Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané pjn

Nalezeno 14 příspěveků, 6 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.06.2011 05:21

Fukušima: Je to mnohem horší, než si myslíte

ach to jádro

pjn 85.?.?.?

Mám kamarádku, vystudovanou atomovou fyzičku. Když došlo k havárii, zeptal jsem se ji co si o tom myslí.
Řekla mi, že nejlepší by bylo nechat elektrárnu vybuchnout a vyhořet. Napsat omluvné depeše s odkazem na komplikovanost situace. A za měsíc po explozi, tu hroudu trosek zalít do betonu. V okamžiku, kdy prohlásili, že elektrárnu začali chladit mořskou vodou, řekla mi kamarádka, je vidět, že to vzdali. A nemohou si dovolit říct obyvatelům, aby utekli co nejdál. Voda se vypaří a v reaktoru zbude sůl která je vodivá. Již první týdny po nehodě, překročila radioaktivita několikanásobně škody Černobylu. Když jsme se bavili o následcích, zeptala se mě jestli jím mořské ryby i ty v plechovce. Když jsem odpověděl, ano, zeptala se mě, jestli jim někdo měřil obsah radiace. Tím se nikdo nezabývá. Tak se oba těšíme, až v supermarketu udělají pro důchodce akci na mořské ryby, plné radioaktivity.

246454

09.07.2011 21:50

Cíl: zničit svobodný internet

kontroluj, ale prověřuj ...

pjn 85.?.?.?

Už někdy v 80 letech jsem v krkonoších na jedné chatě viděl americký film dabovaný jedním hlasem o policejním státě, kdy rebelové nemohli nic. Ani si nakoupit, protože je systém vyřadil. Při jakémkoliv nákupu se museli identifikovat a když je systém nepoznal, nemohli ani existovat. Policie je bez průtahů zabyla a večer už to bylo ve zprávách pro výstrahu „poslušným”. Čipování už se experimentálně provádí. Čip může obsahovat:
Krevní skupinu, adresu (adresy i zpětně). Číslo účtu a umožnit tak platbu přiložením ruky ke čtečce. A pak se někdo rozhodne u vašeho jména zmáčknout klávesu DELETE. Kontrole internetu se asi nevyhneme, jako odposlechu telefonů (byl na pevných linkách už za komunistů v Čechách. Ty prostory jsem z části viděl jako malý v Prokopském údolí. Určitě to funguje i u mobilních operátorů, včetně lokace podle i zdánlivě vypnutého telefonu. Signál o poloze (přihlášení do sítě dělá pořád, než vyndáte baterku). To není z mé hlavy, ale od jednoho rusa, který se mi smál, když jsem mu řekl, že ho stačí (telefon) vypnout. To je jako na televizi, jen nesvítí na telefonu to pohotovostní světýlko. Tak se vrátíme k samizdatům a k schůzkám v lese a v bytech. Je to sice pomalé, ale osvědčenné.

247615

10.07.2011 13:44

Cíl: zničit svobodný internet

RE: kontroluj, ale prověřuj ...

pjn 85.?.?.?

Konkrétně k těm telefonům: Málo kdo telefon zapíná jen pro telefonování. 95% všech telefonů je permanentně zapnuto. Takže operátor má pořád přehled o tom kde se nachází každé číslo. A můj kamarád z Moskvy mi řekl, stačí zaslat do telefonu OTA příkaz a telefon se bude identifikovat síti i tzv vypnutý. Všechny telefony jsou na to uspůsobeny už drahně let. Příkaz nemusí uživatel potvrdit, takže nemusí si ani všimnout. Ověřit si to můžete snadno, stačí „vypnout” a položit k zapnutému rádiu. Skoro vždy je slyšet v zapraskání když se hlásí do sítě. Když je celý den ticho, máte štěstí a není o vás zájem. Pokud i přes vypnutí se ozve během dne v zapnutém rádiu praskání, je telefon „napíchnutý”. A je nejlepší ho prodat v bazaru koupit si jiné číslo, ne na smlouvu a odstěhovat se do města, kde se snáze člověk stratí.

247634

10.07.2011 17:45

Cíl: zničit svobodný internet

Velký bratr

pjn 85.?.?.?

Zrovna si čtu o cloud světě a informací o tom, že budoucí systémy budou jen úzký klienti a vše hlavní včetně vytvořených dokumentů bude na serveru. Dokonalá kontrola toho co stádo (uživatel) tvoří, komu píše, co píše a není tak problém vytvořit profil: podezřelý uživatel. Zkuste schválně poslat email někomu v rodině nebo známému a jeden věnujte dovolené v tuzemsku o sluníčku a vodě (příklad, vyhněte se jakékoliv narážce na politiku či hospodářství). A odešlete do minuty bude na druhém počítači. A teď napište email kde kritizujete Ameriku a chválite jejich nepřátele. Ideálně použijete přesná jména. Velice často doručení trvá i 10 minut, někdy i déle. Pokud bude kritika ostrá a rizikových slov dávající smysl bude hodně, snadno se může stát že se váš emailový účet dostane na nějaký čas na černou listinu. Přeji příjemné experimentování s velkým okem.

247642

tak asi nechám domeček propadnout bance, z utajených rezerv odjedu z rodinou do ruska a začnu okopávat políčko koupené země. Přebytek prodám domorodcům. No to je asi do jiného světa. Proto tolik lidí utíká do sítě nepřetržitě kontroly (facebook). Pokud se lidé nepoučí, že si musí pomáhat (a za svou pomoc nic nechtít) budou trpět a podezírat druhé za svůj neúspěch.
Kde jsou ty časy pozitivních zpráv... . Kdy se podařilo místnímu JZD sklidit 6 tun pšenice z hektaru a vrámci akce Z, vytvořit nové hřiště pro děti. Spočítejte si kolik pozitivních zpráv uslyšíte ve zprávách za týden a kolik katastrofických. A udělat něco pro druhé a nenapálit se přitom logem charity je dnes docela těžké. A tak je snazší nedělat nic.

247691

18.07.2011 07:42

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Pravda je tam někde venku ....

pjn 90.?.?.?

Biochemik sice nejsem, ale mám dobrou paměť (jak na co [smích] ) . A když se poprvé vedla v rozhlase diskuse o prvním výskytu AIDS v Československu a zakládalo se speciální oddělení na Bulovce v Praze, tak se pozvaný doktor zamotal do svých odpovědí. Nejdříve tvrdil, že se jedná o dva druhy nemocí (HIV a AIDS) a nakonec s něho redaktor dostal, že vlastně jde jen o HIV při kterém postupně dojde k selhání imunitního systému. Jinými slovy: AIDS je ve skutečnosti anglicky zkratka posledního stádia pacienta s HIV. Tak jsem to pochopil.

248216

01.08.2011 07:28

500 milionů otroků dluhu: Evropská unie je neofeudální kleptokracií

Napsat tento článek chtělo odvahu

pjn 193.?.?.?

Nejsem přímo člověk s ekonomickoým vzděláním, ale ekonomika mě baví a už 7 rokem pracuju jako finanční konzultant. Nejdříve jsem věřil svým školitelům, že tahle forma pojistek, účtů, investic je pro mé klienty jediná, která jim vydělá. Výsledek: Investice jsou ve ztrátě už několik let, pojistky chrání sice běžné věci, ale v případě nároku na plnění, se vždy najde důvod krátit. Levná hypotéka byla jen první rok a teď nutí klienta dělat věci, které by jinak nikdy neudělal (prostituce) aby byl schopen splácet. Udělal jsem tedy přehled souvislostí v produktech, které mohu klientům nabýzet a vyšel mi velice malý seznam zdravých možností. Ve výsledku si sice skoro nic nevidělám, ale zato jsem si narovnal vztahy (i svoje záda) a za svoji práci se nemusím stydět. Poučil jsem se s rodových kořenů svého národa. Článek je trochu krkolomný, ale v podstatě vystihuje realitu.

249612

26.01.2012 19:54

Evropská válka s Íránem

Úžasný.

pjn 78.?.?.?

Musím uznat, že je článek velice (a přitom slušně) napsaný. Měl by se objevit ve všech novinách a nebo alespoň v poslaneckém plátku. Nejlépe s dovětkem: „Koukněte vy volové, komu posluhujete. Místo aby jste ve zdraví používali svůj špunt na krku, kterému se říká hlava”. To i ty Maďaři, o kterých nemám nejlepší mínění, si troufnou občas udělat něco po svém. A je dost v jejich vlastních řadách, kteří si za svým vedením zamě stojí. Ale to je jiný příběch ... .

261682

30.10.2012 20:09

Ropa, uran, apokalypsa

RE: Můj názor

pjn 78.?.?.?

války se nebojím. Byl jsem na pravděpodobnost toho, že se moje generace a mých děti setká z válkou od dětství připravován. V historii těžko hledat dobu kde by bylo 100 let bez boje a v prosperitě. Navíc ona už válka začala. Jen se zatím nebojuje v Čechách. Ale od rozpadu Jugoslávie, války o Kuvajt a dále smršť přes severní Afriku až k Sýrii je pořád válečný stav. Občas tam jsou i naši. Írán jinak vlastní raketu z doletem až do německého Mnichova. Praha je blíž, tudíž může být terčem. Článek byl v Reflexu v roce 2007.

278165

28.11.2012 10:53

Je Zvědavec v ČR a na Slovensku blokován?

Přes počítač to funguje

pjn 78.?.?.?

Ale v telefonu přes Opera Mini (starý telefon a operátor Vodafone) to přestalo fungovat po přestěhování zvědavce. Tak jsem Operu v telefonu vymazal a po resetu znovu nainstaloval a... nefunguje to stejně. Poskytovatel mi nic v ničem nebrání. Vesnická WiFi síť. Metronet.

PS: Kde je jistota, že ten výšše uvedený Proxy od uživatele i pana Stwory, neshromažďuje data pro třetí stranu, nebo za účelem prodeje dat. Služba je za darmo, ale technika a elektřina něco stojí.. .

279679

13.08.2013 08:11

Po Lavabit zavírá další šifrovaná internetová služba

internet

pjn 78.?.?.?

Už před 3 roky mě jeden it specialista informoval, že neexistuje bezpečný internet. Nejdříve mě upozornil na existenci tzv. Seznamu nevhodných slov. Čím častěji se v komunikaci objevuje, tím dříve se objevíte v hledáčku. Pak mě informoval, jak fungují jednotlivé komunikační protokoly. Není možné poslat šifrovaný soubor, aniž by se v metadatech neobjevila informace jakým způsobem je soubor šifrován. Tedy info jak ho rozkrýt. Letos na jaře ho lidé jiné země na území Čech se svolením České policie zabily a odvezli si jeho it majetek z domu.

294318

13.08.2013 14:45

Po Lavabit zavírá další šifrovaná internetová služba

RE: Souvisí to s více zprávami

pjn 46.?.?.?

tohle je přesné.

294338

16.08.2013 09:05

Bezpečný email v čase po Snowdenovi? Zapomeňte

RE: Skype?

pjn 78.?.?.?

co se kecálků týká, nemám k nim už dlouho důvěru. Přímo o Skype vyšlo několik článků česky. Jak microsoft zjišťuje s kým jste komunikovali a zda jste si něco poslali. A tyto informace vykopírovat. Info např: abclinuxu.cz (v archivu)

294458

16.08.2013 09:12

Bezpečný email v čase po Snowdenovi? Zapomeňte

ssl

pjn 78.?.?.?

zjistil jsem nedávno (teprve týden), že v tichosti mobilní operátor Vodafone.cz umožnil odesílání emailu z mobilních klientů se zapnutým šifrováním ssl. Zkouším to nepravidelně, a pokaždé mi to vrátilo chybu. Až najednou to začlo fungovat. Teď můžu přijímat i odesílat maily v telefonu se zapnutým šifrováním ssl. Telefon je symbian. A nativní mailový klient v něm

294459

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 97 čtenářů částkou 16 036 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 0

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
25,42 Kč
100 japonských jenů
21,93 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 654,22 Kč
1 unce stříbra
559,48 Kč
Bitcoin
301 888,18 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 404 658