Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané c4mp3r

Nalezeno 52 příspěveků, 7 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.04.2013 22:20

Amerika: Nová Saúdská Arábie? (1.část)

RE: Fotografie s ohnem je jasny podvrh-tak to nefunguje priteli!!!

c4mp3r 89.?.?.?

Vela teoretickych vedomosti moze byt niekedy na skodu, skuste radsej toto:

www.youtube.com
search: fracking water fire

A teraz poprosim druhu esej [smích]

287596

09.04.2013 09:26

Komu patří voda?

RE: Titulok je zbytocny

c4mp3r 89.?.?.?

Nebudes daleko od pravdy, pokial viem, uz sa niekolko rokov udeluju kvoty na produkciu co2 a dokonca sa s nimi aj obchoduje. Je to tzv. uhlikova dan a zatial sa tyka iba priemyslu, ale kludne sa moze stat, ze raz niekto povie, ze aj ludia vypustaju co2 a preto by za to mali platit aj oni. Pokial viem, tak v usa napr. farmari uz platia nejaku dan za to, ze ich kravy prdia metan, resp. sa o tom uvazovalo, nechcem trepat.

287865

18.04.2013 03:18

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Nerozumiem

c4mp3r 89.?.?.?

EURO si pleties s eurozonou a EU zasa s NATOm, tvoj vseobecny rozhlad je proste nulovy, jedine co o EURe vies, je to, ze si vdaka nemu nemusis menit SKK v zmenarni, ked ides s rodicmi do Rakuska na nakupy. Eurohujer jak z encyklopedie.

288309

23.06.2013 17:13

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Umělé vytváření dojmu, že ONI jsou úplně jiní než my, nebezpeční, nepochopitelní

c4mp3r 195.?.?.?

Ja si dovolim odpovedat, preco su cigani povazovani za cudzi element.

Lebo:
http://www.vilim.cz/zakon-o-potulnych-cikanech/

Dolezita cast:

Senát Národního shromáždění R. Čs. r. 1927.
II. volební období.
4. zasedání.
Tisk 459.
Zpráva výboru ústavně-právního k vládnímu návrhu zákona (tisk 415) o potulných cikánech a podobných tulácích.

Důvodová zpráva.

Ve všech dílech světa setkáváme se s kočujícím národem cikánským, jehož kolébkou jest pravděpodobně Indie. Odtud rozšířili se nejprv do Evropy a Afriky a pak do celého světa. Celkem počítá se asi na 2 miliony cikánů, z nichž polovice jest v Evropě, nejvíce v Rumunsku asi 350.000, v Uhrách asi 150.000, v Turecku 60.000 a v Rusku asi 50.000. Na Československou republiku připadá asi 8000 cikánů rodem. Jejich počet ve všech státech se mění podle toho, jak který stát proti nim postupuje. Jejich stěhování ze státu do státu nezabránila ani nejpřísnější opatření. Ve střední Evropě vyskytují se od počátku patnáctého století. V Čechách jsou o nich první záznamy z roku 1416 a v Uhrách z r. 1417. Menší část cikánů živila a živí se tu i tam též prací, řemeslem, hlavně kotlářstvím, obchodem, nejvíce koňmi, hudbou i tancem, avšak většina z nich se práce štítí, toulají se světem, nemají žádného bydliště a živí se žebrotou, krádežemi a hádáním. Žijí primitivně, nemyjí se, chodí v hadrech, spí pod šírým nebem volně nebo pod chatrnými stany a jejich potrava jest velmi skrovná. Jest známo, že vyhrabávají na mrchovištích i pošlá zvířata, aby si je k snědku připravili. Výhody kultury a sociální vymoženosti jsou jim neznámy. Zákonů a úředních nařízení neznají ani jich nedbají a rovněž se nesnaží naučiti se čísti nebo psáti. Neasimilují se proto a zůstávají u všech národů tělesem cizím, nevítaným, obtížným a namnoze nebezpečným, jak cizímu majetku, tak zdraví a životu...

292027

13.07.2013 16:26

Američtí agenti hromadí v Jordánsku zbraně pro srpnový útok

RE: vyhlaste Obamu za nejvetciho

c4mp3r 195.?.?.?

To nemyslis vazne, ved on je nositelom Nobelovej ceny za mier.

293227

13.07.2013 17:21

Američtí agenti hromadí v Jordánsku zbraně pro srpnový útok

RE: Tohle je krok ke 3.svet.valce

c4mp3r 195.?.?.?

Neviem čo berieš, ale kúpim desať gramov.

293236

Ja žiadam Teba, aby si nežiadal autora, ale obvinil GSK z týchto skutkov sám, ty hrdina. Myslím, že autor má pravdu v tom, že to je vina našej vlády, korporácia len využíva všetjy možnosti v zmysle, "čo nie je zakázané, je povolené" a vláda je tu na to, aby tvorila zákony, ktoré by takémuto neprimeranému využívaniu zabránili.

293240

Takže za prvé, "pablb vymastený ako pekáč" hovor svojmu tatovi, pretože namiesto toho aby si ho utrel do servítky, stvoril idiota, ktorý sa zapája do verejnej diskusie a čuduje sa, ak na neho niekto reaguje, ktorý nedokáže pochopiť jednoducho napísaný text, a tak radšej reaguje na svoje výmysly a domnienky, ktorý je schopný napísať kopec balastu a citácií ale nič k veci, ktorý má problém so sebaovládaním a človeka s iným názorom okamžite uráža a kádruje, ktorý nechápe, aká je hlavná funkcia štátu a na čo si ho financujeme a ktorý ako vidím, sa dokáže aj sám so sebou porozprávať.

Teraz za druhé, merito mojej reakcie bolo, aby si sám danú spoločnosť obvinil zo skutkov, ktoré si popísal, podpísal sa pod to obvinenie sám a nežiadal to od autora, ktorý dosť jasne vyjadril svoj názor, kvôli ktorému momentálne čelí zastrašovaniu danou spoločnosťou, zatiaľ čo ty budeš zalezený vo svojej anonymnej ulite vykrikovať, čo by kto mal urobiť. Urob to sám, a ak na to nemáš, tak buď radšej ticho, ty hrdina.

293432

1. Ty a zrelé zváženie? To je oxymoron.

2. V tvojej reakcii si napísal "ja, na rozdiel od autora, obviňujem GSK, nie štát" a hneď potom "Ja žiadam autora tohto článku, aby toto uviedol na správnu mieru a obvinil GSK". Tretíkrát ti opakujem, aby si nežiadal od autora to, aby sa podpísal pod tvoje obvinenia svojim menom, zatiaľ čo ty budeš ležať skrytý pod paplónom, pretože to si potom ako ten malý pes, čo len šteká a nekúše, čo čaká, že kúsať bude niekto druhý. Urob to sám a podpíš sa pod to vlastným menom, a ak na to nemáš, tak to napíš sem do verejnej diskusie, ale neskrývaj sa za druhých. Ak v tomto vidíš bezdôvodnú kritiku a tvrdenie, že tráva je modrá, potom mi je ťa ľúto, pretože máš problém s chápaním písaného textu.

3. Tvoje posledné slová "len by si sa mal venovať iným témam a spýtať sa múdrejších a sčítanejších, aká je dnes skutočná funkcia štátu" podčiarkujú tvoju hlúposť fakt, že trpíš syndrómom "všetci sú sprostí, ale ja som lietadlo".

4. Základné vnútorné funkcie štátu sú okrem iných aj tieto:
-bezpečnostná – zaistenie bezpečnosti, zdravia občanov a ich majetku, zaistenie fungovania všetkých štátnych orgánov a inštitúcií
-právna – tvorba zákonov, zaistenie ich dodržiavania a rešpektovania právneho poriadku štátu vo všetkých oblastiach

Ak si stále myslíš, že tento stav nemá na svedomí štát, ktorý v lepšom prípade toto umožnil svojou nečinnosťou, v tom horšom kvôli svojmu prospechu, tak máš vážny problém s elementárnou logikou a žiadne čítanie, pýtanie sa a vzdelávanie tebe nepomôže. To že iniciátorom bola spoločnosť GSK je druhoradé, nezbavuje to zodpovednosti našich zastupiteľov vo vláde, ktorých si volíme práve kvôli tomu, aby sa takéto situácie nestávali.

293489

21.07.2013 10:48

Minimální mzda nebo almužna

Autor by nám mohol ukázať, ako sa to robí.

c4mp3r 89.?.?.?

Autor článku by mohol prestať kecať, radšej by mal vytvoriť pracovné miesta podľa toho, ako to opisoval, keď je to také jednoduché, ja sa potom uňho veľmi rád zamestnám. Nech teda vymyslí nejaký podnikateľský zámer, zoberie úver, za ktorý založí svoj majetok, vytvorí pracovné miesta a zavedie vysoko nadpriemerné mzdy, uvidíme, ako sa mu bude dariť. Ak by sa stal zázrak a náhodou by dokázal týmto jeho "ekonomickým" rozmýšlaním aj tvoriť nejaký zisk a náhodou by ten zisk bol vačší ako je priemerný plat jeho zamestnancov, určite by nakoniec po tejto všetkej námahe, stresovaní a riskovaní s radosťou odviedol tento rozdiel v podobe ním ospevovanej stopercentnej dane tak, aby sa nakoniec prekne spravodlivo dostal platovo na úroveň svojich zamestnancov, veď on to len celé vymyslel a iba založil celý svoj majetok. Ja konečne nebudem musieť aspoň stresovať, kedy a ako sa dostanem z červených čísel, poprepúšťam zamestnancov, určite sa u pána autora nájde miesto aj pre nich, predám technológiu a zariadenie, ponížim tak aspoň úver na úroveň, keď už budem môct v kľude spať a nebudem sa báť, že prídem o strechu nad hlavou, ale čo je hlavné, konečne si odpočiniem od neustálej šikany úradov, konečne budem mať aj nárok na dovolenku, PN, voľné víkendy a viac voľna, 160 hodín je predsa len lákavejších ako 260.

293644

21.07.2013 21:35

Minimální mzda nebo almužna

RE: Autor by nám mohol ukázať, ako sa to robí.

c4mp3r 195.?.?.?

Odpoviem priamo tebe, ale najkôr by si mohol aj rozvinúť svoju myšlienku a vysvetliť, čo si myslel tým "někoho jako jsi ty"?

293683

06.09.2013 09:41

Grázlové v Bruselu

Európska šľachta

c4mp3r 195.?.?.?

Európska šľachta - Kráľ je predseda komisie (29 tisíc € mesačný plat), nižší šľachtici sú komisári (24 tisíc €), pod nimi generálni riaditelia (22 tisíc eur), riaditelia (18 tisíc €), vedúci oddelení (13 tisíc €), osobní asistenti (12 tisíc €) a tak ďalej a ďalej. Len Európska komisia zamestnáva 24 tisíc ľudí, celkom má Európska Únia do 60 tisíc zamestnancov, s ročným rozpočtom na svoju prevádzku okolo 10 miliárd €. Kto by si náhodou ešte stále myslel, že žijeme v skutočnej demokracii, nech skúsi zodpovedať nasledovnú otázku: K akým voľbám musím ísť, ak nechcem aby páni Barroso, van Rompuy a Draghi rozhodovali o mojom osude? Odpoveď: také voľby neexistujú, šľachta sa predsa nevolí.

295663

27.09.2013 09:46

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

Mimovládne organizácie

c4mp3r 195.?.?.?

Hlavnou príčinou tohto stavu sú rôzne mimovládne organizácie nikdy a nikým nevolené, za to však platené zo štátneho rozpočtu a ovplivňujúce dianie a smerovanie nášho štátu a spoločnosti. Členovia týchto organizácií by sa na normálnom pracovnom trhu uplatniť nedokázali, tak im neostáva nič iné, ako hľadať problémy a prekrúcať ich vo svoj prospech, či poprípade si ich rovno vymýšľať, len aby vykázali nejakú činnosť a nemohli tak byť zrušení z dôvodu nepotrebnosti.

Jedna takáto organizácia verejne v médiách ovinila riaditeľa základnej školy na východnom Slovensku z rasizmu, diskriminácie a segregácie, z toho že odopiera cigánskym deťom právo na slušné a plnohodnotné vzdelanie. Táto organizácia podala podnet na súd, ktorý neskôr rozhodol v rozpore so zdravým rozumom, avšak v zmysle aktuálnych pokrútených princípov ľudských práv a rovnoprávnosti. Konkrétne šlo o to, že škola zriadila špeciálnu triedu pre prospechovo slabých žiakov, žiaci boli do nej umiestnení na základe svojho prospechu, výsledkov a známok na vysvedčení. Človek nemusí byť jadrový fyzik, aby si domyslel, že táto špeciálna trieda bola plná cigáňov, túto triedu však skola nenaplila cigáňmi preto, lebo sú cigáni, ale preto lebo majú slabý prospech, nemajú snahu sa učiť, pretože nie sú rodičmi vedení ku vzdelaniu a slušnému správaniu. Súd nariadil túto triedu zrušiť a týchto žiakov zamiešať so žiakmi, ktorí prispôsobiví sú a ktorí majú v živote vyššie ciele, ako len narobiť si deti z dôvodu zabezpečenia svojho príjmu. Súd zdôvodnil svoje rozhodnutie tak, že deti majú zo zákona právo na plnohodnotné vzdelanie, jeho nariadenie však konkrétne hovorí o tom, že toto právo majú len deti neprispôsobivé, ostatné zo slušných rodín však nie, keďže osnovy sa prispôsobujú podľa schopností najslabších žiakov. Čiže súd týmto nariadením uprel právo na slušné vzdelanie práve deťom, ktoré zájem učiť sa majú, deťom ktoré v budúcnosti budú do pokladnice tohto štátu prispievať, aby tieto deti, ktoré záujem učiť sa nemajú, mohli z pokladnice poberať. Zdravý rozum tu proste nemá miesto.

Pamätám sa na časy, keď som chodil do základnej školy ja a pri prechode na druhý stupeň bola zriadená špeciálna trieda "F", do ktorej šiel každý, kto mal na konci štvrtého ročníka tri švorky poprípade ešte horšie známky. Vtedy sa nikto nesťažoval, že 95% žiakov boli cigáni, nikoho ani len nenapadlo myslieť si, že to bolo rasistické, vtedy sa totiž ešte rozmýšlalo hlavou. Pamätám sa, ako sa mi odľahlo, že už nebudeme mať v triede pomšárovcov, laluškovcov, botlovcov a podobných grázlov, čo šikanovali, vyrušovali, otravovali, kradli, smrdeli a znepríjemňovali život v škole a po škole. Pamätám sa, ako odľahlo učiteľom a vyučovanie nadobudlo nový rozmer. Pamätám si, že ak po niekoho prišli do školy policajti, ak od niekiaľ išla učiteľka s plačom, ak nie...

Automaticky kráceno

296902

01.10.2013 15:38

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Smrt dvojníka

c4mp3r 85.?.?.?

Ja som zasa počul, že Václav Havel ktorého ste nedávno pochovali, nebol skutočný Havel ale jeho dvojník, pravý Havel vraj doteraz žije a schováva sa niekde v útrobách Pražského hradu.

297127

02.10.2013 06:26

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Smrt dvojníka

c4mp3r 195.?.?.?

Dokázať sa nedá ani neexistencia špagetovej príšery, nestanem sa však preto pastafariánom.

297163

02.10.2013 08:40

Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

RE: Ehm

c4mp3r 85.?.?.?

Nestačí byť len vďačný, podľa mňa by si mali za tú výsadu ešte aj priplatiť. Ja sa na tú školu prihlásim tiež, nie ako žiak, ale ako učiteľ, predpoklady na to mám, učil som sa ju jeden rok na základnej škole.

297173

02.10.2013 09:04

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Je to obecnejsi jav...

c4mp3r 85.?.?.?

Tvoj príspevok je zasa typickým výtvorom demokratického intelektuála podľa ktorého by si mal každý, kto má iný názor ako ten demokratický, zbaliť kufre a vypadnúť. Nesúhlasíš s podporou teroristov v Sírii? Presťahuj sa tam humanisto! Ak niekomu vadí vojenská agresia a hrubé porušovanie medzinárodného práva, neplatí, že automaticky obdivuje Kaddáfiho alebo Husseina, takže tvoja analógia s obdivovateľom Maa je úplne chybná.

297179

02.10.2013 09:18

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Barbari a psychopati

c4mp3r 85.?.?.?

Aké megalomanské fantasmagórie máš konkrétne na mysli? Myslíš ten púštny vodovod, vďaka ktorému zdvihol Kaddáfi životnú úroven všetkých Lýbijcov, alebo ten 15 metrový bazén, ktorý má pod domom každý druhý podnikateľ na Slovensku? V každom prípade sa teším, ako teraz tí nezločinci a neblázni, čo si točili smrť plukovníka na mobilné telefóny, urobia s pomocou západu z Lýbie druhý Brunej.

297181

02.10.2013 09:23

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Autor to zbytecne komplikuje.

c4mp3r 85.?.?.?

To boli asi takí "vlastní občané", ako sú vlastnými občanmi Sýrie príslušníci slobodnej sýrskej armády.

297182

02.10.2013 09:35

Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

RE: Ehm

c4mp3r 85.?.?.?

Ak sa chcem niečo dozvedieť o Zairu či Nigérii, neprihlásim sa kvôli tomu na kurz angličtiny, už si to konečne uvedomte.

297185

02.10.2013 09:45

Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

RE: Ehm

c4mp3r 85.?.?.?

Na základnej škole sme mali kedysi učiteľa z Afganistanu, z matematiky nás naučil hovno a z fyziky dve, nevedel vôbec dobre po slovensky, ale šticovať a facky rozdávať vedel naozaj dobre.

297187

02.10.2013 21:43

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Je to obecnejsi jav...

c4mp3r 195.?.?.?

Mňa zasa vždy pobavia diskutéri ako ty, ktorí riešia najskôr formu a až potom obsah. Bavia ma aj diskutéri, ktorí na základe jedného preklepu tvrdia, že neovládam gramatiku, zatiaľ čo oni sami majú v texte chyby a doteraz neobjavili slovenskú klávesnicu. Bavia ma diskutéri, ktorí napíšu, že som nečítal, čo oni napísali, a pritom sami prečítali v príspevku niečo, čo tam nie je. S tou Sýriou si to zle pochopil ty konfúzny mysliteľ, evidentne čítaš rýchlejšie ako premýšľaš.

Máš totalitné myslenie, "kto nie je s nami, je proti nám", obviňuješ tzv. humanistov z toho, že nenávidia svoju vlastnú spoločnosť, lebo nesúhlasia s aktuálnym dianím, o ktorom vôbec nerozhoduje tá spoločnosť ale pár vyvolených. Obviňuješ ich dokonca z toho, že obdivujú nejaké zločinecké zvieratá, a to len preto, lebo sú proti porušovaniu medzinárodného práva a dohôd inými zločineckými zvieratami. Takže ďakujem za pobavenie, ale tú tabletočku čo ti doktor ráno priniesol, si daj radšej sám, určite ti ju nepredpísal len tak.

297244

06.01.2014 10:14

Rozdělení Československa

RE: Prospělo nám to

c4mp3r 195.?.?.?

1.) Máme jazykový zákon, ktorý sa však nepresadzuje v takej miere, ako popisujete. Keď telefonujem na nejaký štátny úrad na juhu Slovenska, tak sa vždy na druhej strane ozve najskôr "tešig" a až potom "prosím". Niekedy sa mi dokonca stane, že mi tá tetuška nerozumie a musí volať kolegiňu, ktorá mi bude rozumieť. Sú to školy, daňové úrady, katastrálne úrady, poisťovňe a pod. V TV JOJ majú reportéra, ktorý v hlavných správach mluví česky o veciach dejúcich sa na Slovensku, nikto s tým nemá problém, žiadne zákazy ani pokuty. Jazykový zákon bol prijatý hlavne preto, aby bolo povinnosťou uvádzať slovenské názvy, pretože na juhu Slovenska to už vyzeralo ako v Maďarsku. Maďarské reklamy, názvy ulíc, dedín, ponukových lístkov, informácií o výrobkoch, informacií na úradoch a podobne, nie preto, aby Čech nemohol pracovať na Slovensku a zároveň hovoriť rodným jazykom.

2.) Čechov nenávidiacich Slovákov je určite viac ako naopak. Musí to tak byť, pretože nás tam študuje a pracuje viac ako Čechov na Slovensku, z čoho zákonite musí vznikať pocit krivdy a u niektorých potom aj nenávisť, to je proste tak. Ďalej súdim z diskusií na tématicky rovnakých serveroch, kto neverí, nech si to overí sám: mojevideo.sk vs navratdoreality.cz. Nebudem preháňať, keď poviem, že každý piaty príspevok je hrubá narážka na Slovákov, ako napr. ovcomrdi, čoboláci, kozomrdi, poloľudia, maďari, že Slováci sú maďarom po*ebaná opica, prehodená za Dunaj, a keď sa niekto ozveme, tak odpoveďou je, aby sme vypadli z vašich českých stránok, niekedy sa tam nájde aj výzva na genocídu. Netvrdím, že je to zrovna reprezentatívna vzorka Českého národa, ale je toho tam až moc a trvá to až moc dlho, aby sa to dalo pripísať pár provokatérom a módnemu výstrelku. Na Slovensku som sa s takýmto útočením na Čechov nestretol nikdy a nikde. Na druhej strane osobne som sa s takýmto niečim v Čechách tiež nestretol a chodievam tam dosť často (nie pracovať), takže ja to pripisujem tej vašej mládeži, ktorá už nerozumie slovenčine.

3.) Základný rozdiel medzi Čechom žijúcim na Slovensku a Slovákom v Čechách je ten, že Slovák za jeden rok už mluví česky, zatiaľ čo Čech nebude hovoriť slovensky ani po desiatich rokoch. Podľa môjho názoru robí dobre práve ten Čech, keďže si rozumieme, len nechápem, ako ste prišli k názoru, že práve Česi lezú Slovákom doprdele.

302101

06.01.2014 10:29

Rozdělení Československa

RE: Prospělo nám to

c4mp3r 195.?.?.?

Toto večné vyplakávanie o tom, ako vám Slováci berú prácu je síce pochopiteľné z emočného hľadiska, ale z rozumového je na smiech. Ekonomická migrácia je aj u nás, u nás nám berú prácu Ukrajinci, u vás my Slováci, vy ju beriete zasa Nemcom. Riešenie je legislatíva, alebo obohnanie hraníc ostnatým drôtom.

302102

06.01.2014 11:46

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Zahrádka

c4mp3r 195.?.?.?

Páni, po prečítaní vašej diskusie sa teraz cítim ako ten hlúpy cigáň, ďakujem veľmi pekne [velký smích]

302112

06.01.2014 11:58

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Zahrádka

c4mp3r 195.?.?.?

V Čechách zavádzajú sociálny experiment - projekt tzv. inkluzivního vzdělávání. My na Slovensku sme ďalej, zavádzame experiment medicínsky - internet do každej cely psychiatrickej liečebne. Ako vidieť, oba sú nahovno.

302115

12.01.2014 01:35

Kauza Džamál: Ukázková ztráta soudnosti

RE: Tereza Spencerová

c4mp3r 195.?.?.?

Takže uviesť fakty na správnu mieru je banalizovanie?

302393

15.01.2014 10:45

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

c4mp3r 89.?.?.?

Uau, porovnávať schopnosť vysokej teploty oslabiť oceľovú konštrukciu dlhodobým pôsobením s drevorubačom schopným vlastnou silou zoťať strom chce riadnu dávku vedeckopopulárneho zmýšľania, takéto hlúpe prirovnanie by nepoužil ani Morgan Freeman.

Drevorubač svojou silou teoreticky zotne strom akejkoľvek veľkosti, aj keby disponoval výkonom len 1W, bolo by to len otázkou času, teplota však môže dlhodobým pôsobením oslabiť oceľ len v prípade, že dosiahne určitú hranicu a tu je ten problém, kde jedni hovoria, že tá hranica prekročená bola a iní, že nebola.

A to Vaše miešanie energie "spalnej" a deformačnej, ktorou strom disponuje, hovorí o Vás jedine to, že študovaný byť môžete, ale to ešte neznamená, že disponujete aj logickým uvažovaním. Neexistuje žiadna priama ani nepriama úmera medzi tvrdosťou materiálu a deformačnými silami, ktoré na objekt pôsobia a už vôbec ale vôbec neexistuje vzťah medzi tvrdosťou materiálu a jeho výhrevnosťou, máte v tom teda riadny guláš pane.

302598

15.01.2014 10:59

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: Já

c4mp3r 89.?.?.?

Neodrbávaj, ja som počul o tebe, že si žiadnu podmienku nedostal. Bol si síce súdený za za ublíženie na zdraví, ale nie z dôvodov, ktoré popisuješ, súdili ťa za zneužitie osemročnej holčičky. Bohužiaľ ti diagnostikovali duševnú chorobu, takže si sa trestu vyhol a nastúpil si na ústavnú liečbu s prístupom na internet.

302600

16.01.2014 00:08

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

c4mp3r 89.?.?.?

O tvrdosti píšem ja, pretože to je kľúčová vlastnosť materiálu, od ktorej závisí, ako rýchlo bude daný objekt prerezaný, prepílený, prestrihnutý, prevŕtaný (pri podaní rovnakého výkonu samozrejme).

Vy ste sa pýtali niekoho, ako je možné, že aj jeden drevorubač prepíli strom vlastnými silami, "pričem strom sám nese v sobe velkou energii, jak deformační, tak spalnou". Ja Vám hovorím, že deformačná ani spalná energia nemá vplyv na to, ako rýchlo a ľahko pilčík daný strom prepíli, pretože o tom rozhoduje jediná vlastnosť materiálu a tou je jeho tvrdosť. Deformačné energie, ktoré pôsobia na strom sú tlak, ohyb a krut, energia spalná je potenciálny energetický zisk získaný spálením stromu, takže ja len nerozumiem, prečo argumentujete týmito vlastnosťami stromu, keď nemajú absolútne žiaden vplyv na rýchlosť a schopnosť pilčíka, prerezať ho.

A to, že podaný výkon pilčíka a energia získaná spálením stromu sa dajú vyjadriť aj v jouloch, je v tomto prípade úplne jedno. Už na základnej škole nás predsa učili, že miešať hrušky a jablká nie je možné, a to aj napriek tomu, že ich množstvo sa dá vyjadriť v kilogramoch.

302649

23.01.2014 17:10

Šukají ještě vůbec lidi v Čechii?

Dnes frčí tváriť sa nedostupnou

c4mp3r 195.?.?.?

Bohvie v čom je problém, v každom prípade som si všimol, že baby sa síce tvária nedostupne, ale stačí odvaha, suverénnosť a obratný jazyk a zbalím ktorú chcem, na pár výnimiek samozrejme. Dnes frčí tváriť sa nedostupnou, ale odolať chlapovi ženy nedokážu, základom je uvedomiť si, na čo mám a na čo už nie, dobrevyzerajúci chlap sa tiež nenechá odchytiť nevýraznou myšou, takže to platí aj opačne. Dnes chce každý modelku, ale aby polovicu času čo presedí na pive venoval radšej športu, to ani náhodou. Mám kolegu, ktorý na každú peknú vyzývavú holku povie, že je to kurva a zlatokopka, ale ja si myslím, že je to jeho frustrácia z toho, že vie, že na ňu nemá, ale aby urobil niečo s tým, že vyzerá jak moderátor televíznych správ z roku 89 a má 130kg, to ho ani nenapadne.

Inak na porovnanie, v Novembri som bol na pár dní s kamošmi v Kieve, každý večer sme mali inú ženskú spoločnosť, a v polovici prípadov si prisadli ony k nám bez toho, aby sme sa museli o niečo snažiť. Spontánnosť je druhé meno Ukrajincov, tam ako sa vedia ľudia a hlavne dievčatá baviť a odviazať, to som ešte nezažil nikde a určite nešlo o prachy. Vačšinou to boli dcérky všeliakých zbohatlíkov a podnikateľov, takže to nepotrebovali, v Kieve je to tak. Chlapi to isté, úplne cudzí si s nami pripíjali, pozývali nás, objednávali nám, bavili sa s nami odkiaľ sme a podobne, samorejme my na oplátku to isté, jedným slovom zlatí ľudia tí Ukrajinci, resp. Kievčania, pretože sa hovorí, že Ukrajinci sú Ukrajinci a Kievčania Kievčania.

Nemyslím to ako urážku, ale Ukrajina je zaostalá krajina vo veľa veciach, v tomto prípade to však je veľkým prínosom. Keby som mohol, sťahujem sa do Kieva, úplne bez srandy som si to mesto zamiloval. Ak to takto vyzeralo v Československu za Vašich čias, pán Stwora, tak Vám dosť závidím [velký smích]

303110

28.02.2014 16:29

Syrský scénář pro Ukrajinu?

RE: Nejen syrský...

c4mp3r 85.?.?.?

Ja by som Vám chcel len poradiť, že na klávesnici máte v ľavej časti tlačidlo "Caps Lock" a v pravej časti dokonca aj bodku (tečku), garantujem Vám, že neboli vyrobené na okrasu.

305513

02.03.2014 18:31

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (2. část)

RE: Putin by měl

c4mp3r 195.?.?.?

Až ti tatko vezme kolobežku, lebo si ju požičal susedovi aj napriek tomu, že ti ju daroval pod podmienkou, že ju požičiavať nebudeš, tak sa nejedná o krádež, ale o navrátenie daru. Ak neveríš, utekaj sa opýtať.

305804

13.03.2014 00:20

Putin promlouvá

Kompletný preklad

c4mp3r 195.?.?.?

Tu je kompletný preklad tohto rozhovoru:

Prvá časť.
Druhá časť.

306494

02.04.2014 20:48

Jak (ne)přicházejí peníze

RE: uvaha

c4mp3r 195.?.?.?

S kostolným poriadkom nie je tvoja logika, pretože automaticky predpokladáš, že pán editor je povinný robiť tieto preklady zadarmo.

307790

06.05.2014 14:48

Neschopnost telepatie neomlouvá!

RE: Nadace

c4mp3r 85.?.?.?

Myslíte preventívne založenie nadácie každým občanom, alebo až vtedy, keď bude prebiehať exekúcia? Pretože ak je uvalená exekúcia, je už protizákonné hýbať s majetkom, napríklad na takom dopravnom inšpektoráte auto ani neprepíšete, pretože tú exekúciu tam vidia. Už som počul o prípade,keď sa človek o exekúcii dozvedel až z DI, keď chcel predať auto.

309736

22.05.2014 21:44

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

RE: Osobní hygiena

c4mp3r 195.?.?.?

S platom 15.000,00 EUR by si tú úniu istotne nezrušili, na to môžeš vziať jed.

310489

04.06.2014 14:43

Happening za práva zvířat v Jihlavě

Vadí / nevadí

c4mp3r 85.?.?.?

Nevadí mi zabíjanie a požívanie psov, mačiek, koní a pod., tak ako mi nevadí krvavý steak na tanieri, dôležité je, aby zviera netrpelo za života, pred a počas porážky, vadí mi ale kultúra zabíjania, kde sa verí, že vystresované zviera chutí lepšie, a preto sa pred porážkou zvieratá týrajú. Videl som namáčať štence do vriaceho oleja pred zabitím, restovať živú rybu, grilovať živú chobotnicu, či sťahovať medvedíkov čistotných zaživa z kože, aby sa neznehodnotila kožušina krvou (Ázia), videl som aj pichať krave prsty do oka, aby sa postavila a sama vyšla z dobytčáku, čo už nevládala, alebo zarezané mreže v boku prasaťa, čo bol nimi kamión dvakrát cez limit preplnený (Európa), toto ma dokáže pekne nasrať a nebudem klamať, že aj oko mi pri tom zaslzilo. Úplne ale najviac mi vadia militantní vegetariáni, ktorí svoje názory vnucujú ostatným, argumentujú podivnými teóriami o človeku bylinožravcovi, kde vyberajú hrozienka z koláča anatómie a ignorujú paleontológiu, a volajú po dobe, kde bude konzumácia mäsa zákonom zakázaná a trestaná. Prešiel som si takýmito diskusiami veľakrát, jedno je isté, energia aktivistov je smerovaná na nesprávne ciele, ľudia budú jesť mäso aj naďalej, a kým sa ho nenaučíme pestovať na stromoch, je potrebné robiť osvetu ohľadom toho, ako so zvieraťom zaobchádzať, aby netrpelo, a nie robiť z človeka vola tým, že mu budem tvrdiť, že je od prírody bylinožravec, lebo dokáže prežúvať. Mier všetkým tolerantným vegetariánom, vegánom, vitaliánom atď.

311063

02.07.2014 00:18

Miluju zákaznické linky

RE: Je mi některých líto

c4mp3r 85.?.?.?

Naprostý súhlas, ale nabudúce skúste dať teda niečo aspoň trošku vtipné, bez urážky. Tento počin nie je nič iné, ako pokus človeka o humor, ktorý síce nie je ani trochu vtipný, ale veľmi by chcel byť.

312509

02.07.2014 00:43

Miluju zákaznické linky

RE: Je mi některých líto

c4mp3r 85.?.?.?

To určite nie, ale obávam sa, že v tomto prípade ste vyhoveli jedine sebe. Ja humoru rozumiem, dokonca aj anglickému, ktorému už nie každý z môjho okolia rozumie, ale toto je už iný level, akýsi alternatívny humor, tak nevtipný až je pre niekoho vtipný. Mohli ste dať na koniec článku štatistiku "a) vtipné, b) trápne", len tak zo srandy, aby sme sa aj my, ktorým ste nevyhoveli, mohli pobaviť - na výsledkoch [smích]. Pekný deň.

312513

02.07.2014 01:01

Miluju zákaznické linky

RE: Tarif infolinek v ČR

c4mp3r 85.?.?.?

Vy budete pravdepodobne nejaký dvacetiletý čech, keďže nerozumiete tak podobnej reči, akou je slovenčina. Ja som minule cez víkend telefonoval na jednu slovenskú spoločnosť a prepojilo ma to do Čiech, keďže slovenská hotline cez víkend nefunguje, neverili by ste, slečne som rozumel a ona mne tiež. Ja po slovensky ona po česky, žiaden problém. Vy skutočne nerozumiete slovenčine?

312514

02.07.2014 02:22

Světu je z Izraele a jeho šílenosti zle

RE: USrael v myslích a srdcích pozemšťanů - versus české šumařské

c4mp3r 85.?.?.?

Milý Janko, aké drogy beriete? Kúpim aspoň kilo.

312516

28.07.2014 07:37

Lékaři v Gaze: zalátáváme oběti před dalším mučením

RE: Aerolinky z celého světa zrušily lety do Izraele, ČSA budou létat dál

c4mp3r 85.?.?.?

No to máte pravdu s tou verbežou, lenže Hitler je už dávno mŕtvy a tá verbež sa medzičasom stala chráneným druhom, takže to nebude vôbec jednoduché.

314189

31.07.2014 11:11

Izrael ukradl 44% půdy Gazy … nahání obyvatele Gazy do zbývající oblasti

RE: Neviem, ako ináč by mohli obmedziť

c4mp3r 62.?.?.?

A čo takto vyčleniť tie tri kilometre zo "svojho" ukradnutého územia?

314478

14.08.2014 17:09

Braňme sv. Václava před pochodem oplzlosti!

RE: Jen názor

c4mp3r 195.?.?.?

Keď už hovoríte o tých právach, mohli by ste prosím konkretizovať, aké práva v porovnaní s nami heterosexuálmi nemáte? Možno o tom neviete, ale ani heterosexuálni muži si nemôžu vziať za ženu iného chlapa, a ani dvom heterosexuálnym mužom nedovolia adoptovať dieťa. A keď už je reč o deťoch, deti majú tiež svoje práva, napríklad aj právo na normálnu rodinu a verím že aj Vy chápete, že homosexuálna rodina nie je normálna. Z tohto dôvodu si nemôžete adoptovať dieťa, dokonca ani keby s tým súhlasilo, nakoľko súhlas dieťaťa nemá do 15teho roka života žiadnu právnu váhu.

315421

16.08.2014 08:06

Braňme sv. Václava před pochodem oplzlosti!

RE: Jen názor

c4mp3r 195.?.?.?

Vy si vôbec neuvedomujete, aké vedia byť deti kruté a úprimné. Takéto dieťa sa stane obeťou šikany a bude vytlačené na okraj svojej detskej spoločnosti, no a potom mu to asi jedno už nebude, keď bude zažívať krivdu a nespravodlivosť zo strany svojho okolia.

Ja som zažil, ako sa pokúsil o samovraždu jeden chlapec zo základnej školy kvôli šikane a šikanovali ho v triede len preto, lebo bol hrdzavý. To bolo každý deň len "hrdzavý pes, špina, hrdzo, rudá tvár" a podobné urážky šli aj na jeho rodinu. Tri roky to vydržal a potom skončil na psychiatrii. Preberte sa a rozmýšľajte nad možnými následkami, o ktorých sa vždy dozviete, keď to už nebude aktuálne, alebo keď je už neskoro.

Určite ste dobrý človek, ale v tomto sa na to pozeráte proste egoisticky. Verím, že to všetko myslíte dobre a úprimne, a že by ste bol dobrý rodič, ale bohužiaľ sú tu veci, ktoré by sa diali a vy by ste s tým nemohli nič urobiť.

315495

28.09.2014 12:41

Rozmetání buržoazního systému a spravedlivý stát

RE: frekvenčná analýza

c4mp3r 85.?.?.?

Asi čítaš príliš veľa alternatívnych periodík [smích] Radšej buď rád, že na označenie tolerancie sa už nepoužíva výraz úchylka ale odchylka. Keď som študoval strojarinu, bol to bežný výraz starých profesorov.

318205

10.10.2014 22:20

Sešlo se nás pět a půl

RE: Nedivte se a spíše se hluboce zamyslete

c4mp3r 195.?.?.?

Písať články a rečniť nie je to isté, to je ako chodiť a plávať. Nechcem to maľovať na ružovo, ale pravdou je, že pozerať sa na záznam samého seba s radosťou a hrdosťou môžu snáď len egomaniaci. Ja som doteraz nevidel VHS záznam z mojej maturity (z roku 1999), a to som tam ani nerečnil [smích]

318851

06.11.2014 13:32

Soulož do zadku

RE: souhlasím s redaktorem

c4mp3r 85.?.?.?

Bingo! Takže zarastená dvanástka je už pre Vás zrelá dosť, čo? A chlap s oholenou tvárou vlastne nie je muž ale ešte nezrelý chlapec. Človeče podľa čoho sa Vy v živote rozhodujete, či máte dotyčnej dáme/slečne vykať/tykať? Požiadate ju najskôr o to, aby Vám ukázala frndu?

320466

11.08.2015 08:16

Zvědavec má novou tvář

RE: Drzost a nevděčnost

c4mp3r 195.?.?.?

Nechcem byť rypák, ale google od svojho vzniku dizajn ešte nezmenil [velký smích]

337930

11.08.2015 08:43

Zvědavec má novou tvář

RE: Konec Zvědavce...

c4mp3r 195.?.?.?

Starý zvedavec bol nadčasový? To si snáď robíte srandu? Veď to bol dinosaurus medzi webmi, posledný svojho druhu. Myseľ vám zatemnil sentiment, ako aj iným uplakaným čitateľom. Obsah je dôležitejší ako forma, čiže z tohto hľadiska zmena nebola vôbec potrebná, ale na druhej strane ani nie je dôvodom, pre opustenie tejto stránky.

337932

11.08.2015 08:56

Zvědavec má novou tvář

RE: Všem se vyhovět nedá

c4mp3r 195.?.?.?

Na nič je tu jedine vaša počítačová gramotnosť.

337933

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 0

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 2

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
396 342,70 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 882 635