Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Olas

Nalezeno 141 příspěveků, 52 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.01.2012 16:34

Diskuze upadá

RE: Editace příspěvků

Olas 78.?.?.?

Určítě více záleží na obsahu, myšlence a třeba i podnětnosti příspěvku, než na případném nežádoucím překlepu. Pokud překlep nezastíní obsah je vše "OK"

260508

05.02.2012 16:12

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: .. Nějaký Brabe(ne)c si odplivnul

Olas 78.?.?.?

Nechci hodnotit ani kritizovat čin pana Stwory, ale napado mě co kdyby pan Stwora požadavek policie nejdříve zveřejnil a pak teprve informace požadované policií ČR odeslal. Ve všem je přeci jakás takás lhůta z prodlení. Mohl celý problém bez nebezpečí předložit k zhodnocení všem, kteří přispívají včetně těch o které se policie zajímala a teprve potom předat požadované policii. V této zemi i gauneři všeho druhu využívají prodlení v doručitelnosti ... no dále si udělejme úsudek každý sám. Možná provede i sám editor nějaké vysvětlení proč reagoval tak jak reagoval.

Napadá mě i druhá varianta, že si například mohl pan Stwora selou situaci sám zkombinovat třeba aby si prověřil reakce těch, kteří se angažují na stránkách Zvědavce. I toto je přece možné. Pokud si budu chtít ověřit něco o sobě samém pustím do oběhu mnou regulovanou info. a čekám.
Prosím nepodezírám nikoho z ničeho, ale zamysleme se nad tím co jsem uvedl. Dšdít oheň a síru, napravo i nalevo není řešení, a i když přispívám jen velmi málo, leckterá diskuze mi připadá ... no doplňte si to sami. Přeji příjemný den a při reakci hlavně mozek a méně adranalínu.

262643

06.02.2012 11:50

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: .. Nějaký Brabe(ne)c si odplivnul

Olas 78.?.?.?

Jen to ne. Dopadl by asi jako jeden komunista, který napsal jinému komunistovi do S.Koreje. Určitě jste reakci našich politických géniů podprůměrnosti zaznamenala. Holt svoboda projevu ... ? V totalitní demokracii není pro každého.

262685

09.02.2012 09:23

Tak už to víme

RE: kazdy se sveze po adolfovi

Olas 78.?.?.?

To co uvádíte je určitě zajímavé a hlavně k zamyšlení.

Zajímavější by však bylo napsat, kde na to všechno Adolf vzal. Kdo financoval ten zázrak. Je s podivem jak všichni autoři popisují jednotlivé fáze vývoje tehdejšího Německa až k jeho finálnímu krachu v roce 1945. Stále však chybí obsáhlé a racionální objasnění kdo a proč financoval tu změnu Německa od roku 1929 do 1936, tedy ten skok s obrovské inflace k uváděné neoddiskutovatelné pseudo-prosperitě.

Napadá mě kacířská myšlenka o historické dualitě. Jak mi sdělil (s humorem) můj dobrý známý: "Víš jak prohrajeme další válku, budeme nejbohatší stát nejen v EU". [zmaten]

262868

06.03.2012 09:30

Ruské prezidentské volby a zahraniční vměšování

RE: ...

Olas 78.?.?.?

A kde jsou všechna naše média, na čí straně je zpravodajství u nás? Co si o tom máme myslet podle našich médií? Určitě nás "překvapí" svoji nazaujatostí podáváním informací o kandidátech našich voleb prezidenta.

Už se těším na tu dehonestaci určitých kandidátů, co všechno se o nich dozvíme? Když nic nenajdou, tak třeba vyrukují se zaručenou informací, že v mládí tento jedinec trhal mouchám křidélka.

264742

09.03.2012 10:38

Skončíme jako Řecko

RE: Všechno toto lze považovat za nesmysl.

Olas 78.?.?.?

Díky za jeden z mála racionálních a logických příspěvků v záplavě blábolů na téma zadlužování kohokoliv.
Splácení něčeho, co ve skutečnosti neexistuje je totéž, jako ten vtip o kolejnicích sbíhajících se někde v horizontu perspektivního vidění.

264944

12.03.2012 13:49

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

Olas 78.?.?.?

Perfektní příspěvek i úvaha k divadlu pod taktovkou těch, kteří potřebují skrýt mnohem závažnější kauzy. Doplníme-li tuto šarádu úžasnými "vele díly" TV (nejrůznější Nemocnice, Ulice a jiné stupidity) získáme masu střední vrstvy se sloganem "Já to neřeším" atd.

Díky Váš příspěvek plně koresponduje i s mými názory.

265101

Tak to je typické české.
Kydnout trochou bláta. Pokud by vás to opravdu zajímalo, tak stačí projít archivy dobového tisku a nehádat. Asi by bylo zajímavější zeptat se, co vy jste v tu dobu dělal!
Ta první část vašeho vyjádření (K nějakému kolapsu dojde) je velmi podobná hádání cikánské věštkyně "Vše se v lepší obrátí a vy velikého jmění nabydete".

266096

Zapoměl jste možná uvést váš hrdinký čin "Ukradl jsem kolo komunistovi" v boji za tu pravou demokracii. Co jste vzýval v oné době je vaše osobní věc a nechci se na ni ptát. Napište raději co jste sám tehdy dělal proti těm trendům ve společnosti. Asi jste virtuálně protestoval. No budiž. Ale nechápu stále proč jste si kydnul na novinářku Janu Lorencovou. Napište mi prosím, kde najdu nějaký váš racionální protest k tehdejšímu i současnému stavu společnosti.
Zkuste se nad tím zamyslet aby vám z nějakých těch vámi zmiňovaných "úsměšků" nezůstala jen křivá huba.
Mějte příjemný den, i na vás slunko svítí.

266133

12.04.2012 11:27

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

Olas 78.?.?.?

Mohu Vás doplnit. I přes určité zpoždění jsme ale dokázali zkonstruovat Tamaru a později Věru, tedy zařízení schopné "vidět" i slavné neviditelné letouny. Nutno ještě poznamenat, že embargo ze strany západu na technické vybavení bylo i určitou velmi účinnou brzdou vývoje u nás. I špičkový osciloskop fy. Tektronix nebylo možno pro naše vývojové pracoviště k vůli embargu získat. Nejednalo se tehdy o devizy či valuty, ty náš podnik vlastnil a v tomto směru nebyl omezován. Přesto jsme dokázali jaksi držet krok se západem. Ti "hodní" nezištní demokraté po sametovém kotrmelci nám hbitě ukázali jak se to má dělat. Jen krátce: Zbrojovka, Tesla, Tatra, Poldi Kladno a další .... jejich Know How bylo ihned vyrabováno, drancováno a později jejich výroba zcela zatlumena i zrušena.

266799

22.04.2012 10:19

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: nechápu

Olas 78.?.?.?

Doplním jestli dovolíte.

Hlavně chybí fungující nezávislá justice a nezbytné tvrdé, zákonem stanovené represe s dlouhodobým účinkem doplněným ztrátou nelegálně nabytého majetku i toho jehož původ by byl obestřen mlhou. Rovněž by se musela změnit i obecná etika občanů, kde zloděj by nebyl váženým podnikatelem.

267439

30.04.2012 11:01

O zdraví nekuřáků nikdy nešlo

RE: Ani náhodou

Olas 78.?.?.?

Souhlasím s vámi.
"Lepší je být kouřen než kouřit!"

Jinak je to zajímavá polemika. Co tak ještě otevřít diskuzi na téma "Gumová náhražka muže v boji proti AIDS?"

267958

24.06.2012 21:21

Odcházející svět dýmek

The TOBACCO Conspiraci

Olas 78.?.?.?

The TOBACCO Conspiraci - film by Nadia Collot

Film který je k shlédnutí i případně k stažení na Netu dá spoustu odpovědí na cigarety i tabákový průmysl jako takový. Opravdu stojí za shlédnutí a dá každému množinu informací k problému tabák a cigarety.Nebudu se zmiňovat o jeho obsahu to může každý sám posoudit.Jen na okraj a vysvětlenou. Dlouhou dobu jsem nekouřil, později při papírové práci jsem se postupně stával otrokem kouření cigaret než se mi po čase dostala do vlastnictví fantastická knížečka "Brevíř modrého dýmu", která byla něco jako "klubová" publikace (Marvan, Filipovský a další) což nemohu zaručit, vytisknuta jako maloediční výtisk pro konkrétní zájemce. Bohužel se mi dostala do rukou ve značně zuboženém stavu a proto jsem se o jejim původu dozvděl jen útržkovitě z doslechu. Od této chvíle jsem se stal kuřákem dýmek. Zásadní rozdíl mezi cigaretou a dýmkou je, že dýmka je obřad a je společníkem při relaxaci. Druhá zásada je, že dým se neinhaluje. Chuťové senzory jsou uloženy před vstupem kouře do plic (to je nutné zvládnout) a dále ho nepouštět. V plících nemá co dělat. Další co dýmka "postrádá" je pálení papíru.

No dosti, už jsem překročil původní úmysl stručně informovat a tak snad jen definice cigarety: Je to kousek daňového výměru s trochou tabákového sena.

271057

28.07.2012 11:20

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

Olas 78.?.?.?

Je tu další otázka:
Kam zařadit Hirošimu, "humanitární bombardování" v období míru a vůbec kdo je to zločinec?
Ten který vraždí v našem zájmu? Nebo ten kdo jde proti naši momentální filosofii?
K čemu slouží debilní motivy fantasmagorických filmů, co jejich podprahové působení?

Oko za oko, zub za zub - kolik zubů by musel mít Jirka křovák?

272599

22.09.2012 10:59

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Temné mraky (morálního) relativismu před, nad, za námi

Olas 78.?.?.?

Jestli mohu doplnit ... ?

Zamysleme se nad pravdou a hlavně nad vznikem pojmu pravda.
Už v raném období lidství, kdy se lidé seskupovali do tlup, kmenů a podobně určoval pravdu ten nejsilnější, který se díky svoji fyzické nadřazenosti a často i lstivosti stal vůdcem, který určoval morální hodnoty, pravidla jemu podřízené skupiny a určoval tzv. pravdu, kterou podpořil klackem. Ten nejchytřejší z tlupy či kmene se stal buď tolerovaným šamanem, nebo v jiném případě kmenem tolerovaným bláznem. Jinak byl likvidován, exkomunikován atd. Ostatní v tlupě, kmenu atd. se pojmem pravda nezabývali a řídili se dodnes populárním “Já to neřeším“ nebo dnes často také používaným “Já to tak neprožívám“. Zástupným se stalo uctívání určitého kmenového symbolu nejčastěji zvířete, k němuž byly orientovány nejrůznější přání, prosby či žádosti. Později se tato orientace přeměnila v polyteismus, po němž nastoupil pro pohodlnější manipulaci davem monoteismus s nejrůznějším stupněm religiozity opírající se o dogmata, která nepřipouští jakoukoliv jinou než tu naši “pravdu“.
Napadá mě kacířská otázka (kdysi za ni upalovali, později zavírali nebo přímo likvidovali), který Bůh je ten pravý: Jehova, Alláh, Brahma, Višnu, Šiva atd.
Pro upřesnění. Nejsem ateista, komunista, pouze nevěřím církvím a jejich náboženstvím. Nechci se nikoho dotknout, pouze jsem se zamyslil. Přeji všem bez rozdílu vyznání či orientace příjemný den.

275302

28.09.2012 12:35

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

RE: Doba klamstiev

Olas 78.?.?.?

Vaše teorie mě zaujala.
Trochu na vaše úvahy navážu. Dvě letadla a tři budovy...? Chybí ještě fotodokumentace třeba provenience CIA, na které lze spatřit nad budovou č.7 létající koberec s Ládinem Aládinem odhazujícím velký nedopalek doutníku made-in Cuba (příčina to požáru budovy, kterou bylo nutno zcela ukázkově strhnout), dar přítele a nepřítele USA Fidela Castra. Pokud budete pootřebovat rád vám pomohu doplnit vaše teoretické akrobacie.
Mějte dobrou náladu i na vás slunce svítí.

275746

30.09.2012 10:26

Přímý útok na prezidenta

RE: Co mne ještě muže překvapit?

Olas 78.?.?.?

Trochu vás doplním.

Všiměme si oficiální hodnocení činu tohoto pseudo atentátníka. Výtržník ... ! "Masmedia se nažrala, president zůstal celý". Kde je ten jinak obvyklý křik masmedií o nedostatečnosti trestu. Být to namísto presidenta nějaký Lájoš Šutrházi to by byl požadavek minimálně na doživotí. Atentátník by se určitě v TV NOVA hrdě hlásil k DSSS.

275897

18.10.2012 08:58

Reakce na článek \"Rudé kraje aneb je KSČ(M) vůbec opozicí?\"

RE: Ach jo, pan astrolog...

Olas 78.?.?.?

Vaše vysvětlování je pro tohoto exota zbytečné.

Zde platí staré známé "Co je volovi po sobotě, když jde v pátek na jatka!"

277385

22.10.2012 10:04

QE-4, krádež nekonečnou inflací socialistickým globálním zločinným syndikátem centrálních bank

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

Olas 78.?.?.?

Dovolím si Vám doporučit něco málo z pravopisu českého jazyka:
- Židé a posléze křesťané tak začaly (oni začali)
- Politeistickým (Polyteistickým)
- Ač jsi sečtělí (ty jsi sečtělý - oni mohou být sečtělí)
- Eva s Adamem ukously (oni si ukousli)
- přezto tvrdily (přesto ... oni tvrdili)
- že jsou nahý (jsou nazí)
- poznání toho že jsou nahý (toho, že jsou nazí)
- že mu zalhaly (oni mu zalhali)
- ač nebyly nazý (zahalený listy) přec porušily (nebyli nazí ..zahaleni listy... přec porušili)
Je škoda, že se díky hrubkám jaksi stratila myšlenka. Jinak jen na okraj. Bůh udělal smlouvu s Židy, o křesťanech se jaksi ve Starém Zákoně nezmiňoval. Koho si vzal Kain za ženu k splození dalších poznamenaných dědičným hříchem... ?
Doporučuji nejdříve k prostudování "PRAVIDLA ČESKÉHO PRAVOPISU -školní vydání". Nejsem ateista (díky Bohu) pouze nevěřím církevním dogmatům a jejich vykladačům. Mějte příjemný den.

277594

28.10.2012 19:49

Tomio Rocky Okamura: chráněnec kmotrů nebo užitečný pitomec?

RE: Pan Papež svým článkem chce sdělit,

Olas 78.?.?.?

"mám osobní zkušenosti, mohu to posoudit a mám právo"

Vaše právo soudit vychází z klasického "Podle sebe soudím tebe."
Máte-li něco konkrétního - zažalujte ho. Jinak se řadíte mezi typické ŽUMPA BOYS.

278020

01.01.2013 12:27

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Co je imperializace normálnosti?

Olas 78.?.?.?

1)Najděte mi ucelenou knihu o českém jazyce, kde by dopodrobna řešila gramatiku, fráze, idiomy a řada sporných věcí v jazyce.

Chci Vás upozornit na knihu Pavla Eisnera : CHRÁM I TVRZ z roku 1992 vydané nakladatelstvím Lidové noviny jako fotoreprint původního vydání nakladelstvi J. Podružka z roku 1946.

Možná najdete to co postrádáte.

281284

14.03.2013 12:47

Otevřený dopis panu Miloši Zemanovi

RE: Bolševický smrad.

Olas 78.?.?.?

Jak Vás vnímám, určitě vlastníte proslulé Cibulkovo siderické kyvadélko vřele doporučované k rozlišení a jediné správné orientaci na pravá a levá, rudí, modří, zelení, puntíkovaní i ti s těmi podivnými tykadélky na hlavě. Použiji Vaši rétoriku "Proto se nezměnil komunistický etický společenský status českého národa" a zeptám se "Vy nejste čech, vy jste .... emeričan od Chocně? Kam se sám řadíte?"

286298

11.04.2013 09:14

Kdo je terorista?

RE: Jak se vypořádat s přemnožením

Olas 78.?.?.?

Vaše sdělení by mělo smysl pokud navrhnete racio řešení třeba jen pro ČR. Fertilita majoritní populace je u nás mnohonásobně menší než fertilita ninoritní (ekonomicky stimulované a právně absurdně tolerované) populace. Globální řešení ponechejme na další etapy řešení.
S předstihem se o jakousi regulaci pokusili již v Číně (1 dítě jedna rodina) a .... Určitě si najdete podrobnější informace opírající se o realitu.

287999

27.09.2013 21:26

Historie vzniku syrské krize a nekonečná válka USA

RE: Plno polopravd

Olas 89.?.?.?

Jak vidím, jste informovaný víc než většina. Buďte tak laskav a napište který stát má nejvíce vojenských základen na cizím území. Rád a věřím, že nejen já se nechám vámi poučit.

296947

02.10.2013 10:59

Co dělat? Nic. Vztekat se, řvát, ale zaplatit...

RE: Ehm

Olas 89.?.?.?

Z vaši rerakce na článek jsem pochopil, že etika a slovní zásoba vulgarismů včetně jejich použití je pro vás .... ? Někdo jak píšete ví o světě ..... zato vy .... ? Zkuste se nejdříve zamyslit sám nad sebou. Osobně se domnívám, že elementární znalosti jakéhokoliv jazyka jsou základem pro postupné vniknutí do tajů nejrůznějších slangů a argotů s kterými se každý jedinec musí jaksi v praktickém životě postupně vyrovnat. Pokud, jak sám píšete, jste v základní lingvistické edukaci a hlavně zadarmo něco přece jen získal pak to vámi hodnocené málo přesto stačilo k vašemu dalšímu rozvoji. Ve vaši praxi (asi 20 roků) jste se setkal minimálně s polovinou populace této planety (většinou komunikuju s araby, francouzy, indy, číňany, apod.) a postupně jste zvládl komunikaci i jak uvádíte (číňanům, indům, frantíkům, apod.) ze začátku vůbec nerozuměl, ještě teď mám s některými problém. Napadá mě, že největší problém máte sám sesebou. Mějte příjemný den.

297201

06.11.2013 11:04

České zlato ukradené nacisty? To nic...

RE: To české zlato ukradl Redlich-Masařík ruskému carovi.

Olas 78.?.?.?

Když už se snažíte o jakési RETRO doporučil bych Vám pročíst si několikasvazkové dílo generála Krasnova - OD CARSKÉHO ORLA K RUDÉMU PRAPORU. Krasnov nebyl smýšlením a konáním ani rudý nebo bílý nebo puntikovaný s tykadélky. Navíc jeho dílo vyšlo v perfektní několika svazkové vazbě ještě dříve než se začlo s úpravami tehdejší reality. Než se pustíte do ....? no budu tolerantní. Co navíc znám z vyprávění strýce legionáře jedoucího magistrálou přes Rusko do Vladivostoku a odtud přes San Francisko domů do evropy, se shoduje podstatnou částí s dílem gen. Krasnova. Chápu i faraonové nechali přetesávat pro ně nevhodné kartuše se jmény nevhodných předchůdců nebo význačných osobností. Bylo to pracné. Dnes je to jednodušší. Papír se likviduje snadněji a elektronická média .... to asi není potřeba zdůrazňovat. Myslím si, že současnost prezentovaná masmedii a hlavně DEBILBOXEM (jednou lump vzápětí hrdina) o lecčems napovídají. Asi si duch ministra propagandy třetí říše ve srovnání s dneškem nadává do břídilů a diletantů.

299253

11.11.2013 02:29

Chcete se mít dobře? Staňte se členem

RE: Jeste je nekolik dulezitych mist,co by mohl obsadit.

Olas 89.?.?.?

Pane Nohejl jak to, že se to provalilo až teď.....? Doposud to bylo latentní, trpěné. Geniové podprůměrnosti na to přišli až se stal tzv. pučistou. Dokud se držel starého zavedeného v předchozím režimu "Kdo nejde s námi .....!" a dovedeného do absurdity v současnosti. Kolik Hašků či jiných šašků v skrytu vegetuje v našem absurdistánu? To pouze "Hlídací psi demokracie" jak se hned po 1989 nazvali naši novináři, kteří bezpečně ví kterým směrem a kdy mají štěkat jak jim přikáže ten kdo drží v rukou jejich ekonomický obojek zatím nedostali další instrukce.

299466

03.01.2014 01:12

Výbuch v budově palestinského vyslanectví – mnoho otázek, málo odpovědí

Zajímavá zjištění

Olas 89.?.?.?

Napadlo mě, co dělala naše bezpečnostní služba, že neměla ani potuchy když při úpravách budoucího sídla Palestinských "teroristů" byly do budovy naváženy zbraně a munice jak sdělil náš geniální červík, které by stačily jak sdělila naše masmedia (ze zdrojů ...?) k vyzbrojení větší jednotky teroristů ovázaných šátkem "Arafat", kteří měli vzápětí vyrazit k útoku na ..... (dosaďme si sami) Jak vyplývá z informací našich masmedií idiot velvyslanec si vše způsobil sám svým diletantsvím. Debilové, kteří ho do naší země vyslali ho nepoučili, jak má s trezorem zacházet. Naštěstí ten palestinský imbecil neinicioval kapesní nukleární nálož, ktertou mohl přenášet třeba ve slipech (nevím jestli palestinci vůbec znají a používají tuto část oděvu) a tato nálož by vybouchla u sochy sv. Václava ..... No a dost uvidíme co nám naši žumpaboys naservírijí. Je s podivem že mnohem závažnější případy zůstávají v skrytu a k tomuto všichni ihned vděli vše. Chyběla mi jen pani Němcová

301850

12.02.2014 14:28

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Proč bombardovat území naší konkurence zbytečně drahými zbraněmi hromadného ničení,

Olas 78.?.?.?

Bohužel, vše nastartoval "kulisák", který na doporučení těch, co ho platili a podporovali, instaloval ješitu "ekonomického génia podprůměrnosti". Prvotní zájem byl hlavně z produkce TESLY o Tamaru a následně o Věru elektronická zařízení (spec. radary) pro které nebyl problém odhalit "neviditelné" letouny. Od tohoto okamžiku bylo vše co se odehrálo kolem TESLY perfektně zrežírováno.
Jinak pro doplnění ta primitivní forma angličtiny se nazývá Pidgin - engliš (volně přeloženo - lámaná angličtina) ta byla vyvinuta pro domorodce.

304495

13.02.2014 10:12

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Takže len tak namatkovo

Olas 78.?.?.?

Zdravím a přeji příjemný den. Ty plky o součástkách i výrobcích West provenience by bylo dobré si nechat k pivu a neuvádět je jako seriozní. Jen stručně. TESLA Litovel vyráběla gramofony (kompletni chassis) pro renomovanou značku PE (Perpetum Ebner), které se za tůůůze bonů prodávaly i v Tuzexu a ti kdo neznali jejich původ je nakupovali a vychvalovali jako něco co by TESLA nedokázala. Výrobu těchto komponentů jsem viděl na vlastní oči. Jediné co na nich bylo tzv. West production byly ve finále nálepky (honosné) zn. PE. Pokud chcete srovnávat, nesmíte zapomenout na embargo uplatňované vůči nám ze strany West. I když naše firma měla dostatek volných valut ke koupi byl pro nás dvoupaprskový osciloskop TEKTRONIC s pamětí nedostupný. Z jedné strany tomu bránili stupidní úředníci u nás udělující povolení k obchodování s valutou, na druhé straně hranic zase ti kteří dbali na to aby naši technici nevyrobili něco .... snad kapesní atomovou bombu. Něco podobného bylo ve filmu "Vrtěti psem" naznačeno jako teroristy vyrobená kufříková A bomba.
Srovnávat magnetofon TESLA Sonet Duo se stejným výrobkem fy. Grundik je rovněž zavádějící. Co se týká pozlátka, ano Grundik byl více načančaný a hlavně v té době bylo trendy mít něco ze západu i kdyby to stálo za starou Belu. No raději dosti. Hýkat blahem ve svatém vytržení nad vším co bylo ze západu bylo považováno za IN.

304577

05.03.2014 08:52

Sme zaostalí a je to super!

RE: veru tak -

Olas 78.?.?.?

"a o tom bol aj majdan, o šťastí"
No hodnotit Majdan nyní je asi předčasné. I my jsme jásali, cinkali klíčema hýkali blahem .... Štěstí je asi o něčem jimém než o tom co slibuje vítězství dobře placených majdan bojs. Čas ukáže kdo bude v éře postmajdan šťastný, komu se prudce zvedne ekonomická dostatečnost, o kolik se zvedne zaměstnanost o kolik méně bude na postmajdanu bezdomovců.

306020

14.03.2014 09:38

Rusko nebo Amerika: Kdo je skutečný agresor?

RE: Dobrý článek

Olas 78.?.?.?

Určitě lze s vámi v mnohém souhlasit. Bohužel v informačním šumu se ztrácejí opravdu hodnotné informace mnohdy nahrazené pseudopravdivými zprávami tvářícími se zcela profesionálně jako informace o "skutečném" dění. Když se zatím nedaří blokovat Internet (snahy zde byly a stále přetrvávají) tak je masově propagován a doslovně vnucován Facebook. Napadlo vás kdo od původního tvůrce této sítě vše odkoupil, kdo stojí za masivní propagací tohoto špicl média. Pokud máte jen trochu zkušeností s touto pseudosociální sítí a zamyslíte se její prostupností, kontrolovatelností atd. nebudu to dále rozvíjet, pak asi trochu zredukujete to vaše "lidé se naučí s postupem času informace aktivně vyhledávat, třídit je a kriticky hodnotit." Jedinec se v tomto informačním a hlavně dezinformačním molochu profesionálů ztrácí. Tudy asi cesta nevede. Nechci být kritický, ale když se občas začtete do diskuze zde na Zvědavci, no raději dosti. Přesto s vámi souhlasím, pouze je potřeba upozorňovat na zdroje informací, které ještě nejsou plně pod taktovkou humusboys.

306604

14.04.2014 17:38

Kyjev zařadil zpátečku ohledně referenda

RE: Yatsenyuk je obyčejný židobolševik ....

Olas 78.?.?.?

Pro orientaci mohu doporučit závěrečné fráze perfektního filmu "Limonádový Joe". Tam to v závěru filmu vyznělo jednoznačně "Gauner i hrdina jsme jedna rodina". V podstatě to platí i v reálném životě. Jednou OSVOBOZENECKÉ HNUTÍ námi placené a v zápětí TERORISTÉ jak to prohlásil i Jirka Křovák "Kdo nesouhlasí s naši politikou je terorista" asi v tomto smyslu ale hlavně významu.

308458

14.04.2014 18:29

Obama vyhrožuje Rusku a NATO

RE: článek je historie, už je to tady

Olas 78.?.?.?

Zdravím, ta vaše výzva by měla opodstatnění v době kdy bylo možno provést směnu papíru za zlato. Finančníci USA již dávno předjímali současný stav a proto zrušili směnitelnost dolaru za zlatý ekvivalent. V součastnosti je opravdu hodnota toho papíru srovnatelná a možná ani to ne s papírem určeným k jinému účelu. Ve Fort Knox je zlato v bezpečí, zkuste se zajímat jak je to s našim zlatem. Jak dopadlo zlato deponované u anglických bank. BBC zveřejnila mnohé o financování našim zlatem, co vše jsme si musili zaplatit abychom mohli bojovat pod vlajkou Union Jack. Zajímavý je i film stejné provenience "Kdo financoval Hitlera" a další.

308462

14.04.2014 19:43

Obama vyhrožuje Rusku a NATO

RE: Patolizalstvi zakorenene v ceskem charakteru inteligence a politiku.

Olas 78.?.?.?

Mohu s vámi jen souhlasit. Doplnil bych to pouze o retrospektivní dobové pohledy na Václavské náměstí. Císař F.J. (Procházka) plný václavák jásajících, Vznik ČSR opět plný, mobilizace zase plný, vítání "vítězů" zase totéž, konec války 1645 jásající davy, 1948 znovu davy vítající toho co přišel z Hradu, 1968 další vlna nadšení, později něco málo protestů (no víš já mám rodinu), 1989 už i Letenská pláň plna jásajících. A tak dále by bylo možno analyzovat manipulovaný dav.
Po válce jsme měli nejhlubší lesy. Několik roků se objevovali partyzání a bojovníci za svobodu. Po roce 1968 se počali objevovat (sice v menším množství) disidenti a skrytí bojovníci demokracie. Přišel rok 1989 a ejhle začalo se rojit disidenty, kteří dle jejich dobového vyjádření plni energie čekali jak to bolševíkům natřou. Okamžitě se nahrnuli do různých fondů aby "nezištně" zabránili bývalým exponentům předchozího režimu se tzv. napakovat, když to za ně mohou přeci tito hurá demokraté udělat sami. Nechci se zmiňovat o tehdejší až do nedávna vládnoucí gelerce. Jako příklad pro všechny je tu náš Kalousek turistický běžec stranami vlastního prospěchu. Nejdříve KDU-ČSL, pak ODS, vzápětí TOP 09. Zlí jazykové tvrdí, že dnes čeká jak to vše dopadne a pro jistotu má ve skříni připravený fez i turban a na své pozadí si nechal vytetovat půlměsíc.

308468

14.04.2014 21:00

Obama vyhrožuje Rusku a NATO

RE: Patolizalstvi zakorenene v ceskem charakteru inteligence a politiku.

Olas 78.?.?.?

Pane Roberte, chtěl bych upozornit na nedávno zveřejněné video BBC pojednávající "Kdo financoval Hitlera". Nejen zde, ale i ve finančních kruzích převládal názor "Počkejme kdo zvítězí". Další zajímavé video má název "Hitlerovi obchodní partneři". Z autorství nelze podezřívat nikoho, kdo je v současnosti označen za .....
Pokud by Vám nevyhovovalo úvodní oslovení, přijměte moji omluvu. Pročítajíc vaše články Vás vnímám jako stejnou krevní skupinu a snad i vrstevníka.

308475

25.04.2014 10:04

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Motivační dekrescence

Olas 89.?.?.?

Udivuje mě, že vy takový genius podprůměrnosti naletěl na takovou kravinu se zelím. Rozdělení evropy a vlastně celého světa dohodli už na Jaltě zástupci nás všech. Pokud se nemýlím a snad vám to váš o mnoho chytřejší bratr (jak píšete) potvrdí NATO vzniklko dříve než Varšavská smlouva a nápad "velkého"anglána s doutníkem honem zaútočit na rusáky dokuď jsou slabí vetoval tehdy samotný americký prezident. Následovalo embargo skoro na vše. I na vrácení zbytku zlata, které jsme měli uložené u přátel v Anglii. Zajímavé jsou nedávné informace BBC na toto téma.
No raději dosti. Asi by to bylo pro vás příliš náročné na konzumaci. Pravdou je, že nebylo to a tamto, a dokonce jsme nikomu nedlužili jako nyní když máme úplně všechno včetně zahadně zbohatlých jedinců bránících se zuby nechty jakémukoliv přiznání podivně nabytého majetku a nebyl by to přece problém (1954 měnová reforma a do 1989 bylo vše v centrální evidenci). Ani umělci či sportovci tehdy nebrali astronomické částky. Ano neměli jsme žádné Kožené, Mrázky a další .... Jedno je však s podivem, kde se vzalo všechno to co bylo možno celých 25 let rozkrádat. Jak to, že ekonopmičtí géniove řídící naři ekonomiku to dopracovali tak daleko.
Jen na závěr. Já byl jedním z těch, kteří cinkající klíčemi si v podivném nadšení doby představoval vše jinak, rozhodně ne tak jak to dopadlo. S tehdejším CCCP to asi nemá nic společného. Hrdina tehdejší doby Kocáb přece ty rusáky vyhnal jak bylo veřejnosti prezentováno. Vyzvěme Kocába ať vtrhne na hranice Ukrajiny a udělá na ty rusáky své Bu, bu, bu.

308950

28.04.2014 21:34

Jak Češi na Volyni a na americkém Středozápadě dostávají na frak

RE: Jak komu, a co proto!

Olas 78.?.?.?

A co takhle, nevyjádřil se ten starý pán k jinému Černémukopci, který si žil v těch pro něho těžkých dobách v tom Rakousku jako Graf von Latrine a který jakmile se dozvěděl že u vesla je Vašek krátké gatě bleskove přicupital a rázem z něj byl vlastenec jak prase (dokonce později odposlouchal a odšišlal i hymnu) no dokonce i umělecká galérka mu držela palce v naději, že část jeho odéru schlachtice padne i na ně. Jedni kdysi před druhou světovou válkou (ne kvůli ní) odešli v naději lepšího bytí (rozhodně ne bezpracného) mimo republiku a rozhodně nevyužili nástup Vaška krátké gatě na prezidentské křeslo. Tito lidé (navíc v několika generacích) odešli za prací a rozhodně neuvažovali o tom vrátit se pokud nedošlo k polarizaci světa a nástupem na Ukrajině těch, kteří se za války přiklonili k vlně ženoucí se Drank nach Osten. Potomci těchto ukrajinských bojovníků proti .... rusům ukrajinského původu? se vyzdobili hákovými kříži dokonce i ilustrování tetováním svastikou. Zajímavý by byl i exkurs do budoucnosti (pokud by to bylo možné) kdyby ukrajinský prezident demokraticky zvolený (do té doby čistý jako lilium) odsouhlasil bezpodmínečný vstup Ukrajiny do EU jak by tentýž člověk byl rázem oslavován a vynášen skoro do nebes. Z USA a EU by znělo hosana k Kličko by nestačil kličkovat zpět do Německa.
Možná nebýt toho naši krajané by zůstali tam kde mnoho roků zapouštěli své kořeny. Mějte příjemný večer a popřemýšlejte.

309127

29.04.2014 16:52

Budování ruské zdi

RE: celý článok

Olas 78.?.?.?

Optimista .... ? To snad ne. Spíše duševní akrobat.

309170

Domnívám se, že se na tyto exoty lépe hodí "homo debilis" popřípadě duševní otrhanec. Reagovat na tento typ mi evokuje staré moudro "Co je volovi po sobotě, když jde v pátek na jatka"
Mějme příjemný den vědouce, že i na tyto duševní akrobaty musí sluníčko svítit a země se jich nestřepe.

309237

18.05.2014 21:38

Policie rozehnala shromáždění poté, co Belgie zakázala akci francouzského komika

RE: Potláčanie demonštrácií!

Olas 89.?.?.?

S dovolením, doplnil bych latinský závěr vašeho příspěvku o MEMENTO MORI - řečeno méně vznešeně - I ty jednou půjdeš prdět do hlíny.

310254

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 5

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 1

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 2

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 6

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 2

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Podívejte se, kam přísná karanténa vede01.04.20 17:41 Itálie 5

Vláda: Zakážeme teplé počasí! Aby se lidi necourali venku01.04.20 13:10 Česká republika 3

Zákazy, zákazy, buzerace, zákazy: Několik mladých spáchalo zločiny. Opékali buřty v lese01.04.20 11:30 Česká republika 4

Policisté hlídají město v kostýmech v podobě koronaviru01.04.20 06:21 Bolivie 1

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 12

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 14

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 17

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

Měnové kurzy

USD
25,74 Kč
Euro
27,80 Kč
Libra
31,47 Kč
Kanadský dolar
18,21 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
26,33 Kč
100 japonských jenů
23,72 Kč
Čínský juan
3,63 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
7,56 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
33,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 582,60 Kč
1 unce stříbra
369,43 Kč
Bitcoin
173 305,56 Kč

Poslední aktualizace: 3.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 687 654