Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané čěf

Nalezeno 166 příspěveků, 11 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.05.2005 16:39

Tunel z Čepra úspěšně pokračuje

RE: Tunel z Čepra úspěšně pokračuje

čěf 81.?.?.?

Já bych jedno částečné řešení korupce měl: zrušit trestný čin poskytování úplatku, při ponechání trestného činu přijímání úplatku. Je zapotřebí to vysvětlovat? Nuže, pak by mnohý přijimatel a každý vynucovatel úplatku měl silné zábrany, nevěda, zda ho beztrestný podplatitel vzápětí (nebo i daleko později) nepráskne. Kolumbovo vejce??

52770

22.07.2005 18:49

Smutný, přesmutný svět fanatiků politické korektnosti

Tzv. politická korektnost v řeči

čěf 81.?.?.?

http://www.politikon.info/index.php?option=com_content&task=view&id=1131&Itemid=9
[oči v sloup] Prokristapána! Normální lidé všech zemí, spojte se, a mluvte i nadále normálně. A termín "politická korektnost" dávejme do uvozovek, nebo nakonec podvědomě přijmeme jeho obsah za korektní. [pláč]

62756

01.08.2005 15:35

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Určitě nebudu sám !

čěf 81.?.?.?

Na sýkorky netřeba s flintou. Kdysi se prý vůdcové v Číně rozhodli zbavit vrabců, protože aby jim neužírali hodnoty. Pět dní a nocí dělalo disciplinované obyvatelstvo dirigované úředními diskžokeji nepřetržitý hluk, příbory a nádobím a tak, a pak už jen stačilo popadané zcepenělé vrabce napytlovat a donést na úřad kvůli proplacení odměny. (V příští sezóně se jim pak přemnožily mouchy, ale to je už jiná povídka.) Co loňský czechtek provedl s místní florou a faunou, nebylo jistě nic pěkného. A nezlobte se, já mám kytky a sýkorky rád.-
Kravál do přírody nepatří, povolený ani nepovolený. Většina milovníků tohoto rámusu je -což novináři cudně pomíjejí- zřejmě ze západní Evropy. Proč někdy nepořádají na druhé straně hranic Bayerntec, našinci by tam jistě rádi přijeli? Asiže tam jsou takové akce zakázané.

63904

02.08.2005 18:10

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

Obránci technosarančat, a tuhle znáte?

čěf 81.?.?.?

Občanský zákoník §3: Výkon práv a povinností vyplývajících z občanskoprávních vztahů nesmí bez právního důvodu zasahovat do práv a oprávněných zájmů jiných a nesmí být v rozporu s dobrými mravy.
Dobrá, že? A tuhle?
§127: Vlastník věci se musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv. Proto zejména … nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy HLUKEM, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými ODPADY, světlem, stíněním a VIBRACEMI …
Vlastníkem pozemku byl -kupodivu stejně jako u loňského ročníku- pan Konstantin Pleský (je to ten majitel pražské rybí restaurace La Cambusa?). Co by k tomu asi řekl? A co sousedi, například předloni obyvatelé Kopidlna?. Tam ten cambus vypadal prý takto: http://www.drogy-info.cz/article/articleview/868/1/49/#817785
Ostatně soudím, že kravál do volné přírody nepatří, povolený či nepovolený, organizovaný či neorganizovaný

64130

04.08.2005 12:39

CzechTek v nás

reakce na 64384

čěf 81.?.?.?

Zpět k tématu. Pane hostující, píšete
A pak...
....přiřítí se nějaký, o málo starší,mindráky si léčící pako v černém a ...
...potom kluka pohodí někde u dálnice a ten Nejvyšší nakonec řekne:No a co,byl to jenom feťák,přejel ho kamion...
Co je víc?
Zničená zahrádka?
Nebo zničený lidský život,život možná slušného kluka,co se možná chtěl jen trochu pobavit?
A co na to rodiče?
Nejen jeho rodiče!
Konec citátu.
Co na to třeba já? Na inetu se dnes najde spousta detailních informací. Kterým věřit? Snad těm, které jsou nejpravděpodobnější. Reprodukuji po paměti.
Očitý svědek z vísky v okolí Mlýnce: Na kraji silnice, za bílou čárou, leželi nehybně tři mladíci, možná opilí, možná zfetovaní, možné jen unavení. Střih. Dva se zvedají a odcházeji, kamaráda nechávají na místě. Střih. Projíždí kamion. Střih. Mladík leží dál, ale nějak divně. Střih. Přijíždí přivolaná policie, konstatuje že mladík má poraněnou hlavu, patrně od auta. Střih. Lékař konstatuje smrt a mladíka odvážejí.
Vrstevník z Kladna který ho znal: Byl to kluk, který jak se říká, měl problémy se zákonem. Rodiče se ho zřekli, bydlel u babičky.
Policie (tím si nejsem jist): Přejetý měl v krvi ...
Veřejné informační kanály: POLICIE BRUTÁLNĚ ZASAHUJE NA CZECHTEC JEDEN MRTVÝ MNOHO DALŠÍCH BLABLABLA...
Myslím, že za tu smrt může nepozorný (ale žádný pako) řidič auta, a z větší části ten přejetý sám. Policie pak vůbec ne.
Zpět od tématu.
Paní Katka vyslovila názor a podepsala vlastním jménem. To já nebo paní Bovaryová, která na ní vzápětí na základě toho vygůglovala kompromitující (?) údaje a tím odrovnala(?) její názory, jsme v tom větší srabi. Nebo sem také předhodíte své skutečné jméno, madam?

64572

12.08.2005 12:01

Oběť války: americká ekonomika

RE: Mno, to se budete divit, pane Arkane, že se nebudu divit, já jsem o tom před delším časem psal:

čěf 81.?.?.?

Dotaz úplně mimo mísu (nebo přímo do mísy?). Co je vlastně lepší, být úplně mimo mísu, nebo být přímo v míse?

65744

04.10.2005 10:19

Ideozločinec Germar Rudolf

RE: Problém zvaný Leho

čěf 81.?.?.?

Šašků je! Ale klaun, pane, to je řemeslo (Werich). To je makačka, dalo by se říct, to je instituce (Horníček). Áno, instituce kultůrně-politická (W).
Tak nějak to říkali ti dva klauni ve své proslulé forbíně.

73224

06.10.2005 11:31

Ideozločinec Germar Rudolf

RE: Problém zvaný Leho

čěf 81.?.?.?

(pokračování W) Ve středověku každý král měl svého klauna, který mu říkal pravdu. Protože král ji chtěl vědět, král ji potřeboval vědět, a kdo mu tu pravdu měl říct, radio nebylo, noviny nebyly (publikum [chechtot] ), kdo mu tu pravdu měl říct? Klaun královi tu pravdu řekl, král ho za to nakop -protože za pravdu se vždycky platí kopancem, to je mezinárodně uznávaná valuta-, král věděl, co vědět měl, klaun dostal, co mu patřilo... a jelo se dál, močálem černým kol bílých skal.
[mrknutí jedním okem]

73470

05.12.2005 16:26

Pošlete vánoční pohlednici vězňům za své přesvědčení

RE: O čem vám ve Zvědavci neřeknou

čěf 81.?.?.?

Ad 2:
Hádám, bádám, hádám,
že Bovary Madam
vysvětlí se tím,
že to není ženská,
leč sehraný tým.

81895

28.12.2005 16:38

Bráníte ústavu? Pak jste podezřelí z terorismu

RE: Překládejte pořádně, prosím. Individual je jednotlivec, nikoliv individuum. Také si myslím, že Vámi uvád

čěf 81.?.?.?

Ano, překládat se má pořádně.
Následující citát je docela k tématu.
You can always rely on America to do the right thing ... once it has exhausted the alternatives (W.Churchill).
Přeložil jsem ho zkusmo takto.
Můžete se vždy spolehnout na USA, že udělá tu správnou věc ... jakmile vyčerpá ostatní možnosti (W.Kostelník).
Mohl byste mi překlad skouknout? [smích] [pláč]

85876

06.03.2006 09:55

Strana zelených – správná volba?

RE: Koho volit?

čěf 81.?.?.?

Silně uvažuji o Hnutí za přímou demokracii, www.pdemokracie.ecn.cz. Klíčovým bodem jejich programu je, dát co nejvíc rozhodovací pravomoci přímo občanům (nikoli jen jejich zástupcům), a to ne jen jednou za čtyři roky. Z povahy věci je tudíž nelze dobře zaškatulovat coby levici či pravici, teprve po prosazení hlavních programových bodů by se asi rozdělili na víc vyprofilované strany, nebo se rozpustili. Mohou být šancí, aby se začal v politice víc uplatňovat prostý zdravý selský rozum. Na poprvé se do parlamentu nedostanou, v budoucnu určitě ano.
Teoreticky to mají vyfutrováno ažaž, organizačně asi dostatečně. Akorát reklamě nerozumějí, zkratka HzPD je nezapamatovatelná a neskloňovatelná. Takhle PříDem (nomen omen!), to by zaujalo. Asi jim ji navrhnu.

96141

06.03.2006 16:33

Strana zelených – správná volba?

RE: A koho mám pane

čěf 81.?.?.?

DEU měla výborný start v příznivé době, pod heslem Nejen prosperita, ale i morálka a právo. Na to slyšelo mnoho občanů, já také. Brzo se ale ukázalo, že nejdůležitějším jejím programovým bodem je "podpora oprávněných nároků exulantů", prakticky ale jen sudetských Němců. Zejména se v tom směru angažoval hlavní sponzor DEU, pan Kudláček, vydavatel tehdy progresivního Českého deníku (snad dodnes mu DEU dluží několik miliónů; původně si myslela, že jde o dar). Jak příznivci, tak členové (těch bylo jednu dobu na čtyři tisíce) to nakonec -se skřípotem zubů- pochopili... a začali zase odpadat. A Český deník zkrachoval. Tedy nešlo o intriky mocných, aspoň ne ve smyslu, jak se domníváte. DEU se odrovnala sama.
Se ukázalo, že ta jejich zkratka vlastně znamená DEU(tsch), srv. pozdější US(a)-DEU(tsch).

96188

10.05.2006 11:31

Kateřina Jacques - dobře připravena past

RE: Clanok je zavadzajuci

čěf 81.?.?.?

Po uveřejnění toho článku a fota v BL jsem napsal (do diskuse na ČN) -o jednom aspektu věci- toto. Prý každý policista vždy zachovat má se profesionálně, bez emocí. Pak ale totéž musí platit tím spíš i pro vysokého státního úředníka. Policistu nejdřív uposlechnu a pak podám stížnost. Ředitelka odboru lidských práv na Úřadu vlády Žak se při prosazování svých občanských práv dopustila patrně několika přestupků: (1) neuposlechla pokynů policie, (2) utrhla policistovi služební číslo, (3) lhala, že policista neměl číslo. Proto by ji měl šéf postavit do prošetření případu mimo službu -jako to udělal ministr vnitra s policistou- , a pokud se prokáže bod 3, propustit ze státních služeb. Neboť státní úředník nesmí lhát, nota bene tak blbě, aby se na to přišlo, že? Konec citace.
Výšeuvedené snímky z patrně policejního videa prokazují body 2 a 3. Proto lze očekávat, že po vyšetření (případu) bude Žak odvolána z funkce. Lhář na místě ředitele přes ausgerechnet lidská práva je cú moc, to je něco, jako kdyby lhal notář.

105500

17.05.2006 19:46

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

RE: Hrůza

čěf 81.?.?.?

Prázdné kostely jsou problémem oprávněnosti existence církve samé. A tak se je pastýři –logicky, ve svůj prospěch, nikoli svých oveček- snaží naplnit. Třeba v sousedním Holandsku:
Raz sme sa s kamarátom prechádzali po meste. Všimli sme si, že z Veľkého kostola, ktorý sa tak aj volá, znie hudba a dovnútra vchádzali polonahé dievčatá. Boli sympatické. Prekvapilo nás to a hybaj za nimi! Pri vchode stojí ochrankár a usmieva sa: "Chlapci, tam nemôžete!"
Urazili sme sa. A kde je problém, pýtame sa. Ochrankár vybuchne smiechom: "Pozrite sa na tabuľu. Neviete čítať? Dnes, v sobotu, je vo Veľkom kostole lesbická diskotéka."
A vtedy som pochopil, že pre prachy prenajmú holandskí kňazi svoj kostol hoci aj zoofilom.
---Konec citace. Co na to věřící katolík, přešťastný Honzo777? A co na to rodilí Holanďané? chelemendik.sk - HOLANĎANIA SA SŤAHUJÚ DO AUSTRÁLIE
Západoevropská vyšší církevní hierarchie je součástí globální elity a tedy „důsledně se distancuje od všech místních zájmů, norem a tradic“ ( chelemendi.sk ). Jen řadoví faráři ještě protestují. Ale kdyby vyvstala nutnost, kvůli zachování živobytí přeškolí se na muezziny, tak jako se u nás po převratu učitelé ruštiny přeučovali na angličtinu. Jinými slovy, normální lidé, považující normální rodinu za základ státu a národní státy za nejpřirozenější útvary, od západní církve zastání a podporu v tomto názoru čekati nemohou.
In margine.
Výšeuvedený nestarý politicky nekorektní web http://www.chelemendik.sk/ je nanejvýš zaujímavý pro zvědavce zvědavé, jak asi funguje svět. Namátkou:
Z jakého (také) důvodu se rozpadl Sovětský Svaz? http://chelemendik.sk/zahadazaniku.htm
Proč tzv. „mezinárodní společenství“ tolik bojuje za toho Chodorkovského? http://chelemendik.sk/panarin2.htm
Pane editore, máte konkurenci z Východu.
[pláč]

106223

17.05.2006 20:29

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

RE: Hrůza

čěf 81.?.?.?

http://www.chelemendik.sk/doc.php?d=00000047
http://www.chelemendik.sk/panarin.htm
Klíčové odkazy se nevyvedly, snad teď.

106229

17.05.2006 20:35

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

RE: Hrůza

čěf 81.?.?.?

HOLANĎANÉ SE STĚHUJÍ DO AUSTRÁLIE http://www.chelemendik.sk/doc.php?d=00000047
http://www.chelemendik.sk/panarin.htm
První dva odkazy se nevyvedly, snad teď.

106231

19.05.2006 11:17

Belgické kostely se mění na ubytovny pro imigranty

RE: Hrůza

čěf 81.?.?.?

Bovary, to nepsal Čelemendík, jen přetiskl.
Vodníče, není důvodu Vám nevěřit, ale ani se nezdá, že onen neznámý autor napsal čistou beletrii. Se skutečností (nejen o Holandsku) to může být jako v orientální historce o králi, který požádal svého moudrého rádce o vysvětlení, co vlastně jest pravda. Rádce nechal přivést slona a pak několik slepců. Nechal prvního slepce osahat špičku slonova chobotu, druhého špičku klu, třetího kousek ucha… posledního špičku oháňky. Pak poručil, aby popsali, jak neznámé zvíře vypadá. Každý vylíčil jiného tvora, ovšem ani jeden nelhal, to by si nedovolili. Již je ti jasné, ó šáhu všech šáhů, co je to pravda, ptá se vezír v závěru příběhu.
Může to být i jinak. Nedávno v televizi běžel film, tuším americký, o vědeckých pokusech s lidským zrakem. Byla jich ve filmu ukázána řada, a doprovázel je ukecaný komentátor zasvěceným a poutavým výkladem. Například při záběrech z basketbalového utkání vysvětloval, že lidské oko nestíhá zpracovávat vše a proto se divák soustřeďuje na výseč obrazu, kde se něco děje či která je pro něho právě nejdůležitější. Na konci celého pořadu se zeptal diváků: Všimli jste té gorily? Neviděl jsem nikde žádnou. Komentátor pustil znovu basketbal… a opravdu, pár metrů od míče se neustále pohyboval, ba křepčil, muž v masce gorily. Pak průvodce opakoval záběry z ostatních experimentů, i těch poklidných a pomalých … všude byla gorila!

Jste si opravdu jisti, ó Evropané, soustředění na svou zábavu,
za neustálého jemného vybízení od všech informačních médií, kam se během hry máte dívat,

že Vám na herní ploše nepobíhá gorila?

106394

22.05.2006 09:59

Jak smutné

Báseň na facky

čěf 81.?.?.?

K oběti své se přikrad'
spár ostrý, oko bystré,
neviditelný macek.
Nemusel seknout třikrát,
v přikrádání je Mistrem
Bratrstva kočičích pracek.

106644

05.12.2006 13:49

Zápas o příští generaci

RE: Koreny zla

čěf 82.?.?.?

Pro ty, kdo se naučili myslet a pracovat s informacemi a mají dost času
http://www.radioislam.org/talmud/index.htm [mrknutí jedním okem]

122820

15.01.2007 17:23

Sešli se v Teheránu

Konference v Teheránu nebyla první

čěf 82.?.?.?

Asi první mezinárodní konference tzv. revizionistů (nejen o tzv. holocaustu, nýbrž o svobodě zkoumat jakékoli historické téma)proběhla už v r.2002.
http://eairc.boom.ru/reports/revisionists.html

125708

19.01.2007 15:39

Američtí veteráni z Iráku jsou ponecháni osudu

RE: Pomuze to otevrit oci?

čěf 82.?.?.?

Fahrenheit 911 vyšel nedávno v češtině, jakož i další dvě knihy od Michaela Moorea. V Levných Knihách měli jich stohy, ale už jsou pryč, no nekupte to, za devatenáctikorunu.
Vidět film je arciť působivější než číst scénář, ale v knize jsou další informace okolo, ohlasy diváků a tak.
Safra, to vypadá jako reklama. (A vlastně... je.)

125974

29.01.2007 16:41

„Nemohu snést neustále vpády vojáků do svého domu“

RE: Zvedavec - byt, ci nebyt

čěf 82.?.?.?

Pane vydavateli, prosím Vás, v zájmu duševní hygieny. Povolte tomu provokatérovi "texaskycizek" jen tři reakce ke každému článku, a nikdy jako prvnímu v pořadí, aby neodváděl diskuse stranou.
A mám konstruktivní návrh. Za ta léta Zvědavec nashromáždil kvantum zajímavých článků, informací a diskusí, přičemž ty starší jsou nepřístupné bez zaplacení. (Samozřejmě, za informace se platit má.) Což takhle je trochu zredigovat, uzavřít diskuse, mnohdy hodně hodnotné, a vydat, třeba po ročnících, na cédéčkách. Při šikovně stanovené ceně by byl určitě zájem. Pomohlo by to pejskovi s miskou, a informace by zůstaly zachovány ve veřejnosti v případě,že by Zvědavce nějací zmoci úřední vypnuli.

127277

07.05.2007 13:00

Jsi proti radaru? Jsi hnědý nebo rudý...

RE: Záhada

čěf 82.?.?.?

Termín "holocaust" prý vymyslel židovský spisovatel Elie Wiesel někdy v sedmdesátých letech minulého století.

134813

25.05.2007 14:10

Debata o základnách nevěcná

RE: Figurky na šachovnici

čěf 82.?.?.?

Hraje se na Brzezinského Velké šachovnici.
oč se hraje
kdo hraje
kdo zápas organizuje
jaká jsou pravidla hry
jaké bylo zvoleno zahájení poslední partie (tzv. WTC-gambit)
co mohou pěšci, chtějí-li přežít?
spojit se bez ohledu na barvu stran
a odmítnout hrát

Skrytá moc je tím silnější, čím je skrytější; čím víc je zviditelňována, tím víc slábne. Nejdůležitější zbraní dneška jsou informace a internet. Moc bezmocných spočívá v kooperaci.

136157

29.05.2007 11:31

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

Tak on to nebyl vtip

čěf 82.?.?.?

Článek mi připomněl Renčínův vtip. Upocený chlapík vytahuje jiného chlapíka na laně z propasti. Vytahovaný, již skoro vytažen, nevěřícně civí na vytahujícího: Ale to je přece Karel, komunista Karel! Já se snad pustím ...
Rusové už veřejně uvažují, že v případě nutnosti zničí radar pro absolutní jistotu rovnou jadernými bombami. Praha je asi 60 km od Trokavce.
A že na demonstraci bylo nejvíc vlajek červených (a zelených)? Inu, občané s vlajkami modrými, růžovými, černými aj. ač také zváni, nepřišli v takovém počtu, aby tyto přečíslili.

136335

01.06.2007 14:38

Reakce na výhrůžku „buď radar nebo povinná vojna“

Agitační materiál k volnému využití

čěf 82.?.?.?

Z Trokavce Strakovce

Vláda táhne do Brd, hele,
od Velkého bratra Dar:
Superdeštník! Chrání skvěle!
Jděte klidně do postele
a děkujte za radar!

Nálet perský kobercový
na USA zneguje;
kdy že přijde, komu hoví,
a proč vůbec, Vondra poví,
His Master‘s Voice sleduje.

Chcete slyšet Vox populi?
Zajděte si do hospod:
Ministrům snad ruplo v guli,
zaslouží si po papuli!
Deštník? Vadný hromosvod!

136653

06.06.2007 13:47

První místo v řiťolezectví?

Já trvám na tom, ze Plzeň nesmí zničit atom

čěf 82.?.?.?

Dobrý den, magore

1. Celý stát uslyšel ten párr hlasů,
zůstal stát, zanechal hovorrů,
celý%) stát odskočil od rrozhlasu,
obrrátil oči v sloup nahorru.

2. Dobrrý den, magorre Vyčítale,
z nárroda sakrra si nedělej,
zapsanej, trrampe z Brrd, seš v anále
kámošů s usárrnou z Jú Es Ej.

3. Vyřiť se jim v řiť, až amíci
s hvězdnejma začnou válkama,
my jim však chceme všichni%) říci,
že nejdem‘ s fanglí za váma.

4. Dobrrý den, rradarre, prrostě chucpe,
na tebe teda sme čekali,
Sam ho sem ke svýmu prrospěchu cpe,
a hledá ohnivé tleskaly.

5. Dobrrý den, ohnivá ministrryně,
každýho ten vá šhit rrozpálí,
vláda snad musí mít IQ dýně,
v Brrdech-li tu kouli rrozbalí.

6.=3.

7. Já to tak vyslovit nedovedu,
nevolí teď se mi třese hlas,
dávno nám, ministři, není sedum,
abysme mysleli podle vás.

8. Já to tak zazpívat nedovedu,
nevolí teď se mi třese hlas,
dávno nám, ministři, není sedum,
abysme zpívali podle vás.

Poznámky:
%) básnická licence, dle výsledků dosavadních místních referend to sto procent není;
další parafráze známé písně, myšlená do pochodu z Trokavce ke Strakovce (na své úvodní stránce píší Navštivte nás);
akordy a původní text jsou třeba tady nebo tady

137040

08.06.2007 18:29

Smysl evropské vzájemnosti

Radši bez titulku

čěf 82.?.?.?

Pane Lhotáku, píšete rád, vzdělaně, lehce, proto hodně, jenže mlhavě. Byste byl čten, nutno psát jasně a stručně (nebo jinam). Například následovně:

V základech pevného a spolehlivého mezinárodního řádu musí stát úcta k národům a národním státům. Vlastenectví může mít své vady, ale národní hrdost a národní instituce jsou tou nejlepší průpravou k fungující demokracii. Jakékoli pokusy odstraňovat rozdíly mezi národy nebo spojovat různé národy s odlišnými tradicemi v jeden umělý stát skončí s největší pravděpodobností neúspěchem, možná krvavým. (Margaret Thatcherová: Umění vládnout)

Srozumitelné, tudíž už s tím lze polemizovat. Zkuste to, stejným stylem.

137204

11.06.2007 14:54

Smysl evropské vzájemnosti

RE: Radši bez titulku

čěf 82.?.?.?

[překvapení] Můžete, dovolí-li autorka [smích] Ale na citáty z děl se autorský zákon přece nevztahuje. Narazil jsem na něj na NI FMV v Trezoru v článku Budoucnost evropské integrace…(projev na konferenci). Ale měl by se ještě ověřit jinde, protože v článku není specifikován ni řečník (?Klaus) ni konference.

137354

11.06.2007 18:50

Smysl evropské vzájemnosti

RE: Radši bez titulku

čěf 82.?.?.?

Byla to jen rada, kdepak požadavek. Zavadilo mi totiž, že až po třetím čtení jsem pochopil, že po textech tohoto stylu si můžu říct akorát líbí/nelíbí, působivé/nepůsobivé, ale ne už souhlasím/nesouhlasím, a že mi z něho utkvěla v paměti jen fráze Chorobné šílenství nacionalismu. Že by v tom byl jejich smysl?
Čtenáři, hloubající a diskutující Jak funguje svět a proč, možná spíše ocení třeba suchopárnou a nudnou analýzu, nebo Vaše stručné a jasné Ne, s Thatcherovou nesouhlasím.
K obsahu: název článku a závěrečná věta si odporují; vzájemnost je něco jiného než podřízenost; apelujete-li, že se všichni máme začít cítit Římskými (nyní Bruselskými) občany, nutno připomenout, že v dobách Pax Romana byli pouze občané Města a zástupci Města v provinciích občany Římské říše první kategorie.

137369

06.09.2007 14:06

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Pravda bude ako obycajne niekde uprostred.

čěf 82.?.?.?

Je zákonná možnost, jak se vůbec bez vypůjčování úročených žetonů obejít: barterové obchodování (zboží za zboží). Na lokální úrovni (já kovář ti dám sekeru, ty švec mi dáš boty pro rodinu) se možnosti brzy vyčerpaly, (proto peníze vznikly), globálně (já stát ti pošlu tanker ropy, ty stát mně pošleš na rok skupinu lékařů) by to už zase mohlo ve velké míře dlouhodobě fungovat. Subjekt X se ovšem snaží toto nemilosrdně potlačit, a pro jistotu i prostředí (suverénní státy), v němž by i jen takové myšlenky mohly vznikat. Subjekt X chce prostě celou zem, a 5 procent navíc.
Stejně záporný postoj má subjekt X vůči všem transakcím, které se snaží jeho asistenci minimalizovat, jako je třeba elektronický systém vzájemného započítávání firemních pohledávek.

143215

23.10.2007 17:01

A povstala umělecká fronta…

RE: A co ma byt

čěf 82.?.?.?

Umisteni hlavni knihovny do centra je prirozene, tradicni a pro cloveka, ktery nekdy cetl knizku naprosto samozrejme.

Bývalo přirozené, ještě je, ale brzy nebude. Ve světě nastoupil přirozený trend veškeré knihovní fondy (včetně nejvzácnějších a fyzicky nevypůjčitelných tisků) převést do elektronické podoby, takže v centru města postačí jen nějaký terminál pro stahování e-knih, a ani ten možná nebude třeba. I veřejná čítárna se stane zbytečností.
Rozhodujícím faktorem pro umístění Paměti Národa se stává bezpečnost před fyzickým zničením. Tedy co nejdál od center velkých měst, od míst přírodních rizik, od budovy RFE, od US-Radaru apod. Měla by o tom rozhodovat vláda, ne nějací městští konšelé se svými lokálními zájmy, a vybírat místo s obdobnou pečlivostí, jako se vybírá pro jadernou elektrárnu.

Co se tyce podminek rizeni, ktere tady pripomel Trodas.
Ano, ty byly poruseny. Je ovsem pak smesne, kdyz vsichni ti, co krici, ze nam knihovna rusi panorama si zaroven stezuji, ze fond je v podzemi coz vyraze snizuje vysku knihovny.


Vám nevadí, že autor kašlal na zadání (čímž si navíc usnadnil řešení)? Mně ta arogance predestinovaného vítěze vadí moc.

Nebude doufam nikdo argumentovat, aby "nezatekalo do sklepeni pri desti".
Dale je fakt, ze pod zemi se podstatne lepe udrzuje stala vlhkost a teplota, coz kniham vyrazne prospiva.

Ano, i toto riziko je lépe vyloučit.
Možná, ale bez elektřiny to v podzemí vůbec nejde; a co když na delší dobu po nějaké katastrofě vysadí?
Proto asi bylo v zadání: knihy buďtež uloženy nad úrovní terénu.
---
Obrat ODS od podpory Národní knihovny vidím jako snahu odvést pozornost veřejnosti od Radaru: nebudem´ vám nutit Chrchel, postačí nám zcela Radar; ten je pro nás důležitější.

145805

23.10.2007 17:52

ČEZ tiskové prohlášení k zvýšení ceny elektřiny na rok 2008

RE: Je to jinak

čěf 82.?.?.?

Cenu elektřiny u nás fakticky určuje ČEZ coby "tvůrce trhu", který se alibisticky vymlouvá na ceny dosažené na (nikoli vnitrostátní) burze, kamž ovšem s produktem nemusel chodit.
Normální ovšem je, že cenu výrobků si určuje akcionář s rozhodujícím balíkem akcií, to jest stát, který to ale alibisticky přenechává managementu ČEZu.
Vzorový příklad, jak v "moderním" státě nadnárodní společnost přerůstá vládu.
Občan-malospotřebitel může jen doufat, že se zájmy jednoho velkododavatele dostanou už brzy do těžkého rozporu se zájmy všech velkoodběratelů. Jenže ani výstražná stávka velkoodběratelů mu nemusí pomoci, protože malý spotřebitel odebírá elektřinu za jinou, vyšší cenu než velkospotřebitelé (což se paradoxně považuje za normální).

145807

25.10.2007 15:45

ČEZ tiskové prohlášení k zvýšení ceny elektřiny na rok 2008

RE: Je to jinak

čěf 82.?.?.?

Ja nevim, co je na tom nenormalniho?? Kdyz pujdu jako podnikatel do Makra a koupim paletu Horalek, tak to taky dostanu za lepsi cenu nez kdyz koupim jednu Horalku nekde ve stanku. A kdyz koupi Makro od vyrobce dva kamiony, dostane cenu jeste o hodne lepsi...

Právě to. Množstevní slevy, a to zcela obecně.
Normální (=většinový) člověk koupí za 1000Kč dejme tomu 100 Tatranek po 10Kč. Privilegovaný člověk, např. s právem nakupovat v Makru koupí (též pro vlastní potřebu - pomiňme teď obchodníky) za stejnou částku dejme tomu 125 Tatranek po 8Kč. Tudíž hodnota jeho bankovky byla fakticky 1250Kč, ačkoli tatranky i bankovky byly v obou případech stejné (plně zaměnitelné).
Ja nevim, co je na tom normalniho??

145905

08.11.2007 18:43

Zadostiučinění?

RE: Jen to , ze advokati v CZ

čěf 82.?.?.?

Odsoudit nepohyblivou hluchou a slepou 86letou babku k osmi rokům do basy je rarita.
Rarita, a hloupost nejen politická.
Když už "s křížkem po funuse" odsoudili prokurátorku za to, že NAVRHLA trest, měli -aspoň symbolicky in memoriam- odsoudit hlavně soudce, který rozsudek VYNESL, a především toho, kdo onen politický proces INICIOVAL a REŽÍROVAL (Rudolf Slánský, generální tajemník KSČ v letech 1945-51). (M.H. zatčena 1949, odsouzena 1950).

146725

09.11.2007 17:11

Zadostiučinění?

RE: Jen to , ze advokati v CZ

čěf 82.?.?.?

Technická: Ještě jednou, prokurátor nesoudí, nýbrž obžalovává; soudí a odsuzuje soudce.

146777

13.11.2007 16:35

Garry Kasparov je provokatérem a agentem CIA

RE: Prvý šachista, ktorý robí ťahy o tri kroky späť

čěf 82.?.?.?

Tento geniální šachista má zřejmě svým odporem proti režimu vytvořit protiváhu a paralelu geniálnímu americkému šachistovi Robertu J. Fischerovi. Bobby Fischer, zázračné dítě, nejmladší velmistr světa; zpočátku podporovaný a podporující Židy (1967 odstoupil z turnaje kandidátů mistrovství světa na protest proti kontumaci partie, kterou odmítl sehrát v sobotu); 1972 na Islandě porazil mistra světa Rusa Spasského v tzv. zápase století, který obě supervelmoci brali jako souboj politický; později se názorově rozešel se sionisty a začal je nevybíravě kritizovat; v důsledku toho se z miláčka Ameriky stal brzy pro establišment veřejným nepřítelem č.1; 1992 sehrál v Bělehradě odvetný zápas s Francouzem Spasským proti vůli americké vlády, za což mu v USA hrozilo vězení; 2004 v Japonsku zatčen, před vydáním do USA se zachránil sňatkem s Japonkou; dnes žije na Islandě.
Zde Fischerovy názory cca posledních deseti let, včetně všech jeho rozhlasových interview, na jediných jím autorizovaných stránkách.
Názory Kasparova zde či zde.

147079

30.11.2007 13:34

Žalobníček s cejchem práskače

Jarek

čěf 82.?.?.?

Přispěvek do soutěže nebo co to je

Jarek

(sostenuto)
Hvězda mu zhasíná, z Českého Těšína
jiná ho zakryla; cosi ho nutká
konečně zazpívat, že svůj boj začíná
za nás a za Kryla, náš Jarek Hutka.

Refrén sirén:
(energicamente, entusiasticamente)
Verš psaný krumpáčem, až oko zapláče,
vášnivý tají cit, je plný šťávy.
Nebude jináče, barde náš z totáče,
zasloužíš pověsit do Síně slávy.

(sostenuto)
Po letech šestnácti zapěl nám, že na cti
skvrna je u jeho kolegy barda.
Jak račte věděti, nešlo už mlčeti,
to by se zachoval, jak malej jarda.

Refrén

A ještě napovím velkému Jardovi:
kritický umělče, hotov se k startu
na všechny zbabělce, co doma zůstali,
podpisy dodali, pod Antichartu.

Refrén

Litřík si dej vína, pak urči, kde vina,
s odstupem Holländra zaútoč zprudka.
Následek příčina zbabělec hrdina
nám se to prolíná… Jasno má Hutka.

Refrén

čěf

P.S.
Závěrem trochu prózy; úryvek z jedné diskuse:

ze se zapomina na nohavicuv zakaz v 80.letech koncertovat, o vydavani desek ani nemluve. to je historicky fakt, ne zadny vymysl, proto vsichni ti rvouni, co tu blejou o udavacich si nezaslouzi nic jinyho, nez pres drzku. a to vcetne pane hutky. nepovazuji nohavicu za zadneho boha, ale zpusob, jakym si o nej o nej nekteri otiraj hubu, az prilis smrdi podelanym cechactvim.

První Nohavicovo veřejné vystoupení s vlastním repertoárem proběhlo v březnu 1982. Na národním finále Porty 83 zautocil na totalitni rezimy písní Pánové nahoře. Tento i další Nohavicovy texty vyvolaly nevoli tehdejších cenzorů a stejně jako jiným angažujícím se umělcům mu bylo bráněno svobodně se vyjadřovat. Vše vyvrcholilo 1985, kdy byl sice na Portu pozván, ale nemohl vystoupit a musel opustit Plzeň. Prvního alba se Nohavica dočkal v roce1988.

jeho kariera tak zdaleka nekoresponduje s karierou aktivniho udavace anebo kolaboranta. at uz spolupracoval jakkoli, panum nahore to bylo evidentne malo. lopatam dole, ac tehda posranejm strachy, to vsak staci na to, aby si 'kydli hnojem'.

148284

05.12.2007 15:36

Plundrování po bruselsku

RE: A bylo řečeno a co B...?

čěf 82.?.?.?

Tak sakra nevolte strany co o sobě tvrděj, že jsou " proevropské". Je to těžké k pochopení?

Navrhl jste A, navrhnu B:
Tak sakra volme strany co o sobě tvrděj, že jsou "pronárodní". Je to těžké k pochopení?
Tedy nechť -v tom zastaralém primitivním pravolevém pohledu na politické spektrum- pravičák volí pronárodní pravici, levičák pronárodní levici, bez ohledu na našeptávání médií: volte tak, aby Váš hlas nepropadl, abyste se stali "členem vítězného týmu".
Tak sakra volme strany co o sobě tvrděj, že jsou "proreferendové". Pravičák pravicové, levičák levicové. Je to těžké k pochopení?
Ovšem, jsou takové strany?

148563

17.12.2007 21:45

Sci-fi: Přímá volba prezidenta

RE: Demokracie

čěf 82.?.?.?

Každý výborný nápad lze ještě vypilovat. Piluji:
Zadní strana každého volebního lístku se jménem kandidáta nebude prázdná, jak je dosud špatným zvykem u voleb všeho druhu. Alébrž bude mít povinný nadpis Nejdůležitější body mého volebního programu, dalších 30 řádek strojopisu bude vyhrazeno kandidátovi pro jeho vlastní text, a bude obsahovat... hádejte co? Nechme se překvapit.
Zvýšené náklady budou pokryty zvýšením manipulačního poplatku z 20000 na 20001 Kč.
Veškeré další prezentace kandidátů na bilboardech a v médiích se tím stanou téměř nepotřebnými a proto budou zakázány zákonem. To aby měl každý nejenom stejnou příležitost, ale i stejnou startovní čáru.
A agenti nejen vaší PR firmy, pane Spytihněve, si mohou zase sbalit kufry, i s penězi. [mrknutí jedním okem]
Paní Jarmilo, zapřemýšlejte o zapracování mého návrhu. [mrknutí jedním okem]

149456

03.01.2008 14:17

Hranice zůstaly

RE: Autorovi článku

čěf 82.?.?.?

20 - 2 = 18

Hospodářství profesory
vidíme, jak vedou spory,
koho víc brát za autory
Kupónové Velké Story.

Dle obou je věcí jasnou,
nutnou, krásnou, přímo spásnou,
jen chtěl jeden při ní zhasnout.
Občan může tiše žasnout:

Politici vyznávaj‘
-a to všici, ein, zwei, drei-
bez ohledu na partaj
liberální, ajajaj,
hospodářský švejnaráj.

150471

11.01.2008 13:13

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: Odchod

čěf 82.?.?.?

Není šprochu...
Milý hochu,
Víťo Bochu,
polev trochu
v úctě k B-hu
mejnstrýmových méédyjí.

Mládí sluší
míti v duši
k „pravdám božím“
pochyb nůši,
tím si IQ rozvíjí.

Stworu v lochu
pro pár šprochů
přát si mohu,
mám-li vlohu
nezvědavcem skalním být,
před fakty si ucpat uši,
-zpravodaje rovnou zbušit-,
neuznat z nich ani bit.

151121

05.02.2008 11:06

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

Budu se/si trochu opakovat, promiňte

čěf 82.?.?.?

20 - 2 = 18

Hospodářství profesory
vidíme, jak vedou spory,
koho víc brát za autory
Kupónové Velké Story.

Dle obou je věcí jasnou,
nutnou, krásnou, přímo spásnou,
jen chtěl jeden při ní zhasnout.
Občan může tiše žasnout:

Politici vyznávaj‘
-a to všici, ein, zwei, drei-
bez ohledu na partaj
liberální, ajajaj,
hospodářský švejnaráj.

*

Jisté strany vůdců břímě:
k správné volbě členy přimět.
Pretendenta členstvo zvolí,
Velký ho pak musí skolit.

Nový lýdr v stejné roli
zavrhnul už jakoukoli
provinciálnosti příměs:
vybral jim ho sám – a v Římě.
A myslí to přeupřímně.

153346

07.03.2008 11:54

Iráčané: „Navýšení“ je katastrofa

RE: pripominam

čěf 82.?.?.?

Možná byl.

155925

18.04.2008 16:04

Peníze jako dluh

RE: tady fakt někdo těm blábolům věří ?

čěf 82.?.?.?

Zlý žid složí $1111,23 u centrální banky a založí si zcela bez dalšího kapitálu banku svou. Hloupý věřitel si k němu jde půjčit za lichvářský úrok $10000. Zlý žid si nechá věřitelem podepsat úvěrovou smlouvu na tuto částku a tak VYTVOŘIL PENÍZE Z NIČEHO. Věřitel ovšem žádá peníze v hotovosti.
Především je podezřelé, že si pletete pojmy. Věřitelem je, kdo půjčí (a věří, že se dostane zpátky). Ten hloupý, co si jde k němu půjčit, se nazývá dlužník/vypůjčovatel.
Asi to víte, jen nedosti přemýšlíte nad tím, co píšete.

... ovšem žádá peníze v hotovosti. Tak jej zlý žid pošle na pokladnu té své banky, v níž není ani cent, ať si je vyzvedne. A zde pohádka končí.
Vypůjčovatel ovšem nežádá peníze v hotovosti, protože podle obvyklých podmínek (aspoň u větších částek - hypotéky) mu zlý žid (říkejme raději přesněji zlý bankéř) mu pouze otevře úvěrový účet, z kterého za vypůjčovatele hradí -opět bezhotovostně- jeho platby. Fyzické peníze na ruku se tu nikde neobjeví; v tom je právě ten (jeden) bankovní trik.

... a založí si zcela bez dalšího kapitálu banku svou.
Právě k založení banky potřebujete prokázat, že máte značný kapitál v hotovosti. Teprve na základě tohoto balíku fyzických bankovek můžete začít s povolením a záštitou státu začít vytvářet další peníze z ničeho.

-Tak na nás zkuste nějakou lepší báchorku.

159372

09.07.2008 19:00

Panenko Mária, oni to fakt podepsali

RE: Cha cha cha

čěf 82.?.?.?

Zradaru den

Ne, nevítám tu americkou mrchu,
co mocí cpe se k nám do brdských vrchů,
je navrch bílá, sympaticky oblá,
zlem zevnitř září, kdepak symbol dobra!
Na plnou hubu už se říci musí:
když Usové furt obkličují Rusy,
my můžem‘ čekat nukleární sprchu.

Již Homér popsal efektivní schéma,
jak zdolat monstrum (obra Polyféma),
a preventivně (nežli zaútočí)
vzít vhodný nástroj, vypálit mu oči.

Ne, nevítám tu americkou lady,
co dělá byznys s domácími šmejdy,
k níž se tu líše, jejíž vlečku líže,
spíš výš než níže, cizokrajné kníže.

Tak vládní zváči podepsali dneska
zas Dopis Zvací, kamarila tleská,
pan Topolánek Meteleskublesku
chtěl mít tu mrchu co nejdříve v Česku,
své ruce mnou si soldateska modrá,
Karl von Schweizberg, Cyril, Sasha Vondra …
Jak nevzpomenout jistá jména česká,
Kolder a Indra, Bil’ak, Hofman, Švestka …

164974

11.07.2008 10:55

Několik slov o knihách, které mě v poslední době zaujaly

Což takhle

čěf 82.?.?.?

založit tady další čtenářskou samoobsluhu: rubriku Zajímavé knihy (a Zajímavá videa)?

165167

Ne Gliwice, ale (tehdy německý) Gleiwitz, jinak souhlas.

167418

12.08.2008 12:32

Rusko opět na „Temné straně síly“

RE: fuj

čěf 82.?.?.?

Tahle ještě víc. Je to na Altermedia.

Konflikt v Jižní Osetii obrazem

167815

18.09.2008 15:39

Americká ekonomika – loď v bouři a bez kormidla

RE: Něco pro pobavení

čěf 82.?.?.?

Češi se nemusejí bát o své vklady, psali to v (Českých) novinách.
Ten samý tzv. analytik, tam citovaný, v březnu v článku Hospodářské výsledky Goldman Sachs a Lehman Brothers překonaly očekávání trhu napsal, vyjímám:
1) Další bankou, která dnes oznámila své výsledky za 1Q 2008 je Lehman Brothers. Čistý zisk ve výši 489 mil. USD (0,81 USD na akcii) byl také lepší, než očekávání trhu...
2) Hospodářské výsledky obou bank hodnotíme pozitivně a věříme, že pomohou ke zklidnění situace na finančních trzích a obzvláště v bankovním sektoru...
Závěr:
1) Bankám obecně nelze věřit ani Dobrý den
2) Finanční analytiky je nejlépe nečíst (když už se nesmějí střílet)
3) Věřím, že české banky se chovaly obezřetně. Věřím, že jejich vlastníci (zahraniční banky) také. Protože pokud by byla bývala matka hrála ruletu v globálním kasinu s finančními deriváty, doplatila by na to i dcera.

170965

15.10.2008 19:41

Zaručený recept na dôchodky v krajine pôvodu Chile, začína krívať

RE: Tenhle problem neni jen v Chile, ale ve vsech duchodovych sporeni

čěf 82.?.?.?

už naši predkovia vedeli, že jediný funkčný systém je priebežný, aj rozprávka o tom je - o troch grošoch.

Hej. Blíže o třech groších -a nejen o nich- trebárs tu.
Autor blogu tam také podává návrh čtvrtého i pátého pilíře financování důchodů. A vůbec, doporučuji přečíst celý blog, chronologicky a pomalu. Bude se bohovsky bavit i kdo nezná slovenské reálie; slovensky přece stále rozumíme.

173104

11.11.2008 16:29

Okolnosti zrodu ČSR - část III.

RE: Tazko je nieco napisat a neublizit

čěf 82.?.?.?

Pan Krystlík, když píše: S československými vojáky, kteří se zúčastnili sestřelení jeho letadla... má jasno. Avšak Byl M. R. Štefánik sestřelen?

175530

Tak Hertze, Hertzela nebo Herzla? [smích]

176635

24.11.2008 15:48

Frederick Töben nebude vydán z Británie do německého vězení, vyhrál

RE: Pane Stwora

čěf 82.?.?.?

Janov 17.11 třeba tady. Quasi policejní web, ale vypadá to nečekaně objektivně.

176641

26.11.2008 17:39

Ústavní soud odročil jednání o Lisabonské smlouvě na zítřek

RE: Díky, pane prezidente...

čěf 82.?.?.?

Našemu presidentovi

Nechoď, Vašku, s pány na střet
k Oustavnímu soudu,
obracíš se marně na střed
euro-hujer-proudu.

Činovníci zradí všici
Česko za prebendy,
my jsme přeci vládci věcí,
vládnem referendy!

Vlastně… je to všechno v řiti,
někdo nám je upřel!
Chtěli jsme Tě podpořiti,
ale hubu utřem‘.

Vy jste, Vašku, ve při elit,
tam u toho soudu;
než tu frašku, s námi střežit
měl jsi rodnou hroudu.

S úctou
Tvůj lid

176853

28.11.2008 16:19

Temný týden

RE: .

čěf 82.?.?.?

Lepší systém než zastupitelská demokracie je demokracie.

177051

10.12.2008 12:24

Bravo, pane prezidente!

RE: Cohn-Bendit

čěf 82.?.?.?

Pisatel si nepřeje zůstat v anonymitě, jen ho trápí ta no hergot jak se to jen jo zapomnětlivost.

P.S.
Skutečnosti syrové dočkali se Irové.
Kdo dost EU nemá rád, bude dělat reparát
jak s nadšením zahučí ve Svazovém náručí.
Co nastane asi, když reparát zprasí?
Snad na věčné časy bude si rvát vlasy.

177926

02.01.2009 17:05

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

PF 09

čěf 82.?.?.?

– Děsí mě organizovaná celosvětová demontáž výuky ve školách a promyšlená produkce dunivých, sebevědomých a egoistických blbců ... atd...
Stanovování význačných dnů v roce je činnost vysoce politická a symbolizující. Doslouživší stolní kalendář pro r.2008 se lišil od předchozího pro r.2007 přesně v následujícím:
Byl vyškrtnut Významný den - Den vzdělanosti (7.dubna)
Byl vyškrtnut Významný den - Den rodiny (15.května)
Byl zaveden Významný den - Den válečných veteránů (11.listopadu).
Kalendář pro r.2009 tento trend zachovává. Jak výmluvné! Jasně to symbolizuje, na co současná česká politická elita dává důraz a na co sere. (Přitom válečných veteránů, -kteří si ovšem zaslouží úctu-, je už jen pět a půl a je jim přes osmdesát; povalečné české žoldáky neberu.)
Do nového roku přeji všem lidem dobré vůle, aby všichni současní čeští politici šli do hajzlu (ovšemže dobrovolně neodejdou), a přišli jiní, kteří nastaví společenské priority zase normálně.

179480

10.12.2009 22:15

Osvobozen!

RE: Tak...

čěf 78.?.?.?

Další kolo

Okresní soud v Karmelitské
posuzuje právo lidské
pochybovat, tedy býti
člověkem, a hledat v Síti
názory, jež nejsou vždycky
moc košerní politicky.

Od zástupce jménem státu
pro nás tupce zaznívá tu:
závazný jest v kraji našem
variant Šest, od Jad Vašem
(Byť ani tam nikdo nestih‘
dopočítat se k těm Šesti.)

Rozum vyhrál, divák tleská,
člověk vyhrál, aspoň dneska
žaloba je asi paf:
vždyť měl dostat pěkný štráf
právě na Den lidských práv.

Vladimíre, buďte zdráv!

206728

09.01.2010 00:29

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

Kde se objevilo „šest miliónů“?

čěf 78.?.?.?

se nazývá kapitola knihy Davida Irvinga Norimberk - Poslední bitva (vyšlo česky r.2009). Irving zkoumal i (může si badatel přát víc?) soukromý archiv Roberta H. Jacksona, hlavního amerického žalobce v norimberském procesu 1945-11 až 1946-10, a píše:
... před odjezdem do Londýna, 11.června.1945, navštívil Jackson představitele FBI v New Yorku. Zde se setkal, možná trochu proti své vůli, s představiteli několika vlivných židovských organizací, kteří mu dali jasně najevo, že se chtějí na procesu podílet. V kanceláři, kterou poskytla FBI, se sešli tři přední židovští právníci, soudce Nathan Perlman, Dr.Jacob Robinson a Dr.Alexandr Kohanski, aby se pokusili prosadit koalici, representující americkou židovskou obec.
… Tito židovští představitelé, kteří na něho udělali velký dojem svou inteligencí a erudicí, četli mezi řádky jeho zprávy, že bude nacistickou persekuci Židů hodnotit jako zločin sám o sobě. Dr.Robinson mu podal kopii sẻvreské smlouvy, ve které stanovili tresty Turkům za genocidu Arménů během první světové války. To by mohlo být dobrým precedentem. ... „Netoužíme po pomstě“, přísahal Robinson, „a samozřejmě ani po kompenzaci svých ztrát“.
„Jak velké jsou to ztráty?“, zeptal se Jackson ve snaze najít číslo, jehož by mohl použít v nadcházejícím procesu. „Šest miliónů“, odpověděl Robinson a dodal, že jde o Židy ve všech zemích okupovaných nacisty „od kanálu La Manche až po Stalingrad“. Jackson si ten den poznamenal: „Zvláště mne zajímal zdroj a spolehlivost jeho odhadu, protože neznám žádné autentické údaje.“
Robinson řekl, že k němu dospěl extrapolací ze známých čísel o židovské populaci z roku 1929 a z nynějších odhadů počtu těch, kteří přežili. „Rozdíl tvoří patrně ti, ti, kteří padli, a ti, kteří se skrývají,“ řekl. Když však uvážíme zmatky a tragédie v poválečné Evropě, zničené bombami a vylidněné morem, nebyla to databáze, na níž by se statistik mohl spolehnout. Kdo je vůbec Žid? Kvůli této otázce si vzájemně šli po krku kartografové, etnografové, náboženští fanatici i politici. Takto však spatřila světlo světa cifra „šest miliónů“, neměnná jako ruiny Panteonu a obrovská a legendární jako rhodský kolos.
Smutnou shodou okolností vyvolala americká židovská komunita podobné dohady o čtvrt století dříve, po první světové válce. Guvernér státu New York Martin Glynn tvrdil ve svém projevu v roce 1919, že válce padlo za oběť „šest miliónů“ Židů.
Konec citátu.
Jak počítají jinde:
Velení ruských ozbrojených sil se rozhodlo znovu spočítat sovětské oběti druhé světové války. Období od útoku německých vojsk na Sovětský svaz do pádu Berlína bylo předmětem zájmu vojenských statistiků již několikrát a výsledné číslo se postupně upřesňovalo. Poslední polooficiální údaj z roku 1988 je 26,6 miliónů mrtvých. (noviny Metro, 2010-01-05...

Automaticky kráceno

209304

09.01.2010 01:17

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Kde se objevilo „šest miliónů“?

čěf 78.?.?.?

pokračování:

) [smích]

209305

23.04.2010 09:48

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Teorie vs realita

čěf 78.?.?.?

Na počátku byl homeostatický systém (Robinson; Pátek; Ostrov): R+P denně asi 2h v rojnici naháněli ryby ke břehu, až ulovili potřebné 2+2, 1x je odnesli v rukou (nepotřebovali košík) do jídelny nebo sežrali na místě. Zbytek dne proleželi, regenerujíce síly. Při nepohodě odložili lov a spotřebu, na hladovění byli evolucí vytrénovaní. A tak furt dokola.
Ležíce pozorovali ryby, až dostali nápad uplést děravý košík sofistikovaného tvaru (nazvali ho vrš), který -po vyprecizování- sám ulovil rybu, dokonce určité velikosti a do deseti minut. Upevnili vrš pod vodu, a pak už jen docházeli pro svoji denní dávku potravy. A protože R+P byli chytří málčikové, nelovili víc, než stačili sežrat druhý den, vědouce, že ryba třetí den smrdí. Homeostáze systému zůstala zachována.
R+P získali absolutní svobodu... a roupy. Ostrov nazvali Ráj a pochlubili se jím na internetu. Vzápětí připlul jistý Sobota-Sabbat a nabídl jim plný mrazák se stovkou ryb, když mu za rok vrátí totéž + 30 mražených ryb úroku + 1 čerstvou rybu za každý den prodlení. R+P si však včas uvědomili, že mrazák je pouze na 100 ryb, takže by 30 mražených navíc nemohli dodat a museli by Sobotovi do smrti zdarma dodávat ryby. Sobota odplul a začal vymýšlet něco (pracovně to nazval peníze), s čím by se mu jeho trik lépe dařil.

217764

27.04.2010 20:43

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

čěf 94.?.?.?

Karel2 o vozech, silnicích, kanalizacích, Malcik o (zbytečných) kozech a jámách.
To je Imago, figura šestá z
Dvanáctero figur zápasu perem Karla Čapka.
Nebo též argument č.2 z
Typy chybných argumentů podle dr.Sagana.
Děláte to často.

218137

28.04.2010 19:45

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

Třetí teze

čěf 78.?.?.?

Stan, v diskusi 1.dílu Malcikova seriálu: obavam se ze se dopoustis podstatne chyby, jak videt ze znacneho mnozstvi reakci na Tvuj clanek a jak spravne nadhodil Vojta, jde ve vetsine pripadu o ekonomicke analfabety jejichz obzor nesaha za okraj vlastniho talire, pokus o vysvetleni tohoto v podstate makroekonomickeho problemu obsahlymi priklady z mikroekonomie nebo dejin hospodarstvi naprosto presahuje jejich schopnost se koncentrovat na to podstatne, o nejakem mysleni ani nemluve.
My mnozí, ekonomičtí analfabeti, rozumu selského, především vnímáme, že vysvětlovat a zdůvodňovat makroekonomický jev příkladem z mikroekonomie (notabene na prvobytně individualistické společnosti Robinsonů a Šabatů) jest záludným oblbováním. V „tvrdých“ vědách se třeba Lobačevského geometrie resp. kvantová mechanika nevysvětluje postupy klasické geometrie euklidovské resp. mechaniky newtonovské, v ekonomii se tak bohužel děje.
Příklad 1: Teze „Úrok je odměna za odloženou spotřebu“ platí jakžtakž na mikroúrovni mezi občany (ale ne už na nanoúrovni v rodině a mezi známými). Na makroúrovni si banky poskytnutím poukázky na virtuální bankovky, které nikdy nemusejí vyplatit v hotovosti, svoji spotřebu neodepírají.
Příklad 2: Teze „Úrok je odměna za riziko, že úvěr nebude splacen“ také platí jakžtakž mezi občany (ale ne už v rodině a mezi známými). Banky takové riziko dávno, od doby, kdy přestaly půjčovat lidem hotové bankovky, nenesou; stane-li se úvěr nedobytný, prostě ho účetně odepíšou.
Nenápadným paradoxem (nazval bych ho Paradoxem sichrování) je, že banky si své nulové riziko sichrují zástavním právem na nemovitosti apod., zatímco občané, kteří půjčují fyzické bankovky a skutečně riziko nesplacení nesou, obvykle toto nečiní, ač by měli. (Nemovitosti či jiné reality, to je, oč tu běží.)
Nabízím „politicky nekorektní“ třetí tezi: ÚROK V moderní MAKROEKONOMII není ekonomicky zdůvodnitelný a JE především NÁSTROJEM, KTERÝM DISKRETNÍ ELITY (majitelé bank, bankéři a jejich suity) PROMĚŇUJÍ své IMAGINÁRNÍ BANKOVKY NA REÁLNÝ MAJETEK na úkor ostatních lidí. Kamuflovat to pomáhají ekonomičtí alfabeti (jako nositelé tzv. Nobelovy ceny za ekonomickou literaturu, která cenou páně Nobela není, nebo pan Malcik) v roli tzv. užitečných idiotů. [naštvaný]

218221

01.05.2010 01:27

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

čěf 94.?.?.?

..cifix, to je [cool] Ty odkazy, to je přímo základní kurs ekonomické gramotnosti (™Vojta49), který by měl absolvovat každý ekonomický analfabet, než začne debatovat. Já už to udělal.
Navedly mne na další poučný článek Půjčky-banky, z něhož jsem vyzobl
Výmluvným důkazem manipulačních technik soukromých bank a jejich vlivného postavení ve společnosti je interní zpráva tehdejší Americké bankovní asociace z roku 1891, která svým členům předkládá následující plán na umělé stažení peněz z trhu (deflaci) a ovládnutí zadlužených nemovitostí:
"1. září roku 1894 za žádných okolností neobnovíme úvěrové kontrakty a budeme požadovat své peníze zpět. Coby hypoteční věřitelé zabavíme nemovitosti, dané nám v zástavu. Takto můžeme získat až dvě třetiny farem na západ a tisíce farem na východ od Mississippi za ceny, které si sami určíme. Farmáři se stanou našimi nájemci, jako je tomu v Anglii."

Ta poslední věta je klíčová. O bankéřích je známo mnoho nepěkných výroků známých osobností, ale nejpřesvědčivější je, poslechnout si, co říkají sami mezi sebou, když si myslí, že je nikdo neslyší. Na základě doličného materiálu zobecňuji svoji Třetí tezi takto: za slovo ÚROKY se vkládají slova I ÚVĚRY, a slovo moderní se škrtá.
A ten odkaz na dr.Koukolíka, autora brilantních knih, k tomu pasuje. V ekonomii má smysl zkoumat nejen Co? a Jak?, ale i Kdo? a Proč? Jenom lidé bez svědomí dokážou existenčně ničit své bližní, když sami žijí v hojnosti.
Dneska už jim nestačí domestikovat svobodné divoké farmáře, ale loví celé státy. Nedávno myslím tady se objevil o tom článek Zpověď lovce ekonomik nebo tak nějak.

218492

02.05.2010 01:06

Inspirační foto

šťouch

čěf 94.?.?.?

Vídíte dobře? Tu Večernici? Tam někam dosahuje sláva Mého města, potažmo moje.

218561

26.05.2010 22:43

Volby zla

RE: Dejme uvážený hlas některé nepralamentní straně (teď samozřejmě nemyslím VV ani TOP09)

čěf 94.?.?.?

Dobrý odkaz. (K úplné objektivitě chybí těmto stránkám snad jen, že u strany DSSS -na rozdíl od snad všech ostatních zmiňovaných- není odkaz na jejich vlastní stránku, ale na to, co si o ní myslí Wikipedie. Asi autoři nemohli uhodnout, že to je www.dsss.cz.)
Když jsou ty volby, dovolím si sem přihodit následující příspěvek, uplatněný už na jiném webu:

Vůbec si nemyslím, že „normální, zdravý jedinec volí podle volebního programu, svého přesvědčení …“ (daleko spíš podle „osobních sympatií se členy (členkami) strany“). Ale pro případ, že by tomu tak opravdu bylo, upozorňuji P.T. normální, zdravé čtenáře na
tyto potřebné stránky.
Najdou tam NA JEDNOM MÍSTĚ mj. seznam VŠECH kandidujících stran a VŠECH JEJICH VOLEBNÍCH PROGRAMŮ. Takhle objektivní přehled jsem nikde jinde nenašel. Známé www.kohovolit.eu je objektivní jen částečně, tedy není.

220251

27.05.2010 01:04

Ropná katastrofa v Zálivu: Hrozí katastrofa transatlantického znečištění

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

čěf 94.?.?.?

Ale v tomto pripade-selhali zodpovedni- nikdo nerekne jmenovite kdo je zodpovedny. V pripade vrtu neexistuje nekalkulovat s necim- za co berou ty penize?.
Jmenovitě je to přeci generální ředitel BP, Tony Hayward.
Říká to Ema. My máme Emu. Ema má maso. Ó, my se máme.
Myslím, že jediná správná reakce BP na takovouhle katastrofu je, aby se ten pán zastřelil.

220270

31.10.2010 00:58

Přímá demokracie

RE: Česko

čěf 94.?.?.?

Je to na nás

Demokracie,
co to asi je?
Vláda lidu přec!
Upřesněme věc.

(Zde má totiž lid
alternativu:
v genitivu být,
nebo v dativu.)

231419

16.12.2010 03:33

Je čas pomáhat

RE: Moc smutný příběh

čěf 94.?.?.?

Mne namátkou napadá, že by se měl zákonem zakázat institut ručitele u bankovních půjček. Je nemravné, aby banky (podnikatelské subjekty s mnoha miliónovým kapitálem, pro něž nedobytnost jedné pohledávky neznamená nic) přenášely své podnikatelské riziko na třetí subjekt (který za nesení rizika nic nedostane), ještě k tomu třeba se stotřicetiprocentním zajištěním. Podnikání bez rizika není vlastně ani podnikáním.
Nebo takováhle maličkost-nemaličkost: Místo planých keců, že občané jsou finanční negramotní, že nečtou ve smlouvách text psaný drobným písmem atd. stanovit zákonem nejmenší přípustnou velikost písma ve smlouvách. Toto by snad naši poslanci mohli dokázat?!

234358

16.12.2010 20:10

Je čas pomáhat

RE: Moc smutný příběh

čěf 94.?.?.?

S tím, co rozebíráte mimo případ Martina (arbitráže atd.), souhlas. Dokonce bych zrušil institut arbitráže; nechť rozhodují řádné soudy. Hlavní výhodou arbitráží je prý rychlost rozhodování; protipříklad Diag Human to vyvrací. Zásadní nevýhodou je, že neexistují opravné prostředky a tudíž korumpování je jednodušší. Připadá mi, že úplatní úředníci využitím arbitráží už 20 let ohryzávají stát; zdálo se mi, že v případě CME dva šejdíři plus jeden úředník (který cosi omylem vložil do spisu) odrbali stát o 10,4 miliardy.
K případu Martina.
Ono to nebude tak jednoduché. Banka se snaží být krytá.
Ale je. Když podnikatel (vyjma banky) v čemkoli (vyjma půjčování peněz) investuje své prostředky a bude chtít, aby mu nekdo jiný ručil svým majetkem, že podnikatelský záměr vyjde, každý se mu vysměje. Proč by tomu mělo být u bank jinak? A k té dobrovolnosti ručení: Hele Martinko, ty jsi má nejlepší kamarádka, viď, že mi tady podepíšeš ručení, je to jen formalita, za pár let to splatím, o nic nejde, a kdyby něco, já sama ručím svým domkem. A Martina má dilema: musí risknout buď ztrátu střechy nad hlavou nebo ztrátu kamarádky. Vyžadování ručitele je morálním vydíráním lidí a narušuje normální lidské vztahy! Banky by měly fungovat (podobně jako třeba pojišťovny) na základě teorie pravděpodobnosti: Většina půjček nám přinesla zisk, malá část je nedobytná, - naše chyba, měli jsme být v těchto případech opatrnější - ale celkově jsme v plusu.

234398

02.01.2011 00:17

Na přelomu roku

RE: Ano, čekají nás zajímavé časy

čěf 94.?.?.?

Velmi trefný závěr: Doopravdy nás čekají velmi zajímavé časy
Jj. Dříve jsem i přávával Zajímavý příští rok. Než jsem se dočetl, že prý Číňané se zdvořilostí sobě vlastní tak přejí těm, kterým nechtějí popřát něco dobrého.
Do nového roku všem spolučtenářům dobré vůle všechno nejlepší, pevné nervy, ostrou mysl a aby byl příští rok lepší než bude. [smích]

235309

17.01.2011 01:02

Podvod zvaný úroky

RE: ...super

čěf 94.?.?.?

Ještě jasnější by to bylo, kdyby se místo zaužívaného termínu Akumulace kapitálu rovnou říkalo Odčerpávání peněz z oběhu pomocí úročení.

236232

21.01.2011 23:34

Smrt „sociální Evropy“

RE: ...ještě k Michálkovi....

čěf 94.?.?.?

... teď vážně: že ten zdroj je přímo z vedení Občanské Drobilovy Strany? (Ten název není ode mne pouhá slovní hříčka; pan Drobil byl přece nedávno povýšen na šéfideologa strany, nebo tak něco...)

236599

21.01.2011 23:52

Smrt „sociální Evropy“

RE: jak se píše OFF TOPIC

čěf 94.?.?.?

Vyhoštění se nebojte; jen důvěryhodní registrovaní čtenáři mají nárok na víc jak 10 příspěvků měsíčně. A Vy jich jen u tohoto článku máte 9 z 21. A pořád píšete, a pořád máte co říct... [smích]

236600

23.01.2011 15:19

Princip sociálního státu

RE: Levice

čěf 94.?.?.?

Podle OSN jest man vícero: ... Tak vypocují na slunci všecky části keříku Alhagi Maurorum Tourn. sladkou šťávu, známou pode jménem m-ny perské ... na Sinaji tvoří celé lesy strom Tamarix gallica L. var. mannifera Ehrbg., z jehož větví po píchnutí červcem manovým prýští šťáva sladká, obsahující mannit ... jež beduini jako pokroutky (poznámka opisovatele: sic!) výhradně pro sebe spotřebují a man nazývají... Za m-nu, kterou se židé na poušti živili, někteří pokládali m-u perskou, kterouž také židovskou nazývali, jiní m-nu tamaryškovou, také m.pouště nazvanou. Nyní jest nejvíce ustálený názor,že m.Isráélitů pocházela asi od lišejníku Sphaerothallia esculenta (v.t.)

Takové sladké many jsou asi chutnější bez uzeného a bez chleba. Sorry, neměl jsem k dispozici nejnovější prameny jako Vy.

236677

23.01.2011 16:20

Princip sociálního státu

RE: Odborník?

čěf 94.?.?.?

Pletete model a tragédii, pak to vypadá, jakože obecní pastvina = tragédie. Přečteme-li to Wiki-heslo, vidíme, že to tak není.
Model: OP, využívaná bez pravidel, kdekým, kdejakým dobytkem, i třeba ze sousední obce, v libovolně rostoucím počtu. (V reálu ovšem už primitivní občiny měly překvapivě složitá a přesná pravidla pro využívání společného loviště/pastviště, zjišťují kulturní antropologové a říká zdravý rozum.)
Tragédie modelu: stále víc přetěžovaná OP přestane fungovat. (Proč vlastně autor předpokládá, že pastevci -ať už jeden každý, nebo obec pastevců jako celek- se snaží svůj užitek maximalizovat ve smyslu mít co nejvíc dobytka, nikoli optimalizovat, tedy chovat ho právě tolik, kolik nutně potřebují a jsou schopni na OP uživit? Aha, autor na modelu hromadění dobytka ukazuje ekonomické myšlení moderního člověka, spočívající v maximálním hromadění předmětů a peněz. Tuším, že se tomu říká teorie mezního užitku a kdosi za ní dostal takzvanou Nobelovu cenu za ekonomii.)
Řešení tragédie:
1 Privatizace OP
Vyřešeno, tj. zajištěno trvalé fungování pastviny, protože soukromý vlastník je vůči ní odpovědnější. (Ale proč by měl být? Získá-li deset OP, může klidně devět nechat zarůst hložím, desátá ho uživí,. Dále autor lišácky nerozlišuje, zda privatizace jednomu, několika vybraným, všem, vlastním nebo cizím, aby po vyřešení tragédie pastviny nemusel řešit tragédii pastevců, na které se nedostalo. Předobytkování ani přelidnění neřešeno.)
1BCDE Propůjčení/pronájem části OP jednomu/skupině pastevců
Tato čtyři řešení autor neuvažuje. (Ač jsou stejně hodné pozornosti jako to první. Proč je nejdřív nevyzkoušet všechny současně na jedné OP, aby se experimentálně vyjevily jejich životnosti?
2 Regulace užívání OP
Toto není řešení, ale výchozí stav, viz výše. (Řešením –částečným- je až optimalizace regulace, např. dodržovat maximální počet dobytka na ar, a předtím určení kritéria optimality, např. jak velká část OP bude rok odpočívat)
2B Regulace užívání zprivatizované OP
Tato variantu autor pominul. (Patrně jeden každý soukromý vlastník je chytřejší než celá obec, a regulace by ho nevhodně omezovala.)
3 Regulace porodnosti
Vyřešeno. (Akorát, že ji autor nekonkretizuje, tedy připouští i regulace nepřátelskou k pastevcům (obecní válka, válka, chemtrails, násilná sterilizace, zabíjení přebytečných … Inu autor je ekonom, jde mu o věc/i, nikoli o lidi)
Další možné řešení:
4 OP se rozprodá vybraným občanům (pod heslem: obec je nejhorší vlastník), nebo okolním obcím/občanům (hesla: oni jsou lepší hospodáři; hlavní je, aby OP fungovala) a žije se z výtěžku prodeje a posléze z námezdního pasení dobytka, jako cowboys
[oči v sloup] Jsou i jiná, lepší řešení, založená na vědě a konsensu.

236678

24.01.2011 20:49

To že je elita národa?

RE: kdo je kdo?

čěf 94.?.?.?

Profesor Keller by se hodil za příštího presidenta. Jak to jenom zařídit?

236737

Myslím, že čas na změnu nastal: dát do uvozovek obě slova, tedy "politicky nekorektní". Dobrá značka neopuštěna, ale postavena z hlavy na nohy (paradigma NWO odmítnuto).

237155

Úpadek je neskutečně obrovský: pokud byla agrese proti Libyi provedena na základě souhlasu OSN, tak agresi proti Pobřeží slonoviny provedly již jednotky samotné OSN.
Úpadek je větší: ani agrese proti Lýbii nebyla v souladu s mezinárodním právem, tedy pokud je Charta OSN jeho součástí.
Charta, čl.27, bod 3: Ve všech ostatních věcech (tj.netýkajících se věcí řízení) Rada Bezpečnosti rozhoduje kladnými hlasy devíti členů, v tom hlasy všech stálých členů.
- Jinými slovy je platí tzv. zásada jednomyslnosti velmocí, nikoli tzv. právo veta, což je něco dost odlišného. [bliji]

241269

15.04.2011 04:43

Na setkání BRICS řeknou „ne“ agresi v Libyi

RE: Trapné divadlo

čěf 94.?.?.?

Váš omyl, pane Koubku. Pro přijetí rezoluce je nutná jednomyslnost velmocí, nikoli neuplatnění tzv. "práva veta" (to jsou dvě rúzné věci). Ale on už Chartu nikdo ani nečte, politici nejmíň, natož, aby ji dodržovali.
Charta OSN:
Hlasování
Článek 27
Každý člen Rady bezpečnosti má jeden hlas.
O věcech řízení rozhoduje Rada bezpečnosti kladnými hlasy devíti členů.
Ve všech ostatních věcech Rada bezpečnosti rozhoduje kladnými hlasy devíti členů, v tom hlasy všech stálých členů; rozumí se však, že se při rozhodnutích podle kapitoly VI a podle odstavce 3 článku 52 strana ve sporu zdrží hlasování.

241889

19.04.2011 13:38

Západ versus Čína: Nová studená válka začíná na libyjské půdě

RE: nezdá se mi to

čěf 94.?.?.?

OPAKOVÁNÍ, MATKA MOUDROSTI. Opakuji svůj příspěvek z jiné diskuse.
... Pro přijetí rezoluce je nutná jednomyslnost velmocí, nikoli neuplatnění tzv. "práva veta" (to jsou dvě rúzné věci). Ale on už Chartu nikdo ani nečte, politici nejmíň, natož, aby ji dodržovali.
Charta OSN:
Hlasování
Článek 27
Každý člen Rady bezpečnosti má jeden hlas.
O věcech řízení rozhoduje Rada bezpečnosti kladnými hlasy devíti členů.
Ve všech ostatních věcech Rada bezpečnosti rozhoduje KLADNÝMI hlasy devíti členů, v tom hlasy VŠECH stálých členů; rozumí se však, že se při rozhodnutích podle kapitoly VI a podle odstavce 3 článku 52 strana ve sporu zdrží hlasování.

242200

09.09.2011 17:27

Je to válka TOTALu, monsieur

RE: Oběť ještě nevychladla

čěf 94.?.?.?

Wiki - Pes hyenovitý.
Po setmění, když se odbydou zdravící rituály, vyráží smečka pátrat po kořisti. Živí se především velkými africkými kopytníky. Jakmile psi spatří stádo, chvíli je zvolna následují, vybírají si vhodnou oběť a pak zahájí honičku. Mohou se od začátku soustředit jen na jednu oběť nebo sledovat více zvířat, z nichž si vyberou obvykle to nejslabší nebo nejpomalejší. Při vlastním lovu se však smečka, zřejmě na základě hlasových signálů, "domluví" a společně zaměří na jedno zvíře. Když vzíře dostihnou, snaží se do něj zakousnout. Menší kořist uchopí za krk a strhnou, větším se zakusují do zadních končetin a ocasu, aby je zastavili. Buďto se pokusí zvíře povalit, nebo mu ještě ve stoje roztrhnou břicho a hrdlo. Přitom jeden ze psů často drží kořist za čenich, aby se nemohla bráit. Jakmile psi rozsápu břicho, na kořist se navalí celá smečka a všichni psi hned začnou žrát, často dříve, než je kořist zcela mrtvá. Na úlovku si pochutnávají všichni bez vzájemné nevraživosti.

252872

20.09.2011 22:56

„Velký Blízký východ“ a koloniální války

RE: Není důležité,kdo je autorem, ale co říká!

čěf 94.?.?.?

Spíš jde o překlep, a autor se jmenuje Jurij Gavrilenko, co tu měl už jeden článek (který stojí za znovupřečtení, zejména poslední odstavce).
komentare/2011/04/4323-jak-pujde-obama-do-druheho-...

253709

22.10.2011 04:24

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Manzel 1 a manzel 2

čěf 94.?.?.?

Kdo bude 1 a kdo 2? V případě nedohody rozhodne los. Jo a místo manžel 1 a manžel 2 musí být politicky korektně manžel/manželka 1 a manželka/manžel 2, příp. manžel/manželka 3, atd. Ostatně soudím, že Británie musí býti zničena. [bliji]

255748

25.10.2011 00:37

Umělá opozice Nového světového řádu

Divný článek

čěf 94.?.?.?

Autor článku dí:Co požadují lidé z hnutí Occupy? Na začátku se maskovali, ale nyní se pravda pomalu dostává na povrch: vyšší daně a vice regulace.
Jenže oni chtějí (a bylo to jasné odpočátku, vyplývá to z logiky akcí) vyšší daně pro vysoce bohaté a více regulace pro převeliké banky. Nikoli pro běžné občany.
Autor tedy úmyslně klame a snaží se manipulovat čtenáři.

255876

04.11.2011 00:55

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

čěf 94.?.?.?

Městečko se jmenuje Wörgl a šlo o tohle: aby peníze (oběživo) sloužily, musejí být trvale v oběhu. (Pokud mají někdo enormně víc peněz, než dokážou využít, pak je buď tezaurují nebo s nimi spekulují v globálním kasínu, převládnou-li tyto trendy, nakonec se ekonomika zastaví nebo exploduje).
Experiment byl úspěšný... a proto byl zakázán.

256527

04.11.2011 01:43

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

čěf 94.?.?.?

a k opaku je stimuluje i systém hnijících peněz, protože je musí udat za cokoliv dřív, než jim shnijou. navíc jak říkám tento systém znemožňuje produkci zboží dlouhodobé spotřeby.
Přeháníte. Jde o vhodné nastavení parametrů. Jestliže za rok ubyde z ušetřené částky jedno promile (nebo i procento), přestanete šetřit na auto a poletíte úspory prožrat, než shnijou? Systém (nepatrně) kazících se peněz je rozumnější, než současný systém bobtnajících peněz (o úroky), které se ostatně také kazí (inflace). Ostatně pro začátek nápravy by stačilo zavést systém nebobtnajících peněz.

256528

04.11.2011 03:18

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

čěf 94.?.?.?

Já bych pro začátek omezil spekulace vysokým zdaněním. To by znamenalo konec Wall Streetu v současné podobě.
Já bych pro začátek omezil spekulace (s akciemi) nepatrnou (Tobinovou) daní. I tak by byl výnos gigantický, přinejmenším zpočátku, než by spekulanti začali být zdrženlivější. (Nastal by ovšem další problém: komu patří vybraná daň.)
Konečným řešením by mělo být: chovat se k akciím (= podíl na reálném majetku) naprosto STEJNĚ jako k jiným realitám. Když někdo prodá dům, který drží kratší než určenou dobu (u nás tuším dva roky), stát to považuje za spekulativní prodej a vyměří z něho daň. Akcie téže firmy lze koupit a prodat třeba desetkrát za den a bez danění. Copak je to normální a pro společnost užitečné, desetkrát denně koupit a prodat kus jedné fabriky??
To by znamenalo konec burz v současné podobě, kdy tam 99% účinkujících jsou spekulanti, a staly by se z nich nudné, ospalé a užitečné instituce pro 1% investorů.

256529

16.11.2011 23:34

V Íránu probíhá operace CIA zaměřena na poškození zbrojního programu

RE: Iran sestrelil v provincii Qom spionazni letadlo USA !

čěf 94.?.?.?

Bodejť by se v Íránu turistům nelíbilo. Prohlédněme si
toto obsáhlé fotoalbum.

257144

08.12.2011 22:14

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: ...

čěf 94.?.?.?

Dále stojí za připomenutí ohledně další stealth zbraně, že zřejmě
http://www.mediafax.cz/zahranici/3267149-Pakistan-pustil-Cinu-k-vrtulniku-ktery-havaroval-u-bin-Ladina. Taky
Závěr z těchto tří případů: Jakmile útočník tajnou zbraň použije, inteligentní protivník téměř zákonitě získá možnost ji analyzovat, a vymyslet protizbraň. Inteligentní útočník z tohoto experimentálně potvrzeného zákona nepochybně už vyvodil další závěr. Ale jaký?

258214

08.12.2011 23:10

Jak Írán získal neviditelný bezpilotní letoun

RE: Neverte ..

čěf 94.?.?.?

Pokud by USA začaly útok použitím tohoto smrtícího viru, pokračuje tento bulletin, jeho nejpravděpodobnější metodou dopravení na cíl by byly neviditelné bezpilotní letouny RQ-170 Sentinel, které provozuje CIA.
praví se v čerstvém úděsném článku na Osudu (který ho nevymyslel, ale jen přeložil z anglického a dodal úděsný nadpis).
Je těžko představitelné, že by ohledně informací o/ze zmiňovaného bulletinu nešlo o řízený únik. RF se přestává tvářit, že věří SSA, a začíná přesně pojmenovávat realitu. Studená válka, která nikdy neskončila, jen byla krátce přerušena v období od maltské dohody do zrušení Varšavské smlouvy, vstupuje do vyšší fáze, horší než byla kubánská krize 1962.
Ledaže by to celé byla kachna novinářská.
Co může proti tomu dělat běžný občan? Nepodléhat strachu a myslet intenzivně pozitivně. To je vše, ale to není málo, v tom je vše.

258220

08.12.2011 23:32

O médiích bez servítků

RE: To je presne to, o cem jsem tu psal

čěf 94.?.?.?

Získáte čistší, méně zmanipulovanou mysl, což je dobrým předpokladem k lepšímu pochopení problému a k jeho řešení.

258222

12.12.2011 02:40

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Tip na ruský nezávislý server?

čěf 94.?.?.?

Technická poznámka k debatě. Výsledky voleb (moc se v médiích nepresentovaly).
Jednotné Rusko - Putin 48,9 (64,2 v r.2007)
Komunisté 19,8 (11,6)
Liberální demokraté 12,6 (8,4)
Spravedlivé Rusko 13,6 (7,7)
Jabloko - Javlinskij, Němcov, Kasparov 2,5 (1,6)
Vlaatenci Ruska 0,9 (0,8)
Správná věc 0,5 (-)
Jsou-li všichni prozápadní figurky, proč prozápadní média vřeští?
Třeba se stane zázrak a presidentem bude zvolen Levašov [smích]

258363

14.12.2011 01:45

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: To ještě nic není

čěf 94.?.?.?

Ten člověk Levašov musí být nepochopitelný každému, kdo od něho něco četl nebo viděl nějaké video (obojího je na inetu čím dál tím víc i v češtině, kdo chce, nalezne), ale kult osobnosti ho určitě nezajímá, on je asi "o 16 duchovních stupňů" výš. S ním by došlo po tisíci letech k pozitivnímu duchovnímu obratu na celé Zemi. (Extrémně nadnesená slova, že?)

258510

18.12.2011 23:23

Havel

RE: Jedine, co bych mohl říci

čěf 94.?.?.?

Jsem rád, že už to máme za sebou. A jdu shánět další vánoční dárky.

258823

20.12.2011 22:09

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: trn

čěf 94.?.?.?

Pár odpovědí.
Na co zemřel a v kolik, to se už na sociálních sítích také ví:
Zemřel na přání všech slušných lidí, pět minut po dvanácté.

259087

21.12.2011 00:38

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: Odcházení

čěf 94.?.?.?

co by asi tomu všemu Karel řekl dnes, kdyby ještě žil
radši nechci slyšet (on viděl ostře a daleko), ale nedlouho před svým odchodem (3.3.1994) napsal (svou snad poslední báseň).

PF 1994
Karel Kryl

Moranu stavějí
před sídlem českých králů.
Santa Klaus mrazivý
zbyl ze sibiřských dědků,
na schodech v závěji
mrtvolky ideálů...
My - živí - neživí
chcem už jen něco k snědku.

Premiér říhne si -
= zní právo v jícnu temně.
Zas vděčni partaji,
jak na krmníku husy,
jsme předvoj noblesy,
jsme - zhrdlou solí země.
Zdechnout nám nedají:
někdo přec dělat musí...

259105

23.12.2011 04:09

A od zítra se nařizuje truchlit

▬♥▬──

čěf 94.?.?.?

Dělostřelecká

Už táhnou přes řeku
ke hradu lafetu,
všemu je do breku,
rádio blafe tu.
Už táhnou přes řeku
lafetu v sametu,
všemu je do breku,
TV síť blafe tu.
Už táhnou přes řeku
lafetě na hřbetu…
všemu je do breku,
denně tisk blafe tu.

Už táhnou koho že?
Přeberem‘, kým on byl.
Na hřbetě položen
TGM? Kim Čong-il?

Pocit jak po fetu:
pieta zbytněla;
čouhá zpod sametu
lafeta od děla.

2011-12-21

259342

02.01.2012 17:59

PF 2012 upírů a banksterů

RE: Banksteři dostanou nakládačku

čěf 94.?.?.?

Odházení

Už táhnou k Děčínu
- siréna zaduje -
kocábkou zelinu,
a černý vzadu je.

Co s věnci na hrobě?
Kytky sem, do řady!
Ukážem‘ Evropě,
jak řešit odpady.

2011-12-31

260033

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

19

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 31 čtenářů částkou 6 653 korun, což je 19 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 2

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Michigan: Úředníci vyšetřují 242 plně vakcinovaných lidí, kteří onemocněli Covidem-19 - tři zemřeli08.04.21 15:10 USA 5

Zavádění vakcinačního pasu porušuje Norimberský kodex - je formou nátlaku08.04.21 13:19 Evropská unie 2

Babiž si přivedl dalšího globalistu - z bláta do louže08.04.21 11:49 Česká republika 4

WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím08.04.21 10:43 Evropská unie 2

V EU byla potvrzena souvislost mezi vakcínou AstraZeneca a případy trombózy07.04.21 14:59 Evropská unie 3

"Ekologická" náhrada stávajících elektráren spalováním lesů05.04.21 12:30 Německo 4

Trestní rejstřík 14letého chlapce z Německa: znásilnění, krádeže, ublížení na těle a drogy04.04.21 18:20 Německo 2

V oblasti Kerčského průlivu se konal meziresortní trénink a praktický výcvik03.04.21 10:08 Rusko 0

Most přes Kerčskou úžinu uzavřen a prohlášen za vojenskou zónu02.04.21 12:35 Rusko 6

5 manipulačních technik, jak zblbnout lidi pro souhlas s vakcínou02.04.21 10:09 Evropská unie 4

Zm. Blatný vydírá a vyhrožuje: Bonzujte, nebo nerozvolním01.04.21 18:15 Česká republika 1

A už to pomalu začíná, plánuje se zvyšování daní01.04.21 11:07 Česká republika 1

Nouzový stav od 27.2. do 30.3. byl protiprávní, rozhodl soud31.03.21 21:32 Česká republika 2

Naše chrabrá policie rozháněla procházky na pražské náplavce31.03.21 10:51 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,86 Kč
Euro
26,01 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,44 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
23,64 Kč
100 japonských jenů
19,93 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,74 Kč
100 maď. forintů
7,28 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 116,60 Kč
1 unce stříbra
551,89 Kč
Bitcoin
1 292 581,25 Kč

Poslední aktualizace: 10.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 63 848 511