Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané gjc

Nalezeno 34 příspěveků, 22 různých IP adres

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

14.10.2012 20:56

Dluhy

RE: Taky nemáte zcela pravdu.

gjc 199.?.?.?

Jestli je pro Vás Havel nějakým morálním kompasem, je mi celkem jedno, jako je mi jedno, jestli něco o něčem říkal. Vy sice bolševika nehájíte, ale jste mu tak nějak vděčný, že Vám dovolil se pachtit po zaměstnání ještě na domku. Já Vám to přeci neberu. Za střílení na hranicích se dokonce vyznamenávalo, a to se mám, podle Vás, teď u tohoto slavného režimu domáhat nějaké nápravy? Kdo si co dneska na těch lidech vezme? Už se proberte z toho nostalgického naříkání, dejte se trochu dohromady, nebo Vás bude zase muset dávat do kupy bolševik. Nebo to vlastně chcete? Pokud by Vám to ale skutečně připadalo jako druhá strana mince, tak už se začněte zamýšlet nad úplně jinými věcmi, než chvalozpěvy nad výstavbou za Husáka, tím sice u někoho body naženete, ale je to právě ta druhá strana mince, kterou tu leštíte. A přesně toho se týkala už ta moje první námitka, což jste, zdá se, možná, částečně pochopil. Považuji za scestné se zatracováním stávajícího stavu vyzdvihovat minulý režim. Je to stejně přitroublé, jako to, co se tu snaží řešit jiní borci, jestli by byl lepší Hitler, než Stalin. Tady už skutečně mají někteří diskutéři vybrakováno, a to už skutečně dál nehodlám řešit.

277129

14.10.2012 12:48

Dluhy

RE: Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly

gjc 91.?.?.?

No dobrá, z vašeho komentování komentáře ke komentáři by se snad dalo usoudit, že čím více, tím lépe. Proč ne, lidé se takto obvykle zabavují. Ovšem to, že by paní ekonomka pro ekonomii mohla míjet cíl, za tím si stojím a těžko na základě Vašich studijních doporučení na to změním názor. Není zde prostor pro dalekosáhlé traktáty a obhajovací práce, ale kdo chce, tak se nad tím může zamyslet a rozebrat si to sám. Otroctví přeci není dluhem podmíněno, naopak to dluhové je sofistikovanější tím, že je pro otroky přijatelnější, než dráty a nucené práce. Jakmile odmítnou dluhové, přijde forma jiná, ovšem otroci a otrokáři zůstávají. Vy už ten pochod umíte?

277109

13.10.2012 21:36

Dluhy

RE: Taky nemáte zcela pravdu.

gjc 37.?.?.?

No, ještě že se máte čím chlubit, to je ten veškerý betonový paskvil, kvůli kterému se dnes lidé zadlužují, aby ho předělali k bydlení? [mrknutí jedním okem]
Podívejte, i kdyby jste tu nacvakal 100 položek pro komunisty, nacvakám jich okamžitě 100 proti. Myslíte, že to má smysl? Jsem pro řešit to, co je v koncích a ne znovu vyhrabávat nepoužitelný paskvil, jako byl předchozí režim. Léta jsem děla venku, ne oni tam, ale my odtud jsme museli dokazovat, že nejsme primitivní lůza. Přeháním? Ještě nyní se potkávám s člověkem, co zastřelil pár lidí, co se z toho ráje plného zaměstnání zkoušeli dostat přes dráty. Když se ožere, tak na to vesele vzpomíná.
Takto debilně postavenou diskuzi si schovejte na později, budete to moci vytahovat na shromážděních budovatelů příštího režimu, jako plusové body pro kádrový růst. Ale teď si zatím ještě chci chvilku užít toho, že nejsem povinen nikoho oslavovat za jeho debilitu.

277072

12.10.2012 13:01

Dluhy

RE: Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly

gjc 46.?.?.?

Pane Hrade, já tam naopak cítím point.
Problém není v "ekonomii", ale v tom, co takové systémy diktuje a často v ní ukrývá své záměry. Viz příklad s populací Číny a pod… To má samozřejmě hlubokou logiku. Orientace na konzumní blahobyt vylučuje orientaci na produkci dětí v naději, že budou produktivní a ony znovu pokračují v naději, že budou produktivní, což končí u trvale přemnožených nadějí. [mrknutí jedním okem]
Další postřeh se týká ideologického diktátu. A s tím naprosto souhlasím. Nelze ekonomii "ekonomizovat", ale je ji nutno vidět ve strategickém kontextu.
No a tím se dostávám i k závěru, který není úplně v souladu s článkem paní Švihlíkové. Dluh, dle mého, není základním kamenem kapitalismu, ale je jen dalším nástrojem. Jinak já bych v mnohém u toho článku souhlasil, zatímco u tohoto článku pana Víta bych mohl souhlasit jen s několika nepodstatnými body.
Tím chci říci, že základním kamenem kapitalismu je již prehistorické poznání vazby mezi mocí a zdrojem. Jeho nositelem však nejsou ani kupci a ani spekulanti s komoditami (jsou jen poslušní služebníci systému), ale jsou jimi od nepaměti duchovní otcové a vojenští stratégové.

276995

12.10.2012 08:56

Dluhy

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

gjc 217.?.?.?

Rádo se stalo.
Moderní bankovnictví má svou kontinuitu. A bankovnictví i s penězi vzniklo v našem civilizačním okruhu a pochází z Řecka. Jestli jste to nevěděl, tak teď už to víte. Současná terminologie je sice transformovaná z pojmů italských, ale ty mají svůj původ zase ve světě Helénů.. Tamní aristokracie ovládala podstatnou část středomořského funančnictví ještě za impéria. Finanční centra byla při chrámových centrech (Délos, Korint apod.)a bankéři klidně mohli být i otroci. Často bohatí, ale pořád otroci. Zato tam nenajdeme ani jedinou stopu po něčem, co by se podobalo židovi (pokud již existovali, tak snad někde jinde).
Co je předmětem náboženství a nespočetněkrát přepisovaných, různě překládaných a různě vykládaných norem nejistého původu, je na zcela jinou diskuzi, navíc pokládám výmluvy na židy za zcestné, nic neřešící a povětšinou i velmi hloupé.
Lichva se původně týkala něčeho jiného, a z těch důvodů byla i morálně zavržena. Každý (skoro imbecil), který umí počítat, ví, že peňáz urobí peňáz jen za podmínky, že bude přetaven na více mizernějších. Ovšem dobytče urobí dobytče, a to je podstata řízené lichvy. Žádný mocipán neměl zájem na zneužívání a ničení svých peněz. Pokud takové chování připustil, znamenalo ztrátu důvěry v měnu a samozřejmě i v jeho autoritu jako hlavního garanta. Kdyby toto někdo záměrně používal i vůči někomu jinému, automaticky by tím podrýval funkci jeho peněz a bylo by na něj nahlíženo jako na nízkého padoucha. Takovou normu by si sám, jako svaté pravidlo, zavedl jen idiot. Pokud by byl třeba Starý zákon autentický, těžko se mohl týkat peněz, neboť v té době prostě ještě nebyly, nebo autentický není, a pak nemá smysl to vůbec řešit.
Moderní chápání úroku je převzato z norem křesťanských a je to morálně kvalifikován jako náhrada. Pokud jsme u lichvy v křesťanském podání, tak prvními normami týkající se tohoto jednání si to zkazovalo samo kněžstvo, a to z důvodů pragmatických, neboť to podrývalo jeho autoritu, a protože to nebyli idioti, tak vynalezli i jiné mechanismy s jiným morálním základem. A tam jsou i kořeny morálky dnešní ekonomie. Důsledky všichni známe a ukřivděné ukazování prstem rozhodně nevede k zametání vlastního chlíva, a tedy ani nic nenapraví. Napraví to jen změna vlastního uvažování, viz podmínka pro oživení něčeho "netradičního".
"Poklad" je "funkce" přisuzovaná penězům, netýká se ale jen pirátů (jak by třeba usoudilo děcko), ale obecně hospodaření vůbec, odtud je také "pokladník", nebo i státní "pokladna".
[smích]

276987

11.10.2012 20:58

Dluhy

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

gjc 37.?.?.?

Když už něco poznamenám, tak ať to aspoň dává smysl.
Tradiční je to, co je obvyklé a zažité. Takže zažité je to, že peníze fungují i jako poklad. Lidé si je od nepaměti syslí na horší časy.
A to má být vynález afrických domorodců? Obřízka je doma v centrálních oblastech Afriky a evropské kultury na ní pohlížely jako na prmitivismus hodný tak akorát otroka. A tihle domorodci jako nějak vtloukli helénské aristokracii to (peníze vynalezli Řekové), že se jedná o poklad? [oči v sloup]
My jsme prostě furt takoví ti chudáčci, co jim je něco zkaženého podstrkováno. No, s tímhle přístupem se toho opravdu hodně napraví.

276953

11.10.2012 15:15

Dluhy

RE: Taky nemáte zcela pravdu.

gjc 46.?.?.?

a lidé zapomínají a soudruzi si opět mnou tiše ruce...
prakticky vše bylo nedostupné, často až nedobytné, stavby podivuhodných domků vyžadovaly nadliské úsilí, neboť se bojovalo o vše, od cihel až po bakelitové kliky...
družstevní byt byl fajn, ale už byl o něco dražší než státní a bydlení bylo jen o něco levnější než dnes, což je vlastně vyjímečná položka, vše bylo jinak poměrně nákladnější a většina z běžných potravin byla luxus... no a získat "výhodu" často znamenalo mnoho ponižujících cviků...
a pitná voda nebyla vždy pitná, teplá vždy teplá, topení sice někdy topilo, okna však vždy netěsnila, cement vždy nebetonoval a beton vždy neizoloval... je fakt, že bylo více místa na parkování, páč se čekalo i na trabanta a získat žiguli znamenalo nehynoucí slávu v celé čtvrti...
...
že dneska je to na hovno, to neznamená, že před tím to nestálo za dvě... [mrknutí jedním okem]

276937

11.10.2012 12:21

Dluhy

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

gjc 46.?.?.?

Kdo neví po anglicky, tak mu ty principy popíšu jednoduše. Jedná se o opačný mechanismus k úročení. Ukládáním totiž peníze ztrácí v tomto případě na nominální hodnotě.
Jak je to těžké na pochopení, tak je to principielně velmi jednoduché a vlastně to lze aplikovat okamžitě a kdekoliv jako „komunitní měnu“. Vtip je v tom, že peníze nejsou hodnotou, ale ekvivalentem hodnoty (poměřovadlem), proto aby měly smysl, je třeba je udržovat v oběhu a ne je akumulovat na účtech. To vede ke zcela přirozenému důsledku. Lidi se nespoléhají na virtuální cenu, kterou představují peníze svým nominálem, ale spoléhají se na své schopnosti něco vyprodukovat, a tím se zabezpečit. V opačném případě je naopak tzv. úspěšný ten, který nacpe největší pytel.
Tento netradiční způsob vyžaduje společenskou dohodu a ochotu na ni přistoupit a samozřejmě také reálnou moc ji obhájit. A tady je problém ze všeho největší. Vyžaduje samostatné subjekty, které jsou následně schopny se sdružovat a spolupracovat, a tím jde proti akumulaci zdrojů, a tak vlastně ohrožuje každý společenský řád.
Právě proto se nikde neudržel, nebo vůbec nechytil. Lidé jsou stádo, proto si něco takového nezaslouží.

276926

11.10.2012 10:34

Dluhy

b)

gjc 46.?.?.?

>Daňové ráje umožňují vyhnout se placení daní.
Nikdo je neplatí rád a chce je nějak zašít. Ještě je tu varianta ty ráje vybombardovat.
>Daně na západě byly 40, 60 až 80% a stát měl dost peněz na všechno
Všeho jenom do času, právě to zadlužování je jen jiný mechanismus zdaňování, a ten se nasazuje, když dochází ochota k tomu přímému placení a institucím začne docházet dech.
>zóny volného obchodu …v praxi je to otroctví jak vidíme na příkladu Řecka nebo Španělska.
Zcela evidentně buď volné zóny nejsou volné, nebo to spolu souvisí úplně jinak.
> Jsem zvědav, kolik fabrik v Evropě přivedou na buben americké firmy.
Pro boha, jaké americké firmy... buď už jsou „americké“, nebo bojují o přežití (do toho patří i to zběsilé tisknutí)
>Malé firmy nejsou schopné odolat konkurenci velkých.
A to jen kvůli lidem, kteří raději nechávají všechno na druhých, těch je masa, a ta je základním předpokladem akumulace
>Dříve v minulosti byli lidé inteligentnější.
Proto to dotáhli a do dnešních důsledků?
>Proč by lidé měli pít Cocacolu, když můžou pít Kofolu?
Protože to chtějí! Jedině když přijde ouřada a řekne „to nesmíš!“, tak budou cumlat to, co musí.
>Roste Čína, ale Západ upadá do krize, ze které není úniku.
Ale za jakou cenu! Pokud ji lidi nebudou chtít platit, čeká ji ještě větší krize než Západ.
>Vždyť ČSSR celých 40 let za komunistů rostla závratným tempem a bez dluhu !!!
To je snad… Rostla kam? Řítila se i s celým blokem do řitě a neměli žádný recept, jak to zastavit, kromě ostnatých drátů! Vzpamatujte se!
>3 základní vady
A ty se napraví tisknutím vlastních peněz (?), vysokými daněmi (vám ty dnešní nestačí?), a ochranářskou politikou (málo byrokratů?) [překvapení]
>Island
Souhlas, nelze věřitele protěžovat, ale Island není v takové roli jako země uvnitř Evropy, je relativně izolovaná (která teď nikoho nepálí), ta hrstka obyvatel má ještě navíc z čeho brát relativně snadno a mají šanci si jakžtakž ohlídat instituce, ale jinak je to tu neaplikovatelné.

276919

11.10.2012 10:33

Dluhy

a) Tenhle

gjc 46.?.?.?

zbytečně dlouhý článek (v dnešní době to málokdo dočte) je za 1??
>dluh není žádný problém
Dluh je „závazek“ (uvázání se), znamená to méně volnosti, pro někoho problém větší pro jiného menší. Nájem je také dluh, platím za půjčenou věc.
>Problémy nastávají, když si vezmu dluh, který nejsem schopen splácet.
To jistě, ale problémy už nastávají, když je někdo nucen se zadlužovat, aby mohl existovat, zodpovědnost jde stranou, vždy je to sázka na budoucnost v rámci boje o přežití. „Socialismus“ se taky zadlužoval, ale šlo o jinak morálně postavené závazky.
> za 4 roky z Německa vybudoval velmoc.
A vznikl opět dluh, který nemusel mít jen číselnou podobu, ale i tu morální, to je třeba naplnit, proto všichni museli do uniforem a vyrazit loupit za hranice
>státy v područí soukromých bank bankrotují
Ale ne, bankrotují celé bloky států i bez bank… banka je další byrokratický aparát jako každý jiný a instituce se podpírají navzájem ze strachu s pádu do anarchie
>Euro / Řecko
Řecko by se jen těžko podařilo rychle pozuby ozbrojit jinak, než stávajícími „euromechanismy“, jinak by muselo jít opačně, jako němci před válkou, tj. nejprve na kolena (a zbraně bude potřebovat v nastávajícím islámském konfliktu)
Vznik eura znamenal především transatlantický problém, proto patrně přišlo i 9/11 a následně i boj o vzdušný prostor (boeing/airbus)
>finanční oligarchie se zmocnila vlády nad světem.
Ach ne… to je ideologická poučka, nic víc. Světem lze vládnout jen dvěma způsoby, silou ducha a silou klacku, cukrem a bičem. Finance nejsou žádným zdrojem, bez skutečných zdrojů jsou ničím a mohou zaniknout ze dne na den. Za to bez energie lidí to lidem nepůjde nikdy.
>Skončilo období tisknutí vlastních peněz
Ale kdež. Naopak, současný systém odráží poptávku po likviditě, kolik si kdo nadiktuje, tolik dostane, státy i za 0%, proto se zápasí o to, jak a kdo to bude regulovat, protože to ohrožuje finance především.
>Přitom ty banky žádné peníze (natož zlato) nemají
Naštěstí! Když to bylo vázáno na zlato, tak se svět zmítal v nekončící válce a populace byla v totální mizérii.
>a PŮJČUJE JE AMERICKÉ VLÁDĚ ZA ÚROK.
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-55606...
poslední brzda šla do ze zoufalství do …
>Zadlužené státy se nemohou svobodně rozvíjet. V podstatě mají jedinou možnost – ždímat peníze ze svých občanů.
To je ale morální a ideologicko-mocenský problém, ze kterého není možné vycouvat bez drastických následků, proč se nikdo nebouří proti dotacím a korporátním investicím? Je to přeci druhá strana téhož!
>Stát nemá peníze na provoz, a protože si už nesmí tisknout vlastní peníze
A co by ti bambulové jinak asi udělali? Tiskli by jak o život! Takhle to půjde ke dnu aspoň všechno najednou.

276918

04.10.2012 16:34

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

gjc 46.?.?.?

Právě proto že se lže všude, tak je třeba to konfrontovat s něčím, co vykazuje nějakou prokazatelnost. Jenom proto, že mi to mozek nebere, tak začnu skládat fyzikální protichůdnosti, aby z toho lezly další zmatenosti? Když píšu, že budovy nebyly ani na zemi a ani pod zemí, tak jsem z něčeho vyšel, ne? Projdi si mraky fotofrafií, prostuduj si pečlivě záběry, přečti si něco o fyzikálních vlastnostech konstrukcí, koukni se do stavebních tabulek, udělej si představu o tom, co je možné a co ne (zapoj u toho mozek) projdi si noviny z té doby, a taky výpovědí svědků a opět to můžeš konfrontovat s evidencí atd..
Mrzí mě, že místo diskuze jsem zabředl do přesvědčování, ale už jen ten prostý fakt, že kousek nad zemí uvnitř budovy přežili lidi, naprosto vylučuje zřícení palčinkovým efektem v důsledku požáru, a to ještě tak, že se to zázračně nahňácalo do sklepa. Přímo pod věží sice nějaký propad byl, ale ten prostor v žádném případě nemohl vstřebat více jak milion tun materiálu v podobě oceli a betonu. Podle tabulek by trosky měly zasypat náměstí do výšky minimlně 12ti pater! Na všech fotografiích však normálně trčí do vzduchu torza vstupní haly v přízemí!
Ta fotografie je ze sklepa wtc 4, které také nad povrchem zmizelo, podzemí však zůstalo téměř nedotčeno, a tak bych mohl pokračovat, což už tu postrádá smysl.
Přestaň se upínat na vnucené představy a začni se dívat sám za sebe. Jak ty budovy zmizely, já nevim, to jsem tu chtěl původně nadhodit k diskuzi. Bohužel to opět zabředlo do vyvracení něčeho, co se zjevně nestalo.
Tak snad možná někdy jindy. [smích]

276488

04.10.2012 01:12

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

gjc 50.?.?.?

Nejen to, ještě v době pádu budovami pendlovali lidi, v severní věži zůstalo těsně nad zemí torzo únikového schodiště, ve kterém přežilo myslim 14 lidí, když nestačili doběhnout ven. Vlekli sebou nějakou ženskou, která slejzala až z 80 patra. Hasič vypověděl, že po strašném rachotu se podíval nahoru a uviděl prosvítat slunce a kde stálo 110 pater nezůstalo nic. Mimo chápání, prostě židle, stoly a půl kilometru oceli nastojato fuč.

276382

03.10.2012 19:38

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

gjc 50.?.?.?

Po oceli zbyly deformované kusy, žádný prach?
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Kde? Máš elementární představu o mase té budovy? Představ si to nahoře sesypaný dolu do ulic. Jenže trosky nezasypaly ani auta v bezprostřední blízkosti a náměstí šlo přehlédnout.
Vidím, že od tebe se už toho moc nedovím, možná jindy. [smích]

276344

03.10.2012 10:29

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

gjc 46.?.?.?

To je...
Vložený obrázek
Jen auta, papír (z wtc) nic.
A je toho mnohem více
9/11 2001 - hurikán Erin hned vedle a v NY krásně, nikdo o něm moc neví, přitom byl větší než Katrina
Vložený obrázek
a tak by se dalo pokračovat...

276269

02.10.2012 22:28

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

gjc 199.?.?.?

Budova padala cca 10 vteřin, to zn., nic pádu nekladlo odpor. A to je, že když padala, nebyla. Kde byla? Shořela v petroleji? Proto úvahy o čase jsou na prvém místě. Kinetická energie spotřebovávaná odporem by musela mít hypoteticky obrovskou počáteční energii. Odpor brzdí pád, což se nestalo, naopak to padalo, jako kdyby do toho obr bacil megatunovou palicí.
Propad pater kdekoliv, i dole, by musel zlikvidovat jádro (vnitřní tubus), nemá však jak ani tereticky, takže je pořád přítomno nastojato, i kdyby bylo na desetkrát přerušeno, pořád tam je, jinak by se muselo několik kilometrů enormních profilů poskládat do sklepa, nebo pod něj do žuly, aby při pádu kladly nulový odpor.
Palivo letadla se vznítí v tisícinách vteřiny po jeho nárazu, to jest ještě na ocelovém plášti budovy. Letadlo se sice může procedit, ale zatímco se ocas noří, palivo už hoří, neboť tam má vzduchu dost. Nabouraný kanistr v momentě styku s pláštěm již neexistuje, takže palivo je v luftu. Bylo? Nebylo, takže jinak.
Kdyby plastelína prolítla ocelí, nedělaly by se střely z ochuzeného uranu a jiných supertvrdých materiálů, ale pěchota by si na likvidaci tanků hnětla hroudy. Plášť letadla také není z wolframu, titanu ani uranu, ale je z milimetrových plátů, kterými proletí i zbloudilá kachna. Lanko je pěkný příklad, jenže každé tři metry budovy byly kolmo provázány. Průhyb stěny by znamenal rozdrcení konstrukce i naštorc, což z toho průhybu dělá scifi.
Vyvrátit proteklé palivo do přízemí spalující mrakodrap na prach je stejné, jako vyvrátit růžové slony (pardon), ale ještě těsně před pádem z baráku vybíhali lidi, očouzení svědci však chybí...
Identický pád budov a absence vatry v přízemí vylučují veškeré konspirační teorie o palačinkách a hořící ocelové konstrukci měnící se v plamenech na popel.
Co se týká "tlaku tekutiny", to je z úplně jiného soudku, je to další hypotetický příklad podobný plácanci do vody (úplně jiné principy). Pro toto je vhodnější něco empirického, stačí se podívat na crash test náklaďáku, co s ním udělá ocelová traverza - rozčísne ho jako kostku másla, a to se jedná o řády kompaktnější objekt, než je letadlo.
Budovy totiž ani nespadly, opakuji, že na zemi ležel zlomek původní hmoty, zbytek zmizel zatím blíže nespecifikovaným spontánním molekulárním rozpadem, prostě jinak, než hořením zbytků petroleje ve sklepě.

276229

02.10.2012 01:35

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

gjc 66.?.?.?

"Konkrétní" má být to s tím karatistou?
Patra byly svázány s jádrem (dvojitý ocelový tubus) vodorovnými nosníky, které by při teoretickém synchroně propadajícím se lehčeném betonu se mohly prohýbat a stahovaly by tak plášť k jádru, což by průběžně spotřebovávalo v každém patře podstatnou část kinetické energie a náběh by se opakoval každé patro jako dominový efekt. Pád palčinek by tak trval necelých sto vteřin. Pokud to rozpočítám na každé desáté patro, které bych synchronizovaně mohl teoreticky nečím odstřelovat, barák by padal necelých čtyřicet vteřin, aby energie pádu skonzumovala stojící odpor. Budova však byla dole za necelých deset, což je těsně pod volný pád. Termití teorie je sice vedle o něco míň než palačinková, vedle je ale furt vedle, proto neřeším ani to, je-li přítomen hliník.
Palivo by při nárazu normálního dopravního letadla explodovalo již na ocelovém plášti budovy (jeho trup je z hliníkové slitiny) prakticky v okamžiku kontaktu a spotřebovalo by tak většinu toho, co by jinak bylo potřeba na lávové peklo uvnitř, které by tavilo systematicky tisíce tun oceli ve všech patrech současně, aby palčinky mohly spadnout naráz v jeden moment. To, co tam vletělo, nemohlo být běžné dopravní letadlo. Pokud bych vzal onu ocelovou stěnu (nosníky 40x40 po 60cm) a plácl bych s ní o letadlo, zůstane z letadla placka na povrchu té stěny. Pokud bych měl věřit kerosínu prostupujícím ocelovou stěnou pomocí nádrží v komerčním letadle, pak bych uvěřil i tomu, že tenisák proletí raketou, moucha plácačkou a kanár klecí a zanechají za sebou díru jak kocour Tom.

276018

01.10.2012 09:31

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: fantasmagorie

gjc 46.?.?.?

Řeči o ufo? Oficiální vysvětlení je "komerční letadlo" takže se o ufo nejednalo, ovšem z mého pohledu o ufo jednoznačně šlo, podstata termínu tkví v tom, že nevíme přesně, "co to letělo" a já závěry komise nepřijal a co to letělo, tím pádem nevím, protože jsem to neidentifikoval... akorát tím asi spadám do kategorie šílených ufistů.
Co se týká fotografie, "typické po záshu termitem" je již mediální blábol, nebudu to tu mořit dalšími obrázky, ale toto není "hoření", ale "rozpálení" (plech střechy hořel, ale plastvý maják nad ním ne? a pod.), kdyby létala "hořící budova", hořel by i papír, plasty a bordel v ulicích (nic takového se nedělo), okolo wtc stálo nespočet lidí a aut těsně před pádem, takto však vypdala auta "v dohledu" budov až po pádu.
Známý "konspirační" obrázek hasiče u odřízlého sloupu je z doby, kdy takto likvidovali torza, je to hodně oblíbený "důkaz", ale hoax, stejně jako "hořící trosky" jsou hoax, byly studené, neboť tam v zápětí pracovala hydraulická technika. "Hořící ocel" byl spontánní rozklad oceli (oranžová mlha), zbytky byly již druhý den kompletně zrezivělé a kolony aut navážely týdny zeminu (jako by šlo o dekontaminaci).
Termit nemohl "spálit" 80% ocleli, ale ta přesto zmizela, jinak by trosky musely dosahovat podle běžných výpočtů aspoň do 5 pater okolních budov, ale už budova Německé banky v bezprostřední blízkosti utržila pouhá škrábnutí, ostaně jako všechny, které nenesly označení WTC (z těch nezbyla ani jedna). Prakticky netknuté zůstalo i podzemí plazy, až na pár lokálních propadů se dalo dokonce procházet metrem a došlo i k rabování obchodů pod WTC.
Co se týká série explozí, ty to bohužel nevysvětlují, stejně jako poslední exploze, která je patrná i z chvění některých kamer, takže ta musela mít už sílu zemětřesení.
Nanotermit nikdo nezamlžuje, je to oblíbené téma, které probíhá všemi médii. To co tu píšu, to se veřejně diskutovalo minimálně, jestli vůbec.

275949

28.09.2012 09:55

Zlatá bula sicilská a idea české státnosti

RE: z mých Dějin Českých zemí

gjc 217.?.?.?

Souhlas a souhlas i se závěrem, jen bych dodal, že nejen "věšení bulíků", ale převracení věcí z nohou na hlavu (vatikánská klasika), proto se tak vehementně okolo toho křepčí rituální tance stejně, jako okolo Rudolfa Habsburka, ketrý začal jako dvořan na dvoře Českého vladaře, ale zároveń i jako římský agent.
Dokonce z některých záznamů vyplývá, že Přemysl II. o císařskou korunu vůbec nestál a upřednostňoval právě svou roli suveréna vůči Římu, a to byla skutečná překážka římských mocenských projektů.

275733

28.09.2012 09:16

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

gjc 46.?.?.?

Ale nik to spravil, už dávno, konečně byla to úplně jedna z prvních věcí, která pak v informačním šumu totálně zanikla. Jedna z prvních otázek udivených inženýru zněla: "Kam se poděly ty fakn bilding", a ty první otázky jsou ty nejpodstatnější, jenže uprostřed šoku a následně spuštěného honu na duchy vyšuměla i odpověď z koutku huby, a ta zněla nějak jako: "Tu Čajna"...a bylo vymalováno...
V ten moment to byl totální logicý i logistický nesmysl, ale co nebylo...
Jenže i nyní je k mání celkem slušná porce fotografií, kde je evidentí, že ty hektary extrémě masivní oceli (z čehož, předpokládám, ty budovy opravdu byly) se tam mohly dostat snad jedině skrze "čajna efekt", čímž ona lakonická odpověď z éteru dostala zcela novou dimenzi... [velký smích]
Čímž docházím k tomu, že nejvíce se to podobá nějakému efektu při malé, ale přesné nuklérní explozi (jakési záření), což by mohlo způsobit v několika okamžicích molekulární rozpad oceli, a to se tam mohlo dostat mnoha způsoby, včetně objektu vydávaného za komerční letoun, který, mimochodem, nemůže letět rychlostí uvedenou v oficiálním záveru v několika stech metrech nad mořem, jednalo by se o podobný technologický zázrak jako nehořlavé pasy musulmanů a hořlavé blekboksy křesťanů, čili zatím nejpravděpodobnější oficiální prohlášení zní, že se jedná o skutečné ground zero, čímž myslím význam termínu v době, kdy tomu přidělen, než byl násedně pozměněn...

275730

27.09.2012 22:30

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

gjc 50.?.?.?

to zavání už přílišným fantazírováním, těžko říct, pokud budu uvažovat v mezích známého, nevím...
tady je jeden příklad z mnoha set, na ulici nic nehořelo, a takhle tam těžko dojel z hořícího patra pár set metrů nad zemí a ti další jakbysmet
Vložený obrázek

275701

27.09.2012 17:52

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Ja vás nechápu .

gjc 79.?.?.?

Týkalo so to výroku "bude klid", a podobně, jako došlo k vytvoření kolektivistického východního bloku po válce, (první i druhé), a jako nástroj i záminka, posloužili židi. Blok měl být až k Atlantiku i obyvatelstvo na to bylo naladěno. Nevyšlo to.
Všechno nasvědčuje obdobnému scénáři i nyní. Obyvatelstvo je opět kolektivisticky naladěno, radikalizováno a opět to vypadá, že poslouží žid. Nemá smysl se bavit, že je to jakýsi tajný žid, který tahá za tyto drátky, to pokládám za zjevný nesmysl, a že po zániku Iz. bude klid, nic neříká, je třeba ten klid specifikovat. Bude to "Nový Izrael" jako součást blízkovýchodnho bloku v novém uspořádání? Pod jakou hlavičkou to bude? Kdo bude u moci fakticky? Bude všem lépe? a pod..

Velká Persie je takový teoretický odhad (a zkouším jestli se tomu bude někdo divit), vycházím z toho, jak bych to jako "globální vladař" chtěl udělat, a přiznám se, že nějak výrazně odlišný scénář, než jak to vše probíhá, by v takové roli šlo volit jen obtížně, a z toho vycházím i pro tento předpoklad. A v případě Persie jde o téměř archetypální symboliku, ostatně i Alexandr z ní vycházel, a také Ahmadinežád se odvolává na tradici krále králů Kýrose, tak se ptám, je to nějak v rozporu s "globalizačním" trendem? Jestli není, tak zcela jistě někdo bude chtít této karty využít. Vadí nyní v tomto procesu nějak Írák, kdysi Íránu nepříjemný soused? Vypadá to, že už ne. Co se stane po "sýrijské krizi"? Kdo na ní ještě vyhoří? Uvidíme. Byl bych rád, kdyby s tím klidem přišla i pohoda, ale protože také platí "jak si ustelu...", tak vím, že sama nepřijde.

275669

27.09.2012 16:29

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

gjc 46.?.?.?

Bush možná něco, ti další už daleko méně.
Naprosto mrazivá je symbolika toho, co z toho leze, pokud mě paměť neklame, tak tam stály věže dvě, a pokud mě zrak nešálí, tak tam roste větší a hlavně jedna! Kdo to staví, kdo to vlastní apod., to je naprosto vedlejší, korporace existují proto, aby byly stádem bílých koní. Ale je jisté, že to není "bi", ale "mono".
Ještě datumy: 12.8.2000, 11.9.2001, 8.10.2001
>armáda je schopna sestřelit (nebo donutit přistát) každé letadlo nad územím USA do několika málo minut (tuším, že do 8min.)
každé "letadlo" ne, rozhodně ne to, co pak zelo uprostřed pentagonu... nevybuchlé...
Čistě teooreticky... to nejlepší by zasáhlo pentagon do tří minut od zaznamenání... takže něco zavrní nad atlantikem (nemyslím tim fousáče z jeskyní) a zatímco čas běží a svítí "doomsday" žárovka, tak všechno musí okamžitě na zem, norad za vrata v hoře a do vzuchu jde "doomsday plane" s vládou US...
Vložený obrázek
No a toto záhadné letadlo bylo spatřeno v ten den - "doomsday plane", zkrátka znamená "no joke" situaci (únosy jsou s tímto ten "joke" )...
Ale to vše jsou jen spekulace [mrknutí jedním okem]

275661

27.09.2012 15:11

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Ja vás nechápu .

gjc 46.?.?.?

Jako když Hitlter připravil Stalinovi cestu k sovětizaci?
Můžeme namítat, byl klid, to za dráty občas bývá, jen mi uniká smysl toho klidu.
Tady jsou evidentně rozehrané plány na velkou Persii, přesněji na začlenění islámského prostoru do globální hry, zbývá jen otázka, kolik "spí" v Íránu "disidentů" a čí nakonec budou.

275648

27.09.2012 13:32

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

gjc 46.?.?.?

To vůbec nemá smysl řešit, budovy wtc byly zdemolovány způsobem, který není předmětem ani oficiálních a ani alternativních analýz zaplavujících internet, dnes už i TV. Obojí zcela odvádí pozornost od jinak do očí bijících okolností, které však nemají žádné klasické vysvětlení.
Ze všeho trčí to, že po zřícení budov tam leželo cca 20% procent trosek z toho, co tam ležet mělo (a to si myslím, že ještě přeháním) a stovky aut v okolí byly sežehnuty něčím jako MW záření a tun papírů v ulicích se to ani netklo. Už název "Ground Zero" se týká úplně něčeho jiného, než konvenční demolice. Význam termínu byl upraven až daleko později, do 9/11 znamenal pouze jediné...
Aby toto inicioval Izrael, tak to kompletně postrádá jakoukoliv logiku, neboť to způsobilo (a stále způsobuje) pád vlivu i postavení USA, bez nichž se Iz. ani ne...
A jsem si docela (podle všeho) jist, že zdrcující část americké agendy nemá vůbec tušení co, jak a kdo je napadl. Kromě kopání okolo musej dělat mrtvýho brouka a zároveń upadají do vzájemného podezření. Je to pro ně devastující stejně, jako byl pro CCCP Černobyl.

275639

27.09.2012 12:51

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

Tak to zkus,

gjc 46.?.?.?

já tě třeba chápu, ale je tam mnoho ale, a ještě k tomu, co tu padlo, něco dodám.
K "základnám USA."
Obecně se takovému počinu říká "mise".
Vložený obrázek
příklad:
http://www.denik.cz/kratce/1127581-obama-se-obava-...
Je to odvozeno z latinského missio, což znamená vyslat něco někam s něčím důležitým. To něco je svou povahou invazivní, a to je také hlavní smysl misionáře.
Vložený obrázek
Takovým misionářem je celý Izrael, proto mu ani ústavy netřeba, není to ani stát a ani národ, je to misie.
Určitě to někoho zarazí, kdo kdy viděl žida misionáře (stejně tak muslima, buddhistu, nebo vůdů), ale sionista je trochu něco jiného. Je to vlastně důsledek toho, co tam navařili papežští misionáři ve středověku, a tak to teď zkouší jinak. Dali si to do v popisu práce jako poslání, pro něž je třeba i obětovat. Že o tom nemá 99.9% židů ponětí? No, a na co by jim to bylo, mají přeci „svoje“ náboženství.
Něco málo naznačí i tyto postřehy.
http://www.redmoonrising.com/chamish/vaticanagenda...

275635

19.07.2012 12:12

Nejvyšší soud: Diskuze je ze zákona zakázána

RE: Soud

gjc 217.?.?.?

je to systémový problém, ale systém je vždy nesen lidmi, tak nebrečte nad sociopaty, ale přemýšlejte, co jim usnadňuje systémový vzestup... a to je to, co je v myšlení většiny lidí zakořeněno ve své prapodstatě, že skupina je víc než jednotlivec (fašismus), což je často zjevně přítomno i v myšlení zdejších dam (sorry jarmilo)...
právě to, že vytvořím z gangu právní subjekt a poskytnu mu systémovou ochranu (sem patří i politická strana), to povede k potlačení přirozenosti chování člověka jako samostatného jednotlivce a umožní to zcela nezodpovědné chování v zájmu skupiny (korporativismus), ze kterého tyje šedá sféra, kterou právě tento systém nese vzhůru...
takový systém vyplyne z obecného světonázoru, to je to, jak se lidé dívají na svět a co si běžně myslí, což ovlivňuje jejich chování a rozhodování, což je ve výsledku právě ten společenský systém a z čehož nejzřejmější jsou systémy náboženské... největší korporací je pak křesťanstvo (tělo kristovo), které samozřejmě dál generuje způsob uvažování, který vede ve svých důsledcích právě k těm systémům, o nichž je řeč...

272242

19.07.2012 10:28

Nejvyšší soud: Diskuze je ze zákona zakázána

RE: Soud

gjc 46.?.?.?

pointu? [chechtot]
je úplně jedno, jestli hlasuje 7mil. nebo jeden, protože na "správnost" toto nemá absolutně žádný vliv (viz vaše výroky o omámených zmanipulovaných apod.) nehledě na to, že "správnost" ověřuje teprve čas... vaše přesvědčení o neomylnosti "lidu" (žádný "lid" ale ve skutečnosti není, je to jen fikce) je opravdu úsměvné, neboť dav je schopen pouze volit již ze zpracovaných a předložených koncepcí (obvykle na základě dojmů), a to je vždy dílem jednotlivců...
většinu svého času trávím tím, že jsem lidem nucen plánovat, co mají dělat, pokud to neudělám, bude to muset udělat někdo jiný, nebo to nebude hotovo a "lid" si dá jednoduše rozchod...
pokud má být společnost nějak integrovaná, nějaká forma zastupitelství je vždy nutná, dokonce i "lid" a "vůdce" je forma reprezantece, ve které za rozhodnutí jednotlivce nese důsledky celý "lid", který, pokud by se za ten kompaktní "lid" sám považoval, tak se samozřejmě ztotožňuje s vůdcem, jinak by vůdce vůdcem nebyl a jeho zelené a jeho manifesty (jedno jaké barvy) by se povalovaly bez zájmu v šupleti...
problém není "zastupitel", ale jak by měl takový subjekt vypadat a co by měl vlastně dělat, a to opět nevymyslí "lid", ale někdo, kdo to lidem předloží, a ti pak opět pověří (třeba hlasováním) nějakého zastupitele (pověřenec, reprezentant, poslanec, či vůdce uskupení), aby uvedl v chod realizování představ svou organizační činností a zde pak může narážet na realizovatelnost představ a obvyklý sebeklam, ke kterému se nechává dav snadno strhnout a bezděčně tak v něm udržuje i své vůdce, které činí zodpovědnými...
ovšem jediná cesta jak se vyhnout velkým chybám s dalekosáhými důsledky je dezintegrace "lidu", tedy neexistence iluze o takovém subjektu, což povede k nějaké formě neřízenosti (k anarchii), a aby tato byla udržitelná, musela by být vědomě chráněna, tedy "řízená anarchie", což by v důsledcích muselo vést i k dekoncentraci a rozmělnění bohatsví (což vás asi tíží nejvíce) - ovšem to sebou nese i zvětšené nároky na jednotlivce ve schopnosti se o sebe postarat, což může být i zároveň značnou překážkou k takovému stavu v jeho udržitelné formě se vůbec přibližovat... [smích]

272237

13.07.2012 10:23

Smrt americké ústavy

RE: USA jsou evidentně neofašistickým státem, JFK by jistě souhlasil.

gjc 46.?.?.?

K té ironické poznámce, „Pavle Jene“, Kennedy byl Knight of Columbus. Povšimněte si té výmluvné symboliky řádu. Přímo v srdci je fasces, 12 prutů a sekera, prastarý symbol vztahující se k fašismu.
Vložený obrázek
Romanizce světa - tažená především ŘKC – má nepřebernou škálu metod, jak dosáhnout svého cíle. Katolíci Kennedyové rozhodně nebyli svatí. Otec JFK měl docela blízko k obskurním katolickým kruhům také. JFK se na svou roli „beránka“ připravoval určitě dlouho, často o svém konci mluvil a přirovnával se k Lincolnovi. Pokud byste se chtěl dozvědět, co za podivnými kotrmelci americké politiky té doby opravdu vězí, začněte od kardinála Spellmana. Od Kennedyho začal římský vliv na USA velmi sílit. A stále roste. A jak říkám, škála je nepřeberná a zdaleka se nejedná jen o nějaké čachry v kuloárech.
Třeba toto, jistě ne náhodné datum 31.5. (katolický svátek „navštívení Panny Marie“) a vystoupení Madonny. Upozorňuji, že zvláště chutné je na tom to, že je to Tel Aviv a stadion je s velkou pravděpodobností naplněn židy. Určitě si vychutnejte ty vstupní momenty celé, stojí to za to, zvláštní pozornost věnujte gradaci od 3:50 a efektům od 7:40. Třeba budete „iluminován“ k vaší potěše. [mrknutí jedním okem]

271894

15.06.2012 09:00

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

gjc 217.?.?.?

Reptající obecenstvo může přispět k nějakému rozkladu, obvykle s nadějí, že z toho vzejde něco lepšího - resp. spravedlivější řád, který někdo navrhuje a ostatní se přidávají. Proto se dokola staví a boří za současného chlácholení se "máme se lépe", nebo reptání "bylo lépe" podle fáze v kruhu boření a stavění. Pokud se sám stavím do role architekta systému, nesu kůži na trh, to se málokomu chce, proto je lepší to dělat z pozice mentora a manipulanta, a ještě mít po ruce někoho, na koho svádím nezdary.
Parlamentní systém je pro toto ideální, ale i ten vyčerpává své možnosti, jak klesá trpělivost a vitalita mravenců systému.
...
Jsou oblasti, kde společenské systémy příliš nedosahují a lidé jsou v tomto ohledu vrženy do oné diskutovné totální nejistoty a anarchie. Přesto žijí relativně svobodně a spokojeně a pomaleji. Pomaleji je důležité, je více času, neboť chvátání je jen chvátání do hrobu. Jde o zkrácování prožitku života - čili jeden rok se scvrkne - život se scvrkne a pak co - pohled na frustrované potomstvo, kterému se hnusí co rodiče vybudovali - pokud již rodiče selhali a nevtloukli dětem do hlav, že to je pro jejich dobro, a to jediné možné... prostě absurdní stav - nekončící kolečko pachtících se nevědomců pracujících na systému jistot, který se jim stále dokola hroutí pod rukama... musí se hroutit, kdy by se nehroutil, proces by se dávno zastavil a projektanti systémů by přišli o svoje hoby a mravenci by zlenivěli a život by se zpomalil a na všechno by bylo příliž času a lidi by leželi a kopali by se do zadku...

Když chci budovat systém jistot, uspěju jedíně tehdy, vytvořím-li prostředí, ve kterém vládne pocit nejistoty, jinak se na to každej vybodne. [mrknutí jedním okem]

270678

14.06.2012 10:25

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

gjc 46.?.?.?

Asi se s Vámi trochu pohádám. [smích] I když ne zas tak docela. Že jistoty vyžadují řád je nesporné. Otázka je, jsou-li ony jistoty tím pravým štěstím, nebo vedou-li k jistotě pozemského pekla.
Když už se bojíte o své oblečení, něco je špatně a jistota, kterou Vám poskytuje systém stojící na "božím zákazu" je tak jako tak už jen jistota iluzorní. Není-li důvod se bát, že Vám někdo oblečení sebere, pak i vytvářet sytém ochrany na základě "božího zákona" převedeného do pozemského systému je plýtvání silou, které bude zákonitě dříve nebo později nějak použito - a zneužito. Potom velmi pravděpodobně pocit iluze jistoty bude nahrazen pocitem frustrace, zmaru, vzteku za současného volání po tvrdší represi a nastolení řádu, který mi nějak vrátí pocit jistoty. To přijde, ale bude to vždy tvrdě vykoupeno a pocit jistoty bude stát na váze proti pocitu uvěznění.
Realita je především to, co prožíváme jako realitu a co si myslíme, že to je - o jiné realitě ani nejsme schopni žádné info podat. Jistota je nějaké prožívání stavu, a tak se naše činnost může dostat do úplného rozporu s tím, co bychom si přáli právě na základě toho, co naší mysl ovlivńuje nejvíce. Je-li to strach a obava, vzejde z toho produkt strachu a obav - obvykle nic pěkného.

270646

14.06.2012 08:34

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

gjc 46.?.?.?

Zní to srozumitelně, pochopitelně a s mnohým by se mohlo souhlasit, ale je tu ale.
Potíž je již v samotném zákazu nepokradeš který předpokládá nějaké vlastnické uspořádání. Otázka je, jak takový systém ale vznikl, či vzniká. Dohodneme-li se, že já budu užívat to a ty ono za určitých podmínek a dohodu někdo poruší, může to být chápáno i jako krádež. Stojí to na vzájemné dohodě o vztahu k věci, kdy se předpokládá, že oba se tak dohodli ku vzájemnému prospěchu. Pak tedy zákaz „nepokradeš“ je zcela nadbytečný a potenciálně naopak kontraproduktivní.
Proč tedy bylo „nepokradeš“ vynalezeno…
Vzhledem k výše uvedenému se nabízí, že je to již systémová ochrana. Je zde uspořádání, které nepředpokládá vzájemné dohody, ale je víceméně mocenské, tedy boží zákaz nepokradeš chrání vlastníka věci jaksi iracionálně, bez ohledu na to, jak k uspořádání došlo a stává se záminkou k represi, pro kterou poskytuje morální ospravedlnění. A od tohoto se dostáváme až k tomuto článku a stavu ve společnosti, kdy vlastnictví a vůbec systémové uspořádání nestojí na všeobecně obecně prospěšných dohodách, ale jedná se o uzurpátorský systém, který si žádá represi a samozřejmě morální záminky dotažené až do podoby zákonů, které pak logicky vždy vyhovují jen někomu a může to být dost dobře obratný manipulátor nebo bandita, nebo oba dohromady.
S článkem v podstatě vůbec nesouhlasím, neboť si nelze vynutit nevynutitelné.

270640

12.06.2012 14:20

Židé v izraelském museu holokoustu: Děkujeme, Hitlere!

RE: je vysloveně odporné

gjc 46.?.?.?

To není vůbec nic nového, protože zánikem židů by nejvíce utrpěla ideologie a politika křesťanství, protože křesťan vznikl obětováním „Žida Židem“, proto židy si křesťané od jakživa prefabrikují, a na tom pak stojí ty náboženské historky, ve které pak věřící věří.
Ta oběť židů, která opravdu vedla ke vzniku státu Izrael, není vydupaná z ničeho, ale žije to svým životem v křesťanském způsobu myšlení. V Německu to nebylo cizí luteránům a katolíkům už vůbec ne. To se pak potkalo v tzv. „pozitivním křesťanství“, což je snaha vyrobit kulturně specifického Ježíše, který spasí tu svou rodinu, zde to jsou Němečtí křesťané . To znamená, že Ježíš byl např. nordické rasy, která je tím pádem nadřazená. Rozvíjení této doktríny (Alfred Rosenberg - hlavní ideolog NSDAP) vedlo k zavržení všeho starozákonního a k očišťovacím tendencím a konečným řešením, která pak byla použita již pragmaticky a strategicky – kdo měl být ve vyšším zájmu okraden, tak se to na něj vztáhlo, proto taky vadili i Češi a Poláci (drang n.o.). Tohle samozřejmě bylo odsouzeno později k porážce, ale posloužilo to právě tomu univerzálnímu rozměru křesťanství, a tam patří ta nutná oběť, aby došlo k naplnění nějakých cílů. Absurdita očišťovacích snah byla patrná už od počátku, kdy sami protagonisti této filosofie občas naráželi na svůj nejistý původ a museli někdy sami sebe certifikovat (čestný árijec apod.).Navíc protagonisti říše byli vesměs frustrovaní veteráni a katolíci z lidu, soustředěni právě do prostředí katolického Bavorska.
Tohle nemohlo v žádném případě probíhat mimo pozornost univerzalistů ve Vatikánu a je zřejmé, že tyto tendence nějak využívali a kalkulovali s nimi. Dokonce to vypadá, že takové to poválečné rojení se tzv. židovských původů nacistických protagonistů je v jejich režii a slouží to už poválečné politice Říma. Katolické církvi se také nebývale uvolnili ruce, protože válkami a převraty nejvíce tratily silné monarchie a monarchisté, tedy největší rivalové papežství.
Existence státu Izrael je výsledek především křesťanských zájmů, což samozřejmě mnoho židů ví, ale více bude těch, kteří to neví a raději ani nechtějí vědět, protože se zcela jednoduše bojí a raději mlčí stranou, nebo kolaborují, protože to, co se teď děje okolo Izraele a v jeho okolí, je součástí globální hry o moc a židi nejspíš tuší další exodus.

270552

09.06.2012 10:43

Exkluzivní rozhovor s Jeho Eminencí pravoslavným arcibiskupem v Sebastíji Theodosiem Hannou

RE: Lévi-Marx si ze všech udělal prdel, sloužil bankéřům, finanční internacionále

gjc 64.?.?.?

Je zcela jisté a nade vší pochybnost, že trpaslíků bylo sedm, neboť ta samá skupina zpochybňující červenou karkulku si počíná neurvale vůči matkám s dětmi.
Stačí? S trochou nadsázky je to vlastně analogická argumentace. Co napsal Makow, evidentně z pozice jakéhosi křesťanského fundamentalisty, o tom, co sepsala NKVD o tom, co měl vypovědět Kristo Stojčev, má asi takovou věrohodnost, jako to, co předhodila do oběhu tajná policie, na základě spisku klevetících novinářů vycházejících z jiného vyprávění postaveného na motivech starších povídek.
Co říkáte, kde jsou divoké představy, temné síly, paranoia a hysterie. Ale rozumím, když nevidíte, že po vás jdou, ještě to neznamená, že po vás nejdou... [mrknutí jedním okem]

270419

08.06.2012 21:53

Exkluzivní rozhovor s Jeho Eminencí pravoslavným arcibiskupem v Sebastíji Theodosiem Hannou

RE: Jeho Eminence ani nevi, ze si krestani cenzuruji i vlastni bibli.

gjc 64.?.?.?

Ještě něco si myslíte, kromě toho, co v pivu nalézt by se mělo?
Zahajte řeč a námitkou svou, já připraven jsem obhájit každičký bod... [smích]

270400

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,80 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
17,04 Kč
Australský dolar
16,22 Kč
Švýcarský frank
24,48 Kč
100 japonských jenů
20,93 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,38 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 981,17 Kč
1 unce stříbra
525,64 Kč
Bitcoin
413 798,65 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 105 496