Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.12.2014 15:42

USA vyhlašují (měnovou) válku Rusku

šídlo z pytle ven

ppppp 95.?.?.?

to je prece ta trhová ekonomika. Trhni komu trhni. Jinými slovy trhnout muže jen nekdo. Najednou svobodný trh je fuč. Prý muže v demokratickém svete na trh každý, aniž by mu nekdo házel klacky pod nohy, o "konkurenci" ani nemluve [velký smích]

323902

25.12.2014 18:27

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

RE: Lidé milí, fanděme ... rozumu

ppppp 95.?.?.?

Zamyslel si sa vôbec nat tým, ako funguje matematika, a že keď sa jedna vrstva stane elitou, tak tá druhá početnejšia elitou byť nemôže, čo by sa akokoľvek snažila?
Vadilo ti elitárstvo komunistov a nevadí ti elitárstvo dnešných pseudodemokratov?
Jedna možnosť je dať sa na štúdium matematiky a pravdepodobnosti. Preberieš tam zaujímavé metódy o ktorých si ani netušil.
Dalo sa napríklad v Detroite žiť tak, aby aspoň polovica mesta bola elitou??? Kam tá elita sama zmizla s Detroitu? Kam pomaly zmizne aj z ďalších miest? Nevšimol si si, že tej elity nepribúda, ale ubúda???
Ako čítam tvoje viaceré príspevky, tak sotva. Sťažuješ sa, že na teba neargumentujú slušne, ale prečítal si si preambulu v zmysle "keď nemáš čo písať, tak nepíš"? Uvedomuješ si, že tvoj text je ako znôška fráz, ako cez kopírák pozbieraná z ohlupujúceho mainstreamu, ktorý celkom isto nie je určený pre elity? Občas si sem dal aj nejakú vlastnú skúsenosť, myšlienku? Nerobíš len papagája, čo opakuje dojmy, ktorým sám ani súvisle nerozumie?
Ak odstrániš príčinu, nebudú následky. Nemá sem asi zmysel písať/čítať niečo, čoho mám inde plné zuby, a čo tiež pripomína okupáciu.

324018

25.12.2014 18:49

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

RE: Lidé milí, fanděme Rusku!

ppppp 95.?.?.?

Je možné, že nekteré príspevky jsou ladené spíše divadelne a že vzbuzují spíše dojmy a emoce libovolné barvy, než by priblížily dobu.

Doba 68 a dále (to jsem začal pomalu chodit do základky) nebyla tak špatná, pokud v okolí nefigurovali na stranických pozicích stejne špatní lidé, jací delají neporádek v politice i dnes. Tehdá se šlo do basy za politické narčení, dneska je to naštestí už problém, ale zato nejde do basy takový, co tam už mel dávno hnít. Pripišme to historickému posunu ve vývoji. Pokud nebyli kolem straničtí lumpové, tak se človek dostal i za hranice, nebo do kostela, nedostatek mandarinek pripišme neochote obchodníku vyrídit složitejší formality, zato dneska se tyhle formality provozují obecne v dosti složitejší podobne. Navíc co to byl za svobodný trh, když delal s dovozem potíže i z druhé strany, každá hul má 2 konce. Poradovník na trabanty byl v DDR, se škodovkou to bylo o cosi lepší, nebo rychlejší. Udelali si snad komunisti sami embargo na nekteré technologie? Proč západ takový tržne orientovaný tohle delal, nebylo to spíše vydírání nepohodlného režimu? S tema pračkama a ledničkama to nebylo s ohledem na dobu tak špatné, i západ soubežne delal na tom vývoj, nelze srovnávat nesoudobe. 10-20 letý rozdíl v TV a hitech technice se beztak dnes spíše zvetšil o dalších 10 let. Co delá Čína dnes nesvedeme, jenom zavíráme, a necháváme si posílat leteckou poštou produkty, co tu delaly naše firmy pred 10 lety.
Byli lidé co tenhle trend umeli odhadnout. Duvod je matematicky prostý. Výsledek je úmerný efektivite práce. Pokud si začneme namlouvat, že HDP bude úmerné výši nájmu, nebo zavedeme bullsheet-jobs, aby lidé nesedeli doma a meli zdání, že všichni duležite "pracují", tak jsme tam, kde dnes jsme. Mužeme k tomu pridat zdání, že žvanením v parlamentu se neco pohne k lepšímu.
Noviny by nepohrdly tím, že je budou všichni opakovat, a co napíšou je pravda čiste proto, že se jim to tak povedlo napsat.
Ne jakýkoliv sám systém za neco muže, ale mentalita a kultura lidí, kterí mu slouží.

324020

27.12.2014 18:26

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

RE: Lidé milí, fanděme ... rozumu

ppppp 78.?.?.?

Presne tak, iba si pozabudol, kto ho inštaloval. Celkom isto nie Romanovci.
Vôbec sa nedá povedať, že napríklad Stalin bol boľševik na rozdiel od Lenina. Je dokonca pravdepodobné, že mu na druhý svet pomohli. Donieslo sa ti, kto bol vlastne zodpovedný za ukrajinský hladomor? Prečo použili na ťažkú pôdu kone miesto volov, a kto to aranžoval? Prečo sa to dnes interpretuje, ako sa komu hodí?
Nemôžeš pripisovať zlo/dobro režimu, vždy za tým sú konkrétni ľudia, nech sa režim volá akokoľvek. To si len naletel na prehistorický manipulačný trik, keď sa nalepením paušalizujúcej nálepky stráca konkrétna adresa a zodpovednosť.
Aj dnešná pseudodemokracia dopadne tak isto, lebo ju inštalujú ľudia neschopní žiť s pomocou zmysluplnej práce. Vždy je otázka času, kedy sa ukáže neživotaschopnosť systému.
Samozrejme nemáš pravdu, pyramída boľševika bola skôr politická, kým dnešná pyramída je finančno-hospodárska. Na 1 dolár krytý prácou sa pripíšu ďalšie 2 fiktívne, ktoré postupne tomu prvému znižujú hodnotu počas strednej doby dôvery ľudí k pôvodnej hodnote. Toto by si ako matematiky znalý mal po tých pár rokoch zbadať, a evidovať pravú mieru medziročnej inflácie aj s dôsledkami.
S tou elitou si inak odbočil od podstaty, keďže si predtým ponúkol nereálny návod. Reagoval som celkovo na teba, nešlo o omyl. Neviem, ako tebe, ale mne za socializmu neboli odopreté slobody ako náboženská, vycestovacia apod. Neviem, komu takému vadil vtedy tak strašne ostnatý drôt, bolo nemálo legitímnych prechodov, dnes sú sídla zbohatlíkov obohnané podobne, asi o nich nevieš. Prinajmenšom tým pokryli nelegálny pohyb tovaru, adepti na Darwina sú aj dnes. Nezriedka sú podobne nepriechodné aj poniektoré dnešné hranice okresov. Aj dnes je to len o konkrétnych ľuďoch, kto strieľa do ktorého vlastného obyvateľstva. Nikto normálny to nerobil ani vtedy, ani dnes. V USA vytiahneš v 10m vzdialenosti proti policajtom rybičku a si zastrelený toľkokrát, koľko je policajtov. Tu ešte aj zločincov nechajú behať po meste.
Ešte môžeš vysvetliť, prečo je ostnatý drôt v BA na Hviezdoslavovom, pred US veľvyslanectvom. Tak skús svoje úvahy ďalej optimalizovať.

324104

28.12.2014 14:32

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

RE: Lidé milí, fanděme ... rozumu

ppppp 78.?.?.?

Pápež bol štátom v štáte tak ako sú aj dnešné mimovládky. Cirkev sa nesmela miešať do politiky, a to sa jej vytýka aj dnes, hoci by to podľa mňa robiť mala, ale s rozumom. Ak ju hodnotím podľa ovocia, tak nevie dosť nahlas povedať, kto a ako "kradne". Po nej túto falošnú toleranciu opakujú ostatní. Nevie sa postaviť proti zrejmým zbojstvám a pirátstvam v zákonoch. Rôzne jej zázraky odvádzajú pozornosť od toho, čo je potrebné včas urobiť, aby potom zázrak prísť nemusel.

Sloboda nie je iba to, čo môžeš urobiť, ale aj to, čím nezaťažíš ostatných. Podľa toho, čo si napísal si pôžitkár (čo je v spore s tebou proklamovaným kresťanstvom). Nárokuješ si super pocit byť v Alpách, hoci ho vieš nahradiť alternatívou, ak by si chcel, a nezaťažíš planétu transfermi. Moja babka nevedela jazdiť na bicykli, o čo také strašné prišla, nikdy sa mi na to nesťažovala.

Ten plot je ukážka, aký si jednostranný. Ako môžeš vedieť, či by ten plot nezneužívali z druhej strany? Kadečo by sem pašovali a od nás tiež. Ľudia? U nás zadarmo vyštudovaný ubzikne von. Predstav si, že vychováš deti, a po vyštudovaní a zlízaní smotany ubziknú. Mám tohoto v okolí dosť. Zaplatíš niekomu štúdium, kurz, a on ti nič za to nedá. Ako dlho a koľkých by si takto dokázal sponzorovať?

Veru som nemal žiadnu stranícku podporu z rodiny. Skôr naopak. Čo je pyramída vôbec nechápeš. Tak skús pochopiť povedzme "multilevel-marketing" a podobné ťahy. Nejedná sa o hierarchiu, ale rekurzívny model ťahajúci zo systému peniaze a v reálnom čase odoberajúci peniazom hodnotu. Predstav si, že ja ti požičiam 1000E, ale mám na konte iba 100E. Urobím to tak, aby som ti tých 1000E požičal postupne počas tvojho priebežného zárobku (a zárobku tvojich susedov používajúcich rovnaký systém). V konečnom dôsledku je to to isté, akoby som ti nepožičal takmer nič, ale povedal ti, vieš čo, požičiam ti na začiatok 100E a tých 10E mi budeš mesačne odvádzať celý rok(ale z tvojho skutočného zárobku napr.200E, zostane ti na spotrebu reálne 90E, pretože 110E dáš každý mesiac späť, z toho 100E ti banka dá späť pôžičku na ďalší mesiac, je to nastavené tak, aby si nikdy nemohol zarobiť toľko, aby si v danom mesiaci splatil mesačný dlh a sám si požičať splátku na budúci mesiac, a ani nemohol vypovedať niekoľkomesačnú zmluvu). Je to to isté ako ďalšie zdanenie(príjemcom nie je štát, ale banka), akoby DPH a spol. nestačilo. Ak by si si tých prvých 100E požičal sám z našetreného, tak banku neživíš. Aby ale nešlo šetriť banky istia štátnym dlhom, infláciou, umelým navýšením cien nehnuteľností.

Neopakuj nezmysly. Podľa nejakej skupiny chorých ľudí nejde označiť ako chorý systém, keď v ňom boli aj zdraví. Boli pravidlá hry, aj dnes sú Darwinisti. Buď zatiaľ rád, že nemusíš dávať ruky na volant.

324141

29.12.2014 16:50

Olly a Ginn

paneláky a kastrace

ppppp 78.?.?.?

nezdá se mi jednoznačné, že kastrace je lepší rešení, než zabití mláďat. Fungovalo to staletí, a dnešní módní výstrelky s tím nic nenadelají. Príroda je na to prizpusobena, zvírata plodí proto více potomku, je to také určitá strategie. Stejne se stejná strategie teď používá na Ukrajine, a to si jdeme namlouvat, jací jsme humanisti, zejména ti, kterí se účastní "šírení lidských práv". Srny, divočáky se v pohode premnoží, nadelají škod na úrode, o které dnešní ekologové nebo ochránci zvírat dohromady nic neví a odmítají akceptovat, že není stejne místa pro všechny. Stejne tak se namnoží hospodárská zvírata, pokud mají prostor. Proto je nutný kompromis, stanovení mír/mantinelu, a ne extremizování "moderních poznatku" ve vztahu zvíre/človek, aby se nakonec stejne to srnčí maso objevilo nekde predražené na talíri, protože musí vytáhnout peníze i za to ostatní, co nefunguje, a čemu dnes brání od stolu lidé, kterí dávno neví, kolik toho sežere zvíre, a co všechno potrebuje. Tím, že udelám ze sebe vegetariána stejne problém beze zbytku nevyreším.
Rekneme si rovnou, že pojmy jako "týrání zvírat" slouží dnes spíše pro politické účely, i když občas zahrnují i vecnou podstatu. Není ani nekdy zrejmé, zda je napríklad v paneláku více týráno zvíre, nebo kolem/spolubydlící, i když napohled je vše, jak má být. Takové parky a ulice proste dneškem požadovanou koncentraci bytových/domových zvírat už špatne nesou, dokonce i na venkove jsou chodníky lemované, a žádné sáčky s tím nic jen tak neudelají. Nekde je toho míra, a platí vetší pes sežere a vykadí víc. Težko také s nečím hnout, když je to i predmetem biznisu. Pritom 2 bežné injekce pro ovci nebo kočku stojí více, než ovce a kočka. Pes s cenou krávy není výjimka. Jedno zvíre má extrémní cenu, druhé žádnou...není porádek.

324166

30.12.2014 22:48

Na Ukrajině nejde o demokracii, ale o náš velký prodělek

RE: Proč to vlastně Američani všechno dělají.....skutečný důvod.

ppppp 78.?.?.?

Asi tak. Psalo se o tom i tady, až nejde o podobný zdroj:
http://www.zvedavec.org/vezkratce/9629/

Svet se delí na výpalníky a vypalované. Hra na slepou bábu byla prokouknuta napríklad v Kosovu, Iráku, Iránu, Afghanistánu, Lybii, Sýrii, Ukrajine, a podobne, je zrejmý nesmysl vyznačit "osu zla" a neumet ríct dost jasne, co vlastne je tím nejvetším zlem.

Odmítače platit výpalné. Evropa musí být do toho namočena až po uši podle její reakcí, a držena fest za koule.

Je to o tom, z čeho má být vlastne financovaný a hlavne udržitelný "americký sen". Je ale stále opravdu mnoho lidí, kterí podléhají zázrakofonii, perpetomobilismu, nebo očakávají, že se nekdo jiný muže namáhat za ne. Sme odmeňováni/krmeni čím dál více iluzí, mnozí prijímáme tenhle druh "potravy".

324203

31.12.2014 14:33

Transevoluce: Věk lidské dekonstrukce

Castro mi byl v nečem sympaťák

ppppp 78.?.?.?

ale pokud je to s tím setkáním s Estulinem tak, jak se píše, tak buď trochu senilní, nebo nemá lepší zábavu, nebo od nej zvedavost...

Vzpomeňme si na vetu spred 20 lety "počítač je schopný všeho". Prešly léta, a co takové hrozné udelá ten počítač navíc? Bububu na obsluhu nových Androidu? Žrádlo pro novou verzi windowsu?
Jsem rád, že naše policie má tento rok konečne jakžtakž prístupnou databázi prestupku, jakou meli v podstate DDR Nemci pred skoro 30 lety. Mapy katastru byly v kompech skoro pred 20 lety, ale doteď je bordel, a neví se, co s tolika vlastníky, lépe rečeno, jak jim umele rozdrobený majetek ukrást. Poplatky se platí doteď, jakoby žádné počítače nepomohly, spíš o tu investici do nich vetší. Daňové priznání bylo ješte nedávno jen na papíre, 10x vyplňovat totéž, jakoby tam ty počítače taky 20 let nemely, a nekupovaly každých 3-5 let nový windows a mašinu.
Dnes pokrokove me nutí používat pro úrední dokumenty Windows, nebo podobne, aniž se mohu rozhodnout, zda ho vlastne chci jako produkt volného a nemanipulovaného trhu.

Estulin se obaluje vrstvou zježených chlupu, aby bylo videt, jak je velký a duležitý. Bezkabelové "napojení na mozek" v blízké dobe nehrozí, duhovku, ať si treba skenují stejne jako občanku.
Žije docela mimo realitu zajatý aglomeracemi posazenými také mimo realitu. Počítač sám nevyprodukuje více potravy, energie, nesníží nároky, nevyléčí (včetne psychiky), neopraví, i když jako nástroj k tomu muže výrazne prispet.

Ať nestraší vedou. Stejne nevíme hromadu vecí a tihleti popularizátori mi prijdou jako "apokalisti" co je volne rečeno "jehovisti šírící apokalypsu". Tenhle zase šírí témer neco jako scientologii. Každý chce být moudrý a nacpat do popredí sebe se zníženým ohledem na druhé, však nač také, když mají nárok být jen zaručene horší. Ohurování blíže neurčeným a príliš zobecneným "pokrokem" je opet jen ohurování fikcí.

324225

ten doktor si ctí svou práci a svou čest a nedelá šaška jako nekterí

324427

16.01.2015 20:10

IDěs opět útočí na pana prezidenta

som tiež Slovák

ppppp 78.?.?.?

a myslím si, že sa Zeman vyjadruje tak, ako sa na prezidenta patrí. Nehrá sa na niečo čo nie je, a nerobí iba niekomu šaša, aj keď je občas cirkusovo ladený.
Pred pár rokmi za mi videlo, že robil západu vo svojich vyjadreniach značné ústupky, ale pohár zrejme pretiekol a západní partneri ho sklamali, ako to obvykle urobia, keď môžu, tak nasadil zmenenú rétoriku, načo by len klamal sám seba.
Preto sa mu pomsťujú, lebo aj pre západ platí to partajné čertovospolkové "kto nie je s nami je proti nám".

Nedávno som v Brne išiel so svojou kožou na trh a obhajoval, vysvetľoval Zemana, že to čo robí robí dobre, a že momentálne majú Česi prezidentskejšieho, štátnickejšieho prezidenta, než my tu. Ten náš nevie, čo je práca, lebo zbohatol v podstate na lotérii, ktorú nemožno predostrieť ako vzor širšej vrstve ľudí. Bol na začiatku zadotovaný bankou. Aj keď sa musel obracať, a mnohým to urobilo relatívny úžitok, tak stále nie je práca ako práca. Neexistuje žiadne perpetum mobile. Nejde vynášať ako vzor niekoho, kto ku svojej pozícii prišiel spôsobom mimo reálny rámec dostupný širšej vrstve, nie jeho osobnostné a ľudské kvality boli pritom určujúce. Podľa mňa ani ten človek nevie, čo je práca, nechápe, ako ostatní pracujú, kamufluje dobročinnosťou a namýšľa si svoju zásluhu. Pritom je to len závislák na tých, čo ho podporujú, čo by sa okamžite prejavilo, ak by hoci aj kultúrnym spôsobom odmietol poťahovanie za šnúrky, čo sa posledne prejavilo v jeho vzťahu k Ukrajine. Nie je momentálne natoľko nezávislý, ako Zeman.

Od novín odporná neprofesionalita, keď už v nadpise stavajú názor anonyma z hornej dolnej za názor spoločnosti. Dnes sa predsa na ulici dá kúpiť/získať akýkoľvek názor, aj od idiota.
Výsledkom je produkt typu "jedlé ho vno balené profesionálne".

325314

21.01.2015 15:02

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

nadpis je správny a výstižný

ppppp 78.?.?.?

Svetu sa pokúšajú šéfovať antirealisti. Myšlienkový vírus, ktorý parazituje ešte od dôb Mojžiša a jeho patologických dojmov o vyvolenosti.

Nebolo by dnes od veci pojem "vyvolený" prekladať ako "neschopný rešpektovať iného" alebo "egocentrický".

Toto nezvládla ani biblia, prečo má byť jeden národ vyvolený iný nie, ale pritom treba toho druhého mať v láske, rešpekte, dbať na púhe zachovanie druhu.

To, že dávno odpozorovali, že sú momentálne v niečom vpredu neznamená, že môžu robiť, čo sa im zachce, aj keď zvyšok sveta nie je na tom tiež bohvieako, a pri obsadení ich pozície by mohol robiť to isté. Je to mentálny vírus, deformácia, degenerácia, nenechať inému primeraný životný priestor.

325613

22.01.2015 00:54

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

ppppp 78.?.?.?

Spýtal som sa na to isté kolegu, aby to bolo trochu nezávislé a ten mi odpovedal, že pozná, vraj napríklad vlci.
Aj mačky sa často dokážu rešpektovať, aj iné vyššie tvory.
Viaceré zvieratá vykazujú určité znaky sociálneho cítenia, ak ich je spolu viac... aj kravy, ovce. Pozoroval som to aj na vlastné oči. O žiadnu lásku ísť nemusí, stačí rešpekt.

Aj poniektorí ľudia nie sú na tom horšie, než zvieratá.

325633

22.01.2015 17:05

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

ppppp 78.?.?.?

Všimnite si pozornejšie. Nehovorím o vyvolenom národe, ale o patologickom pocite/dojme vyvolenosti. Je tiež jasné, že hovorím o rovnakom druhu, vy ste sa pýtal na organizmus bez upresnenia.
Človek voči ostatným druhom pôsobí ako predátor, ale robí predátora aj sám sebe viac, než je obvykle nutné, a v porovnaní s niektorými druhmi zvierat citeľne viac. Je možné že je to hustotou, a že aj iný druh pri vysokej hustote začne robiť predátora samému sebe. Nahovárame si však, že sme od zvierat ďalej.

S tými vlkmi a baranmi uvažujete prirýchlo. Priestor si obvykle nechávajú jednotlivé svorky (nie vždy) a nepokúšajú sa tvoriť jednu megatlupu, hoci by mohli. Asi to prirodzene nie je z nejakých dôvodov efektívne. O optimálnom "daňovom" zaťažení podriadených v svorke je to tiež na debatu.

Borovice, smreky napríklad rastú odušu na dosky, lebo si konkurujú, tam je to "keď nevyrastiem na dosky ja, vyrastie druhý".

Ale pravdaže žiadate, čo je referencia, keď je niečo mimo nej.
Načo by nám bola hromada alfasamcov požerúcich všetko. Smeruje to k vyššej biodiverzite, alebo k nižšej? To je jedno z kritérií. Život je tým ľahší, zaujímavejší, čím viacej druhov má preň priestor. Keď môžu druhy aj vznikať, nielen zanikať.

Je jasné, že každý nemôže byť výherca lotérie, ale tiež, že úspešní v lotérii bez nevýhercov nebudú, hoci ten dojem majú. Často nechápu, koľko a ako treba naakumulovať pre ich dobré pocity, a koľko/čím za to zaplatí okolitá príroda.

Potom viacej menších výhercov je pre prírodu schodnejšia cesta, než pár megaindivíduí, kam treba hromadiť produkty a moc. Nie je ani jasné, či vzniknú menšie škody konfliktom viacej menších subjektov, než menej väčších. Je nezmysel predpokladať, že jediny svetovládca bude najmenší konflikt. Takáto megacentralizácia môže rovnako viesť k patológii.

325662

30.01.2015 01:11

Rok 2015 – pohyb finančního světa se zrychluje

RE: Příčina všeho zla

ppppp 78.?.?.?

"Príčina všeho zla" není v nejakém jednotlivci, nebo dynastii, ale v tom, že "zlo" dokáže v človeku vyrust, pokud je pestováno a má pro rust podmínky. I když zlo je v určitém smyslu jen nedostatek dobra.

Pak je príčina dejmetomu v globalizaci zapríčinené nejvíce použitím energie z ropy a distribuce utržené z retezu, která pusobí protiekologicky, za tuto distribuci neplatíme prírode plný účet, protože tu ropu nevyrábíme, jenom težíme. V období 200 let jsme použili zásobu, která se tvorila 200 milionu let. Takový kapitál, výhru by dokázal proplýtvat snad každý. Tím se otevrely dvere transferum, které by drív byly proste neekonomické.

Mírím na princip, že Slunce také svítí na velkou plochu Zeme a nikoli jen na pár míst. Jde o základní zdroj, díky nemu zde máme vubec nejaký život. Svítí všem. Nemá proto smysl ho príliš koncentrovat, jde o nadbytečnou až škodlivou činnost z hlediska životního pokroku. Stejne tak nemá smysl koncentrovat výroby, které tak velkou koncetraci objektivne nepožadují. Není vždy pravda, že všechno ve velkém je efektivnejší.
Ani atomová elektrárna není až tak super, i když jde o high-tech. Protože vytoveným pohodlím dochází součastne k nárustu plýtvání. Solární elektrárny nevyžadujú tak rozsáhlé distribuční síte, a mnohé s tím souvisící veci mají rešení jen pri prístupu, který si rozhýčkaný človek neumí predstavit, a zamítne všechno v prvém kole jako návrat do jeskyne, aniž porozumel souvislostem.
Okate to dosvedčí i výše príklad se starým Fordem a novým superbezpečným superFordem. Nebude méne kolizí, protože oč je auto bezpečnejší, o to také lidé více zkoušejí možná rizika a o to více se zahuštují problémy jinde. Ze všeho plyne nutnost zlepšovat kvality života ani ne tak globalizací a intenzifikací, jako zpomalením a zkvalitnením, primerenou lokalizací procesu.
Jenomže nejsme často naučeni ctít míru. Firma roste, protože se bojí, že ji jinak jiná spolkne, nebo prijde nekdo žádat výpalné. To jako by nekdo tloustl proto, aby nebyl sežrán. Je to projev vnitrní neschopnosti a strachu pred predátory takhle hrabat donekonečna. Stanovit míru centralizace v nekterých odvetvích je složité. Je potrebné se ale víc soustredit na vztahy, abychom se tolik nepožírali. Bereme si práci a její výsledky jeden druhému. Daňové záteže jsou nastaveny nereálne, i proto jsou lidi nuceni podvádet.
Rostliny mají energetickou účinnost 1%, repa 2%, a človek má být perpetum mobile? Struktura činností je také nedorešená, deláme veci, které nejsou treba a spíše na dojmy.

326055

30.01.2015 02:01

Rok 2015 – pohyb finančního světa se zrychluje

RE: Příčina všeho zla

ppppp 78.?.?.?

Ješte bych mel reagovat na tohle:

>Co nás učí dějiny veškerého života na této planetě? Co je pro evoluci života zásadní. No přece fakt, že kdo není schopen uspokojit své vlastní životní potřeby, nedokáže se (úspěšně) rozmnožovat. A není-li libovolný organismus schopen se množit rychleji než hyne, prostě vyhyne. Proto na této planetě dnes už nežije 98,5% všech druhů organismů, které zde kdy žily...

To není tak docela pravda. Sám máte rešení v poslední vete. Počet sobestačne životaschopných organizmu je opravdu určující.

Muže ale rust luční tráva, když prijde psychopat zahradník, trávu poseká, a dá tam dlažbu? Takhle muže udelat firmu, co mu vydláždí celý svet. Pak prijdou nižší organismy, a ty ho sežerou, protože nic tady není večne. K čemu pak tu trávu posekal? Nadelal jenom škodu, nic víc. Sedne snad strom nebo tigr do letadla a jde pusobit jinde? Znamená to, že se strom, nebo tygr nedokáže množit a prežít? Prijde mimozemšťan, nezlíbí se mu naše zaostalost a zmáčkne knoflík? Ráno se predpisove neusmejete, máte vyhazov, lidí je dost? Žádná tolerance, respekt? K tomu smerujete. Ani zvírecí? Dokážou žít 2 kočky predátori na 1 dvorku? Delají si zásoby, a organizují proti sobe výpravy? Snad ješte slepice si žerou ze zobáku.
Takže máte pravdu i ne. Človek se množit dokáže, nekteré vrstvy práve i podezrele rychle. Ty jakoby vám nevadily, protože v samotném množení to není. Človek i s tím množením manipuluje, nekomu je dovoleno se množit, jinému ne. Není to jen o schopnostech, ale i o zpusobu boje/prežívání/víre. Máte snad pocit, že kdo vám nejak prekáží, tak je hoden odstranení? Neumíte si najít, nestačí vám místo, kde máte své soukromí a svuj kousek sveta? Nekdo se roztahuje víc, jiný méne. Je logické, že prežije spíš ten, kdo se roztahuje více? Není. Žádný jednoznačný vztah.

Pak píšete "vlastní" životní potreby, ne základní. Je to zásadní rozdíl. Nikdo nenapsal, co to znamená. Nemám povinnost nekoho živit, ať se tedy živí sám. Tady je ten problém, nemeríme stejným metrem, vytváríme pakonstrukce a dojmy.

326060

31.01.2015 14:49

Rok 2015 – pohyb finančního světa se zrychluje

RE: Příčina všeho zla

ppppp 95.?.?.?

Dekuju za reakce, príspevku od tmx, nebo VojtaIL težko neco vytknout, spíše lze pochválit, vypadá, že je to tak objektivne.

Ale máme tady ten jeden zásadní detail, který se trochu ztratil mezi vetama.

Tím je ta otázka míry, kam až obvykle muže jít jednotlivec, aby neškodil celé skupine. Neprohodil jsem to.
Mužeme i argumentovat, že hodnota toho jednotlivce je vyšší, než hodnota celé skupiny.
Tím že všechno globalizujeme a centralizujeme omezujeme zároveň biodiverzitu. Proč to vlastne deláme, když jsme ješte nedávno stranickou centrální vládu kritizovali? Nevadí nám, že se jen vymenil kabát?

Proč má mít nekdo nárok na pulku sveta a jiný jen na plac pod mostem, kam se nemusel dostat jen tím, že málo a špatne pracoval, ale proste zustal jako poražený v nerovném boji?
Proč vlastne hromadne neprímo schvalujeme pravidla pro nerovné boje, nerovné konkurence a nerovný trh?
Je v tom jen pohodlí a pocit, že se takhle lépe svezeme s tema, co jsou napohled úspešnejší? Nebo po nich opakujeme v nadeji, že budeme na tom lépe?
Není to i naopak, že evolučne je úspešnejší tvor, který má mininání spotrebu? Dinosauri by mohli mluvit. Mely nároky, které príroda neuhradila. Dnešní finančníci, co jsou prírode na obtíž jsou na tom podobne.
Na chvíli prírodu obelstili, ale takhle cesta "úspechu" pokračovat dlouhodobe nemuže, tahle strategie nemá optimální rešení. Žádný strom neroste do nebe, proč? Nedovolí fyzika? Čím vším je dána velikost stromu?
Čím vším je dána velikost firmy?

Nač nám je hromada vojnových lodí, ze kterých byla polovina potopena, letadla sestrelena ? Kam se podelo to úsilí, tolik práce? Kam se hromadí teď naše práce? Opet do zbytečných vojenských výprav? Proč není efektivnejší držet společnost na uzde jinak? Nejsou zde konflikty proto, že nekdo je moc velký a nenažraný? Asi ne, konflikty vznikají i mezi stejne mocnými subjekty, kde jeden z nich uzná vojenský (rozumej vetšinou devastační) zpusob rešení. Proč se tedy slepice sice nenávidí, ale vetšinou neuklovou, stejne tak kočky, psi, ovce. Vetšinou jsou schopni si najít potravu, a když jí ubývá, tak neporádají proti sobe neefektivní výpravy, ale hledají, kde a pokud se dá.

Nebýt ropy, tak mnohá část globalizace zanikne, protože se nebude tolik transportovat. Mnoho lidí v transportu znamená, že neumí delat činnosti, jež by se lépe podepsaly na produkci.
Proč treba stavíme obrovské domy, s obrovskými náklady na topení a režii, když v nich pak často ani neumíme žít a odejdeme z nich? Komu zustanou na krku? Lepší špatný, neefektivní a velký dom, než žádný? Jak kdy. Stejne je to i jinde. Proč jsme si zničili vlastní firmy a tradice opojeným voláním po druhých?
Copak každý musí jet na doraz, aby obstál v konkurenci? Hrozny, jablka jedou na doraz, prijde déšť, plíseň, a je vymalováno. Nekdy lepší vrabec v hrsti, než nahá ženská na streše.

326148

01.02.2015 17:09

Rok 2015 – pohyb finančního světa se zrychluje

RE: Příčina všeho zla

ppppp 95.?.?.?

Tentokrát spíše nesouhlasím. Vypíchl jste sice problém brilantne, pak jste si ale sám nahrál a sám kopl, aniž jste zjišťoval, zda byly "dodrženy" mantinely stadionu [smích]

Nejde vubec jen o soukromý majetek, ten sám osobe není zásadní problém, jako spíše o chování se subjektu vuči jiným a treba i to nakládání s majetkem.

Dále si protirečíte. Copak ti, co mají majetku nejvíce ZÁROVEŇ aktivne neomezují majetek druhých? Dobre vedí/tuší/predpokládají, že když ne oni, tak jiný, a že na všechny se neujde. To je ale práve to primitivní a nekdy horší, než zvírecí. Neumí respektovat jinou identitu a vytvárejí tím druh paniky, jaká vzniká obrazne pri vesnickém prodeji pracích prášku v čase jejich nedostatku. Nejsem povinen tuhle paniku sdílet.

Copak ti s nejvíce majetkem nejsou první v rade, co omezují trhy, staví kartely, cechy, vytvárejí nezákonní pseudocertifikáty, povolení, školení silne nad rámec zákona a ústavy, v záplave kterých bežný smrtelník nemá šanci prolézt?

Copak nejvíce omezení nezpusobují jiným práve ti, kterí nabízejí ostatním nálepky svobody?

Dále vezmime vaši kritiku ROVNOSTI. Copak treba já když se dejmetomu snažím nejsem tlačený do rovnosti s jinýma, kterým stačí jen dávky, nemusí se snažit sledovat zádné dení, ale mohou pritom hlasovat? Není tado pseudoROVNOST tady už teď a hlasatelé SVOBODY ji nejak nechtejí videt, protože jim jejich predstíraná slepota zároveň garantuje jejich pozice? Vždyť stačí zaplatit jeden billboard, který shlédne hromada oblbnutých vzájemne rovných občanu a etnik? Umíte si predstavit pomer, kde každý ze 100 lidí dovede zkazit za jediný den dílo, co nekdo tvoril nekolik roku? Chápete teď hypoteticky, že naopak vy zastáváte tu rovnost, a já vystupuju proti?
Tím jsem vám dokázal, že váš argument o tom, že zastávám rovnost není správný, a nekde ve vaší dedukci je obsažena chyba. Dejmetomu tam, že ten, kdo rozhoduje o míre není totéž, jakoby rozhodoval o rovnosti.
Rozhodování o míre požaduje odpovednost, rozhodování o rovnosti nikoliv. Ano, ten kdo by rozhodoval o míre, by nemohl být pouhým šaškem, a nesl by jak výhody, tak rizika.
Až jste nekdy videl socialistickou statistickou ročenku, tak je to pozoruhodné dílo, a ti lidé co ji delali odvedli slušnou práci. Rozumná profesionálne aranžovaná kategorizace je vždy lepší, než živelná pohroma trhu, na kterém se pohybují i obyčejní loupežníci.
Neexistuje jak absolutní demokracie/svoboda, tak ani absolutní hierarchie/podrízenost, optimum je nekde mezitím. Paradoxne pozoruju, čím více svobody je nekde nabídnuto, tím je vzdálenejší a možnosti omezenejší.
Je proto treba stát nohama na zemi.
Dále si myslím, že do víry (s vaším pohledem na ni se dá souhlasit) časem spadá i logika, a další zjištené souvislosti. Pak je pro prubežnou zmenu názoru silný prostor, neurčuje to jen jedno dve životní desetiletí.

326216

05.02.2015 00:16

Velká americká slepá ulička

RE: Šest let jenom jako

ppppp 95.?.?.?

Je to tak. Proč by nadnárodní kapitál sloužil státu, když je nad ním. Vymýšlejí všechny možné kšefty pod pláštem lidských práv, a neštítí se ani obchodu s detmi pres peníze státu. Vymýšlejí ideologie, jak lidem zkazit práci, úsilí a dohnat ich do područí až otroctví.
Vybírají výpalné a predstavitelé státu se jen dívají jako impotentní volové na nové vrata, tancují, jak se píská, protože mají v kalhotách z objektivní hlouposti domotaných lidí.

326392

08.02.2015 02:43

Referendum v našom ústavnom systéme

hanba nad hanbu

ppppp 95.?.?.?

Účasť na referende bola testom voličskej schopnosti voličov.

Na to je asi jediný recept. Po niekoľkých neospravedlnených neúčastiach na referende alebo voľbách odobrať volebné právo na X rokov. Miera by sa našla.

Raz niektoré skupiny deformujú účasťou voľby tak, inokedy opačne - jasná známka, že im inštitút voľby do rúk nepatrí.

Idioti voliť nedokážu, iba tipovať. Nesúhlasím s takou lotériovou demokraciou. Nehrám život ako lotériu, aj keď to ako lotéria často vyzerá. Ruskú ruletu nech si hrajú medzi sebou organizátori.

326586

09.02.2015 21:49

A s nimi přišlo peklo…

RE: Lin

ppppp 95.?.?.?

Také nevím, co si o Fullfordovi myslet. Mám podezrení, že konspiruje. Tlakuje tím Jerichovy trouby. Nevyloučil bych to, ale Occamova britva by na tom spíše selhala.
Část muže být pravda, část možná i ne.

Je také podezrelé, k jakému množství zbraní se dostali Novorusové a jakým zpusobem, i když si myslím, že celkove je pravda zjevne na jejich strane. Divím se také jejich odvaze, oni opravdu nasazují své životy.

Pokud by to tak bylo s tema dolary, tak by to nikdo nevynesl?
Když byly falešné ve vyšší kvalite, tak je to snad trestní činnost na území ameriky, ať ofiko, nebo neofiko. To by ješte neprasklo? Nebo to tak delají furt, a EU z toho místy chytá hysterie? Je ale jisté, že štvaní americké vlády nabylo megadimenze a to nebude jen tak kvuli jakési demokracii.

326697

10.02.2015 11:31

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

podpisujem

ppppp 95.?.?.?

>Niečo však pochopili veľmi, veľmi nesprávne: Rusko sa nebojí Spojených štátov alebo NATO, Rusko sa bojí vojny ako takej.

Je to tak, vojna nikdy nie je dobrá, aj horší mier býva lepší.
Vojenská mašinéria Západu veľmi zaťažuje ľudstvo jednak svojím programom, a jednak výpalným, ktoré na svoj program potrebuje.

326731

11.02.2015 11:53

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: Dalsi sebeukajejici clanek

ppppp 95.?.?.?

Než pustíš další podobný blud, jako tohle
>Nebo si snad myslite, ze Rusko kdy vrati Krym Ukrajine?

tak si nejprve dohledej, co delá americká banka a jedna evropská společnost s hlavne norskými detmi, a jaký kšeft s tím chystají i v Rusku. "Norské projekty".
neco z toho je tady https://www.youtube.com/watch?v=kvxacR6moBM

Když tyhle sociálky dokáží až kradnout a unášet deti, proč by si Rusové nemohli odebrat Krym, když se UA k nemu chovala jako opravdu k cizímu a prišla k nemu jako slepý k houslím (Krym byl spíše Rusku ukradený, než by si ho ukradli Rusové).

326830

11.02.2015 12:07

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

ppppp 95.?.?.?

Je to spíše takto v následujícím.

Energii príroda nezná, energie je jen lidmi zavedená makroveličina. Príroda možná nezná ani sílu, ale to je na déle.
Co se dá ríct, že príroda zná jsou objekty jako hmotnost, prostor (vakuum/éter) a procesy jako setrvačnost, hybnost.

Pak je tady otázka, co je čas a zda plyne, šipka času která je závislá na prubehu statistiky, rozptylu, expanze apod.

Teď k tomu energie versus hmota.
Na to je dejmetomu vztah E = m * c^2

Podle nej je možné premenit odpovídající část hmoty na vlnení prostoru.
Zpátky je možné premenit vlnení prostoru na statickou konfiguraci hmoty jenom částečne. To už neradi píšou a ríkají, že nejde o úplnou ekvivalenci. Pokud by to bylo ekvivalentní i obrácene, tak by došlo na perpetum mobile, a ke sporu s termodynamikou (co je v podstate jen statistika mikročástic),
takže i tento vztah podléhá termodynamice. Musí, protože statistiku je težké poprít, podléhá jí vše v prírode, je to mocnejší princip, než premena hmoty v energii.
Hmota je neco jako zakonzervované vlnení, vytvorená struktura vakua.

326836

11.02.2015 17:11

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: Polopravdy, klamstva a manipulacia.

ppppp 95.?.?.?

Ak sú tvoje informácie rovnako kvalitné, ako tvoja gramatika, ktorá sa zase nepáči mne, tak ďakujem pekne:

>Vzhladom k tomu
sa v slovenčine nepíše, správne je "vzhladom na to"

>nebezpecnejsimy
už si konečne zvyknite maďarsky(bez urážky) a podobne nárečovo ladení, že v množnom čísle prídavných mien je "i"
"nebezpecnejsimi". To už lepšie vyzerá všade rovnaké i/y.

Teraz k filozofii tvojej kritiky. Sotva sa tu nachádza nejaká väčšina žerúca seno, tak ak niečo naozaj chceš, tak to napíš a nerob sa prehnane dôležitý. Kdesi na tejto stránke je výzva "pište jen máte-li CO ríct". Takže píš až potom, čo si pre to urobíš viac času. Tu asi nikto nikoho nenaháňa.

Potom je všeobecný problém na internete garantovať dôveryhodnosť kohokoľvek príspevku, teda vrátane tvojho. Ľudia sa na takú diaľku spoznávajú oveľa pomalšie, nevidia si až tak dobre "do dvora", a megarýchlosť internetového pripojenia s tým takmer nič neurobí.

Tvoj príspevok zhruba pripomína ... "vážená dámo, teď si udeláme nejakou prestávku, a když na to bude více času, tak mužeme pokračovat" [velký smích]

Sotva tu urobíš nejaký geopolitický zázrak, o ten sa pokúšali už onakvejší politici a novinári. Dá sa možno zhrnúť do pár viet... Anglosaským a im podobným rabovačom už nestačí územie Indiánov a výpalné z kolónií, potrebujú viac. Odôvodňujú to občas rizikom množenia iných etník, ktoré zároveň používajú proti pôvodným miestnym kultúram (vrátane európskych). No a teraz skús ty so svojím zázrakom.
...americký sen, novodobý šat gréckych sirén

326859

11.02.2015 17:22

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

ppppp 95.?.?.?

zhruba ano, jen možná spíš obrácene.

Vakuum jako extrémne husté prostredí (odpovídá tomu rychlost šírení rozruchu/nerovnováhy, viz také Feynmann)
a hmota jako nejaká oproti vakuu spíš prorídlá struktura.
Hmota jako mozaika der v ementálu, bubliny v nem.
Nebo je to ješte nejak jinak. Vakuum však vykazuje v analogii k ostatním prostredím extrémní hustotu, nulovou hmotnost, inertnost ke hmote navenek. Dá se to tak chápat, protože i nejtvrdší látky mají atomy od sebe pomerne daleko, a mezi nema je hodne "vakua".
Proto také zatím selhaly všechny pokusy prekonat/vytvorit/detekovat (nad)svetelnou rychlost, chybí interakce s rychlejším účinkem, nebo hustejší prostredí. Dává to smysl, protože strukturne/statisticky ridší díra nikdy nemuže potlačit masu/neco.

326861

11.02.2015 21:04

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

akorát beží prímý prenos z Minska

ppppp 95.?.?.?

http://politikus.ru/events/42986-lidery-normandsko...

co by se s tím jiné média tolik namáhaly

326882

11.02.2015 21:36

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: Polopravdy, klamstva a manipulacia.

ppppp 95.?.?.?

>Mozno je to pravda... no nevidim, ze by to svoje uzemie nejak nasilne rozsirovali...

Nuž tak si kúp ďalekohľad, aby si to videl...
tiež môžeš pohľadať prídavné mená, ktoré sa v množnom čísle nekončia na "mi" (pravidlo mi, ami hovorí len to isté).
Neviem, čo by na to povedal Anglosass, ale slovenčinárom by sa to zasyčanie na konci asi nepáčilo. Možno tak ešte Nemcom.

Ten tvoj sarkazmus hneď v prvých 4 slovách si strč za klobúk, a keďže v tom príspevku oveľa viac nie je, tak aj ten. Ibaže by si ho miesto omáčky konkretizoval.

Tiež pozor, Anglosassom sa už podarilo dostať svoje písmenká doprostred toho zSSr. Či ty tiež nebudeš potomok dajakého Anglosasa, vieš, toto nemáme asi nikto isté.

326885

11.02.2015 22:35

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: Polopravdy, klamstva a manipulacia.

ppppp 95.?.?.?

>mi/ami sa tyka podstatnych mien a nie mien pridavnych

no dobre, tak aby som si nemusel domýšľať a ty mi to nevracal mojím menom tak napíš odpoveď z akého iného dôvodu:

>Len kratko k tej gramatike - "nebezpecnejsimi" sa konci na makke i z trocha ineho dovodu ako pises

Miesto mudrovania si to mohol napísať hneď, a nie to potom dodatočne študovať.

Sa strácaš nielen v gramatike ale aj napr. v tom humanitárnom bombardovaní YU a podobne. Rovnako kvalitne vysvetľuješ aj prítomnosť US vojakov na starom EU kontinente, ktorý čistou náhodou rádovo prevyšuje počet tých Ruských.

Moderné je nie iba to, čo nazveš moderným ty. Moderný svet je taký, ktorý nestojí na výpalníctve a pyramídových hazardoch. Ktorý neklame ľudí tak ako ty. Nechce sa mi veriť, že pri tej tvojej toľkej inteligencii/či skôr chytráctve si tak extrémne neinformovaný. Robíš si tým posmech aj z ľudí, ktorí tieto konflikty cítia na vlastnej koži. Funguješ tu ako odstrašujúci príklad. Vyjadruješ sa k niečomu, čomu vôbec nerozumieš. Úroveň tvojho zmýšľania je podľa predošlého zatiaľ len na úrovni diktafónu.

326890

12.02.2015 15:04

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: židofobie

ppppp 95.?.?.?

Nezlobte se, ale radši napište prímo, co jste tím vším/jednotlive chtel ríct, takhle se to už prestává dát číst. Nedá se na to ani bez možného zmatku reagovat.

Každá vaše 2. veta me doslova nutí k paranoji.
Také premíra sarkazmu zastiňuje myšlenku.

326928

19.02.2015 10:00

Touha po nezávadných potravinách je duševní nemoc, tvrdí psychiatři

RE: Není větší lež než polopravda

ppppp 95.?.?.?

>chleba snad nelze ani koupit bez přísad proti plísni a tvrdnutí.

Ví tady nekdo prosím, odkdy zhruba se tyhle prísady začaly masivne pridávat do chleba?

Pred 1990, kolem 2000, nebo pozdeji?
Dekuju.

327408

20.02.2015 17:07

Strategické dopady bitvy o Debalcevo

RE: SUPERIOR VOJENTORG

ppppp 95.?.?.?

Pane, jste tu nový. Laskave se proto vyjádrujte tak, aby bylo z vašeho príspevku jasné, co chcete sdelit. Nikdo není povinen si domýšlet, zejména, když vás vubec nezná. Pusobí to pak na nekteré ostatní jako (zbytečná?) provokace narušující normální diskusi.

Asi celkem jiste nepatrím mezi duševne zaostalé, a musel jsem si váš príspevek prečíst vícekrát, abych dokázal odlišit, co píšete jako sarkazmus/ironii a co jako normální opis.

Pokud to náhodou nevíte, premíra sarkazmu a mlžení tímto zpusobem patrí mezi manipulační techniky, o které je sotva zde záujem, tento prostor jim nejspíš jiste neslouží. Nic na tom nemení ani slušné podání. Není až takové umení slušným zpusobem z nekoho udelat debila.

Stejne tak není zde duvod pestovat "slušné" konspirace. Pokud dení na JV UA považujete za sofistikovanou ruskou okupaci, tak to dejte najevo zretelne, a hlavne se pokuste uvést pokud možno objektivní duvody, které vám také mohou být argumentovány.
Z filosofického a logického hlediska je argumentací jen taková konstrukce výroku, kterou lze logicky vyvrátit, tedy existuje i protiklad.

327534

21.02.2015 17:08

Strategické dopady bitvy o Debalcevo

RE: SUPERIOR VOJENTORG

ppppp 95.?.?.?

>Nalezeno 1031 příspěveků, 387 různých IP adres. To co vidíte víše vážený pane je Váš záznam o Vaší plodnosti zde. Je zcela jasné že podle Vaší plodnosti jste neuvěřitelně chytrý- to za A, nebo za BÉ nerozumíte ničemu a jen tlachate a tlachate. Já na rozdíl od Vás vím kde hledat pravdu a jak ji sdělit aby nebyla EGOISTICKÝM vnímáním odmitnuta, což je přirozená reakce EGA. Nezlobím se na Vás jsem tu i peo Vás a jsem ochoten Vám podati pomocnou ruku.

Zanechte laskave tyhle chaotické dedukce "víše". Vaše "protézy" mi nejsou k ničemu.
Z toho co jste napsal jen vyplývá, že jste líný číst príspevky jiného, a premýšlet, místo toho ohurujete fantasiemi. Vymeňte si adresáta, nakolik se ten váš citát hodí na vás.

Dále není slušné nenechat nekoho nejprve reagovat, a pustit na nej spršku balvanu, v podstate ho nepustit ke slovu. Takhle se bavte nejprve sám se sebou, a když si to "spolu" vyríkáte, tak napište výsledek. Totéž se týká vašeho spoluhráče, co se pripojuje v nevhodný okamžik do dialogu jako pokazené echo. Nebudu teď luštit nakolik jsou si Venny a veva podobní, ale žádám Vennyho, aby nepletl sem veci mimo téma, na které zde nejde reagovat. Dopouští se navíc stejné chyby, kterou jsem kritizoval výše. Testujte si tyhle posmešky nejprve ve svém okolí a nemachrujte jako adolescent.

Stejne tak považuju za nesmysl kroutit mé puvodní výroky zavádením verify/falsify, aniž došlo k pochopení puvodní formulace. Jen jste tím prokázal, že nechápete, jaké konstrukce delají vedu vedou, a čím se odlišují od jasnovidcu. Dále nechápu, proč jsem byl označený jako liberál, když jím zcela jasne nejsem.

>lepší je takové tvory trochu tahat za uoško aby sami viděli.
Predveďte nejprve na sobe, také ty vaše hladiny už rozmlouvali ve stoletích bez elektriny. Podobné primitivní a arogantní kecy si testujte nekde jinde, tady tím deláte jen bordel.

327606

21.02.2015 20:30

Strategické dopady bitvy o Debalcevo

RE: SUPERIOR VOJENTORG

ppppp 95.?.?.?

já o koze, vy o voze.

Navíc si pletete inteligenci s chytráctvím. Zajdete za nekým, kdo chápe ten rozdíl, pokud požadujete vysvetlení. Lidí je moc a nejde vše rešit individuálne.

Vaše dedukce jsou docela smešné chytračení. Asi jako logika vrabčáka na drátech, nebo tetička na trhu co vykrikuje neco, co jí bylo nekde nainfikováno.

Mluvíte o právu, co mohu a nemohu nekomu vytknout, a vám to právo dal kdo? Také nejsem povinen myslet jako vy, aby jste byl spokojený. Neumíte uplatňovat sebereflexi, i podle toho, že me porovnáváte s "mtk". Místo toho, aby jste se slušne zeptal/jednal práve vy jasnovidčíte a deláte machra.
Tipujete tady jako hazardér aby jste byl za každou cenu úspešný, zajímavý, a neváháte to predstavit jako svou inteligenci.
Tohle vám mel ríct nekdo doma, dríve než se pustíte diskutovat verejne. [velký smích]

Vám to jasné je, mne ne. Duvod muže být docela jednoduchý -treba máte mnohem primitivnejší myšlení. Takových expertu, co jim jsou "jasné" mnohé bláboly znám docela dost.

327618

26.02.2015 12:47

Být v obraze něco stojí

RE: Perunwit

ppppp 95.?.?.?

> Nechápu, že si kolega Vladimír nedokáže najít normální práci, ze které by vyžil a po večerech, jako my ostatní děláme / dělali jsme svoje hobby nespravuje server.

Nechápete? Tak zkusím vysvetlit. Je to proto, že veštíte a jasnovidčíte na míste, na kterém by jste tohle delat nemel. Tím nemuže být o vaší "novinarine" ani reči, pokud nabyla stejných kvalit.

Jak víte, že pan editor krome portálu "nic nedelá"? Editor o tom už na tomto portálu psal a vy jste to nečetl. Pokud by jste četl, tak by jste to vedel, a nesázel zde do rulety pane.
Slušný človek navíc když neví, tak se nejprve zeptá a prebere možnosti. Nebude jiného jménem podsouvat ostatním bludy.

Pak laskave nechte na každého co a jak delá, když na to nemusíte platit. Z mého pohledu není správné neco delat "po večerech", jak to nabízíte, to je spíše nouzové, nebo koníčkové rešení.
Vaše "my ostatní" zcela jiste neplatí na všechny ostatní.
Jinak tady jste jako učitelka, které když se nepovedlo odvést všechnu svou práci ve škole, tak nakálela haldu úkolu na doma, ať to udelají za ni. Zamestnanec, co "nestihne", alternativne "co mu špatne zaplatí" v práci vezme práci domu a tam s ní otravuje. Pak si ješte z toho koupí dovolenou a po návratu z ní jde do práce na rekonvalescenci. Kolo se uzavre. Po večerech ať radši mají lidi čas na sebe.
Redakční tým sežere hodne penez, a stačí se podívat za nízké ceny prekladu(s ohledem k cene na to vynaloženého času), vzít do ruky kalkulačku, zvážit nemalé platby do fondu, tak ukažte sám, jak se to dá namísto divných poznámek mimo realitu.

327853

06.03.2015 12:34

Budoucnost Středního východu

jestlipak míní být tolerantní, jak my k nim

ppppp 95.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=KYikHS1am9I&featur...

Kdo platí tyhle integrující agendy a proč? Cituji:

Proto jsem absolutně PROTI nejnovějšímu rozhodnutí vlády začít přijímat imigranty z muslimských zemí do ČR. Vláda ČSSD, ANO aKDU-ČSL v lednu jednomyslně odsouhlasila přijetí první téměř stovky imigrantů zis lámských zemí. Původně nám všem vláda nalhala, že půjde o 15 nemocných dětíze Sýrie a teď přiznali, že k nám nastěhují zároveň více než padesát jejich rodinných příslušníků! A co bude dál? MY JSME TADY DOMA! Máme dva miliony vlastních občanů na hranici chudoby, bez důstojného sociálního zabezpečení apodle mého názoru se stát m
usí v prvé řadě postarat o vlastní chudé a bezmocné,podpořit naše rodiny s dětmi, na které ani v současnosti nemá peníze. Vláda rozhoduje o nás bez nás, aniž má k takovým rozhodnutím jakýkoliv mandát odobčanů, jelikož před volbami o tom, že budou podporovat imigraci z islámských zemí nemluvili. Uvitame v naší zemi každého slušného hosta, ať je jakékoliv rasy či národnosti - ale je zároveň potřeba zdůraznit, že demokratický stát funguje jen tehdy, když všichni jeho obyvatelé sdílí základní lidské i demokratické hodnoty a právní řád.
Souhlasím s tím, že lidé mají být k sobě tolerantní. Ale to nejde jednostranně.Trvejme na tom, že tolerantní k nám musí být i muslimové. Oni se musí zbavit nenávisti a zloby vůči nám. Jiná cesta není. Pokud se nadřazenosti a opovrženívůči nám nevěřícím zbavit nedovedou, pak ať žijí jinde - v zemi, která tyto hodnoty v uvozovkách bude sdílet. My je nejenže nesmíme sdílet - my je vtakovém případě nesmíme ani tolerovat.
Jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte.

Převzato z Facebooku Tomia Okamury

Nežebych Okamuru bral bez výhrad. Ale proč za zády delají neco, o čem témer nikdo neví? Kdo z toho co má? Nebo čím za co zaplatil?

Proč také hovadí naše písničky? Proč se je neučí jako ostatní? Copak nekomu začíná prekážet prirozená inteligence, a radši by tupé a občas krvelačné roboty. Kdo je zaostalejší, naši chytráci, nebo náboženští fanatici?

328470

Pane VojtoIL, kdybyjste tentokrát "nedupal nožkou" a opravdu se pokoušel nekde být účastníkem "svobodného trhu", tak by jste celkem jiste a spolehlive vedel, že nic takové jako "svobodný TRH" tu nikdy porádne neexistovalo a ani existovat nebude, protože ani nemuže. Je to fikce, až oxymoron.
Vy tu tentokrát mluvíte o nečem, čemu vubec nerozumíte. Pokud existují nadnárodní korporace, které zde mají osobitní režim placení daní a také lobbistickou a daňovou politiku zcela nedostupnou chápání prumerné verejnosti, tak vaše chiméra svobodného trhu pusobí stejne, jako oblbování.
Pokud by jste ve sfére trhu delal neco takové, kde by jste tu konkurenci opravdu cítil, tak by jste nemohl napsat takovýhle blud.

Stát by mel trh opravdu regulovat. Dnes je opravdu malá šance, že uspeju jak na protimonopolním úradu, úradu ochrany hospodárské souteže, tak na úradu, kde jsou certifikovány výrobky, které jsou zpravidla certifikovány spíše formálne, co prináší dodatečné finanční zatížení a nechrání pred dovozem šmejdu na 1 použití, čemu doma nejde konkurovat z principu.

Uvedomte si prosím, že domácí výrobce známý v okolí si nemuže dovolit delat šmejdy na 1 použití, kdežto na druhé strane obchody mohou neustále testovat ruzné vzdálené firmy co to takhle delají, jednu po druhé, zda se nekterá uchytí. Takové hromade firem ale nejde doma konkurovat. Vždy to nejak funguje, výsledkem čeho je, že vzdálené a anonymní firmy vydelají více, než lokální, které jsou objektivne dražší. Tahle metoda zvýhodňuje príštipkáre, zatežuje lokální výrobce, a navíc deformuje úrednické metody tím, že zavádí dojem, že je to tak dobre, úredníci to pak ješte dále zhoršují vymýšlením blbostí kolem. Tím se dále kazí duležitá tradice domácí produkce.

Uvedomte si také, že jak v technice nefunguje bez regulace témer nic, tak ani ve společnosti. Jen si povšimnete, kolik regulátoru má vaše auto, a udelejte analogii. Šlápnete na brzdu-regulace, rízení, regulace, otáčky motoru-regulace, teplota, tlaky, palivové pomery...

Proste nezavádejte dojem, že když je regulace složitá, tak je neefektivní. Je to výmluvná fikce. Nedelejte ostatním paniku ze složitosti. Jinak by nefungovalo ani obyčejné auto, netož složitejší veci. Je to jinak. Když neco nekdo chce delat, ať to delá jak situace žádá. Ne dávat tam lidi, co se regulace leknou, a pak točí kormidlem na škodu ostatních. Proč se lekáte výberu správných lidí? Proč uhýbat od zodpovednosti a pak se vymlouvat, že za všechno muže regulace. Vždyť je to jen alibizmus nezvládnuté pozice. Peníze brát ano, ale výsledky dát ne, netož nejaká odpovednost.

328497

>Dodává snad USA zbraně na Ukrajinu a posílá tam bojovat své vojáky?
Ano, dodává, ano posílá. 5 miliard na zaplacení molotovu a žrádla pro tupé jsou také zbrane. Pokud nekdo odvede nekomu partnera, tak se to pro toho druhého moc od únosu nebo zabití neliší - proste pro nej neexistuje, není dostupný. McCain, Kerry, Nulandová, Biden, Ashtonová a další jsou také vojáci. Uniforma není to nejduležitejší. Ani v plavkách neprestává nekdo být tím, čím je.
>Proč by Američané měli mít zájem o Ukrajinu?
Nejprve to narafičili na bridlice a uhlí. Aby to nevypadalo, že se jim hodí hromada úrodné pudy. A to pak aby nevypadalo, že se jim hodí velký prostor na dobývání Ruska. Ne Rusové delají revoluci v Mexiku.
>Zasáhlo USA při okupaci ČSSR v r. 1968?
Proč by zasahovaly zrovna pri dusledku jejich zásahu? Zasahovaly predtím i pozdeji po tom. Hlas Ameriky, "svobodnou" Evropu si ješte pamatuju, jak jemne podsouvali nereálné fikce. Zjevne dnes neplatí, co ríkali.
>USA se vždy vyhýbalo vojenské konfrontaci s SSSR či následně s Ruskem.
Pozapomel jste, že ty duvody mohly být prinejmenším 2. Nikde ve svete od dob Iráku nevidím, že by nekde USA pestovali filantropii. Pokud byl nekdo slabší a nechce obchodovat s dolarem a tím se podílet na kasínové pyramide, tak šel ke dnu. Rusové by šli také, pokud by nepredstavovali dostatečnou protisílu.

328582

>Na webe dennika Sme ma svoj blog, na ktorom uverejnila od roku 2008 vyse 280 clankov a z toho "az 3" (slovom tri) venovala problematike konfliktu na Ukrajine. A prvy uverejnila na danom blogu az zaciatkom februara tohto roku - zeby nahoda alebo cielena agenda?

Presne tu je aj moja určitá pochybnosť. Článok je napísaný poriadne emotívne, ale ukrajinský konflikt už trvá poriadne dlho, a nikde predtým ani zmienka. Bolo by dosť nechutné, ak by išlo o volavku na odpútanie alebo zistenie iniciatív v spoločnosti.
Ak si to porovnám so mnou, ja som sa vyjadril ku konfliktu prakticky hneď ako vznikol. Treba skrátka dávať pozor, či nejde o účel a populizmus.
Je možné, že mala najprv na túto tému konflikty v poslaneckej snemovni, a že sa nechcela angažovať v tak citlivej veci, aby si nevyrobila nepriateľov inde počas toho, čo potrebovala.
Ak by ale táto téma mala byť politický katapult, tak sa taká metóda veľmi nelíši od toho, čo je na iných hodné kritiky. Ako som pochopil snaží sa tiež o politickú kultúru prinajmenšom v prejave a politických dialógoch, silne kritizovala "zvieracie" metódy jednania niektorých jej kolegov. Ako to všetko myslí si zrejme budeme musieť ešte trochu "počkať". Lastovička by sa hodila, a kobyliek je už veľa.

328583

07.03.2015 11:46

Úskalí v problematice povinného očkování

RE: Odborná veřejnost

ppppp 95.?.?.?

Na rozdíl od Kesona Vám verím. Je príliš sebevedomý, ale ješte málo zkušený. Nechápe, co nadelá poškozený nervový systém, protože jemu ješte funguje. Posmešky o ufónech jsou mimo mísu, delá sám co kritizuje, nerespektuje príčinnost.

Prijde chripka, virus napadne krome bežných "záchytných" oblastí i oblasti "rízení". Než, a zda vubec ta část zregeneruje objevují se značné poruchy ve funkci. Část dočasne, nebo úplne vysadí. Jedno, zda ruka, mozek, žaludek...

Testují se dnešní vakcíny dvojite slepým testem jako kdysi v klasické medicíne? Ne, je to drahé a není na podobnou organizaci čas. Jak ale testují? Statisticky, pres počítače. Rozhodí pár neznámých vzorku mezi dosud jakžtakž fungující léky, má to 2 dusledky.
1. Nikdo nemuže ríct a prokázat, že delají na nem pokusy, protože na vetšine opravdu nedelají.
Je to jako ruská ruleta, nezajímá je, kdo konkrétne kterou vzorku dostane, už malou odchylku od statistické distribuce jsou schopni odhalit. Šarže mají číslo kvuli identifikaci účinku/reklamaci, a verím, že si uchovávají informaci o tom, které šarže kam distribuují, a mají také zpetné hlášky o počte prípadu výskytu nekterých chorob v regionu dejmetomu v ročním horizontu. To na počítačové vyhodnocení úplne stačí.
2. Lék otestují na lidech aniž jsou známé predem účinky.

Je nesmysl nechat si na veškeré populaci provádet testy korporací, které jsou mnohdy rizikovejší, než choroba sama, hlavne proto, že se do toho príliš namontoval biznis, nad kterým stát stratil kontrolu. Pritom stát je subjekt, který by mel garantovat práva, když mu občan platí dane. Práva na informaci, zda jsou na človeku delány pokusy. Byly i zverejneny pokusy korporací školit lékare tak, aby to deformovalo statistiku o skutečných účincích léku(manipulace s vekem, počtem vzorek), čím je stížena jakákoliv identifikace príčinné souvislosti(lék-autizmus). Základ manipulace je ale v posunutí prahu/citlivosti statistického zjištení, které bežný občan nemá k dispozici.

Nejsem absolutním neprítelem očkování, nechal bych vakcíny, které fungovaly, a do tech nových se pouštet jen opatrne, hlavne s vyloučením biznisu, který dostal chuť vydelávat ješte na neodzkoušených vecech, čím takhle drasticky a neefektivne platíme vývoj nadnárodním korporacím.

Nikdo zatím porádne neprokázal, proč je lepší nahrnout do človeka najednou tak mnohočentou zmeť ruzných mikrobu. Taková infekce není v prírode pravdepodobná a když už, tak končí tragicky. Hexavakcíny by meli zrušit, jsou co pozoruju kolem príliš rizikové. Lékari často i opravdoví odborníci se čiste tím, že dost jasne nevidí do matematiky octnou v roli novodobých šarlatánu a alchymistu. Jsou schopni uverit, že náprotivku chtejí dobre, pritom ho zabíjí.

Veci jako haarp, chemtrails, domácí antivakcíny jsou načisto pitomost z nevedomosti, které spíš odvádí pozornost od podstaty veci.

328590

Jdete k veci, dobre tedy, obetuju príspevek a čas. dívejte se ale i na souvislosti.

Napríklad ten zubar sám je na trhu celkem svobodne, pomíjíme jejich rizika a jejich nedostatek. Jejich materiály a náčiní již tak svobodné nejsou. Podléhají nečitelné certifikaci a hlavne neskutečne vysoké marži. Až takové, že to nutí lidi vyhýbat se se soukromým zubarum. Pro mnohé jsou jejich ceny nedostupné, pritom práci by ocenenou mít mohli v pohode.

Služby programátoru jsou svobodné jen naoko. Témer všude vystupuje obrovská závislost na Microsoftu, a ani Linux toto nedorešil, má stejné koncepční chyby, jako Windows (potíže s hromadami neslučitelných knihoven a jejich aktualizací). Jinak by Microsoft nepoložil tolik SW firem. Stát neprímo nutil uživatele k používání produktu Microsoftu(úrady, školy) a deje se tomu tak dodnes.

Stavební i jiní projektanti jsou závislí na tom, co o nich reknou cechy a další nikým nevolené ale nejak záhadne respektované instituce, které zásadním zpusobem účelove ovlivňují formulace zákonu.
Vím to, protože jsem také projektoval. Ne vždy se stačí dopracovat k razítku a koncesi.

Autoservisy - stupňováním nesmyslných požadavku jsou nekteré autoservisy nucené delat za výrazne horších podmínek, pojišťovny je nerespektují, i když kvalita práce mnohdy predčí ostatní.

Na trhu potravin si opravdu nemužete koupit produkty ze dvora úplne v pohode. Pár živorících vyjímek v podobe automatu na mléko to nereší. Zákony nereší potravinovou bezpečnost primerene a objektivne, hlavne proto, že to delají od stolu a sami uprednostňují monopoly. Treba velký dodavatel "Ryba Žilina" sladí všechny zavináče sacharínem, a máte problém najít neco bez nej, protože kvuli podlézání v cene to začali delat i ostatní.
Píšete správne "nevidím neprekonatelný problém". Jenže problém je už, když je ten problém prekonatelný, protože již jako problém existuje. Hodne malých problému nakonec udelá jeden velký, stejne, jako hromada desetníku velký účet.
Nedalekou tradiční a léta známou firmu co delala opravdu kvalitní jogurty položily retezce. Nanutily jim nízkou cenu, a když nesouhlasily, tak proste prestaly od nich nakupovat. Vysvetlete mi, proč nekdo nutí výrobce do nižší ceny, když je o produkt zájem.

Burzovní maklér není služba, ale spekulace zamerená na svuj zisk, divím se, proč tohle považujete za službu. Ano, muže posloužit jiným, ale zase jenom v otázce spekulací.

Verejné zdravotní a sociální pojištení dnes nefunguje jako pojištení, ale opet ve velké míre jako spekulace. Jinak by se nestalo, že mi pojišťovna po léta placení kolem 50Eur mesíčne není schopna jednou za 5 let uhradit potrebný lék v cene 5 Eur.

Vy proste tomu trhu veríte, já do jisté míry také, ale jakoby jste odmítal videt džungli kolem. Zkuste si povšimnout, že když je nekdo magor, tak dovede udelat z hezkého, klidne i užitkového lesa skládku odpadu.

328613

Váš príspevek nabízí zhruba 2 smery, a spíš se divím, proč jste porád tak jednostranný.

1. Pripisujete patologické chování nekterých bývalých predstavitelu celému společenství. Proč to nebylo všechno konkretizováno jako zneužití pravomoci verejného činitele?
Neznám ze socialismu jediný zákon, který by neco takové obhajoval.
Chápejte, že nekteré príklady (treba ruzné Jáchymovy) nejde paušalizovat. Dneska studovat muže z určitého pohledu asi opravdu kdokoliv, ale je vám to témer stejne platné, jako v drívejšku.
Ani dnes mnohý inženýr nemuže vykonávat kvalifikovanou práci, protože taková není jednoduše k dispozici. Znám prece hromadu svých spolužáku, co delají. Také by se mohli "stežovat". Nesmet emigrovat muže být dnes dokonce výhodou.
Dneska také máme jakobynic mafiány, kterí si delají co chtejí a dost lidí ja práve kvuli nim na ulici. I když možná namítnete, že si za to mohou sami. Zcela jiste je i tady paušalizace neobjektivní. Jako kdyby jste nevedel, jak nekdo muže ztratit občanku, nekdo na ni udelá dluh a dotyčný prijde o strechu nad hlavou. Celé desetiletí s tím justice nic nedelá, a pak delá mrtvého brouka.
Prijdete z x duvodu o práci a silne stoupne pravdepodobnost, že jste na dlažbe. Ve vezení je v nekterých prípadech o dost lépe.
Jak je možné, že nekdo ani neví, že je na nej exekuce, a že "marže" na pokutu za jízdenku dosáhne 10000násobek???
Vuči tomuhle jsou Vaše poznámky malichernostmi.

Výprodej národního majetku se podle vás nekonal(?). Když je ten trh, tak proč nebyl na trhu, jak se patrí? Kdo by koupil, kdo by najednou mel tolik penez? Mel jste na strední matematiku??? Základka by se nemusela pamatovat... Jen nezkuste ríct, že vše pokryla distribuce pres kupónku... i dneska makléri loví každé ráno informace, který šéf čeho se jak vyspal, a co v noci delal.

2. Když moje príklady nebyly pro vás príklady, tak se ptejte sebe, zda jste je správne pochopil. Když to pro vás nebyla deformace a omezení trhu, tak se chováte stejne jako tolikráte kritizovaný socialistický nebo i demokratický "úredník", co mudruje od stolu. Mám za sebou nejspíš dost práce, abych tohle mohl hodnotit. Je docela smešné se ptát na argumenty, a když je dostanete, tak je vrátit k paušalizaci. Nabídl jste konkrétní smery, já konkrétne odpovedel. Následující vaše odpoveď byla dále ničím neoduvodnené paušalizující tvrzení typu "a basta".

To jako když se praseti sní o jeho kukurici, a nechápe nic jiné. Je to trochu tvrdý prímer, ale uvažujte, zda to tak není. Nejste schopen uvažovat o tom, o čem mluví náprotivek. Tím se také liší diskuse od propagandy.

328725

>k by sa v danej problematike angazovala od zaciatku, o to menej emotivne by musela vystupovat teraz, pretoze ludia by ju dnes uz mali zafixovanu ako zasadovu politicku, ktora je ochotna postavit sa za pravdu za kazdych okolnosti.

Súhlasím. Som však zvyknutý na to, že medzi pólmi nebývajú vždy ostré hranice, a fungujú aj náhodné, alebo časové posuny.

Pochopil som že na tému UA mala konflikt so Šebejom v parlamente, ale nešla s tým von. Niekedy je rozumné so zásadovosťou účelovo počkať. Nemá zmysel "zásadovo" hlavou proti múru, ak momentálne nie sú výhodné podmienky. Je to ako ísť za sucha na huby. Ale chápem, že potom zase môže vyschýnať tá zásadovosť.

Protest ako taký nemá veľký zmysel, ale je to menšie zlo, ako nerobiť nič. Môžete prísť napríklad kvôli ľuďom, čo tam prídu. Na pár protestoch som bol, a dosť často sa priamo tam ukázalo, že s ich organizátormi netraba súhlasiť, a dá sa zistiť prečo len hrajú divadlo.

Takže zostáva otázka, či zaspala dobu, robila niečo iné, alebo aj na niečo čakala, musela čakať, alebo ide o ruletu v populizme.

Protest však opisuje/organizuje aj Slovensko-ruská spoločnosť s Čarnogurským
http://www.srspol.sk/clanek-uz-o-10-dni-zaznie-nec...
Čarnogurský sa na tému Ukrajina vyjadruje pomenej, ale myslím trvalo a čitateľne. Ťažko sa niekedy vyznať v disidentoch a populistoch, ale zároveň je to dôvod, prečo sa zúčastniť. Donekonečna nejde všetkých podozrievať z konšpirácií, a občas aj vypláva niečo na povrch. Nič lepšie sa neorganizuje, a určité riziko, že protipólom disponuje tiež protistrana vylúčiť nejde.

328729

09.03.2015 00:02

Úskalí v problematice povinného očkování

RE: Máte jeden problém, ingnorujete fakta

ppppp 95.?.?.?

>Ale každý lék dnes prochází velmi podrobnou studií a výsledky pro odborníky, kteří tomu rozumí, jsou přístupné. Může lhát jeden, dva tři deset, ne tisíc.

Tady jste na omylu. Patrím mezi (podle jiných) zkušené odborníky na poli techniky. Proto vím, že napríklad k prohlášení o WTC se podepsalo nekolik tisíc "inženýru, projektantu, architektu..." o tom, jak WTC1,2 "nemohlo spadnout". Pritom jsou v tom dokumentu elementární technické bludy.
Jak je pak možné, že se tolik "odborníku pod tohle podepsalo".
Podepsal se pseudoodborní dav, ne odborníci. Pseudo proto, že se podepsali pod neco, čemu spíš jen verili, a co tak úplne nespadalo do oblasti jejich momentální profese.

Proč treba riskujete ten hliník? Dobre víme, co mohou nadelat atomy jiných prvku v substituci organických sloučenin. Vy chcete ríct, že zabudování čehokoliv do složitých molekul nepredstavuje riziko mnohem horší, než klidnejší a opatrnejší vakcinace, která se overovala desítky let?

Kde jsou ty príčinné souvislosti? Neprijde vám to jako "pouštení žílou", co nekdy zabralo, jindy opak? Rozdráždit toxinem imunitu, která pak "neco" udelá a "nejak se rozhodne" ?

Nevadí vám, že existují studie, které dávají do souvislosti Alzheimerovu chorobu s hliníkem?

Spíše bych rekl, že nekteré studie jsou natolik specifické a podrobné, že často nejsou nekým jiným reprodukovatelné, overitelné a opravdu jim rozumí pár lidí na svete. Ty tisíce dalších jsou jen kroví. Konkurence ale také všechny výmeny informací neumožňuje, takže nalejme si čistého vína.

Dobre jsem si všiml v okolí, jak probíhají lékarské diagnózy. Kolikrát mimo technickou logiku, "rozbory jsou drahé a trvají dlouho", tak se používá levnejší loterie, a nekdy pak panika, když to nevyjde. Tam, kde to opravdu umí jsou pretížení. Výsledkem je špatná dostupnost služeb zdravotnictví.

328735

09.03.2015 19:03

Úskalí v problematice povinného očkování

RE: Máte jeden problém, ingnorujete fakta

ppppp 95.?.?.?

Ok, dekuju. Co se týče hliníku jste málo presvedčivý, nejdete k detailum. Nejsem neco jako biochemik a nevím, které sloučeniny hliníku zmetabolizují a které ne. Predpokládám, že ty v léku jsou tam proto, aby se dostali do obehu lépe, než ostatní bežné sloučeniny hliníku co jdou pres žaludek. Znáte treba príklad, kde se hliník dostává do tela ve významne vetším objemu, než predstavuje hliník v léku? Také není jedno, kde/jak ten hliník v tele zakotví. Oxid hlinitý je sám vetšinou inertní. Nevím v jaké forme je ve zmínených lécích, nestudoval jsem je. Rozumná a dostatečne konkrétní odpoveď by verejnost uklidnila.

Co se týče té ledničky, tak beru tuto vaši poznámku jako kombinaci sarkazmu a špatného pokusu o vtip.
Proč píšete o ledničce a nepíšete o konkrétním vlivu? Uvažte, že nekdo jiný muže o ledničce vedet mnohem více, než vy. Príčinný vliv by snad mohla mít difuze freonu. Nekterý chlorovaný, nebo fluorovaný uhlovodík. Proč nemluvíte konkrétne?

Co se týče té kontrolní skupiny, tak souhlasím. Pak si ale rekneme rovnou, že pokusy probíhají na lidech jako za Frankenšteina, a že stejný princip platí i pro nové léky, že nemáme dostatečne zdravou kontrolní skupinu pro srovnání, a že deláme furt stredovekou alchymii, která je navíc proti minulosti sofistikovane maskována. Strkáním hlavy do písku, a vydestilováním hlav se nic nevyreší.

328796

Našiel som video 18.3.2014, ktoré vysvetľuje, že Ritomská o Ukrajine hovorila už pred rokom, ale verejnoprávne médiá to "nezaujalo". Upozornil na to diskutujúci na portáli "novarepublika.cz".
Je tam aj zmienka o humanitárnom bombardovaní Kosova.

https://www.youtube.com/watch?v=awN9VYApVck

Je zaujímavé, že Ritomská nateraz tie články z blogu o Ukrajine vrátane toho kritického, čo adresovala ministrom stiahla.
Neviem, či sama, alebo je to dôsledok cenzúry na blogu portálu "sme.sk". Text sa ale už dá nájsť hocikde na serveroch, čo to prevzali.

Tá demonštrácia 12.3. by sa mala uplatniť ako demonštrácia vôle, nie ako protest. Nezvrhnuté demonštrácie majú zásadne väčší význam, než živelné protesty z ulice, po ktorých spľasne bublina. Mali by podporiť historickú pamäť a bilancovanie pri najbližších voľbách.

328799

10.03.2015 09:40

Úskalí v problematice povinného očkování

RE: Máte jeden problém, ingnorujete fakta

ppppp 95.?.?.?

Dekuju zejména za informace o vakcínách:
http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm...
Prečetl jsem príbalové informace o složení všech 10 vakcin. V žádné nebyla zmínena ani jedna sloučenina hliníku. Ani v celém textu není nikde zmínka o hliníku.

Otázka je snad, co všechno obsahuje živná puda m199, nebo nekterých na první pohled neidentifikovatelných složek, a neznámý muže být účinek dejmetomu glutamátu a močoviny, pokud se dostanou, kam nemají.

Samozrejme, než jsem začal mluvit o dvojite-slepém testu, tak jsem si nejprve prečetl, co to je.
Pak mám za sebou kurs, pár semestru z matematické statistiky, kde se jen tak nesedelo a neopsávaly se domácí úkoly.

Jinak hydroxid hlinitý muže mít formu, kdy je dobre rozpustný i ve slabší kyseline. Není tak inertní, jako oxid, nebo fosforečnan.

Sloučeniny rtuť a hliníku se však opravdu jako prísady objevují, pamatuji si, že jsem to četl, ale momentálne jsem nehledal, kde. Ve vámi linknutých složkách vakcín vypadá, že nejsou.

Protože ale nežádoucích účinku se vyskytuje docela dost, je treba se ptát po jiných príčinách.
Jednou z nich muže být zavádení experimentálních vakcín mezi bežné vakcíny.
Další muže být časté poškození imunity vakcinovaných lidí a dusledky patologického proniknutí viru do nervové soustavy. Tech negativních referencí je príliš moc, to nejde poprít. Až tolik, že jejich riziko nekdy prevyšuje rizika z neočkování. Meli by s tím odborníci neco víc delat, a hlavne také vysvetlit, jak to chtejí testovat na lidech, když dvojite-slepý test považují za prepych.

U homeopatik, podobne jako u bylinek samozrejme prevažuje prístup "placebo", a prevažuje predpoklad/statistika, že neuškodí (v prírode mohou být ty bylinky nebo houby skonzumovány bez následku). V podobné míre samozrejme ani nepomohou. Odhalit príčinnou souvislost v docela složitém lidském organismu nebývá jen tak zadarmo.

328839

11.03.2015 23:52

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

ppppp 95.?.?.?

Protože ty nekryté indukují práci na dluh. Proč bychom meli začít pracovat pro nekoho, kdo nekomu neco už dluží. Ať nejprve pracuje on a splatí dluh.

328943

12.03.2015 08:20

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

ppppp 95.?.?.?

Nejprve píšete, jak bežíte a jak dobehnete do cíle, aby jste pozdeji poprel podmínky startu.

Pokud nekdo nekomu neco dluží, tak to ,co dluží jsou predevším penezum ekvivalentní hodnoty a ne samotné peníze. Nekdo nekomu dluží 100 chlebu (flákal se, nebo mel objektivní zábrany) a takovýhle človek má z titulu dluhu dostat ješte úver na postavení nové pece za slib, že tak udelá?

Píšete o dluhu v kapse. Jenže já píšu o startu dluhu, ne o jeho prubehu. Ten start je tím neoduvodneným a nezaslouženým privilegiem. Myslíte, že možnost dostat úver závisí prevážne na pracovních schopnostech žadatele? Já ne, príkladu mám dost.
Rozhodování o tom, kdo dostane úver predem je jen jiná, žádným parlamentem nevolená forma vládnutí v oblasti.

Vy jste tím "dluh nezustane v kapse" jen popsal peníze v roli ekvivalentu, nic jiné. Je to totéž rečeno jinými slovy.
Já jsem psal o indukci práce na dluh jako o práci, která je vykonána predem za slib, a práve tahleta práce dále zlepšuje veriteli náskok pred dlužníky. Dlužník v podstate první odvede práci(postaví most), kterou ale zužitkují už oba.

Tenhle zpusob ale brání sporení a akumulaci kapitálu (drívejšího) dlužníka tím, že dává rovnítko mezi pouhý slib a akumulaci hodnot. Pri startu totiž neco jako banka nenabízí své naakumulované hodnoty, ale vytvorí takový proces, kde se projekt nastartuje za pomoci fiktivních penez, které mají za následek inflaci tech v obehu, a které predstavují dejmetomu opravdovou výmennou hodnotu. Projekt na konci se ale už zaplatí z penez, které mezitím podlehli inflaci.

Pokud si ale nekdo zaplatí projekt z našetrených penez, které inflaci v nejakém systému nepodléhají, tak opravdu zaplatí o inflaci méne a nemusí z toho mimo dane nic odvést.
V systému s inflací "banka" udelá to, že každou pujčku nejprve rozptýlí do inflace celé společnosti, tedy vezme si bezúročnou pujčku od všech občanu, a pak hledí, aby jí to projekt splatil a uhradil spolu s tím i její zisk. Inflaci tak lze považovat za dodatečný úrok bance.
Stačilo by, kdyby každý delal projekty z toho, na co má, a možná by se tím i méne plýtvalo. O tom, že by to vedlo k útlumu rozvoje nemuže být ani reči. Z jiného pohledu banka funguje jako nadstandardne placený dráb. Který si navíc monopolizoval šetrení, co je podle mne ve sporu s ústavou.

Na projekt ve skutečnosti dávají takhle pujčku lidé a ne banka. Ti ale mají nulový úrok, naprotitomu banka si vezme za ten úrok peníze, i když hodnoty, které byli za dosavadními penezi nebyly její. Banka si vezme peníze za to, že nekomu pujčí peníze jiných, a tím umožní nastartovat nejaký projekt. Pujčí 10% svých penez a 90% penez lidí, protože jim stačí 10% jistina.
To jako já bych nekomu pujčil 10% svých penez a 90% sousedovic. Sám vzal úrok výrazne prevyšující 10%, a sousedovi nedal nic. Takhle se vám to líbí? Nezdá se vám to jako sofistikovaná krádež?

328959

12.03.2015 14:12

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

ppppp 95.?.?.?

Je to presne naopak. Vy pane jste se nezamyslel nad tím, co jsem napsal, a já jsem vám vytkl presne to, v čem jsem videl problém, v čem vy ne, a nevidíte dosud. Pak jste jel setrvačností.
Vy píšete, že co tvrdím je omyl, a nepochopení, ale odmítáte napsat, co se stane, když nekdo do obehu napumpuje nekryté, vymyšlené peníze (vygeneruje nekrytý úver). Já to napsal a je to podle vás nesmysl.

Dokola tvrdíte, že PO splacení dluhu se všechno dostane na nulu. To ale tak není. Čas roli hraje a velice zásadní. Práve kvuli nemu si lidé pujčky berou, a zpusobují tím inflaci. Stejne tak hraje roli ve výberovém rízení, nikdo nebude čekat, až si naakumuluju dost penez, co v prostredí inflace ani není dobre možné.

Tak to napište lidem vy, co se stane pumpnutím nekrytých penez do obehu, ale tak, aby to melo logickou konstrukci a šlo to logicky poprít. Konstrukce které není možné logicky poprít jsou označovány ve vede jako paveda nezávisle na oboru.
Od začátku a postupne, po krocích, ne od konce.

Všimnete si že i v predposledním vašem odstavci mluvíte furt o nečem jiném, než já. Já psal, co se stane pri vytvorení dluhu a ne co se deje, když už dluh beží a zapomene se, co bylo predtím.
Také predpokládám, že dlužník dluh zaplatí a neodbočuju do jiných konstrukcí, které to zneprehledňují. Také predpokládám, že vetšina dluhu se nerealizuje pres konfiskace, a i kdyby, tak i v tom prípade si banka výší ručení delá rezervy.

Chcete snad poprít, že banky pres peníze pujčky pujčují 90% hodnot, které nevlastní a nejsou její? Vystavuje bianco šeky, za které si dlužník koupí v obchode vrtačku, dílnu, pak jde pracovat a to splácí? Hodnotu nemají ty nekryté peníze-papírky, ale jejich smenitelnost za tu vrtačka, kterou vlastní supermarket, a dílnu, kterou vlastní mesto. Reálne banka pujčí jenom 10% jejich ceny. To jakobych pujčil nekomu nekoho boty a rekl mu, ať tam jde rovnou celý a slouží.
Klidne ale ať to jsou treba úrednické služby ve prospech verejnosti.

Jinak to dost vypadá, jakoby jste nikdy za peníze nepracoval.
Odpusťte si také primitivní poznámky a nálepky, zvlášte, když nejdete k jádru veci.

328989

13.03.2015 12:13

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

ppppp 95.?.?.?

Podmínkou je také umet reagovat. Nejde reagovat na neco, co si nejprve neprečtu a nechápu alespoň částečne obsah.

>Podsouváte, že když se tisknou podle vás ničím nekryté peníze, že musí být inflace. Ale jak vidíte, tak v EU žádná inflace není, naopak EU bojuje s deflací. Zcela tento fakt přecházíte mlčením.

Já jsem vám navrhl, že to mužete lidem jednoduše vysvetlit. Vy jste to ale opet neudelal a zmohl jste se jen na nálepku, že to, co píšu je nesmysl.

Dal jsem vám elementárne jednoduchou otázku, na kterou jste nebyl schopen (matematicky, logicky) vecne reagovat.

Zopakuju:
"Co se stane, když napumpuji do obehu nekryté peníze".
Vyhl jste se odpovedi pane opet odbočkou, že v Evrope není inflace, ale deflace. Já jsem se ale na tohle neptal. Otázku jsem položil již nekolikrát a nejste schopen pochopit její obsah !!!

Opakuji ješte jednou. Neptám se na Evropu, nebo Ameriku. Očekával jsem, že čtenárum vysvetlíte tak jako na základce, a jak jsem to udelal i já, co se stane po napumpování nekrytých penez do lokální ekonomiky.

Jinak existuje vážné riziko, že popíráte jednoduchou matematiku, a že peníze si uchovávají smennou hodnotu bez ohledu na zbytek ekonomiky a reálnou hodnotu tovaru. Bavíte se o tom s nepapírovým inženýrem techniky, co tu matematiku rád používá. Takže buď tu matematiku a logiku akceptujete, nebo ne. Slovní omáčku o ekonomice, politice nebo psychologii vynechte.

Neríkejte, že takhle jednoduchou vec nejde vysvetlit nekolika vetami. Na toto stačí inteligence prumerného stredoškoláka.
Skončil by jste v momente, kdy dovolíte, aby se ptal. Okamžite pochopí, že hodnota penez klesne, co se ve výsledku od inflace neliší.

329081

16.03.2015 14:41

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

ppppp 95.?.?.?

> Nemůžete se ptát, co se stane, když do oběhu napumpujete nekryté peníze, aniž byste se spolu s tím zeptal, jak ty peníze skončí

To se tedy mužu. Protože se to nedeje ve stejném čase. Stejne tak je to v teorii regulace. Udelá se jednotková zmena a pak se zkoumá odezva. Co se pak stane po uplynutí odezvy muže trvat tak dlouho, že to prestane být zajímavé, nebo se tím navodí jiné startovací podmínky.

Zjevne podceňujete matematické a inženýrské metody. Nebudu zde mluvit o ruzných transformacích, které velmi exaktne popisují situace, které by nestudovaným neprišly ani na rozum.

Svou otázku jsem vysvetlil, a argumentoval jsem časem. Vy pomocí stejného času mou otázku znehodnocujete, spolu s panem opus111 pred vámi, který na jednoduchou otázku neumel odpovedet, a porád odbočuje jenom na abstraktní výmluvy. Já jeho kurs opravdu nepotrebuji. Nejsem nadejný adept na perpetomobilistu. Mohl to ale vysvetlit čtenárum. Jinak mi uniká, proč sem píše paušalizující prupovídky.

Se stabilitou počasí je to stejné. Lidé vnímají hlavne jeho zmeny. Jinak bychom podle teorie opus111 mohli vyhlásit, že tady máme celoročne 20C, vítr 3m/s a 50kapek za hodinu. Nekonalo by se ani žádné oteplování, eroze, vysušování, proste nic, všechno ok.

Stejne tak by nefungovala ani prílivová elektrárna. Proste z inženýra nedelejte blbce. Inženýr docela chápe, jak se vydelává na umelých zmenách kurzu a cen komodit. Stejne jako chápe, proč kondenzátor delá strední hodnotu a oddelí stejnosmernou složku od strídavé. Ani turbina by nebežela, pokud by neumela spracovat zmenu, beželo by jen hydrostatické vodní kolo. Jsou to totiž podstatou stejné procesy.
No ale ani ten muj kurs se sem nevejde celý [smích]

329277

17.03.2015 15:44

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

ppppp 95.?.?.?

Popíráte matematiku zase a dokola:

>kolik lidí tady neustále pere názor, že se tisknou falešné peníze, ničím nekryté a tedy musí vzniknout hyper inflace, a když pak napíšete, že Eurozóna se potýká s deflací, tak na to neumí odpovědět a napíšou, však počkej až ta bublina praskne a podobné nesmysly.

Stejne jako kolega pred vámi, co by chtel všechno hezky vysvetlit, ale neudelal to. V lokání ekonomice by k inflaci prišlo, to dá matematika základky. Spíš by jste mel vysvetlit vy, proč se tak formálne nedeje - to si jen vy domýšlíte, co kdo neumí, není problém pro "vedce" neco laikovi zamotat.

Odmítl jste napsat, proč k inflaci nedošlo, formální fakty jsou mi k ničemu, když jsou ve sporu s realitou. Mohu si snad v prubehu posledních let toho koupit za stejnou práci více, než pred 10 lety? Že není inflace?

Opravdu se toho dnes dá za stejné peníze koupit více, než pred pár lety? Možná ano. Také stejnému počtu lidí?
Není to spíš proto, že se peníze koncentrovaly na méne místech u méne ješte bohatších majitelu? Že zbytek zchudobnel?
Tak vám to napíšu, jak to je, ta vaše teorie.

Vetšina zažívá inflaci a menšina s více majetkem klidne ať deflaci.

Chápete, v čem je ta vaše teorie zcela mimo realitu?
Ne pro každého je ta úrední "deflace" dostupná. Dekuju, že jste indikoval další možný výprodej majetku lidí.

Dočista jste se v té ekonomice zamotal, až vám uniká základní smysl hospodárství. Kdo úmyslne nepracuje, tak proste ať nejí. Máme o problém více, že je nás hodne a smysluplné práce je málo.
K čemu mi je, že sem prijde "turek" a vezme mi ješte i to málo práce, co zde zbylo? K čemu vede tenhle a podobný "import" nesmyslných teorií, stejne jako je ta vaše?

329341

17.03.2015 18:51

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

ppppp 178.?.?.?

>Přispěvatel rovněž uváděl ÚROK, jako příčinu zla. Což opět potvrzuji, úrok je v uzavřeném systému naprosto destrukční parametr.

Ať si dávají když už úrok, tak z reálne pujčené jistiny, a ne z toho, co reálne nevlastní. V tomto je hlavne ten podvod a pyramida.

Tak jako tomu bylo kdysi v prípade lokálních a v podstate seriozních bank. Banky se nám proste naučili sofistikovane lhát.
Vytvorili si k tomu na zakázku zamotávací a zneprehledňující pavedu.

329350

18.03.2015 09:18

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

ppppp 95.?.?.?

>Protože drtivá většina naší populace je totálně ekonomicky negramotná. Mezi ekonomicky negramotné se dokonce řadí i značná část vysokoškoláků, mnozí poslanci i členové vlády. Povšimněte si jedné podobnosti. Jazykově negramotnému člověku můžete tisíckrát vysvětlovat, že v knihách lze nalézt moudro. On Vám stejně nevěří, protože si není schopen žádnou knihu přečíst.

Vy jste tedy oba hezky nadutí.
Proslýchá se obecne, že ekonomie patrí k relativne lehkým školám proti jiným. Nemužete tedy podezírat ostatní inženýry z toho, že si nedovedou prečíst knihu, a že nedovedou nakládat s fakty, když jim to bylo i uredne osvedčeno. I když ne všichni dovedou v profesi zustat, stále tam zustane dost lidí, kterí umí číst knihy, nebo i psát. Dobre ví kolik a za co vydelají, nepotrebují vaše pyramidové fikce.

Verte, že pokud by tahle dnešní ekonomie nebyla prezentována a realizována jako paveda, tak s tím ostatní inženýri nemají problém. Neríkám, že ekonomie nemuže být vedou. Chytili se jí ale bohužel šarlatáni a agenti s teplou vodou. Chtejí rýžovat na ostatních, protože mají možnost s penezi manipulovat. Chovají se jako nepoctivá účetní, pokladní.

Nevíte asi také, že se za socialismu na technických školách probírala částečne i kapitalistická ekonomie, a také obecne platné matematické metody. Šlo by ríct, že dnešní ekonomie je vysoce odborná kamufláž na ekonomii.

Vy se proste jen vymlouváte, protože nemáte co ríct, a došly vám argumenty. Neumíte reagovat ani na otázku, kterou spolehlive dokáže položit už žák na základce. Ve vaší argumentaci se chováte presne jako šarlatáni v technice se kterými mám konkrétní zkušenosti. Furt odbočují a zatloukají, nikdy nejdou na vec, když nekdo položí cílenou otázku.

Když chtejí úrok, tak ze svých penez/jistiny a ne i z cizího tovaru !!!

Jo a nezapomeňte. Když do systému 10 lidí se spotrebou 1 chleba/den, ve kterém je vyrobeno 10 chlebu a emitováno 10 Eur napumpuju dnes dalších 10 Eur, tak si za tech 10 Eur nekoupím celý chleba(pri cene 1E/chleba) ale jen pulku chleba. Jinak by ty peníze byly pumpovány do obehu zbytečne, a proč by tohle nekdo jen tak zbytečne delal.
Ale vy budete tvrdit, že je deflace. Jak pro koho, páni "odborníci".

329383

18.03.2015 09:43

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

ppppp 95.?.?.?

>Například půjčíte si od banky 100 000, na úrok 18% rpsn. Pokud to zaplatíte za rok, tak zaplatíte bance 118 000. Z toho 100 000 jistina zanikne

Od kdy banky pujčují 100% jistinu? Mají reálne kolem 10%.
Ten kdo si pujčuje se na ty peníze dívá? Koupí si za ty fiktivní veci reálný tovar, nebo reálné služby.

Tento tovar a služby jsou proto placené fiktivními, dluhovými penezi, které v daném momente nemají žádnou hodnotu. Tím dochází k časovému skluzu a dalšímu pozdržení výmeny protihodnoty za reálnou práci/tovar. Tím i časem klesá hodnota takové meny, když tento mechanismus beží nepretržite. Reálné peníze s puvodní smenitelnou hodnotou nejde hned/bezprostredne použít.

Co myslíte také, proč se pri čerpání euro"fondu" nejprve čeká, kde se najdou hotové peníze, a až se odvede práce a koupí tovar, tak až pak to banka proplácí?

Lze to vysledovat stejne, jako vysledovat molekulu radioaktivního prvku v organismu, nebo sloučenine kudy vlastne putuje. Nedelejte z ostatních pitomce.

329384

19.03.2015 08:06

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

ppppp 95.?.?.?

100% dukazem inflace v dlouhodobém prumeru je obtížnost až nemožnost šetrení penez mimo instituce "pod polštárem". Na šetrení jsou vyhrazené instituce, které i zde mají zaručený profit (nebo alespoň chtejí mít).

Tím defakto došlo k monopolizaci šetrení, sporení. V podstate v kompetenci (vuči tomuhle docela slabému) protimonopolnímu úradu.
Bankám (včetne jejich spríznených až nadrazených konglomerátu, kterým v podstate jen delají styčných dustojníku) je to extrémne výhodné, protože dík "zaručené" inflaci pres ní jede financema vetšina firem a institucí.

Rekla snad nekdy banka - fajn, jdeme na inflaci/deflaci, protože to posílí/zlepší/optimalizuje zahraniční obchod, dejmetomu neco jako:

"Všechny momentální ceny tovaru, služeb, pujček vynásobte k tomuhle dni koeficientem inflace."

Kdeže. Nic takové se nikdy nedelo, ani pokusy. Bylo by to ale práve takto korektní.

Místo toho urvi, komu urvi. Pánové se se mnou nebaví, protože nejprve ujeli se svými pseudoargumenty(rozumej spíš invektivami), a pak se delají duležití, protože na ne nebylo sklapnuto ušima. Zrejme jim takový finanční systém vyhovuje. Indiánským ekonomum také vyhovovaly korálky nebo chlast.

Když úrok, tak ze své jistiny (obvykle kolem 10% kamuflované jako povinná rezerva) a ne z príslibu zbytku, že vše pobeží, jak rekl jasnovidec.
Úrok z jistiny lze považovat za určitou službu(dejmetomu v sociální oblasti), kdežto úrok z (nedávno, dodnes) vytvorené hodnoty promítnuté do (úverem bankou nabídnuté k prevzetí) ceny tovaru a služeb už sotva, to je spíše formálne legalizovaná krádež části ceny tovaru a služeb, jinými slovy další ve skutečnosti nelegální a vynucená forma dane podobná výpalnému.

329421

25.03.2015 08:36

Nulová volba

RE: Tyyy joo!

ppppp 95.?.?.?

>Spalování kukuřice je stejně jako spalování pšenice

Je obrovský ekologický prešlap, a vyjádrení neschopnosti.

Je zcela nemorální spalovat potraviny, když už opomenu, že tím zvýšenou intenzitou vyčerpávám pudu. Z tohoto hlediska ani naftová repka nic moc.

Zejména v dobe, kdy kus sveta nemá co jíst. Lze namítat, že kdyby meli, tak se lépe premnoží. Ničit si ale potravinovou základnu na úkor často jen proplýtvaných energií není správné rešení.

Spalování kukurice a obilí by nemelo být certifikováno. Výjimka snad jen na poškozený tovar. Jsou to potraviny, nikoli palivo.

Ruské energetické jho? Co to podsouváte? Vadí vám tento energetický doping? Tak si pestujte a palte tu kukurici. Ale na svém.

Nezapomínejte, že životní úroveň celého sveta v takové podobne, jak ho dnes známe byla vybudována práve a prevážne na stejném "energetickém jhu" státu težících a prodávajících ropu.
Naši životní úroveň nastavilo práve dobytí ropy, nevratných zásob vytvorených za 200mil let. Se kterou navíc obrovsky plýtváme (války, zbytečné transfery tovaru a osob). S menšími zbytečnými nároky na "komfort" aut, (jinými slovy též životní styl) bychom vystačili s polovinou až tretinou. Príliš mnoho promarneného výkonu jde pak do brzd, jako ve všem. Neumíme prumerne dosti plynule žít, príznak destrukce a chaosu. Však co, ať po nás potopa. A co další a další deti. Budou se mít kde a s čím hrát? Proč jim nedoprát víc? Musíme sežrat opravdu co se dá?
Na tom jako lidé stojíme - nesežeru já, sežere jiný? To ani zvírata vždy tak nedelají.

329821

05.04.2015 22:25

Školy nyní indoktrinují 4leté děti vinou a označují je za „rasisty“ za to, že kladou otázky

Rasizmem je už používání samotného pojmu "Rasismus"

ppppp 95.?.?.?

Tak co se divíme. Dokud ten pojem máme, tak ho používáme.
Kdybychom ten pojem nemeli, tak bychom se bez nej obešli.
Nezbylo by nic jiného, než podle zákona pristupovat ke každému stejne.

330590

07.04.2015 10:15

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

>Merkelová si stěžuje, že je to opravdu něco hrozného, když přelétá z jednoho místa zeměkoule na druhý, že pak se z toho zberchává vždy dva dny.

To bylo nejak tak, že volala do Japonska, a tam byla už pulnoc, nebo nekam jinde na východ, jako Čína.

To se mne stalo také, jednou tak ve 3 ráno telefon, a tam nejaká Číňanka s angličtinou za nejakou fakturu. Mohl jsem pak uvažovat, jestli to byla pravda, nebo sen.

Jinak WTC7 jsem rízenou demolici nevylučoval. Nevulučoval jsem však ani pád v dusledku retezové/dominové/palačinkové akce.

Málo lidí totiž ví, že ocelové nebo železobeton konstrukce se trhají často vybuzenou akustickou vlnou šírící se ve hmote materiálu. Je to rázová vlna, která má za následek predevším trhání spoju. Podobne jsou nesmyslem argumenty, že budovy nemohou padat rovne dolu, když se podrazí nesymetricky. Není to automaticky pravda, budovy nejsou kláty dreva, které si zachovávají velkou pevnost v ohybu i pri naklonení. Stejne tak moment setrvačnosti pootočit budovu kolem základny bočním smerem bývá tak obrovský, že rádove presahuje pevnosti konstrukčních materiálu. Proto k destrukci dochází daleko dríve, než pri naklonení/pootočení kolem základny (jako když se kácí strom). Také nekteré zdené komíny neumí padat bočne, pokud iniciační asymetrie neprobíhá dost pomalu. Pády budov proto nemusí být nutne šikmé i pri asymetrickém poddolování.

330654

07.04.2015 10:42

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

Celá vec je ale spíše

ppppp 95.?.?.?

o tom, jak se delají "LIVE" informace, než o tom, co ve skutečnosti probehlo.

Zároveň se tím odkrývá, jaké manipulační možnosti dnešní renomované média mají a nekdy i účelove používají.

Podobným zpusobem mohla být v Anglii cenena informace o tom, jak Napoleon vyhrál/prohrál válku.

Jednostrannost našich televizí a denníku toho príkladem, také nese své "ovoce".

330655

08.04.2015 00:40

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

>Týká se to budov se železnou konstrukcí?

Príliš netechnická formulace. Eifellovky se to týkat nemusí.
V predešlém textu jsem jasne napsal, co je podmínkou. Je dost referencí demolicí železobetonových konstrukcí, nejméne 1 až 2 jsem sem dával. Není naopak jediná, která by se povalila jako klát byť jen trochu. Težko zde budu nekomu vysvetlovat moment setrvačnosti, to není pojem z fyziky základky.

Také bys mi už nemusel podsouvat nesmysly plynoucí z toho, že si porádne nepamatuješ smysl toho, co píšu, a prejdeš na své dojmy.

Nevylučoval jsem úplne ani demolici WTC1,2 (pokládal jsem ji za málo pravdepodobnou, sice se provádely nejasné práce na podlaží, které mohlo odstartovat dost riskantní pád, ale na videu zase bylo videt, že se pád budovy odstartoval pod dírou po letadlu), vylučoval jsem jen to, že to nebyly dopravní letadla, co do budov wtc1,2 vletely, a že budova nemohla spadnout v dusledku nárazu letadel.

K odkazu níže bych napsal, že výtahová šachta je spíš protiargument, ale bez znalosti dalších detailu se to jiste ríct technicky nedá.

330691

08.04.2015 21:59

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

Bohužel je to 100% dukaz toho, že nerozumíš fyzice. Nemám dost prostoru to tady dokazovat. Pád WTC7 byl fyzikálne korektní, ať už šlo o rízenou demolici, nebo pád v dusledku poruchy konstrukce.
Oba časy jsou totiž prakticky stejné. Jedním z dukazu je i to, že energii na svou destrukci prakticky vždy získává budova ze své potencální energie. Výbušnina se pri demolici použije jen na iniciaci pádu, nikoliv na další demolici. Tu ve velké vetšine provádí samotný pád prakticky od začátku.
S vakuem to nemá vubec nic společné. Manipulace s časem pádu je pro neznalé, a jde o maximální konspiraci, jakou jsem kdy slyšel. Srovnatelnou s tím, že budova padala lépe proto, že byla šedá.

Na rozdíl od tebe jsem si spočítal, že na demolici dalšího podlaží s jeho výškou asi 3m, stačí energie svislého posunu nadložených podlaží o zhruba 30cm, a to je ten laiky vnímaný "témer žádný odpor". Ten pomer je tak malý, že to pak vypadá jako volný pád "bez odporu". Fyzika je o číslech a ne o dojmech. Když si to také spočítáš a vyjde ti neco jiného, tak se mužeme o tom dále bavit.
Mne je opravdu na smích, jak se k veci vyjádrují náturisté, co neví ani kolik MPa má železo, beton a kdy.
"Má" zvuková vlna s časem pádu také vubec nic nemá. Není nejmenší duvod tohle spojovat (jde predevším o horizontální vlnu). Dokazuje to jenom, že nechápeš, o čem mluvím.

...tak jen do toho chlapci, ať je vás více, co nerespektují odborníky, a nechají si podepisovat své názory papírovými figurinami zhromaždenými ve velkém počtu. Opravdu jsou mi ty americké megapetice o tom, "jak se co nemohlo stát" k smíchu. Jakoby na jare vyklíčili noví jasnovidci.

330733

09.04.2015 00:33

Zaměstnanec Monsanto: existuje celé oddělení na diskreditaci vědců

Vytvorení masové lži

ppppp 95.?.?.?

asi není nic nové. Jak sleduju současné konspirace, všechny mají společné nekolik základních znaku.

- Vytvorí dojem, fikci, mantru

- Pak lžou a zatloukají

Vetšinou se jedná o účel. Co bych delal, kdybych tohle opravdu chtel? Co je nejjednodušší a klíčové?

Najít nejaký vliv, jak znemožnit plození pres semena.
Najít vliv, kterým udelám rostlinu jedovatou pro "škudce".

Jenže pro ty rostliny je i človek škudcem. Takže jak rozlišit, kdo je vlastne škudcem? Rostline je fuk, kdo ji sežere.
Je otázka, zda ta selekce mezi nižšími a vyššími druhy škudcu je dostatečná. Človek také neumí existovat bez spolupráce s nižsíma organizmama napríklad ve svém trávícím traktu.

Vše ostatní se bude v zájmu zisku kamuflovat. Postačí, když "funguje" jenom to hlavní, zbytek se uvidí, peníze to spraví, dejiny píšou vítezové.

Konspirátori prakticky nikdy nepriznávají, že lžou, i když se je povede nachytat. Používají maximum možností k tomu, aby se vyvlekli. Jsou v tomto zkušení, nehodno podceňovat. Proto jsou také úspešní, protože se proti nim sotva povede neco prokázat.
Nejlepší recept asi je vydržet v detailech. Co nejvíce objektivní srovnání.

Jednou bylo suché léto a díval jsem se, co delá pár korenu vlastní kukurice ve srovnání v podobných podmínkách se sortou Pioneer... o nekolik km dále. Výsledek byl, že ta má kukurice byla na tom lépe. Jinde zase Pioneer kukurice stejná, jako ta moje. Nekdy i v lepším stavu, ale zjevne ne často. Rekl bych proto, že celá ta GMO technika slouží v první rade zlatému teleti, a lidu už spíše méne, až vubec. Ta má kukurice nebyla ničím ošetrována, a okopána jednou opravdu skromne. V dnešní automatizaci žádný mimorádný problém. Klidne i solárne napájený traktor, nebo neco ekvivalentní, času je dost.

Podle mne úplne chybí objektivní testy. Stejne tak se vykašlali na možnou škodlivost glyfosátu a dalších jedu, jako se vykašlali dríve na účinky DDT. Tech napríklad rakovin je opravdu dost, a težko za tím budou jen težké kovy. Tech bylo kolikrát po krajine dost, i když v tomhle existují statistiky, které oblasti jsou na tom špatne. Jenže odkud se ty kovy berou napríklad ve mestech, které jsou po bytech nekdy i príliš sterilní? Tam spíše pravdepodobnost smeruje na složky potravin.
Tím že tyhle korporace odmítají nezávislé vedecké srovnání se stavejí samy do polohy šarlatánu a pseudovedcu. Zrejme ví, která bije. Zlaté tele je ale velmi prežrané a mocné .

330738

09.04.2015 00:52

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

S tou penou u huby jste to začal vy. Ovládejte se trochu. Nečtete porádne, a pak si vynucujete další reakce.

-dovolená židovských zamestnancu je mi šumafuk, budova spadne bez nich stejne jako s nima, fyzice je to jedno. Také zde nejsem od toho, abych paušalizoval nekoho podle etnika.

-zlato z kterých trezoru? wtc1,2, nebo 7?
stejný argument, budova spadne s ním, nebo bez nej stejne.
Když se vyreší, proč spadla, jde rešit pak i zlato. Opak je konspirace. Nanejvýš kdyby se zjistilo, KDO ukradl odtud predtím nejaké zlato, tak by byl podezrelý ze spolupachatelství. Opak odporuje prezumpci.

-pojištení je vážná vec, ale porád je to podezrení. Vždyť to mohli místo tech konspirací lépe vyšetrovat. Veštit ale nemužeme, i když zmínení jsou hovada.

-azbest je jen prupovídka, nemá reálnou váhu, ani vliv na rakovinu v puvodním kompaktním stavu, spíš naopak pri manipulaci.

-"sebevrazi" mužou být dejmetomu 50/50 také prupovídka. Už dlouho tady nevylučuji boeinig v úloze dronu. Nečtete me dusledne, proto zbytečne nepredjímejte.

-letadlo do Pentagonu nemuselo být Boeing, ale jiné, nevylučuju ani raketu. To nekolikrát opakuji.

Toto všechno ale neznamená, že se nechám manipulovat idioty, co nerozeznají tekutou ocel od hliníku, aktivní termit od barvy, ze které moudre extrahují lak, novou marťanskou fyziku pádu objektu, a filosofii typu "nemohlo a muselo". Jsou stejne neduveryhodní, jako vláda, a spíš mám dojem, že potají spolupracují, aby zakryli skutečnost. Pokud je nekdo opravdu odborník, tak nepustí současne ven nebetyčné hovadiny a nebude podepisovat stranické dokumenty šírící se po netu jako virus.

330740

09.04.2015 01:16

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

Unikát je váš text, opravdu težko se čte.
Aby jste nerekl, že vás ignoruju, tak vám obetuju aspoň neco:

>v té výšce to je nemožné s takřka okamžitým vyhořením paliva do 10 s.

Vy by jste ješte i tomu palivu nakázal, jak má horet a kdy.
Posledne to nemecké letadlo pri nárazu na skálu nebouchlo vubec. Les kolem byl ale nacucaný petrolejem.
Horení je oxidace kyslíkem. Pokud se dostatek paliva hydraulicky vtlačilo pri nárazu do šachet budovy, tak trvalo dlouho, než vyhorelo, zcela jiste ne podla vašich predstav. Jinak by nebyl duvod, aby roztál hliník, ten by to za tech "10 sekund" žáru v takovém objemu nestihl, proste proto, že spaliny i pri hodne vysoké teplote nemají odpovídající tepelnou kapacitu vuči hliníku. Hliníku opravdu trvá dlouho, než od spalin roztaje, i když teplotu tání má jen 660C. Obyčejný požár by na jezírka hliníku s ohledem na svedectví sotva stačil. Prakticky jiste došlo k varu leteckého paliva v šachtách a tím k vytvorení megahoráku, který oslabil pilíre. Je to technicky nejpravdepodobnejší událost.

Proste zapomeňte, že to horelo podle vašich predstav. Ohríval jste nekdy hliník? Hollywood tohle opravdu nereší, palivo není vždy povinno po nárazu udelat megavýbuch. Pri rychlosti nárazu se mnohem dríve naplnily palivem všechny dutiny, než by došlo k jeho promíchání se vzduchem a explozi. To není jako protržená hydraulická hadice, na rozprášení vetšiny paliva nebyl duvod. Stejne tak se nerozpráší igelitka s vodou po dopadu z xtého patra.

330741

09.04.2015 15:01

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

>Postačí přece umístit nálož do vrchního patra tak, aby začal padat tento horní strop.

Toto jsem rekl/napsal kde? Rád nekoho chytáte za slovo? Vlítl snad Boeing do nejvyššího patra? Nebo tekl kov do wtc7 také do nejvyššího patra? Nebo nejvyšších pater? Bral jsem pri tech počtech do úvahy tu nadloženou výšku a hmotnost. To mám psát v každé vete haldu stejných prívlastku? Nebo jste to chápal po svém, že každé to nadložené podlaží nejprve osamostatním?

Dokonce i kdyby jste chtel být detailista, máte tam "NADloženÝCH podlaží" a ne "nadloženého podlaží". Samozrejme když objevíte, že ty podlaží mohly být i 2, tak se budeme k tomu podlaží, kam vlítlo letadlo dohrabávat dlouho.

Víte vubec, proč tohle delám, a takto píšu? Ti co tam zustali si zaslouží, abychom mluvili o tom pravdu a nekšeftovali takhle s jejich osudem. Jen pravda není o kšefte a účelu.

...k té poznámce jiného diskutujícího o dobíhajícím harddisku... spíš je to tak, že displej i s príslušenstvem nesežere 20W, ale jenom 0.2W. Takový obvod, co to zazálohuje i s rozsvíceným displejem vymyslím klidne levou zadní, však ten motor harddisku funguje jako generátor docela dobre, stejne jako to delá témer každý dobre udelaný motor. Že informaci nenese jen počet atomu, ale i jejich konfigurace je také celkem v pohode. Stejný výsledek jde modelovat drevenýma kostkama pro deti. Zatím se to ale takhle moc nereší, aby ty atomy neutekly ze substrátu, prece jenom je lépe je mít napojené hadičkama, jak se to nekdy delá i s lidmi za asistence médií.

330776

10.04.2015 12:28

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 chaos

ppppp 95.?.?.?

Buďme objektivní a duslední.

Konspirátori obykle volí buď možnost se "plazit" jen po povrchu a nejít do detailu.
Když náhodou prijde na detaily, tak ty se snaží všelijak rozmazávat, zpochybňovat, vytváret další nereálné vazby, a kazit tím statistiku vazeb správných, nebo proste jen odbočovat co nejvíce do autu, jako ve fotbale, když je treba.
Takže nebuďme naivní, buď nám jde o pravdu, nebo o sebeprezentaci svého já za každou cenu.

Teď opet veci.
Asi nejvážnejší argument proti rízené demolici wtc1,2 (nikoliv 7) je na live videách pozorovaný prakticky fakt, že pád veže (proborení) započíná od místa, kam narazilo letadlo.

Bylo by velmi nepravdepodobné takhle naaranžovat celou situaci. To je opravdu už verze pro Hollywood, Mc.Gyvera a dalších.

DAlší vec, na kterou lze slušne odpovedet, že nemužete predpokládat, že kapalina nemuže zmenit smer podél prekážek. Také pritom neztrácí hybnost. Zakrivením proudu se hybnost nemení. Proto se muže vtlačit do šachet i pri vodorovném nárazu, pokud tomu proudení odolají svislé prekážky.

Jelikož víme, že pri pádu z výšky se i vodní hladina chová jako "kámen", tak stejným zpusobem muže "hliníkové" letadlo, i kdyby celé bylo ze soplu medúzy prorazit svislé ocelové nosníky. O tom pojednává dynamika proudení kapalin.

Není proto nereálné, že pri nárazu se vetšina paliva natlačila do nejbližších šachet a dutin, které nárazu odolaly.

Když jsem si spočítal, kolik tun oceli mohlo to palivo v nádržích ohrát na 800C (oranžový žár, pevnost jen 10%), tak mi vyšlo že opravdu hodne, a s velkou rezervou to pokrylo kritický objem (mnoha) nosníku v podlaží.

Jen se podivuju nad tím, kolik fundovaných názoru se poruzne objevuje, ale nikdo nenapíše neco jako "spočítal jsem si to alespoň orientačne". Veštit je totiž jednodušší a opravdové odborníky, nebo i lidi se stredoškolským vzdeláním, co nejsou líní chytit tužku a papír stačí zašlapat.

Proste to zbylé a nevybouchlé palivo tam ty nosníky ohrát mohlo do takové míry, že vež spadla. Bežné kancelárské vybavení budov tak lokálne koncentrované spalné teplo nemá a také se to teplo neuvolní tak rychle. Jinak bychom na ohrívání železa také nepoužívali autogen (kyslík/acetylen), ale klidne i hrubou drevenou borovou desku. Dokonce se proto používá acetylen a ne napríklad vodík, protože spaliny po vodíku nemají tak velkou mernou tepelnou kapacitu, i když teplota samotná stačí, stále je nežádoucí teplo odvedené mimo ohrívaný prostor v bilanci príliš velké.
Není možné proto argumentovat, že v dusledku "požáru" žádná jiná ŽB konstrukce nespadla. Taky do ní nikdo nenalil tolik uhlovodíku.

330862

11.04.2015 12:38

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 chaos a diskuse s

ppppp 95.?.?.?

Pane, na tohle se opravdu nedá reagovat. Príklad nesmyslu:

>Kapaliny, v pripade zde paliva nejprve uz narazila naprekazky VODOROVNE /horizontalne/a tim mistre nadfyziky uz ztratila znacnou energii, ktery vy ji chcete nacpat do svislych sachet/

Jak víte jakou energii ztratila? Hybnost, energie se neztrácí. Buď zustala, nebo se část zmenila na teplo kapaliny. Produkujete hysterie, místo aby jste porádne četl. Jste nejspíše postižený hollywoodskou televizí, vaše argumenty zcela unikají realite.

Co s tím má společná redukce železa z rudy, jaké rudy? Kde byla? Co s tema stíhačkama a jejich teoretickou rychlostí? Jste schopen také vyskočit a teoretickou rychlostí se nekam dostat?

S váma že trískám o zem? Vyjádrujete se k nečemu, nač vám proste nestačí pára, je z toho jen hromada syčení. Unikají vám pravidla seriozní diskuse. Že se voda nemuže chovat jako kámen?
To by nemela hybnost a nefungovala by ani jediná turbina. Nebylo by ani rázu v potrubí. Podle technického projevu jste možná instalatér a ne inženýr, respektujte laskave profesní statut. Nemuže každý mluvit do všeho i když to jde. Jinak je z toho práve ten zmatek, ve kterém se nacházíme. Pokud udeláte nejaké zkoušky, společnost vám to osvedčí, a zvládnete nejakou praxi, tak vás také prejde chuť na podobné posmešky.

330954

11.04.2015 12:41

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

Psal jsem nekde o akustické rázové vlne? Nedomýšlíte tak trochu?

Víte co je príčné a podélné vlnení v materiálu? Podívejte na wiki, je tam toho o tom dost. Základ je zvládnout encyklopedii, ne naopak.

330956

11.04.2015 12:49

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: ...

ppppp 95.?.?.?

Souhlasím. Budovy možná byly projektovány na zachycení malého letadla typu Cesna, ale "projektovat" náraz nečeho jako Boeing, je do značné míry fikce. Považuju to za dezinformaci. To se tak dá protiletecký kryt, a ne mrakodrap, který by adekvátní opatrení neskutečne prodražila.

Proto jim také ty konspirace vyhovují, pokud k nim sami neprispívají, protože by se mohlo verejnosti ukázat, že vetšina budov by po takovém manévru dopadla velmi podobne.

Rekneme si rovnou, že pri vetším otresu pokud dojde k odstartování "domina", tak ho nikdo nezastaví. Vždyť se na tom také zakládá vetšina demolic. Nálože dávno vybouchlé, a budova se poskládá ve vetšine času pádu sama.

330958

11.04.2015 19:51

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 chaos a diskuse s

ppppp 95.?.?.?

Promiňte za mou laskavost, ale co když jste si práve napsal vlastní posudek? Deje se opravdu často, že když nekdo odbočí od veci, tak zpravidla píše o sobe.
Když také jeden ze dvou označí náprotivek za úchyla, tak to nekdy pro toho druhého muže být pocta, nemyslíte?

Šel jsem k veci, o technokracii nemuže být reč. To by jste musel za technokraty označit všechny, co se o tom baví. No a já kdybych predem vedel, že se bavím se šarlatány, tak nenapíšu nic. Jsou zde ale i další čtenári, nejenom vy a vaše humno.
Navíc vy jste anonym plne a já ne tak docela, tak zkuste být férovejší.

330985

12.04.2015 17:31

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 chaos a diskuse s

ppppp 95.?.?.?

Krátká souhrnná reakce na všechny posledne.

Nejde mi dále argumentovat, když se stane, že i na nekolikátý pokus cokoliv vysvetlit se opet a opet dočtu o sobe neco, co jsem vubec nenapsal. Diskutovat se samodiskutujícími, co diskutují sami se sebou a ne s tím druhým opravdu není možné, reálné.

Napíše, že nejde presneji odhadnout, kolik paliva se účastnilo požáru, ale jedním vrzem "pouhým vizuálním odhadem" určí, že všechno vyhorelo podle jeho predstav.
Když už jste si dal tolik práce s mým "zpochybňováním gravitace", proč jste místo plevelu neuvedl, čemu nerozumíte, prípadne na kterém videu? Nač uvádíte pseudoagrumenty, na které nejde vecne reagovat? Psal jsem o momentu, víte vubec, co je moment a moment setrvačnosti, jak jsou tyhle veci určené, jaký je mezitím rozdíl? Co vám brání používat technický slovník, neco jako slabikár, nerozumíte mu? Proč v technické reči píšete jako "Indián"? Chcete snad rešit tu gravitaci na úrovni padající hniličky?

Jiný me narkne, že podléhám komisi a ani nenapíše jaké, co samozrejme nejde vyvrátit. Proste sem nemohu cokoliv napsat, abych podle nekoho nepodléhal nejaké "komisi". Proste já sám nemohu mít ani názor, ani zkušenost, ani nemohu dávat dohromady souvislosti na základe svého legálního vzdelání osvedčeno širokým okolím schválenou a uznávanou skupinou lidí. Tak copak vlastne mohu v téhle diskusi? Je tohle opravdu diskuse?
Není mi tady zkrátka dovoleno nic napsat, co se pár vyvoleným lidem zde nelíbí, aniž bych nebyl označený "komisí", nebo nejakým ústavem. Tak za tohle vám tedy "dekuju".
Má rada k vám - učte se chovat k lidem jako lidé a mluvte jazykem lidským, ne nejakým skrítkovským babylonem.

331049

12.04.2015 23:10

Vláda morální spodiny

RE: demokracie

ppppp 95.?.?.?

Je to tak.
Platí pravidlo na ktoré som prišiel "vo vani": Ovce si nikdy nevedia zvoliť svojho baču, inak by neboli dojené.

Všetky reči o priamej voľbe prezidenta a priamej demokracii, slobode a trhu sú len "priamy a slobodný" podvrh.
Už aj takí Švajčiari dôsledne uplatňujú zastupiteľský princíp a nenechajú si hovoriť hocikoho do hocičoho. Majú svoju optimalizovanú štruktúru a hlúpo nepriemerujú výsledky práce a hlasovania ostatných.

331074

14.04.2015 19:55

Jsem hrdý na svého prezidenta

RE: smůla, zatlačili

ppppp 95.?.?.?

Dovolte mi v nekterých obecne formulovaných souvislostech, a o "pravidlech", o kterých píšete i níže souhlasit.

I když jsou veci, kde jsme zrejme ve sporu.

Co se týče Babiše, tak jsem jeho postup sice zastával, nejsem si ním ale úplne jistý, zatím se napríklad nevymezil k ukrajinskému konfliktu (je to pro mne duležitý indikátor, o kterém si myslím, že podmínky pro jeho použití mám dobre cejchované), a neví se, jak "dopadnou" jeho návštevy a porady se státníkama jiných vlád.

Co se týče Fischera, tak o tom si myslím, že tak jak on bych jednat nechtel. Nepovažuju ho za státníka, spíše za vysunutého úredníka a interpreta kdovíkoho zájmu, a v tomto rekneme za profesionála. Na státníka je ale profiúredník málo. To se pak neliší od tolikrát kritizované stranické nomenklatury.

331149

15.04.2015 02:08

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 chaos a diskuse s

ppppp 95.?.?.?

Nepodsouvejte. Pozmeňujete zásadne obsah mých výroku. Predevším nic neprokazuju.
Jen jsem (naopak a spíše) psal o tom, co nebylo spolehlive vyvráceno. Kritizoval jsem inženýry (pokud jimi vubec byli) že pustili do sveta tak silne nekritický a nevedecký nesmysl, jako o tech ruzných jezírkách tekuté oceli, termitu, nebo nepochopené fyzice pádu. Podobný postup je podstatou vedecky kritického myšlení. Ne duvod na zášť a odbočky do osobních útoku.

Napsal jsem, že palivo MOHLO zafungovat jako v benzinovém horáku/letlampa. Ne MUSELO.
Z mého hlediska je to ale nejpravdepodobnejší verze. Líbit se vám to nemusí. Neumím si jako technik predstavit jinou verzi s podobne reálným základem.
Tím jsem ale tak jako tak ve sporu se všema jasnovidcema, kterí požadují, že palivo po nárazu je povinno bouchnout a udelat tím co nejvetší efekt. Palivo ale jasnovidce neposlechlo a ti se teď náležite zlobí.

Napsal jsem že budova MOHLA i po aplikaci korektní fyziky spadnout tak, jak bylo videt, a ne MUSELA. (nekdo opet psal nesmysl, že musela proti fyzice, aniž zvládl posoudit více alternativ)

Doporučuji si lépe všímat význam podobných klíčových pojmu.
Videí o wtc jsem videl opravdu hodne a prosedel pritom hromadu hodin. Nerešte laskave, co jsem videl a co ne. Je možné, že jsem z toho videl více, než vy.

Ješte jednou vás poprosím, nevyjádrujte se k momentu setrvačnosti, když zjevne nechápete, co to je. Dal jsem si námahu ten váš text rozluštit, a je mi zcela jasné, že k tomuto pojmu mluvíte úplne od veci.

Chci videt, kdo kdy provede zkoušku nárazu letadlem, aby se potvrdila správnost výpočtu pri projekci.
Také závislost toku zbylého paliva podle místa nárazu. Když ti chudáci projektanti stejne jako vy vubec netušili, zda to palivo stihne v pár sekundách vyhoret, nebo ne. Palivo rychle shorí nebo bouchne, až když se roztríští dost najemno a promíchá s velkým objemem vzduchu. Zjevne se tak nestalo.
Zkusme orientační počty. Dejmetomu uhlovodík shorí na CO2. Molové hmotnosti obou prvku se moc neliší. Tuna paliva (neco pres 1000l) potrebuje 2*5 tun vzduchu. 2 pro dva kyslíky, 5 je tam obsah kyslíka ve vzduchu 1/5. Vodík je lehký, zanedbejme. Takže asi velmi zhruba 10000m3. To je prostor krychle 22x22x22m, nebo na podlaží 57x57x3m. Tuna paliva tedy potrebuje vzít kyslík z podobne velkého prostoru. Nebo by musel být do podobne velkého prostoru rozprášena, aby rychle až explozívne shorela. 1 tuna. V nádržích toho bylo víc. OTolikrát vetší potrebný objem vzduchu. Žádný takový masivní žár se tam krátce po nárazu nekonal. Palivo bylo vtlačeno dovnitr budovy, kde se postupne dostalo do varu a udelalo velkou letlampu.

Ješte jednou k "rízené demolici". Budova se začíná sesouvat dolu od místa nárazu. Je to na videu dobre videt. Rízenou demolici v tomhle míste by nesvedl ani McGyver na nekolikátý pokus.

331168

15.04.2015 10:59

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

ppppp 95.?.?.?

>Takových nenávistných citací a prohlášení můžete najít spoustu

Co tak se podívat do vlastních rad. Podle mne jste to i vy, kdo chytá diskutující za slovo a v podstate tím též generuje nenávistní prohlášení.

"Odsun" málokdy bývá dobrovolný, pouze odsunem a proto bývá spojený s genocidou.

Jak víte, že Goebbels Diaries nebyly pri vydání prepracovány? Jak víte, že všichni ostatní mysleli jako on? Ani tady prece nemužete podle jednoho hodnotit zverstva ostatních. Nejde mít jiné nároky na zdroje jiného, než na své, není to objektivní. Stejne tak nejde jiného zdroje zpochybňovat absolutne a ty své mít za 100% autentické. Také se moc nesnažíte se o konvergenci, ale neodpustíte si tlačit diskutujícího príliš ke zdi, to je prece také fašistický projev. Diskusní prostor je práve pokusem, jak názory zblížit. Chováte se k ostatním, jakoby vubec krome vás nic nečetli, neposlouchali, nic si správne nepamatovali.

Já si treba pamatuju, jak jsem vyhodnotil Lidice a Ležáky.
Jako správní fašisti Nemci tehdy odpálkovali, spaušalizovali osudy obyvatelu 2 vesnic. Nenamáhali se s vyšetrením, vinni byli všichni. Paušální vina = jasný projev fašismu, rasové nebo jiné nadrazenosti. Všiml jste si v rychlosti, proč jsem vám odpovedel takhle? Podobné výroky a skutky souvisící s nemeckou krví a její čistotou byli desivé. Jsou o tom mnohá dobová svedectví. Od nich byl k metodám úredníku jen kruček.
Nemečtí vládní a nižší státní úredníci výroky o nemecké krvi považovali za výklad zákona. Také by nedovolili, aby jste je chytal za slovo. Nejenom to je duležité, co je psáno, ale i jak se to uplatňuje.

Tak se uklidnete, vaše výmluva, že nemečtí fašisti nejednali genocidne (rozumej selekce genofondu) je nesmyslná.
Nemám problém uznat, že dost vecí v hospodárství delali nemečtí fašisti dobre. Celkove však byla jejich filosofie špatná, nekvalitní, príliš sebestredná a bezohledná, a proto se jim to také vymklo z rukou. Ti lidi jako prumer nemeli rozum, aby pochopili co vlastne a jak mají delat. Tak nadelali krome hospodárkých úspechu katastrofální ekologickou a lidskou škodu nelišící se od výsledku MrBeena s obrazem. Svaly bez rozumu.
Byla to zase jen príliš násilná forma revoluce s mnoha vedlejšími škodami.

331189

15.04.2015 11:34

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

ppppp 95.?.?.?

Slováci (ale nielen oni) mávajú často problém s mierou. Prejavuje sa to v pití, hodnotení udalostí, spôsobe hrabania majetku.

Ako pozerám tvoje príspevky, tak mi neunikla jedna vec. Prispôsobovania si zvykovo zavedených pojmov.

Nacizmus obhajuješ. Lenže pod nacizmom je chápané premrštené a nezvládnuté národovectvo.

Fašizmom nazývaš bývalý socializmus. Vytesňuješ tým úplne podstatu fašizmu a nahradzuješ ju straníckym diktátom inej filozofie, ktorá bola celkom isto namierená proti fašizmu. Socializmus bol vo svojej podstate sociálne orientovaný, ale podobne paušalizujúci režim uplatňujúci rovnostárstvo podľa dvojitého metra. Bol ale namierený proti nadnárodným korporáciám, mal svoju centrálnu štruktúru, ktorá rozhodovala z pozície manažérov. Bolo to opačne, než vo fašizme, kde korporácie diktovali vláde, čo má robiť. Tak nerob z toho guláš, ako mnohí ostatní. Podobne aj z debilov, čo sa v socializme dostali k moci nejde robiť ideologický vzor, boli veci, ktoré fungovali dobre, podobne, ako aj v Nemecku za nemeckého fašizmu.
Nemecký fašizmus nebol v súlade s definíciou podľa Machiavelliho, pretože mal vlastnú ideológiu, ktorej postupne podriaďoval hospodárstvo a výrobu. V tomto smere mal spoločné prvky s komunizmom. To čo bolo na nemeckom fašizme choré boli predovšetkým metódy založené na ideológii s nedobrými základmi a osobami.

Dôvod, prečo som ti napísal je, že si urobil faul. Ak je niekto so svojím názorom ojedinelý, tak nie je medzi slušnými žiadny dôvod ho vytesňovať z diskusie nekorektným nahrávaním protistrane a získavaním väčšiny. Už zneužívaš (v malom) väčšinu proti jednotlivcovi. Toto robia ako fašisti, tak aj demokrati.

Tu každý hovorí za seba, nerob si tu láskavo spolky. Môžeš mi veriť, že práve takéto robenie si väčšinových spolkov a koalícií je v parlamente jednou z hlavných príčin, prečo zastupiteľská demokracia, ani socializmus nefungujú.
Ešte dlhá cesta, aby toto ľudia pochopili, museli by sa menej spoliehať na správnosť toho, čo robí dav.

331193

15.04.2015 18:06

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

ppppp 95.?.?.?

>Vaší výtku beru jako nepřímé přiznání toho, že mnou citovaná pasáž je pro Vás velmi nepříjemná

Chybná dedukce. Nejsem na to citlivý osobne. Beru to jako chybu obecnou, a s nadhledem. Podstatou té chyby je merení dvojím metrem, a prizpusobování si pravidel hry nekterou stranou, též paušalizace, jinak rečeno zastírání lenosti pri separaci fazole a šterku v roli popelky.
To mám naoplátku dedukovat že i vy berete text natolik osobne, že to tak i vypadá? Je korektnejší se zeptat, než za nekoho domýšlet(to k tomu Lochnerovi - nejde uvažovat jménem autora a domýšlet všechny souvislosti, jedna vec, co napíše Lochner a druhá, co provedou v poli lidi). Napsal jsem nekde, že odsun je genocida? Podobne podsunuté otázky vám také vadí.

Pokud se človek odosobní, tak je nekdy schopen pravde dojít blíže, bez toho, že by nadelal externí škody. Bývá objektivnejší.
Jak jinak by jste vy reagoval na chyby systému, aniž by vám to nekdo jako vy vytkl? Nejde jen honit ty správné argumenty co nejrychleji. Vždy je nekto také v ruzném čase a kvalite hodnotí.

Pokud bych mel pocit, že jsem v predešlém neco nedovysvetlil, tak doplňuju ješte toto:

Ne tak systém delá lidi, ale spíš lidi delají systém. Klidne ať byl Hitler "filantrop", jako se dnes predstavuje treba Soroš, Gates a další, ale sám s celým národem neudelá nic. Cejch tomu Hitlerovi ať byl jaký chtel nakonec vždy vnutí jeho lidé, kterým ne/duveroval. Góĺy dávají fotbalisti a ne ministri. Mentalitu a duslednost nekterých Nemcu opravdu obdivuju, často není co vytknout a predstavuje jistý vzor, prospešný pro všechny. Nekdy jen jako dusledek optimální strategie prežití velké hromady lidí. Stále to ale není záruka, že i Nemci nemají po ulicích stejné vandaly, jako máme i my. Nebo že neumí stejne jako my, místo funkční organizace vytváret spíše fankluby.
Nikoho neomlouvám, jen chci ríct, že vytvárení vzoru má své úskalí, odebírá ostatním potrebu myslet.
Na Ukrajine se teď divsesvete objevili témer stejne ladení a primitivní fašisti, jako kdysi v Nemecku. Lidé, co nechápou, odkud se bere smysluplná/užitečná práce, ale si myslí, že mají nárok na existenci podle jejich predstav. Jim prijde nejjednodušší se bourit, delat své a hodne vecí zničit, než(a zda) jim docvakne, že tenhle problém nevyrešili ani starší generace, a že objevují tu samou Ameriku. V tomto se nemečtí ani ukrajinští fašisti, (klidne i židovští, černoští, hispánští, japonští, slovenští... fašismus není úredne odeprený žádnému etniku, nebo národu) zásadne neliší od ropo-fašistu z ISILu. Stejný fašismus-paušalizace na základe nečeho, jen s posunem pul století. Firmu delají firmou i její zamestnanci, nejen vedení.
Bývá nekdy zbytečné sílou tahat "citace". Stejný výsledek dá tahat z lidí mentalitu. Je treba (z)lepšit kulturu celého dvorku a ne se honit za výmluvami jako slepice za žížalou v sousedčine zobáku.

331229

15.04.2015 23:45

Pod falešnou vlajkou

RE: holocaust

ppppp 95.?.?.?

Vy snad očekáváte, že nekdo, kdo se na genocide nejak podílí napíše - ano, já se podílím na genocide? Obe strany nikdy nebudou objektivne tvrdit, že páchají genocidu.

Židé nejprve bojkotovali nemecký trh, pak dokonce vyhlásili Nemcum svatou válku.
Pak se všichni jakože "divili", že jich tupí Nemci nejspíš také ne zrovna ty vinovaté pozavírali do koncentráku.

To jako kdyby muj soused vyhlásil vedlejší vesnici válku a já se spoléhal, že se me to týkat nebude.

Fašismus je o korporativní, nebo ideologické paušalizaci.
Bylo treba více popelek, a méne násilí.

Teď máme na smích zákony, kde se nesmí zpochybňovat nejaká čísla, pričemž zpochybnení jiných souvisících čísel se to "netýká". Proč se nerešilo, kdo vlastne tu svatou válku a koho jménem vyhlásil? Duslední nemci najednou maskovali svoji lenost. Kdo z Nemcu rozhodoval o jaké reakci? Slízli to stejne obe strany. Nenamluvejme si, že se jim chtelo hrdinsky umírat. Lidí bylo moc, a nekterí jedinci a spolky to fantasticky zneužili podobne jako to zneužívají i dnes, pričemž samotné národy a etnika by za sebe nejspíše tak nejednali..

Jak jednoduché. Úplne by stačilo, aby ze zákonodárství zmizely pojmy jako "rasismus", "homosexuál", "genocída", "fašismus", "komunismus". Hovado je ten, co to tam furt cpe a vytvárí tím nestejný metr. Jinak by nebyl duvod, aby zákon neplatil pro všechny skupiny stejne. Alespoň trochu férové pravidla hry.
Místo toho ty naše zákony jen mateme, mlžíme, komplikujeme, prumerujeme do rovnostárství hlasováním ulice.

...zachytil jsem práve i vaši odpoveď níže. Na muj vkus máte momentálne snížený respekt ke spoludiskutujícímu, a príliš chytračíte. Opravdu myslíte, že se to nepozná?
Vy proste nemužete za me psát, co je mi príjemné a co ne, včetne souvislostí a pohledu. Faul je proste faul, donekonečna jej relativizovat nejde.
Pak vám doporučuju, s mou logikou radši príšte nesoutežte. Nemusí být sice excelentní, ale furt predčí vaše jasnovidectví o ni, toto zaslouží bonbón: "Podle Vaší logiky je vlastně všechno genocidní". Kolik let pane programujete, a kolik zdrojových textu jste napsal? Vy proste také mužete vedet hromadu vecí, ale nemejte ostatní za husy. To tak delají zelenáči, vtipálci, nebo i fašisti, (n)asertivní takypodnikatelé, vyberte si.
Ne já jsem vás ignoroval, ale vy si mluvíte o svém a mé odpovedi dobre nerozumíte, nevíte, že není podstatné, na čem zrovna bazírujete a co chcete slyšet. Vždyť to by jste si mohl pak odpovedet sám.
príjemný den a netlačte tolik na pilu, tady není prumyslná zóna

331250

16.04.2015 09:57

Pod falešnou vlajkou

RE: holocaust

ppppp 95.?.?.?

Tak nakonec já zde útočím ad hominem? Nemluvím k veci? Všichni nemluví k veci jen vy ano?

Vpadl jste sem jako nový, nevíte ani porádne s kým se bavíte a zamorujete diskusi individualisticky ladeným bordelem jako je napríklad toto:

>"entita Lin a pár jejích pomocníků"
jinému nickovi:
>"Na lhaní a manipulaci jste tu Vy"
Toto je podle vás slušná a nutná obrana, vysvetlení?

Vy si zde troufáte ríct, kdo je zde Linin "pomocník"? Bežte s tím jasnovidectvím jinde. Zde nežijí opice. Toto není paušální útok na ty, které mají podobný názor, a psychologická manipulace? Chcete tady provozovat manažérský kurs?
Vy proste máte problém se umet dohodnout, derete se loktama a ne rozumem. Vždy a za jakýchkoli okolností musí být po vašem. Psychologové na to mají diagnózu.

Vy jste "prestal číst", odmítáte "dlouhé vysvetlení"? Vaše nesmysly, chytráctví a aroganci jsou naproti tomu ti ostatní povinni luštit po slovíčkách. Kupte si zrcadlo.

>Ano, ignorujete co píši, takhle si debatu nepředstavuji, pokud Vy ano, tak pokračjte, ale beze mě
Platí i na vás. Nechcete zastoupit i editora?

>V tom lepším případě se dotyčný snaží vytratit elegantněji jako Vy
Mluví samo za sebe. Sem nechodí až na výjimky prasata ani opice. Neznáte míru svého ega, a jste to už vy, co zde lidi okrádáte o čas. Kdyby jste nad tím, co čtete/píšete i uvažoval, tak na to prijdete. Čas, který jste mel souvislostem venovat sám kradete jiným. Propagujete zde neprímo fašismus a jste spíše v roli odstrašujícího prípadu. Témer žádný fašista nikdy nechápal, že je fašista, jinak by jím až na nezrízené výjimky nebyl. Totéž hrozí vám, máte na všechno jednoduché, své a hlavne nezpochybnitelne správné rešení. Svaly s pseudorozumem.
Inteligence nerovnáse chytráctví, pane černobílý umelče.
Mluvil jste nekdy s lidmi, co neco opravdu umí? Choval se nekterý z nich jako vy?? Vaše nesmysly, chytráctví a aroganci jsou naproti tomu ti ostatní povinni luštit po slovíčkách. Kupte si zrcadlo.

331268

16.04.2015 22:10

Pod falešnou vlajkou

RE: holocaust

ppppp 95.?.?.?

Vidím, že me docela chápete. Vemte si výkladový slovník, a než se pustíte mluvit o té historii, tak (bez pocitu mazáctví) nalistujte, co znamená pojem "lež". Doufám to pomuže. V tomto vláknu jste ho totiž použil vícekrát zcela neduvodne. Pokud stejne nakládáte s ostatními slovy, tak je predevším z tohoto duvodu každá diskuse obtížná.

Dedukce vypadají absurdní i když jim nekdo dobre nerozumí, nebo zapomene souvislosti pred tím.
Chcete zrejme naznačit, že jste mou osobu nerešil jako první z nás. No, možná jste se ztratil v tom, komu všemu odpovídáte.

Dokonce si vzpomínám, na co jsem reagoval. Že násilné presuny obvykle vedou ke genocide. Málokdo se totiž nechá rád násilne presunout. Tolik logika. Bylo to snad proti vuli = násilne. Na tohle nemusím být historik, abych ten nesmysl postrehl. Takhle by vás ani historici nenechali argumentovat.

Má znalost tématu rovná nule? Reagoval jsem na tu nesmyslnou citaci s rovnítkem, k tomu pár svých postrehu o fašizmu, nabádání ke slušnosti a korektní diskusi. Nikde jsem na žádnou historickou tému nereagoval. Jo a protože jste nereagoval dostatečne fyzikálne a logicky, tak vaše znalost fyziky a logiky rovnáse nule. Tak se vám to líbí, je to ok? Jste závislý na autorech stejne jako já, priznejme si. Šlo mnohem kulturneji ríct, že puvodne dejmetomu nebyla úmyslem genocida, jenom "presun". Jenže teorie se od praxe kolikrát značne liší. Manažér neuhodl, kdo to slíže?
Uznáváte argument typu "promiňte, já nevedel, že pritom zemre" ?

Lež je lží? No ovšem. Arogance arogancí.
Príliš jste bojoval s domnelou mátohou a nenechával jiným prostor dýchat, proč také, opice prece plivají [smích]

Jo teda, mé komentáre jsou plné logických klamu. A kdo dal to rovnítko mezi odsun a genocidu?
Reagoval jste sám na sebe, napsala vám to paní Alena.
Treba bych se vás nekdy neco k té historii i zeptal, nebo nechal poučit. Ale po tomhle povyražení jste minimálne pro mne již méne duveryhodný. Co vás tak podráždilo, že jste slevil ze slušnosti?

331301

17.04.2015 08:10

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 chaos a diskuse s

ppppp 95.?.?.?

Je už úspech, že jste vubec pochopil smysl toho, co jsem napsal.

Asi čtete príliš rychle, protože jsem predešlý početní odhad práve provedl pro 1 tunu paliva. Paliva v boeingu je 100-150tun, nekolik vlakových cisteren. Polovina z celkové hmotnosti letadla. Popremýšlejte.

>Kdyby i došlo k tomu vaření ve výtahových šachtách...

Vaše dedukce je príliš nepravdepodobná. Máte nedostatečnou zkušenost s varem horlavých kapalin. Popátrejte na netu. Jen obyčejný jedlý olej co nadelá, když se dostane do styku s vodou, která ho svým varem rozptýlí, a pak také privede do varu. Nositelem tepla jsou horké spaliny, nemusí být nutne plamen. Reči o azbestu jsou zpola báchorky. Azbest nekolik mm to neco zpomalí, ale nezastaví. Už vubec ne tam, kde jsou složitejší spoje a stoupá teplovýmenná plocha, tepelné mosty. Bez čísel nemá smysl vyvozovat záver. Navíc mohly odejít i nosníky odrené nárazem.

Za nejpravdepodobnejší verzi považuji Boeing v úloze dronu. Tak masivní poškození není už treba argumentovat opravou. Posloužilo buď pojistnému megapodvodu, nebo spíše válce. Není mi úplne jasné, zda v obou letadlech byli konkrétní lidé.


Dekuju také nicku ".slak" za uznání. "Rozjel" jsem se o wtc proto, že dlouhodobe obhajuju lidi, co v tech patrech zustali. Mužete se spolehnout, že se to snažím delat dobre. Docela chápu, že se to vymyká z bežných predstav a zkušeností, jakože i nešlo o bežnou vec. Zaujatý nejsem vubec, prikláním se na stranu nejvyšší technicky akceptovatelné pravdepodobnosti. Je nevýhoda být mezi tolika papírovými inženýrmi nekdy "osamocený". Možná proto, že ti, co opravdu neco umí si tím méne komplikují čas. Váš jednoduchý argument o nepravdepodobnosti použití rozmetaného termitu považuju za správný. Vedecká zpráva o termitu byla hodne sofistikovaná, četl jsem, zajímalo by mne, na koho prání a peníze byla vygenerována. Povedla se, je dost sofistikovaná, oblbla hromadu lidí, delal to človek, který o vede neco ví. Žádný funkční termit by ale neobsahoval balast v podobe pojiva, které je nutno extrahovat, jak to pri testu udelali. Opravdu nevyhorelý termit bez pojiva nenašli. Chápu, že vám žádné vysvetlení moc nesedí. Nemám jen duvod se zabývat exotickými technologiemi, když jsem nevyloučil ty klasické deje. Hybnost látek pri 220m/s dokáže divy. KLidne se i odparí a pak ješte zkondenzují, když se jim nepovede s nečím zreagovat.

331323

17.04.2015 16:43

Pod falešnou vlajkou

RE: holocaust

ppppp 95.?.?.?

Váš 1. príspevek je 14.06.11. dohromady 105 príspevku.
Príspevky beží souvisle do 14.11.11, pak 4mesíce pauza a asi 8 príspevku v 2012.
Pak 9 mesícu pauza a 2 krátké poznámky 2013. Ve 2014 nic až prakticky doteď od 14.4.2015.

Vaše neopodstatnení narknutí jiných ze lži a další diskusní fauly:

331264
>Na lhaní a manipulaci jste tu Vy

331295
>Lžete, v tzv. "Kommissarbefehl" se píše ... okořenil jste to lží.

331254
>pokud Vy ano, tak pokračjte, ale beze mě.

331304
>proto neustále sepisujete dlouhé ad hominem příspěvky, které jsou irelevantní

staršího data:
246563
>Je mi z tebe zle...v minulosti si už předvedl jaký je tvůj účel v diskusích, proto tě radši nebudu dál krmit a troll odejde, ostatním bych doporučoval to samé.

248585
>na váš klasický projev jsem už trochu alergický, to vaše zdvojené S, zinkání pepíků, pravicování, apod. projev, toho se zkuste vyvarovat a mluvte k věci

249216
>nechal jste se dokonale vymýt v tom smyslu, že se z jednoho extrému přikláníte k druhému

249216 (není faul, jen srandovní zrcadlo ...na hádku jsou opravdu potrebni 2)
>Myslíte si snad že se pravice nebo levice ve skutečnosti nenávidí? ...Místo toho aby lidé drželi spolu a nezabývali se uměle vykonstruovanými spory a nevraživostí, tak se každý den hádají

249227
>jen říkám, že se necháváte manipulovat a necháváte v sobě vytvářet schválně nevraživost, která vás má zase hnát do náruče jinému dobytku místo toho abyste myslel svou hlavou

>Co vede nebo nevede ke genocidě jsou Vaše irelevantní spekulace
To se mýlíte. Je to výsledek abstrakce mých životních zkušenosí a vaše spekulace. Hodnocení, odhad deje, procesu zkušenejším nelze nazvat na vaše prání spekulací(viz opet výkladový slovník). Relevanci do toho taháte úplne zbytečne.
Také když nekdo(právem na svuj názor) odhadne odsun po jeho provedení jako genocidu, tak to neznamená že každý odsun skončí jako genocida. Tam nikdo rovnítko nedal, pouze vy jste si to tak vyložil.

Ješte stále chcete tvrdit, jak jsou ostatní neduslední? Lidí se stejným stylem jak vy jsem potkal víc. Zbytečná arogance, jinými slovy hnojivo fašizmu. Prečte to pár knížek, možná nekým sponzorován, a pak se udelá marmeládou, ostatní slepice. Odkazoval jste jednou k výkladu pojmu na wiki, teď se tam podívejte sám, nebo do slovníka. Snad nechcete, abych to vysvetloval sám, a pak mi neveril (pokud má být neco označeno jako lež, pak musí být prokázán úmysl ríct nepravdu...omyl, nesmysl se nepočítá).

Máme sice dost podobné názory, ale k tomuto vašemu stylu tlačení na pilu se nepriznávám. Umím si predstavit, jak lidi podobne energických a usilovných povah provádejí "odsun", jste dost sám proti své citaci 249216.

331297
>Jako nový jsem sem nevpadl, historických debat už jsem tu měl několik

331363

18.04.2015 11:49

Pod falešnou vlajkou

RE: viete co mi tam vadi?

ppppp 95.?.?.?

>Obnažte svou hloupost v plné kráse a odpovězte prosím.

Vy jste tohle provedl co?
Nevnucujte diskutujícím, že jsou hlupáci. Podobný citát je jen zabalená invektiva, i když nanamírená doslovne na osobu.
"Ukažte svou hloupost" doložené sarkasmem "plnou krásou" znamená nikoliv hodnocení, ale zesmešnení. I ta první část je už problém. Proč nekoho vybízíte, aby "ukázal" svou hloupost?
Copak nechápete, že je to nekulturní a povýšenecké?

Proč nepoužíváte zrcadlo, a vecne neargumentujete místo posmešku?

Normálního človeka by mohlo tak mrzet, netešit, považovat za škodu, když nekdo ríká hloupost. Ne se z toho posmívat.

Nejste sám, co je premírou prosáklý sarkasmy tam, kde se to nehodí a nepovažuje za vtip, snesitelnou provokaci. Je to módní společenská infekční choroba.

Je také možné, že vám editor pouští tyhle príspevky, aby jste se sám lépe obnažil, a získal vubec kontakt s jinými diskutujícími, aby jste nemusel být furt králem mezi jednookými.

331420

19.04.2015 12:55

Pro všechny, kterým není lhostejný osud dětí v ČR

incest v roli zbrane

ppppp 95.?.?.?

Dobrý článek.
Prispeju touhle sumarizací:

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/12/6253-juv...

http://www.zvedavec.org/nazory_6279.htm#ptr322947

http://nadhlad.com/content/kto-kradne-deti-na-ukra...

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/11/6209-v-n...

http://www.zvedavec.org/nazory_5929.htm#ptr307270

http://www.ostrava-online.cz/blogy/norska-statem-o...

http://zvedavec.org/nazory_5718.htm#ptr297661

http://zvedavec.org/nazory-5599.htm

http://www.zvedavec.org/nazory_5929.htm

http://zpravy.idnes.cz/norsko-odebira-deti-aby-boj...

http://www.zvedavec.org/temata/155-juvenilni-justi...

Článkem je dobre doloženo, včetne tech obrázku, jak jsou deti ve vývoji neprirozene urychlovány a v podstate duševne znásilňovány jejich domnelými ochránci. Podobné kultu faluse, prípadne jeho náprotivku, jako kdysi za primitivnejších času. Nedívám se na to z pozice náboženství. Tím spíš, že se kult faluse od primitivního náboženství neliší. Co je horší, tak protimluv genderová rovnost je namírena jako zbraň proti populaci, v níž má být údajne pokrokem. Není to nic, než skryté predátorství a "rasizmus". 5. i 6. kolona se činí.

Doba paradoxu. Na jedné strane masivní reklamní kampane na volby zástupcu obyvatel. Na strane druhé nekolik málo jedincu-uredníku terorizuje celou společnost svými choutky za pomoci duševních infekcí. Ti servili momentálne, co potrebují za každou cenu vyniknout(vedomí si svých neschopností v oblasti seriozní práce) tomu nejlépe slouží.

Co kdybychom se tech nadbytečných pojmu a nálepek jako "rasizmus", "genocida", "fašizmus", "komunismus", "demokracie", "gender rovnost", "volný trh"... jednoduše zbavili? Bylo by vubec o čem mluvit?
Najednou by tím vznikla možnost uplatňovat zákon, lidská práva na všechny stejne, alespoň zhruba. Nikdo by se nemohl vymlouvat na speciální jemu dodané kriteria.

Začíná to často nevinne paušalizací typu "povinne denního svícení". Na tomto velmi dobre videt, jak lidi dovedou prijmout zrejmý nesmysl coby užitečnou novinku a vytváret si tím alibi na své choutky.
Společenský duch, vedomí jakoby bylo na čísi "jednotce intenzivní péče".
Kdysi byl takový vtip, proč oslum nesvítí oči. Protože by dotyčná oblast vypadala jako Las Vegas.
Máme to tady.

331488

19.04.2015 13:14

Pro všechny, kterým není lhostejný osud dětí v ČR

Co jsou to vlastne ty "Norské fondy" ???

ppppp 95.?.?.?

Pokud dám do google, tak vyjede hromada projektu jak v ČR, tak v SR.

Je jasné, že nic takové, jako krajina "Norsko" nemuže financovat pro modré oči a z čistého altruizmu, nebo investovat tolik penez.
Norsko je jen zásterka pro naivní.

Je za nimi americká banka a kdovíkdo ješte. Mluvila o tom ta Ruska Bergsetová a další. V podstate zase nejaká "fašistická selekce".

Pojem "norský" vypadá hezky, a lidé mu pak nemají problém sloužit. Ani prodejem vlastních detí.

Tady je ovoce 5. kolony. Je treba s ní do kompostu, a tem ubohým lidem radši zkusit nabídnout jiné možnosti, ať nedelají škodu vlastním. To by však vyžadovalo zachytit ty peníze, co momentálne tečou ze státu ven.

331490

21.04.2015 12:31

Normand Hodges (CIA) se přiznal k vraždě Merilyn Monroe

RE: Přistání na Měsíci

ppppp 95.?.?.?

Tenhle Kopecký píše ptákoviny. Je to človek posazený mimo realitu.

Delal pred pár lety konspirace kolem rezonančních motoru, je to takový nepovedený inženýr elektrotechnik, co nemá problém lhát.
Odvodil svuj "rezonanční generátor" a jeho účinnost tak, že zamenil 2 konstanty tak, aby mu to vyšlo. Ve skutečnosti odvodit model pro výpočet generátoru neumí. Pak ješte nachytával vš vzdelané lidi s absolvovaným kurzem fyziky na energetickém vztahu pro indukčnost W=LII, kde ale zanedbal časovou zmenu L. Vytvoril na to prípad se vtahovaným jádrem, kde to zanedbat nejde. Pak mu vyšlo perpetum mobile. Protože nebyl úplne anonymní, sehnal jsem si jeho mail, a po nedlouhé komunikaci s ním bylo jasné, že ten človek si delá vzorce na zakázku pro svou prezentaci, a ne tak, aby modelovali realitu.

Také myslím, že na nejaké částicové zbrane na zpusob laseru je ješte brzo, a s tou mesíční základnou a jejím bombardování neutrony je to nesmysl. Jakoby to psal Jules Verne, ten se však netajil tím, že je to scifi.
I když Diego Garcia je podezrelá, že kolem letel ztracený malajzijský boeing.

Zrovna mi predevčírem napsal kolega o tom Mesíci také, tak sem pastnu svou odpoveď:

1. vážny argument je, že kráter po pristátí modulu sa nevytvoril, lebo tam vraj nie je vzduch. Palivo brzdiaceho motora však má dostatočnú hybnosť na vytvorenie krátera.

2. vážny argument je, že ten modul nemá proporcie umožňujúce odštartovať z mesiaca na obežnú dráhu, hoci je tam 6x slabšia gravitácia, predsa len nemôže štartovať ako "korytnačka". Ani sa tak pripájať.

3. Nepríjemný argument je aj tá teplota a kapacita klimatizácie.

(bez atmosféry se ohrejí látky na slunci více)

331605

21.04.2015 16:10

Pro všechny, kterým není lhostejný osud dětí v ČR

RE: Tak Proto Jsou Strelne Zbrane

ppppp 95.?.?.?

>Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.

Tá 2. veta vám príde jednoznačná vo vzťahu k tej prvej?

Komu inému? Tomu istému, čo v 1.vete?
Používanie zámen by sa v podobných prípadoch malo výrazne obmedziť. Ak platí, že tomu istému, tak nemôžem lúpežníka zabiť, nech sa dopustil čohokoľvek. Samozrejme chápem, že za kradnuté čerešne sa nestrieľa. Lenže profilúpežník tiež nebude kradnúť čerešne. Dajmetomu ohrozí na živote niekoho z domu, a ja sa musím báť, aby som ho nezastrelil ? Aby mohol prejsť do protiútoku? Alebo aby sa mohol vrátiť a pokus "napraviť"? Toto všetko mám stihnúť? To je nereálne. Taký zákon nie je dobre nastavený, treba definovať priority.

331620

23.04.2015 10:32

Multipolární světový řád – nová etapa globalizace

RE: Úděsná naivita

ppppp 95.?.?.?

Každá knížka se píše tak, jak to autor umí, a ne nutne, jak to je. Zbytečne se odbočuje od problému.

Problém č.1 je:
Ať si banka má své úroky, ale za své peníze, co opravdu pujčí a ne ty, které nekdo pozdeji vydelá. Ať si má své úroky z povinné (dnes jen 10 %) jistiny a ne z administrativní výše pujčky.

Vždyť tohle pujčka defacto není, to se jen pujčka dejure nazývá.
Je treba se vrátit k výkladovému slovníku.

Zpusob, jak to dnes delají není nic jiného, než sosání další provize z (budoucí) výroby, služeb. Banky jsou také proto teď tím, kdo je prumerne odpovedný za inflaci, za deformace trhu, ceny bydlení a hospodárské deformace v dalších smerech. Za život na dluh a zadlužení lidí. Prenášejí takhle postupne svuj dluh na lidi.

Problém č. 2:
Všechny toky financí jsou natolik propletené a závislé, že je težké vazby behem pár dní rozplést.
Dividendy bez zásluh (bez oduvodneného prínosu pro firmu) bych zrušil a označil jako spekulaci.

Je zbytečné delat další teorii relativity, když už i ta první není dosud založena na seriozních podkladech, i když "funguje".
Když neco "funguje", tak to neznamená, že to tak je. Hromada vecí dnes "funguje" ale pritom se do dusledku neví jak.

331711

23.04.2015 15:51

Multipolární světový řád – nová etapa globalizace

RE: Úděsná naivita

ppppp 95.?.?.?

>Pojem PŮJČOVÁNÍ vás pánové zjevně velmi irituje.

Mluvte laskave k veci a nepremýšlejte jménem ostatních. Máte zde puvodne prostor pro vaše príspevky, a ne pro prizpusobování si myšlenek jiného pro své potreby.

Napsal jsem zde neco k podstate problému. Vy místo toho, aby jste nejak seriozne navázal nejakým adekvátním vysvetlením, nebo zduvodnením cosi začnete frčet o negramotnosti. Umíte vubec pochopit podstatu psaného textu? Proč na moji zcela konkrétní a jednoduchou námitku válíte nesouvisící "brožury"?

Proč také zde furt ostatním vnucujete finanční perpetum, aniž znáte alespoň nejaké zákony zachování?

Napsal jsem snad neco špatne? V nečem se mýlím? Banky snad zaslouží i víc, než úrok z jistiny? Copak zrovna já nejsem spravedlivejší, než ti, kterí neuznávají úrok vubec?
Podle vaší reakce jen odvádíte pozornost od správného místa.

Chcete me snad dojmout tím, jak velké mají banky budovy a kolik zamestnávají lidí? Snad je tohle muj problém? Copak velká výrobní firma krachnout muže (jakože i krachly) ale banka ne, když se nabalí? Stát nechá krachnout hromadu firem a subjektu, ale banky je povinen zachraňovat? Človek sám muže krachnout až po nocleh na ulici, ale banka nemuže skončit ani jako seriozní noclehárna? To je ten váš "trh" ??
Nedivím se reakcím lidí, co pracují pro banky. Jenomže dríve nebo pozdeji prijdou na to, že jsou také obetí.

Jasne jsem napsal, proč to PUJČOVÁNÍ defakto není. Pujčit mohu jen to, co je mé, ne budoucí cizí výdelek. To je LOUPEŽ, protože ti, kterí to nakonec zaplatí o tom predem nevedí. (Nemluvím o dlužníkovi, co splácí pujčku, ale o tech, od kterých ten dlužník za svou fiktivní pujčku nakoupil už v tomtéž čase reálný tovar a služby. Ti lidé, co prodávají dlužníkovi svuj tovar a služby predem nevedí, že prodávají dlužníkovi, a že se tím zároveň sníží prumerná hodnota i jejich tovaru a služeb. Kdyby to vedeli, jak se jim to projeví v ročním zúčtování, tak to delat nebudou. Toto je ten pyramidální princip. )

Vzdelání je také o pochopení myšlenky jiného a ne jenom o opakování kohosi umele prekombinované mantry, pane VojtaIL.
O schopnosti jít ke korenum veci.

331726

23.04.2015 20:04

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

Hovorte druhýkrát viac k veci, iba takto zbytočne zvyšujete počet príspevkuv. To čo píšete su iba vaše dohady, ktoré sa nezakladajú na realite.

Nanotermit ste "potvrdili" vy a ešte ten, čo ho vypracoval + hromada dôverčivých inžinierov bez hlbších znalostí a skúseností. Zjavne ste tiež tú štúdiu (ak vôbec) čítali nedôsledne, inak by ste museli v záujme objektivity spýtať na to isté. Takže najprv preštudujte, potom sa vyjadrujte. Nie iba 3 riadky, ktoré vám udrú do oka, a k tomu 3 obrázky. Prečítajte to tak, aby išlo povedať, že prakticky všetko. Potom hovorte.

Množné číslo "očitý" sa píše očití.

Trosky z budov môžu strieľať do boku úplne v pohode. Bol som svedkom situácie, kedy predopnutý oceľový kolík s priemerom 5mm strelil prakticky vodorovne a vo vzdialenosti asi 5m spravil jamku do steny, hoci namáhanie bolo čisto zvislé a myslené na strih. Ak by tam niekto stál, tak ho to zastrelí. Pri kompresii napätej konštrukcie môžu trosky až strieľať ktorýmkoľvek voľným smerom. Mne je preto jasné, že vaše znalosti/skúsenosti z mechaniky sú minimálne, keď vás prekvapujú technicky samozrejmé veci.

O dyme z paliva radšej už nehovorte nič, lebo budete sám proti sebe. Čítali ste ten výpočet/odhad a chápete súvislosti? Ak s ním nesúhlasíte, tak predložte svoj, a nie akési dymové dojmy. Neveštím tu ako vy. Čo okrem toho, čo ste si prečítali je váš vlastný úsudok? Však len opakujete po druhých.

Vy ste ten, čo si nechá naťahovať nos. Okrem toho ma nečítate dôsledne, iné hovorím o wtc1,2, iné o wtc7, a iné o pentagone. Nemôžete mojím menom všetko miešať. Hovorte prednostne za seba, nie za mňa.

331737

24.04.2015 00:07

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

>trochu skromnosti by vám neuškodilo, vyťahujete sa nad 1500 architektov

Vynechaj už toto náboženstvo, mám toho plné zuby. Je to iba o tom, koľko ľudí má papier a si ho nezaslúži, pretože sa podpísalo pod hlúposť. Som na rozdiel od nich seriózny inžinier (podľa hodnotenia druhých), inak to tu napísať nejde. Vôbec nejdem hovoriť, že jediný. Možno nás takých je aj viac, ale nemáme tak veľký zobák, aby nás bolo tak škriekavo počuť ako ich.

Pýtam sa opakovane, ČÍTAL si tú štúdiu o nanotermite??? Ja áno. Rozumel si jej? Ak áno, prečo sa nepýtaš na ten istý problém, ktorý som v nej našiel aj ja? Prečo nejdeš k veci?
Tvoje poznámky odveci svedčia o tom, že tomu nerozumieš. Tak buď trochu "skromný" a zmeň svoj prístup.

Boha do toho montuješ ty. Práve ja to tu robím kvôli tým ľuďom, čo tam zostali a nie tí tlčhubovia, ktorým nejde o pravdu. Ty si neschopný to rozlíšiť, lebo jasnovidčíš a hráš hru na veľké strašidlo, ktoré tým lepšie straší, čím je väčšie.

Povšimni si, že pravda ani riešenie nie je vecou počtu. Nie je výsadou väčšiny.
Stádo nikdy neohrozí svoju reputáciu.

Zjavne nemáš dostatočné skúsenosti ani z mechaniky, tak čo stále provokuješ? Načo montuješ do textu parabolu, keď nevieš poriadne ani zostaviť technicky správnu otázku?
Aké bum-bum-bum? Zase mám všetkým vysvetľovať, že hluk pádu podlaží sa šíri po konštrukcii rýchlejšie, a silnejšie, než okolitým vzduchom? Vedia o tom aj tí hasiči?

Čo mi potvrdí každý hasič? Vyjadruj sa jasne, technicky, nie ako z gule. Povieš pri akej teplote bude ktorá látka horieť. Potom môžeme porovnať, inak si mimo ty.
Nič také, ako studené horenie leteckého paliva neexistuje, jedine v scifi. Na to máme teploty a rovnovážne konštanty. Každý hasič obvykle nebýva inžinier.

Ak nevieš, ako mohlo palivo prúdiť, tak tu nič netvrď a študuj. Navyše miešaš hybnosť lietadla s hybnosťou paliva, aj keď sa pri náraze uplatnili spolu.

Ty si kto, že ma nazývaš "spolupáchateľom"? Najprv choď dačo pracovať, aby si sa dačo naučil. Keď ti potom začne do práce kafrať taký ako ty, potom pochopíš. Alebo to už máš za sebou a nepomohlo. Ty si vôbec neuvedomuješ, komu robíš reklamu. Konšpiruješ na účet obetí a funguješ ako papagáj z hollywoodu.

... nechodiť na internet, v živote by som nebol uveril, na aké sprostosti dokážu naletieť údajne vzdelaní ľudia... najprv zober slovník a cti pojmy

331747

24.04.2015 08:27

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

Co vás nutí podsouvat nekomu neco, co nikde nenapsal a nerekl?
Fyzikou základky opíjejte nekoho jiného, tu mám v malíčku. Stavil bych se, že by jste pri konfrontaci pohorel i na ni.

Vaší dedukci chybí souvislé predpoklady a citace místa, kde jsem napsal neco v podobném smyslu. Treba by se to vyjasnilo, kdyby jste neuprednostnil mlhu pred očima.

Nač odbočujete k laureátum, když máte potíže pochopit dusledne obsah textu. Pracujte nejprve na sobe. Venujte se nečemu, čemu rozumíte lépe.

331758

25.04.2015 17:11

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

ppppp 95.?.?.?

>Aký výbuch mohli svedkovia počuť na prízemí ešte pred nárazom lietadiel?
Koľko pred? Fonogram z videa naopak dobre zodpovedá rozdielu zvukovej vlny zo vzduchu a po nosníkoch vnútri budovy. Pozri rýchlosť šírenia sa zvuku v oceli miesto 1500 a 101 dalmatíncov.

>papier zostal nedotknutý
Nepotvrdená príčinná súvislosť.

>Správu o nanotermite aj s fotografiami som čítal
Si jej nerozumel. Dôvod som uviedol. Sami priznali, že extrahovali pojivo. Nikde písmenko o tom, koľko bolo pojiva a v akom zložení. Nemuselo preto ísť o termit. Voľný hliník sa používa do farieb. Ak by termit vyhorel, neobsahoval by voľný hliník. Ak by nevyhorel, bol by zapáliteľný aj mimo kalorimeter. To ale nikde nepreukázali, že horí. Ak nechápeš túto zásadnú výhradu, tak študuj.

>Prečo sú zhorené a roztavené autá (mimochodom iba z hornej strany) aj za budovou
Pretože požiar sa často šíri spôsobom, ktorý odporuje primitívnej logike.

>Už ste niekedy rozliali kýbel vody pri oblievačke? Do akej vzdialenosti sa dostala?
Rozlievaš vodu rýchlosťou 800km/h? Navrhoval a uplatnil si niečo z hydrauliky? Tvoje dedukcie ohľadom hybnosti látok a tekutín si daj za klobúk, sú zaostalé.

>stále ignorujete čierny dym...Ako aj v jednom videu zaznelo, benzín tam nehorel za ideálnych podmienok
Video nie je dôkazom na každú hlúposť, čo kto vymyslí. Video s procesom horenia paliva prakticky nesúvisí. Dym tam mohol byť rôzny a od čohokoľvek, o procese a teplote horenia vovnútri budovy vypovedá len veľmi okrajovo.

>požiare pred a po 911 vo výškových budovách väčšieho rozsahu to iba potvrdzujú. Ani jedna nespadla.
Nepotvrdzujú. V žiadnej nezhorelo toľko paliva. Už zlomok objemu paliva stačil na oslabenie nosníkov. Vezmi šlabikár a pozri rozdiel medzi pretavením a oslabením. 100x som písal o oslabení (800C/10%) a nikdy o pretavení.

>tri želbet budovy
Píšem vždy o 2 budovách. 3. mohli aj odstreliť. Okuliare.

>Veže WTC boli navrhnuté tak, aby vydržali náraz Boeingu 707
Nikto nikdy predtým netestoval, či návrh funguje. Okrem toho to aj "vydržali". Konštruktéri sotva vedeli, kam pôjde a čo urobí palivo. Nešlo o turbínu ani horák. Tak komplexné simulácie neexistujú. Tvoj presný výpočet s nepresnými vstupmi a bez primeraných skúseností sa hodí tak na zš, alebo doc.Nemcovi na brnenskú katedru.

>museli iste počítať s oveľa väčším množstvom pohonných hmôt, a tým pádom
Nemuseli a nevedeli. Aj to sú len ľudia ako ty.

>Paliva v boeingu je 100-150tun
A nie je? Tak oprav wiki, poďakujú sa. Som schopný uznať, že mali napr. tretinu, ak išlo o krátku trasu. Stále ale aj zlomok z toho mála s veľkou rezervou stačí na oslabenie nosníkov.
Zrátaj si, koľko ton ocele dokáže oslabiť tona paliva. Môžeš aj koľko je to metrov centrálnych nosníkov. Ja som to urobil, si na rade. V kľude. Inak máš ten diplom omylom a pestuješ tu okultizmus.
Máš šancu to ešte napraviť.

331813

28.04.2015 10:39

Nesouhlasím se závěry pana Gilíka

komentár k článku pana Gilíka

ppppp 95.?.?.?

jsem po jeho zverejnení napsal ješte v čase, když nebyla reakce pana editora jako samostatný článek, ale jen jako poznámka pod čarou.
Jsem si ríkal, že počkám, ješte byla 0 v počtu príspevku, a s takovouhle informací tam nepujdu jako první.
Vypadal takhle:

> Vůdce, který se intenzívně zajímal o okultismus a zřejmě i sám měl nemalé paranormální schopnosti

Tak ať autor sám nenabízí tento paranormální materiál.

Nejzajímavejší mám na celém článku poznámku editora.

331954

29.04.2015 12:02

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: neni hloupej ten kdo se hloupej porodi,

ppppp 95.?.?.?

nezlobte se pane dube, opravdu vám nechci nejak škodit, ale zkuste vzít opravdu neco jednou do pozornosti, a overujte si to alespoň na wiki a podobne:

>letecký kerosen hoří při maximální teplotě 800 stupňů, a to při dokonaleém spalování

To není pravda. Maximální teplota horení tohoto uhlovodíku ve smesi se vzduchem je nekde kolem 1500C podle dalších podmínek.

>tavný bod oceli u těch nosníků byl uváděn někde kolem 1800
Je to reálne maximálne 1500C (jiskrive bílý žár). Nikde však nepíšu o její tavbe. Píšu vždy o zeslabení oceli na 10% její puvodní pevnosti pri teplote 800C. Toto využívají všichni kovári a uživatelé autogenu.

>navíc u svařování by pak stačilo používat natlakovaný benzín
To je takhle v pohode možné, stačí správne provedený horák (s odparovačem). Jednodušší je propan-butan.
Acetylen se používá kvuli nejvyššímu mernému teplu spalin (obsahuje málo vodíku), tím umožňuje nejvyšší koncentraci tepla a snižuje relativní ztráty tepla. Z podobného duvodu je používaný kyslík, protože se procesu pak neúčastní dusík ze vzduchu jako balast.
S horákem benzin-vzduch nebo PB-vzduch lze bez problému dosáhnout teplot pres 1000C.

Panovi nickovi "109" výše krome k jeho poznámkám smerujícímu textu odkazuju, že tech 5p tam není proto, proč si on myslí, ale že to docela dobre funguje jako lep nebo dráždidlo na ty, kterí neuznávají další možnosti. Navíc jsem párkrát vysvetlil že ten nick vznikl jinak, z jiné ríkanky, dávneji jsem uvedl konkrétní znení. Dokonce se témer komusi povedl pokus o aktualizaci.

332041

01.05.2015 08:36

Páni a otroci

co se má co

ppppp 95.?.?.?

Sorošovo OSF cpát do sponzoringu cen České, nebo jiné televize. Ať si oceňuje svou soukromou televizi. Nebo nech ČT napíše, kolik její akcií vlastní Soroš. Ať má také na chleba Transparency International. Tady na Slovensku "oceňuje" Slovenskou televizi zase Mesežnikov, jako člen správní rady OSF na Slovensku. Nechápal jsem, proč ve stejné správní rade fungovala i bývalá premiérka Radičová. Podobné strety zájmu a divadlo kolem jsou snad už jen na smích.
Z jednoho komunizmu šupem do druhého, více multikulti a džunglikulti, jako z pohádky do pohádky. Vlastne si ani není na co stežovat...

332150

01.05.2015 17:19

USA nemohou začít na Ukrajině velkou válku

RE: Veľmi reálne

ppppp 95.?.?.?

>samotne slovo HISTORY - znamena: odvodene zo zidovskej knihy TORA.

Sotva. Podobnú koncovku má hromada slov.

332168

01.05.2015 17:47

USA nemohou začít na Ukrajině velkou válku

RE: zevseobecneni clanku,podstata celeho problemu chybi.

ppppp 95.?.?.?

>Finance a potažmo dluhy vzniklé na základě frakčního úvěrování ihned po splacení úvěru zanikají.

Pri vší úcte, tohle je typická nevedecká mantra i když to nekdo vepsal do vedecké ekonomie.

Dluh muže zaniknout v puvodní výši jen pri nezmenené (minimálne zmenené) hodnote penez. Toto ale dnes už zpravidla neplatí.

Jinak to odporuje zákonu kontinuity, a dalším matematickým zákonum. Lidove rečeno, "kde nic není...", "z hovna bič..." apod.

Úver je úverem, jen pokud pujčuji kompletne ze svého, žádné dovetky a spekulace k tomu. Jinak dochází ke sporu s výkladovým slovníkem. Je velký problém, že "babylonští" ekonomové nedodržují ustálený význam pojmu.

332169

03.05.2015 10:51

Bernský incident nebo konec protihitlerovské koalice?

RE: Amerika vzdy sla podle sveho,zadne dohody,jen to,co jim vyhovovalo.

ppppp 95.?.?.?

>Asi,jsme zarizli spatne prase

Typický pokrový hazardér, co nenese/nemá politickou odpovednost za jiné. Tento typ lidí jsou "skvelí" chytráci, ale opravdová inteligence je neco jiného.

Podobní lidé ať sedí v kasínu a ne v politice.

332226

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 0

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 731 472