Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jiří Táborský

Nalezeno 2429 příspěveků, 167 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.07.2003 07:58

Cenzůra v cyberspace

RE: par otazek, pane Taborsky

Jiří Táborský 209.?.?.?

1. Ano, na dotaz emajlem. Ne, nemohu, ani já, ani Nathálie. Ne, pan Klabačka napsal Nathálii, že se tam vloudlo něco jemu, jak je zrejmo z jeho emajlu. Co a jak a proč a komu jsem měl co říkat? Napsal jsem, že mi nejde o vyhrávání nebo prohrávání ale o srandu - Vám to tam připadalo jako vážná diskuze? Nejsem ublížený - pan Klabačka mě může ustříhnout, ale určitě ne ublížit, víte přece dobře, že mám u postele pumpovací dvanáctku se sekaným olovem. K tomu ale nikdy nedojde, protože jsem splachovací.

2. Mno, nemyslím si, že pan Klabačka je vůl, Vy máte takovej dojem?
A já nejsem Nathálie z Užhorodu, alespoň to mi snad věříte, ne? Já jsem si ji vymyslel jako můj nick, jako třeba Vy si říkáte Písecký, nebo Brouk SuperPytlík si říká Gay Peters. Vy jste přece nikdy neměl nic proti pseudonymům, nebo měl? Mno, že to nebylo košér, to jsem napsal a omluvil se za Nathálii panu Klabačkovi hned v úvodní větě, i když já nejsem povinovanej košér dodržovat.

No, a s tím, že jste si moji nepřítomnost při sprchování vysvětloval jakože mi před chytrosti Brouka Pytlíka nebo Postavy z psychiatrie vyschlo péro, se nedá nic dělat. Zrovna sem mě přivedlo totéž, proč jsem odešel z BL. A než mě začnete přesvědčovat, že "fňukám na velmi 'profláklé' webstránce", porovnejte si, jen tak pro zajímavost, počet článků, počet přístupů a počet komentářů na této "profláknuté" stránce se Sprchou.

Omlouvám se za stručnost, ale moc jste se toho ptal. Netušil jsem například, že Vy jste netušil, že jsem dostal kopačky, a divím se, že se tomu tak divíte. Konečně, tyhle věci byste si měli promáchat spíš pod sprchou než tady, mne se to už netýká.

16094

10.07.2003 18:34

Cenzůra v cyberspace

Pane Gora,

Jiří Táborský 209.?.?.?

pan Písecký vyslovil přání, aby se tohle diskutovalo pod sprchou a já bych jeho přání rád respektoval. Jednak ze staré virtuální známosti a druhák jsem již naznačil, že je to i moje preference. Já jsem svůj náhled na tuto dětinskou malichernost uveřejnil tady, a tím to pro mne končí, a pan Klabačka může vysvětlovat jeho pozici jak chce a jak dloho chce pod sprchou. Diskuse na Sprše by ale byla teď víc než jindy stejně na prd, když pan Pecina, s jeho prokázanou technickou expertýzou na kreativní administrování svobody projevu, stávkuje.

Pokud jsem ovšem nesprávně pochopil Vaši úvodní větu ("Bylo by asi správné taky napsat proč jste byl vyloučen") a chtěl jste to vysvětlit Vy mně, tak to mnohem pěkněji vysvětlil pan TL, jako by to z úst přísedícího soudce z lidu vzal: "myslim, ze u pana Taborskeho byl pan Klabacka v pravu. Nekolikrat ho vyzval k naprave, dokonce i v pripade konkretniho cinu a pan Taborsky sveho chovani nezanechal." A neprojevil účinnou lítost, bych snad ještě dodal.

Doufám, že jsem Vám odpověděl k Vaší spokojenosti a můžeme teď věnovat náš čas věcem zajímavějším. Například na konci stránky Zvědavce je fotografie - jako půvabně vtipná charakteristika moderního umění: Mistr plagiátuje Picassa. Z toho by například paní Zuzana mohla udělat diskuzi jako hrom.

16110

10.07.2003 21:57

Cenzůra v cyberspace

Pane Juchelko,

Jiří Táborský 65.?.?.?

především jsem příjemně překvapen, že jste se tu objevil (vlastně bych to ani tak neměl formulovat, protože jsem se tady ještě nerozkoukal a možná jste tady už delší dobu). Prostě jsem rád, že vidím někoho známého, do kterého se mohu trefovat. Tedy někdo, kdo umí srandu bez hysterického urážení vzít a vrátit vtipně zpátky.

Já jsem jistě otrlejší než Vy a tak mi lovy na Tengu a Nexuse (už jsem zapomněl, jakému skloňování dáváte přednost) připadaly neškodné, i když ne příliš duchaplné. Taky jsem si myslel, že kvůli Vaší češtině a slušnosti to nepotřebuje detektiva Babočku Vás odhalit.

Ale v takovýchto směšných, nikoliv však vtipných, epizodkách opravdu nejde o život. A taky mě nebaví s Vámi souhlasit, hlavně když bych tentokrát asi musel, pokud se těch lovů dotýká. Souhlasení je ta nejnudnější a nejneplodnější forma debaty.

Tak což kdybychom se raději o něčem pohádali jako za starých časů. Jenom sem nechoďte s pugétem pro Katku Harrisojc, dosť bolo rybablikanščiny!

16115

11.07.2003 17:41

Lhali jsme. No a co?

Pane Miro,

Jiří Táborský 209.?.?.?

já jsem z toho taky moc nepochopil, protože jsem kompjůtěrový negramot, jak jsem už několikrát veřejně přiznal. Jsem ale floridský volič - a ze světoznámých důvodů ne zrovna "proud of it". Nedomnívám se však, že poslední prezidentské volby byly ve prospěch Bushe zmanipulovány - řekl bych spíš, že (na Floridě) to byl jen docela obyčejnej bordel.

O zkompjůtěrovaných volbách ovšem svoje pochybnosti mám. V posledních volbách jsem volil (a nedovolil) na skénovaném volebním "lístku" v přibližné velikosti A4 formátu. Když jsem "lístek" odskénoval, ale ještě nevhodil do urny, tak jsem si uvědomil, že jsem asi nesprávně vyhláskoval jedno jméno kandidáta a tak jsme si to šli ověřit (s mojí paní Dášou, která ještě neodskénovala) k pořadatelskému stolku. Tam ale neměli seznam kandidátů, jak měli podle zákona mít a nemohli ho nikde sehnat, a tak jsme šli domů bez splnění morální občanské povinnosti. Druhý den jsem si šel postěžovat do volebního úřadu, jen tak pro pořádek, že tam zase mají nepořádek.

Odpovědné orgánka se ale dotčeně ohradila a ukázal mi na kompjůtěr dedženerejtem seznamu odvolených voličů, že jsem oba normálně odvolili. Tak jsem se posunul o kancelář dál k nadřízenější orgánce. Ta mi ukázala záznam, že naše volební plachty byly podle všech pravidel řádně znehodnoceny, omýlek v kompjůtěru že opraví a omluvila se, "to víte, my tu máme při volbách nepředstavitelnej fofr". Řekl jsem jí, že "fofr" je v tomhle případě misnómer a ona enthuziaisticky přitakala že to jo, to jo, protože si myslela, že misnómer je přepracování. Koho jsem ale tím omýlkem nového kompjůtěrového systému zvolil, to že je tajný a nikdo k tomu nemá přístup a že jiná dokumentace než záznam o našich "legally cancelled" plachtách neexistuje, "takže to přece pochopím, ne?"

Mno, nepochopil, ale nechtěl jsem vypadat jako notorickej črablmejkr a výrazné volební vítězství prezidentova bráchy Jeba by naše dva hlasy stejně nijak neovlivnily. Tak jsem to nechal plavat, protože mi nějaký podraz na mysl tehdy ani nepřipadl. Bordel, to jo, ten je při tom zdejším teple pochopitelnej. Já jsem ochotnej i uvěřit, že u nás občas dirky do volebních karet může prokousat zatoulanej alligátor.

A teď mi pan Stwora nasadí takovýho Brouka (běž si zase stěžovat k panu Klabačkovi, SupePytlíku) do hlavy. No, snad se při příštích volbách budou skénovat taky otisky prstů, aby to bylo echt košér.

16148

11.07.2003 18:04

Lhali jsme. No a co?

Pane Mikin

Jiří Táborský 209.?.?.?

Naaranžovat někde Saddámův sklad plynu nebo anthraxu a pak to se slávou předhodit k sežrání světové veřejnosti by bylo nejen těžké, ale nepředstavitělně idiotské. Mezinárodní inspektoři nejsou přiblblí kovbojové z Texasu - zapomněl jste na ten slaboduchý bluff s těmi dvěma vleky "na výrobu ZHN"? Myslel jsem, že spadnu smíchy s gauče, když s tím Bushovci poprvé přišli. To pak byla ostuda! A to byl jen hodně menší podraz než nějaký Gleiwitz se skladem anthraxu nebo otravného plynu.

16151

11.07.2003 18:54

Cenzůra v cyberspace

Pane Gora,

Jiří Táborský 209.?.?.?

píšete: To vysvětlení nebylo určeno primárně Vám, Vy přece víte, jak věci proběhly.

Tím jsem si právě nebyl jist a tak, aby to nevypadalo, že se chci vykroutit z odpovědi, jsem si to vzak na sebe. Ovšem, jenom se domnívám (napsal jsem, že je to můj náhled), jak věci proběhly. Já jsem byl po léta trénovanej, abych byl opatrnej tvrdit, že něco vím. A tak se vždycky snažím být opatrnější než Sokrates, nebo jak se jmenoval ten, co povídal, že ví, že nic neví.

Jen vyjimečně jsem se nechal zatáhnout do vážné diskuze. Doufám ale, že si nemyslíte, že to byl případ s Broukem Superpytlíkem, s Emilem, s přecedou Novákem nebo s Postavou z psychiatrie.

Zalichotilo mi, že mě vidíte jako citlivku, mnozí na českých fórech o mě tvrdí, že jsem hulvát. Přispělo k tomu možná i to, že jsem se párkrát vyjádřil, že nemám rád slušňáky, kteří v diskuzi "hovno" vytečkují.

Jsem velmi rád, že jste projevil zájem o nastartování smysluplné diskuse. Řekl bych, že Mistr předlohu viděl, pokud ona fotografie není jen zdařilá fotomontáž. Nemohu sice tvrdit, že není diletant- já jsem jen spotřebitel, nikoliv umělecký znalec - ale jeho dílo je rozhodně rozpoznatelnější než originál Picasso.

16155

11.07.2003 20:07

Lhali jsme. No a co?

Mohu tady něco,

Jiří Táborský 209.?.?.?

jako asi jediný floridský volič ze současně diskutujících, něco přihodit?

Pan Stwora má naprostou pravdu; podle toho, co říká americká ústava. Jenže - ako sa těrazko tuná hutorí - americká ústava je dneska to, co Nejvyšší soud usoudí, že americká ústava je; jak to tak nějak prohlásil jeden Nejvyšší Sudí - v rozporu s Ústavou.

O tom jsme si kdysi na Blistech povídali z dlouha s panem Juchelkou, Janečkem, s paní Zajícovou, s paní Zuzanou a mnohým jinými americkými voliči i zámořskými pozorovateli. Většina z nich mi pak po léta předhazovala, a někteří to dělají dodnes (včetně mé paní Dáši), že jsem poslal Katce Harrisonojc pugét růží

Rozhodování ve volbách je ústavou vyhrazeno jen kvalifikovaným voličům, nikoliv Nejvyššímu Soudu. Nejvyšší Soud (a vlastně to patřilo do jurisdikce Nejvyššího Soudu státu Florida) může jen posoudit, zda volby proběhly zákonně a případně nařídit nápravu. Ve stavu totálního legálního bordelu, způsobeném hlavně Demokraty, ve kterém volby a povolební legální šaškárna probíhaly, Nejvyšší Soud měl případ odmítnout a vrátit republikánské podání do floridské jurisdikce a floridský Nejvyšší Soud měl buď uznat Katčinu legální pozici anebo nařídit nové volby. Jenže na nejvyšší floridské soudní stolici trůnili Demokrati a tak převážně republikánský Nejvyšší Soud usoudil, jak usoudil.

Ovšem, to to zase nějak sklouzlo od tematu článku pana Stwory o digitalizaci voleb. A to, alespoň mě zajímá, protože se mě to bude možná týkat. Nechtěl bych tady na Floridě strčit do nějaké mašinky prst, aby mi ukousla ruku.

16158

11.07.2003 20:23

Lhali jsme. No a co?

Pane Zdeňku, o co běží, když

Jiří Táborský 209.?.?.?

píšete: "Bush nebyl dosazen, ale radne zvolen. Tato lez...".

Vždyť jste s panem Sworou v naprosté shodě![chechtot]

16162

11.07.2003 22:07

Cenzůra v cyberspace

RE: Pičasso

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pane Jednorožče,

hned se pozná, že jste znalec, jak jste zkušeným pohybem vyhmátl onu holou skutečnost a poeticky doložil Pičassovou rozmarnou hru s ženskou anatomií. Ovšem, nedávno jsem byl donucen jednou českou turistkou navštívit jakousi cestovní Pičassovu výstavu v Ringling Museum of Arts ve vedlejší vesnici, a mohl bych skoro přísahat, že jsem tam na jednom z jeho děl viděl onen fukální předmět vyobrazen třikrát: jeden místo oka, které bylo ovšem na místě ucha; druhý na jediném prsu, který byl na pootočených zádech; a třetí navléknutý na jednom z šesti prstů levé ruky jako suggar glazed dohnut. A možná, že v tvořivém nadšení umístil ještě jeden v ohbí kolena pravé nohy pod extrémně ochlupaceným levým podpaždím, ale to si opravdu nejsem jist, protože moje známá tvrdila, že v katalogu stojí, že to je motýl babočka admirál.

16169

11.07.2003 22:31

Lhali jsme. No a co?

Pane doktore Murte,

Jiří Táborský 209.?.?.?

trefil jste to na hlavičku: Tento nemiestny nazor vychadzal z predpokladu, ze Floridsky dochodcovia urcite chceli volit Gora, ale kedze su senilni zahlasovali za niekoho ineho. (Aspon ako som to z tej dialky dobre pochopil.)

To, co jste popsal byl hlavně problém s motýlkovým volebním lístkem a to především ve West Palm Beach, kde žijí nejinteligentnější lidi na světě. Jejich hlavní rabín dokonce omylem volil antisemitu Buchanana. Byli tam konfjůzováni především šipkami, které vedly od jména kandidáta k odpovídajícímu boxíku, kde se dělá dírka. Pane doktore, já bych chtěl vidět toho jejich rabína, co píchal špatnou dírku, jak hledá podle šipek ve spěchu záchod.

16171

11.07.2003 23:08

Cenzůra v cyberspace

Pomóóc!

Jiří Táborský 209.?.?.?

Je tady někdo, kdo smí psát pod sprchu?

Pan Emil mi tam píše, jako by nevěděl, že mu tam nemohu odpovědět, že má pro mne vodu na mlejn. Můžete mu, prosím, vyřídit, že děkuji za link a ať se nad takovou podlou antisemitskou propagandou nevzrušuje? Někdo to vbrzsku prokáže jako podvrh, jako ty podvrhy Washingtona, Franklina, Jeffersona a jiných. Jinak, kdyby si chtěl na to téma zašpásovat tady, pan Stwora mu jistě nebude bránit. Měl by si ale raději vyžádat předem souhlas pana Klabačky, aby ho neexkomunikoval za mimokomunitní styky.

16174

12.07.2003 00:49

Lhali jsme. No a co?

RE: Pane Zdeňku, o co běží, když

Jiří Táborský 209.?.?.?

[oči v sloup]

16183

12.07.2003 02:04

Lhali jsme. No a co?

Pane Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

paměť Vám slouží jen velmi selektivně. Ty vleky byly prezentovány světu jako "velmi pravděpodobný důkaz", že sloužily jako mobilní laboratoře na výrobu bakteriálních zbraní; mluvilo se hlavně o anthraxu. Kolektovat, kultivovat a bezpečně určit druh známého bacila nevezme víc než deset hodin; Bush, Condi, Powell, Rumcajz, Wolfiowitz, Perle a celá ta prolhaná parta se těmi vleky a malůvkami jejích "zařízení" pokoušeli oblbovat svět několik týdnů, dokud cizí experti ten podvod nepublikovali a nepotvrdili přesně to, co vždycky tvrdili Iráčani - že to bylo zařízení na výrobu naprosto nejedovatého plynu na plnění meteriologických balónků pro dělostřelectvo. Jo, trochu anthraxových spór si může v koupelně nebo v garáži udělat kdejaký cvok, produkovat ale weapon-grade anthrax v nějakém vojensky účinném množství v trajleru je totální blbost. A to jsem trénovanej bejt vopatrnaje na to, co říkám.

Ale abych s Bushovo prolhaností příliš nestresoval Vaši paměť: dneska jste mohl vidět na večerních zprávách na všech kanálech, jak byli Bush a jeho parta Pinocchiů načapáni se lhaním o nigerském uranu pro Saddáma. A pozorujte televizi také příští týden, jak to bude jeden házet na druhého, dneska to byl ještě jen říďounkej aperitiv. Ale už to stačilo, aby ho v tom nechal lítat i Parteigenosse McCain.

Jest-li neovede rychle pozornost na preventivní válku se Severní Koreou, tak se s nosem nevejde do Bílého domu.

16188

12.07.2003 02:41

Cenzůra v cyberspace

Pane Juchelko,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Jednorožcův grafický důkaz na konci básně, že se na tom obraze jednalo jen o tři fuckální (well, Condi Rice way) objekty, nelze vyvrátit ni přebít a já to pro dnešek vzdávám.

Jo, pane Juchelko, k tomu horku byste tam u Vás v Utahu měli mít ještě taky naši vlhkost (ano, Jednorožče, odbočil jsem, mám na mysli atmosférickou). Jo, jak to zpíval ten Frank Sinatra? Já vzpomínám na Kyoto...?

16190

12.07.2003 03:02

Cenzůra v cyberspace

I do prdele, pane Zemane,

Jiří Táborský 209.?.?.?

já tady čumím na pitomou televizi, jak náš prezident, s tím jeho přiblblým grinem na ksichtě, tancuje se senegalskými vrtiprdelkovými tanečnicemi nějaké to jejich umba, umba a takováhle zpráva mi zouplna unikne. No, připadalo mi to tam svého času docela dobré, mno, škoda. To asi tou stávkou pana Peciny.

16191

12.07.2003 05:54

Lhali jsme. No a co?

Intelektuál, neintelektuál, pane Mateji,

Jiří Táborský 209.?.?.?

ale při píchání jsem si dirky nikdy neplet.

16194

12.07.2003 06:50

Lhali jsme. No a co?

RE: RE: RE: Pane Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

To jste mě tedy sejmul, pane Brodský. A copak, děláte teď advokáta panu Mikinovi?

16198

12.07.2003 17:14

Lhali jsme. No a co?

Pane Jirko,

Jiří Táborský 209.?.?.?

já nevím, zda tady musím ještě zdůrazňovat, že mám Bushe rád jako osinu v prdeli a už sama ta jeho finta s Nejvyšším Soudem mi stačí, abych příliš nenamítal proti tvrzením, že volby ukrad'.

Že byly ale samotné volby zmanipulovány, to se mi zdá hodně přehnané. Už proto, že trapná většina našich oficiálů ani není nějaké rafinovanější manipulace intelektuálně schopna. Ta Vámi uvedená zpráva, jak Katka Harrisojc diskriminovala afro-americké voliče je hodně ulítlá kachna. Vy si opravdu myslíte, že 95 procent floridských zločinců (odsouzených za vážné zločiny, nikoliv za drobné krádeže, prostituci nebo marihuana kefumar atd) je nevinných? Myslíte, že Goreovo případné zvolení záleželo na 57.000 zločinců? Tedy dodatečně k těm, které si s sebou přivezl z Chicaga? Katka postupovala jen přesně podle zákona, s jehož legislací neměla nic společného. A nebyla ani v nejmenším zodpovědná za registraci zločinců, všechna za to zodpovědná ministerstva a státní prokuratura byla v té době v rukou Demokratů.
Vymýšlela se i taková obvinění, že FHP (floridská státní dopravní policie) dostala instrukce zdržovat afro-americké řidiče, jedoucí k volbám. Nevím, jak by měli policajti v americkém provozu na silnici poznat, že někdo jede k volbám, podstatné ale je, že náčelníkem těchto policajtů s rasistickým příkazem byl také Demokrat.

"A bez dohadů", píše se v tom článku, "rasa voliče je rovnou na voličské formě" (autor článku měl asi na mysli volební průkaz) - že tam rasa voliče vyznačena je, je jediný faktický údaj v uvedeném článku. Jenom nechápu, proč by někdo potřeboval vidět volební průkaz aby viděl, že černoch je černej.

16222

12.07.2003 19:47

Lhali jsme. No a co?

RE: RE: RE: Pane Brodský,

Jiří Táborský 65.?.?.?

vždycky, když je Vám na blití, tak si vezměte kosku cukru, pokapanou francovkou. To dělá moc dobře, fakt. Kdybyste byl náhodou abstinent nebo nesnášel menthol, tak Vám nezbývá nic jiného, než strčit prst do krku, hlavu do záchodu a blít a blít, dokud Vám zase nebude dobře. To je ta pravá medicina naší současné civilizace na zachování základních principů humanity a demokracie.

16231

12.07.2003 20:18

Lhali jsme. No a co?

Pane Mikin 003, už si Vás musím začít číslovat,

Jiří Táborský 65.?.?.?

abychom tu neměli za chvíli bordel jak ve floridských volbách ve West Palm Beach.

Od té doby, kdy jsem poprvé spad' s gauče při uzření těch malůvek "mobilních laboratoří", a znovu a znovu jsem padal při postupném doplňování schematy, jak jsou ty trajlery jak stvořené pro výrobu anthraxu, a ještě později pod dojmem autentických fotografií - až do doby, kdy už padali s gaučů i lidé, kteří neznali rozdíl mezi anthraxem a anthracitem - až dotud to naši Pinocchiové zatloukali jak kurva ztrátu poctivosti. A to jde protahovat jen do určitého okamžiku, jak jistě pochopíte.

16232

12.07.2003 20:42

Cenzůra v cyberspace

Pane Mikin 004

Jiří Táborský 65.?.?.?

Malá oprava:
ti ze Sprchy sem přišli klevetit před zavřením vody.

16234

12.07.2003 23:53

Lhali jsme. No a co?

RE: RE: RE:RE: Pane Brodský,

Jiří Táborský 209.?.?.?

tak vidíte, už se začínáte uklidňovat. Jo, zapomněl jsem Vám říct, a to by byl průšvih, kdybych Vám to neřek', s tou francovkou. Ona má také projímavé účinky, ale i to Vám udělá moc dobře. Chtěl jsem Vás jen upozornit, abyste na mne tedy nemyslel tak usilovně a myslel taky trochu na zadní vrátka.

16248

13.07.2003 00:12

Cenzůra v cyberspace

Pane Juchelka,

Jiří Táborský 209.?.?.?

to já jsem si jen zaimprovizoval na "Já vzpomínám na San Fracisko..." ("I left my heart in San Francisco..."), když se nám tady teď tak přehřejvá envajrment.

16250

13.07.2003 00:22

Cenzůra v cyberspace

Pane Zemane,

Jiří Táborský 209.?.?.?

přiznám se, že nebýt těch senegalských prdélek, tak bych se na něj nedíval ani vteřinu. Ale hezkou chvíli mi trvalo, než jsem ten jeho ksicht mezi nimi poznal.

16251

13.07.2003 00:47

Cenzůra v cyberspace

Poslyšte, pane Brodský a Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Vy si nedáte pokoj ani na šábes?

16254

13.07.2003 01:24

Cenzůra v cyberspace

Pane Zdeňku,

Jiří Táborský 209.?.?.?

já si nemohu vzpomenout, že by nám pan Klabačka nabízel příměří.

16258

13.07.2003 05:18

Cenzůra v cyberspace

Pane Zdeňku,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tak teď už opravdu nevím, o čem píšete.

16267

13.07.2003 20:24

Lhali jsme. No a co?

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

ptáte se "Ako vyzera USA pod vladou zidov?"

Mno, podobně jako Německo za Výmarské republiky minus parazitický a zrádný Izrael na krku; a samozřejmě jsme na tom hospodářsky stále ještě hospodářský líp, protože Amerika neprohrála světovou válku. Rozdíl je v tom, že ve Výmarské republice Židi přepískli tu aroganci Jehovou vyvoleného národa a padli na hubu a v Americe je to teprve otázka času - anebo včasného zacouvání do normálu.

Víte, pane doktore, já jim nerozumím. Vede se jim v Americe nejlíp ze všech privilegovaných minorit, tak proč se přestali držet pravidla "žrát ale nemlaskat"? On totiž ten Šáronův macho výrok v izraelském kabinetu "we, the Jewish people control America, and the Americans know it" není tak úplně přesný. Američané si to teprve začínají uvědomovat. A bylo by v zájmu Židů i Ameriky, aby si to slušní a civilizovaní Američané uvědomili dříve, než vezme do rukou řešení nekontrolovatený mob.

16303

13.07.2003 20:55

Autoritářství puštěné z řetězů

Pane/paní-slečno Be,

Jiří Táborský 209.?.?.?

máte naprostou pravdu, a dala by se ještě i rozšířit. Přinejmenším o to, jak komunisté ve všech smšrech dbali o to, aby jim po straně nevyrostla konkurence o moc.

Já Vám do toho přes tu louži moc nevidím, a taky mi to může být jedno, ale nekvalifikovaně bych řekl, že o špatné jméno "dizidentů" se postarali ti, kterým zachutnala moc a co s tím jde jako přílohadali a nedali přednost jiným a schopnějším, kteří časem na lepší reprezentaci aspirovali. A Havel je příkladem nejpříkladnějším - když bral prezidentství, tak jen prý jako na přechodnou dobu, než se najde někdo vhodnější, mno a potm se toho odříkaného prezidentsví držel jak hovno košile ještě když ho měl hrobník na lopatě.

Je ovšem pro Vás škoda, že nová, nezdiskreditovaná generace se politickému životu vyhýbá - nebo není připuštěna; jak jsem řekl, nevidím do toho. A někomu radit, s vládou jakou máme my v Americe, to by byla kapitální chutzpah. My u nás nemáme ani ty blanické rytíře.

16304

14.07.2003 02:54

Lhali jsme. No a co?

Pane doktore Murte,

Jiří Táborský 209.?.?.?

ptal jste se jak je to s vládou Židů v Americe, ne v Kanadě. I když se tedy Canucko dá do Ameriky, při hodně dobré vůli, také počítat. Já neznám poměry v montrealských nebo kitchenerských golfových klubech, ale jeden můj canucký přítel tvrdil, že je to kvůlivá tomu, že maj' platfús a sešmajdávali by jim tam trávník, ne kvůlivá rasové diskriminaci. Mno, možná také nepustí nějakého papírového Mojšla, co to chce jako freebee.

16319

14.07.2003 02:57

Lhali jsme. No a co?

Pane Jednorožče,

Jiří Táborský 209.?.?.?

když je někdo rozčílenej, tak se snadno překlepne, třeba přes celou klávesnici. To se může stát i takovému intelygentovi jako panu doktoru Murtovi. Ale musíte uznat, že to je od něj fikaný, navádět mě jít sám mezi bandu Cikánů, nebo Židů, for that matter. Jo, to by se jim diskutovalo.

16320

14.07.2003 13:26

Autoritářství puštěné z řetězů

Pane Jirko,

Jiří Táborský 209.?.?.?

to mi připadá jako totéž, o čem psal ve článku "Lhali jsme. No a co", jenom značně detailnějším, pan Stwora (http://www.zvedavec.org/zpravySQL.php?clanek_id=637). Mno, opakování je matka moudrosti, ale v tomhle případě to možná nevadí.

16331

14.07.2003 16:51

Autoritářství puštěné z řetězů

Pane/paní/slečno pet,

Jiří Táborský 209.?.?.?

admin se zřejmě ani na urgentní požádání nechce pustit do volebního věštění.

Podle mého nekvalifikovaného názoru by měla Hillary v příštívh volbách výborné šance vyhrát, kdyby kandidiovala. Ona byla vždycky mozkem rodiny. Já nevím, zda se to jen povídá nebo je to fakt, ale jednou se Hillary a Bill jeli podívat na víkend domů do Arkansasu a po cestě si potřebovali zastavit. Prezidentská karavana tedy zastaví u bezinové pumpy na okresce uprostřed kukuřičných a bavlníkových lánů. A jak tak Bill, hlídán ostrými hochy ze Secret Service, močí do kukuřice a Hillary si protahuje ztuhlé údy, přiklátí se líně obsluhovatel pumpy v ušmudlaném tričku a džínsách, vyplivne jednou dírou mezi zuby močku ze žvýkacího tabáku, a než mu v tom muží s kabely v uších mohou zabránit, poplácá Hillary po zadku a vykřikne v radostném překvapení: "My God, seš to ty, Hillary, my old bitch?" Hillary odmávne body guards a vrhne se mu s "Oh, my Johny, oh my Johny" do náruče. Bill si ho otřepe, utře si ruku o kalhoty a rozhořčeně povídá, že by mu tohle v jeho postavení na veřejnosti dělat neměla. "Pcha, v tvým postavení", odsekne mu Hillary, "kdybych si tenkrát místo tebe vzala Johnyho, tak byl dneska prezidentem on!"

Jak to bude ale v 2008, to je ve hvězdách. V 2004 zdědí demokratický prezident po Dubya hospodářský deficit, jaký si ani Grýnšpán nedovede představit. Už dneska je to půl triliónu, z nějakých 200 biliónů původního přebytku, a o Bushových úspěších v zahraniční politice raději ani nemyslit. To by nedokázal spravit snad ani pámbů, natož nějaký Demokrat; už včera mluvil Bobby Graham o přinášení obětí. Takže by Hillary v 2008 musela asi kandidovat jako Nezávislá.

16340

14.07.2003 16:57

Autoritářství puštěné z řetězů

Pane/paní/slečno pet,

Jiří Táborský 209.?.?.?

admin se zřejmě ani na urgentní požádání nechce pustit do volebního věštění.

Jestli tedy dovolíte, podle mého nekvalifikovaného názoru by měla Hillary v příštívh volbách výborné šance vyhrát, kdyby kandidiovala. Ona byla vždycky mozkem rodiny. Já nevím, zda se to jen povídá nebo je to fakt, ale jednou se Hillary a Bill jeli podívat na víkend domů do Arkansasu a po cestě si potřebovali zastavit. Prezidentská karavana tedy zastaví u bezinové pumpy na okresce uprostřed kukuřičných a bavlníkových lánů. A jak tak Bill, hlídán ostrými hochy ze Secret Service, močí do kukuřice a Hillary si protahuje ztuhlé údy, přiklátí se líně obsluhovatel pumpy v ušmudlaném tričku a džínsách, vyplivne jednou dírou mezi zuby močku ze žvýkacího tabáku, a než mu v tom muží s kabely v uších mohou zabránit, poplácá Hillary po zadku a vykřikne v radostném překvapení: "My God, seš to ty, Hillary, my old bitch?" Hillary odmávne body guards a vrhne se mu s "Oh, my Johny, oh my Johny" do náruče. Bill si ho otřepe, utře si ruku o kalhoty a rozhořčeně povídá, že by mu tohle v jeho postavení na veřejnosti dělat neměla. "Pcha, v tvým postavení", odsekne mu Hillary, "kdybych si tenkrát místo tebe vzala Johnyho, tak byl dneska prezidentem on!"

Jak to bude ale v 2008, to je ve hvězdách. V 2004 zdědí demokratický prezident po Dubya hospodářský deficit, jaký si ani Grýnšpán nedovede představit. Už dneska je to půl triliónu, z nějakých 200 biliónů původního přebytku, nezaměstnaných nejvíc v posledních dvaceti letech, sociální a zdravotní pojištěná vybrakovaná, a o Bushových úspěších v zahraniční politice raději ani nemyslit. Takový bordel by nedokázal spravit snad ani pámbů, natož nějaký Demokrat; už včera mluvil Bobby Graham o přinášení obětí. Takže by Hillary v 2008 musela asi kandidovat jako Nezávislá a na viceprezidenta nominovat Johnyho.

16341

14.07.2003 17:01

Autoritářství puštěné z řetězů

Předpředcházející komentář prosím anulovat,

Jiří Táborský 209.?.?.?

zapomněl jsem tam uvážit viceprezidenta.

16342

15.07.2003 19:21

Propaganda

Propaganda

Jiří Táborský 209.?.?.?

Moc pěkný a aktuální článek, pane Debugger, ale Propagandu, ani Noama Chomského si asi kupovat nebudu – pro někoho, kdo byl po desetiletí krmen horem dolem židovskou propagandou pod bolševikem a potom byl na stejné dietě po desetiletí v Americe, tam nemůže být už nic objevného.

Já jsem taky vždycky hodnotil praxi mnohem výše než teoretické studium. Seznamovat se s jejich propagandistickými metodami z jejich knížek mi připadá jako se dostávat do dámských kalhotek podle příručky; jak udelat první dojem, jakou mít kravatu, kolínskou, jak zavést řeč na umění nebo filozofii, jak předstírat inteligenci a sčetlost, prostě jak být Don Juanem století. Mno, a když má nakonec dojít k šoustání, tak se mu, neurotikovi ze študia Freuda, nepostaví.

Propaganda totiž dojde často tak daleko, že je kontraproduktivní, protože jejím hlasatelům pak už lidí nevěří ani opravdickou pravdu, jako třeba Goebbelsovi o hrozbě bolševismu, stalinovským politrukům o anglo-americkém imperialismu, nebo Židům o jejich občasném pronásledování. Prostě, původně indoktrinovaná víra, že Freudem nabiflovaný Don Juan jednou přívede kteroukoliv samičku k nezapomenutelnému orgasmu je potom nenávratně v prdeli.

Propagandisté se pochybnostem obětí snaží předejít dalším a dalším rafinováním a modifikováním lží (např. Katyň, mejdlo ze Židů) a pololží (holocouster), svoji propagandu leští a oprašují, aby i beznadějně beznadějně ochablý úd vypadal jak Rin Tin Tinův hard on po polití Koldi Petosou. Ale jak pravil Lincoln, “You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you can not fool all the people all of the time“.

16365

15.07.2003 19:56

Autoritářství puštěné z řetězů

Ale kdepak, pane Matoušku,

Jiří Táborský 209.?.?.?

opatrnost je matka bedny s porcelánem. Ale lidi si to pletou, už staří Římané si to pletli.

16368

15.07.2003 20:12

Lhali jsme. No a co?

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

když jste "skor nevyspaty a na smrt ustaty...", tam abyste nám tady neumřel, co kdybyste si našel méně vysilující zaměstnání, než je pro Vás psaní těch Vašich věčných komentářů?

16369

16.07.2003 02:32

Propaganda

Řekl bych, že propagandistům jde vždycky o to,

Jiří Táborský 209.?.?.?

aby jim někdo uvěřil, nebo alespoň něco uvěřil. Třeba jen to, že oponent ve volbách je větší darebák a budou volit menší zlo. Anebo aby odvedli pozornost jiným směrem.

Máte pravdu, že v Americe propaganda ještě funguje a mnoho naivků stále ještě naletí. Ale na tu situaci sedí uvedené Lincolnovo dictum; v češtině se říká "...až se ucho utrhne."

16387

16.07.2003 03:00

Propaganda

Pane Juchelko,

Jiří Táborský 209.?.?.?

pod značkou Koldi Petosa se kdysi v kotlině prodával peptin na přípravu zavařenin, džemů, ovocných rosolů a podobně. Figurovala také ve fousatém vtipu, jak přišel pán do drogérie a chtěl něco proti impotenci. Nezkušená prodavačka nevěděla, co mu dát a tak ho poslala ven, aby se podíval do výlohy a vybral si. Pán se za chvilku vrátí a požaduje dvě balení Koldi Petosy. Slečna se nesměle ptá, jestli si je jistej. Jo, rozhodně odpoví pán, je na tom napsáno, že po polití ztuhne a v tomto stavu vydrží dva roky.

Mno, a teď se budete ptát, kdo to je Rin Tin Tin, žejo. A pan Stwora mě pak vyhodí z fóra. Ale ať. Rin Tin Tin byl slavný hollywoodský herec-vlčák. Museli ho několikrát denně polévat ledovou vodou, protože v tom sexuálně nabitém prostředí byl pořád ve stavu vzrušení a skákal na všechno, na co se dostal. Nepohrdl ani Frankesteinem. Nakonec musel od filmu, protože se pokoušel harašit i Marlén Dittreichovou v pokrožilém věku.

16392

16.07.2003 15:22

Lež na lež

Pane Zapletale,

Jiří Táborský 209.?.?.?

možná, že vidíte z Brna americké problémy trochu jinak než my z Ameriky. Nicméně by mne zajímalo, v čem máte dojem, konktrétně, že Bushovi američtí kritikové lžou.

16406

16.07.2003 16:23

Propaganda

Pane Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

samozřejmě, že se mě můžete zeptat, ale já být Vámi, tak bych to byl bejval nedělal. Mno, zřejmě jste ještě "k smrti ustaty" a nevzal jste si k srdci moji radu dát si šlofíčka a vrháte se zase do diskuze s ospalkami v očích.

Bolševická propaganda proti sionistům (nikoliv proti Židům pro se; a ani proti sionistům nebyla příliš důsledná) a proti Izraeli měla jen jepičí životnost, po tom, co Izrael přelezla do teplejší americké postele. Stalinovi na stará kolena z té zhrzené lásky prdlo v bedně a dal se na Arafata a měl z toho zakrátko výron do mozku, kterému údajně pomohla jedem na krysy jeho židovská manželka divoko, Róza Mojsejevna. Jinak, Izrael svému svému zrodu a dětským skotačinám vděčí především Džugašvilimu, Jozipu Visraljónovičovi, a jeho židovským soudruhům.

16410

16.07.2003 17:08

Lhali jsme. No a co?

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

ptáte se mě, jaké zaměstníní byste měl, "například" místo psaní komentářů, když jste z toho pořád "na smrt ustaty", ale vykliknul jste gombík "Reagovat", abych Vám mohl vyhovět.

Mno, mne stejně zrovna nenapadá nic, na co byste mohl mít kvalifikaci. Ale mohl byste tady možná dělat ponocného, kdybyste se naučil troubit půlnoc o půlnoci a ne v poledne.

16412

17.07.2003 16:27

On zatčen, ona v bezpečí

Dámy a pánové,

Jiří Táborský 209.?.?.?

já jsem tady sice jen krátce, ale za tu dobu jsem jen četl, jak je pan Stwora protiamericky zatíženej. Mno, a teď se jednou zastane představitele elity našich ozbrojených sil a zase jste se na něj sesypali jak sršáni. Jeden se prostě nikdy nezavděčí.

16453

17.07.2003 19:24

Propaganda

RE: Pane Mikin,

Jiří Táborský 65.?.?.?

Vy byste si měl ale opravdu přečíst to Bernaysovu "Propagandu", takhle dělate sionistům jen medvědí službu; takovej šábes boy jim z té jejich pečlivě vyráběné propagandy dělá jen neuvěřitelnou srandu.

Ta sovětská jepičí protisionistická propaganda začala až ke konci Stalinova života, jak a proč jsem se tady už zmínil. Téměř okamžitě po Stalinově smrti zcela vymizely ze sovětského tisku články proti Židům; Pravda psala, že takzvané sionistická konspirace neexistovala; a nejen to - koncem března pro ně Molotov navrhl amnestii: "...Musí být propuštěni a zasazeni zpět do práce, kde jsou zoufale potřební. Soudruzi, my si nemůžeme dovolit držet dobré pracovníky ve vězení na základě obvinění, která mohou být nereálná." (Stuart Kagan: Wolf of the Kremlin).

Beria dokonce oprášil starý plán z roku 1945, nabídnout Židům vytvoření Židovské republiky na Krymu, "Californii na Krymu", (protože sionisté nebyli spokojeni v Autonomní Židovské Oblasti Birobidžan, zřízené někdy na konci dvacátých let) - jako jeden z projevů nové postalinské politiky pro zlepšení sovětsko-amerických vztahů.

Za Chruščeva, který byl už od malička osvědčený šábes boy, se samozřejmě pokračovalo v kázáních o holocaustu, o pronásledování Židů za cara a Bogdana Chmielnického a stavěly se pomníky nacisty umučeným Židům nad hromadnými hroby Ukrajinců a Bělorusů, povražděných KBG.

Mno, a Andropova byste snad z antisemitismu ani podezírat nemohl, anebo Vy snad ano?

Brežněv byl doma na košér dietě a tak k tomu přidal volnou emigraci Židů do Izraele a omezenější (na přání Izraele) na Západ. Chtěl jen náhradu za sovětským státem vynaložené náklady na jejich vysokoškolské vzdělání. Stal se porodní bábou "ruské" mafie v Americe.

Jak to bylo po Brežněvovi moc dobře nevím, protože to už jsem byl krmen židovskou propagandou v Americe. Jenom se matně pamatuji, že Slánského parta byla plně rehabilitována, zatímco moji příbuzní, odsouzení za vlády Slánského, Reicina a Gemindera za tzv. protistátní činnost, rehabilitováni, pokud vím, nebyli (ne že by se o to drali).

Mno, ale chtít, aby bolševická propaganda lezla po ohrnutí nosem nad nabídkou Židovské republiky na Krymu ještě Izraeli a Americe do řiti, to je snad přece jen trochu moc chlupaté chutzpah, nemyslíte, pane Mikin? Na to měl žaludek až Gorby.

16469

17.07.2003 19:55

Lež na lež

Pane Murt

Jiří Táborský 65.?.?.?

Vy jste musel vidět Austrálii tak nanejvýš v reklamě na film "Crocodile Dandy I."

16471

17.07.2003 20:19

Co se, krucipísek, děje v médiích?

Jo, hlavně proroctví slepého mládence.

Jiří Táborský 65.?.?.?

Pámbů s námi a zlej pryč.

16473

18.07.2003 01:53

Propaganda

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

tak voni zas zaskakujou za pana Mikina? Jen aby se Vám pan Mikin nepoděkoval. A kde voni nechali pana Brodského?

Mno, když už jsem v tom ptaní, tak Voni si přejou, abych Je tituloval Ponocný Murt? To je OK se mnou, jestli se to líbí Jim - a asi jo, když si to vybrali. Já jsem Jim to jenom navrhnul jako alternativu místo psaní komentářů, protože mě zrovna nenapadlo nic jiného, co by odpovídalo Jejich intelektuálnímu náboji. Jenom jsem Jim napsal, že by se měli naučit troubit půlnoc o půlnoci a ne v poledne - a to Jim furt nějak nejde.

Ale když něčemu nerozumíte, tak se neostýchejte zeptat. Jako s tou zaslíbenou Židovskou republikou na Krymu. O tu si řekli Židi sami, přesněji Židovský Antifašistický Výbor dopisem milovanému Stalinovi ze dne 15. února 1944. Sesumíroval ho Solomon Michoels, který se nedávno předtím vrátil z "kulturního" poslání v USA, Šachne Epštajn a Icik Feffer, také sovětský "turista" po USA. Molotovovi ho předal Solomon Lozovsky, náměstek mnistra zahraničí a supervisor Židovského Antifašistického Výboru. Lozovsky, na šéfovo doporučení, přidal trochu šťávy a přeadresoval ho Molotovovi, aby bylo jisté, že se to bude tlačit a neskončí to ve Stalinově odpadkovém koši. Molotovova manželka Žemčuchina byla totiž mimořádně činná v celosvětovém sionistickém hnutí. A tak se dostalo návrhu patřičné pozornosti v nejvyšších bolševických kruzích. V podání se, mimo jiné, praví:

"Vytvořením Židovské Sovětské republiky bude jednou a provždy, bolševickým způsobem, v duchu leninsko-stalinské národnostní politiky, rozřešeno legální postavení židovského lidu a dalšího vývoje jeho mnohastaleté kultury. Toto je problém, který nikdo nebyl schopen vyřešit během mnoha století. Může to být rozřešeno jen v naší velké socialistické vlasti."

Iniciativa, podle Berii, přišla z amerícké strany, od amerických židovských organizací; oficiálně vedl jednání americký velvyslanec Harriman. Gregory Chajwitz, pověřenec pro Stalinovy plány získat americký kapitál (a současně nejúspěšnější bolševický špion v Americe) prohlásil, že to je plán na vlast pro všechny Židy z celého světa. Stejně tak to mělo být i s nepovedeným pokusem v Birobidžanu, téměž všichni Židé tam přijeli z ciziny, hlavne z USA; zkejslo to ale na tom, že tam museli sami na sebe makat. Rozdíl byl, kromě podnebí, jen v tom, že ten Birobidžan byl málo obydlený a z Krymu museli nejdřív násilně vyvézt krymské Tatary do Uzbekistánu.

Takže ne, pane Murt, že se bolševici chtěli Židů zbavit - i když to by bylo pro normálního neinformovaného pozorovatele to nejlogičtější vysvětlení. Jako to udělal Fidél, když posbíral v 80tém roce všechen ksindl a kriminální živly na Kubě a poslal to překvapenému Carterovi na Floridu jako dárek "Mariel Boatlift", žejo. Jenže Stalin nebyl tak úplně normální, s tím jsem ochoten souhlasit třeba i s ponocným.

16482

19.07.2003 03:23

Propaganda

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

"predpoklad, ze na Zidov propaganda neplati" ¨
musel napadnout jen Vás, na vartě v hodině duchů. Samozřejmě, že propaganda má na Židy vliv. Užasnej, a to i ta nejblbější. Jak jinak by mohli věřit, že jsou vyvolený národ?

"Dalej vas upozornujeme, ze vasu argumentaciu tykajucu sa predmetnej veci (ze sa bolsevici nechceli Zidov zbavit) som jednak nepostrehol, toboz nepochopil." Z toho si nic nedělejte, s tím se už u Vás nedá nic dělat. Hlavně, že Vám chutná jíst.

"List Molotovovej manzelky je isto zaujimavy, najma pasaz o legalnom zrieseni Zidovstva (co ma nabada k otazke, ci v case pisania toho listu bolo Zidovstvo nelegalne?)." Onen dopis milovanému Stalinovi s návrhem na zřízení židovské Kalifornie na Krymu byl od Židovského Antifašistického Výboru, jak jsem uvedl a nikoliv od Žemžuchiny, jak jste si zase popletl.

"ked bolsevici sa nechceli zbavit Zidov, preco by to vlastne nechceli?" Pane Murt, položte lucernu na zem, opřete si halpartnu o radnici a přešlípněte si. Stojíte si na vedení. Většina tehdejších vedoucích bolševiků byli Židi nebo byli do židovstva přiženěni.

"Preco bola jedina podpora Izraela prave v tom, ze sa tam Zidia smeli vystahovat?" Přešlápněte si ještě párkrát, možná, že Vás napadne ještě několik jiných způsobů podpory - sonistickým teroristům před vyhlášením izraelského státu a státu Izrael potom.

"Povazujete za vyhodnejsie, aby boli Zidia v Izraeli, alebo aby boli vsade inde?" To jak pro koho, pro Američany by bylo výhodnější, kdyby nebyli v Americe.

"Upozornujeme, ze ste nezareagovali na zmienku o tzv. Ceskoslovensku a postoji jeho vtedajsieho tzv. vedenia k problematike Zidovskej emigracie. Pytame sa, ci si myslite, ze toto tzv. vedenie bolo tiez pod vplyvom Zidovskeho elementu?"
Zase troubíte půlnoc o poledni, pane Murt. Slánského parta, to byli Číňani či co?16513

19.07.2003 16:19

Plody sionizmu

Pane Quak,

Jiří Táborský 65.?.?.?

to je sice moc pěkný nápad, ale - jak doufám jistě sám uznáte - čiročirá utopie. Snad ještě utopičtější než království boží na zemi; to alespoň nepředpokládalo, že ze všech lidí budou andělé.

Realističtější řešení, "Pax americana", Amerika propásla v době od Hirošimy a Nagasaki do ztráty monopolu na atomovou bombu. Část světa by na to tehdy přistoupila a zbytek by se se skřípěním zubů musel podvolit. Stalin měl sice potom ambice nastolit "Pax judeo-sovietica", ale to mu nevyšlo - a ani to už nešlo. I když měl tehdy větší šanci než současné pokusy mesiáše Bushe na "Pax judeo-americana".

O Vašem návrhu by ale mohla zauvažovat Vyšší Autorita, zrušit starý svět a stvořit nový, bez hadů a jabloní, a uplácat z bláta nového Člověka - parthenogenetickou Ženu.

16522

19.07.2003 17:00

On zatčen, ona v bezpečí

Pane Peter,

Jiří Táborský 65.?.?.?

nevím, jak jste přišel na to, že tvrdím o panu Stworovi, že je zaujatý proti Americe. Napsal jsem pouze, že "já jsem tady sice jen krátce, ale za tu dobu jsem jen četl, jak je pan Stwora protiamericky zatíženej" a rozhodně jsem se nijak neztotožnil s těmi, kteří to tvrdí. I "ja si proste myslim, ze pan Stwora do toho na rozdiel od mnohych ... vidi velmi dobre". A nebojí se to napsat.

16523

19.07.2003 21:10

On zatčen, ona v bezpečí

Pane Peter,

Jiří Táborský 209.?.?.?

není třeba se ospravedlňovat. Já jsem Váš komentář nevzal jako útok, a i kdyby to útok byl, tak bych si z toho nic nedělal.

16543

19.07.2003 22:05

Lež na lež

Jak si udělat ochuzený uran, podle ponocného Murta

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Spracovanie vyzera takto: Ruda -> Atomova Bomba, Vodikova Bomba -> Uran a Plutonium na lekarske ucely -> Uran a plutonium do tazkovodnych elektrarni...hlusina sa spracuva a dava do starych tazkovodnych elektrarni".

Pane Murt, jestliže jste to ještě neudělal, poproste Vašeho ošetřujícího psychiatra, aby Vás za Vámi výšeuvedené procesy nominoval na Nobelofku.

16549

19.07.2003 23:08

Lež na lež

Jo, pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

až dostanete tu Nobelofku, nezapomeňte se o ní čábnout s tím chytrolínem J.D., od kterého jste opsal, kromě jiných pitomostí, že se ochuzený uran chová jako termická sloučenina, Chová se jako samovznětlivý prvek (začíná hořet při 500 C, a ne nutně ve styku s kovy), není několikrát težší než olovo, ani tvrdý jako tungsten.

Na inetu je spousta informací o ochuzenem uranu (depleted uranium, DU), kterým bych dal přednost před Vašimi, pokud bych nechtěl vypadat jako totální cvok. Například:
http://members.tripod.com/vzajic/index.html

16552

19.07.2003 23:32

Lež na lež

Oprava:

Jiří Táborský 209.?.?.?

Za český výraz "samovznětlivý" po třicetipěti letech v cizině neručím. Takticky bych to tedy dodatečně opravil na "pyroforický".

16553

20.07.2003 01:27

Propaganda

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

všechno, na co se ptáte si muzete najít na Internetu. Mně osobně mohou být Židi ukradení, vlastně, to by byla moje preference. Chvíli jsem z Vás měl srandu, teď už jste jenom trapný. Tak si běžte zase povídat s panem Brodským a Mikinem, snad dáte zase někdy dohromady nějaký schtik pro obveselení obecenstva.

16557

20.07.2003 17:41

Bože, neodpouštěj jim,

Ajvajvaj, Idi Amin zastínil Špidlu!

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tak jsem hledal oslavné články a zprávy v našich masově sdělovacích prostředcích o Špidlově státní návštěvě v USA, ale kdenictunic. Žádná dělostřelecká salva.

Vypadá to, že mu všechnu slávu a publicitu ukradl osmdesátiletý Idi Amin, kterého má hrobník na lopatě v Saudské Arábii. Amin začal kariéru jako bývalý seržant britských koloniálních King's African Rifles, zúčastnil se "boje o nezávislost proti britskému kolonioálnímu útlaku" v r. 1962, instigovaného a podporovaného Sovětským Svazem a Izraelem, během čtyř let to dotáhl ná šéfa štábu ugandské armády a letectva, obklopil se izraelskými poradci a v roce 1971 se prohlásil doživotním prezidentem. Díky židovské propagandě byl otcem vlasti, geniálním velitelem, moudrým politikem a avantgardou pokroku a lidských práv v Africe. Jenže pak někde utrousil nemoudrou poznámku na adresu Židů a rázem byl diktátorem, který umučil víc než 200.000 nevinných občanů; v ledničce měl vybrané kanibalské lahůdky, odřezané a vyřezané za živa z těl politických odpůrců; bil manželky a měl syfilis. Mno, a navrch si chtěl hrát na na osvoboditele rukojmích z uneseného izraelského letadla na Izraelem vybudovaném ugandském letišti Entebe; izraelské komando letiště přepadlo a protože tam byli jako doma doma, vyzvedli si rukojmí a rozstříleli Amínovi jeho Air Force. Mno a tak ho v roce 1971 vyměnili za jiného tatíčka Ugandy a obránce lidských práv, který je tam až dodnes.

Špidla si měl dostat pro svou cestu do Ameriky předpověď počasí od Mossadu a ne jen tak bezstarostně spoléhat na americkou okurkovou sezónu, která letos nevyšla jako obyčejně.


Although initially popular, Amin grew increasingly authoritarian, violent and subject to mood swings. It is estimated that more than 200,000 Ugandans were tortured and murdered during his regime, which ended April 11, 1979 when he was ousted by a combined force of Ugandan exiles -- including Museveni -- and the Tanzanian army.

16584

20.07.2003 17:52

Bože, neodpouštěj jim,

Oooops, prosím přetesat údaj na Amínově pomníku:

Jiří Táborský 209.?.?.?

odstraněn z funkce 11, dubna 1979.

16585

22.07.2003 06:38

Proč musel dr. Kelly zemřít?

"Analogická logika"

Jiří Táborský 209.?.?.?

Dovolíte-li, povedu s Vaším logickým postupem paralelu (červeně) s dosazením analogických objektů a k oběma paralelám připojím analogickou otázku (tučně) k rozšíření logické úvahy. Nepřikládejte žádný význam specifickým objektům, mohl by to být kdokoliv, Jana Masaryka jsem dosadil proto, že už v této diskuzi figuroval; stejně tak ignorujte způsob smrti nebo jiné neznámé okolnosti. Věnujte pozornost pouze logickému postupu.

Komu smrt Kellyho politicky nejvice uskodila? Odpoved je snadna.
Komu smrt Masaryka politicky nejvíce uškodila? Odpověď je snadná.

Pochopitelne Blairovi a jeho vlade. A kdo muze mit na tom
Pochopitelně Gottwaldovi a jeho vládě. A kdo může mít na tom

nejvetsi zajem? Pochopitelne jeho odpurci. Cimz se okruh uzavira.
největši zájem? Pochopitelně jeho odpůrci. Čímž se okruh uzavírá.

Ne Blair je vinnen, ale jeho odpurci. Kdo měl ale největší
Ne Gottwald je vinnen, ale jeho odpůrci. Kdo měl ale největší

zájem, aby Kelly nemluvil z BBC?
zájem, aby Masaryk nemluvil z BBC?

16654

23.07.2003 21:31

Proč musel dr. Kelly zemřít?

Poslyšte, pane Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

na každé správné vesnici měli ponocného a vesnického blázna. Tu první funkci tady už zabral pan Murt, Vy máte bezkonkurenční šanci zabrat tu funkci fórového cvoka. Nikdo Vám nestojí v cestě, tak to blbnutí nemusíte přehánět.

Nečekal jsem, že by Vám došla moje poznámka o analogické logice a s rozumnou jistotou se dalo očekávat, že plácnete zase nějakou hovadinu. A takyže jo, Vy jste předpovídatelnej jak účinek projimadla:

"Omyl. Gottwaldovi neco takoveho uskodit nemohlo. Na rozdil od Blaira totiz zavedl cenzuru a zrusil volby."

Jak a proč uškodila Masarykova smrt Gottwaldově vládě je všeobecně známo a rozebírá to docela dobře Claire Sterlingová v Případu Masaryk (vyšlo v angličtině a bylo přeloženo do češtiny). Masarykova účast v Gottwaldově vládě a jeho pasivní kolaborace byla pro bolševiky velmi důležitým, zahraničně i vnitropolitickým faktorem.

Gottwald po únorovém puči volby nezrušil, jak tady halucinujete. Naopak, byly to pamětihodné volby, přesně podle bolševického střihu, volby, které nelze prohrát: jednotná kandidátka pro bolševické a kolaborantské kandidáty a bílé lístky pro opozici.

16737

23.07.2003 23:27

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Jiří Táborský 209.?.?.?

Velmi zajímavý, podnětný a kontraverzní článek, který by zasloužil rozdělit do více samostatných tematických příspěvků.

Abych ale neutekl od letu na měsíc: mám ke startu Apolla vlastní nezapomenutelný zážitek.

Vypravili jsme se, tedy moje paní Dáša, sedmiletý syn Petr a pětiletá dcera Dáša a já, na (tehdejší) Cape Kennedy brzy ráno den před startem, protože bydlíme na opačném břehu Floridy. Petr byl od malička technicky založený a tak jsme s ním museli celou cestu nesčíslněkrát simulovat všechny procedury přípravy ke startu, start a jednotlivé fáze letu, které měl se svou sestrou nastudované a přezkoušené do detailů. Dorazili jsme před polednem a měli jsme ještě čas najít si na pobřeží místo k utáboření s dobrým výhledem na odpalovací základnu na protilehlém břehu. Odpoledne bylo už celé pobřeží obsazené sta tisíci lidí a aut.
Všichni předem oslavovali, dětem se nechtělo spát a tak jentaktak, že jsme nezaspali start.

Sám start je úžasný zážitek a nálada je ovšem ještě umocněna - jako na footballovém utkání - mnohamílovým davem, který odpočítává start, davová psychóza jak vyšitá a snad jen to nás jako rodiče omlouvá, že jsme zapomněli vzbudit naši dceru.

Nejdříve je vidět na obzoru kolem vyčnívající rakety rostoucí oranžová záře a ohromná oblaka osvětlenách par a plynů; okamžik po odpočítaném "GO" se začne zvedat raketová soustava a lidé kolem hopsají a tlekají a křičí, rakety lítají, prápory vlají, auta houkají. A potom dojde zvuková a tlaková vlna, která přehluší všecko - vzduch, země, prostě všechno kolem se chvěje a duní, přesně tak, jak Linda Lovelace prožívala její orgasmus ve filmu Deep Throat. Potom se to pomalu, až do úplného ticha vytrácí a lidé s otevřenýma pusama koukají do nebe.

Mno, a do tohodle ticha začne moje pětiletá dcera ze všech sil srdceryvně ječet - anglicky, jak to pochytala ve školce: "Oh shit, oh, shit, voni mě tady zapomněli! Já tomu nemůžu věřit, voni mě tady nechali, oh shit!"

Mnoho let později měla na Chalengeru svůj projekt, který v mezinárodní studentské soutěži vyhrál zlatou medaili US Army, první cenu US Air Force, první cenu cenu NASA a Cherry Blossom Award v Tokiu, ale jako nejnezapomenutelnější zážitek v dobývání vesmíru pro ni navždy zůstalo, jak jí uletěl raketoplán na Měsíc.

16739

24.07.2003 20:26

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

RE: Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Waste Water Bioclarification: Monosexual Parthenogenetic Clone of Moina macrocopa (Crustacea:Cladocera) as a Bioclarification Agent for Waste Water Treatment". V Mission 51-L se měla testovat použitelnost procesu pro vesmírné stanice.

Práce byla zajímavá především tím, že to byla jedna z prvních prací s genetickým "bio-engineering" v makroorganismech. Na palubě byly ještě dva jiné studentské projekty v rámci programu SSIP( http://science.ksc.nasa.gov/htbin/wais.pl?SSIP, webové stránky jsou momentálně, jak jsem právě zjistil, v rekonstrukci. Jsou to ale jen abstrakty, a pro většinu lidí je to stejně suchopár).

16815

24.07.2003 20:57

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

RE: Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tome,

Váš inspirativní hlas tu chyběl. Až když jsem si přečetl Váš poslední komentář ke zděšení mé nezletilé dcery "Oh, shit, oh, shit, voni mě tady zapomněli", tak mě došlo, že ji tam na té Cape Canaveral beachi nezapomněli omylem, ale nechali ji tam schválně, aby nemohla ve školce vykecat, že Apollo 11 byla jen propaganda a Američani na Měsíci vůbec nebyli.

A taky koukám, že jste nám se poslal link na obrázky z jiného amerického švindlu - Apollo 17 místo Apollo 11. Oni snad nikdy s tou prolhanou propagandou o přistávání na Měsíci nepřestanou. Mno, alespoň už ti z Apollo 17 třepou tou vlajkou rukou. Na obrázcích z Apollo 11 (http://www.hq.nasa.gov/office/pao/History/ap11ann/kippsphotos/apollo.html) je jasně vidět ještě ten primitivní podraz s vlajkou z tuhého plastiku, jakože se třepotá v neexistujícím větru (na všech záběrech se třepotá úplně stejně). A ke zmatení publika tam ještě jeden astronaut erektuje cosi na pokusy s lunárním větrem, čert ví, co bylo za tím.

16816

24.07.2003 21:46

Plody sionizmu

Pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

sionizmus existoval a byl propagován dlouho před druhou světovou vělkou. Tak sem zase nechoďte s takovými hovadinami.

16820

25.07.2003 03:52

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Mno, linků na hejbací vobrázky bych Vám tady mohl

Jiří Táborský 209.?.?.?

napastovat spousty, jako třeba tenhle (http://www.mpicts.com/), ale to asi není, co jste měl na mysli. Za opravdické hejbací obrázky, co na mně asi chcete, jsem dostal dvojku z mravů hned v prvním pololetí druhé třídy a zůstala mi jak přišitá až k maturitě, Mno, jednou jsem měl taky trojku.

Panu Nohejlovi jsem náladu nechtěl kazit, ale ten prápor byl opravdu z tuhýho plastiku, aby vypadal jakože se třepotá ve větru. Replika je vystavena v KSC a třepotá se tam ve vitríně. A našemu panu prezidentovi se třepotá praporek na klopě, plechový a pěkně smaltovaný. U nás se všechno třepotá. My nemáme rádí schlíplé věci, proto jsme taky vyvinuli Viagru.

16845

25.07.2003 17:50

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Poslyšte, Vy "polovzdělanej buldozéristo",

Jiří Táborský 209.?.?.?

to si moc fandíte, když si myslíte, že jste polovzdělaný. Na Měsíci sice není vzduch jako v Austrálii, ale kolem Měsice je lunární atmosféra (někdo preferuje termín exosféra), tvořená především atomy sodíku a draslíku. Samozřejmě tam není ani zdaleka absolutní nula, jak při Vašem domnělém polovzdělání tvrdíte, protože při té přestává pohyb atomů a lunární atmosféra by nemohla existovat. Zastínit teploměr sebedokonaleji kovovou folií by Vám hovno pomohlo, protože povrch Měsíce kromě odrážení slunečního záření část slunečního záření akumuluje a při vyrovnávání tepelného ekvilibria vyzařuje teplo. A povrch Měsíce má značnou tepelnou setrvačnost. Takže si můžete tuhle Vaši další hovadinu zabuldozérovat do měsíčního prachu.

16889

26.07.2003 01:47

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Pane Janský,

Jiří Táborský 209.?.?.?

píšete mi"Mozna byste mohl panu Mikinovi pri tom buldozerovani hovadin trosku pomoct". Mno, pan Mikin pomoc jistě potřebuje, ale když už jste se toho ujmul Vy, tak se Vám do toho nebudu plést. Snad bych jen doporučil, abyste si přibral na pomoc ještě psychiatra nebo dva, jinak všechna pomoc bude na prd. On je totiž pan Mikin chronickej případ.

Pokud jde o merit věci, který Vám zřejmě unikl: Buldozérista Mikin tady tvrdil, že na Měsíci by všechny dokonale zastíněné teploměry ukazovaly absolutní nulu (což je minus 273.15oC a čemuž jste se vyhnul uvést). Já jsem k tomu poznamenal, že ”samozřejmě tam není ani zdaleka absolutní nula”, a Vy jste vyčetl z moudré knihy, že denní teplota na Měsíci může dosáhnout 100oC a nejnižší noční klesnout na -190oC, což zřejmě není zdaleka absolutní nula, jak tvrdil bagrista. Nevím, jak chcete tuhle jeho hovadinu, propagovanou s arogancí jemu vlastní, odehrát do outu.

Buldozérista Mikin tvrdil, že “tam zadna denni teplota neexistuje”; Vy tady interpretujete moudrou knihu, že tam denní teplota je. Tak to si vypovídejte mezi sebou s Mikinem.

A to bylo všechno o co šlo. Vy jste do toho zcela zbytečně namíchal Kelvinovu škálu (aniž byste tedy alespoň řekl, že ta začíná na absolutní nule, což by ji možná dalo do jakési souvislosti s tematem). Stejně tak ostatní off-the-topic informace mi připadaly jako kosmetika pro zdůraznění image Vašeho moudra.

Mno, pravda, upozornil jsem ještě, že Měsíc vyzařuje akumulované teplo ze slunečního záření a jsem potěšen, že jste mě s tím neposlal na pomoc buldozéristovi a naopak jste k mé zmínce připojil detailnější údaje, vyčtené z moudré knihy.

Takže by mě opravdu zajímalo, v čem byly moje zaprášené školní vzpomínky v rozporu s Vaší moudrou knihou.

16920

26.07.2003 02:04

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Poslyšte Mikine,

Jiří Táborský 209.?.?.?

ten predikát "polovzdelany buldozerista" jste si dal sám a stále ho používáte, tak teď neplkejte. Já jsem myslel, že se Vám to líbí.

Pokud jde o ten teploměr ve staniolu, tak na tom vůbec nezáleží, jak dokonale je zastíněný nebo izolovaný, protože na Měsíci není nikdy absolutní nula. Pan Janský vyčetl v moudré knize, že tam neklesne teplota pod -190oC a to je ještě zatraceně daleko k -273oC.

16923

26.07.2003 02:10

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Pane Dane,

Jiří Táborský 209.?.?.?

vyzařuje dost tepla, aby tam nebyla absolutní nula - a to byla podstata rozporu.

16924

27.07.2003 02:25

Před čtyřiatřiceti lety vstoupil první člověk na Měsíc

Pane Janský,

Jiří Táborský 209.?.?.?

začínáte "argumentovat" jako Mikin. Mějte pěknou neděli.

16978

29.07.2003 17:35

Jídlo? Nemáte na vybranou

Že máte na vybranou? Omyl!

Jiří Táborský 209.?.?.?

Každý se o tom může přesvědčit prohlédnutím polic v supermarketech. Téměř všechny potraviny (kromě většiny masa) jsou nenápadně označeny židovsku náboženskou taxou, tak jak to popsal pan Albert. Jenom se používá víc než těch dvou uvedených písmen. Kdyby něco takovéhoto udělali třeba baptisti nebo machometání, tak by z takového blatantního porušování ústavního "oddělení církve od státu" spadla střecha Kapitolu.

Označení košér značkou neznamená, že ta potravina je čistá. V košéř cerealu se už našly myší ocásky, vyschlí švábi nebo i živí broučci. To je jen trik, jak dostat prachy z nevědomých goim.

Já tedy nevím, jak to ti rabíni dělají, aby z obyčejné mouky udělali košér mouku, ale musí to bejt dobrej trik, protože dneska je košér už skoro všecko, od kyselých okurek "wyrob polski koszerowy" z antisemitického Polska po sušené švestky z machometánské Bosny. Jenom se divím, že nám ještě neprodávají košér vepřo-knedlo-zélo a košér blutwurst.

Takže v Americe toho na vybranou moc nemáte, každej musí jíst košér a platit rabínskou daň. Ledaže byste si tu sóju pěstovali na záhumenku.

17158

29.07.2003 17:48

Jídlo? Nemáte na vybranou

Milý witch doctor Murt:

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Sterilizácia týchto plodín je potom aj príčinou, prečo si farmár musí kupovať vždy nové a nové semená."

Mohl byste tady vysvětlit, jak se taková sterilizace provádí?

17159

29.07.2003 19:17

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Trypsin inhibitor.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Přesně tak, pane Zemane. Překlep (nebo nedoklep) nebo nedopatření v překladu.

V sojových bobech je několik podobných inhibitorů. "Sojový inhibitor trypsinu" (soybean trypsin inhibitor) byl poprvé krystalizován Kunitzem již v roce 1945. Inhibituje trypsin velmi efektivně (mole-for-mole), méně efektivně chymotrypsin. Jiné přirozené inhibitory trypsinu a chymotrypsinu jsou v Lima bobech, v ptačím vaječném bílku a ve slinivce. Uměle jsou tyto enzymy inhibitovány organofosforovými sloučeninami a odchylkami od optimálního pH.

Tvrdit ovšem, že soja je nestravitelná, protože obsahuje přirozený inhibitor trypsinu je zavádějící. Enzymy mají velmi specifickou aktivitu a štěpení sojových proteinů se účastní řada jiných proteolytických enzymů. Kromě toho lze učinek inhibitoru snadno blokovat nebo naopak trypsin hyperaktivovat před nebo během konverze z trypsinogenu.

17166

29.07.2003 20:05

Jídlo? Nemáte na vybranou

Drž se páky, Mikine.

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Melo tam byt "usetrilo na pesticidech" nikoliv na herbicidech...."

Všechny herbicidy jsou pesticidy.

17169

29.07.2003 21:20

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Drž se páky, Mikine.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, a fungicidy, helmicidy, homocidy, bactericidy, viricidy a všechny ostatní "cidy", které všechny patří do pesticidů. Já jsem na jednom fóru referoval o jednom "cidovi" který do pesticidů nepatřil a sice o erecticidu Madelaine Allbright, bývalé americké ministryni zahraničí. Ve stručnosti: "erecticide" je něco, co zabraňuje, nebo doslova zabíjí, erekci.

Jo, ale v té kukuřici to je insecticide, to máte pravdu. Do genetického materiálu kukuřice se transplantuje genetický materiál z bakterie Bacillus thuringiensis, který nese informaci na tvorbu jedu, který po sežrání zabíjí larvy hmyzu, případně i hmyz. Kukuřičná rostlina je potom jedovatá pro larvy hmyzu a tato vlastnost se přenáší na potomstvo. Stejným způsobem byly vyvinuty i
jiné geneticky modifikované kulturní rostliny, jako např. ta soja, bavlník, atd.

Stejného principu se používá i v živočišné výrobě, např. do lososa se transplantoval genetický materiál z atlantického platýze a růst lososa se zrychlil asi o 600 procent.

17173

30.07.2003 16:51

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

Poslyšte, Murte,

Jiří Táborský 209.?.?.?

s Vámi by pan Stwora udělal mnohem lepší kšeft, kdyby dostal za každou Vaši hovadinu, kterou sem dáte, třeba jen dvacet centů. Když už mluvím o Vašem tak frekventně projevovaném intelektu, čehože jste doktorem? To v pražském Metru měli v padesátých letech tanečního mistra dr. Chrastila, který dostal doktorát společenských věd za učení kozáčka místo foxtrotu. Mno, a k Vašemu projevu by se hodil možná i farářský doktorát od černých baptistů.

17210

31.07.2003 00:43

Jídlo? Nemáte na vybranou

Pane Murt, Vám zase nedošla

Jiří Táborský 209.?.?.?

podstata problému. V Americe jsou skoro všechny potraviny označeny košér, dokonce už i značná část zeleniny a ovoce, a tak to musí všichni kupovat, i kdyby chtěli dávat přednost potravinám bez příplatku na židy. Já proti potravinám označeným košér nic nemám, pokud do toho nebudou míchat extrakt z panenských hygienických vložek. Nechce se mi jen platit rabínovi příspěvek za něco, o co nestojím a což je podle mého názoru ilegální. Mno, až se vyřídí označování GE potravin, tak se snad začnou zřetelně označovat i potraviny s příplatkem pro židy.

17233

31.07.2003 07:11

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

Vy to píšete, Milo, s takovým přesvědčením,

Jiří Táborský 209.?.?.?

že by jeden myslel, že jste u toho byl:

"Skutecnost je ovsem takova, ze se zastrelili sami, to jest spachali sebevrazdu."

Mno, možná, že mi naše sdělovací prostředky zase lžou, ale v dnešních novinách stálo, že generál Sanchez řekl: "Věříme, že to byl útok TOW raketami, co zabilo tři dospělé". Čtrnáctiletý Saddámův vnuk Mustafa byl zastřelen potom, když vypálil poslední dávku z jeho AK-47.

17239

31.07.2003 07:58

Ošklivá americká pravda - tábor Cropper

RE: Poslyšte, Murte,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Já vím, pane Murte, že máte nepřekonatelné obtíže chápat i ty nejjednodušší souvislosti, jako je třeba souvislost intelektu a vzdělání. Ale můžete mi věřit, některé druhy vzdělání předpokládají alespoň trochu intelektu a tak to spolu souvisí. Nakonec, "všechno souvisí se vším", jak říkal můj učitel biologie, "vytrhněte si, pane kolego, chlup z prdele a uvidíte, jak vám budou slzet oči". A jest-li nepochopíte, pane Murt, ani tohle, tak si to vyzkoušejte, abyste si souvislosti nevykládal jako pojmy a dojmy.

Z toho plyne samozřejmě otázka, proč jsem se Vás ptal, čehože jste doktorem. Přiznávám, že v souvislosti s Vaším zde prokázaným intelektem to byla blbá otázka.

Jo, a netvrdil jsem, že jste tvrdil, že jste doktor. Neohradil jste se ale, když jsem Vás tak několikrát oslovil, což lidé, kteří nejsou hóchštapléři udělají. Nevěděl jsem totiž, proč máte v emajlové adrese "dr_murt". To já znal jednoho, který se jmenoval Drahomír Vopička a taky se psal Dr. Vopička. A o Dr. Voštěpovi a podobných doktorech napsal Čapek celou povídku.

A jen tak mimochodem, kdybych byl Slovák, tak bych Váa kopnul mezi nohy za to Vaše prznění slovenštiny.

17241

31.07.2003 17:10

Jídlo? Nemáte na vybranou

Jo, pane Murt, tohle je přesně ta chutzpah

Jiří Táborský 209.?.?.?

židovská arogance, pro kterou Židi vždycky nakonec padnou na hubu. A pak brečej, že jim každý ubližuje.

17249

31.07.2003 18:34

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: sterilizace

Jiří Táborský 209.?.?.?

Mno, to jste celej Vy, pane Murt:

"Ako sa takáto rastlina vypestuje prakticky je pre mňa záhadou, ale keďža sa tým neživím, tak predpokladám, že tým nespôsobujem veľkú spoločenskú ujmu."

Ne, pane Murt, Vy nezpůsobujete žádnou společenskou újmu, jenom opakovaně demonstrujete, že víte hovno a vedete o tom chytré řeči. I ta nejpitomější mičůrinka ví, jak se dělají pomeranče bez semínek. Česky se tomu říká roubování.

Mimochodem, rabín nejsem. Jó, rabínství, to je šmé! Košér vyčůraná živnost jak inkasovat bez hnutí prstem desátky od generální populace. Česky se tomu říká zlodějna.

17252

31.07.2003 19:04

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: znaceni

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tak u Vás v Česku (podle Vaší emajlové adresy) to už také zavedli? Já nevím jak je to u Vás, ale u nás jim na to už ani nestačí abeceda. Kromě R v kroužku, které je vyhraženo pro Registrovanou Značku, TM v kroužku pro Trade Mark a C v kroužku pro Copyright.

A u nás je košér už skoro všecko, ocel, plastiky a už jsem viděl i reklamy na košér konzervy pro psy a kočky. Musím se příležitostně podívat, jak je to s kondómy. Ne, to si nedělám srandu. Začalo to už dávno tím, že jednu ocelárnu v Pittsburgu soudili, že dělá nekošér plech, protože při válcování mazali plechy vepřovým sádlem. A to by se jako mohlo stát, byl ten argument, že z takového plechu udělají konservu nebo víčko k flašce s gefilte fish, žid by to snědl a nedostal by se do nebe. A tak, aby se výrobci čehokoliv možného, co by takovou újmu mohlo židům přivodit, raději platí rabínům výpalné, než aby chodili k soudu a platili miliónové náhrady za způsobené "pain and suffering".

17254

01.08.2003 16:50

Jídlo? Nemáte na vybranou

Tak to vidíte, pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

zase víte hovno o americkém způsobu života a děláte z něj suverénní uzávěry.

Jak tady už pěkně popsal možnosti nákupu potravin pan Juchelka a i jiní, kdo má čas a chuť a prostředky, tak si může v mnoha případech vybrat podle libosti. V mnoha případech si ale ani ten vybrat nemůže, protože je to nepovolují zdravotnické (úmyslně nepíši zdravotní) regulace, monopolizace výroby a distribuce a podobně, jako například u mléka a některých mléčných výrobků, a podobně u masa a masných výrobků. Má to ale i své dobré důvody.

Většina Američanů si to ale dovolit nemůže. Už třeba jen proto, že nemají čas objíždět specializované obchody. Nakupovat v supermarketech se stalo pro většinu Američanů nevyhnutelnou nutností, stejně tak jako je většina rodin nucena mít víc než jedno auto. To není z lenosti nebo z pohodlnosti a mnoho Američanů takové nutnosti nenávidí.

Já s mojí paní Dášou a se psy, například, běháme tři a půl míle denně, abychom si vykompezovali nevyhnutelnou nutnost jezdit všude autem. Jo, zamudruje zase pan Murt, můžete přece jezdit na kole nebo na koni. Mno, na koni jsem párkrát do města jel, z recese a politického protestu, ale teď už ani to nejde, protože ani na kole ani na koni už na silnici nesmím.

Pan Juchelka tady naznačil, že nejlepší produkty jsou ty, které si jeden sám vypěstuje. A k tomu to potěšení a radost z tvořivé činnosti! Jenže v zemi neomezených možností tuhle možnost většina lidí nemá. Mno, my bychom ji měli a kdysi jsme si to z pionýrského nadšení, z nerozumu a z neznalosti poměrů vyzkoušeli. O tom by se dalo napsat několik srandovních knih. Měli jsme svoje vejce, mléko a všechno, co z něj jde udělat, svoje hovězí, slepičí a kuřecí, husí, perličí, krůtí, rybí, chřestýší a aligátoří a jinou místní zvěřinu, prostě všechno, co běhá po dvoře. A má panenka pláče v komoře - nakonec většinu potravin kupujeme už dlouho v supermárkytu. Kromě zeleniny a floridského a georgijského ovoce - to ale pochopí každý, kdo ochutnal třeba mango, dozrálé na stromě nebo rajče, dozrálé na poli. Mno, a občas si koupíme místní beefalo (kam se hrabe, pane Juchelko, Vaše hovězí z Kobe nebo midwestern Angus z Omaha Steak!).

Pokud jde o ty košér produkty, tak to se vůbec nedá mluvit o tom mít něco na vybranou. Drtivá většina Američanů ani netuší, že je kupuje.

P.S. pro pana Juchelku: S těmi borůvkami máte naprostou pravdu, kam se hrabou americké borůvky bez chuti a bez zápachu na borůvky z jižních Čech, to je nebe a dudy. Ty americké jsou úplně jiný druh, rostou na vysokých keřích a jsou dobré akorát tak pro medvědy. Z Chile, říkáte, jsou lepší?

17284

01.08.2003 17:46

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Drž se páky, Mikine.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Ano, pane PCI,

když už jste se k těm "cidům" vrátil, tak bych měl opravit moje chybné "helmicidy" na helminthicidy, mezi které patří i nematocidy (proti háďátkům). Homocidy (proti buzerantům) nebyl ale překlep; homicidy jsou proti lidem, jako třeba yperit. Prostě ze všeho se mohou vytvořit "cidy", které něco zabíjení. Například discusocidy jsou Murtovy a Mikinovy příspěvky, které zabíjejí normální diskuzi, zatímco naopak murticidy a mikinicidy jsou příspěvky paní Malveriky.

17285

01.08.2003 19:06

Jídlo? Nemáte na vybranou

To jste si zase, pane Mikin,

Jiří Táborský 209.?.?.?

něco špatně přeslabikoval anebo to v tom Economistovi bylo špatně napsáno. Ten není, mimochodem, právě ten nejvhodnější zdroj informací o biologii, už jen proto, že to má z druhé ruky. No, a nakonec i jeho informace z ekonomie bych bral moc opatrně, hlavně po nedávných zkušenostech v burzovních hrátkách.

Ale k jádru věci, o kterém zase vypouštíte Vaše absolutní moudra. Zaprvé, v "první skupině plodin" genetická modifikace nemá vůbec "za účinek zvýšení odolnosti" proti hmyzu. GM BT rostlina není proti hmyzu vůbec odolná, zrovna tak jako kafe s namíchaným utrejchem není odolné proti vypití nevěrným milencem. Hmyz (nebo jeho vývojová stadia) GM BT rostlinu (nebo její části) sežere, zrovna tak jako nemodifikovanou, otráví se BT toxinem a chcípne. Takže už pak nežere další rostliny a nemnoží se. Zrovna tak jako ten záletník.
Zadruhé, i potom se používají pesticidy (herbicidy) proti plevelům.

Pouze u "druhé skupiny plodin" se podařilo zvýšit odolnost u několika málo specifických variet rostlin proti specifickému herbicidu (například proti systemickému herbicidu Roundup na několika varietách sóji). Praktické využití je proto značně omezené a často kontraproduktivní, především při méně vyvinutém typu zemědělství.

Ovšem, článek je napsán velmi diletantsky a je to spíš ekonologický[mrknutí jedním okem] výkřik ze tmy do tmy.

17287

01.08.2003 20:28

Jídlo? Nemáte na vybranou

Pane Dane z Piesku,

Jiří Táborský 209.?.?.?

pěkný příspěvek. Škoda, že část chybí, protože jste překročil maximální počet 3000 znaků. Buďte tak laskav a pošlete zbytek. Až budete příště psát (v což doufám a byl by to pro toto fórum příjemný přínos), sledujte počitadlo hned pod okénkem, do kterého píšete. Ukáže Vám, kolik máte ještě povolených znaků. Když uvidíte, že potřebujete víc místa, pošlete napsané, vraťte se a dopište pokračování stejně, jako jste začal psát začátek. Možná, že má pan Stwora lepší trik v rukávu a sdělí nám to. Nebo někdo jiný, kdo ví jak na to.

Když mi ale zbývá povolený počet znaku: Z kterého Piesku píšete? Na vojně jsme jezdili za děvami do Moravského Písku a z klukovských a pubertálních let mám zase pěkné vzpomínky na Čimelice u jihočeského Písku. Taky jednu v souvislosti s tématem
diskuze:

Jednou jsem objevil při chytání ještěrek nádherné ostružiny na železničním náspu. Modročerné, velikánské a nejsladší, jaké jsem kdy jedl. Když jsem se jich nacpal až jsem krkal i ušima, tak jsem jich také nasbíral pár hrstí do lopuchového listu (také lopuchy tam kolem rostly mimořádně veliké) a přinesl je tetě. Byla moc ráda, že na ni také myslím a pochvalovala si, jak jsou nádherné a slaďounké. Když jsem jí ale na její dotaz, kde jsem tak pěkné ostružiny nasbíral, s pýchou pověděl, že asi tak dva kiláky od stanice, dala mi pohlavek jak když kopne kůň a běžela se vyzvracet na hnůj na dvoře. Když se vrátila a vykloktala se kyselým mlékem a navrch ochtlíkem strejdovy režné, dala mi ještě jeden pohlavek s vysvětlením: "Na záchodech ve vlaku ve stanici nelze, tos tam už někdy čet, né? No, a tak je nejvíc pohnojená trať před stanicí a za stanicí, kluku nešťastnej. Tak teď utikej na dvůr, strč si prst do krku a pořádně se vyblij. A pak si přiď vykloktat hubu kyselym mlíkem, režnou ne, to bys byl eště pitomější. Panebóže na nebi, já se z těch blbejch mužskejch jednou snad zbláznim."

Jo, tráva je nejzelenější taky kolem kadibudky, což už dávno organičtí záhumenkáři věděj, ale nepověděj.

17289

02.08.2003 06:14

Jídlo? Nemáte na vybranou

Tak jak je to s tím košér párkem?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Tak Vy si opravdu myslíte, že v košér párku je jen kvalitní vepřové?

17307

03.08.2003 02:07

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Tak jak je to s tím košér párkem?

Jiří Táborský 209.?.?.?

No, to jsem moc rád, pane brnak, že jste to dodatečně vysvětlil, že jste měl na mysli hovězí a nikoliv normální párky. Tak jak jste to napsal, "Na priklad do normalniho 'hot dog' parku se z prasete semele a da vsechno krome toho praseciho zachrochtani. Tam jsou rozdrcene kosti, zuby, streva, kopyta (sic), no proste vsechno. Kdyz si koupim Koser parek, tak vim, ze tyhle veci, ktere nebyly urceny pro konzumaci tam nejsou." tak nikdo nemohl tušit, že píšete o hovězích párkách. Psal jste totiž o párkách z prasete a jak jsou kvalitnější, když jsou košér. Tak jsem se pro jistotu zeptal, abyste nesvedl nějakého pravověrného k smrtelnému hříchu. Měl jsem totiž takový dojem, že ani nepoznáte vepřové od koňského - když jste baštil normální prasečí párek a našel jste v něm kopyto.

17337

03.08.2003 05:33

Jídlo? Nemáte na vybranou

Pane brnak, píšete, mimo jiné:

Jiří Táborský 209.?.?.?

[i]"ja jsem predpokladal, ze nemusim veci moc rozvadet jako pro primitivy."[i]

Mno, pane brnak, když jste nemohl p5e49st příspěvek pana Juchelky, kde pár háčkovaných a čárkovaných českých písmen vyšlo omylem jako pár do češtiny snadno konvertovatelných čísel nebo symbolů, pak je Váš shora uvedený předpoklad zřejmě nesprávný.

17352

03.08.2003 08:26

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Tak jak je to s tím košér?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Matěji, tak mám dojem, že jste hodně nešikovně šlápl do hodně velkého hovna, když jste se zeptal: "vite vy clovece, co je to vubec koser ?". Některé aspekty košéru totiž Židi neradi rozmazávají, protože je to dost eklhaft záležitost.

Jako kluk jsem slýchával od čimelických tet, když se někdo seknul nebo říznul a tekla mu hodně krev, "Panebóže, to je krve jak vo košérový zabijačce". Myslel jsem tehdy, že je to stejné jako "Doprdele, to je krve jak z prasete", jak říkali na rozdíl od tet strejdové.

Teprve mnohem později jsem se dozvěděl ten rozdíl, když jsem si chodil pro vzorky pathologických tkání pro laboratorní praktika do pražských jatek. Na jatkách se tehdy všelijak obcházely předpisy, ale jedno pravidlo se dodržovalo absolutně - že se zvířata zabíjela rychle a bez předsmrtného traumatu. Napřílad, prasata byla před podříznutím omráčena elektrickým proudem; hovězí dobytek byl "střílen" do mozku specielním aparátem a smrt nastávala okamžitě nebo v bezvědomí zvířete.

Vzorky jsem si bral hlavně z nucené porážky, to byl zlatý důl pro mé účely. S jatečním veterinářem jsme se při tom vždycky předháněli ve stories o nejotřesnějších pathologických případech. Jednou, když nevěděl čím přetrumfnout dva týdny mrtvá siamská dvojčata, prohnilá skrz břišní dutinu krávy, se zeptal: “A košér porážku, tu jsi už viděl?”. Neviděl a tak mě pozval na příští naplánovanou.

Košér řezník si už vybral jalovici (musí to bejt jalovice, tvrdil mi veterinář) a svazoval ji řemeny nohy, když jsme vešli do menšího odděléní hlavní haly. Byl to menší, brýlatý, podsaditý chlapík v klobouku a s plnovousem, se silným předloktím a s krátkými prsty se špinavými nehty. Vyběhl proti nám abychom se hned vzdálili. Veterinář mu ale nalhal, že jsem ze zdravotního odboru Národního výboru a on že tam musí být se mnou. Chvíli žbrblal, ale pak se vrátil k jalovici, dovázal jí nohy, pak jí je řemenem podtrhl, nejdřív přední a pak zadní. Jalovice přitom bučelal, snažila se vstávat, ale svázal ji dalším řemenem do kozelce. Pak sebou už jen trhala, několikrát se převalila se strany na stranu, nepřetržite bučela, oči vypoulené a u tlamy pěnu. Šochet, nebo tak nějak tomu jejich řezníkovi říkají, potom vyjmul z pouzdra nůž, který vypadal jako veliká břitva bez držadla a jedním řezem ji prořízl krk (musí jí ho proříznout jediným řezem, vysvětloval mi veterinář, jinak to není košér a musí to dělat znovu s jinou jalovicí). Svázaná jalovice sebou začala křečovitě škubat, hlasitě chrčela proříznutým krkem, kolem plno krve, za chvíli se přestala pohybovat, jen občas seou křečovitě trhla a nakonec se jen občas zachvěla.

“Jak jim něco takového můžete dovolit?” otočil jsem se na veterináře. Pokrčil rameny a šochet se na mne z podřepu, jak rozvazoval jalovici nohy, zamračeně podíval a řekl: “To jsou jen nervy. A povolení máme od vašeho odboru”.

17355

03.08.2003 08:33

Jídlo? Nemáte na vybranou

RE: Tak jak je to s tím košér, Matěji?(pokračován)

Jiří Táborský 209.?.?.?

Omlouvači košér zabíjení tvrdí, že to je bezbolestné a rychlé. Dovedu pochopit, že poklesem krevního tlaku v mozku dojde k bezvědomí. Byl jsem příliš šokován než abych se podíval na hodinky, jak dlouho trvalo, než jalovice znehybněla. Rozhodně to bylo ale mnohonásobně déle než dvě vteřiny, jak uvádí košér literatura. Viděl jsem dost normálních porážek, kde se dobytče po výstřelu okamžitě a bez hlesu svalí na podlahu a žádné nervy s ním nemlátí o zem. A to, co jsem viděl při košér zabíjení mi nepřipadalo ani trochu bezbolestné. A nakonec, kdyby bylo tak rychlé a bezbolestné, tak by nebylo potřeba osvobození košér porážek z FDA regulací.

Kdybyste rád něco o košér alkoholu, kdo ho dělá a jak výrobu alkoholu monopolizuje, tak si zase jen napište.

17356

04.08.2003 00:13

Jídlo? Nemáte na vybranou

Pane Brodský, co to tu šíříte za bludy?

Jiří Táborský 209.?.?.?

"Co proboha maji rabinove spolecneho s inspekci potravin ?
"
. Na celý proces zpracování košér produktů musí dohlížet rabín. Alepoň tak to tvrdí židovské zdroje informací o košéru, a výrobci o tom košér označení na obalech. A je to také "ospravedlnění" rabínské přirážky (mno, možná, že tomu říkají dobrovolný příspěvek) na potravinách v USA (a možná i jinde).

"Rabin je fysicky pritomen pri koserove porazce hoveziho
jen asi necelych 5 minut. Jeho povinnost zpociva v tom
ze podreze krk dobytka velice ostrym nozem a potom nafoukne
plice a prohlidne slezinu. "
Zase omyl, pane Brodský. Porážku, včetně podříznutí krku, provádí nábožensky trénovaný řezník, zvaný "šochet", nikoliv rabín. Ten také aké nafoukne ty plíce a možná prohlídne slezinu. Játra neprohlíží, přestože právě ta jsou nejčastěji ze všech orgánů infikována parazity - a například jaterní motolice nejsou, protože to jsou červi, výslovně košér. Já bych logicky předpokládal, že by měl dobytčeti před podříznutím také ohledat panenskou blánu, aby se ujistil, že je to opravdu jalovice. Rabín to dělá (jako melouch) jenom v malých komunitách nebo kongregacích, kde nemají šocheta; a v tm případě dělá řezničinu celou.

"Jakou spojitost nasel pan Taborsky s mysima ocaskama a zivyma
broukama to opravdu nevim."
To jste si špatně přeslabikoval. Pan Táborský opakoval zprávu z denního tisku, že se myší ocásky, vyschlí švábi a i živí broučci našli v cerealu - a jak označeno na krabici, vyrobeném pod dohledem rabína. Broučci tam nejpravděpodobnějí vlezli bez rabínovy pomoci a myší ocásek se tam mohl dostat zlomyslností. Ten můj známý veterinář mi prozradil, že ten šochet si jednou musel od té rozkošerované jalovice nutně odskočit a zlomyslní řezníci mu ji mezitím pochcali a poplivali. A to on ten chudák, samozřejmě nemohl poznat, i kdyby jí nafukoval pličky sebevíc. No, a na košér guláši v Majzlovce to taky nikdo nepoznal.

"K vuli respektovani nabozenske svobody je povolen "koser", ale
stejnak maso ci ostatni potraviny musi byt prohlednuty a zchva-
leny statnim veterinarem."
V Praze tenkrát košér porážka nepodléhala veterinární kontrole, poněvadž se košér masa nesmí dotknout nečistá ruka gojíma. Tak mi to alespoň vysvětlil ten veterinář a cítil se poněkd dotčen tou židovskou pochybností o jeho osobní hygiéně. "Já si do svíčkový nachcat nenechám", tak nějak to komentoval. Jak je to s tím teď přesně v USA nevím, ale většina FDA regulací se na košér nevztahuje (je "exempted"). Možná, že je to jen pro tu náboženskou svobodu, která se tu právě v současnosti tak propaguje a dodržuje.

Pane Brodský, Vy ale děláte Vašimi komentáři židům medvědí službu! A také, jest-li máte nějakou známost s rabínem, poproste ho, aby Vám dohlédl na pravopis. To Vaše psaní je jak od negramota.

17395

04.08.2003 05:10

Jídlo? Nemáte na vybranou

Jen si to, pane Brodský, opakujte.

Jiří Táborský 209.?.?.?

Když si to budete opakovat dost dlouho, tak tomu budete za nějakoun dobu možná i věřit. Jinak, pocity jako Vy nemám a nijak je nepostrádám. A kdybych je snad někdy měl mít, tak Vám slibuji, že si dojdu za psychiatrem.

17405

04.08.2003 05:23

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Ale jděte, pane Murt,

Jiří Táborský 209.?.?.?

Vy si zase pletete čipy s čípky.

17406

04.08.2003 17:34

Jídlo? Nemáte na vybranou

Drž se páky, Mikine,

Jiří Táborský 209.?.?.?

a nešilhejte po fleku v Bushově byznysu (prej "Pane Juchelka, nas dva by mela Bushova vlada zamestnat."). Tedy ne, že byste, na rozdíl od pana Juchelky, nekvalifikoval, to rozhodně ne. Vy máte stoprocentní kvalifikaci mezi ty Wolfowitze, Condoleezy a ty ostatní blby kolem Bushe zapadnout, ale jeden z Demokratů pana Juchelky se zdá být na nejleší cestě vylejt Bushovi pérka, takže byste se tam ani neohřál. Podívejte se do dnešních Time, Newsweek and US News & World Report.

Kdyby jste ale přece nějakou tu poradenskou fukci vzal, tak jim, prosím Vás, neřekněte, že mám tu Saddámovu bakteriologickou munici schovanou v basementu. Rozkopali by mi celej barák jak Bagdád, až by ten basement hledali; na Floridě se totiž kvůli vodě a radónu basementy pod barákem nestavějí. (Mám ji schovanou ve flašce od piva v psí boudě.)

17432

08.08.2003 17:54

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Mno, konečně z Vás vylezlo, pane Brodský,

Jiří Táborský 209.?.?.?

čím jste motivován: lhát se může. Tak to vysvětluje Vaše komentáře, apologetiku Bushe, nutnost a prospěšnost a morálnost války v Iráku, holokoust a ty ostatní Vaše věrozvěsti, moc chlupaté na spolknutí. Doufám, že i pan Juchelka Vás teď bude brát s větším porozuměním a nebude se pokoušet vést s Vámi nějakou smysluplnou debatu.
Šalóm.

17692

09.08.2003 05:05

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Pane Nohejl, než na Vás zase vyskočí

Jiří Táborský 209.?.?.?

některý z místního triumblbátu, že jste jim šáhnul na hrdinu: Pavluša Morozov nezalehnul hrudí fašistický pulemjot, ale stal se Hrdinou Socialistického Udavačství.

17724

10.08.2003 00:28

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Petře Veliký kecale,

Jiří Táborský 209.?.?.?

v 61 roce už dávno pétépáci neexistovali, tak jste u nich nemohl sloužit. Udělali z nich technické prapory, cestáře a skorovojáky, kteří salutovali i svobodníkovi od kuchařů. Poslední jednotky, které ještě nějak připomínaly pétépáckou slávu, byly zrušeny v 58. roce. Tak se tady nechlubte cizím peřím. A především u těch reformovaných technických praporů byly ty dva roky naprosto promrhaným časem. A lituji každého, kdo má pocit, že pro něj vojna udělala něco pozitivního - jeho civilní život musel stát za pěkný hovno.

17775

10.08.2003 01:37

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

Jo, teď to vylezlo taky z Vás, Murt

Jiří Táborský 209.?.?.?

Vy dva s Brodským a taky s Josefem a Mikinem jste se hledali, až jste se tu našli: "Teda hvorím, že aby bol zachovaný náš súčasný systém, je nevyhnutné, aby politici klamali. A teda, ak je náš systém dobrý, tak je dobré, že klamú."
"Demokrat si musí pomáhať lžou."¨Politik, který nelže nemůže být zvolen, to je Vaše realita.

Mno, a tím, jak jste vytáhli starého Barucha Spinozu, tím jste se zase trochu poodhalili, proč je pro Vás lhaní užitečná a správná metoda. Je to stará židovská metoda na podvracení a degradaci společenských hodnot západní civilizace. Díky za připomenutí.

17780

10.08.2003 18:15

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Co jste to tedy byl za pétépáka, Petře Velikej?

Jiří Táborský 209.?.?.?

Pétépáci vám neříkali, černé výložky jste neměli, jedli jste ve vojenské kuchyni, za práci vám nic nedávali, chodili jste na cvičák a na pévéesku, lampasákům jste salutovali a chodili kolem nich pořadovým krokem. Vy nemáte ani ponětí, co to pétépáci byli, kromě těch černých nárameníků. My jsme měli lampasáky vochočený a když jsme vyrazili v sobotu do Ostravy, tak Ostrava celou sobotu a neděli patřila nám, sakumprásk. Ale i tak ty dva roky vidím jako naprosto ztracený čas a neznám nikoho, kdo by to viděl jinak - včetně těch tří cikánů, které jsem tam naučil se podepsat.

17817

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Káva pro Zvědavce

13

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 31 čtenářů částkou 4 442 korun, což je 13 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bývalý prezident V.Klaus se už z koronaviru uzdravil06.03.21 12:32 Česká republika 0

Tři buzeranti si pořídili dítě. A pak druhé05.03.21 21:31 Česká republika 2

Premiérovo doznání: Nevím, co máme dělat05.03.21 19:26 Česká republika 3

Babiš zkouší "podplatit" své budoucí voliče zrušením maturit05.03.21 13:39 Česká republika 1

Policejní komando vyráží pokutovat běžkaře04.03.21 23:06 Česká republika 2

Ústavní soud zrušil některé vyhlášené zákazy prodeje04.03.21 11:14 Česká republika 1

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 11

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 3

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 10

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 12

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Měnové kurzy

USD
22,09 Kč
Euro
26,32 Kč
Libra
30,56 Kč
Kanadský dolar
17,46 Kč
Australský dolar
16,98 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
20,39 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,74 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,71 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 579,06 Kč
1 unce stříbra
557,66 Kč
Bitcoin
1 093 221,70 Kč

Poslední aktualizace: 7.3.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 62 229 822