Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.11.2011 12:54

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

NATO už nic neskrývá

Lin 85.?.?.?

Jede přesně podle plánu. Kdysi se tohle uskupení tvářilo jako protipól Varšavské smlouvy. Dneska, kdy už své opodstatnění dávno nemá, stále existuje a je jediným vojenským uskupením svého druhu na světě, s mnoha vojenskými základnami. Jeho účel je snad už také každému jasný. V tomto světle vypadají také úplně jinak všechny ty středoevropské barevné revoluce.
Rusko má v Sýrii svou jedinou vojenskou základnu na cizím území. Jinde už nic nemají (tedy - co vím). NATO si "revolucemi" získalo přístup do všech moří okolo Ruska a na území co nejblíž ruské hranici. Rusko nikdy nedostalo (a ani nedostane) právní záruku, že EuroPRO není zaměřené na útok na něj. Kdyby totiž nebylo, právní záruka by dávno mohla být daná. Jenže - pokud by existovala, bylo by v případě konfliktu jasné, kdo je útočník a kdo obránce, což NATO nemůže připustit.
O Sýrii Rusko říká, že je nepřípustné používat tzv. lidská práva jako záminku pro vojenský vpád do země. A já doufám, že po zkušenostech s Libyí si tentokrát bude trvat na svém.
Růžové časy nás nečekají. Z Ruska se budou snažit před světem udělat útočného "krvavého teroristu" a my, poskoci NATO, budeme nahnaní "bránit demokracii". No... nedělám si iluze, že spousta lidí s vymytou hlavou velice ráda půjde "bránit demokracii před rudým terorem". [oči v sloup]

257728

28.11.2011 20:04

Privátní zisk, zničený občan, vytunelovaná res publica

RE: Lékař bude muset úřadům prozradit, co jeho pacienti vlastní a jak bydlí

Lin 85.?.?.?

He... to asi nebude apríl, žejo? [zmaten] A kde je nějaké lékařské tajemství? Tohle už je fakt dost. A pak, že "velký bratr" je konspirační teorie.... [oči v sloup]
No tak hlavně že kdosi chtěl popotahovat p.Stworu za nějaké "privátní údaje" v článku.

257795

29.11.2011 16:12

Sametové rozkradení republiky

RE: Nejste na pana Jardu moc přísní?

Lin 85.?.?.?

Reaguju až dneska, nějak nestíhám...[smích]
Možná víc lidi pochopí už po Novém roce - až je ta předpřipravená realita zasáhne. Víc za jídlo, za bydlení, za energie, za dopravu, za doktora... asi by bylo kratší vyjmenovat, co nebude za víc. A hlavně - práce ještě nejistější. Mám obavy, že pracovní poměr na dobu neurčitou přestane existovat. No... bylo by toho ještě hodně na "vypsání", co lidi dneska ještě nechápou, jak to s nima zatočí
A k budoucnosti? Neveselá ... a člověk nemusí být žádný věštec. [smích]
Bývalý volič ODS si možná uvědomil, že slib minimálního zasahování státu rozhodně neznamená minimání státní služby, ale současně maximální direktivu a maximální odovody na její udržování. Také možná pochopil, že není nesmrtelný a nezranitelný. Ona stačí jedna nemoc nebo úraz a všechno je jinak. Také možná prohlédl lest "prodlužování věku" a ví, že naše generace (a mladší) bude mít při "trendu doby" problém dožít se šedesátky. Do důchodu v sedmdesáti? Tak leda "vyvolení", jejichž styl života není o deseti hodinách práce denně (to snad nebylo ani za roboty, ne?). A "vedlejší účinek"? Úplně nám vymizejí "hlídací" babičky a dědečkové, takže - opět méně dětí.
PS: ČSSD je stejně pitomá volba jako kterákoliv jiná strana. Jak už jsem tu někde psala - žádné strany, zeštíhlit celý tučný parlamet, senát netřeba vůbec. A do parlamentu po dvou lidech z každého kraje, žádné partajníky. Kdo to bude - to si určí lidé v daném kraji sami.

257830

29.11.2011 16:30

NATO skrývá přípravy na vojenskou akci proti Sýrii

RE: NATO už nic neskrývá

Lin 85.?.?.?

Mám brzdit? Ale...já nikam nejedu - stojím na místě a jen sleduju cvrkot. [smích]
Srovnávat Čečnu a Irák vůbec není vhodné. Zcela odlišné důvody. A pokud byste se povznesl nad "cíl ropa", zjistil byste, že ropa není cílem (a důvode), ale pouze příjemným bonusem.
A důvod "čínské dluhopisy" fakt myslíte vážně? [smích] Přeci... udělat z nich papír na podpal vůbec nepotřebuje "podporu" válečných raket. Na to mají jinší grify a nejednou je v praxi předvedli. Však Čína se jich zbavuje jak může a nezaregistrovala jsem, že by si koupila nějaký stát. A nesledujete, co se děje právě teď? Ze zámoří očekávají pohřeb eura do pár dní a "varují". Což o to, bylo by moc hezké varovat své bližní na jiném kontinentu, ovšem... Úplně v závěru je taková "nadějná" věta, která nabádá k návratu důvěry k dolaru (prý sice ošklivá, ale stále ještě živá sestra). Nic vás nenapadá? A ještě stále věříte "čínskému dluhopisovému nebezpečí"? [smích]
A že vás tyhle řeči o válce NATO x Rusko "neberou"? Však já vás přeci nepřesvědčuju - jen píšu, jak to vidím já.

257833

11.12.2011 11:15

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

RE: Tip na ruský nezávislý server?

Lin 85.?.?.?

V tom Polsku jich šlo na Den nezávislosti asi víc... Některé odhady říkají, že až 100 tis. lidí.
A pravda, že média neinformovala - a když, tak jako o "akci extrémistů s pár lidmi". Zvláštní, ne? Přitom vůbec nešlo o žádné násilnosti (až na pár vyprovokovaných bitek v postranních uličkách) nebo o požadavky na "demokracii". Poláci JEN uctili den vzniku nezávislého Polska a vyjádřili svou odhodlanost si nezávislost také uchovat.

258322

11.12.2011 11:51

E-maily odhalují dolarové smlouvy volebních pozorovatelů

Trochu zamyšlení

Lin 85.?.?.?

Chtěla bych jen připomenout, co se událo zpočátku roku. Konkrétně - jak naštvaná Hillary vydyndala další prachy na "mediální agendu" a říkala cosi o tom, jak je důležitý "mediální boj, propaganda a monitoring".
Tuším, že konkrétně tady vidíte, co tím myslela.
Letos se do toho "opřeli" a zhusta využívají.
Můj názor na volby v Rusku: nebyly zmanipulované o nic víc, než jsou u nás. Prostě nic, co by se nedělo i jinde a troufám si tvrdit, že jinde v daleko větším měřítku. Však ona sama "bašta demokracie" má své žluklé máslo na hlavě a matně vzpomínám na mnohé volební excesy, které by prokoukl i dement. Napadá mě otázka, jestli v USA mají také "pozorovatele" z cizích zemí, kteří jsou oprávněni mediálně "prohlašovat", že volby nebyly košér.
A k Putinovi: žádný svatoušek, žádný "spasitel". Ale dělá po celou dobu to, co je nutné k zachování nezávislosti Ruska. Několikrát to řekl i sám = že po "Jelcinovi" bylo nutné vrátit zpět do držení země všechny klíčové resorty. A utípnout rozkrádání "privatizací".
Výsledky jsou vidět. Rusko nemá žádný děsivý dluh a jako stát má pořád v rukách resorty, které přinášejí peníze do státní pokladny. Což např. my už nemáme, zbyly nám jen příjmy z daní a poplatků a ty platí - hádejte kdo.
Státy, které se vydaly "cestou demokracie", jsou na tom dneska stejně, jako např. Lotyšsko (nebo my a valný zbytek Evropy).
Jak už tu v názorech zaznělo - který dnešní evropský stát je bez problémů, s nenasratými lidmi a BEZ důvodů k demonstracím? No... vlastně i neevropský. Však lidé v USA jsou štěstím bez sebe, jak krásně se jim žije a jejich země vzkvétá, žejo... Nejde mi na rozum, jak se kdosi může opovážit "regulovat" situaci jinde, když má doma sám bordel na kolečkách. Jak může chtít "vyvážet" svůj "vzor", když mu doma nefunguje? Stejně na hlavu, jako když vám několikrát rozvedený "manželský poradce" radí, jak se dostat z manželské krize.
A k protestům v Moskvě: jak už tu bylo uvedené, některé TV stanice odvysílali záběry z Řecka. Protesty tam byly jak proti "volbám", tak pro "volby". A včera se sešlo okolo 25tis. lidí. Zajímavé, že ruští "rebelové" už mají vypracovaný svůj program.

258327

11.12.2011 13:03

Rozděl, dobuď a vládni „novému Střednímu východu“

Nevím, jak se k textu postavit

Lin 85.?.?.?

Článek obsahuje mnohé závěry, s kterými se ztotožňuju, ale také mnohé, s kterými nesouhlasím.
Rozděl a panuj = vnesení rozkližovacího prvku - funguje po tisíciletí, příčina rozpadu všech civilizací před námi. Obávám se, že také heslo "z chaosu povstane řád" je sloganem "plánovačů". Jednotné velké skupiny lidí (jedno, co je sjednocuje) jsou hůře ovladatelné, tudíž nežádoucí. Je proto nutné do nich vnést "rozkližovací prvek" a postavit je proti sobě. Tohle můžete sledovat dnes a denně na mnoha úrovních i u nás - mladí proti starým, majetní proti nemajetným, zdraví proti nemocným, "pravičáci" proti "levičákům"...
Nesouhlasím, že jde o chystaný "střet civilizací" - nebo že jde o boj proti černým nebo křesťanům. Tak složité to není. Podle mého jde jen o dosazení "rozklížení" podle nejpalčivějčích problémů v dané oblasti. Prostě vnesení chaosu tam, kde dosud panoval křehký mír.
Každá společnost (bez rozdílu) má své problémy a pokud je někdo nemírní, ale naopak podněcuje, požár je tu. Kolonizátoři pak mají jednoduchou práci. Ano, souhlasím, že jde nyní o kolonizaci, ale nejen Středního východu, ale celého světa. Která země může říct, že je nezávislá? Všichni jsme závislí minimálně na finančním systému, který určuje jedna státní měna. Která země si svobodně může určovat ceny a obchodovat s kým chce? Pokud někdo nechce obchodovat podle pravidel "nezávislé" světové organizace, příjdou v lepším případě sankce, v horším krvavý převrat.
Podle mého vůbec nejde o přípravu "šachovnice pro střet civilizací", ale o konečnou likvidaci všeho, co tento "jednotný finanční systém" ohrožuje. Civilizace (barva pleti, různé kulturní zvyklosti) jsou jen jedním z nástrojů "rozklížení".

258330

13.12.2011 21:43

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Shoda s autorem

Lin 85.?.?.?

Shoduju se s editorem v možném důvodu ruského volebního "guláše" = Putin musí pryč. Když není možné ho nějakým způsobem "ohnout" do poslušné polohy, použije se diskreditace. Diskreditace - to je taky má odpověď na otázku, proč se machinace letos rozjely ve velkém. Prostě aby už tak čím dál tím méně populární Putin přestal být populární úplně.
Hillary hned v pondělí jasně věděla, že "volby nebyly ani svobodné, ani spravedlivé". Vyjádřila "vážné znepokojení nad zneužitím moci úřadů v Rusku" Řekla to na jakési schůzi ve Vilniusu a nezapomněla k "balíčku provinilců" přidat i Bělorusko (prý za potírání opozice) a Ukrajinu (za uvězněnou Tymošenkovou). To už samo o sobě dost vypovídá, protože právě ony dvě země se v posledních měsících dost k Rusku přimkly.
Jak to mohla Hillary tak rychle vědět? Protestů kvůli porušení volebních postupů bylo sice podaných přes tisíc, ale v aplikaci na české poměry se musí oprávněnost protestů nejprve přezkoumat a trvá to týdny, než někdo určí, zda byly oprávněné.
Možná se mýlím, ale příjde mi, že moc dobře vědí, že vojenskou konfrontací se jim nepovede Rusko dobýt. Takže pokus o rozklad zevnitř je velmi žádoucí a "prodemokratická klika" v čele státu by se moc šikla. Zvláště taková, která se nebude bratříčkovat s Čínou a "otevře ruský trh západním investorům".
Nejvíce křičí Jabloko, které je dost napojené "na západ" a do dumy se vůbec nedostalo.
A jen tak na okraj... nějak mám zasunuté v paměti, že by příští rok měly být nějaké stranické šachy v Číně a "západ" se na ně pilně připravuje. Podle mého to souvisí.

258489

18.12.2011 19:33

Havel

K Havlovi

Lin 85.?.?.?

Bylo mu asi pětasedmdesát a při jeho životním stylu je spíše zázrak, že se jich dožil. Nebo čekal nesmrtelnost? Všechno se koupit nedá...
Neměla jsem ho nikdy za "symbol" ani za kladného hrdinu, jeho zásluhy pro národ marně hledám v paměti.
V Havlově životopise od Jana Bauera (vydáno 2002 a není to žádný štvavý pamflet, naopak) se můžeme dočíst (vše jsou citace z knížky, ne má slova):

Pdplk. Chovanec na něj nevzpomíná nijak špatně: "Viděl jsem ho jako člověka velmi upřímného, chvílemi až plachého. Dal by se charakterizovat větou "co nevěděl, nepověděl". Havla nemělo smysl získávat pro spolupráci prostě proto, že sám velmi ochotně poskytoval veškeré informace o dění v disentu a o jeho záměrech."...
...Pro estébáky byl pouze jedním z "ostatních" chartistů. Nikterak je svou důležitostí nepřevyšoval. Důležitým se stal prakticky až za pět minut dvanáct, tedy v průběhu roku 1989. Pro STB byli významní Zdeněk Mlynář, Jaroslav Šabata a Jiří Hájek. Havel byl známý spíše v zahraničí, protože spolupracoval se zahraničními novináři, zval je na Hrádeček a poskytoval rozhovory. ...
... Chartisté měli honorovány příspěvky pro zahraniční rozhlasové stanice. Rádio Svobodná Evropa platilo za rozhovor od 500 do 1000 marek a 500 marek za informaci. Hlas Ameriky platil 300 dolarů za rozhovor a 200 dolarů za informaci. Nejaktivnějšími přispěvateli byli Václav Havel, Jiří Dienstbier a Petr Uhl.
Další zdroje poskytovala Nadace Charty 77. Tato nadace vznikla v roce 1978 ve Stockholmu původně z iniciativy posrpnového emigranta fyzika Františka Janoucha, zetě významného marxistického filosofa a agenta Komunistické internacionály Arnošta Kolmana. V letech 1980 - 1989 vyplatila tato nadace osmdesáti chartistům do Československa 380 tis. dolarů, což představovalo kolem 60 tis Kčs ročně na osobu. V té době byl průměrný plat občanů zhruba 2 tis. Kčs měsíčně....
Ve vzpomínkách spoluvězně, také chartisty, se dozvídáme, že Václav Havel dostával potravinové balíčky z domova výhradně s potravinami z Tuzexu. Kouřil jedině americké cigarety, ale nikdy nikomu nenabídl, naopak si svůj majetek vždy pečlivě střežil. Už tehdy trávil většinu času spřádáním plánů, co bude, až budou vládnout chartisti. Dokonce rozdělovat i ministerská křesla.

258747

18.12.2011 19:45

Havel

RE: Doufam ze shori v pekle...

Lin 85.?.?.?

... asi tak...
Můj děda i táta si Jáchymovem prošli. Tenhle "fešácký" kriminál se na nich podepsal tak, že oba se už nikdy nevzpamatovali. Děda přežil asi 11 let poté (a já si na něj pamatuju jen velmi matně, byla jsem malinká) a táta (zavřený jako dvacetiletý) se dožil po mnoha zdravotních obtížích 52 let.
Nikdy jsme se jako rodina nepřihlásili k žádnému "odškodnění". Máma prohlásila, že je to všechno jedna pakáž, lidský život se penězi vyvážit nedá a nejraději by jim za to naplivala do ksichtu.

258753

20.12.2011 20:05

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

Odcházení

Lin 85.?.?.?

Autor doufá, že společně s "režisérem" odchází i doba, kterou režíroval. Po pročtení (obou) diskusí po sledování "tryznového šílenství" se obávám, že ještě nějaký pátek tu s námi pobude a "odcházení" se nekoná.
Pokusím se nějak shrnout - hlavně pro ty, kdo roní krokodýlí slzy nad skonem "největšího Čecha, kterého kdy země nosila".
Ano, souhlas, že posuzovat člověka jako takového je ošemetné. Můžu ale posoudit jeho činy - tj. - jak se jeho slova kryjí nebo nekryjí s činy.
Některým tu stačí, že se Havel "choval slušně, nehádal se, byl uctivý...". Opravdu vám to stačí? No... škoda...pro vás. Uhlazené a slušné chování, oblíbenost, ochota a nekonfliktnost podle mého žádným ukazatelem morálky ani charakteru nejsou, protože takto se před svým okolím prezentoval nejeden masový vrah. A také už se zcela zapomnělo na to, že politik jako takový by měl být nejlepším z nejlepších, takže buranské chování se od něj jaksi ani neočekává.
Jiní zas píšou, že Havel jako prezident se svými pravomocemi nic moc dělat nemohl, že to byl vlastně naivní dobrák, zneužitý těmi okolo. No... troufám si tvrdit, že mohl. Mohl mluvit, mohl psát. Zvláště v době, kdy už žádným politikem nebyl a sám o sobě prohlašoval, že už je jen "občan Havel". Když to svedl za komančů, proč ne i po nich - zvláště když údajně "viděl zlořády"?
Další zas říkají, že byl známý venku a zasloužil se o dobré jméno země. Aha... [oči v sloup] Já jen, že jsme už tak "významní", že se pereme o poslední místa s banánovými republikami, "lukrativní" zakázky, na kterých vždy jako země proděláme, se nám jen hrnou a solidní investoři si z české byrokracie a "spolehlivosti" rvou vlasy. To je podle někoho dobré jméno? Obávám se, že ono dobré jméno jsme za "demokratických" let naopak ztratili.
Amícké zpravodajské kanály nás umisťují hned vedle Iráku, jiní si nás pletou se Slovenskem, Slovinskem či pobaltsku republikou a někteří dokonce ani nezaregistrovali, že už máme jednadvacet let "demokracii".
Předsednictví v EU byla ostuda na kvadrát. V přistupovacích smlouvách naši "vyvolení" nezakotvili ani prd, díky "tanečku" dalšího kandidáta na "tatíčka" jsme ztratili možnost domáhat se spravedlnosti pod jiným právem, vždy je nadřazené právo české.
Takže naše "významnost a dobré jméno" vidím jen jako zbožné přání, nikoliv realitu.
A vrátím se zpět na začátek - tj. k rozporu slov a činů pana Havla. Pokud mě paměť neklame, sliboval, že už do žádného vojenského paktu nevstoupíme a nedovolíme cizím vojákům mít základny na našem území. Skutečnost odlišná, včetně žebravého dopisu, jak je přímo nutné u nás pořídít základnu US army nebo aspoň NATO, protože jinak nás spolknou rusáci. Sliboval dodržování ústavy a lidských práv - a z ústavy je cár papíru a o LZPV by se dalo dlouze diskutovat.

259067

20.12.2011 20:15

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: trn

Lin 85.?.?.?

Tak jen piště, barde, střádejte... I letáčky si nakopírujte. Jasně - jet "ven" si můžete, pokud máte za co. Dětské botičky nepašujete (to jste dělala? pašovala? a musela?), ale protože ty botky dneska stojí kolem tisícovky, tak si tisíckrát rozmyslíte to dítě vůbec mít. Frontu lidi stojí před úřadem práce a taky před různými hyper, super - a ve frontě se perou o banány i maso "se slevou". Fakt super...

259069

20.12.2011 20:46

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: Odcházení

Lin 85.?.?.?

Jo... Kryl pro mě na rozdíl od VH zůstane skutečným bojovníkem a Čechem. Ale sám můžete posoudit "pocty národa", jakých se mu dostává. Ani pes po něm neštěkne.

259075

26.12.2011 11:31

Nebe pro nás, peklo pro jiné

Docela fajn článek

Lin 85.?.?.?

Díky za článek, pobavil. Nechci moc rozebírat, myslím, že mé postoje k "církvi svaté" jsem tu už dala najevo dostatečně. Tak snad jen něco k poučení - "vize" na příští rok (zajímavé je to asi v půlce článku) a k pobavení (jak to chodí u nebeské brány).

259558

30.12.2011 21:03

Sociologie andělů

Jaký je rozdíl?

Lin 85.?.?.?

Ani jsem nevěděla, že těch andělských "kast" je tolik. Tak mě napadá kacířská myšlenka (jak jinak [smích] ). Monoteisté říkají, že věří v jediného boha. Ale krom toho věří na tisícovky všech možných andělů, dále také na nemalé množství světců a nenabevzatých. Tak nevím... ale ona zatracovaná pohanská náboženství měla také jednoho "vrchního" boha a ostatní byli nižší, podřízení. Já nevím, moc mě nekamenujte, ale já žádný rozdíl nevidím ... [zmaten]
A nemá cenu se dohadovat o náboženstvích. Měla plnit funkci vzdělávací, pomoc při hledání odpovědí na tři základní otázky lidského života: kdo jsem, proč tu jsem a proč musím umřít. Obávám se, že ani jedno věrně svou funkci neplní, protože dogma není odpovědí. Víra se chybně vysvětluje jako "(slepě) uvěř", jenže ono slovo má svůj základ ve vědění. Víra tedy znamená vědění, celoživotní proces kladení otázek a hledání odpovědí, korekcí ve svých postojích k sobě, lidem i světu. Žít ve víře neznamená pucovat kliku u kostela nebo vysedět důlek v nějaké svatyni a umět ocitovat celé pasáže ze svatých knih. Víra je umění aplikovat nabyté vědění (o světě, vesmíru, životních zákonitostech, o člověku...) do života a tím vlastně utvářet své nejbližší okolí. Ne děláním "zázraků" (protože ty žádné nejsou, jsou jen děje, které zatím neumíme chápat), ale způsobem svého života.
No... a využiju oslího můstku, abych všem, včetně autora i editora tohoto webu, popřála do dalšího roku co nejvíc víry v tom pravém slova smyslu. [smích]

259888

01.01.2012 11:34

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: další

Lin 85.?.?.?

No však, že lidi často věřej tomu, čemu chtějí věřit. Vy například věříte, že Havel byl světec, někteří jdou i dál a věří, že byl přímo reinkarnací sv. Václava. Tak nám, prosím, ukažte a dokažte, že ta vaše víra není slepá a ty oslavné havlovské eposy jsou pravdivé. Ohromte nás... anonymní pisálky, uplakané voliče levice, co v rukách nemají nic. Co máte vy? Eso v rukávu? Sem s ním. [smích]
Naše "bludy" mají dostatečný důkaz ve stavu naší země po dvacetiletém působení pravdoláskařů. Pane, takováhle devastace materiálních i morálních hodnot se za stejný čas nepovedla ani těm komoušům. Jaký že jste volil nick? Mrhálek? [smích] Tak... to taky vypovídá, ač abstraktně a "pravicově".

259959

01.01.2012 12:07

PF 2012 upírů a banksterů

RE: čeho bude konec?

Lin 85.?.?.?

Hm... tak to máte asi pravdu. [smích] V ČR nikdy to zlotřilé euro neřádilo - a přesto jsme úplně švorc, vymačkaní jak citron a zadlužení na x-generací. Ta naše "slavná" kupónová privatizace pustila žilou národnímu majetku (všímejte si, že ne státnímu, ale národnímu, tj. majetku nás všech) a tenhle podvod tisíciletí byl označený jako "nešťastné selhání vlády". Takže žádné soudy, žádné náhrady, žádná zodpovědnost zainteresovaných - prostě jen politováníhodný přehmat, který se stává tak jednou za tisíc let...
"Právo" mlčí... Musí. A ještě pohádka na závěr:
Není to tak, že by všichni (tím myslím ty, kteří by mohli ke spravedlnosti dohnat viníky) byli slepí a hluší. Vědělo se, jaké podvody se páchají privatizací nebo "obchody" s LTO. Viníci byli známí a materiály pro soud zpracované. Jenže... "z hůry" zaznělo "stop, tímhle se nikdo zaobírat nesmí, protože k tomu není politická vůle! Jste služebníci ve službách státu a ten nechce, abyste TOHLE dělali."
No... a "zločinní neposlušní" byli odejiti, zkoumající oddělení státní správy rozpuštěna, "rebelové" nahrazeni zcela loajálními "služebníky státu" a zákony "doupraveny" tak, aby se taková "politováníhodná rebélie" už nemohla opakovat. A zazvonil zvonec a pohádky je konec... [smích]

259961

01.01.2012 20:34

Václav Havel zbaven postmoderní aury

RE: další

Lin 85.?.?.?

Já to nepoznám - napsal jste to o sobě sám. [smích]
A tohle mají být ty informace, které vy máte a nám chybí (jak jste si posteskl výše v diskusi)? Tohle, co jste napsal, je to eso z rukávu? Tak nějak jsem čekala víc na obhajobu VH proti tomu, co se píše v "(o)bludném" článku.

259982

02.01.2012 20:19

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: No a co ?

Lin 85.?.?.?

Já se taky pokusím odpovědět. Špatného by nebylo nic, kdyby nezávislé bylo opravdu nezávislé. A opravdu JEN dohlíželo. Jenže ono je to trochu jinak - jak už vám tu pánové přede mnou napsali. Konkrétně ta vaše "nobelistka" Au Sang Suu Kii je financovaná Sorosovou nadací a ona sama je jen další loutkou , která pro svůj národ rozhodně nepracuje. Ostatně - možná i proto nobelovku dostala. [smích]
S těmi "nezávislými" organizacemi to máte těžký, když tu tzv. opozici podporují až tak, že vyzbrojují a cvičí. Jak by se líbilo vám, kdyby v naší zemi např. Číňani nebo Vietnamci došli k přesvědčení, že tu demokracie není, že jsou utiskovaní na lidských právech a mají málo prostoru, takže chtějí buď svou vládu nebo samostatnou republiku. A "nezávislé" organizace by je v tom podporovaly finančně, ozbrojily je a ještě jim daly výcvik (aby se svého "práva" zcela "demokraticky" domohli). No... možná by jako příklad líp posloužili třeba Moravani nebo Slezani nebo Chodové nebo Hanáci nebo Romové (nebo taky muslimové, katolíci, budhisti...) .... doplňte si sám.

260043

02.01.2012 21:59

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: No a co ?

Lin 85.?.?.?

Starej Choroš mě teda dostal.... [velký smích]

260048

02.01.2012 22:18

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: IQ čechů na úrovni houpacího koně.

Lin 85.?.?.?

e? [překvapení] Tohle jsem nikdy nečetla. Teď čtu a je mi z toho celkem ouzko (a to jsem teprve u "funkcí války" ).
...válka = nepostradatelný kontrolní faktor nebezpečného sociálního odpadlictví a destruktivních společenských tendencí... [oči v sloup]

260050

04.01.2012 18:19

Rozděl a panuj

S článkem souhlasím

Lin 85.?.?.?

Po zkušenostech z jiné zdejší diskuse se nechci pouštět do nějakého většího vypisování. Podle mého je úplně zbytečné živit nějaké národnostní rozmíšky. Doplácíme na to stejně, zvláště když jsou ony rozmíšky jedním z nástrojů "elit".
Chci jen položit otázku těm bratrům-Slovákům, kteří tu (nemyslím zrovna tuto diskusi) čas od času píšou, jak je ti zlí Čechomoravoslezani utiskovali, jak je okrádali a že je jediné správné mít vlastní stát. Otázka zní:
Máte svou republiku už skoro 20 let. A v čem jste pokročili? Jak a v čem jste získali a jste na tom líp, než "pod kutnou zlých okupantů" ?
To o industrializaci Slovenska je pravda. Zatímco se na Slovensku budovalo a budovalo (všechno nově, nové technologie, protože průmysl tam téměř neexistoval), české země žily z fabrik a technologií z dob průmyslové revoluce. Budovala se i města a vesnice - přednostně, aby se vyrovnala životní úroveň.
To o "rozptýlení" slovenských cikánů do českých zemí je také pravda. Cikánské kolonie byly "vadou na kráse" Slovenska, takže Husák je postupně "rozptýlil" do českých oblastí, kde do té doby vůbec nebyli (a další várku nám sem poslal Mečiar+ následovníci).
Nepíšu to pro vyvolání polemiky. Jen proto, že se mi od Slováků nečte lehko to "trpěli jsme za Čehúnů".

260151

04.01.2012 18:32

Rozděl a panuj

RE: ceski nacionalisti

Lin 85.?.?.?

To jste napsal hezky - hlavně o tom vzdání se národnosti. Co by měli říkat Moravani nebo Slezani, když se jejich národnost ani nedostala do názvu země?
Možná si bratři-Slováci trochu pletou pragocentrismus s opovrhováním Slovenskem. Jenže Pražáci jsou taková zvláští sorta, která dodnes za "venkov" považuje i Brno, Hradec, Budějovice, Ostravu... prostě všechno, co není Praha.

260152

04.01.2012 21:20

Rozděl a panuj

RE: S článkem souhlasím

Lin 85.?.?.?

To je pravda (čehúni x čobolové). I dneska se ozve ve zdejších diskusích "táhni si na Slovensko, čobole" - což mě hrozně mrzí. Je to úplně mimo mísu, nefér, protože - jednak si nemáme co vyčítat a jednak jsme na tom všichni stejně. Nepomohli jsme si ani my, ani oni. Minulost je uzavřená a těžko kdo na ni něco změní. Článek se jmenuje "rozděl a panuj" a přidáme-li k tomu rozmíšky typu "vaše bába, naše bába", je vymalováno. A také to vidím jako účelové a umělé (navíc nic neřešící).
A bohužel, za za "vidláky" mají Pražáci (ne všichni) "ty druhé" snad vždycky, co si pamatuju. Přitom sami se chovají jak Homolkovi. Celkem směšná situace ze života - kdy se "Homolkáči" snažili "polidšťovat venkovana", nic netušíc, že onen člověk je rodilý a dosud stále Pražák, jen "nehomolkáč".

260179

04.01.2012 22:21

Rozděl a panuj

RE: Článek nebyl myšlen jako roznětka nekonečného obviňování mezi Slováky a Čechy

Lin 85.?.?.?

Pane "nikto", osmělím se zeptat... V čem konkrétně autor této "slátaniny" obviňuje každého okolo sebe a hlavně Slováky? Já tam nic takového nenašla. Nerozumím vám.
V čem se cítíte být tak ponížený, že se vás článek dotkl? Ať chcete nebo ne, máme společnou minulost, protože oba naše národy jsou slovanské. Dokonce podléháme i stejnému osudu, který se již někteří snažili realizovat. Přinejmenším proto bychom měli vždy držet pospolu a nedělat to, co se od nás čeká (= že se požereme kvůli směšným nacionalistickým hrátkám).

260188

04.01.2012 22:32

Rozděl a panuj

RE: ceski nacionalisti

Lin 85.?.?.?

Definovat Pražáka neumím, to je fakt... [smích]
Já těm "specifickým" říkám raději Homolkáči.

260190

06.01.2012 18:54

Řecko v chaosu

RE: kvalita informací

Lin 85.?.?.?

Hm... A co mimořádnou řeckou daň z nemovitosti - to byste také chtěl?
Daň bude v platnosti po dva roky a bude se pohybovat od půl eura do deseti eur (12 až 245 Kč) za metr čtverečný zastavěné plochy. Daň bude vybírána v rámci účtu za elektřinu a vláda chce daň za rok 2011 vybrat do února příštího roku. Na průměrný rodinný dům o 80m2 zastavěné plochy tak tato mimořádná daň bude činnit 960 Kč až 19.600 Kč (podle lokality). Daň se nevztahuje na církevní objekty. (Zdroj: ČTK 12.9.2011)
Ono taky moc záleží na životních nákladech v té které zemi. A pro porovnání vám tu nechám článek - jak je vysoká minimálni mzda v Evropě a v USA. A věřte, že Řekové na tom zas tak dobře nejsou. Ve Francii je např. MM 9 euro/hod, v USA 4,96 euro/hod (7,25 dolaru a je to MM federální, může být vyšší podle států) a pak tu máte to své Řecko s 4,28 euro/hod. V přibližně stejné výši se pohybují i řecké důchody.

260273

06.01.2012 19:01

Řecko v chaosu

RE: kvalita informací

Lin 85.?.?.?

Ještě chci upozornit... [smích]
V tom článku je vyčíslená i MM česká (a slovenská). Zjistíte, že vyšší MM než my mají i jižní Korejci. [chechtot]

260274

06.01.2012 21:55

Řecko v chaosu

RE: kvalita informací

Lin 85.?.?.?

Luxore, ta daň z nemovitosti se ještě dá při troše snahy pochopit. Ale u nás máme absurdnější poplatky, které se mi nedaří chápat vůbec - např. platba za "srážkovou vodu". Obávám se, že onen bordel není jen v Řecku.
A ještě k tomu, co jste nakousl výše - 13. a 14. platy. U nás jsou zcela běžnou praxí, ale pravým jménem se nazývají asi jen v soukromé sféře. Ve státní sféře se tomu většinou říká "mimořádná odměna" a možná vás překvapí, že se vyplácí i kvartálně. Výše různá, záleží na "výši postavení". Obecně platí, že čím vejš, tím víc. Na úrovni vedoucích to bývá až do výše platu (takže +4 platy ročně navíc). Na ministerstvech se rozdává už ve statisících (tím nemyslím přímo ministrům, ale běžným zaměstnancům ministerstev). Jak říká zákoník práce, tato odměna může být přidělena za mimořádnou práci navíc, nad rámec pracovních povinností. A tady dochází ke kuriozním situacím, kdy se pracně hledá důvod pro vyplacení. Snad nejkurioznější, který jsem četla bylo : "za vzornou docházku do zaměstnání" ( [chechtot] nedělám si prču, to je fakt). No... i tady máte analogii s řeckým bordelem....

260288

14.01.2012 10:45

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: diskutující

Lin 85.?.?.?

Nejsem si jistá, kdo komu sedá na lep ohledně "cílů". Ten "polibek smrti" asi nebude tak smrtelný, jak říkáte, protože církve (kupodivu) tento podle vás danajský dar vůbec neodmítají. Naopak.
A zapomněl jste zmínit, že na opravu památkově chráněných budov stát musí přispívat tak jako tak, bez ohledu, kdo je vlastníkem.

260978

14.01.2012 11:40

ČR: Příběh rasového extrémismu

Mám pojmový "problém"

Lin 85.?.?.?

Článek se mi nějak špatně četl a nejsem si jistá, jestli chápu pointu. V podstatě tzv. extrémismus chápu v dnešních podmínkách jako zavádějící a lehce zneužitelný pojem, který mi neumí vysvětlit ani PČR . Jsem rasista, když žádám nápravu chování jiné, byť menšinové a shodou okolností jinobarevné skupiny, omezující mou osobní svobodu, dopuštějící se výtržnictví a násilí? Nepamatuju se, že by kdy byla "menšina" souzena za extrémismus s účastí vydatné mediální masáže. Přitom definice v zákoně by měla platit pro všechny stejně, bez ohledu, jestli se takto chová příslušník menšiny nebo většiny.
Je celkem pochopitelné, když autor nachází kořeny existence "extrémistických skupin" na severu Čech. Jak jinak... vždyť tam je soustředěná jinobarevná menšina v největším počtu. A lidé znají všechny jejich excesy, setkávají se s tím takřka denně. Znají také, jak se k tomu staví "právo".
Já na severu žiju a neznám člověka, který by byl rasistou, tj. považoval jiné za méněcenné a "nižší" jen kvůli biologické odlišnosti, která se nedá změnit. To je podle mého skutečný rasismus - posuzovat (odsuzovat, vyčleňovat) člověka na základě něčeho, co nemůže sám změnit. Ale aby byl rasismem nazývaný odpor proti ASOCIÁLNÍMU chování - to je na mě silný kafe.
A asociály jakékoliv skupiny nebo barvy kůže se totiž skutečně žít nedá. A "sociálové", snažící se nikoho neopruzovat a neomezovat, ale žádající TOTÉŽ od druhých, nemůžou být podle mého označováni za extrémisty nebo rasisty.
Právo by se mělo zaměřit hlavně na trestání asociálního chování (podle druhu jeho nebezpečnosti), protože rasismus a extrémismus je v našich podmínkách zavádějící nálepkování.
Pak dochází k úplně zbytečným extrémům ze strany práva - viz "Vítkovští" x případ školáka Patrika.
Sama jsem zvědavá, jak dopadne důchodce z Tanvaldu. Označit takového pána za rasistu a extrémistu asi nebude tak snadné.

260979

16.01.2012 18:41

Když válečné hry obživnou

Cvičení bylo sice odložené...

Lin 85.?.?.?

...ale zdá se, že z prozaického důvodu "kde vzít ropu". Anglie s Německem jsou na tom celkem dobře, dovážejí asi 1%. Hůř je na tom Španělsko, Itálie nebo Řecko s asi 13%. A "spojenci" nemají nikde záruku, za jak dlouho Írán "osvobodí" a obnoví dodávky.
Dalším důvodem pro odklad jsou jakési "rozpory" mezi Izraelem a USA. Izrael chce jít válčit hned, protože se cítí v ohrožení (jak jinak), USA ještě ne (to víte, je "volební" rok, důvod se hledá čím dál hůř, navíc cena ropy stále roste a obyčejným amíkům se to nelíbí).
Válka o Írán je podle mého hlavně o odříznutí Číny od zdrojů ropy. Dováží cca 22%. Dost toho jde i pro Indii a Japonsko (asi 15%). No a Írán má z vývozu tržby asi 100 miliard dolarů, i když se americké sankce starají o nemalé potíže s bankovními převody peněz od klientů na íránské učty. 100 miliard doláčů je docela dost peněz na to, aby se Íráncům nechalo, ne? Když je ta krize a rozpočty padaj... [smích]
Co jsem si přečetla, Írán nechce být tím, kdo udeří první. Pokud by v konfliktu se "spojenci" zůstal sám, ví, že prohraje.
Nechci malovat čerty, ale vypadá to, že tahle válka skutečně bude. Přeci nějaký Číňan nebo Ind nebude odcucávat ropu, kterou potřebujou jinde. Jen ať si jezdí rikšou nebo chodí pěšky a vyrábějí si místo plastů papír jako za stara.
A co "z toho" bude dál? Obávám se, že to neví nikdo (proto si taky ty "odklady", kamuflované za "krizi v rozpočtech" ).
Autor se podivuje, že málokdo slyší válečné bubny a je v klidu. To ano... Lidi jsou asi příliš zaměstnaní svými starostmi "s krizí" a příliš okolo sebe nekoukají.
PS: "Tvrdá výzva"? Kam na ty názvy choděj, mozky jedny zelený.... [smích] Já čekala zas nějakou romantickou mytologii s "úsvitem"...

261173

16.01.2012 19:27

Finanční internacionála útočí na Maďarsko

RE: O genezi finanční internacionály:

Lin 85.?.?.?

Jo, já to už četla a je to zajímavý, když člověk zůstane "nad věcí".
Z poslední doby taky jedna zajímavost , která mě zaujala. Je to umístěné i tady v "zajímavých". Když se člověk povznese nad "balast", může objevit velmi zajímavé věci, které leccos objasní. Možná i Maďarsko a jeho ústavu se zakotveným "křesťanstvím". Tohle mě totiž ponechává vzdálenou od nějakého jásání nad "maďarskou odvahou".

261175

16.01.2012 20:58

Když válečné hry obživnou

RE: Cvičení bylo sice odložené...

Lin 85.?.?.?

Jarní úsvit? To by šlo, ale málo mytologie. Jen aby z toho nebyl "Diův blesk" . [smích]
Já vám nevím... s tím (nejméně) půlročním odkladem a vehemencí, jakou na něm trvají (že jako budou tlačit diplomaticky, však jsou lidi, ne?), mi pořád straší v hlavě taková blbina - olympiáda. Oni vědí, že Írán sám nic neudělá (ani utiskovanému a slabému Izraeli) a veřejný mínění by bylo rázem na straně "spravedlivých mstitelů". Umíte si to představit? Miliony pláčou před TV, na ulicích kladou svíčky, květiny a věnce... A ty plamenné projevy - zvláště když se čirou náhodou najdou "důkazy", třeba íránský, ruský nebo čínský pasy (nebo všechny dohromady).
(omlouvám se, nechala jsem se "romanticky" unést... ale už delší dobu mi neštimuje, proč z olympiády dělají nedobytnou pevnost a ještě na to dopředu upozorňují)

261186

17.01.2012 19:24

USrael ruší společné cvičení

RE: Svět se půlí

Lin 85.?.?.?

Hm... a jak uvažujete vy, když si troufáte tvrdit, co tvrdíte? Pokud se dá nazvat argumentem vaše odkázání na homosexuály (mým chabým rozumem brané jako argument PRO zásah proti zločinnému Íránu), domyslel jste svým pestrobarevným viděním souvislosti s jiným děním ve světě?
V Íránu se to děje, protože skutečnou vládnoucí moc má náboženství - tj. jeho hlava, imám, a pokud si vzpomínám, preferuje šaríju jako trestné právo. Jistě si vzpomenete na události miulého roku - Egypt, Libyi, Sýrii. Zvláštní, že se tam do "revolucí" dařilo držet šaríju stranou a nebyla praktikovaná. No a po "revolucích" - ejhle, šaríja se stává základem pro trestní právo "osvobozené a nyní demokratické" země (a to i potencionálně pro Egypt, první "zásahy" už vyplouvají do informačního prostoru). Abyste nechytal/a za slovíčka, upřesním, že Sýrie ještě tak úplně ne, ale je na nejlepší cestě k "osvobození" (a vlastně ten "rebelský boj" je boj radikálních náboženských frakcí).
Takže co z toho vaše pestré vidění vydedukovalo? Jakou změnu a smysl "osvobození" nebo "boje za lidská práva" ? V čem "spojenci" napomáhají změně k lepšímu? Jaké pozitivní a prospěšné změny přinesly USA (nebo NATO) zemím, kde se v posledních dvaceti letech angažovaly? Pomozte mi, já totiž žádná pozitiva neregistruju a tak si ráda nechám osvěžit paměť.
A jen tak na okraj... Věděl jste, že Írán je co do počtu přijatých uprchlíků druhou zemí v pořadí na celém světě? Já tedy nevím... ale kdyby tam panoval tak hrůzný diktát s režimem, proč by tam lidi utíkali (a navíc setrvali a žili)?
A typněte si, kdo je první na světě co do počtu přijatých uprchlíků. Nebudu vás trápit - je to Pákistán.

261257

21.01.2012 11:12

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

RE: A to jste Vladimíre...

Lin 85.?.?.?

To fakt vidíte jako arogantní? Možná nediplomatické, ale jako arogantní to tedy nevidím. Však je to pravda, že za současné situace by cena za tuhle válku byla příliš vysoká (minimálně pro celý region). I Libyii měli jako "jistou", že stačí týden a bude po všem - a on z toho byl skoro rok.
A co Íráncům zazlíváte (jestli je tedy ten dopis vůbec skutečný)? U jednacího stolu seděli několikrát a vždy to bylo o "vzdejte se, nic se vám nestane". Kdo ponižoval a urážel Írán na jednáních (viz třeba v OSN)? Kdo arogantně odcházel "s těma se bavit nebudu"? Byl vůbec někdo z "druhé strany", kdo chtěl skutečně jednat? Jestli mě paměť nezrazuje, Írán splnil požadované podmínky za svou stranu, ale straně druhé to bylo pořád málo, takže vymýšlela další a další "nařízení".
Získalo snad Rusko písemnou záruku, že "deštník" není za účelem napadení jejich země?
V článku se píše, že Íránci berou dopis za projev slabosti USA. To je hloupá spekulace vyvozovat z té věty takovýto závěr.

261457

21.01.2012 11:16

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

RE: A to jste Vladimíre...

Lin 85.?.?.?

I tak to může být... Však taktika "my ne, to oni" je staletími osvědčená.

261458

21.01.2012 11:55

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

Lin 85.?.?.?

Já nějak nepochopila, co chcete říct. Proč propaganda a "vytrhávání z kontextu" ?
Rusko tam nemá přístav, ale přímo námořní základnu. Snad i jedinou vojenskou základnu na cizím území. "Osvobozením" Sýrie by ji ztratili a tím i zázemí pro své lodě ve Středozemním moři. Takže jediný "dozor" nad veškerými obchody s ropou z této oblasti by měl pak kdo? Írán snad?
A pravda, že alavani (alaviti) jsou větví šíitů, mají v zemi zastoupení asi 12% a mají co mluvit do politiky země. Na druhou stranu však "režim" zaručuje náboženskou svobodu všem na území Sýrie (a dodržuje to). Takže nejen nejpočetnějším sunnitům, ale i křesťanům nebo židům a drúzům. No... a muslimské bratrstvo, které se tam nyní cpe, žádné záruky ve "svobodě vyznání" nedává.

261459

21.01.2012 17:18

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

Lin 85.?.?.?

Informace, informace... [smích] Pořád si myslím, že mícháte hodinky s holinkama.
To, co uvádíte jako podstatu problému (základna, alaviti - potažmo boj náboženských frakcí), sice může být pravda (a také podle mého je), jenže...
Pokládat za příčinu nepokojů skutečnost, že Asad je z národnostní menšiny Alavanů (a druhý v rodině prezidentem) = pohybujeme se v rovině osobní dedukce (analýzy).
Pokládat existenci ruské základny na syrském území za příčinu nutnosti "osvobození" Sýrie (nebo těch nepokojů) = zase jsme jen v rovině osobní dedukce. Oficiálně (podle "západních" informací) tyto důvody neexistují a naopak jsou popírané. Ofic "důvodem" jsou "lidská práva" a "rebélie proti tyranovi".
Článek je podle mého analýzou, komentářem k situaci = tam je osobní prvek nutný. Takže ano, mohla tam být i dedukce autora o důvodu "základna nebo Alavani". Ale není tam a podle mého to neznamená, že chybějí informace nebo jde o propagandu.
Pro mě tam například chybí dedukce, že umělým vyvoláním národnostních a náboženských střetů (z vnějšku) se chce usadit u kormidla muslimské bratrstvo. To je známé svou snahou o "jednotný světový islámský kalifát". Hm? Neobjevují se vám nějaké asociace?
PS: Jsem ženská.
PPS: Jen tak bokem - víte něco o historii Alavanů? Jestli ne, stojí za to něco pohledat. I to vám může dost vysvětlit. Třeba vás překvapí i to, že nevypadají moc arabsky. Např. Bašár má modré oči.
PPPS: Už toho necháme... [smích] Podle mého se tu taháme za fusekli, protože žádná "propaganda" v článku vůbec není.

261477

21.01.2012 17:46

Obama píše Ahmadínežádovi dopis: pojďme se domluvit

RE: A to jste Vladimíre...

Lin 85.?.?.?

Víte, ona je tu základní otázka = proč je Írán umístěný do "osy zla" (se všemi následky - sankcemi počínaje a "nakládačkou" konče). Prý kvůli vývoji jaderné bomby... a prý chce smést Izrael z mapy. Přitom o existenci nebo vývoji jaderné zbraně není ani jediný důkaz. Nic. Ani experti, které Írán do země pustil (a spolupracoval s komisí MAAE), žádný důkaz nenašli. Írán má podepsané mezinárodní dohody o jaderné spolupráci a pokud vím, nedělal žádné problémy kontrolám. A kontrolory pustí klidně i nyní (jak oznámil ve středu).
Nechci na nikoho ukazovat prstem, ale jsou na světě země, které atomovky vyrábějí, žádné mezinárodní dohody nepodepsaly a všem těm MAAE komisím se smějí do ksichtu. A sankce nebo "bezletová zóna"? Nic takového.
A s tím, co jste napsal, souhlasím.

261479

21.01.2012 23:34

Velká regionální válka

RE: analýza nebo propaganda

Lin 85.?.?.?

Odpovím vám až tady a to pro první větu vašeho příspěvku. Ta totiž podle mého souvisí právě s tím, co jsem napsala o MB. "Univerzalismus" mají v plánu i jiní a všichni nám tak hezky táhnou za jeden špagát. [smích] Alespoň v černobílém módu je to vidět, nevím, jak to vidíte vy v tom barevném.
Přiznám se, že jsem musela gůglit pro výraz "neokoni". Spojení se jménem R.Kagan (a Skull and Bones) mě tedy nenapadlo. Díky, jsem chytřejší.
Víte, snažit se ve vašem případě o nějakou diskusi tak nějak nemá cenu. Vyžadujete samé odkazy "na zdroje" a já vážně nevím, jak vám sem hodit link na cestu do mé "kartářské" hlavy. Ony totiž samotné informace "bez manuálu" nejsou všechno.
Vy v článku vidíte propagandu, já ne = no a co... [smích]

261488

31.01.2012 17:51

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

Tak z toho pána je mi těžko...

Lin 85.?.?.?

Je dost o hubu psát na maskulinním fóru reakci na ryze maskulinní pojednání. [oči v sloup] Není divu, že pán někde do padesátky zůstal svobodný. A možná to, co nyní vyplodil, je stále ještě "pod vlivem" prvotní radosti ze získání manželky.
Abych to příliš neshazovala, pokusím se být věcná.
Pán píše, že prioritou pro muže je jeho práce a prioritou ženy by měla být rodina. Tak kde je pak ta shoda životních cílů, o které píše? Pán jako bude věčně v práci a žena se postará o zbytek, včetně jeho a výchovy společných dětí? Aby si mohl někde po deseti letech stěžovat na spratky nevycválaný, který výchovou "zkazila" jeho žena? Dobrý no...
Vůbec jsem nepochopila vizi "ženy se nejprve vdají a budou mít děti - pak teprve VŠ". A kdo jako se bude o děti starat, když pánovou prioritou je práce? [zmaten] Proč nenapíše rovnou, že vzdělání pro ženu zapovídá?
Pán je podle toho, co napsal, skutečně JEN teoretik. Viz další jeho vize, že ženy upřednostňují potřeby dětí a manžela (a další rodiny) před svými. No... nemůžu mluvit za všechny ženský, ale mou zkušeností u "normálních" je, že vždy vedou děti, pak teprve může být manžel, ale většínou není, neb si to nezaslouží. [cool]
Manžel, který není schopný hnout pro děti či manželku prstem (a ještě je věčně v práci), by očekával příliš, kdyby požadoval kvůli své osobě nějaké oběti.
Pan Makov je makovec. Nevím, v jaké světě žije, ale v českém světě, kde ženy jsou dost často na můj vkus nejen matkami, ale také jedinými živitelkami rodiny, jsou jeho "rady" dost na hlavu. Což o to, vysnít si takový svět může. Otázkou je, jestli mu v něm nějaká žena taky vydrží.

262022

31.01.2012 18:17

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: mně to přijde

Lin 85.?.?.?

No... tak jestli jste muž, připisuju vám body. Hlavně kvůli posledním větám, protože tak to je. [smích] Existují i tací "páni rodiny", kteří si neudělají sami ani kafe (když doma nikdo není), protože ho jednoduše nenajdou. Jsou schopní se dožadovat "práva péče" i kdy jim manželka leží na JIPce (kde mám ponožky? kde máme ručníky? už nemám čistou košili. Pepíček potřebuje poradit s úkolem...)
Pánem rodiny může být (i když to slovo "pán" se mi vůbec nelíbí, zavání to otroctvím pro ostatní), když umí přebrat zodpovědnost za rodinu, podílí se na výchově a umí si poradit ve většině životních situací.

262025

31.01.2012 20:27

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: čirá zhrzenost

Lin 85.?.?.?

Džone, vy chápete mé postoje jako nenávistné trucy a odkopání? [smích] Já zas nechápu, v čem je vidíte. A "zhrzenost" ? V čem jako? Když si troufám napsat, že "práva" jdou ruku v ruce s povinnostmi?
Pokud jsem si po sobě přečetla, nikde jsem nepsala, že muži jsou k ničemu. Psala jsem, že tak, jak to popisuje autor, mi to příjde dost jednostranné a na hlavu. Dost dobře nechápu, proč se objevují ze strany některých mužů stížnosti, že "chtějí zpět vedoucí úlohu". Podle mého ji stále mají, nikdy o ni nepřišli. Jen ji jaksi nechtějí převzít, chybí jim zodpovědnost a odvaha. Chybí jim ctnosti a právě ona zmiňovaná schopnost obětovat taky něco ze svého navyklého pohodlí a způsobu života - pro rodinu. Nebo jak si to představujete? Že muž si pojede pořád po své linii osobních cílů a přání, zájmů, koníčků - a žena se musí obětovat pro rodinu (a manžela)? Všimněte si, že píšu "někteří", protože moc dobře vím, že (chválabohu) existují i jiní. Ale ti si nestěžují, protože mají autoritu, respekt a úctu. A hlavně důvěru, protože již činy "prokázali", že se jim důvěřovat dá. Nebo je snad vaší představou, že úctu a obdiv (a náležitý respekt s podřízeností) by měl mít automaticky třeba "muž", jakého tu popisuje "Blažková" ?
Pane, je jen velmi málo žen, které si přejí být "vůdci", mít svou kariéru a "soutěžit" s kolegy v práci. Právě z hlediska oné odpovědnosti (a ta je dost velká). Je daleko snažší se podřídit a důvěřovat, že "ten druhý" zvládne věci do nebolestivých (a neprůserových) konců. Bohužel, až velmi často nic jiného nezbývá než převzít iniciativu a odpovědnost (protože jinak to ohrozí celou rodinu - včetně dětí, na kterých ženě nejvíc záleží), protože "muž" si žije v jakési představě, že manželství mu poskytne totéž, co si žil pod rodičovskými křídly.
Jestli se vám to zdá nenávistné, budiž. Já to přežiju a vám to vadit nemusí, nemáte mě ve svý kuchyni. [smích] A klidně za tu nenávistnou i budu, protože už mi leze krkem to čím dál rozšířenější "mužský" fňukání, jak jsou diskriminovaný a zneuznaný (čípak je to zhrzenost?).
S pozdravem Lin. [cool]

262046

31.01.2012 20:48

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: čirá zhrzenost

Lin 85.?.?.?

Děkuju - za pochopení, co chci sdělit.
Ono to soužití je vlastně týmová práce. Však se může lehce stát, že muž (ač "hlava" a autorita) podlehne tíze zodpovědnosti (zvláště v dnešní době) a najednou neví, kudy kam (prostě mu dojdou síly, ztratí půdu pod nohama). Pak přivítá vedle sebe partnera, který se nezhroutí jako slabé a nesamostatné stvoření s ním a aspoň trochu mu pomůže se znovu dostat do formy.
Ještě jednou upřimné díky.

262051

02.02.2012 17:03

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Pokud nedostanete soudní rozhodnutí nemusíte poskytovat nic

Lin 85.?.?.?

No... přidávám se, že na oné "žádosti" policie se mi toho nezdá víc. V každém případě mi tam chybí poučení.
Uvedený §8 odst.1 sice existuje, ale nazvat papír "žádostí o sdělení"? Nad tím kroutím hlavou, protože celá hlava zákona je o součinnosti osob, takže ten papír by měl být "Výzvou k součinnosti". Žádost se v právní mluvě uvádí v jiných souvislostech, státní orgán nežádá, ale vyzývá.
Odůvodnění, že se jedná o "závažný trestný čin" je velmi nedostatečné a mělo by být uvedeno jaký - už s ohledem na další paragrafy, které rozlišují, kdy tuto součinnost může dožádaný odmítnout. Takže ten, kdo něco sděluje, by měl také vědět, k čemu to sděluje, aby se nestalo, že práskne nějaké údaje, které budou využité k trestnímu stíhání jeho samého.
Prostě nevím, nechci být za vševěda. Já osobně bych na takovýto nedodělek a právní paskvil nesdělovala vůbec nic. Buď ať se hoši naučí, jak to mají dělat - nebo musí počítat s "nesoučinností".
Nevím, jak editor k tomuhle papíru přišel, ale v dnešních "podmínkách" není vůbec těžké si obdobný vyrobit samo domo.

262331

02.02.2012 17:10

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Pokud nedostanete soudní rozhodnutí nemusíte poskytovat nic

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, sice si nejsem úplně jistá, takže berte tak 50/50.
Jestliže na tom papíře chybí poučení, tj. co se bude dít, když nevyhovíte, znamená to, že papír žádné právní následky nemá.

262333

02.02.2012 17:45

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: mně to přijde

Lin 85.?.?.?

I já vás srdečně zdravím s přáním všeho dobrého, na tohle se nedá nereagovat. [smích] A snad mě editor nepokárá za tlachavost.
Chytilkou jste mi udělal radost, protože s ní "souzním". [smích] Je to taky taková "huba nevymáchaná" - viz její diskuse z r. 2008 (k radaru, s Töpferem).

262338

02.02.2012 18:58

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Pokud nedostanete soudní rozhodnutí nemusíte poskytovat nic

Lin 85.?.?.?

[oči v sloup] Jestli vám to přišlo obyčejně mejlem (a ne datovkou), tak doufám, že aspoň s elektronickým podpisem. Nebo si vážně myslíte, že "požádat" vás o nějaké privátní informace (a ještě se dovolávat zákona) můžu mejlem? IP vnitra nehraje roli, vážnosti "papíru" nasvědčuje způsob doručení.
Nevím, nejsem váš právník... takže už kušuju.

262357

02.02.2012 21:43

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: PŘIZNÁVÁM SE

Lin 85.?.?.?

Prosím vás... to chce klid a nohy v teple. [smích] Ten "papír se mýmu oku jeví hodně divnej. I Zvědavce napíšou s malým "z" - a to je podepsaný pan Bc. I když... na tohle se zrovna u policie moc nekouká.
Je mi divná i ta hlavička - že jako proč KŘ pro HM Prahu? Neměl by to spíš na "stole" Středočeský kraj? Prostě důvěru to ve mně nebudí a příjde mi to divný.
Nevím sice, co jste psal, nečetla jsem to, ale snad jste tu, proboha, slovem nevraždil nebo nepáchal genocidu, když se jedná o tak závažný trestný čin jak píšou. A navíc - přemýšlejte. [smích] Dosud vás nikdo neodsoudil, nebyl jste ani vyslechnutý a v tom "papíře" se už rovnou píše, že se "JEDNÁ o závažný trestný čin"! To přece... [smích] Když, tak by napsali, že se jedná o "podezření ze spáchání..."!
Tak tu tašku klidně vybalte a zachovejte chladnou hlavu i pro případ, kdybych se mýlila.

262397

02.02.2012 21:52

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Napadlo vás že to může být provokace?

Lin 85.?.?.?

Já vám napsala reakci, ale objeví se, až ji schválí moderátor. Neuvědomila jsem si, že už jsem odhlášená, takže "anonymní" budu já. [oči v sloup]

262402

02.02.2012 22:24

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: PŘIZNÁVÁM SE

Lin 85.?.?.?

No... a přečetl jste si, co se tam píše na těch stránkách? Asi ne, protože pak byste se dočetl, že je to úřad s "územně vymezenou působností". A jestli jsem četla dobře já, působnost je na území HM Prahy. takže co to má co dělat s editorem? On má bydliště na území HM Prahy?
A na formulacích a procesních chybách se vyhrávají procesy - ne že na tom nesejde. [smích]

262412

07.02.2012 18:18

Vytěsňování

Fajn článek

Lin 85.?.?.?

Přesně o tohle jde. Vzoroobčan nesmí mít čas na nějaké širší povědomí (chápání souvislostí). Je dovoleno zaměstnávat mysl pouze tím, co se děje teď - bez návaznosti na minulost nebo budoucnost. Když se lidé přestávají zaobírat svými "vnitřními záležitosmi" a začínají pokukovat po tom, co se děje okolo, pak se "nasměrují" opět ke svým vlastním starostem. Jedním z prostředků jsou katastrofické zprávy, druhým (daleko účinnějším) jsou "průkopnické" změny společenských pravidel (sem patří i legislativa). Chaos, vnesený do společnosti změtí všech možných nařízení, jejich výjmek a výjimek z výjimek způsobí přesně to, co je žádoucí = občan již není schopný orientovat se, na co má právo a na co ne, kdo má za co odpovědnost, jaké povinnosti. Před státní mocí se neumí hájit (bránit), nezná svá práva (a povinnosti) ani jako zaměstnanec nebo spotřebitel.
Chaos způsobí odpor občana k "res publica", úplně mu stačí, když jde vyřizovat reklamaci. A když se čirou náhodou na něco ptá, postačí mu ta jediná odpověď (viz "Proč nejsou peníze na důchody?" x "Je moc důchodců a ti to prožrali.") Tím chci říct, že takový člověk se plně spokojí s odpovědí, kterou mu dá "autorita", v tomto případě nějaký politik nebo "poradce". Víc vědět nechce, nepátrá, souvislosti ani rozpory nehledá. Žije totiž přesně ten život vzoroobčana (do práce a z práce, občas grilovačka), jaký je mu povolený.

262773

08.02.2012 18:10

Vytěsňování

RE: To je nějaké šíleně dlouhé a bezobsažné

Lin 85.?.?.?

To jako o čem přemýšlet? O vydělávání peněz? Na ten šutr na pomníku? A k čemu mi asi bude? Abych si měla jako duch na co sednout? [smích]

262821

08.02.2012 18:20

Vytěsňování

RE: Muži mají singletasking

Lin 85.?.?.?

Habáne, habáne.... [oči v sloup]
Nevím sice co je singletasking, zní to jako singltaškink a to mi evokuje (mít)jednu tašku v pracce (ne v pračce), ale já raději pro vyváženost chodím s dvěma taškama. Jednu tašku nebrat! To bych taky mohla upadnout s (nedozírnými) následky a pak třeba trousit takové podobné "věci" o chlapech.
PS: Pane, vy jste neupadl? [cool]

262822

12.02.2012 20:54

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: Slováci jsou odvážní a objektivní

Lin 85.?.?.?

Jano, velmi se mýlíte, že "máme tradici kolaborace". Nejsme o nic hůř (nebo i líp) než jiné národy, které prošli porobou.
Slováci se nyní snažili ventilovat svou nasratost, ale dost hloupě se to vyvrbilo. Organizátoři protestů nejsou totiž tak úplně "čistí".
Já z toho vyvozuju varování pro nás = nenechat ze sebe dělat "masu", která pro jiné čuníky proklestí cestu k moci.

263078

Tak ona "reforma" je dost katastrofa. Už dneska se ví, že dnešní vysokoškolák je na tom vědomostně hůř než prvorepublikový středoškolák. A při další deformě to půjde sešupem.
O co skutečně jde a jak se projeví - o tom dost dobře mluvil prorektor UK Stanislav Štěch (a nejen o tom, shrnuje celé Dobešovo "působení" ).

263079

13.02.2012 17:15

Návštěva slovenské delegace v Sýrii

RE: Slováci jsou odvážní a objektivní

Lin 85.?.?.?

Pane Luxore, já nepsala nic o hrdosti a Jana taky ne. Jana psala o "tradici kolaborace od habsburků až po brežněva" a na to jsem jí odpovídala. Vyznělo mi to jako "jsme národ kolaborantů" - a já říkám, že v kolaboraci na tom nejsme o nic hůř, než jiné národy, které si prošly porobou (Frantíci, Poláci, Slováci...atd.).
A když už píšete o Mašínech jako vzorech odporu, je to váš názor, s kterým nesouhlasím. Kolaborace přeci vůbec není o nějakém odporu nebo pasivitě, je to dobrovolná (a leckdy nadšená) spolupráce s každou mocí za účelem osobních výhod.
Vůbec jste nedal dobrý příklad, protože i ti komouši se k moci dostali naprosto legální cestou, tj, volbami = lidi si je zvolili. Podobné můžeme čekat nyní = že ze současné mizérie vznikne "něco" hodně hnusného, co se k moci dostane úplně legálně. A vůbec nemusí jít o komunisty.

263110

13.02.2012 22:19

Žoldáci \"demokracie\" maskování za charitu pochodují přes mrtvoly

RE: Akože nediskutujem k veci?

Lin 85.?.?.?

Pane Oracle, zdravím vás a říkám, že rozumím a souhlasím. [smích]
Konkrétně Slovensko a "gorila" je skutečně využití nasratosti lidí k výměně politické garnitury. ALE - za takovou, která je už předem dohodnutá. Protesty byly zneužité a lidi, kteří jsou dneska navrhovaní jako "změna", nejsou o nic lepší, než ti, co tam sedí teď. Takže pokud budou volby, půjde sice o změnu, ale podle prvních náznaků to bude změna k horšímu. Tužší režim, větší okleštění již tak okleštěných svobod a pevnější "kramfleky" mocenských pozic. Teď už půjde čistě o převzetí vlády finančními skupinami.
U nás to nebude jiné - i když my ještě v ulicích nestojíme (ale to příjde). "Dav" totiž ví jen to, že chce změnu. Jenže - myslet a informovat se trochu na minulost (a provázanost)"nových" tváří - to je pro "dav" příliš pracné a "nudné". Úplně mu stačí (po kolikáté už) plamenné projevy nad současným zlořádem.
U nás dojde k tomu samému - viz "výzvy", objevující se v pravidelných intervalech a za kterými stojí právě oligarchové.
Horší ovšem je, že spoustě lidem to vůbec nevadí, i když to zjistí (viz např. obliba Babiše). Tak jakou změnu čekat, jestli se k moci dostanou lidé jako on? (...a naším příštím prezidentem bude Fišer... potěš koště, to je teda "změna"...)

263139

15.02.2012 22:13

Udělal jsem chybu

Pokus o "jinak"

Lin 85.?.?.?

Posuzovat tu editora mi nepřísluší. Jen bych chtěla vzkázat všem, co tu hrdinsky hází rameny: můžete házet, pokud jste někdy byli ve stejné situaci a obstáli. Pak ano, prověřila vás krizová situace. Beru, že si p.Stwora uvědomuje, že "byl ještě prostor".
Mně jen leží v hlavě, kam jsme to došli, když se můžou stát důvodem k trestnímu stíhání napsaná slova a to ještě anonymním člověkem. Závažný trestny čin. Za to považuju vraždu, krádež, vlastizradu, týrání lidí i zvířat, nesmyslné ničení životního prostředí. Nedaří se mi chápat, že psané anonymní slovo je na stejné úrovni. Mám to snad brát stejně jako úmyslné šíření smrtelné choroby? Už ve školce nám učitelka říkala: "Když ti někdo řekne, abys skočila z mostu - uděláš to? " To nás má "stát" (potažmo jeho zákonná ruka) za nesvéprávné ubožáky, neschopné samostatných rozhodnutí, že nás musí "chránit" i před tím, co je kde napsané? Stane se snad dospělý, svéprávný, jakž takž vzdělaný a uvažující člověk "hnědým" jen proto, že si přečte "nahnědlý" příspěvek? Stanu se muslimem, když si přečtu Korán? Bude ze mě lékař, když si přečtu anatomii člověka? Stanu se makléřem, když si přečtu kursovní lístek? Nebo vrahem, když si přečtu barvitou zprávu z krimirubriky? [zmaten] Můžu ještě vůbec něco číst z vlastního uvážení? Nebo - musí mi vždy někdo jako učitelka ve školce říct "...nenene, TOHLE je fujfuj!? "
Nevím, možná vyvozuju špatné závěry, ale nevím proč mi zrovna tohle dává nelichotivý (a zároveň důkazní) obrázek, co je ten "stát" vlastně zač a jak nás vidí, za co nás má.

263370

19.02.2012 09:42

Podvod Miroslava Kalouska za 114 miliard

RE: nadpis

Lin 85.?.?.?

Pane Čochtane, napsal jste sice hodně trpkou, ale zato holou pravdu. "Lid" rád sedá na vějičky velkých slov předvolebních kampaní. A nedělám si iluze, že příště to bude jinak. Co je příčinou? To nevím, vždyť hmatatelných důkazů nebo "jen" informací je spousta. Podle mého za současného systému "volby" nikdy ke změně nedojde, protože i ty "nové tváře" jsou vlastně předem vybraní (a vycvičení) slouhové.
Při minulých volbách jsem na zdejší diskusi tvrdila stejné a celkem mě překvapila reakce "co chcete, však se změnil skoro celý parlament". No... docela krutá rána... [oči v sloup] Já si myslela, že zdejší diskutéři jsou na tom v myšlení trochu líp než diskutéři "ofic zpravodajství".
A ten zblblo Kalousek už rve z lodi poslední prkna, "složenku" utvrzuje slovy "chudoba je relativní pojem, máte se pořád jak prasata v žitě, jinde ve světě se bohatým cítí ten, kdo má chleba" .
S církevními restitucemi to taky "myslí dobře". Prý se peníze vrátí obratem nám všem a to ve formě služeb, které církev poskytuje. [oči v sloup] Už nedodává, že vrací (bez jakéhokoliv soupisu a podkladů) majetek státu Vatikán a ten s ním naloží podle sebe. Tj. - prodá a jestli se rozhodne peníze použít třeba na děti v Africe, může.
Je hrozně smutné, když naši předkové nahospodařili onen milion na občana (za tehdejších cen to byl skutečně majlant na celý život) a dneska vychází několikanásobně vyšší dluh (a to, prosím, za cca 20 let). Však předky to stálo velké odříkání, práci za směšný plat a často i úplně zadarmo. Porovnejte životy našich prarodičů (nebo i rodičů). A teď má tenhle těžce nahospodařený majetek "v kapse" pár hajzů, kteří se neštítí ničeho - a ještě derou nás. Ještě si nám troufají říkat, že jsme to prožrali my.

263645

19.02.2012 10:10

Kuba – země paradoxů

Kuba

Lin 85.?.?.?

Já tam nikdy nebyla, znám jen z vyprávění těch, co byli.
Známý tam byl loni a vrátil se moc spokojený. Pro turistu je úroveň služeb na špičkové úrovni, všude je čisto, jídlo vynikající. Turistické čtvrti také. Horší je to "okolo".
Jen několik jeho postřehů:
Byl překvapený, že úplně chybí vlezlí prodejci čehokoliv. Další, co ho překvapilo, je krásná a čistá příroda a spousta velmi úrodné půdy, která leží ladem. Prý to tak ale vždycky nebylo. Po různých sankcích na vývoz se dneska obhospodařuje jen pro domácí trh.
Lidi mají drahé nebo málo dostupné "spotřební zboží", ale potravin (většinou domácích) dost. Dotovaných, za velmi nízkou cenu. Nikdo tam netrpí hladem.
Co ale známého překvapilo nejvíc, byl "životní klid a pohoda". Žádní uštvaní, uspěchaní a nevrlí lidé. Všechno tak nějak "lážo plážo" . V zaměstnání neexistují "přesčasy" . I v hotelu se zaměstnanci střídali po šesti hodinách.

263647

21.02.2012 17:46

Ať žije Krausokracie

Jaksi taksi

Lin 85.?.?.?

Článek p. Pantůčka dobrý, což o to. Vyjádřil se celkem jasně. Jenže co k článku p.Bartoše, který je "předmětem" oznámení?
Já nějak nesledovala, takže se až z článku dozvěděla, že kdosi Bartoše za článek napráskal - a z přečtení diskuse se domnívám, že to byl "uvědomělý vzor ctností" Doležal. Je to tak? Jestli jo, tak... od takové bytosti se dalo čekat. Ten to má v krvi.
A teď k Bartošovu článku.
O existence nějakého "Krause" jsem nic netušila, ale důvodem je, že časáky a noviny mě již drahně let nechávají zcela chladnou. Musím se tedy spoléhat na popisek v článku. Jestli se tam píše o čecháčkovství a "co Čech, to zloděj", pak vzkazuju autorům, že jsem za život neukradla ani jabko z cizí zahrady (i na netu si stahování poctivě platím) a necítím se žádnou "čechačkou", ale hrdou Češkou. Už kvůli svým předkům mám být na co hrdá a žádný "Kraus" mi to nevezme. Takže - ať mluví za sebe a celá ta redační skvadra si raději sáhne do svědomí. Když mluví o "malém duchu národa", určitě tím taky myslí sebe samotné. Pánové "krausaři" - my nepotřebujeme cizí vzory, svých máme dost a vy to nejste.
Halík - raději bez komentáře, z tohoto pána se mi dělají pupínky až na zadku.
U Vondráčka je to snad ještě o stupínek horší. Říkám si, jestli je tenhle člověk tak blbej nebo jestli to, co dělá, je úmysl. Ustálila jsem se za druhém závěru. Za "Vraždění po česku" by zasloužil jednosměrnou jízdenku ze země. Dost dobře jeho lži rozebrali na Pohraničníkovi .
Co závěrem? Pan Bartoš se trocha rozjel, ale neshledávám na jeho článku nic, co by bylo závadné. Když "Kraus" je schopný urážet národ, ve kterém žije, tak také musí počítat s odezvou. Zřejmě je fakt přesvědčený, že jsme "národ malý duchem". A když se ozve alespoň jeden hrdý, okamžitě vyběhne žalobníček a "pančelko, on mě mlátí...". Koneckonců... "Kraus" může konečně konstatovat, že Češi nejsou jen servilní posránci.
A uzavřu: Bartoše zas tolik nemusím, možná za to může jeho obdiv ke Klausovi, ten nesdílím. Ale - nesdílím vůbec to, že psané slovo je zločin. Tenhle "zákon" patří do středověku, takže jsem na Bartošově straně.

263791

21.02.2012 18:31

High-Tech podvod v Homs?

Sýrie

Lin 85.?.?.?

No... tak možná se na CNN domnívají, že už žádný z diváků není schopný si snímky ověřit.
Jo, je dobře, že to odvysílali a je ještě líp, že si tím pěkně naběhli. [smích] Z tohohle už se snad ani nedá vylhat...

263794

22.02.2012 00:11

Ať žije Krausokracie

RE: Jaksi taksi

Lin 85.?.?.?

To vraždění si nikdo nevymyslel, ovšem tak otázka nestojí. Otázkou je, kdo to udělal. O Ústí jsem tu už psala, Jindy, pod jiným článkem a dost obšírně. Najděte si to. O Brnu i Postoloprtech se píše v článku, na který jsem výše dala odkaz. A jestli vám to nestačí, tady máte další .
A jasně, že se mnou nehnete, protože vůči lžím i manipulacím mám silnou rezistenci. No a pokud jste si mě přes své okuláry silně dobarvil/a, s tím nic neudělám, jsou ta vaše brejle. Ale z mého hlediska je lepší být někým viděn barevný než silně nablblý (což je zas má optika).

263811

22.02.2012 19:59

Ať žije Krausokracie

RE: Jaksi taksi

Lin 85.?.?.?

Vanguarde, jenom k objasnění, protože jsme mimo téma. Já moc dobře vím, že nejsme světci. Němci nás schlamstli a rukavičky si nebrali, není se tedy co divit, že za těchto okolností po válce mnohde ruply nervy. Navíc nejen nervy, takto se mohlo "aktivně vyžít" i to procento sadistických psychopatů, které je přítomné v každé populaci a nedělejte si iluze, že dneska by to bylo jinak. Vypjaté situace mohou lámat lidské charaktery. Představte si, že hned po osvobození drancovali zbídačení terezínští vězni celé Litoměřicko. Brali jídlo, šaty, boty. Mám jim to snad zazlívat?
Za těchto okolností se prostě nedá "cosi řešit". Snahou by mělo být "dost, co jsme si, to jsme si, víckrát se to nesmí stát". A stejně jako já nenutím Němce kát se věčnou vinou za spáchané hříchy předků, ať nikdo nenutí mě. Nedělám z Němců krvelačné příšery - ať ji nikdo (ani Vondráček) nedělá ze mě.
Je jasnější, o co mi jde? Je dobré znát pravdu, ale "práce" pánů Vondráčkú a jemu podobných nejen nic neřeší, ale přímo znovu zakládají na nových křivdách a tím i možné nevraživosti.
Zdravím vás a tímto končím s tématem, ke kterému jsem se nechala vyprovokovat.

263852

26.02.2012 13:32

Kdo vyzbrojuje gang nazvaný „Svobodná syrská armáda“?

RE: zkouška zbraňových systémů

Lin 85.?.?.?

Nemyslím, že to, co popisujete, se dá nazvat ruskou náturou. Pouvažoval jste někdy nad tím, proč a ve vůli koho to ti vámi jmenovaní dělali? A uvažoväl jste někdy, proč nám naše politická "reprezentace" prošmelila pod zadkem úplně všechno cizímu kapitálu? Ve vůli koho to dělali? Byla to vaše (naše) vůle, naše česká nátura? Jsme tedy i my "koňští handlíři"?
Měla bych pro tento "typ" pojmenování vlastizrádci. A vlastizrádce neodráží náturu celého národa.

264006

26.02.2012 13:38

Rusko čelí po volbách „hrozbě oranžové revoluce“

RE: KGB

Lin 85.?.?.?

Steve, nechci zaplevelovat diskusi, ale ... pro jednou se snad nic nestane.
Váš termín "košér oslík" a "CK Wermacht" na mě zapůsobily jako placatej granát - a fakt jsem vybuchla... smíchem. [smích] Díky.

264008

27.02.2012 18:44

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: zajímavá úvaha, ale řekl bych, že družstevní systém má velký nedostatek

Lin 85.?.?.?

Počkejte... mám takový dojem, že družstevní vlastnictví je o jiném. [smích]
Pokud budete u zrodu družstva, vložíte do něj nějaký předem určený členský podíl (stejně, jako třeba do dnešního s.r.o.). Kde na to vezmete je vaše věc a věc dohody podmínek. Každý rok se vám budou vyplácet (po rozhodnutí "valné hromady" ) nějaké podíly ze zisku (analogie s dneska běžně fungujícími společnostmi). Pokud se rozhodnete družstvo z nějakého důvodu opustit, vaše členství zaniká a je vám vyplacený členský podíl zpět. Pokud vstoupíte do již zaběhnutého družstva, je to stejné, může se jen lišit hodnota vašeho členského podílu.
Tím je daná odpověď i na vaše další otázky.
A jen tak na okraj: Ještě krátce před revolucí k nám jezdili okukovat družstevní fungování třeba i amíci.

264074

28.02.2012 18:23

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

Nesouhlas s článkem

Lin 85.?.?.?

Jsem rozpačitá, protože se mi jeví, že autor do sebe namotal několik "věcí" a vniklo z toho ne příliš vzhledné klubko.
Český jazyk přetrvával hlavně na venkově, kde se lidé nedali tak lehce vykořenit a zachovávali staré tradice. Byla to pro ně jediná možnost nějakého kulturního vyžití. V Praze nemluvil česky již téměř nikdo, tato řeč byla vnímána jako jazyk "nevolníků" . Však i Dobrovský se o něj zajímal jen "vědecky", sám ho pokládal za mrtvý jazyk a striktně mluvil i vyučoval němčinou. Odmítám tedy nějaký vliv "genia loci" Prahy na obrození českého jazyka. Jestli cosi dodávalo sílu obroditelům, nebyla to Praha, bylo to objevování slovanské vzájemnosti a společných kořenů. Tehdy bylo cílem sjednotit všechny Slovany, žijící pod monarchií R-U a přeměnit ji z absolutistické na konstituční. První všeslovanský sjezd inicioval Chorvat, Čech a Slovák jen prakticky provedli.
Lidé jako Matěj Kopecký se o zachování češtiny možná zasloužili více, než dnes mnozí opěvovaní "obrozenci". Pro jeho kočovnou společnost bylo nutností češtinou vládnout, protože do "vyšších kruhů" neměla přístup, musela se tedy orientovat na "lidovou zábavu".
V osvícenecké době (u nás za Josefa II.) probíhaly návraty k vlastní národní identitě "houfně", zvláště v mnohanárodnostních monarchiích, nejen u nás. Jen se zaměřovalo na jiné cíle. U Němců to byla hlavně myšlenka na vlastní jednotný stát. Češi se spokojili se zaměřením na národní jazyk a kulturu. První obrozenci pečlivě dbali na to, aby byla jejich díla úplně apolitická, protože se báli represí. K myšlenkám na nějaký vlastní stát došli až mnohem pozdějí (více jak 100 let). Někteří nebojácnější "špatně" skončili, hlavní ránu dostali v roce 1848, kdy se na několik desetiletí obrozenecký boj zastavil.
Pak jsem dost dobře nepochopila, proč autor smíchal boje proti otroctví (nevolnictví) s národním obrozením. Sedlákům od Chlumce nešlo přeci o žádnou češtinu ani vlastní stát.
A husité vítězili hlavně proto, že je sjednocovala společná myšlenka a oddanost. Pražany bych v této souvislosti vůbec nezmiňovala, protože jejich úloha nebyla zrovna "košér".
A na úplný závěr - ten ezoterický.
Myšlenka Prahy jako duchovního centra je stará, zasetá různými duchovními spolky, včetně "Václava" a dalajlámy. Ovšem... to by páni ezoterici nesměli vystupovat tak, jak vystupují, zvláště se svými "aktivitami" z posledních let. Kdyby ty energie, vámi vytvářené, byly tak "světlé", těžko by se nám tam tak hezky shlukovaly všechny ty instituce s podivnými záměry a velice dobře se jim dařilo (včetně naší zaprodanecké vlády).
Dá se říct, že z článku souhlasím jen se závěrem - že rodná řeč je jakýsi kód, který nás spojuje s kořeny.

264148

29.02.2012 17:09

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Nesouhlas s článkem

Lin 85.?.?.?

Změním názor na co? Že autor dává zásluhu Praze a jejímu "vyzařování" za obrozenecké tendence v celé Evropě? Že jí dává zásluhu za obrozenectví na Slovensku a potažmo slovanských národů R-U? Nebo snad změním názor na to, že Praha se díky "působení" různých ezo-eskamontérů stává vším možným, jen ne duchovním centrem? Naše země celá oplývá vysokou energií (třeba Náchodsko, Jičínsko, Vysočina, Jindřichohradecko, Pálava...) a proti této se Praha jeví jako bolák, vřed.
Jestli tím svým "napomenutím" narážíte na slovní původ názvu Praha, uvědomte si, že vždy záleží na tom, čím je forma naplněná. Už náš děda říkal "co do krásné mísy, když je v ní na*ráno".
Takže Jano... právě proto, že knihu znám, troufám si tohle napsat. A pro vás mám také jedno doporučení: aspoň někdy, stačí občas, stůjte nohama pevně na zemi.

264247

29.02.2012 19:12

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Nesouhlas s článkem

Lin 85.?.?.?

Tak dobrá, odznovu. Vše pro mě vyplývá ze stavby textu, proto jsem ho také nazvala nevzhledným klubkem. Budu reagovat na vaše modré proloženiny:

1)"... musí každého přemýšlivého napadnout, že se u nás v době národního obrození odehrálo něco anomálního! A ještě tak silného, že tento proces "s sebou do vzkříšení vzal" v maďarské záplavě zanikající Slováky. Kdyby jejich "buditelé" nebrali energii u Čechů, nacházeli by se dnes v Uhersku rovněž v pozici Basků nebo Lužických Srbů."

2)"Tak jsem se dostal až na působení "magických" míst, předmětů, ale i osob. Největší silové pole jsem pociťoval zejména kolem magické Prahy..." a "Magické" působení Prahy a řady míst v českých zemích nepostřehli jen Karel IV., Rudolf II., Bismark a Hitler, ale "podepsalo se" na každém, kdo se v nich pohyboval. Je možné pozorovat, jak poutník životem je Prahou a těmito místy "nakmitáván" k nekonvenčnímu myšlení, k převratnému řešení v oblasti svého působení, také k "herezi" a "revizionizmu". "

3)celý pátý odstavec a zvláště konec "...musí napadnout, že v pozadí těchto a jiných netypických historických procesů musí působit i jiná, než rozumem vypočitatelná síla."
U tohoto je sporné, kdo z nás dvou je mimo.
Článek je o "zmrtvýchvstání češtiny" a já se ptám, jak to souvisí s celým pátým odstavcem, kde jsou citované události ujevně s "tajemství zmrtvýchvstání češtiny" nesouvisející.

4) To vyplývá z konstrukce článku. Nejdříve řeč o "staré anomálii, kterou byla husitská vojenská vítězství" a navazuje ostavec, který sděluje vázanost na "nedefinované jevy" a "největší silové pole jsem pociťoval zejména kolem magické Prahy" a končí "nekonvenční byl způsob boje husitů, ... kteří prošli pražskou a českou společenskou vibrací."

5) Tady vám dávám za pravdu. Přesně tak to JE. Oni UBÍJEJÍ odkaz předků. Výsledkem je nejen vámi zmiňovaný Klaus (beze změny, navíc má pozn.: myslela jsem si, že k prezidentování má národní myšlenka neodmyslitelně patřit) a také pláč nad "největším ezoterikem" Havlem a lamentace nad "nevděčnými, nenávistnými čecháčky".

264270

01.03.2012 17:40

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Nesouhlas s článkem

Lin 85.?.?.?

Ale ano.... Článek o češtině a já píšu asi španělsky, že mi není rozumět. [oči v sloup]
Psala jsem v závěru prvního příspěvku, že jediné, s čím souhlasím, je závěr autora o češtině = že čeština je jakýsi zdrojový kód, který nás spojuje s kořeny (předky). Ale nesouhlasím s odůvodněním, jaké píše.
Čeština je jeden z nejstarších a nejpropracovanějších jazyků, "rodově" příbuzná třeba se sanskrtem. Však tohle jsem nikde nepopřela.
Ovšem autor spojuje sílu jazyka s "magickými" místy, předměty, městy. Nic takového není. Rodný jazyk je odkazem a dědictvím po předcích, takže jeho sílu uchovávají lidé, kteří toto vědí, pečlivě chrání a předávají dál svým dětem.

264395

01.03.2012 17:50

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Nesouhlas s článkem

Lin 85.?.?.?

Janko, snad vám více vysvětlí odpověď výše (panu aristokratovi). Asi jsme se nepochopili. Já přeci nijak nezpochybňuju češtinu, ale zdůvodňování autora. Když půjdu do důsledků, byla by podle jeho tvrzení Praha díky své "magičnosti" plná nadstandartních, samostatně myslících géniů.
Mějte se a zas někdy.

264402

10.03.2012 16:39

Hříchy Tomáše Halíka a boj o češství

RE: Prosím, mějme na paměti,

Lin 85.?.?.?

Bezva postřeh. [smích] Tím je řečeno úplně vše, stačí si jen pohledat, co je úkolem "modernizovaného" řádu (chytrému napověz, hloupého kopni).
Ono to pravdoláskaření a "stavění" na křesťanských hodnotách velmi souvisí. Máme vlastně štěstí, protože jsme na vlastní kůži v praxi poznali, co se tím vlastně ve skutečnosti myslí. Na jednu stranu vytrubování "nezcizitelných práv" jedince - na druhou kolektivní odpovědnost. Ovšem asi všichni víme, jak se řeči o "právech" míjejí s praktickým uplatněním. Co naplat, že všichni vědí, že kasu ukradl Franta. Musíme být přeci obdařeni "bezpodmínečnou láskou", takže křesťanské je Frantovi odpustit, nezávidět a utáhnout si opasek. Všichni jsme přeci dítka boží, takže i ten největší zloděj a vrah je tvůj bratr, xenofobní čecháčku.
Všechno je v režii těchto lidí postavené na hlavu. Příjde mi to jako společný dům, kde se k moci dostali nepřizpůsobiví. Peníze na vodu a energie prohráli v kostkách nebo prolili hrdlem - a když je dům odstřihnutý, volají "zaplaťte přeci znovu, jak chcete v tomhle žít". Vytrhali prkna z podlahy a ze střechy - a dneska křičí "opravte to na vlastní náklady, prší přeci na všechny".
A souhlasím s vámi, že "architekti - hybatelé" jsou někdo jiný, než se všeobecně předpokládá. A sranda k pláči je, že titíž, kdo se "vzbouřili" proti EU, zavádějí stejné "ekonomické" praktiky (praktiky EU) u nás. Tím jsme k smíchu - ne tím, že jsme nepodepsali.

265006

12.03.2012 17:27

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

Lin 85.?.?.?

Počkejte, pane Edo. Není to tak docela, jak píšete. Bez ohledu na to, že soud s Bártou je celkem poučná fraška, důsledky takovéhoto "nevinného" uplácení a vlastně "ze svého" jsou hlubší, než píšete.
Slib: "Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.".
Takže poslanec bude, samozřejmě, vždycky tvrdit, že hlasoval "podle svého nejlepšího...". Ovšem soud ho může soudit za porušení zákonů a Ústavy a ještě za to, že nehlasoval v "zájmu všeho lidu", tj. že hlasoval v zájmu svém. A právě přijetí úplatku "loajálnosti" nepřímo dokazuje, že hlasoval v zájmu kohosi jiného - toho, kdo ho uplatil.
Jestliže se prokáže, že konspirace (tady je toto slovo naprosto na místě) skupiny poslanců vedla k přijetí zákona, který poškodil zájmy "všeho lidu" (třeba nějaký prodej pod cenou nebo zákon, který ve svém důsledku porušuje Ústavu či vede ke zvýhodnění některé skupiny, nastavuje nerovná pravidla pro podnikání), pak je úplně jedno, z čí kapsy peníze na úplatu konspirátorů byly.
Podplácení poslanců za účelem "konspirační skupiny" je ta nejhorší "potíž", protože jedině poslanci schvalují znění zákonů, podle kterých pak "vaří" úředníci. A jestliže se odhlasuje "chybička", která umožní např. přijímání velkorysých dotací (např.na sluneční nebo větrnou energii bez náležité pojistky, nebo zadání zcestných ministerských "zakázek" - viz Drábek nebo Dobeš), pak je i rok (než vstoupí do platnosti "úprava" ) postačující dobou k tomu, aby se někdo ze státní kasy patřičně napakoval.

265111

12.03.2012 17:47

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Na neco se ve zdejsi diskuzi zapomina

Lin 85.?.?.?

No... tak ono to není tak úplně pravda, že "mohl kasírovat". Ta jejich "smlouva" se ukázala jako protiprávní paskvil a sami pak uznali, že nikoho postihovat nemůžou (viz Huml).
Ještě bych pochopila, že se snaží zabránit přebíhání, tj. aby někdo kandidoval za ně, získal mandát a pak si klidně i s mandátem přešel jinam. Ale zavázat si loajálností v hlasování? To pak nemusíme mít Ústavu vůbec žádnou.
Příjde mi, že zastáváte jakýsi názor, že poslanec za jakousi stranu musí být vázaný v hlasování loajalitou ke straně. Jestli jo, tak to je právě to "špatně". Pak jsme zpět u totalitní moci ve stranách a nabízí se otázka, k čemu jsou takto strukturované strany potřeba, jestli tedy není lepší se na "stranickost" úplně vykašlat a volit konkrétní lidi.

265114

12.03.2012 20:14

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

Lin 85.?.?.?

Tak teď jsem trocha zmatená. Níže píšete (v jiném svém příspěvku) že členům strany Bárta mohl "klidně dát prémie". Jak? Poslanci pobírají přeci platy od státu a ne od stran. A čím jsou financované strany? Ze státního rozpočtu a z darů. Nějak si neuvědomuju případ, že by členové strany pobírali od strany plat, tedy i prémie.
Uplácení úředníků za loajálnost státu je blbost. Úředník je vázaný zákony ČR, které "tvoří" právě poslanci. Jak zákon káže, tak úředník skáče. O nadstandartních platech bych před těmi obyč pěšáky zrovna moc nemluvila, protože takové nemají. Horší je to od "velitelských pozic", kam jsou dosazováni právě kamarádíčci našich straníků nebo přímo soukmenovci, pro které jsou dokonce uměle vytvářená místa nová (úplně zbytečná, tzv. zašívačky). Tam to už o uplácení ve formě nadstandartního platu a odměn už je.
No... a Bártu, ač je to emeritní blb, odsuzuju. A právě za takové chování, které popisujete (= že je přesvědčený, že všichni a všechno se dá koupit, stát je dojná kráva a on je "mistr světa" ). Čímž vůbec netvrdím, že "proces" není nic neřešící divadlo pro "širokou obec" a mezi "stranami ve sporu" je nějaký morální rozdíl. Procesem se sice žádná korupce nevyřeší, ale máte tu jak na dlani obrázek o skutečném "poslání a práci" naší politické scény - bez ohledu na to, jestli jde o "obětního beránka" nebo vyřizování si účtů.

265123

13.03.2012 17:12

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

Lin 85.?.?.?

.. a vy mi to pěkně zamotal... [smích]
Tu větu a hlasování "v zájmu všeho lidu" jsem fakt ironicky nemyslela. Jak jste mi to tak pěkně popsal, uvědomila jsem si, že jsem husa hloupá a s touto formulací v Ústavě bych daleko nedošla. [oči v sloup] Nemyslela jsem vůbec na rozhodnutí, dávané do ruky soudu, myslela jsem konkrétně na tu ústavní větičku a nedošlo mi, že poslanec je ve skutečnosti zabetonovaný na celé období, i když má nulovou podporu voličů (= nemůže tedy hlasovat "v zájmu všeho lidu" ). Pak je jasné, že tahle věta je jen psaní na papíru, který toho hodně snese, ale houbeles dokáže. Ono nám tak nějak chybí ustanovení, že pokud strana (nebo poslanec) ztratí nadpoloviční podporu (důvěru) voličů, ztrácí tím i mandát, protože pak už nemůže z principu dodržet Ústavu.
Takhle zašmodrchaně jsem vám vlastně dala za pravdu, tím ale zároveň říkám, že tento systém "demokracie" zdá se mi poněkud podivným. [smích] Jak může hlasovat v souladu s Ústavou sněmovna, které věří tak možná promile "lidu" ?
Jinak naprostý souhlas, že případ Bárta slouží hlavně k odvedení pozornosti, protože to, za co ho soudí, je běžnou praxí naší "politiky" již drahně let.

265159

18.03.2012 17:56

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Lin 85.?.?.?

Hm... Sobotka je hlavně alibista. Nebo druhá možnost - už si nic nepamatuje (asi z pití toho mléka, se kterým se nechal fotit na plakáty).
Dáme si to trochu do časové posloupnosti, ne? Prý v devadesátém chtěl vstoupit do EU, ta ale podle něj nastavovala stále horší pravidla. Žádost jsme podávali až v r. 1996 "rukama" tehdejšího předsedy vlády Klause, tedy stranického kolegy našeho P.Sobotky. ODS to komentovala jako významný krok, že "si uvědomuje prospěšnost a nezvratnost procesu evropské integrace", kde EU trvale zajišťuje prosperitu, svobodu a bezpečnost zúčastněných národů. Kritické hlasy, které varovaly před ztrátou suverenity, odhodila vládnoucí ODS do koše rozvracečů a levičáckých zpátečníků s odůvodněním,"že v moderním evropském vývoji je výměna částí vlastní státní svrchovanosti za sdílený podíl na suverenitě nadstátní a na spoluzodpovědnosti nevyhnutelná jak pro prospěch vlastní země, tak i pro celou Evropu."
Přijati jsme byli v květnu 2004. V témže roce byla o několik měsíců později také schválená Evropská ústava, ale jednalo se o ní již minimálně rok před tím. Některé země uspořádaly referendum (a nepodepsaly), u nás o přijetí rozhodl parlament - a ochotně jsme podepsali.
Od roku 1990 do roku 2004 uplynula dost dlouhá doba na to, aby pan Sobotka poznal, do čeho že to chce lízt. Varovná byla už samotná "opatření", které požadovali udělat, abychom vůbec tu žádost mohli podat. Tj. za prvé likvidace zemědělství (soběstačnosti v produkci potravin a tím otevření "trhu" unijním, bohatě dotovaným zemědělcům), za druhé likvidace našeho průmyslu (stejné důvody, navíc odprodej cizímu kapitálu za symbolické ceny), za třetí otevření dveří nadnárodním společnostem (s nebývalými výhodami, viz třeba desetileté "daňové prázdniny", o kterým se českým firmám mohlo jen zdát).
To všechno ODS prosadila a uskutečnila.
Samozřejmě, že jako "zájemci o členství" museli počítat s tím, že budou muset poslouchat a podřídit se. Však to věděli - viz citace o "nevyhnutelnosti nadstátní suverenity". Takže ať si nechá ty řeči, že na ně "Němci křičeli", protože se sami rozhodli pro vazalství.

265424

18.03.2012 18:41

Evropa nad propastí

RE: Milikowski a jeho gang právě odhlasovali válku

Lin 85.?.?.?

Cože? Vykopaný prsten s vyrytým netanjahu? [chechtot] To je síla...
A ty etapy, no...
Podle plánu by měla být první válka (asi se myslí i válka v ulicích), druhý zločinné represe, diktátorské režimy, třetí jedna světová jurisdikce a média pod jedním "zdrojem", čtvrtým krokem rozbití jednotlivých ekonomik, státních suverenit a stávajícího finančního systému, pátým ovládnutí všech zdrojů (včetně potravin), šestým soustředění výrobních prostředků a technologií do jednoho "zdroje" a sedmým nastavení jednotné ideologie a náboženství. [smích]

265425

18.03.2012 20:11

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Lin 85.?.?.?

Jene, já hru na levici a pravici nebaštím. Beru to jako hru na demokracii, aby lidé měli pocit, že mají na výběr a jsou "svobodní". Já vlastně vůbec nesouhlasím s celým tím systémem stran a straníků. A do korupce jsou zapleteni lidé napříč spektrem.
Levice už tu vládla taky. Onu Ústavu podepsal tehdejší předseda vlády Gross s tehdejším ministrem zahraničí Svobodou.
Já taky nevolím (takže sedím doma na prdeli) a nestydím se za to. Systém, který tu je, podporovat nebudu. Špatný je celý volební zákon, špatně je imunita poslanců i financování stran ze státního nebo sponzorského, špatná je Ústava, je potřeba velké změny, které ovšem nikdo v programu nemá.
Mějte se hezky. [smích]
(a moc to nekomentujte, já vím, že jste zastánce vysoké volební účasti)

265433

19.03.2012 17:19

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Lin 85.?.?.?

No... já nejsem myslitel, abych uměla vymýšlet novátorské systémy. Nezávislé a spravedlivé vlády asi taky vždycky nebudou - vždycky se bude někdo cítit dotčený jejich rozhodnutím.
Já jen vidím, že posametové vlády nemají koncepci (natož vizi) vůbec žádnou. Chtěla bych úplně zrušit obě sněmovny, stačili by mi ministři a prezident. Já nepotřebuju, aby se mi několikrát do roka měnily zákony a pravidla "hry". Vždyť je to pořád dokola a protože chybí koncepce, novely nevedou k ničemu, většinou jen ke zhoršení stavu. Strany nepotřebuju vůbec k ničemu, jsou úplně zbytečné. Prosím, vyveďte mě z omylu a napiště mi aspoň jeden rozumný důvod, proč tu mít strany se straníky a nezávaznými volebními programy.
Ministry bych volila jako jednotlivce a to podobným způsobem, jako jsou volby dnes. Jenže rozhodující pro jejich zvolení by nebylo předložení nějakého volebního programu, ale přímo "fahrplanu" = co a hlavně jak chce dělat, jaká je jeho vize, jak jí chce uskutečnit. Prostě podrobná "kuchařka" jeho záměrů a cílů. Toto by bylo závazné, nesl by odpovědnost za chod resortu. Pokud by se odchýlil, ztratil by mandát. K jeho práci by nebyla potřeba imunita, jaká je dnes. Ministři by nemohli měnit zákony.
Parlament bych nahradila jakýmsi "sněmem" zástupců z krajů nebo obcí a scházel by se pouze v nutných případech - třeba právě k projednání nějakého "mezinárodního" kroku nebo změny zákona. Obce nebo kraje by mohly delegovat své zástupce pokaždé jiné, nebyla by to tedy "funkce".
Do obcí a krajů bych také volila jednotlivce a na základě přednesené koncepce, která by byla závazná.
Já vím, že to pro vás zní naivně, ale jak jsem řekla - nemám "kapacitu" na to, abych "tvořila systémy". Já jen vycházím z toho, že na úrovni obcí si lidé lépe pohlídají, kdo je kdo a jaká práce za ním stojí. Paradoxem ve volebním zákoně se stranami je už to, že v komunálních volbách volíte zastupitelstvo a to pak má moc zvolit radu a starostu. Což se ukázalo jako neprospěšné, protože většina lidí má svou vizi, komu svěřit důvěru ve vedení jejich obce.

265488

20.03.2012 17:20

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Lin 85.?.?.?

Jene, zkusím to ještě jednou, snad nebudu za tlachavou.
Nejsem "pasivně rezistentní" a na Gánhdího nemám povahu. Povahu mám na to, abych šla a těm hajzlům hezky po česku nafackovala a hnala je až k Neumětelům. ALE - nechci být jen užitečným idiotem, který si pálí pusu (a ruce) za "někoho z povzdálí" (viz celá sametovka). A právě nyní jsou vidět snahy zneužít potenciál nasratosti lidí - sice ke změně, ale ne takové, jaká by zlepšila jejich život.
Víte, pokud byste chtěl někoho vláčet roky po ulici a "bojovat za práva", bude toho mít brzy plný zuby a už s ním nehnete ani tehdy, když to skutečně bude potřeba. Budete muset počkat na novu generaci bez zkušeností a to je takových dobrých 40 let. O to si myslím taky jde = vyčerpat potenciál (energii).
S levicí se neshodneme. Dávno jí nevěřím a ač mám silné sociální smýšlení, nechci ji u vesla. Je proradná úplně stejně, jako všichni ostatní straníci. Nechci žádné strany, žádné "stranické aparáty". Jsou přežité, neplodné a nepotřebné, už se samy historicky znemožnily. S nimi se žádné změny nedočkáme a já osobně o kosmetické změny nestojím.
A taky nic ve zlém... zdravím, mějte se fajn. [smích]

265554

20.03.2012 17:43

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Lin 85.?.?.?

Hm... od vás to těší dvojnásob. [smích]
Víte, já fakt nejsem myslitel a nevycházím z žádných naučných teorií o možnostech vládnutí. Jednak jim nerozumím a jednak jsem přesvědčená, že "staré páky" už moc fungovat nebudou a je potřeba sestavit z toho, co bylo životaschopné, něco nového (a vyvarovat se toho, co pohořelo).
Vycházím jen z toho, co vidím. Takové to jakž takž "demokratické" se děje jen na malých a ničím nezajímavých obcích s řádově stovkami obyvatel. Jinak je to vždycky jen o stranách a jejich lidech, často i o podrazech a sabotování práce.
Chtěla bych tenhle stav úplně odstranit, aby šlo skutečně o správu a ne o boj mezi stranami (a dělbě koryt). Direktiva pořád přichází zhora a stále trvá stav, že ti "nahoře" jsou úplně odtržení od reality těch "dole". A takhle to nikdy nebude fungovat, ať zvolím Petra nebo Pavla.
Děkuji a zdravím. [smích]

265555

25.03.2012 13:16

Occupy vlastní mozek

RE: manipulace? neni spatna sama o sobe

Lin 85.?.?.?

No...já tedy nevím, jestli je manipulace přirozenou věcí. [smích] Spíš si myslím, že toto tvrzení je přijatým mýtem.
Manipulací je, že vás chci dostrkat někam, kam chci já a vy o tom nemáte ani páru. Já znám cíl - vy ne. Tedy - stáváte se nástrojem mého vlastního cíle a teprve v průběhu "hry" zjišťujete, kam to směřuje. Bez ohledu na dobré a špatné úmysly.
Manipulací také skrývám svůj cíl za cíl podružný. Budu třeba hlásat, že mi jde o "osvícení lidstva", což muže být částečně pravda, ale skrytým cílem (mou motivací) bude prosazování vlastních pohledů na svět (život) pomocí okruhu stoupenců. Bohulibý cíl se ztrácí, protože mi ve skutečnosti jde o získání autority, popularity, uznání, vůdcovství, moci (dneska dost častý jev).
Jestli si manipulaci uvědomíte, poznáte cíl a ten je totožný s vaším, pak už je to o jiném. Přistupujete vědomě na "hru".
Přirozené je podle mého manipulace nepoužívat Když nemanipulujete, řeknete cíl a důvody svého jednání rovnou. Všichni tedy vědí, o čem to je a mohou se vědomě rozhodnout nebo odmítnout. To je podle mého přirozené - ne manipulace.

265815

25.03.2012 20:48

Occupy vlastní mozek

RE: manipulace? neni spatna sama o sobe

Lin 85.?.?.?

Pane Vojto, to snad... Tvrdíte, že lidská řeč vznikla kvůli reprodukci (sexu)? [chechtot] Jako aby chlapi mohli ženský ukecávat? No to je teda "evoluce a přirozenost" jak stehno... [smích]
Když už jste to teda takhle otočil, dobrá. Ta vaše "evoluční myšlenka" má v sobě ne háček, ale přímo hák. Krasořečnění z vás může udělat mistra klamu, to ano, ale v žádném případě vás nezbaví impotence. V rozhodujícím "okamžiku" vyjde pravda najevo, ať si okecáváte jak chcete. To samé platí i v klamu žen. Můžou na sebe kydat tuny zkrášlovadel, ale naletět na to může tak leda hlupák. Na jednu noc možná chlapa obelstí, ale ve vztahu to dost dobře nejde, aspoň si to myslím, nemám zkušenost, tohle nepraktikuju. A mám dojem, že dosti chlapům tyhle ženské lsti nejen nevadí, naopak, jsou jimi posedlí.
A když už jste tedy drsně najel na osobní notečku, sdělím vám, že ukecaný chlapy vůbec nemusím a manipulační "lákadla" nepoužívám. Být upravená není o žádném "reprodukčním podvodu", ale o mém vlastním dobrém pocitu. A skutečně opouštím domov bez mejkapu a s vlasy žádná kouzla dělat nemusím, protože mi "to" zajistila příroda. To ostatní patří k běžné hygieně, ne k manipulaci. Předpokládám, že vy se přeci taky holíte, češete, myjete a chodíte "přiměřeně" , čistě oblečený a to ne snad proto, abyste "manipuloval" a lovil na to ženský.

265840

Vážení, já už ničemu nerozumím... [oči v sloup] Odkdy policie šetří hospodaření takových "čudlů", jako je OS Zvědavec? Nezlobte se, bez urážky... ale Zvědavec je svým finančním rozsahem stejný asi jako je sdružení myslivců nebo dobrovolných hasičů.
Doteď jsem si myslela, že se má zabývat jen závažnou hospodářskou kriminalitou (obzvláště praní špinavých peněz, podezřelé bankovní a burzovní transakce, korupce, spojení firem atd.). Samozřejmě - a s tím i spojená "škoda vzniklá státu" daňovými úniky.
Myslela jsem si, že tyto odbory policie jsou svázané s Ministerstvem financí a spolupracují s finančními úřady. Tak mi není vůbec jasné, proč chtějí takové údaje, které zná a má ve své evidenci finanční úřad jako správce daně. Policie se ptá na věci, které by měly ve většině být přeci ve výroční zprávě OS.
Celé mi to příjde postavené na hlavu, nemůžu si pomoct. Příjde mi, že policie obdržela jakési podivné trestní oznámení, ve kterém musí nějakým způsobem provést šetření, aby se mohlo uzavřít.

266132

30.03.2012 17:56

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

Mají co chtěli

Lin 85.?.?.?

Článek mi příjde jako agitka ke xenofobii. Ať se na mě pan autor nezlobí, ale ať se nejdříve podívá, jakou úctu má "křesťanská kultura" ke kulturám jiným. A co ke kulturám, k životu samotnému. Rozbombardované celé země, vyvraždění civilisté. A samozřejmě - zničené památky, které odolávaly tisíciletí mnohému a které "křesťanská kultura" posledního dvacetiletí vymazala z map.
A vůbec nechci rozebírat, kdo a za jakým účelem sem do Evropy "jinou kulturu" přivedl.

266135

01.04.2012 13:24

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

RE: Mají co chtěli

Lin 85.?.?.?

Nejsem si jistá, jestli ta reakce patří mně. Já přeci nesrovnávala žádný středověk se současností a vůbec jsem neměla na mysli téma, o kterém píšete.
Pročetla jsem si jiné vaše příspěvky a tak to zkrátím. Oba si totiž pod pojmem civilizace představujeme cosi jiného.
Ta vámi nadhodnocená "křesťanská kultura" stojí pouze na technokracii. Je stejně hloupá a nadutá, jako říše římská a taky stejně dopadne. Vemte ji technické (civilizační) vymoženosti a nejen že bude "žalostně skřehotat do svitu měsíce", ale obávám se, že se nebude štítit ani kanibalismu.
Píšete, že nebýt této "křesťanské civilizace", Evropa by se zmítala ve věčných válkách barbarských kmenů. No... já si naopak myslím, že právě ona je příčinou nikdy nekončících válek. Jasně - barbaři se mlátí zcela "barbarsky" muž proti muži, naši "civilizovaní" raději pošlou dron či nějakou tu "dálkovou" raketku. Holt civilizace...

266199

01.04.2012 13:34

Zdeněk Jirotka

Díky za oddechový článek

Lin 85.?.?.?

Udělal mi radost. Saturnina miluju a větu "Domnívám se, že o správnosti vašich informací dalo by se s úspěchem pochybovat" si budu pamatovat. [smích]

266200

02.04.2012 16:19

Zdeněk Jirotka

RE: pro Jarmilu a Moudrostraka

Lin 85.?.?.?

Pěkně jste mi Saturnina roztrhali... [smích]
Rozdíl v obou dílech je určitě dost velký a já bych je nesrovnávala. Švejk má blízko k satiře, kdežto Saturnin takhle laděný není. Jirotkův humor upřednostňuju, z mého hlediska je jemný, neurážející, neobhroublý (hospodský) a jeho cílem je pobavit, ne cosi "řešit". Proto je zasazený do takovéhoto neobvyklého prostředí, proto se postavy iracionálně setkávají a sluha Saturnin s velmi nezvyklým chováním není "najat", vlastně se vnutí svému "pánovi" sám.
Hašek ve Švekjovi "cosi" řeší a někdy se dost tvrdě naváží do společenských poměrů. Přiznávám, že při četbě mě některé pasáže nudily a přeskakovala jsem je. Po této knížce pro zlepšení nálady nesahám.
(...a pan Moudrostrak si určitě dělá prču, jinak bych fakt nevěděla, jak se k tomu postavit.. [smích] )

266236

02.04.2012 20:30

Zdeněk Jirotka

RE: pro Jarmilu a Moudrostraka

Lin 85.?.?.?

Pane Moudrostraku, jsem ženská, asi jste zapomněl a oslovil mě v mužském rodě. Je obdivuhodné, co dokážete stvořit na mnou projevené sympatie k Saturninovi. Nezdá se vám to absurdní? Je to jako kdyby jste mi vyčítal, že nemám ráda takové "hezké české jídlo" jako je kopračka.
Haška jsem ani slůvkem neznectila, jen jsem napsala, že mám Saturnina ve velké oblibě. A tak to zůstane, i přes ironický "odpor" váš nebo pana Luxora. Haška nemusím, jeho styl mi prostě není blízký. Příjde mi neotesaný proti Jirotkovu "diplomatickému". A vaše (i páně Luxorova) argumentace je mi celkem k smíchu. Zvláště to o Haškově "maskulinní naprogramovanosti", protože zlé jazyky podezírají Haška z homosexuality.
Pánové, domnívám se, že o správnosti vašich informací dalo by se s úspěchem pochybovat. [cool]

266247

02.04.2012 20:32

Zdeněk Jirotka

RE: pro Jarmilu a Moudrostraka

Lin 85.?.?.?

... no fuj... [oči v sloup], "kdybyste" tam má být.

266248

04.04.2012 15:33

Moravskoslezští rodáci a ticho u veverek

RE: Věci Prodejné

Lin 85.?.?.?

Souhlasím, že věci se mají trochu jinak, souhlasím také s autorovým podezřením, že vše bylo upečené daleko před volbami. Na některé "nesrovnalosti" jsem tu před volbami přímo upozorňovala a uváděla jako příklad "straníka" Petra Skokana. Dříve ODS, před volbami se najednou objevil na kandidátce VV. Mám s "povahou" tohoto člověka své zkušenosti, dříve, jako horlivý člen ODS, byl hejtmanem libereckého kraje.
Podle mého měly "nové strany čerstvého povětří" sesbírat voliče, otrávené jak z politiky ODS, tak z politiky ČSSD. Účelů to mělo více. Také je podezírám, že už před těmi x-lety měli vítr z nízké volební účasti, že by se těžko obhajovala nějaká "legitimnost", kdyby volit přišlo tak 20% lidí, z toho většina skalní příznivci KSČM.
"Nové strany" měly plynule přejít pod taktovku ODS. Členové TOPky jsou stejně skoro všichni bývalí ODS, jsou tedy "zajetí" a loajální. Jak je Kočí pro mne nedůvěryhodná, jedno ji věřím a to to spojení na Nečase a Kalouska. Stranu VV vnímám jako druhé mafiánské chapadlo, které se pokoušelo nějak prodrat do nenarušitelné sféry vlivu chapadla prvního. "Boj proti korupci" byla jen voličská vábnička, protože mafián si sám pod sebou větev nepodřízne.
A to, co se děje teď, je jen snahou chapadla prvního odvrátit pozornost od sebe samého. Nyní jsou VV "černým Petrem", který jako za všechno může. Snaha je vykreslit je jako jedinou "mafiánskou" stranu, všichni ostatní "vládníci" mají být očima veřejnosti vnímáni jako "čistí a poctiví", prostě neviňátka, oběti nekalých mafiánských praktik. ALE - naši "svatí bojovníci" je včas odhalili, zbavili se jich a nyní už se nemusíme nějakých mafiánských praktitk obávat, páčto vymizí zničením podlé strany VV. ...a pohádky je konec.

266348

04.04.2012 15:59

Revolta vlastníků domů v Dublinu

Nevím, jestli dobře rozumím

Lin 85.?.?.?

Pochopila jsem to tak, že v Irsku je nově zavedená daň z nemovitosti? Nebo o jakou jinou daň se jedná?
Jestli je to skutečně daň z nemovitosti, ta se v ČR platí bez ohledu na majitele či způsob využití. A teď, protože jsem nepochopila onu "daň v Irsku", si myslím, že jsme oproti nim "předběhli dobu".
DZN je jedním ze zdrojů obecních rozpočtů. Protože čím dál víc "chybějí peníze", máme u nás od letoška taky pěknou "novinku". Je jí nově zavedená daň za "zpevněné plochy", která se (zatím) týká jen nemovitostí k podnikání. Máte-li např. v areálu firmy nějakou odstavnou plochu, která je nějak "ošetřená povrchem", počítejte s tím, že za ni letos zaplatíte cca 5x víc.

266349

06.04.2012 20:09

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Lin 85.?.?.?

Hm...bezva. A můžu se zeptat, koho platíte ze svých daní dneska? Pracovitou, vysoce vzdělanou, nepostradatelnou a schopnou elitu? No... když se ten váš příspěvek rozebere, vaše přání je dávno splněné. Z daní nedotujete potřebné, ale odevzdáváte je nepotřebným a všehoschopným. Můžete být tedy spokojen.

266464

06.04.2012 20:14

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Lin 85.?.?.?

Kam vy na ty nápady chodíte... [cool]
Já si dodnes myslela, že k "výrobě" rohlíku (fuj, to je slovo)je zapotření připravit půdu, zasít zrno, sklidit, vymlátit, pomlít na mouku, zadělat těsto, roztopit pec, vytvarovat rohlík a ten upéci. A vida - ono ne. Je zapotřebí podnikatel, pekárna a pracovní místo. Dík za osvětu.

266465

06.04.2012 20:16

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Lin 85.?.?.?

Já jen tak kontrolní otázkou mimo:
Netušíte náhodou, cože se to v poslední době na Zvědavci děje? Mně se tu nelíbí... [pláč]

266466

06.04.2012 20:32

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Lin 85.?.?.?

..aha... Tak snad to můj imunitní systém ustojí. A zatím budu doufat, že rychle vybádají na rakovinu lék...

266469

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Katalog Ikea nevyšel. Kvůli černochovi s číslem31.10.20 10:04 Neurčeno 0

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 1

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,38 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,47 Kč
100 japonských jenů
22,34 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 930,26 Kč
1 unce stříbra
552,84 Kč
Bitcoin
323 576,46 Kč

Poslední aktualizace: 31.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 605 035