Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané ppppp

Nalezeno 1709 příspěveků, 536 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.07.2014 07:27

Několik obrázků z Kyjeva těchto dnů

RE: Informace pro zájemce o informace ze současné Ukrajiny

ppppp 91.?.?.?

Zvykol som si pozerať okrem ruvr.ru toto:
http://rusvesna.su/news

...k tomu školstvu - výchova do značnej miery vychádza z motívov školstva. Teraz máme problém, že nevieme ponúknuť toľkým ľuďom zmysluplnú prácu, a mnohí sú tak rozmaznaní, že im uniká, prečo by ich mal niekto živiť, za "zárobok" považujú akúkoľvek činnosť, ktorá je zaplatená. Potom sa aj stáva, že tí, čo vytvárajú skutočný úžitok, hodnoty pre druhých sú preťažení, a tí, čo to nerobia sú mimo realitu, ale pritom hlasujú. Tak sme postavení sami proti sebe.

Kedysi boli učebné odbory nazvané konkrétnou činnosťou. Skúsme si dnes predstaviť, že by sa niekde študoval odbor napríklad "nájomca". Alebo "sprostredkovateľ". Poskytovač úžery. Obchodník s tovarom so zníženou životnosťou a zvýšenou neopraviteľnosťou. Tvorič objemu odpadov. Prenášač výšky mýta do kvality vozovky. Príjemca úplatkov v parlamente. Schvaľovač vojnových výprav. Mediálny manipulátor verejnosti. Hlásič falošnej slobody a ľudských práv. Príjemca politických fondov zo zahraničia. Tolerovač vandalizmu. Zavádzač patologických sexuálnych a umeleckých praktík. Náboženský manipulátor. Aktívny konšpirátor. Jasnovidec. Opakovač životnej úrovne perpetomobilného západu.

...mimochodom, dnes sa cenzor v novinách nazýva "vedúci názorových strán", máme čo sme chceli.

313284

16.07.2014 19:02

Je mi líto učitelů

RE: Práca dieťa vychováva

ppppp 91.?.?.?

Článok je veľmi výstižný. Ale ty vo svojich bodoch podľa mňa nejdeš dôsledne ku koreňom veci.

1. Úrok by sa mal skôr naregulovať, než zrušiť. Popritom sa vôbec nevenuješ inflácii, ktorou odtečie omnoho viac peňazí, než z úroku. Pritom inflácia zďaleka nepochádza len z úroku a nie sú za ňu zodpovedné banky, ale my všetci, ktorí nepracujeme, alebo neposkytujeme adekvátnu protihodnotu ostatným, z akýchkoľvek, aj čiastočne objektívnych dôvodov.
Inflácia je dôsledkom nedodržania výmennej hodnoty peňazí a deformácie ohodnotenia prác (ako bullshet jobs...)

2. Známkovanie, ohodnotenie samo o sebe vôbec nie je zlé. Zlý môže byť skôr spôsob a kritériá známkovania. Jeho zrušením sa dostaneme len k nemožnosti konkretizovať výsledky, neskôr aj pracovné.
Chvíľu som aj učil v škole, tak dosť presne viem, o čom to je.
Absencia známkovania je nezdravá fikcia podporujúca vznik (až "straníckeho") rovnostárstva.
Známkovanie je druh motivácie, ktorý by zanikol. Jeho zmysel sa zdá byť sporný, ak sa robí nesprávne, alebo ak sa jeho výsledok deformuje.

3. Súťaživosť nie je patologický jav, ide o druh konkurencie, ktorá v prírode vždy bola a aj bude. Strkať pred tým hlavu do piesku nemá zmysel. Súťaživosť má aj motivačný a porovnávací charakter, a sama osebe nerozvíja nízke pudy, ani neprináša zlú energiu. So spoluprácou sa vôbec nevylučuje.
"Zlo" do procesu opäť len vkladajú ľudia, ktorí prirodzenú súťaživosť účelovo dezinterpretujú. Mnohí totiž idú do súťaže s tým, že nemusia vyhrať. Súťaž je určitá výzva a test.
Skôr by som ako patologické oznažil len niektoré druhy súťaží požadujúcich buď neúmerné investície, alebo pri ktorých vzniká neúmerné, zbytočné riziko.
Pokus zamedziť súťaženiu, v podstate druhu porovnávania je fikcia, pretože ide o prirodzený proces, ktorý sa vyskytuje prakticky pri každej ľudskej činnosti.

313350

19.07.2014 09:37

Let MH17 skončil nad Ukrajinou

RE: Lzi

ppppp 91.?.?.?

Byl jsem chvíli na vojne jako technik radiolokátoru, takže si nemyslím, že se pri nečem takovém jedná o minuty, takové neco považuju za dezinformaci. V bojovém režimu jsou to spíše nejaká ta desítka sekund. Nejvíce spotrebovaného času bych obecne pripsal na účet identifikaci, rozhodování a velení.
Tím nepopírám, že obsluha musí být vyškolená. Záleží ale na co, zda na full-servis, nebo jen operátor. Rozdíl asi jako mezi programátorem a uživatelem PC.

313482

19.07.2014 11:26

Let MH17 skončil nad Ukrajinou

pohľad profi vojaka

ppppp 91.?.?.?

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/324366-vojte...
Citujem:
Teoreticky dokáže raketu samostatne odpáliť aj jedno samohybné palebné vozidlo. Je totiž vybavené kamerou a navádzacím systémom, no v takomto prípade sa nedá spoľahlivo rozlíšiť cieľ – či ide o civilný let, alebo vojenský stroj. „Môžete vystreliť, naviesť na cieľ, ale netušíte, na čo ste strieľali,“ upozornil Gyűrösi. Podľa neho je však skôr nepravdepodobné, že takýmto spôsobom odpálili raketu proruskí separatisti, ako to tvrdí Ukrajina. Pretože fotografia, ktorou sa separatisti chválili na Twitteri, nezobrazuje samohybné palebné vozidlo, ale nabíjacie vozidlo, ktoré samostatne nedokáže odpáliť riadenú strelu.

Raketa za sebou zanecháva mohutnú stopu a let do takejto výšky jej trvá niekoľko sekúnd, takže určite by sa našli očité svedectvá. Potom by to mali byť záznamy z rádiolokačných systémov, tiež sú tu družicové prieskumné prostriedky. Takisto poškodenia a črepiny v troskách lietadla.

Z diskusie:
ak mal MH17 nastavený VFR kód 0000 alebo 7777 (o čom pochybujem), bol to legitimný cieľ.
Tiež pochybujem, že domobranci majú PLRK BUK-M1. To čo bolo na fotke je naozaj iba nabíjací voz. To ako keby mali zásobník do pušky so 4 nábojmi... chýba im ešte puška, zameriavač a vycvičený strelec.
Takže cui bono? Ako najviac pravdepodobná mi príde UA armáda, ktorá 1: má prostriedky v oblasti, 2: má motív -zdiskreditovať povstalcov (až príliš skoro po páde B777 vyhlásili kto je páchateľ a s čím strieľal)

313489

20.07.2014 17:55

Let MH17 skončil nad Ukrajinou

RE: O čem se to tady pořád diskutuje?

ppppp 91.?.?.?

>Vždyť jde o nevyhlášenou válku a invazi s cílem mu urvat území se zásobami uhlí a průmyslem, vytvořit novou ruskou gubernii.

Jasne. Už zbývá jen, aby se Biden, Kwasniewski, Kolomojski, Porošenko a další čvarga stali ruskými občany, jinak hrozí, že težební páva kolem Slaviansku (bez náhrady pozemku) nepripadnou Rusku. Zbytek bych radil do beletrie, nebo sci-fi. Možná také hrozilo, že to koupí drív Čína. Nebo také zelené papírky padají na hodnote a je treba pospíchat.
Jen tak dál, logické cvičení neublíží.

313602

21.07.2014 16:08

Let MH17 skončil nad Ukrajinou

analýza udalosti pádu z Ruska

ppppp 91.?.?.?

http://politikus.ru/v-rossii/24912-minoborony-rf-v...

313681

22.07.2014 21:34

Byla to Putinova raketa!

RE: pavt

ppppp 91.?.?.?

To je skôr hĺbkový účelový zmätok. Pozrel si si, kto je zdroj? Anonym. 5. kolóna, nejaká inštitúcia Cassad, ktorá okrem svojich neanonymných členov vôbec nepriznáva, kto a za čo ju platí. Napísali to asi všetci, alebo menom všetkých.
Napíšu omotávačku za peniaze, aby sa tom ľudia hrabali, motali, zdržovali.

313790

23.07.2014 10:54

Byla to Putinova raketa!

RE: tah je na opici Obama

ppppp 91.?.?.?

Nikto nemá pravdu aj všetci majú pravdu [smích] Tá informácia o efektívnej odrazovej ploche je síce v poriadku, ale tie reakcie svedčia, že nikto nechce povedať, čo to vlastne a kedy znamená.

Je to zhruba to isté, ako odraz slnka od auta, stealth vynechajme. Ak sa svetlo odráža od rovného skla, môže nastať intenzívny odraz, ale len v určitom uhle, ktorého pravdepodobnosť práve vhodného smeru zase výrazne klesá.

Práškovacie lietadlo môže ozaj mať pri vhodnom uhli (ak obsahuje rovné krycie plechy a kovové plochy ) vysokú efektívnu odrazovú plochu, pravdepodobnosť smeru a času výskytu takého uhla ale prudko klesá. Oblejšie lietadlá budú "svietiť" menej, ale zase nezávisle na polohe.

V toho dôsledku majú stealth armádne lietadlá rovné plochy, hoci je to aerodynamicky nevýhodné, a stávajú sa tak "práškovacími lietadlami", lebo zase klesá pravdepodobnosť ich nastavenia v správnom uhle vhodnom pre odraz. Celkovo je teda výhodnejšia architektúra "práškovacie lietadlo", pretože rovné plochy nasmerované mimo odrazia ešte menej, než malá oblá plocha. Je to ako so zrkadlami, sklami.

313843

23.07.2014 11:11

Byla to Putinova raketa!

RE: pavt

ppppp 91.?.?.?

Dávaš do súvislosti nemiešateľné. Cassad a Strelkov nemajú nič spoločné, Cassad trepe za peniaze od stola, Strelkov bojuje za poriadok podľa svojich predstáv a možno aj predstáv iných, pravdepodobne "rusky" zmýšľajúcich.
Neviem hodnoverne posúdiť, či Strelkov musel ustúpiť, z mne dostupných informácií najskôr musel, a to čo tvrdia jeho oponenti nevyzerá, že by malo aj reálny základ.
Podľa mňa sa potrebuje niečo udiať, lebo Strelkovci padnú, a vznikne oveľa väčšia škoda, než prípadný pokus dohodnúť federáciu.
Tá tvrdosť Kyjeva je veľmi podozrivá, dobre bola vidieť aj pri obštrukciách pri katastrofe, namiesto toho, aby chvíľu počkali, prípadne transparentne vytiahli info z dispečingu, ktoré musia mať, tak to komplikovali. Podobne ďalšie sadistické vyhlásenia členov vlády. Také niečo zdraví ľudia neurobia.

313845

23.07.2014 14:16

Byla to Putinova raketa!

RE: Montéři od nikolky

ppppp 91.?.?.?

Oscilace, rezonance nemá nic společné s odrazem energie, spíše s pohlcením. Pokud neco v prostredí idealizovane rezonuje, tak se to chová jako součást prostredí a tvárí se, že to tam není, nic neodráží zpet. Je to v rovnováze s prostredím, a není duvod posílat energii zpátky k anténe. Rezonance se proto také využívá na strane prijímače, čím je možné energii z prostredí koncentrovat a pohltit (ten pidivýkon dále zesílit)

Hrany ani jako součást vodivé plochy rezonovat nebudou, chybela by rozložená indukčnost.

Vlnení odráží v první rade plocha, jako více/méne dokonalé zrcadlo. Samotný prut, hrana má príliš lokální a smerový účinek, než aby se dostatečný výkon dostal zpet k prijímači.

313869

23.07.2014 23:54

Byla to Putinova raketa!

RE: Montéři od nikolky

ppppp 91.?.?.?

Možná, že se v nečem i shodneme, ale z odborného hlediska je vaše interpretace koutového odražeče (nebo vlivu hran) nesprávná. Je sice pravda, že vrací témer všechno smerem ke zdroji a jedná se objekt, který má velkou efektivní plochu nezávislou na natočení, ale zase není pravda, že je za to odpovedná hrana, nebo roh. Stále odráží plocha, ten roh a hrana se procesu neúčastní, a jsou tam jenom proto, aby ty 3 plochy držely nejak pohromade. Princip je stejný jako odrazka na kole (svítí i pri nekolmém svetle, má více pyramidových plošek, ne jako obyčejné zrcadlo). Ješte k predešlému bych doplnil, že rezonance se samozrejme uplatnuje i pri vysílání, nejen príjmu, pri odrazu smysl nemá.

Nevím, zda bylo dost čitelné, co jsem napsal predtím, zopáknu jinak. Letadla co mají být neviditelné mají radši rovné plochy, sklonené pod takovým úhlem, aby treba pri vodorovném letu odrážely nakonec méne, než stejne velká plocha oblá. Stejne jako je menší parazitní odraz od rovného skla oproti oblému, pokud to rovné není pod extremálním úhlem.

Pak je otázka, jak jste pri pozorování zohlednil AVC radaru, které vliv rozdílné odrazové plochy (signálu) také vyrovnává.
Souhlasím, že prečíst typ letadla z obrazovky chce zkušenost, a bez identifikace, nebo uvážení smeru letu vuči pozici radaru jen na základe síly odrazu až nemožné.

313909

24.07.2014 23:56

Byla to Putinova raketa!

RE: ...

ppppp 91.?.?.?

>Je jedno či je dosadená
>Je to vláda a má právo dať krajinu do poriadku od proruských teroristov...

Protestujem, aby tu niekto furt vnucoval terorizmus jednej strane, keď je zjavné, že to terorizmus nie je. Podobne aj omyl nie je terorizmus, uznáva aj západ. Teroristická je naopak "trestná výprava". Dá sa to hodnotiť aj podľa výsledkov a počtu obetí civilného obyvateľstva. Nie je vôbec jedno, či je nejaká vláda samozvaná a či vznikla nelegitímne. Pravidlá hry zjavne neboli dodržané.

Obrana proti terorizmu nie je terorizmus. Naopak podobné prevracanie pojmov a úloh je jedným zo znakov propagácie fašizmu.

Ktorí boli teroristi, keď urobili toto?
http://www.liveleak.com/view?i=a66_1405702358
https://www.youtube.com/watch?v=DmX1mh84k2g
Urobila niečo také proruská strana?

Matusy normálne predbieha všetkých v rade. Zverejnil ako jediné správne jeho jasné filozofické myšlienky a o chvíľu môže šéfovať celému zvedavcovi. Ostatní ho iba zdržujú. Moudrostrakovi sú vytýkané farebné obrázky, a matusy tu pritom šarapatí, rozdáva nálepky, kto je ten správny terorista, a kto má právo sa tu vobec vyjadriť.

314016

25.07.2014 19:41

Byla to Putinova raketa!

RE: Montéři od nikolky

ppppp 91.?.?.?

Dekuju za doplnení, chtel jsem jen upresnit, že odraz má na svedomí spíš plocha, než hrana. Pak rozhoduje zaoblení a sklon plochy. Koutový odražeš je fajn finta, ale je už dost specifický, je to složenina 3 ploch, samotný kout není účel, slíš dusledek požadovaného složení ploch.
Ctím si náš společný technický jazyk, drobné nesrovnalosti jsou vždy a obvykle se srovnají. PVO jsem byl jenom chvilku v základní službe, teď se nekdy v tomto smeru amatérsky venuju fyzice, elektromagnetismu, premenám energie. Nekdy se zde cítím pred množstvem konspirátoru docela sám (treba ten haarp apod), tak je dobre, že jste tady jako realista. V hlavičce mám mail, kdyby neco, preju hezký víkend.

...času nemám, ale čpím tady.. je to ale lepší, než TV [smích]

314038

26.07.2014 21:56

Ruský procesor Elbrus-8C

nic neroste do nebe

ppppp 91.?.?.?

Fajn článek. Začínal jsem s Atari, pak doba XT, AT a tak dále, fajn výsledky... najednou dlouho očekávaný Windows po príšerne zpackaném a neprofesionálním DOSu, ke slovu se dostali konečne ti správní diletanti, co za pochodu získávali dokonce i nejaké zkušenosti. Tento odstartovaný babylon nekompatibilních kompatibilit existuje dodnes, a príčinou není ani tak vývoj, pokrok, jako živelná pohroma a boj o zákazníka a o jeho peníze.
Sice to velmi potáhlo technologii, ale za jakou cenu? Každé 3 roky vyhodíme nejaký počítač i se softem. Prakticky nikdo nestíhá počítač používaj jako nástroj, aniž by požadoval produkty velkých softverových kolosu. Nekdo rekne, však je to tak dobre. Jak kdy. Nekdy jsou závislosti tak velké, že kvuli drobnostem ztratíme hodiny, dny času, a stejne s ničím nehneme. Drívejší standardy portu PC stačilo za týden nastudovat. Dnes? Stačí na studium USB nebo TCP/IP mesíc? sotva. Balíky jsou tak složité a bežným programátorum nedostupné jako kdyby byli na Marsu. Nosit ke všemu knihovny, Megabajty zbytečného kódu ukrajují pri manipulaci hromadu času i pri rychlých PC. Linux Nelinux. Zeptejme se, co vlastne žádáme od počítače? Spíš zábavu, nebo užitek? Paradoxne pro zábavu jakoby se vždy žádal nejvyšší výkon. Tím se ale vždy oslabuje spolehlivost a s tím spojené souvislosti. Delají se dnes počítače spolehlivé? No nač, když jsou na 3 roky. Je správné studovat dnes nekolik let na to, abych si vypsal na obrazovku v chráneném módu "hello world?" Je správné naučit celou státní správu používat MS Office, a spolu s tím na každé instituci písemne vyplňovat hromadu svých osobních dat, i když byly už 1000x zadány? Je správné donutit lidi do Excelu, ale když si chtejí napsat svuj program, tak nechci videt velikost balíku toho prostredí a knihoven? Neskutečné komplikace pri havárii složitého systému. Nemožnost si dostatečne zkontrolovat, co vlastne muj počítač delá, a na které dvírka klepe. Rekl bych, že z času na čas se stává, že systém sesložití natolik, že se mladší generace na nej vybodne, a začne si budovat neco své, čemu lépe rozumí, a co se dá behem svého života stihnout udelat. Proto nemá smysl ani rozebírat príliš moc možností, nebo i technologií, které jsou spíše dusledkem neefektivní architektury a kódu.

314099

27.07.2014 13:34

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: dotaz

ppppp 91.?.?.?

Zanedlouho bude značka bmw stejne bezvýznamná, jako logo philips na nové čínské televizi. Angličáku a korálek bude proste víc na výber, a zásadne se od sebe lišit nebudou. Každé bude tahat z kapsy značné peníze, které bude treba nekde "vydelat", každé bude stát uživatele hromadu času ať v kabine, nebo pri režii. Vybourávat se budou také dost podobne. Doby tuzexu jsou pryč, zustaly spíš stopy v myšlení. Kdysi jsem nechápal proč lidi z bývalého NDR pásli po oježdených škodovkách - kvuli 4taktu oproti trabantu. Možná se časem veci otočí a složité težké auta s preelektronizovanou výbavou nebude nikdo chtít, i když to momentálne prispívá k bezpečnosti. Možná je lepší cesta vylepšit dopravní trasy a pravidla jízdy, než se snažit tohle vše mít v nejistých soukromých rukou kolikrát jen nekoho, kdo potrebuje predvést své válečné úmysly místo snahy se bezpečne dostat z místa A do B.

314144

27.07.2014 20:49

Ruský procesor Elbrus-8C

RE: BMW a komunisticti soudruzi

ppppp 78.?.?.?

Za koho prosím vás mluvíte "my"?
Česko melo a zčásti si zachovává vývoj a výrobu elektrických točivých stroju na vysoké úrovni, všetne moturku do steraču. Teorie techto stroju má také rozsáhlou tradici. V oblasti minimotoru doporučuju synchronní moturky pro modely.

To jste napsal úplný blábol. Strojírenství a elektrotechnika zcela jiste nebyly a ani nejsou na úrovni, kterou predkládáte.

V dobe 1990 nebyl problém vyrobit doma PC-XT, ve dnešní dobe udelat X86 už problém je.

...spíš to vidím obrácene, že domácí "komunističtí soudruzi" aby nemuseli priznat odmenu tem, co si ji zaslouží a také neco umí, jistý čas strádali, aby získali zkušenosti, tak radši honem rychle obehli zkratkou a napíchli se do retezce obchodu s levnou Čínou. Výsledkem bylo více bezpracného zisku pro ty, co radši budou chodit ve šlapkách, aby nemuseli uvazovat tkaničky(šnúrky).

314168

29.07.2014 08:41

Svět odsouzen k zániku kvůli bezstarostnosti Západu

RE: Článek vynikající - hlavní váleční štváči označeni velmi chybně

ppppp 78.?.?.?

>Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem. Je to právě cesta pasivní rezistence. Minulost nám ukazuje, že je to nejúčinnější způsob k dosažení cílů.

Klíčem je spíš snaha o nejaký porádek obecne, dát si pozor na principy a najít v nich míru.

Současnost také ukazuje, že princip, který uvádíte a nazýváte ho pasivní rezistencí od jisté úrovne neplatí. Donekonečna nejde odolávat kamenu chlebem. Je treba stanovit strategii. Prepískuté dobráctví vede také k zneužití a vlastnímu zániku. "Dobráctví" je dobré dotud, pokud je opravdu možné konflikt utlumit, je to výhodnejší, než se konfliktu účastnit, nebo jej aktivne rozvíjet.
Pokud ale protivník nepochybne ohrožuje samu existenci, je namíste zvažovať zpusob obrany, a tu "chlebem" povést nelze. Výhodnejší bývá zkusit psychologii, filosofii, až ideologii, kde mohou být škody mírnejší. Stále se lze ale ptát, zda nadelá více škody fyzická účast, nebo psychický posun.
Pasivní odpor Ukrajincu jako v dobách Gándhí by nefungoval, protože se na ukrajine spechá s "težbou", a není tolik Ukrajincu, aby meli prostor neco takové projevit. Čelit v podstate svetovláde pasivním odporem je problém, když disponuje energiema, které ten odpor uhradí. Stejne tak co s pasivním odporem, když lidé počtem slyší více na ideologii západu, než pravdu východu. Bratr proti bratrovi se povedlo. Proste ten princip neplatí absolutne, má své meze. V podstate jde o pokus vnutit hru. Samopal na jedné strane nutí si jej obstarat i na druhé, proti železu ješte vetší železo. Pritom se stačí lidí porádne zeptat, za co vlastne bojují, nastínit dusledky. Ukázalo by se, že se strílejí proto, že nekdo chce výrazne lepší auto, než má ten druhý. Chce mít vetší komfort a suprovejší jídlo, než ten druhý. Pritom z nej není žádný užitek a nepodílí se na chodu společenství, jenom z ní cucá. Proto se také potrebuje nazvat vyvoleným. Predpokládá, že když ne on, tak jím bude pak ten druhý. Jde o strach z vlastní neschopnosti v daném prostredí žít.

Nejenom Ukrajinci nechápou, že s ohledem na prežití doplatili na to, že se stále mají lépe, než zaslouží. I když si stežují, jak málo vydelají a jezdí sem za prací. Proč tam ale jezdí na nových autech jako tady, a skoro každý má v ruce novejší mobil, než já? Komu dávají vydelat, a kam to speje, stejne, jako u nás?
Snad proto, aby si ostatní státy nemyslely, jak tam jsou zaostalí? Proč se vysmíváme státum, s "klidnejší" životní úrovní? To platí obecne, nejenom pro Slovany. Nejenom Slované jsou proti sobe a podporují hydru. Hydra toto ví. Nejjednoduší je hydru neživit, a vzdát se čím více závislostí na ní. Prestat prijímat ní vnucené dogmy rozsévající patologii(volný trh, pseudodemokracie, homoodchylky, umelý konzum, vojenské čertovy spolky, dotace a fondy). Pasivní nebo aktivní odpor je už dost pozde, znamená jen, že hydra nabyla síly.

314254

30.07.2014 08:10

Svět odsouzen k zániku kvůli bezstarostnosti Západu

RE: Článek vynikající - hlavní váleční štváči označeni velmi chybně

ppppp 178.?.?.?

Násilí proto generuje retezec odplat, protože poškozený, nebo jeho blízcí jen zopakují rešení, které zvolil útočník. Lidé obecne opakují rešení jiného, aniž si to často uvedomí. Je to obecne vlastnost společenského tvora včetne zvírat, kde se uplatňuje synergie. Nejde o výmysl, zákon nejakého proroka.

Nejde ale míchat normální dane (jako "daň" za existenci společnosti) s vydíráním, teda porcí dane, která není k udržení společnosti na nejaké životní úrovni nutná, nebo s násilím.
První část nepredstavuje násilí, ale shodu, koexistenci, synergii, cenu za chod struktury. Druhou alternativu lze už za násilí pokládat.
Peníze jako nuž, nebo oheň. Dobrý sluha, zlý pán. Záleží v koho rukou.

314377

03.08.2014 09:00

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

do vlastných radov

ppppp 178.?.?.?

Myslím, že nadpis síce situáciu v určitom zmysle vystihuje, ale inak je nepravdivý. Nie je objektívne ako zločin alebo trest opisovať ktorýsi štát paušálne. V každom štáte sú aj takí aj takí. Ak by mal byť nadpis pravdivý, tak nerobí nič iné, než nálepku zla posúva od jedného extrému k inému, bez ohľadu na to, čo ktorý štát práve robí. Aj v US, GB nie sú všetci zlí, aj keď sú mnohí zodpovední. Snažíme sa nájsť príčinu problému, ale podobne, ako kritizujeme Ukrajincov, hľadáme všade dokola, len nie u seba. Prví zodpovední sme my v okolí, a až POTOM tí ostatní, ktorí to ďalej zneužívajú a stavajú na tom svoje diktatúrske monštrá.

Ak by sme nedávali peniaze za služby, ktoré nenesú adekvátnu hodnotu, prospech, a tým nepodporovali infláciu a deformácie cien nehnuteľností a komodít, tak by ten DRAK stratil prísun potravy a zďaleka by tak nemohutnel, ak by sa štatisticky aj nejaký objavil. Tam je prvotná príčina. Obyvateľstvo štátu, ktorý je pod dračím predstavenstvom je podobne utláčané, ako my. Každý deň potrebuje drakovi nechať zožrať dajakú princeznú. Drakovi ale nestačí odťať hlavu, keď ostatní nevedia, že ich činnosť smeruje k rastu ďalšej hlavy.

Veľa Ukrajincov, podobne ako u nás verí na hospodárske perpetum mobile. Vo vnútri toho stroja je ale vždy zavretý "Ukrajinec" a maká, točí mlynčekom. Ak nemaká, tak je ešte aj nezamestnaný. Zázraky neexistujú a príroda funguje dokonale.

Drak-parazit chrlí oheň, lebo jeho veľkosť už presahuje očakávaný prísun potravy. Ak jej má dosť tak len rastie, preto vždy príde k tomu, že tej potravy bude nedostatok. Čím je väčší, tým ťažšie sa s ním dá dohodnúť. Pritom my sami tvoríme bunky toho draka. Svojím rozhodovaním. Prečo chceme vlastniť "auto", ktorého cena, komfort, návratnosť presahujú možnosti prírody? Prečo si staviame objekty a vytvárame životné štýly, ktoré prírodu zaťažujú desaťnásobne viac, než je pre ňu únosné? Prečo sa venujeme stratovým zábavám? Niekde sa to prejaviť, vyúčtovať musí.
Jedna z možností je postupne zverejňovať mapy "mozgu" toho draka a porovnávať s mapou vo vlastnej hlave. Dať si odpoveď, či a v čom má byť človek človeku predátor, a do akej miery.

314648

03.08.2014 09:50

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

RE: Právo a spravodlivosť

ppppp 178.?.?.?

>"uvědomte si konečně, že právo a spravedlnost, jsou dvě naprosto odlišné věci"

Práve toto je častá výmluva, odbočka, když dojde na spor práva se spravedlností. Ten výrok ale pritom NIC nevysvetluje, jenom ríká, že jde o rozdílné pojmy. Jak spolu príčinne souvisí? Tak že právo vzniklo (predpokládám vetšinou) jako cílený pokus o navození spravedlnosti ve smyslu zajištení optimální, nebo aspoň minimální šance na prežití ve společnosti. NE spravedlnost vznikla Z práva. Právo tak klidne muže být i diktátem s ohledem na stav a možnosti společnosti. Nikde také není vyloučené, že právo je dnes jen systém zabezpečující chod otrokárské společnosti nové generace. Tady je na míste se zeptat, zda současné právo míru spravedlnosti zlepšuje, nebo zhoršuje.

Stejne jako myšlenku nejde absolutne oddelit od hmoty (prípadne skutku), tak nejde oddelit ani právo od spravedlnosti. Jedno bez druhého nemá smysl.
Pri dosažení účelových cílu se snahou se vyhnout (odpovednosti za) zvažování míry spravedlnosti se navozuje dojem, že právo je na spravedlnosti zcela nezávislé. Není.
Takový prístup je nic jiného, než pokus soudce/advokáta zríct se již zpravidla beztak nízké odpovednosti za svuj verdikt/rešení. Neco podobné, jak nedat záruku na svuj produkt, ale peníze skásnout, to ano.

Kdy je zákon zákonem? Když slouží tam, kde má. Je to v podstate placená služba poskytována státem z daní. Muže být zákon namírený proti tem, kdo za službu platí?
Jiste, pokud si nekdo za ty peníze porídí více "pistolí", než je nutné, co jiného očekávat. Zákon by mel být dlouhodobe stabilní predpis na rozdíl od momentálních/lokálních narízení, vyhlášek, aby jej bylo možné reálne dodržovat, prizpusobit se mu z hlediska dlouhodobé životní perspektivy. Dostatečne jednoduchý, aby na jeho aplikaci stačilo studium základní školy. Není korektní jej menit za pochodu, prípadné zmeny by mely být signalizovány s predstihem v rádu nekolik let, s ohledem na podmínky adaptace. Zákon nemá sloužit jako účelové ALIBI soudcum a úredníkum za jednotlivá rozhodnutí, čím se zesložiťuje natolik, že se stává nepoužitelný a nefunkční. Zákon musí být oproštený od pokusu šarlatánu zavést své zkratové a zbrklé rešení do rešené situace, jeho vazba na prírodu, prírodní vedy a životní prostredí musí být dostatečne tesná.

314652

03.08.2014 12:07

Knoflík

na to musíte jinak

ppppp 178.?.?.?

Kupte si velkou rybu. Rybu sníte, zustanou velké kosti. Pomocí nožíka, nužek, akuvrtačky udeláte v širší její části dírku. Knoflík si udelejte vystrouháním z vrby, protože kostená jehla puvodním neprojde. Pak ješte nastríhnete dírku, aby prošel knoflík, a je to.

314661

04.08.2014 16:26

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

RE: Právo a spravodlivosť -

ppppp 178.?.?.?

Dost už otáčíte veci naruby. Státy spíš puvodne vznikly proto, aby se skupina lépe ubránila konkurenci, nebo aby bylo možné konkurenci uplatnit. Jeden zmuže jen málo, zcela jedno, zda pán, nebo ne. To není jenom o zájmech bohatých. Pokud by ty bohaté z nejakých duvodu nedotoval spodek, tak by na tom časem byli stejne, jako ten spodek.

Tímto príspevkem jste se ale podle mne úplne shodil. Zjevne vybíráte príklady z jedné barvy, a tu druhou, trebaže v daleko vetším množství opomíjíte. Jakoby jste nevedel, kdo má nejvetší podíl na konzervaci svetového majetku. Zjevne nikdo z vyjmenovaných.

Pak jste dal do jednoho rádku nerovnatelné formáty. Mečiar to možná nemyslel tak špatne, ale pres všechny náhražky se projevil deficit vzdelání a poctivého karierního rustu. Nebyl problém si počkat na pár statistických nesmyslu a udelat z nej diktátora. Klaus to také nemusel myslet špatne, ale ryba byla príliš velká a šakalu moc. Profesionální privatizaci v ČR nebo SR bylo v daném prostredí opravdu težké navodit, pokud nepočítám boční úmysly. Zejména kvuli prílevu západní hyen a kobylek. Putin to zatím vede asi nejlépe. Je tam profesionalita, rozum, hospodárství, snaha o obnovení pravidel hry.
Poslední jméno je zcela mimo, na podobné úrovni by to chtelo seznam nekolika tisíc jmen.
Proč jste treba nešel delat nekam poslance, když zde rešíte "informační systémy"? Mohl jste treba nečemu takovému, co kritizujete zabránit. Postupem času by jste se možná zorientoval, a pochopil, že to, co tu máme teda Putin vubec nedelá. Nemá s naší "demokracií" vubec nic společné.
Spíš by jste se mel ptát na jména, kdo platí novináre a televizi za jejich účelové zprávy, kterých jsme konzumenty. Proč se vyjádrují k politice státu organizace, které s chodem státu nemají nic společné a jako nikým nevolení nenesou za nej žádnou odpovednost. Do vyššího levelu není treba, když delá potíže už nízký.
Projdete se mestem, a tam hledejte své Mečiary, Klause, Putiny. Objevíte, jak je ten svet velký. Občas pridejte i nejakou Psaki, McCainalda, Bidena, Rasmusena. Já vím, vy by jste chtel také vydelávat po americku, aby šlo ríct, jak si na své UA investice vydelal treba ten Biden. Vám by byl takový zbohatlík jako soused príjemný, kdyby najednou usoudil, že mu kazíte výhled?

314781

05.08.2014 09:53

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

Dnes je odborník skoro každý, kdo ...dovede psát a vkládat obrázky

ppppp 178.?.?.?

Na muj vkus je to asi takto:

Na fotce sotva vidím nejakou díru, která není vstrelem, prakticky každá jde dovnitr a sotva nejaká ven. Aspoň to tak vypadá, chtelo by to videt ten materiál zblízka, co je laminát, co železo a co hliník. Pokud je materiál vrstvený, tak je normální, že tlakem na další vrstvu a lokální komprese (vstrel) vytrepí materiál v první vrstve jakoby naopak smerem zpátky/ven. Proto bývá i problém rezat vodním paprskem vrstevnaté materiály, lamináty. Takže s argumentem "díry smerem ven" je treba nakládat s rezervou. Chtelo by videt i druhou stranu kokpitu. Je treba vzít také v úvahu, že prípadná munice mohla být tríštivá.

Považuji za maximálne nepravdepodobné, že nekdo strílel z obou stran, na neco takové nemohlo být dost času, stejne tak útok 2 stíhačkama symetricky. Ani kočky si neberou korist, aby neriskovaly pruvodní útok.

Vyhodnocení foto komplikuje možnost, že se povstalci v prvním momente opravdu mohli domnívat, že jde o Antonov napechovaný vojáky, bylo by možné, že by nekdo pojistil kokpit prošpikováním, pokud by ale vypadal aspoň trochu pohromade, nebo že ho nebo rozstrílel v euforii, i když je to celé hloupost, zkrátka nejde vyloučit další zavinení.

Opravdu to chce materiálovou expertizu, zbytky strepin, otery a materiálové porovnání s municí. Pokud by šlo o strepiny z Buku, je pravdepodobné, že tam nekterá uvízla. Zajímavý je obrázek prustrelu plochy s tím terčíkem, kde strela/strepina letela témer rovnobežne s povrchem, a je možné, že i zhrnutí plechu pochází od toho, pokud k nemu nedošlo pozdeji. Melo by to ale prispet ke stanovení smeru strelby, prípadne stopy po materiálu "projektilu". Dovedu si predstavit značný politický tlak na príslušné laboratoria.

Že veští internet blogeri bych ješte chápal. Ale že budou jasnovidčit skoro všechny renomované noviny a renomovaní politikové, tak z toho jsem opravdu "dojatý". Je mrazive smešné, jak ty noviny predem ví, za co všecho odpovídá červene vybarvený Putin. Jakoby oni sami neodpovídali za nic.

314823

05.08.2014 11:24

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: Rozhodně nejde o díry od kanonu

ppppp 178.?.?.?

>Dále je vidět, že kokpit je značně "odřen", což dále potvrzuje teorii, že byl sestřelen Bukem.

To je dost významný argument. Z takového množství drobných stop, prohloubenin a uvíznutých drobných částic na povrchu by mohlo jít analyzovat i výbušnou náplň. Je dost pravdepodobnejší, že neco takové udelá spíš raketa, než tríštivá munice, protože to vypadá, že i ty drobné částice šly z vetší dálky stejným smerem, a nedošlo k rozprsknutí na míste.

314841

05.08.2014 13:42

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: Rozhodně nejde o díry od kanonu

ppppp 178.?.?.?

>tak tvrdím, že to byli povstalci

Nevidím to jednoznačne. Rusi si sice také občas v zápalu boje vymýšlejí (jako s tím Bukem v Krasnoarmejsk versus Luhansk), ale jejich mapování radioelektronického pruzkumu bych veril, a tím také tomu, že UA armáda tam ty 3 Buky opravdu mela v činnosti.

Rekl bych, že pravdepodobnost omylu je pro obe strany srovnatelná. UA armáda nemela teoreticky na koho strílet, ale zase pomer počtu jejich Buku k povstaleckým byl nejspíš 3:1 neli víc.

Možná čekali, že se do všeho zamíchají Rusové, jinak docela chybí duvod, proč tam tech Buku tolik meli, snad si nebrousili zuby na tu jedinou povstaleckou stíhačku v kdovíjakém stavu, s kdovíjakým pilotem a kdovíjakou výzbrojí.

Pokud sestrelili Boeing povstalci, tak je otázka, proč se nejméne jedna stíhačka schovávala za civilní Boeing. To je minimálne obecné ohrožení s dusledkem katastrofy, nehlede na fakt, že tudy vubec nemeli pouštet letadla, když očekávali jakýkoliv "objekt" vuči kterému chteli použít pozapínané Buky.

Jedno z vysvetlení je, že to delali účelove, aby skásli peníze za prelety a zároveň si delali živý štít.

314855

05.08.2014 14:21

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: Rozhodně nejde o díry od kanonu

ppppp 178.?.?.?

Teoreticky mohlo jít o omyl na obou stranách. Je fakt, že z pohledu nekolikadenního časového okna pred nehodou letelo letadlo pred katastofou velmi severne, avšak jsem videl nekde mapu s vetším mesíčním oknem, kde to vypadalo, že nekdy ta linka lítala i tudy, šlo o definovaný koridor, z kterého jen prý bylo vybočeno. Nelze úplne vyloučit ani účelovou manipulaci s funkcí gps.
Jako false-flag pro Kyjev dost rizikové, na druhé strane jsou to zjevní extrémisti, neumí dohodu, hrají vabank. To by znamenalo možnost výrazne hlubšího pozadí. Spíše bych rekl, že došlo k omylu. Tam mi ale nesedí kyjevské obstrukce, proč nenechali pro vyšetrování prostor, a proč napríklad nezverejnili dispečerskou komunikaci, když by si byli jistí, že chybu neudelali.
I v prípade, že by jim ego bránilo na chvíli spolknout pilulku, že nad tím územím má aktuálne správu jiný. To je asi nejvetší duvod, proč jim neverím. Možná kamuflují ten živý štít. Spíše chápu počáteční paniku povstalcu, ať to sundali, nebo ne.

314858

05.08.2014 21:56

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: podivné pásky padající z nebe

ppppp 178.?.?.?

Že jde o CHAFF vypustené "pruvodním" UA letadlem SUxx bych nevyloučil. Není podmínkou, že "clona" musí být ve vzduchu déle. Dnešní plastohliníkové folie do veci pasují. Záleží, zda umí SU detekovat frekvenci radaru rakety BUK, pak je reakce jen logická, a rolka folie muže pomoct, mimo letu rakety by sotva mela smysl, když se stejne cíl nejprve vyhodnocuje prinejmenším odpalvozem. Nemyslím si, že radar rakety by zvládl o dost náročnejší vyhodnocení pohybu cíle Dopplerem, i s ohledem na ročník konstrukce pujde o nejaký jednodušší a méne podmínený režim.

314885

06.08.2014 14:10

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: podivné pásky padající z nebe

ppppp 178.?.?.?

Ty schémy radaru a obvodová rešení z té doby jsem videl, a také umel opravit. Není problém rešit Dopplera u radaru s parabolickou anténou, kde je všude dost místa a podobne. Raketa však žádnou takovou anténu nemá, místa málo, a pokud vezmu nejakou použitelnou frekvenční oblast a tehdejší technologie, tak neverím, že by to tem raketám tak komplikovali, bylo by to mnohem složitejší a méne spolehlivé, museli by také merit rychlost sami sobe. Takže radar na zemi a v rakete nejde srovnávat co do možností. Dost na tom, že s tím Dopplerem to nebylo bez potíží ani na stacionárním radaru a to "potlačení rušení" nebylo bez nevýhod.

Rolka hliníkoplastu s vhodným vodícím závažím podle mne ten účel splní, pokud pilot ví, co delat. Prece raketa letí jen pár sekund, proto vubec nevadí, že rolka padá dost rychle, spíše je to dobre. Potrebuje se relativne rychle také rozmotat. Palubnímu systému v letadle stačí na uvolnení rolek pomerne jednoduchý antiradar. Dovedu si predstavit, jak ty rolky radar v rakete zmatou. Klamné termocíle fungují podobnou rychlostí. Rekneme, že let té rakety trval pres 15 sekund, pokud dejmetomu stíhač zjistí dost rychle signál radaru, tak má 10 sekund na vystrelení rolek a úhybný manévr, možná smerem dolu. Porád lepší než nic, chtelo by se dále nekde zeptat. Ani to nejdu tvrdit, chtelo by to videt, co je to za materiál. Pokud je v tom hliník, tak co jiného, melo by se dát dohledat, v čem to bylo a nač.

314936

06.08.2014 18:06

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: podivné pásky padající z nebe

ppppp 178.?.?.?

To, co píšete je fajn a v porádku. Myslím ale predpokládáte, neco, co já ne. Prece nezpochybňuji, že radar, co je na zemi toho i ve starší verzi umí/udelá mnohem víc, než navádecí radar v relativne tupé rakete. Vyhodnocení pres Doppler efekt se udelá ješte pred startem rakety, po identifikaci cíle. Pokud raketa už letí, tak se sotva bude zabývat Dopplerem, sleduje si jen svuj primerene úzký kužel relativne tupého radaru v hlavici. Na dálku by šlo nanejvýš v tech pár sekundách letu raketu vypnout/zneškodnit, pokud byl cíl zvolený chybne. Predpokládám tedy, opakuju, že pokud stríleli povstalci, tak s velkou pravdepodobností nemeli pozemní radar, jen odpalovač, a primárne zamerovali raketu na cíl opticky. Tím všechny možnosti identifikace ne/pohyblivého cíle včetne využití Dopplera odpadají. Jediný radar byl pak v té hlavici rakety. Tím se prece nikdo chlubit nebude, že do hlavice už nezbylo místo pro stejný radar, co umí toho víc. Také by to tu hlavici soudobe prodražilo, zkomplikovalo.

Také to, co uvádíte o mračnu staniolu/alobalu platí spíš pro pozemní radar. Prece ne operátor bude registrovat padající rozmotanou rolku. Ta rolka je opakuji určena pro radar hlavice, JEN počas letu rakety. Operátor s tím nic nemá, ani nenadelá, opravdu by nejspíš nemel ani čas na to reagovat. Radar hlavice na to ale reagovat bude, protože korekce letu rakety musí probíhat mnohem rychleji, pokud se má raketa trefit. Proto i ta vzdálenost nebude 25km, ale jen nekolik km, tedy pilot má po zjištení jejího "dotazovacího" signálu nekolik sekund, kde si raketa muže vybrat špatný cíl.
Promyslete to [smích]

314955

06.08.2014 18:15

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: diery

ppppp 178.?.?.?

Veru rocky, dub vie, čo hovorí. Ak sa ti nepáči číslo 5000/min, tak napíšme slovom 80 výstrelov za sekundu. Počul si taký kanón? Ja áno, zo zeme. Zhruba polsekundová salva je nanajvýš odporné a veľmi silné vrčanie ešte aj 10km ďaleko. Asi ako transformátor pred výbuchom.

314957

07.08.2014 07:22

Ignotum Per Ignotus - Vysvětlení neznámého ještě více neznámým

mne ten článek

ppppp 178.?.?.?

prijde jako účelový zmatek, plagiát, celkem dobre odpovídající nadpisu

314981

07.08.2014 08:20

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: podivné pásky padající z nebe

ppppp 178.?.?.?

Dobre, dopracovali jsme se k rozdílum. Vy v podstate tvrdíte, če raketa nemá svuj radarový vysílač, ale jen prijímač, rádio, a je tedy plne závislá na pozemním radaru.
Zároveň tím ríkáte, že bez pozemního radaru (povstalci prý meli jen palný vuz) pouze pri optickém navedení lze raketou tak "plácnout do lesa". Nevím, jak to je s tímto duležitým detailem ve skutečnosti, chtelo by to overit, potvrdit, protože:

-Za letu cíle a možná i problémové viditelnosti by sotva nejaký operátor dokázal priblížit raketu k letadlu na desítky metru. Zcela by také chybela výška exploze, kterou takhle opticky určit nejde. Vhodné akorát na pevný/pomalý pozemní cíl, možná ani vzducholoď, raketa není tak presná, aby šlo s ní mírit jako s kanonem.

-Povstalcum by v takovém prípade byl samotný palný vuz prakticky k ničemu, a nebyl by ani moc duvod se s ním promenádovat po Luhansku.

Takže povstalci meli šanci zasáhnout cíl palným vozem jen tehdy, pokud má raketa svuj vlastní jednoduchý radarový vysílač. Pokud oni sestrelili Antonova 6.5km vysoko, by možná napovídalo, že ano. Čiste opticky tou raketou sundávat letadlo je nesmysl, a opravdu "plácnutí do lesa".

Bez ohledu na to, zda radarvysílač je v rakete, nebo jen na zemi je výsledek hliníkových rolek stejný. Po dobu letu rakety technicky vzato dovede raketu odpoutat od letadla. Nenapsal jsem, že operátor povolí start na hajzlpapír, ale že pokud operátor odstartuje raketu na letadlo, letadlo zjistí ozarování (dejmetomu 10 sekund) vypustí hajzlpapír a udelá odpovídající manévr, tak má reálnou šanci se rakety setrást, raketa bouchne v hliníkovém hajzlpapíru.

Technicky v rakete nemusel být velký magnetron, na tech nekolik km po priblížení v té dobe již nejaké menší prvky s postačujícím výkonem na potrebné frekvenci byli. Je ale pravdepodobné, že by šlo soudobe o komplikaci, a radarvysílač v hlavici rakety není, to by však znamenalo, že čiste palným vozem nebyla šance trefit boeing, opakuji, raketa by vubec neznala výšku exploze.

Takže pokud stríleli povstalci, museli mít zároveň radarový vuz, nebo by musel být radarvysílač i v hlavici rakety. Ani jedna z alternativ není okate pravdepodobná.

314986

07.08.2014 18:59

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: podivné pásky padající z nebe

ppppp 178.?.?.?

Vašemu tónu prestávám rozumet. Pokud jste dobre četl, tak jsem napsal, že umím podobný radar opravit. Ne pouze vymenit bloky. Pokud bych nerozumel principum, nemel bych šanci. Tak nevím, v čem me chcete školit nebo mi doporučovat spíš politické školení.

Stačilo napsat raketa Buku má vysílač, nebo nemá, odpovedet na zcela jasnou konkrétní otázku. Nevím to stoprocentne. Neznám všechny detailní možnosti tech raket a nezjišťoval jsem je. Pravdepodobnejší, je, že nemá, nemusíme to schovávat za slovíčka "poloaktivní" a šermovat tím. Já jsem si ten pojem stejne dríve všiml, presto jsem se ptal na vysílač, chtel jsem prímou odpoveď, ne zabalenou. Protože jde o rozhodující informaci.

Už nejméne 2x mi furt podbízíte nejaké pásky, furt neco jiného, než je na videu. Proč to deláte? Jasne jsem napsal, že by na pohled mohlo jít o rozmotanou rolku hliníkové poplastované folie. Vystrelením je ji možné vypustit a rozmotat x metru behem 1 sekundy. Spíš mám z toho dojem, že vám selhává technická predstavivost, a místo k veci odbočujete.
Ješte jednou - vynechte politická školení. Stejne tak technická. Mikrovlny jsem vystudoval, a docela dobre vím, jak se chovají. Mám i slušnou praxi v oboru (proto jsem se také vyjádroval k haarpu). Proč mi povídáte o radarech na ruzných vlnových délkách? Nemáte s tím náhodou problém spíš vy? Proč se treba nebavíme o prubehu vyzarovací impedance, nebo činiteli odrazu?
Proč odmítáte prostý fakt, že zmínená rolka by byl skvelý odražeč (nejenom) pro dm pásmo? Na tom už dávno není nic tolik tajného.

315025

07.08.2014 21:00

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

rakety Buku prý mají jako náplň tyče

ppppp 178.?.?.?

http://www.novinky.cz/domaci/343940-predchudkyne-r...

315043

08.08.2014 09:29

Varování od ženy za pultem

RE: V obchodech jsou otřesné hnusy. A můžeme si za to sami, že to kupujeme.

ppppp 178.?.?.?

To není úplne pravda. Výkon elektrické trouby záleží na typu. Elektrickými troubami se dále bežne dosahují teploty pres 1000C, to žádná pec na zahrade nedá. Požadovaný elektrický výkon pece je určený její tepelnou izolací, hmotností náplne, potrebným časem ohrevu a obsahem vody, kterou je treba odparit. Pokud nejaká domácí trouba nestačí, a je možný správne zvolený zpusob ohrevu, tak jeden ze zpusobu by mohl být zmenšit velikost chleba, nebo pec vhodným zpusobem dodatečne tepelne izolovat izolací k tomu vhodnou.
Je také možné, že nekteré trouby k pečení chleba nemají vhodný/optimální zpusob ohrevu, pak se zdá, že trouba špatne peče.

315066

08.08.2014 17:30

Minimální mzda

RE: Minimální mzda nic neřeší

ppppp 178.?.?.?

Když jste od toho, není prosím nekde nejaký efektivní popis usb ze strany mastr i slave, abych to nemusel týdny luštit? Pátral jsem už dost, ale nikde zatím nenašel neco normální, tak na den dva studia. Potrebuju napríklad nejakou jednoduchou komunikaci mezi jednočipákem a usb klíčem. Predem dekuju, pokud máte neco poruce, mail mám v hlavičce príspevku.

315094

09.08.2014 00:23

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: podivné pásky padající z nebe

ppppp 178.?.?.?

Asi jste si nepovšiml, že zrovna stejný link jsem linkoval dríve než vy. Váš tón je opravdu dále nepoužitelný. Nepsal jsem o volne padající rolce, to jste mi podsunul, príliš rychle čtete. Také nechápu, odkud berete informace o tom, co všechno nevím. Pripadám si, jako bych vám práve kradl know-how na tu plastohliníkovou rolku. Články o tvaru pulsu se nepíšou do zvedavce. Vnutil jste sem nesmysl o nemožnosti pasivní ochrany, a místo argumentace k veci si spíš deláte reklamu. Klidne si dále určujte, kdo je idiot, a kdo není.

315125

09.08.2014 10:23

Ignotum Per Ignotus - Vysvětlení neznámého ještě více neznámým

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

ppppp 178.?.?.?

To je zaujímavá úvaha. Mimozemšťanov môžeme aj vylúčiť.
Mne to vyšlo približne milion Mt TNT, takže asi 2000x menej, ale stále je to veľa, 10000 Cárov.
Kinetickú energiu vo vákuu ťažko nejako ovplyvniť. Bolo by treba sa asi preorientovať na menej hmotné objekty, a primerané druhy pohonov. S časom tiež asi nepôjde pohnúť, lebo ten je tiež skôr daný vlastnosťami vákua, ak sa dá vôbec povedať, že existuje objektívne, myslím, že skôr nie. Príroda nejaký čas, čo by šiel len tak ľahko skracovať nepozná, to iba ľudia poznajú len periódy odpozorovaných procesov. No a tie periódy sú opäť naviazané na kinetickú energiu, ktorú by bolo treba odniekiaľ uhradiť/doplniť pri skrátení času, periód.

315143

11.08.2014 04:14

Ignotum Per Ignotus - Vysvětlení neznámého ještě více neznámým

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

ppppp 178.?.?.?

-Sloučenina cínu mení hmotnost? Predne nemáme ani hmotnost dobre zavedenou, když pripouštíme zmenu hmotnosti s teplotou, v kontrastu s tím, že zmenu délky s teplotou se už snažíme definične vyloučit.
Analyzoval nekdo tu sloučeninu? Mohla reverzne nasávat plyny z atmosféry, delali to ve vakuu? Hmotnost by mela být puvodne jen funkcí počtu a typu částic bez vazební energie, apod. Počet částic a typ by se proto nemel menit ani relativisticky, to je jedna ze slabin TR.

-Zvládnuté ego je prospešné, preto nie je dôvod, skôr infikovaná chyba sa takého zbavovať.

-Teória globálneho otepľovania má jednoduchý reálny základ v "spotrebe" a uvoľnení energie. Pojem "spotrebovaná energia" je zavádzajúci, keďže energiu nejde spotrebovať čo sa týka jej množstva, iba premeniť(jej kvalitu degenerovať, nárast entropie). Energia zo všetkých neobnoviteľných zdrojov preto nutne zvýši povrchovú teplotu planéty voči dávnejším storočiam, kedy bola menšia "spotreba", inak by sa nemala ako vyžiariť a hromadila sa. Vyžiarená energia je úmerná 4.mocnine teploty (Stefan-Boltzmannov zákon), z toho ide priamo dopočítať, k akému zvýšeniu teploty príde pri akom navýšení uvoľnenej energie. Celosvetová "spotreba" robí asi 0.2-0.4C na celý zemský povrch. Lokálne aj 10-100x viac, podľa veľkosti areálu. Ide nanajvýš spresňovať o koľko, ale nie popierať fyziku. Ďalšia vec je, čo urobí CO2 a metán.

-Dimenzií bude skôr menej, než viac.

-TR nie je až tak konzistentná viď. 1.odstavec. Ohyb svetla v gravitačnom poli nemá ako vysvetliť, keďže zároveň vylučuje EM prostredie, éter. Samotné matematické súradnice bez nosiča sú predsa voči E a B definične nezávislé. Maxwellove rovnice by tak len cez súradnice nemali ako reagovať na ohyb vo vákuu, je to v tom prípade zakuklený podvrh a spor. Nemôže platiť aj jedno, aj druhé (samotné MR ohyb neobsahujú). Niečo tú súradnicu musí vlastniť, o niečo musí byť opretá. Z niečoho tá povinnosť šíriť sa poľu "práve niekam" vyplýva, a to niečo nie je myslená, alebo predpísaná súradnicová sieť. Zosúlaďuje sa to neprehľadným a postupným prekrucovaním. Je tiež možné, že za ohyb svetla nie je zodpovedné gravitačné pole, ale samotné rozptýlenie hmoty vo vákuu a zmena celkovej permitivity. "Relativita" TR vyplýva z neschopnosti popísať éter, a tá neschopnosť vyplýva z neexistencie možnosti šírenia sa poľa nadsvetelnou rýchlosťou. To ale ešte neznamená, že keď sa niečo nejako prejavuje, že to tak aj je. Je tam vážny filozofický aj logický spor. Nemyslím si ani, že pôsobia vo vesmíre cez seba 2 nezávislé polia, ale iba jedno. Druhé (gravitačné) je nadbytočné a ide skôr o ďalší prejav tej istej veci. Však sa preto aj hľadal Higgsov bozón. Môžu ho hľadať do konca sveta, ako kameň mudrcov, pretože taká častica vôbec nemusí mať dôvod existovať, jej potreba najskôr vyplýva z chybne zvoleného prístupu.

315215

11.08.2014 21:08

Ignotum Per Ignotus - Vysvětlení neznámého ještě více neznámým

RE: Teória rasovej vojny - dopňte názory

ppppp 178.?.?.?

>Nárast zotrvačnej hmotnosti nie je spojený so zmenou počtu a typu častíc.
To tvrdenie je nejednoznačné. Samotná (kľudová)hmotnosť je v podstate definovaná cez súvislosť s Avogadrovým číslom. Nemá sa ako meniť s rýchlosťou, ak to predpokladá TR. Test súladu gravitačnej a zotrvačnej hmotnosti je zbytočný, keď nerieši vzťah ku kľudovej hmotnosti (hmotnosť nijako nesúvisí s tiažou, silou, energiou, je to len popis konfigurácie hmoty). Bežne sa to tak nehovorí ani neinterpretuje, pretože väčšinou všetci opakujú po všetkých a vyhrá rozšírenejšia psychóza.
Skús tiež porozmýšľať, prečo sa pokúšajú redefinovať hmotnosť pomocou gule z kremíka a podobne.

K ohybu - protirečíš si a zrejme nechápeš, čo som napísal. Matematická súradnica a jej číslo je popis, ktorý sa ohýbať, alebo premiestňovať podľa nulových požiadaviek na objekt nedá, ide to iba ak je súradnica naviazaná na objekt. Ty si sám ten objekt nazval priestorom, a pritom ho popieraš.
Virtuálne častice tento problém opäť neriešia, iba ďalej oblbujú. Rovnako sa potom stáva virtuálnou časticou fotón, a to je problém. Virtuálne častice sú priamym znásilnením fyziky, pretože ide o teóriu, ktorú nejde vyvrátiť(základná podmienka fyziky), chýbajú materiálne objekty a prejavy (ide síce reprodukovať, ale nejde poprieť). To už je veštenie, ezoterika a nie fyzika bez ohľadu na to, kto ju prevádzkuje. Tiež popretie príčinnej logiky.

Nutnosť korekcie GPS je síce pripisovaná správnosti TR, ale pritom nejde zďaleka o jediný možný model. TR nie je výhradným vlastníkom faktora v2/c2. Podobných faktorov ide navyrábať vo viacerých situáciách.

Ak sa nechceš opakovať (čo dúfam nie je účelom, opakovať tu populárnu literatúru) tak daj argument, ktorý ide naozaj priamo k veci. Nezaujíma ma, čo povie 1000 odborníkov z Honkongu, ale to, na čo príde niekto, kto sa tým sám zaoberá viac než pár dní, a neopakuje iba to isté po iných.

Z môjho pohľadu ide o smiešnu teóriu práve preto, že je podopretá miestami, ktoré nezodpovedajú prísnej základnej logike. Napr. MM experiment uvažuje najprv c+v a c-v, pritom je jeho výsledok c=v označený za negatívny, ak bolo c=v, tak bolo zbytočné predpokladať c+v, c-v, nešlo tým nič zistiť, sú to nevhodné podmienky pokusu, ale neviem, či si to dokážeš dať do súvisu so stojatým vlnením a odrazom na pohyblivom zrkadle.
Laserový gyroskop je pravdepodobne dôkaz existencie éteru, pri pootočení vlákna, v ktorom sa vlna vedie, stojatá vlna zostáva na mieste, je zrejme preferované vybudenie "vákua"(medziatómovo) pred pohybom disperzného prostredia vlákna. Sotva niekto nájde iný argument, prečo v úplne symetrickej situácii stojatá vlna nesleduje pohyb vlákna. Ale všetci sú ticho, a poriadne dlho, naraz "čo sa nehodí škrtnite".
Nežartujem, fyziku EM poľa mám vyštudovanú, a bavím sa tým nejaké to desaťročie.

315268

12.08.2014 08:49

Odmítněme zpěv války!

nejde o zezvírečtení

ppppp 178.?.?.?

Zvíre loví, jen když má hlad, a neví co jinak.

Antičlovek hrabe, honobí "jistoty" a nezná pritom meze.

315289

15.08.2014 10:39

Braňme sv. Václava před pochodem oplzlosti!

RE: Jen názor

ppppp 178.?.?.?

Ve vašem názoru jsou nejméne 2 typická a zásadní nepríčinná tvrzení, které jsou ničím jiným, než opakováním navozené a nečím reálným nepodložené mantry:

>Homosexualita je buď věc genetická nebo raného vývoje dítětě či plodu.

>Homosexuálové s právy jsou menším rizikem pro tradiční rodinu, než gayové a lesby bez práv.

1. Tvrzení je umele okleštené o prakticky nejvýznamnejší část statistiky vzniku homosexuálního chování. Sexuální orientace se s nejvetší pravdepodobností uzavírá mnohem pozdeji, než jste tomu určil, zrejme až v dobe prvních sexuálních zkušeností (nebo i pozdeji), kde se nastavují a nejakou rychlostí fixují nejaké emoce. Človek je tvor, který se do značné míry chová závisle od "fixovaných emocí", jinak vyjádreno neco jako "emočne závislý stroj", co se naučí, to pak delá, a rád pritom opakuje po jiných, je to dáno emočne, nebo geneticky nastavenými společenskými predpoklady. Je to dáno schopností se učit, kdy človek ne vždy umí nebo chce predem rozlišit, zda mu nejaká činnost bude prospešná, když se ji ale naučí, a nastaví se, že je to tak správne, získá tím (jako i vším možným) nejaké pozitivní emoce, tak ji delá bez ohledu na prospešnost. Platí obecne asi pro jakoukoli činnost. Není pritom zrejmé, jakým % se na výsledku podílejí predispozice, a jakým prostredí a učení. Je pravdepodobné, že predispozice nemusí být nulové, ale steží budou presahovat rekneme 50%, aby bylo jasné, že preváží. Pokud by totiž byly predispozice na úrovni 50%, prípadne víc(v rámci dejmetomu tech 4% populace), tak bychom se setkávali se stejnou pravdepodobností preučení jedním, nebo druhým smerem. Problém je v tom, že homo budou tvrdit, že to je tím, že byli nejprve ovlivneni pro ne "špatným" vzorem a v tom, že po fixaci svých "vedomostí" človek si vetšinou oslabí schopnost preučit se(opet platné obecne pro cokoliv). Takže proto se prebíhá jen jedním smerem. Stejne tak je možné ale tvrdit, že pokud nekdo vyroste v homo prostredí jako homo, a časem prejde na hetero, že hetero byl, a nic se nepreučil, nezjistil. Z toho je zrejmé, že míru predispozice nejde ani poprít, ani odhadnout. Prikláním se k tomu, že je to proto, že část lidí vždy od prírody zkouší neco nové, lhostejno, zda dobré, nebo špatné. Kdyby nezkoušeli, tak homo z heteroprostredí neprejdou na homo a hetero z homoprostredí na hetero. Minimálne vliv zkoušení je patrný, a pravdepodobnost zkoušení obema smery zrejmá.

2. Takové neco nejde ani prokázat, ani paušalizovat. Jde o vysvetlení neznámého neznámým. Logický faul smerující k zamotání a ne vyjasnení. Vyšší je naopak pravdepodobnost, že prevrácením toho, co je "normální" dojde čiste statisticky k deformaci vzoru pro chování dospívající mládeže zejména z méne stabilního prostredí, vyšší počet pokusu k napodobování techto vzoru a tím i vyšší počet "obetí" podobných pokusu.

315462

16.08.2014 10:33

Nepronesený projev Vitalije Čurkina

RE: Dva velmi závažné filmy k šíření

ppppp 178.?.?.?

Film je dobrý. Je pravda, že náboženství mnohým lidem pomáhá. Nekdy ale také dovede značne škodit, a to hlavne v prípade, že se lidé mají dobre. Nekdy si proto ríkám, že náboženství je jistý druh umení, kultury, folkloru (bez ironie). Kulturní a filosofické principy vždy oslovují, a najdou své zastánce. Čím jakoby se lidi meli lépe, tím spíš se to z pozice kultury prenáší do umení, folkloru. Problém fašismu je možná starší, než Bible. Nemeli Egypťané a Izraeliti ve starém Zákonu a v Egypte také svuj Majdan?
Byly jejich vzdor a protesty objektivní? Nedelal si tam jen nekdo svou korporaci? Jisteže se časem dejí zmeny a v jejich dusledku vetší, nebo menší otresy. Korenem je nejspíš hloupost davu, schovávání se jeden za druhého a predevším neschopnost v daném prostredí existovat tak, aby na mne zásadne nemusel pracovat druhý. Je to volba mezi užitečnou prací a parasitismem.
Už od dob humanitárního bombardování, nebo pouštní boure v Iráku jsem až na malé výjimky neslyšel žádný zásadní odpor kresťanského lidu vuči tem, kdo se za neco takové postavili. Kresťanská strana nešla do konfliktu a nešla odvolat vládu, ministra. V kostelech a po nich místo reality vznášení se ve sférách. Jak k tomu prijdou ti, co za raného kresťanství dovedli za svou myšlenku umrít. Dobre, když se príliš brzo obetuju, možná málo svedu. Jenže také je možné neudelat nic, poškemrat, a mít se dále dobre. Toto prevážilo, a proto plevel roste dál. Možná to ani není v náboženství. Je sice pravda, že je to dobrá škola mravu a historie, ale nakonec co potrebuju, abych si uvedomil 2-3 veci. Že svet kolem nás nemusí být dílem náhody, a že pokud chci žít, mel bych totéž umožnit jiným. Dále je treba umet tak pracovat, abych mohl nejak žít.
Na UA je situace, která selhává v základe. Lidé se namnožili a pak odmítli pracovat, hlavne ti, co tu práci delají jiným mnohem obtížnejší, než by byla bez nich. Co je za človeka, který nejprve lidem práci nabídne, a pak ji zneužije. Je videt, že na UA je hodne urostlých a dobre živených lidí. Pritom nekterí nemají rozum, nebo jsou nejak duševne zaostalí a nechají se zblbnout západním perpetum mobile stejne jako i tu. I u nás už máme fešáky, co nepujdou pracovat, ale chtejí se mít dobre. To je ta živná puda pro klíčení fašismu. 29.srpen/august je v B.Bystrici pripomínka k bojum proti fašismu. Nekomentuju samotné SNP, nejsem historik ani neznám veci z více stran. Ale jak je možné, že náš bývalý prezident pozve kamaráda z jedného brehu a současný z druhého? Dokonce pridá k jednomu i jeho poslušného lokaje vydávající povely k palbe? Kdo platí ty "diskutující", co nechtejí videt civilní obeti? Nemužou být prece najednou obe strany fašistické, a obe mírumilovné, tak jako nemuže být najednou vrah obetí a obeť vrahem. Tento relativismus nemá jak fungovat. Není ani rozumné posadit vraha s obetí za jeden stul.

315508

26.08.2014 11:08

Znát souvislosti: Bolševický převrat

RE: Satanova synagóga

ppppp 178.?.?.?

Čím sa líšia podobné "zjavenia" od veštiarne? Podobný druh veštenia pokladám za neúctu voči prírode. Sotva tu je človek od toho, aby veštil. Podobné veštenie je skôr určitý druh nadraďovania sa. Maršplán o úspešnom blúdení a o ničom. Ostatní aby mali povinnosť blúdiť s tými, čo veštia.
S tým koncom sveta je to podobne. Už aj ten si chce niekto ukradnúť, akoby mu chýbal. Tmárstvo a psychopatia [smích]
V podstate len vnútenie vedúcej úlohy strany.

316151

04.09.2014 09:02

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 178.?.?.?

Kytičko, neposúvajme to do roviny konšpirácií.

Je známý výrok "obecenstva by sa krvi nedorezal", existuje zrejme priama skúsenosť na reálnom základe že vznikajú situácie, kedy "krv netečie", to sa stáva zrejme pri šokoch, tiež z 10km trvá chvíľu kým spadnú, a zima je obrovská, pretože aj rýchlosť "vetra" je okolo 250km/h.

Mäso v teplom lete začne poriadne páchnuť už po 6 - 12 hodinách, chcelo by poriadne overiť tie časy. Zelená kvapalina mohol byť povedzme aj hydraulický olej, osoby ním mohli byť postriekané. Nie je z videa isté, či sa svedkyňa vie pohybovať s istotou medzi pachmi h.olej, petrolej, formaldehyd.

Najistejšie by bolo pokúsiť sa dohliadnuť nad nezávislosťou expertíz. Svedecké výpovede by mali byť očistené od subjektívnych vplyvov a dojmov.

K motorom a Pentagonu - dajme tomu, že chýba po nich diera. Kde je istota, že neskončili odtrhnuté/zodraté pred budovou? Lietadlo už kĺzalo takmer po zemi. Chýbajú informácie. Mohlo to byť aj lietadlo ne-boeing, s centrálnym motorom, prípadne nejaká strela. To stále nevylučuje reálne možnosti útoku boeingov na wtc buď s posádkou teroristov, alebo z-dron-ením boeingov.


...Tak má NATO teraz v Turecku tie balistické jadrové strely? Alebo iba nejadrové? Dodržujú US zmluvu aspoň čiastočne? Ak nie, tak sa netreba čudovať, kam si Rusko dáva svoje rakety.

316715

04.09.2014 19:24

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 178.?.?.?

Pane Emile, nechcete prijít nekdy na návštevu, aby jste pochopil, nakolik a kde spojuju teorii s praxí? Tahle vaše odpoveď (všiml jsem si i minule podobného tónu) proste vychází z vašeho statistického omylu pri odhadu lidí. 90% uhodnete, zbytek ne. Na to, aby jste byl úspešnejší vám chybí jednak fakty, a jednak popis pozice, ze které se dívám. Nejde všechno hodnotit jenom na základe vnejších projevu, i když to dost napoví. Mou práci prakticky vubec neznáte, porád se jen snažíte cosi tipovat.

Vy jste si nevšiml tu ješte živou ženu v červeném, pri útoku na Luhanské ministerstvo, jak mela odtrženou nohu a krev nikde?
Pozdeji zemrela, fotky toho jsou všude "pomozte mým detem...".
Jsou i další podobné situace. Naopak vy teoretizujete o tom zmrznutí a rozmrznutí. Olej mohl lidi postríkat ješte v letadle, ostríkal vás vubec nekdy olej z hydrauliky? Mne nekolikrát, je to obvykle bleskovka v ruzné forme.
Tak se uklidnete. Ta ženská z videa zjevne nemá dost zkušeností. Nejspíš nevidela ani zdechlinu, nebo tekutiny po zabití živočicha. Pokud by šlo opravdu o formaldehyd, tak to rekne jasne, kdo ho zná, tak ho sotva s nečím zamení, její výpoveď byla v tomto zretelne nejistá.
Tady jsem za uklízečku, ale kde me znají více, tak se docela rádi se mnou o technice baví. Často jen proto, že najdu správné rešení.
Nejsem ničí. Klidne zmením názor, až se dovím fakty, které tomu budou nasvedčovat. Proč predpokládáte, že sem video nevidel, když opak je pravdou? Psal jsem reakci až po tom, co jsem ho celé skouknul. Spíš se vecne zamyslete, proč jsem práve takto reagoval, a vynechte z toho ruzné destrukční podtóny.

Nikdy bych se jako inženýr nepodepsal pod neskutečný počet blábolu a konspirací, které byly obsaženy ve zpráve NIST o wtc, a stejne i pod nekteré nejasnosti na ofiko strane. Vystupuji zjevne proti politice US vlády, ale to neznamená, že sežeru konspirátorum jejich nezmysly. Klidne je pravdepodobný opak. US vláda ve skutečnosti podporuje konspirátory, a skuteční vedci, odborníci mají od nich červenou, protože skutečná veda bývá dost poctivá, co se o druhé strane ríct nedá.

316753

05.09.2014 11:13

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 178.?.?.?

Jisteže. Je obrovský problém, když nekteré veci nejsou dost transparentní, nejde na všechno ríct, že by tomu "laici" stejne nerozumeli a ríkali si své, i když se tak opravdu deje. Ovlivňování a také hledání skutečných odborníku v dobe, kdy polovina lidí umí číst wikipedii je opravdu problém.
Kdo se snažil být korektní, tak si musel všimnout, že témer nic netvrdím. Jenom jsem se pokusil nastínit možnosti, které nebyly vyloučeny hned na začátku, a proč si myslím, že mnohé názory jsou príliš laické, aby odpovídaly vážnosti probírané otázky.

Je zcela zbytečné, aby mi nekdo podsouval neco ve smyslu (viz níže), že wtc7 se podle mne sama postaví, když prevážná vetšina info na netu pochází z nesmyslu, jak všecho objekt ne-mohl padat, a kolik "statiku" to potvrdilo, když byli témer všichni líní si spočítat, zda je neco takové z principu možné, dokonce tak, jak se stalo na videu. Mne vyšlo, že je, doba pádu se od volného pádu citelne lišit nebude, jiné výsledky pocházejí z dezinterpretace seriozních výsledku.
Nic na tom nezmení ani povrchní prístup docenta Nemce z Brna, který spíše delal propagaci software, než reálnou simulaci, a to, k čemu se mel ve skutečnosti dopracovat zahrnul pod tajemnou konstantu C s názvem viskozita, pričemž zjevne a neprípustne opomenul zásadní účinky dynamického rázu podlaží. Zpusobem mezi slepými jednooký králem.
Stejne tak prístup "tisícky inženýru" neríkáno jakých, však v takovém počtu se nekdo dobrý najde. Opravdu? Já bych se pod tolik nesmyslu nepodepsal, info ze zprávy jsou nanejvýš nekvalitní. Je treba také uznat, že stát/vláda nebude vyhazovat peníze na analýzy, které by mohly svedčit v čemkoli proti nemu/ní. Udelá jakýsi standard, aby se nereklo, co se nehodí zakamufluje a dost. Nebo pritom ješte vypustí/podporí konspirace, ať se lidi perou mezi sebou, a nevznikne primerene jednotný pohled. Osvedčilo se, že kvalitní utajení je vypuštení antiteze.
V prípade MH17 shledávám jako neakceptovatelné utajení záznamu dispečeru, bežných forenzných zjištení (prumer kruhových dír prustrelu, munici nejspíš už "chemici" znají), obstrukce pri zajištení oblasti letu s uvážením rozkladu tel v hodinách, podezrelý nedostatek prístupu ke svedectvím, politické kšeftování s incidentem.
Stejne tak ty wtc. Tam stačilo zaplatit pár usilovných diletantu, kterí se vždy najdou a jdou slušne prečíst, a udelat je "šéfy" NIST skupiny, která jen odvede pozornost špatným smerem. Dvakrát nereknu, že jim zaplatila vláda, aby ukájeni svou fantasií spolu s obecenstvem v podstate zametali stopy.
Pak abych 1000x vysvetloval, že tam netála žádná ocel, ale když už neco tálo, tak hliník a bez termitu. Podobne s kolmostí pádu, palačinkama, mohlonemohlo letadlo proletet... Jasneže mohlo. Buď s teroristama na ponku, nebo zdronštelé... [smích]

316791

06.09.2014 11:36

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 178.?.?.?

Ty Oracle si bol tuším učiteľ a chemik, niekde sa to v diskusii spomínalo.

No a vyššie napíšeš siahodlhý príspevok založený na nezmysle, že telo padá z výšky 10km 1-2 sekundy. Neváhaš tam troliť čosi o mernom teple, a zmrznutí, pritom odpovedáš sám na sebou vykonštruované nezmysly.

Kde som doteraz tvrdil, že telá zmrzli? Nikde.
Ako dlho padá človek z takej výšky? Na toto spoľahlivo stačí fyzika strednej školy. Aj s uvážením toho, že človek tých cca250km/h nenaberie okamžite. Ďalšia vec, výmena tepla pri rýchlosti "vetra" 250km/h sa deje podstatne inak, než pri 20km/h.

Dvom sekundám pádu zodpovedá výška 20m podľa s=g.t.t/2
Jednej sekunde výška 5m.

Ty si ten, čo má diplom omylom, keď máš problém s takto jednoduchými vecami. Navyše sa nevieš ani slušne správať.

316853

07.09.2014 09:32

Porošenko v hrsti Washingtonu již od r. 2006

RE: Muž duchovných hodnôt sa nedá uplatiť

ppppp 178.?.?.?

Pokud bych to rekl ve zkratce, "cikánská filosofie" klidne ať ji mají, schvaluji, pokud za tím není pouhé množení se na účet jiných, což je v podstate parasitismus. Neríkám tím, že mezi tema ostatními parazité nejsou, tam jsou také prítomny ruzné parasitické filosofie typu oxymoronu "nedelat a vydelat". Ríká se, že cikánum stačí málo, a že zneužívají sociální dávky, co je jiste pravda. Omlouvají to všichni tím, že pro ne není práce a jsou diskriminováni, tak je lepší vyjít s nima po dobrém a se "závislostníma" dávkama. Jenže není jejich zásluha, že se nezapojili do relativne složitého a neoptimálního procesu, kterí organizují ostatní. Pak se jedná buď o bojkot, nebo nesouhlas s pro ne neefektivním systémem (neefektivní/nehospodární je i pro ty ostatní z dalších duvodu). V prípade, že nesouhlasí, mela by jim být poskytnuta alternativa, a možnost, jak ukázat, že umí být sebestační. To se ale zamítá i zvyšku populace. Takže, kdo nakonec muže za tyto etnické rozpory a nerovnováhy? Jsou zjevne vnášené umele, a mužeme se ptát s jakým účelem, nic není jen tak.
Prece ostatní mají stejný problém, jako Cikáni, nejde z toho tak jednoduše ven, a všichni proste kočovat podle predstav kočovníku.
Dnesní dojemná starost o Cikány není ničím jiným, než leštení tupé, závislé a manipulovatelné sociální páky otrokáru na ty ostatní. Po její použití prestane být zajímavá.

S tou demokracií, která není ničím, než tolikakritizovaným rovnostárstvím za socialismu má v podstate "novapalo" pravdu. Jde o falešnou rovnost, zneužívanou k sociálním pohybum a destrukcím funkčních struktur. Také fakt, že čím duševnejší človek, tím méne uplatitelný.

Poprosím ješte nicka 78.??? ať netrolí a čte i z jiných soudku, charta77 je už minulostí, stejne jako její Havlem zaprodané ideály. Slyšel jsem v 89 Havla naživo, a mel možnost pak porovnávat. Nejlépe ho asi vystihuje jeho myšlenkový pokus "humanitárne bombardovat" ostatních. Jen nahlas vyjádril, co delal a co si myslel, i když nejde o presnou citaci.

316887

07.09.2014 10:12

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 178.?.?.?

Tvoj problém najskôr je, že nerozumieš ani poriadne slovensky/česky. Inak by si 2x nepodsúval niečo, čo som zjavne nenapísal, a nejde ani o žiadne chytanie za slovo.

- NIKDE som NIKDY nenapísal, že niekto z pasažierov zmrzol, komentuješ čisto svoju hypotézu.

- Sú očité svedectvá, že ľudia padali z neba, a ty nemáš žiadny dôkaz, že lietadlo dopadlo na zem celé. S ohľadom na rýchlosť, typ deštrukcie a odpory to nie je pravdepodobné. Tých "asi" 45 sekúnd si si čisto vymyslel. Človeku niečo také trvá voľným pádom okolo 2 minút.

- Krv je ženského rodu "tá krv" a nie "ten krv". Že krv kdesi zostala tekutá neznamená, že musela vytiecť. Doplň si nejaké poznatky z fyziológie. Jedným zo zjavných dôvodov šoku bola už samotná a zjavná dekompresia v 10km.

- Z toho, čo si napísal o tepelnej kapacite vzduchu, že je nižšia, než tela je mi jasné, že vieš vyrátať figu drevenú, a len tu zamoruješ priestor číslami odtrhnutými od reality.

...že "aerodynamické teleso"..., čelný odpor výbuchom poškodeného kokpitu (ťahom odtrhnuté hlavičky všetkých skrutiek) v prepočte na tiaž predstavoval tony. Je zjavné, že taký symetricky rozložený silný ťah mohol spôsobiť len silný pretlak(výbuch/náhly odpor) v kabíne, a nie dopad kokpitu na zem.

Ešte stále si nepochopil, kto ten "diplom" drží pevnejšie? Nebolo by pre teba istejšie/vhodnejšie voliť ako tak čestný ústup? To ako predpokladáš, že si tu nikto neoverí veci o ktorých píšeš?

316891

07.09.2014 10:33

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 178.?.?.?

Výhrady, vaše dedukce mohou být nepresné:

1. Nemusí část záznamu chybet, kamerový záznam mohl být multiplexovaný, více kamer mohlo být zaznamenáváno současne, a ne nepretržite, kontinuálne. Výsledkem je tolikrát menší rychlost snímání rychlých deju, kolikanásobný je multiplex. (To na bežné pirátské monitoringy bohate stačí).
Váš argument by jste mohl použít až v tom prípade, že by jste prokázal, že záznam kamery byl opravdu zaznamenáván 60/s, jinak je to konspirace.

2. Simulace je výrazne jinak zoomovaná (podle obrysu budovy a pod.) co stežuje porovnání. Pritom není v PC nejmenší problém nazoomovat stejne. Nabízí se otázka, proč. Jen je fakt, že ocas je i tak na simulaci vetší, to by chtelo ale proverit.

3. Fotka "malého otvoru" mohla být práve po levém motoru (podle snímku "po" zrícení). Chybí chronografie, která je nahrazena vágním konstatováním "pozdeji se část budovy zrítila". Rekl bych, že tam, kde vnikl motor, tak nad ním ten strop zustal(fotka malé díry) a tam, kde se stavba propadla i se stropem prízemí prošel trup letadla. Tyhle obrázky na mne delají spíš dojem, že opravdu šlo o boeing, i když na to nespoléhám. Vubec se pak nedivím, že po takhle nepresných informacích (nemyslím tím vás) lidi blbnou.

316893

09.09.2014 20:42

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 178.?.?.?

Fach idiot napísal:

"zima je obrovská, pretože aj rýchlosť "vetra" je okolo 250km/h."

Ty si to pochopil:

"Význam poslednej časti tejto poslednej vety je:
Pasažieri počas pádu zmrzli na kosť kvôli veľkej zime a veľkému vetru."

Vyveštil si mráz aj tam, kde nebol. Dokonca ho aj po x-tom upozornení sám silno živíš, aby nezmizol. Bež k vlekom robiť umelý sneh.

Ďalej si okrem iných zjavných nezmyslov napísal:
" na to aby z mŕtvoly netiekla z rany musí byť v netekutom stave, v tomto prípade znamená tieto veci:
...Zmrzla, a to spolu s celým telom
...Mŕtvola je staršia ako 30 minút (asi toľko trvá kým krv klesne na najnižší bod tela) a teda rana môže nachádzať nad najnižším bodom."

Okrem toho, že Maďari obvykle neuznávajú zvratné zámeno "sa", a poniektorí ho ani nechápu, tak z výpočtu možností zjavne chýba možnosť, ktorú žiaľ na vlastnej koži často zaživa predostrelo dosť ľudí. Či už vo vojne, alebo mimo nej. Je ňou stiahnutie ciev, pokles tlaku a šok. Je to prirodzená reakcia organizmu za vhodných okolností.
Rozprávka o parciálnom tlaku H2O, o vare a vyparovaní krvi v 10km ozaj pobavila. Si sa ozaj musel nejako prešmyknúť cez skúšky, miešaš sa do vecí, ktorým nerozumieš, a ešte aj oblbuješ iných ako šarlatáni.

O tom, že nerozumieš slovensky vypovedá napríklad táto veta:
"Keď cestujúci pri dopade lietadla na zem bola nažive, tak by neboli pri vedomí, takže psychický šok by nenastal."

Ty si nad tým ani nelám hlavu, to pochopí správne len Slovák/Čech. Ani by som neveril čo dokáže urobiť s človekom odborné štúdium ...

317062

09.09.2014 21:08

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 178.?.?.?

Pane, buďte korektnejší. Napsal jsem, že jsem to video celé videl. Nebudu blb a lhát sám sobe. Také by jste mohl spíše pochybovat o sobe, než podezírat nekoho, že bude takhle debilne lhát. Podle jakého soudu, když to z ničeho konkrétne nevyplývá? Proč si myslíte, že lépe víte, co delám, než já sám?

Naopak spíše vy jste se nenamáhal pochopit o čem mluvím, a porád to toho vnášíte své dojmy. Co konkrétne jsem napsal špatne? Bylo video zoomované ? Bylo. Rekl jsem, že nejde o originál? Nerekl, pouze se mi nelíbilo, proč autor video pri toliké práci nezoomoval tak, aby šlo srovnat, když to pro nej bylo mnohem jednodušší, než si to zpetne delat sám. Tím má u mne autor menší duveryhodnost. Tečka. Vy si o tom myslete co chcete, a neházejte na mne hnuj.
Vycházel jsem ze zde zverejnených fotek, a ty jsem také komentoval. Ne jiné fotky. Nejsem povinen shlédnout stejné fotky, jako vy. Pokud máte jiné závery, mohl jste je uvést a zduvodnit. Nevím, proč to spojujete s mou osobou.
Já jsem uvedl, co mi nesedí a proč (strop...) Vy nic, jenom zase špína. Proč vám chybí protiargumenty? O jakých faktech se zmiňujete, když nejdete k veci ale k osobe? Proč paušalizujete, zobecňujete, ale nedorešíte k porádku jedinou vec?

Proč nejste schopen vyvrátit ani jedinou mou konkrétní námitku, ale zato jste napsal celý dlouhý pamflet? Víte, jak to zdržuje?
Zkuste pane kolego príšte kvalitneji diskutovat.


Odpoveď pro nicka 90.?.?.?, pokud si všimne:
Také mi to není jasné, ani jsem nebyl pilot. Také mi prijde pravdepodobnejší, že takhle presný zásah je spíš práce pro "autopilota", než pilota.

317064

10.09.2014 09:00

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 178.?.?.?

Takže priznávaš, že "zmrznutie na kosť" je čisto tvoj výmysel? Nie? Nuž tak to ešte máš čo robiť, kým pochopíš písaný text.

Ako si prišiel na to, že nepoznám sušenie vo vákuu? Vákuovú pec mám doma, že by som nevedel, ako sa používa? Zase akési len preskakovanie z vety na vetu a z kozy na kozu. Ale tebe by som ju nepožičal, ešte by si si ublížil. Náhodou by si si niektorú moju dobrú radu vysvetlil zase ako volovinu a je problém.

Pôvodne som si myslel, že si vyštudoval Plzeň... ale vidím, že tu majú už svoje pobočky. Keby si nebol tak strašne mimo, tak by sa ťa dalo aj čo-to opýtať, ale takto, taká absencia slušnosti, no uznaj sám.


Nick "kytička": Vaše otázka je dusledkem toho, že nečtete mé odpovedi, odpovedel jsem na všechny 3 již nekolikrát podrobne. Stručne zopakuju, že nemám presvedčivé duvody pro vyloučení ani jedné z 2 alternativ co se týče pentagon ne/ano/boeingu. Stejne jako wtc3 mohla spadnout fyzikálne presne, jak spadla, nebo ji stejne tak mohli odstrelit. Vetšine budov pri demolici stačí jen opravdu málo a dodelá sa sama, železo/neželezo. Pokud vás opravdu zajímá, co si myslím. Simulace typu Nemce z Brna neberu vážne, takové neco zbaští jen laici, nebo odborníci s poslabším nadhledem nad simulacemi, co v podstate málo vecí simulovali a pak overovali.

317097

10.09.2014 15:44

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 178.?.?.?

Je zde nejaká možnost, aby si ten, kdo na neco reaguje musel prečíst na co reaguje? Sotva. Nač zase mým jménem reagujete na sebe. Napsal jsem neco úplne jiného, než za mne interpretujete. Nepleťte se mi pane tímto zpusobem do komentáre. Buď reagujte k veci na to, co jsem napsal, a prečtete si predtím CO jsem napsal, nebo nereagujte laskave vubec. Nepotrebuju aby mi nekdo delal mluvčího, nebo výchovu, a nejsem v tomto smeru na váš názor zvedavý. Zjevne nejste schopen ustát názor odlišný od vašeho, a když se vám to nelíbí, tak odbočujete do osobní roviny.

Co vás je zde po tom, "koho jsem človek"? To musím nejlépe vedet já, ne vy. Vytýkám vám nebo nekomu snad neco podobné? Mohl bych ríct, že vy jste jejich človek. Všechni, koho názor je mi smešný bych mohl takhle onálepkovat a vubec nic nevysvetlovat. Toto pochopte jako to, co jste označil jako "nasazení". Predevším se chováte zbabele. Nabídl jsem vám návštevu, ať vidíte a neprudíte. Ani to nestačilo a furt jen stejne skostnatelé myšlení neschopné reflexe. Nic konstruktivní.

Kolik ješte lidí zde trpí komplexem potreby hodnotit osobu diskutujícího, a mluvit za nej.

...v budove 7 byla jezírka tekutého kovu, jsou o tom svedectví. Tekutý hliník je schopen zlikvidovat 90% pevnosti oceli. Tak príšte už neprorokujte, buď to potvrďte, nebo poprete. Nemyslím si, že by se zvedavci chybelo vizionárství. Také si zkontrolujte/doplňte materiálové znalosti, než začnete nekoho učit.

317138

11.09.2014 07:14

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

fajn

ppppp 91.?.?.?

více takových senatoru, nemužou všechno zabrat "pravdoláskovci"

317204

11.09.2014 08:16

Západní doublethink slepě na cestě k válce

RE: Impulzem vyhrocení Ukrajinské eskalace bylo sestřelení dopravního letadla 2.

ppppp 91.?.?.?

Myslel jsem, že se dalo pochopit, co jsem tím dosud myslel, ale když to nebylo jednoznačné, tak odpovím ješte takhle:

ANO, do Pentagonu mohl narazit i jiný objekt, než Boeing a nevylučuju megaakci, kterou zosnovali nejací pachatelé. Nekolikrát jsem dávneji uvedl, že mohlo jít o letadlo, nebo raketu s centrálním motorem.

Nevylučuji zároveň, že do Pentagonu mohl narazit autopilotem, nebo pilotem rízený Boeing.

Nekauzální argumenty konspirátoru ve mne spíše vzbuzují dojem, že chtejí senzaci za každou cenu, a nejsou dost fyzikálne/technicky zdatní, aby mohli delat natolik jednoznačné závery, když zjevne nechápou nekteré jednodušší veci. Co jsem tady sám, co vecne argumentuje? Napríklad jsem namítal, že díra na fotce mohla být po motoru na krídle. Umí to snad nekdo vyvrátit? Trup proletel tam, kde se strop zbortil, motor tudy, kde se nezbortil. Je to videt na fotkách v tomto vláknu. Místo toho se vyrojily jen vosy [smích] Prece mnohé sloupy jsou zdeformované, krabičky pred budovou také, když se urazí krídlo, které zmení smer, zarotuje/zalomí/usekne, tak není možné automaticky očekávat useknutí dalšího sloupu, nevyloučených možností, jak to nemuselo být, jak si konspirátori prejí je až až. Takhle bychom se soudili, jako za dávné inkvizice. Mne také zajímá pravda, ale ne tak, že ji nekdo, komu chybí základní trpelivost proste určí.

Za absolutní nesmysl pokládám, že do wtc 1,2 nenarazily Boeingy ať s autopilotem/dronpilotem, nebo s vymenenou posádkou. Zde videt, že premíra TV a konspirací vymele reálný úsudek. Pokud by šlo o "státní sabotáž", tak je za tím dronpilot, a posádka prihlížela. Voice-recorder lze pri takové akci vyradit, argumentovat zničením, byl by jistým rizikem, nebo dukazem, kdoví, kde zrovna je. Jsou to tupci, že do nej nedávají vysílačku, jen ultrazvuk. I v našem státe jsou mnohé veci špatne, jakoby naschvál, a kladu si otázku, proč.

317209

13.09.2014 11:19

Bankovnictví pravdy a lží

složitá pavučina

ppppp 91.?.?.?

No, nekteré diskutující k tomu vede pocit, že na základe prečteného jsou fundovanejší, než náprotivek. Predpokládám, že autor píše ze stejného duvodu. "Krvavé hádky" jsou pak nekdy jen výsledkem oboustranného pusobení, kdy nekterá ze stran neví, kdy a proč ustoupit a delá všechno možné, aby stáhla sebou co nejvíce verejnosti, je to bitva o verejné mínení, duvod na tu rukavici. Prece nepíšeme sem, aby to nikdo nečetl, má to nejaký smysl. Hodne treba pomuže úklid a posazení informací do správné roviny, protože není nic horší, než oblbnutá verejnost páchající další škody, co se promítnou všem, a výhody dále získávají spíše ti, co podlézají laťku a nedodržují pravidla, které sami kázali nastavit, nebo je pomáhali vytváret spíš proto, aby meli první výhodu pri jejich porušení. Mnozí sem píšeme jen proto, abychom udrželi nejaký porádek, který je pro všechny výhodnejší, než chaos.

1. Účetnictví banky ne vždy vypovídá o filosofii banky.

3. Že se jakkoli složité, humanizované a oduvodnené perpetum mobile zabalí do bánočního balení neznamená, že prestane být perpetum mobile.

Modré komentáre hezky ukazují, jak lze postupnou komplikací veci otáčet postupne naopak. Verím tomu, že už i ti finanční odborníci často neví, na čí strane jsou a že vše žije nejak pohybem SAMO. Proč by i ne, perpetum to má v popisu práce.

Já pochopil, že neco není v porádku, když jsem pochopil, kde vzniká inflace, prípadne verejný dluh. Docela jiste ne v bance, ale všude mezi námi. Banky to jen kormidlují tak, aby vznikala i dále. Je totiž pro ne výhodná.

Mel by se precizne oddelit výdelek od zisku. Omezit pronájem, zisk 5.kolony a podobne. Je nesmysl, jak nekdo umí generovat "zisky" presahující HDP malého státu, a tvárí se jako navýsost užitečný. To by meli vedet ti, co mu ty zisky generují. Ne že nekdo vybere dane, hodí nekam do pračky, a ze zbytku zaplatí sociálne neprizpusobivé nebo jinak neschopné.

Pak zrušit v podstate bankám v podstate "monopol na šetrení", nebýt inflace a deficitu, tak ho nemají. Zabraňuje to zdravé a normální společenské akumulaci hodnot.

Banky nám brání odkládat si peníze, to je současným výsledkem jejich činnosti. Vedí, proč, mají z toho pyramidovou hru.

Na závej jeden pseudoargument za všechny:
"v jakých částkách (řadech!) se operovalo tehdy a v jakých dnes, že?"
Zbytečné se zamotávat a lovit sám sebe v další pavučine. Opravdu nechápu co vedlo autora k podobnému druhu osvety. Podobne se píšou i plagiáty za peníze.
A vojna na UA jakoby nesouvisela s dolarem. Veritelé dluhu jakoby nejsou. Dluh je prubežne jen navyšovaný prubežnou neadekvátní spotrebou veritelu.

Článek je dost pavučina, neobsahuje čitelnou strukturu a adekvátní príčinná vysvetlení.

317348

14.09.2014 10:31

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

ppppp 178.?.?.?

>Bez úvěrů, půjček či naopak rozumně uloženého nadbytku oběživa, by jejich podřízení nezaseli, nenakoupili si zásoby, nevyšli v době neúrody nebo různých "vis maior". A stáhli by s sebou i mojí rodinu.

>VŽDY za majoritu musel nést odpovědnost "lenní pán". V moderním světě je to přeneseno na banky, pojišťovny, sociální stát s garančními institjůcemi, rozvojovými fondy či projekty.

>Banky nebo bankéřství je v základu služba, jako každá jiná....

Nejenom tyto citace byly skvelá TREFA, úplne k veci. Bezesporu nesou kus pravdy, KDYBY:

Kdyby stejne jako bankéri nebyli hodnoceni ti, kterí bankéri nejsou. Nebankéri ukazují na zlé bankére, ALE také bankéri ukazují na zlé pracující a ztrácejí kontakt s realitou.

Jsou to snad pracující, kterí jsou povinni strpet jakoukoliv zátež?? Mají "bankéri" nekde míru, kolik utrácet, nebo až PLÝTVAT, když se jim NÁHODOU povede vetší zisk? Nestává se podezrele často, že "bankér" SE BOJÍ vyplatit vylepšenou odmenu, aby nezískal konkurenci a nedošlo k zámene pozic? Radši sám investuje do "hazardu"?

Proč za socialismu bylo možné šetrit a akumulovat prostredky, teď to možné není, protože "bankéri" si z toho udelali monopol? Proč byly umele zdviženy ceny nehnutelností a ostatních duležitostí potrebných k existenci? To teda svobodný trh zcela jiste nebyl.

Proč odmítáte uznat, že nenažraný nebo jinak neschopný "bankér" ožebračuje i ty, kterí na neho pracují zodpovedne a poctive? Kde a čím je určeno, kdo komu vlastne pomáhá, a kdo od koho má právo "se množit"? Dotují snad banky ty, co dostávají dávky od tech co pracují? Nenakupují si za ty dávky pak veci, ke kterým by se na svobodném trhu dostali jen zlodejinou? Snad nás takhle banky pred ní chrání? Snad si myslíte, že neexistuje neschopný a v podstate zlý šéf?

Proč se treba neúmerná hromada penez z eufondu rozlila do zámkové dlažby po vesnicích, ale cesty jsou v katastrofálním stavu? Jak muže Brusel zpracovat neco, když jde spíš o penezovody, než organizaci? Proč určují, kdo, co zasadí, a která kráva co bude žrát? Proč se delají duležitejší, než jsou a myslí si, že bez nej nemuže svet správne fungovat? A když nekdo s tím nesouhlasí, tak humanitárne bombama opet napraví? Proč se ríká, že na svete nejvíce jídla nespotrebují hladoví, ale nenažraní?
Tak která vlastne vrstva má chuť se bez rozumu "množit"? Copak ty "bankére" nenapodobují už i nekterí prostí a nadutí vesničané?

317396

15.09.2014 12:51

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Bez bankovnictví by polovina lidstva zemřela hlady a nemocemi.

ppppp 178.?.?.?

Teší me, že umíte jít ke korenum veci. Upozorňujete na pozitivní stránku vyšší struktury (nikoliv jakési podvržené demokracie) a já spíše na negativní.

Slováci a dále nejenom na východ jsou typičští absencí míry. Míra je jistá sociální vlastnost umožňující konstruktivní, nebo synergické soužití. Neríkám, ža vlastnosti nečeho typu banka jsou pouze ty špatné. Zajímají me ale prednostne ty špatné, protože v zájmu Hippokratese, "pokud neumíš pomoct, tak alespoň neuškoď". Nejdríve je treba zamezit škodám, destrukcím, zneužití, protože ty mají obvykle rychlejší dopad, fungují prirozene snáze, než pokrok, byť jen čiste z fyzikálních duvodu. Práve také proto jsou sociální destrukce skupin(tiché, nebo hlučné války) dočasnou výhodou pro konkurenční skupiny.
Zde je http://www.youtube.com/watch?v=tMjl1euADEg
typický obraz pepíka a marenky kterí nevedí co delají a jsou závislí na "bankách".
Psal jste o Švýcarovi, opravdu si myslíte, že by zustal v dobe kamenné, kdyby ne "božských institucí" spolupracujících s právním systémem ohrady populace? Fakt, že by šel kupredu pomaleji, ale též nezávisleji. Namnožilo by se okolí, udelalo válečnou výpravu a vzalo jeho výdobytky? Dejme tomu. Nedeje se ale dnes totéž, tyto hrozby nejsou? V čem je rozdíl? Spíš ve forme, než obsahu. Ve společnosti musí být každý nejak ždímaný, jinak zaniká společnost. Za Marie Terezie 3 roky vojny nic moc, "mohl být zastrelen", a pak asi 10-15% daň z podnikání, žádné tahanice, kdy a zač budu v duchodu, a jestli "o muj duchod" má stát zájem, toto obstojne rešila rodina. Dneska to obstojne nereší ani rodina ani stát. Kolikže daní platím? DPH 20%, príjem 20%, spotrební 50%, zčásti lze považovat za daň i neefektivne zpracované fondy 10-20%, inflace 10% plus neco z toho na účet deficitu VS. Spolehlive víc než 50%. Toto príroda človeka neutáhne. Chybí míra pro realitu. Kdo kdy určil, kolik lidí má živit jediný pracující? Existuje vubec pro nej tak vysoce produktivní práce, bez ohledu na to, zda si ji najde sám, nebo mu ji nekdo dá? Často už ne (a nevyreší to nejaké veznice). Naše nároky stouply nad tuhle mez, a držíme se ve fikci. Neudržitelné, tím destruktivní. Kdo to tak kormidluje?

Nedávno policajti navodili - čím více zákonu, tím méne lze používat rozum. Platí asi všude.
Stát by mel garantovat inflaci = 0, a umožnit akumulaci i mimo bank. Zjevne to nedelá, jen se vymlouvá a zduvodňuje. Skončily by slovenská a česká republika jako ten Švýcar na samotce? Byl by pak umožnený vpád Tataru pod mandátem OSN? V tomto tkví úspech kolonizátoru? Možnost si vybrat mezi obchodním vpádem na trhy(a zahodit historii, tradice a zkušenosti) nebo vojenským vpádem na trhy?
Jak dlouho muže fungovat perpetum pridané hodnoty bez práce? Nekde je míra, kolik muže stát správní struktura, včetne bank, a nároku marenek. I kočka si vykusuje blechy.

317484

17.09.2014 07:46

Proč jsem oficiálně nepodpořil projekt Rekonstrukce státu

tyhle čertovy spolky

ppppp 91.?.?.?

jsou i v parlamentu EU. Ruzné nikým nevolené komise vnucující ostatním náhled. Váš popis odpovídá jednomu z nich. Zásadní problém je, že svazují ruce drív, než je človek schopen zfunkčnit nejaký voličský mandát.
Dost velký problém jsou již i obyčejné KOALICE ve vláde, které zneprehledňují zastupitelskou strukturu vertikálne. Odpovednost by mela fungovat mezi vyšším a nižším volebním subjektem vertikálne a ne to pavučinovat ješte horizontálne, to je pak k ničemu, "úspech je všech, neúspech jen jednoho", za pruser není odpovedný nikdo, schovávání se za sukne, vzájemné krytí a podobne. Nic čestné. Pak se nedivme, kolik toho nefunguje.
...bych se ješte doptal toho človeka, proč ho to zajímá, prílišná obava je také kontraproduktivní, na verejnosti nekoho poškodit muže být zbytečná komplikace, kterou jen tak každý neriskne. Tyhle mafiány, které jste jmenoval jsou v podstate prodejní podvodníci až zrádci. Obcházejí volební strukturu. Nemají se co tímhle zpusobem zgrupovat a vytváret ve státe trojské kone a matriošky.
Problém je, že spolky a koalice se už z nejakých napohled objektivních duvodu považují za normální a zvykli jsme si na ne, otupeli jsme.

317564

17.09.2014 10:47

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

ppppp 91.?.?.?

Zhruba s váma souhlasím, ale neopakujte prosím po jiných technické hrubky plynoucí spíše z vašich sympatií k sympatickým skupinám.

Žádné palivo za 10 sekund nevyhorelo, nebylo k tomu patrične rozptýleno, a v okolním objemu nebylo dost okamžite prístupného vzduchu. Energie zbylého paliva pritom se značnou rezervou stačila na snížení pevnosti desítek nosníku na kritické minimum. Spíše se tlakem na budovu a kompresí do dutých prostoru dostatek paliva okamžite "konzervovalo" pro následní použití.
Vyjádruju se proto, že jsem si to aspoň rámcove spočítal, a neprebírám nekriticky po jiných zpusobem JPP, nebo "údržbár rekl".

317576

17.09.2014 19:28

Bankovnictví pravdy a lží

RE: Kresťanská civilizácia je omyl

ppppp 91.?.?.?

Podobné anonymy bych vyhodil. Když se to neumí ani nickem podepsat a mít alespoň nejakou identitu, tak to vetšinou nemá ani co do vecí mluvit a obtežovat ostatní. To patrí do ústavu a ne do verejné diskuse.

317607

18.09.2014 12:33

Dnešní literatura a film mladé generace

kdy literatura není literaturou?

ppppp 91.?.?.?

Pamatuju období, kdy nám dejmetomu na strední škole škole vnucovali ruzné spisovatele, národovce, jejich díla. Pár z nich, spíše málo jsem četl. O čem to bylo? Kolikrát subjektivní, vymyšlené, nebo odchycené príbehy, z kterých se máloco dalo zužitkovat, co by človek predtím jaksi vubec nevedel. Takové spíš vláčení po myšlenkách, málokdy neco úchvatné.
V knihkupectvích se zase dala koupit "úchvatná" literatura. Ale co to bylo? Pokud nejaké príbehy o nejakých osobách, dejme tomu. Občas se neco našlo, co človeku pomohlo dejmetomu polepšit si slovník.
Dnes? Pred nekolika lety jsem náhodou prošel v Tescu regál s možná 200 knihama, ponekterou otevrel, a zkoušel pár vet. Pozoroval jsem pres zdánlivou snahu o zajímavost spíše neuveritelné klišé napsat neco zajímavé, co by se prodalo. Existoval pritom vztah kvalita/zajímavost - cena ? Existoval nejaký úžitek z kolikrát jen více-méne uspechaných/nervózních nebo prázdných individuálisticky/intelektuálních vet? Nebo jiným smerem upoutávajících pozornost? O čem vlastne ty knihy byly? Kolikrát fiktivní scenáre. Nekdo je nekteré jiste koupil a četl. Co se mohl takové dovedet, co zde už nebylo? Historie se opakuje jako s tou strední školou. Vynorují se spisovatelé, co sotva mají lidem co ríct, a vytvárí se jakýsi fiktivní svet ať už spokojený, nebo ne.
Napadá mi pri tomto fráze ze zvedavce "pište, když máte co ríct".
Lidé se nechají tak kolikrát upoutat, že než zjistí, v jakém jsou to vlastne vlaku, tak v nem ujedou spoustu km.
Podobne je to s filmem, ty mnohá díla odpoutávají lidi od reality. Proč to delají? Kvuli výdelku? Nebo tím zamestnávají verejnost, aby byla nejakým zpusobem hodná? Likviduje se tím nejaká konkurence? Nebo to probíhá volne, náhodne, jak na trhu, že když má nekdo peníze, tak neco koupí, kolikrát jedno co?
Vždy se snažím pochopit, zda kniha, film nekoho nekam tlačí a když ano, vypínám.
Zázraky typu McGyvera, Willise.. a podobných mužíčku ve skutečnosti predstavujících pravdu jako nedosažitelnou (výjimečne jen na objednávku pomocí jejich zázračných schopností). Stejne tak v poloze zadání, úkolu. To mi prijde jako hlavní podsunutí, odebrat možnost fungovat reálne a s použitelnou mírou.
Není treba tolik psát a filmovat, když jako v tom vtipu "nebylo o čem". Nač tolik agentu s teplou vodou, kolikrát ješte i nečím infikovanou. Ale co s tolika TV, čím to budou plnit, "když už musí vysílat". No nemusí. Chtejí, kolikrát jedno, co a čím. Mne to jedno není.

317654

19.09.2014 11:21

Úloha křesťanství v procesu globalizace

článek šlápl do osího hnízda

ppppp 91.?.?.?

Historická pameť je opravdu nanejvýš duležitá. Predává se mezigeneračne, tento kanál bývá často poškozený a zbývá nabývat své zkušenosti a srovnání. Nekdy pomuže studium, pokud je štestí na správné materiály.
Dost let jsem se zúčastňoval na kresťanském nicvezlém v podstate životním folklóru. Aby cokoliv mohlo rust, nemuže to být jen špatné. Kristova filosofie v nekterých smerech muže být správná, navozuje princip zachování druhu, potrebu se vzdelávat, premýšlet. Primnoho mystiky na účet reality vnesené možná jen její interprety už muže delat značné škody.
Také jsem se zamýšlel, co bylo duvodem vzdoru starovekých Židu v Egypte. Vychází mi prevzetí moci, organizace společnosti. Buď byli egypští faraóni opravdu príliš neschopní, nebo židé príliš (sofistikovane) loupeživí, nebo po troše obojí. Duvodem pro tu loupeživost jsou historické informace o "správnosti", jak Buh potrestal faraóny v nečí prospech. Pokud by neco takové nejaký Buh provedl pred pár tisíciletími, tak by i dnes stejný Buh sundával v nečí prospech Boeingy. Buh neco takové delat nebude, Buh je spíš nejaký existenční princip, než kouzelník potahující loutkami. V tomto smeru církev šírí nepravdy, ruzné zázraky typu McGyver, které stejne jako v TV dnes spíše slouží na otupování verejnosti, snížení její imunitní citlivosti a její posazení mimo realitu. Podobné jsem zjistil po dostletém období chození do kostela a použitím podle mne správného kresťanského principu "strom poznáš podle ovoce". Ovoce církve dnes nic moc, protože nejde normálním smerem a neumí nasmerovat své kompetence. Príliš vystrkuje ruzná utrpení namísto toho, aby prijala realitu a delala to, co je človeka hodno. Vnucuje obraz toho, že všechno je v porádku, a že i zločinec zalouží "odpuštení" v podobe komfortu v base. Od dob Iráku jsem ve svém okolí nekolika desítek km zachytil jediného faráre, který se aktivne postavil proti válce. Dnes válka na UA, a zase nic, impotence. Prísná hierarchie je nekdy fajn, ale církev ze svých širitelu delá spíš mystiky/rukojemníky, a nemá pro své členy obecne primerene lidské pravidla hry. Islám je na tom lidsky hure, ale zase méne tolerují zlodeje. Když si spočítám, že vetšina kresťanu kolem mne je impotentní vuči inflaci, válkám kolem, konstrukci parlamentu, funkci státní správy, tak co mi má vyjít? McGyver opet dokázal, že pokrok k pravde není dosažitelný, protože každý ví, že tak jak to udelal on to mohlo být jen nafilmováno. Pak prijde nekdo, kdo se ve skutečnosti jmenuje jinak, a delá veci také jinak, je považovaný opet jen za McGyvera. Proto také ty ruzné vtipy, jak Buh občas prijde mezi obyčejné nicnetušící lidi.
Asi všechny náboženské proudy by mely mít lépe rozpracovanou sebereflexi, ať nefungují jako primitivní nástroj individuálních vyvolencu a jiných zazobancu. Není treba za každou cenu predepsat a demontovat všechno na drobné.

317715

22.09.2014 15:12

Jediné dvě jistoty ohledně tragedie Boeingu MH17

chce to jít do detailu

ppppp 178.?.?.?

Awacs nemusel v principu zachytit strelecký radar Buku, protože jeho kužel je jen úzký. Bez optického navedení dostat letadlo do toho kuželu je obtížné, ale ne vyloučené.
Podrobneji napríklad zde:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&hil...
Tím nechci ríct, že musela strílet raketa Buku. Jenom mi vadí, že do dnešní doby není nikoho normálního, kdo by byl schopen poskytnout alespoň relativne objektivní informaci.
Ve dnešní dobe sofistikovaných chemických, fyzikálních a biologických analýz. Nekdo proste nechce.
Pak se nedivme, že konspirace mají zelenou a svádejí kolikrát jen medvedí službu.

317830

23.09.2014 15:00

Jediné dvě jistoty ohledně tragedie Boeingu MH17

RE: chce to jít do detailu

ppppp 178.?.?.?

Máte snad nejaký duvod mi to pripomínat? Na výše uvedený link jsem linknul vnitrnosti rakety Buku z australského serveru, které v modernejší verzi jsou i plne aktivní. Takže to všechno dobre rozlišuju.

Zapomel jsem pouze napsat, že podle svedku bylo zataženo, na boeing nebylo videt, proto mohl být problém i s tím optickým navedením. I když stopro neplatí nic, a nekde mohlo být relativne jasno.
Na stejném linku je pak i foto antény streleckého radaru palebního Buku. Rozhodne víc, než tady tvrdí nekterí o pochybnosti zdroje. O vyzarovacím diagramu radarové antény také nemusíte s drívím do lesa. Delal jsem i technika RL, a s VF i anténní technikou jsem léta kamarád.
Pokud je úzký kužel radaru namírený relativne pryč od Awacsu, tak muže proste být tak slabý, že se ztratí v rušení. Všechno má nejaké konečné možnosti ve spektru a smerovosti, a Awacs coby pokročilý skener je sice hi-tech, ale buh to není.
Lišíme se v nečem zásadním? Nic takové, co nevím netvrdím.
Nebo si jen hrajeme na ješity?

Nickovi agh: Doporučujem odhadnúť priestorový uhol, a uvedomiť si fakt, že ten strelecký radar je otočný len s vežou nosiča a ťažko sa ním niečo skenuje. Menej fantázie, opakujem, v predošlom linku je jeho anténa. Aj keby bola otočná, tak veľmi málo proti obvyklým radarom. Má síce aj vyhľadávací režim, ale ťažkopádny proti normálnym radarom, boeing by mu za dobu prehľadávania odbehol z kužeľa.
Sedel si ty vôbec niekedy v kabíne radaru? Ja áno a nie na exkurzii, tak neprskaj zo sveta telenovely.

317888

25.09.2014 16:02

Boj proti ISIS má za cíl svržení Assada, přiznává velvyslankyně

RE: Když člověk vidí to nesmyslný námořní a letecký úsilí,

ppppp 178.?.?.?

Pane VojtaIL, sice píšete hezky, ale netahejte to do opačného extrému. Podle vás tady všichni s váma nesouhlasící chtejí do doby kamenných jeskyň a nevímkamješte. Kdo nechce, musí akceptovat všechny neduhy, co nás negativne provázejí.

Tady jsou proste hlasy, kterí mají jiné predstavy o optimalizaci a efektivite lidského soužití. Jsou zde lidi, co mají své zkušenosti. Na jedné strane vyzdvihujete společenské zkušenosti, na strane druhé máte potíže se zkušenostma "sousedu". Názor každého, co není dost proevropský, proamerický, nebo proste rovnourekneme procivilizační je hoden jeskyne.

Jenže zde se bavíme o tom, kdo nás to vlastne do té jeskyne tlačí. Nejsme to my sami, co tam chceme. Jsou to z nás vysosnuté peníze, investované do zbytečných projektu, letadel, zbrojení, neefektivních programu. Všechno je to o kormidlování. Jsou zde též podle mne opodstatnené názory,, že "luza" proste určitou nadvládu potrebuje, jinak se namnoží a stejne všechno zničí a potáhne do jeskyň.

Méme tedy na výber v podstate 3 jeskyne.
Od zaostalé luzy, od projektu globálních kormidelníku a jiné, nebo vlastní. Ty první 2 jsou prašť jako uhoď a stejne teží z toho, co tady dobudovali lidé vlastníma silama.
Takové politické štvaní a válčení je značne neefektivní. Je to také projev duševní zaostalost nehlede na jméno kultury, která to podporuje.

Jsou zde stále lidé, kterí se k životním úlohám staví efektivneji, konstruktivneji, než ti, co si myslí, že na to mají, nebo jsou predurčeni, a zároveň to tahají mimo realitu.

318024

25.09.2014 22:24

Jediné dvě jistoty ohledně tragedie Boeingu MH17

RE: chce to jít do detailu

ppppp 178.?.?.?

Naopak trolíte tu obaja. Chýba vám vzdelanie aj prax, a zavážate diskusiu bludmi. Bol niekto z vás aspoň rádioamatér? Ak nie, tak sa nemáme o čom vo vysielaní baviť. Ak by tie radary kričali na plnú papuľu/sektor, tak by boli prvé na rane. Stačí takto?

Rusi ten strelecký radar nelokalizovali. Iba Kupol-u. Ak by ho lokalizovali, vedeli by viac, prinajmenšom čas odpálenia rakety. Dozaista majú len predpotopnú techniku. Nabudúce sa môžeme baviť o šumovom čísle a dBuV, odborníci na teplú vodu mätúci verejnosť. Byť na vojne telefonista je v tejto oblasti málo.

...signál vyžiarený raz smerovo do vesmíru sa nezavracia, ako ovce...
[velký smích]

318049

28.09.2014 11:51

Rozmetání buržoazního systému a spravedlivý stát

je tam jinak co k počtení

ppppp 178.?.?.?

"Nutnost rozmetání kapitalistických forem vlastnictví a (ne)kulturních pilířů"

To bych takhle nerekl. Motivem pro organizační pohnutky človeka není kapitalismus, ale filosofie. Postup, jak pristupuje k ostatním lidem, zda je má za pracanty, konkurenty, nebo společníky. Od toho závisí organizace a volba společenské struktury.

Nejsme tak prumerne bohatí a sobestační, aby jsme mohli "rozmetávat" bez rizika zhroucení. Reálný život je složitý sám osobe, a další rizika to jenom zhoršují. Mnozí filozofové tyhle pohledy reší príliš "od stolu".

Platón, Ježíš, američtí Indiáni, i mnozí z nás jsme netušili o možné koncentraci lidské populace, a podmínkách mírového soužití. Na pomer koncentrace vuči zdrojum, a na efektivitu jejich využití "dojeli" mnozí filosofové, co činí jejich výroky použitelé jen zčásti, nebo vubec. "Láska k bližnímu" coby zachování druhu je sice vysoce pokroková, ale nereší ekologii množení versus zdroje.

Demokracie je pojem, který pusobí jako oxymoron. Demokracie "3.p.komu-čemu-lidu" je v podstate totéž, co feudální vláda v ružovém zastoupena mluvčíma v parlamentu, kdežto demokracie "4.p.koho-čeho-lidu" je nám podsouvána coby model, kde lid vládne sám sobe, co je protimluv. Sám sobe vládnout v plurálu nejde, lze vládnout pouze nekomu a nečemu.

"Stvořitel není součástí vesmíru", težko ríct. Nejde vyvrátit ani opak, že vesmír je součást bytosti "Stvoritele".

Pojem "rezonance" byl použitý technicky nesprávne. Na test oblasti shody vzorku je vhodnejší pojem "konvoluce". Je méne zažitý a také méne deformovaný. Na test délky periody zase "oscilace". Rezonance nastává pri možnosti postupného navyšování veličiny za stejné frekvence.

Relativizační kampaň s dosahem do filosofie je teorie relativity (TR).
Je založena na neschopnosti neco merit, a tím podsouvá lidem neexistenci éteru. Anuluje otázku, co je to éter, a odkud se vzal. Hmota bez éteru by nemela jak existovat. TR je logicky nekonzistentní.

Princip "mezigenerační konflikt", "zhmotnení myšlenky" a "míry" kvituju. Použil bych "osvojení", místo zhmotnení, ať se nedává zelená obchodníkum s pojmama.
"Jednota v mnohosti" je politický oxymoron, nesouhlasím. Nejaké "vibrace na ruzných vlnových délkách" pramení spíš z deformace náhledu na deje. Nahradil bych zákonem rovnováhy vlivu. To co se píše dále o "zákonu reciprocity/rovnováhy" spíš vede na synergii. Velký počet zákonu škodí [smích] Dnes máme proto složité zákony, aby prodloužené ruky anonymní moci nemuseli používat rozum a nenesli odpovednost. Anonymvládce je lépe krytý pred reakcí zločincu, ale také pred oprávneným sesazením, pokud príliš ujel mimo realitu, nebo si zvykl príliš plýtvat a zneužívat privilegia. Vládce ví, že má spolupachatele, jak napsala straka. Každý vládce byl jednou človek, a vznikl výberem z lidu. Stejne tak výberem muže zaniknout, dá-li nečím osvícený nebo potemnelý ...

Automaticky kráceno

318203

29.09.2014 14:19

Nedávná plynová dohoda: Další hřebík do ukrajinské rakve

RE: Není nad

ppppp 178.?.?.?

Elektrinu také máme od Putina?

jinak si neumím vysvetlit její cenu uvedenou na tomtéž linku:

http://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-v...

Takže ve kterém meste je ten "svetový trh", a kam se mám vybrat s velkou taškou?

318261

06.10.2014 07:23

Setkání čtenářů Zvědavce a předvolební meeting

RE: Setkání čtenářů...

ppppp 178.?.?.?

To, co navrhujete dnes kolikrát nedelají ani ty, které kritizujete. Jen riskujete, že mužete uškodit nekomu, kdo s nečím podobným nemá nic společné. Takový prístup je krajne neodpovedný. Jasnovidectví se nosilo pred 2 stoletíma. Lépe by jste udelal, kdyby jste treba lidem na námestí sundával masky. Nebolí to, nenadeláte tím v prípade omylu žádnou škodu, stále jen užitek, no a udeláte zadost svému vlivu.
Fízla, co trochu umí psychologii neobjevíte, dokáže se chovat jako nejaký typ. Pri formálním projevu to nejde, je treba počkat na nekolik skutku. Nic takové, jako "charakteristický ksicht" neexistuje, jsou to kolikrát jen projevy prípadne deformace.

Pan Stwora že kandiduje za nahnedlou stranu ... moc mi to také nesedí, na druhou stranu, čím tam bude méne fanatiku, a místo nich premýšlivých, tím lépe. Co když tam málo lidí má rozum, a dovedlo by nadelat spíše škodu, a pan Stwora tomu pomuže do lepšího svetla. Nekdy není ani tak duležité jméno, profil, jako konkrétní obsazení a konkrétní aktivita.

318615

08.10.2014 11:30

Naše lež a nenávist zvítězí nad jejich lží a nenávistí a trochu něco k volbám

tahle hned počáteční dedukce je nesmyslná

ppppp 178.?.?.?

>Pravda je shoda obrazu či popisu skutečnosti se skutečností. Již z této definice nutně plyne, že neexistuje žádná objektivní pravda, ale jen pravda subjektivní. Pouze subjekt vytváří popis či obraz skutečnosti a opět pouze jen subjekt hodnotí, zda je popis shodný se skutečností.

Shoda se skutečností je opet jen popis.
Pravda není ani shoda, ani popis. Pravda predstavuje skutečnost nepodléhající popisu, je na popisu nezávislá.
Z toho proto neplyne, že neexistuje pravda. Proto také naopak existuje jak subjektivní, tak objektivní popis. Oba popisy nemusí být nutne pravdivé a predstavovat shodu s pravdou.
Proto také neexistuje jak subjektivní, tak i objektivní pravda, jen pravda. Pravda je pravdou bez podobných prívlastku. Pravde se oba popisy mohou blížit. Pravda není výsada vetšiny, proto také nemá smysl popisovat, zda je objektivní, nebo subjektivní.
Neexistuje více pravd pro rozhodovací výrok, než jedna. I proto pravda nemuže být jak subjektivní, nebo objektivní, pokud by toto usporádání dovedlo utvorit "pravd" více.

To, co bylo citováno je naopak relativizace, rozmazání pravdy.

318700

09.10.2014 12:12

Sešlo se nás pět a půl

nemel jsem problém se ke zvedavci priznat

ppppp 178.?.?.?

dokonce jsem uvažoval, že prijedu, ale mám to pres 350km, dost hodin cesty, mel jsem rozdelanou jednu špatne preložitelnou práci, a ríkal jsem si, že nemusím být jako osoba všude, dost na tom, že jsem už i jiná republika, a po formální stránce nemám k českému zastupitelství žádný vztah. Rekl bych, že vzdálenost a tomu odpovídající výlohy byly obecna hlavní duvod. Není se co divit, na tohle zblížení slouží prece práve internet.

318757

10.10.2014 07:43

Naše lež a nenávist zvítězí nad jejich lží a nenávistí a trochu něco k volbám

RE: tahle hned počáteční dedukce je nesmyslná

ppppp 178.?.?.?

>>Pravda predstavuje skutečnost nepodléhající popisu, je na popisu nezávislá.
>A co tedy "představuje"? Představu o skutečnosti... ale ta je vždy něčí.

Ne človek predstavuje, ale pravda sama (se) predstavuje v podobe skutečnosti, reality.

Pro obecnou predstavu o pravde není nutné znát predstavu nekoho jiného. O tom, co je pravda se nemusí vedet. Človek pravdu znát nemusí. Jinak by pravdu nešlo ani hledat - kdyby neexistovala/nefungovala, nebylo by co.

Pravda není to, co si nekdo myslí, ale spíše to, co v prírode platí a funguje. Nemusíme do toho tahat vubec žádné náboženství, nebo entity, o kterých toho moc nevíme (pokud vubec neco).

Nemá smysl si namlouvat, že pravdu má každý svou (co si práve myslí), když není žádná povinnost ji znát.
Když se sejdou 2 jedinci s opačnými názory, tak to neznamená, že pravda zaniká, a pštros sežere lva, nebo myš kočku, nebo že voda poteče zpátky do kopce.

318812

13.10.2014 08:28

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

RE: Slovo do pranice

ppppp 178.?.?.?

Také se mi zdá, že by tato cesta mohla být schodnejší, je Okamura v nečem problém? Není až tak nestravitelný, nedelá potíže smerem k normálnímu podnikání, hospodárství, nelíbí se mu bratríčkování, tuším jen jedna dost zásadní vec mi na nem vadila a to si narychlo neumím vzpomenout, která [smích] Možná by se nejaký kompromis, prunik našel. On Čechojaponec, vy Čechokanaďan ... v tomhle by si to lidé fixli, a začali "omlouvat". To jakoby zdarma delali PR, image [smích]

319014

13.10.2014 08:35

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

RE: Vladimíre, neklesej na mysli. Třeba jen nebyla ta správná konstalace.

ppppp 178.?.?.?

Gratuluju také. To jsem si jednou zkusil. Pokud jste s davem, jste témer bezvýznamná z hlediska posunu a zmen. Pokud ne, tak se dav snaží potlačit nesoulad. Ani z voza, ani na vuz.
Ale treba se semtam neco vždy povede. Často velká ztráta času a stejná námaha v jiném prostredí dá lepší výsledek. Teď mi na neco podobné z podobného duvodu nezustává čas, i když bych tam asi byl více platný, než nekterí, co si tam potrebují dokazovat, jak jsou duležití, a duvody, proč tam lezou bývají spíš pochybné [smích]
Nejhorší jsou dejmetomu kindermanažmenti nebo kostlivci, prezentovat by se chteli, ale to, co pro vec udelají zpravidla nestačí [smích]

319015

17.10.2014 08:38

Naše lež a nenávist zvítězí nad jejich lží a nenávistí a trochu něco k volbám

RE: tahle hned počáteční dedukce je nesmyslná

ppppp 178.?.?.?

Pojem/výraz "objektivní realita" považuju za nadbytečný a matoucí. Pokud použijeme pojem pravda, tak se pojem "skutečnost" jeví jako synonymum.
Pak není co zameňovat. Dost zmatku se často vytvárí tím, že se vymyslí jiné slovo pro totéž, a pak se nekteré z nich časem začne významem/pojmove deformovat.

Pokud bychom nepoužili pravdu ve významu skutečnosti, nebo nečeho, co platí a funguje, tak se naopak stává nadbytečný a matoucí pojem pravda. Není k ničemu, pokud by mohl mít každý svuj náhled, svoji pravdu, od toho tady máme pojmy jako náhled, názor. Nemá smysl, aby pravda degenerovala na názor.

Reči o subjektivní pravde jsou v podstate odstoupením od pravdy, a proto také nejde očekávat, že by pravda mohla predstavovat zjištení blížící se skutečnosti. Načpak by pak byl takový pojem... dekuju všem za pripomínky, treba se i mýlím.

Samozrejme s pravdou se nedisponuje a také neobchoduje, i když zájem by byl.
Heisenbergovy zákony neurčitosti ač jsou samy neurčité lze označit zjednodušene za pravdu, pokud ve svém smyslu a definici platí a fungují. Že není možné neco merit s nekonečnou presností neznamená, že zaniká možnost "mluvit" pravdu, zaniká jen možnost neco pozorovat, merit daným zpusobem.
Že skutečnost i pravda jsou nekonečné bych až tolik nerekl, protože príroda kolem funguje spíše konkrétními vymezenými zpusoby, než pomocí nekonečné variace. Jsou variace, které nijak nefungují a treba ta voda neteče do kopce, pokud to nechytáme za slovo
Lze dejmetomu ríct, že pravda jako pojem predstavuje parciální/dílčí popis, který není se skutečností v rozporu. To ale také neznamená, že každý tu skutečnost muže videt po svém bez ohledu na ty ostatní. Polopravda je samozrejme oxymoron. Pokud dílčí popis není ve sporu s popisem celku, tak se stále jedná o stejnou pravdu a popis je popisem proto, že jde o slovní popis skutečnosti, nikoliv proto, že by skutečnost byla nejakou další entitou odlišnou od pravdy. Lze je proto sloučit, protože zájem na poznání skutečnosti nebo pravdy je z hlediska použití výsledné informace prakticky stejný.
V zásade s tím co píšete níže lze do značné míry souhlasit.

319253

18.10.2014 19:04

Naše lež a nenávist zvítězí nad jejich lží a nenávistí a trochu něco k volbám

RE: tahle hned počáteční dedukce je nesmyslná

ppppp 178.?.?.?

hm... jdu od konce.
Pokud nekdo nelže, tak si myslí, že mluví pravdu. Rekl bych.
Nekdo si ale myslí, že mluví/má pravdu, ale ji mít nemusí. Pokud je pravda nezávislá, tak to neznamená, že stačí, aby více lidí nelhalo a melo pritom treba opačný náhled a "mluvilo pravdu".
Pravdu nelze vlastnit, tedy ani mít. Je to jen slovní zjednodušení, to se asi rozumíme.

Nemyslím si že skutečnost je nečí/osobní zážitek. Proč by zážitek mel korespondovat se skutečností. To by neexistoval omyl, nebo sebeklam, který je také zážitkem.

No a že je pravda dogma? Nebo axioma, postulát?
Záleží na tom, jestli treba prijmeme logiku jako platnou a v prírode fungující konstrukci. Pokud je logika koncentrovanou abstrakcí, sumarizuje platnost a usporádanost mnoha svetových/prírodních deju, tak dogma být možná nemusí, protože naše myšlení aspoň nejaký základ, princip potrebuje, nic by jinak nemohlo platit a komunikace by ztrácela smysl. Logika je pilírem myšlení, nevím, zda ji lze považovat za dogmu, protože dogma má spíše faktický/datový charakter a ne vztahový/souvislostní. Dejmetomu dogma je spíš konstanta, a logika/myšlení je funkce. Pravda je pak kritériem správnosti/platnosti funkce.
Informace jsou data, a pak máme funkce/pravdy, které s datama nakládají. Nekdy se za informace považují i funkce, informace o charakteru funkcí. Funkce muže být treba logická, nebo náhodná. Informace o funkci by pak mohla vypadat jako informace o pravdivosti funkce o pravde, nebo informce o pravdivosti logické funkce.
Informace o pravdivosti nejaké pravdy [smích] Zkoumáním dílčích pravdivostí z více úhlu je pak možné se dopracovat blíže jakési elementární pravdy. Pravda je pak extrém, nebo optimum, ke kterému by melo možná konvergovat naše poznání. Nemusí jít nutne o predem prijatou, zvolenou dogmu, nebo predpoklad.

319313

25.10.2014 17:28

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

RE: Proč utrácíte za překlad?

ppppp 78.?.?.?

Takhle to neberte. Zabránit duplicite není vždy nejjednodušší, lidé potrebují práci, a beztak to nejsou až tak levné peníze jak pro editora, tak pro prekladatele. Jsou oblasti, kde se "plýtvá" daleko víc, a pokládáme to za samozrejmé a správné.

319777

02.11.2014 10:29

Totální válka kvůli petro dolaru

pres Arktidu do Číny

ppppp 95.?.?.?

je dost troufalé. Takhle ale pluhem provést zločin je spíše pro TV, zpravidla odtržené od reality.

320203

05.11.2014 08:28

Soulož do zadku

jízda z kopce

ppppp 95.?.?.?

stojí na jednoduchém principu, jede to samo. Za jakou cenu a co se pritom deje? Je se treba pát.
Pan editor se "neplete", jde zase jen o princip, kterým se zvrhává nečí prirozený rád za účelem získání nejaké relativne levné energie, kterou hodlá proplýtvat nekdo jiný. Tolik rekne i statistika a fyzika. Na tom v podstate stojí i filosofie satanistu, udelat ze zla módu a mít z toho pak profit.
Mužeme se pak ptát, zda je pro rybu zbytečné, aby plula i proti proudu, a zda vodu na kopec nedostává náhodou slunce, coby zdroj primárne určený pro naše "plýtvání".

K tomu háklivému tématu bych i ze svého pozorování rekl, že v mladých časech, kdy ne každému vznikla príležitost hned po dospení si zasexovat, tak vzniká vetší prostor pro vzrušení se na čemkoliv, jakkoliv. Stejne to delají i mladí berani. Je to do jisté míry prirozené tahle zvýšená aktivita. Udelat ale módu, která je jízdou z kopce je nejspíš úmysl. Z jistého pohledu jedno, zda za tím stojí kšefty, propaganda, nebo satanismus, podstatné je, že si tento trend zcela jiste nalezne své obeti.
Jakobychom nemeli dost treba chorob a komplikací. Platí, že pokud jsou nekde bunky pretížené, tak dríve zestárnou, zkrátí životní cykly a pozdeji delají značné potíže. Podobne mikroflóra ve všech 3 "otvorech" je zásadne jiná a prudce individuálne variabilní. Tohle bych opravdu nerisknul, nejaké mastičky tomu nemusí vybec pomáhat, tyhle syntetizmy mohou dále zmenit mikroflory, nebo zanést nežádoucí chemii tam, kde nemá co hledat.
Už jenom obyčejná bakteri Escherischia coli dovede po rozšíreném "kurzu" nadelat paseku když ne prípo, tak i neprímo.
Je to zjevne trend zamerený na páchání škody na obyvatelstvu. No a nejsme tak bohatí, abychom nepotrebovali škodám rázne zamezit.
Tady vubec nejde o jakési moralizování, proste je to blbost sama osobe. Komu to nestačí, ať koupí neco jako elektrickou dojičku proi krávy nebo neco menšího [velký smích]

320350

nedávno se ríkalo, že krávy patrí mezi nej zdroje CH4. To už neplatí? Zaspal jsem dobu? Nebo nejprve dlouho vrtali, až to nekdo alespoň krátce analyzoval?

Pat s Matem proste dnes také už nestíhají. Coby získat "levné" zdroje, tak klidne i s bonusem grilování v atmosfére.

Divím se ale, že na tohle neprišli pres statistiku dat IR zárení. Na to není treba NASA i s jeho vesmírnou sondou. Stačilo by zmerit tepelné pozadí oblohy za jasné noci na ruzných místech zemekoule.
Divím se, že o tomto nikde ani sluvko. Nic jsem v tomto smeru nezachytil. Pokud nekdo ano, privítám info.

320595

13.11.2014 10:02

Donbas očima „nežádoucího“ českého pozorovatele

cenná a zajímavá reportáž

ppppp 78.?.?.?

zaslouží podekování.

320967

13.11.2014 15:36

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

RE: Přerozdělování je čistá zlodějina

ppppp 78.?.?.?

To od Erwina o včele se mi také líbilo. Schopné kolegyne zemrely na jare, protože jim nedošlo, že jejich rozmary živili jiní, a oni se nenaučili, a neodvedli, co je k životu potreba.

Souhlasím také s vaším protestem proti prebujelé "charite". Není dost smysluplné a efektivní práce pro ty, co se jim (ješte navzdory únave) chce, netož pro ty, kterí práci znají spíš z televize.

Škodci jsou ale jako obvykle ne ani tak tam nahoru, jako mezi náma v radách. Pokud i nahoru, co brání znát jména, jména, jména, a konkrétní, konkrétní prípady? Chce to ty jména znát a vubec ne zastrelit, ale odstavit od jejich kompetencí a nazvat to zneužitím pravomoci. Není treba zacházet ani do vlastizrady. Stačí celkem jednoduchý filtr, který zatím nefunguje a má v sobe díru, která pomáhá odvádet pozornost od tech, co to zase delají v jiných smerech. Tak se tváríme, že to vyhovuje, a vlastne, že všichni chceme mít ten vytoužený klid. Pred bourí ale moc platný není. Pokud neprestaneme s vymlouváním se na režim a koalice, a nezačnou se pojmenovávat veci a konkrétní prípady pravým jménem, tak tahle hniloba budo pokračovat.
Jména a konkrétní prípady. Památníček a pracovat s ním.

320993

14.11.2014 19:21

Hysterická kampaň proti Zemanovi pochází z dílny amerického velvyslanectví

RE: Do zinkáno v Gott/line již jest

ppppp 78.?.?.?

Pane, vy točíte ale hodne pod čárku. Moudrostrak "má" (i když ji nevlastní) v mnohém v podstate pravdu.
Když jste už začal napríklad o té mene meny, proč jste to nedotáhl? Nerozumíte tomu, proč to udelali? No tak je treba studovat, a ne veštit. Pokud by neco podobné udelali teď, byl bych pro. Snížil by se totiž kapitál tem, co prispeli jen málo, až vubec, ale disponují pritom neprimerene velkým kontem. Proste jim ten zisk natvrdo a v mnohých prípadech zcela jiste i nespravedlive zmenšili. Jenomže je spravedlivé, když proste nekdo nedelá témer vubec nic, a penízky se sypou? To považujete za "výdelek"? Pyramidové "hry" a ruzné jiné marketingy také považujete za výdelek? Chápu, že rozumné práce moc není, proč ale a dokdy živit loterie, na které nemáme. Primnoho parazitu zničí hostitele. Když se kácí les, lítají trísky. Za to je ale treba "podekovat" tem, kto podobný stav s oblibou navozují. Nezameňovat príčinu s dusledkem, jinak trpí jak pracující, tak i relativne slušní podnikatelé. Pokud si neumíme zvolit šéfy, co mají rozum, budeme tu mít pakáž a nakonec stejne diktát. Úplne bez šéfu je zase jenom neschodná anarchie, coby vlídná až dezorganizovaná korist pro vpády a nájezdy Švédu, Sasu, Arabu, nebo Mongolu, a hlavne hromady dalších, zájem se vždy najde.
Není vubec rozumné závidet lidem, co mají organizační schopnosti a z toho plynoucí zisky. Je treba spíš omezovat nenažrané, co vytvárejí peníze z ničeho. Perpetum nefungovalo ani fungovat nebude, i když má človek sklony tomu verit.

321055

16.11.2014 16:08

Hysterická kampaň proti Zemanovi pochází z dílny amerického velvyslanectví

RE: Dostavba Temelína je ekonomická šílenost

ppppp 78.?.?.?

Dekuji za zásadní informaci. Potvrdilo se tím moje podezrení, že ve dnešní dobe musí být (relativne) dotovány prakticky všechny nové zdroje, a že tím není ve srovnání pravda, že výstavba nových solárních elektráren je nevýhodná proto, že musí být dotované, jinak jsou nerentabilní.
Jinak rečeno výstavba starších elektráren se už zaplatila, amortizovala a v podstate z nich jen težíme, do ceny elektriny nezapočítáváme výraznejší rozvoj a investice, ani cenu materiálu.
Nebo poklesla hodnota penez tím, že peníze nejsou pokryté reálnou prací (nikoliv jen produkcí, hdp, nebo kovy).
Z mého pohledu jsou solární elektrárny na strechách velmi perspektivní a predstavují schodné rešení našich energetických potíží a nekdy už neprimerených nároku.

321110

17.11.2014 01:12

Viktoru Orbánovi vyhrožováno protestním hnutím majdanského stylu

doufám to Orbán ustojí

ppppp 95.?.?.?

a není tam v HU v prumeru tolik hloupých, jako na UA, co se krome nakukování pres plot smohli tak na občasné strílení lidí.
S Polskem ale sotva pujde počítat, je dost prolezlé vším možným.

321129

18.11.2014 15:19

Havloidé s pěnou u huby

RE: Zlí a dobří - kartonošové versus zahrádkáři

ppppp 95.?.?.?

V tomto mám opravdu chaos. Krome prípadu, kdy o tom nevím.

Není pro mne vubec čitelné, co znamená, že USA odmítlo DE zlato, proč zároveň Merkel tlačí ITIT smlouvu, proč se za techhle okolností má účastnit spíš DE, než US, a ješte k tomu židovsky organizováno. Co dlouhodobe sleduju Zemana, tak ho nepovažuji za hlupáka, i když se ruzne predvádí na rozdíl od opravdových šašku, kterí delají, jací jsou frajeri, pokud chodí ale tajne dojit "bratra".
Co jsem poslouchal Kisku, tak z toho jeho divadelního projevu je mi ješte více zle, než z mystického Kňažka, prípadne Budaje. To nejsou skuteční chlapi, ale cosi, co do normální prírody nepatrí. Neumí se primerene živit prací (treba i intelektuální) a "zlepšují" si pozici mezi ostatníma tím, že chytračí až lžou. Proste je nekdy "videt", když nekdo nepracuje, a nejakým naučeným projevem to nezmení. On a klíče. Leda od basy. Minimálne za podnecování nenávisti. Bežný človek vetšinou normální a pracovitý ale v podráždeném a negativne vyhecovaném stavu schopný rvát a škodit po ulici tohle není schopný rozlišit a pochopit dusledky svého počínání.

321256

20.11.2014 21:13

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

proste vygenerovali spodinu

ppppp 95.?.?.?

Která se teď hlásí o slovo. Zasadili principy, jež nabízí své "ovoce".

Jak jednoduché donutit nekoho jet z kopce.

321614

24.11.2014 08:05

Všechno je jinak!

jasneže je všechno jinak

ppppp 78.?.?.?

a teda ten článek je zajímavý, akorát sotva nekdo potvrdí, zda jsou výroky rekneme aspoň trochu autentické a nevybočují.
I kdyby byly, tak za výroky oligarchu zpravidla nenesou odpovednost ani oni sami.

Tady se objevily pravdepodobne fotky strepin, které zasáhly malajzijský Boeing, let MH17

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6201&sta...

To vypadá pak spíš na raketu vzduch/vzduch, Buky co jsem videl meli strepiny vetší a jinak fragmentované, ale více bude zahodno si počkat, co o tom reknou nestraničtí experti.

321842

25.11.2014 15:05

Všechno je jinak!

RE: jasneže je všechno jinak

ppppp 78.?.?.?

Nemyslím, četl jsem to predtím. Rečem JPP ani Kolomojského nelze príliš verit. Konspirace vždy slouží na odvedení pozornosti bokem.
Když rekl "náhodou", tak ho už meli brát, ať to vysvetlí.
Lepší je se držet faktu a postupovat krok za krokem.

321952

29.11.2014 18:57

Příliš inteligentní a příliš líní

zamyslel se treba nekdo

ppppp 78.?.?.?

Proč všichni musí znát anglicky, aby si nakonec nemeli chtít ani posekat trávu na dvorku, aniž by nenajali firmu?

Proč máme všechen nábytek kupovat treba z továren IKEA?
Proč nejvíce profituje jen pár megaobchodu? Proč se všechno centralizuje?

Prece je úplný nesmysl živit filosofii, že ve velkém se delá efektivneji. To platí jenom v nečem, nekdy, za nejakých podmínek, a má to nekde optimum.

Co se pak kdo diví, když zanikají profese? Zanikají tradice napríč lidskou činností? Mladí proste nemají tolik duvod se o neco zajímat, když je zjevné, že tyhle profese začínají být "posledním a zoufalým pokusem, jak prijít k penezum".

Tradice nás ale učí - "remeslo má zlaté dno". Ale kdy? No až pak, co se zjistí, že tyhle megasubjekty prestávají být efektivní, a mnohem víc sežerou, než vrátí. Témer všechny vyrostly na momentální poptávce a naakumulované nerovnováze, ale co pak. Je naivní si myslet, že pomyslný rebrík vede až do nebe.
Velké korporace proplýtvávají čím dál více penez, a pomáhají lidem odvykat od reality. Za účelem lepšího vysávání zavádejí domnelý individualismus jako semínko budoucího konfliktu.
Všechno je to jen odezva na to, že smysluplné práce opravdu ubývá.
Vetšina jsou to jenom náhražky, a ani školy na to neumí reagovat. Výsledkem totiž nebývá posilování tradic, nečeho, co v okolí vyrostlo a funguje, ale spíše zavedení do dalšího područí.
Práce je porád práce a ne chytráctvo. Nejde prechytračit všechno na svete. Systém založený na relativne levné rope má své limity.

322268

03.12.2014 23:24

Kam mizí bohatství vytvořené vyšší produktivitou práce?

RE: pád systemu

ppppp 78.?.?.?

No, neco na tom je. Sloužíme tomu, tak se nedivme. Motivem jsou naše umelé závislosti na "korálkách".
Velcí pánové hodnoty proplýtvají, umrtví, nebo "investují" do zcela zbytečných a škodících konfliktu a válek. Je to pouhý nerozum spojený s predátorstvím.
Pokud by bylo, jak ríkáte, tak to pánové nejspíš naženou do válek, dokonce tomu ani nemusí moc pomáhat, protože lidé jsou hloupí, a mnoho z nich si nárokuje, co si nezaslouží.
Deláme spíš jen proto, abychom oddalovali války, ze kterých chce vždy nekdo profitovat. Jakoby nám chtel furt nekdo dokazovat, že normální práce je neco, co nekdo jiný nechce dovolit a umožnit jinému být schopnejší.

322641

10.12.2014 08:18

Tábor smrti Talerhof (1)

užitečný článek

ppppp 95.?.?.?

Človek se vždy ptá, chce se dopídit, kde jsou koreny tolikého zla.
V konečném dusledku je to ale "zlo" porád mezi námi, je to v podstate druh neúspechu a predstavení neúspechu ostatním jako úspech. Lež sama. Dá se ríct, že i zlo neexistuje, a jde o nedostatek dobra, podobne, jako neexistuje zima/tma osamote, a predstavuje nedostatek tepla/svetla. Tento nedostatek se dá nazvat treba i hloupostí. Zlo ani nezničí samo sebe, nelze na to spoléhat, pokud osamote není schopno existence.

Je fajn, že článek pomuže v orientaci, aby pohled na vzniklý a dejmetomu staletí špatne/účelove ne/rešený problém nebyl jednostranný, čím šírení zla jen dále pokračuje.

U nás také porád pozoruji mladé lidi, kterí mají sklon používat "jednoduché a správné" rešení, bez znalosti historie a souvislosti, predkládají ruzné nesmyslné protesty až revoluce, co v naivite a v konečném dusledku nadelají více škody než osohu. Čiste a treba i fyzikálne proto, že pribývajícím chaosem nestoupá zároveň porádek, a existuje velká skupina lidí, kterí umí chaosu využít v prospech svého posunutí smerem na úkor ostatních. Nekterí proste lépe vedí, že jsou neco víc.

Hloupost a neschopnost generuje sklon k fašizmu, který nekterí verejní manipulátori obratne využívají. Vubec nejde jen o korporativismus a paktování vláda/korporace, není dobré omezit fašizmus na Machiavelliho výrok. Podstatou je bezohlednost a podobné základní lidské vlastnosti. Schopnost sociálního soužití.
Otázka hospodárské sobestačnosti a tichých kolonií. Tady nekde jsou koreny.

323089

11.12.2014 00:46

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

ppppp 95.?.?.?

Pane, jste zrejme odborník, a prečetl jsem vaše zdejší príspevky. V mnohém lze s kvalitou vaší argumentace souhlasit. Začneme drobností:

>je třeba velmi pečlivě vyhodnotit, která cesta je v danou chvíli nejoptimálnější:

Optimální je superlativ sám osobe, "nejoptimálnejší" je logicky chybná konstrukce, stejne jako treba nejnulovejší, nebo nejnekonečnejší.

>Vnímáte ekonomiku příliš staticky a bez souvislostí.
Vy jste už príliš zatížený mozaikou, která zdánlive jako celek funguje, obsahuje však hned na svém počátku chybné postuláty.
Práve vám začínají zase unikat sociální souvislosti. Ekonomika nemuže fungovat bez sociálního smíru, nebo synergie. Stejne jako si nemuže ekonomika žaludku poručit, že nahradí ekonomiku mozku.

Priznejme si, že lidí je už hodne, a vetšina z nich reálne nemá smysluplnou práci, spíše jen náhražky, a deláme, aby to jen vypadalo. Je do značné míry poškozená zpetná vazba mezi mírou úsilí a odmenou. Nenamlouvejme si, že každý, kdo porádne delá se muže mít dobre. Je zbytečné rozvíjet zde teorie o "investicích do automobilismu", když víme, že treba ten automobilismus je do značné míry zbytečný, a spíše jen promrhává suroviny a energie. My jsme si proste navodili zcela zbytečnou a falešnou "životní úroveň", a celé se to takhle hýbe jen proto, že nekdo jiný za to inkasuje evoluční výhodu v podobe ruzné formy daní z tohoto pohybu. Je to všechno jen forma vládnutí. "Otroci" mají navozenou fikci, že tenhle styl je jediný možný a správný, tak jim nezbývá, než se ho účastnit, protože celý svet je už obsazený, zadrátovaný, a není místa, kde by bylo možné posadit hospodársky sobestačnou komunitu počínaje nejakým minimálním spolkem o počtu nekolika tisíc občanu.
Naše civilizace má neprimerene vysokou spotrebu a je jako celek nerentabilní, pripomíná už dinosaura. Za chvíli nebude mít kdo/co pro ni generovat kyslík, ten se sice dá vyrobit, ale zase problém s pudou. Dejmetomu se i to vyreší. Ale jak vyrešíte obrovské sociální nerovnosti a z toho plynoucí novodobe otrockou bídu? Jak vysvetlíte protestujícím, že fašismus není rešení, ale je treba najít opravdové príčiny?
Chcete trh, ale trh tu není. Chcete demokracii, ale ta tu není. Napasováváte ekonomiku, ale ani ta tady není. Nedeláme, co opravdu delat potrebujeme.

323165

13.12.2014 18:00

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

ppppp 95.?.?.?

Dobre mluvíte, vaše príspevky jsou otevrené, a dávají najevo, jak dejmetomu smýšlejí ekonomové.

Zkusme ale takhle. Nač zrušit peníze, když puvodne byly zavedeny jako užitečná a fungující vec. Co tak radši dohlédnout, aby fungovaly správne, jak mají. Nač je krýt také zlatem, když pro jejich krytí jsou duležitejší komodity, které buď vlezou do hrnce, nebo predstavují napríklad energie. Proč se máme upínat na dolar, když USA není jediná produktivní/produkující krajina na svete.

Posviťme si na kradení hodnoty penez, ostatní pak je spíš brnkačka. Zustanou nejací lumpové, nerádi a nutnost zrídit nejakou konzervu na zpomalení jejich aktivit.

Proč mám treba souhlasit s vydíráním penez za práci, která je k ničemu?? Proč mám akceptovat sociálne-patologické inženýrství, nebo patologicky aranžované migrace etnik. Ani červení mravenci si mezi sebe nepouští černé a naopak, a težko je lze narknout z rasizmu. Proste fungují takhle selektivne, každý na svém kopečku.

...Zda ne/jsou nekteré pojmy superlativy, a které lze dále stupňovat zkuste opáčit jazykovedce, treba nám udelají nejaký kompromis [smích]

323327

14.12.2014 17:19

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

ppppp 95.?.?.?

>A když se zamyslíme nad výkonností ekonomiky USA, tak tam to vyprodukují za necelý den. A o tom to je.

To myslíte jako vtip? Co je to to to?
Hodnota penez se automaticky nerovná hodnote za ne nabízeného tovaru a služeb.
Do hry vstupuje mnohdy jejich kvalita a objektivní potreba, a to je zrovna obtížne meritelný pojem, často závislý jen na psychologii davu...
Pokud bychom si treba vzali vzorku populace 1milion Američanu a 1milion Čechu, tak zustává otázka, zda by pri stejném druhu práce vyprodukovali stejné "peníze", pokud by tovar a služby byly zhruba stejné. Oceán za ten prípadný rozdíl asi neodpovídá [smích] Je také možné, že by ty peníze pri nejakém adekvátním srovnání vyšly podobne, ale výkonnost ekonomik bude hodne odlišná. Nevidím to vubec nejak jednoduše...

323385

14.12.2014 19:49

Tábor smrti Talerhof (2)

RE: pár otázek

ppppp 95.?.?.?

Čím byl Halič Haličem je asi složitejší, také Nohavicovi to nedalo spát:
https://www.youtube.com/watch?v=M3rMaWcztYw

323396

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 0

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 732 079