Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané cifix

Nalezeno 61 příspěveků, 13 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.09.2009 20:00

Deset měsíců podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Výborný článek, proč si Stwora zaslouží jít sedět

cifix 80.?.?.?

článek p. Visingra je napsaný pěkným jazykem a je zajimavý, leč mýlí se v tom zásadním a to je: zda pochybnost (oprávněná) o počtu mrtvých jedné národnosti za 2. světové války ohrožuje demokracii. Myslím, že že zpochybnění počtu zabitých Romů by "ohrožením" nebylo. Problém je, že to neohrožuje demokracii, ale sionistickou propagandu...

199880

05.02.2010 21:39

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

Predplatne ano, ale ne celoplosne

cifix 80.?.?.?

Platím si predplatne asi rok a prekvapuje mne, ze je nas tak malo. Je mi jasne ze bez penez to nejde, ale zpoplatnit komplet pristup a nechat to jen na 24 hodin znamena konec serveru jako silneho (silne navstevovaneho) media. A vzniku okrajoveho klubu. To neni spravna cesta. Z diskuse jsem si vzal toto:
1. zpoplatnit cast obsahu tak, aby bylo lze Zvedavec uzivat, ale aby to ty co neplati trochu otravilo (a primelo je zamyslet se, zda si radsi predplatit).
Tedy zpoplatnit napriklad cerstve clanky (1-3 dny) a pak nahodne se menici 30% obsahu archivu. Zaroven zustane mozne, aby lidi mohli prichazet a okruh ctenaru se rozsiroval.
3. obcas rozvirit takovouto diskuzi, aby si to lidi uvedomili. Takovy fundraising. Neco vymyslet, aby lidi davali i dary (to byla Sazka...) Tj. mit financovani jak predplatne tak dary.
4. zkusit ten obchod - tady mi prijde pripadne ty navrhovane knihy (?domluva s nejakym fungujicim obchodem?) a CD s obsahem zvedavce atd.
5. !moznost platit anonymne prispevky, tj. ne z uctu - pokud clovek posle slozenku s vymyslenym jmenem a ma registraci na vymyslene jmeno tak to jde, ale slozenka je draha
6. reklamou to nepujde - kdo by si ji tu dal, jako by podal zadost o kontrolu z FU

211693

17.03.2010 03:03

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa - část 2.

RE: Jedna věta...

cifix 80.?.?.?

Jsme na jedne lodi, cela "zapadni" civilizace. Jestli se "potopime" my nebo USA driv je jedno... Jeden system bankovnictvi. A o tom to je. System castecnych rezerv a neustale rostouci zadluzeni vsech subjektu (lidi, firmy, verejne osoby) bankam. Jestli se potopime tak vseci zaraz. Clanek je pekny, ale co bude den pote?... zbyde nadnarodni banka-korporace a porobeny-jim-zadluzeny zbytek sveta? Jak se tomu branit... to je otazka dne. Nestaci jen nemit dluhy - vzali si jako rukojmi staty (nejen nucene vyplaceni) a pomoci nich treba jen v CR kazdy z nas dluzi 112 tis. Kc... no ale to je furt dokola.

215150

23.03.2010 14:33

Hledá se druhá Božena Němcová

V roce 1993 BIS kryla zhanobení židovských hrobů

cifix 80.?.?.?

popisuje to ve svém článku Hučín Odsouzeni byli nějací skini z Vlastenecké ligy, ale indicie prý vedou k STBákům a komunistům. Takže příkladů, jak nám vyrábějí tajné služby kauzy je více.

215699

24.03.2010 15:58

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa - část 3.

ale co dělat?! změnit systém peněz?

cifix 217.?.?.?

zatím se tu diskutuje o hejkalech... Shrnu-li článek (i ty předchozí) - popisuje hrátky elit, chystající si již dlouhou dobu svůj píseček, jak mít vládu nad světem pevně ve svých rukou. Zadlužují postupně celý svět a jak známo zadlužený se stává otrokem. Co dělat? ... Já mám stále dojem že velmi důležité je to, že finanční elity ukradly světu peníze - ustavily systém peněz vznikajících z dluhu. A jak svět platí úroky, tak financují další a další uzurpovaní světa pomocí bank, inflace, deflace, krizí a válek. Ptám se: může nás zachránit to, že změníme monetární systém na systém kreditních peněz? viz např. nedávný článek zde od A. Votruby . Jak to udělat? Osobně se mi zdá, že politika se zcela vyprázdnila, slova "levice" "pravice" postrádají obsah, když elity vládnou a politici chca nechca dělají zákony a rozhodnutí v prospěch obrbank a korporací. Takže má smysl dělat něco v politice? volit? Příjde mi snad jediné co by mít smysl mohlo a to je prosazení systému spravedlivých peněz. Víte někdo o nějakém hnutí či společnosti, která u nás v tomto směru něco dělá?

215774

09.04.2010 21:36

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

RE: jak je to doopravdy?

cifix 80.?.?.?

"ukažte mi příklad, kdy vznikly nějaké karcinogenní látky."
No, můj kamarád strávil při cestování několik hodin ve společnosti paní, která pracovala v laboratoři - asi státní v Česku. Říkala mu, že změřili, že GM brambory jsou 8Ox rakovinotvornější... ale, že nesmí o tom říkat, jinak už profesně je odepsaná.
Toť citát. Ten kamarád je důvěryhodný (pro mne). Zní to jako kec, ale je to ze života. Takový malý střípeček reality.

216748

15.04.2010 22:51

Promarněná šance vyléčit Velkou hospodářskou krizi

RE: Krize?

cifix 80.?.?.?

Karle, přeci mluvíme o monetárním systému. A tento systém pomocí peněz tvořených z ničeho a úroku z nich akumuluje kapitál do kapsy bankéřů. Je-li to tak, tak mluvit o levici či pravici (či socialismu nebo kapitalismu) je zcela zbytečné, redundantní [smích]
2. Krize je obsažena v tomto monetárním/peněžním systému (viz třeba pěkně zde). Krize nastává pokud dochází ke snižování množství peněz, deflaci, tj. nejsou vytvářeny další dluhy, ale jsou snaopak pláceny a peníze tak, jak byly vytvořeny z ničeho zase mizí. Systém totiž funguje jen když neustále přibývá peněz - jelikož nejsou vytvořeny peníze na úroky. Takže dlužníci se perou o peníze, aby i úroky mohli splatit. Proto ČNB má "politiku cílování inflace na 2-3%", aby se systém udržel v chodu.
Takže Vaše řeč, že krize je heslo pro konzumenty a lenochy je platné pouze částečně. Padne i na normální lidi a není krize správná a nemá to tak být. Tento systém velmi silně akceleruje bezohlednost mezi lidmi. Je to systém pro deprivanty (viz video Fr. Koukolíka)
3. Proto je důležité nastolit systém spravedlivých peněz. A myslím, je to jediná věc, která je důležitá a mne politicky zajímá. Bez toho nemá smysl žádná politika, reforma důchodového či zdravotního či jakéhokoli systému. Ať se udělá cokoli bude pokračovat zadlužování a zotročování celé zeměkoule.
4. Proto je tento článek velmi cenný a i ten pokus. Je vidět, že měl okamžité výsledky, ač je nemohl potrvdit dlouhodobě, protože bankéři: "ne krizi" ale "peníze si rozvracet nenecháme".
5. Nevíte jestli má některá strana v programu "spravedlivé peníze"?
6. Nevíte jestli je tu v česku volaké společenstvo, které se tím zabývá? To je jediné, k čemu bych se snad společensky/politicky zaangažoval. Nic jiného nemá smysl.

217253

28.04.2010 00:02

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: Problém je akumulace kapitálu?

cifix 80.?.?.?

základním důvodem krizí je: Hlavně ten fakt, že banka půjčí dlužníkovi jistinu, kterou vytvoří z ničeho. Nevytvoří peníze na úrok. Tj. množství dluhů je větší než množství peněz. Dlužníci tedy bojují o peníze, které vytvoří následně další dlužníci, aby mohli splatit i tyto úroky. Tj. nebude-li vytvářen neustále rostoucí dluh (exponenciálně), tak dojde k nedostatku peněz - tedy krizi. Jak k tomu přispívá (tj. není základní příčinou) akumulace kapitálu? Před velkou krizí se dělali masivní půjčky, dokonce se brali půjčky, aby se investovalo. Množství peněz v USA utěšeně narůstalo. No a pak velcí bankéři stáhli v součinnosti z trhu peníze a zároveň vyžádali splatnost půjček, zároveň udělali PR o nestabilitě a nastartovali opačnou spirálu deflace. Vlivem počátečního nedostatku peněz lidi museli prodávat svá aktiva, aby mohli splácet své dluhy, začala jít dolů cena akcií, nemovitostí atd. Hlad po penězích se zvýšil. Začali runy na banky, došlo k nedůvěře, přestalo se úvěrovat, naopak se spláceno a peníze zanikaly tím více. Spirála. Lidi neměli na splácení svých dluhů a přišli o zástavy. A teď pozor - tím původním dluhem peníze vznikly. No a co když ten dluh zanikl? No zanikly i peníze. V bance smazali čísla. Jen skutečný majetek se přesunul jako zástava od veřejnosti do bank. No a banky se přesunuly do větších bank (krachlo v USA během krize 5000 bank). Které banky přežili? Ty které byli nejlepší? Kdeže - ty které podržel FED/stát. Kdo ovládá FED/stát? - velké banky A to je princip ovládání ekonomik inflací/deflací před kterou varovali zakladatelé USA. Systém peněz tvořených dluhem je ze své podstaty podvod a je nestabilní, je držen centrálními bankami (dnes státy pomocí bailoutů - lijou tam peníze). Bankovní systém je takto schopen rozhodovat, která firma bude fungovat a která ne. O tom by mohl vykládat třeba pan Stehlík z Poldovky, kterému na 14 dní (jako dlužníkovi) obstavili účet, kde peníze na splacení měl. A byl v háji. Všichni jsme dnes dlužníci stát-firmy-organizace-lidi. A z veškerých peněz jde úrok do bank.
ps. Nízké úroky jen napomáhají tvorbě dalších peněz, aby se systém udržel v chodu a brali se další úvěry, nejsou příčinou krize, ale má to ty efekty co píšete.

218157

28.04.2010 00:23

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: System s konstantnim mnozstvim penez

cifix 80.?.?.?

Kde jste pane Votruba přišel na to, že konstantní množství je iluzí? Proč? než byly papírové peníze a bankovní systém platilo se zlatem a stříbrem a množství bylo konstantní. Jedině, že se padělaly mince obrušováním, ale to je zase podvod a toho kdo takovýma mincema platí je třeba trestat. Nebo libertariánsky mít svobodu to nepříjmout.
Dále píšete "systém částečných rezerv...Vznikl přirozeným vývojem na základě svobodného a ekonomicky racionálního jednání konkrétních lidí. Opakuji, že to způsobuje svobodné a ekonomicky racionální jednání bankéřů."
- Ale to je podvod. Pokud to chcete nazývat ekonomicky racionální jednání, prosím. Loupež ve skladu počítačů je taky ekonomicky racionální. Ne, bylo by bývalo třeba banky co by nekryli 100%, tak nechat krachnout, když by byl run na tu banku. A ne zavádět systém částečných rezerv a centrální banky. Jenže to je vše už pasé. Máme podvodně zaveden systém peněz vzniklých z dluhu.

218158

28.04.2010 00:53

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Klasický libertariánský blábol

cifix 80.?.?.?

vezmu to za artasta.
"stále čekám na vysvětlení Vašich kreditních peněz"
Začnu znovu Vaším článkem: "V příkladu jsou pro zjednodušení vynechány banky. Ty ale na výsledku nic nemění, protože fungují pouze jako zprostředkovatel, tak jako autobazar auta nevyrábí, ale pouze zprostředkovává nákup a prodej. Ano, banka může půjčovat i vlastní jmění – pak se stává věřitelem, jako kdokoliv jiný."
To není pravda! I v článku na Myego.cz na který sám odkazujete je totiž psáno: "Zdaleka největší množství peněz dnes vzniká při poskytování úvěrů obchodními bankami a většina peněz v ekonomice je tohoto úvěrového původu. Při poskytování úvěru obchodní banky vytvářejí peníze, nepůjčují peníze, jež do nich někdo předtím vložil." Takže banka NEZPROSTŘEDKOVÁVÁ peníze od ČNB, ale vytváří je. V praxi je to tak, že centrální banka vytváří cca 3% peněz a zbytek (no zbytek, většina) vzniká nafouknutím těchto peněz multiplikátorem. Různí ekonomové dokonce poukazují, že už ani to není pravda, ale tvorba peněz úvěrem bankami dokonce předbíhá tvorbu centrální bankou, která jen dorovnává rezervy (to tvrdí např. SimonDixon.org a další).
"Svým článkem jsem tedy chtěl osvětlit fungování bankovnictví a dokázat, že problém není v bankovnictví jako takovém"
- Vy jste se osvětlení bankovnictví zcela vyhnul, tvrdíte na dalším místě, že úvěrová expanze (= debetní peníze), je to samé jako tisk peněz. To je lež. Průser s kreditními penězi je ten, že zatímco mince a bankovky vytištěné státem (3% peněz) vznikly jako "aktivum" bez zatížení dluhem (i když i to je dnes sporné, ale nešť), tak debetní peníze jsou zatíženy úrokem, na který nebyly peníze vytvořeny. Tj. množství dluhů (jistina + úrok) je větší než množství peněz v ekonomice. Byli- li by splaceny dluhy, zanikly by peníze krom mincí a bankovek a zbyly by nesplatitelné úroky. Tím pádem vzniká nedostatek peněz a dlužníci mezi sebou zápasí, kdo urve dříve peníze na splacení. To je podstatou dnešní rostoucí dravosti, bezohlednosti a uspěchanosti - běžíme krysí závod. Systém je udržitelný jen neustálým přílivem nových peněz - vytvořených z dluhu = exponenciální růst ad absurdum. Není - li nový příliv, je krize a nedostatek peněz jako za Velké deprese.
Váš popis úrokového paradoxu nepopisuje dnešní realitu, ale snad systém s konstantním množstvím peněz, tj. je mimo mísu.

218159

28.04.2010 13:30

Také se ptám, jak je to s finančním systémem

RE: Problém je akumulace kapitálu?

cifix 188.?.?.?

souhlas. Dnes už je dokonce i systém částečných rezerv minulostí a peníze banky tvoří dle poptávky. Nejlepší popis tvorby peněz jsem nalezl zde http://myego.cz/item/jak-dnes-vznikaji-penize. Celý systém musí zkrachovat. Jak k tomu dojde, tak tito náčelníci nasadí nasadí jiný systém peněz, jenže to už budou mít celou planetu v rukou.
Již je to jen zvůle. Kdo se drží pravidel okrádá sám sebe. Já se tak ale chovat budu, protože mám svědomí.

218198

28.04.2010 23:03

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

cifix 80.?.?.?

výborné postřehy. Zkusím přidat další z článku U.I. Malcika [smích]
Všichni víme, že FRB vychází se ze statistiky, že je málo pravděpodobné, aby si všichni vkladatelé hned najednou chtěli vybrat z banky své zlato. Ačkoliv se tedy banka zavázala, že zlato je kdykoliv připravené k okamžitému vyzvednutí, ve skutečnosti ho půjčila někomu jinému. To zlato je tedy utracené dvakrát – jednou tak, že si jeho majitel za příslušnou poukázku někde něco koupí, a podruhé tak, že ho utratí ten, kdo si ho půjčil. Peněžní zásoba se tak nafukuje. Moloděc Málčik stále nepochopil, že dnes už banky opravdu peníze vytvářejí zápisem do svých knih (v počítači). A to dokonce i bez ohledu na to, zda tam někdo vložil nějaký vklad. Dnes už úvěr vytváří peníz a z něj je pak vklad, když to někdo přinese zpátky jako tržbu za zboží. O nějakém zlatě v bankách nemůže být řeč už vůbec. Takže na základě zcela chybných premis, se pak U.I. moloděc snaží o vysvětlování (pomocí principů, které by za normálních, svobodných podmínek fungovaly) a nalézání řešení. Jenže tím pádem je mimo mísu. K článku nemá cenu se vyjadřovat. Přidám odkazy, které myslím hodně osvětlují, pro ctěné čtenáře:

- tvorba peněz, solidně technický popis Ondřej Moravec
http://myego.cz/item/jak-dnes-vznikaji-penize
– skrytá pravda za světovým zadlužením Richard Greaves
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=%201273
Simon Dixon, přepis přednášky
http://www.scribd.com/doc/29445343/Buducnos%C5%A5-...
No a film Peníze jako dluh od Grignona si najděte na You tube sami.

IMHO se mi jeví jako největší blud U.I. ekonomů kecy o nějakém paradoxu úroků, že neexistuje a že je úrok OK a spravedlivá odměna. To může možná platit pokud směním něco za něco - mám něco, třeba zlatý peníz a půjčím ho. V systému podvodně vytvářených peněz z ničeho není peníz na splacení úroku vytvořen a až se splatí dluh - zaniknou i peníze a zůstane jen dluh ve výši úroků. Zástava propadne věřiteli. Úrok tedy zastane funkci převodu převodu reálného majetku do správných rukou. Přičemž jsme k zápujčce použili NIC. Super byzna geniálních deprivantů. [bliji] Víte o tom, že cca 4% populace nemá svědomí? Je to i naměřeno (zúžení některých částí mozku - viz. Koukolík Vzpoura deprivantů) a je to dáno geneticky... Kam se ti lidi asi vyšplhali? Howgh

218239

29.04.2010 14:43

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

cifix 80.?.?.?

četl jsem je oba důkladně, kdybyste si přečetl mé příspěvky, pod Vaším prvním článkem, tak byste věděl, že na Myego jste mne upozornil Vy a upozorňoval jsem Vás, že jste v rozporu s článkem na myego... ostatně na mé příspěvky pod Vaším prvním článkem jste neodpověděl. Ale je fajn, že jste to tu rozvířil [smích]

218315

29.04.2010 14:55

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

cifix 80.?.?.?

kdyby byla realita jiná, tak bych se s autorem v těch teoretizováních shodoval.
FRB je již minulostí, už ty prachy vytvářej S lehkostí motýla. Přečtěte si můj příspěvek znovu a najdete v něm odpovědi na své otázky.

218318

29.04.2010 17:44

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

cifix 80.?.?.?

a ráno se tam již odpověď objevila, tak to se omlouvám [smích]

218337

29.04.2010 18:21

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Blahoprani i na zvedavci mame konecne ukazku demagogie

cifix 80.?.?.?

A to, že Vám někdo půjčí peníze, za službu nepovažujete? Ne, pokud mi banka peníze vytvoří na požádání. To není směna. Dám slib za NIC, že NIC vrátím a zaplatím z toho úrok. To není služba.

218339

29.04.2010 22:13

Vedly by „kazící se peníze“ k drancování přírodních zdrojů?

RE: Souhlasím - vedly by k zodpovědnosti a hospodárnosti

cifix 80.?.?.?

drobně se mýlíte ve výpočtu splátky úvěru. Splátka nebude 1,66 ale 1,933 protože při konstantní splátce neklesá jistina lineárně, ale nejprve je vyšší splátka úroku, později je vyšší splátka jistiny. Přeplatí tedy 131,96 (+100 vrácení jistiny).
hodně se mýlíte v tom, že pokud jsi protihodnotou myslel peníze, jimiž splácíš úrok, pak samozřejmě musela být někde nějaká hodnota vytvořena Ano v současném systému kdy banka tvoří peníze z ničeho, tak ta "hodnota"-peníze byla vytvořena tak, že si někdo další vzal úvěr a vytvořil tak peníze, jimiž se splatí tento úrok navíc. A to je to, v čem je problém.

218356

30.04.2010 15:25

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

RE: Třetí teze

cifix 80.?.?.?

pane 88, opravdu se mýlíte co se týče tvorby peněz. Centrální banka je nevytváří, komerční banky je vytváří: http://myego.cz/item/jak-dnes-vznikaji-penize. Takže pak jsou vaše argumenty liché.

218446

09.05.2010 01:39

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Co ta báseň člověku dá?

cifix 80.?.?.?

ja jsem se u toho zasmal, a to mi staci. nejake umeni v tom nevidim. Na druhou stranu, kdyz se rozhlidnu, a uvedomim si souvislosti naseho sveta, musim pripustit jistou podobnost s tím, jak je to v textu vykresleno [překvapení] [zmaten]

218978

01.07.2010 19:13

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: Na to mohu jenom kopirovat odstavec z clanku ve Zvedavci:

cifix 188.?.?.?

čéče, to budete muset nějak doložit. mega je nesmysl. Je-li metoda výpočtu, co úředník to Žid, tak je možná číslo správné, ale kde jste na ten příměr došel?
S těma VŠ a jménama jste si spletl rubriku, tady není "humor".

223188

01.07.2010 19:32

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: Přiznám se

cifix 188.?.?.?

prosím vás F.Matějka není cikán, jak jste mylně usoudil podle obrázku u článku, ale bílý politicky činný odpůrce EU apod. www.frantisekmatejka.cz

223190

01.07.2010 19:43

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: Na to mohu jenom kopirovat odstavec z clanku ve Zvedavci:

cifix 188.?.?.?

čítávám vaše příspěvky, a občas se i zasměju ... ale stejně by mě zajímalo proč reagujete na vše ironickým/ujetým/černohumorním/apod... způsobem. Už Vám leze realita okolo na bednu?
Já se včera bavil s přítelem o tom jak banky vytvářejí peníze - uvěřil až když jsem mu ukázal učebnici ekonomiky, kde to je taky napsané. No ale stejně mne ke třetí hodině nad ránem nazval fašounem [překvapení] , když jsem mu řekl asi tak tisícinu toho o čem se tu píše ...
No to jen na dokreslení, že bych se nedivil, že kontakt s lidmi v matrixu leze na bednu...

223191

01.07.2010 23:00

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: Na to mohu jenom kopirovat odstavec z clanku ve Zvedavci:

cifix 80.?.?.?

ta predchozi reakce je take moje...
mrkl jsem na stranky autora toho clanku J.S. Kim a je tam uzasne video z roku 1974 resp. 1958 http://www.theundergroundinvestor.com/2010/06/robe...

223203

01.07.2010 23:41

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: Na to mohu jenom kopirovat odstavec z clanku ve Zvedavci:

cifix 80.?.?.?

audit nebude, to uz se da spis verit ze budou v CR statni zakazky zadavany ferove...

223208

02.07.2010 09:20

Skupinka Romů brutálně zbila třináctiletého hocha

RE: Přiznám se

cifix 80.?.?.?

pane, nevsiml jste si, ze je to reakce na predchozi prispevek 223122, v kterem pisatel omylem povazuje Matejku za cikana. Jinak vy to trochu prehanite v prispevku 223119, s tema dovolenyma v Osvetimi... to jste Johnuv agent provokater? [překvapení]

223223

12.07.2010 01:35

Globální politické probuzení a nový světový řád, dil 2.

European Council on Foreign Relations

cifix 93.?.?.?

tak jsem se mrkl na členy z česka jsou tam V. Havel, spící kníže Švanc´n´berk a Š. Pánek. Opravdu vybraná společnost. Ten kníže toho stihne hodně - ECFR, Bilderberg, čelní politické funkce v ČR... a ještě i nechat o sobě odvysílat propagandistický film na Čt před volbami.

223896

19.07.2010 11:59

Tandem Clinton-Gates a americká zahraniční politika

Hitlary Clinton

cifix 93.?.?.?

tak překlep mne pobavil. Ale zní to dobře [chechtot] [chechtot]

224433

08.09.2010 00:03

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: že by false flag?

cifix 93.?.?.?

OMG další chytrolín, co přišel na Boha rozumem. "Presným poznaním Biblie" a to Vám nevadí ty rozpory co tam jsou? Třeba jeden evangelista píše, že Ježíš po narození šel ihned do Egypta a druhý píše, že po sedmi dnech šli obětovat do Jeruzaléma a pak domů a do Egypta vůbec nešli... atd. mrkněte třeba na (http://www.infidels.org/library/modern/donald_morgan/inconsistencies.html)
O starém zákoně ani nemluvě. Co máte na mysli Božím záměrem na základě "čtení Bible"? To, že je to zeměkoule pro vyvolené? (židy, 140000 Jehovistů, nebo ty "správně věřící" v nějaké "správné" církvi?

227732

08.09.2010 18:44

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: že by false flag?

cifix 93.?.?.?

"Mne zdanlivé rozpory v Biblii nevadia, pretože sa vždy dajú vysvetliť uhlom pohľadu, z ktorého o tej istej udalosti písali viacerí Boží svedkovia, alebo jednoducho sa dajú pochopiť z kontextu."
Nemyslím si, že by pohled z různých úhlů mohl vysvětlit rozpor uvedený výše - po Ježíšově narození. Čili Bible pro mne není inspirované Boží slovo a tak nemá cenu se vyjadřovat k obsahu té zvěsti. Ale nechme si to na jinou debatu, tady jsme off topic.

227777

16.09.2010 08:22

Velká cholesterolová lež

RE: Konečně jeden lékař co našel odvahu přiznat pravdu.

cifix 93.?.?.?

Nedávno jsem viděl na podobné téma dokument o rakovinovém průmyslu, který se živí prodejem neúčinných "léků" jako ozařování a chemoterapeutika. Přitom stačí, aby lidi začali jíst ovoce a zeleninu a méně živočišných bílkovin... http://www.blip.tv/file/3723873. Podobné je to s těma chřipkama, jak prošlo v nedávné době a farmaceutický průmysl namastil kapsy za součinnosti médií a WHO - počítám že vše má stejnou skupinu majitelů . [oči v sloup]

228184

21.10.2010 23:36

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Zajimavé odkazy k tématu

cifix 93.?.?.?

pane aristokrat, jako agenta CIA vás nešacuji, ale hestroyovi jste odpověděl vyhýbavě, co se týče 11.9. Vy si myslíte, že ty baráky spadly nárazem letadla? Myslíte, že to bylo odpálené trhavinami? Mám známého, co mi tvrdí, že četbou a přemyšlováním dospěl k tomu, že Bůh je. Ale na otázku zda ty dvoj.trojčataa byli odpáleny odpoví - nemám technické vzdělání... tak jak mu mohu věřit ohlredně mnohem méně doložitelných věcí... Já jen abych věděl, co si myslet o Vašem úsudku. Přispíváte tady dost, tak je to dobré vědět. To za prvé. A za druhé na poznámku hestroyovu - o tom, že u dodavatele paliva někdo přilévá do paliva přídavek - začnete blábolit o přídavných zařízeních na křídla. Stejná taktika mluvení o něčem jiném jako ministerstvo a CHMI v článku. Nejsem zastáncem chemtrails, ale tuto mne na Vás udivilo.

230508

31.10.2010 20:29

Tajemství peněz

RE: Hezký

cifix 93.?.?.?

HHBB proč nereagujete na reakce na Vás v tomto vláknu?? Hlavně 230906 od jansmith a pak Quido2 ! Opravdu přecházíte v mlčení (jehňátek), když se Vás zeptají na to co oni nerad povědít? Doteď mi Vaše příspěvky do debaty přišli minimáoně zajímavé, leč toto dává zřejmě plnější obraz??

231496

01.11.2010 20:27

Tajemství peněz

RE: Hezký

cifix 93.?.?.?

Zkusím dotaz formulovat, přečetl jsem si i Vaši minulou diskuzi pod článkem o pyramidách. Stojíte na pozici: že lidi si za to že jsou zotročeni Systémem mohou sami, tím že jsou ovce. Na lichvářském systému že se podílí každý (to vše je část pravdy). Popisujete dobře systém i fungování pěněz.
Ale. Neviděl jsem, že byste uznal vinu mocipánů. Přeci někdo tu lichvu zavedl (žid Rotschild a spol). V jednom podobenství píšete, že včela se může na včelaře vykašlat. Myslím, že včela potřebuje roj, aby mohla žít. Nemůže si odletět, chcípne. Máte pravdu, že ovce se musí probudit, ale je to jen půl pravdy. Ta druhá je, že lichva nevznikla sama, ale zavedli ji lichváři. Je třeba nejen odovcovatět, ale znát i kdo a jak nás chce zotročit, jinak se člověk nemůže bránit.

Jinými slovy: je vhodné odpovědět na tuto Jendovu repliku: "že nesouhlasím s tvou soustavnou tendencí bagatelizovat a odvádět pozornost od mafií a skupin, které jsou přisáty (a tvoří kostru) globál.kapitálu. Skupin, které zasluhují přídomek "košér" už jen tím, že jej z pozice R&R Ltd. MOCENSKÝCH sil (o kterých se tak nějak nedoporučuje kriticky a na faktech hovořit a které časem získaly pro své chování viz: CHCI CELÝ SVĚT A JEŠTĚ 5%NAVÍC = tj. metoda MANDRAKE: -Zde- lidové označení Voldemorti) a které ve spolupráci s ostatními globálními ovčáky globální kapitál navázan na vše ostatní spravují, koncentrují a sofistikovaně kontrolují. Např. zde je toto téma k nahlédnutí i ve starší diskuzi na Zvědavci: Metoda „Mandrake“.

Nečetl jsem všechny diskuze, jen tyto poslední dvě (jsem jen člověk), ale neviděl jsem Vás se k tomu vyjádřit. Tak to zkuste [smích]
Obecně v diskuzích (naposledy s kantorkou VŠ sociologické) narážím, že lidé nechtějí o tom, že ten a ten globální kapitalista udělal to a to a má z toho obří vývar. To by přece byla ta "konspirační teorie" ... a je vymalováno...

231583

01.11.2010 21:08

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Dulezite je pravicovat

cifix 93.?.?.?

houšť a jen více ... ale zasmál jsem se pěkně [chechtot] [chechtot] [chechtot]

231593

02.11.2010 12:06

Tajemství peněz

RE: Hezký

cifix 93.?.?.?

děkuji za odpověď. [mrknutí jedním okem]
ad "Vlastně jedinou cestou jak ven, je sebeproměna. Ono to zní nepochopitelně právě v důsledku jistého mentálního teroru, kterému jsme vystaveni, což je dáno právě masovostí stáda."
S první půlkou souhlas. S druhou - je to jen půl pravdy. Řekl byste do očí zemědělci, kterého komunisti po 1948 zavřeli a sebrali mu farmu, že si za to může sám? Naopak mentální teror vytváří hlavně ti u pák, kteří jsou deprivanty. Lichvářský systém sám o sobě také vytváří obrovský tlak na společnost, aby se servali o kus žvance na placení úroků. Zároveň přitom jako ovce bečí a uplatňují se jevy, které popisujete kterými si ovce vytváří další tlak (např v lágru nejhorší vytvářejí dozorci z vězňů atd.). Tedy obojí působí ten tlak. Vy to první popíráte. Např. zákon o centrální bance USA byl odhlasován na schůzi, kde byli jen tři poslanci a Wilson dostal od finančníků prachy na kampaň, s podmínkou, že to podepíše. Chcete říct, že si ovce přijaly lichvu? V tom se rozcházíme.
ad zvyky - souhlas, zvyky jsou mocný nástroj v dobrém i zlém
ad "Kapitalista dělá jen něco ve své pozici, do které ho vynesl systém" - no částečně. Dnešní průser je, že (jak jste sám někde napsal - nevyplácí se poctivě podnikat tvorbou statků proti když si vytvoří peníze z ničeho) systém nahoru pomáhá deprivantům, protože jej náčelníkují deprivanti. Nejsem zastánce dštení síry na podnikatele, naopak jsou páteří ekonomiky, když si třeba u nás vybuduje továrnu na nábytek a po revoluci začínal ve svém domku.
ad katolíci a židé - nejsem katolík a výhrady k nim mám, zde ale OT (altuální lichvu nezavedli). Jen vidím, že jsou vzájemně na kordy (ne moc viditelně). Co také vidím a víc je na pořadu dne než katolíci, je židovská nadvláda v euroatlantské civilizaci. To se mi zdá, že také popíráte. Mluvil jsem před časem s místním židem, který mi to v hospodě sám (rozjařen) pyšně (pro-)řekl, že ovládají vlády většiny států. On sám se chystá do velké politiky vstoupit a založil v našem městě pobočku jedné parlamentní strany.
Takže tu repliku, že katolíci vytvořili belzebuba Ročílda neberu. Židé v euroatlantské civilizaci nadvládu mají. To samo o sobě by ještě nemuselo být negativní, kdyby se nepodíleli na zavedení lichvy a dalších neřádů a nežili ve svých myslích v nadřazenosti/ tedy alespoň někteří. Paušalizace na všechny židy je zavádějící, ale nevím jak to lépe říct. (snad deprivantská elita mezi židy? ti u pák ve vnitřním kruhu?). Obyčejní lidé ovce židé jsou na tom asi hůř než ovce jiných národů, nevím.
Tož tak v mém stádiu poznání. Argumentace plýtvá energií, ale pomáhá to v orientaci. Jinak by se taky člověk mohl stát svazákem NWO a dělat jim iniciativního jocha a to by vyplýtval mnohem víc energie a škod...

231698

03.11.2010 19:28

Tajemství peněz

RE: Hezký

cifix 93.?.?.?

>sedláci vyvlastnění svému majetnějšímu kolegovi potichu přáli a již si dopředu dělili jeho statky
takže podle Vás shrnu - A. ovce si za to, že jsou okrádány mohou sami, B. ovce si jen závidí a C. vůbec mají vlastnosti kterými vytvářejí mentální teror
Tuto mentalitu pozoruji u "drábů", kteří hlídají ovce, a ospravedlňují si své počínání tím, že ovce, socky, židé (za nacismu) ... mají tyto vlastnosti (tím nechci říct, že jste to vy). U dnešních drábů to pozoruji. A dovedu si to živě představit u drábů, kteří "v Egyptě ujařmovali Izraelity".
Ale pojďme k sporu v otázce "viny".
>s kým, a jak, uzavírám dohody...
>si ovce přijaly lichvu? ... Vzhledem k výše uvedenému se to tak nakonec i dá nazvat
nedá, ovce neuzavřela dohodu s třemi poslanci a Wilsonem (ať užijeme konkrétní rozebíraný případ), kteří podvodem navlékli ten zákon. Dohodli se snad lidé, ovce, na tom zákoně? Ptám se uzavřeli ovce dohodu, jak argumentujete? Stejně jako sedlák na vsi co si farmaří a příjdou jej vyvlastnit. Tím, že uvedete příklad že nějaký sedlák přál jinému většímu, aby jej vyvlastnili jste vůbec, ale vůbec nezargumentoval, že sedláci mají vinu na tom, že ho komunisti (i pomocí toho jak popisujete) okradli.
Tj. chcete říci vykradenému, že si může za to sám, že mu vykradli byt?
>pak případně vůbec nebudu na podivné dohody přistupovat
Jak? obě dohody uzavřeli ti u pák... ne sedláček nebo ovce.
>o prodávání se ... Stále říkám, že je potřeba to přestat dělat
zajímavá myšlenka, Jak?
>židovská nadvláda ... Nemohu popírat to, o čem jsem se prostě nikde nepřesvědčil
Tak otevřete oči. Dám příklad: Dnes jsem objevil knihu Karla Gotta, který v ní tvrdí, že židé ovládají showbyznys a to zcela. Nebo si pusťte televizi ... Nebo největší US medální konglomeráty vlastní nebo šéfují židé. Chcete toto popřít? Vy to nevidíte? atd.
>když jde tzv. „židosystém“ ke dnu, tak potřebuju co nejvíce „židoviníků“
souhlas. Ale trochu si odporujete ne? vždyť dle Vás židosystém není, ne? Tímto argumentem jste sice zažongloval, ale míček nevrátil. Že se za vše hledají viníci (a žid může být na ráně) nepopírá fakta.
>„žid“ z hospody, to je nejspíš více bambula, než nějaký žid.
je to možné [smích] chodí dělat průvodce školám do Terezína ... budou ostruhy, pak půjde vejš. Tím, že někoho zesměšníte, tak jste nezargumentoval.
No ale pojďme k tomu, co stojí asi v pozadí všech předchozích řečí:
>belzebub Ročíld ... iluze tvořená katolickými legendisty
Tím, že o tom mimo jiné informují katolíci, neznamená, že jej vytvořili. Vytvořili snad komunisté Americký imperialismus, tím o něm vyhraněně informovali a dělali svou propagandu? Doložte prosím pořádně tuto tezi, rád se o tom nechám přesvědčit, ba mne to přímo zajímá (bez ironie). Na zvědavci se nepamatuji, že bych o tom četl.

231873

03.11.2010 19:40

Tajemství peněz

RE: Hezký

cifix 93.?.?.?

nestavím, ale uvádím ji, protože doplňuje ostatní informace. Pro mne poznané osobně má větší cenu než na internetu nalezené.
Jsem jednoduchý člověk, co naznačujete?
> odkud přichází seznamy, bude to někdo jiný než židé
- co tím chcete říct?
Jaká teorie se začne stávat neudržitelnou? Zkuste mluvit přímo, prosím. Není na co reagovat. Děkuji.

231874

03.11.2010 19:48

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Skvělá zpráva...

cifix 93.?.?.?

souhlasím, že bojovat tu, to je lepší nedělat.
Ale žádné argumenty ... tak proč diskutovat?
TO ASI NEBUDU ČÍST VÁS, pokud máte tento přístup. Ostatně onehdá jsem se Vás na něco tázal a Vy jste neodpověděl...

231875

03.11.2010 20:23

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Dulezite je pravicovat

cifix 93.?.?.?

>Ve statech zalozenych na principech Laissez faire tento problem odpada, v nich se monopoly a kumulace moci proste (az na vyjimky) nevyskytuji.
Tak uveďte příklady pane z Hájku.

231879

07.11.2010 18:27

Tajemství peněz

RE: Hezký

cifix 93.?.?.?

mrknu na to

232107

07.11.2010 19:53

Tajemství peněz

RE: Hezký

cifix 93.?.?.?

na odkazy, kde snad něco ke KC najdu mrknu. Pak se ozvu.
Zatím pár poznámek
k "habaďůře": Kontrolní otázka soudruzi: JAk se rozpozná habaďůra od nehabaďůry? Nebo jak rozpoznáváte Vy?
"vina"
>Obraťte to občas. Chodí majetní z vršku za městem vykrádat bezdomovcům krabice? Nechodí… proto asi za nic nemůžou…
zase žonglujete...
>Komunisti a sedláci Nebo je okradl Milouš Jakeš?
Kdo teda sedláky okradl podle Vás?
>Pořád hledáte oběť a viníka.
díky za uvědomění (bez ironie), jsem vychýlen na stranu obětí svou soucitností. Svět je dvou pólový (noc-den, +-, muž-žena, vládce-ovce ...). Viník-oběť. A možná, že mám vyvažovat Vás, který se blíží k druhé straně pólu [smích] a neuznává vinu viníků (třeba to aspoň připustíte). Ale k otázce - Proč hledám viníky. No třeba proto, že vidím, že stoupla 50x zločinnost, stoupl počet sebevražd, lidi s kterými se setkávám jsou zadluženi jako otroci. Vzniklo to samo? Čeho/koho je to důsledek...
Nevyjádřil jste se k:
>o prodávání se ... Stále říkám, že je potřeba to přestat dělat
zajímavá myšlenka, Jak?
"židé"
ať už jsou jen nástrojem v rukou řádů či kohokoli, měl byste uznat, že jsou nepoměrně zastoupeni na mocných místech (média, politika, byznys-resp.finace). To myslím vidí každý Zvědavec a nemusím uvádět odkazy ani uvádět, čím nás krmí každý den v televizi a kdo to tam je. Jak Vám mohu věřit ve Vašem úsudku o patro moci výše, kde to mají náčelníkovat k. řády, když tuto zřejmou věc nevidíte?

232110

07.11.2010 20:04

Pohádka o úsporách a vládních reformách

RE: Dulezite je pravicovat

cifix 93.?.?.?

SIngapur si nevede moc dobře, je to jedna z nejzadluženěnjších zemí [smích]

Takže shrnuto, je to jen teorie. S realitou to má, zatím málo společného.

232111

"Cokoli za co mi je někdo jiný ochotný zaplatit hodnotu má. A kdo tvrdí že ne tak je blb zase u mě."

Víte v tom se lišíme. Vy byste asi prodal i svou matku. To je přemýšlení parazitů, deprivantů, kteří ovládají tento věk. My máme určité hodnoty. Apropo, stále jste neodpověděl na larouxe: Odkud se berou hodnoty, které spekulanti si přivlastňují spekulacemi na burze. (možná nebyla položena přímo vám, ale nikdo z odpovídajících vašeho naturelu zatím neodpověděl).

254596

29.02.2012 14:55

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Čeština je bohatým jazykem

cifix 46.?.?.?

[velký smích] [velký smích] [chechtot]

264225

19.05.2012 00:34

Poprava pro výstrahu

RE: .

cifix 93.?.?.?

nejen kolik toho ví, ale jak říká náš kníže: jak má vysoké krytí. No a Dráth asi nemá tak vysoké jak Vondra a kníže.... nehledě k tomu že DrÁth je od pohledu a promluvy zmrd(terminus technikus)=deprivant.

269194

26.09.2012 07:58

Havel, Dubček, Gorbačov a sametová revoluce

autor přeceňuje Pražské jaro,

cifix 46.?.?.?

zajimavý člaánek. Jen mne nadzvihlo, jak auttor píse, že Gorbi jedná pod vlivem ideálů Pražského jara. Gorbi, jako prominentní Žid (nechť autor nahlédno do nějaké židovské encyklopedie) jedná pod jinými 'ideály'. Ačkoliv mi byl Gorbi za perestrojky a sametu sympatický, dnes vidíme, že to byl on, kdo posunul kola 'osudu' civilizace dále k dnešnímu stavu. jen v Rusku prý za tothoto nového kapitalismu zemřelo více obětí než za 2.světové... Však se také Gorbi po splnění .kolu odstěhoval do USA s miliardami na kontě.... Od koho asi? že by opět nadnárodní kapitál jako za Lenina?

275510

26.09.2012 08:17

Havel, Dubček, Gorbačov a sametová revoluce

a ještě k VH

cifix 46.?.?.?

k roli VH by stačilo uvést následující, a bylo by jasné o roli a činech našeho velikána, po JdC největšího:
1. Margaret Thatcherová v rozhovoru s dotěrným českým novinářem na jeho potřetí opakovný dotaz na velikost a roli VH odpověděla prořeknutím: 'no a koho jsme tam asi tak měli dát?'
výstižné, není-liž pravda?

2. dozvěděl jsem se od bývalého funkcionáře vládní ochranky, že VH měl za komančů ochranku. Proč asi? Aby nevyváděl... Jednou ho tahali ožralého, jak jim spadl do Vltavy... A taky prý chodil se Štrougalem do sauny, kam mu nosil nahrávky disidentů na kazetách. Uvedl ten samý zdroj.

co dodat? Další židovský míšenec na PR nebi mediálního Matrixu.

275513

10.05.2013 15:41

Bankéř a narkoman – symptomy choroby Západu

ad Kultura Bileho muze

cifix 217.?.?.?

S postřehy článku se dá souhlasit, leč ne s východisky (tím pádem ani závěry): "Bílého muže nikdy moc nezajímala příroda. Už Sokrates tvrdil, že za hradbami města nás čeká jenom nuda."
Autor považuje křesťanskou kulturu za kulturu bílého muže. Předkřesťanská kultura bílé rasy = Slovanská, byla mnohem blíže např. budhismu, prostě východu, než křesťanská. Slovanská kultura byla v souladu s přírodou. Ne nadarmo Římané říkali o našem území "země lvů" - asi proto, že tu byly lesy, v kterých jsme my, bílí, žili. Prostě naši předkové ctili a žili v souladu s přírodou. Po pokřesťanštění zemí nám němečtí kolonisté, ale i naši velmoži "pokácely posvátné duby a háje". Naopak v jádru křesťanství, které vymysleli židé je to, co autor přiřknul "bílé rase", tj. hon za ziskem. Na ukázku cituji ze starého zákona Dt 15,6: Vždyť Jahve, tvůj Bůh, ti požehná, tak jak ti řekl. Budeš půjčovat mnohým národům, ale sám si nebudeš půjčovat, budeš vládnout nad mnohými národy, ale nad tebou nebudou vládnout. (Což se podle tohoto proroctví i stalo)

289480

29.05.2013 17:22

Proč desinformace fungují

RE: Reakce, ne invence

cifix 217.?.?.?

též mám pocit že se tu dost bručí...
Tak co dělat: návrat k přírodě, duchovnš návrat k odkazu předků, Slovanů - viz. např. www.vedy.sk Ačkoliv se to ve škole neučí, dědictví předků je obrovské, tisíce let zpět. Začít se odpojpovat od systému - začít TVOŘIT svůj svět. Například založit rodovou osadu, např. www.ekovesnice.czInvestovat do vztahů s lidmi okolo sebe, případně najít ty s kterými to má smysl. Začít se chystat na přežití ekonomického kolapsu (zahrádka...) Třeba jako zdejší diskutér pan Tsignotschka, který se odpojil od systému a jede téměř bez peněz [smích]
Začít cvičit bojové umění, bude to potřeba. Pracovat na sobě duchovně...
Až bude dost lidí, nad určitý limit, takto žít...
Pojďme se navrátit k Državě, zřízení našich předků snad ještě za Velké Moravy, kdy Hlavy rodin (tj. ti co nesou zodpovědnost X ne parazité) volili zástupce na sněm, kde tito volili poté knížete. A kníže vybíral cca 1% a to byly veškeré daně... a každý rod se staral o své (sociálně).

290440

05.06.2013 21:50

Jak dopadl měsíc bez Sázky na Zvědavce

RE: ?? šesti i pěticípé hvězdy

cifix 93.?.?.?

netřeba řešit židovské použití hvězdy. Dávno předtím než vůbec židi byli, tyto symboly měli svůj význam (např. z Indie nebo od našich předků):
5ticípá hvězda - pět základních elementů (oheň, voda země, kov, dřevo)
6ticípá hvězda - 5elementů plus šestý - zrno (podstata) zdroj života
nebo jiné vysvětlení 6ticípá hvězda = dva trojúhelníky = tělo + duše
Anebo se podívejte na Indické mandaly, tam jsem taky šesticípou hvězdu viděl.
Trošku nadhled... to, že si to vyvolení posledních pár tisíc let přivlastnili... Symboly jsou to mnohem starší a univerzálnější.

290878

06.06.2013 08:03

Jak dopadl měsíc bez Sázky na Zvědavce

RE: ?? šesti i pěticípé hvězdy

cifix 93.?.?.?

Díky za doplnění. Z toho je vidět, že 5,6,X cípé hvězdy jsou symboly starší, s různým výkladem, funkcí, energií... Jsou to symboly a výklady "předžidovské". Každá tradice si může podle sebe symboly použít, přiřadit jak je chápe, i Židé. Jestliže ty symboly mají svou funkci, energii... Stejně tak i svastika a její přemnohé podoby. Ještě před X lety i v euroatlantské civilizaci běžně používaný symbol např. štěstí, jak je dodnes vidět na různých budovách. Zde jako symbol Cocacoly Vložený obrázek O svastice více zde.
Do rozboru, která tradice si co od koho půjčila se pouštět nebudu, nemá to smysl [smích] Ale máte recht, moudrost čínské tradice nevynechávat [smích]

290890

19.07.2013 17:13

Kdo zabíjí mužství v Česku

Barbari a Rim

cifix 46.?.?.?

Uvedomme si, ze ti "barbari" jsou nasi predkove Slovane, kteri tehda jeste zili v rodove Drzave a nebyli tehdy zpustli jako Rimane a jako ksme dnes my. Nasi predkove ze seeru i vychodu mnohokrate rimany pobyli. Zadni barbari v hanlivem slova smyslu, ale kultura suctou k predkum a rodine. Zatimco v rime mohla.kvest homosexualita. Rim puvodne zalozili Slovane Etruskove Po smiseni a vzniki imperia to vzalo znamy dekantni konec, ktery si ted prozivame i my.
Jedna otazka pro neverici: Jak je mozne, ze se ve skole uci historie Recka, Rima, ale co se v te dobe delo u nas a okoli (rusko) - mlceni.

293536

09.09.2013 17:32

Kváskový chleba

jak delam chleba ja

cifix 46.?.?.?

dobry clanek. pekny chleba. ja si pecu chlaba asi 4roky. kvasek jsem zacal obycejne smichanim mouky zitne celozrnne s vodou a rano i vecer jej prikrmuji. pokud nepotrebuji delat chleba. mam ho v lednicce. chleba pecu tak jednou za tyden. zato dvoukilovej. at to stoji za to. kdyz uz se s tim delam. bez problemu vydrzi tyden a ani nepoznate ze je tak stary. narozdil od chleba z obchodu. kdyz zapomenu kvasek dokrmit a zkazi se. tak zalozim novej. nekdy cilene zalozim kvasek znovu. zda se mi starsi kvasek uz dost kyselej a to neni uz pro muj zaludek [smích] recept nemam. navazim kvasek. tak cca kilo a pridavame mouku. vetsina je celozrnna. ale davam tak ctvrtinu bile chlebove. pomer zitne i psenicne tak napul. krome kminu je dobra lzicka koriandru. po vytvoreni testa necham odlezet a pak jeste jednou prohnetu. pridavam i melasu at to ma mineraly a vutaminy. vody pridam podle toho. jak se mi zda testo. aby bylo tak akorat. kynout nehavam az to nabere objem. tak 5-24 hodin podle kvality kvasku a teploty. nechym to kynout ve velkem hrnci s pecicim papirem a zrovna to pak dam takhle do ttouby. coz asi neni optimalni pac k tomu neni pristup jako v osatce. ale je to pohodlnejsi . nemusim to prehazovat na plech. pecu v troubbe dokud to neni pekne cejtit. pak na to kuokam jestli uz je. po vyndani z trouby potru vodou.
myslim tu ostaku stejne koupim. jak moc je to narocne nakynuty chleba hodit na plech?

295827

11.09.2013 19:27

Kváskový chleba

RE: jak delam chleba ja

cifix 93.?.?.?

hned jsem zkusil pulku testa v osatce a druhou jsem dal do cedniku v nem jsem mel uterku ( na tu se to nalepilo, i kdyz jsem ji pomoucel. Jo ten chleba je uzkej, budu muset delat sussi testo. A dnes jsem si kouppil dve osatky v pekarskem obchode, kolem ktereho jsem nahodou jel [smích]
Z osatky to vyklopit slo, dal jsem k ni plach a otocil, pohoda, bal jsem se aby se to neroztentovalo.

295964

11.09.2014 04:31

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

Gratuluji k rozhodnutí

cifix 93.?.?.?

a přeji mnoho zdaru. Je to hlavně příležitost otevírat lidem oči, což již 15 let činíte [smích]

317198

02.10.2014 10:25

Rozmetání buržoazního systému a spravedlivý stát

RE: Křesťanství není Judaismus

cifix 93.?.?.?

Človíčku, otevřete už oči. Soudíte o naši předcích Staroslovanech dle "Osady Havranů... " a tak podle vás bylo třeba zničit naši slovanskou kulturu? A Křesťanství nám přineslo "Svetlo a Svobodu" ?? Tak se podívejme co nám přinesli Cyril a Metod (TM) . Nepřinesli nám písmo, to jsme měli. Přinesli nám ZÁKONÍK. A v prvním odstavci bylo:... kdo uctívá po staru, ten propadne i s majetkem církvi a ta jej může prodat a výtěžek použít na ..." Takže to je ta Svoboda co nám přineslo křesťanství!! Otroctví a zničení naší kultury, kterou vy pohrdáte. MY jsme měli písmo - staroslověnská bukvice měla 49 písmen. Cyril s Metodem jich 9 vyškrtli nebo změnili. A třeba její zbytek v Rusku - azbuka jich má dnes už jen 33. V průběhu staletí byli křesťanskými feudály písmena ubírány. Toto má být vzestup kultury? A poslední vyškrtnutí provedli bolševici (Lunačarskij) hned po uzurpování moci - i z toho je vidět že bolševismus jede podle stejných not.

318376

07.01.2015 18:07

USA dávají pokyn ruské centrální bance jak zaškrtit ruskou ekonomiku

RE: Rusko je Slovanská mocnosť - pokračovanie

cifix 93.?.?.?

listonos, papouškujete bludy zavedené v posledních třech stoletích. 1. Rusi jsou Slovani, žádní ugrofini. 2. My Slavjani jsme měli odedávna svou državu - ta byla z oficiální historie vytěsněna. Vložený obrázek Na mapě A. Ortelia je žlutě Rodová država (Celtická=Čeledská=Rodová) a v ní žijí už aspoň 6000 let Slovani. Učíme se o Řecku, Římu, ale co bylo v té době u nás? O tom se neučíme, ale naši předkové s řeky i římany bojovali.
3. ano brali z našich území otroky, proto je anglicky Slave otrok a Slav je slovan.

324571

27.02.2015 19:16

Na Artěk letos ani koruna...

tak slovani asi nejsou "mensina"

cifix 37.?.?.?

A proto nedostanou prispevek rusove. Jeste furt jsou na tom lip nez rusove v. Pobalti, tam nemaji ani pravo volit...

327917

07.04.2015 22:26

BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem

RE: WTC7 kolaos

cifix 93.?.?.?

a co jako? však nejlepší způsob jak tunelovat je vlastnit banku/pojišťovnu. Co jste tím chtěl říct? že nekrade?

330689

21.07.2015 18:20

Proč Tsipras zradil

RE: Kásne, zrozumiteľné zhrnutie.

cifix 93.?.?.?

K Řecku souhlasim, ale co se tyče obecně vlády "monarchy", ne. A taky to začalo mnohem dříve, než Francouzskou revolucí. Začalo to tehdy, když se změnila původní rodová država (kde se volilo odzdola - ve vsi mezi sebou nejlepšího, z nich mezi sebou na okrese až po knížectví). Změnilo se to s příchodem křesťanství na feudalismus. tedy u nás nejpozději v 10. století. A to staré rodové zřízení nám do učebnic nazvali "prvobytně pospolná společnost" a jako obrázek tam dosadili primitivní lovce mamutů. Ovšem naši předkové nebyli žádní blbci a uměli psát tisíce let dozadu, když v Řecku psal Platon svou Ústavu. A v ní to také říká, že politický systém půjde dolů, rod - aristokracie - demokracie - tyranie.

336920

Bohužel. Festival Míru a Lásky. Lásku dostali ve formě Míru jakým žádali - beztak to bylo ve smyslu hippies, tj. ten znak v kolečku je kolmá čárka a dvě "sklopené ruce", což je runa Černoboha a jedná se o mír se svázanýma rukama - podrobení se, prohraná válka s podmínkama míru apod. Takže pokud takto žádali o "mír" a "Lásku" - DOSTALI TO A JEŠTĚ DOSTANOU. Neznalost neomlouvá.
Mír bude mít člověk tehdy, když je schopen si jej/sebe ubránit. Hipízácký způsob je sebevražda, která se zde hromadně "sluníškově" děje v přímém přenosu.

350941

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 84 čtenářů částkou 11 941 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 2

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 11

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
23,15 Kč
Euro
25,05 Kč
Libra
29,95 Kč
Kanadský dolar
17,45 Kč
Australský dolar
15,30 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,83 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,95 Kč
100 rublů
35,95 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 471,09 Kč
1 unce stříbra
432,25 Kč
Bitcoin
226 073,10 Kč

Poslední aktualizace: 24.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 50 273 946