Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jansmith1984

Nalezeno 1572 příspěveků, 212 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.08.2009 22:06

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Suhlasím s tebou Medo. Pochopení a přijetí je základem a ne nadarmo se tento přístup line knihami a přednáškami např. Jiddu Krishnamurtiho.

Jenže to nestačí a říká to i Jiddu. Je to jen prvotní předpoklad, který by měl vést k zásadní ZMĚNĚ, která kromě nekonečného a velmi často pomýleného filozofování tak nějak nepřichází...[smích]

J. Krishnamurti říká, že změna (on tomu říká The Real Revolution) musí přijít hned a musí ji učinit každý sám za sebe nebo nepřijde nikdy a nebo příliš pozdě, ale to je na jinou debatu. Lecos o tom ale vypovídá jiné vlákno zde na Zvědavci, kde se rozebírá příčina mnohá neduhů naší civilizaci a kterou je permanentně "Systémem" zneužívaná lidská ZÁVISLOST a jak jak ji chápou a jaký mají přístup k jejímu omezování někteří tamní diskutující. To je teprve kabaret...[smích]

Pro naší debatu je ale podstatné, že výklad Duality, jak nám jej předkládá EGO cestou nevědomé lidské mysli (protože realitu si vytváříme sami skrze své myšlenky, které se rády zhmotňují - viz. např. Castanedova "Síla" ), tento proces ZMĚNY svým výkladem po tisíciletí velmi úspěšně brzdí a to je důvodem, proč jdou pozitivní změny v myšlení průměrné lidské populace kupředu tak pomalu a bohužel často za velmi bolestivých okolností.


Pokud se ale, raději dříve, něco nestane a výchovou či příkladem opravdových AUTORIT nedojde k nutným změnám v přístupu v širokém měřítku, může to nakonec vést ke globální eliminaci lidské civilizace na této Planetě. A že tímto směrem stále radostněji, vedeni tzv. se stále nacpanějšími břichy a kapsami E/elitami směřujeme, vidíme každodenně.


jansmith[smích]

197852

13.08.2009 23:01

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Jo jo, tady to vypadá, že modrá je dobrá.......[smích]

jansmith[smích]

197858

13.08.2009 23:16

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Tohle jsi napsal moc dobře HHBB (hlavně druhý odstavec) a pokud bych byl žena a ty sis dal, podobně jako p.Stwora seznamovací inzerát, tak bych s tebou chtěla mít děti...[smích]

Sorry za pokus o vtip, ale uznání za dobře koncipované hodnocení je myšleno vážně.


jansmith[smích]

197859

14.08.2009 11:53

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Proč ne. Souhlasím. Pro mne je podstatné, že jsme všichni součásti jednoho celku a podle toho bychom se měli chovat.


Bohužel ego, jako do jisté chvíle pro člověka na jeho cestě osobního růstu potřebný, ale zároveň také negativní princip s námi natolik "cvičí", že jako lidský druh vlastně nevíme která bije a celá naše známá historie to potvrzuje.

Tvářime a chováme se sice, že nad nás není. Vždyť jsme inteligentní že? Že jsme dokonalému bohu podobná forma života a máme všechno pod kontrolou, ale to je zase jen pýcha ega, které skrze racionální, ale nevědomou mysl ovládá těmito a jinými pastičkami (až na vyjímky těch, kteří se osvobodili) své hostitele.

Lidská mysl a fantazie je nekonečná a dokáže vymyslet cokoli, co by zdůvodnilo existenci lidského druhu na Zemi (třeba skrze božího stvořitele) a dokáže o tom postupně sepsat neuvěřitelně sofistikované trachtáty jako např. evangelia, bibli, toru či talmud a zároveň dokáže zdůvodnit a omluvit i to, jak iracionálně, sobecky a pokrytecky se chová, i když by se lidé při troše dobré vůle, nezávislosti na manipulaci a práci na sobě takto chovat vůbec nemuseli.

jansmith[smích]

197896

14.08.2009 19:00

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Jó, čas od času je to tady legrace 85ko. Modrý ptáci tak rádi bombardují modrými hovínky, že z toho občas až bolí břišní svaly...[smích]


Škoda, že nevím, která 85ka jsi, abych tě mohl pochválit za některé velmi zajímavé příspěvky některých 85tek v různých vláknech a třeba přidat i svůj komentář. Za 85ku se svého času schovával i "vibrátor" Joseph, a tak se nediv, že tato ajpina zde nemá moc dobrou pověst..[smích]

Ne že by to nakonec nebylo jedno a nevím jak pro ostatní, ale pro mne je důležitý nick diskuzního partnera a pouhá (superanonymní..[smích]) ajpina je pro mne výraz lenosti přidat pár stisků klávesy navíc nebo výraz pokryteckého záměru mást srozumitelnost debaty či výraz zbytečné arogance, a to už tedy musí být, abych na takovou ajpinu reagoval.

Zdá se mi, že vypovídací hodnotou svých příspěvků prokazuješ příslušnost k diskuterům, kterým stojí za to zde naslouchat, tak pokud se k nim pro adresnost posloupnosti přidáš i volbou avataru/nicku, bude to myslím jen ku prospěchu pro všechny zúčastněné.

Pokud ne, peace s tebou.


jansmith[smích]

197929

14.08.2009 19:47

Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR

RE: A co dluh z okupace...

jansmith1984 193.?.?.?

Díky google, tvoje neprůstřelné a vtipně ironicky laděné příspěvky "žeru" a už dlouho sem se zase tak nenasmál...[smích]

Rejpal je docela zajímavá figura a kdyby do svých příspěvků přidal i útočnou aroganci a nadávky oponenta, tak bych jej tipoval na novým nickem maskovaného diskutéra Josepha.


Takhle to na "přítele" Josepha nevypadá, ale i tak je to bžunda.

jansmith[smích]

197932

Jen dodám Rene, že ty korporace jsou KONKRÉTNÍ lidé, mocenské skupiny se jmény a adresami a vazby, které lze rozkrýt.

Říct "korporace" mohou za to a ono je stejné jako říct, že Rusové mohou za invazi do ČSSR nebo Židi za genocidu v Gaze.


Vždy je dobré být adresnější jak to jenom jde a připomenout to, aby zevšeobecňování nepřekrylo podstatu sdělení. Jinak plný souhlas s příspěvkem.


jansmith[smích]

197957

15.08.2009 17:07

Kdo vlastní TV média

RE: Mysllim ze dnes

jansmith1984 193.?.?.?

Ano, podle mne jste se jinými slovy a jinými příklady příblížila k podstatě paní Jarmilo. Lidé jsou ve svém jádru mírumilovní a v dobrém kooperativní, vždyť jinak by lidská rasa nemohla dokázat všechny ty úžasné a pozitivní věci, které doposud vytvořila a dokázala.


Bohužel od předků evolučně převzaté (v podvědomí a mysli většinového člověka) animální tendence způsobují, že to cca 1% deprivantů a lidí s odchylkami (úchylkami) od "normálu", cestou (za peníze a požitky) všeho ochotných lokajů, historicky a stále sofistikovaněji manipulují a ovládají většinu k obrazu svému.

Z většinové člověka (pozor, nikoli z deprivanta nebo zmutovaného úchyláka, na které neplatí asi nic - tj. těch několik % v populaci) je možno výchovou vytvořit buď bezcitné a všeho schopné "zvíře" nebo naopak citlivou a obětavou bytost, schopnou za opravdovou a nikoli zprofanovanou pravdu a lásku nebo pro druhého položit i svůj život.

Deprivant nebo úchylák posílá ve jménu pochybných ideálů nebo zlatého telete na smrt a rád druhé.

Historie a přítomnost našeho Světa je toho odrazem.


Jaká bude budoucnost je otázka, ale možná máme i díky moderním komunikačním technologiím a sharování odhalovaných souvislostí (a ovčáků) přece jen toto destruktivní status quo možnost (dokud je čas) zvrátit.


Uvidíme.

jansmith[smích]

197964

Ano, je to tak, ale za vznik a chod těch korporací mohou konkrétní lidé a konkrétní zájmy a v jejich správních radách zase působí konkrétní lidé.

Korporace podle mne nevznikne evolučně, na genetickém základě jako nějaký živočišný druh, ale je to cílený konstrukt vytvořený lidským mozkem (skupinou mozků) za účelem dosahování stanovených záměrů a jak nás učí zkušenosti, velmi často nikoli košér záměrů...[smích]

Pokud jsou lidé stojící za jejím vznikem deprivanti nebo jednoduše nad ostatní povýšení chamtivci, chovají se tak (jako jejich odraz) i ty korporace.

Říct např. že Mosanto může historicky i v současnosti za to či ono a nepojmenovat konkrétní lidi, kteří tuto korporaci založili a rozhodují v ní je podle mne pouhé plácání veslem do vody a v jistém smyslu zevšeobecňování. I když díky panu bohu za ty dary, protože nemusí pršet, jen když kape...[smích]


Prvotním záměrem ovčáků je podle mne zmizet za oponou nepřehledných, ale mocných korporací či mocenských skupin a jen jejich rozkrytí a pojmenování může jejich snahy destabilizovat.

Příkladem je Bilderberg group, kterážto organizace vyvolených byla roky anonymní, ale od jisté doby, díky investigativcům, jak této skupině tak jejim exponentům, začíná být vidět stále více pod prsty. Už nejsou anonymní a špágatky, za které tahají se vybarvují.

jansmith[smích]

197965

16.08.2009 13:54

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

jansmith1984 193.?.?.?

Nezlob se 85ko. Nechtěl jsem tě svou úvahou o anonymních ajpinách rozohnit a už vůbec ne vyprovokovat klasickou snahu ega odklonit diskuzi od tématu a začít v nekonečném flameware (do chvíle, než to editor utne) rozebírat motivace a osobnost oponenta. Většinou to vede k analýzám, kdo kdy co jak a proč myslel a když to přeženu ad absurdum, tak dojde k dokazování si (jako v Knoflíkové válce u Živusíka) kdo má "většího piňdoura"...[smích]

V mém případě sem se pouze pokusil vyjádřit svůj názor na diskuzní "superanonymitu" 85tek a že mě osobně nick diskutujícího pro zpřehlednění vlákna a posloupnosti diskuze vyhovuje. A to zvláště na webzinu, který uchovává archiv debaty jako zde na Zvědavci. No a pokud má protistrana s identitou svého nicku problém, respektuji to a na takového pro mne méně důvěryhodného diskutéra (z důvodů které jsem uvedl jinde, viz. Joseph a jeho používání 85tek), reaguji jen když mám pocit, že to má zvláštní smysl.Narazil si na vlákno "Kdo vlastní TV média", připomněl tím debatu na téma Duality (kde jsem si dovolil na jednu 85ku zareagovat), použil jsi expresivně Ďábla a Boha a teď vidím, že se ti to, pokud to byls ty, moc nelíbilo a v tomto vlákně ses přišel vyventilovat.

Nebo tos nebyl ty a byla to jiná 85ka??? Právě zde vidíš, že v debatě je dobré pro zpřehlednění používat nick, který zajistí, aby diskutující reagovali nebo odpovídali na reakce toho správného oponenta. Pokud nebudeme diskutovat, ale pouze uvádět myšlenky jako články, na které se jako v tištěných novinách nereaguje, potom máš pravdu, že je nick zbytečný.

Nějaká 85ka (byls to ty nebo nějaká jiná?..[smích]) celkem jasně ve svém příspěvku vyjádřila svou motivaci. Proč zůstavá za superanonymní ajpinou bez nicku (viz. že nikdo nebude vůči osobě(nicku) kumulovat averzi z minula, a tak spíše přistoupí k diskutovanému problému neutrálně), což znělo z určitého pohledu docela logicky a dá se s tím souhlasit...


Já dodávám, že naprosto totožný přístup mohu mít i v debatě s nickem a že právě debata s nickem mě učí ovládat při vyjádřování svých názorů mé ego a svou případnou averzi vůči druhému. Tedy, spojuji "příjemné" s užitečným, vím na koho reaguji, učím se a dokonce neporušuji ani tezi, že není důležitý autor myšlenky, ale myšlenka samotná. Pokud své ego neovládám, tak svou averzi vůči oponentovi neudržím ani v případě, že se jedná o superanonymní ajpinu.


Závěr?
Možná máš s analýzou mé osobnosti a ega pravdu, možná ne. Navrhuji ponechat jak to je na ostatních čtenářích vlákna a osvobodit se od vlastní sebestřednosti třeba tím, že se vrátime k tématu. A klidně mi tykej, tady v debatě jsme si za nickem všichni rovni. Tím urputným vykáním mi připomínáš "superkultivovaného" Vojtěcha49...[smích]

jansmith[smích]

197991

16.08.2009 22:41

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Jansmithi, pýcha předchází pád.

jansmith1984 193.?.?.?

Ano mirdo. Myslím si přesně to co ty. Pánové od v uvozovkách 85tek (neboli ti, kteří jsou schovaní za tzv. superanonymní ajpinu[smích]) si s ostatními čtenáři diskuze praděpodobně rádi hrají na schovávanou, což podle mne může být ten zmiňovaný záměr diskuzi znepřehlednit (tj. cílená strategie) nebo jde z jejich strany opravdu jen o lenost přidat pár kliknutí navíc či určitý projev nevědomé arogance.

Je jasné, že nikdo nehovoří rád, jak si trefně poznamenal, s prázdným šuplíkem a pokud se nejedná o další strategii tzv. Josephů nebo infiltrujících se person z nezvědavce, eretz apod., tak by si takový pisatel od superanonymní ajpiny měl uvědomit, že v diskuzních fórech, kde se diskutuje maximálně seriózně, k věci a s úpřímnou snahou hledat odpověďi (a nikoli jen farizejsky kalit vodu), je takový přístup brán jako matoucí a seriózní diskuze nehodný.


Podle mne je uvádění nicku v příspěvcích také určitým projevem slušnosti a pokud to pro "pány" není argument, tak to bude nejen jejich škoda, ale i škoda pro jejich názory, protože se tím snižuje jejich validita a tudíž snaha ostatních se jimi zaobírat.


Sám sem zvědav, jetli se nad stanoviskem pisatelů, kterým uvedení nicku nečiní žádné psychické ani jiné problémy zamyslí a řeknou si: Dobrá, nediskutuji na žumpě jakou je nezvědavec nebo některé mainstreamová fóra a proč bych tedy nepřijal nepsané pravidlo tohoto webzinu (notabene, když mi stojí za to do něj investovat svůj čas), nezvolil si nějaký nick a nezačal ho používat.

Pokud nikoli, svět se nezboří a Peace s nimi. Nevím jak pro ostatní, ale pro mne osobně zůstanou v takovém případě nevěrohodní, kontrolka bliká a pokud na ně budu reagovat, tak jak sem napsal prve, jedině pokud budu mít pocit, že to má z nějakého důvodu zvláštní smysl.

jansmith[smích]

198013

17.08.2009 00:38

Výsledky testů dlouhodobých efektů GM potravin na lidi musí být před zveřejněním schváleny korporacemi

RE: Pokud bezduše neodklepáváte

jansmith1984 193.?.?.?

Pergill v diskuzích na Zvědavci rád obhajuje ovčáky, lokaje Systému a korporace Sašo a asi by se jednalo z jeho strany o nějakou anomálii, pokud by tomu v tomto případě bylo jinak...[smích]

Dobře si mu vyjmenoval některá fakta, která on nevidí nebo z nějakého důvodu nechce vidět a to je příkladem toho, jak je (řeklo by se paradoxně) užitečné, že se zde angažují i diskutéři jako on Pergill, Joseph, Van Guld, Pražák, Vanguard atd., protože umožňují svým sane oponentům, aby se ještě více rozepsali o věcech, které v mainstreamu nejsou ovečkám předkládány vůbec nebo lokaji Systému zkresleně a na nezávislých webzinech se zmiňují jen do určité míry.


Nedá mi, abych nezmínil i "superanonymní" ajpiny (viz. 85ky a debata o nich na jiném vlákně), které by se také rády zapojily a byly také rády brány v debatách ostatními vážně, ale svou úsměvnou neochotou nést nějaký nick (byť také anonymní a proč ne) se spíše řadí k nevěrohodným Pergillům a stejně jako jemu se i jim, vzhledem k jejich tendenci "kalit vodu", nedostává podle mne rovného postoje.

jansmith[smích]

198018

17.08.2009 11:44

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Pánové 85ky. Nebylo by přece jen lepší, než život komplikovat (sorry, že vám vstupuji do hovoru, ale myslím, že to má smysl), přijmout pravidlo webzinu, který v zájmu zachování kontinuity jako zde na Zvědavci archivuje reakce pisatelů a nick v klidu používat?

Je zajímavé sledovat, jak se diskutující, kteří sami přiznávají, že "jádro" jejich superanonymní variantu diskuze nepřijalo (a byly explicitně vysvětleny důvody proč), stále od této zbytečná nedorozumnění generující formy nedokáží odpoutat a dokonce ji "vylepšují".

To podle mne nemůže být samo sebou a zdá se mi, že pomalu začíná být jasné odkud vítr fouká...


85ka, která přešla z sk na cz jazyk poodhalila své představy o formátu diskuze a ráda by (jak sama píše): "Obvyklý ("demokratický" ) formát diskuse, který připouští účast všech" přeonačila na filtrovaný.

A má to být proto, aby více zaznívaly (a opět cituji): "skutečně promyšlené úvahy". Milá 85ka, zdá se ale přehlédla skutečnost, že pro skutečně promyšlené úvahy (pro tzv. publikační činnost) zde na Zvědavci existuje od jeho vzniku možnost odesílat je jako samostatný článek přímo editorovi. Nebo ne?


Vrátím se k diskuzi. Takže místo toho, aby diskutující stáli svými nicky ve vláknech dlouhodobě za svými názory, nastoupí filtovaná varianta z dílny superanonymních 85tek a dalších superanonymních ajpin a až tehdy začnou všichni diskutující (podobně jako autor myšlenky) chápat věci komplexně a skončí i žabomyší války sektářského typu...[smích]

Chápu to správně vážená 85ko?

Není to náhodou tak, že v demokratické výměně názorů se názory a myšlenky, kterým stojí za to naslouchat vytříbí v rámci seriozní polemiky v uvozovkách samy???


Takže zde by to mohlo být tak, že diskutující, kteří nedosahují intelektuálních kvalit tuto variantu řízené diskuze prosazující 85tky (kdo bude arbitrem kvality?) budeme filtrovat a místo toho, aby bylo každému na jeho úrovni (tedy na úrovni, kde se na své cestě osobního růstu momentálně nachází), umožněno se (v rámci editorem stanovených pravidel) učit diskutovat a argumentovat, budeme (jak píše autor nápadu) "ošetřovat souvislosti".

Úžasné. Jsem zvědav, co za návrhy pro zkvalitnění diskuze zde ještě z minority některých superanonymních ajpin vzejdou.


Legrační je i to, jak si ty osobně 85ko stěžuješ na to, že google pravděpodobně nečetl tvůj předchozí příspěvek a že tedy došlo mezi vámi k neporozumění, ale jedním dechem horuješ pro systém, který tato technická nedorozumění přídává k těm, která vznikají samotným nepochopením příspěvku oponenta.

jansmith[smích]

198049

17.08.2009 23:11

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře milé 85ky. I já jsem myslím vyjádřil všechno, co mělo být z mé strany řečeno a je čas končit.

Energie k další "rozborce" by sice byla...[smích] Nejsem unavený ani se necítím nepochopeným poutníkem, protože variantu transparentní formy diskuze ostatní zdejší féroví kolegové myslím bez problému podpořili, ale je čas se rozloučit, protože jsem jasně "deklaroval"[smích], že "superanonymním" ajpinám (pro jejich "supersofistikovanou" snahu prosazovat nepřehledný model diskuze) nedůvěřuji a reagovat na ně budu jedině za předpokladu, že budu mít pocit, že to má z nějakého důvodu smysl. To právě skončilo.

Navíc mám pocit, že čtu příspěvky maličko polešeného Josepha (také se rád čas od času maskoval za "super" ajpinu 85.?.?.? - to je náhodička, že?) a v debatách s nim toho na jiná témata, bohužel bez naděje na koncenzus (např. ohledně vyjádření ke Gaze), také zaznělo až až... Vidíte, teď mne napadlo. Možná by bylo zajímavé požádat vás o stejný názor na farizejství sionistů v Gaze jako Josepha, ale na základě vašeho dosavadního přístupu mi něco říká, že bych se dočkal stejné reakce. Navíc legrace už bylo v tomto vlákně dost, takže si to necháme na někdy jindy. Souhlasíte?


Jako s Josephem, ani s vámi milé 85ky jsme se názorově tedy nesešli a byť uznávám, že (opět stejně jako u Josepha) jsou některé vaše postřehy v pohodě, celkově hrajete (stejně jako on) pokryteckou hru a tu podporovat je podle mne opravdu, ale opravdu bezpředmětné.


A pokud máte pocit, že váš přístup k diskuzi a k partnerům v ní je tzv. "košér", dobrá.

Klidně v něm pokračujte. Nebojte, nic vám nenařizuji, ani neschvaluji. Je mi to v zásadě jedno, byť snahu přivítat vás mezi nicky jsem projevil vrchovatě[smích]. A závěr? Nevím jak ostatní, ale pokud se mne týká, tak budu pokračovat v mantinelech, které jsem ve smyslu komunikace s diskutéry jako vy avizoval.

Peace s vámi.


jansmith[smích]

198080

Mám stejný přístup jako ty Tak je to a tím, že EU dokonce stopla dovoz GMO soji (nebo co to bylo za plodinu) z bašty Monsanta USA, tak to vypadá, že naše rozhodnutí nepodporovat jejich farizejské "řachtání s pokladničkou" nebude až tak mimo mísu.

jansmith[smích]

198081

18.08.2009 11:58

Andělé se radují, když se Egypťané utopili

RE: Proto si Palestinci nezaslouží stát

jansmith1984 193.?.?.?

Které zdejší diskutéry máš na mysli Souhlasníku? Jmenuj!


Odhaduju že ty, kteří sem přícházejí z nezvědavce, protože jestli chceš vidět žlučovitost a pomstychtivost, tak si projdi jejich diskuzi.

Oni se nesnaží upozorňovat na sviňárny Systému proti tzv. běžným lidem (v Gaze proti Palestincům), za kterými stojí (dle nezávislých informací) hodně, opakuji hodně právě militantní sionisté a mafiánský kapitalismus, ale jejich hlavní činností na plný úvazek tam je rozebírát nicky a osobnosti pisatelů ze Zvědavce, kteří si tady dovolují právě na ty sviňárny a farizejství (na faktech podotýkám) upozorňovat. A jak jim to není po chuti dokumentuje i jejich časté pobrekávání o antisemitismu, vlastně podobně jak to činí úplatný mainstream.


Z toho co si napsal vyplývá, že buď nesleduješ "cvrkot" a žiješ jako většina nevědomé populace v médiích naočkované virtuální realitě nebo patříš k nim a kalíš vodu.

jansmith[smích]

198109

19.08.2009 11:34

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Jak dál

jansmith1984 193.?.?.?

Na tvoji reakci pod tímto článkem bych 85ko nereagoval (souhlasím s mirdou, že místo mluvení do šuplíku, který se neumí podepsat mohu dělat užitečnější věci). Ani tvá přímá výzva (co já na to) by nebyla nezbytným důvodem, tedy tím zvláštním smyslem, kterým podmiňuji své odpovědi na příspěvky "superanonymních" ajpin...[smích]

A reaguji vlastně proto, že se opět naskytla příležitost (a to je smyslem k reakci stejně jako tomu bylo v naší dřívější debatě o nicku či "superanon" ajpině) demonstrovat, jak máme v zásadě odlišnou filozofii vnímání Světa, tedy virtuální reality, do které sme se narodili. Bylo tomu tak i v dřívějších polemikách s Josephem a je tomu tak (kupodivu?) i s tebou 85ko a proto tě po zkušenostech považuji, s dovolením, za Josephova klona.


A nyní k tématu. Máš pravdu, že po přečtení článku Andrew Gavin Marshalla (nyní jeho II.ho dílu) nastupuje otázka "jak dál" a já dodávám, že to je pravděpodobně i smyslem autorova snažení, tudíž aby si čtenář tuto otázku položil.

Autor může, ale nemusí nabízet řešení, a to z jednoduchého důvodu, že na tuto tvořivou cestu by se už měl (po absorbování nezbytných informací) vydat každý hloubavý a nezávislý člověk, který nemá nevratně vypraný mozek mainstreamem, už pokud možno samostatně.Tvůj návod 85ko, že by pro čtenáře bylo možná lepší jak píšeš: "si další cestu programově zakázat a neobírat se tím" je podle mne přesně to, co si přejí lidé (ovčáci) stojící v pozadí všech těch zmiňovaných a na první pohled málo patrných SOUVISLOSTÍ a v závěsu za nimi i jejich servilní a všeho schopní lokajové.

Je to proto, že jim tím občanstvo svou pasivitou a tudíž snadnou manipulovatelností umožňuje v těchto pokryteckých (pro moc a peníze do těch správných kapes) aktivitách historicky, bez rizika prozrazení vlastní identity a stále radostněji a stále dokola, pokračovat.


V tvém přístupu ke tvé identitě zde na Zvědavci (nick ano/ne) spatřuji 85ko podobnou motivaci jakou je ta jejich.

Zasahovat do dění z poza opony (zde do diskuze) a bez toho, aby ostatní měli možnost sledovat jejich (zde tvou) názorovou integritu v čase a přiřadit ji ke konkrétnímu člověku tj. tam siobankéři, korporaci nebo mafiánovi (zde nicku) v těchto aktivitách pro matení nevědomých spoluobčanů pokračovat. Zde na Zvědavci vás ale stíhá stín vědomé pozornosti ostatních diskutujících a "beztrestné" klouzání po povrchu vám nekompromisním upozorňováním na tyto snahy není umožněno.

Závěr? Žádný programový vnitřní zázaz se, jak píšeš: "tím zaobírat"...! Ale naopak upření pozornosti na lidi za oponou, čtení nezávislých materiálů, seriozní diskutování o nich a učení se rozkrývat SOUVISLOSTI.


To je podle mne to Carpe diem v praxi 85ko a bylo i smyslem této mé reakce.

jansmith[smích]

198158

Souhlasím jean.larouxi. Každé násilí vytváří zase jen násilí či bolest cítících bytostí, a to bez ohledu jaké ušlechtilé a údajně prospěšné cíle pomocí své ideologie či jinak nabízí.

jansmith[smích]

198160

19.08.2009 16:41

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Úžasný článek!

jansmith1984 85.?.?.?

K tomu co jsi udo napsal o tom, Viz: "ze dietatu v skole rozkockuju svet na jednotlive casti a zamerne nedaju medzi ne suvis. Je to jednym z mocnych nastrojov vytvarania daneho spolocenskeho stereotypu, existujuceho v podvedomi samotnych ucitelov." bych jen jinými slovy dodal, že to je přesně ten mechanismus, kterým historicky mocné náboženské a jiné E/elity skrze Systém (nejen ve škole, ale plošně) tlačí do podvědomí tzv. běžných lidí (jak se to hodí) ten jeden tzv. oficiální a "správný či tzv. košér" názor a do kterého se nevědomý člověk ovčím přístupem jako do společného koncenzu vnímání reality (až na "rebelující" vyjímky) automaticky zapojuje.

Smyslem snažení nezávislých a řekněme i tzv. duchovních učitelů (a může to být kdokoli, kdo jako Trevor začíná chápat a chce své poznatky sdílet s ostatními) je tento přímou nebo podprahovou výchovou VNUCENÝ společný koncenzus vnímání reality (na faktech a rozkrýváním na první pohled skrytých SOUVISLOSTÍ) nabourávat a tím pomoci těm, kteří ještě nejsou nevratně brainwashed nebo nepatří mezi skalní lokaje nebo obhájce Ovčáků, aby své deformované vnímání reality přehodnotili.

A činí tak aktivně, podotýkám, nejen v zájmu nevědomé populace, ale i v zájmu vlastním s cílem, aby k pozitivní změně došlo dokud není, z různých objektivních důvodů, nevratně pozdě.


jansmith[smích]

198179

19.08.2009 20:25

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

RE: Situace se hodne zlepsila...aspon v Cr

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře 85.?.?.?ko. Carpe diem a Peace s tebou.

jansmith[smích]

198191

19.08.2009 22:16

Andělé se radují, když se Egypťané utopili

RE: Proto si Palestinci nezaslouží stát

jansmith1984 193.?.?.?

Píšeš pěkně 85ko, ale něco mi říká, že falešně. Minimálně v tom, že si zde v diskuzi poprvé a naposledy.


A i kdyby to co tvrdíš byla pravda, tak nějakým zvláštním způsobem máš podobný styl (i výkání) jako ostatní 85ky, které se zde v diskuzích odmítají identifikovat nickem (který je ostatně stejně bezpečně anonymní jako "superanonymní" ajpina 85.?.?.? a jediné co nick umožňuje je vysledovat dlouhodoběji názorový profil oponenta).

Nic více a nic méně. A tudíž tvé vysvětlování, že: cituji "To je důvod, proč nemíním uvádět svoje jméno" je stejně farizejské jako obviňování hestroye z extrémistických názorů. Nebo to neplatilo na hestroye, ale na dědu mráze? Je pravda, že hestroy občas vypění, ale férovost se mu upírat rozhodně nedá. A pokud omezí své emotivní výpady, jeho argumenty jen posílí...


Nakonec tady je vidět další důkaz, že lidem schovaným za tzv. superanonymní ajpinou (kteří navíc vědí, že nick zde na Zvědavci není nic proti ničemu) se nedá důvěřovat a že to je z jejích strany jen Josephácký styl snahy o pokračování diskuze jinými prostředky...[smích] A Peace s nimi, alespoň je legrace...

jansmith[smích]

198197

19.08.2009 22:34

Andělé se radují, když se Egypťané utopili

RE: Jak to vlastně bylo?

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co jsi napsal mirdo, cituji: "Spielberg zapomněl na jejich zákeřené metody - oklamat "nepřítele" a nebo se tím sám řídí? Možná sám dobře ví, že jeho filmy jsou jenom fikcí, ale když to sype, tak proč se nepřidat?" bych jen dodal, že byť jsou filmy většinou fikce (vyjímečně se objeví něco podle zkutečné události a aby to navíc nebylo cíleně zkresleno), tak paralelně s tím, že se na nich do té správné kapsy vydělává že?, se vždy s jejich pomocí dá i úžasně podprahově manipulovat lidkým podvědomím a emocemi.

Nevědomá mysl ovčana je tak spolehlivě bezbranná vůči těmto sofistikovaným metodám ovládání, že je nemyslitelné, aby je ideologové ve své propagandě cestou spřátelených a nikoli nezávislých režisérů (umělců), pokud ne přímo, tak autocenzurou, nevyužívali.

jansmith[smích]

198198

20.08.2009 00:12

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Úžasný článek!

jansmith1984 193.?.?.?

Já si myslím Karle z Čech, že byť máš v zásadě pravdu v tom, že to mají "kluci" a jejich servilní lokajové hooodně tzv. zmáklé, tak pokud by se většina občanstva osvobodila od naučeného tj. většinového (a bohužel patřičně deformovaného) koncenzu vnímání reality, tak by se Voldemortí, po tisíciletí zdokonalovaný, Systém velmi rychle zhroutil jako domeček z karet.

A možná by to tu většinu tzv. běžných lidí zase tak moc nebolelo, protože pokud by se zbavili ovčího přístupu a začalo by jim být jasné, jak a proč věci fungují, rozhodně by tomu přizpůsobili i nezbytné kroky, které by již nedovolily, aby je případní noví ovčáci jako již tolikrát v historii znovu zblbli a zneužili.


To že člověk začné chápat souvislosti a osvobodí svou mysl od náchylnosti nechat se manipulovat (stává se tzv. vědomým) způsobí, že začne nahlížet na věci s nadhledem a jedná v souladu s požadovaným záměrem. Platí to stejně pro vědomí jednotlivce, tak pro vědomí skupinové a této podmínky nebylo doposud v dostatečné míře nikdy dosaženo...

Aby se k tomu vytvořily předpoklady (to ale neznamená automaticky úspěch), tak je k tomu potřebná mentální ale i jiná energie právě té nadkritická množiny populace a té je možno se přiblížit jedině výchovou tj. srozumitelným předáváním nezpochybnitelných informací ve formě na propagandě nezávislých faktů, zbavených chyb sebestřednosti a ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ.


Myslím si, že pocit, že jim na našem názoru vůbec nezáleží je chybný, protože pokud by tomu tak bylo, neztráceli by roky časově náročnou propagandou (skrze ovládaná média) plus utajováním své identity (např. díky investigativcům po dlouhých letech odhalená skupina Bilderberg Group) a šli by na věc mnohem razantněji.

Právě proto, že vědí, jak snadno je tzv. většina manipulovatelná a že trpělivost růže přináší, provádějí zásahy do ekonomiky (viz. vznik FEDu či politika neokolonialismu), sociálních a jiných vazeb postupně a tlakem, který jim je většinový, cíleně pokryteckými náboženstvími a jinými instrumenty zmatený ovčan, ochoten absorbovat. Ani oni si podle mne nepřejí předčasné GAME OVER, armagedon, globální revoluci nebo vlastní odhalení, které by smetlo i je samotné nebo jim přinejmenším ten jejich tak dlouho "opečovávaný" a pro život vyvolených příjemný rybníček zaneřádilo.

jansmith[smích]

198208

20.08.2009 10:14

Andělé se radují, když se Egypťané utopili

RE: Je potřeba to říci na rovinu

jansmith1984 193.?.?.?

Nikdo přesně nevíme, jak to tehdy s Mnichovem opravdu bylo V.L. a kdo přesně ten zbytečný a nesmyslný útok na izraelské sportovce inicioval. Různé infiltrace Mossadu do organizací protivníka a pokrytecké tahání za nitky jsou dostatečně známé.

Je to úplně stejné jako s útoky z 11.září, které generují neuvěřitelné množství pochybností a mirda to jasně naznačil. V případě 11.září je oficiální moc smetla ze stolu (tančící Izraelci po útocích, vystěhované izraelské kanceláře ve WTC těsně před útoky nebo minimum židovských obětí útoků jsou drobné střípky) a zahájila války, které problém nevyřešily a naopak nevraživost ještě více prohloubily. Qui bono je oč tu kráčí.


A i kdyby to bylo tak, že za útokem na sportovce stál jak píšeš jenom Fatah, tak jsem přesvědčen, že většinový Palestinec, by s nimi nesouhlasil, a to i proto, že je mu jasné, že se to paradoxně nakonec obrátí proti němu.

Nevím jaké bylo pozadí a možná se špičky OOP domnívaly, že útok v Mnichově je jediná možnost jak probudit a vyprovokovat Svět z pasivity, kdy po léta světoví politici a veřejnost mlčky cestou OSN přihlížela k obrovské nespravedlnosti vůči Palestincům ze strany jidiš přistěhovalců, kteří jim zabírali zemi a cíleně je decimovali.

Zajímá tě, že se tak děje sofistikovaně a systematicky dodnes? Až nyní po tolika letech s příchodem Obamy jsou izraelští politici nuceni politiku nezákonného osídlování přibrzdit, ale přečti si Netanjahua, jak se při tom kroutí.

Pokud by měli Palestinci vlastní stát, nikdo je nevyháněl z vlastního historického území, chovali by se podle mně úplně stejně jako každý jiný národ na této Planetě a tvůj postoj V.L., že nemají mít vlastní stát tě jednoznačně řadí mezi sionisty a jako oni jsi i ty za stav v Gaze a jinde morálně zodpovědný.


Už sem to napsal jinde. Každé násilí plodí zase jen násilí a bolest, i když chápu, že lidé v beznaději, jakými jsou Palestinci na okupovaných územích se pak mohou dopouštět i zoufalých činů.

Závěr? Nevytrhávat věci z kontextu a jak se mi to hodí, ale posuzovat je v historických a dalších souvislostech, zejména z důrazem na založení státu Izrael a roli Irgun a dalších chazarských teroristických organizací plus nejmenovaných bankéřských rodin v tomto procesu.

jansmith[smích]

198241

20.08.2009 18:53

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Jak dál

jansmith1984 193.?.?.?

Josephe alias 85ko ty jsi opravdu nezmar...[smích]

A to nejen v neustále protahovaném OT kolotoči a v urputném vykání, ale i práci sis s modrým zvýrazněním, pro rozbor textu oponenta tak užitečným dal... Doufám, že to případní zdejší čtenáři ocení. Dokonce i hořící keř tě inspiroval a divím se, že si nepřidal ještě i košér zmínku o "Mojžíškovi"..[smích]

Máš ale smůlu, byl si demaskován a ať zde v diskuzích napíšeš pod ajpinou 85.?.?.? cokoli a jakkoli se budeš vykrucovat, že Josephem nejsi (ale že jsi jiná, po diskuzním kontaktu s jinými zvědavci toužící 85ka), toto stigma ti již zůstane.


Ať tedy do budoucna buď k věci nebo OT napíšeš moudro nebo rádoby moudro, tak pod 85kou budeš již "navždy" (pro mne rozhodně) nedůvěryhodným a pokud tento fakt případným jiným 85kám (které naší polemiku jistě zaregistrovaly a rády by se seriozně zapojily do zdejších diskuzí) nepřekáží a budou zde bez nicku pod ajpinou 85.?.?.? dále pokračovat, musí počítat s tím, že stigma Josepha padne i na ně.


Aby toho OTéčka již bylo dost, tak v tomto vlákně s tebou na téma "anonajpin" tímto končím.

Carpe diem Josephe a Peace s tebou.


jansmith[smích]

198276

21.08.2009 10:37

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Jak dál

jansmith1984 193.?.?.?

Je to podle mne přesně tak Oracle, jak jsi to ve svých posledních dvou reakcích krátce a jasně popsal.


Už to tady zaznělo, ale Nick v seriózních diskuzích (jaké je snaha vést zde na Zvědavci) není samozřejmě nic proti ničemu. Naopak umožňuje vnímat mravní a názorovou intergritu diskutujícího i zpětně a co je podstatné, znemožňuje různým diskuzním farizejům (a pravděpodobně i zbabělcům) proplouvat Zvědavcem jako chameleon.

Ilustrovat to můžeme na příkladu Josepha, který ajpinu 85.?.?.? opakovaně střídal se svým nickem a potom, co na základě protiargumentů oponentů, kteří jeho rádoby inteligentní příspěvky a dokonce i provokace (viz. jeho vyjádření, že nenávidí stát Izrael) zpochybňovali ztratil řeč a z diskuze se vytratil.

Nebo jste ho zde v posledních dnech někdo zaregistroval?

Nikoli, Joseph vyšuměl. Po Josephovi se zde ale vyrojilo několik velmi podobných diskutérů, tentokrát se ale důsledně držících "superanon" ajpiny 85 a co je zajímavé, nejen, že mají k Josephovu stylu "práce" velmi blízko (viz: opět velmi sofistikované rozbory a dokonce jedna 85ka přešla i ke střídání slovenského a českého jazyka), rády demonstrují zdání akademické "solidnosti" urputným vykáním...


Závěr? Tyto "anon" ajpiny sem podle mne nepřicházejí férově diskutovat a hledat odpovědi. Pokud by tomu tak bylo, neměly by přeci potřebu obhajovat používání "anon" ajpiny 85.?.?.? obavou o rozkrytí své identity (což je samo o sobě absurdní)...[smích]

Podle mne se sem přicházejí vyventilovat (předat moudra?), ale o nějakou transparentní debatu, která by postihla i jejich minulé postoje a umožnila (jak trefně podotkl mirda) nemluvit do šuplíku v zásadě netouží. A tedy pro jednu z nich znovu opakuji: Carpe diem a Peace s nimi.

jansmith[smích]

198328

21.08.2009 11:18

3. díl - Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy

RE: Kazda nova cast. je lepsi nez predesla.

jansmith1984 193.?.?.?

Vojto, omlouvám se, ale opět jsi mě jako v nějaké satiře donutil k úsměvu...[smích]
Není to poprvé a kdo sleduje naše debaty dlouhodoběji to pravděpodobně potvrdí.


Opravdu by mne zajímalo, jestli si zde chodíš dělat legraci nebo zda své úvahy a otázky myslíš vážně.

Jedna věc tě ale ctí, že se jako někteří zdejší "Josephové" alespoň taktně neukrýváš za "superanon" ajpinu 85.?.?.? (nebo jinou) a není důvodu se tedy domnívat (jak trefně poznamenal Oracle), že jako oni podléháš zbabělosti.


K tématu:
Copak jsi nečetl články, na které reaguješ a pokládáš dotazy, které autor podle mne přeci docela názorně zodpověděl?

Vypadá to, že si je dostatečně pozorně nečetl, protože stejně jako si byl v naších předchozích polemikách opakovaně usvědčen, že pozorně (jestli vůbec) nečteš ani reakce svých oponentů, i zde se pokoušíš klouzáním po povrchu rozvádět něco, co už přeci zaznělo. Doporučuji ti, abys ses ke zmiňovaným článkům vrátil, prošel si je a až poté znovu zformuloval své případné dotazy do diskuze.A aby nedošlo k mýlce, jedná se o níže vyjmenované články a odpovědi na svoje dotazy, uvedené v posledním odstavci tvého příspěvku, nalezneš v nich:

Část I.
Globální moc a globální vláda: Evoluce a revoluce systému centrálního bankovnictví
Část II.
Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO
Část III.
Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy


jansmith[smích]

198329

21.08.2009 13:07

3. díl - Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy

RE: Kazda nova cast. je lepsi nez predesla.

jansmith1984 193.?.?.?

Vy to Vojtěchovi pí.Jarmilo moc usnadňujete...[smích] Vytáhla ste mu z těch tří článků A.G.Marshalla příklad odpovědí, po kterých se pídí a samozřejmě, že by jich tam nalezl mnohem více.


Na jiném místě jsem ve své reakci Vojtovi49 doporučil, aby si články znovu prošel (pokud to kdy vůbec náležitě pozorně udělal) a pokud si zde pouze farizejsky nehraje na nechápavého, aby se v ideálním případě zamyslel nad přeformulováním svého "otázkového" portfolia.

Pokusil sem se tím v něm (uznávám, že poněkud mentorsky) jako již tolikrát dříve probudit samostatnost při zpracovávání informací a vy jste pí.Jarmilo mou "misi" svým nápomocným výtahem narušila...[smích]

Nezlobím se na vás[smích]. Vím, že to, co sem i jinde píšete má smysl a snad i shrnutí, které jste připojila přiměje Vojtu k tomu, aby se nad Světem (ve kterém žije a virtuální realitou, kterou je evidentně pohlcen) hlouběji a pokud možno samostatněji zamyslel. Ostatně, myslel jsem, že k tomu přispěje i relaxační pobyt v j.Čechách, se kterým se tady před časem loučil, ale zatím to nevypadá.


Závěr? Bylo by fajn, pokud by nejen pro svůj benefit tak nakonec učinil (protože jinak se mi Vojta49 narozdíl od Josepha nebo jeho 85kových klonů v jistém smyslu jeví jako hloubavý a hledající člověk). A pokud se tak nestane a jako již tolikrát v minulosti se místo toho pustí na cestu "klouzání po povrchu" nebo vycouvá (díky hestroyovi za slovní obrat, kterým takový diskuzní přístup kdysi nazval), zůstane vše bohužel při staré a rozverné variantě.

jansmith[smích]

198335

K tomu co jsi napsal pietro by bylo dobré asi zmínit ještě další, ne tolik patrný důvod, proč se vyvolení a jejich lokajové podle mne historicky chovají tak jak se chovají (zmínil si Parkanovou, Bendu, Schwarzenberga, Kalouska......Havla? a já dodávám, že tyto exponenty vidím jako ty možná přesvědčené, ale rozhodně nejen za sebe, ale i za "vyšší" zájmy kopající lokaje).


Takže.
Je to přístup vyvolených k penězům nebo k tzv. bohatství, kterým dle jejich interpretace jejich jediný Bůh odměňuje schopné příspušníky svého vyvoleného národa a potvrzuje, že tím v praxi správně naplňují toru (talmud?) a jsou správně loajální těm správným náboženským a dalším ideím???


Tisíciletá historie lidské rasy dokumentuje, že někým zdokonalovaný Systém se idejemi vyvolenosti řídí a že prvotní záměr naakumulovat Světové bohatství a tudíž MOC postupně co do nejmenšího počtu rukou se každým dnem přibližuje.


Máme nějaké příklady nebo jen teoretizujeme?

Podle mne názorným příkladem jsou židovské dynastie Rothschildů a jejich agentů Rockefellerů (Morganů, Warburgů, Loebů atd. atd.), a to jakým způsobem svůj majetek tyto rody získaly, jaká prohlášení se za nimi táhnou a jak tyto a další zpřátelené dynastie po dlouhá léta ovlivňovaly světovou politiku. (Viz: imperiální války, genocidy a pokrytecké zotročování bezbranných viz. novodobá otrokářství).

No a v přímé návaznosti, jak skrze bankovnictví, které postupně tyto rody zmonopolizovaly (vznik FEDu MMF) dominovaly i ekonomice (tj. Zlatému teleti boje o energie, ropu a další komodity).

Ostatně nejsou i o tom poslední zde zveřejněné články Andrew Gavin Marshalla?


jansmith[smích]PS:

(Co se týče otrokářství, tak bych Vojtovi49 přál (napadlo jej jako akademického diskutéra něco podobného vůbec někdy?), aby se do takových poměrů jako černošský nebo jiný otrok narodil a pak by mě zajímaly jeho dedukce na téma evoluce či společenského vývoje, který není nikým pro moc a peníze do těch správných kapes ovlivňovám a jde to tak nějak automaticky, "radostně" a přirozeně...[smích])

198342

21.08.2009 17:50

3. díl - Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy

RE: Kazda nova cast. je lepsi nez predesla.

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře Vojto. Je milé, že jsi jak píšeš ze zdvořilosti zareagoval, ale pokud možno si nezapomeň ještě jednou projít ty dokumenty p.Marshalla (a nejen je).

Otázky, které pokládáš (stále řeším vnitřní rébus, jestli to děláš z legrace nebo to myslíš opravdu vážně), jsou z velké části zodpovězeny v těch odkazovaných dokumentech. A nejen v nich, jak se můžeš z raekcí mnoha zdejších zvědavců sám osobně přesvědčit.


jansmith[smích]

198354

21.08.2009 18:31

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Tak to jsem se s p. Stworou ještě nepotkal

jansmith1984 193.?.?.?

Já bych to čecháčkovství dal radši do uvozovek Občasný čtenáři.

Protože to vsugerovává nevědomé mysli podprahově dojem, že existuje nějaké chování (myšlení), které se tyká pouze Čechů jako takových.

A to není podle mne pravda. Tento termín "čecháčkovství" je řekl bych opět z dílny lidí, kteří se podle hesla rozděl a panuj (a manipuluj) snaží záměrně (nebo jiní nevědomě) podsunout lidem určitého národa pocit viny a sebemrskačství. Ó, jak mi tento ublížený přístup připomíná jednání určité sorty tzv. vyvolených a jejich rabínů, kteří to zastřešují ideologicky např. vůči vlastní populaci v dnešním Izraeli.

Takže ještě jednou. Vlastnost tzv. "čecháčkovství" chápu jako určité virtuální vnímání sama sebe a určitý virtuální přístup k autoritám určité části populace bez ohledu na stát či národnost, kterého jsou součástí a tudíž se nejedná o čecháčkovství (a to ani určité skupiny Čechů), ale jak správně dopřesňuješ pouze o vlezdoprdelnictví obecně.


Za určitých okolností se tak budou chovat a jistě se chovali i někteří Němci, Francouzi, Američané, Taici, Keňani, Japonci a určité skupiny všech ostatních národů Světa na které si vzpomeneš a pokud se tento termín použije vůči skupině obyvatel jednoho národa (zde proti některým Čechům, protože se rozhodně netýká národa celého), potom se jedná o klasické ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ, jak už to zde v debatách bylo v jiných souvislostech několikrát probíráno. Systému vyhovuje, že existují Češi, kteří tuto hru na rozšiřování sebelítosti aktivně převzali a dále ji jako správné ovce nebo lokajové (dokonce v mainstreamu) rozšiřují.

Tím nemyslím přímo tebe, a tak to neber osobně. Kapišto?...[smích]


jansmith[smích]

198355

21.08.2009 19:31

3. díl - Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy

RE: Kazda nova cast. je lepsi nez predesla.

jansmith1984 193.?.?.?

To s těmi Schwarzenbergy z obrazárny v ČK zámku jste popsala trefně. Osobně si myslím, že většina historických aristoktatických rodů (v Egyptě faraoni, jinde jiní potentáti...) se cítí (cítila) přesně tak jak popisujete a že skromnost a soucit se svým lidem, pokud měli potřebu jej demonstrovat (hlavně v posledních dekádách) jen většinou pokrytecky hráli/hrají.

Pokud by tomu tak nebylo, nikdy by se nemohli (nejen dnes ale zejména v historii) tak aktivně podílet na tolika zvěrstvech vůči vlastním lidem a v rámci boje o moc, prestiž či obdiv jiných a ZDROJE i vůči lidem jiných národů či etnik, jak se prokazatelně dělo a jak se díky novým informacím stále detailněji přesvědčujeme. Vlastně farizejsky ve velkém naplňovali rčení "bližší košile než kabát" a nejen "jejich" lid mnohokráte (bez toho, aby za obrovského utrpení vůbec pochopil proč a která bije) to pocítil.

Aristokracie se pro zachování vlastního vlivu a prodloužení životního stylu "králů" jen v čase přizpůsobuje novým podmínkám a paradoxně tyto změny mnohokráte sama vytvářela nebo vytvářet pomáhala. Jsou to stejní kolaboranti se Systémem jako jeho tvůrci (pokud jimi přímou nejsou a to je i předmětem debat zde na Zvědavci i jinde) a jsou samozřejmě plně zodpovědni za miserii, kterou tzv. běžní lide historicky, bez ohledu na kontinenty, čas od času zažívají. Vzpomeňme jak jim např. vyhovovala politika kolonialismu/neokolonialismu nebo rozšiřování té správné víry (např ve jménu kříže) a další chuťovky. Samozřejmě, že islámská "vyvolená" aristokracie ve jménu Aláha a jiné aristokracie ve jménu jiných ..áhů v bledě modrém.


Čas a informace, které většinová společnost díky interneru a novým komunikačním vymoženostem dešifrováním pokroucené historie a zatajovaných SOUVISLOSTÍ postupně získává je usvědčuje a pokud se bavíme o konkrétní osobě "knížete", s jeho snahou být stále u lizu (viz. snaha získat zpět odebrané majetky nebo např. účast na jednáních světových E/elit skupiny Bilderberg Group či prosazování pro vlastní lid rizikového zradaru) vše barevně dokresluje.

Samozřejmě, že tito "vyvolení" lidé budou mít stále mezi tzv. běžnými občany díky pokračující mediální masáži (ať již ze staromilectví nebo servilnosti k tzv. autoritám) spousty zastánců. Není náhodou, že podjatý mainstream rád vyzdvihuje jejich zásluhy (čímž netvrdím, že mezi dědičnými aristokraty nebyli v mizivé menšině historicky i altruisté, ale většina těchto tzv. vyvolených skupin či jednotlivců altruisty rozhodně nebyla a jak se dennodenně přesvědčujeme, náš Svět podle toho vypadá).

Závěr? Nejde o to kritizovat nebo hledat nenávistně vyníka. Jde o to pojmenovat SOUVISLOSTI, poučit se a pokud to půjde tak nedovolit, aby se historie za stálého smíchu "vyvolených" opakovala.


jansmith[smích]

198359

21.08.2009 21:29

3. díl - Kontrola globální ekonomiky: Bilderberg, Trilaterální komise a Federální rezervy

RE: Kazda nova cast. je lepsi nez predesla.

jansmith1984 193.?.?.?

Mirdo, Vojta je vážně "komik" a s každou jeho další reakcí v tomto vlákně stále intenzivněji řeším rébus, v jakém poměru to hraje (a baví se tím) a v jakém poměru své úvahy a dotazy myslí vážně...[smích]


Paní Jarmila mi v předchozím příspěvku odpověděla, že lituje, že se s ním vůbec dala do debaty a já bych ji touto cestou chtěl ujistit, že naopak udělala dobře.

Proč? Protože na jednu stranu v rámci své odpovědi realitě nedotčenému Vojtovi a podle všeho neschopnému si alespoň pozorně prostudovat nabízené články (ale o to radostněji diskutujícímu a proto pravděpodobně i pokládající své "klouzavé" dotazy) mu pí.Jarmila poskytla jistou doplňující informaci/názor (a je na něm, jak s ní naloží). A co je podle mne důležitější, na druhou stranu měli možnost se s touto informací/názorem seznámit a ostatní "info hledající" čtenáři.

A o tom to je. Vojta a další často legrační nebo často záměrně či nevědomě pokrytečtí oponenti jsou pouhými iniciátory koloběhu informací mezi zvědavci a proto není důvod se na tyto notorické oponenty zlobit, ale naopak jim poděkovat. Provzdušňují debatu a navíc jsou pro člověka, který je nad věcí často i zdrojem soucitného pobavení, protože rozhovor s nimi (jako i s "Josephy" nebo nickfree "superanonymními" ajpinami 85.?.?.? může být i humorný.


Přesně v těchto intencích spatřuji i tvůj přístup k debatě s těmito nechápavými nebo naopak agenturně útočními diskutéry a mám pocit, že to je (mimo jiné) přesně ten přístup, který vytváří na Zvědavci zvláštní Spirit, který jiné webziny postrádají a o kterém jsem se zmiňoval v některých svých starších příspěvcích.


Takže pro pí.Jarmilu: úsměv, nenechat se umlčet nebo zatlačit do deprese a v rámci dostupného času jim a dalším paralelním zájemcům s nadhledem a férově předávat zajímavé informace (nebo odkaz na ně), které by je jinak, k jejich škodě, pravděpodobně minuly.


jansmith[smích]

198367

21.08.2009 22:29

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Jak dál

jansmith1984 193.?.?.?

Víš Jindro, ono to je podle mne úplně jedno, jestli to byl přímo náš "přítel" Joseph nebo někdo jiný.


Smál sem se, když mi jedna 85ka šermovala před očima větami o tom, jak lze použít frekvenční analýzu přes slova či oblíbená spojení a zřejmě tím lustrovat moji osobnost či postoje a rozhodně nemám v úmyslu věnovat svůj čas sondováním, která 85ka je která a jestli odpovídám té správné...[smích]

Já jsem fenomen Joseph použil nejen proto, že sám Joseph "anon" ajpinu 85.?.?.? používal, ale i proto, abych demonstroval styl a matení, které tyto "anon" ajpiny v diskuzích způsobují a vyjádřit tím, že je dobré nick nejen pro vnímání integrity oponenta, ale i pro posloupnost debaty používat.


Nepopírám, že některé 85ky (a dokonce i Joseph občas blahé paměti - proto ta podobnost) měly čas od času zajímavé příspěvky či názory a o to více mě (jak by řekl Vlasta Burian: "při jejich vzdělání"...) rozesmívá jejich snaha se nesmyslně schovávat za "anon" ajpinu, omezovat tím transparentnost diskuze a ještě to omlouvat strachem o bezpečnost vlastní identity či jinými sofistikovanými výmluvami. I takoví "mystici" se našli...[smích]

Ti lidé, pokud nejsou agenturními farizeji a pokud nejsou (jak poznamenal Oracle) zbabělci, rozhodně nepochopili Spirit Zvědavce a s tím související styl zdejších diskuzí a už vůbec jim (kromě vlastní seberealizace) nešlo podle mne o seriozní debatu. Pokud se mýlím, tak sorry, ale zatím mne nikdo nepřesvědčil o opaku.

A reakce opozičních nicků byly to jediné, co jim mělo (či mohlo) otevřít oči. Stalo se? Nestalo se?
Proto i mé napůl ironické: Peace s nimi.


jansmith[smích]

198370

21.08.2009 23:25

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Vůbec nejde o radar ....

jansmith1984 193.?.?.?

Mám pocit Atome, že pokud si to co jsi napsal myslel vážně a jen sis nezažertoval, tak jsi podle mne svými úvahami ve věci US radaru tak trochu nebo spíše víc mimo mísu...[smích]

S některými tvými úvahami by se dalo souhlasit, ale protože nemám náladu zde opakovat různými nezávislými autory 1000x poskytnuté informace, snad jen jeden dotaz.

Ty si vážně myslíš, že by nás Rusové chtěli a stálo jim za to nás někdy v budoucnu znovu obsadit a že smyslem té "mírové" US koule v Brdech nebo jiné US základny na našem území je nás proti této potenciální, jak píšeš expanzi, ochránit???? Podotýkám, že nás s tichým mlčením bratrských USA v 68mém neobsadili Rusové, ale konglomerát zvaný SSSR a dalších X států VS. A došlo k tomu možná podobně jako v případě nedávné tiché podpory Saakašviliho v Gruzii.


Ty jsi jako Vojta49 buď komik nebo tě baví dělat ze sebe s odpuštěním exota. Píšeš, že bereš US základnu jako očkování proti ruským kolonizačním choutkám jako bys nevěděl, kolik základen mají "mírové" USA (narozdíl od Ruska, Číny a dalších velmocí) po cele Planetě a jak často a jak intenzivně tyto velmoci v porovanání mezi sebou své vojenské arzenály proti jiným státům použily.

Chlapče, díky za svěží vítr do debaty a Peace s tebou...[smích]


jansmith[smích]

198374

22.08.2009 15:22

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Tak to jsem se s p. Stworou ještě nepotkal

jansmith1984 193.?.?.?

Taky jsem to tak bral Občasný a je fajn, že si na mou reakci nezareagoval zbytečně dotčeně.

Smyslem mé reakce bylo upozornit na ošidnost Zevšeobecňování ve vyjadřování a myšlení lidí a jak tento fenomen (tak široce používaný zejména mainstreamem) dokáže sofistikovaně přímo nebo podprahově manipulovat podvědomím nepozorných a emocím podléhajících ob/ovčanů.

jansmith[smích]

198404

22.08.2009 20:52

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Vůbec nejde o radar ....

jansmith1984 193.?.?.?

No, výraz tiché mlčení je asi opravdu zavádějící.

Pokud vím, tak prezident Johnson obdržel písemný dotaz (oznámení?), myslím od politbyra KSSS o připravovaném vstupu spřátelených vojsk VSmlouvy do ČSSR a odpověděl také písemně něco v tom smyslu, že se USA nebudou vměšovat do záležitostí východního bloku, s údajnou snahou tím zabránit WW3. Takže OK, i když to proběhlo na papíře, tak bych to tichého mlčení překvalifikoval do varianty hlasitého souhlasu.

jansmith[smích]

198429

Jestli brát nebo nebrat jejich židovství vážně (viz. Rockefellerové, které jsi zmínil) ale není to, o čem se momentálně bavíme.

Podstatou mé reakce bylo zamyslet se nad ne příliš medializovanou okolností, že na světě existuje jedno náboženství (nebo jich je více???), které má od svého vzniku snahu -zbohatnout, vydělat, nahrabat- (a čím více tím lépe a zejména na úkor těch mimo víru) natvrdo zakódovánu v ovládacím programu svých oveček. A to narozdíl od jiného náboženství, které z něj sice vycházelo, ale alespoň z počátku striktně hlásalo pokoru, skromnost tj. materiální chudobu, žádné chrámy k uctívání apod. Že to profesionální náboženští ideologové druhého náboženství postupně popřeli nebo řekněme jinými slovy zrevidovali a k principu mamonu prvně zmíněného se přidali (tím vše zprofanovali) je na jinou debatu.


Podstatný je fakt, že zastánci prvního náboženství věří, že dosažení materiálního bohatství je odměnou jejich Boha pro ně na Zemi za jejich snažení a loajalitu a jejich aktivity jsou tímto směrem trpělivě, ale zároveň velmi intenzivně výchovou i jinak usměrňovány. (Příklady, jaký to má historický vliv na chod lidské společnosti a kam to vede v mém předchozím příspěvku.)

Podle mne to je jedno z lákadel ega, které příslušníky tohoto náboženství, konvertity a ostatní sympatizanty k této víře přitahuje a proč jsou v ní tak úspěšní. Proč ji tedy praktikují nebo proč příklon k ní dávají ostatním najevo. Proč je tato náboženská ideologie vyvolenosti obdivována (průvodním jevem patologického hromadění peněz nebo majetku je např. povahový rys, kterým je chamtivost). Dále proč je v tomto kontextu pro nevědomou lidskou mysl tak populární a životaschopná a proč tak zásadně koresponduje s podstatou Systému, který ovlivňuje od nepaměti na této Planetě přímo nebo podprahově vývoj lidské společnosti a chování nejen E/elit, ale i většinové populace.


Jde to přesně v intencích toho, co jsi napsal HHBB cituji: "vůbec už nejde o to, kdo má pravdu, ale kam tento způsob uvažování vede.", i když souvislost, kterou jsi měl na mysli ty byla jiná než ta, ke které mířím já.

Podle mne je totiž tento způsob uvažování přesně tím, co podporuje tendence většinové populace účastnit se (a stále radostněji) na roztáčení kola destruktivního konzumistánu a motivuje E/elity, aby přímo nebo cestou ochotných lokajů chod tohoto kola stále zdokonalovaly a promazávaly.

Pokud budeme pouze akademicky rozprávět a nebudeme nazývat věci (a pokud možno co nejpřesněji) pravými jmény nebo se z nějakého důvodu budeme tvářit, že neexistují, těžko se v potřebné míře pochopením problému poučíme a budeme schopni (zároveň, co řekněme duchovně pracujeme na sobě) uvažovat nad řešeními, která by mohla dlouhodobě přinést změny k lepšímu pro všechny zúčastněné...

jansmith[smích]

198438

Dobře napsané mirdo. Doufám, že si HHBB pozorně přečte i mou předešlou odpověď o -nazývání věcí pravými jmény-, protože jinými slovy hovoří o tom co ty.


Uzavřu to zopakováním poslední věty jednoho mého staršího příspěvku:

"Nejde o to kritizovat nebo hledat nenávistně vyníka. Jde o to pojmenovat SOUVISLOSTI, poučit se a pokud to půjde tak nedovolit, aby se historie za stálého smíchu "vyvolených" opakovala."


jansmith[smích]

198441

23.08.2009 00:59

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Úžasný článek!

jansmith1984 193.?.?.?

Ano udo, je to přesně tak jak píšeš. Každý jsme sám sobě učitelem a já dodávám, že i učitelem ostatních, akorát ta nevědomá většina to ještě neví...[smích]

Navíc je historicky stále dokola (ne nezbytně vlastním přičiněním, ale spíše z důvodu ovčího syndromu) vystavována různým deformujícím strachům a samozřejmě cíleně brainwashed plus tzv. "košér" motivována (kým a proč, o tom je webzin Zvědavec), takže vlastně ani nemá čas a ani zájem se učit nebo jinými slovy, tyto věci studovat.


A končím se slovy Forresta Gumpa: "A to je asi tak všechno, co bych k tomu mohl říci."...[smích]

jansmith[smích]

198442

23.08.2009 01:24

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Jak dál

jansmith1984 193.?.?.?

Nedělej se nechápavější než jsi 85ko. Víš moc dobře, jak to Oracle s tím srabem myslel a žádnou slovní ekvilibristikou to nezamaskuješ.

A Peace s tebou...[smích]

jansmith[smích]

198443

23.08.2009 01:29

Andělé se radují, když se Egypťané utopili

RE: Nejako sa nám miestni i cezpoľní sionosti na stránkach

jansmith1984 193.?.?.?

Tak ahoj Gibi. Bude nám tady i Zvědavci za tebou smutno. A Peace s tebou.

jansmith[smích]

198444

23.08.2009 11:33

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Jak dál

jansmith1984 193.?.?.?

To si mě Josephe vážně uklidnil a jako už několikrát v minulosti zase rozesmál že, jak píšeš - citace: "nepotřebuješ nic maskovat"...[smích]

Farizejové, pokud nejsou přímo agenturně či sebestředně vůči svým oponentům útoční (jak jsme občas z jejich strany svědky i v diskuzích na Zvědavci), dokáží být na druhou stranu i zábavní. A ty 85ko jsi podle všeho ten příklad. Nechci ti radit...[smích], ale možná si měl pro posílení dopadu svých slov, jak už se v minulosti stalo, přejít do jiného jazyka - tentokrát zpětně do slovenštiny.


Jako kolovrátek stále dokola ublíženě (že by syndrom tzv. košér "vyvolenosti"?) opakuješ něco o kádrování, nyní si přidal i emotivní - cituji: "sypání písku do mých očí" a přitom si svým "klouzáním po povrchu" (krásný to hestroyův slovní obrat), o nesouhlasná vyjádření svých oponentů (v tomhle případě o mé) vyloženě říkáš.


Pointa?
Zajímalo by mne jak člověk, který si o sobě jistě myslí, že je čestný (a nikoli pokrytcem, který by přesto rád, aby jej ostatní diskutující brali vážně a respektovali) může do debaty napsat, že nepotřebuje "NIC MASKOVAT" a přitom své tvrzení evidentně popírá nepřetržitým maskováním za legrační "superanon" ajpinu 85.?.?.?.


To je tedy opravdu bžunda a Peace s tebou.

jansmith[smích]

198473

23.08.2009 12:18

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: Vůbec nejde o radar ....

jansmith1984 193.?.?.?

Podle mne je to tak jak píše mirdo. Historické události (např. konflikty mezi národy) vypadají jen v neinformovaných a nevědomích očích jako by se děly víceměně náhodně nebo samovolně (propagátorem této myšlenky zde na Zvědavci je kupříkladu náš společný přítel Vojta49...[smích]).

Podle těchto (když to schválně přeženu) tak eugeniků mohou za vše pozitivní a bohužel i negativní co lidská rasa v minulosti zažila geny, lidská přirozenost a přirozený výběr a nikoli konkrétní tzv. "vyvolení" a vlivní lidé (tj. zájmové skupiny aristokratů, bankéřů či v mnoha případech jejich lokajů politiků), kteří pro moc a peníze tahají historicky za nitky a ve vztahu k plebsu za opratě.


Stačí si jen např. zde na Zvědavci z článků A.G.Marshalla nastudovat politiku USA (Kissingera), za vlády Nixona. Jak a PROČ pokrytecky kombinoval teorie merkantilismu a liberalismu, které si navzájem odporují, nicméně se ale nevylučují a jak píše autor v podstatě se posilují a jak dodává: Události v 70. letech jsou jasným příkladem této povahy vzájemného posilování merkantilistického chování na straně jedněch zemí, a „vzájemné závislosti“ liberálního ekonomického řádu."


V onom vlákně nás Vojta obšťastňoval svými nechápavými dotazy a na mé doporučení, aby si nejdříve nastudoval zmíněné tři dokumenty p.Marshalla a pak se teprve ptal raději nezareagoval.


Závěr?
Rozděl a panuj, kdy stejná farizejsky zaměřena politika USA (a dalších "košér" mocností) byla uplatněna i vůči ČSSR za Dubčeka.


jansmith[smích]

198475

24.08.2009 00:43

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Jak dál

jansmith1984 193.?.?.?

Já si myslím HHBB, že pochopit a hlavně se poučit z toho jak píšeš "Proč to vzniká, co je za tím, co k tomu vede, jaký to má smysl a kam to vede…" dost dobře nejde bez toho, aby původci toho (tedy ONI) byli odhaleni, bez toho, aby se jim přišlo na kloub a bez toho, aby byli v SOUVISLOSTECH pojmenování.

Mám pocit, že právě ty patříš zde na Zvědavci k těm, kteří na tom z nějakého důvodu pracují a svá zjištění a výsledky svých hodně propracovaných historických a jiných analýz nezištně sharují s ostatními a proto zde v tvém vyjádření cítím určitý rozpor.


Jestli považuji většinu Vojtových dotazů zde za "klouzání po povrchu", tak s jedním se trefil. Ptá se, kdo jsou tedy ti tzv. ONI? Nečte sice pozorně články a většinou ani reakce oponentů a tudíž možná neví, že tento dotaz se jako červená nit nese Zvědavcem asi již od jeho vzniku, ale jinak jeho způsob hledání stojí za pozornost. A ačkoli svůj dotaz položil Vojta ve svém nedávném příspěvku samozřejmě nepříliš upřímně a ve skutečnosti (pokud ne přímo, tak minimálně podprahově či jako narážku na "bláznivé konspirativce"..) ironicky, nevědomě tím paradoxně potvrdil, jak je tento problém nejen pro debatu na Zvědavci, ale celkově zásadní.


To, že ONI existují a že historicky světem neboli přesněji tzv. běžnou populací v rámci své cesty za posilováním a soustřeďováním moci a chybně chápaným principem DUALITY nečestně, nesportovně, farizejsky, s krvavými rukami a hubami od ucha k uchu historicky negativně manipulují je kromě Vojtěcha a jemu podobných jasné snad každému vnímavému člověku na této Planetě. Většina lidiček (hlavně těch nejchudších a bezbranných) zažívá vzhledem k tomu ve svých životech, narozdíl od těch "rovnějších" i dosti "drsná" období.


Otázka tedy podle mne nezní zdali existují, ale které síly a skupiny a proč to jsou, na jakých úrovních a jak centralizovaně spolupracují, jestli jejich snahy mají nebo nemají nakonec vést k NWO či jiné sofistikované formě vládnutí, co by to případně znamenalo pro lidskou rasu na této Planetě jako takovou, zda-li je možné tyto plány (pokud existují) nějak odvrátit a nakonec, jak (dokud je čas) změnit poměry na Zemi tak, aby nebyly jako doposud deprivantsky destruktivní, ale naopak co nejvýhodnější pro VŠECHNY zúčastněné.

Všem lidem, kteří vybočili z davu, vymanili se z přímé závislosti na ovládacích programech ovčáků (nebo tzv. košér vyvolených a jejich lokajů) a vydali se vědomě na cestu poznání (samozřejmě ale i Vojtovi a jemu podobným) přeji, aby tento rébus pro zachování a posílení humanity na modré Planetě rozlouskli co nejdříve.

jansmith[smích]

198515

27.08.2009 22:03

Ruští diplomaté vyhoštěni

RE: něco mi říká

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co napsal mirda a janko o té smrtelné posteli (a že se nakonec obvykle rozpovídají i ti největší tvrďáci) a co podle všeho dle HHBB patří do šuplíku nezajímavých konspirací bych dopřesnil, že se podle nezávislých zdrojů jedná o výpověď agenta CIA E. Howarda Hunta z roku 2004, kterou zveřejnil jeho syn St. John. v roce 28. dubna 2007.


Soukromě jsem zvažoval, proč to Hunt na smrtelné posteli (ve chvíli, kdy to měl tak říkajíc za pár a všechno by mu mohlo být jedno) udělal a jednoznačně mi z toho jako jedna ze dvou možných variant vychází, že si to pravděpodobně všechno vymyslel proto, aby synově rodině přihrál (sakra teď mě napadlo, co když syn žádnou neměl, ale už se stalo) přilepšení formou lukrativního přivýdělku za reportáž v rádiu nebo co to tehdy bylo...[smích] A ta druhá možnost, kterou tímto ponechávám ctěným kolegům na zvážení by byla, že si chtěl jako bulvárem naočkovaný egocentrik užít na sklonku života pocit budoucí mediální celebrity...[smích]Každopádně podrobněji je to rozebráno zde a po internetu je v češtině těch odkazů více:

Viz:
Cenzurováno v masmédiích: E.Howard Hunt se přiznal k účasti na spiknutí CIA zabít JFK

http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/2690-cenzurovano-v-masmediich-e-howard-hunt-se-priznal-k-ucasti-na-spiknuti-cia-zabit-jfk/


jansmith[smích]

198840

28.08.2009 12:28

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: Svět bez hranic

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak pietroo, dobře, že jsi nespadl do klasiky zevšeobecňování a vše dopřesnil. Tzv. běžní lidé v Izraeli nebo řekněme běžní židé/"židé" tam nebo kdekoli jinde jsou podle mne stejně zneužití "mafií/mafiemi" a náboženskými či mocenskými deprivanty jako všichni ostatní. Druhá věc je, jak hodně jim to vyhovuje a jak aktivně ze strachu či prospěchu a PROČ kolaborují. To je ale na jinou debatu a týká se to všech tzv. obyčejných lidí po Planetě bez rozdílů.

Pokud se bavíme o židech, tak by bylo možná zajímavé se zamyslet, kam by se historie lidské rasy ubírala, jestliže by dav zblblý židovskými veleknězi (Kaifášem) odmítl v rámci nabídnuté volby poslat na smrt Ježíše, ale naopak skutečného zločince Barabáše. Historicky zdůrazňována "vina" Židů na smrti Ježíše a tím třeba zdůvodnění pogromů by tedy neexistovala a je jen otázka, jestli by se časem nenašlo něco jiného.

Lecos o tom, jak funguje symbolika na lidské vnímání může napovědět i dokument: Esoteric Agenda, který lze shlédnout třeba zde:
http://www.mustwatch.cz/film/esoteric-agenda/


Každý člověk, který nasazuje na jiné národy, etnika by si měl uvědomit, že pokud by se do takového národa/etnika narodil a byl vystaven vlivu stejné výchovy či ovládacích programů jako ostatní, choval by se a myslel by úplně stejně..... Dobře o tom jak výchova určuje vývoj jedince pojednává i pí.Jarmila na svých stránkách.

Jen vyjímečné osobnosti a za vyjímečných okolnosti se odtrhnou od pseudobezpečí stáda a riskují na cestě do neznáma vlastní cestu. Protitlak ovládacích programů je obrovský, systematický a sofistikovaně zdokonalovaný, takže není divu, že to je pro lidskou populaci jako takovou, historicky, běh za realitou (nikoli virtuální) na dlouhou trať...


Zajímavé je, že už jen takovou maličkostí jakou je vědomé odolávání jednomu z ovládacích programů nevědomé lidské mysli, prospěchářů (a jejich lokajů), kterým je ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ (které tak prospěchářům vyhovuje) lze tento běh za poznáním (protože vše se pak začne jevit poněkud jinak) značně urychlit.


Tady na Zvědavci podle reakcí stále přibývá lidí, kteří tento úskok ega prohlédli a předávají varování o ošidnosti generalizování ostatním a to je jedna z cest jak v praxi (nikoli jen cestou duchovního zaměření pozornosti -víry- na to co si přeji a ne na to čeho se bojím) mohu pomáhat ostatním pochopit a měnit Svět.


jansmith[smích]

198868

28.08.2009 13:50

Memorandum prvej ponovembrovej generácie slovenskej mládeže

Memorandum cz

jansmith1984 193.?.?.?

Nejvyšší čas, aby podobné memorandum sepsala i první polistopadová generace české mládeže.jansmith[smích]

198876

28.08.2009 17:37

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

Řekl bych, že to není tak složité jak to vypadá. Sami si nevědomě skrze negativní princip (ego), které ve své většině neovládáme a neochotu chápat SOUVISLOSTI většinu vztahových problémů, se kterými se za svého života potýkáme, vygenerujeme.

Vojta49 by pravděpodobně za příčinu chaotických a bolest si navzájem způsobujících mezilidských vztahů označil evoluci, geny a přirozený výběr, ale já bych to viděl zase poněkud jinak.


Každý člověk, podle toho na jaké úrovni cesty osobního růstu se nachází, je tu více, či tu méně, pod vlivem zvířecích pudů a instinktů, které jsme jako lidská rasa zdědili po svých předcích.

Potud by Vojtův pohled na vliv evoluce a genů jako mediálně propagované "A" pravděpodobně odpovídal skutečnosti. Z nějakého důvodu ale chybí stejně, ne-li důležitější a pomíjené "B". A světe div se, opět z nějakého důvodu se o něm v oficiálních médiích ani ústy "slovutných" psychiatrů, psychologů či sexuologů (namátkou Plzák, Uzel, Weiss) tak nějak nemluví nebo silně okrajově nebo pokrouceně. Že by jako i v jiných oblastech lidského života nebyl zájem nazývat věci pravými jmény a místo toho sofistikovaným filozofováním a "klouzáním po povrchu" (díky hestroyovi za trefný výraz) názory většinové a málo vzdělané populace usměrňovaly tak, aby ta tzv. většina byla rozdělena, v chaosu a tudíž snáze ovladatelná???


Mnohokrát zde ve vláknech bylo různými diskutujícími zdůrazněno, že člověk je jako tzv. inteligentní forma života na Zemi ve své podstatě a v zásadě mírumilovný a za odpovídajících podmínek má snahu s ostatními lidmi I PŘÍRODOU vycházet dobře a spolupracovat. Až pro moc a majetek pokrytecky zneužitý patriarchát ruku v ruce s oficiálními náboženstvími postavily obě pohlaví proti sobě, ženy znevýhodnil oproti mužům a popíráním přirozenosti a co je v lidech dobrého vytvořil z většinové populace snadno (i když občas nepředvídatelně) ovladatelnou masu za ovčáky bojujících oveček.

Někomu velmi vyhovující Systém, který byl postupně cestou konkrétních lidí a mocenských skupin historicky za obrovského strádání a utrpnení tzv. obyčejných lidí zdokonalován do dnešní podoby to samozřejmě nepřizná, ale protože vlastní nástroje, kterými udržuje vnímání reality většinové populace v nevědomosti, umožňuje zároveň ovčákům zůstat dlouhodobě za oponou a vždy mimo násilí, který čas od času způsobí. Až nezávislí lidé na internetu a globální komunikační prostředky jim začínají šlapat na paty (začínají být na faktech pojmenováváni) a jsem si jistý, že z toho moc velkou radost nemají.

TO BE CONTINUED

198886

28.08.2009 17:39

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

V dávné minulosti (i když z našeho pohledu primitivní) harmonie existovala a že tomu tak bylo potvrzují i informace o způsobu života např. aboridžinů a dalších primitivních kmenů a národů.

Jen nevědomost a snaha ega oddělovat se od celku (nepochopením DUALITY), samozřejmě "správně" nábožensky nebo ideologicky podaná způsobuje, že pokud se k tomu přidá "správně" zamířená propaganda a kromě STRACHU nabrknou i další animální ďasy v lidské povaze, že se tzv. běžný člověk chová iracionálně, sobecky, arogantně, sebedestruktivně a velmi často pokrytecky. Chápe to nevědomě jako nutnost, protože si myslí, že by jinak neobstál nebo si tzv. dostatečně neužil.

Jen mizivé procento lidské populace patří mezi tzv. patologické deprivanty, kteří popírají to dobré, co jsem zmínil, na které nic ani výchova neplatí, ale kteří historicky naopak cestou ostrých loktů a pro absenci svědomí snadno tu nevědomou a povětšinou "zblblou" masu velmi často ovládají.

U běžných lidí jde o generacemi předávané výchovné chyby. Podléhání závislostem na všech úrovních, podléhání sebedůležitosti (egu) a sebelítosti, které nakonec namíchají charakterový a povahový koktejl takovým způsobem, že jej tzv. obyčejný člověk nedokáže pochopit, zvládnout a už vůbec ne změnit. Naopak chyby svých předků opakuje a paradoxně za mohutného přispění moderního konzumistánu, znevažování lidsky morálních a etických hodnot, upřednostňováním různých úchylek nebo viz. divide and conquer pokřiveného multikulti zhoršuje.


Každý by i ve vztahu k partnerovi měnil nejraději druhého a už vůbec mu nedokází, že první koho by měl pro dosažení harmonického vztahu změnit k lepšímu by měl být on sám/ona sama. To je ta cesta osobního růstu či práce na sobě, která je tady v diskuzích občas zmiňována. Cesta která je ale tzv. běžnému člověku historicky a systematicky přímo nebo nepřímo oficiálními "pseudoautoritami" a jejich lokaji znesnadňována a cestou manipulace mysli skrze marketing, reklamu a podprahově podsouvané deformované modely chování (pro snadnější ovládání masy a peníze do těch správných kapes) sofistikovaně tlačana do hlavy.

Je to legrace. Mluví se o lásce a myslí se sex. Mluví se o pravdě a lže se. Mluví se o míru, svobodě a prosperitě a zahajují se útočné války nebo podporují genocidy bezbranných. Všechno souvisí se vším a obyčejné partnerské a mezilidské vztahy v takto nastavené farizejské společnosti podle toho vypadají. Nebo je tady někdo, kdo si myslí, že je to jinak???..[smích]


jansmith[smích]

198887

28.08.2009 18:52

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: Opravdu?

jansmith1984 193.?.?.?

Ale neplýtvá Jindro. Tady vůbec nejde o Semeráda a řekl bych, že Rene ví přesně co dělá. Kromě Semeráda si to totiž přečte spousta dalších návštěvníků Zvědavce a jak jsem psal jinde, Semerád tedy skrze své reakce (podobně jako Vojta a jiní diskutéři jinde) pomáhá vzniknout dalším dopřesňujícím úvahám a informacím, které by jinak pravděpodobně nezazněly a další čtenáři diskuze (kteří by si je měli pro lepší chápání souvislostí přečíst) by si je nepřečetli.

A vvvvoo tom bych řekl, že to je...[smích]

jansmith[smích]

198895

28.08.2009 19:37

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: Kosher nostra na postupu

jansmith1984 193.?.?.?

Řekl bych danielo, že vždy pokud to jen trochu jde je třeba být adresný a neházet všechny lidi do jednoho pytle.

Židé jsou podle mne historicky zaměřeni na shromažďování majetku proto, že věří ideologii, která jim takové chování cukrem a bičem po tisíciletí podsouvá a samozřejmě i proto že cítí, že život v nadbytku je pohodlnější a v případě krize se znáze přežije. Jako příklad si vzpomeňme na bohaté židy v Německu a jinde v Evropě, kteří díky svým penězům včas emigrovali do zámoří a unikli osudu za vznik velkého Eretz Izraele obětovaných soukmenovců.


V materiálně nastaveném Světě, kde jsou na prvním místě peníze a hmotné statky, potom dlouho dlouho nic a až potom nějaká nadstavba jako etika, morálka a upřímný (nikoli pokrytecký) soucit s druhými tomu ani být jinak nemůže.

Pokud by stejné ovládací náboženské a mocenské programy jako ty pro "vyvolené" byly dlouhodobě uplatňovány vůči jinému národu (etniku), buď si jista, že by se takový národ (etnikum) choval v bledě modrém stejně jako židé. Vše je o výchově a tudíž i o motivaci. Stačí se rozhlédnout a nemůžeme se divit, že se touto cestou uctívání Zlatého telete vydali i takovým Systémem tlačeni a systematicky motivováni nežidé. Ostatně, křesťanství je stejné, protože povstalo z judaismu.

Jediný rozdíl mezi židy a nežidy ve vztahu ke křečkování je v tom, že židé jsou důslednější, více drží při sobě a proto jsou v tom "hrabání" tzv. napřed. Jinak, protože peníze přeci nesmrdí, tak mafiánské metody jdou napříč etniky a jak někdo napsal KošerNostra je jen klonem Cosa Nostry nebo Jakuzy atd...

Důležité je, že i mezi židy jsou lidé, kteří s takovým přístupem (např. sionistickým) z nějakého důvodu nesouhlasí (někteří to i za cenu osobních problémů a nenávisti od soukmenovců prezentují navenek) a vůči těmto by bylo takové zevšeobecňování nespravedlivé.


jansmith[smích]

198899

29.08.2009 21:19

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

Musíš uznat Vojto, že jsem se nemýlil, když jsem na základě zkušeností z naších dřívějších polemik odhadl tvůj pohled na lásku a partnerské vztahy jako orientovaný na geny, evoluci a přirozený výběr.


Tím, že vše je pro tebe soutež si to odklepnul a já s tvým názorem (jako i v předchozím svém příspěvku) do jisté míry souhlasím a beru jej jako akceptovatelné a mediálně upřednostňované "A".

Na druhou stranu se nedivím, že se ve tvých rozborech neobjevuje ani zmínka o "B", bez kterého celkový obraz není úplný a na jehož absenci opakovaně upozorňuji. Ostatně, jak by se ve tvém způsobu vnímaní reality ono "B" mohlo objevit, když ty evidentně (a to nejen v této záležitosti, ale i ve všech ostatních na Zvědavci diskutovaných viz. Gaza a válečné zločiny Izraele atd.) přebíráš názory mediálních a pravděpodobně i patřičně populárních vědeckých "autorit" (tedy názorového hlavního proudu - tedy tzv. mainstreamu) a ten nic takového jako "B" přeci nikdy nezmiňuje, že???...[smích]

Nebo zmiňuje? Jestli máš, tak sem nějaký příklad přihoď. Například by mne zajímal mainstreamový názor "B" ohledně Gazy a košér izraelské invaze.

Tak co, bude něco?


Zatím co toto píši uvažuji, kolik mám do této reakce vložit energie a času. Má smysl opakovat co již bylo řečeno v předchozím příspěvku, když ty Vojto čteš reakce svých oponentů spíše sporadicky, pravděpodobně jsi ji bez správného zaměření pozornosti přeskočil i tentokrát a pokud budeš reagovat, tak to vždy v 99% bude zase jen opakování onoho masám do očí a uší tlačeného "A"...[smích]

Je tady ale Lin a možná i další čtenáři diskuze, kteří mají zájem se na problematiku mezilidských a partnerských vztahů podívat i z jiné perspektivy než je ta košér mainstreamová. Něco "tam v zadu" jim totiž říká, že tady něco nesedí, a proto ke svému předchozímu příspěvku něco pro dopřesnění přidám.


Takže:
V první řadě, Vojto, ono to tvé mainstreamové "A" by žádné "B" nepotřebavalo, pokud by člověk zůstal evolučně jen o něco inteligentnějším zvířetem. Potom by všechny tvé teorie o soutěži genů a z toho vycházející soutěži obou pohlaví a o tom, jak si pořídit co nejvíce potomků s vynaložením co nejméně času a energie mohla být ta jediná a vědecky správná (tj. košér) pravda.

Jenže ono tomu tak není a není tomu tak ani v případě tvého popisu "LÁSKY".


TO BE CONTINUED

198978

29.08.2009 21:20

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:


Není pravda že, jak píšeš: "láska je soutěž, plná podvádění a že to zná každý". To, co zná z nedostatku vhledu a empatie (jak píšeš) "každý" není láska, ale jen jistá forma závislosti na partnerovi, vypočítavosti a hormonálně emoční nerovnováhy, která se může v partnerském nebo mileneckém vztahu (se všemi doprovodnými problémy) maskovat za lásku jedině proto, že partneři ve své nevědomosti a patřičně brainwashed komercí podsouvanými deformovanými modely chování nechápou lásku jako cit nebo vztah bez podmínek (tedy bezpodmínečný), ale jako boj mezi dvěma egy, tj. kdo z koho a co za to. Jen v malém procentu vztahů jde o dlouhodobé přiblížení se Lásce a tyto vztahy jsou pak celkově šťastné, harmonické a nerozpadají se.

Vztahy se komplikují i proto, že tzv. běžný a samozřejmě patřičně nevědomý člověk nezvládá své přerostlé ego a nechápe a nezvládá ani pudy a instinkty, které zdědil po svých zvířecích předcích. A protože to je pohodlnější a Systémem podporováno, nehledá tudíž vědomě (až na vyjímky) ani cestu, jak by se z těchto a dalších závislostí vyvázal a přestal být pouhým Humatomem (jak o něm píše např. Jake Horsley).


Jenom ve společnosti a v Systému, který s lidským vnímáním reality farizejsky manipule je možné, aby se říkalo "Láska" a šlo ve skutečnosti o "sex" nebo aby se říkalo "Pravda" a přitom se "lhalo". Praktické příklady lze dnes a denně najít v někým vlastněných či ovládaných tištěných či internetových médiích, projevech politiků, většině knih a většině tzv. košér vědeckých pojednáních.

Není divu, že v tom má léty polopravdami a vyloženými lži masírovaný průměrný Humatom zmatek a že se podle toho (v rozporu z realitou a paradoxně ve svůj finální neprospěch) chová.

Člověk, o kterém píši já (neboli přesněji lidská bytost) je vývojové stádium, ke kterému jako lidská rasa tím, že jsme narozdíl od zvířat získali rozum a učíme se chápat a v praxi zastávat humánní hodnoty jako morálka, etika a nejvyšší formu vnímání, kterou je LÁSKA (teď nemyslím mileneckou) směřujeme.

A jediným důvodem, proč nám to trvá tak dlouho a proč jsme tudíž nuceni stále dokola prožívat ty samé vztahové a jiné problémy nejsou geny, ale je jím naše někým po věky systematicky přímo nebo podprahově podporovaná NEVĚDOMOST.


A pokud by měl přijít i nějaký závěr Vojto, tak snad jen, že kdo je ten "NĚKDO" a proč se tak angažuje je na jinou debatu. Věřím ale tomu, že mnoho návštěvníků Zvědavce již o "JEHO" existenci a adrese na které sídlí ví a začíná si dávat dohromady nejen globální souvislosti, ale i skryté souvislosti ve věci mezilidských, tj. zde partnerských, či mileneckých vztahů.

A vvvvoo tom byla i tato má reakce. A Peace s tebou.


jansmith[smích]

198979

29.08.2009 22:46

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Osle. měl bych na tebe dotaz, který sem v dřívějšku položil i některým jiným nickům a "odvážným superanon" ajpinám jako např. 85.?.?.? a zajímal by mne tvůj názor.


Tedy:
Dopouštěla se izraelská IDF při poslední invazi do Gazy na civilistech válečných zločinů nebo nedopouštěla a jde nebo nejde tedy pouze o antisemitskou propagandu odpůrců státu Izrael?

Mám na mysli zejména mezinárodními organizacemi a nezávislými svědky dokázané použití zbraní na bázi bílého fosforu v zalidněných oblastech, kde je to podle smluv zakázáno i jen pro osvětlování. Demagogické žvásty o tom, že Izrael tyto mezinárodní úmluvy nepodepsal a tudíž nic nespáchal beru jen za farizejské výmluvy, které skutek nepopřou a doufám, že ty zde s nimi nevyrukuješ.

Ostatní příklady válečných zločinů IDF v Gaze není problém na interentu vyhledat, a tak je nebudu zmiňovat. I samotný příklad s bílým fosforem, který Izrael odmítá vyšetřovat a potrestat, jako precedens postačuje.


Čekám na tvou odpověď a buď si jistý, že na jejim základě bude okamžitě jasné, jestli jsi hodnověrným dikutujícím nebo ne.

Máš na výběr mezi modrou nebo červenou kapslí a pokud neodpovíš vůbec nebo zmíněné činy IDF za válečné zločiny explicitně neoznačíš, automaticky se řadíš mezi pokrytce jako Vojta49, Vanguard nebo VanGuld a Peace s tebou.


jansmith[smích]

198984

30.08.2009 11:44

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

Díky za dopřesnění paní Jarmilo. Zejména ta poznámka o MEMECH byla důležitá.


Teorie genů a evoluce, jak ji společně s Vojtou podávají někteří v uvozovkách "slovutní" popularizátoři (debata o panu Uzlovi a zejména Weissovi na Zvědavci už proběhla) je podle mne do mozečků lidské masy tak mediálně i jinak tlačena zejména proto, že posiluje ovládací programy, kterými je běžná populace usměrňována do tzv. bezduchovna. Jinými slovy by se to dalo nazvat: do ovčího způsobu vnímání sebe sama i Světa kolem. A co se počítá: i pro moc a peníze do těch správných kapes.

Je pohodlá i proto, že jak ovčáky, ale zejména ovce zbavuje odpovědnosti za svůj způsob vnímání reality a navíc každá úchylka nebo čin, který umožňuje přímo nebo oklikou farizejsky podvádět, krást a zabíjet je možno omluvit geny, evolucí či Vojtovou tzv. soutěží nebo tak vědecky oblíbeným přirozeným výběrem.

Že člověk není zvíře, které své instinkty a pudy nejen že nechápe, ale je nedokáže vědomě ovládat je jedna VĚC. Druhá VĚC je, že není snaha, aby se lidské společenství formou přirozené a moudré výchovy zaměřilo na rozšiřování hodnot a způsobů myšlení, které by jeho chápání a přístup k sobě samému i ostatním povýšil fakticky (nikoli verbálně) na humánní úroveň.

Místo toho, se cestou zblblých nebo navedených "autorit" hodně filozofuje a bádá, ale zároveň s tím je většinová lidská populace dlouhodobě vystavena deprivantskému způsobu přímé nebo podprahové výchovy k sobectví, pokrytectví a konzumistánu, který ji nejen fyzicky, ale i psychicky rozkládá.

Ano, máme zákony, které tzv. zločiny trestají, ale opět jde jen o farizejské honění vlastního ocasu, protože tyto zákony platí jen pro plebs a těch "rovnějších" se netýkají.


Není to dostatečně jasný důkaz, jak Systém cestou těch, kteří tahají za nitky přízpůsobuje podmínky k obrazu svému a spolu s ostatními denně pororovatelnými příklady masíruje tzv. běžnou populaci k ovčímu přístupu???


Ještě jeden zajímavý příklad.

Kdo shlédl film Forrest Gump si jistě pamatuje na poručíka Dana (Forrestova velitele čety ve Vietnamu). Všichni jeho mužští předci pokládali své životy za hodnoty USA a i on byl srozuměn s tím, že tak pravděpodobně ve Vietnamu skončí.

Napadlo někoho kolik svých mužských příslušníků obětovaly v různých válkách bankéřské rody Rothschildů, Rockefellerů, Morganů, Loebů atd. nebo politiků jako např. klan Bushovců? Jak se z války ulil bojovník za demokracii G.W.Bush junior (prezident, který zahájil po 11.9. dvě tragické války) je už dávno obehraná písnička a přitom nepatří k tzv. vyvoleným ale jen k dobře zapsaným lokajům.


A to je se slovy Forresta Gumpa asi všechno, co bych k tomu chtěl říct....[smích]

jansmith[smích]


PS:
Na recenzi mrknu a těším se na názor.

199009

30.08.2009 12:10

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Autorovi

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co napsal Choronzon a Alexa jedna poznámka k mytologii.


Mytologie zobrazována v životech Bohů a pod. je logicky jen obrazem představ lidského mozku a fantazie. Nepopírám, že velmi působivě a inteligentně stvárněná, ale stále jde jen o představy a fantazie, které mají sice něco vysvětlovat a objasňovat, ale ve skutečnosti samy povstaly ze zmatku a nepochopení a stejným nikoli nezištným způsobem pracují s lidským vnímání reality...

Proč nazývat věci pravými jmény, když se přes různá podobenství a komplikované výklady tak snadno kličkuje nebo klouže po povrchu, že???....[smích]


Řekl bych, že autor článku použil mytologické výrazivo proto, že to pomáhá přidat zdání odbornosti a důvěryhodnosti zejména jemu samotnému a také proto, že jeho vlastní zmatek rezonuje se zmatkem těch, kteří byblické či mytologické příběhy blahé paměti vymýšleli.

jansmith[smích]

199012

30.08.2009 23:01

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

Vím moc dobře, Vojto, že jsem se v odhadu tvého stanoviska ani v dalších věcech nemýlil a oceňuji, že to uznáváš.

Pokud bych chtěl být sarkastický, mohl bych ironicky odvětit, že nemáš důvod se za svůj omyl v předmětu slova "láska" omlouvat a pro pobavení bych mohl pokračovat nějakými dalšími reminiscencemi, jako např. že omyly podobného charakteru se v tvých reakcích objevují více než je "zdrávo" a třeba ti i znovu připomenout fakt, že podle všeho nečteš dostatečně pozorně příspěvky oponentů, protože jinak bys musel reagovat jinak...[smích] Jako svou oblíbenou třešničku na dortu bych mohl přišpendlit tvé "klouzání po povrchu" ve věci Gazy a válečných zločinů IDF, které jsi v minulosti ani náznakem nedokázal lidsky ani jinak odsoudit.

Nic z toho neudělám. Proč? Už dávno je mi úplně jedno co si myslíš, jestli odpovědi oponentů a články čteš nebo nečteš a nebo jestli si s dostatečnou pozorností uvědomuješ na co a jak reaguješ. Od jisté doby mé reakce na tebe nesměřují k tobě, ale skrze tebe spíše k ostatním čtenářům Zvědavce, kteří by mohli mít zájem si je případně přečíst a zamyslet se nad nimi. To neznamená, že tě stále neberu jako přemýšlivého člověka, který se v rámci svých možností snaží postupovat kupředu a že si tě nevážím. Naopak.A protože jsi zmínil MUDr.Koukolíka a Matrix a nijak ve své reakci nezpochybnil žádnou z mých předchozích úvah (a o kterých bychom se mohli nyní bavit), pro korelaci Matrixu se souvislostmi probíranými zde ve vlákně se u něj na závěr zastavím.

Jinak, co jsem přečetl nebo nepřečetl ponechám stranou, protože bych musel poukázat na tvůj opakovaně nepřesný odhad a raději zmíním něco od Jake Horsleyje a humatonech z knihy "Bojovník v Matrixu - Úděl vyvoleného".

Nejde tady o filmovou trilogii, kterou ostatně řadíš mezi pohádky, ale o knihu, která film rozebírá z hlediska symboliky či kvantové fyziky, ale zejména přístupu průměrných lidí k realitě a jak dalece je pro ně virtuální. Píše se v ní i o tobě Vojto a protože pochybuji, že si ji kdy přečteš, je na ostatních zdejších čtenářích, jestli věnují svůj čas a možná i odvahu, aby si ji sehnali a zamysleli se nad ní...


A na úplný závěr jako upoutávka krátký úryvek:

Pravda existuje nejen proto, aby nás dohnala k zoufalství, ale aby nás osvobodila.

Tato kniha nabízí možnost se této šance chopit. Ke svobodě se lze dostat prostřednictvím vědomí, poznání. Otevřeme-li svou mysl všem možnostem a dovolíme jim vstoupit, jedině pak můžeme posoudit, co je co. Některým myšlenkám je samozřejmě těžší se otevřít než jiným. Některé myšlenky nás zkrátka zděsí: jsou bolestivé. Co oči nevidí, to srdce nebolí ?


Bojovníci v matrixu, spojte se ! Nemáte co ztratit, kromě svého rozumu. A stejně to není váš rozum.
jansmith[smích]

199060

30.08.2009 23:20

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

jansmith1984 193.?.?.?

Mirdo, po tom co se mi uklidnila bránice po stevově příspěvku mě napadlo, jestli nevíš, jak to bylo ve Vietnamu s těmi US bojovníky za mír, svobodu a demokracii, kteří ji už tehdy (mimo jiné) prosazovali tak, že zajaté příslušníky Vietkongu (nebo civily?) přivázali košér způsobem k provazu a lítali s nima upevněnýma pod helikoptérou tak dlouho, až se jim ti kluci Vietnamský vlastní nepozorností umlátili k smrti o vrcholky stromů.

Víš o tom nějaké podrobnosti nebo sem zachytil jenom nějaký antiamerický šum? Víš, nerad bych byl za použití slovíčka "košér" obviněn z antisemitismu.


jansmith[smích]

199061

30.08.2009 23:36

Memorandum prvej ponovembrovej generácie slovenskej mládeže

RE: Ale ale chazarský Vojto, veď tento systém tu už bol

jansmith1984 193.?.?.?

Ale Gibi. To sem si myslel, že se dokážeš lépe ovládat...[smích] ")

I kdyby si měl stokrát pravdu, tak použitá rétorika tě silně diskvalifikuje. Divím se, že editor v tomhle velmi agrasivním a emotivním případě nijak nezareagoval, ale pravděpodobně k tomu došlo proto, že jsi zde platícím návštěvníkem. Ale ani to podle mne neznamená, že tvé argumenty získají takovým způsobem na validitě a že tím pomůžeš Zvědavci obstát útokům, které jsou proti němu vedeny. Maximálně si ulevíš, ale to je tak asi všechno a Peace s tebou.

jansmith[smích]

199063

31.08.2009 11:31

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: Tak přece jenom ti konspirativci měli pravdu...

jansmith1984 193.?.?.?

To s těmi lidmi umlácenými pod vrtulníky sem viděl kdysi na fotkách jako reportáž. Pamatuji si přesně, že to dělali amíci místním, ale za přesnou lokaci (něco mi říká, že by to mohl být klidně i Laos nebo Kambodža) bych ruku do ohně nedal. Tehdy se bojovalo všude a tady jde o princip, nikoli o to, kde to přesně bylo. Ty máš historicko-faktografický přehled a proto sem se tě na to zeptal.

Dělalo se to tak, že vždy přivázali na lano několik zajatců najednou (že by forma výslechů za pravdu, lásku a demokracii jinými prostředky jako v Abu Ghraib?) a už se letělo.

Nepromluvili nebo je nahoru nebylo slušet, tak jim domluvili o stromy.


Zajímavé na tom všem je to úžasné farizejství, kdy se někdo pasuje do role osvoboditele a někoho kdo bojuje za spravedlnost a proti totalitě a přitom se po morální a etické stránce chová jako hovado. Co je za tím jiného než licoměrnost a vlastní vypočítavost takového košér "Systému"?
----

Někdo tady psal něco v tom smyslu, že se po válce styděli všichni. Rozdíl ale je, jestli udělám nějakou prasárnu ze strachu v afektu po nějakém šokujícím zážitku v BOJI nebo když někomu liju v "klidu domova" chirurgicky (a dělaly se horší věci) vodu do krku nebo ho pověsím pod vrtulník a zabiju ho. To nejsou jednotlivé excesy, to jsou cílené metody řízené s hora nebo minimálně schválně trpěné nadřízenými, aby se to v případě potíží svezlo na vykonavatele a ryba tzv. navenek nezasmrděla.

jansmith[smích]PS:
A že se Vojta stydí pochybuju...[smích] Podle mne si to sám nepřipouští, ale odhaduju to z jeho strany na lehkou zmatenost. Na druhou stranu je férový, že se jako někteří jiní diskutující srandovně nemaskuje za pouhou 85kovou anonajpinu. Rozhodně ale hledá (pro vlastní pocit jistoty se navíc snaží diskuzi vést v akademicky uhlazeném stylu) a řekl bych, že je pod úroveň každého (i pod úroveň Zvědavce) jakkoli jej vulgárně napadat. Ostatně, není s nim občas i legrace? A od koho se můžeš o sobě nejvíce naučit než od svého oponenta?...(že by Zen?)...[smích]

199102

31.08.2009 20:43

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Tak moment...

jansmith1984 193.?.?.?

To s tím Forrestem je zajímavá poznámka Mirdo. Taky věřím (a cítím), že existují určité energetické vibrace nebo hladiny, kterou jsou stejně naladěné živé bytosti schopny sdílet bez ohledu na geografické vzdálenosti.

Podle mne se nic neděje náhodou a pokud si četl Castanedu a jeho mýtus o bojovnících, tak víš o čem mluvím. A pokud jde o film Forrest Gump, tak podobně jako ty mám i já tento film (a ještě několik dalších, které v moři balastu za to stojí) stále v "pohotovosti" a když přijde čas, tak si je pro zábavu nebo inspiraci zkouknu. U všech hodnotných filmů a knih to bývá podobné. Člověk, který je čte nebo sleduje dostatečně vědomě pozorný registruje pokaždé nové a nové postřehy a souvislosti, který průměrný "bezduch" zapomene pár vteřin, co mu prošly mozkem, natož aby se nad nimi hlouběji zamyslem, či se k nim (hypnotizovaný dalšími v řadě nabízenými komerčními dráždidly) někdy vrátil.

A k moudré větě o bomboniéře bych přidal i to, že jestli pro nás bude Život legrace nebo hoře záleží v 99% na nás.


A na závěr bych snad, pro vážně míněné odlehčení..[smích], "načechral" materiálně skeptickou mysl našeho společného přítele Vojty49 přidáním něčeho k zamyšlení z jedné knihy od Carlose Aranhy - Castanedy, co v něm a v naších společných "přátelích" zanechá odhaduji sice stejně nevýrazný otisk, jako by si přečetli pojednání např. o Humatonech od Jake Horsleye, ale alespoň je legrace.

Ale kdo ví, nikdy neříkej nikdy...[smích]


.....(„Osobní síla je tím, co rozhoduje, kdo může z tohoto odhalení něco získat a kdo nikoli. Zkušenost, kterou mám se svými bližními, mi ukazuje, že málo, pramálo lidí je ochotno naslouchat. Ještě méně jich je ochotno jednat v souladu s tím, co slyšeli. A z těch, kteří jsou ochotni podle toho jednat, má jenom pár dostatek osobní síly, aby svými činy něčeho dosáhli. Don Juan.)


jansmith[smích]

199162

31.08.2009 21:50

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Vidím, že jsem se ve vás nemýlil pane Lhotáku. Ačkoli bych měl v rámci příslušnosti k tzv. silnějšímu pohlaví...[smích] podporovat vaši obhajobu patriarchátu a jeho údajný přínos pro harmonické fungovaní lidského společenství, musím se nad vašimi názory pouze usmívat.


Definitivně jste se podle mého zařadil do skupiny diskutérů k Vojtovi49 a jemu podobným a ani vyšší, řekněme akademická úroveň se kterou zde publikujete, argumentujete a vyjadřujete se, vás stigma legrační figury nezbaví.

Tím netvrdím, že si nemůžete říkat co chcete. Naopak, ani Vojtovi toto právo neupírám, byť je evidentní, že svým způsobem vnímání reality oba přesně zapadáte do konceptu (i když pravděpodobně studovaných a tudíž i sečtělých, tak přeci jen hluchých a slepých) Humatonů.

Proč? Protože muž (pochybuji že vědomá žena) může propagovat takové názory jako vy jedině tehdy, když je absolutně nedotčený realitou (pozor, nikoli virtuální) a nevidí, že systém, který jej tak uhranul je ve spojení se zneužitým náboženstvím hlavním viníkem marasmu, do kterého se za těch x tisíc let lidská komunita dopracovala a nevidí, že nikoli zakonzervování takové mutace, ale jedině zásadní změna v mezilidských vztazích a zejména způsobu myšlení může fungování této tragikomické civilizace (dokud je vůbec ještě nějaký čas) změnit k lepšímu PRO VŠECHNY ZÚČASTNĚNÉ. Tedy ne jen pro mocenské E/elity a muže, jak se sebestředně a podléhaje dobře maskované sebelítosti kdysi pasovali za pány tvorstva.


Abych na vás zase ale nebyl tak příkrý, tak slevím a patriarchát (jak si jej představujete vy a další málo sebejistí muži, kteří by se kromě hrubé síly a nadřízenosti ve vztahu k ženám jinak neprosadili) odsouhlasím jen jako, i když zbytečný, tak za dané situace řekněme vývojový trenažér lidstva vhodný k tomu, aby si skrze čas, bolest a pokrytectví uvědomilo, jak si obě pohlaví ve své nevědomosti navzájem v honbě za zprofanovanou láskou a chimérou virtuálního štěstí vlastně zbytečně ubližují.

Už to zde na Zvědavci zaznělo. Je nejvyšší čas, aby lidský druh konečně dospěl a začal chápat, jak jsou mimo jiné i vztahy mezi muži a ženami Systémem dlouhodobě deformovány a zamyslel se, jak moudrou výchovou (samozřejmě bez popírání přirozených instinktů a pudů, které má po zvířecích předcích) měnit vztahy k harmonii hodné lidských bytostí a nikoli je udržovat na animálních principech jakými je strach, podřízenost v tlupě, trest nebo pseudoodměna.


Lidi se vzděláním jako vy, by měli být první, kdo by měl začít tyto zásady mezi ostatními prosazovat a že se tak neděje je jen další důkaz, jak je tento náš kvazi výhodný Systém cestou tzv. autorit a jejich lokajů zkorumpovaný, pomýlený a zneužitý a že spoléhat se a očekávat zlepšení od nich je číré bláznoství.


A tudíž Peace s vámi.

jansmith[smích]

199167

31.08.2009 23:12

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Pane Lhotáku

jansmith1984 193.?.?.?

Tohle si napsal krátce, ale hodně dobře Josephe a snad se nad tím (i když taková pravděpodobnost je minimální) p.Lhoták aspoň zamyslí.

Je sice na druhou stranu fakt, že se mi varianta, že by E/elity záměrně instalovaly ortodoxní feminizmus, aby pomocí něho rozložily zbytek obyvatelstva, zdá poněkud uměle vykonstruovaná, spíše bych to viděl jen jako přirozený důsledek nastoupeného vývoje a jako snahu vybuzených extrémistů/tek se tímto způsobem od Systému osvobodit, ale i tak je tvůj názor zajímavý.

jansmith[smích]

199175

31.08.2009 23:59

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře Radime, přecházím na tykání, protože tě sice podobně jako Vojtu a každého jiného zde respektuji, ale svým stylem vystupování a posledními názory jsi definitivně stratil formální úctu, kterou pisatelům pod občanským jménem a nikoli nickem obvykle věnuji.

Už jen, že jako Vojta nedokážeš rozporovat konkrétní teze/myšlenky oponenta a přecházíš raději na bezpečnější "klouzání po povrchu" a bonmoty (viz tvá reakce) je jasný znak. A to jsem ti ani jako Vojtovi dosud nepoložil svůj oblíbený dotaz na názor na válečné zločiny v Gaze...[smích][smích]


Takže k tématu. Je evidentní, že po odborné ani intuitivní stránce nemáš tzv. ani šajnu, o čem sem se ti snažil povyprávět. Pochybuji, že bys tu nechápavost hrál, protože nato příliš podléháš sebedůležitosti.


Pro snažší pochopení: nic z toho, co si se tak expresivně snažil podbarvit od ucha k uchu roztaženou hubou smajlíka se nevztahuje na mezilidské vztahy, které jsem měl na mysli ve svém příspěvku.

Naopak, mezilidské a partnerské vztahy, o kterých jsem hovořil budou jednou (samozřejmě za předpokladu, že se tato civilizace i díky lidem jako ty dříve neterminuje) na normálních/přirozených pohlavních a genderových vazbách samozřejmě založeny. Teď ještě, nakolik se naše pojmové představy v těchto kategoriích shodují, ale co říkáš, nebudeme to komplikovat...[smích]

Tím, že většinová populace v nadkritickém množství výchovou nebo pod tlakem okolností pochopí některé zásadní souvislosti a nebude tolik zatížena útlakem nevědomého ega, které nepůsobí problémy jen svému hostiteli, ale logicky i ostatním, dojde postupně ke změně.

Samozřejmě, nic se nedá lámat přes koleno, zvláště když vše je pod kontrolou známých pseudoautorit náležitě opečováváno již tolik tisíc let, ale pokud se budou chtít lidé na Zemi do budoucna vymanit z destruktivních modelů chování a MYŠLENÍ a za humánních podmínek PŘEŽÍT, nic jiného jim stejně nezbyde.


Další vysvětlování a snaha o osvětu je vůči tobě vzhledem k tvému způsobá vnímání reality (byť ty máš jistě ve vší skromnosti názor opačný) za těchto okolností bezpředmětné a tudíž Peace s tebou.


jasmith[smích]

199180

01.09.2009 12:33

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Těžko řící Radime, nakolik máš v rozboru mé osobnosti pravdu a nakolik z tebe hovoří jen uražený pocit sebelítosti a sebedůležitosti vyvolaný mými námitkami a jiným pohledem na problematiku a také jistě umocněný i nepodbízejícím se tykáním.


Možná, kdybys místo ublížené sebeobrany a emotivního protiútoku trochu více, s vnitřním klidem a nezaujatě probádal (jsi přeci akademik, ne?) čím zde ve vlákně reagují lidé jako pí.Jarmila, janko, Oracle, Lin, Vodnik, Alexa, micha, Striga, djb a klidně jansmith, třeba by ti to pomohlo alespoň trochu otevřít nové obzory. (Upozorňuji: ne ty vyprané v Perwollu, ale opravdu nová panoramata.)...[smích]

Máš pocit, že všichni ti, které jsem jmenoval s tebou nesouhlasí proto, že jsou jako jansmith, jak píšeš: "egocentriky a nabubřelými uzurpátory jakéhokoliv názoru druhých lidí, který je neoslavuje nebo jim alespoň nepřizvukuje"???

Pochybuju. Všichni tito tví oponenti jen svým vlastním způsobem a jinými slovy nastavili zrcadlo názorům, které pokud já mohu hodnotit nepsal moudrý (i když jistě inteligentní) člověk, ale člověk, který si to o sobě sebestředně a že by ve vší skromnosti? jenom myslí.

Ono by to nevadilo, každý jsme nějaký. Ale v tvém případě je třebe reagovat, protože lidé jako ty mohou společně s mediálně populárnějšími a z pohledu Zlatého telete jistě úspěšnějšími takyautoritami (typu Weiss) přímo nebo co je horší podprahově negativně ovlivňovat podvědomí a názor většinové populace (a to se všemi negativními důsledky na její další vývoj). A pak je důležité pro rovnováhu vznést námitky.


Nebuď z toho nervózní Radime. Prostě jsi měl smůlu (nebo paradoxně štěstí?), že ačkoli na to nejsi v takové míře pravděpodobně zvyklý, zde jsi narazil na množinu oponentů (a buď si jistý, že webzin Zvědavec je jich plný), kteří nastavili zrcadlo nejen tobě jako člověku, ale zejména tomu co hlásáš a stane se jediné. A možná to bude i přesně to, o co pravděpodobně jde i tobě, tedy, aby se k různým názorům na tuto problematiku dostali i ostatní čtenáři Zvědavce, porovnali si je, a hlavně se nad nimi nezaujatě a v souvislostech zamysleli.


Nějaký závěr? Důležité je nepodléhat sebedůležitosti, sebelítosti a aroganci (což je mimochodem hlavní rys patriarchátu nejen ala Lhoták) a zároveň se snažit své názory na faktech, bez emocí a zaujatosti obhájit, což jak je vidět do konceptu diskuze ala Lhoták evidentně nefunguje, a to i proto, že ty před námitkami "odklouzáváš".


Speciálně pro tebe Radime, jako pro akademika, se závěrem loučím krátkým citátem z knihy autora, kterého zmiňuji v jiném vlákně a Peace s tebou:

"Vědění bez laskavosti a poznání bez střízlivé střídmosti je k ničemu." Don Juan


jansmith[smích]

199228

01.09.2009 12:58

Janouškův hřebík

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

jansmith1984 193.?.?.?

Problém je Jindro v tom, že pokud nepůjdou občané k volbám, tak k nim rozhodně půjdou ti skalní a správně přesvědčení a ti pak rozhodnou a hádej v čí prospěch.

Politikům je jedno, kolik lidí přijde volit, Hlavně když přijde většina těch, kteří volí je a při malé volební účasti to tak většinou podle mne bývá. Stačí si vzpomenout, jak modrá ptákostrana narazila při krajských volbách, a to hlavně proto, že volit přišlo více lidí než obvykle...


Podle mne by k volbám měli jít všichni, ale náležitě vyzbrojeni informacemi a pokud v praxi neexistuje volební metoda podle pí.Jarmily, tak využít alespoň tu malou rozhodovací možnost, kterou za současného systému existuje.

Pokud už musí hrát vnucenými pravidly hry, tak se jich alespoň dobrovolně a ve prospěch těch, kteří si to přejí, neměli zbavovat. Já vím, volba je problematická, ale vždy lze srdcem odhadnout, která volba je lepší než druhá. A co bude dál ukáže čas. Třeba se něco zlomí a pí.Jarmila prosadí svůj internetový model volby.


A když bude nejhůř a opravdu to bude jedna domluvená sebranka, kde není koho volit, pak lze opět vyrazit s klíčema na náměstí a třeba už se sebe lidi po zkušenostech znovu neudělají voly, jako blahé paměti za dvou Vašků...


jansmith[smích]

199233

01.09.2009 21:36

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Žádná vláda jedněch nad druhými, kdy jeden je Systémovým opatřením vyvýšen nad druhým a má nad ním moc není přirozená. Přirozená je pouze z určitého (deform.) pohledu vnímání, poplatnému Systému, který ji legalizuje a ze kterého povstala a nejvíce ji prosazují ti, kteří z ní mají hmotný či společenský prospěch.

Přirozená je pouze synergie a spolupráce založená na pochopení, moudrosti a dobrovolnosti!!!


Píšeš HHBB o tom, že ženy výkonnou moc po mužích vyžadují, ale jako bys nechápal, že to není TA výkonná moc, jak o ní hovoří a jak ji prosazuje archaický Lhotákův patriarchát a jak ji propaguje deformovaný způsob vnímání průměr. humatona.

Ty si vážně myslíš, že Systém, který společně s R.Lhotákem nyní obhajujete je ten, který je schopen přivést mezilidské a partnerské vztahy k HARMONII???


A kdy k tomu má jako dojít, když to za X tisíc let, co je pokrytecky a silou prosazován žádnou harmonii nenastolil a spíše naopak prohluboval bolest a pokrytectví??? Příklady radši vynechám.

Proč myslíš, že se i zde ve vlákně našlo tolik žen, které s Radimem L. nesouhlasí??? Je to proto, že by jeho pohled nadvlády mužů nad ženami (samozřejmě posvěcený systémovými zákony a tudíž údajně zaručující harmonii) vyžadovaly??? Ty si mě tentokrát vážně "dostal"...[smích]

Už to tady na Zvědavci zaznělo v debatě o DUALITĚ. Žijeme tisíce let v systému, který funguje (a většina cítí, že nikoli dobře) na principu chybně chápané a tudíž zneužité duality. Silou a demagogií prosadily nerovné postavení muže a ženy do Systémů zejména církve a důvody proč se tak stalo někde rozebírá pí.Jarmila.

Za všechny hovoří snaha vytlačit osoby ženského pohlaví ze vzdělávacího procesu, který byl pouze pro muže a navíc ženy obvinit se spřízněnosti s dáblem. Ještě ti nedochází ta bžunda HHBB?..[smích][smích]No nic, nechám toho, protože pokud můžeš napsat, že Lhotákův článek je vcelku čtivý a jde k jádru věci, tak to znamená, že jak pro Radima, tak ani pro tebe nemá žádná další osvěta momentálně smysl.

Jakkoli mne jiné tvé příspěvky v jiných vláknech zaujaly a v zásadě jsem s nimi souhlasil, tak nyní musím s lehkým úsměvem konstatovat, že tentokrát zde něco nesedí. Už jen tvůj poslední odstavec, kde mi podsouváš snahu vytvořit na fóru, cituji: "nějaký mejnstrým" je klasické Vojtěchovo, Lhotákovo "klouzání po povrchu" a tudiž si s nimi tímto můžeš podat pravici.

Copak je poukázání na množinu oponentů p.Lhotáka v tomto vlákně nějaký "mejnstrým"???...[smích] A copak autor není součástí článku a debaty, kterou vede??? Vždyť vše co píšeme a říkáme je odrazem naší mysli, našeho charakteru a našeho způsobu vnímání reality.


Vidím, že dokážeš být veselá kopa HHBB a nad věcí bys měl být tentokrát spíše ty...[smích]

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

199306

01.09.2009 23:40

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Jako vždy je to trošku jinak, i když většinu toho, co jsi napsal (i tu v závěru ironicky vloženou poznámku na harmonii na tomto fóru...[smích]) beru jako v pohodě.


Dobrá, zdá se, že jsme oba nad věcí a tak pár poznámek.

Je mi jasné, že Radim má problémy s úřady, že je v presu k vůli alimentům a nechám stranou, jak dalece si za tento stav může sám. Asi něco z nějakého důvodu v počátcích blahé paměti nedomyslel, neodhadl nebo podcenil a nyní jen udiveně a roztrpčeně sklízí ovoce. Ale to není podstatné.

Podstatou je, že Radim explicitně jako cestu k nápravě v posledních dekádách deformovaných partnerských (manželských) vztahů uvedl ve vlákně patriarchát a rád by se podle všeho k jeho hodnotám a systémem posvěceným mocenským nástrojům mužů nad ženami s největší pravděpodobností vrátil.

Vše ostatní (i ty jeho působivé kreace mýtických božstev) jsou jen omáčka, která tomu má přidat voňavý odér...[smích]

Nevadí mu, jak byl patriarchát v minulosti neuvěřitelně zneužíván a jak silou a nepřirozeně (i když pokrytecky tvrdil opak) zasahoval do práv podřízené skupiny obyvatel a v mírnější formě to stále pokračuje.


A tady je zakopaný pes a z toho pramení i odmítání přítomných dam, které ty jak se zdá vnímáš jako částečné nepochopení. Hmm, v pořádku.


Plácat do toho volání po erotičnu je další odklouzávání od podstaty a každý normální a sebevědomý chlap nebo normální a sebevědomá žena se tomu musí smát. Erotično tady bylo a bude bez ohledu na Systém, který vztahy usměrňuje, bez ohledu na interpretaci lidiček, kteří mají pocit, že zde v této věci není něco v pořádku a vždy záleží jen na konkrétních jedincích jak jej vnímají a jak s ním nakládají.

A to je se slovy F.Gumpa asi tak všechno, co bych k tomu chtěl říci...[smích]


jansmith[smích]


PS:
S tím moralizujícím pícháním máš pravdu. Občas mi to ujede a nemělo by. Proto v duchu děkuji lidem jako Radim, Vojta a další, že mi pomáhají si tento zbytečný povahový rys uvědomovat a zbavovat se ho.

199320

02.09.2009 12:30

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Je toho víc, co p.Lhoták nebere do úvahy nebo naopak nevědomě upřednostňuje.


Vývoj nezastavíš a jde jenom o to, KÝM, JAK, JAKÝM SMĚREM a s jakým VÝSLEDKEM je veden. I z toho co jste napsala pí.Jarmilo je jasné, jak byly poměry NEJEN mezi samotnými pohlavími v minulosti nepřirozené a většinová "masa" je snášela jedině proto, že tak byla donucena mocí a náboženským či jiným brainwashingem nebo řekněme tak zpracována.

To, že se Radim (a popudem podle mne nebylo to, že by mu záleželo na ostatní, ale čistě jeho osobní, hlavně finanční problémy) shlédnul v mírnější formě patriarchátu jen dokresluje, jak jsou on i ti, kteří stojí v jednom šiku s nim, mimo realitu a žijí ve virtuálních představách, které by bez ohledu na tzv. vesmírné zákony rádi zhmotnili.


Nezajímají je a nevidí historické a jiné souvislosti, které jste ve své předchozí reakci mimo jiné naznačila a stále budou do hlav spoluobčanů tlačit svoje deformované představy reality ovlivněné buď retro filmy, kde moudrý a vážený otec, monarcha nebo vláda moudře a spravedlivě vládne svým ovečkám, protože nejlépe ví co je pro ně dobré...[smích] nebo je jejich slepota ovlivněna pokroucenou demagogií některých v uvozovkách "slovutných" mainstreamových "autorit", psychiatrů, psychologů nebo sexuologů (Weisse, který to plebsu dávkuje velmi sofistikovaně jsem jako příklad před časem již zmínil).

Legrační na tom je, že příklad moudré autority mohl fungovat jen v mizerném procentu případů a ve velké většině tomu bylo NAOPAK. Jak mouhli vychovatelé moudře rozhodovat, když byli až na vyjímky stejní jako vychovávaní tj. plní ega, strachu a podléhání sebedůležitosti a sebelítosti.

A v celospolečenském měřítku jen nekonečná mizerie "dole" (útlak, války a další chuťovky pro potěchu a ego mocných) a tlak, který z toho vzešel postupně navodil změny k lepšímu. Věky jsme se dopracovali k tzv. demokracii, ale i ta je, jak můžeme denně sledovat, poplatná tzv. "autoritám", které ji (pro moc a peníze do těch správných kapes) deformují jak to jen zblblý, napapaný nebo utlačený plebs dovolí.


V jiné reakci jsem naznačil, jakým směrem by měly být mezilidské (partnerské) vztahy (pokud by byl zájem, jako že není) výchovou a příkladem autorit kormidlovány, ale vykládejte to lidem, které by janko se soucitem pravděpodobně zařadil do nižších úrovní vnímání.


jansmith[smích]

PS:
Díky za recenzi těch buněčných motorů...[smích]

199356

02.09.2009 12:57

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Myslím, že si to zhodnotil správně hestroyi. Osel je podle mne stejná kategorie myšlení jako Vojta49. Nebude podle mne jako Vojtěch (pokud se nemýlím) špatný člověk. Snaží se hledat pravdu a být nestranný, jen při tom tak nějak pomíjí některá podstatná a zásadní historická fakta a souvislosti.

Když se k tomu přidá i relativizace násilí, kdy na příkladu Gazy ani Osel stejně jako dříve Vojta, Vanguard nebo VanGuld nebyli schopni alespoň LIDSKY odsoudit prokázané VÁLEČNÉ zločiny mnohem silnější a brutálnější IDF na civilistech, tak jako poslední signál lze opravdu chápat použití obratu "Vaši Palestinci", jak si na něj správně upozornil.

Pokud to nebyla jen neobratnost a nevědomost, tak to jasně dokumentuje podvědomý styl uvažování a pokrytectví při snaze být za nestranného...


Je dobřem že si nepřešel do emotivních reakcí, protože to je jen voda na mlýn "akademikům", kteří sem do diskuzí chodí přímo nebo podprahově rozsévat své "pravdy" a ideologie.

jansmith[smích]

199360

02.09.2009 15:36

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Hlavní problém, který spatřuji v tvém výkladu Radime a proč jej nemohu brát jako relevantní (mimo jiné) je ten, že buď zámerně nebo nevědomě používáš jeden z hlavních manipulačních nástrojů mainstreamu a Systému, ve kterém jsme dlouhodobě nuceni přežívat a tím je ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ.


Je příznačné, jak se to táhne celou tvou historií a přečti si svůj předchozí příspěvek znovu a zkus popřít, že tomu tak není.

Pokud bys k popisu žen a mužů ze starého Říma přidal důležité slovíčko NĚKTEŘÍ/NĚKTERÉ, potom bych nemohl nic namítat. Dobře, někde to tak mohlo fungovat a dokonce i dobrovolně a s nadšením. Ty si ale vážně myslíš, že se podle tvého popisu chovali a mysleli všichni muži a ženy bez rozdílů? Že tam fungovala harmonie, že si byli věrni a že v konečném důsledku nešlo jen o to jak udržet pohromadě majetek, jak to opět dostatečně podrobně popisuje pí.Jarmila?

Pokud by se tehdejší model týkal všech, tak by tomu tak muselo být i při popisu nyní ve 21.st a je jasné, že tomu tak není...[smích]

Nebo není generalizací když napíšeš, že ženy (všechny?) jsou liné, neschopné, ječí a bez zaujetí pro rodinný krb?Je to stejná, účelová generalizace, jak se jí například ve věci ras, národů či etnik dopouštějí různí ideologové, vůdcové, "guriové" a jejich lokajové novináři (od kterých to podvědomě přebírá tzv. plebs).

Příklad:
Za invazí do ČSSR v 68mém mohou Rusové a také nás obsadili Rusové. Palestinci házejí raketky Kasam na Izrael a naopak Židé provádějí genocidu v Palestině. Češi jsou vlezdoprdelkové nejdříve Rusů a nyní Američanů. Cikání jsou vyžírkové a nepřizpůsobiví a dalo by se pokračovat do alejuja.

Znamená to, že to co jsem vyjmenoval se týká všech? Nikoli a jeden příklad za všechny:

Architektem invaze do ČSSR byl Brežněv což byl Ukrajinec a nikoli Rus. Do ČSSR nevstoupili pouze Rusové, ale všechny národy tehdejšího SSSR společně s dalšími X spřátelenými armádami Varšavské smlouvy, kdy odmítla pokud vím jen Titova Jugoslávie.

To jen z mainstreamu slyšíme pořád o věrolomných Rusích, kteří byli ostatně jako národ tehdy stejně zneužiti jako vojáci ostatních invazních národů a navíc hlavní šéf Brežněv Rusem nebyl (stejně jako Stalin, který také nebyl Rus, ale Gruzinec).


To je legrace, co říkáš? Je vidět, že tě snaha prosazovat deformované a pokroucené názory ohledně patriarchátu nepřešla a zde máš další důvod, proč je politika zevšeobecňování demagogická, zneužitelná a proč tvé "akademické" generalizující rozbory nelze i z toho důvodu akceptovat.


jansmith[smích]

199374

02.09.2009 15:58

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Vojta je vážně komik..[smích]

Vyčítá Palestincům, že bojují proti chazarům, kteří s posvěcením OSN (rozumějme Rotschilda a dalších podporujících Eretz Izrael) pod vedením rasistických sionistů (viz Talmud) vtrhli na jejich území a postupně je z něj cestou útlaku a genocidy vytlačují. Stačí se podívat na mapy tehdy a teď.

Oni si ti Palestinci za to mohou vlastně sami, protože s tímto desetiletí trvajícím znásilněním nesouhlasí a poslouchají vůdce, kteří je vedou k odboji (pardoon: k terorismu, že Vojto?) A s tím, kdo nechce jednat a PROČ to máš taky poněkud popletené...[smích]Neuvěřitelná demagogie, které se může dopouštět opravdu jen blahoslavený chudý duchem.

jansmith[smích]

199377

02.09.2009 18:32

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: no nevím...

jansmith1984 193.?.?.?

Zase mi Radime pro rovnováhu nedá, abych se nevyjádřil k tomu co jsi napsal.


Operuješ zde termíny, cituji: "duchovno, vnitřní emocionální rozvoj překračující hranice nízkých sobeckých potřeb a nabádáš k otevřenosti k tajemstvím přírody, její mystice a poezii" a přitom vše co od počátku zveřejnění svého článku na Zvědavci podle mne činíš je, že podprahově propaguješ čirý materialismus, boj o moc a kontrolu nejen nad majetkem, ale i vůlí systémově bezbranných a tudíž podřízených. Co jiného je totiž tvému srdci blízky PATRIARCHÁT, který nikdy v minulosti k harmonii mezi pohlavími a otevřeným (nikoli pokryteckým) mezilidským vztahům nevedl. Možná jako mezistupeň nějaký smysl ve své době měl, ale že by to byl ideál, kterým by měla lidská komunita navždy fungovat, tak to ani náhodou.


Mnoho tvých oponentů se ti snaží naznačit, že žiješ v bludu a obhajuješ pravdy, které s humánní společností založené na ROVNOSTI a synergii mezi lidmi, bez ohladu na pohlaví, rasu, či národnost, nemají nic společného, ale ty se stále jako dávný Koniáš snažíš prosadit svou.

Dochází to až do tak patologické roviny, že ti nečiní problém (stejně jako to dělali staři inkvizitoři) použít obrat, cituji: "nejnižší fyzické potřeby Vašeho ubohého těla." a ještě chybí, abys jako Jindřich František Boblig z Edelstadtu Strigu obvinil z čarodějnictví, zblbl nějako ovce a aby jste ji jménem pravdy a jediného Boha jako služebnici Ďábla postavili na hranici...[smích] Ostatně i její nick je přeci znamením ďábla nebo ne???...[smích][smích]


Neber si to osobně, ale podle mého názoru z toho všeho činí tak bohapustý farizejismus nebo nevědomost nejhlubšího zrna, že jen slepý a hluchý by si ji nevšiml.

Že ty ve věci partnerských vztahů nebo Vojta49 ve věci genocidy nad Palestinci takto zmateně smýšlíte je již všem vnímavým čtenářům (kteří diskuze na Zvědavci pravidelně sledují) dostatečně jasné a důvod, proč ti zde ve vlákně nedám pokoj je jediný.


Musí existovat rovnováha, na které je založen i náš Vesmír, která lidem jako ty na faktech a argumentech, které je velmi obtížné zpochybnit (proto se o to ani nepokoušíš) znemožní manipulovat čtenáři, kteří možná v těchto věcech nemají až tak jasno.

Navíc je i zábava, tahat za ocas pokrytce nebo přesvědčené "guruy" a nakonec je to i plně v souladu s posláním webzinu Zvědavec, na kterém se díky charizmatu editora máme možnost pohybovat. HHBB mi sice vytknul ve vztahu k tobě moralizování, ale já bych to spíše nazval mentorování pro dobrou věc, protože i o tom být adresný a nekompromisní je férová diskuze, která bývá samozřejmě potrefeným husám velmi nepohodlná.

A Peace s tebou.jansmith[smích]

199390

02.09.2009 19:18

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Taky si myslím Jindro, že se mi to s těmi "akademiky" povedlo, i když na druhou stranu za tím žádný kalkul nebyl.

Prostě to tak při klepání do keybordu přirozeně vyplynulo. Rád nazývám věci (i pomocí ironie nebo humoru) pravými jmény a tyto prvky jsou podle mne paradoxně při debatě s pokrytci nebo tzv. (zatím) zmateně hledajícími mnohem účinnější, než hodinové sofistikované disputace. Proto si myslím, že stojí za to je občas do debaty přihodit.


I tato tvá odpověď Vojtovi je velice výživná a je na ní úžasné, jak jednoduchými, srozumitelnými fakty, které prakticky nelze bez kouřové clony pokrytectví a klouzání po povrchu zpochybnit, dokáží s klidem v duši nastavit zrcadlo lidem, kteří se buď v problematice neorientují nebo naopak by ji rádi ostatním předložili optikou propagandy, která je z nějakého důvodu uchvacuje.


V jiném vlákně se takto pomocí své ideologie patriarchátu realizuje Radim Lhoták a když jeden prochází jeho reakce a potíže, na které díky svým oponentům v diskuzi naráží, tak je to jednak legrace a druhak příjemný pocit, že díky internetu přibývá lidí, kteří dokáží tyto "akademiky" rozporovat takovým způsobem, že buď vůbec nereagují nebo jen jako kafemlejnek opakují svoje pokroucené poučky.

A k Vojtovi a problému v Palestině? Je to podle mne přesně tak jak píšeš. Jedním z ovládacích programů mocných a jejich lokajů je kromě velmi užitečného zevšeobecňování i snaha udělat s obětí agresory (zde teroristy) a naopak. Osvědčená praxe už za nacistického Německa a nyní můžeme pozorovat podobnou snahu mainstreamu ve věci nasazování na Rusko.

Je legrační a smutné zároveň jak farizejové z řad politiků a novinářů obviňují Rusko z komplotu s Hitlerem a že vlastně tímto způsobem vyprovokovalo WW2. Jako v případě konfliktu mezi Izraelci a Palestinci se neberou v úvahů VŠECHNY historické souvislosti a jako vždy je za tím snaha dle osvědčeného "Rozděl a panuj" strany rozhádat (zde Polsko - Rusko) a na vzniklých problémech košér profitovat.

Ještě, že v čele Ruska jsou nyní charizmatičtí státníci (nikoli jen politici) Putin a Medvěděv a v čele státu není nejmenovaný kolaborant a opilec. Jedině díky tomu se tento farizejismus lokajům v médiích nedaří beztrestně rozsévat, i když pokud by nyní ještě šéfoval Jelcin, pravděpodobně by se o to z pochopitelných důvodů nepokoušeli. Nebyl by důvod, protože Rusko by správně zařezávalo.


jansmith[smích]

199391

02.09.2009 22:22

Memorandum prvej ponovembrovej generácie slovenskej mládeže

RE: Ale ale chazarský Vojto, veď tento systém tu už bol

jansmith1984 193.?.?.?

Nejde o bazírováni Gibi, jde o princip.


Jestliže ti jde o spravedlnost a pravděpodobně i o nastolení dobra v mezilidských vztazích obecně, tak k jeho dosažení nedojdeš negativními prostředky mezi které se počítá i verbální (natož fyzická) agresivita. Nadhled a klidně vedená komunikace i s lidmi, kteří by na ní podle toho jak se chovají nebo smýšlejí neměli mít podle tebe nárok není SLABOST, ale naopak SÍLA.

Sežeň si knihu 4. dohody a všimni si o čem je 1. dohoda.

Největší velikáni, humanisté a myslitelé světa podle mne nikdy neklesli na úroveň nebo pod úroveň těch, proti kterým vystupovali. Jejich síla nebyla v agresivitě, kterou by prosazovali své názory a myšlenky, ale byla v síle nezpochybnitelných argumentů přednášených s nadhledem a vnitřním klidem, byť je to mnohdy pro nevědomost nebo pokrytectví jejich oponentů (nebo blahoslavených chudých duchem, kteří je podporovali) stálo život.


Ja ti rozumím a chápu tvoje pocity či emoce, které podobně jako u hestroye potřebují občas ven, ale to není cesta, která by vedla k tomu o co ti (jak odhaduji) jde.

Problém je i v tom, že agrese a nadávky (byť motivované pravděpodobně ušlechtilými úmysly) ubírají diskuzi na Zvědavci a webzinu Zvědavec podle mne celkový kredit, který zasluhuje. Je to o tom zvláštním spiritu myšlenek, které zde díky editorovi a mnoha zásadovým a přemýšlivým nickům rezonují a snaha komunikovat nebo prosadit se agresivitou k nim nepatří ani náhodou.

HHBB bude mít pravdu, když mi nyní podobně jako v debatě s Radimem L. nastaví zrcadlo mentorování. Je to tak, ale jako tam i zde si myslím, že to je pro dobrou věc a pokud má pravdu mirda, že jsme zde všichni proto, abychom se od sebe učili (a podle mne ji určitě má), tak mne nyní neber jako kritika nebo hnidopicha, ale jako tvého učitele, stejně jako jindy budeš ty díky svým názorům a postřehům zase naopak učitelem mým.

A mír s tebou...[smích]


jansmith[smích]

199406

02.09.2009 22:56

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře si to napsal Osle a beru to od A do Z.

Přesně to potvrzuje můj názor že nebudeš špatným člověkem nebo farizejem (takoví se zde v diskuzích pokud nejsou přímo natvrdo nevědomí také najdou) a že pravděpodobně patříš mezi tzv. hledače pravdy.


Víš, nebudu se dlouze rozepisovat. Spoustu z toho co jsi napsal se dá brát jako rozumné, ale pokud se bavíme o Palestině, tak za sebe nechám mluvit jiné. Pravděpodobně jsi nikdy neviděl dokument britského novináře a dokumentaristy Johna Pilgera z roku 2002:

Palestina je stále problém - Palestine Is Still the Issue

I když byl na Zvědavci myslím několikrát zmíněn, tak si jej asi neviděl, protože jinak bys o palestinskoizraelském konfliktu pravděpodobně hovořil poněkud jinak a to se tam tolik nehovoří o historických souvislostech.

(Film umožňuje nahlédnout na to, co se z médií zpravidla nedozvídáme, na opomíjené utrpení okupovaných Palestinců. Pilger se dotýká všech palčivých problémů izraelsko-palestinského sporu: ilegální okupace pásma Gazy (za natáčení ještě oficiálně okupovaného) a Západního břehu Jordánu, neexistence palestinského státu, ilegálních izraelských osad, terorismu, palestinských sebevražedných útoků, teroristické minulosti některých izraelských předáků, vojenského a finančního zaštítění Izraele Spojenými státy, atd. Ve filmu hovoří Palestinci i Izraelci a jejich autentické výpovědi vykreslují velmi svízelnou situaci na Blízkém Východě.)


Všimni si, že ten dokument nenatočil Palestinec, který by si rád stěžoval, hledat viníka mimo sebe a jak píšeš fňukal a klamal, ale natočil jej nezávislý britský novinář a dokumentarista. Nemusíš jej nikde krkolomně downloadovat z rapidu apod., protože je k dispozici díky tvojím bratrům na slovensku i na tvina.sk.

Udělej si čas (trvá to skoro hoďku), sedni pohodlně do křesla, vypni předsudky a mainstreamovou nalejvárnu a celý si jej pozorně shlédni. A zvláště tu část, kde se hovoří o vzdělání a jak Izraelci v praxi "pomáhají" Palestincům na okupovaných územích, aby se postavili na nohy...


Tady to je:

http://www.tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&hraj=506jansmith[smích]

199407

02.09.2009 23:37

Jak jsem si kupoval počítač

RE: No ja neviem

jansmith1984 193.?.?.?

Pěkně jsi to napsal, ale slyšel si někdy o něčem takovém jako keylogger, jak a k čemu slouží a jakýma cestama se může do PC dostat? Většinou musí být do PC normálně manuálně nainstalován, ale různá havěť ze přisaje i při nechráněném surfování nebo stahování.

Ten Image za 10min je nejelegantnější obnova systému a když máš neprůstřelné zálohy, tak není co řešit. Co ale, když systém normálně pojede, nebude tedy důvod k obnově, ale bez tvého vědomí tam budeš mít dlouhodobě nějakou keylogger breberku, která bude reportovat mimo tvůj wigwam...?

Možná to je paranoya, možná ne. Nejvíce lehkomyslní bývají ti, kteří nevědí vo co go, čímž netvrdím, že mezi ně patříš... Hlavní je podle mne nebýt bohémsky lehkomyslný, studovat a být v obraze, protože pokrok hlavně v této branži pádí jako bláznivý.


jansmith[smích]

199411

03.09.2009 00:56

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Máš pravdu Josephe a díky za upřesnění.


Invaze spojené se vstupem do ČSSR v r.68 se nezúčastnila až na pár specialistů vojska NDR a vůbec ne Albánie a Rumunsko. Na území ČSSR vstoupila vojska SSSR (pozor: pro pravdoláskovce nikoli pouze mediálně démonizovaní Rusové) a dále vojska PLR, MLR a BLR.

Titova Jugoslávie se nezúčastnila samozřejmě také, zaprvé proto, že jak si mě správně opravil nebyla signatářem VS a za druhé proto, že pokud vím, tak Tito invazi neschvaloval.

Ještě jednou díky a Peace s tebou..[smích]


jansmith[smích]

199419

03.09.2009 12:31

Jak jsem si kupoval počítač

RE: A

jansmith1984 193.?.?.?

Zone Alarm je podle mne velmi dobra utilitka k monitorování trafficu "z" a "do" počítače. Takových softwarových Firewalls, jak zpoplatněných, tak zadarmo je na netu k dispozici spousta a ZA je svým provedením sympatický.


Pokud je ZA správně nastaven a používán, tak jakoukoli nepovolenou aktivitu (a tedy i keylogger) odchytí, mimo PC nepustí a zahlásí. To ale nestačí, protože různé monitorovací breberky jsou implementovány i do různých pochybných webových stránek a aplikací a pokud není PC v tomto směru chráněno neprůstřelným a dobře nastaveným prohlížečem nebo spolehlivým antivirem, tak se mohou dít věci.

A nemusí, vše záleží na okolnostech, nastavení (cookies, java script, zásuvné moduly apod.) a chování uživatele.


Důležité je podle mne tyto věci nepodceňovat a nespoléhat se pouze na to, že když bude nejhůř, tak systém přemlasknu přes Image nebo že "bordel" zůstane uvnitř, protože tato nákaza může zpomalovat chod PC nebo jinak opruzovat.

Proto je možná dobré čas od času proskenovat systém prográmky jakými jsou např. Spybot Search and Destroy, Spyware Terminator nebo CCleaner a online spolehlivý antivir bych také nezatracoval.

Je to jako jízda na inline bruslích. Když si dobrý a umíš, tak i bez helmy a chráníčů nemáš problém. Pokud ale zase tak dobrý nejsi nebo se to zvrtne, tak můžeš klidně skončit na ARO...[smích] A pokud máš důležitá data spolehlivě zálohována (třeba skrze Image), tak máš alespoň jistotu, že neskončíš na krchově...[smích]


A to je slovy Forresta Gumpa asi tak všechno, co bych k tomu chtěl říci.

jansmith[smích]

199460

03.09.2009 14:21

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Osle, o několik příspěvku výše jsi mi neodpověděl (ani jinak nezareagoval) na předložený odkaz dokumentu britského novináře a dokumentaristy Johna Pilgera z roku 2002:

Palestina je stále problém - Palestine Is Still the Issue


Četl jsi ten příspěvek vůbec a podíval ses na ten odkazovaný dokument???

Pokud ano, proč ses k tomu zde nevyjádřil a místo toho pokračuješ v diskuzi (která mi mimochodem stále více začíná připomínat "klouzání po povrchu" ) jinde ve vlákně???


Doporučuju ti se na ten dokument, který je online k dispozici na slovenském serveru tvina.sk nejdříve podívat a až potom zde pokračovat v diskuzi.

Korutan, Meda Beda a Takyjeden ti myslím spoustu (i na první pohled málo zřejmých souvislostí) předložili, takže společně se zmiňovaným dokumentem Johna Pilgera už myslím máš dostatek informací k dalším úvahám.

Dej vědět jak to probíhá a můžeš si k tomu přidat i následující článek v angličtině:

Education gap divides Jerusalem
http://english.aljazeera.net/news/middleeast/2009/09/2009939126576863.htmljansmith[smích]

199468

04.09.2009 12:52

Naši synové byli oloupeni o své orgány

RE: chucpe

jansmith1984 193.?.?.?

Už si se tady zase vyloupl Vojto?..[smích]


Posledním svým příspěvkem Osel naplno vyložil karty a potvrdil svůj příklon k propagandě, ke které se dlouhodobě přikláníš i ty bez ohledu na historická fakta a VŠECHNY, opakuji VŠECHNY souvislosti.

Hestroy je Oslovi opět připomněl (například tu, kdo jako první farizejsky porušil příměří, v době kdy raketky Kasam do Izraele nelítaly) a je legrační jak sis sem rychle přispěchal příhřát svou malinkatou polívčičku.


Bohužel Vojtěchu, již dávno si byl na základě svých aktivit zde na Zvědavci demaskován a jen hluchý a slepý nevidí jak svou nevědomost či možná záměr přisluhovat (to si ještě stále nejsem jistý a proto se tě občas zastávám) opakovaně potvrzuješ.


Co jiného je tvé obvinění hestroye z nenávisti vůči, jak píšeš Židům, které je absolutně farizejské, protože z toho jak se sám vyjadřuje i jak píše je zřejmé, že pokud něco nenávidí, tak to nejsou v žádném případě židé jako národ, ale Systém, který je cestou sionismu zneužívá (co jiného je direktivní vznik státu Izrael importem chazarů/konvertitů na území jiného národa bez jeho souhlasu?) a Systém který intrikuje nikoli jen na středním východě ale globálně?...

Hestroy podle mne nenávidí to, co by měl odsoudit každý čestný a vědomý člověk a to je pokrytectví, násilí a okrádání bezbranných (v Palestině nezákonné zábory palestinského území Izraelci) a další nemravné, neetické a nemorální skutky na bezbranných, kterými byly i válečné zločiny IDF při poslední invazi do Gazy.


Opět Vojto, jak je u tebe obvyklé, nenazýváš věci pravými jmény a farizejsky kloužeš po povrchu a co je příznačné, jako správný lokaj Systému používáš jeho ovládací techniky, kterou je mimo jiné i zevšeobecňování, jak dokazuješ svým obviněním hestroye z nenávisti vůči VŠEM Židům.

Ale dobře tak. Další a další zdejší čtenáři se díky tomu mají možnost seznámit nejen s licoměrností lidí jako ty (a jak to vypadá i Osla, protože na odkaz na dokument "Palestina je stále problém" nezareagoval), ale díky příspěvkům hestroye a dalších lidí i s dalšími zajímavými fakty a informacemi do debaty.

jansmith[smích]

199546

04.09.2009 14:56

O sionismu a jeho historii

RE: Židé jako zástupci imperiálního utlačovatele v dějinách

jansmith1984 193.?.?.?

Velmi dobře napsáno pietroo a už se těším, co nám zde Vojta na to odpoví. Pokud tedy na taková nepříjemně adresná a v souvislostech uvedená fakta vůbec (jak se v jeho případě často děje) něco odpoví a nezmizí z vlákna jak se říká tzv. bez náhrady...[smích]


jansmith[smích]

199559

05.09.2009 01:16

O sionismu a jeho historii

RE: Židé jako zástupci imperiálního utlačovatele v dějinách

jansmith1984 193.?.?.?

Pro upřesnění, státní orgán zabývající se vnitřní bezpečností (rozvědkou a kontrarozvědkou) NKVD nebyl toliko ruský orgán, ale tak nějak sovětský, což je "nepatrný" rozdíl a šéf NKVD L.P.Berija (nastoupil po Ježovovi, kterého popravili v r.39) byl podobně jako Stalin Gruzinec a nikoli Rus (narodil se v Abcházii).

Doufám, že to náš po polobotky do US zadečku zabořený mainstream nezapomene (v rámci obvyklé démonizace Rusů) po odvysílání filmu Katyň zdůraznit...[smích]


jansmith[smích]

199592

05.09.2009 10:54

O sionismu a jeho historii

RE: Za vším hledej prachy

jansmith1984 193.?.?.?

Kdepak, aristokrate. Vojta není dementní a číst umí, jen tak nějak čte něco jiného než by měl a o to více se k tomu vyjadřuje. Také rád pokládá otázky, které jsou ale většinou již zodpovězeny právě v těch materiálech, které on pozorně nebo možná vůbec nestíhá zpracovávat nebo byly rozebrány i v debatách samotných.


Není to tak dávno, kdy v jiném vlákně pokládal "klouzavé" dotazy k tématu a když byl upozorněn, že odpovědi, které hledá jsou v článcích, o kterých se debatuje, tak již nezareagoval. S Vojtou49 je potíž i v tom, že (jak mu blahé paměti dokázal v jedné z debat mirda) nečte pozorně nebo vůbec ani reakce svých oponentů a o to nadšeněji a radostněji se s nimi pouští do polemiky.

A ty články, na které byl upozorněn a které (byť tak rád pokládá hloubavé dotazy) pravděpodobně pozorně nebo vůbec nečetl a které lecos vypovídají i o poměrech v carském Rusku, zájmech a metodách "práce" nejmenovaných bankéřských kruhů/rodů nebo co vedlo a kdo financoval bolševickou revoluci publikoval mimo jiných i A.G.Marshall a byly na Zvědavci uveřejněny 18-19-20.8.2009.


Dobrý článek, který náš společný přítel Vojta také asi zde na Zvědavci minul jako dělnickou třídu a který také o lecčems vypovídá je:

Dejiny Domu Rothschildovcov (datum uveřejnění na Zvědavci 13.5.2009)
nebo
Rothschildovská chobotnica (z 1.6.2009)


Proto je dobré, když se zde pro zvědavce jako je Vojta vždy najde nick, který si najde chvilku a relevantní informace třeba jen heslovitě, v pár bodech a v klidu zopakuje. Opakování je totiž matka moudrosti, jak nedávno správně prohlásil i prezident Obama na adresu US studentů: učit se učit se učit se. Také se hned údajně na jeho adresu strhlo z řad některých rodičů žáků a pedagogů odmítání, protože prý tím propaguje socialismus. Tak nevím, nevím...[smích] Každopádně, není náš svět legrační, co říkáte přátelé?

jansmith[smích]

199605

05.09.2009 18:38

O sionismu a jeho historii

RE: Za vším hledej prachy

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky zde právě Van Guld zahrál na city, ale jak to bývá, zase řekl jen "A" bez toho, aby doplnil i "B".


Takže, co takhle za něj (třeba i s trochou nadhledu) doplnit to "B"???

Pro mne osobně je tím "B" příslušnost osob jako Van Guld nebo Vojta a pár dalších k jedné hodnotové (názorové) krevní skupině lidí, která demonstruje svůj způsob vnímání reality (nebo možná agenturní zařazení) docela jasně zejména svými stanovisky v debatách, které hledají odpovědi na kontroverzní otázky palestinsko-izraelského konfliktu, v debatách které na faktech rozebírají zejména někomu velice nepříjemné historické souvislosti.

V těchto debatách se totiž naplno ukazují buď vědomé postoje pisatelů a jejich charaktery nebo se tam (jak trefně definoval hestroy) beze snahy dobrat se podstaty metodou "klouzání po povrchu" pouze rádoby filozofuje.


Ani Vojta, ani Van Guld nedokázali nikdy v minulosti jasně vyjádřit ani takovou relativní maličkost (která není nic proti ničemu), že se izraelská IDF při nedávné invazi do Gazy dopouštěla na civilistech (ženách, dětech) Válečných zločinů a že to je "nečestné a nesportovní"!...

Místo toho vyjadřovali opakovaně názor, že je to sporné, že svědci (i z řad mezinárodních organizací, které měly paradoxně také oběti) si asi vymýšleli a že použití zbraní na bázi bílého fosforu v husté zástavbě plné civilistů (viz. videozáběry) odsoudit nelze jednak proto, že Izrael není signatářem smluv, které to zakazují (a je to tudíž asi košér?) a druhak proto, že si za to Palestinci mohou beztak sami, protože se odmítají podvolit letitému znásilňování svého území potomky Irgunu a dalších izraelských teroristických organizací, které s tím před x lety započaly a cestou chazarských osadníků/konvertitů, např. nezákonnými zábory (stále menších) okupovaných území, notoricky pokračují.


Van Guld píše, cituji: "s Věřicími neni možno racionálně diskutovat" či "Nemá to absolutně žádný smysl pane Vojto", ale zároveň jim oběma nečiní žádný problém se sem na Zvědavce stále dokola vracet...[smích][smích] a kromě "klouzacích" příspěvků (viz. jejich historie) přidat podle mne i tento ublížený příspěvek o nutnosti vzájemného povzbuzení. Zajímalo by mne, jestli je to znakem příslušnosti k ideologii, která má ublíženost a obviňování jiných jako např. z antisemitismu součastí pokrytecké politiky a ani bych se tomu moc nedivil.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

199622

07.09.2009 20:06

Černé moře se stane centrem ekonomických válek

RE: Kolik milionu lidi vlastne zaplatilo zivotem v tomto boji o moc a mamon?

jansmith1984 193.?.?.?

Hezký souhrn mirdo. Doufám, že si jej Vojta, Osel, Vanguard nebo Van Guld přečtou dříve, než zase vyrukují s nějakými filozofickými dotazy a polemikami.

jansmith[smích]PS:
Zítra 8.9. ve 20hod dává ČT1 dokument BBC s názvem: "Konspirační teorie o 11. září 2001"

http://tv.sms.cz/index.php?P_id_kategorie=56456&P_...

199713

08.09.2009 00:50

Deset měsíců podmíněně s odkladem na dva roky

Síla

jansmith1984 193.?.?.?

Tak to je síla. Vypadá to, že opravdu přituhuje. Tedy snaha, aby přituhovalo je evidentní, ale to neznamená, že definitivně přituhne.

Prostě se, jako již tolikrát v minulosti, snahou umlčet někomu nepohodlná fakta opakuje historie. Nejsme ve středověku a tudíž tzv. civilizovanou formou, ale princip je podobný.

Pozitivní je, že pokud se historie zopakuje se vším všudy, tak i v tomto případě podle mne nakonec Koniášové (v tomto případě pravděpodobně ti pejzatí) nakonec ztratí vliv a monopol na tu jedinou pravdu a lidstvo jako celek, díky těm rovným a co se nebojí, zase o něco pokročí k emancipaci a ke svobodě.

Jsem o tom přesvědčen.

Fortune favours the bold


jansmith[smích]

199725

10.09.2009 10:01

Deset měsíců podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Soudruhu Zeano !

jansmith1984 193.?.?.?

Semerade, ty jsi vážně "srandista"...[smích]


Nejen v tomto vlákně, ale celkově tvoje příspěvky patří jednoznačně do portfolia diskutérů jako Vanguard & Co. Ltd., tj. k lidem, kteří svou orintaci na obhajobu nefér a pokryteckých skutků sioizrale nezapřou.

V jednom máš ale pravdu. Někteří zdejší oponeti tvoje příspěvky (a ostatních shora jmenovaných "filozofů"..[smích]) občas zbytečně těžce rozdýchávají a pak se stane, že zareagují neadekvátně. Je také pravda, že jsou to z jejich strany zbytečné komunikační chyby, kterými své argumenty v očích ostatních Zvědavců zbytečně oslabují a přidávají jimi vodu na mlýn pokrytcům, kteří rádi v debatách (rádoby) argumenty provokují a útoky proti sobě získávají pozice obětí tzv. extrémistů či mainstreamem "oblíbených" antisemitistů. Nehledě na řečené je ale jasné, že většina argumentů, kterými vaší "PROsio" klice oponují mají obecnou platnost a že i tím jak jde čas (a objevují se další zjištění) se stále více prokazuje, že jsou plně na místě.

Mým oblíbeným příkladem, který "Vojtovce" usvědčuje z nevědomé podjatosti či agenturních zájmů je už klasická kauza Válečných zločinů izraelské IDF na bezbranných civilistech (ženách, dětech) v Gaze, která pro ně byla přez spousty předložených důkazů vždy sporná a rádi na toto téma sofistikovaně "diskutovali" bez toho, aby alespň jednou jasně a férově řekli: "Ano, byly to válečné zločiny a tyto sviňárny se děly ve jménu Eretz Izraele".

Podotýkám, když už jim nevadí nelegální (vládou posvěcené a stále pokračující) zábory půdy chazarskými osadníky (nikoli Židy obecně) na okupovaných územích.


Víš Semerade, je to stále dokola, ale proč to pro odlehčení nepřipomenout. Na základě těchto a dalších okolností si lidé jako ty plus tví "soukmenovci nahoře" můžete zde v diskuzích říkat co chcete a vždy budet jen legrační skupinka farizejů, kdy někteří z vás jsou si toho (podle toho co svými příspěvky sledují) plně vědomi a těm druhým to v jejich "zanícenosti" ještě nedošlo...[smích]

Ať je to tak či onak, každopádně díky vám za váš čas, protože jak již bylo dříve zmíněno, fungujete zde jako vítané oživení diskuze, bez kterého by pro čtenáře, kteří potřebují k probuzení "adrenalin" byla pravděpodobně poněkud nudná a bez vaších aktivit by mnoho důležitých doplňkových informací možná ani nezaznělo.


A pro siodiskutéry ke Gaze závěrem pár zajímavých linků a fotek ke studiu:

1.
Bílý fosofor - Izraelský válečný zločin
http://abunofal.blogy.novinky.cz/0902/bily-fosofor-izraelsky-valecny-zlocin
2.
Více než polovina obětí války v Gaze byli civilisté, tvrdí nevládní organizace
http://zahranicni.ihned.cz/c1-38267640-vice-nez-polovina-obeti-valky-v-gaze-byli-civiliste-tvrdi-nevladni-organizace


jansmith[smích]

200024

10.09.2009 20:16

Boj o místo v pekle

RE: Takova mala sonda do vysich pater toho pekla.

jansmith1984 193.?.?.?

Pokud někdo napíše, cituji: "nejlepší poslanec je mrtvý poslanec" a myslí to vážně, tak tím jen demonstruje vlastní zmatenost a neschopnost uvědomit si, co znamená podporovat princip zevšeobecňování nebo tzv. kolektivní viny. I když si o integritě mnoha zákonodárců žádné iluze nedělám, tak takoví nejsou rozhodně všichni a vyhodit je všechny šmahem z oken na sudlice je dalším aktem snahy o dosažení spravedlnosti NARUBY nebo nepochopením principu DUALITY (který byl na Zvědavci již v minulosti rozebírán).

Vyjadřovat takový výrok naopak z legrace je možná pokus o vtip (WL rád žertuje, že ano?), ale zároveň je i nevědomým a podprahovým podněcováním nevědomé lidské mysli k násilí, které patří do stejné kategorie podprahově propagovaného násilí, jak to činí cestou různých zpráv, filmů (film.dokumentů) hlásná trouba mainstreamu tj. televize a tzv. kulturní tvorba obecně. Cílem je zblbnout ovce, ukázat jím nepřítele nebo brnkat na jejich po předcích a výchovou získané zvířecí pudy a instinkty (či negativní emoce) a tím je opět lépe ovládat a v rámci politiky uctívání zlatého telete samozřejmě vydělat.


1. krokem na cestě osobního růstu KE ZMĚNĚ nejdříve SEBE SAMA a až následně DRUHÉHO je pochopit, že myšlenky mají moc a dokáží se zhmotňovat. 2. že každé zevšeobecňování (generalizace) je jen vodou na mlýn různým farizejům a ideologům (historie je toho plna), kteří mohou skrze něj snáze ovládat zmatené masy k obrazu svému.

A 3. postupným (nikoli posledním...[smích]) krokem je si uvědomit, že každé násilí (byť v myšlenkách) generuje opět jen násilí (historie je toho plna) a že se původci takového konání dříve nebo později vrátí.

A vvvoooo tom to je...


jansmith[smích]

PS:
Něco ke čtení: DON MIGUEL RUIZ - Kniha moudrostí starých Toltéků "ČTYŘI DOHODY"
http://garp.ic.cz/?page=4dohody

200065

11.09.2009 13:54

Boj o místo v pekle

RE: Takova mala sonda do vysich pater toho pekla.

jansmith1984 193.?.?.?

Jasně WL, s tím se dá souhlasit.


Že většina poslanců stejně jako většina politiků jsou jen figurky a že systém zastupitelské demokracie je opět jako všechno co mělo kdy sloužit tzv. dobru a spravedlnosti zneužit je také jasné a o tom řeč nebyla. Nazveme-li je čerty nebo ještírky problém také neřeší a že jde z určitého pohledu o podvod navlečený do dresu demokracie je také zřejmé.

Důležité je, že ke změně nedojde bez změny Systému z dola, což je na jinou debatu, a to i proto, že většinový člověk, který je nespokojen takřka za každého režimu (příčinou jsou geneticky získané a nesprávnou výchovou sofistikovaně přiživované zvířecí pudy a instinkty) by musel začít se změnami nejdříve SÁM U SEBE (ve svém způsobu myšlení a vnímání reality) což se mu až na malou část probouzejících tak nějak nechce, že?...[smích][smích]

A jak by také mohl ve větším měřítku chtít, když je po věky od těchto snah přímo nebo podprahově pokryteckými "autoritami" a zneužitými (i náboženskými) ideologiemi odrazován a místo toho jsou mu (mimo jiné) přímo pod nos (v dnešní době komercí i jinak) předkládány stále hrubší dráždidla, pastičky ega využívající jeho tendence k podléhání závislostem, které se navíc dají (a co je důležité legálně a tím pádem košér) tak snadno např. zpeněžit.

Když se k tomu přidají tvz. ovládací programy (např. brainwashing v médiích), ovčanovi se ve správnou chvíli ukáže nepřítel nebo původce jeho nespokojenosti a vyprovokují jeho negativní emoce, cesta za mocí v jakémkoli dresu je volná.


Řeč a má námitka byla o tom, že podněcovaní k násilí (byť nepřímo humorem) je zase jen negace, která k harmonii a dosažení např. společenské rovnováhy spravedlivou cestou nevede a nakonec opět způsobí jen nějakou jinou formu násilí.

Historie je toho plna a ke tragickému zneužití i dobrých myšlenek pro cíle ovčáků dojde i proto, že k jejich prosazení byly vyžity právě negativní emoce jako např. strach a závislost, což vedlo k verbálnímu a fyzickému násilí (v rámci využití jednoho z ovládacích programu ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ i proti nevinným!!! nebo těm co byli ve špatnou dobu na špatném místě), a to veškeré snahy o změnu k lepšímu zprofanuje.

Cílů mocných již bylo ale dosaženo. A protože prodložená ruka na cestě k moci -lidové masy- provedly změny pomocí negace (verbálního i fyzického násilí), zlo se nakonec obrátilo proti nim a svoboda/spravedlnost, o které snily, zmizely opět v nedohlednu.

Buďme proto velmi přesní v tom jaké myšlenky a slova vnitřně i navenek (byť z legrace) pronášíme, protože myšlenky a slova se dokáží (mnohdy velmi negativně) zhmotňovat. Znovu připomínám knihu "4 dohody" a v této souvislosti zejména dohodu č.1.


jansmith[smích]


"Vědění bez laskavosti a poznání bez střízlivé střídmosti je k ničemu".
Don Juan

200136

11.09.2009 17:18

Deset měsíců podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Dobře

jansmith1984 193.?.?.?

Hestroy ti dobře odpověděl Martine Skk a já přidám jen informaci po které voláš. Je to videodokument, ve kterém nikoli "nějaký" obyčejný žid, ale přímo rabín rozporuje právo židovského národa na vlastní stát a přímo jmenuje Izrael.

Je to v angličtině a předpokládám, že to to pro tebe bude o to více relevantní...


Odkaz:
Rabbi Against Israel (Zionism)
http://www.youtube.com/watch?v=6RjnvQHWyLE


Znovu připomínám, ortodoxní rabín v tomto rozhovoru moderátorovi pořadu přímo říká, že Izrael (Sionismus) by NEMĚL existovat.


Jsem zvědavý, jestli se hestroyovi omluvíš a jestli se omluvíš všem těm, které svým možná nevědomým, možná agenturním papouškováním siopropagandy manipuluješ.

Ať tak či onak, Peace s tebou.


jansmith[smích]

200146

12.09.2009 18:49

Pochybuji…

RE: Meč má dvojí ostří...

jansmith1984 193.?.?.?

Souhlasím s tím, co jsi na adresu svobody projevu a Zvědavce coby politicky nekorektního webzinu napsal mirdo a jen doplním, že pokud mám jako čtenář těchto diskuzí na tyto věci stejný názor, potom bych měl umět, na podle mne neobjektivní a podjaté příspěvky některých pisatelů, i adekvátně reagovat.

Není to jen o kultuře projevu, která by měla jít ruku v ruce se svobodou projevu, ale i o tom, jak v debatě prezentuji sám sebe a myšlenky/názory, které považuji za správné...


Pokud se rozhodnu reagovat, tak přijetí svých názorů rozhodně nedosáhnu (a mohu mít 1000 krát pravdu) vulgárními a agresivními příspěvky, které oponenta o jeho omylu nebo zaujatosti nepřesvědčí (naopak z něj před ostatními vytvoří oběť útoku) a pouze tím ukazuji sám na sebe, na svou vlastní nejistotu nebo emocionální rozkolísanost, kterou sebevědomý pisatel nepodléhající sebedůležitosti, sebelítosti a nedopouštějící se zbytečných komunikačních chyb netrpí. A o to více je neprůstřelný a o to účinněji nastavuje zrcadlo těm, kteří si to pro svou nevědomost, podjatost nebo pokrytectví (kterým se snaží ostatními manipulovat) zasluhují...


Když se k tomu přidá i fakt, že (coby pisatel, kterému jde o férovost) nenapomáhám po vzoru různých Josephů útočnými reakcemi vytvářet z diskuze na Zvědavci nízkoenergetickou žumpu, ale naopak seriózní zdroj myšlenek a informací, potom to je myslím docela pádný důvod k zamyšlení. A to zejména za situace, kdy narůstá siosnaha editora zdikreditovat, čímž se zvyšuje povědomost o Zvědavci na veřejnosti a návštěvnost nových čtenářů, kteří si o tomto webzinu a jeho osazenstvu teprve názor vytváří, se zvyšuje.


jansmith[smích]"Vědění bez laskavosti a poznání bez střízlivé střídmosti je k ničemu".
Don Juan

200188

14.09.2009 18:20

Boj o místo v pekle

RE: Takova mala sonda do vysich pater toho pekla.

jansmith1984 193.?.?.?

Možná už prázdnou slámu mlátíme, možná ne. Záleží na úhlu pohledu...[smích]


Každopádně má reakce směřovala na mkadlece, který k tvému výroku WL, cituji: "Nejlepší poslanec je mrtvý poslanec" přidal pokračování s názorem, cituji: "A co se tyce dnesniho parlamentu, snadne reseni. Nejaky ty sudlice a hezky se postavit pod okna parlamentu.... dal uz to zname ne?".

Vše to jen demonstruje to, co jsem se snažil naznačit. A to, jak lze snadno původně skrytý význam věty o mrtvých poslancích (použité v humorně laděných příspěvcích), který k násilí na dnešních poslancích nevyzývá naopak o něco později k jisté formě násilí na dnešních poslancích (viz. zmíněné sudlice pod okny) vyzývá.


Nic více a nic méně v mé reakci, než varování byť jen před podprahovým vyzýváním k násilí, snad ani zakódováno nebylo.


Tak zatím a někdy příště,

jansmith[smích]"Vědění bez laskavosti a poznání bez střízlivé střídmosti je k ničemu".
Don Juan

200312

15.09.2009 15:32

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Vážený pane autore,

jansmith1984 193.?.?.?

Maličká korekce google. Ten chlap, co podle tebe argumentuje jako "hystericka baba" nechce nastolit matriarchát, ale naopak by se rád vratil k feminizmem nenahlodanému patriarchátu, jaký fungoval za 1.republiky nebo ještě dříve.

Totiž k verzi, která říká, že hlava rodiny (otec) má vždycky pravdu (a to i kdyby to byl magor na entou..[smích]) a manželka a děti mohou maximálně tak držet krok a šoupat nohama. Stejný princip jako kněz nebo tzv. pastýř, kterému musejí ovečky věřit a poslouchat jej bez jakékoli šance na vlastní názor.

Zajímavá podobnost není-liž pravda?jansmith[smích]

200398

19.09.2009 13:09

Za zločiny 11. září stojí Amerika, tvrdí herec Charlie Sheen

RE: Jakou má tvrzení popleteného herce váhu? Naprosto mizivou.

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak, hotovostní piloti zasahují 24hod denně do několika minut od poplachu a v USA a Kanadě není oblast, kde by nebyli schopni zasáhnout do 10min (ať nežeru do 20min...[smích]) od vzletu.

Styl jakým fungoval 11. září 01 NORAD a US AirForce je výsměchem všemu co o nejúžasnějších amerických rambech světový mainstream (Hollywood) od svého vzniku pro potěchu ovcí, lokajů a patriotů produkuje.


Úplnou náhodou??? byli zrovna ten den hotovostní stíhači záměstnání nějakým cvičením na druhém konci Ameriky a ačkoli by pro ně nebyl problém dostihnout podezřelé letouny do několika minut od vyhlášení poplachu, nikdo je neaktivoval.

Proč asi, že?


Za takový organizační paskvil, který vedl ke zmíněným následkům by musel resignovat (pokud ne přímo prezident USA) minimálně Ministr obrany (Rumsfeld) a všichni nejvyšší pohlaváří NORADU, potažmo US leteckých sil.

Zkus si Semerade zjistit, kdo z nejvýše zodpovědných byl nějak tehdy potrestán, a to minimálně odchodem z funkce a potom plkej ty svoje pokrytecké rozbory. Nezapomeň se take zamyslet nad tím, proč si atentátník za kniplem k útoku na Pentagon po velmi komplikovaném a na pilotáž náročném přiblížení vybral právě opačnou stranu budovy než tu, kde měl kanceláře ministr obrany Rumsfeld a navíc tu, která byla v dlouhodobé rekonstrukci a tudíž minimálně obsazena personálem.

Ten sebevražedný pilot musel byl vážně magor, když si dal tak záležet, aby způsobil v Pntagonu menší škody než bylo možné. Škoda, že FBI za několik minut po útoku zabavila všechny záběry kamer v okolí. Třeba bychom mohli vidět, co to za tím kniplem sedělo za exota...[smích]

A tohle jsou jen jediné malinkaté indicie na inside job z mnoha, které již byly tady na Zvědavci i jinde tisíckrát pojmenovány.


Jen ovce nebo kolaboranti mohou stále dokola jako flašinet obhajovat oficiální verzi vyšetřování útoků (nebýt námitek a rozhořčení pozůstalých po obětech a aktivistů, tak by Bush s Chaneyným ani žádné vyšetřování nenařídili) a přesně to celé zapadá do farizejského přístupu, kterým jsou nejen USA dlouhodobě mediálně i jinak ovládány.

jansmith[smích]

200762

19.09.2009 20:47

Za zločiny 11. září stojí Amerika, tvrdí herec Charlie Sheen

RE: Jakou má tvrzení popleteného herce váhu? Naprosto mizivou.

jansmith1984 193.?.?.?

Ty jsi vážně legrační Josephe 208.?.?.?. Plácl jsi sem sestřelení Korejského dopravního Boeingu KAL 007 někde u Sachalinu v r.1983 a úplně (tzv. správně košér) vynechal opačný případ, kdy Američané sestřelili Iránské dopravní letadlo s 290 lidmi na palubě v r. 1988.

Nebo ty jsi neslyšel o kauze křižníku USS Vincennes???

Výborně se tady v tomto kontextu vyjímá tvůj blud, cituji: "jejich stíhači nebyli trénováni a nikdy nepočítali, že by museli útočit na dopravní letadla s civilisty."


O tom, že KAL 007 byl součástí špionážního letu za pravdu a lásku bojujících USA a tam, kde se pohyboval neměl co dělat (z nezjištěných příčin se odchýlil z pravidelné trasy, vletěl do sovětského vzdušného prostoru a byl zde 1. září 1983 sestřelen. Mimochodem ve stejnou dobu se tam pohyboval jako dvojník další letou RC-135???) si v dnešní době už cvrlikají vrabci na střeše.


To, že iránské letadlo bylo kompletně na obvyklé trase a Vincennes se nacházel čtyři kilometry hluboko ve výsostných iránských vodách, kde neměl co pohledávat si ani vrabci necvrlikají, protože to je oficiální údaj. Mimochodem kapitán US křížníku byl po akci (opět správně košér...[smích]) vyznamenán, místo aby jej potrestali za zbytečné zabítí 290 civilistů z nedbalosti, navíc při narušení výsostných vod jiného státu!!!


Připomíná mi to stejný přístup jako v případě ministra obrany USA Rumsfelda, který nebyl nijak popotahován za debakl NORADU a USAirforce při útocích 9/11. To je náhodička, co?


Ještě tady budeš bulíkovat ostatní Josephe nebo si půjdeš raději někam do ústraní plácnout sám sobě pár výchovných pohlavků?


jansmith[smích]

200782

19.09.2009 21:32

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: sešup

jansmith1984 193.?.?.?

Je to tak aride a tuto zvláštní náhodičku už v minulosti rozebíralo mnoho nezávislých zdrojů.


Já k tomu dodám, že Mohammad Atta alias Usáma s fousama musel mít opravdu perfektní smysl pro humor, aby zvolil datum útoku přesně na den s tímto podprahovým číslem. Do toho zařídil, aby v tento den probíhalo antiteroristické cvičení US Air-force a NORAD a piloti nevěděli, která bije. Ještě před tím zavolal izraelským firmám, aby se včas odstěhovaly z dvojčat a jako bonus poradil z pouštního hlavního stanu Larrymu Silverstonovi kabelogramem..[smích], aby si pár týdnů před útoky WTC raději pojistil proti teroristickým útokům. A jako perličku pro zmatení vyšetřovatelů vyhodil nad WTC z letadla svůj pas...[smích]

Usáma s fousama navíc věděl, že WTC plné azbestu čeká v dohledné době velmi finančně náročná rekonstrukce a chtěl Larrymu ušetřit enormní náklady na odstraňování azbestu a navíc mu chtěl jako Ježíšek (nebo Mojžíšek???) z uplatněných pojistek ještě na jeho osobní konto něco málo přidat.

Prostě dobrák k pohledání.....


jansmith[smích]

200785

20.09.2009 13:44

Za zločiny 11. září stojí Amerika, tvrdí herec Charlie Sheen

RE: Jakou má tvrzení popleteného herce váhu? Naprosto mizivou.

jansmith1984 193.?.?.?

Jasně Josephe 65.?.?.?, Je vidět, že v tom máš jasno a jakýkoli protiargument, který nekoresponduje s oficiální verzí nepřijmeš. Ty dokonce nepřijímáš ani informace podjatého mainstreamu, který ten problém s vysílací frekvencí vysvětlil a vůbec ne ke cti kapitána křižníku, či obsluhy.http://technet.idnes.cz/proc-americane-sestrelili-...

Takže pro nechápavé ještě jednou a naposledy: Křižník Vincennes se nacházel čtyři kilometry hluboko ve výsostných iránských vodách, kde neměl co pohledávat. Ve chvíli, kdy loď vystřelila na letadlo, které křížilo jejich dráhu a usmrtila 290 nevinných civilistů, nacházela se na iránském území! Kapitán nebyl nijak potrestán, naopak byl VYZNAMENÁN.

Mimochodem pilot KAL 007 byl údajně velmi zkušený matador, takže navigační chyba pilota je stejně pravděpodobná, jako že tam nebyl další letoun, který se skrýval za radarovým stínem KAL 007 a prováděl samotnou špionáž.

A co se týče Rumsfelda, tak ti uniklo, že byl ministrem obrany zodpovědným za všechno, co se kde šustne a ani takový průser jako 9/11 se jeho kariéry nijak nedotkl. Naopak, z funkce odešel až po mnoha letech a hádej kam? No přece do byznysu s Tamiflu, vždyť ovce potřebují očkovat neustále, viď???Legrační je, že věříš (nebo možná nejen ve zdejších debatách posluhuješ?) lidem, kteří byli již tolikrát přistižení při lži, že opakovaně jim věřit může jen podobný exot jako ten údajný pilot atentátník, který to napálil po složitém manévru do Pentagonu z opačné strany než měl Rumsfeld kancelář a do strany, kde se zrovna prováděla rekonstrukce. Další zajímavá náhodička, co říkáš? A to ani nezmiňuji variantu, že do Pentagonu velký dopravní Boening nenarazil, ale šlo o něco podstatně menšího, že to ani surveillance kamery nezachytily...[smích]


Takže, my si napíšem matice a vy si napište hadice, Josephe.....[smích], i když pokud chceš tuto diskuzi prodlužovat, tak klidně. Aspoň se díky ní stále více nových čtenářů Zvědavce zamyslí nad tím, jak to asi toho 11.září opravdu bylo a zejména KOMU TO všechno PROSPĚLO!!!


jansmith[smích]

200817

21.09.2009 22:10

Kořeny totalitní ideologie

RE: Podělkování autora

jansmith1984 193.?.?.?

Podle mne to je tak, jak píše 85ka.


Odmítnutí je opět jen projevem nepochopení a útěkem od reality (nikoli té virtuální of course) a jedině pochopení, tj. přijetí vede k moudrosti, lásce či vhledu a každý nechť si sám dosadí co považuje za vhodné.

Většinově se tak neděje zejména proto, že něco odmítnou nebo zavrhnout (svým způsobem negovat) je jednodušší než námaha spojená se studiem a prací na sobě vedoucí k poznání, k pochopení a v nejlepším případě k přijetí. Pozor, aby nedošlo k mýlce, 85ka správně připomíná, že příjetí neznamená souhlas či následování...a přijít na to, co to opravdu znamená už musí každý sám.

Je dobré pamatovat i na to, že rádoby vtipný humor, který není motivován pochopením, láskou či snahou o dobro pro všechny zúčastněné může působit negativně a v podprahových dimenzích z dlouhodobého hlediska i destruktivně.


Lecos zajímavého k tématu pochopení říká i Jiddu K. a lidem jako on se rozhodně vyplatí naslouchat.


jansmith[smích]

200905

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 741 995