Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jiří Táborský

Nalezeno 2429 příspěveků, 167 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

25.09.2003 19:17

Mistrná hra

RE: Mistrná hra

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Po odstraneni socialistickeho diktatora neni nejmensi duvod, proc by v zemi s druhym nejvetsim ropnym bohatstvim na svete mela byt bida a hlad........."

Čoveče, slyšel jste někdy o Morgentauově plánu?

20045

25.09.2003 19:06

Mistrná hra

Zase kecáte, dotóré Murti:

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Nie je možné privatizovať ropu v zemi, len koncesie na jej ťažbu a prepravu."

Samozřejmě, že lze privatizovat ropu v zemi, záleží na zákonech státu, kde se ta ropa nalézá. Protože budeme, nebo je to alespoň náš (americký) plán, diktovat Iráku jeho ústavu a zákony, budou i irácké zákony o vlastnictví ropy na americké kopyto.

Podle amerického zákona je ropa minerál a její vlastnictví je dáno státními ustanoveními o minerálních právech. Některé státy Unie si mnohá minerální práva vyhrazují (stát Florida i vodu), některé jsou vůči jejich soukromému vlastnictví velmi liberální. Získá-li stát minerální práva (koupí nebo třeba i propadnutím pro neplacení daní), může být takový "zestátněný" majetek (minerál pod zemí) být prodejem opět privatizován, za některých okolností dokonce musí být privatizován.

Naopak koncese se neprivatizují, jak tvrdíte. Žádné státní koncese stát sám se sebou, logicky, neuzavírá, není proto co privatizovat. Stát (když minerální práva vlastní) koncese jenom případně smluvně za poplatek vydává, což není, legálně, naprosto žádná privatizace majetku.

Nedomnívám se však, že by se USA rozhodly privatizovat minerální práva na ropu v Iráku. Ne, že by Bush nebyl schopen takovou arogantní politickou pitomost provést, ale po znárodňovacích zkušenostech ve Venezuele by žádná americká olejářská společnost už do takového riskantního vlastnictví nešla. Mnohem výhodnější budou smlouvy, nadiktované loutkové irácké vládě - proto Bush s předáním "moci osvobozenému iráckému lidu" nespěchá. I tak není ruka v rukávě, protože si zatím stačil zadělat na ošklivou šiitskou fundamentalistickou opozici.

20044

24.09.2003 19:41

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

Oprava

Jiří Táborský 209.?.?.?

Rozumí se, že období 311-381, je doba, kdy autor překladu žil, nikoliv kdy Bibli překládal.

20010

24.09.2003 19:15

Korene antiamerikanizmu

Muži ze Západu

Jiří Táborský 209.?.?.?

neberte si moji poznámku osobně, protože tu idiotskou otázku/odpověď slyším od debilů denodenně: "dnes musime sa pytat ci je svet na tom lepsie bez Sadama. Ja by som povedal ze hej."

Jak je na tom svět lépe?Marně se snažím přijít na zem, která je na tom po devastaci a obsazení Iráku lépe. Kromě Izraele, ovšem, a možná trochu Turecka, dáme-li mu možnost zlikvidovat v severním Iráku kurdské snahy o sebeurčení.

Je na tom lépe Irák nebo irácká populace? Ano může odpovědět jen totální blb anebo lhář. Už dneska vidíme v televizi mávat na ulicích i Shiites a Kurdy podobiznami Saddáma. A i takový Chalabi, kterého Buschova administrativa exportovala jako svého agenta do Iráku jak Němci Lenina do Ruska, se staví na zadní a chce bezprostřední stažení okupačních sil a úřadů, dost bylo americké civilizace bez vody a elektřiny.

Jak je na tom lépe Amerika a americká populace? To bych nechal především odpovědět matkám, manželkám, dětem a ostatním příbuzným amerických vojáků, kteří tam za zcela cizí zájmy umírají anebo jsou mrzačeni. A jak je na tom "nezúčastněný" americký občan? Sektory jako hospodářství a zaměstnanost, které měly tradičně v Americe při každé zahraniční válce konjukturu, se řítí katastrofálně dolů, národní i osobní zadluženost jde bezprecedentně nahoru, politická a morální prestiž Spojených Států je na nejnižší historické úrovni - úplně v prdeli by byla výstižnější charakterizace. A byla-li irácká ropa Bushovo nadějí na nějaký zisk, tak mu to Perle, Wolfowitz and Co. vypočetli podle dotóré Murti rovnice (a+b)(a-b)= a^2+b^2, při čemž investice = a; zisk = b; b > a . n . 10^9. Nic není zranitelnějšího než ropovod - stačí krumpáč, krabička sirek a machometán.

A jak je na tom lépe zbytek světa? Mno, má nový geopolitický precedens. Žádné země se už nemusejí starat o svoji nezávislost a svobodu, strýček Sam to zařídí. Preventivní válkou, když jinak nedají.

20009

24.09.2003 06:58

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

RE: Ale jděte, dotóré,

Jiří Táborský 209.?.?.?

kam Vy šlápnete, tak je to vždycky do hovna: "Jednoznačne v danej dobe nebola Nemčina liturgickým jazykom (kým napríklad Hlaholika bola (vtedy už nepoužívaným))."

Hlaholice (glagolica) nebyla liturgickým, ani jiným, jazykem, ale písmem, zavedeným Konstantinem Filosofem. Ten jazyk, kterému Vy říkáte "hlaholika", byla staroslověnština. Ještě donedávna byla (nebo možná dosud je) používána jako liturgický jazyk v několika kostelech v Srbsku a Chorvatsku.

19983

24.09.2003 06:23

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

RE: Ale jděte, dotóré,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti,

co považujete Vy za němčinu je hovno rozhodující. V dějinách linguistiky a literatury se všechny rané teutonské jazyky, včetně gothštiny, řadí do Althochdeutch periody, která skončila mnohemn dřív, než němčinu střední periody (1100-1350) začali prznit pro sebe a ke svému obrazu evropští Židi - jako linguistickou zparchantělinu, známou jako jiddisch. Na vývojových periodách němčiny se dohodli ti, kteří tomu rozumějí - mezi ně nepatřím a tak tady pro Vás nebudu opisovat, co si každý zájemce může najít v nepřeberné míře na internetu.

Jen bych podotknul pro ty, kterým nestojí za to vyhledávat základní fakta, aby si je porovnávali s Vašim trapným kecáním, že nejznámějším dokladem psané teutonské řeči (před rokem 800) je překlad Bible v gothtšině, pořízený biskupem Gothů Ulfilasem v letech 311-381. Z přelomu osmého a devátého století, počínaje "Hildebrandslied", je už celá řada německých literárních děl, některé i poetizované. Z dvanáctého a třinácté století pocházejí slavná německá literární díla jako "Alexanderlied" (kolem 1130), "King Rother" (kolem 1160), Herzog Ernst" (kolem 1180), a samozřejmě "Nibelungenlied" (kolem 1200) a "Gudrunlied", "Tristan", "Parzival" a další. A nikdo se zdravými smysly nikdy nezapochyboval, že to všechno bylo psáno v němčině. Až jste s tím přišel Vy. A němčina to byla jasně už i pro tehdejší autory (Walther von der Vogelweide: "...es weit die Deutsche Zunge klingt...").

Čím Vás a Matěje krmili, když jste byli malí? Jenom sem, prosimvás, zase nepište, že to byla vtipná kaše.

19982

21.09.2003 20:41

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

Ale jděte, dotóré,

Jiří Táborský 209.?.?.?

nejstarší známý text v jiddisch pochází z roku 1272-73. Němčinou se psalo a mluvilo dávno předtím a ještě dříve prekurzorem němčiny - góthsky.

19890

20.09.2003 01:41

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

Židovské počty dotóré Murtiho

Jiří Táborský 209.?.?.?

Aniž bych musel používat Vašeho superduper vzorce (a+b)(a-b) = a2+b2, a za předpokladu, že Vámi uvedená data jsou košér, tak Židi na ty pyramídy nemíchali ani tu hlínu. Z Vašich údajů výplývá, že "Žid kameníkem" je stejná nepravděpodobnost jako "Žid miešačom hliny" a pokud se tedy onoho tvrzení (že Židi postavili pyramídy) týká, správná odpověď je "Žid hochštaplerem". Mno, a dobrat se tohoto poznání, na to není třeba matematiky.

19856

19.09.2003 19:36

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

RE: Sprcha.com proti Neviditelnému psu

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti: "i Zidia sa radi robia starsim narodom (napriklad mnohi veria, ze postavili pyramidy),..."

Když se věří, že Moses vyvedl Židy z egyptského otroctví, tak je dost pravděpodobné, že se na stavbách pyramid pracovali; tedy ne jako architekti, jak si snad dnes namlouvají). Mno, a velcí pracanti (Žid kameníkem!!) asi nebyli, když je nechal faraón odejít.

19846

19.09.2003 19:13

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

Pane Janský,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Vy se na ten transfer nadbytečné zemské populace do vesmíru díváte moc pesimisticky. Všechno jde, když se chce. Vezměte si příklad z našeho pana prezidenta, jaký je on nenapravitelný optimista - uvidíte, že on jednou nějakého toho bacila v Iráku chytí.

Mno, a jak se blíží vydání na předvolební kampaň, tak na něj začínají tlačit Židi, aby splnil, co jim nasliboval; Saddámovu hlavu, naftu, Sýrii, Irán, vyhlazení machometánskejch terororistů a navíc nejmíň extra devět bilionů doláčů na drobná izraelská vydání. No, a dneska je už jasné, že jediný způsob jak to udělat, je odsunout machometány na Mars nebo raději ještě někam dál do vesmíru. Jenže Židi to platit nebudou, protože machometáni jsou americkej problém, žejo.

Pana prezidenta ale neopustil optimismus ani když mu řekli, že hospodářský přebytek, který přebral od Clintorise, je nejen už dávno prošustrovanej, ale že jsme až po uši v rekordním deficitu - a to ještě bez výdajů na válku v Iráku. Nasadil ten svůj přiblblý škleb a pln optimismu se obrátil o radu na Alana Grýnšpána, co drží bank: "Poslyš, Ali, mám malej průser a tvý soukmenovce na krku. Potřebuju vystřelit machometánce do vesmíru; Araby a technologii máme, potřebuju na to jen peníze."
"No, kdo dneska nemá průsery a Židy na krku? Ale žes to ty, Žoržiku, mám pro tebe řešení: dej sebrat v celý Americe všechny čtvrtdolary, dej do každýho navrtat čtyři dírky a prodávej je po dolaru jako knoflíky."

No, tak to vidíte, pane Janský, jak moudří lidé řeší problémy. A Vy sem chodíte sejčkovat s nejakým blbým kyclíkem.

19845

19.09.2003 17:48

Předpověď katastrofy

RE: Ukecenaj Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěji, Matěji,

moc rád bich mjěl pro Vás pochopení a porozumjení, ale dyš vono je to z váma těšký při tom vašim vijadřování yntelektuála s visokoškolskím vsděláným - například co je to "plitky dusevni rozhled"?

19842

19.09.2003 17:20

Předpověď katastrofy

Jo, jo, Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

"řekni mi, co jíš a já ti řeknu, co jsi" (Magdalena Rettigová, rev.).

19841

18.09.2003 20:12

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

RE: Tomu říkám argumenty!

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murt: "Takže [Palestýnci] vlastne nebojujú za svoj národ a za svoj štát, ale za záujmy iných štátov na území svojho štátu."

Tak to mi povězte, dotóré, za zájmy kterých států bojují.

19805

18.09.2003 19:55

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

Jidiš

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti: "Zaujimave by mozno bolo objasnit neznalym, ako je mozne, ze jidis, jazyk Europskych zidov patri medzi germanske jazyky."

Mno, to by bylo opravdu zajímavé, kdybyste to tady objasnil, dotóré.

Mně totiž jidiš nikdy nepřipadla jako kulturní jazyk, ale jako příšerná zprznělina němčiny, jak je zřejmé už z vlastního termínu jiddisch, prošpikované ruskými, ukrajinskými, hebrejskými, polskými a jinými výrazy. Pokud jsem se dočetl a doslechl, vznikla z typicky židovského opičení se po Němcích ve snaze vypadat jako kulturní etnikum a při neschopnosti židovského proletariátu a kramářů naučit se pořádně mluvit a psát německy. Podobně vznikla ještě horší argotová zpotvořenina, zvaná Yinglish, v Americe.

Historicky, nejpronikavějšího rozmachu se dostalo jidiš při slezinách bolševikim a po dý Gróse Októbr Revolutzión v sowietischn respublikim. Byla i jedním ze čtyř ámtlichn jazykim
in de Ukraínishn Sowietischn Socialistischn Respublik a zlé jazyky tvrdí, že i jednacím řečí ÚV VKS(b). No, tak daleko jsme v Americe ještě nepokročili.

Degradační ironií Nobelovy ceny za literaturu bylo její udělení Icáku Singerovi v roce 1978 za jeho psaní v jidiš či Yinglish. Mno, nakonec proč už ne, dva nejvyhlášenější semitští teroristi, Arafát a Menachem Begin, dostali Nobelovu cenu za mír.

19804

18.09.2003 17:36

Předpověď katastrofy

Pane Dane,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěj beze srandy nejde brát. Žádnou námahu ani usilí jsem nevykládal. Mám z něj srandu a žádný jiný efekt proto z toho nekýžím ani neočekávám. Ale uznávám, že bych toho měl už nechat, začínám si připadat, jako kdybych si dělal srandu z koktavého.

19797

18.09.2003 15:46

Předpověď katastrofy

RE: Ukecanej Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Předešlé je samozřejmě apologetický komentář Vašeho přítele Mikina, který - téměř prorocky - k tomu přišel na základě Vašeho pozdějšího prohlášení "A nezapomen, ze ja jsem veterinar. Ja jsem videl tisice hovad." Jo, Matěji, kdo s čím zachází, tím schází, jak praví staré české mudrosloví.

19786

18.09.2003 15:36

Předpověď katastrofy

Ukecanej Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?Ja vim, z tve strany nejde o vedomou lez. Ale trapas to stejne je.......

19785

18.09.2003 15:30

Předpověď katastrofy

RE: ty jsi ale cenzurovano - osobni urazka... :)

Jiří Táborský 209.?.?.?

[chechtot] [chechtot] [chechtot] Pane Janský,
to se Vám povedlo! [chechtot] [chechtot] [chechtot] To mi připomíná roztomilý film s Dolly Partonovou a Burt Reynoldsem "The best little whorehouse in Texas", kde jakoby cenzura [chechtot] [chechtot] [chechtot] nahrazovala nekorektní výrazy písknutím: slovo - písk - další dvě slova - písk - další slovo - písk - a tak dál dokola a každý věděl, o co jde, anebo si domyslel výraz ještě nekorektnější. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

19783

17.09.2003 23:44

Předpověď katastrofy

RE: Ukecenaj Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Zase kecáte Matěji. To, co jste tu nalhal - a to Vaší vinou jasně je - v těch novinách nebylo a co tam bylo, tak to bylo úplně jinak, než jste tady fantasmagoroval. Podle článku k žádnému, tím spíš ne "k zásadnímu obratu" při soudním přelíčení nedošlo; případ se táhne, podle článku, nejméně od roku 1990 a v článku je případ přezdíván jako "skandál století" - to je jediná podobnost, která mezi článkem a Vámi je. Vaše chucpe je bezpříkladné.

19750

17.09.2003 21:08

Předpověď katastrofy

Ukecenaj Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tohle Vám sem teď pošlu na každý Váš plk:

Matěj tady nedávno napsal Spiteful Evilmanovi: “Ode dneska se stavate mojim hrdinou. Stejnym hrdinou jako asi deset lidi s kteryma zacal dnes zde v Saskatoonu soudni proces. Vytvorili si nejaky nabozensky kult, kteremu obetovali vse. Mucili zvirata, vyrezavali jim za ziva pohlavni organy. A kdyz toto jim nestacilo, zabili dve deti a jejich oci, ano ty krasne detske oci snedli [zdůraznění je moje, JT]. Kdyz jsem je dnes videl v poledne nastupovat do auta pod ochranou asi 20 policajtu, nemohl jsem se ubranit vzpomince na to, jak lide skakali presne pred dvema roky ze stopatrove vysky na New Yorskou dlazbu. Jen kvuli tomu, ze vasi hrdinove z Al-Kaidy taky meli dost penez aby se mohli organizovat a vrazdit nevinne lidi. Proste stal jste se mojim hrdinou. A opravdu jde s vas strach. Nevim jak ostatni, ale ja bych s vas mel strach a veliky. No to asi proto, ze jsem s jineho sveta.”

Mno, k mutilacím zvířat, košér zabijačkám a podobným zvrhlostem dochází ještě dodnes dost často; krevní obětování je starý židovský rituál, a pečené jehněčí oči jsou také údajně pochoutkou na Středním Východě. Tak takové věci bych Matějovi ještě snad věřil. Jenom mi přitom ale unikala ta Matějem implikovaná souvislost s Evilmanem a Al-Kajdou a tak jsem se ho zeptal na link těch saskatoonských novin, který Matěj obratem (paranoidním způsobem, jak je jeho zvykem) postoval. Mno, vyhledal jsem si tedy patřičný link a článek sám:

“Vyrezavani pohlavnich organu zviratum zaziva” si k článku přidal Matěj v jeho fantasmagorických představách sám a zabití dvou dětí a pojídání jejich očí bylo podle článku fabrikované svědectvé osmileté “svědkyně”, která si to údajně pamatovala z doby, kdy jí byly dva roky a později přiznala, že si to vymyslila.

Soudní řízení, z kterého udělal Matěj “horror story” s jakousi souvislostí s Evilmanem a Al-Kajdou, také vůbec není vedeno proti nějakému “náboženskému kultu”, ale naopak proti veřejným činitelům, kteří proti rodičům a jiným příbuzným podali falešná obvinění a zavedli zlovolnou prosekuci. Většina obvinění byla již dříve zastavena a shledána jako dětská fabrikace a bývalí obvinění tvrdí, že jejich životy byly zruinovány falešnou nálepkou “child abuser” a soudí různé soudní úředníky o 10 milionů dolarů.

Ve světle předešlého bych tedy mohl klidně prohlásit, že Matěj Brodský-Řehořek je pathologický lhář a podvodník, ale to nechám na posouzení ostatním. Jen bych chtěl na jeho omluvu poznamenat, že jeho slaboduché způsoby jsou ze stejného soudku jako chucpe “argumentace” jeho souputníků, pro které je jakákoliv lež a podraz, sloužící jejich účelům, normální a košér. A on tomu možná ve své prostotě dokonce i věří, viz jeho poslední "konfese literáta": ")Útočím na lidi, kteri zde napisi prispevek plny logickych nesmyslu, prispevkum, ktere neodpovidaji skutecnosti na zaklade faktu, prispevkum, ktere jsou plne lidske nenavisti, prispevkum rasistickym, nehumanim..."

19740

17.09.2003 20:48

70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

Ukecanej Matěj.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěj Brodský-Řehořek tady nedávno napsal Spiteful Evilmanovi: “Ode dneska se stavate mojim hrdinou. Stejnym hrdinou jako asi deset lidi s kteryma zacal dnes zde v Saskatoonu soudni proces. Vytvorili si nejaky nabozensky kult, kteremu obetovali vse. Mucili zvirata, vyrezavali jim za ziva pohlavni organy. A kdyz toto jim nestacilo, zabili dve deti a jejich oci, ano ty krasne detske oci snedli [zdůraznění je moje, JT]. Kdyz jsem je dnes videl v poledne nastupovat do auta pod ochranou asi 20 policajtu, nemohl jsem se ubranit vzpomince na to, jak lide skakali presne pred dvema roky ze stopatrove vysky na New Yorskou dlazbu. Jen kvuli tomu, ze vasi hrdinove z Al-Kaidy taky meli dost penez aby se mohli organizovat a vrazdit nevinne lidi. Proste stal jste se mojim hrdinou. A opravdu jde s vas strach. Nevim jak ostatni, ale ja bych s vas mel strach a veliky. No to asi proto, ze jsem s jineho sveta.”

Mno, k mutilacím zvířat, košér zabijačkám a podobným zvrhlostem dochází ještě dodnes dost často; krevní obětování je starý židovský rituál, a pečené jehněčí oči jsou také údajně pochoutkou na Středním Východě. Tak takové věci bych Matějovi ještě snad věřil. Jenom mi přitom ale unikala ta Matějem implikovaná souvislost s Evilmanem a Al-Kajdou a tak jsem se ho zeptal na link těch saskatoonských novin, který Matěj obratem (paranoidním způsobem, jak je jeho zvykem) postoval. Mno, vyhledal jsem si tedy patřičný link a článek sám:

“Vyrezavani pohlavnich organu zviratum zaziva” si k článku přidal Matěj v jeho fantasmagorických představách sám a zabití dvou dětí a pojídání jejich očí bylo podle článku fabrikované svědectvé osmileté “svědkyně”, která si to údajně pamatovala z doby, kdy jí byly dva roky a později přiznala, že si to vymyslila.

Soudní řízení, z kterého udělal Matěj “horror story” s jakousi souvislostí s Evilmanem a Al-Kajdou, také vůbec není vedeno proti nějakému “náboženskému kultu”, ale naopak proti veřejným činitelům, kteří proti rodičům a jiným příbuzným podali falešná obvinění a zavedli zlovolnou prosekuci. Většina obvinění byla již dříve zastavena a shledána jako dětská fabrikace a bývalí obvinění tvrdí, že jejich životy byly zruinovány falešnou nálepkou “child abuser” a soudí různé soudní úředníky o 10 milionů dolarů.

Ve světle předešlého bych tedy mohl klidně prohlásit, že Matěj Brodský-Řehořek je pathologický lhář a podvodník, ale to nechám na posouzení ostatním. Jen bych chtěl na jeho omluvu poznamenat, že jeho slaboduché způsoby jsou ze stejného soudku jako chucpe “argumentace” jeho souputníků, pro které je jakákoliv lež a podraz, sloužící jejich účelům, normální a košér. A on tomu možná ve své prostotě dokonce i věří, viz jeho poslední "konfese literáta": "...lidi, kteri zde napisi prispevek plny logickych nesmyslu, prispevkum, ktere neodpovidaji skutecnosti na zaklade faktu, prispevkum, ktere jsou plne lidske nenavisti, prispevkum rasistickym, nehumanim..."
19738

16.09.2003 21:12

70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

RE: Mylí akademyku Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murfi,

nikdy bych nekritizoval někoho za nedokonalou gramatiku, pokud by se neoháněl vysokoškolským vzděláním a "akademictvím", jako to tady dělá Matěj Brodský-Řehořek. V době, kdy chodil do školy, se maturovalo také z jazyka českého. S jeho mimořádně otřesnou ignorancí české gramatiky, soustavně zde projevovanou, nemohl ani tehdy nikdo odmaturovat; pokud neměl ovšem strejčka v přiměřeně vlivném bolševickém postavení. Nejde vůbec o to, zda se mu snažím nebo nesnažím rozumět.

19706

16.09.2003 20:10

70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

RE: Mylí akademyku Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

u nás v rodině to bylo tak, že nám maminka připomínala "Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem" a tatínek dodával "a kolik jazyků przniš, tolikrát jsi negramotnej blb". Vy jste tady, Matěji, zatím prokázal, že przníte češtinu a angličtinu. Jak Vám jde jidiš?

19705

16.09.2003 04:01

70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

Mylí akademyku Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

z abstraktným mišleným na mnje nechoťte: "Budete-li myt u tuto formu mysleni zajem zkuste si koupit knizku Konrada Liesssmanna".

Já sem teda nejdříf nevjeděl co bich si mjel u tuto formu mýt a dyš my došlo še to "myt" má bít "mít" tak mje musely málem omívat vi jeden akademiku. Kupte si gramatyku vod Šams-Pulce.

To Vaše psaní mi připomíná ty rychlené JUDr estébáky, kteří si museli později na "školách pro pracující" dodělávat maturitu. Odkud že to jste? Z Uherského Brodu?

19681

15.09.2003 17:46

70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

RE: 70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mateji,

nějak mi unikla Vámi inzerovaná souvislost toho Vašeho spolku v Saskatoonu, co jí dětské oči, a Al-Kajdou. Co kdyby jste sem hodil link, jen jako že zase nekecáte?

19676

15.09.2003 17:26

70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

RE: 70 procent Američanů si myslí, že za útokem na WTC byl Saddam

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Na amerických bankovkách najdeme obrázky bývalých otrokářů (třeba Benjamin Franklin, chcete-li příklad.)"

Člověče, neblbněte, zrovna s takovým příkladem. Vy začínáte argumentovat jak negramotnej akademik Matěj Brodský-Řehořek.

19675

11.09.2003 02:57

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

To musíte vědět nejlépe Vy, Matěji. Projevujete se soustavně tak, jako že to máte obojí dobře vyzkoušené a oscilujete jen mezi těmi dvěmi alternativami.

19451

10.09.2003 07:34

Pravda nebo předsudek?

RE: A pást kozy, Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěji, tuhle Vaši intelektuální exhibici nemohu komentovat, protože by mi to pan Stwora určitě zcenzuroval. Mám ale poznámku k Vašemu komentáři o slabomyslnosti: až půjdete zase na vyšetření, všimněte si, že je tam na dveřích tabulka "Psychiatrie", ne "Psychologie", Vy jeden akademiku.

19397

10.09.2003 07:07

Pravda nebo předsudek?

Zvedněte nohy, Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

stojíte si na vedení. Nebo je to tím, že ho máte tažené ze Saskatoonu přes Tel Aviv?

19394

10.09.2003 06:37

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

Co ma tedy v ceskem pocitani dvanact nul?

Naši místní tři mušketýži: Matěj, Murt, Mikin a Jozef - v makovicích.

19393

10.09.2003 06:18

Seznam.cz překládá

RE: Seznam.cz překládá

Jiří Táborský 209.?.?.?

Když jste napsal "Kdyz jsme byli se setrou mali, tak se rikalo 'zaschlym vykalum na chlupech okolo konecniku' kastany", tak jsem měl nutkání se Vás zeptat, jak malí jste byli, když Vám začaly růst chlupy kolem konečníku. Mno, ale předem jsem si pro jistotu zadal ve slovníku Seznam výraz "kaštany" - a rozhodl jsem se potom raději se neptat, protože mi slovník sdělil, že nejbližší slovo k hledanému "kaštany" je "dětská hra s kaštany".

Avšak díky za velmi případnou připomínku kaštanů, protože byť známý zemitý pojem staročeský, není kupodivu uveden ani v Ouředníkově Šmírbuchu Jazyka Českého, kde jediná zmínka o kaštanech je pod heslem NUDA ve skupině výrazů drbat si koule, klátit si kaštany, hulit si brko, šoustat kaktusa. Já tedy tu dětskou hru s kaštany neznám a jenom se dohaduji, že si (jakkoliv velká) děcka neklátí ty kaštany bidlem jako ořechy.

19392

09.09.2003 20:18

Pravda nebo předsudek?

RE: Ano, je to hovadina, Jiří

Jiří Táborský 209.?.?.?

Můj milý fanoušku,

za to, že většinou nečtu Vaše komentáře(a tím méně se snažím je vyhledávat) jsem se již omluvil, a skutečně nemusíte hypotézovat o důvodech, proč je nečtu. Dokud ale máte Váš poslední výstřel z Aurory v paměti, tak abyste se z toho potom zase slabomyslně nevykecával: máte to zase popletené (těžko říci, zda z blbosti nebo schválně, to se u Vás nedá rozpoznat).

"...tvrdit univerzálně, že konverzí jste pro majoritní společnost přestal být Židem" jsem samozřejmě netvrdil ani vzdáleně. Napsal jsem, že "křesťanské církve - a bezpochyby vyšší klerus - považovaly pokřtěné Židy za rovnocenné křesťany"; o nějaké "majoritní společnosti" jsem se vůbec nezmínil. Mno, Vy opakovaně píšete, že to byla hovadina; já se přikláním k mírnějšímu výrazivu a myslím si, že to byla naivní neprozřetelnost.

19378

09.09.2003 20:13

Pravda nebo předsudek?

A pást kozy, Matěji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

to jste Vy, kdo jim upírá plný kredit.

19377

08.09.2003 22:35

Pravda nebo předsudek?

Censura na Sprše?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Jardo z Písku:

"Jenom jsem měl pocit, že se snažíte naznačovat, že se na Sprše děje něco nekalého, nemorálního nebo snad dokonce totalitou zavánějícího. Zejména to srovnávání s totalitními úřady bývalé ČSSR mi přišlo poměrně nefér."

Váš pocit je jen částečně správný. Nesnažil jsem se naznačovat, že se na Sprše děje něco nekalého, nemorálního. Pouze jsem poukázal na to, že v tiráži Sprchy stojí, že si administrace Sprchy vyhrazuje právo mazat příspěvky, což podle mne cenzura je a nechápu, proč se mi několik členů Sanhedrinu snaží namluvit, že si to neumím přeslabikovat. Možná, že cenzura zavání totalitou jim. Já jsem vždycky zastával názor, že si administrátor nebo vydavatel může dělat co chce, to je soukromý podnik.

19322

08.09.2003 22:04

Pravda nebo předsudek?

RE: Probůh, Jiříku z pionýrského tábora

Jiří Táborský 209.?.?.?

Můj milý fanoušku,

vždycky potěší, když se ozvete. Omlouvám se, že mi unikl Váš příspěvek "o pronásledování conversos ve Španělsku při honbě za čistou krví". Nemohu dost dobře slíbit, že Vašim příspěvkům budu věnovat větší pozornost, ale budu opatrnější přejímat židovskou propagandu, ze které jsem načerpal informace o imunitě instantních židovských konvertitů při pogromech, specielně popisované Normanem Cohnem. Ten dokonce tvrdí o Židech v Rusku, že "byli persekuováni ne proto, že byli členy cizí rasy, ale příslušníky opovrhovaného náboženství" a že "kterýkoliv Žid, který prohlásil, že konvertoval na pravoslaví, byl okamžitě zproštěn perzekucí, uvalených na jeho soukmenovce".

Obracení na "správnou víru", bylo vždycky základním principem každého křesťanství, bohužel tak nečinilo vždycky jen slovem božím. Diskriminace, případně perzekuce Židů na základě rasy vznikla v Evropě až se sekulárním francouzským osvícenstvím.

Dříve, například při hrozném pogromu ve Štrasburku, kdy byli Židé nařčeni z šíření moru, se instantní konvertizací ke křesťanství zachránilo kolem 1.000 Židů. Jako příklad z české historie je pogrom v dubnu 1389. Jirásek dokonce popisoval jak při tom křtil Židy i Jan Hus, což si pravděpodobně trochu přibarvil po svém.

Ani v nejmenším nechci minimalizovat příkoří, nespravedlnosti a zločiny páchané v minulosti na Židech, pouze poukazuji na to, že křesťanské církve - a bezpochyby vyšší klerus - považovaly pokřtěné Židy za rovnocenné křesťany, což jste tady, můj milý fanoušku, prohlásil za hovadinu. Já to vidím spíš jako neprozřetelnost.

19321

08.09.2003 08:39

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pae alberte,

nechci a ani nemohu se s Vámi přít o Bibli. Protože byla aramejština v době psaní Bible živým jazykem, tak se domnívám, že v té době existovalo nějaké etnikum, po kterém se aramejštině říkalo aramejština, a protože jsem kdesi četl, že Kristus byl aramejsky mluvící Aramejec, tak mi to připadlo docela logické a moc jsem o tom nepřemýšlel.

19280

08.09.2003 08:16

Pravda nebo předsudek?

RE: Censura na Sprše?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Vodník,

doufám, že mi prominete, když paní Michaele a panu Jardovi z Písku odpovím ve Vašem okénku, protože u jejich dotazů není ňoflík "Reagovat". Mno, možná, že o reagování nestáli a ani si nejsem zcela jist, zda otázka paní Michaely byla adresována mně, ale to si snad už jako bratři v triku Sanhedrina nějak přeberou.

Paní Michaela: "Aha, ale nechapu, proc kdyz Vam tak silene vadi moderovana diskuse na Sprse, tak proc Vam nevadi na Zvedavci? Nejake rozumne vysvetleni?" Mně cenzura pod sprchou nevadí vůbec (natož šíleně), protože se tam diskuze neúčastním.

Pan Jarda z Písku: "až přinesete nějaký důkaz, že na Sprše byly opravdu mazány nepohodlné názory, bude tato debata opravdu zajímavá. Já si myslím, že není nutné obtěžovat čtenáře příspěvky výhradně vulgárně zaměřenými, osobními nechutnými urážkami nebo vyzýváním k násilí a podobně. Nemyslím, že by měl některý z členů Sanhedrinu v úmyslu mazat dobře míněné příspěvky k věci. Nazýváte-li toto cenzurou, je to cenzura. Ale upozorňuji vás, že určité meze jsou základem kterékoliv civilizace. Až mě přesvědčíte o opaku, budu proti "cenzuře" bojovat s Vámi." Pane Jardo z Písku, nevím, proč bych měl přinášet nějaké důkazy. Jednak tam máte jasně napsáno, že si administrace vyhražuje právo mazat příspěvky, jak jsem již v doslovné citaci připomněl panu Vodníkovi; za druhé mi je úplně buřt, že tam cenzuru (nebo mazání příspěvků, zní-li Vám to lépe) máte, jak jsem, doufám že rozumně, vysvětlil kousek výš paní Michaele. Vaši nabídku ke společnému boji proti cenzuře kladně oceňuji, ale já na chatových fórech o nic nebojuji - abych tak řekl s filozofem, když nejde o život, tak jde o hovno. A pod sprchou nejde o život, nebo snad jde?

19278

08.09.2003 06:12

Washington k OSN: Pomozte nám

"mohl si vybrat but hamburger,hod dog nebo piccu"

Jiří Táborský 209.?.?.?

I sakra, akademiku Brodský, ta angličtina Vám jde skoro tak pěkně jako čeština. Ale sranda stranou, jak Vám chutnala picca soudružky Zemanové, dotóré? Nebo Vám dala jen but hamburger? Jo, ale jak tak čtu Vaše komentáře, tak Vy jste spíš na hod dogs, žejo?

19277

07.09.2003 00:29

Pravda nebo předsudek?

RE: Censura na Sprše?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jo, pane Vodník, to bude asi tak, jak říkáte ("bude to možná tím, že máme každý jinou představu o tom, co je to censura a co je to moderování.") Každý může cenzuře říkat jinak. Bolševik říkal cenzuře Úřad tiskového dozoru.

19197

07.09.2003 00:16

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Honzo,

když už si tak pěkně racionalizujete křesťanskou věrouku, tak Ježíš možná vůbec nebyl Žid ale Arajemec. To není ale podstatné - pletete si ale antisemitismus (což je samo o sobě misnómer) s antijudaismem mnohých křesťanů. Jakmile žid přestoupil na křesťanství, tak byl pro křesťany košér[oči v sloup], ať to byli pravoslavní, katolíci nebo protestanti. Dokonce i uprostřed pogromu - žid, který se dal pokřtít byl okamžitě pod ochranou církve a nesměl mu být zkřiven ani vlas. Mno, a v tom je ďruhý největší rozdíl mezi křesťanstvím a judaismem, a nejprvnější omyl křesťanství.

19194

06.09.2003 23:40

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Ajo,

na Vás se nemůže snad nikdo zlobit. A já bych to v tomhle případě bral spíš za náhodnou náhrávku, protože takovou maličkost bych Matějovi jinak ani nepředhazoval. Jo, ten má horší problémy než gramatiku!

19192

06.09.2003 20:03

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslyšte Matěji,

když chcete někoho citovat, tak to dělejte pořádně, abyste nevypadal jako lhář. Napsal jsem následující:

"Za ty tři, čtyři nebo kolik tisíc let, co si Židi fandí, že se zapsali do lidské historie, nepřispěli k civilizaci naprosto ničím, přestože žili obklopeni národy, které daly základ naší civilizaci; hospodářství, vědě, umění, literatuře. Tři tisíce let pásli kozy a troubili na beraní roh a nikdy nepřispěli lidstvu ničím vlastním, ani kozím sýrem, dokud se nezačali přiživovat na nějaké cizí vyvinuté kultuře."

Jinak Vám děkuji za příležitost to tady zopakovat.

19185

06.09.2003 19:51

Pravda nebo předsudek?

RE: Censura na Sprše?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Vodníku,

já jsem se tedy pro jistotu ještě jednou podíval do sprchy a tam to stojí černé na šedivém: "Administrace Sprchy si vyhrazuje právo mazat příspěvky, o kterých její členové usoudí, že zásadním způsobem narušují příjemnou atmosféru a slušnou úroveň zdejších diskusí." Mno, cenzura by se dala jistě definovat i jinak.

Mno, a když jsem tam už byl, tak jsem zahlédl příspěvek jednoho člena Sanhedrinu, pana Aleše Zemana, an se špindírsky otírá o nepřítomného kanadského Toma, i když ví lépe než kdo jiný, že jeho sugestivní vývody je přízemní podraznictví. Co je to Sanhedrin Vám už proto z naučného slovníku citovat nemusím. A kromě toho - někdo z předřečníků sem dal link na horse's mouth.

19184

06.09.2003 19:12

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Ajo,

Vy jste tak milé stvoření, že nemůžete být potvora, ani kdybyste se o to snažila, jak jste zrovna dokázala. To "budiš" byla citace z tvorby doktora Matěje Brodského-Řehořka z jeho komentáře (druhý zpátky od Vašeho).

Já tedy nevím, jak ten negramot mohl s jeho českou gramatikou vyštudovat v Brně zvěrolékařinu, jak tady tvrdí, ale v praxi, jestliže je opravdu tím, za co se vydává, by mohl tu jeho gramatiku používat místo sedativu - stačilo by, aby na zvíře před ošetřením promluvil a i prase by upadlo do mdlob.

19180

06.09.2003 16:48

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěji,

Vaší vytrvalosti si, jako jistě i všichni ostatní, nesmírně vážím. Stejně tak Vašeho neutuchajícího přínosu k vybrušování jazyka českého. Budis, Te to pripocteno ke cti.

19174

06.09.2003 06:15

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslyšte, Matěji, Vaše sexuální orientace je zato každému jasná, když Vám Věstonická Venuše připadá jako "svarna Venuska, divka z Jizni Moravy." (http://www.aspirant.cz/obr/sochy/tn049.jpg). Čoveče, s Vámi je to ještě mnohem horší, než jsem si do teďka myslel.

19161

05.09.2003 23:19

Washington k OSN: Pomozte nám

RE: Washington k OSN: Pomozte nám

Jiří Táborský 209.?.?.?

Určitě ne ta Murtova, z té musejí místní Slováky bolet zuby.

19149

05.09.2003 16:55

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane brňák,

co tak hrozného jste si zažil mezi arabama na vlastní kůži, že trváte na tom, že i ostatní si s nimi musí svoje zažít na vlastí kůži, než se s nimi budete bavit? Snad tam z Vás neudělali eunucha v harému? To tedy raději opravdu zůstanu u mého mno a nemám Vám vůbec za zlé, že je nemáte rád a chtěl byste je pětkrát pověsit za nohy.

19130

05.09.2003 16:25

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěji, i Vy jeden žertéři,

tak už jen o hnědokošiláčích zase přívtípkaříte? A o hoších v rádiovkách na Staromáku v osmačtyřicátém - o těch, které měla na povel sionistická parta Slánského, Reicina, Gemindera, Pavla a Smrkovského? No, to jste tu zase jednou předvedl věru podařenou taškařici.

A že se mám "někde informovat o tom jaci lide jsou rasiste"?
Čoveče, netvrdím to tady o Židech dost často?

Až Vás přepadne zase nějaká sranda, hoďte to sem pro pobavení publika. Jo, co říkáte třeba tomu, že cenzůru pod Sprchou (mno, ta zatím jen ukapává) teď řídí Sanhedrin, rada siónských mudrců? Měl byste tam přispěchat s nějakou tou Vaší moudrostí do protokolu, aby bylo dalším generacím co podvrhovat.

19128

05.09.2003 04:40

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane brňák,

nejenže to pořád neopakuji, ale ještě jsem ani jednou nenapsal, že Palestincům nic jiného než terorismus nezbývá. Opakuji pouze, že terorismus zavedli na Středním Východě Židi a to k tomu tak barbarský, že to nemá obdoby v historii terorismu. A Vám to stále ještě nějak nedochází. Přečtěte si třeba něco o Deir Yassin a pak se snažte najít něco podobného (myslím spáchaného Palestinci, Židi takových vesnic zmasakrovali povícero, Lidice hadr).

19107

05.09.2003 04:11

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

S Vámi je skutečně sranda, pane Matěji Brodský-Řehořku, když Vy si vždycky myslíte, jak Vašimi poznámkami trefíte bull's eye a ono je to zatím bullshit.

Za ty tři, čtyři nebo kolik tisíc let, co si Židi fandí, že se zapsali do lidské historie, nepřispěli k civilizaci naprosto ničím, přestože žili obklopeni národy, které daly základ naší civilizaci; hospodářství, vědě, umění, literatuře. Tři tisíce let pásli kozy a troubili na beraní roh a nikdy nepřispěli lidstvu ničím vlastním, ani kozím sýrem, dokud se nezačali přiživovat na nějaké cizí vyvinuté kultuře.

Když už jste sem hodil to ošoupané měřítko “geniality” židovské diaspory, Nobelovu cenu: ta už dávno není, tím co kdysi bývala. Jak se Váš zdroj informací dopočítal těch 38 židovských procent nevím, a před spolulaureáty jako Nelson Mandela, Icák Rabín, Jáser Arafat, Elie Wiesel, Desmond Tutu, Martin Luther King, Henry Kissinger a podobnými výtečníky nepadám zrovna úctou na prdel. A jak přicházeli k Nobelofkám ve vědě, je typický příklad ceny za objevení penicilinu. Objevil ho v roce 1928 Alexander Fleming, v roce 1929 objev publikoval, dokonce i v prestižním British Journal of Experimental Pathology. Židovské zdroje ovšem kreditují objevení penicilinu soukmenovci Ernstu Borisu Chainovi (který za “znovuobjevení” penicilinu dostal v roce 1945 Nobelovu cenu; spolu s H. W. Florey – a aby se neřeklo, a protože to nešlo úplně zalhat, podělili se o ni s Flemingem).

19106

04.09.2003 21:55

Pátek

RE: Pátek

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jo, tak jsem si zrovna všiml před malým okamžikem, pane Písecký, že jste se vrhl na historickou četbu. Ten článek pod sprchou je byl postován 30.06.2003 16:47:36 MET. Mno, Jiráska mám přečteného, ale stejně děkuji za informaci.

19096

04.09.2003 21:44

Pátek

RE: Pátek

Jiří Táborský 209.?.?.?

I sakra, sakra, pane Písecký, to je ta znovuotevřená (?) sprcha v takovém svrabu, že uveřejňuje opakovaně staré články?

19095

04.09.2003 21:33

Klasický vojenský puč

RE: Klasický vojenský puč

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane brňák,

ještě, že jste omezil ten problém terorismu na posledních 30 let. Předtím totiž, to byl židovský způsob politiky. Do Palestiny zavedli terorismus Židi, kteří tehdy masově vraždili tím nejbarbarštějším způsobem a bez jakékoliv provokace arabské obyvatelstvo - jako "ethnic cleansing". Židi si později zvolili dva z oněch hlavních teroristů za ministerské předsedy a starý terorista a masový vrah Šáron byl znovu zvolen v současné době - takže predikát národ teroristů Židům sedí jak přišitej. Když jakýsi Baruch Goldstein postřilel v mešitě automatickou puškou něco přes třicet modlících se Palestinců a o něco víc zranil, tak mu izraelští Židi postavili pomník, který se stal židovským poutním místem; a přes padesát procent newyorkských Židů jeho teroristický akt veřejně schválilo v novinové anketě.

Mno, a když to vezmete na kusy, tak v teroristickém vraždění vedou i dnes několikanásobně Židi nad Palestinci. A kdyby vraždění Palestinců (mimořádně zvrhlí cynici tomu říkají "collateral damage") izraelskými vojáky nebyl izraelskám státem organizovaný teror, co to asi je? Pacifikace? Jo, za takovou se v Norimberku vešelo.

19094

04.09.2003 20:48

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jo, a ten otřesný zážitek z čekárny u zubaře mi vyvolal vzpomínku na líčení Victora Huga o mladé matce, která si nechala vytrhat všechny její krásné zuby na falešný chrup nějakého majetného, aby mohla nakrmit své děti. Takže ona měla ta doba francouzského osvícenství také temné stránky, zvlášť když tenkrát neměli nic na umrtvení (tedy bolesti při trhání zubů, jinak na běžné umrtvení měli guilottinu).

19090

04.09.2003 20:33

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Honzo,

já tedy nevím, ale řekl bych, že v době francouzského osvícenství bylo už trochu pozdě bránit se židovskému rozežírání společnosti, i když se o to osvícenci jako Voltaire, d'Holbach, Diderot a Marat, například, pokoušeli. To by ranější Věstonická Venuše byla mnohem učinnější - zavřít s ní na noc do jeskyně každého Žida, který by zabloudil do českých zemí a ten by se jim pak dosmrti vyhýbal jako čert kříži. Chtěl bych se vsadit, že by ji potom přijal za bohyni zbytek světa.The Origins of Modern Anti-Semitism

Arthur Hertzberg

Hertzberg develops his daring thesis that the "modern, secular, anti-Semitism was fashioned not as a reaction to the Enlightenment and the Revolution, but within the Enlightenment and Revolution themselves." He finds that modern anti-Semitism owes less to Christian theological mentality than to doctrinaire libertarianism of figures such as

19089

04.09.2003 18:36

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Honzo,

nelze s Vámi nesouhlasit, že si ty židovské opruzeniny zavinili křesťané sami sobě a i ostatním, když se ve své prostotě nechali nachytat na biblické bájesloví. Řekl bych například, že na malé české poměry mohli Pěrun, Radegast a Věstonická Venuše bohatě vystačit. A kdybychom se my, Američani, přidrželi Manitoua, tak by nám bylo mnohem lépe než s těmi sionofilními znovuzrozenými fundamentalisty.

A pravděpodobně jen díky křesťanství Židi nevymřeli jak blboun nejapný. Kdyby křesťanství nedělalo Židům dva tisíce let publicitu, tak by o nich už dávno nikdo na světě ani nevzdechl, nanejvýš tak ještě v National Geographic jako o podobných primitivních kmenech.

Jenom nevím, co jste měl na mysli, když jste psal o nějaké 5,763 let staré kultuře, kterou jsme údajně přijmuli.

19083

04.09.2003 15:50

Pátek

RE: Pátek

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pěkný článek, pane cnemo. Jako pan Juchelka, četl jsem ho už někde, ale vtipné věci se čtou dobře i podruhé. A jistě nevadí připomenout rozdíl mez nakupováním dnes a v době socialistických výdobytků. Apropó, tak mě připomněl mnohokrát opakované z doby Antonína Římského (pro nepamětníky - predikát odvozený od opadávání domovních říms):

Přijde pán do obchodu a chce tu kytici růží, co je uprostřed výlohy. "Nemáme", vece paní za pultem. "Tak mi dejte ty konvalinky, co jsou tam vlevo v rohu". "Nemáme." "A co ty fialky napravo?" "Taky nemáme." "Dobrá, tak mi dejte ten květináč s asparágusem, co máte tady na pultu." "Neprodejný."
"Ksakru, co ste to za květinářství?" rozčílí se pán. "My nejsme žádný květinářství", odpoví klidně paní za pultem, "my jsme řeznictví."

Babička na nádraží Praha Střed ve tři hodiny ráno chce zpáteční jízdenku tam a zpátky do Vbrzska. Paní v pokladně chvíli hledá v seznamu a pak se zeptá: "Ste si jistá, že to chcete to Vbrzska, já žádne Vbrzsko nemůžu najít?". Babička se dopálí: "Samozřejmě, že sem si jistá! Pan prezident včera večer v televizi řikal, že maso bude Vbrzsku!"

A tak dále, že by se to sem nevešlo. Lidi si prostě zvykli stát ve frontě. S tou babičkou, jak si stoupne ráno v pět do fronty před krámem, to jistě taky znáte. Tak před polednem na ni dojde řada, dostane barevnou krabičku, zaplatí, otevře barevnou krabičku, otevře černé kulaté pouzdérko a z dalšího pouzdírka uvnitř vytáhne celuloidový pásek. "Prosimvás," ptá se babička prodavače, "co to je a na co je to?" "No, babičko, to je východoněmecký barevný film a teď je na hovno."

19078

01.09.2003 02:32

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Ježišmarjá, paní Ajo,

to je pouze můj názor a já Vám ho naprosto nevnucuji, tím méně Vás chci někam zahnat.

18907

01.09.2003 02:21

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Privilegium?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nejenže, jak vidím, jim to nepřipadá jako problém, ale potřebují to podat po lopatě, aby jim došlo, že se to týká jich. Budu to držet na mysli a dochtory Murta, Brodského-Řehořka a Mikina budu příště jmenovat.

18906

01.09.2003 02:15

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslyšte, Matěji Brodský,

Vy nejenže nevíte kde psát "y" a "i" a "s" a "z", ale Vy zřejmě nedovedete ani pořádně číst. Napsal já jsem tady někdy, že jsem chodil do školy? To jen nějakej Řehořek tady o sobě tvrdí, že je zvěrolékař a píše přitom "schyzofrenie" podle vysokoškolské poučky hy, chy, ky, ry, dy, ty, ny. Jo, a taky dotóré Murti, kterej tu dělá chytrýho zmatkomatickými vzorečky absolventa zvláštní školy; o jeho gramatice vysokoškoláka ani nemluvě. Ale talmudologie ta vám jde oběma, tu máte nabiflovanou dobře. Mno, nikdo nemůže bejt polyhistor, žejo. Nebo je to polihystor, dotóré Matěji?

18905

31.08.2003 23:15

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti,

když jsem Vás poslal za bačou, tak jsem to nemyslel tak, že spolu budete hrát berany, berany, duc a přiběhnete zase hned zpátky s tím, co z toho ducání vyplynulo.

Museli jste si ale srážet hlavy hodně tvrdě, když tady teď tvrdíte, že ve státně národnostní politice jsou si USA a Izrael rovny (kromě Vašeho slabomyslného tvrzení, že jsem něco takového tady napsal já). V USA má každý legální přistěhovalec možnost se stát občanem a plnoprávným Američanem (kromě možnosti být prezidentem), bez rozdílu rasy, původní národnosti a náboženského vyznání. Izrael, naproti tomu, je ten nejrasističtější, nejšovinističtější, nejopresivnější, nejagresivnější, nábožensky nejnesnášenlivější a nejbigotnější stát, který znám.

18900

31.08.2003 22:42

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Je vidět, mluvčí uličního výboru KS Brodský-Řehořku, že už nedostáváte informace od StB/KGB, ale od Mossadu. Stojí za hovno. Já jsem za Vaše peníze nevystudoval.

18898

31.08.2003 22:28

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Privilegium?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Dane,

ten citát platí pro každého a nemyslím si, že Vy s tím máte problém. Problém mají ti, kteří si to neuvědomují a nehlídají si ani myšlenky ani slova. Jenže těm to zase nepřipadá jako problém.

18896

31.08.2003 21:40

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Ajo,

já Vám nemohu odpovědět na to, co bych dělal, kdybych měl dvě občanství, protože je nemám a nikdy mít nechci, protože mi je nepřijatelná a nepochopitelná loajalita ke dvěma zemím. To je ještě podstatnější morální problém, než mít a zneužívat dvě manželky.

18895

31.08.2003 06:55

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Ajo,

ve Vašem posledním komentáři (nebyl u něj knoflík "Reagovat" a tak odpověď/otázku postuji k tomuto) píšete: "Predpokladam,ze totez plati i za predpokladu,ze byste byl (jako ze nejste) obcanem Ceske republiky. Tedy,to 'mizeractvi' neni v dvojim obcansti,ale v nature lidske,ze."

Možná, že jsem špatně porozuměl tomu, co předpokládáte - ale kdybych byl občanem České republiky a žil tam, tak bych zase, analogicky, zásadně neměl duální občanství, protože to je proti mému porozumění loajality.

18875

31.08.2003 02:54

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Privilegium?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, pane Dane,

co je to za privilegium, když je získáte prostě tím, že se tam narodíte? Mno, to se zeptejte nějakého maharadži, anglického korunního prince nebo saudského krále, či co to tam mají, ti Vám by to mohli vysvětlit mnohem lépe než já.

Jinak, co je to privilegium, je vysvětleno v každém naučném slovníku. Jsou privilegia, o která se musí jeden nějak zasloužit, jako byla třeba privilegia Chodů, cechovní privilegia, nebo koupit, anebo jsou privilegia, která jdou za určitých podmínek s narozením - jako je třeba to rodilé americké občanství nebo ta šlechtická a kastovní privilegia. Mnohá privilegia jsou zcela nezasloužená nebo i nespravedlivá, ale svět prostě není dokonalej, žejo.

18868

31.08.2003 02:20

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Ajo,

nevím, proč jste si vztáhla "ten nejhorší dobytek" na sebe. Psal jsem o Američanech s podvojným občanstvíma a navíc o těch, kteří to americké občanství považují jen za papírově závazné nebo dokonce podřízené zájmům jiné země. A na mysli jsem měl především izraelsko-americké občany, ze kterých se rekrutuje největší množství protiamerických špionů a záškodníků. Jak se na duální loajalitu dívají v jiných zemích, jako v Kanadě, je mi celkem buřt, to je jejich věc.

"Chcete rict," ptáte se, "ze prijmutim americkeho obcanstvi je pro vas zeme,v ktere jste byl pocat(predpokladam,ze zadny z vasich muzskych predku nesedel na dvou zidlich a tudiz nedosel k urazu)a v ktere jste se narodil "necim vam lhostejnym"?

Váš předpoklad ohledně mých předků je správný, žádný si nic mezi židlemi nepřiskříp', protože nikdy na dvou židlích neseděl. Ovšem neřekl jsem a nechci říci, že je mi země, kde jsem vyrostl (mé "početí" na mně žádné emocionální následky nezanechalo, a ani na narození se moc nepamatuji)je mi něčím zcela lhostejným. Mám tu zemi rád, rád se tam vracím, občas nostalgicky zavzpomínám na důvěrně známá místa a situce, mám rád českou hudbu,literaturu, přátele; ale necítím se jí ničím zavázán nebo jakkoliv loajální. Neudělal bych naprosto nic v její prospěch, co by bylo v neprospěch zemi, které jsem složil slib loajality a která je mou vlastí, Spojeným Státum.

18867

30.08.2003 19:42

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jo, paní Ajo, to je Vaše rozhodnutí. Já si ale prostě nedovedu představit být loajální ke dvěma zemím, i když relace USA-Kanada je hodně jiná než třeba USA-Izrael. U žen je to ale trochu jiné, nemusí do války a když sedí na dvou židlích, tak nemusí mít obavy, že si mezi nimi skřípnou pytlík.

18860

30.08.2003 18:16

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti,

je-li americké občanství privilegiem nebo ne, je-li americký národ národem nebo lidem, o tom si Vy můžete mudrovat s tím bačou a šikmookým Kysučanem jak chcete a nám je úplně buřt, na čem se Vy tři, případně ještě s Brodským a Mikinem, dohodnete.

Pro nás Američany je Američanem každý, kdo je americkým občanem a pro nás tím patří do amerického národa. Americké občanství považujeme za naše privilegium, ne kdekoho právo. A komu se to nelíbí, ať nám prdel políbí. Pokud se Židi s americkým občanstvím cítí na prvním místě Židy a pak teprve, když se jim to hodí, Američany, tak to je jejich věc, pokud z té pozice nepáchají trestnou činnost.

Ale vráťme se k Vaší idiotské otázce: "čo konkrétne robíte dobre pre Český národ?"

Co mi je, Američanovi, do českého národa, za který tady, mimochodem jako Slovák, plácáte pyskem? Ale řekněme, že bych byl Američan, kdysi dávno narozený na Slovensku - co si představujete, že bych měl pro slovenský národ udělat? Přiletět vám tam na Slovensko vybombardovat pár měst? Odvézt pár desítek Slováků, kteří nemají rádi Židy, do koncentáku na Guantanámo? Sebrat pár tisíc z čehokoliv podezřelých Slováků a zavřít je jak dobytek za ostnatý drát? Zavést vám tam civilizaci bez vody a elektřiny? Nadiktovat vám vládu, abyste se konečně naučili demokracii? Jo, dotóré Murti, Vy byste mohl být vzorkovým "Američanem" s podvojným občanstvím. To je ten nejhorší dobytek.

18856

29.08.2003 20:04

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti,

zase to máte všechno pomíchané. Na Vaši blbost jsem se neptal, o té si může udělat svůj úsudek každý, kdo se podívá na Vaše příspěvky. A nevidíte-li, jak tady vyčníváté, tak musíte být totálně oslněn září toho Vašeho ochranného zbarvení.

18831

29.08.2003 19:35

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré Murti,

hrozně mě mrzí, že nejste mým fanouškem. Mám tady jen jednoho a ten mi už také vyhrožoval, že sundá můj obraz se zdi, když nenechám na pokoji Židy.

S tím "melting pot" to máte všechno pomíchané podle talmudského receptu. Princip "tavicího kotle" není odnárodňovací, ale národotvorný proces a právě proto proti němu kosmopoliti tolik prskají. Talmudisti by si nemohli přát nic pro ně vhodnějšího, než kdyby zde místo amerického národa byla nestejnorodá směsice nesouvisejících minietnik, které by mohli poštvávat proti sobě navzájem a týt z jejich nesvárů. Stačí to, jak parazitují na americkém národu teď.

Svým občanstvím žádný americký občan Ameriku nepodporuje, to je privilegium, který má on od Ameriky. Daně neplatí Američané dobrovolně (i když se to tak někdy demagogicky prezentuje), ale pod hrozbou zákona. To může být výplod jen z Vaší hlavy, že já bych platil dobrovolně daně na podporu Izraele nebo na Bushova dobrodružná tažení.

18830

29.08.2003 17:02

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré,

zase se jim zašmodrchaly drátky ve vedení. Štěkaj' na nesprávnej strom, to jsem nepsal já.

Na ty pomaranče ale čistou shodou okolností patent mám. Tedy ne zrovna, jak je kastrovat, to je moc stará a známá věc a patentovat už nejde. Prozradím Vám ale, jak kastrovat žížaly - to je nové a můžete si to dát patentovat, jen jim řekněte, kdo jste a oni Vám to dají bez průtahů. Žížalu uchopíte palcem a ukazovákem za hlavu, vložíte do papule a protahujete ji zvolna mezi mírně stisknutýmu předními zuby. Samičky protáhnete bez zadrhnutí, samci uvíznou mezi zuby za gule - potom jen stisknete zuby a je to. Nemluvte o tom s lidmi proti týrání zvířat, mohli by Vám vydání patentu zhatit.

To jako ten činskej doktor, co přednášel na Harwardu o nové čínské metodě na omezování plodnosti.
"Postavíte si dvacet, třicet obnaženejch mužskejch do řady a pak jdete jen kolem s dvěma cihlama v rukou a cak, cak, cak, netrvá to ani tři minuty."
"Pane kolego," namítl jeden přecitlivělej americkej chirurg, "to ale musí hrozně bolet!"
"Ale vůbec ne, když dáváte pozor, abyste si přitom mezi ty dve cihly nepřirazil palec." To si ale nezkoušejte patentovat, to už je taky starý. Šlo by to ale patentovatelně modifikovat na obřízku, domluvte se s rabínem a můžete se čábnout o royalties.

18822

29.08.2003 15:39

Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

RE: Hanobení vlastní identity pod pláštíkem "pravdy a lásky" - nekonečný jev?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Neházejte všechno na komunisty. Kálet si do vlastního hnízda učí všechny národy především jejich kosmopolitická smetánka, zdá se to být jejím hlavním úsilím. Typické při tom je, že zákony o hanobení rasy a národa se uplatňují jen když jde o Židy.

18820

29.08.2003 15:21

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslyšte, dotóré,

autorství patentu není třeba prokazovat. Vy máte, například, patent na blbost a to tady také zcela jasně není třeba nijak prokazovat. Ptal se Vás už po tom někdo někdy? No tak vidíte. Pár lidí tady ale už pochybovalo o Vašem dochtorátu; Vaše černé díry v gramatice a v ostatním základním vzdělání spíš naznačují, že jste nedochodil měšťanku.

18819

29.08.2003 15:04

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dotóré,

jedním z Vašich problémů je, že se tady věčně snažíte ukazovat svoji domnělou moudrost a vtip a vždycky je z toho nakonec demonstrace Vaší neokecatalné blbosti a primitivnosti. Pište si s Brodským a Jozefem, tam se to ztratí.

18818

29.08.2003 06:12

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Oprava a doplnění:

Copyright (od 1. ledna 1978) chrání autorské právo doživotně + 70 let. V případě díla najatým autorem ("works made for hire"), anonymní a pseudoanonymní díla, ochranná doba je kratší z následujících: 95 let od publikace nebo 120 let od vzniku díla.

18798

29.08.2003 03:36

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Ne vždycky, dotóré, ale takováhle kravina nejde přehlédnout ani kdyby byl jeden vožralej pod vobraz Bóží.

18797

29.08.2003 03:28

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Ani v americkém patentovém právu nelze patentovat "kolo nebo rozdělávání ohně třením dvou kusů dřeva". Dokonce bych si dovolil tvrdit, že posuzování novosti, užitečnosti a zřejmosti je v USA mnohem přísnější než kdekoliv jinde. Poslední novelizací se americký patentový zákon také velmi sblížil s evropským (ke škodě amerických podavatelů patentových přihlášek).

Případně jste poznamenal, že patent má omezenou dobu platnosti, dvacet let ode dne podání. Obyčejně uplynou minimálně 2-3 roky, často i déle, než je vydán. Takže když má vynálezce kliku, tak má patent s platností na nějakých patnáct let. Kromě toho je nyní patentová přihláška po 18 měsících patentovým úřadem zveřejněna, což opět oslabuje patentovou ochranu a vylučuje nejen neetické "submarine patents", ale i eventuelní výrobní tajemnství. Poplatky s patentovým procesem a udržovací poplatky je minimálně kolem $1,500 + právní zástupce minimálně $3,000, v průměru $10,000. Při patentování v dalších zemích nebo regionech je třeba cenu patřičně znásobit. Méně než 10% přihlášek je vyřízeno kladně. Takže si každý dvakrát rozmyslí patentovat kdejakou pitomost.

Copyright chrání autorské právo doživotně + 50 let a kryje i nepublikovanou práci, o které nikdo z veřejnosti neví a může se najednou po letech objevit jako "ponorkový" copyright - registrace ani notifikace copyrightu není povinná. Registraci by zvládnul snad i dotóré Murt, stačí poslat image výtvoru a šek na třicet dolarů (ještě nedávno to bývalo za pět). Za tuhle cenu samozřejmě nikdo nic nekontroluje a může být zaregistrováno třeba tisíc identických copyrightů. Prostě bordel na n-tou. Soudní spory se nevedou u specializovaného soudu jako v patentových sporech, ale spor o autorství sofistikovaného počitačového programu může rozhodovat i soudce, který ani neumí poslat e-mail.

Naprosto správně navrhujete jedinou možnou cestu, jak se mohou příznivci otevřených systémů bránit: "Komunita GNU by měla napadat jednotlivé patenty, zpochybňovat je, popř. si sama patentovat některé programy a OS a dát je k volnému použití."
Měl bych k tomu jen malý technický zlepšováček: podat jen provizorní patentovou přihlášku za $75, moc se s ní nemazat, protože ji nikdo nečte, a po potvrzení příjmu patentovým úřadem dát program k volné dispozici.

Všeobecně lze k tématu říci, že patentová ochrana intelektuálního vlastnictví je mnohem lepší pro autora i pro potencionálního neúmyslného porušitele autorských práv, a neskonale lepší pro společnost, než copyright. Názor softwarového programátora může být samozřejmě poněkud jiný než názor pracovníka v biologickém nebo chemickém výzkumu, ale generálně, systém copyrightu je nepřehledná džungle, zatímco patentový systém je do detailu propracovaný, velmi přesný a jednoznačný.


18796

29.08.2003 01:41

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, ten vzorec ani ostatní postované blbiny dotóré Murta by patentovat nešly, ale od 1. března 1989 jsou i v Americe automaticky chráněny copyrightem, a to jednotlivě i jako kompilát "Zobrané hovädziny dotóré Murta s lektorským týmom dotóré Rehorek-Brodský, Mikin a Jozéf".

18790

29.08.2003 01:04

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Podľa mňa patent nie je copyright a teda sa netýka používateľa, ale vývojára"

Podle mne, doktóré, Vy o tom víte akorát tolik, abyste tady mohl postovat rozchechtaný ksichtíky. Ani jedno se netýká použivatele nebo spotřebitele, a obojí se týká vývojářů, výzkumníků, vynálezcu, producentů, administrátorů a obchodníků. Rozdíl mezi patentem a právem copyright samozřejmě je, ale obojí je formou ochrany intelektuálního vlastníctví - takže pro Vás je to obojí zcela zbytečné a neupotřebitelné.

18785

28.08.2003 17:23

Zvědavec stávkoval

RE: Zvědavec stávkoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jo, doktore Murt,

ten Váš "matematický" vzorec si můžete dát patentovat tak akorát od rabína v Užhorodě.

18768

25.08.2003 18:19

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: komisar,fizel,monitor Murt sa opat zaktivizoval

Jiří Táborský 209.?.?.?

Poslouchaj, vičdoktor Murt,

Když tady chtěj poučovat Kyslíka ("...na druhej strane som vždy rád, keď maníka, ako ty môžem čo-to poučiť"), tak by neměli psát "schyzofrénie" s tvrdým "y". Vypadaj potom jak negramotnej akademik Matěj Brodský nebo Mikin.

18645

25.08.2003 17:31

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

Veď za Hilera s machometánmi bojovali proti Rusům aj Slováci, tak čo tuná hutoríš on Arabach!

18644

25.08.2003 17:19

Interview se Sharonem

RE: Majn líber fanoušik,

Jiří Táborský 209.?.?.?

unt vas hajst den ein "etnický Žid"?

18643

22.08.2003 22:37

Před 35 lety jsme pohřbili naději na společnost, která mohla být vzorem celému světu

RE: Prˇed 35 lety jsme pohrˇbili nadeˇji na spolecˇnos

Jiří Táborský 209.?.?.?

"(autor Mikin[smích])"

Ten smajlík byl naprosto zbytečný. Každý hned poznal, že to nepsal Mikin: autor komentáře není zřejmý vůl, neplete si měkká a tvrdá "ý", "s" a "z" a fakta.

18522

22.08.2003 22:05

Před 35 lety jsme pohřbili naději na společnost, která mohla být vzorem celému světu

RE: Před 35 lety jsme pohřbili naději na společnos

Jiří Táborský 209.?.?.?

V kterém období tomu tak podle Vašeho názoru bylo?

18521

22.08.2003 17:06

Interview se Sharonem

Majn líber fanouš,

Jiří Táborský 209.?.?.?

vas hajst ajn "atheistický Žid"?

18509

20.08.2003 02:04

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: To pan Taborsky

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

pomalu mě přestává bavit dolovat z Vás jednoduchou odpověď na jednoduchou otázku jako z nějakého “hostile witness” (nevím, jak se česky říká té osobě u soudu, která všechno okecává a zavádí věc od otázky). Jednou tady napíšete, že Zítkův skutek je jasný a neměnný; jindy, že soud skutek překvalifikoval; potom zase, že skutek musí být pořád stejný; a zase jindy, že soud je vázán skutkem, uvedeným v obžalobě, nikoliv právnám hodnocením; taky, že překvalifikování skutku není změna; a tak furt dokola.

Podívejte se, já nejsem na takové akademické úrovni jako akademik Brodský nebo Mikin, a tak by bylo nejlepší, kdybyste si takhle povídali spolu, alespoň to bude vyrovnaná debata. Děkuji za lekce, které jste mi udělila a měla jste, máte a budete mít vždycky pravdu. Kdybych někdy naléhavě potřeboval něco vysvětlit, tak si dovolím se na Vás s důvěrou obrátit.

18376

19.08.2003 23:18

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: to pan Juchelka

Jiří Táborský 209.?.?.?

Zase se jenom ptám, Nešťastná panno Olgo. BTW, jak jste došla k závěru, že na Vás "pořvávám"? Vždyť jsme jen v písemném styku, ani na telefonu jsme ještě spolu nebyli!

Píšete: "Zastavit proces by mohl jedine soud, a to z jedineho duvodu - kdyby dosel k zaveru, ze pan Zitko se zadne trestne cinnosti nedopustil.
1. Státní zástupce u Vás nemůže stáhnout obžalobu?
2. Prezident nemůže zastavit řízení cestou milosti?
3. A neměl by soud - kdyby došel k závěru, že obžalovaný se žádné trestné činnosti nedopustil - vyslovit rozsudek neviny? Místo zastavení řízení, které na něm stigma viny nechává? Zvlášť když se obžalovaný k soudu odvolal?

18361

19.08.2003 22:26

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: To pan Juchelka

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

pan Zítko si "konkretně" způsobil sám lautr všechno. Kdyby byl bejval vydával Stalinovy sebrané spisy nebo Kafku, tak by ho byl bejval nikdo za nic nežaloval.

18359

19.08.2003 22:19

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Já Vám na tuhle otázku Vám nemohu odpovědět, protože o českém soudnictví vím prdlajs, popřípadě prdlajz.

Jak to ale pozoruji přes louži, tak mám dojem, že české soudnictví ovládají zčásti staroboilševické kádry, zčásti kádry neobolševické a zbytek inkompetenti. Mohu se ale samozřejmě mejlit.

18358

19.08.2003 22:03

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Milej pane Sobe,

revizionismus je základní vědecká metoda, jak hledat pravdu. Na rozdíl od dogmatismu, který "jedinou pravdu" navždycky ustanoví a hystericky ječí, když ji chce někdo ověřovat. Prosťáčci považují revizionismus za špinavé slovo, protože jim to tak "inženýži lidských duší" řekli. A "inženýři" s jejich pomocí revizionisty upalovali nebo žalářovali nebo stříleli nebo dávali do gulagů nebo psychiatrických ústavů, protože zpochybňovali falečná dogmata nebo nalhávanou propagandu. Dneska skoro každý ví, že země není placatá, že od masturbace nerostou chlupy na dlaních, že Katyňský masakr udělali bolševici a ne Němci. Stejně tak se jednou rozpadnou povídačky o holokaustu (i když se ještě dnes najdou vymyté mozky, které věří, že nacisti dělali z Židů mejdlo a z kůže jejich dětí a žen stínítka na lampy, a i když nám sem budete dávat linky na židovské websajtny, kde tuhle jejich propagandu vytrubují na šofár).

18356

18.08.2003 19:52

Kdo ovládá české soudnictví?

RE: Kdo ovládá české soudnictví?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Nešťastná panno Olgo,

Co kdybyste pro jednou nechala na pokoji starou Vomáčkouvou a pro změnu odpověděla přímo na přímou otázku? Abych to pro Vás udělal jednodušší, mám teď jen jednu (a pořád tu samou).

Před třemi dny jste tady napsala:
”pojmy skutek a skutkova podstata se od sebe zasadne lisi, ackoliv zneji podobne.” A dále: “Zitkuv skutek je jasny. Vydal Mein Kampf. Zda tim ale naplnil skutkovou podstatu § 261 nebo § 198 je otazka pravniho posouzeni”.

Tedy podle Vás před třemi dny, Zítkovým (jasným) skutkem je vydání jisté knihy, čímž naplnil skutkovou podstatu nějakého paragrafu (třeba § 261 nebo § 198) - skutek a skutková podstata jsou jasně dva různé pojmy.

Dnes jste napsala:
“kdyz soud prekvalifikuje skutek neboli zmeni jeho pravni hodnoceni, tak zmeni skutkovou podstatu,..”

Vyjdu-li z Vaší předešlé informace, že skutková podstata = právní hodnocení, Vaše dnešní informace tedy znamená, že když soud překvalifikuje skutek NEBOLI změní jeho skutkovou podstatu, tak zmeni skutkovou podstatu,.. Tedy (kromě toho, že to zní jako známý výrok babičky E. E. Kische), dneska je podle Vás skutek a skutková podstata totéž (kvalifikátorem NEBOLI).

A kromě toho, skutek – vydání knihy - už Zítek udělal a neumím si dobře představit, jak by to mohl soud změnit nebo “oddělat”.

Otázka tedy zní: Kdo si tady “ukájí potřebu blbého žvanění” (jenom mi, prosimvás, nepiště, že to jsem já, to jste psala posledně a udělala jste z toho pak ještě větší galimatyáš. A jistě dovedete být i originálnější).

18293

18.08.2003 17:21

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Malvo,

vyjádřila jste se dobře a naprosto není důvodu se za něco omlouvat. Já bych se měl omluvit, že jsem nedal za toho kovboje, který se jako na výraz ústy k ženě dotkne jedním prstu okraje klobouku, smajlík. Protože i to se dělá už jen v kovbojských filmech.

18286

18.08.2003 16:51

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jozef píše (mimo jiné):

"Osobne si lamu hlavu, jak je mozne, ze od roku 1946 dostavaji Americani kazdy rok nejakou Nobelovu cenu, at je to fysika, chemie, matematika nebo lekarsky objev. A jak je mozne, ze 80% novych leku na svetovem trhu jsou 'Made in USA'."

Jozef, přestaňte si lámat hlavu nebo se Vám něco stane. Podívejte se někam, odkud berete své hlavolamy a uvidíte, kolik Nobelovek dostalo USA díky imigrantům. Amerika vždycky ve velkém importovala mozky. Někdy dostáváme mozky zadarmo, jen za štempl do pasu, jako například z GB, kde tvrdě prosazují povinný odchod výzkumníků do důchodu.

Kolik je procent "made in USA" léčiv na světovém trhu, nevím. 80% mi připadá jako přání otcem myšlenky. Většina amerického farmaceutického výzkumu se už více než jedno desetiletí provádí v cizině. Je to tak mnohem levnější. Stejně tak nemalá část "amerických" léčiv se vyrábí v cizi licenci (Ciba, Merck, Bayer atd). A dokonce ne zanebatelné množství léčiv importujeme, přes desperátní snahu extrémně vlivné farmaceutické lobby, která se tomu snaží zabránit. A v současné bioteroristické hysterii jsme dokonce byli závislí na importu vakcín proti neštovicím a anthraxu!

Nechci naprosto snižovat úspěchy americké vědy, jsem v tomto směru v podstatě americký šovinista, jenom nejsem úplně blbej a furt mi ještě slouží smysly. Ale americké základní a střední školství americkou vědu vysloveně sabotuje - někdy mám dojem, že záměrně. Ubíjí nadání, iniciativu a samostatné myšlení. Co je nejhorší, vychovává destruktivně rovnostářskou, nevzdělanou, světově podprůměrnou populaci s vymytými mozky, snadno ovladatelnou a vhodnou pro práci u běžícího pásu - a v tom jsem přesvědčen, že záměrně.

18283

18.08.2003 15:09

Učit se být hloupým ve společnosti, kde vládnou peníze

RE: Přiznávám se,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Paní Malvo,

chtěl bych předeslat, že mne nikdy ani ve snu nenapadlo, že byste nebyla žena. A mám dojem, že ani nikoho jiného z místní "mužské grupy" (kromě zdejšího triumblbátu a přidružených individuí). Žena se totiž vždycky pozná, tedy kromě těch zřejmých sekundárních znaků, podle toho, že jí chybí to mužské macho, které dělá z některých "mužů" naprosté blby.

Chtěl bych se ovšem důrazně ohradit proti Vašemu výroku, že žijete na Západě, kde "ješitní muži" nemají úctu k ženě. Právě na Západě! Nevšimla jste si nikdy, jak se prototyp mužnosti na Západě, kovboj s proklatě nízko zavěšenými kolty, při potkání s ženou výdycky dotkne prstem okraje stetsonu?

18280

18.08.2003 06:54

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

(pokr. 4)
jeho hlasu. Konec konců, byl to on, kdo pravil, že v stresových situacích nikdy nekřičí, i během té slavné vojenské operace, která je spojena s jeho jménem.
*

18256

18.08.2003 06:51

Interview se Sharonem

RE: Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

(pokr. 3)
kteří nechali ze svých dětí vyrábět mýdlo a lampová stínítka z kůže svých žen, tito lidé jsou horší zločinci nežli jejich vrazi. Horší než nacisté...Kdyby Vaši spořádaní civilizovaní rodiče přišli sem včas namísto sepisování knih o lásce k humanitě a zpívání Poslyš, ó Izraeli na cestě do plynových komor, kdyby zde místo toho zabili 6 miliónů Arabů nebo jen milión, co by se stalo? Jistě, v dějepisných knihách by se objevily dvě či tři ošklivé stránky, bylo by nám všelijak nadáváno, ale mohli bychom zde dnes být jako národ 25 miliónů!
I dnes jsem ochoten dobrovolně vykonávat tuto špinavou práci pro Izrael, zabít tolik Arabů kolik je nutno, deportovat je, vyhnat je a vypálit je, takže každý nás bude nenávidět, podtrhnout koberec pod nohama Židům v diaspoře tak, že tito budou nuceni utíkat k nám s pláčem. I když to znamená vyhození tu a tam pár synagog do povětří, tak je mi to jedno. A též mi není proti mysli, poté, co je tato práce skončena, když mě postavíte před nějaký Norimberský soud a potom mě uvězníte na doživotí. Třeba mě i pověste jako válečného zločince. Potom si můžete vylepšit Vaše židovské svědomí a vstoupit do ctihodného klubu civilizovaných národů, národů, které jsou veliké a zdravé. Co sebranka jako Vy nechápe je to, že špinavá práce zionismu ještě neskončila, zdaleka ne. Pravda, mohla být skončena v roce 1948, ale Vy jste tomu zabránili, Vy jste to zastavili. A to vše kvůli židovství ve Vaších duších, kvůli Vaší mentalitě diaspory. Když otevřete oči a podíváte se na svět kolem Vás, uvidíte, že tma opět přichází. A kdo ví, co se může stát Židovi, který se octne ve tmě. Proto jsem rád, že tato malá válka v Libanonu postrašila Yida. Jen ať se obávají, jen ať trpí. Měli by pospíchat domů, dříve než se opravdu setmí. Takže já jsem antisemita? Dobře, necitujte mě, citujte Lilienbluma namísto mě [raný ruský zionista - pozn. red.]. Netřeba citovat antisemitu, citujte Lilienbluma a ten rozhodně není antisemitou, je po něm dokonce pojmenována ulice v Tel Avivu (C. cituje z malého zápisníku, který při mém příchodu ležel na stole).
"Není to vše, co se děje, jasným znamením, že naši předkové a my...chtěli a stále chtějí být ponižováni. Že si libujeme žít jako cikáni." Tolik Lilienblum. Ne já. Věřte mi. Studoval jsem zionistickou literaturu, mohu doložit, co teď říkám.
A můžete napsat, že jsem hanbou humanity, nevadí mi to, právě naopak. Dohodněme se: já udělám, co bude v mých silách vyhnat odsud Araby, udělám vše, abych zvýšil antisemitismus, a Vy můžete psát básně a eseje o strádání Arabů a budete též připraven absorbovat Yidy, které já přinutím k útěku z této země a naučíte je, jak se stát světlonoši mezi góji. Co tomu říkáte?"
Zde jsem na chvíli přerušil C-ův monolog a vyjádřil myšlenku, která mi prošla myslí, spíše pro sebe nežli pro mého hostitele. Je možné, že Hitler nejenom ublížil Židům, ale i otrávil jejich mysl? Nasákl tento jed dovnitř a působí dodnes? Ale i tato myšlenka nemohla přimět C. k protestu či ke zvýšení jeho

18255

18.08.2003 06:48

Interview se Sharonem

Interview se Sharonem

Jiří Táborský 209.?.?.?

(pokr. 2)
Vůbec nic jim to nepomůže. Nyní jsou tam trestáni za nás, a jak Vám pravím, s potěšením to sleduji.
Jsou to ti samí Yidi, kteří přesvědčili góje kapitulovat před těmi bastardy ve Vietnamu, ustoupit Chomejnimu, Brežněvovi, litovat šejka Yamaniho, neboť ten měl obtížné dětství; jsou to ti, kteří nabádají k milování a ne k válce (to make love not war). Či spíš, ani k jednomu, a místo toho píší dizertace o lásce a válce. S tím jsme skoncovali. Yid byl odmítnut, on ukřižoval nejen Ježíše, ale ukřižoval taktéž Arafata v táborech Sabra a Shatila. Nyní je jejich totožnost spojována s naší a tak je to dobře. Jejich hřbitovy jsou znesvěcovány, jejich synagogy jsou zapalovány, opět dostávají staré hanlivé přezdívky, jsou vylučováni z nejlepších klubů, lidé střílí do jejich etnických restaurací a vraždí malé děti, nutí je sundavat nápisy, které je identifikují jako Židy, nutí je přestěhovat se a pozměnit si jména.
Brzo jejich paláce budou pomalovány hesly: "Yidi, táhněte do Palestiny! A víte co? Oni půjdou do Palestiny, protože nebudou mít jinou volbu. Toto vše je přídavkem k tomu, co jsme obdrželi z této libanonské války. No, řekněte mi, nevyplatilo se to? Brzo nastanou dobré časy. Židé budou opět přijíždět, Izraelci přestanou emigrovat a ti, kteří již emigrovali se navrátí zpět. Ti, kteří zvolili asimilaci, konečně pochopí, že jim nic nepomůže, když se budou snažit být svědomí světa. "Svědomí světa" bude muset pochopit svou prdelí to, co nemohlo dostat do své hlavy. Gójové byli vždy znechuceni z Yidů a jejich svědomí, a nyní Yidi mají jenom jednu volbu: vrátit se domů, všichni, rychle, instalovat tlusté ocelové dveře, postavit silný plot, rozmístit samopaly do každého rohu jejich plotů a bojovat jako ďábel proti komukoliv, kdo se odváží v této oblasti jen pípnout.
A když někdo jen pozvedne ruku proti nám, sebereme mu půlku jeho území a spálíme druhou polovinu, včetně nafty. Mohli bychom použít nukleární zbraně. Budeme pokračovat tak dlouho, až mu zajde chuť...
Pravděpodobně byste chtěl vědět, zda se neobávám zástupů Yidů, kteří sem příjdou v útěku před antisemitismem a kteří nás budou potírat tak dlouho svým olivovým olejem, až změkneme jako oni. Poslechněte, dějiny jsou v tomto ohledu legrační, je v tom dialektika a ironie. Kdo to byl, kdo rozšířil hranice státu Izrael téměř na hranice království krále Davida? Kdo rozšířil náš stát, až se rozprostíral od hory Hermon po Raz Muhammad? Levi Eškol. Ze všech lidí, byl to tento následovník Gordona, tato měkkota, tato stará baba. A kdo, na druhé straně, se chystá nás zahnat zpět do stěn ghetta? Kdo se vzdal celé Sinaje, aby nám zajistil civilizovaný vzhled? Beitarův guvernér v Polsku, ten pyšný člověk Menahem Begin. Takže v tom nikdy nevíte. Já vím jistě jen jednu věc: pokud bojujete za svůj život, vše je dovoleno, dokonce i vyhnat všechny Araby ze Západního břehu, všechno.
Leibowitz má pravdu, my jsme Žido-nacisté a proč ne? Poslechněte, lidé, kteří se bez boje nechali odvést na porážku, lidé,

18254

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 94 čtenářů částkou 14 088 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 0

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 4

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
25,04 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,46 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
25,78 Kč
100 japonských jenů
23,26 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
7,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
34,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 476,35 Kč
1 unce stříbra
430,92 Kč
Bitcoin
227 148,13 Kč

Poslední aktualizace: 24.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 51 263 020