Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Vojta49

Nalezeno 1585 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.10.2008 17:36

Globalisté využívají finančních těžkostí světa k prosazení jednotné světové měny

RE: Chci celý svět a ještě pět procent navrch k tomu.

Vojta49 81.?.?.?

> mohli by ste mi tiez napisat nieco o teorii gravitacie, ktora je "prokazana"?

> odhliadnuc od toho, ze dodnes nikto este poriadne nevysvetlil, co to ta gravitacia vlastne je a preco je ...

Víte pane Google, nechtěl jsem Vás zbytečně uvádět do rozpaků. Proto jsem Vám ve své předchozí odpovědi souvislost gravitační teorie s obecnou relativitou naznačil. Vy jste však místo logické úvahy zplodil opět jen několik odstavců zbytečných invektiv a hulvátství. Tedy cituji jen pro Vás:

> Obecná relativita nebo obecná teorie relativity je základní fyzikální teorie gravitace formulovaná Albertem Einsteinem, která opravila a rozšířila ... (zdroj Wikipedie)

Celý (vzdělaný) svět považuje, pane Google, teorii obecné relativity za základ moderní fyziky. Jinými slovy za něco obecně uznávaného, platného, prokázaného. Vy ne. A tak máte jen dvě možnosti. Buďto prohlásíte obecnou relativitu za jakousi nevěrohodnou (hloupou, neprokázanou) teorii a budete všem pro smích nebo přesvědčíte vědecký svět, že se jí pro příště má říkat obecná NETEORIE relativity. Zkuste to. [chechtot]

174148

28.10.2008 17:48

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Vojta49 81.?.?.?

Mnoho lidí je pane Koubku dodnes přesvědčeno, že geny jsou jakési umělé jedovaté svinstvo, které šílení vědci vpravují do GM organismů. Věří, ře přirozené organismy nic takového neobsahují. Pozřou-li GM produkty, nezbytně se tím "svinstvem" otráví. [chechtot]

174149

28.10.2008 18:27

Konec pravice v Čechách?

RE: konec?

Vojta49 81.?.?.?

Svatá slova, pane Pietroo. Otevřel jste mi oči. Nejvíc líto je mi těch hladovějících chudáků v KLDR. Tedy těm to proklaté "židovství" opravdu dává co proto.

A což teprve největší genocida všech dob, Velká kulturní revoluce v Číně. Ty desítky milionů mrtvých, coby výsledek ukrutného maoistického "židovství", že? [chechtot]

174157

29.10.2008 15:08

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Vojta49 81.?.?.?

Zkuste se pane Hestroyi podívat na termíny "pozitivní eugenika" nebo "preimplantační genetické testování embryí". To je to ZLO, kterého se bojíte?

174237

29.10.2008 15:24

Globalisté využívají finančních těžkostí světa k prosazení jednotné světové měny

RE: Chci celý svět a ještě pět procent navrch k tomu.

Vojta49 81.?.?.?

Vy jste pane Google opravdu nepochopil, že TEORIE GRAVITACE je identická s OBECNOU TEORIÍ RELATIVITY? Opravdu věříte, že obecná relativita je jen jakousi "neprokázanou teorií"?

Pokud ano, jakáž pomoc? Nebo je Váš poslední příspěvek jen chabým pokusem o to, mít POSLEDNÍ SLOVO v diskusi?[velký smích]

174241

29.10.2008 17:29

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Vojta49 81.?.?.?

Viděl. A také jsem viděl film Člověk obojživelník a O Kostěji nesmrtelném. Brrr, tolik hrůzy! [chechtot]

174252

29.10.2008 22:08

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Vojta49 81.?.?.?

Všechny velké objevy jsou, pane Hestroyi, dvousečné. Každý byl využit jak v lidský prospěch, tak zneužit jako zbraň. Už od objevu ohně počínaje. A proto by se měly oheň, kolo a všechny další lidské objevy zakázat?

Biologická evoluce je bohužel zoufale pomalý proces. Srovnejte ji laskavě s vývojem IT. A teď se zkusme společně zamyslet. Kde bude za sto či dvě stě let umělá inteligence?

Odpovím si s dovolením za Vás. Na srovnatelné úrovni IQ 200, 350, nebo dokonce 500! A to počítám spíše s lineárním průběhem dalšího pokroku. Co když se změní v exponenciální ve chvíli, kdy se dalšího vývoje ujmou samy stroje? Srovnejte laskavě úroveň počítačů a jejich schopností před padesáti léty a dnes. A stejně tak srovnejte schopnosti průměrného člověka. Ale že ten člověk za posledních 50 let vyrostl, není-liž pravda? Není!

Nezapracujeme-li také trochu na sobě, zůstane nám časem potupná role stupidních a emocemi ovládaných tvorů, velkoryse opečovávaných inteligentními stroji. Klesneme na roveň hospodářského zvířectva, neschopného se o sebe postarat. Zbude nám jediná schopnost. Bučet, co nechceme.

A tak, na rozdíl od Vás pane Hestroyi soudím, že lidstvu vůbec nehrozí Židi a NWO. Celá historie je plná příkladů toho, že lidstvo odjakživa ohrožovaly především lenost, hloupost a stupidita lidí, ústící v nějakou (hlavně jednoduchou) víru. V jejím jménu pak zavládlo tmářství, odlišné názory byly upalovány na hranicích či likvidovány v koncentrácích i s jejich nositeli, věda byla stíhána inkvizicí či mocenskými strukturami typu KGB, v ohni končily "zakázané" knihy, ...

Ostatně soudím, že za tento svůj názor budu pravověrnými vyznavači víry v NWO také upálen. O moc raději bych byl, kdyby mě někdo vyvedl z omylu. Třeba prostřednictvím argumentů typu:

- Není možné, aby stroje předčily lidi, protože ...
- Lidé budou i bez té zatracené genetiky schopni rychle zlepšovat své schopnosti, a to tak, že ...

174269

30.10.2008 13:24

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Vojta49 81.?.?.?

Vidím, že jste byl schopen přečíst si můj příspěvek. Možná by neškodilo, přečíst si také něco o zásadním rozdílu mezi hloupostí a stupiditou.

A ještě dovolte poznámku k Vaší "statečnosti", pane Datle. Už jako děti jsme hluboce opovrhovali těmi, kteří nebyli schopni se postavit soupeři čelem. Místo toho mu spílali a uráželi jej z bezpečí úkrytu za maminčinou sukní, zpod ochrany staršího sourozence nebo z bezpečné vzdálenosti. Takové činy byly všemi považovány za projev totální zbabělosti.

Jestliže kdokoliv činí totéž z anonymity svého nicku? Myslíte, že je to znak veliké statečnosti?

174320

02.11.2008 12:43

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

RE: Neodvratitelné

Vojta49 81.?.?.?

Zdá se, že můj nick straší pana Mirdu i ve spaní. Proč by mě jinak jmenoval hned po desateru? [chechtot]

Příspěvek pana Mirdy je celý dětinsky naivní. Opakopvaně nám sugeruje, kterak jsme všichni ideologicky manipulováni. Samozřejmě s výjimkou jeho samého, on jediný "se nedá".

Každé malé dítě ví, že žádnou víru nelze lidem vnutit násilím. Víru lidé přijímají dobrovolně. Velmi jim usnadňuje život. Člověk se nemusí namáhat se zjišťováním, co bylo v minulosti, jak se chovat teď a co bude potom. Minulost víra popíše ve své "jediné pravé svaté knize", pro současnost stanoví jednoduché rituály a snadno zapamatovatelná pravidla chování (třeba desatero nebo hesla typu "ani zrno nazmar" ). A budoucnost? To je jeden z největších problémů. Člověk (i ten nejosvícenější) se bojí neznáma. A budoucnost je veliké neznámo.

Proto víry budoucnost zrušily. Všechny. Křesťanský i muslimský ráj, komunismus, tisíciletá hitlerova říše, to vše má trvat navěky. Jakmile tam budem, už nehrozí žádná nejistá budoucnost.

To bude krása pane Mirdo, komunismus navěky, co? Jak uklidňující, pro malou, ustrašenou, lidskou dušičku. Tak jen věřte, vždyť víra prý i hory přenáší [mrknutí jedním okem]

174559

02.11.2008 22:46

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

RE: Neodvratitelné

Vojta49 81.?.?.?

Omlouvám se, pane Opět Hade, za své nedokonalé vyjadřování. Upřesním tedy pojmy.

Osvícený člověk je v mém chápání světa ten, kdo hodně zná. Zcela konkrétně jsem měl při psaní této věty na mysli A. Einsteina.

Má slova o víře se opravdu nevztahují jen k náboženství. Hovořím o vlastnostech lidského mozku. Ten máme evolučně predisponován tak, aby šetřil časem a energií. O tom doufám nepochybujete. A čím je potom každá víra? Uvěřím-li v cokoliv (Boha trojjediného, v nezbytnost Velké kulturní revoluce, chemtrails, ideu komunismu, reinkarnaci, ...) šetřím veliké množství času a energie, které ti, kteří témuž nevěří, vynakládají na poznání skutečných souvislostí. Kdo jednou uvěří, už nemusí nic zkoumat a studovat. Prostě "srdcem" ví, jak je to "doopravdy". Vírou si tak usnadňujeme život.

Pro zajímavost uvedu několik "pravd", s nimiž jsem se setkal v těchto diskusích a v něž jejich stoupenci pevně věří:

- studovat a vzdělávat se z knih (tedy přejímat zkušenosti jiných) je ztráta času. Jediná cenná forma sebevzdělávání je vlastní zkušenost,

- Velkou kulturní revoluci v Číně zorganizoval jakýsi židovský lékař. Vymyl mozek Maovi a s ním celému čínskému ÚV a způsobil tak největší genocidu v lidských dějinách,

- jen 20% vlastností člověka je geneticky předurčeno při jeho zrození. Zbývajích 80% postupně získá z vlivu prostředí a výchovy,

- za všechno zlo na světě může malá skupinka Židů. Bez jakékoliv mocenské či organizační struktury ovládá (nebo se o to alespoň pokouší) tento svět,

- Američané nikdy nepřistáli na Měsíci. Vše bylo zinscenováno v pozemských ateliérech.

-----------------------

Pro zajímavost byste možná mohl uvést příklady toho, co velkého stvořila víra jako TVOŘIVÁ SÍLA. Hrobky a církevní chrámy laskavě vynechte.

174609

04.11.2008 00:28

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

RE: Neodvratitelné

Vojta49 81.?.?.?

> - to ale nemůžete chápat a proto ...

> - moje odpovědi a zkušenosti - to nemůžete chápat, ...

> nemůže se prostě protlačit skrze sítko Vašeho chápání ...

> Myslím, že mi mnoho neporozumíte ...

Zklamal jste mě, pane Hade. Předpokládal jsem, že lidé, kráčející po CESTĚ k poznání, hledají moudrost. Vy se mezi ně nepochybně počítáte. A moudrost je laskavá, trpělivá a schopná jasných a srozumitelných sdělení. Lidé si jí proto nesmírně váží.

Tak třeba příště? [smích]

174771

04.11.2008 13:31

RAND lobuje Pentagon: začněte válku, abyste zachránili americkou ekonomiku

RE: Neodvratitelné

Vojta49 81.?.?.?

Dav jste charakterizoval přesně. Ten by klidně ušlapal i toho nejmoudřejšího. Ale lidé si moudrého člověka váží. To je zase má zkušenost. Naslouchají jeho radám a mnohdy se dokonce podle nich řídí. Ale to byste nepochopil. [mrknutí jedním okem]

Takže díky za laskavé vrčení. A na závěr tedy jeden fórek (jen pro Vás, nikde jinde jej na webu nenajdete):

Přijde programátor za Gatesem a zapáleně mu sděluje.
"Mám skvělý program. Za běhu zdokonaluje sám sebe."
"Výborně", praví Gates, "necháme jej nějaký čas běžet a uvidíme".
Po čase si Gates nechá autora programu zavolat.
"Vždyť ten váš kód nic nedělá, nemá vůbec žádný výstup!"
Programátor zálibně listuje hexadecimálním výpisem svého programu a obdivně vzdychne "ale že je dokonalý, co?" [smích]

174876

04.11.2008 14:28

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji za uznání, pane Hestroyi. Trvalo mi dlouho, než jsem nahlédl samu podstatu lidského konání. Tu nejvyšší člověčí motivaci.

Jsou jí děti. Až je budete mít, stane se pro Vás vše ostatní druhořadým. S vypětím ohromného úsilí pro ně našetříte první milion. A znejistíte. Bude jim to do začátku stačit? Co když ti ostatní vybaví své potomstvo do života lépe? A půjdete soutěžit dál. Ne pro sebe, pro ně![smích]

Mnozí (zejména mladí) nechápou, jak mohou být lidé tak chamtiví. Soudí, že bohatí už mají dost a měli by se o své bohatství rozdělit s nimi, potřebnými. Teprve až budou mít své děti pochopí, že žádné bohatství na světě není vlastním dětem dost. A slůvko "bohatství" zde můžeme bez obav zaměnit slovem "moc". Ta je též zárukou prosperity vlastního potomstva. Je totiž za bohatství snadno směnitelná. Třeba tehdy, stanu-li se ministrem, jehož rozpočtová kapitola mě opravňuje k disponování stovkami miliard korun. A to každý rok.

Jsou i z tohoto úhlu pohledu mé postoje tak nepochopitelné?

174887

04.11.2008 18:31

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Vojta49 81.?.?.?

Pan Satai trefil hřebíček na hlavičku, pane Hestroyi. Všechna slova (ať už z pera Komenského či Evangelistů) jsou jak pára ve větru proti pevné stavbě, vytvořené v nás evolucí. Jen snílci a nevědomí lidé doufají, že dokážou (třeba i krásnými) slovy za pár staletí změnit něco, co bylo stavěno miliardy let. Dlouho jsem k nim patřil též.[velký smích]

Dnes zastávám názor, že měnit mohu jen to, co bezpečně znám. Proto tolik horlím proti záplavě neumětelů, kteří aniž jen málo tuší, jak věci (lidská mysl, sociální systémy, ekonomika, zemské klima,...) fungují, volají po jejich zásadních změnách. A většinou ani neznají výsledky svých historických předchůdců, jejichž podobné experimenty již v minulosti žalostně selhaly.

Soudím tedy, že byť by kdokoliv dokázal zpaměti citovat všechna nejkrásnější díla nejuznávanějších osvícenců všech dob, nezná-li přírodní zákony, je jeho vědění nedostatečné. [smích]

174927

05.11.2008 21:21

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Vojta49 81.?.?.?

> Víte, ohnout lidi je něco podobného. Stačí nad nimi delší dobu držet napřažený meč (kříž)...

Promiňte mi to, pane Hestroyi, ale teď jste právě učinil to, co mě nesmírně zlobí. Diletantský závěr podložený naprostou neznalostí věci. Spisovatelka Boučková Vám vysvětlí, jak osmnáct let "ohýbala lidi". V knize Rok kohouta popisuje svou vlastní zkušenost. Vychovala 3 děti. Jedno své a dvě adoptivní. Až do puberty bez problému. Pak postupně romské adoptivní děti začaly ztrácet "kulturní nános", vložený do nich osvícenými rodiči. "Gadžovský" způsob života se jim údajně stal naprosto nesnesitelným. Reálný příběh končí odchodem obou romských nevděčníků od svých adoptivních rodičů za tím "jediným pravým způsobem života" do romské komunity. Neuvěřitelné, že?

Do posledního slova potvrzuji stanoviska pana Sataie. K jeho seznamu doporučené literatury bych možná přidal ještě Červenou královnu od pana Matta Ridleyho - výborný výklad významu sexuálního výběru v evoluci a jakoukoliv dostupnou knížku od doktora Koukolíka, zabývající se mozkem a myšlením. Napsal jich několik.

Podaří-li se Vám alespoň část těchto (mimochodem docela čtivých a překvapivě poutavých) knížek přečíst, nebudete v otázkách lidské přirozenosti za ... [smích]

175074

06.11.2008 14:28

Tak tedy Obama

RE: Zacinam mit husi kuzi-jak to tedy vlastne je?

Vojta49 81.?.?.?

Jistě jsou voleni pro to, pane Hestroyi, že jsou podlí, zlí, hloupí a nevzdělaní. Nebo že by naopak?

175153

06.11.2008 23:49

Tak tedy Obama

RE: Zacinam mit husi kuzi-jak to tedy vlastne je?

Vojta49 81.?.?.?

Volná soutěž existuje na celé naší planetě, pane Hestroyi, a to už od počátku života. Je základní podmínkou evoluce. Je-li z jakéhokoliv důvodu omezena, vývoj ustrne.

S drobnými výjimkami existuje na celém světě volná soutěž na poli hospodářském, politickém, církevním (ano, i církve jsou ve své podstatě "firmy", které svým klientům prodávají "duchovno" ), partnerském, sportovním, ...

Je ovšem základním rysem života, užívat všemožné triky, které mohou v soutěži přinést výhody. Kukačka snáší do cizích hnízd. Kobylka strašilka "podvádí" své nepřátele předstíráním, že je větvička či list. Některé dravé korálové rybky imitují svým vzhledem rybky-čističe a "zneužívají" tak jejich výsadního postavení.

Také člověk používá nesčíslné způsoby, jak v soutěži podvádět. Monopoly, zneužití dominantního postavení, klamavá reklama, politický lobbying, kartelové dohody, korupce, jednání ve vzájemné shodě, ... to vše a mnoho dalších špinavostí užívají jednotlivci či skupiny ke svému zvýhodnění.

Aby se podařilo udržet soutěž v přijatelných mezích, byl lidmi vynalezen zvláštní mocenský útvar - stát, a dodnes nejlepší známý způsob jeho řízení - demokracie. V ní si lidé volí své zástupce. Ti mají stanovovat mantinely soutěže, dohlížet na jejich respektování a trestat jejich překračování.

Ani tyto mocenské útvary nefungují ideálně a všude stejně. Porovnáme-li třeba Keňu a Finsko, je výsledek ihned patrný. Zdá se, že kvalita soutěže koreluje s kvalitou volených zástupců a jejich kvalita je zase závislá na vzdělanosti a moudrosti jejich voličů. To je ovšem výhradně můj soukromý názor. [smích]

Vám se očividně pane Hestroyi současný způsob soutěže nelíbí. Je Vaším nezadatelným právem vymyslet, jak soutěž organizovat lépe. Navrhněte náhradu státu a demokracie něčím lepším. Pak už zbyde jen maličkost. Přesvědčit lidi, aby Váš návrh realizovali. [mrknutí jedním okem]

175213

07.11.2008 12:00

Tak tedy Obama

RE: Zacinam mit husi kuzi-jak to tedy vlastne je?

Vojta49 81.?.?.?

Odpovím na Vaše dvě otázky, pane Mtk.

Je demokracie "nejlepším známým" způsobem řízení společnosti? Vy snad znáte lepší? Ihned jej popište. Bude-li vskutku lepší, lidé jej rádi přijmou.

K Hitlerovi. Povšimněte si, že NSDAP byla až do krize bezvýznamnou partají. Masy "prostých voličů" podlehly jeho propagandě a žádaly ve volbách 1932 ZMĚNU. (Ostatně nepřipomíná Vám to některé jevy ze současnosti?) Z čeho soudíte, že tehdejší němečtí voliči byli moudří? Z dosažených výsledků jejich volby naopak plyne, že byli strašlivě nemoudří!

A na závěr k Vaší infantilní víře ve všemocnost peněz.

V nemoci si koupíte nejdražší léky, zaplatíte nejlepší lékaře. Ale ZDRAVÍ? Koupíte je?

V opuštěnosti si koupíte davy pochlebovačů. Ale skutečné PŘÁTELE?

Také si koupíte ty nevzácnější hodiny a hodinky na světě. Ale ČAS? Nekoupíte ani sekundu!

Za peníze můžete mít nepřeberně konkubín. Ale skutečnou LÁSKU?

Jsa hloupý, koupíte si stohy knih a zaplatíte nejlepší učitele. Ovšem VZDĚLÁNI? Na Zemi by byl ráj, kdyby bylo k dostání za peníze.

Mohl bych pokračovat. Ale už i z těchto příkladů je snad zřejmé, že peníze nejsou tím největším bohatstvím člověka. Zkusil byste odhadnout, co jím ve skutečnosti je? [smích]

175266

07.11.2008 14:21

Tak tedy Obama

RE: Zacinam mit husi kuzi-jak to tedy vlastne je?

Vojta49 81.?.?.?

Tvrzení, že za peníze nelze koupit věci, které lidé obvykle kladou na nejvyšší příčky svého hodnotového žebříčku je demagogie? ... Inu, jak myslíte.

Já soudím, že k demagogii má blíže Vaše tvrzení o tom, kterak se chudí nemohou vzdělávat. Průměrný člověk stráví ročně v zaměstnání asi 2000 hodin. To je pane Hestroyi necelých 23% (slovy méně než čtvrtina!!!!!) jeho času. Tak to určitě nemá čas studovat, že? A navíc. Čtenářský průkaz do knihovny stojí na rok přibližně totéž, co krabička cigaret. Kdo by na to měl!?!

Nebo je to jinak? Líný raději stráví 10 hodin vymýšlením důvodů, proč něco nemůže udělat, než by za hodinu onu práci vykonal. Co říkáte?

A k demokracii. O tom, jaké to bylo, když demokracie skutečně nefungovala, by Vám mohli vyprávět Vaši rodiče a prarodiče. Žijí-li, doporučuji Vám si je občas poslechnout.

A k Vaší víře v hlavní příčinu ZLA na Zemi? Každá víra se pane Hestroyi vyznačuje tím, že podává velmi zjednodušený obraz reality. Svět je ve skutečnosti o moc složitější.

Ovšem víru nelze nikomu vzít. Tedy ani já nedoufám, že bych Vás Vaší víry zbavil. Všechny, i ty nejpitomnější víry, kterým kdy člověk ve své historii podléhal, porazilo vždy jen jediné. Vzdělání. [smích]

175284

17.11.2008 23:49

Genocida formou GM semen

RE: Svet podle Monsanto

Vojta49 81.?.?.?

>Zkuste nalézt jiný diskuzní web...

Příspěvky pana Jiřího Koubka obsahují (alespoň pro mne) mnoho zajímavých informací. Pro srovnání si zkuste přečíst své příspěvky pane/paní Mtk. A pokuste se v nich nalézt něco víc, než jen neustálé hořekování, co všechno se Vám na tomto ošklivém světě nelíbí a co Vy nechcete. Nic, co?

Proto se rozhodně stavím za setrvání pana Koubka. Snad prominete, ale Vaše příspěvky by mi zde nikterak nechyběly.

176060

18.11.2008 23:08

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

>Prostě a jednoduše. Není čas na kecy Dámy a Pánové , pokud se chcete podívat svým dětem, vnoučatům, naší budoucí generaci do očí, je nutné zvednout své líné zadky od stolu, bouchnout do něj a říci si, keců tu bylo už dost. Začít dokazovat na svých činech, ...

Velmi úsměvné. [chechtot] Proč? I k sebenepatrnějšímu činu je třeba nejdříve vědět ... CO činit. Nebo ne?

Pohleďte, paní Aleno, na zdejší diskusi. Ve většině jen závist, nenávist, lkaní nad vlastním osudem, žehrání na "zlý systém", arognace a hulvátství vůči případným oponentům, a neustálé "otevírání očí druhým". Bezbřehá sebedůvěra ve vlastní "osvícenost", ve svůj (většinou jen na iracionální víře postavený) názor. Všechna čest výjimkám. [smích] Souhrnně řečeno, většina z "rozhněvaných" umí říci, CO NECHTĚJÍ. A nic víc.

Proto soudím, že se maličko mýlíte. Nejde jen o to, zvednout zadek a jít se bít. Je třeba vědět, ZA CO. A to zde nenajdete ani v náznaku. Ono totiž bořit je snadné. To dokáže každý ... Ale něco konstruktivního vymyslet, to je velmi obtížné. To dokážou jen nemnozí.[mrknutí jedním okem]

176158

19.11.2008 13:12

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Vše, co jste vyjmenoval (vyjma fikce paní Jarmily), už tady jednou bylo. Těmito cíly masy nenadchnete. A účetní volební systém? Pohleďte do diskuse pod jeho oficiální prezentací. Ani JEDEN bezvýhradný souhlas. Za to se máme bít?

Děkuji tedy, že jste do písmene potvrdil má slova, pane Mtk. Názorně jste předvedl, že vymyslet něco nového a konstruktivního, dokážou jen nemnozí. [smích]

176219

19.11.2008 13:30

Kolik peněz vlastně nalila americká vláda do současné krize?

RE: Všechno souvisí se vším

Vojta49 81.?.?.?

> roztály ledovce,věčně zmrzlá půda ...

Jakýsi Erik Rudý objevil roku 982 zemi, kterou podle rozsáhlých zelených plání pojmenoval Greenland. A dnes? Na bývalých grónských loukách postupně odtávají ledovce. Který lump je tam dal?

> Člověk něco načal a příroda si pomůže a svrhne ze sedla ...

Americká sonda Mars Global Surveyor už řadu let snímkuje marsovské polární čepičky. A ony se trvale zmenšují. Že by člověk zavinil také oteplování Marsu? [chechtot]

176222

20.11.2008 00:42

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

I Vy máte veliký kus pravdy, pane Jean.Larouxi. A to v tom, že lidé nikdy nepůjdou do revoluce, v níž by mohli ztratit víc, než získají. To je ověřená historická zkušenost. Většina "podněcovatelů" revolucí si však nikdy nedala práci, tuto prostou pravdu odhalit. Jste světlou výjimkou.

A co s tím projektem nové vize? Vy soudíte, že
> by megaprojekt s názvem "Alternativní systém" byl stejně jen utopií, protože podchytit kvanta vazeb ... prostě NEJDE !!!
Stoprocentní souhlas. A to nejen pro množství vazeb. Vždyť my dodnes neznáme dokonce ani podstatu dvou základních prvků našeho systému. Hmoty a myšlení. Jak potom projektovat jejich vzájemné vazby? Tedy VELKOU REVOLUCI určitě ne.

Co tedy dělat? Lze stávající systém alespoň "opravit"? Máme příklad, že je to možné. Čína s její kulturní revolucí, která byla největší genocidou v lidských dějinách se bez revoluce "opravila" a dnes k ní vzhlížíme s jistými nadějemi.

Systémový analytik by tedy možná navrhl:

1. Pro zjednodušení a lepší myšlenkové uchopení rozložit stávající systém na jeho jednotlivé prvky a vazby mezi nimi.
2. Pomocí některé z metod pro podporu rozhodování utřídit jak jednotlivé prvky, tak vazby mezi nimi dle jejich významu (důležitosti) pro dobré fungování celku.
3. Zjistit, jak ZLO ovlivňuje ty nejdůležitější prvky a vazby současného systému.
4. Nalézt způsob, jak ZLO (alespoň z těch nejdůležitějších částí systému) eliminovat.
5. Vyhledat známé charismatické osobnosti, motivovat je ke spolupráci a připravit je pro role vůdců hnutí PROTI ZLU.
6. Vypracovat popis příčin ZLA a způsobu jeho vykořenění v souladu s teorií propagandy ve formě jednoduchých a na emoce působících hesel tak, aby se s ním snadno ztotožnila co největší skupina obyvatel.
7. Využít všech zákonných cest k tomu, aby osoby add 5 rozšířily mezi veřejnost provolání add 6.

Zbývá maličkost. Nadefinovat, co je ZLO. Nalézt jeho hlavní příčiny. Dát dohromady tým vysoce specializovaných kreativních lidí, kteří vykonají výše stanovené úkoly (a určitě řadu dalších, které jsem pro nedostatečné vlastní znalosti a zkušenosti neuvedl).

Za předpokladu, že jsme v definici ZLA, jeho příčin, analýze systému a všech dalších krocích neudělali zásadní chybu, dojde ke konfrontaci. ZLO bude vzdorovat. Bude-li naše příprava dobrá, lze demonstracemi, stávkami, občanskou neposlušností a dalšími legálními kroky ZLO porazit. [smích]

176292

20.11.2008 13:58

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Netuším. Můj odhad říká, že pokud by v budovách WTC byla předem uložena jakákoliv destruktivní zařízení, nedokázal je tam uložit robot. Musel to být živý člověk, spíše skupina velmi zkušených minérů. Jiní lidé to museli spočítat a naprojektovat, další opatřit a dopravit na místo materiál, někdo to musel celé řídit. A to tak, aby si zamněstnanci a ostraha budov ničeho nevšimli. Hezká pohádka, co?

Vyslovení borci pak museli provést vlastní destrukci. A to ne jakkoliv. Museli zajistit, aby se začala skládat podlaží nikoliv od vrcholu budov a ani z žádného jiného místa, ale od míst leteckých impaktů. Přitom museli nějak dokázat zařídit, aby nic nevybuchlo samovolně dříve a aby všechny součásti systému (napájení, přijímače, rozvody, ...) zůstaly nepoškozeny a bezvadně funkční jak po kolizích letadel, tak po celou dobu požáru. To by snad dokázali jen kapitán Nemo spolu s Fantomasem! [chechtot]

Má otázka na Vás zní. Ti všichni lidé, kteří se na tomto veledíle podíleli jsou nějací zvláštní lidé? Oni netouží po majetku? Vždyť oni do jednoho odolali pokušení, prodat svá tajemství. A jak vysoko stojí nabídky, můžeme odvodit z výše pojistného plnění, nemyslíte? [mrknutí jedním okem]

176383

20.11.2008 14:28

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

> Osobně více věřím v místní komunity, které si vybudují nezávislost na globální společnosti ...

Poněkud naivní, pane Wongu. Co učiní Vaše malá komunita, až jí dojde nafta? A sůl? A aspirin? Až zreziví poslední železný nástroj? Až se objeví první příznaky moru? Až přijedou loupeživí nájezdníci, odvedou si plodné ženy a ostatní příslušníky komuny si zotročí?

Soudím, že patříte ke skupině "rozhněvaných mladých mužů". Uměl byste říci, co je ve Vašich očích ZLO? Pokusíte-li se o definici, slibuji, že připojím i svou. [smích]

176387

20.11.2008 16:40

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Má slova jste vyprovokovala Vy, paní Aleno. Svou výzvou, abychom zvedli své líné ...

I na Vás je vidět, že se moc neohlížíte na dějiny. Jinak byste musela vědět, že žádný podstatný zvrat v lidské historii se nestal z vůle davu prostých lidí. NIKDY!

Vždycky to bylo jinak. Zatímco většina, neschopná jakéhokoliv koordinovaného činu, bezmocně kručela na svůj osud, vymyslela osvícená menšina návod (třeba i vrcholně pitomý), jak provést změnu. Pak tímto návodem oblbla většinu a ta jej vykonala. Nebo myslíte, že by otroci něco konali bez Spartaka? Či bolševici bez Lenina, rudí Khmérové bez Pol Pota, Číňané bez ÚV? Proto tedy můj neumětelský návrh, jak dosáhnout alespoň nějaké změny.

A Vaše víra v to, že ZLO jsou peníze? Myslíte peníze na vkladních knížkách Vašich dětí? Či peníze, které má klinika připravena na nákup Lexelova gama nože? A co ty, ve Vaší peněžence? A ty, v pokladničce v kostele?

To jste nemyslela vážně, že ne? [mrknutí jedním okem]

176399

20.11.2008 22:10

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji Vám pane Janko za důvěru. Má oponentura bude stručná a předem děkuji panu editorovi za laskavou toleranci k OT.
K věci. Váš systém prolomím nabídkou peněz, převyšujících nominální hodnotu volebního listu. Cituji :

> Pokud se občan odhodlá volit, předloží u přepážky na poště svůj OP spolu s doručeným, ale voličem nevyplněným volebním listem. Některá pracovnice pošty potvrdí shodu předtištěných údajů s údaji na OP razítkem pošty a datem volby, na všech třech stejnopisech. Volič odejde za plentu ...

a nic neudělá. Před poštou mi pak prodá všechny tři části volebního listu za x,- Kč. Takto nakoupenými volebními listy zvolím, co budu chtít. [smích]

176422

21.11.2008 11:34

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: pokračování - nebo nic?

Vojta49 81.?.?.?

Tak co tomu říkáte, pane Eleriku? Čekal jste množství odpovědí? Vždyť Vaše výzva všem myslícím lidem je tak racionální a přímá. A ono NIC. Tolik "bouřliváků" zde vyzývá k revoluci a když se jich konkrétně zeptáte, CO DĚLAT, nedočkáte se jediného nápadu. Máte pro to nějaké vysvětlení?

176460

22.11.2008 01:14

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Velmi mi lichotí, pane Mirdo, že jste se ujal role popularizátora mých myšlenek. Snad si tolik cti ani nezasloužím. Děkuji Vám.

Jen bych si dovolil upozornit na malou chybičku ve Vašich argumentech. Věta
> Vždyť přece pokusů typu "bohatým vzít a rozdat chudým" proběhlo na této ...
neobsahuje ani náznak tvrzení, že ty pokusy provedl prostý lid. Chápu, přehlédnout se může každý. Vždyť to slůvko "prostých" je jen o jednu větu výše. [smích]

176499

22.11.2008 13:16

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Na prvou Vaši otázku je odpověď velmi snadná, paní Aleno. Stačí si počíst v lidské historii. Zatím jsem v ní nenašel žádný podstatný dějiný zvrat, který by byl proveden bezhlavým davem bez vůdce nebo vůdců. Samozřejmě se mohu mýlit a svůj omyl rád uznám, když mi nějakou takovou historickou událost připomenete.

Má víra?. Věřím ve vědění, lidskou invenci a moudrost.

A ZLO? Co je to ZLO? ZLO, je paní Aleno, boření, ničení a destrukce hodnot. A velmi záleží na tom, čeho si člověk váží. Školometsky řečeno, jaký žebříček hodnot posuzovatel ZLA uznává. Většina lidí staví na nejvyšší stupně svého žebříčku hodnot LIDSKÝ ŽIVOT. Na další pak třeba ZDRAVÍ, SVOBODU, PRAVDU, MAJETEK, VÍRU,... Největší ZLO je tedy to, co nám bere nejvyšší hodnotu, ŽIVOT. Samozřejmě ZLO je i to, co nám ničí zdraví, bere svobodu, destruuje pravdu, majetek či víru.

Zlo je relativní. Kdysi vystřelili kluci ve vsi svému kamarádovi prakem oko. Veliké ZLO. Po několika létech přišla válka a bývalí kluci byli odvedeni. Jen jednooký ne. Ve válce kamarádi do jednoho padli. Jednooký se dožil vysokého věku. Původní ZLO se ukázalo ve světle většího zla (války) jako DOBRO.

Relativita ZLA je patrná i z činů lidí, jako byli Ježíš Nazaretský, Jan Hus či Jan Palach. Ti měli na svých žebříčcích hodnot výše než svůj život VÍRU, PRAVDU či SVOBODU. V boji se ZLEM obětovali nižší hodnotu za hodnotu vyšší.

To je tedy má definice ZLA. Tedˇ je zase řada na Vás, paní Aleno. Co myslíte, v čem spočívají PŘÍČINY zla? [smích]

176522

22.11.2008 16:53

Stanovisko Iniciativy Ne základnám k policejnímu zásahu u památníku na Národní třídě

RE: Hruba chyba organizace Ne zakladnam

Vojta49 81.?.?.?

Souhlasím s Vámi i panem Vratislavem, pane "90". Sdělí-li někdo v diskusi jakékoliv obvinění, měl by je být schopen doložit.

Na druhou stranu si říkám. Nebylo by správné soudit člověka podle jeho vlastních myšlenek a skutků a ne podle toho, čím byl jeho otec?

176530

22.11.2008 17:31

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Vy jste mě zde označil za "šaška a pitomce", osočil z "podrážení nohou jiným lidem", "urážení těch, kteří mají nesouhlasný názor", "ztělesněné zlo", ... a nemít obavy z pana editora, zahrnul jste mě lavinou těch nejhorších osobních invektiv. Bez jediného důkazu svých slov. A čekáte, že se nebudu bránit?

Už jako kluci jsme pohrdali těmi, kteří nebyli schopni se postavit soupeři čelem. Namísto toho jej hanobili a uráželi z bezpečné vzdálenosti, zpoza plotu či z pod ochrany staršího sourozence. Lidé takové konání dodnes odsuzují jako nízké a veskrze zbabělé. Vy činíte totéž zpod ochrany svého anonymního nicku.

Nechte tedy laskavě posoudit ty ostatní, kdo ze sebe co dělá, pane Mirdo.

176533

23.11.2008 14:30

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Jste na správné cestě, pane Janko. A tou je, nechat svou myšlenku prověřit životem. Zkuste KARAO nabídnout na trhu. Bude-li někdo ochoten Vám za něj (ten systém) čí za ni (tu ideu) zaplatit, je to dobré. V opačném případě ... [smích]

176578

24.11.2008 01:05

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Myslím, paní Aleno, že Vám rozumím. Také mám děti. Ony jsou to nejdůležitější v mém životě. Není nic cennějšího, než jejich životy, zdraví a štěstí. A také jsem si prožil ty chvíle bezmoci a hrůzy, kdy se ony samy poprvé vydaly do toho nepřátelského světa a tátovi nezbývalo než doufat, že se vrátí živé a zdravé.

Moc mi pomáhalo, že jsem v těch okamžicích bezmoci nebyl sám. Má paní prožívala ty chvíle stejně bolestně, jako Vy. A na mně (chlapákovi) bylo, abych ji utěšoval a ujišťoval, jak dobře jsme své děti vychovali a skvěle připravili pro život. Tak, že v něm za všech okolností obstojí. I přes to, že jsem si tím sám nebyl úplně jist.

A naše děti obstály. Věřím, že i Váš syn obstojí. I když mu třeba budete muset ještě jednou nebo dvakrát podat pomocnou ruku. Neváhejte to učinit. Ani sekundu. Na celém světě není nic důležitějšího!

A příčiny zla a zachraňování světa si necháme třeba někdy napříště. [smích]

176596

24.11.2008 01:31

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Ano, s tím naprosto souhlasím, Janko. Peníze nejsou to nejdůležitější na světě. Jsou sice příjemné a užitečné, ale pro život v lidské společnosti existuje něco o mnoho důležitějšího. Je to cosi, o čem nám většinou rodiče neřekli. Ve škole nás o tom neučili. A přesto o to velmi stojíme. A instinktivně o to usilujeme. Od malých dětí až po starce, od těch nejchudších až po boháče typu Gatese.

Zkusil byste pane Janko odhadnout, co to je? A k čemu je nám to dobré?

176599

26.11.2008 16:21

Kudy ven ze začarovaného kruhu?

RE: Kudy ven? A otázka, jsme vůbec připraveni slyšet pravdu?

Vojta49 81.?.?.?

Přece jen to vidím maličko jinak, paní Aleno. Připusťme, že ZLO je ničení hodnot. Včetně lásky, o níž píšete Vy. Pak za každým ničením stojí jeden ze dvou možných viníků.

Tím prvním jsou slepé přírodní síly. Zemětřesení, hurikány, tsunami, povodně, ... umí zabít tisíce lidí, další zraní, statisícům vezmou majetek. Proti nim se bojuje jen velmi obtížně.

Druhým viníkem je člověk. A zde je to ZLO, které nás tak velmi zlobí. Proč? No protože by vůbec nemuselo být! Kdybychom všichni byli vzdělaní, hodní, moudří a laskaví ... nepůsobili bychom druhým ZLO.

U lidí nalézám čtyři základní příčiny toho, proč lidé činí druhým lidem ZLO. Jsou to NEZNALOST, OMYL, IRACIONALITA a STUPIDITA.

Rozbor těchto příčin by vydal na knihu. Proto se jen krátce zastavím u té první z nich. Zkuste se zeptat paní Aleno lidí, jakými slovy vysvětlují svým dětem to nejdůležitější pro jejich život. Základní princip mravní. Jak to říci, aby tomu děti dobře rozuměly a trvale si základní princip zapamatovaly. Většina neví. Zoufalá NEZNALOST. Jak mohou tací lidé vybavit své děti pro život, když jim neumějí vysvětlit to, co je pro soužití lidí nejdůležitější?!?

Proto jsem paní Aleno přesvědčen, že vzdělání by zbavilo lidský rod mnohého zla. A někteří mi mají za zlé, když jim doporučuji. Méně psát a více číst. [mrknutí jedním okem]

176843

27.11.2008 12:59

Pokus o poučení z historie

RE: Článek je to hezký

Vojta49 81.?.?.?

To je velmi prosté, pane Hestroyi. Stačí si počkat. Na co? Na chvíli, až se konečně podaří iránských chemikům obohatit uran tak, aby z něj mohla být vyrobena funkční bomba. Odstředivek i rudy mají dost. Tak jen trpělivost. [smích]

176944

27.11.2008 13:08

Chystané aktivity hnutí Nenásilí

RE: chybička?

Vojta49 81.?.?.?

Jakápak chybička! Organizátoři řekli jasně v pondělí 30.11. Tak žádné zbytečné rozumování a hleďte tam být všichni včas. [chechtot]

176945

01.12.2008 23:19

Ruská třetí cesta

RE: Mimoradne dobry clanek

Vojta49 81.?.?.?

> který by poprvé v historii vložil obrovskou moc do rukou většinové společnosti.

Z průměrného počtu narozených dětí v romských rodinách se dá snadno spočítat, kdy se ČR stane většinovou romskou společností. Mně to vychází za necelých pět generací. Opravdu toužíte do rukou takové společnosti vložit "obrovskou moc"? Dovedete si představit život našich (neromských) potomků, kdyby se Vaše přání (nedejpřírodo) podařilo zrealizovat? [velký smích]

177305

02.12.2008 14:01

Ruská třetí cesta

RE: Mimoradne dobry clanek

Vojta49 81.?.?.?

Připusťme paní Jarmilo, že se Vaše přání do písmene splnilo. Staří zlí jsou v kriminále a nám už vládnou NOVÍ, zvolení přímou internetovou demokracií. Jak ti NOVÍ vyřeší elegantně, rychle a v souladu s listinou lidských práv romský problém? Mohla byste zde stručně popsat ta jejich klíčová opatření, která Romy bezbolestně začlení do většinové společnosti?

Možná mi odpovíte: Nevím, když už se nechali zvolit, tak ať se starají. Dobrá. Pak Vás poprosím o odpověď na jinou otázku. O kolika lidech bezpečně víte, že by uměli vyřešit romský problém? A jsou přitom ochotni vstoupit do politiky. A Vy jim natolik věříte, že pro ně budete hlasovat?

Jestliže mi v odpověď neumíte uvést řadu důvěryhodných jmen, kde se tedy vezmou ti NOVÍ, mnoudří a osvícení, kteří nám budou vládnout v té "opravdovské" demokracii? To by mě opravdu moc zajímalo.[velký smích]

177343

09.12.2008 23:19

Strasti švédskeho školstva

RE: Poznámka k doplnění editora

Vojta49 81.?.?.?

Moderní věda už ví, jak si lidský mozek osvojuje znalosti. V procesu učení se v mozku budují dvě odlišné struktury. Prvá z nich obsahuje znalosti deskriptivní. Jde o popis toho co jevy jsou. Tento typ znalostí lze skutečně získat biflováním. Jsou lidé, u nichž tento typ znalostí převažuje. Takoví lidé jsou chodícími encyklopediemi. Narazí-li však takovýto "učený blb" na nevzdělaného, leč prohnaného hokynáře, je obvykle ošizen.

Druhý typ znalostí jsou znalosti preskriptivní. Ty nám říkají, jaké by jevy a věci měly být, jak se máme chovat v různých situacích. Tento typ znalostí je obvykle považován za "zdravý selský rozum".

Škola by měla poskytovat harmonickou kombinaci znalostí obou typů. Ale hlavně. Dokázat z obou kategorií znalostí vybrat to nejdůležitější. To, co je pro lidský život skutečně podstatné. Soudím, že toho jsou schopni jen moudří pedagogové.

177886

10.12.2008 01:50

Strasti švédskeho školstva

RE: Poznámka k doplnění editora

Vojta49 81.?.?.?

Obávám se, pane Stworo, že stavba domu je poněkud nešťastnou paralelou k procesu výuky. Proč? Dům se vždy staví jen po omezenou dobu. Pak už je hotov a užíván. Je téměř vyloučeno přestavět hotovou chaloupku na luxusní vilu, byť by měla ty nejlepší základy a vynikající pojivo. Vila se obvykle na stavební pozemek chaloupky nevejde.

Na rozdíl od stavění domu se člověk učí a vyvíjí celý život. Jsou zdokumentovány příklady lidí, kterým se v mládí nedostalo nikterak významného vzdělání. Přesto se v dospělosti stali uznávanými a úspěšnými vědci, politiky, diplomaty, ...

Jednou z nejžádanějších lidských vlastností je moudrost. A ta je obvykle výsledkem celoživotního učení se. Za moudrého obvykle není považován člověk, který toho zná hodně, nýbrž ten, který ví, co je třeba. Tedy člověk, který je schopen z přívalu dat, informací a znalostí pro sebe vybrat právě ty, které jsou pro život skutečně důležité. Takoví lidé jsou ostatními velmi ceněni a pro své schopnosti vyhledáváni.

Soudím tedy, že škola by měla učit jednak pečlivě vybranému souboru znalostí a současně metodě, jak odlišit důležité vědomosti od nepodstatných.

177895

12.12.2008 23:26

Krize v Jižní Africe

RE: Ano

Vojta49 81.?.?.?

Možná Vám uniklo, pane "66", že statistiky hovoří o průměrném IQ. V měřené skupině se zcela jistě vyskytují také géniové i negramotní debilové. To ovšem neznamená, že statistika je chybná.

A proč jsou na tom Židé lépe než my? Zkusme se třeba zamyslet nad tím, jaký vliv na kvalitu populace má v delším časovém horizontu církevní celibát. Zhovadilost, která ač nemá žádnou oporu v Bibli, donutila statisíce těch nejschopnějších mužů naší rasy vzdát se vlastního potomstva. A židovská komunita? Ta za všech časů podporovala rodiny svých nejschopnějších lidí, rabínů, které oplývaly množstvím dětí. Zdánlivě maličký rozdíl. A co to ve stovce generací udělá, že? [mrknutí jedním okem]

178052

13.12.2008 14:34

Krize v Jižní Africe

RE: Ano

Vojta49 81.?.?.?

> "my",,, to mluvite za sebe?
Evropany řadí statistika IQ za Židy. Tedy - my Evropané. Vás se to třeba netýká.[mrknutí jedním okem]

Celibát je brutální porušení přírodních zákonů. Proto bych jej nepřál ani politikům. Těm by stačilo uzákonit jednoduchou povinnost. Každý rok zveřejnit a doložit příjmy celé své rodiny. A byl by klid.

K Vaší teorii parazitizmu. Prosím, teoreticky ji připusťme. Žádný parazit nemůže existovat bez hostitele. Zdraví a zdatní jedinci se dokážou v přírodě buď sami nebo s pomocí členů své skupiny parazitů účinně zbavovat. U takových nemají paraziti šanci. Ovšem v případech, kdy je hostitel hloupý, líný, nekooperativní, slabý či jinak neschopný se sám bránit? Takovému nezbývá, než se s parazity smířit.[smích]

Na druhou stranu je známo, že většina parazitů obvykle hyne se svým hostitelem. Takže paraziti - pozor! [velký smích]

178076

14.12.2008 16:15

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

Vojta49 81.?.?.?

Opět jste mě překvapila, paní Jarmilo. Své znalosti života prehistorických lidských tlup zřejmě čerpáte ze zdrojů, o nichž jsem nikdy neslyšel. Mohla byste prosím sdělit, z jakých? Moc rád bych se přiučil. Mé zdroje totiž vádějí, že i v předvěkých lidských společenstvech platily přírodní zákony. A ty jsou v příkrém rozporu s Vámi popsaným obrazem laskavého, inteligentního a přitažlivého alfa-samce, který když po dlouhém hladovění konečně něco uloví, vůbec nedbá na sociální hierarchii v tlupě a rozdá celou kořist nejpotřebnějším. Respektive těm, které si tlupa demokraticky zvolí. Sebe a své potomky nechá klidně vyhladovět třeba až k smrti.

Také připomínám svou prosbu o informaci, odkud pochází Váš oblíbený koeficient vzdělatelnosti člověka (poměr dědičnosti ku memům) 20/80. Už delší čas nám tuto informaci tajíte. Pokud svůj zdroj nezveřejníte, uvedete sebe sama v podezření, že si podobné "teorie" vymýšlíte. A tak tomu jistě není, že? [smích]

178117

14.12.2008 19:29

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

Vojta49 81.?.?.?

Pane Datle promiňte, že jsem přehlédl Vaši otázku. Zkuste prosím třeba toto. Zadáte-li do vyhledávače slovní spojení "ashkenazi intelligence", dostanete dalších skoro 90 tisíc odkazů. Víceméně všechny dokládají má slova.

178123

14.12.2008 21:21

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

Vojta49 81.?.?.?

Také znám pár Židů, pane Datle. A navrhuji Vám takovou malou soutěž. Já budu uvádět všeobecně známé Židy, kteří se živili či podnes živí čestně a jsou za svou práci lidmi velmi uznáváni a ceněni. Vy budete uvádět jména Židů, které také všichni známe a kteří prokazatelně parazitují na většinové společnosti. Nebudete-li schopen uvést větší počet známých jmen než já, uznáte zde, že teorie o všeobecném židovském parazitizmu je nesmysl. V opačném případě uznám já, že teorie židovského parazitizmu je správná. Souhlasíte?

Takže zahajuji prvními šestnácti jmény : Josef Abrhám, Vlastimil Brodský, Miloš Forman, Oto Gutfreund, Miroslav Horníček, Rudolf Hrušínský, Marc Chagall, Miloš Kopecký, Lubomír Lipský, Amedeo Modigliani, Zdeněk Podskalský, Jiří Sovák, Jiří Suchý, Jiří Voskovec, Jan Werich, Stella Zázvorková.

Pana editora tímto prosím o shovívavost. Pochybuji, že to bude nutné, ale jsem schopen uvést několik set jmen. [smích]

178132

14.12.2008 23:59

Krize v Jižní Africe

RE: Ano

Vojta49 81.?.?.?

Promiňte mi prodlení, pane "85". Své informace čerpám ze studií, jako je třeba tato. Ještě daleko více informací získáte, zadáte-li do vyhledávače "ashkenazi intelligence". Stačí jen číst. Národní statistiky, které uvádíte Vy, nezahrnují Židy, žijící mimo stát Izrael. A o ty přece ve zdejších diskusích jde.

178142

15.12.2008 00:42

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji za Vaši obsáhlou odpověď, paní Jarmilo. Nebudu Vás dál trápit oponováním Vašich názorů. Jak sama uvádíte, vycházejí z poněkud starších pramenů.

Víte, to je tak. Poznání v každém oboru lidské činnosti jde velmi rychle vpřed. Třeba snímač děrné pásky typu FS-1500 (dokázal číst rychlostí 1500 znaků za sekundu) byl ještě před 30 léty v IT naprostou špičkou. Budete-li jej ovšem propagovat a nutit uživatelům dnešních počítačů, vysmějí se Vám. Dnes je to pro ně už jen překonaná muzeální relikvie. Evoluční sociobiologie pokročila za 30 let podobně, jako IT. Věřte mi. [smích]

178146

15.12.2008 01:31

Krize v Jižní Africe

RE: Ano

Vojta49 81.?.?.?

Jakmile dojdou argumenty, nastupují emocionální výlevy. Proč nezkusíte odpovědět na mou prostinkou výzvu? Ať
vsichni vidi [velký smích]

178155

15.12.2008 15:11

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

Vojta49 81.?.?.?

Vy granát, já kaťuše. [chechtot] V tomto odkazu najdete cca 400 všeobecně známých jmen čestných a pracovitých Židů.

K Vašemu seznamu. Ruská bolševická revoluce měla s talmudismem společného asi tolik, jako má okřín s osnířem. Není faktem, že staré židovské rodiny bankéřů, kožešníků, klenotníků, obchodníků, ... v Rusku přišly revolucí o veškeré majetky, mnohdy i o životy? Není pravdou, že Stalin vyhnal většinu židovské populace SSSR do sibiřských, komáry zamořených bažin Birobidžanu? Není faktem, že si po celou dobu "budování komunismu" západní židovští podnikatelé a bankéři na tomto surovinami i pracovní silou bohatém území ani nevrzli? Čeho tedy ti Vaši ruští Žido-revolucionáři dosáhli? Není tedy Vaše tvrzení, že bolševická revoluce byla v Rusku naplánována a provedena Židy v jejich vlastním zájmu poněkud ... no řekněme zdvořile iracionální?

U jmen Čechů a Slováků bych poprosil o informaci, na kom tito lidé parazitovali do roku 1989. To bude určitě moc zajímavé povídání. Třeba o Janu Sokolovi si myslím, že se vyznačuje mravní bezúhonností, pracovitostí a čestností. Můžete sdělit, na kom dle Vás tento člověk parazituje? Proč jej (a řadu dalších slušných lidí na Vašem seznamu hanby) takto nesmyslně urážíte? Jen proto, abyste dokázal svou paranoidní hypotézu, že všichni Židé jsou ďábelští talmudisté a tedy ztělesnění zla?

178187

15.12.2008 21:49

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

Vojta49 81.?.?.?

Takže znárodnění půdy, bank, velkého průmyslu, veškerého obchodu a dopravy po ruské bolševické revoluci neproběhlo? V Sovětském Rusku zůstaly aristokracii, feudálům, obchodníkům a podnikatelům jejich majetky i po revoluci? Mám hledat jména tisíců ožebračených Rusů, Židů a dalších? To jste ovšem nemyslel jako argument vážně, že ne? [chechtot]

Víte pane Datle, ono je to tak. My lidé jsme strašně líní. Dokonce i přemýšlet. A proto téměř vždy jednoduchá a snadno srozumitelná lež zvítězí v hlavách lidí nad složitou pravdou. To je jeden z pilířů moderní propagandy. Mimochodem tento i další základní principy moderní propagandy jsou skvěle využity ve veledíle s titulem Zeitgeist.

A tak uvěříte jednoduché lži typu "Za všechno zlo na světě mohou Židé". A máte vystaráno. Nemusíte se trápit zkoumáním, co je to zlo. Nemusíte hledat jeho příčiny. Nemusíte se trápit s přemýšlením skoro vůbec. Váš život se stane velmi jednoduchým. Cokoliv je ve světě špatně, Vy tomu hned rozumíte a máte jednoduché vysvětlení.

Pak objevíte, že této Vaší "pravdě" věří i další lidé. A ještě další. Je Vás mnoho. A Vám je to definitivně jasné. Když něčemu věří hodně lidí, nemohou se se přece mýlit, že? Ale mohou. Historie lidstva je téměř souvislým sledem událostí, v nichž se většina mýlí a menšina je nucena pod hrozbou upálení odvolávat.

Můžete mi prosím na závěr objasnit, jak Židé způsobili vyvraždění milionů nevinných lidí v Evropě i Asii mongolskými hordami na počátku 13. století, jak zařídili švédské běsnění a drancování za třicetileté války, odhadovaných až 50 milionů! obětí Maova "Velkého skoku a kulturní revoluce" v Číně, 4 miliony obětí v Sev. Korei, 2 miliony v Laosu, ... a mnoho dalších zvěrstev po celém světě, kde nelze ani při nejlepší vůli nalézt účast byť i jediného Žida?

Opravdu jsem ve Vás neprobudil ani malou pochybnost o tom, že ta Vaše jednoduchá "pravda, kterou přece všichni musejí vidět!" nemusí být pravdou? Že příčinou zla na světě mohou být krom některých Židů i lidé jiných národností? A protože příčinou lidského zla jsou především nevědomost, omyl, iracionalita a stupidita, mohl byste být třeba příčinou zla i Vy. Jen proto, že se maličko mýlíte? [mrknutí jedním okem]

178208

16.12.2008 12:35

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

Vojta49 81.?.?.?

Víru nelze člověku vzít, pane Hestroyi. Ani Vám, ani paní Jarmile, ani nikomu jinému. V tom s Vámi naprosto souhlasím.

Každý člověk má právo volby. Víru nebo vědění. Tak se prosím na mně nezlobte, že jsem se rozhodl jinak, než Vy. Ano, uznávám. Víra je pohodlnější. Netřeba se trápit s "brožurami".[smích]

178244

16.12.2008 12:49

Potřebujeme další stranu?

RE: NWO

Vojta49 81.?.?.?

Uznávám pane Datle, je Vás mnoho. A všichni snášite na hromádku argumenty pro tu svou "pravdu". A čím je vás víc a máte více argumentů, tím pevnější jste ve své víře.

Jenže. Žádná hypotéza není tím pravdivější, čím víc důkazů pro její platnost shromáždíte. Naopak, stačí jediný argument, který hypotézu falzifikuje a hypotéza je vyvrácena. A na ty mé falzifikující argumenty Vám nějak chybí odpovědi, že? [mrknutí jedním okem]

178245

18.12.2008 22:10

Reakce na článek \"A nyní za světovou vládu\"

RE: A ještě jeden link na zajímavou četbu

Vojta49 81.?.?.?

Ta co, pane Hestroyi, nepověsíte po tomto debaklu víru na hřebíček a nepůjde raději se mnou za věděním? [velký smích]

Omlouvám se, samozřejmě žertuji. [smích]

178487

18.12.2008 22:30

Vánoce zvířat

RE: Co to je za bláboly?

Vojta49 81.?.?.?

Připojuji se k Vám, pane Vodníku007. Váš seznam bych si dovolil rozšířit o pavouky, kteří své oběti vycucávají zaživa. Také o kudlanky, které po úspěšné kopulaci sežerou své vlastní nápadníky. Snad i o viry HIV, které nám žerou náš imunitní systém a my pak potupně zajdem na banální chřipku. To bych také zakázal. [mrknutí jedním okem]

178488

24.12.2008 16:56

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Vojta49 81.?.?.?

> propad ekonomik světa, který teprve přijde, zavinila nenažraná, prolhaná, zlodějská, bankovní mafie z USA, kde dokonce je možné dohledat jmenovitě viníky, kteří ...

Opravdu? A kam tedy ta "bankovní mafie" zašantročila ty biliony dolarů, které dnes ve finančním systému chybí? Nastrkali si je do matrací? Nesmysl. Projedli je? Tak velká ústa nemají. Mají je ulité na svých kontech ve svých bankách? To by jim ty banky nekrachovaly. Mají je ulité na kontech v cizích bankách? Ve kterých? Snad ne na Islandu? [chechtot]

Rozhodně zde pane Montážníku neobhajuji chamtivé bankéře. Na současném stavu mají nezesporu svůj podíl. Ale to stále neřeší onu kardinální otázku. KDE JSOU TY PENÍZE?

Já s dovolením tvrdím, že jsou projedené. A to nelze učinit ústy malé skupinky bankéřů. Přečtěme si znovu úryvek z článku, pod ním diskutujeme:

> Amerika sa však zmenila na krajinu plnú slabochov, nevedia sami nič urobiť, vedia len konzumovať, žijú vo veľkých domoch, jazdia na veľkých autách a sú sami veľkí a tlstí. Jednoducho nevedia prestať konzumovať. Spotrebúvajú príliš veľa potravín, energie a miesta. Nevedia, ako žiť skromne. Teraz sa party skončila ...

A vida! Nejsem sám, kdo soudí, že tuto krizi nezpůsobili pouze bankéři. Viníkem jsou především masy "prostých Američanů". Projedli budoucnost nejen svým dětem, ale polovině světa!

To, co tvrdíte Vy, je nebezpečné. V řadě lidí utvrzujete mylný názor, že žít dlouhodobě na dluh nevede k problémům. A i kdyby nakonec vedlo, vinu svalíme na "bankovní mafii". [mrknutí jedním okem]

178827

25.12.2008 00:57

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Vojta49 81.?.?.?

Vaše odpověď na otázku KDE JSOU TY PENÍZE je poněkud nekonzistentní.

> bankovní mafie si z cizími penězi, svěřenými jim do investičních kont, zahrála na burze ruletu a tam prohrála!!!

Tak to je nesmysl. Jakékoliv peníze, prohrané na burze se neztrácejí, jen mění svého vlastníka.

> Podstatnou část však ve své nenažranosti a za zvýšení svých zisků poskytla do nekrytých,z velké míry hypotéčních úvěrů!!!

Ano, tak je to. Pod těžkým konkurenčním tlakem (a bez patřičných zákonných barier) půjčovaly banky jako o život. I problémové klientele. Tím ovšem jen potvrzujete má slova, že ty peníze, které dnes ve finančním systému chybí, byly projedeny. A slovo "projedeny" samozřejmě míním ve smyslu spotřebovány pro osobní potřebu. A to ne skupinkou mrzkých bankéřů, ale většinou amerického obyvatelstva. Tak nač tolik zbytečného rozčilování?

Na závěr ještě malou poznámku. Užívání slovních spojení typu "Nenažraná,sprostá,zlodějská,prolhaná mafie" je jednou z nejhnusnějších forem propagandy. V teorii se nazývá CEJCHOVÁNÍ. Za léta vlády komunistů jsme si jí užili ve všech sdělovacích prostředcích dosytosti. Takže pro změnu má prosba k Vám, pane Montážníku. Nechte si svou vulgární propagandu laskavě pro svou babičku. [smích]

178845

26.12.2008 01:17

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Vojta49 81.?.?.?

Obvykle zde prezentujete pane Antiseptiku racionální stanoviska. Ovšem tvrzení, že mohu získat podíly některého investičního fondu za jakási čísla na obrazovce? Jestliže to dokážete, kupte mi za následující čísla 746.596.415.485.261 podíly v Pioneer - Sporokonto. Jakmile je pro mne budete mít, dejte laskavě vědět na mou mailovou adresu. Nebojte se, nenechám je "zmizet". Dokonce se s Vámi bratrsky podělím [chechtot]

> Projíst nebo prochlastat příteli můžete statek, vlastní mění nebo i budoucnost svých dětí, ale nikdy ne celosvětovou ekonomiku, neb tu tím žraním nebo chlastáním vlastně tvoříte.

S touto Vaší tezí lze příteli souhlasit za předpokladu, že za to vše, co konzumujete, také platíte. Pak podporujete ekonomiku a HDP nám utěšeně roste.

Jestliže ovšem masy občanů začnou (pod vlivem socialistických chimér, že všichni máme stejná práva na blahobyt) financovat své bydlení, auta, letadla, dovolené, čluny a dokonce i běžné životní potřeby na kredity, které nejsou schopny splácet? Nějakou dobu to funguje. Pak se ukáže, že tyto poskytnuté kredity, přeprodané obelhaným investorům jako "nové výtečné bankovní produkty" nevynášejí co by měly, a investoři v ně ztratí důvěru.

A jsme přesně v současné situaci. Tato krize není ani tak o totálním nedostatku kapitálu. Ona je pane Antiseptiku o totální ztrátě důvěry. Investoři, kteří zachránili alespoň něco, se snaží alokovat zbytky svého kapitálu do bezpečných investic. A vládní záchranné balíčky jsou za této situace k ničemu. Důvěru lidí nelze koupit za žádné peníze.

178887

27.12.2008 20:21

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Vojta49 81.?.?.?

Víte, pane Stane, na rozdíl od Vás nejsem ekonomem. Přece jen však vím, že teorie rozeznává něco, čemu se říká základní ekonomické kategorie. Vy sice argumentujete moc pěkně, ale tak trošku zde zaměňujete kategorie peníze a hodnota, ne? Ovšem splést se může každý.

Jestliže Vám poklesne (z libovolného důvodu) hodnota Vašich aktiv, vůbec to neznamená, že se někam ztratily peníze, za něž jste je pořídil. Například. Vyčerpal-li jste dvousettisícovou hypotéku na stavbu svého domu, nešlo o žádné fiktivní peníze. Zcela konkrétní částky jste zaplatil za nákup pozemku, projektu, materiálu, práce, inženýringu a uhradil jste i zisk dodavatelů. A ti, kteří inkasovali, tyto své peníze (po zdanění) jistě dál utráceli. Jestliže se po čase ukáže, že dům se nedá prodat za 200 tisíc, NIKAM se neztratil ani jediný dolar, který jste vynaložil. Jen klesla hodnota Vašeho majetku. Ona může časem zase klidně stoupnout.

Tedy jestliže
> dosavadni hruby odhad celkovych ztrat na soucasne krizi kumulativne pro cenne papiry, kommodity a nemovitosti cini celosvetove temer 60 bilionu (US trillionu),

tak to vůbec neznamená, že se někam ztratily nějaké peníze. Jde o pokles účetní hodnoty majetku. A účetní hodnota a peníze je přece jen trochu rozdíl, ne? [smích]

178980

28.12.2008 11:38

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Vojta49 81.?.?.?

Je mi líto, pane Stane, ale nepřesvědčil jste mě. Stále mám pocit, že mícháte pojmy s dojmy. Tedy přesněji peníze s bilančními výkazy. Zkusme to na modelu v číslech.

Mějme malý ostrovní stát, v němž cirkuluje souhrnně 1000 peněz. Část ve zlatých mincích, část v papírové formě a většina v elektronické podobě. Z té tisícovky mají dva boháči, páni A a B každý úspory ve výši 100. Jeden je má v bance, druhý v matraci.
Celková finanční bilance ostrova je tedy:
pán A má 100,
pán B má 100,
v oběhu na ostrově je 800, CELKEM 1000.


Jednoho dne přijde pác C s nápadem, otevřít si obchod s urhoni. Emituje akcie za 100 a přesvědčí pana A, že urhoni jsou bezvadný nápad. Pan A koupí na burze celý balík za 100 a těší se na tučné dividendy. Celková finanční bilance ostrova je nyní:

pán A má 0, a své akcie
pán B má 100,
pán C má 100,
v oběhu na ostrově je 800, CELKEM 1000.

Krize je tu. Mohla by postihnout i urhoně. Pán A znejistí a nabídne na burze své akcie. Za původní cenu je nikdo nechce. Až když sleví na polovinu, usoudí pán B, že by mohlo jít o okasi a koupí celý balík za 50. Finanční bilance ostrova je nyní:

pán A má 50,
pán B má 50 a své akcie,
pán C má 100,
v oběhu na ostrově je 800, CELKEM 1000.

Pokud mezi peníze nemícháme bilanční cifry, tak se nám žádné neztrácejí. Tedy alespoň mě ne. Vám ano? [velký smích]

179010

28.12.2008 23:27

Vánoční poselství íránského prezidenta Ahmadinežáda lidem v Británii

RE: PERGILL, dopustil jsi se trestného činu, tak si nech okecávání!!!

Vojta49 81.?.?.?

Jednoznačně podporuji stanovisko pana Pergilla. Proč?

Podle muslimské doktríny člověk nemůže určovat zákony a pro věřící existuje jen jediný zákon - posvátný zákon seslaný od Alláha.

Islám je náboženský systém, který určuje i způsob, jakým se má žít v rodině, jak se má řídit stát a kdo stát řídit bude. O tom rozhoduje v muslimském státě náboženské vedení muslimů, mulláhové, ajatolláhové, muftí a imámové.

Přesto (nebo proto?) se civilizace islámu dokázala v 7.až 13.století rychle rozvíjet, obohacovat dědictvím starověkého Řecka a Říma, vítězit na válečných polích a předstihnout Západ ekonomicky i kulturně.

Od renesance dochází k obratu. Po tři století odmítali islámští učenci dát souhlas se zaváděním tiskáren v osmanské říši.

Dnes nese islám odpovědnost za to, že téměř všechny země se statutem muslimského státu, z nichž mnohé nejsou vůbec chudé (ropa), jsou nedemokratické, omezují svobodu slova, ženám dávají menšinový statut a trpí analfabetismus.

Vykazováním žen do podřadného postavení se muslimský svět zbavuje talentů a energie poloviny své populace.

Výchova dětí v kritickém věku se v muslimských rodinách svěřuje matkám, které neumějí číst a psát a jsou ponižované a utlačované. Taková výchova plodí jedince naduté, arogantní, drzé nebo naopak odevzdané, pokorné a poslušné, ale v každém případě neschopné života ve svobodné a otevřené společnosti.

Totalizující náboženství umrtvuje lidskou tvořivost. Produktivita práce, která jinde soustavně roste, zůstává v zemích islámu na nízké úrovni.

Nedostatek svobody je zdrojem všech nesnází muslimského světa. Neboť :
- myšlenková svoboda oslabuje dogmata a cenzuru,
- ekonomická svoboda omezuje korupci a šlendrián,
- svoboda pro ženy staví hráz machismu,
- občanská svoboda je obranou proti tyranii.

Věda je vystavena v muslimských zemích tvrdému "odmítání", což je výrazný rys, který odlišuje Blízký a Střední východ od jiných regionů, rovněž zažívajících šok ze střetu se západní civilizací. Příspěvek islámské oblasti vědeckému rozvoji je přitom ve srovnání s dalšími neevropskými oblastmi světa (a dokonce i s vlastní minulostí) minimální.

Rozpor mezi hrdostí na dokonalou vírou a zklamáním z toho, jak druhořadou roli hraje tato víra v současném světě, vede ke hledání viníka. "Kdo nám to způsobil?" Když se nic nedaří, je docela lidské, klást si takovou otázku. Je vždy snazší a vděčnější hledat příčinu našich nezdarů jinde než doma.

Ovšem muslimský svět se nestal obětí Západu, ale svého vlastního archaismu a lajdáctví svých vůdců.

179040

28.12.2008 23:59

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Vojta49 81.?.?.?

Víte, pane Stane, původně se mě poněkud dotklo Vaše arogantní

> tohle je kapitalni kravina, pokud chces diskutovat o ekonomii, mel by sis osvojit alespon ty minimalni zaklady.

Tak jsem předvedl to málo, co znám a ono to vypadá, že Vám došly argumenty. Samozřejmě vím, že život je o mnoho složitější, než triviální model v mém předchozím postu. Proto už Vás nebudu více trápit a přeji mnoho úspěchů do dalších třiceti let na burze a v makroekonomii. [smích]

179043

02.01.2009 15:33

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Plusy a mínusy

Vojta49 81.?.?.?

Velmi bych si přál, pane Guru, abyste měl pravdu. Rozum však praví, že přírodní zákony něco takového vylučují. Proto se vsadím, že se Vaše předpověď neuskuteční. Je mi líto.

179462

02.01.2009 16:53

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Plusy a mínusy

Vojta49 81.?.?.?

Přírodní zákony platily, platí a budou platit vždy. Tento fakt nezvrátí ani tucet dodatků Zeitgeistu.

Co tím chci říci? Alternativní zdroje energie už dnes přece fungují. Co by se stalo, kdybychom uzákonili, že další alternativní zdroje energií lze budovat a získávat výhradně s využitím alternativě produkované energie? Obávám se, že by se podstatná část "alternativní energetiky" velmi rychle zhroutila. Ukázalo by se totiž, že do výroby, instalace a údržby fotovoltaického panelu je třeba vložit více energie, než on za celou svou životnost nevyprodukuje. Stejně tak by se ukázalo, že na produkci jednoho litru bionafty je potřeba vynaložit 1,8 litru bionafty. Nesmysl že?

A přesto tyto "alternativní" zdroje za podpory lidské stupidity, nazývané "zelené myšlení" a jí zdůvodněných dotací vesele vzkvétají. Je to totiž výborný byznys. [velký smích]

179476

02.01.2009 22:56

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Plusy a mínusy

Vojta49 81.?.?.?

Pane Guru, přijímám Vaši sázku. Plně souhlasím s Vašimi podmínkami. Jsem ochoten ji v případě Vašeho souhlasu zdesateronásobit. [smích]

179507

03.01.2009 13:59

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Plusy a mínusy

Vojta49 81.?.?.?

Je mi líto, pane Hestroyi, že jsem se Vás svým doporučením přečíst si nějakou knihu od Dawkinse, Koukolíka, Ridleyho, Flégla, ... tolik dotkl. Už jste mi mé "brožury" omlátil o hlavu několikrát.

Věřte, nemyslel jsem to zle. Domníval jsem se, že jste inteligentní mladý muž, dychtící po poznání. Očekával jsem, že třeba po čase přijdete s kritikou některých (mnohdy převratných) myšlenek a společně obohatíme zdejší diskuzi. Místo toho mi neustále vyčítáte mé "brožury" a ve zdejších diskuzích omíláte stále dokola své rozhorlení, založené více na víře a emocích, než na racionalitě a znalostech.

Tak prosím přijměte mou omluvu a slib, že už nikdy nebudu tak drzý, abych Vám, který vše podstatné o tomto světě již víte, doporučoval nějaké zajímavé čtení. [zahanbení]

179540

03.01.2009 18:45

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Plusy a mínusy

Vojta49 81.?.?.?

I přes menší sázku si pane Guru vážím Vaší statečnosti. Je málo těch, kteří by byli ochotni na své přesvědčení vsadit skutečné peníze.

Nejen já, ale jistě i mnoho dalších Zvědavců uvítá, přinesete-li průběžné informace o nastupující Free Energy. Možná mi nebudete věřit, ale prohraji-li, budu nadšen. Zažít něco tak převratného za svého života by si jistě přál každý. Přesto jsem stále skeptikem. Obávám se, že základní přírodní zákony nelze prolomit. Bohužel.

A na závěr ještě organizační drobnost. Naše spojení je závislé výhradně na Zvědavci. Nechci to přivolávat, ale měli bychom být připraveni i na variantu, kdy Zvědavec zavře. Prosím tedy o kratičkou zprávu na můj email apear(zavináč)atlas.cz, abych získal alternativní spojení. Zavazuji se je uchovat v tajnosti.

Jestliže prohraju, nejen že vyplatím vsazenou částku dle Vašich dispozic, ale dovolím si Vás na svůj účet pozvat na oslavu začátku nové éry lidstva. Tou by neomezený zdroj čisté energie bezpochyby byl. Soudím, že zvěstovatelé dobrých zpráv mají být odměněni. [smích]

179548

05.01.2009 23:03

Kdyby Hamas neexistoval

RE: 2 Van Guld

Vojta49 81.?.?.?

A co Vy pane Vodníku007. Vy jste si zkusil někdy někoho ovlivňovat, vládnout mu zezadu, lobovat ...? Co třeba vlastní děti? Nebo podřízené na vojně? Zaměstnance ve firmě? Moc se to nedaří co? Dokonce ani u těch malých dětí, že? [velký smích]

A co Vy sám, Vy se necháváte ovlivňovat, manipulovat, ... ?[velký smích] Že také ne? Kruci a že JIM to tak jde. A podle Vás úplně snadno. A zmáknou s drobnými výjimkami všechny! Tedy nejsou ONI opravdu nějací vyvolení [chechtot]

Konec legrace. Na světě prokazatelně existuje přibližně procento vysoce inteligentních, citově chladných a naprosto nemorálních lotrů, kteří se pro vlastní zisk nezastaví doslova před ničím. Jen nenáležejí k té jediné rase, které Vy připisujete ony nadlidské schopnosti ovládat jiné. Tito deprivanti jsou poměrně rovnoměrně rozprostřeni mezi všemi lidmi světa. I mezi Židy. Shazovat všechno zlo jen na Židy pak znamená, krýt a hájit veškeré nežidovské lotry. Třeba i palestinské.

179757

06.01.2009 01:17

Kdyby Hamas neexistoval

RE: 2 Van Guld

Vojta49 81.?.?.?

Divím se pane Hestroyi, že s takovým lumpem, jako jsem já, vůbec diskutujete. A ještě k tomu mám zvrácené názory. No fuj! Tedy vlastně …ehm …jste nějak pozapomněl sdělit, který názor z mého předchozího postu je ten „zvrácený“. Kdybyste jej tedy laskavě uvedl. A prosím o maličkost. Jen má VLASTNÍ slova.

Pak bych poprosil, kdybyste mi ještě ukázal, tu mou „lživou propagandou“. Já ji tam namouvěru nějak nevidím. A opět mi prosím nevkládejte do úst nic, co jsem neřekl.

Tedy slova o tom, že většinu médií na světě ovládají Židé a tak manipulují … Ano, souhlasím. To je typická propaganda. A dost přitroublá. Ovšem ta jste uvedl Vy! Je určena prosťáčkům, kteří dodnes považují USA a EU za „většinu“ světa. Kteří netuší, že Bangladéš spolu s Brazílií jsou co do počtu obyvatel víc, než celé USA. A Indie víc, než EU. A kde jsou obyvatelé Číny, Pákistánu, Japonska, Malajsie, postsovětských republik, arabských zemí, …
Tam všude vlastní Židé média? [chechtot]

Židé možná vlastní část evropských a amerických médií. Ovšem Váš mozek zjevně "nevymyli". Tuto informaci jste zde uvedl už mnohokrát. Umíte tento fakt nějak racionálně vysvětlit? Proč zrovna Váš ne a můj (tedy dle Vašeho laskavého úsudku) ano? Čím jste proti mně a mnohým dalším, kteří nesdílíme Vaši fanatickou nenávist, tak mimořádně nadán? Je to Váš intelekt hraničící s genialitou? Či jsou to rozsáhlé znalosti, získané studiem několika vysokých škol a k tomu ještě hromad "brožur"? Nebo že by to byly Vaše hluboké životní zkušenosti? Co Vás opravňuje k tvrzení, že Vaše názory jsou správné a mé zvrácené?

Zkuste mi na tuto otázku jednoduše a bez emocí odpovědět. Opravdu moc by mě zajímalo, v čem to vězí. [smích]

179777

06.01.2009 14:42

Kdyby Hamas neexistoval

RE: 2 Van Guld

Vojta49 81.?.?.?

Tak jste mi to zase nandal, pane Hestroyi. Co se do mně vešlo. K těm minulým jste připojil další nadávky. Jen ty argumenty stále chybějí. Namísto odpovědí na jednoduché otázky vyskakujete jako chlapeček, kterému jsem rozšlapal bábovičky. A proč? Protože nesouhlasím s Vaším černobílým viděním světa? Zlo je zřetelně jen na jedné a dobro na druhé straně? Ovšem jen v pohádkách!

Pojďme pohovořit o nositeli Nobelovy ceny za mír, panu Arafatovi. Vynikající, skromný vůdce OOP, který celý svůj život obětoval boji za práva palestinského ... tak ho vidíte Vy.

Mně trochu vrtá hlavou, jak si mohl dovolit dlouhodobě vydržovat svou manželku s dcerou v luxusním pařížském hotelu, a poukazovat jim pravidelnou měsíční apanáž 100 tis. dolarů? Když ti bědní bojovníci z OOP neměli ani na suchý chléb se suchým salámem? Vás to nepřekvapuje, pane Hestroyi?

A co víc? Po smrti pana Arafata se jeho vdova stala jednou z nejlepších partií na světě. Po bojovníkovi za mír zbyly drobné úspory. Tři miliardy (ne nespletl jsem si miliardu s milionem) USD dobře uložené na účtech ve Švýcarech. Kdepak se tam ty mršky vzaly?

Už slyším Vaši námitku. Siopropaganda! Ale kdež. Kdyby tyto informace byly pomluvou, vysoudila by paní Arafatová za podpory špičkových palestinských právníků na jejich šiřitelých tučné odškodné. Nestalo se! Dokonce ani palestinské zdroje proti těmto číslům neprotestovaly. Zvláštní, ne? Že by ten bojový zápal pana Arafata nebyl až tak z vlastenectví, ale pro mrzký mamon? Kde by se však takové sumy vzaly?

Pan Arafat původně pracoval na kuvajtských ropných polích, jako technik. Tam potkával kuvajtské Araby, vlastnící tučná petrodolarová konta a stranící svým muslimským palestinským bratrům. Ti velmi litovali "utrpení" svých bratří a dávali najevo, jak by jim rádi pomohli v jejich spravedlivém boji. A tak přišlo "osvícení" a pan Arafat se přes noc stal z technika vůdcem hnutí "za osvobození".

Pohlédneme-li na většinu videí, jimiž obykle dokumentujeme utrpení ubohých Palestinců, uvidíme následující obrázek. Zfanatizovaní arabští výrostci se vrhají s klacky a kameny proti po zuby ozbrojeným izraelským vojákům. Když vypneme propagandistický komentář a zapneme vlastní mozek. Jaký to může mít význam, pane Hestroyi? Lze takto vyhrát nějaký boj? Nebo jde jen o to ukázat "ubohé trpící oběti" izraelské zvůle?

Když zajistím dostatek krve, slzí a utrpení, vyvolám solidaritu bohatých (a nejen arabských) sponzorů, kteří začnou štědře podporovat palestinský "spravedlivý" boj. Čím víc krve, slzí a bolesti, tím víc peněz. Strašlivé, že?

Že by něco takového nešlo zrežírovat? Ve společenství vzdělaných lidí jistě ne. Mezi pologramotnými zfanatizovanými muslimy? Bohužel to funguje už několik generací! Všichni jsme toho očitými svědky. Jen dál živit jejich nenávist a rozdmýchávat bo...

Automaticky kráceno

179837

06.01.2009 14:44

Kdyby Hamas neexistoval

RE: 2 Van Guld

Vojta49 81.?.?.?

Pokračování

Jen dál živit jejich nenávist a rozdmýchávat bojový zápal. Hlavně nepřipustit mírové uspořádání. To by mohl ten skvělý penězovod náhle vyschnout.

Nebo si snad myslíte, pane Hestroyi, že ty lákavé miliardy po Arafatově smrti přestaly plynout? Určitě ne. Jen se objevilo více adeptů, kteří by si rádi také "trochu naspořili". Proto tolik záště a nepřátelství i mezi samotnými Palestinci.

A Židé? Ti této situace mistrně využívají! Pod záminkou ochrany svého civilního obyvatelstva okupují stále větší části palestinského území a tak poskytují vynikající záminku pro další "nesmiřitelný palestinský" boj. A všichni LUMPOVÉ jsou nadmíru spokojeni. A obyčejní lidé? Krvácejí!

A lidé Vašeho typu? Ječí na krvácející Palestince. Koukejte krvácet víc, dejte těm odporným ... pořádně po hubě!!! Opravdu, skvostné řešení, pane Hestroyi. A takové "humanistické" ...

179838

Zase nenávist, pane Hestroyi? I kdyby rodiče Václava Havla za války kolaborovali, jemu bylo v té době něco mezi třemi a devíti léty. Je mravné soudit lidi za viny jejich rodičů?

179859

09.01.2009 15:56

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

Vojta49 81.?.?.?

Mesiáš, o němž nikdo neví? Jehož jméno je tajné? A jeho ideje také? [chechtot]

180377

10.01.2009 22:42

Vraždit ve jménu Božím

RE: Kto vraždí v mene viery ??

Vojta49 81.?.?.?

Jsou-li Bohové frajeři, pane/paní "89", je některý z nich menší a jiný zase větší? A který je ten největší? A nezávidí ti menší těm větším jejich velikost?

A co když je to jinak. Co když jsou všichni ti Baalové, Amonové, Quetzalcoatlové, ... frajery jen v myslích lidí, kteří potřebují k životu berličku víry? [smích]

180513

10.01.2009 23:24

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

Vojta49 81.?.?.?

Mesiáš v mém chápání je pane Hade člověk, který přináší ostatním lidem inovace idejí sedmého a vyšších řádů (7. řád třeba v technologii pozemní dopravy je prostředek, který nepotřebuje k pohybu kola). Velmi se obávám, že Vaši "staří mistři abstraktního éterična" jsou pro dnešní časy poněkud vyčpělí. A protože v lidské historii nikdy návrat ke starým idejím ničeho nedosáhl, jsem trochu zklamán. Čekal jsem cosi nového.

Přesto Vám přeji jen samá "dobrá košťata" [mrknutí jedním okem] k ometání "starých zavátých" stezek. [smích]

180516

11.01.2009 14:59

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

Vojta49 81.?.?.?

Milý Janko, asi Vás zklamu. Vy ode mne očekáváte pod pojmem "řád" cosi tajemného, ezoterického. A já zatím použil obyčejnou ekonomickou kategorii "řád inovace". Jde o prostou tabulku, popisující úroveň změny existujících znalostí, technologií a vztahů. -1. řád znamená degeneraci stávajícího stavu, 0. prostou obnovu a další stupně pak růst. 9. řád inovace představuje naprostý technologický převrat.

Přiznám se, že je mi sympatické Vaše neustálé hledání. I já se snažím stále hledat. Jen ve směru se lišíme. Vy trvale hledíte do vyšších sfér. Já přízemník bych zase strašlivě rád objevil onu molekulu, která (snad) vznikla po téměř nekonečném počtu pokusů v horkém praoceánu.

Představuji si jí jako jednu polovinu zipu. Měla jen jedinou schopnost. Pomocí chemických vazeb "vybírat" ze svého okolí vhodné atomy, ionty či molekuly a poskládat ve svých "zoubcích" onu druhou, zrcadlovou polovinu zipu. Pak se (třeba následkem nějakého energetického impulzu, jako je příboj, blesk, zvýšení teploty, UV, ...) zavřený zip rozdělil na dvě stejné poloviny. A každá polovina pomocí chemických vazeb znovu "vybírala" ...

V nějakém podobném procesu spatřuji to, čemu Vy s oblibou říkáte "samořiditelnost". Jde jen o maličkost. Zopakovat tento "zázrak" v dnešní laboratoři.[smích]

180573

11.01.2009 23:49

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Protože hitler chtěl vyvraždit všechny židy?

Vojta49 81.?.?.?

Genetici zjistili, pane Google, že cca před třemi tisíci generacemi zbylo po klimatickém kolapsu na celé planetě jen asi 2000 lidí. Docela málo, že? Protože v těch třech tisících generacích nešlo o partenogenetické rozmnožování, ale naopak o neustálé křížení, je téměř jisté, že všichni máme společné předky. [smích]

180612

12.01.2009 00:52

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

Vojta49 81.?.?.?

Přiznám se Vám, Janko, že jste pro mě nepochopitelný fenomén. Dospělý člověk s Vaším talentem, intelektem, slovní zásobou, schopností logicky uvažovat, ... A Vás zjevně nezajímají zázraky poznání, předkládané nám denně moderní vědou. Vás fascinují eskamotérské pouťové triky. Jedno, zda jde o ohýbání lžic či o vyjímání dálniční známky "skrze sklo" uzamčeného vozu.

Zkusme spolu logicky zauvažovat. Pokud by někdo SKUTEČNĚ měl schopnost zrušit meziatomové síly, užíval by ji k pouličním exhibicím? Proč by ten člověk přerovnával atomy čelního skla auta? Jen proto, aby uvedl v úžas pár přihlížejících? Nebylo by lepší, kdyby seděl v klidu domova a přerovnával atomy grafitu do krystalické mřížky diamantu? Démant velikosti dálniční známky, to by bylo něco, ne? Nebo alespoň tvaroval bezcenné střepy křišťálu do tvaru žádaných ověsů křišťálových lustrů?

Je to úplně totéž, jako ohýbání příborů. Všechny strojírenské fabriky dodnes používají k tvarování kovů tepelné nebo mechanické obrábění. Kdyby šlo kov tvarovat jen tak rukou, nač by továrny kupovaly obráběcí stroje za stamiliony? Stačilo by nakoupit know-how od ohýbačů lžic a obráběči kovů by hnětli klikové hřídele holýma rukama. Jenže žádné takové "know-how" neexistuje. Vždy jde pouze o chytré klamání nedokonalých lidských smyslů. Je mi líto. [smích]

180616

12.01.2009 13:08

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Vojta49 81.?.?.?

Už jste pane Hestroyi zjistil, kdo byl největší a nejoslavovanější ze všech Palestinců, kde se narodil a jaký majetek po sobě zanechal? Dokud to nezjistíte, budete i nadále místo argumentů spílat svým oponentům do idiotů. A to slušní lidé nedělají.

A pokud máte zájem zjistit něco o gravitaci, existuje na toto téma nepřeberné množství "brožur". Jen se obávám, že pro samé "diskutování" Vám nezbývá moc času na čtení, že? [smích]

180659

13.01.2009 13:37

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

Vojta49 81.?.?.?

Pane Sašo, ač jste názorově na opačném břehu, připadáte mi ze zdejších "židobijců" nejobjektivnější. Prosím tedy o oponenturu následujícího názoru.

Národy (tedy nevědomé davy lidí) samy o sobě většinou nic nečiní. Za vším vždy stojí menšina, která svůj národ ovlivňuje propagandou a využívá jej ke svým cílům. Pojďme se nyní podívat, co získaly obě strany za šedesát let vzájemného konfliktu.

Izraelský stát má dle většinového mínění jakýsi prospěch z okupovaných území. Opravdu? Kdo má ten prospěch? Je-li cenou za tento "prospěch" život byť i jen jednoho jediného židovského dítěte, je to katastrofa a ne prospěch!

A Palestinci? Ti už šedesát let bojují klacky, kameny a doma vyrobenými "rachejtličkami" za ... Za co vlastně? Za svou svobodu? Za ztracená území? Za zničení židovského státu? S těmito prostředky je to boj naprosto nesmyslný! To přece vidí každý soudný člověk.

A jsme u motivace. Není náhodou základní motivací izraelských politiků, získat bojem s "palestinským terorem" politické body a ovládnout izraelský rozpočet ve výši 90 miliard USD ročně? Politika se přece nejlépe dělá tak, když lze občanům ukázat nebezpečí, proti němuž je já, osvícený politik nejlépe ochráním, ne? Tak rychle zbuldozerovat pár palestinských domů, vždyť volby jsou již zase na obzoru!

A není palestinská motivace tatáž? Je veřejným tajemstím, že po vůdci palestinského hnutí J. Arafatovi zůstalo jeho ženě dědictví v řádu miliard USD. Kde se ty peníze vzaly? A pokud plynuly na podporu palestinského hnutí za Arafata, jistě plynou i dnes. Nejsou to tedy zase jen peníze, které motivují palestinské vůdce k TRVALÉMU udržováni současného stavu? Vždyť ta nenávist se v nevzdělaných lidech tak snadno rozdmýchává a udržuje. A za každého fanatického sebevraha se narodí pět dětí. A za každý rok "spravedlivého palestinského boje" bankovní konta palestinských vůdců utěšeně narostou. Tak proč cokoliv měnit?

Takže zájmy prostých lidí jsou zcela irelevantní. Důležitý je TRVALÝ konflikt, který velmi vyhovuje vůdcům obou stran. Mýlím se?

180795

14.01.2009 12:14

Podíl kola na poničení člověka

RE: Mýlíte se všichni

Vojta49 81.?.?.?

[velký smích] [chechtot] [velký smích] Tak a ne jinak!

180926

18.01.2009 14:08

Válka a zemní plyn

RE: Jak je to stejné - Irák,Gaza

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji, pane Mtk. Přesto, že jsem "zlatý", souhlasím s panem Pražákem.

Zmíním skutečnost, kterou všichni "chazarobijci" neustále taktně přehlížejí (nebo ji nechtějí vidět?). Při hledání motivace k dlouhodobé palestinské "válce" proti Izraeli jsem zde opakovaně navrhl peníze. Čím více Palestinci vystaví světu na odiv "své utrpení", tím více petrodolarů přiteče od bohatých arabských souvěrců. Většina z nich pak skončí na kontech palestinských vůdců. Dokladem toho je posmrtně odhalený majetek Jásira Arafata (fakt, že přední "chazarobijec" netuší, kdo byl Arafat, je hanba, že pane Hestroyi?).

Co by ti chudáčci palestinští vůdcové dělali, kdyby jim vyschl tak štědrý zdroj příjmů? Jak jinak by se uživili. Tak raději ani pomyšlení na jakékoliv mírové urovnání. Nenávist a boj proti Izraeli na věčné časy a nikdy jinak!!! A že my hrdiní Palestinci bojujeme kamením, klacky a doma lepenými rachejtličkami? Že takový boj nemá naprosto žádný vojenský smysl a má protivníka jen provokovat k odvetě? To je přece ten účel !!!

181330

18.01.2009 23:15

Válka a zemní plyn

RE: Jak je to stejné - Irák,Gaza

Vojta49 81.?.?.?

Je mi nesmírně líto každého zmařeného lidského života. I palestinského. A jako každý se snažím hledat motivy. Obou stran. U židovských politiků je motiv zřejmý. Dostat se k moci s využitím hrozby "ohavného nepřítele ohrožujícího naši zemi". A moc, to jsou peníze.

U Palestinských vůdců je něco špatně. Oni nutí už 60 !!! let bojovat své lidi naprosto směšnými prostředky za zcela nereálný cíl. A 60 let dosahují stále téhož. Jediného. Utrpení vlastních lidí.

Jaký to má smysl?

Může mi někdo z laskavých oponentů na tuto otázku odpovědět? A druhá otázka, na kterou se dosud NIKDO nezmohl na odpověď.

Kde se vzaly Arafatovy miliardy?

Tady se přece přímo nabízí odpověď - jde o "sladkou" odměnu za krev prostých (náboženstvím zfanatizovaných) Palestinců. A to je ta pravá tragédie.

181381

19.01.2009 00:18

Válka a zemní plyn

RE: Jak je to stejné - Irák,Gaza

Vojta49 81.?.?.?

Já myslím, paní Jarmilo, že se jako obvykle maličko pletete. Zkusme se podívat na manželské partnery následujících známých osobností : Josef Abrhám, Leonard Bernstein, Albert Einstein, Miloš Forman, George Gershwin, Hugo Haas, Hans Krása, Ota Pavel, Karel Poláček, Barbara Streisand, Elizabeth Taylor, Jan Werich, Stella Zázvorková, ...

Suďme paní Jarmilo lidi podle jejich činů a ne podle článků z MFD. Máme přece svůj rozum. Myslím, že všechni tito lidé (Židé) zasluhují náš obdiv za to, co dokázali.

Musím na závěr zdůrazňovat, že tvrzení,
> že se Židi rasisticky berou jen mezi sebou
je holý nesmysl?

181388

19.01.2009 12:12

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Tak to jsem zvědavý

Vojta49 81.?.?.?

Zklamu Vás, pane Hestroyi. Palestinci mají dle mě jen jedinou možnost. Dát přednost vzdělání před fanatickým náboženstvím. A věřte, že ta doba přijde. Palestinským "vůdcům" pak náhle vyschnou zdroje jejich krvavých příjmů.

A mimochodem. Tvrzení, že izraelci
> Vrhají na Palestince bomby s cílem vyvraždit je.
je s dovolením k smíchu. Kdyby izraelská armáda měla skutečně rozkaz vyhladit obyvatele Gazy, soudíte, že by boj skončil s tisícovkou palestinských obětí? [chechtot]

181425

20.01.2009 14:25

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

Vojta49 81.?.?.?

Opravdu lidem někdy něco dojde, pane Jene Smithi? Co třeba oblíbené argumenty:

Hamáz byl Palestinci demokraticky zvolen. Prima. Jak byl zvolen Hitler? Nedemokraticky? A jak Gottwald?

Ti Palestinci, jejichž otcové a dědové staletí pracovali na své půdě. Byli násilně vyhnáni ze svých domovů. Co jim jiného zbývá, než boj? Prima. Takže ti germánští chudáci, vyhnaní slovanskými kmeny z české kotliny ... Pravda, to bylo dávno. Tedy aktuálněji. Co ti chudáčci sudetští Němci, vyhnaní Benešovými dekrety ze svých domovů ... Divné, proč oni nám sem nestřílejí domácí rachejtle?

Ty stovky nevinných palestinských obětí izraelských zvěrstev v Gaze, nesnesitelné ... Dle statistik FAO denně umírá na této planetě asi 30.000 dětí na následky podvýživy... To znamená, že za stejnou dobu, kdy v Gaze zahynulo cca 1300 lidí zemřelo na světě asi tak 660.000 nevinných dětí ... Teda co to plácám, vždyť to tady přece nikoho nezajímá!

181546

20.01.2009 23:42

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

Vojta49 81.?.?.?

Oběma Vám pánové Hestroyi i Jene Smithi věřím. Věřím, že vy oba věříte ve svou pravdu. A snad se ani nezlobím za tu hromadu invektiv na pana Hestroye. Kdykoliv je člověk, silně věřící ve svou "pravdu", přiveden argumenty oponenta do úzkých, končí diskuse nadávkami.

Dovolte mi pánové, abych stručně shrnul, oč se vlastně přeme. Vy argumentujete za svou "pravdu", stručně vyjádřenou rovnicí ZLO=ŽIDÉ. S malými výjimkami všichni!

Mé přesvědčení lze stručně shrnout rovnicí ZLO=LIDÉ. Zejména ti nevědomí, omylní, iracionální a stupidní. Tedy nejen Židé, ale i Palestinci a další.

Rozhodně nehájím válku, násilí, užití bílého fosforu a masakrování civilistů (Jene), tedy ZLO obecně. Jen mě (a nejsem zde sám) trochu zlobí zaslepený a jednostranný pohled na šedesátiletý konflikt "zlých, proradných, krvelačných, ..." Židů s "mírumilovnými, nevinnými, ublíženými, neustále prohrávajícími, ..." Palestinci. Nic na světě není pánové takto černobílé.

Vím, že lidský mozek má jednu zvláštnost. Jakmile si osvojí nějaké přesvědčení (třeba že potrat je proti Bohu, trest smrti musí být obnoven, lidé musí při volbách vhazovat do uren neplatné lístky s připsaným textem ..., duše je nesmrtelná a pod.), začne toto přesvědčení považovat za cennou investici. Cení si ji, neboť do ní vložil spoustu energie tím, že si pro její potvrzení musel osvojit určité znalosti. (Vsuvka pro zajímavost : lidský mozek reprezentuje jen 1,5% hmotnosti člověka, ovšem spotřebovává 20-30% veškeré energie, dodané do lidského organismu.)

Každá nová informace, která je s daným přesvědčením v souladu, vyvolává v mozku přesvědčeného pocit libosti, uspokojení. Proto lidé takové informace pilně vyhledávají. Argument, který je s přesvědčením v rozporu vyvolává naopak pocit nelibosti. Je buď přímo ignorován nebo alespoň bagatelizován. Je-li negující argument hodně silný, dokáže u nositele opačného přesvědčení vyvolat odpor, hraničící s hysterií. Hezký příklad takové reakce nám předvedl pan Hestroy v odpovědi na argument, kdy židovské ZLO způsobilo 1300 mrtvých a jiné ZLO za stejný čas 660 tisíc mrtvých, z čehož přesvědčivě plyne, že židovskjé ZLO není to největší na světě.

Vím, že vás pánové nepřesvědčím. Snad pomůže dlouholetá zkušenost. Ovšem přiznávám, že jsem touto zvláštností lidského mozku stále znovu fascinován. [smích]

181601

22.01.2009 14:09

Nové koště dobře mete anebo opravdu změna?

RE: k tomu vašemu věčnému problému s outsourcingem

Vojta49 81.?.?.?

I to je málo. Já bych peníze zrušil úplně. Vytvořil bych kvalitní Státní Přídělovou Komisi (starší pamatují naši skvělou Státní Plánovací Komisi). Ta by pak spravedlivě rozdělovala lidem zboží "dle jejich potřeb". [velký smích] [chechtot] [velký smích] A je po problému s penězi, úroky i lichvou!!!

181779

22.01.2009 15:27

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

Vojta49 81.?.?.?

Děkuji vám oběma pánové. Děkuji i za nabídku k tykání a omlouvám se. Patřím k lidem, v jejichž domovech se oslovovalo "maminko, tatínku Vy" a kterým rabijátský soudružský kolektivizmus tykání doživotně znechutil. Na důkaz vstřícnosti upustím od titulu pan a budu Vás oslovovat jednoduše Jene. Díky za pochopení.

Nyní k našemnu problému, tedy k míře ZLA, které si navzájem působí Židé a Palestinci. Vzdělaný, bohatý a inteligentní je v každém konání vždy výrazně efektivnější, než chudý, nevzdělaný a náboženskými předsudky omezený. I když tím konáním je ZLO. Tedy bezvýhradně souhlasím s vaším názorem, Izrael působí Arabům nesrovnatelně více ZLA než naopak. A k tomu dlouhodobě.

Tato skutečnost před nás staví kardinální otázky.

Proč to Palestinci (tedy jejich političtí a náboženští vůdcové) trpí?

Dokážeme nalézt mezi konflikty 20. století jiný podobný, kde porážená strana po desetiletí snáší podobné strašlivé útrapy?

Je-li pásmo Gazy koncentračním táborem, jak je možné, že polovina jeho obyvatel jsou děti? Existoval snad v minulosti podobný, dětmi zaplavený koncentrák?

Hustota osídlení v pásmu Gazy je srovnatelná z Prahou. Zemědělství je tedy vyloučeno. Rybolov ve vydrancovaném Středomoří je také k ničemi. Průmysl neexistuje. Z čeho ten milion lidí žije?

Zkusme se pánové na chvíli povznést nad to, kdo, kdy a komu víc ublížil a bez podléhání propagandě jedné či druhé strany hledejme společně přijatelné odpovědi na naznačené otázky. Třeba se časem dobereme zajímavých poznatků. [smích]

181784

23.01.2009 00:11

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

Vojta49 81.?.?.?

Nemám Jene naprosto žádný důvod, relativizovat dlouholeté utrpení ani jedné strany Palestinsko-Izraelského konfliktu. K čemu by to bylo dobré? Mým cílem je jediné. Získat odpověď na otázku PROČ?

Vraždění civilních utečenců je nejodpornější zločin. Můžeme zde společně plakat nad oběťmi masakru v táborech Sabra a Šatíla. Pomůžeme nějak těm mrtvým? Určitě ne. A hlavně. Tímto pláčem se ani o krok nepřiblížíme k poznání motivací obou stran. A nejsme-li schopni pochopit základní pohnutky lidských činů Jene, budeme se svými pokusy ovlivnit je, podobni slepému hodináři. A nám snad jde především o to, zastavit to běsnění! Nebo ne?

To, co jste odpověděl Jene na výše položené otázky, je hodně povrchní. Nezkusíme se nad nimi zamyslet znovu? Třeba z našeho oblíbenéko koukolíkovského nadhledu, který nás učí: živé organismy (včetně lidí) nikdy nečiní nic, co pro ně nemá nějaký smysl.

181836

23.01.2009 23:13

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

Vojta49 81.?.?.?

Opřeli jste se do mě tři. Dobře. Pokusím se vám pánové naznačit, kde se všichni dopouštíte stejné myšlenkové chyby.

Zaměňujete "prokazatelně vím" za "věřím". Co je DOBRO, co ZLO, co se má a co ne, kdo je viník a kdo ukřivděný, ... Namísto snahy, pochopit život takový, jaký je, sníte o tom, jaký by měl být. Zdaleka nejvíce pan Hestroy. Jan má snahu studovat a své názory korigovat.

Uznáváte, že lidé pracují, milují se, mají děti, ... neboť to jest správné. Ovšem připadá vám nepochopitelné a nesnesitelné, že lidé lžou, kradou, intrikují a vraždí. A tak se snažíte lidi změnit, osvítit je, opravit jejich myšlení, učinit je lepšími. A protože se to ani v nejmenším nedaří, ti nejvíce zapálení jsou z neúspěchu hluboce nešťastní. Až do té míry, že opakovaně osočují z nekalých úmyslů ty, kteří se jim snaží jejich omyl osvětlit.

Věříte, že my lidé jsme vědomými strůjci svého chování. Mocí se vzpíráte evolučnímu popisu lidské existence. Předpokládáte, že lidé tento evoluční smysl chápou a vědomě se jej snaží naplňovat. Tak tomu ovšem není. Lidské jednání a emoce řídí naše geny, žlázy a mozky, které jsou stejné, jako v neolitu. Bohužel.

Nejvyšším evolučním cílem lidské existence vždy bylo, je a bude, přenést své geny do další generace. Určitě existovalo v minulosti mnoho lidí, kteří z různých důvodů preferovali jiné cíle. Je známo, že živé bytosti hynou se svým mylným přesvědčením. A tak dnes nemáme čest znát jejich potomky. Žádní nejsou. Ti z nás, kteří máme děti, dokážeme pro ně obětovat vše.

Jestliže v pásmu Gazy lidé strádají do té míry, že jsou v trvalém ohrožení životy jejich dětí, odvedou je jinam. Bez ohledu na ztrátu majetku, křivdu či pomstu. V ČSR zdaleka nešlo ve 48. a 68. o životy dětí, a přesto statisíce lidí odešlo. Lidé opustili své firmy, domy, statky, ... opustili vše a své děti z jejich vlasti odvedli. Přes neprodyšně uzavřené hranice. Přitom nikde ve světě na ně nikdo nečekal s otevřenou náručí. A nikde ve světě se nemluvilo česky či slovensky. Arabsky se mluví ve více, než dvaceti okolních zemích.

Nevím pánové, zda někdo z vás má dítě. Pokud ne, bude i tento argument příliš slabý.

181932

27.01.2009 15:52

Absurdistán se představil entropou

RE: Černý nebo Havel ...

Vojta49 81.?.?.?

Nemá-li umění urážet, nezbývá paní Ájo, než vytvořit definici urážky. Obávám se, že Vám to dá zabrat. Vždyť co je pro jednoho úsměvnou karikaturou, může být pro druhého smrtelnou urážkou.

Tak s chutí do práce. [smích]

182257

28.01.2009 15:04

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

Vojta49 81.?.?.?

A ti z vás, kteří žijete v pásmu Gazy, napište svým předákům. Napište jim, že další válku už nechcete. Že už si nepřejete strádat kvůli jejich krvavým ziskům. Že ještě nikdy a nikde na světě nebyla vedena válka, v níž jedna strana trvale už 60 let prohrává a přitom iracionálně trvá na úplném zničení protivníka. Napište, že už nejste ochotni nasazovat své životy, zdraví i majetek za prosazování jejich stupidního cíle.

Děkuji, Vojta49

182346

28.01.2009 23:19

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

Vojta49 81.?.?.?

Oba jsme zde vyzvali znepřátelené strany k míru. Co je na tom dle Vás sarkastického? Vy snad s mou výzvou nesouhlasíte?

182378

29.01.2009 00:12

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

Vojta49 81.?.?.?

Rád odpovím na všechny Vaše otázky Jene. A doufám, že i Vy na mé.

add 1. Dle mezinárodního práva je Izrael legitimní stát. S tím nic neuděláme.

add 2. až 4. Ano, politici a ozbrojené složky Izraele se dopustili na palestinských Arabech a jiných nevinných lidech řady válečných zločinů. Pro objektivitu je třeba dodat, že i palestinští ozbrojenci se dopustili řady zločinů na izraelských občanech. Uznávám, že vždy daleko více trpěli Palestinci. Všechny tyto zločiny by měly být vyšetřeny a potrestány Mezinárodním soudem. Tak.

add 5. Tato otázka je nesmyslná, Jene. Režim nic nepodstupuje, ani nic nepřipomíná. Režimu nelze dát pár facek, ani jej politovat. Za vším stojí lidé. Ti jsou (spolu se slepými přírodními silami) příčinou veškerého ZLA. Takže já bych navrhoval některé lidi v Izraeli řádně vyfackovat a jiné třeba i politovat. A na palestinských Arabech aplikovat totéž. A předáky obou stran fackovat tak dlouho, dokud se nedohodnou na mírovém soužití svých samostatných států.

A teď se ukažte Vy, Jene. Dejme tomu, že jsme nějakým zázrakem dosáhli potrestání viníků všech zločinů na obou stranách konfliktu. Jaký další postup navrhnete? Naženete obyvatele Izraele do moře a vrátíte Palestinu Arabům? Nebo naženete do moře Palestince? Teď prokažte svou objektivitu a navrhněte oboustranně přijatelné řešení. A nezapomeňte přitom, že palestinští předáci celých 60 let konfliktu trvají na tom, že Izrael musí být zničen a žádné jiné řešení nejsou ochotni akceptovat.

Vidíte Jene, že jsem nikterak nekličkoval a všechny Vaše otázky zodpověděl. Teď je řada na Vás. [smích]

182383

29.01.2009 17:47

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

Vojta49 81.?.?.?

Že mi zde spílají "rozhněvaní mladí mužové", jimž jejich "spravedlivé rozhořčení" zatemňuje mysl, jsem si zvykl. Ovšem osočí-li mě ze "sprosté lži" člověk, jako Vy, je to vážné. Buďte tak velmi laskava, paní Jarmilo, a ukažte mi ta má konkrétní slova, jimiž jsem se dopustil takové hanebnosti. A mohu-li poprosit, nevkládejte do mých úst nic, co jsem neřekl.

Já si žádných lží, natož sprostých, nejsem vědom. Pokud mé "lži" neukážete, budu nucen Vaše slova chápat jako velmi nečestný pokus znechutit mi další diskusi. To jste chtěla?

182428

29.01.2009 18:23

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

Vojta49 81.?.?.?

Nepřipadá Vám Jene naše diskuse maličko nevyvážená? Já jsem poctivě odpověděl na všechny Vaše otázky. Odsoudil jsem i usmrcení civilních pozorovatelů cituji "Ano, politici a ozbrojené složky Izraele se dopustili na palestinských Arabech a jiných nevinných lidech řady válečných zločinů." A Vy nejste ochoten oplatit mi to třemi větami odpovědi na mou jedinou otázku? Nestojím Vám ani za to, poskytnout mi alespoň odkaz na Váš již jednou vyslovený názor?

182433

30.01.2009 00:09

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

Vojta49 81.?.?.?

Není to tak dlouho, Jene, co jsme se dohodli, že rovnice ZLO=LIDÉ je o moc blíže pravdě, než ZLO=ŽIDÉ. A teď prosím pohleďte zpět, třeba na tento svůj příspěvek.

Zbyla-li Vám alespoň špetka soudnosti, spatříte v každé své "konkrétní otázce" totéž. Fanatické naléhání tak už konečně přiznej, že ZLO=ŽIDÉ, následované rudým Odpovíš na dotaz?, evokujícím ránu pendrekem. Z čeho soudíte, že já jsem v pozici provinilce povinen odpovídat na Vaše otázky? A Vy, jako vyšetřovatel, nespokojený s mými odpověďmi, jste oprávněn klást další a další? A ještě ke všemu takovým způsobem, že otázky nepřipouštějí jiné odpovědi, než ty, které si přejete slyšet?

A odpovědi na mé jednoduché otázky? Těm se vytrvale vyhýbáte. Ještě stále jsem od Vás neslyšel, jak je možné, že v ghetu jménem Gaza je dnes 1,3 milionu obyvatel, když ještě před deseti lety jich tam byla polovina. Jak to, že každá tamní žena má průměrně 6 dětí? Jak si něco takového mohou dovolit lidé v podmínkách koncentreačního tábora? Z čeho ti lidé žijí? Z čeho financují svou infrastrukturu? Kde mají původ astronomické majetky palestinských vůdců? Když tam ti lidé tak strašně trpí, proč neutečou jinam, kde jim a jejich dětem nehrozí smrt?

Vsuvka pro pana Hestroye. Promiňte pane, ale Vaše otázka je k smíchu. Kdyby Židé z Waršavského gheta úmyslně a cíleně zabili jen jediného německého oficíra, nastal by skutečný masakr. Masakr v tom smyslu, že živý by vyvázl sotva každý desátý. Tak totiž masakrovali fašisté. A na veřejné mínění se rozhodně nikoho neptali. Nebo si nevzpomínáte, kolik českých životů stál jediný fašista - Heydrich?

Lituji Jene, ale je to má chyba. Už několikrát v minulosti jsme spolu diskutovali (třeba na téma rovnost lidí). Vždy to skončilo podobně, jako dnes. Na Vaší (s prominutím) fanatické víře ve "svou jedinou a svatou pravdu", nepřipouštějící sebemenších pochybností. Ještě stále věříte, že máte pro lidstvo stejnou cenu, jako měli třeba Einstein nebo Mozart?

A já Vám znovu uvěřil, že čtete (krom zdejších diskusí) i něco jiného, třeba Koukolíka. Bohužel. Vám vůbec nejde o to, dozvědět se něco nového. Naopak. Vy prahnete po jediném. Potvrdit a upevnit si tu "svou jedinou, pravou ... víru".

Přeji Vám mnoho úspěchů do všech Vašich budoucích dnů. Dovoluji si odhadnout, že každý Váš zítřek bude klopotným všedním dnem stejně, jako byl včerejšek. Protože bude nekončícím bojem za Vaši "víru a pravdu". Já patřím Jene k lidem, kteří dávají přednost dnům svátečním. Proto je pro mně každý nový den svátkem. Svátkem poznání. [smích]

182471

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 98 čtenářů částkou 15 298 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,18 Kč
Euro
26,29 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,23 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
21,22 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,18 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 464,28 Kč
1 unce stříbra
519,14 Kč
Bitcoin
409 043,85 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 691 560