Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané erich

Nalezeno 39 příspěveků, 7 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.05.2011 19:44

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: Buď evropa nebo Muslimové . Nejsem na žadné straně neboť nikdo není na mé straně

erich 217.?.?.?

Moslimovia vtedy v Europe boli na území dnešného Španielska a vytvorili tam civilizáciu ktorá po všetkých stránkach prekonávala vtedajšiu Europu. Napríklad aj v otázke náboženstva tam bola velká tolerancia a všetky tri náboženstvá na územiach pod vládou kalifou žili v mieri, na rozdiel od kresťanskej Europy. Tak isto boli daleko pred kresťanmy(ako celkovo vtedajší islamský svet) v matematike, lekárstve, filozofii, astronomii a pod. Na ich smolu ale jednotlivé emiráty neboli jednotné a a tak ich španieli v rámci reconquisty postupne dobily. Pre zvyšok Europy to ale bola výhra, lebo po získaní moslimských centier ako Cordoba a pod., sa z ich univerzít a knižníc začali šíriť vedomosti a myšlienky o ktorých zadubená Europa nemala ani poňatia. A práve tieto prispely k ukončeniu obdobia známeho ako "temný stredovek" a pohli Europu tam kde sme teraz.
Toto nie je idealizácia, ale historické fakty, ktoré sa ale radšej v našej spoločnosti príliš nespomínajú.

242992

01.05.2011 20:15

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: Buď evropa nebo Muslimové . Nejsem na žadné straně neboť nikdo není na mé straně

erich 217.?.?.?

Zobral si mi to z úst. Je zaujímavé počúvať reči "bielich" na všetky ostatné rasy na zemi. Všetky sú zlé, lenivé, zákerné, nebezpečné pe nás a tak ďalej. A keď sa potom pozrieme do historie, že to boli bieli ktorý všetkých tých ostatných kolonizovali(alebo aspoň skúšali) a následne využívali, prípadne ak boli nepoužitelný tak rovno vyvraždili(ako napr.Tasmáncov), tak tie tvrdenia znejú dosť čudne..

242997

01.05.2011 22:44

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: Buď evropa nebo Muslimové . Nejsem na žadné straně neboť nikdo není na mé straně

erich 217.?.?.?

Váš príspevok som pochopil tak, že podla vás treba "naše" vojny proti arabským krajinám ospravedlniť, lebo ak by neboli tak by oni došli k nám s Koránom a šariou.
Len mi potom vysvetlite vojny proti Iraku a Líbii, ktoré boli a sú sekulárne štáty a práve za vlády Sadáma a Kaddáfiho boli a sú islamský extrémisti držaný na uzde. Terajší extrémizmus prišiel do Iraku iba po "oslobodení" a odstránení Sadáma. A v Líbii to bude to isté ak padne Kaddáfi, veď už teraz vrabce čvirikajú že medzi tzv.povstalcami je Al-kajdá a ostatný.
Na druhej strane najfanatickejšia časť islamu - vahábizmus, je štátnym náboženstvom Saudskej Arábie, s ktorej pochádza nielen Bin Ládin ale aj väčšina ostatných fanatikov kaziacich meno islamu a čuduj sa svete, na tú neútočíme! Ona je dokonca náš najväčší a najvernejší spojenec v regione. Veď nám verne pomáha v boji proti režimom, ktoré tých extrémistou skúšajú brzdiť!
Nie je to tak slušne povedané, postavené celé na hlavu?!

243017

02.05.2011 14:10

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

Môže to mať aj iný dôvod

erich 217.?.?.?

A čo tak ešte iný pohlad na vec?
Minulí týždeň sa v médiach objavila správa, že "teroristi" umiestnili niekde v Europe atomovú bombu a v prípade že sa Usámovi niečo stane, odpália ju. Teraz pár dní nato ho zrazu po rokoch "zabijú". Aký bude další vývoj keď spojíme tieto dve informácie. Dúfam že nie taký ako to vyznieva. Napríklad také Nemecko akosi začína strečkovať a nechce sa mu do Lýbie.
Alebo druhá verzia. Práve počúvam komentáre a hlavne názory že po jeho smrti by sa už mohlo USA stiahnuť z Afganistánu. Žeby takto chceli vycúvať z strateného boja tak aby nestratili tvár?!

243078

07.05.2011 14:51

Třetí obhajovací řeč

RE: Hlavně se nenechte k ničemu vyprovokovat.

erich 217.?.?.?

Keď podla Vás tak cenzúruje, ako to že tu nechal prejsť tento Váš názor? Veď by na jeho základe mohli niektorý jeho "stúpenci" začať rozmýšlať či to náhodou nie je pravda a on by prišiel o príjem, z ktorého podľa Vás asi žije.
Keď už podľa Vás ani to že nechá na seba kidať špinu na svojich stránkach nie je dôkazom že sloboda slova je preňho posvätá, tak to už naozaj nie je čo dodať.

243647

15.05.2011 18:40

Demokracie jako náboženství?

RE: Souhlasím s autorem

erich 217.?.?.?

V chladných zeměpisných šířkách byl život vždy těžší. Proto lidé zde žijící vykazují vyšší formální IQ, než lidé ze subtropů či tropů.
Podľa tohto by potom najvyšie IQ na Zemi mali mať Eskimáci nie?
Tak isto nechápem prečo potom napr. v Európe civilizácia začala vznikať v príjemnom Grecku a následne Ríme a nie v chladnej Škandinávii.
Pri tých Araboch by som iba odporúčal pozrieť na akej úrovni bola "biela" Europa pred reconquistou terajšieho Španielska z rúk Arabou a následne aký rozvoj v po všetkých stránkach v nej nastal keď sa naši predkovia oboznámili z vedou, kultúrou, životným štýlom a pod. Arabou, po dobytí ich centier v Cordobe a pod.
A ešte k tomu že ČSSR bolo v roku 1989 na úrovni rozvojových krajín. Dlžoby sme mali 0, práve naopak dlžili nám, všetci mali isté zamestnanie a preto aj sociálne istoty a psychický klud, Školstvo a zdravotníctvo bolo naozaj zadarmo a v porovnaní s dobou aj na lepšej úrovni ako teraz. Bežala výstavba bytov, ciest, kultúrnych stánkov. V obchodoch možno nebol taký obrovský výber ako teraz, ale bolo dosť pre každého, na oveľa kvalitnejšej úrovni(myslím hlavne potraviny, šatstvo a pod.) a cenovo prístupné, na rozdiel od súčastnosti.
Keď ten stav porovnám so súčastnosťou tak potom radšej nechcem pomyslieť že kam by malo byť zaradené súčasné Slovensko!

244126

30.05.2011 08:47

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: O trochu jinem, ale presto stejnem...

erich 46.?.?.?

To ste ešte asi nepočul o baskickej ETA, írskej IRA, Frakcii Červenej Armády v Nemecku,Červených brigádach v Taliansku, Timothy Weight a jemu príbuzné skupiny v USA a to nehovorím o židovskej Lechy a Irgun.
Čo tak zobrať pomer kolko % je teroristov z všetkých moslimov-to nie sú len arabi, ale aj ázia, afrika a inde. Podla tohto pomeru by mohli iné rasy považovať za teroristou tiež euro-atlantických ludí, lebo pri spočítaní činov vyšie spomínaných skupín by nebol pomer o nič menší!
Čo som ja pozeral tak drvivá väčšina známych moslimských teroristou je z Saudskej Arábie a Kataru, čo sú "spojenecké" krajiny. Naopak sekulárne krajiny ako Irak, Líbia, Sýria, v ktorých nemali žiaden vplyv a boli tam prenasledované, naše vojská prepadli a z ich pomocou sa tam tý teroristi nakoniec mohli usadiť.
Takže ak chcete kydať na moslimou kvôli tomu mizivému percentu teroristou, najskôr si zistite kto ich naozaj podporuje a pomáha im šíriť sa.

245096

30.05.2011 09:45

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: O trochu jinem, ale presto stejnem...

erich 46.?.?.?

Môj príspevok ste Saša asi nepochopil správne. Ja práveže mám tiež plné zuby tých primitývnych rasistických názorov na moslimov ako na teroristov a poukazujem na to že keby že pozrieme rovnakým metrom na nás tak nie sme o nič lepší, skôr sme na tom horšie. Podľa mňa sa za teroristickú dá u moslimov považovať iba Al-Kajdá z odnožami a aj to je otázne či naozaj existuje v takej podobe ako je prezentovaná a kto ju v skutočnosti potom riadi. Skupiny ako Hamas, Hizballah a aj Taliban sú u mňa proste skupiny ktoré bojujú proti okupantom svojej vlasti.

245099

30.05.2011 10:15

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: Z opačného hlediska

erich 46.?.?.?

Ste si istý že tie vžité pravidlá ešte platia?! Žijem v malom okresnom mestečku a černochov či moslimov tu vela nemáme. No tý čo tu sú, sú všetko vzdelaný a úspešný, väčšinou lekári a na základe vlastnej skúsenosti môžem povedať že kvalitný.
Naopak nedávno sa stali dva prípady vraždy. V prvom sfetovaný chlap vrazil nôž do krku okoloidúcemu a v druhom taktiež sfetovaná partia maloletých domlátila, následne poskákala po hlave a pre istotu ešte aj podrezala 38 ročného chlapa len preto že bol práve na nesprávnom mieste. Všetci týto neboli ani čierny ani žltý ani nejak pásikovaný a pod. Boli to biely našinci! A takéto správanie sa medzi mladými rozmáha stále viac. Nemá ich kto vychovávať, lebo rodičia drú aby nejako prežili a ich vplyv nahrádza ulica a média. Z tých počujú iba to že sa majú spoliehať iba na seba, iba oni sú dôležitý a presadiť sa musia za akúkolvek cenu. No a pravdaže násilie sa prezentuje ako úplne normálny spôsob riešenia problémov. Som zvedavý čo budete hovoriť potom keď táto generácia dorastie a bude jednať podla tohto. Premalujete ich na čierno aby spadali do Vášho stereotypného klišé?!

245100

31.05.2011 09:16

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: hlavně správný komentář

erich 46.?.?.?

Z ukazovaním "demonštrácií" v TV je to rovnaké aj teraz z Sýrie. Tiež bola jedna prezentovaná ako proti-Assádovská a následne po nájdení na nete jej nezostrihanej podoby vysvitol pravý opak. A to už nehovorím o tej ktorá bola prezentovaná ako z Damasku a a v krátkej sekvencii sa tam zrazu v pozadí mihla Aia Sofia. Žeby ju prestahovali z Istanbulu do Damasku?! [chechtot]

245169

19.06.2011 15:30

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

erich 46.?.?.?

Goebels bol minister propagandy, nie hospodárstva, tým bol Hjalmar Schacht, takže to bol jeho úspech.

246393

15.09.2011 10:26

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: síla není v jednoduchosti,

erich 46.?.?.?

Územia ktoré rusy v Polsku obsadili v r.1939 získalo Polsko iba 18.3.1921 na základe Rižského mieru po tom ako ich poliaci v 1920 napadli. Pilsudsky si to presadil aj proti vôli západných štátov ktoré presadzovali tzv. Curzonovu líniu ako hranicu (táto bola na základe % národností). Takže tie územia patrili stáročia Rusku a poliaci ho získali iba ako vojnovú korisť. Je normálne že si ho pri prvej príležitosti rusy zabrali naspäť!
Aj to už len potom keď vlastne žiadna polská vláda neexistovala, kedže jej vrcholný predstavitelia už ušli za hranice.
Je zaujímave že pri obviňovaní rusov z rozpútania 2.sv.v. spolu s nemcami podpisom paktu Molotov-Ribentropp, zabúdajú západniari na správanie sa rusov pri jej skutočných počiatkoch ako obsadenie Porýnia v r.1936, anschlus Rakúska v 3.1938 a Mníchovskej zrade v 9.1938. Všetko toto západné štáty kludne strpeli či dokonca sa spolupodielali, zatial čo ZSSR celý čas organizoval stretnutia s jej predstavitelmi na ktorých skúšal presadiť spoločné akcie na zastavenie nemcov, čo západné štáty úplne sabotovali. O tom všetkom zápané štáty radšej cudne mlčia a historiu citujú iba od podpisu paktu, bez toho aby čo len spomenuli okolnosti ktoré mu predchádzali a vlastne k nemu viedli.
Bolo plne jasné že západné štáty nemajú záujem na zastavení Nemecka a rusy potrebovali čas na dozbrojenie, tak bol logický krok že podpísali dohodu s nemeckom aby ten čas získali.

253387

15.09.2011 11:23

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: síla není v jednoduchosti,

erich 46.?.?.?

Kyjevská rus nebola tak náhodou skorej??
http://www.krugosvet.ru/enc/istoriya/DREVNERUSSKIE_KNYAZHESTVA.html
[chechtot] [velký smích] [vyplazený jazyk]

253394

15.09.2011 18:51

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

erich 46.?.?.?

Dúfam že Lidice a Ležáky poznáte.Na Slovensku zas k najotrasnejším fašistickým zverstvám patria represálie v Tokajíku z 19. novembra 1944, kde všetkých 32 mužov z dediny postrieľali, ženy a deti rozhonali a obec následne vyrabovali a vypálili. Kalište fašisti prepadli 18. marca 1945, na okraji obce zastrelili mladé dievča, v dedine a jej okolí zastrelili alebo zaživa upálili 130 civilistov, chorých a ranených partizánov. Jedného muža dokonca odvliekli do Turčianskych Teplíc a tam ho rozpílili na stolárskej píle. Obec pred odchodom vyrabovali a vypálili. Zo 42 domov zostalo iba 6. Vo Vinnom 30. októbra čiastočne alebo úplne vypálili 405 domov. Pri obci Nemecká bolo od 4. do 11. januára 1945 vo vápenke zavraždených 900 osôb. Túto popravu vykonali príslušníci SD a Einsatzkomando 14. V Kremničke bolo pri viacerých masových popravách nemeckými vojskami ako aj slovenskými POHG od 5. novembra 1944 do 5. januára 1945 zavraždených 747 osôb (z toho 211 žien a 58 detí). V Kremnici sa po vojne našlo v 9 masových hroboch 261 mŕtvych osôb, ktoré predtým nacisti zatkli. V Dolnom Turčeku bolo popravených 182 osôb, mnohí iní boli povraždení v Zvolene. V Martine nacisti povraždili 70 obyvateľov.
Za pomoc partizánom bola na výstrahu vypálená špeciálnou jednotkou Edelweiss 24. januára 1945 aj osada Ostrý Grúň. Vyhorelo 112 domov, tri dni predtým fašisti zavraždili 62 obyvateľov, medzi nimi aj starcov, ženy a deti. 21. januára 1945 táto jednotka spolu s oddielmi Waffen-SS a Heimatschutzu prepadla neďaleký Kľak, postrieľali 84 obyvateľov (z toho 36 detí). Domy aj s obeťami podpálili. Ostatných obyvateľov vyhnali, postrieľali dobytok a ich domy vyrabovali a zapálili. Vyhorelo 132 domov a hospodárskych budov.
Ale hlavne že prasaťu vašej babičky dali nažrať.
Dúfam že mi vymenujete podobné zločiny rusov na našom územý po oslobodení, aby tá vaša irónia mala zmysel.

253427

15.09.2011 22:09

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

erich 46.?.?.?

Čo tak nejaké konkrétne údaje. Kto ,kde, kedy, čo.
Dopredu ďakujem.

253447

16.09.2011 22:27

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

erich 46.?.?.?

-" ako to bolo v armade viem nahodou presne, nakolko v "povstaleckej" armade boli niekolki rodinni prislusnici, jeden z nich bol paradoxne polny kurat, jeden bol prislusnikom jednej z tych dvoch divizii, odzbrojenych a zajatych v Mathauzene"-
Polný kurát hodnotí vystúpenie proti klérofašistickej vláde. To je naozaj nezaujaté hodnotenie. [oči v sloup] A ten druhý čo bol "príslušníkom divízie" musel mať v nej naozaj vysoké postavenie že mohol hodnoverne hodnotiť situáciu v celej armáde.
-"Spontanne bojovali iba dovtedy, kym nevyslo najavo klamstvo, ze dr.Tiso je uvezneny Nemcami a Bratislava obsadena."-
Pri Vrútkach a na ostatných miestach bojov potom kto bojoval a brzdil nemcov? Vari len tý "teroristický" partizáni? Nevidel si ešte fotky spod Donovál kde bola nakoniec po ústupe do hôr zanechaná ťažká technika (tanky, delá s ťahačmy, nákladné vozy a pod. Aj s tými tam došli partizáni?
-"1, Tzv povstanim bola zavlecena vojna na jeho uzemie
2, Bola znicena skoro cela infrastruktura
3, Obrovske straty na zivotoch
4, Zlikvidovana slovenska statnost
5, Zlikvidovana ekonomika."-
Keby nebolo SNP myslíš že by nás vojna obyšla a týchto 5 bodov by sa nestalo, či ako? Rusy by na naše územie vstúpili tak či tak (postupovali v Polsku aj Madarsku, takže priestor medzi nimy nemohli logicky nechať v nepriatelských rukách), akurát že by pravdepodobne vypadal ako pri postupe v nemecku, pri ktorom oplácali zverstvá nemcov u nich doma.
Čo sa týka porovnania s Maďarskom zabúdaš na dôležitý fakt. U nich ruská okupačná armáda ostala. U nás nie. Čo to pre nich znamenalo, vrátane odvliekania ich občanov do ruska si radšej doštuduj. Ale na stránkach ktoré si citoval s tou "básničkou" to predpokladám nenájdeš!

[smích]

253519

16.09.2011 22:35

O „spoluautorech“ druhé světové války

RE: Polsko malo pred WW2 vsetky predpoklady byt vernym spojencom Nemecka

erich 46.?.?.?

1. Neviem o tom že by sme si potykali, ale čo už. Ja sa prispôsobím.
2. Gramatiku som za 39 rokov svojho doterajšieho života nikdy nepovažoval za dôležitú, pre mňa je dôležitý obsah a nie výzor.
Ty ju možno ovládaš, ale že by si kvôli tomu písal o moc rozumnejšie...
[chechtot] [velký smích]

253520

07.10.2011 09:22

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

erich 46.?.?.?

Podľa tohto by ako prvý kvôli vysichajúcim studniam v púšti a oázach mali povstať obyvatelia púšte, čiže Tuarégovia.
Je to ale presne naopak a Tuarégovia sa ako celok postavili na stranu Kaddáfiho. Mali by ste im asi ísť vysvetliť akú chybu robia. [smích]

254719

09.10.2011 10:35

Saharská veľká umelá rieka

Aj mainstream mení rétoriku??

erich 46.?.?.?

Nie je to tejto téme, ale je to o Lýbii. Pre "povstalcov" to asi naozaj vypadá blbo keď už aj CNN referuje o ich porážkach
http://www.youtube.com/watch?v=FBNyJgXaz-U&feature=player_embedded

254860

26.02.2012 09:52

Kdo vyzbrojuje gang nazvaný „Svobodná syrská armáda“?

RE: zkouška zbraňových systémů

erich 46.?.?.?

Tú "ruskú náturu" ako pozerám, poznáte akurát tak s "modrých" príručiek inak by ste takú blbosť nepísal. Keby ste sa pozrel na historiu reálne tak by ste vedel nielen o tom že sa vedeli úspešne obrániť a porážať velmoci svojej doby - Švédsko,Polsko, Livonsky rád,Francúzov, Nemcov - ale bolo to práveže Rusko, ktoré svojich spojencov zachranovalo (preto si ho za spojenca aj vyberali). Stačí s novších dejín napr. akcie ruských vojsk pod velením Suvorova v Taliansku na požiadanie R-U cisára porážal napoleonské vojská, napriek obmedzovaniu z R-U velenia. Alebo akcie čiernomorskej flotily pod velením Ušakova v stredomorý (oni napr. dobyli najsilnejšiu napoleonskú pevnosť v oblasti - Korfu). Prípadne ak sú vám bližšie naše kraje, tak kontingent pod velením Kutuzova na naších územiach, ktorý len "vďaka" diletantskému vedeniu rakúskeho cisára a ruského cára ignorujúceho Kutuzova viedli k Slavkovu.
To nehovorme radšej o tzv. Krymskej vojne, v ktorej sa Rusko ako jediné vojensky zastalo krestanského obyvatelstva v Osmanskej ríši, kde sa naň organizovali pogromy, vďaka čomu boli turci na pokraji porážky. Na rozdiel od Ruska západné Anglicko ani Francúzsko neotvorili ani ústa na obranu svojich, práve naopak, radšej sa pridali k turkom a zaútočili na Rusko!
A ak je to pre vás príliš vzdialené v historii, stačí ako príklad aj 2 svetová vojna. Nebiť Ruska ktoré na seba viazalo valnú väčšinu nemeckých vojsk, západ by bol zničený, čo vedeli aj briti a preto zrazu zmenili zmýšlanie a "ochotne" posielali(a doporučili USA) odpad čo samy nechceli rusom (Land-Lease) nech krvácajú oni a oni potom došli "porážať" zvyšky Wehramchtu.
Mohli by ste my prosím menovať spojencov ktorých rusko "predalo" nepriatelom?

264002

10.05.2012 15:16

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

Odporúčam pozrieť aj viac ako len jeden dokument z konca vojny.
Rusi mali k začiatku vojny v stave dva základné nákladné vozy a to ZIS 5 a GAZ AA. Z prvého bolo vyrobených 523 000ks a z druhého 386 000ks.Ten sa pozdejšie rozvinul na GAZ AAA z ktorého bolo dalších cca.40 000ks. Okrem toho boli ešte dalšie menej početné typy ako YAG a pod. Takže voziť by sa mali na čom, len by museli viac rozvinúť výrobu, čo nebol až taký problém. Ekonomickejšie ale bolo doniesť ich cez Land-Lease, z ktorej mimochodom iba 21,30% išlo rusom, ale britom šlo 65,86%.
Ohladom neúčasti v bojoch proti japonsku, by som odporúčal pozrieť kto asi tak rozdrvil Kvantunskú armádu, ktorú mali japonci v pláne stiahnuť do Japonska na jeho obranu. Po jej zničení už nemali žiadne ozbrojené sili schopne obrany materského Japonska a preto....

268651

10.05.2012 18:32

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

To že nemali lode ste nabral kde? Podla vás Čiernomorská a Baltická flotila nemali lode? Taktiež Tichooceánska asi tak čím previedla vylodovacie operácie v Korei v 1945?. Tak isto ako napr. v Kerčsko-Feodesijskej operácii začatej 26.12.1941 na Kryme, kde vyloďujúcu flotilu tvorili 2 krížniky, 8 torpédoborcov, 6 mínoloviek, 15 hliadkových lodí a 14 transportných lodí z ktorých bolo vylodených 20 000 mužov 51.armády.

268665

11.05.2012 15:05

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

Ja som vari písal že sa chceli vylodiť v japonsku? Na čo by to robili, keď v Jalte sa priamo dohodlo že to je úlohou USA a ZSSR zničí Kvantungskú armádu. (Mimochodom ZSSR nemalo s japonskom mierovú zmluvu ako ste písal, iba prímerie uzavreté po bojoch pri Chalkin-Gole v 1939)Vy ste chcel nejaký príklad hocijakej obojživelnej operácie, ja som vam dal túto. Ak chcete nejakú z Azie, skúste pozriet vylodovacie operácie rusov v Korei, Kurilách a pod. v 1945. Nemuseli obchádzať pol zemegule, mali tam Vladivostok!
Len teraz som zaregistroval vaše ostatné príspevky, tak ku nim by som asi tolko.
Ano Pokryškin lietal na P39 Airacobre a aj celá jeho jednotka. Zabudli ste ale napísať že tieto P39 ruský technici poupravovali oproti originálom. Skúste si pozrieť či nájdete aj nejaké západné stíhacie eso lietajúce na ňom. Isto nie, kedže briti ho odmietli lebo sa báli nasadiť ho proti nemcom a USA ho nasadilo iba nad Guineou a aj tam si z neho japonské Reiseny spravili lovnú zver. Takže tie úspechy v ZSSr neboli ani tak výsledkom dobrého lietadla ako skôr jeho pilotou.A tak to bolo aj s väčšinou ostatných lietadiel z Land-Lease. Čo sami nechceli poslali do ruska!
Predpokladám že viete že najlepší ruský (a zároveň spojenecký) stíhač nebol Pokryškin, ale Kožedub. A ten lietal iba na domácich typoch a na Lavočkine 7 dosiahol aj zostrely 2 najlepších USA stíhačiek P51Mustang, ktoré ho napadli, lebo si ho pomýlili s nemcom. Okrem neho to boli dalšie stovky es ktoré lietali výhradne na domácich typoch. Keď tak dávate ako príklad možnosť výberu, tak si vyhladajte francúzsku stíhaciu jednotku v ZSSR Normandia-Niemen. Tiež si mohla vybrať hocijaký typ do výzbroje a predsa si nevybrala západný, ale ruský JAK-1M, následne JAk9 a Jak3.
Čo sa týka vášho príkladu skladby vozového parku Červenej armády na územý ČSR, tak s tým máte pravdu a to z jednoduchého dôvodu, že boje v u nás boli v tej dobe druhoradé a preto aj jednotky bojujúce u nás boli menej významné s horšou výzbrojou. Elita bola vtedy sústredená v Nemecku v bojoch o Berlín. A tam keď pozriete fotky, nájdete asi pre vás neznáme stredne tanky T34, ťažké KV85,IS1, IS2, ľahké T60a T70, samohybky Su 122, Su 152, ISU 152 a mnoho dalších, výhradne ruských typov, Všetko typy, ktoré aj podla západných odborníkov boli nadradené všetkému čo mohol v pancierovej technike nasadiť západ a nieto ešte tomu čo posielal do ruska ako "pomoc".

268738

11.05.2012 15:27

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

A úplne som zabudol. Píšete že rusy nemali obojživelné tanky. Skúste pozrieť T-37, T-38, T-40 ktoré obojživelné boli. Ktorý západný tank mal túto vlastnosť už v svojej konštrukcii?
Na plávajúce mohli jednoduchými úpravamy s sériovo robeného príslušenstva spraviť aj tanky BT 5 a BT 7.

268740

11.05.2012 19:46

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

Pochybujem že v prípade JB to padlo na úrodnú pôdu, len nemám rád keď v nejakej diskusii sú prezentované názory len jednej strany. Takto som podla mňa dal aj opačný názor s naznačením konkrétnych vecí, ktoré si neznalí môže vyhladať a spraviť si vlastný úsudok.
Nemôžem jednoducho akceptovať podanie JB, ako keby rusy boli primitývny amatéry, ktorý ako keby za niečo hodnú techniku mali iba tú z západu a keby ju nemaly, tak by prehrali. No keby sa mali spoliehať iba na túto "pomoc", tak by to nedopadlo dobre.
Stačí keď pozrieme dodané typy napr. pri obrnenej technike.
Z Anglie im poslali tanky Matilda a Churchil, čo boli pechotné tanky, síce celkom dobre pancierované, ale kvôli svojej úlohe pomalé(aby pechota stíhala), s malou priechodnosťou a slabo vyzbrojené. Vhodné boli iba na podporu pechoty a aj tak boli zaradované do pechotných jednotiek. S USA prišli M3 Lee, po tom ako ich západné armády po bojoch v Afrike vyradil ako zastaralé. Rusy ich nasadili iba v bojoch kde nehrozil stret s tankamy protivníka. Dalšie boli M4 Sherman. Tie už samy osebe boli iba priemerné tanky, ktoré samy americký tankisti nazývali "pojazdným zapalovačom" lebo tak lahko sa zapálil. A to ešte valná väčšina ktoré boli dodané rusku boli verzie ktorá bola pôvodne vyvynutá pre britov, ale tý ju odmietli ako nevyhovujúcu. Tak ju dodávali rusom, veď náklady sa musia vrátiť.
Podobná situácia je aj pri lietadlách.
Z Anglie to bol hlavne stíhací H.Hurricane, ktorý bol etš s prižmúrením oka vyhovujúci počas bitky o Britániu v 1941, ale v 1942-43 keď ich dodávali boli už beznádejne zastaralé. Briti jednoducho nevedeli čo s nimi, tak ich ešte predali rusom. Boli nasadené hlavne proti Fínsku, ktoré bolo na tom o dosť horšie výzbrojovo ako nemci. To isté sa dá povedať aj o najpočetnejšom dodanom USA stíhacom lietadle P 40 Warhawk. Aj osud mali rovnaký - Fínsko. Z bombardérov to bol z 90% A 20, ktorý bol taktiež už zastaralí a rusy mali k nemu vlastné výkonnejšie typy Pe 2, Il 4, Tu 2. Tie kvalitné ako S. Spitfire, P47 Thunderbolt a B25 Mitchel boli dodane iba v desiatkach kusoch a mali preto iba minimálny vplyv, hlavne keď ku každému mali aj rovnako výkonný domáci ekvivalent.
Takže zhrnuté, Land-lease bola z 80-85% druhotriedna technika, ku ktorej pribalili aj niečo kvalitného. Nikto nepopiera že aj táto "zmeska" im ulahčila(hlavne tie nákladné autá), ale vyhrali by aj bez nej, no trvalo by to dlhšie a z väčšímy obeťamy

268767

14.05.2012 22:52

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

K vylodovaniu sa už vyjadrovať nebudem, vy ste písal že rusy žiadne nerobili, ja som dal príklady ktoré dokazujú že to tak nie je a v 1945 ich robili aj v ázii ako som už písal.
Ad P 39. Briti ich mohli tiež nasadiť na protizemné útoky, napr. miesto Typhonov keď mali v počiatkoch problémy s pevnosťou chvostovej časti, no nespravili to. A oni mali tiež Q, ktoré následne odsunuli do ZSSR.
Jak 9 bol nasadený od 1942, čiže keď dodávky L-L začínali narastať, takže zrovnávanie je namieste.
La5/7 boli vyradené preto, lebo boli vyrobené z tzv.drevosiny, ktorá jednoducho strácala po dlhšom čase(boli to stroje ešte z vojnovej výroby) svoje vlastnosti. Holt rusy šetrili kovom kde sa dalo a tie letové vlastnosti to nijak neovplyvnilo. Na celokovové typy sa prešlo po vojne -Jak9P, La9/11 atď.
Mosquito do ruska v L-L dodané nebolo, takže neviem prečo ho spomínate.
Ale celkovo už je naša debata príliš odborná pre tieto stránky a ani neprináša nič nové do kontextu témy, takže by sme ju snáď aj mohli skončiť. Aj tak sa len točíme do kola [velký smích]

268928

28.06.2012 08:53

K čemu je Evropě dobrý vlastní Knesset? (II)

schválne obrátené naruby?

erich 46.?.?.?

Škoda že autor to má v historii dosť popletetené.
Zakat nebola -a nie je - žiadna daň inovercov (a preto nemohla byť odpustená iba židom) práve naopak je to jeden z piatich pilierov islamu a platia ho iba pravoverný moslimovia, ktorý na to majú prostriedky.Obyčajne sú to 2,5% z príjmu alebo majetku.
Taktiež to že židia mali u moslimov štatút zimmy je hlúposť. Zimmý označoval KAŽDEHO inoverca ,ktorý boli uznávaný ako ludia ktorým bolo podla Koránu zjavené Písmo. Mohol to byť kresťan, žid, hinduista, budhista, sikh alebo Zaratruštov vyznavač. Všetci týto mali náboženskú slobodu, mohli žiť v vlastných komunitách, kde mali vlastné zákony a súdnictvo, len museli uznávať zvrchovanosť moslimských vládcov. Stačí si bližšie preštudovať postavenie kresťanov či už v štátoch al-Andalúz, alebo v Osmanskej ríši(pravdaže nie koncom 19 a začiatkom 20 storočia, keď už bola v úpadku), kde boli plne rovnocenný. Akurát nedávno som dočítal knihu o mojom rodnom meste počas Osmanskej nadvlády(17 stor.), ktorá obsahovala preložených vyše 200 dopisov medzi tureckou správou a predstavenstvom mesta(kresťanským). Na základe toho nebolo ťažké si domyslieť prečo boli kresťanmy (z neobsadených územý) šírené tie nezmysli o krutých výčinoch Turkov na civilnom obyvatelstve. Kresťanské obyvatestvo totiž hromadne utekalo na územia pod tureckou správou, kde mali práveže slobodu o akej sa im u kresťanského panstva ani nesnívalo.
Ďalej som tento článok už ani nečítal, lebo práve tieto veci sú základom článku, ktorým naznačuje že moslimovia boli vždy fanatický nepriatelia kresťanov ako židia, no kedže je to presne naopak v tomto, tak celý článok je dosť o ničom. Akurát tak o autorovej nenávisti ku každému neeuropanovy(kresťanovy).

271247

27.07.2012 11:04

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: Neotravujte netII.

erich 46.?.?.?

Čo máte proti vybaveniu cárskej armády v 1.s.v.? Bola minimálne na rovnakej úrovni ako ostané armády tej doby, v niektorých aj lepšie. Napríklad 19.8.1914 bola v Rusku - ako prvom na svete - založená jednotka pancierových áut a ku koncu vojny ich mali najviac na svete. Alebo ťažké bombardéry Ilia Muromec ktoré boli prvýkrát nasadené 15.2.1915, cca.2 roky pred obdobnými lietadlamy ostatných štátov. Či v oblasti ponoriek kde už v 1879-1881 bolo podla projektu Drzievekého postavených 50ks!!! používaných k obrane Sevastopolu a Kronštadu. A tak by sa mohlo menovať aj ďalej.
Kolonializmus v Azii sa rusku nedá uprieť, v tom bolo rovnaké ako ostatné rozvinuté krajiny. Keď už tak spomínate to DELENIE Polska, s kým si ho tak asi delil?? [smích] Zásadný rozdiel bol v prístupe rusov k národom týchto krajín. Boli bratí viac -menej ako rovnocenný a mohol by som menovať mnohých ktorý vďaka svojim schopnostiam dosiahli aj vysoké postavenie. Naopak o napr. Indoch v Britskej správe, Vietnamcoch v Francúzsku či Indiánoch alebo Mexičanoch v USA som nepočul nič.
Pri tých rečiach o "zverských" Srboch by som navrhoval pozrieť najskôr niečo o Ustašovských koncentrákoch ako bol napr.Jasenovec a mnoho dalších, kde bolo rukamy Chorvátov (mnohokrát priamo katolíckych kňazov) povraždených niekolko milionov Srbov. Bližšie o tom napr.
http://www.scritube.com/limba/ceha-slovaca/Prav-tv-jezuit-ustaovsk-Chorva2451721167.php
Pri Afganistane USA sú tam už dokonca 11rokov a tak isto nedosiahli nič, iba pár väčších miest a asi 20= územia. Zvyšok je zas viac-menej pod kontrolou Talibanu. O zverstvách USA army sa dostane na verejnosť iba časť a to je iba "vrchol ladovca" a oni aj tak vystupujú ako mierotvorcovia.
Zistiť si niečo o osídlovaní Abcházie a Ostie Vám bolo asi tiež šumafuk, tak nečudo že napíšete takú blbosť.
Pri Lýbii my prosím vysvetlite ako mohol Západ podporovať povstalcov náletmy a vyzbrojovaním, keď sám vyhlásil zbrojné embargo. To že porušoval vlastné nariadenia je v poriadku a keď sa Rusko pridržiavalo medzinárodného práva tak je to interpretované ako slabosť. Krásne vyhliadky do budúcnosti pri takom myslení. [bliji]
Pri Irackom útoku na Irán ho podporovali tak okolité arabské štáty ako aj USA. Všetci sa báli rozšírenia iránskej revolúcie a preto do Iraku pchali peniaze - nielen, napr.z USA dostaly kompletnú továreň na výrobu Antraxu - len nech bojuje a krváca aj za nich. Po tom ako z tejto vojny vyšiel ekonomicky dosť poškodený, začal Kuvajt s dalšímy znižovať cenu ropy(aby sa náhodou nemohol Irak pozbierať) a napriek dohodám žiadať okamžité vracanie peňazí. A to nehovorím o tom že počas vojny s Iránom využil zaneprázdnenie Irackej armády a prisvojil si časť jeho územia. No ja by som im tiež dal po papuli ako Saddám.

272554

15.08.2012 21:55

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Pan Stvora ma absolutne pravdu

erich 145.?.?.?

Keď už ste pri tej "genetike" z dôb sociálneho darwinizmu, bolo by sa to doučiť. Podla všetkých poznatkov súčasných genetikov pochádza celé ľudstvo práve z Afriky a preto máme všetci rovnaké gény. Takže podľa Vás tý jediný inteligentný a schopný jedinci sa odstahovali na územie dnešnej Europy a všade inde po svete (Afrika, Amerika, Austrália. A čo Ázia?)sa rozišiel ten obmedzený zvyšok ludstva. Alebo žeby tu u nás bolo niečo mimoriadne čo zvýšilo intelekt obyvatelstva oproti zvyšku ludstva inde na Zemi?
Príliš preceňujete vonkajšie známky technickej civilizácie, akoby to bol jediný možný spôsob. Napr. čo ostalo z Minojskej civilizácie napriek všetkým ňou dosiahnutým úspechom? Nič! Skončila v bratovražedných bojoch o prežitie po prírodných katastrofách a tie boli tak dôkladné že doteraz nevieme prečítať ani ich písmo. V velmi podobných podmienkach neustáleho vyvraždovania skončili aj ostatné velké "civilizácie" bieleho človeka. Nečudo keď všetky boli založené na princípe vyvyšovania sa tých "lepších" nad "horších" a z toho plinúcich neustálych zločinov proti jednotlivcom , vyvraždovacích ťažení proti národom a kvôli výhre rýchlejšiemu vývoji techniky, čiže zbraní. Len škoda že morálka a etika ostali na úrovni max. stredoveku.
Píšete že prečo nepostavili v Afrike orloj ako v Prahe.
1 .Z čoho by ho tak asi v džungli postavili aby to za pár rokov nezhnilo?
2. Chcel by som Vás vidieť či by ste v 40°C nosili kamene s desiatok km aby ste postavili niečo čo vám ukáže že aký je čas, keď sa stačí rozhliadnuť po oblohe a okolitej prírode, aby ste to vedeli aj bez toho.
Oni si jednoducho nepotrebovali dokazovať aký sú bohatý, šikovný, či múdry. Oni jednoducho vedeli že majú všetko pre spokojný život a žiaden orloj, luxusný dom, najnovší mobil či BMW už na ňom nič nemôže zlepšiť. Akurát tak priniesť stres z všetkýmy jeho následkamy pri naháňaní sa za nepotrebnýmy zbytočnosťamy len pre zvýšenie svojho dekóra a ega.

273374

16.08.2012 19:31

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Pan Stvora ma absolutne pravdu

erich 145.?.?.?

Na väčšinu Vám už odpovedali ostatný za mňa ako keby čítali moje myšlienky. [smích]
Len k tomu vášmu porovnaniu vývoja v Europe a Afrike. Možno ste to nepostrehli, ale černosi ani do príchodu bielich nežili na stromoch skade zliezli na zem len aby si niečo pozbierali, prípadne niečo malé ulovili.Tak isto vyklčovávali les na polia, stavali špeciáne stavby na uskladnenie úrody a uloženie dobytka, presekávali a udržiavali v džungli cesty medzi dedinamy. V oblastiach kde to bolo potrebné vyrábali aj odev a obuv, na to všetko používali náradie, pripravovali palivo na varenie, chránili svoj majetok pred nájazdníkmy a medzi dedinamy prebiehal čulý výmenný obchod. Im to ale k normálnemu slušnému životu úplne stačilo, na rozdiel od nás. Další rozdiel v technickom vývoji nemá nič spoločné s genetikou ale s životnýmy prioritamy
-"Je třeba natrénovat sofistikovanou koordinaci svých svalů. Bohužel jejich mozky to nedokážou"- Podla Vás pri behu ju nepotrebujú? Pri behu je tak isto ako aj pri iných športoch potreba koordinácie skoro všetkého svalstva. A žeby len behali? Čo tak basketbal, box, golf, atď.

273429

02.04.2013 10:47

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

RE: Nemám rád podobné články

erich 145.?.?.?

Ak tá vaša "dobrá" literatúra naozaj tvrdí že Hitler zničil Maďarskú republiku rad B.Kuhna - kedže jej koniec nastal 1.8.1919 - tak sú to bohužial tiež len propagandistické zlátaniny, akurát z opačnej strany.V tej dobe akurát tak vstupoval do NSDAP.

287494

08.05.2013 09:28

Pokrytectví Ban Ki-moona ohledně izraelských útoků na Sýrii

RE: To má ospravedlniť masové zabíjanie?

erich 145.?.?.?

Nemali mierovú zmluvu, ale po Yim Kippurskej vojne uzavreli 25.10.1973 prímerie, ktoré bolo porušené iba počas Libanonskej vojny Izraelským útokom, no potom bolo 11.6.1982 znovu obnovené a teraz ho Izrael znovu porušil. Čiže agresor je jasný.

289323

01.06.2013 12:01

Hladovka na Guantanamu a Obamovy sliby

RE: To není fikce

erich 145.?.?.?

Každý nejako začína. Veď aj V ZSSR bol najskôr iba jeden malý a to tiež na ostrove -Soloveckom- a kam sa to až rozvinulo?! Daj čas aj tým Američanom. [smích]

290583

13.06.2013 08:28

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Svetové genocídy.

erich 145.?.?.?

-"Genocída Indiánov v Amerike je fakt, Indiáni museli preč, lebo bránili rodiacej sa demokracii.
Genocída Aborigénov je fakt, o nej sa mlčí, a ešte pred niekoľkými 10 ročiami boli známe poľovačky.
O poľovačkách v Afrike sa zachoval iba vtip, ako lord lovil no-pleasákov."-
-"Biely človek sa vyznačuje ...., mierumilovnosťou,..... ktoré mu káže milovať blížneho svojho a kto do teba kameňom, ty do neho chlebom"-
S článkom súhlasím, ale v tejto reakcii si nejak protirečíte. Alebo tie zločiny z prvej citácie a mnohé dalšie na iných ako bielich spáchali Marťania?

291310

15.06.2013 09:05

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Dokud budeme dělit lidi na my a oni

erich 145.?.?.?

Presne vystihnuté, ako by ste mi čítal myšlienky.Môžem len podporiť každé jedno slovo

291477

22.06.2013 19:34

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

erich 145.?.?.?

Preto lebo opustila cestu tolerancie, rovnocennosti všetkých náboženstiev v rámci Rímskej ríše a zaviedla ako jediné štátne náboženstvo krestanstvo?! [smích]

291981

Len či by ten mladý bol ochotný robiť tú robotu za ten plat ako dôchodca [smích] U nás v robote chceli využiť tú istú možnosť na zamestnanie mladých čo teraz navrhli v čechách (na slovensku už totiž dlhšiu dobu platí tiež - dlhodobo nezamestnaným do 29 rokov po zamestnaní štát hradí minimálnu mzdu), no mladý čo prišli vydržali maximálne do výplaty. Už sa ich prestriedalo dosť! No ani sa im nečudujem,za 320-350eur/mes. obsluhovať a nastavovať naraz 2 stroje v hodnote niekolko 100 000Eur s plnou zodpovednosťou za ne, môžu robiť iba taký "dedkovia" čo sme tam ešte ostali, kedže vo veku nad 40 rokov nás už ťažko niekto zamestná. Nota bene v okrese s vyše 35% nezamestnanosťou (oficiálnou). Čo sa týka platu 500eur pre ženu, tak moja polovička by tancovala od radosti keby tolko mala. Ako vedúca menšieho kolektívu sa musí uskromniť s 330e/mes.
Takže by som rád pozrel na mladého ktorý bude robiť za takéto platy ( tie naše sú v našom okrese ešte dobré), valná väčšina ich odchádza do zahraničia.

293043

31.07.2013 09:42

Minimální mzda nebo almužna

RE:

erich 145.?.?.?

V našom okrese sú ľudia štastný keď sa im podarí zohnať normal job na 8hod. za 350eur [naštvaný]

294019

25.01.2014 14:40

Ukrajina dnešních dnů

RE: treba si pozriet napr toto.

erich 145.?.?.?

V celom tom vyše 6 minútovom videu som napočítal celých DVOCH!!! ludí čo dostali nakladačku. Jeden ležiaci na začiatku a druhý stojaci ku koncu videa. Naopak na rovnakom počte -dvoch- záberoch vidno ako stoja Berkuti nad zraneným na zemi kým mu nedošla pomoc a neošetrila ho. Nehovoriac o pár desiatkach "mierumilovných" demonštrantoch čo v "múre" stojacích policajtov obhadzujú dlažobnými kockami. Policajti vybehli len potom aby ich zahnali čo najdalej od kordonu a na záberoch vidieť ako zbierajú dlažobné kocky ,pravdepodobne aby im zobrali aspoň nejakú tú "muníciu". Pravdupovediac byť na ich mieste a trafili by ma pár kamenmi, tiež by som každému u koho by som následne nejaké tie kamene zbadal, pár rán pelendrekom naložil!

303251

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 5

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,41 Kč
100 japonských jenů
20,95 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 883,66 Kč
1 unce stříbra
521,24 Kč
Bitcoin
421 938,50 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 056 986