Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jean.laroux

Nalezeno 916 příspěveků, 115 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.11.2008 17:31

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux 217.?.?.?

Souhlasím s Vámi pane Vojto. Nejde páchat revoluci když nevíme jakou alternativu chceme nastolit po ní. To by bylo krajně nezodpovědné. My zde máme sem tam pár nápadů jak vyřešit to či ono co považujeme za špatné ale nemáme celkovou vizi. Dnešní svět je propletencem obrovského množství vazeb a člověk je na těchto vazbách závislý. Vytrhněte ho z těchto vazeb revolucí a ztratí vše! Nedejte mu nic lepšího náhradou a budete tím nejhorším zločincem a padouchem. Lidé se bojí, že ztratí to co mají a proto pochopitelně do žádné revoluce nepůjdou. Nás "plácaly" bez VIZE nikdy nepodpoří a jen se nám budou vysmívat. Paní Alena nás štengruje ovlivněna svou představou CHLAPA REVOLUCIONÁŘE a ani neví kam toho svého idola žene. Ani on sám neví kam by měl jít aby se ji zavděčil. Nestačí jen nadhodit do diskuze jeden problém systému s návrhem na řešení a říct, že pro jeho prosazení musíme změnit celý systém. Při myšlence na revoluci (velkou změnu) je potřeba vypracovat obrovský projekt. Novou vizi obsahující všechny vazby v novém systému. Sociální, právní, legislativní, ekonomické atd atd. To je na kvanta tlustých knih. Dělat revoluci bez tohoto megaprojektu za současných podmínek a s lidmi, jež mají plný žaludek prostě nejde. Navíc by megaprojekt s názvem "Alternativní systém" byl stejně jen utopií, protože podchytit kvanta vazeb a zároveň podchytit i následné reakace vzniklé změnou původních faktorů prostě NEJDE !!! Víte já myslím, že to co děláme Vy i kdokoliv jiný na tomto webu i jinde je OK. Je OK pokud se jen neklaníme našim bohům systému ale pokud hledáme chyby a návrhy na jejich dílčí řešení bez nesmyslné a nebezpečné ambice na VELKOU REVOLUCI. Vážím si lidí, kteří zde diskutují ať již mají jakýkoliv názor. Pokud je jejich cílem zlepšení situace ve společnosti vážím si jich ať již patří kamkoliv a i když s jejich navrhovaným řešením či kritikou nemusím souhlasit. Diskutujme, snažme se prosadit své názory a hledejme cesty jak být viditelnější pokud máme co říct. Nevím .. třeba paní Aleně křivdím. Možná nemluvila o velké revoluci ale spíš o hledání cest vedoucí k zviditelnění našich myšlenek.

176250

20.11.2008 08:33

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux 217.?.?.?

Co tu vlastně děláme a má to vůbec nějaký smysl ? Každý je tu v diskuzi sám za sebe a reprezentuje své ego. Někdy přebujelé, někdy nejisté. Jsou to naše ega a v jejich projevu se odráží empirická zkušennost se světem. Analyzujeme, filosofujeme, tvoříme logické závěry, vědecké, pseudvědecké i religiozní hypotézy, konspirace atd. Vytváříme různé myšlenkové konstrukce a snažíme se je zpětně zasadit do reálného prostředí nebo si minimálně představujeme jak by tam mohli být zasazeny. Snažíme se hledat alternativní řešení toho co si myslíme, že je špatně a co tu tak kritizujeme. Někdo je v kritice a navržených řešeních umírněnější, někdo je tzv. "extrémističtější". Každý prostě sám za sebe. V diskuzi se od sebe učíme a učíme se i od těch, kteří šíří názory vzdálené naší myšlenkové konstrukci. Vlastně učíme se zejména od nich. Dávají nám víc než ti co nám jen přikyvují. Učí se i jen prostí nezůčastnění čtenáři těchto diskuzí. Podívejte se na počet čtenářů u každé diskuze (3000, 4000 atd.). I tito jsou našimi myšlenkami ovlivnění, konfrontují je se svými a své myšlenkové konstrukce na jejich základě upravují. Dělají to např. i čtenáři z nezvědavce a pokud nejsou schopni v diskuzi oponovat uchylují se k vulgarismům a urážkám aniž si uvědomují, že tak vlastně prezentují jen svou argumentační slabost. I oni jsou ovlivňováni. Všichni příjemci (nejen) zdejších informací poté ovlivňují další lidi ve svém okolí, doma, v hospodě, ve výchově atd. Ač se zdá, že ty "kydy" co tu naše ega šíří nic nezmění není to pravda. Změní. Mění. I drobný kamínek, který dopadne ve správný čas na správné místo může spustit lavinu. Vím, že píšu o věcech, které si každý uvědomuje. Občas má ale každý z nás pocit rezignace. Ptáme se jestli má smysl tohle plácání "nesmyslů". Cítíme se absolutně bezbranní před tím pomyslným Goliášem tj. před systémem ve kterém se nacházíme a jemuž se snažíme drze čelit. Má tedy smysl mluvení ? Jsem si jistý, že má. Každá diskuze má smysl a právě za možnost SVOBODNÉ diskuze bychom měli bojovat především. Pokud ta zůstane zachována a ubráníme se jejímu omezení a zastavení, vše se nakonec vyřeší. Bude to vypadat jakoby se to řešilo tak nějak "samo" a ani si neuvědomíme jak k tomu i naše slova přispěla a přispívají. Words must flow [cool]

176338

22.11.2008 17:30

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux 88.?.?.?

Otázka elektronického volebního systému je velmi zajímavá. Myslím ale, že se KARAO vydalo poněkud nesprávným směrem. Uvažujme čistě teoreticky a představme si, že by existovala politická vůle tuto myšlenku realizovat v praxi. Karao se pokouší o realizaci myšlenky tak trochu z pozice systémového integrátora. Na poli systémových integrátorů jsou jiné ryby, kterým se nějaká Karao kvalitou nebude nikdy ani vzdáleně přibližovat. Elektronický volební systém by byl projektem na nějž by muselo být vypsáno výběrové řízení a tam by KARAO nemělo sebemenší šanci. Karao by se mělo spíše stylizovat do role zadavatele specifikace pro tento systém a pilovat zadaní tzn. především požadované výstupy ze systému. Dále by měla aspirovat na roli správce systému po jeho realizaci. Tím, že se pokouší realizovat myšlenku Jarmily Kubátové dělají kus dobré práce ale měli by vědět kam směřovat. Osobně bych si dovolil celou koncepci navrženého systému rozšířit a v technologických detailech přepracovat aby byla v souladu s posledními trendy. Házet někam papírové lístky je v době elektronických chipů podobný nesmysl jako v době GPS budovat systém mýtných bran. Na pí. Kubátové je pak dát dohromady lidi, kteří ji pomohou myšlenku přenést do politiky. Zatím s touto myšlenkou okouzlila bohužel jen v akademické sféře a to je málo.

176532

24.11.2008 17:01

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux 217.?.?.?

Janko, propisovací archy jsou věc hezká ale zastaralá. Celé to KARAO mi přijde jako poněkud zpátečnické řešení. Opravdu chcete nahnat občany na pošty a nutit je tam vyplňovat nějaké formuláře ? [smích] Vždyť Vám tam nikdo nepůjde [mrknutí jedním okem] Proč to řešit složitě když to jde jednoduše ? Přihlásím se do systému veřejné správy pomocí elektronické občanky a řeším milion věcí, které mi systém nabízí. Volby, referenda, zakládání stran, autorizace k přístupu do rejstříku trestů atd atd. Chcete výpis ? Papír ? Fajn .. vyjeďte si ho. Když to je dost bezpečné a funguje to u internetbankingu proč by to nemohlo fungovat u elektronického informačního systému státní správy ? Počet pošt klesá. Počet internetových přípojek roste. Jděme s dobou. Karao je myšleno dobře ale praktické provedení je směšně zastaralé [mrknutí jedním okem]

176646

24.11.2008 17:44

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

jean.laroux 217.?.?.?

btw. Přiznám se, že smyslu a podstatě Vašeho řešení moc nerozumím byť jsem vše četl několikrát. Máte v hlavě nejspíš mnohem komplexnější myšlenku ale tu na svém webu (předpokládám že je Váš) dost nedostatečně rozvíjíte. Prostě máte představu a myslíte, že ji na základě pár Vašich nesouvislých vět a přirovnání budou mít i ostatní. Nebudou! Z toho co jsem pochopil, možná špatně: Chcete přilákat voliče na 100 Kč (či jinou částku), která jim bude v případě účasti na volbách vyplacena. Myslíte, že lidé, kteří na tu poštu přijdou půjdou volit nebo si spíš pujdou vyzvednout svou stokorunu a na propisový arch vykřížují cokoliv? Vždyť ani nebudou vědět jak to mají vykřížkovat. Dokážete si představit na už tak přetížených poštách tu frontu socek, žádajících svou stovku? Chudáci pracovníci na poštách. Budou vysvětlovat, klepat do počítačů a solit. Ti by Vás milovali [mrknutí jedním okem] Představujete plán na totální odstavení pošt v době voleb. Umíte si představit ty vzteklé občany, kteří si půjdou v době voleb převzít doporučený dopis ? Nebo budete na dobu voleb najímat nové pracovníky pošt ? CO školení pracovníků pošt ? Opravdu ten systém bude méně nákladný ? ... No ... Janko .. Dveře bych si od Vás asi koupil. Moc hezké. Pro Váš návrh realizace voleb a referend mám jen jedno doporučení. "Ševče drž se svého kopyta".

176649

28.11.2008 08:09

Senát schválil smlouvy, o které většina Čechů nestojí

Konec ? Ani náhodou !

jean.laroux 217.?.?.?

Prohrát jednu bitvu neznamená prohrát válku. Válku proti křivoústým Vondrům, Schwarzenberkům, Topolánkům, Havlům či zrzavým zpěvačkám. Válku proti zrádcům země, kteří servilně podporují světový trojůhelník zla (USA-VB-Izrael)a tím ohrožují bezpečnost naší země. Tahají nás do spolku s "ďáblem" proti naší vůli a vystavují nás nebezpečí. Drze se nám smějí do tváře a naznačují, že proti nim nic nezmůžeme. [naštvaný] Válka ROZHODNĚ nekončí ! Dokonce ani v případě konečného podpisu smluv prezidentem nekončí. Zatím máme demokracii a můžeme projevit svou vůli v parlamentních volbách. Volme ty, kteří jasně deklarují ve svém programu vůli k vypovězení obou zrádných smluv. Snad se najde někdo kdo si dá tu práci a bude se před volbami kandidátů ptát na jejich stanovisko v této záležitosti. Docela by mě zajímal seznam těch kdo hlasovali pro a proti základně nyní. Může ho zde někdo zveřejnit ?

176990

28.11.2008 08:28

Ústavní soud pohřbil ostatky své důvěryhodnosti

REFERENDUM !!!

jean.laroux 217.?.?.?

Celá česká politika je fraškou v zájmu zahraničních velmocí. Jsme STÁDO, které nemá na nic vliv a čím dál více lidí si to začíná uvědomovat. O Lisabonské smlouvě by mělo rozhodnout referendum stejně jako tomu mělo být u kauzy základna. Naši zastupitelé zklamali naši důvěru a je čas na to je za zradu vyházet z oken a vytvořit systém, který bude naše zastupitele permanentně kontrolovat. V důležitých věcech musí být možné rozhodovat lidovým hlasováním. Navrhuji prosadit vytvoření webu (informačního systému veřejné správy) na kterém budou moci občané navrhnout referendum k projednávaným zákonům či smlouvám. Pokud se pro referendum vyjádří např. 10 % občanů země - bude provedeno. K indentifikaci občana v systému mohou sloužit např. elektronické občanské průkazy v kombinaci se čtečkami či jiná forma identifikace jakou používají banky pro internetové bankovnictví. V současná fázi s ohledem na náklady by byl vhodný systém jako u SERVIS 24 ČS. Ověřování probíhá prostřednictvím kódu zaslaného pomocí SMS. Snadné a proveditelné. Není čas. Lisabon a základna jsou klíčové kauzy na nichž závisí suverenita a nezávislost republiky. ČSSD přislíbila ODS půlroční klid a podporu během předsednictví EU pro přijetí Lisabonu mimo jiné. To dokazuje, že jde o stejnou bandu ať je modrá nebo oranžová. Vyčistěme ten chlív ! Probuďme se a něco dělejme než nás a naše děti tyhle politické krysy poženou na frontu za strýčka Sama !

176995

28.11.2008 09:12

Senát schválil smlouvy, o které většina Čechů nestojí

RE: Ilja Muromec

jean.laroux 217.?.?.?

Vytvoříme nové Mašíny a prostřílíme se do Číny ? [smích] Pokud máme demokratické prostředky využijme je. Pokud nám je vezmou budeme nuceni použít jiné. Méně sametové [mrknutí jedním okem] Zatím ještě demokracii máme. Že je národ schopen přemalovat barvy politického spektra je dobrý signál. Bohužel (podle mého) je oranžová jen levá alternativa toho bordelu u nás. Někdy se mi zdá, že se ČSSD projevuje jako dobře kontrolovaný "ne"přítel. Hrajeme volební modro-oranžový tenis stále na stejném hřišti a to hřiště správcují stále titíž.

177003

28.11.2008 09:33

Senát schválil smlouvy, o které většina Čechů nestojí

RE: Konec ? Ani náhodou !

jean.laroux 217.?.?.?

Shalom bratře. Jdu se nechat obřezat [oči v sloup] [chechtot]

177007

08.12.2008 16:35

Strasti švédskeho školstva

Enviromentalismus ano či ne ?

jean.laroux 194.?.?.?

Hlavným pilierom švédskeho školstva je lamarckisticko-lysenkovská teória prostredia, ktorá tvrdí, že všetky deti sa rodia v podstate rovnako inteligentné a len prostredie v akom sa nachádzajú zapríčiňuje rozdiely v ich výkonnosti vo vzdelávacom procese. Táto scestná, vedeckými dôkazmi i každodennou skúsenosťou dávno spoľahlivo vyvrátená pseudoteória ostáva i dnes základnou tézou švédskeho školstva a jej dôsledná aplikácia, vyžadovaná úradmi, ho doviedla na hranicu kolapsu, kde takmer prestáva plniť svoju funkciu - poskytovať vedomosti na úrovni požiadaviek dnešnej doby..

Tato úvaha mi přijde naproto zcestná. Inteligenci ovlivňuje celá řada faktorů. Jednak vrozená dispozice, která může být dána jistou chemickou-biologickou charakteristikou specifickou pro určité etnikum. Ta je zapříčiněná opět prostředím. Jde o jisté generační dědictví etnika a nedotýká se přímo genetické výbavy. Dále jsou vrozené dispozice ovlivněné prenatálním vývojem. Jde např. o stravování matky, hormonální, psychický atp. stav matky, užívání drog atp. V případě vrozených dipozic lze také spekulovat v oblasti astrologie. Je docela pravděpodobné, že magnetismus vesmírných objektů či jiné energetické vlivy působící v době vývoje plodu tento ovlivňují. Pak má pochopitelně člověk narozený ve znamení vah jisté specifické vlastnosti. Jde jen o hypotézu ale proč si nedovolit úvahy i z tohoto úhlu ?!. Zde je patrné, že pojem "vrozené dispozice" ještě neznamená TRVALOU genetickou výbavu, která ovlivňuje NEMĚNNOU kvalitu té či oné rasy. Po narození je člověk opět ovlivňován. Především výchovou v rodině a komunitě. Ovlivňuje jej kvalita školství, kultura národa a milion dalších věcí. Tvrdit, že se lidé nerodí stejně inteligentní a že IQ a RASA spolu NEMĚNNĚ SOUVISÍ je naprosto nesmyslné. Měřit IQ v době zrození jaksi NEJDE !! V tomto případě se kloním k teoriím prostředí. Přesto uznávám fakt, že lidé se mohou rodit s rozdílnou (chemicko biologickou) charakteristikou mající podstatný vliv na pozdější rozvoj intelektu. Nejde však o nic co by nešlo změnit ZMĚNOU PROSTŘEDÍ. Jakákoliv rasa může změnou prostředí (množiny mnoha faktorů) získat dříve či později (i během pár generací) naprosto jiné předpoklady pro rozvoj intelektu. Je pochopitelně skoro nemožné naprojektovat změnu prostředí pro určité etnikum a docílit tak během pár generací pozitivního výsledku. Víme ja dopadly hokusy pokusy např. s romy. Podobným příkladem je systém Švédského školství. Měnit prostředí na úkor přirozené soutěživosti je nesmyslné. Klasickým příkladem nesmyslné změny prostředí cestou snahy o změnu přirozeného lidského jednání je model socialismu, který známe z dob nedávno minulých.

177812

08.12.2008 16:59

Strasti švédskeho školstva

Poznámka k doplnění editora

jean.laroux 194.?.?.?

Většinou na mě kanadští pedagogové hleděli jako na otravného Marťana. Pokud se vůbec namáhali s odpovědí, bylo to vždycky něco v tom smyslu, že důležité je, aby děti věděly, kde hledat odpověď. Že ji nemusí znát. Bla, bla, bla.

Myslím Vladimíre, že jste se dotkl velmi zajímavého problému. Máme dvě cesty. Buď budeme ve školách dbát na kvalitu v tom směru, že dětěm "nalejeme" do hlav to co si myslíme, že je pravdou. Učiníme z nich tak vysoce "vzdělané" bytosti, které svou vzdělanost budou dokazovat citací těch či oněch klasiků. Jistě znáte z Amerických filmů scénky z různých rautů na kterých se tzv intelektuálové předhání v tom kdo z nich zná lépe doslovné citace z různých knih různých uznávaných autorit. Víte kam mířím ? To co nazýváme vzdělaností může být z jiného úhlu pohledu vnímáno jako "dokonalé naprogramování otroků systému". Ideální vzdělanci projektovaní pro NWO.

Jaká je tedy druhá alternativa ? Paradoxně tvrzení, že je mnohem důležitější naučit děti kde mají hledat odpovědi. Dát jim určitou množinu alternativních pohledů a pak jim dát návod jak a kde si mohou prohlubovat znalosti. Proč učit děti kreacionismu nebo darwinismu když je možné je naučit to podstatné z obou myšlenkových směrů a nechat je aby si dalším studiem vybrali k čemu se přikloní ? Nechme je přečíst si bibli a Darwinovy teorie jako povinnou četbu a v diskuzích pak nechme děti hledat rozdíly. Nechme je diskutovat. Nechme studenty přečíst knihy o holokaustu a hned vedle např. knihu Mein Kampf. Ať děti pochopí názory které zapříčinili vznik ideologie mající své následky. Nebo jim má stačit když jim řekneme "TAK TO PROSTĚ JE .. nesnažte se to pochopit a prostě VĚRTE !! že to tak je !! Brr .. z toho mě mrazí. Vždyť právě tak nás nutili komunističtí pohlaváři k podpisu anticharty a dnes nás další obdobní programátoři veřejného mínění nutí přejímat jejich verze popisu dění ve světě.

Pochopitelně je absurdní učit děti jen metodě hledání informací bez toho aby jim byla poskytnuta základní znalost sporných alternativ. Určitý objem informací si jistě do svých hlavenek "nalejt" musí. Jen by tam měli lít tak trochu od všeho kousek a učit se vybírat si. Vždyť svět není jen jeden úhel pohledu na realitu.

177815

09.12.2008 07:57

Strasti švédskeho školstva

RE: Poznámka k doplnění editora

jean.laroux 194.?.?.?

Kdo pro něj vlastně nepracuje ? [mrknutí jedním okem]

177854

09.12.2008 21:30

Strasti švédskeho školstva

RE: Poznámka k doplnění editora

jean.laroux 89.?.?.?

To já si na rozdíl od hestroye dovolím ne zcela souhlasit. Biflování bez pochopení vytváří stereotypy. Naše myšlenková struktura pak stojí na základech a zároveň ony základ nevidí. Naučíte se počítat integrály a víte co znamená sunusoida ale nevíte k čemu to je. Jak moc to zvýšilo vaši inteligenci ? Nijak ! Úroveň myšlení zvyšuje pochopení přijímaných informací a jejich následné kombinování. Vytváření nových myšlenkových vazeb a struktur. I tímto způsobem resp. zejména tímto způsobem může být mozek stimulován, aby pak pracoval co nejlépe. Mozek nabiflovaný a nechápající pak pracuje efektivně pro ty, kteří ho ovládají. Pokud něco nechápeme a jen to máme nabiflované automaticky věříme v někoho kdo to chápe (kdo si myslíme, že to chápe) a tento je pak pro nás autoritou. Zároveň s námi může manipulovat a to velmi snadno. Před okolím pak imitujeme, že věcem rozumíme .. okolí imituje totéž a nikdo nikomu neznalost nevyvrací - nemůže. Bojí se, že by byl odhalen. Víte Vladimíre já netvrdím, že nejsou potřeba základy. Právě naopak. Mozek potřebuje asimilovat kvantum informací. Já ale tvrdím, že ty informace by měl student pochopit (měl by vidět základy na nichž staví) a zároveň by měl mít širší záběr tzn. měl by být "naplněn" i dávkou alternativních informací aby dokázal selektovat. Vybírat si z různých informací a myšlenkových struktur to co se mu při jeho stavbě hodí. Ne přijímat hotový projekt v jehož stabilitu jen SLEPĚ VĚŘÍ ale neví jak vypadají jednotlivé cihly ani jak kvalitní je malta jež stavbu pojí. Docela důležitá je i jiná myšlenka zmíněná v diskuzi. Kolem nás je opravdu množství lidí, kteří jsou (dle autora) prostě hloupí. Nechtějí se učit, nebaví je to nebo nemají motivaci. Tito dobrovolně a rádi přijímají již hotové vzory, kterým pak SLEPĚ VĚŘÍ. JE TO POHODLNĚJŠÍ a nemá smysl jim to zazlívat. Oni vždy byli, jsou a budou. Soulasím s lidmi, kteří zde tvrdí, že vzdělávací systém by se těmto "jednodušším" mozkům neměl přizpůsobovat. V tom je asi podstata švédského modelu pokud jsem jej pochopil z líčení autora článku. Vzhledem k Vaší poslední větě usuzuji, že v podstatě hledíme na věc podobně jen každý z trochu jiné strany [smích]

177884

10.12.2008 07:57

Strasti švédskeho školstva

RE: Poznámka k doplnění editora

jean.laroux 194.?.?.?

Já myslím, že se naše pohledy ani tak neliší. V čem si zřejmě nerozumíme je obsah pojmu "biflování". Vy mluvíte o trénování paměti. Paměť se trénuje tak, že se student učí opakovat. Básničky se zřejmě musí žáček naučit nazpaměť stejně tak jako různá znění fyzikálních zákonů. Má to svůj smysl .. znění zákonů je v podsatě vyjádřním podstaty např. fyzikálního principu co nejstručněji a zároveň nejobsažněji. Proti takovémuto typu "biflování" já osobně nic nemám a naopak ho považuji za přínosné. Vlastně o tomto typu učení neuvažuji jako o "biflování". To o čem mluvím je přejímání složitějších myšlenkových struktur, ideologií, náboženství, tlaku mainstreamu apod. bez pochopení. K pochopení může dojít člověk jen tak, že lidově řečeno .. přičichne i k názorům alternativním a porovnáváním dojde k určitým (relativně vlastním) závěrům. Ano je sice pravdou, že každý z nás je tak trochu orientován "někam" a tak automaticky hledíme na to co stojí proti nám skrz prsty. Bráníme se. Pokud hledáme proti své ideové opozici protiargumenty, hledáme a sbíráme jen ty které potvrzují naši verzi a stojí proti té nepřátelské. Je to přirozené ale a druhou stranu přiznejme si, že jde o jistou formu samoregulace (sebecenzury). Důkazem je zdejší polemika s přispěvatelem Filip S, který odkazuje na (sionistické?) zdroje a to některým zvědavcům silně hýbe žlučí. Vlastně zarytí zvědavci ani ony zdroje nečtou. Jejich vědomí to jednoduše odmítá. Chtělo by to se občas bránit zkostnatění myšlení. Znát důkladně názory oponenta je pro nás mnohem důležitější než se jen neustále utvrzovat ve vlastní pravdě. I naše jasně zašktulkovatelná inklinace k tomu či onomu může být zneužita. Např. pro sionismus a ty kteří se skrývají za judaismus je velmi přínosný nacismus a ti, které oni mohou snadno označit za nacisty. Mají svého nepřítele a to je pro jejich aktivity to nejdůležitější.

177903

10.12.2008 08:07

Potřebujeme další stranu?

Nová strana nebo jen překladiště ?

jean.laroux 194.?.?.?

Všichni cítíme tu potřebu celkové změny, že ? [mrknutí jedním okem] Pořád se jen točí modrá a oranžová a ukazuje se, že jde ve finále o stejnou bandu. Lidé jsou už unavení a naštvaní. Naštvanost a odevzdanost spojená s pesimismem se v lidech přelévá sem a tam. Lidé nic neudělají protože zatím ještě stále mají jakési jistoty a o ty se bojí. Navíc nevidí kam jít. Jen stále čekají na něco .. něco new. Nějaký nový zdravý vítr, který odvane tu bandu, co nás neustále ohlupuje. Pan Klaus jako představitel liberální tržní ekonomiky tj. prostředí stvořeného pro ty .. (Marx by je nazval vykořisťovatelé) pochopitelně onu náladu národa cítí. Má spolu s těmi, které zastupuje čekat až taková strana vznikne přirozeným vývojem a smete je ? Ne Klaus není hloupý, právě naopak. Ví že nejlepší je vytvořit stranu která se bude tvářit, že je oním dlouho očekávaným novým větrem. Tuto stranu pak obsadí vlastními lidmi. Jen sledujme jak vyčůrané myšky ODS opouští pomalu potápějící se bárku. Kam asi půjdou ? Ke strojům ? Jen sledujme jak se řadí do Machova šiku [mrknutí jedním okem] Přesně jak je popsáno v článku .. jsou všude a derou se cíleně i tam kde by mohla vzniknout alternativa rodící se z naší nasranosti. Neskočme jim na to [cool]

177904

10.12.2008 10:24

Potřebujeme další stranu?

RE: Nová strana nebo jen překladiště ?

jean.laroux 194.?.?.?

Dostal, jen jsem si to nechal uležet v hlavě a tak nějak nakonec souhlasím, že určitá formální-obřadná varianta voleb s pozvánkami a volebními lístky bude nejspíš vhodná. Na druhou stranu těm co nejsou na obřady a raděj by si to zrealizovali v teplíčku z domova bych nechal otevřenou i možnost odvolit po internetu. Omlouvám se že jsem neodepsal.Hezký den

177919

10.12.2008 12:38

Potřebujeme další stranu?

RE: Nic nového pod sluncem

jean.laroux 194.?.?.?

Budemee-li se na věc dívat účelově pak si musíme říct o co nám jde. Chceme jít proti Lisabonu ? Proti Americké imperiální politice a českým neocons agentům, kteří prošlapávají cestičku americké dominanci ? Chceme jít proti Radaru. Tento účel spíš naplní volba komunistů. Pokud nám ovšem jde jen o účelovost [mrknutí jedním okem]

177927

10.12.2008 12:51

Strasti švédskeho školstva

RE: Poznámka k doplnění editora

jean.laroux 194.?.?.?

Trefil jste hlavičku na hřebíček mtk [smích] Jistě, že jsem ten článek četl tak jako pravidelně listuji na eretzu a podobných webech. Snažím se chvíli věřit oponentům a jejich názory posuzovat bez zaujetí. Sem tam se snažím vcítit do role různých sionistů, řadových židů, komunistů, islamistických radikálů, muslimů, křesťanů, tzv. neonacistů atp. To co vidíte Vy vidím také a to mne utvrzuje v mém přesvědčení. I proto nadále navštěvuji zvědavce. Zde je mnohem větší spektrum alternativ a názorů byť se z celkového pohledu jeví zvědavec také vyhraněně. Jinak to ale asi nejde. Vyhraněnost jako protiváha jiné vyhraněnosti zřejmě musí být jinak by protinázor v celospolečenském měřítku nebyl efektivní. Zejména pokud stojíme proti oponentovi majícímu mnohem sofistikovanější metody a prostředky k ovládání veřejného mínění.

177928

13.12.2008 20:24

A nyní za světovou vládu

Proč je superstát utopií ?

jean.laroux 89.?.?.?

Principiálně není myšlenka jedné světové vlády až tak špatná. Na první! pohled. Představme si, že dojde ke sloučení všech zemí světa pod jednu vládu. Budou mít všichni stejný vliv na chod světa ? Ne ! Bude platit pravidlo silnějšího tzn., že ten nejsilnější bude diktovat podmínky a ti slabší budou asimilováni. Jako Borgové .. staneme se součástí celku a daní bude ztráta vlastní identity. Vizi budoucí podoby NWO už v malém vnímáme v případě vývoje EU směrem k lisabonské smlouvě. Aby mohla fungovat "spravedlivá" světová vláda musely by se nejdříve rozbít všechny státy, veškerá uskupení národů, všechna náboženská etnika. Nové světové uskupení by pak vyroslo od začátku. Všichni lidé (očištění od představ vlastní náboženské, etnické či jiné vyjímečnosti) by se dohodli na pravidlech fungování bez upřednostňování vůle superkandidátů. Jednoduše by byla jen množina lidí .. žádné státy, žádné vazby k minulosti. Pokud by pak vše ve světovém superstátě fungovalo, svět by se stal ideální. Do té doby dokud by vše opravdu fungovalo. Kdyby to fungovat přestalo ? Pak by se superstát začal opět dělit. S různými plány na řešení by vznikla různá zájmová uskupení a ta by chtěla získat prostor pro naplnění svých vizí. Supervelmoc by buď musela přistoupit na dělení nebo by musela velmi tvrdě separatismus zarazit. Že jsem moc pesimistický ? Že by vše fungovalo "ideálně" stále ? Nebuďme naivní. V soudobou ekonomiku jsme také neotřesitelně věřili, že ? Jednoduše .. zákony vesmíru platí univerzálně. Subjekty přichází do kontaktu a na základě kompromisů tvoří vyšší celky, kde se subjekty v drobnostech omezují v zájmu celku proto aby mohli z koexistence v celku získat výhody. Po dosažení určitého ideálního stavu dochází k novému nárůstu rozporů. Neexistuje-li vnější oponent rozpory přichází čím dál více zevnitř. Jedna jediná autorita začne postrádat své vlastní vnitřní alternativy a stává se totalitou, která se čím dál více soustředí na udržení sebe sama. V momentě navršení rozporů dojde k rozpadu systému a celý dějinný proces se opakuje. Jaké je řešení ? Asi zachování odlišností. Zejména národních odlišností. Alternativní trendy v oblasti společenské evoluce a třecí plochy mezi nimi jsou nutností. NWO je cesta ke globální katastrofě - Armagedonu.

178087

13.12.2008 21:16

Potřebujeme další stranu?

RE: střed

jean.laroux 89.?.?.?

Je-li dělení na levici a pravici zcestné pak je zcestná i definice středu. Padlo tady několik názorů na nové dělení. Ti pro NWO a ti proti NWO. Pilířem myšlenky NWO je filosofické pojetí otázky neustálé integrace tj. Globalismu, jež definuje primární výhodu a tou je odstranění rozporů nastavením jednotného řádu. Filosofičtí oponenti poukazují na nesmyslnost globalizace resp. urychlené (organizované) montáže jakéhosi vyššího celku asimilací celků nižších. Zdůrazňují fakt, že právě asimilací celků, které se v době sloučení projevovali antagonisticky dojde k jakémusi zavlečení trojského koně (koňů), což vyvolá neřešitelné konflikty v nově utvořeném supercelku. Tyto konflikty pak budou v zájmu zachování řádu nutit supersystém k přijetí omezujících direktivních opatření, jež logicky vyústí v konečné vytvoření totality.
........................................................
Kam se řadí Klausův euroskepticismus ? Nejde o nic jiného než o odnož antiglobalismu. Uvědomuje si Klaus tuto širší koncepci ke které směřuje nebo svůj malý euroskepticismus vnímá jen ze svého malého ekonomického dvorečku ? Přijme-li Klaus antiglobalismus za vlastní bude se muset vyrovnat i se snahou současné neokonzervativní loby o prosazení Americké světové dominance. Pak se bude muset postavit čelem i proti radaru, jež je ve svém důsledku jen snahou o upevnění Americké dominance ve střední Evropě. Pokud se Klaus projeví jako antiglobalista co jeho podpora volnému trhu ? Ten přeci potřebuje minimum regulací. Suverenní státy přeci aktivity nadnárodních koncernů omezují nebo ne ? Nevím .. snad je to jen můj dojem ale připadá mi, že si Klaus se svým euroskepticismem nepřipadá tak jistý v kramflecích. Proto je zřejmě jeho euroskeptický sen jen kritikou bez alternativního návrhu na nový společenský koncept.

178092

14.12.2008 09:12

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

jean.laroux 89.?.?.?

Problém je, že v případě NWO popř. EU jde o míchání agresivních červených a černých mravenců s termity a spoustou těch malých zrzavých a jiných poddruhů . Jak myslíte, že bude fungovat toto mraveniště ? [cool] [mrknutí jedním okem]

178110

14.12.2008 21:32

Krize v Jižní Africe

RE: Ano

jean.laroux 89.?.?.?

Takže v podstatě lze říct, že nositelé inteligence etnika předávají svému potomstvu geny (z eugenického pohledu) či zkušennosti, motivační modely a pozitivní kulturně sociální stereotypy (z pohledu enviromentalismu). Pokud tedy tito nositelé inteligence (zjednodušeně řečeno) mají maximum dětí tak celkově je růst IQ etnika zaručen. Jo není nad plodného rabína [smích] Svým způsobem s vámi souhlasím. Výrazně vysoké IQ bylo naměřeno v Asijských komunitách. Mentalita Asijců je postavena na respektu k rodičům a důrazu na výchově podporující osobní růst. Podobný důraz na disciplinovanou výchovu je patrný i v židovském etniku. Na druhou stranu u jiných komunit (např. romů) je patrná degradace hodnot směřujících k inteligenčnímu růstu a to se projevuje ve skluzu vývoje (konkurenceschopnosti) celého etnika. Ženy si dnes hledají zajištěné muže. Úspěšné a bohaté muže. Někdy to kritizujeme a říkáme, že jsou tzv. na peníze ale je to špatné ? Prostě si vybírají nejschopnějšího partnera aby tak zabezpečili vhodné prostředí pro inteligenční růst svých potomků a pochopitelně i prostředí, které dá dítěti model jak v dnešním světě progresivně prospívat. Ať o tom uvažuji zleva či zprava vychází mi, že IQ a společenská úspěšnost příslušníků etnik, národů či ras nemá moc společného s geny ale s prostředím. Chceme li se tedy dostat inteligenčně výše chce to nejspíš Mirečkovo "Se učit" a pak se pochopitelně hodně množit [cool]

178134

17.12.2008 22:00

Nebezpečí světové vlády existuje

Ad. dodatek

jean.laroux 89.?.?.?

1. Globální klimatické změny jsou fakt. Otázkou je zda jsou způsobeny človekem nebo jde o přirozený proces. Člověk jistě klima ovlivňuje ale možná ne tak dramaticky. Nejspíše jde o kombinaci obojího. V každém případě jde o kauzu, které se dá lehce zneužít ve prospěch různých zájmových skupin. Např. zavedení ekologické daně na vozidla. Jaký má smysl toto opatření? Jedině přinést do státní kasy další peníze .. tzn. jasné zneužití odéru jež se vine kolem klimatické kauzy. Vytáhnout z lidí další peníze na podporu všudypřítomného podnikatelského šlendriálnu, který by bez státní podpory byl již dávno u ledu. Někdo možná namítne, že cílem eko-daně je odstranění starých automobilů. Proč ale odstraňvat staré automobily ? Někomu se nelíbí ? Odpoví vám: "Protože vypouští exhalace a ničí naše životní prostředí" Fajn. Tak zpřísněme technické a emise a stará auta už neprojdou přes nové normy. Efekt stejný. Toto je jen případ .. vzniká precedens a my jej bez odmluv přijímáme. Brzy budeme státu do ekologické kasy cpát další a další poplatky. Za komín, za kamna na TP, za pšouk po obědě apod.
................................................................
2. Globální krize. Tady s editorem nesouhlasím. Krize je globální protože se odvíjí od celosvětového systému ekonomiky. Mám tím tedy na mysli náš západní systém. V době kdy jsou megakoncerny a bankovní giganty přítomné ve skoro každé zemi a s jejich produkcí je spjata populace těchto zemí (zaměstnanci, klientela), logicky krize postihne všechny zůčastněné. Na druhou stranu konspirace o tom, že tato krize byla vyvolána uměle s cílem přesunu kapitálu je docela logická. Otázkou je jak to dokázat.
................................................................
3. Globální terorismus. Tady souhlasím s editorem naprosto. USA a protagonisté jejich soudobé politiky drze šíří tento naprostý faktický i logický nesmysl a spousta v jiném směru inteligentních lidí jim tyto nesmysly baští i s navijákem. Jaký globální terorismus proboha ? Terorismus je reakce. ETA reaguje na své protivníky. IRA je proti svým nepřátelům a muslimští radikálové zase proti těm svým. Cíle je NESPOJUJÍ !!!!! TY jsou odlišné. Co terorismus spojuje jsou pouze metody boje. Útoky na efekt, sabotáže atp. Pokud je ale jediným pojítkem metoda nejde přeci teroristy spojovat do nějakého Globálního celku a přisuzovat mu nějaký Globální nekalý plán. Budeme tedy globálně bojovat proti metodám boje? v tomto případě je logicky možná pouze prevence a přijímání bezpečnostních opatření. Jakákoliv forma útoku proti NĚJAKÉMU GLOBÁLNÍMU TERORISMU je útokem proti větrným mlýnům. Je tu jen jeden rozdíl .. tím pomateným Donem Quichotem, který je hnán a neví ani proti komu máme být my. Jen zaslepený diletant nebo lhář může akceptovat nebo dokonce šířit bludy o globálním terorismu.

178379

19.12.2008 21:53

Zemský ráj v nedohlednu

RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)

jean.laroux 89.?.?.?

Někde jsem četl, že konzum čili honba za materiálnem je jen výrazem vnitřního neklidu ducha. Snažíme se dosáhnout spokojenosti skrze získávání hmotných statků a neustále zjišťujeme, že ten běh nemá cíl. Toužíme po něčem, získáme to a toužíme po něčem jiném, zase to získáme a opět nejsme naplnění a spokojení .. dál a dál. Můžeme mít auto a vilu ale otazníky v nás zůstávají. Prostitutka např. touží po zajištění. Představuje si ten dům a auto co získá. věčírky, drahé šaty ... nevím co vše si ženy představují. Vydělá si a má to. Jezdí v bouráku a bydlí v drahém bytě a ... Je spokojená ? Ne její duše je rozpolcená. Majetek ji nečiní šťastným. Sedí v koženém křesle a ví, za jakou to bylo všechno cenu. Už to nejde vzít zpět. Zničil ji její vlastní sen. Kolik z nás ničí naše sny ? ... Poznal jsem lidi, kteří nic neměli a nic ani neměli šanci získat. V té zemi nefungovaly banky a půjčky. Přesto. Ti lidé byli tak nějak .. volnější ? Snad i spokojenější. Ženeme se za něčím a nemůžeme s tím přestat. Dělá nás to závislými. Ano máte pravdu. Osvobodit nás nikdo nemůže .. to můžeme jen my sami. To je to první s čím u sebe musíme začít. Osvobodit se od našich falešných snů. Třeba nás zrovna krize zastaví na honbě za "mamonem". Možná, že člověk potřebuje nějakou pořádnou krizi aby se mohl změnit. možná lidstvo potřebuje krizi aby přešlo na jinou úroveň. V každém případě nestačí jen soustředění se na sebe. Současně je dobrá každá snaha o změnu tohoto systému, který nás na cestu za konzumem láká. Současný systém je na lákadlech a využívání naší zvířeckosti postaven. Měnit sebe a měnit systém. Oboje. Otázka je jak na to. To platí v obou případech. Nejtěžší bude asi ta válka s námi samotnými.

178581

20.12.2008 08:54

Zemský ráj v nedohlednu

RE: Úvaha o nesmrtelnosti chrousta :)

jean.laroux 89.?.?.?

Znám pár co tvrdí, že to dělají pro děcko. Jsou to pochopitelně jen kecy pro oblbnutí sebe sama. Ale pokud jim to pomůže se svou duší vyrovnat... No v podstatě s Vámi jinak souhlasím

178601

29.12.2008 21:44

Izraelská vánoční nadílka

RE: VZOR USA HISTORIE

jean.laroux 89.?.?.?

Máte ve svém příspěvku podstatnou nepřesnost v přirovnání. Pokud přirovnáváte Gazu k Sudetům tak bývalí čeští sudeťáci ostřelují Sudety plné německých sudeťáků, kteří se nespokojili s ukradenou zemí, vytlačují Čechy dále do vnitrozemí a tím své Sudety rozšiřují na úkor České země. Vše probíhá s tichým souhlasem a podporou Mnichova (USA) a čeští partizáni jsou tedy považováni za ty "špatné". Teroristy. Zdůrazňuji, že současným židům Izrael historicky nenáleží. Aškenázy židé (více než 90% Izraelců) jsou potomky khazarských konvertitů míšených s Evropany a ne potomky Izraelitů. Uzurpují si tak nárok na území, kde žádný z jejich předků nežil. Jde o sprostou krádež území posvěcenou v padesátých letech OSN. Evropa a Rusko se zbavili problematických tzv. židů a celou řízenou migraci paradoxně odřídili právě ti nejmocnější židé, kterým zůstaly v ruce nejsilnější finanční, mediální, ekonomické a politické insituice celého západního světa. Izrael a holokaust funguje jako strašák pro umlčení jakékoliv kritiky těchto mocných židů západu - tvůrců nového světového pořádku.

179179

29.12.2008 22:04

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

jean.laroux 89.?.?.?

Vladimíre já jim i rozumím. Asociují se s židy kterým na hlavu padají palestinské rakety. Jsou na jedné straně vendety. Násilí vůči neviným je pácháno na obou stranách a nezbývá tedy než se přidat ne jednu nebo na druhou stranu. Lidé se přidávají na jednu či druhou stranu z různých důvodů. Buď z příbuzenství k určitému etniku, vzhledem k náboženským sympatiím, z ideologických důvodů, z ekonomicko-strategických důvodů a spousty jiných dle hesla Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem.
......................................
Myslím, že důležitější než se snažit přidat na tu "správnou" stranu je násilí zastavit. Ona totiž není jednoznačně ta "dobrá" a pak ta "zlá" strana. V první řadě je ale třeba poukázat na toho skutečného viníka situace. Tím nejsou ani židé, kteří byli vlákáni či nahnáni do země zaslíbené a ani Palestinci, kteří jsou vyháněni ze svých domovů. Viníkem je OSN, která si "jménem světa" dovolila spáchat tento zločin, jehož následkem jsou tisíce mrtvých. Nasypete-li do mraveniště s černými mravenci kbelík červených a ti se začnou navzájem vraždit kdo bude vinen tím vražděním ? Červení nebo černí mravenci ? Vy !! OSN zklamala a USA řeší situaci podporou červených mravenců, kteří údajně kdysi měli na uvedeném místě své mraveniště a proto jim údajně ten kousek lesa náleží. Jsou jen dvě cesty. Tou první je navrácení ukradených území palestincům a vytvoření samostatného státu Palestiny s jasně definovanými hranicemi. Samotná Palestinská autonomie nestačí. Druhou cestou je totální likvidace buď Palestiny a Palestinců nebo na druhé straně Izraele. Pokud USA přestanou být schopny bránit Izrael je jeho osud zpečetěn.

179181

29.12.2008 22:28

Izraelská vánoční nadílka

RE: konečně

jean.laroux 89.?.?.?

Kdo je vinen za desítky milionů mrtvých v 1.SV ? Ti, kteří zabili Ferdinanda nebo ti, kteří vyvolali a financovali válečnou mašinérii za účelem převedení moci a majetku od aristokracie k tzv buržoazii tzn. bankéřům ovládajících masy pomocí úvěrových machinací ?

Kdo je vinen dalšími více než 60-ti miliony mrtvých obětí bolševického režimu ? Stalin nebo ti, kteří v Německu vyškolili revolucionáře a financovali ruskou revoluci ?

Kdo je vinen dalšími desítkami milonů obětí 2.SV ? Hitler a nacističtí ideologové nebo ti, kteří financovali Hitlerův nástup k moci ?

Kdo je vinen konfliktem mezi Izraelem a Palestinou? Židé či Palestinci nebo spíš ten, který nařídil a financoval migraci židů a pak nečinně přihlížel krádeži dalších území což činí dodnes ?

Žádná ideologie se nemá šanci změnit v masové vraždění bez finančí podpory !

Tohle označování Izrealeců nebo Palestinců za xindl je jen odváděním pozornosti od toho skutečného xindlu. Troufám si říct, že jde o řízené odvádění pozornosti právě tím skutečným zmińovaným xindlem [mrknutí jedním okem]

179184

29.12.2008 22:37

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: PERGILL, dopustil jsi se trestného činu, tak si nech okecávání!!!

jean.laroux 89.?.?.?

Hestroyi já myslím, že to je dobře. K čemu je diskuze bez názorového oponenta ? Nakonec bychom dopadli jako parta "intelektuálů" na nezvědavci. Poplácávání po jarmulce a sprosté nadávky všem kdo nejsou jako oni. Takhle bychom dopadli kdybychom se jim začali vyhýbat.

179188

29.12.2008 23:13

Izraelská vánoční nadílka

RE: Jsem zjistil na internetu ,

jean.laroux 89.?.?.?

No je docela možné, že před 2000 lety žili na území Kanánu nějací potomci Abrahámova národa vyhnaného z Egypta. Potomky Abraháma jsou dle sporných dokladů i prorok Mohamed (Islám) či prorok Ježíš (křesťanství). Tak si oni potomci Abraháma spokojeně žili na území dnešního území Izraele, Palestinské autonomie, Sýrie a Jordánska a ani netušili, že někdy v budoucnu budou existovat ti jež se budou označovat jako židé, křesťané či muslimové. Následovníci tory se před 2000 lety nazývali farizejové jak známo. Společně s nimi v kanánu žili i mnozí uctívači mnohobožství, falických kultů apod. Ti všichni mají nárok na území Izraele ?! No nevím a řešit t nebudu. Jedno je jisté. Většina dnešních izraelských židů je potomky Euro-khazarských konvertitů, jejichž předkové rozhodně z většiny nepatřili k následovníkům tory. No zlodějna se musí nějak zdůvodnit a vždy se najde dostatek hlupáků, kteří budou přikyvovat jakékoliv lži.

179192

30.12.2008 07:52

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

jean.laroux 89.?.?.?

Izrael je jen název území. podstatní jsou "lidé" tahající za nitky. I pokud přijmeme konspiraci, že je hamas zaplacen musíme přijmout fakt, že jej někdo musí zaplatit. Já tvrdím, že v pozadí činností vedoucích ke vzniku Izraele (Basilej, 1918,1947) stojí jedni a titíž a ti nejhorší dodnes nejsou ani Izraelci.

179230

30.12.2008 08:04

Izraelská vánoční nadílka

RE: Jsem zjistil na internetu ,

jean.laroux 89.?.?.?

"Sporné" je vždy to co některá ze stran popírá. Jen píši o tom, že existují různé historické studie na tuto genealogii. Můžeme mluvit i o tom, že někdo píše historii čistě účelově a záleží jen na mediálním vlivu, která verze se uchytí v obecném povědomí jako "uznávaný" fakt. Klasickým špenátovým příkladem je chybný překlad posměšného nápisu, který na Ježíšův kříž nechal připsat Pilát Ponský. Přesto že nápis znamená "Ježíš Nazaretský, král Judejců", dodnes je vnímán jako správný překlad "Ježíš Nazaretský, král židů". Nikoho netrápí, že výraz žid v té době neexistoval a judejec bylo označení pro příslušníka Judei - tj. územního útvaru kde žili krom následovníků tory i následovníci jiných náboženských kultů - předchůdci křesťanů i muslimů.

179232

01.01.2009 22:15

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

Proč se děsit ?

jean.laroux 89.?.?.?

Děsí mě organizovaná celosvětová demontáž výuky ve školách a promyšlená produkce dunivých, sebevědomých a egoistických blbců. To není náhoda, co se děje. To je velmi pečlivě připravený trend; hlasatelé těchto „moderních“ osnov „z lidu“ si neuvědomují, že vykonávají role užitečných idiotů ve strategickém plánu jistých skupin. Populární „pokrokové“ názory, že není třeba si nic pamatovat nazpaměť, že všechno se dá najít, demontáž autorit, záměrná výchova k neúctě, to jsou věci, které se společnosti vrátí jako bumerang. Už ostatně ovoce těchto plodů ochutnáváme – k moci se už dostala první generace takto vychovaných spratků. S tím souvisí i krize morálky a krize vkusu. Trendy dnes určují egoističtí hlupáci – produkty vzdělávacích systémů.
Vladimíre jaké autority uznávat ? Pokud mluvíte o demontáži autorit, jaké tedy podle Vás lze demontovat a jaké ne ? Nepřispívá zvědavec také tak trochu k demontáži autorit ? [mrknutí jedním okem] To samé se týče neúcty. Koho si vážit a koho ne ? Egoismus je člověku vlastní. Pouze studiem různých alternativních informací, neustálým hledáním a a zjiš´továním, že nikdo z nás (zejména včetně nás samotných) nemá patent na rozum lze tlumit sebestřednou pýchu vlastního ega. Možná už se trochu plácáme ve vlastních frázích. Vytvořili jsme si určité dogma a kostnatíme ve vlastním virtuálním konzervativismu. Nevím jak vy ale já sám na sobě tyto tendence občas pozoruji. Abychom se nakonec nestali těmi, které tu tak kritizujeme [oči v sloup]

179410

01.01.2009 22:28

Izraelská vánoční nadílka

RE: konečně

jean.laroux 89.?.?.?

Aláh není jazykovou verzí slova Bůh, JHVH atp. ? Přestože Islám, Křesťanství i Judaismus mají stejný původ v Toře mají různé bohy ? Já doteď myslel, že se liší jen církevní interpretace božích zákonů aplikovaných na kulturu, filosofii, politiku atd atd .. Muslimové např. vnímají Mohameda jako zakladatele "modernější" víry v jednoho boha - Islámu. Mnozí muslimové studují nejdříve Bibli a pak až Korán. Studují tedy dva různé bohy ? ....... Tak podle Vás tedy Bůh nerovná se Aláh ? .. Hmm .. To mě zajímá. Můžete tu myšlenku rozvinout ? Rád se na stará kolena něčemu přiučím [mrknutí jedním okem]

179412

01.01.2009 23:28

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Proč se děsit ?

jean.laroux 89.?.?.?

Myslím, že ponížení byť v dětství např. formou klečení na hrachu může kvalitu osobnosti negativně ovlivnit. Trest je metodou programování k preventivnímu strachu a má zamezit opakování určitému jednání. Strach brání svobodě projevu a z vystrašených dělá ty, kteří pak dále zastrašují. Jistě mít strach z následků v případě krádeže je jistě pro společnost přínosem ale je pro svobodnou společnost i přínosnem zafixovaný strach z odmlouvání autoritám, který si nesou lidé do dospělosti? Rodičovská či jakákoliv jiná autorita by měla být autoritou přirozenou a ne autoritou založenou POUZE na strachu. Souhlasím s tvrzením, že stromek se má ohýbat dokud je mladý a s Vašim pohledem na americký styl výchovy "spratků". Ten považuji za druhý extrém. Prostě to chce najít správnou míru. Určitý KOMPROMIS mezi výchovou, která respektuje vnitřní svobodu jednotlivce již od dětství a zároveň výchovou k osvědčeným hodnotám, které jediné mohou udržet soužití ve společnosti (rodina, komunita, národ atp.) konzistentntí. V tomto druhém případě je někdy nutná i situaci odpovídající přísnost a důslednost.

179417

02.01.2009 15:47

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Plusy a mínusy

jean.laroux 89.?.?.?

Každému dle jeho potřeb. Kapitalisté řeknou ... "Toť meta volného trhu" a komunisté budou jásat nadšením .. "Toto je přeci ten náš vysněný komunismus". Stroje budou pracovat za nás a my můžeme nepřetržitě relaxovat. Svět bez rozporů. Ideální, svobodný, volný, demokratický .. bla bla. .....................
Tak to raděj tu světovou krizi než tohle [oči v sloup] Člověk (lidstvo) potřebuje permanentní motivaci k pohybu (sociální, ekonomické aj. evoluci). Potřebuje krize i rozpory. Bez rozporů přichází stagnace a dekadence. No myslím, že svět bez rozporů nehrozí. I kdyby nakrásně někdo přišel s energií zdarma někdo si ji nechá slušně zaplatit [mrknutí jedním okem]

179467

02.01.2009 15:53

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Plusy a mínusy

jean.laroux 89.?.?.?

Tak s těmi přírodními zákony bych v tomto případě neargumentoval. Jsou přírodní zdroje energie, jež lze využít s minimálními náklady. Geotermální energie, mořské proudy, sluneční energie atp. Chce to jen počáteční ivestici do technologií pro jejich využití. Pochopitelně počáteční investice budou nákladné ale jen ty počáteční. V současnosti je to krásně vidět na solárních panelech. Postupně jsou efektivnější a levnější. V každém případě ten kdo spoutá energii zdarma ji jistě nebude poskytovat zdarma [mrknutí jedním okem] I taková cigaretka či většina jiného zboží má výrobní hodnotu v porovnání s prodejní mizivou. Myslet si, že levná energie na sebe v kapitalistickém systému nenabalí zprostředkovatelské marže a daně je značně naivní.

179469

02.01.2009 16:02

Izraelská vánoční nadílka

RE: konečně

jean.laroux 89.?.?.?

Není jiných bohů. Křesťanských, Židovských či Islámských. Jsou jen jiné pohledy na něj. Je to jako když 3 mravenci stojí kolem krabičky zápalek. Ví houby o tom co je ten objekt před nimi a k čemu slouží. Neví nic o zapalování ohně, o chemické reakci, o výrobním procesu zápalek a krabičky, neví dokonce ani o těch zápalkách uvnitř. Pro ně je to jen něco nepochopitelného. Nazvou krabičku bohem a budou se přít o její podobě. Jeden mraveneček se bude hádat do krve, že bůh má podobu jakéhosi obdelníku s barevným obrázkem klíče. Další mravenec na protější straně se shodne s prvním na tvaru ale rozhodně nebude souhlasit s obrázkem klíče protože on ze svého úhlu bude vidět něco jiného. Ten třetí se s ostatními neshodne ani ve tvaru. Jeho obdelník (škrtátko) bude užšího tvaru a bude bez písmenek. Přitom všichni hledí pořád jen na krabičku zápalek. S lidským pohledem na boha je to stejné. Jak to říci jednodušeji !? [mrknutí jedním okem]

179470

02.01.2009 17:04

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Plusy a mínusy

jean.laroux 89.?.?.?

Hmmm .. A "Vo tom to asi je" ... No možná by to chtělo vytvořit takové podmínky aby se ekonomický sektor soustředili spíše na zisky z technologií čerpajících energii než na zisky z energie samotné. Distribuce energie by mohla být např. státem regulována na nízkých cenách. Trh by se pak konkurencí postaral o regulace cen spotřebičů (motorů atp.) Jak jsem již řekl prve. Pro zavedení podobných technologií je potřebná vysoká počáteční investice. Kdo jiný má nyní prostředky na tuto investici než ti, kteří mají zisky ze současných zdrojů. Jde jen o to tyto magnáty donutit ke změně. Donutit je aby sáhly do svých trezorů pro patenty, které tam drží. Volný trh je k posunu nedonutí. Tady je konkrétní případ kdy regulace trhu může být z hlediska technologické evoluce efektivnější než slepá důvěra ve volný trh bez regulací.

179479

02.01.2009 17:12

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Plusy a mínusy

jean.laroux 89.?.?.?

Ano alternativní energie existují. Jak jsem již řekl je jejich získávání ZATÍM nákladnější. Zdůrazňuji slovo ZATÍM. I spalovací motor byl kdysi velmi nákladný a lidé si tehdy mohli říct .. "Proč nevyužívat dále koně když kolem je dost zelené trávy ?" Nejde vůbec o nějaké "zelené" myšlení. Jde o vyřešení nadcházející energetické globální krize. Někdo musí donutit podnikatelský sektor k investicím do budoucna které krizi předejdou či ji alespoň zmírní. Oni ropní magnáti, v prostředí volného neregulovaného trhu, sami od sebe a z dobré vůle k alternativám nepřejdou. Co se týče přírodních zákonů - ty opravdu platí. A přesně dle jejich principu produkuje naše planeta obrovské množství nevyužité energie. Dnes máme technologie, které tuto energii mohou spoutat a využít ale bohužel i politiky, kteří nevyvíjí dostatečný tlak na podnikatelské subjekty aby konečně už v zájmu celé planety začali.

179482

03.01.2009 20:43

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: oba Zeitgeisty jsou rafinované dílka architektů NWO

jean.laroux 89.?.?.?

Nejde zrušit víru v něco vyššího a v nesmrtelnost duše. Tato víra vždy byla, je a bude v některých lidech jako psychická berlička strachu ze smrti. Z tohoto důvodu nelze zrušit ani náboženství protože jsou to oči víry. Ano existuje mnoho očí a mnoho různých pohledů, které tyto oči zachycují .. přesto nelze zajistit aby všichni viděli vše ze všech stran. Proto bude existovat vždy mnoho religiozních pohledů. Vždy bude něco vyššího k čemu budeme s nadějí vzhlížet. Tvůrci NWO doufají, že ONI zaujmou pozici "zrušeného" boha v lidském vědomí a na svou pýchu také doplatí.

179558

03.01.2009 21:02

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: rušit lidem víru považuji za nebezpečný cíl

jean.laroux 89.?.?.?

Souhlasím s Vámi. Za války není odpovědná víra v boha ale účelové fundamentální zneužití církevní aplikace víry. Jde o falešné tlumočníky boží vůle, kteří tvrdí, že jsou bohem autorizování k vedení svých válek. Vždy, v každé době se našli lháři zneužívající lidskou víru v boha. Každý věřící by si měl položit otázku zda věří více v boha či v církev. Možná zde je klíčový moment. Přesvědčí-li někdo svět o lživosti církví tzn. dokáže-li, že církve či proroci nemají ve skutečnosti mandát od boha aby mohli mluvit jeho jménem zhroutí se víra v církve. Jak si ale lidský mozek poradí s novou situací ? Bude schopen akceptovat víru v něco nezpodobněného ? I takový kostel je jistým zpodobněním boha v určitém smyslu. Jde o symbol podobně jako kříž či svaté písmo apod. Navíc vědomí, že je někdo vedle mě, kdo také věří v to co já mě ve víře posiluje. Jde o psychologii davu. Obejde se lidský mozek bez symbolů a bez kolektivu souvěrců ? Bude schopen být sám se svou vírou ve svém srdci nebo propadne beznadějné skepsi z marnosti krátké a nesmyslné existence vlastného ega ?! Nevím, vždy jsem se stavil proti církvím i přestože jsem někde v nitru věřil v nějakou vyšší moc ale v poslední době se zamýšlím nad tím jestli jsou skutečně církve tak nepotřebné či škodlivé. Zajímal by mě názor někoho kdo existenci církví argumentačně a bez otřepaných frází obhájí.

179559

03.01.2009 22:28

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: oba Zeitgeisty jsou rafinované dílka architektů NWO

jean.laroux 89.?.?.?

[smích] Svět se integruje. Otevírají se hranice, neposlušní bránící se integraci nebo ti co ji stojí v cestě jsou integrováni zpravodajsky či rovnou otevřenou agresí. Svět je plný konfliktů, které zákonitě přichází smísením chudých a bohatších, různých kultur či náboženství a dalších rozdílných charakteristik integrovaných. Tendencí je vytvořit spravedlivější svět nebo alespoň svět, kde současné rozpory budou více méně eliminovány. Kdo jej vytvoří ? Sionistická elita nebo narůstající skupiny odporu proti ní ? I odpor vůči elitářům, může elitářům paradoxně posloužit a vykonat za ně "špinavou" práci. Kdo vytvoří jiný (NOVÝ) svět ? Nevím kdo to bude jedno je ale jasné. Ať již ten "spravedlivější" svět vytvoří kdokoliv budou ho z pozadí řídit vždy ti kteří mají moc. Moc peněz, moc vlivu či moc schopností = prostě MOC. Pokud se nezmění tento základní princip a ten se nezmění bude to tak. NWO je více méně jistou budoucností. Je jen otázkou kdo budou ti nahoře a v jaké pozici budou ti dole. Nemůžeme zabránit globalizaci ale možná můžeme ovlivnit její výsledek.

179572

04.01.2009 19:56

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Nemůžeme zabránit globalizaci ale možná můžeme ovlivnit její výsledek

jean.laroux 89.?.?.?

V tom s Vámi souhlasím. Bohužel jde o přání maličkých proti vůli mocných. Svět nejdřív asi bude muset poznat Orwelovskou realitu aby se po pár staletích mohl přeuspořádat spravedlivěji

179621

19.01.2009 21:51

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Pohled na valku z prvni ruky bez propagandistickeho filtru!!

jean.laroux 89.?.?.?

Za židy se po celá staletí skrývají bestie jejichž jedinou modlou je zisk a moc za naprosto každou cenu. Pro tyto vyvolené jsou ostatní lidé (včetně obyčejných židů) jen zvířata určená na práci nebo k porážce. Této světové elitě vůbec nejde o nějaké náboženství, toru, talmud nebo zemi zaslíbenou. Jde jim jen o jedno a Davidova hvězda je pro ně zárukou nedotknutelnosti. Bohužel po celá staletí je sami židé považují za autority a nechávají je ve jménu židovství krást, lhát a podvádět. Pogromy pak dopadají především na hlavu "štítu" zmíněných bestií tzn. na hlavu židů. Je to smutné ale je to tak a myslím, že poslední pogrom nebyl rozhodně poslední. Vytvoření Izraele byl možná omyl 33 členů OSN a možná jen loutkařská akce vyvolených. V každém případě jde o krádež a pokud nedostane Izrael lidově řečeno "Přes čumák" vyvolá sionistické hnutí další vlnu nenávisti vůči židům. Nevím jak to dopadne ale jak se říká "Kdo seje vítr .... "

181469

20.01.2009 18:24

Zhanobili naši morálku

RE: Ano, je nanejvýš potřebné se vymezit.

jean.laroux 89.?.?.?

Nejspíš se budou muset původní bratři tj. muslimové, židé a křesťané opět vzdát víry ve vykladače víry a v různé typy modlářství (písemného, obrazového, rituálního apod.). Budou muset uvěřit v jediného boha jež je součástí nás všech a kterého nelze tlumočit těmi, kteří se osobně prohlašují za jeho proroky. Každý "skutečný" prorok vždy boural tyto stereotypy. Abrahám před cca. 4200 lety bořil víru v modlářství, stejně tak činil Mojžíš při vracení se do Kanaánu po 400 letech, které Izraelité strávili v Egyptě. Činil tak i Ježíš Kristus, kterého farizejští vykladači víry nechali popravit nátlakem na Piláta Ponského, protože ohrožoval jejich světskou autoritu plynoucí z přivlastněného copyrightu na boží slovo. I Mohamed cca. 650 let po Kristu bojoval s modlářstvím a pokoušel se novým náboženstvím očistit skutečnou víru od církevního zneužívání boha jak u křesťanů tak i talmudistů. Dnes jsou všechna náboženství prosáklá opět vírou v církve a kněží. V historické výklady toho či onoho. Je čas na dalšího proroka nebo čas na jiný přístup k víře ? Nejspíš píšu o něčem čeho lidstvo nikdy nebude schopno. Bez vizualizace abstraktna není lidský mozek schopen fungovat.

181569

05.02.2009 22:28

„Jsme schopni zničit všechna evropská hlavní města“

RE: Možno iba začína tá šťastná doba:

jean.laroux 89.?.?.?

Tito Evropané, Angličané, američtí Arabové se opět spojí a zatočí se židy."

Jednoduchý človíček zobecňující podobně jako někteří jednodušší židé Vašeho kalibru by řekli. "ASI SE SPOJÍ A ZATOČÍ S NIMI, VŽDYŤ SI O TO SAMI KOLEDUJÍ"

Podle tohoto principu fungoval nacismus.

Bohužel nejspíš to tak bude fungovat znovu v budoucnu pokud se Izrael nezkrotí a židé se nechají dále reprezentovat sionistickou sběří, které vůbec nejde o nějaké židovství ale jen a jen o kšeft a o moc.

Sionisté jásají nad zobecňovači v našich řadách, kteří nadávají plošně na židy. Jedině tak se totiž mohou za ně dále skrývat a pokračovat ve svých celoplanetárních intrikách.

A co se týče článku ke kterému se váže tato diskuze ? Možná, že to skutečně není HOAX. Možná jde o skutečného sionistického provokatéra, který zcela záměrně provokuje a vyvolává nenávist proti židům. Pokud nepřítel střílí do živého štítu netrefí ty, kteří se za ním schovávají.

183177

27.02.2009 08:18

Signoraggio nebo-li panské – a frakční rezerva

Uzavřený kruh

jean.laroux 194.?.?.?

Tak si to shrňme .. máme-li co [smích]
1.Banky půjčují peníze, které z velkého procenta nejsou podloženy žádnou reálnou hodnotou (drahým kovem, prací, službou, cenou informací atp.). Hlavním krytím je VÍRA (spekulace) s budoucím ziskem, který dodatečně deficit v krytí srovná. Resp. dorovná se určitým nárůstem "něčeho .. nějaké hodnoty" tak aby se následně (průběžně) mohl vytvořit další vědomý a nejspíše i vyšší deficit.
2.Banky půjčují peníze (virtuální poukázky, imaginárně kryté) plus navíc jejich NIČÍM KRYTÝ x-násobek - opět za účelem dynamizace společenského rozvoje úvěrovým stylem. Ještě jednou trochu z jiného úhlu - vzniká vědomý dluh s předpokladem jeho umoření v budoucnosti. Hlavním argumentem podporujícím zachování tohoto systému je, že systém založený pouze na krytých financích by neumožnil poskytování tolika úvěrů a tím by podnikatelé nemohli realizovat své plány, které v důsledku mají akcelerovat hospodářský rozvoj. Stát, který by přijal jistá monaterální opatření (přičemž by jeho banky začaly disponovat jen krytými prostředky) by se v konkurenci naprosto a velmi rychle znemožnil "odrovnal" vůči státním subjektům fungujícím na principu nekrytých virtuálních dluhů.

Závěr ? Jakákoliv monaterální opatření z pozice samostatných států jsou neproveditelná. Tato reforma musí být globální a celosvětová. Umí si to někdo v dnešním světě, který vlastní jedinci neschopní si TO SHRNOUT, představit?

184867

27.02.2009 08:57

Prý je zamilovanost choroba

Spolkni prášek

jean.laroux 194.?.?.?

Jarmilo zamilovanost je dočasný biochemický a s tím související psychický stav organismu. Vyčerpá se biochemie (dočasná aktivace hormonů) a dojde i k návratu psychiky do normálu. V podstatě má Vámi zmiňovaný sexuolog pravdu, byť bych zamilovanost nenazýval nemocí. Je hlad nemoc ? Další v čem s ním souhlasím, je tvrzení, že biochemicko-psychická nerovnováha organismu účelově zaměřená k reprodukci, může dočasně negativně ovlivnit lidské racionální uvažování. Copak Vy jste nikdy takto "nezblbla" ? Já tedy ano a mnohokrát. Vy se na věc pochopitelně díváte tak trochu z jiného pohledu. Pohledem snílka. "Něco tak krásného jako je zamilovanost by se nemělo rozebírat = znesvěcovat". Rozumím Vám, byť si po letech stále se opakujících požitků a přehmatů dovolím uplně klidně znesvěcovat [smích]

184870

27.02.2009 09:12

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jean.laroux 194.?.?.?

[smích] Nevím jak je to u žen Jarmilo. Někde jsem se doslechl, že TO PRÝ CHTĚJÍ TAKY [smích] No možná chtějí ale ASI JINAK. Třeba kdybych byl jeden den ženou pochopil bych ženský pohled. Bohužel to nejde. Vy zase nejste muž a proto pochopitelně nemůžete chápat pohled mužský. Freud bych chlap. Jistě mluvil hlavně o sobě když popisoval pravidla fungování libida. Jistě si najmul mladou a pěknou hospodyni namísto postarší šikovné kuchařky právě ze sexuálních pohnutek [mrknutí jedním okem] Víte u chlapů v jistém věku hormony dost silně tlačí na MOZEK. Někdy ho i zcela vytlačují. Někteří se to snaží kontrolovat a některým to moc nejde. Tento stav (vnitřní boj racia s permanentní mysl zatemňující erekcí) jistě ovlivňuje ve svém důsledku celou společnost (mohu tedy mluvit za tu donedávna dominantní mužskou část). Nevím jak je to u žen. Zkuste nám odhalit jak ženy kontrolují své biochemické procesy tak aby v konečném důsledku neovlivňovaly dění v sociální sféře [mrknutí jedním okem] [cool]

184872

27.02.2009 10:19

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jean.laroux 194.?.?.?

Díky za doporučení. Vaginu paní Blackledgeové si určitě prolistuji za účelem rozšíření svých obzorů [smích] Myslím, že ženy nehledají budoucí živitele MÍSTO lásky či sexu. Myslím, že jde o spojené nádoby. Jde o prvotní elementární formu dělby práce z pohledu biologických rolí. Proč by jinak dva lidé společného pohlaví spolu koexistovali v páru ? Něco v jejich těle (hormony = libido) a v jejich hlavě (psychika) je svede dohromady za účelem uvolnění vnitřního napětí. Motivací je velmi pozitivní psychický (zamilovanost) a fyzický (vzrušení, uspokojení) stav, který reprodukci provází. To je onen nenahraditelný požitek ze sexu. Co ale dál? Některá zvířátka se opět vydají svou cestou a starost o potomka je na matce. U lidí to začalo fungovat jinak. Zjistili, že spolupráce vede k snížení výdeje energie a zvyšuje šanci na přežití druhu. Proto začali muž a žena koexistovat v páru či v tlupě. Muži zajišťovali potravu a ochranu, na ženy pak připadla starost o potomky a zázemí. Je zcela logické, že ženy hledají muže, který dokáže zajistit je a jejich potomky. Muž pak hledá, ženu, která po náročném lovu dokáže poskytnout účinnou relaxaci. Odtud pak se odvíjí vše. Ženy hledají lásku. Láska je po odeznění biochemicko-psychického stavu zvaného zamilovanost tím co ty dva k sobě dále váže. Jde o souhrn mnoha faktorů (společné budování zázemí, sexuální upokojování atp.) Láska je určitou jistotou. Podvědomou jistotou. Miluje mne = neodejde ode mne a dětí = mám pro sebe a své děti zajištěnou budoucnost. I muži vnímají lásku podobně jen ze svého úhlu pohledu. V ideálním případě nabízíme svou intimitu jako ručení za budoucí závazek monogamního vztahu. Monogamie = sociální jistota za předpokladu vhodného výběru partnera. No a co se manipulátorů týče. Známí lidé se ať chtějí či nechtějí stávají manipulátory pokud jsou VIDĚT. Tj. pokud je někdo neustále mediálně popularizuje. Pak je tu ještě otázka kdo popularizuje lidi s určitým názorem. Jak selektuje při procentuálním prosazování množiny jistých názorů na úkor názorů alternativních. Tak vzniká mainstream. Je dobře, že se najdou lidi, kteří umí mainstreamu racionálně oponovat. Snad se dočkáme doby, kdy se do společenské diskuze ve veřejně příspupných médiích dostane opravdu každé téma a každý alternativní názor na něj.

184882

27.02.2009 10:28

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jdi se vycpat

jean.laroux 194.?.?.?

To "Spolkni prášek" nebylo na Vás tak se hned nečilte. Jde o odkaz na polský snímek sexmise, kde je ženská přirozená hormonální a psychická podstata tlumena podobně jako je racionální zdůvodnění zamilovanosti a lásky často běžně tlumeno zažitým citovým modlářstvým. Měli bychom si možná občas dovolit vzepřít se zažitým modlám a uvědomit si, že nic neexistuje samo o sobě. Láska pro lásku .. to je nesmysl. Kdybyste se nerozčílila hned na začátku tak byste se možná v mém příspěvku dočetla, že přirovnání stavu zamilovanosti k nemoci také považuji za nesmyslné zkreslení. Víte co je zajímavé u žen ? Pokud mají dvě alternativy jak něco pochopit, automaticky si vybírají tu, která má směřovat proti nim. Nevíte proč to tak je ?

184884

27.02.2009 11:58

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jean.laroux 194.?.?.?

No Jarmilo i kdybyste to psala tisíckrát tak pořád jde jen o Vaše doměnky, které se mohou lišit od domněnek jiných lidí zkoumajících historii. Já osobně věřím spíše Vaší verzi o promiskuitní tlupě ale potvrdit to nemohu neboť jsem v takovéto tlupě nežil a pokud žil tak to bylo v některém z předchozím životů. Z tohoto důvodu si to díky sérii očistců nepamatuji. V mé víře v teorii promiskuitních prapředků mne utvrzuje jen logika a zkušennost ze své přirozenosti, kterou čistě alibisticky vnímám jako dědictví perverzních opic tj. jako věc za kterou v podstatě nemohu. Nicméně bych rád podotknul, že i když jsem BYL ! do nedávna celkem promiskuitní typ, přesto vše u mne převažovalo sociální nutkání se párovat a požadovat věrnost. Ne že bych ji sám vždy poskytoval a ne že by tak činily všechny mé přítelkyně. Snaha tu ale byla ! [smích] To je myslím i odpověď na Vaše postřehy. I v bandě promiskuitních prapředků mohla být snaha o tvorbu uzavřených svazků s vnitřní hierarchií realitou. Je celkem irelevantní zda se jedná o pár či tlupu. V každém případě jde o sociální uskupení s vnitřní dělbou rolí. Co se genů týče zastávám názor, že genová informace je takovým programem poplatným vždy aktuálnímu prostředí. Takový kompromis mezi enviromentalismem a eugenikou. Prostě se změnou prostředí, vznikají nové podmínky pro přežití, tím se musí uzpůsobit jednání druhu včetně následné změny na chemickobiologické či mentální úrovni. Takováto změna se postupně zapisuje do genomu (programu). Náš genom je tedy takovou složeninou archaických pozůstatků (fragmentů a různými neplatnými klíči "zaflákaných" registrů) a nových informací aktuálně využívaných. Co se týče vypočítavosti jde jen o emotivně zabarvené slůvko. Racionalita vědeckého uvažovaní by se bez emocí měla umět obejít. 100 % dívek si prostě hledá partnera, který jim bude subjektivně vyhovovat. Některé kladou důraz na materiální zabezpečení (oprávněně). Některé upřednosťnují jiné kvality. Každé co její jest. Některá vybere pupkáče s kontem a hezkého mladého kluka má pak za milence. U jiné je tomu naopak. [mrknutí jedním okem]

184898

27.02.2009 13:05

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jean.laroux 194.?.?.?

Docela přesně jste vystihla podstatu Vašeho vnímání. Láska je dle Vás zesměšňována. No nevím, je analýza pojmu láska a hledání fyziologických, kulturně sociálních či jiných vazeb zesměšňováním lásky ? Tady přeci v mnoha případech nejde o nějako cílenou likvidaci či bagatelizaci lásky. V čem se na druhou stranu asi shodneme je fakt, že současní o tzv. vědu se opírající "specialisté" na to či ono přikládají až příliš velký důraz na materiálno a jejich přirovnání jsou až příliš zjednodušená. U některých lidí pak přirovnání např. lásky k nemoci vyvolá pochopení myšlené pointy a u některých lidí toto zjednodušení vyvolá pochopení naprosto odlišné. Nikdo nám přeci nebude brát "lásku" že ? ONI nám ji asi opravdu nechtějí brát. Jen poukazují na vazby a jejich přirovnání je VELMI nepřesné a zavádějící k mnoha výkladům, ostatně tak jako každé jiné přirovnání. Jedna věc je snaha o pochopení vztahů mezi lidmi v tomto případě vztah mezi mužem a ženou a jinou věcí je pak popularizace určitého pohledu. Souhlasím s Vámi, že v dnešním business světě, je vše prezentováno jako zboží. Ženy i muži. Musíme si ale uvědomit proč tomu tak je. Ženy jsou např. prezentovány jako kus masa na prodej ale současně se samy dobrovolně prezentují. Muži ví, že na své konto či nablýskaný bourák snadno mohou získat mladou ženu. Porno úlety známých celebrit vytváří společenský precedentní model a de facto říkají .. "Když mohou ony, mohu i já, je to přeci jen práce, jen obchod". Modelky se předvádějí v médiích po bohu pupkatých starých pracháčů a opět tak vytváří model pro ženy. Máš hezkou tvář a postavu ? Ber to jako svůj pracovní nástroj a dokud můžeš urvi co se dá. Prodej sebe a zapomeň na svou osobnost. U můžů je to podobné. Jsi chodící šrajtofle ? Chtějí tě jen pro peníze ? No a co .. vem si na co máš chuť. Vše je vlastně přirozené. Využití lidských vlastností. Genové dispozice.
Je tedy vše OK ? Myslím, že ne. Co pro mne jako muže signalizuje prodejná žena ? Jistotu ? Těžko. Podvědomně vím, že když bude příležitost a ona narazí na bohatšího nebo jinak kvalitnějšího, přeskočí prostě do jiného sedla. Ženy ví, že když ztratí na atraktivitě tak jejich hodnota jako zboží poklesne a ten jejich si najde jinou. Pokud by šlo jen o muže a ženu bylo by vše asi OK ale ... Co výchova dětí ? Děti jsou budoucnost země. Bude jejich výchova kvalitní bez hodnot jako jsou věrnost apod. Budou se rodiče soustředit na výchovu nebo spíše na střídání partnerů a výchovu nechají na státu ?
Prostě a jednoduše. Materializace sociálních vztahů a bagatelizace základních morálních hodnot nespěje ke kvalitní výchově nové generace. Jde o odlidštění a morální rozklad společnosti. Meli bychom být velmi opatrní jaké hodnoty předkládají komerční média našim dětem.

184912

27.02.2009 13:31

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jean.laroux 194.?.?.?

Nakonec se i shodnem jen na vše koukáme z různých stran [smích] Prvně bych si dovolil malinko zapochybovat nad pojmy "skuteční vědci" a "Vymývači mozků". Někdy je opravdu těžké definovat kdo je kdo. Může to být i přesně naopak než to vnímáme. Jak se pozná "Vymývač mozků" ? Tak, že má prostor v mainstreamu ? To bychom pak mohli jednoušeji zlikvidovat názorovou opozici tím, že bychom je upřednostnili v mainstreamu než, že jim nedáme prostor ne ? [mrknutí jedním okem] Uděláme z nepohodlných lstí TY PROTĚŽOVANÉ v mainstreamu a tím zničíme jejich důvěryhodnost. ANYWAY. Faktem je, že systém je tvořen soukromníky, kteří média a tedy i mainstream vlastní (ovládají) a cíleně s ním manipulují za účelem materiálních zisků a kontroly společnosti. Celá pavučina je pak podtržena lobismem v politice. Naši zákonodárci jednoduše legalizují nerovný systém, který zvýhodňuje jedny na úkor druhých a dav ohlupují emotivními pojmy, která vynikají více svým nábojem a psychologickým účinkem než tím co by měly definovat. Svoboda, demokracie, láska, nenávist atp. Jedinou šancí je změna systému a umožnění necenzurované diskuze, kde se nad určitými tématy sejdou skutečně všechny možné alernativní pohledy - včetně (resp. zejména) ty tzv. společensky (systému) nebezpečné aleternativní argumenty. Ty je třeba vyvrátit JEDINĚ diskuzí a ne nějakým skrýváním a zákazy.

Co se genů týče. V genovém řetězci máme zcela jistě informace obého druhu. Těžko někdo může tvrdit, že tam je víc to či ono a to druhé že tam není. Jedno je podle mne jisté. Člověk sice začal "myslet" o trochu jinak než myslí zvířata. V každém případě nikdy nepřestal být nezávislým na svých genech. Člověk neustále svádí vnitřní boj mezi svými potřebami a pudy (viz. geny) a mezi racionálními restrikcemi, které vytváří abstraktní myšlení za účelem co nejefektivnější koexistence v kolektivu. Naši kulturu si opravdu sami určujeme ale vliv naší genové dispozice na tento proces je nepopiratelně někde na pozadí. Tu polévku Vám pane momentálně sice nenesu ze sexuálních pohnutek ale vím o tom, že by tomu tak za jiných okolností býti mohlo [mrknutí jedním okem]

184919

27.02.2009 13:43

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jean.laroux 194.?.?.?

Položme si otázku zda-li je ta destrukce promyšlená v duchu např. možných falsifikátů zvaných "Protokoly Sionských mudrců" .. aneb ... "Na cestě ke světové říši uděláme z Vašich žen kurvy a z Vás otroky" nebo zda-li jsou média poháněny jen motorem businessu (tj. šokující,byť blbé = prodejné = zisk = přežití). Možná jde o něco MEZI nebo o něco co se vzájemně doplňuje. Těžko dokážeme těm "Zlým" vědomý úmysl když ani pořádně nevíme kdo ti "Zlí" vlastně jsou. Jisté je, že v zájmu přežití svobodné společnosti se celý systém musí změnit. Pokud bude systém ve kterém si ti "špatní" nebudou moci ani škrtnout = nebudou ti "špatní" [smích] Otázkou zůstáva jak změnit systém.

184921

27.02.2009 14:25

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jean.laroux 194.?.?.?

Pietroo. Se spoustou lidí se jednoduše neshodnete, protože Vy se na tu krávu díváte odjinud než ostatní. Pro Vás zcela prokazatelně bude kráva takové kulaté cosi s rohama a dvěma nohama dole zatímco pro jiné bude zcela prokazatelně krávou chvost a padající exkrementy [smích] Konflikt různých výkladů pojmů samotných se pak přenáší do konfliktu abstraktního myšlení. Mluvíme o tomtéž ale dokážem se poprat o to, které místo odkud na něco koukáme je to správnější. Vy definujete lásku jako něco elementárně a nedefinovatelného. V podstatě si ji představujete jako duchovní, našimi smysly nepopsatelnou entitu. Jiní vidí v lásce spíše zákonitosti vzájemné interekce dvou subjektů. Opadla zamilovanost (hormony se zklidnili) a vztah dvou lidí začíná být stavěn na malinko odlišných a komplexnějších hodnotách, snad i trvanlivějších hodnotách. Je to VZTAH a ten lze popisovat. Lze definovat kvanta elementů, jež jsou v interakci a tvoří výsledný stav zvaný "láskou". Láska má mnoho podob. Jistě, že jedním z těch elementů může být i inerakce na tzv. duchovní (neviditelné) bázi. Může jít o lásku dvou lidských duší. Lásku k bohu či o lásku boha ke světu. Proč ne ?! Stále však jde u lásky o výslednici vzájemného VZTAHU a ne o objekt samotný [mrknutí jedním okem]

184926

27.02.2009 14:53

Prý je zamilovanost choroba

Od vozu ke koze

jean.laroux 194.?.?.?

Souhlas s Vámi. Bez dětí je to jednoduché. Vše je na dohodě. Chcete volný vztah ? Oba ? Fajn .. je to Vaše věc. Chcete pravidla ? Nechci abys mi spala s jinýma a já ti slibuji, že totéž nebudu činit tobě. Pravidlo = smlouva. Pokud jsou ale ve vztahu děti, je uzavírání pravidel tzv. volných vztahů už poněkud nezodpovědné vůči zůčastněné třetí straně, kterou děti jsou. Dá se říct, že děti jsou v rodině a pro společnost tím nejdůležitějším a pravidla vztahu by se měla podřídit spíše jejich zájmu než svobodné vůli rodičů. No nic není snadné. Píšu o něčem co by mělo být a co jsem sám několikrát porušil. Dokud média a pseudovědci nevnucují myšlenku, že vše je vlastně OK tak můžeme říct "Je to život". Pokud necháme média šířit názory, které podporují rozpad rodiny a hodnot je už nejspíše čas se zamyslet nad cenzurou médií v zájmu společnosti. Co teda s tím ? Jistě i paní Jarmilu, autorku článku nebo Vás Strigo už postihla myšlenka co dělat, když nám média rozvrací morálku. Zakázat takovéto "škodlivé" názory ? [mrknutí jedním okem]To už bychom mohli zakázat i kritiku sionismu např. .. řekneme, že kritika sionismu je takovým zakukleným antisemitismem, hupsneme k holokaustu, neonacismu a jsme u škodlivosti ideologie vůči systému jako celku. Podobně jako ve výše uvedeném tématu. Tak co tedy s mainstreamem a bagatelizací rodinných hodnot ? Myslím, že zakazovat takové názory není TOU CESTOU. NAOPAK. Jen ať si Weissové a Uzlové šíří své názory. V každém případě by měl být ale prostor pro jejich oponenty a to je celá podstata problému. Např. v otázce tzv. extremismu je v médiích prezentována jen jedna alternativa, zatímco druhá je umlčována. Nějak je v těch SOUKROMÝCH médiích pořád prezentováno něco co se někomu hodí zrovna do krámu. Mají tedy privátní média své existanční opodstatnění vůči zájmu celku (společnosti) nebo by se měla prosazovat pouze vyvážená a kontrolovaná diskuze ve veřejněprávných médiích zatímco těm soukromým našeptávačům utneme tipec ? [zmaten] [smích]

184929

27.02.2009 15:05

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jean.laroux 194.?.?.?

Už jen krátce než se před víkendem úplně vyčerpáme [smích]

Add 1. odstavec. Kéž bychom tak jistě věděli co z toho co se nám usadilo v hlavě jsou bludy a co je pravda. Nikdo nemá patent na rozum. Pochybovati je lidské a i když něco někdo tzv. překoná je naším právem dál hájit svůj (někým překonaný) názor. Jak ve své obhajobě bude pan Weiss úspěšný se uvidí.

Add 2. odstavec. Diskuzi čtu ale protože v tomto tématu se shodneme tak to dále nerozebírám [mrknutí jedním okem]

Add 3. odstavec. Vámi zmiňovaný pořad BBC jsem viděl. Nepřišel mi až zas tak vědecky překonaný. Je to prostě jen pohled a je jen na nás zda mu budeme věřit či zda uvěříme alternativním teoriím. Jen si vzpomínám, že jeden díl popisoval jistý humanoidní druh, který se adaptoval stavbou těla a trávícího ústrojí na tuhou rostlinnou stravu. Nevzpomenu si na názvy. Takže s tím masožravým prapředkem nejste tak úplně na té správné vlně.

Jinak hezký víkend [smích]

184931

11.03.2009 14:01

Skutočné príčiny svetovej finančnej krízy

Inspirativní článek

jean.laroux 194.?.?.?

Velmi zajímavý inspirativní článek. Sice plný až příliš spekulativních konstrukcí ale ruku na srdce kdo z nás si něco podobného občas nedopřeje ?! Jde vlastně o seskupení postřehů z dění ve světě a snaha o nalazení příčin a skrytého cíle. Prognozy nemůžou být nikdy 100 % ní ale přesto je v článku spousta zajímavých postřehů.

186309

11.03.2009 15:06

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

jean.laroux 194.?.?.?

Neviděl bych to až tak účelově Sophie. Patriarchání společnost vznikla naprosto přirozeně. Ne jako touha mužů po nadvládě nad ženami ale jako výslednice pradávného boje o zachování rodu. Vzhledem k ženské dispozici rodit potomky a o ty se v prvních letech života i starat (např.kojení)se u našeho druhu specifikovala role ženy-matky jako té, která se stará o chod domácnosti. Mužskou rolí je pak obstarávat potravu a chránit rod. Těžko budete chtít po těhotné nebo kojící ženě aby běhala po lese za mamuty nebo se bila z členy sousední tlupy. Tak se v dobách dávných u mužů vyvinula dispozice k síle a dominanci. Ženy se dostaly do ""podřízené"" pozice celkem přirozeně přičemž pojem "podřízená pozice" je velmi nepřesný. V rámci chodu domácnosti je svým způsobem naopak podřízen muž. Jde jednoduše o dělbu rolí kde mužský princip je dominantnější spíše směrem navenek zatímco ten ženský směrem dovnitř. V současnosti už nelovíme mamuty a nestaráme se v jeskyni o oheň, a proto se pohled na dělbu rolí pochopitelně mění. Ženy se snaží směrovat svou dominanci stejným směrem jako muži ale narážejí na své vlastní biologické "indispozice", které svádí na "špatný" systém či na "špatné" muže. Ze zákona jsou si ženy i muži rovni. Nemohou ale mít stejné možnosti. Mateřská dovolená jim prostě objektivně sebere 3 roky kariérního růstu. Jejich fyzické předpoklady jim neumožní vykonávat některá povolání. Zaměstnavatel si svobodně zvolí muže, neboť si nemůže dovolit držet 3 roky důležitou pozici ženě na mateřské. Žena je tedy na mateřské a i zde vznikají problémy. Můž cítí odpovědnost za obstarání obživy pro rodinu a dominantně se často chová automaticky. On je v kontaktu s vnějším světem. On má pocit, že vše řídí a žena je na něm závislá. Netvrdím, že to tak je "správně" jen se snažím objasnit, že pro muže je toto vnímání dominance podvědomou (pudovou) záležitostí. Dohady o tom kdo bude v čem ve vztahu dominantní, jsou výslednicí snahy žen o přijetí jiné, novodobé-rovnoprávné role. Nezralí jsou v tomto přirozeném procesu naprosto všichni muži a všechny ženy. Až časem se zkušenostmi přibližují stavu kdy jsou schopni koexistovat v relativní harmonii. Dojde k jakémusi vymezení rolí a rozvržení sovisejícího vyvážení dominací a submisivity, které se k nim vztahují. Nemyslím si, že společnost upřednostňuje mužskou patriarchální dominanci na úrovni práva. Problémy uměle vyvolavají až různá feministická hnutí a nesmyslné regulace typu 50% žen na 50% mužů v určité pozici. Jde o iluzorní problematiku kde je hledán viník neexistujícího problému a ten je plošně démonizován.

186317

11.03.2009 15:19

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

jean.laroux 194.?.?.?

Dovolím si trochu oponovat i když s většinou toho co jste napsala souhlasím. Myslím, že problém majetku primárně nevytvořil mezi mužem a ženou nepřirozený poměr sil. Loupeživé hordy zotročovali ženy i muže. Pokud byl nepoměr v této fázi tak to byl nepoměr mezi loupeživými hordami a zemědělci obecně. Nepřirozený poměr sil mezi ženami a muži až vyvořily ideologie v podobě různých náboženství, které povýšily muže nad ženami. Církevní autority tyto účelové myšlenky vnesly do náboženského práva a později byly přeneseny i do světského práva (pokud došlo k oddělení). Proč se ženy musely podřídit těmto myšlenkám je zřejmé. Díky společenské roli matek byli méně v kontaktu s řízením společenských komunit a byly fyzicky slabší. Tím se společenský rozvoj stal doménou mužů a prostor pro ženy se zůžil.

186320

11.03.2009 15:23

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

jean.laroux 194.?.?.?

Myslím, že Jarmile ani tak nešlo o nějakou démonizaci majetku jako spíš o hledání příčin proč jste se v historii Vy ženy dostaly do podřízené role. Tedy hledá příčiny vzniku patriárchátu obecně. Hromadění majetku (předzásobení se na dobu nouze) je pochopitelně věc naprosto přirozená a je součástí snahy o zachování rodu tj. snahy o přežití. Nejspíš se jen nechápete.

186321

11.03.2009 15:25

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

jean.laroux 194.?.?.?

Gulášek by nebyl ? [velký smích]

186322

11.03.2009 15:53

Otázka lidských práv a svobod

RE: Pani

jean.laroux 194.?.?.?

Myslím, že kódování genů a související "pudovost" neustále probíhá. Máme v sobě návyky z určitých období naší minulosti a ty nás v nových podmínkách mohou určitým způsobem brzdit. Obstarávání obživy, ochrana atp. spolu souvisí a v dnešní době už nejde jen o doménu mužů. Souhlasím s Vámi, že role dnešních "samic" je jiná než byla v určitém období historie. Vaši poslední větu mohu jen podepsat ale dovolím si připsat, že pláč feministek po rovnoprávném postavení je projevem jejich slabosti a neschopnosti si v rovných právních podmínkách prosadit stejné "výsady" jaké mají muži. Je jen na ženě aby si na partnerovi např. vynutila, že on zůstane na mateřské a ona bude pracující živitelkou budující si kariéru. Jde jen o její ostré lokty a možná potlačení mateřského pudu.

186326

13.03.2009 13:45

Hon

Středověk neskončil, středověk trvá .. A TRVAT BUDE .. Amen

jean.laroux 194.?.?.?

Opět se všichni podivujeme jak se v demokratické a svobodné společnosti může něco takového stát. Nu není se čemu divit. Nežijeme v žádné demokracii ani svobodě. Středověk je jen zahalen do jiné iluze a podepírán jinou vírou. Princip dějinných procesů včetně těch inkvizičních zůstává nezměněn. Bolševici se mstili a vraždili své odpůrce na veřejných pranýřích, nacisté dělali naprosto totéž a dnešní inkvizice není výjimkou. Vždy stojí v pozadí nějaká šedá eminence, která vyvolává davové nadšení. Banda primitivů skrývajících svou tupost za ideovou angažovanost pak prosazuje plány mocných a s hlasitým rozhořčením trestá. A dav ? .. ten s perverzní vášní pozoruje jak se čarodějnice smaží na hranici. Je to pořád stejné. Ti co nejvíc křičí o bezpráví komunismu jsou v podstatě titíž jako ti, které sami kritizují. [oči v sloup]

186490

13.03.2009 14:09

Hon

Trocha souvislostí

jean.laroux 194.?.?.?

Pro tehdejší stranu a justici byla Milada Horáková špionka a nebezpečí pro socialistické zřízení. Podle tehdejších zákonů šla na smrt. Je to určitě hnus ale doba byla taková. Polednová v dobovém soukolí plnila svou úlohu tak jako ji plnili lidé před rokem 1989 nebo jako ji plní lidé dnes. Jen malé přirovnání. Nepřítelem dnešní ameriky jsou tzv. teroristé. Amerika se po 9.11 rozhodla s nimi svést boj a zaútočila na Afganistán. Do války s údajným terorismem se zapojila i naše republika. Zpočátku šlo jen o nebojovou účast ve formě vyslání vojenské polní nemocnice ... to však nestačilo. Američané potřebují spojence (ani ne tak silového jako spíš morálního), který si také zašpiní ruce. Proto se v Čechách začíná prosazovat proamerická pravice. Vondrovy intriky slaví úspěch a česká armáda se začíná angažovat více. Pouští se "dle slov médií" do přímého lovu na nepřátele ameriky tj. do boje proti teroristům. Posíláme své vojáky proti údajným nepřátelům amerického systému. Jak se to liší od kauzy Horáková-Polednová ? Tehdy rozhodovali o životě a smrti lidí komunisté ve jménu pracujícího lidu. Dnešní soudci v oblecích politiků posílají na smrt naše vojáky a rozhodují o smrti nepřátel cizí moci. Namítnete, že není možné srovnávat hrdinku Horákovou a odporné Talibanské teroristy ? To je jen pohled doby. Pro komunisty byla Horáková stejně zavrženihodná jako jsou pro někoho dnes zavrženihodní Talibanci. Je to jen o tom jaký typ nenávisti v jaké době je lidem implantován do hlav.

186493

14.03.2009 21:14

Židovská otázka

RE: A co se tedy za tech necelych 150 let zmenilo?

jean.laroux 89.?.?.?

Jedním ze základních pilířů novodobého sionismu je snaha přesvědčit svět o nebezpečí nastupujícío Islámu. ("Všechny nás konvertují. Kalifát. Podívejte se do Anglie, Německa atd. jde o řízenou invazi" )... Žvásty jaké nemají obdoby. Lži a lži. Některé pravicové strany v naší republice, které kritizují sionismus na druhou stranu myšlenky o invazi Islámu reprodukují a tím podporují i sionismus samotný. Mluvíte tu o židovství aniž byste rozlišoval. Zobecňujete a tím sionismu prokazujete další službu. Sionismus se potřebuje za židovství skrýt. Sionismus potřebuje své zobecňující neonacisty jako sůl. Co se to do zdejší diskuze snažíte naroubovat ? Nenosíte náhodou na své bundě nápis ADL ?

186575

26.04.2009 21:08

Česká policie zatkla (a pustila) Davida Duka

Upřesnění

jean.laroux 89.?.?.?

Vladimíre, o této kauze už jsem napsal hodně na různých diskuzích a nebudu se zde opakovat. Nač nosit dříví do lesa ?! [smích]

Jen bych chtěl upřesnit Váš pohled na Ústavu české republiky a listinu základních práv a svobod. Zde je v článku 8 řečeno:

(1) Osobní svoboda je zaručena.
(2) Nikdo nesmí být stíhán nebo zbaven svobody jinak než z důvodů a způsobem, který stanoví zákon. Nikdo nesmí být zbaven svobody pouze pro neschopnost dostát smluvnímu závazku.

Všimněte si prosím klauzule "Jinak než stanoví zákon". V praxi to znamená, že zákonodárci mohou libovolně měnit zákony a omezovat lidské svobody. Odkazovat se tedy v těchto podmínkách na listinu práv a svobod a ústavu ČR je zbytečné a směšné (promiňte). V ČR jde pouze o iluzi svobody. V českém právním řádu existuje mnoho zákonů, které svobody člověka omezují. Mluvím pochopitelně zejména o svobodě slova a projevu. Zde je podstata rozdílu české ústavy a amerického prvního dodatku k ústavě, kde jsou jakákoliv zákonná ustanovení omezující lidské svobody z principu znemožněny.

Projdeme-li si český trestní zákon zjistíme přímé omezení svobod slova a projevu min. v paragrafech 198 a 198 a) nebo par. 260, 261 a). Posledně jmenovaný zákon zní " "Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické nebo komunistické genocidium nebo jiné zločiny nacistů nebo komunistů proti lidskosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři let". Zde je tedy ukotvena trestnost Popírání holokaustu.

Podle výše uvedených sporných zákonů (pokud soudy nejedou dle precedentů dvojího metru) lze odsoudit nejen obhájce popírače holokaustu ale vlastně každého kritika, fašismu, komunismu, židů, romů, muslimů atd. atd. Všechno jsou to skupiny osob a kritik obvykle ve svých posluchačích vyvolává nějakou tu nenávist aniž to nemusí být jeho primárním cílem. V jistých (jen jistých) případech se soudy s nějakým dokazováním přímeho úmyslu vůbec nenamáhají jak známe z praxe. Naše právo je založeno na aplikovaných účelových precedentech ve vztahu k výkladu jednotlivých ustanovení zákona. Uplatňovaný DVOJÍ METR v těchto výkladech jednoduše musí bít do očí snad i naprosto slepého. Jednoduše .. ČR NENÍ právní stát ale .. (čtenář si doplní) [oči v sloup]

189541

28.04.2009 14:09

Antirasismus

Kvalitní příspěvek

jean.laroux 194.?.?.?

Nemám co dodat.

189720

28.04.2009 14:47

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: tiez suhlasim,

jean.laroux 194.?.?.?

Také si všímám téhož. Lidé začínají vidět a ujednocují se v cílení kritiky. Bohužel nemají alternativní plán na změnu stavu a proto většinou zůstává jen u kritiky. Nemáme ani způsob jak zveřejnit své názory a neporušit přitom zákon nebo se nenechat zaškatulkovat do nějakého toho extrémismu. Pokud by i byl plán na změnu, na jeho prosazení jsou potřeba peníze a ty má kdo ? Někdy mám pocit, že je systém ve stavu kdy se v podstatě jakákoliv myšlenka či hnutí dá využít ve prospěch těch mocných a neexistuje způsob jak zvrátit osud. Každá konfrontace postavená na jakýchkoliv myšlenkách vede přes ozbrojený konflikt. Válku. A válka je prvořadým cílem mocných. Válka přinese jednak zisk, upevní vliv mocných a zároveň sníží počet nespokojené a hladové populace, kterou bude následně snažší ovládnout a nakrmit. Argumetační nenásilí vůči nositelům moci je bohužel v tomto stavu systému němé a bezzubé. Navíc cesta k neviditelným mocným vede vždy přes viditelné obětní beránky jejichž případná eliminace neguje původní záměr a směr boje se otočí naprosto jiným směrem.
Příklady známe. Bolševismus byl ve svém ideologickém marxistickém základu bojem proti nedostatkům kapitalismu, které vidíme i dnes v průběhu krize. Praktickou aplikací však nebyl boj zaměřen vůči konkrétním původcům, manipulátorům (což ani nešlo) ale principiálně proti kapitalistům (podnikatelům). Lidská přirozenost (podnikat), hromadit zásoby atp. začala být v souladu s cestou k utopistické vizi programově měněna tzv. převýchovou. To nemohlo dopadnout dobře.
Národní socialismus (fašismus) byl ve svém ideovém základu reakcí proti "zlu" zosobněnému rostoucím židovským vlivem v monetárním systému. Současně byl patrný i odpor vůči komunismu jakožto prvnímu pokusu o systémovou změnu s tragickými důsledky. Řešení směřovalo opět plošně (na zákledě zobecnění) proti všem židům a komunistům. Paradoxně vůbec se nedotklo těch v pozadí, kteří na válce a masakrech opět vydělali a vydělávají dodnes.
Jaká je paralela se současností ? Opět se kritika obrátí k nějakým obětním beránkům. Zobecňování a zjednodušování je jakoby vědomě a cíleně mediálně podporováno. Extrémismus (škatulky) jsou zvýraznovány a formou cenzury názorů jsou ti nejjednodušší a nejextrémnější názory popularizovány. Nejspíš se lidé naštvou, poslechnou si výkřiky nějakých vůdců a zase vyrazí proti židům, cigánům , muslimům nebo kdo ví komu. Těch v pozadí se opět nic nedotkne a na válce vydělají.

189723

28.04.2009 14:57

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: Dobrá zpráva - zákony Přírody platí !

jean.laroux 194.?.?.?

S tím souhlasím. Smrt nárazem hlavy na dlažbu v důsledku uklouznutí na vlastním ejakulátu po masturbaci na veřejném WC .. to by asi nebylo důstojné pro myslitele. [chechtot]

189725

29.04.2009 08:33

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: tiez suhlasim,

jean.laroux 194.?.?.?

Možná je tu několik milionů alternativ. Co člověk to názor. Co člověk to zvědavec hledající svou pravdu posuzováním různých protichůdných názorů. Možná jsou tu milióny rezistentů více či méně odolných vůči vymývání mozků. Nemusíme ani vyvolat revoluci. Stačí JIM to "nežrat". Oni totiž pro prosazení svého potřebují stádo. Bez něj jsou ničím. V takovémto stavu snad společnost nepotřebuje ani vůdce. Každý je tu sám sobě vůdcem. No .. je to trochu idealistická představa .. vím. Řád vždy potřebuje své vůdce (záleží na tom jakou moc jim lid nad sebou dovolí viz. níže) [smích]

Co se národního socialismu a fašismu týče. Fašismus byl v podstatě negující reakcí na socialismus, liberalismus a individualismus. V Musoliniho éře fašismus přímo prosazoval myšlenku války jako jediného možného nástroje na prosazení jednotného národa vůči vnějšímu světu. Mraveniště kde jedinec je nepodstatný a postradatelný se vydalo do boje. Podstatné bylo MRAVENIŠTĚ. Nacismus (nacionální socialismus) je takovou výslednicí fašistických ideí a ideí národního socialismu. V Německu šlo o to ujednotit a morálně posílit národ. Dát mu po prohře v 1. SV zpět jeho identitu a národní hrdost. Proto byl využit systémový model socialismu jako direktivní (totalitní)formy vlády na lidem. Ta byla nutná .. země potřebovala svého pevného vůdce a ne nějaké intelektuální dohady. Pro prosazení se vůči evropě a vybudování říše bylo nutné sjendotit národ (nacionalismus), postavit zájem státu nad zájmy jednotlivce a nakonec odůvodnit válku (fašismus). Všechny tyto se spojují při dnešním vnímání pojmu NACISMUS. Eugenika byla z tohoto pohledu metodou k posílení národní identity němců na rasovém základě a zároveň umožnila nasměřování národa proti nižším rasám (židům) odpovědným podle propagandy za poválečnou krizi.

Co se týče Vaší poslední věty. Myslím, že anarchie je důsledkem společenské skepse a totálního propadu důvěry v jakoukoliv formu vlády. V tomto ohledu si myslím, že člověk bude vždy hledat východisko v nějakém organizovaném řádu. Ani skupina zvířat organizovaná v nějakém společenství (mravenci, vlci atp.) není bez řádu. Anarchie je utopií. Mocní budou vždy vydělávat protože válka je konfliktem různých forem uspořádání systému. Jde o válku ideí. Válku starého systému s projektem na systém nový.

189812

30.04.2009 09:16

Projev, který jste neměli slyšet

Umlčování dlouho nevydrží

jean.laroux 194.?.?.?

Souhlasím s tím co zde Duke prezentuje. Jako by mi mluvil z duše. Říká to k čemu jsem během let dospěl sám poměrně složitou cestou a myslím, že totéž může říci mnoho lidé nejen zde. Můžeme být v různých koutech této planety ale pokud se odvážíme otevřít oči vidíme totéž. V ČR či USA. Lidé se začínají hromadně probouzet a někomu začíná hořet koudel u (_(_).
Rád bych řekl, že jde o sionistické bakéře a politiky, kteří manipulují (v minulých min. 200 letech manipulovali) světem a vyvolávají války jejichž cestou si přerozdělují bohatství planety a upevňují svou moc. Bohužel faktem je, že rozlišování mezi sionistickými původci a celým židovstvem je vlastní pouze mizivému procentu populace. Většina lidí zobecňuje a obrací svou nenávist plošně proti židům, tak jako se to dělo ve 30-tých letech v Německu. Pokud se sami židé důrazně nepostaví sionismu, jež je zneužívá .. bohužel to nejspíš odnesou opět za ně.

189912

30.04.2009 09:44

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

RE: tiez suhlasim,

jean.laroux 194.?.?.?

Na původce zla bylo v historii reagováno různě. Socialismus, fašismus i nacismus stavěl na sjednocení lidu, státu či národa cestou popření individualismu ve prospěch vyššího celku. Každý takovýto útvar je nutno řídit direktivně až despoticky a to vyžaduje složitou organizaci, která vyžaduje výrazné finanční stimuly. Je potřeba zaplatit mediální kampaň, výkoné ozbrojené složky policejní, armádu atp. K ovládnutí takovýchto státních (totalitních) útvarů pak musí časem dojít ze strany těch, kteří manipuluje penězi. Proto se žádny z režimů, které byly ideově postaveny na kritice zlovůle mocných, nemohl nakonec vypořádat s původci na kterých byl hmotně závislý a musel se obrátit proti jiným nepřátelům. Obvykle těm neviným. Bolševici šli proti zlým kapitalistům ale nakonec se obrátili proti podnikatelům. Proti malým rybám a nakonec i proti lidem. Nacisti šli proti zlu prezentovanému novým fenoménem sionismu prorostlého do monetárního systému a politiky. Nakonec se však boj otočil proti neviným židům a původci nejen že zůstali netknuti ale naopak vyšli z války posíleni.
Oragnizovat se do nějakého hnutí postaveného na tvrdých pravidlech pod křídlem vůdce by bylo opakováním chyb historie. Řešení je opravdu v nás. V každém z nás. Musíme vytvořit a udržet podmínky pro osobná růst každého kolečka v soukolí tohoto systému. Musíme prosadit svobodu slova a přístupu k alternativním pohledům. Musíme se učit svobodné diskuzi. Jen růst každého individua může zastavit zlo. Nelze nyní popírat idealismus v cestě za "spásnou ideou". To by byla přímá podpora těch v pozadí. Individualismus ve skutečně svobodném řádu je snad cestou. Je otázkou jak má vypadat ten nový řád. Doufám, že se nám potajmu nevplíží do podvědomí touha po řádu typu fašistického NWO, popírajícího svobodu individua ve prospěch systému (resp.loutkařů v jeho pozadí).

189914

30.04.2009 10:03

Projev, který jste neměli slyšet

RE: Umlčování dlouho nevydrží

jean.laroux 194.?.?.?

Souhlasím s Vámi Same. Média nejsou a ani nemohou být nezávislá. Všechno v tomto světě někomu patří a ten někdo to využívá (logicky) ve svůj prospěch. Média jsou nejúčinější zbraní. ONI tu zbraň vlastní. Mají ji použít proti sobě ? To můžeme těžko očekávat. Jediné co můžeme je jim to prostě "NEŽRAT". A k tomu potřebujeme altarnativní informace. Přístup k alternativním zdrojům je přímo elementární nutností pro zachování svobody myšlení.

189918

30.04.2009 11:51

Projev, který jste neměli slyšet

RE: Umlčování dlouho nevydrží

jean.laroux 194.?.?.?

Nevím jestli jde o většinu. Neviděl jsem žádnou statistiku a ani si nedovedu v praxi představit provedení takového průzkumu. V každém případě s Vámi souhlasím. Židé si musí vybrat jestli budou nastrčeným živým štítem hrabivých sionistických hyen nebo následovníky Tóry. Každý pogrom měl vždy svůj důvod a vždy to nakonec odnesli i ti, kteří jen pasivně stáli stranou a nedovedli zatočit s těmi, kteří samozvaně jednali jejich jménem.

189930

30.04.2009 12:29

Projev, který jste neměli slyšet

RE: Umlčování dlouho nevydrží

jean.laroux 194.?.?.?

[smích] Hestroyi opravdu myslíte, že většina lidí v ČR volila ODS z hlubokého přesvědčení o jejich kvalitách ? Tady prostě jde o elementární volbu. Jsem podnikatel a raději podpořím ODS protože ta podpoří můj kšeft. Jsem zaměstnanec a tak podpořím ČSSD protože ta je orientovaná na sociální oblast. Volím ty, kteří mají moc mi dát víc. V Izraeli to nebude jiné. Postoj k sionismu nebude podle mne tím hlavním motivačním faktorem u jejich voleb.

189934

30.04.2009 13:11

Projev, který jste neměli slyšet

RE: Umlčování dlouho nevydrží

jean.laroux 194.?.?.?

I tak se to dá pojmout. Kdo by nemiloval římského císaře za blahobyt poskytnutý particiům i prostým plebejcům ?! Že ten blahobyt pochází z krve barbarů a potu otroků je vcelku irelevantní. No nemůže se pak římský občan divit, že ponese ovoce odpovědnosti z činů svého císaře [mrknutí jedním okem]

189938

04.05.2009 08:01

Projev, který jste neměli slyšet

RE: Maskovaný projev/ Roby a budu nam hovorit o ludskych pravach

jean.laroux 194.?.?.?

Hezky to zní ale ... 1. a 2. světovou válku a mimo jiné i bolševické či nacistické pohromy vyvolali nebo podpořili elitní finančníci za účelem zisku a upevnění moci ve světě. Pokud zmíníme náboženskou orientaci těchto mocných je až do očí bijící fakt, že většina z nich jsou židé. Nejde o žádné pomluvy tzv. antisemitů ale fakt, který dokládají sami židé ve svých mnoha publikacích. Ano, nejsou všichni židé stejní a ti o kterých mluvíme spíše vnímají své židovství jako alibi, přesto .. židovstvu jako takovému se od těchto lidí nepodařilo distancovat a mnohdy jsou na dílo svých mocných souvěrců pyšní. Nerad to říkám ale odpovědnost tedy padá i na jejich hlavu. Jinak řečeno "Živý štít to vždy odnese za ty kdo se za něj schovávají", .. často to odese jen tento štít.
Vaše idea o spolupráci je také hezká a naprosto s ní souhlasím. Horší to bude s prosazením pravidel, dle kterých bude spolupráce lidí, národů, kultur či náboženství probíhat. Bude trvat opravdu dlouho než se podaří lidem dohodnout se. Bude těžké najít kompromisní pravidla pro spolupráci křesťanů, židů či muslimů. Bude těžké vybudovat harmonii mezi kulturami či etniky. Jen si vemte jak je těžké aby se dohodli dva lidé ve vztahu. Muž a žena. Mnohokrát se to nepodaří a vztah krachuje. Možná až ve druhém či třetím vztahu dospějí zkušení jedinci k harmonii. Možná. Těžko se srovnají dva lidé a my to chceme po celých národech ?! Jak to uděláme? Opět se pokusíme odstranit "poruchy" lidského vědomí ? Budeme se snažit přetvořit člověka, třídy, etnika, náboženské skupiny atp. ? Nalajnujeme pravidla a nepřizpůsobivé donutíme přizpůsobit se ? Kdo definuja tato pravidla ? Ten mocnější (silnější země v případě EU) ? Nebo ten chytřejší (ideový vůdce, strana)? Toto je pro tebe dobré a toto špatné ! Budeme se snažit člověka naprogramovat nefunkčním programem ? Tato cesta přetváření vede jen svému pravému opaku pane. Komunistické pokusy o přetváření člověka násilnou cestou vytvoří z lidí zrůdy. Extrémní potlačení lidského ega ve prospěch společnosti (státu) jako celku bylo hlavním rysem fašistické a komunistické ideologie. Víme jak to dopadlo. Individualismus není možné naprosto popřít nebo jej naopak vyvýšit nade vše. Místo idealismu je někde uprostřed.
Ještě na závěr k Vaší definici špatných zkušeností. Židé měli špatné zkušenosti s mnoha národy a mnoho národů mělo špatné zkušenosti s židy. Je to stejné jako s romy. V Německu např. s Turky. To samé platí o muslimských komunitách jinde v Evropě. Příkladů by se našlo mnoho. Vždy je špatná zkušenost na obou stranách. V dnešní absurdní době je špatná zkušenost majority vůči minoritě označována jako rasismsus, antisemitismus apod. Jde v podstatě o maskování realných příčin problémů v soužití skupin pomocí obsahově nesmyslných pojmových markerů.

190286

04.05.2009 09:13

Ideopolicie v Británii ukazuje svaly

Zatím jim to vychází

jean.laroux 194.?.?.?

Jo pánové přitvrzuje. Na Slovensku za přechovávání závadného materiálu (knihy atp.) dva roky na tvrdo. Pro mládež zákaz vstupu na místa kde podávají alkohol po 21-té hodině. Pomalu ale jistě směrem k totalitnímu NWO.

190291

04.05.2009 11:41

Ideopolicie v Británii ukazuje svaly

RE: Zatím jim to vychází

jean.laroux 194.?.?.?

U nás platí a stejně tak i na Slovensku zákon o zákazu podávání alkoholu mladistvým. Jistě byl a je obcházen. Někteří číšníci jim přesto nalévají a pokud mladiství chtějí pít nechají si alkohol koupit od někoho staršího. Toto nové opatření nic neřeší, jen zakazuje mladistvím více než dosud. Nesmějí jít do baru na limonádu, nesmějí tancovat. Fajn mohou si zatancovat na ulici a alkohol také seženou .. tak jako doposud. Co hlavně mohou je zvykat si na různá omezení, kterých je víc a víc. Brzy se podobné návyky budou hodit. Státní justice pod vlivem jistých ideových skupin (thinktanků) postupně zkouší co vše si lid nechá ještě líbit. Pokud lid skousne toto skousne zítra víc a žába se nakonec uvaří.

190298

04.05.2009 14:34

Ideopolicie v Británii ukazuje svaly

RE: LUPA

jean.laroux 194.?.?.?

Samo o sobě odpojení uživatele, který nelegálně poskytuje program či film ještě chápu. Na stranu druhou je nutné si uvědomit, že nějaký regulátor dostane do ruky nástroj. Tento nástroj bude moci kdykoliv použít podle své "z"vůle či vůle zhora. Napíšete něco o sionismu nebo Izraeli a regulátor to podle příručky vyhodnotí jako antisemitismus a porušení par. 198 a) o šíření nenávisti vůči etniku či skupině osob. Stejný regulátor dle stejné příručky však nevyhodnotí porušení stejného paragrafu TZ v mnoha jiných případech. Jednoduše Vás odpojí a můžete si jít stěžovat kam chcete. Že Vás regulátor neodpojí ? Riskne to ? Oni mu klidně mohou sebrat licenci. Jde tu přeci o přežití.

190308

05.05.2009 07:50

Vláda táhne do boje proti extremismu

RE: Idioté

jean.laroux 194.?.?.?

Někdy mám pocit, že vše co se děje má svůj smysl. Jednání našich čelních představiteů vzbuzuje odpor a repesivní reakce na tento odpor vše ještě akcelerují. Vláda už nevidí jiné řešení než širší omezování svobod. Hlášky o mobilních soudech, represe za přechovávání závadných materiálů apod. to přeci nemohou myslet vážně. Leda by vše mělo svůj cíl. Možná přijde v budoucnu někdo, kdo vrátí lidem svobodu slova, někdo kdo vyřeší všechny problémy. Nepoznáme DOBRO pokud nejsme v kontaktu se ZLEM. Možná je současné ZLO cílem. Třeba má připravit podmínky pro příchod DOBRA. Možná někdo schválně vyvolává odpor vůči sobě samému aby tak připravil lid na příchod spasitele. Dáme mu důvěru. Budeme jej vítat. Přinese opravdu nové světlo. Převezme moc a davy budou jásat. Druhý den se pak probudíme do roku 1984.

190363

05.05.2009 08:08

Vláda táhne do boje proti extremismu

RE: Hloupost.

jean.laroux 194.?.?.?

1. A opravdu je to pochod nácků ? Je to tak jen proto, že to říkají na Nově ? Co myslíte ?
2. [smích] Sousedův čokl je také extrémista protože umísťuje své extrementy na mou zahradu. To už snad nebudu ani komentovat
3. Systém, který není schopen argumentovat a volí odovídá na kritiku represí MUSÍME změnit jinak on zničí nás. Nejde o velkou revoluci ale o nutnou změnu.
4. Myslíte, že Langerova myšlenka je učit na školách touto formou? Nabídnout protichůdné myšlenky v necenzurované verzi a nechat školáky o nich diskutovat ? Nebuďte naivní. Cenzura jistých názorů je přímo zakotvená v našich zákonech. Přeci je Langerovi hoši nebudou porušovat. Já osobně vidím rudě pokud někdo neustále holokaust zneužívá k vlastní propagandě. Nevidím důvod proč bych si měl vybírat jiné téma.
5. Vy nevíte, ostatní ví. Třeba také časem zjistíte.
6. Aha, takže není oprávněná ani kritika nacismu nebo bolševismu. Vždyť vyvoláváte nenávist vůči neonacistům a komunistům. Kritika islamistického fundamentalismu je také neoprávněná. Vyvoláváte nenávist vůči teroristům (jiným skupinám osob) a u některých lidí i vůči Islámu jako celku. Že to není Vašim cílem ? No ale to zákon neřeší. Když bude chtít prokáže Vám úmysl cestou nějakého toho "experta".
7. Poukud máte nějaké informace o židozednářském spiknutí sem s nimi. V opačném případě mi nevkládejte do úst Vaše slova.

190364

05.05.2009 08:28

Vláda táhne do boje proti extremismu

RE: Idioté

jean.laroux 194.?.?.?

Zaujalo mne toto :
Extrémistický motív sa bude od júna skúmať tak ako napríklad motív vraždy, výtržníctva či podvodu. Minister spravodlivosti Štefan Harabin po schválení novely vo vláde odmietol argumenty mimovládnych organizácií, ktoré tvrdili, že na základe tejto právnej úpravy bude stíhateľný aj ten, kto je napríklad zberateľom predmetov s nacistickou symbolikou.

To zkoumání motivu bude v tomto přípdě velmi zajímavé. Chudáci sběratelé např. bodáků SS. Jen si tak říkám, že např. v případě hákových křížů bude docela diskriminovaná skupina hinduistů. Indové např. při oslavě djivali či jiných svátků používají symboliku svastiky. Klasický hákenkrajc z barevného písku. Tito lidé tento symbol používali dávno před Hitlerem. Tento symbol byl používán i v dalších Asijských zemích mnohem dříve. Jak se s tímhle faktem právo vyrovná jsem opravdu zvědav.

190368

05.05.2009 11:38

Vláda táhne do boje proti extremismu

RE: Toto

jean.laroux 194.?.?.?

No pokud se budeme bavit o složení různých demonstrací nelze si nepovšimnout jistých výrazných typů jako by stvořených pro fotoaparáty a kamery médií. Holá lebka, bomber, hákové kříže, zdvižená pravice, pokřiky provolávající slávu vůdci a plná ústa radikálních, jednoduchých a konečných řešení. Skutečná kritika systému v pozadí různých symbolů a gest NENÍ VŮBEC VIDĚT. To si ti hajlovači neuvědomují, že hrají do karet systému ? Systém potřebuje takovéto typy aby mohl zaškatulkovat kritiku systému a kritiky jako celek. Cílem je odsouzení kritiky bez diskuze. Čím dál víc jsem přesvědčen o tom, že podobní týpci jsou snad placenými provokatéry. Pokud někdo chce podpořít jakoukoliv myšlenku (třeba i nacionalismu) na což má v demokracii právo ať ji prosadí. Trapná gesta, honosení se zakázanými symboly, provolávání slávy mrtvým vůdcům atp. je projevem adrenalinové tuposti, exibicionismu a argumentační neschopnosti. Pokud to tedy není (budu se opakovat) něčí záměr. Řešení je jediné - organizátoři demonstrací se s podobnými týpky budou muset vypořádat. Pokud to neudělají stanou se součástí jejich image.

190378

05.05.2009 12:58

Vláda táhne do boje proti extremismu

RE: Toto

jean.laroux 194.?.?.?

Četl jsem všechny Goodkindovy knihy této série až k Pilířům světa. Je zde mnoho k zamyšlení byť jde o fantasy žánr.

190386

05.05.2009 14:02

Projev, který jste neměli slyšet

RE: Maskovaný projev/ Roby a budu nam hovorit o ludskych pravach

jean.laroux 194.?.?.?

Lidé študovali komunismus ,ale ,nic si z toho nepamatují, ani ti ,co za to dostali doktoráty,čeho?Lži,propagandy?

Není co si pamatovat. Doktoráty z frází a propagandy. Jediné co zůstalo je tendence k akceptaci a reprodukci frází a propagandy. Teď mávejte CIZINEC JE NAŠINEC. Změna ... a najednou .. CIZINEC NENÍ NAŠINEC. Slova jiná ale na to se nehraje .. na mávání máme doktorát.

G. Orwell ve svém románu 1984 popisuje svět kde ministerstvo pravdy pravidelně přepisuje fakta podle momentální potřeby. Co bylo v novinách napsáno včera je popřeno a nahrazeno něčím novým. Všechny zmínky o původní verzi, všechny odkazy jsou systematicky změněny. Hlavní hrdina je nástrojem a podílí se na průběžném přepisování historie. Absurditu svého díla nevnímá. Ne vědomě. Je to jen práce. Přesto .. někde hluboko v něm se hromadí pochybnosti, nezodpovědené otázky na všudypřítomné nelogično. Postupně přichází a stupňuje se vzdor a vztek .. a ten vzdor musí jednoho dne na povrch.

Už tolikrát jsme slyšeli o míru, o svobodě, toleranci, nevměšování, pravdě, lásce atd. atd. z různých úst, že se tato slova nakonec změnila v bezobsažné fráze. Ne že by ta slova neměla obsah ale my jej již nevnímáme. Vnímáme jen zvuk těchto slov. Zvuk některých slov je líbivý a zvuk jiných ne. Kam se ta slova řadí nám určují hlásné trouby na ulicích. Neustále opakují to samé .. to samé .. to samé .. až to nakonec přijmeme do svého základního programu. Vryje se nám to do podvědomí a nad základním programem se nediskutuje. O základním programu se nepřemýšlí. Přemýšlet o základním programu je hřích. Je to kacířské a ŠPATNÉ. "Normální" člověk by přeci ... "Normální" člověk by nikdy .. Každý NORMÁLNÍ člověk .. Všechny rybky v hejnu podvědomě a bezmyšlenkovitě následují tu v čele. Jsme jako ta Orwellova společnost, která si již zvykla na systematické ohlupování a unavila se. Únava z neustálého opakování absurdity společně s dávkou vyvolaného existenčního strachu vytváří dokonale fungující tupé stádo.

I já jsem jeho součástí a popravdě nevím jak a kudy ven ... A jak vlastně vypadá to VENKU ?

A vzdor a vztek narůstá ..

190393

06.05.2009 08:16

Vláda táhne do boje proti extremismu

RE: Hloupost.

jean.laroux 194.?.?.?

Pochopitelně. Problém je v tom co pak následuje. Jak zamezit tzv. házení špíny na druhého ?

1. Je třeba jednoznačně prokázat, že jde skutečně o špínu a ne o oprávněnou kritiku.
2. Lze realizovat obranu proti házení "špíny" cestou represí ? Neměla by se spíše "špína" vyvracet v diskuzi ?

Mluvíme-li např. o vlivu židovstva na vznik bolševické revoluce nejde o pomluvy. § 261a zní : Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické nebo komunistické genocidium nebo jiné zločiny nacistů nebo komunistů proti lidskosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta ... Kdo kde vyvrátil židovský původ většiny komunistických revolucionářů ? Rád bych slyšel jasná fakta popírající tuto údajnou pomluvu místo planých keců a temném záměru kritiků očernit semity. Dalo by se říci, že 20 miliónů obětí bolševických represí je obětí žido-bolševiků. Ve smyslu citovaného ustanovení zákona jde o komunistické genocidum. Přehodnocování počtů obětí či popírání náboženské orientace vůdců komunistické revoluce je tedy trestné stejně jako popírání nacistického holokaustu. (Vím, že ve vztahu k právní praxi jde o úsměvnou ideu) .. Jen na okraj: Dle uvedeného paragrafu se Palestinské genocidum nedá ohodnotit čistě jako komunistické či nacistické byť je ve svých projevech srovnatelné. Podporovatelé Izraelského vraždění mohou tedy zatím v klidu spát. V každém případě kritika dopadající na tuto stranu není "špínou". Špínou je to co je kritizováno.

Dalo by se najít mnoho případů dokazujících lobistická účelová napojení Izraelských agentů na politickou scénu mnoha zemí. Zejména USA. Obyvkle jde o poukazování na fakta. Na konkrétní osoby v politice, jejich orientaci, dvojí národnost a to vše v návaznosti na jejich rozhodnutí směřující ke zneužití válečného potenciálu ve prospěch Izraele či jiných zájmových nadnárodních skupin. Takovéto poukazování je nutné a oprávněné. Umlčovat ty, kteří poukazují na fakta obviňováním z účelového šíření nenávisti vůči nějakému etniku je stupidní obranou. Protože ve většině případů nelze prokázat kritikovi "temný úmysl" stává se sama teorie o házení špíny nesmyslnou. Účiná je jen díky systematickému vymývání mozků meinstreamem.

Ano TAM KDE SVOBODA JEDNOHO KONČÍ SVOBODA DRUHÉHO ZAČÍNÁ. Pokud se někdo chce bránit proti špíně ať ji argumentačně vyvrátí. Pokud toho není schopen tak zřejmě kritika není špínou ale faktem.

190478

06.05.2009 08:29

Vláda táhne do boje proti extremismu

RE: Hloupost.

jean.laroux 194.?.?.?

1. Ten projev jsem četl a vůbec nebyl nesmyslný. I vy si jej zde na zvědavci můžete přečíst. Je mnohem korektnější a věcnější než většina projevů našich zastupitelů.

2.Že tento projev vyvolá bouřivé emoce a nepokoje? Min. emoce vyvolá nepochybně. To proto, že kritika se dotýká do očí bijící reality. S vyvolanými emocemi (případně nenávistí) se halt musí při projevech tak nějak počítat. Neustálé omýlání holokaustu také přeci vyvolává emoce a nenávist vůči nacistům. Trápí Vás to ? Zakázat pietní akty k šoa a projevy na nich? Piety za oběti komunistické represe také vyvolávají emoce. Také zakázat ?

3. Snahu státu (vůdců systému) o svou ochranu chápu. Pokud se ale stát bude chránit represí a cenzurou názorů místo zvednutím hozené rukvice a věcnou argumentací DLOUHO SE NEOCHRÁNÍ. K Dukeově případu. "Stát" mohl klidně Duka nechat odpřednášet své názory. Celý projev mohl být pak uveřejněn v médiích společně s reakcemi různých lidí (filosofů, politiků atp.)na něj. Umlčování je ta nejhloupější taktika, která se umlčovateli vždy časem vymstí.

190479

06.05.2009 08:38

Vláda táhne do boje proti extremismu

RE: Toto

jean.laroux 194.?.?.?

Já osobně jsem nebyl na žádné z uvedených demonstrací. Budu to muset napravit a udělat si vlastní zkušennost. Doporučuji totéž udělat i ostatním. Vycházím z obrazu, který prezentují média. Také si myslím, že jde o naprosté lži ale zatím jsem si to bohužel neověřil. Váš závěr chápu [smích]

Na stranu druhou. Tak jako si myslím, že mediální obraz veřejné kritiky systému je cíleně zkreslen tak jsem přesvědčen, že ti hailovači o kterých je tu řeč skutečně existují. Možná jde o provokatéry a možná to myslí vážně, to teď nebudu řešit, Podstatné je, že pokud organizátoři demonstrací tyto mediálně výrazné typy mezi sebou strpí je to na jejich vlastní škodu. Opravdu se na žádné z těch demostrací nevyskytují ? To je dotaz a ne zpochybňění Vašeho tvrzení. Vy tu osobní zkušennost zřejmě máte.

190480

06.05.2009 08:53

Vláda táhne do boje proti extremismu

RE: Missky

jean.laroux 194.?.?.?

S tím co bylo odvysíláno naprosto souhlasím. Předpokládám, že v v rámci objektivity bude kladen důraz na vazbu minulosti a současnosti. Vždyť o to přeci jde ne ? Proč studujeme historii ? Abychom se z ní poučili a zvěrstva minulosti se už nemohla opakovat. Předpokládám, že nejdříve budou školáci vyvezeni na exkurzi do Terezína a následně pak na exkurzi např. do pásma Gazy. Nebo, že bych byl poněkud naivní ? [oči v sloup]

190482

06.05.2009 10:36

Ideopolicie v Británii ukazuje svaly

RE: Zatím jim to vychází

jean.laroux 194.?.?.?

No já bych se malinko naší mládeže zastal. Skutečně jsme nebyli o moc lepší. Každé generaci se ta nová zdá horší protože:
1. Pod tíhou odpovědnosti rádi zapomínají na své hříchy.
2. Ta nová revolta je prostě jiná a najít si zdůvodnění pro to nové (cizí) je někdy těžké.

Pokud mluvíme o drsných a vulgárních výrazech. Za nás to bylo také.

Pokud mluvíme o vytuňených bavorácích a hlasité hudbě. Za nás byla ta obtěžující hudba a tunit nebylo co. Kdyby bylo jistě bych i já tunil.

Pokud jde o bezcílné flákání se po ulicích. I to za nás bylo. Že mládež nemá uplatnění, hledá jak se vzbouřit, upozornit na sebe, šokovat. To bylo vždy .. jen v trochu jiné formě u každé generace. Jde o revoltu vůči společnosti, kdy si mládež začne uvědomovat slabá místa autorit a začíná hledat cesty jak jim oponovat. Zatím ještě neví jak by ten "bordel" kolem řešila ale hormony a vztek se hromadí. Zatím jen tak zkouší a sem tam vyplodí nějaké to řešeníčko. Uvidíme co to udělá. Mají kritiku ale nemají alternativní řešení. Právě my zde bychom je měli chápat.

Takoví jako oni jsme rozhodně nebyli. Ani jsme nemohli. Ale na jejich místě dnes bychom byli stejní, to mi věřte. Není špatná mládež. V žádné době. Její charakteristiku a jednání utváří okolní společnost, tedy MY. Ptáme-li se proč je mládež "taková či onaká" ptejme se JAK JSME JI VEDLI.

190486

06.05.2009 15:36

Vláda táhne do boje proti extremismu

RE: Hloupost.

jean.laroux 194.?.?.?

Presumpce (předpoklad) viny nebo presumpce neviny ? Já s Vámi souhlasím. Důkazy, svědectví, informace, to vše zde lze najít. Ve filosofických pohledech se lze dohadovat ale fakta tu jsou. Každý může být ovlivněn lží. Třeba tu šíříme napravdivá fakta (konspirace), kterým věříme (nechali jsme se obelhat). Dnes se tomu těžko ubráníte. I Vaše víra může být založená na mnoha vylhaných faktech. Někdy jde dokonce o základní stavební pilíře víry. Pokud tedy někdo šíří vylhaná fakta (třeba neúmyslně) vyvraťe je. Proč ne ? Co Vám brání ? I my to zde děláme a vyvracíme lži namířené proti nám. Je to to nejefektivnější řešení.

V našem právním řádu, kde funguje presumpce neviny, mi to "např. znásilnění" nejdřív musí někdo prokázat. Někdo mne obviní a předloží důkazy. Já se pak hájím a důkazy se snažím vyvrátit.

Pokud zde mluvíme např. o genocidě ze strany Izraele nebo o jiných tématech snažíme se většinou o totéž. Obviňujeme a předkládáme důkazy. Obviněný je má možnost vyvrátit. Naše závěry a důkazy mohou být chybné. Ať dokážou, že máme falešné důkazy. Trestat už jen za obvinění a předkládání důkazů je jak sám musíte uznat absurdní. Trestá snad někdo kritiky zvědavce za to, že jej obviňují z antisemitismu nebo propagace rasismu ??

190501

07.05.2009 07:35

Proč nemůže Senát schvalovat ratifikaci Lisabonské smlouvy

RE: Nejen LS

jean.laroux 194.?.?.?

S volbami to vidím stejně. Současné strany jsou všechny na jedno brdo. Ohledně DS nebo komunistů i já poněkud podléhám mediální démonizaci a pokud se nad ni dokážu povznést tak zůstanou pochyby ve vzatahu ke komunistické či nacionální ideologii. Nové strany jako Libertas či SSO jsou podle mého názoru těmi potenciálními želízky v ohni pokud se náhodou češi nase..ou a nezvolí žádnou ze stávajících stran. Taková pojistka vůči potenciálnímu vítězství komunistů nebo nacionalistů. Mají působit jako svěží nový vítr přinášející změnu ale po volbách lze reálně očekávat zelený efekt viz. předchozí parlamentní volby. Ať to beru jak to beru tak i přesto, že mám vůči komunistickým a nacionálním ideím zásadní výhrady nejspíše budu volit účelově a tedy ty, kteří budou schopni s tímhle bordelem něco udělat .. DS nebo KSČM. U DS mám ještě pochybnosti zda nejde o takovou mucholapku, která má upoutat pozornost veřejnosti a jejímž cílem je nalepit na sebe kritiky systému. Ve správnou chvíli pak stačí zlikvidovat mucholapku i se vším co se na ni nalepilo. No ale to už je spíše paranoia [smích]

190572

07.05.2009 08:24

Policejní zastrašování v Brně

RE: Ochotnici - stranici ...

jean.laroux 194.?.?.?

Brzy už Izrael ztratí v USA podporu. USA budou mít dost problémů sami se sebou. Odnesou to původci včetně Izraelských lobistů v Americké politice. Američané již nyní vidí spojitosti mezi vládci ekonomiky a sionistickým hnutím. Vidí jak jsou zneužívání co by tupé konzumní ovce. Na pohádky o Americkém snu již přestávají slyšet. Krize je probouzí.

Po jomkipurské válce ztratila SSSR definitivně vliv v Egyptě a Sýrii. Díky pomoci USA Izraeli v tomto konfliktu Izrael opět vyhrál (měl na mále). Golda Mayerová tehdy byla již jen krůček od povolení použít jaderné zbraně.

Pokud ztratí USA na mezinárodní dynamice, ztratí i vliv v Arabských zemích. Nejrizikovější bude pro ně Sýrie. Pakistán s jaderným potenciálem bude následovat. Hrdá USA stáhne jednotky z Iráku a neudrží vliv stejně jako hrdý Mc Cain neudrží moč. Irán není třeba komentovat. Jordánsko je zatím silně loajální vůči USA ale král je velmi chytrý a těžko manipulovatelný. Současně je velmi věřící. Afgánistán nakonec partyzánskou válkou donutí slábnoucí USA aby se stáhli. Sami Američané si to vynutí stejně jako v případě Vietnamu. Morálně posílený Taliban upevní svou moc. Dubai bohatne a šejkové se rozhodně u Ameriky jako věrní pejskové držet nebudou.

Jak to bude s podporou Evropy ? USA se zoufale snaží sehnat aktivní spojence. Potřebuje je nutně o čemž svědčí návštěva Obamy. Tady si nejsem jist. Mnoho lidí je příliš ve vlivu mediální propagandy a tenhle plán by mohl vyjít. Vlastně již vychází.

Může reálně dojít k tomu, že se opět sjednotí Arabský svět. Nyní bude mít již jaderný potenciál (min. z Pakistánu) a svého dávného nepřítele na smrt .. Izrael... Izrael bez podpory USA ...

Zbytek si lze domyslet. Stupňující se drzost Izraele se dá ohodnotit jako tragicky přehnaná sebedůvěra. Až pohár přeteče další židovský pogrom na sebe nenechá dlouho čekat. Nejspíš při něm porostou i hřiby.

Držet se nyní u USA je ve všech směrech bezpečnostním rizikem. Evropa se musí odpoutat aby nenesla následky za agresivní války spolu s USA a Izraelem. Znamená to vystoupení z NATO a vytvoření vlastního silného-obranného paktu. Současně je nutné zachovat suverenitu jednotlivých zemí aby případný lobistický vliv USA v Bruselu nemohl tak snadno Evropskou armádu využít.

190575

07.05.2009 12:38

Policejní zastrašování v Brně

Optimismus ;)

jean.laroux 194.?.?.?

Nebyl bych tak skepticky viz Váš závěr. Představte si, že máte žigula a denně s ním jezdíte na chatu po děravé lesní cestě. Budete nadávat na žigula nebo na cestu ? Koupíte si bavoráka v naději, že se vám pojede lépe ? Cesta je pořád rozbitá a i když bude mít bavorák lepší podvozek stejně to bude drncat.
Souhlasím s Vámi, že jakákoliv jiná strana by nakonec dopadla jako ty současné. Za současnéh stavu systému jistě. Problém není ve stranách a politicích ale v systému. Je třeba změnit (opravit) tu cestu po které jezdíme. Současná forma zastupitelské demokracie, ústava a zákony potřebují velmi výrazný update. Změní-li se "cesta" tj. systémová pravidla a principy pak se změní i práce politických stran a změní se i politici. Ti jsou jen takoví jakými jim systém dovolí být.

190590

11.05.2009 11:16

Lisabonský hon na Klause Zdroj: CTK

RE: Proč je Lisabonská smlouva špatná?

jean.laroux 194.?.?.?

Podstata skrytá za slovním propletencem je jednoduchá. Dosud bylo na půdě EU nutné schvalovat návrhy všemi členy EU. Tzv. jednomyslný systém vytvářel tzv. právo veta což znamená, že nesouhlas jedné jediné země EU zablokoval přijetí návrhu. LS argumentuje malou pružností tohoto systému. Stačí aby se jeden ze států unie vzepřel jako Irsko v případě samotné LS a je vymalováno. Zastánci LS argumentují dalším rozšiřováním EU a tvrdí, že by schvalování návrhů bylo ještě problémovější. LS tedy mění jednomyslný systém na systém většinový. Podle nového nemusí návrh schválit všechny země EU ale stačí jen 55% z nich. Pokud tedy někdo přijde např. s návrhem na regulace v rámci EU nebo např. dotace Francouzským a Německým zemědělcům stačí vytvořit koalici poloviny EU a regulace projde i když bude nevýhodná vůči slabým členům. Teoreticky by se zdálo, že by jim to slabé země mohly vrátit, kdyby k 55% nepatřil ještě dodatek o 65% tech, což je min. počet obyvatel členských zemí unie nutný pro schválení návrhu. Kombinace 55 (65) vytvoří velmi zajímavé klima tahanic a válek uvnitř evropského parlamentu. Jedni budou uzavírat početnější koalice aby dosáhli daného čísla a mohli tak přijmout regulaci v neprospěch druhých. Tohle už není o stmelení EU ale o vyvolání nenávisti mezi jednotlivými členy. Pak již stačí jen přejít na jednoduché řešení, které odstraní tahanice. Zavést totalitní diktaturu Bruselu za účelm stabilizace vzniklého chaosu. Dosavadní systém nutí unii k hledání kompromisů. Nový systém je o handrkování a vnucování vůle dle pravidla silnějšího.

190861

11.05.2009 11:18

Lisabonský hon na Klause Zdroj: CTK

RE: Proč je Lisabonská smlouva špatná?

jean.laroux 194.?.?.?

No někde být uveřejněny musí, když jste se k nim dostal ne ? [mrknutí jedním okem] Tak sem s linkem [cool]

190862

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko vyslalo do USA letadlo se zdravotnickými potřebami, Trump poděkoval. Proč o tom mlčí média?31.03.20 23:32 Rusko 0

D-Test provedl test roušek a respirátorů31.03.20 19:38 Česká republika 3

Minister Krajčí v súvislosti s koronavírusom plánuje zaviesť opatrenia voči občanom, ktorí odmietnú očkovanie31.03.20 16:02 Slovensko 3

Dějiny učí že po zpřísnění se návrat k normálu konat nemusí31.03.20 11:07 Česká republika 10

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 11

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 3

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 16

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 1

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 1

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 7

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 7

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
24,88 Kč
Euro
27,41 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
15,23 Kč
Švýcarský frank
25,87 Kč
100 japonských jenů
23,08 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
7,59 Kč
Ukrajinská hřivna
0,90 Kč
100 rublů
31,69 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 426,91 Kč
1 unce stříbra
349,85 Kč
Bitcoin
158 840,33 Kč

Poslední aktualizace: 1.4.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 653 983