Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané malvarika

Nalezeno 476 příspěveků, 4 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.06.2003 16:00

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

Nejen panu Mortovi:

Ozbrojený civilista je terorista.

Jak se poznaji teroristé při bombardování???? V jižním Libanonu se bombardovali civilní čtvrti, v Iráku se bombardovali civilní čtvrti a v Palestině se bombardují civilisté. Všichni civilisti jsou podle vás ozbrojeni? Včetně a žen a dětí? Všichni civilisté jsou záškodníci? Palestinci stále pohřbívají mrtvolky těch nejmenších. Je to h r ů z a , o které tu vy nechcete vědět. Psala jsem tu už jednou, že to je h r ů z a i když umírají i izraelské děti. Ale státní politika Izraele praktikuje neustálý nepředstavitelný utisk palestinského lidu, to je výsledek její politiky a také v š e c h militatních skupin na obou stranách, které na tomto z á k l a d ě vznikají.... Víte, jakou nenávist tohle všechno vzbuzuje??? To není život, to je nekonečné umírání.

Každý štát má chrániť svojich občanov.

Jeden stát má na svou ochranu perfektně vyzbrojenou armádu a druhý jen ty organizace, kdy palestinská vláda v čele s Mahmúdem Abbásem volá po jejich odzbrojení, zatímco Izraelci pokračují v zabíjení. JAK CHCETE, ABY ZA TAKOVÝCH OKOLNOSTI SLOŽILY ZBRANĚ??? POCHOPTE, JÁ SE Ž Á D N Y CH F A N A T I K U NEZASTÁVÁM, VŠICHNI MI NAHÁNĚJÍ DĚSIVÝ STRACH....Pouze k o n s t a t u j i ...

Ochrana práv týchto, na úkor občanov iných štátov sa nazýva imperializmus, fašizmus alebo národno-oslobodzovací boj. Nacizmus je úplne o ničom inom.

Děkuji za upozornění, odteď budu nazývat věci pravými jmény, které tu uznáváte. V tomto věčném konfliktu jde tedy sice o maximálně nerovný osvobozenecký boj proti militantnímu podporovanému fašismu.


15073

17.06.2003 14:30

Imperiální deziluze Ameriky

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

Uverejneny clanek je vyborny, dodavam k tomu uryvek:

Snaha USA šířit ohněm a mečem do světa svou pokřivenou demokracii.
"V určitých politických kruzích Washingtonu se bohužel dost aktivně přetřásají změny politického režimu v Iráku. Ve Velké Británii a USA se teď hodně mluví o demokratizaci arabského světa. To je však nemyslitelné.Svého času se za komunismu praktikoval "vývoz revoluce". V současnosti je nepřijatelné mluvit o vývozu demokracie - a to ještě v kdovíjaké podobě - do zemí s tisíciletou kulturou. Takové experimenty jsou odsouzeny ke krachu a bohužel jimi trpí celé národy.Hlavní věcí v této souvislosti je hájit mezinárodní právo a všeobecně uznávané hodnoty, místo kontroverzních snah o nastolení jakéhokoli režimu. Jednotný model, jímž se ve svém vývoji mají řídit národy, prostě neexistuje. Snahy nastolovat nějaký režim jsou zkrátka nebezpečný experiment.”

15103

17.06.2003 14:32

Imperiální deziluze Ameriky

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

A jeste jeden:

“Změna ve vedení USA změnila směr americké politiky. Senátorka Hillary Clintonová upozornila se svém projevu pro irskou televizi, že Bushova vláda odstraňuje většinu toho, co zavedli předešlí američtí prezidenti za posledních 50 let - včetně lidských práv a svobod. Při pohledu na Saddama Husajna nesmí člověk zapomenout na profil George Bushe. Při způsobu, jakým se vyvíjí za poslední dva roky, je obava, že by za několik dalších roků mohl být větším nebezpečím pro svět než Husajn.Ohledně lidských práv nemá skrupulí - aby si američtí vyšetřovatelé vězňů uchovali "čisté ruce", předávají je na mučení příslušníkům jiných států. Byl to George Bush, kterého tísnily dřívější smlouvy o nerozšiřování nukleárních zbraní a vymínil si právo použít jich jako první. Dnešní situace mi velice připomíná tzv. "swarming", kdy se několik silnějších výrostků (podporovaných byť slabšími, za to ctižádostivými společníky) vrhne na někoho slabšího, který je "ohrožoval".Irák má 26 milionů lidí a proti němu stály technicky prvotřídně vybavené armády největší světové velmoci a jejího pomocníka.Severoamerické noviny nám vysvětlovaly, "jak bude vedena tato válka", tedy jaké množství čeho bude odpáleno v první vlně, v druhé vlně atd. Prostě jaké jsou orgie smrti. Před válkou se také uvádělo, jaké nové zbraně budou vyzkoušeny a co se od nich očekává. Ale při tom nebyla ukázána ani jediná irácká odpalovací základna, žádné zásoby raket a bomb. Ostatně se nad Irákem proháněly anglomerické stihačky i bombardéry "jako doma". Zdejší válečná propaganda pracuje na plné obrátky, aby získala obyvatelstvo na stranu několika válkychtivých politiků. O jakou "válku" se jedná? Jednoho dne prostě pan Bush stisknul knoflík a US Army anihilovala Irák. To je hrdinství? To je genocida.Přidejme k přepadu Bushovo svatouškovství se studiem bible, opozici výzkumu kmenových buněk, které byly získány "vraždou nenarozených" a pochopíte, proč se tato situace jeví mnoha lidem jako velice nebezpečný cirkus extrémních farizejů. Diktátorům se daří nejlépe, když jsou ohrožováni zvenčí. To drželo Husajna, ale to je také to, co potřeboval Bush - oběma jsou životy obyčejných lidí naprosto lhostejné. Říká se, že "nikdo není tak slepý jako ten, kdo nechce vidět", což v tomto případě znamená nechtít vidět obě strany ve stejném světle.V Jižní Americe také bývaly diktatury a pokud byli diktátoři proameričtí, žádného amerického prezidenta nevzrušovali. I tam docházelo k vraždám a mučení, ale v zemi nebyly velké zásoby ropy, takže nebyla žádná "pobídka" přispěchat trpícímu lidu na pomoc s demokracií a svrhovat vládce pro dobro místních lidí.

15104

17.06.2003 15:27

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

Ano, chci si podavat ruku s tema lidima, co jsou o cele situaci
v tak komplikovanem malem useku informovani.

Jak jste informovan Vy? Podle americke televize? To mate pravo byt pysny “na takovou informovanost”. Nesnesete pohled z druhe strany, aniz byste ho nevyvracel absolutnmi nesmysly.

Nejdrive se naucte, jak maji lide mezi sebou diskutovat a je velmi hloupe, upozornovat druhe, jaky nazor maji mit, totiz ze pokud souhlasi s vami, tak to automaticky znamena, ze jsou informovani. Ja to vidim naopak. Ja jsem ochotna prijmnout nazory z druhe strany, ale musi byt pro me presvedcive. A to vase rozhodne nejsou, jsou jen nevkusne vnucujici. Nemate zadny patent na rozum:

Zkouskou demokracie totiz neni, ze mame jen pravo opakovat, co rika kazdy. Zkouskou zivotnosti demokracie je to, zda spolecnost snese netypicke, nekonvencni, "kontroverzni" nazory a zda je schopna o nich diskutovat a zaujmout k nim stanovisko.

Zrale demokracie dobre vedi, ze nemaji-li ustrnout mimo kontakt s realitou, konvencni, establishmentove vnimani sveta, museji byt vsechny otazky neustale otevrene - pravo zpochybnovat "zavedene" nazory musi mit neustale kazdy.

Situace je vsak vazna: tim, ze media pootlacuji verejnou diskusi o zavaznych mezinarodnich otazkach a tvari se vetsinou, jako by existoval pouze jediny "spravny" nazor, poskozuji demokracii: odnaucuji totiz lidi, ze zivotne dulezitou podstatou demokracie je otevrena, racionalni kriticka diskuse, padni komu padni. A v takove diskusi se nikdo nesmi bat vyjadrit svuj nazor.

A ja mam sakramentsky pravo zpochybnovat na zaklade meho poznani zfalsovanou americkou a izraelskou propragandu... Jinak toto tema uvadim u clanku, kam puvodne patri. Ale s vami diskutovat nebudu, jak jsem napsala, vase logika a logika tech, s kterymi si podavate ruku, mi vubec nevyhovuje.

15106

17.06.2003 15:35

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

A jeste k vasim propagandistickym recickam, ze Palestinci chteji zit a pracovat s Izraelci, jako tomu bylo po vzniku statu Izrael. Pracovat by meli, protoze tu praci diky izraelske politice nemaji. Po celou dobu 55 LET (!!!!) PALESTINCI VOLAJI PO VLASTNIM SVRCHOVANEM STATE, misto toho dostali nejake uzemi prakticky pod spravou Izraele. Dodnes nemaji od vas stat. To, ze to hazite jenom na Hamas, to je mlzeni prvniho stupne. Palestinci jsou z vasi politiky a nikoliv jen z Hamas vycerpani. Kdyby NEMELI ZA CO BOJOVAT, PROC BY TO DELALI??? ONO UMIRAT JE TAK KRASNE?? Sice to tvrdil byvaly ministr Tvrdik ceskym vojakum, kdyz sli do Iraku,
ale nikdo tomu neveril a tvrde ho kritizovali za jeho vyrok. Netvrdte mi zase o raji, oni lide jsou vsude stejni a ztratou svych nejblizsich nesmirne trpi zrovna tak jako kdokoliv jiny.
Uryvek:
Dedičný hriech Izraela Karol Dučák jr.
“Veľmi účinným nástrojom sionizácie Palestíny bola politika ničenia palestínskych obydlí na území, kontrolovanom Izrealom. Podľa údajov OSN zničili Izraelčania len v období medzi 11. júnom 1967 a 15. novembrom 1969 okolo 7 544 domov palestínskych Arabov. V tomto počte nebolo zahrnutých 35 dedín, zrovnaných so zemou na okupovaných Golanských výšinách.
Ďalším nástrojom zastrašovania palestínskeho obyvateľstva boli aj početné teroristické akcie židovských kománd. 9. apríla 1948 zorganizovala úderná skupina Irgun Zvai Leumi v palestínskej dedine Dajr Jásín jednu z najotrasnejších židovských teroristických akciíí, pri ktorej zahynulo 254 arabských žien, detí a starcov. Bolo medzi nimi 35 tehotných žien. Ich telá teroristi po čine nahádzali do studne. Neskôr bola pod hromadami mŕtvych tiel nájdená živá šesťročná dievčina. Hrôza masakru v dedine Dajr Jásín sa dá porovnať len s hrôzou nacistických zločinov v Oradoure a Lidiciach.”

15107

18.06.2003 18:46

Imperiální deziluze Ameriky

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

26. 5. 2003Hrátky s demokracií v IrákuLubomír MolnárKde je hranice pro označení jedné země za ještě demokratickou a druhé za již nedemokratickou. Kdo to umí? Kdo to zná? Kdo to smí?

Operaci „Irácká svoboda“ vzaly dějiny na vědomí i s rozložením sil na straně jejích aktérů, příznivců a odpůrců. Cíle a priority operace byly průběžně modifikovány především v důsledku nulového výsledku pátrání po zbraních hromadného ničení. Hmatatelným výsledkem – pomineme-li faktory jako ropa a provětrané zbrojní sklady - je odstranění režimu Saddáma Husejna a deklarovaným cílem je nastolení demokracie. Konstatování s nímž se v této souvislosti běžně setkáváme, že „Amerika a Británie jsou demokratické země, které nastolují demokracii v Iráku“ vede naléhavě k položení otázky kriterií podle nichž lze některou zemi označit za demokratickou a jinou ne. Demokracie není exaktním pojmem v místě ani v čase. Není požehnaným stavem, aby se dalo jednoznačně konstatovat zda je či není. Podvědomě nebude pochyb o tom, že Amerika a Británie ještě jsou demokratickými zeměmi a že Saddámův Irák zcela jistě demokratickým státem nebyl. Nebude zřejmě pochyb ani o tom, že k minulosti i současnosti kterékoliv země na světě najdeme tucty věcných argumentů dokládajících jejich demokratičnost a zároveň i tucty argumentů o jejich nedemokratičnosti a porušování občanských práv a svobod. Kde je hranice pro označení jedné země za ještě demokratickou a druhé za již nedemokratickou. Kdo to umí? Kdo to zná? Kdo to smí? Měli bychom mít jasno neboť jsme se dostali do situace kdy obnova-nastolení demokracie je přijímána jako dostatečný důvod pro vojenskou operaci a zabití člověka (v iráckém případě se připouští v řádech tisíců) se ospravedlňuje oprávněností cíle. Nabízí se hned i další otázka. Je-li nastolení demokracie v třetí zemi ospravedlnitelným důvodem pro válečnou operaci, pak mohou existovat i jiné cíle, pohnutky a zájmy jako ospravedlnitelný důvod pro použití vojenské síly. Jsou, nejsou? Umí to někdo říct? Kdo to smí?A další otázka. Lze nastolovat demokracii a občanská práva jedněm prostředky jež popřou tato práva jiným? Mohou se radovat právě čerstvé vdovy, vdovci, sirotci v Iráku z nastolování demokracie? Mohou takovou demokracii vůbec přijmout je-li za cenu popření práva na život jejich blízkých příbuzných, sousedů, spoluvěrců, spoluobčanů?Bude nastolení demokracie v Iráku kriteriem pro určení vítěze a poraženého ve válce? Bude to demokracie s voleným prezidentem jako v USA nebo s monarchou jako ve Velké Británii? Vytvoří sunnité, šíité a Kurdové vládnoucí a opoziční politické síly napříč etnickým a náboženským spektrem? Budou mít Iráčané parlament vzešlý ze svobodných voleb? Vytvoří spojenci v Iráku rovnoprávnou občanskou společnost ? Mohou v Iráku nastolit demokracii mocnosti, které podporovaly Saddáma v době kdy diktátor používal chemické zbraně proti Kurdům? Jakou asi může být demokracie po irácku?Shody o kriteriích pro definování demokracie se nedočkáme. Ani o to nikdo neusiluje.

15153

18.06.2003 18:50

Imperiální deziluze Ameriky

Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

Pro myslící násilná demokratizace muslimského světa, pro nemyslící válka proti terorismu
Mojmír Babáček
Pro myslící je válka proti terorismu zjevně násilným pokusem o demokratizaci muslimského světa, spojeným s ovládnutím ropných zdrojů, pro nemyslící je to válka proti terorismu. George Bush pronesl řeč k americkým průmyslníkům, ve které řekl, že po obsazení Iráku tam vytvoří demokracii, která dá příklad ostatním zemím Blízkého východu. Špičkový poradce Pentagonu, Richard Perle, vyjádřil názor, že po zásahu v Iráku lze očekávat politické změny i v Iránu, Libyi a Sýrii a později dokonce, že po zásahu v Iráku bude na řadě Sýrie.

Bývalý ředitel CIA Woolsley řekl začátkem roku v Itálii, že v arabských zemích se demokracie těžko prosazuje. Mají tito lidé naznačit svými výroky myslící světové veřejnosti, že USA chtějí prostě prospět světové demokracii tím, že ji rozšíří na další státy světa? A nepoloží si myslící světová veřejnost otázku, jestli George Bush nevyjádřil svou ideu demokratizace muslimského světa právě před americkými průmyslníky proto, aby je ujistil, že jeho vláda dbá na to, aby americký průmysl nemusel čelit problémům spojeným s nedostatečnými zásobami ropy nebo zvyšováním její ceny? Je tedy záměrem politiky George Bushe vůči Iráku boj proti terorismu nebo zajištění si přístupu k arabským ropným polím násilným zavedením demokratického politického systému v arabském světě? Pokud jde o spojení Hussajnova režimu s Bin Ládinem, došlo v USA k veřejnému konfliktu mezi CIA a FBI, když FBI tvrdila, že o tomto spojení neexistují žádné důkazy. Stejně tak nebyly argumenty , že Irák vlastnil zbraně hromadného ničení, teď si pro změnu vymysleli, že Irák mohl tyto zbraně uložit u svých sousedů. Zjevně si tedy George Bush, přestože ustavičně tvrdil, že pro to důkazy má, v okupovaném Iráku nebyly nalezeny zbraně hromadného ničení, jejichž vlastnictví bylo jediným důvodem, který v očích mezinárodní veřejnosti měl ospravedlnit americký útok na Irák. ____________________________________________________________________Bushův předchůdce, Bill Clinton, vynaložil velké úsilí na to, aby odstranil zdroj víc než padesátiletého konfliktu mezi arabským světem a západní demokracií, vytvořením nezávislého palestinského státu na územích okupovaných Izraelem od války z roku 1967. Zjevně v jeho politické koncepci měl mír na Blízkém východě vytvořit předpoklady pro obdobu mírového soutěžení mezi kapitalistickými a socialistickými státy, ve kterém by se arabské státy, zbavené potřeby reagovat na nespravedlnost vůči palestinskému národu, nevyhnutelně přizpůsobovaly úspěšnému západnímu systému. Není dokonce vyloučeno, že by nedošlo k teroristickým útokům na USA, kdyby úsilí Billa Clintona bylo korunováno úspěchem. George Bush dal krátce po nabytí moci najevo, že jeho politická koncepce vůči arabskému světu bude založená na konfrontaci než na spravedlivém přístupu k řešení problémů, když už 9.února 2001 ohlásil, že opouští mírová jednání mezi Palestinci.

15154

18.06.2003 18:55

Imperiální deziluze Ameriky

RE: Imperiální deziluze Ameriky

malvarika 213.?.?.?

Dokonceni:
Je velmi vážnou otázkou, jestli George Bush útokem na Irák neovlivnil negativně světové dějiny na příštích několik desetiletí.

Násilné zavádění demokracie v muslimském světě s největší pravděpodobností vyvolá mezi muslimy jen prohloubení náboženské víry a rostoucí počet lidí ochotných obětovat své životy při sebevražedných útocích. Arabské národy nemají armády, které by se mohly postavit té americké a terorismus je jediná forma rezistence, která je jim dostupná. Případné pokračování teroristických útoků může vést jen k dalšímu omezování demokracie. Francie, Německo a Rusko nepochybně vnímají tuto chmurnou perspektivu světových dějin po vojenské okupaci Iráku. Ani stále rostoucí arzenál zbraní hromadného ničení nedává za pravdu Georgi Bushovi. Nemají-li být použity, určitě tomu prospěje prosazování spravedlnosti v mezinárodních vztazích než opačný přístup.

15155

18.06.2003 19:01

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

Nic vam nestoji v ceste se blize obeznamit s celou touto realitou
a prestat tady opevovat hromadne vrahy nevinnych lidi.

Nikde jsem je neopevovala, zatmiva se vam v hlave, nevite co ctete, pokud to neni stejny nazor s vasim, k vasi velke skode:

Komise pro lidská práva OSN odsoudila Izrael
Se značnou převahou komise pro lidská práva OSN odsoudila v úterý 15. 4. Izrael za "masové zabíjení" Palestinců a za osídlování palestinských území. Spojené státy jako JEDINE hlasovaly PROTI VSEM s tím, že kritika Izraele je jednostranná a nespravedlivá. Palestinský delegát Nabil Ramlawi řekl, že: “IZRAEL POUZIVA FORMY ZABIJENI A MUCENI, KTERE JSOU HORSI NEZ PRAKTIKY NACISTU.

15156

18.06.2003 19:15

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

a americky imperialismus vam ani spat neda ....
To je pravda, protoze vidim, jak vsude kolem sebe jenom zabiji a koreny problemu vubec neresi. Nejsem sama, s tim nazorem je nas na svete miliony, to ze vy milujete Ameriku neni zadny argument.

.........vzdyt vy tak hluboce
nenavidite ty "zidaky" jako Pelisek, Nohejl

no tohle je lez jako vez, to je prave, ze vy vubec neumite cist,ja jsem nikdy proti zidum nepsala, jenom proti praktikam Izraelcu a v tomhle vy me politiku ucit nebudete,
ja naopak ty vase argumenty vubec neberu, neni to absolutne nic presvedciveho. Ja sem kopiruji clanky, a to je dukaz, ze mnoho lidi takhle smysli, ale vy mate tak uzky okruh oponentu, ze muzete uvest Pelesku a Nohejla, tohle je pro vas politiky argument??? Ke vsemu si myslite, ze jsou to nazory komunistu, takove clanky tady pan Stwora uverejnuje primo ze zapadniho tisku. Vy nepredstavujete svetove mineni, ale zaujatost, ktera nechce videt realitu, co se dnes deje ve svete. Vy jste zaujaty a ne ja, ktera jen argumentuji.
Nemohu zato, ze americka administrativa je silena a chce ovladnout svet valkami a vrazdit nevinne lidi. Co ctete? Na co se divate? Dneska prece na internete najdete uplne vsechno, ale musel byste chtit, a to vy nechcete a chcete mi tu davat lekce.. Vzdelavejte se sam, navnucujte nikomu to, ze vam na zabijeni lidi vubec nezalezi, vam zalezi jen na zabijeni izraelskych civilistu, na nikom jinem, vidite, me zalezi na vsech, a hlavne na tech slabych, ktere vam na srdci nelezi...vy jste rasista, ne ja.

15157

18.06.2003 21:21

V Izraeli vládne vojenská junta

RE: V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

V pripade, ze tyto radky, pane redaktore "PUSTITE" predem vam dekuji.
“Chováte se tady jako nějaké oukropečkové, těžce zkoušení. Doteď ani nevíte, že pan Stwora je demokrat a uveřejnuje vám jakýkoli názor, s kterým nesouhlasí.”.................
To by bylo velice smutne, kdyby pan Stwora otiskoval jen nazory, ktere se mu libi. Ja si nemohu na cenzuru pana Stwory uz moc, moc dlouho stezovat. No pane Malvo, jinak si demokracii ani predstavit nemohu. Viteco uz starej VOLTAIRE rikal, vubec s vami nesouhlasim, ale vzdycky budu delat vsechno pro to, aby vas nazor nezustalumlcen.
mateji -- brodsky@shaw.ca -- 24...*


Ja proti vyroku VOLTAIRE absolutne nic nemam, NAOPAK znam ho a sama ho pouzivam. Pozoruji vsak, ze jste s tim na stiru zrovna vy. Ja vam sama neadresuji vubec zadne protestni prispevky, zato vy reagujete stale na to, co pisi a dokonce tvrdite, ze nemam informace a ani nerozumim politice. A to presto, ze z mych prispevku je jasne znat ma informovanost a vy nejste z povolani sam politik, abyste urcovat co je politicke a co ne. Vase prispevky stoji na tom, co si myslite a co vam nekdo rekl. Jaky to dukaz politickeho nadhledu!!! Na argumenty nic neuvadite. Navic me myslenky ani nechapete a casto je i prekrucujete. Pritom porad tady unavujete s 1+1=2, jako kdyby ostatni podle vas meli jen ten IQ 60-80 a vy s “mimoradnou chytrosti”, kterou maji mit geneticky mit zide, prestoze jste tvrdil opak o dedicnosti a IQ u jineho clanku, jenom mi radite, jak mam psat a co mam vedet, abych se nezesmesnila. Nezlobte se, ale prave takove rady jsou nejen velmi slabomyslne, ale i smesne Uz jsem vam tu psala, smirte se s tim, ze nemate patent na rozum a ted vas upozornuji: smirte se s tim, ze jini maji jiny nazor a naucte se je respektovat … a hlavne pozorne naslouchat…a ne za kazdou cenu neco odepisovat...

15159

19.06.2003 11:44

V Izraeli vládne vojenská junta

V Izraeli vládne vojenská junta

malvarika 213.?.?.?

19. 6. 2003
Naděje pro Palestinu? Kolikátá už?
“Abdel Aziz Al-Rantisi, předák organizace Hamás, v rozhovoru pro čtvrteční Ha’aretz ujistil, že Palestinci nezačnou občanskou válku, ať se děje cokoliv.

Řekl, že boj bude ukončen, když Izrael zásadně změní svou politiku. Na otázku na řešení situace odpověděl, že jestli se Izrael stáhne na hranice z 4. června 1967 a vznikne samostatný palestinský stát, boj bude zastaven. Během rozhovoru poukázal na pokračování odporu proti okupaci, ale nepopřel možnost pokračování hovorů o příměří za určitých podmínek. Dodal, že i když Abu Mazen (ministerský předseda Mahmud Abbas) neuspěje ve snaze dosáhnout příměří, nenastane stav, aby došlo k občanské válce. Potvrdil, že jeho hnutí studuje egyptské návrhy k uklidnění situace v otázce příměří.”


Další představitel Ismail Haniji prohlasil, že pokud izraelská armáda přestane vraždit palestinské civilisty, upustí se také od útoků na izraelské civilisty.

15179

20.06.2003 12:04

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

RE: Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

malvarika 213.?.?.?

Pane Peleska,
Vase postrehy jsou velice spravne. Jste dobre informovany a nenechte se od nikoho odradit. Vase prispevky je radost cist.

15227

20.06.2003 12:08

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

RE: Americká média slepá rika znalec Peleska

malvarika 213.?.?.?

To jsou velmi caste praktiky. Prispevek se napadne, zesmesni, ale zadny argument neni uveden, v "nejlepsim" pripade se nazor prekrouti anebo pouzije demagogie.
Vase prispevky jsou opravdu na urovni, diky za ne

15228

20.06.2003 12:10

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

RE: Americká média slepá rika znalec Peleska

malvarika 213.?.?.?

Vase prispevky jsou opravdu na urovni, diky za ne
To je adresovane samozrejme panu Peleskovi..

15229

20.06.2003 12:12

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

malvarika 213.?.?.?

Je to nesporné: Spojené státy mají pozoruhodné vojenské a technické schopnosti. Porazily Irák za krátkou dobu a za levnou cenu. Avšak znamená to, že ti, kdo byli proti válce, se mýlili? Způsobuje rychlé vítězství, že ta válka byla spravedlivější? Budou Iráčané nyní svobodnější než dříve a bude svět lepším místem? Nahore to je citace z redakčního komentáře listu Haaretz.

“Historie je ovšem plná příkladů válek, které skončily lehkým, rychlým vítězstvím, které zaslepilo vítěze a vedlo pak k dlouhodobým katastrofám. Například po izraelské šestidenní válce v roce 1967 proběhla Izraelem vlna oslav; o 36 let později je stále prolévána krev vítězů i poražených z této války. Spojené státy šly do války, protože nebezpečí Saddáma Husajna ohrožovalo svět. Dosud se však nenašlo nic, co by toto tvrzení dokládalo - žádné zbraně hromadného ničení. Možná ještě budou nalezeny a možná, že by je zbrojní inspektoři nalezli i bez války. Ale není možno ignorovat skutečnost, že Irák takové zbraně ve válce nepoužil, ani když už bylo vedení iráckého státu v úzkých, jak mnozí předpovídali. Druhého cíle války, "osvobození Iráku" také dosud nebylo dosaženo. Byl svržen despotický režim, ale nikdo neví, zda nový režim také nebude tyranií, možná ještě horší. Saddám nebyl Hitler ani Stalin, navzdory tomu, co si myslí Donald Rumsfeld. Saddam Husajn byl brutální diktátor, i když je na světě mnoho podobných diktátorů. Po osvobození od Saddámova útlaku hrozí nebezpečí, že se Irák ocitne pod fundamentalistickým šiitským režimem. Není vyloučeno, že země, který nebyla centrem mezinárodního terorismu, se jí stane.”

15230

20.06.2003 12:14

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

malvarika 213.?.?.?

Americký generál je žalován v Belgii kvůli intervenci v Iráku
BRUSEL 14. května (zpravodajka ČTK) - Trestní oznámení na vrchního velitele amerických ozbrojených sil ve válce proti Iráku generála Tommyho Frankse podala v Belgii skupina Iráčanů. Využila tak kontroverzního zákona této země o univerzální působnosti, který dovoluje soudit v Belgii zločiny proti lidskosti, spáchané kýmkoliv kdekoliv. Trestní oznámení na Frankse dnes v Bruselu podal u nejvyššího státního zastupitelství belgický advokát Jan Fermon.

"Nejde o žádnou symbolickou akci. Mí klienti chtějí nezávislé vyšetřování toho, co se stalo," řekl dnes novinářům Fermon. Jeho klienti jsou buď osoby zraněné ve válce, nebo pozůstalí po civilních válečných obětech. Fermon prohlásil, že obvinění proti Franksovi se týkají amerického bombardování oblastí s civilním obyvatelstvem, neschopnosti zastavit rabování a střelby jednotek USA po příchodu do Bagdádu.

15231

20.06.2003 12:15

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

Americká média jsou k Bushově skutečným plánům hluchá a slepá

malvarika 213.?.?.?

28. 5. 2003
Amnesty International: Utrpení, o něž se nikdo nezajímá
Lidé po celém světě žijí v daleko větší nejistotě než kdykoliv od ukončení studené války, konstatovala Irene Khan, generální tajemnice Amnesty International ve středu při tiskové konferenci, kde byla zveřejněna nejnovější výroční zpráva této organizace o celosvětovém porušování lidských práv.

" Vlády po celém světě vydávají miliardy na posilování bezpečnosti státu a na takzvaný "boj proti terorismu", avšak pro miliony lidí jsou daleko vážnějším problémem zkorumpované a neefektivní systémy policie a justice, brutální útlak politického disentu, vážná diskriminace a sociální nerovnost: extrémní chudoba a šíření vyléčitelných nemocí."Vedla se válka proti Iráku, protože se podezřívalo, že tam existují zbraně hromadného ničení. Nikdo nic však neudělal proti dobře zdokumentovanému proudu zbraní, které živí vojenské konflikty a způsobují brutální porušování lidských práv v mnoha zemích světa." Více než půldruhého roku po ukončení války v Afghánistánu čelí podle organizace Amnesty International miliony Afghánců nejisté a nebezpečné budoucnosti. "Existuje skutečné riziko, že v Iráku vznikne tatáž situace jako v Afghánistánu, pokud nebudou vlády naslouchat požadavkům iráckých občanů na zavedení zákonnosti a pořádku a na plné respektování lidských práv." V době, kdy ve světě existuje silný pocit nejistoty, vlády se rozhodly ignorovat a oslabit kolektivní systém mezinárodní bezpečnosti, jímž je mezinárodní právo. Spojené státy sice tvrdí, že chtějí přinést obětem v Iráku spravedlnost, avšak aktivně usilují o ochromení Mezinárodního soudního dvora, mechanismu pro univerzální spravedlnost. Takzvaná "válka proti terorismu" zdaleka neučinila podle mínění Amnesty International svět bezpečnějším. Naopak ho učinila víc nebezpečným, tím, že omezila lidská práva, ochromila mezinárodní právo a umožnila vládám, aby se začaly skrývat před kontrolou veřejnosti. Válka proti terorismu prohloubila rozpory mezi lidmi různého původu a různé náboženské víry a zasela sémě nových budoucích konfliktů. Celkovým dopadem toho všechno je skutečný strach - a jeho obětmi jsou bohatí i chudí lidé. "Je důležité, abychom se postavili proti manipulaci strachem. Musíme zpochybňovat úzké zaměření bezpečnostní agendy států. Definice bezpečnosti musí být rozšířena, aby zahrnovala i bezpečnost jednotlivých lidí, nikoliv jen států. To znamená respektování lidských práv. To znamená, že je nutno uznat, že proti nejistotě a násilí je nejúčinnější zasahovat vytvořením efektivních, demokratické kontrole otevřených států, které dodržují a neporušují lidská práva," podtrhla generální tajemnice Amnesty International.
15232

20.06.2003 12:18

Co se děje v Americe?

Co se děje v Americe?

malvarika 213.?.?.?

“Koaliční spojenci" ještě možná zjistí, že budou s ponížením vyhnáni z Iráku a veřejné mínění bude litovat, že jsme se pokusili "budovat v Iráku demokracii".Připomeňme si však, proč tomu bylo, že jsme byli ochotni podílet se na likvidaci starého světového pořádku, který existoval po dobu padesáti let. OSN, EU a NATO byly zlikvidovány jako mezinárodní síly jednoty. A jen v důsledku víry, že je nutno jednostranné vojenské akce k neutralizaci údajné hrozby od iráckých zbraní hromadného ničení. Nikdy se nepředpokládalo, že je cílem buď George Bushe anebo Tonyho Blaira svrhnout Saddáma Husajna. Jediné, čeho chtěli dosáhnout, bylo odzbrojení - nic víc, nic míň. Taková byla hrozba mezinárodní bezpečnosti, a zejména i naší vlastní bezpečnosti od tohoto tyrana, že jsme nemohli počkat ani několik dalších týdnů, aby byly dokončeny inspekce.Je nesmírně naléhavé znovu zkoumat původní důvody tohoto konfliktu a skutečnou zkouškou odvahy politiků bude, jestliže budou ochotni odpovídat na otázky, na které pánové Blair a Bush nebudou nikdy schopni nalézt odpověď.Výbor pro zahraniční styky britské Dolní sněmovny má povinnost začít tuto záležitost vyšetřovat. Po několika dramatických oznámeních, o nichž se ukázalo, že jsou naprosto falešné, zveřejnil včera list New York Times tvrzení amerického vojenského týmu, že jeden irácký vědec, který prohlašuje, že pracoval pro irácký program chemických zbraní déle než deset let, říká, že Irák zničil své chemické a biologické zbraně teprve čtyři dny před začátkem války. List také tvrdil, že podle tohoto vědce byly některé smrtící zbraně zlikvidovány už v polovině devadesátých let a některé byly odeslány do Sýrie. Prý měl irácký režim také styky s al Qaedou. Avšak mají-li být tyto zprávy důvěryhodné, Američané budou muset tohoto vědce předat jurisdikci OSN. Nedoložená tvrzení americké armády jen povzbudí podezření, že jsou Američané stále zoufalejší a házejí Kongresu drobty, aby zabránili kontroverzi, pokud se nenajdou skutečně spolehlivé důkazy. Jestliže nyní začnou Británie a USA tvrdit, že cílem války bylo svržení Saddáma Husajna a že původní válečné cíle byly překonány událostmi, mezinárodní mínění jim už nikdy nebude důvěřovat.15233

20.06.2003 12:20

Co se děje v Americe?

Co se děje v Americe?

malvarika 213.?.?.?

21. 5. 2003
Irák: Lze posuzovat morálku našich činů až jejich konečnými důsledky?
“Když ospravedlňovali svou válku proti Iráku, Bushova vláda a její stoupenci argumentovali, že Spojené státy ohrožují irácké zbraně hromadného ničení a jeho styky s al Kajdou. Avšak dosud americké ani britské jednotky nenašly žádné důkazy o programu biologických, chemických či jaderných zbraní a jen minimální důkazy o stycích s al Kajdou. Posiluje to argumenty kritiků americké vlády, že bylo možno Saddámův režim zadržet, aniž by došlo k útoku na Irák. Zdá se tedy, že americká vláda učinila chybu, když argumentovala, že je nutno jít do války. Bush zřejmě lhal veřejnosti ohledně nebezpečí, které zosobňoval Irák. A od ukončení války americká vláda změnila svou argumentaci. Teď už nehovoří o tom, že by Spojené státy zlikvidovaly hrozbu zbraní hromadného ničení - zlikvidovaly odporný režim. Jenže lze posuzovat morálku našich činů prostě až jejich konečnými důsledky? Není to heslo Účel světí prostředky? ptá se v americkém měsíčníku Prospect John B. Judis.”

15234

20.06.2003 12:22

Co se děje v Americe?

Co se děje v Americe?

malvarika 213.?.?.?

Neuvěřitelná demagogie prezidentů a vládních představitelů
Zdeněk Štancl
"Válka je vždycky špatná, krutá a špinavá. Je-li zbytečná, je to o to horší. Myslím, že válka v Iráku zbytečná byla. Irák bezprostředně nikoho neohrožoval. V opravdové demokracii pro lidi by mělo jít o lidi a život by měl být to nejcennější. V západním typu demokracie zřejmě lidé na prvním místě nejsou. V opravdové demokracii by lež neměla mít své místo. Ve jménu osvobození, pomoci a Boha jsme svědky nových křižáckých tažení. Ale ono nejde o osvobozování, nejde o spravedlnost, jde o agresi, o ropu, o peníze, o vlastní hospodářskou prosperitu. Jsme svědky lhaní ze strany pánů Bushe, Blaira a jim podobných. Tedy i politika je špinavá. Musí to tak být?

Česká vláda neví, kam fouká vítr. Tak její stanovisko je pro jistotu přesně uprostřed mezi postojem USA a Velké Británie na straně jedné a Německa, Francie a Ruska na straně druhé. A když je slyšet cinkot amerických dolarů, sympatie se přiklánějí na stranu USA. Takový postoj nahrává komunistům a to je samozřejmě smutné. I spojenec USA má přece právo projevit svůj názor a nesouhlasit s názorem toho silnějšího a bohatšího. Podle pana Tvrdíka bylo odsouzení hodné, když Iráčané v civilu bojovali. Odsouzení hodné zřejmě není, když USA v rozporu s mezinárodním právem a bez pověření Radou bezpečnosti napadly cizí zemi. Přece se nedohodlo – tady postavíme armádu my, tady vy a uvidíme, kdo z koho. Iráčané o válku nestáli a mají právo bránit se ve vlastní zemi všemi prostředky. Samozřejmě jsem dalek toho, abych obhajoval Saddáma Husajna. Je zřejmě zodpovědný za smrt stovek, možná tisíců osob vlastní země. Připadá mi ale poněkud podivná varianta osvobození, při níž spojenci zabijí možná srovnatelný počet obyvatel. Myslím, že to, jaký režim bude panovat v Iráku, je vnitřní věcí Iráčanů. Američanům také nikdo nediktuje, jaký mají mít režim a jak smí být vyzbrojeni. Na straně USA mi chybí moudrost a pokora. Schopnost pochopit jinou mentalitu, přiznat jí právo na existenci."

15235

20.06.2003 12:43

Co se děje v Americe?

RE: Co se děje v Americe?

malvarika 213.?.?.?

K výše uveřejněnému příspěvku z 20.6.03 12.18 patří níže uveřejněný začátek, je to citace Michaela Brauna z deniku Indenpedent:

OSN, EU a NATO byly zlikvidovány jako mezinárodní síly jednoty
Tak to všechno skončilo. Zdá se, že už je potřeba jen znovu připojit vodu a elektřinu, oprášit pár volebních uren anebo dovézt do Iráku pár volebních strojků z Floridy. Demokracie západního stylu se pak prý rozšíří po celém Blízkém východě jako nákaza.
Do vysílání Sky News se vrátily reklamy. Irák - to jsou teď včerejší zprávy, které už všechny lidi nudí - až na pár těch nepohodlných rebelujících labouristických poslanců, kteří kladou nepříjemné otázky o zbraních hromadného ničení.
Mezinárodní právo a britská a americká věrohodnost mohou být obnoveny pouze v tom případě, budou-li nalezeny zbraně hromadného ničení, argumentoval v deníku Independent Michael Brown:
“Koaliční spojenci" ještě možná zjistí, že budou s ponížením vyhnáni z Iráku a veřejné mínění bude litovat, že jsme se pokusili "budovat v Iráku demokracii"…. atd výše..

15239

23.06.2003 21:43

Amerika žongluje s mezinárodními právy

Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

USA vyvíjejí nátlak na balkánské a východoevropské země“Spojené státy vydírají země na Balkáně a ve střední a východní Evropě, aby do 1. července s nimi uzavřely bilaterální dohody, jimiž se mají zavázat, že odmítnou vydávat Američany, podezřelé z válečných zločinů, MEZINARODNIMU TRESTNIMU SOUDNIMU DVORU.
Spojené státy zahájily brutální diplomacii vůči východoevropským státům, v jejímž důsledku vznikl nový konflikt mezi Evropskou unií a Amerikou. Americká vláda vyhrožuje, že zruší pomoc pro balkánské země v hodnotě desítek milionů dolarů, pokud se do konce června nezavážou prostřednictvím bilaterálních dohod s USA, že budou ignorovat mezinárodní trestní soudní dvůr a odmítnou mu vydávat americké občany. Americký nátlak dosud nemá příliš jasné výsledky. Vyvolává trpkost a cynismus v zastrašovaných zemích, zejména v následnických státech bývalé Jugoslávie, na jejichž území došlo k nejhorším válečným zločinům v Evropě od doby nacismu. Všechny republiky bývalé Jugoslávie jsou pod intenzivním tlakem, i od Američanů, aby spolupracovaly s tribunálem pro válečné zločiny pro bývalou Jugoslávii, který zasedá v Haagu. Americká organizace na obranu lidských práv Human Rights Watch ve Washingtonu označila americkou politiku vůči Jugoslávii za "otevřené pokrytectví". Pod pohrůžkou, že jí Spojené státy odeberou hospodářskou pomoc ve výši 73 milionů dolarů, podepsala rezignovaně minulý týden Bosna s Amerikou dohodu o tom, že nebude vydávat Američany mezinárodnímu trestnímu soudnímu dvoru. Slovinsko naopak odmítlo americký nátlak a vyjednávání se Spojenými státy přerušilo. Bývalé jugoslávské republiky jsou pod nejintenzivnějším tlakem Spojených států v této věci, protože v Bosně a v Kosovu jsou rozmístěny americké jednotky. Tím, že Slovinsko se odmítlo podrobit americkému nátlaku, zřejmě přišlo o 4 milionu dolarů americké pomoci. Nyní vyvíjejí Spojené státy nátlak na Chorvatsko, Srbsko a Makedonii, aby se připojily k dalším 39 zemím světa, které USA donutily uzavřít s nimi bilaterální dohody, v jejichž rámci je pro americké občany zaručena imunita před stíháním za válečné zločiny. Chorvatsko se dosud nerozhodlo a odmítá přijmout to, co chorvatský premiér Ivica Račan označil za "ultimátum". Americký velvyslanec v Záhřebu otiskl minulý týden v tamějším tisku dopis, v němž varuje, že Chorvatsko přijde o 19 milionů dolarů americké vojenské pomoci, pokud nekapituluje do 1. července.Washington ostře odmítá podrobit se mezinárodnímu trestnímu soudnímu dvoru a namítá, že američtí občané, podezřelí z válečných zločinů, se stanou jeho neférovými obětmi z politických důvodů. Stoupenci soudního dvora tuto americkou kritiku nepřijímají a poukazují na to, že byly vypracovány záruky, aby se něco takového u soudu nemohlo dít. "Spojené státy právem naléhají na to, aby bývalé jugoslávské republiky plně spolupracovaly s tribunálem v Haagu. Nemohou však zároveň na tytéž státy vyvíjet nátlak, aby poskytly americkým občanům imunitu vůči stíhání u mezinárodního trestního soudního dvora," konstatovala Human Rights Watch.Evropská unie rozeslala dopisy všem zemím v tomto regionu

Kráceno
(Editor)

15380

23.06.2003 21:47

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

DOKONCENI CLANKU: USA vyvijeji natlak na balkanske a vychodoevropske zeme:

"Evropská unie rozeslala dopisy všem zemím v tomto regionu a doporučila jim, aby odmítly americký nátlak. Varovala je, že pokud se americkému nátlaku podrobí, poškodí to jejich ambice stát se členy Evropské unie. Předpokládá se, že osm středoevropských zemí, které mají vstoupit do EU příští rok, odmítne americký nátlak v této věci, avšak Spojené státy usilují o to, aby zejména Polsko uzavřelo s nimi do 1. července bilaterální dohodu.”

15382

25.06.2003 00:17

Amerika žongluje s mezinárodními právy

Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Výňatek z Babylonské věže:
„Chyba je politickou doktrínou a správnost rouháním. Jinaký je dnes opačný, odlišný je nepřítelem. Demokracie je jednohlas poslušnosti. Svoboda je svobodou volby způsobu, jak zakrýt naši odlišnost. Mír je pasivním podvolením. A válka je pedagogická metoda vyučování zeměpisu. Tak, jako dříve je i dnes prostředkem válka, lež, manipulace a smrt. Moc opakuje dějiny a snaží se nás přesvědčit, že tentokrát to bude lepší. Hle, projekt globalizace: vystavět z planety novou Babylónskou věž. V každém smyslu. Uniformní v myšlení, v kultuře, ve vzoru. Uniformována tím, komu sice schází rozum, ale disponuje násilím. Boj proti odlišnosti je stále v módě. Konečně není žádný rozdíl mezi válečnými katapulty římského císařství a inteligentmími bombami presidenta Bushe. Technologický pokrok funguje dnes jako nový kaplan okupačních jednotek (přemaluje dobrotou to, co nepřestává být zločinem na dálku) a scénograf představení („bombardéry se v televizi přemění v oslnivý zábavný ohňostroj,“ praví CNN). Kde schází důvody, rostou dogmata. První dogma obhajuje cíl, deformuje jej a mění v osud. V některých momentech moderních dějin legalita nahrazuje legitimitu a je-li legalita porušena těmi nahoře, je třeba přizpůsobit zákony. Je-li porušena těmi dole - zákon se aplikuje … aby potrestal jeho nedodržení. V moderní Babylonské věži je jedna společnost nadřazená jestliže si podrobí jinou, ne jestliže se pyšní vědeckymi, kulturními, uměleckými pokroky, lepšími podmínkami života, lepším soužitím. „

15431

25.06.2003 17:44

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Pane Roberte,

to jste moc hezky napsal:
"V podstate ve vyvoji mysleni cloveka se nic nezmenilo,jen prostredky k zabijeni a opodstatneni zlocinu se zdokonalily.Takze ,nejaky mezinarodni soud ,kde by Americani a nebo zide skoncili na lavici obzalovanych neprichazi v uvahu,tak daleko demokraticky zase nejsme na tomto svete.Lide jez si nevazi daru zivota a berou zivot jinym muzou zpusobit ,ze jednoho dne cela planeta bude zbavena zivota ,jednou a pro vzdy,tak jak se obava Britsky profesor Hopkins ve svem pojednani o vesmiru.
Valka v Iraku neni jen hrozbou pro Iiracany ,ale pro cely svet,coz si mnoho lidi neuvedomuje ,ze zeme je malym mistem na dobrodruzstvi bohacu po jeste vetsim bohatsvi."

15456

25.06.2003 17:46

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Pane Quack, souhlasim s Vami

15457

25.06.2003 17:47

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Spoustě lidi to jeste nedoslo.
Pomalimy krucky a ustupky si nakonec upleteme svoji vlastni opratku!!
Az to prijde bude pozde se ptat, kdy, kde a jak se to stalo!

Je to presne tak!!!

15458

25.06.2003 17:49

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Takze ,ctenari,je uplne jedno ,kdo ma pravdu a kdo ne,je jedno ,kdo je zlocinec a kdo je obet ,penize a moc-vliv formuluje tak zvanou spravedlnost a rovnez tak i prava a rovnez i vysledky demokratickeho rozhodnuti.Byrokrati v ramci sveho tepleho kresla zahodi vsechno i to ,co odhlasovali,kdyz hrozi ,ze by nekde na ne cekala "lopata" vymenou za teploucke misto.Takze poplatni politici,historici a cely ten byrokraticky system vubec nestoji o nejakou svetovou spravedlnost a svet se bude potacet od jedne valky ke druhe a bude jedno jestli valka je spravedliva a nebo ,jake dukazy jsou k jeji vyvolani,politici lzou svym vlastnim lidem,jak i celosvetove a "korytarum" nezalezim na nicem jinem ,nez na jejich kresle v teplem a dobre placenem miste a tak to je a volic je prilis liny premyslet a menit tyto lidi a oni to dobre vedi,takz e jsme tam ,kde jsme a krveroliti nevinnych nijak nerusi poklidny "spanek" materialistickych sobcu!!!!!!

I tohle je vyborny postreh, souhlasim!!!!

15459

25.06.2003 17:56

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Přátelské upozornění

malvarika 213.?.?.?

Tady to sami vidite, tahle diskuze neni zadna nevinna hra, to jsou fasisti, kteri diky internetove anonymite se beztrestne k nemu hlasi, co nam prinesla svoboda slova, aby spodina mohla hulakat nazory, ktere jsou normalne TRESTNE!!! Trestne je i vyhrozovani. Ted jsem zvedava, co ti ostatni na tohle????? Ovsem to je bohapuste kecani, ale zdaleka ne nevinne!

15460

25.06.2003 20:13

Amerika žongluje s mezinárodními právy

RE: Amerika žongluje s mezinárodními právy

malvarika 213.?.?.?

Ale ostatni se k nim pridaji.

Matejovi: Co je to za nahle prohlednuti?

15468

28.06.2003 19:44

Bajka o tom, jak Bůh rozděloval

Bajka o tom, jak Bůh rozděloval

malvarika 213.?.?.?

"Ty jsi muž, jediná myslící bytost na zemi, která bude ovládat jiné bytosti. Budeš zemi vládnout ..."

Tohle je na tom bohuzel nejpravdivejsi...

15607

29.06.2003 14:18

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

RE: Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

Nechápu, proč autorovi tykáte, to je důkaz o vaši úrovni, kdo má jiný názor, může se mu tykat na jeho znevážení?

Článek je výborný, dodávam:
Opakuji-li sdelovaci prostredky jen neustale tytez manipulativni ci konvencni a otrepane názory, nestimuluje-li nikdo spolecnost k samostatnemu mysleni, je tezko se ohanet demokratickym mandatem lidi, pokud jim nebyly predlozeny k uvaze vsechny mozne alternativy. Korektivem obrovske moci politiku muze byt prave jen role, jak to uvedli americti klasikove "vzdorneho a anarchickeho tisku".
Je totiz nesporne, ze Spojene staty sice pestuji demokracii na svem vlastnim uzemi, avsak tam, kde je to pro ne podnikatelsky, vojensky a politicky vyhodne, nevahaji podporovat na ukor mistnich lidi diktatorske rezimy, ktere casto udrzuji mistni obyvatelstvo v chudobe a v otroctvi. To pak budi vuci Spojenym statum nenavist a vyvolava cinnost nejruznejsich extremistu. Kritika Spojenych statu je hlavne odporem k tomu, ze vetsinove ceske sdelovaci prostredky, zejmena televize, lezou od 11. zari neuveritelnym zpusobem americke vlade kamsi, je bezne publikovana v autoritativnich a serioznich sdelovacich prostredcich v rade zemi sveta. Jina vec je, ze ceske sdelovaci prostredky tuto mezinarodni diskusi potlacuji, anebo se tvari, ze neexistuje.
Cesti televizni koncesionari mají pravo jen platit: o tom, jake informace vam CT potlaci, rozhodnou jeji zamestnanci, kteri se nikomu nezodpovidaji. Srovnavali-jsme behem letosni "valky proti terorismu" zpusob, jak o ni informovaly ceske a britske televize - pro ceske televize bylo toto srovnani zdrcujici. Ceske televize nekriticky sirily propagandu Pentagonu. Novinar, hodny te charakteristiky, vsak nikdy nemuze propadnout lichoceni mocnym. Musi vzdycky stat na strane slabych a utlacovanych. Musi byt vzdycky nezavislym korektivem moci politiku.
Zpusob, jimz informuje o "valce proti terorismu" od 11. zari vetsina ceskych sdelovacich prostredku, je hrube propagandisticka - jakoby se domnivaly, ze je jejich povinnost usluzne pochlebovat mocnym – KDYSI SOVETSKEMU SVAZU, NYNI SPOJENYM STATUM. Snad neni tedy divu, ze propaganda ceskych medii vyvolava v lidech nekdy i neumelou protireakci.“

15626

01.07.2003 10:53

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

RE: Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

Presne tak, pane Jansky. Nehlede ten prispevek, ke kteremu jsem poznamku o tykani napsala, byl nepratelsky vuci autorovu clanku. Pri tykani se take da take lehko osocovat a i nadavat, take se mi to tu vicekrat stalo.
Pri te prilezitosti,vase prispevky se mi velmi libi, jsou vecne a logicke.

15715

01.07.2003 10:59

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

RE: Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

Pane Jansky, naprosto s vami souhlasim, tady kdokoliv ma jiny nazor, tak je hned hloupy a nevzdelany. Kde je dukaz, ze oni jsou ti chytri a vzdelani? Me zrovna tak jejich prispevky pripadaji hrozne hloupe. Zadne argumenty, jen co vykoukali z americke propragandy v televizi. Jsou emigranti, kteri si zachovali rozum a logikum, jim nenavist zatmela mozek, jsou to presne prave oni, co zaspali dobu...

15717

01.07.2003 11:03

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

RE: To je teď nějaká móda na Zvědavci

malvarika 213.?.?.?

Uz jste se tady podruhe priznal, ze mate senilni sklerozu a ted Alzheimer, a to nas tady s tim musite porad unavovat a druhe napadat, jak jsou hloupi a vy chytri? Mate snad na to nejaky patent, ktery vam byl uznany? Chytri lide tyto argumenty vubec nepouzivaji, TI JENOM ARGUMENTUJI!!!!

15718

01.07.2003 11:07

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

"Po praktických zkušenostech s demokraciií strategických bombardérů, po afghánském a iráckém válečném dobrodružství si už jen 19,8% Čechů přeje politickou spolupráci se Spojenými státy a pouze 18,2% spolupráci ekonomickou. Čísla vyplývají z nejnovější studie Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd. Tatam je představa o Americe jako o "kolébce demokracie". Politika vojenské převahy a preventivní války zastínila vše. Polovina respondentů si dnes přeje úzkou ekonomickou i politickou spolupráci s Německem. "

15719

01.07.2003 11:09

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

Uryvek
“V poslední době je každý, kdo kritizuje činy americké vlády, obviňován z antiamerikanismu. Postupně se antiamerikanismus povyšuje do kategorie ideologie. Tento termín se stále častěji využívá k diskreditaci kritických názorů.

Nemáš nás rád – to znamená, že nás nenávidíš. Když nejsi dobrý, tak jsi zlý. Když nejsi s námi, tak jsi s teroristy. Mýlí se ten, kdo se posmívá této post-zářijové rétorice a považuje ji za hloupou či domýšlivou.
VE SKUTECNOSTI JE TO MAZANY TAH K OSPRAVEDLNENI NEBEZPECNYCH A FATALNICH VALEK.”

15720

01.07.2003 11:13

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

malvarika 213.?.?.?

Spojené statyv Afganistanu, jen horce tezce udrzuji loutkovou vladu. Kdyz afganskemu lidu hazeli na hlavu bomby, tak jim z humannosti take nejaky ten balicek s potravinami hodily, ale presto si to ti chudaci neuzili, protoze jich vcetne deti bylo zabito vice, nez bylo obeti v NY. Dnes jsou ponechany napospas bide. Ovsem na vsechny plati jiny metr… Cim chudsi, tim jeho zivot ma mensi cenu. Irak byl vyzbrojovany cela leta USA (nejenom) a pak prisla ta prava doba se ho obavat, ovsem aby nenapadl Izrael, kazdy vi, ze USA by nenapadl. A zase platil cenu nejvyssi iracky lid, vycerpany sankcemi i krutym diktarorem. Ze Palestinci jsou vrazdeni na svem uzemi jako ovce, to take USA tak nevzrusuje, vzdyt Izrael patri k demokratickemu svobodnemu svetu, tak at si zabiji, vzdyt vsichni jsou stejne teroristi I se vsemi civilisty.
Dnes je svet jiny a bud jsi s Amerikou anebo zahynes... silena politika Bushe je nebezpecna, uvrhne svet do doby temna. JE TO TA NEJHORSI TOTALITA A JE S PODIVEM, ZE NEKTERI EMIGRANTI, KTERI PRED JINOU TOTALITIOU UTIKALI, TOTALITA, KTERA DIKTUJE CELEMU SVETU A ZASTRASUJE HO DESIVYMI VALKAMI, JIM VUBEC NEVADI....

15722

02.07.2003 14:04

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Díky za tento článek, který tak věrně popisuje situaci, o které je veřejnost tak málo informovaná, ovšem, kteří mají o tento 55 let se vlekoucí problém zájem, ti si informace najdou, problémem je početná společnost sionistů, kteří ustavičně mlží a lžou o důvodech palestinského terorismu a přitom maskují děsivou teroristickou politiku Izraele, namířenou na všechny Palestince. Dělají z Izraele oběť přes ohromnou armádu, která bez jakéhokoli slitování vraždí a ničí celou palestinskou infrastrukturu. Ve jménu boje proti terorismu, lidé přišli o svá obydlí a bydlí ve stanech s rodinami v hrozných podmínkách, bez vody a bez jakýkoliv služeb. Tyto činy se dají opravdu srovnat s tím, co dělal Hitler. Nejhorší je, že touto politikou škodí všem židům, i když z nich jsou někteří zásadně proti této politice. Dnes se ale nikde nepočítá ani se světovým veřejným míněním, svět je ovládán násil9m a falšováním všech důvodů k němu.

15764

02.07.2003 14:05

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Šaron: Budeme dál stavět osady
“Izraelský premiér Ariel Šaron v neděli potvrdil, že Izrael může pokračovat ve výstavbě židovských osad na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy. A to přesto, že zmrazení výstavby mělo být jedním z bodů "cestovního plánu" pro mír na Blízkém východě, který Izrael po tlaku USA přijal. Výstavba může podle Šarona v klidu pokračovat. "Výstavba osad není součástí cestovní mapy, je to můj osobní závazek," řekl Šaron podle izraelské televizní stanice Channel 1.
Den předtím Izrael velkopansky odmítl i kritiku "čtyřky" (OSN, EU, Rusko a USA) odsuzující násilné akce židovských bezpečnostních sil, při nichž zahynuli i palestinští civilisté.”

15765

03.07.2003 00:25

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

"Poslanec Knesetu Žamál Zaháliqa (Seskupení) potvrdil, že Šaronova vláda klame světovou veřejnost s likvidací nelegálních kolonií postavených bez povolení na okupovaných územích . Prohlásil to při účasti na rozhovorech o hlasování vyjádření nedůvěry vládě. Izraelská vláda oznámila odstranění osad, ve skutečnosti se jedná jen o 15 míst, z toho 11 je neobývaných a 4 další jsou obývány jednou nebo dvěma rodinami. Tyto osady izraelská vláda plánovala zrušit v každém případě a toto rozhodnutí nemá nic společného s mírovým procesem a ani s „Cestovní mapou“, protože je pokládá za nepovolené a mimo kolonizační plán. Před světem tak předstírá dobrou vůli a angažování se pro mírový plán, zatímco pokračuje v politice okupace a ujařmování.
Na summitu v Aqaba Šaron prohlásil, že jsou zákonným státem, Izrael takový stát jen předstírá, a to nejen před mezinárodními zákony a dohodami, ale i před vlastními zákony, podle skutečnosti, že existuje více jak 100 pozemků s nelegálními osadami. V stejné době, kdy se konalo vrcholné setkání v Aqabě, řekl v Knesetu zástupce ministra bezpečnosti Izraele, Zaif Bojim, že se nyní pracuje na legalizaci těchto osad a odmítl mluvit o podrobnostech s tím, že nechce ztrapnit Šarona při jednání v Aqabě, aby tak měl možnost k manévrování. Zaháliqa k tomu dodal, že je takto zřejmé, jak Izrael podvádí světovou veřejnost. Ve svém proslovu se obrátil na izraelskou vládu: “Pokud chcete opravdu mír a ukončení krvavého boje, tak musíte především zlikvidovat všechny osady a zajistit, aby až do posledního koloniálního osadníka všichni opustili okupovaná území, jinak jde o podvádění místní i světové veřejnosti a dokazuje to skutečné záměry v pokračování okupace a ovládání půdy.“ Dále pokračoval:“ Šaron se nezměnil a pokračuje ve stejné staré politice. Hraje stejnou roli jako Šimon Peres v předešlé vládě, ta se zakládá na řečech o míru a politickém kapitálu, které používá jako zástěrku pro provádění brutální okupace na milionech Palestinců . "

15783

03.07.2003 00:27

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Pokracovani:
"Jásir Abd Rabu, ministr pro záležitosti kabinetu, se vyjádřil k oznámení o odstranění nepovolených kolonií, že to je „představení za účelem bludu a klamu“. Předčasem vojenský zdroj oznámil, že začala likvidace několika osadních míst na Západním břehu, v rámci plnění „Cestovní mapy“.
Abd Rabu dodal, že co je potřeba vidět je to, že Izrael zboural dalších 13 domů v Bejt Hanún, dále pokračuje v přepadávání, raziích, obklíčení a bourání domů. Podle reportérky listu, Ilfat Hadád, řekl: “Realitou je devastace, kterou provádí na okupovaných územích izraelská vláda, zatímco odstranění několika prázdných osadních domů provází legalizování desítek nových kolonií. To dokazuje cíle této vlády, která se snaží zničit mírový proces.“
Na druhé straně Rada izraelských kolonií oznámila, že kvůli rozebírání osad na palestinských okupovaných územích vstoupí do boje, a že extrémní skupiny pod názvem „Mladíci vrchovin“ budou hybnou silou této bitvy a každou osadu, která bude zrušena opětně postaví. Vedení této rady uspořádalo tiskovou konferenci v Jerusalémě, na protest seznamu několika osad k likvidaci, předaný izraelskou armádou. Liebermann, předseda této rady tvrdil: “Začal boj na obranu „izraelské půdy“ a “Mladící vrchovin“ jsou pouze počátkem, bude následovat bitva desítek tisíc občanů po celé zemi, kvůli vytrvání na půdě.“
Předseda spolku „Guš Ecion“, Šaúl Goldenstein vyzval, aby byl zahájen zápas zákonným způsobem, řekl: „Mladíci vrchovin“ je to nejlepší, co máme, zatímco tvrdý boj nám poškodí pověst.“ Napadl premiéra Šarona, že nesplnil slib, že nebude smlouvat s tzv. terorismem.
Zástupce ministra, Cvi Hendel, osadník ze strany „Nacionální svaz“ vyzval k podpoře osad, a aby každý, kterému tepe sionismus v srdci, přispěchal na pomoc na Západní břeh a do pásma Gazy, aby je mohli udržet.
Ministr bezpečnosti Šaul Mofaz se setkal s představiteli osadníků, aby je uklidnil a požádal je, aby nedělali velké potíže při stěhování osad, protože jsou hlavně zaměstnáni bojem proti tzv. terorismu. Ti sice potvrdili, že nemají záměr klást odpor armádě, ale upozornili, že kolonie po rozebrání znova postaví.
Nejdříve byly odstraněny prázdné karavany a prázdná neobydlená místa s jedním nebo dvěma domy. Někteří osadníci přebývají v koloniích jen přes den a na noc odjíždějí do svých domovů. Obyvatelé kolonií „Amúna“ a „Ofara“ zastoupili cestu buldozerům, musely být proto přivolány vojenské posily. Předseda strany Mifdál a ministr osadnictví Ivi Ijtam vyzval osadníky k odporu demokratickým, nikoli tvrdým způsobem a zabránění střetům s bezpečnostními silami.
Několik rabínů vydalo letáky, že nesouhlasí s mírovým procesem a výsledky v Aqaba."15784

03.07.2003 00:28

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

“Silně věřící žíd není sionista, ale naopak. Ortodoxní považují vznik Izraele za opovážlivost vůči Boží vůli, který jim nedal pokyn k návratu z diaspory. Izrael je takto výsledkem opovážlivé lidské akce, která se neptá po božím souhlasu ... Izrael je výsledek sionistického to znamená etnického, národního elánu a myšlenky - s židovským náboženstvím je dokonce částečně na kordy ...
Sionismus je extremním polosekulárním nacionalismem.”

15785

03.07.2003 00:32

Americká společnost pro práva Palestinců ve Washingtonu

RE: Americká společnost pro práva Palestinců ve Washingtonu

malvarika 213.?.?.?

Normalni lide chteji hlavne zit bez genocidy, provadene vrtulniky Apaci, stihackami F16 tanky a dely a bez niceni obytnych domu, zemedelske pudy, a veskere infrastruktury... Co je proti tomu na obranu ten vas kalasnikov ve skrini?????????????

15786

03.07.2003 00:40

Zahraničně-politická orientace Česka: USA, Izrael a... války

RE: To je teď nějaká móda na Zvědavci

malvarika 213.?.?.?

I svymi, ale za ty mi tu kdekdo napada. A proc ty opsane?
Protoze s nimi souhlasim a jak je videt, nejsem sama ani s temi nazory sami.

15787

03.07.2003 02:51

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Pane Jansky,
islám opravdu nikoho neohrožuje, od dob Mohameda, který bránil svou víru bojem
(a kolik bylo násílí ve jménu křesťanství? Přesto nemáme důvod ho dnes zatracovat!). Islám, pokud bude bojovat, bude to jen na jeho OBRANU. Je to všechno narafičené, že se svět musí třást před islámem, jenom proto, aby se mohly podnikat preventivní války. Tálibán byl fanatický režim pro místní obyvatelstvo, ale dneska na tom nejsou VUBEC O NIC LEPE. Saddam byl děsivý diktátor pro svůj lid, ale neohrožoval ani Ameriku a ani Evropu. Neměl vůbec na to, neměl ani na to, aby se bránil proti USA a UK. Ale v Iráku jsou osvobození lidé na tom dnes o mnoho hůře a budou hodne dlouho!!! A už se štve hned tu proti Iránu, tu proti Syrii a Libanonu. Americká politika se vůbec nesnaží skrýt, že chce zrychtovat celý Střední východ. A v tom je největší nebezpečí, celý islámský svět, který cizince vždy mezi sebe přijímal, už teď Západ začal nenávidět. Je to právě proto, že ten útočí stále proti němu.
Že skutečně existují nějací fanatikové, není důvod bojovat proti náboženství jako takovému. I samotné arabské režimy důsledně proti fanatikům bojují, oni páchají zlo i v arabských zemích (Saudská Arabie, v Maroku Kasablanca, neustálé problémy v Alžírsku, atd.). Vždyť Západ také neustále zápasí s velkou kriminalitou a je proti ni bezmocný! Amerika chce na jedné straně docílit uzavření muslimských náboženských škol jednosměrně zaměřených jen na korn (to je zcela v pořádku), ale přitom nedělá jinou filmovou tvorbu než plnou násilí a vražd, je to nejen hrozný brak, ale i nebezpečné kořeny násilí, na které je už nová generace otrlá. A nikdo s nimi kvůli tomu neválčí. Oni dokonce když dělají film sci-fi, tak z vesmíru přijdou vždy jen nepřátelské nestvůry, nikdy si nepředstaví někoho, kdo by musel být vyspělejší než my pozemšťané, pokud by se k nám dokázal dostat.
Každou chvíli udělají poplach, že mají spolehlivé zprávy, že má dojít k teroristickému útoku, jen aby ustavičně udržovali svět ve strachu a ten mlčel k jejich preventivním válkám, které nejsou ničím jiným, než agresemi a následnou okupací. Je to úplně stejná politika, jakou provádí i Izrael, jedno a to samé řešení (vlastně jen nepředstavitelné komplikování) problémů. Umí jen válčit, to je jejich celá politka.
Pan Trotl Mort vám odpoví, že muslimové „expandovali“ (za Osmanská říše!!!) do Bosny, ale islámské náboženství se rozšířilo zrovna tak, jak se rozšířilo křesťanské. A že nějaká nejmenovaná blízkovýchodní zem „expandovala“ do sousední křesťanské, ale to není pravda, bylo to po dohovoru s Amerikou při občanské válce v Libanonu a v tam žijí zrovna tak i muslimové jako křesťané a křesťanské menšiny jsou všude na Blízkém východě a žijí mezi sebou v naprostém souladu..

15794

03.07.2003 02:57

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Jak originalni!!! Vsichni podle vas jsou hloupi a nevzdelani, jenom vy vsemu rozumite a myslite si, ze temi svymi jedovatostmi nam to dokazete a snad si nemyslite, ze nas presvedcite? Mame jine spolehlive zdroje a nemusime ucit od vas.
Ja tu pisi sve nazory a vy neustale ze jen neco kopiruji. Kdybyste nas usetril vasich reci a radsi nam take dal neco presvedciveho k precteni, bylo by to rozhodne rozumnejsi.
Pan Erika

15795

03.07.2003 11:33

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Dotaz sionistům v diskuzi, ale ať si na něj odpovědí sami sobě: Co vám na článku vadí, že autor je vyloženě proti sionistům a brutální izraelské politice vůči Palestincům a neoprávněné okupaci a vůbec nikdy ve své primitivní zaujatosti neregistrujete, že článek (nebo příspěvek) neodsuzuje normální židy, kteří s tím nemají nic společného, a kteří jsou proti takovému izraelskému postupu? Pořád píšete o druhých jako o zabedněncích, kteří nic nevědí a sami souhlasíte s jakýmkoli masovým zabíjením lidí ve válkách a založeném na zfalšovaných a propagandistckých důvodech? Co čekáte, že vás budou místní lidé za to milovat???? V jakém světě to vy žijete?
Pro všechny ostatní přispěvovatele: Jsem žena a muži žijící v tzv. svobodném světě nemohou přenést přes srdce, že by ŽENA mohla se účastnit politické diskuze. Uveřejňuji názory z BL, tento webzine vedou jak známo, vedou bývalí disidenti, kteří rozhodně nepíši rudě, ale také ne šedě. Kopíruji je v případě, že s nimi souhlasím, protože tito pánové tyto zprávy samozřejmě sami nevyhledávají a ani nečtou. Jiní tu také kopírují spoustu příspěvků, ale oni zrovna neustále útočí jen na mě. Už jsem tu jednou psala, že mi tímto jejich způsobem jsou zcela ukradení.

15802

04.07.2003 01:58

Mýtus o malém Izraeli

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Takže tiež nepredpokladám, že by ma niekto obracal na judaizmus. Židia to nepotrebujú.“

Židi vás určitě nepotřebují obracet na judaimus, ale určitě se o to nepokoušejí ani muslimové.
Judaizmus sa tiež snaží stať sa štátnym náboženstvom, ale historicky je limitovaný len na židovstvo. Nepotřebují ke svým plánům Slovensko, ale palestinskou půdu, kterou neustále zabírají pro své kolonie a expandují právě na palestinská území a už 55 let jim nechtějí přiznat právo na vlastní stát..
Uryvek z článku arabského poslance v Knesetu, Dr. Azmi Bshara:
„Jelikož je Izrael „zákonným státem“, tak jak nás o tom informoval premiér Ariel Šaron v jeho proslovu v Akaba, izraelský parlament dne 18.6.03 při prvním čtení schválil zákon: „Občanství a (dočasný) pobyt v Izraeli 2003“. Tento zákon nedovoluje udělení občanství nebo povolení pobytu za zelenou linií, kterémukoli „z obyvatelů Západního břehu Jordánu a pásma Gazy.“
Právě proto, že Izrael je „zákonným státem“ nedostačuje ji řád, který zavedl dřívější ministr vnitra Eli Yishai dne 12.5.02, kdy pouhým příkazem zabránil sloučení rodin, prakticky bez zákona, v případě, že jeden z manželů byl Palestinec nebo Palestinka. Jejich žádosti nechal ležet nevyřešené v jeho ministerstvu, a to i tehdy, když manželé po léta žili společně a měli děti. Při odvolání u Nejvyššího soudu, jsou stání odkládána a komplikována, tento soud v samé podstatě není liberální v záležitostech Západního břehu a Gazy. Nejvyšší soud navíc čelí celkovému útoku náboženské pravice jak v Parlamentě, tak na úrovni veřejného mínění a značně přehnaně se vměšuje do procesu legislativy. Sloučení rodin zdaleka nebylo příznivé před vyhlášením zákona, pokud se týká palestinských rodin uvnitř Izraele. Mnoho palestinských žen a mnoho palestinských mužů žijí v rodině, aniž by získali občanský průkaz nebo trvalý pobyt, a tak ani jejich děti nejsou zapsány v matrice. Proces sloučení rodiny a získání povolení k pobytu trvá obvykle 5–6 let a někdy není získáno nikdy.Tento postup má zabránit vzrůstu počtu Palestinců v Izraeli. Tato záležitost je demografická a důvodem je existence židovského státu, nikoli bezpečnost, přestože návrh zákona byl ospravedlněn bezpečností státu.
Vydání zákona zcela zakazuje lidský pohyb, i když se jedná o manželský stav a vznik nové rodiny, a které omezuje svobodu vybírání životních partnerů.
ponechávat je na pokraji chudoby a přitom zakazovat přesun lidí z tohoto prostředí do bohatšího s použitím rasistických výmluv. Nepotřebujeme připomínat dějinnou souvislost, rodinné vztahy a příbuznost mezi arabskými občany uvnitř Izraele a těmi, co pobývají na Západním břehu a v pásmu Gazy, palestinské uprchlíky v Sýrii a v Libanonu, tato spojení byla přetrhána linií příměří z roku 1949.
Horečnatá legislativní činnost v izraelském Parlamentě v poslední době ukazuje na snahu, kterou nezastaví ani formální pohnutky zachování pověstné demokracie, s cílem utvrzení židovského státu. Izraelská diplomacie usiluje o uznání židovského státu, žá

Kráceno
(Editor)

15831

04.07.2003 02:00

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Súra 10 JONÁŠ
26/25 A Bůh zve lidi do příbytku míru a vede po stezce přímé, koho chce.

Súra 21 PROROCI
64/63 Služebníci Milosrdného jsou ti, kdož pokorně chodí po zemi, a když jsou osloveni lidmi pošetilými, odpovídají:“Mír s vámi!“

Súra 17 NOČNÍ CESTA
7 Konáte- li dobro, sami pro sebe tak činíte, a konáte-li špatné, proti sobě tak činíte.

15832

04.07.2003 02:04

Mýtus o malém Izraeli

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Dokonceni clanku:
Izraelská diplomacie usiluje o uznání židovského státu, žádá o ně jak Spojené státy, tak Palestince a chce dohodami dosáhnout mezinárodní legálnosti. To je námětem důležité diskuze a zápasu, protože se to dotýká práva uprchlíků na návrat, týká se to arabských občanů ve státě (20% obyvatel Izraele) a také vztahu státu a náboženství. Právě nyní probíhá naléhavý pokus dát nejdříve zákonný význam a obsah uvnitř židovského státu a dále pak a dále pak uznání existence státu židovského národa.

15833

04.07.2003 02:08

Mýtus o malém Izraeli

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Pane Janský,

velmi se mi libí Vaše argumentace.

15834

04.07.2003 23:40

Mýtus o malém Izraeli

RE: O nebezpečenstve Islamu.

malvarika 213.?.?.?

Buddhismus je spise filosofie, nez nabozenstvi

Budhismus také neberu jako náboženství, ale jako filozofii. V tomto náboženství se nestraší peklem jako v křesťanství a islámu (nevím, jak je to u judaismu), ale musí se usilovat o co nejsprávnější život, protože čím více se povaha zbavuje nedostatků, tím blíže je k nirváně. Člověk se tak snaží o dokonalost a přitom nemá ustavičný strach z hříchu.
Je známo, že věřící lidi mají více klidu a míru v duši, a tím jsou i zdravější, je přeci dokázáno, že psychika má vliv na fyziku. A o to stejné se snaží i budhismus, relaxaci a meditacemi.
Joga se nakonec praktikuje po celém světě a náboženství ani k tomu není nutné, je to jen styl života.

15887

04.07.2003 23:44

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Mnoho zidu nesouhlasi s politikou Israele take a jsou rovnez ohrozovani na zivote,mnozi dobre vedi ,kam tato cesta vede, kdyz kazdy pogrom byl vlasten odpovedi na zionistickou bezcitnost k okolnim lidem, pak se ovsem stane, ze i mnoho nevinnych zidu za to zaplati…

Doufam, ze mistni sioniste neprehlednou, ze i Robert rozlisuje mezi sionismem a nevinnymi zidy, kteri budou muset bohuzel za politiku Izraele take platit.

15888

05.07.2003 00:46

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Takze se mame stale na co tesit. Vy i ja jsme pro ne jen a jen spinavy psi

To je sprosta lez a nestoudne hanobeni nabozenstvi. To, ze to rekl Ussama Ben Laden, tak se nestydite to hazet dokonce na vyucovani deti v prvni tride, jenom proto, ze jde o islam. Nemate pravo ocernovat a spinit islam, kdyz nevite o nem absolutne nic, jenom z duvodu vaseho zidovstvi, to vam nedava pravo porad vsechny muslimy urazet. Psat o krestanstvi negativne vam take nedela potize, co kdybyste nam nekdy napsal nejake hovadiny o judaismu, to jsme od vas nikdy neslyseli.
JE ZNAME, ZE FANATICTI ZIDE NEUZNAVAJI ZADNE JINE NABOZENSTVI NEZ TO JEJICH. Proto se chova Izrael tak jak se chova.

Clovekovi s toho musi byt primo na nic.

Ano a v dnesni dobe pred zraky celeho sveta, se deje zrovna to same, ne ve stredoveku, a nikdo se take za to neomlouva, naopak O TOM NEUSTALE MLCITE!
Porad tady opakujete, ze se islam nepoucil. A jake ponauceni mate vy ??????? Zabijet, zabijet, zabijet Palestince a vsechno jim znicit a pudu zabrat. Pro vas jsou dnes spinavi psi i krestane, zadne vyjimky nedelate.
V BETLEME BYL PRED ROKEM NA ZACATKU GENOCIDY BOMBARDOVANY KOSTEL PANNY MARIE A KRESTANSKA NEMOCNICE!!!! BAZILIKU NAROZENI PANE NECHALI 40 DNI OBKLICENOU PLNOU LIDI. NEVEDELI DO POSLEDNI CHVILE KDO JE UVNITR. BYLY TAM MALE DETI, STARI LIDE BEZ LEKU, S NEDOSTATKEM POTRAVIN, VODY, BEZ ELEKTRINY, STALE HAZELI SLUCHOVE A SVETELNE NABOJE, JAKO NATLAK NA UPLNE VYCERPANE LIDI V BAZILICE. ZASTRELENI MUZI U VCHODU ZUSTALI UVNITR PRED ZRAKY VSECH, I TECH DETI. ZEMREL KNEZ A JEPTISKA…
PROC NAM NEPISETE O TECHTO “SPINAVYCH PSECH”, KTERE SIONISTI NEUSTALE VRAZDI A TO DNES V 21. STOLETI???????? Z TOHO SE VAM NEDELA NA NIC?? MNE ANO…

15890

05.07.2003 21:26

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Vrcholně neemancipovanému Matějovi:

Stále se snažíte dělat dojem, kdovíjaký nejste odborník na politiku a ekonomii, radíte mi například, abych si na to udělala kurz, že tomu nerozumím. Zatímco vy nám tady píšete jen samé historky, které „jedna paní anebo jeden pán povídali“. Anebo tady vysvětlujete, co vám kdo pověděl za doby totality, ale to není k věci a je to každému srdečně jedno. Takové příspěvky nejsou odborné, je to jen známka vaši do nebe volající namyšlenosti. Musíte si ovšem nejen na mě z prstu vycucat něco na názory, které vám na diskuzi nevyhovují. Naprosto zapomínáte, že většina lidí ve světě má kromě internetu digitální satelity se ŽIVÝMI ZÁBĚRY. Takže ty vaše řečičky nejsou nic platné, na lidi působí realita a ne nějaké tvrdohlavě opakované smyšlenky šovinisticky-fanatických židů.

Jednou jsem četla příspěvek od žida pod značkou „Vlajka“ s výzvou: „Ve prospěch židů zastavte vraždění!“ A TAKOVYCH LIDÍ SI NESMÍRNĚ VÁŽIM...

Snažíte se předstírat bodrost, zatímco tu projevujete podlost:

„Sociální psychologie praví, že svět ženy ve společnosti nestaví na hodnotách války, ale míru; že to není svět konfrontace, ale pospolitosti. Preference ženy nejsou v soutěživosti a konfliktu, ale v kompromisu a zachování hodnot i možností. Není to svět agresivity válečníka, ale moudré smířlivosti. Začít s emancipací musíme, pánové, sami u sebe - tím, že začneme vědomě ženy podporovat a jejich roli jim umožňovat. V tom máme každý z nás na sobě co dělat. Proto, aby náš svět nebyl jen světem mužských konfliktů, ale i ženské starostlivosti. Aby ke vtipům o hloupých blondýnkách přibyly i vtipy o MUŽÍCH ŠOVINISTECH. V tom, aby katolický ideál ženy nestrkající nos do rozhodování, vyjádřený souslovím Kinder - Küche - Kirche byl nahrazen sekulární a demokratickou rovností .“

Žijete na Západě, přitom ta rovnost je pro vás velkou neznámou. Děláte tady lidumila, že nemáte předsudky k romům a černochům, protože sami rasismem trpíte, ale na druhé straně už nemáte žádný stud hanobit islámské náboženství a ani nevíte, že ti zaostalí muslimové jsou slušnější než vy, ti aspoň cizí ženy veřejně neponižují a nechávají je na pokoji. Jste to vy, kdo nezná absolutně slušná pravidla chování...A s nevychovanými a navíc jízlivými muži se nemá diskutovat, nýbrž je ignorovat...

15915

06.07.2003 01:39

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

3. 7. 2003
Islám není násilné náboženství
Právě islámská civilizace pomohla Evropě dostat se z temného středověku a položila základy evropské renesance. Akbar S Ahmed, Islam Under Siege (Islám v obležení), Polity Press, UK, 2003, ISBN: 0745622100, cena US$19.95, 224 stranList Asia Times zajímavě recenzuje novou přemýšlivou knihu o islámu, která vyvrací celou řadu mýtů, avšak, jak poznamenává recenzent tohoto hongkongského deníku, řešení, jak odstranit dnešní problémy islámu a islámu ve vztazích vůči Západu, v ní zřejmě nenajdeme:
1,3 miliardy muslimů se v dnešním světě ocitlo uprostřed dvou soupeřících sil. Západ je chce "zmodernizovat", třeba i násilím, stoupenci Osama bin Ladena je chtějí "odzápadnit", třeba i zahalením jejich žen do černých šatů. Dvě třetiny muslimů žijí v diktaturách, potlačujících svobodné názory a samostatné myšlení, a poslední třetina muslimů žije v zemích, které, ač to třeba jsou i tradiční demokracie, nyní rychle přecházejí k tyranskému dohledu nad svými muslimskými menšinami. Kritikové islámu na Západě začali argumentovat, že Korán požaduje, aby ho muslimové následovali slepě a fanaticky. Avšak, jak na to poukázal i překladatel a lingvista Thomas Cleary, "Islám nevyžaduje slepou víru. Vyžaduje inteligentní víru, založenou na pozorování, na reflexi a na kontemplaci, počínaje kontemplací přírody a všeho, co je kolem nás. Antagonismus mezi vědou a náboženstvím, který je charakteristický pro západní kultury, je islámu cizí." Právě islámská civilizace pomohla Evropě dostat se z temného středověku a položila základy evropské renesance.Je politováníhodné, že má islám špatnou pověst v důsledku skupinek extremistů, kteří jednají v protikladu vůči své víře. Autor recenzované knihy, profesor Akbar S. Ahmed vyučuje islámským studiím na Americké univerzitě. Kniha je určena muslimům. Zaprvé, neobviňujte "velkého Satana" ze všeho špatného, co se vám děje, nabádá autor své muslimské čtenáře. Zadruhé, chovejte se vstřícně a soucitně vůči ostatním lidem, bez ohledu na jejich víru. Mnoho problémů (i když nikoliv všechny) si muslimové zavinili sami a obviňovat z nich Západ, tím si muslimové uzavírají cestu k pokroku.Mezi muslimy se šíří množství konspiračních teorií, představují si, že Západ plánuje zlikvidovat islám a propadá orgiím sexu a násilí. Příliš často jsou životy muslimů založeny na fatalismu, který je založen na špatném pochopení boží vůle.Ahmed podle recenzenta hongkongského listu právem odmítá mnoho falešných představ o islámu. Zdůrazňuje, že islám nedovoluje zabití ani jediné lidské bytosti. Násilí proti nevinným osobám vzniká ze špatné interpretace pojmu džihád, svatá válka. Islám dovoluje svatou válku jen jako ozbrojený boj proti utlačitelům, a to pouze pod podmínkou, je-li utlačovaným osobám odpíráno právo na život a na živobytí. Jednotlivci přitom nemají právo vést sami za sebe svatou válku, ta může být vyhlášena pouze prostřednictvím kolektivní vůle celého společenství. Jinak by to byla anarchie.

15918

06.07.2003 01:43

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Pokracovani:

Bojovníci ve svaté válce mají za všech okolností zakázáno zraňovat ženy, děti a neozbrojené civilisty na druhé straně konfliktu.Absolutně není pravda, že by Korán od muslimů vyžadoval, aby zabíjeli židy a křesťany. Ve skutečnosti Korán nabádá, aby muslimové měli židy a křesťany ve velké úctě, nazývá je "lidmi knihy". Korán také nabádá muslimy, aby se přátelili se svými nepřáteli.Teroristické muslimské skupiny, jako například Taliban v Afghánistánu, byly extrémním, patologickým příkladem přehnané skupinové solidarity, sektářství, nikoliv islámu. Autor poukazuje na to, že existence takových skupin není omezena jen na muslimské kultury. Zmiňuje se o srbských milicích v Bosně a o hindských davech, které v Gudžarátu usmrtily tisíce muslimů - to byly společenské skupiny, které propadly témuž patologickému vidění světa jako Taliban. I Spojené státy po 11. září 2001 začaly projevovat rysy takové přehnané, sektářské skupinové solidarity. Muslimové najednou mohli být kdekoli v USA zatčeni a zadržováni bez obžaloby na dobu neurčitou, jen proto, že to byli muslimové.

15919

06.07.2003 19:06

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Pane Jansky, bohuzel nemam. Bylo to v tom clanku, ale co vim, ze islamska civilizace byla v urcite dobe rozvinuta, kdyz evropska jeste neexistovala. Budu se snazit k tomu neco zjistit. Z te doby je hodne filosofu, cestovatelu (Ibn Batuta) a lekaru (vsem dnes znamy Ibn Sina), literatura a basne, ktere se jmenuji "žahiliji".
Pokud neco najdu, napisi vam to.

15937

06.07.2003 20:56

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Odpoved panu Janskemu, ale nejenom jemu:
Tak jsem zjistila, ze tím je zřejmě myšlena nadvláda muslimských Arabů ve Španělsku, kde zůstali po dobu 8 století od roku 721 až do 1492 našeho letopočtu. Arabové založili na Iberském poloostrově civilizaci, rozšířili vědy, umění a architekturu. Ve Španělsku je zachováno mnoho nádherných staveb v arabském slohu. Zrovna tak se rozšířily řemesla a zemědělství. V těchto dávných časech Andalusie po jejich příchodu velmi rozkvétala a vědy se rozšířili až do Evropy (ted mi zrovna napadlo, vždyť našim čislicím se říká také arabské). První islámský vládce, který vstoupil do španělské země byl Táreq Ibn Zijád, s ním bylo mnoho Maročanů a přidalo se k nim i vojsko Šameona, do země vstoupili přes „GIBRALTAR“, což je vlastně název z původního arabského Džabal Al-Tareq (Tarekova hora). Po Tarekovi Ibn Zijád následovaly dvě další výpravy směřující do Andalúzie, první za vedení „Můsa Ibn Nassír“, původem z Damašku a druhou vedl Belíh Ibn Bašr, který byl rovněž Damaškan. Do 17. století byl velmi jasný vliv arabštiny na španělštinu, byla nazávána Maurštinou. Ve španělštině je dodnes čtvrtina slovní zásoby arabského původu, některá slova se zachovala v původním tvaru, jiná byla vývojem pozměněna. Mnoho míst tam má dodnes arabské názvy, týká se to různých pevností, městeček, říček apod. (Almodova, Almunecar, Almayaa, Aldea atd. Např. Hispalia byla poarabštěna na Sevilla, město Corteb z dob Říma byl přejmenován na Cordobu. V Almunecaru v devadesátých letech dvacátého století byl postaven velký pomník amíra (prince) Abdel Rahmana, na památku na jeho zásluhy na rozkvětu Andalúzie.
Nejzajímavější na této historii s porovnáním k dnešku je to, že židé byli za katolického španělského krále velmi utiskováni, buď museli přejít na křesťanství nebo odejít ze země. Po příchodů Arabů DOSTALI POPRVÉ V JEJICH HISTORII VŠECHNA PRÁVA A DOŠLO I U NICH K NEBÝVALÉMU ROZKVĚTU. Takže z toho je jasně znát, že tu neexistoval mezi nimi žádný náboženský problém. ARABOVÉ JE JE DODNES O NICH MLUVÍ JAKO O SVÝCH BRATRANCÍCH – SEMITY. Ale Arabové jsou dnes určitě skutečně semity, kdežto o dnešních židech je možné o tom pochybova, když dlouhá staletí žili na různých místech světa. Ale ti se jim nakonce pěkně odměnili. Jak se říká, čiňte ďáblu dobře a peklem se vám odmění. Omlouvám se za toto úsloví všem slušným židům. Míním jím sionisty a izraelskou politiku, která je od dob vzniku Izraele namířená proti Arabům a nedokázali Palestincům dát až dodnes, po 55 letech, samostatný svrchovaný stát, místo toho jim zabrali ohromně velká území, která jim původně patřila rozdělením Palestiny a Izraele z roku 1947. Palestinců se tehdy nikdo neptal, zda s tím souhlasí. Do té doby nikdy neměli problémy v soužití se židy.

15940

07.07.2003 10:58

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Panu neemancipovanemu:

Prece on pise v kazdem svem prispevku, ze to co je nejlepsi je jen
a jen vira v Alaha a Mohameda
Vubec si to nemyslim. Je videt, ze moje prispevky spravne nectete.
Takhle ovsem nic z nazoru oponentu neziskate.
Vybirate si z mych prispevku jen to, co chcete.
Prectete si muj prispevek o buddhismu v teto diskuzi.
Ale to byste musel nad prispevky vice premyslet. To vas ovsem boli.

15957

07.07.2003 12:26

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Dodatek k minulemu prispevku.: Az vy tu budete psat kriticky k zidovskemu nabozenstvi, tak ja budu psat kriticky k islamu.
Neexistuje jakakoliv ideologie a jakekoliv nabozenstvi, aby se nedaly zneuzit. Vy jste nam tady o nedostatcich judaismu a o jeho zneuziti, ani cokoliv jineho O NEM NIKDY NEPSALI!!!! Za to utocite neustale na islam!!!! Moje odpovedi reaguji na TUTO SKUTECNOST…Ale jak jsem psala, vy si sem nechodite tribit svoje nazory, vy mate jediny zajem, co nejvic pospinit islam. A nechapete, jak pruhledne a zabednene se chovate.

15959

07.07.2003 18:40

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Nekdy mate docela dobre postrehy, ale nekdy jste vedle jak ta jedle.
Zrovna v tomhle prirovnani, vite, ale ja nemam naladu porad neco lidem vysvetlovat, protoze jsou mnozi stejne nepoucitelni.

15974

08.07.2003 00:25

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Vazeni nevazeni, mate absolutni neznalost co to je plagiatorstvi. To je uverejneny clanek v tisku, prevzaty od nekoho jineho.
Neplati to v diskuzi, uvedene jako uryvek a v uvozovkach. Nemohu za to, ze nemate ve veci vubec jasno. Vim, ze vas s tim stvu, ale neprestanu s tim, ze vam se to nelibi. Ostatni si nestezuji. Myslite, ze ty vselijake blaboly maji vetsi cenu???

Prosim neodpovidejte mi, odpoved mi nezajima..

15986

08.07.2003 00:39

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Jo, a jeste ke vsemu to neni me "vlastni jmeno"
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

15987

08.07.2003 12:24

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

A co ma tohle spolecneheo s valkami a zabijenim, ktere vedou muzi?
Zeptejte se sam sebe a sve zeny... [cool]

16002

08.07.2003 14:36

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Neemancipovanemu Mateji:

No, samozřejmě nevíte, k čemu lidé čtou články. Vy jste totiž jen odborník v pitvání zvířecích mrtvolek. A vaše „argumenty typu jedna paní povídala“ nejsou k poučení, ale k oblbování. To si právě vy berete vzor od Big brother, podle toho to vypada...Nejste vubec vtipny, jak si o sobě myslíte... [cool]

16006

09.07.2003 03:00

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

LXIV/ Súra 25 SPÁSNÉ ZJEVENÍ
72 A ti, kdož křivě nesvědčí, a když kolem řeči hnusných jdou, míjejí je důstojně...

16035

09.07.2003 11:53

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Ne, mam hodne z buddhismu, ale o tom tu rec neni. [cool]

16053

09.07.2003 11:56

Mýtus o malém Izraeli

RE: My´tus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Paste a copy" zvladne totiz i simpanz

Ale simpanz je neumi cist...

To myslite moje vlastni nazory ? Urcite maji vetsi cenu.
Ceske uslovi: "SEBECHVALA SMRDI"

16055

09.07.2003 12:07

Mýtus o malém Izraeli

RE: ostatni si nestezuji,

malvarika 213.?.?.?

protoze ty ponekalikate prezvracene nesmysly z diskusnich for BListu nectou

Nenasla jsem tady z diskuze BL nic jineho, nez vas prispevek

Vas obdiv k "argumentaci" pana Janskeho jest pro uvazujici osoby dostatecnym znamenim toho, ze "vase" komentare nestoji za cteni

Vasi argumentaci jsem nikde necetla, abych ji obdivovala. Jenom tady napadate a to nema s diskuzi nic spolecneho, a pro vas a podobne lidi, ty clanky nepisi a nekopiruji, jsou jini, kteri je ctou a se mnou diskutuji.
P.S.:Upozorneni, necekejte dalsi odpovedi, nestoji mi za to, takovahle uroven..

16057

09.07.2003 12:11

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Abych byl uprimny, kdyz ctu vase radky, mam husi kuzi po tele.


Napodobne, ja taky, to je nahodicka, co?

16058

09.07.2003 12:14

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

nevim proc jste se dal tolik proti pitvani zviratek. Ale jiste k
tomu mate nejaky vedecky duvot.

Ja jsem psala neco proti??? Ja jsem psala, ze jste v tom odbronik, vzdyt jste o tom psal tady na diskuzi.
Tady mate dalsi dukaz, ze vubec neumite cist, co druzi pisi.Jak chcete timto zpusobem diskutovat. To mam vsechno uvadet na spravnou miru? Pro koho?

16059

09.07.2003 12:17

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

1000? Heh, tak dvadsat-tridsat...

To je svata pravda, a proc vy se pane Morte tolik kvuli tem 32 dvou namahate a kazdemu odpovidate??? Samozrejme, ze ne pro nejake ponauceni, ale pro vlastni zabavu. Ja takove hobby nemam.


16060

09.07.2003 12:33

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

A co se tyka zdroje moji informovanosti, tak ja radeji ji ziskam
jak jsem psal minule od nejakeho pritele, trebas Palestince, co se
prave vratil ze 3 mesicni nastevy sve vlasti, nez od nejakeho novi-
nare

Kdybys byl tak vzdelany v politice jako v tom pitvani zviratek
tak by vas zajimalo, co o palistinsko-izraelskem konfiliktu pisi sami Palestinci, zijici na okupovanem uzemi anebo primo v Izraeli.
Okopirovala jsem toho dost, ale vy jste tak chytri, ze nebere svedectvi primo z mista vazne, anebo vas vubec nezajima, prestoze se tady k tomu neustale vyjadrutjet. Zatim je pro vas bernou minci, co rekl jeden Palestinec, ktery se vratil odtamtud z navstevy.
To chcete, rict, ze jste informovany a aby vas informovani lide brali vazne? Kdyz jste v koncich na nic neodpovidate, ale nevadi, nepisi to pro vas, ale pro lidi, kteri maji o to SKUTECNY ZAJEM a ne pro ty, ktere neustale uverejnuji lzive a propagandisticke smyslenky. To vam nejvic vadi, ze nekdo o tom neco vi, to se vam a te vasi kohorte vubec do kramu nehodi. Chcete si tu povidat jen mezi sebou, nic vic

16061

09.07.2003 20:19

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

Pane Evilmane, naprosto s Vami souhlasim.

Nedelejte si nic z prispevku pana Morta,
ten ma fobii z muslimu, prestoze ziveho asi nikdy nevidel, porad ma strach, ze bude nasilne pomuslimsten, a tak je chce kvuli tomu radsi likvidovat.

16081

09.07.2003 20:28

Mýtus o malém Izraeli

RE: Mýtus o malém Izraeli

malvarika 213.?.?.?

Jestli to je otazka na me, tak odpovidam vsem, koho to zajima,
moje hobby je irenismus. Jestli nahodou nevite co to je, tak pan AGI Mort vam to hned vysvetli, on totiz vi uplne vsechno a take velmi rad pouziva cizi slova. Kdo bude mit zajem si to zjistit sam, tak at si to vyhleda ve slovniku cizich slov.

16082

10.07.2003 02:03

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

Ne ja se omlouvam, nesouhlasim naprosto, ja si to neprecetla cele a jsem proti takovemu hrubemu vyjadrovani. Cetla jsem posledni cast a nemela jsem tuseni, jakym zpusobem to je napsane. To byla
chyba. Mohu tedy rici, ze souhlasim s vyhradou jen s tou posledni casti prispevku.

Ovsem to neznamena, ze branim pana Morta.

16089

11.07.2003 12:51

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

Tak k tomuhle s klidem mohu rici, ze souhlasim.
Diskuze by mela byt k vytribeni nazoru, ale mnohdy neni.
Kdo ma jiny nazor, druhe jen napada. Proto nekdy citim,
ze prispivat do diskuze je zbytecne. Kazdy si stoji za svym nazorem a o druhych vubec nepremysli.

16137

11.07.2003 12:55

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

Tak k tomuhle s klidem mohu rici, ze souhlasim.

Posledni i tento prispevek patri panu Evilmanovi.
Rozhodne ne Mikinovi. Ten prave patri do skupiny,
ktery neprijima jine nazory. I kdyz je pravda, ze se druhym narodum nema vseobecne nadavat, tak nevybive narazky na Araby a muslimy mu vubec nevadi.

16138

11.07.2003 18:25

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Mohu vam radit to same, co radite mne. Vy moje prispevky take nectete pozorne, ani Matej. Cokoliv napisi, tak mi napadate.
Tak neradte nekomu neco, co sami neumite.

16153

11.07.2003 18:31

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

"Kde se berou lide, jako je Dolecek? "
Liberal -- 131...

Hodne neinteligentini otazka, snad jsme se tady na svete ocitli vsichni stejne.

"mozna, ze pod jmenem Doleckem se skryva skupina spisovateluminule se hlasil hrde k Nemcum, dnes je s neho kamenny Cech kdo vi zitra , trebas bude Madar a hned na to Slovineca kuste si precist par jeho prispevku"
mateji -- brodsky@shaw.ca -- 24.
..

Jako obvykle nic rozumneho. Kde berete to sebevedormi, ze pisete i kdyz nemate co? Ze ma pan Dolecek pruskeho dedecka, tak musite zas fantazirovat jenom proto, ze nepada na hubu pred Amerikou jako vy a ze vi, co to je branit holyma rukama vlast proti nacistum?
Vite co si mysli vetsina Palestincu ? Ze jen dustojny zivot ma cenu, a pokud tomu svet nezabrani a oni proti po zuby odzbrojene armade pod patronatem USA to nedokazi slusne lidsky zit, jako uz po celou dobu 55 let, tak radsi zemrou.
To vam ovsem vasi verni pratele nerikaji a cteni o tom vas nebavi.
Nakonec to dopadne tak, ze je Izrael povrazdi a zem zabere pro svuj velky a biblicky Izrael, presne tak jak to udelala Amerika s Indianama. Porad tady vykrikujete, ze nejste rasista, ale pro vas puvodni obyvatele nemaji zadnou lidskou cenu. Pak muzete zbytek Palestincu ukazovat turistum take v rezervaci, sice bude pozde, uz ale bude uplne kazdemu jasne, ze Izrael spolu s Amerikou nepatri k tomu nadhernemu svobodnemu demokratickemu svetu, a cely svet uvidi, ze takovehle zeme jsou teroristicke a tudiz nebezpecne celemu svetu, nejen Palestincum. Ne marne ma Bush ma na seznamu 35 zemi, ktere budou muset bud poslechnout anebo budou rozmlaceny. A co lidi? Malickost, prekazeli v grandioznich planech, tak budou muset zemrit. To same praktikuji v Iraku, ze lide nechteji byt po nekonecne dlouhe tyranii byt zase pod okupaci. Proc jeste nebyla ustanoven aspon prozatimni iracka vlada?
Ovsem takovahle totalita vas vubec nevzrusuje.
Ale jine lidi ano…a nastesti jich je na svete vice. A to je ten protipol k vasim vrazednym cilum.

16154

12.07.2003 09:56

Vůně domova

Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

S 261a
(1) KDO VEREJNE POPIRA, ZPOCHYBNUJE, SCHVALUJE NEBO SE SNAZI OSPRAVEDLNIT NACISTICKE GENOCIDUM NEBO JINE ZLOCINY NACISTU PROTI LIDSKOSTI, bude potrestan odnetim svobody na sest mesicu az tri leta.

16211

12.07.2003 11:45

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

Podpora a propagace hnuti smerujicich k potlaceni prav a svobod cloveka
Kdo podporuje nebo propaguje hnuti, ktere prokazatelne smeruje k potlaceni prav a svobod cloveka nebo HLASA NARODNOSTNI, RASOVOU, NABOZENSKU CI TRIDNI ZAST VUCI JINE SKUPINE OSOB , bude potrestan odnetim svobody na jeden rok az pet let.

Kdo se ale dnes stara o dodrzovani lidskych prav, zijeme v nove dobe temna, kde vladne jen barbarske nasili.

"Az se svet ohlédne za 20. stoletím, bude plakat. Ne proto, ze
bylo zaplaveno krutostí, ale proto, ze dobrí lidé mlceli."

Martin Luther King

16217

12.07.2003 11:46

Vůně domova

Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

“Nazi Free Zone
Na Antifašistický happening, ktorý iniciatíva Ľudia proti rasizmu pripravila 8. mája v bratislavskom Propeleri, prišlo okolo 2000 mladých ľudí. Cieľom tohto podujatia bolo pripomenúť si hrôzy fašizmu v minulosti a upozorniť na hrozbu neofašizmu v súčasnosti.
Skandovali antifašistické heslá ako Fašistov do basy či Zastavme fašizmus. Koordinátor aktivít iniciatívy Ladislav Ďurkovič vyzval ministra Palka, aby urobil čo najskôr potrebné kroky na zastavenie aktivít vyše päťtisíc fašistov, ktorí okrem propagácie fašizmu zabíjajú ľudí len kvôli farbe pleti či účesu.
Táto udalosť by mala byť veľkým precedensom do budúcnosti a ukázať, že náckovia nepatria nielen do našich ulíc či krčiem (a už vôbec nie na akcie antirasistov a antifašistov), ale so svojou zvrhlou ideológiou nepatria nikde. Nech je tento na naše pomery nezvyčajný a bezpochyby odvážny čin bratislavských antifašistov príkladom pre všetkých antifašistov.”

16218

12.07.2003 13:15

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Mikinovi:
Mohu vas malveriko ujistit, ze mate o osudech, zivotech a pravech kanadskych indianu stejne zkreslene informace jako o osudech, zivotech a pravech palestincu.

Demagogu, vy nevite, ze byly casy, kdy v tech rezervacich zili? Nedelejte ze sebe ze jen vy vsechno vite. Mozna rozumite perfektne te vasi masine, ale nemate pravo porad psat, ze vy to vsechno vite lip nez druzi.

A v Izraeli jsem dvakrat byl. Mohl bych vas POUCIT.
Kdyz jsem tady napsala, ze nekteri jsou NEPOUCITELNI, tak tady MATEJ SILEL, ze to je nejlepsi vtip roku, A PODIVEJTE SE, CO PISETE A JAK MYSLITE VY !!! To ovsem Matej komentovat nebude, “VY JSTE SPRAVEDLIVI” nad vsechny lidi na svete…. To, ze jste byl 2x v Izraeli, je dostatecne vymluvne. Nebyl jste ale v Palestine, a tak nemate pravo nikoho POUCOVAT. Vam je osud Palestincu ukradeny. Ve svych prispevcich se venujete jen IZRAELI.

Matejovi :
Zase jste vedle. Ja si vzdycky pral byt Severoamerickym Indianem.
Vy chudinko romanticka, a kdyz je vybijeli, tak byste za ne z nadseni bojoval?
Zrovna vy jste senilni a zmateny a vase prispevky jsou podle toho.

Mortovi:
Mam vsak niekedy dojem, ze presne do tej pozy sa mienie Palestincania dostat: Budeme vasimi domacimi zvieratkami, majte nas radi a postarajte sa.

Kdyby podle vas chteli byt zviratkami, proc tak urputne bojuji za pravo mit svuj stat? 55 let, vy sam si neco takoveho neumite predstavit, vas problem to neni. Mate velmi naivni predstavy o celem konfliktu.
To jsou uplne stejni lide jako my, ale maji smulu, ze jim tam zasadili Izrael, ktery chce existovat na jejich ukor. Kdyby mel Izrael dobrou vuli, proc by to davno uz nevyresil? Oni jsou ti silni a Palestinci tou slabou stranou. Lepsi, aby pokracovali v boji, je to pro ne vyhodnejsi, ZADNA UZEMI JIM NECHTEJI DAT.
Naopak vy jste vsichni papousci, kteri opakujete odposlouchanou americkou a izraelskou propagandu, ktera je dnes ucelne rozsirovana, protoze maji svetovou moc a vubec vas nezajima skutecnost.

Izraelska vlada lze a lze, o likvidaci kolonii (par karavanu a domu) a lze ze opustila napr. Betlem, ale ten je dal obklicen a cesty jsou uzavreny. Je to Izrael, ktery chce podle vzoru jihoafrickych bantustanu udelat z palestinskeho uzemi oddelene kantony s nemoznosti jakehokoli pohybu mezi nimi.
ONI DELAJI Z LIDI ZVIRATKA, NE PALESTINCI SAMI ZE SEBE. JSTE VSICHNI RASISTI, JSTE JEN CITLIVI NA VASI NARODNOST !!!

A jestli tady nekdo krici, tak to jste vsichni tri na me !!!

16219

12.07.2003 23:07

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Co sa tyka darovavania uzemia. Vam niekto nieco v zivote dal zadarmo?
Upozorunuji, ze jsem necetla cely prispevek,
naprosto mi to nebavi.
To uzemi neni zadarmo, dostali od OSN v roce 1947,
Izrael jim ho sebral. A kdyz celou tu dobu ho chteji dostat zpet, tak je kritizujete, jak maji spatnou vladu.
Co se tyce tech velkych pismen, psala jsem tu uz nekolikrat, ze to je misto tucneho pisma a cerveneho, ktere pouzivate vy.

Jedna a ta sama vec neni ta sama, podle toho kdo to dela.
Vy mate pravo na vsechno a druhy podle vas na nic.
No to je prave ta politika co ja kritizuji.

16243

13.07.2003 00:46

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Miroslav Polreich (Uryvek)
Napomáhat pozitivnímu ukončení sporu (bez tolik rušivého faktoru médií) se důvěrným způsobem s prvými trvalými výsledky zapojilo Norsko v roce 1993 dohodami z Oslo, které potvrdily možný vývoj ustavením Palestinské autonomie s perspektivou státnosti a ukončení vzájemných střetů a trvalého respektování Izraele. Situace nebyla tak jednoduchá a proto i dohody z Oslo nebyly přijaty jednoznačně pozitivně.
Dosud převládají protipalestinské tendence v tisku, které oprávněně odsuzují útoky sebevrahů, ale zároveň omlouvají vojenské akce Izraele jako odvetu. I zde se však jedná o akce zcela protiprávní, navíc pod kontrolou státní moci.
Vždyť prvý sebevražedný útok proti atmosféře usmíření z Oslo byl veden izraelským teroristou Baruchem Goldsteinem již v únoru 1994 v hebronské mešitě proti modlícím se Palestincům. Na místě zůstalo 30 obětí a 60 zraněných. Byla to akce proti dohodě Arafata s Rabinem a její realizaci. Rabin, který smlouvu podepsal, byl nakonec proto izraelským fanatikem zavražděn.
Dále vyprovokované akce návštěvou „svatých“ míst a pokračující vzájemné útoky měly vždy teroristický charakter a to oboustranně.
“Cestovní mapa“ byla torpedována ihned po jejím vyhlášení Šaronovým nepovedeným raketovým útokem proti Rantisimu z Hamasu s tragickými důsledky na civilním obyvatelstvu. Jedná se o nevyváženost. Vliv USA, pokud bude konečně vyvážený vůči oběma stranám, bude mít jistě větší naději na ovlivnění mezinárodně koordinovaných řešení. I v tomto směru máme z poslední doby nové důkazy. Veto v Radě bezpečnosti OSN, které nyní bylo používáno výlučně Spojenými státy k zabránění přijetí „protiizraelských“ rezolucí, se vytrácí. USA abstenují, nebo se raději hledá kompromisní řešení.
Válka totiž již není „pokračováním politiky jinými prostředky“. To je myšlenka Carl von Clausewitze a její legalita měla odejít s Hitlerem.

16253

13.07.2003 11:10

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Vy sam si doplnte informace podle neceho jineho nez americke televize, jste arogantni negramotny nafuka, ktery mi nema co jinym radit. Chovate se sam takhle totalitne, ze jen vaz nazor je ten pravy.
Doby doporucovani jsou davno pryc, kazdy ma svuj rozum, aby mohl svetove deni porovnavat nedavate nam tady na diskuzi nic jineho, nez chore vyplody sveho uvazovani*

16274

13.07.2003 11:33

Vůně domova

RE: Vůně domova

malvarika 213.?.?.?

13.07.03 03:00
to by tam ten dobrak Albert uz musel byt aspon na 600 roku


mateji -- brodsky@shaw.ca -- 24...*

Alzheimer!!! [oči v sloup]

16275

13.07.2003 13:10

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

K Mac Donaldovi ze zasady nechodim.

Panu Mortovi
K Mac Donaldovi ze zasady nechodim. K zivotu ho rozhodne nepotrebuji.

Ale hlavne: Ona ještě existuje nějaká sovětská podpora? Ne je pro dnešní svět specifická právě nadvláda USA, které jste právě vy stoupenec? Dravost nad spravedlnost? Jenže co svět světem stojí, normální lidé právě usilovali o spravedlnost. (Nezávisle na nějakých panech Mortech).
Proto si ale také Izrael dělá co chce.. Doufejme, že se zablýská na lepší časy, ale sama jsem velmi pesimistická, protože Šaron nebyl dosud ochoten plnit žádný bod „postupného plánu“ navržený samotnou Amerikou. Je otázka, jestli to vůbec není kamufláž, na zlepšení image USA v arabském světě.
Proto palestinský střízlivý premiér Mahmud Abbas, který byl zvolen na přání USA a Izraele, zrušil vyjednávání s Šaronem, který neprojevuje začít plnit něco ze zmíněného plánu. (propuštení palestinských vězňů, ukončení okupace, nelegalizování starých osad a povolení nových atd. atd.) Na všechny smlouvy přistoupí vždy Palestinci, ty na nich mají životní zájem, naopak Izrael je vždy překračuje, staví dál kolonie, postupuje represivně proti všem Palestincům, švindluje ve svých ústupcích, protože je impreialistický stát, který vy tak vychvalujete, uplatňuje tvrdý apartheid. Tak jakápak diskuze? Jaká fakta, jenom ty co vy všichni chcete vidět? A druhá naprosto ignorovat?
To, že tady 4 lidi hulákají o tom, jak jsou neomylní a druzí nevzdělaní, není žádný důkaz, že oni znají pravdu. Ta je o hodně komplikovanější než vaše zuřivá nenávist k muslimům, která nejenom nic nevyřeší, ale je navíc důkazem vaši neochoty ta fakta vubec hledat. Ovšem fanatičtí židé natom zájem nemají.*

matějovi: pokročilost vaší senility (alzheimeru) je to, že ani nerozeznáte českou gramatiku, ženský rod od mužského. Hanba vám...a jestli mi napíšete, že takovýhle styl používáte na odrovnání protivníka (s AGI panem Mortem], tak je to další důkaz o ubohých duševních pochodech. 2x hanba vám, je to důkaz, že prakticky nemáte skutečné argumenty a užíváte tu jen průhledných podrazů
To, že jste například Mudr. ve veterinářstvi a pitvání zvířat, a pan Mort na informatiku, to vůbec neznamená, že rozumíte politice, anebo jste schopni o ni rovně diskutovat.


16277

14.07.2003 13:44

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Z ceského vydání Koránu:

Korán je už třináct století rozhodující a neodvolatelnou autoritou pro celý islámský věřící svět. Jeho
postavení vynikne, srovnáme-li ho s Biblí: jestliže nejstarší a nejmladší části Starého a Nového zákona pocházejí z dob od sebe vzdálených víc než tisíc let a jestliže o rozsahu Bible rozhodovaly synody a církve – takže například katolická se liší počtem kanonických knih od protestantské nebo pravoslavné – Korán se zrodil během asi dvaceti let Muhammadovy kazatelské činnosti a o jeho rozsahu rozhodovala jen spolehlivost paměti a Prorokových druhů. Korán zůstal posledním Slovem a duchovním těžištěm islámu. V Prorokových slovech se odrážejí představy křesťanských sekt, jejichž doménou byla tehdy hlavně sousední Sýrie a Egypt, judaismu, který byl v samém srdci Arábie zastoupen několika židovskými obcemi, gnosticismu, nepochybně zprostředkovaného rovněž křesťanskými sektami, a v nemalé míře i původního arabského pohanství – vždyť Korán například z velké části přímo navazuje na rytmy, obrazy, jazyk předislámské beduínské poezie, a muslimové v něm spatřují - pokud jde o jeho jazyk - nejkrásnější báseň, která kdekoho uchvátí.
Obrátíme-li se k detailnímu sledování biblických paralel a materiálu v Koránu, zjistíme, že mnohé nebylo převzato přímo z Bible samé, nýbrž spíše z Talmúdu a křesťanských apokryfů

Muhammad považoval od samého počátku své učení totožné s tím, jež hlásali staří izraelší proroci, případně Ježíš. Při příchodu do Jathribu očekával, že tamní židovská obec jej přijme s otevřenou náručí jako jednoho ze svých a že jej uzná jako proroka a pokračovatele dřívějších poslů, zejména Mojžíše. Avšak k jeho hořkému zklamání se nic takového nestalo, ba naopak židé začali napadat základy jeho učení, poukazujíce na zjevné rozpory mezi Starým zákonem a Koránem.

K rozchodu s židy nedošlo ihned, po určitou dobu byl qiblou, tj. směrem, jímž se věřící obracejí při modlitbě, Jeruzalém a muslimové dodržovali také židovské svátky a půst. Když se však polemické útoky stávaly prudšími, musil Muhammad změnit svou politiku a začal rozvíjet svou koncepci Abrahamova náboženství; nemohl popřít rozdíly, které existovaly mezi koránskými a starozákonními příběhy a učením, a proto dospěl k závěru, že židé změnili původní Abrahamovo učení a odchýlili se od něho. Abraham se stal představitelem základního a dokonalého monoteistického učení, další proroci byli sesíláni, aby toto náboženství utvrzovali, avšak přes jejich úsilí židé - a později také křesťané - se od něho odchýlili, provedli změny v Písmu svatém a nyní se brání proti pravdě, kterou přináší Muhammad, aby obnovil původní čistotu Abrahamovy víry. Nelze na tomto místě vypočítávat všechny výpravy vedené jím samotným nebo jeho vojevůdci, které směřovaly k rozšíření vlivu islámu na celém arabském poloostrově. Všechny byly úspěšné a mnohdy ani nedošlo k boji, neboť muslimy předcházela pověst o jejich nepřemožitelnosti a arabské kmeny dávaly přednost podrobení se před nevyhnutelnou porážkou.16332

14.07.2003 13:46

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Pokracovani:

V březnu roku 628 se Muhammad rozhodl vykonat 'umru, tj. Malou pouť, jejímž jádrem jsou kultovní obřady okolo Ka'by. S patnácti sty muslimy se dostal až do blízkosti Mekky, kde byl zastaven Kurajšovci, kteří vyhrožovali, že dojde k bitvě, pokusí-li se muslimové vykonat pouť. Po zdlouhavém jednání byla uzavřena smlouva, v níž bylo stanoveno, že v tomto roce se muslimové vzdálí, avšak v příštím roce Mekkánci na tři dny vyklidí své město, aby muslimové mohli vykonat své poutní obřady. Dále bylo dohodnuto, že obě strany se na deset let vzdají nepřátelství a že bude povoleno kmenům volně navazovat spojenectví s tou či onou stranou; to bylo výhodnější pro Muhammada, jehož moc byla větší a přitažlivější pro beduíny, kteří krátce nato začali přecházet z tábora Mekkánců do tábora muslimů. Smlouva byla velkým diplomatickým úspěchem Muhammadovým, který byl nyní uznán Mekkánci jako rovnocenný partner.
Příštího roku (629) potom podnikl Muhammad podle dohody pouť do Mekky v doprovodu asi dvou tisíc muslimů. Mekkánci, kteří na tři dny opustili město, sledovali z okolních výšin triumfální příchod muslimů, jejich poutní obřady, viděli poprvé i muezzina (byl jím černý propuštěný otrok Bilál) svolávajícího ze střechy Ka'by k motlibě. V roce 630, kdy část Kurajšovců porušila příměří, Muhammad se vydal na pochod s deseti tisíci muslimy, a když přitáhl k Mekce, několik předáků přijalo islám a uzavřelo smír s Muhammadem. Mekka plně kapitulovala. Muhammad dal ihned zničit všechny modly v Ka'bě, vyžádal si klíč od svatyně a vstoupil do ní, aby se zde pomodlil. Potom klíče vrátil jejich dědičným strážcům, které potvrdil v úřadě stejně jako jiné obřadníky. Ka'ba se svým posvátným územím se nyní stala skutečným střediskem islámu.
Muhammad se ukázal velkomyslným ve svém vítězství; jen čtyři Mekkánci byli popraveni, a to za úkladné vraždy, jichž se dříve dopustili. Muhammad odpustil všem svým úhlavním nepřátelům i těm, kdo bojovali proti němu do poslední chvíle. Jeho velkomyslnost se neminula účinkem, neboť Mekka jej uznala jako proroka božího. Po těchto vítězstvích se začaly do Medíny hrnout delegace kmenů ze všech končin Arábie, aby vzdaly hold Prorokovi, složili přísahu věrnosti a poslušnosti a podřídily se centrální vládě v Medíně.
V Medíně se stal z Muhammada především organizátor nové společnosti; jeho cílem bylo roztříštěnou a nejednotnou společnost sjednotit a stmelit, současně však zabránit tomu, aby se nestala výlučnou, nýbrž schopnou integrovat jak kočovníky, tak usedlíky. V průběhu této činnosti se vztahy a situace neustále měnily a bylo nutno je řešit v souladu se společenskou potřebou i s náboženskými ideály.


16333

14.07.2003 13:48

Vůně domova

RE: Vu?neˇ domova

malvarika 213.?.?.?

Dokonceni:

Muhammad je hodnocen především jako člověk, který rozpoznal krizi své společnosti a dovedl nalézt určité řešení, které se ukázalo po stránce náboženské, mravní, sociální i politické úspěšným nejenom pro jeho dobu, nýbrž i do budoucnosti, a nejenom pro Araby, nýbrž i pro řadu jiných národů, které přijaly islám. Položil pevné základy ke světovému názoru, v němž nalezly a nalézají uspokojení stovky miliónů lidí. Byl mužem pevné vůle, cílevědomým, do hloubi duše přesvědčeným o svém poslání, soucitným a laskavým, avšak nesmiřitelným k tomu, co pokládal za bezbožné a nečestné. Přestože se mu dostalo nepatrného vzdělání a ani jeho rozhled nebyl příliš široký, projevil neobyčejné intelektuální schopnosti a kvality, které mu umožnily vyrovnat se s obtížemi, s jakými se málokterý tvůrce nového nábožensví a společnosti setkal. Byl člověkem, u něhož tvůrčí imaginace, spojená s bystrým intelektem, vyvolala v život myšlenky a koncepce reagující na věčné otázky lidské existence a vztahů, a to takovým způsobem, že byl schopen dát miliónům lidí náboženství lepší, než měli dřív, dokud nemohli prohlásit, že není božstva kromě Alláha a Muhammad je posel boží.

16334

16.07.2003 17:09

Lež na lež

Lež na lež

malvarika 213.?.?.?

11. 7. 2003
Bílý dům "lhal ohledně hrozby od Saddáma Husajna"

"Bývalý člen americké rozvědky, který byl v činné službě za Bushovy vlády během příprav k útoku na Irák, obvinil Bílý dům, že lhal ohledně hrozby od Saddáma Husajna.

Tato tvrzení přicházejí v době, kdy se snaží Bushova vláda zachraňovat svou důvěryhodnost uprostřed celé řady anonymně prozrazených vládních informací, z nichž vyplývá, že informace od americké rozvědky byly zkresleny, aby bylo možno přesvědčit národ, že je nutno zaútočit na Irák. V tomto případě poprvé vznesl pracovník amerických vládních struktur konkrétní obvinění. Gregory Thielmann byl až do září 2002 šéfem výzvědné kanceláře na americkém ministerstvu zahraničních věcí. Měl přístup k tajným zprávám, které se staly základem americké argumentace proti Saddámu Husajnovi, jak ji prezentovali prezident Bush a jeho poradci. Thielmann konstatoval: "Jsem přesvědčen, že Bushova vláda neposkytovala americkému lidu přesný obraz vojenské hrozby, jakou zosobňoval Irák." Přiznal, že částečně je to vinou amerických výzvědných služeb, ale dodal "Většinou je problém důsledkem toho, jak vysocí činitelé zneužili informací, které jim byly poskytnuty."Americký ministr obrany Donald Rumsfeld tvrdil v Senátu, že Spojené státy nešly do války proti Iráku v důsledku nových důkazů, že existují zbraně hromadného ničení, ale proto, že Washinton "začal nahlížet na předchozí důkazy po 11. září v novém světle".Na tiskové konferenci uvedl Thielmann ve středu, že v březnu 2003, kdy Amerika zaútočila na Irák, "nezosobňoval Irák okamžitou hrozbu ani svým sousedům, ani Spojeným státům". "

16413

16.07.2003 17:16

Dotazník

RE: Dotazník

malvarika 213.?.?.?

Ale Véno, to je přece jenom sranda né? O jakém nahrávání to mluvíš?

Každý, kdo má základní znalosti z psychologie, ví, že zaostalé děti (nebo lidé postižení např. mongolismem, ale i jinými ruznými mentálními poruchami, cítí úplně stejně jako ostatní. Proto není absolutně vhodné k nim přistupovat jinak, než jako k ostatním lidem.

Dělat si legraci z Romu jenom proto, že mají jinou mentalitu a styl života a třeba většina z nich se nevyrovnává intelektu bílým, není důvod je urážet a schvalovat "srandu" na jejich účet. Podporuje se tím jen nenávist a je známo, to je dvousecná zbraň...

16414

17.07.2003 16:27

Lež na lež

RE: Lezˇ na lezˇ

malvarika 213.?.?.?

Znicit, zakopat, odvezt nekam jinam. Coz take ucinil. A zajistil sobe, svym synackum a sve (vychodonemeckou STAZI vycvicene) tajne policii neomezenou moc a blahobyt az do konce zivota. A take cas na sjednoceni arabskych zemi proti dekadentnimu zapadu.
Nebo to tak mel alespon naplanovano. A plan to byl vynikajici...
Mikin -- mikin@yknet.yk.ca -- 199...

Znicit, zakopat, odvezt nekam jinam. Coz take ucinil.
Od kterých slavnych vyzvednych sluzeb mate tyto presne informace vy? Jste snad u nich zamestnan?

Pokud Saddam zničil ZHN, tak to není v pořádku? Ovšem Bushovi a Blairovi by se to hodilo, aby zlikvidované nebyly a oni neměli před celým světem skandál, že lhali.

A to, že je někam odvezl, s tím začal poprvé Izrael, ten má ovšem zájem, aby Amerika otevřela bojovnou frontu proti co možná největším počtu arabských zemí. USA to nejdříve kategoricky odmítaly, jako nepodložené zprávy, ale když žádné zbraně v Iráku nenašly, tak se jim ta sionistická myšlenka velice šikla. Začaly o tom od rána do večera mluvit, podle úsloví, že „stokrát opakovaná lež se stává pravdou“.

To není na obhajobu Saddáma, protože vy všichni máte velmi primitivní výmluvu, že cokoliv se amerického kritizuje, jsou zatím sympatie k diktátorovi. Já jsem naopak velmi ráda, že byl odstraněn, ale jsem kategoricky proti té děsivé ceně, co Iráčani (nejenom) zaplatili a budou platit.
Světovou veřejnost děsí to, že sama Amerika používá ZHN (Neochuzený uran, ano, ctete spravne nikoli ochuzený, ale už i NEOCHUZENY URAN) , a ten naprosto zničí životní prostředí, že není vubec vhodný ani k zemědělství, ale ani k životu lidí, ti ho mají tisícinásobek v jejich organismu, samozřejmě včetně dětí, způsobuje těžká a smrtelná onemocnění.(webova stránka na britského odborníka pracujiciho ve vyzkumu ničivých následku použití ochuzeneho uranu Dai Williamse www.eoslifework.co.uk/u23.htm Společně na výzkumu pracuje s velmi uznávaným americkým vědcem Karazevičem, který se věnuje výzkumu neochuzeného uranu, výsledky byly uveřejněny v červnu. Tato instutice je sponzorována dobrovolníky, Amerika nemá na výzkumu ovšem zájem. A tak diktátor, který skutečně ohrožuje celý svět, vám oproti tomu nevadí, ani jeho grandiozní plány, jejichž důsledky není schopen ani odhadnout.* Vám nejde o nic jiného, než jen o pevné spojenectví s Big brother, protože Izrael uplatňuje úplně tu samou politiku - násilí a demonstrace síly k zajištění vyhradne svych zajmu, bezohledu na civilisty. Marně se neříká: “Vrána k vráně sedá, rovný rovnýho si hledá“.

Nečekám od vás žádnou odpověd, jsou to čistě řečnické otázky. Musel jste si všimnout, že v této diskuzi převládají naprosto odlišné názory, než ty vaše.

16454

17.07.2003 16:30

Lež na lež

RE: Lež na lež

malvarika 213.?.?.?

Mate dobrý postřeh, souhlasím s vámi.

16455

17.07.2003 16:34

Lež na lež

RE: Lezˇ na lezˇ

malvarika 213.?.?.?

Ne, nevítali. Neházeli na ně rýži, ani květiny. Potřásli si s nimi třeba z vděčnosti rukou, ale od samého začátku říkali, že odmítají okupaci. Věřili, že Američané je nepřišli osvobodit, ale ukrást jim jejich přírodní bohatství. Kruci písek dívejte se na něco jiného než na americkou televizi!!!! [oči v sloup]

16456

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

74

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 139 čtenářů částkou 25 989 korun, což je 74 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Česko si chce půjčit vakcínu od členských států, hlavně nebrat tu ruskou!24.02.21 21:18 Česká republika 5

Mohutné protesty v Madridu proti korona-teroru, média mlčí20.02.21 19:35 Španělsko 5

Totalitní zákon prošel bez ztráty kytičky18.02.21 22:57 Česká republika 6

PryGuma by celému národu nordinoval domácí vězení, ale sám jde fandit na fotbal18.02.21 22:31 Česká republika 2

Pozor! Zítra jednání o totalitním zákonu!17.02.21 20:49 Česká republika 4

Česká republika je v minusu 1 689 miliard korun za sedm let16.02.21 21:19 Česká republika 3

Scénář pandemie SPARS v letech 2025 – 202816.02.21 17:14 USA 1

Očkovanie učiteľov skomplikovalo otváranie škôl a škôlok. Niektorí pedagógovia po víkendovom očkovaní nie sú schopní prísť v pondelok do práce15.02.21 11:22 Slovensko 2

Covid bonus - potvrzení, že nemocnice mají větší vývar z covid pacientů 15.02.21 08:00 Česká republika 1

Mystifikace s úmrtími za rok 202015.02.21 01:42 Česká republika 0

Už zase média rozjíždí prolhanou manipulační kampaň a přitom se usvědčují ze lží13.02.21 16:40 Česká republika 6

Německo dnešních dnů: policejní teror, přepadovky doma, zatýkání12.02.21 16:44 Německo 3

První prokázané úmrtí po vakcíně v Čechách10.02.21 22:00 Česká republika 1

Ve Švédsku v nouzi spustili elektrárnu na naftu10.02.21 15:31 Švédsko 2

Desítky demonstrací proti zákonu podporujícímu handl s dětmi, česká média mlčí10.02.21 10:45 Francie 3

Bitcoin za milión!09.02.21 14:26 Neurčeno 5

Vakcína s největší pravděpodobností způsobuje onemocnění COVID09.02.21 11:08 Česká republika 9

A jedeme dál podle plánu: vnitro koupí mrazáky na mrtvoly, které neexistují09.02.21 10:50 Česká republika 2

Neviditelný pes: Neuvěřitelně otevřený článek o ukradených volbách v USA09.02.21 00:23 Česká republika 3

Slovenská televize manipuluje chybně zobrazenými grafy07.02.21 12:26 Slovensko 3

Měnové kurzy

USD
21,42 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
30,21 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
17,03 Kč
Švýcarský frank
23,71 Kč
100 japonských jenů
20,17 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,80 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,82 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 135,20 Kč
1 unce stříbra
594,73 Kč
Bitcoin
1 087 477,54 Kč

Poslední aktualizace: 25.2.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 61 744 823