Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Vojta49

Nalezeno 1585 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

06.11.2013 10:19

České zlato ukradené nacisty? To nic...

RE: dve Dakoty do Anglie...

Vojta49 84.?.?.?

Opravdu dvě, pane Fohate? Nezvládla by to jedna? Vždyť MAXIMÁLNÍ VZLETOVÁ HMOTNOST Dakoty činí 12,7 t. Hmotnost prázdného letadla pak 8,3 t. Když té druhé natankujeme plné nádrže a necháme nastoupit posádku, sadno tam pak ještě naložíme oněch 23.1 a 27 tun zlata. Nebo ne? [chechtot]

299251

01.11.2013 16:35

USA vedou války častěji, než jen jednu za rok

RE: Pro srovnání,

Vojta49 84.?.?.?

Rád Vás opravím, pane/paní Kojotisko. SSSR například vojensky napadl zcela bez vyhlášení války Finsko, Polsko, Maďarsko. Ve 40. roce provedl brutální anexi pobaltských republik. Zjevně jste chyběl/a v hodinách dějepisu. [mrknutí jedním okem]

299030

28.10.2013 14:14

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Ksc

Vojta49 84.?.?.?

Jene, tentokrát klobouk dolů a palec vzhůru. Tento Váš názor plně podepisuji. A dovolím si jej i maličko doplnit.

Pan Ponkrác úplně přesně ví, co si myslí pan Babiš. On dokonce i ví, co si pan Babiš přeje. I to, co v budoucnu udělá. Panečku!

Vsadím své poslední boty, že na druhou stranu pan Ponkrác vůbec neví, co by si měl přát on sám. Jaké by dle něj byly ty "správné" výsledky voleb? Kteří "osvícení lidé" by měli vládnout v ČR? A proč zrovna oni? [mrknutí jedním okem]

298798

15.10.2013 14:01

Rusko, Sýrie a úpadek americké hegemonie

RE: Překlad v ceně 886 Kč Zvědavec - ALE STOJÍ I ZA VÍC!!!

Vojta49 84.?.?.?

Tak překlad stojí za víc? Ts, ts, ts.

> ... prodejné pisálkovské kurvy v západních médiích vyjadřovali jistotu ...

To je vskutku kristalyckí češtin [chechtot]

297902

14.10.2013 00:25

Proč jsou zubní implantáty tak drahé?

Proč něco stojí víc a něco jiného míň?

Vojta49 84.?.?.?

Odpověď na tuto otázku se učí už v základech ekonomie, pane Stworo. Už jsem si několikrát všiml, že se podivujete nad některými jednoduchými ekonomickými jevy. Třeba nad (dle Vás) přemrštěnými příjmy špičkových sportovců, umělců, ...

Opravdu myslíte, že Jágr dostává víc, než si zaslouží? Kdepak. Jágr (také Madona, Nadal, ...) dostává právě a jen tolik, na kolik si jej lidé cení. Kolik jsou ochotni zaplatit za podívanou na jeho hru. Kdyby na světě současně nabízelo svůj hokejový um 10000 hráčů stejných kvalit jako Jágr, bral by každý z nich jen zlomeček toho, kolik si dnes vydělává Jágr. Jágr je jednoduše VZÁCNÝ.

S implantáty je to podobné. Jejich cena spočívá především z ceny lidské práce. A vysoce kvalifikovaná lidská práce je prostě také vzácná. Kdyby implantace spočívala v jednoduchém úkonu, který by dokázal provést doma v kuchyni každý, kdo má řidičský průkaz, rovnala by se cena implantátu (v časové mzdě) průměrnému výdělku řidiče. Implantáty by byly za hubičku a nabízely by se na každém rohu.

Nejsou v tom žádné temné síly, žádní ONI. Ceny úplně všeho (s výjimkou cen monopolních a dotovaných) jsou dokonale správné. Jsou projevem působení svobodných tržních sil. Konkrétně projevem působení ekonomického zákona nabídky a poptávky. [smích]

297778

10.10.2013 11:30

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

Vojta49 84.?.?.?

> Takže korupce je dobrá, ale může být i zločinná. Tak tomuhle už nerozumím, ...

S tímto Vaším sdělením bez výhrad souhlasím, pane Hestroyi. Přitom mám stále dojem, že máte na víc, než zde předvádíte.

K věci. Nerozumíte tomu, proč je některá korupce dobrá a jiná zlá? Zamyslel jste se někdy nad tím, jakými metodami se k vám dostávají všechny statky, které Vy osobně potřebujete k uspokojování svých potřeb? Prozradím Vám to.

V době nedospělosti jste vše získával výhradně prostřednictvím PROTEKCE. Příbuzenské protekce. Pokud jste dostal od příbuzných nějaké peníze, začal jste si zkoušet také KORUPCI. A občas si za obdržený peníz něco sám koupil.

V dospělosti získáváte všechny své zdroje výhradně KORUPCÍ. Tedy pokud nejste myslivec či rybář. Ti si dodnes opatřují některé zdroje lovem, tedy NÁSILÍM. Ta DOBRÁ KORUPCE spočívá v tom, že směňujete to, co máte (nejčastěji svou práci) za to, co potřebujete (obvykle peníze). Pokud se Vám nedaří nikoho zkorumpovat, jste bez příjmů. Pak nezbývá, než se opět uchýlit k protekci a jít žebronit na sociálku o podporu. Tu byste ovšem nikdy nedostal, kdyby mocenská organizace jménem stát nepoužívala vůči svým občanům NÁSILÍ. Legalizované násilí, kterým si od svých občanů opatřuje peníze formou daní.

Závěr? V lidské společnosti existují od jejích počátků jen tři metody, jimiž jsou mezi její členy distribuovány zdroje k přežití jednotlivce. A to je NÁSILÍ, PROTEKCE a KORUPCE. Schválně. Znáte nějakou jinou? [mrknutí jedním okem]

297623

09.10.2013 15:06

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

Vojta49 84.?.?.?

Už si opět pletete pojmy s dojmy, pane Hestroyi. Vaše "věšení na strom" totiž náleží do kategorie NÁSILÍ. Násilím si lidé opatřovali prostředky k uspokojení svých životních potřeb v dávné minulosti.

Už několik tisíciletí je násilí v lidských vztazích postupně nahrazováno mírumilovnou KORUPCÍ. Když ty mi dáš TO, já ti za to dám ONO. Žádoucí korupce tak postupně téměř vytlačila násilí z života lidí. A co je to volný trh? No to je právě ona mírumilovná a žádoucí korupce.

Prosím neplést svobodný trh se zločinnou korupcí. V níž jedna strana směňuje zdroje, které jí nepatří. Zdroje, které jí společnost pouze svěřila do správy (typicky politici). [smích]

297570

03.10.2013 12:39

Proč za mnou Snowden přišel

RE: Nechci byt nutne povinym skeptikem ale lecos nesedi

Vojta49 84.?.?.?

Zdravím pane Oracle. 12.8.tr. jste zde vyslovil testovatelnou hypotézu:

> ekonomika západu je pred kolapsom, mám na mysli hlavne bankový sektor, stačí kolaps jednej relatívne malej Európskej banky ev. Španielskej a sme tam kde bola Argentína v rokoch 1999-2001. Ja predpokladám že 1. takýto bankový kolaps bude do konca septembra ...

Kolaps se nekoná? [velký smích]

297275

24.09.2013 15:49

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

Vojta49 84.?.?.?

Jene, Jene. Jak může tak hloubavý člověk jako Vy, papouškovat takovou pitomost.

> systém, postavený na TRVALÉM RŮSTU v přírodě nefunguje. Tečka.

Opak je pravdou, Jene. Celá evoluce života na této planetě je zřetelným důkazem TRVALÉHO RŮSTU. Je TRVALÝM zdokonalováním vlastností a schopností živých organismů. A RŮSTEM počtu těch druhů organismů, které se dokáží nejlépe přizpůsobit tlakům a změnám prostředí. Či snad ne?

Tento trvalý růst se netýká všech druhů organismů. Jsou i takové, které ve svém vývoji ustrnuly. Například latimérie či želvy. Žijí v prostředí, které na ně nevyvíjí žádný evoluční tlak.

Proč o tom mluvím? Protože princip základního příjmu odstraní z lidského života poslední náznak evolučního tlaku. Tlaku ekonomického. Pokud tento sebezničující princip my lidé uplatníme, stane se z nás společnost líných, nicneumějících a nicnedělajících stagnujících povalečů. A až na Zemi po dostatečně dlouhé době přistanou zástupci vyspělejší civilizace z kosmu, dopadne to jako při všech historických setkáních pokročilejší civilizace s tou zaostalejší. Z těch několika přeživších lidských jedinců se stanou exponáty v jejich zoologické zahradě (či rezervaci).

Až k takovým koncům by mohly vést experimenty rádobyodborníků, kteří soudí, že trvalý růst je špatný a naše budoucnost spočívá v trvalé stagnaci. Ovšem lidská stupidita je nevyzpytatelná. Proto soudím, že si tzv. základní příjem dostatečně silná skupina lenochů v některé zemi vydupe. Stejně, jako si dostatečně silné skupiny trumberů opakovaně volí za své politické reprezentanty ty největší lotry ze svých zemí. Je mi líto.

296744

24.09.2013 14:59

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

Vojta49 84.?.?.?

Už tomu rozumím, pane Gfi. Stejně jako mnozí další zaměňujete základní pojmy. Zaměňujete pojem POLITIK a pojem KAPITALISTA. Viz Vaše věta

> Vy skutecne povazujete ty, kteri rozhoduji a rozkradaji stat za chopne?

Já přece v tomto vláknu argumentuji jediným zásadním faktem. Dokud v Číně neexistovala třída podnikatelů panoval tam "svrab a neštovice". Až podnikatelé (či chcete-li kapitalisté) přinesli Číně prosperitu.

Nebo snad soudíte, že v našem státě rozhodují kapitalisté? A rozkrádají jej? Můžete nějakého jmenovat? Nejspíš ne. Ovšem určitě umíte jmenovat hromadu politiků, kteří tuto naši zem nehorázně drancují. A politici, pane Gfi, to není žádná elita. Politici jsou v drtivé většině lidé, kteří nedokázali zhola nic (čest výjimkám). Zbohatlíci se z nich stali až poté, co jsme jim my, voliči, umožnili rozhodovat o té naší společné firmě (o naší zemi, o městech, o veřejných rozpočtech). Proto je také mezi politiky taková rvačka o ministerstva, jimiž protéká nejvíce peněz.

Obdobně zaměňujete pojmy ZÁVIST a NENÁVIST. Přiznám se Vám, že vysloveně nenávidím klíšťata, ovády, komáry, blechy,... Zejména ty, kterým se podaří na mně přisát. Nevím o tom, že bych jim ZÁVIDĚL. I mezi těmito pojmy shledávám velký rozdíl.

Jako programátor jste určitě zakusil důsledky toho, když jste do kódu svého programu namísto instrukce LA (Load Address) napsal LH (Load Halfword). Program s jistotou nefungoval. Zaměňování pojmů v lidském jazyce vede k podobným důsledkům. Nefunguje vzájemná komunikace. [smích]

296740

22.09.2013 17:52

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

Vojta49 84.?.?.?

Je mi líto, pane Gfi, ale já žádná podstatná fakta ve Vaší argumentaci nenalézám. Má snad být faktem, že

> V Cine funguje rizeny a statem tvrde kontrolovany ... nikoli NEOLIBERALISMUS

Už jste někde viděl, aby cokoliv, co je státem řízené a kontrolované, opravdu fungovalo? Ha, ha.

> A zbohatnuti Ciny ... diky outsourcingu zapadu

Opravdu? Západní výrobci si v Číně nakupovali služby a díky těmto nákupům Čína zbohatla? Díky outsourcingu vyvinuli Číňani vlastní kosmický program? Ha, ha.

> Tam je i komunisticky funkcionar miliardar

Další "fakt". Čínských miliardářů je málo přes 300. Jejich jména jsou veřejně známá (Forbes). Můžete nějakého funkcionáře-miliardáře jmenovat?

> Cina ma planovane hospodarstvi ...

A země RVHP je neměly? A KLDR je nemá? Čím to, že v Číně vede centrální plánování k takovým úspěchům, zatímco v celém tzv. socialistickém bloku vedlo k totální devastaci ekonomik? Nebude ono to tím, že souhrnná inteligence účastníků svobodného trhu o několik řádů převyšuje souhrnnou inteligenci veškerých byrokratických plánovačů?

> Dokonale vyuzila neoliberalismu,

Opravdu? Čína? Tak který "fakt" je správný? V Číně nefunguje NEOLIBERALISMUS nebo jej Čína dokonale využila?

Už Vás nebudu dál týrat. Snad ještě maličkost. O závisti jsem v tomto vláknu neřekl ani slovo. A původní profesí jsem také programátor.

Paní Duanitto. Vaše neustálé směšování pojmů BOHATSTVÍ a PENÍZE ukazuje, že současnému světu příliš nerozumíte. Je mi líto. Opravdu si myslíte, že

> Z oběhu mizí každým rokem v rukou nenažranců peníze

A kam je ti nenažranci dávají? A buďme konkrétní. Třeba nenažranec jménem Radim Jančura (hodnota jeho majetku se počítá v miliardách korun). On si cpe peníze do slamníku? Nebo? [mrknutí jedním okem]

296638

21.09.2013 14:03

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

Vojta49 84.?.?.?

Vaše vyprávění o NENAŽRANOSTI BOHÁČŮ je sice pěkné, pane Smutný klaune. Ovšem prakticky je jen zpovědí o Vaší víře. O Vaší nenávisti ke schopným lidem. Proč si to myslím? No protože neobsahuje ani slůvko protiargumentu ke mnou uvedeným faktům. Rád je pro Vás ještě jednou zopakuji:

Dokud v Číně nebylo boháčů (milionářů a miliardářů), většina tamní populace strádala chudobou. Od chvíle, kdy bylo čínským státem povoleno zbohatnout komukoliv, zbohatli v podstatě všichni Číňané.

Zbohatli vlivem "nenažranosti boháčů"? Nikoliv. Zbohatli díky jejich schopnostem. Díky schopnostem mimořádně nadaných, inteligentních a pracovitých lidí. A protože je tento fakt v příkrém rozporu s Vaší infantilní vírou, děláte, že jej nevidíte.

Podobně pan Gfi. Protože čínský ekonomický zázrak je v příkrém rozporu i s jeho vírou, nabízí mi v odpovědi Gazprom, zadlužení Ruska, Venezuelu, ČEZ, ... Ani slůvko o úžasně rostoucím bohatství elitami budované Číny. Ani slůvko o setrvalé mizérii v bez elit živořící KLDR.

Tedy děkuji všem za reakce, pánové. Otevřeně přiznávám, že bych dal přednost takovým reakcím, které přinášejí nějaká nová fakta. Vnucování vlastní víry svému oponentovi má v diskuzi podobnou hodnotu, jako popisování "zaručeně pravého hejkala lesního". [smích]

296581

20.09.2013 17:27

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

Vojta49 84.?.?.?

> chudobu způsobuje ... nenažranost elit.

Inu tomu říkám moudrost, paní Duanitto. Pojďme si toto Vaše přesvědčení prověřit. Na praktickém příkladu nějaké velké země. Třeba Číny.

Až do počátku devadesátých let byla Čína státem s miliardou nuzáků. A přitom zcela bez elit. To nemůžete popřít. Pak se udál zázrak. Čínští komunisté prohlédli. Zjistili, že ŽÁDNÁ EKONOMIKA NA SVĚTĚ NEDOKÁŽE FUNGOVAT BEZ ELIT. I připustili soukromé vlastnictví výrobních prostředků (tedy podnikání). Okamžitě se začaly formovat čínské národní elity. Čína začala bohatnout. A s ní i téměř všichni její občané. Sotva čtvrtstoletí fungování s elitami vyneslo Čínu z pozice zaostalé agrární země mezi přední světové průmyslové velmoci.

Ovšem v KLDR komunisté dodnes neprohlédli. A tak tam žádné elity stále neexistují. A většina obyvatel tam proto dodnes strádá hladem. Nebo snad ne? [velký smích]

296528

13.09.2013 21:43

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: 20% ameičanů nemá co jíst, 10% českých dětí nemá na školní obědy

Vojta49 84.?.?.?

Tak mě napadá, pane/paní R.M. Kolik procent českých, školou povinných dětí jsou cikáni? U nich totiž údaj o tom, že nemají na školní obědy je naprosto irelevantní. Ony totiž nemají vůbec na nic. Tedy bez podpor.

Demografie tvrdí, že v romské populaci žije 43% osob ve věku 0-14 let. Z toho plyne, že asi 25% romské populace tvoří děti školního věku. Celkový počet všech žáků základních škol je v ČR cca 800 tisíc. Žije-li dnes v ČR 320 tisíc cikánů a jednu čtvrtinu z nich tvoří školní děti, jsou to VÝHRADNĚ A JEN CIKÁNSKÉ DĚTI, KTERÉ NEMAJÍ NA OBĚDY.

Kdopak asi tvoří těch 20% Američanů, kteří údajně nemají co jíst? [velký smích]

296080

13.09.2013 15:08

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Obama neni muzem ,ktery urcuje co bude a co ne,musi cekat co oni mu reknou,co ma delat.

Vojta49 84.?.?.?

> Jen my si stále žijeme v bláhové víře, že práce je to, co nás dovede k blahobytu.

Zajímavé. Váš současný život Vám připadá nuzný, paní Hanzlíková? Ubezpečuji Vás, že takový blahobyt, v jakém dnes žijete, neměli nejbohatší evropští panovníci před pouhými dvěma sty léty. Natož pak prostý lid.

Nebo snad myslíte, že některý z králů měl k dispozici jasné denní světlo, kdykoliv se mu v noci zachtělo? Že car či císař měl stále k dispozici tekoucí studenou i teplou vodu? Suché a teplé bydlení? Výběr z nepřeberných druhů mas, pečiva, mořských plodů, tropického ovoce, mléčných výrobků, nápojů, sladkostí? Že snad měli k dispozici tolik informačních pramenů, zdrojů vědění, takovou lékařskou péči, ochranu vlastního bezpečí, možnost rychlého a pohodlného cestování, ..., jako máte dnes Vy? Cha, cha. Jmenovaní panovníci byli proti Vám faktickými nuzáky.

A teď to důležité. Co Vám paní Hanzlíková chybí ke štěstí? A vynechte prosím anonymní bezdomovce, nuzně placené pokladní v hypermarketech, utiskované "Palestince" a pod. Mě by zajímalo, co konkrétně Vás osobně na dnešním životě tolik frustruje, že byste jej možná měnila s "blahobytem", v němž žila (a možná docela šťastně) Vaše pra,pra,...prababička před pouhými dvěma sty léty? [smích]

296059

08.09.2013 15:09

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Vojta49 84.?.?.?

Soudíte, paní Lin, že ironie v mých dotazech je přehnaná. Možná máte pravdu. Já se ji však snažím dávkovat tak, aby byla přímo úměrná velikosti bludu, na nějž reaguji. Tvrdí-li paní Hanzlíková (se značnou mírou pýchy až arogance), že my všichni prosťáčci máme vymydlené mozky, jen ona ne, měla by být schopna to nějak odůvodnit. Nemyslíte?

K Vašemu JAK CHÁPEME. Dle mé zkušenosti existují v zásadě dvě skupiny lidí. Jedni, kteří se častěji rozhodují správně. A ti druzí (mimochodem je jich většina) kteří se v zásadních životních situacích rozhodují žalostně špatně. Podle čeho se člověk rozhoduje? No přece podle svých znalostí, zkušeností, intelektu a MÍRY CHÁPÁNÍ (s rozhodnutím souvisejících) přírodních i společenských jevů.

Příklad? Skupina rezignujících voličů, která opakovaně dávala ve volbách svůj hlas politikům, kteří se v reálné politice nakonec projevili jako duchaprázdní dogmatici či dokonce zločinci. Tito voliči už dnes k volbám nechodí. Neboť je pro jejich duševní rovnováhu lépe, nedělat raději žádná rozhodnutí. Než se zase bolestně mýlit.

K roli PODNIKATELŮ ve světě. Když už věříte, paní Lin, že podnikatelé vlastně světu škodí, musíte být schopna vysvětlit následující paradox. V Číně až do devadesátých let vládl a byl tvrdě prosazován podobný levicový názor. Ten názor, že schopní a bohatí lidé jsou společnosti na škodu. A proto tam neexistoval ani jediný podnikatel. A čínská společnost po desetiletí strádala pod vedením Komunistické strany Číny nedostatkem.

Jednoho dne se KS Číny rozhodla, že podnikatelé by mohli být k něčemu dobří. A povolila podnikání. Od toho data roste čínský HDP desetiprocentními meziročními přírůstky. Číňané zázračně bohatnou a Čína se postupně stává vedoucí světovou mocností. A to pod vedením stejné KS Číny, jako za dob strádání.

Schválně, paní Lin. Proč pracující v Číně nebyli schopni dokonce ani nasytit sebe a své děti, když jejich pilnou práci řídili straničtí funkcionáři? A proč jsou dnes titíž pracující náhle schopni tvořit takové bohatství, které jim celý svět závidí? Že by ti "zlí" podnikatelé přece jen nebyli až tak škodliví? [mrknutí jedním okem]

295771

07.09.2013 14:03

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Vojta49 84.?.?.?

Ale jeminánku? Co to čtu, paní Hanzlíková? Váš nevymytý mozek neumí odpovědět na prostinkou otázku? Ještě k tomu od člověka, který má, alespoň dle Vašeho názoru, vymytý mozek otroka?

Vy přece usilovně bojujte za osvětu. A varujete nás, hloupé vypatlance, před kdejakým nebezpečím tohoto "zkaženého" světa. Například před vakcinací. Svůj "objev", že preventivní vakcinace ničí lidský imunitní systém, jste nám sdělila zcela bez okolků. Tak proč nám nechcete prozradit Váš další "objev", jak se vyhnout Vámi odhalenému "vymývání" mozků? To by přece přispělo k růstu počtu "nemanipulovatelných lidí", ne? A po tom přece velmi toužíte. Není-liž pravda? [smích]

295742

06.09.2013 17:27

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Vojta49 84.?.?.?

> V mozcích lidí bylo systematickým vymýváním ponecháno pouze to, co je bezpodmínečně nutné pro funkci otroků.

Opravdu? My všichni lidé na této planetě máme "vymyto"? Jen Vy jste výjimka, paní Hanzlíková? Vy mozek vymytý nemáte? Panečku!

Uměla byste nám vysvětlit, čím to? Čím se tak lišíte od nás "vymytých" prosťáčků? Je to Vaším mimořádným vzděláním, nedostižným intelektem, speciální "mozkově-vymývací" rezistencí, ...?

Poučte nás prosím, jak se tomu ošklivému "vymývání" ubránit. [mrknutí jedním okem]

295690

28.08.2013 15:08

Sýrie: Další chystaný válečný zločin Západu

RE: ALBERT PIKE, vzorový iluminát,

Vojta49 84.?.?.?

Ke 2. světové válce tentýž údajný dopis Pikeho z roku 1871 sděluje:

"Druhá světová válka musí být vyvolána tak, že se využije neshod mezi fašisty a ...".

Proč to uvádím? Vám není divné, že tento dopis, z něhož pane Romane1 citujete, byl údajně "objeven" až v roce 1948?

Není Vám divné, že dnes není k nalezení? Že nám jej nedokážete ukázat?

Také Vám není divné, že pane Pike použil už v roce 1871 pojem "fašismus"? Pojem, který prokazatelně v té době neexistoval?

Co to všechno asi znamená? Že ona údajná Pikeho "geniální předpověď tří světových válek" je jen ubohý podvrh. Který ovšem jednodušším jedincům stačí k tomu, aby uvěřili ve "světovládu iluminátů". [chechtot]

Nic ve zlém.

295100

24.08.2013 12:58

Kurz Washingtonu směrem k hegemonii je kurzem k válce

RE: Kdo má z válek, převratů, revolucí tučný zisk a další výhody ?

Vojta49 84.?.?.?

Jenže ONI mají prospěch i z míru, prosperity, hospodářského růstu, z nových objevů, ... A skutečně jich není moc. Těch inteligentních, pracovitých, vzdělaných, ochotných neustále se učit, správně se rozhodujících, ... Takových je opravdu nemnoho.

A ti ostatní? Ano, ta obrovská většina hloupých, líných, nevzdělaných, neschopných naučit se něčemu novému, neustále se chybně rozhodujících, ... Z čeho ti mají zisk a další výhody? Samozřejmě, že z ničeho. A tak jim nezbývá než kručet v diskuzích, plakat do piva po hospodách, závidět a nenávidět. Co s tím uděláte, pane/paní "217"? [mrknutí jedním okem]

294821

16.08.2013 00:22

Zákulisní hrátky se zlatem: V očekávání velkého zlomu (část 2)

RE: kde je cesta

Vojta49 84.?.?.?

V indexu prosperity se dnes ČR pohybuje okolo 25. místa na světě, pane Emile Robote. Určitě by to mohlo být i lepší. Jen by nám nesměli chybět schopní lidé, kteří ve velkém emigrovali po komunistickém puči ve 48. a po komunistické okupaci v 68.

Kdyby komunisté nezplundrovali naše kdysi světově proslulé firmy typu Baťa, ČKD, ČZ, JAWA, Tatra, AVIA, ..., mohlo to být ještě lepší.

A kdybychom dnes měli všechen uran, který naši komunističtí diletanti věnovali "sovětským bratřím", uhradil by jeho prodej celý náš současný státní dluh. A bylo by nám hej. [smích]

294439

15.08.2013 14:19

Zákulisní hrátky se zlatem: V očekávání velkého zlomu (část 2)

RE: kde je cesta

Vojta49 84.?.?.?

Moderní Československo vybudovali podnikatelé za první republiky. V roce 1938 jsme patřili k deseti nejrozvinutějším zemím světa. Vámi obdivovaní komunisté svou diletantskou politikou toto skvělé postavení ČSR zcela promrhali. V osmdesátých létech jsme to pod jejich vedením "dotáhli" až na úroveň banánových republik typu Paraguaye a Uruguaye, konkrétně na 42. místo. A to je neoddiskutovatelný fakt.

Proto mi Váš příspěvek, pane Petesv, připadá daleko hloupějším, než ten, na nějž reagujete.

294410

28.07.2013 16:50

Genetické inženýrství: Globální potravinová a zemědělská krize

RE: copak zase nikde není odpovedný?

Vojta49 84.?.?.?

> proč už sakra za ty miliony let zde není jeden jediný, pro zdejší podmínky univerzálně přizpůsobený organizmus, čerpající sluneční energii přímo ze zdroje?

Protože evoluce funguje úplně jinak, pane 90. Představa, že probíhá jaksi automaticky, samovolně a dobrovolně je mylná. Naopak. Všechny živé organismy se zuby nehty brání jakýmkoliv změnám. A k jejich vývoji dochází jen z donucení. Tedy pod tlakem. Ocitne-li se libovolný organismus v prostředí, kde přírodní a pohlavní výběr přestane tlačit na jeho vývoj, ustrne. Viz například latimerie. Takže pokud by Zemi kolonizoval jen Váš jediný druh jakési podivné houby se solárním kloboukem, byl by to konec evoluce. A v případě dlouhodobého zastínění Slunce i konec života na této planetě.

Pane Ppppp. Příroda a jen příroda může úplně za všechno, co vidíme kolem sebe. Od Corynebacterium diphtheriae (původce záškrtu) až po plejtváka obrovského. A také za vlastnosti všech živých organismů, tedy i nás lidí. Už od vzniku života totiž evoluce vytrvale upřednostňuje ty organismy, jejichž vlastnosti se jeví jako nejúčelnější. A co je tím účelem? No přece základní přírodní zákon (či smysl) života. Co to je? ŽIVÝ ORGANISMUS MUSÍ BÝT SCHOPEN MNOŽIT SE RYCHLEJI, NEŽ HYNE. Tomuto účelu musí být podřízeny vlastnosti a projevy každého organismu. Nejsou-li, vyhyne. Bohužel.

K Vašim představám o tom, co jsou to geny se raději nebudu vyjadřovat. Mohl bych Vás totiž hrubě urazit tvrzením, že máte ve svém mozku stejné geny, jako pšenice. To je holý fakt. Ovšem pro Vás tím vzniká kardinální otázka. Čí jsou to geny? Jsou CIZÍ ve Vás nebo v pšenici? A patří-li pšenici, co by Vám mohly způsobit? Ty cizí geny ve Vás? [velký smích]

293952

27.07.2013 16:51

Genetické inženýrství: Globální potravinová a zemědělská krize

RE: copak zase nikde není odpovedný?

Vojta49 84.?.?.?

Odpovědná je PŘÍRODA, pane Ppppp. Přenos úseků DNA (odborně plazmidů a transpozonů), se mezi druhy v přírodě děje jako něco zcela přirozeného již miliony let. Srovnání s účinky DDT je zcela nesmyslné. Nejen že se nám přenos DNA nevymstil, ale zřejmě se jedná o jeden z hlavních "motorů" evoluce.

Více se dočtete třeba zde http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=5024&id_c=108495 [smích]

293925

18.07.2013 15:52

Co týden dal

RE: Mozny vyklad

Vojta49 84.?.?.?

Pane "198". Opravdu soudíte, že Klauze, Zemana, Grosse, Špidlu, Fishera,..., či Rusnoka prosadila na post premiéra této země nějaká lobby? Uměl byste jmenovat její zástupce?

Pane Oracle. O státní socialismus jde vždy, kdy pověření zástupci státu (resp. Nadstátu) rozhodují o zespolečenštěných zdrojích. A kupodivu vždy o nich rozhodují katastrofálně špatně. Zatímco o soukromých zdrojích, tedy o majetku konkrétních lidí, rozhodují jeho vlastníci. A kupodivu téměř vždy správně. Nebo snad máte nějaké zprávy o tom, že někdo vytuneloval (zpronevěřil, protekčně získal) majetky pánů Kellnera, Jančury, Babiše, Gatese, Buffeta, Soroše, ...? Ne?

Pane Dube. Vy soudíte, že EU má nějaké vlastní zdroje příjmů? Například marmeládové doly? Ubezpečuji Vás, že nemá. Všechny její výdaje, včetně těch nejidiotštějších dotací, pocházejí z daní jejích občanů. Bohužel. Tedy z majetků zespolečenštěných neboli socializovaných.

Pane Sašo. Už jsem zde jednou vzpomněl na starou Sokratovu moudrost:

Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem.

Chudí budou chtít část majetku bohatých.
A demokracie jim to dá.

Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, cizinci budou chtít práva občanů.
A demokracie jim to dá.

Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce.
A demokracie jim to umožní.

Pořád myslíte, že problém tkví v kapitalismu? Já soudím, že problém spočívá v neschopnosti nás, tupohlavého davu, racionálně si vládnout. A tak opakovaně vládu "demokraticky" svěřujeme do rukou lidí, o nichž si před volbami děláme iluze, že jsou to andělé. Ovšem oni nás z našich iluzí vždy rychle vyvedou. Andělé prostě neexistují. A věřte mi, že dokud budou lidem vládnou lidé, nic se nezmění.

293476

17.07.2013 19:26

Co týden dal

RE: Mozny vyklad

Vojta49 84.?.?.?

Obávám se, pane Sašo, že se mýlíte. To, co kritizuje paní Kateřina a konec konců i Vy, není ve skutečnosti "nezkrocený kapitalismus". Nýbrž Z ŘETĚZU UTRŽENÝ STÁTNÍ SOCIALISMUS. U nás, v celé EU i ve všech ostatních vyspělých státech světa.

Nebo snad můžete jmenovat nějaké kapitalisty, kteří prodávají státní posty? Nikoliv. Drancování státních firem, kupčení s trafikami, nesmyslné dotace, politická protekce, ..., to vše mají na svědomí politici. Všichni pak svorně nadáváme na lotry v politice. Jen někteří z nás je chybně považují za představitele kapitalismu. [velký smích]

293441

13.07.2013 14:51

Korupce v přímém přenosu

RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce

Vojta49 84.?.?.?

Díky všem za reakce, pánové. Všichni máte pravdu v tom, že současné chápání pojmu KORUPCE je zcela negativní. Podobně to je i s pojmy NÁSILÍ a PROTEKCE. Ty také chápeme jako projevy zla.

Zkusme se trochu hlouběji zamyslet nad LIDSKÝMI VZTAHY. Jejichž prostřednictvím si lidé mezi sebou rozdělují veškeré pozemské statky. Co kupodivu zjistíme? Že ty vztahy jsou skutečně jen tří typů. Všechno, co jste i vy osobně kdy v životě získali, jste získali jen a výhradně násilím, protekcí či korupcí. Pro vás vítanými. Třeba tehdy, když vás vaši rodiče bránili před cizími útočníky (jak jinak, než násilím). Když vás vaši rodiče krmili, šatili, ... Jak jinak, než protekčně (cizí děti obvykle nekrmili, ...). A když jste nesčetněkrát korumpovali ostatní lidi (něco za něco) ať už prodejem své práce či nákupem libovolného zboží za své peníze.

Ano, souhlasím s vámi, že směňovat cokoliv, co mi nepatří, je ZLOU KORUPCÍ. Rozdávat z toho, co mi nepatří, je ZLOU PROTEKCÍ. Zamyslíme-li se nad předchozími větami hlouběji, zjistíme, že zlá ve skutečnosti není ani korupce, ani protekce. Zlem je v obou případech jednání, jímž lidé zneužívají něco, co jim ve skutečnosti nepatří. Co jim bylo jen svěřeno ke správě. Ať už je to majetek nebo moc. Samotné pojmy NÁSILÍ, KORUPCE i PROTEKCE jsou ve skutečnosti neutrální. A ve své žádané podobě jsou dokonce uzákoněny. Násilí ve všech daňových zákonech, protekce třeba v zákonech o rodině a dědictví, korupce v zákoníku práce či v obchodním zákoníku.

Závěr? Dovedu si představit společnost, v níž zločinná protekce ani korupce neexistuje. V takové společnosti ovšem nemohou vládnout lidé. Neboť lidé prostě nejsou andělé. A příležitost z nich vždy bude dělat zloděje. Nebo si snad někdo myslí, že lékaři typu Ratha nebo Béma jsou rození lotři, kteří kradli už jako studenti mediciny? Ne. Zloděje z nich udělala příležitost.

293225

11.07.2013 23:38

Korupce v přímém přenosu

RE: Korupce je užitečnou metodou již od dob společenské dělby práce

Vojta49 84.?.?.?

Máte pravdu, pane Vávro. Ovšem byly i doby, kdy lidé ještě korupci neznali. Co byste řekl? Bylo to tehdy, v těch pradávných časech lepší? Jakými způsoby se tehdy lidé dělili o statky, potřebné k uspokojení svých životních potřeb?

Lidé tehdy pro tyto účely užívali jen dvě metody. NÁSILÍ a PROTEKCI. To co NÁSILÍM odebrali ze svého okolí (přírodě či jiným lidem), to spotřebovali buď sami, nebo PROTEKČNĚ přenechali svým blízkým. Jiný způsob uspokojování lidských potřeb neexistoval.

Teprve když vynalezli korupci (když ty mi dáš to, já ti za to dám ono), lidé si velmi oddechli. Korupce, tento skvělý lidský vynález, nahradila ve společenských vztazích většinu násilí. Odstraníme-li ji, nezbude, než se opět vrátit k násilí. Určitě to chcete?

293126

13.06.2013 14:34

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Dokud budeme dělit lidi na my a oni

Vojta49 84.?.?.?

ano, nehneme se z místa, pane Antiseptiku. Pokud se nenaučíme, co je to ZLO. Zlo je devastace hodnot. Tak jednoduchá je definice.

Nyní se podívejme, jaké "hodnoty" vyznávají třeba cikáni. Ti považují za nejvyšší hodnotu život v radovánkách, bez starostí a povinností, bez nutnosti pracovat. Z jejich pohledu jsme my, gadžové, naprostí hlupáci. Protože se dobrovolně vzdáváme (jimi uznávaných) nejvyšších hodnot života, trmácíme se, staráme, nelžeme, dřeme v práci. Proto námi opovrhují. A protože jim čas od času vnucujeme naše vlastní hodnoty, tak nás i nenávidí. Vidí v nás stádo ovcí, které je třeba "stříhat", případně stádo dobytka, které oni (ti chytřejší) mají právo "dojit".

Cikánská víra v hodnoty JE VÍROU MILITANTNÍ. Cikáni žijí v souladu se svou vírou. Oni nás vždy "stříhali" a "dojili". A budou to dělat stále. Co na tom, že tím devastují naše, bělošské hodnoty? Životy, zdraví, majetek?

Velmi podobné je to s vírou muslimů. I ten nejmírumilovnější muslim věří, že jen Islám je to jediné pravé náboženství, jen Alláh jediný bůh, ... A jen lidé, kteří věří v tyto "nejvyšší hodnoty" jsou ti správní lidé, ti NAŠI. A co ti ostatní? No přece už prorok Mohamed učil, že ty ostatní je třeba dovést ke správné víře. A když nebudou chtít? No tak jsou to zavilí nevěřící psi a nemají právo na život.

Co mají muslimové společného s cikány? Samozřejmě MILITANTNÍ VÍRU. Co to je fašismus, komunismus, maoismus, ... To jsou opět MILITANTNÍ VÍRY, pane Antiseptiku. A teď to nejdůležitější. V zájmu prosazování čeho bylo napácháno nejvíce ZLA na této planetě? Zmarněno nejvíce lidských životů? Způsobeno nejvíce bolesti? Zničeno nejvíce materiálních hodnot? VŽDY JEN A VÝHRADNĚ PŘI PROSAZOVÁNÍ MILITANTNÍCH PŘESVĚDČENÍ.

Závěr? Je naprosto nezbytné, pane Antiseptiku, dělit lidi na MY a ONI. A to dle toho nejdůležitějšího. Dle VÍRY, kterou jeden každý člověk vyznává. A držet si ty s militantní vírou co nejdál od těla. Nevěříte-li, zkuste se nastěhovat do libovolné cikánské osady. [smích]

291338

11.06.2013 13:56

Konspirace není žádná teorie – Insider Světové banky

RE: pěkná blbost

Vojta49 84.?.?.?

Zákon o príčinách a následkoch (stručněji kauzalita) patří skutečně k nejdůležitějším přírodním zákonům, pane Oracle. Na úrovni jednotlivce se nejviditelněji uplatňuje ve starém známém "bez práce nejsou koláče". Zde si jej jen málokdo troufne porušit. A stát se třeba bezdomovcem.

Na úrovni společnosti je však tento zákon dlouhodobě trestuhodně porušován. Příklady?

Vést nás, obyčejné lidi, dokážou jen nemnozí. Kdo nás vedl za socialismu? Nikoliv ti nejschopnější. Ale ti, kteří dokázali nejvíce ohnout hřbet a nejlépe papouškovat oficiální doktrínu. Kdo nás vede nyní? Ti nejschopnější z nás? Zase ne. Na vedoucí místa se pravidelně dostávají ti největší lháři a podvodníci (Gross, Řebíček, Rath, ...).

Druhý příklad, snad ještě důležitější. V celé lidské historii platil zákon kauzality i v oblasti lidského bohatství. Kdo si je dokázal opatřit a udržet, ten byl také vždy jeho nejlepším správcem. Jak je tomu dnes? Jediní, kteří dokážou vytvořit bohatství jsou podnikatelé. Nikdy a nikde nenajdeme v historii tvůrce bohatství v řadách politiků, byrokratů, jmenovaných správců, ...

Co ovšem vidíme dnes? V takzvaném (státním) vyšším zájmu je většina bohatství odebírána jejich tvůrcům. Formou zdanění lidské práce, zisku, spotřeby, majetku, ... Tuto většinu společenského bohatství si (legalizovaným) násilím přisvojuje skupinka demokraticky zvolených "zástupců lidu" a mafiánů, kteří je ovládají. A tato skupinka té nejzběsilejší chátry v zemi ovládá největší část společenského bohatství vyprodukovaného ve většině vyspělých zemí. Kdyby neměli k dispozici demokratický stát a jeho mechanismy, nejspíše by tito lidé strádali hladem. V současné "demokratické" společnosti jsou však jejími méně či více viditelnými vůdci. Kteří nám vládnou tak, že si v rozporu se zákonem kauzality přisvojili právo rozhodovat o našem bohatství. To je bohužel rub demokracie.

A věřte nebo ne. Porušování přírodních zákonů se vždy v historii lidem vymstilo. Obvykle dost ošklivě.

291162

10.06.2013 14:05

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Vojta49 84.?.?.?

> zdanění každého vyvezeného pracovního místa.

Obávám se, pane Stworo, že Váš nápad není proveditelný. Proč? Představme si nadnárodní společnost se sídlem v libovolném daňovém ráji, třeba na Kajmanech. Až dosud provozovala několik reálných továren ve vyspělých zemích. Z rozhodnutí majoritního vlastníka, Američana žijícího v Monaku, některé z nich uzavře. Třeba továrnu ve Španělsku a Švédsku. Ve své kanadské továrně jen sníží počet zaměstnanců.

Místo nich otevře jedinou továrnu v Číně. Ovšem jen s polovinou původních zaměstnanců v Kanadě, Švédsku a Španělsku. I tak výkon této jediné továrny snadno nahradí výkon v těch původních, stále více zatížených "oprávněnými" sociálními náklady.

KDO vybere daně z vyvezeného pracovního místa? Kajmanské ostrovy? Proč? O práci přece přišli Španělé, Švédi a Kanaďané. Jak tyto země, resp. jejich daňoví byrokraté prokáží, že nově otevřená továrna kajmanské společnosti v Číně reprezentuje právě ta jejich původní pracovní místa? Jak se španělské, švédské a kanadské úřady podělí o nároky na daně, když nových míst je jen polovina? A OD KOHO budou ty daně vymáhat? Od kajmanské společnosti? Cha. Od jejího (skrytého) amerického majoritního vlastníka? Cha, cha.

Je mi líto, ale výběr "daně z vyvezeného pracovního místa" je stejně reálný, jako vize, že lidem se jednou stane práce základní životní potřebou. Nestane. [mrknutí jedním okem]

291070

04.06.2013 14:40

Již brzy v práci zastaráte, nebo už jste

RE: .

Vojta49 84.?.?.?

> Předpovídám peklo na Zemi díky technologickému vývoji.

Podobné "peklo" předpovídali vizionáři jako Vy, pane Maxime, už na počátku průmyslové revoluce. A dělníci z manufaktur tehdy také ničili stroje, které jim údajně braly práci. Opravdu se naše planeta stala v průběhu 18. a 19. století peklem? Že ne? Proč? Protože stačil prostinký přechod z dvanáctihodinové na osmihodinovou pracovní dobu. A růst produktivity byl kompenzován. Co brání dnes přechodu z osmihodinové pracovní doby na kratší? Dle mého soudu jen zbytečný konzervatismus a stupidita.

Na rozdíl od Vás já vidím problém zaměstnat nevzdělatelnou část populace. U nás například cikány. Žádný problém by to nebyl, pokud by jich v ČR žilo 1000, jako těsně po válce. Jenže počet cikánů se každých 14 let zdvojnásobuje. Dnes už je jich u nás bohužel přes 300 tisíc. Kolem roku 2070 přečíslí cikánská populace českou. My tady sice už nebudeme. Ale co naši vnuci?

Bajky o tom, kterak cikány (příp. i ostatní populaci s IQ pod 80) převychováme a naučíme je být spolehlivými, pracovitými a učenlivými laskavě vynechte. Zkušenost ukazuje, že se nic takového nedaří už 600 let. Tato doba představuje v cikánské populaci 40!!! generací. A co se nepodařilo ve čtyřiceti generacích, v následujících čtyřech se rozhodně nezdaří.

Kterak řeší tento problém pan Keller? Neřeší, že? On jej zřejmě považuje vedle problému elit za okrajový. Prostě odborník na ... [chechtot]

290770

03.06.2013 14:26

Čína spálila 3 americké dodávky geneticky upravené kukuřice

RE: Jíte GMO?

Vojta49 84.?.?.?

> Tedy jestli se s pravděpodobností hraničí s jistotou neprokáže, že neškodí, nemají se používat.

Moc pěkná logika, pane Heriote. To tedy znamená, že jestli se s pravděpodobností hraničí s jistotou neprokáže, že:

- černá kočka přes cestu,
- Viagra,
- uhranutí pohledem,
- čistá pitná voda,
- hejkalové a bludičky,
- elektřina, ...,

neškodí, je nezbytné se jich vyvarovat? Opravdu? Ubezpečuji Vás, že 15 mm dešťových srážek na metr čtvereční čisté vody s jistotou zabije dospělého muže. Při jejím perorálním užití. Zakážeme proto vodu? [velký smích]

290694

02.06.2013 00:52

Hrozba celosvětové sodomie

RE: uz je to tu

Vojta49 84.?.?.?

Každý živý organismus je stvořen k jedinému cíli, paní Kateřino. K naplnění základního zákona života. Vyprodukovat

1) co nejvíce a
2) co možná nejkvalitnějších

vlastních potomků. I my, lidé. Co z toho plyne?

Plození potomstva je ve skutečnosti evoluční soutěží. níž soutěží každý jednotlivec především sám za sebe (resp. za své geny). A soutěž v plození probíhá i mezi oběma pohlavími. A navíc v souladu s dalším přírodním zákonem. Tedy se zákonem, nutícím organismus uspokojit všechny své potřeby (i plození) s vynaložením co nejméně energie. Než se pokusíte tento fakt oponovat, vzpomeňte na obvyklé chování rozvedených rodičů. Matka se snaží z otce vyrazit co nejvyšší alimenty, otec se snaží platit co nejmíň. Oba přitom usilují o maximální výchovný vliv na své dítě. Dítě je cíl vztahu. Nikoliv vztah sám.

Pan Oracle má hlubokou pravdu v tom, že monogamie je evolučně škodlivá. Umožníte-li mladé ženě rozhodnout se, zda chce být raději čtvrtou manželkou schopného, bohatého a mocného muže, než první a jedinou ženou líného lempla, obvykle se rozhodne pro prvou variantu. Proč? No protože její potomci s vysokou pravděpodobností zdědí vlastnosti (geny) i majetek po svém otci. A protože schopný muž snadno uživí čtyři ženy včetně jejich potomků, ráda se o něj s jeho ostatními ženami podělí.

Co potom s neschopnými muži? V zemích, kde není polygamie postavena mimo zákon, žijí tito muži obvykle mnišským životem. Podobným "mnišským životem" žijí i jedinci mnoha jiných živočišných druhů, pokud o ně není z řad jejich sexuálních partnerů zájem. Například jelen, který není schopen obhájit svou skupinku laní, kos, který nedokáže uhájit před ostatními kosy dostatečně velký revír, k uživení sebe, kosice a mláďat, páv, který nemá dostatečně atraktivní ocas, ...

Samičky obvykle tento problém nemají. Partnera ploditele obvykle seženou snadno. Je ovšem jen na nich, jak kvalitního. Samičky (i lidské) totiž do plození společného potomka obvykle investují daleko víc, než samečci. Pokud se ovšem výběr partnera nezdaří, ... Však Vy víte. [mrknutí jedním okem]

290607

21.05.2013 13:36

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Duše

Vojta49 84.?.?.?

Fakt, že muži dávají u žen přednost mládí a kráse před intelektem a vzděláním je kravina? Podívejme se tedy na typické chování žen, které vidíme všude kolem sebe.

Drtivá většina žen usilovně rozvíjí své duševní schopnosti. Učí se latině, starořečtině, sánskrtu, ..., světovým jazykům. Studuje chemii, fyziku, astronomii, filosofii, ... Neplete si přírodní vědy se zákonem džungle. [mrknutí jedním okem]

Nebo snad ne? Nebo se ženy spíše odbarvují na blond. Protože mládí je blonďaté. Hubnou a cvičí, protože mládí je štíhlé. Všemožně zakrývají své vrásky, protože mládí je nemá. Depilují si nohy a dokonce se zbavují i svého pubického ochlupení, protože mládí je holé. Zvětšují zdánlivý objem svých vlasů a řas, protože mládí má obvykle bujné hřívy dlouhé řasy. Absolvují i velmi bolestivé procedury (liposukce, odoperování spodních žeber, různé implantace, ...), aby vypadaly mladší a krásnější. Oblečením a kosmetikou rafinovaně zakrývají své vady a zdůrazňují své přednosti.

Co říkáte paní Jarmilo? Co vídáme častěji? Ty studující a osvícené ženy? Nebo spíš ty načesané, vyfintěné a zmalované? Některé dokonce i ve vysokém věku?

Samozřejmě, že většina žen usiluje daleko víc o mladý a krásný vzhled, než o vzdělání a osvícení? Proč? Protože v celé lidské historii se to ženám vyplatilo. Ty mladé a krásné prostě byly vždy úspěšnější. A lidé, paní Jarmilo, lidé zásadně dělají raději to, co se jim vyplatí. Toho jste si ještě nevšimla? [smích]

290075

20.05.2013 14:11

Ještě jednou k preventivní mastektomii

RE: Duše

Vojta49 84.?.?.?

Paní Kateřina má pravdu, paní Jarmilo. A také mají pravdu všichni ti, kteří vědí, že člověk je produktem (výtvorem) svých vlastních genů. A tyto geny si člověka stavějí k jedinému cíli. Aby je tento jedinec přenesl do budoucnosti. Samozřejmě v podobě svých potomků.

Geny si nás stavějí různě. Někteří lidští jedinci jsou pak v přenosu svých genů úspěšnější, jiní méně. A co rozhoduje o úspěchu? Přírodní a pohlavní výběr. Základní prvky přírodního výběru jsme díky tzv. sociálním vymoženostem téměř zcela potlačili. A dosáhli tak toho, že nejúspěšněji se rozmnožují ty skupiny lidí, které bezohledně parazitují na většinové společnosti.

Jinak je to s pohlavním výběrem. Zde nám dosud zcela velí naše prastaré pudy, kódované našimi geny. Vás ženy intuitivně nutí hledat mocné, bohaté, schopné, vzdělané, talentované, ... muže. Kteří co nejlépe zabezpečí Vás i Vaše potomky v nejisté budoucnosti. My muži pak upřednostňujeme u žen (v pořadí dle důležitosti) mládí, zdraví a krásu. Proč? No protože mladá, zdravá a krásná žena dává záruku co největšího množství zdravých a krásných potomků. A to je to, oč naše geny "usilují". Intelekt ženy zde hraje zcela podřadnou úlohu.

Namítnete, že dnes už to zdaleka neplatí. Nejschopnější muži už přece zdaleka nemají se svými několika partnerkami velká množství dětí. To je pravda. I v oblasti pohlavního výběru jsme učinili řadu stupidních "vynálezů", které úspěšně brání našim genům v jejich fungování. A důsledky? Ty vidíme všude kolem sebe. Kvalita lidské populace v průměru těžce upadá. Lidí s IQ pod osmdesát přibývá několikanásobně rychleji, než lidí s IQ nad 120. A pokud se tento trend nepodaří zvrátit, dožijí se naši potomci nepěkných věcí.

A příčiny? Ty tkví v lidské stupiditě. Tedy v neschopnosti, rozeznat ze signálů z vnějšího prostředí, že něco děláme špatně. Takže klidně dál vyprávějte své bludy, paní Jarmilo. Budou-li se jimi Vaši potomci řídit, dopadnou ještě hůř, než Vy. Je mi líto. [smích]

290039

08.05.2013 14:38

Pokrytectví Ban Ki-moona ohledně izraelských útoků na Sýrii

RE: Jak je možné, že to Sýrie dva (!!!) roky ustála

Vojta49 84.?.?.?

Tak bohatá Česká spořitelna, říkáte pane Korutane? Ovšem kam se to její "socialistické bohatství" vypařilo? ČR totiž na ní při privatizaci ohavně prodělala, viz http://hn.ihned.cz/c1-11233090-na-privatizaci-sporitelny-stat-tratil-23-miliard.

A ČNB? Ta po celou dobu drží rezervy ve výši pár desítek miliard. A to včetně zlata. Z čeho by asi tak napůjčovala českým vládám půldruhého bilionu?

Důvodem zadlužení není žádné "politické zadání". Nebo snad chcete tvrdit, že nejzadluženější země světa - Japonsko, poslouchá čísi politické zadání? Ha, ha. Důvod je úplně jiný. Prostí lidé ve vyspělých zemích si v poválečných mírových desetiletích rychle zvykli na nezasloužený a stále rostoucí blahobyt. Jednoduše řečeno, za málo úsilí hodně konzumu. Nebo jinými slovy, chceme za málo práce příliš peněz.

Když se v devadesátých létech trh práce globalizoval, nabídly na něm země jako Čína, Indie, Bangladéš, ... daleko levnější práci za méně peněz. A o tu naši (japonskou, americkou, ...) drahou už není zájem. Co dělat, když za svou práci nedokážeme inkasovat tolik, kolik si přejeme spotřebovávat? Jednoduše si zvolíme politiky, kteří nám náš obvyklý blahobyt zajistí. A protože oni to jinak neumějí, tak na dluh.

Jsme prostě líní, rozmařilí a zpovykaní. A protože si to nedokážeme připustit, vymýšlíme si raději bludy o jakémsi "politickém zadání". [velký smích]

289343

07.05.2013 13:50

Pokrytectví Ban Ki-moona ohledně izraelských útoků na Sýrii

RE: Jak je možné, že to Sýrie dva (!!!) roky ustála

Vojta49 84.?.?.?

Odpověď na otázku "komu ČR vlastně dluží?" není žádným tajemstvím, pánové. Je zde. Zjistíte tam například, že dluhopisy za cca 50 miliard drží české domácnosti. A právě se začíná prodávat další emise. Každý si může koupit, dokonce i Vy, pane Oracle.

Ovšem zdaleka nejvyšší objem našich státních dluhů drží zahraniční banky, penzijní a investiční fondy, pojišťovny a pod. Proč zahraniční? No protože z dob socialismu jsme žádné naše bohaté banky, fondy či pojišťovny nezdědili. Nebo snad pamatujete nějakou, která by měla v roce 1989 kapitál ve výši několika set miliard korun, aby si mohla dovolit nakupovat státní dluhopisy? [chechtot]

Za daleko důležitější otázku, související s naším státním dluhem já považuji zjištění: KDE JSOU TY PENÍZE?!? Co myslíte, pánové?

Ano. Všichni známe kauzy Gripen, Pandur, Promopro, Casa a pod. To jsou však jen nepodstatné drobné. Dle údajů České státní správy vydává naše veřejná správa (tedy státní i komunální politici) už několik let každoročně 200 miliard (200 000 000 000,- Kč) za něco, co se ve veřejných rozpočtech skrývá pod položkou INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ SYSTÉMY. Opravdu naše země potřebuje rok co rok utratit PĚTINU!!! státního rozpočtu za jakési "informační a komunikační systémy"? Co to ve skutečnosti je? No přece IZIP, S-karty, Opencard, nový (nefunkční) centrální registr aut, ...

Závěr? Čím víc si budeme utahovat opasky, čím větší daně budeme muset platit, tím víc si naši politici ukradnou z veřejných rozpočtů prostřednictvím "informačních a komunikačních systémů", či podobných rozpočtových hrátek. A pokud příjmy rozpočtů nepostačí, tak si na to politici jednoduše půjčí. Vždyť pro ně je přece to nejdůležitější, CO JE DOMA. To se počítá. A po nich třeba potopa.

289268

28.04.2013 18:29

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Vojta49 84.?.?.?

Připojuji se k panu Mtk. Ani já nerozumím tvrzení pana Udo1

> Marxizmus a skutočný komunizmus sa vylučujú

V tomto "moudru" totiž nejde o žádný "předstíraný komunismus", pane Mirdo. Nýbrž o marxismus. Ani nejde o žádný opak. Nýbrž o dva jevy, které se údajně vzájemně vylučují. Tak, jako se například vylučuje kretenismus a skutečná genialita.

Vy tomu zřejmě rozumíte. Budete tak laskav, a objasníte nám to? [smích]

288992

25.04.2013 14:53

Jak FBI pěstuje, financuje a vybavuje americké teroristy

RE: Zásadní otázky

Vojta49 84.?.?.?

Díky všem za reakce na mé otázky. Potěšily mě. Dokonce i ty nesouhlasné. Proč? No protože jejich autoři nebyli schopni racionálně oponovat můj názor. Zmohli se jen na tupení mé osoby. A to je sice nechtěné, ale přece jen ocenění. Tedy toho mého názoru.

K islámu. Muslimové jsou nesmírně hrdí lidé. Jsou hrdí především na svou víru, na své náboženství. V jejich očích je islám tím jediným a pravým náboženstvím na světě. Jejich trauma (nespokojenost) pak plyne z rozporu. Z rozporu mezi hrdostí na dokonalou víru a zklamáním z toho, jak druhořadou roli hraje tato víra v současném světě. Každé trauma následně vede ke hledání viníka. "Kdo nám to způsobil?" Přece nevěřící psi!

Možná někdo namítne, že většina muslimů jsou lidé mírumilovní. A já odpovím. Stejně mírumilovní, jako byla většina Němců v době, kdy nastupoval k moci Hitler? Stejně mírumilovní, jako většina Japonců před Japonsko-Čínskou válkou, v níž pak s nesmírnou krutostí povraždili několik milionů čínských civilistů? Stejně mírumilovní, jako tzv. Rudé gardy v Číně, které rovněž jen na základě nenávisti k jiné skupině lidí vyvraždily několik desítek milionů svých vlastních nevinných civilistů?

Od středověku žili Němci společně s Čechy v Sudetech. Zcela pokojně. Až přišel jeden, který je přesvědčil, že jejich hlavním nepřítelem a zdrojem všech jejich nesnází jsme přece my, Češi. A bylo vymalováno. Krom Sudet jsme nakonec přišli i o celou republiku.

Na základě všech těchto historických zkušeností navrhuji. Jestliže muslimové tak strašlivě nenávidí náš nemuslimský svět, nechť laskavě táhnou k čertu. A jdou žít tam, kde jim byla jejich "svatá víra" vštípena. Čím dřív, tím líp. Nerad bych se dožil doby, kdy nový muslimský "Hitler" vnukne muslimské mírumilovné většině onu myšlenku. Tu myšlenku, že my, nemuslimové, vlastně nemáme právo na vlastní životy ani na majetek, který vlastníme. A muslimové si je s řevem "Allahu akbar" začnou brát. Naše životy i majetky. Pak už bude pozdě.

288799

24.04.2013 13:51

Jak FBI pěstuje, financuje a vybavuje americké teroristy

Zásadní otázky

Vojta49 84.?.?.?

Muslimové dnes nejsou vůbec šťastní.

Nejsou šťastni v Gaze.
Nejsou šťastni v Egyptě.
Nejsou šťastni v Libyi.
Nejsou šťastni v Maroku.
Nejsou šťastni v Íránu.
Nejsou šťastni v Iráku.
Nejsou šťastni v Jemenu.
Nejsou šťastni v Afghánistánu.
Nejsou šťastni v Pákistánu.
Nejsou šťastni v Sýrii.
Nejsou šťastni v Libanonu.

První otázka: JSOU VŮBEC NĚKDE ŠŤASTNI?

Ano, jsou šťastni v Austrálii.
Jsou šťastni ve Velké Británii.
Jsou šťastni v Kanadě.
Jsou šťastni v USA.
Jsou šťastni ve Francii.
Jsou šťastni v Německu.
Jsou šťastni v Itálii.
Jsou šťastni ve Švédsku.
Jsou šťastni v Dánsku.
Jsou šťastni v Norsku.
Ano, jsou šťastni v každé nemuslimské zemi.

Druhá otázka: A KOHO OBVIŇUJÍ?

Ne islám.
Ne své vůdce.
Ne sebe.

Obviňují obyvatele všech zemí, ve kterých se cítí šťastni!
A chtějí ty země změnit, aby byly takové, jako země, ze kterých utekli, protože tam byli nešťastní.

Závěrečná otázka: NECHÁME SI TO LÍBIT?

288745

22.04.2013 22:12

Hitler vyhrál válku

RE: Pan Vít nám tu historii pěkně zamotal

Vojta49 84.?.?.?

Dobře napsáno, pane Brblo. Na dokreslení snad ještě jeden překvapivý fakt. V mezinárodním srovnání vycházejí Němci jako jedni z nejchudších v Evropě. Bohatší jsou prý i Slováci a Řekové, viz zde.

288675

17.04.2013 15:20

Prozrazená data z daňových rájů : V tomto skandálu je něco shnilého

RE: je otázka, zda platí

Vojta49 84.?.?.?

Máte naprostou pravdu, pane F.o.h. Představa, že svět ovládají peníze je dětinská. Trpí jí obvykle chudáci. Kteří nikdy neměli dostatek peněz. A tak si ani sami nemohli vyzkoušet, že samotné peníze ke štěstí nestačí. Chudák totiž nikdy nepřijde na to, že ZA PENÍZE NELZE KOUPIT NIC Z TOHO, CO JE PRO LIDSKÝ ŽIVOT OPRAVDU DŮLEŽITÉ.

Nikdo si nedokáže za žádné peníze koupit ČAS. A vrátit se jím zpět do okamžiku, kdy si vlastním chybným rozhodnutím zpackal život. Rovněž si nelze koupit ZDRAVÍ. Ač mnozí soudí, že ano. Také si nelze koupit LÁSKU, ÚSPĚŠNÉ POTOMKY, PŘÁTELSTVÍ, ČEST, UZNÁNÍ DRUHÝCH, VZDĚLÁNÍ, MOUDROST, ... Dokonce známe případy lidí (Mao, Presley, Kaddáfí, Chávez), kteří ač disponovali miliardami, nedokázali si jimi zachránit ani svůj vlastní ŽIVOT.

Co důležitějšího, než jsem vyjmenoval, si mohou boháči koupit? [smích]

288257

11.04.2013 11:52

Kdo je terorista?

RE: Titulok

Vojta49 84.?.?.?

Promiňte, pane Унексистe. Obvykle si z věřících legraci nedělám. Ovšem Vaše víra není jen iracionální. Ona je i nebezpečná. Přesvědčíte-li o její "pravosti" libovolnou ženu v období její gravidity a laktace, ohrožujete zdraví její i jejího potomka. Vámi doporučovaná strava totiž téměř postrádá vápník. A řadu pro plod i matku dalších životně důležitých látek.

Klidně čiňte libovolné stravovací pokusy. Ovšem jen sám na sobě. Ostatní nechte, ať si svou stravu zvolí sami. [smích]

288006

11.04.2013 01:12

Kdo je terorista?

RE: Titulok

Vojta49 84.?.?.?

> Hlavne nasa traviaca sustave nie je schopna poriadne stravit masotu potravu

Na tak hurá. Hlavně že Vy máte bachor, čepec, knihu a sléz abyste mohl dokonale trávit zelenou potravu. Nebo snad nemáte? [mrknutí jedním okem]

287992

08.04.2013 17:18

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Bohatí na dluh, ale ne bohabojní

Vojta49 84.?.?.?

Objem úvěrových zdrojů je v podstatě nekonečný, pane Ppppp. Vůbec nezávisí na nějakých Vašich "naakumulovaných prostředcích". To je prostý a snadno ověřitelný fakt. Stačí, zkontrolovat, kolik finančních prostředků mělo lidstvo k dispozici před 100 lety a kolik jich má dnes. Veškeré navyšování objemu světových financí je zajišťováno JEN A VÝHRADNĚ ÚVĚREM. Co z toho plyne? Úvěr je dostupný všem.

Vaší ostatní argumentaci příliš nerozumím. Sice chápu, že se snažíte odstranit z lidské společnosti nespravedlnost. A snažíte se mi vysvětlit, že POSLÁNÍM ČLOVĚKA ZDE NA ZEMI JE PEČOVAT O BLAHO VŠECH. A já se Vám na oplátku snažím vysvětlit, že tomu tak není. Proč? No protože takové jednání je v rozporu s přírodními zákony, v jejich rámci se vyvíjíme a žijeme.

Je například naprosto vyloučeno, abyste svému nejlepšímu příteli nabídl k milostným hrátkám svou partnerku. A to by ji třeba chtěl i Dežo Lakatoš a mnozí další. Proč jim ji nepůjčíte? Proč jim neposkytnete také část blaha, které si s ní užíváte sám? Vždyť je přece nespravedlivé, abyste ji měl jen sám pro sebe. A jí by nakonec vůbec neubylo. Nebo tak daleko rovná práva všech na všechno nesahají? Co říkáte? A kam až tedy? A kdo to určil? [velký smích]

287837

07.04.2013 18:56

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Bohatí na dluh, ale ne bohabojní

Vojta49 84.?.?.?

Díky za vysvětlení, pane Ppppp. Používání vypůjčených zdrojů je tedy dle Vás špatné proto, že není dostupné každému.

Z Vaší logiky ovšem plyne, že špatná je také většina profesí. Vždyť pilotovat letadlo může jen málokdo. Vrtat zuby, řídit traktor, projektovat stavby, ..., též. A to už vůbec nehovořím o povoláních, založených na talentu (výtvarník, houslista, dirigent). Veliká nespravedlnost, ne? To Vám nevadí? NEROVNOST, PLYNOUCÍ ZE ZÁKLADNÍCH LIDSKÝCH VLASTNOSTÍ?

Jenže. Ta Vámi kritizovaná nerovnost je na nich přece založena také. Ono totiž postavit pěkný dům na hypotéku, za rozumnou cenu, vůbec není snadné. A velmi obtížné je také pravidelně inkasovat za jeho pronájem tolik, aby to stačilo na splátky hypotéky, na údržbu domu, na daň z příjmů a dokonce i na živobytí majitele. To je totiž veliké umění. To dokážou jen nemnozí. Úplně stejně, jako pilotovat letadlo, psát dobré programy či řídit úspěšnou firmu.

Závěr? ÚVĚR JE REÁLNĚ DOSTUPNÝ VŠEM. A ne že ne. Jenže ne všichni jej dokážou získat. A ještě míň je těch, kteří jej pak dokážou smysluplně investovat.

Pro pana Zaffara. Říkáte, že

> motivací pro danou činnost (má být) prostě to, že je obecně potřebná ...
Pěkné. Kdo stanoví, co je "obecně potřebné"? Třeba ve sporu dvou sousedů? Jednomu dává jeho jabloň úrodu a druhému vrhá stín na jeho zahradu. Porazit? Nebo. Kdo rozsoudí dva soky, kteří oba usilují o stejnou krasavici? Komu má připadnout? Bude obecně potřebnější, aby se stala ženou Pepy či Franty?

Vaše filosofická úvaha je k ničemu, pane Zaffare. Je z kategorie takzvaného JETŘEBISMU. Pamatujete-li ještě doby reálného socialismu, začínala tak většina oficiálních proslovů. Aparátčík hřímal z tribuny: Soudruzi, JE TŘEBA ... A co dál? Nic.

Nejdůležitější motivací chování všech živých organismů je základní přírodní zákon života, pane Zaffare. Jako filosof jej jistě znáte. Ty organismy, které jej nedokázaly naplnit už na tomto světě nejsou. Prostě vyhynuly. Je docela dobře možné, že třeba Neandertálci se chovali dle Vašeho snu. A konali jen to, co je "obecně potřebné". Pak jsme ovšem přišli my a konali jsme to, co bylo potřebné nám a našim dětem. A ejhle, Neandertálce už nějaký čas nepotkáváme. [smích]

287792

06.04.2013 17:05

Operace se zdařila, evropský pacient zemřel

RE: Bohatí na dluh, ale ne bohabojní

Vojta49 84.?.?.?

Rozumím-li Vašemu rozhořčení správně, pánové, postavit dům proto, abych jej následně prodal či pronajal (tedy pro zisk) je špatné. Vypěstovat obilí, utkat látku, ušít boty, napsat program, vyrobit auto, ..., pro zisk je také špatné? Nebo je snad špatné to, když si na nějakou podobnou aktivitu půjčím? Proč?

Může mi to prosím někdo z Vás vysvětlit? Co je tak špatného na tvorbě hodnot na dluh? Nebo snad nově postavený dům nemá hodnotu jen proto že je vystavěn na dluh?

287739

31.03.2013 16:46

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

RE: komunistická strana nabízí řešení !

Vojta49 84.?.?.?

Ha,ha,ha... "Odstranění vykořisťování" je jen ubohá zástěrka. Za ní se v komunistickém učení skrývá především LOUPEŽ A VRAŽDĚNÍ. Loupeži se v komunistickém učení eufemisticky říká "zespolečenštění výrobních prostředků". Ovšem fakticky je to krádež majetku schopných neschopnými. A pokud si ti schopní budou svůj majetek bránit, vymýtí je neschopní "revolučním třídním bojem". Což je eufemismus pro sprosté vraždění.

A ještě něco ke Stalinovi. On byl krom jiného také "velkým učitelem". Jeho "Politická ekonomie socialismu" je šestisetstránová "učebnice", plná zoufalých nesmyslů. Například Stalinova "objevu" toho, že kybernetika je buržoazní pavěda. Touto svou (tvrdě prosazovanou) poučkou se prakticky už Stalin zasloužil o pád tzv. socialistického bloku. Způsobil jí totiž nenapravitelné technologické zaostávání všech zemí, v nichž byl komunismus vedoucí ideou.

287399

21.03.2013 16:49

Z amerického snu se rychle stává noční můra

RE: k poznámce editora

Vojta49 84.?.?.?

Tak státy vzniky už v dobách, kdy lidé žili převážně v lovecko-sběračských tlupách? Tak o tom nám vyprávějte, pane Aristokrate. To bude veselé. Zajímaly by mě zejména ty pradávné státy ve střední a jižní Africe. A nezapomeňte jejich jména, data vzniku, jména vládců, ... A hlavně. Jak a v jakých měnách vybíraly už tehdy (před několika tisíci léty) ty daně. [chechtot]

Chcete-li konkrétní příklad pasteveckého kmene, který dodnes zaměstnává příslušníky lovecko-sběračského kmene, zkuste googlovat třeba "Khoikhoiové". A stát jim může být ukradený.

Dál by mě zajímalo, jak stát
> rozhoduje o tom kdo co a kde bude vlastnit.
To je další Vaše "perla". Tak schválně. Který stát a jak zařídil, že Bill Gates (dříve Ford, Baťa, Kamprad, ...) získali své bohatství, zatímco Lojza Líný, jeho otec i děd dodnes nemají zhola nic? To by mě opravdu moc zajímalo.

K demokracii. Základní předností demokracie je to, že poskytuje rovnost rovným. Její hlavní chybou je, že poskytuje také rovnost nerovným. Moc pěkně o tom píše José Ortega v knize Vzpoura davů. Dáte-li si tu práci, projít si (alespoň googlem) ty nejdůležitější pasáže, dáte mi za pravdu. Prostě DAV NENÍ SCHOPEN VLÁDNOUT ničemu. Ještě nikdy v historii se nic podobného nezdařilo. A jak je zřejmé, ani dnes se davu (tedy široké demokracii) vládnout nedaří. Nebo snad daří? [smích]

286836

21.03.2013 00:02

Z amerického snu se rychle stává noční můra

RE: k poznámce editora

Vojta49 84.?.?.?

To důležité v mém předchozím sdělení říká, že k vytvoření vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec JE PODSTATNÝ MAJETEK. A nikoliv

> protřebuješ stát k tomu abys mohl někoho zaměstnat

jak soudíte Vy, pane Aristokrate. V okamžiku, kdy se z prehistorických lovců-sběračů stali zemědělci, začali si ti schopnější (a majetnější) najímat ty méně schopné na práci. Začali jim PŮJČOVAT svá pole, pastviny, stáda, ... Vznikl zaměstnanecký poměr. O nějakém státu tehdy ještě nebylo ani potuchy. Státy si až o mnoho později pořídili opět výhradně bohatí. Především k ochraně svých majetků. Chudáci nepotřebovali nic chránit. A hlavně, neměli žádné prostředky, kterými by přispívali k budování a udržování STÁTNÍ MOCI.

Co je na tom zajímavé? Dokud státy plnily jen tuto svou původní roli (ochránce území a majetků), nebyly s nimi takové problémy, jako dnes. Čím to, že dnes státy drze (a obvykle nekompetentně – viz dotace solárních elektráren) zasahují do všech myslitelných oblastí našich životů? Tato tragédie nastala v důsledku politického uspořádání, které si vynutili neschopní. Je tomu už více než dva tisíce let, co Sokrates varoval své současníky slovy:

DEMOKRATICKÉ ZŘÍZENÍ DOPLATÍ na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.


A měl naprostou pravdu. Příčinou těch nejhorších současných problémů není ani stát, ani kapitalismus, ani církev, ani bankéři, ani ... Tou příčinou je stav, kdy ZLOČINCI (DEMOKRATICKY) ZÍSKALI VEŠKEROU MOC.

Bohužel drtivá většina lidí tuto tragédii nevidí. Hledají příčiny svých potíží všude jinde, jen ne v demokracii. Mnozí naopak upřímně (a naivně) věří, že stávající problémy lze odstranit prohloubením demokracie. Zapomněli, že Hitler se také dostal k moci demokraticky. Co s tím?

286781

19.03.2013 16:34

Z amerického snu se rychle stává noční můra

RE: k poznámce editora

Vojta49 84.?.?.?

Vaše představy o fungování světa jsou poněkud infantilní, pane Aristokrate. Zaměstnávání NENÍ o tom, kterak se dva lidé dohodnou
> že budou spolupracovat na dosažení nějakého cíle.

Zaměstnávání je ve skutečnosti VZTAH MEZI VLASTNÍKEM VÝROBNÍCH PROSTŘEDKŮ a jejich najatou obsluhou. Budoucí vlastník výrobních prostředků vymyslí, co dělat. Zariskuje a nakoupí (třeba na dluh) budovy, stroje a suroviny k tomu, aby mohl vyrábět. Pak ty budovy, stroje a suroviny PŮJČÍ zaměstnanci. Ten je pak za dohodnutou odměnu (mzdu) obsluhuje. Viz dělník a NC stroj, pilot a letadlo, řidič a kamion, lékař a soukromá klinika či pasáček vepřů a sedlákovi vepři.

Vaše představa, že dva rybáři spolu půjdou na ryby a večer se rovným dílem podělí o úlovek NENÍ ZAMĚSTNÁVÁNÍ. To je nesmysl. Prostým pozorováním rybářů a jejich chování zjistíte, že toto obvykle nedělají. Proč? No protože si každý raději nese domů to, co sám chytil. A pak třeba i svůj úlovek někomu věnuje.

Závěr? Neschopní chudáci nikdy nikoho nezaměstnají. Proto je v chudých oblastech Země trvalý nedostatek práce. Nejsou tam lidé, kteří by mohli těm ostatním půjčit nějaké výrobní prostředky. [smích]

286673

14.03.2013 15:55

Otevřený dopis panu Miloši Zemanovi

RE: NEUVĚŘITELNÁ NAIVITA!!!

Vojta49 84.?.?.?

> Dnes už na světě neexistuje ... jediná vláda, která by nebyla pod jejich kuratelou.

Tímto jste nám, naivkům, otevřel oči, pane Carto. Už to vidím v barvách. Čínská komunistická vláda, Rusko v čele s Putinem, Indie, Malajsie, Bangladéš, ..., všichni tito patolízalové poslouchají na slovo ... A co teprve Severní Korea, Venezuela a Kuba, že? A dokonce i všichni Arabové, což? Lhostejno, zda si říkají Egypťané, Lybijci nebo Palestinci. [chechtot]

286312

10.03.2013 23:59

Česká televize připravila neseriozní diskuzi o přímé demokracii

RE: smích bohů?

Vojta49 84.?.?.?

Volby do obecních zastupitelstev v malých obcích JSOU PŘÍMOU DEMOKRACIÍ, pane Pietroo. Přesto vidíme spoustu obcí, které jejich zastupitelé rozkrádají prosazováním nesmyslných projektů pro firmy svých blízkých, jiné zadlužují, v dalších se zastupitelstvo tak rozhádá, až se úplně rozpadne. Důvod? Tyto problémy byly jsou a budou, dokud LIDEM POVLÁDNOU LIDÉ.

Kdo má tedy lidem vládnout? SPRAVEDLIVÁ A PŘÍSNÁ PRAVIDLA. Taková, aby se lidem velmi vyplácelo je dodržovat. A naopak velmi nevyplácelo je porušovat. Příklad? Na Tchajwanu jsou všechny účtenky ze zákona vybavené unikátním číslem. A jsou slosovatelné. Stát z nich pravidelně losuje výherce nemalých částek. Lidé tak nekompromisně trvají na vydání pokladní stvrzenky za každý i sebemenší nákup. Vždyť je to přece los.

Výsledek? Obchodník, který by chtěl prodávat "na černo" a unikat tak z odvodu DPH nebo daně ze zisku nemá šanci. Bez pokladní stvrzenky si od něj nikdo nic nekoupí. A Tchajwan tak má jeden z nejlepších výběrů daní na světě. Už od roku 1951. Je to složité? [smích]

286166

05.03.2013 23:46

Jste připraveni?

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Vojta49 84.?.?.?

Namísto racionální definice Vaší nové ekonomické kategorie zvané "vnitřní hodnota" jste mě počastoval/a pohádkou. Čekal jsem to. Nic nového jsem se nedozvěděl. Nepotěšil/a jste mě. Ani já Vás nepotěším.

V internetových diskuzích je tento jev typickým. Vymýšlením a publikováním podobných nesmyslů mnoho lidí nahrazuje skutečné vědomosti. Jde o projev DUŠEVNÍ LENOSTI. Naučit se konkrétním znalostem (třeba základům ekonomie) je totiž pracné. Daleko snazší a zábavnější je vymýšlení podobných bludů.

Soudíte, že je špatně, jestliže

> v kapitalistickej džungli rozhoduje trh a nie potreby obyvateľov

Zamyslel/a jste se někdy nad otázkou, KDO URČÍ ONY POTŘEBY obyvatel, když ne trh? Bude-li (ve Vašem příkladu) stát na opačné straně údolí další samota bez kanalizace? Momentální stavební kapacity ovšem umožňují vybudovat kanalizaci jen k jedné z nich. Kdo rozhodne ke které? Neúplatný úředník? [chechtot]

285895

04.03.2013 23:47

Jste připraveni?

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Vojta49 84.?.?.?

Možná se mýlím, paní/pane "46". V každém případě mně však ekonomická kategorie "vnitřní hodnota" velmi zajímá. Mohu Vás poprosit o její definici?

V době, kdy jsem studoval ekonomii já platilo, že HODNOTU VŠEM STATKŮM PŘIPISUJÍ VÝHRADNĚ JEN LIDÉ. Neexistuje žádná "vnitřní hodnota" skrytá ve věcech. Žádná "vnitřní hodnota" se ani negeneruje na základě nějakého objektivního procesu. Jakým je například práce. HODNOTA JE DŮSLEDKEM PŘESVĚDČENÍ JEDNAJÍCÍHO ČLOVĚKA o tom, že nějaký statek/služba má vlastnosti vhodné k uspokojení jeho potřeby či touhy.

Také by mě zajímala Vaše definice "společenské užitečnosti". Vaše povídání o užitečnosti kopáče a neužitečnosti kapitalisty je sice pěkné, leč je to jen Vaše přesvědčení. S prominutím poněkud naivní. Objektivní ekonomický zákon říká, že SPOLEČENSKOU UŽITEČNOST ČEHOKOLI URČUJE TRH. I kdyby se Vám osobně zdál výkop pro kanál sebeužitečnější, nebude existovat. Dokud nenajdete někoho, kdo je ochoten za jeho vykopání zaplatit. Mýlím se? [smích]

285808

04.03.2013 14:36

Jste připraveni?

RE: Všetko, do čoho je vložená práca ...

Vojta49 84.?.?.?

Máte naprostou pravdu, pane Němče. Drahé kovy byly, jsou a budou dobrou pojistkou pro zlé časy. Proč? Protože jsou vzácné. A nepodléhají snadno zkáze. Proto si jich lidé tak vysoko cení.

Naopak pravdou není, že hodnotu (a tedy i cenu) má vše, do čeho lidé vložili svou práci. Například sochy Moai na Velikončním ostrově. Jejich vytesání a přeprava vyžadovala obrovské množství práce. A dnes se jich bez ladu a skladu válí po ostrově skoro tisícovka. Turiské je shlédnou, zamumlají své "hmmmm" a letí za dalšími zážitky.

Pokud by někomu připadaly kamenné kolosy jako příklad bezcenných předmětů s velkým obsahem lidské práce příliš velké, může zkusit vyhrabat na půdě své chalupy dlabané necky, dřeváky, cep či postroj na krávu. A otestovat hodnotu těchto předmětů jejich nabídkou k prodeji na Aukru. Pokud se i tyto příklady zdají příliš archaické, může zkusit nabídnout k prodeji funkční filmovou kameru, černobílý CRT televizor či kazetový magnetofon. [chechtot]

HODNOTU MÁ JEN TO, OČ LIDÉ OPRAVDU STOJÍ. A tato moudrost kupodivu neplatí jen pro předměty. Ona se vztahuje i na nás, na lidi. Pokud o člověka nikdo nestojí, marně se bude tento nebožáček domáhat úcty ostatních, nadprůměrného příjmu či exkluzivního partnera. Bohužel.

285771

20.02.2013 15:59

Popírání holokoustu – zcela zákonné!

RE: Tak teraz neviem.

Vojta49 84.?.?.?

Zrovna nedávno jsme, pane Karle4u na podobné téma diskutovali v naší venkovské hospůdce s přáteli. A kupodivu jsme se shodli. Že nám chybějí. Takoví Židé, jako byli třeba Edison či Gershwin. Nebo Werich, Horníček či Zázvorková. Shodli jsme se na tom, že bychom rádi postrádali celé klany Červeňákových či Lakatošů, kdyby výše jmenovaní mohli dál žít s námi. Vy byste neměnil? [smích]

285210

18.02.2013 23:20

Matrix

RE: Dříve hejkalové, dnes Matrix

Vojta49 84.?.?.?

Myslím, že právě Vy, pane Fohate, si dobře pamatujete naše "ksichty", když jsme ještě téměř všichni jezdili radostně na šichty. A měli dbát, aby "ani zrno nazmar" , dávat pozor, protože "nepřítel naslouchá" a jásat nad vidinou, že "s CCCP na věčné časy". Pamatujete? Byl jste tehdy svobodnější? Šťastnější? Měl jste zářné perspektivy? Nebo bylo všechno hezčí hlavně proto, že jste byl mladý?

Zrovna včera jsem jel sockou z divadla. Viděl jsem množství mladých veselých tváří. Rozhodně víc, než když jsem jezdíval před třiceti léty do fabriky.

A ještě k tomu, koho jsem volil. Nikoho. Odhadl byste proč?


Pro pana Normana.

> Príčinou rozmýšlania o A je zreje to, ze fenomén A je realita.

Klobouk dolů. Tomu říkám logika. Takže když se v dobách inkvizice přemýšlelo o čarodějnicích, byl fenomén čarodějnic realitou. A proto se tie bosorky také zhusta upalovaly. Případně když se za Hitlera mluvilo o Slovanech jako o "untermensch", znamená to i dnes, že jsme podlidé. A když za Stalina platilo, že kybernetika je buržoazní pavěda, tak jí prostě je! A basta. [mrknutí jedním okem]

Mám doma po prabábě škapulíř proti uřknutí. A taky pár svíček hromniček. Tedy kdybyste měl vážný zájem ... třeba by Vám pomohly víc, než prostoduché bláboly o Matrixu.

285141

17.02.2013 23:30

Matrix

RE: Dříve hejkalové, dnes Matrix

Vojta49 84.?.?.?

Děkuji za tento Váš příspěvek, pane MartineO. Naprosto s Vámi souhlasím.

Zajímal by mě Váš názor na příčinu tohoto jevu. Kdy často vzdělaní a třeba i úspěšní lidé podléhají takovýmto vymyšleným nesmyslům. Kterak se kdosi (jacísi ONI) pokoušejí lidstvo ohlupovat, zotročovat, redukovat jeho počet, ... Lidé jsou ochotni na tato témata prožvanit obrovské množství času. Namísto toho, aby se pokusili naučit, jak svět ve skutečnosti funguje.

Proč takové množství lidí nedokáže pochopit základní fakta o životě? Že všechny vlastnosti i projevy všech živých organismů (včetně lidí) jsou přísně účelné? Jaký účel by asi mělo dělat z mas hlupáků ještě větší hlupáky? Nebo z mas nic neumějících a nic nedělajících lenochů otroky? K čemu by byli takoví superhlupáci? Komu by sloužili takoví otroci? [smích]

285059

11.02.2013 14:49

Demokracie, terorismus a tajný stát - 6.díl

RE: Nesmysl

Vojta49 84.?.?.?

Zkusím odpovědět stručně, pane Uuuu. I když to není snadné.

Hodnoty, nakoupené vládami za vydané dluhopisy jsou spotřebovány. Kým? Lidmi. A to ne nějakou malou skupinou - Židy, bankéři či miliardáři. Nýbrž naprostou většinou lidí na Zemi. V jaké formě? Některé účelně (dopravní a infrastrukturní stavby, ...), jiné naprosto hloupě (umělé ostrovy u Dubaje). Další jsou prozážitkovány. Například biliony litrů nafty, benzínu a kerosínu, jejichž prostřednictvím masy do zhloupnutí cestují tam a zase a zpět. Část je také ukradena. Politiky. Velký objem je prostě prožit. Kým? Například stamiliony Arabů. Kteří krom ropy za uplynulých 60 let světu nedali zhola nic. Ale jejižch počet se za tutéž dobu zečtyřnásobil. Tito lidé také jí, pijí, bydlí, oblékají se. A chtějí auta, elektroniku, luxus, ... Ovšem nevytvářejí téměř nic. Viděl jste někdy v obchodech cokoliv, made in LAS (Liga arabských zemí)? Já ne. Ovšem OPECem šroubované ceny ropy jim umožňují si za ropu koupit vše a spokojeně žít.

Proč státní dluhy rostou až teď? Proč tolik nerostly v poválečných desetiletích? Vždyť banky byly tehdy stejné, úroky stejné, miliardáři stejně nenasytní? Překvapivá odpověď. NEJSOU LIDI. To je hlavní důvod současné krize. Namítnete. Hloupost, lidí je úplně nejvíc. Správně jsem měl říci – nejsou schopní motivovaní lidé. Od války už tři generace schopných lidí akumulovaly bohatství. Značná část z nich už má dost. Oni jsou takzvaně "za vodou". Co to znamená pro společnost? V lidském společenství existuje jen několik málo procent lidí, kteří jsou schopní se správně rozhodovat. A vést a motivovat ostatní. Drtivá většina ostatních se spoléhá na ně. Že schopní rozhodnou za ně a přidělí jim jejich denní chléb. Příklady? Edison, Křižík, Ford, Baťa, Porsche, Ikeda, Kamprad, ...

Co se stane, když značná část těchto schopných už má našetřeno (mnohdy jsou to už děti a vnuci těch původních schopných)? Obvykle hledají, kam své peníze investovat a ochránit před inflací. A aby také přinášely zisk. Někteří tak činí sami, jiní své peníze svěřují finančním institucím. Obojí pak hledají investiční příležitosti. Ty nejvýnosnější. V době, kdy se státy ještě tolik nezadlužovaly byly tyto prostředky obvykle vloženy formou akcií do podnikání. A tak tyto peníze vytvářely stále nová a nová pracovní místa pro přibývající lidi. A dnes? Dnes movití neinvestují do průmyslu, dopravy, těžby, energetiky, ... Daleko bezpečnější je nakoupit vládní dluhopisy. A pohodlně žít z úroků. Proto NEJSOU LIDI. Kteří by zakládali nové firmy a vytvářeli jejich prostřednictvím více hodnot (pracovních míst, daní). A proto roste zadlužení bohatých zemí. A proto máme problém, koho vůbec volit. [smích]

284636

10.02.2013 15:33

Demokracie, terorismus a tajný stát - 6.díl

RE: Nesmysl

Vojta49 84.?.?.?

> judaisticka zivotni strategie vzdy zpusobila jen velkou paseku.

Tak to mě zajímá, pane Karle4u. Tou "pasekou" myslíte třeba vpád Hunů do Evropy ve 4. století? Či vpád Arabů v 8. století? Nebo vpád Mongolů ve 13. století? Možná Stoletou válku ve 14. století? Nebo snad Třicetiletou v 17. ? V jejímž důsledku zahynul každý třetí člověk v Evropě? Nebo myslíte ty největší "paseky" ve 20. století? Z nichž tou největší nebyla kupodivu ani 1. světová, ani 2. světová válka, ale Maovo běsnění v Číně, které stálo životy 90 milionů lidí. Za všechny tyto "paseky" mohou Židé? Jsem opravdu zvědav, jak jejich účast v nich zdůvodníte.

Také mě zajímá neustálý pláč mnohých nad takzvaně "rozkradenou republikou". Můžete mi prosím sdělit, co jste Vy osobně vlastnil před rokem 1989? A co Vám bylo ukradeno? A kým? Zatím jsem kupodivu nenašel ani jediného člověka, který by nějaký svůj významný majetek prokazatelně tratil. Zato kolem sebe vidím zástupy lidí, kterým je málo jedno auto. Jedna dovolená ročně u moře, jeden televizor, jeden mobil, … A to kupodivu i v řadách důchodců. Tato zkušenost mě vede k závěru, že tak dobře, jako v současnosti, se ještě žádní Čechové nikdy neměli. Nebo Vy snad umíte pojmenovat dobu, kdy už jsme se měli líp?

Možná, že "rozkradením" myslíte náš státní dluh. Každý Čech dnes dluží cca 160 tis. Kč. Souhlasím, že to není dobré. ALE. Každý Japonec dluží hodně přes milion korun. Je-li ČR rozkradena státním dluhem, kdo podle Vás rozkradl Japonsko? A prakticky všechny vyspělé země světa? A HLAVNĚ. Kam ty peníze zmizely!?! Opravdu si myslíte, že "zlí Židé" se zmocnili těch obrovských částek jen proto, aby si je mohli ve svých podzemních sejfech přehazovat vidlemi? A když si je nepřehazují vidlemi, tak co s nimi tedy dělají? [velký smích]

Mylím, že vím, kým a k čemu byly ony ohromné sumy, tvořené státními dluhy, užity. Zajímá Vás to?

284583

08.02.2013 15:27

Exkluzivní rozhovor s náměstkem Státní dumy Jevgenijem Fedorovem

RE: .. vynikajici clanek !

Vojta49 84.?.?.?

> Na okupovanom území sa každý s počítačom, netom ... stáva niečo ako pártyzánom.

Kdysi jeden moudrý člověk předpověděl:

Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem.

Chudí budou chtít část majetku bohatých.
A demokracie jim to dá.

Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, cizinci budou chtít práva občanů.
A demokracie jim to dá.

Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce.
A demokracie jim to umožní.


Zanedlouho už všichni budeme "partyzány". Prostřednictvím tabletů, mobilů či smart televizorů. Jak poznáme, že nastal čas, abychom se "partyzánsky" vypořádali s problémy, jež se plní přesně dle uvedené předpovědi? A jichž máme všichni už po krk? [smích]

284517

07.02.2013 15:26

Demokracie, terorismus a tajný stát - 6.díl

RE: Nesmysl

Vojta49 84.?.?.?

Říkáte nesmysl? Komu to tedy vládl jakýsi Šalamoun, syn Davidův (cca 961 až 922 př. n. l.)? A který národ to svými moudrými rozhodnutími tak významně povznesl? Nějaký fiktivní? [chechtot]

Já osobně se považuji za Čecha. A byl bych šťasten, kdyby historie mého národa byla alespoň zpoloviny tak bohatá, jako historie Židů. Bohužel se musím smířit s faktem, že největším Čechem všech dob byl Jára Cimrman. Tedy alespoň dle mínění většiny mých spoluobčanů.

Také bych byl nesmírně pyšný na svůj národ, kdyby z něho pocházelo tolik nositelů Nobelovy ceny, jako z národa Židů. Ovšem bohužel. Ukázalo se, že křesťanská životní strategie - vyberme ty nejlepší ze svého středu a uvrhněme je do církevního celibátu, je (zdvořile řečeno) nepromyšlená. O moc lepší výsledky má evidentně judaistická životní strategie - všemožně podporujme rodiny a děti těch nejlepších z nás, našich rabínů.

To jsou historií potvrzená fakta.

284447

04.02.2013 14:55

Světová válka tiskařských strojů

RE: A co se divíme?! JůYsEj má velký problém, tak bude řešit svět:-)

Vojta49 84.?.?.?

Děkuji všem pánům za doporučenou četbu. Vesměs jsem ji četl. A přes to mě stále fascinuje zvláštní jev. Tím jevem je víra, že MALÁ SKUPINA LIDÍ DOKÁŽE NAPLÁNOVAT A ŘÍDIT BUDOUCNOST VŠECH ostatních lidí na této planetě.

Zajímavé je, kdo touto zvláštní vírou trpí. Většinou jsou to lidé, kteří sami jsou naprosto neschopní cokoliv plánovat a řídit. Dokonce ani svůj vlastní život. Od mládí nedokážou překonat svou lenost a získat nějaké smysluplné vzdělání. Nedokážou si najít profesi, která by je bavila. A tak se trápí v zaměstnání, které je frustruje. Nedokážou si nalézt vhodného partnera. Buď žijí sami nebo plodí nemanželské děti. Či se po pár létech manželství rozvádějí. Také obvykle soudí, že musejí pracovat pro své peníze. Nutně. Jinak to přece nejde. V životě by je ani nenapadlo, že daleko lepší je nechat své peníze pracovat pro sebe.

Tedy obecně. Tito lidé ráno obvykle vůbec netuší, jak skončí jejich dnešní den. Zajímavé je, jak jsou tito lidé sami se sebou spokojeni. Co z toho plyne? Když tito lidé sami sebe nahlížejí jako dokonalost samu? A přitom se jim v podstatě nic nedaří? Za to přece musí být někdo odpovědný!!! ONI. Ti ZLÍ. Nemůže to být jeden konkrétní člověk. Jejich ego by nesneslo pomyšlení, že je samotné nějaký konkrétní Jouda řídí a ovládá. Proto je to vždy skupina. Prostě ONI. ONI plánují, ovládají a řídí svět. Pochopitelně tím špatným směrem.

Že každý plán má svého jediného hlavního architekta? Že každá armáda má svého jediného nejvyššího velitele? Že každá vláda má jediného premiéra? Každé město jediného starostu? To je přece fuk. Zemi prostě řídí ONI. A basta! [chechtot]

Na závěr se omlouvám všem, kteří dosáhli kvalitního vzdělání, mají vynikající a zábavné povolání, výborného partnera, skvělou rodinu, děti, vnuky ... a přesto věří na ONI. V jejich případě uznávám svůj hluboký omyl. [zahanbení]

284275

03.02.2013 15:15

Světová válka tiskařských strojů

RE: A co se divíme?! JůYsEj má velký problém, tak bude řešit svět:-)

Vojta49 84.?.?.?

No konečně! Konečně jej někdo objevil. Ten
> "veľký plán elít"

Konečně se dozvíme, pane Oracle, co nás čeká. Tak rychle sem s podrobnostmi toho plánu.

- Které jsou jeho hlavní myšlenky a cíle?
- A proč právě tyto cíle?
- Jakými cestami a prostředky má být těch cílů dosaženo?
- Kdo je hlavním "architektem" plánu?
- Kdo jsou jeho realizátoři?
- Jakou organizační strukturu má "realizační tým"?
- Jakou formou probíhá komunikace v rámci "realizačního týmu"?
- Jak dosáhl autor plánu konsensu všech zainteresovaných?
- Kdo je hlavní odpůrcem plánu?
- ...

Díky za odpovědi i za jeho případné další detaily. [mrknutí jedním okem]

284212

01.02.2013 15:08

Rok 2013 – Spojené státy tlačené do izolace

Ropa za zlato? Cha, cha

Vojta49 84.?.?.?

Autor článku spekuluje:

> Pokud to udělají chytře, mohly by tyto země využít stávající situace k vybudování nového trhu. Na nově vzniklém trhu se bude ropa obchodovat výhradně za zlato.

Úsměvné. Jak si to autor představuje? Na světě se těží (ve finančním vyjádření) 20x více ropy než zlata. Měl-li by takový obchod dlouhodobě fungovat, muselo by buď zlato dvacetinásobně zdražit nebo ropa zlevnit na dvacetinu stávající ceny. [chechtot]


Pokud by k podobnému cenovému šílenství nedošlo, je dlouhodobý obchod typu "ropa za zlato" nesmyslem.

284114

29.01.2013 15:46

Palestinci říkají, že zřejmě nemají na výběr a musí dát Izrael k Haagskému soudu

RE: Izrael diskriminuje nejen Palestince

Vojta49 84.?.?.?

Díky za informaci, pane Sašo. Možná byste ji mohl ještě maličko doplnit. Čím? Údajem o reálné fertilitě tzv. etiopských židovek (malé "ž" zde není chybou).

Já ten obrázek doplním ještě o jeden zajímavý údaj. Průměrné IQ etiopských židů činí celých 70 bodů. Panečku. Když jim stát Izrael umožní množit se (na náklady státu) dle libosti, vbrzku se dopracuje k téže průměrné kvalitě obyvatelstva, jakou disponují subsaharské státy či Haiti.

Osobně považuji toto opatření izraelských úřadů za velmi rozumné. Soudím, že k podobným opatřením bude nezbytné sáhnout i v ČR ve vztahu k cikánům. Staletími ověřená zkušenost by nás měla naučit, že není jiné cesty.

283923

25.01.2013 15:09

Boj o hrad je psychologicko-manipulativní souboj o voliče řízený televizními moderátory

RE: Zde se otvírá zásadní problém celé

Vojta49 84.?.?.?

Vaše domněnka, že průměr vypovídá o největším počtu prvků z hodnoceného souboru je mylná, pane Calimero. Snadno Vám to dokážu. Mějme skupinu osmi lidí. Z nich pět má IQ 90, dva mají 100 a jeden 150. Je něco takového v praxi možné? Bezpochyby je. Kolik činí průměr? Právě 100 bodů. Kolik jedinců ze vzorku je podprůměrných? Něco přes 60%.

Takže "povodny vyssie uvedeny vyrok" NENÍ HLUPOST. [velký smích] Mně by spíše zajímalo, zda autor výroku má konkrétní informace o rozložení intelektu v našem národě nebo si oněch 60% vymyslel.

283463

23.01.2013 15:34

Zbyšek Pantůček píše Schwarzenbergu

RE: Kdyz vse shrnem ...

Vojta49 84.?.?.?

Průzkumy volebních preferencí jsou jednoznačné, pánové. Schwarcenberga preferují lidé inteligentní a vzdělaní. Zemana ti ostatní. Otázka:

Reklamě a propagandě snáze podléhají vzdělaní a inteligentní lidé? Nebo spíše ti druzí? [mrknutí jedním okem]

283251

18.01.2013 16:25

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: Rada moudrých?

Vojta49 84.?.?.?

Kterou "Radu" myslíte, pane Kropáči? Já nějak žádnou nenalézám. Proč? Protože moudrý člověk si nestěžuje. Kdežto zde vidím jen samé stížnosti a nespokojenost.

Zkuste si pročíst zdejší články o volbách a diskuze pod nimi. Nenajdete jediný (pokud jsem nějaký přehlédl, omlouvám se) příspěvek, který by konstruktivně ukazoval, CO BY BYLO DOBRÉ UDĚLAT. Dočtete se téměř výhradně jen o tom , CO TI OSTATNÍ DĚLAJÍ ŠPATNĚ.

Proč si moudří lidé nestěžují? Protože nespokojenost je snadná. Projevit nespokojenost umí každý trumbera. Dovede to dokonce i novorozeně. Moudří lidé ji proto neprojevují. [smích]

K Vaší otázce. Co žene ty dva na "tumlplac"? Že by to bylo totéž, co žene mně, Vás i všechny ostatní zdejší diskutéry nosit svou kůži na (diskuzní) trh? S mizivou nadějí, že se dočkáme pochvaly či uznání? A tím stoupneme ve svých očích a zdvihneme si sebevědomí? [mrknutí jedním okem]

282715

08.01.2013 16:54

Klausův hřebík do rakve neokomunistické demokracie

RE: Myslím si,

Vojta49 84.?.?.?

Moc pěkná myšlenka, pane Wazari. Zkusme se zamyslet nad tím, proč
> ti druzí mají stále převahu ?

Tedy především kdo jsou to TI druzí? No přece TI, kteří mají moc. Jak ONI svou moc užívají? Především tak, že stanovují pravidla (neboli zákony), podle nichž máme všichni žít. A v souladu s těmito zákony, probíhá veškeré ZLO, na které si obvykle stěžujeme. Tedy tunelování, korupce, zvýhodňování JICH, rozkrádání, manipulace s dotacemi, pochybné amnestie, ... To všechno mají na svědomí ONI. Až potud se mnou jistě souhlasíte.

A nyní to důležité. Jak se ONI (ti neslušní a nemorální) k té moci dostali? Nebylo to náhodou tak, že VĚTŠINA Z NÁS jim k tomu dala mandát? Tu většinu tvoří ti, kteří jim dali svůj hlas ve volbách. Ale i ti, kteří k volbám nepřišli. A promarnili tak možnost dát svůj hlas těm prvním, "slušným a morálním". Tedy nejspíš budete souhlasit i s tím, že voliči naší současné politické reprezentace spolu se všemi, kteří u voleb nebyli, tvoří v souhrnu VĚTŠINU NAŠEHO NÁRODA.

Závěr? Současný marasmus má na svědomí VĚTŠINA Z NÁS. A současný stav nelze označit jinak, než jako blbý. Blbý stav musí mít na svědomí zákonitě blbci. Co z toho plyne? VĚTŠINU NAŠEHO NÁRODA musí tvořit úplní blbci!

To je ovšem velmi tristní závěr. Nebo jsem někde udělal myšlenkovou chybu? [mrknutí jedním okem]

281814

06.01.2013 17:07

Nicolas Sarkozy nařídil zavraždění Hugo Chaveze

RE: Již

Vojta49 84.?.?.?

Blahopřeji, pane Kyrosi. Váš příspěvek pod tímto článkem výrazně převyšuje všechny ostatní. Racionalitou, logikou i kritickým myšlením. Podepisuji se pod Vaše slova. [smích]

281714

04.01.2013 16:00

Nejlínější generace

RE: Kolik, toho lidsvo dosahlo za 500 roku, revoluce,obcanske valky a jine.

Vojta49 84.?.?.?

Máte jistě pravdu, pane Anone. A bylo by velkou chybou, brát lidem PRÁVO USILOVAT O ... Takové právo nikomu neupírám.

Ovšem rozhodně se stavím proti jakémusi vágnímu PRÁVU VŠECH LIDÍ, NA USPOKOJOVÁNÍ JEJICH POTŘEB. Proč? Z mnoha důvodů. Třeba také proto, že k základním lidským potřebám náleží i potřeba rozmnožovat se. Takže kdosi (třeba stát) má pečovat o rozmnožování těch trumberů, kteří si nejsou schopni sami opatřit životní partnery? [chechtot]

Není pochyb o tom, že PRÁVO USILOVAT O NĚCO je naprosto jiný nárok než bezpodmínečné PRÁVO NA NĚCO. Mýlím se? [smích]

281601

02.01.2013 23:38

Bude hůř než za Husáka. Proč?

RE: Vzhůru k NWO

Vojta49 84.?.?.?

Pan Osa x moc dobře ví, o čem mluví, pane Hestroyi. Na rozdíl od Vás, který jej zbytečně svým typickým hulvátským způsobem urážíte.

Mzdové zařazení v dobách "reálného socialismu" bylo jednotné. A podléhalo tabulkám a tarifům. Nástupní tarifní plat vysokoškoláka činil třeba v první polovině sedmdesátých let 1.200,- Kčs, středoškoláka dokonce jen 1000,- Kčs. Obojí brutto. To je snadno ověřitelný FAKT. Jestli mi nevěříte, jsem připraven se s Vámi vsadit oč chcete. Své tvrzení jsem schopen doložit několika platovými výměry absolventů, nastupujících v té době na post programátor-analytik. A ne někde v Horní-Dolní. Nýbrž v Praze!

Velmi Vám doporučuji se panu s nickem Osa x omluvit.

281412

02.01.2013 17:31

Nejlínější generace

RE: Kolik, toho lidsvo dosahlo za 500 roku, revoluce,obcanske valky a jine.

Vojta49 84.?.?.?

Promiňte mi, pane 46. Není v mých možnostech reagovat na všechny podněty, které se v diskuzi pod mým příspěvkem objeví.

Naprosto s Vámi souhlasím v hodnocení současných politiků. Možná bych i přitvrdil. Těm lotrům je naprosto lhostejné, o kolik přijdeme jejich katastrofálně chybným "rozhodováním". Pro ně je podstatné jediné. Kolik z toho "rozhodování" budou mít oni sami.

A tak bezmocně hledíme například na kauzu, v níž vláda za pakatel zašantočila Mosteckou uhelnou. Naše země tím přišla o několik stovek miliard ze všech jejích možných budoucích výnosů. A viditelný efekt? Zázračné zbohatnutí expremiéra Grosse o necelých sto milionů. Tedy o TISÍCINU! z toho, oč svým "kvalifikovaným rozhodnutím" připravil naši zem. A ty chybějící miliardy? No ty si přece půjčíme. A co ten dluh? Státní dluhy se (alespoň dle mínění jiného našeho expremiéra) přece nesplácejí. Fuj!

Naopak s Vámi naprosto nesouhlasím v pohledu na "neúspěšné" lidi. V jednom ze svých minulých příspěvků jste uvedl :

> Znam nekolik neuspesnych lidi zdrivejska. Zili sporadane az do doby, nez s nimi osud zatocil - ... Kdo za jejich osudy nese zodpovednost? Oni sami anebo vladci?

Proč s Vámi nesouhlasím? Z principu. Dle něhož JEDEN ČLOVĚK NEMŮŽE BÝT ODPOVĚDNÝ ZA ČINY JINÉHO PLNOPRÁVNÉHO ČLOVĚKA. Kdyby tomu tak bylo, byly by kriminály plné těch odpovědných. Kteří dopustili, aby si někdo, za něhož jsou odpovědní, třeba sáhl na život. Ti odpovědní by pak byli souzeni za vraždu či přinejmenším za zabití z nedbalosti. Uznáte sám, že je to nesmysl.

Stejným nesmyslem je volat kohokoliv (třeba stát) k odpovědnosti za činy lidí, kteří se z vlastního rozhodnutí ekonomicky zruinovali. Takovým postupem byste zbavil lidi odpovědnosti za svá chybná rozhodnutí. A tu odpovědnost přenesl na jiné.

Oddělíte-li ovšem PRÁVO (svobodně se rozhodnout) OD OPOVĚDNOSTI za výsledek svého rozhodnutí, dojde ke katastrofě. Lidé se začnou chovat naprosto neodpovědně. Podobně, jako se chovají současní politici. Kteří se "demokraticky" zmocnili práva rozhodovat o stále větším podílu společenského bohatství. Ovšem zcela bez jakékoliv odpovědnosti za svá rozhodnutí. Nebo jako cikáni. Kteří plodí zástupy dětí u vědomí, že nebudou muset hledět na jejich materiální strádání. Neboť naše laskavá společnost se jim o uspokojení potřeb jejich četného potomstva (ráda?) postará.

Dovedete si představit tu hrůzu, kdyby se celá naše společnost začala chovat jako naši politici a cikáni? [velký smích] Ne. Lidé prostě MUSÍ BÝT ODPOVĚDNI ZA SVÁ ROZHODNUTÍ A SVÉ ČINY. A až se to podaří prosadit i u politiků a cikánů, bude zase dobře. [smích]

281394

01.01.2013 16:43

Nejlínější generace

RE: Kolik, toho lidsvo dosahlo za 500 roku, revoluce,obcanske valky a jine.

Vojta49 84.?.?.?

Na mé otázky jste neodpověděl, pane 37. Přesto odpovím já na Vaše. A přidám i slíbené odpovědi na ty své.

1) Dle mého soudu žádné právo mít se dobře neexistuje. Nikdo nemá NÁROK NA PLNĚNÍ SVÝCH POTŘEB. Neboť tak by automaticky vznikla POVINNOST někomu druhému, tento nárok tomu prvnímu zajišťovat. Vy byste chtěl být v pozici toho druhého?
2) Nemám žádné nepřátele.
3) Nerozumím, nač se mě v této otázce ptáte.
4) Pojem "zajistit potřeby" je nesmysl. Někomu stačí k zajištění jeho potřeb zbytky z kontejneru, krabicové víno, paklík tabáku a nocleh pod mostem. Jinému nestačí milionový příjem, vila, několik luxusních aut. Je silně nespokojen a potřebuje letět do kosmu. Nutně!

A nyní k mým otázkám. V jistoty a nekončící blahobyt věří spousty lidí. Jen to místo nazývají různě. Muslimové mu říkají Sedmé nebe, věřící marxisté Komunismus, křesťané Ráj. Okamžikem, kdy se tam člověk dostane, končí všechny jeho nejistoty. Nastává věčná blaženost. A tím, kdo věřícímu v tomto místě zabezpečí VŠECHNY POTŘEBY je Alláh, nejvyšší tajemník, či Bůh. Co jsou ty "všechny potřeby" se ovšem pro jistotu nikde nedočtete. Ani v Koránu, ani Komunistickém manifestu, ani v Bibli.

Zavedení "základního příjmu" je také nesmysl. Stejný, jako Váš vybájený nárok na plnění základních potřeb všem. Proč? Protože každé oddělení NÁROKU od související ODPOVĚDNOSTI je v přímém rozporu s Prvním přírodním zákonem. Zákonem kauzality. Nikde v celém vesmíru nenajdete místo, kde probíhají děje nezávisle na jejich příčinách. Kde jedni si mohou plnit svá přání a druzí jsou povinni jim to platit. Jen v lidské společnosti.

Většina lidí hledá příčiny současného marasmu. Jedni spílají zlým bankéřům, Židům, FEDu, jiní americkým Rambům, další óbrboháčům. Tito "zloduchové" údajně mohou za nevídané zadlužení vyspělých zemí. Všech. Jenže! Nejzadluženější zemí na světě (na jednoho obyvatele) je Japonsko. Nikde neválčí. Půjčuje si téměř výhradně od svých obyvatel. A nikoliv od židovských bankéřů. Co je tedy příčinou strašlivého japonského státního dluhu?

Příčina je stejná, jako v USA, Řecku, ČR, ... Tou je VLÁDA NESCHOPNÝCH. Co to je? No to je stav, kdy neumětelové, kteří si sami nejsou schopni vydělat ani na slanou vodu, rozhodují o většině bohatství, které občané daného státu vytvářejí. A tím porušují výše zmíněný přírodní zákon. Protože dlouhodobé porušování přírodních zákonů není možné, krach je neodvratný. Případný "základní příjem" v libovolné zemi jej jen urychlí. Bohužel.

281296

31.12.2012 14:33

Nejlínější generace

RE: Kolik, toho lidsvo dosahlo za 500 roku, revoluce,obcanske valky a jine.

Vojta49 84.?.?.?

Promiňte mi, pane/paní 37 způsob, jímž Vás oslovuji. Kód 37 je ovšem Vaše volba. Přejete-li si jiné oslovení, nezbude, než si zvolit nějaký nick. [smích]

> Všichni se mají dobře, a ti co ne, na ty nekoukáme, oni si za to mohou sami, přeci.

Rozumím-li správně Vaší argumentaci, existuje jakýsi zákon (či uzance, ustanovení, pravidlo) stanovující, že VŠICHNI LIDÉ MAJÍ PRÁVO MÍT SE DOBŘE. Jinými slovy, chudoba je nepřípustná. To je velmi zajímavý názor. Opravdu. Velmi se o podobné názory zajímám. Můžete mi jej prosím blíže objasnit? Tedy jen za předpokladu, že Vaše slova interpretuji správně.

1. Od kdy toto "pravidlo" v lidské společnosti platí? Stačí jen přibližný údaj, např. od Třicetileté války.

2. Vztahuje se toto pravidlo úplně na všechny lidi? Na vrahy, zloděje, podvodníky, ... Také třeba na muslimy, kteří nás nemuslimy ze srdce nenávidí a považují za odporné nevěřící psy? A kdyby nás všechny Alláh v okamžiku zahubil, s radostí si zatančí na našich hrobech?

3. Mají se mít všichni (tedy ti, co si to zaslouží) stejně dobře? Nebo se někteří smějí mít lépe? V případě že ano, kteří to jsou a KDO ROZHODNE o tom, že právě tito se smějí mít lépe?

4. Existuje-li lidské PRÁVO MÍT SE DOBŘE, nutně musí existovat i někdo, kdo má POVINNOST toto právo lidem zajistit. Kdo to je? A proč právě on?

Díky moc za případné odpovědi. Odpovíte-li mi, i já Vám sdělím svůj názor. Znám přesné a jednoznačné odpovědi na všechny výše uvedené otázky. Jen Vás nechci předem ovlivnit.

Přeji Vám i všem čtenářům Zvědavce mnoho zdaru v Novém roce. [smích]

281230

30.12.2012 14:59

Nejlínější generace

RE: Kolik, toho lidsvo dosahlo za 500 roku, revoluce,obcanske valky a jine.

Vojta49 84.?.?.?

Tak jsem čekal, pane/paní 37, zda se neozve někdo, kdo bude mluvit sám za sebe. Vy píšete o jakýchsi anonymních chudácích, kteří makají "od vidím do nevidím" za minimální mzdu. Zajímavé je, že kdykoliv na toto téma s někým diskutuji, vždy je to podobné. Můj oponent NIKDY nemluví sám za sebe. Vždy jen za nějaké "úplně jiné" chudáky.

Má zkušenost praví, že v naší zemi spokojeně žijí a velmi slušně vydělávají statisíce cizinců. Třeba Ukrajinců. Pracují většinou na stavbách. A ubezpečuji Vás, že pod 1000,- Kč na den obvykle nejdou. Pracují často i o víkendech. Každý si snadno spočítá, co si dokážou vydělat. Proč to ten Váš "ubožáček" s 8 tisíci měsíčně nezkusí také?

Také mám spolužáka, který tráví každé léto na stavbách v USA. Jako prostý přidavač. Za svůj čtyřměsíční letní výdělek pak žije po zbytek roku velmi spokojeně doma. Dokonce znám i takové, kteří se upsali armádě. Ti dokážou vydělat za rok na zahraniční misi několik milionů korun.

Ještě se na chvíli vrátím k současné ZÁŽITKUJÍCÍ populaci. Zkuste se podívat na http://www.flightradar24.com/ . Uvidíte tisíce letadel, které jsou právě v tomto okamžiku ve vzduchu. Kliknutím na libovolné z nich zjistíte o letu více. Ročně takto zběsile létá tam a zase zpět 1,8 miliardy! lidí (zdroj viz IATA statistics). Myslíte, že ti všichni nutně někam musejí? Ale kde. Oni jednoduše ZÁŽITKUJÍ. Jen jednu nebo dvě generace zpět toto zběsilé zážitkování neexistovalo. A lidé měli navíc o mnoho menší příjmy, než dnes. Přesto měli čas na to, vychovat děti.

Tvrzení, že dnes se mají lidé tak špatně, že si nemohou dovolit děti je nesmysl. Je mi líto. V lidské historii nenajdete žádnou dobu, kdy by se měli lidé lépe, než dnes. A přesto i v těch nejhorších dobách dokázali vychovat děti.

281195

29.12.2012 16:24

Nejlínější generace

RE: Kolik, toho lidsvo dosahlo za 500 roku, revoluce,obcanske valky a jine.

Vojta49 84.?.?.?

Zkuste se zeptat, pane Nohejli, několika svých přátel. Položte jim jednoduchou otázku. Jaká jsou základní lidská práva? Vsadím svůj nejlepší klobouk proti Vaší nejstarší rádiovce, že většina z nich bude blekotat nesmysly. Proč? Protože většina prostých lidí (alespoň ve vyspělých zemích) je skálopevně přesvědčena, že mezi lidská práva patří PRÁVO NA DŮSTOJNÝ ŽIVOT. A pod pojmem "důstojný život" si představuje BLAHOBYTNÝ ŽIVOT. Blahobyt bez vlastního přičinění. A hlavně BEZ ODPOVĚDNOSTI ZA SVÁ VLASTNÍ ROZHODNUTÍ.

Důkaz? Je prostinký. Pohleďte na současnou natalitu ve vyspělých zemích. Naše "bílá rasa" vymírá. Trpí nemocemi? Ne. Trpí hladem? Ne. Nemá kam hlavu složit? Ani to ne. Tak proč zůstává tolik lidí takzvaně singl? A bez dětí? Protože MÍT DÍTĚ JE PRACNÉ. A nákladné. A omezuje svobodu. Svobodu užívat si radostí života. Vyhazovat si z kopýtka, střídat partnery, cestovat. Užívat si všech možných rozkoší a požitků, které dnešní doba nabízí. Až po zcela nesmyslné adrenalinové běsnění, jež mnozí dokonce platí vlastním zdravím či životem. Smyslem lidského života mnoha prostých lidí se stalo jediné. UŽÍT SI co nejvíce rozkoší a radovánek.

Otázkou je, kdo má lidem (dnes tolik žádaný) blahobyt platit? Když oni sami si na něj nejsou schopni vydělat? A tak jsme svědky nevídaného paradoxu. Ač žijeme v tom největším blahobytu a dostatku v celé známé historii lidstva, stále více se množí volání po revolucích, po válkách, po ničení, devastaci, ... Ti volající ovšem očekávají, že do těch revolucí, válek, ... za ně půjdou nějací jiní lidé. Oni sami přece musí sedět u svého PC. Aby mohli právě probíhající revoluci "zasvěceně" komentovat. [chechtot]

281167

20.12.2012 00:42

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Vize

Vojta49 84.?.?.?

> Nějakej další nápad?

Jeden bych měl. Na co nás muže ženy potřebují? K čemu si nás hýčkají? Jen pro tu jedinou spermii, kterou potřebují k početí vlastního potomka? Vždyť ženy prakticky nesou 99,99% nákladů na pořízení společného potomka. Počínaje oním vzácným vajíčkem, kterých má každá žena za život k dispozici jen pár stovek. Zatímco muž plýtvá stamiliony spermií v každém ejakulátu. Přes devět měsíců výživy plodu, výhradně ženiným metabolismem. Až po cca dvacetiletou péči o potomka, kterou většinou zajišťuje opět žena. Nemám pravdu, paní Kateřino?

Již brzo bude dámám k dispozici metoda partenogenetického početí. A tím se my muži staneme definitivně minulostí. Žádní přihlouplí "mačové" prostě nebudou potřeba. Vždyť velkou většinu takzvané "mužské práce" už dnes stejně vykonávají stroje. A bude konec válek, naparování, zbytečného soupeření, předstírání vlastní důležitosti, adrenalinového běsnění, lenošení, politikaření, ...

A co hlavně? Populace bude nesmírně vzkvétat. Neboť odstraněním nás mužů se ušetří CELÁ POLOVINA VZÁCNÝCH ZDROJŮ. A možná i víc.
[mrknutí jedním okem]

280853

15.12.2012 17:27

Proč vláda tají statistiku o Romech?

RE: Právo a odpovědnost

Vojta49 84.?.?.?

Vzpomínáte na pohádku Mrazík, pane Vopice? Nastěnka přijíždí s Ivanem a s dary od děda Mrazíka domů. Marfuša vztekle dupe nožkama a vřeští "já chci taky ..., já chciii!!!".

Poslední dobou všechny Vaše reakce na má slova tuto scénku silně připomínají. Ať už je řeč o čemkoliv, Vy jen vztekle dupete nožkou a křičíte "já chci mít pravdu, já chci vyhrát, já chciii!!!".

Ač je to naprosto OT, tak ještě jednou a naposled k TUNELOVÁNÍ mladoboleslavské Škodovky. Pojem tunelování není ekvivalentem anglického "fraud". Tunelování je stav, kdy je podnik systematicky veden svými správci k úpadku. Ještě před konkurzem jeví tunelovaná firma řadu typických znaků. Například. Dluží. Svým dodavatelům, zaměstnancům mzdy, bankám splátky úvěrů, státu odvody. Propouští. Neinvestuje. Neinovuje. Ztrácí zákazníky. Namísto zisku vytváří ztrátu.

Škoda-VW od privatizace nikdy podobné znaky nejevila. Proto tvrdím, že ŠKODA-VW NIKDY NEBYLA TUNELOVÁNA. A klidně dál dupejte nožkou. Na svých slovech si trvám. A na Vaše další případné vztekání už nebudu reagovat. [smích]

280641

14.12.2012 15:36

Proč vláda tají statistiku o Romech?

Právo a odpovědnost

Vojta49 84.?.?.?

V čem vidím příčinu rostoucího cikánského problému já? Obrana práv jednotlivce je dovedena v současné lidské společnosti ad absurdum. Důsledek? Společnost je pak zcela bezbranná vůči těm, kteří svá (přebujelá) lidská práva zneužívají. Miliony let přece v přírodě a posléze i v lidské společnosti platilo: chceš-li mít vlastní potomky, musíš být schopen se o ně postarat. Co platí dnes? Měj si potomků kolik chceš. Starat se nemusíš. Postará se ti o ně společnost.

Podobná absurdita panuje i v základních ekonomických vztazích moderní společnosti. Po ticíciletí vždy platilo: chceš rozhodovat o užívání bohatství? Pak se musíš postarat o jeho vznik. Co platí dnes? Získej politickou moc. Přisvojíš si tak právo rozhodovat o pohádkovém bohatství, povinnost vytvářet je zůstane na druhých. A tak politici "rozhodují", dluhy po nich budou platit ještě naši vnuci.

Závěr? Každé PRÁVO je jen jednou stranou mince. Druhou stranou je vždy ODPOVĚDNOST. Dojde-li v jakékoliv lidské skupině k oddělení práv od odpovědnosti, ona skupina na to časem těžce doplatí. Lhostejno, zda jde o Římskou říši či Evropské společenství. Bohužel.

280567

13.12.2012 17:53

Americké jednotky se shromažďují na turecko-syrské hranici

RE: Rusko

Vojta49 84.?.?.?

Vy si opravdu myslíte, že lze podat důkaz o něčem, co není? Mám Vám podat důkaz o tom, že nám SSSR nezaplatil řádně za náš uran? Či důkaz o tom, že VW nebyl tunelován? Opravdu?

http://proatom.luksoft.cz/view.php?cisloclanku=2006061901 zde se dočtete, že jsme byli nuceni do SSSR dodat téměř 100.000 tun uranu. TO JE FAKT. Sám si snadno najdete dnešní cenu uranu na světových trzích. Činí přibližně 3,2 mil. Kč za tunu. Další už musíte vlastním mozkem. Opravdu si myslíte, že SSSR zaplatil svému poslušnému komunistickému vazalovi za dodávky uranu sumu, jejíž ekvivalent by v dnešních cenách činil 3,2 bilionu korun? Tedy dvojnásobek našeho státního dluhu? Ha, ha, ...

K plynu. Gazprom nemusí chodit s flintou. Gazprom má svou pozici velmi jednoduchou. Má-li totiž nějakou zemi (např. Turecko, Ukrajinu, ČR) UVÁZANOU NA VODÍTKU své vlastní roury, jednoduše nabídne svou cenu. A ber nebo nech být! Zkuste se podívat na názor Turků, na ceny ruského plynu.

K zemnímu plynu. Dobrá. Dejme tomu, že frakování způsobí vertikální trhliny v hornině. A jimi začne k povrchu pronikat zemní plyn. Co myslíte že se asi stane? Otráví se vodní zdroje a bude Vám hořet voda ve vaně? [chechtot]

Něco znalostí z brožur, pane Hestroyi. Krychlový metr zemního plynu (prakticky metanu) váží necelé tři čtvrtě kila. Že Vám to nic neříká? No jistě. K tomu totiž ještě potřebujete vědět, že kubík vzduchu váží cca kilo a čtvrt. Dochází? Jakmile se kdekoliv na povrchu země objeví obláček zemního plynu, NEHROMADÍ SE. Stoupá a stoupá. A rozptyluje se. Nic neotráví, žádná voda nikde nehoří.

Pokud stále trváte na svém tvrzení o zdevastovaných vodních zdrojích, budete nám muset nějaké ukázat Vy. Dokázat, že ŽÁDNÉ NEJSOU, totiž nelze. [velký smích]

280505

12.12.2012 14:26

Americké jednotky se shromažďují na turecko-syrské hranici

RE: Rusko

Vojta49 84.?.?.?

Číst Vaše diletantské výpotky, to je utrpení, pane Vopice. Doporučuji méně adrenalinového opičího vřeštění a více studia. Nejlépe z "brožur".

K uranu. Víte, čím nám soudruzi ze CCCP za náš vzácný uran platili? Celá desetiletí? Nebyly to ani Kč, ani Kčs, jak jste si statečně vygoogloval. Na to vezměte jed. To, čím nám tehdy sovětští soudruzi platili, za to jsme si mohli koupit leda tak březová pometla. Tak "dobře" nám platili.

Ke SVĚTOVÉ CENĚ plynu. Kdepak se asi tak nakupuje plyn ve velkém? Že by na komoditních burzách? Ještě jste o nich neslyšel? Evidentně ne, když argumentujete grafem ceny plynu pro konečné spotřebitele. Které samozřejmě v Evropě silně ovlivňuje kdo? No přece Gazprom. Tak šup zpátky googlovat. Na Londýnské komoditní burze totiž včera stál kubík zemního plynu dokonce jen 2,80 Kč. Pokud si ovšem dokážete cenu krychlového metru přepočíst z ceny za mmbtu.

Závěr? Takže budeme ve svých domovech radostně dál topit plynem v konečné ceně 15,- Kč/kubík! A čeští skláři (a další firmy) budou krachovat jen proto, že zlodějské ceny plynu činí jejich produkci neprodejnou. Proč to? Protože někteří trumberové si myslí, že hydraulické štěpení v hloubce několik km zničí jejich vodní zdroje. No bať. Vždyť ona taková dvoukilometrová studna je přece u každé české chalupy, že? [chechtot]

280432

11.12.2012 14:20

Americké jednotky se shromažďují na turecko-syrské hranici

RE: Rusko

Vojta49 84.?.?.?

Dojemné, pane Quido2. Vaše slova mi vhánějí slzy do očí. Nad strašlivým osudem našich ruských bratří.

A proto si už přestanu stěžovat. Stěžovat na to, kterak nám naši ruští bratři vydrancovali naše zásoby uranu. Odborníci tvrdí, že kdybychom dnes měli všechnu rudu, kterou jsme museli ZDARMA (oni nám za ni údajně platili jen náklady na těžbu) odevzdat Rusům, uhradil by její prodej za světové ceny CELÝ NÁŠ SOUČASNÝ STÁTNÍ DLUH. Ale to je maličkost, ne?

Také už si nebudu stěžovat na to, jak jsme zde museli po dlouhá desetiletí pečovat o blaho svých okupantů. 80 tisíc ruských vojáků u nás mělo kde bydlet, čím svítit, u čeho se hřát, čerstvé mlíčko, maso, pečivo, ovoce, zeleninku, ... Naše armáda o 25 tisíci mužích nás ročně stojí cca 50 miliard korun. Kolikpak nás asi stál "dočasný pobyt bratří"? Někteří tvrdí, že to bylo ještě VÍC, NEŽ VYDRANCOVANÝ URAN. Opět maličkost.

A nebudu si ani stěžovat na to, jak naši zem už pěkných pár let "dře z kůže" bratrský Gazprom. Prodává nám ročně cca 6 miliard kubíků zemního plynu. Za 9,- Kč/kubík u vrtu. To je TROJNÁSOBEK SVĚTOVÉ CENY. Sdírá-li nás tedy Gazprom na jednom kubíku o 6,- Kč, dělá to ročně třetinu našeho rozpočtového schodku.

Samé maličkosti, ne? Proto "Да здравствует наша братская дружба навсегда" [chechtot]

280390

07.12.2012 15:44

Repatriace zlata po celém světě

RE: Kaddafi taky chtěl svoje zlato zpět

Vojta49 84.?.?.?

> několik vagonů ?!?

Carský poklad údajně vážil 13400 tun. A byl převážen na 120ti železničních vagonech. Viz zde.

V rámci tohoto pokladu bylo našimi legionáři údajně "zachráněno" i oněch 100 tun rumunského zlata.

V této souvislosti už je docela zřejmé, proč ČS legie nemohly po skončení války cestovat domů směrem na západ. I když to bylo mizerných pár tisíc km po souši. Proč se musely trmácet směrem na východ kolem celé zeměkoule. Přes půl Asie, Severní Ameriku a dva oceány k tomu. A z čeho byl tento nákladný "výlet" pro 55 tisíc mužů placen.

Už také rozumím tomu, proč sběratelé tak strašně touží po malé smaltované medaili po mém dědovi-legionáři. Je poměrně nenápadná a nazývá se Sokol s meči. Údajně byla vyrobena v Tokiu. Z ryzího zlata! Kdepak se to zlato na ty metály asi vzalo? [mrknutí jedním okem]

280205

07.12.2012 00:35

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

RE: Nechápu pivní Pepíky a lídlující Mařen/ky

Vojta49 84.?.?.?

Pošklebujete se udatně, pánové. Ovšem ukazujete tím jen svou nevzdělanost. Oba.

Odkud čerpám charakteristiky fašismu? Což takhle Fašistický manifest? Nikdy neslyšeli? Jak by mohli, že?

Možná by Vám oběma prospělo, méně žvanit a trochu víc číst. [smích]

280170

06.12.2012 17:36

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

RE: Nechápu pivní Pepíky a lídlující Mařen/ky

Vojta49 84.?.?.?

> škoda jen, že v té emerice to není ani kapitalismus, ani komunismus, ale čistokrevný fašismus

Opravdu? Pro fašismus jsou krom jiného typické:

- kolektivismus,
- tvrdé progesivní zdanění bohatých,
- vyvlastnění velkokapitálu,
- znárodnění veškerého zbrojního průmyslu, ...

Vy tyto charakteristiky nalézáte v USA, pane Dube? A co potom vidíte v KLDR? Pozemský ráj? [chechtot]

280147

03.12.2012 23:04

Americký GULAG jako nejnovější forma kapitalismu (II)

RE: Tak to je koniec.

Vojta49 84.?.?.?

> Hydraulické štěpení má za následek naprostou devastaci vodních zdrojů

Vaše "znalosti" jsou vskutku "gazpromové", pane Hestroyi [chechtot]

Hydraulické štěpení bylo poprvé úspěšně použito v roce 1947 a v ropném průmyslu se používá na oživení ložisek od roku 1949, tedy s touto metodou máme zkušenosti již nejméně 62 let. Většina aplikací hydraulického štěpení ale byla limitována na klasická ropná ložiska (včetně těch českých) a tedy nebyla „na očích“ běžným obyvatelům. Navíc hydraulické štěpení v hustě zastavěných aglomeracích se používá od 80. let minulého století ...

Tolik citace z odborné stati prof. Eisnera z ČSAV viz http://www.allforpower.cz/clanek/tezba-bridlicoveho-plynu-hydraulickym-stepenim/ .

A ještě poznámku k tunelování. Vy máte konkrétní informace o tunelování Mladoboleslavské Škodovky? V tom případě jste boháč. Veliký boháč. Stačí, když tyto své cenné informace nabídnete vlastníkům VW. Tedy rychle do toho, než Vás někdo předběhne. [velký smích]

279941

03.12.2012 16:26

Americký GULAG jako nejnovější forma kapitalismu (II)

RE: Tak to je koniec.

Vojta49 84.?.?.?

Je mi líto pane Hestroyi, ale opět zasvěceně píšete o věcech, o nichž jste si nebyl ochoten zjistit ani základní údaje. Víte třeba, jaká je cena kubíku zemního plynu na západoevropských burzách? Cca 3,- koruny. Víte, kolik platíme (my všichni, uvázaní na rouru ruského plynovodu) za kubík Gazpromu? 9,- korun u vrtu!!! Tomu říkám zisky, panečku.

Už rozumíte tomu, kdo platí tu ohromnou propagandu proti těžbě levného plynu z našich vlastních zdrojů? Kdo by přišel o své nehorázné zisky?

A že je technologie hydraulického štěpení nebezpečná? Komu, čemu? Už od padesátých let se její pomocí těží naše jediná ropa na jihu Moravy. Kde jsou ty strašlivé ekologické škody? [chechtot]

279914

27.11.2012 23:15

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Zamyšlení 2

Vojta49 84.?.?.?

> Mohl byste sem hodit nějaký podobný příklad ...

Mohl.

Na konci května a v červnu 1945 tak Československá armáda v Postoloprtech soustředila a internovala tisíce civilních obyvatel německé národnosti z Postoloprt a nedalekého Žatce.[5] Internovaní byli rozděleni – muži ve věku od 13-65 let byli odvedeni do kasáren, zatímco ženy, děti a starci byli soustředěni v lágru v bažantnici.[5] Tam byl původně výcvikový tábor Hitlerjugend.[6] Následně bylo nejméně 763 z nich bez soudu zastřeleno. Popravy probíhaly přímo v bažantnici, u školy, v kasárnách, u trati, na vinici a v pískovně.[7] Mezi popravenými bylo i pět chlapců z Hitlerjugend ve věku od 12 do 15 let, kteří chtěli z internačního tábora utéct či si natrhat ovoce. Chytila je hlídka a na příkaz Bohuslava Marka je brutálně zmlátila. Poté je před zraky ostatních internovaných demonstrativně popravila.[5]

Stačí? Ne? Tak si vygooglujte další sám. Třeba ústecký masakr.

Stále Vám ještě není jasné, proč jsem Vaše původní litanie nad oběťmi židovského běsnění přesunul k nám, do Čech? V každém národě se najdou bestie, schopné hrozných činů. V ČSR stejně, jako v Izraeli.

Aniž bych chtěl snižovat utrpení palestinských Arabů. Fakta říkají, že v posledních několika dekádách se počty jejich obětí ročně pohybují v průměru níž, než činí počty smrtelných dopravních nehod v ČSR. Nebylo by z tohoto pohledu účelnější, brojit proti "hromadám mrtvol" vzniklých v důsledku dopravních nehod u nás? Tedy když už jsou ty naše "hromady" větší, než ty arabské? [velký smích]

279657

26.11.2012 23:12

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Zamyšlení 2

Vojta49 84.?.?.?

> násilné deportace, zavírání lidí za ostnatý drát, krádeže půdy, ponižování, zabíjení, mučení a mnoho jiných svinstev

Těmi násilnými deportacemi myslíte odsun 2,2 miliónů Němců z poválečné ČSR? A zavíráním lidí za ostnatý drát myslíte železnou oponu, která u nás vznikla po roce 1948? Krádežemi půdy myslíte znárodňování a násilnou kolektivizaci u nás? Ponižování, zabíjení a mučení? To myslíte komunistické lágry nucených prací a jednotky PTP u nás?

A teď to důležité. To vše se u nás dělo v daleko větší míře, než "ubohým" Arabům, odsunutým z území Izraele. Ti se zázračně namnožili z původních 800 tisíc v roce 1948 na dnešních 11 milionů! Takový populační boom ukazuje na jejich stráááášlivé útrapy, že? [chechtot]

279622

26.11.2012 11:31

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Zamyšlení 2

Vojta49 84.?.?.?

Kdesi jsem četl následující myšlenku:

"Pokud by Arabové složili zbraně dnes, neexistovalo by žádné další násilí. Pokud by Židé odložili své zbraně dnes, neexistoval by už Izrael."

Myslím, že autor těchto vět udeřil hřebíček ...

279587

14.11.2012 00:12

Jak na ně

RE: Konec je dobrý

Vojta49 84.?.?.?

> Pokud tedy nějaký "experiment" je a měl by "fungovat", tak na něm nenacházím žádný smysl.

Nenacházíte smysl života, pane Moudrostraku? Z čeho tedy odvozujete svůj nick? Když neznáte ani to, co je pro život nejdůležitější?

Napovím Vám. Libovolný živý organismus SE MUSÍ MNOŽIT RYCHLEJI, NEŽ HYNE. Tomuto nejvyššímu cíli je v živé přírodě podřízeno úplně vše. I u lidí. A jen lidé, kterým se daří tento nejvyšší přírodní zákon naplňovat, jsou opravdu šťastni. Ti, kterým se to nedaří, si hledají zástupné cíle. Filozofují, mudrují, zběsile cestují tam a zase zpět, věnují se dobročinnosti, hledají osvícení, ... Vše marné. Nakonec zjišťují, že
> Vanitas vanitatum ...

279029

16.10.2012 23:56

Volby

RE: Nie sú len dve cesty

Vojta49 84.?.?.?

> No, vždyť stačí, aby podnikatelé shodně drželi cenu práce nízko

Ha, ha, ha. Tak podnikatelé uzavírají kartelové dohody proti svým zaměstnancům? A beztrestně? Takže třeba vlastníci VW, TPCA a Hyundai jsou spolu ve shodě? A sdírají své zaměstnance společně z kůže?

Fakta jsou však zcela opačná, pane/paní "64", než Vaše dojmy. Naopak zaměstnanci se sdružují v odborech. A hrozbami stávkou nutí své zaměstnavatele pravidelně zvyšovat mzdy. To je také důvod, proč je ve VW vyplácena nejvyšší průměrná mzda v ČR. O tom jste ještě nikdy neslyšel/a? [velký smích]

277296

16.10.2012 00:51

Volby

RE: Nie sú len dve cesty

Vojta49 84.?.?.?

Bolševická agitka. Toho nejhrubšího zrna. To všechno vás učili na VÚMLu, pane/paní "193"?

> podnikatel okrádá zaměstnance, platí jim co nejméně, aby maximalizoval vlastní zisk ...

První propagandistický blábol. Žádný podnikatel si nemůže dovolit platit své zaměstnance výrazně méně, než jeho konkurent. Proč? No protože by mu ti jeho zaměstnanci k té konkurenci utekli. Ale! Nemůže si je dovolit platit ani výrazně víc. Neboť tak by jeho zboží (služby) byly dražší než konkurenční. A opět by zkrachoval.

> Bolševismus znamená prosazení zájmu většiny na úkor menšiny.

Cha, cha. Lenin zorganizoval v carském Rusku údajnou "bolševickou" revoluci. Tedy v marxistické hantýrce vládu proletariátu nad ostatními skupinami obyvatel. Jenže! V Rusku té doby téměř ŽÁDNÝ PROLETARIÁT NEEXISTOVAL. Vždyť tehdy bylo Rusko typicky feudální zemí. Téměř bez průmyslu. Kde by se tam nějaký proletariát vzal? Ve skutečnosti tedy v porevolučním Rusku vládla hrstka Leninovy chátry nad drtivou většinou nevědomých ruských mužiků. [chechtot]

> byla sovětská intervence opravdu jemná ...

Když cizí armáda zcela bezdůvodně vtrhne do mé vlasti. Střílí do neozbrojených civilistů. Zmocní se všech sdělovacích prostředků. Zajme nejvyšší státní představitele a odvleče je kamsi do zahraničí ... a nakonec tuto mou zemi okupuje dlouhá dvě desetiletí!?! Tomu říkám "jemnost".

Že Vám člověče není hanba!

277243

12.10.2012 14:44

Dluhy

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Vojta49 84.?.?.?

Diky všem za reakce, pánové.

Pan Maut vidí nemožnost založení nové banky v tom, že by byl problém s bankovní licencí. A na důkaz toho, že taková licence je nepřekonatelný problém, funguje v ČR už více jak 50 bank. Ty všechny mají protekční licence, pane Maut? [mrknutí jedním okem]

Pan Honza999 zase vidí činnost bank jako amorální. Dobrá. A co tedy založit BUBL (BezÚročná Banka Lidu)? Tato banka by nepracovala s úrokem. A půjčovala jen do výše vkladů střadatelů. Tedy žádné peníze ze vzduchu, ale jen reálné úspory střadatelů. Ani žádné úroky.

A teď pozor, pane Honzo999. Banka by pomocí sociálních sítí oslovila celou lidskou populaci na Zemi. Zřídila by virtuální internetové pobočky ve všech zemích světa. Stamiliony kritiků stávajích bank a odpůrců úročení by ihned přešly od svých "amorálních bank" k naší morální BUBL. "Zlé banky" by ve velkém krachovaly. Protože všichni by si půjčovali jen od naší BUBL. BEZÚROČNĚ!

A co víc? Ve stanovách BUBL by bylo ustanovení, že úsporami nekryté peníze lze ve výjimečných případech také vytvářet. A to v takových, jakým je třeba ubohé Řecko. Řekům by BUBL vytvořila "peníze ze vzduchu". Řekové by jimi neprodleně vyplatili svůj těžce úročený státní dluh. Tím by se zbavili břemene úroků. Stávající "zlí věřitelé" by bez inkasa úroků přišli na buben. A byl by Ráj na Zemi. Co říkáte, pane Honzo999?

Že to nejde? Protože prostí lidé sice na jedné straně odsuzují úrok, jako prapříčinu všeho zla? Ovšem pro vlastní úspory hamounsky vyhledávají bankovní dům s nejlepším úročením vkladů? Kde je chyba, pane Honzo999? Není ona nakonec ta úroková amorálnost zlých bank postavená na chamtivosti nás všech, prostých lidí? Co s tím? [smích]

277003

11.10.2012 23:17

Dluhy

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Vojta49 84.?.?.?

> Žádný jiný podnik nemá tuto možnost vytvořit peníze

Tuto možnost má skoro každý. Každý, kdo vlastní trochu úspor, pane Pje. Úspory českých domácností činí přes bilion korun. Minimální výše základního kapitálu pro založení banky je stanovena na 500 mil. Kč. To znamená, že prostí čeští občané mají možnost se spolu dohodnout, použít své úspory a s jejich pomocí založit klidně 2000 NOVÝCH BANK. A už mohou vytvářet
> peníze bez faktického zdroje.

Když je tak snadné tvořit peníze "z ničeho", proč to prostí čeští občané nedělají? Proč místo toho jen láteří u piva či pláčou nad svým údělem v internetových diskuzích? Když kdejakou jinou výnosnou lumpárnu činí ve velkém? Že by to "dělání peněz z ničeho" zase nebylo až tak snadné? [mrknutí jedním okem]

276965

10.10.2012 17:21

Řecký premiér: Společnost se bez naléhavé finanční pomoci rozpadne

RE: Kapitalismus se hroutí a socialismus vždy v historii hanebně zklamal

Vojta49 84.?.?.?

> My noví lidé se takovými detaily nezabýváme.

Takže "výdobytky socialismu" a "veřejné blaho" jsou nepodstatné detaily? Proč tedy po nich voláte? Nebo používáte přihlouplé propagandistické pojmy, kterým ani sám nerozumíte?

A Váš další zvláštní pojem, pane Karpolate. "Lidově demokratické volby". Uměl byste vysvětlit, co to je? Jak se liší "lidově demokratické" od obyčejných demokratických voleb. A jak konkrétně v nich "lid rozhodne" o veřejném blahu? Jak se kupříkladu dohodne lid-kuřáci s lidem-nekuřáky? Nebo lid-věřící s lidem-ateisty? Případně lid-homosexuálové s lidem-hetero? To by mě také velmi zajímalo. [chechtot]

276870

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 0

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 0

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 0

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 3

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

Měnové kurzy

USD
21,92 Kč
Euro
26,21 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
16,88 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 127,31 Kč
1 unce stříbra
495,98 Kč
Bitcoin
368 553,71 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 805 931