Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Cygnus

Nalezeno 27 příspěveků, 8 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.07.2003 23:26

EU zvažuje použití mikročipů v bankovkách

EU zvažuje použití mikročipů v bankovkách

Cygnus 62.?.?.?

Zase jste trochu nedomysleli některé důsledky. Vtip je v tom, že identifikace bankovek přispívá sledování, ale samo o sobě je to zatím nedostatečné.

Představte si, že jste všeobecně známý politik, že jste politik, který časem na základě zkušeností získal trochu jiný náhled na situaci v politice (stává se, např. Vám zemře dítě, milovaná manželka, silný zážitek atd.. a zjistíte, že jste se dosud honili za přeludem a život je trochu o něčem jiném), nebo jste jinak známá osoba, osoba jejíž názor je slyšet a může ovlivnit smýšlení davů. Předpokládejme, že bankovka nebude v čipu obsahovat nic jiného než své vlastní sériové číslo. Žádný další údaj, jenom mnohabitový kód.

Jenomže to bohatě stačí. Nic víc není potřeba, protože sériové číslo lze zaznamenat a lze zjistit, kde bylo s bankovkou placeno a jaké drobné s jakými sériovými čísly jste dostal zpět - krom mincí, zatím. Aby měla kontrola pravosti smysl, musí být kotrolující terminál napojen na centrálně spravovanou databázi. Kdyby nebyl, údaje by nebyly aktuální a kontrola by neměla smysl. Přičemž kontrola pravosti bankovek je odjakživa v zájmu všech obchodníků, takže (nejenom) obchodníci pracující s hotovostí na napojení k centrální databázi sami s radostí přistoupí. Resp. ne z počátku. Z počátku bude obchodníkům stačit přítomnost funkčního čipu, ale později budou chtít i tu centrální kontrolu, ostatně, kdo by se nechtěl vyhnout např. přijetí policií evidovaných bankovek, které jistě budou zablokovány, protože pocházejí z loupeže.

A v tom je klíč ke sledování koloběhu peněz. Právě ta nevyhnutelná centrální databáze.

A teď se vraťmě k politicky nesprávně smýšlející osobě, které by ještě mohl někdo naslouchat. A představme si, co se s autoritou osoby stane, pokud na veřejnost prosákne informace o zaznamenaných platbách v nejhorších putikách, nevěstincích, daňovém podvodu, nebo nákupu šperků, které manželka nedostala a podobně ... Nehledě na to, že s každou informací lze manipulovat. Zvláště s digitálními daty lze provádět cokoliv bez ohledu na zabezpečení - skulinka se téměř vždy najde. A nakonec s daty nemusí nikdo manipulovat. Stačí, aby databáze byla dostatečně důvěryhodná a veřejnoti nepřístupná, stačí, aby se důvěryhodně dostala na veřejnost třeba i nepravdivá informace o datech v databázi ...

Není to všechno, ale je to další páčka jak manimulovat se světem. Jak přinutit svět k poslušnosti ...

Že to pomůže k likvidaci zločinnosti? Opravdu to zamezí daňovým únikům, nelegálním obchodům a jiným zločinům? Vždyť tyto obchody lze dělat papírově zcela legálně, včetně bankovních převodů takže se na ně tímto způsobem kontroly stejně nepřijde.


Jediné co bych já osobně připustil (jako, že do toho vlastně stejně nemám co mluvit) je čip, který by byl ve všech bankovkách stejný (byť velmi složitý, viz. authentikace v bankách přes internet). Pak opravdu může sloužit jen k ověření pravosti bankovky ne k potlačení svobod občanů. Jenže jak můžu nepochybovat o vedlejší funkci čipu, když do něj nevidím?

16599

18.10.2003 23:42

Číňané ve vesmíru?

Číňané ve vesmíru?

Cygnus 62.?.?.?

Já Číně fandím. Děsila mne představa, že Američani budou ve vesmíru jediní.

20928

18.10.2003 23:57

Ještě 168 dolarů

Ještě 168 dolarů

Cygnus 62.?.?.?

Myslím, že vylučovat Mikina byla chyba. Do jisté míry tu vytvářel právě tu potřebnou protiváhu, protože je právě tím člověkem, který přemýšlí jak ho média naučila.

Na druhou stranu. Jednostrannost serveru mi nevadí. Naopak mi, naprosto vyhovuje, protože chci-li názory jiné, navštívím jiný server.

20929

09.11.2003 10:19

Řetězový dopis

Řetězový dopis

Cygnus 213.?.?.?

Hráli jsme si s ohněm dokud si sousedi nepřišli stěžovat, že nemohou kvůli smradu a dýmu otevřít okno.

Stavěli jsme si vlastní "chatu". Pak z toho byla odporná bouda polepená asfaltovým papírem ...

K železničnímu tunelu jsme chodili odpalovat vlastnoručně vyrobené petardy. A měli jsme i takové, které jsme po sobě mohli házet, protože jednak jen prskaly a hlavně se zapalovaly silným nárazem.

Zkoumali jsme sklepy a podzemí "pod Stalinem" na Letné (dospělý by se průlezhy neprotáh). I jiné kanály, Praha je na ně dost bohatá.

Plivali jsme ze školních oken. Naštěstí byl před školou docela daleko trávník.

Jezdili sami na kole i docela daleko. Prostě ve stylu "jedu se projet, přijedu před setměním" a podobně. Vzpomínám, jak jsem lovil kolo z bahna u kravína do něhož jsem zapadl, abych stihl přijet včas, to byla fakt krizovka.

Stavěli přehrady na potoce v lese a vraceli se s bahnem v holínkách.

Závodili na rozhrkaném mopedu na velké louce za lesem.

Ve škole jsme se proháněli s nabitými kondenzátory. Dělaly překrásné jiskry a zasažený zábavně nadskočil.

V dílnách jsme si vyráběli z kvalitní oceli své vlastní nože. Dodnes mám jednu čepel bez rukojeti schovanou. Sice je hrubá, ale ostrá a asi 40cm dlouhá.

Jo jo, taky jsme přežili a dokonce se ani nikomu nic vážného nikdy nestalo. Pravda vybral jsem ty drsnější zážitky, ale proč ne, udály se a zkušenosti jsou k "nezaplacení".


Mimochodem, bez mobilu to jde lehce, stačí poslat mail [smích]

21413

28.11.2003 20:49

Připravme se na BIG BANG

RE: BIG BANG in blue

Cygnus 213.?.?.?

Nebyl, ale bylo by dost periferií, kde by možná bylo možno žít jinak. Resp. tak to s periferiemi vždy bývalo. Ne že by byly nezávislé na civilizaci, ale byly většinou na okraji zájmu, život v nich býval více pragmatický, nebo taky dost nebezpečný, to pak záleží na lidech, kteří by společnost na periferii tvořili.

Jinými slovy, existovala by svoboda výběru. Teď neexistuje, nebo jen v omezené míře. Přinejmenším kvůli tomu, že když se někdo rozhodne tuhle planetu zničit, není šance se tomu vyhnout. Ještě před nějakými sto lety mohla klidně válčit Amerika s Evropou a Vy byste mohl žít na ostrovech u Austrálie aniž byste byl něčím takovým jakkoliv zasažen. Dneska to možné není. Pokud někdo použije atomové zbraně, neobejde se to bez odvety, následující z toho plynoucí problémy nutně budou globální.

Skoro bych to celé přirovnal k situaci, jako by se sešlo několik lidí v kabině výtahu, dva z nich by na sebe namířili pistoli, Vy byste tam stál s nimi a zároveň věděl, že ti ostatní ji v ruce nemají jen proto, že ji nevytáhli a ne proto, že by střílet nechtěli. Takže tam tak stojíte a čekáte na smrt, protože prostor je malý a až vystřelí ten první, budou kulky lítat všude, bez ohledu na to, že jste beze zbraně a to, že tam jste jste nemohl ovlivnit.

A co teď? Nic. Vůbec nic, jen čekat a tvářit se, jako by se nic nedělo, protože to ovlivnit nemůžeme. Můžeme jen tlachat, křičet, mávat rukama. Jenže jediné, čeho možná dosáhneme, bude to, že se ti se zbraní obrátí nejprve na nás a pak opět namíří na sebe navzájem a situace bude stejná jako je, jenže pro nás skončí o něco dřív.

22265

02.12.2003 10:55

Je princ William střízlivý? A co my, všichni ostatní?

Je princ William střízlivý? A co my, všichni ostat

Cygnus 213.?.?.?

Možná, že lidé mozky mají, možná jsou dokonce inteligentní. Ale možná si neuvědomujeme jak je těžké se vymanit ze závislosti na masivní informační kampani a romantických seriálech.

Já osobně nesleduju TV prakticky vůbec. Možná tak hodinu týdně, nebo tak nějak. Ale pracoval jsem ve firmě, kde v jednom oddělení pracovaly starší ženy, skoro důchodkyně. Každý den sledovaly ten svůj romantický seriál a každý den v libovolnou volnou chvilku vedly diskuze o osudech jeho hrdinů. Byly doslova zoufalé, pokud z nějakého důvodu neviděly svůj díl. Když to není závislost, co to je? Není pak takové extempore s "miláčkem národa" jen pokračováním podobné závislosti? To z čeho taková závislost pramení je složitější, ale bezpochyby existuje.

My, co se tady setkáváme v diskuzích, jsme zvyklí (většinou) hledat informace z více zdrojů. Nestačí nám jen TV zprávy a komentáře k nim, nebo denní tisk. Jenomže ti, které soudíme, si s TV zprávami vystačí, někteří sledují zprávy na více kanálech, jen aby měli jistotu, že jim nic neunikne a domnívají se, že tím získají objektivnější pohled na svět - nekecám, fakt takové lidi znám.

Člověk je ze samotné podstaty neuvěřitelně líný. Je líný pracovat (a vymyslel kolo, aby se nemusel s nákladem tahat na vlastních zádech, nebo aby osel uvezl víc), je líný myslet (a vymyslel TV [smích] a pak to vypadá tak jak to vypadá. ... nevím jak to řešit, možná genetickou modifikací člověka? I kdyby to vyšlo, komu to pak bude vyhovovat? Zase těm mocným? To se radší smířím se současným stavem.

22377

10.12.2003 22:23

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

Cygnus 213.?.?.?

Tak ať. Víc nás bude. Radši budu žít na pokraji společnosti, třeba jako bezdomovec, ale svobodnější než ti otroci uprostřed davu.

22666

12.12.2003 19:27

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

Cygnus 213.?.?.?

Nejspíš tu možnost budeme mít všichni pramalou, ale tím spíš to znamená, že než cokoliv s nadšením přijmeme, musíme to dobře rozmyslet, aby se z toho nevyklubalo totéž jako hrozí právě teď.

Je to docela ironie, když si představím jak se hlavní hrdina 1984 otáčí zády ke kameře (obrazovce) a má možnost alespoň něco málo skrýt, byť jen na krátko. Lidi, kteří budou sledováni hrozícím způsobem nejenže tu možnost mít nebudou, ale nebudou ani sledováni člověkem, ale automatem, který nemusí spát a nezapomíná ...

Já a mobil? Ano jeden mi byl vnucen zaměstnavatelem, ale pod mou podmínkou, že ho budu mít vypnutý, jakmile pro mne skončí pracovní doba což dodržuji. Soukromý mobilní telefon nevlastním.

22764

31.12.2003 12:07

Stroj - přítel nebo nebo nepřítel člověka?

RE: Narust volneho casu,

Cygnus 213.?.?.?

Rozhodně souhlasím. Já mám taky spoustu zájmů a neustále nedokončených věcí, které prostě nestíhám. Ale znám a dovedu si představit spoustu lidí, kteří prostě nemají šanci - resp. jejich využití volného času by spočívalo např. v neustálém sledování TV.

23538

13.01.2004 00:15

Zvědavec je jako nevěsta, která si nedovede vybrat šaty

Zvědavec je jako nevěsta, která si nedovede vybrat šaty

Cygnus 213.?.?.?

Chtěl jsem Vám to napsat do emailu, ale než jsem se k tomu dostal, vidím, že jste na to přišel sám. Myslím, že se vydáváte opravdu rozumným směrem, jen tak dál.

24282

28.01.2004 21:48

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

RE: Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Cygnus 213.?.?.?

To je složité ... rozdělování na druhy trvá dlouho.

25126

28.01.2004 22:15

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Pán tvorstva opět řeší svůj problém na úkor těch, kteří se nemohou bránit

Cygnus 213.?.?.?

Jen taková drobnost. Když budeme všichni (nebo minimálně významná část z nás) jíst pouze zeleninu a maso omezíme na minimum, případně vynecháme zcela, zvýší se spotřeba zeleniny. Zeleninu sic nelze trápit v doslova pekelných (pro zúčastněná zvířata nepochybně) podmínkách chovů, ale přecpávat hnojivy a chemikáliemi lze stejně dobře jako cokoliv jiného.

Otázka tedy nezní jak zlepšit podmínky zvířat, ale jak vytvořit takové podmínky, aby si žádný producent potravin (kdokoliv z celého řetězce) nemohl něco podobného dovolit. Nikdy. Ani se zvířaty, ani se zeleninou. Ale jak to udělat, to nevím.

Existuje pár chovatelů/pěstitelů, kteří se snaží produkovat zdravé potraviny (alespoň je jako zdravé = nezasažené chemií nabízejí), ale to nelze dělat v prostředí, které zdravé není. Takového prostředí rychle ubývá, pokud vůbec ještě nějaké takové existuje. Konkurence je tvrdá, takže není divu, že zdravé potraviny jsou často velmi výrazně dražší. Nemohla by tedy vést cesta skrze znevýhodnění potravin vyráběných za účasti nadměrné chemie?

A co to je chemie v potravinách? Jak rozhodnete jestli je chemikálie neškodná (vápník v krmivu) a nebo kriticky nebezpečná (hormony, které zvířeti urychlí růst, ale mohou způsobit poruchy plodu lidí a v podstatě zdravotní poškození až další generace, takže souvislost nemusí být zřejmá).

Existuje vůbec možnost cokoliv prosadit, když se Evropa bouří proti geneticky modifikovaným potravinám, ale vlivní je stejně postupně a nenápadně prosazují, až nakonec bude pozdě?


Jak to řešit? Jestli na tohle nepřijdeme, pak je to diskuze s prominutím "vo hovně".

25127

03.02.2004 22:07

Chceš zbohatnout? Není nic jednoduššího (I.díl)

Chceš zbohatnout? Není nic jednoduššího (I.díl)

Cygnus 213.?.?.?

Jo jo, taky jsem na něco podobného před lety narazil. Týkalo se to takového toho podomního prodeje jakýchsi výrobků, které se přeprodávají skrze mraky lidí a ten poslední zaplatí mnohonásobek skutečné ceny. Multilevel marketing tomu říkají.

Tenkrát mne kontaktoval známý, kterého jsem pár let neviděl (ano, vcelku se to shoduje se scénářem), takže jsme se sešli v nějaké kanceláři, jakýsi chlapík v obleku tam nějakou dobu plkal a já (v podstatě jenom já) jsem ho neustále otravoval dotazy, vyvracel jsem mu argumenty a postupně mu to asi kazil (kromě mne tam bylo asi 5 - 10 dalších lidí). Ke konci (? asi, jak dlouho tam byli ostatní netuším) byl ze mne už dost nervózní a mne to taky už moc nebavilo, v podstatě jsem neodešel hned jen kvůli tomu, abych dotyčného známého zbytečně neštval, takže jsem "ke konci" se sebral a šel domů. Ostatní ještě cosi řešili, ale to byl PNJ (= problém někoho jiného). Od té doby jsem známého neviděl a ani o něm neslyšel, jestli se podobným nesmyslům ještě věnuje nevím.

25373

09.04.2004 23:17

Nanotechnologie má svou odvrácenou tvář

RE: Nanotechnologie má svou odvrácenou tvář

Cygnus 213.?.?.?

Volat po cenzuře je hloupé, zvláště tady na Zvědavci. P. Stwora akorát překládá články, které někde našel a občas upravuje a komentuje pro své čtenáře. Aby cenzura měla smysl, musel byste začít tam, kde informace vznikla ... tak to buď zkuste, nebo se na to vykašlete. A stejně nebudete mít jistotu, že někdo jiný někde jinde nepřijde na totéž. Tady je příliš pozdě, tady už informace další zlo nenapáchá, ale naopak může pomoct lidem, kteří se proti zlu chtějí bránit, což by bez potřebných informací nemohli. (No, ono to občas nějde ani s těmi informacemi, ale je třeba to neustále zkoušet znovu.)

27597

12.04.2004 12:39

Chvála internetu

RE: Chvála internetu

Cygnus 213.?.?.?

Poděkování internetu málo není. Mozek je užitečný, ale potřebuje informace, které může spracovávat, bez informací je k ničemu. S lživými informacemi dojde k nesprávným výsledkům bez ohledu na výši inteligence kvality. Ano existují výjimky, které i ze lživých informací dokážou vydolovat kousek pravdy, ale to asi není to co chceme, že. Všichni máme zájem na tom, aby se pravdu dozvědělo co možná největší množství lidí, jinak samotná znalost nemá valný význam.

BTW: není jen HTTP protokol a webové stránky, existují další služby využitelné pro užší publikum, šifrované, obtížně kontrolovatelné, protože nepřístupné bez potřebné autorizace .... co takhle klasická BBS? Zastaralá, já vím, ale pokud použijete myšlenku BBS a SSH textovou konzoli s kvalitním DSA klíčem a třeba 1024 bitů šifrováním ... to neodfiltrujete tak snadno, tím byste museli zakázat celou službu a to nejde, krom toho ji lze maskovat a krom toho nikdo dosud nedokáže dešifrovat SSL v reálném čase (spekuluje se o tom, že spravodajským organizacím to může trvat několik hodin) a zároveň filtrovat a hledat význam slov. Takže trochu optimizmu, pro případ, že by se z pravduhlásajících stránek (nebo těch co se o to pokouší) musel stát undergroud tak se řešení určitě najde, akorát nebude tak moc veřejné.

BTW2: Pro začátek by mohla stačit nutná autorizace třeba zcela jednoduchým heslem uvedeným na hlavní stránce. Tím by byla eliminována možnost nepohodlné texty najít pomocí robotů, ti se nepřihlašují, pouze sledují odkazy - zatím. Ale tím zas autor textu přijde o jistou návaznost, kterou vyhledávače nabízejí, takže zas musí být nějaký kompromisu.

BTW3: Nebo třeba veřejně přístupná HTTP stránka, na ní uvedené pouze hlavičky článků, s možností stahovat celé texty z FTPS, přihlašovací jméno a heslo by čtenář získal po zadání emailu do své schránky (emaily by se neuschovávaly, logy by se mazaly třeba každou hodinu, nebo půlden). Výhoda vyhledávačů je zachována alespoň na hlavičky a případně abstrakt článků, filtry prohledávající proudící data si neškrtnou, protože SSL šifrování FTP. Takže pokud by tam bylo zveřejněno něco nepohodlného, musel by se tím zabývat člověk. Ale bylo by obtížnější zjistit, že tam vůbec něco nepohodlného je, pokud by byly voleny hlavičky obezřetně tak obzvlášť obtížné. Automaty by byly v háji mimo jiné prostě proto, že by to celé vybočovalo ze standardu. A celé to jde zamaskovat jako placená služba, což ve skutečnosti být nemusí.

Admin nemusí být nutně paranoidní, ale dost to pomáhá [smích]

27687

30.04.2004 22:03

Sbohem, česká svrchovanosti

RE: Sbohem, česká svrchovanosti

Cygnus 62.?.?.?

Není.

28483

30.04.2004 22:16

Sbohem, česká svrchovanosti

Sbohem, česká svrchovanosti

Cygnus 62.?.?.?

Právě jsem se vrátil domů a mezi davy fanoušků hokeje jsem cestou potkal i několik skupinek podivně rozjařených lidí s vlaječkami ČR a EU. Až dodnes jsem si myslel (a doufal), že idioti mávající vlaječkami jsou záležitostí USA, bohužel není tomu tak. V kombinaci s hokejovými fanoušky je to fakt guláš k uzoufání. Jedni zpité mozky, druzí navenek normální, ale uvnitř zřejmě taky značně mimo. Vůbec mi přitom nezáleží jestli mávají vlaječkami pro dobrou věc (o čemž silně pochybuji), samotné mávání mi přijde krajně úchylné. Stejně tak nadšené jásání fanoušků hokeje, jejich chuť být součástí davu. Jedno jako druhé, proč? Proč musí člověk dávat hlučně najevo svůj postoj? Proč se tak chová spolu s davem? Proč je tak snadné zfanatizovat dav, aby dělal co se mu řekne a přitom o věci ani trochu nepřemýšlel? Dokud tahle vlastnost lidí přetrvá, nikdy se společenský systém nezmění, rozhodně ne zásadně.

28485

30.04.2004 22:27

Sbohem, česká svrchovanosti

RE: Sbohem, česká svrchovanosti

Cygnus 62.?.?.?

Odmítání není paranoia. Paranoia je chorobná podezřívavost vůči jednotlivcům i společnosti, strach, že mi někdo škodí. Paranoik konstruuje veliká spiknutí proti své osobě na základě banalit, nebo i zcela bezdůvodně. Nedůvěra k EU není paranoia.

Doposud mne nikdo nedokázal přesvědčit, že EU je něco dobrého. Dokud něco nového (což pro nás EU je) nepřináší dostatečně výrazné a zjevné zlepšení, proč měnit? To co je v médiích prezentováno jako výhody mi za takovou změnu rozhodně nestojí, prezentované výhody pro mne nejsou dost motivující, abych vstup do EU alespoň toleroval, natož souhlasil, nedejbože jásal.

Co se změní? DPH? Nijak zvlášť, spousta dalších nákladů to více než bohatě vykompenzuje. Clo? Zvýší se clo na jedné hranici, sníží na druhé. Výsledkem je pouze změna rovnováhy spíše v neprospěch občanů. Daně? Odkud asi bude vláda platit úředníky, které bude potřebovat a které dosud nemá? Cestování za hranice? Cestuju výjimečně, cestoval jsem dříve, můžu cestovat i nadále, jiný doklad na hranicích, ale dojet tam musím stejně za své ve svém čase, takže vlastně o nic nejde, žádná změna. Možnost vzdělávání v zahraničí? To fungovalo i dřív, jinak, ale fungovalo. Subvence z EU? O mnoho víc EU zaplatíme.


... kruci, kde jsou výhody?

28486

17.07.2004 12:20

Tak jak to vlastně je s tím kouřením?

Tak jak to vlastně je s tím kouřením?

Cygnus 213.?.?.?

Soudě dle sebe a svého okolí tak má doktor Uzel naprostou pravdu.

31038

21.07.2004 23:49

Hlavní zprávy: Muž na mostě

RE: Hlavní zprávy: Muž na mostě

Cygnus 213.?.?.?

Hrdost na zemi? Proč proboha, k čemu to doprdele je? Žiju v Praze, mám Čechy i Slovensko rád (a tak nějak podvědomě obojí považuju za společný stát), ale nedokážu pochopit jak bych na zemi mohl být hrdý. Hrdý mohu být na sebe, na někoho blízkého (pokud já nebo ten dotyčný s mou pomocí vykoná něco na co lze být hrdý), ale na zemi? Proč? Je snad země mým dílem? Možná z jedné desetimiliontiny tj. zcela zanedbatelně, takže moje činnost se většinou téměř neprojeví, teda pokud neprovedu něco tak otřesného, že to světem doslova "zatřese", ale to rozhodně nebývají důvody k hrdosti, jen opravdu hodně výjimečně.

Obávám se, že termín hrdost chápete velmi špatně, nebo (což je výrazně pravděpodobnější) je americkou propagandou zcela deformován, podobně jako komunistická hesla v padesátých letech.

Krom toho si nedovedu představit hrdost (bez ohledu na nesmyslnost termínu) na zemi, kde politici provádějí jeden zločin za druhým (u nás v Čechách jsou to spíš nemravnosti než skutečné zločiny jako v případě amerických politiků).


Ad. článek. Ano souhlasím, že to vypadá jako jasný počátek celospolečenské paranoi, šílenství strachu a šmírování mezi lidmi. Při současné politice žádný div. I kdyby se politika ze dne na den změnila k lepšímu, bude se smýšlení lidí měnit mnoho desítek let. Problém je v domělé svobodě, přičemž skutečná už dlouho neexistuje. Dneska jsem sledoval americkou rodinku v pražské tramvaji. Jejich děti se chovaly jak tlupa opic vypuštěných do města, houpaly se na tyčích k držení cestujích a běhaly po tramvajovém voze a jejich rodiče je ani trochu (!!!!) nenapomenuly, že to není správné. Tohle je základ špatného přístupu k dětem, tohle je základ problémů, kdy se (třeba i díky špatným zákazům rodičů) člověk včas nenaučí rozlišovat dobré a špatné, nenaučí se přemýšlet o zákazech, protože ne všechny zákazy je nutné/vhodné/možné dodržet. Na pár řádcích příliš jednoduše řečeno, takže zkreslující, ale stejně jako vždy platí, že špatný je extrém, pokud k němu není velmi dobrý důvod. Tím extrémem v tomto případě byla naprostá lhostejnost rodičů k vlastním dětem, totéž si představuji ve zmiňovaném parku a pak mne neudiví ostražitost obsluhy (plus výše zmiňovaná pedofilie), ačkoliv článek vypovídá o ostražitosti z jiných důvodů, tak bych ostrahu parku docela omlouval, pokud se mají postarat o obrovskou bandu nevychovanců, jejich rodiče a lidi s potenciálně nebezpečnými úmysly, které takový park může přitahovat. Navíc ve světle politické situace, v situaci kdy jsou lidem denně předkládány katastrofy (protože to je divácky zajímavé a co jiného asi strážný dělá po službě, než kouká na bednu neb mu na nic jiného nestačí ani intelekt, ani síly po vyčerpávajícím dni), fakt se není čemu divit.

31207

23.07.2004 00:12

Hlavní zprávy: Muž na mostě

RE: Hlavní zprávy: Muž na mostě

Cygnus 213.?.?.?

>Stat s poctem obyvatel asi 10 milionu lidi,je je asi pul Los
>Angeles.Chcete snad kritizovat populaci vetsi nez ctvrt
>miliardy lidi podle jedne rodinky v prazske tramvaji?

Na počtu nezáleží, ta rodinka není jediná. Zmínil jsem ji pouze proto, protože se to stalo v den, kdy jsem psal příspěvek. Zkreslující spíše může být fakt, že ti kteří vybočují z řady jsou víc vidět.

>Cestujte a poznavejte,pak kritizujte.Ale to nadavani,to k
>Cechum opravdu patri.Bez toho Cesi by ani Cechy nebyli

>Umite se treba radovat?

Samozřejmě, vy snad pochybujete?

>To Americani umi,Cesi zase umi uplest z
>h... bic.Take neco umi.Ten umi to a ten zas tohle.Tak budte
>hodny,ten ,kdo Vam v budoucnu muze ublizit nejsou ti
>obtloustli Americane,ale zakerni......

Ti obtloustlí pro mne symbolizují dav s nimiž ti nebezpeční manipulují (ve velmi různém rozsahu). V tomhle ohledu zastávám názory Yossariana, takže sice nevím jesli jste myslel ty zákeřné ozbrojené, zákeřné proradné, zákeřné zkorumpované, zákeřné úchylné, nebo já nevím koho, a je mi to jedno. Nebezpeční jsou všichni a bohužel i ten dav obtloustlých, který není ochoten přemýšlet o tom jak je s ním manipulováno a hlavně proč (neb ne všechny manipulace jsou špatné).

(Krom toho rodinka nebyla obtloustlá, naopak všichni byli docela hubení, na američany jsem je odhadl podle řeči, ačkoliv si nemohu být stoprocentně jist, neptal jsem se jich.)

Já se snažím o věcech přemýšlet. Ne vždy úspěšně. Ale snažím se a kritika k tomu patří, protože jen nesouhlas a pochybnosti ve správné míře a ve správný okamžik mohou vyvolat diskuzi o věcech a jejich případnou nápravu.

A nadávky? Proč ne? Nadávka ve správný okamžik funguje jako koření, podtrhuje význam slov, odkrývá pocity pisatele. Nesmí se to však přehnat.

31272

26.04.2005 20:16

Kopaná a sdělovací prostředky

Kopaná a sdělovací prostředky

Cygnus 84.?.?.?

Co je to chorea?

50713

18.07.2005 00:26

Špióni v éteru

To nedává smysl ....

Cygnus 84.?.?.?

Kdybych byl špiónem a chtěl s někým komunikovat naprosto utajeně, tak existují mraky jiných možností, jak to zajistit. A hlavně, co je stejně důležité jako kvalitní šifra, je způsob ukrytí informace, aby nepřítel vůbec nezjistil, že jsem něco poslal, nebo aby to zjistil pozdě a i tak měl problém zjistit co jsem poslal.

http://www.zvedavec.org/bezp_216.htm
http://www.outguess.org/

A jak se připojit na net, aniž bych navštívil inet. kavárnu, nebo použil nedejbože připojení z místa, kde jsem identifikovatelný? Co třeba použít telefonní dráty vedoucí do cizího bytu, nebo GPRS přes SIM kartu, kterou použiju a zahodím, nebo cracknu něčí WiFi síť (chlápek s PDA v kapse, co čeká na autobus prostě není podezřelý), připojím se přes bluetooth a odložený mobil (jen musím ukrást heslo k providerovi) atd... když mi na tom bude záležet, možností je nepřeberně. Něco z toho se vždy naskytne, něco může být komplikovanější, ale mám na výběr.

Ty telefonní dráty zvládnou i děti
http://underground.cz/1129

Můžu steganograficky vmísit zprávu do pár fotek, poslat je na předem domluvený freemail (moje ip viz předchozí odstavec je téměř nedohledatelná), někdo jiný si je stáhne ... nebo stejným způsobem zneužiju jakoukoliv službu na netu. Důležité je, aby nebylo možno trvale sledovat bod, přez nějž se informace předává. Aby se ten bod, který po nějaký čas informaci uchovává extrémně obtížně hledal. A samozřejmě místo předání měnit, taková digitální mrtvá schránka. A aby nebylo snadné zjistit, kdo se k němu připojil...

Pak samozřejmě existují i jiné, nám hůř dostupné techniky, které využívají nenasimulovatelných fyzikálních jevů.

Nevím k čemu vysílače slouží, ale to že by sloužily k posílání informací špionům mi přijde jako velký nesmysl. Radioamatéři takové věci nenechají bez povšimnutí.

62123

13.08.2005 22:37

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: ...

Cygnus 84.?.?.?

Souhlasím. Firma NESMÍ mít právo skrývat, ingredience použité ve výrobku. Snad jedině postup výroby u některých tradičně unikátních výrobků (Becherovka, Coca Cola a podobné nesmysly), kterým se ovšem můžeme snadno vyhnout, chceme-li

Zvlášť velká zkurvenost jsou výrobky s výrazným nápisem "přírodní" a pod, které při podrobnějším zkoumání obsahují nějakou srágoru. To je ostatně na žalobu s velkou nadějí na úspěch.

Ostatně, patenty obecně známých a používaných postupů jsou neplatné. Bohužel jediný zádrhel je v prokazování a soudních sporech. Doufám, že se toho jednou chytne nějaká právní kacelář, která usoudí, že by z Monsanta, nebo jiné podobně velké firmy mohla vytřískat dost peněz pro sebe a případně i pro zúčastněné svědky, poškozené ... prostě lidi, které lze použít k vytřískání peněz. To je totiž jedna z mála šancí, jak může být veřejnosti pomoženo, prostřednictvím právníků, kterým nejde o nic jiného než o prachy, ale veřejnost se jim hodí jako důvod, aby se sami o své peníze přičinili.

65942

16.08.2005 23:56

VyVolení

RE: Trapne

Cygnus 84.?.?.?

Jsem sice ještě téměř ve věku té mládeže, ale na tohle nadávám taky. Takže mentálně spíš páprda a starý morous, který kazí legraci ...

S autorkou souhlasím a tím spíš, že to není jen o jednom hodně debilním pořadu. Ten je pouze tou pověstnou špičkou ledovce. Symbolem, který může pomoct i některým otrokům, aby si ten obojek uvědomili.

66418

12.09.2005 22:34

Reforma voleb a referend

RE: Vazena pani, ci slecno:-)

Cygnus 84.?.?.?

Co to má společného s připojením domáctností na net? Nikde se nemluví o tom, že volič musí dřepět doma na zadku a volit z pohodlí obýváku.

Internetových kaváren jsou mraky a kdyby se něco takového realizovalo, tak by v tom byl čert, aby se třeba na těch poštách nenašel koutek pro dva tři počítače s extra vořezaným OS a kompatibilním prohlížečem omezeným pouze na přístup k voličskému rozhranní (investice cca max 15kKč na PC se vším všudy včetně práce + poplatky za odběr elektřiny a připojení na internet). Vhodným prohlížečem může být téměř kterýkoliv. Psal jsem aplikaci, která je použitelná i s W3M a k v článku zmíněnému účelu by to v pohodě stačilo. Předpokládejme něco na úrovni Mozilla like prohlížečů a máme k dispozici v podstatě luxusní možnosti.

Co to má společného s nějakým Billem nevím, je to americké jméno, takže se asi nejedná o českého občana, aby měl co kecat do českých záležitostí.

70328

12.09.2005 23:06

Reforma voleb a referend

RE: Náznak slibný, výsledek je výsledkem ženy

Cygnus 84.?.?.?

>Svindlovat by se dalo. Jak zarucit identitu osoby pres Internet? Jak >zajistit ze u klavesnice sedi ta dana osoba a ze s ni nikdo nemanipuluje? >Kdo zaruci integritu toho systemu, neboli ze kazdy obcan muze videt svuj >hlas, ale celkove soucty jsou "prizpusobene"?
>
> Protokoly na e-voting existuji, ale hlavni problem je problem identity a >mrtvych dusi a duveryhodnosti vlastni implementace.

Identita? Co treba spolu s cislem na volebni listek generovat i heslo ala pwgen. Volici budou prskat, ze musi opisovat, ale byla by to takova mala pojistka. Volic listek bez zakrytych udaju nemusi prevzit. Vezme si jiny a pak ho teprve setre. V databazi bude ulozen pouze hash hesla a serioveho cisla volice [smích], takze spravnost bude mozno overit, ale v databazi heslo nebude, takze z ni nepujde vytahnout, podobne jako /etc/passwd resp. /etc/shadow ... samozrejme zalezi na sile sifry a poctivosti pri generovani hashu a tisku listku ... dohled notare? Jako u loterii ... zatim mne nic lepsiho nenapada.

Protokoly a implementace bych zverejnil jako OpenSource pod GPL licenci. Verze, ktera by byla schvalena a jejiz zdrojaky by byly komukoliv dostupne by pred zahajenim hlasovani musela byt notarsky overena ... souhlasi kontrolni soucet .... ano, pak smi byt pouzita a dalsi upravy nejsou dovoleny, leda celou proceduru opakovat. Lepsi nez proprietarni kod se zadnimi vratky. Dokonale to asi byt nemuze, nebo ano?

Prizpusobene celkove soucty? ... Necht jsou k dispozici kopie databazi v SQL textovem formatu a nejenom par radku po zadani kodu ve webovem rozhranni. Kazdy, kdo s tim umi bude schopen provest kontrolu behem par minut a vytahat z toho i spoustu dalsich udaju, overit spravnost, najit sam sebe... Stat tim o nic neprijde, soukromi nebude nijak ohrozeno, protoze jen vylosovana seriova cisla, hashe tam nebudou (vyhradne pro interni pouziti), takze je nikdo nebude moct louskat a zneuzit. V podstate tim kazdy ziska jen tabulku se seznamem cisel a jmeny politiku, nic duleziteho, rozhodujici je pocet radku a ten musi odpovidat oficielnim vysledkum. Proste dvoji verejna kontrola a nelze nic obejit. Presneji, lze to, ale proflakne se to.

> Co takhle jit stredni cestou - konec kvetna, zacatek cervna?
> V ZADNEM PRIPADE ne leden. Brrrrr!

Současné termíny jsou taky nepraktické. Nechť se volí třeba týden a každý, kdo chce si čas najde, třeba i o víkendu. Zdaleka ne všichni odjíždějí.

70331

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 5

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,39 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,36 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,04 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 871,75 Kč
1 unce stříbra
522,63 Kč
Bitcoin
412 058,19 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 023 280