Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané malvarika

Nalezeno 476 příspěveků, 4 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.12.2003 12:38

Pane, ještě jednou vám děkuji!

Pane, ještě jednou vám děkuji!

malvarika 213.?.?.?

Clanek je nadherny, jako vzdy od autora Alby. Neni to sentimentalni, je to lidsky proste a proto i velmi dojemne.
Dekuji pane Stwora, za obcasne uverejnovani tohoto autora, je to psane pro lidi se srdcem na pravem miste. Je to vzdy povznasejici cteni. Autor ma opravdu bozi dar. Velke diky i jemu.

23329

25.12.2003 13:28

Pane, ještě jednou vám děkuji!

Pane, ještě jednou vám děkuji!

malvarika 213.?.?.?

KRASNY STEDRY DEN, BOHATY VECER – NEJEN NA DARKY, ALE I NA USMEVY, LASKU A POROZUMNENI.


Takové krásné blahopřání jsem mimo spousty jiných včera dostala. A já k tomu dodávám pro přispěvovatele v diskuzi, přeji všem navíc k tomu dobré mezilidské vztahy, a to samozřejmě nejen o Vánocích. Chovejte se k sobě navzájem slušně a ohleduplně. Jen tak se dá plodně diskutovat. Hrubým a hloupým napadáním se diskuze naprosto znehodnocuje. Využijte tento prostor, který zde dostáváme, skutečně jen k výměně názorů, k sebevyjádření a nezesměšňujte ty, kteří jsou v opozici. Kdo dnes v tak komplikovaném světě může o sobě tvrdit, že zná stoprocentní pravdu? I když je o svém názoru každý skálopevně přesvědčen, ten se formuje toliko z jeho představ o životě, co v životě preferuje, je výsledkem jeho niterné osobnosti a záleží v zásadě jen na tom, jaké má zkušenosti. Pamatujte, že není člověka, aby jednu a tu samou věc viděl stejně. Tak se tu hloupě nehádejte a nikoho nenapadejte, ale nad každým příspěvkem, než na něj odpovíte, se nejdříve zamyslete....

Doufám, ze k tomuto velmi cennému článku bude dostatek diskuznich přispěvku, ne tak jak se to praktikuje k těm na politická témata. Každá lidská stránka je nesmírně důležitá a žádná nemá být zanedbávaná.

23331

26.12.2003 13:14

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Pane J.Nováku- I.Písecký (napadá mi proč máte dvě příjmení i jména? Dvě příjmení mají hlavně ženy, jedno za svobodna a druhé po provdání, ale proč je máte rozdílné vy? Pokud vím, přimlouváte se za to, aby v diskuzi každý psal průhledně pod svým autentickým jménem) to je velice jednoduché, samozřejmě to platí nejen v diskuzi, ale i v životě rčení: „Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá“ Přísloví jsou moudrá, vznikají přímo ze života. Jinak jsem docela technický antitalent, takže mazaní opozičních příspěvků nepřipadá v úvahu. I když se musím přiznat k tomu, že ty nejapné a druhé nevybíravě napadající bych s radostí mazala, kdybych tu možnost měla. Místo toho jsem se naučila ignorovat příspěvky, které mě nezaujmou. Protože žádný příspěvek stejně nikoho nepřesvědčí a nezměnní jeho názor. Píši sem jenom proto, aby tu byl zastoupen i můj hlas, nechci nikomu vyklidit pole. A pro vaši informovanost. Stálé přispěvovatelky jsme tady jenom dvě... A až budete číst moje příspěvky k politickým článkům, rozhodně už nebudete mít přání, abych byla vaší fanynkou. Sám přijdete nato, že stojím na druhé straně. I když bojuji jen slovy, to je ale také silná zbraň...

23352

26.12.2003 13:23

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Nejenom Josefovi:

O těch 25 milónech dolarů odměny se objevily dvě zprávy. Jedna, že ji nedostanou, protože ti, co se podíleli na jeho zajmutí jsou stejní gauneři jako on a druhá, o které se psalo Ve zkratce i tady na Zvedavci, že Udej znásilnil dceru nějakého asi vysoce odpovědného Kurda, takže to byla jen otázka cti. Oni si svou odměnu vyberou jinak, na politických výhodách a na preferování Kurdů v novém zřízení snad budoucího Iráku. Zatím vše v nedohlednu a tak to bude ještě zřejmě dlouho. Jinak jsme zvyklí na rozporuplné zprávy, protože je nám ustavičně politiky lháno.

23353

26.12.2003 13:26

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

No ti Amici to dostanou spravedlivě i bez těch vašich soudruhů.
Jestli jste si nevšiml, ve světě vládnou už úplně jiná pravidla.
To vy jste ustrnul a nevidíte co se okolo ve světě děje. Chce to víc číst a být více vzdělanější. Pochybování je normální lidská vlastnost, než skočit na špek. Na ten se chytají do pasti jenom myši.

23354

26.12.2003 20:23

Datle

RE: RE Pruchodnost pecek.

malvarika 213.?.?.?

Vidíte pane Táborský, co jste rozpoutal. Tady jsme se dozvěděli od toho pravého, jak se dostane pecka do lebky (spíše do mozku) Každý má holt své jedinečné zkušenosti. Problém je, že sám o tom neví a vesele píše dál, přičemž jinému psanému slovu nerozumi.

23360

26.12.2003 20:29

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Já myslela, že slovo "rashasha" znáte od svého iránského souseda a hle, oni ho používají i Kurdové? Kam na ty informace chodite? To je tak zázračná formulka? Nepoužil ji i Saddám při svém zatýkání? Že byste nás tu poučil, jinak nás spíše obveselujete.

S pozdravem Rashasha

23361

27.12.2003 14:20

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Pane Kájo a ostatní,

čtete naše příspěvky moc špatně, a ještě horší, že zapomínáte, co sami píšete a co druzí na základě toho odpovídají. To je marná ztráta času, nebudu pořád vysvětlovat jedno a to samé.
Chyba je na vaší straně, že se vám při čtení zatmívá před očima, a tak vám to nejpodstatnější uniká.

Ujišťuji Vás, že slovo Rashasha se na Středním východě nepouživá. Je jedno podobné, ale úplně jiného významu, než to na co ho používáte vesele na každou okolnost vy...

23395

27.12.2003 14:31

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Pane Nováku (Pisecky), co si tady hrajete se slovičkami.
Samozřejmě PROSINEC se nejmenuje v Iráku česky, ale arabsky, ale hlavně že odpovídá našemu měsíci, co se týče přece v pořadí a že to je i tam zimní období, i když sníh padá vyjímečně.

A prosím Vás netrvďte, že 50procent irácké populace je negramotná. Irácký národ je známý svou vzdělaností, tak jako je velmi početná třída inteligence v Jordánsku a Sýrii a předpokládám, že i v Saudské Arábii, protože tam navíc všichni umí perfektně angličtinu. Dokonce se tam vyučuje pro ženy přes internet. Co nevíte, netvrďte. V dnešní době nemůžete nikoho ohromovat svou informovaností, každý dnes má možnost si to zjistit několika kanály.

To že umíralo v Iráku tolik dětí, vy nevíte proč?????? Nedostávaly léky, aby z nich Saddám nedělal chemické zbraně. Tím se zabývalo i BBC mnohokrát, američtí i angličtí humanisté a aktivisté navštívili Irák a bojovali proti takovému způsobu blokády. Děti umírali na rakovinu, bez jakýkoliv léků, protože za Pouštní bouře jim to Američené zaneřádili uranem... Američane brzy odešli, ale ti lidé tam měli uran v potravinovém řetězci, ve vodě, ve vzduchu, to samé co se stalov Afganisttáně. Mluvíte tady stále o Saddámovi, kterého tu brání jen vyjímečně, a byl to opravdu zrůda, ale co ti lidé, proč mají za všechno platit po několik desetiletí svým zdravím? To je pro vás normální????

23396

28.12.2003 13:58

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Prosim vas, scestne nazory mate absolutne vy. Kazda islamska zeme, aspon na Blizkem vychode, krome islamskeho kalendare pouziva nas normalni. A pro prosinec je nazev "Kanun auwal".
V tomhle mam urcite lepsi znalosti nez vy, to se nezlobte.

Dekuji vam zase za obsahlou odpoved, ale neni vubec pro me zadnym prekvapenim, vazeny pane, ja jsem studovala arabstinu,
takze to vemte priste v uvahu.

Dekuji

23424

28.12.2003 14:02

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Vazeny pane Kajo, ty prameny vam nebudou nic platne,
ovladam totiz arabstinu, kterou jsem studovala, takze ctu plynne v arabstine. Dnes jsem to napsala panu Piseckemu. Protoze mi to poucovani od vas nebavi...

S pozdravem Rashasha

23425

29.12.2003 16:13

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

S pozdravem Kde Blbec, tam nebezpečno !

I když se ten váš pozdrav nerýmuje, podle čehož usuzuji, že jste nepoužil moudré přísloví, ale stejně to na vás pasuje.
A kdybyste aspoň trochu přemýšlel, tak byste si pamatoval, že podobným blbcům neodpovídám. To jen malá připomínka pro vaši alzheimerovu chorobu, zřejmě za ni nemůžete. Chce to intenzívní léčbu. Ale slušně komunikovat s lidmi vás stejně už nikdo nenaučí, na to už jste příliš starej a beznadějnej. Můžete poděkovat svým rodičům, jak vás to špatně vychovali.

23451

29.12.2003 23:17

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?


Pane Lve, to je ten problem, o kterem jsem vyse psala.
Doma ho rodice slusnosti nenaucili. A jak se rika, co se v mladi naucis, na stari najdes.

23462

30.12.2003 00:45

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Dobre Ajo, beru na vedomi. Vic hlav vic vi.

23469

30.12.2003 00:52

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Vy se domnivate, ze se v Iraku nosi burka? Mate to radne popletene. Jak jsem vam uz jednou psala, nemusite za kazdou cenu odpovidat, kdyz vas nic zajimaveho nenapada. Ja kdyz nemam argumenty, nebo aspon presne nevim, tak jsem zticha. Nesnasim arogantnost ani drzost, to je pak domluva, kterou tu jakoby preferujete, nemozna...

23470

30.12.2003 01:06

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

To vite pane Lve, ja jsem tady prezila uz ledasco. Nejlegracnejsi na tom je, jak mi tady jeden pan "kultivovany" radi, ze nemam bojovat, ze to je prave to spatne, ze se lidi maji domlouvat. Jak se da domlouvat s lidmi, kteri jednomu bud nadavaji anebo se chovaji arogantne a drze. Tady je prece takova smesice lidi, ze se preci se vsemi neda domluvit! Kazdy at si prebere to, co ho zajima, a ten kdo se pro diskuzi absolutne nehodi, tomu nema cenu vubec odpovidat.

23471

30.12.2003 03:29

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?

jednak by to chtelo alespon par prikladu z originalu a ukazat jak se to da vysvetlit timto zpusobem}

Pane djb, to se nezlobte, ale autor je Izraelec, ale oproti zdeším židovským fanatikům, je mírový aktivista, takže není žádná pochybnost o tom, co říká.

pak me zarazi, ze nikdo ani svetove agentury ani USA a dokonce ani palestinci tomu spravne nerozumeji

Prosím Vás, vy chcete, aby to komentovaly USA? Vždyť ony jsou se Šaronem jedna ruka, chovají se úplně stejně, tak jak mohou kritizovat izraelaskou politiku? Proč zrovna Amerika ke všemu tomu barbarství mlčí? Snad náhoda? To přece ne!

take se divim, ze by Sharon takovy plan takto vytruboval do sveta.

Ale on to nevytrubuje, on to prohlašuje právě tak, aby to vypadalo, že právě on má tu dobrou vůli, zatímco každému informovanému je jasné, že jsou to jen a jen samé intriky. A jak víte, že Palestinci tomu nerozumí? Vědí moc dobře, jaké plány s nimi Izrael má. Ta dvouletá devastace a genocida, která hned začala po 11/9 je pro ně výmluvnější, než všechny agentury světa. Celou dobu tzv. teroristi volají po mezinárodních silách, aby se zabránilo vraždění civilistů, ale když Izrael, kterému jde o tzv. bezpečnost NECHCE, tak USA to nepodpoří. Prakticky jen západní Evropa dobře ví o co jde, co je to ale platné, když americká sionistická vláda dnes poroučí celému světu. Ale nic netrvá věčně, je pravděpodobné, že ještě hodně krve poteče, ale skončí to nakonec tak, jak skončili před nimi jiní.


23480

30.12.2003 03:34

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?

Pan Nohejl vám tady nesutále uvádí spoustu argumentů, mnozí přehlíží všechny argumenty, dokonce od izraelského autora, což Uri Avnery je. Radši se tu baví stylem napadáním druhého pro jeho podložené názory. Čest všem Židům, jako je autor tohoto článku a hanba těm, kteří skunečnost nechtějí vidět a schvalují to nejhorší barbarství, páchané na palestinském lidu.

Na jedné straně jim vadí krutost Saddáma, která Americe dříve vůbec nevadila a na druhé straně omlouvají masového vraha Šarona. Jaká to přetvářka!

23482

30.12.2003 03:39

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Heleďte vz demagogu, napsal jste něco v tom smyslu, že ji nosím já, nebudu vám to vyhledávat, přestože se nosí v Afganistánu a já jsem o tom nemluvila. Plácnul jste to ze vzteku. Pane, který se tak rád na diskuzi s lidmi domlouváte, to vykládejte vrabcům na střeše..

23483

30.12.2003 03:43

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Nejhorší je, že ani nevíte, co sám píšete:"Takže až Vám příště dojdou argumenty, tak doufám, že nebudete dělat machry s arabštinou nebo tvrdit, že musíte mít pravdu, protože nosíte na hlavě burku"

A buďte tak laskav, a toho ohromného příkladu slušného domlouvání mě ušetřte!

23484

30.12.2003 03:50

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Jen se pane Lve vykřičte, jak se správně říká:"Na hrubý pytel, hrubou záplatu". Oni si pak myslí, když jeden mlčí, že jsou to oni, kteří mají pravdu, jenom proto, že někoho překřičeli.

23485

30.12.2003 15:44

Datle

RE: Datle

malvarika 213.?.?.?

Prosim vas, co to na me hrajete, rec byla o Iraku a vy jste do toho zacal plest burku na me hlave. Co chcete za jiny dukaz, pisete tu o diakritice, ale cesky i s ni nechcete rozumet.
Tim s vami pane vazeny koncim, nestojite mi za ten cas.

23510

31.12.2003 16:07

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?

Vážený pane djb,

mně nezbývá nic jiného, než důvěřovat tomu, co píše slušný člověk přímo z Izraele, a tak je určitě s tématikou velmi dobře seznámen, a hlavně se zákulisím, o které mnozí lidé nevědí, protože je to taková hra na jinotaj.

Dnes jsem slyšela v BBC, že Šaron prohlásil, že než začne vyjednávat se Sýrii o Golanu, který Izrael zabral ve válce v roce 1981, proti odporu světové veřejnosti, bude po celé tři roky stavět na něm nové osady. Takže jemu ani nestojí za to něco před světem skrývat. To je sionistická bezbřehá drzost. Vědí že USA jsou jejich přítelem na věčné časy a za každou cenu, i vraždění bezbranných civilistů. Protože USA vyhrožují Sýrii, stejným způsobem, jak to začalo před pár lety i s Irákem, takže dobře vědě, že Sýrie nebude moc nic dělat, když se navíc stále opakuje, že jsou na seznamu terorismu, a to jenom proto, že jsou na straně Palestinců. Ona stokrát opakovaná lež se stává pravdou a na to sází jak USA tak Izrael. Nezbývá než doufat, že jednou se to příslovečné ucho džbánu utrhne.

P.S. V Golanských výšinách jde o vodní zdroje, jejichž větší část si Izrael přivlastnil. A vodní zdroje jsou OSN určené jako národní majetek a nezcizitelné právo. Kdo se dnes ohlíží na práva nejen vodních zdrojů, ale i bezbranných lidí? Dnes světem vládne jen politická přetvářka a lež...

23549

03.01.2004 11:29

Na koho čekají?

Na koho čekají?

malvarika 213.?.?.?

Naprosto s článkem pana Stwory souhlasím. Nedodávám k němu nic, protože tady už naprostá většina diskutérů má na to stejný názor. Diskuzi bylo velmi zajímavé číst a já jen svým příspěvkem chci podpořit názory pana JANSKÉHO, jehož příspěvky jsou velmi obsažné a výstižné, dále výtečně píše i pan Peleška, pana Lev, djb, Jedinečný, pana Valtra, Táborského, který jako vždy to umí napsat velmi vtipně, Záložáka, Karla z Čech, jehož názory jsou VŽDY velmi jasně a výborně vyjádřené, dále Štefana a pana Nohejla, který vždy své názory podkládá pádnými argumenty (také qve-ho, joe-ho, duba, Chrousta, Lona, Toma, a Laca). Ti všechno už řekli a velmi dobře. Velmi mi potěšilo, že takových lidí je daleko více, než těch, kteří jen papouškují americkou propagandu. Chtěla bych je upozornit jen na to, že to je od nich nejen krátkozraké, ale je to úplně stejné jako dříve komunisti papouškovali všechno, co hlásal bývalý Sovětský svaz, tak oni teď neopodstatněně opakují všechno, co prohlašuje Bushova administrativa. V tom mi připadají zrovna tak ustrnulí jako byli komunisté. Je to zajímavý jev, ale je to tak. Naopak si velmi vážím všech amerických a kanadských Čechů, kteří si zachovali zdravý rozum a nenávidí jakoukoli totalitu, nejen tu komunistickou.

23664

03.01.2004 17:52

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?

Josefovi a Kájovi,

nemůžete tady jenom psát, co vám slina na jazyk přinese. Jordánsko nikdy nebylo palestinské, jordánský král se domluvil s oběma stranami a dal Palestincům Západní břeh, o kterém teď Izrael provokativně tvrdí, že je jejich. Nic s vašemi řečmi nezměníte na tom, že to je Izrael, který okupuje Palestinská území a nikoliv Palestina sní o své velké zemi, která ji byla naprosto izraelskou oficiální politikou zničena, nezůstal tam kamen na kameni, lidé v Rafahu a v Jeníně žiji s rodinami ve stanech, s bídáckým přídělem vody (izraelský občan má 27x větší příděl vody) tak se nedivte, že jenom přežívají, když žádné důstojné podmínky k životu jim Izrael nedává. A kukly na obličejích Palestinců? Mně se osobně také nelíbí, ale důvod je značně prozaický, aby je izraelsští vojáci nemohli indetifikovat. Zatímco vám vraždění civilistů pod záminkou terorismu naprosto nevadí, ani se o tom nezmíníte, ani o tom, že jsou jim soustavně ničeny domovy, zmíněná města jsou srovnaná se zemí a vy se nestydíte mluvit o prosperitě? Vy nevíte, co to znamená mít za souseda Izrael, který jen ničí a rozsévá smrt? Neříkám, že tzv. palestinský terorismus neeixistuje, ale zapomínáte, že to je Izrael, který uskutečňuje svůj grandiózní plán o Biblickém Izraeli. Mnozí sionisté se tím vůbec netají. Okopíruji nejenom vám část takového nacistického článku, co je plánováno s Palestinci a část odpovědi na něj. Když nechcete psát o skutečnosti, tak tu nešiřte neověřené a jenom vaše vlastní názory, které naprosto odporují realitě. Já také nevěřím, že jednou Palestinci budou prosperovat, národ, který je rasisticky 55 let utlačován a vyvražďován až do současnosti, nemá už jinou zkušenost než žít násilím. To je následek tzv „dobré vůle“ izraelské politiky. Ono z takové potupy se těžko vzpamatovávat celé generace...

23675

03.01.2004 17:53

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?

22.9.2003 (BL)
Bushova "cestovní mapa" patří do koše
Nejenže selhala na celé čáře, ale má na svědomí další mrtvé a zmrzačené izraelské muže, ženy i děti. Je čas hodit ji do koše. "Musí se na to jinak," píše Shmuel Neumann v angličtině ZDE. Jeho článek shrnul Pavel Mareš.
Výňatky:
Izrael si nemůže dovolit luxus nečinnosti. Když se míru nedá dosáhnout vyjednáváním, musíme si jej vynutit.
Alternativní mírový plán
Celý dlouhotrvající konflikt můžeme velmi jednoduše ukončit následovně:
1. Pohádka o Palestincích musí skončit. Takzvaní Palestinci nejsou žádní Palestinci. Jsou to Egypťané usazení na území Gazy a Jordánci usazení na Západním břehu.
2. Egyptským občanům v Gaze a jordánským občanům na Západním břehu může být uděleno vízum k trvalému pobytu Moje poznámka: Budou tedy cizinci ve své vlastní zemi!!!!
3. Na celém území musí platit izraelské zákony. (Moje poznamka: Jinymi slovy palestinska uzemi se stanou izraelskymi.
4. Všechna území biblického Izraele musí být součástí státu Izrael. Neexistuje žádné ospravedlnění pro stále opakovanou lež, že Západní břeh Izraeli nepatří. Přivtělení Západního břehu k Izraeli nemusí provedeno být žádným viditelným aktem. Prosté uplatňování izraelského práva na tomto území tak jako kdekoli jinde bude mít stejný účinek.
5. Statisíce palestinských Arabů se rozhodly přesídlit do ciziny. Nechtějí nic jiného než normálně žít. Žít bez tyranie, útisku, svobodní od těch, kdo je po generace vykořisťovali. Pochopili, že zůstat by znamenalo odsoudit své děti k doživotní chudobě, zneužívání tzv. palestinským vedením, k anarchii. Nechtějí se stát plnokrevnými Izraelci, od jejichž synů i dcer bude jednou vyžadována tříletá vojenská služba jako od každého jiného izraelského občana. Nechce se jim platit tak vysoké daně, jako platí ostatní.
Chtějí pryč. Pomozme jim v tom.
Moje poznámka nakonec: Tak vidíte, co chtějí ti zatracení teroristi, oni chtějí, aby celé území bez vyjímky patřilo Izraeli a oni (Palestinci) mohli svobodně emigrovat do světa. Tohle je spravedlnost nejenom po sionisticky, ale po fašistickém způsobu. A Josef nám tu povídá báchorky o Velké Palestině, která ač jako normání měla existovat vedle Izraele (rezoluce OSN v roce 1947 nebo 48) Ale Izrael má taková privilegia, že žádnou rezoluci od svého vzniku nesplnil!!! Irák byl kvůli tomu zničen válkou, přestože na konci chtěl Saddám se s Bushem domluvit a splnit všechno. Dobře věděl, že válka bude jeho koncem, samozřejmě to nedělal kvůli svému lidu. Ale Bush chce zlikvidovat všechny potencionální nepřátele Izraele, tak je to vážený. Buďte tak laskav a informujte se i podle jiných pramenů, jak je vidět přístup na internet máte!!!

23676

03.01.2004 17:55

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?

7.11.2003 (BL) Kraceno[překvapení]plotit nebo vyhubit: Ještě jednou k izraelskému plotuTomáš LinhartPavel Mareš ve svém článku tvrdí, že Izrael zeď postavit musí. “Jinak mu totiž nezbývá než ty šílence bezebytku vyhladit.” Má tato věta snad být naznačením “konečného řešení”? Lze snad popřít, že takováto myšlenka byla poznávacím znamením nacismu? Sebevražední atentátníci v tomto konfliktu pochází téměř bez výjimky z palestinských uprchlických táborů. Většinou jde o mladé lidi a jejich životopisy neobsahují žádný zvláštní psychologický nebo názorový znak, který by je nějak zásadně odlišoval od mnoha ostatních Palestinců. Vyhubeni by tedy museli být “bezezbytku” všichni Palestinci.
Vlastně nemám nic proti zdi jako takové. Pokud jeden národ chce postavit zeď na svých hranicích, prosím, jak libo. Ovšem Izrael nestaví zrovna na svých hranicích, ale hluboko na okupovaných územích. Pak již nejde hovořit o ničem jiném než o anektaci cizího území. Okupace je realitou. A ani vláda Izraele tento fakt nepopírá.
Je pak okupovaný, který se snaží osvobodit od cizí nadvlády a k tomuto užívá násilí, teroristou? Toto vůbec není jednoduchá otázka a nechci ani předstírat něco jiného. Konec konců v biblické době, na kterou se mnoho Izraelců odvolává, neobývali naše území Slované, ale Germáni a Keltové. Co se násilného charakteru okupační správy týče, Izrael násilí používá, stejně jako kolektivní tresty a věznění bez právního základu. Situace v Palestině pak rovněž není mírová, ale válečná.
Restituce území na základě Starého Zákona by byl nárok starý dvě tisíciletí. Pokud použijeme stejné měřítko na naši drahou Evropu, neřkuli USA, pak ouha - osm národů z deseti zde před dvěma tisíci let vůbec nebylo nebo obývalo zcela jiné části Evropy. Měli bychom snad restituovat Římskou říši? Berlusconi by proti tomu zcela jistě nic neměl a hodnověrné historické dokumenty o skutečné existenci této říše zabírají nepoměrně více stran než Bible.
A co s námi Čechy a Moravany? Máme si sbalit kufry a vydat se někam na Ukrajinu ke svým rodným slovanským bratrům? Pokud uznáváme biblický nárok Izraele, musíme to učinit! Jsme přeci důslední. Možná však důslední nejsme. Co když jsou však důslední naši germánští sousedé a vystoupí se stejným restitučním nárokem a okupují naše území? Jsou přeci „původní obyvatelé“ tohoto území kolem Vltavy a Labe. Jejich vojenská převaha je jasná a okupace by proběhla rychle. Češi by poté mohli provést jen několik zoufalých útoků. Ty by však byly v dnešní době označeny jako pouhý zločinecký čin fanatických teroristů, kteří se snaží zvrátit nezpochybnitelná historická fakta.

Pokracovani..

23677

03.01.2004 17:58

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?

Oprava: Ten prekvapeny ksichtik tam nemel byt, ten mel byt, bylo tam misto toho O - Oplotit nebo vyhubit..

Dokonceni clanku Tomase Linharta:

Oplotit nebo vyhubit“, mám-li znovu citovat, není strategií pro mír, ale nacismus. Zeď, jak se již v praxi ukázalo, sebevražedné atentátníky nezadrží. Bylo by naivní myslet si, že jedna zeď najednou vyřeší celý konflikt. Pro to, aby se pak stala základem udržitelného kompromisu, stojí na špatném místě.
Vytvoření dvou oddělených států je samozřejmě nutností. Židovský stát Izrael již existuje, arabský stát Palestina ještě ne. Nemá cenu argumentovat, že Arabové chtějí nahnat Židy do moře, pokud se dnes ukrajuje salámovou technikou za pomoci osad a zdi právě z palestinských území.

23678

03.01.2004 19:46

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?

Článek Pavla Mareše (výtah článku z angličtiny Shuela Neumanna)je natolik děsivý, že ho ještě dále doplňuji:

5. Na Západním břehu a v Gaze budou ustaveny relativně samosprávné země, stejně jako Šaron, Horní Galilea, Dolní Galilea a Negev tvoří uvnitř Izraele samosprávné celky, které lze pokládat za kantony či "státy". Budou moci vydávat vlastní státní nebo místní nařízení, stejně jako každý jiný stát či město [/RED]v rámci spolkového Izraele. [/RED/

6.Každému arabskému majiteli domu nebo pozemku v tomto pásmu, pokud se věrohodně prokáže vlastnickým právem sahajícím až do Otomanské říše, bude poskytnuta kompenzace. Ostatní budou pokládáni za svévolné uchvatitele a budou bez náhrady vyvlastněni.

7. Vykoupením pozemků od pouhého 1% arabské populace v Judeji a Samařsku získají Židé 58% půdy, jelikož 99% Arabů je soustředěno v osadách na zbývajících 42%. Soudy musí postupovat nesmlouvavě proti všem tzv. Palestincům, kteří věrohodně neprokáží vlastnické právo k domu či pozemku.
Moje poznamka:
Mohou se necim takovym prokazat Izraelci???? Jaky to zrudny fasisticky plan!
Tzv. Palestincům usazeným v arabských kantonech bude zaručeno právo prodat svůj majetek a hledat si živobytí jinde. Toto právo jim zajišťuje Listina lidských práv. Právo na vystěhování je nezcizitelným lidským právem.
Moje poznamka: Ale jejich zem je zabirana a jejich vlasnictvi je jim s bohorovnym klidem vyvlastnovano. To je take v souladu s Listinou lidskych prav???
Neobdělávaná půda v Judeji a Samařsku musí být zúrodněna. Tak jako zemědělci mají právo žádat o zemědělskou půdu ať společně formou družstev, mošavů a kibuců, či jednotlivě jako soukromí rolníci,
musí i v Judeji, Samařsku a Gaze neobdělaná půda patřící státu být nabídnuta k obdělávání izraelským občanům .
Moje poznamka: Palestinci ji nemohou obdelavat, protoze nemaji k tomu potrebnou vodu. Prestoze vodni zdroje jsou narodnim vlastnictvim a nezcizitelnym pravem (OSN), tak dostvaji nikoliv 27x menne nez Izraelci, jak jsem v predeslem clanku uvedla, ale 29x!!!
Zákaz osidlování dobytého území občany okupační mocnosti by se v krajním případě dal vztahovat maximálně na pásmo Gazy. Nikdo nám však nemůže nic vytknout, když americký zákon o půdě začneme okamžitě uplatňovat [RED[nejprve na Západním břehu. [/RED]

23689

05.01.2004 12:30

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?

Pane Josefe,

děkuji vám za chválu, ale já ve svých příspěvcích se snažím hlavně argumentovat, abych některé lidi, kteří tyto informace nemají, jim je poskytla. Nějak pořád vynecháváte ten fakt, že Palestinská území jsou okupovaná. Není absolutně pravda, že Palestinci jako národ neexistují. Ano, v době přistěhovaleství Židů neměli stát, ale to židi neměli také. Stěhovali se do země, která byla po dva tisíce let osídlená právě Palestinci, už tehdy je sami tak nazývali!!!! Ze začátku palestinští rolníci netušili, co je čeká, a proto jim prodávali i půdu, protože neměli se soužitím místních (původních) židů žádné problémy. Jiní se začali proti masovému přílivu bránit. Ale OSN při vzniku Izraele vydalo rezoluci, o které jsem se zmínila při předešlém příspěvku, o dvou státech, izraeském a palestinském A od té doby se datuje ten nesmiřitelný konfilkt kdo z koho. Izraelský vznikl na prolité krvi, ale palestinský dodnes neexistuje.

Mýlíte se, pokud se domníváte, že Palestinci chtějí zlikvidovat izraelský stát. Vím, že někteří fanatici to mohou prohlašovat, ale hlavní je, že to oficielní politika není, naopak Izrael je bez vyjímky vyhlazuje. Palestinci si dobře uvědomují, že v dnešním světě na zničení Izraele není vůbec myslitelná.. Ale protože za Izraelem stojí mocné USA, dovoluje si to, co je mezinárodně odsouzené. Každý rozumně uvažující člověk si musí uvědomit, že tyto dva státy MUSÍ ŽÍT VEDLE SEBE, A JE K TOMU NEZBYTNĚ POTŘEBA MÍRU. *

Vím, že některé frakce používají stejné vraždění izraelských civilistů, a to je odsouzeníhodné, ale na obou stranách!! Izrael má ohromnou armádu proti Palestincům, ale ti mají jen ty kalašniky, s kterými samozřejmě vyhrát nemohou, ale jde jim o holé přežití. Nějak jste zapoměl, kdy vznikly tzv. mučedníci Al-Aqsa. Mešita Al-Aqsa je ta nejsvětější islámská mešita a Šaron tam vlezl se svou ochrankou, nikoli z úcty k islámskému náboženství, ale že prý kdysi před mnoha tisíci let tam měli svoje památky. Víte určitě dobře, že tehdy byli vyhnáni ze země nikoliv Araby, ale Římany. A pokud Hamás nebo Žihád zaútočí na vojenskou hlídku nebo vojenskou techniku, v mediích se málokdy o tom dá dozvědět. Většinou se hlásí jenom zase jen oběti na životech. A je naprosto bez pochyb, že mají právo se proti okupaci (vojákům) bránit.
Pokračování ..

23812

05.01.2004 12:33

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?


Dokončení:

A co se týče palestinských křesťanů? Izrael se k nim chová úplně stejně. Důkazem je bombardování kostela pany Marie v Betlémě a nemocnici tamtéž. Ani zahraniční novináře tam nepustili, aby neviděli to barbarství pácháné při okupaci Betlému. Naopak na Středním východě křesťani jsou respektováni a muslimové drží i jejich svátky. Problém je hlavně v tom, že judaismus neuznává jiné náboženství.


Arafata jsem nikdy nechválila a myslím si, že jeho čas, přes jeho 40 letý boj za Palestinu, skončil. Zrovna tak ale už má odejít i Šaron, s kterým se stejně jednat nedá. Je to lidský řezník a masový vrah, který se netají tím, že bý nejradši Palestince vyvraždil. Důkazem toho je zabrání Golanských výšin v roce 1981 a dnes prohlašuje, že tam bude stavět osady (o tom problému také mlčíte, že se staví na palestinských územích neustále osady, jak chcete, aby to Palestinci nečinně snášeli???) a že se syrským prezidentem vůbec vyjednávat nebude. A nepište mi, že Šaron byl řádně zvolen. To byl Arafat taky. Šaron hrál nečestnou hru, která se teď dlouhodobě vyšetřuje. Článek kopíruji v druhém příspěvku.
Jinak prosím vás buďte aspoň trochu objektivní...

23813

05.01.2004 12:35

Sharonův projev jinotajů zbavený

RE: Sharonův projev jinotajů zbavený

malvarika 213.?.?.?

26. 2. 2003 (BL)Izraelská policie vyšetřuje možnou korupci v rodině Ariela ŠaronaZástupci Oddělení izraelské policie pro potírání podvodů a korupce budou v Jihoafrické republice vyšetřovat židovského milionáře Cyrila Kerna ohledně půjčky ve výši jednoho a půl milionu dolarů, která byla poskytnuta jeho příteli Šaronovi. Tato záležitost začala v roce 1999, kdy se zjistilo, že Šaron při volbách na předsednictví strany Likud získal tuto finanční částku nezákonným způsobem. Podle prvních prohlášení Ariela Šarona vzniklo podezření, že jeho synové Žalaad a Omrí získali tuto půjčku, aby jejich otec mohl vrátit tento obnos, který dlužil, a že se jedná o protizákonný úplatek a porušení důvěry.Izraelská policie má podezření , že v Izraeli existuje skupina, která je zdrojem financí a má zájem úplatky docílit určitých výhod. Podle nových informací, které získalo toto oddělení, vyšlo najevo, že půjčka byla uvedena na jména Šaronových synů a jméno Cyrila Kerna v ní nefigurovalo. Pochyby izraelské policie vzrůstají poté co zjistila, že Cyril Kern, podnikatel v oboru textilu, se v posledních letech potýkal se stagnací a finančními potížemi. Z tohoto důvodu byl tento podnikatel donucen k půjčce podstatně menší než jeden a půl milion dolarů od jiného podnikatele Arbiha Ghangara, který je rovněž Šaronovým přítelem. Na základě toho policie předpokládá, že zdrojem zmíněných peněz je Cyril Kern. Zrovna tak přišla na druhou částku milionu a půl dolarů, která byla uložena na účet Žalaada a Omrí Šaronových, za účelem úhrady půjčky Cyrilovi Kernovi. Po vyšetřování podnikatele Kerna hodlá policie vyšetřovat jako Šaronovy syny, tak i jeho samotného. Izraelská policie požádala o pomoc Interpol, aby ji pomohl zjistit, jakým způsobem se tyto peníze dostaly do banky v Tel Avivu. Zjistila, že Kern provedl převod ze svého konta v Rakousku do banky G.G. Morgan v New Yorku a odtamtud byla částka převedena do banky Discont na účet Šaronových synů. Policie doufá, že evropské soudy vydají příkaz k vydání kopií pohybů finančních částek na Kernově účtu. Také zjišťuje, komu patřil účet v bance v New Yorku, a kdo byl tak spoluúčastníkem převodu obnosu do Tel Avivu. Milionář Cyril Kern tvrdí, že Šaron je nevinen. Izraelský list Ha’aretz uvedl, že Kern podal písemné prohlášení, že převedl půjčku na Žaalada Šarona, nic za to nechtěl a neptal se ani, na co Žalaad půjčku potřebuje. Židovský milionář Kern toto prohlášení podal na ministerstvu spravedlnosti v Jihoafrické republice. Uvedl v něm, že půjčka nebyla určena Arielu Šaronovi, ale jeho synovi Žalaadovi. Neposkytl by mu tuto půjčku, kdyby nebyl přesvědčen, že ji potřebuje a že mu bude navrácena. Převedl ji v minulém roce 2002 a žádal o co nejrychlejší její splacení ve stejné měně a s úrokem 3%. Skupina izraelských vyšetřovatelů už dorazila do Johannesburgu.
Moje poznámka na konec: To je ovšem starší článek a ve vyšetřování se i teď pokračuje.


23814

07.01.2004 02:50

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

RE: Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

malvarika 213.?.?.?

Souhlasím naprosto s panem Peleškou i s Jirkou, který napsal příspěvek vyjímečně. Pan Milan píše velmi upřímně a zrovna tak velmi srozumitelně. Peter Gulder nemá nic jiného na práci než každé jeho slovo vyvracet. Nejde o to, že má jiný názor, ale musí pořád přepisovat všechny věty a za každou cenu na ně ihned reagovat. Vadí mu, že pan Milan píše zrovna takhle. Tohle moc dobře znám, jeden píše přesvědčivě, a tak ti ostatní se musí na něho sesypat jako vosy. Tohle není žádná plodná diskuze, když oponenti nechtějí nad žádným příspěvkem popřemýšlet a nechat si ho rozležet v hlavě, ale hned vzápětí musí psát v reakci cokoliv a jakkoliv. Pan Peleška píše ze začátku vždy velmi slušně, ale když druzí se tu baví naschvály a provokují jen neustálým nejapným napadáním jeho příspěvků, že se pak nechá strhnout někdy k neslušným výrazům, ale oni nemají foru nic jiného samostatného říci. Jenom reagují na jiné příspěvky popichováním. Zdenek většinou nedokáže napsat více než 1-2 věty, jen si musí přiložit své polínko. Nikdy jsme se od něho nic důležitého nedozvěděli. Zrovna tak přispěchá Kája se svými zbytečnými poznámkami.

Pan Stwora, keby ste chceli opravovat vsetko co napisete, tak radsej ani nepiste.S pozdravom Peter Gulder
Prosím vás, mohl byste vysvětlit, proč sem tedy na ten webzin chodite? Pokud vás články pana Stwora nezajímají, tak zrovna vy sem nepište a ušetřte nás toho otravování. Normální čtenáři se zajímají o články a o nich diskutují.

23937

07.01.2004 02:59

2004 - rok otroka

RE: 2004 - rok otroka

malvarika 213.?.?.?

Velevazena Welmerova,

nemela byste nekde delat vladni poradkyni, kdyz mate patent na svobodu? Vzdyt vy byste mohla se svymi vedomosti zachranit Irak pred valkou, vzdyt ten laskavy Bush jim to tam vymlatil pry prave kvuli te svobode, zatimco si vsichni Iracani mohli bez valky rikat: Jsme svobodni, jsme svobodni a bylo to vyreseno..
Bush by byl rad a Iracani taky..

23938

07.01.2004 03:02

2004 - rok otroka

RE: 2004 - rok otroka

malvarika 213.?.?.?

Američané žijící v cizině vymýšleli strategii proti Bushovi 25/11

George Bush, Irák a lež. Tato tři slova se snad nejčastěji skloňovala na pražském víkendovém setkání koalice American Voices Abroad (Americké hlasy v zahraničí). Účastníci mítinku byli přesvědčeni o tom, že v Praze podnikají něco výjimečného. Poprvé v historii USA totiž Američané žijící mimo svou vlast pocítili potřebu dát se
dohromady, aby vyjádřili nespokojenost se svým prezidentem a pokusili
se sjednatnápravu.

"Potřebujeme změnu režimu a potřebujeme ji rychle." Tento citát bývalého šéfa zbrojních inspektorů v Iráku Scotta Rittera se stal mottem pražské akce. Na propagačních plakátech byl slogan ještě doplněn portrétem prezidenta Bushe v texaském klobouku. "Užíváme si skutečnosti, že teď nejsme v USA. Tam bychom žili pod neustálým sociálním a ekonomickým tlakem. Novináři tam přece kvůli svým názorům přicházejí o místa. Je to luxus žít nyní v Evropě," řekl novinář a
politolog z Univerzity v Jeně Brian Thomas. O rostoucím tlaku na odpůrce války v Iráku hovořila také hlavní hvězda setkání a Bushův odpůrce Scott Ritter.

"Argumentace, kterou Bushova vláda vystavěla proti Iráku, je lež," opíral se do svých stranických kolegů republikán Ritter. Washington podle něj neměl nikdy v úmyslu nechat inspektory OSN dokončit odzbrojení Iráku. "Americká politika vůči Iráku se nikdy nezaměřovala na odzbrojení. Vždy jí šlo o odstranění režimu - odstavení Saddáma Husajna od moci," tvrdí bývalý inspektor. "Vláda USA zkorumpovala
proces inspekcí a zneužila inspektory," prohlásil před plným sálem posluchačů Ritter.

Kromě republikána Rittera se v Praze sešli především příznivci Demokratické strany, voliči "zeleného" kandidáta z minulých prezidentských voleb Ralpha Nadera anebo lidé, kteří dosud americkou politiku vnímali jako něco, co se děje "daleko za oceánem". Do Prahy přijeli především z Německa a Francie. Početně zastoupena ale byla i pořádající komunita pražských Američanů. "Vůbec nechápu hlasy, které
o Česku mluví jako o banánové republice. Podívejte, co se děje v USA!
U vás se hovoří o ukradených milionech, ale u nás vládne člověk, který ukradl celé prezidentské volby," řekl o Bushově těsném, a navíc sporném vítězství ve volbách Darren Crown, který v Praze žije osm let.

Situaci v Americe označovali účastníci setkání za bezvýchodnou politiku podle nich ovládají velké korporace, a proto je jedno, kdo je zrovna u moci. "Okolo války v Iráku naprosto selhala celá politická reprezentace a americká média. Vojáci přece měli vědět, proč jdou umírat. To se ale nikdy nedozvěděli a teď umírají kvůli
lžím," řekl politolog Brian Thomas, který se snažil prosadit, aby se oficiálním požadavkem zahraničních Američanů stal vznik silných veřejnoprávních médií v USA. Radikálnější delegáti srovnávali Bushovu administrativu s Hitlerovým režimem. "Hitler se také k moci dostal kličkami a také válkami odváděl pozornost od domácích problémů," řekl David Blalock z organizace Stop the War.

Do Prahy se ovšem rebelující Američané sjeli kvůli dvěma cílům: do příštího ro

Kráceno
(Editor)

23939

07.01.2004 03:06

2004 - rok otroka

RE: 2004 - rok otroka

malvarika 213.?.?.?

Dokončení:

Do Prahy se ovšem rebelující Američané sjeli kvůli dvěma cílům: do příštího roku chtějí sehnat sto tisíc podpisů. Signatáři petice by pak v blížících se prezidentských volbách měli podpořit toho prezidentského kandidáta, který ukončí válku v Iráku a postaví se "proti dalšímu omezování občanských práv a svobod v USA. Navíc domlouvali strategii, jak vytvořit silnou a vlivnou celosvětovou síť

23941

07.01.2004 03:10

2004 - rok otroka

RE: 2004 - rok otroka

malvarika 213.?.?.?

Omlouvám se za popletené jméno, můj příspěvek patřil Jarmile Warnerové.

23942

07.01.2004 03:23

Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

RE: Jaký byl rok 2003 a co nás čeká v roce 2004

malvarika 213.?.?.?

Ano, pane Lve, je to urcite shizofrenie.Pan Mort si našel novou zábavu, psát příspěvky a odpovídat sám sobě. Nevím, jestli tu zažil, že tu dlouho rádoby středověkým jazykem psal své příspěvky co by ponocný? Všimněte si, že vždycky na čas zmizí, zřejmě podstupuje intenzivní léčbu, a pak se tu objeví pod úplně jinou osobností.
Jenom jeho mail zůstává stejný, ten má pevně zafixovaný, ale jednou zapomněl vymazat svůj mail, když psal jako Don Rodrigo.

23944

10.01.2004 01:16

Izraelské pustošení v Nablusu

RE: Izraelské pustošení v Nablusu

malvarika 213.?.?.?

Pane Jakube,
podivejte se na tohle:
9.1.2004 Britské listy
Zákroky proti mírovým demonstracím u izraelské izolační zdi http://www.blisty.cz/2004/1/9/art16471.html

24127

10.01.2004 12:06

Hrách na stěnu házet

Hrách na stěnu házet

malvarika 213.?.?.?

Pane Stwora, je to výborná práce. I když výsledek je tragický.
Jednou jsem v diskuzi upozornila na to, že Izrael od svého vzniku nesplnil ani jednu rezoluci a jakýsi „rozumbrada“ mi upozornil, že nerozumím tomu, že to byly rezoluce doporučující a nikoliv donucující. A on je v tom rozdíl ten, že když jsou vetované, tak už nemohou být zavazující, ale právě jen doporučující.
Chci upozornit všechny bezmezné milovníky Ameriky, jak jde dohromady to, že jsou šiřitelé svobody a demokracie a dodržovatelé lidských práv, když vetují všechny rezoluce, které se týkají lidských práv, zabíjení civilistů a ničení jejich majetků.
Je to všechno jedna veliká sprostá lež. Tak jak kašlou na osud lidu Palestiny, tak kašlou na irácký lid. Proč by měli mít zájem na jednom lidu, aby se zbavil krutého diktátora a druhý lid nechali vraždit a ještě s tím souhlasit???? A pod okupací ho nazývat teroristy a Izrael nazývat svobodným a demokratickým státem a proto mu dovolovat ta největší svinstva? Je to tím, že v americké vládě jsou hlavně sionisti, a proto politika USA a Izrale je naprosto totožná. Ony mohou všechno a ostatní nic. Kdo nebude sionisty poslouchat, tak mu bude jeho zem rozmlácena. To neni žádná politika ale naprosté barbarství a gaunerství. Je to všechno deprimující, ale pane Stwora pište o tom všem, možná, že mnohým temito fakty otevřete oči, i když svět nespasíte. Ale lidé dobré vůle musí držet při sobě a musí proti této zvrácenosti bojovat, ať už slovem nebo činem. Musí dokázat těmto vládám, že nejsou ovce. Totalita je strašná tragédie pro lidstvo, ať přichází odkukoliv. To si mnozí emigranti neuvědomují a pořád ještě žijí v minulosti a všechny skutečnosti přítomnost ignorují. A přitom následují stejné heslo“ Se Spojenými státy na věčné časy“, ať udělají, co udělají za špinavost jim nevadí. Myslí si, že jdou s časem, který totálně prohráli.
Stojí na špatné straně, té která svou arogantností a svým šílenstvím muze zničit naši planetu další světovou válkou a připravit utrpení mnoha milionům lidí. LIDSTVO JE NEPOUCITELNE.

24152

10.01.2004 17:11

Hrách na stěnu házet

RE: Hrách na stěnu házet

malvarika 213.?.?.?

Podivejte se, tady se pise o vsech rezolucich, na ktere tak "svobodny a demokraticky" Izrael kasle, tak piste o tom, a neplette sem jednu jedinou rezoluci, kdyz se jedna o okupaci a Izrael nebyl schopen splnit prvni rezoluci OSN O VZNIKU DVOU STATU, palestinskeho a izraelskeho ...celych 55 let !!!!!!!!!
Takze se nemame vubec o cem bavit...

24161

10.01.2004 17:15

Hrách na stěnu házet

RE: Hrách na stěnu házet

malvarika 213.?.?.?

Tento muj prispevek patril presporakovi, prestoze si nezaslouzil jakoukoliv odpoved.

24162

16.01.2004 13:11

Cikáni vítězí

Cikáni vítězí

malvarika 213.?.?.?

Pane Stwora,

já to vidím úplně jinak, ne cikání vítězí, ale spravedlnost. Já pokládám soud ve Štrasburku pro lidská práva za velmi dobrou věc. Ne všechny evropské země, hlavně bývalé postkomunistické země dodržují lidská práva a jeden se musí mít kam odvolat, když v jeho vlastní zemi po jeho právech šlapou. Je to ta nejvyšší instituce pro posouzeni, zda se jedná opravdu o poškození jak0hokoliv jedince. Nerozhodnou to jen tak bez právních podkladů, oni jediní mají na to oprávnění. Nejde zdaleka jen o zmíněnou rodinu Červeňákových, jde o všechny nejenom české občany. Proto zásadně nesouhlasím se zatracováním tohoto soudu.
Podívejte se na Britské listy ze 14.1.:

"Amnesty International: Jen 2 členské země EU dodržují lidská právaEvropská unie musí zlepšit dodržování lidských práv nyní, když má být rozšířena do východní Evropy, varovala organizace Amnesty International. Konstatovala, že jen 2 členské země EU, Lucembursko a Holandsko, dodržují lidská práva. Británie je obviňována z "vážného porušování lidských práv", která spáchala v reakci na útoky z 11. září 2001. Porušuje lidská práva pod záminkou "války proti terorismu" a boje proti ilegálním přistěhovalcům, konstatuje zpráva "Lidská práva začínají doma (Human Rights Begin at Home)". Amnesty International také požaduje, aby se bedlivě zkoumalo, jak se dodržují lidská práva v 10 nových zemích, které mají vstoupit do EU v květnu 2004."

Soud ve Štrasburku soudí jen porušování lidských práv v evropských zemích. Nemá nic společného s Bushem ani s Izraelem. Doufejme, že Bush a Šaron budou jednou za masové vraždění civilistů sedět jednou na lavici obžalovaných vedle Miloševiče a Saddáma u Mezinárodního soudního dvora v Haagu. Zdaleka nejenom tito dva diktátoři jsou zločinci. Dají se vrcholně kritizovat vrcholně nespravedlivé praktiky, že se soudí jen ti odstranění prezidenti, zatimco druzí sv současnosti páchají válečné zločiny.

Mám dojem, že jste sám psal ve zkratce o tom, že právě teď u tohoto soudu se řeší právní otázka stavby izraelské bezpečnostní zdi na palestinském území. Dnes jsem právě slyšela zprávu, že izraelci kácejí olivové háje, patřící palestinským rolníkům, kvůli této zdi. Je to nepředstavitelná nespravedlnost. Je všeobecně známo, že v rezoluci OSN byla tato stavba odsouzena a USA ji s arogantní nadřazeností zase vetovaly. A to chtějí přesvědčit svět, že právě jim jde o lidská práva například v Iráku anebo kdekoliv jinde, kdežto Izrael je pro ně se svým vražděním civilistů a malých dětí vrcholem lidských práv. A právě tohle si opravdu zaslouží říct od všech lidí dobré vůle FUJ!!!!

24520

16.01.2004 13:17

Cikáni vítězí

RE: Ma nekdo nejake reseni, pta se pan Peleska..

malvarika 213.?.?.?

Meli by je nastehovat do Iraku anebo k Palestincum.
Mozna by je Hamas vycvicil jak se stat sebevrahem.


Peter Veliky -- 205...

Opravdu strasne"inteligentni" reseni, presne odpovidajici vasi "kulturni" a
rasisticke urovni. Nestydite se a nezastavite se pred zadnou spinou.FUJ TAJFL!!!*

24521

17.01.2004 14:08

Cikáni vítězí

RE: ADVOKATKA JA TAKY CIGOSKA

malvarika 213.?.?.?

Vy nezapomente hlavne na to, ze nemate delat jinym, co by se vam take urcite nelibilo. Co kdyby vam nikdo nerekl jinak nez "Cechacek"?? Ono nekoho hanlive nazyvat (cigoska), mluvi samo za sebe. Je znamo o Cesich, ze trpi xenofobii ke vsemu cizimu. To neni zrovna znak kultivovanosti naroda.

24557

17.01.2004 14:13

Cikáni vítězí

RE: Cikání vítězí

malvarika 213.?.?.?

Ano, ja s panem Peleskou a Vami souhlasim take. Nadavat to je to nejjednodussi. Ja si z detstvi nepamatuji, ze cikani byli takovi. Ano, byli jini, ale byli pratelsti. Vite, ono neustale zit v nevrazivem prostredi situaci zhorsuje na obou stranach.
Reseni to rozhodne neni, nemusi se podporovat jejich prizivnictvi, ale nemusi se jim jen nadavat. To je nezlepsi, ale naopak.

24559

17.01.2004 14:16

Cikáni vítězí

RE: Cikání vítězí

malvarika 213.?.?.?

Kdyz vy ziskate souzenim pane Petre maly 900 tisic, bude se vas nekdo ptat, co jste s nimi udelal? A co vam je do toho, co s nimi zmineni udelali. Kritika ma byt vecna a nejen bla bla bla.

24560

17.01.2004 23:16

Cikáni vítězí

RE: Cikání vítězí

malvarika 213.?.?.?

Mila Ajo,

obavam se, ze nemohu. Neziji totiz v Cechach.

24568

17.01.2004 23:23

Cikáni vítězí

RE: Cikání vítězí

malvarika 213.?.?.?

Ja opravdu nevim, ale urcite jsem vam nerikala bla bla bla.
Ja to beru selskym rozumem, ze to byly penize jako nahrada za to, ze soud se trestuhodne prodlouzoval. Nejsem kompetentni na to, abych urcovala, jestli dotycna rodina ma dostavat socialni davky nebo ne. O tom bude rozhodovat, ale v kazdem pripade by mely byt takove zakony, aby se nedaly zneuzivat. Na druhe strane nemuzete nechat umrit lidi, ze jsou z jakykoliv duvodu neschopny se uzivit. V Cesku je uz vice jak 10% nezamestnanosti a vsichni ty davky dostavaji, dostavaji je take lide, kteri si zkazili zdravi (mozek) narokotiky a nejsou uz praceschopni. Take za to nikdo nemuze, ale nezijeme v pralese, spas se kdo muzes na lesnich plodech a nebo se pozirejte zvirata, jako to
delaji masozravci a dravci. To v lidske spolecnosti neplati, ale mel by platit zdravy rozum a uplatnovat takovou politiku, aby z toho nebyly pocity ukrivdenosti na obou stranach. Pisi to narychlo, takze pokud nejake myslenky nebudou presne vyjadrene, omlouvam se.

24569

18.01.2004 00:32

Cikáni vítězí

RE: Cikání vítězí

malvarika 213.?.?.?

Opravuji v predeslem prispevku svou hrubku (tiskovou chybu) lide neschopni se uzivit

Ještě mi napadlo, co kdyby si ta rodina si chtěla koupit za ty peníze opravdu byt? I když na zimní zahradu by jim určitě nezbylo. Pochybuji, že by z těch socialních dávek mohli platit činži za takový byt, který jim pan Stwora ve své fantazii přičaroval. Přece pak by stejně musely zase úřady rozhodnout, zda mají dostávat sociální dávky.. Ve Slaném bylo nedávno velké haló z toho, že tamní starosta se rozhodl všechny neplatící cikánské rodiny vystěhovat z bytů a dát jim nějaké opravdu provizorní bydlení. Že žádné privilegie mít nebudou a když chtějí slušně bydlet, tak musí platit činži. Jenže ti cikáni na ni neměli, tak byli vystěhování, doufám, že se nepletu. Teď mi také napadá, že když někteří jsou neplatiči a ničí byty, jestli by jim neměly být přidělovány jen bytové buňky, které se nouzově stavěly pro lidi po povodních. To musí být jen provizorní bydlení, ale ti, kteří nepracují a nemají na činži, by v tom mohli žít natrvalo. A kdo by si chtěl polepšit, musel by si na to vydělat.

24572

18.01.2004 00:35

Cikáni vítězí

RE: Cikání vítězí

malvarika 213.?.?.?

Ajo nemate se za co omlouvat, nemuzeme navzajem vsechno o sobe vedet. Libi se mi moc obsah Vasich prispevku.

Zdravim Vas

24573

18.01.2004 13:07

Cikáni vítězí

RE: Cikání vítězí

malvarika 213.?.?.?

To je naprosta pravda, nejvice prispevovatelu tady jenom na "cigose" nadava, jako kdyby to uplne stacilo, ze se tu mohou vypovidat, jak jsou ti cikani blbi a beznadejni a tim to konci.
Ono samozrejme reseni neni tak lehke, ale aspon prijit s nejakou podnetnou myslenkou, a to bez tech predsudku a predpojatosti opravdu nejde. Jak to napsala pani Aja, nemusime zit bezpoblemove s nimi, ale mohli bychom zit bezproblemove vedle sebe, kdyby se s tim neco delalo. Jednak s legislativou a jednak s rasistickou fobii.

24589

19.01.2004 17:59

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Ne pane Stwora, pravdu nemate. Kdo zije v islamskych zemich, take nemusi nosit islamsky satek a nemusi se postit o Ramadanu a modlit. Nikdo mu nic nevnucuje. Zijete tam a tim to konci, chovaji se k vam pratelsky a berou vas takoveho jaky jste. Kdyz prichazite s dobrou vuli, berou vas take tak a nikdo vam nic nevnucuje jenom proto, ze zijete s nimi.

To jen bila rasa je tak nadrazena, ze porad chce, aby kazdy, kdo zije vedle ni, prijal ten jeji styl zivota. Nemyslim si pan Stwora, ze kdyz budou vedle vas zit muslimky se satky na hlave, ze vas tim budou kratit o vase prava. Vite, mne se ty satky take nelibi, ale nikdy bych si do toho netroufla vmesovat. Jsem zastancem zit a nechat zit. On se clovek nekde narodil a zdedil sve nabozenstvi a zvyky, ktere nemuze odhodit jenom proto, ze zije nekde jinde. MUSI BYT PODRIZEN ZAKONUM ZEME, ale osobni pravo na styl zivota mu ma zustat. To je opravdu oklestovani lidskych prav. Oni tim nikomu neublizuji, to si uvedomte. Oni to delaji z nabozenskych duvodu a tak to pro ne neni tak jednoduche, jako pro Vas.

24666

19.01.2004 18:02

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Pane anonyme, jak je videt, ze sam nemate ciste svedomi,
ze pod ty vase nesmysly se sam nedokazete podepsat.

To je ale hanba..

24667

19.01.2004 18:06

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Za extra se prave povazujete vy. Vy se vytahujete na d temi "muhamedany". Oni byli do te zeme prijati, takovi jako byli. Proc by se meli menit? Vy at pujdete kamkoli, zustane stejny. To, co jste dostal doma do vinku a v prostredi, v kterem jste vyrostl, to s vami zustane az do smrti. Ta arogantnost k dryhym a absolutni netolerance vam uz zustanou take.

24668

19.01.2004 18:08

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Ano pane MOnikere, mate pravdu. Ale treba v Britanii stavkovali, protoze se obavaji, ze kdyz ten zakon vyjde ve Francii,vyjde zanedlouho i v ostatnich evropskych zemich.

24669

19.01.2004 20:33

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

To byste se divili vy vtipálkové, že na Blízkém vychodě žijí křesťané, ti nosí normálně křížek a nikdo jim za to nejen krk nepodřízne, ale neřekne na to ani Ň. Vy slavíte vánoce a velikonce a nevíte, že Betlém, kde se narodil náš Kristus Pán, leží v Palestině? Že v této zemi a v Jerusalémě je křižovatka tří největších náboženství?? (Jenže to jsou fanatičtí a militantní židé, které neuznávají jiné náboženství, než to své.) V Saudské Arabii asi opravdu místní kresťany nenajdete, ale za to tam žije spousta cizinců, a jsou tolerováni a nemusí demonstrovat, aby nemuseli nosit misto svých obleků galábije, abáje a kúfije. Když chcete psát něco na tento námět, tak si rozšiřte nejdříve svůj vlastní obzor. Ptejte se lidí, které arabské země znají. Fanatici jsou, jako všude jinde na světě a tato diskuze je toho mnohy příkladem, ale normálních lidí je absolutní většina. Ještě byste se od nich mohli přiučit tolik důležité tolerance.
15.1.2004
Co dali Arabové světu?
Kompletní článek v angličtině ZDE

http://www.blisty.cz/2004/1/16/art16562.html

Pro ty, kdo o arabské kultuře nevědí nic: jsou to odkazy ve zminenem clanku, nevim, jestli to bude fungovat tady:
Arabská matematika
Abbasidský zlatý věk v Bagdádu
Pohled z Defry
Arabský internetový vyhledávač
Andalusie
Granada
Alhambra
Raná arabská literatura
Arabská hudba
Role poezie v životě Arabů
Tisíc a jedna noc
Staré a moderní arabské umění
Arabská kaligrafie
Astronomie v Bagdádu
Raná arabská architektura (fotografie)
Současná arabská architektura

24673

19.01.2004 20:38

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Omlouvam se za nejake hrubky, tohle se mi stane vzdycky, kdyz odpovidam hned na spojeni. Samozrejme jako o zenach jsem mela psat ony nikomu neublizuji, ony to delaji z duvodu nabozenstvi atd.

24674

19.01.2004 20:42

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Ale Stefane, co maji muslimske zeny v satcich spolecneho s cirkvi a nejakym bohatstvim? Tohle jste vedle jak ta jedle.
Nemyslite si, ze je kazdeho vec, jakou viru ma? Ze se nemusi nikomu odpovidat? Pokud dodrzuje zakony hostitelske zeme?

24675

20.01.2004 02:07

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Ne asi opravdu nemohou. S temi zemi zkusenost nemam. Ale na Blizkem vychode to je tak, jak jsem napsala. Nebude to platit na vsechny islamske zeme.

24697

20.01.2004 02:18

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Fajn,

malvarika 213.?.?.?

Ne do mesity vas v trenkach vubec nepusti. Tam panuji jina pravidla. Do kostela asi take neni vhodne chodit v trenkach.
To je chram bozi, a tam plati jina pravidla. Ale kdyz budu spravneji mluvit jen o Blizkem vychode, tak byste zasl, ze dnes mladici v tech kratasech chodi na ulici. A zasl byste, jak devcata chodi velmi moderne oblekana. Uvidite zahalenou zenu celou v cernem, ze ji koukaji jenom oci, ale vedle ni pujde devce ve velmi tesnych kalhotech, v kratkem tilku, ze ji kouka pupik. Nikdo ji nic nerekne. A to se tyka dokonce mistnich obyvatel.
Nemyslim, ze by vam nekdy hrozilo, ze byste chodil jako devce do muslimske skoly. Hodne jich satky nosi a hodne jich je nenosi. Nikdy neni slyset zadne poznamky o tom, co kdo ma nebo nema na hlave. Nechavaji ten soud na Bohu, ze jen jemu jsou povinni.
Opakuji, ze se to tyka jen Blizkeho vychodu. V Libanonu zije mnoho krestanu a budete se tam citit uplne evropsky.

24700

20.01.2004 12:25

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Podivejte pane Igore, nema cenu diskutovat s vami o kazdem obrazku. Ja jsem clanek nenapsala a snimky jsem k tomu nedala.
Udelal to clovek, ktery zil 4 roky v arabske zemi a chtel se podelit o dobre zkusenosti, ktere z toho mel. Vy mate nejake podobne zkusenosti? Pokud ne, tak diskuze nema cenu.

24716

20.01.2004 20:04

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Ano pane Monikere,

je to tak. Ale malokdo si uvedomuje, ze muslimka, ktera nosi satek, ho nemuze sundat pred cizimi muzi. Nemuze ve skole ho sundat a venku si ho vzit. Takova situace je pro ni neprijatelna. To je soucast nabozenstvi, kdo je o takove veci presvedcen. Samozrejme, ze je dost muslimek, ktere satek nenosi. Neresitelny problem ma prave ta prvni skupina.

24743

20.01.2004 20:08

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Prosim vas pane, muslimky nenosi jarmulku, tu nosti zide.
A KDYZ TO NENI POZADOVANO PRO VSECHNY ZENY NA BLIZKEM VYCHODE, TAK TO NEBUDOU POZADOVAT V EVROPE PO EVROPANKACH. Mate v tom velky zmatek. Na Blizkem vychode jsou zeny, ktere satek nenosti a NIKDO SI JICH NEVSIMA ANI K NIM NEMA ABSOLUTNE ZADNE POZNAMKY. Nehovorim o Saudske Arabii, ale nemyslim, ze odtamtud je velka emigrace, je to velmi bohata zem i kdyz ma zase jine problemy.

24744

20.01.2004 20:18

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Pane Monikere,

prave jsem to vyse vysvetlila,ze to takhle jednoduche neni. Muslimka, pokud si zakryva vlasy, nemuze sundavat satek pred cizimi muzi, takze vase rada ji jeji problem nevyresi.

24745

20.01.2004 20:27

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Pane Simunku, nevim zda mate pravdu s temi boty z veprovice, o tom nevim, takze to nemohu komentovat. Ale ve dvorane mesity se nikdo zouvat nemusi, az uvnitr mesity, protoze jsou tam same koberce.
I kdyz to samozrejme nemuze byt nic hygienickeho. Ale vy jako muz mate jeste v kazdem pripade ponozky, takze jste na tom lepe.

24746

20.01.2004 20:30

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Pane Igore, jak je videt mate osobni zkusenosti. A pokud budete chtit znat, jaky je prinos Arabu, tak si to budete muset sam vyhledat na internetu. Ja vas to ucit nebudu, sorry

24747

21.01.2004 15:48

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Presne tak, tady jsou rasisticti extremisti presvedceni, ze svet je jen cerno-bily. Jenom proto, ze jim to tak vyhovuje. Diskuze s nimi je naproste marna a zbytecna. Ani si neuvedomuji, jak jsou stejni jako komunisti. Stejni fanatici, kteri si mysli o sobe, ze jenom oni znaji pravdu, pritom jsou to naprosti nevzdelanci, ktere skutecnost naprosto nezajima, jenom ty jejich predsudky a preludy, ktere jim zatemnuji mozek.

24798

21.01.2004 15:57

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Vy neuvedomnely fanatiku, ty fotky jsou folklor, vsechno stary Damasek 600 let stary. Pokud neznate fantasticke anticke pamatky a moderni velkomesto, tak si ty svoje kecy dejte za kloubouk!! Do Damasku jezdi turiste z celeho sveta a nikdo z nich nebyl takovy ignorant jako vy. Podivejte se, co pise pan Jedinecny s Syrii, v ktere byl. Vy znate velky houbec, placate tu naprosto nesmysly. Vsichni navstivi ohromnou Umejskou mesitu v Damasku, zadny cizinec ji nevynecha. Musely vam v ty mesite, v ktere tvrdite, ze jste byl, smrdet vase vlastni ponozky.
Fuj tajfl!

24799

22.01.2004 01:21

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Vy jste se tady ale už zmínila o těch arabkách co nenosí šátky a naopak se oblékají moderně, řekněme ve stylu západního světa. A když tedy tyhlety, to mohou dělat,kde je ta jejich víra ? Je to jistě nejen otázka víry, ale také nařízení a dominantního postavení arabských mužů, kteří je k něčemu vlastně nutí a něco jim zase nedovolují.

Není to přesně takhle. Může dominance muže na to mít vliv, ale vůbec to není tak jednoznačné. Záleží nejvíce na prostředí, v kterém ta dívka žije nebo vyrostla. Pokud se jedna o přísně náboženskou rodinu v tradičním smyslu, tak takové dívky (ženy) nosí ten šátek úplně dobrovolně. To bylo přece také vidět na těch demonstracích. Ony jsou o tom do hloubky duše přesvědčené a neumějí jinak žít nebo změnit způsob života.
A ty druhé dívky, moderní, jsou buď z tak kulturního prostředí, že na těhle věcech si vůbec nezakládají, přesto mohou být i ony věřící. A samozřejmě jsou i rodiny nevěřící, ale nevytrubují to před těmi věřícími, to je druh tolerance. Mezi sebou se ateistictí přátele znají a na něčem takovém si vůbec nezakládají. Ale je nepsané pravidlo, že věřící se nechávají na pokoji a je respektován jejich způsob života.
A dokonce znám případy, že žena si až později vzala „hidžáb“, což je právě muslimsky uvázaný šátek, přestože to muž vůbec nechtěl. Zrovna tak může být úplně ateistická rodina, kdy třeba jedna z jejich dcera nosí „hidžáb“ a rodiče mohou z toho být normálně zoufalí, ale nezbývá jim nakonec, než to vzdát. A jiné děvče pro provdání šátek třeba sunda, protože si to muž přál a přestože pochází z velmi proté a konzervativní rodiny. Takže to není vubec tak jednoznačné, člověk sám o sobě je dost nevyzpytatelná bytost. Těch vlivů je tam o mnoho víc, přítelkyně ve škole, hledání duchovna, hledání morálního života a mnoho dalších vlivů.

Stále mluvím o Blízkém východě. V Saudské Arábii je náboženství alfou a omegou veškerého života.

24820

22.01.2004 02:05

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?


To ale nie je problem statu. Pravo jednej ucitelky nosit satku na hlave urcite nie je nadradene pravu 20-30 deti nebyt v triede pri vyucovani zatazovani nabozenskymi ritualmi. Ved ju koniec-koncov nikto nenuti robit ucitelku.

Ale pane Monikere, to si vůbec nerozumime, to se prece netyka zdaleka jen ucitelek, to se tyka vsech muslimskych studentek ve skolach. Tyka se to zamestnani ve statni sprave. Prave ty zeny budou takhle diskriminovane, ze se nebudou moci jak vzdelavat, tak pracovat, pokud se nevzdaji sveho nabozenstvi a sve osobnosti.

24825

22.01.2004 02:07

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Mam pocit, ze jsem v teto diskuzi nezahledl poukaz na jeden faktor. A to zakladni: Kdyz v minulych letech prichazeli do Francie za zivotem ruzne kultury, kladli si Francouzi podminky, ze nesmi nosit satky, jarmulky, krize a jine nabozenske symboly?

Pane Valtr, o tom jsem psala hned v prvnim prispevku, ony byly prijaty do Francie a jinych zemi bez toho, aniz by je o to nekdo zadal. Vsechny maji obcanstvi a mluvi francouzsky, a az teprve ted ma prijit v platnost tento zakon. Proc si to nekladla Francie jako podminku hned na zacatku pri vyrizovani imigrace? Ovsem, kdyby Francie na tom trvala, budou nasledovat dalsi evropske zeme. Za nasledek to bude mit nevzdelanost a nezamestnanost muslimskych zen. To jim pak stat bude muset vyplacet socialni davky??

24826

24.01.2004 02:42

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Pane Táborský, udělám vyjímku s odpovědí, že jste to Vy. Nadále totiž budu vést diskuzi jen mailem, problém je, že ani Vy ani já ho tu nemáme uveřejněný. Nebaví mi už veřejně diskutovat před lidmi, kteří o výměnu názorů naprosto nemají zájem a buď kladou provokativní a debilní otázky anebo jen napadají, jedni z laciné zábavy a druzí z rasové nenávisti a absolutní intolerantnosti.

Ale zrovna na toto téma se stejně moc nic nového ode mě nedozvíte. Napsala jsem jen svou zkušenost, a jak je vidět, máte ji stejnou. Ale jestli chcete můj osobní názor, nemyslím vůbec, že by chtěli být před mužem stejně krásné, ale naopak nechtějí být před cizími muži krásné, ony v tom šátku vypadají skoro všechny stejně, ale nikoliv k lepšímu. Teprve když si sundají šátek (ve společnosti, kde nejsou muži) vyjde najevo, jak jsou mnohdy hezké. Moderní děvčata bez šátku jsou navíc přitažlivá. Ženy v Středozemí jsou proslulé svou krásou.
S pozdravem
Malvarika

24920

24.01.2004 03:06

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

malvarika 213.?.?.?

Milá Ajo,

prosím podívejte se, co jsem odepsala panu Táborskému.
Abych se neopakovala.

Srdečně Vás zdraví
Malverika

24923

21.04.2004 16:14

Bush: Neustoupíme! Veřejnost: Hm...

RE: Bush: Neustoupíme! Veřejnost: Hm...

malvarika 213.?.?.?

Karstenovi:

Bylo by lepsi, kdybyste misto svych detektivnich sklonu se zajimal skutecne o ruznorode nazory, misto aby jste psal naprosto nedulezite prispevky do diskuze. Kdo chce vedet, tak vi. Nekoho prestali zajimat Britske listy, ze tam neni diskuze. To je dukaz jeho urovni. Chce se neustale jen dstit sve nenavisti, kritizovat bez argumentu diskutery. Ja jsem nekopirovala jen velmi zajimave clanky z BL, ja jsem uverejnovala velmi mnoho faktu primo z prelozenych clanku z arabstiny. Jenze to ctou kultivovani lide a na babralkove, ktere zadny jiny nazor nezajima, nez ten jeho osobni, a nema cas na cteni jinych, velmi dulezitych informaci, ony ho ani nezajimaji. Kazdy, kdo chce psat do uzitecne diskuze, ma mit prehled o veci. Mohl jste si vsimnout, ze ja uz sem davno nepisi, protoze s takovymi podobnymi lidmi, kteri odmitaji jakekoliv argumenty, i kdyz jsou primo ze zdroju z horkych mist, mi davno prestalo bavit. Psat clanky pro lidi, kteri maji o ne zajem je o hodne dulezitejsi cinnost nez tato diskuze. Tak se namahejte se svymi prispevecky a me z toho vynechte, jestli ovsem muzete byt tak slusny.

28184

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 563 027