Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Duanitta

Nalezeno 164 příspěveků, 40 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.07.2011 12:36

Pochopení federální „dluhové krize“

Naše daně

Duanitta 62.?.?.?

U nás je to samé, a jak se to hezky tutlá pod pojmem rovné daně: daň z příjmu FO je skutečně degresivní i sama o sobě, nejen zdrav. a soc. pojistné. Nad limit šestinásobku průměrné mzdy, což má pomalu každý manažer, je daň jen 15%, ale pod touto hranicí je daň 20,1% (1,34*15%, tj. základ je superhrubá). Tedy bohatí mají nejen zastropované pojistné, ale i ta samotná příjmová daň je PROCENTUELNĚ nižší.
A pak slyšíme Kalouska, jak je daň progresivní díky slevám na dani... Taky kecá, jedná se historicky o ekvivalent životních výdajů, které se odečítají od základu, něco jako firmy daní výnosy minus náklady, ne pouhé výnosy - to by dlouho nepodnikaly. Resp. tak se odečítalo dříve, v posledních letech se odečítá pevná "sleva na dani", ale to je jedno, princip stejný.

S článkem souhlasím, je nutné pochopit vznik dluhů, protože nejsou nutné, a není nutné být závislý na růstu. Údajně to kdysi chtěl trochu provětrat JFK, nějak mu to ale nevyšlo.
http://www.blisty.cz/art/58642.html

249218

16.08.2011 16:29

Nemocný kapitalismus a co s ním

Dokonalé shrnutí

Duanitta 62.?.?.?

Dokonalé shrnutí... děkuji autorovi, nejlepší co jsem dosud četla. Spousta mýtů odhalena, hlavně naše blbost.

(např. díky za to, že konečně je popsáno, že snaha o maximálizaci kladné zahraniční obchodní bilance je vlastně hloupá i nebezpečná, a jak je důležitá soběstačnost ekonomiky)

251136

19.08.2011 12:54

Deflace

Je to tak

Duanitta 62.?.?.?

Je to tak,
cit.:"Zlato se musí těžit proporcionálně k růstu ekonomiky. Nedrží-li těžba krok s ekonomikou, dojde k poklesu cen."

Anebo růst ekonomiky musí být podložen růstem oběživa.... bohužel je-li vznik bankovních peněz podmíněn vznikem též příslušného dluhu, tak dohromady jsou v oběhu nula. Nemáme kam růst, přesto rosteme.... není z čeho bohatnout, přesto někteří bohatnou... na úkor jiných. QE není emise jako taková, FED jen půjčí, nedaruje to do oběhu, chce to potencionálně zpět. To není žádný pořádný tisk.

251324

27.08.2011 16:34

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

Trauma z Paroubkiády

Duanitta 85.?.?.?

Možná si za tu ustrašenost vystoupit s jinými názory můžeme my Češi sami, protože jsme se například většina (já ne) zúčastnili ochotně a statečně Paroubkiády. Smlsli jsme si (já ne) na obětním beránkovi, podsouvali mu výklad slov jaký se nám (mě ne) hodil, když to znělo jako jasná pravda, takže to mohla být tak maximálně demagogie, víc nepřipustíme, a proto co řekl je lež jako věŠ.... a pravda a láska nám byla UKRADENÁ. A máme jako národ trauma, bude pro nás těžké se přes to přenést...

Tedy gratuluji Zbyškovi k jeho statečnosti vylézt z anonymity, a držím mu palce, ať to ve zdraví přežije.

252029

28.08.2011 18:28

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: Trauma z Paroubkiády

Duanitta 85.?.?.?

[mrknutí jedním okem] skoro jste mě dostal [velký smích]

252096

29.08.2011 10:09

Znásilnění Libye

Není někde nějaká demonstrace - i kdyby 10 lidí..

Duanitta 62.?.?.?

Není někde nějaká demonstrace - i kdyby 10 lidí..??
Proti tomuhle... [pláč]

252130

29.08.2011 15:54

Znásilnění Libye

RE: Není někde nějaká demonstrace - i kdyby 10 lidí..

Duanitta 62.?.?.?

Jak teda?

252163

31.08.2011 17:44

Znásilnění Libye

RE: Není někde nějaká demonstrace - i kdyby 10 lidí..

Duanitta 62.?.?.?

Mě taky nic inteligentního nenapadá...
tady je jedna petice http://www.change.org/petitions/the-cause-of-libya...
Pro pobavení, už nevím kde jsem zahlídla, že se má chodit na protest v bílém - smuteční muslimská barva [oči v sloup]

Myslím jinak, že se něco může hnout leda ze zahraničí v souvislosti s finančním krachem, možná Amíci něco pochopí, možná dozraje Buffett a spol. Možná... toť jen holý, pravděpodobně nereálný optimismus. Tady v ČR nepůjde nic..

252291

01.09.2011 17:03

Bárta + VV

RE: Situace byla/je daleko prozaictejsi

Duanitta 62.?.?.?

No a s Váma zasejc musí bejt pěkná nuda [vyplazený jazyk] , to zas nehrozí M. [velký smích]

252363

07.09.2011 21:26

Romové II. část

Oddělit to

Duanitta 85.?.?.?

Myslím, že se strategicky mýlí ten, kdo dává dohromady pojem Rom a pojem nepřizpůsobivý, protože právě to se vymstí. Mělo by se Romy nechat být, ale naprosto důsledně bušit do "nepřizpůsobivých". Možná to není ten správný pojem - protože oni se přizpůsobit nemůžou, nedaj to i kdyby chtěli, nemaj na to IQ. Tak, jako když se nám narodí mentálně postižené dítě, staráme se o něj, ale neměli bychom ho nechat mít další potomstvo - to je přirozené, tak nevím, proč se podporuje potomstvo lidí mentálně retardovaných, kteří žili po léta v oddělených komunitách v čehož důsledku jsou evidentně degenerovaní, jsou podporováni jen proto, že mají nálepku Romů. Absolutně důsledně nejsem rasista, akorát jen poté, co mi málem mé 6leté dítě srazili svojí blbostí a nebetyčnou zlomyslností jistí občané pod auto, tak jsem překvapena a zděšena svou vlastní zbabělostí, že nejen nevolám policii, ale že se jich skoro bojím, že si mě pak najdou, že se nezmůžu na odpor a oni to VÍ. Stále nejsem rasista, ale nenávidím tyhle zlomyslné debily, a naši společnost, která to podporuje. Slušným Romům, kterým tihle dělají ostudu, stále fandím.

252669

12.09.2011 08:54

Plán evropské ekonomické vlády byl vypracován nacisty

Řecko

Duanitta 62.?.?.?

Snad bych jen dodala k tomu, proč EU nechce dát raději Řecku svobodu s možností si vytvořit znovu svou měnu, což by pasovalo více k výčitkám vznášeným Řecku o tom, "něco" "někam" v Evropě stahuje dolů, asi svou "leností".

Škoda, že nikdo neřekne přesně CO to Řecko stahuje dolů. Myslím, že je to přesně naopak, Německo vydělává na Řecku a jiných slabších státech EU. Jsem ekonom ve firmě, která je závislá na vývozu v EUR a denodenně řeším problémy s posilováním měn a snažím se tomu čelit. Kurs je dán nabídkou a poptávkou po těchto měnách, a vím, že dokud bude země více vyvážet než dovážet, její měna musí sílit (pokud v tom nedělají bordel nějaké jiné finanční přesuny, ale v zásadě to platí). Posilování se zastaví až v momentu, kdy se export vývoz vyrovná s dovozem, vyváží se jen věci s komparativní výhodou. Německu se nikdy nevyváželo tak dobře jako nyní... čím to? Možná že je to Čínou, ale také tím, že mu pozitivně proexportně oslabuje kurs EUR právě Řecko a spol. Ti naopak mají velký problém, pro ně je EUR Německem příliš posíleno, nedokáží překonat levný čínský dovoz. Tedy, kdo si dokážete představit finanční toky, jsou to přímo hmatatelné peníze, které Řecko DARUJE Německu, formou více EUR, které obdrží Nemecký exportér, a méně EUR, které obdrží Řecký exportér (až zkrachuje)... jednoduchá matematika. A pak bude někdo dělat chytrého o tom, jak Nemecko prodělává, a dává "pomoc" [chechtot] pokud vím, tak půjčka není pomoc, půjčka je půjčka.

Je to tristní, jak dostává ekonomická věda v současnosti nafrak. Občas se ohlížím po době před listopadem, kde někdo tyhle věci řešit opravdu uměli. Mělo by se "z těch komunistů vymlátit" jak dokázali v rámci RVHP vyváženost, že dokázali přesunout některé výroby do jiných států tak, aby všichni něco dělali, nikdo se neflákal a všichni výměnou nakonec vydělali, neotročilo se na jiné za bezcenné papírky, jako to děláme my teď. Že dokázali "oběživu" dát jeho pravý význam, tj. aby to obíhalo.

253139

13.09.2011 08:55

Plán evropské ekonomické vlády byl vypracován nacisty

RE: Řecko

Duanitta 62.?.?.?

Ale byla by to paráda, kdyby zbankrotovali všichni naráz... všichni by se navzájem pozavírali, a zpytovali svědomí v temných kobkách [velký smích] . Majetek by se naráz celý zabavil (sám) a sloužil již jen ke slávě. Vězni by na něm chodili na nucené práce... možná by to fakt nikomu nedošlo. Pár úspěšných by se nechalo. Nevím jistě, ale v temných dobách historie tomu tak třeba někde bylo, proč by se jinak lidé tenkrát klaněli až k zemi jako paka, nechávali se házet do hladomorny?

253225

13.09.2011 09:36

Plán evropské ekonomické vlády byl vypracován nacisty

RE: Řecko

Duanitta 62.?.?.?

Jako beze srandy? [oči v sloup] Nedělejte, že nevíte. Bankéři by to od.. jak píšete. Přijde se na to, že peníze jsou nanic, že se nedají jíst. Do vězení se nepude, drobní střadatelé přijdou o drobné, ale získají budoucnost. Daňoví poplatníci jsou vítězové. Hlavní je ale nepřijít přitom o fyzický majetek, ten je třeba bránit třeba silou, čím více naráz krachujících bude, tím snáze se o ubrání. A začínáme nanovo...každý podle svých schopností.

253231

13.09.2011 09:56

Plán evropské ekonomické vlády byl vypracován nacisty

RE: Řecko

Duanitta 62.?.?.?

To se pouštíme do těžkých debat. Peníze mají být oběživo, v tom je jejich hluboký užitek. A do důchodu si raději schovejme soběstačnost ekonomiky, než hromadu dolarů. Nechci se s Vámi příti, musím makat, hezký den

253234

14.09.2011 11:12

Plán evropské ekonomické vlády byl vypracován nacisty

RE: Řecko

Duanitta 62.?.?.?

.. tak nějak [smích]
ovšem zbývá otázka, co je záruka zajištění na stáří, když ne uložené peníze?
a)hodně dětí
b)sofistikované (či alespoň nějaké) technologie
c)soběstačnost ekonomiky.

Hlavně by mě zajímal ten bod a), jestli je to fakt nutné plundrovat Zemi za každou cenu.

253314

27.09.2011 09:36

Proberme se, Švejkové!

Chce to víc známých osobností

Duanitta 62.?.?.?

Chtělo by to víc známých osobností..

(jinak budeme pořád označováni za lůzu)

254004

03.10.2011 12:27

Demokracie a diktátoři

RE: Luciferiáni a uhlobaroni spolknou jóóó hořkou pilulku

Duanitta 62.?.?.?

Dobrý den,
kéž by, držíme palce, ale mám velké obavy. Když o tom šly zmínky na jaře, psalo se tomto procesu jako o "z jedné lžičky práčkového niklu za 2 dolary transmutací prvku dostane čistou měď a půl roku výdej energie o výkonu 15 kW". Můj přítel tehdy poznamenal:
"Transmutace, neboli přeměna niklu se dělá tak, že se jádro niklu s 28 protony ostřeluje protony (jádry vodíku) a ejhle když se dobře strefíme máme jádro mědi s 29 protony. Většinou z toho zasaženýho jádra ještě vyletí splašený neutron. Tahle transmutace je ovšem silně endotermická, takže na každý takto vyrobený jádro mědi spotřebujeme asi 13,8 MeV energie. Je to velice ztrátový podnik. Jak to dělají profesoři z Boloňské university nevím, ale podle toho, že jim to vyzařuje řádově měsíce, předpokládám, že tajně předvyrobili nějaký nestabilní izotop mědi (v tom prášku) a ten potom nějaký čas vyzařuje energii, kterou při výrobě toho radioaktivního izotopu do něj vložili. Švindluje se už všude. Jde o peníze na granty a další výzkum. Vzpomeň si na ten humbuk se "studenou" termojadernou fůzí provedenou pohlcováním atomů vodíku povrchem platiny. Už po tom ani pes neštěkne! Vzpomeň taky na ruského akademika, tuším, že Samojlova a jeho generátory volné energie. Nekoupila sis taky jeden? Ty se máš. Už nemusíš kupovat uhlí a platit nehorázné účty Čezu. Raděj bych se mýlil, ale tohle moc "smrdí" podfukem. Přeji hezkou noc plnou snů o energii zdarma. "

254354

13.10.2011 09:20

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: To opravdu ne ! Nesmyslný a tendenční článek.

Duanitta 62.?.?.?

Kdysi dávno řekl Thomas Alva Edison: „Když národ může vydat dluhopis, může vydat i bankovky. Element, který činí dluhopis dobrým, činí dobrým i bankovky. Rozdíl mezi dluhopisem a bankovkou je ten, že dluhopis umožňuje brokerovi získat od dlužníka dvojnásobek hodnoty dluhu. Zatímco měna je spravedlivá, neboť neplatí nikomu jen těm, kteří přispívají nějakým užitečným způsobem za své výrobky. Je absurdní tvrdit, že stát může vydávat dluhopisy a nemůže vydávat svou měnu. Oba tyto způsoby jsou příslibem platby. Ale ten prvý vykrmuje půjčovatele peněz, zatím co druhý pomáhá lidu. Když měna vydávaná lidu není dobrá, potom ani dluhopisy nejsou dobré. Je to hrozná situace, když se vláda, aby zabezpečila národní bohatství, musí zadlužit a podřídit se úrokovým požadavkům bankéřů."
http://www.czechfreepress.cz/politika/problemy-sta...
Ještě je tam jeden dobrý citát:
Lidé si myslí, že peníze vydává stát, ale to není pravda - alespoň od roku 1913, kdy americký president Woodrow Wilson vytvořil FED (jakousi instituci s právem vydávat peníze - dolary) jako soukromou banku. Americká vláda v ní má jen poradní hlas. Tento bankovní systém je žábou na prameni, která vyžírá celé státy a na jejich potížích vydělává miliardy.
Před svou smrtí americký president Wilson přiznal: „Jsem ten nejnešťastnější člověk. Nevědomě jsem zruinoval svou zemi. Náš systém úvěrů růst národa a tím i všechny naše činnosti jsou soustředěny v rukou několika málo lidí. Stali jsme se nejúplněji dominovanou a podřízenou vládou v civilizovaném světě. Už nikdy vláda svobodné volby, již nikdy vláda podle přesvědčení a volbou většiny, ale vláda nátlaku názorů malé skupiny vlivných lidí."

Ještě bylo pár dobrých citátů na wikipedii, ale před časem zmizely, bylo to od pár amerických senátorů, pamatuji si letmo, že tam nakonec někdo doufal, že je bude jednou národ hnát tvrdě k zodpovědnosti za to, že o tom tak dlouho mlčeli a trpěli to.

255091

13.10.2011 09:21

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: To opravdu ne ! Nesmyslný a tendenční článek.

Duanitta 62.?.?.?

ČNB si na emisi peněz půjčuje - jinak by si je při potřebě státu tiskla, ale nesmí, je vazalem MMF. Zákonem z roku 1990 a parlament o ní nesmí rozhodovat.

255092

13.10.2011 09:50

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: To opravdu ne ! Nesmyslný a tendenční článek.

Duanitta 62.?.?.?

Tak jsem se trochu brouzdala, a takových citátů byly tuny, nejen citátů, ale i atentátů na prezidenty, které mají nějakou společnou linku..
http://belfort.blog.tyden.cz/clanky/4735/konec-kap...

Jedna nalezená světlá myšlenka na závěr:
"v roce 2013 vyprší licence FEDu na vydávání americký měny a nebude obnovena. O tom ví skoro všichni od vrátnýho toho baráku, kde už 100 let pět židovských rodin a britská královna ždímou USA co to jde."

255094

14.10.2011 15:06

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: To opravdu ne ! Nesmyslný a tendenční článek.

Duanitta 85.?.?.?

Á, slovíčkaření... pane to bude těžké, ale nemám pocit, že by se něco jako výmarská hyperinflace konala, ikdyž QE trhá rekordy. Jak si to vysvětlujete?
I když vím, že nepochopíte, zkusím odpovědět:
za a) ta věta nahoře není moje
za b) emise peněz jako taková je v ČR zakázána - tj. emise ve smyslu "tisk peněz" či jen elektronické "zaúčtování do majetku státu", přičemž žádný dluh vůči ČNB by se k tomu neúčtoval, a reálně by se nic od nikoho nepůjčilo. Pár kliknutími by stát byl třeba o sto miliard bohatší. Proč se tomu všichni tak brání.. bankovky, či státovky, jsou vlastně také dluhopisy, dluhopisy na držitele bez úroku - toť jediný rozdíl. No tak tahle emise je zakázána.

Stát nedělá emise jako takové, pouze cáluje schodek rozpočtu - a to je asi myšleno v té větě, že na to si stát musí někde půjčit (nejlépe cizí měnu a převést na naši [chechtot] )

Platíme ročně cca 50 mld. úroků ze státního dluhu Rotschildům, dle aktuálního ratingu, semtam dostanou příležitost si vydělat občané. Kdyby se schodek rozpočtu dotiskl s tím, že se samozřejmě budeme snažit to při nejbližší příležitosti z oběhu zase stahnout daněmi, tak oběživa bude úplně stejně, opakuji úplně stejně, pouze by k tomu nebyly příslušné dluhy, neplatily by se úroky Rotschildům. Těch 50 mld ročně by se hodilo.
Výmar hrozí tam, kde emise (dříve těžba zlata) převýší růst ekonomiky. Deflace hrozí tam, kde emise (těžba zlata) v růstem nedrží krok.

Já vím, že mě teď za něco sejmete, ale zkuste se nad tím zamyslet, jestli to, co hájíte je lepší a vede to do menšího pekla. Viďte, hodně to smrdí nezávislostí země, nezadlužeností... no fuj.

255165

No, úspěch tohoto hnutí může zakrýt fakt, že i bez něj celý finanční systém padne na ústa. Bankéři i kapitalisté by při něm museli přiznat, že celou dobu lhali, že neoliberalismus tvrdě prosazovaný byl nefunkčním idiotismem. Takhle mohou stále ještě tvrdit, že to mohlo fungovat, a pár lidí jim uvěří. To nejdůležitější na tom je, že pár botahých teď nutně přijde o něco ze svého majetku, nebo alespoň o tu iluzi, že ten majetek měli. Bude to kruté, a za falešného viníka budou označeni protestující lidé, nikoli pravý viník - systém falešné akumulace kapitálu.

255384

18.10.2011 12:35

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

Protestuje už i Bílý dům

Duanitta 62.?.?.?

Protestuje už i Bílý dům
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/247776-hn...
"Prezident Barack Obama vycítil přirozené spojenectví hnutí s cíli vlastní politiky a v neděli je podpořil při odhalení pomníku Martina Luthera Kinga ve Washingtonu. Jejich protest přirovnal ke Kingovu boji za občanská práva.
Bílý dům se prostřednictvím mluvčího poprvé připojil k bleskově se šířícímu heslu hnutí „Jsme těmi 99 procenty“, vyjadřujícímu fakt, že majetek jediného procenta nejbohatších Američanů činí tolik, kolik vlastní zbytek více než 300 miliónů obyvatel.
„Prezident dá jasně najevo, že bojuje za to, aby zájmy 99 procent Američanů byly dobře zastoupeny,“ prohlásil mluvčí k Obamově včera zahájené cestě do Severní Karolíny a Virginie. [překvapení]

255401

20.10.2011 09:27

Zločiny neoliberalismu

RE: Jak na ně (hledáme recept)

Duanitta 62.?.?.?

Mě se jako nejjednodušší recept nabízí studium a vzkříšení předlistopadových principů, lidi by to rychle pochopili se všemi souvislostmi. Systematické odmítání lží a strašáků o té době. Počínaje tím, co je a co není pravda o zločinech z 50. let, konče vyrovnanými státními rozpočty. Tohle musíme po médiích požadovat.

Je pro začátek lepší tato inspirace něčím, co vlastně fungovalo, než čímsi idealisticky vykonstruovaným, intelektuálně virtuálně poletujícím bez zkušenosti. Jako např. včera Ilona Švihlíková mluvila o společnosti bez bank... o tom to není. Banky fungovaly i za ČSSR, a sloužily. Zde mě napadá další strašák z té doby - měna z 50. let - dnes už chápeme, že to nebyla krádež, ale nutná očista, od všech těch finančních bublin co nás trápí třeba dnes. Bylo to sesypání zkolabované hry na Monopoly do krabice, aby šlo rozdat znovu a pokračovat.

255597

20.10.2011 12:19

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Protestuje už i Bílý dům

Duanitta 62.?.?.?

Milý steve,
jak Vás vůbec mohlo napadnout, že by se tomu dalo uvěřit... teď nevím, jestli se mám urazit [chechtot] , jo aha to byla jen Vaše legrácka. Hezký den

255613

24.10.2011 14:35

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

RE: Komu prospěje občanská a kmenové válka v Libyi?

Duanitta 62.?.?.?

Také mi tam dost chybí osobní ochranka - ony "Amazonky".

Ráda bych věřila verzi, že Kaddáfí předstírá smrt, aby urychlil odchod NATO.

255841

25.10.2011 10:30

Umělá opozice Nového světového řádu

Hnutí je neprůstřelně definované

Duanitta 62.?.?.?

Myslím, že hnutí bylo výborně definované, nejde to jen tak zmanipulovat. Jestliže spousty lidí udělá své fotografie s popisem svého "american dream", a otevřeně se přestane stydět za to, že neuspěli, má to sílu, klasická dehonestující protikampaň selže. Jestliže je za viníka označena "Akumulace kapitálu", což je správně, rovnou trefa do černého jádra dluhů, tak se to nedá jen tak pohanět (nejlépe komunismem).
Myslím, že to plánoval někdo s mozkem a srdcem, nemohu si pomoci. Pokud to byl někdo od nich, proč ne.. mohl někdo procitnout. I v zájmu miliardářů může být záchrana své země... páč jinou nemaj, je to záležitost IQ, nevím, proč by automaticky měli všichni bohatí chtít NWO.

Byla by škoda, aby se hnutí rozpadlo jen proto, že se konspirátoři mohou obávat podvedení. Svět lze oddlužit pouze správným kliknutím myši na správném počítači, jednou k tomu dojdeme stejně, ale je zbytečné se trápit o 20 let déle než je nutné.

255904

25.10.2011 11:16

Další válečný zločin NATO v přímém přenosu

..

Duanitta 62.?.?.?

Vložený obrázek
Sakra, to si nemůžou v okamžik dřívější vraždy udělat fotku do zásoby na potom? Nemuseli by se pak mořit s fotošopem. Doufám jen, že není vězněn.

255912

26.10.2011 23:30

Umělá opozice Nového světového řádu

RE: SOUHLAS S POZNÁMKAMI EDITORA

Duanitta 85.?.?.?

Z téhož důvodu, a co se týče zmiňovaných blistů, dala bych si preventivně pozor na Karla Dolejšího.

256017

28.10.2011 13:52

Čekání na cargo

RE: Odfláknutý a zmatený článek NEE

Duanitta 85.?.?.?

Pravděpodobně Vám unikly hluboké vazby v článku. Snad mi ostatní odpustí pokus o blbuvzdorný výklad, a snad je tím myšleno to stejné, co mínil autor. V současnosti bojujeme proti korupci jako nikdy dřív, škrtáme pro vyrovnanost rozpočtu jako nikdy dřív, honíme a vzýváme PENÍZE, ale nemá to šanci na úspěch, nemá to vazbu na skutečný problém, je to cargo obřad. Naproti tomu skutečně mocní vlastní hru Monopoly, a peníze jako takové už pro ně nemají význam, tj. jako v komunismu (společnost bez peněz), leda jako nástroj ke spekulačnímu získávání hmotných hodnot či vazalství. Protože to nevidíme jako ti domorodci, tak místo toho, abychom dobývali chléb a budovali, tak odkládáme potřeby a jsme přitom nezaměstnaní, jako ti domorodci. V souladu s "nedostatkem peněz" proti sobě stojí obrovské zdroje a naproti velké potřeby, a nedokážou se navzájem protnout, a dluhu se dokázali vzepřít leda na Islandu. Jsme stejně hloupí, jako ti domorodci.

256168

28.10.2011 14:14

Occupy Wall Street? Něco tu smrdí

Pokud je úspěch

Duanitta 85.?.?.?

Pokud je úspěch jedinou a jasnou známkou podvodu hnutí, tak nám teda asi není pomoci

256169

30.10.2011 21:10

Occupy Wall Street? Něco tu smrdí

RE: ještě něco

Duanitta 85.?.?.?

Děkuji Vám za zajímavý odkaz,
dalo by se zřejmě z toho odnést jedno pravidlo obrany před zneužítím Occupy WS:
Jakmile začne před demonstranty řečník jásat nad jakémkoli nutném dalším sjednocování (čehokoli), okamžitě pískat. Jakmile bude mluvit o jednotné světové bance a měně, okamžitě střílet.
Jinak lze opatrně souhlasit s tím, že hnutí by mohlo být (zatím) v pořádku.
Je to výborné...
dovoluji si proto vložit pro ujednodušení obsluhy "funkční" odkaz téhož [smích]
http://www.youtube.com/watch?v=sSy-0RKnNHI&feature...

256253

01.11.2011 09:56

Dvě aktuální krize

Severní euro

Duanitta 62.?.?.?

Jestli je cílem severního eura nalákat na sebe ČR, tak mě polévá horko. Ztratila by se exportní výhoda eura díky jižním zemím, a zůstalo by jen to vazalství na cizí monetární politice a zadluženost forever a časem NWO. Nenechme se proto nalákat na severní euro, to je ta nejhorší varianta ze všech.
Jinak autor by si měl lépe poslechnout, co ti Němci říkají o svém exportu a proč se eura nechtějí vzdát (floating).

256361

02.11.2011 13:58

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

Dobrý

Duanitta 62.?.?.?

S radostí chci autorovi opět pogratulovat k výbornému, čtivému a sdělujícímu textu, stejně tak jako k minulému "Nemocný kapitalismus..."
Kromě toho, že s tím obsahově naprosto souhlasím, tak oceňji, že je to psané krásným jazykem, jasně, nevulgárně přesto pádně, chytře i se srdcem, tyto věty by dobře zněly na pouličních demonstracích.

256456

02.11.2011 14:24

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Kapitalismus ano či ne ?

Duanitta 62.?.?.?

Kdysi mne zaujala jeden modýlek kolkování peněz, možná se to stalo ve skutečnosti, ale už nevím, je to dávno a nemohu to najít. V jedné (asi) německé obci měli téměř prázdno v kase, nezaměstnané obyvatelstvo, spoustu nedodělané práce (asi jako teď u nás). Nový starosta zavedl měsíční kolkování obecních peněz, tj. označení platnosti peněz jen na měsíc dopředu, a převést do dalšího měsíce, tj. nově okolkovat si každý směl jen určité množství těchto peněz. Každému, kdo, vydělal více, přibyla další starost: do konce měsíce u někoho jiného utratit. Začalo se pracovat jako nikdy předtím, vzkvétající obec jako ze škatulky, obecní kasa se dokonce začala (prý) plnit.
To sice nevím z čeho, navíc obec je na tento model příliš malá, ale základní myšlenka se mi neustále vrací jako funkční. A může to pak být i kapitalismus.

256457

02.11.2011 15:42

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Duanitta 62.?.?.?

Můžeme se zde spousta lidí shodnout, že se máme lépe, než před listopadem, pokud půjdeme po linii, kolik co stálo a kolik za to koupíme spotřebního zboží.
Jenže JE TO NA DLUH milý Vojto, a díky práci lidí v Číně a ve třetím světě.
Co je lepší?????
Žít si za svoje? Zkuste z toho co máte uhradit své dluhy i svůj podíl na dluhu státním. Byl byste mrtev.
A vzpomeňte po revoluci, když vyletěly ceny, a ještě sem nedolehlo čínské konkurenční zboží.... byla jsem malá ale pamatuju, že moc žít nešlo. Prostě "dobře a za naše vlastní peníze vlastníma rukama" to současný kapitalismus záhadně neumí. Tzv. "dobře" začalo být až s rapidním nárůstem mezd za socanů, s rostoucím dovozem z Číny, ale to může všechno vzít a své během chvíle.

256467

03.11.2011 09:57

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Duanitta 62.?.?.?

Nesmíte po mě chtít zázraky, jsem jen matematicko-fyzikální omezenec, nevybrala jsem si to, barvitosti psychologie lidské společnosti a historie zde rozumí lépe jiní, tak se do toho snažím nemotat. Každému přijde nejdůležitější něco jiného, mě přijde zakopaný pes v toku peněz, na víc nemám (hlavně čas), ale mě to skutečně přijde, že je to trefa.
Pro mě, účetního omezence se liší kapitalismus od socialismu opravdu jen tím tokem peněz, že v socialismu byl hladký oběh peněz a peníze se nesměly příliš hromadit, v kapitalismu ne, tam se z ničeho vytvoří dvojice peníze a dluh, a už se nesetkají, hromadí se každý jinde.
Zdroje finančních průšvihů vidím 1. v akumulaci peněz, která je jedinou příčinou zadluženosti 2. v nevyrovnanosti obchodní bilance vývoz/dovoz, která se vymstí globálně i exportním velmocím, tedy i nám, co otročíme světu v automobilkách a sami nemáme nic.

Na Vaše otázky...
Za český dluh může hamižnost superziskových subjektů, jedno jestli bank, firem či jednotlivců. Těch 80% jste vzal kde? Před slevami z hrubé mzdy to dělá 65% (ale tam je to problematické sčítat), ze superhrubé 48%, a ještě k tomu před slevami (historicky jde o ekvivalent životních výdajů). Za socialismu se dojilo trošku, jestli závidíte mlejn na Sázavě, tak materiál na barák si kradli lidé i obyčejní. Socialismus si nehrál na to, že se tam nekrade, ale šlo to hůř. Píšete trochu nekoncepčně, a myslím, že by se Vám dobře nastavovalo zrcadlo..

Líbí se mi Vaše poslední věta, a doplňuji, že domácnosti mají i dluhy, také cca 1 bil. korun. Kam se Vám to ztratilo? Ale nevadí, v zásadě uvažujete asi dobře, peníze minus dluhy = konstanta původně emitovaná. (CZK+dluhyCZK jsou i zahraničí a v různých formách cenných papírů).
Zdraví částicovo-vlnová Duanita [smích]

256506

04.11.2011 08:38

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Duanitta 62.?.?.?

Pani Blažková, díky za upozornění. Nevím jestli jsem těchto věcí vedomě schopna, podvědomě to nevylučuji, možná něco z rodinných vzorců chování.. , každopádně teď z toho na mě padá paranoia. Zkusím více naslouchat, méně žvanit, Vám přeji krásný den.

256536

04.11.2011 09:59

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Duanitta 62.?.?.?

Aha, tak to se mi ulevilo, já si na oplátku velice vážím Vašich příspěvků, a vůbec všech přispěvatelů zde. Jsem tu chvíli, ale stačilo mě to hodně změnit, za což děkuji všem ...
(a už svou osobou nechci víc zdržovat [smích] )

256539

04.11.2011 10:14

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Duanitta 62.?.?.?

Děkuji,
Jančura ale má jednu zásluhu, ukázal, jak důsledně jsou ČD tunelovány. Občas plácá z cesty a nelze mu věřit všechno, ale konkrétně by mně zajímalo proč tvrdí, že byla dosud linka Praha Ostrava pro ČD prodělečná. To musel někde vidět. Jestli to byl nějaký účetní trik kvůli tunelování.
Hysterická reakce ČD se mi moc nelíbí.

256541

07.11.2011 09:03

Můj vztah k Židům

RE: Geniální žid Einstein

Duanitta 62.?.?.?

Jj, Einstein se prý hlavně uměl dobře hádat. Měl dejme tomu dobrý nápad s relativitou (zjednodušení Maxwellových rovnic dilatací času), ale to byl spíše početní příklad, a naprosto přitom selhala interpretace jevu, vymyslel jen bláznivý model časoprostoru, a vrhl fyziku 20. století do vírů absurdní mystiky a nesouladu s kvantovými jevy. Snad se nyní pohnou ledy s objevem nadsvětelných neutrin v CERNU.

Zvláštní při tom bylo to stoleté lpění na Einsteinových DOGMATECH. Ano, dogmatech, bylo spousta pochybovačů, ale ti byli umlčováni a zeměšňováni. Ti "správní" fyzikové říkají: "Každý rok nám píše nějaký blázen, že sice všechny ty knížky nečetl, ale že teorie relativity je chybná. My mu vždy odpovídáme, že jsme všechny ty knížky četli, že je to dobře." Hotovo.
Teď po tom objevu v CERNU se snad chytí za nos [chechtot]

256709

07.11.2011 09:12

Můj vztah k Židům

RE: Nálepkování

Duanitta 62.?.?.?

Souhlasím, před měsícem u nás byli kolegové z Turecka, a při obědě zašla řeč na turecké sousedy, tak jsem podotkla, že největší problém bude asi Izrael. Byla jsem překvapena, jak okamžitě se oba předháněli v tom, že problém tam není v obyčejných lidech, ale "only politicians". Kladli na to překvapivě velký důraz.

256710

09.11.2011 09:09

Můj vztah k Židům

RE: Nálepkování

Duanitta 62.?.?.?

No, já nevím. Rozumím Vám, ale jak se lidé mají na těchto krocích masově domluvit a dlouhodobě dodržovat, když se neuvidí nikdy jako grupa..budou odpadlíci. Já si myslím, že se při demonstraci uvolňuje jiný druh energie, který Vámi uvedenými taktikami nenahradíte. Už celý rok třeba probíhá odklon od spotřeby, protože lidé nemají peníze, ale jenom krachují obchodníci, aniž by cokoli pochopili, svede se to na něco jiného. A těmi nahoře to nepohne už vůbec, stačí se víc zadlužit, tím se to pokryje, a svede se to třeba na důchodce či nezaměstnané.
Samozřejmě nejlépe udělat obojí. Nemyslím si, že si demonstrací ti nahoře nevšímají, dokonce si myslím, že mají opravdový strach, protože jejich osobnosti jsou na tom založené, strach vyvolávají, a sami mu podléhají. Je to poznat z jejich hysterie, kterou na jakékoli protesty reagují.
Já 17.11. na Staromák půjdu, a je mi jedno, že tím budu pro smích v naší MádloIssové kanceláři, tam už jsem za UFO stejně dávno, takže už je to stejně fuk. [cool]

256839

13.11.2011 19:11

Můj vztah k Židům

RE: Teorie relativity a Michelson-Morley Experiment 2

Duanitta 85.?.?.?

Dobrý den,
Mohu se Vás na něco zeptat k té The Final Theory Marka McCutcheona? Jesli by šlo nějak ve stručnosti naznačit, čím je podle něj dána světlu rychlost, a čím je podle něj dána hmotě gravitace?
(Ev. čím je dán vztah elekřiny a magnetismu, a nějaký model pro kvantové jevy, ale to nevím, jestli by se to sem nějak smysluplně vešlo [smích]) Fyziku jsem nestudovala, jen mě to tak čas od času zajímá, akorát na toho Cutcheona si v originále netroufám, a v češtině to pokud vím není (a Vám patří poklona).

256988

14.11.2011 16:42

Můj vztah k Židům

RE: Teorie relativity a Michelson-Morley Experiment 2

Duanitta 194.?.?.?

NechápeME ty meze platnosti. GPS signály relativitě podléhají, ani proti paradoxu dvojčat nic nemám.. to rychlejší se vrátí mladší. Jenže co je to rychlejší v relativitě? Obě dvojčata se vůči sobě pohybují relativně stejně, které vlastně více cestuje? Myslím, že bez univerzální vztažné soustavy to nepůjde. Pak se teprve dovíme, kdo zestárne více.
Co je vlastně čas? Je to plynutí procesů, mechanických, chemických, atomových. Pokud je mezní rychlost pro hmotu menší než c, tak se při vysoké rychlosti blížící se světlu ve hmotě něco děje, či spíše přestává dít. Veškerá rychlost je investována do pohybu vpřed, letí vedle sebe např. jádro a souběžně elektron, aniž by se zmohl na jakýkoli oběh po orbitě, nestíhá, narazil na své rychlostní meze, letí už jen vpřed. Atom přestal fungovat, všechno přestalo fungovat, "čas neplyne", přístroj neměří. Proto satelit má problém vědět, kolik je vlastně na zemi hodin. Proto se dvojče v superraketě stárně pomaleji než to na zemi.
Bohužel, bez univerzální soustavy to nepůjde, je nutné mít onu rychlost VŮČI nějaké vztažné soustavě, která nedovoluje rychlost nad c. Nemám problém s tím, co je naměřeno, ale jak je to interpretováno. Pokud došel Einstein k tomu, že je možné cestovat v čase, tak opravdu nevím, co si o něm myslet. Když dám maso do mrazáku, a tím zpomalím jeho hnilobné procesy, tak bohužel mám stále jistotu, že mi nezmizí někam do středověku, že ho tam najdu, jakmile otevřu dvířka. Mladší, ale bude tam.

Protože jeho (MME)uspořádání automaticky dávalo proti sobě pohyb zdroje plus pohyb Země, pohyb Zdroje mínus Pohyb Země a tudíž i tam by se to projevilo éter neéter
A nemáte tedy pocit, že toto uspořádání nemůže být použito pro potvrzení existence éteru? [smích]

257027

To všechno je strašně krásný, ale Vy chcete omezit, aby se vydělávalo? Jakmile Vám někteří vydělají dohromady 2000% celkové peněžní zásoby (nebo jim to chcete brát?, či limitovat?jak?), tak se museli zadlužit jiní v celkové výši 1900% peněžní zásoby, a celé vaše poměry jsou v háji. Už vidíte v čem to vězí?
Takže já se ptám, jak chcete odměnit úspěšné subjekty jinak, než že si vydělají peníze????? A jste v komunismu, a já vám gratuluji [smích]

257198

17.11.2011 22:58

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

RE: Prosím, opatrně s pojmy

Duanitta 85.?.?.?

... a ještě tu máme "PERSONÁLNÍ AUDIT" jednoznačně v uvozovkách[smích]
http://www.blisty.cz/art/54103.html
"Poté, co Craig na univerzitě získal titul za specializaci v oboru romantické poezie, byl překvapen, že ho zaměstnala prestižní manažerská poradenská firma, poslala ho na instruktážní kurs, který trval tři týdny a pak už pracoval pro velké korporace a vysvětloval jim, jak mají provozovat své ropné platformy, obchodní řetězce a továrny. Za každou radu firmy platily desetitisíce liber.

Ve svém životopise, nazvaném Rip Off! (Krádež!) Craig vysvětluje: "Byli jsme hrdí na to, že jsme si byli schopni vycucat z palce, co máme zákazníkům říkat, přímo na místě. Je to jako vykrást banku, ale je to legální. Mohli jsme vzít kohokoli z ulice, naučit je za dvě hodiny pár triků a poslat je klientům, kteří za ně pak platili 7000 liber (210 000 Kč) týdně. Byly to všechno jen lži, lži a samé lži."

Craig pracoval na základě jednoduchého modelu, který je v manažerském konzultačním průmyslu běžný. Jeho úkolem bylo pozorovat po dobu jednoho týdne zaměstnance firmy, a pak sdělit ředitelům firmy, pokaždé, že firma má o 30 procent příliš mnoho zaměstnanců a že konzultant firmě určí, které zaměstnance má vyhodit. Nutností bylo - část zaměstnanců vyhodit za každou cenu.

Samozřejmě, takové poradenství mělo katastrofální důsledky. Craigova poradenská firma byla vyslána do obchodního řetězce, který prodával mužské oděvy. Doporučila řetězci, aby vyhodil 30 procent svých zaměstnanců (překvapení!) a nahradil je brigádníky, placenými od hodiny. Výsledek? Mělo to katastrofální důsledky. Plnohodnotní zaměstnanci byli vysoce motivovaní: protože chtěli ve firmě udělat kariéru, tak se snažili. Když je firma nahradila brigádníky bez smlouvy, placenými od hodiny, brigádníci měli zájem jen o těch pár korun, co si vydělali, o nic jiného. Motivace zaměstnanců zmizela a s ní i kvalitní úroveň služeb. Obchodní řetězec zbankrotoval.

Cranfield School of Management analyzovala 170 podniků, které použily manažerské konzultanty. Zjistila, že jen 36 procent z nich bylo s výsledkem manažerského konzultantství spokojeno. Dvě třetiny firem zjistily, že doporučení konzultantských firem bylo k ničemu, anebo bylo škodlivé. Lék, který by měl takovýto dopad na pacienta, by úřady zakázaly prodávat!

Matthew Stewart, jiný bývalý konzultant, shrnuje své vysoce úspěšné roky v manažerské konzultační firmě takto: "Měl jsem pocit, že jsem naprostý podvodník." Měl používat složité formule k analýze produktivity zaměstnanců, ale brzo si uvědomil, že výsledky analýzy jsou zcela náhodné. "K stejným výsledkům bylo možné dospět, kdyby čtyři opice házely šipky na pár terčů." A na základě takovéto práce dostával astronomicky vysoký plat a vyhodil tisíce produktivních lidí.

257200

17.11.2011 23:17

V Íránu probíhá operace CIA zaměřena na poškození zbrojního programu

RE: co se v Iránu děje

Duanitta 85.?.?.?

Dobrý den,
jsem teď zmatena tím, že na wertyz uvedli jinou neofic. verzi:

Zmanipulovaná revoluce: Jak tajná síť CIA-MI6 dosadila k moci Khomeiniho a militantní islamisty
Trochu zvláštně heslovité a nesourodé. Na Vašich názorech cením to, s čím jsem byla vybavena do života i já: nikdy nehodnoť člověka tím, co říká, ale jaké má výsledky práce. Přeneseno do politiky, nejkomplexnější měřítko ze všech (zahrnující od zdravotnictví, přes mír a bezpečnost až dostatek) jest délka dožití oVčanů [smích]

257202

18.11.2011 08:23

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

RE: Na to by se měl autor článku zeptat, stačí 5 minut, aby nepsal

Duanitta 194.?.?.?

Zas bych to neviděla tak černě s autorovým pojetím.. Audit může být na cokoli, audit životního prostředí, audit ISO, personální audit, i ty o kterých píše. Ten váš audit bez přívlastku je pravda si ten nejprofláklejší, je to vlastně účetní audit či finanční audit, a zadávají si ho vlastníci (akcionáři, stát, ..) a chtějí od něj výrok, zda se ve firmě a hlavně v účtárně nekrade. Forenzní audit je zesílená verze, zaměřená na prověření konkrétního podezření, že se tam někde krade.

257216

20.11.2011 23:36

Film USA

RE: Myslím že to vidíte přiliš černě

Duanitta 85.?.?.?

Madisonské mosty Vás nenadchly, protože jste to asi bohužel(dík)nezažil... buďte rád [smích]
no tak je to se vším, stejná věc může vyznít nejen každému jinak, ale i jedinci s časovým odstupem. Třeba mě sundávají o Vánocích staré české pohádky, a v nich ten vyčpělý dnes znovu aktuální podtext, např. proslov Martina Kabáta, nebo ten hostinský z Obušku, rádci z Pyšné..
Někdy si to podobné překvapivě všimnu na některém americkém echtfilmu typu např. Rambo.

A nejvíc mě dnes dostal Karel Gott, který TOHLE uvedl v rozhovoru už v roce 2001!
("Jsem přesvědčený, že zvlášť v posledních stoletích nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války. Vždy je o vítězích rozhodnuto dávno předtím. Stejné banky podporovaly toho, kdo je rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden. Domlouvaly se, čím budou platit, až jim budou posílat zbraně. Běh světa řídí tyto vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace" )

257376

25.11.2011 08:58

„Supí kapitalismus“: Nová bankovní katastrofa Islandu

RE: Na Islandu

Duanitta 194.?.?.?

Já myslím, že mu lidé věří, protože on si bere do huby na první pohled ctnostná tvrzení o utahování opasků, šetření, nežití si nad poměry, zodpovědnosti. A říká tomu nepopulární tvrzení. Opak je pravdou, jsou to velmi populární tvrzení, lidé vychovaní k těmto věcem je přijímají s nadšením. Těžko se jim to vyvrací, vypadá to opravdu logicky.. i když škrcení ekonomiky vždy v minulosti vyvolalo jen uškrcení ekonomiky, nic jiného. Oni tu realitu, co to dělá vůbec nevidí.
Teď nedávno jsem absolvovala srážku s jedním známým, co prý byl "překvapen", na jaké straně stojím. Hned potom následovala jeho otázka, jestli si myslím, že nějaký důchod dostanu, že on si to tedy nemyslí a musí se postarat sám o sebe, no klasika. Tož jsem se ho zeptala: Honzo, víš co si máš schovat do důchodu? Víš co, schovej si technologie, nějaké na úrovni. On: Jo, to beru, techologie beru. Pokračuji: Nebo je aspoň nelikvidovat. A taky děti, vzdělaný, aby ty technologie mohly obsluhovat. To si schovej do důchodu. On: Jo, to taky beru. To je jasný. A já: no ale peníze...(a ťukám si na čelo) On: (už jen nechápavý pohled). Lapal po dechu ještě asi čtvrt hodiny. Možná pochopil, že by si za ně taky nemusel nic koupit. Byl hodně špatněj.

257635

26.11.2011 18:48

O strachu

RE: 48 příspěvků

Duanitta 85.?.?.?

Dávám MoUdrostrakovi svých 10, (teď už 9), čímž ale nechci legitimizovat přídělový systém. Vladimíre, to snad nemyslíte vážně?
[zmaten]

257686

05.12.2011 09:33

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Pane Stworo, pokud označujete letištní kontrolu jako gestapáky,

Duanitta 194.?.?.?

Pane Radosta, ty kalašnikovy chápu, nemám nic proti rámu odhalujícím kovy, ale to ostatní je opravdu šílená komedie. Ty kontroly vám bezpečnost stejně nezajistí!! Takže pozor: při své poslední cestě z Bruselu mi na letišti kontrolor zajistil voňavku tím stylem, že mi ji nejdřív chtěl sebrat, a pak nějak jsme to probrali, a dal to do igelitového pytlíku se zipem. Asi to skrz pytlík není nebezpečné [smích] Další věc je, že dolů do letadla si můžete bez kontroly odbavit cokoli, ani bombu tam neodhalí, viz tenkrát ten incident. Takže ty zástupy v intimních situacích, kdy postarší důstojní lidé dobře oblečení se přede všemi svlékají, někdy je to fakt nechutné, je úplně zbytečné. Kdo by někdo něco chtěl provést, nic mu v tom nezabrání. Co uznávám, je akorát ten rám na kovy.

258051

13.12.2011 12:17

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Pokračování

Duanitta 194.?.?.?

Souhlasím s Vaším názorem na BL, vidím tam tutéž účelovou manipulaci jako v mainstreamu, občas proloženou nějakým bezzubým naštvaným výkřikem, ale skoro nikdy to netrefí do černého. Narozdíl od Vás však vidím problém nikoli v JČ, který na to nemá, ale v KD, on má čas to řídit. Podle několika indicií se domnívám, že je tento grafoman placen, aby usměrňoval podobu BL tak, aby byly neškodné. Zejména mi to vyplynulo z jednoho zvláštního sdělení, v odpovědi na důvod jeho názoru poněkud nesouvisle uvedl, že jednou kdysi "padl na ústa", a pak se od něj všichni odvrátili, od té doby už ví, jak to je....(asi že chlebodárce je chlebodárce). Jelikož jsem se na to vůbec neptala, tak mi to utkvělo, tyto vytržené věty mívají zvláštní význam. Jiné indicie.. ve svých článcích nejdříve odsoudí nějaký jev, ale ve výsledku na něj najde špatného viníka, je to téměř ve všech jeho článcích. A jak popisujete, když na BL projde, třeba přes JČ nějaký nepříjemně pravdivý článek, druhý den nejpozději tam přijde protireakce, která to strhá, což byl i můj případ.
PS: A má finanční podpora BL skončila dnem zveřejnění žádosti, že na server se připojuje čím dál více lidí, čímž to více spotřebovává elektřinu, a její cena stoupá... [chechtot]

258450

18.12.2011 23:56

Havel

RE: ó děkuji....

Duanitta 85.?.?.?

A až se to jednou masově provalí, koho nám to vybrali za ikonu a jak jsme jim to sežrali ... to bude v alejích nablito. Možná to jednou do médií vypustí sami, aby si nás vychunali: taková potupa, nejen, že nám někoho uměle naoordinovali svými placenými potlesky.. ale navíc takovýho úchyla.

258832

21.12.2011 09:44

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: byvaleho presidenta bych osobne do tramvaje nenutil

Duanitta 194.?.?.?

Mnohokrát, mnohokrát vzpomínám na to, co se vlastně dělo v listopadu 89. Bylo pondělí 20.11. ráno, a já nic netuše vešla ve tři čtvrtě na osm do třídy druháku na střední škole... kde už bylo vše tak nějak připraveno. Kroužek diskutujících kolem.... a kvůli tomu to píšu.. spolužačky Lucie, dívky krásné a chytré, výřečné, která už vše věděla, vysvětlovala jako o život, kde se v tělocvičně máme sejít, jak tam pozvat ředitelku školy, v kolik je to na náměstí, kde všude se co hýbe, všechna města, všechny státy. Že je "TO" tutovka. Hlavně technické detaily, o podstatě problému vlastně nic moc. Nikdy předtím o tom nemluvila! Domnívám se proto, že museli být v přípravě organizováni, do poslední chvíle utajeni. Jestli ji potkám, zeptám se jí na to. V každé třídě byl jeden takový tahoun, který svou přirozenou autoritou strhl celý kolektiv. Studenti - ideální cíl, nemaj až tak co na práci, těžkosti života se nebojí. Jak to jen zvládli... kdo to organizoval v jádru?

259131

30.01.2012 13:25

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

Účetní

Duanitta 194.?.?.?

Připadá mi, že poslední dva měsíce se skládáme na účetní. Jestli těch pár dokladů (množství voucherů, pokud podklady k tomu připravujete sám, netřeba zadávat po jednom) má stát tolik, tak se nabízím, vedu účetnictví dvou velkých zahraničních společností a taky jednoho občanského sdružení zdarma z lásky, tohle by neměl být problém. PS: jestli Vás nutí k podávání Přiznání k darovací dani (ač osvobozeno), tak nemusíte ani to podávat, od poloviny 2008 se to ani nepodává. Tato informace se moc neví, není totiž ze zákona příliš jasná, a FÚ přiznání přijímá, ale neměl by.

261928

01.02.2012 11:32

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

Duanitta 194.?.?.?

Neboli.... dál na ni valíte pocity viny, jste tedy stejná "opora" jako ten násilník. Co se do ní navážíte?! Ona to vyřešit dokázala, narozdíl od Vašich keců: ... kufr za dveřmi ... svíjet se hodinu v mrákotách ... promiňte, ale to jsou takový kecy. Vy nevíte, že to technicky fyzicky žena nesvede?? A to jakože on ten kufr za dveřmi vezme a odejde a už nepřijde, byt přenechá? S tím cílem máte pravdu, chlapa se co nejdřív zbavit, ale co do toho taháte ty "kousíčky sympatie", když vůbec netušíte, jak je to těžký. Ani nevíte, jak rozporuplné jsou dnes nároky na ženu, co ji dovedlo do této situace, a hlavně nezapomínejte, že nemůžete mozkem záměrně ovlivnit ani to, do koho se zamilujete.
Jinak si myslím, že lidé zlí/dobří, chytří/hloupí, citliví/lopaty je vždy 50:50 ať mezi ženami, tak muži, protože když vyberete jen ty hodné a dáte je na čas dohromady, tak se postupně mezi nimi vytvoří skupina 50% těch méně hodných, kteří budou šílet z toho, jak jsou ti extrémně hodní k nesnesení.

262112

Teď se možná zeptám hloupě, to oni si o nás každém nemůžou všechno zjistit rovnou z netu, ale musí se ptát? To by v podstatě bylo příjemné překvapení..

262230

Njn, díky Vám i panu Tschignotschkovi, tedy doufám, že nikdo strach nemáme, všichni jsme s tím počítali, když jsme poprvé vylili své srdce na netu. Anonymizéru mě netřeba, jisté problémy cítím pouze na modrém pracovišti, a tady žádný anonymizér nepomůže [smích]

262240

Asi bych to udělala stejně jako editor.. Japonci mají takový pojem: "psí smrt", tj. narozdíl od hrdinské smrti, tzn. v boji za něco významného, a která je uctívána, tak psí smrt kvůli něčemu nevýznamnému je opovrhována jako hloupá. I při své statečnosti a ochotě obětovat i sebe sama si ve své podstatě váží života. Jestli Ti dva nestáli za to je krýt, když a) stejně nejsou anonymní, 2) nepatří ke stálým Zvědavcům, tak proč riskovat při neuposlechnutí pokutu = exekuce účtu v bance = peníze sdružení... psí smrt. Já vím, jde o tu volnou smyčku kolem krku, aby se časem neutáhla, ale ta smyčka je spíš ACTA, a obranou proti ní je osvěta, která musí pokračovat. Navíc, domnívám se z textu, že pokud by šlo o něco závažného, editor se šprajcne bez mrknutí oka a informace nedá.

262574

06.02.2012 09:29

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Je to hanba

Duanitta 194.?.?.?

Samý kraviny.

262681

12.02.2012 13:28

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Zlato na 4500 $, striebro na 160 $ do 3 rokov

Duanitta 85.?.?.?

Díky za potěchu, ale před půl rokem jsem zrušila jedno pojištení na důchod a vyměnila za fyzické stříbro, a pak nastal pád cen stříbra. Nelituji, jen už od té doby už nejsem takový optimista. V podstatě vím jediné, že jakmile se v médiích doporučuje nakupovat drahé kovy, tak je jeho cena na vrcholu. Možná je to i tento článek.
Ani stříbrem se chleba nenamaže, ale má aspoň hodnotu v elektrické vodivosti pro elektroniku. Navíc zlato je drahé, za velké peníze se dostane jen malé množství.. možná se mi teď smějete, ale mě to vadí.
Koneckonců, moje snaha zabezpečit se na stáří naráží na to, že to vlastně úplně nejde, v případě katastrofy nepomůže nic, leda jedno: funkční, soběstačná a solidární společnost s technologiemi a znalostmi. A to je to zásadní zlato, co ztrácíme, a budeme toho jednou moc litovat.

Tím tedy hodnotím i článek: držba fyzického zlata není východiskem z chaosu, leda snad nějakým individuálním řešením, který nemůžou udělat všichni naráz, protože pak by to byl ještě větší chaos.

263065

15.02.2012 09:33

Udělal jsem chybu

RE: Samozřejmě výzvy policie ignorovat lze

Duanitta 194.?.?.?

Akorát by se to odložilo o pár dní, než by podpis doplnili.


Mimochodem, ten dopis od policie obsahuje sdělení, že se jedná o "závažný trestný čin"... to není jen tak, to nebude jen názor. Dejme tomu, že pod stejným nickem se kdesi jinde někdo chvástal konkrétním zločinem, např. násilným. Vyšetřovatel, ne úplně zběhlý v internetu na to, aby je odhalil sám, si akorát vygůgluje jejich nicky v diskuzích, a požádá servery o informace. Leckde neuspěje, ale pan Stwora je v podmínce. Celá ta úroveň dopisu, ne úplně se všemi náležitostmi podaná, a že vůbec podaná, by tomu tak nějak odpovídala. Nacházíme se tedy i v jiné rovině, jestli je morální krýt závažný trestní čin - to je myslím hodně těžké rozhodování.

Další rovina mě napadá, kolik z hrdinů si uvědomuje vše do důsledků. Chtějí po editorovi, aby šel do lochu.. Ale aby si každý z nich vzal domů každý den jednoho bezdomovce na večeři a nocleh, tyto oběti dnešního režimu, je ani nenapadne. Tam už najednou ví, co je to relativita. Přitom je to menší oběť než vězení. Je spousta bolesti dnešního světa, a zaujatost na toto mne u některých hodně překvapila. Pánové, jako ženě mi to na vás (některých) přišlo téměř, promiňte mi to, hloupé. A pak také to valení pocitů viny na editora.. to dělají většinou lidé, kteří se s tímto sami vnitřně potýkají, v minulosti chybovali, závislí dost na to aby je to zasáhlo.

263276

15.02.2012 09:49

Udělal jsem chybu

RE: Není třeba se omlouvat

Duanitta 194.?.?.?

Mě vždycky baví, jak je svět zrcadlo. Tady třeba pan hestroy celou dobu udává... zaznamenává, jmenuje, obžalovává, Urválek hadr. Proti udávání bojuje dalším udáváním, vyvoláváním strachu, hle jak krásně se mu zažraly "bolševicko-fašistické" manýry pod kůži.

263279

15.02.2012 13:32

Udělal jsem chybu

RE: Samozřejmě výzvy policie ignorovat lze

Duanitta 194.?.?.?

Jste hodně radikální.. ani nevíte, jak jste v tom blízko tomu, co odsuzujete. Tak jako taky soptíte na nás, tak byste v 50. letech třeba soptil na Miladu Horákovou. Já ne, nikdy bych nepodepsala petici za její odsouzení, protože vyznávám toleranci, jsem si tím jistá. Narozdíl od Vás. K tomu Vašemu soptění viz níže, udával jste přímo v tom příspěvku, na který jsem reagovala, vyjmenovával jste tam osoby, kterých názory Vám nevoněly, a stavěl jste je na pranýř, urážel. Udával jste je na internetu a vybízel k nenávisti. Princip úplně stejný, úplně se mi vybavuje atmosféra 50.let.

263300

17.02.2012 10:58

Udělal jsem chybu

RE: Samozřejmě výzvy policie ignorovat lze

Duanitta 194.?.?.?

Jéje, KD mě tenkrát naštval. VK vlastně taky, protože jsem ho dříve obdivovala v rámci stáda, proto prohlédnutí bylo zvlášť nepříjemné - psala jsem o sobě, bylo mi zle též z mé minulé nevědomosti. Nedělám seznamy lidí, kterých názory mi nevyhovují, myslím to v dobrém, abyste si uvědomil, že je nemáte dělat ani Vy, a přejte nám náš, i když odlišný názor. A pana editora sice beru, ale hlavní pro mě je to, že se opravdu domnívám, a je to můj názor, který nikomu necpu, že se (možná) jednalo o dva násilně založené jedince, kteří se zřejmě chlubili někde na netu pod stejnými nicky tím, že někoho buď zmlátili, vypálili či něco horšího. Nějaký kapitán na Policii třeba jen dělá svou práci dobře, jak mu velí svědomí, tj. musí se tomu věnovat, když mu to někdo prásknul ( a ten kdo to prásknul se třeba jen bojí o svou bezpečnost), snaží se zjistit sobě dostupnými, tj. omezenými, prostředky žebrat u serverů o identifikaci. Teď za to dostanu na budku, ale fakt mi přijde, že závažným trestným činem ZATÍM! hrdinné a undergroundové naslouchání Zvědavci není. Zatím jsme zaznamenaní, ale o represivní akci v současnosti opatrně pochybuji.

263519

17.02.2012 15:14

Kolaps současné civilizace

I jako nerost jí bude málo

Duanitta 194.?.?.?

Cit.BL:"Zpověď odpadlíka: proč nevěřit na ropný zlom?

Zatímco americké ropné koncerny se od 60.let soustředily na kontrolu lehce dostupných arabských a iránských polí, Sověti testovali svoji alternativní teorii. Zahájili vrty na tradičně nahlíženo neperspektivní Sibiři a na základě „abiotických“ postulátů objevili jedenáct velkých a jedno obrovské ropné pole, když se pustili do vrtů v krystalickém štítu. Pak se vydali do Vietnamu a v 80.letech na základě své teorie nalezli v hloubce přes 5km pod čedičovou vrstvou pole Bílý Tigr, které zásobuje Vietnam 6 000 barely ropy denně.

Díky abiotické teorii se Rusko v polovině 80.let stalo největším producentem ropy. Téměř nikdo na Západě nerozuměl tomu, jak se to mohlo stát. Dr. J.F. Kenney, jeden z mála západních odborníků, který studoval a vyučoval v Rusku geofyziku odvozuje, že např. saudské pole Ghawar za předpokladů 100% výtěžnosti dosud vydalo množství ropy, které odpovídá objemu 19 krychlových kilometrů. Není to absurdní?

Západní geologové se neobtěžují svoji fosilní teorii vědecky dokázat. Považuje se za svatou pravdu. Rusové sepsali značné množství vědecké literatury, ovšem v ruštině. Ruská teorie je na Západě ignorována.

Zatčení Michaila Chodokovského krátce po soukromé schůzce s Dickem Cheneyem v roce 2003 těsně předešlo prodeji rozhodujícího podílu ropné firmy Jukos do vlastnictví Exxon Mobile. Kdyby k prodeji došlo, kontroloval by Exxon největší kolektiv geologů a inženýrů zkušených v technologii abiotické teorie a hlubokých vrtů. Od roku 2003 ochota Rusů dělit se o své technologické znalosti významně klesla. Ostatně v 90.letech o jejich poznatky nebyl na Západě žádný zájem."
.....
Bojím se však, že při současné obří spotřebě možná vyčerpáme ložiska i při této variantě. Vemte si, co za objem spálíme každý z nás. Zeměkoule má průřez pouhých cca 13 tis. km. Kolik tam té nafty tak může být..

263539

20.02.2012 17:12

Ať žije Krausokracie

Odvaha

Duanitta 194.?.?.?

Vážený Pane Zbyšku, dovolte mi vyseknout pokonu, tak tomu se říká odvaha... předtím to bylo jen takové oťukávání, ale teď jste tomu dal. Nevím, zda Vás to potěší, ale máte můj hluboký respekt. Vy, i pan Bartoš.

263721

02.03.2012 00:08

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

A co třeba odposlechy..

Duanitta 85.?.?.?

Ty kamery jsou nesmysl, a co se týče ochrany soukromí, je to myslím hodně tím, jak má kdo subjektivně černé svědomí... i lehce podvodný človíček to bude nenávidět, tvoru se srdcem na dlani bývá dost jedno, pokud je sledován či odposloucháván. Dobře je to vidět v seriálu Colombo, vrazi jsou vytáčení do agresivity prostými otázkami, kam šli, co tam dělali.
Jenže ani ten nejpoctivější dobrotivec neví, kdy trochu soukromí bude potřebovat... to už je práádávno samozřejmě ještě za svobodna, nejhorší období mého života, čistočistá hrůza, nikdy víc, taková drobná nevěra, hnus fialovej. No a tenkrát člověk hodně vnímal možnosti, které má/nemá... a nešlo o porušení zákona, jen o to třeba neublížit víc než je nutné..což se stejně nakonec stane, ale odkládá se to.. no je to prostě divný, jestli vono to narovinu není lepší, teď už mi kamery zase nevaděj.

264432

03.03.2012 10:16

Jak jsem vezl motor do Ruska

Pašování za ČSSR

Duanitta 85.?.?.?

Prosím, jak ono to bylo tenkrát za ČSSR s tím zákazem přivážet zboží pro svoji potřebu přes hranice? Jsem to teď páčila z mamky, a zaujalo mě, že v jeden moment prý německý celník se zeptal, zda má někdo něco k proclení. Obligátně nikdo nic. A pak teprve začala prohlídka... tedy nebylo to jen tím, že lidem se nechtělo platit clo? Ale říkali tomu raději, že se to jako "nesmí"? Nevím.. Pak je ještě otázka zda to bylo clo dovozní či vývozní.

264541

03.03.2012 14:04

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Pašování za ČSSR

Duanitta 85.?.?.?

Nojo.. díky. K těm celním opatřením - mě nevadí, když napravují to, co mají... tj. snaží se aby se dovoz rovnal vývozu, není nad tento kráásný rovnovážný stav, kéž by to bylo všude. O to staralo RVHP. Dlouhodobý přebytek či propad zahraniční bilance je chyba trhu, tak vzniká živná půda pro zlo ve světě, bankovní hrátky, MMF, štvavá nenávist, dluhy pro ty co málo vyváží, a nekonečnou pracovní dobu za nedostačující mzdu pro ty co více vyváží, kteří steně nakonec zaplatí ony dluhy těch druhých. Jestli něco socialismus uměl, tak eliminovat dluhy a jiný "bordel" ve financích... a možná o tom vlastně socialismus byl... Tedy to shrnu, mám jisté pochopení pro to, když se stát na hranicích stará o to, co se kam tahá [smích] a kam se tahaj peníze, tj. umím pochopit , i když s obtížemi, i ty bony.

264551

04.03.2012 09:30

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Pašování za ČSSR

Duanitta 85.?.?.?

Tedy, mě ty bony nedaj pokoj.... [smích], tak jako dnes odsuzujeme moc zelených papírků FEDu nepodložených ničím, tak bychom měli uznat zpětně to, že (asi) (určitě) ministerstvo financí ČSSR tímto zabránilo, aby si lidi vůbec zvykali používat dolary, aby tady nebyl rozsáhlý černý trh k jejich slávě, a ve výsledku samozřejmě by se v dolarech určitě zadlužovalo, což by byla vstupní brána k ..nevím čemu.. viz mnoho příkladů na světě.
Celkově v tom vidím linii: budeme si žít tak, na co jsme si vydělali, dovezeme to, za co jsme vyvezli, lidi jste bohužel trochu moc "free" a některé z vás k práci ani invenci nedonutíme, tak holt jste toho tolik neudělali, tak víc nemáte... i kdybyste se uvekslovali. No ale nebylo to na dluh.
Omlouvám se, jestli tady blábolím samozřejmosti, ale je dobrý občas provětrat tu naštvanost nějakým poctem, že on to někdo kdysi uměl. V souvislosti s tím si troufám tvrdit, že komunisté se sionistama netáhli, jak se někdo občas snaží tvrdit.

264601

Pozor, nejnovější vědecké výzkumy se přiklánějí k verzi, že Killary Clingon není člověk, nýbrž "fiktivní humanoidní rasa", proto se o ní lze vyjadřovat i jako ten Clingon, to Clingon...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Klingoni
cit.: "Biologie klingonů
Jsou velmi domýšliví a přehnaně hrdí, ale hrdost je pro ně to nejdůležitější. Klingonské tělo obsahuje přebytečné orgány pro téměř všechny životní funkce (např. přebytečné žaludky). Tento charakteristický atribut známý jako brak'lul dává klingonskému válečníkovi nadměrnou výhodu v bitvě. Klingoni také mají tři plíce, osmikomorové srdce nebo dvoje játra. V případě poranění jednoho orgánu ho nahradí záložní. Na druhou stranu klingonská medicína není příliš vyvinutá."
[chechtot]

264834

08.03.2012 18:23

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Duanitta 85.?.?.?

Zkuste se víc soustředit na výsledky, nikoli na výmluvy/pomluvy/dojmy/pojmy. Nejdřív stanovte, co je to "dobrý výsledek", v tom se domnívám, že leckdo (aj Vy) nemá úplně jasno, ač ví naprosto přesně, co je špatně. Negace nestačí. Pokud je váš ideál svět, kde "něco" bude odstraněno, tak se stane to, že to bude nahrazeno nějakým jiným zlem, protože dobro bez zla nefunguje, z dobráků se přirozeně časem stanou vychcánkové, naopak v okamžiku ohrožení zvenčí se vychcánkové stávají statečnými hrdiny. Tedy správná odpověď na otázku co je dobrý výsledek, je společnost v rovnováze, bez válek a hladu, každý ať pracuje jak umí, kdo může pracovat a nepracuje, ať nejí. Matematickým výpočtem lze přijít na to, že peníze nejsou vše.. nebudu zde rozvádět.. víte též, nelze si s nimi ani s jistotou zabezpečit stáří, o škodlivosti jejich lichvářského hromadění ani nemluvě. Teď víme, že zdroje jsou omezené, a nemůže mít elita zisky astronomické, aby jiný umíral na ulici... No a teď si najdenou s šokem uvědomíte, že tohle jsou přeci hesla, která jsme v mládí slyšeli... tohle všechno nás učili, a co víc, až na pár nepříjemných vedlejších nesvobod to i fungovalo. OBJEVUJETE AMERIKU, když nabádáte ke skromnosti ve spotřebě ignorováním řetězců. Skromnost jsme bez luxusu vyznávali, hromadnou, a nevadila, bylo na kulturu, sport, na všechno. Objevujete de facto ameriku i s těma volbama!!! [chechtot] to koukáte... Minulý týden mě uvedl v mírný šok Moudrostrakáč, když popsal fungování Tuzexových poukázek - vždyť to bylo přesně to pravé ořechové, aby lidi neskákali na špek dolaru, i ti blbí aby na to neskákali, a že jsme blbí byli. Ty recepty tu byly... čím dál víc o nich přemýšlím, tím více se před nimi v úctě ukláním - fakt. Amen. Ještě mi zbývá pochopit, proč se nemohlo cestovat (nebo mohlo?), ale už třeba vím, proč byla cenzura, protože ti američtí agenti tu fakt byli a fungovali jak vzteklí a dělali to, co teď dělají v Rusku. Ekonomika rostla, tak jak jsme ji vytvářeli, žádné banky do toho nekecaly. A že jsme se nepřetrhli.. To je snad jediné, co ke svému smutku zůstane vždy skvrnou na socialismu, že lidé bez starostí se časem stanou tak free a happy, že se jim nechce makat a vylepšovat. A kvůli tomu pak třeba jsme se neměli tak dobře. Ale také mohli jakoukoli snahu bojkotovat z vrcholných míst určití soudruzi, posléze obrátivší kabát. Neměli to jednoduché ti komanči, co to mysleli dobře.

Přátelé, já učiním zde jedno přiznání, tento týden jsem změnila stranu, kterou volím, a nedělám to často. 90. leta jsem byla vzorně vymytá modrá. Pak jsem si všimla, že ekonomické ukazatele ČSSD vlád jsou razantně lepší, tedy jsem odvrhla z smolaře pravice. A nyní, co ČSSD spěje k eurovalu, nemohu na to reagovat jinak, než volit KSČM. Já chci vidět světlo na konci tunelu, a mám na to umět si představit M...

Automaticky kráceno

264910

12.03.2012 22:39

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

Duanitta 85.?.?.?

Rozumím, něco tam u soudu chybí .. a to, že jestli Bárta platil, tak nejdříve Kočí a Škárka MUSELI VYDÍRAT. Přeběhlictvím při 118 mandátech pravice sotva, a Kočí mohla sotva obvinit Bártu z harašení [smích]. Myslím, že měli v ruce nějaký konkrétní důkazní materiál, asi nahrávku nebo tak něco, co mohlo Bártu/ABL vážně poškodit. Na té nahrávce třeba něco, co už korupcí zavání, nebo se tak dá vyložit. I při tom, že si o Bártovi nemyslím, že by byl kdovíjaký gauner (už proto jak ho válcují, ale i to jak mluví), o peníze si jistě občas říci uměl - no a to by mohlo na nahrávce znít třeba jako podnět k trestnímu stíhání, dle nějakého vágně formulovaného či příliš obecného paragrafu.

265131

13.03.2012 23:01

Udělal jsem chybu

RE: TomATom !! -psat !!

Duanitta 85.?.?.?

TomeATome, pokud máte pravdu, a konkrétní trestní megazločin hledáte upřímně i ve složenkách, a začíná na Vás osobně doléhat tíha nejasnosti této Kauzy, hledáte aktivně radu a pomoc, tak je mi nastalé situace nesmírně líto. Doufám, že se držíte, přijde mi to neuvěřitelné, prosím přijměte mou omluvu, a pište, pište, veškeré vzniklé potíže, pomůžete nám tak to celé vůbec nějak lépěji pochopit

265189

15.03.2012 19:44

Udělal jsem chybu

RE: TomATom !! -psat !!

Duanitta 85.?.?.?

Jo už držim hubu... závidím Vám, že víte vždy hned jak to je dobře. Mě se pod tím holt vybavil závažný trestní čin... Když jste tak chytrý pane, mám v současnosti problém zde v práci, co byste mi radil.. vím tu o jisté zlodějině jedné kolegyně, není to žádný sociální případ, má dost dobrý plat, a jedná se o rozličné typy, od uzavírání nevýhodných smluv až po drobné de facto defraudace, na které mám důkazy. Mimo to všechny buzeruje, na mě sice nemůže, ale zkoušela to. Jsem bezradná, nevěřím již svému úsudku, a mám docela strach o budoucnost, zda se mi to nevymstí, tj. můžu přijít časem o místo, jako samoživitelka nic moc, třeba už tak dobrý flek neseženu. Co byste radil?

265279

19.03.2012 15:40

Udělal jsem chybu

RE: Právě jsem se vrátil z ... :D

Duanitta 194.?.?.?

Já nutně potřebuji taky paragraf, za tadyto.. násilí!! [smích]
[naštvaný] Není toho už dost? Neměli bychom už vzít do ruky zbraně a vyříkat si to s nima nebo stále jen budeme krafat u piva? Je válka a při ní se zabíjí!!!!!
[naštvaný] Neff je mi úplně ukradenej

a ještě: 15.3.2012 Zbyněk Machala předstoupil jako zástupce Policie před demonstrující dav a řekl:"Dobrý večer dámy a pánové, jen jsem Vám chtěl říct za národ český a moravský, jestli budete chtít vzít spravedlnost do vlastních rukou, já za policii říkám nepůjdu proti Vám, jdu s Váma.

A jinak Tome, myslím, že tohle dopadne dobře, zbyde dobrá historka. Jak dopadneme celkově jako lidstvo, se ještě uvidí.

265482

20.03.2012 21:53

Wen signalizuje něco nového

Růst / Uvolnění

Duanitta 80.?.?.?

I. V článku se píše o snižování plánovaného růstu, a o ekonomech, kteří "věří, že Čína si nemůže dovolit růst GDP menší nez 8%". Tož šťastná Čína, bohužel narozdíl od nás a dalších zemí, není závislá na růstu, a to z jednoduchého důvodu. Tam na ministerstvu financí někdo přemýšlel, a nastavil přirozený přísun nových nedluhových peněz do ekonomiky tak, aby pokrýval její potřeby. Pohádkové bohatnutí podnikatelů tak nemusí být hrazeno z rostoucích dluhů, nemusí se vytloukat dluh ještě větším dluhem. Tím je dána v našich zemích nutnost růstu - neustálá potřeba krýt bohatnutí jedněch rostoucími dluhy hazardérů, což pokud GDP roste se jeví v pořádku až do prasknutí bubliny. Peníze Číňanům přibývají bez dluhu, tento mechanismus souvisí s pevným kursem juanu, kdy je rozdíl mezi ním a tržní cenou "dotisknut". Nevidím v tom jediný problém, nastalá inflace může tak maximálně dorovnat onen kurs k tržnímu zespoda, ale to není nic bolestivého, a defacto Švýcarsko nyní napodobuje něco podobného. Škoda, že my máme nejlepšího ministra financí.
II. Ohledně politického uvolnění v Číně.. myslím, že je na to docela správný, moudrý okamžik. Ve skvělé knize J. Cleese Rodina a jak v ní zůstat naživu II se píše i o tom, jak lze rozvíjet společnost. Ten nejhorší model lze popsat např. jako africká zločinná anarchie s ozbrojenými gangy bezprizorních dětí, tak ten lze zvládnout JEN pevnou rukou. Dlouho, opravdu dlouho trvá, než diktátor přivede obyvatelstvo do klidu a prosperity, vychová ho na určitou úroveň, vštěpí mu jistotu a pravidla, a pak...pozor... v určitý okamžik mu musí zase povolit uzdu. Musí, jinak to špatně dopadne, bude se narážet na mantinely. Tedy povolí, a lidem to neuškodí, vštěpená jistota a pravidla dál dodržují dobrovolně. Je to něco jako výchova člověka. Myslím, že tento vzácný okamžik nastává v Číně, prosperita tu je, lidé fungují, a vedení samo od sebe cítí, že preventivně chce/musí povolit, aby se nezačalo něco hroutit. Aspoň já si to takto představuji.. uvidíme jak to dopadne.

265572

27.03.2012 04:51

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Duanitta 80.?.?.?

Vložený obrázek
Pane Vojto, jaký názor manipulativně podsunete tomuto pánovi?

Vy chcete bojovat proti iracionální nenávisti vůči židům, tak nám ji nejdříve podsunete, a pak s ní začnete bojovat. Racionální důvody k nenávisti vůči NĚKTERÝM židům nevidíte, mnohokrát zde zdůrazňovanému rozdílu antisemitismu a antisionismu nerozumíte. Dobře, když Vám nevadí americké války, půjdeme k nám domů. Můžete racionálně vysvětlit, proč dlužíme 1,5 bil. CZK cizím bankám a platíme ročně 80 mld na úrocích ze státního dluhu, když jsme ho mohli bezbolestně pokrýt úvěrem ČNB, která by mohla mít oprávnění české koruny na tento úvěr prostě emitovat? Peníze jsou jen jiná forma dluhopisu, bezúročná forma. Proč jsme se museli zadlužovat vůči cizím subjektům, když to šlo doma. Proč jsou tyto úroky hlavní příčinou státního dluhu ČR? 80 mld např. ze 100 je většina. Proč jsme se k tomuto iracionálnímu závazku vůči MMF hned po revoluci zavázali? Abychom si půjčovali EUR, USD na to, když nám chybí CZK??? No přece aby nás dostali, abychom jednoho dne neměli na splátky a úroky ony EUR a USD, které už emitovat nemůžeme. V ten moment jsme jejich a prot skončíme jako Řecko, za bouřlivého potlesku Vás, Vojto [pláč]

265948

27.03.2012 18:59

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Duanitta 80.?.?.?

Milý steve, vidíte níže to co já, nebo se mi to jen zdá? Jakým právem si Vojta bere do huby 100 mil. zmarněných životů? Právem manipulátora vychutnat si oběť? Jak on odvádí pozornost od toho, o čem se mluví... týjo. Hájzl jeden, podle toho co psal nedávno to hajzl bude. No ale tady: co věta to perla. Mě z toho jde hlava kolem... "ve jménu" se zaštiťuje. Používá chlapec na nečekaných místech ta hesla, které má napsané na papírku ze školení... koncentráky, masakrování, bolševici, a mate.
Jak on se ohání přesně tím, co odsuzujeme my, jenom otočí zúčastněné strany. "Je-li 100 milionů zmarněných lidských životů slabým argumentem, pak nemám pro svůj postoj žádnou další obhajobu". Tady na Zvědavci všichni litují obětí válek, masakrování a souč. koncentráků neustále, a hledají příčinu... a von na nás tohle, jakože to pro nás je slabý argument... Hájzl v přímém přenosu teď a tady.

Jak odvádí pozornost od monetárního systému a jeho systémových chyb... jak směřuje naši nenávist na tučná jména miliardářů, těch schválených (nejsou to Židé), hraje na naše nejnižší pudy závisti. Jen odvést pozornost od mld do chřtánu bank. Že skřípne tyhle, získá pár miliard, ale to není jisté.. spíš to na něčem zkrachuje. Ale že je nadosah ruky nejen 80 mld ročně na úrocích, ale bilion a půl dluhu, jen kliknout, tak to pssst.
Jakpak by vybíral ty lidi, kterým by mělo být zabaveno co nakradli? "Věrohodně dokázat nabytí majetku".. dneska? co to je, když můžete cokoli. Znárodňoval by těm, komu by se mu zachtělo.
"a ještě by zbylo na penzijní reformu"... tedy na banky, už se blížíme k tomu, kde Vojta pracuje.
"lobbisté, čtěte mafiáni, lační"... ach, ty schválené dnes již politicky korektní pojmy...
Problematiku nevyrovnaného státního rozpočtu, který nechce nechat schvalovat - líbivě, mu ani nebudu vysvětlovat, protože pojem hamižnost jako jeho příčinu otočí zase na obyčejné lidi.

Hajzl všech hajzlů futrál

265994

03.04.2012 09:35

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Duanitta 194.?.?.?

Myslím, že název Saturnin je jen zástěrka za to, o čem doopravdy tato kniha a je, a to o tetě Kateřině, potažmo Miloušovi. A bohužel si myslím, že opovržení vůči těmto osobám je nosný a velmi laciný moment, který činí tuto knihu přitažlivou [pláč] . Prostě to dělá lidem dobře, když si na něčem mohou snadno a rychle vyléčit komplex, tato kniha to umožňuje. Saturnin je zajímavý právě v tom, jak reaguje na tyto opovrženíhodné postavy.

Uznávám, že je to dobré, ovšem já mám spíše tendenci se zastávat ubližovaných lidí, nikdy nevidím do nitra nešťastných lidí, a nevím, proč se chovají tak divně.
Mívám dokonce sklony k chápání aj těch tet Kateřin i Miloušů, jakožto částečně i Rimmerů v Červených trpaslících a tak, a to i když ještě před lety jsem si je plně vychutnala.
Zkrátka: příběhy založené na opovržení vůči nějakým způsobem slabším postavám mě (již) (bohužel) neberou.

266272

03.04.2012 21:48

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Duanitta 80.?.?.?

Ale já nejsem odpůrce, to jen aby nezněly samé superlativy. Je to jedna z knih, při nichž jsem se smíchy rozsypávala na zem, něco jako Šťastný Jim (kniha). Čert ví, čím to některé knížky umí..

266318

10.04.2012 16:14

K čemu je nám letní čas?

12:00

Duanitta 194.?.?.?

Letní čas - jednoznačně zrušit.. jde nejen o biorytmy, ale o zmatky a zbytečná nedorozumění v činnosti lidí a SW, nervozita celé září, říjen a březen, kdy to bude nebo nebude..
Jediná otázka tedy alespoň pro mne je - kdy? Jestli to nechat na zimním, nebo letním. Pro dlouhé letní večery bych byla pro letní.. upřímně, jo. Na druhé straně je zde ten krásný nebeský pořádek, kdy v poledne máme Slunce na jihu, v šest ráno ho máme na východě, v šest večer na západě, a o půlnoci sice schované pod obzorem nicméně na severu. Potažmo ve tři odpoledne jihozápad atd. atd.
[smích] Ta hodina navíc ne že by nešla odhadnout, no ale na jakou stranu to hodit už chce trochu námahy, což se tak úplně nechce..
K tomu ještě zohlednit to, kde v časovém pásu se zrovna nacházíme.. čím více šumu, tím méně krásy. Pevný a fascinující nebeský řád ani nebeské hodiny Malého Vozu si tento nepořádek nezaslouží..

266674

10.04.2012 16:45

K čemu je nám letní čas?

RE: 12:00

Duanitta 194.?.?.?

ještě dodám co se týče dlouhých večerů, nezdá se, že by Italové, kteří je mají kratší, si užívali méně než ve Skandinávii, kde zapadá v 11 v noci.
V červnu je třeba docela těžké zahnat děti do pelechu..
Mě by se docela líbila i ta hodinová symetrie, při které by nejen v zimě Slunce svítilo od 8 do 4, ale i v létě "pro změnu" od 4 do 8 (rovný dvojnásobek [smích] ), namísto dnešních naprosto neastronomických a nesymetrických od 5 do 9.

No, ve výsledku je mi to vlastně jedno [smích]

266677

12.04.2012 12:52

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Duanitta 194.?.?.?

Anoo, pokud myslíte 21.4., také se chystám, a nad vidlemi vážně, vážně přemýšlím [smích] no snad si je v návalu nešikovnosti nevrazím do oka nebo někomu jinému. Ať žijí odbory, uskupení kterému věřím, nemohu nic vytknout a které má organizační zázemí a kvalitní lidi ve vedení, a zdá se i zdravý rozum. Díky za ně, ani si to nezasloužíme, že české odbory mají takovou úroveň.. nepodlézají vrchnosti, když na ně chce ona ušít boudu, zato se umí přátelsky dohodnout s ostatními hnutími. Co kdy řekli, udělali, Když argumentují v TV, ostatním nezbývá než jim skákat do řeči tak, aby nebylo slyšet pravdu, co říkají. Ekonomice a penězům rozumí, lidem taky.
Nedovolme je pomlouvat, páč je to naše jediná šance.

266802

12.04.2012 14:09

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: K předposlednímu odstavci

Duanitta 194.?.?.?

Nedejte se, zkuste to, jestli mají špatně zaúčtováno to, co bylo zaplaceno včas, tak to musí zrušit.
Vidím zde u zaměstnanců hodně zajímavých případů, rekordem je dluh 0,-, úrok z prodlení 208,-, k úhradě skoro 30 tis. Onehdá si to exekutor naporoučel nejen strhnout z výplaty, ale vlezl zaměstnanci pro jistotu i na soukromý účet, to pak bylo dlouhé dohadování, než to vůbec pochopili co udělali.. ale vrátili to. Nejsou tam zrovna matematicky nadaní lidé, spíše právně vychcaní, a dělají chyby, které nepřiznávají napoprvé, chce to metodu porouchané gramofonové desky.

266806

13.04.2012 11:25

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: Nevim

Duanitta 194.?.?.?

.. trochu mě mrzí, že když se pořádá velká demonstrace 21.4. s odbory, hromadou dalších iniciativ, které se schválně dohodly na jednotném postupu, tak musí být jiná demonstrace 15.4. Aby to náhodou nemohlo být naráz a všichni, ač heslem obou je sjednotit národ. Škoda, nechci to podrývat, to ne, ale už vidím ty naše novináře, co o tom napíšou. Páč 21.4. nemůžu, musím 15.4., ale raději bych 21., tam vidím více potenciálu na řešení současnosti, a já věřím že takové řešení existuje.
Z hlediska počtu lidí by bylo fajn naplnit alespoň půlku Václaváku... pak lze použít podíl z politicky korektní Velvet konstanty 100 tis.

266866

15.04.2012 21:45

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

Duanitta 217.?.?.?

Zdravím Vás a souhlasím.. z výkřiků Vašich oponentů výše je mi divně, protože např. Jarmila dokázala spojit hned za sebou nenávist ke komunistům, a ejhle hned vedle nenávist k těm-viz její odkaz.
Vůbec jí nevadí, že komunisté = jediní úspěšní proti nim (viz její odkaz) v historii. Dokonce se domnívám, že o tom celý socialismus byl, tj. držet moc peněz na uzdě. Proti agresivní vůli těch, co tím tratí.

Ani bych si tím neplýtvala příspěvkový příděl, ale připomnělo mi teď aktuální zážitek, právě jsem přišla z "demonstrace" tady v Liberci. První rozčarování..asi jen 200 lidí. Druhé rozčarování, řečník začal prskat na socany a komanče, že jsou stejní jako modří, a že odbory jsou jen prodlouženou rukou socanů, a chtějí se jen napakovat. Mluvil víc o nich, než o těch napravo. Jak von to asi ví? Mě tohle přijde jako účelová masáž, "když my krademe a ví se to, tak z toho obviníme i levici, pak nebude na vybranou, a lidi nás budou dál volit".

266994

18.04.2012 09:30

Cena zlata a válka o ní

Ve zlatu je taky trochu zla

Duanitta 194.?.?.?

No, možná to zlato až takový zázrak a všelék není ... možná jen nekoukáte dostatečně do historie. Zadlužit se dá (a taky zadlužovalo) bohužel i ve zlatě ... a pak je to daleko horší - když je ho málo v oběhu, a je hlavně u bohatých a u lichvářů. Lichváři, co mají nejen všechno zlato, ale i dlužní úpisy na neexistující zlato, jsou mocní daleko víc. Pokud jim dlužíme pouhou papírovou měnu, pořád můžeme (a já v to někdy věřím) jednou ukázat dlouhej nos. A to tím, že jim pád této měny sebere ze dne na den veškerou moc, pouhým naším rozhodnutím a jednotou, papír se dá dotisknout a nacpat jim ho do chřtánu.
Zlato je horší ... to, že je v něm zlo, jste určitě už někdy slyšeli, z dávných románů... muselo to bejt strašný.

Kdo se chce zabezpečit na stáří ve zlatě, v rozumné míře ... tomu bych rozuměla (nerozumím ale třeba tomu, proč chce někdo jako důchod zlato dostávat). Čemu zásadně nevěřím, je že ve zlatě se nedá zadlužit, na to jste prosím přišli jak?
Ovšem nerozumím nejvíce tomu, když společnost celá spoléhá na peněžní/zlat(é) zabezpečení budoucnosti... viz třeba druhý pilíř důchodového zabezpečení. Když nebude co kupovat, tak budou jak peníze, tak zlato k ničemu. Jediné, čím zabezpečit budoucnost je kvalita společnosti, tj. pár dětí, k nim sofistikované technolgie na výrobu jídla a všeho potřebného, vychovat je v úctě a soucitu s nemocnými a starými - a hladoví nebudem [smích]

267181

18.04.2012 16:22

Důkaz, že libertarianismus je iluminátský komplot

RE: Mám otázku do pléna - auťák na bubliny

Duanitta 194.?.?.?

Není to tam správně... neúplnou elektrolýzou vznikne nejdřív H+ a OH-, a OH- se pak slučuje s C v palivu na CO2. Zbyde vodík, který hoří s přisávaným kyslíkem ze vzduchu. Jde o ideální účinnost při oxidaci. Rozklad na H2 a O2 je skutečně hodně energieticky náročný .. není však vůbec nutný a tohoto se netýká.

267204

20.04.2012 12:53

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Základní problém jsou prostě nafukovací peníze a od nich se odvíjí ten zbytek
Víte, já si nemyslím, že je to trefa do černého, je to blízko, ale ne ono. Našla jsem jeden text... připadá Vám ta situace způsobená tím, že by se tehdy tiskly nekryté peníze?
"Rovněž on (KarelIV.) však často platil dluhy na úkor Židů rušením jejich dluhopisů .. . Ještě častěji používal této praxe Václav IV. (1378-14) který r. 1385 zrušil židovské dluhopisy v řadě říšských měst a Židy v Čechách dal uvěznit a zajistil jejich majetek. V r. 1390 odpustil Václav křesťanským dlužníkům v celé říši úroky z úroků. Podobně postupoval na Moravě roku 1394 markrabí Jošt, který uvěznil bohaté Židy a vymáhal na nich výkupné. V roce 1411 byly navíc na Moravě zrušeny všechny židovské dluhopisy starší deseti let."
Podle podobných tehdejších reakcí (a je jich moc) se dá odvodit, že tenkrát to nebylo vůbec lepší než dnes. Mě to přijde dokonce horší, lidé se do otroctví dostali daleko snáze. Zkuste vypreparovat jiný základní problém, nikoli "nafukovací peníze". Mě přijde trefnější příčina - vůbec ty "peníze", v kombinaci s hamižností.

267305

20.04.2012 16:25

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Tak teď mi už nebudete věřit vůbec, ale já nepokládám jako příčinu všeho zla ani ten samotný úrok ... pokud by vydřiduch všechno, co vybere na úrocích, někde proflámoval, projedl a užil, tak s ním není problému.. Půjčování může být služba jako každá jiná, třeba i potřebná (taky si občas půjčku berete), ale problém nastane v ten moment hamižnosti... když to neutratí za nic, dál jen půjčuje, a utahuje šroub, tak teprve v ten moment je úrok nebezpečný. Stejně nebezpečně ale šroub utahuje ČEZ, Gates, exekutor, nebo kdokoli, kdo si vynucuje svůj zisk, i když na to zákazník nemá. Příčina potíží jak tehdy, tak dnes, je akumulace kapitálu, či hromadění zisků, v ten moment se může stát mocnou zbraní.
Jestli to někomu zní strašně socialisticky... tak má ouplnou pravdu [smích] , je to velká apologetika plánovaného hospodářství

267317

20.04.2012 21:13

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 80.?.?.?

100% s Vámi souhlasím.. tenhle problém krize oběživa nezmizí ani s lichváři, ani s korupcí, ani s bankami, ani s USA a Izraelem, ani se zákazem úroku, možná se to zmírní, ale neřeší. Tady pomohou snad jen dvě věci: buď plánované hospodářství, nebo řízený NEdluhový dotisk na pokrytí hosp. růstu (nedluhový=do zisku státu, nejlépe na sociální účely)..a zde se dostáváme k tomu, že nekryté peníze mohou být i užitečné [smích]

Těch příkladů z historie je opravdu hodně, včera jsem to objevila při zkoumání osudu sv. Vojtěcha. Budeme se sborem o něm něco docela hezkého hulákat v neděli ve sv. Vítu, a tak jsem se pídila, proč vlastně odešel.. tož hlavní důvod byl v pořadí ten "Třetí, že chamtivý, lakotný Žid (Jakub Apella asi) vždy více a více prodával právě těch, kdo v Kristu věřili věrně. Zbožný biskup nebyl však s to je vykoupit všechny, ačkoli (jaký to žal!) jich bez počtu vyplácel stále."
Kdyby měl tenkrát Vojtěch moc dotisknout peníze, vyplácel by snadno všechny křesťanské otroky, dokud by hamižnost Apelly vítězila nad zdravým rozumem, což by mohlo dlouho trvat. Nevím, jak to měl Vojtěch přesně s těmi denáry, ale na to musel být materiál. Takhle šel nejdříve do Říma k papeži se poradit, co s tím, tam moc nepochodil, pak to ještě tady na chvíli zkusil, a pak definitivně zhnusen odešel na Sever, kde našel svůj osud. Asi to tenkrát nebylo vůbec jednoduché..

267334

20.04.2012 21:34

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 80.?.?.?

Chjo, vždycky mě sejme, jak tohleto všechno chodí.
Takže zpátky na exekutory, musí pomoci, možná to má jít nejdříve přes nějaký soud.. zeptejte, nebo Vám to v pondělí zjistím.
Každopádně, máme v práci podobný případ "tatínka", exekucí šest, ale výživné strhávané exekucí je tzv. přednostní srážka, strhávaná v plné výši, potom teprve se uspokojují ostatní pohledávky až do minimálního limitu. Nevím jak dlouho to takto funguje, ale zkuste to znovu.
Pokud nepracuje, je to horší. Šlo by zkusit vymahačskou firmu, ale pak se nakrmí hlavně ona.. a šance na cokoli od něj se ještě sníží. Můžete nám dát jeho číslo, a zkusíme hromadně "otravovat".. [velký smích]
Držím palce, ať to vyjde, děti musí jíst a bydlet, to není zadarmo, a mají jen Vás.

267335

23.04.2012 09:44

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Vytrháváte část systému... psala jsem to myslím dost polopatě, víc už to nejde, tedy ještě jednou: když veškerý úrok věřitel stihne někde projíst, propít a užít, utratit, není s úrokem problému, oběživo se dostane nakonec tam kam mají, a dlužník bude mít čím splácet. Ty veškeré ekonomické prezentace ohledně škodlivosti úroku, co Vás ovlivnily, mají pravdu pouze díky hamižnosti, se kterou jsou úroky vybírány, a nikdy neutraceny... Stejně tak však koloběh peněz narušuje každý subjekt, který nadmíru syslí peníze. Ani odstraněním úroku tedy nic neřešíte, krize se dostaví i třeba kvůli ČEZu a jim podobným. A určitě znáte hodně bohatých lidí, co hlídají každou korunu, chodí ošuntěle.. to už hraničí s posedlostí, není to normální. Takové chování je předpoklad krizí. Tedy, máme-li se hnout z místa při systémových úvahách, koukněme na superziskové subjekty, které nikdy nezlevní - to je základ dluhových krizí... a ještě jsou za to oslavovány jako pilíře prosperity. A ještě bych se podívala na nerovnováhu zahraničního obchodu...

.......
Jinak dík pánovi 82 za překlad historie sv. Vojtěcha, a za další jeho vynikající příspěvky.

267550

23.04.2012 10:39

Velký restart

RE: Zrovínka dneska

Duanitta 194.?.?.?

Obrovský souhlas ... už jsem to tu kdysi psala v reakci na dřívější článek pana Pantůčka - chce to víc známých osobností, prostě lidi jsou přizpůsobiví společenští tvorové, a asi je to v jiných každodenních věcech dobře.
Jinak za listopadu 89 - hned následující školní den bylo v každé třídě naší střední školy už připraveno po jednom diskutérovi, který věděl, v kolik na náměstí, že se bude zvonit klíčema, že už to vlastně padlo, že je to tutovka, hotovo [velký smích]
... tak to se prosím vědělo už v osm ráno v pondělí [zmaten] taky se kupodivu vědělo, co za hesla se bude volat, byl fahrplan na Jakeše do koše, máme holé ruce, na Štěpána bez Štěpána..
... tož to bylo nejlepší, co se dalo dělat místo matematiky. [zmaten]
Ty připravené diskutéry šlo nazvat přirozenými lídry kolektivu, v každé třídy jeden, a do té doby na téma ani moc nehlesli, podle mě se čekalo na pokyn Už.

Ovšem nevím, jestli tyto návody jsou použitelné pro dnešek, toto není návod pro svržení systému, jen pro maskování a legalizaci převratu zeshora. Jako tečku za celým programem si pamatuji jeden oslí můstek "Ještě před několika dny bychom si vůůbec nedokázali ani představit, že je něco takového možné, ó jaká krása, ó jaký zázrak", a tímto tvrzením se tak nějak zaplnila ta trapná mezera v posloupnosti, že to šlo tak snadno. Myslím, že sami byli překvapeni, jak to šlo dobře.

267557

24.04.2012 10:45

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Duanitta 194.?.?.?

neurážejte prosím, zejména pokud sám svou vizi nemáte, a ta stávající kterou obhajujete evidentně krachuje. Mohl byste raději objasnit, proč ta podle Vás "emisní" banka, naše ČNB, naše CZK nesmí emitovat? Přesně, kterým výnosem a kdy to bylo po revoluci zakázáno... A to ač růst ekonomiky a bohatství vyžaduje nárůst oběživa, jinak narazí na finanční krizi..
Proč si na to půjčujeme v zahraničí?

267655

24.04.2012 16:12

Velký restart

RE: Zrovínka dneska

Duanitta 194.?.?.?

>18.listopadu v podniku vzniklo OF a podívejme se, ten klučina se čirou náhodou stal předsedou OF a ze šuplíku vytáhl kompletně připravené seznamy OF na jednotlivých závodech, kontakty na studenty, kteří druhý den přišli na "návštěvu" do podniku atd
tak to by tak nějak odpovídalo, zapadalo do té pavoukové organizace diskutérů ve škole... safra, to musela bejt AKCE!

Klidně řekněte jméno toho úspěšného mladého muže, bude to navždy uloženo, možná ho někdo i známe a dáme si pozor na jeho výjimečné schopnosti a statečnost. To by se nemělo zapomínat, i když třeba byl jen mladej a blbej.

267703

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,40 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 618,86 Kč
1 unce stříbra
540,83 Kč
Bitcoin
675 481,22 Kč

Poslední aktualizace: 28.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 194 745