Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Adrien

Nalezeno 23 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.07.2013 06:03

Nejvyšší soud s porozuměním pro kupčíky

RE: Ústavní soud nemá kdo oslovit, takže asi konec

Adrien 172.?.?.?

To by byl určite trapas kdyby autoři ústavy anticipovali dnešní situaci ze které plyne to že vzrůstající část poslanců ČR považuje demokracii za nutné zlo a tudíž by se autoři rozhodli vytvořit prostor, ve kterém indemnita nabývá své funkčnosti. Jinými slovy, ústavní definice řečnického pultu a záchodu by určitě usnadnila rozhodování NS, ale to by si svět utvořil nepěkný obrázek o budoucím stavu parlamentní demokracie v bývalém ráji všech pracujících.

293461

20.07.2013 12:47

Nejvyšší soud s porozuměním pro kupčíky

RE: Nekulhá tu něco?

Adrien 172.?.?.?

Pane raskolnikov, váš půvabný náhled na stav věcí není nic jiného než fiktivní výlet do země kde zákonodárci nemají skutečně nic jiného na mysli než se starat o blaho těch, jejichž rozhodnutím byli do svých funkcí pověřeni.

293603

21.07.2013 16:00

Minimální mzda nebo almužna

Minimální mzda nebo almužna?

Adrien 172.?.?.?

Tady je výběr několika zemí kde kupní síla za státem požehnanou minimálni mzdu je více nez třikrát vyšší než v Česku: Pobřeží slonoviny, Senegal, Gambie, Čad, Vanautu, Madagaskar, Burkina Faso (Ahoj!), Lesoto, Haiti, Sudán, Togo, Nigérie, Demokratická republika Kongo a Afghánistán. Mám takový dojem že v těchto zemích tu minimální mzdu asi bere vetšina pracantů, na rozdíl od Česka kde musí dělat melouchy jenom 2% lidí. Takový srovnávací údaj tady ale není:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_minimum_wages_by_country

293664

22.07.2013 07:11

Minimální mzda nebo almužna

RE: A co si za to koupim?

Adrien 172.?.?.?

Místní ceny asi hrajou tu největší roli v porovnání. Třeba průměrná minimální mzda v USA představuje asi 95% průměrné mzdy v Česku, jenže skoro celá ta minimální výplata jde na zaplacení nájmu bytu. Naopak v Praze, kde je pronájem výrazně nejvyšší v celé republice, stačí ždibec přes polovinu průměrné mzdy na pokrytí průměrného pronájmu. Takže posobná situace s minimální mzdou musí existovat i v Česku, kde to minimum může pronajmout průměrný byt (60 m^2) akorát v Liberci a v Ústí nad Labem, aby aspon tisícovka zbyla na žvanec a zubní pastu, když chce clověk žít ve větším městě kde se naskýtá více pracovních příležitostí. Jenže Ústecký kraj trpí největší nezaměstnaností v republice a s Libereckým krajem to není o moc lepší. Daleko nejmenší nezaměstnanost má Praha, jenže na hl. město Pepa co dostává minimální mzdu nemá. A to je ten příslovečný začarovaný kruh.

293714

24.07.2013 16:04

Děsivý neexistující terorismus

RE: Snadno napadnutelná logika

Adrien 172.?.?.?

Jestli jsou opatření proti terorismu účinná nebo ne se dá posoudit tím že se vezme v úvahu počet plánovaných teroristických útoků které se podařilo odhalit - a těch nebylo mnoho. Tvrdit že protiteroristická opatření jsou velice účinná protože ztráty na životech jsou relativně nízké znamená ignorovat další příčiny které mohly přispět k tomuto výsledku. (Fallacy of false dichotomy.) 15 duben je v USA posledním dnem kdy se mohou poslat vyplněné daňové formuláře na místní berňák zvaný IRS. No a tento rok to na ten poslední den bouchlo v Bostonu s výsledkem tři mrtví a mnoho zraněných. Závěr si můze udělat každý podle svého soudu a "logiky."

293835

19.08.2013 03:43

Bezpečný email v čase po Snowdenovi? Zapomeňte

Před aférou Snowden

Adrien 172.?.?.?

pomalu nikdo o Lavabit nevěděl. Teď to najednou spousta lidem vadí že ten email servis vzal za své. Jakýpak šifrování? Dyť ty "slohové práce" psané internetovou angličtinou nebo jiným jazykem je šifra sama o sobě - a to bez ohledu na obsah, který IMHO velmi často postrádá veškerý smysl.

294594

26.08.2013 05:08

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

Adrien 172.?.?.?

Tak se zase vznášíme v intelektuálni stratosféře - v kýženém místě, které nám ta zatracená gravitace hrubě odepíra. Ano, bylo to "předvídatelné," ale nebyl čas se o tom zmínit než se to stalo.
Svět se hejbá podle toho co si zvolení vyvolení a také nastolení jedinci myslí a ne podle toho co říkají, poněvadž kdyby se zmínili o tom so si skutečně myslí, tak by se z nich určite nestali ti zvolení vyvolení a nastolení. Z této premise vyplývá že budouci události místniho a světového významu nelze předvídat, předpokládat, anticipovat v jakémkoli smyslu či způsobu, nebo dokonce věštit.
Q. E. D.
A tak nám nezbývá nic jiného než >doufat<, že ta krvavá občanská válka v tom nešťastném arabském státě skončí na popud mírové iniciativy zrozené v Israeli, protože to se nedá předpokládat.

294919

27.08.2013 00:25

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

Ke startu připravit!

Adrien 172.?.?.?

Žádný náhlý útok na Asada se ze strany USA neočekává, poněvadž místní média ještě nezahájila masivní propagandu, ve které se Asad musí jevit jako chemický super zloduch. Lidé co žijí na východ od Šumavy až po Kazachstán a tam někam jsou zvyklí na to že si jejich mocipáni udělají v cuku letu cokoli si umanou, a tak si podle toho formují svůj názor. Jenže v USA jedou furt po staru, a tak se musí veřejnosti nejprve vymejt mozek než na někoho strejda Sam nastoupí. A to není vždycky tak jednoduché.
Asad... Asad... Jo, to sem slyšel. Kdo to dělá? Toyota?

294992

27.08.2013 12:32

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

pochodem vchod!

Adrien 172.?.?.?

A pak že příčiny globálního oteplování nejsou spojeny s lidskou činností. [oči v sloup]

295017

28.08.2013 13:43

Sýrie: Další chystaný válečný zločin Západu

Sýrie: Další chystaný válečný zločin Západu

Adrien 172.?.?.?

Sýrii brání ruská bojová technika a i když zrovna ne ta nejmodernější, pořád se od ní očekává určitá účinnost. Rus, jehož zbrojní průmysl nepřestává bojovat za mír, by nelibě nesl to že se Pentagon prochází v Sýrii jako kdyby tam žádné obranné zařízení neexistovalo. To není dobrá reklama na mezinárodním trhu se zbraněmi. Není tedy divu že se Rus cuká. Možná že válečný zločinec Obama odpustí Putinovi Snowdena a na Syrská vojenská zařízení dopadne jen pár raket.

295087

29.08.2013 04:48

Obama odhodlán k posvátné válce

Kdy to začne?

Adrien 172.?.?.?

Tlustá Marggie co uklízí v Pentagonu říkala že generálové tlačí na Obamu, aby jim dal rozkaz k zahájení palby do pátku, poněvadž je dlouhý vikend (Labor Day v pondělí) a je známo že se z něho generálové vrací do práce v průměru od dva dny později majíce v hlavě úplně něco jiného než válku. Jenže Obama namítá že musí zformovat širší koalici, aby za ty válečné zločiny spáchané na Syrském lidu neviseli jen on a Cameron. Takže operace Železná pěst svobody, která má za účel nasekat Assadovi na holou, se asi odloží až na konec příštího týdne, pokud válečný zločinec Obama prosadí svou.

295138

30.08.2013 02:26

Několik poznámek k Sýrii

" osa USA–Británie–Francie je už tak nedočkavá války proti Baššáru al-Asadovi..."

Adrien 172.?.?.?

Británie Vylučuje Vojenský Útok na Sýrii
http://www.nytimes.com/2013/08/30/world/middleeast/syria.html?_r=0
Bohužel ne celá Británie je v té vaší démonické ose, aneb "Ples upírů: Krvavá žízeň." [velký smích]

295239

31.08.2013 09:05

Jak Američané falšují informace před útokem na suverénní státy

RE: Tady je nezvratny dukaz,ze ,lidstvo neni pripraveno vkrocit do vesmiru.

Adrien 172.?.?.?

>Vybijeli se neandrtalci mezi sebou, jak se my likvidujeme dnes...?!
Bylo to daleko horší než v našem případě, protože se vybili až do úplného zániku.

295306

Neproduktivní spekulace určitě ovlivňují cenu komodit. Když se před pár lety začal US market sypat, tak nikdo nevěděl kam daleko to dojde a první kdo začal utíkat byli spekulanti s ropou, protože se očekávala hluboka recese, neli krize, a když se tohle děje tak se moc nevyrábí, a když se moc nevyrábí, není potřeba tolik energie a ropa představuje energii. Takže market s ropou se dostal zpátky do těch starých časů kdy se cena ropy řídila jen fyzickou poptávkou a nabídkou, a cena ropy spadla neuveřitelným způsobem tam kde by normálně byla, kdyby se s ní tvrdě nespekulavalo. V tomto případě výrobní cena určité jednotky ropy, která určila její hodnotu, nebyla tak vzdálená ceně ropy zaznamenou jejím prodejem a to vše k velké nelibosti Putina a OPECu. Když ovšem ropáci zjistili že dělný lid USA laskavě vypomohl bankéřům, tak se spěšně vrátili na svá oblíbená místa v NYMEX a spekulovalo se vesele dál.

Ti spekulanti kteří viděli věci dopředu v tom nejreálnějším aspektu vydělali, protože kupovali (za půjčené peníze) v momentu kdy se většina snažila prodat a ceny se tedy závratně snižovaly (akcie). Obyčejný (ekonomicky) člověk se radoval z podstatně snížené ceny benzínu, ale jen do té doby než zjistil že to co ušetřil u pumpy bude muset poslat bankéřům jako finanční výpomoc z rozhodnutí US Kongresu, protože ani takový finanční expert jako je Henry Paulson dobře nevěděl v jakém rozsahu je globální finanční systém provázán, když se rozhodl potrestat Lehman Brothers a timto kopl do první kostky domina. Takže i ten šek co George Bush poslal Američanům na podporu ekonomie (poptávka stimuluje nabídku a tedy produkci zboží) skončil v zásuvkách bankéřů, tak jak to asi bylo plánováno. Jo, peníze jsou holt oběživo. Hahaha...

Jo, ten Soros... Génius, co vydělal za jeden den miliardu dolarů! To tu ještě nebylo a asi už nebude, poněvadž pan profesor ekonomie a financí Václav Klaus je už přece jenom starší člověk.

295386

03.09.2013 10:07

Progresivní daň je zločin

RE: usilovní blbečkové v honbe za ziskem

Adrien 172.?.?.?

>Základní problém je, že zisky nadnárodních firem opouští tuto zemi, a jejich peníze dále nesytí zdejší trh práce.

Na to soustavně upozorňoval Valter Komárek, ještě než se ta situace stala těžko řešitelným problémem.

295453

05.09.2013 10:05

Připravte se na smrt petrodolaru

Připravte se na smrt petrodolaru (a jak?)

Adrien 172.?.?.?

Jakmile narazíte někde na pojem "nekrytá měna" v kterémkoli článku tak přibrzděte. Pokud autor nevysvětlí tento pojem, přestaňte číst, poněvadž je velice pravděpodobné že autor považuje měnu za "krytou," když se tato schovává za stěnu postavenou ze zlatých cihel, a to je příznak toho že autor nemá potřebnou znalost v oboru mezinárodních financí a peněžní politiky tak, aby se s úspěchem pokusil o prognózu na toto téma.

Osud "petrodolaru" závisí na osudu samotného dolaru jako světové rezervní měny. Bohužel, důvody proč se svět usnesl na tom aby se dolar po 2. světové válce stal mezinárodní obchodní měnou jaksi pominuly. Naštěstí pro USA, svět zatím nevytvořil přijatelné podmínky pro novou, stabilnější rezervní měnu, a USA dělají vše možné a někdy i skoro nemožné aby se tomu tak nestalo. Říkalo se že Saddám Hussajn plánoval prodej irácké ropy jen za euro, aby alespoň nějak uškodil svému úhlavnímu nepříteli USA. Netrvalo dlouho a Saddám visel. Spojovat Saddámův konec s tim co bylo naznačeno je pouhá spekulace, ale rozhodně ne úplný nesmysl zvláště když experti z OSN žádné chemické zbraně pod Saddámovou postelí nenašli a USA později připustili že se vskutku vyskytly závažné chyby při hodnocení zpráv poskytnuté všelijakymi špionažními a bezpečnostními agenturami.

Skončí dolar ve své funkci vyhazovem? Asi ne. Spíše bude pomalu degradován z generála na plukovníka, potom majora, kapitána . . . zatímco jiné měně budou přibývat frčky.
"Poručík Dolar!"
"Zde, panesoudruhu generále!"
[překvapení]

295599

>Rusove navrhnuli genialni reseni, valka nebude...
>Pane Putine a pane Lavrove, skladam klobouk, a klidne si i kleknu.

Ale? To jsou mi noviny. Pokud je mi známo, Kerry si včera zase pustil hubu na špacír a dal Assádovi "mírový návrh."
Sure, he could turn over every single bit of his chemical weapons to the international community in the next week - turn it over, all of it without delay and allow the full and total accounting, but he isn't about to do it and it can't be done."
http://rt.com/usa/kerry-assad-weapons-week-617/

Jenže Kerry nevěděl, že se ta jeho politická fikce zalíbí Rusovi a ten se rozhodne přitlačit na Assáda. Rusové totiž stále bojují za mír; oni holoubkové ze setrvačnosti nevědí jinak. Kdyby nebylo prozíravého mírotvorce soudruha Brežněva, tak by se Československo dostalo po roce 1968 do sféry kapitalistického zlořádu a bůhví jak by toho zlovolný imperialista v USA nekale využil, že?
Musíme si zazpívat: "Póóóóóslednííííí bíííítva vzplááááála..."

295900

13.09.2013 13:51

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Demagogie černobílého vidění

Adrien 172.?.?.?

>Následně Kerry prohlásí, že Asad může odvrátit vojenský úder, pokud se vzdá chemických zbraní. Prý to myslel řečnicky. Ale já si to nemyslím. Myslím, že už to takhle (včetně Kerryho prohlášení) domluvili Obama s Putinem na G20, aby to nevypadalo příliš překvapivě.

No jako vtip by to ušlo. Jenže realita se ubírala zcela jiným směrem, jak je patrno z faktů:

“But he [Assad] isn't about to do it, and it can't be done,” Mr. Kerry said.

Kdyby se Obama a Putin dohodli na tom co ruská loutka Asád udělá, tak by Kerry při zveřejnění té dohody nezakončil tak jak se stalo.

296052

15.09.2013 19:50

Putin nastupuje do vedoucí světové role

RE: To je dobrý vtip,

Adrien 172.?.?.?

>To je dobrý vtip, že chlapec bez technologie, průmyslové a inovační základny , s šílenou skladbou ekonomiky i armády nastupuje.

Jak nastupuje? Harašením zbraní jako Obama a Kerry tím že posílá vojenské loďstvo do středomoří, nebo tím že přijal nekompromisní Kerryho návrh aby Assád byl zbaven všech svých chemických zbraní jednou provždy? Ale podle Putina, Assád přece nic společného s tím chemickým útokem v Ghoutě nemá. Proč se tedy Putin důsledně neopře o svůj názor a neprohlásí že je nutno odebrat syrským rebelům veškeré chemické zbraně? Je to proto že mu to jeho vodkou propláchnuty mozek nedovolí?

Ano, autorovi toho članku je opravdu zapotřebí profesionální lékařské pomoci...
[oči v sloup]

296179

Piff měl ulovit Václava Klause a zavřít ho do klece ze studijních důvodu. To je případ akademického trouby, kterého v jeho konání poháněl vrozený a bezduzdný narcisismus do té míry že využil politicko-sociálního zmatku v zemi a toho že vyhrál jednu počáteční partiji, až se dostal do pozice ve které jeho počiny přispěly k tomu že se národ český už nikdy nezbaví chronické úplavice.

296608

24.09.2013 21:59

Konec francouzského kolonialismu

dejte s tim už pokoj

Adrien 172.?.?.?

>Prezident Putin nedávno v New York Times napsal, že válka v Sýrii je bojem proti státu a mezinárodnímu džihádismu.

No nenapsal, protože slova "mezinárodní džihádism" v onom zmíněném článku neexistují.

Situace se snad vyjasnila, ne? Putin v tom článku odmítá narčení že Assád použil chemické zbraně a proto tedy radostně přijal Kerryho návrh, aby byly veškeré chemické zbraně Assádovi promptně odebrány. (????) Putinovi, zrovna tak jako Lavrovovi, se nepodařilo prodat tu základní verzi že veškeré chemické zbraně by měly zmizet ze Sýrie, aby je NĚKDO zase nepoužil. Milovníci Putina se blamovali a tak mediálně utichli, ale jak vidno, někteří se rozhodli dále pokračovat v bezduché anti-americké propagandě aby řeč nestála.

296769

25.09.2013 20:52

České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky

RE: Rozprávky

Adrien 172.?.?.?

>Pre nechápajúcich: Prosím o uvedenie jediného príkladu, kde sa bytosť "poctivý a funkční stát" vyskytovala či vyskytuje.

San Marino.

Prosím o uvedení jediného příkladu který by sejmul ze San Marina cedulku "poctivý a funkční stát."

296805

28.09.2013 00:20

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Cigani nejsou neprizpusobivi

Adrien 172.?.?.?

Česko a Slovensko nemohou jako členové EU cikánský problém úspěšně řešit, protože jejich ekonomika nepřispívá do EU mísy tak výrazně jako třeba francouzská, kde se Paříž může těm degenům v Bruselu postavit. Cikáni prokazují že pracovat dovedou - postavte video kamery před některé sběrny kovů a ty vám to dosvědčí. Jenže cikáni jsou geneticky podobní neolitickým lovcům kteří šli honit jeleny jen když už z predešlého lovu nic nezbylo. Pravidelnost, plánování a další atributy dnešních evropských kultur jsou cikánům cizí a otravují jim život. Na to žádné prášky nejsou. Můžete je jen přinutit k pseudoadaptaci pod hrozbou trestu. Jenze komančské manýry, trebaže do jiste míry účinné, nejsou pro Brusel absolutně přijatelné.

296955

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 6

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 083 486