešným milováním, které zcela likviduje elementární právo na sebeobranu vlastní existence

>Buď sdílíš náš názor nebo jsi náš nepřítel a je potřeba tě od nás izolovat a znemožnit ti nakazit nás svými infekčními myšlenkami

Výrok není logicky úplný. O neprítele muže jít i v prípade, že sdílí "náš názor". Abstrakce je príliš široká. Stejne jako každého, kdo nečí názor nesdílí nelze označit za neprítele.
Je chyba rozdílný názor vztahovat na prání skupiny/skupine.
Je vecí vyhodnocení imunity skupiny, jak označí jednotlivce s jiným názorem. Zda je reakce imunity primerená a odpovídá realite. Jiný názor jednotlivce muže skupine objektivne škodit, ale také neškodit. Prezumpce bývá nastavená ruzne, v závislosti na propagaci.

Celkove autorka napsala svoji úvahu dobre.
Doplnil bych, že jak imigranti, tak členové jiných "zájmových" skupin, kterí prímo/neprímo vedome/nevedome slouží/nahrávají zájmum svetovládcu budou stejne po použití znehodnoceni. Jdou sami jako ovce na porážku. Ne pronic zanic se ríká, že revoluce žere své deti. Skoro každý vidí, že současné snahy o svetovládu jsou vším možným, jen ne hospodárstvím. Smysl má jen hájit si své a vyjít z procesu se ctí.

340030

05.10.2015 21:21

Obama riskuje globální katastrofu

RE: Proroctvo

ppppp 95.?.?.?

Len málo prorokov nie sú zároveň psychopati.

340286

07.10.2015 10:39

500 milionů rukojmích

ano, další mnichovsko-berlínská-eu zrada

ppppp 95.?.?.?

Historie se v určité podobe opakuje.

Když človeku, stejne jako národu nefunguje imunita, tak ho pozrou nejaktivnejší a nejagresivnejší bacily.

Nezbývá, než nastavit mantinely, zrídit valy a hráze.
Článek na správném míste.

Pokud se jedná efektivne a včas, tak se mnoho vecí dá vyrešit bez samopalu a ztrátách na životech. Navíc by ty ztráty úplne stačilo omezit na našich cestách, a soustredit se radši na to, aby za NÁS nemluvil v médiích a na duležitých místech nekdo jiný.

Aktuálne treba nic nedelá norské velvyslanectví, a Zeman ho zachraňuje tím, že je potrebné, protože by se komunikace dále zhoršila. Občanka Polské republiky, které podobne unesli díte si najala detektiva z Rakouska, který to díte Norum "unesl" a odevzdal matce.

Pak politici. Zjišťovat, kdo je komu odpovedný, a identifikovat, sepsat do seznamu všechny horizontální vazby (koalice, mimovládky). Kdo koho platí sponzoruje a za co. Zákon na jedinou politickou strukturu státu. Nikým nevoleni a proto ani nikomu z občanu neodpovedni nemají ve státní strukture a správe co delat.

340331

07.10.2015 10:51

500 milionů rukojmích

RE: A další výhodou je, že jsme národ Švejků. To může být pro nás vitální vlastnost pro přežití, v minulosti nám to už n

ppppp 95.?.?.?

Chytráctví a spekulace bývají krátkozraké, i když mnohdy dočasne vynáší, podobne jako kolonie anglosasum.

S tema 99% dánskýma Židama to vidím trochu jinak, sama solidarita nestačí, pokud dojde na vojenské rešení, do kterého spadají i koncentráky. Je to spíš jen nutná podmínka na zlepšení. Nedá se ríct, že by treba grilovaní kresťané v Sýrii nebyli vuči sobe solidární.

Čulíkovy blisty nepovažuji za to pravé, není vubec jaské, kým vším je Čulík sponzorovaný, a také jsem tam zachytil maximálne dezinformační/propagandistické články, které by normálním nezávislým portálem nemely projít.

Řekl bych, že nejjednodušší cesta je začít s porádkem ve vlastních politických radách. Ne se strílením, vešení, defenestracemi, ale s porádkem.
Spekulantum se dobre loví jen v kalných vodách.
Žádné zvrhlé sankce, jen odstavení od kormidla. Ať jde delat, kam chce, podobne, jako musí jiní. Parazitující housenky musí z buxusu pryč, jinak ho celý sežerou, neptají se nikdy, kde je mu konec.

340333

07.10.2015 11:04

500 milionů rukojmích

prý opuchnuté semenníky

ppppp 95.?.?.?

protože páneček nemá sex... praví se v jednom z linku v článku zde:

http://medzicas.sk/mam-opuchnute-semenniky-vsetci-...

Copak chlapci nebyli na vojne? Nemají predesané islamem nejaké pomucky? (islam prý predepisuje nebo doporučuje, kterou rukou si je treba a jak vytírat zadek). Nepamatoval snad islam na to, že všude není žena povinna delat to, co se muži zlíbí? No tak ať studují evropskou kulturu. Jsou tu miliony tech, kterí "to nemají jednou týdne", nebo časteji. Nekterí se dokonce ponosují, že Vánoce jsou častejší. No tak ať si také počkají klidne do Vánoc, v chladu se jim možná uleví. Nemít takové nároky, tak se jim ujde. To by tak chybelo, množit se jim každý týden, a mít stravu a ubytování zdarma. Vinné bakterie se také množí, dokud je cukr, nebo nedojde ocet.

No co, dámy, není vám jich líto? [smích] Taková diskriminace... dámy také nemusí být na tom nejlépe. Když dokonce prý i koza, pokud ji není príliš dlouho ve správném čase vyhoveno muže absencí pojít, až to teda není fór.

Tak vlastne zjišťuju, že já jsem si mel jít stežovat na lampárnu, nebo do novin, když mi za mladi "chybel sex".
Doma jim nechybel? Tak proč od nej odešli? Nemohou se k nemu vrátit?
Pekná teda drzost tohle.

340334

07.10.2015 17:06

500 milionů rukojmích

RE: prý opuchnuté semenníky

ppppp 95.?.?.?

Asi nechápete správne kontext, vytrhl jste muj výrok ze širší souvislosti. Já nepíšu o tom, že žena musí delat všechno, co si muž umane.
Výmluva na "opuchnuté semenníky" je však vysoce trapná, neobjektivní, jakoby ti muslimové byli výrazne jiní lidé, než evropané, a dodnes se s problémem "opuchnutých semenníku" pri absenci sexu nevyrovnali.
Také je možné že jsou jiní a že se proste více množí "jako králíci" (parafráze na papežovo vyjádrení). Spíše si to ale jen namlouvají a alibizují tím svou neprizpusobivost. Američané se prece také dost naklonovali, Hispánci v USA také, a jak to tam teď huste vypadá. Také, když mohou, tak to proste delají.

Jako kdyby se jim stalo poprvé, že když nekde jsou v armáde, nebo "v zajetí" tak najednou mají tenhle problém. Treba v koncentrácích si lidé na nic podobné nestežovali, a nemluvili o tom ani potom, co z nich vyšli.
Pritom ženy mají každý mesíc objektivne nejspíš vetší problém.

Ti rozmazlení chlápci už neví, na co by se vymluvili.

340365

13.10.2015 19:49

Ulrika mi píše z té německé říše

RE: No, hrstka to zrovna nebyla

ppppp 95.?.?.?

Udo, nech je úrok.

Ale z istiny. Skús si poriadne uvedomiť, čo to znamená.

Banky dnes požičiavajú len tým, že dovolia používať tovar a služby, ktoré ešte nie sú v skutočnosti ich.

Je to jeden z hlavných dôvodov inflácie a deficitu. Je to len ďalšia daň bankárom. Platíme takto daň nikým nevolenému nadnárodnému spoločenstvu, o ktorom v podstate nič nevieme.

340638

14.10.2015 22:34

EPA a Monsanto vždy věděly, že Round-up je smrtelně jedovatý

RE: Lobbysta spoločnosti Monsanto tvrdil, že herbicíd je možné bezpečne vypiť, avšak...

ppppp 78.?.?.?

Som proti politike Monsanto, avšak ten moderátorský kúsok bol prehnaný. Možno tak sa opýtať raz s určitou nadsádzkou.
Je fakt, že chemikália nemusela priamo výrazne poškodiť, ale tiež nemusela mať pozitívny efekt, nebolo treba riskovať vedľajšie účinky, s ktorými by sa poniektorý človek mohol vyrovnať, ak by išlo o jednorazovú expozíciu. Takže ten moderátor bol hlúpy, v podstate chytal za slovo.
Problém je skôr v testoch malých ale trvalých expozícií vrátane situácií, kedy je človek oslabený, alebo prichádza do kontaktu s ďalšími látkami, kde sa účinky môžu kumulovať, alebo kombinovať. Zistiť také niečo nebýva objektívne jednoduché.
Napríklad jedovatosť/karcinogenita DDT prášku, podobne aj PCB sa zistila v oboch prípadoch asi zhruba po 50 rokoch.

340681

21.10.2015 00:49

Putin hledá klíč k Saúdské Arábii

dokument na podporu Putina

ppppp 78.?.?.?

http://dearputin.com/cs/

...samozrejme niektorí Slováci a Česi sa hneď prejavili ako dementi a spamovali to fiktívnymi menami.

To je naša vizitka frajerov. Riešenie svojich komplexov. Aby sa človek za nich hanbil. Ak nechceli, tak to nemuseli kaziť iným.

340922

23.10.2015 22:06

Princip společenské vlády a její úpadek

Pan Lhoták i s nickem Karkanosem krapet ujeli

ppppp 178.?.?.?

Kdo není ezoterik s náma, je kretén proti nám. Ač dosud jsem oceňoval myšlenky pana Lhotáka, tak tento jeho príspevek beru s velkou rezervou.
Bývá nekdy težké odlišit šarlatánství od reality. Pokud jsme skutečne nekde v historii upadli, tak nezbývá, naž začít od začátku. Ale s overitelnými pravdami, a ne s kdesi vykutranou ideologií. Bych žádnou ezoteriku do života príliš netahal. Je videt, co nekdy zpusobuje, jen další problémy. Stejne tak, pokud nás je moc a máme problém s "chlebem", začal bych od rozumného hospodárství, kontrolou toku prostredku. Pan Lhoták a jeho metody stejne jako kresťanství neposkytuje žádný návod, nakolik se namnožit, když se máme najednou príliš dobre a co s tím, když je lidí moc. Neposkytuje návod, co delat, když prijde invaze. Odbočuje naopak k myšlenkám, co toho moc nereší. Stejne jako "komunismus" dojel na veci, které nebyle reálné, stejne jako demokracie dojíždí na úlety mimo realitu, tak je nutno prijmout historii a priznat, že i védicko-šamansko-kastovnicko-ezoterické učení mohlo proste dojet na to, že uniklo mimo realitu.
Zbytečné je proto jen opakovat stejné chyby. Učí se i zvírata, i ty jsou semtam po nekolika generacích cosi moudrejší, alespoň to tak vypadá.
Za podradné, ménecenné lidi bych označil chytráky, co se v podstate víceméne jen priživují na druhých, a kterí vnucují ostatním nepoužitelné životní cesty. To tu chvíli bylo i bude.
Interpretace v článku hodnotím jako už príliš konspirační a fatalistické, podobne, jako Nostradamovy vize, které delají více škody, než užitku.

...žejo pane Karkanosi, už jen chybelo, aby jste tu vy začal rozdávat tituly lidem, o kterých nic nevíte, stejne jako inkvizitori.

340991

06.11.2015 11:45

Konspirační teorie? Ne, neznám...

Článek vodí lidi aspoň trochu za nos

ppppp 95.?.?.?

proto je namíste se ptát, kolik z toho o čem píše odpovídá pravde.

Dobre vím, že pojem "volná energie" a reči o tom jak Tesla mohl poskytnout energii zdarma jsou čistý nesmysl a jde spíše o ukradení a preformulování stejného pojmu z oblasti fyzikální chemie. Práve zde došlo k uplatnení lži a manipulace. Lidé by se nemeli živit planými nadejemi o tom, jak bude energie jednou dostatek a zdarma. Dejmetomu muže být dostupnejší, než dnes, levnejší, ale zcela jiste ne zdarma, protože bychom se její odpadním produktem zde upekli i kdyby rečičky o všudeprítomné energii byly pravdivé. Já už dospel k poznání principu, proč nelze treba získat energii z vakua, volnou energii a podobne. V první rade proto, že vakuum je již nastolená rovnováha, a tam kde není duvod, se žádná energie nevymeňuje. Pokud se nemá energie jak dále rozptylovat, tak se nebude ani menit na jinou, žádanejší. No a ve vakuu je rozptyl zatím možný jen do vakua, protože nic méne, než vakuum zatím neznáme. Mohla by to být rekneme černá díra, ale tu poruce (možná i naštestí) nemáme, a museli bychom ji vytvorit čím jiným, než dodáním další energie.
Kocourkovští mudrci také nikdy nevedeli, kam dát hlínu z vykopané jámy, proto kopali jámy další.
Druhou vecí je, že svet poskládaný z mikročástic má všechny námi používané dejmetomu nejádrové procesy vratné, pružné, a celé podléhají pouze matematické statistice. Ta ríká, že teplo/energie pujde jen z telesa teplejšího na chladnejší, ne naopak. Tedy energie poteče ze systému s prebytkem hybnosti, a ne zpátky.
Je smula, že i v Rusku dovedou šarlatáni udelat své, dokonce na politikusu. Mají tam ale také vzdelané oponenty.

Dejmetomu je treba zbytek článku pravda, tohle o Teslových energiích ale zcela jiste ne. Tím nikde neubírám Teslovi konkrétní prínos ve vede(zejména 3f. soustavy a motory). V prenosu "energie" byl na tu dobu úspešnejší Marconi. Svet vzhuru nohama nestojí a všechno má své meze.

341448

07.11.2015 11:27

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

bylo by treba overit, zda iniciátori výstavy

ppppp 95.?.?.?

nejedou v tom spolu s feministkami, tudíž zda nejsou po prečtení labyrintu finančních toku napojeni na stejný zdroj. Rekl bych, že ano.

Tyhle rozepre jsou klasická kladná zpetná vazba, vyvolaná týmž subjektem, nebo pomocí jeho dedictví.

Pak zde máme otázku, zda je treba odstranit také všechny obrazy z galerií, na nichž jsou namalovány akty.
Proste ty femislepice ať uznají, že muži odpradávna natolik neupoutávají pozornost svým estetickým vzhledem. I když v ríši zvírat je tomu naopak.
Minimálne ať jsou zticha, to, co delají zcela jiste není práce, kterou by nekdo prirozene oceňoval, jde spíše o "netrhové", neprirozené dotace a podplácení, tedy placenou ideologii.

Pak zde máme reakci reditele, ten ustoupil, jako "moudrejší". Jenže podle pravidla "moudrejší ustoupí" nelze postupovat donekonečna, nastává i opačné efekt, kde dotyčný tak dlouho ustupuje, až je v totální nevýhode, nebo ho zbytek nakonec stejne rozklove jako slepice slepici. Ustupovat nejde donekonečna, a je velmi sporné, co o tom píše Bible.
Ustupovali jsme desetiletí a nekonec zde máme ješte vetší hyeny a svinstvo, než kdybychom s rozumem zabojovali. Možná by se človek nemel mstít, ale narizovat paušální ústupy pomocí ideologie je devastující a degenerační.
Je treba laťku nekdy udržet a ne ji pouštet pri každém rozbehu nekoho s revem.

341503

07.11.2015 17:27

Konspirační teorie? Ne, neznám...

RE: Článek vodí lidi aspoň trochu za nos

ppppp 95.?.?.?

Neargumentovali vubec "stejne" jako já. Spíše opet, jako pavedci. Napište, kdo z opravdových vedcu trvdil, že predmety težší než vzduch nemohly létat?

Je to výmysl, blábol konspirativcu. Každý i nevedec a decko ví, že husa je težší, než vzduch a lítá. Stejne tak orel, i když zrovna nemává krídly.
Stejne tak Žukovskij studoval let krídel "husy" pomerne brzo, a našel slušnou teorii. Prečtete si o tom nejprve neco, než začnete uvažovat.

341531

07.11.2015 17:34

Konspirační teorie? Ne, neznám...

RE: Článek vodí lidi aspoň trochu za nos

ppppp 95.?.?.?

Kup si nejprve knihu
https://is.muni.cz/publication/671992
a pak neco mudruj.

Si zcela mimo, strídavý proud byl vynalezený dávno predtím, stejne tak indukční motor. Ferraris se ale spletl, špatne spočítal limitní účinnosti na 50%, a považoval jej proto za neperspektivní pro energetické využití.

341533

07.11.2015 17:45

Konspirační teorie? Ne, neznám...

RE: Důvěřuj, ale prověřuj. Vědomí versus mechanika.

ppppp 95.?.?.?

Já také proveroval, a všímejte si, jak na mne nekterí reagují [smích]

Mícháme sice 2 ruzné veci, já se vyjádroval pomerne konkrétne v konkrétních smerech, ale odpovím i na vaši námitku.

Život(živé organismy) se vuči termodynamice(statistice, tepelnému rozptylu, smrti) chová tak, že zpomaluje tento rozptyl, zdržuje, zadržuje ho. Nebýt života, tepelná smrt (v termodynamickém smyslu) nastane dríve.

Zkuste také dobre zvážit, co tím a zda vubec popírám, a co ne.

Znamená to též, že život není neco, co termodynamiku porušuje, nebo jde proti ní, pouze zpomaluje to, co by jinak probehlo rychleji (eroze, rozptyl, vyzárení energie do relativne prázdného vesmíru bez dalšího užitku).
Tím neodpovídám na otázku, co a proč prvotne zpusobilo, že se tento prostor kolem aktivoval, dal do pohybu.

341536

07.11.2015 18:20

Konspirační teorie? Ne, neznám...

RE: Článek vodí lidi aspoň trochu za nos

ppppp 95.?.?.?

To sis me spletl s nekým jiným. Já roztavenou ocel i hliník na rozdíl od tebe a dalších internetových pisálku videl dostikrát. Nemíchej se prozatím technikum do fachu a dej si v tomto smeru padáka. Nejprve čti a pracuj. Od odborníka to máš na hony.

Príšte také nemluv mým jménem opak toho, co jsem napsal. Jsou zde myslím predpokládané pravidla umet číst a pochopit psaný text, rovnež se predpokládá úspešne ukončená základní škola, v probírané otázce rovnež lepší známka z fyziky a chemie, než 3, hlavne kvuli schopnosti se technicky vyjádrit a kvuli technickému slovníku. Jinak se nedomluvíme ani pres základku.

Kdybys mel prostudované alespoň s chybejícími stranami vyrazené matematicko-fyzikálne-chemické tabulky pro základní školu, tak sotva napíšeš pitomosti výše.

Podobný postup doporučuju panu Kangaroo, nebo se radši venovat zoologickým zahradám. Nenapsal jste opravdu nic k veci, a popremýšlejte, proč spíše vy jste nemohl být v minulém živote členem francouzké akademie, co se venoval padajícím kamenum.

...jsou tu úredníci i v pracovní dobe,
kluci co si to delají sami sobe... [velký smích]

341539

09.11.2015 10:30

Konspirační teorie? Ne, neznám...

RE: Článek vodí lidi aspoň trochu za nos

ppppp 95.?.?.?

Pane vaše reakce je typicky politická a už pomalu ideologická. Paušalizování a nálepkování. Postrádá vecný smysl a ujíždí mimo realitu.

Nemusíte mi pripomínat, co ví i decko. Nestudoval jsem sám a práve proto, že jsem studioval jsem videl hordy jiných studentu. Také to, kterí jsou schopní a neschopní, stejne jako prumerne 10%-20% ze všech bylo schopno opravdu delat práci, kterou vystudovali, ostatní byli papíroví. Takže mi nevykládejte, kam se podelo onech 80%. Aby byly zajímaví vytvorili díla typu 1500 dalmatincu, mystifikace Teslu apod. matoucí širokou verejnost.

Pres "matrici" se na to díváte vy. Na rozdíl od anonymu, co se bojí o své ego, já anonym nejsem a anonymne nevystupuju, stejne jako nekterí nenávistní diskutující zde. Takže prekrucujete vy. Schovávají se ostaní a ne já. Popremýšlejte o tom.

Nezúčastnil jste se v ničem vecné argumentace na rozdíl napríklad od P.A.Semi, takže morálne/eticky nemáte nárok mi žádné podobné veci vytýkat. Sežral jste konspirace i s navijákem. Beru to jako prumerný nedostatek vzdelání (nejde o posmešek, má jít o obecnou absenci technického myšlení).

341623

09.11.2015 10:50

Konspirační teorie? Ne, neznám...

RE: Článek vodí lidi aspoň trochu za nos

ppppp 95.?.?.?

Nemáte pravdu. Popov delal také své výskumy nezávisle na Teslovi. Dnes se pseudohistorici pokouší naopak ukrást myšlenky jiným, a prisoudit je Teslovi, protože Tesla byl vyvolený jako modla, dobre se o nem píše, modlou je proto, že byl ke konci své kariéry neúspešný megaloman.
Čím opet nesnižuji jeho prínos pokroku, ruzní jiní vynálezcové meli své osudy.

Prečtete si i vy knihu
https://is.muni.cz/publication/671992
než začnete neco psát, já ji mám prečtenou.
Nebo napište svou, alespoň si tím budete více nucený overit fakta a tolik neplácat.

Kdyby Tesla umel totéž, co Marconi, tak by to proste udelal. Tesla umel generovat velké EM rekneme spíše poruchy, jiskry, VN, ale o anténách nemel páru, nemel na to správné teorie, ani empirie. O žádném ukradení patentu nemuže být proto reč, dobre víme, co jsou patenty a co realita.
Nobelovka proto byla udelena Marconimu nejspíš právem.

Rečičky "já bych také umel dát gól, kdbych to tam zrovna hrál" jsou poznámkami typu "kdyby pes nesral, dále by zašel".

Nalítli jste na propagandu a psychologicky-emotivne psané knížečky o Teslovi. Teslu považuju spíše jako extravagantní obeť této mystifikace. Sám Tesla také nebyl žádný andílek, ale do jisté míry "hazardér", jako vášnivý hráč biliardu. Možná i člen pražské kavárny.

Ješte jednou opakuji. Jeho prínos byl v tom, že nedbal na chybnou teorii Itala Ferrarise a udelal motor, který presáhl 50% účinnost. Kdyby treba Siemens neudelal drážkový koncept statoru, tak by se nejspíš k asynchronní kleci ani nedostal. Ze Siemense už také dávno udelali ostatní firmu typu korupční obluda.
Dokonce i pred Ferrarisem udelal asynchronní indukční motor v príliš školní verzi nejaký angličan na B, a ješte nekdo další, je to psáno v té knize. Všichni 3 by se možná mohli soudit s Teslem, že jim neco ukradl.
Nezkoušejte me chytat za slovo, sám jsem nekteré motory a generátory navrhoval za peníze. Nemužeme se vzdát všecho co zde generace predku vytvorila a odeslat to "mejlem" do Číny, nebo to nechat zašlapat imigrantum postiženým šariou. Ti pálí knihy a likvidují kulturní památky, pane. Když pujdem proti sobe, co z nás zustane???

Proste nečtete jenom báchorky, ale také neco serioznejší.

341625

09.11.2015 23:55

Konspirační teorie? Ne, neznám...

RE: Článek vodí lidi aspoň trochu za nos

ppppp 95.?.?.?

Následující text jsou citace výroku pana "stefan" z poslední stránky jeho príspevku. Furt chce po mne a po jiných, co sám neumí:

-P.S.: Klemente Dando, usetri si nadavky, radeji mi napis argument nebo neco na podporu panu zidu.

-vecne argumenty pro a proti jsou podstatne konstruktivnejsi nez
hystericke nadavky.

-anonyme, anonyme, och boze odkud ty jsi se vylihnul???

-Rozumis, ty hnupe, jo a zahradu mam velkou, ze bych tam mohl prohanet i vetsi stado bizonu, ale "point" je v tom, ze ti buzeranti meststi si udelaji regule takove jak ONI chteji!!!Takze zaverem, brnaku, nechci trpet pocitem, ze jsem poznal neco vic nez ty. Vy Cizci jste chytrulini, to je vseobecne znamo, takze se nedivim, ze to vse vis lepe nez ja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-Tudiz zaverem, pokud nejsi schopen mi nic vyvratit, tak se na me vyser, drz picu
a bud klidny, ok? To plati i pro tobe podobne, jmenovane jinde!!!

-och boze, proc je tolik curaku na svete a jeste k tomu z Moravy?

-moravacku, ty hovado, vymysli nejaky clanek sam, nekrad to jinym, ty hnupe.
jdu bumbat, abych mohl takove curaky jako jsi ty, lepe vnimat!

-Mily db, mam to korektne? Vulgarnost Stefana nech na pokoji, ten jen reaguje na stupiditu nekterych ucastniku, doufam, ze nechces vstoupit do jejich rad.!
Nebylo by vulgarizmu ze strany me, byla-li by diskuze na urovni, tudiz podlozim prikladem: Kdyz napisu, ze zeme se toci z leva doprava, tak mi napis, jo, je to tak nebo mne pouc, je to z prava doleva. Ale prosim te, nepis mi ze jsem debil, ze mam jit zpet do skoly, ze mam jen 3 obecne a podobne.

-takže si vytáhněte svý trámy a neposuzujte koho neznáte jo?

-A ) boze moravacku, proc ty jsi takovy kokot!
B ) ty pico!!!
ze jsi notorik, to jsem poznal podle toho, ze nevis, ze existuje
rozdil mezi panskym a damskym prirozenim tam je opravdu velky rozdil
Moravacku, diky za analyzu me osoby;


...takže pane odprejsknete príkladem, pokud vy chcete nekoho posílat pryč. Když u nás delá americký pumpar prezidenta, copak jste asi v té americe delal vy.

341676

10.11.2015 00:14

Konspirační teorie? Ne, neznám...

RE: Důvěřuj, ale prověřuj. Vědomí versus mechanika.

ppppp 95.?.?.?

Vy ani jednomu z tech pojmu nejspíše porádne nerozumíte. Život je i flóra, nejenom fauna. Takže ta eroze je podmínena jenom premnožením jisté části nerozumné fauny, obecne to neplatí. Živé organismy jako celek opravdu erozi a rozptyl energie do vesmíru zpomalují. Vy jste se nad tím vubec do dusledku nezamyslel.
Stejne jako s tou tepelnou smrtí, co to vubec znamená. To není žádné proroctví, ani blábol, ani náboženství, ale prírodovedná metafora, pane, a já také nejsem její autorem. Metafora je vetšinou obraz nečeho, nejakého deje, a ne blábol.
Já se práve svého kopyta držím, a vy mi lezete proste do zelí s kamionem.

Navíc vaše reakce prakticky neobsahuje žádné protiargumenty. Nejde ani z vaší reakce pochopit, zda vubec chápete, na co reagujete.

341678

12.11.2015 17:23

Konspirační teorie? Ne, neznám...

RE: Ani syfilis nezabranil Leninovi aby netvrdil

ppppp 95.?.?.?

Nespamujte mi príspevky. O syfilisu a spol. si vypisujte nekde jinde. Jste úplne off-topic. Jinými slovy dejte si ode mne odpich. Dekuju za pochopení.

341752

08.12.2015 17:34

Devátý týden ruského zásahu v Sýrii: Říše vrací úder

Zajímavé, co se deje v samotném Turecku

ppppp 78.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=_wvgvutTBB8

Zase jenom signál o tom, že Elity USA, EU, i Turecka se od svých lidí vzdalují.

342912

16.12.2015 09:36

Igor Matovič: Fico chráni zlodejov! (Kauza kompa na Dunaji)

Matovič nemá čo hubu otvárať

ppppp 185.?.?.?

Keďže bývam na Slovensku, tak sledujem veľmi pozorne, ako sa Matovič chová dlhodobo. Začal tým, že doviezol zo Západu farebnú tlačiareň na tlač svojho reklamného týždenníka. Rozmontovanú, akože náhradné diely, aby nemusel zaplatiť DPH. (Som nedávno kupoval tlačiareň asi 2000E a musel zaplatiť kravskú DPH) Bol šikovný organizátor a zriadil si sieť kolportérov na distribúciu svojho časopisu, najprv v jednom okrese, časom neskôr po všetkých okresoch Slovenska. Časopis bola 90% platená reklama a bol distribuovaný všetkým domácnostiam po dedinách (a zrejme aj mestách kde sa dalo) bezplatne(!). Inzerenti to všetko zacvakali aj so ziskom.
Odkedy začal byť Fico vo vláde, tak začal vo svojom časopise na neho špinavú antikampaň, samé ničím konkrétnym podložené ohováranie. To robí doteraz. Nestačil som sa čudovať, ako keby mu Fico pretiahol manželku. Sám sa pritom prezentoval ako kresťan, a balil to do takej kresťansko-folkloristickej filozofie.
Veľmi sa čudujem, prečo sa neozval žiadny farár, čo to tam ten Matovič píše, a nedištancoval sa od neho.

Neďaleko Bratislavy pritom v akomsi spolku figuruje (dozvedel som sa cez konkrétne a vierohodné osobné kontakty) kde prišli k dosť veľkému pozemku po (myslím) bývalých štátnych lesoch. Tvári sa ako Panna Orleánska, a pritom má za ušami. Ďalší faktor, kedy to pohnojil bola situácia s detektorom lži, kedy ho vnucoval ostatným, pričom sa vysoko pravdepodobne dohodol s inštruktorom detektora a vymyslel otázky, z ktorých on vyjde ako čistý.

( Zo 2 podobné otázky som videl ako text v prípade Cervanová, a bolo z nich jasné, že sú položené manipulačne. Navyše v tej dobe fyzik Mojžiš s moderátorom Hríbom opili značnú časť verejnosti prekrútením zákonov matematickej štatistiky a tvrdením, že keď viacerí páchatelia tvrdia podľa detektora to isté, tak stúpa pravdepodobnosť úspešnosti vyhodnotenia. Ide dokázať matematicky, že to nie je pravda, a že úspešnosť zostáva zachovaná, čo napovie trochu aj sedliacky rozum. Navyše úspešnosť detektora nie je okolo 90%, ale reálne skôr niečo nad 60% a čo nahoršie, dokáže nepriamo obviniť 10% nevinných, čo je v spore s prezumpciou a dôvod, prečo nie je právne použiteľný ako priamy dôkaz)

S detektorom Matovič šibrinkoval tak dlho, kým k tomu nezačali vyzývať jeho. Potom má za ušami handrkovačku s Procházkom, kandidáta za prezidenta, bežným právnikom, ktorý sa hrabe na prezidenta bez toho, že by mal sebemenšie skúsenosti a serióznu kariéru. Títo dvaja do parlamentu nepatria, považujem ich za intrigánov, ktorým sú ľudia ukradnutí. Zamieňajú si inteligenciu s chytračením.

343145

16.12.2015 22:44

Igor Matovič: Fico chráni zlodejov! (Kauza kompa na Dunaji)

RE: panna orleanska kandidovat nebude...

ppppp 185.?.?.?

To je práve chyba. Poznám niektorých ľudí, ktorí Matoviča chceli voliť preto, lebo robí vietor. Lenže tým práve obsadí miesto niekomu schopnejšiemu, čo veci nedobabre tak, ako on, a ktorý nemusí hrať divadlo. Čo viac, zahluší, zaserie celý komunikačný priestor, že sa nikto normálny nedostane k slovu a médiá ho nebudú počuť, vnímať, uprednostnia krikľúňa a pokrytca, šaša. Médiá sú bezohľadné, uprednostňujú zábavu, exhibície, upútavky, namiesto reality.
Jemu na ľuďoch v skutočnosti houby záleží, ten človek necíti zodpovednosť za ľudí, iba sa šplhá, kam potrebuje. Sledujem to tak zhruba 10 rokov.
Je to určitý diletantizmus a skryté podliezanie pravidiel hry zakotvené priemerne v slovenskej mentalite, kultúre. Také nekoncepčné a nesystémové zastaralé Jánošíkovstvo, kde vyhrávajú lepší organizátori. Sme náchylní skôr prijať vodcu, než prijať/utriasť niektoré princípy a ďalej nepustiť.
Nie som proti určitej improvizácii, ale nemôže robiť rozhodcu niekto, kto robí zjavné a nepriznané fauly. Matovič sústavne používa 2 metre, nehrá fér hru.
Spolu s Viskupičom, Procházkom a viacerými ďalšími tam zavadzia. Bez ohľadu na stranu.
To je akurát tak na kapitolu do knihy o Kocúrkove "ako sa reklamná kancelária dostala celá do parlamentu". To je na smiech. Matovič sa vopchal do parlamentu aj s Viskupičom a Jurinovou, tí ľudia predtým vôbec nič pre ľudí nerobili a sú preto v parlamente omylom a hlúposťou voličov.

343184

19.12.2015 19:06

Bruselský útok na Maďarsko

Najde se jeden novinár

ppppp 185.?.?.?

co se zeptá Babiše, zda si myslí totéž, co jeho poslanci? To by mne opravdu zajímalo. Protože Babiš zatím pokud si dobre pamatuju nikdy verejne nekomentoval, "agendu lidských práv", zvlášte ve vztahu k Maďarsku.
Zajímalo by mne, zda ty poslance jen trpí, ať si delají relativne neškodné bábovky na svém písečku (já si pritom nemyslím, že jsou neškodné), nebo je prímo na jejich strane, a táhnou za jeden provaz.
Opravdu je podezrelý počet a sestava všech, co hlasovali za. Nápadne to pripomíná komunistickou ideologii ("proletári, rozumej kurvy všech stran spojte se", nebo "kdo není s náma je proti nám" coby postavení davu proti kvalite).
Na druhé strane je tam jistý obsah, kterým jsou maďarské šovinistické strany. Jedno ale nejde slučovat s druhým, míchat, nebo paušalizovat. Je treba konkrtní skutky, nikoliv pseudoabstrakce ideologu.

343320

22.12.2015 11:25

Jak a za co bojovat?

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

ppppp 185.?.?.?

Dekuji Vám pane P.A.Semi, že jste se pokusil trpelive vysvetlit paní Jarmile, v čem delá chybu o otázce použití prímé demokracie(PD). Jak jsem to četl chtel jsem alespoň stručne reagovat, a vy jste to tím svým velmi dobre vykryl.
Prímá demokracie dovedena do dokonalosti je opravdu nic víc, než podvrh a vláda ulice, šedého prumeru, nikoliv vláda kvalifikace a kvality. Prumerování kvalit, které se tríbí již v procesu vzdelávání nemá jak prinést lepší výsledky.
100x opakovaní Švýcari také mají prímou demokracii naoko. Byl jsem s nima v kontaktu, když si prisvojili blízkou cementárnu, kterou tu vybudovali naši lidé, a z našich surovin teď proudí zisky tam, kam na ne už vetšina z okolí a republiky nedosáhne, a tím se vytvárí lokální nerovnováha velikosti státu. Je to stejné, jako když si počasí usmyslí, že nekde dlouho nezaprší. Pak žádné teorie nic nesmužou, proste je sucho i s dusledky.
Meli bychom si naopak osvojit vlastnost skrytou pod pokličkou švýcarské demokracie, a tím je lokálpatriotizmus - nezáviď sousedovi. Prednostne koupím od lidí/firem v okolí. Když není, tak z vedlejších okresu, nebo kraju. Když ani to ne, až pak si dobre rozmyslím, zda koupit v zahraničí. Švýcari neváhali okupovat naši cementárnu, protože se jim zkrátka hodila, a naši hlupáci jim pritom odklepli zakázky a ceny, které by jenom vul, kdyby z toho současne neco nemel, za tichého nahlížení vlády. Nesmrdela jim, že byla puvodne socialistická, tak jako naoko smrdela vláde, prý "nemá" zisky. Teď muže mít, když cena cementu narostla díky kartelu na hezkynásobek?
Jsem kdysi delal místního poslance. Ať paní Jarmila podobne nejdrív zkusí, jak umí prímodemokraticky hlasovat poslanci v malém hloučku, a pak šírí nejaké své vlastní v praxi nepoužitelné teorie.
Je smutné, že lidem vždy stačí nejaký špek, po kterém skočí, jednou modrý, jindy ružový, a vystrídat všechny barvy, aby se neprofláklo, které jsou postupne k ničemu. Metoda pokus-omyl z obrovského výberu je ale zdlouhavá a proti jiným neúspešná.
Paní Jarmile odkazuji, ať zakandiduje za poslankyni, a své vize si vyzkouší, ať neposílá sedat na lopatu jiného, ale predvede to sama [smích]
Treba mnohé kroky Okamuru (také PD vize) pokládám za správné, označovat to ale jako PD je zcestné a také nevím, zda to není pouze marketing. Nenazývat ale veci správným jménem je nebezpečné. Okamura ve skutečnosti také prijal zastupitelskou strukturu, nikdy žádný model PD nedovedl popsat dost konkrétne, aby se dal srovnávat se současným. Má to ale takovou chybu v principu(viz výše), že to ani není možné.
Současná zastupitelská demokracie není opravdu zastupitelská, srovnání opet nelze provést. Príčinou jsou horizontální volební KOALICE, a rozmazávání odpovednosti politiku pri hlasováních(jednou preválcují, jindy se vymlouvají, tedy zavádí dvojí metr), chybí vertikální politická odpovednost. Koalice zrušit.

343401

22.12.2015 15:53

Jak a za co bojovat?

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

ppppp 185.?.?.?

Paní Jarmilo, dekuju za pozastavení, a mužete mi verit, že jeden z významných duvodu mé reakce bylo, že jsem obetova jistý čas já Vám, ačkoliv ho nemám nazbyt. Ríká se ale též, že dát neco muže/dovede jen ten, kdo neco má, včetne toho času. Muže to všechno být naopak, že já ztrácím čas s Vámi, čiste proto, že jiné lidi možná i lepší než Vy mýlíte svými vizemi. Jakoby jste chtela najednou zmenit celou oblast matematiky ke svému obrazu. A jiste se jich najde dost, co Vám uverí. Zamyslela jste se ale, na čem ta Vaše vize vlastne stojí, co je jejím základem?
Neopakujete čiste jen nejakou vizi proto, že se vám líbí, aniž by jste ji podrobneji rozumela? Proč jste treba spolu se zastánci PD nevysvetlila, jak je možné obelstít prumer? Vždyť už dnes klopýtáme na tom, že naše volby všechno prumerují do šedé.
My práve tu prímou demokracii máme, a potrebujeme se jí zbavit. Jen čirou náhodou došel k veslu Zeman jako lepší alternativa, moc nechybelo k pruseru. Nač tyhle rizika? Vyplatí se podobná rizika treba v doprave?
Všechny souteže, konkurzy hledají nejlepší kandidáty, proč asi ??? Poslance pritom najednou prumerujeme svým prumerovacím hlasováním, kde treba učitel vychovávající deti má stejne platný hlas, jako bezmála nejaký deviant. Stále se vám zdá, že tohle je v porádku? Proč v obchode vybíráte kvalitnejší zboží, a pri možnosti výberu neuprednostňujete prumer?
Život a hospodárství je krehká vec, a prumerováním se akorát zabije. Človek je človekem pouze kvuli kvalitním rozhodnutím a procesum, jinak by zustal kdovíkde a v jaké podobe nekde na strome. Naše "kvality" se také obrací proti nám, když ujedeme príliš mimo realitu.
Proč kliniku vede primár a fakultu rektor, reditel? Proč mají firmy a banky své reditele? Nestačil by nejaký prumerovací bankomat? Copak tihle reditelé jen prumerují hlasy? Proč má človek hlavu, nestačilo by, kdyby se choval jako žížala?

Nikde jsem ani nikdy nepsal, že wtc zbourali muslimové, nepište zde mým jménem výmysly.

Záverem jste se vlastne priznala - chcete vládu vetšiny nad menšinou. To je práve chyba. Žádná vláda nemá být "nad" nekým, má jít o synergickou strukturu, která drží takové usporádání hospodárství a společenského života, kde se za daných podmínek žije nejlíp. Žel optimum, ani pravda nejsou nikdy výsadou vetšiny. Vetšina automaticky neznamená optimum, poznáte v okamžiku, kdy se vás vetšina pokusí preválcovat.

Dekuji za (i když nesprávne napsané) prání a preju také príjemné svátky Vám i kolem.

343406

25.12.2015 15:03

Jak a za co bojovat?

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

ppppp 185.?.?.?

To, co píšete je velmi zajímavé, rekl bych, že by to bylo treba rozvinout.
Zatím jako jednu vážnou/zásadní prekážku vidím, že, veci neznalí a zjednodušene rečeno - pro rozhodnutí nekvalifikovaní lidé by se stále mohly rídit sympatiemi k výberu svých zástupcu, jako je tomu i dnes(reklamou). Mysleli by si, že jejich zástupci volí dobre, ale skutočnost by byla jiná. Opet by do toho hodne mluvily média.
Jinou cestu asi nevidím, než omezit hlasovací právo, nebo zavést ruzné hlasovací váhy, aby proste nemohl leckdo mluvit do všeho.
Vždyť se to mezi lidma tak normálne chápe, a je to také pravda, že leckdo nemuže mluvit do lecčeho. Tak je treba stejný princip zakotvit i v hlasování. Nač si namlouvat neco, co je nereálné a nefunguje.

343461

29.12.2015 22:38

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: Klaus a Zeman stojí za přivedením naší země do nicoty

ppppp 185.?.?.?

Zlom nezorganizoval Klaus, ale spíše Havel. Všem bylo jasné, že se socik bortí, takže Klaus spíše delal, co delat šlo, bez ohledu na nejakou kvalitu, kterou nemáme dodnes, a si v ní nekdy ani neškrtneme, trhy obsadili jiní
Jakobychom neumeli už ani prodávat. Copak nám tu je potrebné nejaké Tesco a spol? Lidem co tam chodí nakupovat ale nedochází, koho podporují, i když nekteré veci delá dobre. Veci se mají ale o tom, proč to stejne dobre nedeláme my sami.

343629

30.12.2015 14:29

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: Klaus a Zeman stojí za přivedením naší země do nicoty

ppppp 82.?.?.?

Házet Zemana do jednoho pytle s Klausem a Havlem je nesmysl.

Nereaguji tímto vyložene na Vás paní Jarmilo, spíše obecne, protože to, co ríkáte Vy ríká dosti lidí.

Je to dusledek účinného umelého zmatení, stačí mezi lidi vypustil smes mouky s popelem, a sotva se najde nekdo, kdo s tím udelá porádek.
Nevynáším nejak Bibli do nebe, protože tam jsou na muj vkus i docela špatné a nedomyšlené príklady, beru to spíše jako historický obraz a prenesenou zkušenost, ale vezmu neco, co je v Bibli dobre a tím je výrok/pripomenutí
"strom poznáš podle ovoce", stejne tak jako v jiné rovine je znám výrok, lidové rčení "ptáka poznáš po perí a človeka po reči".

Je navíc zrejmé, že Havel se Zemanem se rádi nemeli. Steží bych uveril, že to jen hráli, docela si šli po krku. Klaus byl nekde mezi nima, ale momentálne lidem z kavárny až tak na ruku nejde, jak by si práli.
Stejne tak média, kdyby to Zeman jen hrál, tak by ty média nekdo spíše krotil, než poštvával. Docela dlouhou dobu vnímám jen poštvávání, i mezinárodní. Treba jak Zeman odpovedel myslím nemecké novinárce, (že i pro teroristy platí) Alah akbar, pritom to bylo zcela dezinterpretováno.

Nejde se chovat tak, že kde mají dva spor, tak jim ríct - víte co, pujdete do basy oba, nemáte se tady co prát. To je práve cílem "pražské kavárny".
Nezbývá, než semtam luštit ty intriky jako krížovky a hlavne zamezit lidem, co intrikují, aby dále štrikovali. Je to ale dost utopie v tomhle systému. Zamezují tomu práve dnešní, skvele prumerovací volby, kde je postaven človek co nic nedelá na roveň s nekým, kdo delá pro ostatní užitek. Opet zde máme falešné rovnostárství. Žádný typ demokracie v tomhle nic nezmuže, je to o strukture společnosti, kdo do nečeho nevidí, nebo neumí do společnosti prispet (neprispel), tak do toho nemá co kafrat. Prumerování máme zajišteno na dlouhou dobu, proto také zde vládne nekdo úplne jiný, než si myslí prumer.

343660

30.12.2015 16:59

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: Klaus a Zeman stojí za přivedením naší země do nicoty

ppppp 82.?.?.?

Mimoň je vcelku hezké slovo, a také mekké na konci, neškrábe tolik a nekdy treba vyhovuje [smích]
My se lišíme ani ne tak v hodnocení hospodárské situace, jako spíše v hodnocení postupu, co s ní. V pohledu na zamestnanost a práce-schopnost se myslím shodujeme. Já nakonec kdysi dávno byl také toho obetí, a už nejakou desítku let tomu čelím, pričemž me nezrídka potápejí vlastní.

Mužete se tedy spolehnout, že vím, co delám, a vím dobre o čem píšu. Nechal jsem lidem hromadu svého aktivního času, a moc to nepomohlo. Pokud treba nehodnotíte lidi pres peníze, jako treba ten nenávidený Babiš, nebo podobne, tak sotva máte na ne vliv, jsou jinak jako slepice. Bez okolku, zábran, slavných principu prelétají ploty a zobou, co se dá. Nepomáhá moc ani kresťanská, nebo jiná filosofie.

Dost podobne to vypadá i v zastupitelstvích. Opravdu jakékoliv "demokratické" hlasování je k ničemu, a pouze prumeruje. Zastupovat nejakou skupinu mohou opravdu jen kvalitní lidé, co verí, že z té prumerné populace postupne vyrustají lidé, kterí rovnež nebudou zprumerování, a celé to jako celek bude držet pohromade.

Vemte si treba materiály, jako kosti, kompozity, drevo. Potrebují mekkou hmotu/masu i pevná vlákna. Jedno bez druhého nefunguje. Potrebují definovanou strukturu, kde každý delá to, co umí, muže, a co je treba.

Dekuju za prání, a preju rovnež príjemný a treba zábavný vstup do nového roku.
Ostatním v diskusi také.

343665

07.01.2016 11:34

Úžasný objev: V budoucnosti lze měnit minulost

naštestí je to jen takový scifi pohled

ppppp 82.?.?.?

To, že foton je jednou králík, a jindy slepice je slepá cesta ve fyzice.
Foton se chová jako vlnový balík, a prakticky vždy stejne.
Tyhle rečičky jsou jen pouhým dusledkem odmítnutí teorie vakua a stranickou propagací Einsteina ve všech (i tech neúspešných) smerech jeho objevu.

Minule jsem se pobavil, když jsem v knize Elektrina a magnetismus autoru Fuka, Havelka, která je celkove nadprumerne kvalitní dočetl, že vlastne teleso se nakonec díky relativite pri vysoké vubec nezkracuje/nezplošťuje, ale pouze stáčí, a prý "existencí zkrácení je vyrovnáno prodloužení, které by jinak nastalo". Mel jsem z podobné logiky dost. Je jasné, že temhle poctivým pánum to nedalo, uvedli, kam ve skutečnosti vede konkrétní výpočet, a zabalili to tak, aby normální človek pochopil, že je to celé nesmysl, ale fyzikální cenzor se také nažral.
Dávno jsem podezíral tu teorii, že zkrácení je pouze projev pri merení a ne žádná realita, jak se TR snaží nastínit. A tak to také vypadá i podle tech pánu.
Že do definice relativistické zmeny hmotnosti primíchávají energii, je také podfuk, stejne jako uvádejí dnes závislost klidové hmotnosti na teplote. Pri definici délky se pritom teploty snažíme spíše zbavit, než ji tam vpašovávat.
Stejne je to s "cestováním do minulost" nebo budoucnosti. Príroda čas v našem smyslu nezná a nepotrebuje, ani nejaké jeho plynutí.

Všechny tyhle fyzikální hrátky semtam prinesou hodne zajímavostí, ale v podstate často místo pokroku jen ukusují z toho, k čemu by se jiný nemel dostat.
Nekdy to má společensko-filosofické následky, jako relativizace všeho možného, jak máme na to nekdy i vtipy.
My sme ti, co potrebují ohurovat svet, tak neco zaplaťte. Zatím od dob MM experimentu k velkému pokroku nedošlo, akorát zamontovali bulharskou konstantu do GPS, pritom cest, jak získat výsledek je více i nejspíše lepších.

343954

07.01.2016 11:52

Úžasný objev: V budoucnosti lze měnit minulost

RE: Kodaňská teorie

ppppp 82.?.?.?

Nejde úplne o Einsteinovou antitezu. Einsteinova teorie dnes používá pojem "relativizace současnosti", co je dost podobná vec.
Spíše bych rekl, že ti dva stojí na jednom brehu, i když se tvárí, že ne.
Chtejí spíše takhle lidi zbavit rádu. Jakobychom neznali Dány a bludné Holanďany.
Jenže vesmír se spíše chová tak, že nejaký rád prece jenom v nem je, a klidne hodne primitivní a porádne velký.

343957

07.01.2016 14:36

Úžasný objev: V budoucnosti lze měnit minulost

RE: ...

ppppp 82.?.?.?

"Vpývanie" je už ale príčinná súvislosť, a tá sa podľa pozorovaní deje len jedným smerom, nie späť (čiže to "vzájomne" je diskutabilné). Preto máme šipku času súvisiacu s entropiou, preto sa príroda správa termodynamicky, štatisticky. Kým sa môže vesmír/príroda/energia kam rozptyľovať, rozpínať, tak čas "plynie" iba jedným smerom, presnejšie podliehame príčinnej súvislosti, ktorá je zatiaľ jednosmerná.
Cestovaním do minulosti/budúcnosti by sme prírodu nútili sa správať vo veľkom objeme naopak, na čo nemáme ani prostriedky, ani energiu, ani poruke miesto, kam odviezť premenenú energiu (nízkopotenciálny jej odpad).

343971

08.01.2016 13:21

Úžasný objev: V budoucnosti lze měnit minulost

RE: ...

ppppp 82.?.?.?

V mojej poznámke malo ísť o to, že lopta, čo spadne z balkóna nevyskočí nikdy naspäť, hoci by mohla. Rozbitá váza sa sama nikdy štatisticky neposkladá.
Šipka času alebo smer/spôsob vývinu dejov je v podstate to isté.

Opačný náhľad na vec by nemal nikoho uraziť, či naštvať. Väčšinou diskutujúcich naštve to, že niekto nie je schopný (nezvláda a nevyhodnocuje protiargumenty), alebo nemá čas diskutovať, a nechce si to zároven priznať [smích]

K tomu materializmu - myslím si, že oddeľovať "matériu" od "duše" je hlúposť, sotva jedno môže existovať bez druhého. Podobne, ako oddeľovať zimu od tepla, svetlo od tmy, dobro od zla, keďže to druhé je skôr nedostatok toho prvého. Podobné násilné delenia zvyknú narobiť viac škody, než osohu.
Je módou veci najprv škatuľkovať, a potom si vynucovať aby sa semto tamto vošlo do nami naaranžovaného chlievika. V rozbehnutom zvyku to potom bráni chápať ďalšie súvislosti, taká konzerva.
Uľahčuje to manipuláciu, niekto trochu znalý navodí davovú psychózu, že to tak je, a dav zaúčinkuje tak, ako sa na správny dav patrí. Na druhej strane kvalitná informácia môže davu rovnako aj poslúžiť. Davu sa ale nezavďačí v podstate nikto, kto by niesol informáciu, o ktorej dav nevie, lebo priemerný dav rozumie iba priemeru, a všetko, čo je mimo priemer sa priemeruje. Výsledkom davovej psychózy je preto lotéria 50/50, a rozhoduje iracionálny dojem.

344021

08.01.2016 13:27

Úžasný objev: V budoucnosti lze měnit minulost

RE: ...

ppppp 82.?.?.?

V mojej poznámke malo ísť o to, že lopta, čo spadne z balkóna nevyskočí nikdy naspäť, hoci by mohla. Rozbitá váza sa sama nikdy štatisticky neposkladá.
Šipka času alebo smer/spôsob vývinu dejov je v podstate to isté.
Zaoberá sa tým termodynamika, ktorá nie je ničím iným, než druhom štatistiky, a ktorá platí pre celú neživú aj živú materiálnu prírodu.

Opačný náhľad na vec by nemal nikoho uraziť, či naštvať. Väčšinou diskutujúcich naštve to, že niekto nie je schopný (nezvláda a nevyhodnocuje protiargumenty), alebo nemá čas diskutovať, a nechce si to zároven priznať [smích]

K tomu materializmu - myslím si, že oddeľovať "matériu" od "duše" je hlúposť, sotva jedno môže existovať bez druhého. Podobne, ako oddeľovať zimu od tepla, svetlo od tmy, dobro od zla, keďže to druhé je skôr nedostatok toho prvého. Podobné násilné delenia zvyknú narobiť viac škody, než osohu.
Je módou veci najprv škatuľkovať, a potom si vynucovať aby sa semto tamto vošlo do nami naaranžovaného chlievika. V rozbehnutom zvyku to potom bráni chápať ďalšie súvislosti, taká konzerva.
Uľahčuje to manipuláciu, niekto trochu znalý navodí davovú psychózu, že to tak je, a dav zaúčinkuje tak, ako sa na správny dav patrí. Na druhej strane kvalitná informácia môže davu rovnako aj poslúžiť. Davu sa ale nezavďačí v podstate nikto, kto by niesol informáciu, o ktorej dav nevie, lebo priemerný dav rozumie iba priemeru, a všetko, čo je mimo priemer sa priemeruje. Výsledkom davovej psychózy je preto lotéria 50/50, a rozhoduje iracionálny dojem.

344022

09.01.2016 15:26

Židovská náboženství a vyhlídky na disent

idiotum pomuže návod

ppppp 185.?.?.?

jenže zase idioti návody nečtou.

Nekdy mám dojem, že by naší společnosti pomohl návod na použití. Jenže ho sotva bude vetšina číst, dokonce respektovat. Tak v čem je problém?

Platí také, že návody čtou moudrí? Kdy a proč je dodržují?
Platí také, že hloupý návod dodržuje hlupák?
Jak je videt, návod muže jak škodit, tak pomáhat, a z opravdového hlupáka vetšinou moudrého neudelá, stejne tak hloupý návod se muže pokusit z moudrého udelat hlupáka, co zabere nekdy strategicky významný čas.
Jak videt, možností je docela dost.

344114

10.01.2016 14:00

Pravda v křivých zrcadlech Bible

zrkadlo

ppppp 185.?.?.?

Bibliou som si prešiel, aj kresťanstvom veľa rokov.
Sú v nich veci dobré, a časom človek pochopí aj tie nedobré. V každom prípade je to naša história, ktorú si nevyberáme, podobne, ako rodisko, rodičov...

Starý zákon považujem len za akúsi historickú knihu, doklad o minulosti a jej vývoji, (nevylučujúc ani pseudoverziu), asi nič, čo by sa v dnešnom svete dalo použiť na náš úžitok.

Nový zákon má navrch v tom, že hlása v podstate zachovanie druhu, to beriem ako nanajvýš základnú a pozitívnu vec, posolstvo. Plus pár dôležitých a dobrých rád do života. Vezmime napríklad výrok
"strom poznáš po ovocí".

Buďme teda objektívni a použime podobný výrok na samotné kresťanstvo, odzrkadlime ho v tom výroku, a tým ho otestujme. Je ovocie kresťanstva dobré? Ako kedy. Dajme tomu, sme si neurezávali hlavy, ako to dnes robia niektorí. V Číne a inde si ale automaticky tiež neurezávajú hlavy, a nemajú tam kresťanstvo. Dajme ale tomu, že keď nebola alternatíva, tak nám práve kresťanstvo pomohlo. Podobne v ďalších veciach.

V čom kresťanstvo škodí, ako som pochopil po rokoch. Škodí v tom, že príliš oddeľuje "dušu" od "tela" a rovnako aj miesto pôsobenia "duše" a "tela". Inak sa ľudia správajú v kostole a inak na verejnosti.
Koľko kresťanov tolerovalo bombardovanie v Juhoslávii a ďalších krajinách? Viem o len málo skupinách, čo boli proti. Koľko kresťanov toleruje strany s kresťanským názvom, a kresťansky nafarbených politikov, ktoré/í sa kresťansky nechovajú? Koľko kresťanov toleruje manažérov, ktorí rozpredali našu kultúru a majetok po 1990? Kresťanstvo v skutočnosti tým vychovalo ľudí k falošnej tolerancii a apatii, masovej priemernosti. Priveľa ľudí je vydierateľných a zavrie sa do svojho pohodlia. Aj preto, že sa podvodníci spoliehajú na túto falošnú toleranciu.
V minulosti nebolo toľko ľudí, a globalizačné problémy sa prejavovali inak. Pôvodné kresťanstvo preto podobné otázky prežitia vôbec neriešilo, a miesto toho rozoberá rôzne zázraky, aké dnes prezentujú v hollywoode. To v skutočnosti vedie k tomu, že človek prestáva veriť v pravdu, pretože spôsob, ako sa k nej dopracovať sa predstavuje ako príliš zložitý.
Podobne aj v dnešných filmoch kladný hrdina musí prekonať "zázračne" veľa prekážok. To ale väčšinu "normálnych" odradí a do podvedomia zaseje semienko, že dopátrať sa k pravde nie je možné. Zázraky v kresťanstve nie sú prezentované ako pravda, a pravdu skôr zastierajú. To vedie k svojvoľným až extrémnym výkladom.

344187

12.01.2016 10:54

Centrální banky jsou nepředvídatelná monstra

ať banky mají své úroky

ppppp 185.?.?.?

Ale za reálné peníze, které reálne pujčí, tedy za istinu. Tak, jako kdysi v minulosti, a výška úroku prumerne koresponduje se společenskou hodnotou služby.
Žádné kšefty s ješte nevyrobeným tovarem, a nevykonanýma službama, kam se nakonec promítnou obchody s dluhama.
Banka (a ní podobné prakticky neproduktivní instituce, jako lízing.společnosti apod) dnes pujčuje nekoho tovar, který se ješte reálne neprodal, pritom ten tovar ani není její.
Dluhovým mechanismem tak pujčuje cizí veci, tovar služby, a na tom ješte získává reálné prostredky.

344285

16.01.2016 23:02

Nesplacení dluhů jako zbraň: Poslední odpověď Ruska na agresi Západu?

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

ppppp 185.?.?.?

>A diktatúra ( čo je pravdepodobnejšie na čele s Putinom alebo Žirinovským), nie je schopná vybudovať inovatívny priemysel, pretože ten je možné vybudovať iba v názorovo slobodnej spoločnosti a navyše každá diktatúra automaticky vedie k odmietnutiu svetovej verejnosti z obáv pred expanziou!

Na to ste prišli ako? Je to nezmysel. Akiste ste neviedli žiadnu firmu, ktorej záleží na investíciách a budúcnosti. Úspešné rozhodnutia sa vôbec nedejú demokraticky, ale autoritatívne.
Diktatúra vybuduje priemysel skôr, než "názorovo slobodná spoločnosť".

Druhá vec je, čo sa bude považovať za inovatívne.
Ale nerobte kazateľa, kým si to sám nevyskúšate, a hlavne tak, aby to mohli po vás aj zopakovať.

344511

20.01.2016 00:42

Pravda v křivých zrcadlech Bible

RE: zrkadlo

ppppp 185.?.?.?

P.A.Semi, čtu, co píšete, podle mne jste to napsal vyvážene a výstižne.

Trochu dám jenom takovou poznámku k té vede. Pravdepodobne žijeme uprostred nejakého oblaku, polévky, ať již za ní nekdo je, nebo ne, nebo je sám nejakou součástí té polévky. Zatím jsem dospel k názoru, že vakuum je sice nehmotné ale není nemateriální ve smyslu existence prostredí pro radiovou vlnu, svetlo. EM teorie je do jisté míry zpackaná, nekonzistentní a odporuje sama sobe. Formálne fyzikálne veci dost sedí, ale existují klíčové otázky, které nebyly presvedčive zodpovezeny, a mám dost konkrétních duvodu se domnívat, že jsou kamuflovány z duvodu prestiže.
Je to zajímavé. Nejsem zástance žádné hlučné teorie, zvlášte která neumí vysvetlit vakua. E a B zjevne nejsou duální, takže nás nekterí vedoucí drží v nevedomosti, bez ohledu na to, zda nekdo vubec má lepší recept.

344670

>môj život závisí od státisícov voličov, ktorí sú mätení od rána do večera, prd vedia a idú hodiť do urny A4 s Ficom alebo Sulikom. Mne ku šťastiu nestačí, že moja rodina slušne vyžije. Som árijec a je mi zle z nešťastia a beznádeje okolo mňa.

Vyššie si nazval spoludiskutujúceho truľom. Potom píšete, že
"mne nestačí, že moja rodina slušne vyžije" a "je mi zle z nešťastia a beznádeje" okolo mňa.

Po tomto premete by som veril, že pojem Árijec a Žid neznamená vôbec nič.
Nechcete poradiť, koho majú voliť ostatní Árijci? Lebo okrem Fica alebo Sulíka (ktorí majú každý svoje nedostatky, jeden má nahovno ministrov, ďalší pekne povie, ale čin vždy nezodpovedá) tam takmer nikoho použiteľného nevidím.

Aby to niekto nevzal ako "nacizmus", pripomínam, že odmietam akékoľvek nálepky, rasista, komunista, nacista, inkvizítor, apod. Nepatria do zákonov, ani do ľudských práv. Tie buď fungujú nezávisle na nálepkách, alebo nie.

Za každou nálepkou a za každým zlým skutkom sa skrýva konkrétny človek, a nie je to iba etiketa. Je zaujímavé, že jedným smerom nálepkovanie funguje, keď je treba niekoho zničiť, obviniť. Keď sa hľadá príčina, kto vlastne chcel niekoho a prečo zničiť, tak sú adresáti nálepiek zrazu nečitateľní.

345040

>Treba skúsiť voliť Kotlebu - on je koniec-koncov JEDINÝ reálny politik, ktorý robí politiku pre národ a nie pre parazitov. Len si pozri www.naseslovensko.net Ako ťa preboha napadlo vyberať medzi Ficom a Sulikom? Obaja su dvoma stranami tej istej parazitickej mince.

Všetci traja majú niečo spoločné, všetci traja na niečom parazitujú, všetciu traja niečo robia celkom dobre, a niečo dosť zle.

Ako semtam naznačujem, Fico nemá dobrých ministrov, Sulík rozpráva dobre ale v podstate ne(do)drží slovo, Kotleba úplne pokašľal problém v K.Hôrke, riešil to nie principiálne, ale populisticky oháňaním sa (samozrejme, že ešte aj zle postaveným) zákonom.

Kotlebu som tiež videl v živej reportáži, a nezdá sa mi, že veci rieši s patričným nadhľadom. Beriem mu iba jeho postoj k eurofondom, kvôli tomu by sa mu nemali vysmievať. Jeho problémom ale tiež je, že stiahol k sebe niektorých primitívnych nacionalistov, ktorí mu budú (a aj ostatným) robiť medvedie služby. Dajme tomu, že po nejakom tom úradovaní v Bystrici aj čosi zmúdrel.

V každom prípade viem, že nebudem voliť exhibicionistické "esá" typu Matovič, Procházka, Lipšic, "ja som sdku", a ich družiny. Tým, že majú toľko zástancov som si aj urobil obraz o okolitej spoločnosti.

Kolega ma upozornil ešte na Danka. Nie som si ním istý, ale niektoré jeho prístupy sa mi vidia správne:
http://www.aktuality.sk/clanok/312770/predseda-sns...

345060

Áno, poznám, preto mi aj prišli na rozum.
Primitívni nacionalisti sa časom stávajú sofistikovanými zlodejmi. Je to ako vývoj hviezdy, má to svoje štádiá.
Za "Slovensko" som už videl poschovávať sa hromadu tupých hláv prinášajúcich Slovensku medvedie služby.
Tiež ide povedať, že hladná sviňa žerie 2x rýchlejšie... či je niekto človek sa ukáže až po rokoch, v prvých troch desaťročiach to len zriedka vypláva na povrch.
"Milovať Slovensko" býva do značnej miery fikcia. Videli by sme, či len niekam nechodia do práce a nepožadujú plat na úkor ostatných.
Aj dnes ma jeden taký "milujúci Slovensko" podrazil... či na to vôbec prišiel (nie v diskusii na nete).

345075

Skús premýšľať aj ty nad textom. Či posudzovala Danielle druhého? Hovorí o Kotlebovi? Hovorí prevažne o jeho fanúšikoch presne tak, ako ja. Tak načo odbočuješ a odpovedáš na otázku sebe.

"tí chlapci o tom asi niečo vedia" je veta podobného významu, ako "tí chlapci vedia o tom asi figu".

Je útok, keď sa niekto spýta, prečo bol Kotleba v profile kedysi ženatý a už nie je? Tak načo je potom ten profil? Či si nevytvárame o všetkých politikoch obraz na základe nejakých príznakov/markantov?
Či na billboardoch tiež nehodnotíme politikov podľa príznakov?

To nie je pchanie nosa do súkromia. Politik musí byť čitateľný čiastočne aj smerom do súkromia, inak nie je vierohodný. Prečo tu napríklad ideš rozhodovať o tom, kto je inteligentný, empatický a tým aj demokratický? Presne tak to robili aj fašisti. Oni sa tiež nikdy nezmýlili v tom, kto je im empatický.

Áno, rodinný stav aj počet detí súvisí s morálnymi kvalitami. Morálne kvality automaticky neurčujú rodinný stav a počet detí. To sa volá v logike implikácia.
Je tiež dosť pochybné odporovať logike, a hodnotiť hospodárstvo podľa pocitov. Ja som v školstve chvíľu pracoval, takže ti doporučujem, choď aj ty, kým sa niečo o tom naučíš. Momentálne si sa len snažil alibizovať hlupákov.
Súhlasím ale s tebou v tom, že, "otoč si na seba a skús premýšľať".

345096

>keby si diskutoval/a k veci, nikto ťa nemaže. Mazanie takých príspevkov má aj logiku - zabrániť zapĺňaniu diskusií zbytočnosťami, ktoré potom prekrývajú dôležité informácie. Internetové diskusie sú oveľa dôležitejšie, ako si myslíš.

Zhadzuješ diskutujúceho, lebo veštíš, čo predpokladá.

>Neviem, či sa mám s tebou ešte baviť, keď hodnotíš politikov podľa príznakov na billboardoch...

bezohľadnosť = arogancia

>NIE, nehodnotíme politikov podľa príznakov. Aspoň my, ktorí funkciu voliča berieme vážne. Problémom ste vy, čo čumíte na billboardy a markízu...

My a vy, ja čumím, ty vážne nečumíš. Toto robia tí, čo sa bez svojho kreditu škriabu po chrbtoch iných.

>NEEXISTUJE ŽIADNY relevantný dôvod na to, aby sa ktokoľvek vŕtal v kohokoľvek súkromí. Chápeš to? Alebo podobne ako mantru "štát je zlý vlastník" papkáš aj niečie výmysly o tom, že politik musí strpieť stratu súkromia. Hovno. Každý človek má právo na svoje súkromie.

Jasne som povedal, že otázka na profil nie je otázka na súkromie.
Ak by si bol taký dôsledný, ako sa robíš, tak by si vedel, že mi podstrkuješ opak tej mantry. Zjavne nečítaš, čo píšem, a hovoríš tu mojím menom.

>Mňa nezaujíma, kto koho preťahuje, ani príznaky/markanty. Zaujímajú ma len skutky a ich následky. A tak by k tomu mal pristupovať každý volič.

Potom by si to mal rešpektovať, a nie posudzovať, ako to robí.

>Keby aspoň každý trochu v rámci svojich možností pohol riťou... Ja napríklad idem kontrolovať priebeh volieb ako člen komisie. V našom okrsku sa falšovať nebude, verím, že to ustriehnem.

To neznamená, že volebný úradník vie o voľbách všetko.

>nebudem riešiť to, že bezdôvodne urážaš mladých, ktorým záleží na tom, ako to tu bude vyzerať aj o niekoľko desaťročí...

Naopak urážaš ty ostatných tým, že tebe záleží na budúcnosti viac.

>Vývoj nacionalistu do zlodeja je číra blbosť, nelogický výmysel s cieľom obhájiť nejaké neobhájiteľné tvrdenie.

Nemáš dosť skúseností, ale už "logicky" vieš.

>netvária sa pri tom, ako keby zjedli múdremu psovi úd, ale majú cit

"My cit máme a vy nie" ...to ponúkaš ako recept? Čo ti vadí na titule? Všetky do jedného mecha? Aj inkvizítori mali cit.

>Ja Slovensko milujem a som hrdý na to, že som Slovák, Slovan. A nie som jediný. Treba sa naučiť rozlišovať milujúcich a "milujúcich", Slovákov od tátokrajinárov.

Lenže ty zjavne ideš "milovať" iba to, čo sa ti páči a s tebou súhlasí, čo je problém. Daj si zrkadlo.
Ja si predsa môžem myslieť to isté. Pojem "hrdosť" si aj zrejme použil na nesprávnom mieste.

>Prepínaný luk raz praskne určite, na nás je, aby to bolo s čo najmenšími škodami na našej strane.

"našej", zase "súkromník" ...načo sa toľko nafukuješ bez príčiny.
Len pozri, ako sa robíš lepší, než ostatní. Podobne sa správa medzi slepými jednooký.

345124

Ešte raz. Kým tu budú pobehovať natoľko samoľúbi a namyslení ľudia, ako ty, tak to tu nevytrhne z biedy ani "ideálny" Kotleba ani nikto iný. O mne ty dokopy nič nevieš, kde som čo s ľuďmi robil, kde kandidoval, ale už sa správaš ako majster Slovenska a trúfneš si ma poučovať v oblastiach, kde si ešte zelenáč, čo prináša ľuďom medvedie služby. Ak by si bol čo len trochu viac pri zmysloch, než bývalí Indiáni, tak by si lepšie chápal, koľko je za tvojím humnom ľudí, a že čosi také sa nedá zavracať ako bača ovce. Ani Jánošíci také niečo neurobia, predsalen sú iné pomery, veľa ľudí a prebujnelý liberalizmus.
Zjavne si si poriadne neprešiel ani jedno sídlisko, inak by si nebol taký expert na celú spoločnosť.
Len by sa zaštrngalo výplatami a hneď by sa vedelo, kto a za čo vie byť Slovák. Si fakt poriadne pozadu v tom, čo a ako píšeš. Dá sa z toho prečítať, že si toho odpracoval a reálne medzi ľuďmi odkomunikoval dosť málo na to, aby si veci mohol čo len o chlp polepšiť.

345125

>nebudem riešiť to, že bezdôvodne urážaš mladých, ktorým záleží na tom, ako to tu bude vyzerať aj o niekoľko desaťročí... Btw, záleží im aj na tebe a tvojich deťoch, ak máš. Tí chlapci to robia zadarmo, neviem, či ti to niečo hovorí... Vývoj nacionalistu do zlodeja je číra blbosť...

Aby bolo celkovo jasné... ja som toho urobil pre ľudí zadarmo toľko, že ty keď by si teraz začal, a ja prestal, tak to za 20 rokov sotva dobehneš. Veštiť na niekoho, že mu nezáleží na budúcnosti je bezohľadnosť.

Momentálne mám skôr názor, že namáhať sa týmto smerom má len dosť obmedzený zmysel, pretože veľká a rozmaznaná väčšina sa pri prvej príležitosti na všetko aj tak vykašle a nanajvýš niečo bez úžitku skonzumuje. Po tých rokoch som schopný vidieť aj výsledok. Nie nadarmo sa vraví "nehádž perly svini", čo v podstate znamená, že svine bývajú niekedy premnožené.
Takže sklapni, a pozeraj najprv, kam si to dotiahol ty so svojou prácou, nie takou, čo vo tvoj prospech alebo za teba robia/robili ostatní, vrátane mňa.

Správne som odhadol, že za Kotlebom je veľa fašistov, čo robia Slovensku medvedie služby. Ak by niekto nevedel, ako a prečo to tak chodí, tak vezmime príklad kúsok východnejšie, rok 2012:
https://www.youtube.com/watch?list=UUtvrV_ifhx0EDh...
Historická hlúposť sa šíri ako vírus, mor.
9:43 Sláva Hitlerovi - Sláva Ukrajine 1933-1943
Od 13:00 rovnaké symboly, Halič... komplet pandorina skrinka

Poznám dosť fašistov, ktorí pobehujú aj po diskusiách, čakajúcich na svoju príležitosť, zastierajúc tým svoju neschopnosť prejaviť sa v rámci pravidiel hry.

345154

04.02.2016 14:12

Kdo vlastní virus Zika?

RE: Zlata miliarda ...

ppppp 82.?.?.?

K tomu číslu typu "5".

Dávno som si všimol, že pred ochladením postupuje vždy infekčná vlna, ktorá sa o pár dní prejaví. Mikróby v takej vlne potrebujú nájsť hostiteľa, aby prežili, takže sú vtedy najaktívnejšie. Žijeme predsa v živej, konkurenčnej prírode.

Nie je to žiadnym sprejovaním, ale "kapitalistickým" chodením do práce aj v prípade, že by človek mal zostať doma. Používaním pochybných medikamentov maskujeme príznaky a pomáhame šíriť infekcie. Deti musia do úschovne=školy, škôlky aj choré, lebo sa nemá o ne kto postarať.

Ešte som hádam tiež nezažil čakáreň u lekára, alebo lekáreň, ktorá by mala POVINNE vetrací výmenník. Sme v tomto úplne na smiech, čo robíme.
S chodbami a čakárňami nemocníc je to tiež biedne.
Máme tisíce zbytočných predpisov a bezpečnostných obmedzení, ale to, čo je naozaj treba akoby nechýbalo.

Práve naopak, chemtrails slúži ako ALIBI, zásterka tým, ktorí si ZLE vykonávajú zverené úlohy.

Severný vietor z prechoreného kapitalistického Poľska takmer vždy prinesie nejakú vlnu. Ďalší vplyv si priznajme je pokles koncentrácie kyslíka v dôsledku dopravy, o 1, 2%. Čím prevažne dezinfikujeme mikróby? Takmer vždy kyslíkom. Ešte aj chlórovanie vody neuvolňuje do vody chlór, ale kyslík, používa sa len chlórová zlúčenina ako nosič kyslíka, aby po jeho uvoľnení zostala vo vode neškodná kuchynská soľ. Pri nižšej koncentrácii kyslíka sa mikróbom darí lepšie.
Potom tesné moderné okná. Kto má inštalovaný vetrací výmenník? Opäť klesá koncentrácia kyslíka, a častice vodnej hmly súžia ako nosiče.

Kdeže chemtrails. Škodíme si oveľa jednoduchšie.

345204

04.02.2016 16:01

Kdo vlastní virus Zika?

RE: kde je ten patent?

ppppp 82.?.?.?

Vyhlášení WHO na vás jako konspirační blábol nepusobí? Proč nevyložili karty na stul, ale polovinu jich mají po rukávech? Koho takové polo/pravdy zajímají?

Není vám divné, že za 500 éček si mužete koupit nekde podobný virus?
Budeme teď jako príčinu mozkové deformace uvádet všechny možné koupitelné virusy? Kde je prokazatelná souvislost, když mnohým detem virus nezustal? Proč se chování viru tak významne zmenilo? Když současne s tím, se mely povinne očkovat tehotné ženy?

Proč naráz ten silne indukovaný zájem o postriky na komáry, nebo Gatesovy impotentní komáry, nebo nové vakcíny? Není to umelý odbyt, jako v Chaplinovi? Aby mel ráno práci, tak po večerech vytloukal lidem okna?

Když u nás zavedli povinné denní svícení, okamžite začali současne všechny ridiče dost prísne kontrolovat na rychlost. Pak vyhlásili, že díky dennímu svícení klesl počet nehod. Logika hodná policajtu a tech, co jim správne naslouchají.
Co se bábe chtelo, to se jí snilo.

Normální človek tomu nejspíš rekne maskovací manévr.

345210

No, lepší môžeš byť ako väčšina voličov, a s tým že si zafandíš súhlasím, postupujem niekedy podobne. Zatiaľ tomu ale výsledok nezodpovedá. Lebo porovnávaš svojich pol metra do výšky s mojimi dvomi metrami, a nedokážeš vidieť rozdiel. Pritom mne by nevadilo, keby si skákal hoci tri metre, dohodli by sme sa asi o dosť skôr, než takto.
Nemôžeš sa hnevať, že nejaký lepší muzikant počuje, že ešte hráš falošne. Si asi mladší, a môžeš ma časom predbehnúť. Celkom ale isto nie tým, že sa necháš pokaziť vtiahnutím sa do hlúpeho davu, spolku, ktorý naberá na veľkosti iba tým, že sa stáva monštrom s ešte viac problémami, než pôvodne riešil. Mal by si brať "vážnejšie" myšlienky, ktoré som napísal, lebo mne je jasné, že si dosť mimo, a že ich ani poriadne nechápeš, hneď sa ale podujmeš oponovať. To akokeby som ja revidoval knihu, ktorej relatívne kvalitné vzorce som poriadne nepochopil, ale hlavne, že mám svoje.
Zdá sa mi, že ešte nechápeš dobre korene problémov, a prečo nakoniec aj kvalitní ľudia akoby rezignujú a prispôsobia sa zvyšku. S odstupom času sa ukáže, že iné cesty by mohli dopadnúť ešte horšie. Prvé čo o tom rozhoduje je zdravie, a potom zárobok. Celkom isto nie ideály, tie väčšinou fungujú ako zásterka. Je len dobre, pokiaľ sa niekomu podarí priblížiť ideály "zárobku". Ľudí je ozaj veľa, o životný priestor sa súťaží, a rôzne zbrklé revolúcie častejšie vedú k ešte väčšiemu chaosu. Nebol by si prvý, ktorý utláča ostatných tým, že za každú cenu chce byť lepší, než zvyšok. Zažil som viacero mladých, ktorí mi vo svojej hlúposti za pomoci nesprávne nasmerovaného sebavedomia pokazili poriadnu prácu, a vykonali medvediu službu, však časom zistíš. Pritom nemám najmenší problém s obmedzením hlasovacieho práva.
Ešte raz príklad tá Ukrajina. Koľkí sa tam stali zabijakmi v mene ušľachtilých ideálov, a koľkí nedožili ani 30 rokov. Výkriky nikam nevedú.

345226

dobre si to napísal, súhlasím s touto výnimkou:

>a v čom nesúhlasíme...lepšie riešenia navrhnúť musíme...alebo radšej držať hubu
>Tak, ako v nejakej normálnej firme, organizácii prosto nemáte právo čokoľvek >kritizovať, musíte hubu držať, ak natoľko gramotný nie ste, pracovať a >nerozmýšľať, ak neviete skutočnú systémovo objemnejšiu alternatívu ponúkať.

Tu miešaš legitímny nesúhlas s vynútenou povinnosťou.
Neplatí, že ten, kto s niečím nesúhlasí (z X dôvodov) má povinnosť navrhnúť lepšie riešenie. Preto ani neplatí, že ak nemá lepšie riešenie, tak má držať hubu.

Rovnako, ako žena, keď nemá "lepšie riešenie" tak má držasť hubu, a je povinná dať každému, kto to považuje za dobré riešenie.

345258

Ťažko sa o niečom baviť so zaujatým/predpojatým človekom. Nepredpojatý dokáže dať najavo svoje pochybnosti, a nejde do extrémov so svojím receptom na pravdu. Máloktoré riešenie je totiž ideálne a optimálne, veľmi čqasto rozhoduje len princíp zjednodušene povedané "menšieho zla".

Máloktorý fanúšik Kotlebu, aj trebárs Oľano je nepredpojatý, môžeme sa akurát pýtať, prečo. Často sú za tým vlastné frustrácie, či neskúsenosti. Pritom Kotleba čo si pamätám urobil významný kiks iba v K.Hôrke. Na ostatné nemal ani veľa času a právomocí. Je teda možné, že sa z neho poučil, alebo tiež, že s jedlom rastie chuť. Pri komunikácii s novinármi sa nespráva argumentačne príliš presvedčivo, ale nemám nič proti tomu, aby sa aj on mohol dačomu postupne priučiť. Na také miesto by však mal prísť človek, ktorý podobné medzery už veľmi nemá a niečím si prešiel.
Takže fanúšikovia Kotlebovcov sa veľmi nelíšia od fanúšikov Smeru, alebo Oľano. Všetkých som komunikačne zažil, a správajú sa veľmi podobne, často bez ohľadu na program.
Ako som napísal, viem, koho voliť nebudem, teda Matoviča, Procházku, Lipšica, agentov Mostu a strany "ja som".
Za proslovenské strany považujem spolky okolo Fica(len časť), Danka/SNS(link vedľa, nie Daňo) aj Kotlebu. Vo všetkých sú ale aj protislovenské a medveďoslužobné živly.

Tu je jeden komentár, ktorý dobre vystihuje, čo sa vlastne na aktuálnej politickej scéne deje:
https://www.youtube.com/watch?v=wG8fzKC6m2g
Pôsobí síce vo Francúzku, ale v 2014 kandidoval v Humennom, ak by sa taký človek vrátil, nezaškodilo by.
Podobných ľudí, ktorí riešia a nechytračia je isto viac, ale ľudia sú to, ktorí si to musia všimnúť.
Nastrčené reklamné kampane však nie sú skutočnými voľbami, preto tieto možnosti máme silne obmedzené.
Bolo by preto dobre, keby sa dostali do parlamentu všetky 3 spomínané subjekty, a BEZ koalície, koalície považujem za škodlivé, lebo alibizujú politickú zodpovednosť. K tomu nejaká neutrálna "pravica" (dnes asi neexistuje) alebo iné strany, bez rôznych ľudskoprávnych úchyliek.

345293

08.02.2016 15:14

Policie v roli fašistů?

RE: Motivu je tam dost

ppppp 82.?.?.?

Správná poznámka.
Zahalený človek na verejnosti klidne muže být loupežník. Loupežníci a zločinci jinak získávají "zdarma" príležitost být maskováni.

Proto bych s výjimkou karnevalu a podobne organizovaných akcí, nebo v prípadech extrému počasí zakázal veškeré maskování tváre.

Nemeli bychom zde žít jako v okultizmu.

345362

09.02.2016 11:10

Kdo vlastní virus Zika?

kolumbijský prezident

ppppp 82.?.?.?

ohlásil, že z asi 3000 prípadov nákazy tehotných žien vírusom Zika žiadne dieťa nemalo mikrocefáliu. Teda že vírusy v Kolumbii sa správajú inak, než vírusy v Brazílii:

http://www.hlavnespravy.sk/kolumbijsky-prezident-z...

345386

10.02.2016 00:49

Policie v roli fašistů?

RE: Tak už je to venku

ppppp 185.?.?.?

Bych pátral i tímhle smerem :

http://www.antifa.cz/content/policejni-provokace-n...

Mnozí chuligáni mohou mít školení.

345406

10.02.2016 13:51

Policie v roli fašistů?

RE: Tak už je to venku

ppppp 82.?.?.?

Vím, že se to nenosí a není to moderní, avšak pro tentokrát se prikláním k verzi, že semtam i policie neco udelá dobre.
I když obecne nemám policajty rád, bývají dost hloupí, nekdy i s premršteným egem, a jen si myslí, jak co umí rozlišovat.

http://www.policie.cz/clanek/krajska-reditelstvi-p...

Prijde mi to primerene objektivní a hlavne bez hloupých konspirací. Lidé nadrženi na hollywood furt chtejí nasávat nejaké konspirace, je to jako droga, obyčejným zprávám už ani nejsou schopni verit.

Co mne štve je fakt, že premíra konspirací a fantasií mezi lidmi delá dobré veci medvedí službu. (evidence a nevnucená pravidla pri udelení azylu včetne kvót).

Nemá smysl se rozhádat a nechat za sebe rádit nejaké fašisty s pochybnou minulostí a navíc s MASKAMI jako nosí loupežníci. Zase nekdo kroutí pravidla hry. Máme povoleny demonstrace bez mase, tak proč nedelat, když už, jak je treba. V dnešní dobe je navíc nutné delat ohraničenou uzavrenou společnost, s prezencí, aby šlo dohledat prípadné provokatéry stavící se proti organizaci.

Melo by platit, že anonym nemá co demonstrovat. Anonym je furt jenom anonym, co se za neco potrebuje schovat.

345421

10.02.2016 14:01

Policie v roli fašistů?

Co je to vubec za titul

ppppp 82.?.?.?

"předseda Unie bezpečnostních složek, který zastupuje policisty, hasiče, vězeňskou službu" ???

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sef-U...

Zase nejaký stát ve státu?

Struktura policie je snad čitelná.
Také bych si mohl dát titul "prezident výtokového žlabu ministerstva vnitra".

Tyhle nevolené struktury by si mely dát pohov, nebo je donutit akceptovat výsledky voleb.

345422

10.02.2016 18:27

Policie v roli fašistů?

RE: Tak už je to venku

ppppp 185.?.?.?

Otevrené dvere jsou detail. Mohou a také nemusí s tím souviset. Čím duležitejší vec, tím se žádá duslednejší vyhodnocení.

Policista nevyzval nikoho k demaskování proto, že se to už 10 let takhle toleruje. Nechtel být tím prvním co to začne a udelat černou ovci. Ostatne tohle je manipulační princip varící se žáby.

Stejne tak nevyzývají k demaskování na Slovensku. Už nekolik let to prudce kritizuju.

Zkuste se na to dívat tak, že i v radech policajtu jsou špatní lidé a nic s tím hned jen tak neudeláte.

345429

10.02.2016 22:41

Policie v roli fašistů?

RE: BIS MOCHOMŮRKOVÁ ČEPIČKA s.r.o.

ppppp 185.?.?.?

To, co píšete je nic než paranoja.

Hnedobunďák je u mne frajer, protože se nemaskoval. Ostatní s maskama jsou pro mne tupé stádo.

Napsal jsem to srozumitelne?

345442

11.02.2016 15:51

Policie v roli fašistů?

RE: Tak už je to venku

ppppp 82.?.?.?

Se vám nedivím. Spíše se divím tem, kdo tak dobre dovedou opakovat neco, o čem nemají ani potuchy, ani nejaký nábeh na zkušenosti které pomáhají vyloučit vychytralé manipulace.

Aj jsem ríkal. Policie i když v dosti vecech lže, tak to neznamená, že lže ve všem.

Stejne jako taktika profesionálních lháru je balit 10% lži do 90% pravdy.

Na tohle už dojeli nejenom jednotlivci, ale i celé kultury. Hodne stará a často používaná strategie ješte od dob Babylonu a to i bez internetu.

Veštením se toho víc posere, než napraví, náhoda a tipování dopadá blbe, proto zisky z toho mají vetšinou organizátori.

...Odkazuju pánum tamníže, ať se jdou ventilovat na nekom jiném, nebo kde to tolik nesmrdí. Není normální podsouvat nekomu neco, co nikdy nerekl, to ať si reší s nejakým doktorem.

345469

12.02.2016 12:30

Pekelné soužití s migranty a politiky

RE: Neurotoxické látky spôsobujúce pasivitu ľudí ?

ppppp 185.?.?.?

Pasivita je predovšetkým duševná záležitosť a plody duševnej činnosti.

Káže nám niekto čítať reklamu, pozerať nezmysly v TV? Čím viac to robíme, tým viacej otupujeme a presmerujeme svoju energiu bokom. Chorobou je naše pohodlie, premrštené nároky, príliš veľké domy, alebo v inom veľké oči, megalománia.

Čím viac sa v TV stáva, že pravda víťazí iba zázračným spôsobom, tým viac si to súkame do podvedomia.

Pasivitu spôsobuje predovšetkým naše vlastné pokrytectvo a nie nejaká alibistická substancia z externého prostredia.

Priznajme si, že sme skočili na lep nových angličákov(autá v úlohe korálok pre Indiánov), hypoték iba preto, aby sme boli lepší, než sused, a hlavne čím skôr. Jednoducho sme sa upísali čertovi. Tak sa potom nečudujme. Aj bez "čertov" to funguje ako v rozprávke.

Ďalšia vec, čo nás robí apatickými je náš životný štýl. Zvykli sme si ako nenahraditeľní chodiť chorí do práce, do škôl posielame choré deti. Nerešpektujeme počastie, poručili vetru dešti aj cez mŕtvoly. K tomu nevetrané priestory, všade nás trápia normami, len tu naraz nie.

Potom tu máme ideológie a náboženstvá, ktoré robia človeka introverta, čo sníva o nereálnych veciach, ako "raz po smrti bude dobre", namiesto toho, aby sa zobudil, a uvedomil si, že to oslabuje jeho obranné schopnosti, citlivosť a mieru ku skutkom našich verejných zástupcov, neschopnosť sa vysporiadať s chytrákmi a tými, čo zbohatli príliš parazitickým spôsobom. Zatiaľ čo ostatní pekne šafária a nerobia nič iné, než utláčajú zvyšok. Paradoxne náš zákon zachovania druhu z Nového zákona (cti/miluj blížneho) sa tak stáva výhodou predátora nerešpektujúceho Zákon zachovania druhu. Ak nejaký zákon pôsobí proti sebe, tak je nefunkčný. Zrejme je chybná každá ideológia, ktorá ráta s ideálnym človekom, či je to kresťanstvo, komunizmus, lebo demokracia.

Až potom možno hovoriť tiež o prechemizovaných potravinách a semtam nejakých toxínoch v nich. Kdeže a načo nejaké práškovanie, nezhoršujme všetko ďalej konšpiráciami.

345508

13.02.2016 21:03

Pekelné soužití s migranty a politiky

dám to aj sem

ppppp 185.?.?.?

je to k veci:
https://www.youtube.com/watch?v=97JFggxXLbY

ten pán, čo tam hovorí bol šéfom sekcie KuKluxKlanu, kde sa vraj snažil obmedziť násilie. Tiež bol guvernérom v Lousiane a kandidátom na prezidenta USA.

Hlavne je zo záveru jasné, že nepaušalizuje činnosť žiadneho etnika a nehádže všetkých do 1 vreca, napriek tomu, že to iní robia.

345561

13.02.2016 23:35

Pekelné soužití s migranty a politiky

RE: Neurotoxické látky spôsobujúce pasivitu ľudí ?

ppppp 185.?.?.?

Dekuju za komentár, doplnení a invenci. Nesouhlasit jsem chtel jenom s tím co upresnil níže pan Nikdo/originál.
Vy jste to napsal asi i dobre. Lámat se to začíná práve na tom nepríteli. Já tomu rozumím tak, že

buď to bylo myšleno, že mám spíše toho neprítele respektovat, a nemám se mu mstít, když o to prímo nestojí. Také si myslím, že na vztah typu miluj, respektuj... a podobne vždy musí být 2. Nemuže si nekdo podobný vztah vynucovat znásilňováním. Proto s tím neprítelem hodne opatrne.

Nebo to bylo opravdu myšleno sebedestrukčne stylem - kdož veríte, dobre vám tak, presne tohle se od vás čeká.

Nejde nekoho uznávat, milovat, odpouštet, pokud o to náprotivek spíše/vlastne nestojí a vede to k sebedestrukci, sebezničení. Tady existuje i morální právo na obranu. Ať je to již puvodne jak chce, s tím neprítelem to není tak jednoduché, ten nemá morální mi právo nic vnucovat ani si nárokovat. Pokud tak učiní tak je nekdy konflikt hodnotnejší, než se nechat zničit pro nic za nic. Pokud nekdo ohrožuje nekoho na zdraví, nebo výrazne/existenčne na majetku.

345563

18.02.2016 01:52

Jak mi Putin zkazil šuk

pánská ochrana

ppppp 95.?.?.?

Není nad osobní zkušenost [naštvaný]
Pošlete jí tohle "barevné" video. To snad pochopí.

https://www.youtube.com/watch?v=JUhWDSvBV5M
https://www.youtube.com/watch?v=ABdPiV1xf7o
nebo tyto dokumenty:
https://www.youtube.com/watch?list=UUtvrV_ifhx0EDh...
https://www.youtube.com/watch?v=iSW5jQIZ9pU&app=de...
https://www.youtube.com/watch?v=u-QqIp6iIjs

Zde jsou ti Ukrajinci s tím pohrbem:
https://www.youtube.com/watch?v=RoExk-h8Fig
zde další:
http://www.nakanune.ru/news/2015/9/3/22413456/

Také dekuju za info, vypadá, že nejlepší pánská ochrana jsou sympatie s Putinem [velký smích]

345670

18.02.2016 11:08

Jak mi Putin zkazil šuk

RE: Bohuzial, problem je v moralke,

ppppp 95.?.?.?

isteže je problém v morálke, ale:

>Rusi a Sovietsky zvaz bol synonymom zla ( a opravnene, povedzme si )

pozrite, tuto zase len máte vpašovanú ideológiu [smích]

Bez detailov sme tam, kde aj predtým. Nie Rusi sú zlo, podobne ako nie Židia, Muslimovia sú zlo. Zlý je konkrétny človek, nie vrece/zemiakov.

Pýtajme sa teda, keď už, tak kto konkrétne a prečo bol symbolom zla napríklad aj v Rusku.
Pýtajme sa, prečo skutky našich zlých ľudí boli zastierané údajným "zlom" v Rusku, a deje sa to tak doteraz. Veľa ľudí má plné ústa Ruska, Putina, pritom sú sami zlí a spoločnosti škodia, alebo na nej parazitujú. Putina démonizujú práve títo, alebo ho stavajú do úlohy toho "poloboha" "iba preto" že je jednoducho schopný, okrem toho nezanedbáva ani propagandu, ktorú robí odlišným a korektným spôsobom oproti zvyšku. Vyššie som dal videá, z ktorých vyplýva, akí sú ľudia niekedy "jednoduchí", a skáču na lep, všetkému, čo vôbec príde. Akejkoľvek "duševnej" potrave.

Rusko sa stalo ALIBI pre naše ZLO.

345696

18.02.2016 11:52

Jak mi Putin zkazil šuk

RE: Asi to nebude o tom, jak myslí muž a jak žena

ppppp 95.?.?.?

Jste z Plzne? [velký smích] Tam to melo tradici...ozpívaný generál Patton a "holky ze škodovky". Jenomže jak tvurci, tak i interpreti patrne už neví, jak a proč to s tím Pattonem bylo.
Stejne tak je tomu v reálu. človek nečemu verí, ale ne každý zvládne podstatnou část práce, kterou musí projít, aby zjistil, co je za tím. Znám schopného a zkušeného inženýra co jezdí i po venku, co mu je Putin trnem v oku, a i když nelze pochybovat o kvalite jeho myšlení, tak na pokrok tímhle smerem nemá. S kolegou si pár let lámeme hlavu, proč to tak je. Závislý na nejakém politickém sponzorovi predpokládáme, že není. Možná vliv "amerického snu".

345700

18.02.2016 15:05

Jak mi Putin zkazil šuk

RE: Bohuzial, problem je v moralke,

ppppp 95.?.?.?

Áno, komunizmus bol inštalovaný ako ideologický podvrh najmarkantnejšie v Rusku. Preto sa Rusi s komunizmom neprávom stotožňujú.
Komunizmus mal niektoré myšlenky, ktoré boli pokrokové, sociálne, ale rovnako ako aj súčasná demokracia stavajú na ideálnom človek,u, čo fungovať nemá ako.
Dnes takisto ospevujeme idey, ktoré nemajú od komunizmu ďaleko, takisto falošne ponúkajú blahobyt a ľudské práva, ale od reality to má veľmi ďaleko, a opäť ide skôr o formu nadvlády a sociálny podvrh.
Navodzuje sa tržná ekonomika, ale keď ju naraz treba, tak sa zruší a uprednostní kartel. Presadzujú ľudské práva, ale keď ich naraz treba, nastúpi pozitívna diskriminácia. Dvojaký meter je zrejmý, takže ide o podvrh. Podobne aj priama demokracia, dnes je naopak priamejšia, než by sa žiadalo, nie je správne, aby o všetkom rozhodovala ulica, ktorá nemá šancu veci dôsledne študovať a vyhodnotiť, protirečí to deľbe práce.

Ani "dedičstvo komunizmu" nie je problém, iba alibi, zásterka. Skutočný problém je veľa ľudí s nadštandardnou spotrebou, neprimerane vysokými nárokmi, plýtvanie zdrojmi, paraziti, ktorí spoločnosti reálne ničím neprispievajú, existuje tu skrytá rivalita, a neférová konkurencia s nejasnými alebo nedobre postavenými pravidlami hry.

Nie systém je za to zodpovedný, ale schopnosť nejakej komunity sa organizovať, práceschopnosť, spoločenský duch, morálka, kultúra, empatia, mentalita, reálna schopnosť spolupracovať, nevyvršovať si svoje neschopnosti na druhom, neschopnosť pomenovať vinníka s obavou, že zvyšok spoločnosti je spohodlnelý, rozmaznaný. Také čosi platí nezávisle na tom, ako sa to volá.

345714

26.02.2016 22:08

Vodíková budoucnost lidstva: věda, hospodářské a politické souvislosti

RE: Ta teorie je pitomost

ppppp 82.?.?.?

Proto, že odber z ložisek byl vyšší, než vydatnost. Po poklesu odberu se množství doplnilo. To neznamená, že se neco tvorí.

Tohle si vyzkoušejte na leckteré vesnické studni. Zeptejte se kohokoliv, kdo takovou studnu má. Sotva najdete takovou, která se bude chovat jinak.

345925

27.02.2016 03:34

Vodíková budoucnost lidstva: věda, hospodářské a politické souvislosti

RE: Ta teorie je pitomost

ppppp 82.?.?.?

>Popíráte, že je nevyčerpatelná a teď se najednou doplňuje....

Pršela nekdy u vás ropa stejne jako voda? Tak až bude pršet, tak se také bude doplňovat.

Protože když nekde navrtáte príliš vydatné studny, tak v ostatních časem voda klesne, nebo až vyschnou. A to se ta voda navíc opravdu doplňuje.

Pane, vy máte logiku jak deravý hadr, a technické myšlení úplne v kýblu. Hlavne, že umíte používat smajly.


To, že se ropa doplňuje je korunovaný nesmysl. Nikdo ten uhlík zpátky nedává, ani vodík. Mám spíše dojem, že nekdo testuje naši prumernou debilitu. Nebo úroveň chemie ze základky.

345935

Bežnému človeku se nechce verit, že vedecké, lépe vedecky vypadající práce mohou být konspiracemi. Proč by tak delaly. No proto, že za vším je velká hromada penez, a stejne jako v minulosti král vlastnil alchymisty pro prípad, že mu poskytnou strategickou výhodu, nač si nalhávat, že stejne tomu není i dnes, jen úmerne mnohem sofistikovaneji a ve velkém merítku. Stejne jako kdysi král nemel kolikrát šanci pochopit, co mu vlastne alchymisté delají, tak je tomu i dnes, kde úredníci nechápou cíle projektu. Najímají si sice ruzné pomocné znalce, ti ale mnohdy nejsou také natolik vpredu, aby chápali, kterou vetev zkoumat, a kolik z toho je paveda.

Prezentace dnešní pavedy je kolikrát na vysoké úrovni, zapojují do toho "špatne placené" pracovníky fakult a podobne. Vezmeme namátkou
Rossi-studená fuze. Ten již pred pár lety sliboval, že to chce ješte pár mesícu. Ale jen mlží, dobre ví, že podvádí, a jeho zarízení není energeticky ziskové.
Pridejme treba zázrační vodní turbinu:
https://www.youtube.com/watch?v=nsno0cxzd0I&list=P...
Opet dokonalá prezentace zamerená na dojení fondu. Nikdy to nikomu nenamontují, aby to mohl merit.
Stejne tak docent Nemec z Brna pri laciné propagaci softveru na údajné simulaci pádu wtc, kde v modelu nezohlednil fyzikální dynamiku, a vzal jenom část, co se mu hodila.
Stejne jako tahle pseudoveda o rope. Když je článek podle nekoho vedecký, tak proč:

1. Nenapíše, jaké jsou teploty vevnitr zeme, a zda tam termodynamicky opravdu mohou existovat hydridy. Zemská kura je tlustá nekolik desítek km, jsou na to merení, zbytek je horká viskozní, nebo tekutá masa. Proč ty hydridy nejsou obsažené v láve.
Hydridy navíc obvykle s vodou reagují na vodu a ne na uhlovodíky. Proč láva neobsahuje volný uhlík.
2. Kde a jak se bere hromada koncentrovaného volného uhlíka, a jak dochází k tvorbe uhlovodíku, z nichž velká vetšina jsou nestabilní a podléhají rozkladu nad zhruba 500C, výnimky snad metan, ten je ale málo reaktivní plyn (smerem k uhlovodíkum, ne k oxidaci).
3. Nevysvetlí, proč by se mel vodík v atmosfére hromadit a "bouchnout", když o pár rádku výše tvrdí, že vodík uniká difuzí do vesmíru ve značném množství (co také považuju za zjištený fakt)
4. Nenamáhá se vysvetlit, proč se mohou mýlit seriozní prameny, jako chemie od Remy a podobne, kde se také rozebírá složení zeme od více autoru. Ani je odpovídajícím zpusobem necituje.

Zajímavé, že v záveru článku je poznámka, že Glazjev by si v podstate mel na tyhle výzkumáky posvítit. To by si teda mel. Tohle matení lidí je predpokládám prudce účelové.

Nickovi jménem Zvirák odkazuju, že když si me už vezme do huby, tak ať napíše argumenty z chemie a ne z platónovy filozofie. Podle ne by jste pane pohorel se mnou už z chemie základky.
V podstate též souhlasím s úvahami "studenta".

346029

01.03.2016 14:10

Vodíková budoucnost lidstva: věda, hospodářské a politické souvislosti

Čísla nepustí, podívejme:

ppppp 82.?.?.?

Zaujala me podezrelá veta hned na začátku článku:

>i kdyby se veškerá biomasa Země proměnila v ropu, vzniklo by jen 7% známých zásob z nalezišť Perského zálivu.

Tak overujme. Svetové zásoby uhlí (včetne tech težbe nedostupných) jsou odhadované na asi 10^13 tun (=1e7). Svetové zásoby ropy 2.4x10^11 tun (=2.4e11), tedy asi 40x méne, než uhlí. Prepsáno z literatury, overit, korigovat není problém. Všímejme si proto hlavne uhlí.

Vycházejme z polomeru Zeme 6400km. Plocha zeme je proto asi 120 000 000 km2, dejmetomu jen polovina plochy dobre osvícená, uvažme kosinus dopadu, takže zmenšime na 1/2 co dá 6e7 km2. Sluneční intensitu dejme taktéž jen polovinu zmerené, také s ohledem na kosinus dopadu, tedy 500W/m2.
Dostaneme (včetne promeny jednotek) 6e13 m2* 500W/m2 výkon 3e13 W.
Vezmime výhrevnost biomasy 3kW/kg, dostaneme 1e10 kg/hod.
Dejmetomu, že máme oblačnost, roční období, a neprobíhá vše vždy naplno, berme jenom 10%, klidne i 100x méne, viz záver.
Opreme se tedy o množství sluncem produkované biomasy 1e9 kg/hodinu, = 1 milion tun/hodinu.
Zjistíme počet potrebných hodin pro celou zásobu uhlí, dejmetomu se všechno promenilo na uhlí, pak opet klidne i 100x méne, viz záver. Dostaneme, že uvedené množství slunce vyprodukuje za 1e7 hodin. Rok má 8760 hodin, takže 1142 let.
Teď dále zmenšime efektivitu, jak bylo zmíneno, 10x méne efektivní svit, a 100x menší účinnost, neboli 1%, s uvážením, že biomasa spíše tlí na CO2 prímo, a jen malá část uhelnatí. Pridáme proto 3 nuly, dostaneme 1 142 000 let, slovy zhruba milion svitu slunce let je treba na tvorbu všech zásob.

V literature se uvádí, že proces tvorby uhlí ropy a uhlí trval ješte delší dobu, tedy byl ješte méne účinný, píše se 100-200 milionu let. Slunce tedy melo dost času utvorit všechny zásoby, i kdyby byla účinnost ješte 100x zmenšena, co je v dobrém souladu s tím tlením/uhelnatením části biomasy.

Takže ta citace je úplná pitomost, ptejme se, kdo a proč tohle lidem vtlouká do hlav.

346044

02.03.2016 00:58

Masivní rasistická kampaň na Twitteru zaměřena na oplodňování bílých žen

príliš velký pták muže být i nevýhoda

ppppp 185.?.?.?

Ruzné bacily si časem najdou více volných cest, a dusledky se jiste dostaví. Už i dnes jsou dostavené soustavným pretežováním "dobrých zvyku".
Príliš častý a intenzivní sex si obecne vybírá svou daň. Takže je treba šírit mezi sebou "optimum", a ne maximum.
Upnot se na černošský sex není žádná velká výhra. Po použití prijdou výsledky. Nerekl bych také, že aktivní černoši vydrží extra pri svých partnerkách, a že toho jednou mnohé nebudou litovat. Nejde všechno v živote jen zkoušet a zkoušet, všechno vyzkoušet nejde, mnohé veci jenom jednou.
Nekdo zde rozširuje mimorealitní kulturu sexu, a tohle jsou jen toho vetvy.

346086

Co dnes opravdu omezuje počet detí je spíše práce, než potraviny, i když potraviny také. Evropa a treba i Čína podléhá jakési samoregulaci, kdežto na černochy toto jaksi ješte (?) nefunguje, pták-nepták. Ti se budou množit, až pohynou na hladomor, viz Somálsko apod, i bez invazí cizích systému a ideologií. Stejne, jako to delá asi celý ekosystém v Africe, prijde déšť, ožijou, když sucho pohynou. Mají s tím související jednodušší vzorce chování.

Co vidím kolem, naše spotreba a produkce je do značné míry umelá, hodne z toho, co vyrábíme vubec k životu nepotrebujeme. Je nás všude moc, a v podstate nutíme až vydíráme farmáre aby pro nás produkovali potraviny. Osoby s dlouhýma ptákama jak zde nekdo ríkal nejsou kolikrát schopni ani potáhnout trubku do vesnice, netož rozpracovat pokročilejší metody získání potravin. Nebudují společenskou kulturu jako celek. Ošuká, co jde, a nestará se príliš, zda to prežije.

My jsme nekdy zase v opačném extrému, tolik potomky "zajišťujeme" až to z nejakého duvodu nevyjde, vetšinou kvuli indoktrinaci "společenským" myšlením, mladí naskočí na pujčky, protože chtejí "rychle" výsledky, neuvedomujíc si, že podepisují smlouvy s čertem, který se ve svých čertovinách lépe vyzná. Živíme systém, který nás na oplátku ničí.

Byl jsem v mnoho firmách a institucích, kde jsem zcela jasne na vlastní oči videl, že bych podobnou činnost jako podnikatel nikdy neplatil. Dnes je velký problém najít nekomu práci tak, aby vydelal na sebe, stát a neco zustalo i mne za mou snahu to zorganizovat. Muj zisk z procesu vyjde na poslední místo. Hlavne, že se najdou peníze pro velké hromady parazitu.

Nemužeme se ani zde množit donekonečna, vždyť bychom zde z krajiny udelali poušť. Společenské vedomí černochu nejspíš tak dalece nesahá. Dost na tom, že už teď živíme hodne lidí, co témer nijak do celku neprispejí.

Nemáme dobre vyjasnenou práci, nesloužíme dobre sami sobe a je nás hodne. Navíc trpíme prebujelým individualizmem a soukromím.

346122

>v kterém šupleti má insignie

...byl jsem jednou poslanec. Tak jsem neco videl, co vám možná natolik neprišlo.
Starostové dnes nejsou až tak starostové, jako spíše vysunutí státní úredníci.
Odpovídají se více svému státu, než svým voličum, proto ta jejich relativní impotence.
Jsou "formátováni". Musí chodit na ruzná kolikrát zcela zbytečná školení zamerená spíše na vymytí toho, co zbylo, a dodržování navozených predpisu. Kdybychom opravdu zkontrolovali, kolik procesu je "nad míru zákona", tak bychom se asi divili. To jsou také páky, kterými drží i jinak schopné starosty v šachu. Zákony jsou navíc tak prekombinované a neprehledné, že by na "jejich úklid" nestačil ani trvale zamestnaný právník.

Máme plnou hubu rečí o fiktivní a též nefunkční prímé demokracii, a nedovedeme si "ohlídat" ani svého starostu, poslance. Videl, slyšel jsem 4 roky.
Nemluvím o dalších závislostech na príslušné strane a podobne.

Starosta nemá slovo typu "guvernéra" pred policií, poslanci, co by se meli s lidmi znát rovnež ne. Když jsem jednou kontaktoval místní policii, tak se ukázalo, že me šéfka a šéf ani po tech letech neznají, a koukají na me s neduverou. K čemu pak znají zločince, když ani neví, kdo zastupuje normální lidi. Proč všichni znají z billboardu nicneríkající poslance NR, a své volené lidi ne??
Stejne tak mi vadí, že treba pri silniční kontrole policie nebo i úredníci po úradech neví, s kým mluví, žádná základní databáze, profil, a jedná s človekem kolikrát jako se zločincem, a též obrácene, se zločincem nakládá v rukavičkách.
Toto by se melo na jisté úrovni ukázat. Jakoby nestačilo, že mám stejný hlas jako nekdo, kdo pro lidi neudelá zhola nic a jen bere.
...Takový starosta je sice jakože volený, ale pak též nacvičuje spartakiády s nekým úplne jiným a slouží jiným. Často žasnu, když starosta je mladý človek úredne zaškolený, až indoktrinovaný, aktivní, ale bez schopnosti neco smysluplne kormidlovat s primereným uvážením životních zkušeností svých a lidí z okolí.

346157

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 0

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 733 555