Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jansmith1984

Nalezeno 1572 příspěveků, 212 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.01.2010 19:23

Obamova jemenská odysea míří na Čínu

RE: Geopoliticka hra je v plnem proudu.

jansmith1984 193.?.?.?

Oceňuji, jak jste situaci fundovaně a řekl bych precizně zanalyzovali pánové a jsem upřímně zvědavý, jakým směrem se budoucí vývoj v regionu a celosvětově v porovnání s vašimi predikcemi pohne.


Jediné, co mi ve vašich geopolitických a vojenskostrategických rozborech chybělo bylo přesně to, co by mělo pokud možno zakrojit hlouběji a namísto obecných a zevšeobecňujících termínů jako USA, Saudové, Irán, Izrael, Irák, EU, Rusko, Čína, India, Pákistán atd. trochu "zaspekulovat" a upřesnit jak to jen intuice a znalosti dovolí, tedy které SÍLY, zájmové skupiny (případně osoby) těchto zemí a nadzemí..[smích] za těmito "hrami" (s případnými dalekosáhlými a destruktivními důsledky nejen pro region) stojí.

Je mi jasné, že podobně jako MUDr.Koukolík ve svých rozborech neradi zacházíte až do těchto podrobností (nemusely být totiž někým "správně" pochopeny), ale přeci jenom JSME na Zvědavci a kde jinde by podobné informace (vhodné pro pochopení VŠECH kostiček souvislostí) měly zaznít než zde.


Jsem zvědavý na reakce či doplnění a pokud by vás směr úvah, o kterém hovoří měl nějak proti občas v debatách příliš adresnému a na kompromisy neslyšícímu jendovi..[smích] popudit, tak to za to nestojí a pro zachování dobrých "avatarních" vztahů na to raději zapomeňte.

jansmith[smích]

209613

14.01.2010 21:06

Obamova jemenská odysea míří na Čínu

RE: Geopoliticka hra je v plnem proudu.

jansmith1984 193.?.?.?

Proto si myslím pí.Jarmilo, že tady na Zvědavci by měly být věci, fakta, úvahy nebo souvislosti pokud možno adresné, protože to je přesně to, co může tuto mainstreamem odkojenou a oblbovanou civilizaci (většinovou populaci) probrat.

Snaha E/elit a jejich Lokajů v mainstreamu i jinde je přesně opačná, tedy zevšeobecňovat a jakoukoli osobní odpovědnost jak ve vysoké politice tak byznysu znepřehlednit a zamlžit tak, aby nebylo možno jednotlivé globální košér a jiné vazby dohledat a pro ty kteří neradi popularitu, ale kteří fakticky rozhodují tzv. "dobře bylo"...[smích]


I když na druhou stranu je třeba brát v úvahu i možnost, že nikdo takto vysoko a s voldemortími ambicemi neexistuje a odvěká cílená propaganda a manipulace jsou (jak se zde již někdo, kdo se v diskuzích nemá připomínat vyjádřil) jen výplody chorého mozku konspirátorů a nikdo takový neexistuje. Pak by to muselo být nutně tak, že za všechny sviňárny, které se na této Planetě od dávna dějí mohou opravdu obyčejní lidé, kteří to (jak zmínil v minulosti opět jiný zdejší diskutér dobrej člověk, kterého je zatím citovat dovoleno), bez toho, že by je někdo žádaným směrem pro MOC a peníze do těch správných kapes manipuloval, "tak nějak chcou".

jansmith[smích]

209621

15.01.2010 10:17

Po stopách záhadného obelisku

RE: Jak to vlastně bylo?

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře příteli Takyjeden a na tvém posledním příspěvku se rozloučíme.


Ty si ponecháš myšlenku, že KC (a já dodávám její establishmenty od jejích vzniku) a ostatní světová náboženství (a jejich establishmenty od jejich vzniku) nejsou zprofanované a já si budu myslet (viz. důkazy a historické i současné reálie, které ty nevidíš - nechceš vidět) pravý opak.


To je ta TOLERANCE v praxi, o které ty pouze mluvíš a kterou u mě nevidíš, kdy tím, co jsem napsal výše demonstruji, že jsem možná mnohem tolerantnější než ty a s tebou celá Katolická církev...[smích]


Prve jsem připomněl důležitost integrity a morálních zásad, jakou je např. i myslet, mluvit a konat Pravdu.

Jestli se této zásady jako opravdový křesťan dle učení Ježíšova opravdu držíš nebo to (jako milióny křesťanů i nekřesťanů jen předstíráš) již ponechám na tvém svědomí. Že jsi ale opět úplně VYNECHAL odpověď na můj dotaz týkající se vysvětlení tvé údajné "slovní hříčky", tak to ať chceš nebo nechceš o něčem vypovídá.


Užij si život ve víře příteli, i když podle mne ve víře k pseudoautoritám, která se za křesťanskou víru pouze vydává a Shanti s tebou.

jansmith[smích]

209651

15.01.2010 18:52

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Technická připomínka

jansmith1984 193.?.?.?

Víš Josephe (tentokrát sice pod vtipně přiléhavým nickem "krysařík"..[smích], ale pořád stejná osoba, že ano příteli?), když už jsem debatu s tebou tady před časem započal, tak by se asi slušelo, abych ji také definitivně ukončil.


Několik diskutujících ti z dobré vůle poskytlo informace, jak by mezi férovými lidmi měla vypadat diskuze na veřejném webzinu, kde jeden STÁLÝ pseudonym je pro přehlednost názorů a integrity diskutujících OBVYKLÝM standardem a kde po splnění tohoto předpokladu (který také omezuje sofi mlžení a podle rovnosti páteře debatérů zbabělé střídání identity ) se účastnící baví k věci.


Ty jsi první předpoklad nesplnil a o to raději bys zde v souladu s farizejským stylem superanon ajpin nebo matoucích nicků diskutoval.

Za sebe a počítám, že i za ostatní kolegy, kteří se v této věci z osvětových důvodů angažovali ti sděluji, že toto bude s největší pravděpodobností poslední odpověď, kterou v tomto vlákně obdržíš a pokud si budeš chtít způsobem, který zde po Jesephovsku předvádíš povídat, tak to už jedině sám se sebou...[smích]


Tato reakce nebyla ani tak určena tobě, ale měla upozornit ostatní případné čtenáře, aby si z dobrých důvodů toto vlákno pozorně prošli a načerpali z něj informace o stylu některých "taky" diskutérů a v případě, že se s nimi v budoucnu setkají (což se na free a necenzurovaném webu, který je trnem v oku různým farizejům a bezduchům čas od času děje), aby věděli odkud větříček zafoukal.


Bylo by iluzorní si myslet, že lidé jako ty mají o debatu k VĚCI UPŘÍMNÝ zájem a jak je tomu školním příkladem i zde, mají snahu spíše debatu pod pláštíkem hovoru, dnes o fenomen Propagandy..[smích], uvrtat do nesmyslných polemik o ničem (jako např. IP, RČ, diakritika, plodnost autorů a podobných legračních klouzavostí).


Tobě se to nepovedlo. Stále jsi byl v několika upřímně míněných reakcích tlačen tzv. k Podstatě (tj. k dodržováni pravidel transparentní diskuze) a o to více nicků a klouzavých projevů jsi pod drobnohledem všech, kteří toto vlákno případně monitorovali vystřídal. Lépe si se odkopat nemohl, i když pochybuji, že ti to došlo nebo že tě to nějak trápí.

A to je konec Josephe..[smích]. Nyní si zde definitivně osaměl příteli a jsem zvědav s jakými hrátkami nás případně obšťastníš (protože je jasné, že svých pokusů v souladu s Protokoly jen tak nezanecháš) pod jiným zdejším článkem.

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

209675

15.01.2010 19:19

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO

jansmith1984 193.?.?.?

Kdyby jenom nějaká bláznivá, jak si to nazval "bába" Vojto..[smích]


Podobné krvavé a brutální procesy nezačínali zmatení lidé jak popisuješ, ale na příkladu ctihodného Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu vidíme, že to naopak byli lidé studovaní či v církevních strukturách začleněni, kteří pro MOC a peníze do těch správných kapes za pomoci a přihlížení špiček např. katolické církve vše organizovali.

Boblig například na Šumpersku a jestli to někoho zajímá, tak ochrannou ruku nad ním nedrželi pouze příslušníci tzv. světských E/elit, ale i členové náboženského establishmentu.

Vše samozřejmě s hlásáním o Pravdě, Lásce a Pokoře, která jednou zvítězí nad lží a nenávistí. Sakra, tohle heslo mi zní nějak povědomě...[smích]


Tedy nejen jak píšeš "nenávist", která mimochodem součástí upřímné a nezprofanované víry v Boha nebo co si pod ním kdo představuje (jak poněkud expresivně podsouváš) být nemusí, kdy s varováním k ostražitosti si se ale trefil do černého...

Vždy je to o konkrétních lidech, ale také o vedení SHORA viz. Propaganda, MEMY a správná, nepokřivená VÝCHOVA.


jansmith[smích]

209677

15.01.2010 23:32

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO

jansmith1984 193.?.?.?

Tyhle dokumenty jako Ring Of Power X by se měly na Zvědavci okamžitě zakázat.


Všichni rozumní lidé přeci vědí, že nikoli bankovní dynastie a jejich Lokajové, o kterých se tak nějak nesmí kriticky hovořit (a už vůbec ne naznačovat), ale jezovité a maltézští rytíři ovládají banky a globální monetární politiku a půjčují horem dolem za nekřesťanský..[smích] úrok.

Navíc každý přeci ví, že ve válkách za Pravdu, Lásku a v poslední době za demokracii jsou vždy v první bojové linii jako vzor ostatním nasazeny děti a rodinní příslušníci vládnoucích špiček a bankéřských rodů, stejně jako tomu bylo i v případě G.W.Bushe mladšího coby elitního a nejlepšího pilota v peruti, který nasazoval svůj život v boji za svobodu a demokracii v darebáckém Vietnamu, kdy byl několikrát napalmovým útokem z Migů-21FM sestřelen, ale vždy se dokázal po katapultáži pomoci buzoly na zemi zorientovat a s několika průstřely plic a žaludku pěšky, po vzoru legendárního Meresjeva, vrátit na základnu ke krátkému zaléčení a ještě tentýž den k dalšímu bojovému nasazení.


Doufám, že editor podobné dezinformace, jako ty ve zmíněném dokumentu, neprodleně stopne a pošle akcionářům (podle posledních zpráv v ekonomické krizi těžce strádajícího) FEDu omluvný dopis za nactiutrhání a do mezery mezi bloky zdi nářků modlitbu za oživení celosvětového hospodářského růstu.


jansmith[smích]

209686

16.01.2010 12:48

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO

jansmith1984 193.?.?.?

Taky bych to tak viděl a k tomu, že základem NENÁVISTI bývá i pocit nadřazenosti (tedy opět nezvládnuté ego) bych dodal, že to je velmi často i STRACH a pocit vlastní nedostatečnosti.


Mnoho lidí nenávidí jiné proto, že je irituje jejich jinakost. Mají pocit, že by je mohli nějak ohrozit nebo naopak proto, že jim podvědomě něco závidí. Tak jak se říká, že HLAD je převlečená ŽÍZEŇ, stejně tak může být nenávist k jiným převlečený/skrytý STRACH umocněný ideologickým brainwashingem pseudoautorit a získaným pocitem nadřazenosti.

A jak bylo správně řečeno, ta červená nit je historicky velmi dlouhá a nacisté a dnes sionisté ji nastavují.A pokud se týká Vojtou zmíněné Propagandy, tak propaganda má několik úrovní a pro mne osobně jsou zásadní dvě.

První, jestli je Propaganda pozitivní, snaží se v lidech probouzet nezávislost na pseudoautoritách, učí je s humorem nadhledu, ale zároveň v nich nepodporuje pro MOC a peníze do těch správných kapes (a jiné košér zájmy) ovčí syndrom.

Opačná úroveň Propagandy je ta negativní a tudíž ta, která je v HLEDÁČKU diskutujících zde na Zvědavci. Tj. ta, která většinovou populaci v závislosti na sofi ideologiích a nesmyslných dogmatech vytvářených pseudoautoritami a jejich Lokaji udržuje, nezávislost v myšlení a vnímání reality potlačuje, a to všechno právě z důvodů zmíněných výše, tj. pro MOC a peníze do těch správných kapes nebo pro jiné tzv. košér důvody.


Už to tady na Zvědavci mnohokrát zaznělo a je zajímavé, že pokud se nemýlím, tak nikdy z úst sio-diskutérů nebo jejich sympatizantů. Tj. že by úplně stačilo, kdyby lidé a zejména E/elity, notabene na počátku osvíceného 21.st. dodržovaly Ježíšovu zásadu, která zjednodušeně zní: "nikdy nečiň jinému to, co bys nechtěl, aby se dělo tobě".

Proto je zavádějící i Vojtův názor, že lidská civilizace je jako celek tzv. "homo stupudis". Není. Je to velké zjednodušení a opět z hlediska zásad negativní propagandy ZEVŠEOBECNĚNÍ, které pomíjí mnoho důležitých souvislostí.

Jedna z nich je, že lidé obecně se stupidně chovají (pokud nejsou patolog.deprivanty nebo jinak duševně narušeni) proto, že jsou tak NĚKÝM pokřivenou výchovou a cílenou Propagandou, za současného zneužívání jejich animálních pudů, instinktů a negativních emocí (opět pro benefit -moc/peníze- těch tzv. chytřejších/schopnějších) VEDENI.


A proč ve svých reakcích čas od času použiji výraz "košér", který neirituje pouze Vojtu?

Nuže proto, že to je můj specifický způsob jak v jistém smyslu humornou formou parodovat a upozorňovat na fenomén POKRYTECTVÍ, který je základem nejen víry, ale i praktického chování jednoho biblického národa, který nesmí být oficiálně nijak kritizován, a jehož osud povětšinou voldemortí špičky zneužívají ve svůj košér prospěch.

jansmith[smích]

209703

16.01.2010 14:18

Obdivuju všechny, co v dnešním světě dokáží žít obyčejně poctivý život…

RE: Co nam patri?

jansmith1984 193.?.?.?

To co píšeš baki není přesné, byť sám po přesnosti voláš příteli.


Předně, pojmy jako, cituji: "poctivé žití nebo poctivá práce a pod." jsou sice obecné, ale v každé době znamenají VŽDY to samé. Tj. například žít či pracovat tak, aby život či práce takto vedena a jeho/její výsledky nijak nevybočovaly z Ježíšova konceptu: "nečiň druhému to, co nechceš, aby on činil tobě".

Jen deprivant nechápe nebo nechce chápat o co zde jde a jedině sofi vědec nebo v MITOTE dlící debatér se může pouštět do složitých definic a rozborů, jak kdo tyto pojmy chápe a co vlastně znamenají.


A pokud někdo nechápe tyto morální axiomy podvědomě nebo přímo tak jak jsem popsal výše, je to pro mne buď deprivant nebo farizej a vlastně s úsměvem řečeno i "mrtvý Homolka"(x)...[smích]

Tak je to jednoduché a opět tímto zdravím všechny ty, kteří vidí v životě jednu velkou SLOŽITOST, kdy se opět jen jedná o způsob a schopnost lidského jedince vnímat s čistým svědomím realitu nebo naopak stále dokola podléhat NĚKÝM podsouvané sofi pseudorealitě.

(x)(Pro Vojtu49 jen dovětek v souvislosti s jinou debatou, že z mé strany nejde vůči Homolkovi o nenávist, nýbrž o parafrázovaný citát z jedné velmi úspěšné české komedie).A odbočení od tématu, které není v diskuzích v soulady s tezí, že VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM v zásadě NIC proti NIČEMU?

Přesně jak popsal Rene, je to mnohdy pro rozhovor ohledně chodu Světa, mezilidských vztahů a Podstaty (posledním pojmem zdravím jednoho nejmenovaného spoludebatéra, který jej v mých příspěvcích často blahosklonně, jistě s dobrým úmyslem zlehčoval..[smích]) pro vnímání probuzeného nebo probouzejícího se lidského jedince 100x prospěšnější, než školometské trvání na původním tématu, které už kolikrát stejně směřuje do nowhere.

Je v moci diskutujícího debatu kormidlovat tam, kam si myslí, že by měla směřovat a pokud máš pocit baki, že by se měla striktně a jedině držet původního zadání, tak ti nic nebrání, abys ji k němu inteligentně nebo raději moudře "tlačil"


A zase. Komu může vadit, když se v rámci debaty k tématu otevřou i další navazující souvislosti nebo pro někoho z toho vycházející nepohodlné informace a rád by jejich rozebírání zamezil, či od nich násilným návratem k původnímu tématu odklouzal?


jansmith[smích]

209706

16.01.2010 16:31

Irák požaduje odškodnění za izraelský nálet

RE: Loutkova vlada ?

jansmith1984 193.?.?.?

No, myslím tygře, že byť to Saša určitě nepotřebuje, tak se jej musím ohledně toho výkladu pojmu "willy" zastat. Určitě se totiž nemýlí.


V britské angličtině slovo "willy" neformálně opravdu znamená penis a pokud se chceš přesvědčit, tak to jako zdroj uvádí např. Longman Dictionary of Contemporary English

(plural - willies).


Jedna ukázková fráze za všechny..[smích]:
"Your willy shrinks because speed is a vasodilator and opens up your blood vessels."


A Peace s tebou.

jansmith[smích]

209709

17.01.2010 13:44

Obdivuju všechny, co v dnešním světě dokáží žít obyčejně poctivý život…

RE: Co nam patri?

jansmith1984 193.?.?.?

Je to přesně jak píšeš baki.
Sorry za omyl v interpretaci tvé rekce.


Jsem momentálně heavy busy, tak to případně probereme jindy. Ještě jednou se omlouvám.

Zatím,
jansmith[smích]

209747

17.01.2010 23:14

Obdivuju všechny, co v dnešním světě dokáží žít obyčejně poctivý život…

RE: Co nam patri?

jansmith1984 193.?.?.?

Tak jsem s Arnoldem Terminátorem zpátky..[smích] Konečně mám po náročném víkendu zase trochu času a pokud o to bude zájem přidám něco do debaty.

Přiznám se, že mě zaujal tvůj pohled na mou, jak jsi to nazval, definici "poctivé žití nebo poctivá práce a pod." baki, kde jsi ji ohodnotil jako křesťanskou.

Že by to tak mohlo vyznít mně při jejím sepisování, na rovinu, vůbec nenapadlo a bral sem ji spíše jako UNIVERZÁLNÍ, bez ohledu na jakékoli náboženství.


Souhlasím, že může znít křesťansky, protože takhle nějak měl údajně mluvit i Ježíš. Pokud je ale pravda, že dříve než nastoupil svou pouť k nastavování zrcadla farizejskému Systému hodně cestoval a pobýval i na východě a jistě se z vých.nauk také inspiroval, tudíž pokud tomu tak bylo, tak potom je všechno provázané a jedno se obohacuje od druhého...


Každopádně máš pravdu, že pokud ji bezvěrec (ateista) nebo příslušník nějaké jiné víry, jiného náboženství chápe odlišně, tak ještě nemusí být ani deprivant ani farizej.

Nejde ale o to jak ji chápe, ale jestli ji v její ryzí formě dodržuje.. Pokud totiž tyto axiomy záměrně porušuje a páchá tím násilí (tj. ve smyslu, kterým tato "definice" odhaluje zlo a pokrytectví), tak potom je jeho pojímání světa bez ohledu na jeho ateismus nebo zastávanou víru či náboženství MIMO princip HARMONIE koncentrované do pojmu Bezpodmínečná LÁSKA (tj. pojem vlastní na základní úrovni všem lidským bytostem) a je opět jen chycen v osidlech EGA a nevědomé lidské Mysli, která je si vždy schopna zdůvodnit cokoli jakkoli tak, aby z jejího pohledu tzv. "dobře bylo".A abych svou úvahu dotáhl do konce, tak pokud ji někdo porušuje a páchá tím násilí (tj. ve smyslu, kterým odhaluje zlo a pokrytectví) bez jakéhokoli zdůvodnění EGA, tak potom se jedná o někoho z malého procenta populace tzv. patolog.deprivantů bez svědomí a humánních hodnot vnímání Světa.


Jednu věc bych ale chtěl zdůraznit. Má definice, byť může znít křesťansky, tak křesťanská není, protože podle mne nijak NEPODPORUJE zneužitý nebo možná špatně pochopený princip DUALITY monoteistických náboženství a naopak (pro někoho třeba oklikou) ukazuje k JEDNOTĚ všech a všeho (HARMONII), tj. k principu, který je na hony vzdálený zprofanovanému a násilnickému monoteismu.

A pokud by tento UNIVERZÁLNÍ PRINCIP lidské bytosti na této Planetě pochopily a BEZ pokrytectví a kompromisů aplikovaly do svých životů, náš Svět by vypadal úplně jinak a troufám si říci, že by fungoval pro DOBRO (Harmonii) VŠECH zúčastněných. Bohužel není zájem a jsme ve smyčče tam, kde v různých souvislostech dlíme při debatách o tzv. E/elitách, Pseudoautoritách (které razí pro MOC a peníze od věků úplně jiné názory) nebo mafiánských Voldemortech, kteří (pokud je možno chamtivost odstupňovat) se nacházejí v jejím posledním patře.

jansmith[smích]

209785

17.01.2010 23:51

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO

jansmith1984 193.?.?.?

Víš jaký je rozdíl mezi Grossy, Čunky, Řebíčky, Koženými, Krejčíři či Provody a spol. a tzv. E/elitam (tj. klidně Illumináty, jezovity, mafiánskými Voldemorty atpod.) Vojto?


V tom, že ti první jen využili toho, co jim někdo (SYSTÉM) nabídl. Dostali se tzv. k LIZU a více či někdo z nich méně úspěšně toho využili, zatím co ti druzí jsou tzv. INSIDEŘI, tj. ti, kteří tento Systém vytvořili a v podmínkách, které sviňárny (i těch "kteří jsou ve správnou dobu na správném místě" jen využívají) jej pro MOC a úplně jinou úroveň peněz od nepaměti (za pomoci Propagandy, brainwashingu mas a různých košér manipulací) UDRŽUJÍ v chodu.

Tady nejde o Morálku, jak ji interpretuješ ty, ale o PRINCIP a Podstatu Systému (a tím zdravím jednoho zdejšího nejmenovaného přítele, který si myslí, že lidé jako Voldemorté jsou blud nebo vůbec neexistují...[smích])


Nejde ani o tebou dokola omílanou Nenávist, kdy společně s výše zmíněným nejmenovaným diskuzním kamarádem stále varujete před nespravedlností, která by se cestou pogromů mohla udát na těch, které i ty nazýváš jako ty, kteří se nesmějí jmenovat..[smích]

Stále ti uniká Podstata Vojto, že nejde o Nenávist, ale o Poučení, snahu Pochopit jak věci fungují (od toho je zde internet a nezastupitelná role mnoha na propagandě nezávislých, pro někoho šokujících, dokumentů) a hlavně společně s prací na sobě měnit tento Svět, dokud není pro chamtivost hrstky Óbrboháčů příliš pozdě na místo pro DOBRÉ žití VŠECH zúčastněných.

Lenin říkal Učit se, Učit se, Učit se a já říkám pozorně, bez podjatosti a negativních emocí studovat SOUVISLOSTI, tím se zbavit ovčího syndromu a z toho pramenící pasivity a blahosklonné ignorance - nebo sofi filozofování.


A k tomu nám dopomáhej Bůh, ať už si pod ním kdokoli představuje cokoli.

jansmith[smích]

209786

18.01.2010 00:28

Aplikovaná propaganda ve zpravodajství ČT

RE: Technická připomínka

jansmith1984 193.?.?.?

Kdepak mtk.

Chápu tvé rozhořčení, ale mnoho pojmů jsem zde v minulosti opakovaně vysvětlil a pracovní pojem Voldemort, který na Zvědavci již zdomácněl TAKÉ.


Tady je jedna z mých definic tohoto fenomenu, který zde pokud se nemýlím jako první zmínil Václav Semerád.

A abys mi věřil, že si dodatečně nevymýšlím, tak zde zkopíruji přesné znění z jedné starší diskuze, byť se ti to asi také nebude líbit, protože v ní zmiňuji jednoho diskuzního přítele a kamaráda, který by se zde ve vláknech podle některých reakcí neměl ani citovat, natož parafrázovat...[smích]


Tedy kdo jsou VOLDEMORTI z jednoho staršího vlákna podle PROTA (pardón jendy smithe..[smích]):

(A pokud se bavíme o Voldemortech a podobných podle HHBB volovinách, což je pracovní výraz pro různé (zdůrazňuji) Pokrytce, vykuky, košér byznysmany a bojovníky za MÍR, spravedlnost, pravdu, lásku a demokracii - bez ohledu na stranickou příslušnost, upřímné či pokrytecky zastávané náboženství/vyznání (podotýkám, kteří v rozporu s tím co hlásají historicky pro MOC a peníze do těch správných kapes a stále dokola iniciují krvavé VÁLEČNÉ konflikty a další chuťovky) a který na Zvědavci již zdomácněl, tak zde se nejedná o nějaké imaginární, cituji HHBB: "bubáky", nýbrž o velmi živé a agilní lidi a skupiny, o jejichž původu by se nemělo pro zachování duševního zdraví (nebo podle hesla "Pravda není pro všechny"?) podle HHBB raději otevřeně diskutovat.) Konec citace.


Už mi věříš příteli a kamaráde, že jsem mé chápání termínu Voldemort (a nebylo to jednou) vysvětlil?


A pokud jde o Protokoly, tak ty podle mne nevoní sionistům nikoli proto, že vznikly PŘED prvním sionistickým sjezdem, a tudíž NEJSOU jejich dílem, ale proto, že jim nastavují zrcadlo a přesně odhadují jejich současné chování ve světové politice a kterým směrem se přesně podle jejich tezí ubírá i morálka a mezilidské vztahy v rámci tzv. západní (nutno ale připomenout že v souladu s judaismem tzv. gojímské) civilizace. Tedy civilizace hlásající velká hesla, ale praktikující pokrytectví horem dolem, hlavně když to nese nebo děla "dobře", tj. uspokojuje psychické či fyzické závislosti.


Nějaký závěr? Osobně žádnou "jednu pravou linii" netlačím a žádné, jak si to nazval, cituji: "židobolševickobankéřského spiknutí" nepodsouvám, jen obvykle (uznávám že neodbytně a občas i s humorem) připomínám pokrytectví a farizejství, které jisté světové síly a skupiny reprezentují a přímo nebo podprahově směrem k veřejnosti dlouhodobě vyučují.

Kdo si ale tyto pojmy již spojí s KÝM je již na něm samotném a Peace s ním i s nimi.


jansmith[smích]

209787

18.01.2010 10:17

Obdivuju všechny, co v dnešním světě dokáží žít obyčejně poctivý život…

RE: Co nam patri?

jansmith1984 193.?.?.?

Víš baki, hodně z toho co jsi napsal je pravda a není důvod, abych se s tebou o tom přel...[smích]


Pokud se ale zaměříme na Podstatu, tak tvé pojetí Světa a mezilidských vztahů se od mého liší asi stejně, jako se od mého liší to, které v diskuzích upřednostňuje přítel a kamarád Vojta49.

Tedy podle něj lidé (lidské společenství) a vývoj Světa, jak jej známe (a nikoli chápeme..[smích]), je řízen geny a přírodním výběrem, kde silnější požírá slabšího, aby se mohl pářit (dělit) a předat své geny dále...


Ano. Jsme pokračovatelé generací, které s největší pravděpodobnosti vznikly se zvířecích předků a tudíž jsou v nás stále ještě hluboko zakořeněny animální pudy a instinkty. Na tom mimochodem funguje i brainwashing a propaganda.

Jsme ale JIŽ také na odlišnou cestu svobodně vykračující myslící a cítící bytosti, které by se pomalu (raději rychle..[smích]) v zájmu svého přežití měly naučit rozpoznávat co je a co není SPRÁVNÉ, a to bez ohledu na sofi vědecké nebo sofi duchovní poučky autorit, které já nazývám jako pseudoautority.


Lidé nejsou krysy nebo jiné nižší organismy a pokud jsou správně vedeni a mají správné hodnoty (tj. nejsou psychicky rozloženými deprivanty), tak ani když budou 14 dní hladovět, tak se k vůli skývě chleba nepozabíjejí. Naopak, pokud jsou jako lidští jedinci (nikoli v pozicích nevědomých lidských ovcí) na výši a nebudou mít jinou možnost, tak se navzájem nepozabíjejí ani nebudou losovat koho snědí, ale důstojně zahynou.

To je ve zkratce o těch OPRAVDOVÝCH hodnotách, které nemají s profláknutými poučkami různých pseudoautorit nic společného a jakkoli se to zdá zapouzdřenému lidskému mozku nereálné a hledá výmluvy proč to tak nemůže být, tak jde jen a pouze o VYŠŠÍ kvalitu BYTÍ a VNÍMÁNÍ Reality a nejen mezilidských VZTAHŮ jako takových.


Lidský jedinec není něco více z hlediska posuzování ostatních lidí nebo bytostí v Univerzu (tj. jak připomínám nepochopená, zneužitá DUALITA), ale je něco více z hlediska schopnosti naučit se vnímat Svět a jeho SOUVISLOSTI tak, aby výsledky jeho vnímání vedly tam, kde z nich budou mít užitek VŠICHNI ZÚČASTNĚNÍ.


Každý jiný přístup je jen výmluva a do MITOTE uschovaná neschopnost si přiznat pravdu o tom, že vše o čem se tady i jinde bavíme je jen výstup zmatené lidské mysli a nezvládnutého ega.

jansmith[smích]

209818

18.01.2010 16:00

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

RE: Humanitni bombardování

jansmith1984 193.?.?.?

To je v pohodě Erwine...[smích] Vanguard jen tak trochu nechápe jak jsou věci myšleny nebo spíše chápat nechce. Už to tady v debatách prokázal mnohokrát, a to i v debatách s jendou smithem (a proto vám dvěma do toho vstupuji). To mu ale nebrání, aby se pokaždé (až se vlny zklidní) po čase s nově napíchanými "anaboliky" zase nevrátil.


Jak on, tak lidé s jeho názory zde na Zvědavci totiž (bez ohledu na fakt, kolikrát již byli při klouzání nebo sofi filozofování s kalhotami dole přistiženi) rádi diskutují a polemizují a budiž jim to přáno.

Diskuze na free webzinu je O TOM a díky takovým oponentům, kteří nevidí nebo spíše jen z jim známých důvodů nechtějí vidět (a jedinou diskuzní zásadu, kterou upřednostňují je asertivita), tady ostatní čtenáři a debatéři neustrnou ve vývoji...[smích]

Na druhou stranu Vanguarda a několik málo dalších jeho kolegů CTÍ, že se pokrytecky a zbaběle (alespoň viditelně) neschovávají za různé nicky nebo superanon ajpiny a za svůj pseudonym se nestydí.


Každopádně je třeba je za to i za účast v diskuzi pochválit, což tímto za sebe činím (a věřím, že se ke mně přidají i další na propagandě nezávislí Zvědavci) a Peace s nimi.

jansmith[smích]

209846

18.01.2010 16:27

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

RE: Humanitni bombardování

jansmith1984 193.?.?.?

Rádo se stalo Vanguarde a pokud se týká tvých dotazů, tak se s důvěrou obrať na svého oponenta v debatě Erwina, což se stalo, tak nyní jen vyčkat. Osobně se nepřidám, protože rozebíráte problematiku, kterou rád přenechám povolanějším.

Jinak, máte to pěkně rozpracované, tak jsem sám zvědav, co zajímavého z vaší polemiky ještě vyplyne.

jansmith[smích]

209852

18.01.2010 17:27

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO

jansmith1984 193.?.?.?

Začínáš se argumentačně lepšit Vojto a za sebe říkám, že to je dobře.


Líbí se mi, že jsi od absolutního odmítání takřka jakýchkoli kontroverzních informací od doby co se tady potkáváme (a už to nějaký pátek bude starý kamaráde, co říkáš?) konečně systematičtěji přešel ke kritickým náhledům na sviňárny, které se kolem nás (a nikoli jen v novodobých dějinách) dějí.

Zatím jsi sice zacílil jen do nejnižších pater určitých šikulů a proč se jedná jen o nejnižší patra (a tzv. malé, byť velmi aktivní a z jistého pohledu legrační ryby) jsem se ti pokusil vysvětlit ve svém předchozím příspěvku.


Nevadí. Je vidět evidentní a pozitivní posun v tvém vnímání reality (ostatně jsi to před časem prokázal i v případě Gazy a na rozdíl od přítele a kamaráda Vanguarda s.r.o. férově uznal, že šlo ze strany IDF o válečné zločiny, a to snad ještě před Goldstonem) a buď si jist, že byť to zatím tak nevnímáš, tak tento pozitivní posun ve tvém vnímání reality minimálně nepřímo zapříčinily i dokumenty, které ty zatím odmítáš a dementuješ.


Tvůj příspěvek je tudíž z tohoto pohledu zajímavý (až na tu nenávist, která se ti motá snad do všeho..[smích]) a díky ti za něj.

jansmith[smích]

209856

19.01.2010 10:25

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO

jansmith1984 193.?.?.?

Na rozmělňování diskuze jsou tady jiní kanóni 90ko...[smích]

Mrkni se, jak dlouhý příspěvek jsi sem vložil např. ty a kolik je v něm kromě analyzování oponenta faktických informací k debatě.


Napsal jsi, že tě štvu a nedochází ti, že ten pocit v tobě nevytvářím já svými debatními příspěvky, ale způsobuješ si jej sám podléháním sebelítosti a sebedůležitosti. Tobě dokonce vadí nejen CO píšu, ale i styl mého psaní a to už je tedy "riadna" bžunda...[smích]

V jednom máš ale pravdu. Bude tady na Zvědavci kromě tebe několik dalších diskutérů, kteří jsou ze mne pravděpodobně "riadne" na nervy a nemá smysl se rozepisovat z jakých názorových a hodnotových kruhů se asi rekrutují.


Mají ale smůlu. Pokud se s mými názory nevyrovnají (tj. nepochopí princip, že MNĚ tzv. NIKDO NEMŮŽE psychicky ublížit -jinak řečeno rozhodit- pokud to sám vnitřně nedovolím a to je o vyšším levelu vnímání), tak mají možnost mé reakce buď přeskakovat (a to by do doby pochopení výše zmíněného principu mohl být i tvůj případ 90ko) nebo se zakousnout do "dřevěného špalíku" a naopak si je pozorně, bez podjatosti a zbytečných emocí a v klidu prostudovat.

Klidně je číst několikrát znovu a znovu, protože do jisté úrovně schopnosti pozorně vnímat si lidé přečtené po pár sekundách již nepamatují a už vůbec nechápou o čem to bylo. Mají mlhavou představu, velmi často deformovanou a to je asi tak všechno. V diskuzích na veřejných webzinech jsou navíc i tací, kteří přesto, že nezachytili o čem je řeč mají o to větší nutkání debatovat.


A že to s tebou myslím dobře a nemám zájem tě stresovat příteli a kamaráde je i fakt, že jsem tě v úvodu neoslovil pozdravem "Josephe", kterým čas od času oslovuji pisatele kteří jsou nejen bez nicku, ale kteří se projevují vulgárně nebo pokrytecky nebo nepíší k VĚCI. A doufám, že to oceníš...[smích]


Jinak tvou kritiku vnímám a děkuji za ni, protože nejen já jsem dle moudrých mirdových slov zde v debatách tvým učitelem, ale je tomu i naopak.

A Peace s námi všemi.


jansmith[smích]

209906

19.01.2010 10:52

Haiti: Taková menší Gaza

RE: Nadace Člověk v tísni při České televizi - modrý soudruh Pojar

jansmith1984 193.?.?.?

Správně napsané korutane a já bych k tomu přidal jméno ještě jednoho zahraničního studenta, který se po návratu do vlasti stal po něžné revoluci jejím prezidentem a po nějaké době pod instrukcemi US a izraelských vojenských a jiných poradců zahájil svou mírovou invazi plnou tulipánů do J.Osetie.

Jeho vojáci proti bezbranným civilistům rozhodně zbraně nepoužili, nikoho nezabili (maximálně podrbali na zádech) a vlastně při vstupu na území J.Osetie tak nějak mírově couvali...[smích]


Jeho jméno? No přeci bojovník za Pravdu, Lásku a demokracii, Bushův podržtaška Michail Saakašvili.

A Peace s ním.


jansmith[smích]

209908

19.01.2010 11:17

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

RE: Vytváření nových slov...

jansmith1984 193.?.?.?

Ty si to pleteš venco. Tady nejde o provádění podvratné činnosti, na to jsou tady i ve většinové společnosti jiní kádři...[smích]

Asi je ti to viz. tvá předešlá rétorika zbytečné vysvětlovat, protože to stejně víš a jen děláš nechápavého, ale pro případné ostatní čtenáře se o to pokusím.


Webziny jako Zvědavec a MNOHO dalších po Světě sdružují na propagandě, demagogiích, polopravdách nebo vyložených lžích rozrůstající se komunitu NEZÁVISLÝCH čtenářů a diskutujících všech věkových kategoriích, kteří tak mají možnost si uvědomit, že nejsou ve svých názorech osamoceni, ale navíc své úvahy a FAKTA mohou dále sdílet a tím oddělovat tzv. ZRNO od PLEV. Jinými slovy ať se ti to líbí či nelíbí tzv. skládat PUZZLE.

Ty plevy, to jsou např. snahy některých takydiskutérů odvádět debaty klouzáním nebo sofi filozofováním mimo Podstatu a to třeba i tím, že ji parodují nebo bagatelizují nebo natírají černou na bílo a naopak...


Mezi inteligentními lidmi se nadneseně říká: "moudrému napověz, hloupého kopni" a pokud zde má někdo s POCHOPENÍM některých "nových" pojmů nebo s nadsázkou použitých jinotajů problém (POZOR: nikoli někým podsouvaných bonmotů nebo snadno překroutitelných náboženských přirovnání/podobenství), tak by se měl zamyslet, do které z těchto dvou výše zmíněných kategorií se svým přístupem řadí.


A to je venco příteli a kamaráde se slovy mého oblíbeného Forresta Gumpa asi všechno, co bych k tomu řekl.

A Peace s tebou.

jansmith[smích]

209911

19.01.2010 17:23

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

RE: Vytváření nových slov...

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky jsi to zase sepsal Josephe a dokonce i tento nový nick se ti povedl, i když předchozí "krysařík" a některé další také ušly...[smích]. Ani nevíš, jak se trefuješ do vyobrazení své skutečné povahy a charakteru.

Ostatně, tobě není vážně blbé být tady soustavně za vola, i když střídáním nicků nebo vystupováním pod superanon ajpinami se to snažíš zamaskovat do více návštěvníků?


Všechny tvoje předchozí Josephovské snahy se zde v diskuzích prosadit a být brán ostatními VÁŽNĚ selhaly, tak to máme brát z tvé strany jako další sofi diskusní metodu v manipulacích s výroky o, cituji: "klouzání, nálepkování, překrývání, kódování, maskování apod.", kdy právě používáním těchto berliček z toho stejného pokrytecky obviňuješ oponenta??


No tak dobrá. V jiném vlákně jsi byl jednoznačně dotlačen do kouta a upozorněn, že pracuješ na tom mluvit zde nakonec jedině sám se sebou, ale jak je vidět žádná zpětná vazba z toho na tebe nevyskočila...[smích]

Přítel Mirda diskutéry jako ty nemilosrdně ignoruje a ty jsi šanci k férové debatě, kterou ti trpělivě nabídli jiní tví oponenti, nevyužil.

Klidně se tedy maskuj stále novými nicky a různými ajpinami, ale do rozhovoru mezi suverénní a férové Zvědavce se tím podle mne nedostaneš. Maximálně trošku oživíš vlákno a sklidíš pobavený úsměv soudného čtenáře, ale jinak nula od nuly pojde.


Myslím, že se o tom brzy (a nicků a ajpin si můžeš tahat z rukávu kolik chceš) tak jako tak přesvědčíš příteli a kamaráde a Peace s tebou.

jansmith[smích]

209929

19.01.2010 17:29

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

RE: Humanitni bombardování

jansmith1984 193.?.?.?

Pokud dovolíte, abych do toho vstoupil přátelé, tak je evidentní, že podle Wiki G.W.Bush mladší do války za Pravdu, Lásku a demokracii ve Vietnamu nenastoupil.

Info.
cz:http://cs.wikipedia.org/wiki/George_W._Bush
angl:http://en.wikipedia.org/wiki/George_W._Bush_milita...

Detaily o tom, že služba u NG tehdy sloužila pro děti bohatých rodičů se zvláštním konexemi k odvážnému úniku před obávaným Vietnamem (kam naopak posílali ovce ovcí) jsou ve zmíněné angl verzi a Bush je tam jmenovitě zmíněn.


Vanguard správně připomíná, že jako skvělého pilota potřebovali Bushe u Národní gardy doma ve státech, aby cvičil ostatní piloty v připravenosti před budoucími leteckých útoku islámských teroristů a přestože se do Vietnamu bez ustání hlásil a mnohokrát se tam vydal i stopem, tak nakonec se pro pocit odpovědnosti a hrdosti ze služby americkému národu vždy do instruktorského křesla se skřípáním zubů vrátil...

Připravoval tím jako instruktor a mimořádně nadané letecké eso vzdušné síly armády USA na útoky z 9/11 a že byli piloti proti této teroristické akci na dvojičky-trojičky/Pentagon pod vedením Bushe mladšího vycvičeni VÝBORNĚ ukazuje fakt, jak úspěšně mrakodrapy a velitelství armády později ochránili a jak letadla teroristů s pokřikem HU HU HU bravurně smetli z oblohy.


jansmith[smích]

209930

19.01.2010 18:12

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO

jansmith1984 193.?.?.?

Já bych to v podstatě podepsal Oracle a přidal jen z jistého pohledu malou, ale ve své podstatě velkou poznámku.


Podle mne tzv. Voldemorté myšlení (dle použitého dokonavého vidu slova "ovládli" ) ve skutečnosti ani náhodou neovládli (i když dělají ve spolupráci se svými Lokaji všechno proto, aby tomu tak bylo) a podle mne svůj vliv naopak pomalu ale jistě ztrácejí.

Důkazem je Zvědavec, ale i obrovské množství dalších nezávislých webzinů, blogů a chatů CELOSVĚTOVĚ, kde je zprofanovaným E/elitám, pseudoautoritám, Voldemortům a co je důležíté i jejich LOKAJŮM dnes a denně nastavováno zrcadlo a bylo by naivní si myslet, že semínko v takovém množství nevzklíčí. Semínka klíčí a jejich klíčení i díky zájmu mladé a rebelské generace akceleruje.


Tudíž bych se na to s českým národním hrdinou Švejkem díval s nadhledem a i když to občas působí depresivně, tak veskrze pozitivně a slovy mého oblíbence Forresta bych dodal, že to je asi tak všechno, co bych k tomu v této chvíli řekl.

jansmith[smích]

209934

19.01.2010 18:51

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

RE: Vytváření nových slov...

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky napsané René, i když leccos z toho bych viděl maličko jinak.


Nechám to k volné diskuzi do pléna, ale pokud se bavíme o pojmu "Voldemorti", tak tam vidím jeho Podstatu jinde a protože jsi jendovu definici asi nezachytil, tak ji sem přihodím k zamyšlení.

Je z jednoho staršího příspěvku a protože ji nechci modifikovat, tak v ní zazní i jméno přítele a kamaráda, kterého jsem pro "klid" ve zvědavčí rodině přestal jmenovat a pokud jej někde zmíním, tak jedině tak, abych zbytečně nenakrknul jeho příznivce a souputníky, kteří to blahé paměti dosti špatně nesli...[smích]


Tady ale jeho nick pro pořádek zazní a pokud to bude někomu proti srsti, tak se může obrátit na mého tiskového hovorcu...[smích]

Cituji:
(A pokud se bavíme o Voldemortech a podobných podle HHBB volovinách, což je pracovní výraz pro různé (zdůrazňuji) Pokrytce, vykuky, košér byznysmany a bojovníky za MÍR, spravedlnost, pravdu, lásku a demokracii - bez ohledu na stranickou příslušnost, upřímné či pokrytecky zastávané náboženství/vyznání (podotýkám, kteří v rozporu s tím co hlásají historicky pro MOC a peníze do těch správných kapes a stále dokola iniciují krvavé VÁLEČNÉ konflikty a další chuťovky) a který na Zvědavci již zdomácněl, tak zde se nejedná o nějaké imaginární, cituji HHBB: "bubáky", nýbrž o velmi živé a agilní lidi a skupiny, o jejichž původu by se nemělo pro zachování duševního zdraví (nebo podle hesla "Pravda není pro všechny"?) podle HHBB raději otevřeně diskutovat.) Konec citace.


Pro úplné pochopení termínu Voldemort, by zde ale mělo zaznít i jak jej chápe jeho stvořitel Václav Semerád.

Cituji:
(Voldemort neznamená automaticky příslušníka jednoho jediného etnika. Voldemort může znamenat i Hitlera, nebo chcete-li, i pana Genschera. Je to zkrátka příslušník skupiny, která vládne s pomocí totalitních praktik. Kdo je to dneska? Inu, Ti-jež-nesmíme-jmenovat! Ti trochu vtipnější to chápou, naopak komu to nedojde, měl by raději držet hubu, než přes ni dostane. Kdo si za Germánů pustil hubu na špacír, skončil jako Karel Hašler (nebo rychleji). Pustit si hubu na špacír za komunistů? Proč se asi některým vtipům říkalo radioaktivní (člověk se za ně mohl seznámit s těžbou uranu), případně O zlatou mříž? No a že se dneska policejně šikanuje za pouhé verbální zločiny, to už nemůže popřít vůbec nikdo.) Konec citace.


Z těchto dvou pracovních definic jasně vyplývá, že se z faktického hlediska v případě skupiny tzv. Voldemortů o žádný monolit nejedná, byť duchovně a po energetické stránce samozřejmě ano a vynucovaný a nevědomý STRACH z nich jejich energii jen zbytečně posiluje...

jansmith[smích]

209945

20.01.2010 08:10

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

RE: NO - rozevírající se nůžky

jansmith1984 193.?.?.?

Zajímavě napsané Vojto. S lecčím se dá souhlasit a se spoustou dalšího se dá úspěšně polemizovat například tak, jak to jasně a pregnantně udělat Rene na případu Haiti.

Kdyby tady byl s námi janko, tak by pravděpodobně poukázal na vrstvy vnímání, ale raději toho nechme, protože všechno chce svůj čas.


Co je ale důležité? Zájem a snaha věci, mezilidské vztahy a VAZBY zkoumat s čistým svědomím a bez pokrytectví, protože to je cesta, jak se postupně dopracovat (i díky empatii) k pochopení Souvislostí a nakonec se při troše řekněme štěstí a důslednosti přiblížit k pochopení Podstaty a zde mám pocit, že patříš mezi lidi, kteří po této stezce kráčejí.

Na druhou stranu je legrační sledovat, jak některým zdejším diskuzním kolegům pojem "Podstata" generuje vyrážku a je jedno, jestli to je proto, že jej zde s buldočí pravidelností (neúprosně a čas od času "pichlavě" ) připomíná vůči klouzání a pokrytectví nekompromisní jenda smithů nebo proto, že pochopení tohoto pojmu a napojení se na jeho energii vyžaduje přístup právě do určitých řekněme specifických vrstev vnímání.


Ať tak či onak, mezi metody jak pracovat na sobě se dá počítat i účast v těchto diskuzích a je jedno, zda-li z pozice pasivního čtenáře nebo z pozice někoho, kdo se zapojuje aktivně.


A k úpadku člověka?..[smích] Opět je to o vnímání reality, kdy už za dob Sokrata byla nastupující generace zatracována a nakonec vždy své rodiče a učitele v pozitivním smyslu v něčem překročila.

Problém dnešní doby je v tom, že ke změně poměrů na ty výhodné pro VŠECHNY zúčastněné již nezbývá mnoho času. Doba se zrychluje (a s ní i negativní účinek pro MOC a peníze mediálně i jinak nabrnkávaných lidských závislostí a animálních pudů). Svět je globalizován a stále více militarizován (a s tím narůstá i riziko fatální vojenské či jiné sebedestrukce této civilizace).

Jedno od starověku ale zůstává beze změny. Lidé, kteří jsou z různých důvodů na nejvyšších pozicích (a nyní nehovořím o běžných voldemortích E/elitách a jejich Lokajích, kde to platí taky) a kteří mají v rukou možnosti ovlivnit chod věcí veřejných od destruktivního přístupu k pochopení a harmonii CELKU, nemají stejně jako v minulosti zájem svůj přístup dobrovolně měnit.

Snaha VYVÁZAT se ze starého, dlouhodobě nefunkčního (zmateným a chamtivým lidským mozkem vymyšleného a tudíž destruktivního) konceptu DUALITY nepřichází nebo je z důvodu udržení si vlivu a výhod strukturami (které jej jako žába na pramení od věků prosazují) pokrytecky nedostatečná.


A o tom je lapidárně náš Svět a poměry v něm a jediné, co může způsobit obrat je duchovní i faktický pohyb ZDOLA nebo chceš-li impuls SHORA, který nastartuje pohyb v umrtvených myslích většinové populace.

jansmith[smích]

209972

21.01.2010 21:27

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

Paní Jarmilo, vy jste se dneska rozjela..[smích] Řekl bych, že jste opět ve vrcholné formě..[smích][smích]


Legrační na tom je, že byť se to někomu nemusí líbit, máte vlastně pravdu. Pokud platí moder.kv.fyzika a pomalu se stále více prosazující myšlenky AUTORIT (nikoli pseudoautorit) určené pro do synergie se probouzejícího člověka 21.st, tak ani rouhání vůči monot. Bohu, ani jakékoli woodoo proti Mr.Bushovi vás ani Bushe nemůže z hlediska karmy a magie nijak ohrozit.

To vše jsou stejně jako v případě Boha všemohoucího (viz. učení různých náboženství) jen lidsk.mozkem a egem vymyšlené pojmy a mýty, které měly ve své době pomáhat lidem vyrovnat se s predátorským a mimo jejich schopnost chápání složitým Světem a pokud by zde zaskočil janko, jistě by do mého příspěvku moudře zakomponoval své vrstvy vnímání.

Že tyto pojmy a mýty byly pro MOC a peníze do těch správných kapes zneužity a KÝM je na další debatu.


Podle mne tento článek "Jak elity ovládají svět" patří PŘESNĚ mezi ty, kvůli kterým Zvědavec jako nezávislý a politicky nekorektní webzin měl vzniknout. Nebylo to na základě osudu nebo karmických vlivů, ale postaraly se o to SÍLY, které jsou stále mimo naše chápání a rád bych zdůraznil, že nemám na mysli ani nejvyššího či kauzalitu.

Tento článek zde a jiné otevírají nejen tabu a pojmy, které stojí mimo pozornost většin.populace (o kterých se tak nějak nemá/nesmí hovořit..[smích] nebo jsou špatně chápány a vysvětlovány), ale generují VELMI ZAJÍMAVOU debatu, která ukazuje nejen jak se někteří příslušníci lidské rasy ve svém vnímání Světa a jeho Souvislostí na jedné straně úžasně posouvají KUPŘEDU, ale i na druhé jak se opačné skupiny, ze strachu že by všechno mohlo být jinak, stále drží berliček starých, mnohdy těžce zprofanovaných a pokřivených idejí.

Ano. V jisté době a na určité vrstvě vnímání (zvláště pod těžkým brainwashingem, kterému je zmatený človíček SHORA od věků vystavován) mu to pomáhá si alespoň jakž takž uspořádat své vnímání reality a najít (aby se "nezbláznil" ) své místo v Životě. A tím, že jej porovná s obecným konsenzem vnímání většinové populace (pro pocit pseudobezpečí) jej přijme..[smích]


Proč to ale píši, paní Jarmilo. Protože bych rád všem koho to zajímá vlil do "žil" naději, že ačkoli je většina jejich duchov. a jiných představ o životě v souladu s deformovaným společným konsenzem různých názorových a ideových skupin s největší pravděpodobností těžce MIMO, stejně platí základní princip Života, Absolutna, Universa nebo Boha (jak si to pojmenujeme je čistě na nás..[smích]), že nikoli DUALITA, ale JEDNOTA se vším a se všemi je podstatou existence lidské rasy a že pochopení jednoho PUZZLE tj. "Jak elity ovládají svět" nám napoví i řešení ve vztahu k právě E/elitami těžce zneužívanému p. DUALITY.

jansmith[smích]

210162

22.01.2010 10:49

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

Já vás už dávno beru taková jaká jste paní Jarmilo a bylo mi jasné, že sedíte "u krbu" s dvojkou bílého...[smích] Jste pro mne sympatačka, která sice občas nechodí pro slovo daleko, ale svými názory a zejména svou internetovou knihou jasně patříte mezi lidi, kteří MAJÍ na TO se k věcem vyjadřovat a ostatní by ve vlastním zájmu neměli ve vašem případě sklouzávat k unáhlenému hodnocení.

A vlastně jste se mi postarala taky o příjemnou chvilku, protože jsem se při čtení vašeho příspěvku docela nařechtal..[smích]


Zajímavé bylo, co jste napsala o svém manželovi a pokud to ještě neslyšel, tak by si měl možná poslechnout i následující pořad ČRo-6, kdy to zvláště od 30minuty začíná být pro příznivce oficiální verze vyšetřování z 9/11 výživné.


Je to odkaz pro poslech z internetového prohlížeče, který tady už někdo dříve postnul:

R.Hradil: Lidstvo na rozcesti. Pripravil Milan Hanus.
http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player.p...

jansmith[smích]

210230

22.01.2010 11:34

Jak elity ovládají svět

RE: Elita sveta se boji revoluce, protoze revoluci se sama stala elitou sveta.

jansmith1984 193.?.?.?

Zajímavý a potřebný doplněk na kozorohův příspěvek mirdo a já bych k tomu toku peněz přidal ještě jedno zajímavé jméno, a to je George Soros (alias Schwartz György) maďarský rodák a americký finančník židovského původu.


Proč jej zmiňuji?

Stačí si všimnout, jakým způsobem přišel ke svému bohatství a jak se tento způsob "vydělávání" peněz nápadně podobá tomu jak zbohatl jeden nejmenovaný zakladatel dynastie R&R Ltd.

Další indicií je, jak p.Soros své peníze dále rozmnožuje a k čemu je používá.

Jeho aktivity při podpoře revoluce v Gruzii (Saakašvili a jeho invaze do J.Osetie je výsledkem) nebo na Ukrajině jsou myslím dostatečně popsány a zajímavé jsou i jeho byznys aktivity v Kosovu kde cituji následující odstavec z Wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/George_Soros

(Pro Západ je typické, že „otevřená“ společnost není jen respektování lidských práv a svobody, ale také otevření západní kapitalistické exploataci (využití, vykořisťování, vytěžení). George Soros má dovednost udělat jmění v každé zemi, kterou otevře. V Kosovu utratil 50 milionů dolarů k získání kontroly nad důlním komplexem Trepča, který má obrovské zásoby zlata, stříbra, olova a dalších nerostů, a má hodnotu kolem 5 miliard dolarů. Toto byl modus operandi po celé východní Evropě – zničit zemi a její ekonomiku a potom se přesunout ke koupi cenného státního majetku za směšné ceny.)


Ano. Tok peněz a qui bono? je v podání novodobých voldemortích E/elit oč zde běží (všimněme si, že se o těchto fenoménech a VAZBÁCH tak nějak oficiálně nehovoří/nesmí hovořit) a všechny ostatní spekulace bývají jen zástěrkami (viz jezovité jednoho našeho nejmenovaného přítele a kamaráda) na odpoutání pozornosti.

jansmith[smích]

210233

22.01.2010 19:01

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

Když už tady je link na Eckhardta Tolleho (autora knihy "Moc přítomného okamžiku" ), tak tady je další video odkaz s českými titulky:

č.1
http://www.youtube.com/watch?v=-FCZA9Oo50U&feature...

č.2
http://www.youtube.com/watch?v=iIQWgzl0JbM&feature...


jansmith[smích]

210259

22.01.2010 20:39

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

jansmith1984 193.?.?.?

V tom, co jsi napsal vaclausi bude hodně pravdy a souhlasím i s tím, že dělit lidi na, cituji: "nabozensti, rasy, narodnosti je jista cesta do katastrofy".

Budeš mít pravdu i v tom, jakým způsobem přistupuje židovská komunita k výuce svého dorostu a v tom, jak jsou v tom důslední, ukáznění a děti poslušné.


Podstata je jako obvykle (viz. teze, že věci jsou obvykle jiní než vypadají na první pohled) ale maličko posunuta...[smích]

V první řadě nejde JEN o to, že své děti důsledně VYUČUJÍ (co se týká kvantity), ale důležité je také zmínit JAK a ČÍM jsou vyučovány.

Problém židovské komunity je podle mne v tom, že z jistých důvodů na náboženském principu a programově pěstuje svou výlučnost a odlišnost od ostatních (tzv. gojímů) a do byznys a společensk.života většinové společnosti příslušníci této komunity pronikají nepřímo právě cestou peněz a z toho pramenícího vlivu. Je jasné, že to vede v čase k postupnému, stále účinnějšímu, ovládání hostitelské společnosti a o tom, jestli je tento košér vliv pozitivní či pokrytecky negativní jsou i tyto debaty na Zvědavci...

Příkladem nechť nám je např. složení poradců US prezidenta (tedy kolik lidí kolem něj a s vlivem na jeho myšlení a rozhodování se právě z těchto kruhů rekrutuje) a dalším jasným příkladem, že je NĚCO ŠPATNĚ může pro nás být úvaha na téma KDY, PROČ a JAK vznikl sionismus a jakých aktivit se celosvětově (a to i manipulacemi v myšlení vlastních lidí) DOPOUŠTÍ.


Toto jsou fakta, která jsi ty vaclausi ve svém příspěvku absolutně POMINUL a zajímalo by mne PROČ. Je to proto, že se o těchto věcech tak nějak nemá/nesmí hovořit, a to zejména oficiálně, jak můžeme denně vidět na příkladě světového mainstreamu? KDO a PROČ má zájem na takovémto mediálním embargu, a to zvláště za situace, kdy světová média jsou právě pod kontrolou lidí, kteří mají k židovskému živlu blízko a pokud by tito struktury měly na otevřenosti a nikoli jednostrannosti médií zájem, proč to tedy v zájmu očištěni židovské komunity a férového informování neudělají?

Jak je možné, že tento na majetek, peníze (a z toho pramenící MOC), který je zakódován v judaismu (viz. nepochopený nebo zneužitý princip DUALITY ) je stále účinněji skrze propagandu naroubováván do chování západní většinové (gojímské) populace, kdy honba za Zlatým teletem je stejná jako u Židů a jediný rozdíl je v kázni, se kterým k tomu obě skupiny přistupují?


To Be Continued:

210271

22.01.2010 20:39

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:


Je třeba nazývat věci PRAVÝMI JMÉNY a jedním z nich je fakt, že židovské AUTORITY od nepaměti vychovávají SVÉ lidi k rasové ČISTOTĚ a k tomu je např. zaměřena i legislativa státu Izrael.

Dále k uctívání Zlatého telete (tj. pro shromažďování penízků COKOLI a velmi často bez jakýchkoli etických či morálních mantinelů - viz. tebou zmíněný Talmud nebo viz. chování světových bankéřů) a v neposlední řadě k pocitu ublíženosti za křivdy, které se jim historicky děly, kdy na nich provedené křivdy mediálně i jinak upřednostňují nad křivdami, které se v historii staly jiným rasám a národům a postupně došli tak daleko, že díky svému vlivu na zákonodárství umlčují oprávněné kritiky farizejské politiky sionistického Izraele za pomoci univerzálního strašáka antisemitismu.


To je oficiální politika vaclausi a to nevyverbalizuješ žádnými omluvami a košatými větami o "úspěchu", jak jsi napsal Židů, protože není úspěch jako úspěch a úspěch na úkor jiných je úspěchem pokryteckým, ať již se ti to líbí nebo nelíbí.


Technická poznámka na závěr...[smích] Pro pořádek je třeba zdůraznit, že tzv. obyčejní Ž/židé jsou na tom z hlediska vlivu cílené propagandy a brainwashingu úplně stejně jako NEŽIDÉ (tj. gojímové jak je Ž/židé interně nazývají) a jsou od nepaměti stejnými loutkami v rukou tzv. E/elit, kdy jsou cíleně pokřivenou výchovou stejně tak pro MOC a peníze do těch správných kapes zneužíváni.


jansmith[smích]

210272

22.01.2010 20:55

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

jansmith1984 193.?.?.?

V tom, co jsi napsal vaclausi bude hodně pravdy a souhlasím i s tím, že dělit lidi na, cituji: "nabozensti, rasy, narodnosti je jista cesta do katastrofy".

Budeš mít pravdu i v tom, jakým způsobem přistupuje židovská komunita k výuce svého dorostu a v tom, jak jsou v tom důslední, ukáznění a děti poslušné.


Podstata je jako obvykle (viz. teze, že věci jsou obvykle jiní než vypadají na první pohled) ale maličko posunuta...[smích]

V první řadě nejde JEN o to, že své děti důsledně VYUČUJÍ (co se týká kvantity), ale důležité je také zmínit JAK a ČÍM jsou vyučovány.

Problém židovské komunity je podle mne v tom, že z jistých důvodů na náboženském principu a programově pěstuje svou výlučnost a odlišnost od ostatních (tzv. gojímů) a do byznys a společensk.života většinové společnosti příslušníci této komunity pronikají nepřímo právě cestou peněz a z toho pramenícího vlivu. Je jasné, že to vede v čase k postupnému, stále účinnějšímu, ovládání hostitelské společnosti a o tom, jestli je tento košér vliv pozitivní či pokrytecky negativní jsou i tyto debaty na Zvědavci...

Příkladem nechť nám je např. složení poradců US prezidenta (tedy kolik lidí kolem něj a s vlivem na jeho myšlení a rozhodování se právě z těchto kruhů rekrutuje) a dalším jasným příkladem, že je NĚCO ŠPATNĚ může pro nás být úvaha na téma KDY, PROČ a JAK vznikl sionismus a jakých aktivit se celosvětově (a to i manipulacemi v myšlení vlastních lidí) DOPOUŠTÍ.


Toto jsou fakta, která jsi ty vaclausi ve svém příspěvku absolutně POMINUL a zajímalo by mne PROČ. Je to proto, že se o těchto věcech tak nějak nemá/nesmí hovořit, a to zejména oficiálně, jak můžeme denně vidět na příkladě světového mainstreamu? KDO a PROČ má zájem na takovémto mediálním embargu, a to zvláště za situace, kdy světová média jsou právě pod kontrolou lidí, kteří mají k židovskému živlu blízko a pokud by tito struktury měly na otevřenosti a nikoli jednostrannosti médií zájem, proč to tedy v zájmu očištěni židovské komunity a férového informování neudělají?

Jak je možné, že tento na majetek, peníze (a z toho pramenící MOC), který je zakódován v judaismu (viz. nepochopený nebo zneužitý princip DUALITY ) je stále účinněji skrze propagandu naroubováván do chování západní většinové (gojímské) populace, kdy honba za Zlatým teletem je stejná jako u Židů a jediný rozdíl je v kázni, se kterým k tomu obě skupiny přistupují?


To Be Continued:

210274

Dvě poznámky ke scanerům:

1.
Celotělové rentgenové skenery na letištích mohou podle Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) a D.Drábové představovat riziko pro zdraví cestujících.

V předchozích dnech mainstream psal, že SÚJB ústy pí.Drábové jejich instalaci v ČR nepovolí (riziko rakoviny), dnes se již píše, že o tom bude rozhodovat vláda a úřad se zachová podle rozhodnutí vlády...[smích]

Zajímavý posun, že? I D.Drábová je jen člověk a svou funkci zřejmě riskovat nemíní.

2.
Zajímalo by mne, které firmy tyto letištní scanery vyvinuly, vyrábějí a prodávají. Podle určitých infos by se mělo jednat o US firmy (OSI Systems/Rapiscan Systems) a nedivil bych se, kdyby to byly i firmy ze země, která se tak nějak nesmí jmenovat.


Každopádně jde o dobrý byznys.

jansmith[smích]

210370

23.01.2010 20:10

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co napsal karel4u bych dodal ještě jednu zajímavost.


Angličtina zná ještě jeden výraz pro nejvyššího, tedy monoteistického Boha a tím je "Almighty".

Schválně mrkněte jak je toto slovo překládáno do češtiny: všemohoucí, mocný, hrozný, všemocný, mohutný, ohromný, zlý, hrozně apod.

Tedy žádný milující Bůh, který je pln lásky a odpuštění, jak nám po věky tlačí do hlavy judaismus a z něho vniklé křesťanství nebo islám. Je to ovečkám po věky prezentovaný přísný otec, který žárlivě střeží své pravdy a který místo aby hříšníky trestal instantly, tak podle výkladu (stokrát přepisovaných a upravovaných) svatých knih činí až po smrti hříšníka a finálně v den Posledního soudu. Úžasný způsob, jak STRACHEM a NADĚJÍ ovládat věřící (v tomto, jak říká náboženský establishment, "slzavém údolí" ) a jak si při hlásání vody popíjet víno viz. historické chování špiček světových náboženství.


JINÝ duchovní směr razí další naději vzbuzující teorii (upozorňuji, že se opět jedná o teorii, protože JEN popisuje NIKOLI dokazuje určitý mýtus, stejně jako v případě monoteistického Boha) o karmě a reinkarnaci.

Že by mohla existovat i TŘETÍ možnost a možná i čtvrtá, pátá atd. tyto dva směry ústy jejich nábož.autorit a guruů opomíjejí a pokud se jedná o východní nauky, tak ty svou teorii alespoň ostatním duchovním směrům a věřícím nevnucují pomocí krve, násilí a pokrytectví, jako se děje v případě zmíněných a podle mne těžce pokryteckých oficiálních světových náboženství.


A ta třetí možnost přátelé a kamarádi? Už zde v některých příspěvcích několikrát "probleskla"..[smích] a že ji zastánci obvyklých pojetí, notabene ateisté nezaregistrovali a nijak na ni nereagovali jen potvrzuje zapouzdřenost mysli a neochotu dívat se a zkoumat věci nezaujatě.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

210372

23.01.2010 22:33

Jak elity ovládají svět

RE: pane editore

jansmith1984 193.?.?.?

Napsal jsi to zajímavě janko, ale v prvním bodě tvého příspěvku bych s tebou lehce zapolemizoval...[smích]

Podle mne je tvrzení, cituji že: "Pravda NENÍ PRO VŠECHNY" zavádějící a je to jedním z důvodů, proč je naše civilizace tam kde je...


Pravda JE rozhodně PRO VŠECHNY (od toho je PRAVDA), ale souhlasím s tebou, že se na ní dokáží naladit a v nejlepším případě ji pochopit jen ti, kteří se dostali na úroveň, která jim to umožňuje, viz. tvá slova, cituji: "kteří s ní rezonují".

Jinými slovy, Pravda by měla být k dispozici VŠEM. NIKDO nemá právo s pozice rovnocenné lidské bytosti rozhodovat o tom, KOMU bude upřena nebo KDO bude mít tu čest se s ní seznámit. Na druhou stranu, jak s ní ale naloží je už na každém konkrétním jedinci (člověku), jeho stupni vnímání a jeho svobodné vůli.

Věřím, že cítíš smysl toho, co jsem napsal a že se nepřidáš k těm, kteří v souladu se zprofanovaným učením světových náboženství (nebo např. tajných služeb, že?..[smích]) po věky Pravdu lidem upírají a nyní nemám na mysli JEN Pravdu, kterou nelze pro její éteričnost nebo duchovní rozměr nezpochybnitelně definovat nebo dokázat, ale i pravdu ryze SVĚTSKOU.


Ty tento přístup omlouváš slovy o tom, že nejde o tajnůstkářství a vlastně jinými slovy tvrdíš to, co někteří jiní zdejší diskutující (nebudu jmenovat, ale jejich doménou bývají jezovité), totiž že to je ochrana nevědomých před jimi samými.

Není to jen jedno z dalších pokrytectví, které se tváří jako dobro pro bližního svého, ale ve skutečnosti podporuje tisícileté odkládání pochopení fungování Světa většinovou populací?? A jak by také většinová populace mohla Svět, mezilidské vztahy nebo mocenské, povětšinou voldemortí E/elitní vazby SPRÁVNĚ pochopit, když je před PRAVDOU takto "CHRÁNĚNA"..[smích][smích]

Doufám janko, že i na tomto druhém příkladě cítíš co jsem se snažil vyjádřit a jen doufám milý příteli a kamaráde, že na mne nyní v oponentuře nepřijdeš s polemikou písmen a matematikou.


Ostatní co píšeš výše mirdovi jsou podle mne jen podružnosti, které tématu, které zde probíráme vytvářejí jen omáčku, ale i tak dobře. Není to nic proti ničemu a je to přesně v souladu s tezí, která říká, že jsme zde na Zvědavci nejen proto, abychom čerpali informace, ale zejména abychom se od sebe navzájem učili.

A díky za to.

jansmith[smích]

210388

24.01.2010 10:44

Jak elity ovládají svět

RE: Existují vůbec ony Elity?

jansmith1984 193.?.?.?

Výborně zpracovaný souhrn nekompromisních otázek, který vznikl díky na vládě USA nezávislým odborníkům (architektům, specialistům na demolice, bojovým pilotům atd.) postupně v době po prvním šoku z útoků z 9/11 a na které nemá bushova/cheneyho zvláštní komise vyšetřování útoků a jejich LOKAJOVÉ jasnou odpověď a pouze MLŽÍ nebo MLČÍ (mainstream samozřejmě také).

Paradoxně a legračně NEMÁ některé odpovědi VŮBEC..[smích] a proto se o nich ve zprávě ani NEHOVOŘÍ (viz. jak se mohla zřítit budova WTC7 aj.), ale to lidem kolem bushe a kissingera nepřekáží (mimochodem vědí vůbec ovce, které bushovu verzi obhajují, že bushem navrhovaný kissinger byl nucen z komise oficiálně odstoupit pro podjatost???), aby na základě této zprávy zahájili 2 agresivní a pro místní obyvatelstvo dotčených nezávislých států krvavé války ???


Nejen v těchto záležitostech, ale i ve všech ostatních na Zvědavci diskutovaných by měla VŽDY primárně zaznít otázka z bodu č.11 výše zmíněného seznamu, tedy QUO BONO? a jak jinde správně připomenul mirda: sledujme TOK PENĚZ.

Já bych k tomu volně přidal ještě větu z jednoho nejmenovaného filmu, který má probudit ovce v Matrixu: SLEDUJME BÍLÉHO KRÁLÍČKA.


jansmith[smích]

210433

24.01.2010 11:01

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky jsi to Vojtovi vysvětlil Antiseptiku a já jen dodám, že definice voldemortích E/elit, které Vojta tak nějak pomíjí a od řekněme poctivých E/elit nerozlišuje, zde v diskuzích již mnohokrát zazněla.


Problém je, že Vojta příspěvky a reakce ostatních povětšinou nečte (a pokud ano, tak obvykle jen ty, co mu vyhovují) a o to raději diskutuje. Na druhou stranu je od něj férové, že to přizná a i jinak nemlží.

I tak je ale dobré na Vojtovy (a příspěvky jiných oponentů reagovat), protože je vysoká pravděpodobnost, že si takové reakce přečte mnoho dalších Zvědavců a o tom to tady JE.

jansmith[smích]

210436

24.01.2010 12:24

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

Píšeš zajímavě re-inkarnáte a jsi podle mne jedním z mála místních zde, kteří mají věci po kontrolou.

Tím nemyslím nevyhnutelně kontrolu faktickou. Tedy nejen mé, jiných, ale i tvé názory mohou realitu míjet, byť můžeme mít pocit, že se ji velmi přibližujeme.

To ale nevadí, o tom jsou tyto debaty a o to je zajímavější porovnávat navzájem naše názory a v čase získané informace a zvláště v tvém případě, kdy to vypadá, že máš věci argumentačně srovnané...


Zaujala mne tvá věta, ve které píšeš, že tou třetí možností "něco někam naviguji" a protože se rád bavím o věcech konkrétně, zajímalo by mne KAM tu třetí možnost podle tebe naviguji.

Píšeš, že se příliš soustřeďuji na verze prvních dvou možností, tak si pojďme vyjasnit náš pohled na tu třetí. Předpokládám, že se nepokusíš z mé otázky vyklouznout např. tím, že ji otočíš směrem ke mně, ale protože si o navigaci začal prve mluvit, sám vysvětlíš, co jsi tím myslel a o jaký směr podle tebe jde..[smích]


V jednom se ale shodujeme naprosto a to je základní princip JEDNOTY, který také zmiňuješ.


jansmith[smích]

210451

24.01.2010 17:31

Jak elity ovládají svět

RE: Vladimíre ďakujem za tento článok. Hovoril mi z duše.

jansmith1984 193.?.?.?

Neviděl bych to tak černě Gibi..[smích], i když se nedivím tvé rozhořčenosti. Mám pocit, že i ve tvých starších příspěvcích se objevovaly tendence k zatracování lidské rasy jako takové viz. tvá věta, cituji: "To sme my ľudia".

Ano Gibi, lidé mají v sobě po předcích zakódovány s humanitou kolidující nízké animální pudy a instinkty, které je pudí se chovat jako zvířata nebo lidští pokrytci, ale na druhou stranu mají jako lidské bytosti v sobě obrovský Lidský, duchovní a tvořivý potenciál.


Problém je, že si to ve své většině neuvědomují (jsou od věků ve své většině až na z řady vystupující výjimky tzv. NEVĚDOMÍ a snadno manipulovatelní) a další problém, který z toho vyplývá je v tom, že jsou v této nevědomosti od věků NĚKÝM (a ptejme se kým? a jakými nástroji? viz. brainwashing) pragmaticky udržováni.

To je také důvod, proč pokrok, který lidská rasa postupně vykazuje postupuje vpřed relativně velmi pomalu a za velkých bolestí a jediné co je třeba rozklíčovat je KDO, PROČ a JAKÝMI konkrétními nástroji (viz. např. náb.mýty prezentované jako skutečnost nebo přímé či podprahově mainstreamem i jinak prezentované lži, tj. pokryteckou propagandou) tento pokrok většinové populace k pochopení Souvislostí brzdí.

A o tom je od vzniku tohoto webzinu i debata zde na Zvědavci a na mnoha místech jinde po Světě a buď si jist, že tyto debaty díky těmto zdrojům sharingu a globální komunikační síti, která to umožňuje akcelerují.


Jedním z mnoha poučení z těchto debat je vyvarovat se principu ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ, který tak vyhovuje právě lidem, kteří mají možnost ovlivňovat pokrok (a nejen duchovní) většinové populace k lepšímu a přitom činí systematicky pravý opak a za který se mazaně, aby nebyli pojmenováni schovávají a kterého se dopouštíš i ty.


Mimochodem ani expanze do Vesmíru lidské problémy (jako chamtivost, pokrytectví a oddělování se od CELKU) nevyřeší a pokud si lidská rasa nevyřeší své problémy tzv. DOMA, i efektivní pronikání do Vesmíru bude pro ni podle mne uzavřeno, kdy se místo toho pro MOC a peníze do těch správných kapes a pocit vyvolenosti NĚKOHO naopak možná jednoho dne "úspěšně" zterminuje nebo vrátí do doby kamenné.

jansmith[smích]

210492

24.01.2010 18:37

Jak elity ovládají svět

RE: pane editore

jansmith1984 193.?.?.?

Bez ironie zase hezky napsané janko..[smích]


V prvním bodě jsme v pohledu na univerzální Pravdu v podstatě zajedno, ale ve druhém bodě již dochází k rozdílům v chápání pojmů.

Není totiž podle mne pravda..[smích], že KAŽDÁ pravda je k dispozici VŠEM a historie toto tvé tvrzení jasně popírá. Ne bezdůvodně byly informace a tedy P/pravda v minulých tisíciletích většinové populaci odpírány a jen tzv. VYVOLENÍ k ní měli přístup. Současnost se kupodivu liší jen minimálně.


Jak dlouho jen trvalo, než se např. prosadila všeobecná školní docházka a jak dlouho následně trvalo než se začala týkat 100% i žen. Z počátku bylo vědění a tedy i Pravda jen výsadou mužů, bohatých a až postupným tlakem ZDOLA se k němu dostaly i tzv. obyčejní lidé. Je nutno připomínat, kolik světových osobností bylo při prosazování Pravdy a informací náboženským a světským establishmentem (pro MOC a peníze do těch správných kapes) tzv. natvrdku zlikvidováno? Co informace, které hlásaly? Byly k dispozici všem nebo byly dlouhodobě cenzurovány a zamlčovány? (Analogie na současný mainstream a jeho propagandu, která má k P/pravdě velmi daleko a nebýt internetu, tak by relevantní informace nebyly VĚTŠINĚ k dispozici ani dnes...)

Na těchto příkladech je vidět, že informace a tedy ani P/pravda rozhodně VŠEM a VŽDY k dispozici nebyly a tedy i tvé přirovnání příteli a kamaráde ke "špatně rezonujícímu přijímači", který má podmínky k naslouchání, ale pro svou pasivitu (nebo nezájem) tak nečiní, silně POKULHÁVÁ a platí JEN za URČITÝCH a specifických PODMÍNEK.

Je to jen jeden z možných příkladů z praxe, který není možno žádným sofi filozofováním zpochybnit a již se těším, jestli a jak se o to pokusíš...[smích]


Logicky a pragmaticky tudíž i ostatní tvá v bodech vyvedená tvrzení stojí na vratkých základech, jakkoli znějí velmi učeně a působí věrohodně. Vždy totiž záleží na úhlu pohledu a na i tebou zmiňovaných úrovních (vrstvách) vnímání (Podstaty).


Navrhuji tedy navrátit se k jednoduchosti výkladu (tzv. k jádru pudla) a nesnažit se Svět a mezilidské vztahy v něm popisovat komplikovaně, přesně jak se o to po věky pro matení oveček a aby podstata zůstala nepochopena snaží mnohá duchovní a světská díla (ústy a pery různých pseudoautorit), kdy Bible v tom jako originátor a kniha knih vede historicky PRIM.


Souhlas janko? A znovu připomínám. Nemám nic proti matematice a hrátkám s jazyky, písmeny a slovy (naopak je to inspirující), jen to nesmí připomínat koupání dehtem zašpiněného dítěte bez mýdla a často i jeho následné vylití z vaničky.

jansmith[smích]

210498

24.01.2010 18:58

Jak elity ovládají svět

RE: Rozbít tu pyramidu na menší pyramidy ?

jansmith1984 78.?.?.?

Zajímavý materiál ke stažení a ke studiu:

Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce
http://rapidshare.com/files/95091842/krishnamurti_...


Krishnamurti - The Real Revolution - Part 1 of 2
http://www.youtube.com/watch?v=JKvz3BdB2EE&feature...

Krishnamurti - The Real Revolution - Part 2 of 2
http://www.youtube.com/watch?v=7qy6YZSseAo&feature...


jansmith[smích]

210502

24.01.2010 21:34

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

Ta definice 90ko příteli a kamaráde se dá snadno zpochybnit.


"Pochopit" totiž v žádném případě neznamená "ztotožnit se", byť se ti to podle toho co jsi napsal může zdát výstižné a jasné jako facka.

Ztotožnit se totiž znamená identifikovat se s něčím, souhlasit s tím, shodovat se s tím, zatímco v případě že něco pochopím (tj. chápu proč to tak je nebo jaké mechanismy k tomu vedou) ještě neznamená, že s tím musím i souhlasit, identifikovat se (tj. ztotožnit se).

Můžu být naopak kategoricky proti a to zejména proto, že chápu o co jde (chápu, že se jedná o omyl, lež, pokrytectví apod.).


Význam slov a co nejpřesnější vyjadřování je velmi důležité a jedním důvodem matení a problémů v mezilidské komunikaci je i fakt, že si oponenti významy slov pletou (že je nechápou), tj. že lidé ve vzájemné komunikaci něco říkají, něco jiného myslí a něco dalšího následně konají a na straně příjemce informace to je obdobné.

Může se to nazývat i jako MITOTE, kdy všichni mluví najednou byť stejným jazykem, ale přitom si navzájem nerozumí.

Když se do toho přidá agresivita, arogance a další negativní emoce a animální pudy jako sobecitýda a chamtivost, tak je v mezilidských vztazích na problémy zaděláno. Jsou to projevy, které by měly být pojmenovány a kterých by se probouzející se lidé měli vědomě vystříhat.


jansmith[smích]

210521

24.01.2010 22:42

Jak elity ovládají svět

RE: pane editore

jansmith1984 193.?.?.?

Rozumím jak to ohledně pravdy asi myslíš janko, ale moje pojetí míří jinam, a to právě mimo klišé a obecný konsenzus.


Ty máš pravdu v tom, že již od dob Ježíše si lidé, cituji: "drží svoje" a neradi mění své zvyky a způsob, kterým chápou sebe, Svět, ostatní lidi atd.

Důležité je ale připomenout, že takové chování se netýká všech lidí obecně, ale je pravda, že se tak lidé převážně chovají. A proč se tak chovají? Možná proto, že jsou od přírody pohodlní se zamyslet (myšlení údajně bolí). Jsou pohodlní něco dobrovolně měnit (tedy i svůj evidentně deformovaný způsob myšlení), kdy se podle mne zde ale více jedná o faktor STRACHU z nejistoty ze změny, která by mohla nastat a nabourat rutinu a proto se raději drží JISTOTY.


Tento obecný pohled, ale není úplný, protože takové chování podle mne v lidech převažovat nemusí. Je ale naopak přesně s výkladem pí.Jarmily zakódováno v memech a výchově většinové populace, která je dlouhodobě pod vlivem různých "autorit" v takovém vnímání reality a poslušnosti cíleně cukrem a bičem vedena.

Je to proto, že ti chytřejší (nikoli nutně moudřejší) od prvních chvil (od dob pohanských šamanů a kouzelníků) pochopili, že ovládat myšlení a chování druhých vede k MOCI a VÝHODÁM a jedna z cest jak toho dosáhnout je udržovat tzv. plebs v nevědomosti, strachu, pověrách a závislosti na vrchnosti.

K tomu také slouží v praxi používané a voldemortí vrchností propagované heslo: Pravda není pro všechny.


A má pracovní definice obecné "pravdy" jak ses na ní zeptal? Už jsem ji zde někde v minulosti zmínil a zní jednoduše.

Pravda je podle mne duchovní i materiální odraz DOBRA. Dobra, které ať již verbálně či fyzicky nikomu nijak neubližuje, nikým nijak nemanipuluje, dobra které nemá potřebu nad nikým dominovat a ve kterém se nenachází ani špetka pokrytectví.


Náš svět je od nepaměti v problémech právě proto, že Pravda není běžnému lidu od malička autoritami vštěpována, ale naopak je pro MOC a peníze do těch správných kapes pokřivenou výchovou, náboženskými a jinými mýty, nabrnkáváním animálních pudů, instinktů a závislostí v lidských myslích systematicky zamlžována a deformována. A to všechno s hlásáním vody a pitím vína...[smích]

A jedním z důvodů proč se zde na Zvědavci scházíme je o těchto záležitostech hovořit, POJMENOVAT je a vytvořit si na takové manipulaci (nikoli imaginárních, ale konkrétních manipulátorů) rezistenci, kdy starověcí egyptští mudrci do hebrejštiny kódující spojitost mezi matematikou "skrytého součtu" a latinou.. jsou jen jednou z mnoha kostiček puzzlí vědění. Pozor nikoli ale tou nejdůležitější a kde i samotný Ježíš se přes všechny pravdy, které hlásal dopouštěl ať už vědomě či nevědomě na bližních omylu a možná pokrytectví. Ti po něm to už jen definitivně zazdili.


jansmith[smích]

210532

24.01.2010 22:50

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře Josephe - (90ko). Vy si napište matice a my si napíšeme hadice.

Souhlasíš příteli a kamaráde?..[smích] [smích]
A Peace s tebou.


jansmith[smích]

210534

25.01.2010 11:03

Jak elity ovládají svět

RE: nevím, proč neustále popíráte rozhodující podíl genů

jansmith1984 193.?.?.?

Pokud bych se měl k vaší debatě vyjádřit přátelé, tak výroky p.Zrzavého (které Vojta zde použil) mi připomínají výroky jiné mediální pseudoautority v jiné oblasti lidského bádání, a to p.Weisse.


Podle mne výklad Světa a mezilidských vztahů jak podle Weisse, tak p.Zrzavého (viz. obsah přiloženého odstavce) úplně pomíjejí rozdíl jankových úrovní vnímání Světa (mezilidských vztahů) a jak by je také mohl nepomíjet, když původci těchto myšlenek jsou buď přímí nebo nevědomí Lokajové Systému, který voldemortí E/elity pro své odvěké parazitování na Většině i za pomoci ochotných lokajských pseudoautorit upřednostňují.

O deformovaném výkladu lidské sexuality se v případě židovsky orientovaného sexuologa a v médiích velmi preferovaného p.Wisse (posledně "zaujal" svým pojednáním o prospěšnosti obřízky) raději ani nebudu vyjadřovat, a to i proto, že na toto téma se tady na Zvědavci už debatovalo.


Pokud se týká p.Zrzavého, tak jeho výklad je přesně v lajně s pojetím voldemortích E/elit, které potřebují nějak vědecky vysvětlit a podprahově v očích ovcí omluvit negativní (dlouhodobě na lidský hodnotový systém destruktivní a i z pohledu práva kriminální) projevy v lidské interakci, kterými jsou mimo jiné právě i korupce a protekce.

Máš pravdu Vojto, že názory p.Zrzavého mohou znít tzv. kacířsky a v tomto smyslu vnímání tomu tak je (i když nikoli jen na první pohled, ale i na všechny ostatní)...[smích], pro pořádek je ale třeba připomenout, že i výraz kacířský je chybný, protože lépe se hodí výraz deformovaný, pomýlený, pokřivený, silně diskutabilní, tendenční atp., každý nechť si doplní své.


Lidská civilizace, byť vznikla dle evoluce podle všeho se zvířecích předků již tyto nižší úrovně vnímání opouští a pokud to nedokáže urychlit a bude nadále pokračovat v intencích, které obhajuje i pseudoautorita p.Zrzavý, tak se díky důsledkům, které z toho vznikají (viz. destruktivní situace na Planetě Zemi) nakonec zlikviduje.

Soutěž, která jde přes mrtvoly, kde je rozhodující ZISK a nebere se v úvahu morální, etický rozměr a Dobro pro Všechny zúčastněné je pokrytecky sobecká a nakonec se společenství, které ji cestou vládnoucích E/elit pro MOC a peníze do těch správných kapes upřednostňuje, pro nedostatek zdrojů a rozložené morální a etické podhoubí společnosti, rozpadne.

Stalo se to mnohokrát v minulosti a nevědomě či podjatě si myslet, že se to už nezopakuje a naopak že stejně od věků deformovaný přístup přivede lidskou rasu k úspěchu jako živočišného druhu či podle někoho vládce Planety je legrační.


jansmith[smích]

210574

25.01.2010 13:06

Jak elity ovládají svět

RE: pane editore

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře janko..[smích] Naše debata asi narazila na strop příteli a kamaráde, protože jak jinak reagovat na tvá subjektivní tvrzení, jako např. že se něčemu bráním, kdy podle mne jde z mé strany jen o vyjasňování si stanovisek, kdy mé pojetí se od tvého může někdy lišit a jindy s ním klidně shodovat.

Nejsme zde proto, abychom intelektuálně soupeřili, ale abychom své myšlenky a pojetí porovnávali, zamýšleli se nad nimi a jak správně říká přítel a kamarád mirda, abychom se v případě zájmu (a pokud možno na základě egofree přístupu) od sebe UČILI.


Tvé pojetí se od mého v zásadě liší v tom, že ty jsi naladěn na myšlenky odvěké interakce tzv. dobra a zla (či jak jsi to pojmenoval čtyřcestného dynamického systému vzájemné rovnováhy), kdy špatné a dobré skutky (jak je chápe lidská mysl v protikladech viz. např. Jing a Jang) se mají vzájemně při hledání ROVNOVÁHY, v souladu s duchovními a pravděpodobně i přírodními zákony přirozeně střídat - zatímco mé jde ZA tuto nadosobní premisu.

V první řadě tvé pojetí nepopírám a v jistém smyslu tak náš Svět dlouhodobě funguje.

Rozdíl v mém vnímání je v tom, že to není neměnný koloběh (mimochodem záměrným lidským přičiněním uměle udržovaný), ale v případě zájmu by se tyto zákonitosti, pokud se bavíme o praktickém fungování lidského společenství a nikoli jen ezotericky či duchovně nefilozofujeme, mohly výrazně a TRVALE posunout na úroveň výhodnou pro VŠECHNY zúčastněné.

Tady je ale zakopán pes, kdy díky vlivům ega a nevědomé lidské mysli (nejen soustavně manipulované většinové populace, ale zejména těch, kteří mají z pozice MOCI v rukou možnosti poměry zásadně měnit) NENÍ ZÁJEM na toto pojetí fungování lidské komunity přistoupit a naopak jsou činěny i kroky, které poměry na Planetě (viz. akcelerující honba za Zlatým teletem) zhoršují.


Rozdíl mezi námi je v tom, že ty a spousta dalších spatřuješ stav a chování Světa jako něco mimo lidský vliv, kdy to lidé nemohou při jakémkoli úsilí fakticky (a když tak jen symbolicky) vědomě ovlivnit (dle někoho rozhodují geny a přírodní výběr, dle druhých trestající Bůh, kdy člověk je jen podřízený statistou), zatímco já vidím za stav a chování lidské rasy odpovědný právě VLIV a VAZBY, o kterých se tak nějak nemá/nesmí oficiálně hovořit.


Někdy stačí se na věci podívat jednoduše a potom je i výstup z takovéhoto zkoumání od složitých duchovních, pseudovědeckých a jiných sofi konstrukcí na hony vzdáleny. Tento přístup ale nevyhovuje egu a lidské mysli, která potřebuje omáčku pro své MITOTE a jisté nikoli imaginární, ale veskrze konkrétní lidské pseudoautority v tomto přístupu (pro MOC a z ní pramenící VÝHODY) jen chytře (nikoli moudře) na úkor stejně nevědomé a zneužívané Většiny dlouhodobě parazitují. A nějaký závěr? - Peace se všemi.


jansmith[smích]

210582

25.01.2010 19:16

Jak elity ovládají svět

RE: Existují vůbec ony Elity?

jansmith1984 193.?.?.?

Antoninusi, jsi úžasný a zanícený diskutér, ale jak je vidět i z minulých tvých vstupů zde, jsi povětšinou silně mimo a je jedno, jestli zde kopeš za ten správný tým (který se oficiálně nemá/nesmí jmenovat) nebo jsi pouze v osidlech virtuální reality, která tak úžasně vyhovuje někomu, kdo tahá za mediální i jiné opratě...


Nebudu rozebírat jednotlivé body, protože každý z nich jasně ukazuje, jak je oficiální verze na vodě a podjatá a že může existovat jedině proto, že určité vlivné síly zařídily, aby nebyla na oficiální úrovni podrobena nezávislému rozboru. Dokonce nebýt pozůstalých po obětech útoků a nezávislých odborníků a aktivistů, kteří vyvinuli na bushovu vládu enormní tlak, žádní komise vyšetřování by ustanovena nebyla a celá záležitost by odešla do ztracena. Ostatně tak, jak bylo US establishmentem původně zamýšleno.

Pro ilustraci zmíním pouze jediný bod, který ty popisuješ jako, cituji: ("Pokud myslíte náraz do pentagonu to už byl složitější útok ale stále ne nezvládnutelný."), protože to je přesně ten případ, ze kterého odborníky BOLÍ BRÁNICE doposud.


Přibližovací manévr k Pentagonu byl totiž natolik náročný, že by s ním měli problém i profesionální a vylítaní piloti a pokud to nevíš, tak ani jeden z pilotů atentátníků do takové kategorie nepatřil. Podle doložených důkazů a výpovědi svědků měli tito studenti letectví problémy na živo upilotovat i malou Cessnu a velké stroje zkoušeli ovládat jen několik normohodin v leteckém trenažéru.

Proto také neobstojí úsměvné tvrzení, že komplikovaný manévr s velkým dopravním letounem do Pentagonu mohli tito pilotní nováčkové s naprosto nedostatečným výcvikem zvládnout tak precizně jak byl údajně proveden a to netvrdí žádní laici, ale právě piloti profesionálové, které máš ty zřejmě za ňoumy, kteří nevědí, co říkají.

Dokonce ani silně Pro Systémový Vojta49 tyto provládní teorie zde nezkouší propagovat a to je jasný signál, že tvá snaha je již za hranicí soudnosti komunity, která zde obvykle diskutuje.


A tudíž Peace s tebou příteli a kamaráde...[smích]

Pokud ale své bádání myslíš vážně a rozumíš anglicky, věnuj svou pozornost studiu informací na této webové stránce, která poskytuje údaje právě od profesionálních pilotů a až si obohatíš vědomosti, pak se zde k tomuto tématu můžeš znovu vrátit:

Pilots for 9/11 Truth
http://www.pilotsfor911truth.org/


jansmith[smích]

210606

25.01.2010 19:54

Jak elity ovládají svět

RE: pane editore

jansmith1984 193.?.?.?

Jako už to tak v životě bývá janko, i v tomto případě je to jinak než to vypadá, či jak se ti to ze tvé úrovně vnímání reality pravděpodobně jeví...


Zůstaneme tedy ve věci probíraného tématu každý na svém přístupu a pokud jde o tento web, tak nechť si případní čtenáři (kteří naší debatu možná monitorovali) z ní vezmou za své to, co je oslovilo. O tom to celé tady vlastně je a to je na nezávislé a férové diskuzi také to úžasné.

Jinak, debata s tebou je pro mne vždy zajímavá a děkuji ti za čas, který jsi ji věnoval, byť jsme v některých věcech na jiné vlně vnímání a chápání a nevypadá to, že bychom mohli egofree způsobem skládat puzzle a postupovat kupředu v hledání souvislostí společně.

Mimo to, co jsi mi napsal prve i tentokrát tlačíš věci zbytečně výrokem, cituji: "A jestli - tak nereaguj" nebo "nebaví mě něco vysvětlovat"..[smích] do osobní roviny a zmínka o omílání duchovní hantýrky, kdy já jsem poslední, kdo by obecný konsenzus klasického duchovního přístupu zde propagoval, je navýsost legrační.


Nevadí janko, i nadále si tvé příspěvky rád přečtu, rád v budoucnu opět v debatě s některým z oponentů použiji tvůj příměr o úrovních nebo vlnách a vždy si zároveň vzpomenu na nutnost kritického přístupu k JAKÝMKOLI informacím a JAKÝMKOLI autoritám, kdy do této roviny ty jako nositel určitého (mnohdy diskutabilního) názoru přesně zapadáš.

A Peace s tebou příteli a kamaráde a dá-li pánbů..[smích] a ochota názory a myšlenky beze strachu z kritiky nebo odmítnutí vysvětlovat, tak zase někdy pokecáme.


jansmith[smích]

210610

26.01.2010 07:46

Jak elity ovládají svět

RE: nevím, proč neustále popíráte rozhodující podíl genů

jansmith1984 69.?.?.?

Co se týče díla p.Zrzavého, tak úplně stačí si přečíst odstavec, cituji: ("Odstraníme-li (z lidské společnosti) korupci i protekci zároveň, budou se nedostatkové zdroje rozdělovat otevřeným konfliktem. Protože nějak se rozdělovat musí. Konfliktem společensky destruktivním na rozdíl od korupce i protekce, které společnost posilují a zpřehledňují ...")

Úžasné. Postoj autora je z něho jasný a je to podobně jako v případě p.Weisse, kdy se místo toho, aby se do zmatených lidských myslí neustále nehustily sofi bludy a raději přímo (nebo klidně podprahově) posilovaly humánní ideje, pozitivní přístup k Životu, k sobě i ostatním a nemanipulovalo se s nimi, tak se skrze pseudoautority děje pravý opak.

Náš Svět je jaký je nejen vzhledem k vlivu voldem.E/elit, ale i vzhledem k masáží různých duch., med. a rádoby věd. pseudoautorit, kdy takových příkladů ke studiu jsou knihovny této civilizace plny.


Pro pořádek ještě něco k té Weissové obřízce, jak jsme na ní narazili s pí.Jarmilou.

Je to podle mne jen jedna z dalších indicií, jak jsou lidské ovce dlouhodobě a systematicky manipulovány. Ve své době ji vymyslili judaističtí náboženští "ideologové" k označkování stáda věřících (Bůh uložil Abrahamovi, aby se na znamení smlouvy obřezal..[smích]) a jako psychologický a vizuálně kontrolní parametr to funguje dodnes...

Protože islám vznikl z judaismu i zde byl tento zvyk z náboženských důvodů uplatněn a nakonec to vedlo až k takovým zhůvěřilým extrémům, jako je devastující ženská obřízka.

Navíc jsem si jist, že pokud by nově vznikající křesťanství bylo judaistickými "ideology" POSVĚCENO jako košér (navíc Ježíš byl na judaismu vychován a viz. monoteistický Bůh z něj čerpal - inspirován ale východem se od něj v některých věcech odklonil a křesťanství košér punc ztratilo), tak stejně ovčácký rituál by se týkal i všech minulých i dnešních křesťanů.


Samozřejmě, že proti mužské obřízce indikované ze zdrav.důvodů nelze nic namítat, ale praktikovat ji na zdravých lidech, notabene z náboženských důvodů je pokrytectví hodné středověku a již vůbec ne z jistého pohledu osvíceného 21.st.

A že ji do našeho středoevropského a ke křesťanství inklinujícímu prostředí propaguje i p.sexuolog Weiss (kdy on tvrdí, že z hygienických důvodů) jen dokumentuje jeho lokajskou zpřízněnost se strukturami, které mají judaismus a jeho zvyky jako nástroj ovládaní nejen své, ale přeneseně i gojímské populace, kdy pres.Obama (nebo u nás premiér Mojžíšek) tento signál vůči veřejnosti také podprahově vysílá a proto byl zřejmě i do takto exponované funkce NĚKÝM zpoza Opony z několika vylustrovaných kandidátů vybrán (Bilderberg?) a nakonec také úspěšně zvolen.


Jinak, není nutno se čílit Vojto. Je lepší být nad věcí, nepodjatý a kritický vůči VŠEM autoritám.

jansmith[smích]

210644

26.01.2010 08:00

Jak elity ovládají svět

RE: ucit se, ucit se, ucit se

jansmith1984 90.?.?.?

Podle mne je to přesně tak jak píšeš Antiseptiku. Forbes a jeho žebříčky jsou jen výstavní skříňí pro ovečky, kdy ty opravdu nejbohatší fyzické nebo právnické osoby (tj. s globálním vlivem na politiku, média atd. tj. faktickou MOCÍ) v žádných žebříčcích nefigurují.

Předně proto, že o to nemají zájem (oni jsou vyvolení a NAD těmito přízemnostmi..[smích]) a druhak proto, že struktura jejich majetku je po talmudovském principu natolik v čase a místě ZNEPŘEHLEDNĚNA, že opravdoví vlastnící různých nadnárodních či globálních skupin a korporací nikde nefigurují (nejsou tudíž známí - jako by neexistovali a proto se neobjevují ani v nesmyslných a pokryteckých žebříčcích tzv. nejbohatších lidí).


Jak již bylo zmíněno v jiné debatě, peníze a majetek ztrácejí od určité úrovně svůj smysl a zpět jej získávají jedině v hypotetickém případě, kdy jich začne ubývat. U struktur, o kterých se bavíme k tomu ale nemůže dojít, protože ovládají přímo nebo skrze své Lokaje světovou politiku a navíc se žádnými běžnými tržními nebo obchodními zákonitostmi (které platí pouze pro ovce) neřídí a ani od nepaměti řídit nemusejí.


Co se počítá je přímá nebo skrytá MOC (samozřejmě v kombinaci s určitou úrovní majetku, který je v košér Systému základem) a proto se nijak zvlášť nehovoří ani o takových strukturách, jako jsou různé ryzí zločinecké dynastie a pokud ano, tak jedině o pro ně pracujících Lokajích, tedy tzv. malých rybách.

Nejen tyto kriminální mafiánské rodiny se před veřejností skrývají (z potomků se staly legálně bohaté bílé límečky - vypraly majetek a úspěšně podnikají), ale stejný přístup mají i voldemortí E/elity, které rozkrýt je samozřejmě problém a mnohdy si ti, kdo se o to pokouší (jako v případě zájmu o mafiánské struktury) koledují o problém.


jansmith[smích]

210645

26.01.2010 09:06

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

Být na vašem místě paní Jarmilo a mít vaše vědomosti a zkušenosti, tak bych se na to mrkl i z jiného úhlu. Nevím sice, co vám p.Stwora napsal, ale jak jsem měl možnost jej poznat, tak si jsem jist, že to nemyslil nijak zle. Navíc i vy máte svůj web, takže víte, že funkce editora není žádná legrace, a tak bych si dal být vámi třeba pauzičku (malý time-off) a pak se s čistou hlavou a bez emocí sem zase vrátil.

Bylo by škoda, pokud byste na debaty tady zanevřela, protože i vy přispíváte ke skládání puzzlí, které nemají být nikdy složeny a pokud už se mají skládat, tak je zájem, aby to bylo co nejvíce tzv. sofi "vzhůru nohama".

Paradoxně největší radost z vašeho odchodu mohou mít různí Josephové (ať již z nickem nebo bez něj..[smích]) a bez některých vašich údernických replik jim jen usnadníte verbální promenádu, kterou zde čas od času předvádějí. A Peace s nimi, se mnou, s vámi i se všemi lidmi dobré vůle.

jansmith[smích]

210648

26.01.2010 09:23

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

Být na vašem místě paní Jarmilo a mít vaše vědomosti a zkušenosti, tak bych se na to mrkl i z jiného úhlu. Nevím sice, co vám p.Stwora napsal, ale jak jsem měl možnost jej poznat, tak si jsem jist, že to nemyslil nijak zle. Navíc i vy máte svůj web, takže víte, že funkce editora není žádná legrace, a tak bych si dal být vámi třeba pauzičku (malý time-off) a pak se s čistou hlavou a bez emocí sem zase vrátil.

Bylo by škoda, pokud byste na debaty tady zanevřela, protože i vy přispíváte ke skládání puzzlí, které nemají být nikdy složeny a pokud už se mají skládat, tak je zájem, aby to bylo co nejvíce tzv. sofi "vzhůru nohama".

Paradoxně největší radost z vašeho odchodu mohou mít různí Josephové (ať již z nickem nebo bez něj..[smích]) a bez některých vašich údernických replik jim jen usnadníte verbální promenádu, kterou zde čas od času předvádějí. A Peace s nimi, se mnou, s vámi i se všemi lidmi dobré vůle.

jansmith[smích]

210649

26.01.2010 12:06

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

Vím, že to myslíš dobře Médo, ale i tentokrát se můj názor od tvého liší.


K tomu co v rozrušení napsala pí. Jarmila a k čemu ses přiklonil i ty bych jen doplnil, že z diskuze není možno nikoho "vyštvat" a nemůže to udělat ani editor. Ten sice může diskutérovi, který nedodržuje ani po opakovaném upozornění závazná pravidla přístup omezit nebo zamezit, ale v tomto případě jde o něco jiného.

V případě o kterém je řeč (i v jiných podobných případech) jde o svobodné rozhodnutí diskutujícího (tedy samozřejmě, pokud nebyl pro nekázeň technicky odstřelen) a nikdo jiný tak učinit nemůže, stejně jako to nemohla vůči jiným zapříčinit, cituji tvůj výrok: "pí.Jarmila".

Je to přesně v intencích tvrzení: "Nikdo mě nemůže nijak psychicky rozhodit, naštvat nebo vyprovokovat, pokud to JÁ vnitřně nedovolím". A jsme u ega, podléhání sebelítosti a sebedůležitosti a to je na jinou debatu...[smích]


Zvědavec je o nezávislých informacích, diskuzi a učení se. Ne každý dokáže bez emocí (jde o to na jakém stupni svého osobního růstu se nachází) zvládnout nepříjemné námitky oponenta, které mu buď nastavují zrcadlo nebo ukazují na mezery v argumentaci či na podjatost (či zvládnout oprávněná upozornění editora na dodržování pravidel) a pak to vedle pocitu ublíženosti vede od mlžení, klouzání, rádoby bonmotů a třeba různých pokřivených přirovnání často až k úniku z debaty, který je pak často i pokrytecky zdůvodňován.

Debaty by měly být v první řadě o integritě, čistém svědomí, férovosti a následně o nezpochybnitelných faktech a argumentech a i když uvádím dezinformace, tak vždy jako férový diskutující jedině z nevědomosti a nikoli záměrně, tj. abych někoho uváděl v omyl, rozbíjel vlákno nebo se předváděl.


Píšeš, že se Zvědavec vyvíjí a tím naznačuješ, že to je někam kam by podle tebe asi neměl a já si myslím, že jakýkoli vývoj má smysl a tento je podle mne naopak tomuto webzinu prospěšný. Zmiňuješ presumpci viny, stejně jako já upozorňuji na podjatost tvrzení, že Pravda není pro všechny a i tady to je podle mne o čistém svědomí a integritě toho, kdo se tak vyjadřuje.

Nikdo není nenahraditelný. Ani ty, ani já, ani hábečko, ani hestroy, ani pí.Jarmila atd. a únik je jen projevem vlastní nejistoty nebo nezvládnutého ega, který tento webzin (pokud nepřijde o svůj Spirit!!!) ve své Podstatě vlastně nijak nepocítí.


Možná tady je konečně příklad Vojtova přírodního výběru..[smích], za který zde od začátku kope, kdy jen silné myšlenky a silné osobnosti v diskuzi dominují a ty slabší nebo prezentované NIKOLI SRDCEM jsou buď protiargumenty (jako ty na vodě) odhaleny nebo nakonec ublíženým únikem z takovéto názorové soutěže (jako "slabší kousky" ) vycouvají.


jansmith[smích]

210656

26.01.2010 14:00

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

I když se v mnoha věcech přeme Médo..[smích], tak tady bych co jsi napsal klidně podepsal.


Zvláště je trefné přirovnání o loupání cibule, kdy pokud si jeden v přeneseném slova smyslu cibuli a nůž neopláchne řádně studenou vodou, mohou jej při tom dosti pálit oči a vlastně na ni pořádně ani neuvidí...[smích]

Stejně trefný je i popis přenosu "pomýlenosti" (tj. ovčího syndromu) z generace na generaci (vliv Jarmiliných MEMŮ a deformované výchovy) nebo popis faktické NEZÚČASTNĚNOSTI lidským mozkem vymyšleného Boha na lidským mozkem vysvětlovaných/zdůvodňovaných světských a tzv. nadpozemských děních.

Nejvyšší NEFUNGUJE tak, jak se jej snaží ovečkám jako nástroj ovládání mysli a těla vsugerovat establishmenty a lokajové zprofanovaných monoteistických náboženství, stejně jako je nepochopený (nebo ??NĚKÝM?? od nepaměti pro MOC a peníze do těch správných kapes zneužívaný) princip DUALITY podle mne jedním z primárních důvodů zbytečné mizérie jinak úžasné lidské rasy na této nádherné Planetě.


jansmith[smích]

210668

26.01.2010 14:58

Globální trendy a Česká republika

RE: hm...

jansmith1984 193.?.?.?

Je to jinak xmane a tímto tě jako dřívějšího debatního oponenta zdravím příteli a kamaráde...[smích]


Máš pravdu, že život nebývá fér a že je třeba si SOUVISLOSTI, které k tomu vedou nastudovat a uvědomovat si je, ale co jsi vůbec NEZMÍNIL a co mělo být naopak ZDŮRAZNĚNO je fakt, že přizpůsobit se tomuto v mezilidských vztazích po věky uměle vytvořenému statusu quo ještě neznamená s tímto Systémem (jak jsou jim lidské komunity řízeny a ovládány) kolaborovat, parazitovat na něm nebo jej pro svůj vlastní prospěch na úkor jiných a většinou slabších a bezbrannějších zneužívat.

Jestli si myslíš, že lidské bytosti jsou zde na této Planetě právě PROTO, tak jsi podle mne na omylu a je jedno, jestli je má k pokoře a synergii přivést strach z tzv. Boha nebo princip inkarnace nebo nic z toho, nebo možná něco, co tyto notoricky známé a deformovaně propagované axiomy PŘESAHUJE.


Většina kolaborantů se Systémem si vůči těm silnějším a výše v pyramidě MOCI postaveným NIC nedovolí a jen se přip-sraně lísá. Vůči těm pod sebou se ale chovají přesně jak jsem popsal výše a tvé názory, které zde v debatách dlouhodobě prezentuješ ukazují, že si tato fakta neuvědomuješ nebo jako správný lokaj Systému takový Systém obdivuješ a přiživuješ se na něm.

Je to o těch tzv. animálních pudech a instinktech, které jsou v nás stále po zvířecích předcích hluboce (v někomu více, v někomu méně) usazeny a pokud nevěříš na Boha či reinkarnaci, o to více by sis tyto evoluční zákonitosti měl pro dobro nejen své, ale i ostatních lidí uvědomovat a jako lidská bytost, která má na rozdíl od zvířat již rozum, na sobě v tomto smyslu popracovat...


A k tomu ti dopomáhej Bůh, reinkarnace, Zlaté tele (ke kterému většina Lokajů košér zaníceným pohledem vzhlíží) nebo cokoli co uznáš nebo neuznáš za vhodné.

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

210679

26.01.2010 17:11

Jak elity ovládají svět

RE: nevím, proč neustále popíráte rozhodující podíl genů

jansmith1984 193.?.?.?

Na úvod bych opět rád zdůraznil svůj prve prezentovaný názor Vojto, že prvním předpokladem nezávislosti a schopnosti kriticky chápat Svět a mezilidské vztahy v něm je schopnost nepodléhat nekriticky ŽÁDNÉ autoritě.


Pokud jde o p.Zrzavého tak jej obhajuješ neadekvátně, protože pokud jsi pozorně četl, nijak kategoricky jsem jej, cituji tebe: "neodsuzoval", ale jen jsem označil za podle mne nepřijatelné jeho názory či jinými slovy postoje, kdy jako vzorek jsem použil nikoli odstavec z jeho díla, který bych sám (možná podjatě a subjektivně) vybral, ale tvrzení, které jsi vybral ty. Mám sám sebe citovat, abys to měl černé na bílém? To je paradox, co říkáš?..[smích]

Že jsem jeho přístup později přirovnal k přístupu jiných pseudoautorit jakou je (nejen pouze podle mého mínění) i p.sexuolog profesionál Weiss, bylo jen na dokreslení jak věci fungují a abych i naznačil jaká může být mnohdy MOTIVACE těchto mediálně protěžovaných pseudoautorit.


Pokud se týká, mého, jak si napsal, polemizování s oním (tebou vybraným) výrokem p.Zrzavého, tak pokud jsi dobře četl, tak jsem jej právě na výrazech korupce a protekce rozebral a jasně v opozici s tvrzením p.Zrzavého vyjádřil svůj názor, že si nemyslím, že by tyto negativní projevy byly pro fungování zdravé společnosti a mezilidských vztahů NUTNÉ. Právě NAOPAK, pouze podle mne přispívají k marasmu a morálnímu propadu tzv. vyspělé civilizace.

Ptáš se mne, zda-li rozumím pojmu "korupce", tak abys věděl jak se na toto chování dívám, tak je to přesně v souladu s definicí na této adrese: Korupce - http://cs.wikipedia.org/wiki/Korupce

Doufám, že ti to takhle stačí Vojto.


A pokud se týká tvého testu..[smích], tak vlastně nevím co si pod ním představuješ a už vůbec nemíním pátrat po nějakých znacích korupce na diskuzních fórech nebo po pseudonymech, které se ji dopouštějí. Prvak proto, že s korupcí nechci mít nic společného ani nepřímo a druhak proto, že svůj čas věnuji tomu, co považuji za užitečné já a nikoli můj oponent.


Uděláme to tedy jinak. Pokud tě to tak zajímá, vyhledej si informace, kterými bys rád zaměstnal mne sám osobně a pak o nich zde můžeme podiskutovat. Těším se a Peace s tebou příteli a kamaráde.

jansmith[smích]

210689

26.01.2010 17:30

Jak elity ovládají svět

RE: Otevřená společnost

jansmith1984 193.?.?.?

Hezká věta re-inkarnáte, přesně tak by se to dalo popsat.


Nebo třeba i tak, že pokud jsme na informaci duševně, duchovně či jinak připraveni, najednou se před námi rozsvítí jako maják, který nelze přehlédnout. Pokud nejsme, mineme ji bez povšimnutí nebo třeba s despektem jako kapitalista dělnickou třídu...[smích]

A jak se dostat na takovou úroveň? To je na jinou debatu, ale například i zde na Zvědavci tyto informace občas padají a proto všem doporučuji jeho články a zejména debaty pod nimi POZORNĚ, bez podjatosti a negativních emocí studovat.

Nikdy nevíš kdy a jaký bonbón z bonboniéry ochutnáš..[smích]

A vvooo tom to je.


jansmith[smích]

210693

26.01.2010 18:21

Jak elity ovládají svět

RE: Můj pohled se většině nebude líbit.

jansmith1984 193.?.?.?

No, nevím, jak dalece má "TO"..[smích] jméno re-inkarnáte, ale rozhodně "TO" (třetí možnost) stojí za zamyšlení a případnou debatu.[smích]

Jinak, líbí se mi styl a informace, které poskytuješ, a to nejen proto že jdou do hloubky a k Podstatě (a mají tudíž velkou vypovídací hodnotu), ale i pro jejich nadhled a vnitřní klid.


Co se týče Ježíše, tak jsem nevěděl, že inklinoval tak přímo k panteismu a pokud máš nějaké konkrétní podrobnosti o tom, že ty výroky pronesl a že se tento názor objevoval (případně objevuje) i v textech a kázáních monoteistických náboženství, tak bych ti byl vděčný za upřesnění.

Doposud jsem měl opačný pocit a pokud tomu tak skutečně bylo, tak asi přišel čas, abych některé své postřehy přehodnotil.


Oceňuji i tvůj přístup k pojímání náboženství (viz. myšlenkových směrů) bez despektu, což chápu jako jistou pokoru někoho, kdo VÍ. Pokud jde o mne, tak já se na ně občas, když ne s despektem, tak rozhodně kriticky dívám, a to hlavně proto co jsi zmínil i ty, totiž že jsou v podstatě od počátku zneužívána k výrobě zmanipulovaného stáda oveček a tudíž že i jejich source-code musí být v něčem defektní.

Pokud se týká slova profánní, tak máš pravdu. Ve slovníku jsem jej neměl a z tohoto pohledu se věci začínají jevit poněkud jinak.


Závěr. Jsi tady kromě mne asi jediný, kdo se zamýšlí nad pojmy jako DUALITA (podle mne nepochopená nebo pro MOC a peníze do těch správných kapes záměrně zneužitá a z toho následně vycházející -a domnívám se zbytečné- problémy lidské civilizace) nebo JEDNOTA (nikoli jen jednota z pohledu hmoty) a to je z mého pohledu dobrá zpráva. Ve vláknech, kde se snaží mnohdy bigotně svůj světonázor obhajovat příslušníci různých (podle mne zprofanovaných) světových náboženství a jejich odnoží to je svěží vítr a jsem zvědavý, kam to případně povede.

jansmith[smích]

210697

26.01.2010 18:33

Globální trendy a Česká republika

RE: hm...

jansmith1984 193.?.?.?

Ten čas jsi debatou s xmanem nestrávil zbytečně djb.

Naopak. Tu debatu jste totiž nečetli jenom vy dva, ale domnívám se i spousta dalších zvědavců a tudíž to, že xman tzv. ujíždí není důležité. Mnoho dalších lidí si díky ní totiž utřídilo myšlenky a názory a to je to, co se počítá.


A pokud jde o mne, ta bych se moc divil, pokud by to bylo ve prospěch přítele a kamaráda xmana...[smích]

jansmith[smích]

210701

27.01.2010 09:32

Jak elity ovládají svět

RE: nevím, proč neustále popíráte rozhodující podíl genů

jansmith1984 193.?.?.?

Ačkoli mne Vojto "po letech" co spolu debatíme už příliš překvapit nemůžeš, tak tentokrát je tomu naopak...[smích]

Jestli bych čekal všechno, tak svým tvrzením, se kterým jsi za korupčníka označil tzv. natvrdku ty mne, jsi mne tedy překvapil náramně.

Čekal jsem, že test, který jsi pro mne vymyslil bude nějaká kulišárna, ale že až taková, tak to tedy klobouk dolů. Tak já si měl podle tebe vyhledat v diskuzích informace sám proti sobě a tím si uvědomit, jaký jsem to vlastně korupčník? No to tedy pane jó..[smích]


Dobrá Vojto. Pointa je to úžasná a povedla se ti, ale stejně jako prve ani tentokrát ti nepomůžu. Žádného korupčního jednání ze své strany si neuvědomuji, a už vůbec ne zde v debatách, a tak pokud máš pocit, že tomu tak je, nezbude, než abys příklady uvedl a samozřejmě obhájil ty.


Přiznám se, že jsem zvědav, co se o sobě dozvím a i když to nemá nic společného s debatou o E/elitách (které mají podle úvodního článku ovládat svět), jde totiž o odvádění diskuze do osobní roviny, tak proč ne.

Třeba to je něco, čím potřebuješ na své cestě osobního růstu projít, a tak ti v tom, pokud na tom trváš, rád pomohu. Psal jsi, že díky zdejšímu archivu můžeš snadno dokázat, jak korumpuji ostatní, tak chutě do toho.


Jsem jedno ucho příteli a kamaráde, i když si myslím, že tímto způsobem na legitimitě pánům Zrzavému nebo Weissovi stejně nepřidáš a názor, který o nich mám jako o záměrných nebo možná nevědomých hlasatelích bludů (tj. podle mne pseudoautoritách) stejně nezměníš.

Paradoxně jsi nepochopil, že právě pseudoautority mívají ve svých tezích nebo výrocích velmi často, jak jsi to nazval, cituji: "trochu pravdy", která má právě legitimovat spousty ZÁSADNÍCH nesmyslů či matení a vtom jsou právě vůči nevědomé a zranitelné lidské mysli (od počátku, kdy lidský Svět ovládla nepochopená nebo zneužitá DUALITA) z jistého pohledu nebezpečné.

A Peace s nimi i s tebou příteli a kamaráde.


jansmith[smích]

210744

27.01.2010 19:19

Jak elity ovládají svět

RE: nevím, proč neustále popíráte rozhodující podíl genů

jansmith1984 91.?.?.?

To, jak si nyní upřesnil svůj pohled na námi diskutovanou záležitost Vojto podle mne ukazuje zmatení, o kterém jsou často diskuze nejen zde na Zvědavci, ale i jinde.


Tedy o zmatení pojmů nebo souvislostí, jak jsem na to již několikrát upozorňoval jinde. Jak si mohl číst nazývám to MITOTE, to jest lapidárně řečeno stav, kdy spolu lidé hovoří (kupodivu stejným jazykem) a přitom si nerozumí.

V tomto našem konkrétním případě jsme se z debaty o výroku p.Zrzavého o korupci a protekci, který míří na korupční chování v obchodně-kriminálním a politickém rozměru (jinak by nemělo smysl jej v debatě o globálních E/elitách zmiňovat) dostali k rozborce přístupu diskutujících na webzinech (dokonce jsi ukázal na jansmithe..[smích]), kdy chování, na které poukazuješ a označuješ jako korupce souvisí s emocemi nebo instinkty, ale přitom se o korupci ve smyslu, kterým je tento jev oficiálně definován NEJEDNÁ.


Víš Vojto, oceňuji že se co se známe držíš kultivovaně akademického přístupu. Že na rozdíl od jiných "trefených husí" nereaguješ na mé řekněme popichující narážky..[smích] a chápu, že jako věřím FÉROVÝ člověk hledáš cestou filozofických analýz souvislosti, které tě zajímají. Uvědom si ale prosím, že se bavíme o E/elitách. Je to i o tom, že na prostoru, který zde máme vymezen nemůžeme probrat všechno.


Já bych nyní mohl zahájit vysvětlování, že to, co ty nazýváš korupcí žádnou korupcí NENÍ. Že se možná jedná o jistý podvědomý způsob, jak si někteří účastnici diskuzí dělají vzájemně "dobře" (mohl bych doložit, že pokud máš na mysli jansmithe, tak ani tyto úlitby u něj nepřipadají v úvahu) a že v rozporu s definicí slova korupce (kdy jde vždy o nějaké výhody) z toho nemají takoví diskutující žádný korupční prospěch (a o jaký prospěch v případě korupce obvykle jde? Např. o slizce získané peníze, nezasloužené lepší pracovní pozice, nefér úlevy z něčeho nebo nějaké jiné nefér výhody či nezasloužený vliv na něco) a mohl bych pokračovat.

Kam bychom se ale dostali? Bavili bychom se ještě o původním TÉMATU? Nebo jen díky tvému v jistém smyslu podružnému problému odklouzali do nekonečného a od základní debaty odbíhajícího filozofování?


Závěr? Ano,z jistého pohledu stojí tebou zmiňované diskuzní projevy na podobném základě jako korupce příteli a kamaráde (tj. na egu, které je jako nezvládnutý a negativní princip lidské mysli v zásadě příčinou problémů lidského společenství), jenže korupce je kriminálním činem s vysokou společenskou nebezpečností (nefér protekce je také nemorální) a s tím co jsi vybral ty není možno korupci jako takovou hodnověrně srovnávat.


jansmith[smích]

210798

27.01.2010 20:03

3. díl – Nová světová válka pro nový světový řád

RE: Táži se vás

jansmith1984 193.?.?.?

Podle mne brilantní odpověď novociánovi janko.


Škoda jen, že zde již nediskutuje přítel a kamarád HHBB, protože ten by tu vazbu na jisté kruhy, o kterých se tak nějak nemá/nesmí oficiálně KRITICKY hovořit těžce rozdýchával (jména příslušníků těchto dynastií se v mainstreamu objevují samozřejmě jen velmi sporadicky a když, tak pouze v nějaké altruistické poloze a už vůbec nefigurují, na rozdíl od běžných E/elit, na špicích Forbes žebříčků - to asi proto, že nejsou dostatečně majetní..[smích]) a jistě by nezapomněl kontrovat svými maltézskými řády nebo jezovity.

Líbí se mi tvůj příměr, že jde v zásadě, cituji: "o přestavbu finančního systému" (protože jak nám bývá vtloukáno do hlavy, o peníze jde v Životě a mezilidských vztazích až v první řadě) a historické indicie, které uvádíš jsou pro člověka, který není zmatenou ovcí nebo kolaborujícím lokajem také dostatečně výmluvné.

Nevím o čem jiném by se lidé (a stále hlasitěji, dokud ještě nedošlo v globále k nejhoršímu) měli bavit, než o těchto košér VAZBÁCH a záležitostech a proto mne přesně v těchto intencích rozesmívá v jistém smyslu pokrytecké a se zprofanovanými náboženstvími a jinými tzv. E/elitami kolaborující tvrzení (viz. po věky zdokonalované voldemortí mimikry), že Pravda není pro všechny.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

210802

27.01.2010 23:02

Jak elity ovládají svět

RE: Vladimíre ďakujem za tento článok. Hovoril mi z duše/ Vďaka

jansmith1984 193.?.?.?

Rádo se stalo Gibi.


Je dobré se dívat na Svět pozitivně a i když to s ním a mezilidskými vztahy vypadá často tragicky, tak s vnitřním klidem a nadhledem. S pozitivními emocemi to je tak, že pokud si je vědomě pěstujeme, je to jako bychom na zahrádce pěstovali léčivé byliny. Čím více jich tam je a čím pečlivěji zahrádku opečováváme, tím méně místa zbývá pro urputný plevel, kterým jsou v tomto přirovnání negativní, pesimistické nebo depresivní myšlenky a emoce.

Jestli mají pravdu určité duchovní a kvantové směry uvažování, tak si svou realitu v jistém smyslu vytváříme sami, a to i tím, že si přitahujeme na co myslíme nebo čeho se podvědomě bojíme.


Kdo ví jak to je, ale že existují Síly, které přesahují lidským mozkem pro MOC a peníze do těch správných kapes vymyšleného (monoteistického) Boha, totiž nikoli Síly, kterým dává lidský Strach a fantazie lidské vlastnosti (viz. liturgie a učení oficiálních náboženství) to je podle mne jasné a pokud se člověk na tuto NEOSOBNÍ sílu/energii dokáže napojit, leccos může i ve svém životě ovlivňovat a paradoxně úplně jinak, než si představují v jediného Boha věřící a stále dokola někým brainwashed ovečky...[smích]


Dobré studium jak pracovat se svou myslí a podvědomím poskytuje např. i tady v debatách občas zmíněný Eckhardt Tolle. Napsal knihu "Moc přítomného okamžiku" a na netu jsou i videa s jeho promluvami v angličtině nebo s cze titulky a možná i slovenskými, ale po tom sem nepátral.

Některé odkazy tady už v minulosti zazněly a když budeš chtít, můžeš v případě zájmu i zagooglovat a leccos najít sám. Hlavní je si uvědomit, že ne všichni lidé jsou stejní a princip Zevšeobecňování slouží záměrně či nevědomě k deformování reality a je pokrytecký.


jansmith[smích]

210811

28.01.2010 17:35

Zvrácený svět

RE: Další frustrát

jansmith1984 193.?.?.?

Emil22 a jazman (oba příznačné nicky..[smích]) jsou svými názory (mimochodem podle mne mlíčňáci s předepranými mozky bez životních zkušeností nebo přímo lokajové Systému) komici. Zapomínají, že v mafiánském kapitalismu to je s čistotou životního prostředí jako obvykle jinak, než to vypadá na první pohled...[smích]


Co Bhopál? Nebo v ČR dlouhodobě nevyhovující až katastrofální ovzduší kolem Radvanic a Bartovic v Ostravě? Ani za socáče tam to ovzduší myslím tak špatné nebylo.

Prachy, prachy a zase košér prachy, pravda a láska, která zvítězí nad lží a nenávistí a až potom nějaké životní prostředí nebo lidi. A vvoooo tom to všecko je.


jansmith[smích]

210879

28.01.2010 18:43

Zvrácený svět

RE: Další frustrát

jansmith1984 193.?.?.?

Ahoj hestroy starý kamaráde...[smích] Máš pravdu, jazmana jsem asi "spláchnul" s Emilem nezaslouženě..[smích]


Jinak přítel a kamarád Emil asi opravdu netušil, co jeho pokrytecká AGITKA tady mezi (na propagandě nezávislými) čtenáři způsobí. Jistě jako náhodný příchozí očekával pochvalu za to, jak do toho všeho vidí a jak pokračujeme ke světlým kapitalistickým zítřkům a na rozdíl od toho nedokázal nakonec nic jiného, než s debaty uprchnout jako altruisté Rotschild s Rockefellerem z demonstrace plné nasr-ných "odborářů"...[smích]

Nebo, že by ještě zaskočil?


Je fajn, že je tady na Zvědavci i legrace, protože o to více čtenářů to sem podle mne přitáhne.


jansmith[smích]

210889

28.01.2010 22:16

Zvrácený svět

RE: Tak nějak

jansmith1984 193.?.?.?

Nějaký nástin řešení této situace?..[smích]

Na vysokofrekvenčních mentálních úrovních rezonuje i v tomto webzinu. V první řadě v myslích lidí zrušit farizejské, od věků voldemortími E/elitami a jejich Lokaji přímo nebo podprahově proklamované heslo, že Pravda není pro všechny!!!

To je první věc.


A jako další věc, či nástin řešení bych viděl přesně to, co se děje díky globální síti (která se tak nějak vymkla faktické kontrole Ovčáků..[smích]) i zde na Zvědavci a na MNOHA dalších místech po celé Planetě, tj. vést necenzurovanou, férovou debatu o tom PROČ je náš Svět takový jaký je a KOMU (viz. nepochopený nebo zneužitý princip DUALITY) to v konečném důsledku na úkor druhého a JAK příjemně prospívá.

Nikoli ale stylem, který věci sofi komplikuje a který klouže od jednoho zmatení ke druhému, ale naopak stylem zdravého rozumu, který v debatách soudných diskutujících pokud ne přímo Podstatu pojmenuje, tak k ní pozornost diskutujících alespoň přitáhne.


Zdá se to někomu jako fráze??..[smích] Dobrá, ale nic lepšího (samozřejmě kromě vědomé práce na sobě, kterou je i shora popsaná činnost) podle mne neexistuje.

Historie lidské rasy jasně dokumentuje, že všechny ostatní pokusy o lepší Svět a zdravé mezilidské vztahy byly vždy nakonec NĚKÝM (chytřejším nebo mocnějším) pro NĚCO (MOC a peníze do těch správných kapes) zneužity a zprofanovány a jediná cesta jak tento odvěký Status quo zlomit je získat odolnost na brainwashingu, studovat bez zbytečných emocí SOUVISLOSTI a VAZBY, které hýbou Světem (politikou, ekonomikou atd.) a přestat být závislý na jakýchkoli přímých či skrytých pseudoautoritách...


Dobrá zpráva je, že všichni ti, kteří z pozice probouzejících se nebo na pokrytecké propagandě nezávislých lidí navštěvují stránky Zvědavce nebo zde dokonce férově a k věci diskutují na tuto STEZKU POZNÁNÍ již nastoupili a to není pro tuto chvíli (viz. Tolleho přítomný okamžik) vůbec málo.

Mohl by to být zároveň vzkaz pro možné pesimisty, že stejně jako je deformovaný, mylně chápaný a např. mainstreamem stále dokola pokrytecky podsouvaný princip ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ, tak je deformovaný i slogan (pro někoho možná vtip) o tom, že pesimista je pouze poučený optimista...[smích]

Pesimista není poučený optimista. Je to pouze v pocitu sebelítosti a strachu dlící člověk, který ještě nepochopil, že jediná autorita, které by měl naslouchat je ON sám, jeho čistého svědomí, zdravá intuice a nezlomný záměr hledat Pravdu. Hned za tím je pochopení, že Svět ve kterém pobýváme si z větší části svým myšlením, záměrem a způsobem jakým chápeme realitu sami vytváříme a Peace s ním.

(My two cents.)


jansmith[smích]

210907

30.01.2010 20:03

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

RE: JSME OPRAVDU PŘEMNOŽENI?

jansmith1984 193.?.?.?

Jedním z projevů a funkcí mainstreamu, propagandy, tezí pseudoautorit je popisovat věci a dění jinak, než jak tomu je ve skutečnosti.

Tu se něco vynechá, támhle zdůrazní, onde pokřiví a náhle vzniká (pro snadnější dosahovaní MOCI a peněz do těch správných kapes nebo dalších košér cílů) JINÁ REALITA. Je to realita virtuální, která má pomocí eufemismů, principu Zevšeobecňování, nabrnkávání lidského Strachu, či dalších animálních pudů a instinktů v povaze člověka (podobně jako je tomu v případě zde probíraných informací o přelidněnosti Planety) zblbnout nebo připravit ovce na možné pozdější události.


Pojďme se proto zkusit odvážně a s nadhledem zeptat sami sebe..[smích]

1. Hlásá dnes a denně mainstream (a zamysleme se nad tím KDO jej globálně ovládá a tím podmiňuje názory a chování nevědomé a "spící" většiny) nutnost spolupráce a nedeformované! synergie mezi lidmi, etniky či rasami nebo podněcuje (jak se naopak popisem virtuálního nepřítele a cílených krizí) k obavám a nenávisti??

2. Jaké filmy, dokumenty a další "umělecké" projekty dominují dokumentaristice a všelidové zábavě, kdy pořady nabádající diváky (posluchače) ke skromnosti, spolupráci s druhými a následování morálních a etických principů jsou v menšině nebo parodovány?

3. Kteří lidé v pozicích tzv. E/elit a tzv. autorit se chovají svým příkladem jako důvěryhodné a nezprofanované vzory ctnosti a humanity pro ostatní a kterým se dá pro to co konají (nikoli pro to, co pokrytecky prohlašují) VĚŘIT? V minulosti "pár" co hlásali Pravdu a porozumění bylo a z historie známe jak mnozí dopadli.

4. Jak je možné, že farizejové a pokrytci v politice i jinde (kteří vládnou a kážou ostatním o morálce, Pravdě a Lásce) se obvykle v bohatství až luxusu dožívají vysokého věku a umírají většinou v posteli, zatímco ti "druzí" bývají "tak nějak" umlčeni?

5. Pamatujeme na Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu a spousty dalších před nim i po něm?

6. Co je to za Systém, který toto umožňuje a KDO napsal jeho source-code???

7. Vymyslili tento pokřivený Systém tzv. obyčejní lidé nebo jsou od nepaměti jen jako nevědomé a vystrašené ovce ve vleku vyvolených Ovčáků a jejich za peníze a výhody všeho schopných a ochotných Lokajů?Těchto naprosto konkrétních otázek je o něco méně než bodů v desateru..[smích] a tudíž by neměl být problém se nad nimi nezávisle a bez jakékoli podjatosti či emocí chvíli zamyslet.

A Peace se všemi, kteří to nejen udělají, ale také si bez lhaní do vlastní kapsy nejen na tyto, ale i spousty dalších navazujících otázek (hned TEĎ a nikoli až "NĚKDY" ) odpoví... A s těmi, kdo to ze strachu, co by se mohli dovědět neudělají, samozřejmě také.


jansmith[smích]

211049

31.01.2010 13:29

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

RE: jdete uz mi z dilny

jansmith1984 91.?.?.?

64ka zareagoval s největší pravděpodobností na Protokoly, protože na nic jiného způsobem, kterým reagoval ani reagovat nemohl.


Pár věcí by si ale při své emotivní obhajobě Izraele měl možná uvědomit...[smích]

V první řadě Kolokol nikde na Izrael neodkazoval. Nevšiml jsem si, že by tento stát (který vznikl v OSN za diskutabilního přispění světových Mocností na úkor původních obyvatel Palestiny podobně pokryteckým mechanismem jak Mocnosti zafungovaly pro něčí benefit v Mnichově před WW2) ve svých odkazech Kolokol někde zmínil.

Legrační na tom je, že superanon ajpina 64 vydedukovala zmínku o Protokolech sionských mudrců jako napadání Izraele, a to jako by nevěděla, že zde není v souvislostí s Protokoly řeč o Izraeli jako takovém, ale o SIONISTICKÉM HNUTÍ, které stát Izrael (dokonce v rozporu s názorem ortodoxních, zřejmě tedy semitských židů) za pomoci pokřivené diplomacie a NÁSILÍ cestou různých Lokajů vytvořilo a nadále cestou budování nezákonných osad a dalších košér aktivit (např. tím jak se chová na západním břehu nebo v Gaze) rozšiřuje...

Tento pokus přesně zapadá do snah mainstreamových Ovčáků mlžit a ZEVŠEOBECŇOVAT a zde pro znepřehlednění konkrétních Vazeb spojit voldemortí sionistické E/elity s ostatními obyvateli Izraele a s Ž/židy po celém Světě obecně.


Pokud se ze strany 64ky nejedná o farizejské klouzání, tak se minimálně jedná o další fenomen, kterým jsou lidé v područí brainwashingu sionistického establishmentu oblbování a tím je pokus vyvolávat lítost nad chudáky nespravedlivě kritizovanými židy.

Problém ale je, že "svět" je i díky globální síti stále více o aktivitách sionistických izraelských E/elit či globálních bankéřských dynastií informován a pokud něco zasluhuje soucit, tak je to snaha přes všechny dostupné informace (v Gaze Goldstonova zpráva apod.) sionistické a další pokrytecké aktivity, které kupodivu odpovídají tezím z Protokolů, zastírat a omlouvat.


jansmith[smích]

211100

02.02.2010 20:37

Zdivočelá země

RE: poučné čítanie

jansmith1984 193.?.?.?

Doufejme, že "už ví jak na to", i když podle mne to ještě neví, ale intenzivně HLEDAJÍ, a to je dobře.


Problém je, že takové snahy mladých změnit Svět se objevovaly i v minulosti lidstva, ale vždy nakonec dojely na zkorumpování mlaďochů tzv. E/elitami (přesněji řečeno voldemortími E/elitami a lokajskými pseudoautoritami)...[smích]

I ti mlaďoši totiž dříve nebo později dospějí a sami nebo pod tlakem zvenčí si uvědomí, že je nutno "platit složenky", že život v Matrixu je svým způsobem bezpečný a pohodlný a pokud se člověk správně "snaží" a je příslušníkem "té právné" společenské vrstvy (třídy), tak i velmi příjemný (Cypher).

Zkorumpovat (postupně) rebelující mysl mladého člověka je stejně snadné, jako pomocí Propagandy a Brainwashingu udržet v nevědomostí a "ve spánku" většinovou (dospělou) populaci a o tom že to funguje je celá historie lidstva až do současnosti.


Jedno se ale oproti minulosti změnilo, a to MĚNÍ POMĚR SIL.

Je zde internet, a to je něco, co nelze ovládat, nelze nikým 100% kontrolovat, globální médium kde Propagandě a Brainwashingu v konkurenci s nezávislými informacemi a fakty padají kalhoty a jehož vývoj není možno spolehlivě určovat ani předvídat...

Díky němu rychle přibývají počty NOVÝCH rebelujících a hledajících mlaďochů. Jejich narůstající počet poprvé v historii začíná převyšovat počet těch, kteří se postupně unavili a přizpůsobili Systému (tj. začali s ním kolaborovat a původní snahy hledat a vykonat změnu odložili či úplně přerušili).

Narůstání počtu rebelujících a hledajících mlaďochů je tedy rychlejší než úbytek "starochů", zesiluje se i mentální energie, která se toho pohybu globálně účastní a to by mohlo vzbudit optimismus i u těch dospělých, kteří z pozice nenapravitelných pesimistů (tzv. poučených optimistů..[smích]) nevidí naději a díky své depresi či podléhání pocitu sebelítosti rozsévají negativní energii katastrofických vizí, kdy podle nich lidstvo probudí jedině až globální "armagedon".

jansmith[smích]

211265

02.02.2010 21:01

Zdivočelá země

RE: Tak to beru

jansmith1984 193.?.?.?

Řekl bych (jako je tomu v tvém případě zde v debatách často), že se poněkud mýlíš Vanguarde.

Podle toho, co tady ideologicky a legračně ve věci komunismu a socialismu podsouváš by například lidské embryo mělo být jako první stádium člověka také již plnohodnotným člověkem. Vidíš příteli a kamaráde, že jako vždy i v tomto případě záleží na interpretaci, motivaci a v ideálním případě čistém svědomí toho, kdo interpretuje.

A Peace s tebou.

jansmith[smích]


PS:
Mimochodem nedá mi, abych se tě na základě naších dřívějších debat na téma válečných zločinů Izraele (IDF) v Gaze nezeptal na to, co říkáš na poslední oficiální informace i tom, že izraelský establihment po dlouhém kličkování konečně PŘIZNAL použití zbraní na bázi bílého fosforu v tamních civilisty hustě zabydlených zástavbách? Stejně ale nikoho zodpovědného tak nějak po farizejsku nepotrestal, že...

211268

02.02.2010 22:23

Zdivočelá země

RE: Co bylo,bylo

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky napsané daielo, klobouk dolů.

Jedna z mála realitu popisujících reakcí. Bez zbytečných emocí, zášti, lokajského podlézání voldemortím E/elitám nebo ideologického sofi klouzání.

jansmith[smích]

211277

03.02.2010 08:08

Zdivočelá země

RE: k clanku

jansmith1984 193.?.?.?

Možná by se J.B.B.C měl zamyslet, jestli to s tím zastřeleným studentem ve Venezuele nemělo být jako se zabitým studentem Martinem Šmídem v rámci demonstrace na Národní třídě v 89tém v Praze...[smích]

Nebo s těmi při invazi do Kuvajtu údajně Iráčany z inkubátorů vyhazovaných dětmi a teď neřeším důvod, proč nastoupil Saddám do Kuvajtu.


Prostě obojí to byla propaganda a lži za "Pravdu, Lásku a údajně i demokracii" bojujících sil s cílem vybudit vlastní lidi a světové veřejné mínění proti režimu, který je tak nějak nutno košér způsobem pro NĚČÍ košér zájmy zlikvidovat.

Vlastně nejedná se o běžný US přístup, kterým se americký establihment s hubou od ucha k uchu a žvejkačkou v ní ani netají? "Naší parchanti, kteří lžou kudy chodí a třeba vraždí jsou v pořádku a jsou to ti správní hoši".

Podobně v bledě modrém se chová v boji za práva vyvoleného národa nejen na okupovaných územích "kdo by to byl řekl, že?" i establishment izraelský. A Peace s nimi.

jansmith[smích]

211330

03.02.2010 14:00

Zdivočelá země

RE: k clanku

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře jsi to napsal canario447. Legrační je už to, jak se někdo může rozčilovat nad naprosto obvyklým tykáním v anonymním fóru, notabene pokud se sám identifikuje pouze nickem a montovat do toho navíc soudruhy...[smích]


Přítel a kamarád J.B.B.C. je klasickým příkladem diskutéra, který se pokouší dělat vlny, ale pokud je fakty a konkrétními příklady nebo dotazy dotlačen do kouta, ze kterého se již není možno tak nějak "vyverbalizovat", takpo Josephovsku nastupují bonmoty (např. o zvracení), napadání oponenta nebo bludy o "končení".

Je příznačné, že přesně takoví diskutéři ideologicky ladí s ideologiemi mafiánského kapitalismu nebo sionismu a přesně jako ideologové mafiánského tzv. košér kapitalismu rádi bez uzardění malují černou na bílou a naopak. Samozřejmě o to více se cítí dotčení, když jsou v diskuzi přichyceni s kalhotami dole a pokud bonmoty nezaberou, tak z diskuze s výroky o zvracení stejně nakonec utečou.


Není takové chování nejjasnějším příkladem pro případného čtenáře k zamyšlení, kdo se sem chodí bavit a rozebírat problémy s čistým svědomím (vyzbrojený relevantními a těžko zpochybnitelnými informacemi) a kdo naopak jen jako záměrný nebo nevědomý Lokaj Systému, který velmi často kope za něčí branku?

A Peace s nim.

jansmith[smích]

211356

03.02.2010 14:14

Zdivočelá země

RE: ČR tehdy 'ze svého' každoročně darovala???

jansmith1984 193.?.?.?

Výborný příspěvek na téma závisti a nacionalismu mezi Slováky a Čechy orelsi.

Už je načase, aby si diskutující na emotivní téma KDO na KOHO ve federaci doplácel konečně uvědomili, že přihřívají polívčičku těm silám, které od nepaměti využívají nástroj moci, tj. "Divide et impera - Rozděl a panuj". Brnká se na emoce, animální pudy a instinkty a negativní povahové rysy (závist a strach) a je vidět, že u nevědomých spoluobčanů to stále zabírá...[smích]

Takoví diskutující by si měli uvědomit, že Slováci a Češi jsou bratrské národy a nebýt voldemortích deprivantů, nikdy by neřešili KDO a CO a možná by stále byli v jednom společném státě, kde jsou obě národnosti ostatně vzájemnými sňatky tak promíchané, že hledat rozdíly je k smíchu.

jansmith[smích]

211357

05.02.2010 13:20

Spojení mezi Paštuny a ztracenými kmeny izraelskými

Království Chazarů

jansmith1984 193.?.?.?

K zamyšlení:

TISÍCILETÁ VÁLKA MEZI RUSKEM A CHAZARY
Dr. Peter Beter

http://hucek.cz/l_kopecky/history/khazars.htm


jansmith[smích]

211632

09.02.2010 11:28

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

jansmith1984 193.?.?.?

Dobrá reakce kocoure..[smích]

Já jen pro Vojtu a možná některé další diskutéry přidám zajímavý výklad dvou výrazů, které odhalují POMÝLENOST ovčího pocitu, že něco OPRAVDU vlastním, neboli že to je v tzv. nedotknutelném osobním vlastnictví.


1. Reality.
Slovo reality, které je tak často skloňováno realitkami a vlastníky nemovitostí pochází z angl. slova "royalty" což znamená "královo". Tedy nikoli jak se dle zápisu na katastru domnívá šťastný majitel, ale jak popsal kocour fakticky (v konečném instanci) patří majetek vrchnosti (králi) a pokud nevěříte, zkuste přestat platit daň z nemovitosti apod. a uvidíte co se zanedlouho stane...[smích]

2. Hypotéka.
Slovo hypotéka (anglicky: mortgage) pochází z francouzštiny a znamená to "smlouvu až do smrti". Nezdá se vám to? Tak se zkuste zamyslet nad významem slovíčka "mort"?..[smích]

Samozřejmě, že to tak bankéři, ekonomové a různí finanční poradci oficiálně nepodávají a tahají z rukávů jiné definice, ale pokud se bavíme o Podstatě, tak tomu (jako v případě realit) TAK JE.


Co říkáte přátelé a kamarádi? Není to úžasné v jaké legrační virtuální realitě přežíváme a pokud by zde byl janko, jistě by jak jej znám správně připomněl moc slov a číslovek, kterou nevědomý lidský mozek vůbec neregistruje a přitom je jimi pro MOC a peníze do těch správných košér kapes od nepaměti velmi účinně ovládán.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

212027

13.02.2010 14:41

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

jansmith1984 193.?.?.?

Nepřesnosti a klouzání příteli a kamaráde MF..[smích]


Předně, nenapsal jsem, že slovo mortgage JE překladem z francouzštiny, nýbrž jsem napsal, že POCHÁZÍ z francouzštiny.

Vidíš ten rozdíl?


Pokud jsi zmínil překlad slova "mort" z angličtiny, tak za prvé jsem si nevšiml, že by samostatné slovíčko "mort" v angličtině efektivně existovalo. Výjimečně se objevuje jako "strdlice" nebo "spousta", což ale v překladu nemusí být nutně "mnoho".

Častěji se objevuje jako součást jiných výrazů jako např." mortal, mortality, mortally a snad ti nemusím překládat, co ta slovíčka znamenají. Co znamená slovíčko "mort" ve francouzštině, je také jasné nebo není??

Za druhé výraz "mnoho" se překládá do angličtiny jako "much, many, plenty of, a lot of" apod, takže by mne zajímalo, kde jsi získal informaci, že slovo "mort" znamená v angličtině "mnoho"...[smích] Ještě tak "most", ale ani to neznamená "mnoho" a problematický výraz "spousta" zmiňují výše.


Pokud se bavíme o slově "gage", tak také neznamená nutně "zástava" (byť se tak ve slově mortgage nabízí), ale může se jednat o americký spelling slovíčka "gauge", což znamená "míra nebo měřidlo".


Nějaký závěr? Vše bylo řečeno výše, jen pokud se týká slovíčka reality, které podle tebe nepochází z angl. slova "royalty" což se dá přeložit jako "královo, či královská důstojnost, koruna, trůn" apod., tak zkus nějakou dobu přestat platit daň z nemovitosti a pak se sem vrať popovídat si, komu tvá případná nemovitost opravdu patří...[smích]

Vlastně máš pravdu (a janko by to pravděpodobně potvrdil), že hrátky se slovy nebo číslovkami jsou úžasné. Jen je třeba od hry přejít (viz. velmi konkrétní příklad neplacení daně z nemovitosti) k důsledkům takového jednání a pak ty hrátky začínají vypadat poněkud jinak. A Peace s tebou.


jansmith[smích]

212478

25.02.2010 18:17

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

jansmith1984 193.?.?.?

Antoninusi příteli a kamaráde.[smích]

Sleduji tvé poslední příspěvky tady a s úsměvem vzpomínám na naše debaty blahé paměti. Pamatuješ? Nebudu se k nim vracet a nebudu ani zasahovat do této, jen přidám malou glosu.


Problém s tebou je identický jako s přítelem a kamarádem Vojtou49. Oba komunikujete kultivovaně (bodejť by ne, když Josephův vulgární a arogantní styl narazil na bariéru ironie a nakonec se s ním vážně nebavily ani dveře od chlíva[smích]). Jinak ale žádný progres.

Jako v případě naších debat ani tentokrát nebereš v úvahu širší souvislosti a fakta si s asertivní nevědomostí přizpůsobuješ k obrazu svému. Debata s tebou (a tobě podobnými) má smysl jedině v případě, že si ji přečtou i další čtenáři, protože to je způsob, jak se na takové polemice poučit a odtrhnout od virtuální reality, ve které ty a tobě podobní stále přežíváte.


Divil bych se, kdybys netvrdil opak (jinak by všechno postrádalo smysl), ale jak to je bych už ponechal na úsudku právě těch čtenářů, které zmiňuji. Je zajímavé sledovat tvé pokusy obhajoby a vysvětlování neobhajitelného a čím déle v tom zde budeš pokračovat, tím paradoxně pro tvorbu opačných názorů lépe.

Chutě do toho tedy a Peace s tebou.


jansmith[smích]

213500

10.03.2010 10:23

Kapitola z knihy: Alexander Dubček. Pražské jaro. Sametová revoluce.

Brouk

jansmith1984 193.?.?.?

O tom, JAK a PROČ došlo ke zvolení A.Dubčeka do čela KSČ a jak jeho pasivita a neschopnost řešit problémy v tehdejší společnosti vedla nakonec ke zbytečné okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy (ke které nemuselo údajně vůbec dojít) píše ve své vzpomínkové knize "Paměti a úvahy" (Pražská vydavatelská společnost, 2009) i bývalý předseda federální vlády Lubomír Štrougal.

Leccos se v ní nejen kolem Dubčeka vysvětluje.


jansmith[smích]

214493

10.03.2010 10:49

Čteme si preambuli Ústavy ČR: Jak režim pohrdá vlastními slovy

RE: kdo che tam,pomozme mu tam-o tom je celé lidské plahočení,dokdy?

jansmith1984 193.?.?.?

Pěkně to Saša napsal a stěžejní je následující věta, kterou bych ještě lehce doplnil:

"Skutečná pravda má odvahu tolerovat kritiku, příznakem lži, POKRYTECTVÍ A STRACHU Z PRAVDY je opak."


Dotaz:
Které mocenské struktury a lidé na jejích špicích se historický nejvíce bojí PRAVDY a přímo, podprahově či cestou svých lokajů nebo nevědomých oveček vyhlašují, že "Pravda NENÍ pro VŠECHNY" a jsou schopny ji (viz. historická fakta) za pomoci i brutálního násilí po tisíciletí umlčovat?

Namátkou: establishmenty oficiálních světových náboženství nebo špičky světských tzv. Elit a jejich Lokajové. (V případě zájmu nechť si další možné příklady doplní každý sám)

A tak to je.


jansmith[smích]

214494

10.03.2010 21:44

Čteme si preambuli Ústavy ČR: Jak režim pohrdá vlastními slovy

RE: kdo che tam,pomozme mu tam-o tom je celé lidské plahočení,dokdy?

jansmith1984 193.?.?.?

Jako obvykle záleží na interpretaci smoke.[smích]


To, že je na světě mnoho lidí, kteří se ve své nevědomosti, ovčáckým brainwashingem podporované pasivitě nebo pohodlnosti o pravdu nezajímají nebo se jí proto, že by je mohla nutit do nepříjemné změny vnímání jejich (pro ně relativně bezpečné a pohodlné) virtuální reality BOJÍ ještě neznamená, že by neměla být k dispozici VŠEM.

Těm vědomějším pomůže na jejich cestě k rychlejšímu chápání Světa a SOUVISLOSTÍ a ti ostatní ji přijmou až přijde jejich čas - viz teze o tom, že Pravda osvobozuje.

Nebo umřou stejně "pitomí" a se zvoncem na krku, jako byli celý život - každému co jeho jest. Nic více a nic méně.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

214523

12.03.2010 22:09

Kapitola z knihy: Alexander Dubček. Pražské jaro. Sametová revoluce.

RE: Pokus přesvědčit veřejnost, že měla dění v tomto státě ve svých rukou!

jansmith1984 193.?.?.?

V tomto svém příspěvku Vojta podle mého soudu nijak zvlášť neprovokuje..[smích]


Ano, použil ironii (což není zakázáno) a na příkladech s genitáliemi a bradavkami naznačil, že některá dogmata a MÝTY oficiálních náboženství (kupodivu náboženství vzešlých z judaismu, které po tisíce let vedou ovečky nikoli k Pravdě a Svobodě, ale ke slepé poslušnosti - pro moc a peníze do těch správných košér kapes) patří do matrixové sféry voldemortími E/elitami a Ovčáky POKRYTECKY podsouvané a zneužívané virtuální reality.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

214700

13.03.2010 22:43

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: komentář

jansmith1984 193.?.?.?

To si snad děláš legraci Choronzone..[smích][smích]


Ty chceš volit stranu nových "lízalistů" (tj. dalších, co se snaží dostat tzv. k lizu..[smích]), kde v republikovém předsednictvu figuruje např. soudruh Jiří Payne???
http://www.svobodni.cz/kdo-jsme/predsednictvo/

Až nyní se naplno projevila dříve skrytá motivace, která tě pudila k plodné diskuzi na těchto stránkách, tedy zpropagovat SSO.

Dobrá příteli a kamaráde, nic proti tomu jen ti připomenu na příkladu p.Payne a mírového zradaru co to jsou za výlupky:Jiří Payne: Američany jsem přesvědčil já, že ČR potřebuje jejich radar.
(autor článku Jan Neoral)

http://www.blisty.cz/art/34334.html

Něco k nahlédnutí:

(To, co jsme se dozvěděli poté, nám všem vyrazilo dech. Někdo položil panu J. Paynemu, bývalému poslanci (ODS) otázku, za koho zde lobbuje. Poslanec už není, ministr není. Pan Payne se označil za poradce a poté sdělil, že tu musí být, on je totiž duchovním otcem celé myšlenky s radarem. Nepochopili jsme to hned a tázali se dál…

A tak konečně vyšla najevo pravda!

Bláhový ten, kdo uvěřil, že akci radar spustily USA, protože usoudily, že je nutno nás ochránit před „darebáckými“ státy. (Pardon, státem. Severní Korea už se mezitím stala jejich partnerem v jednání. A než „kočička vajíčko snese, Beruško“, bude partnerem možná i Írán).

Bláhový ten, kdo uvěřil, že akci spustila v roce 2000 sociální demokracie.

Pan RNDr Jiří Payne, bývalý poslanec ODS, totiž hrdě přiznal před celým sálem - a opakoval to dvakrát - že on došel kdysi k názoru, jako místopředseda sněmovního zahraničního výboru, že Česká republika potřebuje radar a navrhl to v jednání Spojeným státům. Výslovně a hrdě řekl zde do sálu lidem, že to je jeho myšlenka, jeho nápad, a on to začal dotahovat do jednání a nestydí se za to!

Celá vládní suita seděla a nic nenamítala - takže to pro ně nebylo tajemství. Nakonec, kdyby bylo, co by tam pan Payne dělal?)

-----


Tak co Choronzone, přidáš nějakou další agitku?

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

214849

14.03.2010 21:32

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: komentář

jansmith1984 193.?.?.?

Nejde jenom o Payneho a zradar Choronzone...[smích] To je jen třešnička na dortu. SSO je snaha cestou klonu ulhané a po toskánsku zprofanované a krachující ODS protlačit karieristy k podílu na moci a místo úsměvu je to spíše k pláči.

Na druhou stranu oceňuji, že jsi odmítl Payneho snahy (plných lží, lokajství a pokrytectví) o naroubování košér US mírového radaru na české území.


Když se ale bavíme o bývalém poslanci za ODS Payenemu, tak tady je malé pokračování:

(Jíří Payne: Politik židovského původu, autor zvacího dopisu ohledně americké základny a velký propagátor americké vojenské přítomnosti na českém území. V době jednání o česko-německé deklaraci byl propagátor židovských zájmu v ní. Je též autorem myšlenky na zřízení Pražského institutu židovských studií a byl průvodcem delegace amerických rabínů, kteří hodnotili naší zemi ohledně stavu antisemitismu v ní. Především je pak navrhovatel novely 405/2000 Sb. trestního zákona, které zavedla trestnost vyjádření názoru na historii. Pěkná Strana svobodných občanů to je, když její volební lídr proti svobodě slova horlivě vystupuje a za svobodně vyslovený názor na historii by posílal lidi do kriminálu s tím, že se jedná o zločin proti lidskosti.)
http://nezavisle.info/2009/06/04/strana-svobodnych...

Popírání holocaustu.
Ustanovení § 261a TZ bylo zavedeno zákonem 405/2000 Sb., jenž navrhli poslanec ODS Jiří Payne a další......
http://iuridictum.pecina.cz/w/Popírání_holocaus...


jansmith[smích]


PS:

Nový zítřek, dnes se rodí,
OSS za občana zbrojí.
Vidí to vše nepravé,
radujme se občané.

Nové časy nastávají,
OSS naše práva hájí.
Ba co víc, vyslechne nás,
naše problémy odstraní.

Au, to byl sen,
do hlavy jsem uhozen.
Promiňte mi, usnul jsem,
a s postele spadl jsem.
Autor v diskuzi: http://rucuk.blogy.novinky.cz/0902/nova-moznost-vo...

214949

15.03.2010 00:00

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: komentář

jansmith1984 193.?.?.?

A jak k tomu došlo? To odešel sám nebo byl odejít? Že o tom stranické vedení tak nějak zapomnělo občany informovat.[smích] VIZ: http://www.svobodni.cz/kdo-jsme/predsednictvo/ Ještě se zeptej, kdy tuto změnu zohlední i jejich stranické webové stránky a zdali k tomu poskytnou i odpovídající vysvětlení důvodu, či alespoň komentář.


Dobrá, asi toho necháme Choronzone, co říkáš? Než se rozloučím, tak na závěr poznámka k ještě jedné zajímavé osobnosti v předsednictvu SSO, prof. PhDr. Miloslavu Bednáři, CSc.

Jeho postoj k US radaru necháme být (možná také chodil na demonstrace PROTI..[smích]), ale leccos o jeho "orientaci" vypovídá část jeho projevu v rámci politické diskuse k modré šanci pro ČR na 15. kongresu ODS v Praze, 04.12.2004.

CITUJI:
""Dámy a pánové,
...nynější viditelný příklon veřejnosti k programu ODS nás zavazuje. ODS ve svém principiálním zápasu o svobodu a demokracii České republiky a Evropy není sama. Evropská unie, jež postupně krok za krokem dusí svobodu a demokracii Evropy, tedy svých členských států, se naprosto logicky dostává do neustálých sporů se Spojenými státy americkými jako nejmocnějším demokratickým státem světa. Centrální mocnosti Evropské unie se letos horečně snažily, aby v amerických prezidentských volbách nezvítězil prezident Bush, který uskutečňuje globální americkou politiku na zásadách demokratické civilizace podobně jako za první světové války prezident Wilson, a rovněž je důrazně a nekompromisně prosazuje ve světovém měřítku.[smích]. Je zřejmé, že v nynějším střetu o svobodu a demokracii Evropy a světa je Bushova Amerika, tak jako kdysi Amerika Wilsonova, jednoznačným spojencem českých masarykovských tradic demokracie, ke kterým se ODS výslovně přihlašuje a zastává je v evropské politice. Není proto vůbec přehnané říci, že vítězství George W. Bushe v listopadových prezidentských volbách je v české a evropské politice v první řadě vítězstvím zásad ODS...""

KONEC CITACE.

(autor doc. Miloslav Bednář, člen ODS a Koordinační rady česko-německého diskusního fóra)
https://www.ods.cz/akce/kongresy/15.kongres/projev...


Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...[smích] Vypadá to, že po p. Payenovi další výlupek ODS bojující nyní v řadách Strany svobodných občanů za "pravdu, lásku, demokracii, potažmo za zájmy občanů ČR".

Není ten náš Svět legrační příteli a kamaráde?


jansmith[smích]

214977

15.03.2010 12:37

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: komentář

jansmith1984 193.?.?.?

Dobrá Choronzone. Tak tedy ještě něco ke G.W.Bushovi..[smích]


Problém Bushe není v tom, že by byl pouze symbolem, jak jsi napsal, cituji: "všeho zla", ale v tom, že to byl (jak je v korporátně-mafiánském Systému obvyklé) na oči plebsu vystrčený panák, který na základě zmanipulovaných (údajně svobodných a demokratických..[smích]) voleb pouze realizuje politiku a dlouhodobé plány voldemortích E/elit nebo jinými slovy mainstreamem opomíjených (historicky z poza opony pro MOC a peníze do těch správných kapes vykukujících) Vyvolených.

Co se za jeho působení událo nebudu připomínat. Zvědavec a další nezávislé zdroje informaci jsou toho humusu, lží a pokrytectví plné (sám si zmínil 9/11 a přidej pozdější bushovci rozpoutané válečné konflikty, Patriot Act, světovou ekonomickou košér krizi plus devótní podporu farizejského státu Izrael nejen v rámci jeho sviňáren vůči Palestincům). Podstatné ale je, že Bush (a klika, kterou reprezentuje) je i symbolem zprofanované pravice (v US republikánů) jako takové.

Když už konzervativní pravice, tak možná ta, kterou v US zastupuje kongresman R.Paul a co je zajímavé, nevšiml sem si, že by prof.PhDr.Miloslav Bednář,CSc na zmíněném sletu ODS (jinak uprchlík z krachující ODS - nyní v Perwollu vypraném dresu SSO) ve svém referátu opěvoval pravici Paulova typu.

Naopak byl společně s Paynem (viz. radar) po polobotky zabořen v zadnici pravice, kterou reprezentuje G.W.Bush a to je důvod, proč je pro mne nedůvěryhodný i stranický lídr Peyna a Bednáře (mladíček, který nikdy fakticky pořádně nepracoval) p.Mach a tudíž i jím vedená strana tzv. svobodných občanů - mimochodem plná bývalých ódeesáků.


Podobné jako v US (nebo jinde v tzv. vyspělých demokraciích) je to i v českých banánistánových podmínkách, kdy hra politických stran na pravici a levici je velmi často jen zástěrkou pro ovce, aby měly možnost se v rámci virtuální reality tzv. svobodně rozhodnout ve věci další budoucnosti politiky a státu mezi tzv. demokratickými možnostmi..[smích] a vlastně mají za úkol (mediálně i jinak manipulovanými volbami) jen s hýkáním legalizovat ovčáky dlouhodobě uskutečňované trendy nebo také v českých podmínkách mezi stranami mnohými lízalisty bez uzardění praktikovaný košér turismus.

Tím odpovídám i na tvůj dotaz na lepší pravicovou alternativu.


Na druhou stranu debatu s tebou oceňuji, působíš dojmem férového člověka, jen bych být tebou začal vnímat VĚCI trochu více v souvislostech a nezapomínal, že kromě pokroucených ekonomických pouček a blábolů o rovných tržních příležitostech, honbou za nekonečně rostoucím HDP apod. existuji i takové kategorie jako etika, morálka a obyčejná lidská sounáležitost.

jansmith[smích]

215015

19.03.2010 15:22

Jednoduché vnímání Američanů ruinuje svět

RE: No to zase raz niekto

jansmith1984 193.?.?.?

Jedna poznámka k tomu co jsi napsal calimero.Ty ceny za mír humanitárním bonbometčíkům nerozdáváme, jak jsi napsal, cituji "my", ale rozdávají je po polobotky v zadnicích tzv. Elit zaboření Lokajové Systému, kteří nejsou "my" a vše co činí činí z kolaborace, potažmo naděje, že budou jednou oni nebo jejich potomci za své služby tzv. "připuštěni"..[smích]


Pozor na GENERALIZACI (zevšeobecňování), protože to je jeden z nástrojů mocenských E/elit a jejich Lokajů k odvěkému ovládání (manipulaci) podvědomí nevědomé masy. A Peace s nimi.


jansmith[smích]

215382

19.03.2010 20:34

Jednoduché vnímání Američanů ruinuje svět

RE: No to zase raz niekto

jansmith1984 193.?.?.?

Ano, generalizace je jen jedním z účinných nástrojů posilování virtuální reality, kterou běžnou populaci (pro moc a peníze do těch správných tzv. košér kapes) přímo nebo cestou svých Lokajů, mediálních pseudoautorit, POKRYTECKY po dlouhá staletí masírují tzv. E/elity. Jak dalece jde o E/elity ve svém pocitu vyvolenosti morálně zdegenerované nebo E/elity mafiánsky voldemortí ponechám do pléna...[smích]

Co jsi napsal maute je podle mne velmi jasná a hluboká sonda do Podstaty a leccos objasňuje i ve vztahu k dalším (na Zvědavci často probíraným) a nevědomé mysli na první pohled málo patrným SOUVISLOSTEM.


Ve zdejší rubrice "Ve zkratce" je uveden odkaz na Video přednášku profesora Jana Kellera - Arogance financí a řekl bych, že zapadá přesně do tématu.

Jan Keller: Arogance financí (16.3. 2010) - část 1až9
http://www.youtube.com/view_play_list?p=A3A05669C4...


Nejen všem Zvědavcům se širším vhledem, ale zejména diskutérům - přátelům a kamarádům jako Choronzon nebo Vojta49 (a jim názorově blízkým) doporučuji k pečlivému studiu.


jansmith[smích]

215399

19.03.2010 22:02

Jednoduché vnímání Američanů ruinuje svět

RE: No to zase raz niekto

jansmith1984 193.?.?.?

Ještě k té přednášce Jana Kellera: Arogance financí.


Na serveru Dolezite.sk se v diskuzi objevil link na DOTAZY do diskuze, na které po přednášce sociolog J.Keller odpovídal a které do původního odkazu ve zdejší rubrice "Ve zkratce" nebyly zahrnuty.

Mimo jiné hovoří i problému polit. pravice a levice a problematice jankem zde zmiňovaného tzv. občanského (základního) příjmu.


Všechny části (jak uvedené přednášky, tak i diskuze) jsou k dispozici zde:
http://www.youtube.com/user/TVSolidarita#p/c/A3A05...


jansmith[smích]

215404

21.03.2010 18:37

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

jansmith1984 193.?.?.?

Vladimíre Bílý, ty budeš dle názorů, které zde už nějakou dobu prezentuješ (pokud nejsi klonem xmana nebo jiných zdejších výlupků, tak o to více) přesně ten případ pomatence nebo lokaje pracujícího za úplatu pro tzv. Systém, jakým se v žargónu říká "užiteční idioti"...[smích]

Nick Řehoř to zhodnotil jasně a já ti jen doporučím, abys sis našel chvilku a pečlivě vyslechl na Zvědavci anoncovanou přednášku prof.Jana Kellera: Arogance financí (plus debatu, která následuje) a zamyslel se nad úvahami, které tam sociolog Keller uvádí na téma tzv. střední třídy, diskrétní elity a jejich vazby na likvidaci sociálního státu.

Jan Keller: Arogance financí 16.3. 2010
http://www.youtube.com/view_play_list?p=A3A05669C4...


Možná ti potom dojde, že patříš s největší pravděpodobností přesně do skupiny (jak se profesor vyjádřil) méně inteligentních (a já dodávám) Lokajů, kteří si myslí, že zrovna JIM omezení sociálního státu prospěje, a kteří pokud jsou mladí mají pocit (protože jsou náležitě sobečtí a brainwashed), že je penzisté zneužívají a že se bez solidarity jako mladí "jurové" obejdou a ještě na tom košér vydělají..[smích]

Nevydělají Vladimíre Černý.[smích] příteli a kamaráde. Naopak. Pouze pomáhají těm v "potravním řetězu" nad nimi k vyšším ziskům a až zjistí, že se mýlili a pomáhali nevědomě bohatým ještě více bohatnout a chudým chudnout, bude i pro ně pozdě.


Ještě jedna poznámka z přednášky, kterou (mimo jiné) J.Keller pronesl:

CITUJI: "Jedinou třídou, která odpovídá definicím Karla Marxe, je "diskrétní elita". Tou společenskou skupinou, která nejlépe odpovídá požadavkům neoliberalismu na individualismus, jsou bezdomovci."


Každopádně je to s lidmi jako ty legrace. A Peace s tebou.


jansmith[smích]


PS:
Zajímavý rozhovor s Prof. PhDr. Janem Kellerem, CSc. je tady:

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2003010002

(Michel de Montaigne: "Jediný statek, který je spravedlivě rozdělen, je lidský rozum. Nikdo si nestěžuje, že ho má málo.")

215536

21.03.2010 22:01

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

jansmith1984 193.?.?.?

Jedno tě ctí Vladimíre B., a to je fakt, že se snažíš srozumitelně argumentovat a jestli jde o férovou nebo lehce podjatou argumentaci už zhodnotí ostatní...


Že tvé názory (možná nepřímo) vystupují proti principům sociálního státu (a smíru) a tudíž přímo nebo nepřímo zastávají principy neoliberalismu, který sociální stát, bez přihlédnutí k celkovým SOUVISLOSTEM i cestou sobectví a vyvoláváním rozporů ve společnosti, oslabuje (a vymlouvá se např. na demografickou křivku, kdy jde pouze o zástupný problém a Podstata je JINDE) asi nepopřeš. Nebo ano?..[smích]

Proto jsem ti také připomněl přednášku prof.Kellera, kde tento moudrý muž lidem s názory podobným tvým vysvětluje o jakou pomýlenost a možná nevědomou, možná lokajskou snahu o vklínění sváru mezi generace se jedná (rozděl a panuj pod taktovkou vyvolených E/elit a o penízky do těch správných košér kapes je to oč tu běží, jako již milionkrát v historii).


Co jiného jsou jinak tvé úvahy na téma omezit volební právo důchodcům určitého věku, tj. učinit z nich nerovnoprávné občany apod.??[smích] Navíc nejen Řehoř, ale i Lin ti leccos naznačili a já věřím, že nikolivěk zbytečně.


A pokud se jedná o linky na J.Kellera, tak rádo se stalo a až si tu přednášku a diskuzi pozorně nastuduješ, tak se vrať a zkus to znovu příteli a kamaráde.

jansmith[smích]

215560

23.03.2010 11:33

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

jansmith1984 193.?.?.?

Tvoji odpověď beru Vladimíre B...[smích] a oceňuji, že se snažíš (pravděpodobně jako férový člověk) nad problémem zamýšlet a hledat řešení.

Jen mám pocit, že na to (jako řada některých dalších zde diskutujících, viz. přítel a kamarád Choronzon), jdeš cestou nepřesných (byť podmanivě sofistikovaných) čísel, navíc pod vlivem deformované - farizejské logiky, kterou nevědomá lidská mysl v hlavách tzv. diskrétních mocných (právě pro MOC a peníze do těch správných kapes) ve výchově běžné populace staví nad vyšší principy jakými jsou etika, morálka a po tisíciletí (jak sem psal jinde) někým Systémově destruovaná obyčejná lidská sounáležitost.

Bez pochopení principu lidské sounáležitosti, která odmítne pokrytci po věky vnucovaný princip DUALITY se tato tzv. civilizace ve svém egoismu nesmyslně (a s legračně udiveně vypoulenýma očima) podle všech indicií nakonec zničí...[smích]


Zvědavec je ve svých debatách plný zajímavých úvah na různá společenská témata a jedním okruhem je tzv. E/elitami podsouvaná hra na pravici a levici, kterou ovce všech spol.tříd a zejména ta střední, skrze výchovou podporovanou chamtivost tak rády v honbě za zlatým teletem (paradoxně pro konečný benefit těch nad nimi a ZA OPONOU) hrají a to bez toho aby pochopily, že jim někdo už v počátku rozdal falešné karty.


Sociolog a profesor Jan Keller poskytuje mnoho podnětného materiálu k zamyšlení a pokud máš zájem, tak zde jsou na závěr ještě dva:

1. Jan Keller: Blíží se konec světa (2003).
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2003010002

2. Jan Keller: Dva druhy pravicových voličů (2009).
http://www.blisty.cz/art/51696.html


jansmith[smích]

215690

24.03.2010 10:58

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: Do prdele ja snad budu zit na truc.

jansmith1984 193.?.?.?

Píšeš zajímavě Médo, rád si tvé příspěvky na Zvědavci projdu a často s tvými názory i souhlasím, ale mám pocit, že se ne vždy Podstatě přibližuješ, byť ty jsi pravděpodobně přesvědčen o opaku.

Polemika na téma DŮCHODCI do této mé charakteristiky zapadá a vždy se usměju, když si vzpomenu jak jsi blahé paměti obhajoval háhábečkovu farizejskou tezi (mimochodem od věků prosazovanou nejen náboženskými, ale i jinými voldemortími E/elitami), že "Pravda není pro všechny".

Pamatuješ příteli a kamaráde?..[smích]


Tvá rétorika (bez empatie k "tvrdě" probíraným důchodcům) na téma spoluzodpovědnosti starších generací na myšlení a chování mladé generace má jistě mnoho do sebe a dá se s ní souhlasit, ale opět to je (možná záměrně, možná z nevědomosti) z kontextu vytržená část pravdy, která bez toho aby byly brány v úvahu VŠECHNY okolnosti věci, místo aby rozkrývala celkový obrázek, pouze deformuje.


Vyčítáš důchodcům, že špatně vychovali své děti (což je mimochodem zevšeobecňování jako Brno, protože se určitě netýká všech) a opomíjíš fakt, že chyby a deformace ve výchově nevznikají izolovaně, ale v zásadě se předávají z generace na generaci, a to právě proto, že SPRÁVNÁ výchova je historicky (většinou pro MOC, PENÍZE do těch správných kapes a snažší ovládání nevědomých) záměrně deformovaná. Kolik staletí trvalo světským a církevním v uvozovkách "bojovníkům za Pravdu, Lásku, Odpuštění" než svolili (byli přinuceni) k umožnění vzdělání pro VŠECHNY, kdy jim z farizejských důvodů nevadilo z tohoto procesu vyloučit polovinu populace tj. např. osoby ženského pohlaví??.[smích]

Není hlavní příčinou takového schizofrenního stavu, ve které se jako lidská civilizace po tisíciletí jako v bludném kruhu nacházíme právě ona pokrytecká teze, která tobě nevadí a kterou ses jal kdysi v polemice s HHBB obhajovat a která znovu cituji zní: "Pravda není pro všechny"???


Podle mne ano. Nemůžeš vinit důchodce za to jak vychovávali své děti, když i oni byli svými rodiči vychovávání deformovaně nebo za to, že pokud se našla historická osobnost, která se pokoušela záměrné bludy a podvody Systému (E/elit obecně, které z toho profitovaly) osvětlovat, že byla často dehonistována nebo fyzicky odstraněna.

Nikoli běžný člověk, ale E/elity určují styl výchovy, který je do podvědomí tzv. běžné populace vkládán a to nebudu připomínat na Zvědavci často probírané nástroje k ovládání mas, jakými jsou cíleně deformovaná a vylhaná propaganda a brainwashing, kterými BYL a JE obyčejný člověk dennodenně bombardován.


To jak se vyjadřuješ na adresu důchodců Médo (jak věci zevšeobecňuješ a přitom se nedíváš pod povrch) těmto snahám Ovčáků oblbovat lidi či prohlubovat nenávist (mezigenerační konflikt / divide et impera) podle mne přispívá. A Peace s tebou.

jansmith[smích]

215752

24.03.2010 11:53

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

RE: Buh prokleje Ameriku?

jansmith1984 193.?.?.?

Pravda je, že pokud by se voldemortí E/elity (zde mám na myslí R&R Ltd. mafie) rozhodly, tak by USA položily lusknutím prsty. A týká se kterékoli země na Planetě.

Nástroje na to si historicky opatřily a že to jde ve velkém předvedl vůči britské libře i altruista židovského původu (a zřejmě i ekonomického vyznání) G.Sorros.

Vědí, že ve vztahu k US by si tím mohli vypustit rybník, a proto by k tomu podle mne sáhli jen za specifických okolností a až potom, co sebe, své rodiny a spřízněné lokaje zajistí před následky (viz. shromažďování aktiv - např. zlata). Jedním důvodem k takto zásadnímu kroku (a technicky to pro ně není problém, stačí když globálně soustředěným úsilím v bankovní sféře přestanou podporovat US government a ekonomiku) může být i otevřená snaha omezit vliv sionistů ve světě.


Izraelský establishment je (ve věci rozšiřování státu Izrael, viz. sionistická politika, která jede v souladu s Protokoly Sionských mudrců, tj. i pokud se týká prosazování další výstavby nezákonných osad) silný v kramflecích a pochybuji, že by si to Obama neuvědomoval. Buď hraje po farizejsku s NIMI a hádá se pro zachování dekóra jen naoko nebo pokud zastupuje (což je málo pravděpodobné) opoziční zájmy, tak musí postupovat naprosto delikátně a dlouhodobě, protože jinak jej čeká buď osud JFK nebo ohrozí se shora zmíněných důvodů existenci samotného státu USA.

Je otázka jak hodně je pro sionistické (bankovní) parazitické E/elity rozhodující dobré bydlo nebo zdali by se ho vzdaly pro vyšší (náboženské) cíle judaismu (vyvolenosti od Boha) tj. ochotou dojít až k sebezničení při hromadném armagedonu v případě, že tyto cíle (viz. dobudování pouze židovkého Jeruzalému nebo existenci státu Izrael jako takového) někdo/něco zásadně ohrozí.

My two cents.

jansmith[smích]

215759

24.03.2010 20:10

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: Do prdele ja snad budu zit na truc.

jansmith1984 193.?.?.?

To je právě záměrný nebo nevědomý omyl nejen HHBB, ale i dalších, kteří jej s ním sdílejí a šíří Médo...[smích]

Náš Svět a lidská rasa obecně se v kruhu po tisíciletí potácí v problémech, které (jak můžeme pozorovat) gradují a v závěru (pokud nedojde k zásadní změně myšlení a přístupu lídrů potažmo většiny) mohou vést až k sebezničení civilizace právě proto, že historicky mocné skupiny z pocitu vyvolenosti a pro MOC a peníze do těch správných kapes upírají ostatním přístup k Pravdě.


A nejen upírají, oni Pravdu z pozice hráče sofistikovaně překrucují a pokud se objeví někdo dostatečně "bláznivý", kdo by je jejím vyslovením mohl ohrozit, tak jej umlčí nebo přímo zlikvidují. Dělo se kdysi a děje se i dnes. Oni takové konání ospravedlňují jako ochranu plebsu před jím samotným (a v udržování tohoto mýtu jim dobrovolně pomáhají, např. šířením konstrukce, že plebs není schopen některé věci pochopit, různí Lokajové nebo nevědomím ovládaní lidé).

Ve skutečnosti je tato cesta POKRYTECTVÍ, zamlčování a vyložených lží jedinou možností, jak udržet svou dominantní pozici ovčáků a vládců nad mysli i těly (údajně Bohem jim daných k dispozici) oveček a historie ukazuje, že každý díl Pravdy, který neuhlídali a dostal se do vědomí tzv. obyčejného lidu jim z jejich dominance vždy ubral.


Proto se Pravdy BOJÍ a v každé historické době konají vše proto, aby se napovrch nedostala. Je to ale závod s časem, který nemohou vyhrát a buď se Pravda stane veřejným statkem dostupný VŠEM (a bude pod úroveň lidských bytostí se z chamtivosti, pokrytectví nebo strachu uchylovat ke lžím) nebo většinová populace a tato civilizace obecně skončí před svým zánikem na nějakou dobu v globálním otroctví.

Dokonce i tento webzin slouží díky možnostem neuhlídaných technologií primárně k tomu, aby dal zaznít Pravdě nad bludy či politickou korektností, a to, že do něj přispíváš značí, že i ty máš zájem na tom, aby zazněla a byla tzv. pro VŠECHNY.

Nebo sem chodíš z jiného důvodu?


Tak si vyber Médo a Peace s tebou příteli a kamaráde.

jansmith[smích]

215790

27.03.2010 19:24

Třetí světová válka již začala

RE: silné podpory křeťanského světa

jansmith1984 193.?.?.?

Z jistého pohledu legrační na tom všem je, že jak křesťanství, tak islám jsou další v řadě vzniklá monoteistická náboženství pocházejících z judaismu.


Jinými slovy:
- křesťanství je starší a islám je mladší dítě jednoho "rodiče", kterým je judaismus a PROČ a JAK (v jakém věkovém rozestupu se tyto děti narodily..[smích]) si v případě zájmu jistě již každý z dostupných zdrojů vyhledá sám.

Ještě jinými slovy:
- chybný a pokrytecký source-code (snadno v "rukách" sofistů zneužitelného DUALISMU), který byl zakladateli (původně z pohanství povstalého judaismu) vložen do "genetické informace" rodiče se přenesl i na dítka (byť v případě křesťanství se Ježíš z Nazaretu ovlivněn východními naukami o částečnou opravu defektního kódu pokusil) a snaha o změnu, v případě Ježíše k náboženství tzv. pro VŠECHNY (hlavně pro chudé a pronásledované), se tudíž nezdařila.

Tato pro někoho z ovčáků oportunistická snaha o rovnoprávnost a osvobození tzv. obyčejných lidiček byla farizeji brzkou likvidací Ježíše a následným uchvácením a pokroucením jeho myšlenek (i skrze falešné apoštoly jakým byl podle mne i Pavel-Saul z Tarsu) umlčena ihned z počátku a dobrá idea nové církve byla posléze klasickým způsobem chamtivými E/elitami zneužita pro ještě sofistikovanější ovládání nevědomých a bezbranně naivních oveček.


Z výše napsaného vyplývá, že Třetí světová válka, která by byla rozpoutána jako globální konflikt mezi idejemi křesťanství a islámu by byla pouze materializací kukaččího source-code, který po tisíciletí vyčkával ve voldemortími E/elitami manipulované mysli nevědomých věřících (pokud k tomu dojde, tak ateisté a ti co to myslí tzv. dobře se pro svou nevědomost, kolaboraci nebo pasivitu s voldemortím Systémem bohužel svezou také), kdy hlavní teze tohoto deprivantského kódu zní, JAK JINAK: "Pravda není pro všechny".

Co kdyby někomu uškodila, že?..[smích]


A jak by se na adresu VŠECH, kteří se v tomto z egoismu (pro MOC a peníze do těch správných kapes) a z nevědomosti, po věky vezou pravděpodobně vyjádřil i Ježíš:

Peace s nimi.


jansmith[smích]

215885

27.03.2010 19:49

O jedné knize

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

jansmith1984 193.?.?.?

Ano, pokud k tomu opravdu došlo jak se traduje, tak opět krásný příklad pokryteckého Systému, který zneužívá v lidských bytostech evolučně zakódované a systémově posilované animální pudy a instinkty jako chamtivost nebo tendenci pro moc a peníze zneužívat slabší obecně, na základě kterého vznikly a prosperovaly i Spojené státy Americké jako celek.

Tento farizejský a egoisticky pokrytecký Systém ovšem nezačal fungovat se vznikem USA. Vznikl a podepsal se na lidských dějinách mnohem mnohem dříve a mnohými voldemortími E/elitami, jejich Lokaji a nevědomými ovečkami je pro peníze do těch správných kapes, prebendy, výhody a MOC z toho vycházející pochopitelně opěvován a obhajován doposud...

jansmith[smích]

215886

27.03.2010 21:58

O jedné knize

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

jansmith1984 193.?.?.?

A tomu, co se stalo v Americe Dvořákovi věříš anonyme 192.?.?.? nebo je to podle tebe také jen story bohéma a mluvky?..[smích]

Mimochodem nejde jen o tyto dvě story, ale o pokrytectví v mezilidských vztazích jako takových, které je od věky systémově v nevědomých lidičkách od věků (jak sem napsal jinde: pro výhody, prebendy, MOC a peníze) přes pokrytecké proklamace chamtivých E/elit (které mají největší máslo na hlavě) bojujícími údajně za "Pravdu, Lásku a např. demokracii" přímo nebo podprahovou výchovou na všech sociálních úrovních podporováno.


A tudíž nejen na nižších úrovních, ale i na národních či mezistátních jsou takto mezilidské vztahy na voldemortí způsob ovlivňovány a aktuální příklad máme (mimo jiné) i v současném chování sionistického establishmentu ve věci budování dalších a dalších osad (těmi tzv. "vyvolenými od Boha".) na okupovaných územích nebo přímo v Jeruzalému.

jansmith[smích]

215892

29.03.2010 15:56

Třetí světová válka již začala

RE: Máme společnou cestu

jansmith1984 193.?.?.?

Historie nás učí, že dogmat oficiálních náboženství a jiných jediných "pravd"..[smích], které se tvářily jako nezpochybnitelné a ve skutečnosti to byl záměrně nebo nevědomě vytvořený/podsunutý konstrukt (často pokrytecky upravený mýtus) jsou plné "historické hřbitovy", kdy čas a lidská touha po Pravdě tyto pseudopravdy vytvořené zmatenými nebo úplatnými lidskými pseudoautoritami jednu po druhé (občas v klidu, většinou v násilí a bolesti) odhalují a tím postupně posouvají lidskou rasu z nižších na vyšší úrovně vnímání reality.

Každá víra, duchovní nauka nebo náboženství, které má ve svém zdrojovém kódu !CHYBU! (něco pokrytecky hlásá a v rozporu s principy lidské sounáležitosti a rovnosti prosazuje opak - přitom co se s hranou pokorou vymlouvá na lidskou slabost) je "čekatelem" na "ODHALENÍ" a jedině jak může co nejdéle přežít je ostatním vnutit a slovem či násilím rozšiřovat farizejskou propagandu že "Pravda není tzv. pro všechny"...


Nějaký závěr? Ano, možná si lidská rasa za takto historicky rozdaných karet etapou náboženské (virtuální) interpretace svého vzniku a svého vývoje musí projít (stejně jako si většina lidských bytosti musí od jistého věku v dětství projít fází posilující se identifikace s egem), než v ní (obvykle k tomu dochází v okamžiku smrti nebo na základě velmi drsných životních zkušeností) dojde k vnitřnímu pohybu od Ega (a sofi E/elitami zneužité Duality) k Jednotě se Sebou, se Vším a se Všemi a kdo ví, možná tato tísiciletá odbočka při hledání Pravdy (jako v případě vývoje dítěte a ega) nešla přeskočit...!!!?..[smích]

Pokud v této "zkoušce" Pravdy ale lidská rasa na planetě Zemi neobstojí (a vypadá to, že v tomto destruktivním, na závislostech, pokrytectví, chamtivosti a tudíž MOCI nad druhými založeném Systému mnoho času nezbývá), tak si pravděpodobně tuto odbočku v nevědomosti a utrpení opět o "něco" prodlouží.

My two cents.


jansmith[smích]

215959

29.03.2010 21:08

Třetí světová válka již začala

RE: Máme společnou cestu

jansmith1984 193.?.?.?

Každý můj příspěvek jim proložený není, Médo a pokud něco jak píšeš šířím, tak nikoli jeho pokrytecké znění, ale pravý opak... Bylo jen otázkou času, kdy potrefená husa "zagágá" a ani to tak dlouho netrvalo, viď?....[smích][smích]


Ještě jeden výrok miluji příteli a kamaráde a ten zní: Peace/Shanti s tebou.


jansmith[smích]

215977

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 5

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 1

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
389 478,80 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 857 874