Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Dëne Sųłiné

Nalezeno 11 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.10.2013 18:37

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Barbari a psychopati

Dëne Sųłiné 95.?.?.?

Prečo potom zabíjaš domnelých diktátorov? Ty sa bežne stotožňuješ s počinmi druhých, seba vkladáš do kolektívu a dielo každého jeho člena berieš ako vlastné, si pospájaná s nimi ako počítačová sieť, ale na internete sa proti tomu ohradzuješ?
Kolonizovať vesmír je dobrý vtip, najprv by sa museli Američania dostať čo i len na mesiac.
Nemajú na chod štátu–to je ale tragédia, socialistický moloch USA nemá čím nakŕmiť zástupy parazitov.
FED je fašistický? Vlastne áno, podľa boľševikov bol fašizmus hrôzovládou finančnej veľkoburžoázie.
Kaddáfi nebol iba diktátor, ale aj zločinec, moslimský blázon, vychoval spoločnosť svojich vrahov. Líbya mohla byť bohatou ako Brunej, keby v nej nevládli skostnatelí tyrani, čo ropu vymieňajú za svoje megalomanské fantasmagórie.
Veril západu? To čo sú za frázy, Líbya leží priamo pod Talianskom. Nanajvýš mohol hlúpo veriť politikom, ale jeho koniec nie je ani koncom sveta, ani Líbye, ubrzdil rozvoj Líbye, uškodil jej. Že šarko, Berlusconi sú zločinci neznamená, že ich obete k nim tiež nepatria.

297140

01.10.2013 19:26

Nyní je čas odebrat Izraeli jeho ZHN

RE: Židovstvo je mýtus.

Dëne Sųłiné 95.?.?.?

Nechaj Chazarov na pokoji, árijci nie sú vizážou Chazarmi, ak príslušníci satanovej synagógy sú árijcami, tak sa ich neopovažuj navrúbľovať na Chazarov len preto, že moslimskí teroristi tieto lži zištne rozchyrujú. Náboženstvo talmudu sa objavilo kdekoľvek po svete, a medzi „chazarmi“ ich bolo veľmi málo. Kresťania sú tiež chazarmi? Chazari predsa boli aj kresťanmi. Prečo nenazývaš kresťanov Hebrejmi? Alebo azda zrušili svoju rasovú podstatu prijatím iného náboženstva? Árijcov, ktorí mali dajakého príbuzného, čo vraj patril do satanovej synagógy pokladáš za chazarov. Kedy si videl „chazarov“ v synagóge?
Nepíše sa v Písme nič o vyvolenosti židov. Len o výbere Bohom potomkov Abraháma, pokiaľ Boha budú poslúchať, čím sa zmluva naplní. Že už hebrejskí buriči sa pokladali za vládcov sveta, že im učarovali slovíčka o vyvolenosti a Boh sa stal pre nich len doplnkom ich vlastnej pýchy znamená len toľko, že nemysliaci človek si z celého príbehu vybral iba to čo vyhovuje jeho egu. Dnešní židia, to je príklad pre psychiatra, tí si zbožštili hlúposť dávnych Hebrejov.
Židia nevládnu svetu ani dnes, jedná sa o mýtus, ktorý vykrikujú sami zamindrákovaní židia, aby vyplašení gójovia pred nimi posluhovali zo strachu.
Militantný sionizmus, alebo islam–rovnaké zločinecké monštrum.

297143

02.10.2013 20:15

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Barbari a psychopati

Dëne Sųłiné 178.?.?.?

Vy socialisti a komunisti chcete byť zodpovední aj za činy, o ktorých tvrdia, že vraj ich vykonali v tvojom mene? To je kolektivistická mánia.
Väčšina nesúhlasí a chce žiť v mieri? Koho si sa pýtala?
USA je socialistické monštrum, pretože vybudovať obrovské množstvá štátnych agentúr, v nich zamestnať milióny špicľov, udavačov, plánovačov, prerozdeľovačov, príkazcov, daňových kontrolórov, zlodejov je socializmus. Kult americkej vlajky je modloslužobný socializmus, americký patriotizmus je socialistický, presnejšie národnosocialistický, nacistický, nepýtaj sa čo vláda vykoná pre teba, ale čo ty ponúkneš vláde. Ukážková socialistická poddajnosť a utiekanie sa k vláde. Zospoločenštenie súkromného majetku, aj jeho života, k tomu armáda ako typický prvok plánovania vrážd a krádeží a zásahov do života druhých v zahraničí.
Ty sa hneváš na socialistické, neizolacionistické USA, a snažíš sa vyvrátiť, že tvoj vojenský nepriateľ USA je socialistický. Čo nazývaš vládou bánk a korporácií je len tvoj mylný dojem, kvôli tomu, že sú pracháči, tak vládnu? Ak pravdou, tak tí ostatní sú alebo stotožnení s ich vládou, alebo úplne neschopní čokoľvek proti stavu urobiť.
Bankám závidíš a preto ich obviňuješ ešte aj z vojen. Kde máš dôkazy, že vlastníci si žiadajú vojny? Naopak, obyčajní Američania sú najväčší vojnoví štváči. Korporácie síce môžu podplatiť sudcov, ale to neznamená ich nadriadenosť vláde, skôr iba hospodársku prevahu voči druhým aktérom v spore. Ak banky vládnu prečo nezrušia všetky socialisticko–komunistické prvky vládnutia, alebo sami sú spokojní s etatizmom, alebo nevládnu, ako sa ty nazdávaš.
Nemeckí socialisti sa tešili z vojny v roku 1914. Francúzski socialisti viedli vojny vo Vietname, alžírsku, socialisti kdekoľvek v Európe podporovali terorizmus NATO v Kosove. Varšavská zmluva sa kde nachádzala v roku 1968?
Hussajn bol šialený diktátor, ale Kaddáfi už nie? Pretože ten prvý sa spolčil s USA, čo na nálepkovanie postačuje? Aj Kaddáfi mal prelietavé vypočítavé vzťahy z USA.
Ja nie som súčasťou studenovojnovej propagandy ako ty, že brániš jedného tyrana odsudzovaním iných zločincov. Smoklíš nad koncom vraha len preto, že proti nemu stáli iní vrahovia? Vypisuješ nezmysly dávno po udalostiach, ale kto za teba má vyplnť tvoje predstavy? Mala si sa pridať do jeho osobnej stráže.
Niežeby som sa potreboval pred tebou ospravedlňovať, ale ja som bol proti vojne v Líbyi, takže mňa nespájaj s Hríbom, aj proti vojnám, kde chýba súdružkovská, tebou vrelemilovaná vláda.
Kaddáfi bol samozvanec a diktátor, rozpútal vojny proti Čadu, myslíš, že niekoho oklameš, ako hrdinov potrebuješ zločincov? Potom aj rozumiem aký mier potrebuješ.

297234

02.10.2013 20:48

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Barbari a psychopati

Dëne Sųłiné 178.?.?.?

Mám na mysli, čo píše Erika– zjednotená, vzdelaná a slobodná Afrika. Panafrické zjednocovanie sa, budovanie jednotného centralistického ústredia v čele so skromným Kaddáfim, aby sa následne poľahky zlúčili s NAFTOU, eú a podobnými regionálnymi pašalikmi do svetovej únie.
Dúfam, že si pochvaľuješ aj Hitlera a pre veľkú česť k staviteľovi obdivuješ staré diaľnice. Isteže Kaddáfiho cesta nebola len samá špinavosť, ale krvavé paprče sa nezmyjú ani v nádrži. Vraždy a prenasledovanie odporcov, chvála islamu sú vážnejší prečin ako význam dajakých prieplavov v púšti.
Ty nemaj starosť čo sa stane s Líbyou, v ktorej Kaddáfi preskočil ku korytu násilným prevratom, pričom násilia sa nevzdal ani neskôr, neplatí, že ak je niekto prehlásený na základe faktov za zločinca, tak jeho oponenti, ktorý ho zlikvidovali sú jeho protipólom nezločinci.

297239

03.10.2013 20:40

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

Dëne Sųłiné 95.?.?.?

Udo ty sa večne nevyhrážaj. Ak aj podľa teba je trh efektívnejším nástrojom, tak o čom vlastne píšeš?
Sliepka bol skôr, to je snáď jasné.
Trh je sloboda, v tomto prípade v hospodárstve, trh je vyjadrením hospodárskej slobody, ktorú narúšajú zaklínači, šamani pochybného náboženstva, ktoré si osobuje „zachraňovať“ spoločnosť za nakradnuté prostriedky a nariadeniami, smernicami.
Neriadený trh jestvuje aj dnes, pokiaľ sa človek vyhne dodržiavaniu zákona, prípadne ak úradnícki kontrolóri sú leniví plniť svoje „povinnosti“. Etatistické vzbúrenecké, na neúspech odsúdené teórie vznikli nedávno, ako aj nacizmus, zásterový patriotizmus, lživý výklad dejín a iné psychopatické „myšlienky“. Sú votrelci vrážajúci do prirodzeného sveta, strojcovia vlastného nešťastia.
Najprv odkresťančili spoločnosť a očakávajú od sebcov že im niečo prihodia. Keďže odkresťančenci odmietajú, tak ich okradnú, a potom sťažujú, že presunuli sídlo, dokonca celý podnik.
Čo je ich do toho, že zarábajú ťažké prachy, iba závidia? Konajte čo aj oni a aj vám sa podarí.
Trh je ilúziou dnes, hrôzou pre nich, etatizmus zaplavil svet, a stále sa sťažujú. Ako je možné, že napriek socialistickému budovaniu raja sú neprestajne nespokojní? Alebo opätovne milovaný socializmus poškodili neobratní súdruhovia realizátori, alebo triedny nepriateľ navŕtal krásnu stranu a vládu zvnútra.
Jedine sloboda prináša rozkvet, žiadne príkazy a už vôbec nie od stratených bankrotárov.
Ktoré sú lepšie školy? Myslíš obstarožných učiteľov, nepoučiteľných, od reality odtrhnutých plánovačov hospodárstva?
Tu nejde o teóriu, mňa nezaujímajú paraziti z univerzít, čo strávili celý život mimo podnikania, a radšej šírili svoje vízie, ktoré nikto neaplikoval v praxi, alebo áno, ale s neúspechom.
Firma má plán, ale je rozdiel ak rozhodujú nikým nevolení, nepozvaní úradníci, ktorí väčšinou, alebo výlučne zlyhali v celom svojom živote a by chceli vnucovať pod hrozbou teroru a násilia vrchnostensky svoje rady všetkým a naplánovať, čo sa má vyrábať a koľko kusov, za akú cenu, aké majú byť platy, a keď sa čiastočne odštátnia podniky, tak naďalej sa tvária, že v skutočnosti patria im, a ešte aj zamestnancom.
Firma je zdaňovaná, kvôli zlodejčinám sa musí prispôsobiť plánovaniu vlády, lebo vláda si naplánovala skoncovať s nezamestnanosťou, len jej chýbajú peniaze na zaplatenie bojovníkov za pracovné miesta.

297301

03.10.2013 21:43

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Barbari a psychopati

Dëne Sųłiné 95.?.?.?

hospodárska prevaha–na súde, ak sa spoločnosti nechcú blamovať, tak aj podplácajú, alebo sudcovia im automaticky vždy vyhovejú?
Podľa teba sa čím presne prejavuje vláda korporácií?
Aký krach dolára? Stredná trieda skončila, z toho máš smútok? Neprežívaj to príliš precítene.
USA vraždia po svete a kradnú, ale aké parazitovanie máš na mysli? Obyčajné obchody? Ale také máš možnosť viesť aj ty a usilovnosťou z Američanov vziať čo si myslíš, že prv získali sami.
Pokiaľ Rusko sa neobrodí nábožensky, nerozseká stalinistických militaristických bláznov zamrznutých v studenej vojne, nezruší kult etatizmu a vodcu, zaslúžene bude vyhladené. Ožieranie sa, nízky vek dožitia, vyvražďovanie nenarodených detí, bezbožnosť, židoboľševické Rusko musí odísť. Poníženie kvôli pýche a rozmach kvôli poníženiu.
To nie je moja starosť, že ľahostajní Američania skončia v táboroch, USA nemajú nádej. Skončiť v tábore pre nesúhlas s Obamovou zdravotnou reformou je iná situácia ako byť väznený za odmietanie každej USA vojny.
A čo keď práve ty chceš zarovnať svet zo zemou? Keď nevidíš zločiny komunistov a socialistov, ktoré sú strašné a stále otravuješ s USA. Ak vraždia 2, jedného si nevšímaš, ale aká si bystrá a okamžite vidíš zločiny USA, a zdĺhavo prehliadaš, dokonca neuznávaš u svojich milcov, aspoň nemáš ospravedlnenie.
Drobní nemeckí nacisti boli podľa teba kapitalisti? Boli imperialisti, ale akí kapitalisti? Kvôli tomu že závidíš bohatstvo úspešných neobviňuj kapitalizmus z vojen, len preto, že niekto musel zbrane vyrábať a aj zarobiť.
Čo kórejská vojna, Afganistan nič? Čo občianska vojna v komunistickom koncentráku? To je tá tvoja úcta k životu, že stúpaš po ich obetiach len preto že ich nezabili Američania.
Ľavica (ty ľavicou myslíš iba socialistov, ale nie iných etatistov) nemá úctu k ľudskému životu, schvaľuje potraty, sodomiu, zločinecké vojny, socialisti v 19. storočí síce slovne boli protivojnoví, ale keď sa ukázala, hlasovali v parlamente za.

297303

03.10.2013 21:51

Proč za mnou Snowden přišel

RE: nevěřím na živé vynašeče citlivých informací

Dëne Sųłiné 95.?.?.?

Čo zmenšovanie hospodárskych slobôd? Tie sa môžu vytrácať? Je veľmi podivné ak takmer každý vláde priznáva moc akéhokoľvek zdaňovania, prikazovania súkromným vlastníkom, ale ohľadom občianskych práv je vyplašený. Etatisti si zaslúžia stratiť práva, veď sami ich prv odmietli, alebo presnejšie iným ich nedoprajú.

297304

03.10.2013 22:32

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Barbari a psychopati

Dëne Sųłiné 95.?.?.?

Nezvedavcovia boli pôvodne zvedavcovia a len úplnou náhodou mali na Zvedavcovi prevahu. Kedy písali nezvedavcovia to čo ja?
V čom je môj výrok chybný? Ak by nebol pravdivý, tak ako by sa mohli nájsť vždy obrovské drvivé počty schvaľovateľov vojen? Médiá ich prinútili? Nemajú síce slobodnú vôľu, ale azda rozumejú čo vojna prináša. Ľud je horší ako vláda lebo je mnohopočetný a sú proti vojne až vtedy ak zomierajú Američania, alebo po jej skončení. Ak mnohé vojny uvíta a tú v Líbyi nie, lebo nechce podporiť al–kajdu, svedčí azda o čom? Žeby aj vraždil, ale mýtická al–kajda nenávidí americký sen.

297306

04.10.2013 01:59

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Barbari a psychopati

Dëne Sųłiné 178.?.?.?

Mne je úplne egál či niekto žije na tvoj úkor, je to len tvoja hlúposť, že to dopúšťaš. Vybav si nápravu.
A že ty využívaš spoločnosť vo svoj prospech sa tebe páči? Ak by si žil na území kde je priemerné IQ nižšie, zárobky nižšie, vzdelanie nízke, alebo je pre USA vládu nevyhovujúce, tak by sa to odrazilo aj na tvojom postavení. Naozaj platí, že aj ty zneužívaš, že USA útočí proti druhým, že ty môžeš byť v závetrí a tvoj život by sa mohol (čo záleží od tvojej snahy) vyvíjať slobodnejšie oproti druhým. Spoločnosť, v ktorej žiješ má výhody oproti iným. Takže čím uškodili papieriky tebe a čím svetu, porovnaj mieru poškodenia. Ty si hovorcom sveta, rád plačeš kvôli úhone druhého?
Predlož dôkazy, že dolár je nekrytý, a že iné meny kryté sú, že neameričania tvoria veľkolepé hodnoty a Američania ich skupujú za papier, tiež sa zamysli, že prečo chceš brániť slobodnému rozhodovaniu predávať za doláre, i keď sa tak deje len v zahraničnom obchode. V akej mene kupujú Američania vinice vo Francúzsku? Kedy predávajúci obdrží doláre a aký je podiel na celkových predajoch?
Bájky o kvantitatívnom uvoľňovaní som čítal miliónkrát, ale uveď do akej miery je krytý dolár, alebo nie je, a tiež, prečo by to malo zaujímať ľudí čo s dolárom neprichádzajú do styku vôbec.
Ty si naozaj myslíš, že niektorí v USA žijú na úkor sveta a nik iný odinakiaľ? Ale pokiaľ by si mal pravdu, tak by si ju aj rozviedol, frázy postačujú len nahnevaným.
Čo píšeš vykrikovali aj boľševici, že buržoázia žije na stratu zamestnancov, až ich zlikvidovali ako celok, že Nemcov chudákov stále utláčajú a teraz dokonca celý svet.
Bohatstvo vzniká predajom vo veľkom, ty si kúpil a on na tvoj úkor zbohatol, ak by bol dolár nekrytý tak ho odmietajte, nič iné sa robiť nedá.
Tvoj šialený dlhový systém vznikol jednoducho, ľudia chcú bežať s dobou a preto potrebujú celú škálu najnovších výrobkov, prečo sa nesťažuješ, že ľudia sú materialisti?
Alebo myslíš dlhy vlád? Ak ti prekážajú, tak musí aj moc vlády, lebo ak súhlasíš so zamestnávaním miliardy úradníkov, plánovaním vládou za strašné prachy všetkého nemožného, tak dlhy sú nevyhnutné.
Etatistická vláda musí byť zadĺžená, lebo nemá odkiaľ brať, nič nevyrába.
Ak nekrytý dolár je podľa teba nemorálnosť, tak americké vojny sú ultranemorálnosť a satanizmus, a to je vážnejšie ako tvoje náreky o prípadnú stratu peňaženky.

297312

04.10.2013 03:29

Netanyahuův projev v OSN: Zní jako sociopat?

Najlepšie riešenie je neriešenie

Dëne Sųłiné 178.?.?.?

Nemci stíchli, by ich mali nasledovať aj exhibicionistickí škôlkári, už sú otravní ako arzén, ale zároveň nech USA nestrkajú rypáky, zasahovať a nič nevyriešiť je obvyklé u ľavičiarov, ale mali už dosť času.
1948, 1967 prehrali vojnu lepší ľudia, tí už vymreli. Čistenie Palestíny prebieha, už takmer niet jediného kresťana, všade samý rúhač, celý svet namiesto svojho trápenia sa stará o Palestínu, Palestínčanom narástol hrebienok, sú príliš pyšní, ak by si ich svet nevšímal (za Palestínou na počiatku stáli len reakcionári Arabi, až neskôr v 70.–80. rokoch sa odkryl dnešný cirkus, keď ľavičiari aj na západe prešli od podpory židoboľševických sionistov k proletárskym Arabom, ak by Palestínčania boli kresťanmi a árijcami–i keď čiastočne sú, tak ľavičiari sa dodnes pusinkujú s Izraelom), zrejme by sa už dávno pokorili a možno aj židovskí teroristi by sa neobjavili, Netanyahu je dôsledok moslimskej drzosti a vymytých tupých lebení na oboch stranách.
USA sú socialistické a totalitné, zakazujú svojim občanom finančné operácie s Iránom, ale tým nevyhlásili nijakú vojnu (jedine ak by sme zároveň uznali aj novinový článok za deklarovanie vojny zo strany Judey, keď išlo o bojkot nemeckého tovaru), nikto nie je povinný sa baviť s Iránom ak nechce, že krok mal následky pre bežných ľudí je veľká trápnosť. Imperialisti poškodili menu, vždy je vinníkom niekto druhý.
Energetický hlad Európanov? Doteraz nekupoval ropu z Iránu kto chcel, to spoločnosti v Európe čakali na dohadovanie sa Obamu a teraz už im povolil nákupy?
Extrémni „pravičiari“ v USA sú vojnoví štváči a teda extrémni ľavičiari, alebo žeby tie hračičky, ktorými sa vyhrážajú platili oni sami, alebo zadovážili za výpalné nakradnuté od občanov?
Tá posledná veta je čo za adorácia Obombu? Teda nie obyvateľ Izraela, nazvaný sociopatom, ale cudzokrajný mulat má prichystať vnucovanie vôle iným?

297316

04.10.2013 03:34

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Barbari a psychopati

Dëne Sųłiné 178.?.?.?

Ak nevieš čo splietam, načo mi odpovedáš, ostaň si vo svojom svete jednoduchých vysvetlení, tie sú najobľúbenejšie, vlastné zlyhania hodiť na druhých, ja som ti len kládol dôležité otázky, pokiaľ by si bol starším, hodil by si sa do studenovojnovej propagandy.

297317

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 789 087