Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Sidonius

Nalezeno 406 příspěveků, 13 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.12.2004 04:39

Pekli jsme chleba

RE: Pekli jsme chleba

Sidonius 24.?.?.?

>Mám dojem, že v USA a Kanade je problém obstarať si aj
>obyčajnú vodu. Ak to pôjde takto ďalej, tak za pár rokov si
>budete písať, kde sa dá kúpiť lepší vzduch.

----------------------------------------------------------------
Ten bude asi nejlepší u Žiaru nad Hronom. Tam museli, díky hliníkárnám, zavést, tedy zasypat jednu dědinu, protože ten "zdravý" vzduch vykynožil polovinu obyvatel, jelikož to bylo v dolině a všechny ty jedovaté plyny (fosgeny, difosgeny atd.) tam ztekly a držely se tam. No ono už je to asi čtvrtstoletí zpátky, teď snad už ta hliníkárna nejede. Takže nevím jak Vy, ale tady v Kanadě, konkrétně v B.C., problém s vodou a vzduchem nemáme. Nota bene, tady v B.C. má být jedna z nejkvalitnějších vod na světě. Nemám tím na mysli nějaké minerální prameny. My tady ve Vancouveru, pijeme vodu jezerní a máme jí zatím dost. Ale zanedlouho ji budeme prodávat Americe. V takové Kalifornii a Nevadě je jí nedostatek. Nevím jak na Slovensku, ale slyšel jsem že v Čechách se platí za vodu dvakrát, vodné a stočné, takže třeba čtyřčlenná rodina se vykoupe v jedné vodě ve vaně a ještě s tím potom splachují záchod, aby ušetřili. Věru moc hezký přístup k hygieně. Když jsem byl asi před pěti lety doma, tak jsem "musel" jít se svým, tehdy patnáctiletým synem do Mc Donalda, bylo to přímo na Václaváku a on říká, tady ti lidi smrdí, já mu říkám, no vždyť je léto, to víš, ale on říká ne, oni smrdí už dlouho. Myslel tím, že se nemejou. A měl pravdu. Bohužel.

39081

26.12.2004 21:45

Pekli jsme chleba

RE: Pekli jsme chleba

Sidonius 24.?.?.?

(Cenzurovano - uštěpačný nasírací text)

39097

27.12.2004 21:31

Pekli jsme chleba

RE: Pekli jsme chleba

Sidonius 24.?.?.?


>no, jste si jist, že to bylo opravdu tím?
>nemohly být na vině vaše zhýčkané nosíky, které jsou zvyklé,
>že na sebe lidi plýtvají litry voňavek, a přirozených pach
>lidského těla vám připadá jako smrad?

>... i když na tom Václaváku bych se nedivil, kdybyste měl
>pravdu - zkuste si v Praze někdy zajít do lepšího podniku
>[mrknutí jedním okem]
----------------------------------------------------------------
Já bych to měl trošku upřesnit. Ona ta "vůně" vlastně vycházela ze svršků některých jedinců, netvrdím, že všech. Jestli jste někdy byl ve sportovní šatně, tak jste si jistě všimnul té charakteristické "vůně". Čili to bylo víceméně tím, že si někteří nemění, nepo častěji neperou různé části svého oblečení. A tady ve Vancouveru se mi to stalo samozřejmě taky, ale na místech, kde se člověk nediví. Třeba v Liquore store, kolikrát když přede mnou stojí bum, tak raději přejdu k druhé pokladně, jak "příjemně" ta osoba "voní". Jenže u těch je to jedno odkud jsou, jsou cítit stejně, někteří víc, někteří míň. Já bych to teda asi těžko srovnával s kolínskou, ale i ta je někdy nepříjemná, když se ten dotyčný, nebo dotyčná, zrovna poleje voňavkou, jako o šmigrusu. Zvláštěpak takovou, která silně připomíná, že byla vyrobena v Sovětském svazu. Ale proti gustu ...

39120

04.01.2005 11:11

Obhajoba charitativních organizací

RE: Obhajoba charitativních organizací

Sidonius 24.?.?.?


V takove postizene oblasti ma byt vyhlasene
>stanne pravo a kazdy ,kdo znasilni a nebo unese ,odvede deti
>ma byt na miste cinu potrestan-zastrelen,jinak se cela
>oblast zvrhne do veskerych moznych nasilnosti.

>Je jasne ,ze chudi budou hledat v troskach neco k opetnemu
>bydleni ,ale mnozi budou hledat ,aby se obohatili na tom ,co
>jim nepatri.Mnozi z hladu budou rovnez hledat v troskach
>domu najit neco k jidlu,takze ,policie a vojsko by melo
>zajistit poradek a chycene lupice,pokud by nepadli kulce na
>miste,tak je dat na praci k pohrbivani mrtvych a obnovovani
>komunikaci.
----------------------------------------------------------------

Zase jste p. Noheel rozhořčen, ale já si nějak mlhavě vzpominám, že jste se rozčiloval nad vojenským kontingentem z I zraele. A to chcete, do prdele, aby tam šly jednotky jenom z Austrálie ? Ať se na mě kdo chce zlobí, ale v primitivní a chudé společnosti, jsou tyhle indolence jaksi víc markantní, a ví se o nich, ale říkat to nahlas, to se nesmí. Mělo by to ty lidi trošku posunout tím neštěstím, kousek do předu. Tím myslím, že by měli víc uvažovat o tom svém životním stylu a rozmnožování se. Když to jeden, nebo i víc druhů lidí dokáže, tak proč ne jiný. Ale asi je to všechno jinak. Tak se ani moc nedivím těm reakcím kolem. Pořád musí ustupovat a dávat jen jedna skupina (rasa) lidí a ty druhé se ne a ne poučit a postarat se o sebe líp. Kurva zas není místo

39612

04.01.2005 11:40

Ápenland

RE: Patrilo Cesko mezi Ápenlands?

Sidonius 24.?.?.?

>
>>Nevedeli o vychodni Evrope skoro nic, ale byli plni
>>predsudku a svymi chabymi informacemi si byli naprosto
>>jisti, ani se me neptali na zadne podrobnosti.
>
>Vzpominam si, ze Holandane, jako jedni z prvnich,
>investovali do Ceska, skoupili potravinove retezce a navezli
>hodne vlastniho zbozi.

>Dnes nakupuji prevazne v Globus centrech, ktere jsou, dle
>meho usudku, hodne kvalitni, co se tyce zakladnich
>potravin.
----------------------------------------------------------------

No, všechna čest, vymysleli brandy a snad i sherry, ale můj kamarád, napůl dán (narodil se v 45ém v Hamburku) který potom do Dánska jezdil, ale žil v ČSSR, tak mi říkával, (v šerém dávnověku, asi 30 let nazpět), že na západě jim ( Holanďanům ) říkají "cikáni západu". Kdo ví víc a líp, ať vyvrátí. Mně ale vůbec nijak Holanďani nevadí, spíše naopak. Žiju v tom "překrásném, multikulturálním melting potu", tak vím proč, jenže tady jsme všichni přikvačili odjinud, takže jsme na tom úplně stejně. Ona ta "tavírna" chce spojit taky hadry s ledem, a to se jí asi ještě dlouho nepodaří. Politickou korekností a zákazy dosáhnou tak akorát kulový ... . Já vím, že je hrozně málo těch, kteří se chtějí kamarádit, stýkat a přebírat zvyky i kulturu, jiných "kultur". Je to "long time project", za sto let už to bude asi jiné, ale dnes to jen tak nepůjde.

39614

05.01.2005 01:04

Obhajoba charitativních organizací

RE: Obhajoba charitativních organizací

Sidonius 24.?.?.?

>Jen tak mě v té souvislosti napadá, že za komunistů
>charitativní organizace nebyly třeba. Snad to bylo tím, že
>nebyli žádní bezdomovci, žádní žebráci a pokud někam přišla
>přírodní pohroma, tak stát poskytl postiženým nutnou pomoc.

Tak takovouhle větu jste mohl vysoukat ze "Sebraných spisů" s.Biĺaka, nebo Milouše Jakeše. Pokud ovšem nejste "pamětník" a zasloužilý člen té nejrovnější strany. Jinak každému, komu je přes 30 let a žil v tom komančském ráji, je jasné jak to bylo. Bezdomovci byli zavření a žebráci, to byl skoro celý národ, ovšem s povinností pracovat.

>Vybíral se příspěvek na fond solidarity, který sloužil na
>poskytování humanitární pomoci do jiných států. Dobrovolně
>povinný příspěvek ve výší jistého procenta z platu byl
>každopádně jiného charakteru, než dnes vybírané odpustky.

A komu ti vaši komundírové poskytli nějakou pomoc, když už poskytli, tak to snad ví, či věděl každý žák tehdejší ZDŠ. Ten "dobrovolně povinný" příspěvek mluví za vše.

39671

05.01.2005 01:06

Obhajoba charitativních organizací

RE: Obhajoba charitativních organizací

Sidonius 24.?.?.?

Pokračování

>Stát také hospodaření s vybranými příspěvky kontroloval.
>Tedy existovala jakási jistota, že se na vybraných penězích
>nebude nikdo přiživovat a že skončí na účelu, ke kterému
>jejich vybírání bylo deklarováno.

Samozřejmě, komanči přece nikomu nedovolili, aby je kontroloval a už vůbec aby jim do toho mluvil.Takovéhle konstatování a uvádění faktů, je v plné míře totožné s tou sviňskou, komunistickou dialektikou a jsem z toho i dnes po tolika letech rozezlen. Vyzdvihovat komunisty, je skoro to stejné, jako pochlebovat Svaté Inkvizici a Ignáci z Loyoly.


39673

06.01.2005 09:06

Výstava

Výstava

Sidonius 24.?.?.?

To je presne ono: kdyby fena nemela prukaz puvodu, nikdy by se neprislo na to, ze ma dysplazii a klidne by se na ni chovalo a ona by prenasela tudo dedicnou chorobu na dalsi generace psu, kteri by v 8 letech museli byt utraceni, protoze nechodi. Vas kamarad na fene klidne muze chovat, ale klub mu nevystavi pp...a tak vznika dalsi degenerovana generace "stenata bez pp po rodicich s pp

Paní, nebo slečno Magikoiro, něco podobného už tady bylo. To přišel jeden pán s knírkem, a ten měl docela podobnou ideu. A tak silně s ní infikoval svůj národ, že ten potom v jeho jménu a ideách likvidoval všechny bez toho "PP". Je pravda, jak tvrdí Jarka, že i ten pes bez PP, se dá odborně prohlédnout a podle toho provést opatření. To už ale záleží hlavně na majitelovi. Jinak si myslím, že ti majitelé psů, kteří si své miláčky pěstují na to, aby vyhrávali soutěže a kvůli tomu z nich dělají něco, co se velmi podobá robotům a často i jakýmsi chlupatým zrůdám, tak tihle lidi mi velmi připomínají ty polo-mozky, tedy generály a vojenské pohlaváry, kteří jsou blízko orgasmu, když vidí na přehlídce pochodovat vojáčky a pak ještě když jim tito ukážou, co všechno dovedou. Vím, že pes musí být trošku vycvičený, ale ty výstřednosti, co se předvádí na výstavách, to je pro vyšinuté snobáky. Hezká ukázka byla ve filmu "Jáchyme, hoď ho do stroje !" Tak, teď můžete smečovat Vy.

39777

06.01.2005 09:39

Ápenland

RE: Ápenland

Sidonius 24.?.?.?

>A je to pravda,jednoho starce znam osobne,ktery se tam
>usadil.Ano-mozna vyzdvihl jednu rodinu z bidy.Ale ta malicka
>panenka s nim musi kazdy den lehat.ja vim ze se utesuje ze
>pomohla rodine.Ale at nikdo mi netrvrdi,ze nesni o mladem
>muzi?
>Lehat se starcem by bylo jedno reseni ale uroven blba.A
>zivot,fakt neni o tomhle.
------------------------------------------------------------------
Jasmíno, já Vás vůbec neznám a už o Vás sním, a stařec ještě nejsem. Co mám dělat ? Zatracenej život. Komu mám za to dávat vinu ? [naštvaný]
Většinou je ten život o "penězích", Vy jako žena tomu budete rozumět velmi dobře. Vono je to hezký, když se dva mladí, hezcí lidi mají rádi, ale když přitom musí třít bídu, tak ta láska musí být sakra silná, aby vydržela. Jenže dnes už se to tak moc nenosí. Lidi rádi chtějí mít to, co mají ti druzí a někteří(nebo některé) se snaží tak vehementně, že to "některé jiné" popuzuje a nelíbí se jim to, i když třeba ta dotyčná si myslí :"vlezte mi na hrb, tetičko !" [smích]

39781

06.01.2005 10:32

Přiznávám se – jsem sociopat

RE: Přiznávám se – jsem sociopat

Sidonius 24.?.?.?


>Pokud se vsak zminena veta nejakeho inzenyra dotkla, tak se
>mu hluboce omlouvam.

POmluva se netyka zmineneho kretena, protoze to je skutecne
>cip jak lampa.

------------------------------------------------------------------Jó, pane, to byste se divil, jak jsou lidi dneska háklivý. Před pár lety, když v torontském, krajanském, Novém Divadle, vystupoval pohostinsky Lad. Smoljak, ve hře Záskok, tak tam v jednom aktu, který se jmenuje "Mistr přijíždí", říká :"Kolegové, všimli jste si,jak si kam kerý lidi sedaj ? Tak tady vpředu uprostřed, to je jasný, místní honorace, ale tady vlevo, a to je zajímavý, tady vždycky sedí blbci. Já nevím, proč se stahujou zrovna sem. No, uvidíte večer." A to jste měli vidět, co to udělalo s těmi torontskými diváky, co na tom představení seděli vlevo. Samozřejmě né všichni, ale mnozí se cítili uraženi, zesměšněni a někteří dokonce požadovali omluvu. A tady zase musím použít moji oblíbenou frázi ze Švejka, který tam v jedné kapitole říká :"Já mám rád, když lidi blbnou na kvadrát." [chechtot]
No, mně to připadá velmi podobné tomu, když po seriálu "Nemocnice Na kraji města", nabízely mnohé zdravotnické ústavy v ČSSR, místo doktora, nebo i primáře Ladislavu Chudíkovi. Pokracování v dalším odstavci ...

39786

06.01.2005 10:34

Přiznávám se – jsem sociopat

Přiznávám se – jsem sociopat

Sidonius 24.?.?.?

Nebo po seriálu "Nejmladší z rodu Hamrů", dostával Jaroslav Satoranský přemnoho nabídek na místo předsedy v JZD. Dříve jsem se trošku divil, pro koho se ty seriály dělají, ale po těhle reakcích už tolik ne. Proto se také mohou nakupovat srágory z Hollywoodu, i když netvrdím, že jsou jimi docela všechny, ale myslím, že je víc těch srágor a ono se na ně najde vždycky dostatek "obdivovatelů". [smích]

39787

08.01.2005 05:56

Obhajoba charitativních organizací

RE: Obhajoba charitativních organizací

Sidonius 24.?.?.?

>Souhlasím s vámí paní Ajo. Také komunisty za tuto činnost
>nijak nechválím. Jen jsem si pro objektivitu dovolil
>poznamenat, že dnešní charitativní příspěvky mají jiný
>charakter, než byly dobrovolně povinné příspěvky na fond
>solidarity. To jen Lojza a Sidonius -- ZdenekM si z mého
>příspěvku vyvodili, že kumunistický režim velebím. Je to
>však jen jejich problém, že neumí číst či čtenému textu
>nedokáží porozumět.
------------------------------------------------------------------
Jestliže tady uvádíte různé praktiky totalitního režimu s tím, že jim dáváte velkou dávku kladů a nepřímo naznačujete, že to bylo mnohdy lepší než teď, tak co jiného se mám domýšlet ? A nejen já. Stejně jako Inkvizice, tak i komunisti dělali "dobré" skutky pouze proto, aby z toho měli oni sami největší prospěch. Tak si je zase zvolte a uvidíme po pár letech, co za "zázraky" vytvoří. Ale u čechů je to už snad nějaká národní vlastnost, to socialisticko-komunistické myšlení, hned vedle závistí. Taky se to dá mnohdy vyčíst i z každodenního českého tisku.

40000

12.01.2005 03:17

Povolání v ohrožení

Povolání v ohrožení

Sidonius 24.?.?.?

Dialektika vývoje

Nic proti nikomu, ale jak to bylo tak to je.....

Muz objevil ZBRANE a vynalezl LOV.
A Zena objevila LOV a vynalezla KOZICHY.
Muz objevil BARVY a vynalezl MALOVÁNÍ.
A Zena objevila MALOVÁNÍ a vynalezla MAKE-UP.
Muz objevil SLOVO a vynalezl KONVERZACI.
A Zena objevila KONVERZACI a vynalezla DRBY.
Muz objevil HRY a vynalezl KARTY.
Zena objevila KARTY a vynalezla CARODEJNICTVÍ.
Muz objevil ZEMEDELSTVÍ a vynalezl JÍDLO.
A Zena objevila JÍDLO a vynalezla DIETU.
Muz objevil PRÁTELSTVÍ a vynalezl LÁSKU.
A Zena objevila LÁSKU a vynalezla MANZELSTVÍ.
Muz objevil ZENU a vynalezl SEX.
A Zena objevila SEX a vynalezla MIGRENU.
Muz objevil OBCHODOVÁNÍ a vynalezl PENÍZE.
A Zena objevila PENÍZE a tehdy se to vsechno posralo!!!!

40350

12.01.2005 03:34

Povolání v ohrožení

Povolání v ohrožení

Sidonius 24.?.?.?


> > > >> > WOMAN'S PRAYER:
> > > >> >
> > > >> > Lord,
> > > >> >
> > > >> > Before I lay me down to sleep,
> > > >> > I pray for a man, who's not a creep,
> > > >> > One who's handsome, smart and strong,
> > > >> > One who's loves to listen long.
> > > >> > One who thinks before he speaks,
> > > >> > When he says he'll call, he won't wait weeks.
> > > >> > I pray that he is gainfully employed,
> > > >> > and when I spend his cash, he won't be annoyed.
> > > >> > Pulls out my chair and opens my door,
> > > >> > Massages my back and begs to do more.
> > > >> > Oh! Send me a man who'll make love to my mind,
> > > >> > Knows what to answer to "How big's my behind?"
> > > >> > One who'll make love till my body's a'twitchin,
> > > >> > in the hall, in the garden and in the kitchen!
> > > >> > I pray that this man will love me to no end,
> > > >> > and never attempt to hit on my friend.
> > > >>
> > > >> Amen!
> > > >> >
> > > >> >
> > > >> > GUY'S PRAYER:
> > > >> >

> > > >> > Lord,
> > > >> >
> > > >> > I pray for a nympho with huge boobs who owns a
> > > >> > liquor store and likes to
> > > >> > fish.
> > > >> >
> > > >> > Amen

40353

13.01.2005 00:50

2004 - rok mučení

RE: 2004 - rok mučení

Sidonius 24.?.?.?

(Zrušeno - osobní urážky)

40441

13.01.2005 01:08

Zločincem snadno a rychle

RE: Zločincem snadno a rychle

Sidonius 24.?.?.?

>To ze, jsem se pan Alberta na neco zeptal prosim nepovazujte
>za nadhoz pro palkarsky uder. Jinak by vam to sotva editor
>zcenzuroval jako urazku. Takze jak rikate, nic ve zlym.
------------------------------------------------------------------
Takže nic ve zlém pane Druide, ale jistě uznáte, že pokud to bylo divné Vám, ten "job" p.Alberta na F-18, tak takových nás je určitě vícero, co by to chtěli mít nějak vysvětleno. Já znám osobně jednoho specialistu, co pracuje na něčem podobném, ale ten se tam dostal až po 15i letech. P.Albert bude asi druhým jménem Eintsein, jako ten jeho předchůdce a voni ti hloupí američani na to naletěli a až později si uvědomili ten rozdíl. A on je ale vypekl, odešel pryč do Kostariky, aby jim ukázal, těm tupým američanům. Tak.[chechtot]

40443

13.01.2005 09:32

Rok posilování moci

RE: Rok posilování moci

Sidonius 24.?.?.?


>>Nepsala jste tady nedavno jako Alenka ?
>A nepsala jste tu kdysi jako serzantka mikinka?
------------------------------------------------------------------

To určitě ne, paní Ham, nebo pane Ham. To, že si tady někteří a vy taky, pletete Lojzu s Mikinem, ukazuje akorát na to, že jste toho s hůry moc nepobrali, takže do apatyky ani nechoďte. A že vám ten Mikin ale leží v žaludku. Inu sousedi.[překvapení] Ještě že jsem taky nedostal absolutní zákaz jakékoliv konverzace s ním, jak jste zvyklí nařizovat některým kamarádům. Já bych se na to s největší pravděpodobností vy...ignoroval. Jestliže se snížíte k tomu, že o někom píšete "moc pěkné věci" aniž by to byla pravda, mohlo by se vám stát, že někdo další napíše něco podobného o vás. Podle pravdy ! ! [cool]

40464

13.01.2005 09:44

Zločincem snadno a rychle

RE: Zločincem snadno a rychle

Sidonius 24.?.?.?


>P.S. Pane Zdenku, jestli mate vnoucata a jsou jeste mala,
>tak predpubertalni vek,.....podivejte se jim do oci a pak
>Vam odpovedi hloupych Idealistu, Albertu atd. budou lezet
>nekde u .....
==================================================================
Zaplať Pámbů, vnoučata ještě nemám a doufám, že ještě nějaký čas mít nebudu. Ala co ta mají co společného s p.Albertem a jeho F-18 ? Jestli si p.Albert nevymýšlí, tak nám to snad vysvětlí.

40465

17.01.2005 23:24

Feminismus jeskynního muže

RE: Feminismus jeskynního muže

Sidonius 24.?.?.?


>Jisty pan W. Churchill kdysz nechal policisty rozprasit
>demonstraci modrych ponozek - puvodni feministycke kravky. I
>co se nestalo, za nejaky mesic se na banketu srazils jednou
>z organizatorek demonstrace a babizna na nej vyjala v tom
>smyslu, ze kdyby byl jeji menzel, tak mu namicha jed do
>kafe.

>Churchill si ji zmeril pohledem a klidne pronesl, ze pokud
>by uz opravdu jejim manzelem byl, ze by to kafe vypil.
------------------------------------------------------------------
Nevím, jestli to byla tatáž dáma, co mu taky řekla, že je hrubý a opilý. On jí na to řekl, že má pravdu, že je opravdu opilý a že ona je zase ošklivá, ale on že se z toho vyspí.

A ještě jeden. G.B. Shaw se na jedné párty zeptal vznešené dámy zda by se s ním vyspala za milion liber. Ona na to že asi ano. Potom se jí zeptal ještě jednou zda by to učinila za deset liber, a ona na to :"No dovolte, copak jsem nějaká kurva ?" G.B. Shaw odpověděl :"Co jste již víme, ale teď se bavíme o ceně". [smích]


40754

18.01.2005 07:14

Osobnosti roku 2004

RE: Osobnosti roku 2004

Sidonius 24.?.?.?

Nohejlovic,
pan editor si tady nedávno stěžoval na málo místa, že těch příspěvků je už přespříliš a Vy mu tady, kromě těch Vašich "copy" and "paste-up", strkáte ještě cosi, na co je ve Zvědavci samostatná kolonka a na internetu jsou toho tuny. Někdy je méně více. [oči v sloup]
Zkuste to tady http://katalog.atlas.cz/zabava/humor/vtipy/

40779

19.01.2005 00:39

Ach vy ľudia!

RE: Ach vy ľudia!

Sidonius 24.?.?.?


>Žádný živočich na světě nepomůže jinému druhu, pokud ví, že
>jedinec jeho druhu je v ohrožení života. Pouze člověk je
>schopen této "nehumánnosti".
------------------------------------------------------------------
Člověče anonymní, povylezte ze svého jezeveckého brlohu a podívejte se trošku důkladněji kolem. Viděl jste někdy slepce a kým byl veden ? Všimnul jste si, že psi jsou ve službách policie, celníků, strážných, ovčáků, myslivců, dokonce jedna velmi chytrá a praktická lékařka v České republice provádí tzv. "canis-therapy", doslovně léčení psem. Většinou se jedná o malé děti postižené obrnou a nemohou se moc, nebo vůbec hýbat, ale když mají psí společnost, tak se jim nějakou záhadou daří překonat ten "handicap". Ten pes ale musí být větší, ratlíci a pod. se na to nehodí. Ještě bych Vám doporučil přečíst si pár knih, jedna taková, která Vám určitě pomůže k tomu, abyste pozměnil svůj názor na psy je "Psí hvězda Sírius" od Jiřího Marka. Těch pár pomatenců, kteří říkají, že mají radši zvířata než lidi, těch si není třeba všímat, ono jich zase tak moc není. BTW, ještě k té Vaší úvaze, na kterou vlastně reaguji, slyšel jste něco o delfínech, že jsou kolikrát taky pěkně "nehumánní" ? [oči v sloup]

40807

19.01.2005 02:25

Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

RE: Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

Sidonius 24.?.?.?

>Zamyslete se jenom nad tim enormnim cislem 6 milionu,kolik
>tel museli v tech lagrech spalit denne,kolik krematorii by bylo
>zapotrebi na spaleni 6 milionu tel a dodnes jsem nevidel ani
>jednu fotografii plynove komory,vy ano?
------------------------------------------------------------------
Já si myslím, že s likvidací židů začali němci daleko dříve a nebylo to určitě jen zpopelněním. Těch táborů "Arbeit macht frei" byla docela slušná řádka. Ale ke konci války došlo taky k takovým událostem, že když Eichman prodal tisíce maďarských židů, tak ti do té své "Země Zaslíbené" ani nedopluli, lodě byly potopeny záhadným nepřítelem, tím, který nechtěl tuto "lůzu" do té své země vpustit. ( p.Nohejl, ne abyste to používal a odvolával se na mne ).Takže i kdyby se to číslo zmenšilo na 3 miliony, pořád je to nějak moc. U těch 20 milionů rusů, tam je to taky nepřesné, ono jich bylo skoro dvakrát tolik, jenže polovinu si jich Sověti (báťuška Stalin) vykynožili sami. Pokr...

40817

19.01.2005 02:25

Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

Sidonius 24.?.?.?

A ještě k té harryho uniformě. Jestli se oblékl jako "Dessert Fox", Erwin Rommell, tak to by zase neměl být takový problém, Rommell byl v prvé řadě voják (vynikající), schvaloval atentát na Hitlera a po jeho nezdaru se zastřelil. Já si pamatuju, když jsem ještě doma, na začátku 70ých let nosil opasek se sponou starého Rakouska a jednou se na mě v hospodě vrhl nějaký šílený důchodce, že to musím sundat, že je to urážka státu. No, nechal jsem ho být, ale tohle je něco podobného, jak dlouho se budeme muset řídit "přikázáním", která pro nás vymýšlejí nějací stařešinové ? Do té doby, než vymřou ?

40818

19.01.2005 09:25

Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

RE: Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

Sidonius 24.?.?.?

Videl snad nekdy nekdo nejaky
>hollywoodsky film alespon s jednim jedinnym hodnym a
>inteligentnim nemeckym Narodnim Socialistou ?
------------------------------------------------------------------ANO ! SCHINDLER`S LIST. A vy určitě taky.

40849

20.01.2005 01:35

Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

RE: Vzkaz diskutujícím

Sidonius 24.?.?.?

>>Ten článek není o židech. Prosím, držte se tématu.
>
>Ale kdo rozpoutal tuto kampan ? Byli to snad arabi, ci
>mohamedani ? :0
------------------------------------------------------------------

Seňor Alberto, můžete mi vysvětlit, jak velký rozdíl je mezi araby a mohamedány ?

40914

21.01.2005 07:22

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Sidonius 24.?.?.?

> Slovensky a cesky narod su dva odlisne narody. Bodka. Oba
>narody su slovanske, maju velmi pribuznu rec, susedia spolu
>a zdielaju sestdesiat rokov v spolocnom state. Na druhej
>strane maju rozdielne historicke skusenosti, geografiu a i
>rec.
------------------------------------------------------------------
Vy si ale trošku protiřečíte, nejprve uvedete, že "majú velmi príbuznú reč" a potom zase "majú rozdielnú reč". Nevím, proč je do toho třeba plést geografii. Například češi mají být svým naturelem podobni taky irům, i když ti jsou oproti slovákům pěkně z ruky. A nakonec, je slovenština nářečím češtiny, nebo je čeština nářečím slovenštiny. Neučili Vás ve škole něco o Velké Moravě a kde bylo její území ? Já "su" moravák, tak bych Vám odpověděl, že si myslím, že sloveština JE nářečím češtiny a ještě bych si dovolil připodotknout, že slováci jsou daleko větší nacionalisti, než češi. O tom se tady v cizině můžete mnohdy lehce přesvědčit. Je jich motto je :"Rež a rúbaj do krve, po tej českej kotrbe" ! Na Stráž ! [smích]


41045

23.01.2005 01:14

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Sidonius 24.?.?.?

>synci, jeste dodatek k tem vztahum. ono neni treba ani
>srovnavat

>vsechny blbejsi narody polske, nemecke, svycarske ci
>americke s nami, staci se podivat a srovnat ceske pepiky s
>moravakama ci kdysi se slovakama!!! a jsme doma!!!!

>stefan
------------------------------------------------------------------
Já jsem si dovolil okopírovat a vlepit tento náhled jednoho čtenáře z ČR ( diskuze na iDNES ), protože se mi velmi zamlouvá a zdá se mi správný. Jenže pro většinu občanů ČR, to bude asi málo dostupné. I když bych jim to velice přál a vřele doporučil.

"Žijeme v podmínkách, které jsou pro mnohé cizince nepochopitelné. My je ale nevnímáme, jsme na ně zvyklí, a mnohdy nás ani nenapadne, že by se dalo něco zlepšit. Chce to odstup, podívat se do světa, a pak se bez přehnaného patriotismu podívat pravdě do očí."

41194

24.01.2005 05:00

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Sidonius 24.?.?.?

>Uplne mimo misu !!!!
>
>Dnes je ZDENKA, tak ti preji vsechno nejlepsi a vsem
>Zdenkum na svete. A moc nepij, alkohol je svinstvo.
------------------------------------------------------------------
Děkuju za přání, ale já už to nějakých jedenadvacet let nedržím. Ovšem důvod k napití by to jistě být mohl. Tak teda Na Zdraví!

41245

24.01.2005 06:11

Na obranu České republiky

RE: Na obranu České republiky

Sidonius 24.?.?.?

pisemnictvi a kultura zanechana nasimi predky v
>obrovskem mnozstvi,nasi lide dokazi ,kdyz chteji
>dokazat,svet uz dnes nevi ,ze nerezavejici ocel pochazi z
>Cech,ze i ten dollar je z Jachymovskeho tolar a mnoho
>jineho,

Pane Nohejl, nějak jste ale pozapoměl uvést, že za tím vším jsou ale Němci, ten Jáchymov byl německý a ten "thaler" je německého původu. Myslím, že jsme měli jako slovanský národ docela výhodu, že jsme sousedili s Němci a byli pod "knutou" Habsburků. Bez Rudolfa II, by Praha nebyla tou Prahou, co je dnes. Tak uberte.

smelit narod a zastavit pristehovalectvi,drzet se
>Sladkova ,je-li kazdy z nas z kremene ,je cely narod z
>kvadru,

Vidíte, a já měl za to, že je to Jan Neruda - Písně kosmické. A jak chcete ospravedlnit to Vaše přistěhovalectví, nebo jste se v té Austrálii už narodil ? Naozaj, z vonku to tak vizerá.

zavrhnout Holywoodske kice a delat svoji kulturu,jez
>by lidi poucila a zaroven ridila ,co je spatne a co ne,

To se daří jen tehdy, máte-li na vysoké úrovni školství a všeobecnou vzdělanost národa. A ten nacionalismus taky není úplně to nejlepší, mnohdy může i škodit.41249

27.01.2005 09:41

Na obranu České republiky

Na obranu České republiky

Sidonius 24.?.?.?

Mně se nějak pořád vtírá do mysli, že ta "komunistická" angažovanost má jakousi přímou úměru s tou "národní" morálkou. U některých zemí je to dost markantní. Je to snad tím, že by třeba češi byli takoví "dobráci" a přáli by všem všechno a být si se všemi co nejvíc "rovni" ? No, nějak mmně to neštymuje. Asi tam bude ještě něco a dost silně. Hlavně ale, ať ten druhý nemá víc než já, že ? Češi jako jedinci celkem dovedou vyniknout, ale dát se dohromady, to je ouvej, jeden druhého podezírá z podrazu. Jedině pod knutou jsou schopni čehosi, čemu by se dalo říct semknutost, spolupráce a tak, ale zase jen někteří. Bohužel. Takže s tím válčením s Hitlerem bych byl velmi rezervovaný, Beneše rád nemám, ale tenkrát mu asi nic jiného nezbývalo. My jsme sice měli výzbroj, ale bylo nás málo, navíc s 3,5 milionem němců ve vnitř země by se moc "nepohodlně" válčilo. Němci sami pohrdali českými udavači, i když tito jim pomáhali. A prý jich bylo dost. Takže ti, co by tenkrát válčili, mi připomínají toho jednookýho, jak říkal :"Nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte". Jenže to bylo půl tisíciletí zpátky. A za docela jiných podmínek. Howg !

41608

28.01.2005 06:21

Jak jsi mohl ...?

RE: Jak jsi mohl ...?

Sidonius 24.?.?.?

>Na světě umírají zbytečně denně desetitisíce dětí. S nikým
>to nehne. Ale když nám onemocní pes, tak nám může žalem
>prasknout srdce. Vám to přijde správné, normální?

>Kdyby dostali opuštěné a nemocné děti takovou péči, jakou
>dostávají opuštění pejskové a kočičky v západní civilizaci,
-----------------------------------------------------------------
Člověče nešťastná, uvědomil jste si vůbec někdy, co by se stalo, kdyby se všem tvorům, co se kdy narodí, podařilom přežít ? Mám na mysli lidské tvory. Již teď je nás přes 6 miliard a když se podíváte kde je ta největší populace, tak Vám taky hned musí dojít, že je tam taky nejvyšší úmrtnost a proč. V prvé řadě naučte ty lidi tomu, aby se dokázali sami o sebe postaratm, i o své potomky, jako to dělají už dlouhá léta jinde, . Vidíte snad někde v Evropě, nebo v Americe, že by rodina měla "běžně" sedm, či osm dětí ? Vyjímky jsou, ale to není pravidlem, asi proto, že tihle lidé mají zodpovědnost k těm svým potomkům, aby jim poskytli nejenom ten ubohý žvanec, o který tady pořád loudíte.

41709

28.01.2005 06:27

Jak jsi mohl ...?

RE: Jak jsi mohl ...?

Sidonius 24.?.?.?

Tihle lidé se naučili spoustu různých činností, řemesel, řádů, pracovitosti, prostě se dovedou o sebe postarat. Na co to chcete svádět u těch druhých, kde jsou mnohdy ještě ve feudalismu ? My jsme taky součást přírody a tak to musíte i brát. Není to přesně zákon džunle, ale někdy to k ní není daleko. S Vaším přístupem, jak chcete všechny makrmit, mi připomínáte toho "ukřižovaného", ale spíš blouznivce. Kdyby se to podařilo, jak si přejete Vy, tak už několik tisíc let je na zemi hladomor a přelidnění. Nejsem zastáncem tvrdého kapitalistického systému, ale myslím, že doposud nikdo nic lepšího nevymyslel, nebo snad máte něco v rukávě ? Ale jenom ne ty Vaše dotace pro hladové děti, ty dotace by měly být především pro vzdělání a zlepšení životních podmínek, těch postižených. Jenom nevím, jak přimět některé hamouny k umírněnosti, aby tolik netoužili po mamonu, vždyť tolik přece nepotřebují. Taky mě to přijde divné, že někdo se válí v milionech o spousty dalších neví, jestli si má koupit radši boty, nebo košili. Teď jsem asi příliš sociální. Aby se někteří "gold diggers" nenaštvali. Tož "Milujte se, množte se !" ...

41712

28.01.2005 06:55

Zánik mezinárodního práva veřejného v režii USA

RE: Zánik mezinárodního práva veřejného v režii USA

Sidonius 24.?.?.?

Tróďo, Ty Tvoje karikatury mi silně připomínají padesátá léta v jedné z "nejrozvinutějších, lidově-socialistických" republik. Vysoce inteligentní humor ve velmi působivém, uměleckém provedení. Ještě mě uzemni tím, že tyhle díla, jsou Tvá vlastní. Je to "propaganda až za hrob", ale, ... proti gustu, žádný dišputát. "Tož hréte, já cho bét veselá".[smích]

41717

28.01.2005 20:56

Zánik mezinárodního práva veřejného v režii USA

RE: Zánik mezinárodního práva veřejného v režii USA

Sidonius 24.?.?.?

>A jeste dodam, ze Al-Jazeera a jim podobni nam nikdy
>nereknou o skutecnem duvodu islamskeho militantismu. V
>arabskem svete mladi lide, a to jsou predevsim kluci, nemaji
>absolutne zadnou budoucnost. Rust populace je asi tak 2x
>vetsi, nez arabske ekonomiky v Syrii, Egypte, Jordansku,
>Iranu a i Saudske Arabii unesou. Znamena to, ze vetsina co
>vychazeji ze skol a vstupuji na trh prace nenachazeji praci
>bud vubec a nebo nic, co by se jim zamlouvalo. Jelikoz jsou
>mladi lide na Strednim Vychode take hodne nevzdelani, chodi
>do madrass, kde se uci nazpamet pouze Koran a nenavidet
>Ameriku, tak neni divu, ze snadno podlehnou nenavistne
>propagande islamskych magoru a sami se magory pak stavaji.
>Arabske vlady jsou vlady podobne jako v Cechach za
>komunistu: Banda nekopententnich idiotu, ktera nema zajem o
>nejake reformy a jelikoz chteji zachovat status quo, tak za
>mizerii svych obcanu vini Velkeho Satana. Take ekonomika,
>kde vice nez pulka populace (zeny) je vyloucena z pracovniho
>procesu nemuze nikdy dobre fungovat. Trodasi, jsi schopen
>porozumet tehle realite?
------------------------------------------------------------------
Mám za to, že tentokrát jste to trefil úplně přesně, ani není třeba nic dodávat. Tomuhle snad porozumí drtivá většina čtenářů, ale možná se najdou další pochybovači. Ani bych se nedivil.

41772

30.01.2005 00:21

Vzkaz židobijcům

RE: Vzkaz židobijcům

Sidonius 24.?.?.?

>Saddám byl jistě diktátor,ale Američané všude vytrubují
>jací jsou "demokraté" a jak je nutné šířit svobodu
>a demokracii a přitom se v Iráku chovají hůře než Saddám
>včetně mučení a jiných atributů naprosto zavržehodního
>jednání!
------------------------------------------------------------------
Měl byste nakonec dodat, že je to jen Váš "povedený" žertíček, jinak to vypadá, jako megalomanská volovina. Je to něco na ten způsob, jako byste řekl, že báťuška Stalin a vůdce Hitler, byli taky jen a jen "takoví" diktátoři.
Jistě víte jak se chovali čsl. legionáři v Rusku. Taky žádní holoubci, museli se prostřílet a při tom samozřejmě padlo nodně civilistů, Taky řeknete :"Hanba jim" !? Jenže tenkrát tam nebylo tolik "novinářů-zkurvysynů", kteří by psali o "zvěrstvech" legionářů, možná těch pro-Rudých ano, ale to bylo potom zase podobné dnešku. Záleží na čí straně chce ten, či onen být. Na to má každý právo. A potom tady máme k tomu tu diskusi. Takže nejlepší bude asi počkat pár let (možná desítky), a pak to rozebírat.

41860

30.01.2005 05:17

Osvětimské zamyšlení

RE: Osvětimské zamyšlení

Sidonius 24.?.?.?

>Poučení z historie není možné!
>To je stejné jako chtít od malého dítěte,aby nesahalo na
>kamna
>protože jsou horká. Ono to zkusí a spálí se ! To je
>poučení!
>A jinak z některými se zde bavit, včetně Vás, je stejné
>jako chtít diskutovat z jepicí, čtyři roční období!

To je zase vysoká chytristika p. Otománka. Kdyby to tak mělo být, tak se válčí každých dvacet, či pětadvacet let, aby si to každá generace vyzkoušela a ponaučila se. Věru, pragmatičnost sama. Od Vás to ale sedí, to s tou jepicí. Markéta je tady krátce, tedy svými příspěvky, a já je hodnotím kladně (ty příspěvky). O vás nic podobného říct nemohu, ale je to jen můj osobní názor a dost možná i "nasírací", ale určitě ne, ve smyslu cenzury. Tak se snažte "glosátore" !

41878

30.01.2005 05:38

Vzkaz židobijcům

RE: Vzkaz židobijcům

Sidonius 24.?.?.?


>Nevím, zdali se na to dokáže Prozřetelnost dívat a trochu
>nám nezakroutí krčky všem.Už bychom si to docela zasloužili!


Tak upřímnou sebekritiku, bych od Vás nečekal. Mluvíte doufám, jen o sobě a o úzkém kruhu svých bližních ? Ale s tím mučením to máte trošku popřeházené. No, já nevím jestli chcete srovnávat to, že někomu není dovoleno udělat potřebu delší čas, než je zdrávo, s tím, že Vás budou zavěšeného, pěkně pomaloučku nořit do koncentrované kyseliny sírové, nebo pálit chodidla švajcaparátem, či polehoučku odřezávat kousky svalstva z těla ? Ano, podle Vás je to mučení jako mučení, že jo ? To já bych se radši několikanásobně "způsobně" posral, než se rozpustit v kyselině. Pokud by si ale člověk mohl vybrat, což je povětšinou nemožné. [chechtot]

41880

30.01.2005 05:54

Osvětimské dozvuky

RE: Osvětimské dozvuky

Sidonius 24.?.?.?

Himlhergot, pane Nohél, myslíte že čím je toho víc, tím líp ? To je opravdu "těžce stravitelné", to co sem neustále a sveřepě postujete. Možná i obsahem (já to věršinou nečtu), ale hlavně objemem. Říká se, že někdy je méně více. Zkuste se nad tím zamyslet. Děkuji, za sebe i za ostatní, kteří mají podobný pocit jako já. [oči v sloup]

41881

02.02.2005 10:06

Vzkaz židobijcům

RE: Vzkaz židobijcům

Sidonius 24.?.?.?

>Pane Sidonie,
>máte nějaký solidní odkaz na ta "zvěrstva", páchaná v Rusku
>čs. legionáři? Nebo se nám zase pokoušáte chcát na nohy?

Ano, například "Krasnogvardějka" od Rudolfa Černého. Ale měl jsem na mysli hlavně to, že pro bolševiky byli ti čeští legionáři taky takoví "teroristé", ale v očích jiných chrabří vojáci. Každý si může vybrat, ale tím už dává najevo svoje smýšlení a o to jde.

42154

02.02.2005 10:19

Vzkaz židobijcům

RE: Vzkaz židobijcům

Sidonius 24.?.?.?

>Víš co Leho Mikine,
>kdyby Američané umučili jenom jednoho jediného člověka jsou
>to prasata!

Peleško, když ty tady tak sebevědomě odhaluješ některé dopisovatele, tak já už to na tebe musím prolátnout taky. Takhle hezky psát, jak to děláš ty, dovede jen málokdo a proto ty nejsi nikdo jiný, než Milouš Jakešů. Takhle žvatlat umí jen on, tak už se neschovávej a kápni božskou Milouši. My se zas tak moc zlobit nebudem, když nás budeš obšťastňovat svými oslnivými esejemi. Hlavně si dej záležet na slovo "zvlášť", vždycky ho píšeš "vzlášť", takže to překlep není, anebo je to nějak po žižkovsku ? Tak do toho a pozor na cenzuru !

42156

05.02.2005 12:03

Správný sociální demokrat

RE: Správný sociální demokrat

Sidonius 24.?.?.?

>Tech vychytralku bude vic, hlavne, ze to mysli "uprimne"
>jako Gross..Je dobre, ze se jim slape na paty..Neni mozne,
>aby hlasali vodu a pili vino...Aby brali na pasek poctive a
>svedomite lidi Ceska!!!!!!!!

Máte pravdu pí. Jarmilo, ale ono to bude asi převelice těžké, najít ty "správné" zástupce lidu. Těch svědomitých tam bude možná dost, ale šanci dostat se do těchto vyšších postavení, kde by mohli něco změnit, vytvořit, či předělat, mají mizivou a navíc, právě ti poctiví, na které se odvoláváte, budou nejspíš taky co nejvíc "čechy". V hospodě to umí každý na jedničku, ale mnoho z nich bude volit komunisty, v domnění, že tito zase seberou těm co si nahrabali veškerý majetek, aby si zase byli všichni "rovni", anebo radši nebudou volit vůbec a pojedou na chatu, či na chalupu. Tady trošku poopravím p.Nohejla s jeho citátem od A.Schikellgrubera, že ten národ, který nebojuje o svoji svobodu, si ji nezaslouží, ale v tomto případě jde spíš o to, že národ má takovou vládu, jakou si zaslouží, potažmo jakou si zvolil. Češi by se rádi přirovnávali k jiným národům, třeba ke Švýcarům, ale sakra čím ?! Kdyby jsme byli jako oni, tak by to doma vypadalo docela jinak, nebo se snad mýlím ? Teď jsem měl možnost shlédnout více filmů české provenience posledních let, a musím říct, že tam ta nátura a chování je docela zřetelné, akorát češi si to moc neuvědomují a často se tomu smějí. Tož tak.

42418

05.02.2005 12:44

Osvětimské dozvuky

Osvětimské dozvuky

Sidonius 24.?.?.?

Dnes si každý, kdo má přístup na internet, může ověřit totožnost toho, kdo uvede své jméno, je to úkol pro prvňáčky. Ale jde hlavně o to, aby každý, kdo jde se svou kůží na trh, prodával tak jak se sluší a neschovával se za nějaký nickname. Takový Lev třeba s radostí napíše moje plné jméno i s místem bydliště, ale sám se schovává za nějakou vypelichanou kůži pouštního zvířete. Já bych teda od člověka, který si hrdinně říká Lev, čekal o moc víc. Ona je tam taky zodpovědnost, protože to, co kdo napíše může číst někdo, kdo tu osobu zná, a to už je potom trošku "vošajstlich".

42421

06.02.2005 01:54

Osvětimské dozvuky

RE: Osvětimské dozvuky

Sidonius 24.?.?.?

>Jestli si chcete provest domaci ukol z prvni tridy a zjistit
>mou totoznost, tak jsem klidny. Chovam se slusne na netu i v
>realnem zivote.

Souhlasím, ale přečtěte si můj příspěvek ještě jednou, nebo i několikrát, mně nejde o totožnost toho, nebo onoho, ale o tu čest. Spílat, nadávat a osočovat někoho anonymně, nebo i s nickem, je podle mne nečestné. Už dávno jsem měl na toto téma výměnu názorů se samotným Editorem, a ten mi napsal(doufám, že to tady můžu říct), že ten kdo se pod své "dílo" nepodepíše, toho není třeba brát v potaz, jako by žádný názor neměl. Je to určitě dáno povahou. Různá alias a pseudonymy si dávali autoři, kteří byli za svá díla stíháni a perzekuováni, ale mně se nezdá, že by zde byl někdo perzekuován za to, že řekne někomu jinému, že je hlupák. Pouze cenzurou. Ale jen někteří. Ale vždyť je to pořád dokola. Kdo to pochopit nechce, ten se nepředělá. Někteří zdejší dopisovatelé mi dokonce sami napsali, takže o nich vím, že jsou to skutečné osoby a sem tam si napíšem mail mezi sebou. A nejvíc mi vadí, že tady někteří "zasloužilí" čtenáři osočují a napadají někoho, jež se nemůže ani bránit a přitom jsou to vesměs hnusné, odporné a nízké pomluvy.

42458

06.02.2005 05:36

Kamarád mého syna

RE: Kamarád mého syna

Sidonius 24.?.?.?

>Nam vsem, kterym je mezi 20. az 50.lety:
>Podle dnesních pravidel a zakazu bychom my, deti narozené v
>50., 60., 70.,80. letech, nemeli vubec

Tahle povídačka už tu obchází několik let, jak v češtině tak v angličtině (i v nějaké další ...ině) a konečně taky dorazila do Austrálie, jak vidno, ale jaký to má vztah k tématu článku zde, to ví snad jen Pámbu a mistr Nohéhl. [zmaten] Ale mám pocit, že Mr.Nohél do té věkové kategorie uvedené nahoře, nespadá.

42471

06.02.2005 05:48

Kamarád mého syna

RE: Muj Kanadskej kolega (pokracovani)..

Sidonius 24.?.?.?

>Pozor na zaludnost (anebo vychcanost) Ruskych divek!

>.........Presne to se stalo. Natasa mu poslala email, ze
>letenku ma ale pry na Kanadskem vyslanectvi po ni chteji
>dikaz ze ma v bance na konte v Rusku alespon 1.600 dolaru.
>Zadala ho at ji tu castku posle, ze mu to hned vrati jak
>prileti do Kanady.

>Milej Rick ale si uvedomil ze ho ma v prackach Ruska divci
>mafie.

Pane Petře, nejsem si 100% jist, ale když už jí (Nataše) ten Rick poslal na letenku, což jistě může prokázat, tak jí taky může poslat oficiální pozvání (možná notářsky ověřené) a ona v tom případě nepotřebuje vůbec tolik peněz, co mu napsala. Já jsem poslal mýmu kámošovi jenom e-mail, on si ho vytiskl a na kanadské ambasádě v Praze mu to uznali a pustili ho i bez těch peněz. Musel jsem ovšem napsat, že se o něj po celou dobu jeho pobytu, budu starat, což je na bíledni. Ale určitě jste mu radil dobře, aby byl opatrný.

42472

06.02.2005 06:05

Kamarád mého syna

RE: Muj Kanadskej kolega (pokracovani)..

Sidonius 24.?.?.?

>Já myslím, že to není totéž. Milá Nataška nikdy vašeho
>kanadského známého neviděla, šlo ji celkem jasně hlavně o to
>jej obrat. Dokazuje to to, jak rychle věci vzaly spád. V
>případě Jassona to milá Maruška vydržela celý rok. Aniž by
>jí něco poslal a aniž by po něm něco chtěla.

No dobře, ono tohle všechno může být pro Mášenku ten její "Osobní příběh", a proto je ochotna čekat a podvolit se. Ona jistě zná tamnější situaci s takovou záležitostí jako je hospoda. Možná, že spoléhá na to, že po těch byrokratických obstrukcích Jasson svolí, aby byla hospoda napsaná na ni a už má půlku Osobního příběhu splněnou. Možná, že je příliš přejedená svých soukmenovců a touží po nějakém romantickém cizinci (jako většina žen) a bude k němu O.K. Možné to je a je to ta lepší varianta, ale v každém případě to bude pro Jassona víc než dobrodružné, jestli to celé uskuteční. Ze všeho nejdřív by se měl naučit rusky a po delším pobytu a nabytí nějakých zkušeností, teprve uvažovat o tom podniku. Dobrosrdečnost rusů je známá, tak jako jejich krutá bezohlednost, takže vlastně záleží hodně na tom, jestli bude mít kliku, ale na to se nedá spoléhat.

42475

06.02.2005 06:43

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Sidonius 24.?.?.?

>Tak Pelesko, dva dny jsem stravil v Sunnitskem trojuhelniku
>na malem nakladnim letadylku C-23 Sherpa a jelikoz Sherpa
>lita velmi nizko (asi 100m), tak jsem mohl videt v detailu
>Irak rychle ubihajici pode mnou. Videl jsem ...

Pane Leho, to byl taky takovej jeden cestovatel, "polarni cestovatel" si říkal. Byl ze Zábřehu na Moravě a jmenoval se Jan Welzl. Ten když byl po ztroskotání své lodi u Amerických břehů, vytažen a poté vyhoštěn z USA, tak po návratu do svého rodiště, svým svérázným způsobem vyprávěl své zážitky z dalekého severu (kde strávil 30 let), tak pitomci a hloupá svoloč se mu smála a utahovala si z něho, až si ho všimli redaktoři novin Golombek a Valenta, a napsali knihu jeho pamětí. Byla přeložena do 30i jazyků a Welzl dostal i cenu. Takhle je to asi vždycky, ono těch Pelešků, Táborskejch a Valtrů se vždycky najde sdostatek, ale jak říká jedno arabské přísloví :"Psi štěkají, ale karavana jde dál". Oni by určitě přesvědčovali i Amundsena, že to tak jak říká, na těch pólech není, oni to ví přece "líp". Ach jo. [oči v sloup]

42479

06.02.2005 06:57

Správný sociální demokrat

RE: Správný sociální demokrat

Sidonius 24.?.?.?

>ale pls, přestaňte už konečně unavovat s tím vylhaným
>výmyslem politiků, že se demokraticky podílíme na vládě a
>tudíž máme takovou jakou si zasloužíme... je to nesmysl

>demokratické volby jsou jen zdařilým pokusem přimět ovce,
>aby si samy zvolily svého řezníka

>kdekoliv ve světě i v česku můžete volit koho chcete... ale
>vždy to vyjde nastejno, jako volič se máte stále hůř a hůř

>na vině není hloupost voličů, ale korupční systém
>parlamentních stran, který je v každém jakobydemokratickém
>státě

>takže každá vláfa se snaží svoji zem zničit a vytunelovat co
>nejvíc, aby to v příštím volebním období neudělala ta druhá
>strana... a tak pořád dokola

To je mi ale divné, že takové země jako třeba Švédsko, Norsko, Švýcarsko, Anglie, Kanada aj., jsou ještě stále při životě, nebo kolik jim dáváte ještě let ? Škoda, že ten T.G.Masaryk nebyl aspoň o dvacet let mladší, aby to dotáhl s tou první republikou dál. Nebo máte taky ten dojem, že Masaryk a jeho vláda, byli jen sprostí tuneláři ? Takhle to bude ještě dlouho trvat, než se ty "přelíbezné" české povahy trošku změní. Ale zaplať Pámbů aspoň už můžou volně a svobodně cestovat, aspoň něco k lepšímu.


42480

06.02.2005 07:04

Kdo vládne v Evropě?

RE: Kdo vládne v Evropě?

Sidonius 24.?.?.?

>>>
>>> vy jste mel byt komik
>>>
>>>
>>
>>Vám to připadá smešné? Podle mě je to spíš k pláči.
>
> presne tak, myslim tim Vase komentare, aby nedoslo k omylu

Zdenku, doma v Čechách teď používají výraz "bavič", to je docela výstižné, ne ? Komik, bych řekl, už je vyšší klasa.

42482

07.02.2005 03:47

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Sidonius 24.?.?.?

Pane Zmatoušek, Vy vždycky přijdete s takovým pěkným příměrem,
jako se seržantem leho, který, jest-li nekecá, ztrávil dva dny 100 metrů nad Iráčany a Eskymo Welzlem, který ztrávil mezi Eskymáky 30 let.

Já se s Vámi nehodlám přít o tom, jak dlouho je pan Leho v Iráku, pane Lágrštajn, ale jestli mi chcete tvrdit, že takový p.Divánek ví o situaci v Iráku víc, když si přečte cosi v novinách, nebo podle toho, co vidí v TV, než někdo, kdo je tam určitou dobu a má kontakt s realitou daleko větší, tak si říkejte co chcete, už jsem to popsal v minulém příspšvku s tím Amundsenem. Nejspíš to bude asi tak, že každý věří tomu, čemu věřit chce.

O Welzlově třiceti letech zážitků napsali knížku dva intelektuálové, kteří uměli psát česky; seržant leho tady píše sám o svém zážitku celé romány na pokračování a politicko-hospodářské úvahy, v kterých už jen jeho čeština je zážitek sám o sobě. Tak se nedivte, že si z něj dělá kdekdo srandu.

Tomu bych si dovolil oponovat, jestli si uděláte menší "retro", tak zjistíte, kdože si dělá tu srandu !
A jste si tak jist, že Vy neděláte chyby ? Přečtěte si to svoje ztrávil a chyťte se za nos, nebo za co chcete. A propós, nechtěl byste do kursu valašštiny ? Mám dobrý kontakt, jistě víte který. [chechtot]


Jiří Táborský -- 4.?.?.?

42529

07.02.2005 04:34

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Sidonius 24.?.?.?

>Ale co treba Argentina? Dam Vam dobry tip:pitna voda z
>Argentiny[mrknutí jedním okem]

>Ale pozemek za malo tam jiz ztezi koupite. To byste musel
>byt pritomen tomu nacasovani.Udelali to sikovne.Zanedlouho
>reky pitne vody z Patagonie budou "vyvoleni" menit za ropu a
>to bude ten posleni krok jejich snazeni.

Tak tedy Idealisto ! Určitě jsi v Patagonii nebyl, já taky ne, ale co tady píšeš o té vodě z Patagonie, je skoro to samé jako kdybys napsal, že budeš dodávat kvalitní dřevo ze saharských dubů. V nejjižnějším městě, snad městečku na Zemi, Ushuaiaie, se voda chytá doslovně do sítí, jemných jak pavučina, protože je tam vysoká vlhkost vzduchu a mlhy. Voda veškerá žádná, musí se dovážet. No, já Ti to prominu, dyž seš borec ze štatlu, ale nehaž sem takový křivý války, vygómé nejaký šmé, co je lajvont. Tak Zdarec a ať Ti Zoncna nad bednó rumpluje co névíc, ale né do bedny.

42532

07.02.2005 04:55

Návštěvnost v lednu poprvé překročila 3000 návštěv denně

RE: Návštěvnost v lednu poprvé překročila 3000 návštěv denně

Sidonius 24.?.?.?

>Tohle si domluvíme emailem. Napište mi.Nějak nerozumím, co
>vlastně navrhujete.Co to je AI a proč byste dodával
>velikosti v pixelech?

Tož synku, zahraj si trošku na Šerloka. To AI bude dozajista IE, ale to je ta česká verze jeich přebírání anglických výrazů. Je to někdy docela legrační, ale oni za to vlastně ani nemůžou. Koikrát mi, když slyším nějaký počeštělý anglický výraz, vytane úsměv ve tváři. Jako třeba :" Ohromil nás svým okouzlujícím imičem ". Neznalý angličtiny by si mohl myslet i něco chlupatého. Nebo :" Všichni zúčastnění lobyovali ve prospěch pana ...". Mně se tam nějak vtírá tenisový úder, ale nevadí, hlavně že jsou všichni IN ! [velký smích]

42533

07.02.2005 04:58

První reálné dopady členství v EU

RE: První reálné dopady členství v EU

Sidonius 24.?.?.?


>Zaporu znam uz vic nez dost, co takhle sakra nejaky ty klady
>vystrkat nekde...? Nebo ze by nebyly fakt zadny?! [oči v sloup]

>(jako estli jedu do Italie s obcankou ci pasem, to je mi
>fuk...)

No a Vás nepotěším. Stále kvoká, stále kvoká. Je neděle večer, nejvyšší čas jít k raportu. Vlastně na pivo. Tak Na Zdraví, hoši !

42534

08.02.2005 08:19

Pod Grossem se houpá židle

RE: Pod Grossem se houpá židle

Sidonius 24.?.?.?

>A tím příspěvkem o tom, že váš muž získal zápočet za němčinu
>pomocí číslovek se hodláte chlubit? Mir wird davon angst und
>bange.

A zapoměl jste dodat známý výrok vojenského lékaře Bautzeho : "Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande."

42660

08.02.2005 09:05

Profil idiota

RE: Profil idiota

Sidonius 24.?.?.?


>The CIA has been sent to the doghouse. ZkracenoMarnost nad marnost. Hoďte na něj síť !

42667

08.02.2005 09:20

Správný sociální demokrat

RE: Správný sociální demokrat

Sidonius 24.?.?.?

>>To je mi ale divné, že takové země jako třeba Švédsko,
>>Norsko, Švýcarsko, Anglie, Kanada aj.,
>
>A já nedouk [zahanbení] měl dojem, že Anglie (Velká Británie) je
>monarchie a má královnu. Podobně i Kanada spadá pod britskou
>královnu.

Ano, Anglie má královnu a Kanada ji ještě jaksi uznává, ale je to jako když se hraje loutkové divadlo. Jinak tyto země mají své vlády a předsedy vlád, kteří VLÁDNOU a královnu mají jen jako pozůstatek z historie, jakož i Švédové, holaňďani, španělé a další, co si ještě pěstují monarchy. Takže se semtam ještě doučujte, Kódl. [cool]

42668

08.02.2005 09:44

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Sidonius 24.?.?.?

>a tu je ukazka dalsieho kratkeho intermezza:

>teraz mame v mode ine pritulnosti:
>
>http://www.prop.sk/havel_bush.jpg
>
>az kym ich smrt nerozdeli [chechtot]

Gúgle, nemáš ty nějakou delší pracovní zkušenost s Dikobrazem ? Ale s tím, co se tiskl před patnácti lety a víc. Nějak mi to ten styl připomíná a taky jistého Debuggera. Možná je to podobnost čistě náhodná. [překvapení]

42669

09.02.2005 01:33

Profil idiota

RE: Profil ceskeho idiota

Sidonius 24.?.?.?


>Tak tady se musím pana profesora 68 zastat.On již tady
>mnohokrát prohlásil, že s Čechy nemá nic společného. Jeho
>jednání ani jeho názory tedy nemohou být spojovány ani
>vzdáleně s českým člověkem. Od vyhnaného skopčáka nelze
>očekávat, že jeho vztah k ČR by mohl být byť jen
>ambivalentní.

Mě by zajímalo jakým záhadným způsobem odhalujete Vaše oponenty v diskusi. Vy uvidíte malý kousek mozaiky a už máte okamžitě domyšlený celý obraz. A ihned podle této šablony postupujete, bylo by to docela jiné, kdybyste s jistotou věděl, že třeba 68ička JE "skopčák", jinak je to v podstatě urážka, ponechaná, nebo spíše přehlédnutá, redaktorem. Já zase když si kolikrát něco přečtu, tak si myslím, že ten dotyčný autor, je plukovník Bedřich Kraus von Zillergut, ale právě kvůli té cenzůře, se to tady nesmí psát. Někdy je cenzurovan i takový výraz, jako "vypelichaná hříva", ale daleko vydatnější a šťavnatější výrazy mnohdy dostanou zelenou. [oči v sloup]

42740

09.02.2005 01:59

Správný sociální demokrat

RE: Správný sociální demokrat

Sidonius 24.?.?.?


>Ano, Anglie má královnu a Kanada ji ještě jaksi uznává, ale
>je to jako když se hraje loutkové divadlo. Jinak tyto země
>mají své vlády a předsedy vlád, kteří VLÁDNOU a královnu
>mají jen jako pozůstatek z historie, jakož i Švédové,
>holaňďani, španělé a další, co si ještě pěstují monarchy.
>Takže se semtam ještě doučujte, Kódl. [cool]

Ti švédové se mi nějak vymkli z rukou, asi proto že jsou mi sympatičtí, dal jsem jim velké počáteční písmeno, ale mělo to být š, místo Š. [zahanbení]

42743

09.02.2005 04:22

Profil idiota

RE: Profil idiota

Sidonius 24.?.?.?


>Doufam, ze je to citelne. Mam za sebou uz druhy litr vina.
>
>A asi ne posledni
>
> [smích]
>
>oji

No, to jste bohatýr. Myslíte, že byste mohl ještě něco napsat po tom třetím litru < Zatím to docela ujde. A co je to za víno, že jsem tak smělý ? Není to nějaké lehké, mešní, chutí podobající se moselskému ? [chechtot]

42751

09.02.2005 04:33

Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

RE: Tisk kašle na své povinnosti v Iráku

Sidonius 24.?.?.?

>>Co kdybych Vám dal jedno irácké telefonní číslo na mobil?
>>Stačilo by, když na něj jen zavoláte, volajícímu se ukáže
>>číslo a popovídáte si s ním klidně v češtině...
>
>>Ale já vím, že i z tohoto se vykroutíte. A proto jsem si
>>téměř jist, že v Iráku nejste.


>Ja vam pane salutuji. Uz jste mikina utisil.

Já Vám zase gratuluji ke zdárné operaci a aby jste se brzo zhojil. Ale když si prohlédnete některé předchozí příspěvky, najdete tam sdělení samotného editora, že Leho není Mikin. Nebo ani to vám nestačí ? [oči v sloup]

42752

09.02.2005 23:21

Nie je všetko zlato, čo sa blyští

RE: Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Sidonius 24.?.?.?

Co nam asi chtel rici? Ze
>Slovaci jsou neomalene huby ?
>Na vojne u petepaku jsme meli Slovaku par a jejich
>'rozpravka' se nekdy nedala poslouchat. U zenskych (i kdyz
>jsou to Sloveny) tomu neverim.

"No, to dělá prostředí ! Prostředí je důležitý činitel ve vývoji lidské společnosti !" J. WERICH

Jezuskote, kde to pane Petře žijete ?! Tuším, že v "Tróně". Já zase ve "Venkůvru". Já bych Vám přál, abyste si vyslechl mladé dívčiny, které si jdou zahrát na "sophisticated ladies", když mají polední přestávku ve škole. Jsou to tak 15i až 18i leté žáby, ať už pěkné, moc pěkné, nebo jen "mladé". Sedne si jich třeba pět kolem stolku na terase kafetérie, samozřejmě s nezbytnou cigaretou mezi prstíky, a přísahám, že ani v ryčném pubu, neuslyšíte tak drsnou řeč a přehršle sprostých slov, jak tady od těch čečetek. Když mě jednou jedna z nich požádala o "blesk" (oheň), řekl jsem jí že by neměla kouřit, že je ještě trochu mladá, tak mi ta cácorka, bylo jí tak 15-16 let, odpověděla, že dělá taky ještě jiné věci a že je dost stará na to, aby věděla jak se to dělá, ale moc mladá na to, aby s tím skončila. No, odpověděla vtipně, to jo, ale nevím, jak to bude brát tak za deset let, až bude všeho přejedená a nabažená. Nesjpíš drogy, tam jich končí hodně. [cool]

42879

09.02.2005 23:47

Profil idiota

RE: Profil ceskeho idiota

Sidonius 24.?.?.?

>Zdravím, pane Rudo.
> Do soudruha mám daleko [smích] Připadám si tak středního věku,
>ani mladý ani starý. Ale vážně si nepamatuji fronty na
>toaletní papír.

> Co si pamatuji, tak jsme toaletní papír měli doma vždycky a
>nemuseli jsme na něj stát fronty.

> Můžete mi jen říci, v které době se ty fronty stávaly?
>Myslím třeba ve kterém desetiletí. Šedesátá léta nebo ještě
>starší jsem totiž opravdu nezažil.

Vy jste bydlel hned vedle papírny, kde se toal. papír vyráběl, nebo tam dokonce pracoval a dostával ho jako deputát ? No, s těma frontama to můžete mít i pravdu. On ten ještě "neposraný" papír byl k dostání tak zřídka a bylo ho tak málo, že veškeré žádné fronty se ani nedaly utvořit. Obyčejně zásilka několika krabic, stačila tak akorát pro pokrytí potřeb vedoucího drogerie a jeích zaměstnanců, plus protekční vyvolenci. Dost možná, podle toho jak píšete, jste ten papír Vy nekupoval, ale Vaše matka, nebo teta, které patřily do těch uvedených "klanů". Já si pamatuju ponejvíc 70á léta, a těch nedostatků různého tovaru bylo tolik, že vyjmenovávat je, je jen ztráta času. Ale když mně někdo řekne takovouto "novinu", jako Vy, tak si myslím, že si buťto dělá legraci, nebo je ..., něco pro cenzuru. [naštvaný]

42887

10.02.2005 00:54

Profil idiota

RE: Profil idiota

Sidonius 24.?.?.?

>Být ten novinář typický američan, tak do Čech by netrefil,
>protože by je hledal někde u Argentiny. Vesnické hospody by
>mu nebyly dost nóbl, takže tam by nevkročil, aby neutrpěla
>jeho důstojnost. Před hospodou by stejně nerozuměl tomu, o
>čem se Češi baví, protože by nemluvili spolu americkou
>angličtinou.

Pokud si chcete dát tu práci a zamyslet se nad tím, jestli obyčejný američan, nebo obyčejný čech, zná lépe tu druhou zem, tak si nejprve uvědomte, že USA jsou skoro polovina severoamerického kontinentu a skládají se z 50i států, zatímco ČR jen ze tří (pidižvíků). Takže ten obyčejný, americký občan zajisté bude vědět víc o Spojených státech, než o Evropě, která se sestává z nějakých 40i států. A samozřejmě český občánek, z té IV cenové skupiny, bude asi víc vědět o evropských státech, než o US. Normálně se tomu asi říká všeobecné vzdělání, a to je závislé na úrovni školství a nepochybně na zájmu občanů o "sebevzdělávání" sebe sama. Takže v zemi, kde je všechno nabízeno a k dostání, ten zájem bude asi menší, než tam, kde jsou lidi nuceni si vypomáhat různými "vyfikundacemi". O Češích je známo, že jsou vynalézaví, dokonce tak, že o některých se spíš hodí říct, že jsou "vychcaní", ale u těch bych tu touhu po sebevzdělání nepředpokládal. A to je myslím, ten nejčastější jev, který se tady propírá. Já bych to shrnul tak, že podle mě jsou Češi vychcanější, než Amíci. Howg.

42890

10.02.2005 01:11

Správný sociální demokrat

RE: Správný sociální demokrat

Sidonius 24.?.?.?


>Tak jsem se doučil, že vládu a předsedu vlády má třeba i
>Severní Korea, Kuba nebo Izrael - takže to zřejmě budou
>demokratické země, že Sidoniusi?

No, číst nejspíš umíte, ale mám dojem, že když se dostanete ke konci věty, tak už zapomenete co bylo na začátku. Nejste náhodou dyslektik."[chechtot]
Kromě toho, jaké měřítko používáte, když srovnáváte Sev. Koreu s Izraelem ? [překvapení]

42892

10.02.2005 03:17

Správný sociální demokrat

Správný sociální demokrat

Sidonius 24.?.?.?

A pak ze ta pani nema moc. Mozna bychom se divili.

Ignac -- 129.?.?.?


Ano, má moc "velkou". [chechtot]

42899

10.02.2005 08:45

Profil idiota

RE: Profil ceskeho idiota

Sidonius 24.?.?.?

>Zdravím, pane Sidonius.
> Omlouvám se, že jsem Vás tak rozčílil a dohnal málem k
>něčemu, co by bylo až pro cenzuru.
> Budu k Vám upřímný, jsem ročník 1979, za dob ČSSR jsem
>nakupovat nechodil.

No prosím, tak to jsi měl napsat hned od začátku a bylo by to jasné. Já už jsem byl tehdy, když Ty ses narodil, malinko starší, než Ty teď.

O tom že byli fronty třeba na banány
>vím, to si pamatuji. Ale opravdu si nepamatuji, že by někdy
>byl nedostatek toaletní papíru. A papírna vedle nás nebyla a
>nikdo z našich ve straně také nebyl.

To já už si zas nepamatuju ta osmdesátá léta, to už jsem tam nebyl.

> Můžete mi, prosím, jen říci kdy to bylo? Myslím v které
>době, jako třeba desetiletí.

Vždyť už jsem to uvedl v předchozím artiklu, že to byla hlavně sedmdesátá léta. A jen tak namátkou si vzpomínám, že třeba jeden čas nebyl ocet, pak zase cukr, med, jindy sůl, v létě chronicky nebylo lahvové pivo, o cizím ovoci nemluvě. A samozřejmě ten, ještě neposraný, toaletní papír. Ale hlavně z každého směru, na každém baráku, fabrice, vratech a bůhví kde ještě, řvaly do světa transparenty, plakáty a nápisy, že se hrdě plní všemožné plány a pětiletky a jak zatočíme s těmi kapitalistickými zrůdami a taky zatneme típec imperialistům, když ty socialistické závazky splníme. No fujtajbl. Ale to by ses mohl snad zeptat svýho táty, či mámy, ti by Ti o tom mohli něco říct. [mrknutí jedním okem]

42926

13.02.2005 10:25

Jen ANO je správně

RE: Jen ANO je správně

Sidonius 24.?.?.?

>Chcete vedet kam Unie dospeje?
>Ctete pana Kurase, tam to vsechno je.
>vladimir Cicha, vancouver

Vladimíre,
jsem rád, že zde, na těchto stránkách, mohu také nalézt Tvé postřehy a připodotknutí k problémům, jež převelice trápí a sužují zdejší osazenstvo, někdy tak vehementně, že i sám Editór musí (doufám, že nechtíc), cenzurovat určité výrazy a sentence. Nevím, jak dlouho již se " brouzdáš " těmito vodami, ale v každém případě Tě zde vítám ! Přeju Ti hodně otrlosti a shovívavosti vůči zdejším (některým) "psavcům". Obávám se, že Tvé cítění určitých problémů, či jevů, najde patrně silnou opozici u některých zdejších "prominentů". Anžto oni jsou zde o pár týdnů dříve (míněno - posílají své rozumy), budeš se možná potýkat s určitým "nepochopením" a posléze, dost možná i s vyloženou averzí a někdy i s "hulvátstvím". Ale to už je tak, "když jde někdo s kůží na trh", tak musí počítat s tím, že se mu ji někdo jiný, bude snažit potrhat. A vůbec nejvíc, je to mezi těmi "našinci". Tož Zdar a sílu ! Přeje Zdeněk Matoušek alias Sidonius.

43170

13.02.2005 10:26

Jen ANO je správně

Jen ANO je správně

Sidonius 24.?.?.?

Kdybych to neudělal teď já sám, on by si toho p. Leff určitě všimnul a uvedl by to na pravou míru. Sám se schovává, za nějaký nick, toť to samé jako anonym, ale jakmile má možnost, tak si ji nenechá ujít a ihned se snaží sdělit, kdože se to vlastně "schovává" za tu přezdívku. Sám se nechce přiznat, kdože to vlastně je. Inu, malý, český člověk. A potom se snaží ten anebo ten, šátrat v té naší historii, jestli jsme měli udělat to, či tohle. Ale s takovými "LVY", to může jít každej akorát tak do prdele. Jinam nelze. [smích] A jsem Ti vděčen, že jsi uvedl své pravé jméno, tady se to moc nenosí a výmluvy jsou na cokoiv, ale já mohu potvrdit, že není vymyšlené.

43171

13.02.2005 20:59

Profil idiota aneb Průměrný Američan II

RE: Profil idiota aneb Průměrný Američan II

Sidonius 24.?.?.?

>mimo misova otazka/doporuceni:
>
>chlapi a ajo, je mozne aby se zde psalo bez te diakritiky,
>dela mi to zde na ekranu bordel!!!

>p. stwora, co hlasite k tomuto navrhu???
>stefan

Štefane, vždyť tady píše skoro většina bez diakritiky, jak sis mohl všimnout, ale mně se víc zamlouvá psát s diakritikou, ona ta čeština má někdy takové dvojsmyslné výrazy, že je kolikrát těžké, rozlišit tu správnou mínku. A navíc, tady ve Zvědavci je i návod, jak si tu diakritiku nainstalovat, v rubrice Počítače - Rady-Zlepšení. A ještě k tomu pravopisu, každý píše tak jak umí, ale ať nechá na ostatních, kam ho podle té jeho "práce" zařadí. [cool]

43216

18.02.2005 10:33

Profil idiota aneb Průměrný Američan II

RE: Profil idiota aneb Průměrný Američan II

Sidonius 24.?.?.?

>S emigrací je to tentýž problém, pouze poněkud posunutý. V
>obecné rovině vidíme emigranty tak, jak bylo v mnoha
>příspěvcích shovívavě řečeno. Dalo by se samozřejmě
>přitvrdit, ale není důvod. Ze strany emigranta do debaty
>vstupuje ještě další prvek, a to že emigrant na rozdíl od
>domorodce je na diskutovaném problému citově vázán. V
>konkrétním styku však nejde o vztah emigrant a domorodec,
>ale o vztah člověk versus člověk. A každý člověk je
>individualita.

No, tak já myslím, že v něčem bych s vámi i souhlasil, ale v prvé řadě, byste si vy i většina ostatních, mající podobný názor tomu vašemu, měli uvědomit, že člověk je svobodný a jeho právo jít, či odstěhovat se kamkoliv chce, mu nemá a nesmí nikdo upírat. To, že to tak činily komunistické zrůdy, ještě neznamená, že to tak má, nebo i může být. ...

43748

18.02.2005 10:34

Profil idiota aneb Průměrný Američan II

Profil idiota aneb Průměrný Američan II

Sidonius 24.?.?.?

Pokračování. Ovšem vy a vám podobní, tuto skutečnost jaksi akceptujete a navíc, je ve vás stále zakořeněna, je v tom ten silný, nevykořenitelný pocit závisti, připosraného, českého člověka, protože to, že někdo někam odejde, ať už do Tramtárie, či kam, je jeho nezadatelné právo a jestliže vy máte "určité" výhrady proti tomuto druhů lidí, tak jste jen prachobyčejný pozůstatek komunistického řádění, ne-li sám "uvědommělý" soudruh, který vytrval. To, o čem je tady řeč, jestli jsou mezi emigranty takoví, či makoví, to je úplně zbytečné řešit. Samozřejmě, tak jako jsou doma, tak jsou i ve světě. Ovšem s malým rozdílem, a sice ti, co jsou venku, poznali poněkud odlišnou část světa, než ti doma a povětšinou i mají větší zkušenosti s tím, jak to ve světě chodí. Ale kampak na vás, na vychcaný čížky, že ano ? Vy to víte samozřejmě všechno nejlíp.43749

18.02.2005 11:03

Rozpočet jako jahoda

RE: Muze Clinton za rozvoj Internetu?

Sidonius 24.?.?.?

>Hele Leho, co takhle kdyby jsi zase zalezl do toho kanálu
>z kterého jsi právě vylezl.
>A vůbec , kdo Ti dovolil, takové lůze , kterou
>představuješ,

>oponovat panu Táborskému!
>Všimni si o čem a jak pan Táborský píše a šoupej nohama!

Jak si může takovéto něco, co si říká Peleška, dovolit vůbec oslovovat kohokoliv ?! Něco tak geneticky zkomoleného a nedomyšleného ?! No jo, jaro se blíží, vylézají hadi, štíři, netopýři. [vyplazený jazyk]

43751

19.02.2005 03:05

Vzpomínka na drážďanské peklo

RE: Vzpomínka na drážďanské peklo

Sidonius 24.?.?.?

>Už z toho, že víte že tyto bonmoty byly přeloženy do
>češtiny, je naprosto jasné, že se - ve vašem případě - jedná
>o inteligentního člověka (žijícího, myslím, v provincii
>Alberta, já vím... je tam zima).

Vy jste asi nepozorný čtenář, nebo hodně vynecháváte, jinak byste věděl, že p.Táborský přebývá na Floridě, v Albertě žije p.Valtr, s kterým jste si ho asi spletl. Tedy nic ve zlém, ale taky bych se přimluvil, aby jste ty citáty, či cizojazyčná rčení, přeložil taky do češtiny. Německy neumím a latinských citátů znám jen několik. Tak tedy Na zdar ! [mrknutí jedním okem]

43791

21.02.2005 02:28

Kdo ovládá Ameriku?

RE: Kdo ovládá Ameriku?

Sidonius 24.?.?.?>Je mi Vas lito. Ale pravdu zastavit nemuzete...Jan Hus rekl:
>"Pravda ma takovou kvalitu, ze cim vice se po ni slape, tim
>vice se trpiti...."(Dopisy z Kostnice).

>Mohu Vam vsak rici jedno: "Final solution day" neni daleko.
>Avsak na rozdil od tech predchozich, svet se stal tak
>maly(diky technologii...letecke),ze az to opet propukne(a
>ono to propukne...statisticky je to nevyhnutelne, soude z
>minulosti...je to jen otazka casu...) pak tentokrat pani
>Zidi uz nemaji kam utikat. Ten pristi "Hitler" nebo "Luther"
>(nebo jak koliv jinak se bude jmenovat) muze dosahnout na
>druhy "konec sveta"-at je to kdekoliv- za mene nez 10
>hodin(a v brzke budoucnosti to bude mene nez 5). Co budete
>delat potom?

Honzo z jižních Čech, vypadá to tak, že už jsi asi taky pozbyl zrak a dost možná i kousek toho důležitějšího orgánu v hlavě. Nejde mi nějak dohromady ten tvůj nick a to, že se oháníš Husem, Hitlerem a "Final solution day" a čím nám to vlastně vyhrožuješ. Možná by sis měl ty hodnoty nějak uspořádat a ještě nám prozraď kdo a jakou tu pravdu "zastavuje" ? Komu byl vlastně ten tvůj příspěvek adresován ? No a ještě nám prozraď jaké je počasí v Bohnicích ? [velký smích]

43905

21.02.2005 09:06

Zrcadlo české justice

RE: Zrcadlo české justice

Sidonius 24.?.?.?

>>OT je anglicka zkratka pro Off Topic - neboli mimo misu
>[chechtot] (korektneji mimo tema - rozumi se diskuze, ze
>[mrknutí jedním okem]

>
>Kdybyste mi to takhle polopaticky nevysvětlil, tak bych si
>myslel, že OT je Off Trodas! [překvapení]

Jestli jste toho fernetu vypil poněkud víc, tak to OT, by taky mohlo znamenat Opilý Tom. [velký smích]

43919

22.02.2005 02:45

Kdo ovládá Ameriku? II.

RE: Kdo ovládá Ameriku? II.

Sidonius 24.?.?.?

V dobe
>Krista, vetsina zidu, tj. Judeancu, tj. podle obyvatelstvi v
>Judei ci podle nasledovani kultu judaismu, Shemity nebyli...
>Byla to smes, vetsinou ne-Israelitickeho puvodu, Edomite,
>Babylonane, Canaanite, Assyrani, misenci, etc., podobne jako
>smes dnesnich Americanu, ve sve vetsine, jiz NEJSOU Anglo.

Alberte, Američany nechte stranou, tam je to samozřejmě nabíledni, ale zkuste se podívat na ten náš, český národ, jakými příměsemi jiných národů byl počastován, za tu svou tisíciletou existenci. Myslíte, že jsou všichni jen "čistokrevní" Češi ? Takový "koktejl" se najde jen málokde jinde. Takže já bych byl trošku opatrnější, s tím škatulkováním. [cool]

43969

23.02.2005 10:28

Kdo ovládá Ameriku?

Kdo ovládá Ameriku?

Sidonius 24.?.?.?>Pane Stwora, jak je možné, že mistra Pelešku necháte křičet
>sprostá slova, urážet ostatní přispěvatele a šířit nenávist,
>když ostatní komentáře velmi přísně cenzurujete?

uz v davnych dobach se management nechal obveselovat ruznyma zrudama, jak rika Svejk, tak proc cenzura.

zdenek -- 66.?.?.?
------------------------------------------------------------------
No ano, je to tak, jak pravil Werich :"Každý král měl tehdy svého klauna (šaška), rádio nebylo, noviny nebyly, a kdo měl tomu královi říci pravdu, tak poslali klauna a král ho za to nakop (neboť za pravdu se vždycky platí kopancem, to je mezinárodně uznávaná valuta), král věděl, co vědět měl, klaun dostal co mu patřilo a jelo se dál , močálem černým, kolem bílých skal. Jenže v našem případě jsem velice dalek toho, použít pro p.Pelého titul klaun, spíš by se mi zamlouvalo to druhé, a o sdělené pravdě, která by měla být obsažena v jeho "květnatých" výrocích, rovněž nejsem, ani do menší míry, přesvědčen. A ještě jednou Werich :"Klauni nejsou, ale šašků je,é !" [smích]

44083

24.02.2005 09:03

Několik lekcí ze světa byznysu

Několik lekcí ze světa byznysu

Sidonius 24.?.?.?

Tak si teda dovolím něco přidat.
Byl jednou jeden nepoddajný vrabec, který se rozhodl neodletět na zimu do teplejších krajin. Nicméně počasí se zhoršilo a ochladilo se a tak se neochotně vydal směrem na jih. Za krátký čas mu ale zledovatěla křídla a spadl na zem za humna, skoro zmrzlý. V tom šla kolem kráva a upustila velký koláč, rovnou na vrabce. Ten už si myslel, že je to jeho poslední hodinka, ale trus ho rozehřál a rozpustil mu zmrzlá křidélka. Zahřátý a šťastný, schopen zase dýchat, začal si zpívat, právě ve chvíli, když šla kolem velká kočka a slídíc po tom zvuku, začala prohrabávat trus až vrabce našla a sežrala ho.

Z toho plynou tři poučení :

1. Kdokoliv, kdo se na tebe vysere, nemusí být vždy tvůj nepřítel.

2. Kdokoliv, kdo ti pomůže ze sraček, nemusí být nezbytně tvůj
přítel.

3. A když je ti teploučko a jsi šťastný na kupě hnoje, tak drž
klapačku.

44138

25.02.2005 02:46

Vzpomínka na drážďanské peklo

RE: Vzpomínka na drážďanské peklo

Sidonius 24.?.?.?

>Ve skutečnosti to bylo tak že Hitler zakázal bombardovat
>civilní cíle v Británii. Některá německá letedla však omylem
>bombardovala civilní části Britských přístavních měst a to
>vyvolalo odvetné akce spojenců. To bylo to co rozpoutalo
>kolotoč útoků na nevojenské cíle na obouch stranách.

No a co potom řeknete na V1 a V2 ? Ty byly tak "perfektně" ovladatelné, že taky dopadaly pouze na vojenské cíle ? A že Hitler zakázal bombardování civilních sektorů, mi zní jako nejapný žert. Nakonec on ani sám žádnou válku nechtěl, to jen ti jeho zpropadení oficíři můžou za ta všechna zvěrstva, že ? [oči v sloup]

44198

25.02.2005 10:25

Kdo ovládá Ameriku?

RE: Kdo ovládá Ameriku?

Sidonius 24.?.?.?

>Kteráto slavná česká tradice začala v roce 1915?

V tomto roce celkem žádná, akorát začalo zatýkání vyšších, českých politických reprezentantů, ale zmíněn byl rok 1415, a tím asi autor myslel upálení Jana Husa (6.července), mohl by ale vysvětlit, jak to myslel.

44227

27.02.2005 09:46

Kdo ovládá Ameriku? II.

RE: Kdo ovlada Ameriku? II.

Sidonius 24.?.?.?

Navic, muslimove maji v koranu dost peknych
>pasazi i o Jezisovi, coz zide maji ve Starem zakone taky.

Prosim jich, jak na to přišli, že ve Starém zákoně je pěkná pasáž o Ježíšovi ? Židi Ježíše nenávidí, pokud je mi známo. Ale možná jsem to přehlíd. Můžete mi to vysvětlit, pokud se Vám bude chtít. Díky.

44338

28.02.2005 00:21

Kterak židé zkrášlují Prahu

RE: Lžidoktore Včeličko, vždycky tak chytrej a teď se najednou

Sidonius 24.?.?.?

>Pokud si nechcete dopisovat se zakomplexovaným snobem, tak k
>tomu Vás jistě nikdo nenutí. Pokud si nechcete dopisovat se
>mnou, tak mě ignorujte a nežádejte mne o pravopisné opravy
>Vašeho textu. Apropó, máte jich tam zase jak nasráno.

Pokud se nezdráháte dopisovat si se mnou, tak bych Vás požádal o laskavost. Mohl byste uvést aspoň pár chyb, které má podle Vás, p. Včelička ve svém příspěvku ? Kromě toho "F". [překvapení]

44394

01.03.2005 06:06

Moralista Valtr Komárek

RE: Moralista Valtr Komárek

Sidonius 24.?.?.?

>Pan Komarek ma mozna, po tom, cim vsim prosel, prave co
>rici, nemyslite? S jeho clankem se neda nez souhlasit...

Pravda, pravda, jestě by mu měli asistovat Kohout s Mlynářem, aby to mělo ten správný šmrnc. [smích]

44467

01.03.2005 22:44

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Sidonius 24.?.?.?

Statistika je třetí druh lži. Je lež vědomá, lež nevědomá a statistika. Statistici jsou něco podobného jako meteorologové 50 na 50, jak už tady bylo řečeno těmi kuřaty k obědu.

44523

01.03.2005 23:34

Kdo vládne

RE: Kdo vládne

Sidonius 24.?.?.?

>Slyšel jsem, že jméno na jejím náhrobku Katz je zkratkou od
>tuším Katzmarek, nevím...


Jenže by se to muselo psát Kaczmarek.

44526

02.03.2005 03:30

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

RE: Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Sidonius 24.?.?.?

>Takhle mluví vždy ti, kteří statistice nerozumí. Respektive
>ti, kteří nemají základní matematické vzdělání.

Tak dobrá anonyme, budeš asi nejspíš statistik, nebo meteorolog. Už to jednou dobře vyjádřil Karel z Čech, jak se dělá statistika. A taky svého času Felix Holzman, Karel si to od něj nejspíš půjčil. Jaká je tedy skutečnost, když devadesát lidí neuloží nic a deset jich uloží po milionu ? Podle statistiky má každý uloženo sto tisíc. Jaké na tohle potřebuješ vzdělání ? Mně na to stačí základní škola. Statistika je většinou zavádějící. Ať s tím jdou do p....e a ty se můžeš přidat. [naštvaný]

44534

02.03.2005 19:18

Ernest Zündel byl včera úspěšně vaporizován

RE: Ernest Zündel byl včera úspěšně vaporizován

Sidonius 24.?.?.?

>Věřím tomu, že Německo ještě není v takové fázi vývoje
>demokracie, aby drželo ve vazbě člověka bez řádného
>obvinění, bez zdůvodnění vazebních důvodů a bez přístupu
>advokátů. Alespoň u nás v naší "začátečnické demokracii"
>jsou takové totalitní praktiky naprosto vyloučené. Hrůza
>pomyslet, kdyby to, co se dnes děje v USA a v Kanadě, se
>mělo k nám do ČR vrátit.

Co to tu plácáte ? Už si nepamatujete na případ Hučín ? Jak můžete mluvit o jiných zemích s tím, že je zatracujete a ve vašem chlívě máte bordel větší než Augiáš. Celý český národ není schopen se zbavit toho svého "demokratického" myšlení, že si volí ty nejlepší politiky, kteří si pak jen hrají na svém písečku a pro sebe. Nebo už je to tak, že se tam nenajde nikdo lepší ? A komunisti zase nabírají dech, tak čímpak to je ? Kdo jim dává hlas, když ne ti "uvědomělí" občánci ? Ale oni už jsou takoví, to je ten jejich charakter. K tomu, aby se dotvořili ve svém "uvědomění", potřebují tak ještě tři Masaryky, ale kde je vzít, když oni "opravdu, ale opravdu v Čechách nejsou". [cool]

44611

02.03.2005 19:38

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

RE: Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Sidonius 24.?.?.?

> Neznám ve svém okolí skoro žádné mladé lidi s úsporami. Ano
>skoro každý má stavební spoření, někdo jde do podílových
>fondů, ale aby někdo řekl, že má jen tak třistatisíc... Tak
>to jen tak neznám...

> Takže bych se jen tak ironicky zeptal, kdo spoří za mě???
>[smích]

Pan statistik. [chechtot]

44615

02.03.2005 20:08

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Sidonius 24.?.?.?

omlouvám se, omlouvám se, snídaní to nebylo, já mám obecně slabou paměť na jména, a tak jsem tam omylem lupnul

kavol -- 193.?.?.?

Asi to nebude jen na jména. A možná bych si měl pořídit slovenskou diakritiku, pak bych mohl také vylepšit to "o" ve vašem nicku "pekným vokáňom", pane Statistik. [smích]

44617

03.03.2005 23:33

Německá policie zatkla Ernesta Zündela

RE: Německá policie zatkla Ernesta Zündela

Sidonius 24.?.?.?

>a co na něm bylo "štvavého" ?????
>.....to by tě mělo víc naštvat , že mám Lamborghini - a to
>nikdo nesmazal [velký smích]

>.....k posrání co ??? ........Žid .....a má Lamborghini....
>[chechtot]

Tak nasadíme metodu "Šrapnel". Ty že máš Lamborghini Nillberte ?! Hovno Nillberte, hovno máš ! [velký smích]

44784

05.03.2005 00:30

Návštěvnost Zvědavce láme rekordy

RE: Návštěvnost Zvědavce láme rekordy

Sidonius 24.?.?.?

>Vsim jsem si ze Ukrajinci maji tez podobnou nasty povahu.
>Tenhle naros se nikdy nevymota s podradne roli. Neni divu ze
>CNN si spletla CSSR s Svycarskem recently.

Tak já si tedy p.Veliký, tentokrát odpustím, upozornit Vás na maličké chybičky ve Vašem textu, ale když pořád ve svých příspěvcích uvádíte ČSSR, tak mám dojem, že jste se teprve teď probudil z nějakého předlouhého, zimního spánku. A to, jak už nejste schopen vyjádřit se bez počeštělých anglických výrazů, to taky leccos značí. Škvorecký o tom napsal docela pěknou knihu. Ale nic ve zlém, mně je akorát divné, když si někdo troufne uveřejnit svůj názor a ani si to po sobě nepřečte, aby opravil chyby, které pak snižují celkový dojem. Je to jakoby se do dobrého vína cmrndala voda. Já mám rád "čisté víno", doufám, že je nás takových většina. [mrknutí jedním okem]

44883

06.03.2005 03:25

Obtěžují vás reklamní banery?

Obtěžují vás reklamní banery?

Sidonius 24.?.?.?


Navíc si dovolím tvrdit, že čím je té reklamy víc, tím víc se také snižuje její účinnost. Resp. víra v tuto účinnost je zcela iracionální, nestojí za ní žádná empirická fakta.

abel -- akonec (zavináč) seznam (tečka) cz -- 81.?.?.?"Dobré zboží nepotřebuje reklamu, chválí se samo". Myslím, že je to slogan od Bati, ale velice pravdivý. Dost lidí se jím řídí, někdy i já. [smích]

45003

07.03.2005 06:07

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Sidonius 24.?.?.?

Ti, kteří byli vybráni jako obětní beránci, byli nejprve zlomeni mučením, aby se přiznali, a pak souzeni v loutkových politických procesech. A následně byli vězněni a někdy i popraveni. Ale nikdy, opakuji nikdy, nedrželi komunisté někoho dva roky ve vězení (dokonce na samotce) bez obvinění.

Vladimíre, já nevím, jak dalece sahá Vaše zkušenost se zmíněnou skutečností, ale nemohu se ubránit dojmu, že silně přeháníte a Vaše zaslepenost se zdá být velmi progresívní. Já jsem četl dost knih od autorů, kteří byli doma, za "totáče", na indexu a většina z nich docela dobře popisuje tehdejší situaci v lágrech a ve věznicích, kde si prožili určitou dobu v těchto zařízeních. Jestli jste nic z toho nečetl, tak bych Vám to vřele doporučil, abyste se vyvaroval takových "krávovin", které jste uvedl ve svém článku. Nijak se nechci zastávat kanadské legislativy, ale prosím Vás, srovnávat ji s komunisty !? To byste přece tady nebyl, ani já, ani spousta jiných, a už vůbec byste nemohl psát to, co zde publikujete. Zamyslete se nad tím a uvidíte, že je to trošku jinak, pokud ovšem vůbec chcete něco takového učinit. Jinak mi nezbývá, než jen kroutit hlavou, jaké pohnutky Vás nutí k tomu, abyste nadále setrvával v této zemi, která Vám poskytla útulek, právě před těmi "odpornými" komunisty ? Doufám, že mi dáte aspoň nějaké za dostiučinění. [oči v sloup]

45091

07.03.2005 07:00

Setkání s neonacisty

RE: Setkání s neonacisty

Sidonius 24.?.?.?

>Ja si na vlastence nehraju ja vlastenec jsem a pokladam se
>za nej. Hrubky na tom nic nemeni! To za prve.

No, to máš pravdu, asi to ty hrubky nezmění, ale nezlob se na mě, já to považuji za jakýsi znak "vzdělanosti", totiž ovládat dostatečně svůj mateřský jazyk. Když to někdo neumí, nečekám od něho, že je taky schopen naučit se i jiné potřebné a důležité jazyky, i když u někoho to může být jen z důvodu absence návštěv základní školy. Jenže mně to nedá abych si nerejpnul, tedy, když je někdo "vlastenec", či "patriot", tak by měl svůj mateřský jazyk ovládat a nedělat hrubky, když chce ostatním sdělit ten svůj postoj a záměr. Jinak je to v podstatě protimluv. Latinsky - "Contra dictio in ad iecto". [mrknutí jedním okem]

45095

07.03.2005 07:39

Obtěžují vás reklamní banery?

RE: Obtěžují vás reklamní banery?

Sidonius 24.?.?.?

>No já vedu soukromou válku proti reklamám tak že když mě
>nějaká reklama opruzuje dokolečka dokola např. v televizi
>tak si to zboží prostě za žádnou cenu nekoupím. Nebudu jim
>přeci přispívat na další otravovací kampaň v médiích ne?
>Myslím že takto uvažuje víc lidí, reklama tak může být pěkne
>kontraproduktivní nemyslíte?

Zajisté, jednáte přesně naopak, než měl někdo v úmyslu s tou reklamou. Ale to, jak jsem napsal v předchozím příspěvku, mluví za všechno. Produkt, který je velmi dobrý, si vytvoří tu "reklamu" sám od sebe, jenom proto, že se od těch ostatních odlišuje "kvalitou" a to je to, co chce každý zákazník. Takže potom není třeba, donekonečna omílat často stupidní reklamy, které ovšem, nutno přiznat, mají také své posluchače, kteří se pak stávají jejich konzumenty. Snad by se dalo říct, že všechny ty věci, které jsou nabízeny v reklamních šotech, budou asi šmejdy. A mnohdy to tak je. Ale snad ne úplně všechny. Je to těžké posoudit, ale je stále ještě dost lidí, kteří se dají lehce nachytat. Jenže na druhé straně je taky fakt, že mnoho produktů má kvalitu velmi podobnou, neboli nepříliš rozdílnou a tady pak může mít reklama (na určité jednce) podstatný vliv. Ale vždy bude hrát podstatnou roli cena.

45097

07.03.2005 07:59

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

RE: Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

Sidonius 24.?.?.?

>Myslím, že je na čase, aby tyhle praktiky USA někdo zatrhl:
>a je jedno, jako cestou to bude, neb pokud to tak půjde dál,
>stejně na to dojedem!

Jako se vším ostatním, je to tady taky trošku jinak. Spojené státy, jsou svojí rozlohou, podstatnou částí severoamerického kontinentu. A jako takové by se tedy měly posuzovat s ostatními kontinenty. Kanada je sice druhou největší zemí na světě, ale jen s 30i milionovou populací. Nic moc. Takže jestliže chce někdo brát USA jen jako jednu zemi, jednu krajinu, tak moc nepochodí. Když tedy porovnáte Evropu, se svými cca 40i státy včetně Ruska, i rozlohu, s USA, pak to znečištění vyjde pro Evropu horší, než pro USA. Nehledě už na počet obyvatel. Je to jistě taky dáno životní úrovní. Až bude mít v Číně každý druhý občan auto, tak už asi nebudem.

45101

07.03.2005 08:16

Setkání s neonacisty

RE: Setkání s neonacisty

Sidonius 24.?.?.?


>Trodas - mě prostě šokuje, když někdo neumí psát a píše.
Tom -- 24.?.?.?

Tome, mě zase vůbec nešokuje to, co šokuje Vás, ale hrozně mě sere, že je takových "literátů" víc a víc.
45103

07.03.2005 23:06

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Sidonius 24.?.?.?


>Sidonius - ani za komancu se ale nikdy nestalo, aby
>byl nekdo byt ve vysetrovaci vazbe ale bez obvineni. V
>Kanade toto mozne je, cimz se stale mene svobodnou zemi
>(jako USA a v Britanii Blair take prosazuje jako "absolutne
>nutny" zakon uvalovat na lidi domaci vezeni bez obvineni a
>soudu -protoze "terorismus"...) nez Cesko v dobach
>komunismu.

Nezbývá mi, než se jen smutně pousmát. Mimochodem Vy snad žijete v Přerově Trodasi, aspoň se domnívám, že jste to tady už zvěřejnil, a proto asi máte "velmi podrobné" znalosti o Kanadě. No budiž, ale pořád mi nejde pod nos, jak může někdo srovnávat komunistický terror a jeho praktiky s dnešním, kanadským systémem. A to jestli si komunisti vymysleli tisíc a jedno obvinění, abyste se tedy cítil lépe, vůbec nic na věci nemění. Důležité je, že když napíšu našemu premiérovi, že jeho vláda stojí za prd, tak mě nikdo za to nezavře. Myslíte, že to bylo možné a hlavně bez trestu, v dobách komunist. temna ? Já třeba o Zundelovi nic moc nevím, protože mě to až tak moc nezajímá, ale jak vidím, tak se zde dočtu i takové věci, jakože propagoval nacismus, no tak to je snad všude na světě trestné, ale nevím, proč ho za to neobvinili. A proboha, kde berete ty "crazy pictures", jakoby vystřižené z Dikobrazu 50ých let.

45167

08.03.2005 07:03

Žena

Žena

Sidonius 24.?.?.?

Tak já jsem to četl na Kudlanka.cz, která to otiskla minulý týden a tam na to mají názory (hlavně ženy) takovéto :

ach jo, (patinka - Mail - WWW) 04.03.2005, 09:10:03
ale jen málokterá z nás je takhle dokonalá [smích]


(Inka - Mail - WWW) 04.03.2005, 12:19:41
jééé to je krásnééé, až mám v očích slzy.


(katka - Mail - WWW) 04.03.2005, 12:33:16
Moc pěkné, pravdivé! Jen by si to hlavně měli přečíst muži [smích]


Jo, docela hezký. (NČ - Mail - WWW) 04.03.2005, 12:39:48
Tohle docela určitě napsal muž [smích]


45200

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkuji za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 539 899