Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Vojta49

Nalezeno 1585 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.02.2012 14:35

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

Jakmile článek neobsahuje žádné konspirační teorie, je pro publikum nezajímavý. Ani jediný komentář. Čím to?

Přitom autor v něm vyslovil jeden z nejdůležitějších zákonů života. Tím je konstatování, že JAKÁKOLIV AKTIVITA, JEJÍŽ NÁKLADY PŘEVYŠUJÍ VÝNOSY Z NÍ, JE ODSOUZENA K ZÁNIKU. Samozřejmě především lidská. A tak všechna velká impéria, starověkým Egyptem počínaje, přes Římské inpérium až po Sovětský svaz se rozpadly proto, že náklady na jejich udržování byly dlouhodobě vyšší, než výnosy z nich.

Poučení pro dnešek? Současné "moderní sociální" státy jsou rovněž výsledkem lidské aktivity. Náklady na jejich udržování už nějaký čas překračují výnosy z nich. V důsledku toho jsou v podstatě VŠECHNY VYSPĚLÉ STÁTY zadlužené až po uši. Co s tím?

Je nezbytné si uvědomit, kdo současné nákladné státy živí? Jsou to státní úředníci? Policisté? Justice? Vojáci? Učitelé? Lékaři? NIKOLIV. Státy živí jen takoví lidé, kteří dokážou vymýšlet a organizovat práci pro jiné. Tedy podnikatelé. Dnes bohužel z každé stokoruny, vynaložené podnikatelem na zaměstnávání jiných lidí končí v nenasytném chřtánu "sociálního" státu 85,- korun. Zvýšit tuto částku je naprosto nereálné. Jedinou cestou k nápravě je radikálně OMEZIT SPOTŘEBU STÁTŮ. Jinak je krach neodvratný. Už brzo jej uvidíme v Řecku. Nic pěkného to určitě nebude.

263926

24.02.2012 23:54

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

> Omezit spotřebu, ha, ha, ha. A kde pak vezmete prostředky na ekonomický růst, ...

Díky za přihrávku, pane/paní "67". Ano, jako podnikatel bych mohl přispět k ekonomickému růstu společnosti. ALE! Peníze na investice, které vydělám svým podnikáním, mi z větší části uloupí stát. A tak mi zabrání investovat. Namísto toho mé peníze "moudře" PŘEROZDĚLÍ. Jinými slovy, promrhá je. Nebo snad znáte jediný příklad smysluplné a hospodárné státní investice? Ha, ha, ha.

A to je ta odvěká žába na prameni ekonomického růstu. PŘEROZDĚLOVÁNÍ. Jinými slovy, necháme SCHOPNÉ vydělávat, ale zakážeme jim rozhodovat, co s vydělanými prostředky udělat. Rozhodování o vydělaných penězích si přisvojí NESCHOPNÍ. Většinou politici.

Historie už mnohokrát ukázala, že přerozdělování je strašlivá stupidita. Tam, kde přerozdělování společenského bohatství dosáhlo 100%, společnost zákonitě zkolabovala. Viz všechny země tzv. socialistického bloku. Dokonce ani obrovské surovinové bohatství SSSR nedokázalo zabránit jeho zhroucení. Ale také naopak. Přesně v okamžiku, kdy se čínští komunisté vzdali přerozdělování a povolili podnikatelům, aby rozhodovali o užití větší části svých zisků, došlo k zázračnému ekonomickému růstu Číny.

Už tomu rozumíte, pane 67, Kde vzít prostředky na ekonomický růst? No přece nechat je těm, kteří je vydělali. Nikdo jiný totiž o nich nedokáže rozhodnout líp. [smích]

Pane Aristokrate. Hovoříme zde o významných ekonomických aktivitách člověka. Ale nešť. Ono to pravidlo platí i pro ty nevýznamné. Tak třeba. Znáte hodně sběratelů, jejichž bezcennou sbírku odznáčků, plechovek od koly či pivních tácků převzaly jejich děti? A pokračovaly v jejím rozšiřování? Nebo sběratele samorostů, o jejich celoživotní dílo se porvali jejich dědicové? Ne? To ovšem znamená, že aktivita, jejíž náklady převyšovaly výnosy byla jen libůstkou onoho sběratele a po jeho smrti zanikla. Neb se nenašel další blázen, který by na ni navázal a chtěl ji dál dotovat.

Potěšil jste mě, pane Hestroyi. Všiml jsem si, že naše minulé diskuze nebyly úplně neplodné. I Vy už dnes chápete to, že lidé ve svých názorech daleko častěji prezentují svou víru. A nikoliv exaktní znalosti. A v diskuzi tohoto svého poznání hojně užíváte. Jen tak dál.

Máte pravdu i s tou korupcí. Ta je ovšem také důsledkem PŘEROZDĚLOVÁNÍ. Kdyby nebylo co přerozdělovat, nebyl by žádný důvod někoho korumpovat. Ale i na to časem přijdete sám. A z toho, že moc nerozumíte rozdílům mezi textovým a grafickým souborem si nic nedělejte. To není pro život nijak zvlášť důležité. [mrknutí jedním okem]

263960

26.02.2012 13:33

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

Pane Aristokrate. Sedlák jede z trhu, kde dobře prodal. V lese jej lapkové o všechno oberou. Myslíte, že může investovat a přikoupit sousedovo pole? A soused mu je nechá jen proto, že
> investice jsou danově uznatelný náklad ?
Pěkný nesmysl, co? V podobné pozici je současný podnikatel. A i kdyby mu po útoku lapků něco zbylo. Stejně nesmí uplatnit případné investice ihned do nákladů, ale musí je mnoho let odepisovat. Jinak rychle skončí.

Pane Kesudisi. Vůbec neodpírám právo na zaslouženou odměnu lékařům, učitelům, policistům,... Ovšem i malé dítě chápe, že peníze na platy těchto lidí (obecně všech státních zaměstnanců) musí nejprve někdo vydělat. Jestliže připustíte, aby státní správa spotřebovávala více, než produktivní sféra vydělává, zapřaháte vůz před koně. A svou zem zadlužujete a zadlužujete. Tak je to správné? Jako v Řecku? Myslíte, že je opravdu nezbytné, abchom měli o třetinu víc lékařů na tisíc obyvatel, než má Japonsko? Jsme o to zdravější a žijeme delší životy? Raději nemluvím o úřednících, policistech, ...

> Když buržoa odepře dělníkovi peníze,
Tak tomu říkám skvost. Kde žijete, pane Kesudisi. Co myslíte? Byli Ford, Kolben, Křižík, Baťa, Kamprad, Jobs, ... ti zlí buržuové? A nebo to byli (a jsou, pan Kamprad myslím ještě žije) nesmírně schopní, tvořiví a pracovití lidé, kteří svou pílí a kreativitou vytvořili statisíce pracovních míst pro nás, méně schopné? A nebyli oni náhodou motorem pokroku ve svých zemích? Můžete do Zlína svézt z celé republiky 100 tisíc nezaměstnaných dělníků. A zadat jim, aby vybudovali světové obuvnické impérium. A oni nedokážou NIC. VŮBEC NIC. Bez Bati (a jemu podobných) to prostě nejde.

I Vaše levicové přesvědčení o tom, že bez spotřeby není pokroku je hloupoučké. S prominutím. Proč? No protože prostí lidé (ve Vaší terminologii proletariát) peníze většinou projídají. Pro ně se těží ty miliardy barelů ropy, loví statisíce tun mořských ryb, vyrábí hory spotřebního zboží, plundrují poslední deštné pralesy, ... Jen úzká skupinka těch nejschopnějších lidí dokáže peníze měnit v kapitál. Tím, že je neprojídá, ale investuje do výzkumu, těžby surovin, výroby energie, dopravních ... A protože zdrojů je v určitém okamžiku pevně dané množství, je základní ekonomická rovnice této planety jasná. ZDROJE = PROJEDENÉ + INVESTICE. Čím víc se PROJÍ tím méně lze INVESTOVAT.

Pánové Oracle a Antiseptiku. Vy jste se nezmohli na jediný argument. Sdělení, že se Vám mé názory nelíbí, je u Vás obvyklé. Polemizovat s tímto konstatováním ovšem nemá žádný smysl. Je mi líto.

264007

26.02.2012 18:00

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

Pěkné, pane Djb. Pojďme k Vašemu prvnímu odstavci. Popisujete v něm množství čínských prohřešků proti dobrým ekonomickým mravům. A máte pravdu. ALE. Čína se přece podobně chová už od padesátých let. Proč tedy už tehdy nenastal ten čínský ekonomický boom? Že by to přece jen mělo na svědomí to "skvělé" přerozdělování? Které až do začátku devadesátých let naprosto umrtvovalo ekonomickou aktivitu Číňanů? Stejně, jako ji dodnes umrtvuje u Severokorejců? [velký smích]

Určitě máte pravdu v tom, že takové tempo růstu, jako dosud, Číně dlouho nevydrží. Stejně, jako nevydrželo Japonsku. O tom není sporu.

K mému tvrzení, že z každé stokoruny, vydané podnikatelem na jakoukoliv produktivní činnost, skončí cca 85 korun v rukou státu. Zkuste se na chvíli převtělit do pozice podnikatele. Třeba pana Jančury (Student Agency). Právě jste se rozhodl zřídit novou autobusovou linku. Přijmete na ní personál. A ten musíte vybavit výrobním prostředkem. V ceně nového autobusu zaplatíte státu DPH. Také silniční daň. Z natankované nafty zaplatíte ihned krom DPH i nehoráznou spotřební daň. Pak si ještě zaplatíte dálniční škatulku a můžete začít. Teprve po měsíčním ježdění jsme u mezd. V odvodech, které z nich platí podnikatel se očividně vyznáte. Ovšem také už po měsíci musíte odvést DPH z tržeb za jízdné. Ovšem to ještě stále není pro kapitalistu konečná. Zbyde-li koncem roku po odečtu nákladů nějaký zisk, odvede z něj státu daň.

Co zaměstnanci? Ti přece také něco dostali z té původní stokoruny. Daně a odvody z hrubé mzdy jsou jasné. Zbytek obvykle utrácejí. Nehorázná spotřební daň z tabáku, alkoholu a motorových paliv je připraví o část vydělaných peněz. DPH o další. Daň z nemovitosti, daň dědická, daň darovací, místní poplatky, ...

Státem uloupenou část z každé vynaložené stokoruny dokonce někteří ekonomové odhadují i výš, než 85 Kč. Exaktně ovšem vyčíslit nelze. Penězovody do státu jsou dobře ukryty v nepřehledné houštině zákonů, vyhlášek a předpisů. Prostý člověk je proto obvykle v souhrnu nevidí. Legalizované loupení státem bohužel není jen o dani z příjmu, pane Djb.

264017

27.02.2012 12:10

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

Říkáte blud, pane Kesudisi? Blud tomu, že jen ti nejschopnější dokážou organizovat a řídit práci druhých? Jen ti nemnozí výjimeční lidé, kteří svou schopnost (správně se rozhodovat) potvrdili tím, že se stali úspěšnými a bohatými? To je blud? No prosím. Ovšem toto Vaše tvrzení by chtělo podložit nějakými argumenty. Místo nich čtu ve Vašem příspěvku jen hromadu vlahých slov. Která nedokládají nic. Ukazují jen jediné. Vaši "svatou víru" ve všespasitelného Marxe. [velký smích]

Dovolím si Vám předvést, co je to argument. Tedy. Skoro 2 miliardy lidí. 15 různých států. A v těch státech skoro 50 národů a národností. Na tomto ohromném vzorku nešťastníků byla po mnoho desetiletí testována zcestná ideologie Vašeho milovaného Marxe. V jejím jménu byl podnikatelům ukraden jejich majetek. A jeho správa svěřena neschopným prokádrovaným lemplům. A výsledek? TOTÁLNÍ FIASKO! Ani v jediném případě se experiment nezdařil. Ani v jediném. To je argument, se kterým nepohnete.

Co s tím? Dovolím si odhadnout Vaši reakci. Vy si v potu tváře vymyslíte různá embarga, lsti imperialistů a jiné nesmysly. Kterými si to selhání svých idejí sám pro sebe zdůvodníte. Namísto toho, abyste uvěřil tomu, co vidíte na vlastní oči a slyšíte na vlastní uši. Ovšem kdo se nedokáže poučit z vlastní historické zkušenosti, ten bude mít příště opět smůlu. Je mi líto.

Věděli byste, pánové Kesudisi a Antiseptiku, jak se odborně nazývá ono zvláštní lidské chování, které zarytě ignoruje varovné signály z reálného světa? A opakuje stále dokola tutéž chybu? To je STUPIDITA, pánové. Česky bych stupiditu nazval ZASTYDLOU NEPOUČITELNOSTÍ.

Ovšem máte smůlu. Lidí, kteří dodnes věří ve správnost Marxismu je už jen nepatrná hrstka. Drtivá většina dřívějších "věřících" už prohlédla. Co říkáte pánové? Není už čas také otevřít oči?
[smích]

264062

28.02.2012 01:32

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

Debata s Vámi je opravdu zajímavá, pane Aristokrate. Poslechne-li totiž sedlák Vaši "moudrou" radu a koupí pole od souseda ještě na trhu, je totálně v ... pytli. Proč? Nákup pole sice je z jeho pohledu dobrou INVESTICÍ. ALE! NENÍ daňově uznatelným nákladem. Sedlák takto investované peníze dokonce nesmí ani odepisovat. Takže mu v důsledku Vámi doporučené nedomyšlené investice nezbude na zaplacení daní. Nastupuje exekutor a ...

Dál. Jobs ve své firmě dle Vás vyrábí nesmysly. Vy o tom rozhodujete? Co má pro lidi smysl a co ne? Vy jste opravdu ředitel zeměkoule? [chechtot]

Promiňte, ale na další diskuzi této úrovně nemám sílu. Díky. [smích]

264092

28.02.2012 23:44

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Čeština je bohatým jazykem

Vojta49 109.?.?.?

Blahopřeji Vám k vynikajícímu vzdělání, pane "87". Směl bych Vás jako odborníka požádat o radu? Můj syn dostal ve škole za úkol určit základní větné členy. A vyžádal si mou pomoc. Většinu vět jsem zvládl. Ovšem zcela bezradný jsem u věty

ŽENU HOLÍ STROJ.

Co myslíte Vy, pane doktore?

264167

29.02.2012 13:42

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Čeština je bohatým jazykem

Vojta49 109.?.?.?

A to byste se divil, pane "90". Když manželka spustí svůj oblíbený vířič prachu, tedy chtěl jsem říci robotický vysávač, obvykle to dělávám. Nutím jej vymést prach z koutů tak, že jej na opomíjená místa dostrkám. A protože se nerad ohýbám, používám k tomu hůl. Prostě ŽENU HOLÍ STROJ. [velký smích]

264213

01.03.2012 22:46

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

RE: Zajímavé

Vojta49 109.?.?.?

To je přece zákonité, pane HC. Kdo myslíte, že bude úspěšnějším podvodníkem, zlodějem či lhářem? Absolvent pomocné školy, který sotva rozumí jízdnímu řádu? Nebo všemi mastmi mazaný právník?

Je statisticky prokázáno, že bezectní lotři jsou rozloženi v populaci zcela rovnoměrně. Bez ohledu na IQ, vzdělání či majetek. Ti chytřejší a vzdělanější jsou ovšem úspěšnější ve všem. Tedy i v lumpárnách. Proto jsou samozřejmě také víc vidět. Víc, než chudí a hloupí lotři. Primitivové jsou z principu neschopní páchat rozsáhlé a sofistikované trestné činy. A tak v prostých lidech vzniká mylný dojem, že všichni bohatí a úspěšní lidé jsou lotři. Vždyť přece ty největší a nejpromyšlenější lumpárny organizují právě oni.

Tato skutečnost ovšem nic neubírá na pravdivosti mého tvrzení, že nejlepšími orgánizátory ekonomických aktivit lidí jsou právě ti nejbohatší a nejchytřejší z nich. Pokud nesouhlasíte, měl byste nám sdělit, jací lidé jsou tedy dle Vás pro tuto významnou společenskou funkci vhodnější. A hlavně proč. [smích]

264428

05.03.2012 11:16

Americká statistika

Není chudoba jako chudoba

Vojta49 109.?.?.?

Autor článku sice uvádí naprosto přesná čísla o amerických ubožáčcích, žijících pod hranicí chudoby. Ovšem tu hranici jaksi zapomněl zmínit. Učiním to za něj.

Pod hranicí chudoby žije v USA osoba, jejíž roční příjem je nižší, než 11000 USD. To je asi 200000 Kč. Dle tohoto kritéria žije v ČR pod hranicí chudoby cca 90% obyvatel. Čím to, že nějak nevídám ty davy na kost vychrtlých, bosých a hladových chudáků? A v USA také ne? [velký smích]

264670

08.03.2012 14:40

Skončíme jako Řecko

Proč nikdo nemluví o příčinách?

Vojta49 109.?.?.?

Autor článku prezentuje zajímavý názor. Statistickými údaji nás přesvědčuje o tom, že řečtí politici nehýřili. Oni údajně vydávali ze státního rozpočtu na sociální, zdravotní, vojenské a další výdaje pouze přiměřené částky. Až na to, že si na "vydávání přiměřených částek" bohužel museli půjčovat. Až zaťali řeckou státní sekeru do hloubi 330 miliard Euro. Tomu říkám "přiměřené hospodaření"!

Kde je příčina? No přece ve zlých banksterech. To si alespoň myslí většina prosťáčků. A co že tím ti banksteři získali? No oni přece půjčili Řecku hlavně proto, aby mu mohli později větší díl svých půjček odpustit. Tedy jinými slovy. Oni vnutili své peníze Řecku proto, že to pro ně bylo stejně "výhodné", jako hodit jich polovinu do kanálu. [chechtot]

V čem je ta skutečná příčina zadlužování států? Je stejná, jako u všech velkých malérů, na které si kdy lidé zadělali. Spočívá ve flagrantním porušování přírodního zákona. Zákona příčiny a následku. Proč?

Společenské bohatství umějí tvořit jen někteří výjimeční lidé. Svou ODPOVĚDNOSTÍ za svá rozhodnutí. Tedy by měli mít i PRÁVO rozhodovat o jeho následném užití. Oni jsou příčinou bohatství a jen oni s ním budou řádně následně nakládat. Jenže.

V současném "socialistickém světě" převládl názor, že PRÁVO LZE ODDĚLIT OD ODPOVĚDNOSTI. A tak dnes JEDNI LIDÉ ODPOVÍDAJÍ za tvorbu společenského bohatsví a DRUZÍ LIDÉ UPLATŇUJÍ PRÁVO rozhodovat o jeho užití. Důsledky vidíme všude kolem sebe.

Že ne? Co je naším současným největším problémem? Korupce a zlodějna. Tedy drancování společenského bohatství. Jinými slovy zneužívání práva rozhodovat o cizích penězích. Aniž by ti, kteří hanebně rozhodovali nesli za svá rozhodnutí sebemenší odpovědnost. Tak ať klidně stát tratí miliardy, hlavně když já si přijdu na svých pár milionů. A myslel to upřímně. [velký smích]

264887

10.03.2012 17:49

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba VAZENY PANE PRO BOHA POCHPTE MISTNI EKONOMII !!!

Vojta49 109.?.?.?

Teoreticky možná, pane Sašo. Kdybyste ovšem (zcela prakticky) ze statistik vypustil Američany barevné pleti, velmi byste se divil, jak vysoko na žebříčku by poskočili vpřed.

Nechápejte prosím má slova jako projev rasizmu. Jde mi jen o objektivitu statistik. Myslím, že by Vás vůbec nenapadlo, srovnávat třeba barevné Haiti s bělošským Portugalskem. Nebo snad ano?

265011

20.03.2012 16:21

Velká nebeská revoluce

RE: Sledují, archivují a analyzují vše

Vojta49 109.?.?.?

Počet mobilů na této planetě se blíží počtu jejích obyvatel. Pevné linky nepočítaje. A lidé jejich prostřednictvím žvaní a žvaní a žvaní. Počet internetových přípojek se blíží třem miliardám. A lidé na blozích, v diskuzích, na sociálních sítích, ... žvaní, žvaní a žvaní. Vůbec si netroufám odhadnout, kolik petabajtů žvanění obyvatelé Země vyprodukují za den, týden, měsíc, ...

A teď to důležité. Kolik znáte osobně lidí, pane Guru, kteří se živí tím, že

> Sledují, archivují a analyzují vše ?

Vsadím se, že nikoho. Já také nikoho. Kdo všechny ty bláboly analyzuje? Zkusil byste odhadnout, kolik lidí by to muselo dělat, aby bylo správně "analyzováno" vše, co lidé nažvaní a napíšou prostřednictvím mobilů a webu jen za jediný den? Na roboty klidně zapomeňte. Analýza argotu je zatím nad jejich síly. Schválně. Zkuste odhadnou to číslo jen pro ČR. Vyjde-li Vám ovšem víc, než 10 miliónů analytiků, jde o neproveditelný úkol. [velký smích]

265549

22.03.2012 12:22

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

Nenávist ... i hory přenáší?

Vojta49 109.?.?.?

Aby mohli žít, potřebují někteří lidé nenávidět. Nenávidět chudého a neschopného ubožáka je těžké. Tak bude lépe si vypěstovat VÍRU, že za všecho zlo světa mohou bohatí, schopní a úspěšní. Židé.

Takže se vůbec nebudu divit, až se zde zanedlouho dočtu, že Breivik byl vlastně placeným žoldákem Mossadu. A Mohammed Merah (vrah dětí z Toulouse) je vlastně po své prababičce Žid. [chechtot]

265669

23.03.2012 16:36

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Vojta49 109.?.?.?

Díky všem dámy a pánové za reakce. Na některé z nic si dovolím odpovědět v tomto vstupu.

Pane Hestroyi, opět máte pravdu. Ano, jsem se sebou nespokojen. Nespokojen se svými znalostmi i schopnostmi. A snažím se s tím něco dělat. Vy sám jste se sebou spokojen? Zdá se, že ano. Proč tedy neumíte reagovat přímo na má slova? Místo toho mi pravidelně vkládáte do úst slova, která jsem nikdy nevyslovil. A pak mě za ně náležitě znectíte. Nebo jste snad schopen nalézt nějaký můj text, v němž
> podporuji každé zabíjení?
Jistě že ne.

Být spokojen sám se sebou je dnes velmi rozšířené. Chcete-li se o tomto fenoménu dozvědět více, vygooglujte si "Ortega lidé sami se sebou spokojení". A pamatujte, že tento stav má i druhou stranu mince. Jste-li sám se sebou velmi spokojen, musí být NĚKDO či NĚCO, co může za všechny Vaše (i světové) problémy a neúspěchy. S KÝM nebo ČÍM budete velmi nespokojen. Soudím, že už jste NĚKOHO takového našel, že? [velký smích]

Pane Kosku. Vy jste
> přesvědčen, že většina dnešních, zejm. našich bohatých se k majetku dostala nepoctivě.

To ovšem znamená, že tito lidé své majetky ukradli. Prosím, budiž. Uměl byste říci, komu? Jestliže je ukradli státu, kde je ten stát vzal? (Báchorky o ohromném národním majetku ČSSR v roce 1989, z něhož bychom mohli žít dodnes, prosím vynechte.) Myslíte, že lze vybírat daně od podvodníků a zlodějů a ti si zase své peníze ukradnou od státu zpět? Z čeho potom stát platí všechny své výdaje? Školství, zdravotnictví, penze, justici, policii, armádu, ...? Už vidím, jak píšete, že stát žije z daní od prostých lidí. Pěkné. Kdo těm prostým lidem zajišťuje práci a vyplácí mzdy? Stát? Podnikatelé podvodníci? A nebo tu masu prostých vydělávajících občanů zaměstnávají Marťané? Já soudím, že je zaměstnávají slušní podnikatelé. A vůbec se nebráním tvrzení, že mezi bohatými podnikateli jsou i podvodníci a zloději. Rozhodně jich však není většina.

Pane Jentak. Uměl byste napsat pár slov, která by měl říkat pan Peres? Tak, abyste byl s jeho slovy spokojen?

Všem ostatním děkuji. Za to, jak názorně zde ukazují, co to je SPRÁVNĚ NENÁVIDĚT. [mrknutí jedním okem]

265733

25.03.2012 16:28

Occupy vlastní mozek

RE: manipulace? neni spatna sama o sobe

Vojta49 109.?.?.?

> To je podle mého přirozené - ne manipulace

Evoluční biologie ovšem tvrdí pravý opak, paní Lin. [velký smích]

Výkonný lidský mozek a schopnost komunikace (řeč) se u našich předků údajně vyvinuly právě s cílem MANIPULOVAT druhými. Čím více byl jedinec schopen manipulovat druhými, tím byl reprodukčně zdatnější. Mimochodem to platí dodnes. Pěknou dívku přece dostane do postele daleko snáze ten, kdo jí dokáže přesvědčit, že je potenciálním milionářen, nominantem na Nobelovu cenu či ředitelem Zeměkoule. Zamlklý skromný stydlín má obvykle smůlu. Nebo ne?

A to nemluvím o tom, jakým způsobem manipulujete vy ženy námi muži. Prostřednictvím makeupu si nanesete na tváře předstírané zdraví. Umělými řasami, oholenýma nožkama a načechraným objemem odbarvených vlasů v nás vytváříte iluzi, že jste mladší, než ve skutečnosti. Pomocí rafinovaného prádélka nás přesvědčujete o tom, že Váš pas je vskutku útlý a ňadra dmoucí. Vysoké podpatky pak vytvarují svalstvo vašich hýždí a lýtek tak, že předstírají navenek kondici, kterou ve skutečnosti nedisponují.

Stále trváte na tom, že manipulace je nepřirozená? V tom případě se rád přijdu zítra podívat. Jak jste veškerou manipulaci odvrhla. A opouštíte svůj domov tak, jak Vás příroda stvořila. Bez makeupu, neučesaná, navlečená do hřejivých tepláků, praktických dřeváků, ...

Nebo raději zůstanete u osvědčené manipulace? [mrknutí jedním okem]

265828

25.03.2012 17:41

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Vojta49 109.?.?.?

Myslím, že Vás chápu, pane Kosku. Vždyť my už přes dvacet let proděláváme ohromnou mediální masáž. Lotr Kožený, lump Provod, podvodník Pitr, mafián Mrázek, zloděj Krejčíř, lobbysta Janoušek, ... . Stále dokola. A co víme o těch slušných? Nic. O nich masmédia mlčí. Ti totiž nejsou zajímaví. Tedy z mediálního hlediska prodejní.

Když si třeba zkusíte vygooglovat "podnikatel roku", budete překvapen. Kolik neznámých jmen. Lidí, kteří zaměstnávají jiné. A nejspíš docela slušně. A možná i někteří z nich unikají před zdaněním prostřednictvím svých offshore firem v daňových rájích. Ovšem ty peníze tam jistě nenechávají hnít. Oklikou si je převedou zpět a nejspíše je doma reinvestují. A já soudím, že pro naší ekonomiku je o moc užitečnější byť jen jediný milion, investovaný osvíceným podnikatelem. Než miliarda, vydřená z nás státem na daních a promrhaná ve zkorumpovaných státních zakázkách. A tak ač to zní hodně kacířsky, daňové úniky mohou velmi prospívat našemu (dnes mafiány divoce rabovanému) eráru.


Pane Karle4u. I Vám rozumím. Po přečtení mých slov Vás cosi nutkalo, obhájit si sám před sebou svou strašlivou nenávist k Židům. Nějak ji racionalizovat. A tak jste to udělal. A ještě mě k tomu potupil přirovnáním ke Goebelsovi. Díky.

Jestli dovolíte, já Vám s tím konejšením Vaší nejistoty maličko pomohu. Nabídnu Vám pár jmen. A Vy z nich vyberte prosím ty nehorší židovské stvůry, které jsou tím

> nemilosrdnym vykoristovatelem a tim se stava trnem v oku mistnich

A za to si nepochybně zaslouží ten nejtěžší trest. Pokud jsem uvedl málo jmen Židů, klidně přidejte další.

Tedy: Albert Einstein, Isaac Newton, Wolfgang Amadeus Mozart, Kryštof Kolumbus, Heinrich Hertz, Johann Strauss, Gustav Mahler, Hugo Haas, George Gershwin, Sigmund Freud, Thomas Alva Edison, Robert Oppenheimer, Isaac Asimov, Richard Feynman, Marc Chagall, Amedeo Modigliani, Miloš Forman, Jiří Voskovec, Jan Werich, Stella Zázvorková, ...

Nezapomeňte prosím u každého vybraného jména stručně popsat jeho nejtěžší zločiny. [chechtot]

265831

27.03.2012 01:57

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Vojta49 109.?.?.?

Pane Karle4u. Tentokrát jste napsal docela vlídný a laskavý příspěvek. S jehož větší částí souhlasím. Až na to zásadní, o čem diskutujeme. Vaši iracionální nenávist k Židům. Říkáte

> samotny israel, ze statu ktery mel symbolisovat po druhe svetove valce oazu kam mohou pronasledovani zide slozit svou hlavu se zmenil ve fasistickou stoku kde buji pornografie a drogy, vladne divoky likud ktery se nestiti zabijet lidi a napadat staty jen proto, ze se mu nelibi.

Já vidím Izrael trochu jinak. Vidím jej jako maličkou oázu vzdělanosti, pracovitosti a kultury v oceánu arabského islámského fanatismu a tmářství. Za krátkou dobu své existence odolal již pěti arabským pokusům o jeho úplnou likvidaci. Vždy šlo jen o obranu vlastní existence. A to proti naprosto zdrcující převaze 1 ku 100. Tedy jeden Žid proti stovce Arabů. Úctyhodné.

Přiznám se Vám, že té Vaší strašlivé nenávisti vůbec nerozumím. Ne. Nejsou mi lhostejné životy lidí, které byly zmařené v arabskožidovských konfliktech. Ani v jiných válkách. Každý ztracený lidský život je zlo. Ovšem jeví se mi jako krajně pokrytecké poukazovat stále jen na arabské oběti. A přitom totálně ignorovat všechna další lidská zvěrstva na této planetě. Například několik DESÍTEK MILIONŮ VRAHŮ, kteří dodnes nebyli za své hrůzné činy nijak potrestáni a žijí si své životy počestných lidí. Tito vrazi ve Vás opravdu žádnou nenávist nevyvolávají? Zvláštní.

Pane Rixi. Pokud také sdílíte nenávist k Židům, budete si muset jména těch svých ZLÝCH sepsat sám. Já je bohužel neznám. A obávám se, že ani Vy je neznáte. A proto sem žádná jména ani nenapíšete. Ovšem ve Vaší mysli budou existovat dál. Sice imaginární, ale o to záludnější, pejzatější a nosatější. Kteří mohou za všechno zlo tohoto světa. A tak Vám budou tito imaginární Židé dál sloužit jako berlička Vašeho vlastního svědomí. Berlička, o níž budete dál opírat svou jinak naprosto iracionální nenávist. Přece si svou nenávist musíte sám pro sebe něčím zdůvodnit, ne? [mrknutí jedním okem]

265946

27.03.2012 15:35

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Vojta49 109.?.?.?

Díky za vlídnou reakci, pane Karle4u. Obtížně se mi na ni reaguje. Vaše slova totiž popisují především emoce, které pociťujete. A s emocemi se příliš diskutovat nedá. Nebo jsem nějaký významný faktický argument přehlédl?

Paní Duanito. Nezlobte se na mně, ale rasovou (a také třídní) nenávist považuji za příčiny toho nejhoršího zla na světě. Ve jménu těchto nenávistí byly masakrováni lidé ve fašistických i bolševických koncentračních táborech. Ve jménu těchto nenávistí zahynulo v minulém století více nevinných lidí, než kolik jich padlo v obou světových válkách dohromady. Je-li 100 milionů zmarněných lidských životů slabým argumentem, pak nemám pro svůj postoj žádnou další obhajobu.

K Vaší otázce. Já soudím, že český státní dluh mají na svědomí Češi. Ti Češi, kteří si dokázali mafiánskými metodami podřídit slabé a úplatků lačné české politiky ze všech politických partají. Kupodivu to nejsou žádní zlí Židé. Zde je pár jejich jmen na ukázku:

Petr Benda, Pavel Dlouhý, Richard Háva, Tomáš Hrdlička, Aleš Hušák, Stanislav Gross, Roman Janoušek, Roman Jurečko, Jan Kočka, Radovan Krejčíř, František Mrázek, Alexandr Novák, Patrik Oulický, Ivo Rittig, Martin Roman.

Soudím, že bychom měli takto přehledně sepsat jména všech Čechů, kteří nedokážou věrohodně vysvětlit původ svých majetků. A ty majetky jim prostě zabavit. Dle mého soudu by zabavený majetek snadno pokryl celý náš státní dluh a ještě by zbylo na penzijní reformu. Tak je to s příčinou našeho státního dluhu. Žádný MMF ani zlý cizí bankéř nedokáže totiž donutit český parlament, aby vládě odhlasoval schodkový rozpočet. To umějí jen ti správní "političtí lobbisté" (čtěte mafiáni). [smích]

265980

07.04.2012 16:42

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Vojta49 109.?.?.?

Jakékoli společné vlastnictví, družstevní nevyjímaje, trpí jedním zásadním neduhem, paní Lin. Skoro bych řekl, že zrovna Vy ten neduh znáte. V teorii se mu říká TRAGÉDIE OBECNÍ PASTVINY.

Ve stručnosti. Existuje společná (družstevní, obecní státní, ...) pastvina. Všichni spoluvlastníci ji mohou užívat. Zdarma. Pastvina však funguje jen do chvíle, než se mezi jejími uživateli objeví vyčůránek (plenič pastvin nebo také dojič socialismu). Který na pastvinu vyžene místo jedné kravky celé stádo dobytka. Maximalizuje svůj zisk na úkor společného majetku. A brzy je po pastvině.

Konkrétním nedávným příkladem je třeba Sazka. "Pastvina", na které se společně páslo devět sportovních asociací. Každý rok sklízely bohatou úrodu ve výši 1 miliardy korun. Zpohodlněli tímto penězovodem. A málokoho z nich zajímalo, jaký je skutečný stav "pastviny" a jak dlouho ještě může dávat úrodu. A mají po pastvině.

Všimněte si, kolik aut úplně zbytečně postává na parkovišti před každým panelákem. Kdyby se spolubydlící v domě dohodli, stačilo by jim k uspokojení jejich dopravních potřeb těch aut možná jen polovina. A ušetřili by. Proč nezaloží družstvo? No protože je každému jasné, jak by společná auta dopadla. Brzo by z nich byly nepojízdné vraky. Tedy slovy teorie "zničená obecní pastvina".

U dopravních prostředků prostě každý ihned uzná, že jejich společné vlastnictví nemůže fungovat. U výrobních prostředků je to samozřejmě totéž. Leda by jejich spoluvlastníky byli samí andělé. [velký smích]

266515

08.04.2012 19:33

Družstevnictví a socialismus

RE: Kibuc byl jediný opravdu komunistický model společnosti na světě, který fungoval!

Vojta49 109.?.?.?

Kibuc je NĚCO ZA NĚCO, Lin. Členstvím v něm získáte existenční jistotu. Ovšem musíte se za to vzdát velké části svých svobod. Dobrovolně!

Chcete jako kibucník po základní škole studovat? Budete-li smět, nezáleží vůbec na Vás. Za Vás rozhodnou ostatní. Že se Vám to rozhodnutí třeba nelíbí? Smůla.

Když se Vám náhodou podaří vystudovat všeobecné lékařství a v kibucu pracujete jako lékařka, máte stejný plat, jako pasáček ovcí. Stejný, jako všichni ostatní. Smůla.

Přejete si proklábosit denně pár hodin v interntetových diskuzích? Kibuc má pro sto členů jen dva počítače. Takže denně 15 minut na poštu. Ani o chlup víc. Smůla. Atd. a tak podobně.

Ještě se vrátím na chvíli k tzv. tragédii obecní pastviny. Stačí jen trochu popřemýšlet. A už se Vám ty naše nejžírnější "pastviny" vynořují před očima. Pražský dopravní podnik, Pražský magistrát, ČSA, ČD, Česká armáda, Česká pošta, Státní lesy, Budvar, ŘSD, ČEZ, ... Jsou to vždy organizace, které pracují s velkými sumami peněz a současně jejich vlastnictví a tedy i kontrola nad nimi jsou nejasné. Jakoby neexistovali lidé, kteří za ty promrhané majetky odpovídají.

Třeba ty naše slavné státní lesy. Po celá dlouhá desetiletí hospodaří tak, že jejich výnos z hektaru lesního porostu je třetinový, než u sousedů těsně za hranicemi (Bavorské lesy). Proč? Neschopnost vedení? Kdepak, "pastvina".

Nejdražší české dálnice v Evropě? Také skvělá "pastvina. Mnohé "pastviny" už dokonce zanikly. Třeba několikamiliardový tzv. "Fond mládeže". Ten byl již zcela "vypasen". A dokonce i některá bytová družtva byla svými představiteli pěkně "vypasena". A družstevníkům nezbylo, než si své byty zaplatit znovu.

Dokázala byste paní Lin odhadnout, kterou významnou "obecní pastvinu" jsem záměrně vynechal?

266559

11.04.2012 01:29

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: Ovládnutím dluhem nastává nedobrovolné otroctví

Vojta49 109.?.?.?

> Ze nas nepotrebuji !!!

Tleskám, pane Ludy. Vyslovil jste nesmírně zajímavou myšlenku. Já jí maličko doplním.

V naší zemi NEJSOU LIDÉ!!! Nejsou šikovní zubaři, pracovití instalatéři, kardiochirurgové, dobří malíři pokojů, IT analytici, programátoři, slušní právníci, spravedliví soudci, osvícení projektanti, poctiví politici, šikovní manažeři, ...

A teď v malé obměně zopakuji Vaše slova.

OSTATNÍ LIDÉ MĚ NEPOTŘEBUJÍ!!!

A nyní zásadní otázka. Kde je chyba? Opravdu je v těch ostatních lidech? Kteří mě nepotřebují? A nebo ... ? [mrknutí jedním okem]

266708

11.04.2012 14:43

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: Ovládnutím dluhem nastává nedobrovolné otroctví

Vojta49 109.?.?.?

Blahopřeji, pane Ludy. Je dobře, že Vás lidé potřebují.

Jenže Vy jste hovořil jménem
> tech tisicu obycejnych lidi
které ostatní lidé nepotřebují. A já s Vámi souhlasím, že těch, které ostatní nepotřebují je stále víc a víc. U nás jsou to v podstatě všichni Cikáni. V USA drtivá většina Afroameričanů. V EU většina barevných imigrantů. V arabských zemích ...

A nyní znovu má otázka. Když člověka ostatní lidé nepotřebují. ČÍ JE TO CHYBA? Mohou za to spíše ti ostatní lidé? Nebo by se měl každý sám postarat, aby byl druhým užitečný? Co myslíte?

266740

12.04.2012 23:03

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Díky za každý neoficiální, nevládní

Vojta49 109.?.?.?

Mám přečtené Kellerovy knihy "Soumrak sociálního státu" a "Až na dno blahobytu", pane Siddure. A nikde jsem v nich nenašel, co autor CHCE. Tyto texty jsou vesměs o tom, co se autorovi nelíbí a co NECHCE. Tedy typický současný "NECHCISMUS".

Vy možná máte nějaké jiné Kellerovy texty. Na jejichž základě jste usoudil, že je to moudrý muž. Mohl byste mi prosím stručně popsat, co navrhuje pan Keller tak zajímavého a nového, že ve Vás budí takové naděje? Stačí tři nejdůležitější Kellerova opatření, která udělají svět lepším. Předem děkuji. [smích]

266841

14.04.2012 13:36

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Díky za každý neoficiální, nevládní

Vojta49 109.?.?.?

Pane Rataji. Vymetání čehokoliv (např. Augiášova chlíva) je odstraňování, likvidace, vyhazování, boření. Tedy klasický NECHCISMUS. Bořit umí každý trouba. A neberte to prosím osobně. Mně zajímá, zda už někdo (třeba moudrý Keller) vymyslel, co dál. Pokud ne, tak je mi líto. Žít na zbořeništi nechci. A myslím, že ani Vy ne.

Doufat v příchod nějakých lidí, kteří za nás vymyslí, co MY TO VLASTNĚ CHCEME, je ... řekněme zdvořile nereálné. V životě přece odjakživa platilo, že ČLOVĚK ZÍSKÁ JEN TO, CO OPRAVDU CHCE. A PRO CO JE OCHOTEN NĚCO UDĚLAT. Nebo ne? [smích]

266930

16.04.2012 23:55

Sexmise

RE: Ale abych jen nerýpala

Vojta49 109.?.?.?

> do jakých šablon se nás kulturní či jaký diktát snaží vtěsnat

Žádný "diktát", paní Kateřino. Nás muže motivují naše prastaré geny. Evoluce totiž prokázala, že lépe pečuje o společné potomstvo mladá matka, než starší dáma. Jednodušeji řečeno. Po desítky tisíc let se úspěšněji rozmnožovali ti muži, kteří dávali přednost mladším partnerkám. A my jsme jejich potomky. Oni nám předali své geny.

Proč o tom mluvím? Protože tento fakt vysvětluje naši současnou mužskou preferenci. MLÁDÍ PŘEDEVŠÍM. A tak je přímo kultem štíhlost. Neboť mládí je prostě obecně štíhlejší než stáří. Proto se dámy také odbarvují na blond. Neboť mládí je blonďaté. Proto si dámy holí nohy, podpaží a klíny. Neboť mládí ještě není ochlupené. Proto my muži tak milujeme ženské tváře s neotenními rysy (velké oči, plné rty, malý nosík). Evokují mládí. Proto ženský účes dbá především na objem. Hlavy nedospělců jsou totiž v poměru ke zbytku postavy větší. Proto jsme celí bez sebe při pohledu na útlý dívčí pas. V něm vidíme příslib, že ještě neobsahuje žádný konkurenční plod. Atd.

Udrží-li si žena i ve vyšším věku alespoň část zmíněných neotenních rysů, bude pro nás muže stále zajímavou. Naopak naprosto nezajímavou se pro většinu mužů stane žena v okamžiku, kdy ztratí pas. A její postava nabude sudovitý tvar. I kdyby jí bylo jen 16 let.

Závěr? Stačí trochu poznat svou vlastní (evoluční) historii, a hned vidíme, že jevy, za nimiž hledáme jakýsi "diktát" jsou vlastně úplně normální. A kupodivu nejen v oblasti lásky, sexu a partnerství. [smích]

267080

18.04.2012 00:49

Sexmise

RE: Ale abych jen nerýpala

Vojta49 109.?.?.?

Díky všem za reakce, dámo a pánové. Lidé věří v ledacos. Třeba v to, že jsou vědomými strůjci svého chování. A právě proto se vzpírají evolučnímu popisu své existence. Řekne-li se, že nějaký jev či chování má určitý "evoluční smysl", automaticky to chápeme tak, že jedinec si je tohoto evolučního smyslu vědom a schválně se jej snaží naplnit. Jelikož samozřejmě nikdo z nás nic takového nedělá, zdá se nám, že žádné evoluční objednávky neexistují. Že podstata našich životů, jak je zevnitř vnímáme, je v něčem jiném.

Lidé si obvykle dobře uvědomují bezprostřední příčiny svého chování. Ale nic netuší o důvodech evolučních. Proto bezprostřední příčiny považují za jediné: zakládají rodiny, "protože mají rádi děti". Usilují o kariéru, "aby měli peníze". Milují svého jedináčka a toho sousedovic spratka by nejraději profackovali, "protože je rozjívený až nesnesitelný", (ač jsou z pohledu vnějšího pozorovatele oba kluci skoro stejní). A tak podobně.

Nemá příliš smysl ptát se lidí, proč dělají to, co dělají. Protože se od nich samozřejmě dozvíme pouze to, co si myslí, že dělají, když něco dělají (že pane Moudrostraku?). Nějaké věrohodné vysvětlení si vždycky vymyslíme, když to po nás někdo chce. A vymyslíme si je i tehdy, když to po sobě chceme jenom my sami. Evolucí podmíněné motivy svého chování většinou neznáme či neuznáváme. A když se nám je někdo pokouší ukázat, rozhořčeně jej odmítáme (čest výjimkám). Vždyť přece nejsme žádná zvířata, ovládaná jen svými pudy a instinkty!

Jenže v podstatě jsme. A kdo tento jednoduchý fakt není ochoten přijmout, úporně hledá nějaké ty "temné síly". Které nás ohlupují a už po staletí námi manipulují. A dělají z nás, moudrých, laskavých, rozumných, pracovitých, nesobeckých, inteligentních, láskyplných, čestných ,... altruistů ty naivní, nesnášenlivé, iracionální, líné, chamtivé, hloupé, zlostné, podlé, ... sobce. Tedy pardon. Z Vás ne dámo a pánové. Vy jste výjimky. To jen z většiny nás ostatních.

Evoluční biologie je pane Djb nezfalšovatelný popis naší skutečné historie. Historie nás, kteří jsme sami sebe pyšně pojmenovali Homo sapiens. Jenže do té moudrosti máme velmi daleko. A nejdál ti z nás, kteří se neumějí či dokonce nechtějí poučit ani z vlastní historie.

267158

19.04.2012 00:12

Sexmise

RE: Ale abych jen nerýpala

Vojta49 109.?.?.?

Pane Djb. Jde o nedorozumění. Nikde netvrdím, že my muži preferujeme chlapecké ženy. Naopak. Ženy bez ženských tvarů nás obvykle nechávají chladnými. Vzrušují nás krásné a mladé ženy. Ale také ty, které krásu a mládí jen předstírají. Líčením, účesem, holením, tvarujícím prádélkem, implantáty, ...

I já považuji za nesmysl jakýkoliv evoluční skok v průběhu nějaké krátké doby. Muselo trvat desítky tisíc let, než jsme si my muži pohlavním výběrem "vyšlechtili" současný typ ženy. S nesmyslně vytvarovanou postavou do tvaru přesýpacích hodin. Pas, kde leží prostorově náročná trávicí soustava a současně je tam třeba rezerva pro růst budoucího plodu je na ženské postavě nejužší. A přitom samice našich nejbližších příbuzných, lidoopů, jsou tak elegantně baňaté. Jenže NÁM SE LÍBÍ 90/60/90! Proč asi?

Ajajaj milý pane Quido2. Vy jste zde připomněl některé mé názory. Jejichž správnost se ovšem časem potvrdila. V Mexickém zálivu se žádná ekologická katastrofa století nekoná. A z Kaddáfího nesmyslného betonového vodovodu voda stále neteče. (Argumety typu, že někdo rozbombardoval 2000 kilometrů betonu o šíři chodníku, dobře ukrytého pod pouštním pískem, prosím vynechte).

Na Vaše obecné výtky nedokážu reagovat. Leda byste konkretizoval, která z mých sdělení jsou "spekulace".

Pane Svědomí. Dle Vás je (nebo byl?) Ráj na Venuši. K tomu nemám co dodat. Jen zlehka připomenu některé neotřesitelné církevně-biblické "pravdy minulosti".

ZEMĚ: Země je placka nesená slony stojícími na krunýři... Ha, ha, ha
VESMÍR: Kolem země se rozkládá několik rotujících nebeských sfér. Na nejnižší plynou oblaka, na další je upevněn Měsíc, na vyšších pak Slunce, planety, hvězdy a na úplně nejvyšší leží Nebe ... Ha,ha,ha
ČLOVĚK: Člověk je výjimečný tvor stvořený Bohem k jeho vlastnímu obrazu (tedy chudák Bůh), nadaný duší, která jednou skončí v Pekle nebo na Nebi ...

Tolik stručný souhrn středověkého popisu světa. Tehdejším "moudrům" o zemi a kosmu se dnes jistě i Vy jen útrpně usmíváte. A přitom věříte, že středověká moudra o člověku stále platí? Je mi líto, ale s vírou nelze diskutovat. Víra je naprosto slepá a hluchá. Ke všem argumentům, které jsou s ní v rozporu. Kupodivu není němá. [smích]

267226

19.04.2012 13:45

V USA se chystá soud s mužem, který vyzradil mučení vězně

RE: Právní stát

Vojta49 109.?.?.?

Málokdo se zde odhodlá cokoliv definovat, pane Oso x. Jste výjimkou. Proto jsem nahlédl i do Vašich starších příspěvků. A našel jsem tam řadu moudrých myšlenek. Přímo k tesání do kamene jsou třeba:

- Tzv. obyčejný člověk nechce mít žádnou odpovědnost, vůbec žádnou, proto se pohne teprve až chcípá hlady.

- Možností jak naložit s vlastním osudem je mnoho, jen je zvednout ze země.

Skutečně skvostné. S vaším dovolením (či bez něho [mrknutí jedním okem] ) si je ukládám do své soukromé sbírky.

Na revanš nabízím:

- Život spočívá v úsilí co nejúčinněji neutralizovat následky hloupostí, kterých se člověk dopustil v minulosti.

- Když něco nedokážeme změnit, musíme se naučit s tím žít.

Díky. [smích]

267261

20.04.2012 11:53

Malá abeceda politické ekonomie

Několik otázek autorovi

Vojta49 109.?.?.?

> Politici jsou dnes tak zkorumpovaní finančníky a korporacemi, že není naděje, ...

A jak je to v ČR? Že by pan Janoušek byl finančník? No vidíte. A ti pomlouvači říkají, že je číšník.

> Kapitalisté odmítají investovat do výrobních kapacit s nízkou mírou zisku

A co brání masám, aby tak učinily ony? Vklady obyvatelstva u českých bank činí cca bilion korun. Proč jej ti bankami vyssávaní ubožáci nevezmou, nazaloží družstva a nevytřou těm zlým kapitalistům svými investicemi zrak?

> Za jejich nově vytvářenými penězi nejsou žádné výrobky, ...

Jejda! A čím to tedy přetékají regály všech obchodů?

> Vyvraždění 6 miliard nepotřebných lidí.

A v důsledku toho "vyvraždění" je nás na planetě už 7 miliard? Divné ne?

> Celá krize se točí okolo dolaru.

Opravdu? Řekové, Španělé, Portugalci, Italové, ... Nedluží oni náhodou Eura?

> Dolar už nemá ani cenu papíru, na kterém je natištěn.

Nabízím dvojnásobek ceny papíru za nějaké ty dolary ... [velký smích]

267301

23.04.2012 15:11

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

Proč se rozčilujete, pane Oli63? Stačí jen otevřít učebnici ekonomie pro střední školy. Tam se dočtete, cituji:

Peníze jsou zvláštní druh statku (zboží či tovaru). Jako všechna ostatní zboží mají svou hodnotu i užitnou hodnotu. ...

V čem spočívá užitná hodnota peněz si snadno vygooglujete. A jaká je jejich hodnota? No ta je na nich přece vyražena či vytištěna. Často číslem i slovem.

Závěr? Pan Tmo má pravdu. A rozčilování prokazatelně škodí Vašemu zdraví. [smích]

267575

24.04.2012 01:01

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

Zdá se, že jste skutečným ekonomickým expertem, pane/paní "109". Vaše tvrzení

> Skutečný růst totiž může být, aniž by se navyšovalo množství natištěných a bezcenných peněz, ...

je zcela unikátní. Až dodnes nikdo na této planetě nepřišel na to, jak vyrobit a zač prodat více zboží a služeb, pokud nevzroste objem peněz v ekonomice. Moc rád si přečtu Vaše laskavé vysvětlení, jak to udělat. Stačí jednoduchý příklad. Dokážete-li navrhnout, jak zajistit ekonomický růst země s nerostoucím objemem oběživa, navrhnu Vás na Nobelovu cenu za ekonomii. [velký smích]

267635

24.04.2012 14:00

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

Díky za poučení, pánové. Oběma. Teď už jen maličkost. Zkuste mě přesvědčit na jednoduchém modelu, že vaše myšlení má logiku.

Na ostrově žije 100 lidí. Jejich společnost je soběstačná. V oběhu je tam 1000 zlatých mincí. Jinak se žádné další zlato na ostrově nenalézá. Lidé tam vychovávají děti, pracují a umírají. Průměrný příjem činí na ostrově 10 zlatých na hlavu měsíčně. Neexistují boháči ani banky.

Během času dojde k přirozenému vývoji tamní populace. 5 lidí sice odejde na odpočinek, ale dalších 10 dospěje do věku, kdy by chtěli začít pracovat. Práce by pro ně byla. JENŽE! Pokud si mají začít vydělávat i oni, musí se pro 5 z nich někde vzít peníze navíc. Co je důležité? Ti noví pracovníci ještě žádné hodnoty nevytvořili. Takže ceny neklesly. Kde se ty zlatky na jejich platy vezmou? [velký smích]

Argument typu, že lidská populace nesmí růst laskavě vynechte. Vede totiž k otázce, KDY. Měl se přírůstek počtu lidí ma Zemi zastavit v roce 30000 před naším letopočtem? Nebo v roce 1910 našeho letopočtu? Nebo až roku 2050? A proč právě tehdy? [smích]

267685

25.04.2012 00:38

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

Bída, pánové. Chcete mně školit v ekonomii a neumíte odpovědět na prostou otázku.

Vaše tri otázky jsou zcela irelevantní, pane Oracle. Klidně si na ně zvolte vhodné odpověďi sám. Tak, abyste dosáhl na ostrově demografického a hospodářského růstu při konstantní zásobě zlaťáků. Moc se těším na Vaši odpověď. A když Vám to vymýšlení nepůjde, vzpomeňte na film Byl jednou jeden král. Kde kuchař učí svého krále. "Vždyť říkám, bez soli to nejde!" A pamatujte, že v ekonomii platí o penězích podobné. BEZ ÚVĚRU TO NEJDE!

Poskytnutí každého úvěru vyvolává náklady. Mezi jinými i v riziku jeho nesplacení. A tak musí každý úvěr přinášet věřiteli též výnosy. V podobě úroků. NEBUDE-LI ÚROKŮ, ZTRATÍ VĚŘITELÉ MOTIVACI PŮJČOVAT. NEBUDOU-LI ÚVĚRY, NEPOROSTE ZÁSOBA PENĚZ V EKONOMICE. NEPOROSTE-LI ZÁSOBA PENĚZ, NASTANE EKONOMICKÁ STAGNACE. A co způsobí ekonomická stagnace při stávající populační explozi? Kolaps, rozpad, zhroucení lidské společnosti. Tyto prosté souvislosti přece musejí být každému jasné.

V čem tedy tkví současný problém stále vyššího zadlužování států i lidí? Ano, krade se všude. Ovšem to zdaleka není hlavní příčina. Ta je jinde. Ve všech vyspělých zemích podobná (kdo nesouhlasí, ať se podívá na japonský státní dluh. Tam si to také rozkradli?).

Tedy. Zpohodlněli jsme, zlenivěli a přivykli nezaslouženému blahobytu. A žádáme stále víc. Za stále méně vynaloženého vlastního úsilí. Politikové nám bohužel naslouchají. A dávají. NA DLUH! Takže třeba průměrný důchod činí v Albánii 55 € měsíčně, v ČR 396 €, v Německu 791 € a v Řecku 1600 € měsíčně (zdroj Eurostat - květen 2010) . Panečku. A tak spotřebováváme, konzumujeme a zážitkujeme. Jako šílení. Ovšem zdá se nám to málo. Trauma z toho, že lidé typu Grosse, Čunka, Janouška, Hušáka, ... přišli snadno k pohádkovému bohatství v nás vyvolává pocit nespravedlnosti. My přece nejsme o nic horší, než oni. A tak "máme také právo" spotřebovávat, konzumovat a zážitkovat ještě víc. VÍC, NEŽ ONI! Ti lotři.

Dle mého soudu existuje i způsob, jak se ze současné mizérie vymanit. Přimět většinu populace alespoň částečně změnit své chování. Zážitkování zčásti nahradit studiem, konzumaci tvořivou prací a spotřebu investováním. Jen bychom potřebovali nějakého novodobého Baťu, aby pro nás vymyslel ten správný motivační systém. [smích]

267743

26.04.2012 23:58

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

Nevím, co je "rofl", pane Ludo.

> takže v arabských zemích kde není úrok jako neinvestujou ?

V arabských zemích sice není úrok, ale arabské banky půjčují svým klientům stejně, jako naše. Jen své odměně za půjčku říkají jinak. Myslíte, že je opravdu tak důležité, jak se odměna věřitele nazývá? V našich krajích je to úrok, v arabských podíl na zisku. Případné výnosy či ztráty věřitele jsou přece v obou případech stejné. Když věřitel půjčí špatně, nedostane ani úroky, ani podíl na zisku. A mnohdy se mu nevrátí ani jistina. Lhostejno zda v našich, či arabských krajích.

Pro pana/paní "109". Vy jste vyprovokoval/a toto vlákno diskuze svým suverenním tvrzením, že

> Skutečný růst totiž může být, aniž by se navyšovalo množství natištěných ... peněz

Proto jsem Vám zadal velmi jednoduchý model lidské společnosti, v NÍŽ NENÍ BOHÁČŮ ANI BANK. Průměrné příjmy stovky lidí činí 10 zlatých na osobu za měsíc. V oběhu je 1000 zlatých. Co z toho plyne, pane/paní "109"? Všechny zlatky se za měsíc jedenkrát otočí. Kdyby si někdo ušetřil byť i jen jedinou, už by se něčí měsíční příjem v dalším měsíci o ten jeden zlatý snížil. Tomu rozumíte, ne? Tedy i chápete, že NA OSTROVĚ SI NENÍ OD KOHO PŮJČIT. Vaše zadání

> A když si někdo na ostrově od lichváře vojty49 vypůjčí pět set zlatek …

zcela postrádá smysl. Na ostrově si samozřejmě lze teoreticky vypůjčit od jednoho každého člověka 10 zlatých. Pro věřitele to ovšem znamená, že celý měsíc nebude mít co jíst, pít, ... Takže Vám s vysokou pravděpodobností NIKDO NIC NEPŮJČÍ.

Je opravdu na Vás, abyste nám na tomto nekomplikovaném příkladu ukázal/a, jak ten růst zařídíte bez úvěru a navyšování množství peněz. Nedokážete-li to, Vaše kredibilita zde nepochybně velmi klesne. Nebo lidově řečeno, byl/a jste přistižen/a na švestkách. [velký smích]

267831

30.04.2012 14:13

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Vojta49 109.?.?.?

> neboť naprosto ignoruješ příspěvky, které ti tvůj ostrovní příklad vysvětlují ...

Znovu jsem pozorně pročetl Vaše příspěvky zde, pane Pavleh14. A je mi velmi líto. Žádnou Vaši odpověď na otázku, jak zapojit do ekonomických aktivit další lidi, aniž zvýším množství oběživa v ostrovní ekonomice, jsem nenašel. Odpověď typu

> že je samozřejmě možno zvyšovat jmění společnosti se stále stejným množstvím oběživa!

Je s prominutím k smíchu. Vždyť to je tautologie! Stejně tak obecné povídánky o tom, že LIDÉ BY MĚLI DÁVAT PŘEDNOST MATERIÁLNÍM A DUCHOVNÍM STATKŮM před vlastní výplatou. Lidé se totiž chovají účelně, pane Pavleh14. A to je ta základní chyba. Vaše i pana Schlimbacha. Vy oba ignorujete základní motiv lidského chování.

Co tím základním motivem je? Tím je STRACH Z NEZNÁMA. A co je pro nás všechny tím neznámým? Neznámou je především NAŠE BUDOUCNOST. Obrovskou neznámou. Proto je velkým omylem (či naprostým diletantstvím) zbavit peníze jejich důležité funkce. Funkce UCHOVATELE HODNOT. Lidé totiž nejsnáze překonávají strach z budoucnosti tak, že si vytvářejí zásoby. A ona se daleko lépe skladuje zásoba peněz, než zásoby materiálních statků, například čerstvého masa. Tomu snad rozumíte, ne?

Takže celá tzv. "ekonomická reforma", kterou tak obdivujete, je jen zbožným přáním svého autora. Lidé nic takového nechtějí. LIDÉ VELMI TOUŽÍ PO JEDINÉM. ZBAVIT SE STRACHU Z BUDOUCNOSTI. A případně TRÁVIT SVŮJ ŽIVOT V BLAHOBYTU A RADOVÁNKÁCH bez nutnosti pracovat, starat se a nést odpovědnost za své činy a rozhodnutí. Všimněte se, že ti, kdo mají přístup k našim společným penězům (politici) se přesně dle mé definice chovají. Zajišťují sobě a svým potomkům bezstarostnou a blahobytnou budoucnost na úkor nás všech.

Pro drtivou většinu populace jsou ovšem výše uvedená přání z kategorie pohádek. To ovšem nebrání některým lidem vymýšlet, jak přelstít ekonomické zákony a vymyslet, kterak uskutečnit hospodářský růst lidské společnosti bez peněz a úroku. Lidská společnost je totiž od určité doby postavena na směně, pane Pavle14h. A tu směnu provádí pomocí peněz. Bohatství v podobě materiálních i duchovních statků nemůže růst, nejsou-li k dispozici též rostoucí prostředky k jeho směně. To je realita. Ovšem věřit můžete, čemu chcete. [velký smích]

267970

01.05.2012 14:16

Pokus o poučení z minulosti

RE: Chovejte se tržně

Vojta49 109.?.?.?

Autor článku soudí, že
> vládne nám komunistický bordel, zduřený do neskutečných rozměrů.

A Vy jeho stanovisko "upřesňujete", pane Habane. Vy soudíte, že tím hlavním problémem je v "Chovejme se tržně".

Já soudím, že se oba maličko mýlíte. Pan Hruška pláče nad současným "komunistickým bordelem". Panuje tento stav v podniku pana Jančury? Nebo ve firmách pánů Babiše, Janečka, Kellnera, ...? Že ne? Že ten "bordel" vidíme jen ve státní sféře? Co by to asi tak mohlo znamenat? No přece jen jediné. Že VE STÁTNÍ SFÉŘE DODNES PANUJE SOCIALISMUS. To přece musí vidět i slepý.

Máte pravdu, pane Habane. Ve státní sféře se nelze "chovat tržně". Jakmile se totiž začnou chovat tržně politici, lékaři, soudci, policisté, exekutoři, ..., máme zde namísto efektivní a spravedlivé státní správy korupcí prolezlý a zbytnělý socialistický státní moloch.

Co s tím? To je přece nad Slunce jasné. Tam, kde se z českého průmyslu podařilo zcela odstranit socialismus, fungují náhle soukromé firmy skvěle (viz třeba Škodovka/VW). Až tak, že i při současném "komunistickém státním bordelu" tento náš stát uživí. Až se podaří odstranit socialismus i ze státní správy, budeme tu mít ráj na zemi. [smích]

268040

03.05.2012 14:43

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

Vojta49 109.?.?.?

Nechci Vám brát iluze, pane Larouxi. Jen mi odpovězte na jednu prostou otázku. Od jaké úrovně vyspělosti lidské společnosti může fungovat přímá demokracie? Srovnám-li ji s věkovou kategorií:

1. mateřská škola - nechceme mrkvičku, chceme bonbóny!
2. základní škola - nechcem se učit, chceme být coooool!
3. vyučení - nechceme pracovat, chceme základní příjem!
4. ..
5. ..
6. důchodci - výkon naší ekonomiky nás nezajímá, my chceme důstojné stáří, tedy pro klaždého vilu, mercedes a zimu trávit v Karibiku!

268218

04.05.2012 15:03

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa

Vojta49 109.?.?.?

Kloubouk dolů, pane Larouxi. Na prvý pohled ve Vašich myšlenkách nenalézám žádnou zřejmou slabinu. To ovšem neznamená, že ji Váš systém nemá. Jen to ukazuje, že neumím uvažovat jako všehoschopný lotr.

Jedinou slabinou je stále dle mého soudu úroveň vzdělanosti mas. Když anonymní masy převedu na cca 300 plnoletých voličů z mé jihočeské vísky. Skoro všechny znám osobně. A ubezpečuji Vás, že drtivá většina z nich neporozumí Vašemu textu. Ne, že by se nesnažili nebo nechtěli. Jen prostě asi polovina z nich dodnes netuší, co je to Internet. A nejen důchodci. A větší část z té druhé poloviny považuje Internet za sice sofistikovanou, leč zbytečnou hračku pro děti. A přece oni, dospělí čtyřicátníci si nebudou hrát s hračkami svých dětí. Natož jejich prostřednictvím volit. Je mi líto.

268310

08.05.2012 00:25

Za léčebné konopí

RE: DROGY a ČLOVEK (?)

Vojta49 109.?.?.?

Evoluce přece neprobíhá v rámci jedné nebo několika málo generací, pane Luxore. Bez smrti by nemohla probíhat vůbec. Pokud by rodičovské organismy byly nesmrtelné, spotřebovávaly by množství zdrojů. Potomstvo by bylo nuceno o zdroje ke svému životu s rodiči trvale soutěžit. Mladé a ještě dostatečně nevyvinuté organismy by v konkurenčním boji se svými rodiči podléhaly.

Proto jsme my, všechny živé organismy smrtelné. Nesmrtelní jsou jen naši tvůrci a páni. Naše geny. My jim jen sloužíme, ne oni nám. Oni si nás (všechny živé organismy) "stavějí" jen jako jakési DOČASNÉ dopravní prostředky. Ku svému transportu do budoucnosti. Jakmile zplodíme generaci svých následovníků, do nichž své tvůrce předáme, přestaneme být pro ně zajímavými. Ba jsme pro ně dokonce přítěží. A tak si už od narození s sebou neseme i své letální geny. Jejichž jediným posláním je ve vhodnou chvíli nás zlikvidovat.

Smrt je pro evoluci nesmírně důležitá. Proto jsou smrtící procesy několikanásobně pojištěny. Takže krom apoptozy existují též telomery. Jejichž postupné odlamování při každém buněčném dělení limituje maximální možný počet dělení všech (s jedinou výjimkou) typů našich buněk. Ztratí-li opotřebené buňky schopnost se dál dělit, je s námi ámen. A tak to má být. [smích]

268478

13.05.2012 17:32

Palestina, čísla prokleté okupace

Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 81.?.?.?

Ještě před 35 léty nebylo o žádném Palestinském národu neřkuli dokonce státu ani potuchy. To je nevyvratitelný fakt. Na území státu Izrael žili v době jeho vzniku krom ostatních etnik pouze Arabové. Oficiálně necelých 800 tisíc.

Autor článku srdceryvně lká:
> Politické projevy ... nestačily, aby zastavily pomalé vyhlazování a zánik Palestinců na okupovaném Západním břehu a v obléhané Gaze.

Ovšem zapomněl nám sdělit podstatnou informaci. Na Západním břehu a v Gaze dnes žijí namísto původních 800 tisíc cca 4 miliony Arabů! Tedy pardon, "Palestinců". Ve třech generacích se jejich počet ZPĚTINÁSOBIL! Tak tomu říkám "pomalé vyhlazování". [chechtot]

Pro srovnání. Počet obyvatel Českých zemí se za stejné období zvýšil z 8,9 milionů na 10,5 milionu. A to většinou jen "díky" Cikánům a imigrantům.

268865

14.05.2012 17:07

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 81.?.?.?

Díky pánové za reakce. Vám ta přihlouplá propaganda o údajných Palesticích a jejich údajném utrpení opravdu nevadí? Mně velmi.

Proto přitvrdím. Vámi odkazovaná definice národa zapomíná, pane Vladuno, na jednu maličkost. Ovšem velmi důležitou maličkost. Národy bývají obvykle charakterizovány svým jazykem, náboženstvím, tradicemi, významnými osobnostmi, územním celkem kde sídlí (říše, stát), hlavním městem atd. Pokud národ nemá ani jeden z těchto atributů, měl by mít alespoň svou HISTORII. Bez ní žádný národ neexistuje. Palestinský národ žádnou nemá. Proto nejde o žádný národ ale o čirou propagandu.

Proč byl v roce 1977 uměle stvořen? No protože se to jeho tvůrcům vyplatilo. Stačilo světu ukázat barevné obrázky o "strašlivém útlaku a utrpení Palestinského národa pod židovskou knutou [mrknutí jedním okem] ", a peníze se jen hrnuly. A kupodivu nejen petrodolary. A tak nejvýznamnější Palestinec všech dob, Jásir Arafat, měl ve svých dokumentech původně údaje
Národnost: arabská
Státní příslušnost: egyptská
Místo narození: Káhira
Díky tomu, že se stal Palestincem, zdědila po něm jeho vdova NĚKOLIK MILIARD dolarů, po chudáčkovi utiskovaném. A to se přece vyplatí, ne?

Ve svém předchozím příspěvku uvádím celkový počet "Palestinců" na Západním břehu a v Gaze ve výši 4 miliony lidí. Ve skutečnosti se dnes k palestinské národnosti hlásí přes 10 milionů !!! Arabů. Před šedesáti léty 800 tisíc, dnes 10 milionů. Prostou lineární aproximací mi vychází, že kolem roku 2070 už bude na světě cca 120 milionů "Palestinců". Až tak se vyplatí, býti Palestincem. Člověk se diví, kam až může dospět
> pomalé vyhlazování a zánik Palestinců [chechtot]

Závěr? K tomu, abyste přesvědčili lidi kolem, nemusíte mít pravdu. Stačí, když nabídnete silný příběh.

268913

15.05.2012 14:17

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 109.?.?.?

Děkuji za představení Vaší osoby, pane Vladuno. Pamatuji si Vás z našich starších debat zde. Už tehdy jsem si Vás zařadil do té menší a proto vzácné skupinky vzdělaných a korektních diskutérů.

Já mám vystudován technický obor a jsem ateista. Studovat se snažím stále. To, co je pro lidský život opravdu důležité. Tolik k Vaší osobní poznámce.

Nyní k věci. Vy označujete mé příspěvky k tématu "Palestinský národ a jeho vyhlazování" za názor. Možná se neumím vyjadřovat dostatečně exaktně. Ovšem v diskuzích se snažím prezentovat nikoliv své názory, nýbrž fakta. Proč? No protože názorů může být tolik, kolik existuje lidí. Každý člověk má právo na vlastní názor. Ale FAKTA JSOU JEN JEDNA. A obvykle je nelze vyvrátit. Ani sebelepšími argumenty. [smích]

Ještě dlužím odpověď všem, kteří se zde snaží obhájit hloupou propalestinskou propagandu autora tohoto článku tvrzením, že Židé jsou na tom podobně, jako ti Palestinci. Také prý nejsou žádným národem, nemají svůj jazyk ani náboženství, nemají své zvyky, tradice, významné osobnosti ani vlastní historii.

Těchto "odborníků" bych se rád zeptal na jeden velmi rozšířený jev. Vídáme jej na každém kroku. Zobrazení ukřižovaného muže, s nápisem INRI. Není on náhodou považován za nejvýznamnějšího člověka v celých dosavadních dějinách lidstva? Většinou národů vyspělého světa? Jaké národnosti byl ten ukřižovaný? A co znamená onen nápis INRI? A o kterém národě se to píše v jedné z nejrozšířenějších a nejznámějších knih světa (která se tuším nazývá Bible)? [velký smích]

268965

16.05.2012 23:41

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 109.?.?.?

Obávám se, pane Tmo, že na omylu jste Vy. Cituji:

"Země Pelištejců"

Po potlačení Bar Kochbova povstání Římany roku 135 n. l. bylo hlavní město římské provincie Iudaea (Judsko) Jeruzalém přejmenováno na Aelia Capitolina. Zároveň byla celá provincie na znamení porážky Židů posměšně přejmenována podle jejich dávných, tou dobou dávno zmizelých, nepřátel na Syria Palaestina („Pelištejská Sýrie“, Syropalestina). Nový název převzal celý západní svět a oblast je pod tímto názvem známa až dodnes. Z latinského Palaestina pochází i arabské označení Palestiny فلسطين Filastīn (Falastīn).

Dnešní Palestinci jsou sice pojmenováni podle Palestiny a tím dědici jména starověkých Pelištejců, nejsou však jejich genetickými potomky. Zdroj.

Děkuji Vám i všem ostatním za reakce. A omlouvám se. V této diskuzi nebudu pokračovat. Za jediný hodnověrný historický pramen považuji genetický záznam. Jeho pomocí už brzo zjistíme skutečný původ údajných "Palestinců".

269071

17.05.2012 22:31

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 109.?.?.?

Vidím pánové, že opět musím oživit diskuzi nějakými fakty. Propaganda, založená na emotivními větami komentovaných barevných obrázcích je sice krásná, ale jinak k ničemu. Nevypovídá o žádných relevantních faktech.

Tedy. Ubozí "Palestinci" vykazují za posledních 10 let "obrovské" ztráty na životech, vinou konfliktů s Židy. Konfliktů, které sami pilně provokují. Konkrétně je to v průměru cca 500 mrtvých ročně.

V ČR, která má stejných 10 milionů obyvatel, jakými se chlubí "Palestinci", dojde ročně přibližně k 1000 úmrtí následkem dopravních nehod. Ne, že bych nelitoval mrtvých. Ale ti "trpící Palestinci" (i přes veškerá podstoupená "muka" ) jsou na tom o polovinu lépe, než občané ČR. [chechtot]

Závěr? Všichni, kteří zde lkají pro zmařené palestinské životy by se nad sebou měli zamyslet. Nemělo by se více lkát pro české životy, zmařené zbytečně na silnicích? [naštvaný]

269120

19.05.2012 16:50

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Vojta49 109.?.?.?

Jste nevědomý hlupák, pane Oracle. Vůbec netušíte, o čem mluvíte. Srovnávat život současných lidí v Gaze a život vězňů v terezínském koncentráku za války je nehoráznost.

1. ve městě Terezín bylo za války zřízeno židovské ghetto. Nikoliv vyhlazovací, ale jen pro dočasný pobyt před přesunem dál. To posloužilo fašistům jako potěmkinova vesnice, když předváděli zástupcům Mezinárodního červeného kříže 23. června 1944 "humánní" zacházení s Židy.

2. skutečný koncentrák fungoval v terezínské Malé pevnosti. Sloužil jako káznice Gestapa. Hladoví, zavšivení, polonazí a nemocní vězni odtud denně pochodovali na otrocké nucené práce při budování podzemní továrny Richard za Litoměřicemi.

Můj otec tyto "fašistické lázně" v terezínské Malé pevnosti absolvoval. Jako trest za svévolné opuštění vybombardované německé továrny, v níž byl totálně nasazen. Přežil hlad, zimu, nelidské zacházení, strašlivou dřinu při lámání skály a dokonce i epidemii skvrnitého tyfu. Po osvobození tábora vážil 46 kilo. Při výšce 183 cm! Většina jeho starších spoluvězňů se osvobození koncentráku nedožila.

Obvykle silná slova nepoužívám. Vaše bláboly se mě tentokrát osobně dotkly. Trvám na tom, že podobné nesmysly může vyslovit jen naprostý hlupák.

269233

20.05.2012 23:32

Poprava pro výstrahu

RE: Rathyáda - vrtěti psem?

Vojta49 109.?.?.?

> oni všem těm proroctvím a mytologiím věří

Myslím, že oni podobným báchorkám nevěří. Z čeho tak soudím? Stát Izrael byl od svého založení už 5x napaden ohromnou arabskou přesilou. Co by udělali Židé, kdyby opravdu nezvratně věřili, že oni jsou vyvoleným národem ... a Bůh nikdy nedopustí, aby ... Jednoduše by v okamžiku útoku agresora poklekli, pozdvihli ruce k modlitbě a čekali, až se o ně Bůh postará.

Co však udělali ve skutečnosti? Nečekali na pomoc shůry. Sami se porvali s přesilou. Tak, že se všechny útoky na ně staly pro agresory katastrofou. Arabsko-izraelské války zřetelně svědčí o tom, že Židé spoléhají především sami na sebe. A ne na nějakou proroky předpovězenou vyvolenost.

269334

02.06.2012 14:58

Je příčinou problémů soudobé společnosti společenský systém nebo způsob vládnutí?

RE: Nejtvrdší režim je momentálně v Česku

Vojta49 109.?.?.?

> Uměle vyvolaný hladomor ..., byl příčinou hladomoru.

Vaše logika je neúprosná, paní Jarmilo. [mrknutí jedním okem]

A ještě ke všemu jej zapříčinili

> talmudisti-teroristi

Tak on Stalin byl talmudista? To zírám. A vidíte, já celý život myslel, že to byl psychopat. Který ke svým chorobným mocenským ambicím dokonale zneužil zločinnou komunistickou ideologii.

Mimochodem. Mao, který ve své zemi (s využitím téže ideologoie) způsobil ještě větší jatka, než Stalin v Rusku, to byl také talmudista? [velký smích]

270153

11.06.2012 15:34

Exkluzivní rozhovor s Jeho Eminencí pravoslavným arcibiskupem v Sebastíji Theodosiem Hannou

RE: náboženské uctívání čehokoliv

Vojta49 81.?.?.?

Povídání o víře mě zajímá. Proto se s dovolením připojím k diskuzi.

1. Když rodič varuje své mladé, TOTO NEJEZ, BUDE TI ..., TADY JE PŘÍLIŠ HLUBOKO, ..., TAM NELEZ, SEŽERE TĚ ...! Které z mláďat spíš přežije? To které uvěří? Nebo skeptik, který si raději všechno odzkouší sám? Které z mláďat spíše předá své geny budoucím generacím?

2. Když ještě lidské skupiny lovců a sběračů vzájemně tvrdě soupeřily a jejich příslušníci se vraždili na potkání. Co bylo příčinou toho, že se některé z nich začaly spojovat do větších společenstev? Nebyla ona to náhodou společná VÍRA, která z CIZÍHO NEPŘÍTELE udělala mávnutím proutku NAŠINCE?

3. Znalosti a vědomosti jsou obecně považovány za největší lidské bohatství. Který člověk získá více tohoto bohatství? Ten, který UVĚŘÍ autoritám, že π = 3,14? Nebo skeptik, který si hodnotu π zjišťuje sám? Ten který UVĚŘÍ, že je Země kulatá nebo ten, který si to potřebuje sám ověřit? Komu z těch dvou zbyde více energie na získávání dalších vědomostí?

4. Když mladým matkám v době neolitu pomřela většina dětí na epidemii záškrtu. Která z nich se dokázala snáze se svou ztrátou smířit? Ta, která v nic nevěřila? Nebo ta, která uvěřila starému šamanovi povídání o tom, že její krásné nevinné děti jen přešly do ochrany vyšších mocností? A že se s nimi po své smrti určitě setká.

Ve všech uvedených příkladech mi vychází, že VÍRA, jinými slovy lidská schopnost přijmout poznatek od druhých bez nutnosti ověření jeho správnosti, BYLA A JE PRO LIDI VELMI UŽITEČNÁ. Mýlím se?

270499

12.06.2012 15:09

Exkluzivní rozhovor s Jeho Eminencí pravoslavným arcibiskupem v Sebastíji Theodosiem Hannou

RE: náboženské uctívání čehokoliv

Vojta49 109.?.?.?

Díky všem za názor, dámo a pánové. Pan Osa x má pravdu v tom, že víra nahrazuje poznání. Otázkou zůstává, zda je to dobře nebo špatně? Talent VĚŘIT mají totiž téměř všichni lidé. Na rozdíl od talentu hudebního. Ano. Je to geneteticky potvrzeno. My, jako lidé, máme skoro všichni "gen víry". Proto drtivá většina lidské populace v něco věří.

Evoluce vybavila všechny živé organismy pouze ÚČELNÝMI VLASTNOSTMI. Ty organismy, jejichž vlastnosti byly jen o chloupek méně účelné, už mezi námi nejsou. Proto soudím, že sklon k víře přináší svému nositeli nějakou konkurenční výhodu. Spočívající třeba v tom, že nemusí vynakládat obrovské množství energie a času na objevování toho, co už bylo objeveno. Ale je schopen přejímat zkušenosti druhých. Z tohoto pohledu je sklon k víře velmi účelný.

Na druhou stranu neznám větší tragédie, než ty, spáchané ve jménu nějaké militantní víry. Ať už náboženské, nebo jiné. Mám na mysli ty "víry", které podněcují svého nositele k nenávisti. Obvykle k nenávisti k nějaké lidské skupině. Lhostejno, zda jsou tou skupinou "nevěřící psi", "méněcenná rasa", "třídní nepřítel", "bankéři", "pejzatí" nebo "óbrboháči". Takové víry, zneužité mocí posedlými psychopaty (Stalin, Hitler, Mao, ...), za sebou zanechaly v dějinách největší počty nevinných obětí. Stupidní militantní víra je dle mého soudu tou nejzávažnější příčinou zla, páchaného jedněmi lidmi na druhých.

Proto soudím, že víra není černobíle dobrá ani špatná. Jako všechny civilizační výdobytky člověka má i ona svůj líc a rub. Může být dobrým sluhou. Nebo zlým pánem. Záleží jen a jen na tom, kdo a k jakým cílům přirozený lidský sklon věřit využije či zneužije.

Na závěr ještě malý šťouchanec do paní Kateřiny. Vím, že dítě se učí chodit dlouho a pracně. Učil jsem jich to postupně šest (bóže ta záda!). Na rozdíl od dětí ptačí mládě chodí hned po vyklubání ze skořápky. Nemusí se tomu pracně učit. Uměla byste vysvětlit, proč? A jak jste na to přišla? Když už si tedy všechny své poznatky sama ověřujete? [mrknutí jedním okem]

270554

14.06.2012 13:33

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

Vojta49 109.?.?.?

Zajímavá debata, pánové. Dovolte, abych připojil několik svých poznámek. Nejprve k lidským "jistotám". Jsou spíše štěstím nebo peklem?

Pozorujeme-li chování lidí v různých dobách a v různých mezních situacích, dojdeme k jednoznačnému závěru. Jakkoliv tvrdou ruku snášejí lidé lépe, než anarchii. Na tom se myslím shodneme. Co to znamená? Lidé jsou ochotni obětovat část své svobody. Obětovat ji za pocit jistoty, vlastního bezpečí a spravedlivého uspořádání společnosti.

Tuto touhu lidí po jistotách využívají ti chytřejší z nás odedávna. Jsou dokonce zaznamenány případy, kdy propuštění otroci prosili svého pána, aby jim nedával svobodu. Až tolik se jí báli. Lidé se bojí svobody dodnes. Soudím že důvodem je strach z odpovědnosti za vlastní svobodná (a často katastrofálně špatná) rozhodnutí.

Současným projevem lidské touhy po jistotách je stávající distribuce moci. Veškerou moc má kdo? Bezpochyby stát. Co je to stát? Stát je silová organizace, vytvořená bohatými na ochranu jejich vlastních zájmů a majetků. Bohatí si také stát platí. (Tedy otázkou je, kdo jsou to ti "bohatí". Někdy se za bohatého považuje vlastník jízdního kola a placaté čepice s kšiltem. Při placení daní se naopak mnozí milionáři považují za žebráky.)

Že současný stav není ideální je všem jasné. Vzniklo ohromné hnutí, které nazývám NECHCISMUS. Jeho stoupenci přesně vědí, co nechtějí. Nikdo z nich bohužel neví, čím stávající uspořádání nahradit. Tak, aby lidem zůstaly jejich jistoty. A přitom zmizel pocit frustrace z nespravedlivého rozdělování společenského bohatství.

Samozřejmě to nevím ani já. Ovšem zásadně nesouhlasím s nechcisty, kteří si přejí okamžitě začít likvidovat, pálit a bořit. A přitom dětinsky věří, že až to současné (prohnilé, zlodějské, zkorumpované) bude zlikvidováno, SAMO VYROSTE na jeho troskách to nové, spravedlivé, čisté a poctivé. Myslím, že samo nevyroste nic.

270657

14.06.2012 23:45

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Reseni jsou mozna...

Vojta49 109.?.?.?

Oceňuji Vaši snahu, pane Toblertwo. Snahu o vytvoření takových pravidel, která by znesnadnila či dokonce znemožnila "odklánět" peníze z veřejných zdrojů do soukromých kapes. Rozumím tomu, že se nám snažíte ukázat, jak by to šlo, kdyby ... Dovolím si přičinit k Vašim úvahám několik faktických poznámek.

Víte, který stát má nejnižší míru korupce v Evropě? Švédsko. A jak promyšlené protikorupční zákony tam mají? Údajně nemají žádné!

Víte, kolik souhrnně vydává česká veřejná správa za tzv. informační a komunikační systémy? 200 miliard Kč ročně! To je totiž oblast, které rozumí jen hrstka skutečných odborníků. A tak se dá vypsat takové (formálně zcela transparentní) výběrové řízení, kterému dokáže vyhovět jen jediná firma. Ta, patřící tomu správnému strýci. A ta si jako vítěz výběrového řízení může legálně účtovat naprosto nehorázné částky. Vždyť předmětu fakturace nerozumí ani objednatel dodávek. Ty také nejsou vůbec důležité. Důležité je legálně "odklonit" peníze.

Když uvedeme v účinnost všechna Vaše opatření. Tak tyto "stýčkovské" firmy (viz Promopro) budou muset všechny své příjmy korektně danit. Proč ne? Výsledkem ovšem bude, že česká veřejná správa zaplatí za informační a komunikační systémy 300 miliard ročně. A pár desítek miliard se jí vrátí zpět ve formě daní. Pak peníze, vyfakturované veřejné správě soukromými subjekty za nesmyslné a nepotřebné "informační a komunikační systémy" (viz např. IZIP), budou úplně čisté. Jen budou chybět ve veřejných rozpočtech. Které proto bude potřeba ještě více zadlužit. Bohužel.

Až dosud jsme hovořili o "velkých sumách". Skoro nikoho nezajímá, jak obrovské částky utíkají tam, kde se pracuje sice s menšími, leč hotovostními platbami. V obchodech, hotelích, restauracích, službách, vietnamských tržnicích, na stavbách, ... Odhady hovoří o 500 miliardách! korun ročně. Které utečou do sféry tzv. šedé ekonomiky. A zcela uniknou jakémukoliv zdanění. Důsledek? Solidní firmy, které podnikají zákonným způsobem nedokážou těm "šedým" konkurovat. A končí. Trh nakonec ovládne vietnamská a ukrajinská mafie.

A ještě k legalizaci nezdaněných peněz. Že to nejde? Vám to opravdu uniklo? I ten nejhloupější z našich bývalých politiků (který to vždy myslel upřímně) přece elegantně zlegalizoval mnoho desítek milionů černých korun. Stačilo mu "výhodně nakoupit" a pak "šťastně se ziskem" prodat balík akcií. Jak snadné, že?

Co s tím?

270675

15.06.2012 14:09

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

Vojta49 109.?.?.?

Pane Kosku. Ohlédneme-li se do historie, životní podmínky lidí se sice pomalu, ale kupodivu trvale mění k lepšímu. Zmizelo nevolnictví. Už skoro 7 desetiletí panuje (alespoň v Evropě) mír. Významně vzrostlo vzdělání lidí. Také jejich zdravotní a sociální zabezpečení. Možnosti seberealizace občanů vyspělých zemí jsou dnes v podstatě neomezené. Každý může dosáhnout všeho, nač jeho schopnosti stačí.

V historii docházelo i k prudkým zlomům – revolucím. Jejich iniciátory byly vždy konkrétní charismatické osobnosti. Které se obklopily hrstkou stoupenců svých idejí (Kristus, Sámo, Hus, Lenin, Hitler, Mao, ...). A tato skupinka pak přesvědčila jinak netečné masy, že "vůdcem" hlásaná "idea" i cesta jejího dosažení jsou to, zač je potřeba i položit život. Tyto revoluční skokové změny obvykle přinesly lidem jen utrpení.

Na základě těchto vlastních historických zkušeností bychom se tedy měli rozhodovat. Bude pro nás (a naše potomky) lépe, abychom následovali hřímající revolucionáře? Ty, kteří nás vyzývají plamennými slovy k totální likvidaci všeho starého? Nebo bude lépe se učit. A na základě poznávání složitostí tohoto světa vyvíjet tlak. Tlak na své okolí s cílem postupně zlepšovat to, co nás nejvíc pálí? Já osobně jsem pro to druhé. A nemyslím si, že se tímto způsobem "točíme pořád dokola".

Ještě si dovolím vyjádřit svůj názor na hlavní příčinu stávajících problémů všech vyspělých zemí. Tím problémem je stav kdy SCHOPNÍ UŽ MAJÍ VYDĚLÁNO. Co tím myslím? V současných vyspělých zemích se populace dělí na dvě základní skupiny. Menšina je schopných. Ti mají dar snadno získat dobré vzdělání, správně a rychle se rozhodovat, vést a motivovat ostatní lidi. Zbytek populace tyto dary bohužel nemá. Vzdělání si osvojuje jen obtížně, rozhoduje se většinou špatně a proto nedokáže zaměstnávat druhé.

Dokud ti "schopní" mají potřebu pracovat a vydělávat, jde pokrok rychle kupředu. Viz třeba kosmický výzkum. Za 16 let po válce vstoupil první člověk do kosmu. Za 24 let po válce přistáli lidé na Měsíci. A dnes? 67 let po válce? Nic moc, že?

Většina schopných totiž dosáhla stavu, kdy nepotřebují pracovat pro peníze. Většinou pochopili, že mají nechat své peníze, aby pracovaly pro ně. Kdy peníze nejlépe pracují? No přece tehdy, když je investuji do projektů, vedených schopnými lidmi. Kde ovšem vzít schopné lidi, ochotné pracovat? Kde ještě ti schopní nemají dostatečně vyděláno??? Přece v Číně!

270689

20.06.2012 14:55

Slovensko má svého Breivika

RE: bílí cikáni ? Nebo užívání si života.

Vojta49 84.?.?.?

Díky za Váš názor, pane Řeháku. Vážím si lidí, kteří nahlížejí na problémy současného světa z evolučního úhlu pohledu. Přesto dovolte, abych se pokusil o jiné vysvětlení problému "bezdětného konzumismu".

Všude ve světě vždy platilo, že chudí plodí více dětí než bohatí. Platí to i o cikánské populaci u nás. Evoluční sociologové tento jev vysvětlují obavou z budoucnosti. Běžnější u chudých. Kteří si nedokážou v produktivním věku vytvořit dostatečné rezervy pro klidné dožití. A tak chudí doufají, že alespoň některý z jejich četných potomků bude úspěšným. A dokáže se o ně ve stáří postarat.

Myslím, že tato myšlenka není daleko od pravdy. Vždyť STRACH Z BUDOUCNOSTI je hlavní lidskou motivací. Ať už jde o každodenní vstávání do té "nesnesitelné" práce nebo o nutkavé hromadění majetku bez ohledu na to, jak velkou hromadu už mám. Obojí děláme ze strachu, co by, kdyby ...

K čemu motivuje své občany tzv. "moderní sociální stát"? On jim přece zákonem zajišťuje všestrannou péči až do smrti. Bez ohledu na to, zda jim na ten "zasloužený" důchod budou vydělávat jejich vlastní děti či děti cizí. Vedle toho vyspělý průmysl i rozvinuté služby nabízejí nepřeberně skvělých ZÁŽITKŮ. Lhostejno, zda ZÁŽITKY v materiální formě nebo jako služby.

Člověk se sice bojí neznámé budoucnosti. Ovšem když dostane záruku, že se o něj stát postará, kašle na PRACNOU A NÁKLADNOU výchovu dětí. Maximálně jedno děcko, aby se neřeklo. Vždyť ZÁŽITKOVAT JE O TOLIK PŘÍJEMNĚJŠÍ, než se starat o početné potomstvo.

Jen pro zajímavost. Zkuste se podívat přes den na Evropu prostřednictvím Flightradar24.com . Odhaduji, že v těch letadlech sedí malý zlomeček lidí, kteří cestují za prací. Drtivá většina pasažérů letí za ZÁŽITKY. Tam a zase zpět. Rychle, honem, vždyť jsme ještě neviděli západ Slunce nad Kilimandžárem. Ten přece musíme spatřit!

A výsledek? Ten vidíme ve všech vyspělých zemích. NENÍ ČAS PLODIT DĚTI.

270849

21.06.2012 00:58

Na správné straně historie

RE: Lavrov to ví, je to mezi řádky...

Vojta49 84.?.?.?

Obvykle na Vaše "moudra" nereaguji, pane Kysučane. Tentokrát mi to nedá. Dovolte prosím několik otázeček.

Mohl byste nám říci, proč chce globální parazit vládnout nám, prostým lidem? Vždyť my, většina lidské populace jsme v jeho očích jen hloupí a líní ubožáci. Asi podobně, jakými jsou v našich očích cikáni.

Kdybyste měl tu moc, opravdu byste chtěl vládnout cikánům? A ještě k tomu všem na světě? [chechtot] Proč?

Uměl byste vůbec vysvětlit pojem VLÁDNOUT? Předem upozorňuji, že VLÁDNOUT na rozdíl od MÍT MOC, obsahuje značné množství odpovědnosti. Proč touží Váš globální parazit po odpovědnosti? [velký smích]

A ještě maličkost na závěr. Uměl byste nám jednoduše a srozumitelně vysvětlit, co je to ZLO? Když už tím pojmem tak rád operujete?

270865

30.06.2012 14:42

K čemu je Evropě dobrý vlastní Knesset? (II)

RE: Církevní privatizace

Vojta49 84.?.?.?

Nejsem žid ani Šudeťák. Přesto bych velmi stál o pár set hektarů lesa. Které až dosud vlastní a hanebným způsobem obhospodařuje podnik Státní lesy ČR. A dosahuje na nich průměrného výnosu cca 300,- Kč z hektaru.

Každý rozumný hospodář kdekoliv ve světě dosahuje čistého výnosu kolem 3000 Kč/ha lesa. Takže 300 hektarů by mou rodinu zabezpečilo na věčné časy. Vatikánští správci majetků se tetelí rozkoší při pomyšlení, že jim spadne do klína 260 tisíc! hektarů lesů a polí v ČR. Panečku. To bude peněz na církevní propagandu.

271323

01.07.2012 18:38

K čemu je Evropě dobrý vlastní Knesset? (II)

RE: Církevní privatizace

Vojta49 84.?.?.?

Google je zdarma k dispozici všem, pánové. Co si jeho pomocí můžete na téma LČR snadno zjistit? Třeba to, že tento státní podnik "vydělal" za prvních 10 let své existence ubohých 4,7 miliardy Kč. A to většinou tak, že kladného hospodářského výsledku dosahoval prodejem nemovitého majetku. A nikoliv dřeva. Račte si laskavě vygooglovat třeba větičku "Lesy dosáhly velkého zisku díky prodeji majetku". Dokonce ještě v roce 2007 dosáhly LČR ročního čistého zisku ve výši mizerných 284 milionů Kč. To je necelých 209 korun z hektaru!

Vy opravdu soudíte, pane Esw, že LČR mohou prodávat majetek, který nevlastní? Cha cha. LČR je taková druhá výnosná Sazka pánové. Kterou její manažeři "dojí" podobně, jako dojil Hušák tu svou.

V obecném pojetí jsou všechny státní podniky "obecní pastvinou" (račte si laskavě vygooglovat "tragedie obecní pastviny" ). Sazka už skončila v konkurzu. Podobný osud hrozí všem státním firmám. Proč? No protože nikomu nepatří. Stejně, jako nikomu nepatřily všechny podniky před rokem 1989. Až se z nich nakonec staly zastaralé provozy, neschopné vyrobit cokoliv, co by sneslo mezinárodní konkurenci.

271342

03.07.2012 22:26

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

RE: Dobre a presne napsany clanek

Vojta49 84.?.?.?

S dovolením Vám jedno takové tvrzení ukážu, pane Mnichove47. Autor tvrdí, že

> Cílem iluminátů je degradovat a zotročit lidstvo, alespoň psychicky a duchovně pokud ne fyzicky.

Myslíte, že ví, co říká? Dost o tom pochybuji. Jak bude vypadat svět, až se iluminátům podaří jejich údajného cíle dosáhnout? Kdo na ně bude pracovat? Když lidstvo bude psychicky a duchovně degradováno třeba na úroveň českých Cikánů? Nebo Afroameričanů. Nebo Haiťanů. Nebo snad ještě hlouběji? Kdo bude ty masy funkčně negramotných, žádné profese neovládajících, líných, nezodpovědných a nespolehlivých lajdáků živit, šatit, opatrovat? Kdo bude opečovávat a vychovávat jejich děti? Sami ilumináti? Cha, cha.

Závěr? Myslím, že dál netřeba argumentovat. Má-li autor jakékoliv kritiky podobně diletantskou představu o smyslu existence kritizovaného subjektu, je očividně naprosto nekompetentní. Další čtení podobných blábolů takovéhoto autora je evidentní ztrátou času. [smích]

271447

04.07.2012 14:11

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

RE: Dobre a presne napsany clanek

Vojta49 84.?.?.?

> cílené šlechtění a selekci individuí (alias lidského dobytka)

Promiňte, pane Muji, a Vy něco podobného umíte? Proč tuto svou vzácnou schopnost nenabídnete vládám, které se již desítky let snaží udělat z cikánů platné členy naší společnosti? Zcela marně. Odhaduji, že by za dobré výsledky ve "šlechtění a selekci" cikánů mohla být i Nobelova cena. Neváhejte, než to udělá některý iluminát. [velký smích]

> zotrocit absolutne vetsinu tak aby pracovala a slouzila a nic vic..bez naroku a nebo prav

Jenže to nelze, pane P. Ještě nikdy se to nikomu nepovedlo. Právě historie otrokářských společností (třeba Vámi zmiňovaného Říma) nám ukazuje, že lidé život bez nároků a práv DLOUHODOBĚ NESTRPÍ. A když otrokářství ještě nikdy nevydrželo, proč by mělo vydržet iluminátům? Znáte odpověď?

Díky za Váš příspěvek, pane Dvjv. Je důkazem toho, že iluminátům pokus o "degradaci a zotročení lidstva" nemůže vyjít. Lidé, kteří umějí užívat rozumu jako Vy, takovým pokusům snadno odolají.

Soudím, že vyvracet víru ve zlotřilé ilumináty nemá smysl. Víra je totiž to jediné, co nelze člověku vzít. Byť by byla sebenaivnější. O moc zajímavější by bylo zjistit, proč

> zdrcující většina chce, aby o ni bylo postaráno, chce sloužit, chce být chráněna, chce být vedena...

Proč se značná část lidí neumí samostatně správně rozhodovat? Proč jejich život naplňuje většinou jen klopotné napravování jejich minulých chyb? Proč lidé bez ustání hledají jakousi "vyšší moc" kterou činí odpovědnou za svou neschopnost a z ní plynoucí osobní neúspěchy? A když už se okoukali hejkalové, čarodějnice, upíři, čerti i polednice, vymyslí si nového Bubáka jménem iluminát?

271498

05.07.2012 21:47

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

RE: Ilumináti v ČR

Vojta49 84.?.?.?

Vaše teorie o GP má pane Kysučane zoufalé nedostatky. Dovolím si Vám jich několik ukázat.

1. GP jsou ONI. Tedy ONI řídí svět. Jenže řídit (vládnout, vést) může jedině ON nebo ONA. Nikdy a nikde na světě ještě nefungovalo žádné kolektivní vedení. Proto také každá armáda světa má svého vrchního velitele. A ne nějaké kolektivní velitelství.
2. Předávání vědomostí a moci v rámci GP z otce na syna předpokládá, že všichni ti synové (a musely jich být za ta léta tisíce) poslušně přejímali rady a názory svých otců. Jenže realita je úplně jiná. Synové odmítají svět svých otců. Jako starý, zatuchlý a zkostnatělý. Oni si chtějí vybojovat svůj, nový a lepší. Ještě jste si toho nikdy nevšiml? Synové (a co když žádný nebyl, co pak?) GP všichni do jednoho byli výjimkou z tohoto pravidla? Proč?
3. Existuje-li centrum GP a jeho výkonná složka, vyvstává potřeba informačních toků. V obou směrech. Bez zpětné vazby žádné řízení nefunguje. Informační toky ovšem musejí být přesné, nezkreslené a a ještě ke všemu naprosto utajené. Jakou formu měly ty informační vazby v průběhu jednotlivých tisíciletí? Že se nikdy a nikde neprovalilo jediné jméno, žádná akce, dokonce ani náznak nějakého konkrétního plánu.
4.Z toho, co Vy si myslíte, že
> tí „osvietení“ vedia, že im to umožňuje riadiť a ovplyvňovať celý svet
tak tím by nedokázali s prominutím uřídit ani okresní přebor v gorodkách. Na to vezměte jed. Stačí letmo prolistovat libovolnou z učebnic Teorie řízení. A rychle zjistíte, že ovládat (vést, řídit) lidi lze dlouhodobě jen jejich motivováním. Nedokážete-li lidem negativní či pozitivní motivací vnutit svou vůli, jako vládce končíte. Viz například car Mikuláš II., Milouš Jakeš nebo plk. Kaddáfí. A to většinou docela trpce.

Dovolíte-li, zkusím Vám naznačit, co je příčinou vymýšlení podobných pochybných teorií. My lidé totiž v naprosté většině vůbec nechápeme jevy, probíhající v současném světě. Ovšem nutkavě (vy byste řekl přímo obsedantně) potřebujeme získat pocit, že svému světu rozumíme. A tak si stvoříme teorii. Kupříkladu o GP. A máme jasno. [smích]

Proč současnému světu nerozumíme? No protože naše mozky se evolučně formovaly několik milionů let pro soužití ve skupině nejvýše 150 lidí. A náhle, v posledních několika tisíciletích jsme stavěni do pozice, že máme tisíce či dokonce miliony sester a bratří. A ještě ke všemu je údajně máme všechny milovat, jako sebe sama. S tím se naše mozky nedokážou vypořádat. A tak jsme natolik zmateni, že nedokážeme ani říci, co je to ZLO. Vaše "vědecká" definice zla z naší minulé debaty je pane Kysučane zcela nedostatečná. Je mi líto. A jak chcete hodnotit okolní svět, když nedokážete vysvětlit ani to, co je zlo?

271555

06.07.2012 16:16

Finanční puč v Evropě: Vláda bank, pro banky

RE: proč žijeme?

Vojta49 84.?.?.?

Jedním z nejbohatších Evropanů je jakýsi Ingvar Kamprad, pane Calimero. Kupodivu nevlastní žádnou banku. Jak je to možné?

Také prosím o sdělení, kde se nalézají ony Vámi definové "plody společné práce"? Rád bych z nich také trochu konzumoval. [mrknutí jedním okem]

> Bohuzial namiesto ocakavaneho nastupu rovnosti

Sny o rovnosti lidí patří do stejné kategorie, jako sny o létajících pečených holubech. Či o zlaté rybce, která na požádání každému splní tři přání. Je pravdou, že mnoho lidí takto sní. Nedokážou-li se ovšem těchto svých bláhových snů zbavit, žijí trvale s pocitem křivdy. Jim se rovnosti (pečených holubů, splněných přání, ...) nedostalo. Ale některým jiným ano. Za to určitě mohou nějaké temné síly! [velký smích]

Závěr? Rovnosti lidí se nedočkáte, pane Calimero. Z prostinkého důvodu. Každý jsme jiný. S tím se smiřte. Nedokážete-li to a budete se i nadále užírat nespravedlností světa, škodíte jen sám sobě. Zbytečným stresem si zkracujete život. A k nastolení rovnosti lidí tím nijak nepřispějete. [smích]

271591

07.07.2012 13:00

Finanční puč v Evropě: Vláda bank, pro banky

RE: proč žijeme?

Vojta49 84.?.?.?

Už tomu rozumím, pánové. Svět prostě vykořisťují průvodčí, tedy pardón bankéři. Není-liž pravda? Dokonce o tom přednáší malá holčička. A takové nevinné dvanáctileté poupátko přece nelže. Tak to musí být pravda! Že?

Japonsko je zadluženo tak, že na každého Japonce vychází téměř 100000 USD státního dluhu. Můžete mi pánové v souvislosti s japonským státním dluhem, který činí v souhrnu 12 bilionů USD, objasnit několik maličkostí?

- Většina japonského dluhu je kryta z vlastních zdrojů (úspor, fondů, bank). Kdo je v Japonsku tím zlým vykořisťovatelem? Odpovědi typu "Zlý pejzatý židojaponský bankéř" prosím vynechte.
- Ty obrovské peníze snad rozkradli japonští politici? Kteří?
- Či snad Japonsko vede nějaké války a v nich už promrhalo 12 bilionů USD?
- Nebo za ty peníze Japonsko vyslalo už 1000 pilotovaných misí na Měsíc?
- Tak si Japonský stát za ty prachy nechal vystavět 800 jaderných elektráren? Učitě ne. Neboť většinu z 53 japonských reaktorů vlastní soukromé firmy.
- Tak tedy za co byly vydány peníze, které Japonský stát dluží? Mají je snad ve svých chamtivých pazourách nějací nenasytní bankéři? Jak se k těm penězům dostali? A co s nimi dělají?

Prosím pomozte mi pánové nahlédnout do toho tajemství. Do tajemství, kdo prostřednictvím státního dluhu vykořisťuje ty nebohé Japonce? Kam se ty půjčené sumy poděly? A u koho skončily? Díky za fundované odpovědi.

A ještě speciálně pro pana "184". Vy opravdu soudíte, že úrok je výhradním zdrojem bohatství? A z čeho pak plyne bohatství výše zmíněného vlastníka řetězce IKEA, pana Kamprada. Snad z úroků?
A naši bohatí prvorepublikoví sedláci. Ti také zbohatli z úroků? Co Baťa? I ten? [chechtot]

271629

08.07.2012 13:15

Finanční puč v Evropě: Vláda bank, pro banky

RE: proč žijeme?

Vojta49 84.?.?.?

Třikát bída, pánové! Nikdo! Nikdo z vás není schopen odpovědět na mé otázky.

1.Kdo vykořisťuje úrokem ze státního dluhu Japonsko?
2.Za co byly utraceny peníze, které si japonské vlády půjčily?
3.Kde je těch 12 bilionů USD?

Ono totiž to Japonsko jaksi nezapadá do schematu "Zlí pejzatí bankéři vysávají úrokem svět", že? Proto nemáte co říci.

Pane "91". My lidé, jsme sociální tvorové. A zřejmě jimi byli už i naši dávní předkové před miliony let. Proto také naši nejbližší příbuzní - lidoopi, žijí v sociálních skupinách. A co je základním rysem každé sociální skupiny? Kupodivu nikoliv rovnost jejích členů, ale HIERARCHICKÁ SOCIÁLNÍ STRUKTURA. Skupiny, které by ji postrádaly by neuspěly ani v lovu, ani v obraně svého teritoria. Rovnost členů skupiny by působila při všech společných činnostech totální chaos. Nikdo by nevěděl, kde je jeho místo. Vaše představy o rovnosti členů lidských skupin, dosud nedotčených civilizací, je totální blud. Je mi líto.

Ovšem největší skvost zde zplodil pan Dub. Na mou otázku, zda i Baťa zbohatl z úroků, odpovídá:

> jo i ten milý klaune, protože si na rozšíření svého impéria musel půjčit.

Přestože úrok je dle mínění většiny zdejších "znalců" ta nejškodlivější věc pod Sluncem. A nutností jej splácet strádá celá planeta. Baťovi byl ku prospěchu. Zbohatl proto, že musel platit úroky z úvěrů.

Promiňte mi pane Dube. To si nemohu odpustit. Navrhuji, abychom už navždy nazývali podobné "myšlenkové skvosty" po Vás. Říkejme jim DUBOVÁ LOGIKA. [smích]

271677

13.07.2012 00:58

Řecký Martin Barták: Akis Tsochatzopoulos

RE: Jiná, neveřejná verze

Vojta49 84.?.?.?

Realita je ovšem naprosto jiná, pane Lopato. Naše Pragovky (tedy náklaďáky Praga V3S a S5T) se již od začátku šedesátých let vyráběly v Avii. A nikoliv v Pragovce.

Je to auto, které konstrukčně vzniklo těsně před 2. světovou válkou. Do jeho vývoje nebylo téměř vůbec investováno. Takže auto se až do začátku devadesátých let vyrábělo téměř v nezměněné podobě. Třeba jeho maximální rychlost stále činila "úctyhodných" 60 km/hod, jako v době zahájení výroby. Což je pro současné požadavky poněkud málo. Dost pochybuji o tom, že by americká armáda tak strašlivě toužila po půl století starých veteránech.

Američani, jmenovitě GM, si Avii dokonce v roce 2001 koupili. Kdyby tak strašlivě toužili po V3S, mohli tam klidně její výrobu obnovit.

To ovšem neznamená, že si vozu P V3S nevážím. Na svou dobu to bylo skvělé auto do terénu. Ta doba už je ale bohužel pryč.

271887

19.07.2012 13:12

Lži média fabrikují události

RE: Média se snaží zavděčit mocným, hlavně finančně mocným

Vojta49 84.?.?.?

> V přirozené hamižnosti hubíme vlastní druh

Už jsme se vyhubili natolik, že většina alarmistů pláče nad "strašlivým přelidněním" Země. [velký smích]

Jinak s tou přirozenou hamižností jste trefil hřebíček na hlavičku, pane Sašo. Ano, jsme takoví. Přírodní výběr po miliony let preferoval ty naše předky, kteří byli "hamižnější", než ostatní.

Hamižnost je jen pojmenováním projevů jednoho z nejdůležitějších přírodních zákonů. A to zákona, který mezi všemi živými preferuje ty nejhamižnější. Ty, kteří dokážou uspokojit své potřeby s co nejmenší námahou a v co nejkratším čase. Kdo toto dokáže nejlépe, zanechá po sobě nejvíc potomků. A čípak jsme asi potomci? Těch, kteří se na uspokojení vlastních potřeb nejvíce nadřeli a kterým to trvalo déle než ostatním? Asi ne, že? Těm totiž nazbýval čas ani síly na plození potomstva.

Tuto jednoduchou skutečnost bohužel mnoho lidí nechápe. A tak v různých diskuzích stále dokola čtu výzvy k tomu, ABYCHOM SE ZMĚNILI. Změnili k lepšímu tak, že nebudeme hamižnými. Nebudeme prahnout po snadném zisku. A když už se nám zadaří, tak se rádi podělíme s druhými. Třeba i na úkor vlastního potomstva. A budeme mít druhé rádi stejně, jako sami sebe. Nebo snad i víc! Cha, cha.

Taková provolání mi připadají dětinská. Jsou stejná, jako žádat po jabloni, aby přestala dávat jablka. A začala plodit špekáčky. A to nejlépe tak, že hned! [chechtot]

Jenže. To co máme uloženo v genech (jabloně i my), se složitě vytvářelo po miliony let. A tak sebenaléhavější žádosti o změnu genetické podstaty živého organismu jsou naprosto marné. Ukazují jen naivitu a neznalost žadatele.

272245

20.07.2012 17:51

Lži média fabrikují události

RE: Média se snaží zavděčit mocným, hlavně finančně mocným

Vojta49 84.?.?.?

Díky všem, pánové. Vaše představy o ČLOVĚKU jsou typické. Člověk je přece mimořádný tvor. Pán všeho tvorstva. Jediný živý organismus, nadaný duší. A byl stvořen k tomu, aby konal dobro ve prospěch všeho lidstva. Pravda? Nebo naivní představa?

Tak třeba pan Dušan. Velký odpůrce konkurence a propagátor spolupráce. Jak je to s Vámi a konkurencí? Tvrdím, že Vy jste soutěžil se svou matkou už ve chvíli, kdy si Vás tým Vašich genů teprve stavěl v její děloze. Proč si Vás stavěl? No z jednoduchého důvodu. Abyste tento tým svých stavitelů jednou rozmnožil. A vůbec ne proto, abyste spolupracoval s jedinci, které si jejich týmy postavily k témuž účelu.

A jak že jste soutěžil se svou matkou? No jednoduše. Ve svém nehotovém tělíčku jste cíleně syntetizoval látku, kterou jste přes placentu infiltroval do matčina krevního oběhu. Ta látka vyvolala u Vaší maminky inzulinovou rezistenci. V její krvi zůstávalo víc cukru. A o ten šlo. O zdroj energie pro práci Vašich stavitelů. A oni si tímto způsobem zvýšili její přísun z krve Vaší nebohé matky. A lékaři tomu říkali těhotenská cukrovka. Tedy fuj, pane Dušane. Takhle soutěžit o zdroje ještě před narozením. A dokonce s vlastní matkou!

Letmo vyjmenuji několik ukázek toho, jak jste pane Dušane soutěžil už v dětském věku. Čůral jste s kamarády na ohradu, kdo výš. Házel šutrem, kdo dál. Utíkal, kdo rychleji. Hrál kuličky, čáru, voko o nos. Kouřil, pil alkohol, ač Vám to s nechutnalo. Otloukal se na skejtu, inlajnech, ... ač to bolelo.

A teď to důležité. Vždy jste byl pane Dušane altruista. Oblíbený svými přáteli. Rozdělil byste se o poslední kůrku, poslední cigáro. Pro partu všechno! Až jednou přišla ONA. Při pouhém pohledu na NI Vás střídavě polévalo horko a zima. Srdce bušilo. Cítil jste uvnitř takové slastné ...I ONA hleděla častěji na Vás, než na jiné. Políbili jste se, vzali jste se, ... A pak to přišlo. Vaši přátelé také projevili zájem. Políbit JI, obejmout JI, pomilovat se s NÍ. Co to?!? Kde zůstala Vaše pověstná štědrost, altruismus, tolik propagovaná spolupráce? Proč se o NI nepodělíte? Proč JI svým přátelům také nepůjčíte? Proč jste najednou tak hamižný? Copak by JÍ ubylo?

Neubylo. Jenže jste právě narazil na nepřekročitelnou hranici. Pokud jde o vlastní smysl života (k němuž jste byl svými geny stvořen), nelze dělat kompromisy. Se spoluprací je ámen. Musíte konkurovat všem ostatním vlčákům. Jejichž geny je silně nabádají, aby se pomilovali s Vaší krásnou manželkou. A pomnožili tak své vlastní tvůrce. Kamarád, nekamarád. Nebo ne? [smích]

272284

21.07.2012 23:50

Lži média fabrikují události

RE: Média se snaží zavděčit mocným, hlavně finančně mocným

Vojta49 84.?.?.?

Omluva všem, dámo a pánové. Rád bych zareagoval na většinu z vás. Myslím, že lidé obecně (a tedy i vy všichni) silně podceňují evoluční determinaci našich (lidských) vlastností a z nich plynoucích jevů. Čas mi bohužel nedovoluje pokračovat v diskuzi. S chutí se k tomuto tématu vrátím někdy v budoucnu. Díky všem. [smích]

272313

02.08.2012 14:03

O sionismu

RE: sionista - satanista

Vojta49 84.?.?.?

V současné době žijí na západ od své domoviny - Sudet, potomci tří milionů odsunutých Sudetů. Všichni Sudetové mají nepochybně stejné domovské právo na své historické území, jako potomci odsunutých Palestinců.

Kdy už konečně pane KeduTe přestanete preferovat nároky Palestinců? A začnete hájit zájmy Vám určitě daleko bližšího národa, Sudetů? [mrknutí jedním okem]

Vysvětlivka: Jméno národa Sudetů jsem vytvořil dle naprosto stejných pravidel, dle nichž vzniklo jméno národa Palestinců.

272855

03.08.2012 14:43

O sionismu

RE: sionista - satanista

Vojta49 84.?.?.?

Naprosto s Vámi souhlasím, pane KeduTe. V odsouzení principu kolektivní viny odsunutých Němců. Tento Váš postoj i většina Vašich příspěvků zde napovídá, že jste inteligentní a vzdělaný pán.

Ovšem pozor. Jak si vysvětlit Váš argument, kterým hájíte svou přízeň k údajným Palestincům? Skupina osob, která má jednu z nejstarších historií na této planetě, své historicky ověřitelné vůdce, svůj jazyk, své písemnictví, své náboženství, svou kulturu, ... Tedy všechny známé atributy národa. Které ani mnohé uznávané národy nemají. Ona není národem?

A proti tomu stojící fakta o údajných Palestincích. K datu vzniku státu Izrael žilo na celém území tehdejší Palestiny necelých 800 tisíc Arabů. Ani jediný Palestinec. Ještě dvacet let po vzniku státu Izrael nežil nikde na světě ani jediný Palestinec. Kde se náhle vzalo současných 11 milionů údajných Palestinců? Uměl byste vysvětlit jejich historický původ?

Není náhodou Vaše adorování Palestinců poněkud účelové, pane KeduTe? Není tím účelem Vaše potřeba, odůvodnit si sám pro sebe svou hlubokou nenávist k národu Židů? Vaše jinak vysoké estetické cítění Vás napomíná, že nenávidět celou skupinu lidí zavání principem kolektivní viny. Obecně i Vámi hluboce odsuzovaným. A tak nutně potřebujete své svědomí uchlácholit. "Ubozí, židy pronásledovaní, masakrovaní, ... Palestinci" jsou výborným prostředkem chlácholení. Mýlím se? [smích]

272907

04.08.2012 13:48

O sionismu

RE: sionista - satanista

Vojta49 84.?.?.?

Děkuji za tak rozsáhlou reakci, pane KeduTe. Je plná zajímavých názorů. To podstatné v ní však chybí. Co to je? No přece odpověď na mé otázky. Proč je správné nenávidět Židy? A proč je správné milovat Palestince. Vám je to evidentně jasné. Tak nějak tu správnost "cítíte v srdci", že? Ovšem relevantní argument jste nenašel žádný.

Tak už se tím netrapte. I v tomto případě lásky/nelásky jde víc o víru a emoce než o racio a vědění. A víru nelze nikomu vzít. Ani z ní plynoucí emoce. [smích]

272949

14.08.2012 16:32

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Pan Stvora ma absolutne pravdu

Vojta49 84.?.?.?

Podepisuji Vaše slova, paní Růženo. A dovolím si jejich malé doplnění.

Většina prostých lidí si myslí, že bohatství vzniká pilnou prací. Ovšem to je blud. Uvízne-li člověk na pustém ostrově, může pracovat od kuropění do tmy a přesto sotva přežije. Proč? No protože na pustém ostrově mu nikdo nepůjčí výkonné technologie. Takové stroje, budovy a zařízení, jejichž prostřednictvím člověk produkuje skutečné bohatství. Když zemědělskému dělníkovi nepůjčí majitel pole, louky, stádo, traktor, kombajn, ..., dělník holýma rukama neudělá nic. Když chirurgovi nepůjčí majitel kliniky operační sál s veškerým vybavením a personálem, ... když pilotovi nepůjčí letecká společnost letadlo, ..., atd. Bez půjčování nevzniká nic.

A nyní to důležité. Vlastníci výrobních prostředků (kapitálu) PŮJČUJÍ SVŮJ MAJETEK JEN TĚM, KTEŘÍ NĚCO UMĚJÍ. Čím výkonnější a složitější zařízení, tím víc toho musí vypůjčitel umět. Viz příklad s pilotem. LÍNÝM NEUMĚTELŮM NIKDO NIC NEPŮJČÍ. A to je ten důvod, proč je většina Afroameričanů i indiánů ve své bohaté zemi chudých. Proč jsou chudí též všichni Haiťané, subsaharští černoši i naši cikáni. Zvláštní kapitolou jsou Severokorejci. Ti nejspíš nejsou ani líní, ani neschopní. Jen jim nikdo nic nepůjčí. Neboť riziko komunistického "zespolečenštění" (tedy krádeže) zapůjčeného kapitálu je příliš vysoké. Proto ten obrovský rozdíl mezi oběma částmi Koreje.

Řešení? Snad věda jednou přijde na to, jak výrazně geneticky vylepšit potomky skupiny lidí, jejichž IQ je nižší, než obvod jejich pasu. Do té doby bude veškerá pomoc těmto lidem platná stejně, jako zimník veverce.

273315

15.08.2012 15:17

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Pan Stvora ma absolutne pravdu

Vojta49 84.?.?.?

Základní zákony dědičnosti jsem neobjevil já, paní Kateřino. Ale už cca před 150 léty jakýsi pan Mendel. A moderní genetika je jen potvrdila.

Vy je popíráte. Ovšem argumentujete chybně. Tvrdíte, že NEROZVÍJENÝ TALENT SE JAKOBY ZTRÁCÍ. Ano, s tím lze souhlasit. To ovšem vůbec neznamená, že ROZVÍJENÝ NETALENT SE MĚNÍ V NADÁNÍ ČI SCHOPNOST. A přišli na to už naši moudří předkové. Když zjistili, ŽE KOMU NENÍ SHŮRY DÁNO, ...

Pojďme na konkrétní příklady. Na ostrově Kréta vzkvétala Mínojská civilizace už před 5000 roky. Ti lidé tam už tehdy stavěli mnohaposchoďová luxusní zděná sídla. Některé prostory v nich byly dokonce klimatizovány proudící vodní clonou. Splachovací toalety byly vyrobené z alabastru. Interiéry zdobily nádherné malby. Jejich písmo zůstalo dodnes nerozluštěno.

Ve stejné době mohla vzniknout stejně krásná a vyspělá civilizace na podobném ostrově u Afriky. Na Madagaskaru. Africká populace tam měla stejně ideální podmínky, jako ta evropská na Krétě. O tom, že by už tehdy bílá rasa nějak bránila ve vývoji rase černé nemůže být ani řeči. Proč na Madagaskaru (ani jinde v celé Africe) nic podobného nevzniklo? Když to zaostávání nebylo způsobeno geneticky, čím tedy? Proč nic podobného mínójské kultuře nevzniklo ani v Austrálii? Osídlené lidmi cca před 50000 roky? Proč také severoamerická populace žila až do Kolumbových časů na úrovni doby kamenné?

Že je to všechno příliš vzdálené? V prostoru i čase? Dobrá, pojďme blíž. K nám domů. Před 600 léty, když ještě neexistoval knihtisk a Karlova univerzita sotva vznikla, sestrojil jakýsi pan Mikuláš z Kadaně Pražský orloj. Nádherný výtvor lidského umu. Jen těžko mohl pan Mikuláš někde vystudovat matematiku, fyziku, astronomii, geometrii, metalurgii, kovoobrábění, ... A přesto ten orloj postavil. Kde v Africe najdeme stejně osvícený výtvor z téže doby? Že nikde? Co bránilo jeho vzniku? Otrokářství? Kolonialismus? Drancování afrického surovinového bohatství? Nic z toho před 600 léty neexistovalo. Vzniku takového díla bránilo paní Kateřino jediné. Nedostatek intelektu jeho případných tvůrců.

273364

16.08.2012 15:32

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Pan Stvora ma absolutne pravdu

Vojta49 84.?.?.?

> a preto máme všetci rovnaké gény.

Samozřejmě, že nemáme, pane Erichu. Stejné geny bychom měli jen tehdy, kdybychom všichni byli klony nějakého jediného společného předka. Jenže nejsme. Jsme výsledkem RŮZNĚ SILNÉHO EVOLUČNÍHO TLAKU. Co to je? No to je souhrn všech nepříznivých vlivů, které musíme překonat k tomu, abychom dokázali přežít a vychovat své potomky.

Příklady? Pro naše evropské předky bylo nezbytností, naučit se zemědělským dovednostem. Lov a sběr by všechny neuživil. Se zemědělstvím úzce souvisela řemesla. Bylo nutno vyklučit les, obdělat pole, postavit sýpky, stáje, obydlí, cesty, ... Vyrobit oděv, obuv, nářadí, připravit palivo a píci na zimu, ochránit sebe i svůj majetek před nájezdníky, naučit se obchodovat, ... Potomci těch, kteří toto všechno (a mnoho dalšího) nedokázali, prostě už mezi námi nejsou. Přežili JEN TI, KTEŘÍ BYLI SCHOPNI SE UČIT.

A nyní evoluční tlak na lidi v Africe. Ten základní se dá popsat jednoduše. KDYŽ JSI SÁM KOŘISTÍ, UTEČ. KDYŽ LOVÍŠ, UŠTVI KOŘIST. UDEŘ! Kdo přežil tam? NO PŘECE TI NEJRYCHLEJŠÍ, NEJVYTRVALEJŠÍ A NEJSILNĚJŠÍ. Schopnost učit se byla až druhořadá.

Pojďme na chvíli na olympiádu. Černí sprinteři. Srovnejme svalstvo jejich horní poloviny těla se svalstvem Železného či Špotákové. Ti černí jsou výrazně vybavenější. Proč tedy neházejí oštěpem? Proč neskáčou o tyči? Proč nedělají desetiboj, neplavou, nevrhají koulí, ...? Proč jen běhají? Vždyť PŘECE po medailích touží stejně, jako my, běloši.

Jenže. ONI K TOMU NEMAJÍ DOSTATEČNOU GENETICKOU VÝBAVU. Technické disciplíny vyžadují hlubší schopnost učit se. Trpělivě a dlouhodobě. Je třeba natrénovat sofistikovanou koordinaci svých svalů. Bohužel jejich mozky to nedokážou. Vzdor tomu, že první černí otroci byli dovezeni do Ameriky již před pětisty léty. A jejich potomci tedy žijí už cca 20 generací! v kulturním prostředí bílých. Geneticky jsou to stále pouze neolitičtí lovci a sběrači. Samozřejmě hovořím o průměru. Čest výjimkám. [smích]

273420

17.08.2012 13:49

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Pan Stvora ma absolutne pravdu

Vojta49 84.?.?.?

Podobně naivní představy o možném vlivu kvalitní výchovy na budoucí vlastnosti dětí, jako Vy paní Kateřino, měla i jakási paní Boučková. Ještě za hluboké totality. A tak si k vlastnímu dítěti adoptovala další dvě cikáňata. Výsledek? Katastrofa. Která je podrobně popsána v její knize, vydané pod titulem Rok kohouta. Dovolím si zde ocitovat její názor, k němuž dospěla po létech marné snahy vychovat z genetických cikánů slušné lidi:

Je vědecky prokázané, že chování a jednání člověka je z devadesáti procent dané genetickými vlastnostmi a jen deset procent se dá ovlivnit výchovou. ... Ty děti jsou agresivní, tupé, až dementní. Myslíš si, že nějaké dítě zachráníš, když mu dáš lásku a rodinu, že z něho vychováš dobrého člověka, ale jenom si zničíš život.

Hlásat tedy můžete, co Vám libo. Ovšem varuji Vás. Zkusíte-li své přesvědčení uplatnit v praxi, skončíte stejně tragicky, jako paní Boučková.

273440

18.08.2012 14:07

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Pan Stvora ma absolutne pravdu

Vojta49 84.?.?.?

Googlujete pěkně. Ale co vlastní úvaha? Co logika, paní Kateřino. Vy tedy tvrdíte, že lidský intelekt se z větší části tvoří až při růstu a výchově dítěte.

(Mimochodem v tomto citujete "velkého vědce" Lysenka, který byl také autorem myšlenky, že správnou výchovou se dá dosáhnout i toho, že práce se stane základní životní potřebou člověka ... Cha, cha).

A děti, kterým se z libovolných důvodů nedostává mateřské lásky a dostatek podnětů dle Vás nutně končí s nízkým IQ. To ovšem znamená, že VŠECHNY DĚTI, které z nějakého důvodu strávily určitý čas v kojeneckém ústavu, v dětském domově, vesničce SOS, náhradní péči, ... jsou postižené. A nejen ony. I děti, které se sice narodily geneticky dobře vybaveným rodičům a vyrůstají ve vlastní rodině, ale z nějakého důvodu (drogy, alkohol, uvěznění rodiče, ...) se jim nedostalo dostatečné péče také. Nesmysl, že?

Také byste možná uměla vysvětlit, jak je to s IQ průměrného černošského vyšokoškoláka v Jihoafrické republice. Tento (pro vás podezřelý) kvocient tam činí u VŠ studentů 100 bodů. V evropských zemích je průměrné IQ vysokoškoláka 130. Čím to?

Včil mudrujte Vy. [velký smích]

273462

04.09.2012 14:26

Asociální stát

RE: Další

Vojta49 84.?.?.?

> Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí, ...

To je slovo do pranice, slečno/paní Duanito. A před čím vším by měl stát lidi chránit? Před jejich špatnými rozhodnutími? Třeba:

Když se lenoch rozhodne, že on se učit nebude, ať se učí šprti ...

Když se mladá hlupačka rozhodne, že rychlé otěhotnění a vdavky s kýmkoliv jí určitě zajistí skvělou a pohodlnou budoucnost, ...

Když se trumbera, který nechápe pojem RPSN rozhodne, že zadluží sebe i rodinu ...

Když si zábavou přesycený hlupák pořídí trvalou invaliditu při nesmyslném adrenalinovém běsnění ...

Když se lenoch rozhodne, že on v žádném případě pracovat nebude, ...

A mohl bych dlouho pokračovat. Obecně. Kde je ta hranice, kde končí ona Vaše VYSNĚNÁ LEVICOVÁ PRÁVA ČLOVĚKA? A jestliže se lidská společnost skládá z většiny lemplů, kteří si nárokují "svá práva", ovšem nemají žádné povinnosti ani odpovědnost, kdo tvoří tu druhou skupinu lidí? Tu, která má povinnost té první skupině zabezpečovat její práva? Kde jsou práva této odpovědné skupiny lidí? Z jakého titulu oni musejí (platit, pracovat, pečovat, starat se) a ti ostatní nemusejí? To by mě opravdu zajímalo. [smích]

274335

05.09.2012 14:19

Asociální stát

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Vojta49 84.?.?.?

> vlci jsou více sociální než současný stát.

Dovolte, abych se pousmál pane Sašo. Zkuste se podívat třeba na http://www.vlci.info/smecka/hierarchie/ . Kdyby se státy chovaly jako vlčí smečky, měli bychom po problémech Proč?

1. U vlků se MOHOU ROZMOŽOVAT JEN TI NEJSCHOPNĚJŠÍ. Tedy alfa-páry. A všichni ostatní členové smečky je podporují. Tedy pracují (loví) pro ně, chrání je a pomáhají s výchovou jejich mláďat.

2. Ve vlčí hierarchii navíc existují i omega-jedinci. Kteří jsou pro smečku nepotřební. Či jsou dokonce její přítěží. Ti mají ve smečce jen jediné právo. Právo na život. Ovšem musí si své potřeby zajistit sami.

V protikladu k tomu dnešní tzv. sociální státy podporují rozmnožování téměř výhradně jen omega-jedinců. Jejichž podíl ve společnosti exponenciálně roste. Ačkoli tito lidé jsou pro společnost prokazatelně nepotřební. Dokonce ve většině jsou jí přítěží.

Např. v ČR žijící populace dvacetiletých a mladších cikánů NIKDY VE SVÉM ŽIVOTĚ neviděla nikoho ze svého okolí pracovat. Natož aby pracovali oni sami (čest výjimkám). Dnes je jich cca čtvrt milionu. Bude-li náš "skvostný sociální stát" pokračovat ve své stávající sociální politice, přečíslí v průběhu dvou až tří generací tato chátra současnou majoritní společnost. Jejíž početnost (natalita nižší než 2 a stále klesá) naopak upadá. A tak se díky stupiditě sociálního státu nejspíše ještě v tomto století dočkáme toho, že nám bude vládnout cikánský vajda.

> Problém nastane až někde v milionovém společenství a je znásoben nadnárodním společenstvím.

Opravdu? Dle mého soudu např. nadnárodní koncern VW do značné míry "živí a šatí" naši zem. A nikdy nebyl nikým tunelován. Zato VŠECHNY STÁTNÍ A POLOSTÁTNÍ FIRMY, řízené za nic neodpovídajícími státními byrokraty jsou neustále brutálně drancovány. Viz LČR, SAZKA, ČD, ČEZ, ČA, Pražský DP, Budvar, ...

Ať to probírám z libovolné strany, stále vidím jen jedinou příčinu veškerého ZLA, nad nímž neustále všichni pláčeme. Tou příčinou jsou MODERNÍ SOCIÁLNÍ STÁTY. To ony přece ožebračují stále tvrdším zdaňováním své občany. To ony jsou předmětem korumpování a cílem tunelování. To ony nás neustále zadlužují. To ony dokážou promrhat stovky miliard ve zbrojení, válkách i zcela nesmyslných projektech. To ony řece luxusně živí houfy prolhaných politiků. To ony chrání ty nejhorší lotry. To ony ...

Nebo se snad někde zásadně mýlím?

274396

06.09.2012 19:13

Asociální stát

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Vojta49 84.?.?.?

Odpovím na Vaše slova, abych nebyl považován za nezdvořáka, pane Hestroyi. Proč? No protože Vaše příspěvky jsou nezajímavé. Protože jsou opět z kategorie "já věřím". Většinu diskutujících ovšem více zajímá, když přispěvatel napíše něco z kategorie "já bezpečně vím". A když to, co on ví, ostatní neznají.

Tedy v co věříte? Že já jsem vetchý stařík nad hrobem, odkázaný na almužnu státního důchodu. Jistě, máte právo věřit čemu chcete. Vaše víra je ovšem na hony vzdálena realitě.

Dále věříte, že by bylo mnohem lepší, kdyby bývalá AZNP Škoda Mladá Boleslav zůstala v českém vlastnictví. Pak by zisk zůstával "doma". A to je dle Vás to hlavní.

I v tomto případě je Vaše víra zprominutím infantilní. Zkuste se zamyslet, co by se změnilo? Kdyby současnou automobilku Škoda vlastnil Čech třeba jménem Novák? A jemu by plynul zisk z ní. Co byste z toho měl Vy? Co by z toho měli obyvatelé Mladé Boleslavi? Co by z toho měl Český stát? Tedy myslím ve srovnání se současným stavem, kdy zisk po zdanění odchází akcionářům VW? Vy si opravdu myslíte, že by pan Novák utratil desítky miliard korun zdaněného zisku pro svou osobní spotřebu? A to výhradně za nákupy v ČR? [chechtot]

Co je dle mého soudu to skutečně důležité? A proč soudím, že Škoda VW (samozřejmě obrazně) živí a šatí ČR? Tím důležitým je fakt, že ve svých provozech zaměstnává cca 25 tisíc lidí. A ti lidé si tak slušně vydělají. A nejsou odkázání na státní pomoc. Ovšem kromě svých kmenových zaměstnanců zaměstnává Škoda VW ještě další desetitisíce lidí u svých subdodavatelů. Samozřejmě už jen zprostředkovaně. Tedy tím, že nakupuje jejich práci a prodává ji dál jako součást vyrobených aut.

A klidně můžete srovnávat, pane Hestroyi. Třeba s bývalým podnikem Poldi Kladno. Ten zůstal "v českých rukách". S tím jste spokojen? Hlavně proto, že zisky z něj neodtékají do zahraničí? Oč lepší by bylo, kdyby i Poldi měla osvíceného vlastníka, který by ji rozvíjel stejně, jako VW Škodovku. Nebo ne?

Závěr? Lidé, kteří pohrdají formálním vzděláním a příčí se jim studium "brožur", pane Hestroyi, obvyke dopadají jako Vy. Oni se prostě musejí v těch oblastech, kde jsou jejich znalosti chatrné, spoléhat na své víry. Uvedl jsem Vám přesvědčivý příklad toho, jak je Vaše víra k ničemu.

A teď to nejdůležitější. Každý člověk je ve svém životě nucen činit významná rozhodnutí. Každé své rozhodnutí člověk opírá o své znalosti, vědomosti, zkušenosti. Ovšem tam, kde znalosti, ... chybí, založí člověk svá rozhodnutí na svých vírách. Jsou-li ovšem ony víry stupidní, diletantské či iracionální, jsou výsledná rozhodnutí katastrofálně špatná. A pak ani není příliš divu, když se takovému člověku jeví současný svět jako peklo. Vzpomínáte si na tato svá slova, pane Hestroyi? [smích]

274488

08.09.2012 15:12

Asociální stát

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Vojta49 84.?.?.?

> Jsou to jen a právě sociální státy?

Ovšem, pane Sašo. Nebo Vy snad znáte nějaký jiný subjekt, který smí tvůrcům skutečných hodnot beztrestně uloupit 85% toho, co svou prací vytvořili? A tyto hodnoty (často naprosto stupidně) přerozdělit těm, kteří netvoří nic?

Komunismus nechci, pane Sašo. Ani nechci, aby kdokoli umíral hladem. Jen se snažím upozornit na to, v čem já vidím největší nebezpečí pro budoucnost našich dětí a vnuků. A to spatřuji v hordách hloupých, líných, nevzdělatelných a funkčně negramotných potomků současných hloupých, líných, nevzdělatelných a funkčně negramotných rodičů. (Čest výjimkám.) Bojím se, že se naše současná (sice nedokonalá, ale přesto dosud nejlepší, jaká kdy existovala) společnost v budoucnu zcela zhroutí. A to pod tlakem mas lidí, kteří nebudou schopni ničeho jiného, než se množit. Ovšem "svá práva" si budou náležitě tvrdě nárokovat.

A ještě pár slov pro pana Hestroye.

Nepropaguji segregaci, vyhlazování, eugeniku ani koncentrační tábory. Nikomu neupírám právo na život. Jen se přimlouvám za to, abychom se vrátili k přírodním zákonům. Tedy aby bylo omezeno právo, zcela nekontrolovaně se rozmnožovat. Rozmnožovat bez jakékoli odpovědnosti za budoucí osud svých potomků. Tedy čistě na náklady a odpovědnost společnosti.

K otázce VW. Nic jsem Vám do úst nevložil. Z Vaší kritiky současného fungování VW u nás jsou relevantní jen Vaše slova
> přičemž vlastník je zahraniční a odvádí veškeré zisky mimo zemi,
Zbytek kritiky je z kategorie KDYBY BYLY ... Takové argumenty ani Vy neuznáváte. Že?

A na závěr ke slovnímu spojení "velikost rozlišení". To je opravdu tak strašlivý nesmysl, že Vás to přivádí k šílenství, pane Hestroyi? Tak v tom případě se Vám hluboce omlouvám. Za to, že jsem si je dovolil použít. [mrknutí jedním okem] Ovšem nevím, co uděláte s těmi více než pětistymiliony autorů, kteří totéž slovní spojení použili také. A to pouze v angličtině. Tedy alespoň Google to tvrdí. [velký smích]

274586

08.09.2012 16:24

Asociální stát

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Vojta49 84.?.?.?

> jediné, které dnes prosperují jsou Skandinávie a Německo

Pane Moudrostraku. Dovolil jsem si Vám vypsat vývoj HDP v USA, Německu a dvou skandinávských zemích za posledních 5 let v procentních bodech. Poslední čísílko udává výhled pro rok 2012. Vy v těch číslech opravdu vidíte zásadní rozdíl? Já ne.


USA ......... 1,9 -0,3 -3,5 3,0 1,7 1,5

Německo .. 3,3 1,1 -5,1 3,7 3,0 0,8

Švédsko ... 3,3 -0,6 -5,2 5,6 4,0 1,4

Dánsko .... 1,6 -0,8 -5,8 1,3 1,2 1,4

Tedy. Na co že jste se to ptal? [chechtot]

274588

10.09.2012 14:21

Asociální stát

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Vojta49 84.?.?.?

Pěkné srovnání, pane Moudrostraku. A číselné podklady pro tyto propagandistické tabulky jste falšoval Vy osobně, nebo někdo jiný? [velký smích]

Jen namátkou. Oba víme, že průměrná roční mzda v USA činí přibližně 45 tis. USD. Průměrná měsíční mzda v ČR pak cca 25 tis. Kč. Umíte vysvětlit, proč se v ČR údajně v průměru vydělává o 41,91% méně, než v USA? Mně vychází (při kurzu dolaru 20 Kč), že v ČR se vydělává o dvě třetiny méně, než v USA. A to je rozdíl. Jistě stejně "kvalitní" budou i ostatní ukazatelé. Prostě
> úměrné MoUdrostraku
[chechtot]

Pokud chcete srovnávat jakékoliv ukazatele z různých zemí, nelze se příliš spoléhat na oficiální statistická data. Jednak byla obvykle vypočtena v různých zemích pomocí různých metodik. A navíc ovlivněna subjektem, který je zjišťoval. Byl-li ten subjekt v žoldu vlády, vyšly statistiky "optimističtější", než je realita. A naopak.

Daleko více vypovídá o libovolném ukazateteli kvality života v té či oné zemi jeho TREND. Ať už jde o průměrný dožitý věk, o průměrnou míru úspor či zadlužení domácností a pod. Moc pěkná podívaná je na ukazatele kvality života v ČSSR z období 1970 - 1990. Pokles téměř všech ukazatelů byl úděsně pravidelný. Až jsme se v mezinárodním srování "dopracovali" na úroveň latinskoamerických banánových republik. [smích]

274640

19.09.2012 17:44

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Nevolit, či volit neplatně?

Vojta49 84.?.?.?

Jsem téhož názoru, pane Kropáči. Krom toho soudím, že pan Franz má velkou šanci býti zvolen českým prezidentem. Proč? No protože ho budeme volit my. My, kteří jsme si před časem za největšího Čecha všech dob zvolili Járu da Cimrmana. My, švejkující Češi. [smích]

275093

24.09.2012 13:13

Dagestán: Sýrie přichází do Ruska

RE: Presne

Vojta49 84.?.?.?

> Nejlepsi cesta pro islamske zeme je zrusit jakekoli vztahy se zapadem ...

To je dost hloupý nápad, pane None. Pokud by to islámské země zkusily, začne jejich obyvatelstvo neprodleně hladovět. Nebo si snad myslíte, že si dokáže 100 milionů egyptských Arabů pro sebe vypěstovat dostatek potravy v údolí Nilu? Nebo ji snad budou pěstovat v poušti?

Kam si hladový člověk půjde pro jídlo? Samozřejmě tam, kde je. Tedy k nám. Opravdu si přejete, aby Evropu zaplavily hordy vyhladovělých muslimů? Myslíte, že pak se nám zde bude žít lépe? [velký smích]

275400

02.10.2012 15:49

Bůh, víra, náboženství, církve

RE: symbol

Vojta49 84.?.?.?

Tentokrát s Vámi obecně souhlasím, pane Hestroyi. A soudím, že se rozčilujete zbytečně. Už jste myslím sám poznal, že lidská VÍRA je tou nejpevnější a nejtrvanlivější substancí v tomto vesmíru.

Lidé za dobu své existence už VYMYSLELI DESETITISÍCE BOHŮ. A také se jim klaněli. A rovněž v jejich jménu válčili. Obvykle s těmi, kteří se (dle jejich vlastní VÍRY) klaněli těm NEPRAVÝM BOHŮM. Vítězové obvykle vyplenili svatyně poražených. A krom běžné válečné kořisti si odnesli i vyobrazení bohů poražených. Ta pak postavili do svých svatyň. Do podřízeného postavení vlastním bohům. A to bylo tou největší pohanou pro poražené. Neboť tak, jako oni sami se stali otroky vítězů, tak se i jejich bohové stali otroky cizích bohů.

Tento tisíciletý PROBLÉM PORAŽENÝCH BOHŮ geniálně vyřešil až bůh neviditelný a nezobrazitelný. Jeho nelze žádným způsobem porazit či vyvrátit. Neboť existuje jen v lidských myslích. Takže zanechte všech pokusů o jeho vyvrácení. Jeho nelze porazit stejně, jako víru v uhranutí, chemtrails, spiknutí Iluminátů či v konečné vítězství proletariátu nad vykořisťovateli. [smích]

276141

09.10.2012 14:20

Řecký premiér: Společnost se bez naléhavé finanční pomoci rozpadne

RE: Kapitalismus se hroutí a socialismus vždy v historii hanebně zklamal

Vojta49 84.?.?.?

VÝDOBYTKY SOCIALISMU. Toto slovní spojení mě zaujalo, pane Karpolate. Ve vašich starších příspěvcích jsem našel i pojem VEŘEJNÉ BLAHO. Po obém Vy očivividně velmi prahnete.

Mohl byste mi laskavě oba pojmy osvětlit? A to prosím nejen teoreticky. Když budete třeba hovořit o tom, že "výdobytky socialismu" = létání pečených holubů do úst [mrknutí jedním okem] , vysvětlete prosím i to, kde se oni pečení holubi vezmou. Jinak jsou ty "výdobytky" z oblasti dětských bajek.

Taktéž Vaše "veřejné blaho" bude asi něco velmi zajímavého. Proč? Například nová dálnice. Vybudovaná napříč CHKO. Pro dopravce je taková dálnice jistě velkým blahem. Pro ochránce přírody je naopak totální zkázou. Kde tedy leží ono "veřejné blaho" v případě dálnic? A také v případě jaderných elektráren? Veřejných domů, EU, solárních elektráren, letecké dopravy (versus chemtrails), potravinové soběstačnosti takzvaně "za každou cenu", transportu zboží přes polovinu zeměkoule, atd.

A ještě jaký je vztah "veřejného blaha" ke krásným ženám. Ty nejkrásnější budou k dispozici nám všem mužům? Vždy, kdykoliv si zamaneme? Nebo ne? A když ne všem, ale jen některým, o jakém VEŘEJNÉM blahu tedy hovoříte? To mě opravdu moc zajímá. Předem děkuji za laskavou odpověď. [smích]

276837

10.10.2012 17:21

Řecký premiér: Společnost se bez naléhavé finanční pomoci rozpadne

RE: Kapitalismus se hroutí a socialismus vždy v historii hanebně zklamal

Vojta49 84.?.?.?

> My noví lidé se takovými detaily nezabýváme.

Takže "výdobytky socialismu" a "veřejné blaho" jsou nepodstatné detaily? Proč tedy po nich voláte? Nebo používáte přihlouplé propagandistické pojmy, kterým ani sám nerozumíte?

A Váš další zvláštní pojem, pane Karpolate. "Lidově demokratické volby". Uměl byste vysvětlit, co to je? Jak se liší "lidově demokratické" od obyčejných demokratických voleb. A jak konkrétně v nich "lid rozhodne" o veřejném blahu? Jak se kupříkladu dohodne lid-kuřáci s lidem-nekuřáky? Nebo lid-věřící s lidem-ateisty? Případně lid-homosexuálové s lidem-hetero? To by mě také velmi zajímalo. [chechtot]

276870

11.10.2012 23:17

Dluhy

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Vojta49 84.?.?.?

> Žádný jiný podnik nemá tuto možnost vytvořit peníze

Tuto možnost má skoro každý. Každý, kdo vlastní trochu úspor, pane Pje. Úspory českých domácností činí přes bilion korun. Minimální výše základního kapitálu pro založení banky je stanovena na 500 mil. Kč. To znamená, že prostí čeští občané mají možnost se spolu dohodnout, použít své úspory a s jejich pomocí založit klidně 2000 NOVÝCH BANK. A už mohou vytvářet
> peníze bez faktického zdroje.

Když je tak snadné tvořit peníze "z ničeho", proč to prostí čeští občané nedělají? Proč místo toho jen láteří u piva či pláčou nad svým údělem v internetových diskuzích? Když kdejakou jinou výnosnou lumpárnu činí ve velkém? Že by to "dělání peněz z ničeho" zase nebylo až tak snadné? [mrknutí jedním okem]

276965

12.10.2012 14:44

Dluhy

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Vojta49 84.?.?.?

Diky všem za reakce, pánové.

Pan Maut vidí nemožnost založení nové banky v tom, že by byl problém s bankovní licencí. A na důkaz toho, že taková licence je nepřekonatelný problém, funguje v ČR už více jak 50 bank. Ty všechny mají protekční licence, pane Maut? [mrknutí jedním okem]

Pan Honza999 zase vidí činnost bank jako amorální. Dobrá. A co tedy založit BUBL (BezÚročná Banka Lidu)? Tato banka by nepracovala s úrokem. A půjčovala jen do výše vkladů střadatelů. Tedy žádné peníze ze vzduchu, ale jen reálné úspory střadatelů. Ani žádné úroky.

A teď pozor, pane Honzo999. Banka by pomocí sociálních sítí oslovila celou lidskou populaci na Zemi. Zřídila by virtuální internetové pobočky ve všech zemích světa. Stamiliony kritiků stávajích bank a odpůrců úročení by ihned přešly od svých "amorálních bank" k naší morální BUBL. "Zlé banky" by ve velkém krachovaly. Protože všichni by si půjčovali jen od naší BUBL. BEZÚROČNĚ!

A co víc? Ve stanovách BUBL by bylo ustanovení, že úsporami nekryté peníze lze ve výjimečných případech také vytvářet. A to v takových, jakým je třeba ubohé Řecko. Řekům by BUBL vytvořila "peníze ze vzduchu". Řekové by jimi neprodleně vyplatili svůj těžce úročený státní dluh. Tím by se zbavili břemene úroků. Stávající "zlí věřitelé" by bez inkasa úroků přišli na buben. A byl by Ráj na Zemi. Co říkáte, pane Honzo999?

Že to nejde? Protože prostí lidé sice na jedné straně odsuzují úrok, jako prapříčinu všeho zla? Ovšem pro vlastní úspory hamounsky vyhledávají bankovní dům s nejlepším úročením vkladů? Kde je chyba, pane Honzo999? Není ona nakonec ta úroková amorálnost zlých bank postavená na chamtivosti nás všech, prostých lidí? Co s tím? [smích]

277003

16.10.2012 00:51

Volby

RE: Nie sú len dve cesty

Vojta49 84.?.?.?

Bolševická agitka. Toho nejhrubšího zrna. To všechno vás učili na VÚMLu, pane/paní "193"?

> podnikatel okrádá zaměstnance, platí jim co nejméně, aby maximalizoval vlastní zisk ...

První propagandistický blábol. Žádný podnikatel si nemůže dovolit platit své zaměstnance výrazně méně, než jeho konkurent. Proč? No protože by mu ti jeho zaměstnanci k té konkurenci utekli. Ale! Nemůže si je dovolit platit ani výrazně víc. Neboť tak by jeho zboží (služby) byly dražší než konkurenční. A opět by zkrachoval.

> Bolševismus znamená prosazení zájmu většiny na úkor menšiny.

Cha, cha. Lenin zorganizoval v carském Rusku údajnou "bolševickou" revoluci. Tedy v marxistické hantýrce vládu proletariátu nad ostatními skupinami obyvatel. Jenže! V Rusku té doby téměř ŽÁDNÝ PROLETARIÁT NEEXISTOVAL. Vždyť tehdy bylo Rusko typicky feudální zemí. Téměř bez průmyslu. Kde by se tam nějaký proletariát vzal? Ve skutečnosti tedy v porevolučním Rusku vládla hrstka Leninovy chátry nad drtivou většinou nevědomých ruských mužiků. [chechtot]

> byla sovětská intervence opravdu jemná ...

Když cizí armáda zcela bezdůvodně vtrhne do mé vlasti. Střílí do neozbrojených civilistů. Zmocní se všech sdělovacích prostředků. Zajme nejvyšší státní představitele a odvleče je kamsi do zahraničí ... a nakonec tuto mou zemi okupuje dlouhá dvě desetiletí!?! Tomu říkám "jemnost".

Že Vám člověče není hanba!

277243

16.10.2012 23:56

Volby

RE: Nie sú len dve cesty

Vojta49 84.?.?.?

> No, vždyť stačí, aby podnikatelé shodně drželi cenu práce nízko

Ha, ha, ha. Tak podnikatelé uzavírají kartelové dohody proti svým zaměstnancům? A beztrestně? Takže třeba vlastníci VW, TPCA a Hyundai jsou spolu ve shodě? A sdírají své zaměstnance společně z kůže?

Fakta jsou však zcela opačná, pane/paní "64", než Vaše dojmy. Naopak zaměstnanci se sdružují v odborech. A hrozbami stávkou nutí své zaměstnavatele pravidelně zvyšovat mzdy. To je také důvod, proč je ve VW vyplácena nejvyšší průměrná mzda v ČR. O tom jste ještě nikdy neslyšel/a? [velký smích]

277296

14.11.2012 00:12

Jak na ně

RE: Konec je dobrý

Vojta49 84.?.?.?

> Pokud tedy nějaký "experiment" je a měl by "fungovat", tak na něm nenacházím žádný smysl.

Nenacházíte smysl života, pane Moudrostraku? Z čeho tedy odvozujete svůj nick? Když neznáte ani to, co je pro život nejdůležitější?

Napovím Vám. Libovolný živý organismus SE MUSÍ MNOŽIT RYCHLEJI, NEŽ HYNE. Tomuto nejvyššímu cíli je v živé přírodě podřízeno úplně vše. I u lidí. A jen lidé, kterým se daří tento nejvyšší přírodní zákon naplňovat, jsou opravdu šťastni. Ti, kterým se to nedaří, si hledají zástupné cíle. Filozofují, mudrují, zběsile cestují tam a zase zpět, věnují se dobročinnosti, hledají osvícení, ... Vše marné. Nakonec zjišťují, že
> Vanitas vanitatum ...

279029

26.11.2012 11:31

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Zamyšlení 2

Vojta49 84.?.?.?

Kdesi jsem četl následující myšlenku:

"Pokud by Arabové složili zbraně dnes, neexistovalo by žádné další násilí. Pokud by Židé odložili své zbraně dnes, neexistoval by už Izrael."

Myslím, že autor těchto vět udeřil hřebíček ...

279587

26.11.2012 23:12

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Zamyšlení 2

Vojta49 84.?.?.?

> násilné deportace, zavírání lidí za ostnatý drát, krádeže půdy, ponižování, zabíjení, mučení a mnoho jiných svinstev

Těmi násilnými deportacemi myslíte odsun 2,2 miliónů Němců z poválečné ČSR? A zavíráním lidí za ostnatý drát myslíte železnou oponu, která u nás vznikla po roce 1948? Krádežemi půdy myslíte znárodňování a násilnou kolektivizaci u nás? Ponižování, zabíjení a mučení? To myslíte komunistické lágry nucených prací a jednotky PTP u nás?

A teď to důležité. To vše se u nás dělo v daleko větší míře, než "ubohým" Arabům, odsunutým z území Izraele. Ti se zázračně namnožili z původních 800 tisíc v roce 1948 na dnešních 11 milionů! Takový populační boom ukazuje na jejich stráááášlivé útrapy, že? [chechtot]

279622

27.11.2012 23:15

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Zamyšlení 2

Vojta49 84.?.?.?

> Mohl byste sem hodit nějaký podobný příklad ...

Mohl.

Na konci května a v červnu 1945 tak Československá armáda v Postoloprtech soustředila a internovala tisíce civilních obyvatel německé národnosti z Postoloprt a nedalekého Žatce.[5] Internovaní byli rozděleni – muži ve věku od 13-65 let byli odvedeni do kasáren, zatímco ženy, děti a starci byli soustředěni v lágru v bažantnici.[5] Tam byl původně výcvikový tábor Hitlerjugend.[6] Následně bylo nejméně 763 z nich bez soudu zastřeleno. Popravy probíhaly přímo v bažantnici, u školy, v kasárnách, u trati, na vinici a v pískovně.[7] Mezi popravenými bylo i pět chlapců z Hitlerjugend ve věku od 12 do 15 let, kteří chtěli z internačního tábora utéct či si natrhat ovoce. Chytila je hlídka a na příkaz Bohuslava Marka je brutálně zmlátila. Poté je před zraky ostatních internovaných demonstrativně popravila.[5]

Stačí? Ne? Tak si vygooglujte další sám. Třeba ústecký masakr.

Stále Vám ještě není jasné, proč jsem Vaše původní litanie nad oběťmi židovského běsnění přesunul k nám, do Čech? V každém národě se najdou bestie, schopné hrozných činů. V ČSR stejně, jako v Izraeli.

Aniž bych chtěl snižovat utrpení palestinských Arabů. Fakta říkají, že v posledních několika dekádách se počty jejich obětí ročně pohybují v průměru níž, než činí počty smrtelných dopravních nehod v ČSR. Nebylo by z tohoto pohledu účelnější, brojit proti "hromadám mrtvol" vzniklých v důsledku dopravních nehod u nás? Tedy když už jsou ty naše "hromady" větší, než ty arabské? [velký smích]

279657

03.12.2012 16:26

Americký GULAG jako nejnovější forma kapitalismu (II)

RE: Tak to je koniec.

Vojta49 84.?.?.?

Je mi líto pane Hestroyi, ale opět zasvěceně píšete o věcech, o nichž jste si nebyl ochoten zjistit ani základní údaje. Víte třeba, jaká je cena kubíku zemního plynu na západoevropských burzách? Cca 3,- koruny. Víte, kolik platíme (my všichni, uvázaní na rouru ruského plynovodu) za kubík Gazpromu? 9,- korun u vrtu!!! Tomu říkám zisky, panečku.

Už rozumíte tomu, kdo platí tu ohromnou propagandu proti těžbě levného plynu z našich vlastních zdrojů? Kdo by přišel o své nehorázné zisky?

A že je technologie hydraulického štěpení nebezpečná? Komu, čemu? Už od padesátých let se její pomocí těží naše jediná ropa na jihu Moravy. Kde jsou ty strašlivé ekologické škody? [chechtot]

279914

03.12.2012 23:04

Americký GULAG jako nejnovější forma kapitalismu (II)

RE: Tak to je koniec.

Vojta49 84.?.?.?

> Hydraulické štěpení má za následek naprostou devastaci vodních zdrojů

Vaše "znalosti" jsou vskutku "gazpromové", pane Hestroyi [chechtot]

Hydraulické štěpení bylo poprvé úspěšně použito v roce 1947 a v ropném průmyslu se používá na oživení ložisek od roku 1949, tedy s touto metodou máme zkušenosti již nejméně 62 let. Většina aplikací hydraulického štěpení ale byla limitována na klasická ropná ložiska (včetně těch českých) a tedy nebyla „na očích“ běžným obyvatelům. Navíc hydraulické štěpení v hustě zastavěných aglomeracích se používá od 80. let minulého století ...

Tolik citace z odborné stati prof. Eisnera z ČSAV viz http://www.allforpower.cz/clanek/tezba-bridlicoveho-plynu-hydraulickym-stepenim/ .

A ještě poznámku k tunelování. Vy máte konkrétní informace o tunelování Mladoboleslavské Škodovky? V tom případě jste boháč. Veliký boháč. Stačí, když tyto své cenné informace nabídnete vlastníkům VW. Tedy rychle do toho, než Vás někdo předběhne. [velký smích]

279941

06.12.2012 17:36

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

RE: Nechápu pivní Pepíky a lídlující Mařen/ky

Vojta49 84.?.?.?

> škoda jen, že v té emerice to není ani kapitalismus, ani komunismus, ale čistokrevný fašismus

Opravdu? Pro fašismus jsou krom jiného typické:

- kolektivismus,
- tvrdé progesivní zdanění bohatých,
- vyvlastnění velkokapitálu,
- znárodnění veškerého zbrojního průmyslu, ...

Vy tyto charakteristiky nalézáte v USA, pane Dube? A co potom vidíte v KLDR? Pozemský ráj? [chechtot]

280147

07.12.2012 00:35

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

RE: Nechápu pivní Pepíky a lídlující Mařen/ky

Vojta49 84.?.?.?

Pošklebujete se udatně, pánové. Ovšem ukazujete tím jen svou nevzdělanost. Oba.

Odkud čerpám charakteristiky fašismu? Což takhle Fašistický manifest? Nikdy neslyšeli? Jak by mohli, že?

Možná by Vám oběma prospělo, méně žvanit a trochu víc číst. [smích]

280170

07.12.2012 15:44

Repatriace zlata po celém světě

RE: Kaddafi taky chtěl svoje zlato zpět

Vojta49 84.?.?.?

> několik vagonů ?!?

Carský poklad údajně vážil 13400 tun. A byl převážen na 120ti železničních vagonech. Viz zde.

V rámci tohoto pokladu bylo našimi legionáři údajně "zachráněno" i oněch 100 tun rumunského zlata.

V této souvislosti už je docela zřejmé, proč ČS legie nemohly po skončení války cestovat domů směrem na západ. I když to bylo mizerných pár tisíc km po souši. Proč se musely trmácet směrem na východ kolem celé zeměkoule. Přes půl Asie, Severní Ameriku a dva oceány k tomu. A z čeho byl tento nákladný "výlet" pro 55 tisíc mužů placen.

Už také rozumím tomu, proč sběratelé tak strašně touží po malé smaltované medaili po mém dědovi-legionáři. Je poměrně nenápadná a nazývá se Sokol s meči. Údajně byla vyrobena v Tokiu. Z ryzího zlata! Kdepak se to zlato na ty metály asi vzalo? [mrknutí jedním okem]

280205

11.12.2012 14:20

Americké jednotky se shromažďují na turecko-syrské hranici

RE: Rusko

Vojta49 84.?.?.?

Dojemné, pane Quido2. Vaše slova mi vhánějí slzy do očí. Nad strašlivým osudem našich ruských bratří.

A proto si už přestanu stěžovat. Stěžovat na to, kterak nám naši ruští bratři vydrancovali naše zásoby uranu. Odborníci tvrdí, že kdybychom dnes měli všechnu rudu, kterou jsme museli ZDARMA (oni nám za ni údajně platili jen náklady na těžbu) odevzdat Rusům, uhradil by její prodej za světové ceny CELÝ NÁŠ SOUČASNÝ STÁTNÍ DLUH. Ale to je maličkost, ne?

Také už si nebudu stěžovat na to, jak jsme zde museli po dlouhá desetiletí pečovat o blaho svých okupantů. 80 tisíc ruských vojáků u nás mělo kde bydlet, čím svítit, u čeho se hřát, čerstvé mlíčko, maso, pečivo, ovoce, zeleninku, ... Naše armáda o 25 tisíci mužích nás ročně stojí cca 50 miliard korun. Kolikpak nás asi stál "dočasný pobyt bratří"? Někteří tvrdí, že to bylo ještě VÍC, NEŽ VYDRANCOVANÝ URAN. Opět maličkost.

A nebudu si ani stěžovat na to, jak naši zem už pěkných pár let "dře z kůže" bratrský Gazprom. Prodává nám ročně cca 6 miliard kubíků zemního plynu. Za 9,- Kč/kubík u vrtu. To je TROJNÁSOBEK SVĚTOVÉ CENY. Sdírá-li nás tedy Gazprom na jednom kubíku o 6,- Kč, dělá to ročně třetinu našeho rozpočtového schodku.

Samé maličkosti, ne? Proto "Да здравствует наша братская дружба навсегда" [chechtot]

280390

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 84 čtenářů částkou 15 189 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 1

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 1

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 8

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 5

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 0

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Magor Novotný si přeje, aby Zeman a Babiš zemřeli08.09.20 22:29 Česká republika 11

Britský COVID teror v metru07.09.20 23:45 Británie 12

Žárovku vynalezl černoch, říká Biden07.09.20 23:12 USA 5

Policie zatkla těhotnou ženu za sdílení příspěvku na FB proti koronavirovým opatřením06.09.20 14:45 Austrálie 4

Jak dlouho ještě nechají Novotného škodit zájmům této země?06.09.20 12:39 Česká republika 9

Babiš ukázal barvu: Od cesty Vystrčila na Tchaj-wan se nedistancuje04.09.20 16:49 Česká republika 4

Už je to tady: Čína stopla zakázku na česká piana za miliony04.09.20 16:44 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
22,54 Kč
Euro
26,73 Kč
Libra
29,19 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
24,78 Kč
100 japonských jenů
21,58 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,84 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 023,34 Kč
1 unce stříbra
606,90 Kč
Bitcoin
245 915,24 Kč

Poslední aktualizace: 18.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 54 314 794