Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané sirt

Nalezeno 7 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Aniž bych se Vás chtěl nějak dotknout, nesouhlasím s Vámi. Pokud má otec rád své dítě není to nutně pouze ukázka jeho ega. Nevidím žádný důvod, proč by měl být láskyplný vztah omezen pouze na vztah matka-dítě či žena-muž. I když zkušenosti mohou být různé, věřte mi, že i muži mají potřebu milovat a být milováni. A nejde jen o románové muže, ale o muže živé a v současnosti žijící. Rozhodně jich znám více než jen pár.
Je velká škoda, že Vaše ego přerostlo Vaší schopnost empatie. Ale nejste rozhodně jediná, kdo je dnes připraven raději bojovat, než chápat a spolupracovat. Taková už je doba a většinová zkušenost ve společnosti.
Jen nezapomeňte, že ten schovívavý úsměv, který Vám dává hřejivý pocit nadřazenosti, Vám zároveň často sebere možnost nalézt všestranně uspokojivé společné řešení. A právě Vaše domnělá nadřazenost nad muži pak může být (dle mého názoru) velkou překážkou, aby se z Vašeho syna jednou stal sebejistý, milující a milovaný partner, manžel a otec. Respekt a úcta není to samé co poslušnost. Ale třeba jste pro budoucnost svého syna a jeho blízkých udělala více, než zde prezentujete v momentě, kdy Vás vyprovokoval příspěvek člověka z druhé strany (úplně pitomé, ale velmi oblíbené) války pohlaví.
Přeji Vám hodně štěstí(luck) a úspěchů nejen s výchovou syna, ale hlavně na Vaší cestě ke štěstí(happiness).
Michal

285981

31.05.2013 15:32

Hollande schválil sňatky gayů, aby uspokojil lobby, která ho financovala

Otázka přístupu k vedení - pokračování

sirt 15.?.?.?

5) Pokud přijmeš mnou nastíněný model uvažování, pak mnoho jinak nepochopitelných jevů se dá celkem snadno vysvětlit jako a) Udržování napětí, b) dotváření systému, c) vnější projevy upevňování moci nebo boj o moc (mezi jednotlivými skupinami elit) a zřídka též d) vnější projevy dosahování cílů, které elity sledují.
6) Jaké jsou vlastně ty cíle elit? Přiznám se, že nevím. Předpokládám, že jde o určitou podobu společenského uspořádání. Možná už jde jen o udržení systému v chodu. A možná je tu opravdu vnější (mimozemská) síla. Slyšel jsem už mnoho vysvětlení i od lidí údajně čerpajících z různých vyšších sfér (vědění či energie). Stále se však domnívám, že pozemské elity mají k dispozici mé tělo a mohou občas okupovat mou mysl. Ale o mou duši jim nejde. A tam jsem volný.
Snažíš se vědět a chápat? Chvályhodné. Ale kladeš si opravdu ty správné otázky? Osobně si myslím, že cesta k poznání vede od pozorování běžných věcí a sledování souvislostí. Pak se Ti snáz podaří najít odpovědi i na velké otázky, které Tě přesahují. Hlavně se Ti budou lépe formulovat otázky. A pokud mohu doporučit, pak odstup od zkoumaného tématu by neměl být ani příliš malý (osobně citlivé téma) ani příliš velký (téma bez kontaktu s poznanou realitou).
Poznání zdar.
Michal

290549

11.07.2013 10:38

Korupce v přímém přenosu

Vlastizrada - karierismus

sirt 15.?.?.?

Dobrý den,
troufnu si s Vámi nesouhlasit. Vlastizrada je ze samé podstaty toho slova činem či jednáním. Schvalování či neschvalování takového jednání je pouze názor. Proto vlastizrádcem by měl být, podle mne, zván ten, kdo se na aktu (či činu) vlastizrady podílí. Nikoliv ten, kdo ho dodatečně, pouze implicitně a hlavně neveřejně schválí.
Vaše tvrzení, že ten kdo po roce 68 vstoupil do Ksč, musel schvalovat pozvání vojsk Varšavské smlouvy, je nepřesná. Ten kdo si chtěl po roce 68 vylepšit své šance dojit systém, měl jako dobrou možnost vstoupit do Ksč. Jakýkoliv vnitřní souhlas nebyl nutný. I když vyloučit se to nedá.
Tím, že se v době normalizace z vedoucích míst odstraňovali idealisti všeho druhu, se pouze otevřel větší prostor pro rychlý postup prospěchářů. A případný vstup do strany byl takovým vstupním testem.

Nehájím Fishera, můj názor na něj není nijak dobrý (což ho rozhodně netrápí [smích] ). Ale nemám rád argumentaci vedenou pouze antikomunistickou nenávistí (nezřídka naučenou) a bez použití elementární logiky.

S pozdravem,
Sirt

293082

12.07.2013 14:43

Korupce v přímém přenosu

RE: Nesouhlasim...

sirt 15.?.?.?

Máte pravdu, že přijetí milionových darů bez vazby na protiplnění lze nazvat korupcí jen obtížně. Na druhé straně vysvětlení, že šlo o vděčnost či dar na volební kampaň je také velmi těžko aplikovatelné. Vděčnost by dotyční mohli vyjádřit krátce po skončení kampaně, kdy bylo třeba dluhy uhradit. Příspěvek na volební kapaň by se dal poslat dopředu nebo případně krátce po skončení. Já to vnímám tak, že po skončení všech volebních aktivit zbyl panu Fisherovi osobní dluh.
Nyní když se roznesla informace, že bude ministrem financí se našli najednou štědří mecenáši, kteří mu s ním pomohli. Souvislost s kampaní se hledá těžko, ale souvislost s jmenováním ministrem financí je celkem zřejmá. A fakt, že za těchto okolností peníze přijal ho jako nezávislého úředníka diskredituje. Stejně tak současnou vládu diskredituje fakt, že se k takovému očividnému porušení etiky nepostavila vyloučením takového prospěcháře. Zkrátka pokud podporuji nedůvěryhodného člověka, stávám se sám nedůvěryhodným. A trochu komické na tom je, že právě žádost o vyslovení důvěry je to, co tuto vládu teprve čeká [smích] Aneb, jak si sám sobě podrazit nohy ihned po vstupu na jeviště [mrknutí jedním okem] Ale možná mám příliš starosvětský pohled na věc a naši pokrokoví poslanci najdou dost jiných motivů, proč podpořit vládu s předplaceným ministrem financí.
A co se veřejné kontroly týče, tak nevidím jediný důvod, proč bych například v soukromém životě měl dávat zplnomocnění člověku, kterému nevěřím. A to ani s odůvodněním, že pokud mě podvede, tak se na to časem přijde. Zkrátka bych mu poděkoval za snahu, pogratuloval ke splacení dluhu a našel někoho jiného [smích]

293171

02.09.2013 12:48

Pentagon se připravuje na „rozsáhlý ekonomický kolaps“

Plány pro krizové situace se v krizi neopouštějí

sirt 15.?.?.?

Nesouhlasím s Vaším názorem v prvním odstavci. Domnívám se, že velmi podceňujete disciplínu a řád v krizových časech. Ať už jde o vnitřní sebekázeň jednotlivce, nebo ochotu podřídit své jednání zájmům skupiny (třeba podpořenou společným intenzívním výcvikem). Obě formy disciplíny Vám mohou pomoci překonat či alespoň upravit pudové chování.
Samozřejmě souhlasím, že lidé, kteří se považují za středobod vesmíru a kteří za nejvyšší (někdy jedinou) metu lidského života považují dosažení vlastního štěstí, se v situacích, kdy by mohl být ohrožen jejich život, budou chovat často chaoticky a iracionálně. (Vždyť jejich smrtí skončí to nejdůležitější na světě - ó jaká hrůza a děs - tohle patrně jen tak nějaká disciplína nepřebije).
Ale jsou i lidé, kteří vidí realističtěji svůj význam pro okolní svět.

Z vlastních zkušeností soudím, že dobře připravený a nejlépe i nacvičeý plán pro krizové situace, bývá v těchto situacích organizacemi s jednoznačnou hierarchií zřídka opouštěn. Bylo by to na delší diskuzi. Ve stručnositi jde hodně o to, jak na psychiku jednotlivce působí okolní chaos proti jasnému řádu uvnitř skupiny. Hodně jde i o to, kdo tvoří velící a kdo výkonné složky v takové organizaci.

Proto bych byl dalek tvrdit o plánech pro krizové situace, že budou opuštěny, jakmile ta krizová situace skutečně nastane.

295391

05.09.2013 12:25

Připravte se na smrt petrodolaru

RE: Připravte se na smrt petrodolaru (a jak?)

sirt 15.?.?.?

"Kapitáne Euro, vy prý chcete být plukovník."
"Ano, pane generále Dolare."
"A co Vaše řecká aférka?"
"To zvládnu, pane generále."
"Opravdu? Tak já si ještě udělám inspekci Itálie, Španělska, Portugalska a Irska a pak uvidíme."

"Pane generále?"
"Co chcete poručíku Juane? Vy taky chcete povýšit?"
"Ano pane generále. Už jsem připraven."
"Jenže vy jste komunista, to už by mohl chtít povýšit i takový poručík Rubl. Raději mi připravte další várku triček."
"Jistě pane genrále, jen co mi dáte své zlaté hodinky."
"Mlčte. A jděte pro ta trička. A čemu vy se smějete vojín Bitcoin? Radši mi řekněte kolik je hodin." ...

295608

04.08.2014 15:26

Knoflík

RE: Věci se mění

sirt 15.?.?.?

Tak to je jiná. Když chcete, tak to Vám není pomoci.
Existuje spousta vážných problémů v dnešní společnosti. Ale tentokrát jste se zasekl na opravdové prkotině, která má tisíc a jedno smysluplné řešení.
Vy něco chcete a ono to není. Zčásti protože nemáte dostatečné informace (kde je nejbližší galanterie), zčásti protože jste se rozhodl, že všechno musíte řešit sám za sebe (že Vás nezdraví sousedka neznamená, že nemá šitíčko a nepůjčila by Vám ho, i s věnovaným metrem stužky).

Ten pocit, který tu popisujete znám velmi dobře. Mockrát jsem něco chtěl a nebylo to tak. Někteří se dostanou ještě dál a začnou vykřikovat, že na to mají právo. Až to překonáte dost se zasmějete.

Děláte tady mnohdy velmi záslužnou práci, ale u praktických věcí jako je přišití knoflíku, se vyplatí být člověkem (omylným člověkem). Často tak vyřešíte problém rychleji [smích] A fakt zkuste nějakou sousedku, či ještě lépe souseda [smích] Nějak ty vztahy vzniknout musí (kdybyste zazvonil u mých dveří dostal byste možná i kafe).

A i když si myslím, že tentokrát jste sám sklouzl do pasti individualismu, nemění to nic na faktu (který v článku uvádíte), že se kultura (nejen u nakupování) dramaticky mění. Ale ani to není poprvé v dějinách.

Něco chtít a nedostat to, to je život. Tak hlavu vzhůru a pokračuje v tepání do velkých témat [smích]
Sirt

314775

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 84 čtenářů částkou 11 941 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 0

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 0

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 9

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
23,10 Kč
Euro
25,06 Kč
Libra
29,94 Kč
Kanadský dolar
17,47 Kč
Australský dolar
15,31 Kč
Švýcarský frank
23,62 Kč
100 japonských jenů
20,70 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 970,04 Kč
1 unce stříbra
427,31 Kč
Bitcoin
228 029,98 Kč

Poslední aktualizace: 23.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 263 473