Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané dub

Nalezeno 2447 příspěveků, 239 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.05.2007 12:41

Případ týraného Ondřeje

RE: To je zvláštní.

dub 62.?.?.?

jsem rád, že se aspoň někdo zamyslel.
ono totiž netrvalo příliš dlouho než vylezlo šídlo z pytle ven.
po krátké ale řádné mediální masáži, kde se zneužil nebo dokonce uměle vytvořil jakýs případ (a pro zaujetí širokého publika doplněn o záhadné zmizení snažící se dát tomu všemu nádech mystična, pro větší úspěch) už začala masáž, že je třeba vytvořit nové zákony, velmi přísné zákony, rozšířit důvody pro konfiskací dětí státem a také znemožnit zveřejnování jakýchkoliv nacionálií.
až vše dobře dopadne bude mít tak stát v ruce nástroj, jak zabavovat rodičům děti a nikdo nebude mít možnost se o tom dozvědět, protože zveřejnění jakýchkoliv údajů bude znemožněno a bude trestné.

a když už největší a nejsvobodnější země má zákon umožňující pokusy na dětech (stačí k tomu souhlas opatrovníka nebo státního dozoru), tak proč se třeba k něčemu podobnému časem nepřipojit.
a navrhovaná legislativa podle keců mluvících hlav v souvislosti s tímto případem tomu dost bude nahrávat.

věřím, že pak ti kdož vehementně horují pro něco podobného budou horovat stejně tak, až si přijdou pro jejich děti.

135964

06.06.2007 13:59

První místo v řiťolezectví?

RE: Nemá prosím někdo...

dub 62.?.?.?

nooo tak bez povšimnutí to zase neproběhlo. např. ruské hlavní zpravodajství se o tomto veledílku zmínit neopomělo, i když pravda publiku raději přehráli původní znění s gagarinem.
komentář - česká ministryně obrany skládá bushovi kuplety [smích]

vychutnali si ji moc hezky.

137043

13.07.2007 12:08

Státní Stádní teror pokračuje

RE: Nejste v tomhle názoru sám!

dub 77.?.?.?

těžko někdo z potentátů vystoupí, když je to jen banda debilů s hromadou másla na hlavě, takže by byli okamžitě odejiti.
žádný fóglvirus sice ještě nikdy nikdo neviděl, ale jak je vidno tak se najde dost blbů, kteří tomu věří. a tak lze bez problémů totálně zlivkidovat konkurenci. protože vybitím toho co tito úchylové vybít chtějí dojde k faktické likvidaci české vaječné produkce a v důsledku nedostatku násad i drůběžnictví, protože bez vajec kuřata nejsou. a navíc lze ovce hezky zvykat na přítomnost armády a totální uzavření "ohrožené" oblasti.
a místo toho, aby lidi, a hlavně postižení majitelé, chtěli důkaz viru (žádný neexistuje) a aby žalovali hlavního hygienika a jemu podřízené krajské poskoky, tak stádo bečí a hýká podle not, které jsou mu věšeny před xicht.
a takové tupé stádo si nic jiného než to, co nutně přijde, nezaslouží. nechť je mu toho dopřáno plnými hrstmi.

139674

31.07.2007 13:33

Cestopisné črty z Kanady - Globe and Mail a cenzura

RE: Romové se v Británii

dub 62.?.?.?

"Takže za překročení zákona je postih a trest, ať si Rom, či nikoliv!"

hm pak je tedy velmi zvláštní, že když někdo začne používat tuto praktiku a přistupovat k cikánům v otázce trestní odpovědnosti či občanského práva (neplatiči, ale přídavky a sociální dávky) jako ke všem ostatním, je okmžitě označen za rasistu.

nepřipadá vám to taky divné a ono vámi zmiňované řešení znemožňující?

140859

01.08.2007 13:37

Válka stojí 12 miliard dolarů měsíčně

RE: dovětek

dub 62.?.?.?

ale to přeci vůbec nemusí být pravda.
množství disponibilních zdrojů je vždy dáno technologií a inovacemi.
kdybychom používali technologie středověku a např. pro energetické účely používali pouze dřevo, tak by tato planeta neuživila ani milardu a již dávno by byla deforestovaná.
takže problém je jinde. převedeno do lidské mluvy, kdyby se ty peníze co se zbůchdarma vyhodí za zbrojení (nehledě na důsledky co jejich použití způsobuje) daly do mírového technologického rozvoje a vyčištění planety, tak země možná uživí i 20 miliard.
a je veřejným tajemstvím, že i při stávající distribuci již existují technologie, které jsou však záměrně potlačovány, protože právě díky filosofii "omezených" zdrojů je možné držet ovce na uzdě a manipulovat s nimi požadovaným způsobem, jakož i si řádně mastit kapsu monopolním kontrolováním kohoutku. snadněji se pak prosazuje myšlenka přežití silnějšího a potřeby vojensko-průmyslového komplexu jakož i se snadněji zdůvodňuje stále evidentnější způsob vlády otrokářů.

protože jen např. taková hloupost jako desalinace mořské vody následně využitelné pro zavlažování by pro přežití lidstva udělala mnohé. ale na rozdíl od předražené rachomejtle, která se stejně po několika letech zničí a bude nahražena novou to některým žádný velký zisk nepřinese...

takže problém je zcela jinde.

140923

02.08.2007 14:08

Dospívání v Bushově Americe

RE: Americká vláda má jen své zájmy

dub 62.?.?.?

kdyby nebylo americké zahraniční politiky, tak by žádný komunismus nikdy nevznikl, neb bez americké finanční podpory by se žádná bolševická revoluce nekonala.
kdyby nebylo americké zahraniční politiky, tak by hitler až do své smrti žvanil pouze v hospodě, protože bez jejich finanční a průmyslové podpory by se v německu žádný nacismus nekonal a neměl by z čeho vyrábět zbraně (alcoa, GM, ford etc.). rovněž ani po začátku války by se německo tak dlouho neudrželo, kdyby bombardování majetku IG Farben nebylo tabu (rockefeller et al.).
kdyby nebylo americké zahraniční politiky, tak by československo po válce neskončilo v ruské okupační zóně (neb plánovaná studená válka bez mocného nepřítele by byla neprodejná, a mocný nepřítel bez uranu byl v té době nemožný).
kdyby nebylo americké zahraniční politiky, žádná válka by se v evropě nekonala a naši předkové nemuseli žrát pomeje jako důsledek zničené ekonomiky a válečných odvodů říši.

ale pokud někdo jako vy místo dějepisu chodil za školu kouřit trávu, těžko se lze takovým blábolům, co jste předvedl, divit.

140981

02.08.2007 14:14

Dospívání v Bushově Americe

RE: Pocit a výkon moci patří údajně k nejslastnějším zážitkům člověka

dub 62.?.?.?

asi něco podobného co se stalo nedávno christopheru bollynovi [smích]
dodnes nikdo neví, kde je, a to s celou svoji rodinou.

ale pravda on byl v identifikaci viníků konkrétnější.

140982

02.08.2007 15:07

Dospívání v Bushově Americe

RE: Americká vláda má jen své zájmy

dub 62.?.?.?

ale o tom vůbec nepochybujte, že k rozbití rakouska-uherska a vzniku československa došlo v tomto důsledku.
britsko-americké impérium se potřebovalo zbavit potenciálně silného konkurenta. a protože wilson byl jen loutkou v rukách svého "poradce" col. house, zednáře a pravověrného sionisty, a protože jak mäsárik tak beneš byly zednáři také (což doložili později rekonstrukcí hradčan zednářem plečnikem a vztyčením obelisku na nádvoří), tak to bylo v jejich společném zájmu.

140989

03.08.2007 13:38

Dospívání v Bushově Americe

RE: Americká vláda má jen své zájmy

dub 62.?.?.?

"Americke banky nejsou pod vladni kontrolou."

naprosto irelevantni. v tomto kontextu je úplně jedno, kdo určuje americkou zahraniční politiku, zda lid v referendu nebo finanční oligarchie. v každém případě jde o americkou zahraniční politiku.

když naše dřívejší vlády lezli do prdele bolševikům, a nyní lezou tamtéž křovákům, češi s tím také ve své většině nesouhlasili a nesouhlasí, ale přesto jde o českou zahraniční politiku.
a dokud s tím lid, jedno v jaké zemi, něco neudělá, bude zodpovědnst za takovou politiku jejich šašků padat i na jeho hlavu.

141044

03.08.2007 17:02

Dospívání v Bushově Americe

RE: Americká vláda má jen své zájmy

dub 62.?.?.?

historie vám evidentně uniká.
nebyl to irán, kdo tuto válku začal, ale irák, a to za plné podpory západu. ze strany iránu to byla čistě obranná válka a vítězství v ní pro ně znamenalo uchránění vlastního území, ekonomiky a obyvatel od zahraničního agresora.
a pokud je vítězství v obrané válce pro vás katastrofa, mnohé to vypovídá. pak pro vás však musí být katastrofa i porážka nacistického německa.

141053

05.09.2007 16:38

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: peniaze zo vzduchu

dub 86.?.?.?

hluboce se mýlíte. nikoliv v principu ale v měřítku.
v systému, kde činí povinné minimální rezervy 2% může banka na jeden milion vkladů půjčit až 50 milionů úvěrů.

a že je vytvoří z luftu? no samozřejmě. vy si přijdete pro úvěr za milion, banka si nasliní tužku a tento milion vám připíše na váš úvěrový účet jako vklad. a dokud jej nebudete čerpat, bude jej pro své účely jako vklad používat, viz výše.
jediným omezením pro vytváření peněz škrtem pera jsou pouze povinné minimální rezervy a kapitálová přiměřenost. ale ta čísla jsou dnes celkem srandovně nízká.

jediné, kdy banka musí čerpat peníze z venku je buď v rámci řízení cashflow nebo v rámci nedostatku zdrojů na držení pmr u centrální banky. jinak je to free ride.

143133

05.09.2007 17:56

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

dub 86.?.?.?

stávající peníze nejsou kryty naprosto ničím.
příklad pro blbce. já sem banka a mám zákonem a represivními orgány státu tento monopol garantován.
vy potřebujete peníze a přijdete za mnou. já vám dám 100 žetonů a budu po vás chtít zpátky 105 žetonů. vaše věc, kde je seženete, ale pouze já mohu tyto žetony vyrábět. nebo to ud+ělám ještě jednodušeji - nasliním si tužku a napíšu číslo 100 na kus papíru a nazvu to šekem. a protože mám státem garantovaný monopol a takové cáry papíru jsou zákonem stanoveným legal tender, tak tento kus papíru je od vás povinnen přijmout kdokoliv.
problém, kde vezmete oněch 5 navíc však stále zůstává. buď si je ode mě půjčíte (nebo někdo jiný, jde o podstatu systému jako celku) - samozřejmě opět na úrok, a nebo vám zkonfiskuji majetek.

takže z mé strany jsou náklady pouze tužka a cár papíru, z vaší strany jsou náklady to, čím se zabýváte a čím ručíte.
takže protože si u mě musí půjčit všichni, kdo potřebují peníze, pořídím si vlastní fabriku na tužky a na papír a oplátkou budu od ostatních přijímat pečená kuřátka, domy apod.
a časem mi bude patřit vše, protože pokud nepůjčím, nebudou mít lidi z čeho vrátit.

143139

06.09.2007 03:19

Laskavé banky spěchají na pomoc zadluženým majitelům domů

RE: Peníze a lichva

dub 86.?.?.?

jo. a když něco prodáte, tak za to budete chtít peníze. a kde je ten dotyčný vezme, když na jejich vydávání má někdo monopol? zase jen u něj.

ale ano příteli, v tomto systému je jedinou možností, jak mohou peníze vzniknout právě to, že je vám ustanovený monopolista půjčí. nikdo jiný je vyrábět nemůže.
a jestli nevěříte, tak to zkuste. trestní sazba za falšování a neoprávněný tisk peněz je vyšší, než za vraždu [smích]

143188

08.10.2007 19:29

Co bude s Íránem?

RE: Pokrač:

dub 86.?.?.?

netušil jsem, že tu začala soutěž o nejlepší vtip.
zatím vedete, 500 bodou [smích]

145134

12.11.2007 01:41

iNo pasarán!

zvláštní

dub 86.?.?.?

až do tohoto w/e jsem znal pouze nové město pražské. též na mapách, i historických, jako takové vždy označováno bylo.
teprve teď jsem se dozvěděl, že existuje v praze nějaká židovská čtvrť.
inu není nad novou historii. třeba se časem karlův most přejmenuje na švédský, protože se v těch končinách také švédové vyskytovali...

146893

12.11.2007 13:35

iNo pasarán!

RE: zvláštní

dub 86.?.?.?

mě je naprosto ukradené, jak se jí říkalo.
oficiální název tak nikdy nezněl. navíc nevím nic o tom, že by tam spadala pařížská a staroměstské náměstí.
žižkovu třeba též někdo přezdívá křupanov či pár imbecilů nazývá vše mimo prahu balíkov. znamená to snad, že se tak tomu začne říkat i v ofic. sdělovaích prostředcích?
obávám se, že ty by měly ctít řádné názvy, jak jsou zapsaný v mapách. takže pokud hodlají hovořit o jisté části města, kde kdysi žil kdosi, tak mohou mluvit max. o josefovu. ale židovskou čtvrť jako takovou toto město nikdy neznalo.
tragédie je, že vidláci se strašně rozhořčují, že je a jejich městečko či vesnici tak někdo nazývá, ale z ničeho nic se tomu nediví u židovské čtvrti. inu vidlákov a vidláci. neb se tak nazývají a proto ode dneška se tak budou nazývat o ofic. médiích, včetně veřejnoprávní televize.

zdravím vidláky z vidlákova.

146950

12.11.2007 13:30

iNo pasarán!

RE: Ke rvačce je každá záminka dobrá.

dub 86.?.?.?

nazýváte-li ústavu a základní listinu lidských práv "špatnými zákony", vypovídá to o vás velmi mnoho.
a s komunisty/fašisty jako vy (ano, protože právě tito pošlapávali i základní zákony státu, stejně jako vy tímto výrokem) se o tom diskutuje velmi špatně, neb pojem základní lidská práva (kam patří i svoboda projevu) a dodržování základní zákonné normy státu je pro ně jen cárem papíru.

protože kdysi někdo moudrý porhlásil "nesouhlasím naprosto s tím co říkáte, ale učiním vše, abyste to říkat mohl". to je totiž demokracie, svoboda a právní stát.

pouze bůh a diktátor si může usurpovat právo rozhodovat o tom, co je pravda a činit tak z ostatních spoluobčanů nesvéprávné jedince, kteří nejsou schopni věci samostatně posoudit.
bůh proto, že je vševědoucí a všemohoucí, diktátor proto, že je přesvědčen, že je vtělením boha na zemi.

v prvním případě, tedy domníváte-li se, že jste bůh, jste pravděpodobně zralá na psychiatrické vyšetření.
v druhém případě zřejmě taky, ale aspoň pak na rovinu přiznejte, že se vám stýská po totalitní společnosti.

146953

12.11.2007 14:11

iNo pasarán!

RE: zvláštní

dub 86.?.?.?

prosim ukažte mi tu vaši židovskou čtvrť či židovské město.
mapy naleznete v následujících odkazech

r. 1619
http://mapserver.fsv.cvut.cz/antos/zoomify/aretin.html

r.1720
http://mapserver.fsv.cvut.cz/antos/zoomify/muller.html

r. 1876
http://mapserver.fsv.cvut.cz/antos/zoomify/palacky.html

146962

12.11.2007 15:14

iNo pasarán!

RE: Milá Dášo

dub 86.?.?.?

pokud se budou rvát a ničit cizí majetky, poruší tím zákon a budou po zásluze potrestáni.
ale do té doby je jejich svoboda projevu, stejně jako svoboda projevu všech ostatních, posvátná. a jakékoliv porušení tohoto práva je protiústavní a je projevem diktatury.

146972

12.11.2007 19:16

iNo pasarán!

RE: Mám z toho všeho nepříjemný pocit...

dub 86.?.?.?

tak tak.
třeba něco podobného, jako tohle

UK terror detention limit is longest of any democracy
http://www.guardian.co.uk/terrorism/story/0,,2209542,00.html

(prodloužení doby zatčení bez udání důvodu ze stávajících 28 dní na mnohem delší dobu).
u nás je to pouhých 48 hodin, a to se našim démokretenům a análním speleologům, a především jejich páníčkům, zřejmě zdá málo.

146992

12.11.2007 20:44

iNo pasarán!

RE: Ke rvačce je každá záminka dobrá.

dub 86.?.?.?

je mi líto, ale svoboda slova, svoboda pohybu a svoboda shromažďovací jsou zaručeny ústavou. ale o tom, že by jim umožňovala násilí či ubližování na zdraví tam nic není. od toho je tu trestní zákoník.
a byla jste to vy, kdo to kritizoval jako špatné zákony, které umožňují.
cituji:
"Bohužel jsme v Česku kde si můžou kdejací rváči a omezeneci založit politickou stranu , či sdružení. Využívat špatné zákony k tomu aby si mohli beztrestně rozbíjet co se jim zlíbí a pořádat hony ve městech"

takže bohužel, pokud budou vyřvávat cokoliv, třeba i franta vocásek je vůl, patří to k jejich ústavním nezadatelným právům. i když se nám to jejich vyřvávání líbit nemusí.

a z toho, jak jste to napsala, bohužel plyne, že se vám toto jejich právo nelíbí. takže spíš vy raději přesněji formulujte, neb obzvláště první věta z uvedeného citátu evidentně volá po zrušení ústavních práv ve vztahu k těm, kteří se vám nelíbí. jim se možná nelíbíte vy, ale asi byste nechtěla, aby vás jen proto někdo omezil na vašich právech.
podobně se totiž třeba soudruhům nelíbili někteří jedinci a posílali je za to do gulagu. a kdo jste, abyste nařizovala komukoliv, co smí nebo nesmí blábolit?

147000

15.11.2007 16:52

Malé zamyšlení nad Britskými listy

RE: Nemyslim, ze bych BL zacal bojkotovat.

dub 86.?.?.?

je mi líto, ale v tomto střílíte opravdu vedle.
čnb byla zřízena zvláštním zákonem jako těleso sui generis. žádného akcionáře nemá.
měl byste se tedy spíše ptát, jaké je složení bankovní rady. neb ta určuje politiku této banky.

147248

03.12.2007 14:12

Stařec a silnice

RE: jo

dub 86.?.?.?

hezky si tu povídáte, ale obávám se, že se oba fackujete naprosto zbytečně.
víra, nemyslíte-li tím dogma, (i když v takovém případě je to těžké vypozorovat, neb platí že víra je dogmatizovaná filozofie a náboženství/církev je institucionalizované dogma), pak tedy víra není nic jiného, než osobní životní filosofie. a tu má každý.
a duchovní (nikoliv duc-hovní) rozměr spočívá v tom, že jde především o vnitřní rozhovot sám se sebou.
jedni to nazývají modlitba a rozhovor s bohem, druzí meditací a rozhovor se svým vnitřním já, další ještě jinak.
ale podstata je stejná.
a buďte si jisti, že i proklamovaní ateisté něco takového praktikují. vždy jde totiž o konfrontaci činů a způsobu jednání se svojí životní filosofií (a ospravedlnění svého počínání, především sám před sebou). a to, že si tento proces někdo personifikuje (bůh) či materializuje (prospěch/peníze) na podstatě nic nemění. činí tak pouze to, že si své vnitřní já symbolizuje různými věcmi a vlastnímu procesu pak dává jen různá jména.

a touto vnitřní rozmluvou trpí každý, neb každý má nějakou životní filosofii. i machiavelistický nájemný vrah [smích]

148437

04.12.2007 17:03

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: je uplne jedno

dub 86.?.?.?

v této souvislosti není bez zajímavosti jedna velmi významná (symbolicky) událost, ke které došlo (a bez většího povšimnutí) vloni v srpnu.
tehdy totiž putin dostal z rukou ruského patriarchy repliku meče ilji muromce.
a zabrousíme-li do historie pravoslaví, ruska a chazarů, je to velmi výmluvné.

148498

06.12.2007 00:48

Plundrování po bruselsku

RE: Bezmocnost

dub 86.?.?.?

kdyby zemědělští producenti občas používali hlavu, tak by třeba zjistili, že se mohou sdružit do spotřebního družstva a společnými silami vybudovat pár obchoďáků - nejsou nijak drahé, jsou to jen temperované králíkárny. a společnými silami v nich prodávat vlastní produkty za vlastní ceny. tím, že by vypadli překupníci, byly by tam věci levnější a oni by za své zboží dostali podstatně víc.
obdoba u zpracování - nevidím jediný důvod, proč si společnými silami neprovozovat nějaký masokombinát apod.

jen by se museli domluvit... (a vykašlat se na stupidní vymejvárnu, že družstva jsou komunistickým přežitkem)

148582

19.12.2007 00:40

Venda a Jenda

maličkost

dub 86.?.?.?

hm, autorovi bych vřele doporučoval podívat se, kdo je švejnar zač a pro koho dělá (a čí je to loutka).
možná, že pak svůj názor na jeho nestrannost značně pozmění.
pokud tento člověk projde, bude to národní katastrofa. a to klause opravdu nemusim.

149603

09.01.2008 12:52

Trestní oznámení na Zvědavce

RE: § 260 - svoboda projevu

dub 86.?.?.?

svoboda slova a projevu je zaručena ústavou, a to bez dalších podmínek či oprávnění někoho ji nějakým způsobem omezovat.

v takovém případě je pak jedno, zda nějaký zákon říká něco jiného, protože platí, že pokud jsou dvě právní normy v kolizi, vždy platí ta s vyšší právní silou. v tomto případě tedy ústava, která je nadřazena zákonům.

a to je něco, co jistě páni policisté jakož i státní zástupci vědí, neb z titulu výkonu své funkce státní moci výkonné jsou povinni vědět.
pokud i přesto budou právní řád a práva občanů porušovat, budou tak jednat vědomě, a mimo dalších trestných činů se dopustí i trestného činu zneužití pravomoce veřejného činitele.

150853

05.02.2008 15:10

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

RE: Referendum nebude...

dub 86.?.?.?

obávám se, že tento dotaz je typu: "existuje ve valdicích nějaký pedofilní vrah, kterého byste si pustila domů hlídat děti?" [velký smích]

153366

05.02.2008 20:23

Podivné otazníky kolem Jana Švejnara

RE: Referendum nebude...

dub 86.?.?.?

pokud vše chápete jako toto...
takže abych vám to vysvětlil, speciálně pro vás:
valdice = politické hnojiště a prasata se tamtéž rochnící
domov s dětmi = občané a jejich ekonomika

153398

06.02.2008 14:22

Dopis poslancům parlamentu ve věci antidiskriminačního zákona

RE: škoda...

dub 86.?.?.?

třeba to někomu něco napoví...

http://video.google.com/videoplay?docid=-4679218441236348172&hl=en-GB

153460

01.04.2008 01:01

Silverstein se soudí o dalších 12,3 miliardy za 11. září

RE: KOnspiracne teorie pletie pan Bush;

dub 86.?.?.?

je mi líto, ale mezi základní pravidla všech pojišťovacích společností patří doložka, že pojistka se nevztahuje na teroristické útoky a škody způsobené válečným konfliktem. a tato doložka je standardní.
takže více než divné je vůbec už samotný fakt, že něco proti teroristickému útoku pojistily

157722

01.04.2008 00:42

Silverstein se soudí o dalších 12,3 miliardy za 11. září

RE: Neni on zid?

dub 86.?.?.?

to není jen "trochu" chucpe. nicméně co čekat od člověka, který zbohatl na pornobyznyse...

157723

01.04.2008 15:26

Silverstein se soudí o dalších 12,3 miliardy za 11. září

RE: KOnspiracne teorie pletie pan Bush;

dub 86.?.?.?

zopakuji vám to. teroristické útoky a škody způsobené válkou se standradně nepojišťují, nikde na světě. takže už samotný fakt, že něco takové někdo pojistil smrdí jako rok stará ryba, věděj?
a jestli nevěřej, ať si to prověřej u lidí, co se zabývají mezinárodním obchodem nebo financema.

157784

09.04.2008 15:41

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

RE: A co takhle je zacit srilet?

dub 86.?.?.?

lze vhodně zkombinovat s návrhem pana stwory.

posbírat mezi lidem peníze a pak vypsat na hlavu každého poblitika odměnu pár milionů. nezaměstnaných žoldáků je ve světě spousta, a bývalých sovětských veteránů z afganistanu je na našem území taky pěkná řádka.
sesbírat peníze a pak oznámit "wanted - dead, not alive", reward 10m...

158685

20.04.2008 00:10

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: Antisemitismus

dub 86.?.?.?

víte, on je hlavní problém v tom, že přes 90% dnešních židů nejsou semité, ale chazaři, což není semitské entikum.
takže ani z tohoto pohledu, vyjma oněch cca 5% sefardim židů, kteří etnicky semity jsou, se o žádný antisemitismus jednat nemůže, ani kdyby se někdo snažil sebevíc [smích]

159459

22.04.2008 14:16

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

je to smutné

dub 86.?.?.?

v české kotlině nastupuje tvrdý fašismus a skoro všechny to nechává kldinýmu...

159610

30.04.2008 01:16

Jak mi von Krebst poslal jedno euro

no

dub 86.?.?.?

vysoká úroveň těchto jedinců je vidět i z používaného jazyka a pravopisu.
soudě dle toho stěží dokončili pátou obecnou [smích]
možná proto někteří z nich skončili v armádě, tam se gramotnost a inteligence nevyžaduje

160203

06.05.2008 13:44

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

RE: ...

dub 86.?.?.?

komu není rady...
tento "člověk" si od vezmíru vykoledoval jeden průser. očividně se nezamyslel a nepoučil. tak nejspíš dostane další, podobně drsnej...

160509

17.05.2008 14:55

Kdo by se ujal psa Daga?

RE: taky bych pripojil nazor...

dub 86.?.?.?

mno, obávám se, že pokud jste tímto příspěvkem něco prokázal, pak snad jen to, že teknaři jsou hovada s hnojem místo mozku.
jestli je to to, co jste měl v úmyslu, povedlo se vám to dokonale.

161295

30.05.2008 13:31

Pane prezidente, konejte!

RE: nahlas uz to Klaus rika..

dub 86.?.?.?

s každým je třeba komunikovat, jak si zaslouží. a bez ohledu na to, že je prezident, tak si tento člověk svým vlastizrádným postojem a licoměrností (nemluvě o skutcích dalších a minulých) plně, opakaju plně zaslouží, aby s ním bylo hovořeno jako s prasetem, neb nic jiného než prase není. a v tomto ohledu je text psaný ještě více než slušnou formou.

i kdyby se kaštany mu obírající klasofilové na hlavu postavili.

162156

02.06.2008 16:22

Velký naftový podvod

RE: hmmm...

dub 86.?.?.?

slyšel jste někdy pojem "leverage"?
ono totiž deriváty nejsou rohlíky...

162352

02.06.2008 16:40

Velký naftový podvod

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

problém nepředstavují tradeři (a poznámka výše, že spousta z nich je "dochovních" mě pobavila, protože za 11 let v byznysu jsem se setkal téměř výlučně s požitkářsky zaměřenými blby).
trh dělají velcí hráči a vlastníci. a žádná logika v tom není, nepočítámeli chladnou manipulaci.
příkladem může být třeba cena zlata, kdy ti, kdo kontrolují jeho produkci, zpracování a distribuci, manipulovali s trhem dle svých potřeb. tedy např. uměle drželi cenu dole, když centrální banky (z čího popudu?) začaly prodávat zlaté rezervy, pak cenu vyšroubovali nahoru.
stejné je to třeba dneska s cenou jiných komodit. pokud se rozhodnou vrhnout inflační peníze (kterých mají plné kontejnery) do nějaké komodity, vyšroubujou úměrně tomu její cenu. a díky vysokému leverage u derivátů jich potřebují o dost méně, než odpovídá objemu pozic podkladových aktiv, kterou tím vytvoří.

a třeba konkrétně u futures ve vašem příkladu si nepůjčí vůbec nic.
řekněme, že margin představuje 8%. tedy koupí kontrakt s cenou 128, ale na svůj margin účet deponuje pouze 10,24. to jsou stále jeho peníze na jeho margin účtu. nic si nepůjčil, jen uzavřel kontrakt (obrazně podepsal papír) a deponoval zlomek ceny podkladového aktiva. jde-li cena nahoru a tím roste cena futures, jsou mu na tento jeho margin účet v dohodnutých intervalech deponovány další peníze, pokud cena klesá, obdrží naopak tzv. margin call a musí na účet deponovat další prostředky.
tedy za nafukování bubliny spekulativně rostoucího trhu dostává s rostoucí cenou kontraktu na svůj margin účet stále další prostředky, tudíž část původních peněz, které tam deponoval na začátku (případě u dostatečně rostoucího trhu všechno nebo i něco víc) si může vybrat, neboť na tomto účtu je povinnen mít pouze určité procento z kontraktu.

tož tak. a to jsou futures proti ostatním derivátům ještě neškodná sranda...

162357

02.06.2008 17:38

Velký naftový podvod

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

mno...

takže je pravda, že aby někdo vydělal, někdo musí prodělat.
kdo je ten někdo? no tak třeba u nafukované bubliny ropných futures je to celá společnost, protože ta platí oněch 128 za barel, která umožňuje, aby cena futures byla taková jaká je. v rostoucí fázi bubliny jde cena podkladového aktiva, v tomto případě ropy, neustále nahoru, což platí celá společnost. jdou také nahoru ceny futures, tudíž spekulanti dostává stále průběžně na svůj margin účet další penízky. v okamžiku, kdy trh rostl dostatečně dlouho a oni takto dostali zpět všechny své počáteční investice, popř. něco navíc, můžou spokojeně odejít a nechat trh napospas (nebo, daleko obvyklejší, obrátí trh opačným směrem a začnou si budovat krátké pozice, se stejným efektem).
takže prodělávají všichni, celá společnost, vydělává jen pár spekulantů, z velké části těch, kteří mají "inside knowledge".

tradeři jsou vesměs jen užiteční idioti, nikoliv market makeři...

162360

02.06.2008 17:52

Velký naftový podvod

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

a ještě doplním

v podstatě vždy paltí celá společnost a vydělává jen pár dobře informovaných spekulantů. technicky to lze rozdělit zhruba do 3 kategorií:
1) společnost platí zisky spekulantů zvýšenou cenou aktiv
2) potenciální ztráty vzniklé z pozic zaplatí v převážné části drobní investoři, kteří se nachali oblbnout a koupili papíry, když se jich velcí spekulanti zbavovali
3) pokud je velikost hromady příliš velká, kdy se buď velcí spekulanti nestačili dostatečně rychle zbavit pozic nebo to trh prostě neumožňoval, neboť by to vedlo ke kolapsu, či případně ke kolapsu došlo, nastupuje tzv. "bailout", kdy buď stát nebo centrální banka vyplatí ztráty velkých hráčů (kteří onu bublinu a následný krach zavinili). což není opět nic jiného, než že to zaplatí celá společnost, formou daní a inflace.

162362

03.06.2008 00:27

Velký naftový podvod

RE: hmmm...to Marian

dub 86.?.?.?

s tou regulací to opravdu bude celkem marný pokus, protože deriváty jsou mimobilanční produkty, od samého počátku.
odhadovaný objem "outstanding" derivátů celosvětově je dnes cca 750 bilionů. pro srovnání americké gdp je nějakých cca 13 bilionů...

podtrženo sečteno, pro velmi hrubý odhad (opravdu hrubý, není v tom zahrnuto spousta dalších věcí) si stačí vydělit americké gdp objemem "vytisknutých" peněz u derivátů, čímž získáte reálnou hodnotu dolaru, (ve skutečnosti je ještě mnohem menší, protože je k tomu třeba započítat různé dluhy atd.)

162402

03.06.2008 00:42

Velký naftový podvod

RE: Návod

dub 86.?.?.?

teď jste mě pobavil.
takže pokud někdo bude vědět s předstihem, že třeba nějaké naleziště na tom není tak dobře, jak si někdo myslel, nebo že bude zavedená nějaká daň, nebo že nějaký velký investor se rozhodl udělat "vlnku" na trhu a chystá se tam vrhnout uričtou sumu, nebo... nechám na fantazii každého, tak na tom nejde vydělat?

ach příteli, když drobný spekulant, který se pouze technicky naučil operovat na trhu, aniž by viděl za kulisy a do systému jako takového, začne rozdávat rozumy...
tak na to bohužel vždycky doplatí ti, kteří o tom neví vůbec nic a nechají se tak oblbnout. spousta lidí byla též nadšena, jak hezky a spolehlviě systém šlape a jak je to "poctivé", dokud nezaplakali, když to krachlo. historie je toho plná, stačí pohledat (tulipánová mánie, bublina dot.com, hypotéční krize... - kdo hledá najde)

162404

03.06.2008 22:40

Američané prý drží vězně také na lodích

RE: Lucky America: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ivan-gabal.php?itemid=3501

dub 86.?.?.?

hezká častuška.
škoda, že se nezmiňuje o 50 mil. pod hranicí chudoby a zhruba stejném počtu, který musí mít dvě nebo tři zaměstnání, aby se uživili.
nicméně se štíhlou linií a vypracovanýma nohama to pak je pravda, při takové zátěži se něco naběhají [smích]

162478

ropná krize (a teď již i potravinová) jsou mimo záměru genocidy 6 mld lidí vyvolávány proto, aby se udržela poptávka po dolarech, ve kterých se tyto strategické komodity (zatím) obchodují. bez toho by domeček karet už dávno spadl...

ale ani tak nezabrání neodvratnému [smích]

162528

12.06.2008 13:13

Námořní pěchota v Indianapolis začíná trénovat na stanné právo

RE: Zapadá to do sebe

dub 86.?.?.?

je mi lito, ale národní gardu tam již téměř nemají, většina byla nasazena v iráky, kde je průběžně likvidována. a tak mizí kvalifikovaná a trénovaná opozice.
náhoda? těěěěžko

163092

07.07.2008 14:10

Chapadla jedné chobotnice

RE: Zákulisie obchodovania s ropou

dub 86.?.?.?

obávám se, že jediným důvodem pro ropnou bublinu je snaha udržet dolar nad vodou. čím vyšší cena ropy, tím vyšší poptávka po dolarech.
stejný důvod byl i pro vytvoření kartelu opec, poté, co křovákov musel zrušit i vnější zlatý standard a jeho měna nebyla kryta ničím. bylo třeba vytvořit dolarový monopol, aby se poptávka po dolarech udržela. podmínkou pro souhlas s vytvořením monopolistického produkčního kartelu bylo právě prodávat ropu jen za dolary.
dnes jde o to samé, v bledě modrém. tím spíš, že americký státní dluh už nikdo nechce kupovat.

164740

14.07.2008 12:38

Komunikace s Vodafone

RE: nerozumiem jednej veci

dub 86.?.?.?

já spíš nerozumím jiné, a to mnohem podstatnější věci.
jak je možné, že se tato společnost podnikající na českém území eřídí českými zákony, ale jedná podle anglických, jejichž platnost je na území čr NULA. a jak je možné, že této společnosti takové protizákonné jednání projde a nikdo se nad tím nepozastaví.
protože už samotný fakt, že se společnost neřídí českým právem, ale zcela neplatným právem (na tomto území) britským je dostatečným důvodem pro zásah státních orgánů...

165378

02.08.2008 15:19

O lepivých melodiích

RE: Pomoc

dub 86.?.?.?

stačí do ffoxu nainstalovat doplněk downloadhelper, pak je to velmi jednoduché

166631

11.08.2008 12:15

Rusko opět na „Temné straně síly“

RE: fuj

dub 78.?.?.?

vyzbrojení gruzie a jeho válku podporuje západ ve snaze destabilizovat rusko, kde žije milion gruzínců.
za doby vlády šaška sakašviliho se výdaje na zbrojení zvýšily 30x. mezi hlavní dodavatele zbraní patří mimo usa a izraele také ukrajina a čr. ze strachu, že by odvetou mohli rusové dodat vyspělé protiletecké zbraně sýrii a iránu izraelci zastavili do gruzie své dodávky zbraní.
počet amerických a izraelských poradců a žoldáků je v gruzii skoro větší, než počet její armády. na území osetie našli po bojích osetinci mrtvoly dvou černochů, které dají otestovat, zda se jedná o američany.
nejde o nic menšího, než o válku usa s ruskem by proxy.
pokud to někdo nevidí, je buď mdlého rozumu, nebo dobře placeným klaunem.

167703

hlavním cílem byla destabilizace ruska, s milionovou gruzínskou menšinou.
a ten ropovod je naprosto irelevantní, protože přes něj teče ropa z východních zemí, kde rusko den před zahájením g8 podepsalo s oběma hlavními dodavatelksými zeměmi kontrakty na odkup jimi vytěžené ropy. takže veškerá ropa, která ropovodem přes gruzii teče, je de facto ruská. pokud by chtěli ropovod vyřadit, prostě v kazachstánu zavřou kohoutky. ty trubky jsou naprosto irelevantní. klidně tam pak v takovém případě mohou zůstat a sloužit jako tobogán pro myši.

168121

27.08.2008 15:14

Vzpurné Rusko uznalo nezávislost rebelských oblastí Západu navzdory

RE: „Současná atmosféra mi připomíná situaci v Evropě v roce 1914 … kdy došlo díky zásahu teroristů

dub 86.?.?.?

proč kulomet, to je slabota. křovák se hned ukázal v útočném letadle na letadlové lodi . fotošou s názvem "mission accomplished"...
přece nebudou troškařit s nějakou flintičkou

169211

21.09.2008 14:36

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Zadne znarodneni se nekona

dub 86.?.?.?

může platit o rumunech, ale ne o číně.
mimo to, že má určitý potenciál navýšit export do ruska, tak může výpadek amerického exportu bez problémů nahradit vnitřním trhem o velikosti 1,2 mld lidí. a ten je značně nenasycen. a v posledních dnech už provedli několik opatření stimulujících právě vnitřní trh.

opravdu vážný problém má čína s neúnosnou ekologickou zátěží, která již hrozí kolapsem celého prostředí. a to musí začít velmi rychle řešit. a do jisté míry je to další rozšíření vnitřního trhu, protože tam je práce jak na kostele.

171172

21.09.2008 14:45

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Zadne znarodneni se nekona

dub 86.?.?.?

vřele doporučuji vzít si jakoukoliv dolarovou bankovku a dobře se na ni podívat [smích]
hned nahoře je tlustě v rámečku napsáno "federal reserve note".

jestli máte kliku a vlastníte nějaké bankovky, které nechal tisknout kennedy, tak si je schovejte, mají větší cenu než na nich uvedené nominále, neb dnes jsou již sběratelskou raritou.

podle ústavy sice má právo vydávat peníze pouze stát, avšak to se od r. 1913 nedodržuje. a když to chtěl kennedy změnit, dostalo se mu patřičné odměny.

ale u zbytku máte pravdu, břemeno zaplatí daňoví poplatníci, ale i investoři po celém světě v rámci hyperinflace, jakož i všichni obyvatelé planety, v důsledku importované inflace.

171173

21.09.2008 14:47

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: scestovany autor

dub 86.?.?.?

vzpamatovali se pouze díky tomu, že se jim podařilo vnutit světu petrodolar, jinak by lehli už tenkrát. ale nic podobného dnes již nehrozí...

171174

22.09.2008 03:05

Bombový útok v Islamabádu

poněkud podivný a zcela nekompetentní atenátník, ne?

dub 86.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=u3lLRoEm_2k

171212

22.09.2008 21:37

Bombový útok v Islamabádu

RE: poněkud podivný a zcela nekompetentní atenátník, ne?

dub 86.?.?.?

buď, nebo spíš naváděná bomba...

171294

01.10.2008 13:59

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: bezbřehý optimismus

dub 78.?.?.?

rozpustit lze velmi snadno, protože je to neústavní instituce od samého počátku, a tudíž nelegitimní.
a protože vše, co je denominované v dolaru je závazkem soukromého fedu, potažmo jeho vlastníků z řad west india company, mohlo by to posloužit jako vhodný nástroj, na kterém by se zmrdi oběsili na svém vlastním špagátě a zcela legálně v rámci sanace jejich závazků by skončili o žebrácké holi...
stejně tak je to s USA, které jsou opět soukromou korporací.

172070

01.10.2008 21:19

Ozdravný proces započal - ale čím skončí?

RE: bezbřehý optimismus

dub 78.?.?.?

z toho si nic nedělejte, takových je, kteří nechápou[smích]
ale vzdělávat a informovat se musíte sám, to za vás nikdo udělat nemůže.
a ekonomické důsledky, pro koho, jak a proč, no tak to by bylo na dlouho, a stejně bych u vás vzhledem k zajetým kolejím myšlení dělal sysifovskou práci.

takže se nechte překvapit, objevíte v brzké době velkou spoustu neuvěřitelných věcí[smích]

172087

09.10.2008 14:38

Ovoce pokrytectví

RE: „soudruh Bush porušuje zákony volného trhu, soudruh Bush směřuje k socialismu“

dub 86.?.?.?

je mi líto, ale není to kasino. je to mnohem horší - je to pyramidová hra.
a ta končí vždy jen jedním způsobem, byť klauni melou pantem dle libosti.

172674

10.10.2008 15:02

Moskva vyzvala k vytvoření protiamerické aliance

RE: Bila by byla bila...

dub 86.?.?.?

diplomaticky možná směrem na západ, ale vřele doporučuji sledovat ruská média. tam si servítky rozhodně už neberou, a pro západní zpracované ovčany se tam ozývají někdy i neuvěřitelné věci...

172746

10.10.2008 15:13

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Poněkud nepřesné až závádějící

dub 86.?.?.?

pro rusko (podle jejich analytiků) se ohledně ropy nic neděje až do ceny 30 dolarů za barel.
nemylte se, ty investice do zbraní jsou jen část. pokud vám to uniklo, tak mimo devizových rezerv rusko systematicky vytvářelo stabilizační fond (především z příjmů ropy), a se zcela jasným cílem.
ani s tou infrastrukturou nemáte tak docela pravdu, především tyto investice + restrukturalizace ekonomiky tam v posledních 3 letech jedou naplno.
a řešení současné hromady hnoje bez ruska nepůjde (ať se to už komu líbí nebo ne). o čemž m.j. symbolicky svědčí i to, že merkelová tam byla za poslední dva měsíce už potřetí. a okamžitě po její návštěvě začala konference v avianu...

nic se neděje náhodně, a v politice to platí dvojnásob.

172747

10.10.2008 15:21

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Dilema

dub 86.?.?.?

když už jste zmínil fóglgrippe a farma průmysl - povšimnul jste si, že jedním z vládních programů ruska je výroba především generických léčiv a omezení předražených západních farmak, což putin vyhlásil zhruba před rokem, ještě coby prezident?
zaregistroval jste, že ruští analytici, obzvláště geopolitičtí, jasně a otevřeně mluví o nepřátelství ze strany londýna a ten označují za sídlo západní moci?
že více než srozumitelně byli v rusku rehabilitováni romanovci?

určitě ne, protože v západních médiích, vč. internetu, to bylo přejito mlčením.[smích]

172748

10.10.2008 16:28

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Velká rudá říjnová znárodňovací revoluce v USA ! Hurá!!!

dub 86.?.?.?

možná se nechtějí ztrapnit třeba jako slovenský fico, protože ví, že kouzelného dědečka nemají.
objem vkladů 1200 mld, fond pojištění vkladů 10 mld, rozpočtová rezerva baj voko 2 mld, a na trhu si nepůjčí, není kde brát (budou rádi, když pokryjí dluhovou službu a rollovery splatných papírů).

a bez kouzelného dědečka udělat z 12 mld 1200 prostě není možné[smích]

172754

a navíc, na rozdíl od názoru tohoto placeného blba, realita není to, co někdo deklaruje.
klidně si můžou nakecávat co chtějí, o to větší bude kocovina...

173169

18.10.2008 14:30

Kdo stojí za pádem burzy?

RE: Drahí veriaci

dub 86.?.?.?

je mi lito, ale nepřijde vám to možná tak zlé, protože nevíte o co jde.
prodat na krátko to co nemáte, a to několikrát, neznamená nic jiného, než že podkladové aktivum, které nemáte, je prodáno vícekrát, než kolikrát reálně existuje.
mimo to, že je to čistá spekulace, tak to znamená poměrné značné leverage.
máte prd, prodáte ho za peníze, dostanete peníze za prd, a protože jste prodal násobek reálného množství podkladových aktiv, tak jste tímto nafouknutým prd nafouknul systém, aniž by měl reálné krytí.

je to stejné, jako když 1 vejce prodátě jako karton. jakmile se trh otočí a ostatní chtějí dodat ten karton, všichni k velkému překvapení zjistí, že existuje jenom 1 vejce.

173305

18.10.2008 18:59

Kdo stojí za pádem burzy?

RE: Drahí veriaci

dub 86.?.?.?

ale můžete prodat víc než existuje.
ale nerad bych tu tvořil nová skripta pro finanční začátečníky. to už udělali jiní.
pohledejte. zaměřte se na pojmy deriváty, short selling, leverage, lending, repo, swap atd.

173320

18.10.2008 19:58

Kdo stojí za pádem burzy?

RE: Drahí veriaci

dub 86.?.?.?

a až s tím budete hotov, tak se zaměřte na vypořádání, evidenci a právní stránku, především na pojmy legal owner, beneficiary owner atd.
máte na pár let co dělat [smích]

nebo se budete muset spokojit s tím zjednodušeným příkladem s vejci.

173326

18.10.2008 23:11

Kdo stojí za pádem burzy?

RE: Drahí veriaci

dub 86.?.?.?

jednodušejc už to bohužel nejde. máte 1 vejce a prodáte ho několikrát.
pokud chcete řešit jak to uděláte technicky, bohužel musíte mít povědomí o věcech, o kterých jsem psal.

když budete počítačový laik a budete chtít vědět, jak funguje počítač, tak vám taky řeknou, že to strčíte do zásuvky, dáte tam program, a pak klikáte na menu. a na podrobnější popis už musíte o tom něco vědět.

princip jsem vám vysvětlil, do podrobností nemá cenu zacházet. musel byste řešit jak si to 1 vejce opakovaně půjčujete, jak to, že nikomu nechybí, proč ho může v jednom okamžiku vlastnit více než 1 člověk atd. což bohužel bez patřičného zázemí nejde, to bych tu mohl začít psát čínsky a vyšlo by to nastejno. nebo jsem opravdu špatný učitel, nevim... [smích]

173340

tenhle typ lidí nerozhoduje vůbec o ničem. rozhoduje jmenovaná evropská komise, parlament jsou jen loutky na ukazování pro blbce, aby si mysleli, že nejde o feudalismus, ale o nějakou demográcii.

175630

03.12.2008 00:10

Deset nejtěžších hříchů Lisabonské smlouvy

no

dub 86.?.?.?

vzhledem k tomu, že podle dohod okupačních mocností spolková republika německo přestala v r. 1991 existovat a nástupnictví se vrátilo zpět německé říši, tak evropskou unii zakládal právně neexistující stát. tudíž de jure žádná eu neexistuje.
a právně neplatné jsou tak veškeré smlouvy uzavřené po zániku brd.

177401

06.12.2008 00:08

Bravo, pane prezidente!

RE: Cohn-Bendit

dub 86.?.?.?

hlavičku o hřebíček [smích]

177601

05.01.2009 23:27

Předseda židovské obce v Římě omylem vyzradil sionistický trik

RE: Jen další důkaz, co jsou zač

dub 86.?.?.?

ano, začali to plánovat okamžitě poté, co hamás vyhrál první demokratické volby. ihned potom se rozhodli odstavit ho od moci a zlikvidovat a dosadit ke korytu placený fatah držící se jejich not a příkazů.
není náhoda, že livkidují veškeré vládní budovy a infrastruktu.

179762

06.01.2009 00:14

Předseda židovské obce v Římě omylem vyzradil sionistický trik

RE: Jen další důkaz, co jsou zač

dub 86.?.?.?

měl jsem na mysli tuto konkrétní operaci, ne genocidu a totální vyhlazení palestinců, které mají v plánu od počátku [smích]

179773

zeptejte se jich

Israeli politician calls for nuclear strike on Gaza

http://www.turkishweekly.net/news/63257/israeli-po...

180961

19.01.2009 16:22

Čubajsovy (a nejen jeho) zločiny jsou vědecky prokázány

RE: Srandovní článek

dub 86.?.?.?

omyl. program podpory porodnosti patří v rusku k vládním prioritám.

181446

04.02.2009 16:43

2,3 miliardy na válečné mise

RE: Vyhozené peníze

dub 86.?.?.?

toepfer není vlezdoprdelka, ale zarytý pravoverný.

183018

03.03.2009 16:17

Americká ekonomika byla od počátku navržena tak, aby selhala

RE: Krize, krize, krize

dub 89.?.?.?

zlaťáky nic nevyřeší. stále je to forma dluhových peněz a monopolu.

řešením je systém kreditních peněz.

185378

05.04.2009 23:16

Kam zmizel náš pan prezident?

RE: Mě spíše zaráží

dub 89.?.?.?

a sranda byla, že při projevu tohoto nej... nej... muže museli pouštět frenetický potlesk a nadšené vřískání z playbacku, protože české ovce byly málo nadšené[smích]

187875

07.04.2009 23:18

Mesiáš nebo Satanáš?

RE: Spíš LOUTKA, hopsá pro ně dobře

dub 89.?.?.?

er meint es ehrlich! [smích]

187980

28.05.2009 16:50

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: Anděl nebo Satan?

dub 89.?.?.?

jsem rád, že je tolik uvědomělých občanů, kteří nemají problém s vlastizradou a chtějí opětovné nastolení feudálního systému lisabonu.
to bude krááááása...

192202

29.06.2009 09:25

Trestní stíhání vydavatele Zvědavce zahájeno

RE: Krásný to večer

dub 77.?.?.?

kdyby se nic neovlivňovalo, tak by prasata nekvičela a nepodávaly by se žaloby[velký smích]

194240

29.06.2009 09:42

Trestní stíhání vydavatele Zvědavce zahájeno

RE: Těším se

dub 77.?.?.?

hlavně třebas mít na paměti, že ústava stále platí, a je-li s ní jakákoliv právní norma nižší právní síly v rozporu,platí ustanovení ústavy jakožto normy vyšší síly.
a svobodu projevu nikdo v ústavě nezrušil. a je tam uvedena jasně a bez podmínek.

a pokud ofic. orgány budou vědomě porušovat ústavu a jiné právní normy, tak je to zneužití pravomici, zločinné spiknutí atd. a do basy půjdou sami

194244

30.07.2009 17:03

Obchod se zbraněmi: Rusko ztrácí Indii jako svého druhého největšího zákazníka

RE: Co je ale kouzelné, že takový článek vyšel na serveru Pravda.ru

dub 89.?.?.?

asi byste měl před plácnutím hovadiny přeci jen víc přemýšlet a zagooglovat.
on se tam totiž podělal americkej hajzl, kterej byl fórovej a stavěnej pouze na produkty americký syntetický stravy, zatímco ruskej hajzl funguje, protože rusové mají mnohem lepší kosmickou stravu a jejich bobky jsou hutnější. proto je taky na to ten jejich hajzl kalibrovanej.

ale chápu, že červenej hadr před očima zastírá intelekt.

196730

05.08.2009 00:19

Písně kosmické ve vesmíru

s tím očkováním

dub 89.?.?.?

to v čechách zatím vypadá dobře, vláda odmítla smlouvu s fou baxter, protože jim odmítla dát záruky o neškodnosti a nezavázala zaplatit případné škody způsobené vedlejšími účinky. teď jednají s fou novartis.
jenže tyto záruky a závazek zaplatit škody jim nedá NIKDO, takže nakonec nebude čím očkovat...

197210

proč se všichni tak vyhýbají správnému překladu homeland security - bezpečnost Otčiny.
že to připomínná německý výraz Vaterland Sicherheitdienst? ale podobnost není náhodná.

197282

10.08.2009 15:17

Putin nařídil vyplatit zbytek dluhu SSSR

RE: Skoda, ze nam nezaplatili tehdejsi trzni cenu za ty vlaky uranu, co si od nas odvazeli

dub 89.?.?.?

tak to byste měl ty peníze požadovat po autorech divadla jménem studená válka.
protože jen a pouze díky tomu jsme byli šoupnuti do východní sféry, což bylo dohodnuto na jaltě.
aby lidi toto divadlo sežrali, musel se vytvořit mocný nepřítel. tudíž i on musel mít atomovku. a tehdy bylo mimo usa československo jediné, které mělo známé zásoby uranu.

přeji příjemné přemýšlení.

197572

12.08.2009 00:16

Americká ekonomika směřuje držkou k zemi

ale s usa

dub 89.?.?.?

se svět v žádném případě nezhroutí...

197665

můžete si k tomu přidat, proč mají zaměstnanci této banky diplomatickou imunitu.
ještě se vám to nezdá pravděpodobné?...

198207

20.08.2009 00:12

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Pokud se v článku píší takové kraviny...

dub 89.?.?.?

ale tvrdit, že nějaká firma se stane monopolem díky tomu, že vlastníci této firmy mají tiskárnu na peníze a můžou skoupit celou konkurenci i s vládou a zákony už smysl dává, že...
a takové věci se plánují předem. vznik firmy jen jen důsledek, technický prostředek realizace.

198209

05.10.2009 14:24

Barroso se Sarkozym si oddechli: Třetí irské referendum nebude třeba

RE: Souhlasit ci nesouhlasit_

dub 89.?.?.?

lisabonská smlouva je návrat k feudalismu, bez ohledu na to, jakými bláboly to budou komentovat. podstatná jsou fakta, ne bláboly.

201765

27.10.2009 15:24

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

dub 89.?.?.?

hlavně není vůbec jasné na co si ztěžují. pokud si vzpomínám, československo rozbíjeli pod heslem "heim nach reich".
po válce jim bylo pouze vyhověno.

203356

03.11.2009 21:11

Prezident podepsal

RE: otázka

dub 89.?.?.?

každý debil, nebo aspoň absolvent prvního ročníku vysoké školy ví, že k tomu, aby v ervopě mohla probíhat rozumná spolupráce, a to dokonce na stávající úrovni, stačí podepsat jen a pouze 3 smlouvy: smlouvu o celní unii, smlouvu o volném pohybu osob a smlouvu o volném pohybu kapitálu.
nic víc.

a rozhodně ne smlouvu, která zavádí de jure feudalismus (v eu totiž nerozhodují nějací volení zástupci, ale jmenovaná evropská komise a komisaři).
jestli se někomu líbí feudalismus, spletl si dobu a místo. howgh

204004

04.11.2009 19:58

Prezident podepsal

RE: podepsal

dub 89.?.?.?

třeba proto, že díky této výjimce má české právo přednost před evropským.
eu nařídí povinné očkování, my ne, tak se očkovat povinně nebude. atd.

to je vám málo?

204168

24.11.2009 16:18

Pro děti jen to nejlepší

RE: Tenkrát to snad mysleli dobře

dub 78.?.?.?

očkování přineslo velké kulové, přinesla to sebou zlepšená hygiena a lepší strava.

205627

02.12.2009 15:18

Směrem k alternativě globalizace

RE: Ach jo, už zase...

dub 89.?.?.?

asi jste nečetl pořádně. znárodnit chtějí, ale především klíčové zdroje a klíčová odvětví - energetiku atp.
a to je zcela v pořádku, protože přírodní bohatství patří všem občanům země, ne jen vykukům, kteří si podivnými způsoby přivlastnili těžební práva a pak svým monopolem vydírají ostatní...

206142

no nebo se vy zkuste podívat třeba sem

http://en.wikipedia.org/wiki/Aurora_(astronomy)

možná zjistíte, že aurora je i něco jiného, než váš oblíbený křižník a že jde o celkem zavedený temín [smích]

ale kdo chce psa bít...

206811

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 70 553 982